Nicole Prause, David Ley & Historia e gjatë e @ BrainOnPorn e ngacmimit dhe shpifjes së Alexander Rhodes të NoFap

Alexander Rhodes

Më poshtë janë raste të shumta të Nicole Prause, David Leydhe Twitter "RealYourBrainOnPorn" ngacmimi dhe shpifja e Aleksandër Rodos dhe NoFap. Do lidhje në këtë listë shkon në një përshkrim më të plotë të ngacmimit dhe / ose shpifjeve.


Tabela e Përmbajtjes:

 1. Dhjetor 2013: Falënderime postime alias në YourBrainRebalanced & pyet Gary Wilson për madhësinë e penisit të tij: duke filluar fushatën e Prause për të thirrur Wilson, gruan e tij, Alex Rhodes, Don Hilton dhe shumicën e të gjithë atyre që nuk pajtohet me një mizogjin.
 2. Korrik, 2016: Prause & David Ley sulmojnë themeluesin e NoFap Alexander Rhodes.
 3. Korrik, 2016: Prause & pseudonimi i saj "PornHelps" sulmojnë Alexander Rhodes, duke pretenduar në mënyrë të gabuar se ai ka falsifikuar probleme seksuale të nxitura nga pornografia
 4. Tetor, 2016: Falënderimi kryen një shkatërrim në përpjekje për të heshtur Alexander Rhodes të NoFap
 5. Dhjetor 12, 2016: Falënderimi pohon në mënyrë të rreme që @Nofap e çoi adoleshentin gay në ndjenja të vetëvrasjeve (gjithashtu e quan Alexander Rhodes një "profitues anti-pornografik")
 6. Maj 24-27, 2018: Prause krijon kukulla të shumta çorapesh për të modifikuar faqen e Nofap Wikipedia
 7. Tetor 2018: Ley & Prause krijojnë një artikull që pretendon të lidhë Gary Wilson, Alexander Rhodes, Gabe Deem me supremacistët / fashistët e bardhë (Sulmet dhe shpifjet e Prause Alexander Rhodes & Nofap në seksionin e komenteve).
 8. Tetor 2018: Falënderimi ndjek artikullin "fashist" duke sulmuar dhe shpifur Alexander Rhodes dhe Nofap.com në Twitter
 9. Në vazhdim - Përpjekjet e vazhdueshme të David Ley & Nicole Prause për të shpifur YBOP / Gary Wilson & Nofap / Alexander Rhodes duke pretenduar lidhje me simpatizantët neo-nazistë
 10. Tetor, 2018: Faleminderit në Twitter se ajo ka raportuar "ngacmuesin e serigacionit të misogynistit" Alexander Rhodes tek FBI
 11. Dhjetor, 2018: FBI konfirmon që Nicole Prause ka gënjyer për paraqitjen e një raporti për Alexander Rods
 12. Nëntor, 2018: Prause rifillon sulmet e saj të pa provokuara, shpifëse ndaj NoFap.com & Alexander Rhodes
 13. Dhjetor, 2018: Prause bashkohet me Xhamster për të njollosur NoFap & Alexander Rhodes; nxit Fatherly.com të publikojë një hit-pjesë ku Prause është "eksperti"
 14. Korrik, 2019: Dëshmia e Alexander Rhodes në procesin gjyqësor për shpifje të Donald Hilton kundër Nicole R Prause & Liberos LLC.
 15. Shtator, 2019: Në përgjigje të një speciali të CNN që përfshin NoFap, twitter i RealYBOP (drejtuar nga Prause & Burgess) shpif dhe ngacmon Alex Rhodes të Nofap (mbi 30 cicërima)
 16. Tetor, 2019: RealYBOP twitter (Prause & Daniel Burgess) shpif për Alex Rhodes & Gabe Deem, duke pretenduar në mënyrë të gabuar që të dy u përpoqën të "heqin" realyourbrainonporn.
 17. Tetor, 2019: Në përgjigje të "The Doctors" që tregon Alex Rhodes TwitterY RealYBOP (Prause & Daniel Burgess) biseda kibernetike, shpif dhe ngacmon Rhodes me cicërima të shumta (madje i kërkon Twitter-it të de-platformë NoFap)
 18. Janar-Mars, 2020: Falja nxit artikullin shpifës për Mbretërinë e Bashkuar në përpjekje për të hequr fushatën e fondeve "Donor Box" të Alex Rhodes.
 19. Shkurt, 2020: @BrainOnPorn (Prause) ngacmon autorin e "NoFap nuk do t'ju bëjë një nazist: Pse MSM nuk mund të marrë një kontroll mbi aktivistët anti-masturbim të internetit" (ndërsa po shpif Nofap & Wilson)
 20. Shkurt / Mars 2020: Falënderimi (me sa duket) raporton Alex Rhodes në Bordin e Psikologjisë në Pensilvanië për praktikimin e psikologjisë pa licencë sepse CNN e filmoi atë në një grup me burra të tjerë të rinj, të gjithë duke folur për efektet e pornos.
 21. Qershor, 2020: Ish-ylli i pornografisë Jenna Jameson ndëshkon RealYBOP për krijimin e një pamje në ekran që portretizon Jameson si kritikues të NoFap (Jameson e quan RealYBOP "Shady as f ** k").
 22. Gusht, 2020, e tutje: Gjashtë llogari të reja (me gjasë çorape të Prause) redaktojnë faqen Nofap Wikipedia, duke hyrë në gënjeshtra të shumta të postuara në Twitter së fundmi nga Prause & pseudonimi i saj @BrainOnPorn
 23. Gusht, 2020: RealYourBrainOnPorn (Prause) poston gënjeshtra nga goditja e mbushur me gabime e Brian Watson, dhe më pas i redakton ato në faqen Nofap Wikipedia.
 24. Gusht, 2020: Falënderimi paraqet falimentimin për të shpëtuar nga përgjegjësia për të 3 padi për shpifje ende të gjykuara (Hilton, Rhodes, Minc).
 25. VAZHDIM: Në përgjigje të padisë për shpifje të Alex Rhodes, Nicole Prause dhe @BrainOnPorn twitter shpifin dhe ngacmojnë pa pushim Rhodes (duke shtuar akuzat e shpifjes së Prause).

Sfondi: Ley & Prause kanë një histori të gjatë shpifjesh, ngacmimesh, sjelljesh joetike dhe të paligjshme

Për vite të tëra Nicole Prause dhe David Ley janë bashkuar për të shpifur, ngacmuar dhe individë dhe organizata që kanë paralajmëruar kibernetikë që kanë paralajmëruar për dëmet e pornos ose për hulumtimet e publikuara që raportojnë dëmet e pornos.

Lufta e tyre e hapur filloi në Mars 6th, 2013 David Ley dhe zëdhënësi Nicole Prause u bashkuan për të shkruar një Psikologji Sot blog post rreth Steele et al., 2013 quajtur "Truri juaj në Porno - NUK është Addictive. ” Titulli i tij aq-tërheqës është mashtrues pasi nuk ka të bëjë fare me të Brain juaj në Porno ose neuroscience paraqitur atje. Në vend të kësaj, marsi i David Ley, Mars, postimi i blogut 2013 kufizohet në një studim të vetëm me të meta EEG - Steele et al., 2013. Prause pohoi se ajo kishte debunked pornografinë varësisë sepse pornografi e saj duke përdorur subjektet (1) "trurin nuk u përgjigj si varur të tjera", dhe (2) ata me të vërtetë vetëm kishte "dëshirë të lartë." Të dy pretendimet janë pa mbështetje. As është raportuar në Steele et al., 2013. E vërteta? Tetë analiza të rishikuara nga kolegët e Steele et al. 2013 përshkruani si Steele et al. gjetjet japin mbështetje për modelin e varësisë së pornografisë (rezultatet aktuale = reaktivitet më i madh ndaj pornografisë që lidhen me më pak dëshirë për të bërë marrëdhënie seksuale me një partner).

Pasi Gary Wilson publikoi të tijin çmontim i gjerë i pretendimeve përreth Steele et al., 2013, Nicole Prause filloi duke ngacmuar hapur, shpifur dhe paralajmëruar në internet Wilson. (Kontrata e Prause UCLA nuk u rinovua dhe ajo nuk është punësuar nga një institucion akademik që nga janari, 2015.) Brenda një kohe të shkurtër ajo gjithashtu filloi të synonte të tjerët, përfshirë studiues, mjekë mjekësorë, terapistë, psikologë, ish-koleg i UCLA-së, në Mbretërinë e Bashkuar bamirësi, a TIME redaktori i revistës, disa profesorë, IITAP, SASH, Fight The New Drug, Exodus Cry,, RebootNation, YourBrainRebalanced, revista akademike Shkencat e sjelljes, kompania e saj mëmë MDPI, mjekët mjekësorë të SHBA Navy, kreu i revistës akademike CUREUS, dhe ditarin Varësia seksuale dhe detyrimi, burra në shërim (veçanërisht Alex Rhodes) dhe NoFap.com (për të përmendur disa).

Ndërsa kalonte orët e saj të zgjimit duke ngacmuar dhe shpifur të tjerët, Falënderimi kultivoi me zgjuarsi - me zero prova të verifikueshme - një mit që ajo ishte "viktimë" nga shumica e secilit që guxoi të mos pajtohej me pohimet e saj që lidhen me efektet e pornos ose gjendjen aktuale të kërkimit porno. Për të kundërshtuar ngacmimet e vazhdueshme dhe pretendimet e rreme, YBOP u detyrua të dokumentojë disa të aktiviteteve të Prause. Shqyrtoni faqet vijuese. (Ka ndodhur incidente shtesë që ne nuk jemi në liri për të përhapur - pasi viktimat e Prause kanë frikë nga ndëshkimi i mëtejshëm.)

Prause nuk jep shembuj konkretë të të qenit shënjestër e ndjekjes kibernetike qoftë përmes cicërimave, Facebook-ut, apo lidhjeve me faqet në YBOP. Nga ana tjetër, vetëm lajmi i Prause në Twitter përmbante qindra i cicërimave dhe shpikjeve të pasakta që synojnë njerëz të ndryshëm me të cilët nuk pajtohet. E thënë thjesht, Prause ka krijuar një mitologji me prova zero të verifikueshme, ndërsa i lidhur ngushtë me industrinë e pornografisë, siç mund të shihet nga kjo imazhi i saj (në të djathtën e djathtë) në qilimin e kuq të Ceremonisë së Çmimeve të Organizatës së Kritikëve të X-të (XRCO). (Sipas Wikipedia, “La XRCO Awards janë dhënë nga amerikanët Organizimi i Kritikëve të Vlerësuar me X çdo vit për njerëzit që punojnë në argëtimin e të rriturve dhe është e vetmja çmim për industrinë e të rriturve të ekspozuar ekskluzivisht për anëtarët e industrisë.[1] "

Duket gjithashtu se Prause mund të ketë fituar interpretues porno si subjektpërmes një grupi tjetër interesi të industrisë porno, Koalicioni i Falas. Subjektet e marra nga FSC thuhet se ishin përdorur në të studim me qira-armëi dëmtuar rëndë “Meditim Orgasmik” shumë komercial skema (tani duke qenë hetuar nga FBI). Falënderimet kanë bërë gjithashtu pretendime të pambështetura për rezultatet e studimeve të saj dhe e saj metodologjitë e studimit. Për më shumë dokumentacion, shih: A është Nicole Prause ndikuar nga industria e pornografisë?

Vite ngacmimesh dhe shpifjesh më në fund u kapën me Dr. Prause. Në maj 8, 2019 Donald Hilton, MD paraqiti një shpifje në vetvete procedim kundër Nicole Prause & Liberos LLC. Më 24 korrik 2019 Donald Hilton ndryshoi ankesën e tij për shpifje për të shtuar (1) një ankesë të dëmshme të Bordit të Teksasit të Provuesve të Mjekësisë, (2) akuza të rreme që Dr. Hilton kishte falsifikuar letrat kredenciale të tij, dhe (3) deklaroi betime nga 9 viktima të tjera falëse të ngacmimeve të ngjashme, përfshirë Alexander Rhodes të NoFap (John Adler, MD, Gary Wilson, Alexander Rhodes, Staci Sprout, LICSW, Linda Hatch, PhD, Bradley Green, PhD, Stefanie Carnes, PhD, Geoff Goodman, PhD, Laila Haddad.)

Konfliktet e interesit (COI) nuk janë asgjë e re për David Ley. Ai është tani duke u kompensuar hapur nga gjigandi i industrisë pornografike xHamster për të promovuar faqet e tyre të internetit (dmth StripChat) dhe për të bindur përdoruesit që varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite. Vini re se si Ley do t'i tregojë klientëve xHamster çfarë thonë "studimet mjekësore me të vërtetë për pornografinë, camming dhe seksualitetin." E gjithë kjo ndërsa i lodhët shpifje individë dhe organizata që flasin për efektet e mundshme negative të pornos në internet. Për më shumë shikoni: David Ley tani po kompensohet nga gjigandi i industrisë porno xHamster për të promovuar faqet e internetit të tij dhe për të bindur përdoruesit që varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite!

E dyta COI: Uebfaqja e David Ley-së ofron të tijin shërbime të "kompensimit" të kompensuar mirë:

David J. Ley, Ph.D., është një psikolog klinik dhe mbikëqyrës i çertifikuar nga AASECT i terapisë seksuale, me qendër në Albuquerque, NM. Ai ka siguruar dëshmitar ekspert dhe dëshmi mjeko-ligjore në një numër çështjesh rreth Shteteve të Bashkuara. Dr. Ley konsiderohet si ekspert në zbardhjen e pretendimeve të varësisë seksuale dhe është certifikuar si një dëshmitar ekspert mbi këtë temë. Ai ka dëshmuar në gjykatat shtetërore dhe federale.

Kontaktoni atë për të marrë orarin e tij të tarifave dhe rregulloni një takim për të diskutuar interesin tuaj.

E treta COI: Ley fiton para duke shitur dy libra që mohojnë varësinë e seksit dhe pornos ("Miti i varësisë së seksit, "2012 dhe"Porno Etike për Dicks,"2016). Pornhub (i cili është në pronësi të gjigantit pornografik MindGeek) është një nga pesë miratimet e pasme të listuara për Libri 2016 i Ley në lidhje me pornografinë:

"Zëri i David Ley sjell nuanca shumë të nevojshme për disa nga bisedat më të rëndësishme që ndodhin sot në pornografi." -Pornhub

COI i katërt: David Ley fiton para përmes Seminare të CEU, ku ai promovon ideologjinë e varësisë-varësit, të parashtruar në dy librat e tij (i cili në mënyrë të pamatur (?) injoron dhjetëra studime dhe domethënien e të ri Diagnostifikimi i sjelljes seksuale kompulsive në manualin diagnostikues të Organizatës Botërore të Shëndetit). Ley është kompensuar për bisedimet e tij të shumta që shfaqin pikëpamjet e tij të njëanshme për përdorimin e pornos. Në këtë prezantim 2019, Ley duket se mbështet dhe promovon përdorimin e porno adoleshencës: Zhvillimi i seksualitetit pozitiv dhe përdorimit të përgjegjshëm të pornografisë tek adoleshentët.


Dhjetor 2013: Falënderoni postimet pseudonuese në YourBrainRibalanced & pyet Gary Wilson rreth madhësisë së penisit të tij: duke nisur fushatën e Prause për të thirrur Wilson, gruan e tij, Alex Rhodes, Don Hilton, dhe shumicën e të gjithëve ajo nuk pajtohet me një mizogjinizëm.

Siç shpjegohet në këtë seksion Seksioni, në Dhjetor 18th, 2013 Prause vazhdoi një tërbim në internet duke postuar të pavërtetat e saj në lidhje me shenanigans CBC në forume ku ishte shfaqur emri i Gary Wilson. Duke përdorur emra të rremë, Faleminderit shpesh trolls forumet e shërimit pornografi duke përmendur shkencë të hedhurinave ose duke ngacmuar anëtarët që janë duke u përpjekur të shërojnë varësitë ose ED të shkaktuara nga pornografia. Falënderimi ka të punësuar mbi 100 pseudonime me kalimin e viteve për të shpifur Gary Wilson, Alex Rhodes, Gabe Deem dhe të tjerët (PDF me pseudonimet e Nicole Prause që ajo përdorte për të ngacmuar dhe shpifur) Në CBC-në e saj koment për YourBrainProuse të pakalbanizuara (si RealScience) pyet Wilson: "Sa i vogël është penisi juaj Gary?".

Një screenshot i sipër, përgjatë përgjigjes së Gary Wilson ku ai pa dashje shkroi "Mis Prause"Në përgjigje të një pyetjeje për të mitur në lidhje me penisin e tij, është supozuar se "prova" që Prause përdor që Gary Wilson është një misogynist. Këtu Prause cicëron një version të lexueshëm me vështirësi të komentit të saj "RealScience":

Këtu është një version i zmadhuar i imazhit që ajo përfshiu në cicërimin e mësipërm. Lidh me Përgjigja e plotë e Wilson. Është Prause që është duke u seksiste, ndërsa Prause kërkon Gary Wilson rreth madhësisë së penisit të tij:

Sidoqoftë, Prause e ka shndërruar pa dashje Wilson duke shtypur "Miss" në përgjigjen e tij për pyetjet e saj për burrërinë e tij në fushatën e saj të pafund për të pikturuar Wilson, dhe të tjerët si misogynists. Më poshtë janë vetëm disa shembuj se si Prause ka armatosur interesin e saj të çuditshëm për penisin e Gary Wilson dhe përgjigjen e tij.

Gjatë disa viteve të fundit, Dr Prause duket se ka marrë dhimbje të mëdha për të pozicionuar veten si një "grua duke iu nënshtruar shtypjes keqinterpretuese kur tregon të vërtetën në pushtet". Ajo shpesh tweets infographic e mëposhtme se ajo me sa duket ndan gjithashtu në leksionet e saj publike, duke sugjeruar që ajo të jetë viktimë "si një grua shkencëtare", dhe të pikturojë veten si një udhëtar që forcon përpara për të provuar padinë e pornografisë pavarësisht nga sulmet e paragjykuara.

Ajo akuzon Wilson, Marnia Robinson, Don Hilton MD dhe themeluesin e nofap Alexander Rhodes për keqogjinë. Anydo sugjerim që Wilson (ose gruaja e tij), Hilton, apo Rodos janë të motivuar nga misogyny është sajuar, pasi kundërshtimet e tyre nuk kanë asnjë lidhje me Dr. Prause si një person ose si një grua, dhe vetëm të bëjnë me deklaratat e saj të pavërteta dhe në mënyrë jo adekuate mbështeti pretendimet në lidhje me kërkimet e saj.

Sa i përket Infographic, dëshmia e vetme e Prause-it për misogyny është se Wilson rastësisht dikur shkruajti "Miss Prause". Kjo eshte. Pohimi i saj se Marnia Robinson është një misogynist është e qeshur. Pretendimi i saj që Don Hilton MD e quajti atë një fëmijë monster është një gënjeshtër tjetër, si kjo pjesë shpjegon plotësisht. Ajo e quan Aleksandër Rodos një keqogjenist, sepse ai guxoi të thoshte këtë Wilson nuk po e fuste fizikisht atë - megjithatë ajo është kryesi, ngacmon dhe çliron të rinjtë që janë shëruar nga mosfunksionimet seksuale të shkaktuara nga pornografia. Më në fund, është e rëndësishme të theksohet ai autor Nicole Prause ka marrëdhënie të ngushta me industrinë e pornos dhe është i fiksuar pas debitimit të PIED-it, pasi ka bërë një a Luftën 3-vjeçare kundër këtij dokumenti akademik, ndërsa ngacmon dhe shpif njëkohësisht të rinj që janë rikuperuar nga mosfunksionimet seksuale të nxitura nga pornografia. Shihni dokumentacionin: Gabe Deem #1, Gabe Deem #2, Alexander Rhodes #1, Alexander Rhodes #2, Alexander Rhodes #3, Kisha e Noes, Alexander Rhodes #4, Alexander Rhodes #5, Alexander Rhodes #6Alexander Rhodes #7, Alexander Rhodes #8, Alexander Rhodes #9, Alexander Rhodes #10Alex Rhodes # 11, Gabe Deem & Alex Rhodes së bashku # 12, Alexander Rhodes #13, Alexander Rhodes #14, Gabe Deem #4, Alexander Rhodes #15.

Thënë thjesht, kushdo që ekspozon False të rreme ose keqpërfaqësime të hulumtimit është një misogynist. Ajo e bën këtë për të mbyllur debatin aktual në eksitim dhe platforma të tjera të mediave sociale, për të parandaluar që të pavërtetat e saj të ekspozohen. Ajo ka funksionuar, kështu që ajo vazhdon shpifjet.

Shtë ironike që infografia e saj përmban katër raste misogyny të marra nga komentet anonime në YouTube nën fjalimin e saj TEDx. Në 2013, TED mbylli komentet nën Biseda TEDx e Gary Wilson në përgjigje të shumë komenteve urrejtëse dhe shpifëse të Nicole Prause (shih këtë seksion). Prause përdorte këto dy emrat e përdoruesve të YouTube për të postuar komentet e saj:


Korrik, 2016: Prause & David Ley sulmojnë themeluesin e NoFap Alexander Rhodes.

Upset atë U botua tregimi i Aleksandër Rodos në NY Times, Ley dhe Prause sulmojnë Rhodes në Twitter.

Sa etike është që psikologët të sulmojnë personalisht individë që përpiqen të heqin porno nga jeta e tyre dhe të rikuperohen? Ley ka një histori të sulmuar Rodos dhe NoFap, dhe duke ngacmuar burra të rinj duke u përpjekur për të lënë pornografinë. Falënderimi, një psikolog, cicëron përsëri, duke bërë qejf me pamjen e Rodos:

Rhodes më në fund iu përgjigj dhe e nxiti Aleksandrin të akuzonte se e kishte falsifikuar mosfunksionimin seksual të pornografisë së tij:

E vetmja shkencë e ashtuquajtur që mbështetet në Prauzë është e sajja raundin e kritikuar letër (jo një studim real), i cili nuk e gjetën atë që ajo ka pohuar. Alexander lidhet me një faqe YBOP me studime neurologjike 28 mbi përdoruesit pornografi / varësit e seksit. Në 2019, listat e njëjta faqe YBOP 44 studime të bazuara në neurozë (MRI, fMRI, EEG, neuropsikiologjike, hormonale). Të gjitha ofrojnë mbështetje të fortë për modelin e varësisë pasi gjetjet e tyre pasqyrojnë gjetjet neurologjike të raportuara në studimet e varësisë nga substancat.

Falënderimi i mbaroi të gjitha ashtu siç bën zakonisht: duke mos përmendur prova dhe duke cicëruar Rodos "Ju dërgova dokumentacion. Mos më kontaktoni përsëri.”Kjo është MO e Nicole Prause: Filloni një sulm personal, ndiqni atë me gënjeshtra, pastaj përfundojeni të gjitha duke luajtur viktimën.

Të tjerët po shikonin stuhinë në Twitter, e cila çoi në një artikull që e përshkruan atë, dhe më shumë Ndiqni tweets duke sulmuar një person tjetër (më poshtë). Ndërkohë, merrni parasysh faktin se është një shkelje e parimeve të APA (American Psychological Association) për psikologët që të sulmojnë ata që përpiqen të rimarrin.

Gjatë disa muajve të ardhshëm Prause merr çdo mundësi për të minimizuar dhe sulmuar Alexander, NoFap.com, dhe burrat që po shërohen nga varësia nga pornografia:

----

----

----

---

Në këtë maj të kaltër, 2018 cweet-i sulmoi Nofap, Prause citoi një pjesë të mendimit në revistën "Seksualitetet" në mënyrë të gabuar duke thënë se artikulli ishte "treguar nga shkenca për të denigruar gratë".

Sigurisht duket se Prause tweets më shumë rreth NoFap dhe Alexander Rhodes se ajo bën për kërkimin e saj. Pretendo pretendon të jetë psikolog i licencuar. Çfarë psikologu etik do të dilte nga rruga për të thirrur një të riu që shërohet nga pornografia e pandreqtë përdorin një gënjeshtar, veçanërisht pa prova? Shkelja e etikës? Shkelja e parimeve APA?

---------

Falënderimet shkuan aq larg sa deshi akuzojnë rrejshëm një përdorues tjetër të "Quora" se është Alexander Rhodes dhe kështu duke mbajtur një "markë tregtare".

As Shpjegoi këtu, Prause përfundimisht u ndalua nga Quora për ngacmimin e Gary Wilson.


Korrik, 2016: Prause & pseudonimi i saj "PornHelps" sulmojnë Alexander Rhodes, duke pretenduar në mënyrë të gabuar se ai ka falsifikuar probleme seksuale të nxitura nga pornografia

Pikat e provave për të ndrequr ndarjen e @pornhelps twitter account dhe duke përdorur PornHelps disqus username. Siç u përshkrua më lart, Prause publikoi (pastaj fshihet) një tweet çuditshëm rreth ky studim Matuesz Gola. PornHelps njëkohësisht komentoi nën studimin Gola duke përdorur zhargonin e një studiuesi. Për më tepër, cicërimat e mëposhtme @pornhelps lindin nga Los Angeles, ku jeton Prause. (Përditësimi - @pornhelps më vonë fshiu llogarinë e tyre në Twitter dhe uebfaqen pasi u bë e qartë se Prause shpesh bënte tweet me këtë llogari). Për shumë më tepër, shih - Seksioni 2: A ishte Nicole lutur "PornHelps"? (PornHelps website, @pornhelps në Twitter, komentet sipas artikujve). Të gjitha llogaritë fshihen një herë Prause u shfaq si "PornHelps."

Ne fillojmë me një cicërimë nga autori i TIME mbuloni historinë ",Porno dhe Kërcënimi ndaj Virility", Belinda Luscombe:

Kjo u pasua nga @pornhelps duke i quajtur të dy gënjeshtarët Alexander dhe Belinda. @NicoleRPrause përfundimisht chimed në për të thirrur TIME gazetari Luscombe një gënjeshtar (më shumë në seksionin tjetër). Prapa dhe me radhë përmban shumë tweets për të postuar këtu, por shumica mund të gjenden në këto temat: Temë 1, Temë 2, Temë 3. Më poshtë është një mostër e tweet-ve të paqëndrueshme të @ pornhelps që pohojnë gabimisht që Aleksandri falsifikoi historinë e tij për problemet seksuale të shkaktuara nga pornografia:

 • @luscombeland @nytimes "Brave"? Faking një problem për të promovuar biznesin e tij? Ju nuk arriti të verifikoni ndonjë pjesë të historisë së tij
 • @GoodGuypervert @luscombeland ekzagjerimi i bën ato para, veçanërisht në rastin e tij. Këta njerëz janë më së shumti të papunë, nuk kanë kolegj ... kanë marrë $ $ në një farë mënyre
 • @AlexanderRhodes & @luscombeland po krijojnë panik fallco për të shitur mallrat e tyre. Pështirë.
 • @AlexanderRhodes @luscombeland @GoodGuypervert  uh-oh, ai ka shkuar në ad-hominem të plotë para se ai u kap duke u falur për të fituar para nga burrat e rinj të frikësuar.
 • @AlexanderRhodes @luscombeland @GoodGuypervert atëherë unë pres dëshmi tuaj se ndonjë nga pretendimet tuaja në të vërtetë ka ndodhur me ju, profiter të rreme.

Aleksandri u përgjigj disa herë, pa rezolutë. përfundimisht Belinda tweeted si vijon:

Pornhelps përgjigjet, duke parë nëse një gënjeshtër do të ngjitet: "Kam dëgjuar që ju keni zënë zi për raportime të rreme ".  Përfundimisht "Pra, NicoleRPrause" Chimes për llogarinë e Twitter në thirrjen Luscombe një gënjeshtar (më poshtë). Hmm ... si e dinte @NicoleRPrause për këtë thread Twitter? Një grimë e provave që sugjeronin që Nicole Prause u maskua si "pornhelps".

Në të njëjtën thread Twitter Pornhelps (që është Prause) tweeted në lidhje me një intervistë të botuar vetëm David Ley të Nicole Prause.

Në intervistën Ley, pretendoni se ka të dhëna të pabotuara, duke falsifikuar çdo lidhje në mes të "varësisë pornografike" dhe plagosjeve penile (Prause gjithashtu tha se ajo kurrë nuk do të publikojë të dhënat). Është e rëndësishme të dihet se të dyja këto fjalë dhe gënjeshtra ishin duke thënë se Alexander gënjeu për dëmtimin e penilës së tij të shkaktuar nga masturbimi dhe problemet seksuale të shkaktuara nga pornografia.

A është ndonjë rastësi që 3 ditë pas cicërimave të shumta @pornhelps e quajtën Aleksandrin një gënjeshtar, Ley dhe Prause botojnë një Psikologji Sot blog post drejtuar në një nga ankesat e Aleksandrit (se ai dëmtoi penisin e tij nga masturbimi i tepërt)? Interesante, të dhënat e tyre me sa duket treguan se një e pesta e të anketuarve kishin përjetuar lëndime të ngjashme. Por përsëri, Prause refuzon të publikojë të dhënat, ndërsa pretendon se të dhënat e saj disi (në mënyrë të pashpjegueshme) vërtetojnë se Aleksandri duhet të jetë gënjeshtar. Në çdo rast pretendimet e blogut të Prause mbeten të pambështetura pasi ajo nuk vlerësoi "varësinë nga pornografia" ose përdorimin e detyrueshëm të pornografisë në subjektet e saj (lexoni komenton pjesën e postës së Ley) {https://www.psychologytoday.com/comment/858792#comment-858792}.


Tetor, 2016: Falënderimi kryen një shkatërrim në përpjekje për të heshtur Alexander Rhodes të NoFap

Siç përshkruhet më lart Prause ka një histori të sulmojë personalisht Aleksandër Rodos (është gjithmonë Prause ai që inicon ngacmimin me tweet-et e saj). Për shembull, (përsëri) Prause këtu (në a thread ajo filloi) duke pretenduar se Aleksandri Rodos gënjeu rreth përjetimit të problemeve seksuale të shkaktuara nga pornografia:

@AlexanderRhodes dhe @NoFap ndjekin Gary Wilson në Twitter. Në tetor 1st Wilson iu përgjigj James Guay LMFT (i cili e kishte shënjuar me të ky cicëroj shpifës dhe ngacmues). James Guay duket se është mik i Prause. Guay gjithashtu ri-cicëroi dokumentin shpifës AmazonAWS të Prause. Wilson dhe Guay shkëmbyen tweet, me Wilson duke kërkuar ndonjë dokumentacion për të mbështetur pretendimet e Prause.

Pra, nuk keni lexuar të gjitha që kemi dokumentuar këtu: Jepni dokumentacionin për kërkesën tuaj shpifëse.

James Guay nuk dha asnjë dokumentacion, por vazhdoi të ngacmonte Wilson me disa tweete të tjerë. Duhet të theksohet se Wilson kurrë nuk ka angazhuar Prause ose aleatët e saj Twitter direkt në lidhje me vargun e saj të akuzave të rreme. Ishte James Guay i cili drejtpërdrejt e angazhoi Wilson në Twitter. Alexander Rhodes u bashkua postimi i një tweet-je humoristik për Guay në lidhje me pretendimin qesharak të Prause-it se Wilson ishte parë jashtë rezidencës së Prause.â Ajo përmbante një fotografi të një djali që përgjumje në shkurre:

Si keni arritur në një shtet tjetër kaq shpejt që të kërcej? Ju gjithashtu mbrapa të gjitha zbulimeve misterioze të kllounës?

Pika kyçe: Tweet-i i mësipërm nuk përmban më këtë foto të një burri të fshehur në shkurre, i cili është përdorur nën përjashtimin e së drejtës së autorit "përdorim i padrejtë", sepse është e qartë se qëllimi i figurës ishte për meme / parodi:

Siç përshkruan Alexander Rhodes në cicërimet e mëpasshme, Nicole Prause në mënyrë të rreme pretendoi pronësinë e œmanit në fotografinë e shkurreve dhe paraqiti një kërkesë të mashtruar të DMCA përmes Twitter. Duke vepruar kështu, Prause kryen dëshmi të rreme. Rhodes i copëzon provat:

Tweet #1 dokumentim i prishjes së Prause:

Duhet të kihet parasysh se paragjykimi është gjithmonë nismëtar i ngacmimeve dhe pretendimet e saj për Wilson përbëjnë shpifje dhe ngacmime.

Tweet #2 nga Alexander shpjeguar se thirrja shpifje nuk është ngacmim:

Më në fund Aleksandri ankohet për zbulimin e informacionit të tij personal për të nxitur:

Shpifje, përgënjeshtrim dhe ngacmim - të gjitha të dokumentuara. Prause u përgjigj me këtë cicërimë dhe "infografinë e saj misogyny", të cilën ajo e ka cicëruar rreth 30 herë dhe e ka postuar në të gjithë Qoura:

UPDATE - Janar 2018: Në përgjigje, Alexander Rhodes përfundimisht dërgoi një kundër njoftim, duke shpjeguar në Twitter Inc. se si Dr. Nicole Prause nuk është mbajtëse e të drejtës së autorit ose një përfaqësues i autorizuar i mbajtësit të së drejtës së kopjimit, në kundërshtim me atë që ajo pohoi gabimisht në Njoftimi për heqjen e DMCA dërguar Twitter, njoftimi për shkeljen e të drejtës së kopjimit ishte i pabazë. Si përgjigje, Twitter i dha Dr. Prause një dritare mundësie për t'iu përgjigjur kundër-njoftimit të Rhodes, në të cilën ajo nuk e bëri. Ndërsa Twitter Inc. tha se ata do të rivendosnin cicërimin e censuruar, imazhi ende nuk duhet të rishfaqet që nga janari 2018, pavarësisht se vendimi për të drejtat e autorit është përmbysur. Kjo tregon se ndërsa Alexander Rhodes dhe NoFap LLC dhanë me sukses një argument ligjor kundër censurës së Prause, ajo përsëri ishte në gjendje të hiqte përfundimisht një imazh të postuar në Twitter përmes dëshmisë së rreme pa ndonjë pasojë të prekshme për thyerjen e ligjit.


Dhjetor 12, 2016: Falënderim në mënyrë të gabuar pretendon se @Nofap çoi adoleshent homoseksual në ndjenjat vetëvrasëse (e quan gjithashtu Aleksandër Rodos një "profitues anti-pornografik")

Tweet-u i Prause-it i lidhur me një shfaqje në radio Dëshmitarët e Jehovait dhe abuzimi seksual, i cili përmbante një segment në lidhje me një adoleshente homoseksuale të moshuar 14, nëna e të cilit gjeti revistat e tij me revista porno. Meqenëse të qenit homoseksual është kundër doktrinës JW, kisha këmbënguli që adoleshenti homoseksual të mos masturbojë më me imazhe të burrave. I riu gay ishte i shtyrë në mendime për vetëvrasje sepse ai ishte një homoseksual i mbërthyer në JW përballë perspektivës shumë të vërtetë për t’u dëbuar nga kisha dhe u shmang nga familja dhe miqtë e tij. Segmenti i radios nuk e përmendi NoFap. Ja tweet-u i Prause (vini re se vetëm David Ley e pëlqeu):

Në cicërimën e përdredhur dhe shpifëse të Prause-së, duke u përpjekur të njollosë NoFap në lidhje me një ngjarje krejtësisht të palidhur, demonstron se sa larg është ajo e gatshme të zgjasë të vërtetën duke ndjekur axhendën e saj. NoFapTeam u përgjigj me tweet-et 3:

Jo aq rastësisht, një pjesë e goditur me kërcime rreth NoFap, duke shfaqur Nicole Prause, u botua disa ditë më vonë nga Mjekësore Ditore. Natyrisht Mendoni tweeted atë, duke thënë "pretendimet e shkatërruara nga shkencëtarët."Nga" shkencëtarët "Falënderimi do të thotë vetvetja. Kjo tregon se Prause ka shumë kontakte në media, dhe i përdor ato në avantazhin e saj. Falënderimi gjithashtu e quajti NoFap "woo woo dhe kult-like". Mjekësore Ditore autori Lizette Borreli shkoi aq larg sa ta etiketojë NoFap një "grup kundër seksit". Kushdo që ka vizituar Nofap e di se asgjë nuk mund të jetë më larg nga e vërteta. Shumë eksperimentojnë me NoFap në rifitoj funksionin e tyre seksual. NoFap vendosi të vendos rekordin direkt me disa tweets të saj (1, 2, 3, 4), duke përfshirë këtë:

Edhe një herë, lutuni me ekipet me David Ley për të shpifur Alexander Rhodes, Nofap (së bashku me faqen e internetit të Gary Wilson dhe RebootNation). Duke zbuluar obsesionin e saj për një kohë të gjatë me Rhodes, Faleminderoni tweet-et e ekraneve 4 nga vitet e fundit 3:


Maj 24-27, 2018: Prause krijon kukulla të shumta çorapesh për të modifikuar faqen e Nofap Wikipedia

Siç përshkruhet më lart, nga maji 24th deri në 27th, 2018 Prause punësoi gjashtë emra të rremë për të modifikuar faqet e Wikipedia-it të obsesioneve të saj të vazhdueshme: mdpi, Nofap, Varësia seksualedhe Varësia nga pornografia. Edhe pse synimi kryesor i Prause ishte MDPI, dy nga kukullat e saj morën kohë për të sulmuar Nofap, me redaktime dhe komente shpifëse. Siç ka bërë ajo në komentet në Twitter dhe në sulme personale ndaj Alexander Rodos, Prause i quajti anëtarët e Nofap misogynistë të rrezikshëm.

Kontributet e përdoruesit - Neuromancer - kukullat e çorapeve të Prause shtuan një letër që Prause ka postuar me ngulm në mediat sociale: disertacionin e studentit të gradës Kris Taylor mbi komentet e 15 nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online (2018).

Shiko këtë mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart në lidhje me letrën e lehtë të Kris Taylor.

Kontributi i përdoruesit - 130.216.57.166

Kontributet e përdoruesit - Suuperon

Kontributet e përdoruesit - 209.194.90.6

 • 03: 28, 24 Mund 2018 (ndrysh | hist) . (+ 379). . Varësia nga pornografia (Grupet mbështetëse: Komuniteti NoFap kohët e fundit ka ngritur shqetësime për sigurinë duke paralelizuar Incels dhe për shkak të këtij punimi duke zbuluar sulme të konsiderueshme misogynist në NoFap. Unë sugjeroj largimin, por të paktën duhet të paralajmërojë njerëzit komuniteti nuk është i sigurt.)

Pohimet e Prause janë të pakuptimta pasi Nofap është thjesht një forum në internet për njerëzit që përpiqen të braktisin pornografinë - vështirë se është një kërcënim për këdo. Kukullat e çorapeve të Prause shtuan një letër që Prause ka postuar me ngulm në mediat sociale: disertacionin e studentit të gradës Kris Taylor mbi komentet 15 nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online (2018). Shiko këtë mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart në lidhje me shaka Taylor të një letre.

Një tjetër redaktim i Prause përfshin fshirjen e një punimi që nuk është botuar nga studiuesi Alec Sproten - Si ndikon abstinenca në preferencat (2016). Rezultatet paraprake të Sproten, si një pjesë e vogël e studimeve të tjera, raportuan përfitime të konsiderueshme nga pjesëmarrësit që pushuan së përdoruri porno. Pjesë nga artikulli i Sprotenit:

Rezultatet e valës së parë - gjetjet kryesore

 1. Gjatësia e pjesëmarrësve më të gjatë të brezit të kryer përpara se të merrnin pjesë në studim, korrespondon me preferencat kohore. Sondazhi i dytë do t'i përgjigjet pyetjes nëse periudhat më të gjata të abstinencës i bëjnë pjesëmarrësit më të aftë të vonojnë shpërblimet, ose nëse më shumë pjesëmarrës të pacientëve kanë më shumë gjasa të kryejnë vija më të gjata.
 2. Periudhat më të gjata të abstinencës më së shumti mund të shkaktojnë më pak aversion ndaj rrezikut (gjë që është e mirë). Sondazhi i dytë do të sigurojë provën përfundimtare.
 3. Personaliteti korrespondon me gjatësinë e streaks. Vala e dytë do të zbulojë nëse ndjeshmëria influencon personalitetin ose nëse personaliteti mund të shpjegojë variacion në gjatësinë e vijave.

Rezultatet e valës së dytë - Gjetjet kryesore

 1. Mbështetja nga pornografia dhe masturbimi rrit aftësinë për të vonuar shpërblimet
 2. Pjesëmarrja në një periudhë abstinence i bën njerëzit më të gatshëm për të marrë rreziqe
 3. Abstinenca i bën njerëzit më altruistë
 4. Mospërmbajtja i bën njerëzit më ekstrovertë, më të ndërgjegjshëm dhe më pak neurotikë

Fatkeqësisht, fshirja e studimit nga Spruse të studimit Sproten nuk është kthyer përsëri, dhe letra e Kris Taylor mbetet. Më shumë prova që redaktorët e Wikipedia-ve luajnë sistemin, dhe sockpupet sundojnë.


Tetor 2018: Ley & Prause krijojnë një artikull që pretendon të lidhë Gary Wilson, Alexander Rhodes, Gabe Deem me supremacistët / fashistët e bardhë (Sulmet dhe shpifjet e Prause Alexander Rhodes & Nofap në seksionin e komenteve).

Në Tetor 28, 2018 David Ley publikoi një Psikologji Sot postim në blog bashkëautor me Nicole Prause i quajtur “Pse fashistët e urrejnë Masturbimin: Rritja e nacionalizmit përkon me lëvizjet anti-masturbim.”Brenda disa ditësh Psikologji Sot e detyruan Ley të ndryshojë titullin inflamator në "A është një sjellje seksuale duke shkaktuar disa grupe? Masturbimi mund të jetë një nga sjelljet më të shëndetshme seksuale të njeriut". (Përditësimet: David J Ley tani po paguhet nga industria e pornos për të promovuar faqet e tyre të internetit, ndërsa ai me zjarr mohon dëmet e pornos. Shiko - Vazhdim - David J. Ley tani po kompensohet nga gjigandi i industrisë porno xHamster për të promovuar faqet e internetit të tij dhe për të bindur përdoruesit që varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite.)

Termi "fashist" kur keqpërdoret siç është këtu, është "gjuhë urrejtjeje". Postimi nënkupton që të gjithë njerëzit e përmendur në të janë të dy "fashistë" dhe anti-masturbim. Ndërsa kjo mund të përbëjë një rrotullim të mençur të marrëdhënieve me publikun në dritën e sulmit të dënueshëm menjëherë paraardhës ndaj një tempulli në Pittsburgh, është tronditëse që Ley me sa duket përdori tragjedinë për të promovuar axhendën e tij të njohur pro-porn duke u përpjekur të lidhte "fashizmin" dhe "anti -masturbim ”për një sërë njerëzish që kanë adresuar rreziqet e përdorimit të tepërt të pornografisë në internet dhe shqetësimeve që lidhen me to. Shoqatat e propozuara të Ley nuk kanë asnjë lidhje me faktet. Për shembull, Wilson është autor i një libri me titull Truri juaj në Porno, dhe pritësi i kësaj faqe interneti me të njëjtin emër. Fokusi i të dyve është në rreziqet e internetit pornografi përdorimi i tepërt, jo në masturbim. Disa fragmente nga artikulli i Ley që synon Gary Wilson (yourbrainonporn.com) dhe Gabe Deem (RebootNation):

Një fragment tjetër ku Ley përpiqet të lidhë Gary Wilson me David Duke (aq i sëmurë):

Për ironi, Ley, kur e përshtatshme, pretendoi që masturbimi, jo pornografia në internet, është shkaku i vërtetë i problemeve në rritje të të rinjve me performancën seksuale dhe tërheqjen seksuale ndaj partnerëve të vërtetë. Kështu që, është veçanërisht zhgënjyese për të që tani të pretendojë se ata që kundërshtojnë pikëpamjet e tij janë "anti-masturbim". Shihni këtë pjesë për absurditetin e seksologjisë që pretendon se shkaku i rritjes së mosfunksionimeve seksuale në mijëvjeçarë është masturbimi. Shiko Sexologët e mohojnë PIED duke pretenduar se është Masturbim problemi.

Le të fillojmë me pranimin e Prause se ajo e ndihmoi David Ley me postimin e tij në internet të shpifjeve.

Modeli për Psikologji Sot postimet në blog të bashkë-krijuara nga Prause & Ley është që Ley të hapë pjesën e komenteve (të cilën ai shpesh nuk e bën) dhe për Prause (dhe pseudonimet e saj) në polici komentet, gjë që zakonisht përfshin Prause duke sulmuar keqbërës dhe duke karakterizuar keq gjendjen e hulumtim

Ne kemi riprodhuar komentet e Prause më poshtë. Kur është e përshtatshme, kemi përfshirë komentet e synimeve të saj. Siç mund ta shihni, Prause përdor përzierjen e saj të zakonshme të sulmeve personale, gënjeshtrave, kapakëve të viktimave dhe keqpërfaqësimeve të studimeve:

Farë po mendonit? {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037008#comment-1037008}

Paraqitur nga PornHelp Team në Tetor 28, 2018 - 12: 43pm

Kjo është e turpshme. Nga të gjitha fundjavat për të botuar një teori konspirative që barazon duke dashur të heqë pornografinë me fashizmin dhe antisemitizmin, kjo nuk është ajo (me të vërtetë, nuk ka asnjëherë kohë të mirë për këtë lloj marrëzie gjysmë të pjekur, por sidomos jo tani).

Le të jemi të qartë. Njerëzit kërkojnë ndihmë për përdorimin jashtë kontrollit të pornos për shumë dhe shumë arsye të ndryshme. Shumë nuk kanë asnjë motiv fetar fare, por kërkojnë ndihmë për shkak të ndikimeve të prekshme që përdorimi i pornos ka pasur në jetën e tyre. Për të tjerët, besimi fetar (përfshirë, për disa, mësimet e Judaizmit, fwiw) luan një rol.

Zbatimi i skepticizmit porno në një komplot nazist nuk është vetëm moralisht i neveritshëm, por është edhe demonstrues i rremë. Dr Ley duhet të dijë më mirë sesa të bëjë pretendime të tilla të papërgjegjshme.

NoFap mund të jetë tjetër; Grupi i urrejtjes {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037049#comment-1037049}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 28, 2018 - 3: 29pm

Koha e tij është e përsosur. Fjalimi i urrejtjes rezulton në veprime të urrejtura. NoFap ka promovuar gjuhë urrejtjeje për vite, duke përfshirë edhe kundër grave specifike. Ekzistojnë punime shkencore të botuara në lidhje me misogyny në grupet NoFap. Incel e kanë vrarë. Shpresoj plotësisht që një nga këto vrasje një ditë do të jetë nga këto grupe anti-masturbim anti-pornografik. HLey po i kushton vëmendje fjalës së tyre të urrejtjes ndërsa ata ende kanë kohë të përpiqen të korrigjojnë. Isshtë koha e fundit për të ndaluar promovimin e fjalës së urrejtjes në platformat tuaja ... ose kjo është ajo që një nga ndjekësit tuaj do të bëjë tjetër. Ndaloni së promovuari fashizëm, misogyny dhe antisemitism.

Incel i prirur {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037474#comment-1037474}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 29, 2018 - 1: 59pm

Ekziston një artikull i rishikuar nga bashkëmoshatarët mbi disa nga misogyny në komunitetin NoFap. Kërko: "" Unë dua atë fuqi përsëri ": Diskutime mashkullore brenda një forme abstinence pornografie në internet"
Kjo do të thotë se është rishikuar nga shkencëtarët e pavarur në mënyrë konfidenciale. Nuk ka asgjë të keqe në të zgjedhësh veten të mos masturbohesh, por ato përhapin lajme të rreme me qëllim dhe janë një fitimprurës. Për shembull, unë studioj efektet e pornos në tru dhe kam disa nga mostrat më të mëdha në këtë fushë në revista me ndikim të lartë. Nëse ata përmendin hulumtimin tim fare, është zakonisht duke deklaruar se kemi gjetur të kundërtën e asaj që ne kemi gjetur në të vërtetë. Këto nuk janë burime të besueshme dhe po promovojnë diskriminim ndaj grupeve të mbrojtura.

logjikë e çuditshme

Prezantuar nga Geoff Goodman Ph.D. në tetor 28, 2018 - 5: 21pm

Pra, argumenti i Ley duket se është si vijon:

Nazistët dhe KKK ishin kundër masturbimit.

Komuniteti NoFap është kundër masturbimit për ditë 90.

Ergo, komuniteti NoFap janë nazistë dhe anëtarë të KKK?

Logjikë e çuditshme.

Misogynist i përgjithshëm {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037081#comment-1037081}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 28, 2018 - 5: 34pm

Geoffrey Goodman është ofruesi i cili filloi një listë për komentet e tij të gabuara. Në mënyrë të veçantë, "Le të diskutojmë meritat dhe të metat e hulumtimit aktual, në vend se të fshihemi pas telave të platformës së Prause." Me sa di unë, ai ende ka ankesën për titullin IX me universitetin e tij.
“Hulumtimi aktual” është mjaft i qartë. Ju dhe NoFap jeni hapur misogynist dhe promovoni gjuhë urrejtjeje. Zogjtë e një pendë.

Gjithashtu, është e këndshme që keni menduar se EEG ishte teknologji "e vjetër" dhe fMRI ishte "më e mirë". Ju lutemi, njihuni me një neuroshkencëtar aktual përpara se të flisni informacione të rreme.

Shënim: Një komunikim zbuloi se Dr. Goodman nuk ishte nisur nga lista e AASECT dhe ankesa joshëse e Prause - si zakonisht - ishte injoruar.

Për çfarë po flet? {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037147#comment-1037147}

Paraqitur nga Geoff Goodman, Ph.D. në tetor 28, 2018 - 9: 18pm

Seriozisht, për çfarë po flisni? Unë po përgjigjem në një postim në blog që barazon asnjë masturbim për ditët 90 me nazizmin. Qëndroni në pikë.

Geoffrey Goodman gjithashtu diskriminon  {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037169#comment-1037169}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 28, 2018 - 11: 07pm

Ështja është antiseksi duke përdorur diskriminim ndaj klasave të mbrojtura të njerëzve, saktësisht se çfarë bëni duke përdorur seksizmin për të provuar të heshtni të tjerët.

çfarë? {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037227#comment-1037227}

Dorëzuar nga luke në tetor 29, 2018 - 3: 42am

gjithçka që është duke u përpjekur të bëjë është të sigurojë një grup mbështetës për njerëzit që kanë të njëjtin qëllim - të mos masturbojnë. E shoh pse mund të mendoni se ka diskriminim ndaj grave atje, pasi popullsia është kryesisht burra, por ka vende që gratë të kryejnë saktësisht të njëjtat gjëra. kur gratë postojnë në nofap, disa njerëz e shohin atë si një shkas. Unë personalisht jo por nga këndvështrimi im ka një ndryshim të madh midis diskriminimit të pajustifikuar dhe mbajtjes së rendit. Ju nuk mund t'i bëni të gjithë të lumtur 100% të kohës.

Vini re më poshtë dhe mbrapa midis Prause dhe barut sillet rreth disertacionit të studentit të gradës Kris Taylor mbi komentet 15 nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online (2018). Kjo është e drejtë, një PhD analizuar komentet 15 reddit! Taylor është vendosur pro-porn dhe anti-Nofap. Ai ka një histori studimesh të çoroditshme dhe gjendjen e hulumtimit, si kronikë në kritikën e YBOP: Debunking Kris Taylor's "Pak të vërteta të vërteta në lidhje me pornografinë dhe mosfunksionimin e ngrerë" (2017). Siç vë në dukje bart, Taylor përzgjodhi me kujdes komentet 15 jashtë kontekstit nga miliona komente për reddit / nofap për të mbështetur axhendën e tij të paracaktuar. Të intersuar në mesin e komenteve për redditimin 15, ne e konsiderojmë maskilezuese sociologjike të Taylor-it si "mendim të thellë". Ky është lloji i reflektimeve të njëanshme, të lehta që revistat e seksologjisë duan të botojnë.

Shkencë që dokumenton misogyny nga këto grupe

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 29, 2018 - 2: 05pm

" 'Unë dua që të kthehet fuqia ': Diskutime për mashkullësi brenda një forme abstinence pornografie në internet ”

Ky ishte një përmbledhje sistematike e përmbajtjes në ato forume. Unë besoj se qëllimi i Ley është të mos thotë se të gjithë duhet të masturbohen në një program të rregullt. Nëse vendosni të mos masturboheni, thjesht mos nxitni grupe fitimprurëse që mbështesin gabime dhe reklamoni Proud Boys dhe grupe të tjera antisemitike. Me sa jam në dijeni, i vetmi tifoz i famshëm i YourBrainOnPorn është David Duke, të cilin ai e përshkroi si duke parandaluar përzierjen e racave.

Ka shumë mënyra për të arritur qëllimet tuaja që nuk përputhen me xhepat e grupeve të urrejtjes.

E gabuar - nuk ka pasur "rishikim sistematik të përmbajtjes" {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037606#comment-1037606}

Dorëzuar nga bart në tetor 29, 2018 - 4: 35pm

për çdo gjë. Dr Prause duhet t'i referohet letrës së drejtuar nga axhenda nga një student i gradës, i cili zgjodhi disa citime të rastësishme nga Reddit / nofap për të shtyrë një narracion të rremë ('Unë dua atë fuqi mbrapa': Diskutime mbi mashkullësinë brenda një forme abstinence pornografie në internet)

Punimi i opinionit ishte cilësor, jo sasior - dhe gjithçka e nxjerrë ishte në diskrecionin e studentit të gradës (Kris Taylor) - i cili ka një histori të avokatisë pro-pornografike

Reddit / nofap ka anëtarë të 370,000 dhe miliona miliona komente që nga fillimi i tij 8 vjet më parë. Redshtë reddit për hir të Zotit. Mund të lexoni një postim të vetëm nga reddit dhe të gjeni një mijë komente divergjente dhe nganjëherë të çmendura. Redshtë reddit !!!.

Taylor nxori komentet 15, duke shkruar një tregim të ngadaltë për të përputhur me dëshirat e tij të paracaktuar. That'sshtë e drejtë, komentet 14. Ky nuk është një “studim”. Një gradues 9th mund të varet për disa minuta 30 në reddit (çdo nën-reddit), të rrëmbejë disa komente dhe të shkruajë - dhe do të ishte e krahasueshme. Cfare shakaje.

Provoni të citoni një studim sasior nga dikush me PhD.

Misogynia e rishikuar nga kolegët {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037623#comment-1037623}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 29, 2018 - 4: 47pm

Llogaria me emrin e rreme duket se dëshiron disa nga kuotat nga letra e rishikimit sistematik të postuar. Këto do ta bëjnë shumë të qartë se përmbajtja e gjerë në faqen e internetit NoFap është misogynist. Nëse vizitoni këtë faqe në internet, do të mbështeteni dhe do të çoni më tej misogyninë, mbi dhe përtej antisemitizmit të dëshmuar nga pjesa origjinale e Dr. Ley.

“… Çfarë është në botë mashkullore për të bërë shaka ndaj pornos para një ekrani? Nëse do të kapeshit, do të ndjehesh i turpëruar me të drejtë. Nuk ka asgjë të turpshme për të qeshur një vajzë të re të nxehtë, ju ndjeheni si mbreti i xhunglës më pas kjo është ajo që ne jemi menduar për të bërë! Vajzat qij. Jo më shumë si humbës të vetmuar në pixel në një ekran. Ai bën disa pika të mira në libër, nuk do të thotë që unë u bëra feminist dhe u rrita vaginë pasi e lexova. Nëse ndonjë gjë më bëri që unë të dëshiroj të bëj më pak dhe qij më shumë. A nuk është kështu
mashkullore për ty? "

"Ju mendoni se është një rastësi djemtë e pastrehë nuk merren? Ne jemi kafshë ... është e natyrshme të tërhiqemi nga ajo që është më e mira për ju dhe speciet. "

"Rrallë ka qenë ndonjëherë që gratë e ndjekin burrin.
Kjo nuk ka kuptim. Nëse jeni me të vërtetë mashkullore, atëherë shkoni pas gruas. "

“Mendoni se çfarë do të thotë femër për ju. Po i bën ato gjëra? A po kërkoni miratim, duke qeshur nervozisht dhe duke qenë i pavendosur? Nuk duhet të jesh… Dhe nga rruga, mund të qeshësh, por të qeshësh vetëm nëse dëshiron. Të qeshni sepse jeni nervoz është femërore. Lërini vajzat ta bëjnë këtë përreth jush. Mendoni se çfarë do të thotë mashkullore për ju. Po i bën ato gjëra? Ju duhet të jeni A jeni vendimtar? A e dini për çfarë jeni duke kërkuar? A e dini se çfarë dëshironi, dhe a mund të gjeni një mënyrë për ta marrë atë? Këto janë tiparet që ju duhet të kultivoni ... Kushtojini vëmendje të thellë monologut tuaj të brendshëm. Mos i bëni ose mos u thuani njerëzve njerëzve përveç nëse dëshironi të… Mos përdorni fjalë 7 kur 4 do të bëjë. Flisni me një zë të thellë, të kontrolluar. "

"Gjëja për fuqinë, të paktën në botën moderne ku jetojmë sot, është se një njeri thjesht duhet të respektojë veten e tij dhe jo thembra për të qenë një beta (kurvë) që të konsiderohet mashkullore"

Ato ofrojnë shumë citime më të sakta misogynist si kjo. Whatfarë grupi të tmerrshëm për të mbështetur.

Vërtetova mendimin tim: fragmente të zgjedhura me kujdes për të promovuar axhendën {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037641#comment-1037641}

Dorëzuar nga bart në tetor 29, 2018 - 5: 17pm

të një studenti të gradës i cili thotë se pornoja nuk shkakton asnjëherë problem. Kurth cilësor nga një doktoraturë jo. Më lejoni të kap disa komente nga miliona, dhe të shkruaj një bandë mbushëse… ..

Unë do të shkoj të bëj reddit tani dhe të kap disa komente:

 • Ejakulimi i vonuar: SHKO! Faleminderit nofap! '
 • Dhe nga atje gjërat u bënë edhe më të mira. GJITHA dhe dua të them fjalë për fjalë GJITHA ankthi im shoqëror u largua. Në javën e dytë kisha vajza të lezetshme që flisnin me mua çdo ditë dhe madje kam filluar "takim" (kemi bërë seks) këtë vajzë që ishte fjalë për fjalë vajza e ëndrrave të mia në shkollë të mesme (ende është tbh). Unë madje mbaj mend që ajo më thoshte "Wow jeni vërtet mirë në marrëdhëniet me sy" dhe unë e mora atë plotësim nga vajzat e tjera gjithashtu.
 • Kuptova se sa keq kisha qenë kur flisja me njerëzit dhe është çmendur të shikoja përsëri. Kur shkoj në festa jam në gjendje të flas dhe të zhvilloj biseda me këdo dhe është gjëja më e mirë ndonjëherë.
 • Jam plotësisht dakord me përfitimet!
 • Më parë duhet të mendoja për pornografi në mënyrë që të orgazmonte me gruan. Unë kam pasur seks të rregullt gjatë gjithë martesës time (6 vjet tani), por gjithmonë kam konstatuar se nëse seksi nuk është veçanërisht i mirë, më është dashur të mendoja për P në mënyrë që O në gruan time, dhe zbulova se rreth 5% të kohës që Nuk mund të mbaroja fare. Tani edhe pse nuk mendoj fare për këtë, thjesht shijoj kohën me të. Almostshtë pothuajse si të fillosh përsëri dhe të mësosh përsëri seksin, mund të jetë një i tillë ndryshe me një mendje të qartë që nuk është e re nga P.
 • 26days = disa nga sekset më të mira ndonjëherë!
 • Epo unë kam shkuar ditë 26 tani pasi kam kaluar vetëm një javë në një kohë për moshat, kam bërë një seks të mahnitshëm me gf muajt 8, jo të mahnitshme në një mënyrë të stilit porno, por shumë të dashur shumë emocionues dhe të ndjehem mirë. Ne do të bënim seks 4 herë këtë javë, 2 prej tyre ishin të mahnitshme, 2 ishin më shumë normale thjesht u ndjeva mirë. Dukej se nuk vinte nga askund seksi i mahnitshëm. Por në të vërtetë ishte mungesa e pornos jam e sigurt. Unë pyesja veten vetëm mendova se ishte shumë ndryshe dhe jo, por jo, por gjithashtu ishte shumë e ndryshme dhe e mahnitshme, gjë që e bën atë më mirë. Prandaj vazhdoni të bëni porno pornografike në njerëzit me arra!
 • Gjithmonë do të kisha dëgjuar për sondazhet ku ata do të thoshin se burrat që nuk shikojnë pornografi janë "më të kënaqur" me jetën e tyre seksuale. Asnjëherë nuk e dija se çfarë ishte, ose mendoja se isha "e kënaqur" sa duhet. Por tani, në këtë rresht, unë kam parë ndryshimin. Likeshtë si nata dhe dita! Shtë më mirë në shumë mënyra. Më e kënaqshme, është një përvojë më e mirë fizikisht, mendërisht është edhe më mirë. As nuk mund të shpjegohet. Seksi është shumë më mirë pa porno

Pak më ndryshe nga 15 i zgjedhur me kujdes i Kris Taylor nga më shumë se milion 10. Dhe Taylor nuk shkoi në forumin nofap.com - i cili ka miliona të tjerë.

Scientist vs blogeri anonim {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037651#comment-1037651}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 29, 2018 - 5: 24pm

Shkencëtar çdo herë
Ka një artikull të rishikuar nga bashkëmoshatarët. Ju ndoshta i keni shkruar të gjithë ata vetë. Sapo zbulova se llogaria e kompanisë NoFap në të vërtetë po drejtohej nga vetë Alexander Rhodes, në kundërshtim me kërkesën e tij për asnjë kontakt. Kështu që themeluesi juaj aktual është duke kërcyer gratë në internet në kundërshtim me urdhërat pa kontakt.

Ju nuk jepni prova që rishikimi i tyre nuk ishte i ekuilibruar. Meqenëse nuk mund të kalosh një vlerësim nga kolegët, unë mendoj se është e qartë se ku është problemi.

"Rishikimi" - Nuk ishte një përmbledhje dhe ju e dini atë (shpresoj) {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037987#comment-1037987}

Ju as nuk e dini se çfarë kërkon një rishikim, a? Përsëri, ishin komentet e përzgjedhura me kujdes 15 nga dhjetëra miliona komente të botuara në reddit / nofap që nga fillimi i tij 8 vjet më parë.

Si të detajoni për ne se çfarë do të thoshte një "përmbledhje" e komenteve të Reddit. Si do të strukturohet? Na tregoni në lidhje me metodologjinë e një "rishikimi" të miliona komenteve gjatë një periudhe viti 8 në një platformë që lejon të gjithë në internet të postojnë dhe të thonë gjithçka që dëshirojnë.

Nga vetë gazeta mund të shohim se nuk ishte aspak një përmbledhje:

Nisur nga kjo qasje në mbledhjen e të dhënave, dëshirojmë të nënvizojmë se të dhënat e paraqitura nuk kanë për qëllim të lexohen si përfaqësues të NoFap si një e tërë, por të prezantojmë se si disa përdorues shprehin një investim të veçantë në gjininë mashkullore dhe të tij. kushtetuta (Edley, 2001; Edley dhe Wetherell, 1997). Kjo është, në krahasim me një analizë në të cilën postimet e përdoruesve kuptohen si referenca të zhdrejtë ndaj mashkullësisë (përmes bisedave të tyre për video lojëra, pornografi, stërvitje dhe dietë, etj.), Studimi ynë paraqet mënyrat në të cilat përdoruesit përbëjnë në mënyrë aktive pozicione mashkullore . Termi ynë i kërkimit 'mashkullësi' dha faqe të shumta të 'postimeve origjinale', të cilat kishin të bënin posaçërisht me përcaktimin e mashkullorisë.

Kështu që studenti i graduar Taylor zgjodhi komentet e 15 nga një kërkim për "mashkullësi" për të mbështetur qëllimin e tij të paracaktuar, duke injoruar% 99.9999999999999 të të gjitha komenteve të tjera. A është kjo që ju e quani një "rishikim"?

Taylor pastaj ndërhyri komentin që mpinë mendjen për secilin nga komentet e zgjedhura me kujdes. Për shembull, kjo ngarkesë e mashtrimit në lidhje me komentin #11:

Në postimin origjinal (Ekstrakt 11) koncepti i një njeriu që është edhe 'kush je ti' dhe 'ai që përpiqesh të jesh' prezantohet me një apel për të 'përqafuar mashkullësinë tënde', përsëri në mënyrën e një thirrje motivuese për të armët për të mbledhur një audiencë të përgjithshme të NoFap. Sidoqoftë, teksti tregon se ka qenë e nevojshme që autori të fshehë aspektet e maskilitetit të tij në të kaluarën për të 'mos ofenduar'. Ky zbulim pozicionon disa shprehje mashkullore si natyrisht fyese, ose mashkullore si një konstruksion që është shfajësuar dhe gjykuar të jetë problematik në formën e tij 'natyrore'.

Dhe kjo është ajo që ju, Dr Prause, përmendni si një "përmbledhje" të tërësisë së reddit / nofap? LOL.

E rishikuar nga kolegët: nuk e keni {Tani të fshirë, por më parë në https://www.psychologytoday.com/us/comment/1037987#comment-1037987}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 30, 2018 - 10: 38pm

Ata raportuan qasjen e tyre sistematike, një pikë që e provuat veten duke postuar metodën e tyre. Ju nuk zbuloni asgjë, nuk ishin nënshtruar asnjë standardi, nuk u përpoqët të vëzhgonit në asnjë mënyrë sistematike ... kjo është ndryshimi midis rishikimit nga kolegët.

Pra, po, botojeni ose rrini në blogjet tuaja, por ka një arsye që nuk do të keni mundësi të publikoni asambletë tuaja: Ata janë të arsyetuar keq. Unë dyshoj se kjo është për shkak se ju keni një konflikt interesi. NoFap është një sit fitimprurës; ata fitojnë para duke i trembur njerëzit që të kenë një problem që nuk e kanë në të vërtetë.

Unë e kam atë dhe ju nuk e keni idenë se çfarë nënkupton një "rishikim" {Tani e fshirë, por më parë në https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038257#comment-1038257}

Dorëzuar nga bart në tetor 30, 2018 - 11: 23pm

Nuk kishte "qasje sistematike" dhe nuk ishte një përmbledhje. Gazeta nuk ishte as një mostër e rastësishme e postimeve reddit / nofap. Për herë të 4th, studenti i gradës Taylor zgjodhi me kujdes fragmente nga 15 nga komentet e reddit kontekstit (nga dhjetëra miliona) për të përputhur me narrativën për të cilën ai vendosi tashmë - dhe ndoshta tashmë të transkriptuara (Taylor nuk dha madje komente të plota!).

Siç pritej, ju nuk arritët t'i përgjigjeni kërkesës sime shumë të thjeshtë për të detajuar për ne se çfarë do të thoshte një "përmbledhje" e komenteve të Reddit. Si do të strukturohet? Na tregoni në lidhje me metodologjinë e një "rishikimi" të miliona komenteve gjatë një periudhe viti 8 në një platformë që lejon të gjithë në internet të postojnë dhe të thonë gjithçka që dëshirojnë.

Fromshtë e qartë nga komentet e tua të shumta këtu se je i fiksuar me nofap (gjë që është goxha e çuditshme). Shikimi rreth një letre cilësore të një studenti të gradës me 15 fragmente të zgjedhura me kujdes, jashtë kontekstit nga komentet, ndërsa pohon rremë se ishte "rishikim sistematik" i komenteve të reddit / nofap është pamja e keqe. LOL

Ekspertiza ka rëndësi {Tani e fshirë, por më parë në https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038277#comment-1038277}

Prezantuar nga Nicole Prause në tetor 30, 2018 - 11: 47pm

Në të vërtetë nuk ka diçka të tillë si një "rishikim", ka shumë lloje të ndryshme. Secili ka kritere të ndryshme. Ky përmbledhje përmbushi kërkesat për ato që u kërkohej të plotësonin kriteret e publikimit.

E jotja nuk ka. Nxitimi i fyerjeve personale ndaj një gruaje me doktoraturë duket se është në përputhje me komunitetin NoFap.

Merrni idetë tuaja përmes rishikimit nga kolegët, ose nuk keni asgjë për të kontribuar në këtë pikë.

Duke treguar fakte këtu. {Tani është fshirë, por më parë në https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038277#comment-1038277}

Dorëzuar nga bart në tetor 31, 2018 - 12: 14am

Të luash viktimën, kur je një anëtar i sulmuar i nofap në çdo koment, është gjithashtu një pamje shumë e keqe.

Si e dini se unë nuk jam gra apo transgjinore?

Si e dini që unë nuk kam doktoraturë?

Ju supozimet më fyeni, ashtu si edhe sulmet tuaja personale, ngritjet tuaja dhe pamundësinë tuaj për të qëndruar temë: pjesë e mendimit të komentit Kris Taylor 15, që nuk shqyrtoi asgjë.

Zhgënjyese. Prisja më shumë civilizim dhe prezantim më të mirë të provave empirike.

Shmangia e pikës për të sulmuar personalisht përsëri {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038284#comment-1038284}

Prezantuar nga Nicole Prause në Tetor 31, 2018 - 12: 22am

Ata kaluan një bar shkencor në rishikimin e kolegëve në një ditar me reputacion. Mund të provoni ta kaloni atë bar. Ashtu siç është, anekdotat që ka të ngjarë të shkruhen nga ju nuk janë kundër-pikë të mira për një letër të shqyrtuar nga kolegët.

Unë nuk po vij këtu për tu thirrur emra. Gratë mund të jenë misogynist njësoj si kushdo tjetër, për fat të keq. Unë nuk pres asgjë më pak nga një grup me një histori të dokumentuar misogyny. Komentet nga punimet e tyre janë të gjitha akoma të pranishme në faqen e internetit, kështu që duket se NoFap është i lumtur të mbështesë misogyny, edhe kur ajo është identifikuar nga palë të treta të pavarura pa konflikt interesi.

Gazeta nuk ishte një përmbledhje dhe thoshte se nuk ishte përfaqësuese  {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038397#comment-1038397}

Dorëzuar nga bart në tetor 31, 2018 - 8: 30am

Ju vazhdoni të deklaroni në mënyrë të rreme se letra e Kris Taylor (një mendim nga një student i gradës) ishte një përmbledhje. Nuk ishte një përmbledhje e letërsisë. Ai nuk e shqyrtoi letërsinë e rishikuar nga bashkëmoshatarët në lidhje me asgjë, duke përfshirë ndonjë lidhje me përdorimin e pornos.

Ju vazhdoni të pretendoni në mënyrë të rreme se komentet 15 ishin përfaqësuese magjike të dhjetëra miliona komenteve të postuara në reddit / nofap gjatë viteve të fundit 8. Gazeta thotë qartë se pjesët e 15 nga komentet e zgjedhura me kujdes nuk ishin përfaqësues të reddit / nofap. Nga letra:

"Duke pasur parasysh këtë qasje në mbledhjen e të dhënave, dëshirojmë të nënvizojmë se të dhënat e paraqitura nuk kanë për qëllim të lexohen si përfaqësues të NoFap në tërësi"

Unë sugjeroj të lexoni një studim para se të bëni pretendime në lidhje me atë studim.

Ju vazhdoni të pretendoni në mënyrë të rreme që nofap ka një "histori të dokumentuar misogyny". Jo ashtu. Nuk ka asnjë histori të “dokumentuar” për asgjë që lidhet me reddit / nofap. Për të filluar të dokumentojë ndonjë model të qëndrimeve ose besimeve, duhet të bëhet një vlerësim sasior, sistematik i komenteve nga anëtarët e nofap. Nuk është bërë. Gazeta Taylor nuk e bëri këtë pasi nuk ishte sasiore dhe nuk ishte përfaqësuese…. nuk ishte gjë tjetër veçse komentet e përzgjedhura me kujdes 15 për të çuar më tej axhendën e paracaktuar të autorëve

Përveç kësaj, Kris Taylor nuk arriti të konfirmojë nëse ndonjë prej komenteve ishte nga anëtarët e npfap. Dokush mund të komentojë mbi reddit / nofap. Pa konfirmimin e anëtarësimit, pohimi juaj, bazuar në vetëm komentet e 15, është pa mbështetje. Asnjë dokumentacion nuk ekziston për misogyny ose ndonjë gjë tjetër, dhe kjo përfshin letrën e Taylor.

Më poshtë janë disa prej fragmenteve 15 nga letra e Kris Taylor që Dr. Prause thotë se dokumenton misogyninë e të gjithë anëtarëve të reddit / nofap të 370,000. Gjykoni për veten tuaj nëse këto komente janë misogyny shumë më keq:
-

No Fap nuk ka të bëjë vetëm me tejkalimin e varësisë sonë ndaj pornos dhe masturbimit, por ka të bëjë gjithashtu me rilidhjen me mashkullorinë tonë të brendshme. Pra, le të dalim nga fantazitë tona dhe të fillojmë të lidhemi me gra të vërteta. Le t'i duam ata dhe të bëjmë seks domethënës me ta

-

Gratë reale, jeta reale, respekti i vërtetë.

-

Udhëtimi im pa Fap filloi kur nuk mund të qëndroja i drejtë për një grua në jetë reale! Kjo ishte 44 ditë të vështira më parë. Sot bëra seks për herë të parë.

-

E urrej se si më bën të ndjehem si një zvarritje. E urrej se si më bën të ndjehem sikur jam i padenjë për dashuri. E urrej se si më bën të ndihem i dobët kur të mbaroj. E urrej se si më bën të ndjehem i privuar nga mashkullësia ime thelbësore. E urrej sesi më mban në kokën time, duke pasur frikë nga sfidat e botës reale. Unë urrej gjithçka për pornografinë, përveç faktit që duket momenti i këndshëm. Kështu që tani e tutje do ta gjej kënaqësinë time në gjëra të vërteta, sepse qij porn dhe si më bën të ndihem.

-

Mirë për ty burrë. Mos harroni këtë ndjenjë, lëreni që t'ju përzënë dhe mos e mbani larg pornos. Ka kaq shumë gjëra të mëdha të vërteta për të gjetur kënaqësi. Kënaqësia e lidhjes me njerëzit, kënaqësia e stërvitjes, kënaqësia e të lexuarit, kënaqësia e gjetjes së një vajze që ju pëlqen vërtet pa e parë atë si një objekt seksi ose shqetësuese për problemet seksuale. Të gjitha më të mirat në udhëtimin tuaj!

-

Por kam filluar të kuptoj se po lëndoj vetëm veten time duke mos u përpjekur vazhdimisht të jem mashkullore dhe të rris natyrën time mashkullore. Do të prekë disa njerëz, por është ai që jam në themel. Pra përqafoni mashkullësinë tuaj. Për ju dhe dashnorin tuaj (potencial).

-

Mendoni se çfarë do të thotë mashkullore për ju. Po i bën ato gjëra? Ju duhet të jeni A jeni vendimtar? A e dini për çfarë jeni duke kërkuar? A e dini se çfarë dëshironi, dhe a mund të gjeni një mënyrë për ta marrë atë? Këto janë tiparet që ju duhet të kultivoni. . . Kushtojini vëmendje të thellë monologut tuaj të brendshëm.

-

Të jesh njeri do të thotë të jesh pasion, krijues, përqendrohesh në zgjidhje dhe fiksim. Mos lejoni që turpi toksik të flasë larg asaj krenarie. Mësoni të vetë-konfirmoni.

-

Ju nuk keni pse të jeni fitues i Heisman ose mundës kombëtar ose diçka, thjesht respektoni veten dhe mendimet tuaja

-

Siç duhet ta dini, shumica e fstrstronautëve marrin pjesë për disa arsye të ndryshme. Arsyeja ime për të qënë fapstronaut është të rrit mashkullorinë time, të bëhem më e fortë si njeri dhe të mësoj kush jam me të vërtetë.

-

Farë është në botë mashkullore në lidhje me shaka në pornografi para një ekrani?

-

Kjo është njerëz. Sa më sipër është tërësia e provave empirike të Dr. Prause se nofap është një "i dokumentuar" për të qenë një fortesë e mizogjinisë. Një grusht komentesh jo-përfaqësuese, jashtë kontekstit, të gjetura përmes një kërkimi për termin "burrëri", të zgjedhur pa ndonjë kriter të dallueshëm, nga një student i gradës me një axhendë. Një grusht komentesh, të postuara në faqen e 5-të më të madhe në SHBA, nga disa djem, të cilët mund të jenë ose jo anëtarë të nofap - nga dhjetëra miliona komente të mundshme. Kaq shkatërruese bindëse.

NoFap kërcënon se do të dhunojë dhe kërcell gratë {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038434#comment-1038434}

Prezantuar nga Nicole Prause në Tetor 31, 2018 - 10: 51am

Siç e bëjnë të qarta misogynistet, keqpërfaqësimet e këtij trolli anonim, kjo është arsyeja pse unë marr kërcënime për përdhunim dhe jam duke u ndjekur nga ndjekësit e NoFap.

Unë nuk i kam borxh askujt një edukim mbi shkencën e botuar që ata refuzojnë ta botojnë vetë, kështu që do t'ju inkurajoj që të ndaloni të kërcënoni shkencëtarët femra në internet.

Debati për meritat e një studimi më bën një misogynist / përdhunues / troll?  {https://www.psychologytoday.com/us/comment/1038493#comment-1038493}

Dorëzuar nga bart në tetor 31, 2018 - 12: 47pm

Uau. Kur përballeni me fragmente studimi që hedhin poshtë pretendimet tuaja në lidhje me studimin që ju përfshini në vrasjen e personazhit, thirrjen e emrave, ad hominem dhe luajtjen e viktimës (edhe pse nuk jeni viktimë në këtë fije).

Ka qenë shumë ndriçuese të vëzhgoni taktikat tuaja dhe sjelljen në internet.

Siç panë Bart dhe të tjerët, Prause gjithmonë përfshihet në sulme personale dhe pohime të çuditshme, ndërsa njëkohësisht keqinterpreton studime dhe sajon histori të viktimizimit të saj.

Bart mësoi, siç e bëjnë të gjithë përfundimisht, nëse e përfshini Prauzën në një debat thelbësor, ajo shumë shpejt i drejtohet thirrjes, akuzave të pambështetura dhe keqpërfaqësimit të hulumtimit. Edhe një herë, ne shohim një psikolog të licencuar që bashkë-auton një artikull dhe trolling seksionin e komenteve për të njollosur individë që janë duke u përpjekur të braktisin pornografinë.

Më në fund, ne kemi David Ley gënjyer në komentin në Facebook promovimin e postit të tij të shpifjeve në blog:

Ley-së Psikologji Sot postimi në blog shënjestroi Alexander Rhodes dhe Gary Wilson, të dy janë ateistë dhe politikë liberalë. Siç ndodh shpesh, pretendimet e Ley janë e kundërta e realitetit. Kështu rrokullisen propagandistët.


Tetor 2018: Falënderimi ndjek artikullin "fashist" duke sulmuar dhe shpifur Alexander Rhodes dhe Nofap.com në Twitter

Importantshtë e rëndësishme të mbani në mend se Nofap nuk është një organizatë, apo lëvizje, ose ndonjë gjë tjetër përveç praktikës së abstenimit nga pornografia dhe masturbimi për një periudhë kohe. Ndërsa Nofap subreddit u fillua në 2011, koncepti "NoFap" mund të gjurmohet përsëri "Konkurrenca No Fap Ironman" (20 tetor 2006 në Forumin e Klubit të Pronarëve të Subaru të Amerikës së Veriut). Muajt ​​e Nofap dhe konkurset e abstenimit nga pornografia më pas ndodhën në shumë forume në internet, shumë kohë para se të lindte reddit / nofap (shih një koleksion të forumeve të tilla në këtë faqe) Edhe një kamp ushtarak 8-javor mund të konsiderohet "nofap". Të pretendosh që nofappers janë X ose Y është si të pretendosh që të gjithë tifozët e Dallas Cowboy janë X ose Y. Çdo përpjekje për të etiketuar ata që abstenojnë nga pornografia ose masturbimi si një grup i unifikuar është një propagandë e pastër e drejtuar nga axhenda. Gjë që na çon në postimin në blog të Ley & Prause "nofappers are fashist".

Ndërsa komentet policore nën të dhe Ley's Psikologji Sot Postimi në blog, Prause shkoi njëkohësisht në një tiradë në Twitter duke sulmuar dhe shpifur Nofap, Alexander Rhodes dhe Gary Wilson. Një kujtesë: Falënderimi dhe Ley kanë një histori të gjatë dhe të dokumentuar për ngacmimin dhe shpifjen e Alexander Rhodes dhe Nofap (shembujt e tanishëm janë vetëm maja e ajsbergut Prause / Ley.):

Stuhia në Twitter e Prause filloi me kërrusjen e NoFap duke keqpërfaqësuar tweet-et nga mbi 3 vjet më parë. (Vini re se si Prause ka mbledhur tweet, komente, postime të rastit, për vite me rradhë nga llogari të ndryshme dhe nga forume të rimëkëmbjes pornografike të cilat ajo ka trolluar me dhjetëra llogari false.)

Tweet #1

Falënderimet vijojnë ngacmimet e saj të synuara dhe gënjeshtrat me më shumë tweet.

Tweet #2  - Rreth një letre të njëanshme nga një ant-nofap.com, student i gradës pro-pornografike, Kris Taylor (përshkruar më lartë)

Siç përshkruhet, Kris Taylor përzgjodhi me kujdes komentet e 15 (nga miliona në dispozicion) për të çuar përpara narracionin e tij të paracaktuar të drejtuar nga agjenda.

In Tweet #3 Prause siguron një pamje nga një llogari që nuk shoqërohet me NoFap. Një llogari që avokatët e NoFap-it kishin shërbyer tashmë me një shkresë pushimi dhe dëshirore për përdorimin e emrit të tyre dhe për njoftimet në internet:

Llogaria zyrtare e Nofap që i përgjigjet ngacmimit dhe shpifjeve të Prause-it me ky cicëroj:

Të kapur në keqpërfaqësim të ashpër, Falënderimet vazhdojnë sulmin, duke sugjeruar që Nofap duhet të policojë tërë internetin për përfitimin e saj. Nofap përgjigjet me qetësi të pamerituar:

Pa provokime, Falënderimi injekton Gary Wilson në tiradën e saj në Twitter - duke thënë se Wilson e ka bllokuar fizikisht dhe ishte raportuar në LAPD dhe UCLA. Të gjitha këto gënjeshtra të njohura janë të përfshira në disa vende të tjera në faqen Prause. Këtu, Prause jep një pamje nga një cicërimë 2016 Alexander Rhodes duke mbrojtur Wilson nga gënjeshtrat e Prause. I gjithë incidenti, me pamje nga ekrani, është i dokumentuar në këtë pjesë: Të tjerë - Tetor, 2016: Prause kryen dëshmi të rreme duke u përpjekur të heshtin Alexander Rhodes të Nofap.

Falënderimet janë kapur në mënyrat e propagandës: Kur dikush ju thërret për gënjeshtrat dhe ngacmimet tuaja (siç bëri Rodosi), Prause e shndërron atë në viktimizimin e saj të gabuar. Nofap përgjigjet dhe lidhje në këtë faqe duke kronikuar sjelljet e saj.

Biseda e tyre në Twitter për Gary Wilson vazhdon në këtë seksion:

----------

Falënderimet vazhdojnë tirada e saj duke postuar fotografi nga faqja e krahut të djathtë "Gab". Arrat e gabuara të Gab nuk kanë asnjë shoqëri me Nofap, megjithatë Prause pretendon se ata janë anëtarë të Nofap (sikur Nofap lëshon kartat e anëtarësimit):

Nofap me qetësi i përgjigjet Prause sikur të ishte një individ i sinqertë me një shqetësim të ligjshëm. Megjithatë, imagjinoni gjatë gjithë kohës që Prause kaloi duke pastruar forume në internet dhe Twitter për ndonjë koment të rastit që ajo mund të keqpërdorë dhe keqinterpretojë. Mbresëlënëse.

David Ley, shoku i Prause në ngacmimin në internet, ndihet i detyruar për t'u bashkuar në sulm, me pretendimet e tij të zakonshme të pambështetura në lidhje me "industrinë e varur seksi" të fuqishme dhe të fuqishme (pa përmendur industrinë aktuale këtu - industria porno vërtet e fuqishme dhe e fuqishme dhe FSC):

Ekipi i etiketave Prause-Ley vazhdon, me Pohimet e Prause për antisemitizëm:

Të lënduar nga postimi në blog i Prause dhe Ley dhe ngacmimi i Nofap, pornhelp.org bërtet në:

Tweets PornHelp 2 më shumë komente, duke theksuar se Ley & Prause botuan artikullin e tyre "nofappers are fashist" në ditën e sulmi më vdekjeprurës ndaj çifutët në historinë amerikane:

Shënim: Të shtënat masive të hebrenjve ndodhën në Pittsburgh, Pennsylvania, shtëpia e themeluesit të NoFap.com, Alexander Rhodes.

Falënderimet vazhdojnë, duke promovuar disertacionin patetik të doktoratës së Kris Taylor dhe duke thënë se nëse pohimet e saj nuk ishin të vërteta NoFap do ta padiste atë (duke e ditur shumë mirë se një padi mund të kushtojë disa qindra mijë dollarë, zvarritet për vite me rradhë - dhe se Nofap.com nuk mund të përballonte të tilla një përpjekje. Pak mund).

Prause tani përpiqet të lidhë Gavin McInnes me Nofap - Nofap.com e përcakton atë për Falënderim:

Nofap.com gjithashtu përgjigjet te pohimet e Prause lidhur me letrën e Kris Taylor që përmban 15 komente të zgjedhura me kujdes nga konteksti nga reddit / nofap (jo NoFap.com):

Falënderoni hapur gënjeshtra për copën e hitit të komenteve 15 të Kris Taylor, duke pretenduar se ishte një "mostër përfaqësuese" e miliona komenteve të reddit / nofap të postuar gjatë viteve të fundit 8:

Jo Dr. Prause, nuk ishte një "mostër përfaqësuese" - siç thoshte qartë Taylor në punimin e tij:

"Duke pasur parasysh këtë qasje në mbledhjen e të dhënave, dëshirojmë të nënvizojmë se të dhënat e paraqitura nuk kanë për qëllim të lexohen si përfaqësues të NoFap në tërësi"

Falënderimi i gabuar i letrës së Kris Taylors ishte e ekspozuar tërësisht në pjesën e mësipërme mbrapa dhe me radhë midis barit dhe Prause në seksionet e komenteve të postimit në blog të Prause & Ley: "Pse fashistët e urrejnë Masturbimin: Rritja e nacionalizmit përkon me lëvizjet anti-masturbim".

Nofap.com përpiqet të jetë bukur, përsëri:

Nofap.com me qetësi e thërret David Ley për gënjeshtrat e tij:

Në një fije tjetër të rëndësishme, Nofap.com thekson qartë:

Nofap.com mund të moderojë vetëm Nofap.com. Nuk zotëron reddit.

Nofap.com ka pasur mjaft, që Prause e merr si sinjal për të vazhduar agresivitetin e saj, joprofesional gënjeshtra dhe keqpërfaqësime (siç do të bëjë çdo psikolog i kujdesshëm, i licencuar). Edhe njehere, Falënderimet i referohen Gary Wilson (ekspertë të rremë me raporte policie):

Pretendimet për raportet e policisë janë gënjeshtra (shih më poshtë). Pretendimet në lidhje me antisemitizmin, seksizmin dhe diskriminimin tjetër "janë njësoj pa mbështetje - Falënderimi nuk lidhet kurrë me shembuj të postimeve të tilla në NoFap.com. Shënim: Nofap.com nuk është njësoj si reddit / nofap. Reddit është me të vërtetë Perëndimi i egër, ku dikush në internet mund të postojë ndonjë gjë. Falënderimi e di mirë këtë pasi ajo ka krijuar të paktën përdoruesit e rreme 20 për të postuar në reddit / pornfree dhe reddit / nofap. Disa seksione që dokumentojnë Falënderojnë shumë pseudonime që ajo ka përdorur:

Duke mos u përgjigjur askush ndaj gënjeshtrave dhe keqpërfaqësimeve të saj, Falënderimi përfundon me një lidhje me thashethemet e Kris Taylor në lidhje me komentet e tij 15 të zgjedhura artistikisht nga reddit / nofap (jo NoFap.com):

Si gjithmonë, Prause akuzon cilindo që merret me gënjeshtrat e saj dhe keqpërfaqësimet e saj si një misogynist. Sulmuesi që luan viktimën. Propaganda në formën e saj më të pastër.

Siç është kronikuar në disa seksione të tjera, Prause përdor faqet e Wikipedia për të shpifur dhe ngacmuar të njëjtët individë dhe organizata që ata shpifin dhe keqtrajtojnë në mediat sociale dhe në postë elektronike. Ne kemi dokumentuar mbi një duzinë bazash të vlerësimit të Wikipedia, përfshirë disa Nofap sulmues: Maj 24-27, 2018: Prause krijon shumë sock-puppets për të redaktuar faqen e NoFap Wikipedia. Në maj, 2018, një nga bazat e prizave të Prause - 130.216.57.166 - redaktoi Faqe Nofap Wikipedia, duke futur Disertacionin e Kris Taylor në komentet 15 nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online

Pas redaktimeve 8, Prause krijoi një llogari të rreme - Suuperon - për të fshirë një studim që tregon përfitimet e abstenimit nga pornografia, ndërsa duke shtuar më shumë kontekst tek redaktimet e tjera të saj të kukullave të çorapeve:

Të gjitha modifikimet e mësipërme të Wikipedia pasqyrojnë gjithçka që Prause tha në Twitter dhe në seksionin e komenteve nën Prause/Ley Psikologji Sot artikull. Cybertsalker kapur në veprim ... .. përsëri.


Në vazhdim - Përpjekjet e vazhdueshme të David Ley & Nicole Prause për të shpifur YBOP / Gary Wilson & Nofap / Alexander Rhodes duke pretenduar lidhje me simpatizantët neo-nazistë

Tetor i David Ley dhe Nicole Prause, postimi në blog 2018 (Pse fashistët e urrejnë Masturbimin: Rritja e nacionalizmit përkon me lëvizjet anti-masturbim), dhe Tirada Twitter duke sulmuar dhe fyer Alexander Rhodes / Nofap, është kulmi i një fushate të qëllimshme 3-vjeçare për të shoqëruar YBOP, dhe burra në shërim, me neo-nazistët. Në 27 të qortueshëm të tetorit të Ley, 2018 cicëron promovimin e postit të tij në faqen e internetit të shpifjeve, ai pyet "kush e dinte se YBOP, Nofap dhe fashizmi ishin vërtet të lidhur?"

Përditësimet: David J Ley tani po paguhet nga industria e pornos për të promovuar faqet e tyre të internetit, ndërsa ai me zjarr mohon dëmet e pornos. Shiko - Vazhdueshëm - David J. Ley tani po kompensohet nga gjigandi i industrisë porno xHamster për të promovuar faqet e internetit të tij dhe për të bindur përdoruesit që varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite

Përgjigja për "kush e dinte?" është "Prause & Ley" sepse ata ishin të vetmit që kultivuan një "lidhje" fiktive midis forumeve të rimëkëmbjes së pornografisë dhe fashistëve. Duke filluar në 2016 shpifësit Ley dhe Prause çelën këtë shoqatë më parë jo-ekzistente. Përveç faqeve në Twitter të Prause & Ley, asnjë lidhje nuk ekzistonte midis simpatizantëve nazistë dhe Wilson ose Rhodes. Ley & Prause filluan fushatën e tyre mashtruese me këtë cicërimë:

Prause menjëherë retweeted atë (atëherë më vonë fshihet cicërima e saj):

Duke pastruar internetin për çdo gjë që Ley mund ta përdorë për të zbardhur Wilson, ai bëri një postim të paqartë (dhe të pështirë) të David Duke në blog që përmbante një lidhje për bisedën TEDx të Gary Wilson. Biseda për TEDx e Wilson ka disa shikime 11, kështu që mijëra njerëz nga të gjitha vija janë lidhur me (dhe rekomanduar) fjalimin e Wilson, "Eksperimenti i Madh Porno".

Si e nënkupton kjo Gary Wilson si një "supremacist të bardhë?" Nuk ka, natyrisht. Ky pohim qesharak është si të sugjerosh që të gjithë adhuruesit e qenve janë nazistë sepse Hitleri i donte qentë e tij. Theshtë ekuivalente me pretendimin se producentët e "The Matrix" janë neo-nazistë sepse David Duke e pëlqente filmin e tyre. BS e pastër. (Kujtesë: një nga aleatët më të ngushtë të Ley & Prause (terapisti Joe Kort) e lidhur me dhe rekomanduar bisedën TEDx të Gary Wilson. Konsideroni fjalët e tij:

A rekomandon "Eksperimenti i Madhe i Pornojeve" e bëjnë Joe Kort një neo-nazist? Ajo duhet, sipas doktrinës Ley / Prause të: nëse ju pëlqen X, dhe një nazist i pëlqen X, ju jeni një nazist.  

Këtu është Falënderimi duke u përpjekur të lidhni "pseudoshkencën raciste" me këdo që thotë se pornoja mund të jetë një problem, përfshirë Pamela Anderson (Prause më vonë fshiu cicërimin e saj):

Në një neveri cicëroj ajo më vonë e fshiu, Prause u përpoq të krijojë një lidhje midis tragjedive në Charlottesville dhe Gary Wilson:

Makina e sëmurë Prause dhe Ley vazhduan të rrokullisen me këtë David Ley cicëroj duke etiketuar një artikull të palidhur me NYTimes për neo-nazistët:

Pa asnjë provë faktike, psikologu Ley përpiqet përsëri të lidhë liberalin / te ateistin e majtë të ekstremistit Gary Wilson dhe të djathtën, ish-Magjistari i KKK-së, David Duke.

Ajo që Ley nuk e di është se Wilson u rrit në një lagje të zezë dhe ai ka të afërm afrikano-amerikan. Ley është pa skrupuj.

---------

Për të mos u tejkaluar, Prause pastron rrjetën për çdo gjë që ajo mund të karakterizohet keq dhe nënkupton një lidhje jo-ekzistuese midis "aktivizmit antiporno" dhe neo-nazistëve.

---------

Ley përpiqet të lidhë edhe një herë David Duke me gjithçka "antiporno". Kjo propagandë shfaq pas Ley & Prause's Psikologji Sot blog post:

----------

Në këtë cicërimë tjetër, Ley merr qëndrimin e qeshur se nuk ka racizëm në pornografi, por thotë se ata që pretendojnë se pornoja është Addictive janë racist, misogynist dhe antisemitë. Shtë pjesë e strategjisë në vazhdim për të pikturuar këdo që nuk pajtohet me ta si autorë racistë dhe misogynistë - dhe vetë ata dhe industria e pornos si viktima:

As këto faqe zbulojnë, është doktor Prause ai që sulmon rregullisht ata "që pretendojnë se pornoja është problematike" (Prause ka prova zero për këdo që përmendet në këto faqe që merrej me misogyny). Për shumë më tepër në lidhje me këtë fushatë të vazhdueshme të njollosjes nga Prause dhe David Ley shikoni këto seksione:

-------

Prause & Ley kërkojnë në Twitter për çdo gjë që ata mund të përdorin për të pohuar se kushdo që lë përdorimin e pornografisë është një mizogjinist / fashist. Këtu Ley retweeton Prause dhe shton rrotullimin e tij:

Një hetim i shpejtë zbuloi se Prause gënjeu: përdoruesi eksitues nuk ishte i ndaluar, as për një ditë. Ky person, i cili nuk është i lidhur me nofap ose ndonjë organizatë tjetër, duket se po raporton përdoruesit e Instagramit për shkeljen e rregullave që lidhen me përmbajtjen pornografike. Kjo duket se ka tërhequr vëmendjen e yjeve porno dhe Prause u njoftua. Sido që të jetë, Prause dhe Ley po punojnë shumë për të vazhduar memen e tyre të fabrikuar.

Prill 15th, 2019, David Ley akordon ngacmimin e tij në internet me shpifjen e tij të zakonshme:

Ley cicëron sa më sipër që të mund cicëroni artikullin e tij fashist:

Ley vazhdon, duke sugjeruar që Gary Wilson, Alex Rhodes dhe Fight The New Drug janë manipuluar, obsesivë dhe më të mirë të të gjithëve - homofobikë.


Tetor, 2018: Faleminderit në Twitter se ajo ka raportuar "ngacmuesin e serigacionit të misogynistit" Alexander Rhodes tek FBI

Siç duket qartë nga seksionet e mësipërme, dhe disa seksione të tjera në faqet 2 Prause, i vetmi ngacmues serial këtu është Nicole Prause. Nuk ka misogynists në mesin e shumë synimeve Prause të listuara në këto faqe. Ndërsa Prause akuzon rregullisht viktimat e saj se janë misogyniste, ajo kurrë nuk jep një shembull të vetëm të një sjelljeje të tillë.

Diten tjeter, Prape tweets se ajo raportoi Alexander Rhodes në FBI sepse ai është një misogynist serik i cili "shkeli" një kërkesë të qartë pa kontakt:

Në të njëjtën ditë (në përgjigje të komenteve të një bartës) Falënderimet e postimeve këtë në seksionin e komenteve nën të dhe Psikologjia "fashiste" e Ley-së Sot postimi në blog:

Ndërsa Prause përfundon shumë nga sulmet e saj në shënjestër të mediave sociale duke pohuar një "kërkesë pa kontakt", nuk ka diçka të tillë. Një "kërkesë pa kontakt" është po aq e detyrueshme ligjore sa të kërkoni dikë "të ndalojë dhe të nuhasë trëndafilat".

Prause është duke u përpjekur të mashtrojë publikun (ndjekësit e saj të eksplorimit) në besimin se ajo ka marrë një urdhër kufizues ose një urdhër. Ajo nuk ka. Vetëm një cicërimë e saj. Por kjo nuk e ndalon atë nga akuzat e gabuara të viktimave të saj për "shkelje të urdhrave të kontaktit" dhe të "ngacmimeve". Implikimi i qartë dhe qartësisht i rremë i deklaratave të saj është të sugjerosh që këta njerëz veprojnë ilegalisht. Taktikat e saj agresive dhe paditë me vetëdije të rreme llogariten të detyrojnë dhe të frikësojnë viktimat e ngacmimeve në internet në internet në heshtje.

Disa shembuj të Prause që inicojnë ngacmim dhe shpifje të ndjekura nga pretendimi i një viktimë-kapuç dhe duke përfunduar me të ashtuquajturat "urdhra pa kontakt":

Përditësimi: Të dy Gary Wilson dhe Alexander Rhodes paraqitur Kërkesat e FOIA-s me FBI për të zbuluar nëse Prause kishte paraqitur ndonjëherë një raport. Ajo nuk e kishte. Shihni pjesën e mëposhtme: 


Dhjetor, 2018: FBI konfirmon që Nicole Prause ka gënjyer për paraqitjen e një raporti për Alexander Rods

Ndërsa kronika e mësipërme Nicole përfundoi saj thashetheme Twitter kundër Nofap dhe Alexander Rhodes nga tweeting atë ajo kishte raportuar Rodos në FBI për të qenurit "sulmues në internet". Shihni: Tetor, 2018: Përshtypje tweets se ajo ka raportuar "serial misogynist" Alexander Rhodes në FBI.

Siç duket qartë nga seksionet e mësipërme, dhe disa seksione të tjera në faqet 2 Prause, i vetmi ngacmues serial këtu është Nicole Prause. Nuk ka misogynists në mesin e shumë synimeve Prause të listuara në këto faqe.

Backstory: Prause ka një histori të gjatë të pretendojë të ketë raportuar Gary Wilson te LAPD, UCLAPD dhe FBI, për "kërcënim" ose "misogyny" ose kush e di çfarë (siç kanë shumë baza të Prause). Për të bindur botën se ajo paraqiti raporte policie dhe FBI, Prause madje ofron "numra rastesh" për ata që DM ose i dërgojnë me email. Këtu keni një nga tweet-et e saj të shumta që pretendojnë raportet e FBI-së:

Ndërsa Prause është plotësisht e aftë të paraqesë raporte të rreme të policisë, FBI, LAPD dhe UCLAPD të gjithë kanë konfirmuar që ajo nuk ka guxuar. Ajo duhet të kuptojë se paraqitja e raporteve fals mund ta ulte atë në një telashe.

Ajo ishte, dhe është, gënjen. (Për më shumë mbi raportet e Gary Wilson, shihni: Nëntor, 2018: FBI pohon mashtrimin e Nicole Prause përreth pohimeve shpifëse; Departamenti i Policisë së Los Anxhelosit dhe policia e kampusit UCLA konfirmojnë se Prause gënjeu për regjistrimin e raporteve të policisë mbi Gary Wilson.)

Kthehu tek Alexander Rodos dhe Nofap. Pas cicërimit të saj në tetor 29 duke pretenduar se ajo kishte paraqitur një raport të FBI, Prause përshkallëzoi ngacmimet dhe shpifjet e saj në Rodos në Twitter dhe në Shtypi. Siç shihet më poshtë, ajo filloi duke kontaktuar një gazetar dhe një faqe popullore porno për t'i njoftuar ata se Aleksandri Rodos (me sa duket) nën hetim nga FBI për shkak të një raporti që ajo kishte dorëzuar për të. Twitter-et e ndryshme të Prause sugjerojnë se raporti i FBI ishte për ngacmim kibernetik ose ndjekje kibernetike ose disa marrëzira të tjera, pasi @NoFap hodhi poshtë gënjeshtrat e saj rreth Rhodes që ishte e lidhur me një grup ekstremist në Twitter. (Ai nuk eshte.)

Prape tweets në një fije që promovojnë artikullin Manavis duke sulmuar Nofap, duke mbështetur Xhamster dhe duke papaguar gjithçka që Prause kishte cicëruar në temë gjatë javëve të mëparshme 3:

-------

Ne te njejten dite, Falënderimet në tweet në një fije XHamster, ku ajo përhap më shumë shpifjet e saj toksike dhe i tha XHamster që të drejtojë mesazhin e saj:

-------

Një tjetër Shkruani cicëroj në fije XHamster që njollos Nofap. Falënderimi deklaron në mënyrë të rreme se Rodosi "ka punuar me" VICE themeluesi Gavin McGinnes.

Rhodes u intervistua një herë, vite më parë, nga McGinnes - para ekzistencës së "Djemve krenarë". (McInnes që nga ajo kohë është divorcuar nga Proud Boys.) Në çdo rast, si Alexander Rhodes shpjegoi në Twitter, në kohën e intervistës, aq sa ai dhe të tjerët e dinin McGinnes ishte thjesht bashkë-themelues i VICE Media. Rodosi kurrë nuk promovoi ose punoi me McGinnes - ose Proud Boys.

-------

Duke pasur parasysh seriozitetin e akuzave të Prauzës kundër tij, Alexander Rhodes paraqiti një kërkesë për Lirinë e Informacionit në FBI për të pyetur në lidhje me raportet e mundshme për veten e tij. Ai paraqiti kërkesën e mëposhtme në nëntor 27:

Dhe… .. aktgjykimi është in. Rodosi mori përsëri fjalën nga FBI. Prause po gënjej edhe për raportin e tij të FBI-së.

-------

Prause ka gënjyer për vite me radhë në lidhje me raportimin e Gary Wilson te "policia" dhe FBI - dhe ajo vazhdon gënjeshtrat e saj deri më sot, duke shpifur edhe një viktimë tjetër. Si e bëri me Wilson, FBI konfirmoi që Prause po gënjen për paraqitjen e një raporti të FBI-së për Aleksandër Rodos (për të mbrojtur veten kundër obsesivit të Prauses, dhe dyshimisht këmbëngulës, shpifje).


Nëntor, 2018: Prause rifillon sulmet e saj të pa provokuara, shpifëse ndaj NoFap.com & Alexander Rhodes

Ngacmimi ngulitës në internet i Nicole Prause i Nofap.com dhe themeluesit Alexander Rhodes (dhe burrat që përpiqeshin të linin pornografinë) rifilluan edhe pas sulmeve të saj të shumta pa kriter në tetor, 2018. Menjëherë pas Falënderimeve Falënderimet tweeted gazetarin e Huffpost, Andy Campbell me marrjen e saj të zakonshme të gënjeshtrave dhe bashkimit faj ad hominem fallacies:

As përshkruar më lartë, Alexander Rhodes shpërtheu përpjekjet keqdashëse të Prause për të pohuar bashkësinë e fajit duke cituar përdoruesit e Twitter që nuk përfaqësojnë Nofap.com dhe nuk janë anëtarë të Nofap.com. (Në fakt, Nofap.com i kishte dërguar llogarisë në Twitter të cituar nga Prause ("NoFap RezistencaArmy") një letër ndalese dhe dëshire.)

Një tjetër cicërimë falënderimi duke iu përgjigjur gazetarit Andi Campbell:

Andy Campbell ka shkruar disa artikuj duke cituar Prause si ekspertin e vetëm në botë për efektet e pornos - përfshirë një artikull për Revistën Penthouse, që përfshin Prause  (pa paragjykime me Campbell).

Edhe një herë kemi sulmuesin kibernetikë dhe ngacmuesin duke luajtur viktimën. Propaganda në formën e saj më të pastër.


Dhjetor, 2018: Prause bashkohet me Xhamster për të njollosur NoFap & Alexander Rhodes; nxit Fatherly.com të publikojë një hit-pjesë ku Prause është "eksperti"

Ndjekja ngulitëse në internet e Prause dhe shpifjet e Alexander Rhodes dhe Nofap vazhdojnë. Me sa duket, Prause firmë e shtrenjtë PR dhe bombardimi i pyetjeve të mediave rezultoi në një pjesë tjetër hit, botuar nga Fatherly.com (shkruar nga Lauren Vinopal). "Gazetarja" bëri pak më shumë sesa të kopjojë dhe ngjitur temat e Prause në Twitter, duke e cituar atë si eksperten botërore për gjithçka që lidhet me Nofap.com, reddit / nofap, dhe burra që përpiqen të braktisin pornografinë.

Së pari, këtu janë barrot e tweet-ve të paprovuara, të cilat pasqyrojnë një lëvizje të mëparshme të pambështetur në të njëjtën fushatë "braktisja e pornos shkakton fashizëm" (a?) Prause-së cicëroj i pari është në Xhamster thread smearing Nofap. Parashtroni në mënyrë të rrejshme se Rodosi "ka punuar me" themeluesin e VICE Gavin McGinnes:

Rhodes u intervistua një herë, vite më parë, nga McGinnes - para ekzistencës së "Djemve Krenarë". (McInnes që nga ajo kohë është divorcuar nga Proud Boys.) Në çdo rast, si Alexander Rhodes shpjegoi në Twitter, në kohën e intervistës, aq sa ai dhe të tjerët e dinin McGinnes ishte thjesht bashkë-themelues i VICE Media. Rodosi kurrë nuk promovoi ose punoi me McGinnes - ose Proud Boys.

Nga ana tjetër, Prause u bashkua me thread Xhamster me tweet e mësipërme. A do të thotë kjo se ajo "po punon me" një faqe të madhe pornografike për të sulmuar një forum për rikuperim pornografik (përsëri)? Kjo ndodhi pasi Xhamster iu ankua botës se NoNut Nëntori po prekte vijën e saj të poshtme:

Këtu është një Mesazhi i dytë Prause në fije Xhamster, ku ajo përhapet më shumë nga dezinformata e saj toksike dhe tregon Xhamster të drejtpërdrejtë mesazh saj:

FBI konfirmoi se Prause ka gënjyer në lidhje me pretendimet e saj se ka paraqitur raportet e FBI: Nëntor, 2018: FBI pohon mashtrimin e Nicole Prause përreth pohimeve shpifëse. Praus është gjithashtu gënjeshtër kur ajo thotë se Gary Wilson fizikisht e vrau atë: Departamenti i Policisë në Los Anxhelos dhe policia e kampusit UCLA konfirmojnë se Prause ka gënjyer për paraqitjen e raporteve të policisë mbi Gary Wilson.

Çfarë is e vërtetë? Nicole Prause duket se po “po punon me” Xhamster për të përhapur gënjeshtra për Nofap, Alex Rhodes dhe Gary Wilson. Për shumë më tepër në marrëdhëniet shumë komode të Prause me industrinë e pornos, shihni: A është Nicole Prause ndikuar nga industria e pornografisë?

Ne te njejten dite Prause përsërit saj qëndron në një thread promovimin e artikullit Manavis sulmuar Nofap, duke mbështetur Xhamster, dhe parroting çdo gjë që Prause ka tweeted në javët e mëparshme 3:

Është shumë e dyshimtë që Sarah Manavis disi e dinte për një fije të rastësishme xHamster Twitter, se pjesa e saj e goditur nga afër pasqyron pikat e diskutueshme të Pranverës, dhe se Manavis nuk e ka kontaktuar Alexander Rhodes për koment. A mendoni "punoni me" Sara Manavis prapa skenave?

Pas disa ditësh Lutuni këndon në lidhje me apartamentin Atly.com që ndihmoi me:

Kjo seri ngjarjesh shtypi përshkallëzuese ndjek modelin e tregimit të një fushate propagande shtypi të mbjellë me kujdes dhe të fryrë. (Shiko Trust Me, unë jam gënjyer: Rrëfimet e një Manipulator Media për recetën e përdorur.)

Kështu, artikulli Fatherly.com qëndron te Ley & Prause Psikologji Sot etiketimi i artikullit për shërimin e pornografisë si fashistë, Copëza e Sarah Manavis dhe të gjithë Prape tweets Psikologji Sot Komentet. Pjesa e goditur nga Atly.com citon Luteri si ekspert i botës në Nofap.com dhe burra që braktisnin pornografinë:

"Unë mendoj se 'No Nut November' është kryesisht anti-shkencë", tha për Fatherly psikofiziologia dhe neuroshkencëtarja Nicole Prause. “Emërtimi i ri, dhe vështirë se është një traditë, duket se mbështetet më së shumti nga fitimi Kompania NoFap, disa organizata fetare dhe grupe të tilla si Proud Boys. Këto janë të njohura gjerësisht për anëtarët e tyre shumë të rinj meshkuj dhe për keq. "

Gënjeshtra më shumë se NoFap.com nuk kishte të bënte me NoNutNovember, dhe pretendon se ekziston një lidhje midis ndalesës së pornografisë dhe mosohimit, janë pikërisht të kundërtën e asaj që tregon hulumtimi çfarë burra në forume raportojnë.

E vërteta? Origjina e NoNutNovember, dhe muajt e tjerë "pa fat", mund të gjurmohen një fillesë 2006 Subaru Imprezza. Kjo po vazhdonte shumë kohë përpara se r / nofap të krijohej në qershor 20th, 2011. Vini re se udhëzimet e NoFap thonë se pornoja është e ndaluar, por seksi është thjesht i shkëlqyeshëm. Jo saktësisht një trend që XHamster, ose përkrahësit e tij, duan të shohin. Në fund të fundit, dëmton fundin e tyre ... nga pranimi i tyre publik.

Vetëm për qejfin e tij, Prause shton një tjetër cicërimë (me të njëjtat gënjeshtra) në përzierje:

Duhet ta heqësh dorë nga Prause. Duket se me ndihmën e saj firma PR, dhe siç duket Xhamster, puna e saj e palodhshme u shua. E gjitha filloi me Ley (dhe ajo) inflamatore Psikologji Sot blog post... dhe përfundimisht u përhap në një meme propagande që "industria e pornografisë së vogël" është viktimë e të rinjve të këqij që nuk shikojnë më pornografi. "Mjerisht, kjo meme e fabrikuar tani është hedhur pakujdesie nga" gazetarët "e papërgjegjshëm të cilët janë në gjendje të shpërfillin fakte, sens të përbashkët, dhe studime të rishikuara nga kolegët.

Prill 25, 2019 - Ley ritransmeton një cicërimë Xhamster të postit të tij fashist në PT në blog:

UPDATE: David Ley dhe dy të tjerë "Ekspertë" të RealYourBrainOnPorn.com (Justin Lehmiller dhe Chris Donaghue) tani po paguhen për të promovuar faqet e internetit të xHamster!


Korrik, 2019: Deklarimi i betimit të Alexander Rhodes: Procedurë gjyqësore për shpifjen e Donald Hilton kundër Nicole R Prause & Liberos LLC.

PDF e konfidavitit të faqes 67 të Alexander Rhodes: Alexander Rhodes i NoFap (affidavit #3).

Ne ofrojmë pamje të pjesëve vetëm të tregimit të pohimit të Rodos (duke i lënë pjesët e ekspozitës që janë në PDF të plotë).

Ju mund ta shihni pjesën tjetër të besimit këtu: Alexander Rhodes i NoFap (affidavit #3)

Seksione që lidhen me historinë e gjatë të Prause për keqtrajtimin, shpifjen dhe njoftimin në internet Alexander Rhodes të NoFap:


Shtator, 2019: Në përgjigje të një speciali të CNN që përfshin NoFap, twitter i RealYBOP (drejtuar nga Prause & Burgess) shpif dhe ngacmon Alex Rhodes të Nofap (mbi 25 cicërima)

Për vite me radhë, anëtarët e RealYBOP Nicole Prause dhe David Ley janë bashkuar për të shpifur, ngacmuar dhe individë dhe organizata që kanë paralajmëruar kibernetikë që kanë paralajmëruar për dëmet e pornos ose për hulumtimin e publikuar që raportojnë dëmet e pornos. Që nga fillimi i saj, eksituesi RealYBOP ka bërë të njëjtën gjë. Një nga synimet e preferuara të Prause, Ley dhe RealYBOP është Alex Rhodes i Nofap - Historia e gjatë e Nicole Prause dhe David Ley e ngacmimit dhe shpifjes së Alexander Rhodes të NoFap. E rëndësishme për tu shënuar - Korrik, 2019: Alexander Rhodes u betua me betim: Padia për shpifje e Donald Hilton kundër Nicole R Prause & Liberos LLC.

Si përgjigje ndaj një programi CNN që përfshin NoFap dhe Rodos, RealYBOP angazhohet në ngacmim dhe shpifje të synuar, duke cicëruar gënjeshtrat e tij në temat e CNN dhe gjetkë:

Artikulli i Justin Lehmiller u botua për të promovuar transmetimin e counter Lisa Ling. Artikulli citon asnjë studim për të mbështetur pohimet e Lehmiller-it. Shumë e rëndësishme të theksohet se Lehmiller paguhet nga Playboy, është anëtar të RealYBOP (grupi që shkel në markën tregtare YBOP), dhe është në bordin e SHA - grup që bashkëpunon me xHamster për të promovuar faqet e internetit të saj.

Alex Rhodes nuk gënjeu. RealYBOP nuk arrin të citojë një shembull të secilit që gënjen.  Hulumtim kundër propagandës RealYBOP? Kontrolloni faqja kryesore e kërkimit YBOP, i cili përmban lidhje me rreth studimeve 1,000 që shoqërojnë përdorimin e pornos me rezultate të shumta negative.

Përgjigje më të çuditshme:

Më shumë sulme personale dhe gënjeshtra. YBOP hodhi poshtë pretendimet e RealYBOP këtu: Porn Science Deniers Alliance (AKA: "RealYourBrainOnPorn.com" dhe "PornographyResearch.com"). Në faqe ekzaminohet "faqja hulumtuese" e shkelësve të markës tregtare, përfshirë studimet e saj më të zgjedhura për zgjedhjen e qershisë, paragjykimin, lëshimin e egër dhe mashtrimin.

Twitter i RealYBOP vazhdon përgjimet në internet të Alex Rhodes:

Në ditën e transmetimit të Lisa Ling, përshkallëzimet në internet të RealYBOP përshkallëzohen, me rrëshqitje pa kuptim që nuk kanë asnjë lidhje me programin, dhe hyjnë në fijet kudo ku përmendet Nofap.

Ajo që publiku nuk mund të dijë është se as ICD-11 as DSM-5 i APA-s kurrë nuk e përdor fjalën "varësia" për të përshkruar një varësi - qoftë varësia e kumarit, varësia e heroinës, varësia nga cigaret ose ti e emërove. Të dy manualet diagnostike përdorin fjalën "çrregullim" në vend të "varësisë" (p.sh. "çrregullimi i lojërave të fatit", "çrregullimi i përdorimit të nikotinës" dhe kështu me radhë). Kështu, "seks dhënie pasDhe pornografi varësisë " kurrë nuk mund të ishte refuzuar, sepse ata kurrë nuk ishin nën konsideratë formale në manualet kryesore të diagnostikimit. Thënë thjesht, kurrë nuk do të ketë një diagnozë të "porosisë pornografike", ashtu si kurrë nuk do të ketë një diagnozë të "varësisë nga metoda". Megjithatë, individët me shenja dhe simptoma të përputhshme me ose një "varësisë pornografike" ose një "varësisë methamphetamine" mund të diagnostikohet duke përdorur ICD-11 Dispozitat. Për një mosmarrëveshje të plotë të pretendimeve të Prause, shihni: Debunking "Pse jemi ende aq të shqetësuar për shikimin e pornografisë?, "Nga Marty Klein, Taylor Kohut dhe Nicole Prause (2018).

RealYBOP pohon në mënyrë të rreme se pornoja nuk ka shkaktuar asnjëherë dëm për fëmijët.

Realitet: mbi studimet e adoleshencës 250 lidhin përdorimin e pornos me dëmet e shumta.

Pretendimet porno nuk ka asnjë efekt në tru:

Realiteti: Kjo faqe rendit 45 studime të bazuara në neurozë (MRI, fMRI, EEG, neuropsikologjike, hormonale). Ata ofrojnë mbështetje të fuqishme për modelin e varësisë, pasi gjetjet e tyre pasqyrojnë gjetjet neurologjike të raportuara në studimet e varësisë në substancë.

RealYBOP sugjeron që është pa masë fëmija juaj do të shohë porno

Realiteti: Studimi mbi moshat australiane 15-29 zbuloi se 100% e burrave (82% e grave) kishin parë pornografi. Përdorimi i pornografisë dhe shoqatave të reja nga Australianët me sjellje të rrezikut seksual (2017)

Trolling:

Trolling Lisa Ling. Nuk arrin të përshkruajë "informatizëm të rremë" (kurrë nuk bën):

Ouch: Porn Science Deniers Alliance (AKA: "RealYourBrainOnPorn.com" dhe "PornographyResearch.com")

Trolls Noah Church (RealYBOP bllokon llogari, pastaj cicërima në fijet e tyre pa i ditur ata).

RealYBOP lidh me një psikologji Sot enë prej blogut nga Prause dhe David Ley (nuk është një studim - vetëm të dhëna të dyshuara nga Prause):

RealYBOP BS: Nofap nuk po shet një produkt ', është një uebfaqe falas. Nofap nuk ofron trajtime:

Trollimi, ngacmimi:

Përsëri askush nuk diagnostikoi askënd. RealYBOP duke krijuar sende:

Artikulli i Justin Lehmiller u botua për të promovuar transmetimin e Lisa Ling dhe nuk citon asnjë studim për të mbështetur pohimet e tij. Shumë e rëndësishme të theksohet se Lehmiller paguhet nga Playboy, është anëtar të RealYBOP (grupi që shkel në markën tregtare YBOP), dhe është në bordin e SHA - grup që bashkëpunon me xHamster për të promovuar faqet e internetit të saj.

Trolls RealYBOP Gabe Deem (RealYBOP kohë më parë bllokoi Deem);

Nicole Prause dhe llogaria e saj e rreme PornHelps ka ngacmuar Deem në të kaluarën:

Vazhdon të ndjekë temat. Në mënyrë të rreme pretendon se statistikat ishin false, por nuk jep shembull:

Trolls një person tjetër në temën e Lisa Ling:

RealYBOP gënjen për natyrën e ekspertëve të saj, duke pretenduar se shumica janë profesorë universitarë: https://www.realyourbrainonporn.com/experts

Realiteti: Nga 19 “Ekspertët”Të cilët ende lejojnë që RealYBOP të përdorë fotografinë e tyre, vetëm 6 janë në universitete.

Në këtë cicërimë, RealYBOP duket se po inkurajon të tjerët të raportojnë Alex Rhodes në bordin e Psikologjisë në Pensilvania.

Nuk do të na habiste të mësonim përfundimisht se RealYBOP paraqiti një raport të rremë dhe keqdashës në Rhodes (incidente të shumta të raportimit të rremë dhe keqdashës të Prause janë në këto faqe: Faqja 1Faqja 2Faqja 3Faqja 4Faqja 5.).

Trolling CCN

Lidhje RealYBOP në faqen që kemi debunuar: Porn Science Deniers Alliance (AKA: "RealYourBrainOnPorn.com" dhe "PornographyResearch.com").

Tani RealYBOP shkon pas Gary Wilson

Ndërsa vendimi i WIPO nuk shkoi në rrugën e tij (këto janë çështje komplekse), Wilson do të vazhdojë në gjykatat federale, nëse është e nevojshme.

RealYBOP ri-cicëroi yllin porno duke u ankuar në lidhje me programin CNN (duket se ka qenë i egzistuar):

Shënim: Prause / RealYBOP pretendon në mënyrë të gabuar se të tjerët (wilson, Rhodes, etj.) Po e ndjekin atë. Nëse kjo do të ishte e vërtetë (nuk është) pse Prause / RealYBOP vazhdon të hyjë në fijet e eksitimit të Wilson dhe Rhodes - duke etiketuar të dy, duke emëruar të dy, dhe duke ngacmuar në mënyrë agresive të dy? Përgjigja - Falënderimi / RealYBOP po gënjen për t'u ndjekur.

Të nesërmen RealYBOP ngacmon Lisa Ling, duke gënjyer për shumicën e gjithçkaje:

KUSH nuk e hodhi poshtë varësinë nga pornografia. As APA nuk bëri. Pretendimet për fëmijët duke qenë më të dëshpëruar nuk kanë asnjë citim.

Në fakt tweet të pasakta me një studim të parëndësishëm të parëndësishëm për adoleshentët:

Realitet: Seksioni Rinor

Ekspozimi i vetvetes si një industri porno do të thotë:

Definimi i Nofap përsëri gabon një letër)

Ley, Prause dhe RealYBOP janë përgjigjur me dokumente mendimi nga studenti i gradës NZ, Kris Taylor. Taylor, i cili është përtej paragjykimeve - dhe nuk di asgjë për neuroshkencën. Ai është një sociolog. YBOP kritikoi një artikull 2017 prej tij, ku ai zhvlerësoi Gary Wilson dhe rishikimin me mjekët e marinës amerikane (Taylor shpesh bën vendime për të thjesht të gënjyer në artikullin e tij): Debunking Kris Taylor's "Pak të vërteta të vërteta në lidhje me pornografinë dhe mosfunksionimin e ngrerë" (2017).

Ky punim është një favorizim i Prause dhe Ley me Wikipedia e pseudonimit të Prause i fut të dy në faqet e Wikipedia. Falënderoni me ngulm citon (dhe keqpërfaqësuesit) Letra e Taylor për Nofap. Realiteti: disertacioni i studentit të gradës Kris Taylor vlerësoi vetëm komente 15 nga reddit / nofap, duke injoruar miliona komente të tjera. Taylor zgjodhi komentet 15 sepse ato përmbajnë fjalën "mashkullësi". Përkundër gënjeshtrave të Prause / RealYBOP, Taylor nuk ishte një analizë e Nofap ose përdoruesve të saj. Nga letra e Taylor:

Nisur nga kjo qasje në mbledhjen e të dhënave, dëshirojmë të nënvizojmë se të dhënat e paraqitura nuk kanë për qëllim të lexohen si përfaqësues të NoFap në tërësi, por për të paraqitur sesi disa përdorues shprehin një investim të veçantë në gjininë mashkullore dhe kushtetutën e tij (Edley, 2001; Edley dhe Wetherell, 1997). Kjo është, në krahasim me një analizë në të cilën postimet e përdoruesve kuptohen si referenca të zhdrejtë ndaj gjinisë mashkullore (përmes bisedave të tyre për lojëra video, pornografi, stërvitje dhe dietë, etj.), Studimi ynë paraqet mënyrat në të cilat përdoruesit përbëjnë në mënyrë aktive pozicione mashkullore . Termi ynë i kërkimit 'mashkullësi' dha faqe të shumta të 'postimeve origjinale', të cilat kishin të bënin posaçërisht me përcaktimin e mashkullorisë.

 Shiko këtë mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart në lidhje me shaka Taylor të një letre.


Tetor, 2019: Twitter RealYBOP (Falënderim & Daniel Burgess) shpifin Alex Rhodes & Gabe Deem, duke pretenduar në mënyrë të gabuar që të dy u përpoqën të "heqin" realyourbrainonporn.

Siç e pamë në seksionin e mëparshëm, transmetimi i programit të Lisa Ling çoi që RealYBOP të ngacmonte dhe shpifte Alex Rhodes, NoFap dhe Lisa Ling. Asgjë e re, pasi RealYBOP është fiksuar me debunking të problemeve seksuale të nxitura nga pornografia, pasi ka zhvilluar një Luftën 3-vjeçare kundër këtij dokumenti akademik, ndërsa ngacmon dhe shpif njëkohësisht burra të rinj që janë rikuperuar nga mosfunksionimet seksuale të shkaktuara nga pornografia. Së fundmi, është e rëndësishme të theksohet se autori Nicole Prause ka marrëdhënie të ngushta me industrinë e pornos dhe është i fiksuar pas debitimit të PIED-it, pasi ka bërë një a Luftën 3-vjeçare kundër këtij dokumenti akademik, ndërsa ngacmon dhe shpif njëkohësisht të rinj që janë rikuperuar nga mosfunksionimet seksuale të nxitura nga pornografia. Shihni dokumentacionin: Gabe Deem #1, Gabe Deem #2, Alexander Rhodes #1, Alexander Rhodes #2, Alexander Rhodes #3, Kisha e Noes, Alexander Rhodes #4, Alexander Rhodes #5, Alexander Rhodes #6Alexander Rhodes #7, Alexander Rhodes #8, Alexander Rhodes #9, Alexander Rhodes #10Alex Rhodes # 11, Gabe Deem & Alex Rhodes së bashku # 12, Alexander Rhodes #13, Alexander Rhodes #14, Gabe Deem #4, Alexander Rhodes #15.

Në tiradën e saj në twitter, RealYBOP ngre gënjeshtrat e saj të zakonshme për Alex dhe Gabe, ndërsa shtoi një të re: Gabe dhe Alex ishin të përfshirë në veprimet ligjore nga YBOP për të mbrojtur markën e saj tregtare. Ose siç e përshkruan RealYBOP gabimisht:

"U përpoq që faqja jonë të jetë hequr nga pes, ai nuk mund t'i përgjigjet shkencës"

RealYBOP po i referohet veprimeve ligjore shumë specifike nga pronarët e YBOP tek mbrojtur markën tonë. Procedurat tona ligjore nuk kanë asnjë lidhje me Alex Rhodes ose Gabe që konsiderohet. RealYBOP (Prause & Burgess) gënjeu, duke shpifur për Rhodes dhe Deem. Nga rruga, tweet-et RealYBOP japin përshtypjen e gabuar se veprimet tona ligjore kanë mbaruar. As afër. Për shpifjen e RealYBOP:

Shtator 30, 2019 cicëroj rreth Alex Rhodes. Në të RealYBOP rreptësisht konfirmon se NoFap u përpoq të heshtte shkencën aktuale, por ata humbën (duke u lidhur me vendimin e WIPO në favor të RealYBOP)

Në këtë cicërimë, RealYBOP thotë se Gabe Deem "U përpoq të hiqej faqja jonë e internetit, ai nuk mund t'i përgjigjet shkencës":

RealYBOP vazhdon, duke shpifur Deem, dhe duke deklaruar se ai u përpoq të heshtte shkencëtarët (duke u lidhur me vendimin e WIPO).

Askush nuk po përpiqet të heshtë askënd. YBOP thjesht po mbron markën e saj tregtare. Shënim: Emri origjinal i faqes së tyre të internetit ishte ScienceOfArousal.com? Pse u vetëshpallën këta Ekspertët ndryshoni emrin e faqes së tyre për të pasqyruar emrin e faqes sonë të internetit, kur ato janë URL-ja e zgjedhjes së parë ishte ScienceOfArousal.com? Vërtetim: kopjoni dhe ngjisni këtë URL në shfletuesin tuaj. Do t'ju ridrejtojë te "realyourbrainonporn" - https://web.archive.org/web/20190414191620/https://scienceofarousal.com/. Pse ata tani pretendojnë se janë censuruar nga një kërkesë për të ndaluar shkeljen e markës së tyre tregtare, kur ata thjesht mund të kthehen në emrin e tyre të mëparshëm të markës ScienceOfArousal.com dhe të vazhdojnë të veprojnë lirshëm ligjërisht?

Ne kurrë nuk kemi tentuar të censurojmë pikëpamjet dhe kritikat e kundërta, ndryshe nga një nga "ekspertët" e Aleancës, Dr. Prause, i cili në mënyrë të përsëritur u përpoq të largojë dëshmi e sjelljes së saj me të pabazë Kërkesat për shkëputje nga DMCA. Ne thjesht kërkojmë që këta zëdhënës vokal të mbajnë nga predikimi i tyre origjinal, URL-ja dhe emri i markës "Shkenca e zgjimit" (ScienceOfArousal.com). Dhe se ata heqin dorë nga pasues emrin ata punësuar së bashku me përkatëse aplikacionin e markës tregtare (për një emër që YBOP ka operuar nën pothuajse 10 vjet). Pse ata angazhohen në këto përpjekje të dukshme për të shtypur trafikun në faqen tonë të internetit dhe ngatërruar publikun?

Përditësimi (korrik, 2019): Veprimet juridike zbuluan se Daniel Burgess është pronari aktual i URL e realyourbrainonporn.com. Në mars të vitit 2018, Daniel Burgess u shfaq jashtë askund, duke u angazhuar në ngacmimin dhe shpifjet e synuara të Gary Wilson dhe YBOP në platforma të shumta sociale. Disa nga pretendimet shpifëse të Burgess-it dhe thirrjet shqetësuese janë dokumentuar dhe zhbërë këtu: Adresimi i Pretendimeve të Paqërruara dhe Sulmeve Personale nga Daniel Burgess (Mars, 2018) (Suditërisht, Burgess është një aleat i ngushtë i saj) Nicole Prause).

Të nesërmen, RealYBOP trolls Gabe (të cilin ajo e ka bllokuar):

Shënim - Gabe nuk është trajner dhe kurrë nuk ka stërvitur askënd. Pretendimet e RealYBOP në lidhje me studimet mbi pornografinë dhe problemet seksuale shpërbëhen këtu: Seksioni i keqfunksionimeve ngrerë dhe të tjera seksuale.

Për më tepër, e njëjta gjë, duke pretenduar në mënyrë të rreme Gabe ishte përfshirë në procedurat ligjore Burgess (nuk kishte asnjë proces gjyqësor).

Gënjen nga @BrainOnPorn ekspozuar:

 1. Që nga 1 Tetori Vetëm 6 nga 19 “ekspertë” të paraqitur ishin të punësuar nga universitetet: https://realyourbrainonporn.com/experts
 2. Gabe nuk ofron asnjë trajtim
 3. Gabe nuk është i përfshirë në veprimet tona ligjore me Burgess
 4. RealYBOP gënjen dëmin (nuk citon asgjë)

Tetor, 2019: Në përgjigje të "Mjekët" që paraqesin Alex Rhodes, Eksitim RealYBOP (Prause & Daniel Burgess) biseda kibernetike, shpif dhe ngacmon Rodos me cicërima të shumta

Në Tetor 30, 2019 shfaqja TV "Mjekët" paraqiti Alex Rhodes në një segment mbi varësinë nga pornografia. Ne pergjigje, twitter realyourbrainonporn postoi tweet të shumta nën "Mjekët" shumë tweet në lidhje me shfaqjen. Tweetet e RealYBOP përfshijnë shpifje dhe ekspozimin e RealYBOP si një reklamues në internet. RealYBOP pastroi ueb-in për çdo gjë që mund të peshojë kundër Aleksit, përfshirë komente të rastësishme në Nofap (ka fjalë për fjalë miliona komente në Nofap.com dhe reddit / nofap). Tërhiqet në internet përgjimet obsesive të RealYBOP.

Më poshtë, RealYBOP i referohet veprimeve ligjore specifike nga pronarët e YBOP tek mbrojtur markën tonë. Procedurat tona ligjore nuk kanë asnjë lidhje me Alex Rhodes. RealYBOP (Prause & Burgess) gënjeu, duke shpifur Rhodes në këtë cicërimë.

Pretendimet rreth misogyny janë BS. Në realitet, burrat që përdorin pornografi (jo ata që braktisin) kanë nivele më të larta misogynie: mbi studimet e 35 e lidhin pornografinë me "qëndrime jo-barazuese" ndaj grave dhe pikëpamjeve seksiste.

---------

Edhe një herë, RealYBOP duke thënë të mos përdorë porno = misogyny (industria e pornos nuk është misogynist, apo jo?). Si zakonisht RealYBOP citon letrën e studentit të gradës Kris Taylor, duke gënjyer se çfarë metodologjie ka dhe çfarë deklaroi. Përkundër gënjeshtrave të Prause / RealYBOP, punimi i Taylor nuk ishte një analizë e Nofap ose përdoruesve të tij. As nuk ishte për misogyny (fjala nuk është gjetur letër).

Prause pohon në mënyrë të gabuar se punimi i Kris Taylor ishte një analizë e komenteve të nofap. Në të vërtetë disertacioni i Taylor vlerësoi vetëm 15 komente nga reddit / nofap. Kriteret e kërkimit "Masculinity" për 15 komentet e zgjedhura nga vishnja. Taylor shprehet qartë se 15 komentet ishin nuk përfaqësues i Nofap në tërësi:

Shiko kjo mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart marrë nga Psikologjia Sot në lidhje me shaka Taylor të një letre. Bart bën një budalla të Prause, i cili i drejtohet ad hominemit kur ekspozohet si i gënjyer për letrën e Taylor-it.

Për më tepër, ndërsa Prause pretendon se gazeta e Taylor-it ka të bëjë me misogyny prevelant në NoFap, misogyny përmendet vetëm një herë:

"Disa studiues sugjerojnë që burrat (pothuajse ekskluzivisht) mund të nxiten të kryejnë akte seksuale të dhunshme si rezultat i shikimit të pornografisë misogyniste"

Kjo eshte. Më shumë largësi nga ju e dini kush. Shënim: Falënderoni Ley, Prause dhe RealYBOP janë besuar nga dokumentet e opinionit nga studenti i gradës NZ, Kris Taylor. Taylor, i cili është përtej paragjykimeve - dhe nuk di asgjë për neuroshkencën. Ai është një sociolog. YBOP kritikoi një artikull 2017 prej tij, ku ai zhvlerësoi Gary Wilson dhe rishikimin me mjekët e marinës amerikane (Taylor shpesh bën vendime për të thjesht të gënjyer në artikullin e tij): Debunking Kris Taylor's "Pak të vërteta të vërteta rreth Pornofunës dhe Mosfunksionimit të Ngrerë" (2017). Shënim: Studiozët e Wikipedia të Prause kanë futur të dy letrat e Taylor në Wikipedia!

-------

Më shumë të njëjtën gjë, por edhe duke sulmuar Fight The New Drug:

Faleminderit dhe RealYBOP në mënyrë fiksuese në internet FTND gjithashtu:

--------

RealYBOP ekspozon veten si sulmues në internet, duke trolluar miliona komente të NoFap për vetëm të duhurin për të hequr kontekstin dhe rrotulluar

Më shumë komente të marra jashtë kontekstit (nga miliona komente. Për shembull), përdorimi i "kurvës" ishte një djalë që përshkruante penisin e tij dhe humbjen e ereksionit për shkak të ED-së të shkaktuar nga pornografia. Ai nuk po thërriste askënd kurvë.

Më shumë trolling forume plot me burra të rinj, duke kërkuar vetëm fragmentin e duhur jashtë kontekstit për tweet:

-------

Akordimi në internet vazhdon:

Gënjeshtra RealYBOP (ndërsa nuk citon asgjë):

 1. Nuk ka asnjë parim të ofruar në Nofap.
 2. RealYBOP po sugjeron që braktisja e pornos "i bën burrat më keq". Ne rregull

---------

Kacavjerrës. RealYBOP duke marrë pamje nga prezantimet në youtube të Rodos. Gjithashtu sulmon Kanye West për të thënë se ai ishte i varur nga pornografia:

Ekstrakti i mësipërm është një pohim i sajuar nga një postim në blog. Nuk citon asgjë. BS e plotë.

---------

RealYBOP i kërkon eksituesit të mos verifikojë llogarinë Nofap.

Përsëri, duke përmendur një blog, kjo nuk citoi asgjë.

-------

Së pari, as ICD-11 dhe as APA-ja DSM-5 nuk e përdorin kurrë fjalën "varësi" për të përshkruar një varësi - pavarësisht nëse do të jetë varësia e lojërave të fatit, varësia nga heroina, varësia e cigareve, ose ta emërosh atë. Të dy manualet diagnostikuese përdorin fjalën "çrregullim" në vend të "varësisë" (p.sh. "çrregullim i lojërave të fatit", "çrregullim i përdorimit të nikotinës", etj). Kështu, "seksi dhënie pasDhe pornografi varësisë " kurrë nuk mund të ishte refuzuar, sepse ata kurrë nuk ishin nën konsideratë formale në manualet kryesore të diagnostikimit. Thënë thjesht, kurrë nuk do të ketë një diagnozë të "porosisë pornografike", ashtu si kurrë nuk do të ketë një diagnozë të "varësisë nga metoda". Megjithatë, individët me shenja dhe simptoma të përputhshme me ose një "varësisë pornografike" ose një "varësisë methamphetamine" mund të diagnostikohet duke përdorur ICD-11 dispozitat.

Mohuesit e varësisë pornografike janë të shqetësuar për versionin më të fundit të manualit mjekësor diagnostikues të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Klasifikimi Ndërkombëtar i Sëmundjeve (ICD-11), përmban një diagnozë të re i përshtatshëm për diagnostikimin e asaj që zakonisht quhet 'varësia e pornografisë' ose 'varësia e seksit'. Quhet "Çrregullimi i Sjelljes Seksuale Kompulsive”(CSBD). Seksioni i parë i kësaj kritike të gjerë ekspozon gënjeshtrat e Prause që rrethojnë ICD-11: Debunking "Pse jemi ende aq të shqetësuar për shikimin e pornografisë? "Nga Marty Klein, Taylor Kohut dhe Nicole Prause (2018). Për një llogari të saktë të ICD-11, shihni këtë artikull të fundit nga Shoqëria për Përparimin e Shëndetit Seksual (SASH): "Sjellja Seksuale Kompulsive" është klasifikuar nga Organizata Botërore e Shëndetësisë si Çrregullim i Shëndetit Mendor.

---------

Më shumë të njëjtën BS:

Vini re se si nevers RealYBOP japin një shëmbull të "informacionit mashtrues mjekësor". Kurrë.

------------

Tweeting letrën e Kris Taylor dhe keqpërfaqësimin e saj:

----------

Tweeting të njëjtat fragmente, përsëri (i ri po përshkruan PIED)

------

Anëtari i RealYBOP Davis Ley bashkohet me sulmin:

--------

Në të njëjtën kohë RealYBOP po cicëron në temat "Mjekët", ajo cicëron gënjeshtra për forumet e rimëkëmbjes pornografike që promovojnë antisemitizmin.

Le të jemi shumë të qartë: Nicole Prause David Ley, janë ata që e iniciuan këtë Fushata e neveritshme e njollosjes vite më parë. Shikoni këto seksione të një faqe që dokumentojnë disa nga sulmet e shumta Nofap dhe të tjerët u janë nënshtruar:

-------------

RealYBOP cicëron anëtarët e RealYBOP, Madita Oeming i cili gjithashtu pyet eksituesin në de-platformën Nofap:

---------

Cyberstalker RealYBOP vazhdon: Nëntor 5th, 2019, ai cicëron një pjesë të hitit që nuk citon asgjë për të mbështetur propagandën e tij.

RealYBOP poston pandershëm një pamje nga një bisedë nga një forum krejtësisht i palidhur.

-------

Anëtari i RealYBOP David Ley (i cili paguhet nga xHamster) bashkohet përsëri:

Ashtu si RealYBOP, Ley e hedh poshtë edhe Twitter-in për një cicërimë të çuditshme që ai mund të përdorë për të zhvlerësuar NoFap dhe Alex Rhodes:

A nuk ka ndonjë gjë më të mirë për të bërë Ley?

Intervista e neveritshme, faktikisht e pasaktë e David Ley duke sulmuar nofap bëhet një cicërimë e mbërthyer:

Kjo çon në tweeting NUMNutsNovember të RealYBOP për herë të 20:

---------

RealYBOP Retweeting hit-copë nga Rolling Stone (nga një autor që vendos rregullisht anëtarët e RealYBOP në artikujt e saj):

Shikoni temat e Nofap që ekspozojnë pjesën hit:

-----------

RealYBOP monitoron gjithçka në Nofap. Mbështetje e qartë për industrinë pornografike në këtë cicërimë:Janar-Mars, 2020: Falja nxit artikullin shpifës për Mbretërinë e Bashkuar në përpjekje për të hequr fushatën e mbledhjes së fondeve të Alex Rhodes "Donor Box"

Sidoqoftë, synimi i saj, njësia e lajmeve SCRAM Media, u hoq artikulli i saj shpifës, pasi e kuptoi gabimin e tij të egër në ribotimin e materialit të furnizuar prej tij nga Prause.

David Ley dhe RealYBOP bashkohen për të përhapur hit-copën faktikisht të pasaktë, me RealYBOP duke etiketuar DonorBox dhe CEO i saj (nuk shqetësohet për shtimin e padisë së shpifjes së Rhodes njëkohësisht kundër saj):

Në një veprim juridikisht të rrezikshëm, RealYBOP ritregon artikullin shpifës SHKRAM:

Falënderimi e bindi daljen për të shtypur të pavërtetën se ajo kishte marrë kërcënime me vdekje nga anëtarët e ekstremit të djathtë pas Filloi fushata e mbledhjes së burimeve njerëzore të Rodos. hilariously, Falënderimet filluan të postojnë tweet, duke e bërë këtë pretendim fon 20 minuta para fushata filloi vetë. Fillimi i saj u vonua pak, dhe ajo u hodh në mënyrë impulsive duke u bazuar në kohën e parashikuar të fillimit të Rodos në internet.

Kështu ishte që Prause pretendoi kërcënimet e para të vdekjes në 7:50 të mëngjesit, dhe një kërcënim tjetër me vdekje katër minuta më vonë (të gjitha përpara se NoFap të fillonte turmën e tij):

NoFap njofton turmën e saj në 8:12 të mëngjesit (20 minuta më vonë):

Gjithashtu vini re se Prause kurrë nuk ofron pamje nga ekrani i kërcënimeve të saj të pretenduara për vdekje. (Ajo eshte nje fabrikues serik.)

Artikulli SCRAM përmbante dezinformata të tjera shpifëse, shpifëse të furnizuar nga Prause gjithashtu. Për shembull, ajo pretendoi se Rodosi e paditi atë sepse ajo "hulumtimi ishte i barabartë me shpifjet. " Kjo është absurde. Rhodes e paditi për shkak të saj fushata e vazhdueshme e shpifjes dhe ngacmimit të tij dhe NoFap. Asnjë prej pretendimeve të tij nuk e kundërshton hulumtimin e saj (megjithëse shumë gazeta të shqyrtuara nga kolegët kanë nënkuptuar se ajo keqinterpretoi rëndësinë e hulumtimit të saj, dhe se gjetjet e saj janë në përputhje me praninë e varësisë midis subjekteve të saj).

Ajo gjithashtu pretendoi Rodos i angazhuar në "misogyny" dhe që fansat e Rodos janë përpjekur të hakojnë Facebook-un dhe emailin e saj, të gjitha me asnjë mbështetje për çfarëdo. Artikulli SCRAM thoshte se ajo "beson se është duke u bllokuar dhe se adresa e saj [në shtëpi] është postuar në internet."

Kjo e fundit është veçanërisht e vështirë për t’u marrë seriozisht, pasi ajo ka deklaruar publikisht se nuk e poston kurrë adresën e shtëpisë në internet. Falënderoj veten ka postuar adresa të ndryshme të rreme online, përfshirë një adresë që ajo përdorte për aplikacionin e markës me qëllim të keq ajo ngriti një përpjekje të paligjshme për të rrëmbyer URL-në për këtë faqe interneti! Këto adresa mund të gjenden me lehtësi. Ruani vetes një pullë, megjithatë, pasi që çdo korrespodencë do të kthehet si e palejueshme (siç ishte avokati i YBOP pushoni dhe hiqni dorë nga letra për shkeljen e markës tregtare të Prause).

SCRAM citon vërejtjet hedhëse të Prauzës për padinë e Rodos, por nuk e pyeti Rodos për anën e tij të tregimit. Më në fund, SCRAM bëri argumentin shumë të dyshimtë që sepse Prause pretendon se ajo nuk ka lidhje me industrinë e pornos (pavarësisht imazhe dhe prova të tjera të gjera përkundrazi), fushata e Rodosit Donator Box për të financuar padinë e tij kundër Prause është mashtruese. Really?

Mbi këtë keqpërdorim të mprehtë të penës së tyre gazetareske, ekipi SCRAM fshiu komentet nën artikullin kur lexuesit u përpoqën të kundërshtojnë deklaratat jo të vërteta dhe mashtruese të Prause / SCRAM me provat aktuale.

Aq shumë për gazetarinë e përgjegjshme.

Menjëherë pas publikimit të artikullit të fshirë tani SCRAM, dhe RealYBOP duke tweeting atë, Alex Rhodes paraqiti ankesa e ndryshuar kundër Nicole Prause. Në ankesën e tij të re, artikulli ScramNews u shtua si një incident i ri për shpifje:

Artikulli shpifës i SCRAM tani është një ekspozitë në kostumin e shpifjes së Rodos - Ekspozita # 14: Faktikisht jo-e saktë, shpifëse SCRAM e goditur, gjoja e vendosur nga Prause (3 faqe).

UPDATE: Më 23 Mars, 2020 Alex Rhodes ngriti kundërshtimin e tij ndaj mocionit të Prause për të shkarkuar. PDF e 3 dosjeve gjyqësore:

 1. Alex Rhodes 'Brief in Kundërshtimi i Mocioneve të të pandehurve për të kundërshtuar (23 mars 2020) - 26 faqe.
 2. Deklarata e Alex Rhodes (23 Mars 2020) - 64 faqe.
 3. Ekspozitat e Alex Rhodes (23 Mars 2020) - 57 faqe.

Dosjet e reja të Rodos përmbajnë më shumë rreth duarve të Prause-s në hit-copën e ScramNews, përfshirë Rhodes punësimin e një firme ligjore në Mbretërinë e Bashkuar për të paditur ScramNews dhe 2 autorët, për shpifje.

 

Nuk është çudi që SCRAM e hoqi artikullin.21 Shkurt 2020: @BrainOnPorn (Falënderimi) ngacmon autorin e "NoFap nuk do t'ju bëjë një nazist: Pse MSM nuk mund të marrë një kontroll mbi aktivistët anti-masturbim të internetit" (ndërsa po shpif Nofap & Wilson)

Një artikull që ekspozon goditjet e fundit të shënjestruara NoFap & Alex Rhodes si asgjë më shumë se propagandë e pambështetur u botua në 21 Shkurt, 2020: :NoFap nuk do t'ju bëjë një nazist: Pse MSM nuk mund të marrë një kontroll mbi aktivistët anti-masturbim të internetit.

Shumica e pjesëve të hitit NoFap shfaqin anëtarët e industrisë porno ose aleatët e saj, të tilla si Prause dhe David Ley, ose të dy. Siç shpjegohet në shumë seksione të tjera, Ley dhe Prause bllokuan dhe përhapën shumë nga pavërtetat e paraqitura në këto pjesë hitesh të kohëve të fundit.

Edhe pse Alex Rhodes ankesa e ndryshuar kundër Prause emërton gjithashtu llogarinë eksituese RealYBOP (@BrainOnPorn) duke e shpifur atë, RealYBOP vazhdon të synojë Alex Rhodes dhe NoFap (ngacmuesit nuk mund të ndihmojnë ngacmimet, edhe kur përballen me procese gjyqësore prej shumë milion dollarësh). Më poshtë janë vargu i RealYBOP  7 cicërima venoze të postuara nën cicërimën e autorit në lidhje me artikullin e tij:

Tweet-i i fundit në vargun e mësipërm është gënjeshtër dhe përbën shpifje në vetvete (shiko pjesën tjetër).

Disa ditë më vonë RealYBOP sulmon dhe shpif kundër autorit duke e akuzuar atë për pranimin e ryshfetit!

Kjo është shpifje.Shkurt / Mars 2020: Falënderimi (me sa duket) raporton Alex Rhodes në Bordin e Psikologjisë në Pensilvanië për praktikimin e psikologjisë pa licencë sepse CNN e filmoi atë në një grup me burra të tjerë të rinj, të gjithë duke folur për efektet e pornos.

Një raport me qëllim të keq është paraqitur në 1 tetor të vitit 2020, një ditë pas kësaj Cicërimë RealYBOP inkurajoi të tjerët të raportojnë Alex Rhodes në bordin e psikologjisë në Pensilvania.

Sidoqoftë, dokumentet e gjykatës zbulojnë se Rodosi nuk ishte informuar për ekzistencën e tij deri në shkurt të vitit 2020. Pjesët e mëposhtme janë marrë nga faqet 8-10 të dosjeve gjyqësore të Alex Rhodes në 23 Mars, 2020, në kundërshtim me Lëvizjen e Prause-it për Dënimin. PDF të 3 dosjeve gjyqësore:

 1. Alex Rhodes 'Brief in Kundërshtimi i Mocioneve të të pandehurve për të kundërshtuar (23 mars 2020) - 26 faqe.
 2. Deklarata e Alex Rhodes (23 Mars 2020) - 64 faqe.
 3. Ekspozitat e Alex Rhodes (23 Mars 2020) - 57 faqe.

Nga faqet 8-10 of Deklarata e Alex Rhodes:

38) Më 25 shkurt 2020, unë u kontaktova nga Departamenti i Shtetit i Pensilvania në lidhje me një ankesë të marrë nga Bordi i Psikologjisë i Pensilvanisë kundër meje për praktikën e palicencuar të psikologjisë. Ata arritën përmes postës elektronike, postës postare dhe postës postare të çertifikuar. Shihni Ekspozitën L.

39) Ndërsa Departamenti i Pensilvanisë i Shtetit Byroja e Zbatimit dhe Hetimit nuk mund të më sigurojë informacione se kush e ka paraqitur raportin, kjo i përshtatet modelit të veprimeve të të pandehurit Prause drejtuar drejt njerëzve të shumtë në fushën time.

40) Ky raport është paraqitur në 01 Tetor 2019, një ditë pasi një llogari në Twitter besohet të drejtohej nga i Pandehuri Prause, @BrainOnPorn, me tweet në lidhje me raportimin tim në Bordin e Shtetit në përgjigje të paraqitjes time në "Kjo është Jeta" me Lizën Ling, i cili u filmua në Pensilvani. Postimi në Twitter i të pandehurit Prause u përgjigj në një fotografi që postoi Lisa Ling, me tituj: "Këta djem ishin aq të guximshëm për të ndarë sesi ekspozimi ndaj pornos në një moshë të re - disa ishin 8 vjeç të prekur nga mendja, trupat e tyre, si i shikojnë gratë (dhe burrat) dhe si e perceptojnë seksin dhe marrëdhëniet. #ThisIsLife SUNDAY 10:XNUMX @cnnorigseries ”Shih Ekspozitën M.

41) Postimi në Twitter i të pandehurit Prause deklaroi "Cool, kështu që ju do të postoni licencën e Rodos për të ofruar trajtime të tilla të shëndetit mendor si një lidhje këtu, apo jo? E drejtë? Prisni, ai nuk ka trajnim? Dhe JO licencim? Yikes, a duhet të raportohet ai për ushtrime pa licencë? " Postimi në Twitter i të pandehurit Prause lidhur me udhëzimet në faqen e internetit të Departamentit të Shtetit të Pensilvanisë se si të paraqitet një ankesë. Ex. M.

42) Paraqitja ime në "Kjo është Jeta" ishte vetëm një diskutim rreth varësisë nga pornografia dhe në asnjë mënyrë nuk tregoi që unë ofroja shërbime psikologjike ose këshilluese për këdo. Në fakt, shfaqja e bëri shumë të qartë që terapia nuk po sigurohej, por se ne po organizonim një diskutim në tryezë të rrumbullakët rreth pornos. Lisa Ling deklaroi qartë në fillim të episodit se "Alex nuk është terapist. Ai është një shok i varur që luftoi për gati 2/3 e jetës së tij. " Para se të filmohej episodi, të gjithë pjesëmarrësit u dërguan me postë elektronike "Vini re se kjo është thjesht një ngjarje për të diskutuar varësinë nga pornot në mesin e bashkëmoshatarëve, jo trajtimin aktual për varësinë nga pornografia, jo këshillat mjekësore dhe jo kujdesin shëndetësor ose shëndetin mendor. Ne inkurajojmë fuqimisht të gjithë që të mendojnë të shohin një terapist me shkrim të varur nga porno. NoFap ka botuar këshilla në këtë faqe: https://www.nofap.com/articles/how-to-find-a-therapist/. Nëse doni një referim ose po pyesni nëse duhet të kontaktoni një terapist, ju lutemi na njoftoni personalisht ose përmes postës elektronike dhe ne mund t'ju vendosim në kontakt me një terapist lokal që mund t'ju ndihmojë. " Shihni Ekspozitën N.

43) As unë, as kompania ime, nuk kemi pohuar ndonjëherë të ofrojmë ndonjë psikologji ose shërbime këshillimi, dhe e kemi bërë atë mjaft të qartë në faqen e internetit.

44) Marrëveshja e Përdoruesit e uebfaqes thotë qartë se “NoFap nuk është një ofrues i kujdesit shëndetësor mendor. Anëtarët e ekipit të NoFap nuk mund të pritet që të trajnohen ose të kualifikohen për të dhënë këshilla për shëndetin mendor ose çfarëdo lloj kujdesi për shëndetin mendor. " Temat e ngjashme sqarohen shumë herë përgjatë Marrëveshjes së Përdoruesit. Shihni klauzolat e zgjedhura të Marrëveshjes së Përdoruesit, bashkangjitur si Ekspozita O.

45) Të hënën, 16 Mars 2020, hetuesi më tha që ndërsa ata nuk mund të më japin një kopje të fortë të raportit për shkak të politikave të Departamentit të Shtetit të Pensilvania, raporti thoshte se unë jam duke "akuzuar banorët e Pensilvania për trajtime për kompulsivitetin sjellje seksuale ”dhe që unë“ nuk kam trajnim të duhur dhe asnjë licencë ”për ta bërë këtë. Ankesa gjithashtu thotë që unë "përshkroi trajtimet e tij të ofrimit të së dielës së CNN të Dielës [sic] për Lisa Ling."

46) Asnjëherë nuk kam praktikuar apo paramenduar të praktikoj psikologji ose të ofroj trajtime të kujdesit shëndetësor mendor për banorët e Pensilvania, pa licencimin e duhur për ta bërë këtë.

47) Akuzat në ankesën e Bordit të Psikologjisë Shtetërore të Pensilvanisë janë trillime të plota, të dizajnuara për të ngacmuar dhe përndryshe të shpifur.

48) Më është thënë nga hetuesi se Byroja e Përmbarimit dhe Hetimit e Departamentit të Shtetit Pensilvani është e detyruar të hetojë të gjitha ankesat, pavarësisht nëse ato janë joserioze apo jo. Si i tillë, unë tani jam në mes të një procesi hetimor të detyrueshëm, i cili ka qenë stresues dhe kërkon shumë kohë.

49) Më tej, unë kam qenë i detyruar të angazhoj një firmë tjetër juridike e cila është e specializuar në mbrojtjen e licencimit profesional dhe jam duke bërë tarifa të konsiderueshme juridike për t'u marrë me këto pretendime plotësisht të pabaza.

Këshillë e ajsbergut - Viktima të shumta të raportimit me qëllim të keq të Nicole Prause dhe përdorimit të keq të procesit.


Qershor, 2020: Ish-ylli i pornografisë Jenna Jameson ndëshkon RealYBOP për krijimin e një pamje në ekran që portretizon Jameson si kritikues të NoFap (Jameson e quan RealYBOP "Shady as f ** k").

Së pari kemi pamjen e ekranit të doktoruar të RealYBOP duke e bërë atë të duket sikur Jameson po i përgjigjej @NoFap (Jameson është një tifoz dhe ndjekës i NoFap):

Ja cicërima e vërtetë:

E ekspozoj RealYBOP si gënjeshtare, DHE Jenna Jameson më përgjigjet, duke e quajtur @BrainOnPorn "me hije":

"Shady af" ka të drejtë.

Edhe pse ajo është paditur për shpifje nga Alex Rhodes, RealYBOP ndjek sa më sipër me një cicërimë që synon Rodosin, duke deklaruar në mënyrë të gabuar se ai ishte një "aktor i dështuar". Në realitet, Alex dikur ishte një shtesë në një set filmik Tom Cruise. Alex aksidentalisht u bë "i famshëm" për shkak të një shaka praktike. Alex kurrë nuk ka aspiruar të jetë aktor. RealYBOP është një gënjeshtar.

E mërzitur që ajo është përjashtuar si një gënjeshtare dhe është quajtur "hije si qij" nga Jenna Jameson, RealYBOP dyfishon gënjeshtrat e saj të dukshme, ndërsa shton më shumë akuza për shpifje (nuk është çudi që ajo po digjet përmes avokatëve: seti i saj i 4-të me kostumin Hilton dhe grupi i dytë me padinë e Rhodes). Vini re se RealYBOP cicëron një "rrëshqitje" nga aleati xHamster (i cili po kompenson anëtarët e tjerë të RealYBOP për të promovuar faqet e saj të internetit dhe për të bindur përdoruesit se varësia nga pornografia dhe varësia nga seksi janë mite) Gjithçka që thotë RealYBOP është e pavërtetë - nuk është befasi:

Përveç që është trilluar propagandë nga xHamster, "rrëshqitja" nuk përmend Nofap. Taktika tipike e RealYBOP e materialeve të cicërimave që nuk mbështesin ato që pohon ajo në cicërimet e saj.

Gjithashtu të sajuara janë pretendimet e RealYBOP për marrjen e kërcënimeve me vdekje. RealYBOP kurrë nuk ka prodhuar një shembull të vetëm të një kërcënimi me vdekje - dhe sigurisht askush nga njerëzit që lavdëron nuk aludon se e kërcënon atë.


Gusht, 2020, e tutje: Gjashtë llogari të reja (me gjasë çorape të Prause) redaktojnë Faqja Nofap Wikipedia, duke hyrë në gënjeshtra të shumta postuar në Twitter së fundmi nga Prause & pseudonimi i saj @BrainOnPorn

Prause ka një histori të gjatë të krijimit të xhepave për të futur propagandë dhe gënjeshtra në faqet e Wikipedia-s në lidhje me pornografinë (Fight The New Drug, NoFap, Varësia nga pornografia, Efektet e pornografisë, mdpi, dhe të tjerët). Maja e Shenzhen-iceberg-ut të Prause Wikipedia:

Do të ishte e nevojshme një enciklopedi për të dokumentuar veprimtarinë e neveritshme nga pseudonimet e shumta të Prause në Wikipedia (çorape):

 1. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/ScienceIsForever
 2. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/PatriotsAllTheWay
 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/76.168.99.24
 4. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/ScienceEditor
 5. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/JupiterCrossing
 6. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/NotGaryWilson
 7. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Neuro1973
 8. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/209.194.90.6
 9. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/172.91.65.30
 10. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/130.216.57.166
 11. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/71.196.154.4
 12. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Editorf231409
 13. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Cash_cat
 14. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/TestAccount2018abc
 15. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Suuperon
 16. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/NeuroSex
 17. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Defender1984
 18. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/OMer1970
 19. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/185.51.228.245
 20. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/23.243.51.114
 21. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/71.196.154.4
 22. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/130.216.57.166
 23. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/67.129.129.52
 24. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/SecondaryEd2020
 25. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Vjardin2
 26. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/204.2.36.41
 27. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Wikibhw
 28. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Baseballreader899
 29. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/NewsYouCanUse2018
 30. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Sciencearousal
 31. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/101.98.39.36
 32. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/89.15.239.239
 33. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Turnberry2018
 34. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Etta0xtkpiq45ulaey2
 35. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Anemicdonalda
 36. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/2601:281:CC80:7EF0:9505:4EB1:105A:D01
 37. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Hasnageorgiewarren
 38. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/DIsElArIONORsIvOCtOperT
 39. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Mateherrera
 40. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Nicklouisegordon
 41. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Faustinecliffwalker
 42. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/NeTAbygO
 43. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/JackReacher2018
 44. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Iuaefiubweiub
 45. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Dfht_w
 46. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/PreNsfib
 47. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Tp89j9c4t98
 48. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Violetta2019
 49. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Islamaryoryan
 50. https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Dfgnbweo0

6 pseudonimet e theksuara në listën e mësipërme duket se janë xhepat më të fundit të Prause duke futur redaktimet e mëposhtme në faqen Wikipedia të Nofap. Redaktimet e çorapeve janë në të verdhë. Pika kyçe: Unë kam nënvizuar redaktorin e Wikipedia Tgeorgescu pasi ai është personi kryesor që mbron redaktimet e Nicole Prause nga fshirja. Ata punojnë si një ekip për të shpifur dhe futur informacione të rreme dhe mashtruese në disa faqe në Wikipedia (Nofap, FTND, Varësia nga Pornografia, Efektet e Pornografisë, Varësia Seksuale, etj.).

Më poshtë po ju jap disa shembuj të redaktimeve të saj me çorape në faqen Nofap:

----------

Autori i sociologut zgjodhi një pjesë të vogël të videos në YouTube që dolën në një kërkim të shkurtër "nofap". Nuk tallem. Pastaj ajo shkëputi disa rreshta për të mbështetur axhendën e saj. Ajo NUK e vlerësoi Nofap ose anëtarët e saj. Ngecje pa vlerë:

Nëse keni ndonjë dyshim, këtu po poston RealYBOP në lidhje me letrën që askush tjetër nuk mund ta gjente:

-----------

Tri gënjeshtra të mëdha nga çorapet e Prauses:

1) Letra e faljes së Roland Imhoff nuk thoshte asgjë për ndonjë kërcënim ligjor - sepse nuk kishte asnjë të tillë. Ja letra e faljes së Imhoff - Arsyet e burrave për të përmbajtur nga masturbimi mund të mos reflektojnë bindjen e faqeve të ristartimit - që thotë se asnjë nga subjektet nuk ishin anëtarë të NoFap (Imhoff gabimisht dha përshtypjen në studimin e tij origjinal se subjektet ishin nga NoFap):

Ashtu siç bëri në Wikipedia, Prause pretendon në mënyrë të gabuar se studimi Imhoff mblodhi subjekte nga NoFap. Deri më sot Prause / RealYBOP vazhdon të postojë në Twitter se studimi i Imhoff ishte mbi anëtarët e NoFap.

2) Scram News: Të gjitha gënjeshtrat nga Prause. Parë, zhdukem ishte mbështetur nga para të mëdha dhe kishte një kompani ligjore që e përfaqësonte atë. Së dyti, Prause po lë jashtë që ajo ushqeu ScramNews një paketë gënjeshtrash për Aleksin dhe Nofapin, gjë që çoi në proces gjyqësor. Së treti, lajmi i madh është se gënjeshtrat e Prause rezultuan ScramNews dalja nga biznesi. Histori e plotë këtu: Media ScramNews të detyruar të kërkojnë falje dhe të paguajnë dëm të konsiderueshëm për publikimin e gënjeshtrave të Nicole Prause rreth Alex Rhodes & NoFap.

3) Ajo pretendon se kishte kërcënime gjyqësore nga Nofap, por lidhja nuk e thotë atë. Përmban vetëm disa cicërima nga NoFap që ankohen për redaktorët e drejtuar nga agjenda që kontrollojnë Wikipedia.

-----------

Gënjeshtra: Askush nuk u kërcënua dhe nuk ka asnjë provë për këtë në lidhjen e cituar.

----------

Citimi dhe citimi është nga libri i ri i anëtarit të RealYBOP, Alan Mckee. Mckee pretendon, pa mbështetje të ligjshme, se Nofap sulmon vitriolikisht "shkencëtare femra". Kjo erdhi qartë nga Falënderimi, megjithatë është Prause ai që është autori, duke sulmuar dhe shpifur Alex Rhodes të NoFap, dhe kaq shumë të tjerë.

Disa ditë më parë RealYBOP postoi në Twitter gënjeshtrat që ajo i dha Alan Mckee (dhe më vonë u vendos në Wikipedia).

Si prodhohet propaganda.

---------------

Duke cituar letrën, autori i së cilës dëgjoi disa video të rastit në YouTube duke përmendur NoFap dhe nxori përfundime të mëdha rreth atyre që linin pornografinë.

Përsëri, Falënderimi ndërsa RealYBOP cicëron letrën që ajo redaktoi më vonë në Wikipedia. Cicërima është e gjitha gënjeshtër. Nuk kishte asgjë në gazetë për mizogjininë ose homoseksualitetin. Ajo përmendi fjalimin tim TEDx kalimthi. Kjo eshte.

Sidoqoftë, gazeta ishte një rrëmujë e zhurmshme nga një sociolog i drejtuar nga axhenda, e cila zgjodhi me kujdes disa komente të reddit dhe video në YouTube për të mbështetur qëllimin e saj të para-zgjedhur për të zhvlerësuar burrat në shërim.

---------

Këtu dikush citon të mbushur me gënjeshtra VICE artikull me përfaqësues të Prause, David Ley, PornHub dhe Xhamster. (Shënim: David Ley është nbashkëpunimi me XHamster për të promovuar faqet e tij të internetit dhe Pornhub ishte llogaria e parë për të retweet cicërimën fillestare të RealYBOP.)

Shumë komod. Shiko A është Nicole Prause ndikuar nga industria e pornografisë?

--------------

Pjesa hit e mbushur me gabime e Brian Watson u diskutua në këtë pjesë: Gusht, 2020: RealYourBrainOnPorn (Prause) poston gënjeshtra nga hit-pjesë e mbushur me gabime të Brian Watson. Prause pastaj redakton gënjeshtrat e Watson në faqen Nofap Wikipedia.

RealYBOP postoi në Twitter këtë citat shpifës të paktën 20 herë në një periudhë 3-javore.

---------

Citon përsëri Kinsey grad Brian Watson, por është një gënjeshtër. NoFap kurrë nuk ka kërkuar ose marrë fonde nga "grupet fetare".

Artikulli i Watson është plot trillime dhe citimet e tij nuk thonë se çfarë pretendon se bëjnë. Ky është një rast mashtrimi akademik, i thjeshtë dhe i thjeshtë.

---------

Më shumë gënjeshtra nga tërbimi i mbushur me gabime i Brian Watson. Në këtë dajak, Watson pretendon në mënyrë të gabuar se padia për shpifje e Alex Rhodes kundër Nicole Prause financohet kryesisht nga NCOSE dhe Kisha Mormone.

--------

Më shumë gënjeshtra. Çorapet e Prause pretendojnë se NoFap kërcënoi të padisë Spektatori. Derisa Spektatori gënjeshtra të përsëritura të prodhuara nga Prause, NoFap kurrë nuk kërcënoi të padisë. Këtu mund të lexoni letrën e NoFap dhe redaktorin që pranon të korrigjojë gabimet e autorëve: https://web.archive.org/web/20210104022332/https://spectator.us/nofap-proud-boys/

Prause dhe RealYBOP kanë postuar në Twitter shumë herë se Alex Rhodes dhe Nofap kanë shoqata (ose Nofap mbështetet nga Djemtë Krenarë). Ky është një nga rastet e shpifjes të përshkruar në padinë e Rhodes kundër Prause: Themeluesi i NoFap padi për shpifje e Alexander Rhodes kundër Nicole Prause / Liberos.

Ndërsa llogaria e saj e poshtër @BrainOnPorn u pezullua një javë për ngacmim, Nikky krijoi një xhiron të re për të fut gënjeshtra - https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/Faustinecliffwalker

---------

Menjëherë pasi llogaria në Twitter e industrisë pornografike të Prause (@BrainOnPorn) u pezullua përgjithmonë për ngacmime dhe abuzime në shënjestër, ajo krijoi një xhuxh të 5-të fusni më shumë propagandë - https://en.wikipedia.org/wiki/User:NeTAbygO

----------

10 dhjetor 2020: Një tjetër çiftëzim i mundshëm i Prause redakton Nofap - https://en.wikipedia.org/wiki/Special:Contributions/JackReacher2018.

La edit fut një citim jashtë kontekstite:


Gusht, 2020: RealYourBrainOnPorn (Prause) poston gënjeshtra nga goditja e mbushur me gabime e Brian Watson, dhe më pas i redakton ato në faqen Nofap Wikipedia

Kinsey grad, bibliotekare, dhe aleate e ngushtë e Prause, Brian Watson publikoi një copë hit të mbushur me gabime, të cilën RealYBOP e shkëputi sikur të ishte e vërtetë. RealYBOP (Prause) gjithashtu krijoi disa çorape të reja Wikipedia për të redaktuar gënjeshtrat e Watson në Faqe Nofap Wikipedia.

Prezantimi i letrës së Watson:

Watson më shpif, gënjeshtra për YBOP dhe hulumtimet e paraqitura atje (ashtu si RealYBOP):

REALITETI: Do të përqendrohem kryesisht në keqinformimin e artikullit në lidhje me mua dhe faqen time të internetit www.yourbrainonporn.com (YBOP), por besoj se është në rregull një korrigjim më i gjerë (një tërheqje, në të vërtetë).

Watson nuk përmend që unë jam autor dhe bashkëautor, përkatësisht i dy artikujve të vlerësuar nga kolegët, dhe as se kam dhënë mësim anatomi dhe fiziologji për dy dekada. As nuk bën Watson përmend që unë jam autori i një libri më të shitur, i mbushur me kërkime të vlerësuara nga kolegët dhe i miratuar nga ekspertët: Truri juaj në Porno: pornografia në internet dhe shkenca në zhvillim e varësisë. Rastësisht, të gjitha të ardhurat e librit tim shkojnë për një organizatë bamirësie të regjistruar, nënvlerësim WatsonPretendimi që të gjithë ata që përmenden po ndajnë informacion në lidhje me rreziqet e mundshme të pornografisë dixhitale në mënyrë që të fitojnë.

Në vend të informacionit të mësipërm rreth meje, Watson kënaq në ad hominem vërejtje që i mbështesnin me katër citime - tre artikuj laikë dhe një koment të shkurtër. Asnjë nga katër artikujt nuk përmban asnjë fjalë për mua, faqen time të internetit YBOP, ose kërkime të gjëra të mbledhura atje. Zbuluese WatsonParagjykimi ekstrem, dy nga katër artikujt janë shkruar nga mbrojtësi i pornografisë David Ley i cili është aktualisht bashkëpunon me gjigandin e pornografisë xHamster për të promovuar faqen e internetit dhe shërbimet e saj "Stripchat".

Watson duket se i referohet si Fight The New Drug (FTND) dhe YBOP kur pohon:

Çdo gjë më shumë sesa një ekzaminim i përkohshëm, sidoqoftë, zbulon se grupet po luajnë në analfabetizmin e perceptuar të informacionit nga publiku i gjerë. Pretendimet dhe studimet e cituara janë, më shpesh sesa jo, të dizajnuara dobët, të financuara në mënyrë të dyshimtë, mashtruese, të rrjedhura gabimisht, ose thjesht të rreme (Ley 2018; Oeming 2018; Bradley etj. 2016; Mialon etj. 2012; Wéry etj. 2016; Wilt etj. 2016). Problemet me burimet do të ishin menjëherë të qarta për çdo bibliotekar i trajnuar në vlerësimin e burimeve: shumë prej revistave të referuara kanë titull të dyshimtë, nuk janë më aktive ose janë financuar nga organizatat e përmendura në këtë artikull.

Megjithatë asnjëri Watson as citimet mbështetëse nuk japin një shembull të vetëm studimesh "të dyshimta ose" mashtruese "të postuara në FTND ose YBOP. Si më sipër, asnjë nga WatsonGjashtë citimet flasin diçka për mua ose YBOP. Tipike e WatsonBursa e pakujdesshme, katër nga 6 citimet nuk janë të lidhura as nga distanca Watsonpretendimet. Ky është mashtrim akademik.

Praktika e citimit të punimeve që janë të parëndësishme ose nuk mbështesin pohimet është mashtruese dhe nuk avancon kuptimin shkencor ose publik. Gazetat e tjera janë tërhequr për më pak.

Në fakt, faqja ime përmban mbi 1,000 studime që lidhen drejtpërdrejt me përdorimin e pornografisë. Kjo faqe organizon shumë studime në kategori përkatëse: Hulumtimi përkatës. Për shembull, këtë listë përmban 270 studime për adoleshentët dhe përdorimin e pornografisë (së bashku me 16 përmbledhje të literaturës) - të gjitha raportojnë rezultate negative në lidhje me përdorimin e pornografisë. Watsonpohimet e pambështetura do ta bënin lexuesin të besonte se të 270 janë "studime mashtruese", kur në fakt lista përfaqëson epërsinë e kërkimit në terren nga autorë të respektuar.

Gjithashtu, merrni parasysh Lista e YBOP për çdo studim neurologjik të botuar ndonjëherë mbi përdoruesit e pornografisë. Ndërsa të 53 studimet raportojnë gjetje në përputhje me modelin e varësisë, WatsonDeklaratat me burim të papërshtatshëm do ta bënin lexuesin të besonte se të 53 janë me të meta ose shumë të dyshimta. Në cilën pikë kalon bursa e ngathët në propagandë shqetësuese?

Merrni parasysh listën e YBOP të mbi 110 studime që lidhin përdorimin e pornografisë ose përdorimin e pornografisë ose varësinë nga pornografia në mosfunksionimet seksuale dhe kënaqësinë më të dobët seksuale dhe marrëdhëniet. Disa nga studimet janë gjatësore ose eksperimentale. Watson, i cili nënkupton se është "pseudoshkencë" për YBOP të paralajmërojë vizitorët e saj se pornografia e sotme në internet me sa duket po shkakton mosfunksionim erektil në disa përdorues, nuk arrin të informojë lexuesit se pothuajse çdo studim sasior mbi raportet e meshkujve që përdorin më shumë pornografi në lidhje me të varfërit kënaqësi seksuale ose marrëdhënie. Gazeta të shumta të vlerësuara nga kolegët dhe ekspertë të hapur kanë ngritur shqetësime në lidhje me përdorimin e tepruar të pornografisë në internet dhe mosfunksionimin seksual. Më shumë shembuj mund të sigurohen.

Skimming ekuilibrin e WatsonArtikulli i tij, lexuesit e ditur do të vërejnë deklarata të ndryshme mashtruese ose false. Për shembull, Watson deklaroi gabimisht se Fight The New Drug zotëron Nofap LLC. A mundet që një deklaratë kaq e rreme ta ekspozojë këtë revistë të pamatur para veprimeve ligjore për shpifje apo veprim tjetër juridik nga këto dy biznese? Mund që revista të konsiderojë një tërheqje të asaj që duket të jetë një artikull i mbështetur në mënyrë joadekuate dhe njollosje e hollë e grupeve dhe njerëzve me të cilët Watson nuk pajtohet në baza ideologjike?

Duke përdorur një pseudonim, Prause redaktoi më pas Brian WatsonPropaganda e sapolindur në faqen Wikipedia për NoFap (Unë nuk jam i lidhur me NoFap):

Citimi # 9 është Brian Të Watson-it artikulli. 2 çorapet më të fundit Prause futën më pas mbeturinat e Watson:

Aliazhet e lavdërimit (një prezumon) futur në faqen Nofap Wikipedia të njëjtat gënjeshtra të cilat RealYBOP / Prause cicëruan 5 herë javën e kaluar. (Vizitorët e Wikipedia do të shohin gjithashtu "Tgeorgescu", i cili është një redaktor prej një kohe të gjatë i cili mbron me paturpësi, paturpësisht redaktimet e dëmshme nga xhepat e Prause):

RealYBOP këtu krijon një diapozitiv duke cituar Brian Watson, duke e postuar në Twitter disa herë:

Për shembull:

Logjika u përplas prapa? Ju jeni gjykatësi. Ja cicërima ime duke komentuar mbi studimin e anëtarit të RealYBOP Sam Perry:

Një tjetër cicërimë që përmban shpifjen e Brian Watson:

Dhe nje tjeter:

Qeshur. NoFap dhe YBOP janë "mirë-financuar". ashtu si industria e pornografisë, apo jo? LOL Anti-fjalim ju thoni?

Gjykatat nuk pajtohen. Gjykata Superiore e Qarkut të Los Anxhelos vendosi që përpjekja me keqdashje e Prause për të marrë një urdhër ndalimi kundër meje përbënin një "proces gjyqësor joserioz dhe të paligjshëm kundër pjesëmarrjes së publikut" (zakonisht i quajtur "padia SLAPP"). Gjykata gjeti që Prause abuzoi me procesin e urdhrit të ndalimit për të më ngacmuar në heshtje dhe për të shkelur të drejtat e tij për fjalën e lirë. Sipas ligjit, vendimi SLAPP detyron Prause të paguajë tarifat e avokatit tim.

RealYBOP poston më shumë propagandë dhe gënjeshtra të Brian Watson:

Gusht 7, 2020: Një tjetër cicërimë, me një gënjeshtër serioze, që mund të formojë bazën e proceseve gjyqësore të bazuara mirë nga Alex Rhodes ose FightTheNewDrug. Ndër pasaktësi të tjera, Watson deklaron në mënyrë të gabuar se Nofap.com është në pronësi të FightTheNewDrug:

----------------------

Më poshtë i dërgova me postë elektronike redaktorit të ditarit. Brian Watson është duke u përfshirë në mashtrim akademik (siç përshkruhet në këtë email):

I nderuar redaktor,

Jam thellësisht i shqetësuar për shumë pasaktësi në këtë artikull të fundit, disa prej të cilave janë renditur më poshtë. Fatkeqësisht, fusha e studimit të pornografisë është polarizuar në mënyrë shqetësuese dhe është e lehtë për autorët dhe vlerësuesit të lejojnë paragjykimin të tejkalojnë arsyen. Nuk jam i sigurt se kush e shqyrtoi këtë paraqitje për ditarin tuaj, por duke pasur parasysh shumë gabime dhe citime të papërshtatshme në këtë pjesë, kam frikë se ky polarizim ka ngjyrosur procesin e autorësisë dhe rishikimit këtu.

Do të përqendrohem kryesisht në keqinformimin e artikullit në lidhje me mua dhe faqen time të internetit www.yourbrainonporn.com (YBOP), por besoj se një rregullim më i gjerë është në rregull.

Watson nuk përmend që unë jam autor dhe bashkëautor, përkatësisht i dy artikujve të vlerësuar nga kolegët, ose që kam dhënë mësim anatomi & fiziologji për dy dekada. As nuk bën Watson përmend që unë jam autori i një libri më të shitur, i mbushur me kërkime të vlerësuara nga kolegët: Truri juaj në Porno: pornografia në internet dhe shkenca në zhvillim e varësisë. Rastësisht, të gjitha të ardhurat e librit tim shkojnë për një organizatë bamirësie të regjistruar, nënvlerësim WatsonPretendimi që të gjithë ata që përmenden po ndajnë informacion në lidhje me rreziqet e mundshme të pornografisë dixhitale në mënyrë që të fitojnë.

Në vend të informacionit të mësipërm rreth meje, Watson kënaq në ad hominem vërejtje që i mbështesnin me katër citime - tre artikuj laikë dhe një koment të shkurtër. Asnjë nga katër artikujt nuk përmban asnjë fjalë për mua, faqen time të internetit YBOP, ose kërkime të gjëra të mbledhura atje. Zbuluese WatsonParagjykimi ekstrem, dy nga katër artikujt janë shkruar nga mbrojtësi i pornografisë David Ley i cili është aktualisht bashkëpunon me gjigandin e pornografisë xHamster për të promovuar faqen e internetit dhe shërbimet e saj "Stripchat".

Watson duket se i referohet si Fight The New Drug (FTND) dhe YBOP kur pohon:

Çdo gjë më shumë sesa një ekzaminim i përkohshëm, megjithatë, zbulon se grupet po luajnë në analfabetizmin e perceptuar të informacionit nga publiku i gjerë. Pretendimet dhe studimet e përmendura janë, më shpesh sesa jo, të dizajnuara dobët, të financuara në mënyrë të dyshimtë, mashtruese, të rrjedhura gabimisht, ose thjesht të rreme (Ley 2018; Oeming 2018; Bradley et al. 2016; Mialon et al. 2012; Wéry et al. 2016; Wilt et al. 2016). Problemet me burimet do të ishin menjëherë të qarta për çdo bibliotekar i trajnuar në vlerësimin e burimeve: shumë prej revistave të referuara kanë titull të dyshimtë, nuk janë më aktive ose janë financuar nga organizatat e përmendura në këtë artikull.

Megjithatë asnjëri Watson as citimet mbështetëse nuk japin një shembull të vetëm studimesh "të dyshimta ose" mashtruese "të postuara në FTND ose YBOP. Si më sipër, asnjë nga WatsonGjashtë citimet flasin diçka për mua ose YBOP. Tipike e WatsonBursa e pakujdesshme, katër nga 6 citimet nuk janë të lidhura as nga distanca Watsonpretendimet.

Praktika e citimit të punimeve që janë të parëndësishme ose nuk mbështesin pohimet është shqetësuese, çorientuese dhe nuk avancon kuptimin shkencor ose publik.

Në fakt, faqja ime përmban mbi 1,000 studime që lidhen drejtpërdrejt me përdorimin e pornografisë. Kjo faqe organizon shumë studime në kategori përkatëse: Hulumtimi përkatës. Për shembull, këtë listë përmban 270 studime për adoleshentët dhe përdorimin e pornografisë (së bashku me 16 përmbledhje të literaturës) - të gjitha raportojnë rezultate negative në lidhje me përdorimin e pornografisë. Watsonpohimet e pambështetura do ta bënin lexuesin të besonte se të 270 janë "studime mashtruese", kur në fakt lista përfaqëson epërsinë e kërkimit në terren nga autorë të respektuar.

Gjithashtu, merrni parasysh Lista e YBOP për çdo studim neurologjik të botuar ndonjëherë mbi përdoruesit e pornografisë. Ndërsa të 52 studimet raportojnë gjetje në përputhje me modelin e varësisë, WatsonDeklaratat me burim të papërshtatshëm do ta bënin lexuesin të besonte se të 52 janë me të meta ose shumë të dyshimta. Në cilën pikë kalon bursa e ngathët në propagandë shqetësuese?

Merrni parasysh listën e YBOP të mbi 110 studime që lidhin përdorimin e pornografisë ose përdorimin e pornografisë ose varësinë nga pornografia në mosfunksionimet seksuale dhe kënaqësinë më të dobët seksuale dhe marrëdhëniet. Disa nga studimet janë gjatësore ose eksperimentale. Watson, i cili nënkupton se është "pseudoshkencë" për YBOP të paralajmërojë vizitorët e saj se pornografia e sotme në internet po shkakton mosfunksionim erektil në disa përdorues, nuk arrin të informojë lexuesit se pothuajse çdo studim sasior mbi raportet e meshkujve që përdorin më shumë pornografi në lidhje me seksi më të varfër ose kënaqësinë e marrëdhënies. Gazeta të shumta të vlerësuara nga kolegët dhe ekspertë të hapur kanë ngritur shqetësime në lidhje me përdorimin e tepruar të pornografisë në internet dhe mosfunksionimin seksual. Më shumë shembuj mund të sigurohen.

Skimming ekuilibrin e WatsonArtikulli, unë vërej deklarata të ndryshme mashtruese ose të rreme. Për shembull, Watson deklaroi gabimisht se Fight The New Drug zotëron Nofap LLC. A mundet që një deklaratë kaq e rreme ta ekspozojë ditarin tuaj ndaj veprimeve ligjore për shpifje ose veprim tjetër juridik nga këto dy biznese?

Ju lutem kini kujdes se WatsonArtikulli tashmë është duke u përdorur si një mjet propagande nga llogaria pro-porn Realyourbrainonporn në Twitter.

Mund ta konsideroni tërheqjen e asaj që duket të jetë një artikull i mbështetur në mënyrë joadekuate dhe një njollë e mbuluar hollë e grupeve dhe njerëzve me të cilët Watson nuk pajtohet në baza ideologjike? Të paktën, shpresoj të këmbëngulësh që Dr. Watson kontaktoni të gjithë ata që përmenden në artikull me qëllim korrigjimin e shumë gabimeve për të mirën e lexuesve tuaj.

Unë pres që të dëgjoj nga ju.

Ju faleminderit,

--------------------------

REJAT:


Gusht, 2020: Falënderimi paraqet falimentimin për të shpëtuar nga përgjegjësia për të 3 padi për shpifje ende të gjykuara (Hilton, Rhodes, Minc).

Siç është thënë diku tjetër, më 6 gusht 2020 Gjykata Superiore e Kalifornisë hodhi poshtë kërkesën e urdhrit të ndalimit me qëllim të keq të Prause kundër meje dhe miratoi mocionin tim anti-SLAPP. Sipas statutit, humbja do të thoshte që Falënderimi do të duhet të paguante tarifat e avokatit tim (rreth 40,000 dollarë) sa më shpejt që gjykatësi të bekonte dokumentacionin e shumës së saktë të borxhit. Një javë apo ca më vonë, Prause dhe kolegu i saj Greg Siegle ishin planifikuar të jepnin depozitat e tyre në çështjen e shpifjes Alex Rhodes të ngritur kundër Prause. Gjithashtu, Twitter ishte thirrur në gjyq dhe ishte gati të kalonte tek Rhodes identitetin e Llogaria në Twitter e @BrainOnPorn (shtëpia e dukshme e shpifjes më të egër të Prause).

Pastaj, më 18 gusht 2020 - ditë më parë depozitimi i parë do të ndodhte - Falënderimi ngriti falimentimin. Ajo e bëri këtë për të mos paguar mua borxhin e taksës së avokatit që ajo kishte pësuar dhe për t'u përpjekur të shpëtonte nga përgjegjësia për të tre paditë e shpifjes kundër saj: Donald L. Hilton Jr k. Nicole Prause dhe Liberos LLC, Nr. I çështjes: SA: 19-CV-00755-OLG; Alexander Rhodes k. Nicole Prause dhe Liberos LLC, Çështja Nr. 2: 19-CV-01366-MPK; dhe Aaron M. Minc, Esq kundër Melissa A. Farmer dhe Nicole R. Prause, Nr. I çështjes: CV-20-937026.

SHENIM: Unë e krijova këtë pjesë në dhjetor të vitit 2020, kater muaj pas Falënderimet e paraqitura për falimentim. Falënderimet nuk më lanë asnjë zgjedhje, pasi ajo pohoi në Twitter se largimi nga borxhi i avokatit të saj me një falimentim të dyshimtë disi do të thoshte se fitorja ime anti-SLAPP ishte "hedhur jashtë". Më 4 dhjetor, ajo iu përgjigj një filli 2-mujor që dukej se pretendonte në mënyrë të gabuar se (1) paditë për shpifje të Hilton dhe Rhodes ishin hedhur dhe se (2) fitorja ime anti-SLAP ishte shfuqizuar (të dyja janë false):

My qëndron fitorja ligjore. Asgjë nuk u kthye mbrapa: Kërkesa mashtruese e Prause për një urdhër ndalimi mbetet e hedhur poshtë (pa ndonjë meritë), ashtu si edhe vendimi im Anti-SLAPP. Falënderimeve iu dha një humbje e ashpër ligjore, dhe asgjë nuk e ka ndryshuar atë.

Mbani mend, Falënderimi nuk ishte i paaftë për falimentim. Ajo thjesht kishte mbledhur shumicën e pasurive të saj në llogaritë e saj të pensionit (më shumë se çerek milion dollarë) dhe renditi një grimë të vogël të borxhit të konsumatorit (nën 3,000 dollarë). Pretendimi i saj i paaftësisë paguese ishte pothuajse tërësisht i bazuar potencial detyrimet nga paditë e mësipërme për shpifje (të cilat mund të mos kenë shkuar kurrë në gjyq), plus rreth $ 40K ajo do të më detyrohej pasi gjykatësi të bekonte shumën.

Për të arritur "paaftësinë paguese", Prause's dokumente falimentimi në mënyrë të rreme pretendoi se ajo më detyrohej 100,000 dollarë (në vend të 40,000 dollarë) dhe se detyrimi i padisë së Hilton dhe Rhodes arriti në 150,000 dollarë në borxh (kur ajo nuk u kishte asnjë borxh ende). Po në lidhje me kostot ligjore të Prause, pyetni ju? A nuk do ta ndihmonin ta falimentonin? Duket se nuk ka asnjë, pasi kompania e saj e sigurimeve mbulon të gjitha shpenzimet ligjore në paditë e shpifjes!

Paditë për shpifje nuk i kanë kushtuar asgjë Prause, ndërsa Alex Rhodes Don Hilton ka shpenzuar para të mëdha duke ndjekur mjete juridike për shpifjen dhe ngacmimin e pamëshirshëm të Prause. Si përmbledhje, borxhi aktual i Prause, duke përfshirë atë që ajo më detyrohej mua, ishte më pak se $ 50K, ndërsa pasuritë e saj financiare ishin më shumë se $ 250K. Falimentimi i padiskutueshëm, lejon Prause të shmangë drejtësinë, të gjakosë viktimat e saj të parave përmes kostove ligjore dhe të vazhdojë t'i shpifë dhe t'i ngacmojë ato pa asnjë kufizim ose pasojë.

Me shpenzimet e saj të mbuluara, Prause ka tërhequr kostumet jashtë, ndërsa Rhodes, Hilton & Minc shpenzuan $ $ $ të mëdha. Këtu, një gjykatës këshillon Falënderimet për ngatërrimin dhe sjelljen dilatore:

Duke shtuar kostot e tyre gjithnjë në rritje, Rhodes, Hilton dhe Minc po kundërshtojnë Prause që të shkarkojë paditë e tyre për shpifje. Normalisht, veprimet e qëllimshme dhe dashakeqe (si "mbretërimi i pamatur i terrorit" i Prause që shkatërron jetën e njerëzve me shpifje dhe raporte të pabazuara) nuk mund të shkarkohen. Sidoqoftë, gjykatësit ndonjëherë mund të marrin fundin e gabuar të shkopit. Unë mendoj se kjo është arsyeja pse ekziston një proces apelimi.

Përsëri, Prause vonoi zbulimin dhe i mashtroi të gjithë deri natën para se ajo të rrëzohej, atëherë ajo bëri falimentimin. Regjistrimet e mëposhtme ligjore nga Hilton & Rhodes thonë se Prause ngriti falimentimin për të shmangur depozitimin dhe dorëzimin e dokumenteve. Çfarë po fsheh ajo?

Fragment nga Alex Rhodes paraqitjen e kundërshtimit:

Fragment nga Filini i opcionit të Don Hiltong:

Ju do të mendonit se falimentimi do të kishte ngadalësuar sulmin e shpifjeve dhe ngacmimeve të Prause. Krejt e kundërta, si shpifja dhe ngacmimi nga ajo Pseudonimi @BrainOnPorn shpërtheu në mënyrë eksponenciale, duke synuar Hilton, Rhodes, Wilson dhe të tjerët që kishin ngritur dëshmi betimi në paditë e shpifjes për Hilton & Rhodes. @BrainOnPorn palët e synuara në padi për shpifje me deri në 170 tweets shpifëse dhe nënçmuese në ditë!


VAZHDIM: Në përgjigje të padisë së Alex Rhodes për shpifje Nicole Prause dhe pseudonime Eksitim RealYBOP shpifin dhe ngacmojnë Rhodes (duke shtuar akuzat e shpifjes së Prause).

Më 11 nëntor 2019, Alexander Rhodes njoftoi padinë e tij për shpifje kundër Nicole R Faluse Liberos LLC. Shiko bankë gjyqi këtu. Nofap cicëroj për padinë:

Shiko kjo faqe për dokumentet e gjykatës parësore ngritur nga Alex Rhodes. Njoftohet tweet-i i dytë në NoFap-in e mësipërm një fondeshmbështesin padinë federale të themeluesit Alexander Rhodes kundër Nicole Prause:

Në përgjigje të padisë dhe mbledhjes së turmave Falënderim, RealYBOP (me gjasë Prause) dhe aleatët e tyre shkuan në ofensivë.

Një ditë më parë NoFap vendosi turmën për të parathënë parashikimin e tij të një njoftimi të madh:

Nëntor 11, 2019: Mëngjesin tjetër, para Njoftimi i NoFap, Falënderim filluan tweeting dyshimisht se ajo kishte marrë kërcënime me vdekje. (SHENIM: Prause kurrë nuk ka dhënë prova publike të kërcënimeve të verifikueshme, ashtu si ajo kurrë nuk ka siguruar prova të ndokujt që e ndjek atë). Ajo mbajti një skedar drejtues të "kërcënimeve me vdekje" gjatë ditës së parë të financimit të Alex-it:

Afër fundit të ditës ajo cicëroi një fotografi të një stacioni policie:

Ndërsa Prause po cicëron si Prause, @BrainOnPorn Twitter vazhdoi të shpifte dhe ngacmojë NoFap dhe Alex Rhodes:

Në të njëjtën kohë, Prause (i cili po pastron internetin për materiale që mundet) kërkesë është dëshmi e keqbërjes) i siguron David Ley një podcast 2015 YBR (duke shfaqur Alex Rhodes) për të zhvlerësuar:

Nëntor 12, 2018:

RealYBOP vijon me një sulm të mbuluar me vello në NoFap:

Në të njëjtën ditë, RealYBOP cicëron një tjetër sulm të mbuluar me vello në nofap, ndërsa promovon axhendën e industrisë pornografike:

Prause Tweet në lidhje me SLAPP, e cila i referohet argumentit juridik që ajo po përpiqet të përdorë për të hedhur poshtë paditë për shpifje (mos shkuar në punë):

Prause i del fundi i thellë, duke shtuar shpifjen e saj për Rhodes dhe ndërhyrjen e saj torturuese në ndërmarrjen e NoFap, duke thënë FBI më ka kërkuar të sqaroj se dhurimet që shkojnë në Alexander Rhode të NoFap janë mashtrim. Përfshihen zbatimi i ligjit.

Prause pretendon kërcënime me vdekje antisemitike. Më e rëndësishmja etiketon DonorBox, kompania që merret me mbledhjen e fondeve të Rhodes. Ajo është duke u përpjekur të mbyllë mbledhjen e fondeve. Kjo tani do të jetë një pjesë e padisë.

Duke u mburrur se ajo është të mbuluara mirë për padi. interesante:

Nëntor 13, 2018:

RealYBOP angazhohet në shpifje në vetvete të Alex Rhodes, duke pohuar rrejshëm se ai po dërgon trole të dhunshme për të kërcënuar Prause:

RealYBOP (me gjasë Prause) tani ka shtuar një tjetër shembull të shpifjes për padinë e Aleksit për shpifje.

Sulme të vazhdueshme në Alex Rhodes & Nofap nga Twitter @BrainOnPorn:

Në të njëjtën kohë Falënderimi po punon llogarinë e saj "reale".

Fajëson një viktimë tjetër Falënderimi, SASH.

RealYBOP zhvlerëson Gail Dines, ndërsa poston në mënyrë të rastësishme, jashtë postimeve nga konteksti nga Nofap (i cili përmban miliona postime nga njerëz të të gjitha mendjeve të ndryshme) sikur të jenë disi përfaqësues të provave të keqbërjes ose të Alex Rhodes:

Jo hera e parë: Prill, 2017: Fyej fyerje Profesor Gail Dines, PhD, ndoshta për t'u bashkuar me "Op-ed: Kush saktësisht është misrepresenting shkenca në pornografi?"

---------

Nëntor 14, 2018:

Tweets RealYBOP në të vërtetë janë pjesë e pasakta të goditura nga VICE:

Sfondi: Autorja Samantha Cole shkroi një pjesë të hitit në Nofap vitin e kaluar: https://www.vice.com/en_us/article/7xywwb/let-this-be-the-last-no-nut-november-nofap-meme-explained - duke e thirrur në thelb NoFappers Fashistët. Intervistat e artikullit aktual Nicole Prause, David Ley, Koalicioni i Fjalës së Lirë dhe Zëvendës Presidenti i Stripchat (në pronësi të xHamster). SHENIM lidhjet:
1) FSC dhe Falënderim:
2) David Ley dhe xHamster:

Do të doja të dija se kush kontaktoi Samantha Cole. Le të shpresojmë që avokatët e Rodos të jenë në gjendje të dërgojnë mesazhe elektronike në lidhje me artikullin VICE. Po shikojmë një 2nd, komplot Padia?

Të nesërmen 3 i programeve të industrisë pornografike 4 nga pjesa e hitit VICE janë përfshirë në të njëjtat dy tweet që promovojnë paraqitjen e ardhshme të paguar të Ley në Stripchat në pronësi të xHamster.
 1. Nicole Prause - operator i mundshëm i @BrainOnPorn
 2. David Ley, i cili po paguhet nga Stripchat (x-Hamster)
 3. Nënkryetari i Stripchat, i cili po paguan Ley
Tjetra, Tweets RealYBOP, duke dekurajuar No-NutNovember (shënjestra e vërtetë është Nofap, edhe pse NoFap nuk e krijoi NNN).

Asgjë e dyshimtë këtu, njerëz. Tweet-i zyrtar:

Pra, njerëzit e 3 që bashkëpunojnë në artikullin VICE për të shpifur dhe përçmuar NoFap, bëjnë të njëjtën gjë në Twitter, për të rritur trafikun e Stripchat dhe kështu fitimet e x-Hamster.

Stripchat vijon me një cicërimë që lidhet me hit-copën e VICE, që përmban gënjeshtra të shumta:

Më shumë ftregime të ajrosura nga Falënderimi:

Prause tweeting nën hit-copë të VICE, duke deklaruar në mënyrë të rreme se ajo është duke u bllokuar (me sa duket ajo është duke aluduar në Rodos, Hilton ose Wilson). Këto gënjeshtra janë pse ajo po paditet për shpifje:

Megjithatë, një incident tjetër që do të futet në gjykatën federale.

Falënderoni postimin nën artikullin VICE, futeni në një shkëmbim me një llogari ku thirren gënjeshtrat e saj:

Ajo mburret se padia e Aleksit do të hidhet poshtë. Nuk ka gjasa.

RealYBOP postimet në të njëjtën fije duke deklaruar në mënyrë të rreme se Rodosi është një punonjës i paguar i NCOSE (akoma më shumë shpifje).

Në një kthesë të çuditshme RealYBOP është i parë për të zbuluar se dikush vendosi padinë e Aleksit në The Daily Stormer. Shumë besojnë se Prause dërgon me email "këshilla" për Daily Stormer, kështu që ajo pastaj mund të pretendojë se supremacistët e bardhë janë të përfshirë. Ngjarje të njëjta ndodhën me Gary Wilson. Shpresoj që paditë për shpifje të thërrasin postë elektronike përkatëse.

Më sipër janë vetëm më shumë shembuj të Faleminderit në internet.

njëkohësisht, Twitter lavdëron "kërcënimet" e vjetra që ajo postoi disa vjet më parë. Asnjë konfirmim nuk është i vërtetë. Nuk janë bashkangjitur emrat. Asnjë burim i dhënë.

SHËNIM: Shumë prej nesh që përdorin faqe "anti-porn" marrin kërcënime dhe nënçmim të përditshëm. Mirësevini në internet. Ju nuk na shihni duke cicëruar se ata janë nga miqtë e Prause ose Ley.

Falënderimet shkojnë para shakatë, duke pretenduar se Alex është gati të arrestohet për Grand Larceny (më shumë shpifje në vetvete).

"Kuptimi" i saj. Komplet BS.

Nëse Rhodes nuk kishte një rast të shkëlqyeshëm para se të paraqiste padinë e tij (të cilën ai e bëri), ai sigurisht që ka tani.

--------

Nëntor, 18 2019:

Staci Sprout bëri një video duke mbështetur një kërkues fondesh për Padia e themeluesit të NoFap-it Alexander Rhodes për shpifje ndaj Nicole Prause / Liberos. Si hakmarrje, RealYBOP (një llogari tjetër e Nicole Prause) zhvlerëson Staci Sprout:

Ndërsa RealYBOP nuk e emëroi Sprout, ajo bëri një tweet në një fotografi të artikullit të saj.

-------

RealYBOP ngacmon Alex Rhodes të Nofap (i cili citoi një studim):

RealYBOP vazhdon të sulmojë / zhvlerësojë Alex Rhodes, edhe pse Alexander Rhodes ka ngritur një padi për shpifje kundër Nicole Prause / Liberos

------------

Dhjetor 2, 2019: Në disa përgjigje drejtuar një avokati, ajo pretendon të jetë duke u konsultuar me FBI në lidhje me mbledhjen e fondeve të Alex Rhodes. Ajo gjithashtu pretendon se "rekordet" që vërtetojnë se ajo nuk ka marrëdhënie me industrinë e pornografisë do të jenë në përgjigjen e saj ligjore ndaj padive të Rhodes:

Azhurnimi: Ajo gënjeu. 2 kërkesat e saj për të hequr dorë nuk kishin asgjë në lidhje me industrinë e pornografisë. Shihni këtë faqe për disa dokumente aktuale të marrëdhënies komode të Prause me ata në industrinë e pornografisë - A është Nicole Prause ndikuar nga industria e pornografisë?

-----------

Janar 23, 2020: David Ley dhe ekipi RealYBOP për të shpifur dhe njoftuar në internet Alex Rhodes of Nofap (duke cicëruar një artikull të pavërtetë që paraqet Nicole Prause, i cili po paditet për shpifje nga Rodos).

Në një veprim juridikisht të rrezikshëm, RealYBOP ritregon artikullin shpifës SHKRAM:

Dy ditë pas këtij cicërimi Alex Rhodes e ngriti ankesa e ndryshuar kundër Nicole Prause. Në ankesën e tij të re, artikulli ScramNews u shtua si një incident i ri për shpifje:

Tani është një ekspozitë në kostumin e shpifjes në Rodos: Ekspozita # 14: Faktikisht e pasaktë, SHKRAM shpifëse e goditur, kinse e vendosur nga Prause (3 faqe)

--------

Shkurt 8, 2020: Edhe pse Alex Rhodes ankesa e ndryshuar kundër Prause emërton gjithashtu llogarinë eksituese RealYBOP (@BrainOnPorn) duke e shpifur atë, RealYBOP vazhdon të synojë Alex Rhodes dhe NoFap (ngacmuesit nuk mund të ndihmojnë ngacmimin):

Shënim për studimin e cituar nga RealYBOP: Programi ishte pak a shumë si shumica e djemve në nofap - shkrimet, meditimet, regjistrimet javore dhe përpjekjet për të lënë. Në fakt, studimi është në tim lista e problemeve pornografike dhe seksuale si:

Abstenimi apo pranimi? Një seri rastesh të përvojave të burrave me një ndërhyrje që adresojnë përdorimin e vetë-perceptimit të pornografisë problemore (2019) - Gazeta raporton për gjashtë raste të burrave me varësi nga pornografia ndërsa ata iu nënshtruan një programi ndërhyrje të bazuar në mendje (meditim, regjistrime ditore dhe kontrolle javore). Të 6 subjektet duket se kanë përfituar nga meditimi. Përkatësisht kësaj liste studimesh, 2 nga 6 raportuan ED të shkaktuara nga pornografia. Disa raportuan përshkallëzim të përdorimit (zakon). Një përshkruan simptomat e tërheqjes.

---------

18 shkurt 2020: Falënderimet pretendojnë kërcënimin e përdhunimit në Nofap Forums, por nuk mund të japin URL ose pamje të ekranit. Prause nuk siguron kurrë dokumente për asnjë prej pretendimeve të saj (ajo ka akuzuar në mënyrë të rreme Gary Wilson, Fight The Drug New, Alex Rhodes dhe subjektet fiktive të kërcënimeve për përdhunim.

Profesori i mirënjohur i psikologjisë dhe eksperti i seksit të vërtetë, Frederick Toates e sfidon Falënderimin për të qetësuar provat e saj. Ajo tullac.

Megjithatë, një llogari tjetër e sfidon atë. nada:

---------

Shkurt 20, 2020: Viktimësi më e fabrikuar, me prova zero:

Në të vërtetë, ajo po e bën çështjen e Alex Rhodes me të vërtetë të lehtë. Ajo vazhdon të ngacmojë dhe shpifë Rhodes, dhe kompaninë e tij - NoFap.

--------

21 shkurt 2020: Artikulli i ri ekspozon goditjet e fundit të shënjestruara NoFap & alex Rhodes si asgjë më shumë se propagandë e pambështetur (artikuj shpesh paraqesin anëtarët e industrisë porno dhe aleatët e saj, të tilla si Prause dhe David Ley): NoFap nuk do t'ju bëjë një nazist: Pse MSM nuk mund të marrë një kontroll mbi aktivistët anti-masturbim të internetit

Edhe pse Alex Rhodes ankesa e ndryshuar kundër Prause emërton gjithashtu llogarinë eksituese RealYBOP (@BrainOnPornduke e shpifur atë, RealYBOP vazhdon të synojë Alex Rhodes dhe NoFap (ngacmuesit nuk mund të ndihmojnë ngacmimin). RealYBOP cicërima 7 herë nën artikullin e autorit, një natë të Premte, jo më pak:

Gënjeshtari patologjik RealYBOP i jep fund tiradës së saj eksituese duke shpifur Gary Wilson, duke pohuar rremë se kjo llogari në eksperiencë është në të vërtetë Wilson. Për shembull, 2 nga cicërimat e llogarisë nën cicërimën e autorëve:

Shkurt 24, 2020: Tri ditë më vonë RealYBOP cicëron nën cicërimën e RT në lidhje me të njëjtin artikull (çfarë shikuesi kibernetik);

RealYBOP nuk ofron shembuj të "gabimeve". Qenien e paditur nga Alex Rhodes nuk e ngadalëson ngacmimin e saj.

-------

Shkurt 29, 2020: Duke bërë qejf të Rodos dhe Hilton:

---------

Mars 3, 2020: RealYBOP duke trolluar Alex Rhodes, cicërimat nën cicërimat e The Doctor:

Të qenë e paditur nga Rodosi nuk po ngadalëson RealYBOP.

---------

March 4, 2020: Akoma duke shkuar pas NoFap (Alex Rhodes), edhe pse ajo po paditet nga Rodosi.

RealYBOP gënjen për përmbajtjen e disertacionit të studentit të gradës Kris Taylor për 15 komente të zgjedhura nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online (2018). Shiko këtë mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart në lidhje me shaka Taylor të një letre.

---------

March 7, 2020: Duke u paditur, por prapë vazhdon pas Nofapit. Studimi që ajo përmendi NUK ishte në lidhje me NoFap. Asnjë nga pjesëmarrësit nuk erdhi nga NoFap. fragment:

Grupi më i madh i pjesëmarrësve erdhi nga vetëm një nënshkrim ("r / Everymanshouldogn"), ku ai ishte miratuar nga moderatori.

Ajo nuk arriti të nxjerrë studimin, vetëm e keqkarakterizoi atë.

Pjesëmarrësit ishin të shqetësuar me efektet e pornografisë, megjithatë gazeta e karakterizoi keq këtë si shqetësime me masturbimin. Përkundër pretendimeve të konservatorizmit, dhe fetarisë si një faktor i rëndësishëm, demografia e subjekteve të tyre tregon një histori shumë të ndryshme: 70% ateistë ose agnostikë - nivele shumë më të larta se popullata e përgjithshme. Norma shumë të ulëta të mosfunksionimit erektil (3.48%), kështu që nuk janë përfaqësues të burrave që lënë porno.

--------

Mars 9, 2020: Megjithëse ajo po paditet nga Alex Rhodes i Nofap, RealYBOP cicëron një sulm të rastit në NoFap dhe konceptin e braktisjes së pornos (i quajtur rebooting). letra e cituar nuk ka asnjë lidhje me Nofap, rindërtimin ose braktisjen e pornos (ishte një studim i pyetësorëve vetëm për adoleshentët hebrenj izraelitë - dhe asnjëri nuk po përpiqej të linte pornografinë).

March 9, 2020: RealYBOP shkon pas Nofap përsëri, duke zhvlerësuar konceptin e rindezjes (eliminimit të përdorimit të pornos), një term i krijuar në forume të rimëkëmbjes porno si Nofap.

--------

March 11, 2020: Ajo gjen një fije 3-mujore për troll, duke cicëruar nën një lidhje në videon e Staci Sprout që mbështet mbledhjen e fondeve të Nofap (Shikoni shkrimet e Staci për dokumentacionin e Prause ngacmimin dhe shpifjen e saj).

Asnjë provë për 30 të ashtuquajturat ankesa. Nëse ato ndodhin, nuk ka dyshim se të gjithë ishin të merituar dhe të ligjshëm, siç janë edhe paditë për shpifje ndaj saj.

---------

March 12, 2020: Edhe pse ajo është duke u paditur nga Alex Rhodes i NoFap, RealYBOP cicëron nën një cicërimë të vjetër 4-ditore Segmenti i Doktorit që paraqet Alex Rhodes.

------------

March 23, 2020: Edhe pse ajo po paditet nga Alex Rhodes i Nofap, RealYBOP cicëron një sulm të rastit në NoFap. Studimi që ajo përmendi NUK ishte në lidhje me NoFap: asnjë nga pjesëmarrësit nuk erdhi nga NoFap. fragment:

Grupi më i madh i pjesëmarrësve erdhi nga vetëm një nënshkrim ("r / Everymanshouldogn"), ku ai ishte miratuar nga moderatori.

Shtë i njëanshëm, pasi shkrimet bien ndesh me të dhënat e veta. Ndërsa abstrakti përshkruan fenë dhe konservatorizmin si motivim për abstenim, demografia e subjekteve të tyre tregon një histori krejt tjetër: 70% ateistë ose agnostikë - nivele shumë më të larta se në popullsinë e përgjithshme. Norma shumë të ulëta të mosfunksionimit erektil (3.48%), kështu që nuk janë përfaqësues të burrave që lënë porno:

Mostra përfundimtare përfshinte të dhëna nga 1063 pjesëmarrës meshkuj, të moshës 18 vjeç e më të vjetër (M = 26.86, SD = 6.79). Shumica e pjesëmarrësve banuan në Amerikën e Veriut (77.47%) dhe disa në Evropë (16.78%) ose kontinentet e tjera (5.75%). 61.9% e kampionit kanë fituar një diplomë universitare, ndërsa 90.69% kanë ndjekur të paktën disa kolegj. Shumica e pjesëmarrësve (53.61%) e përshkruanin veten si në një marrëdhënie. Ateatët, agnostikët dhe apatetikët përbëjnë shumicën dërrmuese (70.00%) të mostrës. Më tej, 19.80% treguan një përkatësi të krishterë dhe 10.20% specifikuan fetë e tjera.

Update: Artikull rreth studimit me autorët që korrigjojnë disa nga dezinformatat:

"Ajo që vërejmë është se motivimi për të abstenuar nga masturbimi nuk është më i fortë te njerëzit që raportojnë problemet më serioze seksuale (si hiperseksualiteti ose mosfunksionimi ngrerë) por që korelata më të forta ishin mendimet në lidhje me masturbimin si të dëmshme për produktivitetin, të dëmshme për vlerësimin e partnerëve seksual dhe si një sjellje përgjithësisht jo të shëndetshme, "I tha Imhoff PsyPost.

"Caveat kryesor këtu është se ne i shikojmë lidhjet. Këto të dhëna janë memecë për sa i përket kauzalitetit. Isshtë joshëse të interpretosh gjetjet duke thënë se besimi (objektivisht jo i vërtetuar) besimet në lidhje me efektet negative të masturbimit bëjnë që motivi të jetë abstenues. Ekzistojnë mundësi të tjera, megjithatë, si këto mendime që formohen pas faktit si një mënyrë për të justifikuar vendimin e marrë tashmë për të abstenuar nga masturbimi ose një ndryshore e tretë (konservatorizmi shoqëror) duke shkaktuar të dy ”.

"Vetëm pasi kemi kryer këtë studim, mësuam se ka një debat të nxehtë midis protagonistëve që drejtojnë këto faqe në internet për të rindezur dhe partitë e tjera, ndonjëherë të shpifura si agjentë të industrisë pornografike. Ne nuk kemi asnjë pengesë në këtë, studimi ynë është thjesht përshkrues, duke u përpjekur të kuptojmë më mirë vendime të tilla. Një pjesë e kësaj është gjithashtu se unë ndjej nevojën të theksoj se pjesëmarrësit tanë NUK ishin anëtarë të një komuniteti rindezës, por mbi një mijë burra të rekrutuar në një subreddit jo-aktual. Nëse këto të dhëna përgjithësohen për anëtarët e bashkësive të rindezjes është kështu e hapur për shqyrtimin e ardhshëm,"Shtoi Imhoff.

------------

March 25, 2020: Të jesh i paditur nga Alex Rhodes nuk e ngadalëson RealYBOP. Një cicërimë një ditë pasi Alex Rhodes paraqiti kundërshtimin e tij ndaj mocionit të Prause për të shkarkuar. Regjistrimet gjyqësore që përmbajnë incidente dhe prova të reja, viktima shtesë, informacion shtesë i shtuar: E shkurtër - 26 faqe, Deklarata - 64 faqe, Ekspozitat - 57 faqe (çfarë ka të bëjë Covid-19 me pornografinë?):

Cfare shakaje. RealYBOP nuk kujdeset për të Rishikimi kombëtar, por rregullisht cicëron XBIZ, PornHub, YouPorn dhe producentë të ndryshëm porno. RealYBOP nuk ofron shembuj të keqpërfaqësimit, vetëm ad hominem i drejtuar (si zakonisht). Lidhje për dy artikujt e Rishikimit Kombëtar:

Mars 25, 2020: Tweet-i i dytë i ditës duke sulmuar NoFap. Kjo paraqet një hit nga XBIZ (duke zbuluar edhe një herë aleancën e ngushtë të RealYBOP me industrinë e pornografisë). A është rastësi që disa orë para artikullit të XBIZ RealYBOP zhvlerësoi National Review dhe NoFap në twitter? A kishte ndonjë lidhje RealYBOP me XBIZ që shkruajti këtë artikull? Mendjet kërkuese duan të dinë.

Çfarë mund të përmendësh COVID. përsëri?

----------

Prill 13, 2020: Tweet është i pastër BS. Pjesa e opinionit përmendi vetëm Nofap në paragrafin e fundit:

Whatfarë përmendi gazeta si arsye për të diskutuar mbi nofap dhe antisemitizmin? Kjo cicërimë:

Asnjëherë nuk ka patur asnjë lidhje provash Alex Rhodes ose nofap.com me antisemitizmin. Asgjë Këto pohime ku janë sajuar nga gënjeshtarët patologjikë Ley dhe Prause:

Falënderimi është duke u paditur për shpifje për sugjerimin se Alex Rhodes është antisemitik.

Mbrojtësi serial David Ley bashkohet me:

Oh po David Ley kompensohet nga gjigandi i industrisë porno xHamster për të promovuar faqet e internetit të tij dhe për të bindur përdoruesit që varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite!

----------

Prill 20, 2020: Dy tweet në lidhje me të njohurit origjinë e reddit / nofap në 2011. Sigurisht që një bandë njerëz morën një sfidë 7 ditore, por ata shpejt e kuptuan se pornoja ishte çështja. dy site Nofap janë katër fotografi të rikuperimit të pornografisë - askush nuk poston kurrë në lidhje me Studim kinez i cili mati nivelet e testosteronit çdo ditë për ditët e 16, dhe gjeti pak ndryshime deri rreth ditës 7, kur ndodhi një pezull.

RealYBOP vazhdon të synojë nofap, edhe pse @BrainOnPorn eksitues i emëruar tani në dy padi për shpifje (Rodos dhe Hilton)!

---------

Prill 21, 2020: Edhe ajo po paditet për shpifje nga Alex Rhodes, Prause përdor llogarinë e saj RealYBOP për të sulmuar / zhvlerësuar Alex Rhodes dhe kompaninë e tij (NoFap):

--------

23 prill, 2020: UAU. Mbështetje e drejtpërdrejtë për Pornhub, ndërsa përpiqeni të zhvlerësoni NoFap (i cili po hedh në gjyq RealYBOP për shpifje):

Damn, RealYBOP duke e pastruar PornHub sikur të ishte një moderatore (sigurisht që llogaria ishte e ndaluar, sepse ishte cicëruar nga nofap). Po pyesni veten nëse RealYBOP le të dijë pornhub për llogarinë? Hmmm.

Ajo vazhdon në të njëjtën fije:

----------

Megjithëse ajo po paditet për shpifje nga Alex rhodes, RealYBOP retweets gënjeshtra nga David Ley në lidhje me një letër falje nga autorët e një letre që lexonte sikur të ishte për anëtarët e Nofap. nuk ishte - asnjë nga lëndët nuk vinte nga NoFap! Përveç kësaj, gazeta paraqiti keq Gabe Deem dhe paraqiti keq atë që solli një "reboot" (duke i marrë komentet e tij jashtë kontekstit).

Letra për falje, e cila nuk është ajo që pretendon Ley: Arsyet e burrave për të përmbajtur nga masturbimi mund të mos reflektojnë bindjen e faqeve të ristartimit

Gabe Deem duke bërë tweeting përpara dhe me radhë me autorin e vjetër të studimit:

Twitter-i im ekspozon 'në letër:

---------

Mund 27, 2020: Më shumë gënjeshtra Letër Imhoff drejtuar redaktorit:

---------

RealYBOP Retweets Gënjeshtrat e Ley rreth letrës Imhoff dhe studimit të tij. Shiko kjo fije për të vërtetën.

Më shumë gënjeshtra, pasi sondazhi Imhoff kishte lëndë zero nga nofap.

-----------

Mund 4, 2020: shënjestron të gjitha forumet e rimëkëmbjes porno, me BS të fabrikuar:

--------

Mund 5, 2020: Retweet Ndiqni propagandën Lehmiller:

--------

Mund 10, 2020: RealYBOP & gënjeshtra për letrën e Imhof. Askush nuk u kërcënua në asnjë mënyrë. Ajo lidhet me seksionin e saj të ri mbi "ekstremistët anti-porn", ku paraqet keq opinionet që citon. Shumë e rëndësishme të theksohet: E ashtuquajtura faqe hulumtuese RealYBOP nuk kishte përmendur "NoFap" para se të ngriheshin paditë. Tani ai përmban 7 raste të "NoFap". Juria do ta konsiderojë këtë shumë interesante - ngacmim obsesiv edhe pas ngritjes së proceseve gjyqësore!

---------

Mund 19, 2020: Ndërsa Prause po përdorte të paktën 2 pseudonime për të futur letrën e Kris Taylor në faqen Nofap Wikipedia, ajo po cicëronte letrën e Taylor. Vini re se si Nikky nuk i citon kurrë këto letra - sepse ata nuk thonë atë që ajo pretendon se bëjnë. Disertacioni i studentit Grad Kris Taylor mbi 15 komente nga reddit / nofap: Unë dua që fuqia të kthehet: Diskurse të maskulinitetit brenda një forumi abstinence pornografike online (2018). Shiko këtë mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart në lidhje me shaka Taylor të një letre.

Dy bazat që redaktojnë faqen e Nofap Wikipedia gjatë majit të vitit 2020:

----------

Mund 23, 2020: Kelsy Burke postoi një artikull gjerësisht NoFap mashtrues, por ende asnjë prej 35 lëndëve të studimit të saj nuk ishin nga Nofap ose RebootNation. Rast i qartë i propagandës në shënjestër nga një aleat i RealYBOP.

------

24 maj, 20202: RealYBOP retweets artikullin Burke në lidhje me "studimin" e saj që nuk kishte asnjë lidhje me nofap (artikulli i saj ishte propagandë faktikisht e pasaktë).

--------

Mund 30, 2020: Do të thotë të synohet nofap.

---------

Qershor 5, 2020: Retweets mbyll aleatin "comradecat" ("nerdykinkycommie")

----------

Qershor 16, 2020: Dy tweet me gënjeshtra nga cyberstalker RealYBOP. Të dy tweet-et përmbajnë pamje të disa prezantimeve në konferencën NCOSE (Alex Rhodes, Gary Wilson, Gabe Deem, Gail Dines). Askush nuk u pagua për prezantimin e tyre, dhe këta 2 individë e bëjnë nuk marrin para nga organizatat fetare (3 nga 4 janë ateistë).

-----------

Qershor 29, 2020: Të gjitha gënjeshtrat. E vetmja gjë për mua ishte një pamje e komenteve nga TED under biseda ime (pas 5 vjet ngacmimesh TED më në fund iu nënshtrua presionit intensiv të Prause). Asgjë për mizogjininë ose homoseksualitetin. Sidoqoftë, gazeta ishte një rrëmujë e zhurmshme nga një sociolog i drejtuar nga axhenda, e cila zgjodhi me kujdes disa komente të reddit dhe video në YouTube për të mbështetur qëllimin e saj të paracaktuar për të përçmuar burrat në shërim.

Më shumë në të njëjtën fije: Kalimimi i rremë ajo ka "dëgjuar histori", por asnjëherë nuk jep një shembull.

--------------

Korrik 1, 2020: RealYBOP kapur në një gënjeshtër, dhe i ekspozuar. RealYBOP krijon një cicërimë që e bën të duket sikur ylli i pornografisë Jenna Jameson po i përgjigjej NoFap (Jameson është një ndjekës dhe tifoz i Nofap):

Ja cicërima e vërtetë:

E ekspozoj RealYBOP si gënjeshtare DHE Jenna Jameson më përgjigjet:

"Af" me hije ka të drejtë.

Edhe pse ajo është duke u paditur, RealYBOP ndjek sa më sipër me një cicërimë direkt në lidhje me Alex Rhodes, duke deklaruar në mënyrë të gabuar se ai ishte një "aktor i dështuar". Alex dikur ishte një shtesë në një film Tom Cruise. Alex aksidentalisht u bë "i famshëm" për shkak të një shaka praktike. Alex kurrë nuk ka aspiruar të jetë aktor. RealYBOP është një gënjeshtar.

Filloi që ajo është shuar si gënjeshtare dhe e quajti si hije si qij nga Jenna Jameson, RealYBOP dyfishon gënjeshtrat e saj të dukshme, ndërsa shton më shumë akuza për shpifje (nuk është çudi që ajo po digjet përmes avokatëve: seti i saj i 3-të me kostumin Hilton dhe grupi i dytë me padinë e Rhodes). Vini re se ReaYBOP cicëron një "rrëshqitje" nga aleati xHamster (i cili po kompenson anëtarët e tjerë të RealYBOP promovojnë faqet e saj të internetit dhe bindin përdoruesit se varësia nga pornografia dhe varësia seksuale janë mite!) Gjithçka që thotë RealYBOP është e pavërtetë - nuk është befasi.

Përveç që është trilluar propagandë nga xHamster, "rrëshqitja" nuk përmend Nofap. Taktika tipike e RealYBOP e materialeve të cicërimave që nuk mbështesin ato që ajo po thotë në tweet-et e saj.

Gjithashtu të trilluara janë pretendimet e RealYBOP për marrjen e kërcënimeve me vdekje / RealYBOP kurrë nuk ka prodhuar një shembull të vetëm të një kërcënimi me vdekje - dhe sigurisht askush nga ato aludime të Falënderimeve nuk e kërcënon atë.

----------

Korrik 3, 2020: RealYBOP hyn në një fije Nofap për të kënduar Alex Rhodes (nuk është çudi që ajo po digjet përmes avokatëve mbrojtës):

-------

Korrik 3, 2020: Përjashton dhe përkthen një fjali të rastësishme nga një tezë gjermane e diplomës bachelor. Kjo nuk ishte një analizë e Nofap - pasi nuk mund të ketë një analizë të tillë. Thjesht një letër opinioni nga një 20 vjeçar.

---------

Korrik 3, 2020 Korrik 7, 2020: Nuk kishte asnjë lidhje me NoFap. Thjesht përmendja e një "Follin" që lidhet me të ashtuquajturat video "nofap" në YouTube. Gjë është, nofap nuk ka video zyrtare. Pra, janë thjesht youtubers të rastësishëm. E pakuptimtë. Çfarë një bisedues në internet.

---------

7-7-20: Tre tweets që shkojnë pas Nofap (tweet1, tweet2, tweet3) Flisni për bisedat kompjuterike obsesive. Ajo duhet të ketë kaluar një ditë të tërë duke dalë me këto të dhëna të parëndësishme. Dhe ajo pretendon të jetë një viktimë e Alex Rhodes - megjithatë ai kurrë nuk bën cicërima në lidhje me të - ndërsa Prause frikacak duke përdorur llogarinë e saj shill (RealYBOP) ngacmon dhe shpif Rhodes dhe Nofap në baza ditore.

-----------

Ne seriozisht dyshojmë se Ley kaloi ditë duke përdorur "mjetin e tij të ri" për të pastruar komentet e panumërta të fshira nga moderatorët. Ne besojmë se RealYBOP gjeti mjetin dhe i dha Ley fotografive të ekranit. Hej RealYBOP, siguro të gjitha postat e tua elektronike për të na vërtetuar se jemi të gabuar.

Kontrolli i realitetit: çdokush mund të postojë në reddit / nofap. Ne kemi nga burime të mira që komentet e fshira nuk ishin nga anëtarët e nofap. Në vend të kësaj, komentet ishin nga troll.

Ley shton në duar:

RealYBOP retweeton Ley's BS:

Korrik 10, 2020: RealYBOP Përdor mjetin e saj të ri të gjetur që pastron komentet e fshira nga modet e NoFap për të gjetur atë një dhe vetëm "kërcënim me vdekje" të saj (ajo vazhdon të trokasë nofap edhe pse ajo po paditet për shpifje). Pas 5 vitesh duke pretenduar kërcënim me vdekje kjo është e para që ajo ka postuar në tweet. Meqenëse kemi shumë dokumentacione të RealYBOP fabrikuar prova, gënjen për kërcënimet duke perjetuar veten herë të panumërta, ne nuk do ta vendosnim atë RealYBOP për të postuar kërcënime me vdekje në forume të rimëkëmbjes pornografike (veçanërisht pasi ajo ka punësuar mbi 25 pseudonime për të ndjekur reddit pornfree dhe reddit / nofap).

Korrik 11, 2020: Duke kontrolluar komentet e fshira në Nofap, ajo poston një dhe të vetmin "kërcënim me vdekje"… përsëri. Mos harroni, Prause / RealYBOP ka pohuar në mënyrë të gabuar se shumë individë të njohur janë dërguar asaj dhe kërcënime të tjera me vdekje. Ajo kurrë nuk ka prodhuar prova ... sepse po gënjen.

-----------

RealYBOP vazhdon të synojë Nofap, edhe pse @BrainOnPorn Twitter tani është i përfshirë në dy padi për shpifje! Shënim - RealYBOP & David Ley kanë një "grup" privat ekstremistësh (të ekspozuar në dokumentet e gjykatës). A është Neves anëtar i këtij grupi privat në Facebook? A do t'i zbulojë anëtarët e këtij grupi zbulimi në procese gjyqësore?

---------

Korrik 12, 2020: Prause ka postuar vetëm një koment anonim të fshirë që përmban kërcënime në 7 vitet që ajo po pretendon të kërcënojë (komenti NUK ishte nga një anëtar i NoFap). Vetëm kjo e ekspozon atë si një gënjeshtare patologjike.

--------

Korrik 13, 2020: RealYBOP duke trolling fije 6-javore të vjetra për të shpifur Exodus Cry dhe për të mbështetur Pornhub. RealYBOP edhe një herë tweet duke komentuar nga një troll anonim (dhe jo një anëtar i Nofap), që u hoq nga modat nofap. Një koment i fshirë, nga një troll i panjohur - që është gjithçka që ka RealYBOP - që do të thotë që ajo do ta cicërojë përsëri dhe përsëri.

RealYBOP po e bën këtë për të mbrojtur pornhub: Janar, 2020: Twitter RealYBOP (Prause) sulmon Laila Mickelwait në mbrojtje të nën-moshës së Pornhub duke kërkuar pornografi dhe mungesë të verifikimit të moshës. Laila gjithashtu paraqiti një pohim në padi për shpifje të Donald Hiltonit kundër Nicole Prause, dhe ka gjithashtu ngriti një pohim në Rodos kundër Prause).

---------

Korrik 13, 2020: RealYBOP shpif kundër Staci Sprout, duke postuar të njëjtin koment të fshirë nga një troll reddit (i cili nuk ishte anëtar i nofap). RealYBOP u kërkon ndjekësve të paraqesin një raport të rremë në Sprout.

All Sprout pretendoi se instituti Kinsey mblodhi të dhëna nga pedofilët. Kjo është e padiskutueshme si Tabela 34 nga traktati i tij i famshëm Sjellja Seksuale në Meshën Njerëzore (1948) qartë dokumenton. Shih artikullin e Washington Post nga 1995: RAPORTI I KINSEY, FAST DHE DUHET? dhe kjo video. Falënderimi gjithashtu keqarakterizoi thirrjen Hilton të saj një fëmijë i fëmijëve për të përmendur Tabelën 34. Don Hilton u përgjigj në vitin 2016 për gënjeshtrat e Prause këtu: Falënderimet akuzojnë rrejshëm Donald Hilton, MD. Ajo më pas e përdori këtë trillim për të justifikuar paraqitjen e raporteve me qëllim të keq me universitetin e tij dhe Bordin Mjekësor të Teksasit. Kjo rezultoi në Falënderimet që janë paditur për shpifje. Tani kemi Prause duke tërhequr të njëjtin mashtrim me Staci Sprout. Mund të jetë një tjetër padi për shpifje në ofertë.

-------

Korrik 13, 2020: Tweeting në lidhje me… Yawn… i njëjti fshiu komentin e Nofap nga një troll reddit (i cili nuk ishte anëtar i NoFap). Kërcënimi i vetëm dhe vetëm ajo mund të gjente.

Na vjen keq RealYBOP, kemi një studim rasti të kërcënimeve aktuale, njoftimeve në internet dhe shpifjeve:

-------------

18 korrik, 2020 RealYBOP cweet përmban një pamje të ekranit të Prause / PornHelps që raporton një cicërimë të Alex Rhodes ku ai iu përgjigj "PornHelps" në mënyrë të përsëritur duke e quajtur atë një gënjeshtar:

Screenshot:

KONTEKST: Në 2016 Nicole Prause krijoi faqen e internetit "PornHelps" dhe llogaritë e mediave sociale për t'i shërbyer industrisë pornografike "PornHelps" duke bërë badigron të njëjtët njerëz dhe organizata që Prause gjithashtu sulmonte shpesh duke përdorur emrin e saj dhe llogaritë e mediave sociale. Në fakt, Prause do të bashkohej me alienë e saj të dukshme PornHelps për të sulmuar individët në Twitter dhe diku tjetër në radhë me disa nga identitetet e tjera të saj (shiko 1, 2, 3, 4). Të dy llogaria e Twitter @pornhelps dhe faqja e internetit PornHelps u fshinë papritmas kur ishte Prause udhëtuar në Psikologji Sot si të qenit PornHelps. Ne fillojmë me një cicërimë  nga autori i TIME mbuloni historinë ",Porno dhe Kërcënimi ndaj Virility", Belinda Luscombe:

Kjo u pasua nga @pornhelps duke i quajtur të dy gënjeshtarët Alexander dhe Belinda. @NicoleRPrause përfundimisht chimed në për të thirrur TIME gazetari Luscombe një gënjeshtar. Kjo është e rëndësishme si kjo 18 korrik, 2020 RealYBOP cweet përmban një pamje nga Prause / PornHelps që raporton gjoja se raporton një cicërimë Alex Rhodes. Alex u përgjigj në tweets të shumta shpifëse dhe ngacmuese nga PornHelps i cili akuzoi Aleksin se falsifikoi probleme seksuale të shkaktuara nga porno dhe dëmtim të penileve. Alex Rhodes i përgjigjet @pornhelps:

PornHelps kërcen me ligësinë e saj të zakonshme, duke akuzuar rremë Alex për gënjeshtra. Aleksi iu përgjigj ngacmimeve me rikthimin e lartpërmendur qesharak

vazhdimi:

Shihni këtë pjesë për pjesën tjetër të tregimit: Korrik, 2016: Kukulla me lëvdata dhe çorape "PornHelps" sulmojnë Alexander Rhodes, duke pretenduar në mënyrë të gabuar se ai ka falsifikuar probleme seksuale të nxitura nga pornografia.

-------------

Duke shkuar pas nofap, edhe pse ajo po paditet për shpifje. Këtu rendisim 4 tweet në një rresht nga cyberstalker RealYBOP:

Korrik 20, 2020: Artikull mbi lojërat e fatit duke cituar letrën e Kris Taylor

Falënderimi (RealYBOP) pohon në mënyrë të gabuar se letra e Kris Taylor ishte një analizë e komenteve të nofap. Në realitet, disertacioni i Taylor-it vlerësoi vetëm 15 komente nga reddit / nofap. Kriteret e kërkimit “Mashkullësia” për 15 komentet e zgjedhura me qershi. Taylor thotë qartë se 15 komente nuk ishin përfaqësuese të Nofap si një e tërë:

Shiko kjo mbrapa dhe me radhë midis Prause dhe Bart marrë nga Psikologjia Sot në lidhje me shaka Taylor të një letre. Bart bën një budalla të Prause, i cili i drejtohet ad hominemit kur ekspozohet si i gënjyer për letrën e Taylor-it.

Korrik 20, 2020: Ekstrakt nga një artikull i vrullshëm i sociologjisë nga një universitet (jo i vlerësuar nga kolegët).

Abstrakt aktual, në vend të fjalisë jashtë kontekstit të zgjedhur nga RealYBOP:

Qëllimi i kësaj eseje është të hetojë diskurset në lidhje me mashkullorësinë dhe seksualitetin që shfaqen në forume të internetit në faqen e internetit Nofap.com, e cila është një faqe që u drejtohet njerëzve me pavarësi të pornografisë dhe masturbimit. Qëllimi i faqes në internet është të krijojë një komunitet për njerëzit që vuajnë nga një varësi që çon në jetën e tyre të përditshme ose seksuale të preken negativisht. Forumi duhet të ekzistojë si një grup mbështetës për individin ku problemet përreth, ndër të tjera, shëndeti seksual mund të diskutohen me individë të tjerë që kanë probleme dhe varësi të ngjashme. Forumi shprehet duke siguruar mjete që do ta ndihmojnë individin të dalë nga varësia e tij dhe kështu të përmirësojë jetën e tij. Në ese përdor një metodë të analizës diskursive që bazohet në teorinë e ligjërimit të Ernesto Laclau dhe Chantal Mouffe. Përmes teorisë së ligjërimit si një metodë analize, unë pastaj shqyrtoj se si duket ligjërimi rreth mashkullorësisë dhe seksualitetit dhe si ndërtohen ato në forum. Për më tepër, unë studioj se cilat shprehje mashkullore vlerësohen më lart në hierarkinë hegjemonike dhe cilat shprehje çojnë në një pozitë më të ulët hierarkike. Më pas shqyrtoj se si diskursi ndikon në cilat organe pritet të marrin pjesë në forumin dhe cilat përjashtohen.

Në pjesën e analizës, doli se forumi karakterizohet fuqimisht nga perceptimet tradicionale të maskulinitetit dhe seksualitetit, ku, ndër të tjera, burrat pritet të jenë heteroseksualë, dominues ndaj grave dhe të kenë kontroll mbi veten dhe dëshirat e tyre seksuale. Pamja e pornografisë dhe varësia e saj nga ajo është negative në forum, ku ajo shihet si diçka që ka kontribuar në problemet sociale për individin. Perceptimi negativ bazohet në ndikimin e pornografisë tek individi dhe aftësinë e tij për të pasur një jetë seksuale funksionuese ku p.sh. personat e dëmtuar nga pornografia kanë probleme të stimulohen seksualisht nga ndërveprimet reale seksuale. Gjithashtu del se qëllimet e forumit nuk janë të sjellin një ndryshim të madh shoqëror ku pasojat shoqërore të pornografisë, të tilla si seksizmi dhe dhuna seksuale duan të kundërveprohen. Forumi në vend të kësaj përqendrohet në ndihmën që individi të heqë qafe varësinë e tyre nga pornografia dhe prandaj nuk është kritik ndaj pasojave të gjera shoqërore të pornografisë.

Megjithatë, është një asgjë e madhe pasi tani ka mënyrë për të 'analizuar miliona komente të postuara gjatë një periudhe 10 vjeçare. Sidomos pasi çdokush me një lidhje interneti mund të postojë në reddit / nofap.

Korrik 20, 2020: RealYBOP gënjen, duke thënë se studimi Imhoff mblodhi lëndë nga NoFap. Në realitet, asnjë nga lëndët nuk ishte nga NoFap. Gënjeshtarët do të gënjejnë.

Ja letra e faljes së Imhoff - Arsyet e burrave për të përmbajtur nga masturbimi mund të mos reflektojnë bindjen e faqeve të ristartimit - që thotë se asnjë nga subjektet nuk ishin anëtarë të Nofap:

Korrik 20, 2020: Çfarë është kjo? Regresionet logjistike nga një letër jo e rishikuar nga kolegët? Ajo po kërkon internetin për gjithçka që mund të keqinterpretojë.

Gjë e mërzitshme.

---------

Korrik 25, 2020: RealYBOP vazhdon të synojë Nofap, edhe pse @BrainOnPorn Twitter tani është i përfshirë në dy padi për shpifje!

Vini re se si kthehet RealYBOP “Varësia e pornografisë prish marrëdhëniet”Në përdorim të pornografisë. Keqpërfaqësime të zakonshme, gënjeshtra nga RealYBOP. Realiteti - Që nga viti 2020, over 75 studime kanë lidhur përdorimin e pornos me kënaqësinë më të dobët seksuale dhe marrëdhëniet. Ndërsa disa studime kanë lidhje me përdorimin më të madh të pornografisë tek femrat për kënaqësi më të mirë (ose neutrale) seksuale, shumica nuk e kanë (shiko këtë listë: Studimet e pornografisë që përfshijnë subjektet femra: Efekte negative mbi zgjimin, kënaqësinë seksuale dhe marrëdhëniet). Sa i njohim të gjithë studimet që përfshijnë meshkuj raportuan më shumë përdorim pornografik të lidhur me varfër kënaqësi seksuale ose marrëdhënie.

Korrik 25, 2020: RealYBOP retweets komentin e aleatit të saj nën cicërimën e mësipërme.

RealYBOP dhe @fyfriendlyfire shpesh bashkëpunojnë për të trokitur viktimat e zakonshme të RealYBOP.

-----------

Korrik 31, 2020: Sulmet e vazhdueshme ndaj Alex Rhodes & Nofap, edhe pse ai ngriti një padi për shpifje kundër Nicole Prause (i cili duket se po menaxhon twitter-in @BrainOnPorn). Pamja e ekranit në një cicërimë të Rodos për 2013 ishte postuar në përgjigje të rreth episodi i fundit të "Breaking Bad". Karakteri Jess Pinkman tha rregullisht këtë. https://www.pinterest.com/danicleary/jesse-pinkman-bitch/

përgjigja e të dashurës ekspozon duke luajtur lojën RealYBOP. Tipike e Falënderimit për të sajuar jo-prova.

----------

Natën që fitova kostumin tim anti-SLAPP kundër serialit shpifës / gënjeshtar Prause, ajo publikon një postim të çuditshëm të Mediumit, duke pretenduar se ishte akorduar seksualisht, dhe ishte drejtpërdrejt lidhur me Nofap. Ashtu si në urdhrin e saj fals frenues, i cili çoi në padinë dhe fitoren time anti-SLAPP, Prause nuk dha prova për pohimet e saj.

Falënderimet gënjejnë rregullisht për viktimitetin e saj: Fabrikat e Nicole Prause të kapakut të viktimave ekspozohen si të pabaza: ajo është kryesi, jo viktima. Shih gjithashtu - Viktima të shumta të raportimit me qëllim të keq të Nicole Prause dhe përdorimit të keq të procesit.

--------

Gusht 7, 2020: Një tjetër cicërimë, me një gënjeshtër serioze, që mund të çojë në procese gjyqësore nga Alex Rhodes ose FightTheNewDrug. Ndër pasaktësitë e tjera, Watson deklaron në mënyrë të gabuar se Nofap.com është në pronësi të FightTheNewDrug:

---------

Gusht 8, 2020 - Duke qenë i paditur për shpifje, por ende sulmon nofap.

Artikulli nuk është asgjë tjetër përveç gënjeshtrës.

----------

Gusht 11, 2020: Të dy Ley dhe RealYBOP shkojnë pas Nofap. Ley mori një postë elektronike nga www.beatit.guru duke përdorur ilegalisht markën tregtare NoFap për të treguar aplikacionin e tyre. Avokatët do të arrijnë të vizitojnë www.beatit.guru për shkelje të markës tregtare.

---------

13 gusht 2020: Edhe pse RealYBOP është duke u zhvilluar të paditur nga Alex Rhodes i Nofap për shpifje, ajo vazhdon të shtojë shpifjen e saj. Qesharake se si RealYBOP poston tweet nga gjigandi i industrisë pornografike xHamster, i cili po bashkëpunon me anëtarin e RealYBOP David J.Ley për të promovuar faqet e saj të internetit dhe për të bindur përdoruesit se varësia nga pornografia dhe varësia nga seksi janë mite!

------------

18 gusht 2020: Kjo është nga një shkëmbim me email midis David Ley dhe Gavin McInnes - më duket si një organizim. Unë kurrë nuk kam biseduar me Gavin McInnes. Alex Rhodes bisedoi me të vetëm një herë, kur ai ishte në podcastin e McInnes - PARA se McInnes të fillonte Djemtë krenarë, dhe ndërsa ai ishte në VICE (të cilin ai themeloi). Email nuk thotë asgjë për McInnes që "mbështet" askënd. RealYBOP thjesht po krijon gjëra - siç bën gjithmonë. McInnes i tha Ley vetëm që të fliste me themeluesin e YBOP për të zbuluar se si lënia e pornografisë mund të përmirësojë jetën e të rinjve.

Prause gjithashtu e postoi në Twitter ... disa ditë pasi ajo humbi një proces gjyqësor ndaj meje.

--------

Edhe pse Prause po bëhet të paditur nga Alex Rhodes i Nofap për shpifje, ajo përdor llogarinë e saj në RealYBOP për të ngacmuar Nofap dhe për të keqinterpretuar. Produkti nuk është nga Nofap LLC. Personi që shiste shtesën u urdhërua të pushojë dhe të heqë dorë nga Nofap.

-------

Shtator 1, 2020: Një shembull tjetër i bisedës kibernetike si RealYBOP, duke kërkuar gjithçka që ajo mund të keqinterpretojë.

-----------

Shtator 1, 2020: Thërret Nofap dhe YBOP "të mirë-financuar". LOL Nuk përmendet që industria e pornografisë financohet mirë.

Screenhsots janë për shpifjen e Brian Watson për mua dhe Samantha Cole duke bërë gjëra për NoFap.

--------

RealYBOP vazhdon të synojë Nofap, edhe pse @BrainOnPorn Twitter tani është i përfshirë në dy padi për shpifje. Një shembull tjetër i bisedës kibernetike si RealYBOP, duke kërkuar gjithçka që ajo mund të keqinterpretojë.

---------

Shtator 1, 2020: 3 postime të tjera në lidhje me Nofap - në të njëjtën ditë. Ajo paraqet keq videon.

Sigurisht, partneri i saj në shpifje dhe ngacmime, David Ley, bashkohet me. Përsëri, ne kemi një pretendim të pa buruar, nga shkrimtarja pro-porn Cole - e cila madje mbron pornhub në artikujt e saj.

--------

Shtator 8, 2020: RealYBOP bisedë kibernetike Nofap -

Rezultatet logjike si të dashurat dhe gratë shpesh krijojnë një emër përdoruesi të rremë për të bërë disa pyetje në lidhje me partnerët e tyre të varur nga pornografia, dhe më pas zhduken. Kthehuni te përdorimi i emrave të tyre të zakonshëm të përdoruesve të reddit.

-------

Njeri kashte idiotik. Askush nuk e premtoi këtë pasi ju mund të vlerësoni DeltaFosB vetëm pas vdekjes. Kjo do të ishte gati e pamundur ta bësh këtë në të varur nga pornografia

Pse RealYBOP bën dhimbje të tilla për të diskredituar ΔFosB? Për shkak se është një element i provave të bollshme të shkencës së fortë se varësitë janë realitete biologjike, jo konstrukte teorike siç pretendojnë. Varësitë kimike dhe varësitë e sjelljes (përfshirë, natyrisht, varësitë e sjelljes seksuale) lindin nga ndryshimet në të njëjtat rrugë dhe mekanizma themelorë të trurit. Shiko "Shpërblimet Natyrore, Neuroplasticiteti dhe Varësitë Jo-Droge ”(2011).

-----------

Shtator 6, 2020: Sulme më të paprovokuara ndaj Nofap. Pra, heqja dorë nga pornografia = mizogjinia? Vetëm në botën e RealYBOP.

---------

Shtator 17, 2020: Sulmet e vazhdueshme ndaj Alex Rhodes & Nofap, edhe pse ai ngriti një padi për shpifje kundër Nicole Prause (i cili po menaxhon @BrainOnPorn eksitim).

Jo, Nofap nuk mori mbështetje nga djemtë krenarë. Askush nuk po rekruton askënd për SASH. Ajo është një gënjeshtare patologjike, duke shpresuar se askush nuk e kontrollon atë.

---------

Shtator 18, 2020: Nga një hit hit brazilian me Nicole Prause. Gënjeshtra RealYBOP - personi i cituar NUK është shkencëtar.

---------

Shtator 23, 2020: Duke biseduar në internet Nofap dhe Alex Rhodes

Më sipër ka një shkëmbim me email midis David Ley dhe Gavin McInnes - më duket si një organizim. Unë kurrë nuk kam biseduar me Gavin McInnes. Alex Rhodes bisedoi me të vetëm një herë, kur ai ishte në podcastin e McInnes - PARA se McInnes të fillonte Djemtë krenarë, dhe ndërsa ai ishte në VICE (të cilin ai themeloi). Email nuk thotë asgjë për McInnes që "mbështet" askënd. RealYBOP thjesht po krijon gjëra - siç bën gjithmonë. McInnes i tha Ley vetëm që të fliste me themeluesin e YBOP për të zbuluar se si lënia e pornografisë mund të përmirësojë jetën e të rinjve.

----------

Llogaria e Stalker Anti-YBOP pohon në mënyrë të gabuar se 3 fituesit e çmimit të medias SASH (Unë, Staci Sprout, Alex Rhodes) po dërgojnë kërcënime me vdekje. Kjo është shpifje në vetvete.

Ja gjëja: Falënderimi i akuzuar me e ndjekjes, kështu që unë ngrita një padi kundër saj - dhe fitova, duke vërtetuar përmes gjykatave që Prause është autori, jo një viktimë - Përpjekjet e Prause-it për të heshtur Wilson janë shkëputur; urdhri i saj kufizues mohohet si joserioz dhe ajo i detyrohet tarifave të konsiderueshme të avokatit në një vendim të SLAPP. Përveç kësaj, ajo aktualisht është paditur për shpifje nga  Donald Hilton, MD dhe themelues i Nofap Alexander Rhodes. Më shumë procese gjyqësore për të ndjekur?

----------

------------------


Shqyrto faqet në vijim.

(Ka ndodhur incidente shtesë që ne nuk jemi në liri për të përhapur - pasi viktimat e Prause kanë frikë nga ndëshkimi i mëtejshëm.)

 1. Përpjekjet e Prause-it për të heshtur Wilson janë shkëputur; urdhri i saj kufizues mohohet si joserioz dhe ajo i detyrohet tarifave të konsiderueshme të avokatit në një vendim të SLAPP
 2. Fitoret ligjore mbi ngacmuesin / shpifësin serik Nicole Prause: Ajo është autori, jo viktima!
 3. Ngacmimi dhe shpifja joetike e Nicole Prause për Gary Wilson dhe të tjerët
 4. Ngacmimi dhe shpifja joetike e Nicole Prause për Gary Wilson & Të tjerët (Faqe 2)
 5. Ngacmimi dhe shpifja joetike e Nicole Prause për Gary Wilson & Të tjerët (Faqe 3)
 6. Ngacmimi dhe shpifja joetike e Nicole Prause për Gary Wilson & Të tjerët (Faqe 4)
 7. Ngacmimi dhe shpifja joetike e Nicole Prause për Gary Wilson & Të tjerët (Faqe 5)
 8. Viktimat e raportimit të keq dhe të përdorimit të keq të procesit të Nicole Prause.
 9. Nicole Prause & David Ley pretendojnë shpifës se Gary Wilson u shkarkua nga Universiteti i Oregonit Jugor
 10. Përpjekjet e lutjes për të shqyrtuar dokumentin e Shkencave të Sjelljes (Park et al., 2016) u tërhoq
 11. Neni nga gazeta studentore e University of Wisconsin (Raketë) raporton raporte të policisë nga Nicole Prause (mars, 2019)
 12. Keqpërdorimi i markës tregtare me agresion të kryer nga Deniers nga varësia e pornografisë (www.realyourbrainonporn.com)
 13. Nicole Prause dhe David Ley bëjnë dëshmi të rreme në padinë për shpifje të Don Hilton.