Përfitimet fiziologjike të raportuara nga meshkujt Eliminimi i ZKM

Shumë herë burrat që lënë porno raportojnë ndryshime fizike që normalisht nuk do të shoqëroheshin me ndryshime të lidhura me varësinë. YBOP mbledh këto raporte në dukje të pamundura për të kronikuar ekzistencën e tyre, për të mos trembur askënd larg masturbimit. Vini re se epërsia e hulumtimeve njerëzore dhe shtazore nuk tregon as abstenim, as derdhje që kanë ndonjë efekt të rëndësishëm afatgjatë në nivelet e testosteronit në gjak - përveç një kulmi rreth ditës së 7 të abstinencës. Shiko - Çdo lidhje mes orgazmës, abstinencës dhe nivelit të testosteronit?. Ndoshta varësia nga pornografia çon në ndryshime të trurit që ndryshojnë qendrat e kontrollit neuro-endokrin në tru (dmth hipotalamusi).


Physique duket alternuar për shkak të NoFap. A është në të vërtetë e mundur?

Që kur kam ndaluar masturbimin dhe shikimin e pornografisë këtë vit, kam vërejtur disa ndryshime mjaft të mëdha. Përveç përparësive psikologjike (për të cilat ju dini gjithçka; ia vlen !!), kam vërejtur edhe disa ndryshime fizike, të paktën mendoj se kanë ndryshuar ..

Flokët e mi ndjehen më të butë dhe duken më të shëndetshme, mjekra e stemës time 3 duket më e dendur se kurrë, gjoksi im ndihet më shumë dhe vija e nofullës duket (dhe ndihet) më e fortë (e preferuar nga të gjitha, lol).

Tani mendoj se NoFap është i shkëlqyeshëm, por nuk e dua le të më tregohet. A është e mundur që trupi i njeriut të pësojë ndryshime të tilla fizike si ai pas një kohe kaq të shkurtër? Unë dua të them që duket e vështirë të besosh se struktura e kockave mund të ndryshojë kaq shpejt, ose ndoshta një dhjamë faqe u zhduk dhe është më e ekspozuar .. Idk. Ndoshta është placebo, gjë që as mua nuk më shqetëson, përsëri dukem më mirë lol.

Mendoj se pyetja ime është nëse dikush ka vërejtur gjëra të ngjashme dhe nëse është në të vërtetë e mundur?


A ka humbur dikush ndonjë peshë në Nofap? (thread mbi Reddit)


5. Zhduken Problemet e Shëndetit të Zhdukur:
Rreth marsit të vitit të kaluar, unë vuajta nga rënia e flokëve në copa. Kjo është edhe koha kur fillova të ndieja një tingull kumbues në veshët e mi (tringëllimë në veshët). Gjithashtu, topat e mi gjithmonë qëndronin shumë afër trupit tim dhe madhësia e karit tim të dobët ishte gjithashtu shumë e vogël. Jo vetëm kaq, unë gjithashtu kisha një problem të madh në cne, duke u shtrirë në shpatullat e mia.

Të gjitha këto probleme pothuajse janë zhdukur tani. Tinitusi zbret në 20% të asaj që ishte më parë. Flokët janë rritur përsëri (megjithëse kam marrë suplemente zinku, siç përshkruhet nga mjeku), puçrrat janë zhdukur të gjitha nga fytyra dhe shpatullat e mia. Lëkura ime ndihet shumë më e butë dhe e butë tani.

Challenge sfida më e madhe me të cilën u përballa ishte fillimi i NoFap ndërsa isha në një linjë të sheshtë dhe vazhdoja për 50 ditë. Rreth ditës së 50-të, fillova të marr boners në mëngjes. Topat e mi vareshin më poshtë dhe ndiheshin më të mëdha dhe shumë më të plota. Unë gjithashtu kam filluar të marr boner të rastësishëm tani dhe në përgjithësi ndjehem shumë më i pompuar seksualisht. Madhësia e karit tim të dobët është rritur në rreth 3 inç dhe kari im i ngritur tani prek 6 inç. Ky është një përmirësim i madh, sepse, në kohën e fillimit të NoFap, unë po vuaja nga një kar i butë, i cili do ta humbte fortësinë menjëherë nëse nuk ekspozohej ndaj pornografisë. 60 ditë - përfitimet dhe sfidat


Reboot e vërtetë për mua ishte diku në 200+ ditët e kësaj rresht aktual, kjo është kur gjërat filluan të përmirësohen në mënyrë të konsiderueshme në një mënyrë të fortë fizike. Përveç kthimit të efektit të baldimit, gjatë 200+ ditëve, lëkura ime u përmirësua në mënyrë drastike, puçrrat u zhdukën (po luftoja me të gjithë jetën time), mishrat e dhëmbëve ndaluan gjakderdhjen (sa herë që laja dhëmbët, do të gjakosja), ijet e mia do të pushoja së lënduari (kisha dhimbje të ijeve, këmbëve dhe ndonjëherë gjunjëve pa ndonjë arsye fare), kisha dhimbje të forta në shpinë dhe nyje që thjesht ndaluan së lënduari pa ndonjë ndryshim të dietës, ushtrimeve fizike ose pa parë ndonjë mjek.

Përveç atyre problemeve që zgjidhen, lëkura dhe sytë e mi kanë një shkëlqim të caktuar, jo diçka të mahnitshme, por njerëzit e vërejnë dhe e komplimentojnë (e para që vuri re shkëlqimin ishte nëna ime). Një tjetër ndryshim i fortë fizik ishte shërimi i stomakut tim (shumë ngërçe dhe fryrje të stomakut). Meqenëse kisha probleme me lëkurën, do të evitoja disa ushqime që do të më jepnin një skuqje të fortë, të tilla si qumështi, sheqernat, disa ushqime junk etj. Gjatë 200+ ditëve në vijën aktuale, unë isha në gjendje të ha gjithçka që dëshiroja pa duke pasur ndonjë shpërthim të lëkurës, dhimbje barku ose fryrje të stomakut. Kam shkëmbyer kënaqësinë e PMO me kënaqësinë që të jem në gjendje të shijoj më në fund ushqimin pa ndonjë pasojë, kjo është një tregti e mahnitshme do të thoja.

Ndërsa kjo mund të tingëllojë e frikshme për njerëzit që sapo filluan, ju lutem mos u ndjeni të dekurajuar nëse vija juaj nuk tregon ndonjë ndryshim, nganjëherë zgjat pak më shumë se 90 ditët e paracaktuara, ju lutemi bëni durim me veten tuaj. Kështu që unë shkova për të marrë një prerje flokësh.


Ndryshimi i aromës


Unë kam qenë një i varur nga PMO për më shumë se dhjetë vjet. Dhe unë gjithnjë kisha një kar të dobët. Por tani ajo filloi të rritet në bark, unë mund ta ndiej që po bëhet gjithnjë e më e madhe, është përfitimi që nuk e prisja nga NoFap, por kjo më bën shumë të lumtur. Tai përfitim nuk e prisja.


Lëkura e qartë (Reddit thread në të cilin djemtë diskutojnë përfitimet e çehre nga ndalja)


Mos e ndërro veten të shkurtër, qëndro në këtë rrugë. Mos mbaro si unë. Kam humbur testosteronin e rëndësishëm gjatë ditëve të mia të reja. Si rezultat, unë kam më pak qime në fytyrë (pa qime në gjoks), trup më të vogël, pa mollë të Adamit, besim të ulët dhe vetëvlerësim. Edhe një kunj më të vogël. Gjërat që do të doja t'i kisha gjatë dhe pas Shkollës së Mesme. Unë isha i kënaqur me PMO në vend që të flisja me vajzat.

Unë jam 23 dhe tani që më në fund kam bashkuar vija më të gjata, kam flokë në fytyrë, më pak puçrra dhe ambicie. Për vëllezërit e mi të rinj duke u përpjekur të përmirësojnë veten


Para nofap nuk kisha ide se çfarë më shkaktoi humbjen e flokëve dhe puçrrat, provova gjithçka kur bëhet fjalë për ata dy sepse kjo është gjithçka që një adoleshent mendon, mirëqenien e tyre të jashtme. Unë shkova në akutan për 6 muaj, një ilaç i rrezikshëm me shumë efekte anësore, në mënyrë që puçrrat të kthehen një vit më vonë, duke qenë adoleshentja e shqetësuar, isha çdo ditë për të çliruar veten nga stresi, atëherë kur flokët filluan të bien. Duke injoruar aknet e mia, po kërkoja të ndaloja rënien e flokëve, por pa marrë parasysh se çfarë bëra, ato vetëm vazhduan. Dy vjet më vonë, si në 30 ditë më parë fillova nofap dhe gjithçka që mund të them është që puçrrat më janë zhdukur dhe flokët po më kthehen ngadalë, jo vetëm kaq por unë jam një person tjetër. Reallyshtë me të vërtetë qesharake sesi media inkurajon goditjen sepse ajo "kuron kancerin e prostatës" dhe "heq qafe toksinat", duke promovuar PORN si një normë shoqërore ndërsa është varësia më shkatërruese që mund të ketë, duke parë pamjen e madhe, tani e di pornografia përdoret për të na kontrolluar, PMO dobëson sistemin imunitar si dhe mendjen, doni prova? lexoni postimet e përdoruesve në këtë nënreditim. Duke shikuar prapa kur isha një goditës i rëndë, isha një kafshë, duke mos përdorur trurin tim dhe thjesht duke e sharë atë pa pushim në lloje të ndryshme sendesh. Po më bënte budalla dhe të dobët. kjo është mënyra se si përdoret kundër nesh, për sa kohë që ne PMO, ne do të bëhemi skllevër të TIJ duke blerë ilaçe për humbjen e flokëve që Zoti e di se çfarë ka në të, e cila ka "ED afatgjatë" si një efekt anësor dhe që nëse ndalet, rënia e flokëve kthehet, më tregoni një mënyrë më përbuzëse për të bërë skllevër nga popullata juaj permalink


Unë kam qenë jashtë PMO për gati 9 vjet tani. Shkuan andej-këtej me nofap gjatë atyre viteve. Gjatë këtyre viteve unë kam urinuar shpesh. Të gjithë thonë se kisha një fshikëz të vogël dhe nuk mund ta mbaja shurrën time për një periudhë të gjatë kohore. Kohët e fundit unë shkova 30 ditë pa u vërejtur se nuk urinoja shpesh dhe mund të mbaj pee për orë të tëra tani. Unë me të vërtetë besoj se prostata ime ishte e enjtur për shkak të varur ende në fap. Lëkura ime është me të vërtetë e butë tani dhe nuk ka më sulme paniku për mua. [Shikoni komentet nën këtë video: https://youtu.be/2Pg0uqLDHWA]


Unë jam një kultivues klasik dhe jo dush, domethënë penisi im i dobët zbehet në krahasim me madhësinë e penisit tim të ngritur. Si, 2.5 ″ -7.5. Gjithmonë kam qenë diçka e një lënde të dhimbshme dhe e turpshme kur jam duke punuar jashtë dhe ju shihni nub përmes pantallonave të shkurtra të palestrës, ose në dhomën e zhveshjes, ose para ose pas seksit etj.

Kam vërejtur që nga fillimi i NoFap, një muaj apo më shumë tani, që penisi im i dobët nuk është aq i vogël. Duket se gjithmonë e kam pamjen "pas një dushi të nxehtë". Ndoshta një ekstra ose dy inç i dobët. Asshtë sikur tani që kam ndaluar së abuzuari me gjënë e varfër ndihet sikur nuk ka nevojë të fshihet haha. Unë jam një prodhues jo dush. NoFap ndihmoi!


Pas ditëve 22 mund të them se nuk ka simptoma [prostatiti] të mbetura. Për vite kam pasur prostatitis me ED dhe problemet e fshikëzës. Do të shkoj në banjë për të hedhur 20-30 herë në ditë dhe do të zgjohesha gjatë natës 3-4 herë.
Gjithashtu unë kam apnea gjumi. Mjekët mund të thonë çfarë të duan dhe t'ju japin drogë, por masturbimi, të paktën në rastin tim, shkaktoi prostatitis. Pas masturbimit, anusi im ndihej i plotë dhe unë mund të ndieja prostatën time të zgjeruar të gatshëm të shpërtheja.

PS gjithashtu bëj dushe të ftohta para se të shkoj në gjumë. Kjo me nofap më ndihmoi të trajtoj apnea e gjumit LINK

[Shënim: Ka hulumtime që lidhen masturbim me problemet e prostatës: https://www.reuniting.info/download/pdf/Kosto.Masturbim.pdf]


Unë jam në një seri 24 ditore dhe që nga dita 6 kam parë ëndrra me të vërtetë të gjalla çdo natë për herë të parë në 10 vjet. Për herë të parë në 10 vjet nuk ndjej asnjë gjumë gjatë ditës dhe zgjohem duke u freskuar çdo mëngjes. Ky përfitim filloi në të njëjtën kohë ankthi im shoqëror, anhedonia, mungesa e përqendrimit, mjegulla e trurit etj. Para kësaj, unë do të kisha vetëm gjëra të rastësishme që rrjedhin rreth kokës time gjatë natës dhe nuk do të ndihesha kurrë i pushuar edhe pas 8-9 orësh gjumë të pandërprerë.

Pse është kjo veçanërisht interesante? Mund të ndodhë që një i varur nga PMO nuk mund të bëjë gjumë shumë të mirë sepse gjumi REM dhe ëndrrat e gjalla kërkojnë aktivitet të shëndetshëm dopaminergjik.

O ZOT I MADH! 100% provë NoFap funksionon! Një i varur nga PMO nuk mund të flejë asnjë REM!


The ECZEMA në fytyrën time Shkoi larg!!


Një regjistrim i zërit tim para dhe pas nofap. Dëshmia e zërit të thelluar

Kam regjistruar një memo zanore disa muaj më parë, para se të filloja "nofap", vetëm për një detyrë shtëpie. Se pas duke bërë nofap për rreth 3 muaj dhe duke arritur në stilin tim më të lartë të 30 ditëve, të cilat im tani, kam vendosur të rerecord zërin tim, sepse të gjithë ishin duke komentuar mbi ndryshimet. Pra, këtu është ..,

Përpara jo fap https://soundcloud.com/user375248061/before-30-days

Pas pak ditësh 30 https://soundcloud.com/user375248061/after-30-days-1


… Përfitimi kryesor i asnjë fap për mua ka qenë trajtimi i akneve. Pas këtyre vijave të gjata rresht, fytyra ime është pothuajse plotësisht e qartë! Dhe kjo po vjen nga dikush që pothuajse shkoi në Accutane!


Aknet (Lëkura) dhe NoFap (Ndani përvojën tuaj)

cactiguy18

Gjithmonë kishte probleme këtu me puçrrat. Kam gjetur kur fillova NoFap që lëkura ime filloi të pastrohet rreth ditës 20. Jo perfekt por më mirë sesa ishte. Nuk jam i sigurt nëse është drejtpërdrejt i gjithë NoFap ose gjithashtu sepse kam filluar të pij më shumë ujë çdo ditë (e cila ishte e motivuar nga NoFap).

Kështu që direkt ose indirekt, po JoPap më përmirësoi puçrrat


Përfitoni 1: Harrojeni dhimbjen varikokele

Topat e mi gjithnjë më dhembnin për shkak të varikocelave. Më shqetësoi shumë. Por kur fillova nofap, ajo u zhduk brenda një jave dhe ka zero dhimbje në testikujt e mi. Blogu "Yodelout" kishte të drejtë në lidhje me varikocelën. Eksitimi seksual i paprekur është arsyeja e varikocelës dhe dhimbjes që shoqërohet me të. Shpresoj ta kuptoni sa më mirë ndihem kur nuk ka dhimbje në topa. Hugeshtë e madhe. Megjithëse pjesa e varikocelës nuk është zhdukur. Thenjtja nuk është shumë e madhe si më parë. Kurdoherë që i dal, dhimbja kthehet. Kjo është një provë e madhe se bordura dhe varicocele janë shumë të lidhura. Masturbimi nuk e përkeqëson dhimbjen, dhembja po.

Përfitoni 2: Ulçera e gojës është zhdukur

Gjithmonë kisha një ulçerë në gojë. Nëse një shërohet, tjetri do të jetë gati brenda disa ditësh. Por kur fillova nofap, frekuenca e ulcerave u ul dhe ulet. Ulcerat ishin më pak të dhimbshme dhe tani ato pothuajse janë zhdukur. Ata nuk më shqetësojnë më.

Tezat janë përfitimet për të cilat jam i sigurt. Unë nuk jam i sigurt për ndonjë përfitim tjetër ende. Epo, unë mendoj se po rriten një mjekër më të mirë këto ditë. NoFap e bëri jetën më të lehtë. Udhëtimi i muajit 4, linja ditore e 61 (përjashtuar ëndrrat e lagura)


Ditët e 15, simptomat e tipit Fibromyalgia dhe muskujt e ngushtë duket të përmirësohen.

Ka qenë rreth 2 javë, nuk jam ndjerë shumë ndryshe deri më sot. Kam vërejtur që muskujt e tensionuar dhe qafa / shpina ndihen pak më të lirshme se zakonisht, dhimbja e kokës po ndihet edhe më pak e tensionuar. Gjithashtu, duke vërejtur një përmirësim të lehtë të energjisë. Përsëri nuk kam vërejtur ndonjë përmirësim deri më sot.

Vitin e kaluar unë shkova 30 ditë nofap dhe u ndjeva "më i lirshëm" se kurrë, dhe kisha qartësinë më mendore që kur filluan simptomat e mia të tipit fibromyalgia. Unë do t'ju njoftoj djemtë nëse simptomat vazhdojnë të përmirësohen në javët e ardhshme.


30 ditë të ndyrë.

Nuk më goditi deri vonë: Disa vjet më parë kam një problem hipertiroidizmi, të cilin e fajësova se isha i lodhur dhe i dëshpëruar, megjithatë ot mund të ketë një efekt të lehtë, por pas ndalimit të goditjes ai është shpërbërë pothuajse tërësisht.


Hej djema sapo filluan ta marrin këtë seriozisht dhe jam në vijën time më të gjatë që kur isha rreth 12 vjeç. Kam vënë re tani rreth dy javë pasi molla ime Adams është bërë më e madhe ose më e ulët dhe tani është e dukshme në fytin tim kur nuk ishte më parë. Edhe zëri im është më i thellë. Kjo pavarësisht se jam gati 22 vjeç. A mund të më tregojë dikush që ka përjetuar diçka të ngjashme nëse mund të pres ndryshime të tjera fizike? Molla e Adamit?

Përgjigje: Nuk e di se çfarë është, por unë kam përjetuar të njëjtën gjë që kur kam filluar nofap. permalink


 1. Kam vuajtur nga dhimbje shpine dhe çështje migrene për gati 5 vjet. Do të zgjohesha nga dhimbja çdo mëngjes. Shumë ilaçe nuk ndihmuan, por kjo u shërua automatikisht nga vetvetiu dhe unë nuk e kam provuar përsëri dhimbjen.
 2. Jo vetëm flokët e mi bien çështja e viteve 3 ndalur, por cilësia e flokëve dhe cilësi përmirësuar. Rritja më e shpejtë e flokëve të fytyrës dhe rritja e flokëve të gjoksit. Link- https://www.yourbrainonporn.com/age-31-252-days

Mosha 27 - Ankthi shoqëror është zhdukur. Gjithashtu, urina do të pikonte për disa minuta pas pshurrjes. Jo më.

Unë tani mund ta drejtoj shurrën time. Uretra ime do të pikonte pasi të përdorja banjën dhe do të kaloja minuta të panumërta duke mjelë penisin në mënyrë që të mos më njolloste të brendshmet. Nuk kam nevojë të fshij më dhe nuk kam asnjë çështje që synon më.


Problemet e mia të zorrës së trashë janë përmirësuar ndjeshëm që nga ajo kohë. A ka qenë awesome! permalink


PMO shkakton qime flokësh. Konfirmuar. (Përfitimet e Nofap)

Unë nuk jam i ri në nofap. Po, unë jam një fillestar me një interval 2-mujor, por unë mendoj se kam përvojë dhe njohuri të mjaftueshme për të komentuar mbi këtë çështje.

Një mik i imi, ai kishte flokë të mirë. Si, shumë mirë. (Nga klasa 9th-10th)

Pastaj erdhi klasa 11th dhe varësia e tij e varur nga pornografia. Ai u bë jashtëzakonisht i varur dhe ai iu afrua mua, duke shpjeguar problemin e tij. Tha që ndjehet i brirë shumë dhe si rezultat, ai gabon pa ndalje. Dhe flokët e tij, nuk do ta besosh. Ai humbi një ton flokësh. Unë mund ta shihja përmes kokës së tij dhe të numëroja lehtësisht flokët e mbetur në kokën e tij. Ai nuk kishte flokë të mbetur në kurorën e tij, tempuj, pjesën e mesme të kokës.

Unë besoj se varësia e tij sakatuese e pornos duhet të fajësohet.

Shumë njerëz tani do të fillojnë të postojnë gjëra të tilla si "uwuwuwu nuk shkakton tullacë" dhe të gjitha.

Por e vërteta është, ashtu ka.

Unë kam një histori të ngjashme. Kisha një kokë plot me flokë në klasën e 9-të, fillova të godas shumë, e njoha që unë kam një vijë flokësh në formë M vitin e ardhshëm, atëherë unë kryesisht ndalova hapjen. Edhe sikur ta bëja, do të bëja një herë ose dy herë në javë.

Tani unë jam në një seri 2 muajsh, kam pasur një rikthim para një muaji por jam mirë tani. Vija ime e flokëve nuk po tërhiqet më siç ndodhi dhe as nuk kam më një problem të rënies së flokëve. Flokët e mi kanë shumë vëllim dhe po shkoj mirë.

Përfitimet që kam parë janë

1) Më shumë besim.
2) Qëndrim më i mirë (efekt i më shumë besim).
3) Më shumë energji në palestër.
4) flokë më të mirë

Nuk mund të mendoj për asgjë tjetër.

Ata njerëz që thonë se u lanë të shtrirë për shkak të nofap-it janë skllavëri të pastër. Ju nuk mund të merrni vajza duke mbajtur lëngun e topit për 90 ditë. E vetmja gjë që mund të bëni është të rrisni besimin tuaj dhe më pas të jeni në gjendje t'u afroheni vajzave. Nuk është sikur ata do të vinin të uleshin në prehrin tënd menjëherë pas 90 ditësh mbarimit të vijës.
Sidoqoftë ky ishte postimi im i parë me llogarinë time nofap. Paqja jashtë


NoFap më ka dhuruar me topa me madhësi të jashtëzakonshme (6 muaj histori NoFap)

Kam vërejtur një rritje të lehtë të vëllimit, trashësisë dhe kohës së rritjes së flokëve të fytyrës. Për disa arsye e kam vërejtur këtë edhe për duart, kyçet dhe parakrahët e mi. Një mik i mirë i imi vuri re se ai kishte flokë të rritur në shpinë, gjithashtu. Ai kurrë nuk e kishte këtë në të vërtetë para NoFap dhe është rreth 30 vjeç. … Çdo dy-tre javë, zëri im bie ndjeshëm për disa ditë. Bëhet shumë i fortë dhe i butë. Ndihet shkëlqyeshëm. Unë me të vërtetë pyes veten se çfarë është shkenca prapa kësaj. Duket se po ndodh një lloj cikli. … Unë ëndërroj shumë më tepër. Ndonjëherë kam 5 ëndrra të ndryshme në gjumin e një nate. Para NoFap mezi ëndërrova.


. Unë mendoj se kam gjetur vetëm kurimin përfundimtar për puçrrat e mia.

Unë mendoj se sapo gjeta shërimin përfundimtar për puçrrat e mia. Kështu që, le të fillojmë me pak histori. Rreth 6-9 muaj më parë, unë shkova me pushime me miqtë në këtë fermë, isha i shqetësuar për puçrrat e mia sepse nuk do të përdorja ilaçet OTC që përdora çdo ditë në atë kohë (ishte një sapun që ju vendosni në fytyra jote). Por, kur u ktheva nga pushimet 3 ditore, vura re që puçrrat më ishin zvogëluar! Mendova se ishte për shkak të mjedisit pa stres dhe një ndryshimi në dietë.

Tani, rreth një javë më parë, shkova me pushime në Kankun për ditët e 4, këtë herë bëra përdorimin e sapunit për të trajtuar aknet. Kur pushimet kishin mbaruar, aknet e mia në një kohë të ulët.

Unë u përpoqa të analizoja faktorët që ndikuan në puçrrat e mia, e kuptova që dieta nuk ishte, sepse haja shumë karbohidrate në pushimet e mia. Stresi gjithashtu nuk mund të jetë, sepse unë jam goxha i qetë dhe nuk stresohem kurrë. Atëherë, çfarë ishte ajo? Pse puçrrat e mia gati u zhdukën brenda 4 ditësh? Unë u ndjeva sikur kisha një zbulim kur e mora vesh ... Unë nuk masturbohem në asnjë prej atyre udhëtimeve, dhe ato ishin pak a shumë pushimet e vetme që pata nga ajo. Unë masturbohem rreth 5-6 herë në javë.


Korrelacioni i drejtpërdrejtë midis Fapping dhe dhimbjeve të mia kronike.

Që nga shkolla e mesme kam vuajtur me dhimbje koke të moderuar, të shpeshta. Ka raste kur ato ishin aq të këqija sa unë pija Ibuprofen çdo ditë për javë të tëra (e tmerrshme për veshkat dhe aspektet e tjera të shëndetit tuaj). Deri sa u bëra më aktive në këtë grup dhe kam kaluar pjesën më të madhe të 4 muajve të fundit pa fap, unë pushova së dhimburi i kokës aq shumë. Në fakt harrova se sa kisha dhimbje koke derisa dje "u rikthye" dhe përsëri kisha një dhimbje koke. Një tjetër arsye e mirë për të vazhduar në këtë rrugë.


Ndërsa masturbating my eyesight rënë në-7, kishte faj të thellë, puçrra fytyre e tmerrshme, mungesa e besimit, zhvilluar PE, trup i pazhvilluar, dhe unë mund të them një mendje të dobët.

Mosha 14 tërësisht e prishi pornografinë për muajin 3 sepse nuk kisha internet gjatë kësaj faze për shkak të udhëtimit. Gjatë kësaj kohe, puçrra ime u përmirësua shumë, u bëra më e fokusuar.

3 muaj më vonë pornografia filloi përsëri, në dhe jashtë. Do të masturboja ndoshta një herë ose dy herë në javë. Acne u ndez tmerri, jeta ishte e tmerrshme në këtë pikë.

Përsëri në dhe jashtë kam luftuar me pornografi, duke kuptuar se çfarë po bëja ishte gabim, por nuk mund të ndaloja ndonjëherë. Në moshën 16 kam zbuluar trurin tuaj në pornografi.

Kur zbulova faqen, unë thjesht hyra 100%. Asnjë PMO për të paktën 3 muaj rresht. Aknet u pastruan si 60%, nota shumë më të mira, unë u ngrita në krye të klasës sime, mësuesit e mi u shtangën. Vajzat ishin të interesuara për herë të parë që nga klasa e 6-të lol - dhe ishte thjesht e jashtëzakonshme.

Pastaj u dorëzova në rreth 90 ditë në aksident. Shihni se kam këtë zakon të çuditshëm të zhvilluar: sa herë që isha vetëm në shtëpi, unë masturbohem në të kaluarën. Kështu që sa herë që jam vetëm në shtëpi për periudha të zgjatura kohore kam nxitjet më të forta të parezistueshme. kjo është kur dhashë për herë të parë. Aknet shpërtheu, atëherë sa herë që ngatërrohesha, zakonisht do të ngatërrohesha përsëri në të njëjtën javë.

4-5 javë pa PMO, pastaj 1-3 PMO në një javë, dehur dhe ndjehen keq, thumba puçrra, dhe vetëm jetën e tmerrshme të përditshme në një javë PMO.

Pastaj fillova të vë re gjëra të tjera, probleme të tjera që kam / kam pasur. 90% u përkeqësuan në javën e PMO dhe unë isha i habitur. Rreth kësaj kohe unë kisha një takim për sytë, doli që shikimi im shkoi nga 7 në 6.5! E di që kjo tingëllon qesharake por është e vërteta. Kur shkova herën e fundit, ajo ishte përmirësuar në 5.75

Rreth moshës 17 vjeç, unë shkova gjeldeti plotësisht i ftohtë, madje nga ndezja. Nëse do të ndizesha do ta shpërqendroja veten time. Kjo ishte rreth 9 muaj më parë. Ja çfarë ka ndryshuar deri më tani;

 • shikimi është përmirësuar si i çmendur!
 • puçrra është pothuajse e zhdukur nga kudo (edhe pse i lashë ëmbëlsirat)
 • nuk ka më dhimbje më të ulët mbrapa
 • fokusi i përmirësuar në çdo gjë
 • aftësi e përmirësuar e memorizimit
 • peshëngritje më të mirë dhe kanë fituar shumë muskuj të trupit. dikur isha shkop

https://www.yourbrainonporn.com/age-17-you-wont-believe-what-has-changed


 Nuk e prisja këtë ..

Shikimi im është përmirësuar jashtëzakonisht shumë. Vura re dje pasdite që nuk vishja syzet kur zakonisht i shihja dhe mund të shihja pothuajse në mënyrë të përsosur. Sot, qartësia ime është edhe më e mirë.

Unë fillova të vishem me syze në rreth 15 / 16 kur isha me të vërtetë duke filluar të futem në fapping rëndë.


NoFap më ndihmoi me varicocele

Kam lexuar për një djalë një kohë të kthehet në një vend të rebooting (nuk e sigurt se cili), i cili tha se varicocele e tij ishte zhdukur në një linjë të gjatë NoFap, dhe unë vetëm të kërkuar për të konfirmuar se ajo ka ndihmuar mua si.

Për ata prej jush që nuk e dinë, një varikocelë është në thelb një zgjerim jonormal i venave që shkojnë në testisin tuaj (zakonisht të majtë). Në raste ekstreme mund të shkaktojë infertilitet, dhe në çdo rast, shqetëson rrjedhën e gjakut në topa. Nuk konsiderohet një gjendje shumë e rrezikshme, por mund të jetë vërtet e frikshme, sepse kur të gjeni një gungë të madhe anormale në testikuj, menjëherë mendoni për kancerin.

Më shumë në Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Varicocele

E kam këtë për të paktën 13 vjet (e kam vërejtur për herë të parë kur isha 14 vjeç), dhe së fundmi ka treguar një përmirësim të dukshëm. Unë mezi e vë re atë, kur ndjehem rreth vendit ku ka qenë më parë, dhe madje edhe kur është e dukshme (kur gjaku futet në të), është qartë shumë më e vogël se kurrë më parë.

Unë e kam trajtuar atë duke aplikuar akull të mbështjellë me leckë në topat e mi çdo herë në një kohë, kështu që kjo mund të ketë ndihmuar gjithashtu, por kurrë nuk ka ndihmuar para se të filloja NoFap. Pra, një arsye më shumë për të vazhduar, në thelb


Asnjë shikim i palodhur më! NoFap u rrit përsëri flokët e mi!

Unë kam tullacë të modelit mashkullor. Fillova të humbja flokët në 18 vjeç, shkova në Propecia në moshën 23 vjeç. Propecia nuk i rriste flokët që kisha humbur, por ndaloi vetëm rënien e flokëve. Efektiviteti i tij në të vërtetë pakësohet me kohën.

Sidoqoftë, vitin e kaluar unë isha 26. Humbja e flokëve më kishte ndalur, por ende kisha një lloj vështrimi të balding. Flokët në të gjithë kokën, por përhapin rrallimet. Erë me të vërtetë më bëri të ndjej humbjen e flokëve. Unë shkova me gjelbërim të plotë të ftohtë me nofap dhe pas muajve 6, fillova të ndihesha sikur flokët ishin më të trashë. Pastaj muajin e kaluar unë shkova në një udhëtim dhe ishte me erë, dhe papritmas kuptova se flokët e mi ndjeheshin mirë në erë. Asnjë prej asaj ndjesie të papërpunuar.

Kështu që këtë muaj të fundit kam kontrolluar flokët dhe pothuajse kam të njëjtën sasi flokësh që bëra para rënies së flokëve. Pothuajse, në dukje të paktën. Unë do të thoja që unë rrita një 30% të mirë të 40% të flokëve mbrapa.

Unë kam qenë duke kërkuar për informacion në lidhje me efektin e tij të nofap por jo gjobitur atë. Vini re se Propecia tregon efektin e saj të plotë pas 6 muajsh deri në një vit dhe pas kësaj rënia e flokëve vazhdon akoma me një ritëm më të ngadaltë. Pra, ky nuk është efekti i Propecia. Fillova nofap pas plot 3 viteve të fillimit të Propecia.


… 5) Përfitimi më i prekshëm (dhe i papritur) është që flokët e mi filluan të mbusheshin përsëri. Tre muaj më parë kisha krijuar një vend tullac shumë të dukshëm në pjesën e prapme të kokës dhe linja e flokëve po më hollohej dhe lëvizte shpejt. Plus, do të më dilnin 10-20 fije flokësh sa herë që kaloja gishtat nëpër flokë. Tani vendi i tullacit nuk është as i dukshëm dhe unë qartë mund të shoh qime të vogla bjonde që kthehen në majat e vijave të flokëve. Dhe jo më flokë që bien. Uau. https://www.yourbrainonporn.com/age-33-several-benefits-most-importingly-i-discected-root-problem


… Prerja e pornografisë përmirëson energjinë, lëkurën time dhe përmirëson në mënyrë drastike qarqet nën sy.


Gynecomastia (boobs njeri) qetësohet?

Gjinekomastia (boobs njeri jo kanceroz) qetësohet nëse nuk bëj mastrubim. Dikur shfryhet dhe zvogëlohet. Unë jam në vitet e pubertetit (a mund të zhduket kjo plotësisht? Prettyshtë shumë e madhe, por jo si një mashtrim masiv). Nëse e keni kur të keni mbaruar me pubertetin, ka shumë të ngjarë që duhet ta hiqni atë kirurgjikale, me sa di unë. Oh dhe djem të dobët që mendojnë se "kjo nuk do të më ndodhë mua". Mundet. Filloi kur isha goxha i dobët si një përplasje vërtet e fortë në gjoksin tim të djathtë. Unë jam akoma i dobët. Prandaj emri i përdoruesit ImPrettyFlacko, dhe gyno është akoma atje. Mund të formohet kur hormonet tuaja femërore janë më të larta se testosteroni juaj. Dhe me mend se çfarë ndodh kur ju mastruboni.


Këtu është vendi ku unë mendoj se kam bërë përmirësime: Përmirësimet fizike përfshijnë rënien e 14.5 lbs, modele më të mira gjumi, kontroll më të mirë të syve-pa dridhje / bredhje nervore të syve, sjellje më të mirë, më pak ankth; Përmirësimi social përfshin aftësinë për të biseduar më mirë me gjini të kundërt, duke përfshirë 10-të; përmirësimet mendore përfshijnë fokus më të mirë, mbajtje më të mirë, ngritje prej 5%! në punë, përfundova disa kurse certifikimi, më shumë kohë për studim dhe punë, duke më lejuar kështu të përfundoj me lehtësi projektet. Ndoshta faktori më i madh i përmirësimit, dhe unë pothuajse harrova ta përfshija atë, është se unë kam filluar të më pëlqen shumë vetja!  LINK


Pyetje serioze në lidhje me përmirësimet shëndetësore që nga ndalja!

A është vetëm unë? A është rastësi?

Alergjitë, problemet e stomakut (GERD etj.), Psoriasis në një farë mase, çrregullimi im ankthi ka filluar të zhduket që nga marrja e trenit të përditshëm PMO.

Kushdo tjetër? A po imagjinoj gjëra?

Koment

Kam përjetuar pothuajse menjëherë një zvogëlim të ekzemës time, e cila më jepte pëllëmbë të lënduar. Pak a shumë është zhdukur, thjesht thatë duart tani.

Unë mendoj se unë kam më pak zbokth shumë.

Ajo për të cilën nuk jam aq i sigurt, është nëse stomaku po më përmirësohet. Unë kam pasur një tendencë të jem tepër i ndjeshëm ndaj FODMAP, dhe nuk jam i sigurt nëse nofap mund të ketë burra këtu.


Përmirësimet e shëndetit: Unë pata nga ajo që besoja të isha hemorroide. Unë kam qenë shumë i turpëruar për të shkuar në mjek për diçka të tillë kështu që unë nuk e di nëse ai ishte hemorroids, por nga ajo që kam lexuar, dhe vuajtur për gati 2 vjet, me disa muajve të fundit duke shkaktuar mjaft kruajtje dhe djegie për të zgjuar mua në natë. Unë u zgjova me syrin e syve çdo mëngjes për të paktën vitet e fundit 10. I përdorur për të atribut këtë në lente kontakti tim, edhe pse unë gjithmonë pastruar ato siç duhet. Këto gjëra 2 janë zhdukur plotësisht. Unë e di se ka të bëjë me nofap sepse ata u ndalën në rreth muajin e parë dhe nuk u kthyen që prej asaj kohe. Mendoj se këto gjëra janë të lidhura me stresin. (lidhje me post)


Jam shumë i sigurt që gjeli im është rritur që nga nofap

Jam 70 ditë brenda. Gjatësia dhe gjatësia e diskutimit, madje as duke bërë shaka me djemtë.


Nuk jam i sigurt se si tjetër ta thuash këtë, por mori një mbledhje dhe mut të shenjtë nuk mbaj mend që kari im të ishte kaq i madh. Unë kurrë nuk e kam parë atë të qëndrojë kaq madhështore. A është kjo ajo që më bëri kapja e vdekjes? Të më vidhni potencialin tim të plotë? Kurrë mos kthehemi djemtë.


Unë fillova masturbimin kur isha 12 vjeç dhe e ndalova kur mbusha 18 vjeç. Unë kisha disa probleme shëndetësore si - zbokth, kruarje të kokës, rënie e flokëve (mendova se është gjenetikë sepse babai im është gjithashtu tullac), puçrra (në fytyrë dhe mbrapa) , sjellje agresive dhe fetish i çuditshëm incesti. Unë gjithashtu takova një mjek të lëkurës për puçrra por nuk kam marrë ndonjë rezultat nga ilaçet e tij. Kur u njoha me nofap dhe mora sfidë 7 ditore pashë disa përmirësime,

Dështova që sfida 3 ditë më vonë, por pashë përmirësime serioze. Pastaj e morra këtë seriozisht dhe u ndal duke bërë këtë, ajo rezultoi në përmirësime serioze në shëndetin tim. Fytyreja ime u zhduk, flokët u reduktuan dhe pashë disa qime të reja të foshnjës në linjën time të prerë të flokëve, zbokthi im ishte më i vogël dhe fytyra ime e prapme shkoi krejtësisht. lëkura ime u përmirësua me cilësi të mençur dhe shumë njerëz më përgëzuan për këto ndryshime, tani mund të flas gjuhët më rrjedhshëm dhe të mendoj më shpejt. https://www.yourbrainonporn.com/age-18-incest-fetish-gone-serious-health-improvements


Mosha 25 - Zë më i thellë, pika tullace duke u mbushur, ereksione të forta

 • Rritja e mjekrës më të shpejtë
 • RREGULLIMI i linjës së hollë më parë të balding, po kjo është e saktë, pikat e mia të balding në vijën e flokëve kanë filluar ngadalë të mbushen përsëri.
 • Lëkurë dhe çehre më të mirë, një shkëlqim i mirë i shëndetshëm gati "i kuq" në fytyrën time.

NoFap mund të ketë shëruar varicocele time

Unë jam aktualisht në një seri 68 ditore dhe kam vërejtur shumë nga përfitimet për të tjerët që kanë folur këtu. Por mendoj se sapo kam zbuluar një përfitim fiziologjik vërtet emocionues për të mos masturbuar. Varikoceli im është zhdukur fare.

Nëse nuk e dini se çfarë është varikoceli, në thelb është një tufë venash të zgjeruara mbi njërën prej testikujve tuaj (testikulli i majtë është më i zakonshmi). Gjaku nuk kullon siç duhet duke bërë që venat të zgjerohen dhe të mbushen me gjak. Ndihet si një thes me krimba, që shkakton dhimbje të topave tuaj me raste dhe për pjesën më të madhe, është vizualisht jo tërheqëse. Gjëja më e frikshme në lidhje me varikocelën është se, nëse është mjaft e madhe, mund të shkaktojë infertilitet mashkullor. Para se të filloja këtë brez, varikocela ime ishte mjaft e madhe që të ishte e dukshme përmes lëkurës sime (disa janë aq të vogla sa nuk i sheh dot). Ndërsa përparimi im përparonte, unë kurrë nuk i dhashë shumë vëmendje varikoceles time, deri sonte. Sapo e kam kuptuar që ajo pothuajse është zhdukur plotësisht. U zhduk.


… Përfitimi kryesor i asnjë fap për mua ka qenë trajtimi i akneve. Pas këtyre vijave të gjata rresht, fytyra ime është pothuajse plotësisht e qartë! Dhe kjo po vjen nga dikush që pothuajse shkoi në Accutane!


Para se të filloj, dua të them se nuk po reklamoj ndonjë produkt dhe as nuk jam i lidhur me ndonjë fe apo filozofi të veçantë. Thjesht duke e bërë këtë thjesht për të ndihmuar dhe ndoshta për të marrë një pasqyrë nga dikush që ka përvojë diçka të ngjashme. Gjithashtu, ju lutem më falni shkrimet e mia të dobëta, përveç eseve në shkollën e mesme, unë kurrë nuk kam shkruar diçka kaq gjatë

Pra, prejardhja ime (shumë tipike, anashkaloni nëse dëshironi)… kam qenë një i sëmurë nga HH për sa kohë që më kujtohet. Kujtesa e parë e pëllëmbëve të djersitura shkon në moshën 5. E urreva gjithë jetën time, isha në depresion për shkak të saj. Nuk mund të mbaja duart me vajzat, nuk mund të lartësoja pesë shoqet e mia pa marrë një vështrim bruto. Më kujtohet kjo vajzë në shkollën e mesme, ne ishim pak afër, ajo zgjati dorën dhe më mbajti dorën gjatë orës së matematikës (ne rrinim ulur së bashku) për një sekondë të shkurtër para se të dilja jashtë, ajo kurrë nuk foli më me mua. Unë kisha për t'u marrë me mut si gjithë jetën time.

Përfundova duke shmangur njerëzit, të mbyllur nga shoqëria. Unë punoj në internet (programues) kështu që nuk duhej të shihja askënd. Unë zgjedh izolimin. Unë gjithashtu fillova të masturboj, SHUMOT. Po flas, të paktën një herë në ditë, dhe herë 5-6 herë në ditë.

Sidoqoftë, tani jam 23 vjeç. Deri më tani, kam pasur raste (mbase 2-3 ditë dhe më së shumti në javë) ku hiperhidroza ime do të zhdukej plotësisht. Thjesht nuk mund të gozhdoja se çfarë ishte ndryshorja, çfarë më mungonte.

Disa muaj më parë, nëna ime erdhi të më vizitonte për dy javë pas një kohe të gjatë. Javën e parë, hiperhidroza ime ishte thjesht normale, megjithatë, në fillim të javës së 2-të, ajo ishte zhdukur plotësisht. Po flas ZERO djersitje. E dija që ishte një ndryshim në stilin tim të jetës, thjesht nuk isha i sigurt se çfarë ishte. Nëna ime kishte gatuar për mua (unë gjithmonë marr dorëzimin, kurrë nuk gatuaj) që kur ajo erdhi. Mendova se ishte për shkak të kësaj. Ajo mbase ishte duke përdorur ndonjë perime ose erëza ose duke shtuar kripë ose uthull shtesë ose diçka. E pyeta se si gatuante çdo vakt dhe e shkruaja, madje e pashë duke gatuar. Duhet të ishte dieta që ishte çështja ime. Pasi ajo u largua, unë fillova të gatuaj, duke ndjekur recopies e saj, ashtu si ajo më tha. Disa ditë pasi ajo u largua, HH im ishte përsëri, me FORCUL T PLOT. Unë po haja saktësisht atë që gatoi ajo kur ishte këtu, por nuk bëri asnjë ndryshim. Pra, ose ishte ndonjë atmosferë voodoo 'aura e nënës' që e bëri HH-në time të zhdukej ose një faktor tjetër që më mungonte.

Vetëm derisa e gozhdova këtë çështje. Rreth 4 javë më parë, unë shkova në Azi për të vizituar gjyshërit e mi. Dhe përsëri, djersitja ime u zhduk pas një jave. Në disa ditë, isha 40 ° C ku isha, megjithatë nuk kishte HH (ku si në shtëpinë time, Kanada, rrallë prishet 20 ° C). Dua të them, unë akoma djersij siç bëjnë njerëzit normalë, por jo djersa HH. Nuk ka djersë të tepërt të pëllëmbës ose këmbës.

Kështu që unë vazhdova të mendoj për këtë, dhe më në fund erdha në realizim: HH im ishte zhdukur sepse kisha ndalur masturbimin. Ju shikoni, kur mom vizitoi me mua, unë u ndal masturbating. Edhe kur shkova në Azi, unë kisha ndalur masturbimin. Nga masturbating, mesatarisht, 3 herë në ditë, unë shkova në 0 të gjithë një e papritur. Ky ishte emëruesi i vetëm i përbashkët në të dyja rastet. Kur po kthehem në kohën kur HH-ja ime ishte zhdukur plotësisht, ajo përkonte me kur isha duke udhëtuar ose kur kisha dikush për javë ose më shumë. Gjithçka kishte kuptim për mua.

Kështu që pasi u ktheva përsëri në Kanada, vendosa ta vë në provë hipotezën time. Kur u ktheva, nuk kisha HH. Fillova të bëja masturbim siç bëj normalisht. Dhe unë isha i saktë: HH-ja ime ishte kthyer në normalitet brenda disa ditësh. Menjëherë pasi HH u kthye, unë ndalova së masturbuari. Pas rreth 8 ditësh, HH im ishte zhdukur plotësisht. Dhe unë jam këtu tani, duke shtypur këtë, pa djersë plotësisht. Si e kam shëruar (mendoj?) Unë kam shëruar HH (Palmer, mbjellës, nën sqetull)

[Një poster reagues]

Përdorimi i porno është si ilaçe për trurin tuaj, përdorimi i tepërt shkakton një reaksion zinxhir që rezulton në nivele të larta bazë të dopaminës, e cila mbi stresin e sistemit tuaj nervor endokrin dhe simpatik, që rezulton në djersitje të tepruar. Abstenimi nga pornografia dhe masturbimi mund të përmbysë këto efekte dhe të rivendosë trurin tuaj në gjendjen e tij origjinale.

Ky është [libri] që mendoj se është me rëndësi të madhe për ju [Si ndaluja djersitja], lexoni pjesën 2nd të këshillave që ai jep tërësisht; është shumë konciz dhe drejt në pikë, dhe jep llogari personale se si abstenimi ndaj derdhjeve ndihmoi në shërimin e çështjeve të SHH. Ai gjithashtu jep referenca të mira. (do të duhet të shkarkoni PDF) https://www.smashwords.com/books/view/159856


Mosha 19 - Eksperimentet e mia me NoFap. Funksionon dhe nuk është placebo!

-Deeper Voice- Seriozisht zëri im u rrëzua kaq shumë, nuk ishte placebo, kisha njerëz që më thonin se zëri im ishte kaq i ulët, ishte i madh.

-Muscle / Fitness- Unë ende ngrita 4-5 ditë në javë, por fitimet e mia filluan të merreshin përsëri. Semestri i parë i kolegjit isha rreth 150, tani jam deri në 160 dhe fuqia ime u rrit gjithashtu.

- Qartësia Mendore- Unë nuk e kisha më atë mjegull të trurit, u ndjeva shumë më e qetë dhe në lehtësi dhe mund të nxisja komente të mençura tek njerëzit shumë shpesh.

-Facial Flokët / Shef Flokët- Mjekra ime rritet shumë më e errët dhe më e trashë, dhe një gjë tjetër tronditëse që ndodhi ishte zbardhja e flokëve të mi, flokët ishin të brishtë dhe të dobët dhe dukej shumë e sëmurë, por tani e trashë dhe e errët, dhe gratë komentojnë se sa e bukur është!

-Skin / Eyes- Lëkura ime u bë më pak e zbehtë dhe më e gjallë, sytë e mi filluan të ndriçonin më shumë.

-Futuria / Syri Kontakt- Besimi im u bë i shëndetshëm, nuk doja më të isha "alfa" mbi të gjithë, u kënaqa me atë që jam dhe nuk kisha frikë të pohoja veten. Kontakti im me sy u bë i fortë, burrat shikonin larg zakonisht kur mbyllja sytë me ta, dhe gratë e mbanin me frikë ose shikonin me ndrojtje (megjithëse disa gra, nuk dukeshin shumë të shkuara nga sytë e mi ndonjëherë).

- Ankthi social / Depresioni- Ankthi im shoqëror ishte një problem huuuuuuge ndërsa ishte i varur nga PMO, unë ndonjëherë thjesht ngrihesha në situata sociale dhe bëhesha i frikësuar pothuajse, tani isshtë zhdukur pothuajse, unë marr ankthin e rastit, por mund ta kontrolloj atë më mirë. Unë kurrë nuk kam qenë në depresion, por kam pasur disa mendime negative dhe mut, tani jam shumë më pozitiv, gjej gëzim në jetë dhe gjërat e vogla.

- Vëmendja e grave - Kam vërejtur një rritje të ndjeshme të vëmendjes që marr nga gratë, ata e ndiejnë më shumë praninë time dhe më kushtojnë më shumë vëmendje, dikur injorohesha prej tyre, por tani ata pyesin kush jam, dhe flasin me mua. Gjithashtu jo të gjitha gratë, por disa fillojnë të flirtojnë me mua dhe të bëhen të nënshtruara, nuk është placebo, më besoni gjërat delikate që ata bëjnë dhe më thonë se janë shenja të qarta ose tërheqje dhe flirtim. Ata shikojnë poshtë dhe më buzëqeshin, zëri i tyre bëhet gjithnjë i lartë dhe kërcasin, ata luajnë me flokët e tyre, mbajnë kontaktin me sytë. Gjëja e madhe që kuptova me gratë në nofap megjithëse është se ato do t'ju japin shenja interesi, disa më shumë se të tjerët, por është detyra juaj të veproni sipas saj.


këtu janë disa nga përfitimet që vura re
-padyshim një zë më i thellë dhe më burrëror
qarqet nën sytë e kanë reduktuar shumë. sytë ndjehen shumë më të gjallë dhe më të shëndetshëm, i përdorur për të qenë të ndjeshëm ndaj diellit në mëngjes, duket se ka reduktuar shumë
- tretje më e mirë
- një ndryshim në ngjyrën e lëkurës.
https://www.yourbrainonporn.com/comment/2180#comment-2180


Unë kisha puçrra të forta! Ashtu si e gjithë fytyra ime ishte e mbuluar me të. Pas 2 muajsh pa fap Ka pastruar 90%. Unë kam shenja tani që mezi vërehen dhe po zhduken. Unë por kur u riktheva pas 2 muajsh mora përsëri puçrra. Tani unë jam përsëri në të dhe për të fituar lëkurën time është e qartë. Jam 100% i sigurt që puçrrat janë të lidhura drejtpërdrejt me shumicën e rasteve! http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/31iris/acne_just_vanished/cq1zavz


Regjistrimi i flokëve të papërshkueshëm nga NoFAP!

Nuk u besoj syve !!!! Unë isha duke studiuar 4 javët e fundit çdo ditë për të paktën 14 orë! Unë nuk u rruajta, madje nuk kisha kohë të shikoja në pasqyrë .. Unë as nuk fap dhe kjo ishte koha kur fillova NoFap në thelb… Ndërsa kalonte koha, pas provimeve të mia, shikoja pasqyrën dhe nuk mund t'i besoja syve te mi .. aktualisht, jam duke u ballafaquar dhe po vuaj floket rom qe 2 vjet. Unë isha si të gjithë të tjerët, duke rënë rregullisht çdo ditë ose ditën e dytë për 2 -3 herë. Flokët e mi po derdheshin ngadalë, vura re njolla tullac dhe fillova t'i mbuloja që nga ajo kohë… por pas kësaj 4 javësh NoFap, nuk mund ta besoja atë që pashë në pasqyrë ... Ishte sikur të kisha zgjidhjen për zbukurimin e flokëve përpara sytë e mi por nuk e vura re atë ... Linja e flokëve gati sa u rikuperua plotësisht, dendësia e flokëve të mia ishte si 2 vjet më parë .. Isha aq e lumtur, fillova të qaja .. Po mendoj të hap përsëri për të provuar që flokët e mi derdh përsëri përsëri .. Dhe më pas unë do të NoFap përsëri për të provuar se ajo do të rritet. Çfarë mendoni ju për atë plan? Mund të bëj fotografi para dhe pas .. Jam shumë i ngazëllyer për këtë njeri. Ndihem kaq e mrekullueshme, omg


Një 20-vjeçar regjistron zërin e tij gjatë ditëve 60 të nofap:

https://soundcloud.com/user-112694319 / grupe / NoFap-voice-ndryshim-60-ditë


Ditët 87 të NoFap, REZULTATET !!

Tani, ndryshimet në PENIS tim.

 1. Penisi im është bërë më i trashë dhe më i gjatë, dua të them fjalë për fjalë ndjej që penisi im është pothuajse dyfish i trashë se sa ishte, dhe gati 50% më i gjatë se më parë. Edhe pse nuk është e mundur shkencërisht, por sigurisht që ndjehem.
 2. Pena ime është bërë shumë e ndjeshme, lëkura është bërë si kadife dhe çdo prekje në penisin tim i jep efekt ndjesi shpimi në shtyllën kurrizore dhe filloj të ndihem me brirë
  dhe jashtë kontrollit.
 3. Unë ende nuk kam marrë ereksion duke menduar për gratë apo seksin, por sapo diçka të prek penisin tim, i marr 70-80% erections.

Nofap = qartë përgjigja për hairloss.

Kjo temë ndoshta është postuar një mijë herë, por unë vetëm duhet ta them këtë. Kam vuajtur nga rënia e flokëve / rrallimi i flokëve për më shumë se 10 vjet. Pas 24 ditësh nga nofap, flokët e mi janë ndalur dhe kur shikoj në pasqyrë mund të shoh shumë më tepër flokë. Kam gumëzhitur flokët e shkurtër për 8+ vjet. Dallimi me muajin e kaluar është shumë i dukshëm. Duket sikur tani po holloj vetëm vijën e flokëve. Unë kam provuar trajtime të shumta në lidhje me hollimin e flokëve në vitet e kaluara, nga të cilat askush nuk më ka dhënë këtë rezultat. Ju mund ta quani atë placebo ose çfarëdo dreqi që dëshironi, por unë jam i bindur. Nofap mund të mos jetë një kurë e përhershme, por padyshim që mund të ketë efekte të dobishme për ata që preken nga flokët dhe mund të ngadalësojë rënien e flokëve.


pata përmirësimin tim të parë të madh: puçrrat! Unë jam një djalë 20 vjeç i cili ka qenë duke luftuar me këtë që nga 14, provova çdo ilaç, dhe në vetëm 1 javë, fytyra ime është si lëkura e një prapanicë të foshnjës! jam i habitur, mendoj se ajo që më duhej ishte thjesht një reboot hormonale .. Përveç kësaj, unë ndihem shumë i sigurt dhe i fortë si qij! http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/31iris/acne_just_vanished/


Shërimi i viteve të dëmtimit fizik (Përshkrimi mjekësor grafik)

32yo Fapstronaut rrethprerë këtu. Unë nuk e kuptova dëmin që kisha shkaktuar glans e penisit tim nga 20 vjet të abuzimit të përsëritur mekanike. Glanet e mia ishin të irrituara, të kuqe të ndezura dhe të ndezura, me sulci të thellë rreth buzës. Gjithmonë mendoja se perlat e keratinës përreth kurorës ishin pjesë normale e anatomisë.

Pas 63 ditëve të ZKM dhe duke përdorur një mbulesë për të vepruar si zëvendësim i lafshës, glans ime ka filluar plotësisht de-epithelialize dhe tani është pothuajse plotësisht i qetë me një shkëlqim të shëndetshëm. Nuk është më e kuqe e ndezur dhe e përflakur në dukje, dhe perlat e keratinës janë zhdukur pothuajse. Sulcët janë shëruar pothuajse plotësisht gjithashtu, por disa mbeten jashtëzakonisht të thella.

Për vite me radhë kam luftuar me çështje të ndjeshmërisë gjatë marrëdhënies seksuale, të cilën unë e kam fajësuar se jam bërë synet, por tani e shoh se ishte kryesisht trauma e vetë-shkaktuar nga PMO, trauma fizike dhe mendore. Unë me të vërtetë shpresoj që problemet e mia me anorgasmia të zhduken kur më në fund të jem gati për marrëdhënie seksuale përsëri. Kam akoma të paktën 27 ditë të tjera për të bërë para se të lejoj veten time ta argëtoj atë mendim, dhe me siguri Porno dhe Abuzimi me Vetë janë për të mirë!


Kur isha fillestar në kolegj, unë u diagnostikova me një çrregullim super të rrallë të veshit të brendshëm të quajtur tub i pafajshëm eustachian. Nuk është aspak një gjendje kërcënuese për jetën, por shkakton disa simptoma jashtëzakonisht të pakëndshme dhe e bën jetën e përditshme shumë të vështirë (Këtu është lidhja wiki:http://en.wikipedia.org/wiki / Patulous_Eustachian_tube)

Rastësisht, ndodhi afërsisht në të njëjtën kohë kur ereksioni im me gra (dhe madje edhe pornografi) u zhduk për mirë, por unë isha shumë i verbër / i varur / i hutuar për të vendosur vërtet diçka. Përdorimi im i pornografisë u përshpejtua vetëm në tre vitet e ardhshme dhe çrregullimi im u përkeqësua. Shpejt përpara: është 2012, dhe unë zbuloj varësinë time dhe vendos të rindez. Nëntë muaj nuk kalon PMO, çrregullimi i veshit tim është i pranishëm vetëm në njërin nga veshët e mi çdo ditë dhe i pranishëm në veshin tim tjetër një herë në javë. Një përmirësim i lehtë, por nuk mendoj asgjë për të. Unë u takova me të dashurën time rreth asaj kohe dhe fillova të rivendosja orgazma në jetën time, dhe simptomat e tubit të mprehtë eustakian shkojnë CRAZY keq dhe ereksionet e mia fillojnë të zhduken përsëri. E dashura ime dhe unë vendosëm të bënim një vijë të gjatë pa O pas kësaj me shumë rimodelime dhe filloj të vërej diçka… ndryshe. Tri javë pas kësaj vija, simptomat e mia do të fillonin të dobësoheshin rastësisht gjatë gjithë ditës. Unë gjithashtu vura re se ditët që kisha dru në mëngjes simptomat e mia ishin më të mirat! Deri në ditën e 45-të, problemet e mia të veshit u zhdukën. Nuk kisha asnjë simptomë në asnjërin vesh dhe nuk kisha nevojë të merrja ilaçet e përshkruara për mua. Ereksionet e mia ishin gjithashtu shumë të përgjegjshme dhe në përgjithësi u ndjeva shumë e lumtur. Që atëherë, cilësia e ereksionit tim është luhatur në valën e orgazmave që kam me të dashurën time, por simptomat e çrregullimit të veshit tim janë zhdukur plotësisht. Unë nuk kam marrë ilaçet e përshkruara për gati gjashtë muaj tani. E vetmja gjë që mund të them është se ky çrregullim u shkaktua nga varësia nga pornografia, e thjeshtë dhe e thjeshtë.

 1. Zë më i thellë dhe më shumë masë muskulore. ...
 2. Çuditërisht hunda ime nuk po funksionon më. Tani mund të marr frymë dhe të kem më shumë qëndrueshmëri. Më parë, kur vrapoja, ndjeva që zemra ime do të shpërthente. Ndjej se ekziston ndonjë lidhje midis pornografisë / rënies dhe dobësimit të zemrës.
 3. Nuk ka më puçrra në fytyrë dhe në shpinë

Mosha 25 - Zë më i thellë, pika tullace duke u mbushur, ereksione të forta

Zëri im, besoni apo jo, është thelluar. Unë isha i shtangur, dhe SO im e vuri re gjithashtu. Krahasova prezantimet e mia të postës elektronike që nga fillimi i këtij viti, me ato të reja që kam krijuar dhe do të dënohem nëse zëri im nuk është i ndryshëm! Smartphone im ndaloi së njohuri komandat e mia të zërit dhe mendova se kishte diçka që nuk shkonte me të, por muajin e fundit, ai mësoi përsëri modelet e zërit tim.


 • Rritja e mjekrës më të shpejtë
 • RREGULLIMI i linjës së hollë më parë të balding, po kjo është e saktë, pikat e mia të balding në vijën e flokëve kanë filluar ngadalë të mbushen përsëri.
 • Lëkurë dhe çehre më të mirë, një shkëlqim i mirë i shëndetshëm gati "i kuq" në fytyrën time.

Flokët më të trashë, thonjtë më të fortë, mjegulla e trurit zhdukur, më pak gjumi më i zgjuar, më i mprehtë, më i fortë, më mashkullor


Kam lexuar për një djalë një kohë të kthehet në një vend të rebooting (nuk e sigurt se cili), i cili tha se varicocele e tij ishte zhdukur në një linjë të gjatë NoFap, dhe unë vetëm të kërkuar për të konfirmuar se ajo ka ndihmuar mua si.

Për ata prej jush që nuk e dinë, një varikocelë është në thelb një zgjerim jonormal i venave që shkojnë në testisin tuaj (zakonisht të majtë). Në raste ekstreme mund të shkaktojë infertilitet, dhe në çdo rast, shqetëson rrjedhën e gjakut në topa. Nuk konsiderohet një gjendje shumë e rrezikshme, por mund të jetë vërtet e frikshme, sepse kur të gjeni një gungë të madhe anormale në testikuj, menjëherë mendoni për kancerin.

Më shumë në Wikipedia: https://en.wikipedia.org/wiki/Varicocele

E kam këtë për të paktën 13 vjet (e kam vërejtur për herë të parë kur isha 14 vjeç), dhe së fundmi ka treguar një përmirësim të dukshëm. Unë mezi e vë re atë, kur ndjehem rreth vendit ku ka qenë më parë, dhe madje edhe kur është e dukshme (kur gjaku futet në të), është qartë shumë më e vogël se kurrë më parë.

Unë e kam trajtuar atë duke aplikuar akull të mbështjellë me leckë në topat e mi çdo herë në një kohë, kështu që kjo mund të ketë ndihmuar gjithashtu, por kurrë nuk ka ndihmuar para se të filloja NoFap. Pra, një arsye më shumë për të vazhduar, në thelb. LINK


220 ditë - Shumë progres në PIED & libido të ulët! Gjithashtu, mënyrë më e sigurt

Një efekt anësor që nuk e kisha planifikuar është se lëkura ime është shumë më e mirë. Unë isha vërtet skeptik ndaj të gjithëve që thoshin se kjo do të ndodhte, por unë thjesht ndalova plotësisht puçrrat në fytyrë dhe unazat e errëta të errëta nën sytë e mi janë zhdukur pothuajse plotësisht.


Mosha 21 - pse trupi im ka ndryshuar kaq shumë pas 10 muajsh?

6 vjet unë kam qenë boks trajnimi dhe Bodybuilding. Unë kurrë nuk kam marrë asnjë muscularity ose duart veiny. Pas muajit 10 të përpjekjeve NoFap (streak më të gjatë të ditëve 39) kam bërë trupin që kam ëndërruar gjithmonë! Këmbët e mia më në fund janë më të hollë se belin. Krahët dhe shpatullat dhe krahët e mia janë të pakta dhe më të mëdha se pjesa tjetër e trupit tim. Unë nuk kam fjalë për fjalë yndyrë në legen time, ka edhe venat. Duart e mia janë të mëdha dhe qëndrueshmëria ime sportive është e mahnitshme. Kam humbur 10 kg (paund 22), nga 90 në 80, me sy dhe dietë. Unë isha duke ngrënë të shëndetshëm para NoFap.

Kam bërë hulumtimet e mia dhe besoj se kjo ndodhi sepse para NoFap-it kam shpenzuar të gjithë energjinë time seksuale në masturbim dhe ngacmim me qafe pornografike. Ndoshta tani kam mësuar ta transferoj atë në lexim dhe duke punuar si punëtor ndërtimi. Çfarë mendoni ju?


Për herë të parë e kam bërë deri në ditën 72. Këtu janë përfitimet që kam vënë re: Flukset e flokëve reduktohen në mënyrë dramatike, regrowth e mundshme (kam pasur një simptomë të butë të MPB). https://www.yourbrainonporn.com/ed-confidence-improved-higher-productivity-easily-concentrate


Fjala e mëposhtme përmban shumë pretendime rreth lëkurës më të qartë:

a ka ndokush tjetër që lëkurën e tyre të pastrohet dhe të duket më e shëndetshme ose ndonjë përfitim shëndetësor kur ndalojnë të farkëtohen?

 • Po - ka qenë gjëja e parë që kam vërejtur pa fap. Fytyra ime është perfekte dhe puçrrat e mëparshme në vithet e mia janë pastruar plotësisht.
 • Në verë, unë isha 25 ditë pa fap, dhe lëkura ime ishte me ngjyra të ndezura.
 • Unë jam në 20 e mia dhe kam vënë re këtë dhe disa njerëz kanë komentuar mbi të. Vetëm lëkurë të ndritshme disi.

Mosha 50 - Nofap shëroi ankthin tim shoqëror, skuqjen, depresionin dhe mendimet negative.

Zëri im u thellua dhe unë jam 50. Puberteti ishte shumë kohë më parë për mua. Kur isha më i ri, njerëzit talleshin me mua, "kur do të thyhet zëri juaj?" Unë këndoj dhe nuk arrij dot nota që munda një vit më parë. ...


NoFap 'shëroi' ED, ekzemën dhe probleme të tjera shëndetësore, nga të cilat vuaj.

Midis fundit të korrikut dhe mesit të gushtit të këtij viti, unë shkova 40 ditë pa shikuar pornografi dhe duke u masturbuar. Kjo rreze 'shëroi' probleme të shumta shëndetësore, me të cilat kam vuajtur për 5 vjet, përfshirë:

 • Mosfunksionim ngrerë
 • Eczema (ajo ngadalë u bë më mirë dhe më mirë dhe u zhduk plotësisht nga rreth ditës 30, shumë shpejt pasi kisha seks për herë të parë në moshë)
 • Wakejet e natës / cilësia e dobët e gjumit

Absolutisht AMAZING!

Për vitet e fundit 2, unë kam qenë duke luftuar me lodhje kronike. Pa marrë parasysh sa fjeta, pa marrë parasysh se sa ushqim të shëndetshëm që hëngra, pa marrë parasysh sa u piva ujë ose sa pilula vitamina që mora, thjesht do të isha gjithmonë e lodhur sesa kushdo tjetër. Mjeku më rekomandoi pilula hekuri që ndihmonin pak, megjithatë kurrë nuk kishte efekt që po kërkoja. Por me mend se çfarë !? Sot (6 ditë është rekordi im personal) për herë të parë në një kohë shumë të gjatë kuptova se kurrë nuk kam ndjerë se më kanë pasur aq shumë energji më parë. Unë në thelb ndjehem sikur mund të garoj maratonë. Por ajo që mahnit më shumë është të dimë se ne jemi shumë më të fuqishëm se ne që mendojmë se jemi. Ne jemi në gjendje dhe të aftë për të bërë shumë më tepër sesa mendojmë se është e mundur. Faleminderit 🙂


Unë kam krime dhe të jesh në nofap heq pothuajse plotësisht ankthin dhe stresin tim shoqëror. Për ata që nuk e dinë. Stresi mund të shkaktojë një shpërthim. permalink

Unë nuk do të thoja se ishte një efekt anësor i optimizmit tim, por më shumë si rezultat i drejtpërdrejtë i neruos dhe kimisë time hormonale të ekuilibruar. IMO që bilanci është direkt për shkak të nofap.


70+ ditë - Përvoja ime e ndershme

Përfitimi më i mirë i lëkurës është 100% real. Siç e përmenda më parë, unë kam probleme me lëkurën dhe vuaj nga psoriaza në fytyrën time - e cila po shkatërron besimin siç mund ta imagjinoni - megjithatë asnjë hap nuk e ka ulur skuqjen një sasi të madhe dhe tani edhe nga 1-2 metra larg lëkura ime duket e qartë, vetëm kur i afrohem pasqyrës vërej papërsosmëritë - pas ëndrrës time të lagur të fundit isha dukshëm më e dobët në palestër dhe lëkura ime u keq për disa ditë përsëri - kështu që nuk ka dyshim për mua se këto përfitime të NoFap janë reale.


Pyetje: Kushdo tjetër e vërejë këtë për ballat tuaja?


Që kur fillova të flas kisha një problem belbëzimi. U regjistrua në mësimet e të folurit në moshat 6-8 vjeç besoj. Tani jam 15 vjec. Ishte bërë më mirë para se të filloja asnjë fap, por unë përsëri do të belbëzoja një herë për fjali. Tani vështirë se belbëzoj fare. Unë flas shumë në grupe për detyra dhe seriozisht nuk mund të kujtoj belbëzimin në atë periudhë kohe. 1 me 1 me dikë Unë mund të belbëzoj një herë gjatë kohëzgjatjes së bisedës, por normalisht varet edhe nga kush po flas. permalink

Nofap bëri një përmirësim të MADH në mënyrën se si flas. Mendoj më qartë, i shqiptoj fjalët e mia më mirë, është vërtet e dukshme. permalink

Ndihem sikur mbajtja e spermës rrit funksionin ekzekutiv… që do të thotë fjalë më e mirë, fokus, impuls, memorie pune, zgjidhje dhe planifikim i problemeve.permalink

I tronditur ngarkesa, ende bëjmë tani, por NoFap ndihmoi me siguri.Para se unë do të belbëzoj një herë në çdo fjali ose dy, duke folur ngadalë ndihmon gjithashtu. Tani, vështirë se në të gjitha. permalink


Fitimet eksponenciale në fuqi nga NoFap!

Kështu që, edhe ndërsa fap, më ka pëlqyer të shkoj në palestër. Rreth një vit më parë ishte hera e parë që shkoja në palestër. Për 10 muajt e fundit, unë kam qenë duke shkuar për të bërë stërvitje forcë dhe ushtrime të moderuara të ndërtimit të muskujve. Kam fituar pak forcë gjatë 9 muajve të palestrës. Dhe vetëm kohët e fundit, unë jam bërë serioz pa asnjë fap. Tani për tani i kam tejkaluar dy javë, dhe do të përdor stolin si shembull.

Kur fillova të shkoja në palestër, mezi vendosja 95 kile në stol, dhe në moshën 16 vjeç, nuk ishte shumë keq. Por 9 muaj më vonë, unë isha duke vendosur vetëm 120-125 dhe mbase po merrja 3 përsëritje të 135 por kjo ishte gjithçka. Pas javës së parë të asnjë fap, unë isha në gjendje të merrja një set të tërë prej 135 in. Kjo nuk ka ndodhur kurrë më parë dhe u ndje mirë! Pas javës së dytë, unë isha në gjendje të bëja 5 grupe me 135 që është një fitim i madh në forcë kundrejt 9 muajve të tjerë të trajnimit dhe nuk kam bërë asgjë ndryshe.

Asnjë fap punon djema, jo vetëm në mendje, por në trup. Mbani të shtyjnë guys !!!!


New Here. Deri tani nuk kam eksperiencën time me Fap. Shumë drastike.

Jam 27 vjeç dhe jam prekur nga të gjitha llojet e çështjeve të tmerrshme që nga vitet e adoleshencës.

 • Acne të rënda cistike në të gjithë gjoksin, shpatullat, shpatullat, krahët, qafën dhe fytyrën.
 • Shinët e mi gjithashtu do të mbuloheshin në lezione dhe ndonjëherë në skuqje.
 • Unë gjithashtu kisha pezmatim i lëkurës rreth hundës, zonës së mustaqeve, mjekrës, zonës së nofullës dhe kokës.
 • Fytyra ime ishte përgjithësisht shumë e kuqe në të gjithë. Kjo filloi pasi kam përdorur produkte shumë të forta të akneve (unë kam ndalur ato vite më parë, por skuqja kurrë nuk u largua dhe do të nxirrte rregullisht).

- Do të shkoj muaj ku isha plotësisht i drenazhuar nga të gjitha energjitë dhe tërësisht në depresion.

-Prova të gjitha llojet e dietave ekstreme. Unë madje agjërova për 38 ditë (vetëm piva ujë). Kam provuar ton dhe ton të produkteve dhe vitaminave. Asnjë prej tyre nuk ka funksionuar.

Kështu që një natë thjesht jam i dëshpëruar për një zgjidhje dhe m'u kujtua se kur isha 21 vjeç, hasa në një postim në një forum të madh të Aknes në lidhje me mos masturbimin. Mbaj mend të eksperimentoja me të dhe të kisha sukses. Kështu që vendosa të thellohem në arkivin tim të postimeve dhe e gjeta veten (6 vjet më parë) duke folur për përvojën time të mahnitshme për të kaluar 21 ditë pa masturbim dhe si i përmirësoi aknet e mia në mënyrë të konsiderueshme.

Prandaj misteri është pse u ndala. Unë mendoj se ishte sepse ishte e vështirë dhe shkenca kryesore tha që masturbimi është i shëndetshëm. Atëherë, kurrë nuk gjeta ndonjë komunitet mbështetës të Nofap (nuk jam i sigurt nëse ishte aty përreth). Kështu që duhet të kisha menduar që problemet e mia ishin të rrënjosura në diçka tjetër.

Kështu që fillova të mos paguaj dhe të dështoja pas një jave ose 2. Më në fund kam kaluar mbi një muaj pa orgazmë. Aknet e mia janë përmirësuar jashtëzakonisht shumë, dhembjet e mia janë pastruar, dermatiti im është zhdukur, kam energji, humor shumë më të mirë… etj.

Tani ja ku gjërat bëhen pak interesante, gjithashtu. Gjatë fillimit të këtij muaji të nofapping, unë isha ende bordurë. Ndërsa lëkura ime po përmirësohej, papritmas lëkura ime shpërtheu për disa ditë. Ishte buzë. Unë ndalova bordurimin dhe gjithçka më në fund u bë SHUMCH më e mirë dhe tani po shërohem plotësisht nga bordura.

Të gjitha problemet e mia të lëkurës i atribuohen 100% masturbimit tim. Skuqja ime e përgjithshme e fytyrës po më zhduket. Dieta ime madje ka zbritur dhe nuk ka rëndësi. I përdorur për të blerë të gjitha organike (duke u përpjekur për të ndihmuar lëkurën time) dhe shkoi thyer duke bërë kështu. Sidoqoftë, meqenëse lëkura ime po shëron, unë mund të blej në Wal-Mart dhe të krijoj një kursim. Gjithmonë kam dashur të filloj një biznes të veçantë, por nuk kam mundur kurrë të kursej kapitalin e nevojshëm sepse gjithmonë shpenzohej për puçrra fytyre.

Pra, nuk keni atë. Incredible. Tani më në fund kam besimin që ta humbas edhe virgjërinë time, zotin tim.


Mund të bëj raunde të shumta përplasjesh në klasën e xhudos me radhë. Para se të bëja një pushim çdo 2 raunde. Tani nuk kam nevojë të bëj asnjë pushim.


 Ditët dhe gjërat e 100 janë ende duke përparuar.

Kështu që 100 ditë në nofap dhe gjërat janë akoma më mirë. Organet gjenitale kanë ndryshuar kohën e madhe. Nëse nuk e keni filluar akoma, do të befasoheni se sa u abuzua me djalin e vogël pasi ishte i pastër për një muaj. Gjithashtu dru në mëngjes si një 16 vjeçar në këtë pikë. Prej vitesh nuk kam marrë dru në mëngjes. Ankthi është shumë më i ulët. Edhe une kam sindromi dystonia që po vjen nën kontroll.


Shikimi i pornografisë kishte një efekt shumë të keq tek unë: Më bëri të djersitja jashtëzakonisht shumë - më bëri një sistem limbik në dy këmbë me ujëvara që më dilnin nga sqetullat. Shtë e vështirë të shpjegosh se sa keq ishte, e dhimbshme si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Ndërsa ndaloja së shikuari pornografi, problemi u zbeh, edhe pse gjatë një periudhe tre vjeçare me përmirësime të qëndrueshme. Po ju shkruaj sepse kam shkruar një ese të shkurtër me këshilla për të tjerët bazuar në atë se si e kalova këtë problem të djersitjes sime, e cila nënvizon se ndalimi i shikimit të pornografisë ishte arsyeja kryesore që djersitja ndaloi për mua, dhe do të ishte mirë nëse ju mund të ndihmoni njerëzit që të gjejnë atë ese duke siguruar një lidhje me të nga YBOP. Lidhje me EBook


[Dita 100] Flokët e trupit filluan të rriten shpejt ?! Më shumë tesosterone ndoshta? https://www.yourbrainonporn.com/age-22-my-clarity-thought-has-improved-tenfold-lots-energy-i-have-real-emotions


NoFap = "Ilaçet" më të mira për aknet?

Dita e 26-të e NoFap dhe puçrrat e mia janë zhdukur. Unë kam fytyrën më të qartë që kam pasur në vite. Kam provuar ilaçe proaktive, X dhe oral dhe asgjë nuk më ka ndihmuar. A është kjo thjesht një rastësi apo edhe njerëzit e tjerë e kanë vërejtur këtë?

Btw jam 16 vjeç


Pas javës së parë, zëri im është më pak hundor dhe më i thellë ... Dikush tjetër që e përjeton këtë? (LINK TO THREAD)


Unë jam një mashkull 19 vjeç dhe gjatë viteve të fundit kam zhvilluar një asimetri të fytyrës. Ana e djathtë e fytyrës time është e pjerrët në krahasim me të majtën, vetulla është më lart dhe unë kam një nofull më të dobët. Jam në ditën e 35-të tani dhe këtë mëngjes sapo vura re që fytyra ime është më e barabartë dhe vetullat janë të barabarta me njëra-tjetrën. Gjithashtu duket sikur ana e djathtë e nofullës time është bërë më e mprehtë. LINK


(Dita 535) Disa efekte anësore befasuese: kur isha përdorues i PMO-së, isha gjithmonë i sëmurë: grip, ftohje etj. Meqenëse u dhashë dorë, nuk kam pasur asnjë ditë Link


Ndjej që goditja e tepërt kontribuon në këtë çështje të flokëve edhe për gratë. E gjithë jeta ime që nga fëmijëria kam pasur këtë flokë të hollë, të brishtë. Të gjithë të tjerët në familjen time kanë flokë të trashë (përveç nënës, e cila mendon se çfarë ka të ngjarë të ketë një detyrim pornografi / fap / varësi gjithashtu) dhe unë thjesht kuptova se kisha gjenet e flokëve të holla të mamasë.

Epo dy vjet më parë gjeta nofap dhe fillova të përpiqem të arrij 90 ditë. Unë kurrë nuk jam ndalur, çdo rikthim më bën të dua të punoj edhe më shumë. Kam filluar të kujdesem më mirë për veten time dhe pasi kam mashtruar veten time nga shumë lëndë ushqyese (lëngjet e zgjimit të femrave nuk mund të jenë vetëm ujë) gjatë dekadës së kaluar, përveç që kam ngrënë si duhet, unë kam marrë një multivitaminë çdo ditë që prej asaj kohe. Unë gjithashtu hodha një vitaminë D dhe C.

Dallimi është i mahnitshëm. Unë nuk kam qenë i sëmurë si dikur për të marrë gjatë ndryshimeve të sezonit, lëkura ime duket më mirë. Por pjesa më e mirë e të gjitha (përveç zhdukjes së ankthit në lidhje me fap) është koka ime e trashë e flokëve. Miqtë e mi të vjetër nuk mund të besojnë se thjesht marrja e një floku multivitamin të përditshëm më lejoi këtë kokë të bukur flokësh.

Ajo që ata nuk e kuptojnë është se unë nuk jam P / MOing 3-10 herë në ditë më.

Shumë nga këto mund të shkruhen deri në shkencë, por me të vërtetë, organet tona riprodhuese marrin përparësi të parë në listën e shpërndarjes së lëndëve ushqyese, çdo gjë tjetër është e mesme. lidhje


Lidhur me abstenimin dhe muzikën: Duart e mia janë në gjendje të lëvizin më lirshëm, ato janë më pak të tensionuara dhe të lëkundura kur unë luaj kitarë. Unë mund të improvizoj shumë më mirë me disa shkallë dhe çfarë jo. Gjithashtu krijimtaria rrjedh nga unë kur unë jam duke vizatuar ose duke luajtur kitarë. ...


Unë e ktheva glaukomën time të rëndë dhe verbërinë e afërt duke qenë në disa ditë 60+ të vija të Hardmode NoFap…. Në rastin tim ishte fjalë për fjalë e vërtetë..Faping po më bënte të verbër… Unë tashmë kisha para-gjendje për glaukomën dhe u zbulua kur isha 14 vjeç..por mjekët thanë se nuk kishte asnjë rrezik dhe thanë se nuk duhej të shqetësohesha BIG DIFFERENCA: Unë kurrë nuk kam masturbuar apo kam pasur marrëdhënie seksuale deri në moshën vjet 21 6 muajKështu që me shumë gjasë më hoqi glaukomën ... brenda 1.5 viteve që unë fillova të masturbohem, rreth sapo mbusha 23 vjeç, unë u diagnostikova me glaukomë të rëndë ... asnjë trup nuk dinte çfarë të bënte ... Unë ngadalë po verbohesha .pastaj unë mbi veten time erdha me mendimin se sperma ejaculating 3x në ditë mund të ketë diçka të bëjë me verbërinë time të afërt, si dhe me jetën time të zymtë. permalink


Ka shumë prova anekdotale që tregojnë se PMO e tepruar mund të shkaktojë çështje të mëdha të syve. Lundruesit masivë janë një prej tyre. permalink

Shumë njerëz duke përfshirë mua kanë raportuar një përmirësim në vizionin e tyre, Ive dëgjuar për djemtë që madje ndaluan duke përdorur syzet për shkak të nofap. permalink


[23M] Unë jam rritur dy inç, sjellje dhe nofap

[Mosha 23] Matur 6 këmbë në pikë gjatë provimit mjekësor ushtarak vitin e kaluar marrë nga mjeku. Qëndro lart drejt dhe gjithçka. E pyeta për të matur edhe këtë vit gjatë mjekësisë, tani jam 6'2. Shikoni metodën e Aleksandrit. Kombinuar me nofap, ndihem shkëlqyeshëm. Rezultatet mund të ndryshojnë.


Nuk ka më dridhje të syve të majtë gjatë gjithë ditës. Më pak lodhje dhe më pak thatësi sy. lidhje


NOFAP CURED BALANITIS IME

Kam provuar kaq shumë ilaçe dhe marifete të ndryshme për të hequr qafe balanitin tim (pezmatimi i glansit të penisit, ku e kuqja e saj në vend të ngjyrës normale, dhe më e rëndësishmja, të dhemb me dhimbje kur e prekni). Një herë pata njolla që të zhdukeshin në fshikëzat e mia dhe isha shumë i lumtur. Ashtu si gjithë jetën time e kam pasur këtë mut dhe ishte kaq e dhimbshme, dhe për herë të parë ndonjëherë, mund të prekja kokën e penisit pa dhimbje. Kam humbur njollat ​​dhe nuk isha i sigurt se çfarë bëra gabim, unë isha ende duke përdorur ilaçin, por asgjë nuk po funksiononte.

Doktori im madje më tha që masturbimi ndoshta nuk kishte të bënte me të, por unë masturbohesha 25-30 herë në javë, dhe tani jam në vetëm 2 herë në javë, kam kontrolluar penisin tim dhe kam kuptuar që njollat ​​e pa inflamacionit janë mbrapa !!! Në thelb ajo që unë mendoj se po ndodh, është se inflamacioni është shkaktuar nga kërpudhat ose ndonjë mut, dhe ilaçi supozohet të vrasë kërpudhat në të cilat thith, dhe unë kam ndaluar përdorimin e ilaçeve shumë kohë më parë, por jo vetëm masturbimi ka ndaloi përhapjen e kërpudhave! Me shumë gjasë PMO po e bënte atë të përhapet dhe të qëndrojë gjallë në kokën e penisit tim. Unë kam qenë i varur për 10 vjet tani, kështu që nuk është për t'u habitur që kjo është hera e parë që ajo u zhduk dhe e vura re.

Gjithsesi, nëse dikush ka ndonjë problem me inflamacionin me penisin e tij, NDALO TER JERKOHET. Unë jam 100% i sigurt që mjeku im thjesht nuk kishte mjaft kërkime për të (nuk mund ta fajësoj atë nëse ai nuk është një urolog, jo një ekspert fap, nuk ka kohë për të hulumtuar çdo gjë të mundshme, vetëm ilaçet që ai ka parë me sukses funksionojnë) dhe e di me siguri që kjo zhdukje e njollave do të vazhdojë si më parë sepse nuk po i jap një mundësi kërpudhave të rigjenerohet.


Sytë e mi u kontrolluan javën e kaluar (dita 30) dhe receta ime e majtë e syrit mbeti e njëjtë, por syri im i djathtë shkoi nga -3 në -2.75, që është një përmirësim i lehtë. permalink


Fillimi i një udhëtimi të ri nofap për shkak të simptomave fizike që lidhen me PMO të tepërt.

Fillova të bëja një kruarje të tmerrshme në lëkurën time të kokës dhe lëkurën time në gjoks, prapa dhe në qafë çdo herë që hëngra ushqim djegës ose po punoja ose punoja, ose gjatë kohëve të emocioneve të papritura ose zemërimit. Ajo madje u shkaktua në dritën e mesme të diellit dhe ishte pothuajse e padurueshme në rrezet e diellit ekstreme. Unë gjithashtu fillova të përjetoja aknet.

Tani duhet të përmend këtu se kruarja dhe puçrra kishin qenë një problem edhe në vitet e adoleshencës dhe krejtësisht u zhdukën me trajtim, por kjo rikthim i fundit i simptomeve më bëri të kuptoj se edhe gjatë viteve të mia adoleshente ky problem ishte i saktë për kohën kur unë kishin filluar të masturbojnë tepër.

Unë u këshillova me një specialist të lëkurës i cili përshkroi levocetrizine, e cila ishte shumë efektive. Por vura re se posa të filloja të masturbohesha rregullisht simptomat do të rishfaqeshin. Ekzistonte patjetër një korrelacion, nëse jo një lidhje shkak-pasojë midis masturbimit dhe simptomave. … Tani ka dy simptoma kryesore që unë i lidh me masturbimin e tepruar, puçrrat urtikariale dhe të lehta dhe problemin e një mikrob fshikëze. masturbimi i tepruar më bën të shkoj shumë më shpesh.


Unë kisha puçrra të tmerrshme, një brez 22 ditor: lëkura e foshnjës. Rresht 14 ditor: lëkura e foshnjës. 3 ditë brez - rikthim - 24 orë më vonë BJ. Akne mbrapa. Tani më thuaj që nuk ka asnjë lidhje të lidhjeve;)


një fjalë paralajmëruese për fapers

Kjo është vetëm një paralajmërim për atë që mund të ndodhë kur bëhet fjalë për zhdukjen e tepërt / PMO, apo atë që mendoj se shkaktimi im i tepërt ka shkaktuar.

Unë jam 33 vjeç Unë kam qenë duke u përplasur që kur isha rreth 11 vjeç për të dhënë imazhe të çuditshme të cica në kanalin e playboy. Në mesin e viteve 90, kjo përparoi në marrjen e imazheve pixelated të nudove. Zakoni im përfundimisht u bë 3-4x në ditë (disa ditë deri në 6x), çdo ditë të vitit for. Për shumë e shumë vite. Unë isha goxha i dëshpëruar në adoleshencën time të vonë dhe gjithmonë pyesja nëse goditja ime ishte rezultat i kësaj. Gjithsesi; jeta vazhdoi dhe në mesin e të 20-ave të mia, ndërsa isha akoma në zakonin tim të keq, unë zhvillova ankth të tmerrshëm. Kjo është kur fillova të kërkoj një lidhje midis goditjeve të tepërta dhe shkaqeve të saj, sepse unë kisha zero arsye për t'u shqetësuar, por ishte e pakontrollueshme deri në pikën kur mendoja vetëvrasjen disa herë. Megjithatë akoma nuk u ndala. Kam përdorur fap për t'u përballur me gjërat në jetën time. Unë isha vonë për të punuar disa herë, sepse isha i zënë me faping. Kam zhvilluar fetish të çuditshëm që nuk do të kisha menduar kurrë se më ndezi. Unë jam i sigurt që të gjitha këto gjëra që ju djema keni dëgjuar tashmë. Sidoqoftë, disa vjet më parë i zhvillova këto dhimbje të çuditshme në gjoks. Ishte një ngushtim dhe gulçim i butë. Unë kisha provë pas testit nga shumë mjekë dhe ekspertë, gjithçka ishte "mirë". Kjo vazhdoi për vite me radhë (ende në vazhdim) dhe e bëri jetën time një ferr. Nuk është një sulm paniku në asnjë mënyrë. It'sshtë një shtrëngim i gjoksit që zgjat gjatë gjithë ditës dhe ndryshon në intensitet. Një nga shumë testet që pata ishte një test i lëvizshmërisë së stomakut sepse ata nuk kishin ide nëse stomaku im po vepronte lart. Shtë një provë që kontrollon se sa shpejt stomaku juaj e shtyn ushqimin. Epo, mezi e kalova provën që është e çuditshme. Shikova arsyet pse do të ishte i ngadaltë dhe tha që lëvizja gastrike ndikohet nga sistemi nervor autonom…. Nëse sistemi nervor simpatik po dominon, atëherë lëvizja gastrike mund të ndikohet. Interesante por nuk i lidha gjërat.

Tani vitet kalojnë dhe unë ende ndjehem si mut. Kohët e fundit, disa javë më parë, fillova të vërej kërcimin e rrahjeve të zemrës time deri në rreth 95-100 kur ngrihem pasi u shtriva. Rezulton se është një simptomë diagnostike e POTS: takikardi ortostatike posturale. Kam lexuar se çfarë është dhe në thelb është kur sistemi nervor simpatik ka një ton të lartë, sistemi nervor parasimpatik (i cili është përgjegjës për uljen e rrahjeve të zemrës, tretjen, etj.) Nuk funksionon aq mirë, sepse simpatika po dominon. Ekziston gjithashtu një teori që një mungesë e acetilkolinës mund ta shkaktojë atë..po, sigurisht acetilkolina është një nga gjërat që ju zbrazni nga truri juaj kur hapat e tepërt. E gjitha është shumë e rastësisë.

A ishte shkaku për këtë goditja ime e tepërt? Nuk mund të jem i sigurt por sigurisht që nuk i përshtatem profilit tipik të një pacienti POTS. 80% janë femra dhe ato zakonisht i sjell një virus ose sëmundje. A është kjo e përhershme? Une vërtet me të vërtetë shpresoj jo. Sidoqoftë, vendosa 2 javë më parë të shkoja më në fund gjel deti të ftohtë dhe të ndaloja hapjen dhe të ndaloja pornografinë. Nuk e di nëse do të ndihmojë, por kuptova se po kulloja trurin dhe trupin tim për kaq shumë kohë, kështu që nuk mund të dëmtojë. Unë kam qenë duke plotësuar me vitamina B, magnez dhe disa të tjerë për të provuar të filloj disa prodhime neurotransmetues natyrshëm.

Kam frikë se i kam bërë dëm trupit duke goditur shumë, por shpresoj që me një farë vendosmërie dhe pune, ta kthej atë. Kështu që një fjalë për të mençurit: gjithçka në moderim. Çdo gjë e tepërt mund dhe do t'ju dëmtojë në një mënyrë apo në një tjetër


30 vjet dhe flokët e mi po rriten prapa! 

Jam në ditën 6. Rreshti im më i gjatë ishte 30 ditë muajin e kaluar. Unë fillova nofap 8 muaj më parë. Kam dështuar shumë herë, por e kam zvogëluar shumë goditjen. Isshtë sikur të bëra të njëjtën sasi në 8 muaj që më parë bëja në 1 muaj. Më besoni, unë isha skeptik, por tani e di rrugën! Nuk është vetëm fizike, por edhe shpirtërore. Unë nuk e shoh gruan si një objekt më! Unë i shoh ata si qenie njerëzore dhe është jashtëzakonisht e jashtëzakonshme! Përvoja ime shtesë:

 • -Memorie përmirësim (harruar kujtimet e vjetra që vijnë, zakonisht në mëngjes)
 • mjegulla e mjegullës (themelore)
 • - flokë më të thinjur
 • - pa nevojë për gjumë, më lehtë të flinte në gjumë
 • - Depresioni u përmirësua në mënyrë dramatike

NoFap dhe forca fizike

Fitimi im i forcës për aq sa mund të them është duke u zhvilluar shpejt, kur isha rregullisht duke goditur goditi një pllajë prej 110 lbs në stol, por djali kur vendosa ta shkurtoja ive vuri re se mund të shtoja lehtësisht 5 lbs çdo javë! Ka qenë një progres i vazhdueshëm! Tani stat stoli im është 170 lbs dhe nuk di asgjë që mund të më ndihmojë të godas atë shenjë që kur kam ngrënë, pushuar dhe stërvitur me të njëjtën ritëm, kështu që po ia hedh fajin noFap! Unë nuk kam bërë ndonjë hulumtim në lidhje me këtë dhe thjesht kam vazhduar të postoj këtë cuz im ekstatik në lidhje me të

Kur isha rregullisht duke u përplasur, isha si "qij atë njeri jo edhe 10 përsëritje, jam i lodhur".

Ndërsa në noFap: ”le ta bëjmë këtë! 10 përsëritje? I sëmurë kurve bëj 11! Sille! ”


Një gjetje aksidentale për mirësinë e nofap

Sot po gërvishtja kokën për diçka. kohët e fundit shumë nga flokët e mi ishin thinjur, nuk jam i sigurt pse, unë jam 39. Me kruarje një flokë ra. Ajo që ishte e këndshme ishte, 30% e sipërme e flokëve ishte e bardhë dhe boshti i mbetur derisa rrënja ishte e zezë. Tani gjatësia e asaj boshti të flokëve është rreth 2 inç dhe më shumë. Kam filluar nofap më 3 gusht 2015, kam bërë për 103 ditë modalitetin e plotë. Pastaj përsëriten rëndë për 2 ditë dhe pastaj 23 ditë hardmode, përsëri përsëriten rëndë për 1 ditë. Mendova nëse ndryshova ndonjë zakon timin ushqimor. Kryesisht asnjë ... vetëm se filloi të hante portokall çdo ditë. Por unë mendoj se NoFap është arsyeja e kësaj.


Jam i bindur që zëri im u thellua. Megjithatë nuk jam i sigurt kur filloi. … Unë në të vërtetë nuk kam ndonjë provë të fortë, vetëm dyshime. LINK tek fillimi - A e bën këtë zërin më të thellë?


(Dita 90, mosha 17 vjeç) Unë kam pasur dridhje të syve, kjo pothuajse është zhdukur tani. Edhe puçrrat janë më të mira.


Pas gati 2 vjetësh ... Unë kam arritur 90!

Zëri im është futur pak më thellë në lidhje me këtë brez dhe herët kur kam shikuar pornografi kam vërejtur të nesërmen zëri im do të kthehet si dikur. Do të duhej rreth një javë që ajo të thellohej përsëri. IDK nëse është me të vërtetë pornografi, por fajësimi i pornografisë ndihmon të qëndroj larg tij, sepse më pëlqen sa më i plotë është zëri im tani.


NoFap dhe puçrra, ulçera dhe nxehtësia e trupit

Gjatë ditëve faping, pimples mori kohë më të gjatë për të zgjidhur ose ajo mori edhe më të mëdha ditë pas dite. Same shkon me ulcerat e gojës! Unë vazhdimisht kam ulçera gojore pasi kam dhëmbë të mprehta. Shërimi zgjati shumë dhe më bëri të dobët. Trupi im përdoret për të qenë gjithmonë i ngrohtë.

Ka një lidhje, por nuk e di se çfarë saktësisht. Ndoshta arsyeja që nxehtësia prodhohej gjatë fap-it krijoi dobësi dhe efekt të keq në sistemin imunitar. Pas 5 ditësh noFap, ka përmirësime. Pucrat që shfaqen papritmas po qetësohen madje pa shpërthyer dhe ulçerat kaluan brenda 2-3 ditësh pa ilaçe. Gjithashtu trupi nuk është i ngrohtë siç ishte më parë. Shpresoj që kjo të ndihmojë dikë që po lundron në të njëjtën anije.


Kam provuar nofap për të paktën 140 ditë tani, duke pasur disa suksese dhe disa prapa; por kjo është një gjë që unë kam vërejtur në të gjitha vija të mia, që diapazoni im i zërit rritet. Arritjet më të larta janë më të lehta për t'u goditur dhe uljet vijnë thjesht natyrshëm. Zëri im është më i fuqishëm dhe pushon të jetë i lëkundur siç ka qenë mendoj që kur fillova pmo. Çfarëdo që të thotë dikush për placebo, kjo e vetmja gjë, për mua, është një përfitim plotësisht i matshëm, i prekshëm nga nofap që zhduket shpejt pas disa recidivave. Askush nuk mund të më thotë se është 'i gjithë placebo'.


Shtrihet në shtëpi në 90. Përvoja ime deri më tani.

Voice Zëri im duket se është thelluar përgjithmonë

Pashë afër ndryshimeve të menjëhershme në fizikun tim; kjo mund të ketë qenë shkaktuar nga testosteroni, por unë kam qenë vënë në më shumë muskujve pa u përpjekur


Masturbimi me të vërtetë shkakton puçrra për disa njerëz. Ridshtë qesharake sa pastrohet lëkura ime kur ndaloj së tunduri për një ose dy javë. Sapo të rikthehem, do të zgjohem të nesërmen në mëngjes me puçrra që me sa duket erdhën nga askund. E kam përsëritur këtë eksperiment shumë herë që të mos jetë rastësi e pastër. Unë jam 19 btw


Unë kisha MPB vonuar linjë flokësh para se të filloi Nofap. Humbja e flokëve dhe kokës me vaj është ndalur dhe po ndryshon ngadalë.

Një tjetër ndikim që po shoh është një reduktim në flokët e trupit. Kur unë jam duke përdorur sapun në trupin tim shumë e fillesa (20-30) janë tani çdo ditë bie jashtë. Unë jam jashtëzakonisht me flokë, kam përdorur ndonjëherë të shkurtojë flokët nga supet, kraharori dhe krahët gjatë verës. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2u0hzo/body_hair_changes/


Fillova NoFap rreth 14 muaj më parë, dhe streaket e mia më të mira janë 87 dhe 90 ditë. Depresioni i rëndë dhe testosteroni i ulët më motivuan të filloja këtë. Unë isha duke vuajtur T ulët rreth 6 vjet (im 24 tani). Në moshën 18 unë shkova në testin e gjakut dhe rezultati T ishte 6,5 n / mol, varg normale është midis 12-30. Gjatë asaj kohe unë isha kryeministër çdo ditë dhe isha jashtëzakonisht në depresion. Mjekët më rekomanduan që të filloja terapinë zëvendësuese të testosteronit, por kjo nuk ndihmoi në lodhje dhe depresion. Pas viteve 2 duke përdorur testosteronin kam vendosur të rregulloj nivelet e T në mënyrë të natyrshme dhe të ndaloj përdorimin e ilaçeve. U desh një kohë e gjatë për ta rregulluar, sepse marrja e testosteronit mjekësor i uli nivelet e mia natyrore T edhe më të ulëta. TRT ishte një gabim i madh.

Vit më parë kur fillova Nofap bëra testin e gjakut, rezultati T ishte 11,5. Unë kisha humbur peshë dhe fillova të ha më shumë ushqim të shëndetshëm, dhe kishte përfitime të menjëhershme. Unë kam bërë stërvitje për ngritjen e peshës që kur isha 16 vjeç, por një vit më parë fillova të bëja trajnime më intensive. Kryesisht bodybuilding.

Dy muaj më parë, ndërsa isha në stilin tim më të mirë, ditët e 90, shkova në testin e gjakut në ditën 75. Rezultati ishte 22 n / mol, kështu që nivelet e T ishin 366% më të larta se 6 vite më parë dhe 100% më të larta se një vit më parë. Mjekët gjithashtu ishin shumë të habitur nga rezultatet. Unë nuk përmend asgjë për NoFap pse: D.

Nofap ishte absolutisht arsyeja më e madhe pse nivelet e mia T fiksoheshin aq mirë, kështu që "miti" rreth niveleve të Tapit dhe T është shumë i vërtetë. Dhe më besoni, unë kam bërë shumë gjëra duke u përpjekur të rregulloj T, por asgjë nuk ishte aq e dobishme sa NoFap. Gjëra të tjera të dobishme janë të hani më shumë ushqime pikante (djegës), D-vitaminë, zink, vezë (kolesterol), të pini më shumë ujë dhe të bëni të paktën 3 stërvitje të vështira në javë. Gjithashtu humbja e dhjamit mund të rrisë seriozisht nivelet e T. Dhe sigurisht duke ulur gjithashtu stresin.

Më pak faping, më shumë T. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2xqzt2/testosterone_levels_increased_100_blood_test/


Kam vërejtur se humbja e flokëve nga e cila po vuaja është zhdukur praktikisht! Unë kurrë nuk kam menduar se ky do të ishte një efekt i noFap! Jam shumë i lumtur për këtë dhe me noFap në përgjithësi.


Kështu që sot do të jetë dita 9 për mua dhe vura re një fenomen interesant këtë mëngjes. Unë vesh diçka si Fitbit dhe kur më zë gjumi natën kjo më ndjek gjumin. E vendosa alarmin tim në orën 10 të këtij mëngjesi duke qenë se më zuri gjumi në 2 të natës së kaluar. U zgjova këtë mëngjes menjëherë dhe ishte ora 8 e cila mendova se ishte shumë herët. Mjaft interesante pashë se si ishte regjistruar gjumi im Unë në të vërtetë kisha bërë më pak gjumë të lehtë rreth 4.5 orë, kjo është ajo ku trupi juaj është ende duke lëvizur dhe është gjumë jo-rikuperues dhe gjumi i thellë ishte regjistruar në rreth 1.5 orë që është pothuajse saktësisht çfarë i duhet trupit të rritur, kur organet tuaja mbyllen dhe mendja juaj është më pak aktive dhe ka shumë më tepër një gjumë cilësor! Duket se NoFap është një gur themeli për t'ju dhënë më pak gjumë por shumë më shumë cilësi. Thjesht një vëzhgim për ata që shqetësohen nëse gjumi u ndërpritet për shkak të NoFap. https://www.reddit.com/r/NoFap/comments/6u9ovc/day_9_sleep_cycle_and_nofap/


Dita 92 / Skizofrenia vs Nofap.

Do të jetë e shkurtër. Unë jam skizofrenik dhe për shkak të ngarkesës së meds që marr, mendoj se disi unë nuk jam në gjendje të eksperimentoj përfitimet e plota të nofap dhe asnjë PMOing.

Sidoqoftë, unë jam në 92 ditët e mia, dhe diçka e mahnitshme filloi të ndodhte SK Aftësitë Biseduese u përmirësuan vërtet. Unë nuk f *** besoj !! Njerëzit qeshin me batutat e mia pa kuptim. Unë drejtoj një bisedë në shumicën e rasteve kur zgjedh temën. Nuk e ndiej më ndjenjën e detyrimit të "përshtatjes" në biseda. Unë kurrë nuk e kam ndjerë këtë më parë kryesisht për shkak të skizofrenisë time afatgjatë.

Kjo është arsyeja pse unë jam i PRIZRUAR.


Raporti 3 Javor - Superfuqitë / Përfitimet Janë Reale!

Ju do të pyesni - A ka përfitime për dikë që është i sigurt, tërheqës, i jashtëm dhe merr vajza? DREK DREJTA KA!

 • energji Që kur i kam ndaluar PMO, tani kam një ton më shumë energji. Unë kam filluar të punoj intensivisht në këto javë 3; fitimet kanë qenë të pabesueshme tashmë!
 • lëkurë është shumë më e butë, ka një lloj shkëlqimi për këtë dhe nuk ka aknet fare.
 • qime është më e trashë, ndjehet mirë dhe flokët e fytyrës rriten shumë më shpejt
 • është më e thellë dhe ka një ton më të fortë për të, më parë kur flisja njerëzit nuk do të më dëgjonin shumë qartë, tani flas me shumë më shumë bum.
 • Eyes janë shumë më të mprehtë si ujku dhe kanë shumë më shumë jetë në to. Më parë kur unë isha duke kërkuar ata dukeshin më shumë si zombie dhe të thaheshin tani ata kanë këtë energji elektrike në to !!

Unë kam bërë rindërtimin e ACL dy herë tani falë skateboarding, kur jam në një vijë si tani jam mezi që madje vërej ndonjë dobësi në gjurin tim të keq nëse ka ndonjë të tillë. Ndërsa nëse do të bëja çdo ditë, gjuri im ndihet shumë më i dobët dhe duket më i prirur për të lëshuar jashtë. permalink


E kam bërë atë një muaj dhe jam (mjek-konfirmuar) klinikisht më i shëndetshëm si rezultat i kësaj.

Për në thelb vitet e fundit 10 unë kam qenë duke shkuar në atë në më pak njehere ne dite. Unë kurrë nuk e kam ditur asgjë tjetër. Ishte një praktikë shumë normale dhe ritualiste për mua.

Shpejt përpara disa viteve (shkollë e mesme), filloj të kem çështje lodhjeje. Unë kurrë nuk kam ndonjë energji dhe thjesht ndjehem si mut shumë ditë. Duke shikuar prapa, është e qartë tani, por për të gjitha vitet e mia të adoleshencës unë kisha testosteron mjaft të ulët. Puberteti ndodhi relativisht vonë, unë nuk fillova të rritja flokët e fytyrës derisa isha rreth 18 vjeç, nuk kam qenë kurrë i madh apo muskuloz. Unë në thelb kam qenë një tip mjaft i dobët femëror për pjesën më të madhe të ekzistencës sime (të cilën isha përpjekur ta rregulloja, por ngritja ishte e vështirë për mua, dhe nuk po shihja rezultate solide).

Me shpejtësi përsëri në dimrin e këtij viti, vendosa të merrem seriozisht me këtë çështje. Unë shkoj te një mjek për të marrë një fizik (për të cilin më duhej), dhe pas provimit i shpreh atij se po tregoj SHUM signs shenja klasike të testosteronit të ulët: lodhje, rrallim i flokëve, epsh i ulët, mosfunksionim i butë erektil, i butë shtim në peshë. Ky mjek është një trap, dhe ai nuk po shkonte të më bënte humor. Ai më ndërpreu seriozisht dhe më tha “Testosteroni i ulët? Jo. Ju jeni 21. Nuk ka asnjë mënyrë. ” Pas disa kureshtjesh, e bëra të pranonte të bënte një numërim të T për të parë se ku ishin nivelet e testosteronit, sepse i thashë që isha vërtet i shqetësuar. Një infermiere më telefonoi disa ditë më vonë dhe, befasi e madhe, më doli që tani kisha testosteron të ulët të konfirmuar klinikisht. Isha në skajin tepër të ulët të spektrit për nivelin e testosteronit “normal” te meshkujt. (Numrat që ajo më lexoi ishin ndoshta diçka si 'diapazoni normal: 45-900 - rezultati yt: 83)

Ngeli të dëgjonte. Unë dua të them se kisha një gungë, por realiteti i bisedës me këtë infermiere dhe ajo në të vërtetë duke thënë se po më referonin tek një endokrinolog ishte shumë për të trajtuar. Unë përfundova duke parë një endokrinolog (i cili ishte i mrekullueshëm), dhe ai bëri disa analiza të tjera të lidhura me testosteronin dhe më dha një fizik mjaft të fortë. Vendimi i tij ishte "Ju dukeni plotësisht normal, dhe mjaft i shëndetshëm, dhe edhe pse është e rrallë, ju keni testosteron të ulët, ne thjesht duam të sigurohemi se nuk ka diçka tjetër që nuk shkon me ju duke shkaktuar nivele të ulëta të testosteronit". kështu që unë kisha disa takime të planifikuara gjatë muajve të ardhshëm.

Gjatë gjithë kësaj, gjithmonë e kisha këtë ndjenjë të keqe që farkëtimi im i vazhdueshëm mund të kontribuonte për problemet e mia. Për fat të keq, unë nuk isha kurrë në gjendje të sjellë veten për të ndaluar, pa marrë parasysh sa mendova se ishte një çështje.

Përsëri përpara, është fundi i Marsit dhe unë jam duke u përgatitur për të shkuar në një udhëtim. Unë do të jem jashtë vendit për 9 ditë, dhe është hera e parë që unë jam larg për kaq kohë në një kohë të gjatë. Histori e shkurtër, përfundova seriozisht duke thyer gati të gjitha zakonet e mia të këqija në atë udhëtim. Amazingshtë e mahnitshme sa pak mendoni për gjëra të tilla si tundja kur jeni duke ecur dhe vraponi rreth 16 orë në ditë.

Sidoqoftë, ka kaluar zyrtarisht një muaj që kur kam pirë sodë, kam luajtur lojëra video, ose kam pasur ndonjë lloj PMO (unë kam qenë teknikisht në gjendje të vështirë gjatë gjithë Prillit, edhe pse nuk e kisha planifikuar atë) . Në të vërtetë ndihem vërtet shumë mirë. Unë nuk kam pasur më shumë çështje lodhjeje për të cilat jam i vetëdijshëm dhe kam pasur mjaft energji kohët e fundit që kam filluar të vrapoj (unë kam qenë gjithmonë mjaft aktiv fizikisht, nuk kam pasur kurrë energji të mjaftueshme për t'u ndjerë në të vërtetë si vrapimi!) dhe tani në të preferuarat e mia personale:

 1. Jam takuar me disa miq për drekë të cilët nuk i kisha parë prej kohësh dhe njëri bëri një koment që zëri im tingëllon ndryshe.
 2. Unë në fakt STANK pas stërvitjes time të ditës tjetër. Unë pashë erë të butë, burrërore, erë trupore, e cila është diçka shumë e re për mua.
 3. Ka patur një numër kohësh kohët e fundit kur unë u ngrita plotësisht nga gjëra të thjeshta si puthja dhe prekja, të cilat nuk kanë bërë asgjë për mua në lidhje me ngazëllimin fizik në të kaluarën.

Ndihem si një person i ri.

Gjithsesi, unë kam pasur një takim tjetër mjek javën e kaluar (rreth shënimit tim 3 javë) dhe kam telefonuar ditën tjetër për të marrë përsëri rezultatet e testit tim. Nivelet e mia të testosteronit dukshëm janë përmirësuar në mënyrë të konsiderueshme, në pak më shumë se 3 herë sa ishin kur pata testet e mia origjinale. Unë ende pothuajse nuk mund ta besoj atë.

Mund të tingëllojë si një rreth i përgjithshëm rrethi (… mbase jo termi më i mirë për t'u përdorur këtu) për të shkumëzuar të gjitha këto deri në NoFap, por sinqerisht, pas një muaji pa PMO unë jam një qenie njerëzore më e shëndetshme, më e lumtur dhe pavarësisht nëse NoFap ishte shkaku i vetëm, unë jam tepër i kënaqur me vendin ku jam tani.


Mosha 19 - Shumë përfitime, pastaj ranë përsëri në pornografi, tani u ngjitën përsëri


Pse NoFap nuk ju jep superfuqive: Raporti im 90 ditë

Ishëndetësor

• Humbur gjatë 60 £ në muajt e kaluar 6, tani varg i peshës normale.

• Lëkura nuk është më me vaj, psoriasis diagnostikuar është zhdukur - Për shkak të përmirësuar higjienën e përgjithshme

• Përmirësimi i EQ

• Flokët janë të butë dhe me shkëlqim (vaj kokosi + shampo të ndërprerë)


Unë me të vërtetë kam vërejtur se sa më i fortë është sistemi im imunitar në nofap. Gjithë jetën time kam pasur ftohje (herpes në buzë). Do të merrja një mbase dy herë në muaj, ndonjëherë më shumë. Po më çmendte. Unë kam qenë duke ngrënë shëndetshëm për vite me rradhë, por thjesht nuk mund të kuptoja se si t'i shmangja ato. Pasi filluan nofap, ata thjesht nuk u interesuan. Unë jam prova e gjallë që studimet që thonë se masturbimi përmirëson sistemin tuaj imunitar është BS.

Duhet të jetë diçka e mbijetesës. Prioriteti për një mashkull është që të jetë gati për të marrë një femër shtatzënë në çdo kohë. Mbijetesa e specieve varet nga ajo. Nëse ju fap dhe ju trupi është nën sulm, prioritet është për të mbushur balls tuaj së pari I guess.


Mosha 28 - Migrena dhe belbëzimi zhdukur, imunitet më i mirë, bisedues më i fortë, i mirë


Shkalla e rënies së flokëve është zvogëluar ndjeshëm që kur kam filluar NoFap, megjithatë për të konfirmuar se kjo është për shkak të NoFap-it dhe jo për shkak të ndonjë ndryshimi sezonal apo ndonjë faktori tjetër, mendoj se duhet të pres dhe të vazhdoj brezin tim. permalink


Rritja e mjekrës në nofap me pics


PMO kthen alergjitë e mia sezonale deri në 12. Vetëm një arsye tjetër që unë vendos të ndalem. Seriozisht, ndoshta nuk jam vetëm unë, kjo mund të ndihmojë disa nga ju me nuhatjet sezonale. Pas PMO, ose gjumit të keq, ajo përkeqësohet të paktën trefish. Të paktën, kjo është paratë e indeve të kursyera falë NoFap, dhe madje as për arsyen e pritur.


Menaxhimi i jetës me një nivel të ndryshëm të energjisë

Përfitimet fizike:

- zë më i thellë

- ton më i mirë muskulor (edhe pa punuar në muajin e fundit!)

- psoriaza u zhduk (kishte qenë një problem vjetor!)

- kushte më të mira të shpinës dhe qafës (gjithmonë vuani nga dhembja e shpinës dhe ngurtësimi i qafës)

- lëkurë më të mirë (më tha 'dukem më e re' nga një fotograf profesionist 2 javë më parë) Mosha 38 -


MADE IT: 90 ditë hardcore NoFap, përfitimet shëndetësore, etj.

Unë kisha më shumë se 10 vjet puçrra të vazhdueshme dhe skuqje në të dy tricepsët e mi, nga shpatulla në bërryl! Shkova për të parë shumë specialistë të lëkurës, por të gjithë thanë se është normale dhe më dhanë krem, i cili nuk funksionoi. Ishte kruarje dhe shumë e kuqe, disa njerëz më pyetën në plazh se çfarë është ajo, aq sa keq u duk ... Unë jam në ditën e 6 me NoFap dhe problemi im i lëkurës dhjetëvjeçar Zhduk !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! Jam shumë i lumtur, pa fjalë. Unë kam lëkurën e foshnjës në të gjithë trupin tim! Ndihet vërtet e butë ekstreme. Nuk kam ndryshuar asnjë zakon të ngrënies apo të tjera, kështu që mund të jetë vetëm NoFap.


120+ ditë pa fap .... vaji i kokës është zhdukur

25 vjet faping, herë 2 herë në ditë dhe zakonisht një herë në ditë, disa 18 vite më parë kokës ime filloi të bëhet me vaj. Më vonë gjendja u bë kaq e keqe saqë ishte sikur, nëse nuk arrita të merrja një dush të kokës, atëherë flokët do të bëheshin shumë me vaj për shkak të kokës me vaj. Pra, gjendja aktuale ishte, Nëse unë marr një banjë kokë në mëngjes atëherë në mbrëmje kokës do të jetë me vaj dhe unë kam nevojë për të marrë një banjë kokë përsëri. Por tani e shoh se vajosja ka rënë, jo e sigurt, por unë me të vërtetë ndjeva atë nga ditët e fundit të 2 kështu mendova të ndaja këtu.


Për ata që kanë Seb Derm / Rosacea ose probleme të lëkurës (NoFap Related)

Për javët e fundit 2 unë kam qenë duke eksperimentuar me MSM dhe gjembaçin e Qumështit. Ajo kishte hequr shumë e shumë të gjithë Rosacea / SebDerm tim. (Unë kam llojin që është përgjatë hundës dhe foldave dhe vetullat që marrin të kuqe. Dieta e ndez atë dhe rosacea e zakonshme shkakton) Kam filluar të fitoj peshë dhe jam shumë i lumtur. Unë mund të shkoj jashtë dhe nuk duhet të shqetësohen gjatë gjithë kohës :).

Sidoqoftë ... tani dhe përsëri kam pasur një ringjallje të vogël. Dhe kuptova se ishte Masturbim.

E gjithë java e parë ishte e mrekullueshme. Isha i qartë, i lumtur dhe i pastër si bilbil. Pastaj bëra seks. Rreth 3 orë më vonë. SHIT njolla të kuqe dhe pezmatim i rrjetit në 3 pika. WTF? Unë kisha qenë i pastër gjatë gjithë javës! Edhe disa ditë isha përsëri në nofap. Pastro përsëri ...

Dhe pastaj disa ditë më vonë, unë u ktheva dy herë brenda një ore ... omg ... disa nga rosacea më e keqe ndonjëherë. Unë e kam bërë këtë disa herë dhe lidhja është 100% atje. Mund të mos jetë për të gjithë, por është për mua dhe disa njerëz të tjerë që kam parë nga tema të ndryshme në internet.

Për më tepër, gjeta një lajm interesant se Rosacea në epokën Viktoriane ishte gjoja një shenjë e një masturbuesi kronik. Ne po zbulojmë gjithnjë e më shumë se këto "mite" rreth masturbimit janë reale. Akne, rënie e flokëve, etj… tonë raporte të njerëzve që thonë se ato janë vërtet të lidhura. Unë kam kaluar vitin e fundit duke hulumtuar puçrra / rosacea / sebderm. Dhe të gjitha këto çështje të lëkurës kanë të bëjnë me masturbimin për një ton njerëzish.

Jam plotësisht i bindur se një mori problemesh janë të lidhura me goditjen. Unë nuk dua të jem këtu një kapelë e kalitur në kallaj, por si puçrrat, industria mjekësore nuk dëshiron që ju të zbuloni shërimin e vërtetë. NFSE e dini që puçrrat thjesht po mbajnë dietë ... ata nuk mund t'ju përshkruajnë akutan, perokside, trajtime me lazer, vajra dhe gjithë këtë budallallëk tjetër që është një industri miliard dollarëshe. Mbaj mend 10 vjet më parë shkova te dermat e mia dhe e pyeta nëse dieta kishte lidhje. Ai tha "Absolutisht jo". Tani shkenca e fundit dhe madje llogaritë personale thonë 100% PO është.

Ja hipoteza ime. Të gjithë shkaktarët që lidhen me çështjet e lëkurës në fytyrë pothuajse me siguri kanë të bëjnë me mëlçinë dhe / ose ndonjë mineral. Ton njerëz shërohen nga MSM, Zinku, Magnezi, etj. Këto probleme të lëkurës zgjidhen. Shpesh ata janë anti-oksidues. OSE gjemba e qumështit, MSM, etj, të cilat janë të dobishme për shërimin e mëlçisë.

Tani çfarë i shkakton këto çështje? Shkaktarët e lëkurës janë pothuajse gjithmonë të lidhura me mëlçinë. Alkooli, histaminat, stresi, metabolizmi, sheqernat, yndyrnat, etj ... Të gjitha kanë të bëjnë me mëlçinë.

Dhe shumë njerëz në internet po raportojnë probleme të mëlçisë lidhur me Fapping. Unë besoj se fapping është goditur në mënyrë drastike të mëlçisë në disa njerëz dhe ngatërruar me aftësinë e saj për të pastruar oksidimin në lëkurë duke shkaktuar probleme. Cila është arsyeja pse problemet e lëkurës duket se janë shkaktuar nga dieta. Meqenëse mëlçia pastron gjakun dhe kontrollon metabolizmin, por masturbimi pengon aftësinë e mëlçisë për të pastruar dhe ju përfundoni me lëkurë më të dobët.

Unë kërkoj falje disa nga kjo është shkencë e rëndë, por në qoftë se unë do të shpjegojë të gjitha kjo mund të jetë 20x më.

Pra TLDR këtu është shërimi:

1) Merrni MSM (shtesa metilsulfonilmetan) 2) Merrni Qumësht Qumësht. 3) Mos Fap

Unë e kam bërë këtë për 2 javë dhe kam qenë i qartë. Unë gjithashtu kam qenë duke e detyruar veten time për të bërë shkaktarët dhe përveç ushqimeve histamine dhe fapping, unë kam qenë i pastër.

Unë shpresoj se kjo ju ndihmon të bros out.

PS. Humbja e flokëve dhe zbokth janë zhdukur shumë. Vetëm bonuse.


[Jo një përfitim, por interesant] Nuk e di nëse është një efekt anësor i [15 ditëve] të nofap, por kohët e fundit unë jam bërë shumë [i ndjeshëm] ndaj alkoolit, në kuptimin që do të ndiej një ndryshim të sjelljes edhe pas nje birre Nuk më pëlqen dhe po mendoj të ndaloj alkoolin plotësisht. Dikush në të njëjtën situatë? Unë kam bërë shumë të ndjeshëm ndaj alkoolit

Një përgjigje: Po absolutisht e njëjta gjë, unë ende pi, por nuk më pëlqen më shumë dhe në të vërtetë pas natës së djeshme të klubit vendosa që mund të provoj dhe të ndalem për një kohë.

Një përgjigje tjetër: Më është dashur të shkurtoj marrjen e alkoolit pasi kam filluar NoFap patjetër. Herët që pi si më parë dehem shumë dhe marr një hangover të tmerrshëm me nxitje nga ferri. Të gjitha kohët që kam rikthyer këtë vit kanë qenë për shkak të dëshirës për të pirë shumë alkool. Pasi fillova të shkurtoj marrjen time, kam pasur kohë më të këndshme me më pak hangover dhe pa nxitje. Mendoni të kaloni një periudhë plotësisht pa alkool së shpejti.


Mosha 23 - Koha më e mirë e jetës time, jo më e virgjër

Zëri është shumë më i thellë, pothuajse i fuqishëm. Unë kam nxehtësi të çmendur të trupit tani dhe mund të ndiej një prani thellë brenda. është e vështirë të shpjegohet por thjesht ndihesh i gjallë e di? kur je i vdekur trupi yt bëhet i ftohtë, por tani ndjej një aure që buron nga vetja ime. gjithashtu nuk ka më mjegull në tru, nuk sëmurem aq lehtë, kam më shumë forcë, flokët i kam më të trashë dhe më të butë, dhe mjekra ime është rritur plotësisht, nuk ka më njolla apo pika tullace.


Një ndryshim interesant në asnjë fap, kënduar dhe zë

Jam në ditën 8 dhe fillova të vërej diçka që kurrë nuk i kushtoja vëmendje më parë në vija më të gjata.

Më pëlqen të këndoj shumë dhe psalmody dhe gjithmonë kam vërejtur mospërputhje të madhe në zërin tim. Dikur unë sigurisht do të kisha fuqi në kordat e mia vokale dhe do të kisha mungesë të qartësisë. Sikur të kisha një menaxhim të tmerrshëm të frymës, deri në pikën ku mezi mund ta mbaj atë për më shumë se dhjetë sekonda.

Këto tre ditët e fundit kam vërejtur ndryshime të mëdha që nuk mund të injorohen. Jo vetëm që kam një zë shumë më të qartë të kënduarit, por mund të arrij nivele më të larta ose të ulëta pa u detyruar. Rrjedh natyrshëm. Dhe më e habitshmja, unë mund të menaxhoj frymën time aq më gjatë tani ndërsa këndoj, unë jam vazhdimisht duke arritur 40 sec.

Padyshim që ka diçka për No Fap, ose më mirë diçka rreth faping që ndikon negativisht zërin.


Përfitimi më i mprehtë por i mrekullueshëm i NoFap

Kjo është superfuqia për të cilën askush nuk ka folur dhe është më e dobishmja. Unë jam duke pshurrur drejt si një shigjetë. Seriozisht unë jam si Legolas dhe Chris Kyle në banjë. Po marr pishina në shtëpitë e njerëzve pa u shqetësuar se mos godet në dysheme. Seriozisht kjo duhet të vihet si përfitimi numër 1 i nofap.


Zë më i thellë .. NOTICEABLY thellë ..

Aq më thellë sa e dashura ime vazhdon të më pyesë "pse po flet kështu?" Një vajzë që bënte sanduiçin tim në metro më tha "Uau .. më fal, thjesht nuk prisja që zëri yt të ishte aq i thellë .." pasi i thashë se çfarë lloj buke doja. Kjo nuk është për shkak se unë jam duke kaluar pubertetin ose diçka të tillë. Unë jam pothuajse 21 vjeç tani dhe zëri im u thellua kur isha si 14 vjeç. Likeshtë sikur po godas pubertetin raundin 2! haha


A ndikon PMO në ecjen tuaj në këmbë?

Që kur kam filluar NoFap (ka pasur disa relapsa, megjithatë) ndjeva më shumë stabilitet gjatë ecjes.

Një përgjigje: Po kjo është e mundur. Zbuloj se sa herë që rikthehem, ditën tjetër ndihem, në thelb, më i dobët se dita e mëparshme. Koordinimi i syve duar është më i keq dhe pak më i paqëndrueshëm kur ecni. Unë nuk mendoj se është imagjinata juaj.


Që kur shkon pa fije, shumë njerëz kanë komentuar se zëri im po bëhet gjithnjë e më i thellë.

Më pëlqen kjo, shpesh herë kur në telefon marr një përfaqësues të një kompanie të kartave të kreditit ose çfarëdo që më quan "zonjë" kur ata më përgjigjen - dhe që kur ndaloj zakonet e mia të shikimit të pornografisë nuk i marr që më shumë dhe të tjerët kanë komentuar që zëri im është më i thellë.


Problemet e këqija të gjurit për shkak të lëndimit dhe kirurgjisë nuk janë më probleme

Tregimi i gjatë i shkurtër: Tore ACL. kishte kirurgji rindërtuese dhe 75% e meniskit u hoq në 1999. qysh kur gjuja ime ka qenë një problem. dhimbje, ngritje të lëngjeve, etj. etj.

Epo, jo më shumë. gjëra që i kam përdorur për të mos qenë në gjendje të bëj: shtysat / shtrirjet e këmbëve, zhurmat / bendsat e thella të gjurit, shtrirjet quadricep, drejtimi pa dhimbje në gju. Gjërat që tani mund të bëj me lehtësi të plotë dhe rehati në këmbë: shtysat e këmbëve / shtrirjet, gjunjët / kthesat e thella të gjurit, shtrirjet quadricep, drejtimi pa dhimbje në gju (dhimbje kudo tjetër, por jo në gju).

Nuk po them që e gjithë kjo është për shkak të abstinencës së masturbimit. por këtë herë vitin e kaluar më duhej të bëja disa raunde injeksionesh kortizonike, sepse gjuri im u keqësua aq shumë sa mezi ecja, nga bërja e aktiviteteve të përmendura më lart.

[PPLRGJIGJE KOMENT] Unë do të shkoja aq larg sa të sugjeroja që këto përmirësime në gjurin tuaj janë për shkak të abstinencës. Kisha dhimbje në shumë nyje, kryesisht në bërryla që i vura për tu sforcuar në palestër. Zgjati për disa vjet. Kjo dhimbje u zhduk pas dy javësh pa mbrëmje dhe u përsërit pak më parë pasi bëri shumë seks me GF të ri. Unë orgazmë vetëm herë pas here tani. Nuk e di pse ndodh kjo, sapo e kam pranuar


14 ditë pa hap - Shkenca prapa ndalimit të puçrrave me NoFap

Normalisht, bëj 3-4 herë në javë. Asnjëherë nuk e kam konsideruar shumë. Kam lexuar që shumë prej jush këtu përdornin shumë herë çdo ditë. Kjo është arsyeja pse unë gjithmonë kam menduar se është një sjellje e shëndetshme dhe kurrë nuk kam menduar se ka kontribuar në puçrra. Gjithmonë isha nën supozimin e profesionistëve mjekësorë se masturbimi nuk shkakton puçrra. Sidoqoftë, ndërsa lexoja më shumë dhe bëja kërkime shtesë, fillova t'i bashkoj pjesët nga studime të shumta dhe përvoja anekdotale. Masturbimi mund të mos "shkaktojë" puçrra, patjetër që ka një ndikim në të.

Fillova sfidën NoFap si një eksperiment për të testuar teorinë time. Përpjekja ime e parë ishte 4 ditë. Përpjekja ime e dytë ishte 5 ditë. Tani po shkoj në ditën time 14th, e cila është më e gjatë që kam kaluar në shumë vite.

Këtu është sfida megjithatë. Studimet kanë treguar se kur një mashkull ndalon ejakulimin, nivelet e tij të testosteronit do të rriten në mënyrë drastike gjatë ditës së 6th dhe do të rriten në ditën e 7th. Pika mund të jetë rreth 50% më e lartë se nivelet tuaja normale.

Në ditën 6th dhe 7th, fytyra ime shpërtheu si portat e ferrit. Disa cista të përgjakshme erdhën dhe më bëri të dëshiroja të qëndroja në ambiente të mbyllura gjatë gjithë ditës. Ata ishin të dhimbshëm dhe po lenë plagë.

Megjithatë, në fund të atij tuneli kishte dritë. Gjatë gjithë kësaj jave, lëkura ime ka fituar mrekullisht dukshëm më mirë. Unë kam qenë në djersitje shumë më tepër për shkak të motit. Unë kam ngrënë ushqime më të padëmshme dhe me vaj. Përkundër kësaj, lëkura ime është ende shëruese dhe jo thyer. Unë kurrë nuk kam parë përmirësime si kjo që nga Accutane. Në fund të çdo dite të djersitur, unë jam përtej habitur se një kist i ri i dhimbshëm nuk erdhi.

Unë jam i bindur se të gjitha teoritë e mia po vijnë e vërtetë. NoFap është pjesa e fundit e enigmës së zgjidhjes për aknet.

Këshilla përfundimtare

Këtu janë disa shtesa që unë rekomandoj. Unë i kam përdorur ato për muaj dhe ato më ndihmojnë. Vetëm se rezultatet e NoFap i kanë tejkaluar të gjitha së bashku.

* 1) Saw Palmetto - Një ekstrakt natyral bimor që bllokon 5 alfa reduktazë

* 2) Ekstrakt i Çajit të Gjelbër - Testuar klinikisht për të ulur nivelet e testosteronit

* 3) Zinku - I rëndësishëm për ekuilibrin hormonal. Gjithashtu zinku është varfëruar me derdhje


Tani jam në vijën time më të gjatë dhe puçrrat janë pastruar jashtëzakonisht shumë. Fytyra ime është plotësisht e pastër dhe shpina ime është rreth 95% më e mirë se sa ishte. Para kësaj vargu, unë kam pasur puçrra deri në pubertet (unë jam 26 vjeç) dhe kam pasur vetëm sukses të butë me gjëra të forta si akutane dhe proaktive. permalink


Nëse jam PMOing atëherë kam tendencë të kruaj shumë më tepër, por pas rreth 3 javësh pushimi kruarja ulet, si dhe thatësia e përgjithshme. Unë kam pasur një ekzemë mjaft të keqe që nga shkolla e mesme (tani jam 22 vjeç) dhe e vetmja gjë që më ka dhënë rezultate të mahnitshme është nofap.

Ka ndonjë nga përdoruesit të cilët kanë ose kanë pasur vija të gjata të vërejtur ndonjë ndryshim në penisin e tyre?


Barra e frikave të mia është ngritur

Unë jam në vargun tim më të gjatë të nofap. Unë jam duke shmangur banakun tim, por duhet të jem rreth 20-30 ditësh. Jam i impresionuar nga ndryshimet fizike. Unë jam duke marrë flokët e gjoksit për herë të parë në 26 vjet dhe sytë e mi po ndryshojnë ngadalë. Ata po rritin një nuancë të gjelbër dhe "çantat" (njollat ​​e zeza poshtë syve) janë shpërndarë deri në atë pikë sa të duken vetëm nga kënde të caktuara.

Isha i shqetësuar se nëse do kisha ndonjë ëndërr të lagur do të humbja të gjitha efektet fizike. U zgjova në një det farë sot dhe gjëja e parë që bëra ishte të notoja në pasqyrë. E gjitha është akoma atje! 😀


Kur nuk orgazmoj për një kohë, si 1+ javë, nuk ndiej asnjë dhimbje pas stërvitjes me 30% më shumë intensitet. Kjo gjithashtu ndodh pas 3-7 ditësh që nuk kam marrëdhënie seksuale, por funksionon vetëm nëse bëj ndërmjet 1% -15% më shumë intensitet sesa ajo që bëj normalisht. Kur bëj shpesh seks - le të themi që kam fat dhe e kam çdo ditë - nuk marr dhimbje pas stërvitjes nëse i përmbahem nivelit tim të zakonshëm të intensitetit. Nga ana tjetër, Nëse rikthimi lejon të them më shumë se 4-7 herë në javë, unë kam dhimbje pas stërvitjes edhe nëse bëj stërvitjen time normale


Një zhvillim i pakëndshëm që jam krenar

I. STIIIIIIINK. Pikat e mia janë aromatike. GOOD. Çamçakëz MANLY. Është e çuditshme, por ky është një pengesë që jam më shumë sesa në rregull në rrugën e rimëkëmbjes. Para se të largohesha, mund të punoja, të ripërdoren të njëjtën këmishë për ditët 2-3 dhe të mos ketë erë të keq, por tani proceset natyrore (ndoshta endokrine) duket se kanë filluar ose kanë filluar.


mund të shkaktojë rrjedhje telogjene

Unë u diagnostikua dhe kam pasur telogjen effluvium për vitet 2 tani, unë kam pasur dy hedhje dhe flokë të vdekur në kërkim dhe thonjtë e brishtë. tani që unë jam 2 muaj në nofap, thonjtë janë gjetur dhe cilësia e flokëve është përmirësuar, gjithashtu derdhja është pothuajse krejtësisht e zhdukur (nga humbja e flokëve 20 kur i drejtoj gishtat e mia përmes flokëve të mi për 2-4), megjithatë nuk ka regrowth të dukshme për tani


Ekzema dyshidrotike (blisters vogla në majë të gishtave) dhe masturbim?

Unë vuante nga ekzemë dyshidrotike në duart e mia dhe provova medikamente të ndryshme bimore dhe krem ​​clobestasol për kurimin e tisit. Heshtë shëruar për një kohë të caktuar dhe përsëri u kthye. U ushqeva nga kjo ekzemë sepse do të përsëritej përsëri dhe përsëri. Përfundimisht gjeta shërimin e saj…. Zakon i tepërt i masturbimit ishte shkaku për shkaktarin në ekzemë. Kështu që djema nëse vuani nga ekzema Dyshidrotike mos u dobësoni dhe do të zbehet


 25 Për Jetën

Përmirësimet kanë filluar të shfaqen, kryesisht forca ime. Kur para gishtërinjve të mi u lëkundesha për shkak të mungesës së energjisë, gishtat e mija janë bërë më të qëndrueshme dhe të kontrollueshme.


A po ndihmon nofap që mjekra të rritet më e trashë?

Unë nuk jam një shkencëtar raketash, por mjekra ime ndihet mjaft e trashë dhe ishte dikur si ferr.


Disa pikëpamje të një djaloshi pa probleme pornografie

Unë kurrë nuk kam pasur një problem pornografik, e kam parë ndonjëherë, ndoshta 20 minuta në javë, gjithmonë gjëra vërtet të buta. Por, unë vërtet kisha një problem masturbimi, e bëra për të 'filluar një ditë', si një çlirim stresi, në mbrëmje për të fjetur më lehtë. Tani, pas 2 muajsh i fillova (12 ditët më të gjata, 5-7 ditë) Unë e di që nuk jam duke u kthyer më.

Gjatë gjithë jetës time 'të rritur' (në thelb që kur isha 12 vjeç, deri më tani - 23) as që e dija se si është të ndihem vërtet i lumtur. Mendova se duhet të jem i lumtur vetëm me një arsye vërtet të mirë, dhe relativisht të ndytur pjesën tjetër të kohës. As nuk e dija që kam problem ankthi / ankthi shoqëror. Ishte e butë por ishte akoma e ndyrë. Mendova se ishte vetëm ai që isha, dhe tani e di që është budallallëk. Ne duhet të jemi të lumtur vetëm për të qenë gjallë, për fat të mirë unë e di atë tani, dhe nuk është vonë.

Gjithashtu më ndihmoi me puçrrat, kisha puçrra të lehta, problem jo shumë të mëdha, por gjithsesi ishte problem. Asgjë që kam bërë, dhe një mori produktesh që kam përdorur nuk më kanë ndihmuar plotësisht. Tani lëkura ime është plotësisht e pastër pa përdorur asgjë.


Mall i shenjtë. Fytyra e shkuar?

Jam 14 vjeç dhe fillova NoFap, aktualisht në një seri 7 ditore. Kisha disa puçrra në fytyrën time, për të cilat jam e pasigurt, por pas një jave nofap, puçrrat janë ulur aq shumë. Një përforcues i tillë i besimit! Unë mendoj se kjo është për shkak se unë fillova të pij një grumbull ujë dhe të punojnë jashtë çdo 2 ditë, por njeri, unë ndjehem awesome!


Puçrra fytyre dhe rikthim

Kam vënë re që vetëm disa orë pas rikthimit, vërej puçrra në gjoks dhe kurriz duke u ndezur. Unë padyshim vërej një korrelacion midis lëkurës së mirë dhe nofap, dhe një përgjigje trupore pothuajse të menjëhershme.


Unë jam 22 vjeç dhe çdo herë që bëj nofap për 10 ditë, ndihem shumë mirë. Unë nuk djersij më tepër, lëkura ime bëhet shumë më e mirë dhe unë jam shumë më larg. A mund ta shpjegoni atë? Nuk është placebo, puçrrat e mia janë të lidhura me masturbimin. Kur abstenoj, e kam të qartë. Kur unë masturbohem, të nesërmen fytyra ime është e ndezur dhe e yndyrshme si mut dhe po djersij si një mami e çmendur.

me duhet ndihma jote


Dita 15 Pimples përballen me Gone

Me siguri shumë gjatë gjithë jetës sime (që nga puberteti) Unë kam pasur puçrra në fytyrën time. Por tani që fillova NoFap. Dita 0 Unë kisha ca në fytyrën time 5-6 Vazhdimisht në fytyrën time. Dita 15, vetëm vëren se ata janë zhdukur të gjithë 95%.

[Responses]

Kam pasur të njëjtat rezultate .. Teoria ime është se kjo është diçka për të bërë me nivelet e testosteronit.

Epo, nuk është testosteroni. NoFap nuk e rrit atë në mënyrë dramatike përveç një përplasje të shkurtër rreth një javë brenda. Por është padyshim diçka, nuk mund të argumentojë me rezultatet

Konfirmo edhe këtë, fytyra ime bëhet më e duhur dhe nëse marr acne fare e vogël. Në përgjithësi, lëkura ime duket më e mirë vetëm pas ditëve 12.

Unë kam më pak qese nën sytë e mi dhe pa pimples në fytyrën time (vetëm plagët).

Si një vrapues relativisht serioz që drejton rregullisht 10K, mund të them se masturbimi dhe derdhja kanë një efekt të jashtëzakonshëm. Nata dhe dita e saj, se si është vrapimi im. Nëse unë masturbohem më parë, atëherë këmbët e mia janë të rënda dhe jam disi i ngadaltë. Nëse nuk masturbohem, unë jam vetvetja ime normale. Diçka që lidhet me energjinë në ijë dhe në pjesën e poshtme të trupit ... Kur tundeni, disi bëheni të dobët si dreqi atje poshtë. permalink

Pajtohem Ber. Runner këtu. Filloi triathlons 4 vjet më parë dhe drejtimin tim zbriti për këtë arsye Si unë kam për të vënë milje në not dhe biking biking. Këtë vit parashikohet të jem viti im më i mirë në jetë. Unë kam aq shumë energji sa që punoj me orë të zgjatura të skateboard. NoFap është një mrekulli. Unë jam në modë të vështirë murg me vetëm një lil takim seksual në një seri ditë 33. Unë jam në për një 120 asnjë orgazmë Pmo ose ndonjë gjë til triathlon racës ditë më
permalink

“Gjeni një luan që nuk ka ngrënë për ca kohë dhe keni një mace të rrezikshme. Unë nuk ejakuloj për gjashtë javë para luftës. Pa seks, pa masturbim, pa asgjë. Liron shumë tension. Ai çliron shumë minerale dhe lëndë ushqyese për të cilat trupi juaj ka nevojë dhe i çliron ato me çmim të ulët. Lirimi dobëson gjunjët dhe këmbët tuaja. Gjeni një luan që nuk ka pasur ca ushqim për një kohë, dhe ju keni një mace të rrezikshme. Kështu që nuk do të vë bast nga unë. Edhe në gjumin tim - nëse ka vajza mbi mua në ëndërr, unë u them atyre: 'Unë jam përleshur javën tjetër, nuk mund të bëj asgjë. Unë nuk mund ta bëj atë. ' Ky është kontrolli. Unë e kam bërë atë që kur isha pesëmbëdhjetë vjeç dhe pjesa dhe parcela e saj e përgatitjes sime tani. Kjo është arsyeja pse unë jam ai që jam sot - u takon të gjitha atyre sakrificave të vogla. Më gjeni një tjetër boksier që e bën atë sakrificë dhe do të gjeni një tjetër kampion ”. Boxer David Haye në mbajtjen e spermës (Ish kampion botëror i rëndë).


Ditë 40 nga nofap

Kam provuar shumë herë, por dështova gjithë kohën. Por këtë herë jam në ditën 40, dhe unë mund ta ndiej ndryshimin. Lëkura ime është e shëndetshme dhe e qartë. Flokët e mia bien ndalur. Infact flokët e mi është bërë cilësi më të trashë dhe më të mirë. Unë kisha zvogëluar linjën e flokëve.


Ngadalë po përparon fitimet dhe po mashtrohet në nënvlerësimin e efekteve negative të ZKM. Dhe diçka e vogël për tiroidin

Unë kam disa anomali të tiroides që ndodhin në familje dhe megjithëse nuk jam diagnostikuar as me hipo ... as me hiper .., unë kam mësuar (dhe akoma edhe në një farë mase) të përjetoj simptoma të hipotiroidizmit disa herë dhe aktualisht kam më është thënë që tiroidja ime është mjaft më e vogël se mesatarja. Sidoqoftë, çështja ime është, unë besoj se njerëzit me probleme tiroide mund të ndikohen nga PMO edhe më shumë dhe kështu prerja e saj mund të zgjidhë shumicën (nëse jo të gjithë) e problemeve të tyre të tiroides - të paktën kjo është pak a shumë ajo që po përjetoja disa muaj më parë kur shkova në NoFap për 3 muaj well (mirëpo jo fjalë për fjalë, por bëra recidivë vetëm në disa raste gjatë kësaj periudhe dhe e pata P plotësisht).

Kah fundi i asaj vargu, unë thjesht u ndjeva 'normal' - e mora këtë për të mirë dhe marrëzisht fillova të mendoj se PMO nuk është aq e madhe e një marrëveshjeje - nuk është e nevojshme të them simptomat e mia - ato më të frikshmet që janë ankthi, nauzeja dhe depresioni filluan të gjitha duke u kthyer pasi kam shpërthyer plotësisht u ktheva në PMO. Ende ishte e vështirë të saktësohej saktësisht shkaku i simptomave dhe të thuhej me siguri, shkaku A) kërkon kohë për të hyrë në fuqi dhe nuk mund të presësh që të gjitha simptomat negative të bien pas një ose dy ditësh B) Para dhe gjatë NoFap Kam bërë një përparim të madh në zhvillimin e vetë, kështu që isha akoma më mirë sesa mund të isha. C) Në atë moment unë isha akoma i bindur me kokëfortësi se PMO nuk po bën ndonjë dëm thelbësor për mirëqenien time. E gjithë kjo më bëri konfuze dhe duke menduar se PMO nuk është diçka e madhe (përveç ndjenjës së fajit, turpit ...) pavarësisht nga ato ndjenja negative që duken nga askund. Mendova se pasi që nuk ndjeva ndonjë "superfuqi" ndërsa abstenoja nga PMO, kjo duhet të nënkuptojë se nuk po më dëmton shumë. Nuk mund të gaboja më shumë. Tani kur e di saktësisht se ku të kërkoj ndryshime pozitive, unë tashmë mund të them ndryshimin pas 8+ ditësh abstinimi (dhe duke kufizuar shumë PMO duke filluar 3 javë apo më shumë më parë).


Unë jam 62 ditë dhe kam gjetur se disa flokë rreth rajonit tim të tempullit po bëhen më të trasha. Drejtimi i qimeve gjithashtu. Duke shpresuar për më shumë rezultate ndërsa ditët vazhdojnë. permalink


Kam pasur puçrra për kaq shumë kohë dhe kam provuar gjithçka që ato të zhduken, madje edhe duke u bërë vegane. Por, ju e dini se çfarë e shëroi atë përfundimisht? NoFap Filloi të pastrohej vërtet rreth 35 ditë. Nuk është një proces linear, dhe unë kam pushime shumë të vogla herë pas here, por në thelb është pothuajse e zhdukur. Një përforcues i tillë i besimit !! lidhje


Vinte në dukje humbja e flokëve të ndalur kur bëra nofap, relapsed dhe binged, flokët po del përsëri.

Unë gjithashtu vura re se depresioni im po kthehet dhe dieta ime ka qenë në rënie që nga ajo kohë. Unë jam përsëri në Nofap tani. Thjesht nuk ia vlen disa minuta pornografi dhe disa sekonda orgazmë.


KJO ESHTE E VERTETE.

Pas një rënieje të ditës 13 unë u recesua, herë XOXXXH, herë diferenca është e mahnitshme,

PARA RELAPSE: Lëkure me ngjyra të ndezura, Fytyrë të pastër, Zë i thellë, stabilitet mendor dhe qartësi, fytyrë e mirë me formë (Lartë zvarranikë, jawline.etc), pa puçrra, qarqe të zeza venitje, sy të gjallë,

PAS RELAPSE: Lëkura e tmerrshme Hyperpigmented me acne, Mjegullën e trurit, qarqet e errëta nën sy, zërin e zhurmshëm, OCD, sytë e pajetë, faqet e fryrë në kërkim.

Kjo është e vërtetë, jo një placebo, ferr, kur vizitoja familjen time, vëllai më pyeti nëse diçka ishte e gabuar, më tha që dukej si mut, madje edhe nëna ime më tha që toni i lëkurës ishte shumë i çuditshëm.


Dallimi në lëkurën time pas vetëm muajit 1, është një dëshmi e gjallë që punon Nofap.

Për më tepër, nuk duket se hiperseksualiteti është një manifestim i lëvizjes seksuale të lartë, 22,23, por që ajo përfshin ngacmim të lartë dhe një mungesë kontrolli frenues, të paktën në lidhje me frenimin për shkak të rezultateve negative të pritshme.

Kam zakon të bëj 3-5 herë në ditë. Unë nuk jam me të vërtetë i sigurt për atë ditë që jam në këtë moment (ndaluar së numëruari) Por unë nuk kam shkelur në ndoshta 45 ditë, dhe kam pasur vetëm një orgazmë gjatë seksit mbase 2 javë më parë. Por gjithsesi para Nofap-it unë kisha zits dhe pak puçrra në fytyrën time, dhe me të vërtetë lëkurë të kuqe, kruarje, jo të shëndetshme në këmbët dhe krahët. Tani pothuajse është zhdukur, ju mezi mund ta shihni më! Amazingshtë e mahnitshme, thjesht më provon se sperma përmban kaq shumë vitamina dhe substanca dhe mbajtja e saj ju bën një person shumë më të shëndetshëm.

DONT BESONI MEDIA DHE INDUSTRIA MJEKËSORE!


Çuditëse Përfitimet Shëndetësore!

Kështu që para se të filloja noFap, kisha probleme me frymëmarrjen / frymëmarrjen. Kam pasur kontrolle të vazhdueshme për ndonjë ndërlikim fare, mendova se kisha një lloj kanceri! Mjekët nuk gjetën asgjë. Ata do të më abonojnë pilula dhe unë nuk marr pilula, përveç nëse ka një vendpushim të fundit. Dhe pilulat nuk do ta zgjidhnin këtë çështje, thjesht lehtësonin simptomën dhe unë nuk pranova. Ishte diçka që mendoja se do të më duhej ta kuptoj më vonë.

LAJME GREAT: Vetëm disa javë më parë, IT CLEARED UP! Unë kam qenë që kanë të bëjnë me këtë çështje për 2 vjet! A është NOFAP / Mbajtja e spermës sime që përmban vitamina / ushqyes / minerale falë kësaj? Nuk jam i sigurt, por e di që është pastruar pas vendosjes për të jetuar këtë mënyrë jetese të re dhe jam përgjithmonë mirënjohës!

(Gjithashtu qarkullimi me duart dhe këmbët u bë më e mirë, temperatura e trupit është rritur dhe unë mund të toleroj më mirë dimërat e ashpra! DHE PËRFUNDIMTARË NUK KA NGJYRË TË QËNDRUESHME TË DËNUAR DUHET E DAMNAVE NGA FUQI, QË ËSHTË NJË DËNIM LOL)


Unë kam pasur boobs njeri tërë jetën time dhe nofap shëruar atë

Po kjo është e drejtë. Gjëja numër 1 që kam qenë e pasigurt për gjithë jetën time ishte çuditjet e burrave. Unë nuk jam edhe i trashë, por gjatë gjithë shkollës së mesme dhe të mesme kam vuajtur nga gjinekomastia. Që kur u ndalova, fjalë për fjalë testosteroni më ka barazuar trupin. Jam shumë mirënjohëse që më në fund kam bërë një ndryshim për veten time.


Zhduken problemet e pazakonta shëndetësore:

Rreth marsit të vitit të kaluar, unë pata nga humbja e flokëve në arna. Kjo është edhe koha kur fillova të ndieja një tingull në veshët e mi (tringëllimë në veshët). Gjithashtu, tokat e mia gjithmonë mbetën shumë pranë trupit tim dhe madhësia e karit tim të dobët ishte gjithashtu shumë i vogël. Jo vetëm kaq, unë gjithashtu kisha një problem të madh fytyre, që shtrihej në shpatullat e mia.

Të gjitha këto probleme janë zhdukur pothuajse tani. Tingëllimë në veshët është deri në 20% të asaj që ishte më parë. Flokët janë rikthyer (edhe pse mora suplemente zinku, siç është përshkruar nga mjeku), aknet janë zhdukur nga fytyra dhe shpatulla. Lëkura ime ndihet shumë më e butë dhe e butë tani.


Ndryshimet fizike që kam përjetuar pas 90 ditësh

* Që kur isha një fëmijë kam pasur boobs njeri, unë mund të bëj 50 pushups në një shkoj, por ende kam pasur një gjoks shumë i vështirë. Nuk ishte muskul, por yndyrë në krye të saj duke e bërë atë të duket e madhe. Ata tani janë zhdukur, gjoksin tim është gdhendur!

* Më shumë flokë dhe madje të trasha dhe të forta. Mendova se isha i balding, flokët e mi duket të kthehen tani!

* Më shumë masë muskulore

* Fytyra ime ka ndryshuar me të vërtetë! Unë shoh në pasqyrë dhe vëreja shumë ndryshim sesa ajo që unë dukja si më parë.

Këto janë vetëm disa përfitime, mendërisht tani jam në një tjetër nivel.