ED Recovery Stories 5

ED Recovery Stories 5

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 5 është pjesë e një serie 8-faqesh që përmban llogari më të shkurtër.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rikthimi i llogarive Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

-------------------------------

Ç'kemi djema! Jam 27 vjeç, jam mjek dhe kam përjetuar të njëjtin problem si të gjithë ju.  Unë kam qenë duke parë pornografi gjatë gjithë jetës sime seksuale. Orgazma ime e parë ishte kur isha 14 vjeç dhe isha duke parë pornografinë kur kjo ndodhi.

Vajza e parë që putha ishte kur isha 13 vjeç dhe marrëdhënia ime e parë seksuale ndodhi kur isha 16 vjeç me një grua të çuditshme dhe, deri atëherë, nuk mora një bonner. Në fillim, kur interneti nuk ishte në dispozicion, unë përdorja për të blerë kaseta, DVD të fundit, por këto lloje pornografie zakonisht nuk ju ofrojnë një përvojë kaq intensive si interneti. Për shembull: nëse fetishi juaj po përplaset në fytyrën e një gruaje, nëse jeni në internet, mund të shkoni direkt në skenë, dhe për këtë arsye përjetoni një orgazëm më intensive

Epo, duke vazhduar me historinë time, gjatë adoleshencës sime, sa herë që puthja një vajzë e merrja një bonner. Pas përvojës sime të parë traumatike seksuale (me një vajzë të panjohur) në fund të 16-ve, atëherë unë pata një të dashur kur isha 18. Përvoja ime e parë seksuale me të ishte gjithashtu një dështim, por ato të radhës (gjatë gjithë 7 muajve me të ) ishte mire. Një informacion i rëndësishëm është se unë rrallë bëja sperma kur depërtoja, zakonisht duhej të ndaloja dhe ta përfundoja punën me dorën time. Pas kësaj, kam përjetuar një kohë të vështirë në shkollën e med-së sepse më është dashur të studioj shumë dhe pothuajse nuk kam pasur kohë me vajza. Përvojat e pakta që kisha, unë isha në gjendje të fitoja bonnerë, por rrallë arrita në kulm duke depërtuar (1 ose 2 herë).

Pasi isha 22 vjeç, kishte një bum xvideos falas në rrjetë dhe, pasi isha i varur nga pornografia, kalova nëpër këtë rrugë, me gjithnjë e më shumë situata ekstreme seksi që ndiqeshin. Siç mund ta imagjinoni, fillova të përjetoj disa përvoja më traumatike. Fillova të mos kisha boniere edhe kur puthja vajza. Ndërsa gjërat u përkeqësuan, 100% e masturbimit tim ndodhi duke parë pornografi dhe unë fillova të shmangin situatat me gratë sepse kisha ED. Ishte deri në fundin e 26-të që fillova të dyshoja për pornografinë si shkakun e mosfunksionimit tim erektil. Dyshoja sepse kur masturboja në banjë, nuk mund ta bëja të vështirë dhe kur isha në gjendje ta bëja atë, duhej të imagjinoja skena pornografike për ta bërë këtë.

Unë madje u përpoqa të bëja viagra për të bërë seks me një vajzë por nuk funksionoi (kjo është tipike e mosfunksionimit ngrerë në lidhje me pornografinë (PRED) Rreth 5 muaj më parë vendosa të lë shikimin e pornografisë dhe po bëj shpesh disa përsëritje Megjithëse e sigurt për gjendjen time, emocionaliteti im seksual është aq i lidhur me pornografinë sa po e kam të vështirë ta lë atë. Por unë kam filluar të kem situata më të mira që ndodhin në jetën time. 2 ditë më parë, solla një vajzë tek unë vendi, dhe përkundër faktit që nuk e kisha atë bonner "me të vërtetë të vështirë" unë isha në gjendje të depërtoja herën e parë. Unë gjithashtu kisha nevojë për duart e mia për të përfunduar punën. Vajza donte më shumë, por unë nuk isha në gjendje të merrja është përsëri e vështirë. Ajo që mund t'ju them se si të shpëtoj nga PRED është:

Pranoje gjendjen tënde

Largohuni nga PORNI. Nëse nuk mund ta bëni, kërkoni ndihmë psikologjike

Mundohuni të *** vetëm me një grua me ju

Nëse keni vështirësi në marrjen me një grua, ju duhet të paguani për të. Tregojeni për gjendjen tuaj dhe kërkoni ndihmë. Nëse ajo është një profesionist, ajo do të kuptojë

Bëni trurin tuaj të njohë modele të reja. Për shembull, nëse nuk mundeni *** depërtues, thjesht mos ***. Me kalimin e kohës, truri juaj do ta njohë depërtimin si mënyrën që ka për të marrë kënaqësi.

Nëse nuk mund të jetoni pa masturbuar, për shkak të labilitetit tuaj emocional, bëjeni atë, por mos mendoni për skenat e porno kur masturboheni.

Mos masturbo shumë shpejt: përpiqu ta bësh trurin të njoh shpejtësi më të ngadaltë (si në depërtim) si modelin e shpejtësisë që supozohet të jetë ***. Nëse nuk mundeni *** me shpejtësi të ngadaltë, mos ***.

Nëse mund të ndiqni këto udhëzime, unë garantoj se brenda 3 muajsh më së shumti, ju do të merrni një model normal të jetës seksuale. Sigurisht, është pothuajse e pamundur të ndiqni këto, sepse keni pengesa emocionale që përfundimisht do të thyejnë urdhërat tuaja racionale. Unë e kam të vështirë ta bëj këtë, por ndërsa vazhdoj të përpiqem, padyshim që po përmirëson performancën time. Shpresoj që përvoja ime me këtë të ndihmojë disa nga ju. Unë e konsideroj çështjen time si një nga më të vështirat (orgazma ime e parë seksuale ishte shikimi i pornografisë - kjo është një shtypje e rëndë emocionale) por shpresoj se do të kem një ditë një jetë normale seksuale. Të vetëdijshëm për të tjerët për rrezikun e pornografisë.


DITA 48- NDIHEM Mahnitëse Wow.

Fjalët nuk mund të përshkruajnë sa mirë ndihem! Ndihem kaq shumë në kontroll të emocioneve të mia! Unë kurrë nuk dëgjoj më ndonjë bisedë vetvete negative! Dhe kam energji për ditë të tëra. Unë zgjohem i gatshëm për të marrë përsipër botën. I madh rrit besimin dhe pjesa më e mirë… Gratë po vërshojnë tek unë!

Të martën, mora dy zogj. Krijuar me njërën prej tyre. Numri mbylli tjetrin. Unë dhe ajo kemi biseduar. Ajo tha se e donte faktin që dukej sikur nuk më interesonte nëse e kam marrë apo jo. Kishte edhe një pikë ku unë u largova prej saj sepse ajo po luante kaq shumë lojëra. Unë kisha këtë ndjenjë të mrekullueshme që të mos kujdesesha për atë që mendonte për mua. Ishte ose ishe poshtë për të shijuar njëri-tjetrin ose jo. E thjeshtë dhe e thjeshtë..Ajo u ngjit tek djali im i shtëpisë, e rrahu atë, dhe mori numrin tim nga ai lol.

Ne shkuam në klub së bashku dy ditë më vonë dhe ishim të gjithë njëri-tjetrin. Aq shumë magnetizëm. Krijuar dhe të gjitha ato gjëra të mira. Ishte puthja e parë që nga një vajzë me të cilën dilja në kolegj ku ndjeja energji. U ndjeva i gjallë. Ndjeva sikur po "ndjenim" shpirtin e njëri-tjetrit.

Dje shkova në klub. E dyta që u futa në një zog po më largohej aq shumë sa të më donte. Unë fola me të dhe zbulova se ajo kishte një të dashur. Por po ajo ende po më shikonte sikur të më donte aq keq. Shoqja ime madje komentoi se si dukej sikur donte të më shqyente rrobat. Ajo u largua nga unë. Në prapavijë, e di që ajo më donte, por u zhgënjye dhe u largua nga një lëvizje e tillë e ngadaltë ngacmimi. Hej mos më jep sytë DTF nëse ke të dashur!

Pastaj kishte një zogth në këmbë pranë meje duke vallëzuar dhe i thashë një fjali të saj dhe fillova të kërcenin në të gjithë. Dhe ne lidhëm. Ka numrin e saj

Në të njëjtën kohë, ajo ishte duke luajtur lojëra kështu që unë u zhvendos në të ardhshëm

Pastaj fillova të flisja me një vajzë tjetër dhe filluam të dilnim jashtë. Unë do të doja të theksoja: Unë kurrë nuk kam bërë me një pishinë RANDOM në tërë jetën time. JETË DYTË DYTË NË NJË JAVË!

Puthja ishte kaq e bukur. Ne të dy mendonim magnetizmin. Ajo madje u ndal në gjysmën e rrugës dhe filloi të psherëtonte dhe të merrte frymë thellë sepse puthja ishte aq epike. Kemi bërë si tri herë. Ka numrin e saj

Ndihem sikur ajo mendonte, mendoja se ishte e lehtë apo diçka, por unë me të vërtetë jo. Puthja ishte kaq epike epike.

(më duhen disa këshilla. me të vërtetë ndihesha sikur ajo mendonte se ishte e lehtë ose e dobët dhe kjo e bëri atë të dëshironte të tërhiqej. e thirra pas klubit dhe lashë një zë me postë elektronike qesharake dhe ajo nuk më ktheu përsëri. duhet thjesht e le vetem? apo pres disa dite? me te vertete me terhiqte dhe e di qe ajo me terheqte)

Vajza që përmenda nga kolegji ku ndjeva një lidhje intensive me të, mendova se ishte shoqja ime e shpirtit dhe mendova se nuk do ta gjeja kurrë atë ndjenjë përsëri ... Unë isha i dënuar të jetoja me faktin që nuk do të lidhesha kurrë me dikë përsëri dhe kurrë nuk gjej dikë si ajo… ..

por wow jam hedhur larg. ndodhi dy herë në javë. Unë kam këtë ndjenjë që mund ta kem këtë magnetizëm me këdo që lejoj të lidhem me të.

Puthjet ishin aq epike !!!

Unë nuk shoh më gratë si objekte seksi. Unë i shoh ata si të bukur apo jo. E thjeshtë dhe e thjeshtë. Asnjë imazh i tyre nuk më bën sexe me mua apo ndonjë gjë tjetër.

Unë jam 100% i sigurt që ata mund të marrin në konsideratë këtë. Unë nuk ndjehem si një qen briri ose që duhet t'i manipuloj ata për të fjetur me mua. Itsshtë ose ju doni të shijoni shoqërinë time ose jo.

Unë gjithashtu mund të "ndiej" gjëra dhe mund të ndjej "njerëz". Ishte goxha e çuditshme kur pata një paraqitje të shkurtër të kësaj në fillim të rindezjes, por tani është shumë më delikate. Unë me të vërtetë nuk di ta shpjegoj dhe ndjehem sikur po hyj në një botë të re. Kam parë dikë tjetër që përmend ata ndjehen sikur janë Neo në matricë dhe unë lidhem plotësisht.

E gjithë kjo gjë më ka ndodhur në një mënyrë të mrekullueshme dhe pozitive. Picking up chicks është sooooooo lehtë tani. Aq e lehte.

Kjo është vetëm një pjesë e vogël e asaj që është duke ndodhur. Kam mbledhur aq shumë numra dhe kam marrë kaq shumë punë, qesharake. Unë ndihem sikur unë kuantike kërceu!

Kontrolli im i fjalës është i mahnitshëm. Unë kurrë nuk belbëzoj tani dhe zëri im ka aq shumë forcë. Duke parë prapa mua të vjetër, ndjehem sikur isha një kurvë. Unë madje nuk mund të them "mua e vjetër", sepse unë nuk e ndiej atë person më. Kam kaluar një metamorfozë dhe ndihem shumë më mirë si person.

Për të gjithë atje që e lexojnë këtë dhe ju ende po luftoni, unë po ju pyes ... ju lutemi ndaloni PMO! Lehtësisht është një nga vendimet më të mira që kam marrë ndonjëherë në jetë. Nuk ka më përsëritje dhe nuk ka më luftuar. Vetëm ndalo.

Sideshtë një botë e bukur në anën tjetër dhe një person i mahnitshëm që pret të takohet me ju ... vetë.


Ditë 60

Sapo bëra 60 ditë. Do të doja të kisha një këshillë të mirë për djemtë që sapo kishin filluar dhe e kishin të vështirë. Ne të gjithë kemi qenë atje (dhe mund të jemi përsëri atje nëse e lëmë rojën tonë), por u desh divorci për të më tundur mjaftueshëm për të ndaluar pornografinë. Nuk e uroj atë për askënd.

Kam disa vërejtje në lidhje me situatën time:

Tani unë ende masturbohem dhe shpesh është disa herë në ditë. Unë do të abstenoj gjatë dhjetorit dhe të shoh nëse kjo ndihmon me ED time.

Ardhja këtu është arma ime më e madhe kundër tundimit. Nxitjet e mia nuk janë shumë të këqija, por ato janë akoma atje. Kur ato shfaqen, unë vij drejtpërdrejt në këtë nënreditim.

Gjërat bëhen më mirë, por ngadalë. ED im është duke u bërë më mirë me breshëri të rastit të gati vetë tim të vjetër përsëri. Gjithashtu kisha ëndrrën time të parë erotike në javët e fundit. Shpresojmë se gjërat do të kthehen në normalitet deri në verën e ardhshme.

Fat i mirë dhe zgjedhje të mira për të gjithë ne.


Sikur Nata e Fundit

Unë dhe gruaja ime kemi një jetë seksuale mjaft të tmerrshme, sepse kaloj shumë kohë duke parë pornografi dhe duke masturbuar. Causedshtë shkaktuar ED dhe çështje të tjera. Ka qenë një problem për vite me radhë, por dy javë më parë u angazhova të ndaloj pornografinë / masturbimin dhe të përqendroj energjinë time seksuale tek gruaja ime. Natën e kaluar kemi bërë seks dhe kam pasur një mbledhje të shkëlqyeshme. Ishte e tmerrshme. Dhe ishte një natë e martë. Nuk jam i sigurt që kemi pasur seks të martën mbrëma që nga kolegji ose pak më vonë. Ndoshta një pushim në një moment. Por seksi i së martës nuk është gjëja jonë. Ishte e tmerrshme. Thjesht doja të ndaja.


Pas periudhës 90-ditore të abstinencës nga pornografia / masturbimi, vura re që isha më e ndjeshme se më parë dhe se nuk më duhej ndonjë stimulim tjetër për të më bërë me brirë. Gjithashtu rrjedhja e spermës u ndal. Unë kam qenë më e interesuara për gratë dhe kam përfunduar në shtrat me to gjatë eksperimenteve të mia me frekuencë të ulët të masturbimit.


Unë nuk jam duke bërë mode të vështirë, por nuk jam duke masturbuar ose duke parë pornografi
Unë dhe e dashura ime e re u intime natën e kaluar. Në fillim isha pak nervoz, duke shpresuar që zotimi (që isha në ditën 12) të më ndihmonte në problemet e mia. E sigurt për të thënë që unë kam marrë një të vështirë të vështirë, jo fort, por mjaft për të bërë mua të lumtur. Vajza ime më dha kokën dhe ishte e mahnitshme. Ndjeva gjithçka që nuk bëja kur vazhdimisht bëja hov. Kur erdha ndjeva sikur u nxija për një sekondë. Ishte aq mirë dhe fillova të shaja aq shumë sa ajo qeshi.

Po, unë do të vazhdoj ta bëj këtë dhe djemtë ... qëndroni të fortë ... kjo shmangie e veseve tona funksionon. LINK


ED shërohet pas javëve 2. Progres.

Unë kam bërë me sukses nofap për një muaj një vit më parë. Kjo ishte e mjaftueshme për të çliruar çështjet e mia (ED) dhe vazhdova me jetën time, duke kaluar një herë në javë. Pas një periudhe të errët në jetën time kam gjetur veten duke u larguar gjithnjë e më shumë.

Unë jam duke bërë modë të lehtë, jo fap, kam një gf dhe ne jemi seksualisht aktive. Leximi i raporteve të progresit është me të vërtetë motivues për mua dhe kam dashur të kontribuoj në këtë komunitet.

Nuk e besoj të gjithë dogmën e kësaj nënrediti, por mund ta shoh se i vë të gjithë në rrugën e duhur. Ne të gjithë jemi bashkuar për arsye të ndryshme dhe duhet t'i plotësojmë qëllimet tona specifike rezultateve reale.

Me abstenimin tim kam zbuluar se jam shumë më tepër në këtë moment, nuk shqetësohem dhe as nuk ndiej mungesë besimi në veprimet e mia. Ndihem vërtet e çliruar, sikur nuk kam asgjë për të fshehur. Kam më shumë energji dhe vozis. Tani dua të shkoj të takoj njerëz dhe dua të tregoj veten time sepse ndihem shumë krenar. Unë mendoj se mund të interpretohet keq si arrogancë, por unë jam vërtet i kënaqur me progresin tim.

Unë kam bërë seks disa herë gjatë kësaj jave dhe bonuesit e mi ndihen më të vështirë dhe më të gjatë. Unë e kam menduar dhe kam arritur në përfundimin se Nofap më ka dhënë trurin në besim.


Është mirë të jesh Noanormal!

Kur jeni duke puthur një grua dhe rrobat e saj fillojnë të zhduken dhe ju ndjeni atë ndjesi midis këmbëve që keni ndjerë kur do të bëheni gati për të parë pornografi, është me të vërtetë një ndjenjë e mahnitshme. Për ata prej jush atje që nuk i kanë arritur ende, çelësi gjendet në postimin tim të fundit. Ju duhet të qëndroni qij larg pornografisë, PA LIDHJE ÇFAR.

Ju prapë mund të hidheni, por çelësi është që të bëheni gjithnjë e më pak të varur nga ajo! Kështu që ju doni ta mësoni veten se me të vërtetë nuk keni nevojë për të. Çelësi tjetër është thjesht të dilni dhe të gjeni gra për tu mashtruar. A keni frike Stop të qënit një pidhi ndyrë dhe vetëm të bëjë atë.


Para se të filloja këtë proces shërimi, unë kisha probleme me ereksione. Unë kisha nevojë për gjithnjë e më shumë lloje të stimulimit nga pornografia dhe ende nuk po ndihmonte. Po shqetësohesha vërtet për gjithë këtë gjë. Kishte përkeqësuar dhe përkeqësuar për disa vjet. Ankthi thjesht më ndihmoi të shtyhesha më thellë në pornografi ndërsa vazhdonte. Vështirë të besohet se mund të vazhdoj të thellohem në të. Dua të them që ndoshta kam përdorur çdo lloj imazhi dhe video porno atje, përveç pornografisë për fëmijë. Ajo që më frikëson është, a mund të kisha shkuar edhe unë atë rrugë, një ditë? Tani nuk do ta di kurrë. Unë jam shumë mirënjohës për këtë të paktën.

Sa më shumë që shkoj pa masturbim pornografik dhe orgazëm, aq më e vështirë bëhet që të mos marr një mbledhje. LOL Po, unë kam pasur një ose dy herë në javët e fundit ku unë duhej të qetësoja veten ose të vihesha në siklet. Prandaj, në rrugën time përreth mënyrës, unë po përpiqem të them se nëse qëndroni larg pornografisë dhe masturbimit, dëshira juaj seksuale do të rritet . Do të rritet në një mënyrë të mirë. Në rregull, kjo tingëllon qesharake duke e lexuar përsëri. Nuk e kam dashur atë mënyrë - formulim i keq. Shtë një temë serioze dhe prekëse. E di.


Ngritja bëhet gjithnjë e më e vështirë

U zgjua sot dhe ishte si uau. Kjo mbledhje ishte më e vështirë se kurrë. Dhe çdo herë që mendoj se është kulmi, nuk është kështu. Thjesht vazhdon të bëhet më e vështirë muaj pas muaji. Nuk e di kur do të arrij kulmin, por ky është fillimi i muajit 9. Tani nuk kthehet. Vazhdoni të përpiqeni bros. Nuk kam pasur sukses 90 ditësh pasi jam ende duke u rikuperuar kështu që mos u dorëzo. Nuk më intereson nëse kjo mut merr 1 vit apo 2 vjet sepse unë mund ta shoh dritën dhe kjo është e gjitha që më duhej për të vazhduar.


Përvojat e mia seksuale në kolegj ishin të tmerrshme in paaftësia totale për të pasur ndonjë lloj ereksioni duke bërë, etj, epsh shumë të ulët. Nuk e dija se çfarë ishte e gabuar me mua, por e dija se nuk ishte mirë. Isha i vetëdijshëm se isha plotësisht i paaftë të relaksoja muskujt e PC-së kur do të isha me një vajzë. Sigurisht, unë mund të masturbohem mjaft lehtë ... dhe e bëra shumë shpesh, zakonisht me ndihmë vizuale. Nga mosha 22 vjeç unë ndalova të gjitha pornografitë dhe masturbimet.

Tani, unë nuk kam asnjë gjurmë të asnjë lloj ED. Unë jam shumë e shëndetshme seksualisht dhe kam ngritje shumë të forta, me jetëgjatësi dhe shumë pak inkurajim të nevojshëm. Tani jam thjesht një lloj neverie kur shoh pornografi, madje edhe gra të veshura me rroba në kopertinat e revistave oring të mërzitshme! Vështirë të besohet se ka pasur ndonjë efekt tek unë.

Nuk mund të mendoj për asgjë që kam bërë për shëndetin dhe mirëqenien time që kryeson heqjen dorë nga pornografia dhe masturbimi. Soshtë plotësisht e vlefshme. Jo se nuk duhet ta prekni kurrë veten përsëri ... Unë e shoh ushtrimin e drerit mashkull si një nga mënyrat më të mira për t'u zgjuar në mëngjes. Thjesht duhet të dilni plotësisht nga koka juaj kur bëhet fjalë për seksin - pa fantazi! Jini të pranishëm dhe të relaksuar… mundësisht me një partner të dashur.


(Student në universitet) Ka një javë që kur kam filluar "rindezjen" time.… Një gjë që kam vërejtur me siguri është një rritje në ereksione - Unë i marr ato çdo mëngjes tani, dhe ato janë fort. Shumica e netëve kur jam duke pritur të flemë, vërej se jam në gjendje të bëj një mbledhje vetëm duke i lënë mendimet e mia të enden dhe pa prekur as veten. Ky është një përmirësim i dukshëm edhe nga një javë më parë. Vuaj nga ED, por ndihem sikur të kisha një grua në shtrat me mua këtë mëngjes, nuk do të mund të isha në gjendje të ndaloja një mbledhje nëse do të doja! Edhe me prezervativ, i cili gjithmonë ka qenë ndalues ​​i shfaqjeve për mua.


Në lidhje me situatën time - korrelacioni midis pornografisë dhe ED nuk mund të jetë më i qartë - ED më goditi nga askund dhe shkatërroi psikikën time. Sidoqoftë, jam i lumtur të them se pasi kam prerë plotësisht pornografinë dhe masturbimin për muajin e kaluar, gjithçka po kthehet në normalitet dhe seriozisht nuk jam ndjerë më mirë.


yourbrainonporn = Seriozisht e vërtetë! sh! t. Unë ende fap, por thjesht ndalova së shikuari pornografi krejtësisht dhe po hap narb [pa ndonjë arsye të dukshme] përsëri si kur isha 15 vjeç. .Shtë e çmendur.


Unë jam në fund të të 30-ve, kam përdorur pornografi shumë që nga adoleshenca ime dhe kam pasur probleme ED për një kohë të gjatë - të paktën që nga fundi i viteve 20 të mia, megjithëse vetëm kohët e fundit është bërë ED pothuajse totale e kopjimit. Unë ia kam fajësuar partnerëve ("Unë thjesht nuk më tërheqin" / "Uroj të jesh më i përgjegjshëm"), risia e partnerëve ("Unë duhet t'i jap trupit tim kohë për të arritur deri në trurin tim") , nivelet e fitnesit, dieta, mosha, stresi, ankthi i performancës ... dhe në të vërtetë, të gjithë ata, përveç faktorit "Unë thjesht nuk jam në ty", ndoshta kanë një rol për të luajtur. Por kur kuptova që nuk mund të bëja më as orgazëm pa pornografi - diçka e klikuar. Duket qartë qartësisht e qartë tani, natyrisht.


Unë patjetër që mund të lidhen me këtë. Unë jam 28 vjeç dhe një ish-atlet kolegjial. Situata ime nuk kam qenë aq ekstreme sa të tjerët, por mospërdorimi nga pornografia dhe masturbimi i reduktuar definitivisht ndihmojnë me ps psikologjik. Nëse kërkesa bëhet shumë e madhe, masturboni me fantazitë në kokën tuaj. Pas disa javësh u ndjeva më mirë dhe kisha më shumë besim në shtrat me gratë. Porn është e vetmja gjë që unë kam bërë ndonjëherë të varur dhe unë pij dhe përdoret për të pirë duhan cigareve dhe farë e keqe. Shko figurën.


Kam ndaluar shikimin e pornografisë në gusht të 13th. Që atëherë kam masturbuar vetëm dy herë. Po bëj seks të mrekullueshëm me të dashurën time të re disa herë në javë. Porno është joshëse, por kurrë nuk do t'ju bëjë të lumtur. Mos kini frikë, thjesht hiqni dorë! Ndalimi i pornografisë do të shërojë varësinë nga pornografia. Ndalimi i masturbimit përkohësisht do të përshpejtojë në mënyrë drastike procesin duke rivendosur ndjeshmërinë në penisin tuaj dhe duke lejuar që energjia juaj seksuale të arrijë kulmin. Kënaqja me masturbimin rrallë pas asaj pike është e mirë. Moderimi është thelbësor.


NDIHM - JohnBlack0071

Unë jam 41 dhe i divorcuar dhe unë gjithashtu isha i varur nga pornografia, tani unë kam qenë jashtë pornografisë për pesë vitet e fundit, por unë ende e shikoj atë ndoshta 2-3 herë në muaj, por unë nuk masturbohem ndaj tij më, unë mbaj energjinë time seksuale për gratë e vërteta tani, dhe ngritjet e mia janë më të vështira dhe më të gjata.

Unë jam duke shijuar jetën beqare tani në maksimum, por shpresoj ta gjej atë grua speciale për të kaluar jetën time, dhe kësaj radhe ajo do të ketë gjithë vëmendjen time dhe gjithë seksin që dëshiron. lol

Rrini aty djema ka shpresë, nuk do të jetë e lehtë, por është e mundur, unë duhej të mësoja sesi të isha intime me një grua, të lija veten të shkoja, të dëshiroja t'i jepja kënaqësinë e saj në vend që të përqendrohesha vetëm në kënaqësinë time. Kur jemi duke masturbuar për pornografi, e vetmja gjë për të cilën na intereson është kënaqësia jonë është e lehtë, nuk kemi "presionin" për t'i bërë orgazmën personit tjetër.

Më kushtonte martesa ime, që të kuptoja që gratë duhet të ndihen të dëshiruara, të vlerësuara dhe që i kuptojmë.

Nëse unë mund ta bëj atë, kushdo mund ta bëjë këtë, do të marrë kohë dhe durim, por shpërblimi në fund ia vlen.


Dita 45 - (këshilla për një anëtar tjetër të forumit) Unë po lajthisja si muthaf ***** por kur fillova të merrem me një vajzë së fundmi kari im papritmas u bë i gjallë. 🙂 Thjesht dilni dhe bëhuni në shoqëri femra aq sa mundeni. Libidoja juaj do të kthehet. Sapo duhet ta tregoni në drejtimin e duhur. A ka ndonjë femër në jetën tuaj ose dikë që ju intereson? Thjesht dil atje.


[mosha 53] Ereksionet e vetme spontane që marr janë kur jam duke "luajtur" me gruan time. Para reboot tim, dhe për shkak të varësisë time PM, Ishte shumë e vështirë për mua të merrja ndonjë lloj mbledhje kur isha me të - ED në lidhje me pornografinë. Tani nuk kam aspak problem, gjë që është një përmirësim i madh për mua, dhe jam në gjendje të mbaj ereksionin tim. A marr ereksion kur shoh gra të tjera? Jo pse? Sa herë që shoh një grua shumë tërheqëse, nuk e shikoj më si objekt seksi duke menduar se si do të ishte në shtrat. Porno më bëri atë. Gratë sapo u bënë pjesë të trupit për mua dhe jo njerëz të vërtetë.

Kështu që nëse shoh një femër tërheqëse, e admiroj bukurinë e saj për një moment, por menjëherë shikoj larg dhe përqendrohem në diçka tjetër - përveç epshit - e ruaj atë për gruan time. Nëse je një djalë i vetëm, mund të shoh se ku do të ishit më të interesuar të shihnit ereksione më spontane sa herë që shihni gra të tjera. Për mua kjo nuk është e rëndësishme. Ajo që është e rëndësishme për mua është që ereksionet e mia të kthehen për atë që dua. Dhe ato janë. Shpresoj që kjo të ndihmojë në përgjigjen e pyetjes tuaj.


Jam në ditën 33 pa P / M. Dje bëra seks të suksesshëm dy herë, kjo po ndjek kulmin tim të parë ndonjëherë përmes seksit depërtues në ditën e 28-tëNëse dikush po dyshon nëse lënia e P / M e zgjidh mosfunksionimin tuaj erektil, ju lutem mos e bëni, në të vërtetë funksionon. Vetëm para disa javësh isha gati të jepja dorëheqjen për një jetë pa seks të duhur. Tani ndihem pothuajse i rilindur dhe duhet të arrij të bëj shumë. Sidoqoftë, për shumë javë që ka nevojë çdo person, është një sakrificë e vogël për të rregulluar një aspekt të rëndësishëm të jetës tuaj, sinqerisht dy javët e para janë më të vështirat, pas kësaj, ajo fluturoi për mua.


O ZOT I MADH !! .. E kam bërë !! .. Nuk ishte e pamundur siç besoja !!

Ckemi djema,

Unë jam këtu vetëm duke u përpjekur t'ju jap një spërkatje shprese. Unë jam një person që besova se nuk ka aspak shpresë se mund të jem përsëri një person normal dhe të shijoj seksin. Pas 12 viteve të varësisë nga p dhe zakonit dramatik të tepërt të PMO që arriti në një numër kërcënues, unë besova se duhet të përballem me të qenit aseksual për të mirë. Gjithashtu harroni çdo ëndërr për të qenë në një lidhje ose për të pasur një fëmijë një ditë.

Në të vërtetë, unë isha gabim. Shkak ka shpresë. Natën e djeshme kisha lidhje të plotë seksuale me suksesin. Ishte hera e parë që bëja seks për 8 vjet. Pas rindezjes / ri-instalimit për 115 ditë, duke eleminuar p & mo. Unë kam qenë pak në nevojë për stimulim të lartë dhe gjithashtu kam pasur disa PE. Unë përfundimisht nuk jam shëruar plotësisht, dhe akoma kam nevojë për kohë të gjatë për të thënë që jam shëruar vërtet. Sidoqoftë kam kaluar nga periudha më e keqe e jetës sime, dhe shpresojmë që këto çështje të rregullohen me kohën.

Kjo nuk është një histori e suksesshme. Është ende herët të shkruhet një histori e suksesshme, e cila do të ketë shumë detaje. Por unë kam qenë i interesuar vetëm për të dhënë këtu të gjithë shpresën. Nëse dikush është fizikisht i mirë, vetëm duke vuajtur me pied dhe beson se nuk ka rrugëdalje, unë do të doja të them se ka rrugë të besueshme për të shëruar.

Faleminderit te gjitheve


Unë kisha të njëjtin problem si ti. Nga mënyra se si ju shoh të shkruani tingëlloni pa shpresë. Asnjë ofendim por nëse nuk mund ta kapërceni veten që të doni të bëheni më mirë kurrë nuk do ta bëni. Unë kisha të njëjtin problem si ti, EXACTLY të njëjtën gjë. ED nga pornografi. Nuk mund ta ngrija, përveç një pune dore ose blowjob, dhe pastaj mund ta mbaja vetëm për një minutë apo më shumë.

Edhe sikur të kisha arritur ta merrja atë, kisha gjithashtu Ejaculation e parakohshme, kështu që unë do të zgjasja vetëm 2 ose 3 shtytje. U deshën muaj të tërë përkushtimi dhe vetë-motivimi për ta kapërcyer atë, dhe tani nuk mund të isha më e lumtur! Dhe unë jam gati të godas një vit që kur fillova të rregulloj ED dhe Pre-E. Ju duhet të kapërceni pengesat tuaja mendore para se të vazhdoni tutje! Unë rekomandoj që të krijoni qëllime të vogla, të filloni me 3 ditë pa masturbuar në pornografi. Pastaj shpërbleni veten të nesërmen. Pastaj shkoni 4 ditë, ose sidoqoftë e shihni të arsyeshme.

Thjesht duke thënë me veten tuaj, "Unë kurrë nuk do të masturboj më pornografi përsëri" do t'ju bëjë vetëm në depresion kur të zbuloni se është e pamundur! Gjithashtu, nëse bën rrëmujë dhe shikon pornografi kur nuk supozohet të marrësh veten para se të bësh të bjerë. Duhet praktikë, por mos e lër të të shkojë deri te ty. Kjo po vjen nga dikush që sheh pak nga vetja te ti.

Gjithçka është e mundur! Këtë e dëshmova për veten time. Ti mund ta besh. Paç fat.


Aaaand 90 .XNUMX ditë më rregulluan !!! Faleminderit NoFap (self.NoFap)

Për ta filluar këtë - Unë mendoj se të gjithë duhet ta bëjnë këtë sfidë - Edhe nëse nuk janë ato që i konsiderojnë të jenë addicted. Unë mendoj se përkufizimi i të gjithëve për atë term do të ndryshonte. Për mua, edhe në shkollën e mesme nuk do të thosha se isha i varur nga PMO, por e shikoja çdo natë. Kam ardhur në kolegj dhe jam zvogëluar në mënyrë drastike, por kam punuar deri në 3-4 herë në javë. Madje ishte e mjaftueshme për të më dhënë një kombinim ED / PE. Asnjë argëtim për egon.

Gjithsesi, unë jam këtu për të raportuar se kam bërë seks të suksesshëm që kur banaku im arriti 90 ditë. Nuk u ndjeva sikur isha plotësisht i ngritur por të paktën 80% + (dhe sa për tu argëtuar: D), prandaj do të vazhdoj. Para 90 ditëve, nuk mund të ngrihesha fare. Do të doja të ndihmoja cilindo që i nevojitet për ndonjë këshillë, ju lutemi përgjigjeni ose Kryeministrin !!!


 Ok dje mbarova 8 javët e mia pa PMO dhe bëra seks me të dashurën time. Qëndrova fort gjatë gjithë parathënies dhe gjatë gjithë seksit. Në të gjitha unë ndoshta kam qëndruar e vështirë për rreth 25 minuta. Unë nuk kisha mendime P që kalonin nëpër kokën time dhe thjesht u përqëndrova në ndjesinë e c * ck tim

Doja të shkoj tërë shtatorin dhe tetorin pa PMO (61 ditë), por natën e kaluar ne ishim duke mashtruar në shtrat së bashku dhe unë vetëm mendova oh mirë mund edhe të shkoj për atë coz në 56 ditë teknikisht që IS 8 javë

Çuditërisht orgazma, për të cilën isha shqetësuar / ngazëllyer ishte shumë zhgënjyese. Nuk zgjati shumë dhe u ndje si asnjë orgazmë tjetër që kam pasur më parë. Hardshtë e vështirë të shpjegosh ndryshimin, gjithçka që mund të them është se ajo ndjenjë që e ke në kokë kur orgazma thjesht nuk ishte aty. Likeshtë sikur isha kokëfortë ndërsa erdha, e cila ndjehesha e çuditshme, por aspak e kënaqshme. Ende, pas 8 javësh, mendoj se nuk është për t'u habitur që ishte shumë ndryshe nga normalja. Thjesht supozova se do të ishte më e mahnitshmja që kam pasur ndonjëherë.

Gjithsesi është shumë herët për të thënë nëse kjo ka funksionuar akoma për mua. Unë ende kam rikthime pornografike në kokën time që ende i shoh shumë erotike. Unë do të qëndroj larg P dhe M dhe fantazisë. Nëse dorëzohem dhe MI do ta bëj atë vetëm në sensacion dhe do të kem një mendje të zbrazët.


LIDHJA - rcfergie5

Për ta bërë të shkurtër historinë e gjatë, varësia ime nga pornografia filloi kur isha 9-10 vjeç duke parë gratë e zhveshura në kompjuter (Interneti nuk ishte aq i shpejtë sa është tani megjithatë) Nuk e dija që ED po zhvillohej, madje edhe në shkollën e mesme, asnjë vajzë e vërtetë nuk mund të më zgjonte (sepse në atë kohë mendoja "ajo nuk është vajza e duhur për mua"), përveç nëse nuk kisha kërkuar pornografi për të një kohë, por pastaj përfundova duke u rikthyer, varësia ime u bë vërtet e keqe kur pata iPod touch në 18 (unë jam 20), ishte më e lehtë për mua ta fshehja varësinë nga prindërit e mi, edhe pse ata kishin gjetur fotografi në pajisja dhe unë vazhdova të "betohem" që kurrë më nuk do të shikoj pornografi.

Unë do të kisha arritur në pikën ku mund të sperma para se të arrija një mbledhje. Por pika ime më e keqe, më e ulët ishte rreth 7 muaj më parë, kur isha duke parë një video seksi në kolegj (shkas i mundshëm këtu) në një faqe pornografike pa transmetim, dhe kuptova se kishte diçka që nuk shkonte me mua kur as nuk mund të bëhesha e vështirë hidhërim jashtë për të në të gjitha. Asnjë orgazmë, asnjë mbledhje, asnjë zgjim, asgjë.

Unë ndalova së shikuari pornografi për 10 ditë pas kësaj, edhe pse dilja nga dita e 6-të, kjo ishte e gjitha para se të zbuloja pemën tuaj të trurit dhe ribashkimin, e cila ishte mbi 3 muaj më parë. Sidoqoftë, mbledhja ime ishte shumë më e mirë pasi që do të merrja L-argininë pasi isha duke folur për 10 ditët e pushimit të pornografisë vitin e kaluar. Pak nuk e dija se varësia ime ndaj pornografisë dhe masturbimit kishte qenë fajtorët e problemit tim ED gjatë gjithë kohës, madje ai më preku shoqërisht dhe në shumë zona.

Tani kanë kaluar 79 ditë që kur kam filluar rindezjen, dhe ngritjet e mia spontane dhe druri i mëngjesit kanë qenë shumë më të shpeshta dhe duke u forcuar, rezultatet pozitive kanë qenë edhe më të thella që kur kam zbatuar kohët e fundit ligjin e tërheqjes në jetën time ( rreth një javë më parë), tani njerëzit, burra dhe gra, më trajtojnë shumë më mirë me vetëbesimin e ri të gjetur dhe qëndrimin plotësisht pozitiv! Unë madje kam filluar të tregoj seksualitetin tim! Ereksionet e mia ende nuk janë me forcë 100%, dhe as potenciali im i plotë nuk po shfaqet akoma, por ata po arrijnë atje! Të paktën për shkak të LOA-s, unë e kam mundur PMO-në më lehtë çdo ditë, tani mendimi për të kërkuar vajza të zhveshura në Internet nuk më shfrenon.


Ndoshta nuk do të ishte e virgjër tani nëse nuk do të ishte ED-ja ime e detyruar nga Porno

Unë jam një virgjëreshë 24 vjeçare, por besoj se aktualisht nuk do të isha e virgjër nëse nuk do të ishte për këtë ED të përfunduar me pornografi që kam dhe të gjitha problemet e besimit që vijnë me të.

Herën e parë që pata një shans me një vajzë ishte kur isha 17 vjeç dhe isha i shkurtër, ajo ishte e zhveshur në shtratin tim, por unë nuk mund të bëja asgjë për këtë sepse nuk mund të qëndroja fort ... një grusht mjaft i madh në stomak për një 17 vjeçar Kjo takim thjesht më shkatërroi besimin me gratë dhe unë gjithmonë kam pasur frikë të marr gjëra aq larg me gratë, sepse kam frikë se e njëjta gjë do të ndodhë përsëri. Unë kam pasur mundësi të shumta që ndiej se i kam tërhequr ose nuk i kam ndjekur me të njëjtin lloj besimi që do të kisha nëse nuk do ta kisha djegur atë kujtim në pjesën e pasme të kokës duke më thënë: "ajo" Thjesht do të ndodhë përsëri ”.

Atëherë kur isha 17 vjeç po shikoja SHUM pornografi dhe në atë kohë nuk e dija që pornografia po e shkaktonte këtë, por që atëherë e kam kuptuar që ED-ja ime është shkaktuar në të vërtetë nga varësia ime ndaj pornografisë sepse një koha që shkova në një udhëtim familjar në një shtëpi verore për 2 javë, ku nuk kisha qasje në asnjë lloj pornografie dhe pasi isha mësuar aq shumë të bëja pornografi, në thelb nuk mund të bëja pa të… kështu që nuk u pash fare ! Pas 14 javësh vura re që papritmas nuk kisha probleme të merrja një mbledhje që zgjati përgjithmonë dhe mund të bëhej vetëm me imagjinatën time për një orgazëm të fuqishme (diçka që nuk mund ta bëja më parë) dhe ky efekt dukej se do të zgjaste derisa fillova të shikoja pornografi përsëri.

Ky ishte një hapës i vërtetë i syve për mua, por unë jam përpjekur disa herë të ndaloj shikimin e pornografisë që nga ajo kohë dhe gjithmonë të rikthehem dhe kurrë nuk kam kaluar përtej 14 ditësh, por tani kam kuptuar që jam 24 vjeç dhe nëse jam ' ndonjëherë do ta kthej besimin tim dhe më në fund do ta humbas virgjërinë, do të më duhet të ndaloj së shikuari pornografinë TIGH DREJT TANI! Tani po i them vetes këtë çdo herë që ndiej një dëshirë të fortë dhe kjo është një motivues i madh për mua, si dhe vizitën në këtë nënreditim dhe leximin e historive të suksesit të djemve.


Historia e shkurtër

Unë fillova të bëhesha seksualisht aktiv kur isha 15 vjeç. Në atë kohë unë mund ta ngritja atë kurdo për këdo. Unë kisha një të dashur për një kohë të gjatë si adoleshente dhe të dy ishim shumë të lumtur me jetën tonë seksuale; deri më sot seksin më të mirë që kam bërë. Përfundimisht gjërat përfunduan me ne dhe ishte shkatërruese për mua. Rreth kësaj kohe (mbase një vit më parë) kanalet e pornografisë po bënin debutimin e tyre.

Më duhet të tregoj diçka interesante. Unë nuk mendoj se jam një i varur në kuptimin që kam kaluar orë në ditë duke parë pornografi, nuk e kam bërë kurrë atë. Më së shumti do të kaloja 30 - 45 minuta, por kjo nuk ishte aq shpesh. Ajo që mendoj se më vrau shtytjen seksuale është se do të varesha nga pornografia. Unë do të bëja PMO afërsisht 5 herë në javë, ndonjëherë dy herë në ditë, duke lëvizur nëpër video për të gjetur atë të duhur, për 30 ~ në të njëjtën kohë. Prandaj, megjithëse jo aq e rëndë sa disa, unë ende besoj se ky është kontributi kryesor në shtytjen time seksuale të dobët.

Isha 20 vjeç dhe në kolegj kur për herë të parë përjetova ED me një vajzë. Unë kisha pirë gjithë ditën (ishte ditëlindja ime) dhe ia atribuova atë (që padyshim i shtohej asaj). Mëngjesin tjetër provova përsëri dhe asgjë, veçanërisht sepse isha i tmerruar nga ajo që ndodhi një natë më parë. Ndërsa tregimi vazhdon, katër vitet e ardhshme të jetës sime seksuale ishin shumë mesatare. Mund ta ngreja për vajzat, por duhej të nxitoja për të vënë prezervativë, gjithashtu në të vërtetë nuk ndihesha shumë sa herë që takoja një vajzë të re ose kaloja natën me të.

Vazhdova në PMO 4 - 5 herë në javë pa menduar edhe dy herë. Se fajësova mungesën e shtytjes seksuale tek pirja (e cila nuk më ndihmon, nuk pi më shumë), te dieta, mungesa e stërvitjes, stresi. Unë i kam përmirësuar të gjitha këto gjëra, dhe po kam parë një përmirësim, por jo afër një rigjenerimi të plotë. Pasi gjeta informacion në lidhje me rindezjen, vendosa ta provoja dhe tashmë po shoh disa rezultate interesante.

Pra, kjo është ajo ku fillon udhëtimi im

Unë jam në ditën 10 dhe dëshira ime seksuale ka qenë lart e poshtë. Nuk mund të them që jam në një periudhë të sheshtë, por disa ditë më duket kështu. Ndihem më energjike dhe e shqetësuar. Ndiheni disi maniak disa herë, por qetësohet me ushtrime. Natën e kaluar pashë ëndrrën e parë seksuale që kam parë prej vitesh ku isha plotësisht e lidhur me lidhjen me një vajzë. Unë isha ulur pranë saj duke shikuar një film dhe isha i dehur nga pasioni dhe thjesht shkova për të, diçka që nuk e kisha ndjerë që kur isha 20. Ajo që dua të them është, unë u zgjova me dru të madh. Oh, dhe vajza ishte Tina Fey.

Shërohet nga ED, shumë më i sigurt në përgjithësi.

Unë fillova një ditar përsëri në prill, por isha keq për ta mbajtur atë të azhurnuar. Që nga 3 Prilli unë nuk kam shikuar pornografi, por kam masturbuar në dhe jashtë pas një muaji të rindezjes. Pas disa muajsh në reboot vura re se niveli i besimit tim ishte duke u rritur dhe ankthi ishte minimal (histori e gjatë me ankth).

Kohët e fundit kam parë një vajzë dhe normalisht do të shqetësohesha nëse bëja seks dhe kam probleme në vendosjen e prezervativëve ose nxitoja për të futur në mënyrë që të mos e humbja atë. Fundjavën e kaluar (shkas i mundshëm?) Ajo më dha dy punë goditje për të cilat isha shumë e ndjeshme, gjithçka që duhej të bënte ishte të shkonte afër karit tim dhe kjo do t'i përgjigjej prekjes së saj. Tani, sot kemi bërë seks për herë të parë dhe nuk u shqetësova aspak se si do të performoja, thjesht ndihesha shumë më e sigurt dhe e dija që reboot po funksiononte. Sigurisht, pa lëshime prezervativi, pa ankth dhe nuk keni pasur seks të mirë. Ajo e donte përsëri disa orë më vonë dhe akoma nuk kishte çështje.

Nuk do të thosha se jam kthyer plotësisht akoma dhe kam lexuar shumë raporte ku gjërat akoma përmirësohen pasi të kalojnë 5-7 muaj nga rivendosja. Tani pres që gjërat të bëhen edhe më të mira, por tani për tani jam jashtëzakonisht e lumtur.

Unë shpresoj se kjo ndihmon disa nga ju djema jashtë, të qëndrojnë me reboot.


48 ditë më pas rivendosni - reagimet jashtëzakonisht të ndryshme të trupit tim ndaj seksit dhe PMO

Fillova nofap për arsye mjaft tipike. Unë pashë bisedën e TED, vizitova YBOP dhe kuptova se shumë nga problemet e mia ED dhe problemet e marrëdhënieve ishin për shkak të goditjes së vazhdueshme për 20+ vitet e fundit (unë jam 36).

Këtë herë kam zgjatur rreth 40 ditë para PMO. (Po rivendosem tani, kështu që nëse distinktivi im thotë akoma 48, rivendosja thjesht nuk ka kaluar ende). Para rivendosjes, kam përjetuar efektet e mëposhtme:

  • Rritje e madhe në energji dhe epsh
  • Pas javës së parë, përmirësimi i vazhdueshëm me çështjet ED
  • Pas dy javësh, zhdukja e çështjeve të ED
  • Një skicë e shkurtër e rreth 5 ditë diku gjatë javës së tretë
  • Rritja e besimit (megjithëse ia atribuova ED-së që po përmirësohej - nuk kisha më frikë të merrja një grua në shtëpi dhe të mos isha në gjendje të performoja)
  • Gjetën shumë më të lehtë për të parë njerëzit në sy dhe për të mbajtur shikimin e tyre

Ajo e fundit ishte e vetmja me të vërtetë befasuese. Dikur e prisja pjesën tjetër bazuar në atë që kisha mësuar dhe mendjen e shëndoshë, por kisha zbritur shumë nga "Unë tani jam një magnet seksual!" dhe "Unë mund t'i ndjej gratë ovuluese nga kilometra larg!" llojet e pretendimeve të superfuqisë. Por unë pashë dikë që vuri në dukje gjënë e kontaktit me sy disa javë më parë në nofap, dhe ishte padyshim e vërtetë për mua.

Gjithsesi, unë kam qenë goxha aktive seksualisht gjatë kësaj kohe. Unë nuk kam bërë seks për 8 ose 9 ditët e para, por më pas fillova të bëja seks disa herë në javë për pjesën tjetër të kohës. Performanca ime seksuale ishte përmirësuar padyshim. Unë nuk shqetësohesha më vazhdimisht për humbjen e ereksionit, kështu që mund të merrja kohën time. Ishte shumë më e këndshme gjithashtu. Nuk zgjata aq gjatë, por ky nuk ishte problem, pasi gjithnjë kam zgjatur shumë shumë kohë më parë dhe tani do të shkoja për kohën e duhur për pjesën më të madhe (mbase një herë erdha shumë shpejt, por ishte mirë - thjesht kemi bërë seks përsëri shpejt).

Përfundimisht u riktheva. Nuk do të të mërzis me detajet, por ishte goxha tipike. Unë e lashë rojen time dhe pastaj vazhdua te PMO tre ose katër herë gjatë rreth një dite.

Gjëja e çmendur për mua ishte se sa thelbësisht ndryshonte efekti nga goditja se sa nga seksi. Kur kisha bërë seks, ndihesha e kënaqur më pas dhe e lumtur, por oreksi im seksual u kthye shumë shpejt. Unë ende kisha "zjarrin". Pas PMO-së u ndjeva i kënaqur dhe i lumtur gjithashtu (thjesht duke thënë të vërtetën), por oreksi im seksual nuk u kthye. Unë kisha një dëshirë për më shumë PMO, por zjarri ishte zhdukur - unë kisha më pak energji, epsh më të ulët, më pak tërheqje për gratë, më pak energji, etj.

Tani ka kaluar gati një javë dhe fatmirësisht gjërat kanë filluar të kthehen atje ku ishin më parë. Në një farë mënyre, jam i kënaqur që u riktheva, sepse vërtet përjetova ndryshimin drastik midis PMO dhe seksit real. E dija që PMO më kishte mbajtur, por derisa të ndodhte kjo, unë ende e mbaja këtë ndjenjë në pjesën e pasme të mendjes time që përfitimet që po merrja erdhën thjesht nga zvogëlimi i numrit të orgazmave, duke mos zvogëluar në të vërtetë sasinë e pornografisë dhe masturbim. Rezulton, isha gabim.

E di që kjo është e gjatë, por unë vetëm doja të shtoja një gjë - unë jam jashtëzakonisht mirënjohës që kam gjetur këtë nënreditim, dhe për të gjithë ju. Increasinglyshtë gjithnjë e më e qartë për mua tani që disa marrëdhënie të shkëlqyera që kam pasur në të kaluarën kanë dështuar në një pjesë të madhe për shkak të PMO. E gjej veten beqare në 36 vjeç, e cila nuk është gjëja më e keqe në botë, por jo atje ku mendoja se do të përfundoja. Disa njerëz nuk e bëjnë kurrë. Për të gjithë ju djem që po e merrni këtë në vitet tuaja të kolegjit ose në fillim të të njëzetave, llogariteni me fat. Në të vërtetë të gjithë duhet ta konsiderojmë veten me fat, madje edhe djemtë e vjetër. Ndonjëherë filloj të ndiej keqardhje për veten time dhe të pendohem për çështjet që PMO ka shkaktuar në jetën time, por pastaj shoh anën e ndritshme - të paktën më në fund e kam kuptuar këtë. Gjithmonë ka kohë për t'i kthyer gjërat. Pra, faleminderit

tl; dr Isha në nofap për 40 ditë, por bëra seks. Seksi do të më linte të kënaqur, por oreksi im seksual do të kthehej shpejt. Pastaj u përplasa, dhe libidoja ime u zhduk përsëri dhe unë humba "zjarrin" plotësisht. Një javë më vonë po fillon të kthehet.

Shenjat e para të shërimit: Një gëzim i tillë

Saw gf tim dje dhe për fat të mirë ajo ishte në periudhën e saj, kështu që nuk ka stres. Ajo më dha një dorë dhe një punë, por unë nuk e kisha O. Por ndjeva krejtësisht ndryshe. Jo më i dhimbshëm apo i vështirë, por shumë, shumë më i bukur. Së fundi kënaqshme. Ngritur im ishte me të vërtetë e vështirë me të për herë të parë. Ky është një motivim i tillë.

Definitivisht një përmirësim i madh i parë, shumë i dukshëm.

Kanë kaluar 8 ditë që kur unë PMO'd dhe kjo është vija ime më e gjatë. Kam bërë 4-7 ditë pa disa herë më parë, por unë nuk e ndiej më nevojën për të. Kaq i lumtur. Duke u përpjekur t'i përmbahem. Por unë nuk dua të nxitoj në procesin e shërimit

Do te njoftoj.


Unë kam postuar këtu një bandë, por kurrë nuk kam bërë një hyrje në blog. Unë thjesht doja të ndaj me ju disa nga përvojat e mia pozitive. Unë mendoj se gati e kam lëpirë këtë gjë.

Një sfond i vogël: Vitin e kaluar (rreth qershorit) kam vuajtur nga disa nga ED më të këqija që kam përjetuar në jetën time. Që atëherë, jam përpjekur të lë pornografinë për të mirë në përpjekje për ta shëruar atë. Kam përsëritur më shumë herë sesa mund të kujtoj, por ndërsa gjërat përparuan, duket sikur po përmirësoheshin.

Unë jam aktualisht pothuajse 90 ditë në reboot tim të fundit. Ndihem më mirë se kurrë.

Disa fjalë shprese, frymëzimi dhe këshilla për këdo që e kalon këtë:

1. Në të kaluarën kur kam provuar të rindizem. Unë gjithmonë do të shkurtoja shumë qoshe. Unë do të merrja ndonjë shenjë të përparimit si një justifikim për t'u kthyer te zakonet e këqija. Për shembull, kjo është rindërtimi i parë që kam provuar aty ku kam abstenuar plotësisht nga masturbimi. Bërja e kësaj bën një ndryshim të madh. Në të kaluarën, unë do të bëja një ëndërr të lagësht si një shenjë që gjërat funksiononin normalisht, dhe unë mund të kthehem në seks dhe masturbim. Gabuar. Mënyra se si ndihem tani më parë, nuk ka asnjë krahasim.

Unë kam pasur vetëm dy orgazma që kur filloi kjo reboot. Njëri shkak i një ëndrre të lagur dhe tjetri nga një takim seksual (nuk kishte prezervativ kështu që nuk e di nëse do të kisha mundur të kisha bërë seks aktual). Unë jam i vetëdijshëm se në një moment do të duhet të kthehem në masturbim, por tani dua të pres të paktën 100 ditë, dreq ndoshta edhe më shumë për t'u rikthyer në të.

2. Unë nuk dëshiroj pornografi. Ndonjëherë kam kthim prapa, por nuk kam dëshirë të masturbohem ose të shikoj pornografi më. Në fakt, për shkak të natyrës së punës sime, herë pas here, ndonjëherë më duhet të shikoj imazhe pornografike seksi, herë erotike, herë të çiltra. Këto kanë një efekt krejtësisht të ndryshëm tek unë sesa dikur. Unë nuk kam më gumëzhimë të çmendur në kokën time. Nuk dëshiroj më të kërkoj një milion imazhe të ngjashme, dhe më e rëndësishmja, më nuk bllokohem në lakun e detyrueshëm të shikimit të pornografisë dhe masturbimit ndaj saj për orë të panumërta në të njëjtën kohë.

3. Shumë nga sjelljet e mia detyruese janë zhdukur plotësisht. Përveç pornografisë, varësia ime tjetër e madhe ishte librat komik. Nuk kam më dëshirë të blej komike, dhe kam vetëm një dëshirë të vogël për t'i lexuar ndonjëherë. Reallyshtë vërtet e çuditshme të jesh pranë miqve të mi të librave komikë dhe të kuptosh se çfarë humbje kohe ishte e gjitha kjo. Unë jam në prag të shitjes së koleksionit tim mbase së shpejti. Sigurisht, është e mundur që unë thjesht kam tregtuar një varësi për një tjetër, pasi aktualisht jam i fiksuar me blog-un, por të paktën kjo është një kalim kohe më e shëndetshme dhe që nuk kushton para.

4. Unë kam filluar të marr shumë ereksione, duke hipur në tren në mëngjes. Një javë pas takimit seksual të lartpërmendur, u ndjeva sikur kisha aftësinë për të bërë seks të shëndetshëm dhe normal. Mezi pres të gjej një partner të gatshëm për të provuar këtë supozim.

5. Emocionalisht, për momentin nuk ndihem i qëndrueshëm për shkak të problemeve të tjera në jetën time, dhe vrulli i besimit që mund të ketë ardhur herët në reboot duket se është zhdukur. I vetmi ndryshim pozitiv që ndiej tani nga më parë është se kur ndihem keq, kurrë nuk ndiej dëshirën për të parë pornografinë për tu ndjerë më mirë. Ndonjëherë ndiej dëshirën për të masturbuar për tu ndjerë më mirë, por kurrë nuk jam një nxitje e fortë sa të dorëzohem.

6. Efekti i ndjekësit duket se i përket së kaluarës. Unë pashë një ëndërr të lagur dhe isha në gjendje të kontrolloja lehtësisht dëshirën për të filluar përsëri masturbimin. Unë mbaj një vajzë dhe nuk ndiej nevojën për të parë pornografi.

7. Kur mendoj për seksin dhe fantazoj ka të bëjë me takime të vërteta seksuale dhe gra të vërteta. Dhe kur dal në publik, unë vë re shumë më tepër bukurinë e grave. Dhe eksitimi që marr nuk është i njëjtë me zhurmën e zhurmshme të pornografisë që në të vërtetë nuk ishte dëshira për seks, por dëshira për të shkuar pas ekranit të kompjuterit me pantallonat rreth kyçeve të këmbës.

Kjo është gjithçka që mund të mendoj tani. Shpresojmë që kjo të ndihmojë dikë. Ndërsa kam bërë progres gjatë vitit të kaluar, nuk mund të them se me të vërtetë e dija se si ndihej një reboot deri në këtë përpjekje më të fundit. Testi i acidit sidoqoftë do të jetë aftësia ime për të kryer seksualisht kur të vijë koha. Unë do t'ju informoj djemtë kur të ndodhë.


LINK -Porn falas për rreth gjashtë javë; i pushtuar nga rimëkëmbja

Rreth tre muaj më parë, nuk arrita të kisha një ngritje të mjaftueshme për të depërtuar në gruan time bukuroshe. Unë kam qenë duke përjetuar një farë shkalle ED në thelb tërë jetën time aktive seksuale, por asnjëherë nuk kishte qenë aq e dobësuar. Gjatë gjithë kësaj kohe unë isha në depresion, i hutuar dhe u ndjeva i pafuqishëm.

Unë fillova kërkimet, dhe më në fund gjeta disa materiale se çfarë i bën pornos trurit tuaj. Mësova se në thelb, përdorimi i pornos ishte një zgjedhje për të hequr dorë nga realiteti për fantazi. Kështu që unë humba dëshirën për ta parë. Nganjëherë e dëshiroja, por sapo bëra zgjedhjen të hiqja dorë nga bota ime e fantazisë, ato detyrime që më kishin mbajtur për vite me radhë, më në fund humbën kontrollin e tyre mbi mua.

Shërimi im nuk ishte i përsosur. Pashë porno përsëri rastësisht mjaft shpesh, por në përgjithësi e anashkalova. Unë masturbohem një herë gjatë gjumit, dhe ndalova një herë u zgjova. Dhe unë bëra seks me gruan time dhe u orgazmova manualisht me shumë përpjekje dy herë në periudhën time të rimëkëmbjes gjashtë javore, si në fillim. Të njëjtat probleme ED të vjetra, të dy kohët, megjithëse nuk janë aq të këqija sa ditët e fundit.

Gjashtë ditë më parë, unë shkova në një pushim pesë ditor pa gruan time për të vizituar familjen time. Natën e djeshme, unë dhe gruaja ime u bëmë përsëri së bashku për festimet tona të Krishtlindjeve. Kisha ngritje të gjysmës së shtizës, pothuajse gjatë gjithë udhëtimit në hotelin tonë. Kur arritëm më në fund atje, bëmë seks dhe unë nuk kisha asnjë ED. Sidoqoftë, ne u morëm me vete, nuk mbaruam dhe fjetëm. Sot, ne vazhduam përsëri dhe unë përsëri nuk kisha ED fare, dhe këtë herë të dy përfunduam mjaft të lumtur. Ia vlente.

Ndryshimet e humorit, dyshimi, dëshirat ... të gjitha ia vlejnë. Ndihem e kënaqur me veten, marrëdhënien time dhe gruan time në mënyra që nuk i kam mbi një vit. Shkoni pa pornografi. Do ta dashuroni.


Kam arritur në 90 ditë, nuk kam qenë kurrë kaq krenar për veten time. Mendoj se kjo është arritja më e madhe që kam bërë deri më tani në jetën time. (Lidhjen)

Unë e kam mbajtur veten të zënë duke punuar, duke studiuar, duke bërë hobi, duke bërë diçka tjetër sesa duke menduar për seks / fapping kur kam nxitje. Që atëherë, jo më ED! Unë gjithashtu kam filluar të bëj hapin e parë drejt vajzave, duke u ndjerë më e sigurt për veten time. Unë nuk mendoj se është e lidhur drejtpërdrejt me nofap, por me faktin që vendosa të kujdesem për veten time dhe të bëj një ndryshim në jetën time.

Prandaj, për të gjithë ju djem që sapo keni filluar ose jeni në më pak se 30 ditë, mos u dorëzoni! Rezultati ia vlen. Shëndeti dhe besimi juaj varet nga kjo!


Në të vërtetë u bë e vështirë dhe bëri seks me një grua të bukur për herë të parë në më shumë se një vit. Unë kam shkatërruar me shumë gra gjatë vitit të kaluar për shkak të ED. Faleminderit shumë NoFap. Kjo mut funksionon.

Titulli shumë e shumë thotë gjithçka. Më shumë për njerëzit që duan të dinë më shumë:

27 M. Unë isha në fund të zgjuar. Unë jam goxha dreq i mirë në marrjen / përshkallëzimin me gratë (një faqe interneti e shkëlqyeshme që të gjithë ju duhet të shikoni është girlschase.com, ndihmoi jashtëzakonisht lojën time, nëse lexoni vetëm një artikull lexoni atë për dërgimin e mesazheve). Për më shumë se një vit kisha frikë të shkoja në shtëpi me këto gra nga frika se kari im nuk do të funksiononte. Padyshim që të gjithë këtu ndoshta mund të lidhen me këtë ndjenjë të tmerrshme. Kur nuk kemi pasur marrëdhënie seksuale, shpesh pas përpjekjeve të shumta në ditë të ndryshme, unë do t'i prisja ata nga jeta ime nga turpi. Ka shumë gra të shkëlqyera me të cilat mund të kem zhvilluar marrëdhënie të mira nëse nuk do të ishte kështu.

Disa javë më parë ndalova pornografinë plotësisht, preva masturbimin, u përpoqa të shpërqendroja veten time sa herë që kisha ndonjë mendim "pornografik", dhe këtë fundjavë provoi të funksiononte në një nivel. Jam shumë e lumtur për këtë sa mund të qaj. Unë kurrë nuk jam duke kërkuar në pornografi kurrë më. It'sshtë helm i trurit.

Gjithsesi faleminderit përsëri djema. Me të vërtetë e duam sistemin e mbështetjes në këtë sit. Unë nuk mendoj se jam ende në fund të udhëtimit (kisha një dëshirë të vogël për të parë pornografi sot), por një vaginë e vërtetë që heq karin tënd është e sigurt se është një kujtesë e mirë e qëllimit këtu. Nëse dikush ka ndonjë pyetje, unë jam i lumtur t'u përgjigjem.


Më pëlqen vërtet ky forum, kështu që unë do të tregoj progresin tim të fundit. Në prill kam arritur të bëj 8 javë të ristartimit dhe situata ime ishte vërtet e mirë. Shëndeti im mendor dhe fizik ishte mahnitës.

Por në gusht fillova të shikoj pornografi dhe të masturboj sërish. Në ditët e sotme situata është kaq e keqe që unë masturboj 3 një ditë me pornografi.

Kjo është arsyeja pse unë do të bëj një javë 10 të ndaluar në mënyrë që të shëroj këtë problem. Do të vija këtu përparimet e mia.  ananda76111


Ndonjëherë shtytja ime seksuale ndihet njësoj si kur isha 14 vjeç; Unë kurrë nuk kam pasur mbledhje kaq të forta në 20 vitet e fundit, përveç gjatë rreshtit tim të fundit pa fap prej 54 ditësh. Nëse e konsiderojmë që arsyeja ime për t'u bashkuar me no-fap ishte disfunksioni im erektil (paaftësia për të marrë një mbledhje me një partner seksual) rezultatet janë mjaft premtuese… http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2d9mq9/ 3_jave_21_dite_nofap /


Klasifikuar si një sukses?

Unë kam rindezur që nga marshimi ndoshta me rikthime gjatë rrugës. Por unë u takova me këtë vajzë dje, duke marrë parasysh që unë jam në vijë të rrafshët arrita të marr një mbledhje solide dhe orgazëm me një blowjob që është diçka që unë kurrë nuk e kam bërë pa ndihmën e Viagra kështu që është një hap masiv me të vërtetë.

Por mendoj se për shkak se jam në vijë të sheshtë nuk e vlerësoja aq shumë sa mendoja se do ta vlerësoja por lexova që kjo është pjesë nëse procesi? Sido që të jetë shumë e lumtur dhe shpresoj se kjo është një shenjë e gjërave që do të vijnë! Faleminderit!


LINK

Hej djema, këtu është azhurnimi i gjysmës time të suksesit - arsyeja që unë e quaj gjysmë suksesi është se është bërë mjaft e qartë për mua se problemet e mia ED kanë dy burime të ndryshme, një nga ankthi i përgjithësuar dhe një nga PIED. Unë e di në mendjen time se çfarë i shkaktoi çështjet e ankthit të përgjithësuar, por PIED sigurisht që mund të ketë kontribuar në të.

Tani në pjesën PIED pc jam i sigurt se kjo është ajo që ju intereson më shumë. Unë në të vërtetë kam parë përfitime të jashtëzakonshme nga bërja e 5 mini reboots. Unë kam bërë një rindezje 21,21,35,31 dhe 38 ditore. Aktualisht, si dita 4 e asaj që shpresoj të jetë rindezja ime e fundit (e kam thënë atë më parë, por kam ndonjë motivim të ri).  Për të qenë i sinqertë, nga këndvështrimi PIED, mendoj se jam 95% shëruar. 

Forca ime e mbledhjes është memece në një mënyrë të mirë. Edhe në ditë ndjehem i rrafshuar mendërisht, unë mund të detyroj një mbledhje nga mendimi, të ngrihem në këmbë dhe të eci përreth dhe do të duhen ndoshta 2 minuta për të qetësuar. Në ditët kur nuk duhet të ngrihem herët, unë shpesh do të qëndroj në shtrat në mëngjes vetëm duke menduar për një orë dhe do të bëj një mbledhje gjatë gjithë kohës - po një orë, ditë të shumta me radhë, dhe ndihet mirë. Gjithashtu, në çdo kohë kur ndjehem sikur ankthi im po pakësohet ose po më zhduket, ndihem si një kafshë seksuale - në të vërtetë me brirë, në të vërtetë kam pasur shtytje seksuale që nuk i kam pasur prej vitesh.


TheChieftanJun 28, 2012

Përshëndetje, unë jam 48 vjeç dhe po masturboja për magjistarët pornografikë dhe pornografinë në internet për shumë më shumë vite sesa keni qenë! Po ju përgjigjem pasi shumë nga djemtë këtu janë shumë të rinj dhe mendoj se ajo që po kalojnë është një informacion i vlefshëm për të gjithë, ndonjëherë dikush pak më i vjetër mund të jetë një ndeshje më e afërt me atë që po kalon. Ju duhet të mos harroni, nëse kemi qenë në këtë për 10 vjet plus atëherë të presim një rimëkëmbje në 3 muaj është me shpresë për të thënë të paktën. Nuk ka asnjë model këtu ose formulë. Për disa 3 muaj mund ta bëni por për të tjerët do të duhet më shumë.
Për mua hyra në mënyrën e tërheqjes dhe sinqerisht u ndjeva sikur po vija nga ilaçet për rreth 2 javë (jo se në të vërtetë e di se si është kjo!). Isha me humor, dhimbje koke, i zemëruar, i trishtuar, etj. I gjithë spektri i emocioneve, por unë mbërtheva me të. Pas rreth një muaji hyra në vijë të sheshtë dhe kjo zgjati përsëri për disa javë. Nuk ka aspak interes për asgjë seksuale. Mendova se penisi im ishte dorëzuar dhe ishte zhdukur. Kah fundi i muajit të 3-të fillova të shoh dhe ndiej gjëra që nuk i kisha për një kohë të gjatë vitesh. Ereksioni në mëngjes, ereksionet pa ndonjë arsye gjatë ditës etj. E gjithë kjo më dha besim se isha në rrugën e duhur.
Tani jam 6 muaj më poshtë dhe megjithëse kam pasur 2 raste që u ktheva (njëra ishte e qëllimshme për të parë se çfarë do të ndodhte) mund të them se jam një burrë ndryshe nga 6 muaj më parë. Energjia ime është kthyer, libidoja ime është në fluturim të plotë, në thelb ndihem përsëri si një adoleshente. Porno dhe masturbim më tërhoqën për gati 20 vjet dhe nuk kisha ide se po e bënte atë.

Vazhdoni dhe mos u dobësoni. E gjithë ajo që po ndieni është krejtësisht normale dhe nëse qëndroni në kurs, do të dilni prej saj.


ED ka kaluar pas 12 ditësh, e dashura është përsëri "e vërtetë"

(Vini re se ai tha - Unë jam 24 vjeç dhe fillova rreth 19-Ai filloi në pornografi në internet shumë kohë pasi seksualiteti i tij ishte lidhur. Bën një ndryshim.)

Përshëndetje, unë jam një fapstronaut nga Tunizia, kështu që kjo pornografi në internet është me të vërtetë një mallkim në të gjithë botën! desha të ndaj përvojën time rreth asaj se sa shpejt mund të ndodhë përmirësimi për ata që ende hezitojnë dhe se si pornografia po ndikon edhe në pamjen tonë të realitetit.

Gjithmonë isha rehat me gratë, kinda sociale dhe një person mjaft i lumtur, por historia ime e dashurisë me pornografinë ishte shumë e vjetër dhe shumë e fortë për të më lënë të isha një person 'normal'. Masturbim i përditshëm, nganjëherë deri në 5 herë, skeda të shumëfishta, duke zgjatur për orë të tëra derisa kari im të ndihej jo ekzistues dhe truri im të digjej si i çmendur.

Isha beqare? Jo! E dashura gjithmonë kërkonte seks, por unë falsifikoja orgazma vetëm për të marrë “nxitimin” e vërtetë me pornografinë kur ajo të ishte zhdukur. Një herë kisha një O me të, isha plotësisht e kënaqur, por nuk mund t'i rezistoja PMO pasi ajo u largua nga shtëpia si një orë më pas.

Pastaj ndodhi: e dashura ime ishte si duke u zhdukur, në shtrat ajo do të dukej si mjegull, truri im ishte plot me imazhe të tjera, unë do të mendoja për imazhe pornografike ndërsa ndyrë, ndjehem i mjegullt, i përgjumur, mungon, sikur vajza ime të ishte dhjetë milje nga unë, kaq natyrshëm, ED goditi. Mohimi, nuk donte të ndalonte historinë time tjetër të dashurisë, lidhjen time më të gjatë! Kështu që unë vazhdoja të fantazoja ndërsa isha duke u përpjekur ta bëja më të vështirë dhe e dashura ime bukuroshe u bë mezi një tjetër mjet masturbimi. Unë u bëra i trishtuar, depresion, nervoz dhe ndjeva se po jetoja në një lloj flluske. ED u përkeqësua, madje edhe fantazitë nuk ishin të mjaftueshme, kështu që unë kërkova një zgjidhje në internet dhe gjeta YBOP! Vendosi të fillojë udhëtimin.

Ndjeva me brirë për 2 ditë se flatline të mëdha, unë isha duke fjetur gjatë gjithë ditës, kar i vdekur, etj Por kam biseduar me vajzën time të qëllimit. Pas një jave, e dashura ime filloi të dukej e vërtetë përsëri, më dha masazhet që ndihmojnë resensitizimin. Mendova se kisha nevojë për më shumë ditë, javë, madje edhe muaj.

Por dje ishim në shtrat duke parë një film, dhe ajo filloi të më puthte, unë isha i vështirë dhe e dija që ishte një mbledhje ndryshe, një mbledhje e vjetër, një e zgjuar e shëndetshme dhe me mend çfarë? Ne bëmë dashuri, pa ndonjë ED, pa asnjë fantazi dhe u ndjeva sikur ajo ishte një person i ri që po zbuloja, madje unë u ndjeva si një person i ri. Seksi nuk ishte më i mjegullt, dhe madje edhe pasi O nuk ndjeu ndonjë trishtim por kënaqësi të shëndetshme.

Pas vetëm 12 ditësh noFap gjërat ndryshuan me të vërtetë, dhe tani po ndjehem shumë më e gjallë, më e lumtur, jam i bindur se mund të shkoj për muaj me përmirësim të vazhdueshëm (shpresoj).

Kështu që unë natyrshëm do të vazhdoj të mbaj nga PMO, dhe të shoh se ku shkon kjo!


Ditët e 71 Pornfree dhe NoFap, Grip i Vdekjes duke filluar të zhduken

Unë do të prisja 90 ditë para se të masturbohesha për herë të parë përsëri. Sidoqoftë, 71 ditë brenda u ndjeva i gatshëm dhe thjesht thashë ta qij, u ula me disa mendime të këndshme të ish-të dashurës sime dhe arrita të largohem duke përdorur një kontroll normal me shumë forcë që është një sukses me të vërtetë i madh. Një tjetër ndryshim pas 71 ditësh është forca e ereksionit, pasi më parë pa fap dhe pa pornografi nuk do të isha as 50% e vështirë, por këtë herë ishte rreth 80-90% që është një ndryshim i madh. Unë ende besoj se kam punë për të bërë pasi nuk kam ide nëse kjo mund të transferohet në seks aktual, por progresi është bërë defo kështu që mos u hiqni dorë nga njerëzit.


NoFap funksionon në të vërtetë - virgjërinë e humbur pas 3 vitesh dështimi - AMA

by teflon911Ditë 83

Shkurtimisht për mua: Unë jam një djalë 20 vjeç, kam qenë pa PMO për një vit tani, megjithëse me disa rikthime, por unë kam shikuar pornografi vetëm një herë në 2012. Problemet me ED që kur isha 17. Unë kam ndoshta kisha 10-15 shanse për të humbur virgjërinë time, por unë gjithmonë jam bërë e butë.

Muajin e kaluar takova një vajzë, filluam të rrinim në shoqëri dhe të bëjmë budallallëqe, por unë prapë kisha probleme duke u vështirësuar plotësisht. I tha asaj që unë kam pasur probleme me ankthin e performancës më parë, dhe ajo ishte plotësisht e ftohtë me të.

Pastaj dy ditë më parë, pasi ajo më kishte dhënë një BJ, u përpoqa të hyja në të (rreth ngritjes 70%) dhe për habinë time, ajo ka punuar. Më në fund kisha humbur virgjërinë time!

Kjo nuk ka për qëllim të jetë një post mburrje - mesazhi i rëndësishëm këtu është të mos hiqni dorë kurrë, dhe për të gjithë ju virgjëreshat atje, mos gaboni ankthin tuaj të performancës me ED, veçanërisht nëse keni bërë NoFap për një kohë të gjatë, si une Ndonjëherë ju duhet vetëm pak kohë për t'u shoqëruar me vajzën.

NoshRunner


Suksesi në ditët e 38.

Pothuajse në 90 ditë në gjysmën e rrugës dhe unë jam në ngritje pasi kam pasur një vijë të sheshtë nga javët 3 dhe 4. Kjo ka qenë vija ime më e gjatë ndonjëherë dhe unë në të vërtetë arrita të shtrij një vajzë disa herë pa probleme ereksioni (pasi kisha lidhje me pornografinë ED për disa vjeç) natën e kaluar. Raundi i parë përfundoi shpejt; 38 ditë grumbullim e bën shumë të vështirë mbajtjen e kontrollit. Por raundet e mëvonshme ishin të shkëlqyera dhe kam zgjatur mjaft.

Besimi im është duke u mbushur tani dhe unë kam një pikëpamje pozitive për jetën. Pres që gjysma e dytë e sfidës!


relapsa dhe ED

hej djema, Im një djalë i ri me çështje vërtet të rënda ED që ishin pothuajse fikse gjatë muajve 4-5 të nofap. Megjithatë, 3 javë më parë kam rilindur dhe kishte rreth 4 ditë të fapping (4 ose 5 faps) Unë tani jam në depresion dhe flatlining, dhe përsëri në zero në drejtim të erections dhe epsh. Pra, mendoj se pyetja ime është - a merr për sa kohë të shërohet si herën e parë në situata të tilla? A do të mbetet truri im gjithmonë i ndjeshëm ndaj desensitizimit të shpejtë që aq shumë shërim mund të zhbëhet aq shpejt? Do të vlerësojmë nëse dikush në situatë të ngjashme mund të peshojë në këtë.


kështu që ju mendoni se jeni në hardmode?

(Mosha 21) Unë gjithmonë me çdo partner seksual kam pasur problemet më të mëdha për t'u larguar. Vetëm nga 20+ partnerët e mi seksualë vetëm dy DY më kanë bërë të mbaroj, dhe ata ishin në marrëdhënie afatgjata ku mund ta kuptonim. Ishte e trishtuar. Në të vërtetë unë duhej të ulem atje dhe të mbyllja sytë dhe të imagjinoja një rrymë të qëndrueshme të pornografisë në mënyrë që të siguroja një kulm dhe të pështirë. Në atë kohë unë isha pak a shumë duke përdorur trupat e shoqeve të mia për të më ndihmuar të lëkundem.
Tani jam shëruar nga kjo.

Unë nuk e kam përfunduar sfidën 90 ditore. Por unë kam pasur disa vija të gjata (për mua) ku kam mundur të përmbahem nga PMO. Gjatë këtyre shtrirjeve kur kisha një partner unë isha në gjendje të kulmoja në asnjë kohë, pa menduar për pornografinë në mendjen time. Ishte një mrekulli. Ishte ndjenja më e mirë ndonjëherë. Nuk ka ankth në lidhje me kulmin = performancë më të mirë. Unë gjithashtu kam super fuqitë e mia mjaft shpejt. Isha më i larguar, më i sigurt..dhe vajzat… A filluan të më vinin re më shpesh ndihesha si. Kontakti me sy ishte një gjë e lehtë.


Sikur të kisha marrëdhënie seksuale dje, ajo shkoi mirë!

Unë kam qenë me të dashurën time për 2 muaj tani, dhe kam ndaluar PMO për rreth 1 muaj, kam përjetuar efekte anësore të tmerrshme dhe madje edhe grip si simptoma javën e parë, pastaj rreshtim i dëshirës seksuale .. E tmerrshme !! Unë e kam pasur të vështirë të kem mbledhje të mira kur do ta bëjmë për shkak të ankthit dhe viteve të mia të përdorimit të pornografisë.

Unë gjithashtu vura re ankthin kur do ta bëjmë, por dje thjesht nuk kisha asnjë ankth dhe e bëmë atë 3 herë, e kisha të vështirë ta ngrija, por pasi ishte atje, nuk kishte aspak problem !! Dhe ishte vërtet e mrekullueshme për të dy ne, ajo nuk mund të ngrihej as për 15 minuta më pas, kështu që kjo më bëri me të vërtetë të sigurt dhe bëri që ankthi im të zhdukej plotësisht !!

Kjo është kur kuptova që ED im erdhi nga një cikël i ndjeshëm i vijave të rrafshëta -> ankth në performancë -> vija të rrafshëta dhe mendoj se do të shërohem më shpejt tani që nuk kam më ankth, edhe nëse është akoma e vështirë për ta ngritur tani, është përmirësuar në mënyrë drastike gjatë muajit të kaluar.

Kam vërejtur se gjërat që duhet të më bëjnë të ngrihem, si për shembull ta shoh të dashurën time me brekë dhe këmbë para meje nuk do të ndodhte, por gjëra të çuditshme munden, kështu që unë ende kam probleme tërheqjeje.

Unë jam i vendosur që kurrë të mos shikoj pornografi pas kësaj!


Ndjenja e Rimëkëmbjes

Përshëndetje të gjithëve..Unë jam Teabag dhe ky është postimi im i parë ist

Në rregull… Unë nuk do të mbaj asgjë dhe do të jem aq i sinqertë sa mundem. Unë nuk e kam lexuar të gjithë postimin këtu, kështu që disa nga gjërat që diskutoj mund të jenë përmendur.
Ok për të filluar .. Varësia ime filloi të fillojë në shtëpinë time në 15 yrs vjetër një ditë, ndërsa dush. Kam zbuluar masturbim dhe ishte një përfundim. Ne fillim
Më kujtohet gjallërisht. Unë mund të masturboj për orë dhe nuk ka derdhje, por mbajta një ngritje dhe zgjim. që është një herë unë u përdorur për të bërë atë dhe kuptuar se çfarë
ishte. Unë sot në të tridhjetat e mia kujtoj orgazmin tim të parë në dush. Mbaj mend në hollësi në të vërtetë. Edhe ndjenja. Por në atë kohë si një adoleshent unë isha shumë popullor me të
vajzat. Unë kam nivele të larta të aktivitetit seksual me parathënie. Kjo ishte me vajzat në moshën time që ishin kurioze, por nuk donin të shkonin deri në fund me depërtim.
Nuk isha shtytës por këtu është arsyeja pse. Unë jam shtëpia ime, ne kishim kanale pornografike që ishin bllokuar dhe kuptova se si t'i bëja kanalet të funksiononin. SO pasi zbuloi
masturbim unë ngadalë po shikoj pornografi. Unë gjë max numri i herë i masturbated ishte deri në 6 herë në një ditë. Kjo ishte e gjitha para 18 vjet.

Ne rregull. Pasi e kisha dalë këtë rrugëdalje. shpejt përpara në 18 vjeç kur tani isha duke bërë seks me gra. Unë u zgjova seksualisht dhe kisha ereksione atëherë
Do të vrisja për sot (si në madhësi). Unë gjithmonë do ta kënaqja partnerin tim, por kurrë veten time. Për mua ishte thjesht seks dhe derdhje, e cila ishte hera e vetme që do të ndieja kënaqësi. Por Koka e penisit tim nuk kishte asnjë ndjenjë. Si një i ri nuk e dija se si ishte të ndjehesha dhe do të pyesja veten nëse kjo ishte vërtet ajo që ishte seksi. Kur fillova të lidhja jetën time seksuale me pornografinë ishte kur isha duke kryer marrëdhënie, unë do të imagjinoja se ky ishte një grup pornografi dhe se isha në një film porno.

Do të ndërtonte njëfarë zgjimit dhe gjithashtu do të më ndihmonte të lëshoja sa herë që doja. Gjithçka që duhej të bëja ishte të mendosh dhe të nxirrja fjalë referimi mendore ndaj pornografisë.

Këtu është kur kam kuptuar diçka ishte e gabuar me ndjenjën në penisin tim. Kam pasur një takim rastësor me një femër në një vend të shkretë. Unë e kisha depërtuar,
si i ri nuk i pëlqente kurrë kondomët dhe kisha marrëdhënie seksuale me vajzat e papërvojë dhe e përdorja atë si një metër për të kufizuar kontraktimin e STD (të rinjtë që është). Kur e depërtova atë
Ndjeva ngrohjen dhe kjo ishte diçka që unë kurrë nuk e kisha ndjerë më parë. Ishte intensive dhe e mrekullueshme. Unë kisha për të ndaluar vetëm nga unë nuk ejaculating brenda saj. Më në fund e kam arritur
pika e kthimit (ju e dini se ndjenja e klikimit kur e dini gati tuaj për të liruar). Për mua ishte sikur e humba virgjërinë time. Ishte e shpejtë dhe e mrekullueshme. Bazuar në vendndodhjen time
në kohën kur u larguam dhe shkuam rrugët tona të ndara. Nuk isha në gjendje të bëja dush aq gjatë udhëtimit sa mund ta ndjeja akoma ndjesinë e saj në kokën time të penisit. Kjo ishte e çuditshme
Por kjo ishte .. për mua sa e mrekullueshme ishte. DERI KIST D DIT I ​​NUK E KAM ASNJHERE ATA NDJEN PELRGJITHSHM. unë kam pasur marrëdhënie të shumta dhe kurrë nuk ua kam thënë partnerëve të mi
që unë nuk mund të ndjehen asgjë. Ata vetëm e di se i marrin jashtëzakonisht të gjatë për kulm.

Vetëm vonë, unë gjeta në uebfaqen trurin tënd në pornografi, ajo gjë filloi të vihej në perspektivë. Të mos e bëj këtë më gjatë se tashmë është.
Kam shikuar pornografi dhe ndoshta ejaculated nganjëherë dy herë në ditë për vitet e fundit 12-15. Vendosa që ta dua ndjenjën e saj, kështu që vendosa të ndaloj pornografinë.
Për fat të mirë nuk e pata të vështirë. kam ndaluar për gati një muaj tani. Por para se të ndaloja e bëra atë për një muaj gjithashtu, por pata një rikthim… ku u bë kaq me brirë që kisha
për të masturbuar. Këtu është ndryshimi. Në atë pikë unë nuk kam nevojë për pornografi për të marrë të ngjallur Unë në fakt mund të përdorin marrëdhënien e një femër nga jeta ime personale për të marrë jashtë në vend të shikuar
të huajt kanë seks. Ndjenja në kokën time të penisit ndihej krejt e ndryshme dhe më e ndjeshme. Unë mund të ndjeva menjëherë diçka që ndryshonte diçka të ndryshme. Unë gjithashtu kam testuar veten time
me faqet e internetit që marr materialin tim të ri dhe të freskët porno. Nuk kisha dëshirë të masturboja apo edhe të vazhdoja të shikoja. Likeshtë si truri im që tha… Ju nuk keni nevojë për këtë më dhe madje edhe nëse e shikoj pornografinë është thjesht një imazh dhe nuk marr ndonjë eksitim prej tij. Unë e vjetra do të isha zhytur menjëherë. Unë ende bëhem me brirë natyrisht, por mendimet e mia nuk janë në të vërtetë nga një botë fantazie.

Unë nuk mendoj se nuk jam aty ku jam gati për takime seksuale, kur jam në procesin e riparimit të viteve të dëmtimit .. Megjithëse e di që nuk jam vetëm alone Shpresoj që kjo të funksionojë


PO! Kjo është fjalë për fjalë pikërisht ajo që unë kam bërë dhe unë kam pasur një farë suksesi, por jam akoma i varur nga varësia ime nga pornografia. Ndihem pak budallallëk duke dhënë këshilla pasi që fjalë për fjalë vetëm shikoja pornografi dhe masturboja dy herë në 2 orët e fundit, por është këshilla e shëndoshë pavarësisht.

Unë kam të njëjtin problem, kryesisht ED dhe veçanërisht mungesën e shtytjes seksuale nga pornografia e tepruar dhe / ose masturbimi. Gjëja që më ndihmoi (si rregulluar fjalë për fjalë të gjithë problemin) ishte masturbimi pa pornografi DHE pa fantazi. Ngadalë, sensualisht, vetëm duke u përqëndruar në gjithçka që ju largon. Pajisja ime e zgjedhur është kari im, por ju mund të bëni çfarë të doni. Fërkohuni në ato thitha dhe stimuloni gomarin tuaj nëse kjo është ajo që ju largon. Nuk jam i sigurt nëse e keni provuar këtë, por masturbimi pa fantazi është ajo që e bëri atë për mua, duke e bërë idealisht ngadalë dhe sensualisht, duke e bërë atë në thelb të një ndjesie të pastër fizike të seksualitetit tuaj sesa të fantazisë.

Tani unë përdor locion dhe eksperimentoj me teknika të ndryshme sesa një kontroll të ngadaltë lart e poshtë. Unë gjithashtu i mbaj sytë hapur dhe goxha thjesht, dhe e di që kjo tingëllon e çuditshme / budalla / mërzitur / çfarëdo, drejt e lart ngul sytë tek kari im. Unë dua të them që nuk duhet të jetë i plotë në shkëlqim verbues, por më ndihmon të mbaj përqendrimin tim në seksualitetin tim dhe JO në ndonjë grua ose skenar për të cilin mund të mendoja. Kur fillova ta bëja atë për rreth 2 javë të plota (po bëja 1 ~ masturbim çdo ditë ose 2, nuk jam i sigurt se ka rëndësi), ED-ja ime u kurua / u rregullua dhe makina ime seksuale kaloi nëpër çati.

Tani problemi im i vetëm është të qëndroj larg pornografisë. Unë me të vërtetë nuk mbaj mend kur fillova të shoh rezultate fillimisht, zakonisht kjo varej nga ashpërsia dhe jetëgjatësia e pornografisë sime të fundit. Unë do të mendoj se fillova të shoh përmirësime në ED time dhe makinë seksi në rreth 5-8 ditë pse. Kohët që kam qenë në gjendje të qëndroj larg pornografisë, kjo gjithmonë ka funksionuar për mua. Mos ngurroni të përgjigjeni ose të dërgoni mesazhe me pyetje / komente / përgjigje.

Good Luck!

Purosuar Porn Induced ED Përderisa ende Masturbating

nga thetigerswife


26days = disa nga sekset më të mira ndonjëherë!

Epo unë kam shkuar ditë 26 tani pasi kam kaluar vetëm një javë në një kohë për moshat, kam bërë një seks të mahnitshëm me gf muajt 8, jo të mahnitshme në një mënyrë të stilit porno, por shumë të dashur shumë emocionues dhe të ndjehem mirë. Ne do të bënim seks 4 herë këtë javë, 2 prej tyre ishin të mahnitshme, 2 ishin më shumë normale thjesht u ndjeva mirë. Dukej se nuk vinte nga askund seksi i mahnitshëm. Por në të vërtetë ishte mungesa e pornos jam e sigurt. Unë pyesja veten vetëm mendova se ishte shumë ndryshe dhe jo, por jo, por gjithashtu ishte shumë e ndryshme dhe e mahnitshme, gjë që e bën atë më mirë. Prandaj vazhdoni të bëni porno pornografike në njerëzit me arra!


Raporti ditor i 30 me rezultate të shkëlqyera (postimi i gjatë)

37 vjeç dhe unë kam qenë i varur nga pornografia pa e kuptuar atë për 8 vitet e fundit.

Fillova të eksploroj masturbimin kur isha 15 vjeç dhe përsëri në ato ditë do të përdorja stimulim të lehtë, nga faqja në diell te fotot e rrobave të banjës në gazetat e fundjavës. Kjo ishte e mjaftueshme për të filluar një fantazi në kokën time disa herë çdo javë.

Gjërat u përshkallëzuan sapo u drejtova për në Universitet me disa revista Playboy këtu dhe atje, të cilat u diplomuan në revista më të vështira në kohën e duhur. Interneti ende nuk ishte i madh në këtë pikë dhe, me lidhjen e vjetër dial-up, hyrja në video ishte e papërfillshme, kështu që imagjinata dhe fantazia ishin akoma të rëndësishme kur shikoheshin kryesisht foto dhe imazhe softcore. Po kështu, pornografia ishte në dispozicion vetëm përmes një makine desktop në këtë pikë, kështu që unë mund të hyja në të vetëm dy herë çdo javë kur kisha shtëpinë për vete.

Unë mendoj se isha rreth 22 vjeç kur mund të filloja të shkarkoja video, por fillimisht kjo ishte vetëm disa herë në javë dhe ndoshta vetëm 10 klipe të dyta. Kjo vazhdoi për disa vite derisa u zhvendosa për punë në moshën 29 vjeç, bleva banesën time të parë dhe fillova të jetoja vetëm. Tundimi për të shkuar në shtëpi, të mbyllur derën dhe të zhytem në pornografi u bë shumë i madh. Nuk kisha njohuri se kjo ishte një varësi - në atë kohë ishte thjesht diçka që doja të bëja.

Nuk u ndjeva sikur po humbisja një jetë shoqërore ose marrëdhënie pasi kisha një punë vërtet të zënë dhe isha e lumtur që isha vetëm në shtëpi pas një dite 10 orëshe. Por me kalimin e kohës një 'lëkundje e shpejtë' u kthye në një seancë 90 minutëshe me video të shumta në lëvizje - nuk mund të orgazmoja më në një skenë dhe kisha nevojë për gra të shumta për të marrë çdo lloj goditje. Ardhja e një iPad dhe iPhone vetëm i përkeqësoi gjërat.

Rreth moshës 33 vjeç, unë kisha disa të dashura të rastësishme dhe vura re se asnjëri prej tyre nuk po më kthente - unë kisha 'kar të vdekur' në disa raste dhe fillova të pyesja nëse isha homoseksual, pavarësisht se nuk kisha gjetur kurrë një burrë tërheqës ose dukej parë ndonjëherë në çdo lloj pornografie homoseksuale. Në fund e vura në ankth ose alkool dhe vazhdova normalisht.

Vetëm katër javë më parë, kur takova një vajzë që unë e adhuroja dhe fantazoja pantallonat, fillova të hulumtoj çështjet e mia në më shumë detaje. Ndërsa u shtriva atje me të dhe provova kar të vdekur për një orë, ajo ishte jashtëzakonisht e mërzitur dhe mendoi se nuk më pëlqente, por asgjë nuk mund të ishte larg së vërtetës. Kjo më dha shtytjen e nevojshme për të zbuluar se cili ishte problemi dhe unë u takova me trurin tuaj në faqen e internetit të pornografisë. Papritmas gjithçka klikoi dhe unë e dija se duhej të bëja një ndryshim - kisha PIED dhe isha plotësisht i mërzitur. Si kishte ardhur deri te kjo?

Që nga ajo përvojë e fundit e 'karit të vdekur' katër javë më parë kam pasur mentalitetin 'pornografia nuk është një opsion' dhe 30 ditë brenda nuk kam dëshirë të kthehem në mënyrën që isha. Ajo përvojë e fundit traumatike më dha vërtet motivimin që më duhej të pranoja se kisha një problem - një varësi. Ndihem sikur sapo jam zgjuar nga një ëndërr e keqe dhe mezi po pres ta kapërcej atë dhe të filloj të jetoj përsëri.

Javët një, dy dhe tre pa PMO të gjitha u bashkuan në një periudhë 21 ditore të pagjumësisë, mjegullës së trurit dhe dhimbjeve të kokës së lehtë me disa simptoma të ftohjes dhe gripit. Ndihesha mjaft e tmerrshme gjatë gjithë kohës, por kisha zero dëshirë të shikoja pornografi. Siç thashë, unë kam pasur mentalitetin 'pornografia nuk është një opsion' që nga fillimi dhe i them vetes se nuk jam ai që jam më. Unë jam duke u përqëndruar në personin që unë dua të jem dhe duke hedhur veten në të ushqyerit dhe duke punuar jashtë, dy interesat e mia të mëdha gjithsesi. Fatmirësisht pornografia nuk ndikoi në karrierën time, e cila vazhdon të përparojë mirë, dhe unë gjithmonë kam punuar rregullisht dhe kam luajtur sport. Por unë i kam shmangur marrëdhëniet për aq kohë sa më kujtohet, duke mos e kuptuar që pornografia më kishte shtrembëruar trurin dhe pamjen.

Java e katërt fillon dhe papritmas ndjehem e mahnitshme. Pa mjegull truri dhe një qartësi të mprehtë. Almostshtë pothuajse Viti i Ri dhe ka aq shumë që dua të arrij - bota është goca ime. Ditën e parë të kësaj jave unë drejtohem në një qendër kryesore tregtare për shitjet. Zakonisht e urrej këtë, por plotësisht më pëlqen të bashkëveproj me të gjithë asistentët e shitjeve. Ndihem mirë dhe më kontrollojnë katër gra që shikojnë në drejtimin tim, rrotullojnë flokët e tyre etj. Në fillim mendova se po e imagjinoja, por padyshim që po ndodh. Unë kurrë nuk e kam vërejtur këtë më parë dhe ka gra tërheqëse, të mahnitshme kudo. Ndihem gjallë, më shumë se kurrë.

Jam tepër me brirë në ditët dy dhe tre të javës së katërt me një ngritje të fortë shkëmbore. Asnjë dëshirë për të parë pornografi ose masturbohem, por një dëshirë e vërtetë për të qenë me një grua, për t'u zhytur në shijen, erën dhe përvojën e përgjithshme të të qenit me dikë. Kjo kalon duke shtrënguar dhëmbët, duke dëgjuar muzikë dhe duke shëtitur.

Jo në të vërtetë ndonjë dru në mëngjes për të folur gjatë javës së katërt, por unë do të thoja që po zgjohem me një mbledhje prej 50% deri në 80% rregullisht tani. Ky është një përmirësim i madh pasi unë kurrë nuk kam pasur ndonjë lloj trazie poshtë zgjimit, të paktën jo në 5 vitet e fundit. Penisi im i dobët gjithashtu duket i mrekullueshëm. Varet më gjatë dhe më plotë dhe ndihet më e qetë. Si rezultat ndihem më burrërore. Zëri im ka rënë edhe disa oktavë të cilat nuk i prisja dhe janë dukshëm më të thella.

Unë do të postoj përsëri ndërsa gjërat përparojnë, por këshilla ime pas 30 ditësh është të mos përqendrohesh në numrin e ditëve që ke kaluar pa PMO. Dua të them, çfarë do të bësh kur të godasësh 30, 60 ose 90 ditë, të kthehesh sikurse ishin gjërat më parë? Rreziku me atë lloj objektivi është që ju të hiqni dorë kur e goditni atë. Në vend të kësaj përqendrohuni në jetesën e jetës suaj dhe të qenit personi që dëshironi të jeni çdo ditë dhe bëjeni tani. Hidhni veten në hobi dhe interesat tuaja, bëni kohë për të gatuar, për të punuar jashtë, për të dalë dhe për të bashkëvepruar me njerëz, flisni me gratë dhe pyesni disa jashtë. Shikoni përpara jo prapa dhe mos u përqëndroni në numrin.

Unë gjithmonë kam punuar dhe kam luajtur sport, por pa PMO po godis më të mirat personale në palestër çdo javë dhe po bëj disa fitime të mahnitshme. Unë gjithashtu dua të filloj disa hobi të tjerë të rinj tani që kam kaq shumë kohë të lirë shtesë në duar.

Mendimi për të parë pornografinë më zbraps tani pasi kam provuar nga dora e parë se çfarë mund të bëjë me marrëdhëniet. Nuk është e vërtetë dhe ju mund ta humbni jetën tuaj duke bërë dashuri me dorën tuaj. Zgjohuni tani, filloni të jetoni dhe zhvilloni disa marrëdhënie reale.

Ashmanc