A është pornografia duke e bërë ankthin tim shoqëror / besimin / depresionin / ankthin / OCD / bipolar keq?

ankthi social

A po e bën pornografinë më keq ankthin / besimin / depresionin / ankthin / OCD / bipolarin tim shoqëror? Shkoni poshtë për një shembull të shumë historive që kemi dëgjuar.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Tha një përdorues i shërohet pornografi:

E dija që isha më shumë sesa më dukej. Më i ditur, më qesharak, më inteligjent nga ana shoqërore. I kisha të gjitha këto aftësi, por nuk mund t'i përdorja ato. Ishte si të ngisje një Ferrari dhe të ngeci në ingranazhin e parë.

A është shumë pornografi shkaku? Mund të jetë mirë. Që kur kemi shkruar tonë Neni i parë duke rritur mundësinë e një lidhjeje midis ankthit social dhe përdorimit pornografik të rëndë të internetit, duke rikuperuar përdoruesit pornografikë vazhdojnë të raportojnë një reduktim të ankthit social si një nga përmirësimet më të zakonshme kur ndalojnë përdorimin e pornografisë në internet. Shih për shembull: Unë jam akoma vetvetja por jam i lirë nga prangat që ne i quajmë fobi sociale.

Nuk po themi se pornografia në Internet është shkaku kryesor i ankthit social ose depresionit tek të rinjtë. Askush nuk e di se sa përqindje të atyre me DUD-in e përdorin pornografinë si një faktor kontribues, sepse asnjë studiues nuk ka studiuar se çfarë ndodh me ankthin social kur djemtë e lënë pornografinë për disa muaj. Streaming internet porn është një fenomen mjaft i ri, nuk janë të mundshme grupet e kontrollit porn-virgjëror, dhe disa studime kanë pyetur edhe për ankthin social dhe përdorimin pornografik. Këtu janë disa që adresojnë drojën dhe zhvillimin shoqëror në lidhje me përdorimin e pornografisë:

Në minutën e 5 TED Talk, "Rënia e djemve" psikologu i famshëm Phillip Zimbardo vuri në dukje se "varësia nga zgjimi" (pornografi, lojëra video) është një faktor kryesor në ankthin shoqëror. Shikoni gjithashtu librin e Zimbardo: Njeriu, ndërprerë: Pse burrat e rinj po luftojnë ...

Dëgjoni podcastin në lidhjen mes ankthit social dhe pornografisë

Këtu janë komentet e disa djemve:

Djalë i parë: Rreth një muaj më parë vendosa të heq dorë nga PMO. Unë përfundova duke shkuar 14 ditë gjithsej pa masturbim. Gjatë kësaj kohe humori im nuk ishte kurrë më i mirë. Unë kam qenë duke shkuar te një terapist për të zgjidhur çështjet e mia emocionale, por isha në pikën ku anulova takimet sepse ndihesha mirë dhe thjesht doja të vazhdoja të ndjehesha mirë. Ditën tjetër pata një dëshirë të madhe / mendim të madh për një aktore pornografike që më pëlqeu dhe përfundova duke u përplasur. Nuk e kuptova kurrë se sa isha i varur nga pornografia deri atë ditë. Ishte një nxitim i "o zot, unë kam nevojë për këtë tani", por lirimi që ndjeva ishte tepër i zbrazët.

Unë binged të nesërmen dhe ferri emocional që kam provuar për vite me radhë u kthye. Isha jashtëzakonisht i befasuar kur kuptova që shumë nga çështjet e mia emocionale kishin të bënin me ndalimin e PMO-së, kështu që provova një javë tjetër. Unë dhashë një justifikim të dobët dhe u zgjova. Këtë herë ndjenjat e vjetra të vetëvrasjes dhe dëshpërimit u kthyen. Ishte një makth 3 ditë, por unë fillova përsëri shërimin tim. Kanë kaluar 9 ditë që nga PMO dhe unë jam përsëri te vetja ime e ekuilibruar. Unë nuk kam ankthin shoqëror, ose kam frikë se do të më ndodhë diçka e keqe, që unë e kisha zakon. Depresioni im është zhdukur dhe nuk shqetësohem për asgjë. Gjërat që do të më zemëronin tani janë një e kaluar. Isha kohët e fundit në një shfaqje muzikore lokale dhe dikush më shtyu ndërsa po kalonte. Përfundova duke i tërhequr prapa dhe duke mos u shqetësuar aspak për pasojat. Ky besim që kam ndihet shumë mirë dhe mund të përmirësohet vetëm me kalimin e kohës. Qëllimi im është plot 8 javë.

Djalë i dytë: Shikoj vajzat dhe uau ato janë krijesa të mrekullueshme. Flokët e tyre të gjatë, të qeshurat e tyre madhështore dhe kthesat e tyre të mrekullueshme. Unë nuk jam i drejtpërdrejtë për të folur. Likeshtë sikur vajzat të kenë një pajisje për të shtuar energjinë e tepërt seksuale, dhe po unë jam në radarin e tyre! Funnyshtë qesharake se si mund të jetë izolimi i kësaj varësie. Disa javë abstenim mund të tregojë se keni lehtë të krijoni kontakte me të gjithë. Thjesht buzëqeshni dhe thoni, "përshëndetje".

I treti i tretë: Kjo është një ndjenjë e njohur. Sapo papritmas kupton se nuk po vuan më nga ankthi shoqëror.

Trupi i katërt: Unë u largova në fillim të vitit 2012. Para kësaj vazhdimisht po përpiqesha të shëroja ankthin tim. Kam kaluar 2 vjet në terapi dhe vazhdimisht po përpiqesha të ristrukturoja mendimet e mia, por kishte raste, sidomos rreth vajzave që nuk i dija, ku do të kisha këto sulme paniku. Nuk ishte as procesi im i mendimit; ishte thjesht një automatik. Që nga lënia e duhanit, kjo është zhdukur plotësisht. Nuk kam më ankth shoqëror. Unë nuk jam në depresion më për shkak të kësaj, dhe shumë njerëz, përfshirë familjen time, kanë komentuar se si unë nuk jam aq i mbyllur dhe nervoz gjatë gjithë kohës. Kjo mungesë sulmesh paniku nuk mund të ishte një placebo. Ka raste kur mendoj se do ta kem një dhe thjesht nuk e bëj. Nuk është një gjë besimi, është një ndryshim në kiminë e trurit.

Duhej kohë. Unë isha ende duke marrë disa sulme paniku rreth ditës 64. Kishte edhe raste gjatë reboot tim ku unë ndjeva si kam marrë më keq shoqërore. Ndjehesha shumë më e sigurt, por papritmas ishte e padiskutueshme shoqërore. Çfarë ndodhi me mua, u ndjeva që gjërat do të vinin në mënyrë të natyrshme, kur në vend të kësaj, tani e kuptoj se ende duhet të përpiqem dhe të bëj një përpjekje . Isha ulur këtu dhe vetëm mendova se do të filloja të bëhesha argëtim dhe shoqëri. E kuptoj tani se kjo ishte e gabuar.

Unë gjithashtu mund të them me siguri se ishte kur fillova të shikoj shumë pornografi rreth moshës 15 që gjërat me të vërtetë filluan të marrin një kthesë për keq. Unë isha një atlet premtues i cili mund të kishte qenë një lojtar me të vërtetë i mirë, por unë në thelb e humba shtyrjen time për të përmirësuar dhe ndaluar praktikimin e përditshëm. Pas pushimit, unë rifitoi atë makinë dhe pasion për të luajtur. E urrej faktin që është tepër vonë për të bërë një karrierë kolegji nga ajo.

Djali i peste: Ndryshoni 'pornografinë' ose 'fapping' në ndonjë varësi tjetër dhe mund të jetë më e lehtë për të parë pse ka kaq shumë entuziazëm për disa njerëz. Nëse nuk jeni të varur, ju jeni si një pirës i rastësishëm që shikon nëse mund të shkojë një muaj pa pirë. Në fund të muajit, ju thoni 'hmmm, kjo nuk ishte aq keq, por unë mendoj se do të dal me miqtë e mi dhe do të pi një pije'. Ju mund ta bëni këtë, sepse ndoshta nuk jeni alkoolist.

Por shumë prej njerëzve këtu kanë vese ndaj masturbimit dhe / ose pornografisë. Për ta, ata shohin disa nga përfitimet e njëjta të jetës / shëndetit që një alkoolist do të shihte pas disa muajsh të qenit i matur. Javët e para janë të vështira… SHUM të vështira. Dhe përfitimet janë mjaft të dukshme.

Por për shumë prej nesh, kjo sepse nuk ishim duke funksionuar plotësisht në shoqëri. Përshkrimet e njerëzve për superfuqitë janë me të vërtetë vetëm fuqi normale. Imagjinoni sikur dikush të vijë tek ju dhe të thotë "djalosh, unë kam zhvilluar superfuqinë e të qenit në gjendje ta kaloj ditën pa u pshurrur vetë". Ju ndoshta do të mendonit se ata ishin çmendur derisa të thanë "oh, unë jam një alkoolist". Shumë nga superfuqitë e përshkruara nga nofappers do të tingëllojnë po aq qesharake për dikë që nuk goditet nga disa shqetësime shoqërore dhe çështje të tjera të sjella nga varësia në internet / pornografi (për shembull, shumë nofappers janë të pabesueshëm që pa pornografi ata në të vërtetë do të flasin me të gratë, dhe se gratë do të flasin përsëri me ta, mungesa e ankthit shoqëror, aftësia për të marrë një mbledhje në 20-vjeçar, dhe gatishmëria e grave për t'i njohur ato konsiderohen super fuqi).

Gjëja në lidhje me pornografinë është se ajo ka depërtuar në shoqëri si një problem i madh. Easyshtë e lehtë për tu fshehur, efektet anësore janë më pak të dukshme sesa pirja / ilaçet, dhe zakonisht bëhet jashtë shikimit të të tjerëve. Shpesh është e lehtë të dallosh një alkool të ashpër, por a mund të dallosh një të varur nga pornografia hardcore? Interneti e ka bërë kënaqësinë e menjëhershme kaq tepër të lehtë, dhe nxitimin aq të fortë, sa nuk është çudi që 20,000 + njerëz po përpiqen të shpëtojnë prej saj.

Gjinia e gjashtë: E pyeta terapistin tim për këtë dhe ai pyeti një ekspert tjetër terapist në varësi. Ai më tha se është pornografi e vërtetë shkakton një reagim në tru që bën që të mos jesh shoqëror. Jam shoqërisht shumë i vështirë dhe kam ankth shoqëror. Nuk mund të mbaj një bisedë nëse jeta ime varet nga ajo. Unë mendoj se mund të rimarr jetën time duke ndaluar pornografinë. Unë e kam shikuar këtë mut të ndyrë që kur isha 8 vjeç, tani 21. Pra, faleminderit 4 duke bërë këtë prezantim dhe duke dhënë këtë informacion.

Shtatë djalë: NoFap shëroi ankthin tim shoqëror. Duart poshtë. 125 ditë më vonë, unë shkova nga një pidh në punë, duke pasur frikë nga shefi im, thjesht duke marrë urdhra. Tani, unë jam më shumë një udhëheqës, jam i sigurt në vetvete dhe më i përqendruar, pa asnjë shqetësim shoqëror. Tani duket sikur shefi im ka frikë nga unë .. haha, jo, por seriozisht mendoj se NoFap mund të ndihmojë ankthin tuaj jashtëzakonisht shumë. Do ta provoja. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/28xiqx/i_have_anxiety_maybe_nofap_will_help/

Nëse do të ishit shumë social para se të fillonit të përdorni pornografinë në internet, shanset janë të mira që ankthi juaj shoqëror do të ndryshojë veten mjaft shpejt. Ju duhet të shihni përmirësime brenda dy javëve të ndalimit të stimulimit intensiv përmes pornografisë / masturbimit / fantazisë / kulmit.

Nëse keni qenë i shqetësuar nga shoqëria para se të rastiseni në lakuriqësinë e internetit, ka të ngjarë të vëreni përmirësime kur i jepni trurit tuaj një pushim nga stimulimi ekstrem. Sidoqoftë, do të duhet të bëni një përpjekje të përbashkët për t'u lidhur me të tjerët. Ka shume ide këtu. dhe në këtë artikull: Ekspertët e 44 zbulojnë si të kapërcejnë ankthin social (hint: ju nuk duhet të përballeni me frikën tuaj).

Shumë njerëz vuajnë nga ankthi shoqëror, kështu që ka shumë mbështetje në dispozicion. Shfletoni në internet për forume të mira. Dhe filloni të lidheni me njerëz të vërtetë në mënyra të vogla. Ecni nëpër një zonë publike dhe provoni të krijoni kontakt me sy me disa njerëz. Pastaj provoni të buzëqeshni disa. Pastaj provoni të tundni kokën ose të flisni me një urim. Jini të durueshëm dhe jepini vetes kredi për përparimin tuaj, megjithëse të ngadaltë.

Ndryshimet që ndryshojnë varësinë nga ndryshimet e varësisë mund të luajnë një rol në përfitimet e raportuara. Varësia shkakton a rënie në receptorët dopamine (D2), e cila është një aspekt kryesor i desensitization. i fundit Studimet e trurit të varësisë në internet të gjitha tregojnë ndryshimet e njëjta të trurit që gjenden në substancat e varura, duke përfshirë reduktuar receptorët dopamine D2 transporterë dopamine.   Bilanci i dopamines është kritik funksionin e pikut social. Në të vërtetë, hulumtimet tregojnë se ankthi shoqëror lidhet me të receptorët e ulët dopamine (D2). E drogës simptoma të tërheqjes që përdoruesit e rimëkëmbjes shpesh vuajnë kur ndalojnë janë më shumë dëshmi për një proces të varësisë në punë.

Rastësisht, përdorni porn ka për të ndryshuar më shumë se vetëm shtigjet themelore të varësisë (në disa truri). Ingshtë e habitshme sa shpesh raportojnë të varurit nga pornografia mosfunksionim kronik seksual, i cili kthehet mbrapsht kur shërohen. Kjo nuk ndodh me varësitë e tjera. Këto efekte më të gjera mund të ndihmojnë në shpjegimin e humbjes së mojos. A mundet që varësia nga pornografia, sepse rrëmben seksualitetin, të ketë fuqinë të ndërhyjë qarqet e trurit që rregullojnë sjelljen normale të mating / courting meshkujve?

Primatët, receptorët D2 dhe meshkujt dominues:

 • Pyetja e parë: Cili është një ndryshim kryesor biologjik midis primatëve dominantë dhe të nënshtruar? Primatët dominantë kanë nivele më të larta të receptorëve dopamine D2. Ata nuk kanë lindur me nivele më të larta të receptorëve D2, përkundrazi "duke u bërë" një mashkull dominues shkaktoi rritjen.
 • Nxitja e varësisë në këto primatët e njëjtë ka rezultuar në të njëjtat nivele të ulëta të receptorëve D2 në të gjithë meshkujt.
 • Pyetja e dytë: Gjatë rindezjes, a raportohen rritje të besimit, shoqërueshmërisë dhe motivimit në lidhje me rimarrjen e niveleve të receptorit të dopaminës D2 ose dopaminës?

Së fundi, sinjalizimi i ulët i dopaminës ka kohë që dyshohet të jetë i përfshirë në depresion. Kohët e fundit, hulumtimet konfirmuan se dopamina e ulët është lojtari kryesor në depresion dhe motivim i ulët. Nga studiuesit;

“Qarku i dopaminës VTA që studiuam është shumë i ngjashëm si te brejtësit ashtu edhe te njerëzit. Dhe ne kemi treguar se neuronet në këtë qark në mënyrë specifike shkaktojnë, korrigjojnë dhe kodifikojnë simptoma të ndryshme të depresionit. Ky është një përparim i rëndësishëm në të kuptuarit tonë të bazave biologjike të depresionit dhe sjelljeve të lidhura me të ",

Lajm i mirë është se shumë përdorues të mëparshëm lulëzojnë shoqërisht kur lejojnë sinjalizimin e tyre dopamine për t'u kthyer në bazë (duke lënë mënjanë stimulimin intensiv për një kohë). Frika dhe vështirësia zvogëlohet, humori përmirësohet, rritet ndjeshmëria seksuale, ngjyrat duken më të ndritshme dhe kënaqësitë më të lehta të jetës janë më të kënaqshme. Aftësitë sociale shpesh flluskojnë në mënyrë të natyrshme - shumë për habinë e përdoruesve të rikuperuar. Nga ana tjetër, kur ato përsëriten, shfaqen simptoma të njohura përsëri. Përfundimisht, ata gjeni një ekuilibër që punon për ta, shpesh pa pornografi në Internet (sepse është shumë stimuluese në një nivel të trurit-kimik).

Këtu janë komentet nga rikuperimi i përdoruesve:


UPDATE E TIJ

Dita 60: Përvojat e mia deri tani-plotësisht me vlerë!

Unë jam 26 dhe kam qenë i varur nga PMO që nga mosha e 14. Fillova me pornografinë "normale", por më pas u përshkallova në zhanre ekstreme dhe fetish. Për vite kam pyetur veten pse unë isha aq i shqetësuar dhe i vështirë për njerëzit. Pse nuk kam pasur kurrë një të dashur? Njerëz të tjerë dukej se lidheshin natyrshëm dhe kishin dashuri për njëri-tjetrin, por gjithnjë ndihesha sikur duhej ta rrokullisja, sikur të mos isha njerëzore. Kam munguar edhe motivimi. Isha i kënaqur duke humbur orë pa tel në shfletim në internet, ndërsa shumë nga shokët e mi lëvizën përpara me jetën e tyre. Unë kurrë nuk e dinte se çfarë "normale" ndjehet si. Mendova se kishte diçka të gabuar me mua në krahasim me njerëzit e tjerë.

Gjithsesi, ditët e 60 dhe unë tashmë ndjehem si një person i ri. Unë kam përjetuar kaq shumë përfitime që unë nuk mund t'i përmbledh të gjitha këtu, por më poshtë është një pasqyrë e përvojave nga javët e mia të para 7. Përfitimet e para treguan deri në 3-4 javë në:

 • Më shumë besim dhe stabilitet emocional. Një ndjenjë e re e virtyti.
 • Më pak dëshirë për të humbur kohën e tepërt duke shfletuar internetin dhe duke luajtur video lojëra
 • Tërheqje më e fortë dhe më e shëndetshme për gratë (jo vetëm duke kërkuar pjesë të trupit)
 • Zë më i fortë dhe më i pasur. U bë më artikuluar.
 • Vështirësi më pak shoqërore. Më shumë dëshirë të jesh rreth njerëzve.
 • Mjegullës dukej sikur ngrinte jetën time. Jeta e përditshme filloi të dukej më interesante.
 • Dëshirë më e fortë për të ushtruar. Më mirë në gjendje të mbajë një rutinë ushtrimi. Ndjeheni më të fortë, durim të rritur.
 • Më pak tërheqje dhe varësi ndaj ushqimit junk me sheqer.
 • Më shumë energji në përgjithësi për jetën e përditshme. Dëshirë më e fortë për të bërë më shumë kohë të lirë dhe për të kaluar kohën jashtë.
 • Rritje të madhe në motivim. Zvogëlimi i detyrave të përditshme shumë më pak. Të bëhet më i zoti dhe i organizuar.
 • Mendja ndihet më e mprehtë dhe më e qartë. Më mirë në gjendje të qëndrojë e përqendruar në detyrat.

Unë jam aq i çmendur në psikologë dhe psikiatër

këta njerëz kanë kaq shumë arsim kolegj, me sa duket ende nuk mund të më thoshin se ankthi im ishte shkaktuar nga varësia ndaj pornografisë? Unë nuk mund t'ju them se sa mjekë të ndryshëm shkova dhe të gjithë u përpoqën të më bënin të shkoja në këshillim, të më jepnin pilula, por me mend çfarë? Më në fund kam qenë në gjendje të lidhem me njerëzit dhe kam kuptuar se kur kam kaluar 40 ditë pa mbasdite, pa më shumë, kam më pak ankth atëherë mund ta mbaj mend. wtf nuk është në rregull me mjekët sot?


Mosha 16 - Nofap ndryshoi jetën time. Përfitime të paçmuara


Mosha 20 - Mendova se do të isha shoqërisht e vështirë përgjithmonë


NoFap dhe Asperger.


Të jesh PornFree ndihmon në ndrojtjen dhe ankthin shoqëror - KETU PSE

Hej Fellas,

Unë nuk e kam prekur pornografinë në vite dhe vija ime më e gjatë pa asnjë masturbim është 440 ditë. Unë flas për përvojën time me pornografinë dhe masturbimin, dhe sesi ndikon në ankthin shoqëror në këtë video.

https://www.youtube.com/watch?v=CYY3gM8AIW8

Shpresoj se kjo të ndihmon! Më njoftoni nëse keni ndonjë pyetje.


Që kur [e lë fapping], unë kam takuar një vajzë, kam dalë më shumë dhe kam bërë miq të rinj. Kjo është e madhe për mua duke marrë parasysh se gjatë gjithë jetës time kam pasur ankth shoqëror dhe kam qenë gjithmonë introvert. Për herë të parë në jetën time, unë jam duke u bërë shumë më shoqërore dhe ndihet e pabesueshme. Fjalët nuk mund të shpjegojnë se sa i lumtur jam.

Mosha 18 - Për herë të parë në jetën time, unë jam duke u bërë shumë më shoqërore dhe ndihet e pabesueshme. Fjalët nuk mund të shpjegojnë se sa i lumtur jam.


OCD 80% u përmirësua vetëm pas 30 ditësh - Mosha 45 - Më shumë energji, Ankthi është zhdukur shumë, Më shumë besim, Më pak simptoma OCD, Mjegulla e trurit është zhdukur, Më shumë ndjenja të dashura ndaj të tjerëve


Arritje personale e papritur: dushe komunale. Diçka që nuk e prisja ndodhi sot dhe jam shumë i sigurt se falë NoFap. Ndoshta do të tingëllojë si budalla për ju, por për mua është e madhe! Që kur kam mbaruar shkollën e mesme, nuk kam pasur kurrë guximin të përdor dushe komunale në palestër / pishinë / etj. Nuk kishte asnjë lidhje me peshën time ose madhësinë e hedhurinës time, unë kam një trup disi normal (të paktën tani për tani) dhe një kar pak mbi mesataren. Thjesht, sa herë që do të afrohesha me ta, më dukej sikur çdo qelizë në trupin tim po më bërtiste se nuk bëja pjesë atje me të gjithë burrat e tjerë të vërtetë. Kështu që gjithmonë do të përdorja tezga ose të anashkaloja dushin nëse nuk do të kishte.

Por më herët sot pasi mbarova stërvitjen time, unë eca pranë stallave dhe vazhdoi për në zonën e hapur. Nuk ishte me të vërtetë një gjë e vetëdijshme, sigurisht që nuk po planifikoja ta bëja kur arrita në palestër, thjesht ndjehesha e natyrshme. Edhe ty e dija që kishte djem tashmë që po bënin dush atje, unë nuk kisha frikë dhe nuk ndihesha i qetë në asnjë mënyrë. Ishte mjaft e mbushur dhe unë duhej të përdorja një kokë dushi midis 2 djemve shumë më të butë se unë, por nuk më interesonte. Thjesht bëra dush si gjithë të tjerët pa asnjë shqetësim. Unë madje bëra biseda të vogla me djemtë e tjerë, e cila është gjithashtu e jashtëzakonshme, unë zakonisht jam shumë keq në të kur jam i veshur plotësisht, kështu që ta bësh atë të zhveshur të rrethuar nga njerëz është e pabesueshme.

Jam vetëm në ditën e 5-të, por tashmë ndihem shumë më i sigurt dhe më i qetë shoqërisht sesa një javë më parë, ose ndonjë pikë në 6 vitet e fundit për këtë çështje. Edhe karin tim e shijon këtë pushim, pasi vura re që lëkura duket më e hidratuar dhe koka ka një ngjyrë më të shëndetshme. Unë zakonisht jam një prodhues, por sot ishte më shumë një dush, dhe ndërsa vizualisht topat e mi janë të njëjtë, ata disi ndihen më të plotë. Duhet ta pranoj që kisha disa dyshime kur fillova këtë gjë, por të gjitha janë zhdukur tani! Nuk mund të besoj se e gjitha po ndodh në të vërtetë, dhe kam këtë komunitet mahnitës dhe mbështetës për të falënderuar !!!


Sot u tërhoqa nga 20 mg Adderall (kam ADHD dhe e marr siç është përshkruar). Në mënyrë tipike, gjatë ditëve më mungojnë medikamentet e mia, unë përjetoj simptoma të forta tërheqjeje - letargji, depresion, etj. Megjithatë sot, nuk kam provuar ndonjë tërheqje. Unë jam duke supozuar se kjo është për shkak të gjithë gjë "ndjeshmërisë së rritur të receptorit dopamine", por unë jam ende i habitur nga kjo. Vëzhgim interesant


Unë mendoj se është për shkak të PMO. Kur isha fëmijë i vogël nuk kisha ndonjë problem shoqëror, tani kam ankth shoqëror / ngathtësi dhe frikë nga kontakti me sy. Meqenëse po bëj NoFap mund të krijoj më lehtë kontakt me sy dhe ankthi / ngathtësia ime u përmirësuan, stillshtë akoma atje, por është më mirë tani. lidhje


Nuk më intereson se çfarë thotë pjesa tjetër e reddit; përdorimi i pornografisë padyshim që shkakton (ose të paktën përkeqëson) depresionin dhe ankthin.

Dallimi është nata dhe dita për mua, edhe kur jam thjesht në "moderim".

Kam shumë më shumë energji. Unë jam duke filluar të marrë kuptimin e përzënë përsëri për gjërat. Ndihem shumë më mirë me atë që jam, pasi nuk kam asgjë për të cilën ndihem e turpshme.

Edhe pse i ndiej të gjitha këto, dëshira e herëpashershme më vjen. Scshtë e frikshme sa e fuqishme është pornografia në tru.

Seriozisht, vidhos porno.


NoFap dhe çrregullimi im i personalitetit kufitar

Unë kam bpd dhe kam filluar që nga vitet e adoleshencës (tani jam 35). Tani kam mësuar se varësitë ndaj Porno dhe masturbimit ishin ikja e lehtë për mua. Të jesh bpd është si të jesh një njeri që ecën pa një lëkurë emocionale. Edhe shkaktarët më të vegjël janë në gjendje t'ju djegin dhe i bën ndjenjat tuaja të goditen në çati. Kam parë të shikoja pornografi dhe të masturboja për më shumë se një dekadë të jetës sime, të cilën nuk do të kthehem më. Më dha kënaqësi të menjëhershme, më dha një nxitim dopamine kur isha emocionalisht i dobët ose nën stres, por më hoqi shumë… kjo i dha gëzimin jetës një gëzim nëse bashkëveproja me njerëzit. U ktheva në një introvert, jeta e të cilit është kryesisht brenda dhe pa jetë shoqërore. Kam pritur që të kalojë koha dhe të kthehem në shtëpi, nuk kam dashur të bashkëveproj me njerëzit, kam kënaqësi për veten time. Por tani e di që ishte një kënaqësi e rreme. Nuk krahasohet në asnjë mënyrë me ndërveprimet e vërteta njerëzore dhe me ndjenjat e vërteta njerëzore .. ishte e rreme. Një botë të rreme, në të cilën e mbajta veten larg nga gëzimi i vërtetë i jetës dhe nga përvoja e qenies Njerëzore. Më dha më shumë ankth shoqëror. Kjo më dha depresion, unë vazhdimisht kërkoja më shumë dopaminë përmes pornografisë, truri im u desensitizua ndaj tij. Truri im nuk gëzonte çlirimin natyror të dopaminës sepse ishte në një rrëmujë totale.

Tani kam marrë vendimin për të ndaluar goditjen. Unë mund të shoh progres. Unë mund të ndihem përsëri njerëzor siç e ndjeja shumë kohë më parë. Nuk është një udhëtim i lehtë që e di. Por me të vërtetë ia vlen të luftosh për të. Lufta për të rimarrë veten dhe qenien tuaj njerëzore ... Sa herë që përballem me mënyrën e krizave, vizitoj këtë nënreditim dhe ju më jepni shtytjen që më duhej duke lexuar historitë tuaja dhe përvojat tuaja të jetës reale. Unë ju falënderoj për ndarjen dhe këtu po ndaj historinë time me ju.


Ditët 15 në dhe efekti më i dukshëm / përfitues është padyshim aftësia ime për të mbajtur kontaktin me sy.

Bërja më e mirë në krijimin dhe mbajtjen e kontaktit me sy ishte një çështje e madhe për mua për një kohë të gjatë, dhe unë po punoja në mënyrë aktive për të. Kur bëja kontakt me sy, ndonjëherë dëshira për ta thyer ishte aq e fuqishme, sa dukej e pamundur ta mbash përmes një bisede të tërë. Tani jam dy javë në NoFap, dhe kontakti me sy është SH SNIMISHT më i lehtë. Unë nuk ndiej asnjë turp duke vështruar dikë në sy gjatë një bisede të tërë, dhe ndiej që po bëj biseda më të mira dhe po krijoj lidhje më të mira për shkak të kësaj.

Më duhet të bëhem me të vërtetë në mënyrë aktive që të shikoj njerëzit në sy, por gjatë javës së fundit apo më shumë, unë kam vënë re veten time automatikisht duke mbajtur dhe mbajtur kontaktin me sy pa shumë përpjekje.

A e ka vërejtur / gëzuar dikush tjetër këtë efekt? Jam shumë i sigurt se është një përfitim i vërtetë i NoFap dhe jo një placebo por kush e di.


Nofap është ari

Unë tani shoh rënie në ankthin tim shoqëror. Kam vuajtur nga ankthi për më shumë se 4 vite dhe tani në fund ajo do të zhduket. Për të gjithë ju mendoni se nuk është e rreme, ju jeni idiot total.

Kam provuar të gjitha metodat për të ndaluar ankthin social. Medikamentet, meditimi, përmirësimi i aftësive sociale etj, por asnjëri prej tyre nuk ka punuar.

Kam provuar stërvitje personale për 2 vjet dhe megjithatë nuk kam parë shumë përmirësime. Nuk e di se si bëhet më mirë me nofap por mund t'ju siguroj se sigurisht bëhet jashtëzakonisht më mirë. Thjesht jepni një kontroll nofap dhe shikoni se si rezultatet tuaja ngrihen lart.

Kjo është djema. Thjesht bëjini nofap dhe do të shihni përsëri jetën.


Jam bërë sarkastik dhe kam një ego të sapo gjetur

Nga dita 1-30 unë me të vërtetë nuk kam vërejtur një ndryshim drastik. kisha të gjitha gjërat normale si rritja e flokëve të fytyrës, masa muskulore, zëri më i thellë. jada jada. E cila është e mahnitshme.

Tani sapo kam arritur ditën e 40-të dhe diçka ka ndryshuar, si sinqerisht MOS T G JAP NJ SH SHENJE për atë që mendon dikush ose atë që bëj unë. Mendja ime nuk po mbivlerësoj asgjë, gjë që është shumë e frikshme për mua pasi që unë jam një person i qetë dhe në të vërtetë nuk kam shumë për të thënë. por e dua deri tani.

Sarkazma ime është shumë e pakrahasueshme me miqtë e mi dhe njerëzit që njoh. Jo në një mënyrë të keqe, por zgjuarsia që kam dhe sa shpejt pa hezitim jam në të vërtetë qesharake

Ex: shkuam në një parti të Halloween këtë fundjavë, jo zakonisht lloj lloj shoqërimi vetëm rri duarkryq dhe të shikojnë të gjithë. Por unë përfundoi në një tavolinë me gratë 3 dhe disa guys, duke folur dhe mbajtur biseda si unë në të vërtetë përshtatet in Amazing.

Gjithashtu në mbrëmje kjo pyetje doli nga një lojë me letra dhe unë e kapa atë, Tha, a të ndez porno dhe kur ishte hera e fundit që e shikove atë? në mënyrë të natyrshme qeshi dhe shikoi të gjithë thanë me një fytyrë të drejtë dhe thanë 40 ditë e net. Pamja e fytyrave të tyre ishte e paçmuar dhe ata nuk më besuan mua.


NoFap vret shqetësimin shoqëror plotësisht

Problemi kryesor në jetën time ishte gjithnjë ankthi shoqëror, mungesa e ndonjë aftësie shoqërore dhe aftësia për të folur. Edhe kur isha 4-5 vjeç, kujtoj se si nuk isha në gjendje të përshëndesja në kopshtin tim, dhe kur ajo më përqafoi, isha e paralizuar dhe nervoze. Ngacmimi në shkollën e mesme më forcoi ankthin dhe çdo herë kur takoja njerëz të rinj, kam këto mendime të shqetësuara për refuzimin dhe mënyrën se si ata do të tallen me mua sepse jam shumë i ndrojtur dhe shumë i vështirë. Tani jam 17. Gjatë jetës sime, kisha vetëm 2-3 miq në të njëjtën kohë, dhe shumicën e kohës isha ulur në shtëpi duke u frikësuar nga ndonjë ndërveprim shoqëror. Ndoshta tingëllon e njohur për disa nga ju.

Një vit më parë, prindërit e mi dhe unë vendosëm që unë do të studioj jashtë këtij viti, çfarë ndodhi në të vërtetë, dhe tani po e shkruaj atë në një bibliotekë shkollore në një vend krejt tjetër. Mbërrij në shkollë në tetor, në një vend krejt tjetër, plot adoleshentë nga vende të ndryshme. Ajo kohë ishte një nga periudhat më të këqija të jetës sime. Nuk ka ngacmim këtu, por unë fillova të ndjehem i vetmuar këtu. Nëse në vendin tim kam disa miq dhe shoku im më i mirë ishte nga klasa ime, këtu nuk kisha askënd. Isha me të vërtetë në depresion për një periudhë të gjatë kohore, ndërsa të gjithë argëtoheshin. Në një moment, unë kam vendosur që ankthi shoqëror është gjëja që unë duhet ta kapërcej disi. Pasi pashë video dhe lexova artikuj, u kujtova për NoFap. Të them të drejtën, nuk më kujtohet se si gjeta NoFap, ishte shumë kohë më parë dhe nuk po e merrja seriozisht. Dhe gjithashtu, nuk e dija që NoFap ju ndihmon me vetëbesim shoqëror. Sapo u shfaq në mendjen time, ndoshta pas një seance tjetër të masturbimit. Kam vërejtur se ndjehem i lodhur pasi u hodha jashtë, gjë që ndikon në studimet e mia. Unë bëra një hulumtim më të thellë në NoFap dhe kur po lexoja një artikull në lidhje me përfitimet e NoFap, pashë këto fjalë të njohura. Ankthi shoqëror. Nofap ndihmon në ankthin shoqëror. Isha i tronditur. Në asnjë mënyrë nuk mund të më ndihmojë. Një hulumtim i thelluar i filluar në lidhje me afeksionin e NoFap ndaj Ankthit Social dhe zbuloi se nuk është një kurë magjike për të dhe ndonjëherë nuk ndihmon. NoFap ju jep vetëbesim por nëse keni pasur ankth të rëndë shoqëror nuk do t'ju kursejë prej tij.

Gjithsesi në ditën e parë të vitit 2021, unë fillova udhëtimin tim dhe vija ime e parë e madhe ishte 7 ditë. Për 4 muaj, vijat e mia më të mëdha ishin 7-9 ditë, por në një moment e motivova veten mjaftueshëm për të kaluar nxitje dhe për të mos dëgjuar trurin tim për pak kohë dhe tani jam këtu (banaku i ditës). Dhe nëse po mendoni, a më ndihmon ajo me ankthin tim shoqëror. Jo, nuk ndihmon aspak. QYTETUAR E SHKATRRON. Dje isha duke kërcyer me një altoparlant në dorë para shtrëngimit tim dhe ajo po qeshte. Pas kësaj, unë i kërkova asaj të më ndihmonte në matematikë dhe përfundoi me një dialog shumë të thellë 2 orësh. Ishte një vajzë e nxehtë dhe unë kam një dëshirë të fortë për të. Nuk kam qenë fare nervoze. Po ndihesha si alfa e vërtetë. Pra, nëse po mendoni nëse nofap mund të shërojë ankthin dhe ngathtësinë tuaj shoqërore, thjesht stfu dhe filloni.


Nofap eliminoi ankthin tim shoqëror

Jam vetëm në ditën 22 dhe nuk ndihem më i ndrojtur, mund të flas me njerëz të rastit dhe në fakt të argëtohem pa u ndier i nervozuar, i buzëqesh ata dhe ata buzëqeshin. edhe pse ishte një nga gjërat më të vështira që kam bërë ndonjëherë duke filluar nofap ishte ndoshta vendimi më i mirë që kam marrë ndonjëherë. "Në anën tjetër të vuajtjeve ekziston madhështia" - David Goggins Qëndroni të fortë djem, ne do t'ia dalim!

the_Shub

Unë gjithashtu mendova se kisha ankth shoqëror, por pas një viti të pafap dhe relapsed në kohë, kuptova se unë kurrë nuk kishte ankth shoqëror.


Jeta e madhe e jetës 7 javë në WOW. Me përvojë të përbashkët

Simptomat e OCD: Një ndryshim i madh jetësor që kam vërejtur është se unë kam hequr qafe iluzionin tim perfeksionist, nuk bëj më plane, nuk jam shumë e shqetësuar që shtëpia ime është super e pastër deri në pikë, unë jam shumë më e organizuar dhe e pjekur që unë ndjej që ankthi im është zvogëluar nga përmirësimi i gjërave. Koncepti i përsosmërisë është i pamundur më ka goditur më në fund.


Unë kam BPD, dhe në nofap jam më pak i ndjeshëm ndaj refuzimit.

Siç thotë ajo, unë kam BPD, dhe për shkak të kësaj unë jam shumë i ndjeshëm ndaj refuzimit edhe të imagjinuar. Kam këtë ndjenjë të vërtetë të keqe kur ndihem i refuzuar, dhe është dukshëm më e lehtë të merrem me 33 ditë nofap. Depresioni im nuk është aq i keq sa eteri i zakonshëm. Unë jam gjithmonë duke kërkuar për një shans për të marrë të vështirë, ose të bëjnë seks tani hedhin. Justshtë vetëm një zhurmë e vazhdueshme e fitimeve të hedhura tani.


E dua nofap !!! Unë në të vërtetë mund të flas me njerëzit !!!

Kanë kaluar vetëm 21 ditë, dhe unë tashmë vërej një ndryshim. Unë nuk mund të flisja me prindërit e mi pa u bërë super mbrojtës dhe armiqësor. Tani jam shumë më ftohtë


NoFap shkatërron plotësisht ankthin tim. Ka ikur. Plotësisht zhdukur.

Shtë një kontrast kaq i madh që ndonjëherë shqetësohem për mua duke qenë i qetë gjatë gjithë kohës si wtf A jam papritur një psikopat i ftohtë prej guri apo diçka? Unë fjalë për fjalë nuk më intereson se kush mendon për mua më.

Qij mahnitëse.


Ankthi social mezi vërehet

Kam filluar një punë të re sot dhe ishte fantastike. Zakonisht ankthi im shoqëror do të më stresonte të gjithë gjatë muajit të parë të fillimit në një vend të ri. Sot mezi kam vërejtur gjashtëdhjetë vjeçaren time shoqërore dhe isha në gjendje të takoja njerëz të rinj dhe të isha komod duke qenë vetvetja. Sigurisht që kam bërë shumë punë për veten time përveç nofap, por besoj se asnjë fap nuk ka filluar të bëjë një ndryshim në jetën time për mirë. Unë jam i ngazëllyer për të parë se çfarë ndodh duke shkuar përpara. Për këdo me ankth shoqëror unë rekomandoj librin No More Mr. Nice Guy nga Dr. Robert A. Glover. Ky libër është i mahnitshëm për këdo që kërkon të bëhet më shumë burrë dhe të ndihet mirë me atë që është si person


Çfarë ka ndryshuar pas muajve 5 të NoPMO

 1. Unë punoj në palestër për 40 min + 10 min saunë çdo ditë; super afër një gjashtë-paketë. Testosteroni im ndoshta ka kaluar nëpër çati.
 2. Unë shkoj në gjumë në 9 pasdite dhe zgjohem në 5-6 jam.
 3. Mbaj një dietë të pastër dhe kujdesem për shëndetin tim.
 4. Kam një bollëk energjie.
 5. Kam lexuar një libër çdo javë.
 6. Unë shkëlqej në punë.
 7. Unë shoqërohem shumë.
 8. Hidhërimi dhe ankthi shoqëror janë zhdukur.
 9. Unë po bëj më të mirën për të kontrolluar financat e mia dhe të qëndroj të kursyer.
 10. Unë po planifikoj të filloj nisjen.

Nofap më ndihmoi të flas me njerëzit tani ..

Unë jam në ditën 37 të mos jerking off dhe kam qenë i frikësuar duke folur me njerëzit, sepse, unë kam një lisp keq dhe njerëzit do të tallen me mua në internet. Epo, fillova të flas me njerëz të rastësishëm në internet dhe nuk më intereson nëse njerëzit tallen me mua dhe takova një mik të ri !! Nëse do të tërhiqesha akoma, do të isha akoma në depresion dhe e frikësuar të flisja me njerëzit! Faleminderit Zotit për NoFap! Unë rekomandoj që njerëzit të bashkohen me ne !!


Porno dhe shëndeti mendor

Pra, ajo që vura re në lidhje me rikthimin tim dje është se të gjitha problemet e mia mendore (të cilat ishin absolutisht minimale në nofap / no-porn) janë kthyer me forcë të plotë pas një rikthimi të rëndë dje. Vëzhgim interesant. Do të shkojë në një seri tjetër duke filluar nga sot! Mund të biem poshtë, por nuk do të ndalem së ngrituri kurrë.


Shëndeti mendor është rritur, por për ironi të fatit, ka bërë që zakoni im i pornografisë të kthehet?

Kështu që, kohët e fundit, fillova të punoj me kohë të plotë në një punë që e dua, dhe ka qenë një nga gjërat më të mëdha që më ka ndodhur në të gjithë jetën time. Unë e shtyj veten të punoj shumë orë dhe kam qëllime të caktuara për të fituar një shumë të caktuar parash çdo javë. Pothuajse nuk kam më ankth dhe depresion, por jam shumë më i stresuar, nëse kjo ka kuptim.

Kam tendencë të bëhem me brirë kur jam i stresuar. Stresi në të vërtetë nuk më ndez fare, thjesht se bën që libidoja ime të rritet, në një mënyrë shumë të ngjashme që shumica e njerëzve përjetojnë një rënie në epsh kur përjetojnë stres. Pra, stresi i lartë + ankthi i ulët + depresioni i ulët = rritja e epshit MEGA.

Një gjë tjetër që unë kam filluar të bëj është meditimi. Përsëri, ka qenë e mrekullueshme, por më ka bërë që të kem më shumë mendime seksuale dhe romantike për gratë. Unë mendoj se ajo që po ndodh është se ka bërë që shumë nga frenimet e mia seksuale të hiqen.

Tani, mos më keqkupto, unë jam më e lumtur se sa kam qenë pothuajse në çdo pikë tjetër në jetën time - por kjo ka bërë që epshi im të kthehet në forcë. Unë kam marrë me pornografi ndoshta gjashtë ose shtatë herë në 24 orët e fundit.

Nuk jam i sigurt se çfarë shpresoj të fitoj duke shpërndarë këtë postim. Ndoshta vetëm për të ndarë historinë time? Apo për të parë nëse dikush ka përjetuar të njëjtën gjë apo të ngjashme? Unë vlerësoj çdo reagim. Faleminderit! 🙂


efekte afatgjata mode mode nofap

Ankthi social është zhdukur krejtësisht dhe ndërhyrja ime është zhdukur. Unë tani jam shumë shoqërore dhe gratë duket se më duan. Ata duket tërhequr për mua dhe të qëndrojnë përreth duke e gjetur të vështirë për të ndaluar duke folur me mua edhe kur ata mund të jenë vonë për gjëra. Zëri im është më i thellë dhe unë marr ereza të rastësishme vazhdimisht. I marr këto edhe në kohë të vështira. Më vjen keq por tani dhe i preferoj femrat e vërteta të pornografisë. Më vjen keq për atë që bën për njerëzit e përfshirë në industri. Thanks nofap për mbështetjen


Duke vërejtur rënie të mëdha në ankthin social

Reallyshtë me të vërtetë e mahnitshme që në fakt të jesh i vetëdijshëm për ndryshimin pas një kohe kaq të shkurtër .. Unë nuk e ndiej nevojën të shikoj larg nga njerëzit dhe mund t'i shikoj në sy dhe të bisedoj ... Unë jam thjesht në frikë nga ajo përplasje e vazhdueshme mund të shkaktojë këto çështje. Ky realizim është një dëshmi për të vazhduar më tej. Shënim: Unë jam në një ditë nga 12-18 nëse nuk e llogaritni bordurën, por unë fillova të jem i rreptë ndaj tij, kështu që unë rivendosi banakun tim 6 ditë më parë për të shkuar i plotë. redakto: gjithashtu jam duke filluar procesin e intervistës për një punë të re që po ndjek, diçka që thjesht nuk e kam bërë, por duhej ta kisha bërë ... duket sikur energjia dhe besimi im ngadalë po kthehen.


Përfitimet që i ndjeni 4 javë në….!

Përfitimet që kam përjetuar:

1. Shumë energji

2. Urimet janë mënyrë më të vogla se dy-tre javët e para

3. Disiplinë në një nivel krejt të ri

4. Ankthi i ulët shoqëror

5. Në përgjithësi ju ndiheni mirë dhe ndiheni mendërisht më të qartë dhe më të fokusuar


Kam vërejtur se jam bërë shumë më karizmatik edhe gjatë shërimit. Herën e kaluar kur shkova në shkollë, njëra nga vajzat po më shikonte dhe po më komentonte se sa inteligjente isha bazuar në rezultatet e mia të provave dhe se si dukesha si një nga ata profesorë kolegji që dukej shumë i ri për të qenë në kolegj. Kur e dëgjova atë, nxora një imitim qesharak të një profesori kolegji dhe shkoi diçka si kjo:

Unë: Mirë klasa. Sot ne do të mësojmë rreth bazave të Neuroneve, Dopaminës dhe Stimulit.

Vajza e Rastësishme: Unë as nuk e di se çfarë do të thotë ndonjë nga këto gjëra qeshur nervor

Mua: Nëse ngrihesh, mund të të them.

Random Guy: Hej mësues. Pse duhet të mësojmë të gjitha këto gjëra?

Mua: Sepse ky është kolegji dhe në kolegj, ne gjithmonë ju mësojmë gjëra të padobishme që ju kurrë nuk do ta përdorni në jetën e përditshme.

Të gjithë filluan të qeshnin kur thashë këtë dhe ndihesha aq i lumtur dhe i qetë me të gjithë. Kjo është një nga përfitimet e mia më të preferuara të NoFap. permalink


Kjo është diçka që unë e kam vërejtur gjithashtu, unë jam shumë më i qetë dhe i sigurt në bisedat e mia dhe nuk mendoj si "o njeri, unë duhet të gjej diçka për të folur" si tani bisedat thjesht dalin kaq natyrshëm dhe jam duke e dashur atë, sa herë që jam pothuajse duke u përsëritur unë thjesht kujtoj përfitimet dhe mendoj se sa të pavlefshme janë ato dhe sa është më mirë se PMO. permalink


Porno më kthen në një prapambetje sociale dhe e urrej atë.

Kam vërejtur se nëse abstenoj edhe për disa ditë, unë jam shumë më i largët dhe bisedues. Por nëse filloj PMOing ditën time, unë plotësisht e mbyll. Nuk mund të lexojë sugjerimet shoqërore. Urrej të flasësh me njerëzit. Ma bën ditën 100% më keq.

Ende duke luftuar, megjithatë. Do të doja ta hidhja telefonin tim në plehra, por jam shumë i varur nga ai.

FunkeyMonkey405 [lidhja nuk është më e disponueshme]

Unë jam në të njëjtën mënyrë. Ndihem sikur ky është një efekt anësor i pornografisë që nuk flitet sa duhet

Levelizard

Pret shumë, dhe PIED

throwawayzibil

Same këtu

wheresmydopamine

Gjithmonë më ndodhte edhe mua. Porno mund të jetë e keqe në shumë mënyra

RatedPGTV

Kjo më ndodh edhe mua, saktësisht siç përshkruani. urrejtja e saj

SamFam4life

Absolutisht pajtohem me ty. Ndjehem si çdo aspekt i jetës sime vuan nga pmo por veçanërisht shoqërore. Unë mendoj se turpi i të qenit i varur nga pornoja më bën të ndjehem më pak se të tjerët dhe kam prirjen ta përjashtoj veten nga atmosfera sociale.

holdowigg

Shumë e vërtetë

On-Psych

Unë ndjej të njëjtën vëlla, jo këtë ekstrem, por mund të tregoj. Unë mendoj se kjo vjen nga "sekreti" dhe faji nga shikimi i pornografisë dhe kjo është një arsye e madhe që unë dua të lë

Mr_Self_Healer

Unë e di saktësisht se çfarë do të thuash dhe nuk kam ide pse është kjo. A ka dikush që mund të shpjegojë pse ndodh kjo?


Dita 160 tani kam një guxim t'i afrohem vajzave

Kështu që sot isha në qendër të mallit pashë një vajzë shumë të bukur dhe vendosa ta afrova, u prezantova dhe kërkova emrin e saj (Diana) dhe numrin e saj fatkeqësisht ajo më tha se kishte një të dashur por nuk i dhembi kjo është hera e parë që jam në gjendje t'u afrohem vajzave pa u nervozuar
Nofap ka punuar mrekullisht për mua day160 kam më shumë miq jam më shoqëror më i përqendruar kam vërejtur njerëzit më respektojnë më konkretisht kolegët femra
Vetëm gjë negative në lidhje me nofap për mua janë ëndrrat e lagura disa kohë që unë kam 2-3 në javë e cila është e çmendur


Nofap vrau depresionin tim, në një javë!

Unë vuaj nga depresioni për shumë vite, po përdorja cigare dhe alkooli, dhe i lashë të gjithë për të përmirësuar gjendjen time. Dhe unë isha ende në depresion. Ndalova një ditë më parë dhe jeta ime u përmirësua menjëherë. Ashtu si kjo, pa qëndruar në shtëpi gjatë gjithë ditës duke parë televizor dhe duke mposhtur mishin tim. Unë shkova në shkollë, mora përsëri shoqëri dhe isha një shpërthim prej një jave! Plotësisht i gatshëm për të vazhduar! Gëzuar i gjetur nofap!


Aspergers - Duke u shoqëruar më mirë se kurrë, fetishet po zbehen


Ankthi social kuruar?

Çdokush këtu u shërua ose të paktën ankthi i tyre shoqëror u zvogëlua nga bërja e NoFap?

Seeking_Discipline

Big po për këtë.

aNewlifeReborn

Pas ditëve 60 ndihem sikur gjithë ankthi im është zhdukur praktikisht.

Unë kam pasur gjithmonë ankth, madje provova psikologët dhe medikamente dhe asgjë nuk dukej se ndihmonte derisa të filloja pafap. Mjaft çuditshëm se kolegji i arsimuar mjekët nuk mund të kuptoj se ishte binging pornografi.

Ajo do të shpëtoj nga ankthi juaj. Vazhdoni të jeni të duruar

oliveeercx

Po dhe një nga arsyet e mia të mëdha që bëj nofap

Revin3

Pas 70days për mua


Gjëja më e keqe që mund të bëni për ankthin tuaj është fapping!

Kështu që në 2 vitet e fundit kam pasur një çrregullim të rëndë ankthi shoqëror, kur flas me dikë fytyra ime skuqet, i humbas fjalët dhe nervozohem shumë. 25 ditë më parë, i dhashë një provë NoFap-it dhe qëndrova përafërsisht për 3 javë pa Falpping ose Edging, dhe gjatë këtyre 3 javëve vura re se ankthi im shoqëror po zbehej, por nuk isha i sigurt pse.

Dje në orën 5:50 pasdite .. Kam përsëritur, por nuk kam vërejtur asgjë ndryshe deri më sot, kur shkova në klasën time të matematikës që isha shumë e sigurt dhe u ftohta gjatë tij (të paktën në 2 javët e fundit), në vend të kësaj duke qenë i ftohtë, i gjithë ankthi im u kthye, isha super i shqetësuar !!

Unë menjëherë e dija se ishte rikthimi im, fapping është arsyeja pse i gjithë ankthi im u kthye dhe unë jam 100% i sigurt për këtë !!

Pra, nëse doni të heqni qafe SAD (Çrregullimi i Ankthit Social), ASNJHER ASNJ NEHER mos mendoni për goditje.


Më thanë që unë jam personi më i aftë për shoqërinë në klasën tonë

Kur isha në uni dhe shkoja në të shumë herë në ditë, nuk mund të mbaja as një bisedë. Unë kisha dy shokë të ngushtë dhe thjesht nuk mund të funksionoja në mbledhjet shoqërore.

Unë kohët e fundit kam diplomuar dhe kam filluar 'skemën time të diplomimit' e cila është në thelb karriera ime e parë në të gjithë jetën time dhe unë jam duke e dashur atë. Sot dikush më tha se ata më shihnin si "personin më të aftë për shoqërinë në klasën tonë". Ishte hera e parë që ata kishin folur me të për fat të keq, por që ai të thoshte që ma bëri ditën, dhe ai as nuk e dinte atë. Shkova nga i dëbuari social, nga personi që nuk mund të bashkonte një bisedë, te personi që dikush më perceptonte mua si individin më social në skemën tonë të diplomave. Sinqerisht mendoj se kjo është me të vërtetë mahnitëse


Raporti i ditëve mbi Nofap 35 - A kam fituar super fuqi?

Unë jam në nofap për më shumë se ditë 35 (Pa seks, \, pa porn) më shumë se ditë 35 dhe Sot kam pasur marrëdhënie seksuale me ndonjë hipnotizues në Kolumbi (Unë jam një turist këtu).

Nuk e konsideroj atë të rimarrë sepse kam pasur një seks normal.

Sidoqoftë, përfitimet janë:

Vetëbesim - Rritja e besimit në mjediset sociale dhe mjediset në natyrë (si të uleni në një vend dhe të hani pa shqetësime). Unë kam pasur OCD dhe shqetësohem gjithë kohën se çfarë mendojnë njerëzit për mua. kjo pothuajse është zhdukur.

Energjia- Vjen dhe shkon brenda disa ditësh por disa ditë kam shumë energji dhe madje marr edhe eufori pak. edhe une behem cok.

OCD - Pothuajse zhdukur. Kam menduar shumë për këtë dhe tani kjo iku.


Pornografia duket të jetë një shkak i qartë i njëfarë ankthi që kam

Unë fillova 2 vite më parë dhe që kur kam pasur probleme duke folur me njerëz (sidomos me femra). Unë kam qenë gjithmonë i pakujdesshëm dhe shtangë, por që kur kam filluar kam përjetuar një ndryshim dërrmues. Unë nuk jam në gjendje të bëj ndonjë punë të bërë dhe gjysma e kohës sime të lirë shkon drejt fapingut.


Mosha 20 - Ankthi dhe depresioni im janë shumë më të mirë, shumë më të sigurt, i shoh gjërat shumë më të qarta. Unë kam përmirësuar lidhjet me një numër njerëzish.


Çdo tregim i suksesit të ankthit social?

stark_intern

Une kam.

Isha dikur tipi i djaloshit që vështron këpucët e tij dhe flet me frymë të zhurmshme, të paaftë për të mbajtur kontakte me sy, etj. Këto ditë unë mund të nxis një bisedë dhe të flasim pak me hap, madje të nxjerr një buzëqeshje dhe një nënqeshje çdo herë në një kohë me një vajzë të bukur.

Vetëm paralajmërimi është se kjo është pas shumë muajsh praktikë, duke kaluar nëpër një sërë zgjedhjesh të qëllimshme çdo ditë derisa u bë kryesisht natyra e dytë. Edhe atëherë, në qoftë se nuk e bëj me vetëdije, unë do të kaloj dhe do të bie, sidomos kur unë jam tashmë i stresuar.

Ja çfarë bëra: - Praktiko objektivitetin. Ndonjëherë ankthi shoqëror vjen nga bashkimi i shumë pritjeve që kur të bëni një hap prapa janë absurde joreale. Thënia e duhur për atë vajzë të bukur nuk do të të shtrijë në vend; edhe sikur të ishit Henry Cavill. - Praktikoni vetëbesim. Bëni hapa të qëllimshëm për të pasur një sjellje më komanduese, ecjen, zërin, ndjenjën e veshjes, mjedisin, mutet që zotëroni dhe mënyrën e të menduarit. Imagjinoni kush doni të jeni, pastaj qëndroni në këmbë duke biseduar dhe menduar, etj si ajo që do të keni të ardhmen. Përfundimisht truri juaj lufton të tregojë ndryshimin. Për mua sapo po bëhet natyra e dytë, por së shpejti do të jetë parazgjedhja ime.

ColonCaretCapitalP

Nuk jam kuruar por po vazhdoj të përmirësohem. Ndihmon për të dalë nga zona juaj e rehatisë dhe për të biseduar me njerëz mbështetës.

soad1799

Patjeter qe po. Ishte një nga shumë faktorët që kontribuan në ankthin tim të rëndë shoqëror (i cili ende mbetet në një masë shumë më të vogël), dhe megjithëse nofap / pornfree nuk është ndonjë recetë e rregulluar, unë absolutisht vërej përfitime pozitive nga nofap / noporn posaçërisht në terma të ankthit shoqëror.

Truri im duhet të jetë i lidhur në mënyrë të çuditshme (dhe ndoshta i dëmtuar nga vitet e përdorimit të shpeshtë të pornografisë) pasi unë akoma ndihem pak “i fikur” madje edhe duke u rënë shpesh pa pornografi. Unë e di që kjo nën është shumë binare dhe predikon absolutizmin për sa i përket pornografisë, por konstatoj se të jesh shumë i disiplinuar dhe të marrësh 1 ulje (sipas mendimeve të mia, ose porno shumë vanilje / nudo erotike) çdo 7-10 ditë ka pak nëse ka efekt në ankthin tim shoqëror dhe mirëqenien e përgjithshme mendore. Sapo të kthehem në rregullimin e përditshëm, truri im mprihet dhe ankthi zvarritet shpejt. Unë e kuptoj plotësisht se kjo varësi është "në" kamionçinë ose "jashtë", por kjo është vetëm përvoja ime dhe ndoshta nuk është më idealja për këdo me një varësi me të vërtetë të ulur.

Do të shtoja gjithashtu që lehtëson veçanërisht ankthin shoqëror përreth grave (si një djalë këtu padyshim). Unë me të vërtetë besoj se ka një shkencë vëllai në atë se kur nuk po mashtroni trurin tuaj në një lloj lidhjeje çift artificial (midis shumë efekteve të tjera psikologjike të pornografisë), përfundon duke lejuar në mënyrë të nënvetëdijshme, ose edhe duke ju detyruar të jeni më pozitiv, e qetë, e ngrohtë, pohuese dhe shoqërore përreth grave. YMMV për të gjitha këto dhe çështja ime mund të jetë thjesht një anomali, megjithëse ndoshta nuk do të isha dakord të kisha lexuar historitë e të tjerëve këtu.

beastfromeast95

Jam në ditën 55 në udhëtimin tim dhe po shkoj të kryej modalitetin e ngurtë 90 ditësh për t'i dhënë trurit tim shansin të rilidhet plotësisht, deri tani mund ta them se me të vërtetë ndihmon shumë, do të thoja që ankthi im rreth njerëzve u ul me 60% dhe unë ndjehem mënyra më komode përreth njerëzve që nuk i di, për më tepër mjegulla e trurit më është larguar dhe mendja ime është më e qartë sesa kur kam përdorur për pmo, kështu që me siguri asnjë fap nuk është shumë i dobishëm për shëndetin tuaj mendor

onhereimJim

Kam ulur ndjeshëm përdorimin tim të pornografisë. Me të vërtetë po përpiqem të ndalem, provohet e vështirë, por e mundur. Kam ankth të përgjithshëm me forma të tjera të problemeve të shëndetit mendor. Jetoj një jetë absolutisht normale. Kur isha duke parë pornografi 1-2-3-4 herë në ditë unë isha një përbindësh i menduar në këmbë absolute. Kam shikuar disa mall i çuditshëm dhe ajo shqetësuar qij nga mua! Çështjet e seksualitetit, vetëm fasada e përgjithshme e pabesueshme e vështirë për të vazhduar. Kam një punë të mirë që i shpëtoj paratë e mia. Unë ndjek qëllimet dhe punoj në pozitivitetin tim dhe shëndetin mendor çdo ditë. Të paktën unë mendoj kështu tani. Gryka ndihet e errët, por vetëm filloni të bëni gjërat ndryshe dhe gjërat ndryshojnë absolutisht.

eire77

Po Unë jam shumë më i aftë në shoqëri, por gjithashtu shoh tani i kam lënë njerëzit të afrohen me mua se shumë njerëz që unë admiroj shqetësohen shoqërisht edhe për ngjarje të caktuara, kjo më ka ndihmuar të relaksohem dhe të pranoj ankthin në kohë si natyrore kështu që unë jam më pak e vështirë për veten time. Unë kam qenë duke parë një këshilltar për ta ndihmuar këtë dhe për të shkuar në një grup të rimëkëmbjes 12 hapa shumë. Grupi është i shkëlqyeshëm pasi jemi të inkurajuar të bëjmë thirrje dhe të flasim për atë që po ndodh për ne, e cila më ndihmon të përballoj.

Nëse jeni përdorues i vështirë i pornografisë, aka e shikoni shumë, do të befasohesha shumë nëse kjo nuk do të ndryshonte për mirë nëse mund ta linit pornografinë të shkonte.


Ankthi im shoqëror është ekspozuar!

Sot shkova në të njëjtën rrojtore në të cilën kam shkuar për më shumë se një vit ndërsa kam PMO. Sa herë që do të ishte një murmuritje e çuditshme se si unë dua flokët e mi dhe pastaj ai do të presë flokët e mi në heshtje të plotë, sepse unë vetëm vazhdoja të jepja përgjigje të vështirë që nuk e çojnë bisedën askund, kështu që thjesht do të vdiste dhe do të bëhej mjaft deri sa kemi mbaruar

Jo sot!

Sot unë hyra atje dhe menjëherë fillova të bëja shaka me djaloshin, duke diskutuar gjatësitë e ndryshme që ai duhet të presë flokët e mi, stilin, duke i treguar atij foto etj. Ndërsa ishim duke biseduar larg më goditi si një mur me tulla - wtf ishte ky? !

Nuk isha duke stresuar, nuk ndjehesha e vështirë dhe biseda vazhdonte të rridhte pa mundim. Jam kaq i mallkuar i lumtur tani, ndihem sikur një ton shërimi tashmë ka ndodhur dhe as nuk e dija! Unë e dua këtë nën, faleminderit për të gjitha ndihmat!


Video - Përfitimet e NoFap: Përfitimet e Lënies së Porno dhe Masturbimit për 1 Vit! (depresioni i reduktuar dhe ankthi midis përfitimeve të tjera)


Mosha 24 - Ankthi aq i keq më dërguan tek një këshilltar shkollor. Zhdukur shumë.

Nofap më ndihmoi të hiqja dorë nga shumë ankth që kam provuar, aq keq ishte që një pedagog më referoi te këshilltari i shkollës. Por tani i vetmi tregues që marr [se] po i ngul sytë tek vajzat është se i gjej ato që shikojnë prapa; më parë nuk do të shikoja kurrë vajza, apo ndokënd, thjesht do të prisja të kthehesha në shtëpi dhe pastaj ta zbuloja (a do të besonit se nuk kam pasur kurrë të dashur apo kam bërë seks?). Tani, unë shoh një vajzë / grua / vajzë të lezetshme / të nxehtë që ecën në drejtim të kundërt me mua dhe madje pa menduar për të mbajtur kontakt me sy gjatë gjithë rrugës derisa ajo të jetë afër meje, Më befasoi herët e para që ndodhi kjo dhe unë do të duhet të ndalem aty ku jam duke qëndruar për një minutë dhe të mendoj për atë që sapo ka ndodhur. Ndihem mjaft mirë tani, por e di që para-nofap do të ndalem dhe do të fiksohem pas diçka si kjo për ditë, aspak e shëndetshme. … Pastaj, në mënyrë të pavetëdijshme fillova të kisha atë që dukej si garë e ndezur me çdo vajzë në sy, duke mos kontrolluar copëzat e tyre dhe duke i objektivizuar ato por sy më sy. ...

E dini kur shikoni aksidentalisht një djalë vërtet të fortë, nuk dua të them një budalla në palestër, por djem që duken sikur kanë kaluar përvoja të vështira, dhe ju menjëherë lëkundeni dhe shikoni larg dhe bëni sikur nuk ka ndodhur? Jo se me qëllim kërkoj njerëz të tillë dhe përpiqem t'i shikoj me vështrim, por pas dusheve të ftohtë të kombinuar me nofap nuk do të lëkundem dhe madje do të marr respekt si një dremitje të lehtë.


Unë kam filluar që kur isha rreth 13 vjeç, tani jam 20 vjeç. Por unë u diagnostikova me OCD kur isha 16, dhe tani ajo është zhdukur. Zhdukur plotësisht. Gjëja më e madhe tani është që nuk jam më "brenda kokës" duke u shqetësuar tërë ditën dhe natën. Almostshtë pothuajse sikur po shoh botën për herë të parë. Unë kurrë nuk kam qenë e mirë me vajzat, tani krejt papritur jam. Unë kurrë nuk kam qenë i sigurt, tani jam. Por gjërat e vogla janë edhe më të çmendura. Tani kam kënaqësi kur shikoj një perëndim të diellit, ose shoh një pjesë të bukur të artit. Kam emocione tani ndërsa më parë isha gjithmonë e mpirë. Unë do ta krahasoja atë kur kam parë kontakte për sytë e mi. Kur i vendosa kontaktet për herë të parë më hodhën poshtë ndryshimi, sepse gjithçka ishte aq e qartë në krahasim me atë që kisha bërë tërë jetën time. Theshtë i njëjti koncept, por është si kontaktet për emocionet e mia permalink


Unë sapo e kam zbuluar këtë ..

Hej atje, djalë 17 vjeçar nga Gjermania këtu. Kështu që unë kam qenë në depresion klinikisht për rreth 2 vjet tani. Ajo u trajtua me lloje të ndryshme terapish dhe ilaçe të mëvonshme. Asnjë prej të cilave nuk dukej se ndihmonte ose thjesht ndihmonte për një kohë të shkurtër. Vendosa të shkoj te një tjetër terapist pasi i pari im nuk më ndihmoi aspak. Dje pata seancën time të parë me të dhe i tregova historinë time dhe si ndihem. Unë u habita kur ai më pyeti nëse unë masturbohem shpesh. Unë në fakt nuk i tregova kurrë askujt që e bëj atë mut të paktën 2 herë në ditë që kur isha 12 vjeç. Ai ishte i vetëdijshëm për varësinë nga pornografia dhe depresionin që mund të shkaktojë. Unë jam "i pastër" për rreth 24 orë tani dhe nuk është e lehtë ... Unë patjetër do të qëndroj rreth vetëm për të qëndruar i motivuar. 2 muaj derisa shkolla të fillojë përsëri. Qëllimi im i parë është të mos masturbohem deri në atë moment dhe të shoh se si ndihem. Nga sa kam lexuar deri më tani jam goxha pozitive.


Mbyllja në 90 ditë! Punon djema!

Njeriu këto 83 ditët e fundit kanë qenë një udhëtim që jam i lumtur që e kam filluar. Në më pak se 3 muaj vetëvlerësimi im i vetëbesimit është rritur në mënyrë eksponenciale. Jam mënyra më ekstroverte dhe bëra gjëra që nuk do t’i bëja kurrë para se të bëja nofap. Kam dashurën time të parë dhe sinqerisht jeta nuk mund të shkojë më e qetë. Për vitin e fundit e gjysmë kam luftuar duke marrë vija gjatë 20 ditëve, por diçka më në fund klikoi. Ashtu siç e shoh unë, nuk do të heqësh dorë kurrë nëse nuk je plotësisht i përkushtuar 100%. Edhe 99.99% nuk ​​është mjaftueshëm i mirë. Mos iu dorëzo nxitjeve, do të dalësh më i fortë dhe i lumtur në anën tjetër.


Unë kam qenë duke vuajtur me depresion të moderuar deri në serioz që nga klasa 7th. Unë në fakt do të dëgjoj një zë në kokën time që më tha se isha qeni dhe unë do të shkoja me të vërtetë për të bërë gabime. Depresioni im ka marrë shumë të keqe në kohë dhe mendimet e butë të vetëvrasjes më kapërcejnë një herë ose dy herë.

Unë kam qenë duke u përpjekur të kujtoj përsëri në verë midis klasës së 6-të dhe të 7-të, të provoj dhe të kujtoj një ngjarje që çoi në depresionin tim (depresioni im filloi rreth kësaj kohe). Arriti deri në pikën kur nuk kisha energji, edhe kur bëra pushim të plotë natën. Shpesh më ngacmonin; duke u quajtur emra si "kec emo" ose "ai kec i trishtuar". Mendoj se më në fund mund të them se pornografia ka qenë helm.

Mbaj mend pajisja e parë që pashë shumë pornografi ishte psp-ja ime; të cilën sapo mësova të dalë në mars, 2005. Kjo ishte saktësisht 7 vjet më parë dhe për kohën kur po hyja në klasën e 7-të. Unë kam shkelur mjaft që nga ajo kohë, dhe kohët e fundit kam zbuluar se shija ime në pornografi kishte filluar të ndryshonte për keq (nuk do të hyj në detaje).

Unë nuk kam shkelur për të gjithë 5 ditët tani (e di që nuk është shumë), dhe tashmë ndihem më e lumtur, më energjike dhe gjithçka më mirë. Kjo gjithashtu shpjegon pse të gjitha pushimet e mia familjare (duke mos qenë në gjendje të arrij), kanë qenë kujtimet e mia më të lumtura gjatë viteve.

Unë me të vërtetë e shoh veten duke e bërë atë në ditën e 90, sepse unë nuk e kam ndjerë këtë natyrshëm të pastër për një kohë. Ndihem përsëri si vetja ime e vjetër budalla, dhe ky është bekimi më i paçmuar që mund të uroj ndonjëherë. Më në fund ndihem sikur mund të përparoj me jetën time në vend që të jem fëmija i tallur për të qenë një debieues i tillë i debitimit gjatë gjithë kohës. Ndihem kaq e ngazëllyer / e lehtësuar që më në fund e kuptova problemin tim dhe u vendosa në përpjekjen për të qenë më e mira e mundshme. Unë jam akoma i ri (19), dhe kam shumë për të jetuar. Mezi pres të bëj seks me një vajzë të vërtetë për herë të parë, gjë që mund ta kuptoj se do të bëhet së shpejti.


Ditë 90 pa P, M ose O.

Kështu që një nga gjërat më të mëdha që ndryshoi për mua ishte besimi im. Jam shumë më i sigurt se si e mbaj veten time jo vetëm te gratë, por te të gjithë njerëzit. Ndihem sikur, pasi e kam thyer varësinë time nga mosmarrëveshjet, kam vullnetin për të bërë gjithçka për të cilën vendos mendjen time.Bota duhet ta dijë

Unë nuk mendoj se shoqëria e di se çfarë i bën pornografia në internet një burri !! gjithçka që ata me të vërtetë shoqërojnë pornografinë është ED. Porno Kthehet një burrë në një Djalë të frikësuar !! juaj shoqërisht i sikletshëm, i depresionuar, pa motivim, nuk mund të përqendrohet, shumë i pasigurt, humb tonin e muskujve, e bën zërin tuaj më të dobët, kini dijeni absolutisht të kontrollit mbi jetën tuaj. Burrat po shkojnë te mjekët Duke u përshkruar të gjitha llojet e medikamenteve, kur gjithçka vjen në pornografi dhe çfarë i bën trurit dhe trupit tuaj ... Unë kam qenë jashtë pornografisë një javë dhe ndihem më mirë sesa ndjeva në 20 vjet !!


WTF po funksionon vërtet !!!!

Unë fillova të udhëtoj pa ndërprerje dhe unë kam qenë duke u tundur aq shumë sa për ta hequr atë nga sistemi im, vuaj nga ankthi i madh shoqëror dhe normalisht do të shmangja çdo lloj ndërveprimi shoqëror veçanërisht me vajzat. Unë fillova udhëtimin tim nofap 6 ditë më parë dhe unë tashmë po shoh progres KRYESOR! Vajzat po më vërejnë kudo, unë filloj bisedat tani dhe është vetëm fillimi.

Unë normalisht do të depresoja pasi të shkoj në shtëpi vetëm duke e lënë klubin (unë jam i rënduar në piknik), por nuk më jep një qij! Haha.


Përshëndetje r / pornfree! Raporti i ditës së 45 (pak i zgjuar) dhe postimi i parë këtu!

Unë ende kam një rrugë të gjatë për të shkuar, por çlirimi nga zinxhirët e pornografisë dhe kënaqësia e menjëhershme e bën jetën të denjë të jetojë përsëri. Unë buzëqesh më shumë, flas më shumë, ndjek interesat e mia dhe kujdes më shumë për veten time. Muzika do të thotë diçka për mua përsëri, më pëlqen të kërcej më shumë, dhe unë ndihem shumë më mirë për gjithçka. Për një herë në jetën time kam shpresë. Një shpresë për ta bërë veten time që unë dua të jem dhe për të ndihmuar të tjerët të bëhen më mirë edhe kur të jap shembullin.

Si një njeri me depresion gjenetik, të qenit pornografik i lirë ka bërë më shumë për mua se çdo drogë që kam dashur ndonjëherë të marr. Është sikur kjo më bën më të vëmendshëm, të vëmendshëm, dhe më të lumtur se Wellbutrin, Zoloft apo drogat e tjera që më kanë kaluar.

Këshilla ime - Mos hiqni dorë nga udhëtimi juaj për të qenë pa pornografi dhe përpiquni të gjeni diçka që do të thotë shumë për ju - qofshin ato duke u përqëndruar në fushat në jetën tuaj që dëshironi të rregulloni, duke ndihmuar të tjerët dhe miqtë me gjërat për të cilat kanë nevojë për ndihmë , ose thjesht gjetja e gjërave të reja që ju entuziazmojnë.


Reflektimet dhe Vëzhgimet e Ditës së 90

Epo, këtu unë jam në 90 ditë për herë të parë ndonjëherë. Regjistri im i mëparshëm ishte ditë 45. Unë kam për të thënë, për këdo që sapo fillon sfida, ose në javën e parë, ose në muajin e parë, ose duke menduar të ndalohet, IT GETS EASIER.

Sinqerisht, pas një muaji (dhënë, unë kam pasur streaks mirë para) unë nuk kishte asnjë thirrje për të fap. Sigurisht, ndjeva dhe ende ndjeva një energji seksuale, por e di që aplikimi i saj i duhur është ndaj grave.

Duke folur për të cilën, shumë djem vërejnë përmirësime në komunikimin me gratë pas dy javësh. Ndërsa nuk kam vërejtur ndonjë përmirësim thelbësor për një kohë, me të vërtetë u bë e qartë që nga ditët 60-90 (qëndro me të!) E gjeta bisedën më të qetë, ishte më e lehtë për të mbajtur kontaktin me sy dhe mora sinjale më flirtuese .


Duke folur për përfitimet, ja çfarë kam vërejtur deri më tani: Unë jam më e lumtur. Shumë, shumë më të lumtur. Unë zakonisht vuaj nga SAD dhe u diagnostikova me depresion të vogël klinik disa vjet më parë, por këtë vjeshtë / dimër (po, ka filluar tashmë) Ndihem mirë. Kam më shumë energji - nuk mund t'ia atribuoj atë plotësisht NoFap pasi kam filluar të ushqehem më shëndetshëm, të marr shtesa vitaminash dhe të punoj, por jam i sigurt që NoFap është një kontribues i madh për atë.

Nuk arrita të gjej një të dashur ende, por është një zonjë e re që kam shikuar për një kohë dhe arrita të komunikoja në mënyrë efektive ndjenjat e saj për të pa nervozizmin e vështirë që më mundonte në të kaluarën. Ajo disi nënkuptonte se ajo nuk ishte më e gatshme për një marrëdhënie sesa nuk ishte e interesuar për mua, dhe unë mendoj se është thjesht çështje kohe. Unë jam shumë, shumë më shoqërore tani, veçanërisht me gratë, dhe e kam shumë më të lehtë të filloj / mbaj biseda. Sa i përket riprogramimit të trurit, mendoj se po funksionon

[Suksesi] Ditët 90 të Hardmode


Gjysmë mënyrë për të 90 Days, cool.

Ashtu siç e thotë edhe titulli. Soshtë shumë më e lehtë, dhe unë ndihem kaq e lumtur. Gjërat po punojnë shumë më mirë dhe unë jam bërë kaq larguese. Unë kam bërë më shumë lidhje me njerëzit në përgjithësi dhe ndjehem sikur kam një drejtim. Shumë e çmendur se sa nofap më ka dhënë shtytjen e nevojshme për të bërë ndryshimet që kërkoja.


NoFap është shërimi më i mirë për mendimet vetëvrasëse.

të paktën për mua ..


Një përfitim i jashtëzakonshëm i NoFap

Kam kuptuar se unë mezi shoh më poshtë. Kur shkova, zakonisht shikoja në tokë kur shkova në rrugë. Por kur jam duke bërë NoFap unë gjithmonë jam duke kërkuar para meje. Ndihet mirë. Jo më shumë recidive, Jo më shumë PMO. Koha për të liruar mendjen time.


Ditët e 90 përfunduan. Po tani?

Unë jam akoma beqare dhe nuk kam takuar asnjë vajzë, kështu që është akoma zhgënjyese herë pas here. Jashtë kësaj unë kam pasur rezultate pozitive. Ndihem më e fortë mendërisht, nuk kam dëshirë të shikoj pornografi dhe jam shumë më e sigurt kur flas me njerëz. Unë në fakt kam filluar të përqafoj më shumë se kush jam në vend që të iki prej tij. Kam pasur një fëmijëri mjaft të ashpër dhe më në fund bisedova me nënën time për disa kujtime të ndrydhura që më ishin kthyer. Para kësaj unë mendoja se isha pak humbur hapësirë, por tani ndihem me fat që edhe të jem një qenie njerëzore funksionale. Nuk do të thoja se jam një ton më i lumtur, por ndihem shumë më mirë se më parë. Padyshim që më ka frymëzuar që të shkurtoj plotësisht veset e tjera.


Ankthi paralizues ka humbur të gjitha por është zhdukur

Unë aktualisht jam në ditën 29, kjo duke qenë më e gjata që kam kaluar pa pornografi / fapping që kur e zbulova atë katërmbëdhjetë vjet më parë në moshën 10 vjeç (ishte një zakon 1-8x në ditë gjatë këtyre viteve). Pas një bande <2 javore të rivendosjeve, më në fund po shkoj përpara.

Për gjithë jetën time (me sa mbaj mend), kam pasur ankth shoqëror dëmtues të kombinuar me zero besim dhe zero ndjenjën e vetëvlerësimit. Ankthi që kam pasur gjithmonë ka qenë i tmerrshëm .. Unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të shikoj njerëzit në sy, jam ndjerë gjithmonë i frikësuar nga të gjithë, gjithmonë jam ndjerë i neveritur dhe i urryer ndaj vetes time dhe kurrë nuk kam qenë në gjendje të bëj një diskutim të rastësishëm me një i huaj

Afërsisht dy javë më parë… e gjithë kjo u shpërnda… dhe ka qenë duke u zhdukur. Kam pasur frikë të postoj në lidhje me të, sepse isha duke pritur që ajo të kthehej me forcë të plotë pasi më tregoi kullota më të gjelbërta ... por po qëndron larg.

Këto dy javë të fundit kanë qenë ndryshe nga çdo kam provuar ndonjëherë. E gjej veten time të etur për shoqërinë e njerëzve të tjerë (diçka që nuk e kam ndjerë kurrë më parë), dhe kur jam në publik kam qenë në gjendje të hapem për të huaj të rastit pa ndonjë problem. Kam pasur biseda të shkëlqyera të vogla të shkurtra kudo që shkoj dhe pjesa më e mirë është… zero ankth. Nuk kam më probleme me kontaktin me sy, nuk belbëzoj, flas mendjen time dhe nuk më intereson se çfarë mendojnë të tjerët. Në fakt ... Unë madje mund të shikoj njerëz të tjerë të bëjnë gjëra të vështira (të cilat nga ana tjetër do të më bënin të ndjehesha shumë e vështirë për veten time) pa asnjë çështje ... është e pabesueshme të besohet.

Unë kam qenë duke ecur me një buzëqeshje në fytyrën time dhe një humor pozitiv gjithë ditën çdo ditë dhe do t'ju tregoj .. njerëzit po e vërejnë. Unë po afrohem nga vajzat gjatë gjithë kohës duke kërkuar të filloj një bisedë vetëm për hir të bisedës me mua ... kjo është e padëgjuar për mua.

Duke parë mënyrat e mia të vjetra duken për të qeshur .. kush ishte ai person? Unë nuk e di, por e di këtë - unë kurrë nuk jam duke u kthyer.

GUY 2)

Gjëra të shkëlqyera, unë jam vërtet e lumtur për ty. Unë kam vuajtur nga ankthi i butë shoqëror në të kaluarën dhe megjithëse kam bërë disa përmirësime edhe para se të ndalem në fap, tani në thelb 2 muaj pushim (me disa rivendosje), ankthi me të vërtetë pothuajse është zhdukur. Unë nuk kam një të dhënë për arsyet pse nofap ndihmon në ankthin shoqëror, por besoj se të mos kesh përvojën e kësaj ndjenje të neveritshme pasi sapo ke pasur një orgazmë në ndonjë material të keqe pornografi ndihmon me të vërtetë për të korrigjuar imazhin tënd për veten.


NoFap është një nga gjërat më të mira që kam gjetur ndonjëherë.

Unë kam pasur probleme me ED gjatë vitit të kaluar apo më shumë dhe pasi e dashura ime më lidhi këtu dhe pashë TED Bisedat mbi të duhet të them se tashmë jam ndjerë një milion herë më mirë. Problemi im po dëmtonte vërtet marrëdhënien tonë dhe pasi kaluam së bashku një pjesë e imja ishte e tmerruar se do të ishte arsyeja që nuk do të punonim por tani kam më shumë besim dhe mezi kam pasur ndonjë problem që nga largimi nga puna!


Dita e trembëdhjetë. Ndihem shumë e përqendruar dhe mund të përqendrohem më mirë se zakonisht. Unë mbaj kontakt me sy kur flas me njerëz. Zëri im është më i thellë dhe tingëllon më pak "i shqetësuar" ose "i trazuar" dhe më i qartë. Ndihem më e sigurt duke u shoqëruar dhe më e qetë dhe e lumtur duke e bërë atë. Prettyshtë shumë qesharake që unë kurrë në jetën time të rritur nuk kam qenë në këtë gjendje. Padyshim që nuk ia vlen ta lini këtë [mendësi] për masturbim në pornografi.


OCD sëmurë të pastër për një muaj

Hej, unë jam një i sëmurë me çrregullime obsesive-kompulsive, kryesisht në qendër të marrëdhënieve. Hardshtë e vështirë ta përballosh atë pa pornografi, por me pornografinë është edhe më e vështirë. Kam pasur disa përpjekje të dështuara për të ndaluar shikimin e pornografisë, por më në fund kam sukses dhe jam e pastër për rreth një muaj. Unë jam me të dashurën time për 3 vjet dhe nuk kam ndjerë kurrë ngacmim më të madh seksual mes nesh sesa tani pasi nuk po shikoj pornografi. Simptomat e mia OCD janë shumë më të mira edhe pa pornografi. Porno është e keqe dhe unë nuk dua të kthehem tek ajo.

Na vjen keq për anglishten time, nuk jam vendas, vetëm Netflix mëson tani: D. Kalofsh mir


Got ditët e mia 90 lehtë dje. Lista e përfitimeve dhe plani im për të ardhmen.

 1. Ankthi më pak shoqëror (shikoni vajzat në sy, etj.) (Mendoj se të gjithë mund të lidhen me këtë)
 2. Më shumë pushtet, veçanërisht më shumë do të fuqisë. dhe sa më shumë që ta përfitoni aq më shumë do të rritet. është e vërtetë është si një muskul që mund të stërvitesh
 3. Vajzat duken ndryshe. asnjë objektivizim më. ju kerkoni vajza me natyrale. fytyra e saj, buzëqeshja e saj, sytë e saj. edhe kur i shikon këmbët e saj mendon si: "këto këmbë janë vërtet të bukura". ata ju godasin, ju eksitoheni vetëm duke i parë, por në një mënyrë pozitive. në mënyrën se si duhej dhe donte të ishte.
 4. Vetëbesimi i vetëbesuar, besimi i vetëbesimit, mendimi më i mirë, asnjë tren i mendimeve (stil i mjegullt)
 5. Ju në fakt mund të ndjeheni në rrymë në trurin tuaj. Kur të zgjohem unë kam një ndjenjë të fortë dopamine dhe gjëra që hedhin rreth në trurin tim
 6. Përqendrim më i mirë. rregulli im ishte "mos fillo atë që nuk mund ta mbarosh" por nuk mund të qëndroja gjatë gjithë kohës. kështu që unë kam disa projekte të gënjyer me kalimin e kohës (gjëra private dhe të biznesit) Unë mund të filloj me përsëri dhe t'i përfundoj ato më në fund sepse unë kam fuqinë e vullnetit tani

Shumë mund të ndodhë në muajt 2.

Mosha 16. Duke ardhur në këtë sfidë, isha një skeptik i përgjithshëm. Jo vetëm kaq, por isha një skeptik i vetmuar. Kur arrita në 30 ditë, pashë të gjitha gjërat e zakonshme: besimin e shtuar, aftësitë e pabesueshme të bisedimeve dhe aftësinë për të gjetur kënaqësi në gjërat e thjeshta në jetë. Asnjëherë nuk kishte ndonjë problem me ndonjë nga këto gjëra, por patjetër ishte një dallim i dukshëm.

Gjatë muajit të kaluar apo më shumë, një femër mahnitëse hyri në jetën time. Po të isha vetë postimi im NoFap, vërtet dyshoj se do kisha pasur madje guximin / motivimin për ta ndjekur atë. Në vend të kësaj, u krijova, fillova të flas me të mjaft dhe fillova të rri me të. Kemi kaluar ca kohëra vërtet të shkëlqyera gjatë muajit të kaluar apo më shumë, dhe dje, më në fund vendosa se ishte koha që t'i kërkoja asaj dhe ta bëja të dashurën time.

Shtë e vështirë të thuash me fjalë se sa e madhe është një arritje kjo për mua. Në të vërtetë kurrë nuk jam kujdesur vërtet për një vajzë me të cilën kam qenë deri më tani. Ende nuk kam zbuluar nëse derdhja ime e vonuar është shëruar akoma pasi unë jam duke e marrë këtë marrëdhënie më ngadalë sesa marrëdhëniet e mia të fundit. Seksi në javën e parë ose më shumë është zakonisht një recetë për katastrofë në një marrëdhënie. Shpresojmë, kjo marrëdhënie do të jetë shumë më e suksesshme se gjithçka që kam pasur më parë. Nëse vazhdoj t'i shoh këto përfitime, nuk mund të bëhem më kurrë!


Pse NoFap është ndryshimi më i madh në jetën time deri tani.

Ndërveprimi shoqëror. Unë kisha plotësisht frikë prej tij dhe i paaftë për të 50 ditë më parë. Gjatë javës së kaluar apo më shumë, unë kam bashkëvepruar në mënyrë tepër të qetë dhe pa mundim me njerëz me të cilët nuk do të kisha qenë në gjendje të bashkëveproja në të kaluarën. Dikur nuk isha në gjendje të shikoja njerëzit në sy. Dikur u fshihesha me qëllim njerëzve që i njihja në mënyrë publike për të shmangur bisedat e vështira. Dikur nuk isha në gjendje të investoja në bisedë. Gratë, madje edhe ato që i njihja personalisht, do të më frikësonin. Unë do të fantazoja gjatë gjithë ditës për të qenë në gjendje të bashkëveproj si një njeri normal ... E gjithë kjo tani po ndryshon para syve të mi në një mënyrë më drastike. Unë mund të bashkëveproj me besim; bëhu vetvetja. Unë mund të mbaj një vështrim të pathyeshëm në sytë e të tjerëve. Unë në fakt jam pjesë e bisedës, për dallim nga të qenit larg mendimit për ta lënë atë.

Unë jam në ekstazë Unë jam në lidhje me këtë përmirësim të vazhdueshëm. Ndërveprimi shoqëror ka qenë zona e vetme më problematike e gjithë jetës sime deri më tani, dhe më në fund po bëj përmirësime të dukshme. Faleminderit shumë, NoFap. Nuk mund t'ju them se sa do të thotë kjo për mua. Sinqerisht është si një lloj mrekullie.

Këtë fundjavë kisha besimin për të qenë vetja ime e vërtetë me vajzat që takova. Uni im i vërtetë ka një sens humori të ndyrë, kështu që në një parti që unë ndoqa, përfundova duke i thënë një vajze që e mbulova dhe ajo do të "kalonte jashtë brenda një ore apo më shumë". Normalisht do të kisha frikë të bëja shaka të tilla. Por dreq, ky humor është unë i vërtetë dhe unë vërtet po punoj që të mos kujdesem për atë që njerëzit mendojnë. Gjithsesi, ajo mendoi se unë isha gazmore dhe unë përfundova duke biseduar me të për një kohë dhe duke marrë numrin e saj. Po takohemi për drekë nesër. Më në fund po fitoj aftësinë për të qenë vetja ime e vërtetë dhe e di që do të përmirësojë shumë jetën time shoqërore.


Fundi i ditës 60: Një reflektim.

Para se të filloja NoFap, unë isha një i varur nga lojërat video pa besim dhe më shumë se një zakon i keq. E fërkoja çdo ditë dhe ndonjëherë edhe më shpesh se kaq. Tani, pas gjashtëdhjetë ditësh abstinimi të plotë, i kam kapërcyer varësitë e mia. Unë nuk kam luajtur video lojëra për më shumë se një muaj; kjo është një arritje masive për mua! Unë vija në shtëpi çdo ditë dhe ulesha në bythë për pesë orë plus një herë.

 • Tani kam një të dashur dhe ajo është vajza më e mahnitshme që kam dalë ndonjëherë. Ajo është e bukur, interesante dhe më e zgjuar se unë. It'sshtë një histori fantastike, nëse jeni të interesuar.
 • Shkolla është një sfidë e këndshme për mua tani, në krahasim me çmendurinë e ankthit që pata menduar për të.
 • Unë nuk marr mut nga askush më. Vetëbesimi = ON

TL; DR: Lënia e fapping + lënia e lojërave video = E dashura + "Shenjta mut, ka një mënyrë të lehtë ?!"


Ndaloi shikimin e pornografisë dhe ndaloi masturbimin, 100%. Rezultati më i dukshëm ishte pas rreth 1-1.5 javë që unë isha më i shoqërueshëm me femrat sesa ka qenë ndonjëherë në jetën time. Fillova të merrja masa të menjëhershme dhe çdo mundësi që paraqitej për të bashkëvepruar dhe për të bërë seks me femrat në fjalë.

Ndërkohë që kjo nuk mund të duket si shumë për disa njerëz, unë kam qenë gjithnjë shumë rekrutues dhe relativisht i painteresuar në ndjekjen e ndonjë gjëje shoqërore, e lëre më me seksin tjetër.

Rreth 5 javë brenda kam ndaluar pirjen e alkoolit / përdorimin e drogës plotësisht, ndërsa nuk e di nëse mund t'ia atribuoj atë plotësisht fap-it, patjetër që ka luajtur një rol të madh. Me kalimin e kohës gjërat sapo filluan të futeshin në dëborë dhe pothuajse çdo aspekt i jetës sime ka ndryshuar dhe këtu unë jam ~ 6 muaj më vonë duke menduar se si dreq arrita këtu.

Pastaj unë pop në QGL sonte dhe duket sikur lëvizja ka gjetur rrugën e saj këtu. LINK TO THREAD


Unë nuk kam shkelur për 26 ditë dhe kam ndaluar së shikuari pornografi një javë më parë dhe kjo ndryshoi jetën time OP. më pak ankth, më shumë energji, më e lehtë për të folur me gratë, etj. LINK


Unë jam social tani!

Tani jam shumë më shoqërore. Të shoqërohesh me miqtë pothuajse çdo ditë, të luash muzikë, të flasësh për gjëra argëtuese, të mësosh për njerëz të rinj. Njerëzit po më kërkojnë të rri, para se të ishte e kundërta. Unë duhet t'i refuzoj njerëzit tani sepse ka shumë gjëra që po ndodhin. Ashtë pak e madhe, por edhe e bukur. Ndihem popullor. Ndiej shkëmbime pozitive që fluturojnë përreth. Çfarë gjë e bukur.


Qartësia e mendjes? Oh yeah!

Të dashur vëllezër, mund të mos jem në gjendje t'ju rendis shumë përfitime të No Fap, por sigurisht që shoh një ulje të ndjeshme të ankthit që po më vriste ... Unë kam një mendje shumë më të qartë se më parë ... kjo nuk është padyshim një vëlla pseudoshkence … Qëndro i fortë dhe vazhdo të jesh fitues!


Ditët 90 të NoFap dhe parimet e vetëkontrollit

Kjo është kur vura re diçka mjaft të jashtëzakonshme anxiety ankthi im shoqëror nuk ekzistonte më në të vërtetë. Ose më saktë, ajo ishte akoma atje, por e menaxhueshme deri në një farë mase që ishte pothuajse e papërfillshme. Fillova të vërej se si njerëzit e tjerë reaguan ndaj meje, dhe unë reagova ndaj reagimeve të tyre. Me pak fjalë, ndjeva sikur po dominoja në shumicën e bisedave që bëja, edhe pse mezi flisja.

Ajo që dua të them me këtë është, ju nuk duhet të jeni me zë të lartë dhe alfa në mënyrë që të dominoni vëmendjen e njerëzve. Ka kaq shumë mënyra delikate që ju ndikoni në sjelljen e njerëzve sesa kaq, përbërësi kryesor që kam zbuluar në vetvete është të jem thjesht perceptues. Nëse ndërton një besim të madh të brendshëm, njerëzit thjesht e marrin atë, e respektojnë dhe preken kryesisht nga ai. Njerëzit do të ndryshojnë sjelljet e tyre dhe mënyrën se si ata flasin me ty dhe çfarë flasin kryesisht për mënyrën se si ata e perceptojnë mënyrën si reagoni ata.

Kjo mund të jetë njohuri e zakonshme për shumicën e njerëzve, por kjo ishte një përvojë shumë e ndriçuar për mua, pasi më lejoi të bëja lidhje domethënëse me njerëzit, për një herë në jetën time, ndërveprimet e mia shoqërore ishin stimuluese intelektualisht për mua, nuk e bëra ndihem sikur isha i boksuar në një cep sa herë që isha në një mjedis shoqëror. Edhe më shumë se të gjitha këto, ju me të vërtetë filloni të ndieni mirë se sa të pasigurt dhe të shqetësuar janë njerëzit e tjerë sapo të vini re këto sjellje dhe pasiguritë tuaja nuk duken aq të rëndësishme sapo të fillojë ndjeshmëria juaj e lindur.


Unë u largova masturbating në Shkurt 1st 2012, qëllimi im ishte që të shkoj 1 muaj, unë tani kam shkuar pothuajse 3 muaj.

Para se të kisha ankth, depresion, gjithmonë dembel, kjo ishte një përpjekje për të dalë dhe për t'u përballur me ditën. Shmangni shumë situata sociale nëse nuk isha i dehur. Pastaj gjeta këtë fije. http://forum.bodybuilding.com/showth…&highlight=fap

Unë kam ton energji, kur shikoj në pasqyrë ndjej sikur lëkura ime ka një shkëlqim për të. U bashkova me një palestër dhe fillova të hiqja peshat, ashensorët e mi po përparonin si të çmendur. I drejtuar të paktën 1 milje një ditë të drejtë kur të zgjoheni. Situatat sociale janë një meze. Kur ec në publik, ndihem kaq i fuqishëm, ndihem sikur mund të flas me dikë dhe të bëj ndonjë gjë në çdo kohë. Kam vënë re që vajzat po më kontrollojnë.

Dhe performanca ime seksuale është e çmendur tani.

Unë kam qenë një pornografi shumë e madhe jashtë fanatik për vite përpara kësaj, ndoshta 8-9 vite shikime pornografike ditore dhe masturbohem të paktën një herë në ditë. Ishte e vështirë të nxirrja zakonin, por unë sugjeroj atë për askënd.

Jam larg nga një fanatik fetar i djathtë. Por pornografia dhe mishërimi në këtë ditë dhe moshë është shumë e keqe për ju.

shkëmbinjtë: Unë shikoja pornografi / fap'd çdo ditë (ashtu si çdo tip tjetër këtu) për 8-9 vjet.

E lashë gjeldetin e ftohtë

Kishte muaj 3.

Ndjehem sikur unë mund ta marr botën.

Më në fund zgjidhur problemin tim ankth.

LINK TO THREAD


Ditët e 90 (Reddit Post First, Be Gentle)

Kështu që 90 ditë më parë sot në 7 Qershor unë ndalova PMOing, dhe unë jam fantastikisht i lumtur me rezultatin. Unë jam më i shëndetshëm, më i përgjegjshëm, më i pranishëm dhe mbi të gjitha më i lumtur. Ja përafërsisht si shkoi përvoja ime: Javët e para ishin të pabesueshme, të gjitha hijet që kam lexuar këtu kanë qenë deri në nuhatje, ishte me të vërtetë e mrekullueshme, unë kam pasur ëndrra më të forta, kisha energji për të bërë gjithçka dhe asgjë mund të më mbante prapa. Pastaj e rrafshova dhe më goditi si kamion. Ishte rreth një muaj blah, kryesisht duke pasur vështirësi për të fjetur, sepse nuk kisha ide se çfarë të bëja me veten time para gjumit. Pas kësaj, unë kam qenë në një prirje të qëndrueshme në cilësinë e jetës për muajin e gjysmë të fundit, dhe me të vërtetë ka qenë një udhëtim i pabesueshëm.

Sa për këdo që po tregon efektet e nofap, unë kam për t'ju thënë se duhet ta provoni për ta besuar atë. Po, të gjithë do të kenë një përvojë të ndryshme, por gjërat e mira ndodhin. Unë jam ulur dhe po bëj gjëra që duhet të bëj që ato të mos jenë në rrugën e duhur, e dashura ime do të më thotë herë pas here se "disi [jam] më tërheqëse", dhe mbi të gjitha jam të lumtur (e cila është e pabesueshme që vjen nga gjashtë vjet depresioni dhe jashtë).

Unë mund të them sinqerisht se nofap ka qenë një nga gjërat më të mira që ndonjëherë të ndodhë me mua.


E vërej plotësisht se jam mënyra më ekstroverte sa më shumë që largohem nga PMO.


90 days bro, a po i heq?

Thjesht dua të them se ia vlen absolutisht. Unë kam pasur ulje dhe ngritje, por në përgjithësi ajo ka përmirësuar ndjeshëm jetën time seksuale dhe relacionale. Për herë të parë në 21 vitet e mia jam në një marrëdhënie, dhe besoj se fapping dhe pornografia më kanë mbajtur nga marrëdhëniet e shëndetshme. Unë jam shumë më i sigurt dhe i qetë me veten time.


Jo më vetëdijshëm për madhësinë e penisit

Madhësia ime e wiener është goxha mesatare / jo e madhe dhe unë gjithmonë kam qenë i ndrojtur në dushet e palestrës etj. Kur isha shumë më i ri më shqetësoi deri në atë pikë sa të mos dëshiroja të shkoja në shkollë në ditët e palestrës.

Tani bëj sporte me miqtë dhe bëj dush më pas, dhe e pranoj plotësisht. Modeli im i mendimit ka shkuar nga "ata do të qeshin me karin tim të vogël" në "madhësia e penisit nuk është një pengesë për një jetë të mirë" ose "ta qij, po e marr këtë për të gjithë vëllezërit e mi të vegjël". Një hap i gjatë larg viktimës!

Të mos shikosh seks mërzitur bosh nga dashuria me fanatikë të mëdhenj të ndyrë, besoj se është e dobishme për pranimin e trupave tanë. Dhe nuk është se askush këtu nuk është i vetëdijshëm për madhësinë e karit, kështu që kjo mund të jetë një arsye që ju të merrni me NOFAP.


Ndaluar fapping, unë nuk ndjehen më me brirë. Mirë apo keq?

Fillova të hidheshin herët, ndoshta kur isha rreth 13. Në atë kohë, ishte diçka e re dhe interesante. Gjatë kolegjit, ishte diçka për të hequr mërzinë e jetës sime. Sa më shumë që kam studiuar, aq më shumë kam kapur, dhe më pas kam studiuar më shumë. Një rreth vicioz.

Kur kthehem në këtë ditë, kur u bashkova me noFap, mendova se do të ishte shumë e vështirë të kontrolloja emocionet dhe epshin tim, pasi kam qënë për kaq kohë. Por gabova. Që kur kam ndaluar së godituri, ka pasur disa ndryshime në mua, por ato janë krejtësisht të paparashikueshme nga ato që lexova këtu. Unë kam filluar të dal shpesh dhe të shoqërohem më shumë (kjo e parashikueshme), por tani gjatë gjithë ditës nuk kam ndonjë mendim të eksituar. Gjithashtu, sot vura re, që në vend që të shikoja cicat dhe gomarët e vajzave, tani shikoj fytyrën e tyre. Kjo nuk është diçka që unë bëra kur isha duke u përplasur, unë isha më me brirë atëherë dhe shikoja pasuritë e një vajze pa marrë parasysh çfarë.

PS: Vetëm që njerëzit të mos thonë se unë jam duke e shpërndarë këtë komunitet, më pëlqen të shtoj se jam bërë shumë më bisedor dhe jam rritur një gjen ekstrovert. Unë dal shumë më shumë tani dhe më pëlqen të njoh njerëz të rinj. Unë jam bashkuar me një palestër dhe kam në plan të provoj aktivitete të reja vetëm në mënyrë që përsëri, të mund të takoj njerëz të rinj. Këto janë ndryshimet pozitive që unë ndiej se kam pasur, por të mos ndjehem me brirë është diçka e re dhe e çuditshme për mua.


Story ime, 32yr vjetër kishte mjaft e PMO qeverisjen jetën time

Unë jam i martuar 8 vjeç, jam 32 vjeç që po pësoj stimuj vizualë seksualë (gra seksi) që kur zbulova për herë të parë pornografinë në moshën rreth 9 (mendoj…. Më kujtohet ta kisha bërë mirë para se të prodhoja gjërat e nevojshme për të bërë bebe! !) dhe kanë qenë PMO që prej asaj kohe dhe u përkeqësuan shumë kur erdhi interneti me shpejtësi të lartë, unë kam luftuar në jetën time në intensitete të ndryshme dhe kohë depresioni, mosbesimi (nuk jam i sigurt nëse një fjalë), letargji, zvarritja dhe shqetësimi vërtet i keq shoqëror (ky është problemi më i dhimbshëm) Unë do t’i lë gjërat atje si një sfond… kësaj radhe jam 31 ditë në shërimin tim që jam në ditën 25 dhe pata 2 relativisht të shkurtra dje dhe sot. Do të më duhet të them pasi të mos kem tërheqje gjymtuese (zakonisht zgjat 10 ditët e para në rimëkëmbjet e mia të kaluara) Unë jam RRUG më e lumtur, MAYNYR më e sigurt dhe jashtëzakonisht më pak e shqetësuar nga shoqëria në mënyra që janë fenomenale… ..

Gjithçka që di është se rezultatet janë të pabesueshme sapo të shkoj për një kohë të gjatë duke mbajtur dorën larg Dick-ut tim dhe duke mos parë pornografi ose një zëvendësues pornografi (gjërat seksi në TV gjithashtu më nxisin arra të cilat shpresoj të ndryshojnë pasi të rindizen siç duhet)… më mbresëlënëse është ndjenja e të qënit i lumtur pa asnjë arsye (kurrë nuk e kam pasur këtë në të kaluarën) dhe një mungesë e ankthit shoqëror dhe mjegullës së trurit (gjithmonë kam pasur ankth shoqëror edhe me familjen time !!! wtf… dhe unë kurrë nuk kam njohur ndonjë tjetër sepse është se si jam ndjerë gjithmonë


Jam i lumtur të them se unë kam qenë pa PMO për 16 ditë tani dhe nuk e kam ndjerë këtë të gjallë në mosha! Papritmas bota ka ngjyrën e saj prapa. Mund të qesh përsëri (Gjithë vitin e kaluar kisha vetëm një grusht të qeshurish të sinqertë). Ankthi shoqëror është zhdukur pothuajse plotësisht, dhe ndjej se mund t'i ndjek bisedat më mirë. Duket e çuditshme, por unë e kisha humbur aftësinë për të kuptuar me të vërtetë se për çfarë dreqin po ndodhnin njerëzit për kaq gjatë. Më e rëndësishmja është që libidoja ime të kthehet. Në këto 2 javë të kaluara kam folur me shumë vajza dhe duket se kam prodhuar disa "mundësi".


NoFap nuk më dha mua këto “fuqi”; NoFap thjesht më lejoi t'i kthej përsëri. Një analogji është një shpellë e errët. Të përhapura janë besimi, energjia, motivimi, shëndeti im. Pshtë e zezë dhe nëse jam duke ecur përreth mund të përplasem me këto gjëra kohë pas kohe, gjë që shpjegon pse isha një i varur nga pornografia / masturbimi, por NoFap më dha një elektrik dore. Tani kam qasje të plotë në to sipas dëshirës. NoFap është një mjet. Ju keni çekiçin, por ato thonj nuk do të futen vetë.

I gjithë ankthi im është zhdukur. Mjegulla e trurit është zhdukur. Motivimi është shumë i lartë dhe ende në rritje. Besimi është deri në fund. Energjia ime është kthyer kur isha si një fëmijë i vogël. Depresioni nuk është më.

Më të mirë të të gjitha, unë në të vërtetë CRAVE dhe DESIRE gratë dhe jam shtyrë çmendur nga çdo gjë të vogël për ta. Unë mund të flas një vajzë për orë të tëra dhe unë mund të marr sinjale që kurrë më parë nuk mund të kem, gjërat më të vogla.

Eshtë e panevojshme të them se unë jam një pikë në jetën time, të cilën nuk e kam menduar kurrë se do të isha në vitet e mia të adoleshencës. Në fakt më pëlqejnë gjërat tani; Dikur i urreja filmat për ndonjë arsye, thjesht nuk mund t'i rrija nëpër to, i gjeta shumicën e tyre kaq të mërzitshme. Tani unë mund të shijoj gjërat e vogla në jetë dhe t'i shijoj të gjitha me njerëz që më pëlqen të jem pranë. Unë jam duke ecur vazhdimisht në karrierën time dhe sinqerisht, gjithçka është thjesht shumë mirë. 200 + Ditë [Long Time Lurker, Përvoja Ime, Mendime, Mendime të gabuara]


Kam filluar të prerë konsumin e mia porn dhe masturbim pesë muaj më parë. Kam rënë dhe u zhvendos, ranë përsëri, u ndjeva e zhgënjyer, dhe kështu me radhë. Por unë bëra përparim. Truri im po përjetonte gjëra të reja. Pasi shkova për rreth dy javë pa pornografi ose masturbim, ndjeva ndryshime të mëdha. U ndjeva rehat në shoqëri. Kam folur me vendosmëri, me besim dhe qetësi. Unë qeshi dhe buzëqeshja me gjithë fytyrën time. Jam rritur simpatik dhe mund të flirtoj. Ndjesia e mungesës së apelit seksual ishte zhdukur, dhe unë vura re edhe përgjigje më të mirë dhe reagime nga njerëzit rreth meje. Kam pasur lidhje më të mira me miqtë e mi, familjen, kolegët dhe, natyrisht, vajzat. Më në fund e di se si ndihet të ketë një tru të balancuar.


Dayshtë Dita 28 dhe unë ndjehem më e sigurt se kurrë.

Mirë djema, unë kam qenë një person i fshehur prej kohësh, por thjesht më është dashur të ndaj progresin tim. Sidoqoftë, kur fillova për herë të parë, unë thjesht e bëra atë sepse mendova se kisha vetëkontroll ... Djali isha gabim. Por pasi kam analizuar gjatë gjithë jetës sime të shkollës së mesme, unë gjithmonë kam pasur sukses. Ndoshta kjo është arsyeja pse unë gjithmonë nuk kam qenë i sigurt dhe kur kam shikuar ndonjë hottie të rastësishme thjesht do ta ndieja këtë faj, por kurrë nuk e kuptova atë ... deri vetëm javën e kaluar. Unë kam filluar të kuptoj të gjitha këto vajza të rastit sapo më shikuan mua dhe unë në fakt krijova kontakt me sy pa turp! Dhe pikërisht këtë të Premte të kaluar kjo vajzë po flirtonte me mua dhe ajo thjesht më kapi jashtë dhe më kapi për dore, por unë nuk bëra asnjë lëvizje ... budalla më. Por unë do të shkoj pas saj falënderime për këtë komunitet për hapjen e syve të mi dhe do të kuptoj se asnjë FAP APSHT MNYRA P GR T G SHKUAR !!


Para se të hiqja dorë nga pornografia, thjesht doja të isha vetëm në shtëpi. Natën e kaluar eksperimentova me daljen vetëm - dhe pata një shpërthim absolut duke takuar njerëz të rinj dhe duke bërë biseda dhe duke bërë shaka përreth. Duket se ishte shumë më e lehtë për mua të humbja veten në bisedë dhe të argëtohesha, dhe të mos isha aq "në kokën time" si më parë. Jam mësuar shumë me izolimin, por tani trupi dhe mendja ime po thonë gjithnjë e më shumë “Dil, dil! Bëhuni pranë njerëzve, flisni me njerëzit. Ne jemi krijesa shoqërore; keni nevojë për kontakt shoqëror. Dilni dhe argëtohuni! Ji shoqëror. ”


Proceset e mia të trurit dhe të mendimit, gjatë vitit të kaluar, kanë kaluar shumë faza të ndryshme, pasi unë jam larguar nga pornografia dhe masturbimi si burimi im kryesor i kënaqësisë. Unë përjetoj përvoja shumë më të këndshme dhe të kthjellta sociale dhe qartësi të mendimit. Grafiku i rritjes nuk është linear. Ai përbëhet nga majat dhe luginat, por nëse zvogëlon, kjo gjë rritet. Ndërsa rrija këtu, gjashtë ditë pa masturbim dhe pas një dite të mrekullueshme me një mik, isha i frymëzuar për të shkruar këtë post, për të dyja riafirmoj për vete se kjo është shumë e vlefshme dhe gjithashtu për t'i dhënë të tjerëve një nxitje.


Kështu që, pas fillimit dhe përsëritjes së tij për muaj me radhë .. Kam pasur disa vija të vogla ku përfitimet nuk ishin aq të mëdha, dhe përsëritjet e mia nuk më linin të ndjehesha plotësisht e tmerrshme .. Kështu që mendova se mund të ishte efekt placebo .. Sot, pata një realizim të ri .. Ky nuk është aspak placebo ..

Pra, siç thotë titulli .. Fillimisht kur fillova u ndjeva mbinjerëzore .. Pastaj u rikthye .. Dhe pastaj filloi një zinxhir i gjatë fillimi dhe përsëritjeje brenda dhe jashtë, brenda dhe jashtë. Përfundimisht, kur do të kisha 4-5 ditë brenda, nuk vura re më përfitime mbinjerëzore dhe do të përfundoja duke rikthyer .. dhe nuk kisha më ankthin shoqëror dëmtues të nesërmen pas një rikthimi .. Kështu që fillova ta mendoj këtë gjërat ishin placebo, dhe kjo masturbim / pornografi nuk ishte aq e keqe sa mendoja .. dhe se arsyeja që pata një përfitim kaq të madh në fillim ishte sepse thjesht besoja në të ..

ISHA GABIM. Kjo NUK është placebo. Tani jam në ditën 5 dhe kam vërejtur që karakteristikat e mia alfa po shfaqen si CRAZY kohët e fundit. Qëndrimi im është i mrekullueshëm, kontakti im me sy është i shkëlqyeshëm, unë jam duke folur më shumë, më shumë zogj po më kontrollojnë, etj. Kjo mut nuk është placebo. Padyshim që ju bën më dominant / mashkullor. Unë mendoj se thjesht nuk po i kushtoja vëmendje të mjaftueshme personalitetit / veprimeve të mia herët e fundit që shkoj përsëri në bord me nofap.

BONI KIST,, dhe STICK N TIJ. Nëse vazhdoni të filloni dhe përsëriteni, truri juaj përshtatet pak me atë model dhe kështu do të ndaloni të vëreni përfitime me të vërtetë të mëdha në javën e parë ose ashtu si bënë shumica e njerëzve kur filluan. Ndaloni përsëritjen, dilni atje, rritni receptorë të dopaminës, bëhuni të shkëlqyeshëm.

PËRGJIGJE:

Kam vënë re se pas disa vija të vogla ose një rikthim, truri im i varur do të fillonte të më tregonte se si i gjithë ky biznes i rimëkëmbjes ishte budalla dhe unë thjesht duhet të kthehesha te PMO. Bëj shumë mirë që të mos dëgjoj tani trurin tim.

Muaj mbrapa kur fillova për herë të parë këtë rikuperim fillova të vërej ndryshimet drastike në sjelljen time me shoqërimin, kontaktin me sy, qëndrimin, duke folur me vajzat (duke mos u përpjekur të flirtoj pasi jam në një lidhje të përkushtuar, por thjesht jam në gjendje të flas), etj Unë kisha më shumë besim dhe ndihesha më mirë për veten time. Unë nuk mbaja aq faj apo turp dhe e dija se po bëja diçka të mirë për trupin dhe shëndetin tim.

Pas një rikthimi të fundit, unë kalova depresionin tipik dhe urrejtjen ndaj vetes, pastaj u tërhoqa nga ajo. Mbaj mend që dilja për disa punë dhe për habinë time vazhdoja të mbaja kontaktin me sy, u thashë të fala të huajve, u përfshiva në biseda dhe isha një person i përgjithshëm miqësor dhe shoqëror. Kur u ktheva në shtëpi, truri im i varur më tha se qartësisht edhe duke përdorur PMO mund të kisha akoma të gjitha këto përfitime, por nuk i dëgjova ato mut. E kuptova që edhe pas një rikthimi, përfitimet e këtij rikuperimi nuk pastrohen thjesht. Unë kam mësuar personin që dua të jem dhe mund të jem. Gettingshtë duke u bërë më e lehtë për të ecur përpara edhe pas rrëshqitjeve të rastit. Rimëkëmbja nuk është lineare për mua, është një spirale që ngadalë lëviz lart.


I thashë nënës time për YBOP dhe varësinë time ndaj pornografisë disa javë më parë pas një rikthimi të keq. Unë kisha nevojë të dëgjoja zërin tim që thoshte gjërat që mendja ime kishte ndjerë dhe njohur për një kohë të gjatë. Në fillim, reagimi i saj ishte "po tallesh?, Pornografia është krejtësisht e mirë!". Unë i thashë asaj se nuk do të flisja me të për këtë derisa të shihte videon e TedX. Pasi e pa ... ajo e kuptoi. Ajo ishte në gjendje t'i bashkonte pjesët, për të kuptuar sesa një ndryshim drastik ishte ky në jetën time. Dhe pastaj ajo më tha se isha jashtëzakonisht mirë për të bërë diçka të tillë ... dhe se isha në rrugën e duhur.
Pastaj vazhdojmë të flasim për këtë edhe për rreth një orë. Unë i tregova asaj për ED, HOCD, se si u përshkallëzova në llojet më ekstreme të pornografisë… çfarë po bënte për shëndetin tim mendor… etj. Unë i tregova asaj për përfitimet mahnitëse të nofap / noporn. Si e kisha shëruar ankthin tim shoqëror, si nuk kisha më sulme paniku, si ndihesha më e sigurt dhe kisha shumë energji / vullnet për të dalë vërtet atje dhe për të marrë jetën me brirë.
Ishte një përvojë mjaft e mrekullueshme, mendoj. Ajo ende nuk e kupton luftën, se kjo është një varësi. Por fakti që ajo është mbështetëse është gjithçka që ka rëndësi për mua.

Ankthi Social

Dikur kisha ankth shoqëror dhe do të nervozohesha aq shumë kur ndërveproja me njerëzit. Unë nuk jam lloji i personit që filloj bisedat, dhe kur e bëj, ndjehem shumë nervoz kur flas me dikë. Këto nerva përkeqësohen kur unë jam duke folur në një grup gjatë diskutimeve.

Sidoqoftë, ankthi im shoqëror është disi i “shëruar”, por nuk jam i sigurt nëse është për shkak të NoFap, apo kam humor të mirë në shumicën e ditëve tani që nuk bëj PMO. Ndihem sikur jam më shumë në sinkron me njerëzit e tjerë dhe kur filloj bisedat, kjo do të vinte natyrshëm. Nuk ka më ankth apo nervozizëm si 1 muaj më parë.

Gjithashtu, i vë re njerëzit që më buzëqeshin më shumë, dhe jam i sigurt se kjo është për shkak se jam në humor të mirë dhe po u buzëqesh më shumë njerëzve të tjerë. Unë me të vërtetë nuk dua të kthehem në pornografi, sepse për disa arsye, shikimi i pornografisë më prish gjendjen shpirtërore pasi kam një ndjenjë të fajit të vazhdueshëm që vjen nga diku.

Dalja nga varësia është një udhëtim dhe madje edhe nëse godita ditët 90 të NoFap-it, vazhdoj të vazhdoj sepse zhdukja e dëmeve të bëra nga varësia ime është një proces i vazhdueshëm dhe unë kurrë nuk duhet ta liroj rolin tim sepse tundimet janë të rrumbullakëta qoshe, dhe një rikthim është e pashmangshme, duhet ta lash rolin tim.

Unë jam në një moshë ku duhet të filloj të investoj në veten time dhe të zbuloj identitetin tim përmes rritjes personale dhe besoj se NoFap është një vend i mirë për të filluar.


Momentalisht 67 ditë larg nga pornat më të mirat e mia ndonjëherë. Vendosi të masturboj vetëm një herë në javë. Unë po bëhem më i sigurt rreth grave, që është një plus i madh! Muajin e kaluar unë e kam puthur femrat 4. Kurrë nuk e kam bërë atë më parë. Pra, po, gjërat janë të mira.


Për ata me ankth social

Heqja dorë nga pornografia mund të ndihmojë vërtet. Unë shkova për të bërë pazar sot dhe u ndjeva tepër i qetë krahasuar me atë se si zakonisht ndihem dhe kam qenë pa pornografi vetëm pak më shumë se tre javë. Sigurisht, kjo mund të jetë kryesisht e njëhershme dhe unë kam shumë punë për të bërë, por duket se ky nivel i reduktuar duhet të jetë shumë më i menaxhueshëm krahasuar me atë që ndjeva në të kaluarën.


28 ditë më vonë - duke u ndjerë kaq i sigurt

Përshëndetje, fillova pa fap 28 ditë më parë, në ditën 21 pata ëndrrën time të parë të lagur në jetën time. Tani në ditën 28 ​​qëndrimi im nuk është duke dhënë një dreq, falënderoj që unë mund të flas me vajzat, të bisedoj me ta, të buzëqesh sa herë që dua (ankthi im pothuajse është zhdukur). Kam pasur disa ditë depresioni, dhe ende dua të hap, por ta qij, unë do të shkoj për 90 ditë - kjo ia vlen


SocialAnxietyDepression?

Unë nuk u largova nga shtëpia ime për vite me radhë… tani unë do të dal ndonjëherë? DITA shëruar ankthin tim? jo, por gjithsesi jam jashtë


Unë jam një dinamo sociale.

Të paktën mendoj se jam. Unë kam qenë një person i fshehur që kam ndërmarrë në heshtje sfidën e NoFap, dhe ndërsa nuk kam vendosur një sportel unë thjesht godita 21 ditë.

Ndryshimi në jetën time shoqërore është i dukshëm, jo ​​vetëm në jetën time personale por edhe në jetën time profesionale. Ndryshimi nuk është vetëm i larmisë seksuale. Bashkëpunëtorët e të dy gjinive më përgjigjen ngrohtësisht dhe në një mënyrë pozitive, ndërsa para NoFap ndjehesha sikur po notoja kundër rrymës, si të thuash.

Jeta ime personale ka lulëzuar gjithashtu. Unë në thelb isha një djalë që jetonte vetëm duke u rikuperuar nga një marrëdhënie e keqe, i cili nuk u largua nga shtëpia përveç për të shkuar në punë. Që nga NoFap unë jam rilidhur me miqtë e vjetër dhe kam dalë më shumë dhe nuk ka asnjë ankth shoqëror. Gjithçka ndihet e relaksuar dhe gjithçka rrjedh. Unë në thelb mbaj gjykatë. Awshtë e jashtëzakonshme.

Unë thjesht doja të ndaja një pjesë të vogël të udhëtimit tim personal për ata djem atje që mund të jenë në pozicionin tim për të dhënë inkurajim. Dikur isha aq i dëshpëruar, poshtë dhe jashtë sa që ndihesha kaq i vetmuar, por jam i sigurt se gjyqi im me NoFap deri më tani më ka bindur se duhet të ketë një milion djem atje si unë. Të gjithë jemi në këtë bashkë, vëllezër. 🙂


Unë në të vërtetë doja të flisja për mikro proceset që vazhdojnë, pasi i kam vëzhguar nga afër gjatë 8 javëve të fundit. Duke kuptuar proceset mikro, bëhet e mundur të shihet qartë pse lënia e PMO kaq shpesh çon në rezultate më të mira me gratë. Dallimi më i madh që bën lënia e PMO është se ju jep nxitje për të qenë të guximshëm. Nëse po e shqetësoni çdo ditë për pornografi, dhe një grua e vërtetë mezi regjistrohet me ju, pse në tokë do të bënit edhe përpjekjen për të shkuar dhe biseduar me të? Çfarë keni për të fituar? Asgjë Çfarë keni për të humbur? Mundësia e refuzimit, e poshtërimit, mbase edhe armiqësisë dhe zemërimit prej saj.

Por imagjinoni që keni parë një grua që ju pëlqen dhe unë ju ofrova 1,000,000 dollarë që të shkoni dhe të flisni me të - thoni ndonjë gjë, nuk ka rëndësi se çfarë. Nëse vërtet do të besonit se do të paguaja, do të gjenit guximin të flisnit me të, edhe nëse mendonit se ajo mund të qeshte me ju. Çfarë ka ndryshuar? Ajo do të përgjigjet saktësisht në të njëjtën mënyrë që do të kishte bërë pa ofertën time prej $ 1 milion - vetëm se tani keni një stimul.

Të qenit me brirë dhe të dish që gratë janë burimi i vetëm i lirimit të jep atë nxitje. Nuk është bukur. Nuk është e lehtë. Por është jeta reale, jeta reale që ne të gjithë kemi shmangur me vite duke e prishur atë në vend që të zhgënjehemi. Mirësevini përsëri në jetën reale. Në një farë kuptimi, heqja dorë nga PMO krijon një shkop që ju rreh në kodrën e të mësuarit se si të takoni gra dhe të dilni atje dhe ta bëni atë. Në fillim është e dhimbshme, kjo është e sigurt, por kënaqësia që vjen pas tejkalon jashtëzakonisht dhimbjen. It'sshtë një sfidë tjetër përtej heqjes dorë nga PMO, por mendoj se kjo është vetëm një pjesë e çmimit që duhet të paguajmë pasi kemi bërë një kthesë të gabuar.

Rruga e duhur vjen më shpejt sesa e prisni. Ajo gjithashtu ka një efekt tek gratë. Gratë i përgjigjen një fryme të fortë seksuale ["mojo"]. Shpirti im seksual as që ngrihej kurrë nga dyshemeja kur e prisja çdo ditë. Tani është gjithçka që mund të bëj për të vazhduar me të.


36 ditë në - Gëzojnë përsëri gjërat

Unë kam qenë duke luftuar me anhedonia (Nuk mund të ndjej gëzim për asgjë) për dy vitet e fundit. Unë pothuajse kam provuar gjithçka, për shembull: omega 3, kolina, magnezi, ushtrimet fizike. Asgjë nuk ka funksionuar kundër anhedonisë.

Jam vetëm 36 ditë, por tashmë po shoh shumë përparim. Dje pashë një klip të humorit tim të preferuar dhe për herë të parë pas dy vitesh + qeshja aq shumë nga shikimi i tij në youtube, para nofap nuk i gjeta shakatë e tij qesharake (gjatë dy viteve të anhedonisë). Për mua, ky është një progres i mirë dhe unë jam optimist për të parë më shumë përfitime.

20-25 ditët e para ishin vërtet të vështira dhe unë përjetova shumë simptoma të rrafshëta, si depresioni, motivim shumë i ulët, etj. Me përfitimet që kam provuar, unë do të kaloj në fazat e rrafshëta.

Nëse dikush përjeton anhedonia, unë me të vërtetë mund të rekomandoj të provoj NoFap për më pak se dy ditë 90 dhe të shoh nëse shihni ndonjë përparim.


Një udhëtim në takeaway lokale më kujtoi se pse unë duhet të rrinë me nofap

Shkoi për disa petë në Singapor më herët në një vend për të marrë afër meje. U bisedua me vajzën pas banakut dhe e bëri atë të qeshë me lehtësi. I vogël foli me lehtësi. Aktualisht 7 ditë në nofap. Nëse do të kisha shkuar në të njëjtin vend javën e kaluar në prapavijë të ngacmimit të pornografisë, do të kisha porositur ushqimin tim, do të ulesha vështruar në telefonin tim dhe nuk do t'i thosha asnjë fjalë asaj për shkak të ngathtësisë dhe mungesës së entuziazmit.

Unë kam nevojë të rrinë me këtë. Nuk ka dëshirë për të folur me njerëzit është krejtësisht i ndyrë anormal. Të kesh një bisedë pa shumë ankth është shumë më e dobishme sesa të hidhesh në pornografi dhe të shpenzosh pjesën tjetër të ditës / javës si një rrëmujë anti-sociale.Unë u diagnostikova me rreth bipolar 10 vjet më parë. Diagnoza në të vërtetë ishte me të vërtetë e çuditshme pasi mjeku nuk mund të pajtohej se cili ishte problemi im i vërtetë, kështu që ai sugjeroi disa probleme duke i dhënë bipolar shansin më të madh.

Në atë kohë unë isha një masturbator kronik dhe një pornografi e rëndë pornografike dhe bëra edhe droga të tjera të lehta. Pothuajse e humba kur vendosa ta lë jetën time dhe të bëj disa punë bamirësie dhe të udhëtoj shumë. Në këtë proces, unë lë gjithçka dhe problemet e mia ishin zhdukur.

Pastaj gjërat goditën përsëri fansin dhe unë fillova të masturbohem dhe të shikoj përsëri pornografi. Në atë kohë nuk isha i vetëdijshëm se PMO ishte çështja kryesore sepse ju e dini se çfarë thonë ata ... Unë duhej të kisha këtë cikël të mjerueshëm 3 herë në jetën time (dhe të gjeja NoFap - natyrisht) për të kuptuar më në fund cili ishte problemi që shkaktoi ankthi dhe depresioni im. Pra, në rastin tim pornografia ishte kontribuuesi kryesor dhe nëse do të shkoja te mjeku sot ai nuk do të gjente asgjë me mua.

Kjo është historia ime dhe mund të jetë edhe e juaja. Nuk mund të shkoja më gjatë për 7 ditë, gati për 6 muaj, por u krijova dhe pata sukses me të. Unë mund të jem gabim, por ndoshta pornografia shkakton Bipo-n tuaj kështu që unë padyshim do të përpiqesha më shumë me të. E di që është shumë e vështirë kur je i tillë në këtë fazë, por thjesht provo të shkosh diku tjetër dhe të ndryshosh pak jetën tënde. Më besoni, bën mrekulli. permalink


Hej djema unë jam një mashkull 21 vjeçar, dhe ndjehem sikur kam kaluar nga një person me ankth ekstrem shoqëror tek dikush që ndihet relativisht normal dhe nuk i dëgjoj më mendimet e mia vetë-mposhtëse. Unë shkova nga dikush që merrte nervoz ecje në klasa dhe ndjehesha si njerëz ku më shikonin ndërsa po ngisja makinën dhe do të nervozohesha kur profesorët do të thërrisnin rolin, tek dikush që ka një jetë aktive shoqërore dhe madje nxehet vërtet e dashura Unë bëra 2 gjëra që më ndihmuan vërtet të bëja ndryshime në jetën time. Janë vërtet këshilla të thjeshta por aspak të lehta.

Ashtu si shumica e meshkujve që kanë ankth shoqëror dhe nuk kishin vërtet besim për t'u afruar vajzave dhe për të shkuar në takime e të tjera, unë u ktheva në pornografi. Unë e shikoja pothuajse çdo ditë dhe do të masturbohesha pothuajse çdo ditë. Ndjeva që kjo më mbajti në një cikël të të qenit i vetmuar. Unë lë porno dhe masturbim turqi të ftohtë. Fillova të ndjehem normal me më shumë besim dhe më shumë vullnet për të bërë gjëra. (të mësoni kitarë, të punoni, të studioni për klasa, në procesin e fillimit të një biznesi) Ju thjesht ndiheni më shumë si një burrë. Unë i shikoj njerëzit në sy, mbaj kokën lart dhe kam qëndrim më të mirë. Unë madje ndjej se më ndihmon të jem më mirë në situata shoqërore. Më pëlqen të dal dhe të jem shoqëror pas një kohe abstenimi.

Këtu janë disa informacione se si pornografi ndikon në trurin tuaj dhe mund të keqësojë ankthin social: https://www.yourbrainonporn.com/ask-ushttp://www.reddit.com/r/NoFap/

http://themodernsavage.com/2009/02/0…racting-women/

Gjëja e dytë që më ndihmoi me të vërtetë ishte leximi i "Stop duke thënë gjobën tuaj" nga Mel Robbins. Libri flet se si emocionet dhe mendimet e njerëzve po i kapërcejnë. Në thelb thotë të marrësh një qëllim që dëshiron të përmbushësh; vendosni se cilat hapa duhet të ndërmerrni për ta përmbushur atë qëllim dhe bëjeni pavarësisht se si ndiheni. Vendosa të kem një jetë shoqërore më të mirë, kështu që u bashkova me klube universitare kur nuk më pëlqeu. Unë u bashkova me disa klube akademike për drejtimin tim kur nuk më pëlqeu. Unë do të filloja biseda me njerëzit në klasat e mia kur nuk më pëlqente. Unë do të shkoja në ahengje për të cilat dija kur nuk më pëlqente. Unë do të shkoja në bare dhe klube me njerëz kur ata të më ftonin kur nuk më pëlqente. Unë do të pyesja vajzat në takime kur isha vërtet nervoz për këtë.

Me të gjitha këto gjëra unë kisha për t'u përballur me ankthin tim shoqëror ballë për ballë dhe kjo ishte me të vërtetë e vështirë. Do të bëhesha me të vërtetë nervozë ndonjëherë dhe do të tregoja, por përfundimisht kam një grup miqsh të madh. Më në fund gjithmonë bëj diçka me njerëz nga e enjtja deri të dielën. Njihni shumë nga partitë që po ndodhin në universitet dhe madje kanë hedhur disa parti në banesën time, të cilat kanë qenë shumë të frikshme. Unë edhe kam një të dashur të vërtetë të nxehtë.

Këshilla më e mirë e librit është që ju shprehni këtu në kokën tuaj kur filloni të shqetësoheni duke ju thënë se dukeni budalla, dhe se të gjithë askujt nuk i pëlqeni vërtet, kjo nuk flet zot! Unë e shikoj atë si armik. Në çdo kohë përpiqem të mbaj mendjen të lexoj se çfarë njerëzit po mendojnë ose me mend se njerëzit mendojnë negativisht për mua, unë i them trurit tim të stfu dhe të përqendrohem në gjëra të tjera.

Ja një video e Mel Robbins duke mbajtur një fjalim:  http://youtu.be/Lp7E973zozc


Nga Reddit - Dita 58 - Ndihem sikur kam mbaruar me pornografinë

Kaq shumë ka ndryshuar dhe tani tashmë ndihet se pornografia nuk është as një çështje për mua më. Unë kam qenë një tip 23yo që kurrë nuk kishte një të dashur dhe kishte një varësi nga pornografia për 8 vjet. Disa javë pasi fillova sfidën, më në fund fillova të godas vajzat dhe e gjeta të dashurën time pas pak. Ndihej tepër e vështirë dhe e komplikuar për të gjetur një të dashur për vite me radhë dhe tani që kam një të tillë ndihet kaq normale. Më duket sikur kurrë nuk kam pasur problem me pornografinë dhe kurrë nuk kam qenë shoqërisht e vështirë ndaj grave… Por unë patjetër që kam qenë për të paktën 14 vjet. Nuk mund ta besoj se sa shpejt problemi im kryesor në jetë u zhduk, siç nuk ka qenë kurrë atje

Ka akoma gjëra të tjera në jetën time që duhet t'i ndryshoj. Tani mund të përqendrohem në gjëra të tjera dhe të vazhdoj tutje. Unë me të vërtetë duhet ta falënderoj djalin që më tregoi këtë nënreditim. Gjithsesi edhe pse ndihem sikur e kam mbaruar tashmë sfidën, ajo vazhdon ende dhe unë do të vazhdoj të raportoj.


Po zbuloj se më rrallë përjetoj depresion dhe ndjenja të pavlefshmërisë. Unë e kuptoj se jam në gjendje të ngrihem më lehtë në mëngjes dhe të gjej motivin për të bërë pjatat e prishura më shpesh para se të shkoj në shtrat.


Ndryshimi i jetës time, krejtësisht.

Ashtë një titull i madh, por kështu ndihem dhe është i fortë. Unë jam një version i ndryshëm i imi, një më i mirë. Ose më mirë të thuhet. Unë kam qenë një më i mirë mua gjatë gjithë kësaj kohe.

Kjo po më ndryshon jetën. Unë mund të shoh qartë, mund të mendoj qartë, veproj ndryshe. Jam i sigurt dhe jam i ekuilibruar. Edhe gjumi im dhe kështu energjia dhe karizma ime po përmirësohen.

Por ajo që me të vërtetë e bën të gjithë të ndihen kaq të pabesueshme është mënyra se si njerëzit filluan të më perceptonin. Vetëm reagimi dhe ndërveprimi me mua ka ndryshuar plotësisht.

"A keni humbur peshë, dukej burrë i mirë." “Ku e keni blerë këtë xhaketë. Duket sikur është bërë për ty. ” “Keni ndryshuar flokët, duken shumë bukur. A mund të prek? ” "Pra, ju jeni një rreze e lumtur sot, çfarë po ndodh?" “Ishte një prezantim i shkëlqyeshëm. Dëshironi të merrni drekë? "

Disa muaj më parë as që mund të ëndërroja për ato reagime. Verën e kaluar kolegët e mi më pyetën nëse po bëja drogë. Ata ishin vërtet të shqetësuar! WTF?

Bëra një javë vajze në gjunjë. Kjo është e madhe për mua. Ne biseduam për 20 minuta dhe ajo ishte aq brenda meje, sa u ndjeva sikur po rrezatoja ndonjë magji mashkullore dhe po e bllokoja. Dhe ajo është e nxehtë e fuqishme. Ajo është lart mbi nivelin tim të besimit, por gjithçka erdhi jashtëzakonisht e natyrshme. Epo nuk funksionoi sepse unë vetëm së fundmi u ndava me të dashurën time dhe kjo vajzë ndjeu se ishte "shumë e komplikuar për të" dhe unë mendoj se ajo ka të drejtë, por ne patëm një javë jashtëzakonisht të mahnitshme.

Edhe familja ime luan me topin ndryshe. Nëna ime që zakonisht nuk dëgjon asnjë fjalë që unë them po më dëgjonte dhe pajtohej. Motrat e mia menduan se e kam droguar atë në nënshtrim. "Ne jemi shumë të lumtur që po vizitoni." Jezus, vitin e kaluar ata gjithmonë harronin se do vija.

Çfarë kam ndryshuar: Gjithçka filloi me No Fap. Kryesisht nuk ka masturbim dhe nxitje të tepërt të trurit me imazhe erotike. Jam përpjekur për 3 muaj tani. Ashtë një muaj i plotë pa shpresa. Unë kam pastruar dietën time. “Cilësia mbi sasinë. Përgatitja dhe planifikimi ”. Fillimi ishte i vështirë por është i mundur.


Besim kaq shumë!

Jam 24 ditë dhe ndihem shumë mirë! Dikur kam pasur shumë ankth duke biseduar me njerëz, por kohët e fundit kam qenë kaq e relaksuar dhe e sigurt. Kam shfrytëzuar çdo mundësi për të dalë dhe për tu shoqëruar. Sapo kalova një fundjavë në Seattle me dy gjermanë, një francez dhe një indian, vetëm duke shëtitur përreth dhe duke pirë birrë. Ndihem sikur mund të kisha një bisedë të mirë me këdo në këtë pikë. Shtrembërimi i ankthit shoqëror i shkaktuar nga PMO është i vërtetë! Lini kompjuterët, tabletët dhe telefonat tuaj inteligjentë në shtëpi; dilni në botë, takoni njerëz të rinj dhe shkoni të luani jashtë!


Çfarë është e gabuar me masturbimin pa pornografi?

Për mua gjithçka ka të bëjë me mbajtjen e niveleve të mia të dopaminës më të qëndrueshme. kjo do të thotë asnjë pornografi dhe asnjë masturbim. sa herë që unë masturbohem dhe orgazëm, kjo çliron një sasi të madhe dopamine dhe më rrit dëshirën për të gjitha aktivitetet e tjera që më japin një rregullim të dopaminës. gjëra të tilla si barërat e këqija dhe sheqeri. sa herë që kam pasur një rresht, pastaj kam masturbuar pa pornografi jam ndjerë i irrituar të nesërmen dhe kam vërejtur një humbje të energjisë dhe motivimit tim.

energjia dhe shtytja e shtuar që duhet të arrij dhe gjendja ime më e qëndrueshme dhe optimiste janë ato që më pëlqejnë më shumë për sfidën e nofap. kur nuk bëj pmo, ushqehem me vese të tjera më pak, ndihem më shumë në rrugën e duhur me atë që dua të bëj me jetën time dhe thjesht ndihem fantastik në përgjithësi. shumë më mirë sesa kur unë gjuaj me gurë gjatë gjithë kohës ose duke goditur.

Unë gjithashtu kam vërejtur një rënie të ankthit tim shoqëror. njerëz të rinj që takoj më thoni se u pëlqen besimi im dhe ata mendojnë se jam një folës i mirë, komplimente që nuk do të kisha pritur kurrë t'i dëgjoja vetëm disa muaj më parë.


Nga Bodybuilding.com - Jo-Fap ka ndryshuar jetën time aq shumë saqë është shumë për të trajtuar. (Serioze)

Fije serioze. Kjo duket si budallallëk por nuk gënjej. Ishte beta, në depresion, kishte ankth më parë. Pothuajse tre javë në, nuk ka asnjë pornografi. Ka shumë ndryshime që nuk mund të përshtaten.

Nuk e di nëse trupi im ka erë testosteroni të drejtë, por diçka po ndodh. Mendja ime është fryrë nga vëmendja e shtuar që po marr nga gratë. Vajza që kam njohur dhe të panjohura plotësisht. Unë i kuptoj vajzat që di të tregojnë më shumë interes, duke marrë parasysh që unë jam shumë më shoqërore dhe flirtuese, por të panjohur të plotë po më godasin fort si fuk.

Vajzat fjalë për fjalë luftojnë për mua. Jo luftarake, por tip "drame".

Merrni shumë vëmendje në bare dhe klube. Ndihem i mbingarkuar por nuk tregon, ata vetëm vijojnë të vijnë. Vajzat vazhdojnë të më japin numrat e tyre dhe në të vërtetë më kërkojnë t'i fukoj, madje nuk di çfarë të bëj. Bëni sytë të fiksuar gjithë ditën. Kam kaq shumë mundësi sa është e madhe.

Unë pothuajse nuk kam asnjë ankth kështu që flirtoj me çdo vajzë pavarësisht se çfarë. Duhet shumë më tepër alkool që të ketë ndonjë efekt tek unë. Duhej por polo të reja për shkak të fitimeve. (Forca dhe madhësia rriten nga oreksi im i ri)

Gjëra të tjera që vura re:

 • Mënyra më e animuar, shprehja e fytyrës dhe gjuha e trupit.
 • Një shumë e madhe, më e shpejtë për t'u përgjigjur, shoqërohet shumë më mirë.
 • Më shumë energji, humor më të mirë, vizion më të mirë.

Të gjitha këto janë pozitive, por ajo erdhi menjëherë dhe u grumbullua dhe më nxori plotësisht nga elementi im. Do ta vazhdoj dhe do të përpiqem të rregullohem, por gjithçka ndihet e çuditshme.

Redakto: Po e gjitha është e vërtetë. "Problemi" është se të gjitha këto ndryshime ndodhën në të njëjtën kohë dhe unë u futa thellë në shumë vajza, me pak përvojë pas meje. Ndihem mirë, vërtet mirë, por atje ndiej shumë presion. Justshtë thjesht një ndjenjë e çuditshme.

Unë nuk jam duke thënë se vajzat thjesht po shkojnë deri tek unë, duke më dhënë numrin e tyre, ose më përdhunojnë. Por unë jam duke marrë tekste nga bashkëpunëtoret femra që më kërkojnë t'i fukoj. znj. Në lokale vajzat prezantohen, kërkojuni miqve të mi të më prezantojnë. Klientët në punë më lënë numrin e tyre, flirtojnë në një mënyrë shumë të drejtë përpara. Isshtë një ndryshim i dukshëm nga më parë. Placebo apo jo, funksionon.


Çdokush që është i interesuar në leximin e përditësimit tim të 45?

Dy javët e kaluara kanë qenë interesante. Eshte e mrekullueshme! Nofap është nxitës i motivimit më të madh dhe ankthit shoqëror atje. Për t'ju dhënë një shembull, kam kapur vëmendjen e një vajze miqësore në Dunkin 'Donuts ditën tjetër dhe ndihem e detyruar të flas me të ose të kërkoj numrin e saj. Unë mund të kujdesem më pak për të turpëruar veten time. Besimi është mbret!


Ankthi më pak social

Unë kurrë nuk e kam njohur ose pranuar se unë kam qenë shumë vetë vetëdijshëm. I urryer përgjigjur në telefon ose duke shkuar pazar.

Gjithsesi, unë i bëra ato gjëra, por gjithmonë dëshiroja ta merrja me vete.

Dita 32 dhe unë thjesht thirra një bandë njerëzish që nuk i njihja pa asnjë hezitim. Unë fola pa probleme dhe me siguri dhe nuk e gjeta veten duke kërkuar fjalët e duhura që sapo erdhën.

Zëri im është shumë më thellë!


Një djalë me ankthe të rëndë shoqërore mban një prezantim. Reagimi? - "A ishit nervoz fare ??!"

Pas prezantimit tim njerëzit erdhën tek unë dhe më pyetën: "Si e bën këtë ??". "Si arrini të ruani qetësinë kështu ??" Jam i shokuar. Njerëzit po më pyesin mua ??! O_O Unë mendoj se është Nofap = D


LINK -Pra, sot është 90 ditë.

Jeta ime ka ndryshuar fjalë për fjalë që nga dita 1. Për të filluar, unë kisha një të dashur, të parën time. Ishte koha e jetës sime, dhe kjo nuk mund të kishte ndodhur pa nofap. Megjithatë, ajo më hodhi mua (për shkak të asgjë që bëra, ajo thjesht nuk ishte e gatshme për një marrëdhënie), dhe pastaj unë vazhdoi për të marrë një datë për prom (përsëri, një tjetër i parë) brenda 2 javë nga ajo e hedhur mua, dhe përsëri, unë duhet ta lidh këtë me nofap.

Gjërat që kam vërejtur kanë ndryshuar:

 • Unë jam shumë më shoqëror,
 • Mund të flas me gratë A LOT LOT LOT më të lehtë,
 • Tona të besimit,
 • Ndihem sikur unë mund ta kontrolloj trupin tim,
 • Ndihem si mund të flas me këdo më lehtë në përgjithësi,
 • Shikoni gratë në sy,
 • Më pak objektivizim i grave,
 • Unë kam kuptuar se si fucked up fapping ishte,
 • Ndihem i pastër,
 • Ndihem alfa

LINK - NoFap ka shëruar trurin, por çfarë mund të bëj për trupin?

Për të thënë një histori të gjatë, si shumë prej jush, unë kisha filluar të masturboja në adoleshencën time të hershme. Dymbëdhjetë vjeç, për të qenë të saktë. Arsyeja ime për ta bërë këtë? Shumë e thjeshtë, në të vërtetë: "U ndje mirë". Pra, për mendjen time të mitur dhe naive, goditja u duk si zgjidhja përfundimtare. Pastaj, natyrisht, erdhi Porno në Internet, dhe për gjashtë apo shtatë vitet e ardhshme unë nuk isha asgjë tjetër veçse një patetik i lirë që nuk gjente guximin të pyeste ndonjë vajzë jashtë, megjithatë, në të njëjtën kohë, duke ngushëlluar vazhdimisht veten e tij, "Kush i duhen ato kurva f * gly kur kam në dispozicion bebet më të bukura të botës? " Vetëm unë jo. As kush tjetër që mendon se yjet e pornografisë, pa marrë parasysh se sa 'hawt' mund të shfaqen (edhe atëherë është e dyshimtë, çfarë me rritjen e popullaritetit të gomave të rreme, buzëve, fytyrave dhe… mirë, pothuajse gjithçka tjetër), nuk janë më mirë se gratë e vërteta.

Gjithsesi. Diçka si tre ose katër muaj më parë erdhi 'Momenti i Qartësisë' - siç i referohen disa - dhe unë e kam kuptuar se sa patetike ishte e gjithë ekzistenca ime. E mora vendimin për ta lënë një herë e përgjithmonë sepse u ndjeva sikur ishte bërë një varësi sesa një nevojë, por prapë vazhdova të shikoja Porno në Internet, sepse hej, nuk ka asgjë të keqe të shikosh disa T&A, a kam të drejtë? Gabim Sapo, si shumë prej jush, zbulova 'Truri juaj në Porno' kur kuptova se cili ishte burimi i të gjitha problemeve të mia.

Tani le të shkojmë shpejt deri në ditët e sotme, sepse ndjehem sikur ju mund ta mendoni shumë se si vazhduan gjërat nga atje, apo jo? Kështu që, siç e kam thënë, unë kam qenë i pastër nga fapping dhe Internet Porn për një muaj të mirë apo më shumë, kam filluar të ndiej disa nga përfitimet popullore të NoFap (p.sh., një rritje e jashtëzakonshme e vetëbesimit, një përmirësim i dukshëm i aftësitë shoqërore, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishmja, unë kam filluar të veproj shumë më natyrale dhe e shurdhër edhe përreth grave), dhe po kërkoj në mënyrë aktive një partner seksual në jetën reale. Marrëdhëniet serioze, për një kohë të gjatë, janë, për fat të keq, përjashtohen tani për shkak të orarit tim të mbingarkuar, por pasi të kisha mësuar që të kërkosh një vajzë ose madje ta bësh atë të bëjë seks me ty nuk është aq e komplikuar sa do të bëje mendoj, që është bërë padyshim një synim për të cilin po synoj. 😉


LINK - Asnjëherë nuk postuar me të vërtetë ose asgjë, vetëm duke thënë faleminderit.

Pa këtë Nënndarje, nuk u tërhoq për një muaj. Fituan 30 lbs peshë (jo më nën peshë) fituan një grup të mahnitshëm miqsh. Takova vajzën e ëndrrave të mia (marrëdhënia jonë tani do të thotë se nuk duhet të bëhem shpejt) dhe kam mësuar se si ta dua veten për atë që jam. Nuk e kuptova që isha aq i ftohtë ndaj jetës dhe se si diçka kaq e thjeshtë sa të mos thoshte çoi në të gjitha ato. Pra… .Faleminderit.


Cilat janë efektet më të theksuara fizike që keni vërejtur kur jeni duke qëndruar me nofap?

PËRGJIGJE 1)

Unë vë efektet e mëposhtme fizike në nofap sepse nuk kam ndryshuar asgjë tjetër në muajin e fundit (p.sh. dietë, ushtrime etj):

 • zëri është thelluar
 • lëkura është më e qartë dhe spote janë pastruar
 • Ndihem fizikisht më i fortë + më fleksibël
 • më shumë energji, në ekuilibër

Dhe, sigurisht, ekzistojnë efektet psikologjike. Për mua, këto kanë qenë vetëbesim / vetëvlerësim më i madh, vendosmëri, ndërgjegjësim i njerëzve të tjerë (& përgjigja e tyre pozitive ndaj meje), ndjenja e qetësisë + aq më pak të menduarit në stilin OCD. Për momente të shkurtra intensive, unë kam ndjerë krejt të kundërtën e këtyre efekteve, kur kam dëshirën të kthehem prapa në fap dhe pornografinë! Por një zakon i ri po formohet patjetër, dhe unë jam duke shijuar rezultatet.

PËRGJIGJE 2)

Para se të filloja NoFap, unë bëja çdo ditë. Që nga ajo kohë, unë jam duke rikthyer por nuk jam dorëzuar. Më parë kur godisja çdo ditë nuk e vija re, por tani, kur nuk bëhem shpejt, mendoj qartë. Unë u riktheva javën e kaluar dhe u ndjeva sikur kishte një re që më rrinte mbi mendimet e mia, kisha dhimbje koke, ndihesha dembel dhe jo i motivuar. Kur abstenoj, vërej rreth ditës 7 të nofap, ajo re thjesht zhduket dhe mendoj më qartë dhe kam më shumë fokus dhe energji.

PËRGJIGJE 3)

Nëse jemi duke qenë rreptësisht fizik, unë vë re shumë energji dhe një zë butësisht më të thellë, edhe pse kjo mund të jetë produkt i një rritje të besimit.


Unë me të vërtetë nuk do të dal dhe do të shoqërohem aq sa dëshiroj të mundem, por sa herë që bëj, kam vërejtur se ka qenë më e lehtë të takoja të paktën një ose dy vajza dhe të kisha ndërveprime të këndshme të këndshme, madje në disa raste duke marrë numra telefoni . Por kjo mund të ketë të bëjë me faktin se unë kam një gardërobë të re të shkëlqyeshme, e cila nga ana tjetër përkthehet në vetëbesim.


Raporti i 30 ditëve - Jeta vazhdon.

Kam arritur zyrtarisht 1 muaj! (Nuk kam asnjë distinktiv) Duhet të them se ky është me të vërtetë 'ilaçi' që kam kërkuar për Ankthin tim Social, vetëvlerësim të ulët dhe 'çfarë do të ndodhte' e pafund në kokën time. Rightshtë e drejtë, nofap më ndihmoi të bëhesha përsëri një person normal,

Dikur isha aq i vështirë sa që njerëzit thjesht do të më shmangin si një murtajë. Unë nuk mendoj shumë më parë për të vënë në veprim dhe të bëhem më i guximshëm dhe i relaksuar. 'JO MENDIM SHUMCH' për mua është e vetmja gjë që nofap më ka rrënjosur me sukses. Dikur ishte seriozisht një përgjegjësi për gjithçka që bëja.

Unë jam i sigurt se disa nga ju djema e kuptojnë ndjenjën e të menduarit shumë dhe përfundimisht duke kapur gjërat, është e tmerrshme. PARA 90 DITVE!


LINK - Suksesi pas një reboot të gjatë

Kur kam vizituar yourbrainonporn ajo ishte pas leximit të një artikull në lidhje me psikologjinë e internetit sot. Mister i tërë për të bërë ereksion kryesisht për pornografi dhe pritjet e llojit pornografik të joshjes nga gruaja ime ra në një enigmë shumë të kuptueshme.

Pyetja ime e parë ishte se sa kohë do të bëjë reboot. Kam vazhduar për dy muaj. Procesi madje ka pasur një përfitim dramatik për personalitetin tim. Unë jam më pak i turpshëm, jam më i sigurt dhe më aktiv. Megjithatë më në fund mori më 3 muaj në vend të muajve të zakonshëm 2 dhe jam i lumtur të them se jeta ime seksuale e martuar është kthyer mbi kokën e saj për t'u bërë fantastike.


LINK - Luani frikacak që gjeti guximin e tij (115 Days)

Përdorimi i porno u përkeqësua gjithnjë e më keq gjatë gjithë jetës sime dhe do të binte keq dhe pastaj do të pyesja veten pse nuk mund të bëja një shoqe apo pse isha kaq i turpshëm ose pse mendoja se bota ishte kundër meje dhe pse askush nuk më pëlqente mua. Unë e kam konsideruar seriozisht vetëvrasjen gjatë gjithë jetës sime për shkak të këtyre çështjeve, por unë isha në gjendje ta përballoja atë derisa gjeta faqen e YBOP pasi kërkova disa gjëra për të qenë homoseksual (e dija që nuk isha por HOCD i mallkuar) dhe problemet e ereksionit (në raste të shumta) me vajza që çuan përpara HOCD). Unë arrita në përfundimin se ishte pornografi dhe isha në një mision të ri për të hequr qafe pornografinë. 115 ditë më vonë, unë më në fund jam çliruar nga zinxhirët e pornografisë megjithëse nuk do të gënjej, të mendosh për të kërkuar pornografi është një problem i vazhdueshëm, por unë thjesht e di se nëse nuk do të jem në gjendje të bëj seks me tim e dashura e bukur te nesermen

Brenda hapësirës së ditëve 115 unë kam:

 • Gjetur një punë në shesh patinazhi lokal Ice
 • Kam një të dashur të bukur që është poshtë dhe ishte shumë e kuptueshme për procesin që shkova
 • Gjetur më shumë kuptim në jetë

Për të gjithë ata që ende luftojnë, rrinë me të. Koha shërojnë këtë plagë dhe kurrë nuk shpërthejnë kurrë. Jeta është një sfidë dhe si njeri, misioni juaj është që ta bëni atë bushtër.


LINK - Unë mund të them se zëri im është më i thellë.

Bashkëveprimet e mia me femrat janë transformuar tërësisht. Duket se ka një njohje të pandërgjegjshme që keni më shumë pushtet ose diçka, e vështirë për t'u shpjeguar. Femrat po plotësojnë mua në pamjen dhe trupin tim. Ndërgjegjja ime rreth situatave sociale është shumë më e mirë, mund të lexoj më mirë gjuhën e trupit të njerëzve.

Njerëzit nuk mund të më frikësojnë si më parë. Unë ndihem se zemërimi i tyre vetëm më kërcënon, dhe unë jam ende në një gjendje të qetë.

Ndërsa bëj shumë meditim, meditimi im është larguar nga grafiku.

Unë patjetër besoj se duke kursyer energjinë time seksuale nga mos ejakulimi, më ka dhënë njëfarë lloj fuqie që ndihet pa vetëdije nga të tjerët. Sigurisht që më ka bërë një person më i fuqishëm.

Ju do të kuptoni vetëm kur ta përjetoni vetë. Deri tani avantazhet e nofap / noejac janë më të mëdha se emocionet e shpejta të orgazmës. Unë mund ta ndiej fuqinë time të ndërtuar gjithnjë e më shumë.

TL; DR - Asnjë fap nuk ia vlen çdo përpjekje që bën për të


LINK - Unë mund të them se zëri im është më i thellë.

I dytësuar. Ndihem sikur shkova nga një SAP tek Sean Connery për 30 ditë. Aty ku gratë më shmangnin mua, unë tani i kap ato duke më kontrolluar. Unë eci përreth sikur të mos kujdesesha më pak dhe ata e duan atë. Komenti juaj në lidhje me fuqinë është plotësisht i dukshëm - figurat e autoritetit, veçanërisht në vendin e punës, kanë kaluar nga perandorët e tmerrshëm në dëmtuesit e parëndësishëm.

Unë e kuptoj se sa qesharake egotistike që dukej. Ha ha.

Por eshte e vertete. Kjo e bën një djalë të kthehet në një burrë.


Të shikosh njerëzit në sy.

Oneshtë një nga efektet më të zakonshme të nofap. Për mua, ajo filloi pas 7 ditësh dhe vetëm është forcuar. Tani mund t'i shikoj njerëzit e vdekur në sy sipas dëshirës. Vështrim i prishur. Unë dua të dëgjoj teori pse. Reallyshtë vërtet e çuditshme.


Shkolla filloi rreth ditës 20 dhe, megjithëse nuk kisha parë shumë ndryshime deri atë ditë, ditën e parë pashë ndryshime të mëdha në vetvete. Ndërsa kurrë nuk e konsideroja veten të ndrojtur ose shoqërisht të vështirë, unë isha po aq mbizotërues shoqërisht sa bëhej. Po filloja bisedat me të gjithë dhe po krijoja shumë miq të rinj me njerëz që i kisha njohur për mosha, por kurrë në të vërtetë nuk u bëra miq. Ndihesha mjaft mirë dhe patjetër mund të thuash që besimi im po kalonte nëpër çati. Me kalimin e kohës, bëra gjithnjë e më shumë miq dhe u bëra shumë i respektuar.


Unë jam një njeri i ndryshëm nga kur fillova këtë eksperiment.

Dikush nga nofap më së pari sugjeroi që të shikoja të kufizoja përdorimin tim të pornografisë dhe në fillim, e qesha atë. Pastaj pasi pashë pornon tuaj dhe pata lexuar më shumë histori nofap, vendosa t'i jepte një të shtënë. Më është dashur jo më pak se një javë për të kuptuar me të vërtetë se kisha një problem me pornografinë. Ishte një koncept që ishte ndoshta në pjesën e pasme të mendjes time para, por unë në të vërtetë nuk e trajtova ndryshe. Çdokush shikoi, apo jo?

Do të prisja derisa të më vendosnin, por kjo është vetëm një pjesë e enigmës këtu. Gjatë muajve të fundit unë kam qenë më e motivuar se kurrë për të marrë disa dhe për të qenë me gratë. Unë jam më i vetëdijshëm për 'pamjen'. Nëse ende nuk e keni kuptuar atë zhvendosje delikate të lëvizjes së syve, është mjaft intensive dhe pak nervoze (megjithatë në një mënyrë të mirë). Jam plotësisht i vetëdijshëm se nuk di ende si ta trajtoj vëmendjen.

Unë u bashkova me OKcupid rreth një javë më parë dhe ndërsa kam disa dyshime personale, niveli im i përgjigjes ka qenë mjaft i mirë. Unë u afrova të marr një takim, por ajo më doli përpara. Tashmë po dërgoj një grua të re, më të bukur. Çfarë është e çuditshme dhe nuk mendoja se kjo do të ndodhte, unë jam pranë vetes me të gjitha opsionet atje. Nuk kam pse të jem shoqja e përsosur për të marrë një vajzë. Thjesht duhet të bëj një përpjekje.

Unë gjithashtu duhet të deklaroj se më parë kisha çrregullim të ankthit social. Në thelb e bëri fjalimin torturues. Kam kaluar shumë terapi dhe jam kthyer te medikamentet pasi kam qëndruar larg tyre për një kohë të konsiderueshme. Megjithatë, unë kurrë nuk jam ndjerë aq e motivuar që të dua të jem me një grua dhe këtë ia atribuoj kryesisht të qenit pa pornografi. E di që kam ardhje të shkurtër, por gjithashtu kam shumë për të ofruar.

TL; DR ky ka qenë një nga 'eksperimentet' më të mira që kam vendosur të bëj. Jam më e motivuar dhe më afër se kurrë për të marrë një vajzë.


LINK - Çdo Korrelacion midis Mungesës së Fap dhe si ju ndërveprojnë me gratë reale të jetës?

Unë kam qenë pa fap për rreth 3 javë tani dhe kam vërejtur se kam qenë duke vepruar më koketar dhe seksualisht agresive rreth grave. Pyes veten pse është kështu. Dikush tjetër vëren një ndryshim të ngjashëm?


LINK - Në serinë time të fundit, ditën 11, vura re se nuk po rrija më shumë rreth shkurret kur duhej t'i thosha dikujt që nuk doja të bëja diçka, p.sh. "Nuk dua të shkoj në kinema sonte". Biseda me gratë po kalonte lehtë. Mund të mbaja kontakte me sy gjithashtu, por gjithashtu e bëra atë përsëri kur ende nuk arrita. Fat i mirë në udhëtimin tuaj! 3 javë janë shumë larg për mua!


LINK - Po! E kam më të lehtë të mbaj kontakte me sy, të flas me më shumë gra pasi e kam më të lehtë të afrohem me njerëz që nuk i njoh dhe ndjehem sikur mund të them se drejtimit po shkonte biseda përpara se të bëhej. Ndihet njeri i mirë.


Ditët 30 -.Unë e njihja më herët.

Unë kam përfunduar sot 30 ditët e nofap dhe një nga vendimi më i mirë që kam bërë në jetën time. Unë jam më i sigurt, mund të bëj kontakt me sy të lehtë me njerëzit kur flas dhe ec me më shumë besim ..

Kam zbuluar gjithashtu se unë kam varësi në internet që ushqehet nga varësia e pornografisë time. Unë tani po reduktoj kohën time në internet duke instaluar dado krom për faqet e internetit.

Sapo shkova sot dhe u bashkua me një palestër lokal dhe gjithashtu kam filluar meditimin holosync. Jeni bashkuar / R / seduction dhe të mësojnë të gjitha rreth vajzave dhe sendeve që i afrohen.

Para se të bëja gjithnjë, gjithmonë ndjeva se ekzistonte 2. I jashtëm ishte i dëshpëruar, i mërzitur dhe jo i sigurt. Një tjetër (vetë i pranishëm) është pikërisht e kundërta. Ndonëse kam një rrugë të gjatë për të shkuar, unë jam i lumtur që e kam filluar këtë udhëtim dhe uroj që ta kisha bërë më herët (si në vitet e mia të reja) ..


Asgjë për të bërë me superfuqitë e mia

Nofap po shkon shumë mirë për mua. Ndihem shkëlqyeshëm shumicën e kohës. Unë jam më i sigurt dhe po marr shumë aspekte të jetës time nën kontroll pas kaosit të një viti më parë, ku isha në depresion dhe kisha sulme ankthi. Kam ardhur shumë larg.

Fuqia ime kryesore super është vetëvlerësimi. Vetëm duke e ditur se unë nuk jam më dhe vetëm për çdo djalë ndonjëherë ende nuk bën të mendoj se kjo ishte e gjitha vlerë. Sigurisht që kam shumë arsye për ta bërë këtë, por ende. Unë gjithashtu jam shumë më mirë për të mos qenë e vështirë për vajzat. E vendos veten atje për të qenë miqësor sa herë që mundem. Kam takuar disa vajza me të vërtetë tërheqëse dhe awesome në një koncert një ditë të tjera dhe ajo ndjeu awesome.

Por, me gjithë këtë, unë në të vërtetë nuk kam një mënyrë për t'i përdorur këto fuqi. Unë jam në shkollën e mesme në një program të nivelit të lartë në të cilin janë regjistruar vetëm 24 fëmijë. Unë kam pothuajse çdo klasë me këto 24. Unë tashmë kam takuar të gjitha vajzat, dhe njëra prej tyre ishte dërrmuese e mia dhe po kthehej në përsëri. Por kjo nuk mund të diskutohet për shumë arsye. Dhe unë jam mbërthyer në këtë klasë ku më interesonte vetëm një vajzë dhe mezi shihja ndonjë tjetër gjatë ditës. Jam vërtet i motivuar për të njohur njerëz të rinj (çdokush në fakt). Thjesht më pëlqen të takoj njerëz dhe më pëlqen edhe më shumë që kam më shumë besim. Por nuk ka asnjë mënyrë që unë ta bëj atë.


Më habit se si unë ende shoh përmirësime edhe pse në thelb e kam filluar këtë në janar. Unë jam ende duke dalë nga guaska ime dhe personaliteti im ka filluar të rikthehet me të vërtetë. Ndihem sikur jam dikush që i është dashur më shumë kohë për t'u rikuperuar sepse kam marrë disa zakone gjatë rrugës që ndoshta janë rezultat i përdorimit tim të pornografisë, por jo direkt nga përdorimi im i pornografisë.

Unë isha në një bashkim familjar për 5 ditët e fundit. Zakonisht unë jam shumë antisocial dhe i vështirë për këto gjëra, por këtë herë isha shumë i gjallë dhe shoqëror. Unë u kënaqa gjatë gjithë kohës. Në të kaluarën unë mund të kisha qenë në gjendje të vendosja një fasadë për një ditë apo më shumë, por ndjeva se u desh shumë përpjekje. Gjithashtu, zakonisht duhet të jem i dehur që të liroj si unë, por nuk pija. Alkooli ishte i disponueshëm, por unë thjesht e kalova atë. Unë e përdorja alkoolin për t'u çlodhur dhe për t'u çlodhur, por tani që nuk kam nevojë për pije alkoolike, unë jam bërë një pije shumë e lehtë. Ndiheni shumë të sigurt kohët e fundit.

Kam marrë më shumë rreziqe sociale siç e përmenda në postimin tim të fundit. Ndihet shumë më mirë sesa të shqetësohesh për të thënë gjithnjë gjënë e përsosur. Alsoshtë gjithashtu me të vërtetë duke paguar.


(Dita 63) procesi i rindezjes po shkon mjaft mirë. Ndihem shumë më mirë; ankthi dhe depresioni janë në nivele të ulëta, dhe unë kam filluar të marr humor shumë të mirë.


Thjesht duke i lënë të gjithë të dinë se ka shpresë. Kam bërë seks me një grua absolutisht të mrekullueshme natën e kaluar. As kjo nuk ishte e thjeshtë. Shumë nga miqtë e mi që marrin shumë më shumë veprime sesa unë kam provuar me këtë vajzë dhe të gjithë dështuan, por unë futa punën dhe u hodha jashtë. Nëse ju pëlqen të hapni, dilni dhe bëhuni shoqëror. Shko tako njerëz. Bëni lëvizje dhe mos shikoni prapa. Unë po ju them, vetëm një javë më parë u ndjeva si i dëshpëruar dhe i trishtuar dhe sot kam përsëri besimin tim. U vendosën natën e kaluar për herë të parë në vite.


Dola vetëm për herë të parë EVER.

Unë kam humbur kontakt me të gjithë miqtë e mi nga shkolla e mesme. kështu që fundjavat e mia për vitet e kaluara të 6 kanë qenë të hahet darkë me nënën dhe motrën, duke shikuar disa lojë të basketbollit ndoshta dhe disa video-lojra / poker dhe zakonisht do të bëja porosinë.

Kjo është hera ime e parë që nuk bëj PMO në jetën time dhe fundjava ime e parë pa PMO. lessshtë e panevojshme të them… Në të kaluarën nëse do të mendoja ndonjëherë të dilja vetëm në një lokal ose një klub, do të qesha me veten time dhe do të isha si "lol asnjë mënyrë e ndyrë shumë e vështirë, e sëmurë duket si një humbës pa miq".

Këtë herë kisha të njëjtin mendim, por në vend të kësaj thashë F ** K IT dhe dilja gjithsesi. Unë kuptova ... Unë nuk kam asgjë për të bërë, nuk do të shkoj shpejt, kështu që unë gjithashtu mund të bëj diçka produktive me jetën time ... Kështu që unë dola jashtë, hëngra darkë në një lokal vetëm, pastaj bar kërceu dhe piva disa pije. Kam biseduar me vajza të rastësishme të nxehta duke u kërkuar atyre udhëzime dhe mut (obv mund të interesohej më pak për udhëzimet që thjesht doja të flisja me to).

Asnjëherë nuk mora guximin për të kërkuar një vajzë, por unë fola me mjaft. Diçka që nuk e kam bërë kurrë në të kaluarën. Edhe provova disa rreshta që pashë në një video të marr për shembull: a keni një emër për vagjinën tuaj, çfarë do të bënit nëse ndonjë djalë që ju pëlqente të kishte një penis të vogël? Unë gjithashtu u thashë një çifti vajzash drejt se isha vetëm dhe thashë më mirë sesa të jesh në shtëpi apo jo? Ndoshta jo gjërat më të mira për të folur por unë thjesht nuk dhashë një F ** K.

Unë isha një njeri i ri sonte. krenar per veten. Unë patjetër që do ta bëj këtë më shpesh në vend që të godas. Shpresojmë që të fitoj besim të mjaftueshëm për të kërkuar disa vajza. Vazhdova ta gjeja veten duke mbaruar gjëra për të folur, por kjo është një histori për një tjetër kohë mendoj. Gjithsesi kjo është e gjitha.

Më vonë ai ka postuar:

Do të kthehem përsëri sonte. Premtoj se do të veproj normalisht këtë herë. më uro fat!


Mosha 28 - I varur nga ZKM 13 vjeç. Nofap të gjitha, por shëruan depresionin tim dhe unë në përgjithësi jam një person i lumtur tani.

Pse unë / jam duke vazhduar ta bëj këtë? Numri një * arsye ishte të ndihmoja me depresionin tim, pasi unë jam një depresion maniak që nuk marr medikamente. Dhe më lër të ta them, funksionoi. Tani sa herë që ndihem në depresion mendoj PSE jam dhe për ndonjë arsye filloj të qesh dhe të ndjehem më mirë. Në thelb, unë nuk shkoj më as se një ditë (në rastin më të keq) duke u trishtuar dhe / ose depresionuar. Atëherë, pse të ndalosh këtë udhëtim? Do të bënte ASNJ S SHENJ të kthehesh mbrapsht. Ilaçet e mia janë bërë dushe të ftohta të ndjekura nga goditja e palestrës, të paktën 5 herë në javë.

Përfitime të tjera:

 • Shumë më i qetë dhe në përgjithësi një person më i lumtur
 • Ndjenjat e emocioneve janë shumë më intensive dhe më të pëlqyeshme
 • Fillimi për të dashur dhe respektuar veten gjithnjë e më shumë me çdo ditë që kalon
 • Duhen shumë për të më zemëruar dhe / ose mërzitur tani. Në thelb nëse është diçka që nuk është në kontrollin tim, unë nuk bëj një dreq.
 • Mendja nuk shkon më në ato vende kur shoh një grua që gjej tërheqëse. Unë tani e vlerësoj atë për më shumë se vetëm trupin e saj.
 • Nuk ka mjegull më të trurit. Shumë më e lehtë për t'u përqendruar.

LINK - Sot fshiva gigabajt të pornografisë nga harddrive. I gjithë koleksioni im. Grumbulluar gjatë muajve dhe muajve të defektit të natës vonë late shkuar në një çast.

Dhe as që më interesonte.

Unë pashë fotografitë ndërsa shiriti i progresit e bënte rrugën për të përfunduar. Se si u detyrova ndonjëherë të masturbohem me imazhe të grave që nuk e di është përtej meje. Parafrazoj Dr. Manhattan, një personazh me të cilin identifikohem shumë:

"Do të isha dakord vetëm që pornografia është po aq e kënaqshme për epsh, sa një fotografi e oksigjenit për një njeri që po mbytet."

Sot, në punë, një zeshkane e mrekullueshme eci drejtpërdrejt para meje ndërsa bëja xhiro. Ajo shkoi përtej dhe shikoi një send në një rresht, duke bërë sikur nuk më vuri re në atë mënyrë tepër të dukshme. Ajo ishte rreth 5'4 ″, 110 bs. Përshtatja dhe lakimi - kombinimi im i preferuar.

Nuk u bëra nervoz, si dikur. Nuk u ndjeva menjëherë jashtë kampionatit tim. U ndjeva e komplimentuar dhe e hiruar nga lajkat e saj. Suchshtë një gjë kaq e mrekullueshme të vëresh dikë që të duket tërheqës duke të gjetur të njëjtën gjë. Sapo të përmirësoj stacionin tim në jetë, do të kem mundësinë të ndjek më tej dallimet si kjo.

Natën e kaluar ishte dyzet e pesta ime. Ndihem më mirë dhe më mirë çdo ditë. Unë kurrë nuk do të kthehem në zakonet e mia të mëparshme; fabula për dy ujqërit është shumë e vërtetë.


LINK - Dita 14 dhe për herë të parë në jetën time kam kërkuar një vajzë jashtë!

Faleminderit njeri. Por e shihni që nuk po përparoja fare me këtë vajzë. Dikur e fajësoja atë për këtë. Por më lejoni të përshkruaj se si asnjë fap nuk më ndryshoi. Kam filluar të jem më shoqërore në kolegj. Unë pranova një ftesë për të dalë me ta, dhe kjo ishte kur u përplasa me të. Ajo më pa me vajza dhe mendoj se isha shumë më e sigurt. Kjo përparoi që unë të isha edhe më e sigurt kur i dërgoja mesazh. Unë mendoj se sapo kuptova që duhet të bëj këtë lëvizje, nëse dua të shkoj me të. NoFaps më ndihmoi në thelb të ndaloj së menduari se çfarë do të mendojnë të tjerët dhe të ndjekin instinktet e mia.


LINK - Amazingshtë e mahnitshme kur të godet.

Uau. Incredibleshtë e pabesueshme se çfarë kjo ka filluar të bëjë për mua. Sot më herët, fillova të qaj. Ndihesha kaq i ndyrë. Vazhdoja të mendoja se si nuk kam pasur të dashur për 3 vjet, mezi kam mbaruar kolegjin në kohë, të gjithë miqtë e mi në të vërtetë po pinë shokë, dhe unë masturbohem sepse jam shumë e aftë për të marrë një vajzë të vërtetë . Në thelb, çdo aspekt negativ i jetës sime u rrit dhe unë u emocionova. Tingëllon si e kundërta e saktë e rezultateve të supozuara të NoFap.

Por më vonë, rreth një orë më parë, më goditi sa e mahnitshme është kjo. Në 14 ditët e fundit, unë kam parë: shikuar pornografi 0 herë, prekur veten vetëm një herë, godita 3 gra, zhvillova një shtypje ndaj 1 gruaje, fillova të planifikoja atë që do të bëja me veten time pas gradit, fillova të lexoja një libër I Kam dashur të filloj për muaj të tërë, dhe të jem më shoqëror me miqtë e mi dhe klientët e rastit të lokaleve. Ndihem (pothuajse) i kënaqur dhe kam një këndvështrim pozitiv. Në vend që të jetoj në një mjegullinë e turpit, konfuzionit dhe dyshimit, unë po pres përpara me optimizëm.

Kjo nuk ka për qëllim të nënkuptojë asgjë në lidhje me situatën aktuale të askujt. Kushdo që është ose kalon kohën time që nuk ndihet kështu, nuk dua të them dekurajim. Vetëm inkurajim. Dhe duhet të shtoj se nuk mendoj se NoFap është e vetmja gjë që duhet të bësh për të përmirësuar jetën tënde. Por, në këtë pikë, unë vetëm mund të mendoj se NoFap ka ndryshuar seriozisht rrjedhën dhe statusin e jetës sime dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë. Kështu që të gjithë jini pozitivë, jini të zellshëm dhe qëndroni së bashku këtu. Ne mund të rritemi. Ne mund të triumfojmë. Ne mund të ndryshojmë.

Edit: Ka një datë me vajzën. 🙂


LINK - Besim

Po shoh shumë postime të mrekullueshme për njerëzit me besim të përtërirë ose të përmirësuar, por jam gjithashtu i vetëdijshëm se shumë njerëz mund të pyesin nëse ky është një lloj efekti / keqkuptimi i placebo-s. Unë mund t'ju them, nuk është kështu.

Disa muaj më parë, unë isha një djalë i shoqërueshëm dhe më pëlqente të takoja njerëz të rinj, por me të vërtetë nuk kisha topa për t'u përfshirë në biseda me gra të reja. Ose ata duhej të vinin tek unë, ose unë duhej të kaloja një kohë të gjatë duke nxitur ngadalë biseda nervoze me ta (dhe kur e bëra, gjykoja vazhdimisht veten time mbi atë që thashë, dhe si do të reagonin ata). Pas 85 ditësh, kjo ka ndryshuar në mënyrë dramatike.

Nuk mund ta shpjegoj mjaft mirë pse - ndoshta është fakti që unë nuk i objektivizoj më gratë, ose i shoh ato si të huaja për mua. Ndoshta është fakti që unë nuk mbaj më peshën e turpit për aktivitetet e mia pornografike. Mund të jetë edhe ndonjë ri-ekuilibër kimik, kush e di? Por është padyshim atje.

Në vazhdimësi për muajin e fundit apo më shumë, sa herë që kam dalë, unë gjithmonë jam angazhuar në biseda me gra të reja, disa prej tyre disa vite më të mëdha se vetja ime (gjë që do të më kishte frikësuar mutin para gjithë kësaj) , dhe ata të gjithë janë përgjigjur pozitivisht. Kam marrë numra, kisha pije të blera për mua, kërceva me ta - u përpoqa të shmangja lejimin e gjërave që të bëheshin shumë intime më pas, sepse po përpiqem të godas 120-150 ditë para se të filloj të provoj ndonjë gjë fizike, por mundësitë ishin aty . Unë thjesht e mbaj veten me shumë më shumë besim, dhe çiftet e grave që nuk ishin të interesuara nuk më shqetësuan aspak - unë vazhdova bisedën tjetër.

TL; DR: besimi i përtërirë nuk është imagjinar, është një ndryshim i mirëfilltë, i prekshëm


Unë me të vërtetë kam filluar të ndihem përsëri si vetja ime e vjetër.

Para se të bëhem i varur nga pornografia, do t'i afrohesha një gruaje tërheqëse në rënien e një kapele, plot besim dhe bisedë. E humba atë aftësi diku përgjatë vijës. Unë kam qenë me vetëdije dhe pa vetëdije tmerruese se nëse gjërat përparuan deri në pikën e seksit, unë do të dështoj tmerrësisht. Kjo frikë më ka prishur mua, duke pasur besimin për t'iu qasur grave.

Shtë një zonjë që e kam parë në ndërtesën ku punoj për muaj të tërë dhe nuk i kam thënë kurrë asaj. Herën e fundit kur e pashë i premtova vetes se do të flisja me të dhe të paktën të njihesha me emrin e saj. Unë e pashë atë këtë mëngjes duke ecur nga parkimi dhe ndjeva Bishën duke vrumbulluar. Unë fola me të, zbulova emrin e saj dhe i thashë timen. Unë u akuzova gjithë mëngjesin. Unë u përplasa përsëri me të në kohën e drekës dhe i thashë se do të doja ta merrja për drekë dhe i dhashë numrin tim.

U ndjeva vërtet mirë unë isha praktikisht e çuditshme për të.


Unë mund t'i prek gratë

Unë gjithashtu mund t'i prek me lehtësi, pa asnjë gjurmë të ngathtësisë. Unë nuk e di se si, por unë thjesht mund të godas një zonjë prapa, ose ta prek supin e saj. Edhe gjëra të thjeshta si psh puthja për t’u përshëndetur. Nuk mund ta bëja këtë më parë, dhe ndihet kaq mirë, kaq natyrale, më bën të ndihem kaq e kontrolluar, aq shumë si një burrë.


Kanë bërë ditë 30!

Shteti mendor: Ndihem më i lumtur. Më pëlqen më shumë njerëz dhe më duket sikur më pëlqejnë më shumë. Unë jam në kontroll të varësisë së mëparshme. Unë jam në një program të diplomuar tani, dhe qëllimi im në lypjen e vitit ishte, "Get grabitur. Merr nota te mira. Keni seks. Asgjë tjetër. "Unë jam më pranë këtij qëllimi.

Besim: po shikoj njerëzit në sy, kur flas me ta tani. Unë jam duke shijuar jetën. Po flas me të huajt në dyqan ushqimore - disa gra tërheqëse, disa jo, por ndihem sikur jam shumë më e mahnitshme tani dhe ndihem sikur pikëpamja ime është infektuese. Unë kam më pak vështirësi t'i afrohem grave. Unë kam qenë në datat me kuptimin e 3 vajzave të ndryshme që kam filluar, dhe më të fundit, më pëlqen vërtet! Gjithashtu, nuk bëhem nervoz kur flas me grupe të mëdha njerëzish. Jo më shumë flutura në stomak.


Jam mu prane teje. Unë kurrë nuk kam qenë një djalë "Fizik" (unë jam një mjeshtër i përqafimit anësor) pasi kisha frikë se mendja ime do të seksualizonte diçka që në fakt ishte e pafajshme. Unë e di që jam vetëm 17 ditë brenda, por kam zbuluar se jam shumë më komode rreth grave dhe e shoh veten gjithnjë e më pak të tërhequr nga askush përveç gruas sime.

E di që tingëllon qesharake dhe jam i sigurt që nuk është e njëjtë për të gjithë, por më duket sikur një ndërprerës më është futur në tru dhe gjërat tani janë shumë më të thjeshta dhe të bukura. Qëndroni të fortë dhe faleminderit për vendosjen e fjalëve për këtë efekt të padëshiruar anësor të një jete pa PMO!


77 Ditë & Shëruar Pothuajse! Inkurajim nga dikush që kishte ED të rëndë, besim të ulët dhe depresion të lehtë

Në ditët e fundit 77 unë nuk kam MO'd ose edged. Kam parë një foto të P online, një herë apo dy herë, por menjëherë e mbyllja shfletuesin. Unë madje ndalova duke përdorur Facebook sa më shumë që kam në të kaluarën. Guys, harrojmë për rrëshqanorët FB, ajo nuk shërben asnjë qëllim. Rreth një muaj e gjysmë, më shumë gra u bënë tërheqëse. Isha jashtëzakonisht picky. Besimi im është rritur dhe gratë duken më shumë në vëmendje.

Sot arrita ditën 77. Ditët e fundit 19, epshi im ka qenë i lartë dhe duket se po rritet akoma. Besimi im është në një kohë të gjatë të lartë. Edhe pse kjo ndjehet si ferr, të ndizet gjatë gjithë ditës duke u përpjekur të shkëpusë mendjen nga seksi, kurrë nuk kam ndjerë më mirë! Unë nuk e di nëse unë jam 100% shëruar, por ndihem sikur jam gati aty. Seksi e vërtetë me vajzat e vërteta, kjo do të jetë një verë e mirë dhe kjo udhëtim ishte absolutisht 100% me vlerë! Dëshiroj që ta filloja më herët.

Unë tani e bëj kontakt direkt me syrin me çdo grua tërheqëse që gjej, dhe ka shumë. Unë bëj kontakt me sy dhe buzëqesha në një mënyrë delikate që i lejon ata të dinë se i gjej tërheqës. Unë po bëj dashuri me ta me sytë e mi. Dhe çfarë është reagimi i tyre? Ata buzëqeshni! Ata skuqen! Ata shikojnë në tokë / larg, ndërsa smirking. Unë i frikësoj ato (në një mënyrë të mirë).

Unë gjithmonë mendova se kjo ishte shumë e mërzitur dhe unë gjithmonë e kam shmangur duke e bërë atë. Të paktën kjo është ajo që na është mësuar të besojmë. Diskreditoni gjithçka që keni dëgjuar ose parë në media. Gratë reale janë të bukura dhe ata janë këtu për të na tërhequr. Ata duan të jenë të dëshiruar dhe ata duan të shikohen. Pjesa më e mirë në lidhje me këtë udhëtim NoFap është se ajo ngadalë heq pamjen e errët që këto syze pornografike kanë vendosur mbi të gjithë ne. Realiteti i saj është se gratë e bukura janë kudo, dhe ata janë më mirë se një ekran i padobishëm.


Doja të ndaja këtë histori suksesi me ju.

Për 5 ditë tani unë jam në humor më të mirë që kur zot e di se kur. Unë mund të ngrihem shumë herët në mëngjes pa probleme, jam shumë i motivuar gjatë ditës dhe për efektin më të mirë, gjithçka duket më shumë argëtuese, madje duke bërë mëngjes, duke ushtruar pothuajse gjithçka.

Djema, rrini aty, ia vlen!


Të paktën 6 muaj më parë (u ndalova duke numëruar pas ditëve 90), unë ndalova të shikoj pornografinë dhe u ndal masturbimin, 100%. Rezultati më i dukshëm ishte pas rreth 1-1.5 javë. Unë kam qenë më i shoqërueshëm me femrat sesa ka qenë ndonjëherë në jetën time. Fillova të merrja masa të menjëhershme, dhe çdo mundësi që paraqitej, të ndërveproja dhe të bëhej seks me femrat në fjalë. Ndërkohë që kjo nuk mund të duket si shumë për disa njerëz, unë kam qenë gjithnjë shumë rekrutues dhe relativisht i painteresuar në ndjekjen e ndonjë gjëje shoqërore, e lëre më me seksin tjetër.

Rreth 5 javë brenda kam ndaluar pirjen e alkoolit / përdorimin e drogës plotësisht. Ndërsa nuk e di nëse mund t'ia atribuoj atë tërësisht reboot-it, ajo patjetër që luajti një rol të madh. Me kalimin e kohës gjërat sapo filluan të bien në dëborë dhe pothuajse çdo aspekt i jetës sime ka ndryshuar. Këtu unë jam ~ 6 muaj më vonë duke menduar se si dreq arrita këtu. Unë nuk kam pasur një GF të rregullt për vite me radhë, kështu që nëse qëllimi përfundimtar është të kesh më shumë sukses me femra dhe më shumë seks, patjetër që e bëri punën e vet. Megjithatë ka qenë paksa e pakëndshme në kohë, sepse ka ndryshuar se kush jam në shumë aspekte. Asgjë nuk i atribuohet drejtpërdrejt asaj përveç një numri të madh të simptomave të tërheqjes gjatë muajit të parë ose dy. Jeta sapo u ndërlikua kur u largova nga zona ime e rehatisë. Unë mund të kisha jetuar në atë fshikëz për gjithë jetën time, nuk ka problem ... do të kishte qenë e lehtë. Unë jam akoma i ri në të gjitha këto dhe nuk jam i sigurt se ku po shkon saktësisht, vetëm koha do ta tregojë.


Kjo është pjesa e fundit e enigmës

Unë kam qenë duke vuajtur nga depresioni që nga viti i freskët tim të shkollës së mesme. Për më tepër, unë kam pasur probleme të pagjumësisë, ankth të lartë shoqëror dhe apati.

Por rreth ditëve 35 diçka po fillonte të ndryshonte:

1) Problemet e gjumit kanë shkuar larg

Unë në fakt kam një problem të kundërt tani, unë mund të fle në thelb kudo. Më parë isha në gjendje të zgjohesha nga plasaritja më e vogël e dritës nga poshtë derës ose pikimi i rubinetit, por tani mund të fle përmes Engjëjve të Sahatit të Rushit me vëllim pothuajse të plotë në makinë nëse do të doja.

2) Ndjenjat po kthehen

Tani kjo është një çështje e rëndësishme, si djema, unë e di që mund ta anashkalojmë shumë këtë për arsye të përpjekjes për t'u dukur "macho", por emocionet janë pjesë e arsyes kryesore që kemi fjalë dhe logjikë. Nëse nuk do të kishim emocione, atëherë ku është logjika dhe arsyetimi për të mos vrarë dikë tjetër përveç vetë-shkatërrimit tuaj? Nëse nuk kemi ndjeshmëri ndaj qenieve njerëzore, bëhet shumë e vështirë të kujdesesh për askënd përveç vetes.

Shih, me depresion, kam pasur këtë gjë që vazhdon me ditët për mua që punon kështu:

 • Dita e mirë = Dita e keqe e ardhshme
 • Dita e Madhe = Dita e tmerrshme e ardhshme

Dhe jo gjithmonë anasjelltas.

Tani këtë javë, ndodhi diçka e mrekullueshme:

 • E hënë = Një nga ditët më të mira të jetës sime!
 • E martë = Një nga ditët më të mira të jetës sime!
 • E mërkurë = Një nga ditët më të mira të jetës sime!

Unë madje u përpoqa t'i thosha vetes, "Dita tjetër do të jetë e tmerrshme", por nuk ndodhi deri të enjten, por nuk ishte gati aq keq sa dikur. Ditët e mrekullueshme radhazi asnjehere ndodhi më parë. Nuk ishte me të vërtetë asnjë arsye që u ndjeva mirë ato ditë. Unë vetëm gabim si ajo, dhe kjo më bën të dua të bëj gjëra më shumë.

4) Ai që të gjithë keni pritur: Vajza!

Kam filluar ta vërej atë rreth një muaj më parë. Vajzat më japin pamje, vajzat më prekin, vajzat duan të flasin me mua, vajzat flasin për mua, vajzat po më japin IOI kudo që të shkoj. Disa nga IOI-të mund të jenë vetëm vetëbesim i tepërt, por unë e mirëpres atë! Besimi i tepërt do të më bëjë më shumë vetëvlerësim dhe kështu më shumë gra dhe njerëz të përgjithshëm të interesohen për mua.


LINK - Po funksionon në të vërtetë who për ata që ende kanë dyshime, edhe unë. Por e provova vetë dhe tani që nga dita e 35-të fillova të ndiej përfitime anxiety ankthi im shoqëror po hiqet ngadalë, kam një kërcim të madh të energjisë energy por 35 ditët e para nuk ndjeva asgjë thjesht përtaci Duhet ta duroni atë periudhë… Bëhuni durim se do te punoj !!!! (Unë jam 22 vjeç, nuk kam drogë ose varësi nga alkooli, mos përdorni asnjë ilaç). Por unë fillova të kufizoj përdorimin e Internetit kur e shikova këtë. Kështu që ja, tri ditët e mia të fundit ishin të mahnitshme, me shumë emocione dhe përvoja të reja, përveç kësaj u bëra me brirë si ferr


Raporti Ditor i 90-it (jo i varur)

Për të filluar unë jam 22 vjeç, dhe jo në të vërtetë një pornograf apo i varur nga fap. Tani kurrë nuk u ndjeva vërtet sikur kisha një problem serioz, nuk po merrte përsipër jetën time, por e kuptova disa muaj më parë që doja të ndryshoja pasi isha shumë i dëshpëruar vitin e kaluar.

Pra, kjo është se si ndihem sot.

Për të filluar, unë kam humbur pothuajse plotësisht dëshirën për të masturbuar në pornografi. Kur bëhem me brirë, unë thjesht dua seks. Një tjetër gjë është se unë jam bërë më i sigurt me veten time. Unë jo vetëm që ndjehem i sigurt, por e shikoj dhe ua tregoj të tjerëve se është shumë mirë. Unë ende kam një kohë të vështirë duke iu afruar vajzave, por jam bërë më mirë. Unë kam pasur më shumë ndërveprime me vajzat 90 ditët e fundit që pothuajse kam gjithë jetën time. Unë kisha besim për të biseduar dy vajza vërtet të lezetshme dhe u lidha me to (megjithatë pa seks!). Kjo ishte një nga pjesët më të mira në lidhje me të. Ishte një ndryshim i ngadaltë dhe delikat dhe nuk e bëra vërtet derisa mbarova nofap.

Thjesht jam këtu për të thënë se ia vlen plotësisht për këdo. Ndihem më i sigurt, më i egër dhe një person më i mirë në përgjithësi.


Jam gjithashtu më e përqendruar dhe shumë më zgjuar, me sa duket e di se çfarë të them shumë më shpesh sesa më parë. Jam bërë më simpatike, gjë që mendoj se është për faktin se asnjë fap nuk më ka bërë të vlerësoj shoqërinë e të tjerëve, në përgjithësi. Unë besoj se kjo është për shkak se në ndjekje seksuale ne shpesh përpiqemi të bëjmë miq me njerëz që mund të na lidhin me shokë të mundshëm.

Unë gjithashtu jam bërë shumë më elastik emocionalisht, gjë që besoj është kundër-intuitive, sepse të qenit i irrituar seksualisht duhet ta bëjë një shumë të paqëndrueshëm dhe kjo ka ndodhur në kohë, por pastaj kalon shumë papritur, kur më parë zgjaste për një periudhë e pacaktuar

Unë jam bërë më në kontakt me emocionet e mia dhe më të gatshëm për ta bërë veten të pambrojtur, gjë që është përkthyer në njerëz që bëjnë lidhje të forta me mua, për të cilat unë shpesh nuk jam në dijeni. Unë besoj se kjo zhvillohet, sepse zhgënjimi seksual bën që njeriu të kërkojë një paliativ në lidhje me individët, që është, nga rruga, një ndezje e TJER për vajzat.

Përfundimi nuk është fap më ka bërë më shumë një person real, një person që vlerëson njerëzit e tjerë dhe nga ana tjetër përfundon duke vlerësuar veten. Kjo ju jep më shumë besim, sepse nuk keni zgjidhje tjetër veçse të jeni të sigurt nëse nuk jeni duke u përplasur, përndryshe nuk do të pushoheni kurrë, është një përgjigje shumë evolucionare. Të gjitha këto gjëra nuk varen domosdoshmërisht nga një rritje e testosteronit, ato janë më të varura nga vetë ideja e nevojës për të gjetur se si të kontrollohet jeta seksuale e një personi natyrshëm.


Asperger's kurrë nuk ishte ajo që më mbajti! Ishte PMO! (Fërkimi i pornografisë e bëri këtë me mua!)

Në shkollën e mesme, me të vërtetë nuk flisja me askënd. Unë kisha shumë pak miq, dhe kurrë nuk kam shkuar në ndonjë datë. Unë kisha marrë deri në pikën ku mendoja se isha i paaftë të flisja me dikë jashtë familjes sime. Kam mbajtur veten time.

Një tjetër gjë që po ndodhte gjatë shkollës së mesme dhe të mesme ishte që unë isha shumë larg. Pothuajse çdo ditë, dhe kam arritur të marr pornografi sa herë që mundem. Kjo edhe më tej mori makinën time për të folur me njerëz të tjerë. Në të vërtetë, as nuk flisja me njerëz të tjerë! Nuk ishte gjë e bukur dhe jo e përmbushur, sepse nuk kisha nevojë që njerëzit e tjerë të ishin të kënaqur. Gjithë sa më duhej ishte pornografia. ...


A ju jep NoFap superfuqi? A është çdo përfitim i mundshëm që njerëzit raportojnë vetëm një efekt placebo? Mendimi im…

Përshëndetje djema dhe gals!

Unë thjesht do të doja të tregoja mendimin tim mbi këtë temë në të hapur. Mund të duket si një shaka, por në të vërtetë nuk është kështu. Vetëm se kohët e fundit kemi një mbipopullim masiv të postimeve në të cilat njerëzit po pyesin pse nuk marrin superfuqi "si fapstronautët e tjerë" pas XX ditësh të NoFap dhe duke pyetur nëse është e gjitha një efekt placebo.

Së pari, do të doja të flisja pak pse NoFap u bë kaq e zakonshme. Gjëja është, që disa vjet më parë (rreth 2008/2009), njerëzit filluan të dilnin në internet që ishin çmendur se kishin mosfunksionim erektil, por në të njëjtën kohë ata mund të merrnin një mbledhje solide në shkallë të ndryshme të pornografisë ekstreme me ndihma e një shtrëngimi të mirë vdekjeje të vjetër. Gjëja e çuditshme ishte, që në disa raste, mijëra njerëz iu përgjigjën këtyre postimeve në forum, duke thënë se ata kishin të njëjtat simptoma të sakta.

Tani, duke marrë parasysh këto simptoma, njerëzit kuptuan se ata e kanë desensibilizuar veten në gra të vërteta duke u përshkallëzuar në zhanret më ekstreme të pornografisë dhe duke masturbuar në mënyrë që asnjë vaginë e grave të mos përputhej me stimulimin. Ata shpresuan / menduan se nëse ata do të ndalojnë së shikuari pornografi dhe masturbohen për një kohë të konsiderueshme, kjo desensibilizim mund të përmbyset.

Këta njerëz, të cilët atëherë nuk kishin YBOP, NoFap dhe dhjetëra forume të tjera mbi këtë temë menduan se ishin vetëm. Të vetmit fanatikë të çuditshëm në planet që nuk mund ta bëjnë atë për një femër të vërtetë, por gjen një zhanër të neveritshëm të pornografisë. Shumë prej tyre ishin të virgjëra. Disa prej tyre po dështonin për vite me radhë me gra të vërteta që ua prishën besimin. Ata kuptuan se kurrë nuk do të ishin në gjendje të kishin një marrëdhënie normale përmbushëse me një grua dhe duke marrë parasysh se janë fanatikë të natyrës, ata u shkëputën nga shoqëria dhe u bënë vetmitare. Reallyshtë vërtet interesante për mua, sa shumë të varur nga PMO punojnë nga shtëpia dhe janë specialistë kompjuteri… Ndonjëherë pyes veten se çfarë ishte e para - pula apo veza (varësia nga pornografia ose izolimi nga shoqëria)?

Gjithsesi, asnjë gjë PMO ndihmoi në kthimin e ED të shkaktuar nga pornografia e këtyre djemve, dhe përveç libidos normale, ata kanë filluar të raportojnë edhe ndryshime të tjera pozitive. -Depresioni dhe ankthi shoqëror po zhduken, rritet besimi, ndjenja e përmbushjes dhe të qenit në krye të botës

Unë jam një nga ata djem. Unë kam pasur disa dështime me gratë, duke filluar në mes të pubertetit. Kjo është bërë gjëja e vetme më shkatërruese për psikikën time. Në këtë botë moderne, ku vështirë se ka një reklamë, një film, një shfaqje televizive, ose një bisedë pa sugjerime seksuale ... - Më kujtohej vazhdimisht çudia ime. Sa herë që shihja një skenë seksuale në film, mendoja me vete “Uau, sa e lehtë është për atë djalë, a duhet të jetë kështu? Unë kurrë nuk mund të ngrihem kaq lehtë, madje edhe me një grua kaq të bukur ". Kur pashë një foto të një gruaje të bukur të zhveshur në mes të një reviste të rastësishme, mendova me vete “Njerëzit e shohin këtë kaq të nxehtë, por unë nuk mund të eksitohem nëse një grua e bukur nuk bën disa gjëra ekstreme në një film pornografik. Duhet të jem kaq i çuditshëm ”. Në mënyrë të ngjashme me shakatë ose bisedat normale të përditshme seksuale me miq ose të huaj.

Çështja është se unë u kujtova vazhdimisht se unë jam një dështim si njeri në një nivel shumë themelor, dhe unë dukej se isha i vetmi.

Një vit para se të filloja NoFap, unë madje kam shkuar për të parë psikiatër dhe psikologë të cilët më diagnostikuan me çrregullime të rënda ankthi shoqëror dhe depresion dhe donin të më vendosnin ilaqet kundër depresionit për të cilat nuk pranova kurrë.

Kur përmes YBOP (e cila është pikërisht ajo që Gary Wilson zbuloi nga ata djem në forume të ndryshme), zbulova se problemi kryesor i jetës sime që ishte në mendjen time 24/7 mund të përmbyset, shkëmbi më i rëndë u ngrit nga zemra ime . Kur shkova në serinë time të parë NoFap (cca 80 ditë) unë kam filluar të vërej super fuqi të ngjashme siç raportohen ndër të tjera. A është vërtet kaq e çuditshme? Gjëja kryesore që shkatërronte besimin tim dhe më bënte të ndihesha vetëm në planetin prej 7 miliardë, po kthehej mbrapsht dhe doli të ishte shumë e zakonshme.

Sot, në ditën time të 109-të të NoFap, ndihem i lumtur, i sigurt, shoqëror, i zgjuar, i aftë të përballoj çdo sfidë, etj, etj,

TL; DR - Përfundimi është, Nuk jam aspak i befasuar nga ndryshimet që raportojnë njerëzit. ED e rëndë e nxitur nga pornografia mund të jetë një gjë shkatërruese për psikikën në botën moderne. Unë gjithashtu nuk jam i befasuar që të tjerët, jeta e të cilëve nuk u shënua aq shumë nga PMO dhe / ose abstenojnë nga PMO vetëm si një sfidë, nuk i shohin këto përfitime. Ju duhet të kuptoni se çfarë lloj demografie raportoi ato rezultate në radhë të parë. Sigurisht, disa mund të përjetojnë efekte të ngjashme si një efekt placebo, por në një rast si imi, ju nuk mund ta quani heqjen e efektit të efektit placebo - është thjesht shërimi.

GUY 2)

Jam plotësisht dakord me ju. Shoh postime nga njerëz që për mua tingëllojnë sikur nuk ishin të varur ose përballeshin me probleme të ashpra si ED dhe depresioni që sugjerojnë që Nofap është i gjithë placebo. Ata ndoshta nuk ishin të varur nga pornografia e gjymtuar për të filluar! Si dikush që kishte depresion të rëndë dhe ED të keq, unë mund të them me vendosmëri se kjo ka qenë një përvojë krejtësisht ndryshuese e jetës, dhe jam vetëm në ditën 21. Ndihem si unë e vërteta për herë të parë në 2 vjet, është mrekulli . Gjithashtu, mendoj se më në fund po shoh fidaneve të gjelbërta që ED po bëhet më mirë - kishin ca dru të lehtë në mëngjes dhe për sa i përket gjithçkaje tjetër, humorit dhe besimit, ato janë lart lart!

GUY 3)

Tha mire. Jam i sigurt që nuk është rastësi që unë jam specialist i softuerit dhe punoj shumë nga shtëpia.

Thjesht dua të shtoj që NoFap bën mrekulli edhe nëse nuk keni probleme me ereksionin. Kam vuajtur nga një desensibilizim i lehtë, por jo shumë (ndoshta sepse shijet e mia në pornografi ishin shumë vanilje).

Korrelacioni me ankthin shoqëror është i pamohueshëm (megjithëse pornografia nuk është i vetmi fajtor, natyrisht).

Përdorimi i pornografisë është i dëmshëm. Dëshiroj që më shumë njerëz të ishin të vetëdijshëm për këtë

GUY 4)

Unë vuaja nga ankthi (jo social) dhe u largova nga PMO e shërova plotësisht - tani kjo nuk ishte placebo pasi nuk kisha ide që do të ndodhte dhe kisha zero pritje për atë që mund të ndodhte dhe nuk kisha lexuar asgjë në YBOP.

Fillova NoFap pa e ditur se çfarë ishte NoFap apo çfarë do të ndodhte.

Por nëse dikush tjetër ka ankth dhe nuk është shkaktuar nga PMO, NoFap mund të mos i ndihmojë aspak, kjo do të ndodhë sepse ankthi lidhet me shumë lloje të ndryshme të çrregullimeve


Thjesht në lokal, duke porositur një pije, 2 mandate pranë meje. I hodha një vështrim për t'i parë pak ... normalisht do të isha kthyer përsëri në pritje të pijes time. Por, në vend të kësaj, një "Hi wats up" doli nga unë si asgjë e ndjekur nga disa convo dhe shaka. E di që normalisht do të kisha hezituar. Këto gjëra janë reall për sho.


Faleminderit, nuk keni ide se si kjo ndryshon jetën time.

Së pari, kam mësuar rreth NoFap rreth një vit më parë dhe më në fund e kuptoj ndikimin e rindezjes. Unë kam shënuar drejtimin tim më të mirë të NoFap sot dhe shumë gjëra të mëdha më kanë ndodhur. Unë kam ndaluar së qeni kaq vetëm dhe kam filluar të flas me vajza (unë jam një burrë). Unë kurrë më parë nuk kisha bërë diçka si takim apo diçka të tillë. Unë putha një vajzë për herë të parë të jetës time në ditën e 19 dhe ende nuk mund ta besoj atë. E di që nuk është një punë e madhe për shumë prej jush, por jam shumë i lumtur tani dhe dua t'i falënderoj të gjithë ata që më dhanë mbështetje përmes sfidës time.


90 ditë! Dhe tani fillon sfida e vërtetë ... (+ disa mendime)

Mendoni për një sekondë sesa shumë njerëz këto ditë po luajnë video lojëra dhe vazhdimisht hidhen jashtë në vend që të flasin me gratë. Të gjithë këta njerëz që në brezat e mëparshëm nuk do të kishin pasur probleme, pa ankth shoqëror, asgjë. Ata thjesht do ta bënin atë. Por përkundrazi, arratisja ka ardhur në pikën kur askush nuk duhet të kujdeset më për të. Dhe një numër i çmendur qesharak i njerëzve duket se e kanë gjithashtu këtë problem. Dikur kam qenë ky lloj personi. Por e kuptoj që biseda me gratë nuk është shkencë rakete. Meantshtë menduar të jesh spontan, i vështirë, çfarëdo qoftë. Ka për qëllim të ketë dështim në disa raste. Kështu është jeta. Vetëm Bëje.


Kam përjetuar disa përfitime të mrekullueshme:

Së pari, më në fund kam përsëri energji! Unë nuk e kam ndjerë këtë mirë që nga gjimnazi. Nuk është sikur unë jam Hulk apo ndonjë gjë tjetër, por më në fund kam energji shtesë për të bërë gjëra. Kam kaluar shumicën e fillimit të të 20-ave në një gjendje të ulët energjie dhe depresioni të lehtë. Unë ia atribuoj si 80% të saj faktit që isha PMOing dy herë në ditë. Tani që kam ndaluar, unë kam qenë duke ushtruar, duke qenë më social, dhe në përgjithësi duke shijuar jetën.

Së dyti, unë jam duke gërmuar me të vërtetë në të gjitha gratë. Ka gra kudo! Shumë janë të mrekullueshëm. Kur bëja PMO vazhdimisht, unë do të kritikoja gratë në kokën time. Si, si nuk ishin tërheqëse. Tani trupi im thjesht më tregon se kë më duket tërheqës, dhe disa prej tyre më befasojnë! Përsëri, unë nuk jam magjikisht një lojtar masiv. Por pjesa ime që është e mirë me gratë është më e lehtë për t'u përdorur. Dhe unë kam shumë më shumë guxim. Unë mendoj se vjen deri te frika ndaj dëshirës - cila është më e fortë? Frika ende nuk ka ndryshuar shumë. Por dëshira më në fund po heq ekuilibrin… drejt ndërmarrjes së veprimeve. Dhe kjo është një ndjenjë e jashtëzakonshme.

Së treti, dhe më e rëndësishmja, më në fund kam marrë jetën time së bashku. Puna ime është sfiduese dhe e dobishme, dhe unë isha në gjendje të përballoja sfidat e mia. Të ushqyer nga energjia ime, gjërat thjesht duken shumë më të mundshme. Po mendoj gjithnjë e më shumë!


Një vajzë thjesht më pyeti.

Unë punoj në një ndërtesë zyrash që ka biznese të ndryshme në katin tim. Vetëm tani, një vajzë me të cilën kam folur vetëm kalimthi hyri, më pyeti nëse doja të kapja drekën diku, buzëqeshi kur thashë po dhe u largova menjëherë.

Unë nuk e di se çfarë ishte, por sinqerisht nuk mendoj se diçka e tillë do të kishte ndodhur para nofap. Ndoshta ishte besimi im që shkëlqente ose fakti që kur e kam angazhuar atë në bisedë rastësore kam qenë në gjendje të krijoj kontakt të fortë me sy dhe të flas lehtë. Çfarëdo që të ishte, sigurisht që më bëri të ndihem mirë.


Mosha 29 - Unë i kam lënë të gjitha. Depresioni i rëndë 80% është zhdukur.


Shumë njerëz e bëjnë këtë për vajzat, unë e bëra sepse ankthi im ishte i madh dhe depresioni im më bëri të izoluar jashtëzakonisht. Unë jam 21 vjeç dhe po përdor pornografi për rreth 7-8 vjet. Nuk e di në cilën ditë je, por pasi goditi një vijë serioze (e imja ishte dita 43), gjithçka hapet për të qenë e sinqertë. Ankth zero, depresion zero. Po, ju keni ditë të pakta por ato kalojnë pas një ose dy ditësh. permalink


Ankthi i zvogëluar pa masturbim !!!

Përshendetje Botë! Unë jam Khurana, nga India, 19 vjeç. Kam ankth shoqëror nga 2 vitet e kaluara. Gjithashtu unë masturbohem mjaft shpesh nga 5 vjeç. tani kam ndaluar masturbimin dhe pornografinë për 2 javë, dhe kam vërejtur një rënie të ankthit tim? Pra, a është i lidhur ankthi me masturbimin .. a është bcoz që unë masturbohem shumë kështu që kisha ankth shoqëror ???


"Bir, kjo është më e lumtura që të kam parë në dy vjet" - Babai im

Fillova dy ditë më parë dhe e kam marrë seriozisht që nga ajo kohë. Rastësi? Unë nuk mendoj. Nofap punon.


Të flasësh me vajzat është shumë më e lehtë dhe ndihem më tërheqëse dhe e fuqishme. Një gjë tjetër që kam vërejtur është se unë mund t'i shikoj më lehtë njerëzit në sy, dhe si pasojë unë nuk jam duke menduar vazhdimisht për atë që ata mendojnë për mua. Përveç gjithë kësaj unë jam akoma i njëjti. Unë kam bërë seks tashmë në rindezjen time dhe kjo është arsyeja që po e bëj këtë: të kem më shumë seks me gra të vërteta


Nofap - kura për Ankthin Social?

Unë jam me pushime tani dhe nuk kam flirtuar me ndonjë vajzë për një kohë, por NoFap padyshim që ka rritur besimin dhe motivimin tim. Kam një ankth të lehtë shoqëror dhe NoFap po ndihmon vërtet.


Lidhja midis ankthit shoqëror dhe ndarjes

Mora vendimin për t'i dhënë fund varësisë sime nga PMO për një numër arsyesh, por shërimi i ankthit tim shoqëror nuk ishte një prej tyre. Të them të drejtën, unë as nuk e dija se kishte një lidhje midis fapping dhe ankthit tim shoqëror. Unë thjesht e konsideroja veten një person introvert dhe isha mirë me këtë. Sidoqoftë që përgjojnë në këtë bord, vura re shumë postime në lidhje me rritjen e besimit që nofappers morën pas disa ditësh abstenim.

Këtë fundjavë shkova në dëborë. Ndërsa isha në tramvajin ajror, vura re një vajzë të bukur. Ndërsa bëra dëborë në pjerrësi, e pashë atë të ndalonte dhe unë thjesht ndalova pranë saj dhe i thashë Hi! Pyeti emrin e saj dhe zhvilloi një bisedë të bukur 5 minutëshe. Unë kurrë, kurrë, kurrë nuk kam bërë diçka të tillë më parë. Biseda me një vajzë të rastit ka qenë e pamundur për mua deri më tani. Gjëja qesharake ishte se nuk ndihesha aspak e shqetësuar, biseda madje kishte disa momente të heshtura dhe nuk ndieja dëshirën për të dalë me diçka të zgjuar për të thënë. Nuk ndieja asnjë presion, asnjë ngathtësi. Ende nuk mund ta besoj atë që sapo ndodhi. Me të vërtetë u ndjeva si një superfuqi. Një superfuqi kaq e mrekullueshme për të pasur, tani kam frikë se mund ta humbas atë

Ju lutem më siguroni se për sa kohë që nuk bie në varësinë time nga PMO, unë e mbaj këtë superfuqi.

GUY 2)

Një gjë që unë e di me siguri, është se sa herë që shkoj për PMO 2 dhe 3 ditë pasi ta bëj atë thjesht nuk mund të flas me askënd. Nuk e di se çfarë ndodh, është si një mallkim. Unë gjithmonë ndihem kaq i shqetësuar dhe i vështirë, nuk them asgjë interesante, unë veproj si mut në të vërtetë. Kështu siç mund ta shihni në rastin tim ankthi është shumë i lidhur me PMO, edhe ankthi social! Por po, me kohën dhe abstenimi, shoqërizimi tenton të mbajë vetëm përmirësimin. Vazhdoni me atë motivacion !!! Ju jeni duke bërë mirë. Lufto fort shoku im.

GUY 3)

Mendova se nivelet e besimit tim në rritje ishin një rastësi derisa lexova postimin tuaj, por duket se edhe njerëzit e tjerë po e përjetojnë atë. Awshtë e tmerrshme! Dhe pas vetëm 2/3 ditësh!

GUY 4)

Djalosh mbaje në të dhe mos u prish .. sa herë që ndiej nevojën që vij këtu dhe ri-siguroj veten se nuk jam i vetmi. është e vështirë t'i përmbahesh asaj pasi që të gjithë jemi mësuar me PMO për vite me rradhë .. dëshiron vërtet të rikthehesh në të njëjtën pozitë ku ishe? PMO ul testosteronin tuaj, gjë që ju ndihmoi në atë bisedë, nëse qëndroni të fortë edhe për 2 ditë (gjithsej 7 ditë) nivelet e testosteronit do të rriten si të çmendura dhe kjo do ta rrisë atë "superfuqi" në një nivel krejt të ri ..

GUY 5)

Pak më shumë se 2 javë, nuk mund të them se kam vërejtur një ndryshim të madh në ankthin shoqëror, edhe pse kur fillova për herë të parë; pas disa ditësh unë isha padyshim më bisedues me njerëzit, duket se u ktheva më parë tani, por siç kam dëgjuar ka shumë ngritje dhe ngritje të këtij procesi, unë shpresoj që pas një kohe do të Kthehu!

GUY 6)

Po, në të vërtetë bëhet më mirë. Shumë më mirë. Ndihem sikur të kisha "ankth normal" që besoj se shumica prej jush po e përshkruan këtu, jo atë që kam (lexo shumë më keq), do të krisja ndonjë vajzë tani. Por meqenëse nuk kam ankthin normal, duhet të lehtësohem të jem përsëri normal. Shpresojmë që pas disa muajsh të mund të raportoj të njëjtën gjë që bëtë tani.

GUY 7)

Kur isha në shkollë të mesme, isha President i shumë organizatave, një udhëheqës, më pëlqente të isha në rolin e menaxherit, etj ... por pas shumë vitesh hutimi shumë i mirë në kolegj, u bëra shumë i shqetësuar nga shoqëria, introvert dhe depresion. Tani unë jam 23 vjeç, e papunë, nuk kam të dashur, thith.

Unë mund të marr këshillën tuaj dhe të ndaloj përfshirjen e PMO-së ... shpresoj se mund ta kthej besimin tim!

GUY 8)

Unë jam si në ditën e 60 diçka dhe unë jam duke ndier i artë. Kam qenë duke folur me pula, dhe thjesht ppl në përgjithësi pa ndonjë presion, dhe vetëm duke qenë argëtues dhe duke thyer shaka. Mos e merrni jetën shumë serioze - është vetëm një udhëtim. (udhëtimi më i mirë ndyrë i të gjitha kohërave!)


Unë kurrë nuk e kuptova arsyen pse isha kaq i ndrojtur dhe i qetë ishte për shkak të Kryeministrit. Asnjëherë nuk kam menduar se jam mjaft i mirë për askënd. Mendova se isha shumë e shëmtuar, ose shumë e mërzitshme. Ndjeva sikur nuk do të isha dashur kurrë. Kështu që thashë “Vidhos. Ditët e mia të PMO kanë mbaruar. ” Dhe lë.

Unë gati jam përsëritur disa herë, por gjithashtu e di se çfarë po shkon keq dhe e rregullova atë. Një javë më parë sot, pata fatin të fitoja të dashurën time të dytë. Këtë herë megjithatë, ne thjesht klikojmë. Reallyshtë me të vërtetë mirë dhe, si e virgjër, kjo është me të vërtetë emocionuese. Jam bërë një person krejt tjetër. Jam më i zhurmshëm, më energjik, më i qartë. Unë nuk jam shoqërisht i vështirë. Mund të konfirmoj që rindezja është ndoshta një nga vendimet më të mira të gjithë jetës sime.


Ditët e përfunduara 90!

Pra, çfarë ka ndryshuar? Kam më shumë kohë të lirë. Ndihem sikur pothuajse nuk ka më ndryshime të humorit. Ankthi gjatë ndërveprimeve shoqërore është përmirësuar, edhe pse nuk ishte me të vërtetë problem edhe para fillimit të nofap. Mjerisht, ende nuk ka të dashur, por kjo ndoshta për faktin se nuk më pëlqen shumë të shkoj në disko ose klube.


Ditët e 56, 36 vjeç, Ëndrra e parë e lagët e jetës sime!

Unë do të thoja se kjo është mjaft një reboot. Më në fund e kam lejuar trupin tim të pranojë atë që do të bënte natyrshëm. Të dëbohet kur duhet të dëbohet, jo e detyruar. Më shumë si Old Faithful… thjesht duke ndjekur ritmin e natyrës.

Në një tjetër shënim, siç kanë raportuar burra të tjerë këtu, kam ndjerë një ndryshim të mahnitshëm në disponimin tim të përgjithshëm gjatë ditëve të fundit 56. Një ndjenjë e re e besimit. Një ndjenjë e integritetit jetësor. Një ndjenjë e virtytit. Ashtu si unë mund të shoh njerëz në sy tani (pa imazhe të notimit pornografik me kokën time). Interesante, megjithëse herë pas here kam këto ndjenja shumë intensive të zgjimit, ironikisht, ndihem shumë më pak e fokusuar në seks, por më shumë të fokusuar në kujdesjen e mendjes dhe zemrës sime, dhe në takimin me gruan e duhur.

Kjo me të vërtetë ka ndryshuar jetën!


ndërlidhje Vetëm 11 ditë

Gjithmonë kam vërejtur se kur ndaloj të masturboj në pornografi, cilësia e jetës time rritet. Për shkak se kjo gjithmonë ndodh kur ndalem, këto janë gjërat që ndryshuan në jetën time (jo një efekt placebo).

1) Sesionet e mia të gjumit janë kthyer në normale. Përpara, shpesh do të shkoj dhe pastaj do të shkoj në gjumë në 4 në mëngjes, të zgjoheni rreth 1 ose 2 pm të lodhur dhe të hiqni dorë nga dita. Tani unë zgjohem rreth 9 energized (më mirë se më parë, por ende jo në nivelin që unë dua).

2) Emocionet e mia janë kaq shumë më tepër në kontroll. Para se unë do të zemërohesha shumë shpejt me anëtarët e familjes sime ose do të irritohesha nga gjërat e vogla. Tani ndiej se hormonet e mia po fillojnë të qetësohen. Unë jap më pak një qij për gjërat negative dhe jam mënyrë më pozitive.

3) Mund të konfirmoj që hormonet e mia kanë filluar të nivelohen sepse kam pasur puçrra të tmerrshme për 5 vitet e fundit, dhe brenda 10 ditëve, ajo pothuajse është ndalur plotësisht !!! E PABESUESHME pasi kam qenë te dermatologët shumë herë dhe më janë përshkruar 4 antibiotikë të ndryshëm. Lëkura ime është më e qartë se kurrë.

4) Besimi dhe aftësia ime për t'u shoqëruar me njerëzit janë përsëri në nivelin që ishte para se të shkoja në "vitet e adoleshencës". Unë aktualisht jam 19 vjeç, por kur isha më i ri para varësisë nga fap, unë isha në krye të klasës sime dhe bëja miqësi lehtë. Isha në gjendje t'i bëja njerëzit gjithashtu të qeshin shumë. Sa herë që do të arrija, të nesërmen, urreja të dilja dhe të shoqërohesha dhe shpesh "hidhja" miqve të mi. Preferoja të mos ndërveproja me njerëzit. Depresioni im (luhatet çdo ditë) i cili vura re se po përkeqësohej dhe përkeqësohej me kalimin e viteve më në fund po fillon të zhduket (për 10 ditë! Nuk mund ta besoj).

5) Për herë të parë në vite, shkova në qendër tregtare dhe u godita nga një vajzë nga shkolla e mesme të cilën nuk e kam parë prej një viti. Ajo flirtoi mjaft por unë nuk isha e interesuar që ajo të ishte shumë e sinqertë.

6) Nivelet e mia të testosteronit po rriten dhe zëri im ka filluar të bëhet pak më i thellë. Thjesht nuk e kuptoj se si po ndodh e gjithë kjo brenda 10 ditësh. Unë gjithmonë kam shikuar i ri për moshën time, por tani mendoj se ishte e gjithë kjo defekt i tepërt që po ngatërrohej rreth niveleve të mia të testosteronit.

7) Varësia ime ndaj ushqimit (problem i ligjshëm për mua) ka filluar të zhduket. Unë nuk kam më dëshirë vazhdimisht për të ngrënë ushqim të keq dhe mbi të ngrënë. Unë shpesh shkoj në palestër për të ekuilibruar ushqimin tim të tmerrshëm më parë, por ai ende po shkatërronte trupin tim. Në 10 ditët e fundit unë kam humbur 10 Pounds! Unë kam qenë duke lënguar fruta dhe perime dhe trupi im po ndryshon SHPEJT!

8) Për shkak se marr më shumë iniciativë dhe jam më pak dembel, arrita të marr punën time të PAR në ditën e 8! Unë kam kërkuar punë për 2 vjet dhe mbase mund të jetë thjesht një rastësi, por mendoj se më së shumti besimi dhe iniciativa ime që ndryshuan pa asnjë fap që më ndihmuan të gjej punën.

Unë e di që kanë kaluar vetëm 10 ditë, kështu që mund të jetë e vështirë për disa prej jush të më besojnë, por më besoni ose jo, nuk më intereson! Kjo me të vërtetë ka ndryshuar jetën time dhe ajo që më entuziazmon është se çfarë niveli do të jem për 30 ditë, dhe pastaj 90 ditë, dhe pastaj 1 vit. Kush e di! Unë kurrë nuk jam duke u kthyer në pornografi.


Pra, javët 4 të nofap, duke thyer një 3 muaj të gjatë 3 ditë magji?

Më në fund kam dalë nga rrethi 3 ditor në të cilin isha! Tani kam përvojë të mjaftueshme tani që thjesht të konfirmoj që fapping i bën aftësitë tuaja me gratë më keq, dhe, natyrisht, mos fapping i bën ato më mirë nëse jeni duke u përplasur në radhë të parë. Ju bllokon mendjen në shumë mënyra të panevojshme. Por unë kisha një periudhë 46 ditore, ku gjithçka ishte e mrekullueshme, por më pas rashë në një model për disa muaj, dhe pa e vërejtur vërtet, aftësitë e mia me vajzat gradualisht ranë.

Tani kam biseduar me disa vajza javët e fundit, dhe papritmas ka pasur një shkëndijë mes nesh, pak a shumë e fortë. Kjo është gjërat që unë po i vë në rregull për njeriun! Gjithashtu, unë jam bërë shumë më aktivisht kreativ, dhe po bëj përsëri muzikë. Unë madje mendoj se zëri im mund të jetë më i mirë se më parë! 😀 Thuaj çfarë të duash, por për mua, kjo mut funksionon. Unë e kam provuar atë, kam ndjerë një ndryshim të madh midis mënyrës jofapping dhe fapping të jetës. Qëndro i fortë, sepse fitorja është në sy!


Kohëzgjatja e Raportit 60 të Ditës

Ndryshimi më i dukshëm që kam vërejtur gjatë vijës time aktuale të noFap është se nuk e vë veten më poshtë! Unë kam shumë më shumë besim tani sesa para Nofap. Kam vërejtur që që kur kam filluar NoFap, vazhdimisht kontrolloj veten në pasqyrë dhe jam i habitur se sa bukur dukem. Gjithmonë i them vetes “dreq! Unë jam më seksi se qij! Nuk mund të besoj se jam edhe beqare! Si mund të më rezistojnë vajzat ?! ” Unë e di se është e çuditshme, por kjo është ajo që vura re, gjatë brezit tim nofap, unë thjesht kam këtë besim, më pëlqen ajo që shoh në pasqyrë, jam rehat në lëkurën time,

Mund të them që gjërat e vogla për veten time nuk më shqetësojnë siç kanë përdorur edhe ata (imazhi i trupit, shumë i dobët, gjithashtu ky, gjithashtu se BS)

Para Nofap pastrohesha dhe praktikoja higjienë të mirë, por tani kujdesem për pamjen time si FUUUCK! Unë blej rroje pas rroje, bëj prerje flokësh profesionale në mënyrë që të dukem mirë, rregulloj flokët e fytyrës për t'i bërë të duken sikur dua, vishem aq e freskët, aq e pastër, tani vesh kapele të ndara, sepse tani po ndjehem vetë, KONFIDENC SO SHUM!


http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/yf9r0/90_days_reporting_in_brutally_honest/

Tani, pas 90 ditësh pa pornografi / masturbim, nuk do të them se jam pa ankth. Por u zvogëlua si 80% nga sa ishte. Me këtë ritëm do të jem pa ankth shumë shpejt. Prandaj, më lejoni të bëj një listë të vogël për ta bërë këtë më të lehtë në sy.

 • Shumë pak ankth
 • Boner në çdo kohë
 • Besim
 • Dëshira për të takuar njerëz dhe për të dalë (unë nuk isha aq SAP si disa prej jush, por nëse jeni jashtëzakonisht SAP dhe tre muaj nuk e shkurtoni, rrini aty)
 • 100% rritet në ndjeshmëri
 • Radari i zbulimit të grave (çdo vajzë brenda një rreze prej tridhjetë oborre do të vërehet menjëherë)
 • 100% rritet në fokus (nuk ka më ADHD si simptoma, tani unë mund të përfundoj gjërat që unë filloj)

Dita 49-Jeta vetëm vazhdon të përmirësohet

Hej djema, gjithçka po shkon mirë. Ndihem mrekullueshëm. i qetë, i sigurt, një suprem duke ditur se gjithçka do të funksionojë… madje edhe më mirë sesa pritjet e mia. Lëkura ime duket e mahnitshme, unë jam dukshëm e ndezur, unë natyrshëm qëndroj më e gjatë, zëri im tingëllon mahnitës, ndihem si gjeni, aftësitë e mia të të folurit janë përmirësuar me një goditje të gjatë, njerëzit janë një milion herë më të bukur për mua, unë trajtoj emocionet e mia kajillion herë më mirë.

nuk ka fjalë për të përshkruar si ndihem. DHE unë jam vetëm në ditën 49 !!!!! Ajo merr më mirë se kjo? !! ??!?!?!

Nuk do ta ndryshoja këtë përvojë për asgjë

gratë më shkatërrojnë rëndë. ata janë vetëm në frikë nga ekzistenca ime lol. çdo herë që jam rreth grave, ata nervozohen, grinden, shikojnë, shikojnë larg, lenë rrobat e tyre, pushojnë, më japin syrin e dreqit-në-fenerët, ose duken klasike të doggy-bowl . Unë ju premtoj, nuk jam aq i mirë (ndoshta unë jam?). megjithatë, ndihem sikur jam djaloshi më i nxehtë përreth. bask në ambjentin tim botë lol. 22 kapur nga kjo: edhe pse unë jam duke fituar aq shumë besim, unë ndjej aq humbi. ndihem tepër zemërbutë.

mendoj se kjo është ajo që ndodh kur ju jeni duke mbajtur një muaj e gjysmë të spermës në testiset lol.

pjesa me e mire eshte qe nuk dua asnje prej tyre. qëllimi im i parë i rindezjes = marrja e grave. Qëllimi i dytë i rindezjes = gjeni gra me cilësi më të mirë.

te gjitha jane femra te mahnitshme, mos me keqkuptoni.

para, unë do të merrja çdo gjë që më është dorëzuar. Tani, jam shumë më picky. dua një mbretëreshë. Unë dua një grua të bukur, vetë-besimtare, të fortë, por të përulur.


E humbur 20s time dhe 30s fapping

Unë kam që, gjatë disa viteve të fundit, kanë qenë në gjendje të grumbullojë energji për disa raunde të NoFap (pa e quajtur atë, natyrisht). Për fat të keq, suksesi im ka qenë i kufizuar. Unë një herë isha abstenuar nga pornografia për një muaj, duke vazhduar të masturboj si një lirim stresi. Kjo ishte vite më parë tani, por ajo qëndron në mendjen time si një vend i ndritshëm. Kjo ishte pika ku kuptova, së fundi, se kishte një lidhje shumë të fortë midis depresionit tim dhe sjelljeve të mia të ZKM-së. E dija këtë sepse pas disa javësh pa pornografi, unë fillova të ndiej një ndryshim në jetën time. Por shumë e vështirë për mua, dhe unë u rilampa, dhe u ktheva përsëri në errësirë ​​për disa vite të tjera. Lufta ime ka qenë e mbyllur që nga ajo kohë. Unë mund të kaloj vetëm një javë, pa asnjë PMO fare. Por mbaj relaps.


Raporti 90 Ditor - Depresioni dhe Nofap për një jetë të re.

Unë jam 16. Kam pasur një jetë të mirë. Por viti i fundit ka qenë më i vështiri ndonjëherë. 2 shokë në depresion të rëndë (të cilët u përpoqa me të gjitha forcat për t'i ndihmuar për të marrë ndihmë), dhe unë gjithashtu duke qenë në depresion, së bashku me sulmet e ankthit shpesh. Fillova nofap i dëshpëruar. Kjo ishte 90 ditë më parë.

Unë kurrë nuk më pëlqen fapping ose pornografi. Thjesht e urreja. Të ashtuquajturat "përfitime" kurrë nuk i kaluan më shumë sesa do të ndihesha më pas. Pra, nofap ishte shpëtimtari im. Një rrugëdalje nga kjo depresion. Ose kështu mendova.

Nofap më ka ndihmuar të përballoj probleme në jetën time. Nëse ata janë social ose emocional. Nuk kam më nevojë për lirim emocional, duke më detyruar të përballoj problemet e mia. Depresioni është një sëmundje e drejtë, por unë mendoj se depresioni im rrjedh nga ankthi dhe nofap më ka ndihmuar të zvogëlohem në atë në përgjithësi.

Ndihem si një person më i mirë. Tani mund të flas me njerëzit. Do ta përdorja goditjen si patericë për të shpjeguar pse isha kaq i vështirë. Pa të, unë mësova se si të merrem me të qenit i vështirë. Unë kam qenë më i interesuar në pasionet e mia (muzikë, vrapim).

Por vetëm nofap nuk është përgjigjja. Jam akoma në depresion. Por ndihem jashtëzakonisht më mirë. Nofap po më ndihmon të bëj fusha të tjera të jetës sime më të mirë. Jam përpjekur të rregulloj marrëdhënie të këqija me miqtë dhe familjen dhe jam përpjekur të punoj më shumë në shkollë për të shmangur stresin (jam në klasa shumë të larta në shkollë).

Mos më keqkupto. Kjo nuk zëvendëson ndihmën profesionale. Por nuk mund të dëmtojë. Nëse ndonjë gjë, kjo do të shtojë një qëllim në jetën tuaj.

Tl; Dr: Udhëtimi im nëpër tokat mistike të Nofapit po më ndihmon të gjej rrugën time nga mjegullat e Depresionit

PËRGJIGJE 1)

Depresioni është lehtësuar edhe këtu! 17 këtu, dhe unë kam qenë duke u përpjekur të arrij në 90 gjatë 3 muajve të fundit dhe vija ime më e largët ishte 37 ditë që përfundoi një ditë më parë. Edhe pse kam pasur përsëritje këtu dhe atje, me siguri mund të them se kjo ka qenë përvoja më e mirë e ndryshimit të jetës ndonjëherë, më në fund po motivohem të bëj gjërat që dua dhe më interesojnë. Nofap sigurisht nuk është një ilaç për të gjitha , por me siguri ju lëviz në drejtimin e duhur.

PËRGJIGJE 2)

Unë u diagnostikova me Depresionin e Madh nga një psikiatër (kjo ndodh në familjen time, babai im dhe nëna e tij gjithashtu luftuan me të) dhe keni të drejtë, vetëm nofap nuk do ta shërojë atë, por sigurisht që ndihmon. Shërimi i depresionit është shumë modal - pa plumb magjik. Duhen stërvitje, meditim, marrëdhënie të shëndetshme me familjen dhe miqtë, ushqimin e duhur dhe për të gjithë të rinjtë (dhe burrat më të moshuar!) Sigurisht që unë do të rekomandoja nofap.

Jam shumë i lumtur që i keni gjetur idetë prapa nofap në një moshë kaq të re, ka shpresë për brezin e ri! Vetëm ditën tjetër lexova një histori nga një nofapper 20-vjeçar i cili tha se në moshën e lartë ai shkonte në banjë dhe shikonte videot e pornografisë në iphone të tij. Unë jam 34 dhe e di nëse një teknologji e tillë ka qenë rreth e rrotull kur isha në moshë të vogël do të isha në një formë shumë më të keqe sesa tani.


LINK

Hy, thjesht dua të them diçka për mua. Unë jam 17 vjeç dhe kam filluar të bëj pornografi, mendoj se për 3-4 vjet ose më pak nuk e di se ka qenë një kohë kur kam shkelur si 2-3 herë në ditë dhe nuk kisha asnjë ide që ndikonte une Nuk kisha ide se çfarë ishte vetëvlerësimi, besimi te një mashkull.

Unë isha duke filluar shkollën e mesme Unë kisha shumë emocione të larta kur po përpiqesha të flisja me një vajzë, nuk po kontaktoja sytë me vajzën që gjithmonë shikoja në mure, në cicat e saj dhe ajo e vuri re atë por ajo nuk e bëri mos thuaj asgjë dhe gjithashtu unë isha vërtet i shqetësuar që mund ta shihje atë. Kisha një puçrra të keqe dhe për shkak të kësaj nuk më pëlqente shumë të flisja me askënd për shkak të mënyrës sesi po shikoja.

Vetëm një vit më parë ose diçka e tillë pashë këtë video në reddit Your Brain on Porn dhe kjo ishte kur kuptova se masturbimi ishte shkaku për mua. Të gjitha simptomat ishin aty, pa vetëvlerësim, pa besim, i shqetësuar, shumë i frikësuar për të thënë asgjë, gjithnjë interesohej për atë që njerëzit mendojnë për mua. Kam marrë vesh për këtë nënreditim, / nofap.

Unë me të vërtetë po përpiqesha, por nuk mund të merrja më shumë se 2-3 ditë ishte e pamundur dhe pastaj pashë një postim në reddit nga / gonewild dhe kjo më theu përsëri unë po e shikoja çdo ditë në foto me vajza dhe dëshira ishte madje më e madhe për të fap menjëherë. Pas kësaj unë pashë foto me mashkull + femër atje duke bërë seks dhe pastaj mendova për mua se çfarë dreq po bëj ajo që është jeta ime seksuale dhe nga atje të gjitha filluan për mua. Unë ende shikoj gonewild por nuk dua të masturbohem vërtet mund ta kontrolloj atë.

Unë nuk kam masturbuar për 12 ditë dhe ndihem shumë mirë me veten time, disa ditë më parë isha me vëllain tim në qendrën tregtare duke kontrolluar gjërat për rrobat dhe ato që doja të merrja për veten time dhe shoh këtë vajzë bjonde që vjen drejt meje dhe po i thosha vetes duhet të flas me këtë vajzë zemra ime po rrihte kaq shpejt dhe pasi ajo kaloi pranë meje vrapova pas saj dhe bisedova me të rreth 10 minuta pasi e ftova atë për një pije dhe ajo pranoi, ne ndryshuam numrat dhe tani ajo më dërgon me mesazhe çdo ditë dhe ajo dëshiron të dalë më shpesh. Unë ende nuk mund ta besoj këtë, por vërtet mendoj se timeshtë koha ime tani të humbas virgjërinë.

Unë me të vërtetë ju uroj fat të mirë me udhëtimin tuaj dhe nuk e humbni besimin edhe nëse keni thyer herë pas here.


LINK - Jam 8 ditë dhe dy gjëra kanë ndodhur që jam i bindur se nuk janë në kokën time. Zëri im ka ndaluar së plasuri aq shumë dhe është bërë pak më i thellë dhe më autoritativ. Ndjej që fjalët e mia kanë ndikim tani. Dua të them, është delikate, nuk është se mund të gjej një punë në radio tani, por besoj se është e vërtetë.


Mosha 18 - Ankthi shoqëror / Sulmet me panik pothuajse janë zhdukur. Më të sigurt, Notat u përmirësuanLINK - Dita 12 tani, duke u afruar me më të mirën time të mëparshme prej 14 dhe duke u ndier mirë. Tani po shoh vajza në një dritë tjetër, kjo është e sigurt. Po i mendoj si të bukura apo të bukura, jo të nxehta. As nuk më duket se më frikësojnë. Unë mendoj se kjo varet nga kontakti me sy.

Para nofap, isha i tmerrshëm në kontakt me sy për shkak të pasigurive të mia, mendoj. Unë gjithmonë do të shikoja poshtë ose madje edhe gojën e njerëzve kur flasin. Tani po mbaj kontakte masive me sy, si gjatë gjithë kohës, dhe po shoh bukurinë tek gratë shumë më qartë. Po mbaj më mirë biseda të mirëfillta.

Natën e kaluar, shkova vetë në një festë ku unë njihja fjalë për fjalë vetëm një person dhe të gjithë të tjerët e njihnin njëri - tjetrin - diçka që zakonisht nuk do ta mendoja ta bëja. Unë fola dhe flirtova me kaq shumë vajza, gjithashtu mora një numër telefoni. Gjërat po punojnë mirë!


më në fund nisi të merrte superfuqitë.

Sapo kaloi javën e kaluar duke qëndruar në një hotel me backpackers, duke ndarë dhomën e krevatit 12, duke u takuar, duke folur me njerëz të rinj çdo ditë. një vend i tillë i mirë për të rritur besimin, të shkatërrojë ankthin social dhe të bëhet më socialisht në ikje.

Para kësaj, unë nuk kam bërë asnjë punë që nga shtatori, por asnjëherë nuk kam vërejtur ndonjë nga këto kompetenca, sepse jetoj në një fshat të izoluar në mes të njohurive.

faleminderit për jo-fap për të shtyrë mua nga fshat dhe në të qytetit, unë wouldnt kanë pasur topa dhe dopamine (motivim) ndryshe


Ditët e 44: Besimi u rivendos.

Unë bëra diçka kohët e fundit që nuk kam bërë kurrë më parë: takim të shpejtë. Unë kam dëgjuar histori tmerri, por mendova se do ta provoja. Duhet t'ju them, mendoj se kam dalë mjaft mirë. Duke parë prapa, gjëja që më bëri përshtypjen më të madhe është se sa më i sigurt jam se më parë. Kur takoja gratë, shoqërisht ose në bare / klube / etj., Unë isha duke u zvogëluar vjollcën-ndrojtur, sytë e rrëzuar, duart e palosura, sjellja e dobët. Shikoj tani dhe e kuptoj, arsyeja pse gratë nuk ishin aq të interesuara për mua më parë është sepse unë po dërgoja të gjitha sinjalet e gabuara. Tani, pjesërisht për shkak të nofap, dhe pjesërisht për shkak të të mësuarit në lidhje me lojën joshëse (në thelb se si të veprosh i sigurt ndërsa je në rrugën tënde për tu bërë vërtet i sigurt, d.m.th. ta falsifikosh derisa ta bësh), unë e kuptoj se kufiri juaj i vetëm është vetvetja.

Krahasuar me djemtë e tjerë atje, isha pak mbipeshë (thjesht një bark birre), e qartë që nuk shkoja shpesh në palestër (pa biceps të fryrë). Por unë e kompensova atë duke qenë e veshur mirë dhe duke përdorur një personalitet shumë të mprehtë, duke bërë shaka të mprehta me secilën vajzë që takova.

Nofap nuk është magji, por unë ndjehem sikur gjërat ndryshuan vërtet për mua gjatë 44 ditëve të fundit. Si çdo gjë në jetë, ju merrni nga ajo që vendosni në të. Nëse thjesht nuk bëni asgjë dhe asgjë tjetër, mos prisni që supermodelet të shpërblejnë menjëherë zgjedhjen tuaj. Por nëse punoni shumë për të përmirësuar veten, vazhdimisht, çdo ditë, do të filloni të zbuloni talentet që keni pasur gjatë gjithë kohës. Siç e kuptova në ngjarjen e takimit me shpejtësi, dhe kur shkoj në bare / restorante / etj në ditët e sotme, unë kam filluar të vërej tek burrat të njëjtën sjellje të dobët dhe personalitetin e ndrojtur që kam pasur. Do të doja t'i hiqja mënjanë dhe të kisha ndonjë mençuri për nofap, etj. Unë mendoj se përhapja e fjalës për nofap, në një mënyrë diskrete, do të përmirësojë vërtet jetën e shumë burrave.


Dita 8: Unë mund të flas me gratë më mirë

Ditët e fundit kam vërejtur se jam në gjendje të flas me gra që më interesojnë. Unë nuk jam aq i ndrojtur sa isha, nuk kam aq frikë të jem vetvetja, në të vërtetë jam qesharak ata (unë jam tipik qesharak por jo rreth grave që më interesojnë). Kështu që unë mendoj se ky është një motivues i mirë për pjesën tjetër të / r / nofap për të vazhduar me të. Ka vërtet arsye të mira për të ndaluar! 🙂

Unë e di që të jesh në gjendje të flas më lehtë me gratë është një gjë vërtet e bukur, por motivuesi më i madh për mua është mendja ime. Kur unë jam duke parë pornografi dhe duke goditur ndonjë grua që shoh në jetën reale automatikisht shndërrohen në gjëra seksi në mendjen time dhe gjithçka që mund të mendoj është seksi me to. Kjo nuk është një mënyrë e mirë për të jetuar. Unë kam qenë duke vërejtur më tej dhe më tej unë të largohem nga fapping dhe pornografi të pastër dhe të pastër mendjen time merr. Ndihet e mahnitshme. Me të vërtetë


IdiotInAJeep Ditë 39

Unë kam kaluar një turqi të ftohtë në fapping dhe pornografi për një kohë tani dhe pikëpamja ime për jetën ka ndryshuar plotësisht. Për herë të parë në jetën time ndihem i sigurt duke folur me njerëzit dhe jam në gjendje të mbaj një bisedë të mirë pa u shqetësuar dhe çmendur. Unë nuk jam kuruar kurrsesi, por gjeldeti i ftohtë mund të funksionojë për këdo, thjesht gjeni diçka tjetër për të bërë me kohën tuaj që është konstruktive dhe bëjeni atë.


Depresioni im më mbajti mbrapa për shumë vite, por tani mendoj se është zhdukur dhe është zëvendësuar me energji dhe motivim


Dita 80 + dhe duke vërejtur disa ndryshime të mahnitshme neurologjike

Doja të ndaja përvojat e mia në ditët e fundit, sepse për mua personalisht nuk ka qenë asgjë mahnitëse. Për të filluar, unë kam pasur një ankth masiv shoqëror që kur më kujtohet. Unë gjithmonë e luftova atë, por unë isha gjithmonë duke e falsifikuar.

Ajo që po vë re tani është një ndryshim masiv në aftësinë time për të bashkëvepruar me njerëzit. Më së shumti vërehet kontakti me sy ... Do ta lexoja në mendjen tuaj, por i ngjan natës dhe ditës. Duke filluar disa ditë më parë, unë sapo fillova të krijoj kontakt me sy me pothuajse të gjithë dhe u ndjeva e natyrshme. Doja, në vend të asaj që kam bërë gjithë jetën time të rritur, e cila ose e detyrova atë, ose ta filloja dhe të shikoja larg duke supozuar se po bëja diçka të turpshme ose të gabuar. Tani papritmas thjesht nuk jap asnjë mut.

Nuk është e përsosur megjithëse, unë ende mund të ndiej që blloqet në kokën time goditen pas një sekonde apo më shumë, por më shpesh sesa jo thjesht them natyrshëm "jo nuk do të ndalem" dhe vazhdoj deri në përfundimin e saj natyror. Kjo është me djem dhe vajza thjesht ndërveprim normal njerëzor

Përtej kësaj kur po ngisja biçikletën time dje, po kaloja njerëz dhe po përshëndesja. Ende nuk mund të buzëqesha natyrshëm / lehtë, por ndihem sikur gati e doja. Po buzëqesha me gjëra për të cilat nuk kam qenë në gjendje të buzëqeshja përgjithmonë, si një djalë që luante me qenin e tij, ose një bebe pak e lumtur në karrocën e saj. Ishte thjesht një ndjenjë e… gati euforie.

Dhe përtej kësaj unë po shikoja vajzat që kalonin pranë meje pa frikë ... duke kontaktuar syrin dhe duke e mbajtur atë pothuajse aq sa duhet. Edhe flirtuar me një vajzë në arkë dhe e mori atë për të më dhënë një buzëqeshje të interesuar.

Nuk ka asgjë të vogël për të qeshur.

Unë dua të them që akoma nuk jam atje… Kam dru në mëngjes çdo dy apo ca ditë (akoma një përmirësim i madh) dhe nuk është aq i mirë sa mbaj mend, por kjo thjesht do të thotë që më duhet më shumë kohë.

Pra, për të gjithë të tjerët që dyshojnë në vetvete ... rimbushja nuk është lineare, mund të ndodhë në faza, mund të zgjasë më shumë se 90 ditë, nuk mund ta thuash. Por e vërteta e saj unë i inkurajoj të gjithë të qëndrojnë me të.

Gjithashtu nëse dikush tjetër ka ndryshime të ngjashme drastike për të cilat dëshirojnë të flasin, ju lutemi përgjigjeni. Do të doja t'i dëgjoja për të parë se sa më tej do të shkojë kjo.

Idealisht, edhe pse ndoshta do të jem gjithmonë introvert, unë mund ta shoh veten tani duke qenë më komode në një grup të madh. E vetmja gjë që ende duhet të kuptoj se si të rregulloj është paaftësia ime për të dalë me biseda të vogla Unë thjesht nuk mendoj për atë lloj gjëje.


Nga lart fije -

Po unë e kam provuar gjënë e syve edhe pse shumë më herët. Para nofap, unë kisha lexuar për njerëzit që nuk ishin në gjendje t'i shikonin njerëzit në sy për shkak të një lloj turpi të fshehtë dhe mendova se ishte BS, dhe madje nuk e kisha vërejtur që nuk e bëra atë.

Por disa javë në, unë papritmas kuptova se isha duke kërkuar të gjithë në sy. Momenti i bukur.

Dhe menjëherë pas - bisedë spontane. Kur më parë nuk do të isha shqetësuar. Gjuha e trupit është një gjë e mrekullueshme dhe unë besoj se nëse shpreh siguri natyrshëm, njerëzit kanë më shumë të ngjarë të reagojnë pozitivisht ndaj jush, dhe ju përfundoni duke folur.

Keshilla ime? Flisni me të gjithë ata që hasni dhe që nuk i njihni tashmë. Jo vetëm njerëzit nga të cilët dëshironi diçka, ose njerëzit që dëshironi t'i "shënjestroni" p.sh. gratë.

Thjesht thuaj disa gjëra më shumë sesa do të thoshe normalisht në bashkëveprime. P.sh. në radhë, kur porosisni diçka në një kafene. Në mënyrë të qartë u thoni përshëndetje njerëzve që shihni (kur më parë nuk mendonit se ishte e nevojshme). Diçka përfundimisht do të zhvillohet. Nëse jo, çfarë rëndësie ka - ju jeni duke e bërë atë gjatë gjithë kohës.

Fije e njëjtë -

Hej! Urime për arritjen e deri më tani. Unë patjetër që mund të lidhem me ndjenjën e më shumë vetëbesimit dhe se shërimi ndodh në faza. 90 ditët janë vetëm një udhëzues, do të më duhet më shumë kohë që të kthehem në normalitet - çfarëdo që të jetë ai.

Pas muajve të 2, vura re se zgjimi nuk ishte më problem. Para se të më duhej të shtyhesha për të pushuar ose ta detyroja veten që të dilja nga shtrati, tani unë pothuajse preempt alarmin. As ka kafe, as sheqer. 5k në 6 jam dhe një punë dush të ftohtë shumë më mirë 🙂 edhe ajo përdoret për të marrë mua si një gjysmë ore për të bjerë në gjumë, por tani unë e bëj atë pothuajse menjëherë.

Fije e njëjtë -

Po, ndihem plotësisht më rehat duke parë njerëzit në sy. Strangeshtë e çuditshme se si mendja ime është thjesht më e mirë. Jam në ditën e 11-të tani, por shkova si 2 muaj pa u falur në fillimin e vitit 2012 dhe thjesht e ndjeva mendjen time plotësisht të qartë, mendësia ime ishte diçka e bukur.

Fije e njëjtë -

Po për mua kontakti me sy bëhet më i drejtpërdrejtë rreth një ose dy javë të nofap, në lidhje me hormonet dhe dëshirën time. Unë gjithashtu kam bërë disa "sfida" specifike të kontaktit me sy, vite më parë, të cilat kanë ndihmuar ta bëjnë atë një ndjenjë shumë më të natyrshme për mua. Si një shok introvert, mund t'ju them se biseda e vogël në thelb është të mendosh me zë të lartë. Driblimi i saj i cekët, i parëndësishëm, me të cilin njerëzit duan të shpërqendrojnë vetveten. Shumë prej tyre janë vëzhguese: "nxehtë sot", "Më pëlqen këmisha juaj e purpurt", disa prej tyre janë "le të ndajmë ekzistencën tonë të zakonshme me njëri-tjetrin": "pimë pizza natën e kaluar, ishte e mrekullueshme!" Nëse doni ide për biseda të vogla, thjesht vizitoni Twitter! Urime për sukseset tuaja dhe faleminderit për ndarjen me ne.


Mbi gjysmën e rrugës atje, mendimet deri më tani.

E pra si simbol thotë, unë jam 53 ditë në udhëtim dhe deri më tani ka qenë një përvojë e mrekullueshme. Dy javët e para janë më të vështirat, por sapo të kaloni, ajo shkon larg. Pas dy javëve të para ra në një depresion për rreth një javë dhe kuptova se kisha nevojë për një ndryshim të stilit të jetesës dhe se kisha nevojë të dilja nga kompjuteri. Kështu që unë bëra.

Ajo ka qenë e mrekullueshme, unë kurrë nuk kam qenë kaq social para dhe edhe pse kam kohën time të mirë dhe herë të keqe kam ndryshuar kaq shumë që kur fillova së pari.

Sa i përket efekteve anësore të nofap, unë do t'ju them se e lartë që ndjeni pas javës së parë do të zhduket dhe ju mund të keni një periudhë të shkurtër depresioni / bujë, por ajo kalon dhe nivelet jashtë dhe ju filloni të ndjeheni më mirë.

Ndjej emocione! Jam shumë e lumtur për këtë të jem i sinqertë. Para se të përdora për të shfletuar 4chan dhe për të thënë më së paku ajo fucked mua mendore. Bëhem i desensitizuar dhe gjërat që duhet të më bëjnë të trishtuar më bëri të qesh dhe gjërat që duhet të ishin zbavitëse, unë shrugged off.


ditë 40 ka qenë një betejë (postimi i parë)

Falpping u bë një patericë për mua që shkatërroi aftësinë time për të qenë shoqëror dhe e bëri edhe punën me njerëz të tjerë shumë stresues për shkak të paaftësisë time për t'u ndjerë rehat pranë të tjerëve. Në veçanti, kam humbur aftësinë për të parë njerëzit në sy dhe për të qenë të sigurt në veten time. Në përgjithësi, njerëzit mund të thonë se unë jam një person i mirë, por unë i bëra njerëzit të ndihen paksa të pakëndshëm dhe me të vërtetë po më prishte. Kështu që, unë po bëj një qëndrim dhe po marr jetën time. Unë jam aq mirënjohës sa që e kuptoj burimin e botimeve të mia. Unë kisha shkuar për të parë një terapist disa vjet më parë dhe mendova se isha i palëkundur për të qenë anti-social. Terapisti nuk më dha ndonjë depërtim dhe përfundimisht e lashë punën. Unë e di që shumë njerëz janë në pornografi dhe duket se bëjnë jetë normale, saqë kurrë nuk i kam lidhur çështjet e mia me të. Tani e di që pornografia më ka ngatërruar trurin. Unë ngeci në videot e trurit tënd dhe drita u shua.

Pra, pjesa e vështirë është ekzekutimi në planin tim të rindezjes. Unë kam qenë duke bërë mjaft mirë në planin tim. Unë i mbijetova një pagjumësie, disa dhimbje koke, epsh të ulët aktualisht dhe nervozizëm. Kam vërejtur shumë ndryshime pozitive. Zëri im është shumë më i lartë dhe më i qartë. Kjo është mjaft e jashtëzakonshme për mua. Aftësia ime për të qëndruar ballë për ballë me njerëzit dhe për t'i parë ata në sy po bëhet gjithnjë e më e lehtë. Në përgjithësi, frika ime nga takimet shoqërore po bie. Unë ende mendoj për të shmangur situatat, por ngadalë por me siguri, ndihem shumë më i aftë për të bashkëvepruar me të tjerët.

Sot, ditën 40 kisha shumë kohë për veten time. E gjeta veten duke kërkuar TV për filma me zogj të nxehtë. Pastaj fillova një kërkim në google për vajzat me abs të bukur. Kjo ishte kur më në fund vendosa që duhej të dilja nga shtëpia. Unë shkova për të luajtur disa pishina në një lokal lokal në turneun e tyre të shtunën. Unë do të mbijetoj sot dhe do të vazhdoj me stilin e jetës sime. E di që shpërblimet në të ardhmen do t'i bëjnë sakrificat të duken të parëndësishme.


LIDHJE - KjoOneHasReadRit

Okshtë në rregull të jesh introvert, dhe madje mund të jetë një gjë e mirë. Intversioni nuk është i barabartë nga aspekti shoqëror i paaftë ose antisocial. Ata vijnë nga varësia nga PMO.

Sapo kam shënuar 3 javë, e cila është më e gjata që kam shkuar që nga shkolla e mesme dhe kam vërejtur ndryshime të ngjashme. Jam akoma introverte. Më pëlqen të marr kohë vetëm dhe vetëm të mendoj - për gjithçka (dhe gjithçka). Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për ndërveprim shoqëror si p.sh. kur jam në punë ose sapo kam mbaruar detyra, nuk duket si një punë e tillë e përditshme. Unë madje befasoj veten time duke bërë biseda të vogla me të panjohur, të cilat duken kaq të lodhshme.

Kam lexuar diku që introvertët janë ende shoqërorë, vetëm se aktiviteti shoqëror (jashtë grupeve të vogla) na zbraz bateritë emocionale, ndërsa për ekstrovertët ndërveprimi shoqëror ngarkon bateritë e tyre. Pra, pas një ahengu apo mbledhje shoqërore na duhet vetëm pak kohë "ne" për t'u rimbushur.

Kjo mjafton për mua. Urime dhe Fat të mirë. Mos harroni të jeni krenarë të jeni një introvert dhe të gëzoni bashkëveprim me të tjerët


Unë u largova dhe çdo herë që bëj gjithmonë kthehem

Vite më parë kur fillova të godas isha një rrëmujë hipokondriake. Unë googled çdo simptomë dhe gjithçka që pashë në trupin tim. Kurdoherë që isha në një brez të mirë as që shqetësohesha për shëndetin tim. Për javët e kaluara nuk u shqetësova, por dje kur e lashë menjëherë kur u ktheva në rutinën e mbivlerësimit të çdo vendi në trupin tim, pavarësisht se logjika më thoshte se isha mirë. Kështu që mbaj mend pse fillova në radhë të parë. Nuk ishte për të marrë vajza, besim, apo diçka të tillë. Ishte thjesht për ta bërë veten të lumtur dhe pa shqetësime. Hipokondria thith dhe unë jam gati të bëj me të për të mirë. Kështu që mendoj se është e sigurt të thuhet tani që mbaj mend arsyen që fillova këtë sfidë në radhë të parë që nuk do të godas përsëri.


Mosha 23 - Transformohet nga vetmia e çuditshme në djalë simpatik


Të dashur Ankthi Social dhe Depresioni, Lamtumirë.

Koha më e gjatë ndonjëherë pa PMO që nga zbulimi i pornografisë 9 vjet më parë (im 23 tani). Ankth dhe depresion, askund nuk mund të gjendet. Unë jam duke jetuar jetën time më të mirë.

ITshtë vërtet PUN, GUYS!


LIDHJA - 57 ditë, përfitime

Kështu që tani pasi kam shkruar këtë postim duhet të vë një mohim para tij. Asnjë fapping nuk ishte arsyeja e vetme e përfitimeve. kam qenë medituar çdo ditë për disa kohë, ndoshta 5-6 javë. Unë gjithashtu fillova të bëja yoga disa herë në javë. Më tej hani me vetëdije tani Unë marr shumë vitamina, minerale, acide yndyrore thelbësore dhe fibra nga ushqimi im. Unë nuk e teproj, unë pushova së ngrëni ushqim të keq, si sanduiçe, biskota, petulla, nuk po ha më karamele dhe çokollata. Megjithëse konsumoj shitloads me fruta të thata, të cilat janë vërtet të ngjashme me karamelet. Nga ata që mund të merrni lehtësisht letargjik nëse hani tepër, por unë kam arritur të marr një ndjesi mjaft të mirë se kur dhe sa mund t'i ha për të qëndruar mendjelehtë dhe energjikë.

Disa javë më parë kam filluar të studioj filozofinë e objektivizmit dhe tani jam në proces të formimit të kodit tim të parimeve, i cili do të më ndihmojë të drejtoj zgjedhjet e mia për një jetesë optimale. Jam shumë e ngazëllyer për këtë dhe pres gjëra të mira nga jeta ime.

Gjithashtu diçka tjetër që vlen të përmendet. Krahasuar me shumë njerëz në grupmoshën time (unë jam 23 vjeç) jam në një situatë të ndyrë. Kam braktisur kolegjin, nuk kam para për qira dhe nuk kam punë për momentin. Asnjë kualifikim ose talent të qartë. Përkundër kësaj unë ndihem mirë për jetën time. Abstinimi nga pornografia dhe masturbimi më ndihmuan jashtëzakonisht të ndjehesha ashtu.

PËRFITIMET

 • Nuk turpërohem dhe nuk tërbohem nëse qeshem publikisht. Testuar shumë herë para grupeve më të mëdha se 45 persona. Disa shembuj të ndyrë: ngatërrimi i një dolli në dasmë, marrja e ushqimit nëpër rrobat e mia, të qenit i paaftë për të kryer diçka që kërkon nivelin nën nivelin bazë të koordinimit. Haha Në fakt ishte e gjitha qesharake për mua, madje tani i kujtoj ato gjëra si pozitive.
 • Unë jam shumë më komod në 'mini konfrontimet' shoqërore nëse dikush thotë një shaka me tim të shtrenjtë, unë kam një shans shumë më të lartë për të përgjigjur në një mënyrë të ftohtë dhe Nëse asgjë nuk vjen në mendje unë nuk jam prekur emocionalisht ose prekur shumë më pak . Tani kam tendencë të mbaj më pak inate dhe t'i lë gjërat të shkojnë shumë më lehtë.
 • Fillimi i bisedave të këndshme me të huajt është më e lehtë dhe më e natyrshme. Sa për afrimin e vajzave në mënyrë specifike, në vend që të kem një bosh në kokën time, unë marr ide kreative për atë që të them, por nuk e përfitoj shpesh nga ajo. Gjithashtu, ndjej se jam më rehat me refuzimin dhe të qenit i drejtpërdrejtë. Nuk afrohem majtas dhe djathtas, por kam një vështrim më pozitiv dhe vetëvlerësim më të lartë, sepse standardi im i asaj që është e mundur është zgjeruar.
 • Jam në gjendje të vë re dhe të analizoj emocionet e mia. Më sjell përfitime të paktën në 2 mënyra: Unë nuk përgjigjem menjëherë me një përgjigje jokonstruktive, kur kam një bisedë emocionuese dhe të ashpër me njerëz që janë të rëndësishëm për mua. Dobia e dytë është se, edhe nëse ende përjetoj depresion, trishtim, turp, faj, ai ka një element më vëzhgues për ta dhe në vend që të më shqyejë nga brenda, ai më zhyt në një mënyrë gjysmë miqësore. Kjo mënyrë është "këtu është ajo që po ndieni, ja pse po e ndjeni dhe ja çfarë duhet të bëni për ta bërë atë të zhduket". Shtë një thirrje për veprim.
 • Vetmia, nostalgjia, trishtimi u zvogëluan në mënyrë dramatike në jetën time, pavarësisht ndryshimeve që ndodhin për pjesën mbizotëruese brenda meje, jo në botën e jashtme
 • Fillova të urrej pavendosmërinë, pozicionin e pidhit dhe sjelljen e pidhit. Po ju qij "A jam unë i vetmi që mendoj se ..." GUY dhe "LIKE LIKE LIKE" GUY dhe "A jam unë apo ..." Djalë Po edhe ajo ka një pozitive. Shkalla e zvarritjes sime u ul, unë marr vendime më shpejt dhe qëndroj pranë tyre me një sukses më të lartë se më parë. Kur bëhet fjalë për vendimet e zakoneve, unë marr ndjesi të përditshme, vetëm duke ditur që kam qëndruar me vendimin tim. Unë e dua veten për këtë dhe e respektoj veten.
 • Kur shoh në pasqyrë shpesh mendoj se dukem mirë. Krahasuar me më parë, unë zakonisht do të mendoja se dukem si një humbës. Tani në të vërtetë ndihem disi mirë duke parë pavarësisht se dukem në të njëjtën mënyrë lol. Me përjashtim të mbase humbjes së dhjamit nga ushtrimet, por ti më ke ngritur këmishën për të parë që, fytyra është e njëjtë, mendoj.
 • Oh po dhe zëri im është më i thellë. Fillova ta ndieja rreth 8-9 ditë më parë. Nuk është zhdukur ende

Besimi po rritet.

Sinqerisht, unë kurrë nuk e ndjeva këtë të sigurt dhe është e frikshme si e ndyrë. Sepse unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të bëhem njeri i tillë. Nofap më dha fuqinë për të folur, për të buzëqeshur dhe për të ecur me besim. Unë madje kisha guximin t'u tregoja një vajzave që e dashuroja atë deri të shtunën dhe shkatërrova një miqësi 3-vjeçare dhe po tani po përpiqem të bëj më të mirën për të rregulluar gjithçka, por po pres jetën. Unë jam duke humbur më pak kohë për të prekur weewee tim dhe unë jam duke e përdorur atë për të qenë një person më i mirë! Ne jemi në një mision djema! NOFAP Ne mësojmë nga përvoja.

Same fije -

Unë jam në të njëjtën varkë me ju djema. Unë mund të flas më lehtë me njerëz të tjerë pa shikuar shpejt. Kontakti me sy nuk më shqetëson aq shumë dhe nuk jam aq nervoz sa më parë. Shpresoj që trendi të vazhdojë dhe të bëhemi edhe më të sigurt!

Same fije -

Reallyshtë vërtet e mahnitshme, apo jo?

Unë jam vetëm në Ditën e Tretë dhe thjesht u pashë në pasqyrë dhe isha i sigurt në trupin tim. Unë peshova veten time dhe nuk kam humbur asnjë peshë ose kam fituar ndonjë muskul. Jam saktësisht i njëjti djalë që isha tre ditë më parë fizikisht, por mendërisht është një lojë krejt tjetër me top


Besimi = Fito

Zbuloj që me vetëbesimin tim ekstra jam bërë miq më i mirë me njerëzit përreth meje, gjë që më tërheq vëmendjen nga tundimet e kompjuterit tim në dhomën time. Unë praktikisht e gjeta veten në ditën 10. Dilni, gjeni miq dhe bëni gjëra të çmendura. Humbni në atë që ka vërtet rëndësi në këtë botë.

GUY 2)

Pajtohem, po më ndihmon si e çmendur. Ankthi social (në të njëjtën masë si më parë) është një gjë e së kaluarës! Ndoshta është për shkak se e shoqërova këtë sfidë me heqjen e kanabisit gjithashtu, nuk e di por po funksionon.

GUY 3)

Ndihem njësoj. Një nga vendimet më të mira që kam marrë ndonjëherë


Ditët e 90! A duhet të shkoj për 180?

Në përgjithësi, unë vërtet e kam shijuar energjinë dhe vetëbesimin që kam fituar përmes nofap. Me të vërtetë bën mrekulli, thjesht duhet të jesh i gatshëm të jesh i fortë mendërisht dhe t’i rezistosh tundimeve.


Unë dëgjoj shumë se si njerëzit fillojnë nofap për arsyen e fitimit të besimit. Këtu janë vëzhgimet e mia

Kam vërejtur se fitimi i besimit gjithashtu ndikon në mënyrën se si e shoh veten. Vetëvlerësimi më i mirë më bën të rivlerësoj veten dhe mënyrën se si të tjerët më trajtojnë gjatë bisedave dhe ndërveprimeve të tjera. Unë kam qenë duke u mbështetur për veten time shumë më tepër dhe duke vërejtur se disa nga miqtë e mi nuk ishin aq shumë sa miqtë e mi si një mendim (duke mos folur për ty John: P). Më duhet të them që është shumë mirë që të jem më në akord dhe po marr vendime më të mira për jetën. Unë marr vendime më të mira sepse kam respekt më të mirë për veten. Kjo eshte e mrekullueshme.


vetëm dy ditë nga arritja e ditëve 200, një rivendosje!

Meqenëse isha një shkollë e mesme e zënë në punë (dhe një dembel dembel) nuk kisha gjetur kohë për të postuar një analizë të gjatë dhe të hollësishme të eksperimentimit tim të vazhdueshëm me abstinencën e pornografisë / masturbimit, por tani mendoj se më mirë të postoj diçka tani para se ta harroj.

Unë mendoj për shkak të këtyre arsyeve të bësh nofap nuk ishte një sfidë e madhe për mua, ndryshe nga shoku im që mund ta bënte atë vetëm për një javë (unë referova / R / nofap për miqtë, teehee).

2 javët e para të nofap ishin rreth javëve me ndjesinë më të mirë të gjithë jetës sime! Në të vërtetë kisha motivim të bëja atë që doja gjithmonë të bëja: të shkruaj këngë, të luaj këngë, të shkruaj poezi, të botoj poezi. Ndihesha si një autor fitues i çmimit Pulitzer për gjysmë muaj. Nuk mund të flija sepse kisha 100000x më shumë energji se zakonisht. Mbidozimi i testosteronit, dikush? Unë isha i motivuar EXTREMELY nga shtypja ime.

Pas 2 javësh jeta zbriti në normalitet me disa përjashtime: * Të jesh një fapstronaut i suksesshëm më dha një avantazh mendor ndaj të tjerëve. Kur përballem me një mashkull më alfa, unë mund të them në mendjen time "mirë hotshot vë bast që të ulesh në shtëpi në errësirë ​​dhe të masturbohesh në një cep çdo ditë të dytë. Merrni me mend kush nuk e bën atë? Unë ”* Unë padyshim që kisha më shumë kohë në duar, të cilat i kalova ca në video lojëra, ca në shkrimin / luajtjen e muzikës, ndërsa më parë thjesht luaja video lojëra. * nofap veproi si një nxitës i besimit ndërsa kam punuar për të përmirësuar lojën time të brendshme dhe imazhin e vetes me disa këshilla nga / r / joshja.

Unë pashë një sasi qesharake të shumë pornografisë sot. Kam harruar se sa problematike mund të jetë kjo mut. Shpresoj të ndaloj PMO në kohë për kolegj edhe pse me të vërtetë nuk dua ta bëj tani. Ky nuk është fundi sidoqoftë, mësova një TON për të qenë person më i freskët, më tërheqës brenda gjysmë viti. Kam arritur aq shumë me besim dhe motivim që duket se kanë dalë nga askund kur fillova në udhëtimin tim nofap.


LINK - Unë u përpoqa ta filloja këtë rreth 4 muaj më parë. Unë isha një goditës kronik që masturboja 2-3 herë në ditë. Kur fillova për herë të parë shkova vetëm 3 ditë dhe u riktheva. Pastaj shkova një javë të tërë dhe fillova të ndieja përfitimet, por kur fillova të merrja shumë energji seksuale sapo u riktheva, dhe kështu isha i bllokuar në këtë cikël të rikthimit pas 1-2 javësh për 4 muaj.

Pastaj më në fund i thashë vetes se duhej të ndalem për mirë, por kësaj here motivimi ishte ndryshe. Kjo nuk ishte vetëm për veten time, por nuk ishte ashtu që unë të ktheja epshin tim dhe të isha në gjendje të flisja me vajzat dhe të isha më pak e vështirë nga ana shoqërore. Ishte për njerëzit përreth meje. Ishte për miqtë dhe familjen time. Ishte edhe për gratë përreth meje. Fillova të mendoj për të gjitha vajzat që kishin ca interes për mua, por nuk mund të isha mjaft seksuale për të mbajtur interesin e tyre. Edhe vajzat e pëlqejnë seksin, por nuk u pëlqen një djalë që nuk mund të jetë seksual dhe që nuk është i sigurt në vetvete.

Kështu që këtë herë shkova gati 4 javë dhe u ndjeva sikur vërtet i korra përfitimet. Javën e katërt kur dëshira ime seksuale ishte me të vërtetë e lartë isha me të vërtetë e sigurt. Më parë do të prishja kontaktin me sy nga frika e momenteve të vështira shoqërore ose thjesht duke ardhur si i mërzitur, por këtë herë nuk isha shoqërisht i vështirë dhe nuk u ndjeva i mërzitur kur mbaja kontakt me sy pa thënë asgjë. Unë isha më i durueshëm dhe i qëndrueshëm emocionalisht, nuk u depresova ose u zemërova gati sa më parë dhe në të vërtetë isha në humor të mirë 90% të kohës. Gruaja përreth meje mund të ndiente besimin, ndjenjat e lumtura dhe seksualitetin duke rrezatuar nga une. Këto ndjenja i kam komunikuar përmes kontaktit me sy dhe kam ndyrë çdo vajzë me të cilën kam biseduar. Ndihesha si një person shumë më tërheqës. Unë bëra vërejtje të zgjuara dhe isha shumë më i interesuar për t'u njohur me njerëzit. Unë isha qesharak dhe disa herë nuk jepja një Qij për atë që thashë, sepse isha i sigurt në të gjitha veprimet e mia dhe nëse isha gabim duke bërë diçka ose duke thënë diçka të çuditshme mësova nga ajo, ku si më parë kur thoja diçka të çuditshme në një mjedis shoqëror do të depresionohesha dhe nuk do të flisja më shumë si rezultat.

Çelësi për të mos rrëfyer është përkthimi i energjisë nga moszbatimi i vetëm për të qenë i zënë dhe për të dalë dhe për të bërë gjëra. Fillova të shoqërohesha për herë të parë në jetën time, të punoja, të dilja jashtë me miqtë, të shkoj në parti, të shkoja në klub, të dilja në udhëtime. U hodh në çdo rast për t'u shoqëruar, dhe e desha, sepse isha një person social. Unë u ndal për të qenë një kadet i tillë hapësinor dhe qëndrova i pranishëm në këtë moment. I kushtova vëmendje detaje dhe çfarë po ndodhte rreth meje. Unë kam qenë në gjendje për të reaguar më mirë në situata të caktuara, ku si më parë do të freak jashtë.

Unë mishërova idenë për tu bërë burrë. Unë u bëra një burrë në mënyrën time, nuk u përpoqa të isha dikush tjetër, thjesht nuk dhashë një Qij për atë që njerëzit menduan. Mendova për idenë që një njeri i vërtetë shkon pas asaj që dëshiron dhe nuk duhet të turpërohet duke bërë kështu dhe kështu u bëra ky person që ishte i sigurt, energjik dhe nuk kishte turp nga dëshirat e tij. Unë bëra dhe thashë gjithçka sikur të kisha të drejtë derisa u vërtetua e gabuar.

Më vjen keq që kjo është lloj i të gjithë vendit dhe me të vërtetë i gjatë, por unë thjesht duhej ta merrja atë dhe dua të falënderoj komunitetin nofap për të më ndihmuar të kuptoj se ka njerëz të tjerë atje si unë, duke kaluar nëpër atë që kam kaluar.


Vetëm u mohova sot. Herën e parë e kam pyetur vajzën për gjashtë vjet dhe jam aq krenar

Vajza e pyetur është se ajo dëshiron të shohë kalorës të errët në punë. Unë i thashë pasivley nëse dëshiron ndonjëherë të shohësh filmin që mund të të përzënë. Herën tjetër do të jem më e drejtpërdrejtë kur të pyes një vajzë. Nuk u tremba aspak kur e pyeta jashtë ose u trazova ose u vura në siklet kur ajo nuk u përgjigj dhe tha mirë. Nuk ishte aq e madhe një marrëveshje, dhe kuptova që të gjithë jemi njerëz që njerëzit e tjerë po takohen dhe unë nuk dukem si një humbës i dëshpëruar nëse pyes dikë. Ajo nuk dukej e shqetësuar, por më e lajkatuar se gjithçka. Tani mund ta mbyll librin tim mbi të dhe t'i them tjetrit, duke mos menduar të gjitha po. 15 ditë Më në fund jam interesuar për gra të vërteta dhe dua të bashkohem me botën e takimeve për herë të parë si një burrë 20 vjeç.


Unë jam në ditën 100somethin. Ndryshimet e humorit (ankthi) më zgjasnin 2-3 ditë në të njëjtën kohë. Ajo zbriti në një ditë. Pastaj 1/2 në ditë. Tani është si një ose dy orë dhe ikën. Ata janë shumë më të largët.


Përpjekja për të folur publik

Më pëlqejnë shumë fstrstronautët dhe jo fapstronautët gjithashtu kanë një frikë të madhe nga të folurit në publik. Sot fola para një audiencë të mesme (njerëz 30-40) me besim të pandryshuar absolut dhe jam duke gërmuar me krenari. Vendosja ishte një panel me secilin person që fliste për një funksion të veçantë dhe funksionin tim, megjithëse nuk ishte më interesanti thelbësisht, tërhoqi interesin më të madh nga audienca. Unë iu përgjigja pyetjeve tërësisht dhe entuziazëm dhe madje më erdhën disa qeshje. Kjo padyshim është kredituar në udhëtimin tim NoFap (ditë të forta 30).


126 ditët e të qenit veten time

Gjërat kanë shkuar mirë, unë nuk jam në depresion më kush nga unë jam shumë i lumtur dhe krenar. Depresioni ishte një nga gjërat më të vështira në jetën time dhe është shumë e trishtueshme të mendosh se ishte shkaktuar nga masturbimi. Meqenëse depresioni është zhdukur, unë po fitoj më shumë vetëvlerësim çdo ditë, i ndjej këmbët e mia të qëndruara të qëndrueshme në tokë.

Meqë depresioni është zhdukur, nuk kam më probleme serioze në jetën time, por mallkuar, ajo hornyness fucking. Ajo vjen në valë. Ndonjëherë unë nuk kam asnjë horny në të gjitha dhe unë mendoj se unë jam aseksual, por pastaj ajo vjen si një cunami defekt të gjitha mendimet e mia të qartë larg dhe mbajtur mua duke menduar për gratë. Pastaj e gjithë kjo hornyshmëri çon në ëndrra që janë vërtet të këqija: vazhdoj të ëndërroj për pornografi dhe nganjëherë ëndrrat e mia ndjehen si realitet. Kur zgjohem unë jam në humor të keq për pjesën tjetër të ditës, unë fajësoj veten që kam rilindur, edhe nëse e di se ishte vetëm një ëndërr.

Kjo tha, ëndrrat e mia janë e vetmja gjë që është e paqëndrueshme në jetën time. Humori im është plotësisht i kontrolluar, nxitjet e mia janë plotësisht të kontrolluara. Unë do të doja të falënderoja atë fapstronaut që rekomandoi një metodë të mirë për të luftuar dëshirat. Si quhej? Metoda budiste? Nuk e di më, por thjesht shpjegova kur ju kërkohet diçka, pa marrë parasysh se çfarë - a është pornografi, masturbim apo ushqim junk ose një copë çokollatë, mendoni për të kundërtën e saj. Kështu për shembull kur mendoni për pornografinë drejtojini mendimet tuaja drejt të qenit me një vajzë, përqafimit, dashurisë


Mosha 17 - Nofap shëroi depresionin dhe ankthin tim shoqëror. Përfitime të tjera


Gati 6 muaj dhe superfuqia ime është që unë nuk jam duke përdorur anti-depresivë të rëndë në muajin më të keq të dimrit.


Këtu jemi. Ditët e 90.

Para se të filloja NoFap isha në një periudhë një vjeçare të thatë. Meqenëse isha shkëputur me të dashurën time kisha pasur vetëm një takim seksual, ku e pata, po ju e vendosët atë: ED. ED në moshën 19 vjeçare ?! Kjo është e panatyrshme. Në atë kohë padyshim që ia fajësova asaj në mendjen time, gjë që nuk ishte aspak e vërtetë, ajo është e bukur dhe seksi, dhe e shoh tani. Sido që të jetë, unë kam pasur më shumë takime seksuale në 3 muajt e fundit sesa në vitin para tij. ED nuk është problem më.

Them se ajo që po them është se NoFap nuk ju ndryshon si person. Por kjo ju rrit. Ju bëheni një formë më e sigurt, karizmatike, energjike e vetvetes. Somethingshtë diçka që unë do t'ua rekomandoja të gjithëve dhe falënderoj shumë komunitetin këtu.


Unë fillova të shikoj magmat pornografike nga mosha e 14-it, kur erdha në një sasi. Ishte një gjë çdo natë për një kohë, deri në moshën e 18, kur u largova për një kohë.

Unë kam hyrë në një marrëdhënie tetë vjet më parë, dhe kjo tronditi për 5 vitet e para - problemet filluan pas kësaj. Ne ishim në distancë të largët, për shkak të punës së saj, dhe izolimi dhe mungesa e afërsisë më çuan përsëri në kohën e PMO-së. Unë gjithashtu zbulova se biseda interaktive me video ishte një lartësi masive. Kështu që vazhdoi për rreth një vit.

Pas kësaj, kur u kthyem përsëri në të njëjtin vend, kuptova që kisha zhytur thellë trurin. Kisha humbur të gjithë besimin dhe tërheqja ime personale ishte zvogëluar në mënyrë drastike. Unë mund ta ndieja këtë sepse isha një person me të vërtetë i sigurt dhe shoqëror më parë, dhe që të gjithë kishin filluar të zhdukeshin. Gjithashtu, është e panevojshme të thuhet, ndikoi në marrëdhënien tonë (megjithëse ajo kishte filluar të ankohej për uljen e intimitetit edhe para se të fillonte problemi). Edhe unë nuk u eksitova më nga asgjë. E cila thithi kohë të madhe.

Pastaj një ditë, zbulova YBP dhe këtë forum - Gjatë muajve të fundit, unë kam ndryshuar plotësisht jetën time - unë ushtrohem shumë rregullisht, jam duke u përqëndruar në një numër përpjekjesh krijuese dhe kam udhëtuar shpesh. Megjithatë, gjëja e mallkuar vazhdon të kthehet herë pas here. Unë gjithashtu mendoj se desensibilizimi i trurit nuk ka të bëjë vetëm me pornografinë, por përdorimin e tepruar të teknologjisë në përgjithësi - na distancon nga natyra dhe na largon nga vetja jonë krijuese (nëse nuk po e përdorim atë si një mjet për përpjekje krijuese).


A ka dikush tjetër të ndihet si një fëmijë përsëri që nga fillimi pa fap?

Kur jam në një interval jo-fap (kjo është hera ime e dytë, vija ime e fundit ishte rreth 60 ditë), bëhem më i lumtur dhe më i kënaqur. Kam kuptimin se ndjehem i pafajshëm në mendjen time dhe kjo reflektohet në sjelljen time.

Vajzat dhe gratë më duken më të tërhequra se më parë. Në thelb, kur nuk jam duke gabuar, kaloj nga "zvarritem" në "e lezetshme". Seriozisht, nuk mund të numëroj numrin e herëve që jam quajtur "e lezetshme" nga anëtarët e seksit të kundërt në muajt e fundit. Dhe për pjesën më të madhe, vetëm ky kompliment.

Më duket sikur po lëshoj një lloj vibrimi që bëra para se të bëhesha seksualisht aktive (me veten). Asshtë sikur gratë në një farë mënyre mund të bëjnë dallimin midis rinisë së pafajshme, rinisë së çoroditur dhe burrit të arritur seksualisht. Mund të jetë gjithçka në kokën time, por qartazi mendimet e mia pasqyrohen në sjelljen time.


Truri punon shumë më tepër dhe më mirë në nofap: ndani përvojat tuaja ju lutem! Dy ™,

Bam - Tani jam si një gjeni super aziatik. E ekzagjeroj, por ya, mund të mendoj qartë; ADD-i im është shumë më i kontrolluar; Jam shumë më kurioz për shkakun dhe pasojën e gjërave - është sikur dopamina lirohet kur përdor trurin tim për të arritur gjithçka që ndjek. Yum!


E kam bërë atë, e kam mposhtur ankthin social

30 minuta mbrapa Unë kisha dëshirën më të keqe në këtë seri 9 ditore deri më tani, ata po më shtynin drejt një rikthimi dhe u ndjeva sikur do të jepja në çdo sekondë. Por pastaj diçka klikoi në kokën time dhe më tha ta luftoja, ta luftoja si një luftëtar. Unë isha duke bërë pazar për ushqim për një farë kohe tani, sepse unë përjetoj shumë ankth shoqëror tani dhe atëherë, por sot kam përdorur dëshirën për të më fuqizuar, dhe vazhdimisht i thoja vetes se isha një humbës dhe një problem për të mos shkuar, vazhdoja të tregoja vetveten pse nuk do të bëja diçka kaq natyrale dhe prapë diçka që të gjithë e bëjnë në jetën e tyre. Kështu që unë u hodha në biçikletë dhe e pushtova ankthin tim si një keq, shkova të bëja pazar për ushqim dhe u ktheva në shtëpi me një qese me ushqim. Kjo duket kaq budalla dhe nuk është ndonjë çështje e madhe për të gjithë, por për mua ishte dhe jam i lumtur që e bëra.


ankthi social Pothuajse i zhdukur

Unë dunno se çfarë është sekreti !! Por pa fapping .. Ngritja e besimit dhe nuk ka më ankth social .. Nëse ju keni SA thjesht të bëjë atë .. ajo me të vërtetë ndihmon


Nofap shëroi OCD tim? Hej djema Unë thjesht dua të bëj një vëzhgim. Unë nuk jam duke thënë se kjo është 100%, por unë kurrë nuk e kuptoi atë deri më sot. Unë jam marrë me sjelljen e detyruar ose OCD tërë jetën time nxitur nga disa ngjarje dramatike. Sidoqoftë, tani që jam në nofap thjesht u zhduk sikur nuk është asgjë. Kinda e çmendur. I bllokoja dyert 5 herë sepse kisha frikë nga një njeri i bezdisshëm (dhe do të qëndroja në të) por tani jam i qetë.


PMO dhe Ndalesa e Fjalëve

Kështu që këtë thjesht po e hedh atje si kuriozitet.

Një nga përfitimet e ndryshme të asnjë PMO që ka ardhur së bashku me besimin tim është aftësia për të folur qartë. Gjithmonë kam pasur atë që mund ta përshkruaj vetëm si një pengesë në të folur ... në thelb do të isha aq nervoz sa që vazhdimisht do të më duhej të shkelja fjalët e mia kur mendoja për gjëra për të thënë. Kjo shpesh do të më bënte që unë të them fillimin e diçkaje, dhe pastaj ta përsëris veten rreth gjysmë sekonde më vonë, ose kur isha i sigurt për atë që doja të thoja. Ishte sikur truri im filtron vazhdimisht gjithçka që del në rast se mund të them gjënë e gabuar në një situatë shoqërore. Ishte më keq padyshim kur flisnim me të huaj, por madje aty ishte duke biseduar me anëtarët e familjes.

Gjithsesi tani, ndërsa nuk ka shkuar si 100 herë më mirë. Unë rrallë kap veten duke e bërë atë, dhe kur e vë re atë, dhe kur korrigjoj veten e bëj atë me besim. E gjej veten duke përdorur më mirë fjalor, ku si më parë do të shmangja përdorimin e fjalëve që ishin të vështira për tu shqiptuar, pasi nuk mund ta bëja kurrë. Fjalë për fjalë do të ishte e vështirë për mua të bëja që gjuha ime të prodhojë tingujt e duhur. Si sot, unë përdora fjalën e tepërt natyrshëm në një bisedë ... Unë mund ta ndieja trurin tim ndërsa po e thosha, të thoja "JO nuk mund ta bësh që do ta qitësh", por pastaj fjala sapo doli.

Dikush tjetër e merr këtë apo diçka të ngjashme? A vazhdon të përmirësohet? Dua të them që 85% e tij është zhdukur, por do të doja më shumë si 99%

GUY 2:

Sorta njëjtë këtu. Unë belbëzoja ndonjëherë, sidomos kur flisja ndërsa mendja ime ishte diku tjetër. Asgjë serioze apo e shpeshtë, por sa për të qenë shqetësuese. Kur jam duke mbajtur një seri të mirë nofap, ajo zhduket.

GUY 3:

Po unë gjithashtu vura re një ndryshim në bisedat e mia. Zëri im është pak më i fortë tani. Gjithashtu në gjendje të flasë më mirë .. Nuk dua të them se ka një ndryshim drastik. Unë do të thoja se ka një përmirësim prej 10% në mënyrën se si flas.

GUY 4:

Unë në të vërtetë kam vërejtur përmirësime në komunikimin tim gjatë rebootave të mia më të gjata nofap, duke përfshirë

-zgjedhja më e mirë - pa pengesa mbi fjalët - ciceroni, fjalorin më shprehës bisedor - dhe natyrisht, më shumë lehtësi në fillimin e bisedave të rastësishme, argëtuese.

Greatshtë mirë të dëgjosh për përfitimet e tua! Vazhdoni dhe na mbani të afishuar për përmirësime të mëtejshme!

GUY 5:

definitivisht është përmirësuar sidomos kur fokusohem në të folur me zë të lartë

GUY 6:

para së gjithash congrats në ditët 89! Edhe unë kam vërejtur këtë ndryshim në bisedën time, megjithëse efekti nuk është aq i rëndësishëm, ka mbetur akoma një stuttering.

GUY 7:

Ndaj nganjëherë, Nofap patjetër mund të ndihmojë me këtë. Kjo më bën më shumë besim, unë dëboj shumë më pak pas një jave të nofap.

GUY 8:

Mut i Shenjtë Unë jam duke përjetuar të njëjtën gjë. Likeshtë sikur e kam shkruar këtë post origjinal. Kam vërejtur se si fjalimi im bëhet shumë më i mirë kur në noFap për 7+ ditë. Faleminderit që e postove këtë dhe më dha më shumë motivim për të bërë më në fund 30+ ditë noFap (unë kam qenë duke u rikthyer në MO rreth ditëve 7-20 për 10 herë tani).


21 ditë në - Një nga gjërat më të mira për NoFap është

Që nga fillimi i NoFap jam ndjerë edhe më tërheqës, edhe më i tërhequr nga seksi i kundërt. Ndihem më mirë në komunikimin me njerëz të secilës gjini, me kontakt më të fortë me sy dhe më shumë besim te vetja. Unë madje përfundova duke u lidhur me një vajzë që kisha njohur për një kohë të gjatë, e cila tashmë ka rezultuar në disa Fun Times (TM). Ndihet pothuajse sikur të jetë gjetur një pjesë e misterit, dhe unë nuk jam aq 'ndryshe' nga burrat e tjerë siç e kam menduar dikur veten të isha


Shaka e shenjtë, e bën këtë punë!

Thjesht doja t'ju tregoja djem sa i lumtur jam, fillova NoFap. Jam në rregull ditën 5, por ndihem si një person krejt tjetër. Asnjëherë nuk jam ndjerë kaq burrëror dhe shoqëror. Isha duke festuar mbrëmë dhe bisedova me kaq shumë njerëz, sa nuk mund ta besoja. Unë isha duke biseduar me njerëz në radhë, duke bërë shaka me kërcyesit, duke biseduar me shumë zonja të bukura! Festa përfundoi në 3, (e cila është pak herët për mua personalisht), por unë u shoqërova me dy zonja bukuroshe deri në orët e para. sigurisht që alkooli ndihmoi, por unë mendoj se NoFap ka të bëjë shumë me mënyrën se si unë u solla.

Ndihem më besimplotë dhe burrëror kur shkoj nëpër rrugë ose shkoj në supermarket. Normalisht në supermarket shpesh do të bëhesha shumë nervoz në kontroll, sidomos kur një zonjë e bukur po e punonte. Tani gjithçka shkon në mënyrë të qetë dhe ata duket se më buzëqeshin më shumë.

It'sshtë një hapës i vërtetë i syve për të provuar se ka të bëjë vërtet me besimin. Më është dashur të luftoj disa dëshira në 4 ditët e kaluara, por tashmë nuk mund ta imagjinoj sa keq do të ndihesha pas rikthimit.

Unë nuk jam duke u përpjekur të tingëllojë si i butë, unë vetëm të kërkuar për të ndarë këtë ndjenjë të tmerrshme me fapstronauts shokët. Gjithashtu kam një ndjenjë që kur ndaj këtë lloj gjëraje, dëshira për rikthim do të zvogëlohet.

Jam shumë kurioz se çfarë më pret e ardhmja!


A e bën NoFap këtë për mua?

Pse dreqin nuk jam më në ankth? Unë jam në NoFap për një javë tani. Ditën e dytë vura re ndryshime. Në vend që të shqetësohem, i shikoj njerëzit në sy dhe i buzëqesh. Kjo ishte e vështirë për mua, nuk ka më gjatë. Unë jam shumë më i përqendruar gjithashtu. Kur ka një detyrë në dorë, unë nuk e mendoj më shumë atë. Gjithashtu, unë jam më mirë me seksualitetin tim, sepse nuk jam i turpshëm të më lejojë qëllimet e njohura për seksin e kundërt. Dreamsndrrat e mia janë aq të gjalla, dhe unë fle si një foshnjë. Kur të zgjohem, mund të kujtoj shumicën e ëndrrave të mia.

Modelet e mia të gjumit janë më të mira, jam më mirë me të huajt, me veten time dhe jeta është bërë më interesante. A është kjo ajo që më ka munguar? Zoti im, NoFap aq qesharak sa është emri, është ilaçi që nuk është. Faleminderit djema.


Superfuqitë e jetës reale

Hej djema, unë jam në ditën 21, dhe para kësaj, më e gjata që shkova ishte 8 ditë. Unë kam qenë PMO për 8 vjet tani, pothuajse gjysma e jetës sime, por përfitimet që ndjeva ishin të çmendura dhe të çmendura mirë.

 1. Vetëbesim i pabesueshëm. Zgjohem në mëngjes me kuptim dhe drejtoj djemtë. Më pëlqen të shkoj në shkollë dhe të mësoj, dhe të takohem dhe të flas me njerëzit. Nuk mund ta shpjegoj. Likeshtë sikur të doni t'i bëni të gjitha vetë. E njëjta gjë me vajzat. Thjesht bisedoj. Dikur isha vërtet e ndrojtur. Qesharakisht i ndrojtur. Shikimi i gjithë asaj pornografie nuk ndihmoi aspak. Unë kisha një imazh të shtrembëruar, të përdredhur të grave që më bëri të përvetësoja një mentalitet pidhi. Madje nuk mund ta detyroja veten t’i shikoja. Sot kam pak frikë, por i shikoj drejt e në sy dhe buzëqesh dhe pyes 'yo, si po shkon?' dhe voila, bisedë e çastit. Nuk ka nevojë për linja të zbukuruara.
 2. Niveli i fokusit: 9000. Nuk bëj shaka. Koka juaj pastrohet shumë dhe kujtesa juaj përmirësohet jashtëzakonisht shumë. Unë jam në gjendje të kujtoj çfarëdo dreqi që kam studiuar për ditët e fundit me lehtësi (kur sigurisht ke pushim / gjumë të mjaftueshëm). Fuqi me të vërtetë të mirë dhe të dobishme për të pasur kur duhet të detyrosh veten të bësh edhe atë rep shtesë.
 3. Nuk ka më 'ankth shoqëror'. Unë ndalova së qeshuri për atë që të tjerët mendojnë për mua dhe mendova për biznesin tim. Kam përdorur për të shpenzuar orë dhe ditë duke u kujdesur për atë se si dukej dhe ppl gjykuar mua. Unë thjesht ndalova automatikisht të kujdesem. Ndiheni shumë më i qetë, më i qartë, dhe bëheni më të dashur dhe e vlerësoni veten dhe njerëzit për të cilët interesoheni vërtet (si prindërit tuaj) shumë më tepër.

Koha shëron të gjitha plagët djema. Me të vërtetë. Unë kurrë nuk besoja se mund ta kisha mundur këtë tmerr të shekullit 21st deri sa unë e shtyja veten për t'i rezistuar tundimit.


Kam shijet e qartësisë, mungesës së ankthit social, zakoneve më të mira të të menduarit, përgjigjes më të mirë nga gratë. Ndihem sikur bëhem personi që unë / dua të jem kur e prek këtë ndjenjë. Kjo është ajo që dua të vazhdoj. Ky re i depresionit mori vite që të zbrisnin mbi mua. Ajo gradualisht mori përsipër të menduarit dhe ndjenjat e mia pa e kuptuar se çfarë po ndodhte. Për të parë këtë efekt, filloni të ndryshoni veten duhet të jetë një nga gjërat më të mahnitshme që kam përjetuar ndonjëherë. Për të parë turpin dhe përuljen e besimit është e mahnitshme. Më pëlqen ta shikoj rënien e plehrave dhe të heq peshën e vdekur.


Lënia e pornografisë uli ankthin tim shoqëror. Lënia e MO më ka bërë një njeri të shtyrë. Unë kam një makinë qesharake për gratë tani, unë dua të bëj mirë me ta, duke i përqafuar, t'i mbroj ato. Unë nuk kisha ASNJ of prej kësaj kur po bëja PMO çdo ditë, madje nuk pashë as një zog në sy… oh, dhe po, kontakti me sy ka hyrë masivisht. Unë tingëlloj si një burrë, nuk më duket si kurvë e vogël sa herë që flas. Përgjigju #27


100, këtu kam ardhur!

Kam filluar gati 100 ditë më parë. Në atë kohë, unë kam fituar përqendrim, vendosmëri, aftësi shoqërore dhe vetërespekt. Unë isha një predhë e një njeriu më parë, sepse u dhashë kënaqësive më të thjeshta.

Nuk doja të luftoja për asgjë. Nuk doja të punoja shumë për asgjë. Tani e kuptoj që çdo gjë që ia vlen në këtë jetë do një punë të vështirë. Një shpërblim i madh do të thotë shumë punë. Hiqni dorë nga kjo gjë djema. Asnjëherë nuk ju ka dhënë ndonjë gjë të vlefshme.

Me duhet te iki. E shihni, unë kam një grua të re shumë tërheqëse që më pret ta nxjerr jashtë. Ajo është përfitimi i fundit për të ecur në një rrugë më të mirë. Merrni ditën, burra!


A jam bërë një ekstrovert?

Ishte një shoqëri akulloreje për një vëllazëri në të cilën po planifikoja të bashkohesha dhe në momentin që shkova atje derisa u largova, shkova përreth duke kërkuar emrat e njerëzve, çfarë po studiojnë dhe si janë përfshirë.

Nuk e di se çfarë ndodhi, por nuk ndjeva absolutisht frikë kur isha atje, iu afrova grupeve të njerëzve që flisnin dhe u prezantova dhe kërkova të gjithë emrat e tyre, isha në gjendje të mbaja kontaktin me sy dhe të vazhdoja bisedën gjatë gjithë kohës . Nuk kishte kurrë një moment heshtjeje të vështirë në dy orët që isha atje.

Thjesht për ta krahasuar, një vit më parë, nuk mund të mbaja as kontakt me sy me personin me të cilin po flisja, filloja të skuqesha dhe të kruaja hundën dhe të shikoja anash dhe të dëshiroja që ata të pushonin së foluri. Jo ... një vit më parë, nuk do të kisha shkuar, do të kisha bërë një justifikim për veten time si "Unë kam nevojë për të studiuar" ose diçka budalla.


"Gjërat e mëdha kanë fillime të vogla" si ky djalë i çuditshëm tha.

Crazyshtë e çmendur se si NoFap ndryshoi pikëpamjen time në lidhje me pornografinë, tani e shoh atë të neveritshme në shumicën e rasteve dhe nuk ishte shumë e vështirë të liroja HDD-në time prej saj. Pas vitesh që kam përplasur, tani kam një pamje shumë të ndryshme për vajzat, jam mësuar të jem "ky djalë i ndrojtur dhe i mirë" dhe nuk do të them se rreth një muaj i NoFap më ktheu në një "Alpha Mashkull", por, hej , Unë tashmë kam më pak frikë për idenë për t'i folur kësaj vajze të lezetshme në universitetin tim


Sfiduar kaluar, 60 ditë pa pornografi, dhe fapping, çfarë kam marrë? Asgjë me të vërtetë vetëm:

 1. Marrëdhënia e parë e shëndoshë ra në dashuri
 2. Bllokuar besimin
 3. Ndjenja e përgjithshme energjike
 4. Mbrapsht në rrugën e jetës, e di atë që dua dhe çfarë do të bëj

Nuk ia vlen, thjesht një humbje kohe, lini djema, duke u dashuruar me pornografi ndërsa humbni çdo mundësi që ofron jeta është mënyrë më e kënaqshme - por unë nuk do të kthehem në pornografi, të paktën tani për tani

LINK TO THREAD


LIDHJA - FireOnCampus

Epo ditë më në fund ka ardhur, dhe unë nuk kam. (Të paktën për ditët 90) Ka qenë një udhëtim i vështirë, por kam mësuar shumë gjëra gjatë rrugës.

Ashtu si shumë prej jush e kanë zbuluar, të mos goditni ka përfitimet e veta. Pas disa javësh vura re se kisha më shumë energji dhe kisha një dëshirë të veçantë për të qenë pro-aktive. Unë u ktheva për të punuar jashtë dhe unë kam qenë duke bërë këtë një rutinë dhe kam qenë duke ndjekur progresin tim për muajin e fundit. Në fakt kam humbur 10 kile gjithashtu dhe dukem më në formë.

Sa për zonjat, e dashura ime ka vërejtur se unë jam më e sigurt dhe energjike rreth saj që është një plus. Unë kam pasur disa lëshime gjatë gjithë udhëtimit tim noFap kur jam me të, por mendova se ato ishin të pranueshme. Në përgjithësi, lënia e masturbimit nuk e përmirësoi domosdoshmërisht jetën time në mënyrë dramatike dhe më shndërroi në një super-qenie. Sidoqoftë, kjo më dha përfundimisht më shumë energji dhe nxitje të dukshme të besimit.


Aktualisht mund të mbajë një bisedë tani

Në ditën 11 tani, cila është vija ime e dytë më e gjatë e të gjitha kohërave (më e gjata që është 12 ditë, që unë jam 100% do të thyhet) Një mik i vjetër im erdhi në punën time duke thënë se nuk e kam "goditur" ajo që unë kurrë nuk e kam menduar se ajo nuk më pëlqen mua në seriozitet) Ajo më pyeti se si unë isha duke bërë dhe i dha asaj një përgjigje të tërë gomar se si kam filluar lexuar libra, duke punuar, dhe natyrisht se si unë kam thyer disa zakone të këqija si PMO. Unë kam qenë në të vërtetë i sigurt duke folur me të për dallim nga ajo se si isha në të kaluarën dhe biseduam për një kohë të mirë, kur më parë nuk mund ta mbani një bisedë për më shumë se një minutë. Është e pabesueshme, nuk mund të besoj se sa ka ndryshuar kjo kohë e shkurtër. Ndihem sikur po bëhem tashmë një alfa dhe unë e ndiej dashurinë. Nëse po mendoni të hiqni dorë, unë nuk mund t'ju theksoj se sa duhet të qëndroni në këtë rrugë, kjo është më e mira për ju. Unë premtoj


Hej guys dhe gals,

Ndiej nevojën për të shkruar historinë time dhe për të ngrënë pak, sepse e kam ndezur sot me një gjumë të seksit gjatë gjumit.

Unë jam një virgjëreshë 25 vjeçe me ankth shoqëror. Kam përplasur që kur isha rreth 12 vjeç. Falpping ishte një rutinë e përditshme derisa isha rreth 23 vjeç. Në këtë fazë i thashë vetes që të mos bëja çdo ditë sepse u bë shumë rraskapitëse dhe të nesërmen jam lodhur. Kështu që unë fapa vetëm në fundjavë rreth 2-5 herë. Meqenëse jam rreth 20 vjeç, jam në drogë. Vitet e para kam pirë duhan vetëm çdo ditë dhe përdor dhoma dush rreth një herë në disa muaj. Kam zbuluar gjithnjë e më shumë ilaçe që më pëlqejnë. Kam marrë ilaçe me qëllimin e vetëm për ta bërë goditjen më mahnitëse. E cila funksionoi mjaft mirë ... Shija ime e pornografive u bë më e çuditshme dhe e çuditshme. Koleksioni im u bë gjithnjë e më i madh.

Mos e lexoni fragmentin tjetër nëse nuk doni ide të këqija ose rikthim të lehtë.

Pastaj zbulova amfetamina. Nëse e dini se çfarë bëjnë amfetaminët ata janë vasoconstrictor dhe kontraktojnë enët tuaja të gjakut. Ju gjithashtu merrni jashtëzakonisht me brirë dhe ata kanë një ndikim të madh freaking në bilancin tuaj dopamine. E pra unë zbuloj unë mund të fap për 10 orë të drejtë dhe cumming herë 5 pa probleme. Orgazmat janë të çuditshëm dhe unë bëhem me brirë kur mendoj për këtë. Ju spermë për orë të tëra dhe ju sperma aq shumë vështirë. Unë e bëra këtë rreth 10 herë një herë në fundjavë në një rresht.

fund

Vura re që kjo kishte një ndikim të madh tek unë. Unë u bëra më i qetë dhe më i qetë dhe thjesht nuk fola me askënd në punë dhe nuk bëra diçka gjatë fundjavave. Epo përveç që bie. Kam zbuluar këtë nënreditim dhe fjalimin TED në korrikun e këtij viti.

Që atëherë unë u përpoqa NoFap dhe kishte streaks e 16, 22, 4 dhe 6 ditë.

Çdo rikthim e ndiej veten mjaft bukur. Të paktën nuk rikthehem me pornografi kështu që nuk ndihet aq keq sa rikthimi im i parë.

Pra, çfarë nuk ka dhënë asnjëherë nga Fap deri tani:

 • pak ankth social. Unë kam bërë miq të rinj që bëj gjëra dhe shkojnë në vende të tjera ose në pushime. Kurrë nuk ka bërë diçka të tillë në vitet e kaluara 10 për shkak të ankthit dhe mosinteresimit.
 • Kam gjetur veten duke folur gjithnjë e më shumë me vajzat në punë. Vetëm trajnimi i bazave të bisedës. E di që kjo tingëllon budallallëk, por kurrë nuk kam bërë diçka si kjo gjithë jeta ime.
 • Ju penis merr më të mëdha. Kjo nuk është shaka. Unë pothuajse fitoi një inç deri tani.
 • Unë mund të shoh njerëz më gjatë në sytë e tyre. Pretty amazing nëse ju bëni këtë me vajzat dhe ata janë ata që thyejnë eyecontact.
 • Duket sikur vajzat e vërejnë kur nuk fap. Pothuajse çdo vajzë që kaloj në rrugë më shikon në sy. Vajzat në punë më kontrollojnë. Edhe nëse kanë të dashur.
 • Unë kam më shumë besim të them atë që dua të them. Duket sikur njerëzit e tjerë gëzojnë këtë dhe unë jam më qesharake sesa mendova. Unë kurrë nuk kam folur kurrë sepse kam frikë se çfarë mendojnë njerëzit për mua.
 • Aftësia për të mos dhënë një qij për atë që njerëzit e tjerë mendon për mua, bëhet më mirë dhe më mirë gjatë ditës.
 • Unë jam më i motivuar të bëj gjëra. Dy javë më parë shkova hiking herë të parë në jetën time.
 • Nëse riktheheni nuk e humbni të gjithë përparimin tuaj !!! Herën e dytë kur u riktheva pata vetëm 1 ose 2 ditë ndjenja të këqija, por pas kësaj ishte si para rikthimit.

Pra, faleminderit të gjithëve për këtë nënën e mahnitshme dhe më ndihmoni të vras ​​SA tim pa ilaçe.


Dita 22… mirë, kjo është një kthesë për librat!

Pra, a janë efektet anësore të vërteta? Zoti Po. Besimi im ka përplasur qiellin. Unë e di më gjatë imagjinoj veten si një këndoj këndshëm mbi një tavolinë, por si një i rritur funksionues, i respektueshëm. Dhe HSHT fërkuar (pa fjalë shkrimi) në jetën time shoqërore. Tani kam një ose dy njerëz në jetën time që duken të interesuar në mënyrë aktive për mua, dhe e vendosa atë për të qenë më i sigurt nga vetja dhe i lumtur me veten time. Unë me kënaqësi do të sakrifikoj disa minuta faqe tubash në natë për t’u ndjerë kaq mirë. Kështu që mesazhi im për këdo që mendon të fillojë: mos mendo dy herë. Beje. Ju do të habiteni me rezultatet, edhe në një hapësirë ​​kaq të shkurtër kohe.

Nuk do të të shtrojë. Nuk do të të bëjë një të dashur. Ju do të Sepse ju e ndjeni atë. Dreq Mirë


Isha larg në pushime në Evropë për dy muaj këtë verë, (Lidhjen) Nuk mund të arrija sepse isha afër prindërve të mi shumicën e kohës (nga rruga jam 18 vjeç). Gjithsesi unë nuk kisha qasje në materiale pornografike apo seksi POR ne qëndruam kryesisht në kampe nudiste, dhe në Spanjë kjo është mjaft d paradiste. Asnjë fjalë, është tani. Gjithsesi kjo është një tabelë që unë bëra për sasinë e ditëve pa u përplasur dhe si u ndjeva për këtë:

ditë 1 = ditë normale 5 = wow Unë dukem aq i ndyrë ditë e mirë 10 = A jam unë apo gratë të më shohin gjatë gjithë kohës? ditë 20 = mut të shenjtë Unë mund të flas me çdo ditë të vajzës 30 = mut të shenjtë Mund të flas me çdo person ose ditë grupi 40 = mut i shenjtë Unë jam personi më fuckable në planet

Ju lutem vini re, kjo më ndodhi në vende të dendura shoqërore. Nuk do të jetë kështu para PC-së fatkeqësisht.


Raporti i Ditës së 90.

Pas rreth një jave u ndjeva i papërshkueshëm nga plumbat. Ishte e vështirë të përqendrohesha ndonjëherë, por kur u përqëndrova bëra shumë më shumë. Unë u bëra më këmbëngulës dhe i organizuar dhe përgjithësisht ndjeva një ndjenjë krenarie të pafalshme për veten time. Njerëzit vunë re gjithashtu, ishte befasuese ta gjeta veten mendjelehtë në situata shoqërore dhe përgjithësisht më të mprehta. Unë fola më fort dhe më shpesh në publik. Likeshtë si të jesh pothuajse gjithmonë "në formë", kam kaluar një fazë të mbindjeshmërisë dhe mund të punoj akoma në një furi. Pothuajse të gjitha vajzat tërheqëse ishin (dhe ende janë) dehëse.


Të gjithë atyre viteve, unë kam menduar që pornografia ose PMO veçanërisht është një lloj largimi për stresin / depresionin tim. Tani përmes një muaji NoFap, mund të them me siguri se është e kundërta. Qëndroni të fortë djema! (LINK)


Që nga dhjetori 31st isha një virgjëreshë e vjetër 20 pa vetëbesim, pa punë, dhe asnjë interes femëror.

Unë zbulova NoFap përmes mikut tim më të mirë dhe të dy ranë dakord se ishte ndoshta një ide e mirë që së paku ta provonit pasi dëshmitë ishin kaq inkurajuese. Për disa ditë nuk ishte shumë keq, vura re të gjitha gjërat e zakonshme; energji e shtuar, përqendrim dhe vetëm një gjallëri më e madhe për jetën. Sidoqoftë, siç e dimë, periudha e mjaltit nuk zgjat shumë. Rreth një javë në u bë gjithnjë e më e vështirë dhe fillova të fiksohem, edhe një herë, për masturbimin. Fillova të arsyetoja se ishte "normale" dhe ishte "e shëndetshme" dhe se nuk kisha nevojë të ndaloja dridhjen. Si pasojë, unë u çava, dhe ndjeva turp dhe inat të menjëhershëm që nuk mund të bëja diçka kaq të thjeshtë - me sa duket.

Pas kësaj unë me të vërtetë fillova ta merrja seriozisht nofap-in, pasi kuptova se isha përsëri në shesh, gjithashtu theksoi se sa kisha objektivizuar gratë. E kaloja çdo ditë duke i thënë vetes që nuk më duhej dhe mendja po më luante hile. Pas rreth një muaji vura re përmirësime të mëdha në inteligjencën time të përgjithshme, sjelljen (shumë më tepër .. alfa), besimin dhe respektin për gratë. Fillova të dilja më shumë, të bëja stërvitje dhe të kisha një entuziazëm të madh për jetën. Të gjithë miqtë dhe familja ime vunë re një ndryshim, por unë padyshim që nuk i thashë nënës sime se ishte për shkak të mos abuzimit me veten 5 herë në ditë ..


Pas muajve 2, ankthi social ZERO. Gjithashtu energji më e lartë, Nuk ka mjegull të trurit, Bisedoni me gratë pa i objektuar ato


Disa Reflektime që kam pasur sonte.

Do ta provoj dhe e bëj këtë të shkurtër dhe të ëmbël!

Ditët e fundit të jetës sime kanë qenë hapja e syve. Nëse kjo është e qartë për ju ose jo, faping mund të ndikojë në mënyrë indirekte ndaj njerëzve rreth jush. Në javën e fundit unë kam pasur besim dhe lumturi. Lumturia ka ndihmuar gjithë familjen time që të jetë më e lumtur dhe miqësore ndaj njëri-tjetrit. Unë kam qenë vazhdimisht i dobët që jetonte në një pornografi të lartë të infektuar që prekte njerëzit që unë i doja. Besimi im ka qenë gjithashtu i madh, hera e fundit që isha në 25 ditë që kam bërë një fjalim në martesën e motrave të mia. Tani shumica prej jush mund të lidhen me mua. Urrej fjalime! Kam marrë një klasë dhe kam folur shumë para njerëzve të 20. Por gjatë këtij fjalimi dhe rekordit tim të të gjitha kohërave, unë vazhdova të zbukuroj dhe të humorizoj turmën me njëqind plus njerëz.

Morali i historisë është, nëse problemi juaj është i madh (si imi) apo i vogël, për të punuar në të jo vetëm për veten tuaj, por për njerëzit përreth jush. Unë kam parë shumë postime këtu duke thënë që nofap nuk funksionoi ose nuk ju dha rezultatet që dëshironi. Por mendoj se të heqësh qafe këtë pjesë të neveritshme të jetës tënde po të çliron dhe të kontribuon për ju njerëz në mënyra individuale. Disa rezoluta janë më të dukshme se të tjerat, por mbajeni atë dhe do të shihni ndryshime për mirë.


Ditët e 120 dhe akoma duke shkuar!

Pra, sot është 120 ditë për mua, dhe ajo që një ditë 120 ka qenë, duke bërë nofap ishte një nga vendimet më të mëdha që kam bërë ndonjëherë, unë nuk jam më personi që isha kur isha duke përdorur PMO, më lejoni të përsëris atë, unë jam një person shumë i ndryshëm sot se sa isha 120 ditë më parë, punon nofap, ju ndryshon, përkundrazi ai ju sjell më afër vetes tuaj të vërtetë.

Më lejoni të them vetëm që nuk u ktheva në një kazanovë, por kujt i intereson dreqi ?! Ndihem kaq rehat me veten time, ndonjëherë e marr këtë sens se jam një njeri i keq pa asnjë arsye! Ndihem shumë e tërhequr nga vajzat e nxehta, shumë më shumë se më parë, por tani e di që ato janë thjesht femra, nuk janë engjëj apo qenie nga një dimension tjetër, ato janë thjesht femra njerëzore.

Shumica e ankthit tim shoqëror është zhdukur, Nuk më intereson shumë se çfarë mendojnë njerëzit për mua, ose nëse një vajzë më pëlqen apo jo, unë mund të mbaj kontakt me sy me askënd, askush nuk është më i mirë se unë, ata mund të jenë më të pasur ose më të mirë ose më të zgjuar, por askush nuk është më mirë se unë, unë jam unë, unë që duhet të jem, kështu duhet të isha ndier në moshën 16 apo 17 vjeç nëse nuk do të kishte qenë për PMO.

Unë jetoj më shumë jetën tani, rrallë rri në shtëpi, mund të flas me këdo, Unë befasoj veten time çdo ditë. Ende nuk kam një GF, por megjithatë nuk merrem me të, e di se do të vijë koha ime kur do të takoj atë vajzë perfekte dhe do të jem gati për të. Ndihem shumë më mirë, kur zgjohem në mëngjes, kur flas me dikë, kur shkoj në shtrat, thjesht ndihem shumë më mirë në çdo aspekt të jetës sime.

Nofap funksionon, me të vërtetë funksionon, qëndroni me të djemtë dhe do të shpërbleheni, mos u ndalni në 90 ose 120, vazhdoni aq sa mundeni, më besoni për këtë, nuk do të pendoheni.


DITA 68 PMO FALAS

SKA KTHIM MBRAPA! ËSHTË TEMA E DITËS. faleminderit HadEnough dhe rcfergie5.

Shtë një moto e mirë për të jetuar sipas. Përfitimet e mos përdorimit të PMO tejkalojnë shumë fiksimin afatshkurtër të dopaminës që PMO indukton në tru. Ndjehem sikur truri im po shëron. Kur fillova këtë ri-boot, unë rendita simptomat e mëposhtme që i ndjeja si peshë në supet e mia:

1) mungesa e motivimit

2) nervozizëm

3) mjegull e trurit

4) paaftësia për t'u përqendruar

5) swings humor

6) ankthi social

Sot, jam krenar të deklaroj këtu se nuk vuaj më nga asnjë nga këto simptoma. Humori im është shumë më "i qëndrueshëm". Njerëzit kanë filluar të vërejnë. Ankthi GSHT ONE përqendrimi im është i qartë, motivimi im për jetë është shumë i lartë. Unë gjithashtu ushqehem më mirë dhe madje më pëlqen të dal nga shtëpia, larg kompjuterit. Peshkimi, shëtitja në këmbë dhe thjesht ecja me qenin më kanë ndihmuar vërtet të futem thellë në këtë ri-çizme pa rikthim. Këto janë hobi që me të vërtetë i gëzoj, por të lënë pas dore të paktën dekadën e kaluar që kur kam parë internetin me shpejtësi të lartë. Unë jam bërë një udhëheqës midis miqve të mi prej shumë kohësh. Lidhja argëtuese e mashkullit me ta në udhëtimet e peshkimit "jashtë bregut" në skafin me naftë. Skiff ishte blerja më e mirë që kam bërë ndonjëherë.

PSE DUHET DUHET DUA TE DUA TE KTHEH TJETER?


Ditë 30! Definitivisht ia vlen.

Unë kurrë nuk kam pasur probleme me ED por problemet e ankthit shoqëror dhe përqendrimit janë pothuajse karakteristikat e mia të markës tregtare, dhe për vite me radhë mendova se ishte vetëm pjesë e karakterit tim. Unë u largova 30 ditë më parë, thjesht për ta provuar dhe 2 javë më parë po mendoja "Ndihem njëlloj" por këtë vit të kolegjit e fillova me një besim dhe motivim të ri.

Nuk e ndjeva ndryshimin që po ndodhte, por tani që shikoj prapa dhe përpiqem të krahasoj "veten time të vjetër" dhe tani, unë padyshim që shoh një përmirësim të madh. Kontakti me sy ishte diçka me të cilën gjithmonë luftoja. Gjithmonë jam munduar të mbaj kontakte me sy, por më është dashur përpjekje. Nuk ishte diçka që unë e bëj natyrshëm. Në internet mund të bëj shaka dhe të argëtohem, por kur jam pranë njerëzve është sikur mendja ime të zbrazet. Por ky bllok mendje është zhdukur tani, unë ndihem rehat duke qeshur me të madhe dhe duke buzëqeshur shumë më tepër, ku zakonisht thjesht buzëqesha me vështirësi dhe mbaja të qeshurën time.

Unë gjithashtu kisha shtypjen time të parë në vite. Hera e fundit që madje pata një shtrëngim të një vajze dhe u ndjeva sikur dua të jem në një marrëdhënie, jo vetëm seksi dhe gjëra të tjera ishte vite më parë. Seriozisht Tani nuk po them që kam ndonjë lloj shansi, por gjithsesi është e mirë. Pothuajse e harrova atë që ndjehet të dëshiroj të jem vetëm pranë një vajze dhe ndjesinë që kam nëse e bëj të qeshë ose nëse ajo është e lumtur të më shohë.

Tani nuk mund t'i jap kredi krejtësisht nofap, unë jam në një vend të ri, me kulturë të ndryshme në një nga universitetet më të mira përreth dhe e gjithë kjo luan një rol. Nuk dua të të jap të njëjtën ide që kam marrë kur kam ardhur për herë të parë këtu. “Unë ndalova së rrahuri dhe tani vajzat më tërheqin gjatë gjithë kohës !! gjithashtu unë kam radarë vajzash dhe shaka të çuditshme gjatë gjithë kohës !! ” Sepse kjo nuk është përvoja ime. Gjithashtu vajzat nuk po shfrytëzojnë mundësinë për të qenë pranë meje. Por ndihem shumë më i sigurt, shumë më i motivuar, më i përqendruar dhe mbase pak më interesant dhe mund të mbaj biseda më interesante. Dhe shpresojmë në rrugën e duhur për një më të mirë mua.


Dita 91 - Jo mut, unë jam një person krejt tjetër tani. Po ashtu, AMA!

Ja historia ime:

Unë isha vetëm një vit më parë një kurvë e vetmuar. Unë kam qenë i shqetësuar / i trishtuar 90% të kohës time. Kishte disa rremë serioze dhe çështje mbizotëruese. Ankthi social. Vazhdimisht ndjenjën e frikës / dyshimeve për të ardhmen. Nevojshme dhe kërkimi i vlefshmërisë. Shpesh duke menduar se si jeta e padrejtë ishte me mua. I zemëruar dhe i penduar. Me zemërim ndaj grave.

Meqenëse iu përkusha vetes nofap dhe gjërave të tjera që rrisin jetën, tani më në fund jam një NJERI i duhur, jo fëmija që qaj më parë. Ndjej se jam përgjegjës 100% i jetës time. Gëzuar 90% të kohës, të sigurt për të ardhmen. Tani më pëlqen ndërveprimi shoqëror dhe mësova se si të merrem me miq dhe gra. Bënë një ton miq të rinj, prishën marrëdhëniet toksike. Ndjej një sens të përgjithshëm të mirëqenies, siç nuk e kam ndjerë kurrë më parë.

Siç e thatë, kishte shumë veprime të tjera që më çuan në përmirësimet e mrekullueshme që po përjetoj. Por nëse më pyet se cila është arsyeja # 1 për mirëqenien time mendore, unë do të thosha pa asnjë hije dyshimi.

Pra, vëllezër, vazhdoni të luftoni dhe jini të fortë. Kjo është plotësisht e vlefshme. Nëse merrni disa zakone të tjera të mira (duke përjetuar jetë, ndërveprime shoqërore, duke ngrënë shëndet, duke bërë ndonjë sport), do të ndiheni si një person krejtësisht i ndryshëm, i përmirësuar ashtu si ne.


Dita e parë e Kolegjit! Faleminderit NoFap.

Epo, në rastin tim shumë nga Ankthi im Social rrjedhin nga kontakti me sy, dhe vetëm nga fakti se unë jam një zvarritje totale pa e kuptuar it NoFap më kishte mësuar të vlerësoja një grua për flokët, sytë, ngjyrën e rrobave të saj .. etj. Në vend të kësaj e prapanicës, këmbëve të saj, etj. Ndihem sikur gratë më respektojnë më shumë dhe në të vërtetë do të doja të flisja me mua, unë jam ende duke u përpjekur ta heq atë pjesë. Por në përgjithësi ndihem vërtet mirë.

Kështu që kjo nuk është mënyra se si të gjithë përfitojnë nga nofap por po funksionon për mua .. Unë kam filluar të fitoj aftësitë e mia shoqërore vetëm duke mos qenë i mërzitur. Nuk kam nevojë të dal në publik dhe t'i shikoj të gjitha këto gra seksualisht. E di që nëse i tregoj mjaft respekt, në vend që të mendoj se sa keq dua të futem në pantallonat e saj, ka shumë të ngjarë të shënoj një numër. Dhe kur të jetë koha e duhur, unë mund të ngacmoj me siguri dhe siguri prej saj. Jo në publik!

Tl; dr të jesh i respektueshëm ndaj grave, mos u bëj i brendshëm i zbrazët sa herë që sheh një femër të bukur, respektoje atë dhe merr numrin e saj në një mënyrë jo mërzitur. Nëse ajo është në ty, do të ketë shumë fantazim që do të vijë, por në momentet e duhura.


Dita 10, dhe ndryshimet e mia më të dukshme janë për ankthin tim shoqëror.

Dita 10, shtrirja më e gjatë e vetme më e gjatë e zhdukur pa u goditur që kur isha 12 vjeç. Nuk mund të them se ditët e kaluara kanë qenë veçanërisht të vështira për mua pasi isha pak a shumë i lajthitur gjatë gjithë kohës, dhe gjithashtu isha tepër i zënë duke filluar semestrin tim të dytë të kolegjit. Nuk më la shumë kohë ose dëshirë të bëja. Kështu që unë e di që e kam pasur të lehtë krahasuar me disa nga ju djema, dhe ju respektoj jashtëzakonisht shumë që keni qenë në gjendje të pushtetit gjatë javës tuaj të parë të asaj që duhet të ketë qenë torturë e pastër.

Pavarësisht nga ive flatlining që kanë përjetuar, unë kam vënë re disa ndryshime gjatë ditëve të fundit.

Ankthi social që po përjeton vitet e kaluara 5 ka çrrënjosur në thelb vetveten nga jeta ime në jetën e përditshme. Gjatë semestrit të parë të kolegjit pranverën e kaluar, rutina ime e zakonshme ishte të shkonte në klasë, të rri në tavolinën time dhe të lëkundej e të shkundej nga sasia e adrenalinit që dilte nëpër venat e mia të shkaktuara nga ankthi që isha duke përjetuar.

Sa herë që mësuesi do të shpallte punën në grup, unë menjëherë do të pushtohesha nga një valë e pabesueshme ankthi që rrjedh nëpër trupin tim. Fytyra ime do të bëhej e kuqe, pulsi do të më shpejtohej, frymëmarrja ime do të bëhej e parregullt. Dhe pastaj, pasi të hyra më në fund në grup, do të isha edhe më keq - mezi isha në gjendje të shprehja një mendim të vetëm koherent gjatë gjithë kohës për shkak të të qenit kaq nervoz. Ishte një përvojë shumë e pakëndshme dhe që unë jam mirënjohës që më në fund po shpëtoj.

Këto ditë të fundit në shkollë kanë qenë të mahnitshme, dhe unë nuk besoj se do të ishte e mundur pa asnjë përgjigje.

Tani unë eci në klasë me kokën time të mbajtur lartë dhe një buzëqeshje të vogël në fytyrën time vetëm sepse im i ngazëllyer për të parë se çfarë gjëra të reja që unë të merrni për të përjetuar sot. Supet e mia janë të relaksuara dhe fytyra ime është miqësore, në vend që të shtrembëruar nga frika.

Kur instruktori im njofton punën në grup (nga i cili duket se janë të varur), unë ende ndiej që nxitimi fillestar i ankthit më goditi. Por e di që është ende vetëm reagimi fillestar dhe trurit tim do t'i duhet pak kohë për t'u përshtatur me sjelljet dhe besimin tim të ri. Pavarësisht, çfarëdo ankthi të vogël që ndiej nuk zgjat për shumë kohë. Sapo futem në grupin tim, unë jam plotësisht i përqendruar, i sigurt dhe i relaksuar. Unë komunikoj qartë me partnerin tim dhe në mendjen time na përfytyroj si aleatë miqësorë që luftojmë drejt të njëjtit qëllim për të përfunduar projektin tonë së bashku.

E vetmja gjë e pafat për besimin tim të ri social është se shumicën e kohës unë dhe partneri im do të kalojnë kohën duke folur dhe duke u njohur me njëri-tjetrin sesa në fakt duke punuar në projektin tonë, dhe ne mund të humbim pak kohë në këtë mënyrë . Ndihem sikur njerëzit janë shumë më të rehatshëm rreth meje. Unë në fakt pres që të gjithë punën e grupit tani.

Unë kam filluar të flas shumë më shumë për njerëzit, dhe duke shprehur mendimet e mia me qartësi dhe saktësi të pabesueshme. Dhe për këdo që ka pasur ankth kronik shoqëror, ju e dini se sa e huaj mund të jetë kjo sjellje.

Ndihem si një njeri krejtësisht i ri. Unë jam i sigurt, i pastër dhe i tejmbushur me energji. Dhe unë duhet t'i atribuoj këto zhvillime të reja për të mos u larguar ngaqë unë kam bërë absolutisht asnjë ndryshim tjetër në javën e kaluar, përveç se për këtë.


FULL POST-24 Days: Unë kurrë nuk mendova se do të ishte kjo e mirë !! (Lexo këtë për motivim / frymëzim)

Përmirësim i përgjithshëm i jetës Është shumë e gjatë për t'u listuar, por këtu janë disa: Produktiviteti është më i madh se sa ka qenë ndonjëherë në tërë jetën time, ky është një fakt absolut. Familja dhe miqtë po vërejnë ndryshime. Karizma më e lartë se kurrë. Motivimi është i gjatë. Nuk ka luhatje humoresh. Përcaktuar si kurrë më parë. Dalën për të formuar jetën time në atë që unë dua që ajo të jetë.

Mund të vazhdoja gjithë ditën me këto

Tani çfarë keni pritur

Jeta shoqërore / GIRLS GIRLS GIRLS !!! Nga të gjitha përfitimet e NoFap, ky është ndoshta më i madhi ndonjëherë! Mirë e bën këtë ndyrë!

1) Gjithmonë më kanë thënë që jam një djalë shumë i mirë nga familja, miqtë, vajzat (jo GF), etj. Problemi ishte, duke parë pornografi ajo më tregoi gra të rreme -të cilët në kujtesë nuk janë tërheqëse për mua në të gjitha, vajzat REAL janë sooooo shumë hotter!- dhe besimi im ishte në të gjitha kohërat e ulëta për pjesën më të madhe të jetës time. TANI !! Unë jam më e besueshme se kurrë! Të sigurt në pamjen, karizmën dhe personalitetin tim.

2) Unë nuk pengohem si një mashtrues i turbullt si unë kur bëra PMO: Uhh, uhhhmmm… .mmmm..po… ah… .. kështu që është… uh..emri yt…. (Tërheq telefonin dhe ngul sytë në një ekran të zi, duke shmangur kontaktin me sy) Tani unë i shikoj vajzat e nxehta mu në sy dhe u jap atyre një buzëqeshje të sigurt, larguese dhe joshëse.

3) Vajzat më shohin. Një shumë më tepër! Vajzat e nxehta në palestër që unë edhe pse ishin rrugës nga ligë e mia (BTW fuck leagues ka bërë dëngla) tani janë duke më dhënë mua buzëqesh, stares dhe flirtoj me mua.

4) Para ZKM-së unë kurrë nuk do të kisha menduar ndonjëherë se ata ishin flirtim. Tani unë vërehem skuqem, ndjesi shpimi gjilpërash e flokëve, paraqitjen joshëse, syrin e ndyrë, të gjithë!

5) Unë nuk mund të besoj se i kam shikuar gratë në pornografi, në retrospektivë duken të rreme dhe të frikshme. Une nuk kuptoj se si kam gjetur mënyrën për të bërë shumë, lëkurën e veshur, dhe flokët me ngjyrë të rreme, physique të rreme tërheqëse. Vajzat reale janë marrëveshja e vërtetë, ato janë ato për të cilat jam tërhequr.

6) Ankthi social është shumë i zhdukur. Shkoj në një dhomë si një shef i ndyrë, me një buzëqeshje në fytyrën time dhe besim në projekt si i çmendur. Jo frikë nga puna në grup në universitet, pa frikë nga intervistat e punës. Burrat e tjerë duken të frikësuar prej meje, ndoshta do të shkaktojnë ata PMO. ACNE ime është larguar! Nuk mund ta besoja! Pamja ime e fytyrës u bë më e mirë!

7) Unë e dëgjoj këtë shumë, "Oh zot është si një person tjetër. Unë kurrë nuk isha aq i mirë në etj, etj, etj ”

8) NJË SHUMË E PËRFITIMEVE TË TJERA QË MUND TË SHPËTOJNË ORARI TË SHKRUAR


Komunikimi dhe superfuqitë

Përpara se të mos flisja me mua kur do të flisnin me mua, do të shihja në sy dhe do t'i shihja të drejtën. Fjalët do të dilnin nga goja e tyre dhe unë do t'i rregulloja ato. Pas jo fap unë në fakt gëzojnë duke folur me njerëzit për herë të parë në jetën time. Pas një bisede të vogël, ndihem shumë më mirë për veten time. Ndihet si një fuqi super, por kurrë nuk e dini. Asnjë fap nuk më ka ndihmuar të komunikoj me njerëzit më mirë se më parë.


Kjo mund të tingëllojë përsëritëse, sepse funksionon. Unë nuk po kthehem kurrë për të kapërcyer. (Ditë 43)

Ankthi ka qenë gjithmonë një problem për mua. Tani është një botë krejt tjetër. ADHD-ja ime është nën kontroll. Për herë të parë në një dekadë ndihem normale dhe e gjallë. Unë mund të mbaj bisedë si një person normal. Ndihem i tmerrshëm duke qenë një i rritur normal ... i pjekur. Një person përgjegjës për jetën e tij, duke ndërmarrë veprime, duke bërë diçka, duke provuar gjëra. Do të filloj mësimet e Salsa, dhe bachata më 31 të kësaj dite. Do të shohim se si shkon.

Nëse ndeshem me pornografi tani, them dhe ndiej: "Nuk është asgjë e veçantë" me tinguj të ekzagjeruar dhe duke vepruar… jo normale ... Unë thjesht dua të bashkëveproj me njerëzit, të qetësohem me librat e mi dhe të fle një gjumë të mirë si një djalë normal


Përshëndetje, paditëse! -57 Ditët

Më herët sonte isha në apartamentin e një shoku. Jam atje me shokët e dhomës dhe disa njerëz që nuk i njoh, por të paktën jam njohur me shumicën e njerëzve atje në një farë niveli, kështu që ndihem mjaft mirë. Gjithsesi, unë jam duke qëndruar në një rreth me ndoshta 6 persona të tjerë, të gjithë të njohur, dhe ne thjesht po përplasemi dhe diskutojmë tema të rastit. Ndërsa kjo po ndodh, unë kthehem t'i them lamtumirë dikujt ndërsa ata largohen dhe kjo vajzë e zezë vjen tek unë dhe shkon "Më fal, si quhesh?" Unë i thashë asaj, dhe pastaj ajo prezantoi veten dhe disa nga miqtë e saj. Gjëja tjetër që ajo tha më largoi plotësisht nga mbrojtja: “Unë thjesht dua të them se ju keni lëkurën më të bukur! Faqet tuaja thjesht kanë këtë shkëlqim natyror rozë ”.

Do të thosha se u befasova, por kjo do të ishte një nënvlerësim. Si dikush që ka vuajtur nga vetëbesimi i ulët dhe ankthi i butë shoqëror, ky kompliment ishte një nga rritjet më të mëdha të besimit në tërë jetën time.

Asnjëherë nuk më kanë bërë komplimente për lëkurën time. Nuk ka asgjë spektakolare në të - në fakt, unë kam lëkurë relativisht të thatë. Asnjëherë më parë nuk jam afruar në atë mënyrë. Ajo që ndodhi sonte fjalë për fjalë nuk ka asnjë përparësi në jetën time. E vetmja gjë që unë mund t'ia atribuoj këtë është nofap.

Nofap ka qenë seriozisht një nga gjërat më të mira që kam bërë ndonjëherë për veten time. Ndihem më e shëndetshme se kurrë. Kam nevojë për më pak gjumë, dhe gjumi që bëj është më i thellë dhe më i kënaqshëm. Dreamsndrrat e mia janë më intensive. Oreksi im është më i madh, por unë dëshiroj ushqime më të shëndetshme. Zëri im ndihet më i fuqishëm. Toni i muskujve është më i mirë, edhe pse ngrihem rrallë. Flokët e mi të rrallë të fytyrës po vijnë gjithnjë e më të errët. Unë nuk ndihem më i kontrolluar nga gjendja shpirtërore, por përkundrazi ndiej nevojën për të rregulluar në mënyrë aktive gjendjen time mendore dhe emocionet. Më e rëndësishmja, besimi im është (tani) në nivelin më të lartë të të gjitha kohërave.

Djema, të gjitha këto janë përfitime reale. Dushet e ftohta Nofap + është ndryshimi i vetëm i madh që kam bërë kohët e fundit në jetën time. Unë e di që disa njerëz duan të vënë në dyshim vlefshmërinë e disa prej pretendimeve të bëra nga fapstronautët, dhe unë mendoj se kjo është një gjë e mirë; nuk ka asgjë të keqe me pak skepticizëm të shëndetshëm. Sidoqoftë, kjo është jeta juaj po flasim per djem. Nëse jeni në gardh për të provuar këtë gjë nofap, thjesht bëjeni. Çfarë keni për të humbur? Pse të mashtrosh veten nga një jetë më e mirë?

Për të gjithë ju fapstronautët që luftoni në luftën e mirë, ju uroj më të mirën fat dhe vendosmëri në mënyrë që të mposhtni demonët tuaj të brendshëm. Ti mund ta besh kete. Dhe unë premtoj se bëhet më e lehtë. Sa më shumë sukses të keni shoqërisht dhe personalisht, aq më shumë e kuptoni se si kurrë nuk doni të ktheheni ashtu siç ishin gjërat. Kur merrni atë kompliment, ose atë buzëqeshje nga vajza që kaloni në trotuar, është magjike: Ju bëheni shumë të mëdhenj për t'u rikthyer në atë karrige kompjuteri.


Unë jam njeriu dhe kam qenë gjithmonë .. Ndryshimi është se unë në të vërtetë e besoj tani =)

Një botë krejt e re aktualisht po zbulohet ndërsa unë vazhdoj rrugëtimin tim drejt suksesit dhe rritjes. Vajzat vijnë më lehtë, tani që më në fund zbulova se sa e kënaqshme mund të jetë jeta, pasi të keni pranuar se kush jeni si individ.


Po filloj ta harroj jetën time pa NoFap. (130 ditë më vonë)

Përpara se të gjeja këtë nën dhe të porsalindur, isha zhdukur në kaq shumë pjesë të jetës që nuk mund të besoj se jam ende këtu sot. Unë fillova pornografinë rreth moshës 11 shumë kohë para takimit tim të parë seksual. Kjo çoi në shumë probleme për mua si Porn-i i shkaktuar ED / vonesë ejaculation, depresioni i rastit me nivele të larta të ankthit social, dhe desensitization për shumë gjëra që unë dashur rritur. Unë vazhdova të shkoj drejt greminës për vite me radhë, sepse varësia ime e pornografisë u përkeqësua. Kam humbur të gjitha lidhjet reale me familjen dhe miqtë e mi, sepse me kalimin e kohës unë kam qenë duke zëvendësuar ndonjë interes në to me pornografi. E urrej jetën, e urreja jetesën, urrejta gjithçka për veten time derisa një ditë isha me fat sa të pengohesha mbi këtë nën dhe gjithçka ndryshoi pas kësaj.

Pasi fillova rindezjen time me NoFap, zbulova se kush jam në të vërtetë për herë të parë në jetën time. Mendova se isha një introvert që nuk kishte interes të vërtetë të ndiqte gratë ose të përmirësoja veten. Mendova se do ta kaloja pjesën tjetër të jetës sime pa ndonjë drejtim ose ndonjë lidhje reale me ata që më rrethonin. Mendova se në fakt isha aq i pavlefshëm saqë nuk do të kishte rëndësi për një person të vetëm nëse do të isha zhdukur. Por unë isha gabim në lidhje me të gjitha këto gjëra dhe pasi e kuptova atë, vendosa të shkoj të gjithë në këtë reboot. Kam kombinuar NoFap me stërvitje, dietë, dushe të ftohtë, kthim në kolegj dhe meditim. Unë nuk bëra as edhe një mendim të vetëm për seksin apo pornografinë.

Tani kam ndryshuar aq shumë sa që nuk mbaj mend as se si isha më parë. Depresioni im është zhdukur dhe unë dua të bëj gjëra përsëri si off-roading dhe basketboll; aktivitete që unë i pëlqente rritja, por interesi im u zbeh në vartësi time me kalimin e kohës. Ankthi im është zhdukur gjithashtu, dhe unë mund të ngrihem edhe para një grupi pa ndonjë çështje fare. Gjithçka rreth seksit ndryshoi për mirë. Unë mund të zgjas 30 minuta dhe ndjesia është e mahnitshme. NoFap është e pabesueshme për përmirësimin e vetë dhe shumë njerëz janë të humbur në të. Mbani në mend se NoFap është gjithashtu hapi i parë.


Çështjet personale me varësinë nga pornografia / Masturbimi kronik

Thënë thjesht, një "shkëputje e tolerancës" nga pornografia, e shoqëruar me abstenim ose masturbim të përmbajtur mund të ndihmojë trurin tuaj të rivendosë pritjet për kënaqësi seksuale dhe marrëdhënie, si dhe rritjen e besimit, energjisë dhe performancës seksuale.

Unë personalisht jam një "i diplomuar" i metodës, pasi kam bërë me sukses një periudhë 56-ditore duke abstenuar plotësisht nga pornografia dhe masturbimi vitin e kaluar. Qëllimi im fillestar ishte 60 ditë, por unë përfundova "duke u thyer" në ditën e 56 duke bërë seks me një grua të bukur që tani është një mikja ime e shkëlqyer. Para kësaj, unë nuk kisha bërë seks për gati dy vjet, dhe masturbohesha për të "ndyrë / ekstreme" pornografi shumë herë në ditë. Unë aktualisht nuk jam në një lidhje, por nevojat e mia seksuale janë duke u përmbushur. Më e rëndësishmja për mua ishte rritja e energjisë dhe vetëbesimit që lindi si rezultat. Unë shkova nga një punë me pagë minimale me kohë të pjesshme në një pozicion me kohë të plotë që në të vërtetë vë kredencialet dhe njohuritë e mia për të punuar. Kjo kërkonte një hap të madh në çdo aspekt të jetës sime (motivim, karakter, respekt për veten, fjalim në publik, etj.) Dhe unë plotësisht besoj se udhëtimi im pa pornografi më ndihmoi të ndërtoja besimin që më duhej për të pasur sukses. Në fund të fundit, nëse mund ta bëni trupin dhe mendjen tuaj të përkulen në vullnetin tuaj, ka shumë pak që nuk mund të arrini.


9 javë - Depresioni është përmirësuar jashtëzakonisht shumë, Porno po më hiqte vullnetin tim


Të jesh më shoqëror?

Unë jam në ditën e katërt të nofap, vija ime më e gjatë është 34 ditë dhe kam vërejtur se kam qenë më shoqërore. Jo vetëm në punë, por edhe jashtë në publik. Unë përshëndeta disa njerëz jashtë, të angazhuar bashkëpunëtorë të cilët çuan në biseda më emocionuese dhe kishin më shumë energji.


Dita 31 - quick post rishikimit

Pas ditës 7 fillova të merrja dru në mëngjes mjaft rregullisht, gjë që ishte shumë e re për mua. Mbaj mend që kisha marrë dru në mëngjes si adoleshent, por nuk mendoj se e kam marrë që kur isha rreth 17 vjeç. Dy javët e kaluara është ulur në frekuencë, ndoshta në 1 në çdo 3 netë.

Unë jam duke bërë një kontakt shumë më të mirë me sy dhe ankthi im shoqëror është ulur mjaft. Edhe unë jam shumë më i qetë. Unë kam drejtuar dy javët e kaluara, kështu që edhe kjo po shkon mirë, por nuk kam vërejtur ndonjë efekt nga nofap në asnjë lloj performance atletike. Unë nuk jam i befasuar nga kjo sepse nuk pres ndonjë përfitim në këtë fushë, dhe gjithashtu nuk jam duke bërë shumë. Unë planifikoj ta rrit aktivitetin tim ngadalë dhe të kthehem në punë në një mënyrë të qëndrueshme, 4-6 herë në javë.

Po bëj shumë më tepër punë, e cila është gjëja më e madhe për mua. Unë ende harxhoj shumë kohë duke kërkuar reddit dhe duke lexuar lajme dhe duke kontrolluar burimet e mia të RSS, etj. Shpresoj t'i zgjidh ato çështje së shpejti, por një gjë nga një herë.

Për 3 javët e para isha goxha i dëshpëruar. Unë kisha problem të motivoja veten të ngrihesha nga shtrati, dhe ndihesha e lodhur dhe nuk kisha asnjë motivim për të bërë ndonjë punë kur isha zgjuar dhe rreth. Por duke filluar nga dita e 25-të, unë kam filluar të ndihem më mirë dhe kam filluar të bëj më shumë punë.


96 ditë dhe unë jam vetëm vetëm fillimi.

Përderisa shumë njerëz do të zbresin dhe diskreditojnë atë që bëjmë këtu, mund të them se çdo përfitim pozitiv që kam ndjerë në muajt e fundit të 3 kanë qenë të lidhura drejtpërdrejt me mosfunksionimin tim.

Bindja ime nuk u lëkund kurrë. Jo një herë, por 9 muaj më parë isha zhytur në depresion. Unë duhej të merrja pjesë në universitet me kohë të plotë, por nëse do të mund të gjeja përpjekjen, dreq nëse do të gjeja motivimin mezi mund ta bëja në një ditë çdo tre javë. Marrëdhëniet e mia me gratë. Epo, unë kisha pak, aspak asgjë në lidhje me marrëdhëniet për gjashtë vitet e fundit. Kishte bërë të vetën siç mund ta imagjinonit të gjithë.

Tani ... mirë tani. Pavarësisht dështimit të universitetit dhe të gjitha ëndrrave dhe ambicieve që lidhen me të janë larë, unë kurrë nuk jam ndjerë më mirë. Unë kam marrëdhënien time të parë të vërtetë me një grua. Unë filloj të punoj shpejt, dhe përkundër dështimit tim akademik, unë kam një plan mjaft të fortë për të ecur në rrugën e duhur për të ardhmen time.

Unë kurrë nuk kam ndjerë më mirë.


Përvoja ime me NoFap Deri më tani (duhet të theksohet se unë kam provuar dhe dështuar 90 ditë sfidë rreth 30 herë, por këtë herë raundin unë kam thyer rekordin tim me mbi 2 javë);

 • Nuk kam më të vështirë të zgjohesh në mëngjes
 • Njëherë e një kohë kam menduar se vetëm unë do të bëj çdo ditë unë do të isha i lumtur, mirë që po ndodh tani dhe unë jam. Unë jam i sigurt kur të godas 90 ditë kjo ndjenjë do të kalojë, por për momentin ndihet mirë!
 • Besimi i rritur, ballafaqimi me njerëzit dhe ditur se unë jam në kontrollin e plotë të trupit tim, po e siguroj. Unë nuk jam më i mbushur me dyshim, sepse e di që në kohë të caktuara të ditës nuk i jap më rrugën kafshës brenda meje dhe PMO
 • Vendosja e qëllimeve, duke përmirësuar ngadalë fushat e tjera të jetës sime. NoFap është një moment historik, dhe pastaj kompletimi me sukses më lejon të kaloj në fusha të tjera të jetës sime me përmirësim

Dita 50: Semestri i ri në kolegj, ndryshimet janë shumë të dukshme

Sapo fillova një semestër të ri në Universitetin tim (Biologji undergrad). Unë kam qenë me të vërtetë i ngazëllyer për këtë! Unë fillova NoFap rreth gjysmën e verës, ndërsa isha jashtë qytetit për katër javë. Kam marrë pak vëmendje nga vajzat dhe thjesht ndihem gjithnjë e më thellë derisa më në fund vendosa të lë këtë verë të kaluar. Këtu janë disa nga gjërat që unë kam vërejtur.

 • Jam më i sigurt rreth vajzave. Jam shumë më i sigurt për veten time kur flas për dhe ndihem shumë më komod.
 • Unë të dy jap dhe marr kontaktin me sy më shpesh, dhe njoftimin njerëzit qitje me buzëqeshje, sidomos nga vajzat.
 • Një nxënës tjetër që takova shkurtimisht javën e kaluar, më goditi përsëri sot, ishte i kënaqur që më pa dhe më dha numrin e saj. që asnjehere ndodhi më parë.
 • Unë ec me sjellje më të mirë, dhe jam gjithmonë plot me energji. Njerëzit po vënë re.
 • Ndihem i gatshëm dhe i motivuar të filloj të përdor rregullisht palestrën e qendrës së shkollës.

Unë jam vërtet i kënaqur me mënyrën se si po ndodh kjo! Kjo është hera ime e parë që shoh shumë njerëz të rinj që nga mbarimi i semestrit të fundit dhe është çmenduri duke parë të gjitha ndryshimet menjëherë pas 50 ditësh të transformimit të zakoneve të mia. Jam vërtet e lumtur që më në fund vendosa ta marr seriozisht No Fap.


Mosha 20 - Unë isha një introvert i ndrojtur. Tani: Të sigurt! Mund të flasim përgjithmonë. Takimi me vajza dhe shoqërimi është i lehtë


Cila është prova juaj më imponuese për nofap?

Për mua është përmirësimi i jashtëzakonshëm i ankthit tim shoqëror. Unë jam një inxhinier softuer, në kokën time shumë. Dikur isha shumë ekstroverte kur isha shumë e re, por me kalimin e viteve e gjithë kjo kohë para kompjuterëve dhe përfundimisht duke siguruar jetesën prej saj ndryshoi me të vërtetë kjo. Ka ardhur deri në pikën që unë kisha frikë t'i thosha ndonjë gjë dikujt përreth meje, isha i shqetësuar se si do të përfundonte çdo shkëmbim i vogël, sikur të bëja diçka vërtet të rëndësishme çdo herë. Kur kaloja pranë njerëzve shpesh ndihesha i vogël dhe, në një mënyrë të papërcaktueshme, më i vogël. Kjo pavarësisht nga fakti që unë jam një djalë goxha i madh nga muskulatura, kam punuar dhe ngritur rregullisht pesha për më shumë se një dekadë.

Ndonjëherë kjo do të më bënte padrejtësisht agresive, më shpesh thjesht do të tërhiqesha pasi ndjehesha ashtu dhe isha e mjerueshme. Gjithmonë do të ndihesha sikur jam shoqërisht i padëshirueshëm, megjithëse kam mësuar nga përvoja të ndryshme të së kaluarës që shpesh isha unë që njerëzit ishin të bindur se nuk interesohesha për to.

Do të gënjeja po të thosha se gjërat kanë qenë krejtësisht e kundërta e asaj kohët e fundit, por ato janë shumë më të mira në një numër mënyrash kryesore. Dikur mendoja se duhej të bëja diçka që nuk e bëra ose nuk mund ta bëja. Tani ekziston kjo energji tek unë… nëse jam vetëm, ose përkthehet në dëshirën për të bërë diçka argëtuese ose produktive, ose thjesht një eksitim të përgjithshëm të irrituar.

Kur jam pranë njerëzve, më duket sikur u afrohet atyre, më bën të dëshiroj t'i shikoj ose të flas me ta edhe nëse nuk duket se do të ishin veçanërisht të ndërsjellë. Fillova të kuptoj se sa nga këto përvoja të shumta të vogla të këqija që kam pasur me të huaj të rastësishëm janë thjesht njerëz që reagojnë ndaj një situate në të njëjtën mënyrë që unë do të doja.

Kur shkoja të ulesha diku si një kafene, do të ndihesha nervoze kur njerëzit më shikonin ndërsa hyja, sikur po më gjykonin. Tani thjesht shoh që ata janë kureshtarë, ose po ndihen të pasigurt, ose nëse duken se janë gjykues, duket se po kompensojnë diçka.

Këto janë të gjitha gjërat për të cilat kam dyshuar gjithmonë në një mori mënyrash të vogla, por është si e vendosi UG Krishnamurti një herë, unë kam parë vetëm sheqerin dhe tani po e provoj. E gjithë gjëja ndjehet sikur më ka hapur sytë.


Puthje e parë. Faleminderit r / NoFap

Jam vetëm dy javë dhe jam tashmë një njeri i ri. As nuk mund ta besoj se si më ka ndryshuar. Unë jam me të vërtetë i vetëdijshëm për mjedisin tim dhe jam duke shijuar jetën. Unë jam studente e dytë në kolegj dhe 20 vjeç dhe kurrë nuk kam pasur të dashur. Unë kurrë nuk kam pasur puthjen time të parë. Unë seriozisht isha një individ patetik.

Tani zonjat po vizitojnë vazhdimisht dhomën time të konviktit. Dhe po dje pata puthjen time të parë dhe u bëra me një vajzë për herë të parë. Pjesa qesharake është se unë isha kaq e tmerrshme në këtë dhe e kuptova që kam nevojë për praktikë ... për fat të mirë ajo është poshtë për të më mësuar. Besoj se PMO nuk më ka lejuar ta përjetoj këtë në të kaluarën. Unë jam shumë mirënjohës për nofap. MOS I JAPI FAPSTRONAUTE


Dita 92 / Skizofrenia vs Nofap.

(Dita 92) Do të jetë e shkurtër. Unë jam skizofrenik dhe për shkak të ngarkesave të medikamenteve që marr, mendoj se disi nuk jam në gjendje të eksperimentoj përfitimet e plota të nofap dhe pa PMOing. Sidoqoftë, unë jam në 92 ditët e mia, dhe diçka e mahnitshme filloi të ndodhte SK Aftësitë Biseduese u përmirësuan vërtet. Unë nuk f *** besoj !! Njerëzit qeshin me shakatë e mia pa kuptim, unë drejtoj një bisedë në shumicën e rasteve kur zgjedh temën. Nuk e ndiej më ndjenjën e detyrimit të "përshtatjes" në biseda. Unë kurrë nuk e kam ndjerë këtë më parë kryesisht për shkak të skizofrenisë time afatgjatë. Kjo është arsyeja pse unë jam i impresionuar.


link - Superfuqitë manifestohen!

Jam në ditën e 25-të të përpjekjes sime të rebootimit. Vija e sheshtë është mjaft e ashpër. Kohët e fundit, motivimi zero për të qenë shoqëror. Vërtetë janë ndjerë të vetmuara dhe të padukshme për gratë. Shumë djem shkruajnë se si fillojnë reboot e tyre dhe "papritmas", vajzat po hedhin veten ndaj tyre. Unë kam qenë shumë dyshues për këtë lloj përrallë dhe shpejt kam thirrur mendërisht 'BS'. Epo… ..

Sot isha duke studiuar në Starbucks. Merrni me mend kush ishte atje. Yup, barista e lezetshme nga e enjtja. Vazhdonim të shikonim njëri-tjetrin - ishte shumë argëtues!

E shikoja me cep të syrit tim dhe herë pas here kapja të saj duke shikuar me. ROAR !!!! Ndonjëherë shikoja larg sikur sytë e mi të ndodhnin aty; herë të tjera do të mbyllja sytë me të dhe të dy do të buzëqeshnim BIG.

Dhe po, kam biseduar me të. Dy herë Hera e parë ishte kur piva pije. Kam biseduar përsëri me të për disa minuta para se të largohesha. Jam shumë i sigurt se bashkëpunëtorët e saj po i jepnin mut mbi kufje pasi ajo supozohej se do të punonte, sepse papritmas na u desh ta ndërprisnim bisedën. Mund të them 100% kjo ​​është hera e parë që kam ndonjëherë mori një vajzë në telashe sepse unë po flirtoja me të. Definitivisht një e parë për mua - unë që e mesuar me PMO kurrë nuk do të kishte qenë e aftë për këtë. Unë nuk jam duke u hedhur në asgjë, por unë am pres me padurim herën tjetër kur ta shoh. Edhe ajo është në shkollën grad, kështu që mendoj se do të kemi gjëra të përbashkëta për të folur.

Edhe pse kam qenë disishumë skeptik në lidhje me këto superfuqi të fshehura të pretenduara që rindezja mund të zgjojë, sot u bëra i vetëdijshëm për ato superfuqi. Eshtë e panevojshme të them, unë jam shumë mirënjohës që rindezja ime më ka detyruar të largohem nga gjendja ime e vetë-mjekuar, e vetë-lobotomizuar dhe më ka dhënë motivim të jem shoqëror duke më sjellë në një nivel emocional ku është e mundur të vlerësoj dhe të shijosh diçka aq të thjeshtë sa duke qeshur dhe duke u buzëqeshur nga një vajzë.

KJO ËSHTË MË SHUMË MË I MIRË SE PORN !!!

Dhe nuk ka asnjë mënyrë në ferr që të kthehem.


Përfitimi i No-Fap: vajzat që i afrohen bëhet shumë më e lehtë.

Histori e shkurtër: Goditës për rreth 7 vjet. Gjithmonë shqetësohesha dhe nervozohesha rreth vajzave. Nuk mund të besoja në përfitimet që pohonin përdoruesit e tjerë në lidhje me NoFap. Vendosi të japë NoFap si një eksperiment. Lexoni gjithashtu Seddit gjatë kësaj. Rreth 1 javë brenda, unë mund t'i afrohem vajzave dhe të flas me ta mjaft lehtë. Mbani mend, unë nuk jam shumë tërheqës dhe një djalë i ndrojtur. Mund t'i bëj ata të qeshin dhe t'i bëjnë ata të jenë të qetë rreth meje. Megjithatë, nuk kërkova numra ... thjesht bëra biseda të vogla dhe ndërtova aftësitë e mia "joshëse". Të përsëritur dje dhe sot, pashë dy vajza që doja t'i afrohesha, por nuk gjeta dot fjalët ose hapjet për t'i përdorur. Jo-fap-me mund të kisha ecur atje lart dhe të isha shef. Kjo mut funksionon. Qëndrim më i mirë, më shumë energji, më shumë siguri dhe më shumë paqe e brendshme. Megjithëse… jo pa disa çështje ankthi, dhimbje koke dhe vetë-beteja serioze. Nuk ka më fapping tani e tutje! Unë do të jem një i keq.


Ne rregull! Ditë 90

Asnjë pornografi e shikuar. Pati 3-4 derdhje muajin e kaluar. Jo masturbim, ata ishin nga ëndrrat e lagura dhe një nga thjesht fantazimi. Po, u bëra shumë i vështirë dhe me brirë, dhe të qenit në gjendje të arrija orgazmën pa asnjë prekje pothuajse më bëri të qaj nga lumturia! Fitorja ime më e madhe deri më tani është se në të vërtetë nuk kam ndonjë dëshirë për të parë pornografi.

Kam më shumë kohë për të vendosur se ku po shkon jeta ime, dhe energjia shkon tek vajzat që shoqërojnë (më shumë vajza gjatë ditëve 90 se gjithë jeta ime!). Unë gjej vajzat e vërteta më tërheqëse (në vend që të kthehem nga imazhet 2D). Tani e di se ngritja ime do të varet nga çështjet sociale, nervozizmi etj. Dhe për këtë përpiqem të punoj, të ha, të ushtroj dhe të fle saktë. Ditë 90 ia vlen dhe unë do ta vazhdoj këtë. Fitova më shumë njohuri se kjo është tërësisht e rregullueshme dhe ndihem së paku gjysmë rrugë.


Çdokush me depresion për të komentuar për këtë?

A ka ndihmuar ju asnjehere me depresionin tuaj? Ose lehtësoj atë ose (unë nuk mund ta di) heqë atë krejtësisht? Në përgjithësi, a u vëreni nëse nofap ka prekur depresionin tuaj në ndonjë mënyrë, por veçanërisht një pozitiv?

schmonday

Kam vuajtur depresion të tmerrshëm që kur isha rreth 14 vjeç. Tani jam 25 vjeç. Do të kaloja orë të tëra në shtrat, i pamotivuar dhe vetëvrasës. Unë u përpoqa shumë herë, por, padyshim, dështova. Dështova edhe në klasa. Unë e lashë shkollën e mesme dhe u bëra i lumtur në kolegjin e komunitetit kur prindërit e mi kërcënuan se do të më përjashtonin. Kam kaluar shumë muaj në pavijone psikiatrike. Më e keqja nga të gjitha ishte se ilaçet nuk më kishin ndihmuar kurrë, përveç një herë. Më tregoi se si ishte lumturia; U ndjeva shkëlqyeshëm. Ajo periudhë kohe më dha motivim të vazhdoj ta kërkoj atë lumturi dhe më mirë vetë. Por përfundimisht ajo u rrafshua dhe unë nuk mund të ndieja asgjë. Kështu që, ndalova mjekimin dhe u ktheva zakoneve të vjetra.

Tani, pas gati dy javësh nofap, po e kthej atë lumturi. E vetmja e përbashkët e dy kohërave është mungesa ime e PMO: ilaçet më kishin vrarë epshin dhe interesin për PMO. Strangeshtë e çuditshme të mendosh se masturbimi për orë të tëra në ditë, shikimi i gjithçkaje të shkurtër të gërryerjes dhe guro / thithjes do të ishte shkaku i depresionit tim, por kjo duket se është rasti. Tani, kupto që unë jam me gjasë një rast i rrallë. Depresioni është një problem serioz dhe shkaku i tij nuk është gjithmonë i dukshëm. Nofap ndoshta nuk do të jetë çështja e vetme me të cilën duhet të merreni. Por dije që nofap mund të të ndihmojë - ka shpresë. Porno me të vërtetë ndihmon vetëm ata që bëjnë para nga ajo dhe nuk ka asnjë dëm në prerjen e saj nga jeta juaj. Shpresoj që përpjekja juaj për nofap t'ju ndihmojë po aq sa imja.

beconscious

Po, një mijë herë, po. Në pikën time më të ulët isha në një vend të tmerrshëm dhe trupi im nuk pranoi të ngrihej nga shtrati për javë me radhë. Hyni në nofap dhe pak ilaçe dhe ishte një ngjitje e fortë lart. 6 muaj më vonë, unë rrallë shoh ndonjë nga ditët me të vërtetë poshtë. Unë jam duke punuar në rrugën time përmes asaj shtrese 'pa ndjenjë të sheshtë' e cila filloi disa vjet më parë, dhe shpresoj se do të depërtoj në ato ndjenja të mira përsëri në disa muaj më shumë.

Ji i durueshëm, ji i mirë me veten. Hani të pastër, ushtroni dhe jini rreth njerëzve me qëndrime pozitive.

workingrecovery

Shërimi në përgjithësi më ka ndihmuar në depresionin tim. Dhe varësia nga PMO është vetëm një aspekt i shërimit tim. Por heqja dorë nga kjo varësi nuk më mjafton. Më duhet të ndryshoj të gjithë stilin e jetës time. Më duhet të shoqërohem, të ushqehem mirë, të ushtroj trurin dhe të kujdesem për veten time. Duhet të kem dashuri për veten, pranim dhe të heq shqetësimet e mia. Unë kam nevojë të bëj shumë gjëra përveç largimit nga PMO. Por unë i bëj ato, sepse tani e di se si është të kesh shtrirje të gjata, ku nuk jam në depresion, por me të vërtetë i lumtur dhe i aftë të marr dhimbje dhe vuajtje në heshtje, si thjesht ekuilibri i jetës.

silentSmooth

Asnjë fap nuk ishte një ndihmë masive; pastruar kokën time dhe më dha më shumë fokus dhe përzënë.

Vrapimi mbi tre milje, tre herë në javë më ndihmoi. Bërja e një ore në mbrëmje më ndihmoi të shoqërohesha. Anëtarësimi në tastmaster më ndihmoi në fjalimet në publik Ngritja e peshës më ndihmoi, por më zemëroi. Ushqimi më i mirë dhe humbja e peshës ndihmoi, por nuk ishte një ndryshim masiv. Të vishesh më mirë ishte e mirë. Ndalimi i dëgjimit të muzikës së zemëruar / dëshpëruese ishte një dhuratë nga perëndia. Meditimi i vëmendshëm ishte një ndihmë masive. Shumica e librave për vetë-ndihmë nuk më ndihmuan, megjithëse më pëlqyen librat për ngritjen e vetëvlerësimit ... Të cilat mendoj se u dëmtuan nga përplasja.

Sidoqoftë, nofap ishte hapi i parë, dhe madje edhe tani, sa herë që arrij, ndjenjat negative kthehen. Unë fjalë për fjalë eci rreth të menduarit, "Unë dikur ndihesha kështu të gjithë Koha".

ChangenotchangesDitë 91

Absolutisht, dhe unë kam pasur atë aq keq sa ti. Truri është një gjë qesharake dhe duhet të përpunojë kinks. Ajo që punon për mua është që KEEP GOING. Gjithashtu mbajta një ditar për ëndërr për ditët e 90, kështu që mund t'i shihni çështjet tuaja.

Shikoni, kur nuk merrni mjaftueshëm serotonin ose norepinefrin, ju do të ndiheni si mut ... dhe vazhdon dhe vazhdon ndonjëherë. Kjo është arsyeja pse unë kuptova që Kisha për të filluar të përqëndrohet në progresin e progresit dhe më shumë progres.

Plus, çdo gjë që ka të bëjë me sobriety për gjëra që ndryshon kimikatet e trurit do të jetë një mjet. Mjetet kur ecni në rrugën e shërimit.

REshtë vërtet zhgënjyese të mos kesh ekuilibrin e duhur kimik. E tmerrshme. Por kurrë mos e lë, bëj përparim shoku yt më i mirë dhe do të bësh terren.

E di që nuk është e lehtë kur duket se nuk mund të lehtësohesh. Ndryshimi i nofap-it ndoshta më ka përmirësuar kiminë e trurit me 50% ose më shumë. Por për mua ka qenë e ngadaltë. Ndjej se kam nevojë për të marrë më shumë terren mbi çështjet e ushqimit dhe gjithashtu të marr kufij edhe më të mirë me njerëz negativë.


Si NoFap ndryshoi jetën time: Nëse keni ende dyshime, lexoni këtë.

Kush jam unë? Deri një muaj më parë, unë isha Joe mesatare tipike në lidhje me Porn dhe Fap: E varur nga pornografia në internet, po e konsumoja atë të paktën një herë në ditë dhe, natyrisht, duke u përplasur çdo ditë. Djalë mesatar i bukur, beqar, 30 vjeç, punë e mirë. Kur u motivova, mund të kisha shumë sukses me gratë. Fjalët kryesore këtu janë: "kur u motivova".

Sinqerisht, nuk kisha asnjë ide për efektet e pornografisë masive për mua. Pastaj kam gjetur nofap në reddit. Lexo të gjitha. Lexo përsëri. Dhe të filloni një muaj pa pagesë. Pas 30 ditëve, pasojat janë kaq të mëdha që unë duhet t'i ndaj me ju.

Pas 5 ose 6 ditësh, kuptova që presioni që ndieja nuk ishte diçka e keqe: Ishte energji. Ishte motivim - jo vetëm seksual, por vuri motiv të pastër për jetën e përditshme. Unë flet që çdo vajzë e bukur që pashë ishte në gamën time. Kontaktet e mia me vajzat ishin të mprehta. Buzëqeshja për ta u bë normale. Të nesërmen në metro, unë i buzëqesha një vajze të bukur të gjatë me flokë të errëta. Ajo erdhi të më shihte, duke më pyetur ku kam studiuar. Ajo me pa në universitet disa vite më parë. Guess what: Numri i telefonit.

Tani kanë kaluar 30 ditë pa fap / porn dhe unë kurrë nuk jam ndjerë më e sigurt në jetën time. Dhe rezultatet janë atje. E gjithë kjo nuk është teorike. Kam takuar më shumë vajza në muajin e fundit që vitin e kaluar dhe e dini pse? Sepse është opsioni i vetëm. Sepse tani e di që nuk kam asgjë për të humbur.

Përfundimi: Djema: Ndaloni humbjen e energjisë tuaj seksuale në pornografi dhe fap. Thjesht nuk mund ta imagjinoni se çfarë fshihet pas saj. Shumica e vajzave do të konfirmojnë parimin e mëposhtëm: ato preferojnë besimin dhe humorin sesa pamjen e jashtme. Ju mendoni se nuk jeni aq seksi sa të përjetoni atë që sapo bëra? Ju jeni të gabuar. Provoje. Ajo është në ju. Tani e di.

Pra, në vend që të kaloni netët në vjelje, ju dilni jashtë dhe përjetoni gjëra për veten tuaj që nuk i mendonit të mundshme. Nga një djalë që është aq mirënjohës për faqen e redaktimit të nofap, saqë iu desh të ndajë lajmin e mirë.


LIDHJA ME THREAD -

Unë mendoj se e di disi si ndiheni. Dy javët e para ishin të shkëlqyera, unë ndjehesha shumë më energjik, OCD dhe ankthi im shoqëror po përmirësoheshin shumë, pastaj u bë pllajë. Gjërat nuk u kthyen më siç ishin, ata thjesht ndaluan të përmirësoheshin. Nuk më intereson sidoqoftë, pas vitesh luftimi të ankthit, në asnjë mënyrë, mund të mendoja se kjo është e vetmja gjë që po bën një ndryshim aktual. Zëri im është më i lartë, unë mund të flas me njerëzit edhe nëse nervozohem në vend që të paralizohem plotësisht.

Gjithashtu më ka ndihmuar të rivlerësoj vendin ku jam në jetë, gjë që nuk ka qenë e lehtë. Për dekadën e fundit unë kam qenë në një lidhje me dikë që… është sikur ne gjithmonë kemi qenë miqtë më të mirë, por seksi ka qenë gjithmonë shumë i komplikuar për të le të themi. Kjo më bëri të kuptoj se sa isha i varur nga pornografia dhe masturbimi për t’i bërë gjërat të funksiononin, gjë që më bëri shumë të zemëruar dhe të dëshpëruar kur e kuptova.

Që kur fillova nofap, kemi bërë seks një herë. Më bëri të kuptoj se sa pak kam pasur një jetë seksuale jashtë pornografisë. Deri tani po bëj modalitetin e vështirë. Deri më tani po shkon mirë dhe shpresoj të vazhdojë. Ajo e di që unë jam duke e bërë këtë, dhe sa më gjatë që do të shkojmë pa bërë seks dhe unë të mos masturboj, bëhet gjithnjë e më e qartë se sa ka funksionuar jeta jonë seksuale në të vërtetë.


permalink

Kjo është një ndihmë e mirë, faleminderit njeri. Përfitimet janë që unë jam fjalë për fjalë në një udhëtim të zhvillimit të përgjithshëm personal dhe unë aspiroj për shumë më tepër tani sesa thjesht një jetë të zakonshme, fillimisht thjesht kisha ndërmend të bëja NoFap dhe disa sende vetë-ndihmëse për ushtrime, por është transformuar më lart dhe më gjerë. Besimi dhe aftësitë e mia sociale janë bërë shumë më të mira, ankthi im nuk është aspak. Seriozisht NoFap bën punë.


Përshëndetje vëllezër. Kanë kaluar gati 3 muaj (me 3 rikthime) duke mos u rifunksionuar tani.  LINK TO POST TË PLOTË - përvoja ime me çrregullime dhe ankth

Jam i bindur që goditja dhe ankthi janë të lidhura ngushtë. Pse 20 vjet rrahje më provuan se përplasesh me trurin tënd kështu që bëhesh i varur nga mumje gjithë jetën tënde. Kështu që këtu është historia: meqenëse kam hequr qafe nga jeta ime, kam këtë ndjenjë mbizotëruese të mirëqenies, besimit të përgjithshëm dhe lumturisë.

Unë kam qenë duke ngrënë shëndetshëm, duke bërë sport dhe duke përmirësuar aftësitë e mia pro. Fairshtë e drejtë të mendosh se ato janë arsyet kryesore pse ndihem kështu. Epo, unë jam 100% pozitive që ata luajnë një rol të vogël në këtë histori.

Për ta vërtetuar këtë, unë duhet të kthehem 6 vjet pas në jetën time. Isha në mes të të 20-ave. Unë kisha vajzën më të nxehtë në tokë, isha e suksesshme në punë dhe isha shumë në formë. Unë vetëbesimi po arrinte kulmin në nivelin më të lartë të jetës sime. Sigurisht që nuk dija asgjë për nofap.

Në atë kohë, unë isha i varur nga PMO. Dhe megjithëse ndihesha mirë ndonjëherë, ishte më shumë si një slitë rul se sa një ndjenjë e qëndrueshme. Tani për tani, unë jam në paqe me jetën. Ndjej ekuilibër. Atëherë, ose isha jashtëzakonisht i lumtur ose jashtëzakonisht i trishtuar. Dhe kjo sepse goditja po më ngatërronte mendjen për t'u siguruar që do të ushqej varësinë për vitet që vijnë.

Nja dy vjet pas periudhës së lartë, ju do të më gjeni vetëm dhe të mjerë. Asnjë të dashur, disa probleme që ndodhin dhe shumë të varur nga PMO. Jeta ime do të përbëhej nga një cikël i pavlefshëm pune-ngrënë-fap-gjum që më hodhi thellë në gropën e mjerimit njerëzor.

Në këtë periudhë, unë isha një djalë vërtet i trazuar. Në një farë mënyre PMO arriti të marrë kohën time nofap për të ndryshuar perceptimin tim për jetën. I kam parë të gjitha gabimet e mia si një person dhe jo një të drejtë. Në depresion dhe i mjerë, varësia ime më çon të bie në humnerën më të errët të sjelljes ekstreme seksuale (nuk do të jap detaje, por le të themi se ishte diçka larg spektrit normal).

Gjatë asaj kohe, kisha këtë ndjenjë dërrmuese ankthi. Gjithmonë i shqetësuar për të ardhmen. Dikur i mendoja shumë problemet dhe ripërtypja me orë të tëra. Ankthi shoqëror. Mosfunksionim erektil. Në pamundësi për të ndarë intimitetin me askënd. Ndihesha i pafuqishëm, i mjerë dhe i trishtuar… ndoshta djali më i trishtuar në tokë. Viktimë e një bote të padrejtë.

Për fat të mirë, jetesa për dy vjet në atë gjendje të tmerrshme më dha forcën për të gjetur një zgjidhje për t'u rregulluar. Kjo zgjidhje erdhi në formën e miliona materialeve të vetë-ndihmës. Vetëvlerësimi, aftësitë shoqërore, truket mendore për të kapërcyer ankthin… Ky material ishte i dobishëm, por diçka ende mungonte. Diçka që po më pengonte të shoh dritën në fund të tunelit. Kjo ishte duke rënë.

Po bros tim të dashur. Fagimi ishte ky pengesë e madhe në mes të rrugës për lumturi. Që kur e ndalova, të gjitha trishtimi, ankthi, dyshimet dhe frika për veten dhe për të ardhmen janë FUSHIMI I GJONI.

Siç e thashë në fillim, nuk doja të dilja në konkluzione shumë shpejt. Unë nuk doja të isha ai djali që nofapped për 2 ditë dhe postimet "OMG Unë mund të fluturojnë tani!". Unë mendoj se 3 muaj janë kohë e mjaftueshme për të pohuar se mosarritja shëron ankthin tim shoqëror, vetëvlerësimin tim të ulët kronik dhe shqetësimet dhe frikën time për të ardhmen. Kini parasysh që unë kam qenë i varur për 20 vjet.

Po bie, jam i sigurt. Gjatë ngrënies time, unë shkoja në punë duke menduar se askush nuk më pëlqente, duke pasur frikë të shprehja mendimet e mia dhe të vonoja si kurvë. Tani unë jam miq me pothuajse të gjithë, qëndroj kufijtë e mi personalë dhe pro pro dhe interpretoj si një yll.

Disi kur jeni kaq i varur (isha për 20 vjet), truri juaj shkakton nivelet tuaja të ankthit kështu që e gjithë jeta juaj graviton duke ardhur natën në shtëpi dhe duke mbytur qafën e rosës për orë të tëra. Goditja ju bën të ndiheni të stresuar kështu që pushoni së ndieri atë dhimbje kur arrini.

Këto janë dy zbulesat e mia më të mëdha që mësuan deri tani:

1) Fapping ju jep stres dhe ankth shtesë kështu që ju duhet ta lehtësoni atë (cikli stres-fap).

2) Falpping ha një sasi të madhe kohe në jetën tënde. Seriozisht djalosh. Në terma parash, unë do të thoja që fapping ishte një taksë 60% mbi pagën time. Numri i gjërave që mund të bëj tani me kohën time të lirë është mahnitës.

Na vjen keq për murin e tekstit dhe ju falënderoj për të bërë një më të mirë nga unë. Ju djema rok ndyrë.

TL; DL: Fapping ju jep një ferr të ankthit kur jeni të varur nga ajo. Gjithashtu ha shumë kohë. Stop varësinë tuaj tani!

GUY 2:

Gjëra të shkëlqyera këtu. Kam vetëm pak rrugë dhe mund të filloj të ndiej saktësisht atë që keni përshkruar.

GUY 3:

Unë gjithashtu do të shpjegojë gjendjen time me ankth dhe fapping një herë kam goditur 90 ditë.

Po e bëj këtë sepse kisha dyshimet e mia se mbi masturbimin kishte të bënte diçka me mënyrën se si truri im funksiononte (nuk funksiononte).

Jam pothuajse i sigurt që masturbimi çon në ankth / ankth kronik tek njerëzit që janë të predispozuar për të. Si një i varur, në fund të fundit ju po ndryshoni kiminë tuaj të trurit me mbi-masturbim.

GUY 4:

Nivelet e ankthit tim kanë rënë si absolutisht asnjë tjetër, pothuajse menjëherë.

GUY 5:

Ju me të vërtetë nuk e kuptoni sa e vërtetë dhe e dëmshme është kjo derisa të shpëtoni prej saj.

GUY 6:

Njeri kjo është saktësisht historia ime! Unë jam në fillim të të 30-ave, jam i varur për 20 vjet dhe gjithmonë ndihem si një kurvë e vogël e infektuar. Jam përpjekur për vite me radhë ta kapërcej ankthin tim, të godisja palestrën si një njeri i çmendur, të bëhesha i madh, të lexoja shumë libra të ndihmës vetjake, por përsëri nuk kisha fuqi. Unë e dija se teoria ishte e sigurt, por nuk mund ta realizoja kurrë sepse isha duke u falur me orë të tëra çdo natë para gjumit. Kurrë nuk e dija se ky ishte shkaku kryesor. Unë nuk jam aq larg sa ju, por dreqi tashmë po ndiej disa nga përfitimet. Mezi pres derisa ta godas për mirë këtë gjë!

GUY 7:

Unë e ndiej këtë efekt anti-ankth, në moment. Kam pak frikë se mund të zhduket nëse po mësohem, sepse me të vërtetë ndihet mirë në këtë moment. A ka qëndruar me ju vazhdimisht, apo ka ardhur e ka shkuar (varet nga brirësia)?

Kur faraja kisha ndryshime të mëdha në humor, dikur isha ndjerë mjaft mirë, nganjëherë ndihesha në depresion dhe në ankth. A ndodhi kjo edhe me ju dhe e bëri atë rënie me nofap?

GUY 8:

Ankthi nuk mund të ishte më i vërtetë, kjo është një nga gjërat më të këqija që urreja për PMO. Unë do të ndihesha e shqetësuar pa ndonjë arsye edhe nëse nuk do të më pëlqente të përplasesha. Duke filluar të ndihem shumë më mirë.

GUY 9:

Faleminderit shumë për postimin e kësaj. Korrelacioni midis ndarjes së PMO dhe ankthit është i dukshëm pasi të keni goditur një brez të ngurtë nofap.


Çfarë ka ndryshuar? Epo, shumë. Më parë, unë isha duke jetuar jetën më të keqe që mund të imagjinoj. Të mos kem dushe, sepse po kaloja gjithë ditën duke luajtur lojëra kompjuterike, dhe duke lënë mënjanë vaktet ose duke ngrënë vetëm ushqim junk. Unë nuk doja të kisha as një dritë dielli në dhomën time, kështu që mund të masturbohesha kur të doja. Megjithëse kisha disa miq, nuk merrja pjesë në festa etj. Vetëm duke kaluar tërë ditën time në dhomën time duke bërë gjëra joproduktive. Pas disa javësh gjërat ndryshuan, unë fillova të kujdesem për veshjen e mirë, higjenën e duhur, pastrimin e dhomës time. Kjo më provoi që no-fap po funksionon, kështu që unë isha më i motivuar të qëndroja larg PMO. Përmirësimi i besimit? Qij po, është përmirësuar shumë. Filloi të shkonte në palestër dhe ndryshoi zakonet e të ngrënit. Lini lojërat me video, kështu që unë mund të bëj gjëra produktive ndërsa përdor kompjuterin. Ndihem më emocionalisht e qëndrueshme, duke mos pasur luhatje humori si më parë. Tani mund të përqendrohem shumë më lehtë dhe kujtesa ime është përmirësuar.

Sidoqoftë, nuk është sikur u zgjova disa ditë dhe sapo fillova të bëj këto gjëra. Ende ndonjëherë zvarritem para kompjuterit, kam ditë të këqija dhe nuk dua të bëj asgjë. Por ndryshimi është se tani unë mund ta detyroj veten time për të bërë gjithçka, sepse ajo energji është tek unë. Kam ende shumë punë për të bërë. Justshtë vetëm një fillim për një jetë më të mirë.


Unë nuk kam bërë asnjë pmo për muajin e fundit dhe jeta ime është përmirësuar kaq shumë. Ankthi im është shëruar, unë jam shumë më social, kam flirtuar me vajzat. dhe jeta ime ka qenë e gjitha e madhe. lidhje


Pmo dhe depresioni / sa

Kam pasur depresion vetëvrasjeje dhe ankth të tmerrshëm shoqëror, ku nuk mund të dilja as nga shtëpia. Pas dy vitesh nofap mund të them 100% që pmo është nr. 1 arsye për këtë të paktën në rastin tim. Ka qenë një udhëtim ferr deri më tani. Të gjitha këto vite ku pyesja veten se wtf nuk është në rregull me mua, duke marrë pilula që nuk ndihmojnë. Mirë që e di tani dhe nuk jam duke planifikuar të kthehem më kurrë.


41 ditë brenda dhe unë po filloj ngadalë të marr një kontroll mbi jetën dhe veten time

Ndihem shumë më shumë përçmim ndaj jetës, nuk jam askund i depresuar dhe i mbushur me vetë-mëshirë ashtu siç kam qenë muajin e kaluar. Unë jam në gjendje të flas me vajzat në të njëjtën mënyrë që unë flas me djemtë e tjerë dhe aftësia ime për të qenë shoqërore dhe për t'u përballur me frikën time është rritur ndjeshëm.

Unë mendoj se nofap më ka mundësuar që ta jetësoj jetën time përsëri në maksimum, besoj se është ende një rrugë e gjatë e nofap para meje, por unë po bëj mrekulli dhe të gjitha këto përmirësime më lejoni të zgjoheni në mëngjes mbushur me gëzim dhe energji për t'u përballur me një ditë të re.

Disa nga archievements e mia deri tani:

 • Ndërtoni guximin për të kërkuar një vajzë dhe shkuan në një datë dy herë (data e parë në vitet 5).
 • Kanë pasur vajza që më përshëndesin në rrugë, sepse unë jam në gjendje të mbaj kontakte me sy dhe të buzëqeshur pa ndërtuar ankth.
 • Për ndonjë arsye unë jam shumë më i vëmendshëm në klasë dhe mund të ndjek të gjithë materialin
 • Unë nuk e ndiej nevojën për të marrë të larta, pilula pop ose të dehem, sepse unë nuk jam aq i depresionuar më
 • Unë jam shumë më i kënaqur me humbjen dhe dështimet
 • Kam shumë besim, vetëm dje isha në gjendje të ulesha pranë një vajze në autobusin që njihja nga shkolla ime e vjetër dhe isha në gjendje të flisja me të për pothuajse minuta 30 para se të shkoj. Besimi im në kohë me të vërtetë më bën të dua të them (wow) me zë të lartë.

Raporti i Ditës së 90

Unë nuk u shndërrova në Supermen, por padyshim që u ndjeva si ai në disa ditë me të vërtetë euforike, ju ndieni një valë të jashtëzakonshme energjie dhe besimi sikur sa keni rrafshuar.

Disa përfitime që kam vënë re:

 • Më shumë besim, shoqëror dhe i çuditshëm. Më shumë se unë do të kisha qenë gjatë ZKM-së. Vetëbesimi më i lartë. Takohemi me shume miq. Mbajtja e bisedave më mirë.
 • Fokus / përqendrim / kujtesë më e mirë. Gjithashtu më produktive. E mbani mend kur ishit fëmijë dhe gjërat thjesht klikoheshin shumë më lehtë? Kjo po kthehet, të paktën për mua.
 • Gjendje themelore më e lartë fillestare. Jam shumë më e lumtur, dhe ato gjëra që më bëjnë të palumtur mund të them janë vetëm të përkohshme dhe nuk më ulin shumë. Nuk ka më ankth apo depresion.
 • Më shumë energji. Nuk jam lodhur para fundit të ditës. Nuk jam më i varur nga kafeina. Jam më i etur për të ushtruar dhe për të ngrënë mirë.
 • Shumë më shumë tërhequr për një shumëllojshmëri të gjerë të grave

Ditët e 90 dhe çfarë duhet të thonë O?

Se kam arritur në përfundimin se kam përdorur masturbimin si një mjet për të përballuar depresionin. Se tani jam shumë më e lumtur sesa isha 3 muaj më parë. Përtej kësaj, nuk kam asgjë për të thënë që nuk është thënë më parë. Unë thjesht do të doja të falënderoja të gjithë ju djema dhe gals për të qenë një komunitet kaq i shkëlqyer


Unë në fakt fillova të depresionohem së fundmi, unë nuk e lidha atë me fapping në atë kohë, por tani e kuptoj që ata ishin të lidhur drejtpërdrejt - lidhje 


1 VITI I UPS DHE DOWNS PART 2

Gjëja më qesharake është se edhe pse nuk kam bërë një muaj të drejtë apo edhe 90 ditë ose vit pa sjelljen e vjetër, përfitimet që kam ndjerë kanë qenë ndoshta ndryshimi më transformues që kam bërë në jetën time.

 • fokusi - pas rreth 2 ditësh pas çdo rikthimi, fokusi im bëhet më i qartë dhe është shumë më e lehtë të mos endesh në një ëndërr. Në bisedë mund të përqendrohem në atë që njerëzit po thonë dhe tani mund të lexoj më shumë se një fjali pa u shpërqendruar. Kjo ndihmon me punën time, studimin, marrëdhëniet, shoqërimin dhe gjithçka me një qëllim.
 • Besimi - ky është me të vërtetë përfitimi më i rëndësishëm për mua pasi ndërveprimet e mia me gratë kishin qenë të dobëta. Tani mund të bëj bisedë të zgjuar me gra të rastësishme në rrugë. Le ta vëmë këtë në perspektivë. Në nëntor 2011, do të më duhej një kohë shumë e gjatë për të kërkuar një vajzë me pamje të mirë për udhëzime në "qendrën tregtare" si një mënyrë për të desensibilizuar veten për t'u afruar grave. Tani, është një ndërveprim për të qeshur që nuk do të më ndryshonte sadopak rrahjet e zemrës. Edhe 10 ditë në përpjekjen e parë po filloja biseda me gra (jo për të marrë, por vetëm për argëtim). E mbaj mend aq gjallërisht sa krenar isha me veten time. Ky është një nga ndryshimet e mia të preferuara.
 • Inferiority - asnjë djalë nuk i pëlqen të ndjehen inferiore ndaj djemve të tjerë dhe kam vërejtur këtë përfitim më shumë nga ndjenjat e mia të inferioritetit që kthehen pas një rikthimi. Kjo nuk ka nevojë për shumë shpjegime dhe është gjithashtu më e vështirë për t'u shpjeguar. Pas një kalimi, ndihem më nevojtar, emocional, i ndjeshëm etj. Dhe pas një jave mospërfilljeje filloj të ndjej të kundërtën ... si një njeri. Termi mund të jetë subjektiv dhe efektet më pak të matshme, por e vini re në një ndryshim të mënyrave automatike që mendja i percepton gjërat. Për shembull, kur je ulur përballë një vajze të bukur në tren dhe një lloj alfa mashkull i djaloshit vjen në një të ulur pranë jush. Ndjenjat e inferioritetit janë në mënyrë dramatike më pak dhe unë do të ndihesha më pak e frikësuar.
 • Dëshira e shtuar për t'u shoqëruar - ndoshta sepse nuk po e marr oksitocinën time nga ejakulimi në pornografi, filloj të dëshiroj të shoqëroj dhe të marr me mend se çfarë ... kur doni të flisni me njerëzit, atyre në fakt iu pëlqen (po, shkoni figura). Numri i herëve që marr një telefonatë ose txt mund të lidhet patjetër me rënien time nëse e regjistroj. Sa herë që kisha një qejf, nuk do të interesohesha për askënd në botë për disa ditë. Ajo që është qesharake është se gjatë PMO dhe pas rikthimit, unë u ndjeva tepër i vetmuar, por në të njëjtën kohë nuk doja të dija ose të kujdesesha për askënd. Do të ulesha në darkë në punë ose në familje dhe thjesht i shihja njerëzit si kaq të parëndësishëm, por qanin në dhomën time sepse ndihesha kaq i vetmuar. Gjatë abstinencës ndodh e kundërta; edhe pse dua të lidhem më shumë, nuk ndihem aq e vetmuar. Kjo është SHUM e çuditshme, kaq e bukur dhe shumë e dukshme nga brenda dhe jashtë.

Qysh kur kam marrë një abstinencë të teknologjisë për ditët e fundit të 51 (duke përfshirë asnjë PMO) ankthi im, dhe OCD, dhe ADD si simptoma janë zhdukur. Çdo javë që kalon atje ka pasur ngritje dhe ngritje (depresion dhe mërzitje), por në përgjithësi ajo vetëm merr MIRË

Po e kuptoj që bëhem burrë duke kaluar më pak kohë pas ekranit, duke goditur palestrën, duke biseduar me të gjithë që shoh. Unë mund ta bëj këtë dhe Nxjerr energji mashkullore.


90 ditë, nuk do të heq këtë tren në çdo kohë së shpejti!

Jeta ime ka ndryshuar nga zvarritja në një strukturë të mirë vullneti, nuk është aspak e përsosur, por të paktën unë kam mundur ankthin social dhe problemet e besimit.

Nuk mund të kujtoj kush më rekomandoi këtu, por ju lutem vazhdoni kështu sepse masturbimi në pornografi ende shihet si jo një problem për shumë njerëz.


E vetmja gjë që mund të them është shmangia e ZKM-së (vetë OT) kanë çuar në një mori përfitimesh që nuk janë fituar përmes praktikës specifike të detyrës. Kujtesa (gjithmonë kishte një të mirë) por Abstenimi e vendosi atë nëpër çati: mund të hynte në një dhomë prej 15 vetësh dhe të mësonte + të kujtoja posaçërisht të gjithë numrat e tyre të telefonit në më pak se 5 min. GPA 4. Ankthi shoqëror dhe mendimi negativ ---> jashtë me plehra.

Ndjeshmëria dhe motivimi ngrihen si dielli pa rënë si hëna. Ereksioni me vajza-.-Masiv (madje mund të vetë-nxitet ndërsa mendoni për vajzat me veshje dimërore). Motivimi për të punuar, për të dalë, aftësia për t'u kujdesur për pastrimin e konviktit, të qeshurit, buzëqeshja, pozitiviteti një rezultat i trajnimit përveç abstinimit, nr. Aftësia për të fjetur si foshnjë dhe për të zgjuar gatishmëri pa stimulim të kafeinës (megjithëse kënaqem me kafe për shkak të shijes së dobishme të fituar).

Është e vështirë të injorohet korrelacioni midis të gjitha këtyre përfitimeve harmonike dhe mospërfilljes së rreptë të ZKM-së. Përgjigju #23


Raporti i ditës 100 im

Për sa i përket marrëdhënieve dhe të qenit në gjendje të komunikoj me njerëzit, unë jam shumë më i sigurt, është qesharake.

Problemet e mia tani nuk kanë të bëjnë me afrimin me njerëzit, ose marrjen intime vërtet me ta. Problem myonly është futja e tyre në shtrat. Kjo sepse unë jam e virgjër. Nuk është se kam frikë me vetëdije të mos futem në shtrat me dikë, unë thjesht çuditem kur jemi në moment. Ose harroj atë që po ndodh, dhe shkëputem nga shteti ku jam.

Në kushtet e mjegullës së trurit, ankthit dhe depresionit; Nuk mund ta mbaj mend me të vërtetë personin që isha.


Personaliteti im për shkak të kësaj ka qenë .. mahnitës. Unë e dua besimin tim, mënyrën sesi veproj, gjithçka në lidhje me veten time në të vërtetë. Aspekti im i preferuar është që nuk më intereson vërtet çfarë mendon dikush për mua. Unë kam një punë të shkëlqyeshme, kam humbur virgjërinë rreth 200 ditë brenda.


3 ditë - Duket se jeni mirë, por në të vërtetë nuk keni dëshirë të jeni pranë grupeve të njerëzve.

7 ditë - Duket se jeni në gjendje të ecni nëpër publik, me më pak ose aspak ankth.

11 ditë - Mund të jem pranë njerëzve, të qetë pa shqetësime. Vura re që u ngjita tek një grua dhe bëra një shaka, afër ishullit të frutave në dyqan. Kështu që u ndjeva pak më e sigurt.

14 ditë - Mund të jeni pranë njerëzve, pa asnjë shqetësim, të qetë në lëkurën tuaj. Të vetëdijshëm, dhe të lumtur.

21 dite - ??

28 dite - ??

Unë dua të shkoj në pikën, ku mund të shkoj tek gratë dhe të bisedoj lirshëm me ta. E kam bërë këtë më parë, rreth shënimit të ditës 14, por isha ende shumë nervoz.

Isha afër shënimit të ditëve 7 dhe shkova në një bar. por unë kisha shumë ankth për shkak të faktit se unë shkova vetëm dhe unë isha i trazuar. Kuptova se një herë shkova në një bar, besoj rreth orëve 17 apo më shumë dhe nuk kisha asnjë ankth aq-kaq-ndonjëherë. Në fakt, ndihesha mirë alfa.

Pra, këto nivele të ndryshme të ankthit dhe alfa-ness zakonisht nuk vijnë brenda rreth 2-3 javë brenda. A pajtohet dikush? Faleminderit per leximin. Po e bëj këtë sepse po përpiqem ta kapërcej SA përsëri .. dhe besoj se kohët që kalova dhe duke mos qenë shoqëror më kthyen pak në vrimë.

Jam ndjerë mjaft rehat në publik kohët e fundit. Thjesht e vërej kur bie, nuk më pëlqen të jem pranë njerëzve.


Ecur me besim

Tani po filloj javën e dytë me një ngarkesë besimi sesa me një fap. Ka pasur disa raste këtë fundjavë ku unë kam befasuar veten me përgjigje të sigurt në situata sociale. Mjegulla po hiqet!


Jeta ime është ndryshuar dhe unë e dua.

Në vend që të hapja dhe të kaloja gjithë kohën time të lirë në Netflix dhe PlayStation, unë fillova të punoja 2-3 orë çdo ditë dhe të ushqehesha shëndetshëm. Unë madje planifikoj të filloj një kanal fitnesi në YouTube dhe të postoj një video shndërrimi 30 ditore atje!

Kam vuajtur gjithashtu nga depresioni, ankthi shoqëror dhe sulmet e panikut, vetëdëmtimi, mendime vetëvrasëse dhe gjëra të tjera më parë. Nuk mund të shkoja as në një dyqan sepse kisha shumë frikë nga njerëzit. Nuk mund të flisja me njerëz, vajza, madje djem, madje as dixhitalisht (thirrje, bisedë zanore).

Kam ndaluar plotësisht të dëmtoja vetveten, jam më pozitiv për jetën dhe të ardhmen time dhe ndihem relativisht i sigurt. Unë u bashkova në biseda me zë të shumëfishtë me 5 të panjohur plotësisht, dhe ndërsa isha akoma shumë i vështirë, E B DNI !! Unë madje i buzëqesha një vajze në palestër. unë ndoshta dukej si një retard, por as nuk më intereson. Ndihem i sigurt dhe përgjithësisht më mirë se kurrë, dhe e gjithë kjo në ditën 10. Mezi pres të shoh ditën 100.


Përvoja ime si një introvert në depresion

Dje shkova në një parti në të cilën dija vetëm 1 person. Disa situata të rastit që ndodhën në tekst:

 • Në gjendje të shtojë një koment në mes të një bisede me si 10 të huaj që drejtpërdrejt më shikojnë dhe i shikojnë në sy ndërsa po tregoja historinë time. Mund ta ndieja që ata po kënaqeshin me mënyrën se si unë flisja dhe nuk më hiqnin sytë (vura re se një vajzë madje vazhdonte të më vështronte si deamdreaming pasi mbarova së foluri). Zakonisht unë do të heshtja dhe do të përpiqesha të flisja me personin përveç meje nëse kishte ndonjë gjë, "për të mos u gjetur si i çuditshëm që jam".
 • Në gjendje të ketë një bisedë me një vajzë si unë isha duke folur me një nga shokët e mi. Zakonisht do të ndihesha nën presion për të bërë seks ose për t'u pëlqyer nga çdo grua që takova në jetën time. Ata janë vetëm persona me të cilët mund të lidhem në bazë të interesave dhe kimisë, ashtu si bëj me burra të tjerë.
 • Nuk ka më mendime të “A po e prish partinë për të gjithë? Unë mendoj se ata nuk më pëlqen mua. Jam i sigurt që të gjithë mendojnë se unë jam i çuditshëm. Unë duhet të largohem ”kur ka një heshtje në bisedë ose kur njerëzit pushojnë së qeshuri për disa minuta ose diçka si kjo.
 • Rruga më pak e vetëkuptueshme për pamjen time. Unë kujdesem për veten dhe përpiqem të përmirësoj veten çdo ditë, por më intereson më pak për atë yndyrë të vogël të trashë belly që është aq e vështirë për të hequr qafe. Zakonisht mendimi i dikujt që mendon se nuk jam i përshtatshëm do të qëndrojë në kokën time për orë të tëra, duke rritur ankthin tim.
 • Mendova se disa vajza ishin vërtet të bukura dhe interesante. Zbulova më vonë se të dashurit ishin atje. Humori im i mirë nuk ndryshoi. Zakonisht menjëherë filloja të krahasoja veten me të dashurit e tyre, zakonisht në dëmin tim, duke çuar në mendime më depresive. Ose do të mendoja se isha më i mirë se ata dhe atëherë ndjenja do të ishte zemërimi ("pse është ajo me të dhe jo me mua?")

Këto janë vetëm disa situata nga nata e djeshme që ia vlen të përmenden për dikë që lufton me ankth, depresion, etj. Por më i madhi im dhe ai që më pëlqen më shumë është të jesh në gjendje të ndaj lumturinë e njerëzve përreth meje, miqtë e vjetër dhe lidhjet e reja. Unë ende nuk kam gjetur dashuri por jam i lumtur kur takoj çifte të lumtur, nuk jam i pasur por jam i lumtur kur takoj njerëz me para, nuk kam shumë miq por jam i lumtur për ata që kanë shumë, kjo mund të vazhdo përgjithmonë.

NoFap është i vërtetë, ju do të jeni një person më i shëndetshëm mendërisht dhe fizikisht. Dhe njerëzit natyrshëm janë të prirur të pëlqejnë më të shëndetshmit edhe nëse nuk e kuptojnë pse ju pëlqen ju brenda 5 minutave të para të njohjes së njëri-tjetrit. Vazhdoni dhe do të gjeni miq, dashuri dhe të gjitha gjërat e mira që vijnë nga bashkëpunimi i sinqertë me njerëzit tuaj.


Duke filluar nga Nofap që tani, realizuar shumicën e problemeve në jetën time kanë të bëjnë me efektet e ZKM

Mirë, kështu që unë jam 17 dhe pas një ankthi shumë të keq 3 vjet më parë besimi im në vetvete ishte shkatërruar, gjë që kishte një goditje mjaft të madhe në efektet në fushat e tjera të jetës sime. Pasi zbulova këtë nën-redaktim dhe pashë bisedën e TED, papritmas kishte kuptim. Ishte rreth asaj kohe që kisha qasje në pornografi.

Tani për tani ndjehem si personi i tmerrshëm që përdor për të duke u përpjekur të shpërthejë nga një guaskë e pathyeshme dhe e çuditshme e jashtme. Do të raportoj për disa ditë nëse ndjej ndonjë ndryshim


Përditësimi i ditës 85 dhe këshilla

Kështu që, pas 85 ditësh që nuk kam goditur pasi isha i varur shumë herë në ditë për shumë vite… Mund të them se marrja pjesë në nofap ka qenë vendimi më i mirë që kam marrë në jetën time

Përmirësimi: Ankthi social i përmirësuar në mënyrë DRASTIKE – përfshin besimin, kontaktin me sy, ndërveprimin e rehatisë, butësinë, etj

- Më shumë energji në përgjithësi

-Mbajtja më e mprehtë, më shumë përqendrim

- Fytyrë me pamje më të gjallë

-Zbrenda lehtësimi

-Dire të ndërveprosh me gratë

-Boners janë kthyer!

Kam vendosur të bëj nofap për shkak të depresionit, mjegullës së trurit, ankthit social, energjisë së ulët dhe pornografisë. Shkova në të me pritshmëri të mëdha dhe ato shpresa u tejkaluan. Unë vazhdoj të bëj përparim jashtëzakonisht të thellë në të gjitha këto fusha, veçanërisht në ankthin social.

Sot, në moshën e 22, ishte hera e parë në jetën time, unë texted një vajzë dhe e pyeti atë të rri me mua një në një. Vajzat gjithmonë kanë treguar interes për mua në të kaluarën, por gjithmonë kam qenë i paaftë për të rënë në sy ose për të shkuar në datat. Asnjëherë nuk ndihesha mjaft mirë për ta bërë këtë. Mendova se kurrë nuk do ta bëja. Sot e kam goditur këtë vajzë të bukur që ka qenë e interesuar për mua dhe kemi shkuar tubim të nxehtë.


Ditët 60, të kesh një kohë të mrekullueshme, faleminderit.

Nuk ka asnjë arsye për të hequr dorë. Pas një periudhe energjie dhe besimi të pabesueshëm në muajin e parë dhe pak më vonë, shumë nga ato superfuqi u zbehën, megjithëse ndjenja e kënaqësisë dhe qetësisë që kisha qëndruar, ashtu si aftësitë që kisha mësuar me kalimin e kohës në trajtimin e të gjitha ndryshimeve emocionale .

Hipoteza ime është që ndërsa ndiqni rrugën e rimëkëmbjes, emocionet tuaja do të arrijnë nivele të larta dhe nivele të pabesueshme ndërsa trupi juaj përpiqet të gjejë një gjendje të qëndrueshme. Unë dyshoj se do të duhen midis 3 dhe 5 muaj për të gjetur atë gjendje të qëndrueshme, dhe unë jam i gatshëm t'i jap këtij eksperimenti 6 muaj me shpresën e përmirësimit. Kjo u tha, unë kam parë tashmë përmirësime.

Aftësitë e mia shoqërore janë kthyer, kam më shumë miq dhe jam shumë më bindëse dhe e qetë në situata shoqërore. Pritjet e mia për atë që do të ndodhë në çdo skenar të dhënë janë më në përputhje me realitetin, dhe ëndërrimi im, që ishte i shfrenuar më parë, është zvogëluar.

Ekziston një numër i konsiderueshëm i postimeve në lidhje me lënien e duhanit, joefektivitetin e programit, ose postime plot pikëllim dhe turp. Unë dyshoj se këto (ato që nuk janë bërë nga trolls) janë rezultat i një rënie të ulët emocionesh. Nuk ka nevojë të zemëroheni me këta anëtarë të komunitetit, ata nuk janë më në kontroll se sa keni qenë. Ata po kryejnë eksperimentin e tyre, nuk ka nevojë që ne të ndjehemi të detyruar ose të fyejmë, ose të ndjekim shembullin e tyre.


Me të vërtetë punon.

Unë ndalova të kapërceja pak më shumë se një muaj dhe jeta ime ka transformuar në mënyrë drastike. Unë u përpoqa të largohesha për vite me rradhë, por asnjëherë nuk u mbërtheva, kështu që një ditë vendosa të mundohem dhe të provoj me të drejtë atë që ndodh.

Për vitin e kaluar apo më shumë vuaja nga ajo që mendoja se ishte ankthi shoqëror, por tani e kam kuptuar që ishte në të vërtetë mosmarrëveshja. E konsumon mendjen tuaj dhe edhe nëse nuk mendoni se ndikon në jetën tuaj të përditshme, me të vërtetë po. Kjo më çon në gjendjen time aktuale. Kur fillova shkollën këtë vit unë isha duke u dërrmuar shumë për këtë vajzë, por një muaj kaloi dhe unë kurrë nuk kam biseduar me të.

Kur e lashë fapping, katër ditë më vonë fola me të për herë të parë sepse nuk kisha më frikë. Tani mbi një muaj më vonë jemi bashkë dhe gjërat janë mahnitëse. Unë nuk kam më frikë nga gjithçka dhe po fitoj me të shpejtë miq. Nëse jeni në gardh për të lënë duhanin, unë ju sugjeroj të bëni dhe më besoni nëse i përmbaheni, ju do të fitoni vullnet. Pjesa më e vështirë është javët e para, por sinqerisht mendoni për këtë, gjërat mund të përmirësohen vetëm.


Ndihem si një kafshë falë nofap! (Historia) Nuk jam i sigurt nëse duhet të postoj në / r / Prorevenge

Sapo kam mbaruar një muaj pa pagesë. Mbështetja që është në këtë faqe është e mahnitshme. Ndihem me të vërtetë i madh tani. Këtu janë disa rezultate që unë ndjehem erdhi nga nofap.

• Vajzat më tërheqin mua • Unë kam vënë më shumë muskuj • Unë kam forcuar lidhjet me miqtë e mi • Zëri im ka marrë shumë më thellë 🙂

Gjithsesi këtu është historia:

Gjatë shkollës para se të filloja pafund, isha gjysmë i pasur, që gjithmonë u zgjodha për të qenë kështu. Isha mësuar me të, por kishte tre djem që gjithmonë do të përpiqeshin të më lëndonin në çfarëdo mënyre të mundshme që unë e urrejte absolutisht. Ata do të vënë baltë në këpucët e mia, Mundohuni të më poshtërojë me përhapjen e thashethemeve, etj. Unë u sëmura nga ajo kështu fillova pafap, sepse mendova se ishte një gjë e mirë për të bërë për veten time, por nuk e dija se si isha e drejtë. (Ju djema lexoni gjërat e mësipërme) Gjithsesi, vetëm këtë pasdite isha në këto tre mutbags në plazh. Ata filluan të bëjnë mutin e tyre të zakonshëm. Mirë atëherë. Por gjatë këtij momenti. Kuptova se sa ndryshova. Nuk ndihesha si fëmija i vogël që u mohua më. Ndjeva si një kafshë e ndyrë. Ata morën me vrap në mua, unë u luta me ta. Ishte një në tre. Gjithsesi udhëtimi i tyre në plazh përfundoi me plagë të rënda dhe udhëtimi im përfundoi me një lëndim më të vogël, rritjen e besimit dhe një realizim të ditur se sa mirë mund të luftoja.

Edit: Im katërmbëdhjetë tani. Dhe shoku im në fakt kapi gjithçka në kasetë. Por keq për shkrimin e pazakontë, Im i gëzuar me të vërtetë! Faleminderit.


Unë jam duke goditur bythën e Ankthit Social

Këtë herë vitin e kaluar kam pasur përpjekje të mëdha duke mbajtur një bisedë me këdo; veçanërisht të huaj, këtë herë vitin e kaluar unë u vendosa të isha një punëtor ndërtimi ose punëtor për pjesën tjetër të jetës sime sepse thjesht nuk mund ta trajtoja ankthin shoqëror. Shkova te terapistja ime universitare dhe u futa në zyrën e saj duke qarë për shkak të ankthit tim shoqëror. Isha një rrëmujë absolute! Pas rreth 9 muajsh nofap, një bandë vija duke përfshirë një brez 250 ditor; Mund të them se më në fund po fitoj luftën kundër ankthit tim shoqëror. Ankthi im nuk është zhdukur ende 100 për qind, por po arrin atje. Tani kam guximin të kthehem në shkollë në vjeshtë. Sapo fillova një punë në një palestër si tregtar / bashkëpunëtor shitjesh, që nuk është gjë tjetër veçse të flasësh me njerëzit, dhe të prezantoj atë që palestra jonë u bën njerëzve gjithë ditën.

Vitin e kaluar nuk do të isha i aftë fizikisht të bëja këtë punë që po bëj. Ende nuk është e lehtë, por unë mund ta bëj atë në mënyrë adekuate. Për të cilën jam shumë krenar. Arsyeja kryesore që doja kaq keq këtë punë është sepse e di që të bësh këtë punë për një kohë do të heq plotësisht qafe shqetësimin e fundit që më ka mbetur.


Dita 40, Nofap më ka bërë një njeri të ndryshuar

Pak informacion në sfond, unë jam 20 vjeç dhe një i ri në kolegj. Për kohën më të gjatë kam luftuar me ankthin shoqëror. Unë kam qenë gjithmonë shumë i vështirë përreth njerëzve (sidomos vajzave). Por javën e kaluar, besimi im u rrit në qiell, kështu që vendosa të shkoj të flas me disa vajza në kampus, të cilat më dukesh tërheqëse. Brenda dy ditësh arrita të marr 7 numra të ndryshëm vajzash. Unë madje ftova një vajzë mbi apartamentin tim dhe në fillim ne vetëm biseduam për disa orë dhe pastaj vazhduam të gjejmë pak kohë; ajo në fakt e nisi besojeni apo jo. Por kur ishim duke folur, fjalët po më vinin kaq shpejt, si kurrë më parë. Isha 0% i vështirë dhe kalova një kohë të mrekullueshme. Për herë të parë në jetën time ndjehem sikur në të vërtetë po e jetoj jetën në vend që ta shikoj duke kaluar. Shpresoj që ky postim të motivojë dikë tjetër siç më kanë motivuar shumë nga postimet e tua. Faleminderit gjithë këtij komuniteti, unë kurrë nuk mund të kisha arritur deri këtu pa ju djema.


Të gjithë e dëgjuan këtë përfitim NoFap, por unë ende dua ta riemëroj atë. .

Kjo e bën kaq të lehtë për tu lidhur, për të komunikuar dhe për të kaluar një kohë të mirë me vajzat pa qenë nervoz, duke mësuar ta shijoni vërtet bisedën, duke mos u përpjekur ta Mbani atë, rrjedh kaq lehtë dhe ndihet shumë mirë, madje edhe takimi i parë shkon kaq lehtë. . . NoFap është gjëja më e mirë që kam gjetur deri më tani, faleminderit djema dhe më vjen mirë që gjithnjë e më shumë djem të rinj si unë po hapin sytë dhe po e fikin pornografinë, fat të mirë të gjithëve dhe qëndroni të fortë! ! ! :)))


A ndihet dikush tjetër më ly burrëror?

Unë kam qenë rreth NoFap për një muaj. Kam fshirë të gjithë pr0n dhe mbaj një ditar ku mbledh disa shënime.

Një nga gjërat që kam vërejtur dhe dua të ju pyes Fapstronautët për këtë that është se ndihem më shumë si një Burrë, dhe me fjalën "Njeri" dua të them më i vrazhdë, më i gatshëm për të luftuar, ndonjëherë ndihem si gonadet e mia kanë dalë nga vendi i tij i fshehjes dhe kanë shkelur menjëherë në mut kur duhet. Tani unë jam më i gatshëm të përballem me cilindo ose diçka, ndërsa vetja ime e dikurshme (ai i varur nga PMO) sapo bëhej pule.

A ndiheni njësoj, shokët e Fapstronautët?

GUY 2)

Ferr po kam! Nivelet e mia njerëzore kanë qëlluar nëpër çati kohët e fundit. Unë e di saktësisht se si ndiheni. Më parë, nadët e mi thjesht tërhiqeshin nga çdo konfrontim shoqëror nëse do ta ndihmoja. Tani ata janë jashtë dhe kanë kaluar një kohë të mirë duke qenë dinosaurë socialë. Greatshtë shumë mirë që ndiheni në këtë mënyrë. Mirësi!


duke shikuar përsëri në ankthin social

Udhëtimi im në ditën e 50-të ka qenë goxha aq i mirë për mua sa shumë nga postimet që kam lexuar këtu tregojnë se ka qenë për të tjerët, dhe kam lexuar shumë postime këtu gjatë atyre 50 ditëve! Fillova nofap pasi pashë videon TEDx. Kam kaluar ditë të shkëlqyera (madje edhe javë) ku ndihesha sikur mund të pushtoja të gjithë botën, kam pasur një javë ku ndihesha e sheshtë dhe e zbrazët, kam pasur një javë të një pritje të shqetësuar që nuk ishte është veçanërisht e bukur. Në tërësi megjithëse ka qenë mahnitshëm pozitiv në të gjitha aspektet e jetës sime si në punë, në studime dhe në ndërveprimet personale.

Një gjë është, megjithatë, që të gjitha ndryshimet e mira ndodhin kaq gradualisht (pas nxitimit të ndryshimeve në javën e parë ose dy) sa është e vështirë të shoh se unë jam akoma në ndryshim të vazhdueshëm. Por sot kisha një kujtim që më bëri të vetëdijshëm se sa i madh është ndryshimi.

Duke lexuar një postim tjetër, papritmas kujtova se disa fundjavë e detyroja veten të largohesha nga shtëpia vetëm në mënyrë që të isha diku me njerëzit, edhe pse nuk do të kisha nevojë të flisja me ta më shumë sesa të blija diçka në një dyqan ose të ulesha pranë njerëzve në një bibliotekë. Këtë e kam parë gjithmonë si një arritje të madhe për shkak të nivelit të frikës që duhet të luftoja. Unë pothuajse e di se nga vjen frika, por nuk ndihem i gatshëm ta ndaj atë akoma, përveç që nga shumë kohë më parë dhe a është vërtet e dobishme të provosh dhe të kuptosh gjithçka në jetë, nuk është më mirë që ndonjëherë të lëshosh vetëm të lëvizësh përpara nëse mundeni?

Duke parë tani, nuk mund të besoj se sa i ndarë nga shoqëria isha bërë, sa ankth shoqëror kontrollonte dhe përcaktonte plotësisht se kush isha. Edhe pse ende nuk dal shumë gjatë fundjavave, niveli ekstrem i ankthit shoqëror është zhdukur plotësisht (megjithëse të shkruash për të tani po sjell ndjenjën përsëri çuditërisht).

Për mua ankthi social është kryesisht i pranishëm në situata të pa strukturuara ose të paorganizuara. Unë nuk kam asnjë problem në punë ose në një situatë të klubit për shembull, kur kam diçka për të bërë derisa jam duke bashkëvepruar, por më çliro nga ky kontekst dhe unë jam pelte, por kjo po ndryshon tani, ngadalë,

Dresdin

Njësoj edhe këtu. Pikërisht e njëjta gjë këtu. Kam parë që ankthi shoqëror zhdukej pothuajse plotësisht. Fortesa e fundit është ajo mbledhje shoqërore krejtësisht e pastrukturuar. Sapo ta kalojmë këtë, do të jemi të gjithë mirë

zxczxc1

Unë pothuajse e di se nga vjen frika, por nuk ndihem gati ta ndaj atë akoma, përveç që nga shumë kohë më parë, edhe unë kam disa rikthime në lidhje me rrënjët e ankthit tim dhe të gjitha po vijnë së bashku si pjesë të enigmës tani ... Qij kam / kisha shumë mut në jetën time

Aieaieouille

Kjo është shumë mirë! Dhe kisha vërejtur të njëjtën gjë. Gjithashtu më pëlqen ajo që thua për situatat e pastrukturuara, kjo është plotësisht unë

Unë mendoj se asnjë fap nuk më ndihmon shumë me SA, ankthi im po zvogëlohet në disa situata edhe nëse nuk është ende perfekt.

Për shembull, kjo javë ishte e vështirë dhe po përballem me lodhje dhe një ankth të çuditshëm. Sigurisht që lidhet me rrafshinë. Por edhe në këtë moment të vështirë, unë mund të shoh përparimin e madh që kam bërë.

Natën e djeshme isha në një klub dhe normalisht nuk jam aq i ftohtë në këtë situatë. Plus, simptomat e rrafshëta ishin këtu dhe u ndjeva pak javë. Por edhe me këtë gjendje shpirtërore, nuk isha i shqetësuar kur isha këtu dhe ishte pak a shumë një festë e këndshme.

Pra, mendimi im është për njerëzit që përballen me SA, nëse shihni ndonjë kulm ankthi gjatë PMO. Mos ki frikë, mendoj se është normale dhe nuk duhet të fsheh progresin që është bërë në disa fusha të tjera të jetës tënde!

ps: sry për anglishten time

Wallace44 (llogaria nuk është më e disponueshme)

NoFap më ka hequr të gjithë depresionin / ankthin social, do të ngarkoj shumë shpejt një rishikim video 6 muajsh.

 somaamos

Unë jam gjithashtu në fazën ku mund të dal dhe të bëj gjëra pa e futur veten në telashe (sulm paniku), ndihem mirë kur kaloj njerëzit (duke i parë shkurtimisht në sy), jam akoma pak nervoz për të folur - Do të më pëlqente të isha në gjendje të them "hej si je" apo edhe thjesht të buzëqesh.


NoFap i sjell të gjitha vajzat në oborr!

Aw po! Unë kurrë nuk kam qenë e pakëndshme përreth grave, por kurrë nuk kam qenë kaq e sigurt!

Isha në një vend dhe po punoja tryezën e tregtisë për muzikantët, kur një vajzë u ngjit në lokalin që ndodhej pranë meje. Ajo ishte me të vërtetë e lezetshme, prandaj e shikova dhe më kapi shikimin. Zakonisht, këtu unë shkoj pak i trembur dhe shikoj larg ... në vend që ta shikoja drejt në sy dhe buzëqesha dhe ajo buzëqeshi. Shkurtër, kam numrin e një vajze pa lëvizur më shumë se 3 metra në asnjë drejtim.

Kam lexuar në lidhje me disa nga ju djemtë duke thënë se jeni më të sigurt dhe se gratë ju gjejnë më tërheqëse pasi kanë filluar nofap ... për të qenë i sinqertë, mendova se ishte total BS! Më vjen keq që kam dyshuar ndonjëherë në ty, nofap duhet të jetë një nga vendimet e mia më të mira!


BESIMIT !!!!

Unë e kam vrarë atë sonte me besim! Shkova në një bar me disa miq dhe u tregova të këndshëm për të gjithë, duke qeshur dhe duke mos pasur kohë të mirë të trembur fare. I pështyj disa lojë në vajzën 1, por harrova të marr numrin e saj, por unë kam qenë në gjendje ta gjej atë facebook dhe shtojeni kështu që gjërat mund ose nuk mund të funksionojnë. Nuk ka dallim për mua, pasi kam perspektiva të shumëfishta dhe po godis çdo vajzë që marr me vete.

Gjithashtu, unë thjesht nuk dha një qij. Në një mënyrë vërtet të mrekullueshme. Unë kam qenë një udhëheqës. Alfa Mund ta marr ose ta lë. Unë thosha shaka (komedi) dhe nuk kam pasur vetëbesim ta bëj përsëri në vite. Por e ndjeva sonte. Kush e di, unë mund të shkoj të bëj disa stand-up. Jeta ime po ndryshon. Faleminderit nofap Nga rruga, pas 7 muajsh anëtarësimi, kjo është rreshti im më i gjatë.


Do të nisë një udhëtim në NoFap të ndihmojë ankthin tim / mjegullën e trurit? A mund të lidhet dikush tjetër?

Unë jam fanatiku më i madh i ankthit që do të takoni ndonjëherë. Dua të them seriozisht, unë kam qenë i vjella para se të shkoj te dentisti nga ankthi, para ditës time të parë në shkollë etj. (Kam kujtime të këqija të njerëzve që pukojnë nga fëmijëria ime dhe ndoshta më është dashuruar me trurin disi, unë kam zvarritur atë pas disa vjet tho, dhe jam i lumtur).

Kjo nuk u rregullua e gjitha nga nofap, në fakt asgjë nga ajo nuk ishte, POR tani në nofap ndihem si: me të kam kaluar 5 muaj pa pornografi dhe masturbim, gjë që duket e pamundur për 99% të popullsisë së tokës dhe ju mendoni se nuk jam ne gjendje ta bej KETE? Sapo ndalova givin a F. Unë bëra disa gjëra që ishin të paimagjinueshme për mua disa muaj më parë: gjeta një punë (ju mund të qeshni tani, por për mua u duk e pamundur për shkak të ankthit, si gjëja e dytë më e vështirë pas marrjes së një a e dashura, kështu që. 50% e bërë mendoj), kam biseduar rastësisht me vajza në shkollë / autobus / palestër ose çfarëdo tjetër, një gjë tjetër e pamundur nga ditët e mia para-nofap, etj. Ju e dini kur jeni me miqtë dhe duhet të bëni diçka që ka frikë secili prej jush? Dhe ju luani gërshërë letre, për të vendosur se kush do ta bëjë atë? Epo me mend se çfarë - unë thjesht hyj para se të mendoj për bërjen jashtë dhe ta bëj atë. Nuk e di çfarë është mjegulla e trurit, sepse mbase nuk kam dalë prej saj tërë jetën time

TLDR; po


ditë 40 ka qenë një betejë (postimi i parë)

Falpping u bë një patericë për mua që shkatërroi aftësinë time për të qenë shoqëror dhe e bëri edhe punën me njerëz të tjerë shumë stresues për shkak të paaftësisë time për t'u ndjerë rehat pranë të tjerëve. Në veçanti, kam humbur aftësinë për të parë njerëzit në sy dhe për të qenë të sigurt në veten time. Në përgjithësi, njerëzit mund të thonë se unë jam një person i mirë, por unë i bëra njerëzit të ndihen paksa të pakëndshëm dhe me të vërtetë po më prishte. Kështu që, unë po bëj një qëndrim dhe po marr jetën time. Unë jam aq mirënjohës sa që e kuptoj burimin e botimeve të mia. Unë kisha shkuar për të parë një terapist disa vjet më parë dhe mendova se isha i palëkundur për të qenë anti-social. Terapisti nuk më dha ndonjë depërtim dhe përfundimisht e lashë punën. Unë e di që shumë njerëz janë në pornografi dhe duket se bëjnë jetë normale, saqë kurrë nuk i kam lidhur çështjet e mia me të. Tani e di që pornografia më ka ngatërruar trurin. Unë ngeci në videot e trurit tënd dhe drita u shua.

Pra, pjesa e vështirë është ekzekutimi në planin tim të rindezjes. Unë kam qenë duke bërë mjaft mirë në planin tim. Unë i mbijetova një pagjumësie, disa dhimbje koke, epsh të ulët aktualisht dhe nervozizëm. Kam vërejtur shumë ndryshime pozitive. Zëri im është shumë më i lartë dhe më i qartë. Kjo është mjaft e jashtëzakonshme për mua. Aftësia ime për të qëndruar ballë për ballë me njerëzit dhe për t'i parë ata në sy po bëhet gjithnjë e më e lehtë. Në përgjithësi, frika ime nga takimet shoqërore po bie. Unë ende mendoj për të shmangur situatat, por ngadalë por me siguri, ndihem shumë më i aftë për të bashkëvepruar me të tjerët.

Sot, ditën 40 kisha shumë kohë për veten time. E gjeta veten duke kërkuar TV për filma me zogj të nxehtë. Pastaj fillova një kërkim në google për vajzat me abs të bukur. Kjo ishte kur më në fund vendosa që duhej të dilja nga shtëpia. Unë shkova për të luajtur disa pishina në një lokal lokal në turneun e tyre të shtunën. Unë do të mbijetoj sot dhe do të vazhdoj me stilin e jetës sime. E di që shpërblimet në të ardhmen do t'i bëjnë sakrificat të duken të parëndësishme.


Nofap ndoshta shëroi depresionin tim

Deri më sot kanë kaluar 25 ditë që kur unë kam shikuar pornografi ose kam masturbuar. Për 6-10 muajt e fundit kam pasur depresion të lehtë me një ndjenjë morbide për gjithçka në jetë. Tani ndihem sikur jam në parajsë gjithçka ndihet shumë më mirë. Sinqerisht më duket sikur vrapoj nëpër një kodër plot lule dhe shtrihem në mes. Çdo gjë ka një ndjesi qiellore për të tani në jetë. Unë mendoj se ky është desensibilizimi im ndaj kënaqësive normale të përditshme që po çrrënjosen. E dua kete.


Disa vëzhgime nga një vrapues

Doja të kufizohesha vetëm një herë në javë në mënyrë që të rrisja nivelet e testosteronit për garat të Shtunave. Unë do të zhvilloja një garë, do të shkoja në shtëpi dhe do të bëja fap, dhe do të mbahesha deri pas garës tjetër. Dhe njeriu, a punoi. Unë kalova nga vrapimi i një 17:12 5k në një 16:03 5k këtë sezon. Unë kam qenë më i motivuar për të stërvitur gjatë gjithë javës, kam më shumë besim kur garoj dhe nuk jam aq i stresuar për gara.

Jashtë vrapimit, unë jam bërë shumë më e shoqërueshme si person. Unë kurrë nuk them jo për të dalë me miqtë, mund të vazhdoj bisedat dhe më kanë thënë që tani jam bërë shumë qesharake. Gjithashtu, unë mund të shikoj një vajzë në sy pa e objektivizuar atë, dhe kurrë nuk shoh larg. Dreq, vetëm kjo ndjenjë e fuqisë e bën nofap-in të vlefshëm.

Nuk jam i sigurt nëse është nofap që më ka sjellë këtu, por mund të them se gjatë përvojës time me sfidat, jeta ime është bërë shumë më e mirë. Mendimet dëshpëruese dhe mungesa e vetëvlerësimit që më mundonte vitin e kaluar janë zhdukur.


Nuk ka superfuqi.

 by ambushxxDitë 40

Unë gjithmonë isha një person në depresion. Unë kam qenë në depresion që kur isha fëmijë. Unë gjithashtu kam pasur ankth shoqëror për sa kohë që më kujtohet. Dhe unë jam goxha i sigurt që kam ADD. Unë kam qenë nën-kryerjen e çdo mënyrë në jetë që nga unë mund të mbani mend. Unë gjithmonë kam pasur një rezultat nën mesataren. Nuk e përfundova kolegjin. Asnjëherë mos mbaj një punë për më shumë se 6 muaj. Kurrë nuk kam pasur një të dashur; Ose madje bisedoi më shumë se 5 minuta me një vajzë. Unë kam disa miq. Por, nuk ndihem aq afër askujt që të hapem dhe të flas sinqerisht për jetën time. Marrëdhënia ime me miqtë gjithmonë ka qenë në lidhje me thyerjen e shakave dhe pirjen e alkoolit. Unë nuk lidhem në një nivel emocional me askënd. Dhe sigurisht, unë kam shkelur mjaft fetarisht për një kohë të gjatë; 2 vitet e fundit me pornografinë në internet.

Unë kurrë nuk kam imagjinuar pornografi ose duke u ndarë në rrënjën e problemeve të mia. Ata kanë qenë atje edhe para se të filloja të përplaseshin. Pra, kurrë nuk kam pritur asnjë superfuqi ose nuk do të largohem nga problemet e mia krejtësisht në qoftë se unë u ndal faping. Sidoqoftë, donte të ndalohesha sepse dukej gjithnjë e më shumë si një varësi dhe unë po shkallëzohesha në terma të përmbajtjes pornografike që po përdor.

Kam penguar në YBOP dhe unë u ndal ditën tjetër. Tani ka qenë 40 ditë.

Përparimi im gjatë këtyre 40 ditëve ka qenë atipik në krahasim me atë që kam lexuar në lidhje me përvojat e të tjerëve. Për një gjë, unë kurrë nuk e kam pasur të vështirë të kontrolloj veten. Nuk ndieja nevojën e madhe për të parë apo për të parë pornografi. Ndonjëherë marr një kthim prapa nga një skenë pornografike që më pëlqente dhe kjo më dha një ngritje të lehtë. Unë do ta përshkruaja gjendjen time që nga dita e 2-të si një gjysmë-rrafsh. Nuk kam humbjen e plotë të dëshirës seksuale siç përshkruan disa njerëz. Slightlyshtë pak më pak se gjendja ime e mëparshme e pushimit. Unë jam akoma duke u eksituar kur shoh vajza tërheqëse. Unë nuk jam seksualisht aktive dhe nuk pres që të jem së shpejti. Pra, kjo është më shumë pozitive për mua.

Dallimi i madh që unë pashë ishte në mënyrën se si po i shihja gjërat. Duket sikur jam në gjendje t'i shoh gjërat më qartë, pa mjegullën e mendjes (unë gjithashtu kam medituar për periudhën kohore. Kështu që edhe kjo mund të ketë një efekt). Kam dëgjuar mantra motivuese si, "mendo pozitivisht" dhe "merre si një sfidë", për moshat. Por tani këto gjëra kanë filluar të nënkuptojnë diçka. Këto qëndrime diku brenda meje më kanë goditur për herë të parë; është sikur I NDIHEM se çfarë do të thotë. E kuptoj që nuk kam nevojë të kërkoj miratimin e të tjerëve për të gjetur respekt për veten. Më herët e rrahja veten time sa herë që kishte ndonjë dramë në jetën time. Kur kritikohesha nga ndokush, do të fshihja për ditë të tëra. Tani, përpiqem ta konsideroj atë si një sfidë.

Versioni i shkurtër: Nofap më ndihmoi të merrja mendimet negative dhe më lejon të mendoj më qartë.


Ndihem si një adoleshent përsëri.

Unë kam postuar këtu më parë dhe kam menduar se do të azhurnoja historinë time pasi tani jam mirë në rrugën time për një vit. Për ata që luftojnë unë mund të them vetëm se jeta do të bëhet gjithnjë e më e mirë nëse mund të qëndroni me të.

Unë jam një burrë 30 vjeç që tani ndihem përsëri si një adoleshent me brirë. Kisha harruar se si ndihet kjo dhe sa e mrekullueshme është. Unë gjithashtu kam më shumë vetëbesim se më kujtohet ndonjëherë. Unë jam argëtuar duke vështruar njerëzit poshtë këto ditë, ku si më parë do të shikoja larg me kontaktin më të shkurtër të syve. Unë kam goditur një numër vajzash në publik me sukses, duke përfshirë të dashurën time të tanishme të cilën e kam marrë duke i kapur vetëm dorën dhe duke kërcyer me të në një klub. Nëse do të më thuash nga 5 vjet më parë që do të provoja që me një vajzë si kjo, ai do të kishte qeshur në fytyrën tënde.


Dita 90

Ndërsa këto ditë të fundit kanë qenë një luftë për shkak të jetesës në shtëpi për pak, unë kam arritur më në fund 90 ditë. Me të vërtetë i lumtur që e bëra këtë.

- Mendime më të zymta

Redukton në mënyrë dramatike mendimet fantazuese / seksuale në jetën e përditshme

-BIG fiton në palestër. Ndihem sikur nofap patjetër ka të bëjë me këtë

-Më shumë besim në përgjithësi. Unë nuk kam bërë shumë lidhje femrash për shkak të situatës time gjatë tre muajve të fundit, por jam ndjerë më pak hezituese

-Feeling si unë jam pushtues diçka që ka pushtuar mua për vite ka qenë një ndjenjë shumë çliruese. Unë me të vërtetë dua të vazhdoj këtë ndërsa përpiqem të ndryshoj stilin e jetës time përgjithmonë. Unë kam luftuar me edging ditëve të fundit për shkak të qenë mënyrë më pak të zënë, por kjo është diçka që unë jam duke u përpjekur për të punuar në


Unë jam aq i kujdesshëm tani BABY

Lol .. Kjo është e mahnitshme. Zëri im është kaq i thellë tani kur flas. Jam kaq i sigurt. Unë flas shpesh nga stomaku. Nuk kam pse të them shumë! por njerëzit më dëgjojnë kur flas! Ditën tjetër unë shkova në një lokal për të shlyer një faturë .. Të gjithë ishin në heshtje rreth 10 burrave të tjerë ndërsa ecja në ndërtimin e formave. Askush nuk tha një fjalë dhe pastaj unë u largova. Gratë gjithmonë më vërejnë. Dhe as nuk më intereson më! haha Kjo gjë e NoFap është më e mira !!!!!!!

Unë kam Dëshirë Zero për të masturbohem tani! Edhe kur u deha. Kindshtë një lloj i neveritshëm tani për ta bërë atë. Unë më tepër e drejtoj energjinë time në gjëra të tjera! Se kënaqësi.


Porno + Depresioni

Kështu që, unë jam 18, kam qenë në këtë mut që kur isha 11 vjeç, u bëra i varur kur isha 12 vjeç, dhe më e gjata që kam kaluar që nga ajo kohë ishte 99 ditë kur isha 16 vjeç. Para kësaj, ishte e përditshme, ndonjëherë shumë herë . Përveç të gjithave, megjithëse jam marrë me depresion të rëndë që në të njëjtën kohë (shumë çështje, babai i munguar, lëvizja, etj.) Sapo kam lëvizur rreth 7 ose 8 muaj më parë, dhe kam qenë në depresion i rëndë që prej atëherë, dhe pornografia ka qenë ikja ime për kaq kohë, por thellë në mendjen time e di se është një burg. Jam jashtëzakonisht larguar, të gjithë më duan, por nuk mund ta besoja veten sepse e urreja veten. Kështu që javën e kaluar vendosa se mjaftonte. Unë nuk do të isha në depresion dhe të turpëruar nga vetja, veçanërisht kur është në fuqinë time për ta ndryshuar atë. Deri tani jam 8 ditë brenda dhe sinqerisht mund të them se nuk jam ndjerë aq mirë apo kaq i sigurt që nga ato 99 ditë. Kam vuajtur nga ndryshime të rënda të humorit për 6 muaj rresht çdo ditë deri 3 ditë më parë. Ata janë ndalur plotësisht. Unë nuk shkoj nga i lumtur në depresion për disa sekonda. Jam i sigurt që kjo është çmendurisht e gjatë, por unë jam shumë e ngazëllyer për të ardhmen dhe dua të ndihmoj këdo tjetër që ka nevojë për inkurajim se ia vlen plotësisht. Faleminderit për këdo që e lexon këtë


60 ditë baby!

Sot kalova ditën 60. Tani kam qenë e lirë nga pornografia për dy muaj të tërë! Asnjëherë nuk e kam imagjinuar se do ta arrija deri tani! Për sa i përket efekteve ... Unë jam shumë më e sigurt dhe më komode në lëkurën time sesa dikur. Besimi juaj i ri i ngushtë ka qenë shumë i dukshëm për të tjerët që e kanë komentuar atë. Plot vlen. Unë ende kam ditë tundimi por këto 30 ditët e ardhshme do të jenë shumë më të lehta se 30 të parat.

Faleminderit të gjithëve në këtë nën! Ju jeni frymëzimi im për të vazhduar!


Bartësi i NoFap

Unë jam duke bërë NoFap që nga maji i këtij viti, aktualisht jam disa javë në një rresht të mirë. Gjithsesi, unë kam pasur besimin kohët e fundit për të shkuar plotësisht jashtë zonës sime të rehatisë dhe të luaj bar në restorantin e mamasë time. Unë kam bërë 3 ndërrime dhe kam bërë gati $ 200 vetëm në këshilla. Nuk ka të bëjë shumë me paratë, më shumë me shoqërimin dhe të mësuarit. NoFap për vëllezërit e jetës, duke mos u kthyer më kurrë. Unë 6 muaj më parë nuk do ta bëja kurrë këtë. Ndihem mirë, ankthi i ulët dhe besimi i lartë, edhe më lart haha.


Nuk marr NoFap.

GUY 1)

sepse të motivon të bësh mut më produktiv me jetën tënde në vend që të qëndrosh në shtëpi dhe të bësh ballë dhe të jesh një vetmitar. para asnjë fap unë kurrë nuk do të dilja jashtë, thjesht do të qëndroja brenda dhe do të luaja poker apo diçka tjetër. sapo fillova pa fap, pata thirrje të rastësishme për të dalë në bare dhe të shoqërohesha, mora gf-në time të parë… më pak ankth shoqëror… më shumë besim për të mbajtur një konvo me të huaj… etj

GUY 2)

Të jem i sinqertë unë mund të hap lehtë me ose pa pornografi, por kur nuk bie fare fitoj kaq shumë besim, si të bëhem një person krejtësisht tjetër. Duhet ta provosh


Nga të pasigurt në besim. NoFap është zgjidhja

2 javë më parë isha i ftuar në këtë tubim i cili kishte shumë njerëz që nuk i njoh. Doja të linja një përshtypje të fundit dhe të mos bëhesha si çdo herë. E kuptova që gjithnjë marr hile për shkak të mungesës së plotë të besimit dhe vendosa ta ndryshoj atë. Kam punuar në sjelljen time, kontaktin me sy dhe aftësitë e bisedës. Por më e rëndësishmja, Unë NDALIM fapping. Shkova në atë mbledhje pas pak më pak se një jave NoFap dhe u mahnita. Ishte një përvojë tjetër. Isha vërtet i sigurt se mendoj se gati u bëra shumë kokosh. Këtu isha, ulur me një bandë njerëzish që vështirë se i njoh, bëja shaka aty-këtu, duke u siguruar që të gjithë po kalonin mirë. Ndihesha si një krijues i vërtetë i lojërave.

Zakonisht në tubime si këto, unë lë me përshtypjet më të mërzitshme ndonjëherë të mërzitshme. Megjithatë, kjo kohë ishte e çuditshme. Shumë njerëz më shtuan në facebook dhe filluan të donin të njihnin mua. U ndjeva sikur më në fund kisha kurajë të mjaftueshme për t'u përballur me dobësinë time. Kuptova se besimi ishte dobësia ime dhe e përdhunova.

NoFap sigurisht që më ka ndihmuar të kapërcej çështjet e mia të besimit deri më tani. Kur u riktheva më pas u ndjeva sikur e gjithë egoja ime ishte shkatërruar. Mund ta shihja veten duke u shndërruar në këtë gollum të dobët skllav, por në vend që të fiksohesha me një unazë, ndihesha e fiksuar pas pornografisë së padobishme dhe masturbimit. Nuk do ta lejoj veten të bie përsëri në atë gropë përsëri. Unë kam parë se si rezultatet e tij mund të ndryshojnë në mënyrë dramatike jetën e një personi. Pra, për këdo që ndihet sikur mund të përdorë pak më shumë besim, ju lutem mos riktheheni!

TLDR; Çështje të besimit? NoFap!


Pas vetëm 6 ditë nga NoFap.

Vetëm një listë e disa gjërave që kam vërejtur pas 6 ditësh. Mendova se ndarja mund të ishte konstruktive.

- më e dukshme është se nuk jam vazhdimisht nervoz dhe me brirë.

-ndërveprimi me femrat ka ndryshuar. Për më mirë? Konsensusi - ende për t'u parë, por unë do të thoja PO.

-Nuk kam aq shumë çështje (Nëse ka fare) lidhur me mbajtjen e kontaktit me sy me njerëz të të dy gjinive gjatë bashkëveprimit. Kjo është një lloj e çuditshme, por sinqerisht është një marrëveshje e madhe.

-pasi që nuk jam marrë më me 'zbritjen', unë kam qenë shumë produktiv; kishin një çift stërvitje të mira; kalova 3 nga këto 6 ditë në bibliotekë duke studiuar edhe pse jam në pushim dimëror nga shkolla. Ndjej që ishte shumë e rëndësishme të largohesha nga shtëpia për të qenë produktiv, duke parë që shtëpia është një vend ku jam shumë rehat dhe mund të rrezikoj rikthimin e tij .. Të paktën mendoj se është një strategji e mirë për ditët e para.

-Si të gjitha këto gjëra me të vërtetë përkthehen tek Është besimi. Besimi është gjëja më e madhe që mendoj që të gjithë ne të arrijmë prej saj.


Dita e Raportit 90: Sfida e Përfunduar

Dy javët e para ishin më të vështirat. Pastaj gradualisht u bë më mirë, dhe unë mora besimin dhe vendosmërinë që kam dashur gjithmonë. Arsyet që kam filluar NoFap janë shpjeguar këtu, kështu që është një përshkrim se si muajin tim të parë ishte si. Ishte në atë periudhë që u shoqërova me një grua për herë të parë në më shumë se tre vjet (rreth ditës 5 ose 6). Ajo virtualisht më tha “Ju keni një atmosferë kaq pozitive! Unë mendoj ... Unë mendoj se po bie në dashuri me ty! " Nëse ishte thjesht një fat memece, apo nivelet e mia të rritura të testosteronit, është e hapur për interpretim. Pavarësisht nga shkaqet, ishte një përvojë më e fuqishme dhe vetëm fakti që ajo u verbua e dehur dhe u shemb në lokal na ndaloi të bënim seks atë natë. Jeta ime profesionale u përmirësua gjithashtu. Me një koincidencë të çuditshme papritmas kisha një punë të re, një punë që e dëshiroja prej vitesh.


Nofap me të vërtetë e ktheu jetën time. Unë isha një djalë i vështirë që isha ende e virgjër para se të vija këtu. Unë po vëreja pas një jave pa pornografi që po kryeja kontakt me sy për secilën vajzë që kaloja pranë, nuk doja, por diçka po më detyronte të shikoja. Kaloi një javë tjetër dhe unë kisha një dëshirë për të biseduar me vajza të rastit. Ndihesha që nuk isha gati, prandaj bëra disa hulumtime se si të flisja me vajzat / joshje simplepickup në youtube, ajo më dha një pasqyrë kaq të madhe se si shkon këto biseda dhe çfarë vajzash duan të dëgjojnë.

Isha në bibliotekë duke ecur përreth sepse e dija që kishte gjithmonë vajza të moshës sime që shëtisnin, kështu që gjeta 1 që më shikoi mua dhe unë buzëqesha, ajo buzëqeshi mbrapa dhe unë eca drejt saj menjëherë, zgjata dorën time, ajo më shtrëngon dorën Unë i them asaj se si quhesh dhe ne filluam të flasim për gjëra të rastësishme për si një orë. Ajo më dha numrin e saj të telefonit dhe duhej të shkonte. Në momentin që ajo u largua unë isha si "a kam biseduar me të vërtetë me një vajzë, një orë e gjatë pa u ndjerë e vështirë .." Unë isha aq krenar për veten time dhe isha i befasuar që nofap po punonte. Natën e thirra dhe e pyeta nëse dëshiron të ha drekë nesër, ajo më tha: po, do të më pëlqente.


A e kam gjetur atë që ka qenë në rregull me mua apo është thjesht placebo apo unë që jam ekstatik?

Për qartësi, hapat e mi të rregullt kanë qenë 1 herë në ditë / ditë e dytë, jepni ose merrni disa. Që kur kam goditur pubertetin, unë jam ndjerë gjithmonë i ndyrë. Unë jam 23 vjeç dhe zotësia nga puberteti ka qenë gjithmonë aty. Unë kam provuar të punoj, anti depresivë dhe terapi dhe shumë gjëra të tjera, por vetëm disa gjëra kanë ndihmuar dhe asnjë prej tyre nuk ka qëndruar dhe unë u riktheva në atë mënyrë të keqe rrethore të të menduarit që kam pasur gjithmonë. Unë nuk jam mjaft i mirë -> Unë kurrë nuk do të gjej njeri me të cilin jam -> unë thith -> Unë e urrej veten time etj. Por unë gjithmonë kam shkuar në shkollë, punë dhe jam siguruar që kam ngrënë siç duhet dhe përgjithësisht kam qenë i mirë me veten time por une nuk jam ndjere kurre mire RRETH veten time.

Kjo shihet qartë në mënyrën se si veproj / flas / sillesh edhe pse nuk përpiqem ta tregoj.

Dhe kjo e ka bërë të vështirë për mua t'i kushtoj vëmendje dhe të përqendrohem ose të marr gëzim në aktivitetet e mia të përditshme. Soshtë kaq zhgënjyese dhe ka ardhur në pikën që jam duke e kontrolluar veten për ADD (terapia e sugjeroi atë) brenda disa ditësh. Unë jam pothuajse në ditën e 7 (hera e fundit që unë fap ishte ditë e viteve të reja). Kam shkuar disa ditë pa më parë, por asnjëherë nuk i kam kushtuar vëmendje nëse më ka ndihmuar në të ashtuquajturën "gjendje" time.

Dua të them se ka kuptim apo jo? Nëse e zbraz rregullisht topin, a do të kem një ekspozim të zgjatur të pendimit të fajtorit? Dhe është një nga ndryshoret e pakta që kurrë nuk kam provuar të ndryshoj.

Unë nuk kam absolutisht asnjë dëshirë për të kapërcyer fare në qoftë se përmirësimi i madh në gjendjen time është rezultat i kësaj. Im ende do të testohen për ADD vetëm për të qenë të sigurt pse.

Unë nuk e di nëse kjo është një thread sukses apo çfarë është. Por unë vetëm donte të shkruaja këtë poshtë diku për njerëzit për të parë.

blamehoffman2501

Jam ndjerë saktësisht në të njëjtën mënyrë kur kam filluar NoFap; Unë jam 23 m punuar shumë gjatë gjithë shkollës, kam 2 punë, lexoj, stërvitje, dhe gjithçka, por që kur kam qenë rreth 14 vjeç jam ndjerë si mut për veten time që nga ajo kohë. Kujtimet më të lumtura që kam janë nga vetja ime në fëmijëri. Që nga fillimi i nofap kam vërejtur 3 gjëra kryesore që janë përmirësuar; gjendja shpirtërore, niveli im i energjisë dhe përqendrimi / qartësia ime. Unë nuk jam një shkencëtar, dhe të gjitha këto mund të jenë një efekt placebo, por nuk mund të ndihmoj por të vërej korrelacionin midis gjendjes sime shpirtërore dhe tendencës sime për tu maturuar. Sidoqoftë, thjesht thuaj që ti je në thelb ime e dyfishtë dhe po, kjo është krejtësisht një fije suksesi, si dhe një fije mbështetëse dhe informacioni për aq sa kam parë.


Të merrni më shumë besim

Kanë qenë në nofap për 4 ditë tani (simbol pak për shkak të zonës kohore unë dyshoj) Ndërsa unë nuk do të gënjejë dhe thonë se jeta ime ka ndryshuar ose trupi im është i panjohshëm dhe asgjë, unë kam vënë re një përmirësim në besim. Shkoj në Uni, dhe sot kam arritur të flas me tre nga vajzat në klasën time të seminarit. Dua të them, flas me vajzat gjatë gjithë kohës, por jo me shumë besim. Unë mendoj se ishte besimi im ishte fërkim off mbi ta gjithashtu, sepse i bëri ata të qeshur shumë!


Superfuqitë janë Kicking In

Sapo kam kaluar javën time të 3-të në nofap dhe kam vërejtur disa superfuqi duke shkelmuar. Unë kam qenë në gjendje të përfshihem në një bisedë të rastësishme me një grup prej 3 grave kohët e fundit pa ndonjë ankth. Unë as që kam menduar nëse duhet të shkoj apo jo të flas me ta. Thjesht e bëra pa menduar.

Fillimi i konvojave me gra që nuk e di ka qenë e vështirë për mua në të kaluarën para se të filloja noFap. Me sa duket, jo më!

Unë kam qenë në gjendje për të filluar bisedën kur pashë një nga vajzat kishte një shishe me ujë që kishte logon e një palestër unë stërvitje në. Ishte një iniciativë e menjëhershme bisede.

Biseda u ngjit kështu:

 1. E pyeta çdo vajzë emrat e tyre.
 2. Përmendur shishe uji.
 3. Dëgjuar ata flasin për palestër ata stërvitje në.
 4. Buzëqeshi në secilën prej tyre dhe nodded kokën time.
 5. Kaluan rreth 5-10 sekonda duke shikuar secilin prej tyre në sy ndërsa flisja për përvojat e mia.
 6. Dëgjova më shumë.

Dy nga tre gratë dukeshin të interesuara për mua, përveç vajzës me shishen e ujit. Nuk më shqetësoi pasi 2 në 3 nuk është aspak keq! Qëndro fort fellas!


A mundet që ndonjë introverti të hedhë dritë mbi përfitimet nga NoFap? Në cilën pikë keni parë ndryshime në sjelljen tuaj shoqërore?

Epo, unë konsideroj që asnjë hap nuk çon në aktivitete të tjera që (të paktën në rastin tim) përfshijnë më shumë "të qenit në të tashmen", duke bashkëvepruar me botën e jashtme DHE në fund të fundit të ndjeheni të detyruar të merrni përgjegjësinë në mjedisin tuaj. Brezat e mi më të gjatë kanë qenë 28 dhe 29 ditë respektivisht që kur fillova shtatorin e kaluar, zakonisht bëja PMO ose MO çdo 7-10 ditë, dhe në këtë rast do të dilja me pornografi. (Gjithmonë çon në rikthim herët a vonë). Pra, disa fakte të sjelljes shoqërore në rastin tim:

- Ecja ime është më e shpejtë dhe më e sigurt, ndjenja e nervozizmit në vende publike zvogëlohet ose nuk ekziston.

-Ndjej më pranë si me burrat ashtu edhe me gratë. Ndërveprimi i lehtë shoqëror me shokët e klasës nuk më bën më nervoz: tani, gjërat që unë i konsideroja të pamundura para nofap janë ato që më bëjnë të nervozohem, p.sh. të flasësh me një student të huaj shumë të nxehtë në unin tim, ndihem pak i hidhur në fillim , por gjithçka është e qetë dhe e lehtë më pas. Kështu që unë i kam "azhurnuar" aftësitë e mia sociale.

-Ndërveprimi me miqtë është më i plotë: tani, nuk ndihem më barrë: a i dini ato kohëra kur jeni me një humor shumë të mirë dhe gjithçka rrjedh, kur jeni në gjendje të jetoni ditën / natën / çfarëdo plotesia e saj? Krijimi i argëtimit për ju dhe njerëzit që janë me ju nga askund? Nofap e bën këtë më të lehtë… prisni, madje e kam konsideruar që kjo mund të jetë gjëja normale dhe e natyrshme.

-Për sa u përket grave: Unë i kam vërejtur ato më shumë dhe duket se më tërheqin. Flirtimi është shumë më i shëndetshëm tani, si më shumë të dhëna fizike dhe më pak për mua që them gjëra të çuditshme në mënyrë që të tërheq vëmendjen e tyre. Biseda me ta është më e lehtë, më autentike dhe mjaft e dobishme.

 • Gëzojnë kompaninë e familjes sime shumë më tepër: Duke vlerësuar përpjekjet e tyre. Complimenting tyre. Duke thënë faleminderit shumë më shumë. Në tryezën e ngrënies, Duke biseduar me vëllain tim për shumë gjëra, ndërsa prindërit tanë gëzojnë zgjuarsinë tonë.

-Asertiviteti dhe marrja e detyrës: Ndihem më shumë si një burrë, shoqërisht. Unë kujdesem për gjërat dhe kujdesem më shumë për njerëzit. Unë ngre dorën, bëj pyetje, rregulloj gjëra, qortoj njerëzit nëse duhet. Unë jap udhëzime, i ngushëlloj të tjerët, sigurohem që të gjithë të jenë të qetë. Unë jam më e ashpër dhe më e ngrohtë, njerëzit e vërejnë atë dhe unë e dua atë.

Këto mund të përshkruhen si përfitimet e mia të pikut: ki parasysh se gjithçka ka nuancat e veta. Disa ditë janë mbresëlënëse, të tjerat jo aq shumë. Ka tundim dhe ditë të vështira gjithashtu. Nëse jeni si unë, ju do të filloni të rrafshoni me fytyrë rreth ditës 10 dhe do të ndiheni të ri dhe me shumë energji në ditën 20-22.

Tani, unë e di që ju po filloni serinë tuaj aktuale dhe se ndoshta jeni të ri ose relativisht i ri pa asnjë fap, apo jo? Ju po tregtoni pornografinë tuaj të dashur, zakonin tuaj të masturbimit për këtë gjë të re dhe dëshironi të keni përfitimet tuaja tani, (kënaqësi e menjëhershme) dhe doni të dëgjoni për to. Viousshtë e qartë, prandaj pyetni. Dhe ju thoni se jeni tunduar të shkoni për 2 javë dhe "të shihni se çfarë do të ndodhë".

Unë do të të them se ndodh: Unë kam qenë atje ku je, si 6 muaj më parë. Unë shkova nga skeptik në besimtar-wannabe, në përvojën e përfitimeve për veten time. Pastaj besova plotësisht, dhe u relaksova dhe u riktheva disa herë. Në ditët e sotme, jo vetëm që shoh lehtësi për të bërë nofap, por jam gjithashtu i bindur se është një e vërtetë universale që masturbimi dhe sidomos PMO çojnë vetëm në gjëra të tmerrshme, në të qenit një njeri më i vogël. Distinktivi im thotë 17 ditë dhe në dy muaj e gjysmë do të shihni 100, këtë, e di.


Ditët e 30, Feel Fantastic

Popuj Howdy. Sapo arrita në 30 ditë! Unë e fillova këtë në fillim të dhjetorit, pata disa relapsa të MO, por kanë qenë jashtë P që nga fundi i nëntorit. Unë u rekomandoj të gjithëve që nuk e kanë bërë këtë akoma: hapni një llogari në OpenDNS dhe bllokoni faqet e të rriturve. Soshtë shumë më e lehtë të mos joshesh sa herë që bllokohen ato faqe.

Kam vërejtur se jam në një gjendje shpirtërore më të mirë. Gjërat e vogla nuk më bezdisin aq shumë dhe unë kam qenë më i mirë në marrjen e gjërave në qetësi. Kam pasur një shpërthim të mahnitshëm krijimtarie në fund të Dhjetorit dhe regjistrova disa këngë të reja (unë jam muzikant.) Jam më i përqendruar në punë. Unë kurrë nuk kam qenë tmerrësisht i shqetësuar nga shoqëria, por duket se po jap më pak para për atë që njerëzit mendojnë. Kjo mund të jetë vetëm ndryshime të tjera që ndodhin. Së fundmi, ka më shumë interes për t'u përpjekur të takohemi me gratë dhe të përpiqemi t'i bëjmë gjërat të ndodhin. Dhe, sfida në të vërtetë ka filluar të duket tërheqëse sesa ndonjë detyrë e pakapërcyeshme.

Sidoqoftë, nga të gjitha ato, unë do të thoja se dy ndryshimet më pozitive që kam vërejtur deri më tani është fluturimi dhe vizioni me rreze x. (-_-) ————– [] —– 😉

Looking forward për të marrë në ditët e ardhshme 30! Qëndroni të fortë, vëllezër dhe motra.


OMG Kjo është e mahnitshme. U ktheva!

Kam 8 vjet që kam depresion dhe ankth të rëndë shoqëror. Kam filluar rindezjen rreth 5 javë më parë. Në ditët e fundit ankthi im shoqëror është zhdukur plotësisht. Unë kam qenë duke u ndjerë euforike. Në të vërtetë po shijoj përsëri gjërat e përditshme në jetë. Unë jam duke pritur për gjëra për herë të parë në aq kohë sa unë mund të kujtoj. Unë ende kam ED por as nuk më intereson. Ndihem e PASKRUESHME


Kam parë shumë njerëz që trokasin efektet e reboot kohët e fundit. Përmirësimet e dukshme, të prekshme që kam parë janë:

 • Rritja e besimit
 • Një dëshirë e vërtetë për të shkuar pas vajzave
 • Rritja e Nevojave për t'u shoqëruar
 • Shërim më të shpejtë nga palestër.
 • Qëndrueshmëri e shtuar, dhe unë mund të bëj më shumë sete sesa mund të bëja gjatë PMO'ing. Për ta vënë atë në perspektivë, unë bëja 12-15 sete dhe tani bëj 21 të paktën duke shkuar 4 herë në javë mesatarisht.
 • Rritja e memories afatshkurtër (ende për të provuar këtë, por kam provimet javën e ardhshme kështu që do të bëj një shënim nëse shoh ndonjë përmirësim nga më parë)
 • Edhe nëse jam i dobët në gjumë, nuk e kam më atë sens lodhjeje, thjesht mund të ngrihem dhe të kaloj ditën time. Nëse po fle pak për më shumë se një javë, megjithëse fillon të ketë një efekt. ndërsa më parë kisha këtë ndjenjë të përhershme të të qenit i lodhur.

Gjëja që më ka goditur më së shumti është, kur jam me një vajzë dua të jem intime me ta. Para se të mendoja, kur dilja jashtë ishte bazuar shumë në ego. Doja të merrja vajza sepse ishte "e lezetshme". Por tani, nuk më intereson nëse askush nuk e di. Unë thjesht dua të jem intime. Vini re se e tyre ndryshon nga dëshira dhe të qenit në nevojë.

^ kjo ka përmirësuar shumë lojën time më shumë se çdo rutinë / teknikë PUA që mundet ndonjëherë, por ju nxit të ndërmarrni veprime të cilat janë një nga aspektet më të rëndësishme të jetës që ndihem.

Kam kaluar nëpër një periudhë intensive të lazyness edhe pse dhe kishte një flatline masive nga rreth 9th ditë të gjithë rrugën deri në ditën e 37. Edhe pas asaj epshi im ishte ende mjaft javë deri në ditët 50ish.


Vajzat do të vini re dhe do të bisedojnë me ju.

Unë kam qenë gjithmonë i njohur si një "budalla" ose "geek" që nga klasa 4 dhe pamjet e mia nuk janë më të shkëlqyerat. Miqtë e mi më konsiderojnë shoqërisht të vështirë dhe kanë një pikë, është e vërtetë. Kur fillova Nofap, vura re dy gjëra: njerëzit do të silleshin ndryshe rreth teje dhe vajzat duket se të vunë re dhe ato janë përpjekur të flasin me mua. Më dukej e mahnitshme. Së shpejti u riktheva dhe shkova në një rreze. Kjo lloj sjellje e kolegëve u ndal.

E kam vërejtur pothuajse sa herë që filloj një varg Nofapping, vajzat do të vërejnë dëshirën e trupit tuaj për të gjetur një partner, qofshin ato pheremones ose çfarëdo tjetër, e dukshme. Nivelet e mia të besimit janë rritur dhe unë i kushtoj më shumë vëmendje pamjes time. Në të vërtetë mund të flas me vajzat tani.


Bros, çdo histori për sukses me gratë?

I përdorur për të asnjehere bien biseda me të huajt, le të jenë vajza tërheqëse. Por kjo është kthyer me kokë poshtë me asnjë ZKM.

Kohët e fundit po prisja për autobusin dhe shoh një vajzë tërheqëse që ndodh të lexojë një libër nga i njëjti autor që po lexoj. E vë në dukje këtë dhe filloj të bisedoj me të dhe disa minuta më vonë mbërrin autobusi. Ne hyjmë në autobus dhe unë ulem pranë saj duke u ndjerë e natyrshme dhe e sigurt dhe vazhdojmë të bisedojmë për 15 minutë udhëtim me autobus. Të dy zbritëm në ndalesën e fundit. Unë jam duke shkuar në shtëpi dhe ajo po shkon drejt oqeanit që është vetëm disa blloqe nga vendi im. Kështu që unë pyes "doni të keni një partner leximi?" dhe ajo është plotësisht në të, kështu që ne gjejmë këtë vend të bukur me pamje nga oqeani dhe lexojmë së bashku ndërsa flasim dhe bëjmë shaka përreth. Pastaj ne ecim përgjatë plazhit dhe nëpër parkun fqinj vetëm duke biseduar dhe duke i thënë njëri-tjetrit për jetën tonë.

Unë ndoshta mund t'i kisha çuar gjërat më tej, por po kaloja pak në një linjë të sheshtë në atë kohë, kështu që ne thjesht tregtonim numra. Ajo është jashtë qytetit tani, por ne i kemi dërguar mesazhe dhe duket se do të takohemi për kafe / çaj kur ajo të kthehet.

Gjëja e mahnitshme është se sa e natyrshme ishte e gjithë përvoja. Nuk kishte ndonjë pikë ku ndihesha e ndrojtur ose ku duhej ta detyroja veten të filloja. Dhe nëse mund të arrij në këtë pikë, atëherë ka shpresë për çdo djalë


Nofap shëron depresionin tim

Jam i ndikuar nga një shkëputje nga disa muaj më parë, megjithatë kam vërejtur një ndryshim të madh në gjendjen time shpirtërore kur bie kundrejt kur jam në një brez. Kur kohët e fundit kam goditur, valët e depresionit më godasin, unë vazhdoj të mendoj për ish-in tim dhe të marr kthim prapa në atë që shkoi keq në marrëdhënien time të mëparshme dhe ndihem i tërhequr. Kam përsëritur disa herë dhe kam kaluar nga e lumtur në të pashpresë dhe vetëvrasëse po atë ditë. Nga ana tjetër, kur jam në një brez, reja shpërndahet dhe ndihem optimist dhe nuk ndikoj aspak nga ajo, thjesht ndjehem energjik dhe i gatshëm të dal dhe të takoj disa njerëz të rinj. Nofap punon si një nxitës i humorit.


60 ditë një raport

Kështu që sot është dita kur godita 60 ditë dhe sasia e progresit që kam parë është befasuese sikur besimi im është ngritur në qiell. Unë nuk shqetësohem shumë për atë që njerëzit mendojnë për mua depresioni im po pastrohet / menaxhohet dhe ankthi ulet gjithashtu Ndihem sikur jam
Duke u bërë si unë isha kur isha fëmijë si kjo ambicie dhe nxitja dhe motivimi po rritet kjo ndjenjë e mrekullueshme më në fund më nxori për të ndjekur një ëndërr

Në këtë kohë unë kisha marrë mësim suedisht dhe tani planifikoj të lëviz në Suedi në një pikë në të ardhmen unë mund të them sinqerisht se ky udhëtim është një që do të bëj për pjesën tjetër të jetës sime përmirësimet janë aq drastike sa e vetmja gjë tani është që epshi të kthehet dhe unë do të jem i lumtur siç mund të të shoh të gjithë në një ditë tjetër 30 për një raport më të gjerë


Ndryshimi i Jetës

Unë jam duke bërë NoFap që nga 16 dhjetori dhe ndihem më mirë sesa jam ndjerë në çdo kohë gjatë jetës sime të rritur. Unë zakonisht vuaj nga ankthi dhe depresioni që mund të shkaktohet nga sasi minimale e stresit. Tani për tani ndjehem sikur nuk mund të rrëzohem nga mali. Javën e kaluar kam bërë seks me gruan time 5 herë dhe kam qenë në gjendje të arrij kulmin me prezervativ çdo herë. Kur kemi bërë seks, një herë në 5 apo më shumë muaj (pa gënjeshtër) ne do ta quanim "provoni" të bëni seks. Unë do të fajësoja paaftësinë time për të kryer stresin ose depresionin ose ilaçet e mia. Tani ndihem shumë mirë. Kjo është diçka që çdo njeri mund ta bëjë. Nuk ka asnjë hile për të, vetëm disiplinë. Të qenit në një marrëdhënie ndihmon. Do ta urreja ta bëja këtë si një teke


Vendosa të eksperimentoj me / pornfree, dhe unë kam pasur disa rezultate të papritura (të mira).

Duket se qëllimi im fillestar për të përgjuar është shkatërruar, pasi unë do të doja të ndaja eksperimentin tim personal me heqjen dorë nga pornografia.

Ajo mund të jetë një TL e vogël, DR, por këtu janë disa nga gjërat që kam përjetuar në kohën e shkurtër që kam marrë pjesë.

Kam vënë re edhe disa përfitime të menjëhershme jashtë seksit. Për një kohë të gjatë unë kam qenë duke u marrë me disa çështje, duke përfshirë një mungesë të madhe të energjisë, mungesa e vëmendjes span, dhe atë që nganjëherë quhet si mjegull e trurit. Unë kam qenë ilaç për këtë për një kohë dhe ilaçe me të vërtetë ka ndihmuar mua që të jetë në një nivel normal. Pas braktisjes së pornografisë ishte e njëjtë si zakonisht për rreth një javë, pastaj pas kësaj fillova të ndieja një sasi eufore të energjisë. Ndihej sikur isha papritur në lëvizje. Që atëherë nivelet e mia të energjisë kanë qenë shumë më të larta, fokusi im është pak më i mirë, dhe më dalluese gjendja ime është shumë më mirë. Kam vërejtur gjithashtu një ndryshim në mënyrën sesi reagojnë të huaj të plotë për mua. Unë kam qenë gjithmonë i përdorur për një vëmendje si unë jam një student mjaft i gjatë dhe atletike kolegj, por këtë javë të kaluar unë kam qenë dukshëm duke marrë njerëz shumë më të rastit duke i dhënë shikim. Një ditë ishte e mjaftueshme që një nga shokët e mi femra të komentonte mbi të. Unë nuk kam asgjë tjetër për ta atribuuar këtë në tjetrën, përveç asaj që kam hequr pornografinë në mendjen time, sepse në jetën time nuk kam ndryshuar asgjë tjetër.

Na vjen keq për postimin e madh, thjesht ndjeva se do të ndaja përvojën time deri më tani. TL; DR Nuk ndjeva shumë efekte anësore, jeta ime seksuale është më e mirë dhe më ndihmon me disa çështje mjekësore. Në këtë pikë nuk kam dëshirë t'i kthehem pornografisë.


Dita 19..Mendime vetvrasëse .. !!!… (Ndjenjë të jetosh më shumë)

19 ditë vetëm 19 ditë më parë po notoja në një llum të quajtur PMO e bëri jetën time të mjerueshme me vetëbesim të ulët, ankth shoqëror dhe po më të keqen .. mendimet vetëvrasëse që më dilnin në mendje tani dhe atëherë, ato mendime në fakt po më bënin i shqetësuar me veten time dhe me familjen time .. më besoni ose jo gjithmonë e përdorur për të menduar se unë jam një humbës i madh, ndërsa krahasuar me të tjerët dhe të ketë një punë të mirë (fyi unë kam Mjeshtrave të Drejtësisë (llm) .. ende kjo PMO më kishte bërë ndjehem si një mbeturinë e ndyrë ... por menjëherë pas këtyre 19 ditëve unë falënderoj madhështinë e tij GOOGLE që më pengoi në këtë faqe të mrekullueshme me njerëz të mrekullueshëm përreth që duan të ndryshojnë dhe të duan jetën atje ... sot e shkruajta këtë para, sepse herën e parë në tërë jetën time unë Po ndjej të jetoj më shumë


Dita e detyrueshme e kontrollit 90, e përfunduar në provimin e parë!

Për sa i përket "super fuqive", unë padyshim që kam shumë besim dhe motivim për të marrë vajza dhe nuk mund të them me siguri se ishte tërësisht nga kjo sfidë, por një gjë që kohët e fundit kuptova ishte se ajo që jep ne super fuqitë tona është se ne në fakt kemi qëllime për të përmbushur tani. Kur ne fap, ajo na kënaq dëshirën për të bërë seks, duke na lënë me një ndjenjë boshe, të ngjashme me ndjenjën kur mbaron një libër. Nuk ka më pritje, nuk ke asgjë për të pritur dhe nuk di çfarë të bësh më tej. Rezistenca ndaj dëshirës për të arritur fap na jep qëllime, nevoja dhe dëshira që na motivojnë dhe na shtyjnë të bëjmë gjëra që normalisht nuk do t’i bënim sepse nuk kemi mënyra të tjera për të kënaqur dëshirën, përveç marrjes së vajzave! Nëse jeni vërtet në këtë gjë të super fuqive dhe merrni më shumë besim, unë do të sugjeroja shumë të shikonit kjo video se si sjellja mund të përmirësojë besimin tuaj, mendova se solli kompetencat e mia superfuqi në një nivel krejt të ri!


40 ditë - depresioni ka ikur, ankthi shoqëror ka ikur, motivimi prapa

Në të vërtetë isha në trenin NoFap para se të dija për NoFap. Vazhdova për rreth 300 ditë brez, 300 ditë nga ditët më produktive dhe motivuese të jetës sime. Pastaj ngadalë u futa në PMO disa herë në ditë, të cilat ngadalë u përkeqësuan ashtu si ankthi, motivimi im shoqëror. Unë kam qenë mjaft në depresion gjatë vitit të kaluar, i cili ka qenë i vështirë për mua, sepse të gjithë më njohin më parë si një djalë super i motivuar dhe i mrekullueshëm. Unë e konsideroj veten mjaft tërheqëse, kam dëgjuar për shumë njerëz me shtypje nëpër hardhinë e rrushit të miqve të mi. Sidoqoftë, nga ana tjetër shumë vajza që unë njoh thonë se ato janë shumë të tërhequra nga unë, por nuk mund ta shohin veten duke u takuar me mua për shkak të mungesës së daljes. Vitin e kaluar pata mundësinë të dilja me një nga vajzat më të nxehta në shkollë - por PMO tashmë më kishte kthyer në një wimp të pamotivuar me një ton ankth shoqëror dhe pa besim. Kjo çoi në një cikël më të egër të PMO-së. Përkundër të gjitha gjërave që kam bërë për mua në jetën time, një notë mesatare e përsosur, bursa të shumta, sukses atletik dhe një familje e dashur që po më bën të lirë borxhin e universitetit - Unë thjesht nuk kisha asnjë motivim për të bërë asgjë në jetë dhe fitova depresionuar mbi vajzat dhe duke ardhur keq për veten time. Trulyshtë vërtet e mahnitshme fuqia e mendjes - me të vërtetë është. Unë kam bërë shumë përpjekje të vetëdijshme për të kapërcyer këtë depresion gjatë kësaj periudhe. Sidoqoftë - të gjithë kanë qenë depresivisht të pasuksesshëm. Kjo është derisa të rindez NoFap përmes kësaj nën. Vetëm 40 ditë brenda dhe as nuk mund të numëroj numrin e herëve që kam dëgjuar vajza të më tregojnë se sa ndryshe kam vepruar. Unë kam qenë duke marrë kaq shumë pamje rreth kampusit sesa mund të imagjinoja. Po motivohem përsëri në jetë. Gjërat që do të më kishin dërguar në depresion as nuk më faza më. Mund të më interesonte më pak se çfarë mendojnë të tjerët për mua dhe më në fund ndihem i sigurt në vetvete. Jam shumë më shoqërore saqë nuk është as krahasim.

Për ata që mendojnë se depresioni është faji i tyre - nuk është - por është nën kontrollin tuaj. Merrni përsipër këtë gjë të bukur të quajtur jetë dhe dilni për udhëtim sepse është e pashembullt nga gjithçka që mund të ofrojë fapping


22 ditë… Para dhe pas

Ky shit vërtetë ka punuar

Mua para ditëve 22:

Ndjehet tepër i trembur për të folur me të huajt e rastit të lënë vetëm duke filluar një bisedë, sidomos me forcimin e eshtrave të grave të nxehta. Asnjë SA unë dunno

Përdorur për të bindur veten duke thënë Oh no Im nuk i trembur: Ive vetëm një ego të madhe ose im më të mirë se ata etj etj

Pas njëzet e njëmbëdhjetë ditësh: filloj një bisedë me dikë dhe të gjithë pa marrë parasysh se sa duken eksplodimisht të nxehtë.

Rezultati —- Ata bëhen kaq të zhdërvjellët dhe të trembur të flasin me mua fjalë për fjalë deri në pikën kur ata përkulin kokën poshtë dhe nuk do të më shikojnë në sy, por unë kam marrë disa buzëqeshje dhe përparime, kështu që po mendoj se nuk ka ngurrim, por përkundrazi ata janë befasuar nga besimi. Për shembull, ditën tjetër fillova një shoqëri të rastësishme me këtë zonjë të martuar, por me të vërtetë të nxehtë në parking disa momente më vonë, burri i saj sapo kaloi pranë, madje unë nuk i thashë Përshëndetje dhe vazhdova të flas me këto gra për 10 minuta të mira.

Me pak fjalë, para nofap unë ikja e frikësuar nga zogjtë ... Por tani ata po më largohen, Guess shumë horniness konvertuar në besim është përvoja më e mirë deri tani


Përditësimi i ditës së 67

Kështu që këtu jam 67 ditë në këtë është përpjekja ime e dytë, sinqerisht kurrë nuk kam menduar se do ta arrija deri tani. Për ata prej jush që sapo keni filluar 2 ditët e para është më e vështira për ditën 10 është kur unë me të vërtetë goditi hapin tim unë vështirë se ndonjëherë mendoj për pornografi më. Unë gjithashtu jam shumë më i lumtur dhe më i ngazëllyer në përgjithësi për jetën, depresioni im është pothuajse inekzistent. Deri më tani nuk kam provuar "Super Fuqitë" por kam vërejtur një ndryshim në ndërveprimet shoqërore sidomos me gratë. Jam më i gatshëm të flirtoj me vajza të rastit. NoFap rikthen ndërveprimet tuaja me gratë në mënyrën e duhur. Soshtë shumë më argëtuese dhe më e këndshme të flasësh me vajzat pasi që nuk ka fap. Si një 30 vjeçar mashkull në një karrocë që nuk ka pasur kurrë një GF apo edhe ka puthur një vajzë Kjo është një marrëveshje e madhe. r / NoFap dhe r / joshja kanë ndihmuar aftësitë e mia me zonjat jashtëzakonisht. Ende pa GF, por për herë të parë pas një kohe të gjatë ndiej se po bëj përparim. Faleminderit NoFap për të gjithë mbështetjen tuaj! Për ata që mendojnë se 22 ditë tingëllon e vështirë vazhdoni të shtyni edhe pse nxitjet ia vlen kaq shumë! Vazhdoni kështu djema! 🙂 Dita 90 këtu vij!


Jeta ime nuk më përgatiti për këtë

Nuk e di pse, por tani jam qendra e çdo kompanie. Unë mezi po flisja me dikë para NoFap, por tani kam dy ose tre njerëz që përpiqen të flasin me mua në të njëjtën kohë! Nutsshtë arra! Unë nuk jam gati për këtë mut, por unë jam duke shijuar qij jashtë saj. Vazhdoni luftën vëllezër! Kaq shumë ia vlen.


Mendova se të gjitha çështjet e mia ishin për shkak të emocioneve dhe traumave të shtypura. Pas disa muajsh të pa pmoing unë e kuptoj atë nga receptorët e dobët dopamine. Asnjë depresion, asnjë ankth, dhe më shumë të etur për të dalë dhe të gëzojnë jetën.


Ditët 60 të Nofap

Hej të gjithë, Unë thjesht po heq dorë nga shpejtësia e shpejtë për të azhurnuar përvojën time të nofap këto 60 ditët e fundit. Besimi. Ndihem sikur kam filluar të kuptoj një pjesë të vetes sime që është shtypur. Ndjej që njerëzit po shijojnë më shumë shoqërinë time. Gjëja e çuditshme është se nuk e di se çfarë ndryshoi tek unë apo çfarë po bëj ndryshe, por ndjesia që ndiej kur komunikoj me njerëzit është më e lidhur. Gjithashtu unë ndonjëherë ndihem magnetik, ku ndiej që njerëzit tërhiqen nga unë pa ndonjë arsye të dukshme, mbase kjo ishte gjithmonë aty por kurrë nuk e kam vërejtur para noFap.

Unë dikur vuaja nga ankthi shoqëror dhe ende e bëj deri diku, por ndjehem sikur është ulur në mënyrë dramatike. Mendimet se çfarë të bëj në situata shoqërore janë ulur, unë veproj më shumë në ndjenjat e momentit, dhe unë jam në gjendje të përqendrohen ose të kuptojnë qëllimet / mesazhin e personit tjetër. Në përgjithësi, unë jam i kënaqur me rezultatet e mia të deritanishme, kam ditë të tëra ku ndihem në depresion, por kam lexuar një postim në YBOP që thotë "sa herë që ndiheni poshtë, truri juaj po ju bën një person më të mirë". Kështu që qëndro me të njerëzit, është një përfitim delikat këtu dhe atje, por sa më gjatë që të qëndrosh me të, aq më mirë do të jesh, besoj. Faleminderit për leximin, do të postoj përsëri në ditën 90!


90 + ditë

Pozitivi më i madh? Padyshim shoqërisht. Unë dëshiroj ndërveprimin shoqëror tani. Nëse është vajza e lezetshme në lokal (e kuptoi #). Nëpunësi pas banakut. Bibliotekari. Gruaja e moshës mesatare me dy fëmijë të sjellshëm në dhomën e pritjes (ajo më mori # pasi mësoi se isha një krijuese e faqeve në internet). Ashtë një ndryshim i bukur, nuk ka nervozizëm apo hezitim. Më pëlqen të flas me njerëzit tani.

Nuk besoj se ka super fuqi. Unë besoj se ndryshimet kryesore të minutave shtohen dhe mund të bëjnë një ndryshim të madh në ndërveprimet tuaja me të tjerët. Koka juaj është mbajtur më lart, ju jeni në gjendje të gjuhës së trupit, jeni të hapur dhe të afrueshëm, po krijoni kontakt me sy, po vini re të tjerët dhe në kthim ata fillojnë të ju vërejnë. Asshtë aq e thjeshtë sa kaq.


KY ËSHT ËSHTË NJË NJERI MENDONI SI?

Unë jam një ish-geeky / shoqërore e vështirë 19 vjeçare nga Anglia dhe e kam provuar këtë për rreth një vit tani. Tani jam në vijën time më të gjatë prej 10 ditësh dhe mut i shenjtë e bën këtë punë të ndyrë.

Unë kam filluar të kem një pranverë në hapin tim kur eci, nuk shikoj më poshtë kur kalon njerëz dhe nuk e kam atë ndjenjë nervoze në stomakun tim kur fizikisht ecën / qëndroj pranë vajzave të nxehta.

Këtu janë disa gjëra që kanë ndodhur me mua në ditët 8 -10.

Në supermarket më shërbeu një vajzë e nxehtë rreth moshës sime, kur mbaroi ajo më thirri 'zemër' dhe më tha 'kalo një ditë të mbarë', gjë që askush nuk e thotë kurrë këtu në Mbretërinë e Bashkuar. Gjithashtu kjo vajzë adoleshente vazhdonte të ecte lart e poshtë rreshtit ku isha dhe të më shikonte.

Pastaj kur isha duke ecur nëpër qytet në një të mbushur me njerëz të shtunën, unë vazhdova të shikoj drejt përpara dhe duke ecur ngadalë dhe ishte sikur njerëzit me magji u larguan nga rruga për mua. Kjo grua që po ecte përpara meje, më pas vazhdoi të rrotullohej dhe duke qeshur duke shikuar tek unë.

Pastaj sot disa orë më parë kalova pranë këtyre dy vajzave, ndoshta si 14 vjeç. Ata po kalonin pranë, atëherë njëri prej tyre ishte si të më merrte pshurrja dhe të thoshte "Unë jam seksi dhe e di, diçka diçka mashtruese" dhe unë isha tamam si "a është kjo jetë e vërtetë?" atëherë i mbajti të dy.

Unë betohem fjalë për fjalë, duke u betuar se kjo është një lloj mut voodoo magjie e zezë dhe vajzat mund të kuptojnë që ju nuk e prekni veten disi.

Në një shënim anësor, kisha ëndrrën time të parë ndonjëherë të kthjellët natën e kaluar dhe ajo ishte e çmendur jashtëzakonisht awesome. Duket sikur gjithçka ishte e njëjtë me cilësinë normale, por në të njëjtën cilësi si super HD.


Unë jam 26. Unë u diagnostikova me depresion kur isha 19. Kam pasur gjithashtu një ankth të rëndë shoqëror që po përkeqësohej dhe përkeqësohej. Unë kam qenë duke bërë terapi për depresionin dhe ankthin tim që kur isha rreth 21 vjeç, por nuk e bëra lidhjen midis problemeve të shëndetit tim mendor dhe PMO deri në fund të nëntorit të vitit të kaluar. Unë kurrë nuk kam pasur ndryshime të humorit si kjo derisa e lashë PMO - thjesht isha në depresion. Gjithashtu ankthi im shoqëror tani është zhdukur.


Një përfitim shumë i dallueshëm

Biseda me njerëzit duket e natyrshme. Përpara se të bëhesha unë do të isha shumë e shkurtër me njerëzit dhe nuk do të jepja një atmosferë miqësore. Tani flet rrjedhja ime që i bën bisedat më të kënaqshme. Kjo është e ngjashme me rritjen e besimit që ndien.


Po bëhesh pak i butë? Apo kjo është vetëm rritja e besimit? Duke dëgjuar miqtë e mi të thonë, "Unë mendoj se ai po kalon një fazë"

Para së gjithash, më vjen keq që kjo është me të vërtetë e gjatë, por do të vlerësoja shumë përvojat, etj.

Po mendoni nëse ndien ndokush këtë ndjenjë të madhe besimi? Unë kurrë nuk kam qenë një mashkull alfa. Unë gjithmonë isha vetëm një nga ata fëmijë që studioja shumë… akoma një flutur shoqëror, por shkolla ishte një përparësi e madhe. Gjithmonë i shqetësuar për atë që njerëzit mendonin. Nuk u përqëndrova vërtet në jetën time personale, sepse mendoja se futja në një shkollë të lartë dhe një program të diplomuar të lartë ishin përparësitë e mia të larta. Unë kisha një gf për më pak se 6 muaj, por absolutisht nuk ishte serioze.

Tani që jam jashtë shkollës grad. Unë e kam rivlerësuar vërtet jetën time. Unë u takova me një mikun tim nga kolegji dhe nuk mund të hiqja dorë nga fakti që ai gjithmonë mendonte se ishte më i mirë se unë.

Unë jam duke planifikuar të bëj shkollë med, dhe unë nuk kam aq të nxehtë në MCAT kështu që unë jam duke u përpjekur përsëri. Por, ai më tha, "djalosh, thjesht hiq dorë ... thjesht shko në një shkollë DO, etj". Ai shkon në një shkollë DO, e cila është krejtësisht e respektueshme.

Zorra ime ishte tamam si, "kush dreq mendon se është?". Nëse dua të shkoj në një shkollë MD, do ta arrij. Askush nuk po më ndalon. Sapo e kuptova që ai gjithmonë mendonte se ishte më i mirë se unë, dhe pasi që ai është në qytet këtë javë ... Unë mendova se do të rri me të. Tani, as nuk dua të flas me të.

Gjithashtu, njerëzit kanë vërejtur nivelin e besimit tim dhe përgjithësisht nuk japin një marrëzi. Kujdesem shumë thellë për miqtë e mi, por ndjej që nganjëherë po bëhem i fortë. Miku im ishte si, “po, derpymoose ka ndryshuar; egoja e tij është jashtë çatisë! ”. Ai po bënte shaka, por ka ca të vërteta në sarkazëm.

Gjithashtu, tani kam një fiksim të çuditshëm me shtëpinë dhe muzikën elektronike. Më pëlqen të punoj (mbase shumë). Shoku im tjetër i mirë më tha se i pëlqente ky ndryshim tek unë. Atij i pëlqente që unë nuk dhashë dreq dhe thjesht po shijoja jetën. Ai tha se besimi dhe lumturia ime e bënin të lumtur.

A po e analizoj shumë tani? Çfarë mendoni ju djema?

tl; dr: u takua me një shok kolegji ... kishte një ndjenjë të përgjithshme të zorrëve që ai gjithmonë mendonte se ishte më i mirë se unë; nuk e ndjeja veten duke u shoqëruar me të; ndjehem mirë me veten time, por a nuk po kontrolloj egon time tani?


Ditë 90, përsëri

Rrjeti im social u bë më i mirë, njerëzit më kontaktojnë vazhdimisht dhe mendoj se kam bërë përmirësime të mëdha në aftësitë e mia shoqërore, në të vërtetë mendoj se po bëhem gjithnjë e më tepër e çuditshme.

Kam një të dashur, kështu që nuk ka më 'modalitet të vështirë' siç e përshkruajnë disa nga ju, për mua. Mendoj se është mirë, por nuk është asgjë e veçantë. Më pëlqen ajo, por gjithsesi, ka shumë përmirësime për të bërë në vetvete.

Unë përpiqem të bëhem një udhëheqës në gjithçka që bëj, mendoj se jam bërë të jem udhëheqës dhe mësues për të tjerët, dhe kjo e ka provuar veten e saj shumë herë. Më pëlqen t'u tregoj njerëzve se si bëhen gjërat siç duhet dhe t'i mësoj për gjërat që nuk i dinë.


Raporti 30 ditor - Pro dhe kundër të dukshme

Ckemi djema. Dje kam goditur ditën time 30th të tim të parë everfap. Unë e shkurtër historinë e pse i filloi dhe të gjitha ato gjëra të mira mund të gjenden në: http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/19lgtr/day_2/ por nëse do të më duhej ta përmbledhja atë, unë po e bëj këtë sepse për 2-3 vitet e fundit kam vuajtur nga energjia e ulët, motivimi i ulët, depresioni, ankthi shoqëror, DE, duke pasur probleme për të folur me vajzat ... pothuajse shumë punon. Unë nuk jam shumë shkrimtar i sasisë, prandaj dua ta mbaj atë të shkurtër, të thjeshtë dhe të ëmbël.

Pro - Më shumë besim / më pak ankth - në përgjithësi e kam pasur më të lehtë të flas me njerëz të panjohur në rrugë dhe arkëtar etj. Kur isha duke bërë PMOing, dalja në publik do të thoshte misteri emocionues se si truri im do të reagonte ndaj të huajve. Disa ditë do të kisha një ankth ekstrem thjesht duke biseduar me personin që bën burrito tim chipotle dhe disa ditë do të isha i qetë dhe i freskët. Çështja është se nuk kisha ide se çfarë të prisja. Ishte disi si një rrotullues ferri. Por gjatë 30 ditëve të fundit, besimi im ka qenë shumë më i qëndrueshëm. Frika për të folur me ppl nuk e di që ngadalë është zhdukur.


Ankthi 100% -> 20%, nuk ka shaka!

Kështu që, nuk do të thoja se jam një djalë vërtet nervoz, por patjetër që kisha pjesën time të drejtë të shqetësimit shoqëror në të kaluarën. Tani, gjej kudo ku shkoj jam më i sigurt, automatik-dgaf dhe mënyra e peshkaqenit, për realz. lulz

Wshtë e lig që të jesh në gjendje të notosh vetëm rehatshëm kudo, duke u ndjerë e fortë dhe e bazuar. Kanë kaluar 9 ditë, tundimi ka qenë i vështirë, por lehtësisht zbehet kur shikoj të gjitha gjërat negative që vijnë me këto 5 minuta kënaqësi false.

Zbuloj se po gjej edhe kënaqësi qesharake në aktivitete të vogla, mbaj mend magjinë e të qenit gjallë dhe fëmijë. Para se gjithçka të ndihej e mpirë dhe e pajetë.

Qëndro, fapstronaughts. Ky punon për të vërtetë.

Unë jam gjithashtu SHUMCH MAP LUMTUR, shumë pak për asgjë. Si pothuajse gjithë ditën. Unë thjesht kam një buzëqeshje në fytyrë dhe çdo gjë qesharake.

Unë mendoj se kjo është "normale", lol

Zoti e mallkoftë nuk jam duke u goditur më kurrë !!!

PS Për sa i përket grave, SHUM of vajza të lezetshme shkojnë nga atje për të flirtuar me mua tani, dhe është sikur unë nuk jam shumë e qetë dhe akoma e ashpër rreth skajeve [lexo: e vështirë] por ato janë ende super falëse dhe akoma më tërhoqi pas, ende nuk e besoj. Një vajzë madje më ndoqi në shtëpinë time duke qenë e gjithë lozonjare dhe mut, ishte e egër.


Raporti 100 Ditor i Bossrun

Pa dyshim që kjo është më e rehatshme që kam qenë ndonjëherë në lëkurën time.

TLDR- Ky mut është real.


Ditë 33, dhe ndjenja e pabesueshme.

Besimi im është rritur me sasi të mahnitshme dhe, deri më tani, jeta ime dhe akademikët janë përmirësuar. Ndihem krenar për veten time, dhe pikëpamja ime për jetën ka ndryshuar. 🙂


Unë isha skeptik në fillim

Por pas një muaji nofap, është e qartë se sa më i sigurt jam! jo vetëm në situata shoqërore, por rreth vajzave. Dikur kisha probleme edhe për të mbajtur kontakte me sy me vajza, por mbrëmë mbaja një bisedë 1 me 1 me një vajzë për një orë (kjo nuk më ndodh kurrë, kurrë).

Kështu që për të gjithë atje që sapo kanë filluar, Vlen me të vërtetë të sakrifikohet për një cilësi më të mirë të jetës.


Një superfuqi që unë me të vërtetë vëreja.

GaryTheSnaillDitë 17

Sy-kontakt.

Sinqerisht nuk ka asgjë që e rrit aq shumë sesa kontaktin me sy. Kur jam duke ecur, ashtu si matanë rrugës, nuk shikoj më poshtë. Unë refuzoj që në të vërtetë. Në vend të kësaj unë i shikoj njerëzit në sy dhe çfarë shoh? Ata më shikojnë në sy për 0,5 sekonda dhe më pas shikojnë tokën.

Kjo më bën të ndihem si një shef i plotë dhe e dini çfarë? Unë kam vendosur që kurrë të mos shikoj më përtokë kur eci nëpër rrugë. Shikoni të gjithë në sy dhe shikoni se si shikojnë tokën kur kalojnë pranë.

NDIHEM SI BOSS.

Ngritja e besimit + shumë


Dita 26; BOOYA

Disa sfond; Unë kam qenë një kronike kronike, 3-4 herë në ditë çdo lloj sende të çoroditur që mund të mendoni. Vura re se kam ankth të tmerrshëm shoqëror dhe përgjithësisht i frikësuar për të folur me njerëzit, duke mos ditur se çfarë të them. Kulmin në asnjë besim në vetvete, të vetmuar si tronditje, depresion, ndjenja të errëta gjatë gjithë kohës.

U përpoqa ta rregullonte atë me meditim dhe terapi, por gjithçka nuk funksionoi asgjë .. filloi të merrte OCD dhe një paranoi të lehtë, e cila është e mbytur.

Shpejt përpara deri tani, unë e lë fapping 26 ditë më parë; kjo është më e gjata që kam qenë ndonjëherë në jetën time që nga mosha 12 vjeç (tani jam 21 vjeç) dhe ndihem si burri. Frika ime për gjithçka është zvogëluar shumë (nuk është zhdukur për fat të keq), unë jam shumë më pozitiv për gjithçka dhe po i gjej gjërat shumë më argëtuese tani, ndërsa më parë do të mendoja; "Ç'kuptim ka?". Nga ana shoqërore unë nuk jam më i frikësuar pa mut dhe mund të shikoj njerëzit në sy dhe madje të bëj bisedë të mprehtë (unë ende vuaj nga ankthi por unë do të thoja që padyshim që ndihmon).

pra po SHKO JO-FAP! Unë kurrë nuk kam menduar se PMO mund të ketë një efekt kaq të madh në jetën time, por ja ku shkoni. është pothuajse sikur truri im mund të marrë frymë tani dhe po lejohet të shërohet (tingëllim i çuditshëm: P)


NoFap është gjëja më e mirë EVER, unë jam shumë i sigurt!

KAM kaq shumë energji! Unë jam duke u argëtuar më shumë me njerëzit dhe jashtë dyerve dhe jam shumë më bisedues, nuk e di se si funksionon, por secili prej jush duke lexuar këtë në komunitetin NoFap, unë të dua, dhe nëse je një i fshehur, mos rezisto, bëje, nuk do të pendohesh për asnjë sekondë!


Unë mendoj se aftësitë e mia shoqërore janë përmirësuar si me 1000%

Unë nuk po e ekzagjeroj, isha aq e ndrojtur për gratë dhe kisha filluar të besoja se kurrë nuk do të ndryshonte. Sot ishte hera e parë që dilja natën pas projektit no pmo fillova Im 100+ ditë tani për tani nuk po llogaris saktësisht asnjë arsye për të menduar. Unë po bëja qeshjen e ppl me shakatë e mia Unë isha i mprehtë, isha i rrjedhshëm në bisedën time, sigurisht që nervozizmi im nuk është zhdukur plotësisht, nuk është e mundur, por mbaj një bisedë me një femër të panjohur për rreth 40 minuta, kjo është e para për mua. Një vajzë që mezi e njoh më kapi për dore dhe më prezantoi
grupi i tyre i miqve (3 femra), unë kisha nerva në fillim, por ajo ishte zhdukur plotësisht si 1-2 minuta. Ky është një përmirësim i madh për mua, para së gjithash që nuk ka ndodhur kurrë më parë. Duhet t'ju them se jam 100% kjo ​​është arsyeja e mos mbas dite. Pasi u largova nga grupi i femrave, një grua tjetër me të vërtetë e bukur më shikoi dhe më buzëqeshi ndërsa isha duke kaluar. Shit që më dha shumë besim sot dhe tani që e mendoj duhet të kisha bërë një lëvizje për shkakun e saj se ajo ishte e NXEHT. Vetëm mendimi se jam i aftë për të më bën më të fortë, herën tjetër do të duhet të jem e pamëshirshme. Kjo funksionon djema kjo nuk është një mashtrim apo idiotësi që ju duhet ta bindni veten dhe të kryeni 100% kështu që të jeni më të fortë, më të lumtur, unë kam një rrugë të gjatë për të bërë por ngadalë po shkoj te ai që dua të jem.


Besim

Sapo kam shënuar pikë referimi më të gjatë për nofap. Jo shumë gjatë e di dhe ka një udhëtim shumë më të gjatë përpara, por me këtë dhe shumë ndryshime në jetën time gjatë muajve të fundit dhe ky si hapi tjetër ndjej se besimi im është vetëm përmes kulmit. Ndihem, në një mënyrë të çuditshme, të plotë. Ashtu si ajo që u prezantoj njerëzve çdo ditë jam vërtet unë dhe nuk po fsheh asgjë dhe nuk kam turp për veten time. Edhe disa javë më parë kisha frikë se mos u thoja përshëndetje njerëzve. Sot e kalova tërë ditën duke biseduar me njerëz dhe duke e shijuar atë; madje për aq kohë sa flisja dhe i kërkoja një vajze të premtonte me lehtësi, ndërsa para se të kisha mbetur duke kandiduar për mbulesë. Unë me siguri mendoj se kjo ka qenë një nxitje e madhe mendore, dhe thjesht e kam ndjerë sikur e kam ndarë. Gjuajeni nëse është vendi i gabuar për të.


Duke parë Pornin, unë marr rrugën për të dalë dhe të jem i shoqërueshëm

Im 8 ditë tani. Për herë të parë në një kohë të gjatë, Im e dërgoj një vajzë që nuk e di mirë, pa frikë nga refuzimi. Gjatë gjithë kohës që pashë pornografi, nuk do ta kisha bërë këtë, sepse pse shkoj në një gjymtyrë kur mund të ulem në dhomën time dhe të marr kënaqësinë time në këtë mënyrë? (rruga e pretenduar)

mendimet tuaja? ndokush ndihet i njëjtë?


4 Muaj… 3 zhvillime të reja

Nesër do të godas katër muaj. Këtu janë ndryshimet e reja që kam parë në veten time kohët e fundit.

 1. Likeshtë sikur kam shqisa të reja. Në vend që të shoh një zvogëlim seksual të botës, është sikur unë të shoh të vërtetën për herë të parë. Ndërveprimi im me gratë ka ndryshuar më së shumti. Unë shoh nivele të reja në personalitetet e tyre.
 2. Unë mund të flas me këdo. Seriozisht, nuk mund të besoj se kam jetuar një jetë me një farë ankthi shoqëror. Mund, dhe bëj, të filloj biseda me këdo.

Unë kam arritur në përfundimin se fapping është nxitësi * kryesor * për episodet e mia depresive të mëdha (postimi disi i gjatë)

Unë vuaj nga depresioni kronik, si dhe nga ankthi social gjymtues dhe hipokondria. Për 2 muajt e fundit, episodet e mia depresive janë rritur në frekuencë dhe ashpërsi, deri në pikën ku thjesht nuk mund ta merrja më dhe fillova të vetë-mjekoj me sasi të tepërt të goditjes (6+ herë në ditë), pirje të tepërt dhe pirja e duhanit (kaloi nga një zakon 10-në-ditor në 2 pako në ditë).

Pothuajse për fat të mirë, unë rashë dhe thyen 2 kockat në shpinë time dhe u bë padashur një fapstronaut.

Unë jam në 10 ditë tani (pata një rikthim menjëherë pasi dola nga spitali pas 11 ditësh, por jo një i madh, nuk kam prishur që atëherë), kështu që në 21 ditë unë kam rënë një herë. Në thelb, ajo që kam vërejtur është se ndërsa varësia ime nga goditja si një mjet i vetë-mjekimit për depresionin u përkeqësua, episodet e mia ndoqën të njëjtën gjë. Kjo çoi në mua që nuk kisha energji për të shkuar në klasë, kështu që notat e mia ranë jashtëzakonisht shumë, kjo përkeqësoi problemet e mia të ankthit shoqëror (imagjinoni të kridhem në çdo moment të ekzistencës tuaj, me këtë zë të lindur vazhdimisht duke ju thënë se jeni një pidhi për gjithçka që ju kam mbaruar) Vetëvlerësimi im ra në zero dhe u shmanga miqve të mi.

Gradualisht, pasi unë u bë i paaftë për të bërë, nivelet e mia të energjisë shkuan nëpër çati, isha në gjendje të fle përsëri, isha në gjendje të studioja, të aftë të dilja nga shtrati në mëngjes dhe të shkoj në klasë, dhe rindërtimin e disa urave të djegura me miqtë. Ndihem shumë më mirë tani, me depresionin tim që kthehet në nivele të menaxhueshme sa duhet për t'u marrë me të qetë pa ilaçe dhe çështjet e ankthit tim janë pothuajse tërësisht të zhdukura.

Unë përfundoj se episodet e mia kryesore depresive u sollën nga një reagim zinxhir i filluar duke përdorur fapping si një dalje. Jeta ime u shkatërrua dhe tani që unë kam ndaluar së rralluari rrethanat e mia dhe vetë-vlerësimi janë përmirësuar në mënyrë eksponenciale çdo ditë që nuk dorëzohem.

TL; DR: Keni çështje depresioni / ankthi? MOS FAP! Seriozisht, fapping është shumë i rrezikshëm!


Zhvillim interesant - lloj i habitur

Kështu që kohët e fundit kam qenë vërtet serioz me reboot-in tim (më në fund), por kam bërë edhe disa postime këtu në lidhje me ndjeshmërinë time të pabesueshme ndaj kafeinës që kur filluan problemet e mia, madje duke besuar se mbidozimi i pijeve energjike para stërvitjes më shkaktoi një alergji ndaj kafeinës dhe është ajo që filloi çështjet e mia në radhë të parë. Kjo ka ndodhur gjatë gjashtë viteve të fundit week. Javën e kaluar, Marnia postoi një artikull tepër interesant në seksionin e varësisë nga pornografia (nuk mund të gjeni lidhje, më falni). Ajo që tha, në thelb, ishte se minjtë që ishin të stimuluar seksualisht dhe të rraskapitur seksualisht shfaqnin simptoma të të qenit tepër të ndjeshëm ndaj ilaçeve që u jepej - duke pasur reagime të mëdha. Kohët e fundit kam vërejtur shumë përmirësime në simptomat e mia të ankthit dhe nuk kam pasur asnjë kafeinë në 2 muaj - gjithashtu kam qenë kryesisht pa PMO. Kështu që këtë mëngjes mendova se çfarë dreqin? Kisha një Pije Energjie Monster, e cila për mua është një sasi e madhe e kafeinës dhe sa dy muaj më parë do të më kishte shkaktuar një sulm paniku dhe pagjumësi masive. Jam mirë! Madje shkova aq larg sa të kisha më shumë më vonë dhe ndihem mirë. Dua të them që fjalë për fjalë jam pa fjalë, do të kisha sulme paniku edhe nga kafeja e kafesë pak më parë - po mendoj se kjo do të thotë një lloj progresi - aktualisht nuk kam libido, por aftësitë e mia sociale po rriten me të vërtetë - kanë ikur fjalë nga introvert për të qenë në gjendje të flasim me dikë për të paktën pak kohë.


Babai im e urren këtë

Qesharak SHTESA ime dhe ankthi i rëndë menjëherë u zhdukën pasi unë lashë pornografinë. Dhe unë nuk isha një varës i madh. Ndoshta një herë në ditë për 15 minuta apo më shumë para gjumit.


Si ZKM-ja shkatërron dëshirën tuaj për t'u shoqëruar

Javën tjetër që u riktheva, unë binova për disa orë dhe më pas u largova me turp dhe dështova. Dhe pastaj ditën tjetër përsëri, dhe përsëri. Disa orë binging, nuk mund të jetë aq keq, apo jo? Epo, është pushim veror dhe në vend që të kem jetë nuk jam shoqëruar për 2 javë! 2 javë të ndyrë nuk kam biseduar me asnjë nga miqtë e mi. Sa e mjerueshme. Për fat të mirë unë akoma bëj atë që dua të bëj, duke ngritur pesha, duke lexuar shumë libra, duke parë filma, por dëshira për t'u shoqëruar ISSHT G ZBATUAR. Dreq Unë thjesht dua të ju tregoj se sa keq mund të bëhet lehtë dhe mendoj se thjesht duhet të shfryj ose diçka tjetër. Kjo pornografi e mallkuar po shkatërron jetën time edhe një herë, unë duhet të bëhem bashkë.


Asnjë PMO nuk është një lifesaver për depresion / ankth

Jam i bindur që PMO e tepërt lidhet me simptomat e panevojshme të ankthit dhe depresionit tek njerëzit sot. Sinqerisht ndjej lumturinë e vetvetes time të fëmijërisë që kthehet dhe lejon kënaqësi më të vërtetë për gjëra të tilla si rrezet e diellit dhe të qeshurat dhe njerëzit në përgjithësi. E mbani mend atë gëzim që keni ndier gjatë stinëve të festave të kulturës suaj? Epo, asnjë PMO nuk ju lejon të ndjeni atë më shumë gjatë gjithë vitit dhe në të vërtetë të ndjeni kuptimin e vërtetë të kësaj edhe në ato kohëra. Veryshtë shumë zen dhe krijon vlerësim më të madh edhe për gjërat më të thjeshta.

Ndoshta disa nga simptomat më të këqija që kam pasur nga PMO ishin ankthi, depresioni dhe ndjenja e lodhjes kronike - GJITHMON e lodhur ... Vetëm lodhja dhe depresioni ishin aq të këqija sa që sinqerisht nuk më interesonte shumë të jetoja në mes të viteve 2000. Dua të them, nuk isha vetëvrarë, por sinqerisht nuk e kisha mendjen për idenë që ndoshta thjesht vdisja herët një ditë. Të qenit kaq i ulët është mjaft i rrezikshëm, edhe nëse nuk jeni vetëvrasës në mënyrë aktive - vullneti juaj për të mbijetuar nuk do t'ju mbrojë aq shumë. Kjo duhej të ndalet, unë kisha një pjesë të vogël timen që mbajta… në kohë errësire të pabesueshme dhe humbjeje të vetvetes. Në kohën e depersonalizimit aq të keq sa që nuk njoha më as tingullin e zërit tim. Ndoshta PMO nuk ishte drejtpërdrejt përgjegjës, por kjo më mbajti përsëri shërimin jashtëzakonisht të madh. Mbajtur energjinë time nga të qenit ai që isha me të vërtetë. Të jetosh kërkon energji - më shumë kohë zgjuar dhe gjallëruar, më pak kohë duke fjetur jetën tënde larg.

Mjerisht ... Unë përfundimisht gjeta zgjidhjet e mia dhe ky ishte qëllimi dhe kuptimi i vetvetes së vërtetë. Ditët kur zgjerova mendjen me filozofinë dhe bëra një rivlerësim serioz të jetës ishin të njëjtat ditë kur fillova të jetoja vërtet. Duke qenë një kërkues i së vërtetës, duke jetuar nën kodin e etikës së vërtetë empirike filloi të formësonte trazira dhe të zgjidhte depresionet e dhimbshme të dyshimit. Mësova një marrëveshje masive të së vërtetës në pothuajse gjithçka, nga kush isha deri ku isha. Nga atje, ka qenë mjaft solide 5 vitet e fundit tani. Ankthi është disi atje ndonjëherë, por shpesh pothuajse aspak në të vërtetë. Depresioni është zhdukur praktikisht tani, ka vetëm momente normale të trishtimit të vërtetë që vijnë e shkojnë dhe ju bëjnë të vlerësoni jetën. Depresioni nuk është trishtim, depresioni është një boshllëk masiv për të ditur se kush jeni me të vërtetë dhe si duhet të jetoni dhe zhvilloheni me të vërtetë. Sapo të humbni kontaktin me qëllimin, qëllimet dhe ëndrrat tuaja ... po vdisni mendërisht ... Ju nuk mund t'i lini kurrë ata që të bien larg jush në jetë.

Nëse jeni duke u përballur me depresionin tani, unë mund t'ju siguroj - është dreq e vërtetë që ka një kurë dhe një lehtësim. Ju nuk keni ngecur. Përvojat tuaja graduale gradualisht mund t'ju kthejnë mbrapsht. Ndryshoni fjalë për fjalë strukturën fizike dhe kimike të trurit tuaj përgjegjës për depresionin e pamenduar. asnjë PMO nuk është një kontribut fantastik për këtë, por gjithashtu duhet të mësoni shumë më tepër për atë se kush jeni me të vërtetë dhe cilat qëllime dhe ëndrra duhet të arrini me të vërtetë. Duhet të jeni si të derdhni ujë të freskët burimi duke përfshirë interesat tuaja të vërteta stimuluese mendore (jo pornografike) konstruktive (art, muzikë, ndërtesë, cilado që të jetë), jo ujë toksik të ndenjur ulur përreth. Thjesht ne jemi të përbërë nga kryesisht ujë dhe K andTU, uji i freskët jep jetë ... uji i ndenjur jep vdekjen. Pastroni ujin tuaj me ushtrime të qëndrueshme, stimulim të qëllimshëm mendor dhe pa asnjë PMO që jua mban energjinë për ta bërë këtë.


Biseda të rehatshme me të tjerët. Kontakt me sy të këndshëm. Ndihem më i angazhuar në biseda.

Kam ndjerë një rehati të shtuar në të folurit me të tjerët. Zakonisht, ndihem pak i shqetësuar dhe i shqetësuar kur flas me të huaj ose pleq, por tani jam shumë i qetë në lëkurën time. Mund të mbaj një kontakt të mirë me sy dhe të ndjehem më i angazhuar në biseda. Unë jam duke vërejtur se jeta ime po kërkon të ndriçohet dhe të ndjehem më mirë në tërësi me situatën time se ku jam në jetën time.

Qëllimet e mia: Unë kam nevojë të qëndroj në rrugën e duhur me modalitetin e vështirë, duke mos parë ndonjë fotografi të gw. Ata nuk ia vlejnë. Çfarë do të bëjë për mua 5 sekonda shikimi i një fotoje? Asgjë Nuk do të bëjë asgjë. Unë preferoj ta përdor energjinë time në gjëra proaktive sesa ta zbraz atë duke humbur kohën e ndezur dhe trupat. Nuk do të bëjë asgjë për mua.


Raporti 50+ Ditor - Ndjenjat e Zgjimit Social

Kështu që më në fund ia kalova 50 ditëve NoFap / Porn. Më duhet të them, në përgjithësi, gjatësia e kohës ka qenë e lehtë për tu arritur, dhe ndërsa gjendja ime e humorit kishte disa ngritje dhe ulje ekstreme nuk ka qenë aq keq.

Kjo ishte deri në ditën e 40-të, papritmas unë thjesht u ndjeva si mut ... ndjenja zgjati për rreth 10 ditë, unë vetëm doja të isha vetëm dhe të mos bëja asgjë, në punë u përpoqa më shumë për të qëndruar larg nga kolegët e mi, ju më njeh si një djalë argëtues llafazan, dhe në shtëpi nuk bëra asgjë tjetër veçse u shtriva në shtrat ndërsa dilja herë pas here me miqtë ku ende nuk kisha asgjë për të thënë. Kjo çoi në shumë "A jeni mirë?" që vie nga njerëzit, gjë që më bëri edhe më të zemëruar.

Tani gjatë kësaj periudhe kohe unë kurrë nuk ia atribuova në të vërtetë mënyrën si po ndjeja mungesën e pmo-së që po përjetoja, por natën e fundit të ndjenjës si kjo pashë një ëndërr shumë të gjallë .. Unë isha shtrirë në shtratin tim me tim laptop, siç bëja zakonisht kur bëja mbrëmje, dhe po shikoja pornografi ... papritmas u bëra i vetëdijshëm për veprimet e mia në këtë ëndërr dhe mbylla laptopin dhe e hodha në dysheme. Kur u zgjova në mëngjes nuk isha i sigurt nëse ishte i vërtetë apo jo.

Kështu që unë shkova për biznesin tim të përditshëm dhe ndjeva ngadalë gjendjen time në ngritjen gjatë gjithë ditës. Papritmas, ndjeva që i gjithë trupi im filloi të ndjejë trungje dhe mendja ime u ndje jashtëzakonisht e përqendruar. Në fillim, unë fillova të kuptoj ndryshe nga ndërveprimet shoqërore, fillova të marr në të gjitha ndërlikimet e vogla të ndërveprimit me njerëzit pothuajse në mënyrë të pandërgjegjshme; gjuha e trupit, inflektimet e zërit, rendi shoqëror në një grup, gjithçka menjëherë sapo filloi të përpunoheshin në mendjen time dhe kjo ka ndodhur në ndërveprimet me burrat dhe gratë.

Tani, padyshim, ky ndryshim është më i dukshëm në bashkëveprimet e mia me gratë dhe ndihet sikur ndonjë lëvizje delikate, qofshin një ndryshim në vendin e tyre ose prekja e qafës së tyre ka rëndësi .. dhe ka çuar në ndjenjë të tensionit shumë seksual në ndërveprimet me gratë në moshën time apo edhe gratë e moshës së mesme që bashkëveproj me çdo ditë në punë.

Tani pyetja që i bëj vetes we. Po ndodhnin këto gjëra para se të lija pmo 50 ditë më parë dhe thjesht po më mungonin, apo ndryshimi në NoFap ndryshoi mënyrën se si gratë më shikojnë mua? Sido që të jetë, unë vërtet po gërmoj jetën tani.

Pra, për ata prej jush që duan të dorëzohen për të lehtësuar ankthin ose mërzinë ose çfarëdo mënyre tjetër që përpiqeni të vërtetoni PMM-në tuaj apo edhe thjesht Mo Unë do t'ju këshilloj që thjesht të thoni jo. Mënyra se si ndihem për veten time dhe për ndërveprimin tim me të tjerët ka ndryshuar ndjeshëm në 50 ditët e fundit. Unë kam një sasi ekstreme të energjisë seksuale për të cilën mund të them se gratë janë të interesuara për mua, por ndjenja patetike që ndjeva se KAM DUHET të pushohem, GJITHA koha është zhdukur. Unë nuk ndiej më nevojë të vlerësoj veten para të tjerëve, apo edhe ndaj vetes përmes marrëdhënieve seksuale, unë mund ta marr atë ose ta lë atë.

Për të përfunduar historinë time, unë besoja se ekzistonte një lloj "ndërprerje joshëse" që kisha dhe mund ta ndizja dhe fikja kur ndihesha e sigurt në vetvete, dhe funksionoi mirë..kur isha i sigurt - e cila nuk ishte shumë shpesh. Epo tani, ai ndërprerës është prishur, është bllokuar dhe duhet të jem në të vërtetë i kujdesshëm në mënyrën se si unë bashkëveproj me gratë pasi besimi im ka çuar në disa situata të vështira me burrat pasi kaluan 15 minuta duke flirtuar me gratë e tyre

Kështu që këtu është edhe për 50 ditë të tjera ... në të vërtetë ju e dini se çfarë? Qij 50 ditë, këtu nuk duhet të masturboj më kurrë. Brohoritje fellas


Raporti 41 ditor - Shumë gjëra kanë ndryshuar!

Kjo është vija ime e katërt, më e madhe deri më tani. Vetëm për të treguar se unë mendoj se rritja ime e energjisë është zhdukur, ndihem normal. Ndaloi fpping për ditët 41 dhe këto janë ndryshimet:

Ndihem më komode për veten time - vajzat vazhdimisht më godasin (duken mesatarisht). Mori një nga vajzat më të bukura nga kohërat e shkollës së mesme. Fillova të punoja të paktën 3 deri në 5 herë në javë, kur më parë nuk mund të regjistrohesha në palestër. Themeloi dhe rriti me sukses një lëvizje shoqërore, duke vepruar si një udhëheqës. Tashmë foli me 4 mijë persona në protestë. Më parë nuk mund të flisja as me vajza, madje as me gjithë rrethin tim të miqësisë. Kolegji duke ecur mjaft mesatarisht, nuk ndryshoi shumë.

Përfundimi im është që NoFap ka liruar karburantin e nevojshëm për ndryshimet që unë tashmë doja në jetën time. Tani për tani ndjehem normal, por një normal më i mirë. Unë jam vazhdimisht i lumtur dhe depresioni / trishtimi nuk është diçka që më tërheq poshtë si më parë, tani e kuptoj që është një cikël dhe do të trishtohem, kështu që në thelb më pëlqen trishtimi, atëherë ajo është zhdukur. Jam shumë kurioz për atë që do të vijë më pas, do të marr më shumë energji nga vetja ime apo është kjo një rrugë pa krye? Dua të bëhem më e fortë!

TL; DR: Zbulova që NoFap më dha energji për të bërë të gjitha gjërat që nuk mund t'i bëja më parë dhe më dha një gjendje të brendshme më të mirë të paqes.


Si e kam ndryshuar deri tani udhëtimin tim noFap

Po postoj pak para se të shkoj në shtrat dhe jam i lodhur, kështu që do të rend me përtesë disa pika në vend që të strukturoj në mënyrë koherente një shkrim.

 • Rritja e besimit kur bisedohet me dikë (sidomos vajzat) p.sh. biseda më të mira dhe kuptimplota, kontakt më të fortë me sy
 • Mos i shihni më vajzat si objekte të plota seksuale dhe kështu mos u ndjeni fajtore apo të turpëruar
 • Më energjik dhe i motivuar për të mësuar aftësi të reja (kam filluar të mësoj kitarë dhe do të filloj të punoj së shpejti me një mik!)
 • Përgjithësisht ndjehen më të lumtur në jetë
 •  Ndihem si një shef kur jam duke ecur me një qëndrim të mirë, drejt mbrapa, mjekër. Fjalë për fjalë ndjehem i pandalshëm se kam një sekret të suksesit që jo shumë njerëz e kanë zbuluar. Ky është sekreti i të qenit një Fapstronaut me një armë të ngarkuar.

Një epifani nga bërja e Nofap: e vërteta rreth besimit

Besimi nuk është logjik. Nuk është një ekuacion matematik. Nuk është diçka që mund të ndash poshtë vijës për të arritur. Ajo ka pak të bëjë me rezultatin tuaj të kreditit, sa vajza që ju qij, makinë që ju përzënë, ose çfarë njerëz të rastit ndyrë mendoj për ju. Besimi vjen nga brenda.

Unë kurrë nuk kam ndjerë besim të vërtetë para nofap. ASNJEHERE. VETEM koha qe kam bere ishte kur isha i dehur, dhe akoma nuk ndodhte gjithmone. Asnjëherë nuk ka pasur kuptim për mua. Isha duke kërkuar mbi mesataren, kisha një punë të denjë, një sens humori, një arsimim, etj. Pse nuk isha i sigurt? Kur e prisha në kokën time, e dija se kisha të gjithë përbërësit e nevojshëm për të qenë një person i sigurt. Problemi? Thjesht nuk e kam ndjerë kurrë.

23 ditë në Sfidën Nofap, dhe më në fund e shoh të vërtetën. Njerëzit mund ta ndiejnë besimin që më vjen dhe ata mund ta dëgjojnë atë në zërin tim. Asgjë nuk ka "ndryshuar" në jetën time. Unë nuk kam një punë më të mirë. Rezultati im i kredisë nuk ka ndryshuar. Nuk u zgjova me pesë gra të bukura në shtratin tim. Unë thjesht e ndjej atë. Vjen nga brenda meje dhe ndihem sikur askush nuk mund ta heq. Pavarësisht se çfarë ndodh, unë ende e ndiej atë (shënim: Ishte e vështirë rreth ditës 13 nëse lexoni shënimet e mia të kaluara, por unë ndjehem sikur po "nivelohem" tani). Unë ndjehem si një qenie njerëzore, me të vërtetë, për herë të parë.

Kjo është marrja e besimit tim. Unë nuk jam psikolog. Thjesht kështu e shoh ... dhe mund ta them me besim.


Raport i shkurtër 30 ditor (Jo PMO… pak P)

Hi, shokët e fapstronautëve! 30 ditë për herë të tretë, disa vërejtje:

 • SHUMË më shumë besim: flas, flas gjithë kohën që është një ndryshim i mirëpritur.
 • Kontakt i mirë me sy, kurrë nuk është i turpshëm nga askush.
 • Zë më i thellë
 • Mendja më e qartë, mendoni shpejt, shprehni ide komplekse në një mënyrë të qartë dhe të qartë.
 • Edhe kujtesa më e mirë, po kujtoj biseda, meloditë, ekstraktin e librit / filmit, etj.
 • Ushqimi ka shije më të mirë, muzika tingëllon më e ëmbël, nuk mund të mos vallëzoj në mp3 kur eci në rrugë sikur të mos jap as edhe një dreq

Raporti 90 Ditor - Më në fund Të Rritemi

Ka gati një vit që kur fillova NoFap. Ka qenë shumë e vështirë, dhe në fillim as që mund ta imagjinoja ta bëja për një javë, por ja ku jam! Këtu janë disa gjëra që unë do të doja të ndaja. Shpresoj se mund t'i kthej diçka këtij komuniteti të mahnitshëm në këtë mënyrë. E ndava atë në dy pjesë: 'përfitime' dhe 'të dobishme'.
Përfitimet:

Duke u rritur; Ndihem sikur më në fund po rritem; I fshihesha botës, ashtu si një fëmijë i vogël që fshihej pas fundeve të nënave të saj. Tani nuk fshihem më, jo pas PMO apo ndonjë gjëje tjetër. Nuk i fshihem vetes, dëshirave të mia apo njerëzve të tjerë.

Në të njëjtën kohë jam më i relaksuar dhe kam më shumë energji. Mendoj se kjo është e natyrshme, pasi që tani jam një makinë që ngas makinën nëpër autostradë me një rezervuar të plotë gazi, në vend që të spërkas disa pikat e fundit. Unë e kuptoj veten më mirë tani, ankthi shoqëror është zhdukur, sepse ndihem i plotë dhe nuk kam nevojë për miratimin e askujt më. Nuk ndjehem më i frikësuar ose i druajtur të shkoj atje dhe të bëj gjëra; Unë formova një grup, pyeta një vajzë jashtë, ndjeva emocione, krijova gjëra. Jeta ime ndaloi të shpërbëhej dhe tani më në fund po filloj të ndërtoj të ardhmen time. Më në fund jam përsëri në timon, pas nëntë vitesh mungesë.


Të gjitha unë mund të them është WOW! (Student College)

Kështu që sot ishte dita ime e dytë e klasës në universitetin tim dhe pasi mbaroi klasa, unë shkova duke ecur nëpër kampus vetëm për dreqin e saj. Epo, sinqerisht e befasova veten. Unë bëra kontakt me sy me dreqin pranë të gjithëve që kalonin pranë meje (mashkull apo femër), fillova një bisedë me një djalë që dëgjova duke dëgjuar muzikë që më pëlqente, mora dy vajza numra DHE madje shkova në drekë me njërën prej tyre! Unë mund ose nuk mund të kem sukses me ndonjë nga vajzat pasi kam arritur atje # 'por hej të paktën duke u përpjekur ndihet më mirë sesa të mos bëj asgjë për këtë. Vetëm një informacion të vogël ... Unë jam në ditën time të 123-të pa fap dhe pothuajse një muaj pa pornografi. Sinqerisht mund të them se nuk do ta kisha mendimin tim aktual po të mos ishte për No Fap!


NoFap ndryshoi tërë mendimin tim

Që nga fillimi i ditës, fillova t'i çmoj më shumë gratë dhe jo vetëm t'i shoh ato vetëm për të bërë seks ose për të bërë fantazitë për seks me ta. Unë nuk kam më nevojë për të parë pornografinë apo edhe të prek veten time. Unë kam pasur më shumë besim se kurrë në drejtim të takimit të njerëzve dhe të qenit social. Kontaktimi i syve me vajzat është një fllad dhe duke folur me ta nuk më bën nervoz. Në të ardhmen shpresoj të eliminoj plotësisht masturbimin dhe ta përdor atë energji për aktivitete më produktive. Faleminderit te gjitheve!


Ditë 63

Thjesht dua të them se ndihet dreq mirë që të jesh jashtë fap! Sinqerisht ndjehem sikur kam shkelur një zakon të tmerrshëm të drogës dhe më në fund kam kontroll mbi jetën time. Jam shumë më i sigurt dhe vigjilent çdo ditë, qoftë në klasë, në punë, apo në shoqëri me miqtë.

Oh, dhe gratë. shikoj Mahnitëse. Fjalë për fjalë ndjehet sikur po shkoj në një universitet krejtësisht të ndryshëm që ka 10/10 gra në të gjitha vendet.


Unë nuk jam i varur nga pornografia, por masturbimi ishte lufta ime. Që nga heqja dorë, kam vërejtur se depresioni im është zhdukur pothuajse plotësisht, dhe besimi im më ka qëlluar nëpër çati! Jam ndjerë më rehat në lëkurën time dhe kam vërejtur se kam më shumë energji. permalink


Si nofap po më bën një ekstrovert

Teoria ime shkon kështu: që kur fillova të mos kisha rritur ndjeshmërinë time ndaj emocioneve. Më e rëndësishmja është që unë jam duke shprehur dhe ndarë emocionet me prindërit dhe miqtë e mi. Mendoj se e njëjta gjë ndodh kur jam pranë njerëzve që më pëlqejnë (miq të miqve apo thjesht të huaj). Unë pajtohem me atë se si ndihem dhe sepse emocionet e mia janë më të forta tani unë jam në gjendje t'i shpreh ato pa frikë nga gjykimi.

Shembull: Unë mbaj kontakte më të gjata me sy dhe u buzëqesh grave, sepse më pëlqejnë ato. Para se të shikoja shpejt larg mendoja "mut, a më pa ajo që e vura re?" Tani mendimet e mia shkojnë: "Unë dua që ajo të shohë dhe të dijë se e kam vërejtur sepse e shoh tërheqëse".

Një shembull tjetër është të qenit në një qytet. Në një lokal ose duke shëtitur nëpër qytet, duke parë gratë, unë do të thoja "përshëndetje" ose t'i plotësoja ato.

Në të dy shembujt, emocionet e mia mbushen dhe arrijnë një pikë kthese kur thjesht duhet t'i shpreh ato. Unë nuk kërkoj miratim ose shpresoj se mund t'i marr. Unë thjesht dua që ata të dinë se si ndihem unë. E bëj për vete, sepse ndihet çliruese të shprehem dhe të mos mbaj ndjenjat e mia brenda.

tl; dr extrovert = nofap për shkak të: shtimit të gjendjes emocionale + me makinë për të shprehur emocionet e mia


Kështu duhet të jetë jeta?

Unë fillova të hap rregullisht kur isha 14 vjeç dhe që nga kjo pikë jeta ime filloi të shkonte poshtë. Sigurisht që nuk e vura re. (Bretkosa në ujë të nxehtë, e dini) Gjithmonë ndjeva se jeta nuk është aspak e këndshme dhe se fëmijëria ime (domethënë para se të kisha kompjuterin tim në moshën 14 vjeç) ishte më e këndshme. Dhe në të vërtetë ishte. Askush nuk na ka thënë kurrë, që goditja çdo ditë do të shkaktojë depresion të lehtë në jetën tuaj të përditshme për shkak të ndryshimeve të Dopaminës.

Tani u ndala. Në vijën time të parë kam marrë 11 ditë dhe tani jam në ditën time të 8-të. Ndihem shumë më gjallë, gjithçka është kaq .. mirë nuk e di saktësisht. Ndihet sikur më në fund arrita në pikën ku jeta ime ia vlen të jetoj përsëri. Gjithçka është e lehtë dhe ia vlen ta bësh! Kur kam shkelur, mezi mund ta motivoja veten dhe aktivitetet e përditshme, ku ishin jashtëzakonisht të lodhshme.


Jo superfuqitë, por aftësitë sociale janë përmirësuar shumë.

Unë nuk jam nga ata djem që do të them se tani kam superfuqi, por padyshim që po vërej një ndryshim në aftësitë e mia shoqërore. Të flasësh me njerëzit, veçanërisht gratë është shumë më e lehtë. Jo duke vrarë kurva, por kam pasur biseda të lehta, ku duart nuk më dridhen më. Gjithashtu, kaq shumë vajza duken absolutisht bukur. Kjo ia vlen vetëm. Kam vërejtur 3 ose 4 nga miqtë e mi që janë thjesht mahnitëse të bukura të cilat nuk i kisha vërejtur kurrë më parë. Do të bëja një rivendosje në 2 javë me qëllim pa pornografi, por dreq që po e shijoj këtë.


Ditë 10 dhe plummets ankthi shoqëror

Duke shkuar në ditë 10 pa fapping ka me një dyshim zvogëluar ankthin social. Ka qenë e vështirë, kështu që të gjitha fjalët e inkurajimit vlerësohen. Gjithashtu, një pyetje, bën që bordet të heqin këto efekte të mëdha anësore të mos fapping.


Punon!

Jam rreth 90 ditë brenda dhe ndërsa kjo ndoshta nuk ka qenë aq e vështirë për mua sa për të tjerët (nuk jam një person shumë me brirë), besimi im është rritur jashtëzakonisht shumë.

Vetëm javën e kaluar unë isha në SF për të vizituar një mik dhe me minuta 5 për të marrë në BART I dha këtë vajzë të bukur numrin tim dhe ajo texted mbrapa. Ne kemi një datë të rreshtuar javën e ardhshme. Unë jam i sigurt se asnjë nga këto nuk do të kishte ndodhur nëse unë ende do të kisha PMO të binte përsëri.

Sigurisht që ky nuk është përfitimi i vetëm - vetëm një nga më të theksuarit. Vazhdoni të shkoni ushtarë!


Feeling alfa si ferr (30 Days)

16 y / o Mashkull e kuptonte një muaj më parë se si PMO po merrte jetën time.

-Rocking mjekrën.

-Jo heqjen më të rëndë se kurrë.

-Rocking abs.

- Janë duke shkuar për një afat të shkurtër në 4 ditë në javë. (4 kilometra secili)

-Nuk kam qenë i ngadaltë në Shkollën e Biznesit.

-Begani për të marrë më shumë në ekuilibër me veten time (Spirutaly dhe mentalisht)

-Begani bën truket përsëri në futboll.

Meditimi i Bregut.

-Përmirësim i madh në gjumin tim (më merr 5 min për të fjetur> nga 30 minuta (PLUS))

-Trajnim mbretëror.

-Shumë të ftohtë të ftohtë (Jo vetëm një nxehtë, për rreth 2 muaj tani)

- Vështirësi pak në përgjithësi.

-Një dëshirë shumë e përmirësuar "Gjërat e gatshme për të bërë".

-Po më shumë lumturi kur të arrish diçka (Ose gjëra të thjeshta si kur nëna ime tha që do të kishim nachos për darkë sonte, shembull i keq, por e vërteta e tij)

- Shuarja e pamjaftueshme, shprehje MË SHUMË.


Javët e 3 dhe ndjenja awesome! Përfitimet në të gjithë vendin!

Java e parë ishte shumë e vështirë, por arrita të qëndroja e vërtetë në kauzë duke shfletuar Nofap në vend që të shkoj në PMO. Leximi i të gjitha fjalëve motivuese dhe postimeve frymëzuese këtu ka qenë një ndihmë e madhe gjatë tre javëve. Ndjeva disa kërkesa mjaft të forta, por ia dolën t'i luftonin pa u larguar.

Numri i javës 2 iu afrua dhe shkoi shumë shpejt në krahasim me javën e parë. Të gjitha besimet e mia shtesë që fituam në javën e parë me të vërtetë më ndihmuan shumë dhe fillova ta përdor energjinë time shtesë për gjëra më të dobishme në vend të PMO.

Java 3 sapo kaloi dhe duhet të them se ishte e mrekullueshme. Në ditën e 20 unë pashë ëndrrën time të parë të lagur (si kurrë më parë) dhe isha vërtet ekststatike. Jo vetëm që do të thoshte për mua që Nofap kishte efekte aktuale (si efekte të provueshme shkencërisht, jo vetëm ndryshimet në lidhje me ndryshimin e mendjes sime), por gjithashtu do të thoshte shumë më tepër për mua. Gjithmonë më shqetësonte që kurrë nuk kam pasur një ëndërr të vërtetë 'të ligjshme' të lagësht, edhe pse jo të gjithë e kanë atë. Dyshoja që ZKM-ja ime kishte të bënte me mos marrjen e një, por kurrë nuk ndërmora ndonjë veprim për të. Pas ëndrrës së lagur, unë u ndjeva mirë dhe me energji dhe shkatërrova krejtësisht njerëzit në praktikën time të skermës (e cila ishte 2 orë e gjatë btw) dhe fjalë për fjalë arrita në pikën ku unë thërrisja "Tjetra!" ndërsa kundërshtari im i mëparshëm ishte ende duke mbledhur gjërat e tij. Unë thjesht nuk mund të lodhesha atë ditë dhe përfundova duke bërë disa ulje dhe pushups në 11 PM para se të shkoja në shtrat, sepse unë ende duhej të harxhoja shumë energji.

Kam vërejtur një rritje të përgjithshme të besimit dhe aftësitë e mia sociale janë përmirësuar jashtëzakonisht shumë (madje duke arritur në pikën ku unë në të vërtetë kam biseduar me një vajzë të lezetshme, ende duke pritur përgjigjen e saj për mua duke e kërkuar atë gishtat e kryqëzuar në atë) dhe ndjehem shumë më tepër të qetë duke folur me njerëz në përgjithësi, ata janë miq ose thjesht të huaj.

Siç thashë para se të kem më shumë energji dhe edhe pse kolegji do të thotë ditë të gjata dhe të zënë për mua, unë mund të vazhdoj me atë, ndërkohë që isha gati i vdekur pas 5 ditëve të shkollës së mesme të lehta.


Më pak i trembur, VETM, Më i Qetë dhe Unë Realizoj atë që dua

Unë isha duke u përpjekur gjë NoFap që nga qershori dhe kam arritur të shkoj në një seri ditë 38 deri sa i përfundoi atë 2 javë më parë. Ndjeva disa përfitime, por ende ndihesha i burgosur nga mjegulla e trurit. Kur u rilampa, më në fund e kuptova se isha duke kërkuar në gjëra softcore pothuajse çdo ditë. Ende më vidhosja kokën, por jo duke u larguar, të cilën disa mund të thonë, është më keq. Kam filluar PornFree 13 ditë më parë, pastaj 2 ditë më parë, unë

 • Natën e kaluar, nuk kisha ankth shoqëror dhe ndihesha rehat në klub (zakonisht shikoj gjithnjë duke u ndier gjithmonë e vështirë
 • Unë fola më qetësisht dhe nuk ndjeva nevojën për të nxituar të gjitha fjalët

Një gjë e kuptova gjithashtu. LONLINESS:

Kur bëra gjënë nofap për 38 ditë, nuk ndjeva shumë përfitim pasi po e bëja dopaminën time të lartë për orë të tëra çdo ditë. Ndihesha sikur kisha më shumë energji dhe gjithashtu ndihesha e vetmuar. Doja vetëm ca përplasje seksuale. Kur shkova në klub natën e kaluar, pashë përreth. Unë pashë vajza që ishin shumë "atje" ose bënin drogë. E kuptova që nuk e doja këtë. Unë dua një marrëdhënie të vërtetë. Partshtë pjesë e arsyes pse jam 19 vjeç dhe jam akoma e virgjër. Tani e vlerësoj shoqërinë e një vajze shumë më tepër sesa thjesht një përvojë seksuale.


Testuar: masturbimi ka efekt negativ mbi ju

Rreth një muaj më parë fillova sfidën 90 ditore dhe zgjati 3 javë derisa u rrëzova. Gjatë atyre tre javëve unë pashë këto ndryshime në jetën time: 1. Unë isha më shoqërore 2. Isha më qesharake 3. Isha më e përqendruar gjatë leksioneve 4. Isha më aktive / energjike 5. Nuk shikoja vajza në pornografi mënyra (nëse kjo është edhe një gjë) 6. Më e rëndësishmja: Unë kam qenë i lumtur për veten time, që jam në gjendje ta bëj atë. 7. Nxitje e vogël e besimit

Pas këtyre tre javëve, unë u përplasa ... Në dush. Shpresoja se nuk do të kthehem më tek materialet pornografike, por e bëra, dhe pas disa javësh, e bëja çdo mbrëmje me pornografi. Ndryshimet që kam zbuluar gjatë kësaj kohe: 1. Unë nuk jam më argëtues (mendoj më i bezdisshëm ...) 2. extremelyshtë jashtëzakonisht e vështirë të jesh i përqendruar gjatë leksioneve (ky është minus shumë i madh) 3. Gjithë kohën që mendoj seksi (nëse nuk do ta kisha bërë për disa ditë) 4. Unë i shikoj vajzat në një mënyrë të keqe… 5. Besimi im është zhdukur, sikur të mos ekzistonte kurrë 6. Jeta duket shumë më keq në përgjithësi (ka një shumë gjëra, të cilat janë personale).

Kështu që po shkruaj këtë post për të vënë në dukje, se masturbimi ka një efekt të madh ndaj personit në mënyrë negative (sidomos kur bëhet fjalë për të qenë më energjik, aktiv).

E kuptoj që duhet ta bëj përsëri. Kam frikë se do të filloj të gënjej vetveten: të gjithë e bëjnë, është e shëndetshme, etj. Më uroni fat. Timeshtë koha për një ndryshim në jetën time, përsëri. 🙂


NoFap më ka frymëzuar të provoj gjëra të reja dhe të dal jashtë kufijve të mi social.

Unë jam një mashkull 16 vjeç dhe kam zbuluar pornografinë për herë të parë në moshën 7 ose 8. Unë kam qenë i varur që prej asaj kohe, duke humbur orë të fiksuara në një ekran kompjuteri. Për kohën më të gjatë, isha i bindur se pornografia nuk më bënte më mosrespektuese ndaj grave. Se nuk i kundërshtova si rezultat i pornografisë. Dhe kisha gabim plotësisht. Gjatë vijës time aktuale, unë në të vërtetë isha në gjendje ta shtyja veten të filloja të flisja me një vajzë për të cilën isha e interesuar. Unë isha në gjendje të bisedoja me të dhe ta ndiqja atë pa menduar vazhdimisht, mirë, duke e ndyrë.

Kisha besim ta kërkoja të kthehej në shtëpi. Ajo tha jo, dhe po, kjo ishte një ditë e tmerrshme për mua. Por ishte gjithashtu e mrekullueshme sepse për një herë, u përpoqa. Nuk e admiroja nga larg për muaj të tërë, duke menduar se çfarë mund të bëhej me ne. Unë u ula me të dhe në të vërtetë bisedova me të. Unë jam marrë me ankth të rëndë shoqëror për disa vite tani, kështu që ky është një moment historik i madh për mua.

Këtë javë të kaluar, unë gjithashtu kam marrë gatim dhe pjekje. Ractionshtë një shpërqendrim i madh, është argëtues dhe marr një shpërblim kur të mbaroj! Unë kam qenë duke bërë brownies dhe biskota dhe lëng mishi dhe të gjitha llojet e mut. Unë jam gjithashtu një muzikant dhe një inxhinier audio. Sot, unë bëra shumë përparim në një këngë. Unë e përdor kompjuterin kryesisht për regjistrim dhe Reddit. Dhe unë përdor Reddit kryesisht për NoFap. Unë kam qenë në gjendje të përmbahem nga të klikuarit në lidhjet nga nën-NSFW. Unë e di shumë mirë që klikimi i një lidhje është fillimi i një pjerrësi të rrëshqitshme.


Raporti ditor i 90 🙂

Ankthi shoqëror ishte arsyeja ime kryesore për të provuar NoFap, dhe kjo është zvogëluar shumë, unë ende duhet të punoj edhe më shumë, por ka gjëra që mund të bëj tani që do të ishin të pamundura më parë. Ashtu si kur jam në një ngjarje shoqërore, unë do të kërkoj njerëz për të folur dhe pastaj me gëzim do të shkoj deri tek ata dhe do t'u them hi - Unë as nuk stresohem për këtë. Ndoshta disa prej jush nuk do ta kuptojnë se çfarë punë e madhe është kjo! Por më besoni për mua po ndryshon fjalë për fjalë jeta. Ndoshta është efekt placebo, por nuk ka rëndësi!

Porno në internet më ka bllokuar për rreth dhjetë vitet e fundit, dhe pornografinë e shkollës së vjetër për vite më parë. Shikimi prapa tani është sikur kam qenë në një ëndërr gjatë gjithë asaj kohe. Nuk mund të besoj se nuk pashë sa ishte e cekët, si ishte thjesht një varësi pa asnjë substancë, fjalë për fjalë thjesht pixel të zbrazëta në një ekran, është sikur të isha duke grumbulluar një grumbull bukëpjekje.

Tani jam i lire. Unë jo gjithmonë jam i lumtur, nuk jam një superheronjë, por ndihem sikur marr vendime më të mira, ndihem sikur kam rritur një palë, ndihem pak më e pëlqyeshme. Jam pak më elastike, nuk dorëzohem aq lehtë.


21M - pika e kthimit e kaluar për ankthin shoqëror

Unë kurrë më parë nuk kam biseduar me kaq shumë njerëz të rastit. Takova një djalë në rrugë në Ushtri që shkonte përtej SH.B.A.-ve duke mbajtur një kalë kali, me shaka i thashë një djali duke dërguar mesazhe në majë të një shkalle "ky është një vend i keq për të qëndruar" dhe bisedova me disa vajza tërheqëse në 2 nga klasat e mia. Shkova në orë zyre për një klasë tjetër dhe prof. Më tha se ajo e vlerësonte pjesëmarrjen time të zëshme në klasë pasi të gjithë të tjerët zakonisht flenë në orën 9 të mëngjesit.

PROGRESS!


Thjesht donte t'ju inkurajoj që ju të vazhdoni të shtyni duke ju treguar për përfitimet që kam vënë re deri më tani.

 1. Dallimi më i dukshëm është elasticiteti emocional që kam ndier. Unë kam vuajtur nga depresioni për 10 vjet tani dhe megjithëse nuk do të thoja se jam shëruar plotësisht, do të thosha se jam të paktën 75 përqind e rrugës atje. Kështu që është mirë.
 2. E dyta që kam vërejtur është që unë jam shumë më pak në kokën time në ndërveprime më të vogla shoqërore. Përsëri nuk do të thosha se jam plotësisht larg kokës sime, si për shembull kur flas me një grup vajzash në një klub do të ndihem ende nervoz dhe në kokën time, por kur jam duke u varur jashtë miq jam plotësisht i pranishëm në bisedë dhe jashtë kokës time. Ky është një përfitim që shumë njerëz e marrin të mirëqenë.
 3. Lëkura ime është e ndezur.
 4. Unë kam mjaft më pak mjegull në tru krahasuar me 21 ditë më parë. Përsëri, nuk do të thosha që është zhdukur plotësisht, por unë patjetër që ndiej një ndryshim.

Mendoj se gjëja kryesore që duhet të kuptojmë si ti ashtu edhe unë është se përfitimet e NoFap marrin shumë kohë për t’u realizuar. Ky fakt duhet të jetë një motivues i madh për ju dhe për mua sepse duhet të fillojmë sa më shpejt të jetë e mundur dhe të mos humbasim ditë. Raporti i Javës së 3


Unë kisha dyshimet e mia për ato 'super fuqi' por… uau!

Unë kam zvogëluar PMO-në time që nga gushti i vitit 2012 por kurrë nuk e kam përfunduar të gjithë rindezjen. Unë e zvogëlova atë në 1-2 herë në javë dhe isha mirë me këtë.

Kohët e fundit kam marrë shumë stres dhe kam përdorur sjelljen time të vjetër të PMO çdo ditë për dy javë. Ndihesha aq i dëshpëruar, i shqetësuar dhe i keq për veten time pas atyre dy javësh saqë vendosa të pres të gjitha PMO. Unë fshiva pornografinë time (ende kam një kopje rezervë, ndoshta duhet ta fshij atë ...), bllokova pornografinë dhe mbaja dorën jashtë pantallonave.

Unë pata suksesin e parë të shtunën e kaluar (6 ditë që nga PMO-ja e fundit). Një mik i imi më ftoi në një festë ku nuk njihja askënd, të gjithë njerëzit ishin më të moshuar dhe shumica më të zgjuar / më të arsimuar se unë. Kam mbajtur qetësi, kam pasur disa biseda të mrekullueshme dhe jam lidhur shumë mirë me ata njerëz! Unë kurrë nuk kam qenë një pinguin i vështirë shoqëror por damm, kurrë nuk kam pritur që të jem një nga njerëzit që mund të bëj diçka të tillë.

Me 90 për qind të ankthit tim shoqëror shkuar unë mund të marr në cues sociale të njerëzve të tjerë shumë më mirë. Në një moment unë isha në një bisedë me një djalë dhe kuptova se ai ishte në të vërtetë duke u përpjekur për të bërë përshtypje mua.

U ndjeva sikur u shit dje, por unë vazhdova të dilja me shokët e mi, sepse unë me të vërtetë e gëzova kompaninë e tyre në atë moment (diçka që unë gjithmonë bëra, por për ndonjë arsye sapped energji).

Ne patëm një shpërthim dhe iu afrova disa vajzave, nuk dija vërtet çfarë të thoja pas hapjes, por damm, e bëra! Në fund të mbrëmjes iu afrova dy vajzave të tjera dhe pata një bisedë të tmerrshme, miqtë e mi ishin pijanecë në atë moment, por unë ndjehesha krejtësisht i freskët, i relaksuar dhe pa asnjë shqetësim mund të zgjidhja çdo sugjerim shoqëror. Mora emrin e Facebook-ut të njërës prej vajzave.

Pa miqtë e mi të dehur në sfond kjo mund të kishte qenë shumë e suksesshme.

Një përfitim tjetër që vura re se alkooli thjesht nuk është interesant përtej një pike të caktuar.

Deri më tani më pëlqejnë shumë përmirësimet që po shoh dhe jam vërtet i motivuar të vazhdoj me reboot këtë herë!


U bashkua me nofap sarkazëm, çfarë ndodhi me mua !?

Unë jam një djalë 17 vjeç nga Norvegjia, kam një të dashur që nga klasa e 9-të dhe aktualisht dhe student i shkollës së mesme të lartë.

Unë jam një gjë qesharake se si filloi gjithçka, një mik më tha për Reddit, dhe më vonë për Nofap. kjo është 6 ditë më parë. qeshi kur ai më tregoi për histori të ndryshme kur bëhet fjalë për këtë nën-reddit. Ai më tregoi gjithçka rreth asaj se si njerëzit e shohin veten në shumë mënyra të ndryshme dhe madje as shakaja nuk i bëri ata të lidheshin më shumë me vajzat (dhe djemtë për këtë çështje). . doja ta bëja të kuptonte se kjo nuk ka asnjë ndikim.

siç u tha më lart, unë kam një vajzë për një kohë të gjatë dhe as nuk ndieja as nevojën më të vogël për ta bërë këtë sipas nevojave të mia. Unë nuk takoj vajzën time çdo ditë dhe ndjej se kam një lloj fiksimi për të rënë vetëm kur bëhet fjalë për të qenë vetëm, sa herë që isha vetëm, edhe pasi isha me të dashurën time dhe bëra seks më herët, unë mund të ndieja gjakun duke më shpëlarë venat ndërsa fillova të mendoj për këtë ekran të mallkuar të kompjuterit të mbushur me zonja të zhveshura. lol

4 ditë brenda dhe ndjeva ndjenjat më të çuditshme, doja të gënjeja veten për shkak të asaj që miku im më tha se do të ndodhte, dhe kështu ndodhi. u ndjeva shumë më e përulur, u ndjeva sikur kam vite që shëtis me mendimet e mia si një enigmë në kokën time duke u përpjekur të mbledh tërë pamjen e gjërave, derisa gjithçka u bë shumë më e qartë, u ndjeva më energjike dhe gjithashtu fillova të qesh edhe më shumë Unë mund të flas me vajzat në një mënyrë që nuk kam bërë kurrë më parë, unë gjithmonë i kam parë (menduar / në) vajzat si diçka që më vonë do të çojë në një marrëdhënie që ajo gjithmonë ka, por papritmas ata u bënë miqtë e mi dhe kjo është ajo që unë i kërkuar unë gjithashtu ecja përreth me këtë ndjesi shpimi gjilpëre poshtë "shkallëve", gjë që më bënte ndonjëherë të qesha me vete dhe të ndjeja më shumë gëzim.


Ditët e 34 në. Niveli i vështirësisë: EXTREME

Përfitimet janë të shumta, të mëdha dhe të vogla. Përfitimi im më i dashur është qartësia, mprehtësia dhe shpejtësia e mendjes. Tani jam aq shpejt sa të kuptoj kur vajzat po më kontrollojnë, aq të shpejtë dhe të mprehtë sa të mbaj biseda të mira me to, dhe nxjerr besim që duket se tërheq të tjerët tek unë.

Disa javë pas vijës sime të parë, unë "rrita disa topa" dhe kërkova një ngritje në punë dhe bëra një rast shumë të fortë pse e meritoj një të tillë. Edhe pse rregullat e korporatave më ndalojnë të marr një në këtë kohë, eprorët e mi më vunë re. Tani po perceptoj një rritje të konsiderueshme të sasisë së respektit që po marr nga eprorët dhe kolegët e mi dhe po më jepet më shumë liri dhe fuqi për të kryer punën në një mënyrë që unë mendoj se është e drejtë. Kjo është e pashembullt për mua dhe unë kurrë nuk do ta kisha bërë këtë pa nofap. (një shënim anësor - kur unë zura punën, unë hapa një natë para negociatave të pagave dhe thjesht u rrotullova dhe pranova ofertën e tyre fillestare në vend që të negocioja sepse fapping zhduk fuqinë për të luftuar për interesat e mia)

Marrja e kujdesit për biznesin tani është e lehtë. Gjëra të tilla si faturat, rinovimi i licencës së shoferit, pagesat e huasë, menaxhimi i 401k, të gjitha ato mut të mërzitshme tani bëhen përpara kohe. Nuk ka më pagesa të vonuara, afate të humbura, etj. Unë jam në krye të të gjitha mut tim në ditët e sotme


Raporti i Ditës së 104: Jo aq i lehtë sa duket

Por, më duhet të them, jam shumë më mirë në shoqëri. Unë nuk them se para se të isha krejtësisht shoqërisht e vështirë, u konsiderova qesharake, por unë do të kisha kohë të vështirë të bëja biseda, nëse do të ishte vetëm unë dhe një person tjetër. Por kjo nuk është rasti më, ndihem më i hapur me njerëzit dhe mund të bëj shaka me njerëz më shumë.

Në të vërtetë, unë dua të postoj disa gjetje, kështu që dy ditët e fundit po shikoja P dhe e gjeta veten pas kësaj duke mos qenë "mendërisht i qartë", kjo do të thotë se isha disi pasiv në bërjen e bisedave. Më parë, dukej sikur lidhja me njerëzit dhe biseda me ta ishte nxitimi im i dopaminës, por tani është sikur nuk më intereson më për këtë sepse mund të marr nxitimin e dopaminës time nga shikimi i P.

Prandaj luftoni dëshirën. Duhen 21 ditë për të vrarë një varësi, por më pak se një minutë për ta filluar atë përsëri. Unë nuk kam gabuar në 104 ditë duke numëruar dhe këto përfitime po më mbajnë, por unë do të jem versioni im i plotë (ideal / më i mirë) i vetvetes pasi ta thyej këtë varësi të P.

Btw, Shikoni raportin tim 60 ditor për më shumë informacion, ishte mjaft mirë. Unë do të vazhdoj të postoj në mënyrë periodike.


Uau. Punon!

Kështu që, kam bërë 39 ditë dhe nuk kam dëshirë të rikthehem. Para se ta filloja këtë, unë isha në depresion dhe i trishtuar gjatë gjithë kohës. Nuk kisha motivim për të bërë asgjë. Kur zbulova NoFap, mendova “Pse dreqin mos e provoni. Nuk mund të bëhet më i ndyrë ”. Dhe më lër të të them, unë kam ndryshuar. Nuk e di si, por krejt papritur gjithçka është shumë më mirë. Nuk kisha ide se si të flisja me vajzat, nuk mund të përqendrohesha në punët e shkollës, dhe pjesa më e rëndësishme, u ndjeva si mut.

Tani gjithçka thjesht "rrjedh". Të flasësh me vajzat tani nuk është problem, shkolla po shkon shkëlqyeshëm dhe kjo ndjenjë dëshpëruese që kam pasur prej vitesh duket se zbehet. Jeta është e mirë, njeri! Unë do të doja të falënderoja shumë njerëz këtu për ndarjen e historive të tyre me ne. Ishte motiv i mahnitshëm për të vazhduar. Kalofshi një ditë të mbarë të gjithëve!


sinqerisht isha në depresion dhe tani nuk jam

para se ta lexoni këtë: instaloni filtrin k9 në kompjuterin tuaj dhe keni një adresë emaili që nuk keni qasje për të qenë emaili në llogarinë k9 (kam përdorur një gjenerues të fjalëkalimeve në internet për filtrin dhe më pas për adresën e postës elektronike) kjo tani nëse nuk e keni bërë. isha në një cikël të vazhdueshëm përsëritjesh derisa lexova një histori suksesi që filloi me të njëjtin udhëzim të saktë.

Unë kam qenë duke luftuar me këtë në thelb për rreth 9 muajt e fundit. Unë kisha disa pikë serioze të ulëta, qava dhe dyshoja nëse jeta ime do të kthehej ndonjëherë. It'sshtë e vështirë për mua të them të gjitha këto me sinqeritet. Unë e kam jetën mbrapa. Ashtu si të gjithë ne në këtë forum, edhe unë isha aq e ndjeshme ndaj pornografisë sa më mori kontrollin e mendjes. Përfundimisht ajo mori kontrollin e karit tim. Do ta shikoja kur do të ndihesha e ulët dhe do të ndihesha edhe më keq më pas. Pa të, jeta ime ka ndryshuar fjalë për fjalë. Më vjen keq që nuk mund të hyj më në detaje, por është vërtet e pamundur.

Ndihem i gjallë. Kar im është mirë. Pushtimi i vetvetes është pengesa më e madhe që kam kapërcyer dhe kam luftuar me të gjithë jetën time. Kam përfunduar një konkurs fizik serioz, rraskapitës që më detyroi të bëja betejat më të forta mendore me veten time dhe duke e bërë atë më bëri të ndihesha e pathyeshme. Abstenimi nga pornografia (një varësi e vërtetë për mua) më ka çuar edhe më lart. Gjërat më në fund po bashkohen. Vajzat më tërheqin mua dhe unë më tërheq ato. Nuk ka të bëjë me një afat kohor ose 30 ditë ose 90, ka të bëjë me mposhtjen e varësisë tuaj dhe marrjen e jetës suaj prapa.

Sinqerisht njeri, jam duke e shqyer duke e shkruar këtë. Nuk e dija nëse mund të arrija në këtë pikë, por ja ku jam. Jam i gatshëm të ndihmoj sa më shumë prej jush që të mundem. Unë kam qenë atje dhe askush nuk e di se si është përveç nesh. Ne mund ta bëjmë atë. Më në fund jam jashtë këtij depresioni dhe dua që të gjithë të bashkoheni me mua. Thingshtë gjëja më e pabesueshme në botë.


Zbulimi i pornografisë induktuar ED

Faktori tjetër që më bën të besoj se nuk do të kthehem më në pornografi, është se në tre javë që kur kam ndaluar masturbimin, kam zhvilluar aftësinë për t'u lidhur me femrat në një mënyrë që nuk mundja më parë. Në tre javët e fundit besimi im tek gratë është rritur ndjeshëm. Jo si rezultat i një procesi afatgjatë, por në çast, si një ndërprerës që goditet që nga dita kur unë ndalova së shikuari pornografi.

Unë kam zhvilluar një raport të shkëlqyeshëm me një vajzë vërtet tërheqëse në punë. Ajo ka një të dashur, megjithatë mund të them se më pëlqen. Unë gjithashtu kam pasur një bandë të tërë ndërveprimesh të shkëlqyera me gratë e tjera në punë dhe në jetën time shoqërore. Shumë nga këto biseda kanë qenë me gra që nuk më pëlqejnë, por kam qenë në gjendje të krijoj një raport të shkëlqyeshëm me to. Para se të shikoja pornografi, e kisha shumë të vështirë të krijoja miqësi dhe marrëdhënie. Tani po zbuloj që kjo aftësi është e lehtë. Për më tepër kur po përdorja pornografi, shumë femra që i njihja ishin indiferente ndaj meje, disa më shihnin si patetike, të tjerët madje më urrenin. Unë mendoj se kjo është për shkak se unë nuk kisha asnjë mojo për shkak të faktit se unë isha duke humbur farën time për vajzat në ekranin e kompjuterit.


Absolutisht përfitimi më i mirë i NoFap për mua ..!

Kur jam në një situatë stresuese ose në një vend të mbushur me shumë njerëz ndihem i tensionuar ose plot ankth për të folur ose për të vepruar, megjithatë, kur jam në një varg të denjë, me fokus dhe përkushtim, është krejtësisht ndryshe. Ndjenja e ankthit ose stresit fjalë për fjalë çaktivizohet menjëherë kur del !! Nuk e di se si është e mundur kjo, por jam i sigurt që ka të bëjë me gjithë energjinë që kam për shkak të NoFap. Unë mund të ndiej ankthin që po shfaqet, por besimi dhe / ose energjia thjesht përpijnë ndjenjën e tensionuar. E kam përjetuar shumë. Unë jam kaq i qetë dhe i mbledhur në një grup ose mjedis shoqëror tani. Besim për veten dhe talentet e mia. Unë gjithashtu jam shumë vëzhgues dhe i shikoj njerëzit drejt e në sy! Kjo energji më bën vërtet të ndihem kaq fantastike!


Vajzat e WTF

Unë jam aq i ndyrë pa fjalë tani ... Unë kam qenë në asnjë hap rreth 30 ditë tani dhe unë jam aktualisht në një seri 17 ditore. Gjithsesi kam lexuar kush e di se sa postime në djem që kanë të gjitha këto vajza i vërejnë ato dhe të gjitha këto super fuqi mut mut. Gjithsesi unë mendova se ndoshta kjo u ndodh atyre por jo mua, ndoshta kjo është thjesht sepse këta njerëz janë tërheqës për të filluar me, por unë nuk jam model. Gjithsesi sonte u shoqërova me një mikun tim që kishte vajzën më të bukur me të cilën kisha biseduar për ca kohë. Isha aq i sigurt dhe nuk kisha asnjë qëndrim kujdesi. Sepse unë vërtet nuk më interesonte çfarë mendonte ndonjë prej tyre për mua, thjesht isha vetvetja dhe nuk isha "djali i mirë" që isha.

Kështu që pasi u largova nga shoku im Jezusi më dërgoi sms dhe i tha shokut të tij se isha vërtet e lezetshme dhe tërheqëse. Kam marrë numrin e tij prej tij dhe kemi biseduar deri në pothuajse tre të mëngjesit në telefon dhe kemi një datë të caktuar për këtë të Dielë! Unë jam si ajo dreqin tani kjo nuk mund të ndodhë. Unë mendoj se Nofap ju bën vërtet një magnet jo vetëm për gratë por ju bën më tërheqës si person për miqtë, familjen dhe gratë!


Unë jam një BISHT!!

Gjërat që kam vërejtur janë shumë më të ulëta të ankthit, unë thjesht ndihem më rehat kur flas me njerëzit. E gjej veten duke ecur tek të huajt dhe fqinjët me të cilët kurrë nuk kam folur dhe thjesht kam biseda të këndshme të gjata me ta dhe është e mrekullueshme. Përveç këtij ankthi më të ulët, ndjehet sikur biseda thjesht rrjedh, unë jam më e sigurt në vetvete dhe duket se vajzat vërtet e vërejnë këtë. Gjithashtu, unë konstatoj se të punosh shumë ndihmon vërtet për të mbajtur nën kontroll nivelin e stresit dhe kjo e shoqëruar me punën ka bërë një ndryshim të madh në mënyrën se si ndihem dhe dukem së bashku me forcën dhe ndryshimet shëndetësore shumë të dukshme. Kombinimi i këtyre gjërave sapo më ka dhënë një energji që nuk e kisha kurrë më parë.


Confirmedshtë konfirmuar! PMO është një shkas për problemin tim të ankthit!

Unë shkova disa ditë (unë në fakt humbur numërimin në ditë) pa PMO ekspozimit.

Isha i lumtur, energjik, fitime të mëdha në palestër, arritja e shumë gjërave, të graduara në universitet, fillova të studioja për karrierën time shofer.

Pastaj unë u përpoq përsëri PMO. Çfarë lëvizjeje budalla! Unë nuk isha edhe me brirë!

Atëherë gjithçka u kthye! Nuk mund të flija. Trupi im është i lodhur. Humori është i keq. Ankthi është përmes çatisë.

Kjo eshte. Do të bëj një reboot të plotë tani. 30 ditë pa orgazma. Unë gjithashtu do të bëj meditim çdo ditë.

Kam në plan të mos PMOing kurrë më. Sexshtë seks apo beqari e vërtetë. Nuk ia vlen që pagjumësia të shkaktohet për 10 sekonda kënaqësi.


Unë vazhdoj të flas me njerëz dhe mut

Nuk isha kurrë në gjendje të flisja me njerëz. Tani shkoj për të plotësuar të huajt dhe bisedoj me ta pa asnjë problem. Besimi po shkon më shumë se kari im.

QË ËSHTË VETI I MËPARSHMI TJETËR, JANË DITA E MIRË!


Një lidhje mes dëshirës seksuale dhe ankthit?

kështu që pas 20 viteve të të qenit një përdorues i moderuar i pornografisë [37M] unë mora sfidën e nofap (modaliteti i vështirë dhe jam beqar) rreth 75 ditë më parë. Ka qenë një përvojë vërtet ndriçuese dhe kam arritur të mos rikthehem, por ndonjëherë dëshira për të dëshiruar orgazëm është kaq e fortë.

Sidoqoftë, ankthi im është përgjithësisht i dobët - unë po vuaja keq nga ankthi dhe depresioni disa muaj më parë. Unë nuk mund ta vë të gjithë progresin tim në nofap sepse gjithashtu kam pasur kohë për të kapërcyer zemërthyerjen dhe kohët e fundit kam filluar një punë të re, por jam i sigurt që nofap ka ndihmuar jashtëzakonisht me stabilitetin tim të ri emocional.

Megjithatë kam filluar të vërej; ankthi që ka qenë pjesë e jetës time për vite tani duket se është i lidhur me dëshirën seksuale .. kështu që ditët kur më shumë dëshiroj për PMO, zakonisht sepse jam i lodhur ose është w / e dhe kam kohë duart e mia… janë ditët kur ankthi im fillon të zvarritet mbrapa.

A ka ndokush tjetër që e ka vënë re këtë ndërhyrje seksuale / ankth seksuale? Ndonjëherë ndjenja e ankthit dhe ndjenja e mungesës së seksit janë vërtet të ngjashme, ose të paktën të përziera.


Ditë 30

Unë jam 18 vjeç dhe pornografia po shkatërronte jetën time. Para Nofap unë isha PMOing të paktën një herë në ditë. Kam filluar të shikoj pornografi në rreth 14, dhe atëherë ishte kënaqësi. Unë isha i kënaqur me pornografi normale dhe u ndjeva mirë të eksploroja seksualitetin tim. Por rreth 15 fillova të bëhem në depresion, kështu që natyrshëm e përdora PMO si një patericë. Unë nuk mund të ndalet. Fillova të hap gjithnjë e më shumë drejt gjërave më të këqija. Unë fillova duke shikuar gjëra të buta, dhe nga koha kur ndalova isha fshehur në banjën time duke parë hentai shemale. Unë kisha për të bërë një ndryshim. Takova Nofap dhe vendosa të zhyhem.

Tani është 30 ditë, dhe rezultatet janë në.

Pas rreth një jave, fillova të vërej disa ndryshime. Sa për "superfuqitë", unë nuk kam fituar besime dhe energji të pakufishme, por ka pasur ndryshime thelbësore. Unë nuk fitova besim saktësisht, por vura re se thjesht do të filloja biseda me vajzat për dreq. Ndalova së menduari më parë për bisedën dhe nuk shqetësohesha për veten time. Unë thjesht e bëra atë pa një mendim të dytë, dhe u ndje MIRA. Ankthi im shoqëror filloi të zhdukej. Nivelet e mia të energjisë nuk janë rritur fare, por ajo që kam vërejtur është se tani kam shumë më shumë motivim. Unë nuk jam aq dembel. Kur diçka e rëndësishme është në pritje, unë e bëj atë të kryer, kur nuk do ta kisha më parë. Kam filluar të luaj edhe kitarë edhe piano. Unë kam hobi tani!

Mjegulla e trurit gjithashtu është ulur seriozisht. Tani gjërat më duken më të qarta. Në shkollë, ndihem më i përfshirë se më parë. Soshtë shumë më e lehtë të flasësh me njerëzit tani. Unë gjithashtu kam filluar të kuptoj veten time, dhe qëllimet e mia në jetë. Ndihem si një më mirë.


Unë besoj se [stuttring] është e lidhur me trungun që PMO ka qenë clouding aftësinë tuaj për të kujtuar fjalët, Mine ka pastruar në mënyrë eksponenciale, mjegull e mia
ishte aq e keqe saqë po filloja të mendoja se kisha një problem neurologjik edhe me kujtesën e kujtesës. E shoqërova udhëtimin tim Nofap me meditim, aplikacioni që po ndryshon jetën time për më mirë quhet hapësira kryesore, kur i gatshëm për ta bërë atë angazhim sugjeroj shumë t'i bësh të dyja në të njëjtën kohë si një sistem shoku për të ndihmuar në rilidhjen e trurit. Tani ka studime shkencore në lidhje me meditimin që tregon përfitimet e meditimit nëse keni nevojë për prova, thjesht bëni një kërkim në google të fotografive 'skanim i trurit meditim', praktikimi i vëmendjes është një aftësi që duhet të mësohet. Unë jam dita 38 nofap & 29 ditë në hapësirën kryesore, Belbëzimi është zhdukur, besimi është i lartë, treni i mendimit dhe përqendrimi është më i lartë se kurrë, nxitjet janë atje, por unë jam në gjendje të veçoj veten nga dëshira dhe të them veten jashtë jo me zë të lartë, jo sot me një buzëqeshje në fytyrën time .. Jeta është e mirë .. jo… jeta është e MADHE! permalink


Superfuqitë janë padyshim reale. Hardmode është rruga përpara

Unë kam bërë më shumë se një muaj NoFap, por çështja ishte që për muajin e parë do të shikoja çdo ditë dhe do të dilja buzë një herë në disa ditë. Ndihesha më mirë se më parë kur bëra 5-6 herë në ditë, por kurrë nuk kisha gjëra superfuqie.

Javën e fundit nuk kam shikuar ose prerë. Vendosa të shtoj kohën që zgjasin edhe seancat e mia të meditimit, në vend të seancave 10 minutëshe do të meditoj në një vend diku nga 20 e lart në 30 minuta.

Dallimi është i qartë, modaliteti NoFap + meditim më ka dhënë superfuqitë. Unë jam shumë më i qetë dhe më shumë besimtar në vetvete.

Megjithatë, ndryshimi më i madh është ankthi social i 0. seriozisht

Para se të nervozohesha kur ecja në klasë ose të takoja njerëz, unë do të merrja frymë qetësisht, por ato nerva do të ishin gjithmonë në gjoksin tim, edhe pse me hollësi. Tani në modalitetin e ngurtë nëse marr frymë thellë nuk kam asnjë nerva, madje as një aluzion delikat të asaj ndjenje ankthi në gjoksin tim

Disa të njohur që njoh po vijnë pranë meje dhe më thonë se ata më respektojnë, se unë dukem më shumë si një burrë, është e çuditshme, por mënyra e vështirë (pa bordurë / vështrim) është mënyra për të shkuar.


Problem i rëndë me belbëzimin që kur isha fëmijë - Zhduku !!!!! Nuk mund ta besoj!!

Unë kisha një problem belbëzimi që kur isha fëmijë. Shumë e rëndë gjithashtu. Jam në mes të të 20-ave dhe nuk u bë më mirë. Ndonjëherë do të më duhej përgjithmonë të nxirrja një fjali, veçanërisht disa fjalë dhe kombinime të shkronjave. Dhe ankthi do ta përkeqësonte atë. Kur takoja njerëz të rinj do të merrja 5 sekonda për të thënë "mirë që u njoha", atëherë do të ndihesha në siklet dhe kjo do të më bënte të ndjehesha edhe më e shqetësuar dhe do të belbëzoja më shumë. Thjesht e tmerrshme. Si adoleshent provova logopedinë pa rezultat. E provova përsëri një herë si i rritur, përsëri asgjë. Epo ju e dini se ku po shkon kjo histori

Jam gati në një javë dhe… Gjatë 3 ditëve të fundit belbëzimi është zhdukur pothuajse plotësisht !!!!! Isshtë zhdukur me lehtësi 95% dhe jam i sigurt që edhe 5% do të zhduken së shpejti. Nuk mund ta besoj këtë, jam gati në lot gëzimi. Në punë njerëzit janë të hutuar dhe ata vazhdimisht më thonë se unë tingëlloj rrjedhshëm dhe dukem më i sigurt, se zëri dhe fjalimi im janë përmirësuar shumë. Unë i falënderoj ata dhe thjesht u them atyre se kam punuar në besimin tim haha ​​(pyes veten se si do të reagonin ata nëse u tregoja atyre të vërtetën).

Krejt papritur njerëzit më marrin seriozisht, unë kam më shumë prani, jeta ime ka ndryshuar plotësisht brenda vetëm një jave. Ankthi dhe depresioni janë zhdukur. Unë mund të eci lart dhe të flas me të panjohur, duke përfshirë vajza dhe të mos marr përgjithmonë emrin tim dhe t'i bëj të më shikojnë sikur jam i sfiduar mendërisht. Kjo ishte e paimagjinueshme më parë. Jeta ime profesionale është përmirësuar ndjeshëm. Edhe jeta ime shoqërore. Thjesht për të provuar fjalimin tim të ri të gripit dhe të besës, kam biseduar me tre vajza të rastësishme sot, një në tren, një ndërsa isha duke pritur dritën jeshile në një trotuar dhe një në ashensor. Thjesht biseda të shkurtra të rastësishme, nuk i godita (gjithsesi jo shumë) dhe ato shkuan shumë mirë. Në të vërtetë jam i ngazëllyer që takoj njerëz dhe padyshim që do të filloj të dal më shumë. Unë kam rritur punën time dhe kam parë nivele të rritura të muskujve të fituar, unë mendoj se unë mund të jetë duke përjetuar një rritje të testosteronit për shkak të nofap.

Kjo është me të vërtetë një gjë e mahnitshme dhe unë nuk kisha asnjë ide që ekzistonte deri para një jave. Dikur mendoja se fapping ishte thjesht e nevojshme për arsye biologjike si një zëvendësim për seksin dhe se burrat thjesht nuk mund ta bënin atë dhe nëse e bënin ata do të çmendeshin. Dikur mendoja se libidoja ime do të çmendej nëse do të shkoja më shumë se disa ditë dhe nuk do të isha në gjendje të mendoja për asgjë përveç seksit. Asgjë nuk mund të jetë më larg së vërtetës, në fakt e kundërta është e vërtetë. Dhe nuk ka qenë shumë e vështirë deri më tani, pavarësisht se kjo ishte përpjekja ime e parë (do të isha duke u përplasur çdo ditë që kur isha 9 vjeç) dhe e kuptoj që do të bëhet më e vështirë, por unë jam gati për çfarëdo sfidash që presin përpara. Unë nuk do të heqë dorë nga kjo! Faleminderit djem për frymëzimin.


Seriozisht djema ... kjo është e jashtëzakonshme. Mora përsëri bukuri

Sot unë shkova tek dentisti sepse një nga dhëmbët e mija është krejtësisht fucked. Por kjo nuk është me të vërtetë pikë. Në stomatolog unë sillu aq jashtëzakonisht të sigurt dhe sende ishte e çmendur. Epo e them jashtëzakonisht të sigurt, por e vërteta është, kur isha fëmijë, isha shumë i hapur dhe i hapur. Unë mendoj se gjërat morën një kthesë në rënie sapo fillova të filloja rreth 13Yrs vjetër.

POR ÇDODO, betohem se e ktheva hijeshinë time fëminore. Në dentist po bëja pyetje që më erdhën në mendje, plotësisht pa hezitim që normalisht do të provoja. Në fakt normalisht pyetjet që do të vijnë në mendje nuk do të manifestohen kurrë në tinguj të vërtetë. Unë madje e bëra dentistin të qeshë kur i thashë "Duhet të jetë e çuditshme me gjak të jesh dentist, ti e di që thjesht ke gishtat në gojën e njerëzve gjatë gjithë kohës, duke prekur gjuhën dhe gjërat e njerëzve". Unë e di që duket si një gjë kaq e vogël e parëndësishme, por e vërteta është se ka shumë lumturi që po ndodh brenda meje këto ditë, dhe kjo po bën që të harroj mendimin e tepërt dhe unë jap aq më pak mut nëse unë bëj një gomar tani.

Sekretari e kapi atë gjatë daljes time. Betohem se ajo ishte diggin 'mua. Ndërsa ajo po shkruante pranuesin tim, unë e pyeta "A keni vërtet dhëmbë të bukur?" E dini .. sepse ajo është sekretarja e dentistit të mallkuar. Ajo ishte si "Epo unë kisha disa shpella blah bla ... por tani kam ura" ose çfarëdo tjetër dhe isha si "po vë bast se ke marrë të gjithë paketën pasi që punon për atë djalë" (dentist) dhe ajo jsut filloi të qeshë dhe mut. Unë madje nuk e di pse po ju them këtë. Ndoshta unë duhet të theksoj se, po të isha akoma një i pasigurt, shoqërues i përmbajtjes shoqërore (fjalë për fjalë letrare) unë ndoshta nuk do ta kisha bërë as pyetjen e dhëmbëve të saj. Unë ndoshta do të isha si "Oh kjo është një pyetje personale .. mbani gojën mbyllur dhe mos fyeni askënd dhe gtfo këtu ka një djalë të mirë".

Unë nuk dua ... Nëse nuk i keni lexuar të gjitha ato, e shkurtër dhe e ëmbla është se unë ndjehem sikur nuk bëj ndonjë mut dhe po buzëqesh gjatë gjithë kohës. Në vend që njerëzit të mendojnë për një gomar të butë, siç fillimisht kisha frikë para nofap, ata duket se e vunë re lehtësinë time të përgjithshme dhe duke qenë të qetë me të. Unë e vlerësoj 90% të kësaj në nofap, 10% të saj në stilin e jetës sime të shëndetshme filozofike.

Shpresoj se të gjithë po bëjnë mbresëlënës. Paqe!


Ankthi im dhe NOFAP

Kam përfunduar 5 ditë dhe sot është dita 6 në progres për mua. Unë kam qenë duke u përpjekur të nofap për një kohë tani zakonisht unë do të shpellë një fap çdo 6 ditë apo më shumë. E kuptoj që ankthi im lidhet drejtpërdrejt me fap. Zakonisht, kur bëj fap, dua të qëndroj në shtëpinë time 24/7 pa përjashtime, por sa më gjatë që nuk bëj, shqetësimi im zvogëlohet. Kur unë pmo urrej të jem në ambiente shoqërore, urrej të rri me më shumë se një person, madje edhe vetë shkimi në qendër tregtare më tremb dreqin! Por sa më shumë që abstenoj aq më shumë dëshiroj të jem shoqëror dhe të eksploroj jetën, sot unë dola jashtë për një shëtitje dhe u ndjeva 80% më pak e shqetësuar dhe ndjehesha më e qetë, më dukej si një ditë e bukur. Jeta nuk ka pse të mbushet me ankth! Mezi pres derisa ankthi im të jetë zhdukur 100% dhe unë lulëzoj në mjediset shoqërore siç kam zakon.


Faleminderit Nofap

Unë thjesht dua të them faleminderit djem dhe vajza për të gjitha këshillat, mbështetjen dhe këshillat. Nuk mund ta besoj se si fshirja e një gjëje në dukje normale nga jeta juaj mund ta ndryshojë atë përgjithmonë. Para nofap unë isha një djalë i ndrojtur, nervoz dhe i frikësuar për gjithçka. Unë isha një hije. Tani jeta ime ka kuptim, një qëllim. Unë nuk kam frikë më. Kam kuptuar rëndësinë e marrëdhënieve dhe qëndrimi është gjithçka. Faleminderit nofap që më zgjove nga çmendja ime (LOL PUN)

Qëndroni pishina të forta


"Superfuqitë" duke nisur? Raporti im 10-ditor

E di që nuk ka kaluar një periudhë e gjatë kohore akoma për mua që të shkruaj një "raport" të madh, por dua të regjistroj sa mirë jam ndjerë kohët e fundit në rast se tundoj rikthimin. Ja çfarë po shkon mirë:

Më pak vështirësi. Duke qenë e njohur me NoFap, kur isha duke arritur disa muajt e fundit, do dilja, shihja vajza tërheqëse që punonin pas sporteleve dhe të tilla dhe ndihesha e vështirë. Instinkti im ishte fjalë për fjalë "burrë, unë duhet të ndaloj së rëni". Të dy janë ato të ndërthurura për mendimin tim. Tani ndihem shumë më mirë, duke bërë më shumë kontakt me sy, etj.

Më shumë energji / dëshirë. Unë u ndjeva i motivuar sot, u ndjeva sikur kisha shumë energji dhe pastaj ca, dhe në fakt sapo mbarova punën dhe ndihesha shkëlqyeshëm. Edhe pse natën e kaluar nuk fjeta shumë. Kjo përkon me shumë rritja e dëshirës seksuale; Kam takuar disa gra në Twitter që normalisht nuk do të më dukeshin shumë "të nxehta" dhe seriozisht po vështirësohesha shpejt. Mendimi më goditi: kështu duhet të funksionojë. (Të paktën shpresoj.)

Ja se si ndryshojnë preferencat tuaja:

YesFap, duke parë një supermodele .... dhe NoFap, duke parë një grua në rrugë

Më shumë besim. Shkon së bashku me më pak ngathtësi, por më lejoni të kontrastoj dy situata të ndryshme: disa muaj më parë, unë do të shkoja në bankë (ku ka një tregtar bukurosh) dhe do të ndihesha krejtësisht i vështirë, pa mundur ta shikoja, etj. Ishte aq keq sa ishte e prekshme Tani bisedova me të, ndjeva zërin tim që rezononte, duke bërë automatikisht kontakt me sy, dhe vura re se ajo qeshi fort me shakatë e mia - dhe po, edhe unë po i bëj shaka automatikisht. Gjithashtu duke vërejtur më shumë kontakt me sy nga gratë ndërsa shëtis nëpër supermarket.

Dëshira seksuale po rritet, dhe po ashtu dëshira për të rrahur, por seriozisht, unë po i marr të gjitha këto përfitime thjesht nga nuk bën asgjë. thjesht nuk masturbimi ndaj grave të nxehta në internet po krijon këto ndryshime. Eshte e mrekullueshme.

Qëndroni të fortë, vëllezër dhe motra.


Duke folur para njerëzve

Hej guys, kjo është përpjekja ime e parë dhe unë jam në ditën 6 tani. Sot kam pasur një prezantim në universitet. Unë jam gjerman, por unë kam për të paraqitur në anglisht. Unë jam mjaft mirë të flas para njerëzve, por kurrë nuk kam pasur kontroll mbi gjuhën e trupit tim, dmth do t'i kaloj këmbët gjatë gjithë kohës, nuk di çfarë të bëj me duart e mia. Sot qëndrova atje si një bosi dhe ndjeva të rehatshme sa nuk kam ndjerë kurrë më parë. Unë nuk kam hugë dhe nuk kam asnjë problem për të mbajtur eyecontact me audiencën time. Unë kisha kontroll mbi trupin tim.

Mua dhe grupi im kanë pasur një provë një ditë më parë dhe ata ishin aq të habitur për sa mirë kam bërë sot. Bërë ditën time.

Vetëm mori quiz tim të parë pas mbrapa nofap dhe kjo ishte një 1,0 (kjo është 100% në Gjermani). Sot ishte dite e mire.


Thjesht thyen rekordin tim Nofap! Dhe jeta është e pabesueshme.

Jam i lumtur që kam takuar Nofap. Unë kam pasur probleme në të folur që nga një djalë i vogël, madje edhe para Nofap. Isha në gjendje të shprehja gjithçka në tekst ose në bisedë, por nuk mund të flisja personalisht ashtu siç dëshiroja.

Në moshën 13 unë shkova deri në moshën 20. Pastaj e lashë dhe fjalimi im u përmirësua 80%. Unë mund të flas rrjedhshëm tek njerëzit, miqtë dhe familjen, dhe të gjithë e kanë vënë re. Pabesueshme e saj !!

Unë flas me vajzat më lehtë, dhe gjithashtu po nxjerr një vajzë. Ajo tha se ishte sikur të nxirrja dikë tjetër, sepse më parë nuk do të flisja shumë, dhe unë vetëm do të dëgjoja.

Faleminderit shumë për Nofap. Unë gjithashtu ndjehem sikur gjithçka po lidh së bashku në jetën time, dhe është shumë më e lehtë për të menduar. Kjo është arsyeja pse unë do të shkoj të studioj integralë të trefishtë dhe të vazhdoj të krijoj faqen time të internetit. Gjithmonë kam dashur të bëhem shumë më mirë me të folurit, dhe një ditë kam ndërmend të bëhem personi zëdhënës për diçka vërtet të rëndësishme. Dhe edhe një herë dua të falënderoj të gjithë, po e shkruaj këtë me sasi të lartë energjie.

Jeta është një mrekulli.


Tani unë mund të pihet në banjë publike!

Nuk mund ta bëja këtë për tërë jetën time. Kush e dinte se varet nga besimi. Tani pshurrem si mbret, por së pari pshurr mendërisht në mendimin e të tjerëve.

Punë e mirë nofap, hap paralajmërim


Ajo që abstenon nga PMO ka bërë për mua tashmë

KUJDES: MURI TEKST

Ja çfarë mund të them se nofap ka bërë për mua deri më tani:

OK, simbol im thotë 15 ditë. Do të ishte më afër 30, por unë kam pasur një rikthim të vogël.

Humor:

Gjendja ime është përmirësuar në mënyrë drastike. Stresi / ankthi ishin gjërat me të cilat merrej. Asgjë super e rëndë, por e mjaftueshme për të parandaluar që unë të bëj gjëra që duhet të bëja, dhe kjo po pengonte jetën time shoqërore.

Unë jam më pak i prirur për zemërim dhe ndihem si një optimist në vend të pesimistit (kam tendencën ta quaj veten një "realist", por zakonisht kjo është vetëm pesimizëm i maskuar).

Besimi / vetë-vetëdije:

Kam pasur disa përvoja të këqija në rritje (vitet e reja të adoleshencës) që me të vërtetë kanë dëmtuar mënyrën se si e shikoja veten, nga një perspektivë fizike. Unë u thirra i shëmtuar dhe u qesh me rreth 100 - 200 bashkëmoshatarë të mi gjatë drekës në shkollën time të mesme në klasën e 9-të. Kishte nja dy përvoja të tilla, dhe për një kohë të gjatë unë luftova të ndjehesha e shëmtuar.

Unë jam rritur për të qenë një djalë i ri mjaft i pashëm, dhe megjithatë do të luftoja ende me mendime dhe ndjenja që të tjerët më shikonin si të shëmtuar. Kjo nuk ishte SUPER ekstreme, por ishte një bezdi e zgjatur.

Që nga fillimi i nofap, ndihem shumë i sigurt si në pamjen time fizike ashtu edhe në karakterin tim si burrë. Nuk ndihem sikur kam gjithçka së bashku akoma, por nuk më shqetëson dhe nuk ndihem më e vetëdijshme aspak. Nuk jam i shqetësuar për mendimet e të tjerëve në lidhje me pamjen apo sjelljen time - të paktën jo shumë.

Kjo është ndoshta diçka që do të luhatet pak me kalimin e kohës, por për pjesën më të madhe, unë mendoj se kam kaluar një urë dhe do të ketë një lloj ndryshimi të përhershëm.

Ikje / aventureske:

Në vend që të ndjehem vazhdimisht sikur kam energji shumë të ulët, ose të ndjehem sikur "Unë thjesht nuk jam në GATI për të dalë dhe për të bërë këtë apo atë", unë e shoh veten duke kërkuar të qëndroj i zënë. Unë kam qenë duke dalë dhe duke bërë shumë më shumë, shumica e të cilave ndodh që të jenë gjëra shoqërore, sepse kam qenë duke u argëtuar aq shumë dreq, kur dal.

Unë gjithashtu e gjej veten duke u ndjerë më të prirur për të lënë zonën time të rehatisë dhe për të shkuar në vende dhe për të bërë gjëra që mund të kisha kaluar muajt e mëparshëm. Kjo nuk do të thotë që unë shkova nga dalja kurrë jashtë, tek dalja vazhdimisht dhe ndihesha si një person tjetër. Unë gjithmonë kam qenë goxha largues (kur jam "në humor") dhe dal me miqtë dhe gjëra shumë shpesh, por thjesht po godisja "shiritin e komoditetit" të qytetit të lindjes, ku i njihja të gjithë, dhe kjo nuk është emocionuese ose shpërblyese dhe nuk isha i lumtur duke e bërë atë. Të gjithë ishin një të njohur, por unë kurrë nuk kam pasur dëshirë t'i njoh, dhe madje duke biseduar me të gjithë ata filluan të ndjehen si një punë e përditshme nëse të gjithë nuk ishin të dehur.

W / njerëz më të mirë:

Kjo ka qenë mjaft drastike për mua, dhe ndoshta do të tingëllojë si "Super Fuqitë" që të gjithë duket se po kërkojnë ...

Vitet e kaluara kanë qenë një thatësirë ​​e plotë për mua për sa i përket grave. Unë u ndava me "dashurinë e parë" rreth 4 vjet më parë, dhe që nga ajo kohë jam beqar. Kam pasur shumë gra që ishin të interesuara, por kurrë nuk mund të grumbulloja dëshirën e nevojshme për të bërë diçka dhe të rri me ta, të bëj një lëvizje, etj. Ishte frikë, por ajo që kam mësuar është se frika është pothuajse plotësisht e parëndësishme kur ndiheni të MADH dhe keni dëshirë të takoni gra.

Kur ndiheni bosh dhe të ngopur nga lëkundja, nuk keni shumë dëshirë të krijoni lidhje me gratë, gati se dëshironi që ato të zhduken për shkak të asaj se si ndiheni brenda.

Kjo ka bërë një 180 ′ në jetën time. Unë në të vërtetë me të vërtetë dëshiroj praninë e grave, dhe gjithashtu dëshiroj situata në të cilat mund të takoj gra të reja. Ndihem tërheqëse, nga brenda.

Një shembull se sa i këndshëm ka qenë kjo, unë kalova vetëm si një ose dy seanca të rastësishme me njerëz për të cilët nuk isha i interesuar gjatë 3 viteve të fundit, apo puthja ndoshta me 12 - 14 vajza javët e fundit . 90% e kësaj duke qenë në 2 netë

Vetëm natën tjetër shkova në një bashkim të ri vërtet argëtues dhe të ri në qytetin tim dhe kam kërcyer me ndoshta çdo vajzë atje. Alkooli padyshim që më ndihmon të më jap disa lubrifikantë socialë, por unë nuk isha hedhur në plehra. Dhe ata të gjithë e donin atë. Po argëtohesha shumë. Unë gjithashtu putha të paktën 6 ose 7 prej tyre. Ata që fillimisht thanë jo, ndryshuan mendje brenda disa minutash. E bëj këtë gjë sikur të bëja sikur po vija shumë vështirë dhe se nuk mund ta imagjinoj që ata nuk duan të më puthin dhe se duhet t'i kem; por unë e bëj atë argëtuese dhe në një mënyrë të çuditshme, të sinqertë. Unë normalisht do të thoja që kjo nuk funksionon, dhe ndoshta nuk do të funksionojë gjithmonë, por unë e bëj këtë natyrshëm, dhe o djalë e bëri atë punë.

Dikur isha tepër analitike në situata si kjo, duke pritur "shansin e përsosur", duke u siguruar që ajo të mos ishte me një djalë tashmë, etj. Jo aq shumë kohët e fundit. Unë kam qenë vetëm duke u argëtuar. Kishte edhe këtë cutie që po kërcente me një djalë tjetër dhe unë thjesht u preva dhe e mora. Nuk po përpiqesha të isha gomar, thjesht po argëtohesha aq shumë sa nuk më interesonte. Ajo nuk më linte ta puthja, por i premtova se para se të largohej do ta bëja. E gjeta atë me të njëjtin djalë menjëherë para se të largohesha (edhe ajo po largohej) dhe më në fund e bëri atë të ndodhte, dy herë. Dhe mori numrin e saj. Ai ishte i ftohtë për këtë dhe vetëm shikonte. Unë mendoj se ata sapo ishin takuar.

Ky është vetëm një shembull.

Në tërësi, nuk shqetësohem as më së paku për refuzimin, sepse V TRRTET nuk e shoh si refuzim dhe ajo natë më ka ndryshuar përgjithmonë. Hardshtë e vështirë të shpjegohet, por është një ndryshim i mentalitetit. Ju filloni të ndiheni të dëshiruar në vend që të jeni të dëshpëruar.

Ashtë një gjë e bukur.

Final:

Nofap ka qenë padyshim një nga vendimet më të mira që kam marrë ndonjëherë. Ishte "pjesa që mungonte" për mua në shumë mënyra, dhe pavarësisht nga ngritjet dhe ngritjet, unë po qëndroj me të. Unë madje as nuk e shoh kuptimin e tundjes më. Duket kaq qesharake dhe memece tani. I çmendur

Me gjithçka që kam thënë më lart, dua të sigurohem se nuk po lë askënd me pritje të rreme. Asnjë nga këto gjëra nuk ndodhi thjesht me magji, unë duhej t'i bëja të gjitha të ndodhnin. Ishte thjesht FAR më e lehtë me nofap, si WAYY më lehtë. Kjo e bënte gjithçka të ndihej e natyrshme dhe më bëri të ndihem më mirë, kështu që marrja e gjërave në "nivelin tjetër" thjesht dukej logjike dhe jo shumë e frikshme (ndonjëherë pak e frikshme, por jo shumë).

Për më tepër, unë jo gjithmonë ndihem në majë të botës. Ndonjëherë jam akoma e lodhur dhe apatike. Ndonjëherë unë ende ndihem "e shëmtuar" ose jo tërheqëse. Ndonjëherë gratë më shfryjnë plotësisht (dhe jo, kjo nuk më shqetëson as më të voglin) ose bëjnë gjëra bezdisëse.


Foli në klasë sot, herën e parë në vitet 4 të kolegjit tim

Ishim në klasë sot, duke folur për hartat dhe popullatat dhe të tilla, dhe për herë të parë fola dhe bisedova dhe kisha një diskutim të mirë me profesorin tim para klasës në një sallë leksionesh. U përgjigja në të gjitha pyetjet dhe isha në gjendje të mbaj veten gjatë gjithë klasës. Unë nuk isha kurrë një njeri për të folur ose për t'u përgjigjur pyetjeve, edhe pse gjithmonë e njihja përgjigjen. Unë kam filluar të ndjehen më të sigurt dhe më pak të errët në ditët e mia në jetën e përditshme, dhe sot vetëm tregoi se ndalimi çmenduri është ndihmuar mua si shoqërore dhe akademike. Pra, po.


Nuk jam i sigurt nëse është pa pornografi apo nofap, por unë po ndiej një nevojë të thellë për të bashkëvepruar me njerëz të tjerë

Unë kurrë në vite ose ndoshta në një dekadë nuk jam ndjerë kurrë e tillë. Jo se nuk kam miq apo jam mjaft djalë në zyrë. Unë kam miqtë e mi të vjetër të cilët flas në telefon. Unë ndërveproj mirë në zyra dhe bëj shaka. Por asnjëherë nuk më ka pëlqyer të ndaj ose diskutoj për jetën time aq shumë sa po ndihem tani. Jo vetëm tema serioze të jetës, por unë gjithashtu dua të qetësohem me të tjerët një herë në një kohë për t'u argëtuar edhe më shumë. Them se do të filloj të dal më shpesh. Merrni pak kohë një herë në javë dhe shoqërohem.

FYI Unë jam me vetëdije duke u përpjekur për të shfuqizuar zakonin tim pmo për muajt e fundit 6 dhe kanë parë ndikim pozitiv në jetën time. Vetëm të kërkuar për të ndarë. A ka përjetuar dikush tjetër këtë nevojë?


Lidhje me koment

Unë isha i njëjti. Ankthi masiv shoqëror. Dhe ankthi për jetën dhe planet e së ardhmes, do të trishtohesha shumë kur e mendoja dhe depresionohesha. Tani një vit e 1 ditë, kuptova se ishte i induktuar nga P.


NoFap më bëri të kuptoj se sa gjëra kam hequr dorë në jetën time

[25 milion] këtu. Kam ngecur në NoFap rreth një vit më parë dhe po rri këtu që nga ajo kohë, por fatkeqësisht më mungoi vullneti për t'iu përkushtuar vërtet kësaj dhe për të filluar, megjithëse varësia ime nga PMO ishte mjaft e dukshme. Tani jam jashtëzakonisht mirënjohëse që e fillova.

Gjithçka filloi me ED të shkaktuar nga pornografia rreth moshës 18-19 vjeç, por unë mendova se ishte vetëm një ankth standard me vajzat, pasi që vërtet më mungonte përvoja seksuale në jetën reale. Përfundimisht (më duheshin muaj dhe 2 vizita te urologu lokal) kam arritur të kontrolloj mendjen time dhe të jem në gjendje të performoj në shtrat, megjithëse kurrë nuk kam menduar se është diçka që lidhet me pornografinë në atë kohë.

Marrëdhëniet e mia dhe suksesi im me gratë po merrte një goditje me të vërtetë me kalimin e kohës dhe megjithëse e vura re atë, unë vërtet nuk isha e interesuar për një ndryshim. Unë kisha PMO për të kënaqur nevojat e mia dhe nënndërgjegjeshëm isha në rregull me të, duke hequr vëmendjen nga gjërat e jetës reale. Më pak stërvitje, më pak shoqërim, pa vajza, pa seks, etj., Të gjithë e dimë stërvitjen

Një pjesë e kësaj ishte marrja e kontrollit të jetës sime, dhe më e rëndësishmja për të lënë varësinë time tek ZKM-ja, të cilën unë e gjeta pothuajse të padurueshme si fizikisht ashtu edhe mendërisht në vitet e fundit.

Unë fillova NoFap një muaj më parë, dhe ndërsa përsërisja 2 herë (nxitjet janë një kurvë!) Unë duhet të them se përmirësimi është atje. Përsëritjet e mia më bënin të ndihesha shumë keq, fillova të bëj dushe të ftohtë çdo ditë për të punuar në vullnetin tim dhe zbulova se jep më shumë sesa kaq, është një nxitje e shkëlqyer edhe për vetëbesimin gjithashtu. Pasi të keni vendosur alarmin tuaj për 5 minuta dhe të duroni dhimbjen e ngrirjes së ujit, do të ndiheni se jeni burrë. Ndjej se po ndryshoj mendërisht dhe tani e shoh, po jetoja si një struc me një kokë në rërë.

Kam krijuar guxim dhe besim të mjaftueshëm jo vetëm për të kërkuar përsëri vajza, por edhe për t'iu afruar atyre sado e pamundur të duket, dhe kam mësuar shumë shpejt se si të kem sukses dhe të përparoj në takime. Sigurisht që NoFap nuk mund t'ju mësojë këtë, por mund t'ju japë diçka tjetër: një udhëtim i gjatë dhe i rrezikshëm për një jetë më të mirë. Ju jep vetë-disiplinim dhe kjo është gjithçka që ju nevojitet nëse doni të përmirësoni shëndetin tuaj mendor.

Të gjitha gjërat që keni menduar se nuk jeni në gjendje të përmbushni papritmas zhduken dhe e kuptoni se ajo që keni menduar të jetë një problem është me të vërtetë një mundësi. Puna jashtë, takimi, shoqërimi, lënia e varësive (duhani, droga, alkooli, etj.) Nuk janë më probleme të paprekshme, përkundrazi mundësitë e humbura për të jetuar një jetë më të shëndetshme dhe më të mirë.

Por gjithçka fillon me një mendim pozitiv dhe shëndet të madh mendor. NoFap nuk do të të bëjë një supermen, mund të refuzohesh (por njeriu, ndihet kaq ndryshe tani, edhe refuzimi u bë më i mirë dhe SHUMCH më i lehtë për tu kapërcyer), do të keni akoma ditë të këqija ndonjëherë, dhe natyrisht do të përballeni me shumë pengesa në jetën tuaj, por ajo bagazh mendor që po mbani me rrahje është zhdukur. Ju ndjeheni sikur po shkoni në modalitetin super saiyan, edhe nëse nuk dini si të godisni siç duhet një kundërshtar.

Shtë një fillim. Dhe të gjithë e dimë, shumica e aspekteve të jetës suaj dhe mënyra sesi të tjerët dhe ju e shihni veten nuk janë asgjë më shumë sesa parashikime mendore. Reagimet që kam marrë nga mjedisi im i ngushtë (miqtë, familja, vajzat) janë pozitive. ATA mund të shohin ndryshimin që mezi e ndieja në fillim. Dhe është një nga ndjenjat më të mira për të dëgjuar këto vërejtje, sepse e di, unë jam ai që po e bën këtë të ndodhë. Unë kontrolloj mendjen time, unë kontrolloj jetën time. Dhe është vetëm fillimi, përmirësimi po rritet.


Raporti 7 ditor dhe djali po ndjehem mirë!

Brezi më i gjatë që kam njohur, duke u ndjerë i lumtur, dritë në kokë, shoqëror, kam më shumë energji, duke marrë ereksione të rastit (por ah mirë çfarë jep), ankthi shoqëror isSHT SHKUAR. noFap është e mahnitshme Unë zgjedh këtë jetë para një fap çdo ditë!


Shoku im, kam pasur ankth shoqëror gjithë jetën time. Kjo është rreshti im i parë prej 27 ditësh dhe më lejoni t'ju them. Unë isha / jam aq i vështirë dhe i ndrojtur sa ata marrin. Unë kurrë nuk kam pasur një të dashur apo puthur një vajzë. Por më lejoni t'ju them diçka, unë kam filluar të ndjehem më shumë si një mashkull alfa. Përveç ngritjes së peshave, bërjes kardio dhe përmirësimit të qëndrimit tim belbëzimi im në situata shoqërore është zhdukur. Mendja ime është më e qartë. Vajzat tani më shikojnë për një sekondë më shumë sesa duhet. Kam një rrugë të gjatë për të bërë, por më takon mua ta shtyj veten jashtë zonës time të rehatisë dhe të përballem me frikën time. NoFap është thjesht një katalizator për ndryshimin. Nuk është vetë zgjidhja.

Tani dua të shkoj te vajzat dhe të filloj një bisedë, megjithëse nuk e kam bërë akoma. Dëshira për të biseduar me ta është atje dhe ky është një ndryshim i madh nga ajo që po përjetoja 27 ditë më parë. Kështu që qëndroni të fortë dhe mos harroni NoFap do t'ju japë vetëm drejtimin që ju nevojitet. Pjesa tjetër varet nga ju. Qëndro i fortë vëlla -  ankthi social


Ditët e 14-Besimi i Ri-gjetur

Epo, më në fund ia kam dalë 14 ditëve. Kjo është më e gjata që kam bërë ndonjëherë në NoFap. Unë jam 22 vjeç dhe kam masturbuar që kur isha 14 vjeç, gati çdo ditë, ndonjëherë dy herë në ditë. Lloji i pornografisë që pashë u përshkallëzua ngadalë dhe përfundimisht filloi të më bënte të vija në dyshim seksualitetin tim. Më fryn mendja sepse më kanë pëlqyer vajzat që nga klasa e 3-të, por pasi kalova pak kohë u bëra e desensibilizuar ndaj vajzave nga shikimi i kaq shumë llojeve të ndryshme të pornografisë.

Unë gjithashtu kam zhvilluar ankth shumë të rënda sociale, dhe duke qenë një student biznesi, është e nevojshme që unë të aftë për të komunikuar në mënyrë efikase. Siç e dini më shumë prej jush, ankthi social ka të bëjë me një vetëbesim të ulët, duke ju bërë të mendoni se të gjithë ju gjykojnë dhe vazhdimisht i përsërisni situatat në kokën tuaj (mund të jetë gjithashtu një rast i oqeanit).

14 ditë brenda dhe megjithëse ekziston ende një ankth shoqëror, aftësia ime për të menduar më qartë është rritur ndjeshëm. Unë gjithmonë kam qenë një fëmijë i ndritshëm dhe më është thënë nga shumë profesionistë, por ankthi im shoqëror më ka sjellë në një nivel më të ulët.

Në janar, unë do të filloj karrierën time profesionale si llogaritar publik. Unë fillova NoFap pasi lexova të gjitha këto histori suksesi se si NoFap ndryshoi jetën e njerëzve. Unë kam nevojë të jem në gjendje të mendoj qartë dhe të jetoj sipas potencialit tim, jo ​​vetëm në një mjedis profesional, por në jetën time shoqërore në përgjithësi. Gjatë 4 viteve të fundit në kolegj më është thënë që kam ndryshuar dhe nuk kam qenë në gjendje të përcaktoj pse. Unë kurrë nuk e kam menduar se PMO ishte një çështje në jetën time, sepse miqtë e mi do të flasin për pornografi dhe pornstars të ndryshme, kështu që ishte një pjesë e jetës sime të përditshme.

Pas 14 ditëve, tani mund të shikoj prapa dhe të them se sa gabim isha. PMO po ndryshonte trurin tim në mënyra negative dhe nga ana tjetër, më bëri pyetje se kush isha vërtet. Kam planifikuar të vazhdoj NoFap për pjesën tjetër të jetës sime. Sepse ive mësoi se truri është plastike, ajo thekson se sa e rëndësishme është që jetoni me shëndet. I përdorur për të luajtur sportive çdo ditë të vetme, por përfundimisht u lëndova dhe u varur nga PMO dhe video games.

Unë kurrë nuk jam duke u kthyer në atë jetë. Timeshtë koha të jem përsëri.


Humbja e shpresës përsëri

Unë nuk kam PMO'd që nga fundi i majit. Rindizja ime nuk ka qenë e pastër, sidoqoftë. Sporadikisht për tërë kohën unë ende kam shikuar pornografi në MO'd veç e veç, por kurrë së bashku. Ankthi im shoqëror më së shumti është zhdukur plotësisht dhe e gjithë kjo, dhe kur shikoja pornografi muajin e kaluar kisha ngritje krejtësisht të vështirë. Unë gjithashtu kam parë një ëndërr të lagur kohët e fundit, dhe pashë një tufë disa muaj më parë.


Si NoFap ka ndryshuar pikëpamjen time për gjërat

Në përgjithësi, unë kam bërë mjaft mirë për veten time, por pornografia më ka ndaluar aftësinë për të qenë plotësisht i sigurt në punën që po bëja. Sot, unë isha duke biseduar me miqtë e vjetër të familjes në festën e ditëlindjes së befasishme të nënës sime, dhe menjëherë mund të shihja angazhimin e përmirësuar në shoqërizim dhe kënaqësinë e ndjerë duke ndërvepruar fizikisht me qeniet e tjera njerëzore. Shpesh herë sot ne e harrojmë vlerën në bisedë dhe komunikim ndërpersonal. Dilni, filloni një bisedë dhe ndryshoni një jetë. Ndoshta ajo jetë mund të jetë e jotja. Unë jam mbi 60 ditë tani, dhe kjo është kur ata thonë se ujërat fillojnë të pastrohen. Sot kam gjetur lumturi. E di që të gjithë do të jeni aty së shpejti.


Unë kam qenë një herë i sigurt. Çfarë ndodhi? (Historia e vdekjes sime dhe PROOF që pornografi ju shkatërron)

DISKLANIMI: Disa herë mund të duket sikur isha një trap por nuk jam krenar për këtë (në të vërtetë kam turp për veprimet e mia) dhe po jua tregoj të gjitha këto vetëm për të provuar një pikë.

Kështu që unë jam një humbës i shqetësuar nga shoqëria që nuk mund të flas me vajza, por çuditërisht ose jo nuk isha gjithmonë kështu. Larg nga ajo në të vërtetë. Më lejoni t'ju tregoj për historinë time me vajzat dhe pornografinë.

Unë tani jam 21 vjeç. Fillova të përplasem kur isha 11 vjeç pasi shkova te një mik nga shtëpia e shkollës dhe ai së pari më tregoi pornografi. Unë u hipnotizova menjëherë. Deri atëherë nuk kam parë kurrë se si duket seksi i vërtetë. Pasi ta shoh atë, vetëm pas disa ditësh bëra një kopje të pornografisë së tij, shkova në shtëpi dhe fillova të hapem. Ngadalë atë vit fillova të ndërtoja koleksionin tim të pornografisë. Në atë kohë nuk ishte një koleksion i madh, unë kisha vetëm disa filma, sepse atëherë unë nuk kisha internet. Vetëm vite më vonë, kur më në fund mora internet me shpejtësi të lartë.

Në kohën kur isha 13 vjeç fillova ta pëlqej këtë vajzë nga shkolla por nuk mund të bëja asgjë me të sepse ajo kishte një të dashur. Por menjëherë pasi zbulova 1 muaj më vonë se ajo e la të dashurin e saj unë fillova të shkëmbeja shënime me të gjatë klasa (po, e di ... budalla fëmija mut lol) Unë fola me të për disa ditë dhe ajo u bë e dashura ime e parë. Ashtu si primatët që marrin një nxitim të madh dopamine pasi u bë mashkulli alfa, kështu që unë dhe besimi im isha përmes çati. Por ajo që nuk e kuptova atëherë është se pornografia tashmë më ka skuqur trurin dhe unë tashmë isha i varur nga risia. Isha aq mësuar të kaloja te vajza të ndryshme gjatë një seance masturbimi.

Kishin kaluar vetëm 2 javë dhe unë u takova me shoqen e saj më të mirë dhe vura re se ajo ishte shumë më e bukur se e dashura ime. Papritmas doja të isha me të në vend të të dashurës time dhe kjo ishte pikërisht ajo që bëra. Ndodh që një mikesha ime tjetër e pëlqente gjithashtu dhe të dy do të duhej të garonim për të. Ne të dy shkuam së bashku dhe e pyetëm se cilin prej nesh ajo zgjedh dhe histori të gjatë, edhe pse unë isha tashmë me shoqen e saj më të mirë ajo akoma e tradhtoi atë dhe zgjodhi mua. Dopamina nxiton edhe një herë dhe unë po ndjehesha si mbreti i botës. Mund ta imagjinoni që ato 2 vajza nuk kanë folur kurrë më që nga ajo kohë për shkakun tim. Tani kur e mendoj, ndihem shumë keq dhe mundem " t besoj se çfarë trap isha.

Unë kisha një marrëdhënie të këndshme me të dashurën time të dytë. Ne do të uleshim gjithë natën së bashku duke biseduar dhe me të vërtetë po më pëlqente të isha me të. Ne patëm një lidhje të vërtetë, por pas një muaji u mërzita dhe ndjeva edhe një herë nevojën për risi. (E cila btw në rast se nuk e kuptonit, ishte një simptomë e hershme e varësisë sime ndaj pornografisë)

Vajzat vërshonin rreth meje besojeni apo jo dhe unë ndjeva sikur kisha kaq shumë mundësi. Ashtu si gomari që jam, nuk isha as burrë aq sa të ndahesha me të personalisht. Kështu që ishin këto 2 vajza që të dyja i pëlqyen mua dhe gjithmonë më ndiqnin. Unë i shfrytëzova dhe i dërgova te dera e të dashurës sime për t'i thënë se po ndahem me të. Më vonë zbulova se ajo qau për një javë.

Pas kësaj unë kisha shumë dashura dhe gjithmonë gjeta një arsye për t'u prishur me ta gjatë një jave. Kur isha 15 isha me një vajzë më të vjetër se unë. Unë mendoj se ajo ishte 18. Po unë isha aq i sigurt! Unë përfundova duke humbur virgjërinë time me të dhe për shkak se ajo ishte e gatshme të bëj marrëdhënie seksuale me mua, ajo marrëdhënie zgjati më shumë se zakonisht, por përfundimisht u prish edhe me të, sepse u mërzita. Mbaj mend momentin tim më të lartë. Një vajzë u prish me mua për herë të parë dhe gjithçka që dëshiroja të bëja është ta bëj xhelozin e saj pas kësaj. Isha në një klub me bar 2 dhe ajo papritmas hyn. Këto vajza 2 propozuan që ata të dy të bëjnë me mua në të njëjtën kohë për të bërë xhelozinë e saj.Man që ishte dita më e mirë e jetës sime.Çdo njeri po më shikoi si unë isha një pimp.

Unë nuk jam duke thënë të gjitha këto për t'u mburrur ose diçka të tillë. Unë thjesht dua t'ju jap një ide se sa i sigurt kam qenë dikur dhe sa pornografi shkatërroi jetën time.

Kështu që me kalimin e kohës fillova të shikoja gjithnjë e më shumë pornografi deri në pikën ku isha duke masturbuar të paktën një herë në ditë dhe shumë shpesh dy herë në ditë. Unë as nuk e vërejta kur simptomat e ankthit tim shoqëror filluan të fillonin sepse tranzicioni ishte shumë i ngadaltë por në kohën kur isha 18 vjeç unë isha tashmë i ndrojtur nga vajzat dhe ndjehesha sikur nuk mund të lidhesha me to. E dashura ime e fundit ishte në 17 vjeç. Që atëherë u bë gjithnjë e më keq deri në pikën kur unë jam i pakëndshëm për askënd nëse janë meshkuj apo femra.

Si dreqin ndodhi kjo? Epo mendoj se të gjithë e dimë përgjigjen për këtë. Kështu që herën tjetër kur dikush do t'ju thotë se varësia nga PMO nuk është një gjë e vërtetë dhe simptomat nuk janë reale, ose ju lutem ndani historinë time me ta. Për ju djem të rinj që po mendoni lënia e pornografisë dhe nuk janë aq të këqija sa unë akoma ju lutem lini ndërsa akoma mundeni para se të jetë tepër vonë.


Ditë 25! superfuqitë e magnezit të foshnjës?

Bëri që vajza me të vërtetë bukuroshe të qeshë, ajo nuk mund të ndalet së qeshuri gjatë gjithë kohës që isha atje, me një kontakt të zgjatur me sy ndërsa u largova. Ajo dukej e turbullt për klientin përpara meje. Kjo nuk më ndodh kurrë. Zakonisht përpjekjet e mia për të filluar biseda çojnë në një buzëqeshje të rremë dhe unë së dyti po mendoj veten se çfarë linje hapëse duhet të përdor, si mund ta vazhdoj bisedën ... por këtë herë, nuk u interesova më, ndihem si "kështu që çfarë "Thjesht do të them çfarëdo që të dalë dhe nuk më intereson nëse ajo përgjigjet pozitivisht apo negativisht sepse unë po kaloj një ditë të mrekullueshme nofap 25th dhe askush nuk mund ta heq atë nga unë!

Unë mendoj se nofap është duke bërë të mundur që unë të jem përsëri në harmoni, besim, duke buzëqeshur natyrshëm për asnjë arsye, bukuri dhe autentike. Ndiej magnetizmin tani!


Ankthi dhe pornografia .. (nëse keni çrregullim ankthi)

Shkoni së bashku si kali dhe karroca .. Unë bëra 3 javë .. Pastaj unë bëra një .. Dhe tani 5 ditë .. Unë mund të konfirmoj se ankthi ndjek përdorimin pornografi .. Funny gjë është se ajo nuk është aq e fortë pas relapsin e parë . . Por sa më shumë që të bëni, aq më e fortë bëhet ankthi në ditën e ardhshme. Cili sigurisht ju çon lehtësisht në dëshirë që të keni një tjetër hit ..

Një tjetër vëzhgim interesant për relaksat e mia ka qenë se kur isha jashtë pornografisë për javët e 3. Emocionet e mia ishin shumë të ndenjur. Unë u mërzita. Depresion. Por pas kryerjes së pornografisë, emocionet e mia kanë qenë në të gjithë vendin. Gëzuar .. Sad .. Anxious ..

Kur lashë pornografi. Emocionet e mia bëhen më të qëndrueshme dhe jo ekzistuese.

Pyes veten nëse kjo është për shkak të niveleve të ulëta dopamine.


Kam një dopaminë të lartë

… Nga takimi me njerëz të rinj. Unë kurrë, kurrë nuk e prisja që do të më ndodhte mua por ndodhi.

Unë shkova në një darkë për beqarët në zonën time siç kam bërë herë pas here. Zakonisht është mjaft e vështirë pasi tenton të jetë një vend tubimi për të dëshpëruarit dhe të prishurit shoqërisht. Unë vetë kam një problem shoqëror ku zhdukem brenda vetes dhe mund të merrem me biseda të të tjerëve pa thënë asnjë fjalë.

Këtë herë takova një djalë tjetër të mrekullueshëm, të cilin e klikova menjëherë dhe u bëmë besimi i njëri-tjetrit. Vajzat ishin po aq të sikletshme dhe të pakëndshme për të biseduar sa mesatarja për një nga këto mbrëmje, por unë kisha një top sepse nuk isha vetëm falë këtij të huaji të plotë.

Pas dy ose tre tryezave, ne u zhvendosëm në tryezën tërheqëse newbie. Tre zonjat e mrekullueshme që ishin atje për herë të parë të gjitha në një tryezë. Ata kishin vuajtur nga të dëshpëruarit socialë dhe dukej e gatshme të iknin nga koha kur arritëm.

Unë kurrë në jetën time nuk jam argëtuar aq shumë me të huajt aq të bukura sa unë atë natë. Ishte e gjitha kaq e natyrshme. Ne ushqyem besimin e njëri-tjetrit dhe përfunduam duke marrë pamje të çuditshme nga të gjithë të tjerët ndërsa ulërinim nga të qeshurat. Kur erdhi koha që të vazhdonim, ata madje iu lutën zonjës që të mos na lëvizte.

Unë kurrë nuk kam ëndërruar që do të kisha një natë si kjo. Unë jam një masturbuese 28 vjeçare shoqërore e përkohshme prej 15 vjetësh që kam pasur vetëm dy marrëdhënie afatshkurtra (të dyja nga takimet në internet) dhe po trajtoja frikën time të fundit (gra beqare tërheqëse) pa asnjë problem fare. Nuk mund të flija nga nxitimi!

Kam borxh këtë djalë të rastit një ferr shumë. Ne të dy vendosëm se tani jemi bashkëshortë dhe do të shohim shumë më tepër nga njëri-tjetri në të ardhmen, ndërsa përpiqemi t'i japim fund thjeshtësisë së përbashkët. Më e mira nga të gjitha kemi marrë numrin e të tre vajzave (të cilët janë miqtë më të mirë, kemi zbuluar) dhe ne të gjithë jemi pajtuar që ne duhet të dalim së bashku përsëri diku.

Por më shumë se kaq, ju kam borxh djemve dhe këtij udhëtimi NoFap. Pa këtë unë nuk do të kisha besim për të filluar bisedën me shokun tim të ri në radhë të parë.

Mbani të fortë, vëllezërit e mi. Ka një fuqi reale ndryshimi në këtë udhëtim. Jeta ime është tashmë më e mirë se ajo ka qenë ndonjëherë dhe unë vetëm mund të shoh ditë më të mira për të ardhur.

TL; DR - Unë jam një masturbues 28 vjeçar shoqërisht i përkohshëm, i cili sapo kaloi një natë të mrekullueshme me burra dhe gra të panjohura të rastësishme që më dha një nxitim të tillë saqë nuk mund të flija. Qij po!

EDIT: Për ata që interesohen se cili ishte ndryshimi dhe ku do ta çoj këtë, lexoni komentin tim këtu.


Kam një gjuhë argjendi.

Të flasësh me gratë bëhet kaq e lehtë. Ka kaluar një kohë e gjatë që kur kam bërë një varg nofap dhe e kam harruar këtë përfitim. Betohem në zot fjalët që sapo vijnë. Krejt papritur jam argëtues, aktual, i mprehtë. Fjalët bien dhe përshtaten në mënyrë perfekte në enigmën e bisedës. Kam pasur më shumë vajza këtë javë të fundit të më tregojnë se sa "qesharake" jam. Unë kurrë nuk jam si kjo kur jam thellë në PMO. Nëse këto superfuqi janë thjesht një placebo, atëherë unë do ta marr.

Sidoqoftë mund t’ju ​​them këtë: Nuk ka asnjë mënyrë në ferr, pa marrë parasysh sa mirë ndihem, apo çfarë jam duke bërë, që të mund të bisedoj kështu kur nuk jam abstenuar. Më besoni se kam provuar. Praktikimi i PMO ndërsa luftoni nëpër mjediset shoqërore, duke harruar gjithçka për NoFap. Vetëm kohët e fundit kam parë prapa në mendje dhe kam kujtuar se si ishte në vija të mia. Mendova se do të ndaja, sepse ishin postime si kjo që më ndihmuan të kthehesha në këtë mut. Zilia për djemtë këtu që flasin për ndryshimet që po shohin u bënë një motiv i tillë.


Besimi NoPorn shpjegoi

Pjesa 1 -

 • Ne shikojmë yllin porn në videot dhe në mënyrë të zjarrtë u japim një nivel tepër të ulët respekti ndaj tyre, nëse ka. Në fakt shumë prej nesh marrin, me vetëdije ose pa dijeninë, se sa mungesë respekti u është treguar këtyre yjeve.
 • Ndërkohë ne shikojmë videot dhe ndihemi gjithnjë e më shumë sikur nuk mund të merrnim kurrë një 'vajzë të nxehtë si ajo' në jetën reale.
 • Ky paradoks na lë të vetëdijshëm nën përgjegjësinë tonë më të ulët se respekti që u japim këtyre yjeve.

Pjesa 2

 • Burrat që shikojmë në këto video janë përzgjedhur për shkak të qëndrueshmërisë së tyre, duket dhe më e rëndësishmja (në industrinë) madhësinë e penisit.
 • Shumica prej nesh ka penise të zakonshme, ndoshta midis 4 ″ -6 ″ mbase më shumë ndoshta më pak, krejtësisht normal dhe të mjaftueshëm, por sigurisht jo aq të madh apo këmbëngulës sa ato në industri.
 • Duke shikuar pornografi kemi përkohësisht debilituar peniset tona.
 • Natyrisht ne fillojmë të krahasojmë veten, të ndjehemi të pasigurt dhe të trembur nga marrëdhëniet seksuale.

Përfundim - Si mund të mbetemi anëtarë të lumtur dhe të sigurt të shoqërisë ndërsa shikojmë pornografi?

Zgjidhja - Ndaloni shikimin e pornografisë dhe i gjithë ky mendim zhduket! Do të ndiheni përsëri të sigurt, do të jeni në gjendje të flisni me gratë, do të jeni në gjendje të performoni.


im i shenjtë im duke folur me vajzat !!

Unë dikur isha një lloj djali që ishte i ndrojtur si qij dhe me të vërtetë i vështirë nga ana shoqërore, por sot isha në autobus dhe një zog i nxehtë që pinte duhan u ul pranë meje dhe ne në të vërtetë mbajtëm disa biseda të vogla dhe kontakt me sy. ndërsa nuk tingëllon shumë, kjo po vjen nga një djalë i cili nuk mund të shikonte ndonjë vajzë pa u bërë e kuqe e panxharit. kjo është dreqi e mahnitshme dhe të mendosh se ka pasur një përmirësim të tillë pas vetëm 11 ditësh - e paimagjinueshme. Unë jam duke buzëqeshur me vajzat ndërsa kaloj pranë dhe ato buzëqeshin. dhe në përgjithësi, nivelet e mia të besimit janë përmes kulmit. ndihem në zonë dhe zakonet e mia të studimit gjithashtu janë rritur. është sikur e gjithë jeta ime ka ndryshuar.


Wow .. leshuar krejtësisht nga uji

Pa diskutim për këtë, është si të ecësh në mjegull. Unë kam pasur ankth gjymtues për vite me rradhë dhe e kuptova vetëm se kur nuk kam masturbuar ishte krejt ndryshe. Dhe unë kurrë nuk masturbohem pa porno. Pra, të dy janë bërë të ndërthurur në mënyrë të pazgjidhshme. Sa i ngatërruar është.

Kjo është lufta për ne. Unë me të vërtetë besoj se ne luftojmë me skllavërinë. Mendjet tona janë të lidhura me këtë. Mund të fitojmë! Paç fat!


Nëse jeni i ndrojtur, nëse keni frikë nga qarqet shoqërore dhe shoqërimi me njerëz… NoFap është për ju!

Unë kam qenë vetmitari më i madh njerëzor në histori. 39 / M, nuk ka miq… nuk ka të dashur… të virgjër. PMOing për 25+ vjet.

Tani, në 75 ditët e NoFap .. Pyeta një vajzë nëse kishte plane natën e kaluar… Ajo tha se e bëri did U refuzova para një shoku… E kuptova mirë.

Sot u refuzua përsëri, por më vonë shkova në një ditëlindje dhe takova disa njerëz.

Wow, çfarë ndryshimi në personalitetin tim! Kjo është e mahnitshme. Unë nuk kam më frikë nga refuzimi, nuk kam më frikë nga ajo që njerëzit e tjerë mendojnë. Vëllai im më pyeti sot se çfarë më ndodhi !!!!! Unë i thashë atij se doja të isha më shoqëror… Ai tha se ishte e mrekullueshme dhe se ai është i lumtur për mua !!!

Këto nuk janë superfuqi ... Unë sapo kam filluar të jem vetja ime e vërtetë! Po dal nga guaska am Jam i uritur për jetën! NoFap është e mahnitshme. Mos mashtroni, Mos u jepni buzë, Mos shikoni Porno ... dhe do të filloni të shihni ndryshime që nuk do t'i besoni. Ankthi im shoqëror po zhduket !! Uau.

EDIT: Unë nuk shkoja kurrë në ahengje, madje kurrë nuk flisja me vajza weekend Fundjavat e mia ishin në shtëpinë time, të mbyllur duke parë televizor, duke luajtur lojëra video dhe PMOing his. Kjo ishte jeta ime për 25 vitet e fundit… Pa shaka.


Përfitimi i mahnitshëm i asnjë fitimi fap dhe më shumë

Asnjë fap nuk është i mahnitshëm. Në 2 muaj zëri im ka ndryshuar kaq shumë. Tani është më e thellë. Kur luaj bf4 dhe flas në mikrofon njerëzit më thanë se kam një zë të thellë. Gjithashtu kur flas me vajzat jam kaq i relaksuar dhe buzëqesh gjithë kohën. Ata e kuptojnë atë dhe ata janë gjithmonë duke vendosur trupin dhe flokët e tyre rreth meje dhe wtf. Unë jam gjithmonë i Lartë dhe i lumtur.


TË NDIKUAR NË EFEKTET !!!! Historia e jetës sime!

TREGIMI I ANKTITETIT SHOQROR: E nisa këtë udhëtim pa hap, duke mos ditur se ku do të më çonte. Si fëmijë, në adoleshencën time isha një fëmijë shumë largues dhe atletik. Unë u rrita në një familje të krishterë e cila më pengoi të krijoja një marrëdhënie me vajzat dhe nuk u rrita duke ditur shumë për seksin. Duke u rritur, tërë ajo ndërtim seksual dhe mua që nuk dija shumë për seksin, u detyrova ta kërkoja atë diku shumë të qetë dhe të fshehur larg të tjerëve. Unë pastaj u ktheva në pornografi. Unë isha aq i magjepsur nga ajo, sa nuk dija çfarë të bëja. Ndërsa lexoni revistat e të tjerëve, unë fillova me gjëra të vogla si foto me bikini për seks të rregullt, për treshe por jo për shumë larg. Kjo vazhdoi nga mosha 13 ose 14 deri në 18 vjeç. Unë nuk e di nëse kjo u ka ndodhur të gjithëve, por gjatë vitit tim të mesëm të shkollës së mesme pas pushimit të dimrit (të cilin ende e mbaj mend deri më sot) fillova të krijoja një ankth shoqëror veçanërisht me vajza. Ishte kaq e çuditshme sepse nga klasa 9-11 isha mirë dhe kjo doli nga fusha e majtë. Unë isha akoma e virgjër dhe jam sot, por thjesht ndjeva se kurrë nuk kisha një problem me ndërveprimin deri në vitin tim të klasës së 12-të.

Nga atje fillova të kapërcej dhe u ktheva në pirjen e duhanit me disa barëra të këqija sepse u përpoqa më të mirën time që thjesht të qëndroja larg klasës. Ndërsa dikur kur isha, fillova të vërej se problemet e mia u përshkallëzuan deri në pikën kur unë nuk mund të flisja as me familjen e ngushtë si kushërinjtë, vëllain tim, madje edhe babanë dhe mamanë. Gjithmonë më duhej të vendosja një roje false dhe të mos isha në gjendje të isha vetja rreth njerëzve që i doja. Unë do të kaloja nga ngjarjet shoqërore dhe do të përpiqesha më të mirën time vetëm të qëndroja në shtëpinë time dhe të bëja fap kur të vinte nata. Fillova të zhvilloja sulme ankthi dhe kurrë nuk kam qenë në gjendje të bëj një bisedë me njerëzit. Atëherë nuk zbulova asnjë hap në moshën 19 vjeç rreth qershorit 2013. E mendova si një shaka sepse lexoja histori suksesi për njerëzit dhe disa prej tyre duket se tregojnë historinë time saktësisht se si është. Por unë thashë hmmmm më lejoni ta provoj. Unë do të shkoja për disa vija të shkurtra si 10 ditë, 15 ditë. por thjesht nuk mund t'i trajtoja dëshirat që do të kisha.

Më në fund në 7 janar të këtij viti, unë duhej ta bëja atë një herë e përgjithmonë për të parë nëse do të ndihmonte në të vërtetë të përmirësoja gjendjen shpirtërore dhe ankthin tim dhe të isha fëmija që isha më parë. Gjatë kësaj radhe të re unë pata disa ngritje dhe ngritje si e zakonshmja, por asgjë nuk krahason rënien e humorit që unë zakonisht marr në fillim të një vargu dhe rreth ditës së 15-të. Gjërat çuditërisht filluan të mblidhen rreth ditës 25-30. Por sot që nga dita e 38-të, unë kam pasur energjinë më të madhe që kam pasur mbase që kur isha në klasën e 9-të, ku fillova të bëhesha. E kuptova që gjatë gjithë 9-të dhe 11-të ende kisha një farë ankthi, por më goditi vërtet si një i moshuar. Jam duke u bërë më i aftë dhe më i fortë dhe po përpiqem të zhvilloj leximin siç e përdor. Para se të mund të qëndroja dhe shtëpia tërë ditën dhe të trembesha nga çdo por sot, nuk mund të jem në shtëpi për më shumë se 2 orë ose përndryshe do të shpërthej.

Kjo është hera e parë që kam ndarë me të vërtetë historinë time për këdo dhe ndihet mirë që të keni një komunitet njerëzish si ju pas jush. PËR LEXIM TË NDONJËN QË KA ANXIETYË SOCIALE, KALONI MBI ANIJE DHE NDALON MBROJTJEN E PORN + MASTURBATING. Unë e di im vetëm brenda 40 ditë dhe ka shumë të mbetur, por kurrë nuk do të kisha menduar që të largohesha nga pornografia do të kishte efekt mbi mua dhe besimin e ditur që kam sot. Unë ndoshta kam disa gabime në shkrimet e mia më fal mua, por vetëm dëshiroja që kjo histori të jetë dhe frymëzim për të ndihmuar të tjerët që vuajnë si i përdor dhe për të cilat unë ende punojnë.

PEACE EVERY1!


30 ditë Bro !! O zot i madh

Kam përjetuar kaq shumë përfitime ndërsa në noFap përfshijnë daljet me miqtë më shpesh, bisedat me njerëzit më shpesh, duke mos patur frikë nga ato që po mendon dikush për mua më. Unë gjithashtu fitova shumë vetëbesim për të biseduar me vajzat dhe dikur ndihesha shumë e trishtuar dhe e vetmuar, por tani nuk jam shumë e mirë në jetë. Sinqerisht ndjehem sikur jam përsëri 13, tani jam 21, por ndihem sikur nuk ka asgjë që nuk mund të bëj.

Unë kam qenë duke biseduar me prindërit e mi për herë të parë përgjithmonë, ata gjithmonë mendonin se isha i qetë, por tani që nuk e bëj sikur kam kohë për të folur me njerëzit dhe të mos ndihem në siklet më. Kam zakon të hapem 2-3 herë në ditë për 8 vjet dhe besoj se kjo ishte arsyeja që ndonjëherë ndihesha kaq e trishtuar dhe kishte probleme të flisja me vajzat.

shkova në një klub një natë dhe pata një nga netët më të mira të jetës sime. thjesht ndihesha pak më poshtë por kisha një dush të ftohtë dhe tani ndihem mirë. nuk ndihem më i çuditshëm duke parë njerëzit në sy, dhe në përgjithësi ndihem vërtet mirë. FALEMINDERIT


Një Përfitim tjetër NoFap: "Çfarë ka?" u bë një pyetje e bukur.

Kam bërë shumë më shumë gjëra gjatë 3 javëve të fundit, prandaj mund të flas për shumë më shumë gjëra. I shoqëruar me uljen e ankthit shoqëror, ndihem përsëri si një person interesant dhe i përgjigjem me gëzim pyetjes: "Çfarë ka?"


Po ka patjetër të vërtetë. Ju duhet të shkoni pak më larg në Nofap për t'i përjetuar ato, por fuqitë më të njohura superfuqi ishin:

 1. Qëndrimi i përmirësuar / mbrapa drejt
 2. Vajzat ngulin zërin, por lloji i saj i mirë është që të shohë lol
 3. Qartë mendjen .. seriozisht kjo është një nga më të mirët për mua, kur unë PMO mendimet e mia janë të gjithë vendin dhe porns gjithmonë në pjesën e prapme të mendjes sime. Me mendjen e qartë, gjithçka bëhet më e këndshme, siç është dëgjimi i muzikës, leximi, shkrimi, ushtrimi.
 4. Ankesat sociale u larguan. Kur të dëgjoj, filloj të urrej veten dhe të përpiqem të qëndroj i izoluar. Edhe duke shkuar në dyqane bëhet një çështje për mua, por jo më! Më pëlqen të dilja tani, dhe përpiqem të sigurohem që çdo herë shikoj më së miri,

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1z65fl/the_superpowers_are_100_real/


Mendoja se isha një introvert.

Atëherë kuptova që në të vërtetë isha një ekstrovert depresion. Sa më shumë që shkoj pa PMO, aq më shumë kuptoj se nuk më pëlqen të jem vetëm. Po kaloj më shumë kohë me njerëz të vërtetë dhe jam më i lumtur. Asgjë kundër introvertëve, nëse jeni më të lumtur vetëm, më shumë fuqi për ju. Thjesht po them, rindërtimi i trurit tim nuk po më ndihmon vetëm të heq një varësi, por po më ndihmon të zbuloj veten time të vërtetë.

Luftoni në shokët e mi të fapstronautëve.


Si ka ndikuar NoFap Ankthi / Panik / Depresioni im

Si një vuajtës i sulmeve të mëdha të ankthit dhe panikut, pas 6 ditësh NoFap, kam vërejtur përmirësime të dukshme në ankthin tim të vazhdueshëm dhe sulmet e panikut. Unë nuk kam pasur absolutisht asnjë sulm paniku dhe ulje të konsiderueshme të depresionit dhe ankthit tim.

NoFap më ka mbajtur shumë më tepër në "moment" dhe jo duke analizuar vazhdimisht mjedisin tim që zakonisht çon në ankth dhe sulme paniku.

PMO më bëri të ndjehesha e ndjeshme ndaj efekteve të botës së madhe rreth meje, ndërsa NoFap më kujton se unë mund të ndikoj në të njëjtën botë.


Ankthi social i venitur

Ashtu si shumica prej jush këtu, e konsiderova veten të turpshëm dhe shoqërisht të vështirë. Nga përvoja ime me nofap deri më tani, ajo po venitet dhe unë definitivisht bëhem një person më i mirë në të gjitha aspektet në jetën time. Në klasën time të laboratorit të kimisë në Uni sot, unë kam qenë patjetër ndërveprues në mënyrë të konsiderueshme më shumë me partnerët e mi laborator, të cilët janë të gjitha vajzat. I përdorur për të lloj të vetëm rri atje dhe shkruani informacionin pa bashkëveprimin e vërtetë me ta.

Gjithsesi, më pas, kisha një provë për përbërjen e trupit për të cilën kam bërë vullnetarizëm. Gruaja që më ka testuar është një student i gradave dhe ajo është larg nga një nga vajzat më të bukura që kam parë ndonjëherë. Sidoqoftë, nuk kisha asnjë problem që të ndërveproja me të dhe të mbanja kontaktin me sy. Unë u mat në bod pod në 185 lbs me 13.4% bodyfat dhe ajo më tha se unë jam në gjendje të mirë. 13.4% dukej paksa i lartë për mua në fillim, por unë jam i lumtur të di të vërtetën pavarësisht, dhe unë jam ende i kënaqur me trupin tim të dobët, muskulor.

Vdekur seriozisht, nofap po ndryshon jetën time vetëm në mënyra pozitive. Unë jam vetëm 18, por dëshiroj ta zbuloj më herët. Për të gjithë ju fapstronautë të rinj, më besoni, ky udhëtim ia vlen. Shpresoj që të gjithë të qëndrojnë të forta dhe të përmirësojnë veten siç kam qenë.


NoFap nuk ju bën thjesht të flisni me njerëzit, por ju bën edhe shoqëror.

Unë e di se çfarë jeni duke menduar, cili është ndryshimi i drejtë? Epo do ta tregoj tani. Unë gjithmonë kam qenë djali me zë të lartë, mund të flas me këdo kudo. Por që kur kam filluar nofap kam filluar të shoqërohem në të vërtetë. Të flasësh nuk është vetëm një mënyrë për të kaluar më kohë, ajo mund të jetë argëtuese dhe interesante, edhe nëse është dikush që nuk e ke takuar kurrë më parë. Dikur flisja me njerëzit sepse isha i mërzitur, tani flas me njerëzit sepse vërtet dua.

Unë kurrë nuk e kam bërë atë më shumë se 14 ditë, por jam i sigurt se thjesht do të bëhet gjithnjë e më mirë. Më në fund e kuptova se kjo është më shumë sesa një sfidë për të arritur një sasi të caktuar ditësh, ka të bëjë me qëllimin për të arritur potencialin tuaj të plotë duke mos u dobësuar më. Asnjë budallallëk superfuqie, thjesht duke i lejuar vetes të ndiejë mënyrën se si jemi krijuar të ndjehemi pa mjegullimin e varësisë nga fap.


I detyrohem këtij grupi një falënderim të madh. Nofap është gjëja më e mirë që më ka ndodhur në vite. Aktualisht përpiqet të lundrojë përmes modalitetit "të butë" ose "të lehtë"
dhe do të më pëlqente të dëgjoja nga disa vëzhgime që janë më larg në apstinencën e tyre.

Kështu që po, ju djema rock. Për një kohë, pesë apo gjashtë muaj për të qenë i saktë, unë isha mjaft në këtë sit, duke lexuar histori të të gjithëve, duke shkruar për betejat e mia, duke u përpjekur të gjeja një mënyrë për ta mposhtur me të vërtetë këtë varësi, dhe unë me të vërtetë ndihesha sikur kurrë filloni të shihni barin më të gjelbër në anën tjetër. Unë kisha disa shirita të denjë të një jave apo më shumë, por unë gjithmonë do të përfundoja duke u rënë përsëri në PMO të vazhdueshme, duke kërkuar një ose dy javë binging përsëri para se të grumbulloja fuqinë e vullnetit për ta provuar të gjithë përsëri. Epo, unë mendoj se kam bërë një hap të madh përpara, (duke mos thënë se jam plotësisht i qartë tani) dhe do të doja të ndaja me ju djema. Shpresojmë se do t'u japë disa shokëve fapstronautë disa ide të mira, dhe shpresojmë që ata prej jush që janë më larg do të jenë në gjendje të peshojnë ndërsa unë të shkoj në këtë fazë tjetër të udhëtimit tim me Nofap.

Së pari do të tregoj arsyen time kryesore për të bërë Nofap në radhë të parë. Arsyeja kryesore që fillova këtë sfidë ishte ankthi shoqëror. Unë kurrë nuk kam përjetuar ankth në vitet e mia të reja. Shkolla e mesme shkoi vërtet mirë për mua. Unë bëra shumë miq dhe isha mjaft aktiv seksualisht, edhe pse ende bëja PMO çdo ditë pasi isha 12 vjeç. Shkoj në kolegj dhe gjërat fillojnë të marrin një kthesë për keq. Fillova të përjetoja të gjitha simptomat e ankthit shoqëror, ishte shumë e vështirë për mua të bëja miq, do të dukesha vërtet nervoze në shumicën e ndërveprimeve, dhe të shkoja në ahengje nuk ishte aspak e diskutueshme. Kam lexuar në lidhje me varësinë nga pornografia dhe një korrelacion të mundshëm me ankthin social, dhe përfundimisht gjeta këtë komunitet Nofap. Unë menjëherë u ndjeva i detyruar ta provoja për të parë nëse do të më ndihmonte në ankthin tim. Për 6 muajt e parë rrallë mund të shkoja më gjatë se 7 ditë, dhe ishte një makth mendor për mua. Kaq shumë faj, prapa dhe prapa duke folur në kokën time se si t'i afrohem seksualitetit tim, aq shumë shqetësime për jetën. Thithi. Fjalë për fjalë unë thjesht do të bini në një gjendje të thellë dëshpërimi pasi të thyeja një brez 7 ditor. Unë jetoja vetëm, kështu që ishte e lehtë për mua t'i shpëtoja bashkëveprimit krejtësisht. Ata 6 muajt e parë ishin vërtet ferr.

Kohët e fundit u transferova në një apartament të ri me dy miqtë e mi. Vendosa ta trajtoj këtë lëvizje si një sfidë të re për përvojën time në Nofap. Mendova me vete, NUK MUND T K MBAJ RAPORTIM NSE VDES T SHKATRROJ VETFVESHTJEN time dhe ta bëj të pamundur që unë të ndërveproj me të tjerët. Kam instaluar aplikacionin bllokues të pornografisë në telefonin tim dhe laptopin tim, dhe me të vërtetë kam qëndruar në të. Kisha një ndjenjë që të jetoja me njerëz të tjerë do të më ndihmonte të frymëzoja të dilja nga zakoni që isha, dhe kisha plotësisht të drejtë. Rezultatet që kam përjetuar kohët e fundit më kanë dhënë kaq shumë optimizëm për jetën time nga këtu e tutje, dhe unë thjesht dua ta ndaj shkurtimisht me ju, dhe pastaj të pyes anëtarët më me përvojë këtu se çfarë mendojnë për vs. debat për mënyrën e butë.

DY WEEKS E FAPSTINENCE:

Simptomat fizike të ankthit social janë pothuajse tërësisht të zhdukura. Zemërimi i shpejtë i zemrës, djersitja, ajo sende është shumë më pak e ashpër sesa ishte më parë.

Nervozizmi gjithashtu është zvogëluar në mënyrë të konsiderueshme. Mund të bëj biseda në grupe njerëzish dhe të mos dukem sikur po vdes brenda. Unë madje mund të bëj një prezantim para klasës sime në shkollë pa një zë të lëkundur. Gjithçka në lidhje me mënyrën time të të vepruarit rreth të tjerëve është bërë më e natyrshme.

Besimi i brendshëm: oneshtë një gjë të mos shfaqësh shenja ankthi nga jashtë, por çfarë ndodh në mendje? Epo, për mua, kjo gjithashtu ka ndryshuar shumë. Fakti që nuk ka shenja të ankthit tim në këtë pikë më ka ndihmuar vërtet të qëndroj pozitiv në lidhje me situatën time. Unë nuk jam duke menduar vazhdimisht për njerëzit e tjerë që më gjykojnë. Në një kuptim, unë i kam topat mbrapa. Unë nuk jam i frikësuar nga njerëzit. Dhe në të vërtetë kërkoj ndërveprim shoqëror sepse ndihet e dobishme të ndaj personalitetin tim me njerëzit. Besimi i brendshëm që kam fituar nga kjo me të vërtetë i ka dhënë karizmës time një shtytje të madhe.

Aftësitë e komunikimit dhe gratë: Unë jam më e artikuluar kur flas. Unë nuk pengohem për fjalët e mia. Unë i shikoj njerëzit në sy dhe gjithçka është kaq e natyrshme. Unë u afrohem grave siç nuk e kam menduar kurrë. Dikur isha fëmija i ndrojtur në grup. Tani unë jam ai që rrokulliset poshtë dritares në dritën e ndalesës dhe filloj bisedën me vajzën e lezetshme në makinë në korsinë tjetër. (Do të jetë interesante të përpiqesh të kontrollosh këtë besim të sapo gjetur dhe energji shoqërore në mënyrë që të mos bëhem thjesht një trap i urryer.)

Pra, këto janë gjërat themelore. Djema, duke hequr pornografi dhe masturbim nga jeta ime, deri më tani, ka qenë një nga vendimet më të mira që kam bërë ndonjëherë. Ridshtë qesharake e vështirë, veçanërisht nëse jetoni vetëm, por duhet t'i mbani sytë drejt çmimit. Unë nuk jam duke thënë se unë jam plotësisht i qartë, por unë mendoj se kam bërë një hap serioz përpara, sepse unë kam një mënyrë të re të lidhen me gratë tani, dhe unë kam më shumë besim për të filluar të bëjë seks me të gratë përsëri. Unë kam një numër vajzash që dëshirojnë të bëjnë seks me mua, gjë që nuk ka qenë kështu për një kohë të gjatë, dhe kështu që në fakt po filloj modalitetin e butë të Mërkurën. Kam dëgjuar që efekti i ndjekësit është jashtëzakonisht i fortë, kështu që unë do të jem me të vërtetë i kujdesshëm kur e ndërpres vijën të Mërkurën me këtë vajzë vërtet tërheqëse nga puna. Unë nuk do të lejoj që të gjitha këto ndryshime pozitive të zvogëlohen tani që i kam përjetuar ato nga dora e parë. Për ata prej jush që mund të keni luftuar me vetëbesim dhe ankth përpara se ta bëni këtë, ishte modaliteti i butë një zgjedhje e vlefshme për ju? A ju ka penguar përparimin apo ju ka ndihmuar? Mënyra si e shoh, edhe nëse vetë orgazma është ajo që shkakton ankthin, për sa kohë që ju e mbani atë lloj të rrallë për të filluar dhe nuk filloni të bëni seks çdo ditë, dhe për sa kohë që nuk shkoni përsëri në pornografi, modaliteti i butë duhet të jetë në rregull në librin tim. Po, mbase nuk do të jem aq i mprehtë dhe i mprehtë të nesërmen pasi kam bërë seks me këtë vajzë të Mërkurën, sepse truri im është ende duke u rikuperuar nga orgazma e vazhdueshme. Por pastaj do të kaloj nja dy ditë duke punuar në detyrat e shtëpisë për shkollën dhe gjëra të tjera produktive, dhe pastaj të rivlerësoj qasjen time të "modës së butë" kur të krijohet mundësia tjetër. Ky është një lloj territori i ri për mua, kështu që do të doja të dëgjoja ide të tjera. Modaliteti i vështirë është shumë i vështirë për mua, dhe tani që kam më shumë besim, është edhe më e vështirë, sepse e di që kam aftësinë të kem një jetë seksuale mjaft aktive nëse thjesht bëj pak përpjekje. Kështu që unë thjesht dua të di se si t'i qasem më së miri gjërave të modalitetit të butë.

Kaq për tani, shokë. Duke shpresuar të marr disa komente për këtë postim. Për ata prej jush që janë mbërthyer në një pikë të ulët të apstinencës suaj, provoni të vini veten rreth njerëzve të tjerë më shpesh, të merrni një bllokues të pornografisë në kompjuterin tuaj, të zini kohën tuaj me argëtim dhe gjëra të reja dhe thjesht të mbani lëkuren. Me siguri bari është i butë në anën tjetër, dhe unë kam marrë vetëm një paraqitje të shkurtër të tij deri më tani. 😉


Nofap Më bëri të vonuar dhe nuk bëj një dreq të ndyrë

Titulli është djali absolutisht i vërtetë.

Unë sapo erdha nga një afat mesnatë gjatë një stuhie hale. E dija që po binte shi. Por vetëm kur u largova kuptova se kishte një stuhi të fortë; megjithatë, mua si një fapstronaut vetëm thashë: Fuck it. Pas një pikë, shiu u kthye në hale dhe kjo lënduar pak, por pastaj Fapstronautself ime mori kontrollin, dhe tha një herë më shumë: JUST FUCK IT.

Në fund të vrapimit tim "të vonuar", unë u përplasa me një vajzë në konviktin tim, dhe myfapstronautem duke qenë lagur dhe pa frymë nuk dha një qij dhe filloi një bisedë me këtë vajzë. Ne shkëmbyem të qeshura dhe shumica e të qeshurave tona gjatë kësaj bisede erdhën nga aftësia ime për të tallur situatën time.

Kjo është e madhe për mua sepse para nofap, unë do të frikësohesha jo vetëm në atë situatë (fytyrë e kuqe, lagur, pa frymë, gjithashtu po studioj jashtë vendit kështu që nuk jam një master i bisedës së përditshme), por edhe në çdo mundësi situata për të krijuar një ndërveprim shoqëror. Para nofap, unë, duke qenë një djalë super i ndrojtur, do të frikësohesha edhe me një smoking të ndyrë mbi mua. Por pas Nofap, fucks që kam dhënë ka rënë ndjeshëm, edhe pse nuk mund të them se janë zhdukur plotësisht. Sot jap më pak dreka, nesër nuk bëj fare dreq, një vit më vonë mbase mund ta bëj këtë gjykim shoqëror frika të zhduket krejtësisht.

Por, sa i ngadalshëm do të jem i detyruar të shkoj për një afat gjatë një stuhie hale, apo jo?

Kanë vija të mira fapstronautësh, nuk përpiqen të japin fucks, kjo ndihmon


NoFap më ndihmoi të largohesha nga kokaina.

Unë jam një person shumë i ndrojtur dhe kurrë nuk kam pasur topa për të shkuar deri te një vajzë në klub dhe të filloj të bisedoj me të. Kur bëra për herë të parë kokainën, besimi im ishte i MADH. seriozisht edhe miqtë e mi fuckboy ishin xhelozë. Unë e bëra atë vetëm si 2 herë në muaj, por e dija sa e rrezikshme ishte sepse më ndihmoi shumë me ankthin tim shoqëror. një muaj më parë fillova të bëj nofap. Mrekulli, unë kurrë në të vërtetë nuk besoja se do të funksiononte. Unë kam topa të shkoj te një vajzë dhe thjesht të flas me të. dhe nuk është sikur dua ta marr, jam vërtet i interesuar të bëj një bisedë me një gjini tjetër (lol) Nuk jam i sigurt pse e shkrova këtë, por mendoj se ia vlente një aksion nëse ndonjë person është në një situatë të ngjashme . qëndro i fortë dhe qëndro larg asaj mut!


Dita 50 - Mirupafshim depresion

Dayshtë dita 50. 7 javë të NoFap, nuk kam pirë bar të keq në 7 javë dhe unë nuk kam pirë një cigare për 2 javë (dita 15 atje).

Dhe unë mund të them lamtumirë depresioni. Ka qenë një kohë e këndshme. Pse Sepse kam mësuar shumë gjatë një ose dy viteve të fundit. Kam bërë gabime shumë në vitet e adoleshencës, për të cilat kam punuar. Dhe tani dalëngadalë po ngjitem në majë. Unë kam luftuar demonët e mi dhe ata janë zhdukur kryesisht. Unë jam një njeri i fortë dhe i aftë. Dhe unë shoh interesin nga gratë që rritet me ditë.

Jeta eshte e mire.

Por, siç kanë thënë tashmë shumë njerëz të mençur në këtë nënreditim. Nuk është vetëm NoFap (ose pa barishte / cigare). Shtë ju punoni shumë për jeta juajprogres merr kryesimin.

EDIT Faleminderit për të gjithë reagimet pozitive djema! I çuditur nga të gjitha reagimet.


Mos diagnostikoni veten me depresion dhe ankth

pa patur asnjë provë

djslanty

Vërtetë mjaft .. Kam vënë re të gjitha çështjet e mia të OCD (pavarësisht nga tema) dhe ankthi (natyrisht ocd është një çrregullim ankthi) zhduken pas një seri të ditës 40, ndonjëherë më pak.

heretiq

Historia ime për të konfirmuar këtë është e vërtetë.

Gjatë periudhës më të keqe të jetës time unë u diagnostikova me SAD dhe PTSD dhe u mjekova me doza minimale të fluoxetin dhe clonazepam. Unë kisha mendime të buta vetëvrasëse, e dashura ime e parë më kishte hedhur sepse nuk mund të merrej më me mua dhe nëna ime po çmendej në shtëpi. Unë i kisha thënë psikiatrit tim për pornografinë (dhe po bëhej vërtet keq), por ne nuk menduam se ishte aq e keqe në atë kohë, aq më pak si shkak për sëmundjen time. Duke kërcyer përpara rreth 6 vjet më vonë, tani në fillim të të 20-ave, kjo është rreshti më i gjatë që kam pasur ndonjëherë dhe edhe nëse 4-vjeçari LDR përfundoi dy muaj më parë, unë kurrë nuk kam ndjerë një ndjenjë të tillë kontrolli dhe fuqie tek unë askund afër asaj që po përjetoj tani, si dhe kësaj aftësie të sapo gjetur për të qenë më i prekshëm dhe më i guximshëm. Ky i fundit është i lidhur ngushtë me librin "Modele" të Mark Manson. Unë e rekomandoj shumë atë për këdo në NoFap.

Dje rrëfeva një shoqe shumëvjeçare që gjithmonë e doja atë pa menduar shumë për të. Ajo ishte shumë mbështetëse, e befasuar dhe madje e lajkatuar, ajo më tha se isha e lezetshme dhe të gjitha ndjenjat ishin të pakërkuara. E kuptova shumë mirë dhe ne jemi akoma miq më të ngushtë se sa kemi qenë ndonjëherë. Jam vërtet i kënaqur me progresin tim deri më tani dhe e di që ky është vetëm fillimi.


Të gjitha këshilla dhe sekretet që kam mësuar nga r / nofap më kanë lejuar të ndihmoj një nga miqtë e mi të depresionuar rëndë.

Kështu që në thelb unë kam këtë mik i cili ka qenë në depresion klinik dhe ka qenë në të gjitha llojet e rehabilitimit për depresionin e tij. Sot ai më thirri duke thënë se familja e tij e vizitoi atë në shtëpinë e gjyshes së tij, në të cilën ai po qëndron për një kohë tani. Ai më tha që familja e tij i dha një ultimatum të 'ose ti zbres nga prapanica dhe pushon së qeni kaq dembel dhe fillon të punosh, ose nuk do të jetosh me ne, ose gjyshen tënde' Kështu që rreth 1 orë më vonë thjesht duke folur me të dhe duke i thënë mikut tim se si e kam gjetur lumturinë, ajo u bë pak e jashtëzakonshme sepse ai vazhdonte të thoshte 'Njeri, unë thjesht nuk di si të dal nga kjo, nuk mund të krijoj kontakt me sy, thjesht nuk mund të mendoj sepse mendja ime është gjithmonë e zbrazët' - në thelb se si jam ndjerë unë dhe shumica prej jush për shkak të shumë PMO. Kështu që unë e pyeta atë 'Yo buddy, ju jeni ende jacking atë?' 'Po lol, si dy herë në ditë' 'DUDE! KJO PROSHT PRO PROBLEMI JUAJ! JU DUHET T ST NDALONI T BE JENI NJAN WANKER I TIJ QYTETUES "dhe pastaj i shpjegova atij se si nuk zbulova asnjë fap dhe se breza ime më e lartë që nga nëntori ka qenë 30 ditë, dhe se ndihesha pothuajse saktësisht si ai tani, por unë e hasa këtë metodë dhe kjo nënreditim dhe si pothuajse menjëherë jeta ime bëri një kthesë 360 °.

Në tërësi, shoku im i pa të gjitha këshillat, këshillat dhe sekretet të ishin të vërteta dhe se ai tani është i gatshëm të provojë dhe të abstenojë nga PMO. Faleminderit r / nofap, jo vetëm më ke ndihmuar, por edhe shoqen time.


A rritet PMO ankthi? PO!

FYI Unë kam GAD / SA për 7 vjet tani. Gjithsesi po bëja mirë në 21 ditë. Ankthi ishte në të gjitha kohërat e ulëta. Po unë kam probleme me jetën, por kur jam duke bërë nofap ata nuk më bëjnë asnjë problem. Mendimet / simptomat e shqetësuara nuk më bezdisin aspak. Tani që përsërita ankthi im u kthye i fortë. Natën e kaluar (ose sot) më zuri gjumi në 6 të mëngjesit. Barku im më duket si mut. Nuk mund të përqendrohem. Mendimet e shqetësuara kanë filluar të marrin përsipër. Dhe çdo gjë e vogël më irriton. Unë nuk mendoj se PMO ka shkaktuar shqetësimin tim për gjithë këto vite, por sigurisht që e rrit atë me 50%. Dikush tjetër ka pasur të njëjtën përvojë?


NoFap = Kujdes Agoraphobia?

Unë gjithmonë kam qenë tipi i djalit që do të ishte i pakëndshëm në botën reale, ka pasur shumë raste kur nuk do të dilja nga shtëpia për javë me radhë sepse ishte më lehtë të qëndroja në dhomën time ku nuk mund të isha potencialisht gjendem në një situatë të keqe, gjykuar apo qeshur me të. Unë kam qenë në atë mënyrë për pjesën më të madhe të jetës sime. Unë mund dhe do të dilja vetëm nëse ishte vërtet e nevojshme, por do të përpiqesha dhe justifikoja qëndrimin dhe anulimin ose marrjen e justifikimeve të mëshirshme për miqtë e mi se pse nuk mund t'i shoh ato siç janë planifikuar.

Unë jam vetëm në ditën 8 të nofap, sot dola nga shtëpia ime hipi në një autobus, shkova në një qendër të mbushur me njerëz pa ndonjë arsye dhe desha çdo sekondë të mallkuar të saj. Nuk kishte asnjë hezitim për të bërë gjithë atë, thjesht ndodhi dhe unë shkova me të, zakonisht më duheshin orë, madje edhe ditë për tu përgatitur mendërisht për diçka të tillë, e fajësova atë si introvert por tani nuk jam aq i sigurt. Deri më tani, çdo ditë e nofap-it duket se ofron edhe një dhuratë tjetër, qoftë fiziologjike apo thjesht placebo që nuk më intereson, më pëlqen kjo.

Mbajta kokën lart, bisedova me njerëzit, buzëqesha për të huajt dhe eci lart në një det njerëzish në një qendër tregtare të zënë.


Unë jam i lumtur !!

Kur fillova NoFap thjesht mendova se do të ndihmonte në shërimin e ankthit tim shoqëror. E cila po funksionon, aftësitë e mia shoqërore janë shumë më të mira dhe unë kap vajza të bukura që më shikojnë. Gjatë ditëve të fundit unë kam qenë shumë e lumtur! Unë kam filluar të mendoj se isha në depresion, por nuk e di. Asnjëherë nuk kam menduar se jam në depresion, por mund të jetë kështu. Sinqerisht nuk mbaj mend të jem kaq i lumtur për një kohë të gjatë! NoFap është ilaçi më i mirë! Unë po u them miqve të mi për NoFap, shpresojmë që ata të bashkohen. Unë jam 17 vjeç BTW.


Si e keni mësuar [që shumë njerëz gjejnë simptomat e tyre të çrregullimeve mendore të zhduken më larg që ata marrin nga përdorimi i pornografisë në internet]? Sepse kjo është edhe e vërtetë për tim shizofreni. permalink  Duket se nuk jam në gjendje të mbaj vija për fat të keq, por gjatë vija vërejta një mungesë të plotë të iluzioneve paranojake, motivim të shtuar dhe efekte të rëndësishme antidepresive permalink


Sa pornografi ndikon në jetën time shoqërore.

Porno dhe masturbim kanë pasur efekte substanciale negative në aftësinë time për t'u shoqëruar, dhe unë po filloj të kuptoj pse.

 • Ndjeshmëria e Dopaminës së Ulur- Unë duhet të detyroj një buzëqeshje, thjesht biseda me njerëzit nuk mjafton për të më bërë të lumtur.
 • Ulja e vetëvlerësimit - Ndihem si një humbës sepse unë masturboj për pornografi.
 • Asgjë për të folur - Unë nuk jam gati t'ju them se kam kaluar ditën time në kërkim të pornografisë në kompjuter dhe masturbim.
 • Sounding Dumb- Jam aq e preokupuar me pornografinë sa që me të vërtetë nuk mund të përqendrohem në asgjë tjetër.
 • Qëndrimi brenda - Unë preferoj të qëndroj në shtëpi dhe të shikoj pornografi sesa të dal dhe të shoqërohem. Sidomos kur e di që dalja do të shkaktonte ankth.
 • Ankthi- Nuk e di pse do ta merrja këtë, gjithçka që di është se zhduket ose të paktën zvogëlohet ndjeshëm kur nuk shikoj pornografi dhe kthehem kur e bëj. Godet kur jam vetëm një vend publik dhe jam vërtet e tensionuar pa ndonjë arsye. Teoria ime është që nënndërgjegjeshëm jam gjithmonë duke u përpjekur të sigurohem se askush nuk po më shikon kështu që të mund të shikoj pornografi.

Për fat të mirë, të gjitha këto probleme po zhduken nga jeta ime ndërsa vazhdoj udhëtimin larg pornografisë. Ndihet sikur një peshë e madhe u hoq nga shpatullat e mia dhe unë mund të jem personi që dua të jem tani. Fat i mirë për ju të gjithë dhe ju falënderoj për mbështetjen tuaj!


NoFap është marrëveshja e vërtetë (Long Post, ankthi social, recidiv, placebo, duke filluar përsëri)

Më lejoni të filloj duke ju thënë diçka rreth vetes dhe arsyet pse kam filluar NoFap.

Unë jam një djalë 23 vjeç, i cili rastësisht hasi nëpër nofap. Nja dy vjet më parë kuptova që kam simptoma të ankthit shoqëror. Si fëmijë isha jashtëzakonisht ekstrovertë dhe kisha një lloj qëndrimi DGAF, por ndërsa bëhesha më e vjetër u bëra më introverte dhe thjesht mendoja se është normale, megjithëse nuk më pëlqente kurrë vetja ime e re. Thjesht nuk u ndie mirë.

Fillova të ndjehem i shqetësuar në situata shoqërore dhe veçanërisht me gratë që më tërheqin. Unë kurrë nuk mund të kuptoj se çfarë ishte marrëveshja. Në fund të vitit 2012 fillova të merrem me të. Kam lexuar shumë libra për ndihmë vetjake, kam shikuar shumë video, kam bërë ndryshime në stilin e jetës etj. Në thelb kam provuar gjithçka. Shumë prej tyre ishin të dobishme, por unë kurrë nuk mund të lirohesha nga ndjenja e ngushtë në gjoksin tim, nuk mund të thosha kurrë atë që kam në mendje dhe kisha frikë nga ndërveprimet shoqërore. Në thelb, kurrë nuk mund të lija të qetësohesha. Edhe kur isha pranë njerëzve që i njihja për ca kohë.

Dy javë më parë u përplasa me NoFap dhe unë, hej pse të mos e provoja? Kështu që unë bëra dhe kjo është ajo që mësova

Unë mund ta ndieja ndryshimin disa ditë në nofap, i cili ishte shumë i çuditshëm, sepse kurrë nuk kam menduar se mund të ndjeni përfitimet e tij kaq herët. Pas 7 ditësh u ndjeva i ri. E kuptova që ankthi im ishte zhdukur, jo plotësisht, por u zvogëlua shumë. Për shembull, do të isha në një situatë që do të më bënte të ndjehesha e shqetësuar në të kaluarën, por këtë herë asgjë nuk ndodhi. Mbaj mend që qëndroja atje, duke pritur që ankthi im të kapërcente, por në vend të kësaj asgjë nuk ndodhi. Nuk mund ta besoja. Kështu që vendosa të qëndroj me nofap.

Pas 15 ditësh, fillova të jem më largues, duke folur mendjen time, duke qenë këmbëngulës dhe përgjithësisht i lumtur me veten time, e cila është një ndjenjë që nuk e kisha për një kohë të gjatë. Në këto 15 ditë kam takuar më shumë vajza se sa kam në një vit kur bëja zakon. (histori e vërtetë)

Tani vjen pjesa e ndërlikuar. Në ditën e 15 unë isha duke dalë me disa nga miqtë e mi dhe takuam këto 4 vajza të lezetshme dhe përfunduam duke kaluar natën me to. Unë isha duke mashtruar me një nga vajzat, ne ishim duke bërë, duke kërcyer, gungë të thatë, por asgjë më shumë ndodhi. Unë kam qenë kaq i eksituar atë natë, me siguri kam pasur si 5-6 ereksione. Problemi ishte, asgjë më shumë nuk ndodhi, unë nuk godita një arrë dhe gjëja tjetër që dini balls Topa blu.

U zgjova të nesërmen në mëngjes me një dhimbje të madhe në topa. Ishte si duke u futur në arra, një lloj dhimbje e shurdhër. Unë e di se çfarë duhej të bëja, por isha tashmë 15 ditë dhe nuk doja të rinisja banakun tim. Nga ana tjetër doja të dija nëse bën ndonjë ndryshim. A është nofap placebo? Gjëra të tilla filluan të më kalonin në mendje, kështu që unë isha sikur ta qij, le të shohim ... Unë u përplasa, nuk ndihesha ndryshe dhe menjëherë mendova se gjithçka ishte në kokën time, por sapo kisha ndërveprimin tim të parë shoqëror unë mund ta ndjente ndryshimin.

Isha duke shmangur kontaktin me sy, duke i mbajtur gjërat të shkurtra, isha i pamotivuar për të mbajtur një bisedë, isha shumë në kokë, nuk mund të thosha atë që kam në mendje, po dyshoja në vetvete, mjegullën e trurit ... Unë kisha të gjitha simptomat përsëri , të gjitha simptomat që kisha dy javë më parë. U ndjeva përsëri i dobët.

Jam përsëri në ditën 1 dhe këtë herë po planifikoj të qëndroj me të për pak më shumë. Mund të them patjetër që nofap është gjëja që do të më ndihmojë të kthej jetën time. Unë kurrë nuk mund të besoj se diçka si PMO mund të jetë aq e dëmshme. Isha duke u falur për 8 vitet e fundit në baza ditore, të paktën një herë në ditë dhe u kthye në një zakon. Unë kurrë nuk e shikoja atë si diçka të keqe, kurrë nuk kam menduar se PMO po kontribuon në ankthin tim shoqëror sepse thjesht nuk ka kuptim për mua. Ende jo, por po funksionon patjetër dhe kjo është një arsye e mjaftueshme që unë të vazhdoj me nofap.

Tani, unë jam i ri në reddit, kaq të dashur fapstronautë ... Ku mund ta gjej atë gjë kundër pa fap?

Faleminderit për leximin dhe rrini në nofap! 🙂


NOFAP më ktheu në një njeri të ndyrë!

isha shtrirë në shtrat në 1 të mëngjesit, duke i dërguar mesazh një shoku. Pastaj papritmas një vajzë më thirri sepse kishim nevojë të "flisnim" ... tani, nuk jam budalla, e di që ka diçka me të. Fillimisht Fapper Pussy brenda meje donte t'i thoshte asaj se jam lodhur dhe dua të shkoj të fle, vetëm sepse jam shumë kurvë për ta bërë atë të lëvizë. Atëherë mendova "e dini çfarë, unë do të jem një njeri i ndyrë tani dhe do ta bëj këtë mut xD" .. ne biseduam dhe kaluam mirë. Vura re që ajo po më prekte dhe po flirtonte shumë. Kështu që unë bëra një qira deri unë bëra një lëvizje dhe mendoj se çfarë ... .. P WERFUNDONI PUSHIMIN - tani, kjo është diçka që unë kurrë nuk do ta bëja nëse nuk do të ishte për NOFAP, unë kisha nivele shumë të larta të Ankthit Social edhe duke kërkuar një personi koha ishte një JO-JO e madhe në librin tim. Por që kur fillova NOFAP (1 vit më parë) nuk kam pasur këtë nivel të Ankthit, herë pas here kthehet por është e lehtë të merresh me


Wow aftësitë e mia të folurit publik janë përmirësuar përtej besimit!

Kur mësova për herë të parë për fjalimet publike në NoFap ishte një nga shqetësimet e mia më të mëdha. Nuk mund të flisja kurrë para një turme apo njerëzve që nuk i njihja. Megjithatë, sapo u ktheva nga një takim me bordin e shkollës së qytetit tim. Ne patëm një udhëtim në DC përmes një programi të klasës financiare dhe ata donin të na përgëzonin. Sidoqoftë ajo që ata nuk na thanë është se ne duhet të mbajmë një fjalim. Pa menduar as, u ngrita në podium dhe bisedova për një apo dy minuta, aspak nervoz, dhe mbaja kontakte me sy me anëtarët e bordit gjatë gjithë kohës. Ishte e mrekullueshme.

Dëshiroja vetëm të përmendja një nga përfitimet e shumta të NoFap-it.


Njerëzit nuk më bëjnë më nervoz

Unë në fakt më pëlqen të jem rreth njerëzve dhe të ndihmoj njerëzit. Unë përdor për t'u shqetësuar dhe për të mos qenë shoqërore, por tani kam nevojë për të tjerë në jetën time për t'u lidhur.

Kur isha duke u përplasur, unë isha një guaskë e një personi dhe nuk doja të provoja asgjë të re, të bëja asgjë, ose të përjetoja ato që jeta ofron. Mos mashtro veten tënde nga jeta e shkëlqyer si unë.

Personi që unë përdor për të qij, dhe unë kurrë nuk do të kthehem në atë.


Isha në depresion për… vjet… Doja të vrisja veten disa herë. Meqenëse nofap ajo mut është zhdukur. Unë nuk jam as mjek as psikiatër, kështu që nuk mund t'ju them më shumë rreth shkencës që qëndron pas saj. Supozimi im është që depresionet vijnë nga një përzierje e çekuilibrit të hormoneve, shumë mendime të këqija dhe varësi të tjera të pornografisë. Ndoshta leksioni juajbrainonporn ka diçka në lidhje me depresionet, nuk më kujtohet.


0% mendime vetëvrasëse!

Gjatë fëmijërisë dhe moshës së rritur, kurrë nuk kam asnjë mendim vetëvrasës. Në fakt, po pyesja pse njerëzit do të vrisnin veten nëse jeta është kaq e këndshme. Por ndërsa rritem dhe jeta merr më shumë stres, filloj të kuptoj pse disa njerëz arrijnë në pikën e vetëvrasjes. Gjë është, kurrë nuk kam pasur ndonjë mendim vetëvrasës kur abstenoj, vetëm kur kam simptoma të tmerrshme të tërheqjes. Gjithsesi, përvoja ime personale! Dua të dëgjoj nga ju djema!


superfuqi e parë!

Unë nuk jap një mut! Yep .. thats super pushtet. lol kam pasur ankth të madh dhe nuk mund edhe të urdhërojë një pizza në PHONE. Unë kam qenë duke shkuar duke folur me të gjithë, duke i parë të gjithë në sy dhe duke mos tundur, djersitur ose duke pasur ndonjë simptomë ankthi shoqëror! Treg i shenjtë! Unë nuk e kujdes se çfarë mendojnë njerëzit! Kjo është një ndjenjë e mrekullueshme !!!!! Unë mund të ecin përreth dhe të mos ndjehen si kar .. në palestër .. në rrugë .. kudo!


Sa i përket progresit tim në këtë vijë, unë tashmë ndihem shumë më mirë sesa më parë. Në fakt, unë pushtova një nga frikën time më të madhe sot! Insektet zvarritëse. Ata më trembin dreqin për ndonjë arsye, dhe në të kaluarën kur kam parë një, unë do ta shpërfillja atë dhe do të prisja që një prind ta vriste. Sot ishte ndryshe, unë isha si "Unë e shoh këtë insekt në dhomën time (besoj se ishte një centipede, megjithatë nuk jam i sigurt), unë do të shkoj deri te njeriu dhe ta vras ​​këtë dreq gjë !. Kështu që mora një shkop bejsbolli dhe fillova ta rrahja mutin prej saj. U ndjeva kaq krenare për veten time! Dita 4-Dhe pak për mua.


Isha shumë afër që të kthehesha në ilaçe. Pastaj Nofap shëroi depresionin tim. [lidhja nuk disponohet më]

HISTORIKU:

Kam pasur depresion dhe kam qenë në antidepresantë nga mosha 10-20. Në dhe jashtë terapisë, repartet psikike, etj. Pasi u shërova nga varësia e drogës 4 vite më parë, u ktheva në antidepresantë në një dozë (të egër).

Unë gjithmonë kam qenë një djalë i shëndetshëm, prandaj mos më pëlqen të marr produkte farmaceutike. M'u desh një vit, por unë u shkëputa nga Lexapro dhe që atëherë kam qenë i lirë. Kohët e fundit, kam pasur sulme ankthi dhe paniku në punë (unë punoj shumë ngushtë me njerëzit). Do të kisha sezone ku isha shumë i vështirë, dhe gjërat thjesht nuk ndiheshin mirë në trurin tim.

Shkova në dok, mora raundin e parë të ilaqet kundër depresionit dhe plotësova recetën. Por akoma nuk i mora. Rreth një muaj pas vizitës në dok, fillova nofap. Dhe i kisha harruar ilaqet kundër depresionit që kisha blerë deri më sot.

Sot po e kuptoj që jam SHUMOT më e ekuilibruar se kurrë. Kam më pak sulme paniku sepse meditoj. dhe lutu mëngjes dhe natë. Kam më pak stres dhe më shumë dopaminë sepse shkoj në palestër 3 herë në javë. Dhe plotësoj përdorimin e bimëve natyrore si xhensen dhe pluhur maca.

Unë besoj se trupat jashtë kishin për qëllim të shërojnë dhe të kujdesen për veten e tyre. Duke rindezur dhe rivendosur mekanizmat e mi të reagimit ndaj dopaminës dhe stresit, nofap ka lejuar që trupi im të bëhet anti-ankthi, anti-depresioni, etj.


Raport 30 ditor: nuk mund të besoj se sa larg kam arritur tashmë.

Amazingshtë e mahnitshme se sa gjërat kanë ndryshuar që nga nofap. Nuk mund të them se e gjitha është nga nofap, por nuk mund të them se nuk është as ajo.

Unë isha një 24 vjeçar, i depresionuar, i shqetësuar nga shoqëria, i papunë (kinda), i pafajshëm, virgjër, që në mënyrë të dhunshme e mori kokën. Nuk kam pasur asnjë motivim, asnjë besim, pa vetëvlerësim dhe kurrë nuk kam bërë shumë gjëra përveç lojës dhe PMO.

Pas 30 ditësh: Depresioni është zhdukur. Ankthi kryesisht është zhdukur. Ndalova mbledhjen e detyrueshme të lëkurës. Fillova të punoj për të gjetur një punë. Shkova në një takim të ndyrë (e para ndonjëherë) dhe mendoj se ajo dëshiron të më shohë përsëri. Më në fund kam besim dhe motivim. Fillova të punoja (pothuajse çdo ditë). Nivelet e energjisë janë të tabelës, unë vrapova 2 5k dhe biçikletë më shumë se 10 milje (këtë javë dhe dua më shumë, por kam flluska në këmbë) Unë ndoshta mund të vazhdoj por…

TLDR: Kaq shumë ka ndryshuar dhe ndihem shumë më mirë në lidhje me drejtimin që po shkon jeta.


NoFap = lumturi [lidhja nuk është më e disponueshme] 

Ç'kemi djema! Sapo kam arritur në 21 ditët e NoFap-it sot dhe ndihem i detyruar të postoj një raport, pasi që këto javë të fundit 3 kanë qenë vetëm mahnitshme! Mendoj se mënyra më e mirë për të organizuar këtë raport është duke renditur të gjitha gjërat që më shqetësojnë për disa vjet (gjërat që më çuan në lëvizjen NoFap), dhe pastaj të përmbledh, për secilën nga ato gjëra, përfitimet që unë kam arritur deri më tani. Pra, le ta bëjmë! Ato gjëra për të cilat sapo fola janë: ankthi shoqëror, depresioni, vajzat, pagjumësia, aknet, dermatiti seborrheik, sindroma e zorrës së irrituar.

1) ANGLISHTIA SOCIALE
Më parë: ky problem i ankthit shoqëror filloi disa vjet më parë, dhe kohët e fundit po rritej shumë. Arriti në një pikë që unë do të shmangja çdo ndërveprim shoqëror fare! Thjesht zgjohesha vonë, shkoja në punë, lutesha që askush të mos fliste me mua, sepse nëse dikush do të fliste, thjesht do të bëhesha nervoz dhe do të skuqesha shumë keq (e keqja për skuqjen është që të gjithë ta vërejnë atë; sa më shpejt që njerëzit bisedova me mua, unë do të bëhesha vërtet e kuqe dhe pastaj ata do të thoshin se isha bërë e kuqe, kështu që kjo më bënte edhe më të shqetësuar, e kështu me radhë…). Për shkak të kësaj, u përpoqa të qëndroja tërë ditën ulur vetëm në tryezën time. Unë madje do të shmangja drekën, sepse, për ta bërë këtë, do të më duhej të ulesha përreth njerëzve të tjerë, gjë që do të më shqetësonte dhe skuqej. Në takime, unë do të isha i qetë gjatë gjithë kohës dhe do të lutesha që askush të mos pyeste mendimin tim për asgjë, vetëm për të shmangur të njëjtin ankth. Pra, në thelb, unë thjesht po hiqja dorë nga jetesa, duke shpresuar që të mos vihesha në siklet.
Tani: ankthi shoqëror po zhduket progresivisht! Biseda me njerëzit thjesht ndihet normale, tani. Ndonjëherë unë ende shqetësohem dhe skuqem pak, por kam qenë në gjendje të bëj biseda të gjata me njerëz dhe thjesht ndihem mirë. Unë po bëj miq të rinj dhe po flas më shumë me miqtë e mi të vjetër. Dje thjesht u ula me dy bashkëpunëtorë për të drekuar dhe isha në gjendje të bëja një bisedë me ta gjatë gjithë kohës, pa u shqetësuar dhe skuqur shumë! Unë e di që për njerëzit e rregullt kjo mund të tingëllojë si e vështirë, por për mua ky është një progres i MADH. Ata me ankth shoqëror ndoshta do të kuptojnë se për çfarë po flas.

2) DEPRESION
Më parë: depresioni po shkonte krah për krah me ankthin shoqëror për mua. Kjo më bëri të lë kolegjin, të humbas miqtë e mi dhe të jem vetëm gjatë gjithë kohës në shtëpi. Kam provuar ilaqet kundër depresionit më parë (më shumë se disa), por ato nuk më ndihmuan shumë. Thjesht kam humbur interesin për gjithçka. Nuk kisha motivim për të bërë asgjë.
Tani: Unë jam shumë më i motivuar për të bërë gjëra. U ktheva në kolegj, u bëra më produktiv në punë dhe jam vërtet i lumtur! Pak gjëra kanë një ndikim të thellë (për anën e mirë) në lumturinë time tani. Kam vënë re se njerëzit po fillojnë më shumë biseda me mua tani (ndoshta për shkak të gjuhës së trupit?). Unë po them shaka dhe qesh shumë.


Asnjë pmo nuk ndihmon për të folur

Natën e kaluar isha me shtrydhjen time. Unë nuk jam një biseduese e madhe, por unë isha në gjendje të kisha një bisedë ballë për ballë, sy më sy me të, të thellë dhe kuptimplotë për mbi 6 orë rresht. Për mua kjo është një rekord.

Unë nuk mund t'i bëj këto gjëra kur jam në një zakon pmo. Dhimbja është shumë e madhe, nuk mund të lidhem dhe jam në humbje të fjalëve. Plus që humbas besimin.

Vetëm një arsye tjetër për të qëndruar e fortë dhe për të vazhduar luftën. Perëndia ju bekoftë vëllezërit e mi.


Nofap më bëri një njeri të lumtur

Unë jam shoqëruar me këtë vajzë që afër fillimit të vitit tim të fundit në shkollë. Ne vazhdojmë vërtet mirë dhe unë jam vërtet e lumtur kur jam me të, jeta ime ndihet shumë më kuptimplote me të përreth. Natën e kaluar ishte hera e parë që një vajzë më solli në orgazëm. Ishte e pabesueshme. Unë e di nëse nuk do të kisha filluar nofap nuk do të kisha topat që të ngjitesha dhe të flisja me të ditën e parë në shkollë (viti i shkollës së lartë). Tani jam shumë më e sigurt rreth vajzave dhe nuk kam më pritje joreale për këtë, prandaj mendoj se ishte kaq e mirë. Faleminderit nofap, ky ndryshim ka funksionuar vërtet për mua, dhe vëllezër, vazhdoni të mos gaboni!


nofap po ndihmon

 • Kam bërë një prezantim këtë mëngjes për në shkollë, kam folur qartë dhe e dija saktësisht se çfarë të them.
 • Ashtë shumë më e lehtë të bësh kontakt me sy jo vetëm me vajza, por me të gjitha
 • Bëra 3 selfie me vajzat në vend që të veproja sikur nuk i vë re, ose thjesht të fshihja fytyrën
 • Kishte shumë argëtim në një tubim surprizë, ishte në të vërtetë hiped për shkollën time në vend të vetëm duke dashur të largohet.

Për mua personalisht, nuk është vetëm placebo. Gjithmonë e kam njohur veten të jem e ndrojtur dhe kurrë nuk kam dashur të bashkëveproj me njerëz ose në situata shoqërore, por gjërat po kërkojnë lart. Më e gjata që kam bërë është 12 ditë, dhe planifikoj ta mposht atë me një goditje të gjatë.

Vetëm një shënim i "progresit" tim, unë ndjehem shumë më rehat në lëkurën time dhe nuk jam duke menduar mbi gjërat siç bëja gjithmonë.


Superietet e mia po fillojnë të paraqesin veten

Sot ishte sinqerisht një nga ditët më të mëdha që kisha në jetën time. Isha në gjendje të filloja biseda me të huaj të rastit. Edhe pse jam introvert, kam tendencën të jem miqësore me njerëzit, dhe të gjitha bastet hidhen nga dritarja që unë të jem introvert kur jam në skenë, unë jam një person krejt tjetër. Megjithatë vetëm sot, nuk e lashë ndrojtjen time të më merrte dhe fola me një vajzë që sapo takova sot për më shumë se 20 minuta. Pastaj fillova bisedën me një vajzë tjetër në një kafene. Sinqerisht, unë kurrë nuk kam qenë kaq e lumtur gjatë gjithë jetës sime. Unë kam nevojë për disa pesë të lartë ya'll.


Pastrimi i ankthit social ... por

Unë jam gati 3 muaj (90 ditë) PMO falas dhe në thelb nuk kam asnjë ankth shoqëror pasi kam vuajtur me të për gati 5 vjet dhe gjithashtu vërtet kënaqem duke i bërë njerëzit të qeshin përsëri.

Nuk kërkon asnjëherë për këto 3 muaj, megjithatë në javën e fundit kam marrë shumë nxitje në M pa pornografi (kryesisht shkakton se ka një vajzë si në kolazh xD) por libidoja ime është mjaft e dobët. Unë gjithashtu kam pasur ëndrra të lagura (nuk kam pasur asnjë që kur kam filluar pa para disa muajsh). Pyetja ime atëherë është kjo, nëse unë masturbohem me pornografi, a do të kthehet ankthi im dhe a do të ndjejë gjithçka? Gjithashtu ED-ja ime nuk është fiksuar plotësisht dhe mendoj se ndoshta nuk jam shëruar plotësisht, jo plotësisht e sheshtë (ndoshta duhet të rilidhem).


Përvoja ime NoFap deri më tani si një fatkeqësi shoqërisht e vështirë.

Unë fillova të bëj nofap në 13th të tetorit dhe sinqerisht nofap ka ndryshuar me të vërtetë jetën time për të mirë. Para se të filloja, unë isha një adoleshent social i vështirë që jetonte më shumë në jetën time të rrethuar nga kompjutera. Unë isha ose gjithmonë në kompjuterin tim ose në telefon dhe rrallë shkoja vetëm për të parë shokët e mi të ngushtë. Por pas fillimit të ditës unë vetëm dua të shkoj jashtë dhe gjithmonë përpiqem ta kaloj kohën time larg teknologjisë. Tani, nuk u them njerëzve që po fillojnë në nofap se e gjithë teknologjia është e keqe, por duhet të ketë një kufi sa keni kohë në internet. Kjo gjithashtu më ndihmoi akademikisht, duke shpenzuar më pak kohë në kompjuterin tim më ka bërë të punoj më shumë në disa nga lëndët shkollore që po luftojnë.

Por një vend ku më ka ndihmuar më shumë është gjatë situatave shoqërore me njerëz që nuk kam takuar kurrë dhe gjithashtu duke biseduar me vajza. Para nofap unë belbëzoja dhe mbesja pa fjalë kur flisja me ta, nuk do të dija çfarë t'u thosha dhe mendoja se po më gjykonin gjithë kohën. Por pasi fillova nofap, unë vetëm thashë "dreq atë" dhe vetëm bisedova me ta. Madje më ndihmoi të merrja këtë numër vajzash në një aheng që ishte një arritje e madhe për mua.

NoFap është me dyshim gjëja më e mirë që mund të bëni nëse shoqëria juaj është e vështirë ose keni vështirësi në krijimin e miqve të rinj. Më ka ndihmuar kaq shumë e pabesueshme. Unë vetëm dëshiroja të ndajë përvojën time të nofap për të ndihmuar këdo që mund të rikthehet. Vetëm dilni jashtë dhe bëni diçka të re. Me të vërtetë ndryshon jetën tuaj.


Kontakti me sy dhe pornografi

Unë kam ardhur këtu për të thënë se para se të largohesha nga pornografia unë isha e PAVARUR për të bërë kontakt me sy edhe me njerëzit më të afërt. Ishte diçka e huaj dhe nuk ishte e mundur për mua. Unë kam qenë në gjendje ta bëj atë vetëm për milisekonda dhe kjo ishte e gjitha.

Një vit pasi kam lënë porno unë jam me sy çdo ditë nga njerëzit e tjerë dhe është e mahnitshme. Më ka munguar aq shumë në jetë duke mos e bërë këtë. Contactshtë kontakti me sy që i bën njerëzit afër njëri-tjetrit dhe gjëja që ndërton miqësi. Dhe syri që flirton - o njeri, kjo është aq e mahnitshme sa akoma nuk gjej fjalë për ta përshkruar atë.

Nuk e di saktësisht se si, por jam plotësisht i sigurt që varësia ndaj pornografisë po më mbante larg që të mos krijoja kontakte me sy me njerëz të tjerë.


Kanë qenë duke bërë asnjë punë në dhe jashtë për 2 vjet tani .. Aktualisht rreth ditës 13 .. Nga 2 vjet përvojë, unë mund të them me besim se NoFap nuk është placebo.

Tërheqja primare. Thelbi mashkullor. Besimi / mashtruesi. Fokusi. Mendimi më i qartë dhe mungesa e ankthit. Dhe ndoshta më të kënaqshmit në çast të përfitimeve - vëmendjen dhe respektin që ju merrni ndërkohë në botë.

Megjithëse jam përmirësuar si një e tërë, dhe nuk ndihem aq e çuditshme pas një qejfi si do të kisha 2 vjet më parë .. Unë ende padyshim vërej një mungesë besimi dhe mungesë të asaj energjie / aurele të veçantë.

Nuk ka asnjë placebo të përfshirë. Ata që nuk marrin përfitime dhe që në vend depresionohen / zemërohen / etj., Ka shumë të ngjarë që thjesht të kenë bagazhe emocionale më të thella, të cilave u duhet të punojnë përpara se të shohin përfitimet e tyre. Nuk mund ta them me siguri. E tëra që mund të them është nofap = fito.

PEACE. DHE MBANI PUNA NDAJ SUKSESIT. JEMI ARMY E SUPERHEROS.


Hej, ju djema. E bëra. :))

Unë mund të them me gëzim dhe lumturi të plotë, që kam kaluar një muaj të tërë pa shikuar pornografinë. Dhe Perëndia DAMN a ndihem mrekullisht Sigurisht që e gjithë jeta ime nuk është zgjidhur; ka plot gjëra që ende duhet të adresoj, por ndihem mahnitëse tani.

Ankthi dhe depresioni im janë ulur ndjeshëm. Në muajin e kaluar kam filluar të meditoj më shumë dhe të përdor meditime të drejtuara në YouTube dhe ato më kanë ndihmuar shumë për ta bërë mendjen time më të mprehtë.

Sidomos brenda këtyre dy ditëve të fundit, bisedat e mia me miqtë dhe familjen kanë qenë të mahnitshme. Fjalët thjesht disi rrjedhin nga goja ime, dhe madje edhe ta shtypësh këtë tani është sikur ndihet kaq lehtë. Unë kam ndryshuar djem. 30 ditë duke qenë larg pornografisë më ka bërë të ndihem shumë më mirë për veten time. Unë nuk do të kthehem dhe do të bëhem më mirë. 🙂 qëndroni të fortë djema dhe mos u dorëzoni!

EDIT: Lidhu me meditimin e udhëhequr

https://www.youtube.com/user/TheHonestGuys


Për të gjithë djemtë këtu që mendojnë të lënë këtë sfidë

Ajo që do të them është se jeta ime ndryshoi fjalë për fjalë kur pata prerë pornografinë dhe bëra fotografi. Tani jam krejtësisht person tjetër. Gjithë jetën time isha shumë i ndrojtur, shoqërisht i vështirë dhe nervoz, por tani jam e kundërta. Fillova të bëj jetë normale, jo .. mahnitëse. Jam kaq i sigurt sa më duket sikur mund të arrij çfarë të dua. Ndihem si tank! Sensi im i humorit është shumë i lartë tani. Gjithmonë kam menduar se personaliteti im është shumë i mërzitshëm dhe i heshtur. Ferr jo! Ajo që vura re gjithashtu që NoFap REALY përmirëson kujtesën tuaj Unë fillova të kujtoj gjithçka në detaje të vogla. Zot .. Unë nuk jam duke mbivlerësuar asgjë që kam shkruar këtu, Ajo më ndryshoi vërtet, ndihem e mahnitshme. Ajo që ishte më e rëndësishmja për mua është se më shëroi plotësisht ankthin tim shoqëror, tani jam shumë shoqëror dhe optimist gjatë gjithë kohës kështu që nëse mendoni të hiqni dorë, mendoni dy herë se me të vërtetë nuk ia vlen. Jeta mund të jetë e mahnitshme dhe gjithçka varet nga ju dhe vetëm JU! Paqe


Kam qenë në këtë sfidë që nga marsi i këtij viti! Kam kaluar përpjekje të shumta duke filluar nga 4-5 ditë në 10-12 ditë me maksimumin tim në 19 ditë 1-2 herë! Unë kam qenë në pmo që 13 vjeç… por zakoni im i keq u përshkallëzua pas 18 vjeç kur kisha kompjuterin tim në dhomën time.

Dhe akoma më shumë kur shkova në kolegj dhe isha i lirë të bëja "gjënë" time! Unë isha i ndrojtur si fëmijë dhe adoleshent dhe mendoj se e gjeta arratisjen time në pmo (dhe disa video lojëra atëherë por jo tani)!

2 vjet më parë u diagnostikova me depresion klinik por nuk kam marrë ende ilaçe (po përballem me ushtrime dhe dieta).

Gjë është se pas 21 më kujtohet që baza ime e lumturisë u rrëzua dhe isha shumë më ndryshe, më e dëshpëruar, emocionale e paqëndrueshme se më parë! Ishte koha kur isha vetëm në banesën time në kolegj dhe në vend që të dilja jashtë apo të dilja me shokë që unë isha duke iu drejtuar të paktën çdo ditë (disa herë 2 ose 3 herë)!

Pastaj në moshën 25 vjeç kam pasur një ndarje me të dashurën time dhe kam humbur punën time dhe KUJTOJ QART se përdorimi im PMO u përshkallëzua edhe më shumë (zhanri dhe koha: nganjëherë unë kam qenë me bordurë me P për 8-10 orë, gjithashtu duke dalë me biseda dhe kamera në Facebook ) !!!! Që atëherë kam filluar të zhvilloj simptoma të tilla si sulmet e panikut (natën), përqendrimi i ulët dhe trainimi i mendimeve. Unë kisha qëllime, por motivim të ulët, ankth të rëndë, ndryshime humori, pagjumësi dhe privim i gjumit, jo më shumë dru në mëngjes, ED në disa raste, i paaftë për të bërë seks me një prezervativ, shqetësim dhe ndjenjë e shqetësimit në rroba të caktuara, ndjenjë boshe, humbi disa miq , ankth edhe më i madh shoqëror, besim edhe më i ulët, tension i qafës / mesit prapa etj !!

Ishte e qartë… Unë kisha depresion klinik dhe natyrisht shkova te një psikiatër për të folur për këtë. Unë nuk pranova të merrja asnjë ilaç dhe fillova të kërkoj në internet për problemet e mia. Pastaj gjeta yourbrainonporn.com dhe nofap dhe unë kam filluar greva (duke filluar nga 4-5 në 10-12) që nga fillimi i 2014, me maksimumin tim në 19 ditë. Që atëherë kam pasur disa ditë shumë të mira, disa ditë mesatare dhe disa ditë të këqija, sulmet e mia të panikut shkuan nga 3-4 herë në javë në 1-2 në muaj, dhimbja e shpinës dhe qafës janë shumë më të mira dhe mendoj se disponimi im ka filluar për tu ngjitur pak nga pak sa herë që përpiqem të abstenoj nga PMO!

3-4 DITET E FUNDIT Jam në gjendjen më të mirë në 2 vitet e fundit! Dua të them që zgjohem dhe nuk jam në depresion, kam përsëri shpresë. Unë dua të rri me miqtë, dua të jetoj, oreksi im është pak më i mirë, gjumi im është pak më i mirë, kam përsëri ëndrra! Po kam disa ndryshime humori po kam akoma disa simptoma të këqija por gjithnjë e më mirë po bëhet!

Kam qëllime dhe shpresoj përsëri !!!!!! POR Unë e di se unë kam disa ditë të vështirë përpara (si tërheqje: depresioni dhe ndryshimet e disponimit) dhe beteja nuk ka mbaruar!

SO për të gjithë ata që mendojnë se ai është depresion klinik ose në depresion në përgjithësi: ju lutemi kontrolloni zakonet tuaja, ju lutemi hiqni pornografinë nga jeta juaj sepse për rastin tim unë po filloja të bëhesha vetëvrasëse dhe shkëndija ime për jetën ishte zhdukur plotësisht - por tani unë kam filloi të jetonte / merrte pjesë përsëri në botë !!

GUYS KUJTOJNE NE JEMI DEPRESSED Ne jemi të shtyrë dhe për shkak se ne jemi të papërshtatshëm !!

LINK - për secilin që mendon se ka depresion… NUK JEMI TPR DEPRESUAR JEMI TIC varur dhe për shkak të asaj që ne jemi të lumtur !!!! JU LUTEM LEXONI


Më dha një prezantim në klasë dhe nuk ishte nervoz, për herë të parë në jetën time!

Gjithmonë kam qenë me të vërtetë nervoz gjatë prezantimeve, dhe kurrë nuk e kam dhënë me të vërtetë mirë. Unë pata një ndjenjë të panatyrshme, ndërsa qëndroja atje duke folur përpara njerëzve dhe vetëm mendimi i kësaj do të më bënte të shqetësuar. Unë do të flas edhe në heshtje dhe dëshiroj të vetëm të marrë atë me dhe të marrë dreq jashtë.

Por kësaj here ishte mirë, unë fola me të vërtetë mirë, dhe mjaft me zë të lartë, në mënyrë që personi në pjesën e pasme të më dëgjonte qartë, si mendojmë, dhe unë në të vërtetë doja të vazhdoja të flisja. Unë thjesht u ndjeva aq e sigurt sa nuk jam ndjerë kurrë më parë.

Kjo ishte një përvojë e shkëlqyer dhe unë thjesht do të vazhdoj dhe mendoj se ishte për shkak të NoFap, edhe pse nuk ka kaluar kaq shumë kohë që e kam marrë sfidën, por akoma shumë më gjatë se kurrë.

Thjesht donte të ndaja këtë ju të gjithë, dhe ju falënderoj për leximin.


Raporti i 89th ditë!

Kanë kaluar 89 ditë! Në shtator gjërat ishin në rregull. Notat e mia ishin të mira dhe gjithçka po shkonte mirë, por unë kisha një problem serioz. Besimi im ishte vërtet i ulët dhe kjo ndikoi shumë keq tek unë. Në shkollë kam ndërvepruar vetëm me miqtë e mi të ngushtë. As vajzat nuk do t’i afrohesha.

Por një natë kur një nga vëllezërit e mi më dërgoi një lidhje për një postim në / r / NoFap. E lexova dhe u ndjeva shumë i interesuar për atë që thoshte postimi në lidhje me rritjen e besimit që ju merrni dhe të gjitha pro të tjera! Kështu që vendosa ta provoja për një javë në fillim dhe nëse nuk do të më pëlqente do të ndaloja! Dhe ja ku jam tani!

Tani ndjehem sikur mund të flas me këdo në çdo kohë. Filloj biseda me vajza dhe me njerëz që nuk i njoh. Me kohën e lirë që kam pasur kam qenë duke aplikuar në universitete dhe duke shkruar shumë ese. Gjithashtu unë kam qenë duke u kthyer në kitarë tim. Ndihet shumë mirë dhe pendohem që nuk u bashkova më shpejt! Nesër do të jetë dita ime e 90-të dhe ndihem se nuk do të ndalem së shpejti!


Sot, buzëqeshja.

Po djema, unë buzëqeshi.

Unë kam qenë në punë, dhe unë isha duke buzëqeshur për asnjë arsye .. asnjë arsye në të gjitha!

Unë fjalë për fjalë nuk mund të kujtohet hera e fundit që isha i lumtur për asnjë arsye .. I vënë këtë poshtë për NoFap, Meditim dhe progresion në jetë.

Unë kam qenë në depresion serioz, dhe për të qeshur për asnjë arsye në të gjitha ka tronditur absolutisht mendjen time ..

Ka qenë Nofapping për më shumë se një muaj, kapur dy herë pse, por ende një përmirësim i madh në 2-3 një ditë! 🙂

TL; DR Kjo ndihmon me depresion seriozisht!


"Ti dukesh ndryshe!"

Mbesat dhe nipat e mi erdhën për vizitë për Krishtlindje. Kur ata hynë për herë të parë, njëri tha "Zëri yt është më i thellë" dhe tjetri tha "Dukesh më i gjatë". Ata janë të gjithë nën 8 vjeç dhe unë jam në të njëzetat. Ndihem sikur po kaloj një pubertet të dytë. Jeta ime ka qenë aq e bekuar që kur kam këmbëngulur gjatë vijës time aktuale. Unë kurrë nuk e kam bërë atë deri më tani dhe unë jam duke parë përfitime që unë kurrë nuk kam parë më parë. Unë e dua NOFAP !!!


17 ditë ankthi social është zhdukur

Unë kam një vajzë mik kështu që unë mund të lirojë me të, por unë vetëm mund të imagjinojmë se si do të ndjehen për të shkuar 17 ditë pa ejaculation. Nofap ia vlen.


Si NoFap ka ndryshuar pikëpamjen time për gjërat

Në përgjithësi, unë kam bërë mjaft mirë për veten time, por pornografia më ka ndaluar aftësinë për të qenë plotësisht i sigurt në punën që po bëja. Sot, unë isha duke biseduar me miqtë e vjetër të familjes në festën e ditëlindjes së befasishme të nënës sime, dhe menjëherë mund të shihja angazhimin e përmirësuar në shoqërizim dhe kënaqësinë e ndjerë duke ndërvepruar fizikisht me qeniet e tjera njerëzore. Shpesh herë sot ne e harrojmë vlerën në bisedë dhe komunikim ndërpersonal. Dilni, filloni një bisedë dhe ndryshoni një jetë. Ndoshta ajo jetë mund të jetë e jotja. Unë jam mbi 60 ditë tani, dhe kjo është kur ata thonë se ujërat fillojnë të pastrohen. Sot kam gjetur lumturi.


Ankthi social dhe Nofap. Reflektimi pas muajve 5.

Unë kam bërë disa vërejtje shumë të çuditshme në rreth 5 muaj pa pornografi dhe masturbim. Ka një milion gjëra që unë dua të ndaj me ju të gjithë, por gjëja kryesore është lidhja mes Nofap dhe ankthit social.

Është e rëndësishme të theksohet se jo të gjithë ata që kanë ankth social do të jenë në gjendje të lidhen me përvojën time ose të përfitojnë nga vëzhgimet e mia. Disa njerëz kanë ankth social të nivelit të lartë që zakonisht largohen pas disa javësh pa pagesë pornografike. Të tjerët kanë një ankth të thellë social që nuk ka të bëjë me Nofap, dhe zakonet e tyre të masturbimit dhe konsumimi pornografik kanë pak efekt në ankthin e tyre.

Ekziston edhe një kamp i sëmurëve të ankthit social që bie diku në mes të këtyre dy skajeve të spektrit dhe dëshiroj të flas për përvojën time në këtë kamp.

Shtë e vështirë të thuash nëse kam pasur apo jo gjithmonë ankth shoqëror. Nuk e di nëse kam lindur me të, apo nëse ajo u zhvillua bazuar në disa ngjarje që ndodhën ndërsa unë u rrita. Babai im ka qenë gjithmonë i shqetësuar nga shoqëria, por unë isha shumë i sigurt dhe kisha shumë miq kur isha shumë i ri, duke mos treguar asnjë shenjë ankthi derisa isha ndoshta në shkollën e mesme / shkollën e mesme - në të cilën pikë varësia ime ndaj pornografisë po zhvillohej mirë. Kjo më bën të besoj se nuk kishte të bënte aq shumë me gjenetikën, sa me mjedisin dhe sjelljet e mia.

Pra, ankthi im vazhdoi të përkeqësohej sapo të mbërrinte. Dhe në të njëjtën kohë, përdorimi im i pornografisë u bë më i sëmurë dhe më i shpeshtë. Nga kolegji, pas viteve të masturbimit të pornografisë rregullisht, të paktën dy herë në ditë, madje edhe kur isha duke takuar vajza, ankthi im shoqëror u bë kaq i keq që mezi ndërveproja me njerëzit.

Gjithçka përfshirja e njerëzve të tjerë më bëri të pakëndshëm. Duke biseduar me nënën time në telefon. Rri me shoqen time me te mire. Ndjekja e një klase në shkollë. Takimi me dikë të ri. Hyrja në një dyqan për të blerë diçka. Kërkimi i dikujt për udhëzime / ndihmë. Të shikohen nga njerëzit në publik. Ju e quani atë, unë e përjetova atë. Ishte plotësisht dobësuese. Nuk mund të bëja asnjë mik. Unë u ndjeva si një thes mut pa vlerë.

Pastaj, pasi u përplasa mbi Nofap, dhe nga një goditje fati dhe pak fuqi vullneti, fillova të përballem me varësinë time. Do të filloja të shkoja një javë deri në dy javë pa pornografi dhe ankthi im shoqëror ishte dukshëm më pak i dukshëm. Do të rikthehesha pas dy javësh dhe i gjithë ankthi do të kthehej përsëri tek unë, sikur të mos kisha bërë aspak përparim.

Shpejt përpara tani. Kanë kaluar gati pesë muaj dreq që kur kam hequr kokën ose kam parë pornografi. (Mut i shenjtë jam krenar për veten time)

Ndihem si një person i ri. Ankthi im ka qenë një 10. Tani në shumicën e ditëve është si një 2 më së shumti, ndonjëherë një 0 ose një 1.

Lëvizni pornografinë dhe masturbimin dhe mund të merrni përsëri jetën tuaj. POR. Mos e imagjinoni. Më lejoni të përsëris. MOS FANTASIZO !!!!

Konsideroj që fantasizing të jetë e njëjta gjë si edging. Më lejoni të shpjegoj pse.

Siç thashë, pas disa muajsh PMO falas ankthi im nuk është asgjë në krahasim me atë që ishte. Por nëse nuk fle mjaftueshëm dhe atëherë jam lodhur të nesërmen, ndonjëherë e kap veten duke fantazuar. Unë do ta fotografoj profesorin tim duke kryer seks oral mbi mua. Ose do të kujtoj herën e fundit që kam bërë seks dhe do të filloj ta përsëris skenën në kokën time. Tani kjo ndodh vetëm për disa minuta dhe pastaj zgjohem dhe kuptoj se duhet të përqendroj vëmendjen time në diçka jo-seksuale për ta lënë trurin tim të shërohet.

Epo, vetëm nga ato pak minuta fantazi, ndihem pak më e shqetësuar nga ana sociale. Likeshtë sikur një pjesë e vogël e ankthit tim shoqëror u kthye sapo u kënaqa me mendimet seksuale. A nuk është e çuditshme?

Njeri, truri është i çuditshëm. Shërimi nga varësia nga pornografia është i çuditshëm. Alsoshtë gjithashtu tepër e dobishme. Ju të gjithë meritoni të rikuperoheni. Dhe ju do. Nje dite ne nje kohe. Nëse e gjeni veten në një situatë të ndyrë si unë ku ankthi juaj kthehet rastësisht pas një rrëshqitjeje të vogël në vëmendjen tuaj, MOS JENI I VARDRTET VET. Lëre të shkojë. Ju nuk do të arrini përsosjen brenda ditës. Këto sprova po ju formojnë në një burrë të keq. Gëzoni udhëtimin dhe përqafoni çuditshmërinë dhe ngritjet dhe ngritjet.


A ka rënë ankthi si pasojë e mosfragmentimit apo shikimit të pornografisë?

A vuan ndonjë prej jush nga ankthi ose ADD / ADHD? Asnjë fap dhe ose asnjë pornografi nuk ka ndihmuar ankthin tuaj ose shtoni simptomat? Dua të përpiqem të eleminoj ankthin tim dhe po mendoj nëse nuk shikoj pornografi, ankthi im do të zhduket ose të paktën do të jetë jashtëzakonisht i menaxhueshëm. A ka qenë dikush nga ju në gjendje të përqendrohet dhe të qëndrojë në detyrë më mirë për shkak të asnjë fap pa pornografi?

Klodion

Padyshim që po ndihmon ankthin tim. Unë nuk jam diagnostikuar me ADD, por nëse kjo do të thotë diçka për ju, unë kam shumë më shumë energji tani pas PornFree dhe prirem të jem më e gjallë. Nuk jam i sigurt se kjo është një gjë e mirë apo e keqe në rastin tuaj.

Youkahn

Ankthi im shoqëror ishte zhdukur pothuajse pas një skuadre të 30-it, jo shumë kohë më parë.

NudaeVetatur

Unë kam një DUD të diagnostikuar.

Nuk është zhdukur Sidoqoftë, gjëja pozitive është se të paktën kur jam vetëm unë mund të imagjinoj situata hipotetike dhe të ndiej se do të ndihesha i sigurt kur isha në to. Zakonisht edhe në imagjinatën time shqetësohem.

Pastaj përsëri, në bazë të rezultateve ose ndryshimeve në sjellje (si në fakt menaxhimi për të bërë diçka sfiduese), asnjë ndryshim ende, keq.


Nofap i bën vajzat të bezdisshme si ferr

Unë jam një i moshuar në shkollën e mesme. Gjatë muajve të fundit, kam përjetuar më shumë thashetheme në lidhje me vajzat dhe që kanë të bëjnë me veten time se kurrë më parë në jetën time. Është qesharake.

Çdo javë po dëgjoj thashetheme të reja në lidhje me vajzat me të cilat gjoja jam lidhur ose "kam një gjë me to". Thjesht biseda me një vajzë i bën ata të mendojnë se po përpiqem të shkoj me ta. Unë nuk jam edhe një djalë shumë flirtues.

Më kanë thënë që jam tërheqëse ndoshta një mijë herë dhe ndoshta jam një nga djemtë më të mirë në klasën time, por unë kam qenë më i qetë dhe introvertë gjatë gjithë shkollës së mesme, përgjithësisht për shkak të mungesës së besimit, kështu që kurrë nuk mori shumë vajza.

Epo tani ndihem i madh dhe i sigurt, por gjithsesi, sasia e vajzave që po më kapin është qesharake. Kjo është veçanërisht irrituese sepse kam marrë kohët e fundit një marrëdhënie me një vajzë që më pëlqen dhe të gjitha këto gënjeshtra dhe thashethemet kanë filluar të tensionojnë marrëdhëniet.

Nuk e kuptoj pse vajzat e ndjejnë të nevojshme të gënjejnë kaq rastësisht dhe pse kjo po më ndodh mua, dikujt që nuk është edhe shumë flirtues. Kryesisht jam duke shfryrë irritimet dhe zhgënjimet e mia. Faleminderit per leximin.


"Magneti" im i zogjve është ndezur haha

Pershendetje te gjithe! Diçka e çmendur më ka ndodhur së fundmi, edhe pse do ta ndaja. Kam vërejtur brenda dy muajve të fundit që në thelb kudo që shkoj gratë më shikojnë me më shumë epsh dhe interes në sytë e tyre.

Dallimi nga 6 muaj më parë deri tani është intensiv !! Sa herë që dal tani më duket sikur pothuajse të gjitha gratë më shikojnë ashtu .. likeshtë sikur e di kur t'i shikoj ato dhe kur të shoh tani larg .. Unë di si të veproj tani .. Kohët e fundit po vjen shumë më shumë natyrore .. Nuk e kam problem të krijoj më shumë kontakt me sy .. Në 2 muajt e fundit kam bërë kontakte të vazhdueshme me dhjetëra vajza .. Madje deri në atë pikë sa të ndihesha sikur mund ta kisha vjedhur shfaqjen aty. Por unë jam në një situatë të çuditshme tani, kështu që nuk u përpoqa. Unë gjithashtu frikësohem ende nga refuzimi nga kaq shumë vite të qenit i pasuksesshëm .. Por është më mirë se kurrë tani x2.

Unë mund të them pa dyshim në mendjen time se gratë mund të ndiejnë besimin tim tani. Unë mund të them madje se djemtë më respektojnë dhe më shumë e gëzojnë praninë time edhe sot.

Përveç të gjithave që unë tani mund t'i jap përparësi mendimeve të mia .. Unë jam më i mprehtë këto ditë. Mindshtë mendje e ndyrë sa gjërat e ndryshme tani janë ..


Relapsa ime e fundit më ka çuar në një kuptim më të madh se si PMO ndikon negativisht në jetën time.

Për ta bërë atë të shpejtë, unë kam çrregullime të mëdha depresive dhe kam jetuar me të që nga adoleshentët e hershëm. PMO ishte një mënyrë për të dalë nga kokën time për disa minuta që dukeshin krejtësisht të padëmshme në krahasim me atë që të tjerët rreth meje po bënin me drogën, alkoolin dhe jetën e dashurisë jofunksionale. Isha gabim. Plotësisht e gabuar.

Kam rilindur disa ditë më parë pas rreth një muaji pa pagesë dhe pafjale. Më parë, ndihesha e mrekullueshme dhe simptomat e depresionit tim që e bënë të vështirë martesën time, u pakësuan shpejt. Kam dëshirën për dashuri fizike nga gruaja ime kur unë zakonisht e shmangën atë (abuzimi seksual dhe fizik si një fëmijë reagon keq për t'u prekur). E putha më kuptimplotë. E gjeta më tërheqëse. Ne u bashkua më mirë si unë isha më pak nervoz dhe i prirur për disponimet e zeza.

Pastaj u riktheva dhe e gjeta veten menjëherë pasi isha një gjemba nervoze dhe jo e dashur. Unë kam qenë duke hequr një nga disponimet më të këqija që kam përjetuar në vite dhe kam pasur një seri rikthimesh mbrëmë ndërsa isha shtrirë në shtrat për fëmijërinë time abuzive. Unë e di se sa pornografi është në dëm të shëndetit mendor dhe martesës. Poisonshtë helm dhe unë kam mbaruar duke e pirë.

Qij ju, pornografi. Merr qij nga jeta ime.


Udhetimi im

Gjatë 54 ditëve të fundit kam përjetuar shumë ndryshime për shkak të Nofap. I zëvendësova të gjitha zakonet e vjetra të shikimit të pornografisë dhe masturbimit me gjëra më produktive si, duke punuar orë më të gjata dhe duke kaluar kohë me njerëzit. Unë gjithashtu kam filluar të takohem me këtë vajzë me të cilën po punoj mirë. Ndihem më i relaksuar kur flas me njerëz dhe ndihem më i sigurt kur flas me njerëz dhe njerëzit duket se vërejnë ndryshime, ose njerëzit janë më miqësorë ndaj meje tani, nuk mendoj se i sëmuri kthehet në mënyrat e vjetra për këtë arsye. me të vërtetë nuk marr më nxitje, sepse nuk e shoh më kuptimin e PMO-së dhe të jesh me njerëzit është shumë më mirë sesa të jesh vetëm me një ekran kompjuteri. Nëse kam një këshillë për të gjithë është që ju të bëni atë që dëshironi brenda arsyes, kështu që mos i detyroni gjërat të ndodhin, ato do të vijnë natyrshëm dhe kur të vijnë natyrshëm, ndihet shumë më mirë.

Gjithsesi unë kam pasur një kohë të mirë dhe ndjeva sikur flisja mendjen time dhe im planifikuar të vazhdojë këtë për një kohë, kështu që mbani atë njerëz!


Jeta ndryshoi falë nofap.

Isha në gjendje ta bëja prezantimin tim në kolegj me besim! Unë kam një problem të rëndë ankthi shoqëror kur isha në shkollë të mesme. Por kur shkova para 100 studentëve, unë thjesht nuk dhashë një qij të vetëm, i thashë vetes që pas një jave askush nuk do të interesohej as për atë që unë do të bëj sot. Nëse nuk jepni mut për njerëzit përreth jush, do ta arrini! Mendoj se mund ta arrij për një vit djema! faleminderit shume! Unë gjithashtu isha në gjendje të bëja një bisedë të thellë me një nga shoqet e mia të klasës, megjithëse ajo ka një të dashur, nuk është një fillim i keq. Unë jam në rrugën time vëllezërit e mi falë jush. Na vjen keq për gabimet gramatikore


Jo seksualizimi i grave më ka bërë që të ndihem shumë më mirë për veten time dhe të largoja shumë ankthin tim shoqëror.

Shikuar mënyrën se si shumë pornografi për vite e bëri të natyrshme që menjëherë të seksualizohesha gratë kur i pashë. Fillova të pyesja nëse kjo ishte e lidhur me problemin me emocionet negative që ndieja në mënyrë të rregullt kështu që unë ndalova ta bëja atë. Tani ndihem shumë më mirë për mua dhe një pjesë e ankthit social që kam përjetuar më herët është zhdukur.

Mos më keqkuptoni, unë jam akoma tërheqëse për gratë, por tani i shikoj ata si njerëz të parë dhe nuk bëj një punë kaq të madhe për atë që unë mund të bëj seks me çdo grua që takoj. Unë ju ftoj të provoni dhe shihni nëse punon për ju


Sapo kam pasur një zbulim: Unë nuk jam i ndrojtur, unë jam thjesht një i tronditur.

Seriozisht, unë kam qenë një djalë shumë i qetë dhe i ndrojtur, veçanërisht përreth vajzave. Unë mendoj se racionalizimi në kokën time ishte thjesht një "dreq djema, unë do të dëshiroj kur të kthehem në shtëpi gjithsesi" kështu që ndjeva sikur nuk kisha vërtet nevojë për askënd.

Kjo është vetëm java ime e parë pa fap (ndoshta java ime e parë që nga shkolla fillore pasi kam shkuar një javë pa masturbuar) dhe tashmë ndiej një magnetizëm të fortë ndaj grave. Nuk kam frikë të mbaroj gjëra për të thënë ose të dështoj. Unë thjesht po ndjek zemrën time.

Unë nuk jam një tronditës.


PISS - Vetëvrasje Sociale e Shkaktuar nga Porno

Pra, unë u rilampa pas ditëve të mëdha 45 pa pornografi. Ajo që më mori mua ishte kombinimi i zakonshëm i stresit dhe lodhjes. Kjo ishte pas arritjes së disa arritjeve të konsiderueshme në karrierën / jetën time si rezultat i punës së madhe dhe këmbënguljes.

E dija që kjo rikthim do të më godiste fort, por nuk mund ta imagjinoja atëherë do të ishte kaq e vështirë. Për dy javët e fundit pas rikthimit kam ndjerë sikur ekziston një pengesë midis meje dhe njerëzve të tjerë që nuk mund t'i thyej, kam mendime depresive dhe shumica e gjërave ndihen të padobishme. Edhe pse i përmbahem planeve të mia dhe vazhdoj, sepse e di që këto ndjenja janë rezultat i abuzimit tim, dhe ato do të kalojnë pasi truri im të shërohet. Mësimi i rëndësishëm që duhet të mësoj nga kjo është: nuk ia vlen, dhe sigurisht që nuk është një zgjedhje e përgjegjshme - jo ndaj vetvetes dhe jo ndaj të tjerëve. Në ato kohëra kur jemi më të dobëtit duhet të gjejmë një metodë që t'i përmbahemi planit dhe të mos lëshohemi para nxitjeve! Vazhdoni të luftoni!


Raporti i sfidës së Ditës së 30 Hard Mode

hello fapstranauts - sot është dita 30. 30 ditët e modalitetit të vështirë kanë qenë të mahnitshme dhe shpërblyese! kjo sfidë do të thoshte shumë për mua - të dilja nga ankthi i depresionit dhe mendimi i kotë. Kjo sfidë më ka bërë me të vërtetë të ndryshoj mënyrën time dhe të rivlerësoj atë që është e rëndësishme në jetën time. Unë jam shoqërore kompetente tani sepse thjesht nuk e mendoj shumë, thjesht përqendrohem në bisedë dhe nëse dua të afrohem me dikë thjesht e bëj atë pa u shqetësuar për refuzimin sepse jam më mirë me atë që jam. Kam akoma një rrugë të gjatë për të bërë dhe nuk mendoj se dua të ndaloj kurrë së sfiduari veten ose duke e përmirësuar veten. Unë kam mësuar të meditoj dhe kam jetuar shumë më mirë se kurrë më parë në 30 ditët e fundit. Unë ëndërroj çdo natë dhe kujtoj ëndrrat e mia - unë kam parë ëndrrën time të parë të lagur ndonjëherë. Në përgjithësi pikëpamja ime për jetën është 100 herë më e mirë se sa ishte një muaj apo 2 më parë.

ja edhe 30 ditë!


Përpjekja për të folur publik

Më pëlqen që shumë fapstronautë dhe jo fapstronautët kanë një frikë të madhe kohe për të folur publikisht. Sot fola para një audience të mesme (njerëz 30-40) me besim absolut të pastër dhe jam duke u dridhur me krenari. Vendosja ishte një panel ku secili person flet në një funksion të veçantë dhe funksioni im, edhe pse jo më interesant, tërhoqi interesin më të madh nga audienca. Iu përgjigja pyetjeve në mënyrë të tërthortë dhe me entuziazëm dhe madje qeshi pak.

Kjo pa dyshim është kredituar në udhëtimin tim NoFap (30 ditë të forta). Ajo që nuk mund të kishte ndodhur pa këtë grup të mrekullueshëm.


Aplikuar në tre vende pune, kishte dy intervista dhe u punësua dy herë, të gjitha në një ditë! Faleminderit Jo Fap për besimin!

Më në fund u mërzita me punën time të shëmtuar të burgers flipping. Në ditën time u zgjova dhe thashë se sot është dita. Kam aplikuar në tri punë dhe kam marrë dy callbacks menjëherë për intervista të njëjtën ditë. Pas gozhdimit të intervistave u ofrova dy punë.

Tani do të pres tryeza në një restorant të klasit të lartë me sushi. Likeshtë si njëzet hapa mbi punësimin tim të mëparshëm. Jam i stokuar.

Asnjë Fap nuk do t'ju japë motivimin për të përmirësuar gjithçka. Mbajeni lart!


kontaktin tim të parë të syve ndonjëherë

Ky është postimi im i parë. Tani jam në një interval 13 ditor. Një javë më parë, kur isha akoma në një varg 7 ditësh, isha në një lokal në ajër të hapur. Isha ulur mu në banakun e lokalit. Në anën tjetër të saj ishte një vajzë. Vajzë vërtet bionde e bukur, të cilën e vura re menjëherë pasi mbërriti. Pas pak vura re se ajo po shikonte në drejtimin tim, kështu që unë ktheva kokën dhe pata kontakt me sy. Në fillim shikova larg. Pas një kohe, e shoh se ajo ende po shikon në drejtimin tim, kësaj here unë mbaj një kontakt me të vërtetë të gjatë me sy dhe buzëqeshje. Ajo buzëqesh përsëri. Unë kurrë nuk jam ndjerë aq mirë në jetën time ndërsa flirtoj, dhe unë shoh dobinë e kësaj rruge. Faleminderit djem që keni qenë një komunitet kaq i shkëlqyeshëm.


Dita 93 - FUQIN E FUQISHT Ekzistojnë !!

Dita 93, vetëm kontrolloni… Super fuqitë? Po, ato ekzistojnë. Unë kam qenë një djalë mjaft i shqetësuar, duke luftuar me bisedat themelore. Sot arrita diçka që nuk e prisja kurrë ta arrija - Kam kaluar intervistën time të përzgjedhjes për Forcën Ajrore Mbretërore, një intervistë të mirë me orë të ngurta, ku në parim më është dashur t'i tregoj rekrutuesit tim se sa mahnitës jam.

Në fillim isha pak nervoz, por sapo po zhvillohej intervista, iu përgjigja me lehtësi çdo pyetje dhe isha në gjendje të tregoja entuziazmin tim. Për ata prej jush që po përpiqeni, vazhdoni! ASNJEHERE mos u dorezo! Unë kam qenë duke provuar Nofap tor 3 vitet e fundit, dhe kjo është me vijën më të madhe deri më tani. FUCK PMO! PROVOJN S SHOQRIN W T W gabuar, JO T ALL GJITHA BURRAT JAN THE NJ SJT! DISA NDAJ JAN T D NDRYSHME!


Çdokush këtu u shërua nga ankthi social?

vanillagodzilla1

Ndihem sikur kur nuk bëj fap është më lehtë të dal dhe të argëtohem. Duket se shqetësohem shumë më pak

Ben_Milan

tl; dr: merr kohë.

Vite më parë isha fiksuar me pornografi dhe kisha ankth të madh. Isha në vullnetin e kërkesave të mia. Nëse ata goditën, unë do të jepja, pavarësisht se cilat ishin rrethanat. Kjo më bëri të ndjehesha e dobët, të rrihja vetë ndershmërinë time në tokë dhe të bëja ndonjë ndërveprim shoqëror sfidues. Unë kam qenë gjithmonë duke menduar për seksin ose të shqetësuar se ata mund të nuhatin ose të shohin locion në duart e mia, spermë, mbetjet e indeve etj.

Faza tjetër ishte kur isha duke kontrolluar shtysat, duke ndërtuar një moment dhe vetëm duke u përplasur çdo disa ditë. Në ditët që nuk fap, u mbusha me energji dhe ajo energji pozitive derdhej nga unë në çdo ndërveprim shoqëror. Ngadalë dhe ngadalë e vendos veten në situata më shoqërore në mënyrë që të lirohem nga ankthi. Kjo është kur pata një ndryshim të mendimit. Në vend që të ikja nga frika e përmendur më parë, unë ndryshova fokusin në ndërtimin e aftësive të mia shoqërore. Të jesh shoqëror, të flasësh me njerëz, të krijosh rrjete, të flirtosh, të bësh shaka ... të gjitha këto janë "aftësi shoqërore" dhe duhet të zhvillohen si çdo aftësi.

Prandaj merrni kohën tuaj, mos u shqetësoni për rezultatin e ditës së sotme dhe përqendrohuni në qëllimin e rritjes së situatës suaj shoqërore. Dilni më shumë nga shtëpia! Edhe nëse ngjarja nuk do të jetë argëtuese… dilni dhe eksperimentoni, kjo do t'ju ndihmojë në planin afatgjatë.

longbow15

Unë kam qenë këtu në NoFap për rreth gjashtë muaj. Rreshtat e mia kanë qenë rreth një javë në pjesën më të madhe. Në pjesën më të madhe ankthi është zhdukur, përveç një dite pas rikthimit. Unë gjithashtu kam qenë në gjendje të shoh vajzat në sy dhe në të vërtetë të flas me ta.

Pies-e-Qëndrimi

Dita 28 këtu dhe ndjehem sikur ankthi im është shëruar pothuajse. Unë e bëra këtë duke kuptuar më shumë vajzat dhe duke i parë ato për ato që janë në të vërtetë. Mos i ndërlikoni gjërat. Mbani gjërat e thjeshta dhe të lidhura.

dectron3000

Unë vetëm ndjehem më optimist në përgjithësi. Unë në përgjithësi kam shpresa më të mëdha për gjërat që më parë do të kishin frikë.

TyphoonJames

Nuk kam ankth shoqëror, por mund të vërtetoj shumë raporte të rritjes së besimit. Nëse kam ndonjë gjë, tani pres që të largohem nga kështjella ime për të qenë në mesin e njerëzve të thjeshtë masturbues.

anonymemotion

Unë kisha një ankth shoqëror mjaft të keq. Skuqje, zemërim, etj. Humbja e virgjërisë më ndihmoi shumë, por mendoj se tashmë e kam bërë ndryshimin para kësaj. Filloni të bëni gjëra të çmendura. Shkoni në një klub nate vetë. Rezervoni një fluturim diku ashtu. Njihuni me njerëz të tjerë nga sa jeni mësuar. Rrini vetëm te miqtë dhe familja juaj më e mirë. Mos jep një mut për të tjerët. Në fillim është e vështirë, sepse trupi juaj ju thotë të mos i bëni të gjitha këto gjëra, por nëse i thoni vetes gjatë gjithë kohës: "dreq atë që mendojnë njerëzit e tjerë, unë dua të bëj atë që dua të bëj", ju do të arrini atje!

Pierre-Marouille

Unë i kisha të gjitha këto. Tani jam shëruar plotësisht. Kam filluar nofap një vit më parë, sot unë jam në brezin tim më të madh ~ 6 muaj.

Unë nuk bëra asgjë përveç pritjes. Ajo që ndryshoi është se zemra ime nuk po vrapon më pa arsye dhe nuk ndjehem vazhdimisht në vendin e gabuar ose duke u gjykuar (edhe pse askush nuk më shikon). Ajo nuk ndryshoi asgjë në sjelljen time, unë thjesht bëj atë që duhet të bëj me qetësi, plotësisht e pranishme për momentin. Ankthi ka shkuar totalisht. Unë kam aq shumë "kohë të lirë" në kokën time për të përpunuar atë që jam duke parë se filloj të vë re se njerëzit e tjerë janë të shqetësuar, duke bërë gjeste nervore, murmuritje, etj.

pornisforbetapeople

Dikur kisha ankth shoqëror dhe tani nuk është ndonjë çështje e madhe. Dikur ishte e vështirë të flisje me vajza, por tani është e lehtë. Ju gjithashtu duhet të ndryshoni mendimin tuaj. Çdo ditë zgjohuni dhe tregojini vetes se jeni të sigurt dhe largues, etj. Dhe kjo do t'ju ndihmojë. Paç fat.

MGMT011

Po kam pasur ankth shumë të keq shoqëror para fillimit të Nofap, dhe unë kam bërë shumë përparim që nga fillimi i vitit të kaluar. Ankthi im shoqëror pothuajse nuk ekziston në këtë pikë.

Pentlowe

A keni vuajtur nga ankthi para se të filloni të goditni? Jam shumë i sigurt që nuk e keni bërë. As I. Nofap nuk më shëroi 100%.


NoFap 100% shëroi ankthin tim.

Unë fjalë për fjalë nuk kam më ankth edhe në situata stresuese. Miqtë e mi guxuan të shkoja deri në një tryezë me 6 vajza të bukura në një restorant dhe të kërkoja numrin e bjondes dhe unë e bëra atë dhe mora numrin me sukses. Isha e qetë dhe e mbledhur dhe është mahnitëse. Ankthi është zhdukur për ca kohë tani, por sapo kam kuptuar se sa është përmirësuar që nga fillimi.


Pashë banditën që më vjedh

Disa vjet më parë mua dhe miqtë e mi u plaçkitëm nga një grup banditësh. Mund të kujtoj vetëm njërin prej tyre, atë që më grabiti

Unë e kam parë atë 3 herë që atëherë tani. Herën e parë ai kaloi duke më buzëqeshur dhe unë menjëherë pashë tokën. Herën e dytë ai ishte në të njëjtin lokal me mua, dhe unë kalova 1 minuta në mënyrë të vështirë duke u përpjekur të shikoja në çdo drejtim ku ai nuk ishte para se të krijoja guximin për t'u larguar.

Kur e pashë natën e kaluar, nuk u tremba, nuk u shqetësova dhe nuk u vura në siklet për atë që kishte ndodhur. Isha duke qëndruar 3 metra larg tij. Shikova këtë poshtër dhe mendova se sa larg kam ardhur në jetë nga atëherë dhe se si ky poshtër po shiste ende drogë. Doja t’i tërhiqja vëmendjen që ta shikoja poshtë. Unë nuk po veproja vetëm e sigurt, shumë e sigurt dhe e relaksuar gjithashtu.

Jam shumë i sigurt që NoFap më ka ndihmuar në situatë


Super Fuqia është reale.

Unë kam qenë një vit i lirë nga P dhe po afrohem dy javë i lirë nga M. Sot unë vërtet po përjetoj "super fuqitë".

Disa gjëra shumë interesante më ndodhën sot. Kur isha në palestrën më herët këtë mëngjes, dhe pastaj qeni u parkua më vonë atë ditë. Kam vërejtur se unë kam qenë shumë më rehat rreth njerëzve. Biseda ime po dilte me të vërtetë mirë dhe po flisja shumë më me besim. Fjalët duket se vetëm rrjedhin shumë më lehtë. Kontakti me sy ishte shumë më i rehatshëm dhe unë kam qenë në gjendje të mbaj kontakte kontakti të vazhdueshme gjatë bisedës. Unë kam qenë i sigurt, natyral, dhe në këtë moment. Ndihem aq i fortë sa një kalë si unë mund të marr fjalë për fjalë në të gjithë botën.


Deri tani përfitimi më i mirë i NoFap-it: duke qenë më mënyrë sociale

Unë jam në një dajak 316 ditë të NoFap (nëse mund ta bëj edhe ti) dhe zoti i mallkuar ka qenë i tmerrshëm, por përfitimi M B I MIR I që kam përjetuar është të qenit shoqëror! Nuk isha me të vërtetë introvert para kësaj por tani e konsideroj veten ekstrovert ekstreme. Unë i dua ndërveprimet shoqërore. Sapo fillova një punë të re 2 javë më parë dhe tashmë ndihem sikur kam qenë atje për një vit, të gjithë duket se kënaqen me shoqërinë time (shpresoj të paktën). Unë zakonisht jam ai që përshëndes punëtorët në dyqanet dhe dyqanet në të cilat shkoj para se të kenë një mundësi, u buzëqesh njerëzve të rastësishëm, madje pyeta se si po kalonte nata e disa oficerëve të policisë kur unë po shkoja te makina ime.

Para NoFap, unë kurrë nuk do të filloja një bisedë të rastësishme dhe jam i sigurt që disa ndërveprime të mia shoqërore ishin të denja. Unë me të vërtetë mendoj se ky është një nga përfitimet më të mira dhe më të drejtpërdrejta që NoFap më ka sjellë. Mund të rritet besimi ose çfarëdo tjetër, por është e jashtëzakonshme

Përfitimi i lidhur me bonusin: kontakti me sy është pothuajse natyra e dytë tani. Fillova duke menduar në kokën time "hej mos harro t'i shikosh në sy" dhe kjo rezultoi që unë të përqendrohesha shumë vështirë për ta bërë këtë dhe do të më mungonin disa nga ato që thoshin, por tani është pothuajse automatike, kërkon akoma pak punë .


Ankthi social i çrregullt / Rimëkëmbja

Kryesisht po e shkruaj këtë për të luftuar nxitjet, por ndoshta kjo do të ndihmojë një vëlla tjetër që lufton atje.

Unë kam messed rreth pa fap për rreth 2 vjet. Asnjëherë nuk jam kryer vërtet deri vonë. Por për dy vitet e fundit PMO ime ka qenë ndoshta 1/3 e asaj që ishte dikur para zgjimit. Jeta ime që nga ndalimi i EXCESS PMO është përmirësuar 10 herë-Me përjashtim të një departamenti.

Një nga çështjet e mia më të mëdha nga goditja ishte mjegulla e trurit që solli performancën time të punës / jetës. Unë kisha një atmosferë jashtëzakonisht Beta për mua. Unë gjithashtu isha aq e pakëndshme nga shoqëria, saqë çdo ndërveprim, qoftë edhe me miqtë e mi më të mirë, ndihej si një performancë e ashpër. Unë u ndjeva rehat vetëm kur isha i dehur, dhe pastaj thjesht veprova budalla. Po prezantohem me një grup të ri shokësh të klasës? Ferr i plotë. Zemra më rrihte nga gjoksi, djersitje, belbëzim i qartë - Unë do të shihja dhomën afër meje. Çdo ndërveprim ishte një provë dhe unë vazhdimisht do të riprodhoja "Performancën time sociale" në kokën time pas bashkëveprimit me të tjerët. Ishte e ndyrë e panatyrshme. E kuptoj që jam pak nervoz, por ky ishte drejtpërdrejt ankthi social gjymtues.

Dikur isha SHUM shoqërore. Derisa .... Ju mendoni se ... rreth 15 vjeç kur kam marrë PC-në time të parë në dhomën time. Unë do të ju kursej detajet.

Bottom Line: Sa herë që më pëlqen të rikthehem, mendoj se si ndihem në ato momente. Gjithçka që përshkrova më lart. A ia vlen që unë të ndihem e tillë? Ndjenja kaq të forta të pavlefshmërisë. Jam afër dy javë apo më shumë, në kthimin e një serie të mëparshme dy javore, kështu që po filloj të ndiej efektet. Unë akoma jam shumë nervoz në ndërveprimet në grup, por një mbi një apo edhe tre persona tani ndihem shumë më i sigurt se kush jam, dhe mund të flas pa u ndjerë sikur jam mashtrues dhe të gjithë e dinë atë.

Besimi është çelësi i shumë aspekteve të jetës. Asnjë fap nuk ndihmon në ndërtimin e kësaj. Ndoshta placebo e saj, ndoshta jo. Sido që të jetë, është mirë që shpirti të kontrollojë tundimet tuaja. Ju mësoni kaq shumë dhe fitoni shumë duke e bërë atë. Qëllimi im nga kjo përvojë është të lejoj Porno të shkojë për mirë dhe të dëbojë demonët e mi shoqërorë në mënyrë që të mund të funksionoj ashtu siç duhet një burrë normal 23 vjeçar.


Unë mendoj se aftësitë e mia shoqërore janë përmirësuar si me 1000%

Unë nuk po e ekzagjeroj, isha aq e ndrojtur rreth grave dhe po filloja të besoja se nuk do të ndryshonte kurrë. Sot ishte hera e parë që dilja natën pas projektit no pmo që fillova unë jam 100+ ditë tani për tani nuk po llogarit saktësisht asnjë arsye për të menduar. Unë po bëja qeshjen e ppl me shakatë e mia Unë isha i mprehtë, isha i rrjedhshëm në bisedën time, sigurisht që nervozizmi im nuk është zhdukur plotësisht, kjo nuk është e mundur, por mbaj një bisedë me një femër të panjohur për rreth 40 minuta që është e para për mua. Një vajzë që mezi e njihja më kapi për dore dhe më prezantoi në grupin e tyre të miqve (3 femra), unë kisha nerva në fillim, por ajo ishte zhdukur plotësisht si 1-2 minuta. Ky është një përmirësim i madh për mua, para së gjithash që nuk ka ndodhur kurrë më parë. Duhet t'ju them se jam 100% kjo ​​është arsyeja e mos mbas dite. Pasi u largova nga grupi i femrave, një grua tjetër me të vërtetë e bukur më shikoi dhe më buzëqeshi ndërsa isha duke kaluar. Shtrëngimi që më dha shumë besim sot dhe tani që e mendoj duhet të kisha bërë një lëvizje për shkakun e saj se ajo ishte e NXEHT. Vetëm mendimi se jam i aftë për të më bën më të fortë, herën tjetër do të duhet të jem e pamëshirshme. Kjo funksionon djema kjo nuk është një mashtrim apo idiotësi që ju duhet ta bindni veten dhe të kryeni 100% kështu që të jeni më të fortë, më të lumtur, unë kam një rrugë të gjatë për të bërë por dalëngadalë po arrij tek ai që dua të jem.


Pas muajve 2, ankthi social ZERO

Përfitimi më i mirë që kam arritur deri më tani është se unë jam vërtet i sigurt dhe i qetë në ndërveprimet shoqërore. Në të kaluarën kam qenë pak nervoz rreth vajzave të nxehta ndonjëherë. Tani unë mund të bisedoj në mënyrë konfidenciale me ndonjë vajzë apo djalë, të pavarur nëse i pëlqej apo jo. Ishte një udhëtim i vështirë, por mund të them që kjo është shumë më e dobishme. Përfitime të tjera që kam përjetuar:

 • Zë më i ulët
 • Nivelet e larta të energjisë (më mirë në stërvitje në palestër)
 • Të gëzosh shoqëri me gratë pa i objektuar ato
 • Respektimi i zhytjeve / linjave tuaja të rrafshëta dhe nuk i lejoni ata të kontrollojnë mendjen tuaj
 • Heqja e zakoneve të tjera të këqija nga jeta juaj
 • Kontrolli konfidencial i karit tuaj (nuk ka nevojë të vazhdueshme për të bërë seks)
 • Asnjë mjegull e trurit
 • Më shumë respekt nga burrat

Ankthi social? Çfarë ankthi social?

Dje pata një nga ditët më të këndshme në kohët e fundit. Dola vetë (diçka që rrallë do ta bëja në të kaluarën) me synimin për të biseduar me njerëzit dhe për t'u argëtuar. Dhe funksionoi!

Unë isha duke filluar biseda me të panjohur, një magjistar rruge më tregoi disa marifete të pastra me letra dhe më shiti disa prej tyre (magji (͡ ° ͜ʖ ͡ °)), vizitoi vendin tim të vjetër të punës për të parë se si po shkonin të gjithë, bëri foto me djem në kostume gjigande prej pelushi, luajtën disa pika pingpong me disa djem, biseduan dhe takuan vajza pa ndonjë nevojë. Çdo gjë ishte aq e mirëfilltë dhe ndihej si një gjendje rrjedhjeje. Bisedat ishin super reale dhe as nuk kërkova numra. Të gjithë ishin vërtet pranues dhe të befasuar.

Unë madje takova disa djem të PUA (natyrisht, ky ishte qëllimi im origjinal) dhe madje bëra një hapje së bashku. Ishte befasuese se sa të avancuar ishin ata për moshën e tyre (shumë më të rinj se unë - unë jam 25 vjeç dhe ata ishin midis 16-18). Por edhe nëse ata dinin për meditim, ushqim të shëndetshëm, lexim, Ekhart Tolle etj. Ishte e qartë se sa të rremë janë ata në bashkëveprimet e tyre me gratë.

Unë jam zhvilluar vetë dhe kam këtë lloj loje natyrale. Kjo është ajo që do të thotë të jesh vetvetja.

Disa vjet më parë kjo do të dukej e pamundur. Edhe një herë, faleminderit NoFap!


Raporti i muajit 1

Kam arritur një muaj sot dhe ndihem shumë mirë për të. Por ajo që duhet të kuptoni është se 1 muaj nuk është asgjë. Nuk është afërsisht koha e mjaftueshme që truri juaj të lirohet nga kjo varësi dhe të rindizet në "normal".

Në muajin 1 edhe pse, do ta thoja këtë. Unë kam marrë një hap drastik drejt duke u bërë një burrë në vend të pidhit të papjekur që pornografi po më bënte të jem. Dhe kjo është tema që unë dua të them shkurtimisht.

Ndaloni së qeni një njeri pidhi i ndyrë, i papjekur, i papjekur! Kur jam jashtë me miqtë e mi tani, është me të vërtetë fyese për mua kur ata sillen si meshkuj beta dhe veprojnë si puse të vegjël të mitur. Thjesht bëj gati një drekë të gjatë, ose bëj diçka që do të të ndryshojë nga ky burrë revoltues femëror, je një mashkull i pjekur dhe i respektueshëm.

Ndaloni largimin e maskulinitetit tuaj.


Mos dëgjoni njerëz që përpiqen t'ju thonë se NoFap nuk funksionon.

Kështu që unë kam qenë përgjuar në NoFap për rreth një vit dhe pas 80 ditëve të mos masturbimit kam vendosur të bëj një post në lidhje me gjërat pozitive që ndodhën me mua, ndërsa në NoFap.

Rritja e besimit është thjesht e çmendur. Theshtë e vetmja gjë për të cilën mund të jem 100% i sigurt se është bërë i mundur nga NoFap. Dhe besimi është një nga gjërat më të rëndësishme në jetë pasi mund t'ju ndihmojë dhe të përmirësojë pothuajse çdo aspekt të jetës tuaj.

Njerëzit në të vërtetë vërejnë se diçka ndryshon në lidhje me ju. Isshtë kjo vajzë në klasën time që unë e njoh rreth 13 vjet tani dhe ajo më ka thënë se ajo vuri re që unë kam ndryshuar. Ajo më tha se unë dukem ndryshe dhe gjithashtu më tha se unë "lulëzova" (nuk e di fjalën e saktë në anglisht). Kjo vajzë gjithashtu u përpoq në mënyrë aktive të fliste me mua në vite.

Një shembull tjetër është se një vajzë që nuk kam folur shumë më tha papritur se ajo ishte e sigurtë se do të isha një njeri i mirë një ditë dhe se ajo tashmë mund të më shohë të bëhem një.

Unë jam plotësisht i sigurt se NoFap ndihmon në shumë aspekte të jetës suaj, por besimi është gjëja më e rëndësishme me të cilën ndihmon dhe me të vërtetë ndihmon shumë.


Ju thjesht nuk e kuptoni

Shoh shumë postime në NoFap për mënyrën se si është një placebo ose si është mirë vetëm për kohën shtesë. Ndërsa unë pajtohem me ndryshimet e tjera të jetës plus NoFap është seriozisht e mahnitshme… ata nuk e kuptojnë sa katalizator është NoFap për njerëz si unë. Porno më la një guaskë të ndyrë të personit që isha dikur. Unë luftoj me ankthin shoqëror. U bë kaq keq saqë zhvillova një shëtitje qesharake. KJO sa siklet ndihesha në trupin tim. Isha në formë por kjo nuk kishte rëndësi.

Unë shkova nga të paturit e një numri të mirë të miqve femra në të mos qenit në gjendje të flisja as me ta. Kjo brez HSS ka qenë një dhuratë nga perëndia. Unë jam përmirësuar në fusha të tjera, por NoFap me të vërtetë i filloi të gjitha. Njerëzit të cilët tashmë janë shumë socialë dhe u pëlqen jeta e tyre thjesht nuk e kuptojnë. Ashtu si një fëmijë i pasur nuk e kupton pse 50 $ do ta bëjnë një të pastrehë të kërcejë nga gëzimi. Njerëzit pëlqejnë thjesht të jenë normal përsëri.

Ne duam të jemi njerëz me ëndrra dhe ambicie përtej një ndeshjeje dhe lusting mbi vajzat e rastit. NoFap më ka dhënë jetën përsëri. Çdo gjë duket e çuditshme. Unë mund të flas me vajzat përsëri. Ngadalë po përparon. Workouts janë 1000 herë më të mira se më parë. Shëtitja e vështirë që dikur e kisha është e ndyrë. Tani e mbaj kokën lart. Nëse nuk e gjeta këtë nën, unë do të isha ende një guaskë e një qenieje njerëzore.

Thënë kjo, shumica e njerëzve që e provojnë këtë nuk janë aq nervozë dhe të frikësuar shoqërisht sa unë. Dhe ata që janë, do ta kuptojnë pse kjo është një litar shpëtimi. Kështu që ju lutemi mos i minimizoni efektet e NoFap sepse të gjithë janë të ndryshëm.


Tre muaj raport

Po, tre muaj pa u zhdukur pas një viti duke u përditësuar. Dikur kisha probleme serioze për të biseduar me njerëz të rinj, ishte gjithmonë kaq zhgënjyese! Por që kur fillova pa asnjë fap, unë jam duke u bërë gjithnjë e më mirë, dhe tani më në fund po mundem. Ndihem mirë dhe krenar dhe i gatshëm për gjëra të reja. Me të vërtetë funksionon djema, qëndroni të fortë. (Na vjen keq për UU-në time angleze)


Ditët 47 në regjimin e vështirë

Unë nuk mund të besoj se e kam bërë atë në ditën 47 në mënyrë të vështirë, aq shumë ka ndodhur në jetën time për më mirë në këto ditë të kaluara 47. Kam një punë, kam filluar të ha të drejtë duke u ushtruar çdo ditë dhe që nga muaji i kaluar kam humbur për 20 lbs. Unë nuk kam më shqetësime sociale aq të këqija sa më shumë jam ende i turpshëm por po mësoj se si të merrem me të. Unë me të vërtetë kurrë nuk do ta bëja ndonjëherë këtë larg, por kam dhe do të përpiqem të bëj më të mirën që kurrë të mos kthehem në stilin e jetës që kam jetuar më parë.


Nuk iu nënshtrua një dëshire të fortë. Shpërblehet nga universi.

Kështu që kisha një dëshirë vërtet të fortë që më bëri të rikthehem gati. Por disi u mbajta dhe nuk u dorëzova. E dija që fapja nuk ishte thjesht një mundësi. Ishte shumë e vështirë, por unë disi u tërhoqa duke e vënë veten në gjumë. Atë natë, mora rezultatin e një teme për të cilën isha shumë e stresuar. Nuk e mendoja se do të kaloja në këtë temë. Si, lënda më e vështirë e kursit tim. Por une kalova !! Ndihej shumë mirë! Dhe në të njëjtën natë, një vajzë e nxehtë që unë njoh më pyeti nëse do të dilja me të! Megjithatë nuk thashë po. Unë i thashë asaj se isha i zënë, kështu që nuk do të jem në gjendje ta arrij. Kështu që ajo më kërkoi ta telefonoja sa herë që do të isha i lirë në të ardhmen dhe ajo do të vinte. Kjo nuk ka ndodhur kurrë në jetën time para NoFap! Ndihej e mahnitshme të ishe në skajin tjetër për një herë lol. Të nesërmen, në klasën tonë kishte zgjedhje të këshillit të klasës. Vendosa të qëndroj për një nga postimet vetëm për të parë se sa njerëz do të më votojnë. Ky ishte një hap vërtet i madh për mua. Sepse para NoFap, unë do të isha vërtet nervoz dhe do të përpiqesha të fshihesha në mënyrë që të mos biem në sy. Por tani, nuk e kisha problem të isha në qendër të vëmendjes dhe ndihesha shumë e sigurt. Për habinë time, unë fitova me shumicë gati unanime !! E di që disa prej jush mund të thonë se universi nuk ka asnjë lidhje me këtë. Por më pëlqen të mendoj se u shpërblava për qëndrimin pas dëshirës. Të them të drejtën, u ndje mjaft mirë! Të motivuar për të shkuar më tej. "Superfuqitë" janë djem të vërtetë! Thjesht rrini nëpër nxitjet dhe do ta zbuloni vetë!


Po filloj ta harroj jetën time pa NoFap. (130 ditë më vonë)

Përpara se të gjeja këtë nën dhe të porsalindur, isha zhdukur në kaq shumë pjesë të jetës që nuk mund të besoj se jam ende këtu sot. Unë fillova pornografinë rreth moshës 11 shumë kohë para takimit tim të parë seksual. Kjo çoi në shumë probleme për mua si Porn-i i shkaktuar ED / vonesë ejaculation, depresioni i rastit me nivele të larta të ankthit social, dhe desensitization për shumë gjëra që unë dashur rritur. Unë vazhdova të shkoj drejt greminës për vite me radhë, sepse varësia ime e pornografisë u përkeqësua. Kam humbur të gjitha lidhjet reale me familjen dhe miqtë e mi, sepse me kalimin e kohës unë kam qenë duke zëvendësuar ndonjë interes në to me pornografi. E urrej jetën, e urreja jetesën, urrejta gjithçka për veten time derisa një ditë isha me fat sa të pengohesha mbi këtë nën dhe gjithçka ndryshoi pas kësaj.

Pasi fillova rindezjen time me NoFap, zbulova se kush jam në të vërtetë për herë të parë në jetën time. Mendova se isha një introvert që nuk kishte interes të vërtetë të ndiqte gratë ose të përmirësoja veten. Mendova se do ta kaloja pjesën tjetër të jetës sime pa ndonjë drejtim ose ndonjë lidhje reale me ata që më rrethonin. Mendova se në fakt isha aq i pavlefshëm saqë nuk do të kishte rëndësi për një person të vetëm nëse do të isha zhdukur. Por unë isha gabim në lidhje me të gjitha këto gjëra dhe pasi e kuptova atë, vendosa të shkoj të gjithë në këtë reboot. Kam kombinuar NoFap me stërvitje, dietë, dushe të ftohtë, kthim në kolegj dhe meditim. Unë nuk bëra as edhe një mendim të vetëm për seksin apo pornografinë.

Tani kam ndryshuar aq shumë sa që nuk mbaj mend as se si isha më parë. Depresioni im është zhdukur dhe më pëlqen të bëj gjëra përsëri si fuoristradë dhe basketboll; aktivitete që më pëlqente të rritesha, por interesi im u venit në varësinë time me kalimin e kohës. Ankthi im është zhdukur gjithashtu, dhe unë madje mund të ngrihem para një grupi pa ndonjë problem fare. Gjithçka në lidhje me seksin ndryshoi për mirë. Mund të zgjas 30 minuta dhe ndjesia është mahnitëse. NoFap është i pabesueshëm për vetë-përmirësim dhe shumë njerëz po e humbin atë. Mbani në mend se NoFap është gjithashtu vetëm hapi i parë. Qëndro i fortë!


ZKM-ja i dobëson aftësitë tuaja shoqërore

Dhe mendoj se kjo ndodh sepse për sa i përket trurit tuaj, PMOing është një përvojë thellësisht shoqërore. Dhe vetëm MOing është gjithashtu një përvojë shumë shoqërore në mendjen tuaj. Mendja hedh të gjitha kimikatet e saj që mundësojnë bashkëveprim dhe lidhje shoqërore, por i harxhon ato në një sjellje që nuk përfshin askënd tjetër. Kështu që ju e shpenzoni të gjithë aftësinë tuaj të marrëdhënies për diçka që nuk është një marrëdhënie e vërtetë.

Dhe atëherë kur je me njerëz të vërtetë, njerëz me të cilët mund të kesh marrëdhënie të vërteta, mendja jote nuk është e aftë ta lidhë atë sepse kimia e marrëdhënieve është rrëmbyer nga PMOing dhe MOing kronik. Mendja nuk u përgjigjet ashtu siç duhet njerëzve të vërtetë sepse mendja gjen që PMO dhe MO janë shumë më interaktive, kuptimplote dhe më të vlefshme sesa ndërveprimi njerëzor në jetën reale. Kjo është arsyeja pse unë ngrihem në një terror të tmerrshëm kur jam në situata shoqërore. Nëse kaloj pak kohë me një vajzë dhe mund të vendos krahun rreth saj, atëherë relaksohem pak dhe arrij të shoqërohem, por nëse pritet të bëj vetëm një bisedë pa asnjë prekje, jam i ndyrë sepse mendja ime nuk percepton asnjë lidhje reale ose potencial për lidhje. Gotshtë bërë më mirë pasi kam luftuar me demonin tim PMO dhe MO, por ende nuk është mirë, ndoshta për shkak të shumë viteve të abuzimit. Gjithë sa më duhet është që një vajzë / vajza të jetë me tim 24/7 dhe të më lejojë të vë krahët rreth tyre, të prek fytyrën e tyre dhe të fle në shtratin e tyre. Unë nuk kam nevojë apo madje domosdoshmërisht dua seks më, thjesht dua të shkatërroj vetminë time. Unë gjithashtu nuk dua të bëj biseda për botën. Qij botën, unë jam i sëmurë nga ajo dhe nuk dua të flas për të. Unë në thelb jam e njëjtë me një foshnjë dhe dua të jem me vajza që e respektojnë atë dhe nuk presin ndonjë sjellje mashkullore nga unë sepse janë ato sjellje mashkullore që më futën në këtë rrëmujë në radhë të parë.


Anxiety sociale Gone.

Mbaj mend që isha në dhomën time duke luajtur RuneScape 10 orë në ditë dhe duke parë pornografi. Unë shkoja në shkollë më dilnin sytë më dridheshin dhe flokët i kisha keq. Mbaj mend që ndihesha si një shkulës dhe isha një goditës kronik 1-5 herë në ditë. Kisha frikë të flisja me njerëz që do të urreja të zgjohesha dhe njerëzit po më shikonin në shkollë. Tani shoqërimi më bën të lumtur që shkoj në kolegj tani dhe shkoj deri tek çdo person djalë / vajzë dhe po edhe "Gratë e nxehta" ose ato që burrat do t'i quanin "10". Unë u them njerëzve që të mbajnë kokën lart dhe mos lejoni kurrë asgjë t’i ulë poshtë. Unë kurrë nuk mund të rikthehem dhe të lë vëllezërit e mi fapstronaut të rrëzohen.


Efekti NoFap: Njerëzit u shoqëruan SOCIALLY sot

Pra, është Dita 9, dhe mund të ketë qenë moti i këndshëm, ose fakti që ishte një festë sot, por për disa arsye shumica e njerëzve tërhiqeshin shoqërisht nga unë gjatë gjithë ditës. Duket e ngjashme me disa nga historitë që kam lexuar kur njerëzit fillojnë të vërejnë ndryshime të lehta, por pozitive në ditën e tyre pasi kanë bërë NoFap për një periudhë të zgjatur kohe.

Unë do të rendis disa nga dukuritë nga dita.

1) Në shkollë një vajzë me të cilën unë flas çdo herë dhe pastaj ndjeva sikur erdhi te tavolina ku isha ulur vetëm për të 'kapur'. Në fillim ajo sapo qëndronte atje ndërsa unë u ula, dhe pastaj ajo ngriti karrigen në tryezën tjetër dhe u ul. Kjo vajzë është e lezetshme dhe e këndshme, kështu që unë nuk e kisha problem që ajo të ndërpresë çfarëdo që po punoja. Nuk kishte aspak ngathtësi shoqërore dhe ishte një bisedë e këndshme.

2) Shkolla përfundoi dhe kur unë po e linja të njëjtën vajzë plus 2 të tjerë thjesht kështu ndodhi që të largohesha në të njëjtën kohë me mua. Unë kam qenë duke folur me vajzën nga më parë si ne u larguan, dhe pastaj 2 tjera vetëm natyrisht ndjekur ne. Thashë se po bëja kafe dhe nëse donin të bashkoheshin ata mundën. 2 prej tyre pranuan, ndërsa tjetri shkoi në rrugën e vet. Pastaj shkuam në një kafene dhe 3 prej nesh po pinte kafe dhe hëngrën tortë. Kjo ishte një kthesë shumë e natyrshme e ngjarjeve.

3) Në rrugën time për në shtëpi përmes stacionit të trenit ishin këta 3 djem që secili kishte skateboards duke ngatërruar në stacion. Unë kurrë më parë nuk kisha parë dikë që të bënte patinazh në stacion (mbase është sepse ishte vonë). Gjithsesi, i pashë ata duke bërë disa hile dhe patinazh, dhe unë isha vetëm duke buzëqeshur gjatë gjithë kohës duke menduar "wow, ata djem duket sikur do të ishin kënaqësi të rrinin rrotull". Unë nuk i angazhova fare, dhe në fakt përfunduam duke ecur në drejtime të ndryshme. Por kur i ktheva një vështrim prapa, ishte një shok që po më shikonte dhe ai po ngrinte krahun me një gisht të madh. Unë ia ktheva gjestin dhe i dhashë një gisht të madh mbrapa. Ishte një ndërveprim qesharak dhe i veçantë.

Mezi po pres të shohësh se cilat efekte të tjera pozitive shoqërore do të ndodhin.


Dita e raportit 60

ankthi: Unë jam në ditën 60 dhe mund t'ju them se ankthi ka qenë një gjë e plotë natën dhe ditën. Nuk është se nuk ndjej më ankth, por ai ka rënë shumë ndjeshëm. Më parë, unë do të shkoja në një ngjarje shoqërore, do të isha jashtëzakonisht nervoz nëse do të gjykohesha ose njerëzit thjesht mendonin se isha i çuditshëm. Isha jashtëzakonisht nervoz që gratë do të më refuzonin. Tani dal dhe po shqetësohem pak, por tani mund të flas me të vërtetë të lirë për këto gjëra, jam i ngazëllyer të dal dhe të provoj të jetoj jetën.


Pas 1 muaji NoFap, disa përfitime

Unë isha me të vërtetë në depresion dhe vetëvrasje para se të bëhesha pa u lodhur. Unë po përpiqesha ta shëroj atë me alkool. Alkooli ishte një zgjidhje e përkohshme. Pas asaj nate, isha përsëri në humor në depresion. Por nofap mund të kuruar depresionin në një afat të gjatë. Është një gjë e vërtetë. Tani unë mund të kujtoj herë pas fapping, shtrirë në shtrat me një humor në depresion. Nuk kisha energji për të bërë asgjë. Tani, unë kam edhe në depresion disponimi, por unë jam duke u përpjekur për t'u marrë me të. Unë po luftoj me problemet e jetës sime që nuk e arratisja me faping.

Këshilla ime për fillestarët e këtij udhëtimi është KEEP SHPËTIMET TUAJ LOW. Ka vende të mëdha në këtë subreddit dhe kur fillova 1 muaj më parë, unë i mbajta pritjet e mia shumë të larta dhe gjatë javës 3rd energjia ime ishte pak e ulët. Por unë u përmirësova në javën 4th. Ky është një udhëtim i gjatë, edhe unë jam fillestar i këtij udhëtimi. Kështu që mund të ketë ulje dhe ngritje. Ju mund t'i mbijetoni këtyre problemeve. Nofap ju jep energji. Vetëm ji i durueshëm.


Porno më bën të ndihem në depresion, NoPorn e largon këtë ndjenjë.

Unë dhe ish-i im u ndamë kohët e fundit para disa muajsh, kështu që kohët e fundit jam ndjerë në depresion. Në Dhjetor vendosa t'i jap NoPorn një tjetër lëvizje dhe shkova rreth 20-25 ditë pa ndonjë pornografi dhe po filloja të ndjehesha shumë më mirë. Ndjeja që ndjenjat depresive po veniteshin sikur po dilja nga një mjegull dhe i shihja gjërat më qartë.

Për disa arsye, fillova të shikoja pornografi përsëri për disa javë dhe mund ta ndieja veten duke u tërhequr përsëri në atë mjegull, fillova të ndjehesha si mut përsëri dhe nuk isha i motivuar të bëja asgjë. Kur e kuptova këtë vendosa të ndaloj së qeni budalla dhe të ndaloj së shikuari pornografi përsëri dhe tani në ditën 7 mund të ndiej pastrimin e mjegullës përsëri dhe ndihem më mirë dhe më mirë çdo ditë, duke u motivuar të kthehem në palestër dhe të shoqërohem më shumë

Them se po e shkruaj këtë këtu kështu që mund ta lexoj përsëri më vonë nëse ndihem budalla dhe dua të shikoj pornografi. Unë kam lënë shikimin e pornografisë disa herë më parë dhe çdo herë është e njëjta gjë; Ndihem më e gjallë, ndjehem më e motivuar, ndihem më e lumtur dhe më e përmbajtur. Unë gjithashtu dua të falënderoj të gjithë në këtë komunitet, është një ndihmë e vërtetë të jesh në gjendje të lexosh postimet e popujve të tjerë dhe shpresoj se të gjithë i arrini qëllimet tuaja.


Pse pornografi rrit ankthin social aq të çuditshëm keq?

Hello.

Kam ankth shoqëror për dy vjet. Isha në ilaçe (SSRI) për t'u 'rikuperuar' nga SA, por nuk ishte një marrëveshje e mirë për shkak të efekteve anësore serioze. Sidoqoftë, kuptova që jam e varur nga pornografia. Kur abstenoja nga pornografia ankthi im ishte në një nivel më të vogël. Nuk kisha frikë nga udhëtimet me autobus, mund të merrja telefonatën (e pamundur kur isha duke parë P). Ndihem shumë më mirë kur jam esëll. Por kur shikoj pornografi, ankthi im rritet menjëherë. Nuk ka të bëjë me turpin apo ndjenjën e fajit - Unë nuk u ndjeva fajtor apo i turpëruar pasi e bëra atë. Pse eshte ajo? Pse pornografia ka një ndikim kaq të madh në ndërveprimet tona shoqërore dhe nivelet e ankthit?

tldr Nëse jeni të shqetësuar për të ndaluar pornografinë, do të jetë më mirë


Ndonjë nga ju ndjeheni më mirë në lidhje me depresionin tuaj?

Thjesht doja të them, përgëzime për të gjithë ju që jeni përpjekur të përmirësoni veten dhe keni kuptuar se nuk keni nevojë për pornografi në jetën tuaj të përditshme. Cilado qoftë arsyeja juaj për ta bërë atë, unë shpresoj dhe lutem për të gjithë ju që luftoni dhe gjithashtu lutuni për këtë të keni pasur sukses.

Tani, unë ndihesha mjaft i dëshpëruar për shkak të zakoneve të mia të mëparshme të PMO-së. Sot shënojnë 6 ditë për mua dhe unë tashmë po vërej një përmirësim të ndjenjës sime të përditshme dhe në të vërtetë nuk ndiej depresion që më kthehet. Unë në të vërtetë po ndjej. Energji të lumtur dhe lumturi. Pra, a ju ndihmoi të lirë pornografia ju djema me ndonjë depresion? Megjithatë, nuk kam hequr dorë nga pjesa MO e gjërave.

pre_ejaculation

po bëhet më mirë

tinyturtle90

Unë më parë kam bërë vetëm nofap për 2-3 javë në atë kohë, por kjo më ndihmoi depresionin tim me siguri gjatë atyre kohërave (duke planifikuar të dilja pa PMO për 1-2 javë tani, pastaj të kaloja në pornografi). Kur abuzoj me pornografinë thjesht ndjehem bosh, nuk kam dëshirë të bëj asgjë që dini? Ndërsa në nofap unë në të vërtetë dua të dal dhe të jetoj jetën, jo vetëm ekzistoj në shtëpi duke luajtur video lojëra, duke tymosur dhe duke u hedhur jashtë.

effiebies

U deshën disa muaj për të parë një ndryshim. Dallimi i madh.

Maake11

Ndjenjë jashtëzakonisht më të mirë, duke e ditur se çdo ditë unë kam arritur të angazhohen në aktivitete të shëndetshme dhe të mos mendoj për atë porn stupid

13abie

Soshtë kaq e vështirë të thuash nëse disponimi i përgjithshëm ka lidhje me këtë. Por ajo që unë di është se ato fitore të vogla kur jam gati të përdor dhe pastaj të them jo, ndjehen të mahnitshme.

beardling

Unë kisha një tepricë mjaft të madhe 2 muaj para se të filloja vijën time aktuale dhe ndihesha mjaft e depresionuar gjatë gjithë kohës. Naturalshtë e natyrshme të ndihem pak në depresion herë pas here, por unë ndjehesha i depresionuar gjatë gjithë kohës. Pas rreth një jave pornografie, fillova të ndjehem më mirë dhe që prej kësaj është bërë më mirë çdo javë. Unë nuk blej gjithë gjërat e "superfuqive" në NoFap, por besoj se pornografia mund të ndihmojë vërtet me ato ndjenja depresive.

dallicon

Isha për një kohë, dita 1-6 isha mirë, por dita 7-10 po bëhej keq kur bëhej fjalë për nxitjet dhe dita 11-13 ishte ferr. 14-18 ishte i shkëlqyeshëm por depresioni goditi ditën 19-27. Ishte një kohë e kobshme. Unë shkop deri në shqisat e mia kur fillova shkollën dhe përsëri pata mundësinë të shoqërohem. Kjo më shëroi depresionin (pothuajse tërësisht) dhe sapo të filloj të shoh një vajzë, mendoj se kjo do të jetë pika e prishjes, por unë akoma po e pres atë

Tani është pothuajse dita e 36-të dhe ndihem mirë. Jeta është njësoj si gjithmonë pak përveç faktit që është e njëjta gjë gjatë gjithë ditës dhe asgjë e veçantë, unë kurrë nuk do të kërkoja të isha dikush në këtë botë sesa jeta që unë jetoj.

m8ru12

Po kam. Gjërat ende nuk janë të mira në jetën time tani, por unë kam më shumë energji dhe pres që të nesërmen, e cila është një ndryshim nga depresioni mjaft shkatërrues që ndieja më parë.

Billiamj12

Hej, unë jam goxha në të njëjtën varkë si ti (në të vërtetë kam shkruar një post duke thënë se disa orë më parë lol). Urime për luftën!

Kurrë nuk e kuptova që depresioni im mund të ishte i lidhur me këtë derisa të lija, por për dy ditët e fundit, unë kam qenë i lumtur. Edhe përballë disa problemeve mjaft të frikshme të jetës, ndihem mirë dhe optimist, sikur asgjë nuk mund të më dëmtojë. Awshtë e tmerrshme! Më vjen mirë që po e ndjeni edhe këtë përmirësim!


Ditë 30? mut të shenjtë. Unë mund të shkruaj një histori suksesi tani

Mirë mësime të mjaftueshme të jetës le të arrijmë në pikën pse ju djem erdhën vërtet këtu

(1) Rritje e jashtëzakonshme e besimit. Kjo duhet të jetë gjëja e zakonshme që shumica prej nesh fapstronautët ndiejmë. Në të vërtetë është 100% e ligjshme. Unë mund ta garantoj atë.

(2) Ankthi shoqëror, drojë, i zhdukur në këto ditë 30. Unë nuk e kisha topat për të folur me ndonjë vajzë më parë, por pas NoFap duket sikur zonja duke folur aftësitë automatikisht mori vendin e saj në mua.

(3) Jam shumë i mërzitur dhe i inatosur, por meqë NoFap mendja ime është shumë më e qartë dhe unë gjithmonë mendoj të them diçka për dikë, më shumë përqendrim në punë, përfitime më të mira në palestër, aftësi më të mira për biseda etj.

(4) Nuk e di nëse dikush flet për këtë apo jo, por vura re një rritje në madhësinë e testiseve dhe penisit tim.


Njerëzit që kanë një çrregullim ankthi / sulme paniku, si ka qënë pornografi pa ndikuar në nivelin tuaj të ankthit?

Në rastin tim, unë nuk jam pa ankth, por jam padyshim më i mirë se kur isha duke përdorur. Unë gjithashtu ndjehem shumë më i bazuar dhe i ndërgjegjshëm, më pak në kokën time, dhe fle më mirë. Po ti

conanthelib5050

Absolutisht e vërtetë, ndjeni mënyrën më të mirë. Kur erdhi nga kafeina dhe përmirësuar dietën time, nivelet e ankthit me të vërtetë ranë edhe një herë.

adannytoremember

Unë jam shumë dakord me ju. Kurdoherë që jam në një seri të mirë pa pornografi nivelet e ankthit tim ulen shumë. Por rreth javës 2 për mua unë kam këtë ndjenjë jashtëzakonisht të irrituar / ankthi, në një moment mbaj mend që ndjeja sikur diçka po përpiqej të më zvarritet nga lëkura ime. Unë isha aq i shqetësuar.

Kjo mund të kishte qenë placebo ose në të vërtetë se si ndihesha nga abstenimi nga pornografia por në përgjithësi, ankthi im u zvogëlua aq shumë kur lashë pornografinë.

eire77

Mënyra më pak, nuk e dija sa i shqetësuar isha derisa ndalova të shikoj dhe ngrihem disa herë, pas një qejfi ndihem kaq i butë, unë vetëm mund të imagjinoj se si isha përsëri kur shikoja pornografi çdo ditë me orë dhe orë.

antidarkfapper

Para se të ndaloja së shikuari pornografi do t'ju kisha thënë që nuk jam kurrë në ankth. Tani e kuptoj që pjesa më e madhe e jetës time drejtohej nga ankthi. E çuditshme, por e vërtetë.

Ankthi im është më pak tani, por me të vërtetë duhet të jem i kujdesshëm që të mos krijoj ankth në fusha të tjera të jetës, për shembull gjatë punës.

Unë jam me siguri më i vetëdijshëm për atë që krijon ankth për shembull mendimet e të gjitha rezultateve të mundshme negative të çdo situate të dhënë. Pasuria thoshte. Po mësoj të refuzoj ato mendime nga e drejta, si unë bëj mendime seksuale ose epshore. Unë sfidoj mendimet e mia të shqetësuara duke i bërë pyetje si: A ka të ngjarë kjo? A është ky mendim i bazuar në fakt? Cila është më e keqja që mund të ndodhë me të vërtetë?

Ndonjëherë pyes veten nëse unë kam qenë më shumë i varur nga ankthi se pornografi. Vetëm një vend tjetër i mirë për t'u fshehur nga emocionet e vështira.


Socializimi bëhet i lehtë!

Sinqerisht NoFap e bën shoqërimin një copë tortë. Sinqerisht përpara NoFap duke folur me njerëzit dhe çfarë nuk ishte e keqe mos më keqkupto, por me NoFap është sikur të jesh në një dimension tjetër. Truri juaj është i mprehtë dhe kuptova se gjithmonë kisha diçka për të thënë. E gjithë ajo mjegull e trurit është zhdukur. Ashtu si dikur shqetësohesha se çfarë të them më tej kur flisja me njerëzit, por tani thjesht rrjedh pa mundim. Ka pasur raste kur flas me njerëz i them vetes 'si fck e them këtë?' pasi kam thënë diçka qesharake ose të mprehtë. Flirtimi gjithashtu nuk bën as. E lehtë Ju e dini saktësisht se çfarë të thoni dhe si ta thoni, duke i bërë ata të qeshin dhe të jenë argëtues.


Nofap po rrit rrethin e shoqes sime femër story Historia ime (kisha frikë nga gruaja dhe kurrë nuk u kam folur kurrë më parë)

Mirë përsëri në shkollën e mesme unë grumbulloj të gjitha llojet e arrave dhe kisha vetëm një shoqe të vetme femër ... shpejt përpara për të gjetur Nofap. Diçka e mahnitshme atëherë ndodhi ... Kam shumë më shumë miq femra! (Si 10 apo ca më shumë) por procesi i mos përgjimit po më bën më shoqëror dhe kam bërë edhe 2 shoqe të tjera… kjo vjen nga një djalë i cili ishte shumë i frikësuar për të folur edhe me një grua ers.


Eyecontact është e vërtetë

UAU. Tha të gjitha unë mund të them. Ndihem krejtësisht i qetë me mbylljen e kontaktit me të gjithë! Thats 1 të 1 ose duke qenë në një kafene / restorant ose duke kaluar njerëz në rrugë / dyqane apo çfarëdo

Më pas buzëqesha për veten time! SHEN E SHENJTË! Ndjenjë e madhe!


Ju nuk jeni një i çuditshëm / zvarritës / i çmendur / i dëshpëruar / antisocial, ju jeni një i varur nga PMO.

Pas gati 40 ditë pa PMO, tani e kuptoj se të gjitha ato karakteristika negative që kisha nuk ishin më të vërteta. Ata ishin simptoma të varësisë së PMO. Unë jam kaq mirënjohës që tani të jem i lirë nga kjo sëmundje, falë në pjesën më të madhe të kësaj subreddit.


Kam çrregullim ankthi të përgjithësuar. A ka provuar nodal dikush me GAD dhe a ka pasur fat? Unë jam i dëshpëruar për çdo gjë për të ndihmuar

Buttsweati

Kam pasur ankth të tmerrshëm. Më shumë shqetësim social, por edhe GAD. Nofap patjetër ndihmoi, jo shërimin absolut, por në vetvete ka reduktuar ankthin tim në një nivel ku unë në fakt mund të funksionoj siç duhet.

Kështu që, qëndro me nofap, më duhën disa muaj për të vërejtur një ndryshim të vërtetë, por ndodhi. Provoni gjithashtu meditimin nëse nuk jeni tashmë, edhe kjo ju ndihmon.

GrendeI

Unë thjesht kam pasur një ankth të thjeshtë shoqëror dhe nofap më ka ndihmuar shumë. E kisha të vështirë të shkoja në dyqan ushqimesh dhe tani është shumë më mirë.

sanketvaria29

Unë ende kam pak këtu këtu, por idk nëse nofap e saj ose thjesht mua përballur atë me guxim.

JakeWoods90

Unë gjithashtu kam ankth, dikur ishte e tmerrshme. Sikur të hyja në një dyqan dhe të kishte një radhë, unë do të filloja të djersitja kur isha duke pritur në radhë. Çdo gjë shoqërore që urreja! Nëse miqtë e mi do të ishin me disa njerëz që nuk i njihja, do të kaloja t'i takoja.

Gjithsesi, unë lloj e mori mbi atë, atëherë ndodhi diçka tjetër që shkaktoi ankthin tim. Filloi të kishte sulme paniku, të cilat nuk i kisha pasur kurrë më parë. Unë ndihem sikur edhe unë mund të ketë GAD si unë mendoj gjithçka dhe shqetësohen për çdo aspekt të vogël.

Kështu që këtu jam, dëgjova shumë njerëz të thonë se Nofap ndihmon vërtet me ankthin, le të shpresojmë se do të funksionojë për mua këtë herë lol


Çfarë përmirësimesh keni parë duke hequr dorë nga pornografia? (Motivimi i nevojshëm)

dekrizs

Qartësia e mendjes ishte përfitimi më i mirë absolut. Truri im nuk po luante një tërheqje lufte midis të qenit normal dhe seksualizimit të çdo gruaje që pashë. Unë gjithashtu kisha më shumë energji mendore dhe fizike për t'u kushtuar hobeve, marrëdhënieve, shkollave, etj. Unë isha i habitur sesa shumë pornografi më hoqi pasi e lashë.

Mohamedah78

Mirëmëngjes vëlla. Edhe unë u shkatërrova nga pornografia në çdo aspekt (e lodhur, duke mos bërë dashuri me gruan time të bukur, e zemëruar, e mërzitur, e hidhur, prishje, vetëvlerësim i ulët, jo i përqendruar sa duhet, durim i shkurtër pas fëmijëve të mi dhe kështu me radhë). Unë buzëqesh shumë kur kam lehtësuar pornografinë dhe të gjithë janë të lumtur përreth meje. Gruaja ime ende pyes veten se çfarë ka ndodhur me mua, por unë kurrë nuk do t'i tregoj asaj varësinë time ndaj pornografisë. Ky nuk është një lajm për të ndarë me dikë që e doni, megjithëse unë po ndaj ndjenjën time të rikuperuar të entuziazmit dhe gëzimit dhe lumturisë. Në një farë mënyre tani jam e varur nga "mos u varur nga pornografia". Dhe kur ndihem i dëshpëruar dhe i tunduar si tani, kthehem në shtëpi këtu në "pa grup fap" për të lehtësuar tundimet e mia. Itsshtë një betejë e gjatë e vështirë, por unë shpresoj. Vazhdo vëlla. Çfarë është e lehtë këto ditë?

tabascoKatz

Ankthi i reduktuar, rritja e vetëbesimit, marrja e shumë më shumë, seksualiteti merr në të vërtetë shpërblim. Problemet e montimit janë zhdukur, kur je i pandjeshëm.

schodawg

Për mua përmirësimi më i thjeshtë dhe më i madh ishte se unë fle më shumë. Unë nuk e kaloj kohën natën duke bërë surfim për atë video perfekte, kështu që mund të heq një domosdoshmëri para se të shkoj të fle. Për mua është absolutisht revolucionare sa kohë gjatë natës kthehem thjesht duke mos parë pornografi.


Sa i përket ankthit social (skuadra e ditës 30)

Më në fund kam filluar streakin e parë të vërtetë dhe ndjehesha e mahnitshme.

Unë kam marrë një punë në një kompani të shitjeve dhe brenda muajit tim të parë unë jam duke shtypur tabelat kryesuese dhe duke garuar me pragët e lartë në kompani. Unë mendoj se kjo është kryesisht për shkak të faktit se unë jam duke shkuar jashtë çdo ditë dhe nuk jam ulur në shtëpi duke parë pornografi.

Dikur kisha një ankth të fortë shoqëror. Nuk ishte sikur nuk mund të dilja jashtë, dhe ende mund të shoqërohesha me miqtë e mi. Por unë ndjehesha vërtet e pakëndshme duke bërë gjëra normale, si mbajtja e kontaktit me sy dhe gjithmonë do të mendoja se njerëzit e tjerë kishin mendime të këqija për mua dhe mut.

Tani që kam kaluar 30 ditë pa u përplasur kam pasur një rënie të madhe të ankthit tim, dhe më pëlqen të shoqërohem dhe të takoj njerëz të rinj. Gjëja që po pyes më shumë është nëse ankthi shoqëror do të zhduket plotësisht pas ristartimit të trurit tim, apo duhet të shkoj në terapi në mënyrë që të lirohem nga kjo dhimbje?


Dita e 90 Long Post

Unë kisha një ankth ekstrem shoqëror kur nuk isha në nofap. Nuk jam i sigurt pse ishte kjo. Unë mezi mund të flisja me dikë fare ose do të dilja brenda kokës sime duke bërë që të belbëzoja ose të përzieja fjalët e mia. Epo, unë shpresoja në nofap dhe gjithçka ka ndryshuar. Nuk kam më ankth shoqëror dhe është mahnitëse. Unë hyra në nofap duke mos pritur shumë; por ja ku jam dhe ndihem si nje person i ri. Nofap gjithashtu duket se ju bën më produktiv dhe ju jep energji që të dilni nga gomari me siguri. Unë nuk do të them se kjo i bën gratë të tërhiqen me magji nga ju, por kjo i bën ato të intrigohen nga ju disi. Kam pasur shumë vajza që më shikojnë shumë herë, dhe kam pasur më shumë ndërveprim me vajzat se gjithë koha ime nuk ishte në nofap. Funnyshtë qesharake se si funksionon.

Unë mund të kem folur shumë për vajzat në këtë postim. Por, nofap nuk ka të bëjë me shtrirjen, ose marrjen e një të dashure; për mua të paktën. Ka të bëjë me përmirësimin e vetvetes. Gjëja është që unë shoh shumë djem që njoh vazhdimisht të plotësojnë vajzat, duke u përpjekur të tërheqin vëmendjen e tyre gjëra të tilla. Sinqerisht nuk jam e tillë. Mësova të përqendrohem te vetja dhe përfundimisht ata do të vijnë. "Nëse e ndiqni, do të funksionojë". Lërini të vijnë tek ju. Bëhu aq i shkëlqyeshëm i një personi që ata do të vijnë tek ti. Përpiquni për këtë.


Dita 179 !!! Asnjë ankth më social!

Fillova nofap sepse kisha një ankth të keq shoqëror për 20 vitet e fundit! (Meqenëse po përplasja idence rastësi?) Unë isha disi skeptik (si zakonisht), por SA ishte gjëja më e keqe në jetën time, kështu që Kisha për të provuar nofap. Tani jam në ditën 179 dhe jam shumë i sigurt se kjo funksionon! Sidomos javët e kaluara. Thjesht po qij e qetë tani kudo që shkoj!

Të shkoja në postë ishte një TORTURORT për mua, dhe gjithashtu unë jam një muzikant, kështu që isha i frikësuar në skenë f tani jam plotësisht i Qetë.

Njerëzit thonë se ankthi shoqëror ka të bëjë me besimin… BULLSHIT. Nuk eshte. Isha i sigurt në f.ckin edhe më parë, por e dija që diçka po më ngatërronte trurin (fizikisht) se çfarë e shkakton këtë Frika të Vazhdueshme në publik.

Dhe kisha të drejtë. Ishte PMO që po ngatërrohej me receptorët e mi të trurit. Sepse tani nuk e kam.

Unë u riktheva vetëm një herë pas 90 ditësh, por vetëm sepse isha kurioz. Thjesht nuk ia vlen. PMO nuk është aq i mirë.

Unë gjithashtu mendoj se jam më produktiv se më parë. Kam shkruar dy libra në këto 179 ditë dhe gjithashtu një album muzikor. Para nofap, kjo do të më merrte VITE.


Raporti i mënyrës së vështirë të raportimit të ditëve 60

Filloi në 10yo, tani 23yo. Përdoret për ta bërë atë të paktën një herë në ditë për më shumë se një dekadë. Gjithashtu ishte shumë i varur nga video games (10 + orë / ditë) dhe një rrëmujë e ndyrë. Sikur të mos kishte miq, nota të këqija, ankth të çmendur shoqëror (do të përpiqesha të mblidhja guximin për orë fjalë për fjalë para se të shkoj në dyqan ushqimor).

Kam goditur fundin e shkëmbinjve 2 vite më parë. Unë dukej si vdekja (130lbs for 6'1 "). Nuk mund të flasë as të shikojë askënd (madje as familjar) pa u ndjerë turp. Kur flisja me një vajzë, ajo do të më shikonte me sytë duke thënë: "Nuk dua të jem këtu". Unë isha në depresion dhe kisha 0 vetëbesim gjatë gjithë kësaj periudhe. Unë instinktivisht e dinte se diçka ishte e gabuar. Mendoja shumë për vetëvrasjen, se si mund të merrja një armë dhe t'i jepja fund. Ishte një ndjenjë e këndshme.

Në një moment nuk mund ta merrja më, diçka duhej të ndryshohej ose do të vrisja veten. Filloi të thellohej në përmirësimin e vet dhe ngecur në NoFap. Kjo ishte pika fillestare për një ndryshim.

përfitimet

 • Besimi: Unë nuk kam më ankth shoqëror. Ndihem sikur gjithçka mund të ndodhë me mua dhe unë do të jem akoma mirë. Nuk duket aq shumë por ndryshoi plotësisht jetën time. U zgjova falënderime të lumtur për këtë, ndihem kaq i lirë.
 • Sytë: Kam sytë blu dhe tani ata shkëlqejnë. Pranë shumë komplimente.
 • Tërheqja e vajzave: Ndryshimi është i çmendur. Unë kaloj shumë kohë në punë me 3 vajza (A, B & C, që kanë të dashur) dhe kam shumë anekdota për to, por çuditërisht (ose jo) ato ndodhin vetëm kur jam në një rresht. Disa që më kalojnë në mendje:
  • A merr ndonjë rast për të më përqafojë ose të prekë krahët, madje edhe ngriti këmishën time për të "parë nëse unë isha muskulor".
  • Ne kemi një grup chat në Facebook, dhe po u dhamë njëri-tjetrit emra budallenj (negativë) për argëtim. B më telefonoi mua si "swimmer sexy" (kam armë të gjata dhe këmbë). Mbaroi të qenit i vetmi me një emër të ftohtë.
  • Ne shpesh flasim në grupe gjatë pushimeve, C është gjithmonë pranë meje me trupin tonë që prek ose pothuajse, edhe nëse ka hapësirë ​​përreth, është qesharake. Kolegë të tjerë përshëndetnin për këtë dhe ajo mori të kuqe si një domate.
 • Jo më në depresion: Unë me të vërtetë kënaqem me jetën, jam i ngazëllyer për të ardhmen. Kjo është diçka që unë nuk do të besoja të jetë e mundur 2 vite më parë.

 Ndihem si Bradley Cooper

Ju e dini në filmin Pafund ku ai merr pilulën dhe mut i madh i ndodh atij? Disa ngjashmëri:

 • Frymëzim
 • motivimi
 • Qartë, i freskët, vizion i gjallë
 • Mendërisht dhe fizikisht më të fortë
 • Më pak ndjenja të dobësisë
 • Depresioni në thelb nuk ekziston
 • Por ndjehen më shumë emocione
 • të lumtur
 • Të sigurt
 • Qëndrim më i mirë
 • Pa turp
 • Kontakt i zgjatur dhe jo kërcënues
 • Personalitet i vërtetë
 • Qendra dhe e bazuar
 • Më shumë të fokusuar

.... Seriozisht djema

10 sekonda e kënaqësisë pseudo nuk vlen një jetë të kënaqësisë së vërtetë.

Qëndroni në rrugën e duhur dhe korrni përfitimet!


Nofap ka shëruar 90% të ankthit tim shoqëror

Epo jam shumë i sigurt që gjithsesi ka. Unë ndalova së shikuari pornografi Krishtlindjet e kaluara, pra mbi 7-8 muaj më parë. Unë mendoj se ishte një vendim shumë i mirë për të lënë pornografinë. Kam një nxitim të tillë duke e parë atë dhe sigurisht që nuk mund të ketë qenë i shëndetshëm. Kështu që pas kësaj unë kisha periudha të MO falas, por ajo vazhdoi të rikthehej pastaj dy javë nofap dhe kështu me radhë.

Më e gjata që shkova në MO ishte nja dy muaj që ndalova së numëruari ditët pasi e bën më të vështirë mendoj. Kam përsëritur të Dielën e kaluar për fat të keq, por jo për pornografi vetëm për disa fotografi në instagram lol por e di që është akoma keq. Ndihesha e tmerrshme pas saj për ditë me radhë. A mendoni se nofap-i i saj i mundshëm ka shëruar pjesën më të madhe të ankthit tim shoqëror?

TL / DR lënë muaj pornografi 7 muaj më parë. Vazhdoi OT në dhe jashtë, por shkoi disa muaj pa pagesë, por u rikthye kohët e fundit


Sot është shënimi im i 90 ditë!

Pa e kuptuar atë deri tani që sot shënon ditë 90 të mospërfilljes së plotë nga PMO dhe seksi. Gjatë kësaj kohe unë u ula punën time më të lartë të paguar dhe të dobishme deri më tani, të lidhur shumë më mirë me miqtë dhe familjen dhe kam pasur një tepricë energjie dhe energji që kurrë nuk e kuptoja se ishte e mundur. Mendja ime është ndryshuar nga ajo e një fëmije si i riu në një vit të vendosur, mashkullor të 26, i gatshëm për të bërë një ndikim në punë dhe në marrëdhëniet e mia me të tjerët. Kam vënë re se nuk më fazat më mua.

Jeta ime e gjatë (kështu që kam menduar), ankthi, depresioni dhe çështjet mendore janë dukshëm të shpërndara dhe u tërhoqën nga luani i zhuritur brenda. Unë kam qenë në lexapro për vitet e kaluara 2 dhe isha në gjendje të përballoj plotësisht. Më shumë para janë në llogarinë time bankare për shkak të kontrollit të ri të vetëkontrollit që është futur në të gjitha aspektet e jetës sime. Kam vërejtur më shumë respekt nga të tjerët, sepse duket sikur e dinin në mënyrë intuitive se respektoj vetveten.


Ditët e 69. Asgjë Sexy Për Kjo.

Kjo është vija ime më e gjatë dhe jam krenar për veten time. Unë jam 21 ditë nga 90, dhe nuk kam asnjë dyshim për të goditur qëllimin tim. Ankthi im shoqëror është ulur shumë, disa ditë më mirë se të tjerët. Patjetër që më pëlqen qetësia që po përjetoj më shpesh sesa jo.

Njerëzit më tregojnë se unë "nuk bëj një dreq". Nuk e di nëse është e vërtetë, por sigurisht që jam më e qetë. Kjo është më efektive se terapia.

Jeta eshte e mire. Rrini aty, zonja dhe zotërinj.


Ditët 30 të NoFap përfunduar

Nëse dikush po e lexon këtë duke luftuar për të vazhduar në NoFap, unë kam një hile që e bëri atë për mua. Shkruani të gjitha ambiciet që keni në jetë dhe të gjitha gjërat e mrekullueshme që dëshironi të përmbushni gjatë jetës tuaj. Merrni një moment dhe mendoni nëse të gjitha këto ambitone dhe qëllime që dëshironi të arrini janë të mundshme kur jeni të varur nga PMO. PMO shkatërron jetën tënde dhe kjo ishte e mjaftueshme që unë të lë. Ditët e para ishin të vështira, por unë gjithmonë e dija që isha në rrugën e duhur. “Mos e lë. Vuaj tani dhe jeto pjesën tjetër të jetës tënde si kampion ”- Mohammed Ali.

• Ndryshimet që ndiej pas ditëve 30 të Nofap.
• Depresioni është zhdukur
• Më shumë kohë të lirë.
• Unë shoh Vajzat si qenie njerëzore dhe jo objekte seksuale
• Flashbacks janë duke u rrallë dhe mjegulla e trurit është gati jo-exsistant.
• Vetëbesimi po rritet në kuptimin e njohjes së vetë vlerësimit tim.


Ankthi social ka shkuar? Pse?

Po mendoj ta provoj këtë gjë dhe shoh shumë njerëz që thonë se një nga efektet anësore është shumë më pak ankth shoqëror. Dhe unë jam kurioz / skeptik: pse? Pse ankthi juaj shoqëror zvogëlohet duke bërë këtë? Ose e kundërta: pse merrni ankth shoqëror nga masturbimi (shumë)? Dhe kur fillon të hyjë në fuqi?

DedicationRush

NoFap patjetër ju bën me të vërtetë i sigurt! Unë mund ta konfirmoj këtë sepse më të gjatë Ditë 34 streak Unë isha si një magnet puçërr dhe ankthi nuk ekzistonte brenda meje!

NoFapSpecialist

Mendoj për këtë në këtë mënyrë.

Kur ju fap për pornografi ju merrni spikes mëdha dopamine dhe kimikate të ndjehen mirë. Pastaj ju merrni varur në të dhe të bëjë atë gjatë gjithë kohës / ditë dhe çdo gjë tjetër ndjehet i mpirë.

Kjo gjithashtu përfshin njerëz. Kur i takoni ata të gjithë ju mendoni se si ju paraqitni për ta, sepse disi ata mund të ju japin të njëjtën gjë që ju dëshironi për (seks).

Pra, le të themi se keni takuar një burrë, ju mendoni nëse ai do t'ju prezantojë me ndonjë vajzë dhe çfarë mund të vlerësoni veten tek ai për të arritur në atë qëllim.

Le të themi se keni takuar një vajzë. Muchshtë shumë më keq. Gjithë sa mendoni është se si të bëni seks me të, kështu që nuk mund të krijoni një lidhje themelore sepse dëshironi pikën.

Gjithashtu, mos harroni turpin shoqëror që vjen nga zbulimi.

Kështu, të gjitha ankthet sociale dhe gjëra.

Tani në qoftë se e ndryshoni situatën dhe bëni gjëra të tjera që ju pëlqen të ndiheni të plotë dhe të mos vareni nga të tjerët për validimin e njerëzve dhe mund të jeni një dhënës i vërtetë dhe kështu të mos jeni të kujdesshëm për seksin ose të jeni të vlefshëm, prandaj më lehtë merrni më lehtë sepse nuk jeni nevojtar .

bucgene

Zbërthimi i bën njerëzit të pandjeshëm ndaj ndjenjave dhe emocioneve (pra mjegulla e trurit). Për shkak të kësaj, njerëzit që fap shpesh nuk do të mund të ndihen mirë kur shoqërohen dhe lidhen me njerëzit. Pas një kohe ata kanë tendencë të qëndrojnë të vetmuar, sepse: mashtrimi është më i lumtur se socializimi.

depressive_monk

Nuk e di pse funksionon, por pas vetëm disa ditësh NoFap ankthi im shoqëror ulet shumë. Dhe është ajo ditë kur ndihem i qetë dhe i qetë. Likeshtë si rreth ditës 10. Kur normalisht ndjehem i shqetësuar dhe i vështirë. NoFap duhet të përmendet vazhdimisht në çdo takim të grupit të ankthit social.

Progressionist

Në thelb, ju nuk jeni më:

 1. Vendosja e grave në stolin e pedalit si idhuj, sikur jo gjithmonë duke i parë ato si objekte seksuale
 2. Duke parë njerëzit si objekte seksi
 3. Nuk ndihet vazhdimisht fajtor dhe turp. Kjo është një e madhe.
 4. Porno është shumë vetë konsumuese ku përqendrohesh te vetja dhe largohu. Kjo e bën veten tuaj më të konsumuar.

në rregull, ankthi shoqëror është zhdukur plotësisht dhe ndihem i tmerrshëm, por

Pas mbërthimit të shumë sojave të mbjelljes, ankthi im shoqëror është zhdukur krejtësisht. Unë tani mund të bëj kontakt me sy edhe me vajza me të vërtetë tërheqëse pa ndonjë problem. Por unë thith në komunikim. Unë kam qenë një introvert gjatë gjithë jetës time. Unë nuk e di se si të trajtoj bisedat me njerëzit. Para se të bëhesha më i pacipë pothuajse të gjithë. Kështu që kurrë nuk shoqërohej me të vërtetë shumë. Por tani njerëzit kanë vënë re një ndryshim në mua dhe po fillojnë biseda vetë. Por unë nuk e di se si apo çka të flas, kështu që unë gjithmonë e përfundoj bisedën shpejt dhe diku ata ndjehen të ofenduar për shkak të tij. Ndihem si një idiot. Çfarë mund të bëj ?


90 ditë: Çfarë ka ndryshuar?

Duke filluar nga 21, unë fillova të vuaj

 • ankthi shumë i rëndë shoqëror dhe sulme paniku
 • depresion
 • humbja e forcës dhe motivimit
 • mjegullën e rëndë të trurit dhe mungesën e përqendrimit dhe kujtesës
 • Derealization
 • Lidhja 0 me njerëzit dhe më pak se emocionet 0
 • fantazitë seksuale vanilje ndryshuan në fetish ekstreme
 • PIED i butë
 • humbja e ambicies dhe shpresat për të ardhmen
 • nuk kam interes për gratë që unë isha duke shikuar P gjatë gjithë kohës time të lirë, madje edhe gjatë natës ndonjëherë.

Pastaj diçka ndryshoi në trurin tim. Ditën e fundit të dhjetorit, ndërsa mendoja për vitin e kaluar, kuptova se kisha një problem me P. Fillova të kërkoj në Web dhe rezultati i parë ishte videoja e famshme e Gary Wilson.

Rezultatet:

Kam vënë re përmirësimet e mëposhtme:

 • ankthi social ulet në mënyrë dramatike dhe po zvogëlohet çdo ditë. Tani unë mund të flas me të huajt pa probleme
 • Ndihem më i sigurt dhe zëri im është më i fortë kur flet.
 • Tani kam shumë më shumë ndjeshmëri: mendoj më shumë për të tjerët dhe më pak për veten time
 • Ndjej nevojën për tu lidhur me njerëzit dhe nuk më pëlqen të jem më vetëm
 • Gjendja ime është shumë më e mirë gjatë shumicës së ditëve. Unë buzëqesh më shumë dhe dashuri për t'i bërë njerëzit buzëqeshje, sidomos vajzat
 • Unë po bëj shumë mirë në punë
 • Unë kam energji për të bërë gjëra shumë më tepër gjatë ditës
 • mjegulla e trurit ulet dhe është ende në rënie. Kujtesa ime po përmirësohet.
 • Ndjej emocione shumë më tepër se më parë. Emocione të mira dhe të këqija.

Asnjëherë nuk kam menduar se do ta them këtë por ankthi im është zhdukur falë nofap !!!!!

Unë jam një mashkull 28 vjeçar që kam luftuar me ankthin për aq kohë sa më kujtohet. Jo fapping ka ndryshuar jetën time plotësisht. Unë isha duke lexuar përfitimet këtu për nofap dhe isha i lodhur nga mënyra se si po shkonte jeta ime. Jam vetëm në ditën 30 dhe disa ditë më parë u zgjova dhe kuptova që ankthi im është zhdukur plotësisht. Dikur zgjohesha çdo mëngjes dhe ndieja ankth sapo të zgjohesha. Unë u futa në të kryesisht për forcimin e besimit, unë gjithmonë kam qenë një person i qetë dhe i ndrojtur, por tani ndihem më shoqëror dhe largues, por nëse do ta kisha ditur se mund të shëroj ankthin tim atëherë kjo do të ishte arsyeja numër një për të hyj në të.


17 vjeç - po kërkonte ndryshimin.

Unë jam 17 vjeç, një futbollist dhe peshëngritës. Unë kam qenë gjithmonë tip shumë i ndrojtur / me ankth të lartë të fëmijës. Unë gjithmonë u përpoqa të gjeja çështjen dhe të ndryshoja, por nuk munda. Kam hulumtuar në lidhje me PMO dhe NOFAP dhe kam qenë vërtet i interesuar për të. Kam provuar NOFap për ca kohë, por asnjëherë nuk jam angazhuar plotësisht. Kohët e fundit vendosa se kisha nevojë për një ndryshim, unë u largova nga PMO rreth 7 ditë më parë dhe tashmë po vërej efektet fizike dhe fiziologjike tashmë. Kam mësuar të Masturboj çdo ditë, madje disa herë në ditë, pasi isha 13 vjeç. Nivelet e Mia të Energjisë po rriten, forca ime në palestër dhe qëndrueshmëria (Fillimi për të Udhëtuar me Bike / Ecni në Shtëpi pas shkollës për shkak të energjisë sime) po rritet me shpejtësi. Ankthi im shoqëror është zhdukur plotësisht dhe unë jam duke u bërë aq i vetëdijshëm për veten time dhe është thjesht e mahnitshme. Unë kurrë nuk kam menduar se PMO mund ta bëjë këtë. Unë gjithashtu kam filluar Dushet e Ftohtë dhe është vetëm një zakon tjetër i shtuar i vetëkontrollit. Unë jam duke folur me më shumë vajza në jetën time se sa kam pasur ndonjëherë dhe ndjehem sikur jam duke bërë shumë më mirë në shkollë. Unë jam duke përjetuar jetën tani, Jeta është e mrekullueshme.


Superfuqitë janë reale.

E shenjtë Dreq Para vijës që jam aktualisht tani, unë kam qenë, me përkufizimin tim, një humbës. Nuk mund të flisja me vajza pa belbëzuar dhe nervozuar. Unë veprova i vështirë si qij. Unë eca nëpër salla me kokën ulur dhe kufjet brenda. Unë kisha miq dhe flisja me njerëzit dhe nuk isha i çuditshëm, por thjesht kisha vetëvlerësim shumë të ulët dhe pa besim te vetja. Pastaj NoFap. 10-11 ditë më vonë ... papritmas ndjej se diçka brenda meje sapo shpërtheu. Pasiguritë dhe ankthi im u dëbuan në ajër të hollë. E gjeta veten duke pasur një lidhje të mahnitshme me vajzat. Kam mbajtur një bisedë për më shumë se një orë dhe e bëra përsëri të nesërmen. Më në fund vajzat filluan të më "vërenin". Likeshtë sikur isha i padukshëm më parë. Ata më buzëqeshnin rastësisht, qeshnin dhe zhvillonin një bisedë me mua kur flisnin. Dreq, vajza që as nuk dija të më thoshin hej në salla. Ndalova të dëgjoja muzikë në salla, fillova të mbaj kokën lart dhe të ecja me besim. Unë mund të flas me çdo vajzë në këtë pikë pa u nervozuar ose belbëzuar. Dhe gjithashtu zbulova se djemtë filluan të më respektonin më shumë. Ashtu si të gjithë e dinin se diçka kishte ndryshuar tek unë. Eshte cmenduri! Mendimet dëshpëruese në kokën time u zhdukën. Motivimi im për të folur me njerëzit, për t'u qetësuar dhe thjesht për t'u argëtuar në jetë u dhjetëfishua. Dhe sa më shumë e vërej veten duke e bërë atë, aq më shumë besim bëhem. Unë e dua atë ndjenjë. Unë kam qenë duke hipur në një valë për 4 ditët e fundit.


Lista e përfitimeve

Kështu që unë jam 24, fillova pak para pak muajsh. Streak më të gjatë 58, dhe unë jam aktualisht në ditën 34. Kaq shumë ka ndryshuar që nga fillimi i udhëtimit tim:

-Asnjëherë nuk mund të mbaja kontakte me sy me vajzat, (edhe sikur ta bëja do të tregoja frikë dhe inferioritet të pamasë. Tani mund të shikoj në sytë e një vajze për aq kohë sa dua.

-Njerëzit flasin me mua në publik: Askush nuk më afrohej në publik, tani nuk mund të shkoj një ditë pa dikush që të kërkojë udhëzime, si është moti, ose pothuajse për ndonjë gjë. (Ju filloni të ndiheni sikur jeni të famshëm ose diçka)

-Ata të ecja poshtë rrugës dhe të dilja nga rruga e të gjithëve që kalova. Tani unë jam si Moisiu duke ndarë detin, njerëzit lëvizin nga rruga ime (Dhe unë jam një djalë i vogël, jo i frikësuar fare)

-Karisma, kam përdorur për të belbëzuar dhe kurrë nuk ndjeva qesharake. Tani i bëj njerëzit të qeshin.

-Shqetësimi shoqëror u zvogëlua në mënyrë të konsiderueshme: Unë kam pasur një SA të rëndë, nuk mund të largohesha nga shtëpia ime pa u tretur apo lart. -Unë jam shumë më mirë në FIFA 18 dhe COD tani (lol)


ejakulimi i vonuar u shërua, ankthi social u shërua

Virgjëresha deri në moshën 32 vjeçare. Kam vuajtur nga vetmia aq e keqe, do ta ndieja dhimbjen fizikisht. Në depresion. Shikuar pornografi për shumë vite, u përshkallëzua nëpër kategori.

Nga dëshpërimi shkoi tek një lakmues, por as nuk mund të interpretojë. Por në shtëpi mund të bëja hapa për orë të tëra - dyshoja se diçka nuk ishte në rregull. Unë mund të bëja orgazëm vetëm me stimulim shumë intensiv nga dora ime, mundësisht me stimulim anal të shtuar - penisi ndihej aq i mpirë, sa vagjina apo goja nuk do të funksiononin.

Në nëntor të vitit të kaluar kam kuptuar për nofap, kam shkelur shumë më pak se, por kishte recetë çdo disa ditë, por nuk pendohem më pornografi më. Rreth Vitit të Ri unë isha me një tjetër prostitutë dhe (pas një brezi të vogël nofap) ajo më bëri me spermë duke kryer me gojë.

Dje, pas një brezi 11 ditë, më në fund mund të bëja orgazëm me seks vaginal (me prezervativ). Para streaks tim, unë pothuajse nuk mund të ndjehen asgjë gjatë seksit vaginal, nuk mund të vijnë edhe në afërsi të orgazmës.

Dhe tani ndihem më e sigurt, dje mora dy vajza në një kafene. Por ata jetojnë në një qytet tjetër, ende nuk janë të dashura, por tani me të vërtetë kam shpresë se do të gjej një të dashur së shpejti. Unë besoj se pornografia i kthen burrat në soditës joaktivë, të cilët nuk kanë topa për të marrë gra dhe të cilët as nuk mund të performojnë - punë nofap.


Unë tani e di se PMO në fakt e ka shkaktuar depresionin tim

[Mosha 23] Rreth 1 vit më parë, unë u rrëzova, dhe shkuan nga stimulimi seksual i 0 për të parë internetin me shpejtësi të lartë P dhe për të pasur seanca 5 orë PMO. Pas muajit 1, ndihesha ndryshe. Liria ime ishte deri në 20% ajo që ishte, unë u ndal duke u MW, penisi im nuk ishte shumë i ndjeshëm, ushqimi nuk u provua aq mirë dhe u bëra paksa apatike. Asgjë shumë e çmendur pse, përveç libido të ulët, e cila ishte shumë e dukshme.

E ndalova PMO për disa muaj dhe ndjeva mirë. Liria ime ishte ndoshta 50% mbrapa, dhe humbja e butë e energjisë dhe motivimit u përmbys. Pastaj unë u rilampa një herë pas muajve 3 të asnjë PMO. Pastaj gjithë ferri u shpërbë. Humbja ime tashmë e dobësuar shkoi te 0. Interesi për të folur edhe me vajzat shkoi në 0. Ankthi i rëndë shoqëror. Problemet e kujtesës afatshkurtër. Nuk mund të mendoj drejt ose të përqendrohem në asgjë. Mjegullë e rëndë e trurit. Mungesa totale e emocioneve, dhe anhedonia totale. Insomnia u zhvillua.

** Unë dua të bëj të qartë se unë kurrë nuk kishte përjetuar ndonjë nga këto simptome para!

Shkova te mjeku. Ai më dha mua mirëbutrin, pasi kisha shumë simptoma klasike të depresionit (simptoma kryesore ishte anhedonia dhe rënie njohëse, kurrë nuk ndihesha kurrë e trishtuar).

Në atë kohë, unë nuk e kisha idenë se PMO mund ta bënte këtë, veçanërisht pasi që kurrë nuk kam marrë të lidhur me P. Unë u ndal lehtësisht.

Deri para disa javësh, ende nuk isha i sigurt nëse PMO më shkaktoi depresionin. Mendova se mbase ishte dhoma ime e mykur, sapo kisha lëvizur (myku btw është vërtet i lidhur me depresionin për shkak të efekteve inflamatore të mykut) apo diçka tjetër.

Disa javë më parë, shumica e simptomave të depresionit ishin zhdukur pasi kisha rindezur për 5 muaj dhe ndihesha mirë, përveçse isha akoma në vijë të rrafshët. Unë u përpoqa të lëvizë për të parë nëse mund ta filloj epshin tim siç sugjeron YBOP për rebooters të gjatë dhe WOW. Të gjitha simptomat e mia të tmerrshme të depresionit që kisha provuar 5 muaj më parë u kthyen plotësisht. Nuk mund ta besoja. Jam 100% i sigurt që PMO më ka shkaktuar simptomat e depresionit. Nuk e përkeqësoi atë pasi që unë nuk kisha simptoma depresive para PMO, dhe ata u shuan pas disa muajsh të reboot. Pas një O të vetëm ata u kthyen. Pas 10 ditësh u ndjeva shumë më mirë, dhe pastaj 4 ditë më parë pata një WD dhe të gjitha simptomat u kthyen, edhe pse jo aq të forta.

TLDR: PMO nuk i përkeqësoi simptomat e mia depresive - ato i shkaktuan ato. Ata që janë skeptikë, lexoni historinë time më lart.


Historia ime deri më tani. (Përfitimet emocionale)

Depresioni është një sëmundje e cila përndjek dhe ju kurrë nuk i shpëtoni kurrë nga simptomat përgjithmonë (kjo ishte diçka që u fut në mua nga profesionistët dhe unë pranova që është normale të kesh ditë të këqija). Ju gjithmonë keni 'ditët e këqija', të cilat unë vazhdova t'i kem deri sa fillova Nofap. Për mua kalimi i këtyre ditëve të këqija ishte shqetësues, sepse do të ndihesha sikur mund të kaloja përsëri në gjendjen time depresive.

Sidoqoftë, unë e di që nuk është rastësi, por meqenëse No PMO për 38 ditë tani nuk kam pasur një ditë të keqe, ZILCH, asgjë, zero, zip. Situatat që më parë do të më hidhnin poshtë, më prishin gjendjen shpirtërore dhe do të më trishtonin nuk më ndikojnë më. Do të kisha ditë të këqija të paktën disa herë në javë. Nuk i kam pasur këto mendime apo ndjenja që nga asnjë PMO !!!

Për mua ky është një përfitim i pabesueshëm. I bëra vetes pyetje: Pyeta veten se si dhe çfarë efekti nuk do të kishte asnjë PMO nëse do ta filloja shumë më i ri? A ka qenë PMO shkaku i paqëndrueshmërisë sime emocionale dhe shkaku i depresionit? Pse nuk ka ndonjë profesionist që ka folur për pornografinë, masturbimin dhe desensitimin? a është kjo diçka që ata duhet të përfshijnë dhe të përqendrohen më shumë për sëmundjet mendore të të rinjve? Ndërsa kam lexuar shumë nga përfitimet këtu në këtë nënreditim, të tilla si besimi, fokusi, përfitimet e lëkurës, energjia etj pyes veten (pasi kam parë ndoshta më shumë se 5 psikikë në jetën time deri më tani) pse askush nuk e ka bërë këtë lidhje para ose rekomanduar ose më pyeti për këtë.

Unë e di një gjë, nëse ose kur kam një fëmijë I sëmurë padyshim paralajmërojnë atë për kar që vjen së bashku me PORN!


Dje ishte Dita 100 Dhe nuk mund ta shpjegoj sa mirë u ndjeva.

NoFap ka ndryshuar jetën time dhe unë nuk pranoj të rikthehem për t'iu shmangur pornografisë apo për të kapërcyer në përgjithësi, unë jam i frikësuar për të prekur vullnetin tim në një mënyrë faptacular. Kohët e fundit kam filluar një dietë Ketogenic, dhe në Ditën 100 miku im më pyeti për të gjetur atë një përrua të mirë të P90X. Ne ramë dakord që ta bëjmë këtë çdo ditë së bashku dhe t'i tregojmë njëri-tjetrit përparimin tonë. Unë me të vërtetë dua të marr ato abs duke shkuar kështu kur të humbasë të gjithë këtë peshë ata do të jenë atje. Porn Addiction pothuajse e shkatërroi jetën time, aq i lumtur që kuptova për këtë. Kam humbur ankthin social që shkaktoi. Kjo ishte çështja ime më e madhe.

Unë gjithashtu kisha ED, kurrë nuk kam vërejtur, sepse isha i privuar nga shoqëria, derisa disa javë në NoFap kam marrë dru në mëngjes. Kjo ishte një lloj qafe mendjeje. Më goditi mua si një tullë që unë isha si mut i shenjtë! Kur ishte hera e fundit që e kisha këtë? Ndihem sikur më në fund kam kontroll mbi jetën time. Edhe pse nuk jam duke marrë shumë vajza dhe të gjitha këto, unë e di që jam në rrugën time për të marrë gjithçka që unë dëshiroj. Para se të filloj ta bëj këtë, vetëm duhet të rregulloj disa gjëra, peshë dhe të marrësh formë. Kur të bëhet kjo, unë po dal nga forca; asnjë vajzë nuk do të jetë gati 😉


NSFW !!! Efektet e NoFap.

Si një student i kolegjit, i prirur nga ankthi, i prirur nga ankthi, i cili ishte i varur rëndë, kjo ndodhi në Ditën 45 të NoFap: shkuan në partitë 2, bënë miq, kërcenin pa kujdes, folën me të huajt, grinded me një vajzë, e mori atë kontakt, bëri më shumë miq, të gjithë pa alkool ose ankth. NoFap është magji.


Falpping shkatërroi jetën time këtu është prova

Unë gjithmonë kam pasur një varësi për të parë pornografi duke filluar në moshën 12 vjeç. Por unë kam filluar të ndiej efektet e saj shumë më vonë në jetën time. (Tani jam 18 vjeç). Gjithsesi këtu është arsyeja pse unë fajësoj fapping / pornografinë në vrasjen e mendjes time për 6 vitet e fundit.

(Kjo është një afat kohor, veçanërisht se pse varësia ka shkatërruar mendjen time)

 • Unë u diagnostikua si të ketë ADD kur isha 12. Unë do të masturboj 4-7 herë në ditë në këtë moshë. Unë fajësoj nivelet e ulëta të dopaminës që shkaktojnë masturbim për mua në të vërtetë duke zhvilluar ADD.
 • Kjo çoi në depresion dhe duke u vënë në anti-depresionët rreth asaj kohe.
 • Anti-depresionët nuk dukeshin sikur punonin. (Unë ende nuk kishte asnjë motivim për të bërë asgjë ndonjëherë)
 • Aftësitë e mia shoqërore u zbehën, unë isha gjithmonë në depresion dhe kisha shumë ankth për situata sociale.
 • Mosha 16 vjeç, më në fund u përshkrua Vyvanse për të "kuruar" shtesën time.
 • Si rezultat i goditjes që (mendoj se në të vërtetë shkaktoi) SHTES / / Ankth / Depresion. Tani jam i varur nga Vyvanse çdo ditë. (dhe po luftoj përsëri për varësinë nga pornografia)

Këtu është prova pse fajësoj masturbimin: Ndërsa më në fund bëra NoFap në fillim të këtij viti (Nga janari - qershori), ato ishin herat e para në vite ku unë në të vërtetë ndihesha duke jetuar dhe si një person aktual. Më në fund isha në gjendje të përqendrohesha, të kisha një mendje të pastër dhe nuk isha aspak "e lodhur" në përgjithësi. Sidoqoftë unë kam qenë PMO'ing shumë muajin e kaluar (ndonjëherë deri në 3 herë në ditë) dhe e kuptoj se kam nevojë për NoFap, nuk kam asnjë makinë dhe duhet të ndalet.


Dita 90 e plotë, nuk ka ndryshime të mëdha, por një koleksion i ndryshimeve më të vogla që kanë bërë ndikime të mëdha

unë patjetër që jam rritur më shumë si një shtyllë kurrizore. guxoj të them jam bërë edhe pak më armiqësor por jo si mendoni. Unë nuk shkoj përreth duke u përpjekur të trazoj gjërat me njerëzit, por unë patjetër i mirëpres ata individë që përpiqen të "shkelin karin tim" nëse dëshiron.

kisha një grindje me një paruke të madhe në punë. ai në thelb më qortoi si një pesë vjeçar para disa njerëzve, atëherë vendosi të tallet me mua. e përqesha, e nënçmova dy herë më shumë dhe veprova plotësisht i qetë dhe i paprekur prej tij ndërsa ishte qartësisht i ngritur. disa njerëz mund të thonë se unë "u përkula në nivelin e tij" - unë deklaroj një fitore. e bëra të ndihej si një idiot i plotë, diçka që jam i sigurt se njerëzit kanë qenë shumë të frikësuar për ta bërë për shkak të statusit të tij.

sot drejt fundit të ndërrimit tim një djalë i moshuar me të cilin kam punuar tha: "burrë, ju keni shfaqur më shumë njerëz gjatë vitit që keni qenë këtu sesa shuma X e viteve që kam qenë këtu e kombinuar ... por ju po shfaqeni larg atyre që duhen .. punë e mbarë njeriu .. ” vjeçari pompë grusht duke treguar inkurajim dhe lavdërim

Unë kam "mbyllur" marrëveshje me gra që duhet të kishin ndodhur shumë kohë më parë .. si gra seriozisht tërheqëse. dukshëm isha shumë i frikësuar nga kari im duke marrë kënaqësi dhe gjithashtu isha tepër i kënaqur me të qenit një FAPPER.

para asnjë fap nuk mund të kaloja një ditë të plotë pa marrë një sy gjumë, isha gjithmonë super i rraskapitur pa ndonjë arsye të vërtetë. ishte aq keq, në të vërtetë mendova se vuaja nga sindroma e lodhjes kronike. nuk kam marrë më shumë se një grusht dremitjesh (NFSE) në tre muajt e fundit. kam shumë më shumë energji dhe motivim për të bërë gjëra. Kam vendosur orë më të gjata në punë, duke marrë pagesa më të mëdha .. duke blerë gjëra të reja, gjëra më të këndshme. ndihet e mahnitshme.

mund të filloj më shumë biseda me njerëz të panjohur plotësisht. do të thosha se kam qenë në gjendje të dyfishoj bashkëveprimet e mia publike me burra dhe gra (mos harroni, çelësi nuk është të përplasesh dhe të shënosh me gra, por për të më mirë ty si person, bëje atë djalë apo gal që nuk është kurrë i vështirë ose me humbje për fjalët .. dua të them .. nëse kjo është ajo që ju dëshironi .. është padyshim diçka që më pëlqen në lidhje me këtë gjë të tërë nofap) ———-


Ditë 22, një përfitim i papritur.

Unë kam përfitimet që ne nuk presim të përjetojmë. Energjia ime, motivimi dhe besimi janë tashmë më të larta se ato që kanë qenë në vite.

Tani për shkelësin: për 2 apo ca vitet e fundit unë kam krijuar një belbëzim të vogël. Nuk është asgjë e tmerrshme por akoma e mjaftueshme për të më shqetësuar. Bëhet zhgënjyese kur flas me dikë dhe fjalët thjesht nuk do të dalin siç duhet, siç mund ta imagjinoni.

Unë nuk kam belbëzuar për një javë tani. Nuk është vetëm pak më mirë, por është zhdukur. Ndihem i sigurt kur flas tani. Duket pak, por për mua kjo është e madhe. Ndjehem i ekstazuar.

Vazhdoni të gjithë, ne jemi të gjithë në këtë së bashku. Nuk e mbaj mend herën e fundit që kam bërë një ndryshim që më ka ndikuar kaq shumë.

Redakto: Kjo është e mrekullueshme. Duket sikur shumë prej nesh kanë të njëjtën përvojë, mbase jemi në diçka këtu. Faleminderit për informacionin dhe azhurnimet!


Unë jam në ditën e 27th të pmo dhe mendoj se besimi im është rritur.

Ndiej një dëshirë të fortë për të dalë çdo ditë dhe për të takuar vajza të vërteta. Tani kam filluar të ndiej një dëshirë për të biseduar me ta, shikoji ata.

Tani dëshiroj që të kisha një të dashur, lidhem me një grua të vërtetë.


Kliko këtu për më shumë histori nga rikuperimi i përdoruesve

Hulumtimi përkatës:

Një mendim për "A është pornografia duke e bërë ankthin tim shoqëror / besimin / depresionin / ankthin / OCD / bipolar keq?"

Komentet janë të mbyllura.