ED Recovery Stories 7

ED Recovery Stories 7

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 7 është pjesë e një serie 8-faqesh që përmban llogari më të shkurtër.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rebooting Llogaritë Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

---------------------------------

Djema përshëndetje ... Ky është blogu im i parë në këtë sit dhe shpresoj që së pari pasi të shërohem. Sot përfundova 8 javët e mia me një rikthim të M history Historia ime e shkurtër Jam i shëndetshëm 28 vjeç mashkull. Gjithmonë kam pasur dëshirë të lartë seksuale. Unë kurrë nuk kam qenë i përfshirë në shumë pornografi, për mua ishte gjithmonë një paraqitje e shkurtër apo shikim i rastit. Unë përdor për të bërë 'M' pothuajse çdo ditë para rreth 1.5 vjet. Por jeta papritmas ndryshoi pas gushtit 2010 kur solla lidhje me brez të gjerë. Unë përdor për të parë skena ekstreme të pornografisë dhe për të bërë "M" 6 .XNUMX muaj dhe unë u lidha Simptomat

  • Libido-Pothuajse zero, nuk kthehet nga gruaja e vërtetë me çdo mjet. Asnjë kërkesë për M ose P.
  • Lodhja-pothuajse nuk kam qëndrim më shumë se minuta 15 (duket e ekzagjeruar por e vërtetë)
  • Mjegulla e trurit - Kam gjithmonë mjegullë të trurit dhe vështirësi në përqëndrim.
  • Ankthi social - I izoluar plotësisht.
  • Motivimi i ulët - Nuk ka dëshirë për të bërë asgjë.

Unë u tërhoqa plotësisht dhe nuk po gjeta një arsye për këtë. Kohët e fundit kam vizituar një mjek dhe ajo më ka këshilluar për numrin e ulët të Vitaminës B, kam përfunduar 5 kurse injeksioni rreth vitaminës “B” por kjo ju ndihmon. Ishte një kohë kur isha krejtësisht e humbur pasi isha gjithmonë një person shumë entuziast me shumë energji në jetë, por ajo që ndieja ishte se energjia ime u “thith” plotësisht dhe unë jam person pa “shpirt” një masë e vdekur. Ishte me të vërtetë një "mosfunksionim i jetës" për mua, mendimet vetëvrasëse ishin shpesh, pasi nuk po merrja arsyen për gjendjen time të shkatërruar. Një ditë në rrjetën e surfimit mora faqen YBOP dhe fillova të lidh pikat

Po ishte PORN ai që më vrau si çdo gjë… ..Jeta përpara lidhjes me rrjetë me brez të gjerë dhe pas saj t. Ishte periudhë pothuajse më pak se 1 vit por ajo më shkatërroi jetën. Unë fillova të për 8 javë pa PMO dhe ngadalë filloi të shërohet, sot kam përfunduar 8 javë dhe vërejtur ndryshimet vijuese

  • Ankthi Social - Zhduk, tani më i sigurt.
  • Libido-E pra unë mendoj se unë jam në flatline tani, por e saj të qëndrueshme pas shumë ngritje dhe ngritje
  • Mjegulla e Trurit - E zhdukur. Mund të përqendrohem mjaft mirë.
  • Marrëdhëniet-Unë jam flirtim shumë shpresë të merrni të joshur të vërtetë gjë së shpejti.

Gjithmonë kam pasur një dyshim që kam parë pornografi për vetëm 1 vit (krahasuar me të tjerët që kishin vite) para se të kisha jetë aktive seksuale… Por po sot kam marrë përgjigjen se nuk është periudha e rëndësishme. Ajo që është e rëndësishme është se si i shikonit "pornografitë" ys Djema më në fund thjesht desha të them një fjali "Energjia seksuale është shpirti juaj life Jeta juaj… whatshtë ajo që jeni, mos e humbni kurrë për asnjë arsye ... Mund t'ju shtyjë rrëmujën nëse luani gabimisht dhe gjithashtu ka forcë që t'ju përshkallëzojë në ëndrrat tuaja "gjithçka më të mirë dhe t'i përmbaheni planeve tuaja të ZKM-së, DEFINITELISHT funksionon !!!


PIED u shërua pas dy javësh pa pagesë

12 vjet fapper kronike. Kam pasur ED Për katër vitet e fundit dhe nuk kam asnjë shpresë. Unë nuk e dija se çfarë ishte e gabuar. Provoi nofap për dy javët e fundit dhe ishte me brirë si ferr. Sot unë isha duke bërë me SO tim dhe unë mund të them sinqerisht se është shëruar. Kjo është magji. Unë kurrë nuk jam duke u larguar për pornografi kurrë më.


Lidhje me koment

Kjo video më shpëtoi fjalë për fjalë! Kur kjo filloi të më ndodhte unë dyshoja për gjithçka! Abuzimi me alkoolin, kolesteroli i lartë dhe kortizoli, një lloj mosfunksionimi fizik, stresi ... Jo! E vetmja gjë që duhej për të hequr qafe ishte të ndalosh së keqja në pornografi -40 ditë dhe vrapimi dhe problemi u zhduk siç nuk ekzistonte kurrë! Unë jam 38 BTW


Historia Ime. Porno spirale në rënie më vendosi mua, dhe atë që po bëj për të dalë nga ajo.

Vetëm duke kërkuar për të ndarë historinë time me dikë. Është kaq e vështirë për të gjetur dikë me të cilin mund ta ndaj këtë. Shpresoj se mund të gjej ndonjë ndihmë / inkurajim nga ky komunitet. Unë shpresoj se me shkrim këtë mund ta ndihmoj veten të harroj të kaluarën dhe të shkoj në ditë të ndritshme.

Kam filluar të përdor pornografi si yrold ​​15. Njësoj si shumica prej jush, e përdora një herë në ditë. Ndonjëherë herë të shumëfishta. Unë kurrë nuk e le veten të marrë në çdo lloj pornografi ekstreme.

E vura re se me kalimin e kohës u desh më shumë dritare të pornografisë për të më nxitur. Pastaj erdhi aty ku më duhej një zhanër ose pozitë specifike. Njëherë e kapa veten duke shikuar llojet e pahijshme të pornografisë, dhe më pas u binda që të merrja një pushim para se të përkeqesha.

Problemet e mia filluan kur unë arrita në kolegj. (kjo është pjesa që unë me të vërtetë dëshiroj që unë mund të flisja me dikë rreth) Viti im i ri, penisi im vetëm u gris. Unë kisha probleme duke shkuar në banjo. Dhe gjendja e përgjithshme e penisit tim ishte vetëm vdekur. Topat e mia u tkurrën dhe rrallë ndodhnin sikur kishin përdorur.

Unë e dija atëherë diçka ishte e gabuar. Kam gjetur se unë mund të përdorni porn fetish dhe unë do të arrijë një ngritje pavarësisht nga gjendja e anëtarit tim.

Kjo çoi në një fetish pegging. Kam gjetur se kur kam stimuluar prostatën time unë mund të lëshoj. Kështu fillova ta bëja këtë, megjithëse nuk mund të mbaja një mbledhje ose të nxirrja nga masturbimi normal. Kjo pjesë e spiralës sime me të vërtetë e prishur me kokën time. Unë kam qenë i hutuar se pse unë mund të lëshoj nga stimulimi anal, por jo nga masturbim normale.

Kjo më bëri të vë në dyshim seksualitetin në kohë. Unë jam i sigurt se jam i drejtë, por hera e parë që kam orgazmuar nga stimulimi anal thjesht ndihem aq fajtor dhe i çuditshëm.

Unë vazhdova ta bëja këtë derisa të humbasë risi dhe të bëhesha e vështirë për të nxitur nga stimulimi anal. Ndjehesha sikur prostata ime të ishte bosh, dhe testikujt e mi thjesht nuk kishin mbetur asgjë për të qëlluar.

Kjo çoi në muaj me kërkime intensive në internet për përgjigje. Ditën kur u përplasa në YBOP u ndjeva si Charlie kur zbuloi se kishte marrë biletën e artë në fabrikën e Çokollatave të Willy Wonka.

E kuptova se çfarë po shkaktonte problemin.

Megjithatë ishte rreth kësaj kohe që kam zbuluar reddit, dhe risi e vendeve si r / jalbait dhe r / gonewild vetëm shkaktuar mua për t'u kthyer në masturbating. Më në fund i vesha këto gjëra dhe nuk mund të mbaj më një mbledhje nga ajo.

Kjo është kur unë vendosa të marrë seriozisht për procedurën e përshkruar këtu në NOFAp dhe gjithashtu në YBOP.

Shkova për 3months pa masturbim për pornografi, dhe kjo më ndihmoi të kthehesha në normalitet. Ndjeva gjallë, dhe seksualiteti im ishte kthyer. Mund të masturboj pa pornografi. Do të shkoj në dush dhe djali im i vogël do të jetë gati.

Sidoqoftë, kjo më bën të ndihem tepër i sigurt dhe më bëri të rikthehem. Fillova të vizitoj përsëri r / gonewild dhe përparoi në më shumë pornografi. Unë e urreva veten më pas, sepse e dija që e kisha rrahur atë, dhe isha rikuperuar, dhe mund të mbaja mbledhjen normale, dhe kisha një makinë seksi normale përsëri boners mëngjes dhe të gjithë.

Unë e binda veten se nëse do të kisha orgazma anale nuk do të llogarisja që unë të vazhdoja të bëja masazh prostatës vetë. Por kjo i bëri gjërat më keq dhe shërimin më të gjatë.

(nëse dikush është i interesuar, unë zbulova se kur keni një masazh të mirë të prostatës ju humbni të gjithë dëshirën për seks për disa javë në të njëjtën kohë, është sikur gjithë burrëria juaj të heq nga ju. Ndonjëherë është edhe e pamundur të bëni një mbledhje për ditë më vonë. Unë nuk i kuptoja këto gjëra në atë kohë, por tani po i kuptoj. Nëse dikush është në një situatë të ngjashme, mos ngurroni të më dërgoni, mund t'ju tregoj përvojat e mia me të).

Aktualisht jam rreth dy javë në aventurën time NOFAP, dhe tashmë ndihem mirë. Unë kam prerë të gjitha llojet e stimulimit të seksit nga jeta ime.

Kam tashmë dy boners në mëngjes këtë javë. I vendosur një datë në janar për veten time. Në këtë datë nëse trupi im është i gatshëm, unë do të lejoj veten të fap një herë.

Nuk kam ndërmend të jap masturbim, por planifikoj të JEMI PORN. Unë planifikoj që makinën time seksuale ta kthej në normalitet. Dhe pastaj duke kufizuar goditjen time në një herë në muaj.


]Niawa

36 ditë rresht, dhe ED im është zhdukur plotësisht. Nofap kuron ED, djalosh, nuk mund t'ju them për pjesën tjetër, por problemet tuaja ED do të shërohen. LINK


Unë kalova nga seksi i plotë PIED në seks normal dhe të shëndetshëm nga abstenimi. Megjithëse e bëra atë në nofap dhe rreth 60 ditë brenda isha në gjendje të bëja seks normal të shëndetshëm. Hera juaj e parë mund të jetë paksa e vështirë për shkak të faktit se trupi juaj nuk e ka lidhur akoma seksin normal me kënaqësinë. Pasi të keni bërë seks disa herë trupi juaj njeh stimujt dhe ju mësoheni. Jini të fortë dhe jini të durueshëm, thjesht duhet t'i jepni kohë. lidhje


Përshëndetje djema, tani jam kuruar nga ED në ditën 11 dhe jam këtu për të thënë falënderoj shumë nofap dhe miqtë e mi, unë jam këtu për përdorues të rinj dhe dua të them, përdorni nofap, sepse në të vërtetë funksionon, vetëm vazhdo, dhe mos e humb shpresën. Faleminderit shumë :)))


Nofap shëroi mosfunksionimin tim ngrerë

Përshëndetje fam,

Unë jam këtu për të gjithë komunitetin dhe themelues i kësaj platforme. pa ju djema nuk do ta kisha shëruar ED. M'u deshën 90 ditë dhe një vajzë mirëkuptuese për të marrë vështirësi. Unë do të bëhesha i vështirë gjatë paralojës, por e lija ereksionin tim të drejtë ose ndërsa po vë prezervativin, (shembja e prezervativit).

Nëse dikush ka nevojë për ndihmë në kurimin e mosfunksionimit erektil, vetëm mesazhi me


Kuroi ED

Unë shkova 30 ditë pa fap por u rifillova ndërsa bëra një dore në seks dhe erdha dhe thjesht u ndjeva e rreme duke bërë seks një javë më vonë dhe erdha nuk mund ta besoja pasi pas 2 vitesh jam aq e lumtur dhe kam qenë kaq e sigurt kohët e fundit Ndihem aq e qetë kaq e zgjuar dhe ashtu si jam në renë 9 mënyra sesi flas me vajzat dhe veproj rreth tyre është njësoj si një zot. Unë po ju them se mos e merrni me të vërtetë nuk ia vlen, gjithçka është, është një ndjenjë e mirë e 3 sekondave një rrëmujë e madhe dhe pa pozitive. Vazhdohem fam


Kthimi i boners natyrore

Kështu që unë kam abstenuar nga pornografia për 19 ditë tani, dhe kam qenë duke masturbuar shumë më rrallë se dikur dhe kam filluar të kthehem në funksionin normal gjatë javës së fundit.

Unë kam dru në mëngjes shumicën e ditëve, unë marr boners nganjëherë gjatë gjithë ditës.

Unë nuk kërkoj më përmbajtje insanely stimuluese dhe një shtrëngim të fortë për të marrë të vështirë, dhe ndihet mirë 😀


zotërinj, Unë e di nga përvoja se ky reboot mund të jetë një detyrë e zellshme. Ka disa lartësi të pëlqyeshme dhe disa lows demotivating. Ka kaluar mbi tre muaj e gjysmë që kur kam vendosur të lë pornografinë. Motivimi im i parë ishte që të kthehesha fuqia ime erektive. Me kalimin e kohës, kuptova që ndalohet pornografia për asgjë më pak se ribashkimi me vetveten tuaj seksuale.

Ndërsa lexoja histori të të tjerëve dhe mblidhja informacione në yourbrainonporn.com kuptova që pikëpamjet e mia rreth seksit dhe madje marrëdhënieve ishin ndikuar seriozisht nga përdorimi i tepërt i pornografisë. Jo vetëm që ky zakon, së bashku me masturbimin tim të tepërt, më bënë që të kem impotencë korpulative, por gjithashtu më kishte rritur shumë pritjet e mia për sa i përket seksit.

Vetëm për të shmangur keqkuptimet: Unë gjithmonë kam dashur seks dhe vazhdoj të bëj akoma. Unë mendoj se mund të jetë një aspekt i kënaqshëm dhe i përgjithshëm i vlefshëm i jetës. Sidoqoftë, gjatë viteve të përdorimit të tepërt të pornos, prisja që të kishte një lloj tensioni seksual në pothuajse çdo ndërveprim midis burrave dhe grave. Asnjëherë nuk e mendoja me vetëdije në atë mënyrë në atë kohë, por në retrospektivë, më duket e kuptueshme që shikimi i kaq shumë pornos dhe masturbimi gjatë gjithë kohës ndikoi seriozisht në pikëpamjet e mia. Mendova se seksi ishte thelbi i jetës dhe se më duhej, si një formë mirënjohjeje ose aprovimi.

Shembulli më i mirë për këtë, është pritja ime për sa i përket datave: Në të kaluarën gjithmonë e konsideroja të dështuar kur nuk bëra asnjë veprim. Tani, nuk i bëj aq shumë presion vetes time apo datës në përgjithësi. Unë thjesht kënaqem me bashkëveprimin miqësor me gratë - duke rritur kështu shkallën e suksesit tim me to në mënyrë të konsiderueshme!

Unë gjithashtu kam qenë në gjendje të "interpretoj" (për mungesë të një fjale më të mirë) kur ishte e nevojshme. Ajo Ishte Mbresëlënës! Nëse jeni ulur para ekranit tuaj, duke menduar “Epo, nuk jam unë! Unë nuk mendoj për seksin dhe gratë në atë mënyrë pavarësisht se shikojnë pornografi gjatë gjithë kohës! ” Më lejoni t'ju them, ju mund të keni disa çështje të tjera në lidhje me zakonin tuaj PMO. Duket se është ndryshe për të gjithë, por kaq shumë burra që pretendojnë të vërejnë ndryshime shumë të dëshirueshme nuk mund të jenë të gabuara!

Unë kurrë nuk do t'i kisha njohur të metat e mia të lartpërmendura gjatë kohës së PMO. Edhe sikur ta bëja, nuk do t'i kisha atribuar ato zakonit tim PMO. Them se kjo është mënyra e të menduarit e një të varuri. Ajo që dua të them është: Ju mund ta kapërceni këtë varësi dhe do t’ia vlejë vuajtja juaj aktuale! Besojeni procesit edhe në kohët më të vështira dhe qëndroni mbrapa! Ju do të merrni shumë më shumë nga kjo sesa vetëm ereksionet e shëndetshme. Ju do të jeni më të aftë të rishikoni disa nga pikëpamjet tuaja dhe në rastin më të mirë, madje do të merrni një jetë të shëndetshme seksuale nga kjo!

Unë uroj të gjithë ju zotërinj të guximshëm vetëm më të mirë gjatë dhe pas reboot tuaj! Më lejoni të di nëse keni ndonjë pyetje!


ED Problem, këshilla për të më ndihmuar?

Isha në një situatë shumë të ngjashme, shëroja ED tim pas 2-3 javë. Për mua, kjo ishte e gjitha për të detyruar veten të mësohen me ndjesinë e një gruaje të vërtetë në krahasim me faping. Këshilla që lexova se ndihmuan

1) Relaksohuni kur jeni duke bërë seks, muskujt e tensionuar do t'ju vrasin ereksionin.

2) Fokusohu në ndjesinë. Mund të ndihmojë edhe t'i mbyllni sytë.

3) Mundohuni të kënaqni veten tuaj, mos u përpiqni ta kënaqni partnerin tuaj (të paktën jo derisa të keni pushtuar ED tuaj). Kam vërejtur sa herë që përpiqem shumë do të shqetësohem dhe do të humbas mbledhjen.


Labuza

Unë kisha ED. Dhe është kuruar tani. Dhe tani jam shumë më gjallë. Dhe vërtet e kam të vështirë të luftoj kërkesat. Padyshim që diçka po ndodh me pornografinë dhe mua.

Edit: Unë tashmë e bëri një 90 ditë reboot që shëruar mua. Por pastaj rrëshqiti përsëri pak. Penisi vazhdon të funksionojë mirë. Kam rifilluar disa herë për shkak të faping. Por nuk ka pornografi hardcore.


Shpresë për Fap-troopers me Porn-Induced ED.

Unë nuk do të thellohem në detaje këtu, por jam gati 45 ditë në këtë. Dakord, unë kam pasur disa periudha kur motivimi im masivisht është dobësuar, por për pjesën më të madhe kam qëndruar në këtë dhe jam bërë më i shëndetshëm ndërsa bëj.

Unë nuk do të hyj në thellësi për situatën time, por unë jam një 20 vjeçar duke u përpjekur të shërohem nga Porn Induced ED. Situata ime dukej e pashpresë. Porn-i im i indukuar nga porno ishte aq i keq në gjysmën e kohës, saqë nuk do të ndieja as një dridhje të eksitimit kur vija pranë të dashurës time lakuriq. Kjo bëri që unë të zhvilloja ankth të rëndë seksual deri në atë pikë sa që nuk mund të puthja as të dashurën time pa u shqetësuar për ED tim dhe pa u trembur nga dështimi seksual.

45 ditë pas përpjekjesh të shumta, dhe unë dhe e dashura ime po dilnim sot. Edhe kur shqetësohesha për ereksionin tim, unë e arrija një pa shumë vështirësi përmes puthjeve dhe prekjeve. Ne ndaluam puthjet dhe mbledhja u zhduk. Më vonë, ne filluam të putheshim përsëri dhe ajo u kthye, ashtu si edhe më parë. Ereksionet nga puthjet dikur ishin të pamundura për mua, dhe mendova se isha larguar shumë për tu rikuperuar, megjithatë tashmë ka një dritë shumë të dukshme në fund të tunelit.

Kam kuptuar gjithashtu që jeta nuk ka të bëjë me seksin. Ndihem shumë më e ndriçuar, e lumtur dhe në paqe me veten time tani që kam hequr mënjanë zakonet e mia të shëndetshme seksuale dhe e kam përqendruar jetën time në përmirësimin e vetvetes në më shumë mënyra se vetëm seksualisht.

Qëllimi im personal është të arrij 110 ditë që është 3 vjetori ynë, dhe kur ramë dakord të fillonim përpjekjet për të bërë seks përsëri. Por çuditërisht, marrëdhënia jonë është më e mirë tani pa seks sesa ka qenë ndonjëherë, dhe unë e di se një pjesë e kësaj më takon mua. Unë jam më e përkushtuar ndaj të dashurës sime, marrëdhënia jonë është shumë më shumë sesa seksi, dhe unë ndihem më në paqe. Ne jemi madje duke planifikuar të lëvizim së bashku vitin e ardhshëm. Mungesa e seksit gjatë këtij procesi më ka bërë më pranë saj në çdo mënyrë tjetër.

Po e ndaj këtë si motivim për njerëzit në një situatë të ngjashme! Punoni, më mirë vetë, hiqni dorë nga a


60 ditë mendime dhe ndjenja!

Më në fund e bëra atë për 60 ditë dhe ndihem shumë mirë. Ndihem si një njeri i ri. PIED im po shkon dhe mendoj se efektet e PMO janë zhdukur në pjesën më të madhe. Unë marr dru në mëngjes tani dhe thjesht ndihem më i lumtur në përgjithësi. NoFap po ndryshon jetën, nuk është sekreti i plotë për jetën dhe marrjen e vajzave dhe çka jo, por është një faktor i madh për të ecur përpara. Unë do të vazhdoj këtë udhëtim dhe do të bëhem një njeri më i mirë. GN Fapstronautët.


Sëmundja e re e ngritjes

Kjo është edhe sikletuese dhe emocionuese në të njëjtën kohë.

Unë jam 27 vjeç, dhe tani po bëhem boner të furishëm kur merrem me biseda të vogla me gra.

Një shembull nga dje:

Unë shkova në një sallon rrezitje (përpiqem dhe e detyroj veten të kem sa më shumë kohë për fytyrë me gra sa mundem), dhe pyeta vajzën që punoi atje për fundjavën e saj dhe ndërsa ajo më ktheu përsëri në dhomë ne biseduam pak pak para se unë të kisha për të mbyllur me shpejtësi derën e saj në mënyrë që ajo të mos vinte re se unë isha duke filluar të marrë një mbledhje!

Nuk po mendoja as për seks. Vetëm entuziazmi nga biseda me të dhe një bisedë e bukur u duk sikur më ktheu. Niceshtë bukur të dihet se çfarë më entuziazmon tani në vend që të objektivizoj gratë si dikur.

Kjo është shumë mbresëlënëse dhe mund ta ndiej jetën time duke ndryshuar për mirë në shumë mënyra.

Dhe për ata që nuk besojnë në të ashtuquajturat "superfuqi", unë mendoj se lënia e PMO dhe rimarrja e kontrollit të jetës suaj është një superfuqi më vete.


PIED po zhduket ngadalë, duke u ndjerë përsëri njerëzore për herë të parë për një kohë të gjatë

Kjo fundjavë ishte një nga herët e para në tërë jetën time që PIED nuk më prishi seksin. Unë kam qenë duke u marrë me të për pothuajse çdo takim seksual për 18 vitet e fundit, dhe këtë fundjavë më në fund u ndjeva "normale" kur u morra me kërcimin e natyrës.

Sapo e dashura ime më preku dhe filluam parathënie, kisha një ngritur të fortë të shkëmbit që nuk u zhduk kur erdhi koha për të bërë seks. Ishte një përvojë kaq e pabesueshme dhe ndjeva një lidhje kaq të thellë.

Në asnjë mënyrë nuk jam shëruar plotësisht, por ky ishte një moment historik kaq i madh për mua. Unë gjithashtu isha në gjendje të qëndroja më gjatë pasi nuk më duhej vazhdimisht të përpiqesha të mbaja një mbledhje.

NoFap është marrëveshja e vërtetë. Dëshiroja vetëm që ta kisha gjetur këtë më shpejt. Faleminderit për të gjithë mbështetjen tuaj dhe këshilla!


Pyesja veten nëse ke pasur ndonjë përdorues që është rikuperuar nga vonesa e ejakulimit nëpërmjet një reboot. Faqja juaj flet për ED ALOT, por unë kam luftuar për të gjetur ndonjë përmendje të ER. Terapisti im seksual më tha se kjo është shumë më e zakonshme se sa mendova dhe gjithashtu lidhet me ekspozimin e tepërt ndaj pornografisë në internet.

Kam masturbuar nga 14 e tutje të paktën një herë në ditë, por zakonisht më shumë. Unë kam qenë gjithmonë një përdorues kompjuteri i aftë dhe kishte qenë duke hyrë në pornografi në internet që të paktën moshën e 16 / 17. Unë bëra seksualisht aktiv vetëm nga 20 e tutje (dhe pasi lexova shumicën e kësaj faqeje unë e kuptoj ndoshta pse). Sidoqoftë, nuk isha kurrë në gjendje të shpërndaj. Në fakt kam marrë pak ose aspak stimulim nga seksi penetrues.

Përfundimisht në moshën 28 shkova tek mjeku i cili më referohej tek një ekspert i shëndetit seksual dhe i cili më thirri në një terapist seksual. Kjo ishte gjëja më e mirë që më ka ndodhur ndonjëherë. Ajo kishte burime për masturbim dhe më këshilloi të ritrajtoj penisin tim për të marrë stimulim nga një rrokje më e relaksuar. Më në fund ajo më dha ultimatumin që me të vërtetë për të zgjidhur çështjen time që kisha nevojë të përmbaja masturbimin në pornografi tërësisht dhe të përdorja vetëm imagjinatën time.

Sidoqoftë, motivimi nuk ishte pika ime e fortë dhe deri sa gjeta një justifikim të mirë për të mos masturbuar (zhvendosja çuditërisht) që u përpoqa seriozisht të përmbahesha nga aktiviteti. Një fundjavë pata një mikeshën time vajzë për vizitë dhe përmes një shfaqje të guximshme nga ana e saj së bashku me një përpjekje të madhe për timen ndodhi. Dy herë

Në moshën 30 vjeçare më në fund e kisha bërë atë. Zakonet e këqija u përkeqësuan. Sidoqoftë, pjesëmarrja ime në një forum takim më vuri në drejtimin e yourbrainonporn.com dhe gjithçka kliko së bashku. Këtu ishte justifikimi i nevojshëm për të bërë një ndalim të përhershëm. Pra, kjo është ajo që ndodhi tre javë më parë.

Javën e kaluar u lidha me një shoqe tjetër femër dhe bëmë seks në pjesën e prapme të makinës sime. Kam arritur orgazmën fjalë për fjalë brenda sekondave. Ishte aq çliruese. Tani jam shumë i lumtur që vazhdoj rinisjen time. Gjërat kanë filluar të përmirësohen shoqërisht. Po përjetoj më shumë përvoja kur shkoj atje ku jam thjesht. I pranishëm për momentin, duke u argëtuar dhe duke vibruar me njerëzit. Unë jam gjithashtu në lidhje me gratë shumë më lehtë.


Unë kisha ED keq, do të isha gjysmë i vështirë dhe nganjëherë i vështirë, por pas depërtimit Ajo humbi pothuajse menjëherë. Nga dikush që ka dështuar fatkeqësisht shumë herë në të kaluarën për të kënaqur gratë, 39 ditë brenda dhe unë tani jam një luftëtare AZTEC në çarçafë. Ajo as nuk mund të merrej me mua dhe ereksionet e mia ishin aq të forta, kështu që lamtumirë pornografia nxiti ED dhe përshëndetje për mua të ri ... Unë nuk mund të besoja se mund të zgjasja orë siç përdorja edhe në ditët e mia të reja. Qëndro i fortë, kjo është e gjitha!


Më në fund arriti ditët e 90 të sëmurë ta mbajmë këtë të shkurtër.

Kam masturbuar një LOT që nga mosha e 11. Ajo shkaktoi si ed dhe de dhe ishte prishur marrëdhënien time me S / O tim. Tani këtu jam 90 ditë më vonë
lëkundjen e boners më të mirë ndonjëherë ju falënderoj nofap.


Epo, e kam bërë atë djem. Unë kam seks të suksesshëm pas PIED.

A është normale që çiftet e mia të para të përvojave të jenë mediokër? Dua të them, ajo ishte një vajzë e madhe kështu që mund të ketë pasur diçka të bëjë me të.


Kam kaluar disa çaste të sheshta… nuk kisha një partner seksual të qëndrueshëm. Filloi të ndjehej sikur nuk do të ishte problem rreth ditës 60. Bënë seks natën e kaluar, ED u zhduk, DE u zhduk, ankthi i performancës u zhduk dhe ndjeshmëria ishte e mahnitshme.


Seksi i përsosur. Unë duket të jetë 100% shëruar.

E dashura ime kishte qenë larg për 2 javë. Ajo shkoi në periudhën e saj në fundjavë para se ajo të largohej. Pra, kishte qenë javë 3 pasi që kishim marrëdhënie seksuale. Fillova të masturboj shumë pak kur ajo ishte zhdukur, megjithëse pa pornografi dhe shumicën e kohës pa fantazi. Kur unë fantazoj unë isha duke menduar për të dhe aventurat tona të mëparshme gjumi ose vajzat e tjera që unë kam qenë me të në të kaluarën (nuk ka mendje të çmendur stilit stil).

Dëshira ime seksuale duket se është rritur shumë që nga hyrja në këtë marrëdhënie. E kuptova që masturbimi rregullisht ishte i pa mend, kështu që u ndal 4 ditë para se ajo të kthehej. Unë shkova rreth saj në mëngjes. Ishte shumë mirë ta shihja dhe ta kisha përsëri në krahët e mi. Drejt e në dhomën e gjumit, duke u zhveshur ndërsa bisedonim, qeshëm, duke arritur hapin. Më pëlqen sa natyrale, komode dhe të qetë jemi bashkë. Ajo më tha se kishte abstenuar nga masturbimi për tërë dy javë. Kjo është shumë ndryshe nga ajo. Ajo tha se ishte frymëzuar nga përpjekja ime për rindezje.

Trupi i saj ishte gjallë. Ishte pothuajse sikur ajo të bënte seks për herë të parë. Ajo ishte aq e ndjeshme dhe gati pak nervoze. Ishte vërtet e lezetshme. Ne kemi bërë seks një herë dhe të dy bien në një tokë gulçimi. Pastaj përsëri 30 minuta më vonë. Unë kisha dy O. Unë kam qenë 100% i vështirë gjatë gjithë kohës. Ajo që është e çuditshme megjithatë është se unë kam pasur një mbledhje rreth 5 minuta pasi kam derdhur. Zakonisht kjo jam bërë për disa orë. Shkuam të shikonim një film. Pastaj u kthye dhe bëri përsëri seks. Unë nuk kam O këtë herë (seancë e gjatë).

Krejt ky ishte seksi më i mirë i jetës time. Tani kam arritur në pikën ku nuk po mendoj më për ED. Dikur e kisha këtë dialog duke ecur në kokën time "A jam ende i vështirë?", "A do të kem një problem", "Ahh jo ajo po më godet, por unë nuk do të jem në gjendje të bëhem më e vështirë" . Kjo tani është zhdukur. Më dukej sikur më duhej pak kohë për të depërtuar në prapavijë të përvojave negative në mendjen time. Dje isha zhytur plotësisht dhe isha nën kontroll. Pa shqetësime, pa dyshime. Thjesht duke shijuar përvojën. E mahnitshme.


Së fundi, pas ditëve 130, përsëri bëhem një njeri i vërtetë.

Kjo është një dhuratë kaq e shkëlqyeshme për mua për vitin e ri 2012 Unë kam bërë këtë reboot për më shumë se 4 muaj pa pornografi dhe masturbim, dhe deri më tani mund të konfirmoj që mbledhja ime është rikuperuar plotësisht. Unë kam pasur dru në mëngjes pothuajse çdo mëngjes këtë javë, disa zgjatën për 10-15 min, por disa edhe për një orë.

Unë jam thjesht kaq e lumtur dhe krenare për veten time tani. Këtu janë detajet se si ndodhi. Ashtu si disa djem të tjerë në këtë forum, unë kam qenë shumë shqetësues pse zgjat kaq shumë kohë për një rigjenerim të plotë edhe pse ende besoj se do të ndodhë një ditë.

Gjatë kësaj periudhe, unë kam provuar të provoj veten disa herë pa sukses. Kam shikuar video në youtube që ka lil pak imazhe seksuale, dhe masturbohem pa ejaculating. Megjithatë, unë u ndal testimin veten dhe u përpoq të mendoj pozitiv. Kur arrita në periudhën 4 mujore që kohët e fundit kam vendosur të bëj diçka të ndryshme në lidhje me të. Ajo që bëra ishte pothuajse çdo herë që marr dush, i dhashë djalit tim lil një masazh të lehtë. I masova testikujt dhe më pas bëra disa goditje të lehta dhe të ngadalta.

Pas rreth 1 javë për ta bërë këtë, ndjeva sikur djali im po përgjigjej më mirë dhe më mirë për masazhet dhe goditjet e mia dhe më në fund mora drurin e drurit në mëngjes. Kjo është vetëm përvoja ime, por nuk jam i sigurt se do të punojë për të gjithë. Por një gjë që unë dua të them është se ne duhet të qëndrojmë të fortë dhe pozitiv.

Ndonjëherë unë u mërzita dhe doja të hiqja dorë, por pastaj i thashë vetes "wtf dawg, gati sa arritët në majë dhe tani duhet të lini litarin dhe të filloni përsëri në fund". Pastaj mendoj për kohërat e vështira që duhet të kaloja nëpër përpjekje të panumërta të pasuksesshme para këtij reboot, shoh se periudhat 4 mujore janë arritja më e mirë e jetës sime, dhe asgjë nuk mund të krahasohet me to. Unë duhej të luftoja shumë gjatë kësaj kohe dhe e bëra.

Kam shumë më shumë për të thënë, por unë do të ndalem këtu. Mos harroni se çelësi kryesor në këtë udhëtim është gjetja e motivimit të duhur !!! Alrite fat të mirë për të gjithë këtu, dhe le të besojmë se të gjithë mund ta bëjmë atë, ndryshimi i vetëm është çështja e kohës që jam gjithmonë këtu nëse dikush ka nevojë për ndihmë !!


Pas rreth 80 ditësh pa PMO kam bërë seks, dhe ndjekësi më ka bërë më të mirë. Seksi ishte i shkëlqyeshëm dhe pashë shumë përmirësime - ngritje të fortë, ndjeshmëri të rritur, etj. Por unë binged dhe pashë pornografi për orë të nesërmen. Javën e kaluar kam pasur rreth katër seanca PMO dhe kam bërë seks dy herë. Unë patjetër që ndjeva një ndryshim pasi pashë pornografi, p.sh. u përpoqa të mbaja një mbledhje, ndjeshmëri të zvogëluar, mut tipik.


Përditësim i shpejtë për ata që e lexojnë këtë. Unë jam gati të shkoj në shtrat në fund të Ditës 92. Kam pasur seks të suksesshëm me Rachel natën e fundit.

Ereksioni u mbajt për rreth 25 minuta, megjithëse 5 minutat e fundit u bë më i butë dhe më i butë. Fillimisht megjithëse thjesht kalova kohë duke parë penisin tim pasi është hera e parë në rreth gjysmë dekade që e kam parë në fortësi 90 +%. Ndihej shkëlqyeshëm. Unë e arrita atë me një stimulim shumë minimal manual nga Rachel duke përdorur prekjet më të lehta për jo më shumë se disa sekonda. Nuk e preka fare.

Unë jam më i bindur se kurrë që të gjithë duke filluar nga një udhëtim abstinenca duhet të angazhohen për të bërë të paktën 100 ditë. Pse e them une? Vetëm që nga Dita 88 ndjej se kam filluar të ngjitem nga një vijë e sheshtë 6+ javore.

Me të gjitha mënyrat thyeja qëllimin në piketa për ta bërë atë më të arritshëm. Bëni diçka të ngjashme me atë që bëra edhe unë dhe vendosi një kalendar në një fletëllogaritëse dhe shëno çdo ditë pasi të jetë i plotë. Mendoni se sa mirë po shkon abstenimi dhe sa të pastër ndiheni që nuk i nënshtroheni PMO-së. Bettershtë më mirë të mendosh për tu ndjerë i pastër, i shëndetshëm dhe si je i motivuar të bësh gjëra të tjera dhe që ke rritur gjallërinë për jetën sesa të mendosh se sa dëshiron të marrësh mend.

Unë gjithashtu them që njerëzit duhet të synojnë shifra të trefishta sepse nëse mund ta realizoni atë qëllim atëherë jeni në rrugën tuaj të duhur për të bërë një ndryshim afatgjatë të jetës. Po braktisni mentalitetin e zgjidhjes së shpejtë dhe vërtet mendoni për jetën tuaj përtej dhomës së gjumit.

Unë do t'u thosha njerëzve që sapo kishin filluar, të mos shqetësohen nëse nuk shohin ndryshime për disa muaj. Nëse keni qenë PMO për 10 vjet siç kam bërë unë (vetëm rreth 4 ose 5 fundit ishin vërtet keq) atëherë abstinimi 3 ose 4 muaj nuk është asgjë në skemën e madhe të gjërave.

Unë ndoshta duhet të deklaroj se jam ende duke numëruar ditë sepse ndjenja e arritjeve që marr nga shënimi i një tjetri është e pabesueshme. Unë jam duke synuar ta bëj atë gjatë gjithë vitit 2012 pa rikthim. Fakti që jam gati në shifra të trefishta më tregon se zakonet e mira janë rrënjosur tashmë dhe se nuk kam nga çfarë të trembem. Unë mund të jem PMO'ing tani pasi jam në internet, është natën vonë dhe unë jam vetëm në shtëpi. Por une nuk jam. Unë fjalë për fjalë nuk kam asnjë interes. P dhe M tani më duken të mërzitshëm, të pakuptimtë dhe të huaj.

Ndërsa jam duke orgazmuar relativisht rrallë me Rachel, unë jam ende duke eliminuar pornografinë, masturbimin dhe fantazinë. Unë, për një kohë të gjatë, synoj të mos i bëj kurrë më. Ato janë një humbje e energjisë prodhuese, fizike, mendore dhe emocionale. Ata ju kapin më shumë nga sa dini. Vetëm bëhet e qartë se sa keq ndikon tek ju kur filloni të rikuperoheni dhe zbuloni se jeni një qenie njerëzore shumë më e aftë dhe më e sigurt se sa keni imagjinuar.

Shkova në kinema në fundjavë dhe pashë Turpin me protagonist Michael Fassbender. Brilante. Ka disa skena mjaft grafike seksi që do të ishin shumë për shumë njerëz këtu, por përveç kësaj, unë do të thoja që është një domosdoshmëri e shikuar pasi të shëroheni. Ai ka jetën e tij së bashku me një punë ekzekutive të paguar mirë dhe një banesë të fortë, por vetëm nën sipërfaqe dhe pjesën e jashtme të manikyruar mirë është një njeri i pambrojtur, i vetmuar, plot zemërim duke u mbytur dhe i shtyrë në dëshpërim nga varësia seksuale që po e kap. . Porno, site për cam, gra, prostituta, burra homoseksualë, të huaj, kalimtarë. E shihni duke parë pornografi, duke masturbuar. E shihni që e urren veten, por nuk është në gjendje të bëjë asgjë për këtë, sepse është i pafuqishëm.

Skena më e mirë e filmit është kur ai përpiqet të flejë me një kolege femër me të cilën ka qenë në një takim por nuk mund ta ngrejë sepse është emocionuese, është e butë është potencialisht e dashur. Pastaj ai merr një prostitutë pasi gruaja është larguar në përpjekje për të përmbushur nevojat e tij.

Siç them, është padyshim e tepërt për dikë që përpiqet të abstenojë, por është pikërisht ajo që ka të bëjë me këtë faqe dhe YBOP. Shtë një vështrim shumë i zymtë në diçka që padyshim që mundon shumë njerëz për të cilët kurrë nuk do të dyshonit se kishin një problem të tillë. Fat i mirë për të gjithë luftëtarët e tjerë të abstinencës. Thjesht merre një ditë në një kohë. Jini pro abstinencës sesa anti PMO. Ashtë një mendje shumë më pozitive dhe më e lehtë.


Alex: "Unë madje do të shikoj pornografi për të marrë bisha me kokë, por mos masturbohem për të. Unë isha shumë i ngritur ndërsa ajo bënte gojë, por ajo u rrëzua sapo ajo ndaloi dhe iu desh të bënte hov për të qëndruar në këmbë ” –Nëse gaboj anëtarët e forumit "zjarri sipas dëshirës"

Alex pornografinë që po shikoni ka dhe akoma po ndryshon trurin tuaj & ju jeni ende duke masturbuar thjesht jo ndërsa shikoni pornografi. Duhet të tundesh veten në një përpjekje për të qëndruar i vështirë do të thotë që ende vuan nga gjendja e PMO. Ju duhet të dëboni pornografinë sikur të jetë helm. Likeshtë si tek personi që pi duhan duke ndaluar dhe pastaj duke nuhatur koks. Ata janë akoma skllav të së njëjtës varësi.

Unë po ju them, ju mund të ndalet se duhet të gërmoni në thellësi dhe të gjeni fuqinë e vullnetit brenda jush. Dikur masturbohesha sikur më duhej për të jetuar; tani vështirë se e mendoj. Shikoj prapa dhe pyes veten pse isha kaq i mallkuar i mbërthyer në të.

Unë kam bërë seks disa herë që nga rindezja ime dhe është krejtësisht e ndryshme tani. Kam pasur një takim të shkëlqyeshëm me këtë zonjë të re shumë seksi dhe më pas koka po më rrotullohej nga lëshimi. Unë nuk e kisha ndjerë atë ndjesi në VITE !!!! Importantshtë e rëndësishme që ne të kuptojmë se kjo është një varësi dhe ne do të përpiqemi të psikikojmë veten për të qenë në gjendje t'i nënshtrohemi. Kam zakon të masturbohem të paktën ÇDO natë para se të binte në gjumë për vite me radhë dhe ndalova gjelin e ftohtë. Në fillim u tundova por rezistova.

Tani as nuk e mendoj sepse e njoh anën e errët të të bërit atë. Unë jam 45 vjeç dhe pashë një ëndërr të lagur 2 javë më parë, seriozisht isha si WTF !!!!!! Nuk kisha pasur një prej kaq kohësh që nuk më kujtohet. Rindizni PUNT !!!!!!!!!!!!


 Pra, sot ishte dita e 87 e asnjë PMO kështu që unë vendosa të masturboj si unë kisha abstenuar për javët e rekomanduara 12. Në të kaluarën kam përdorur për të në thelb vetëm të përdorni një çift të gishtave dhe të stimulojë qendrën e bosht si jerking me tërë dorën time nuk bëri asgjë.

Këtë herë duke u dridhur me tërë dorën time punova mrekulli dhe pa fantazim fare erdha shumë shpejt. Ajo që unë mendoj se ka ndodhur ishte se unë kam pasur pjesë të densensitizuara të penisit tim që do të ishte stimuluar në rrethana normale. Tani me ndjeshmëri normale, duke u larguar si shumica e njerëzve, ishte një eksperiencë e shkëlqyer dhe ndjesia aktuale ishte gjithçka që kisha nevojë të dilja.

Mbaj mend disa vjet më parë isha duke kryer marrëdhënie seksuale me një ish të dashurën dhe mbaj mend pothuajse u mërzita pasi nxitja nuk bënte shumë për mua. Në të vërtetë herën e parë që zbrita nga një punë goditjeje që më dha një vajzë tjetër, kujtoj se duhej të mendoja për pornografinë.

Tani, me rivendosjen e ndjeshmërisë time, e kuptoj. Seksi nuk kërkon të mendosh. Ju nuk duhet të lodheni për të zbritur. Vetë ndjesitë janë ato që duhet të të largojnë. E kuptoj që nuk mund të përmbaheni nga masturbimi përgjithmonë, kështu që tani mendoj se plani është që të mos e bëni më shumë se një herë në gjashtë javë. Në atë mënyrë nuk po i shurdhoj shqisat atje poshtë, por nuk po e privoj veten plotësisht.

Faleminderit zotit për këtë faqe pasi tani e kuptoj se sa isha i varur dhe si po më ndikonte. Unë e dija që po bëja mirë duke abstenuar më parë, por tani që kam masturbuar dhe derdhur bazuar plotësisht në ndjesi mund të them që gjërat zyrtarisht janë kthyer për mirë. Siç kishte thënë dikur Bill Murray, sot është nesër. Kjo shënon fundin e një dite shumë të gjatë


-Age 23: Filloi duke përdorur pornografinë rëndë rreth moshës 18 pas një ndërprerjeje të keqe.

-Përdoret për të bërë seks të suksesshëm me të dashurën time të shkollës së mesme nuk ka problem. -Pasi nuk u takova për 2 vjet më në fund fillova të shoh disa vajza të tjera. -Kishte 3 vajza gjithsej që i bëra në shtrat me të gjitha vajzat e reja tërheqëse. -Nuk mund të bëhem e vështirë. Edhe sikur të bëhesha e vështirë do ta humbja shumë shpejt. -Kjo thithi. Shumë. Goditje e madhe për besimin tim tashmë të ulët. Në depresion të rëndë.

Më lejoni të filloj të shoh shoqërues (prostitutat e shtrenjta mendoj që mund të thuash). -Kjo ishte partia për të testuar veten, dhe pjesërisht një zgjatje e varësisë sime. -Problemi vazhdoi me përcjelljet. Nuk mund të qëndroja shumë. Ata duhej të përdorin duart e tyre për të më bërë sperma.

Përpjekjet për rihapje filluan në nëntor 2011 -Pas disa relapseve pas përpjekjeve për një shifër, unë u recesua në mes të dhjetorit pas një xhiroje të 3-it pa PMO. -Gjatë kësaj jave 3 u ndjeva AMAZING! Unë nuk isha më e theksuar, e zemëruar, e shqetësuar dhe gjithçka tjetër që isha bërë. Ndjeva sikur isha në rrugën e duhur për të mposhtur varësinë time dhe isha shumë e lumtur.

Në janar vendosa të provoja me dy shoqërues: Të Mërkurën më 11 Janar vajza e parë doli në shtëpinë time. Shenjta mut .. Unë isha në gjendje të bëhesha e vështirë… Dhe të qëndroja e vështirë I Dhe unë në të vërtetë isha në gjendje të orgazmoja ndërsa isha brenda saj (natyrisht me prezervativin). Oh Zoti im!!!!! E di që duhej të paguaja me një shoqërues, por kjo ishte hera e parë që isha në gjendje të orgazmoja me një vajzë pa qenë e nevojshme të përdorte dorën e saj! Isha aq e lumtur.

Ditën tjetër shkova për të vizituar yllin porn në hotelin e saj. Forca ime e ereksionit nuk ishte aq e fortë sa një ditë më parë (unë do të thosha 70-80%), por arrita të qëndroja shumë dhe hyra brenda saj. U lash me një buzëqeshje gjigande në fytyrën time.


22 yo, fappin që nga 12 .now në ditën 45

kjo është aq e ftohtë! kar e mia gjithashtu duket më i madh tani kur gjaku rrjedh përmes penisit tim. natën e kaluar unë u vallëzuar me një vajzë për minuta 15 ishte me të vërtetë me brirë dhe mori një boner konstante. aq i lumtur me këtë mendoj se rrokje me një vajzë FAST FORWARDS një shërim PIED

edhe më pak ankth, më shumë besim, përqendrim, motivim dhe aktivitete të tjera duken më emocionuese

qëndroni të fortë se kjo gjë është e mahnitshme


LINK

Nëse nuk keni hequr dorë nga PMO, kjo është lëvizja juaj e parë në një jetë seksuale më të shëndetshme. Unë luftova me PIED për vite pa e kuptuar shkakun, kryesisht duke ia atribuar ankthit të performancës. Sapo u largova nga fapping dhe pornografia, impotenca u zhduk. Ndoshta sugjeroni një muaj abstenim seksual, (30 ditë "modalitet i vështirë") i cili do t'ju lejojë të dyve të lidheni më shumë, pastaj t'i jepni një lëvizje dhe të vazhdoni pa pornografi dhe masturbim në jetën tuaj. Kjo duhet të jetë e mjaftueshme për të rivendosur dhe jo shumë kohë për të pritur.

Ajo që gjeta me apstinencën time ishte, sapo të rivendosa dhe erdhi koha për ta marrë atë, ereksioni im ishte aq i fortë dhe përvoja ishte aq dehëse sa nuk kisha asnjë shans të dyshoja për veten time. Ishte si vizion tuneli para se pornografia të aplikohej tek një zonjë seksi. Hm… Ndoshta ashtu është menduar të jetë… Ndoshta pornografia ribotoi reagime natyrore si nxitimet e dopaminës për t’u aplikuar në super stimuj dhe një rivendosje e lejoi vetëm atë, një rivendosje sesi supozohet të jetë. Nëse angazhoheni për ato 30 ditë, e kuptoj që do të ndiheni si një pylltar që takon një grua për herë të parë - do të jetë e bukur, në një mënyrë mërzitëse, shtazarake. Të gjitha të mirat.


Disa gjëra kam mësuar: - Sa herë që shkoj afërsisht 10 ditë ose më shumë pa masturbuar dhe shikuar pornografi mund të mbaj një mbledhje të denjë gjatë seksit. Kjo do të thotë që abstenimi nga masturbimi dhe pornografia zakonisht më "kuron", por ereksionet janë akoma shumë larg idealit. - Vizita e prostitutave është jashtëzakonisht e ngjashme me shikimin e pornografisë. Të dy ata ju japin shumë risi. Të dy ata janë shumë të varur. Të dyja janë të lehta. Të dy ata lënë pas dore ndjenjat dhe sjelljet e lidhjes.

- Gjatë periudhave kur unë masturbohem shpesh për pornografi, unë gjithmonë vuaj një lloj mosfunksionimi ngrerë kur kam marrëdhënie seksuale, përveç nëse shoqëruesi ka ndonjë atribut specifik fizik që më eksiton shumë (si një gomar i pabesueshëm ose cica super të mëdha). Meqenëse gratë e rregullta zakonisht nuk janë aq të nxehta, mund të supozoni se për sa kohë që vazhdoni të masturboni dhe shikoni pornografi, gjithmonë do të keni probleme me ruajtjen e ereksioneve gjatë seksit.

- Kur shkon për një reboot, ndalohet prostitutat është një domosdoshmëri. Unë kam provuar të lë pornografinë dhe masturbimin pa lënë prostitutat dhe thjesht nuk është e mundur. Kjo çon në rikthime / binge dhe ju përfundoni duke shpenzuar shumë para. - Ju do të tundoheni të "provoni ereksionin tuaj" me prostituta. Mos u shqetëso. Më beso, kari yt do të bëhet i vështirë. Kurseni kohën dhe paratë tuaja. Ju do të mendoni se jeni kuruar që kur jeni vështirësuar dhe më pas do ta përdorni atë si një justifikim për të parë pornografi dhe për të masturbohur, pasi gjithnjë mund të "abstenoni për disa javë dhe të ktheheni në normalitet".

Bërja e vështirë nuk do të thotë që truri juaj është i ekuilibruar dhe jeni mirë të shkoni. Unë besoj se herët a vonë të gjithë duhet të kalojmë një periudhë të gjatë pa PMO në mënyrë që të rivendosim ekuilibrin e trurit tonë dhe të kthehemi në normalitet.


Raporti ditor i 90: Mbështetja e një kërkese primare nuk është e lehtë. Kjo është ajo që ne të gjithë po bëjmë me NoFap. Çdo kërkesë që forca do të jetë një kafshë e vështirë për të kapur dhe trajnuar. NoFap nuk është vetëm për të frenuar një zakon të dëmshëm të ZKM-së, ajo që po bëjmë është të mësojmë se si ta kontrollojmë veten.

Arsyeja ime për të bërë reboot siç thuhet në ditarin tim për Ditën 1 (nëntor 10, 2010): Dita e parë: Qëllimi është të dobësoj rrugët e neuroneve të trurit tim përgjegjës për kënaqësinë e pornografisë. Kam pornografizuar ED dhe kam vuajtur me partnerët e mi të fundit 7. Nuk arrita të luaja në një treshe të vërtetë të jetës me dy gra. Pra, ka.

Kam gjetur YBOP në këtë subreddit dhe kam shikuar duke përshkruar problemin tim në mënyrë perfekte. Kam lexuar disa histori suksesi. Vendosa të kryente atë ditë (duke patur tashmë të kapërcyer natyrisht disa gjëra ndoshta hardcore) dhe fshire të gjithë pornografinë time. 90GB është klasifikuar mirë dhe e organizuar. Kam pasur një frikë për të kryer në dhomën e gjumit që nga dashuria ime e parë afatgjatë dhe kam thyer 5 vite më parë. Kur luftuam, shpesh më fyente, më mbyllte. Sulmet ishin personale, por jo gjithmonë seksuale.

Pasi u ndamë, fillova të përhapet shumë në të gjitha llojet e pornografisë. Kjo u zhvillua në problemin që ndjej që unë tani e kam pushtuar. Gjatë muajve të fundit 3, kam vënë re ndryshime të mëdha në të menduarit tim që besoj se janë të lidhura drejtpërdrejt me reboot time:

Dita 1: Unë kisha frikë më shumë për të kryer me një grua atëherë unë do të ishte vetëm fap. Tani: Kam frikë të fap, por plan për të ndyrë trurin nga vajza tjetër që takoj.

Dita 1: do të ishte e pamundur për mua që të stimuloja veten në një mbledhje të plotë pa pornografi. Tani: Unë mund të bëhem e vështirë me vetëm disa mendime dhe dritë prekëse. Këto erections zgjasin shumë edhe pasi të ndaloj fantasizing.

Ky ka qenë një sukses i madh. Unë jam mirënjohës për të gjithë këtu për temat dhe diskutimet e tyre. Pa ta, unë nuk do të kisha qenë në gjendje që në fakt të lë PMO për të mirë. Ky është një angazhim tani që unë refuzoj të thyhem.


Pas shumë përpjekjesh, arrita të arrija 90 ditë pa pornografi. Jeta ime u përmirësua shumë… U ndava nga e dashura ime, bëra seks me 4 vajza, gjeta një të dashur të re. Isha e shoqërueshme, e sigurt, etj. Për disa muaj isha duke bërë shumë seks të jashtëzakonshëm, por asaj iu desh të kthehej në vendin e saj në janar.

Pasi ajo u largua… mirë, dëshirat për pornografi / fapping u kthyen përsëri TARD VRTET. Isha duke goditur 2/3 herë në ditë dhe shikoja pornografi (diçka që nuk e kisha bërë për 6 muaj). Ishte e gjitha tatëpjetë nga atje: Humbja e Motivimi, nuk dilja në fundjavë, shtoja pak në peshë, etj. Pastaj fillova të bëja seks me një vajzë tjetër dhe ... le të themi se ishte pak zhgënjyese. Unë nuk "punoja" ashtu si bëja pa u përplasur.

Deri tani, më e vendosur se kurrë, unë jam përsëri në 5 ditë nofap dhe ndihem shumë më mirë. Për mua rreziku më i madh është 3 ditë pas kryerjes së marrëdhënies seksuale ose përplasjes. Nëse mund ta kapërceni këtë, është një copë tortë. Por dëshirat pas seksit… f * ck që sh * t. Unë bëj shumë droga gjithashtu, dhe fapping është padyshim e vështirë për të ndaluar.

Kështu që vetëm kini kujdes. Mos rikthehem. Nëse ju pëlqen të hapni, thjesht dilni dhe bëni gjithçka që mundeni për të gjetur seks të vërtetë. Goditja nuk ia vlen


E di që problemi im është ankthi i performancës seksuale i shkaktuar nga mosfunksionimi erektil i shkaktuar nga pornografia. Kështu që kur ta prishësh nuk do të kisha ankth të performancës seksuale nëse nuk do të kisha një mosfunksionim ngrerë të shkaktuar nga pornografia. Prandaj rrënja e problemit tim është pornografia që shkaktoi ED dhe desensitizimin tek gratë e vërteta, që po shkakton ankth seksual të performancës.

Tani që ED po fillon të shërohet, besimi im është rritur, prandaj edhe ankthi i performancës seksuale ka rënë gjithashtu. Ankthi i performancës seksuale është në kokën time; megjithatë ED është gjithashtu fizike dhe metalike.

Tani une:

1. Unë shoh më shumë gra

2. Penisi im është më i ndjeshëm, kjo ndoshta ka të bëjë me një nivel më fizik që unë jam më i ndjeshëm ndaj dopamines dhe penisi im po rrit më shumë receptorë

3. Më shumë motivim për të folur me njerëzit

4. Më shumë motivim në palestër

5. Nuk mund të ndalet së menduari për seksin

6. Unë jam më tërheqëse për gratë që përdoren nën standardin tim

7. Unë dua të flas me njerëz më shumë

8. Unë kam shumë më shumë besim duke folur. Unë kam qenë tashmë mjaft i sigurt megjithatë tani është në steroid.

9. Më shumë energji Nëse mendoni për një varësi nga alkooli, personi zemërohet dhe mërzitet dhe i bërtet partnerit të tij më shumë sesa një person normal. Ata kanë nevojë për më shumë alkool për t'u rritur. Problemi është si në kokën e tyre dhe fizike. Një alkoolist nuk mund të jetë thjesht normal pa u hequr më parë nga varësia nga alkooli.

Kështu që nuk mund të kisha seks të shkëlqyeshëm të lehtë dhe pa ankth të performancës seksuale pa hequr qafe pornografinë dhe pa bërë një reboot. Varësia nga porno po abuzon me procesin natyror të seksit. Keni nevojë për më shumë stimulim për orgazmën dhe vazhdoni vështirësitë. Me kalimin e kohës ju duhet gjithnjë e më shumë stimulim dhe më shumë pornografi për t'u bërë e vështirë. Pastaj një grua në jetën reale kalon shumë dhe asgjë nuk ndodh. Pse Lehtë shumë orgazëm pornografike dhe masturbim që çon në desensibilizimin e grave.

Problemi është fizik dhe mendor. Physicalshtë fizike sepse penisi juaj nuk është i ndjeshëm ndaj dopaminës për shkak të zvogëlimit të receptorëve. Kjo është arsyeja pse ju duhet më shumë stimulim që të vështirësoheni sepse nuk keni aq receptorë sa më parë. PMshtë PMO që çon në ED e cila çon më pas në ankth të performancës seksuale. Unë do ta bëj atë që është e sigurt, dhe unë do të kem një histori të shkëlqyeshme për t'ju treguar djema! Kam shkruar shumë kështu që njerëzit e tjerë që mund të kenë një problem të ngjashëm mund të kuptojnë se çfarë po ndodh.

Unë pajtohem se tani ED im është duke filluar të shkojë larg se problemi im i ardhshëm është për të trajtuar anksiozitetin seksual të performancës.


Kur fillova të vërej ED kur flija me gra, fillova të shqetësohesha vërtet (jam në fillim të të 20-ave). E kërkova dhe gjeta këtë faqe në internet, pashë të gjitha videot, përfshirë atë dokumentar dhe vetëm pas 2 javësh mund të them me siguri se më ka ndryshuar jetën. Ndihem më e sigurt se kurrë, gratë janë më të tërhequra nga unë, unë jam duke parë përmirësime të mëdha në dhomën e gjumit. Çdo ditë bëhet më mirë dhe unë po vë re sa qesharake isha duke qenë kaq e lidhur me pornografinë.

Unë kurrë nuk e kam menduar veten si dikë me një personalitet të varur, sepse unë ha mirë, pothuajse pa ushqim junk, kurrë nuk u lidha me ndonjë ilaç ose ndonjë gjë tjetër. Fascshtë magjepsëse për mua që kurrë - kurrë- nuk e kam konsideruar përdorimin tim të pornografisë si problematike. Unë e kam ndarë këtë me miqtë e ngushtë dhe të gjithë jemi duke bërë 'sfidën', është e mahnitshme sasia e pozitivitetit që sjell.Doja të tregoja këtu shkurtimisht historinë time.

Unë jam një muzikant në të njëzetat e fundit dhe kam pasur probleme me jetën time seksuale që kur më kujtohet. Së pari, unë kurrë nuk kam pasur një të dashur të vërtetë, kështu që ju gjithashtu mund të thoni se edhe unë nuk kam zhvilluar një seksualitet të shëndetshëm. Unë kam qenë duke masturbuar pak a shumë rregullisht që nga mosha trembëdhjetë vjeç, dhe ndërsa shumicën e kohës nuk e bëja atë, por ndoshta 1-3 herë në javë, ka pasur raste kur ishte çdo ditë, madje edhe shumë herë në ditë.

Kam pasur takimin tim të parë seksuale me një vajzë kur isha rreth moshës 23 dhe pas kësaj kam pasur dhjetëra marrëdhënie seksuale afatshkurtra duke filluar nga një natë deri në disa muaj në atë kohë. Sidomos në fillim i përdorur për të zhvilluar një shtrydhje mbi vajzat, por pas disa dështimeve kam mësuar të mos zhvillojnë ndjenjat dhe e mbajti atë shumë fizike. E kuptova se ishte shumë e vështirë për mua të bëja kulmin dhe zakonisht vetëm pas një kohe të gjatë unë mund të bëja orgazmën, nëse jo. Pas një kohe, hoqa dorë nga orgazmat dhe u përqendrova vetëm tek gratë. Siç mund ta imagjinoni, pas një kohe u bë mjaft i mërzitshëm dhe eksitimi i pushtimit pas tjetrit u ul dhe u ul.

Rreth 2 vjet më parë fillova të besoj se kam një problem me këtë dhe fillova kërkimin e shpirtit si një përpjekje për të gjetur se çfarë është e gabuar me mua. Kam gjetur të vështirë për të zhvilluar ndjenja për gratë, dhe fillova të ndihem si një kauzë e humbur dhe u përqendrova shumë në punën dhe hobi. Unë vazhdoja ende datat, dhe madje kisha një marrëdhënie me një grua të mirë për pothuajse 6 muaj, por ajo gjithashtu u thoshte pasi ndihej më shumë si një miqësi me seksin.

Tani vitin e kaluar hoqa dorë nga pija pothuajse plotësisht dhe fillova të punoja rregullisht dhe u futa në meditim dhe arte marciale. Shumë shpejt fillova të kisha një lloj vizioni për veten time dhe ndjenjat e reja dhe kuptova se ndoshta është pornografia që është problemi kryesor për mua. Unë u përpoqa ta hiqja dorë muaj më parë, por gjithmonë iu ktheva pas një jave apo më shumë, pasi me të vërtetë dëshiroja atë pjesë të dopaminave. Por në të njëjtën kohë po shkoja për më shumë pornografi të butë, pasi gjërat thelbësore që kisha shikuar ishin me të vërtetë të neveritshme. Atëherë m'u kujtua faqja e YBOP dhe prej andej lundrova në këtë sit. Dhe më duhet t'ju them, gjithçka në këtë faqe ka vërtet kuptim për mua.

Kam hequr dorë nga pornografia rreth 4 javë më parë dhe nuk kam shikuar prapa që nga ajo kohë. Këto javë kanë qenë disi të vështira për mua akoma, pasi efektet e tërheqjes janë masive! Deri më tani kam pasur pagjumësi, topa blu, dhembje të penisit, dëshirë të shtuar për të shurruar dhe ndryshime të rënda të humorit. Gjithashtu, nganjëherë ndihem kaq i eksituar sa nuk di çfarë të bëj për këtë! Newshtë e re për mua, pasi më parë e kam lidhur atë ndjenjë me MOing - tani po mendoj për një femër të vërtetë të gjallë. Kam arritur të eksitohem duke menduar vetëm për vajzën që më pëlqen! Gjithashtu, unë madje nuk kam dashur të shikoj ndonjë pornografi, dhe nëse kam parë rastësisht një foto lakuriq nuk kam marrë dëshirën për të MO. Pyjet e mia të mëngjesit janë kthyer dhe ato janë masive 😀 Për aq sa ka qenë pothuajse një problem për mua.

Unë gjithashtu kam takuar kohët e fundit një vajzë që më duket se më pëlqen. Ne ende nuk kemi pasur marrëdhënie seksuale ose kemi biseduar shumë, por unë duket se thjesht më pëlqen të jem pranë saj dhe të ndiej energjinë e saj kur po e mbaj ose vallëzoj me të. Ndryshimet e humorit dhe pagjumësia po shkaktojnë paksa problem, pasi ato më bëjnë ndonjëherë të jeshile, të padurueshme etj. Dhe kohën kur fjeta me të në lugë, e kisha të vështirë për gjithë natën e mallkuar - duke shtuar vështirësinë për të fjetur smiley

Unë shpresoj se kjo do të bëhet më e lehtë dhe që ajo të mos më gjykojë për shkak të këtyre, pasi për herë të parë pas një kohe të gjatë do të doja të shkoja për një lidhje të vërtetë. Ndihem keq që nuk arrita të heq porno nga jeta ime më herët, por po përpiqem të jem e lumtur që më në fund e bëra!


Shumë pornografi / masturbim shkaktojnë ED? LIDHJA - Nga karantina:

Jam 115 dite, suksese !! natën e kaluar unë kam qenë në gjendje të orgazmë gjatë seksit për herë të parë në 10 vjet (2002, unë isha 23, unë jam 33 tani),

Unë kurrë nuk kam menduar se do të ndodhë ndonjëherë. reboot punon fellas, mos hiqni dorë nga ajo! pornografia shkatërroi vërtet 10 vjet të jetës sime dhe ndoshta shumë më tepër, kush e di se çfarë dhe kë kam humbur sepse nuk mund ta shijoja seksin, penisi im ishte në thelb i mpirë për shkak të pornografisë, dhe zakonisht kurrë nuk është plotësisht i vështirë, veçanërisht nëse i shkoi shpejt do të shkonte petë e lagur.

10 vjet nga kjo !! unë u tërhoqa emocionalisht nga çdo vajzë me të cilën dilja, mure kryesore deri kur e dija që nuk do të kisha kurrë më seks të mirë. vetëbesim i qëlluar, orgazma e falsifikuar brenda vajzave për 10 vjet duke ndjerë shumë pak kënaqësi, vetëm zhgënjim. mire naten e kaluar e bera! një kapitull i ri fillon tani, dhe masterbimi i kapjes së pornografisë dhe vdekjes (masturbimi) është zhdukur,

Unë kurrë nuk do të kthehem, më grabiti më shumë nga sa mund ta imagjinoj. por tani mund ta shijoj përsëri seksin dhe të rindërtoj shpirtin dhe besimin tim gradualisht. Falë kësaj rindezjeje, porno juajbrainonporn.com është më e dëmshme sesa mund ta kuptoni, bëni rindezjen, qëndroni me të, funksionon. Unë jam i habitur, unë kurrë nuk kam menduar se dita e tij do të ndodhë, orgazmë gjatë seksit, duke qëndruar e vështirë gjatë ndërtimit. joreale shpresoj që kjo të ndihmojë dikë të heqë dorë nga pornografia për mirë


Shëruar - Faleminderit për të gjithë ndihmën

Do të përpiqem ta bëj këtë të shkurtër dhe të thelbësore:

PMO nga Mosha 13 - 23

Shko 60 ditë, M nga mërzitje që përfundimisht çon në një rikthim. (Edhe pse jam relaksuar, jam 100% që ditët e abdikimit të 60 ishin ende të dobishme në afat të gjatë.)

Disa javë më vonë, unë shkoj 60 ditë përsëri, filloj të lëviz një ose dy herë në javë pa asnjë P qartë. Unë do të them rreth ditës 85 tani. Ming në përvojën time ndihmoi për të 'zgjuar' dëshirën time seksuale.

- Zgjohuni me ngritje të qëndrueshme të mëngjesit të vështirë

- Tani bëhu i vështirë ndërsa thjesht shoqërohesh me një vajzë

- Do të kisha dy herë dje para se vajza të vinte më vonë atë natë, papritur mori kokën, ishte 100% e ngritur gjatë gjithë kohës, nuk kishte problem të arrinte O, e ndjeshme, etj.

Pas mbrëmë, mund të them se unë jam shëruar definitivisht nga PIED.

Këshilla ime më e rëndësishme do të ishte të meditoni 20-30 minuta në ditë dhe të bëni ushtrime aerobike për 60 - 75 minuta në javë.

Truri juaj është organi më i madh seksual dhe kjo është ajo ku të gjitha këto probleme po dalin; meditimi dhe ushtrimi aerobik janë duart poshtë aktiviteteve më të shëndetshme për trurin tuaj.

Paç fat


Unë kam kaluar 90 ditë. Cili është qëllimi im origjinal. Unë kam pasur tre relapsa gjatë kësaj periudhe. Një i madh ku unë bige. Kjo ishte dy javë më parë.

Në të vërtetë besoj se duhet të riktheheni. Përvoja dhe mundësia për të kuptuar pse rikthimi juaj është jetik nëse do të keni sukses afatgjatë. Kam mësuar shumë nga rikthimet. Kam mësuar shumë nga rikthimet e mia. Sidomos e fundit.

Pra, a jam shëruar? Jo, ose në të vërtetë nuk e bëj tani pasi nuk kam bërë akoma seks. Marnie vazhdon të godasë topat e mi për të gjetur ndonjë me të paktën të përqafohet. Dhe s'ka të drejtë, por unë kam bërë justifikime. Dikush ju lutem kurvë më përplas, unë e meritoj atë!

Kështu që nuk jam kuruar. Por unë jam në ekstazë, i shoh gratë, veten time dhe botën në një mënyrë tjetër. Ereksionet e mia janë kthyer dhe ata janë kthyer kohë e madhe. Madje deri në pikën që Z. Johnsson vazhdon të dalë nga askund në situatën e zakonshme të ditës. Mbresëlënës!!

Ereksionet janë midis 90 - 98% forcë dhe zgjat. Eshte e mrekullueshme!

Në thelb po them se jam i bindur që ky ka qenë një ndryshues i jetës për mua dhe e vetmja gjë që pendohem është që kam humbur shumë vite në mjegullën e PMO.

Kështu që unë do të mbajë këtë nofap / no pm (o) gjë shkon.

Ndihem mirë! smiley


Asnjë super fuqi, vetëm një lehtësim i mahnitshëm

Kanë kaluar 24 ditë. Që kur fillova nofap, nuk kisha pasur mundësi të shihja të dashurën time për një kohë, për shkak të fillimit të shkollës dhe të dyve që ishim të zënë. Sidoqoftë, dje kur u mblodhëm së bashku, ishte mahnitëse. Unë isha jashtëzakonisht i interesuar për të dhe nuk kisha asnjë problem me ED. Ne patëm një natë të mrekullueshme intime, ku unë ndjeva se mund ta tregoja vërtet se sa e tërhequr nga ajo kam qenë gjithmonë. Unë nuk besoj se nofap është një kurë magjike që ju jep aftësinë për të tërhequr gratë. Unë mendoj se kjo është marrëzi dhe disi mizogjene. Por ky ishte një përfitim i vërtetë i këtij programi, dhe unë jam i lumtur që i kam provuar këto rezultate.


Unë sapo u ktheva nga një konferencë pune 5-ditore. Normalisht do të isha duke kaluar përgjatë gjithë kohës, por me një javë tashmë nën rripin tim nuk isha i angazhuar për asnjë Zyrtar Kryesor ndërsa isha larg. Një histori pak mbrapa: Unë kam qenë në një lidhje për 5 vjet që nga e diela e kaluar, dhe së fundmi kam filluar të pyes veten nëse kimia po venitet. Por kjo ishte para NoFap. Kur u ktheva nga konferenca dje u rraskapita fizikisht dhe mentalisht. Në të kaluarën, kjo do të kishte kuptuar që unë të dilja nga gjinia, duke besuar plotësisht se lodhja ishte problemi. Por këtë herë kam zbuluar një rezervuar të brendshëm të energjisë që unë kurrë nuk pritur për të gjetur. Seksi ishte i pabesueshëm, i pasionuar dhe i pabesueshëm.

Unë u ndjeva sikur isha 20 vjeç përsëri. Pas 5 vitesh duke qenë "shumë e lodhur" për të bërë seks në kohë si këto, tani e di se problemi nuk është në zbehjen e kimisë, por në humbjen e energjisë time seksuale duke u rënë gjithë kohës. Faleminderit, NoFap! Sapo përmirësove marrëdhënien time dhe revolucionarizove jetën time seksuale !!


Raporti 19-ditor, Seksi i parë PIV pas NoFap (mosfunksionim ngrerë)

Mashkull, 23. Kam vuajtur nga ED vitet e fundit dhe sapo kam filluar NoFap pas shumë vitesh pornografi dhe masturbimi. Sonte kam bërë seksin tim të parë PIV që nga fillimi i NoFap, dhe i lumtur ta them, mendoj se e kam arritur! Kjo nuk është aspak një inkurajim për të filluar masturbimin pas 19 ditësh. Edhe unë vuaja nga derdhje e parakohshme dhe veshja e prezervativit më vret ereksionin. Por sonte, kam zgjatur një kohë të gjatë pa derdhje të parakohshme dhe qëndrova e vështirë gjatë gjithë kohës! Çfarë mësimi për jetën! Nuk ka më masturbim për mua. Faleminderit,


Vajza dhe unë kisha seks të jashtëzakonshëm pas magjisë së thatë nga ED në sajë të NoFap. Rrini aty!

Historia e shkurtër: U ktheva së bashku me të dashurën time pasi u ndava për më shumë se një vit. Një vit gjatë të cilit u ktheva shumë në pornografi duke shikuar dhe masturbuar. Pasi u kthyem së bashku, kisha probleme të këqija me ED. Unë megjithëse ishte vetëm ankth i performancës nga shqetësimi për të, por jam aq e rehatshme me të që dukej e çuditshme që po ndodhte. Por kjo vazhdoi deri rreth tre javë më parë.

Sidoqoftë, rreth tre javë më parë mësova rreth "trurit tuaj në pornografi". Shikova bisedën e TED dhe më hapi sytë. Unë nuk kam shkelur tani për më shumë se dy javë.

Unë shkova për të parë të dashurën time këtë fundjavë (ajo jeton rreth 100 milje larg) dhe ne bëmë seks të TREPTW. Unë u ktheva super nga trupi i saj i zhveshur përsëri. Isha shumë e vështirë gjatë gjithë kohës që po e bënim. DHE, kemi pasur orgazma të njëkohshme. Dikur ishte që ajo të vinte dhe pastaj unë do të ulesha aty duke e përkulur për 15 minuta të tjera duke u përpjekur të bëja që penisi im i lodhur të ndiente diçka. (Ose nuk do të bënim seks fare sepse isha i çalë).


Historia e Suksesit në Ditën 32 – Këto gjithnjë më kanë ndihmuar të motivohem dhe jam i gëzuar që jam në gjendje të ndaj timen.

23 vjeç PMO'd mesatarisht 1.5 herë në ditë që kur isha 13. Gjatë dy viteve të fundit, unë kam ndarë një shtrat me një vajzë në rreth 8 raste të ndryshme. Dështoi për të kryer (ED) çdo herë. Unë do t'i çoja vajzat në shtëpi duke e ditur që nuk do të mund të ngrihesha, por ishte një pamje më e mirë sesa të mos provoja fare. Sa i përket takimit me vajza, ishte një opsion jo-opsional. Në asnjë mënyrë nuk do të isha në gjendje të gjeja një justifikim për dështimin tim për të performuar në raste rresht. Thjesht do të duhej të pretendoja se nuk isha në ta dhe pastaj t'i shmangja ato.

Midis miqve (femra dhe meshkuj) dhe familjes, unë e di se ishte një elefant i madh në dhomë. Unë jam një djalë shoqëror dhe tërheqës, por kam shmangur takimet për shkak të kësaj. Nuk kaloi asnjë ditë gjatë dy viteve të fundit që kjo të mos më binte shumë mbi sy. Cilësia e jetës sime po ndikohej në mënyrë dramatike.

Më në fund vendosa të filloj NoFap 35 ditë më parë, pasi takova një vajzë që më pëlqeu shumë dhe menjëherë fillova të më zërë paniku se, si të tjerët, do të më duhet të pushoj së ndjekuri pasi hera e parë që kemi hyrë në një situatë dhe nuk kam arritur të performoj . Rreth Ditës 12, ndodhi .. dhe si zakonisht, unë dështova dhe ndalova së foluri me të. Dy javë më vonë, ne filluam të flasim përsëri. Të Premten e kaluar, unë e solla atë në shtëpi dhe u përgatita për atë që do të ishte pika e fundit në çdo marrëdhënie të mundshme. E dija që do të dështoja përsëri dhe kjo do të ishte gjithçka. Edhe pasi piva shumë dhe vetë-nxitje të ankthit të performancës, unë u pashpjegova fort. Kam bërë seks për herë të parë në më shumë se dy vjet pa problem.

Unë e di që kam ende një rrugë të gjatë për të bërë, dhe kjo nuk mund të më nxisë të rikthehem… por unë vetëm duhet të them se kjo është më e emocionuara për jetën që kam qenë në një kohë. Likeshtë si tani që unë mund ta bëj karin tim të vështirë, një aspekt krejt i ri i kësaj bote është hapur për mua. Ndjenja e lehtësimit, eksitimit dhe besimit është e papërshkrueshme. Siç kanë thënë shumë para meje, dhe jo gjithmonë besoja, NoFap PUNT ndyrë. Isshtë e frikshme ajo që cikli PMO i bën trurit tonë dhe është e mahnitshme sesa thjesht thyerja e tij na bën përsëri "normal". Faleminderit të gjithëve në këtë nënreditim. Për ata që tundohen të rikthehen, e di që ju e dëgjoni atë gjatë gjithë kohës, por BESIMI MUA, qëndroni me të (shikoni mua, vetëm dita 32) dhe jeta juaj do të ndryshojë. Kjo është gjëja më e mirë që na ka ndodhur ndonjëherë.

Gëzuar


Ditë 138, dëshmi të ngurta të progresit

Natën e kaluar kam pasur takimin tim të parë seksual, 138 ditë që kur fillova rindezjen time të fundit dhe të fundit. Duke çuar deri në momentin që isha pak i shqetësuar, sepse kam pasur ndjesinë kohët e fundit që mund të jem ende duke u fiksuar disi. Por shqetësimet e mia ishin të padrejta. Mbrëmja ofroi prova ROCK-SOLID se ribalancimi im ka bërë një rrugë të gjatë. Nuk nevojiten ilaçe ED. Ndërsa situata u zhvillua, unë u eksitova, trupi im u përgjigj, unë interpretova si kampion.

Për ata që do të jenë kuriozë për këto detaje, i gjithë rindezja ime nuk ka qenë pa MO, por unë nuk kisha MO'd për të paktën 3 javë. Pjesërisht falë kësaj, dhe pjesërisht falë thjesht arritjes së situatës aktuale sesa ndonjë porno pornografike që kalon në kokën time, ndjesitë seksuale të kësaj takimi ishin fenomenale. Gërmuan tabelat. Në fakt unë madje nuk kisha parë bonerin tim për> 3 javë, dhe sinqerisht nuk kam pasur një boner me të vërtetë të tërbuar që kur kam parë për herë të parë pornografinë, kështu që pamja e saj e bënte emocionuese në vetvete. Rreth e rrotull: tmerrshëm. Unë jam duke hipur në një të vërtetë të lartë sot Fellas. Unë tashmë isha i sigurt që lënia e PMO është një gjë thelbësisht e mirë për mua. Por tani kam një sens më të fortë (të cilin nuk e kisha më parë) se kam disa seks vërtet të shkëlqyeshëm para meje, se nuk kam shkatërruar veten përgjithmonë ose kam harxhuar vitet më të mira. Dhe ajo …. veprat e ribalancimit.

Sesioni i parë PROPER sonte në më shumë se një vit pas vetëm 16 ditë pa PMO

Jam i kënaqur sonte. Unë kam bërë PIED për vite me radhë dhe nuk kam bërë seks me gruan time për më shumë se një vit pa Viagra. Unë jam 16 ditë pa PMO. Sonte bëmë seks të paplanifikuar ku u bëra 100% e vështirë shumë lehtë !! Kjo pas vetëm 16 ditësh !!!!!!!! Jo vetëm kaq, unë qëndrova fort dhe isha në gjendje të sperma pa përdorur fantazitë në kokën time. Kjo është e padëgjuar për mua.

Nuk mund ta besoj se kam bërë një përparim kaq të mirë vetëm pas 16 ditësh, një inkurajim i madh për mua për të vazhduar udhëtimin tim!


Ajo në të vërtetë ka punuar!

Ajo = penisi im. Unë shkova në mbrëmje duke pirë dhe duke pirë një natë tjetër dhe kam dashur me sukses një anëtare të specieve femërore. Ne kthehemi në dhomën time për të grisur rrobat tona nga njëri-tjetri. Normalisht, nga fillimi do të kisha shumë frikë nga ED që prish natën në veçanti me alkool në përzierje, ajo gjithmonë më bëri të mendoj gjithçka. Por kjo kohë ishte kaq e ndryshme. Këtë herë e dija që do të funksiononte dhe po! Unë të gjithë isha si "YEAH!" dhe ajo ishte e gjitha si "YEAH!".

Unë e di që banaku im është në 12 ditë, por kjo është për shkak të një rikthimi që kam pasur pas 28 ditësh, kështu që këtë sukses ia atribuoj efekteve të mbetura nga brezi im i mëparshëm.


Vetëm kisha marrëdhënie seksuale me vajzën time pas muajit 2 të modalitetit të vështirë. E dua atë që ka bërë Nofapi për mua.

Ne kemi qenë duke pritur një kohë për këtë. Unë do të prisja 90 ditë para se të bëja seks me të, për t'u siguruar që truri im ishte shëruar plotësisht, por njeri, unë jam një student 20 vjeçar i kolegjit dhe e bëra atë dy muaj pa ejakuluar. Që kur kam goditur pubertetin rreth dhjetë vjet më parë, unë kurrë nuk mund të shkoja më shumë se 24 orë pa marrë arrën time. Jam shumë krenar për veten time. Ende ndihem pak nervoz për seksin që është përsëri një pjesë normale e jetës sime, mendoj se dua ta marr vërtet ngadalë. Seksi natën e kaluar ishte i mahnitshëm dhe nuk mendoj se dua ta bëj përsëri për ca kohë. Unë dua që nivelet e mia të energjisë të qëndrojnë lart dhe dua të kem akoma motivim për të bërë atë që duhet të bëj.

Unë jam pak i kujdesshëm ndaj efektit të ndjekësit që vjen, por këto dy muajt e fundit të asnjë PMO më kanë dhënë vrullin që më duhet të vazhdoj të shtyhem përpara. Ende ngecem në modelet e mendimit negativ ndonjëherë, nuk jam bërë aspak në udhëtimin tim, do të kalojë shumë kohë, por unë po filloj të rizbuloj seksualitetin tim dhe kjo më bën kaq krenare për veten time. Kam një rrugë të gjatë për të bërë por tashmë kam ardhur deri më tani.

Faleminderit të gjithëve për të qenë atje për mua, nëse jeni në një vend të keq tani, unë po ju them, ka dritë në fund të Tunelit. ASNJË PËRSHËNDETJE ME TUNNEL JU NDIHNI TË DREJTË. 🙂


tani jam 95% e sigurt se kjo funksionon

Unë nuk dua të tingëlloj shumë i ngazëllyer, por jam shumë i gëzuar për këtë. Unë për herë të parë fillova këtë udhëtim përsëri në qershor, ose më saktë fillova të lexoja për nofap në qershor. Atëherë isha mjaft i dëshpëruar, kurrë, pavarësisht sa u përpoqa, nuk u bëra me brirë për vajzat e jetës reale, kurrë nuk kisha dru në mëngjes ose diçka të tillë, por gjithmonë mund të masturboja shumë herë në ditë për të bërë pornografi. Fillova të pyes veten nëse kjo ishte për shkak të mungesës së testosteronit. Në thelb unë u ndjeva si më pak një burrë që filloi mjaft depresion.

Kthehu në qershor, kur lexova për herë të parë jo, nuk e kam provuar, por vetëm do të zgjasë maksimumin 10 ditë, e cila ishte rekordi im pastaj, zakonisht 3-4 ditë, atëherë do të filloja të depresoja përsëri dhe të rifillova shumë. Unë në fakt i dhashë përsëri nofap përsëri në korrik dhe u ktheva në teorinë time të vjetër në lidhje me mungesën e testosteronit, kjo është edhe ajo që unë tashmë mbrapa ndjeu përfitimet, të tilla si në të vërtetë duke qenë në gjendje për të marrë një të vështirë kur të seksit, e cila për disa arsye ka ndodhur disa herë në atë muaj.

Deri në fund të gushtit, fillimi i shtatorit, kur miku im, nga askund, filloi të më shkruante për nofap dhe si duhet ta provonim, në fund vendosa t'i bëja një përpjekje të vërtetë dhe të ndershme. 7 ditët e para shkuan si zakonisht, ku unë dëshiroja pornografi vetëm për hir të varësisë, pastaj pas kësaj fillova të merrja ditë të ulëta, pa dëshirë seksuale, gjumë të dobët dhe të ndjehesha si mut absolut. Tani, në vend që të dorëzohesha dhe të filloja të godisja për të marrë nxitimin e dopaminës, vendosa ta ruaj këtë herë.

Tani jam në ditën 18 dhe dy ditët e fundit, rreth 3 ditë, kjo mut më në fund ka filluar të kthehet. Unë kam filluar të marr ereksione gjatë gjithë ditës, 3 ditët e fundit kam pasur ereksione të furishme në mëngjes. Unë jam 23 vjeç dhe ndjehem sikur kam goditur përsëri pubertetin. Në thelb unë jam duke filluar të ndjehen si një njeri.

Flatlining thith absolutisht, por duhet të rrish përmes tij dhe mbaje kokën lart. Jam i sigurt që kjo nuk do të jetë periudha ime e fundit e rrafshët për të luftuar këtë varësi, por tani ndihem e pajisur që ta kaloj atë.

Ajo që unë zbulova se funksionon për mua, është së pari të kesh një mik i cili është në nofap gjithashtu, përndryshe unë kam qenë duke vizituar nofap reddit që nga dita 1, gjë që ka ndihmuar edhe një sasi të jashtëzakonshme. në të vërtetë ishte shoku im që më tregoi këtë vend! Për më tepër, marrja e dusheve të ftohta dhe stërvitja ndihmon shumë në mbajtjen e motivuar. Jam larg nga përfundimi pa asnjë fap dhe shpresoj të vazhdoj për pjesën tjetër të jetës sime. gl hf në udhëtimin tuaj.


35 vjeç / Gay - Suksesi pas 52 ditësh!

Ky është një repost nga ditari im. Vjen dy ditë pasi keni kryer seks të suksesshëm depërtues me prezervativ, por vuani nga derdhje e parakohshme. Ky raund, pa PE dhe i vështirë gjatë gjithë kohës!

Sukses!! - 52 PMO, 17 MO:

Epo, është zyrtare. Unë kam pasur seks të suksesshëm depërtues me prezervativ dhe nuk kam vuajtur nga PE (ose DE). Periudhë e zgjatur 15 minuta në të gjitha me disa ndryshime të pozicionit. Isha ndoshta 70% e vështirë, por është një fillim. Unë nuk e kisha planifikuar O'ing, por e bëra në fund, dhe ishte një ndjenjë e mrekullueshme e arritjes.

Pas rreth 20 minutash marrëzie dhe me gojë, partneri im tha që ai donte të lëvizte më tej, por ne nuk kishim prezervativë ose lubrifikim. Kështu që u ndalëm, veshëm rrobat tona, ecëm në dyqan, blemë furnizime dhe u kthyem për të filluar përsëri. Isha pak nervoz se nuk do të isha në gjendje ta kërkoja atë për shkak të të gjithë presionit për të kryer. Ndërsa forca e ngrerë tim ishte padyshim më pak se para se të shkoja në dyqan, unë u bëra mjaftueshëm e vështirë, dhe e gjithë gjëja përfundoi duke punuar mirë, për habinë time.

Unë jam akoma duke planifikuar të bëj një rimbushje të butë, pasi nuk dua të bie në një vijë të sheshtë ose të shteroj veten para kohe me shumë O. Sidoqoftë, ky sukses po ndodh shumë më herët sesa kam pritur ndonjëherë, dhe nuk mund të jem asnjë me te lumtur Jam kurioz të shoh se si ndryshon forca ime erektive në javët në vazhdim. Supozimi im është se do të përmirësohet, por unë vetëm do të duhet të pres dhe të shoh.

Një fjalë e fundit. Kjo nuk ishte problem, dhe nuk mendoj se do të kisha dalë gati aq mirë në atë lloj situate presioni të lartë me një person të panjohur. Unë jam duke e parë këtë djalë për 2 muaj tani, dhe unë jam shumë mirë me të. Ne kemi filluar të ndajmë detaje shumë intime të jetës sonë. Unë nuk jam gati ta takoj atë ekskluzivisht, por ne kujdesemi për njëri-tjetrin dhe kemi një lidhje emocionale.

Pra, shumë nga suksesi im mund të jetë specifik për këtë djalë, duke pasur parasysh rrethanat. Unë nuk jam domosdoshmërisht në kërkim të ngritjeve të lehta, por do të doja që përfundimisht të jem në gjendje të arrij në pikën ku mund ta kisha një herë pas here nëse e dëshiroja atë dhe të isha në gjendje të funksionoja në 100%.


Kushdo që vazhdon të shikojë pornografinë pa masturbim pas një rewire të trurit?

Unë e bëra 90 ditën time rewire në Nofap në fillim të këtij viti. Gjatë kursit kam pasur marrëdhënie seksuale me 2 ose 3 herë dhe arrita të rikthej tërësisht trurin tim, u hoqa nga ED dhe gjithçka ishte në rregull.

Por abuzimi im i gjatë me PMO ende më ndjek. Porno nuk është tërheqëse për mua si më parë, por unë ende e shikoj atë ndonjëherë për të rritur nivelet e dopaminës time kur mërzitem dhe nuk mund ta ndaloj atë. Gjëja interesante është se unë nuk jam duke derdhur ndërsa shikoj, sepse e di që është e pakuptimtë. Në të shumtën e rasteve thjesht po i kaloj pak për 5-10 minuta dhe pastaj ndalem. A ka dikush të njëjtin problem?

Unë dua që kjo të ndalet, por disi pornografia dhe bordura me të vërtetë rrisin nivelet e dopaminës time dhe më bëjnë më të lumtur dhe thjesht nuk mund ta ndihmoj. Unë do të jem mirënjohës për të gjetur një ndihmë.

EDIT: pas rewire trurit i filluar masturbating përsëri, por unë e bëj atë pa pornografi. Unë mendoj se unë duhet të them se për ju të dini kushtin e saktë që unë jam në të drejtë tani


18 me Porn Induced ED

Unë jam 18 dhe jam një aparat gjimnastikor natyral. Unë jam më i madh se mesatarja 18 vjeç për sa i përket muskujve të dobët dhe kam një mënyrë jetese shumë të shëndetshme dhe një dietë të pastër. Unë kam qenë pa asnjë pornografi tani për rreth 4-5 muaj, dhe hera e fundit që kam parë porno ishte pa asnjë masturbim. Kam vuajtur me ED të nxitur nga pornografia për rreth 2 vjet e gjysmë tani - kjo filloi kur unë lashë shkollën dhe shkova në një kolegj me jo shumë gra. ishte një kolegj inxhinierik kështu që kryesisht djem.

Unë as që e kuptova se sa isha i varur nga pornografia dhe masturbimi derisa pata përvojën time të tmerrshme në thyerjen e virgjërisë me një zog të nxehtë që më pëlqente shumë. nga atje sapo zbriti në kodër dhe unë dështova në çdo rast tjetër që kisha me gra të nxehta. Shpejt u bëra në depresion. pjesa qesharake është se para pornografisë isha jashtëzakonisht me brirë dhe do të ndiqja gjithçka në 1 këmbë. u bëra me zogj dhe pata çmenduri të çmendura .. pasi pornografia më shkatërroi unë isha plotësisht e interesuar për vajzat dhe kurrë nuk mund të mbaja një mbledhje. në moshën time të re e dija që diçka kishte patjetër që nuk shkonte me mua, sepse supozohej se isha femër e çmendur, siç isha dikur para pornografisë.

kështu që fillova të heq dorë nga pornografia dhe masturbimi, e cila ishte aq e vështirë, por jam krenar të them se përfundimisht e hoqa dorë atë. ive vetëm kohët e fundit filluan të lexojnë në lidhje me rimbushjen e trurit kur kisha një përvojë tjetër të dështuar me një zog të nxehtë. kam hequr dorë nga pornografia dhe masturbimi, por akoma kam ED me vajza. tani jam në një marrëdhënie me një vajzë të mrekullueshme që me të vërtetë më pëlqen dhe kam dashur të bëj seks me të, por me ndihmën e Vigora (një pilulë për ED). hera e parë që provova me të unë nuk arrita dhe kjo ishte kur vendosa të provoja vigora.

mendoj se truri im ngadalë po kthehet në normalitet me seksin që kam pasur, por kam ndërmend të pres vigorën së shpejti, unë jam një djalë i ri nuk kam nevojë për atë mut. është vetëm truri im që është ngopur. gjëja e fundit që dua është të shkatërroj gjërat me këtë vajzë dhe të rikthehem përsëri në depresion. ju lutem ndihmoni djemtë unë mund të përdor ndonjë gjë tani vetëm për t'u kthyer në normale. .

Unë jam shumë më mirë se unë u im më të ndjeshëm ndaj kontaktit të saj dhe puthje, por unë duhet të mbi të ardhur këtë 100%. Vetëm duke qenë një pjesë e këtij forumi ku unë e di im jo vetëm dhe mund të merrni ndihmë më bën të ndjehen aq shumë më mirë sa ive kurrë nuk fliste për këtë për askënd ndonjëherë më parë. ju lutemi ndihmoni njerëzit të cilët duan të dinë se çfarë duhet të bëj më shumë për të kapërcyer këtë plotësisht dhe çdo këshilla dhe këshillë tjetër do të vlerësohej.


Një histori e shkurtër e suksesit të Shën Valentinit NoFap

Unë jam një dëgjues për kohë të gjatë, telefonuesi për herë të parë. Tani jam 14 ditë në sfidën time të parë NoFap. Unë shkruaj sot për të ndarë përvojën time me shpresën për të fuqizuar të tjerët si NoFap më ka fuqizuar.

PARA marrjes në konsideratë të NoFap PMO kam 5-6 herë në javë vazhdimisht për gjashtë vitet e fundit. Në fakt, nuk mbaj mend herën e fundit që kam kaluar 14 ditë pa të. Asnjëherë nuk kam dyshuar se ky zakon po ndikonte negativisht në trurin tim derisa gjeta NoFap. Disa vjet më parë pata incidentin tim të parë të ED dhe që atëherë kam luftuar me ankthin e performancës. Incidenti i parë dhe fatkeqësitë pasuese ndoshta kanë ardhur nga një kombinim i ankthit dhe PMO të shpeshtë. Unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të përdor një prezervativ, madje edhe para ED të parë (breshka ime do të lëkundet në përmendjen e një prezervativi). Unë gjithashtu kam qenë gjithmonë një mrekulli e vetme. Seksi i mëngjesit nuk ishte kurrë një opsion sepse nuk isha i ndezur.

DITST PARA Kam planifikuar Ditën e Shën Valentinit për mua dhe për këtë vajzë të shkëlqyer që po shoh. Menjëherë filloi ankthi i performancës. Unë e shqetësova veten duke menduar se nuk do të isha në gjendje të merrja një mbledhje edhe nëse do të doja. Siç e dinë shumë nga ju, kjo bëhet një profeci vetë-përmbushëse. Kam kaluar shumë orë në tre ditë duke u shqetësuar për këtë. Ai dominoi mendimet e mia dhe e detyroi këtë nyjë të ngushtë në gjoksin tim.

SUKSESI erdhi dje. Gruaja ime speciale kishte një mbrëmje të mrekullueshme romantike dhe ne bëmë seks. Dy herë Me prezervativë. Dhe përsëri këtë mëngjes. Unë u qetësova dhe qëndrova në moment sesa në kokën time. Më në fund gjeta një lehtësim nga një problem me të cilin kam luftuar për vite me radhë. Me entuziazëm vazhdoj udhëtimin. Faleminderit, NoFap.


Suksesi i ngrerë

Sapo ishte me SO këtë pasdite, ngriti tërë kohën, kurrë nuk e kam prekur veten, dhe isha i egër dhe energjik, si një majmun. Në të vërtetë, unë do të kisha një penis të pajetë, i cili do të merrte një stuhi të furishme për zgjimin dhe do të më bënte të shqetësuar në shtrat. Tani preferoj të jem si një majmun.


Sapo kam një ereksion gjysmë dhe një rrahje zemre më të shpejtë nga të menduarit për të ndyrë një vajzë që njoh. Unë nuk e preka veten as për të marrë një mbledhje. E bëra me mendimet e mia. Qij i shenjtë.

Djalosh, kjo mut është vërtet e ndyrë. Kjo është një fitore MASIVE në 20 ditë diçka totale / nën një muaj + disa rikthime. Fjalë për fjalë ndjehem sikur po shërohem gjithnjë e më shumë çdo ditë. Gjithmonë kam menduar se isha një nga njerëzit që ishin më mirë edhe pse u hodha shumë poshtë dhe, perëndia im, kjo është thjesht sinqerisht mendje.

Unë sinqerisht as nuk kam një dëshirë për të tundur tani sepse jam shumë e ngazëllyer për këtë. Unë kam DGS dhe kjo ndjehet si një fitore absolute e ndyrë. Ndihem sikur po e shqyej një të re me këtë, është një ndjenjë kaq e mirë. Ndihet sikur kari im ka qenë në koma gjatë një dekade dhe mendova se ishte mirë. Dreq


Ishte pak skeptik kur fillova, por rezultatet janë të mahnitshme

Kur fillova pafund, e bëra sepse jeta ime seksuale po dëmtonte seriozisht. Kam pasur disa miq, por seksi nuk ka qenë kurrë kaq i këndshëm për mua. Me kalimin e kohës vazhdoi të përkeqësohej dhe më keq deri kohët e fundit, ku nuk mund të bëhesha orgazmë pa pornografi.

Unë kam "provuar" nofap më parë, por ishte një përpjekje e dështuar. Unë nuk po shikoja pornografi, por po kurseja lidhje për t'i parë më vonë. Në vend që të shikoja pornografi, unë do të shikoja të gjitha fotografitë e vajzave në qepër. U shkurajova sepse nuk pashë shumë ndryshime në jetën time. E kuptoj që tani vetëm po evitoja problemet e mia dhe nuk po i përballesha.

Kjo është kur vendosa të ndryshoj jetën time për të mirë, për ta përballuar problemin tim ballë për ta mposhtur atë, jo më pornografi, jo më shumë goditje, nuk ka më chiving ... Pas 8 ditësh të vërtetë, seksi nuk ka qenë kurrë më i mirë dhe pjesa tjetër e jeta ime po ndryshon gjithashtu, mjegulla mendore ka filluar të ngrihet dhe më duket sikur kujdesem për veten time dhe pastroj jetën time.

Përfitimet janë të vërteta dhe unë jam i ngazëllyer për të parë se çfarë tjetër kam humbur për shkak të pornografisë dhe hapjes. Qëndroni vëllezër të fortë


ED im ka humbur!

Unë u përpoqa te Nofap ndërsa kërkoja informacione për ED-in tim. Megjithëse nuk jam i varur nga PMO, kam përdorur shumë për të masturbuar shumë. Nja dy javë më parë isha duke bërë seks, disa minuta brenda në goditje në mes e ndjeva veten time duke u lodhur, shumë e turpshme. kështu që pasi u ktheva në shtëpi fillova të shikoja informacione se pse mund të ishte kjo. Rezulton se penisi im u desensifikua, kështu që vendosa të filloj në këtë udhëtim me të gjithë familjen pa fat.

Kam bërë gjithsej 7 ditë, pa prekur dhe pa porno. e vetmja herë që do të prekja veten ishte të vendosja locion (lexova diku se do të ndihmonte me ndjeshmërinë) kështu që e shtuna që sapo kaloi vizitova një mik në kolegj dhe ne përfunduam duke bërë seks, jam krenar të them IM BACK dhe më mirë se ndonjëherë mund të shtoj! Unë kam qenë skeptik në fillim, por me të vërtetë funksionon. mendoj se kisha harruar se si ndjehej seksi, sepse po masturbohesha kaq shpesh. do ta përfundoj këtë dhe do të them se vetëm dua të të falënderoj djema, sepse megjithëse ishin vetëm 7 ditë, unë vizitoja sitin çdo ditë për inkurajim, dhe mora shumë edukim mbi këtë temë dhe vetëm për të kaluar kohën në përgjithësi. vazhdo të vazhdosh djemtë !! të gjithë jeni kaq të fortë !!


Shërohet ED pas disa muajve të Reboot por PE është ende atje.

Pas disa muajsh të rindezjes (rreth 7 deri në 8 muaj, gjatë së cilës unë u riktheva disa herë) vura re disfunksionin tim erektil të shkaktuar për shkak të masturbimit të tepërt, ishte shëruar. Unë madje fillova të marr dru në mëngjes rregullisht. Nuk kam më dëshirë të shikoj pornografi. Isha mjaft kurioz dhe me brirë ta provoja me një vajzë, por fatkeqësisht nuk pata asnjë shans. Nga kureshtja u përpoqa të masturboja pa pornografi. Kam pasur një mbledhje të fortë, por ejakulova brenda 5 t 6 goditjeve. Ky ishte një zhgënjim mjaft i madh pasi prisja që të zgjasja shumë më gjatë pas ristartimit të gjatë.

Kohët e fundit kam takuar dikë që i pëlqen shumë seksi dhe asaj i pëlqen të provojë të gjitha llojet e gjërave në shtrat. Tani që kam dikë që të provojë seks, jam mjaft nervoz nëse mund të performoj mirë.

A mund të më thotë dikush se si mund të heq qafe derdhje e parakohshme? Kjo ndodhi ndërsa unë masturbohem, a do të ndodhë me seksin e vërtetë?


NoFap më ndihmoi të shkoj kafshë buke dhe më në fund të kënaqur gf tim

Kështu që unë vendosa të them qij pornografi. Dhe e lash atë mut për muajin e fundit. Para kësaj unë përdor për të dëboj jashtë në disa porno të lagur të paktën një herë në ditë për 2-3 orë në ditë, prishur serotoninë time dhe ndyrë me mekanizmat e mi natyrore.

Vendosa që unë jam i lodhur nga të qenit një vonesë antishoqërore e pafuqishme dhe e lë shpenzimin e kohës duke ndezur tits pixel.

Shko përpara në këtë javë kur testoja ime ka qenë më e larta se ka qenë në vitin e fundit. Mut i shenjte. Të shikoja gf-në time duke ecur nëpër kuzhinë po më bënte kar të vështirë. Nuk mund të përmbahesha. Unë e kapa dhe e çova në dhomën tonë. Vazhdoni në 2 orë nga unë duke ruajtur mbledhjen më të vështirë që kam pasur ndonjëherë (kaq e ndyrë, mendova se kari im do të binte - ishte e pakëndshme në disa faza tbh).

Por megjithatë, unë isha si një bombë silur 99 levl. Kam vazhduar të hekurudhoj gf-në time më shumë sesa e kam vizituar ndonjëherë më parë. Ajo po bërtiste se sa i madh është kari im dhe se ajo nuk mund ta përmbajë vetveten (sepse unë jam gjithmonë duke u dridhur kështu që nuk jam kurrë 100% e vëmendjes), por tani isha në gjendje të plotë shkatërruese, dhe ajo nuk mund ta merrte veten . E bëra sperma e saj 3 herë me radhë, dhe kur unë theva arrën ajo vazhdoi të ishte në ekstazë.

Unë tani e kuptoj pse ëndrra është e mbytur.

Nëse dëshironi të jeni vërtetë një njeri, dhe qij si një mbret, atëherë mos e ndani pikselët dhe shkoni në Jedi të plotë.

Më falni ndërsa shkoj për raundin 2 /

pccccce


Një fitore e vogël për mua

Unë e di që kam bërë një përparim të madh kur mund të shoh dy ëndrra të lagura me radhë (6 në muajin e kaluar) dhe akoma të bëhem i vështirë atë mëngjes dhe mbrëmje, POSHTANISHT nga biseda me një vajzë përmes mesazhit. Para nofap nuk ka asnjë mënyrë në ferr unë mund të bëhem e vështirë vetëm nga mesazhet e një vajze. Dhe në fillim të nofap unë do të hyja në një vijë të sheshtë për një ose dy javë vetëm nga një ëndërr e lagur.

Një lajm tjetër i mirë është se unë me të vërtetë luftoj / mbash mbajtjen e një mbledhjeje ndërsa jam në këmbë dhe mezi marr një gjysmë copë nëse jam tashmë në këmbë por tani mund të luaj me të dhe të bëj një mbledhje vetëm me fantazi. Në asnjë mënyrë kjo ishte e mundur edhe 1-2 muaj më parë. Unë kam bërë fitime të mëdha. Nuk jam akoma atje, por jam i habitur se sa shumë përparim kam bërë pavarësisht rikthimeve të mia të shumta (megjithëse nuk ka orgazmë). Prerja e pornografisë më ka shpëtuar jetën.


perspektiva te medha !!!!

45 ditë rebooting dhe dje unë kam qenë në gjendje për të marrë një ereksion të plotë në dush pa porn por vetëm prekjen e butë penis tim dhe pasi ajo ishte plotësisht e drejtë dhe unë kam qenë në gjendje për të mbajtur atë si kjo me vetëm mendimin dhe kujtimet e takimit tim të seksit të fundit, diçka që vetëm 45 ditë më parë do të ishte e pamundur.

45 ditë më parë ereksioni do të vinte dhe të shkonte (ED) dhe do të merrte përgjithmonë të përshëndetje, por tani duket se gjërat po shkojnë mirë! Unë dua të falënderoj të gjithë për dhënien e këshillave kaq shumë!

Unë e di se nuk është më, por e ardhmja duket e ndritshme !!! Fat i mirë për të gjithë ne !!!