Kola-běh zmírňuje psychomotorickou inicializaci senzibilizace, ale ne post-senzibilizační podmíněnou aktivitu a preferenci podmíněného místa indukovanou kokainem u myší (2014)

Behav Brain Res. 2014 Apr 1; 262: 57-67. doi: 10.1016 / j.bbr.2014.01.002.

Geuzaine A1, Tirelli E2.

Abstraktní

Předchozí literatura naznačuje, že fyzické cvičení umožněné neomezeným přístupem k běžeckému kolu po dobu několika týdnů může zmírnit chronickou neurobehaviorální reakci na několik návykových látek u hlodavců. Zde byly ve dvou nezávislých experimentech hodnoceny potenciální preventivní účinky neomezeného běhu kol na iniciaci psychomotorické senzibilizace a na získání a zánik preferenčního kondicionovaného místa (CPP) indukovaného kokainem 10 mg / kg u myší C56BL / 6J. Za tímto účelem byla polovina myší samostatně umístěna s pojezdovým kolem ve věku 28 dní po dobu 10 týdnů před psychofarmakologickými testy, během nichž se podmínky ustájení nezměnily, a druhá polovina myší byla umístěna bez pojezdového kola. V experimentu 1, před zahájením senzibilizace, nebyla psychomotorická aktivita na dvou prvních relacích bez užívání drog jednou denně ovlivněna jízdou na kole. Toto bylo také zjištěno pro akutní psychomotorický aktivační účinek kokainu na první senzibilizační relaci. Psychomotorická senzibilizace se rychle vyvinula v průběhu 9 po relacích jednou denně u myší umístěných bez kola, zatímco u myší s koly byla inhibována. Tento rozdíl se však nepřenesl na aktivitu po senzibilizaci. Na rozdíl od výsledků senzibilizace, myši umístěné na kolečku stále vyjadřovaly jasně CPP, které nezhaslo jinak než u jiné skupiny, což je v rozporu s předchozími studiemi, které uvádějí buď utlumující nebo zvyšující se účinek běhu kol na podmíněnou odměnu vyvolanou kokainem. Dostupné výsledky společně naznačují, že interakce mezi účinky kol a kokainu nejsou zdaleka uspokojivě charakterizovány.

KEYWORDS: Závislost; Kokain; Přednostní podmínka místa (CPP); Zahájení senzibilizace; Tělesné cvičení; Pojezdové kolo

PMID: 24434305

DOI: 10.1016 / j.bbr.2014.01.002