Guys Who Dore Porno: Në Sex dhe Romance (2012)

A po bën thirrje pornografike programi i lidhjes së çifteve të njerëzimit?

Prezantimi

Media e sotme barazon "seksin pozitiv" me zellin për orgazëm. Sipas kësaj formule, sa më shumë orgazma të kërkojmë, të shpërndajmë ose të sigurojmë, aq më shumë "seks pozitiv" jemi. Kjo i bën pornografitë në internet dhe lodrat seksuale, me aftësinë e tyre për të tejkaluar orekset tona normale seksuale në mënyrë që të mund të orgazmojmë kur përndryshe nuk mundemi për shkak të ngopjes, shpikjet më "pozitive për seksin" në të gjithë historinë njerëzore. Apo e bën atë?

Ky përkufizim i "seksit pozitiv" mbështetet në një keqkuptim se si stimulimi intensiv potencialisht mund të bëhet mpirë përgjigjen e kënaqësisë e trurit të njeriut. Ai gjithashtu zbret dhuratat e shkëmbimeve të çuditshme, dhe prekja njerëzore shkëmbehet me një bashkëshort të besuar. Duke pasur parasysh se marrëdhëniet dashamirëse dhe marrëdhëniet e qëndrueshme në përgjithësi lidhen pozitivisht me mirëqenien në rritje, këto lëshime janë veçanërisht të pafat.

Për arsye që shtrihen në zemra e evolucionit, truri ynë është jashtëzakonisht i përgjegjshëm ndaj versioneve të sotme super joshëse të ushqimit dhe seksit, të tilla si ushqimi junk dhe erotika në internet. Mjerisht, më shumë nuk është më mirë për disa truri; ajo i desensitizon ato. Kjo është arsyeja pse shumë prej nesh janë të trashë dhe / ose i mbyten me zemërim ekranet tona - megjithatë ndiheni më të pakënaqur se kurrë. Shërimi i përdoruesve të pornografisë përshkruan përvojat e tyre me desensitizimin:

Imagjinoni sikur të ishit në një rrotullues ekstrem për 10 vjet rresht. Pastaj zbres nga rulotori dhe duhet të bësh punë me luhatjet në zonën e lojërave për fëmijë. Pas 10 vitesh udhëtim ekstrem me rrota, nuk do të jeni në gjendje të merrni asnjë lloj gumëzhitje nga thjeshtësia e lëkundjeve. Ju jeni bërë i desensibilizuar. Porno shkatërroi vlerësimin tim dhe reagimin tim ndaj veprimeve normale seksuale, dhe masturbimi ndaj pornografisë shkatërroi ndjeshmërinë e penisit tim në mënyrë që përkëdhelja e butë e një dashnori të ishte mezi e dukshme. Ishte mësuar aq shumë të goditej me një vare sa që kur bëhej fjalë për t’u gudulisur me një pendë, unë as që e vura re. Në qoftë se nuk ndjeva diçka mjaft të vështirë dhe të rëndë, ajo thjesht nuk regjistrohej.

Ndjenja kaq e mpirë emocionale për çdo vajzë me të cilën kam dalë gjithashtu bëri që të dyshoja në vetvete. Kjo më bëri të dyshoj se isha homoseksual. Une nuk jam. Sapo truri im filloi të shërohej, unë u bëra shumë më e interesuar për të gjitha vajzat.

Biologjia nuk është morali

Shumë kohë përpara Internetit, babai i seksologjisë moderne paralajmëroi për desensitizim. Alfred C. Kinsey paralajmëroi të tijën fotograf Clarence Tripp se, "Sapo të marrim të fotografosh seks çdo ditë dhe t'i kushtosh vëmendje seksit djathtas, majtas dhe qendër, shumë shpejt asgjë nuk do të të ndezë, asgjë në zonë, asgjë vizuale nuk do të të ndezë. Sepse do të humbasësh të gjitha ato ndjeshmëri ”.

Për të njëjtën arsye, Kinsey këshilloi stafin e tij që "Jini të kujdesshëm me sadomasochism sepse trupi i njeriut përshtat shpejt, dhe kështu nivelet e dhimbjes mund të eskalojnë me shpejtësi" [James H. Jones, Alfred C. Kinsey, WW Norton & Company (1997): 610] Fatkeqësisht, shumë nga ekspertët e sotëm kanë harruar paralajmërimet e Kinsey, të cilat bazoheshin në përvojën e tij personale. Ata mësojnë vetëm: "Nëse ndihet mirë, bëj më shumë".

Në fakt, megjithatë, desensibilizimi po ka një ndikim të madh sot. Sa më shumë që disa njerëz mbështeten në erotikën kibernetike, aq më shpesh ata mund të ndiejnë "nevojën" për të arritur kulmin, dhe materialin më ekstrem që ata shpesh kërkojnë për të kryer punën. Per shume erections gjithashtu të rritet më të dobët. Shkallëzimi dhe mosfunksionimi i ngrerë i rinisë shpesh janë shenja se dikush e ngadalëson trurin në kënaqësi më delikate.

Kam shitur porn në internet për më shumë se 10 vjet. Ajo shkatërroi marrëdhënie dhe më çoi poshtë një rrugë të errët të përdorimit të rëndë. U bëra tërësisht i desensitizuar. Më kujtohet kur vepra të caktuara ishin tabu ose të paktën jo-rrjedhë. Këto akte tani janë pjesë e prodhimeve më kryesore.

Desenzitizimi është një proces i varësisë që lidhet me një rënie të ndjeshmërisë dopamine. Nora Volkow MD, Drejtor i NIDA, shpjegon:

Sapo truri të bëhet më pak i ndjeshëm ndaj dopaminës, ai “bëhet më pak i ndjeshëm ndaj përforcuesve natyralë” siç është “kënaqësia për të parë një mik, shikimi i një filmi, ose kurioziteti që nxit eksplorimin”.

Tragjikisht, kënaqësitë tani më pak të kënaqshme shpesh përfshijnë ndjenjat e dobishme të kontaktit njerëzor dhe shoqërimin e ngushtë e të besueshëm. Kjo është mënyra se si stimujt ekstremë mund të ndërhyjnë në mënyrë të tërthortë me tendencat tona të lindura të lidhjes së palëve-duke shkaktuar sindikata të pakënaqura.

Bërja e shqetësuar në marrëdhënien tuaj për shkak të përdorimit të shumë pornografisë nuk është një defekt i karakterit. Ndodh sepse shkakton shumë stimulim fizik ndryshime në trurin tuaj. Këto mund të jenë graduale, por për disa, futja e pornografisë me shpejtësi të lartë është pika e kthesës për desensitizim radikal:

Porno me shpejtësi të shpejtë ndryshoi gjithçka. Fillova të masturboj më shumë se një herë në ditë. Nëse nuk më pëlqente të masturboja, por doja të lehtësoja stresin ose të flija, pornografia më ndihmoi të zgjohesha. E gjeta veten duke parë pornografi para seksit me gruan time, sepse ajo thjesht nuk mund ta bënte atë për mua më. Derdhja e vonuar ishte një problem i madh: Unë nuk mund të kaloja më orgazëm nga seksi oral dhe ndonjëherë kisha vështirësi me orgazmën në një vaginë. Unë masturbohem pas seksit me gruan time sepse nuk mund të dilja në ndonjë mënyrë tjetër, dhe nganjëherë edhe masturbimi nuk funksiononte. Sapo eleminova pornografinë nga ekuacioni (i cili nuk ka qenë i lehtë), frekuenca ime e masturbimit ra dhe jeta ime seksuale u përmirësua.

Lajmi i mirë është se përdoruesit e mëparshëm mund ta ndryshojnë këtë desensibilizim. Ata i japin trurit të tyre një pushim nga stimulimi i shpeshtë seksual (fantazia seksuale, masturbimi, orgazma) dhe largohen nga pornografia. Eshte e veshtire. Shumica përjetojnë javë të pakëndshme, të përkohshme simptoma të tërheqjes, të tilla si swings humor (nervozizëm, ankth, dëshpërim, apati, shqetësim), pagjumësi, lodhje, urinim shumë të shpeshta, dëshirat intensive apo epsh të sheshtë, etj Një burrë tregoi ngritjet dhe ngritjet e tij.

Për fat të mirë, përdoruesit e rimëkëmbjes shpesh bëhen më të përgjegjshëm ndaj kënaqësisë edhe para simptomave të tërheqjes dhe mbindjeshmëria ndaj cues pornografike ndaluar:

Pas 34 ditësh provova veten. Unë mund të masturbohem në orgazëm pa menduar për asgjë për herë të parë të jetës sime. Dhe ereksionet erdhën shumë më shpesh dhe më të forta. Në të njëjtën kohë e dija me siguri absolute që procesi nuk kishte mbaruar akoma.

Çfarë qëndron në anën tjetër të shqetësimit për tërheqjen? Ja se çfarë raportuan burrat ndërsa truri i tyre u kthye në ndjeshmërinë normale të kënaqësisë:

[Djalë beqar rreth të 30-ave] Ndërsa trupi im shërohet, seksi tashmë po ndihet dy herë më mirë sesa ishte. Funnyshtë qesharake se si rënia ishte aq graduale saqë thjesht nuk e vërejta se seksi kishte humbur të gjithë "WTF SI HAPPENED?" ndjenje. Eshte kthyer.


Mosha 43 - Prekja e gruas sime është e veçantë dhe shumë eksituese në vend që të jetë 'jo aq e mirë sa dora ime'. Nuk kam më probleme të performancës


Unë shkova dje në një takim me zonjën që po takohem, kur e pashë atë nuk kisha mendim tjetër përveç ”WOW! Kjo grua është gjëja më e bukur që kam parë ndonjëherë ”Më tërhiqte vërtet, madje ajo nuk kishte veshur rroba të pakta ose duke treguar ndonjë dekolte, por ishte akoma kaq e bukur.

Ajo nuk duket si gratë që shihni në revista ose në faqet e pornografisë, 12 muaj më parë nuk mendoj se do ta kisha parë si tërheqëse. Abstinimi dhe pastërtia ju ndryshojnë dhe ju lejojnë edhe ju të shihni tërheqjen e vërtetë tek të gjitha gratë Ajo ishte e bukur


Kjo u shkon të gjithë ju fapstronautëve në një marrëdhënie apo martesë. Gjëja më e mirë që mund të bëni për ta bërë gruan tuaj të ndihet e dëshiruar nga ju është të abstenoni nga gropa e errët e pafund e pornografisë në internet. Për të qëndruar larg masturbimit dhe për ta parë atë për atë që është.

Jo më ajo po lufton në një ligë të pamundur të konkurrencës. Risi e pafund dhe të gjitha ngërçet dhe kthesat. Ajo po garon përsëri në botën reale. Jo më nuk mund të shpëtoni në një vend fantazie. Ju duhet të punoni për të. Tregojini asaj sa e vlerësoni. Bëni që ajo të ndihet e dashur. Dhe ju do. Sepse ajo do të duket mahnitëse në çdo mënyrë. Vajza ime është kaq e nxehtë


[I martuar, 50 vjeç] Unë kurrë nuk kam menduar se kisha ED… kam arritur të bëj seks me gruan time. Djali, a isha gabim! Që prej shërimit tim, ereksionet e mia janë shumë më të mëdha, më të plota dhe më të gjata dhe koka është ndezur. Gruaja ime komenton çdo herë. Unë gjithashtu qëndroj i ngritur edhe pas orgazmës dhe mendoj se mund ta mbaj për një kohë të zgjatur. Druri im i mëngjesit është gjithashtu më i madh dhe më i plotë. Thjesht ngre supet dhe qesh çdo mëngjes, tani që e kuptoj që vërtet kisha ED dhe isha tepër i kapur nga varësia ime për ta kuptuar. Mbani në mend se unë jam 50 vjeç, megjithëse në formë mjaft të mirë për moshën time dhe jetesën e pastër. Unë besoj se ju do të gjeni ndjeshmërinë e penisit tuaj përmirëson të gjitha më vete. Jam rrethprerë (uroj të mos isha). Ndjeshmëria është shumë më e mirë se sa mbaj mend. Prekja shumë e lehtë nga gruaja ime ndihet kaq e fortë! Tani, pas 68 ditësh pa masturbim për pornografi, ereksionet e mia janë si në adoleshencën time!


[Ndërhyrjet e perceptimit janë gjithashtu të zakonshme.] Isha duke ngrënë darkë me miqtë e mi dhe kuptova se një video e një vajze që njihja nga universiteti nja dy vjet më parë u postua në një faqe pornografike kryesore (3 e lartë, por nuk ka nevojë për specifika ). Ne nuk ishim afër por e takova disa herë. Ajo ishte ajo që ka marrëdhënie seksuale me ish të dashurin e saj që këmbëngul se nuk e ka ngarkuar atë, por nuk ka asnjë mënyrë që dikush të dijë se kush e bëri atë.

Jeta e saj është shkatërruar. Gjithkush e di për videon dhe tashmë ka më shumë se një milion shikime. Kjo është fuqia e këtyre vendeve të çmendurisht shkatërruese. Imagjinoni të gjithë njerëzit duke u tronditur në këtë video të një vajze që qan veten për të fjetur çdo natë për shkak të ekzistencës së saj.

E vjetra, e çoroditur, unë ndoshta do të kisha ndoshta PMO'd për të, madje as nuk do të gënjej. Por në këtë linjë të javës së 3-it, vetëm mendimi i saj më turpëron. Të mendosh se nuk ka asgjë që mund të bëjë për ndjenjën e shkeljes së plotë jo vetëm nga kushdo që e ka ngarkuar atë, por edhe nga e gjithë bota e ndyrë.

NoFap është edhe më shumë se vetë-ndihmë, superfuqitë, shërimin e varësisë dhe vendosmërisë. Shoqëria nuk ka nevojë për pornografi. Ne po ndihmojmë të eleminojmë abuzimet dhe vuajtjet që njerëzit në këto video të turpshme duhet të përballen (qoftë me dëshirë apo pa dëshirë). Herën tjetër që mendoni për relapsin, mendoni se si ajo vajzë që po nxirrni jashtë, mund të dëshironi të vrisni veten për shkak të videos shumë që po përdorni për 10 minuta gëzimi. Diçka me të vërtetë fucked deri ndodhur sot.


[Mosha 26] Natën e kaluar unë bëra seks me partnerin tim dy herë dhe arrita kulmin të dyja herë! Unë kam qenë në një gjendje shpirtërore me të vërtetë të lumtur që nga Dita 28 [pa pornografi / masturbim]. Sapo filluam të putheshim dhe të preknim njëri-tjetrin, nuk mund të përmbahesha nga dëshira për të depërtuar tek ajo. Ndihej kaq natyrale. Ndjeshmëria në penisin tim është kthyer padyshim, plus që ndiej se ka edhe më shumë për të ardhur.


[Mosha 21] Sinqerisht mund të them tani që pornografia është me të vërtetë problemi me marrëdhëniet në ditët e sotme. Seksi me të dashurën time zgjati pak më shumë se një muaj, por koha fluturoi kaq shpejt sepse unë po shijoja vetëm shoqërimin. Vetëm mbajtja e një vajze nuk më kaloi kurrë në mendje si e këndshme më parë. Kur jeni duke masturbuar çdo ditë, me ose pa pornografi, ju me të vërtetë heq dorë nga aftësia juaj e lindur për t'u lidhur me seksin e kundërt. Jam 100% i sigurt për këtë tani. Para se të shkoja 100 ditë, unë ende kisha dyshime për përfitimet e heqjes dorë nga pornografia, por tani as që më shkon nëpër mend si një aktivitet serioz.

Sa i përket seksit, unë po pyesja nëse duhej të bëja seks me të apo të prisja pak. Atëherë zbulova se edhe ajo donte të priste sepse ajo kujdesej për mua. Natyrisht që e mora ngadalë, dhe po e mbanim njëri-tjetrin për një kohë të gjatë para se të vendosnim ta bënim. Unë me të vërtetë uroj që të gjithë këtu të kenë jo vetëm seks të suksesshëm, por një shkëmbim të pasionuar mes dy personave që kujdesen për njëri-tjetrin. Ne madje vazhduam të përqafohemi pasi të mbaronim (të dyja herët). Unë me të vërtetë nuk mund të isha më e lumtur për herë të parë.


[E martuar, 52] Kam shumë dekada pornografie nën rripin tim (për të thënë kështu). Unë nuk kam shikuar asnjë pornografi ose masturbuar për gati 4 javë, dhe gjithçka që mund të them është se ndryshimi është dramatik. Këtë mëngjes u zgjova me një nga erecionet më intensive që kam pasur ndonjëherë. Gruaja ime vuri re, dhe ishte mjaft e bukur për të më dhënë një BJ të mrekullueshme, të gjitha para 7 AM! Para kësaj, unë nuk mund të kujtoj kurrë zgjuar si kjo, përveç kur isha adoleshente. Plus, ndjenja ishte shumë intensive, shumë më e mirë se çdo çlirim pornografik që kujtoj. Ndërsa unë isha duke marrë këtë dhuratë të mrekullueshme, jo një imazh pornografik flashed para meje!

Unë isha përqendruar në mënyrë rigoroze tek ajo, dhe ishte një nga përvojat më të këndshme që kam pasur në një kohë. Jam i nxitur! Kjo vetëm forcon besimin tim se nuk mund të shikoj kurrë pornografi përsëri. Përfundimisht, problemi im ED do të jetë një kujtim. Në 3 deri në 4 muaj të tjerë, unë as që mund ta imagjinoj se ku do të jem, por do të jetë një vend shumë më i mirë se "Pornoland".


Jam 30 vjeç dhe kjo është hera e parë që dashurohem. Unë jam duke luftuar me pmo për gati një vit vijat e mia janë të mira Unë më në fund kam filluar të bëj sth me jetën time. rënë në dashuri për herë të parë në jetën time të rritur.


Sa i përket efekteve, pikëpamja ime për gratë është përmirësuar shumë. Më parë nuk mund të shikoja / bashkëveproja kurrë me një grua tërheqëse pa menduar për të seksualisht, pothuajse vazhdimisht. Shpesh më vonë mund të masturbohem me ta në mendje, duke forcuar këtë problem 'gratë si sende seksi'. Tani është shumë më lehtë të mendosh thjesht për ta si njerëz normalë.

Për një kohë të gjatë edhe pse do të irritohesha shumë nga çdo media me çdo lloj titrimi. Reklama, skena seksi në film dhe TV, madje edhe lojëra video me personazhe femra tepër të seksualizuara. Edhe gratë e veshura në mënyrë provokuese në jetën reale do të më bezdisnin. E urreja ndjenjën sikur po manipulohesha, duke u detyruar të ndieja diçka specifike pa kontrollin ose lejen time. Unë do të duhej të largohesha ose ta mbyllja për të mos u zemëruar shumë. Gradualisht zemërimi u shua, dhe tani unë mund të shijoj pak bukuri ose titrim të butë pa rënë në një bandë fantazish të frustruara seksi dhe thjesht ta shijoj atë që është, diçka interesante për të parë. lidhje


[Mosha 24] Rreth 5 javë pasi ndalova pornografinë / masturbimin, unë fjeta me një shoqe femër; një qëndrim i dehur një natë. Pavarësisht se u godit, unë u ndjeva krejtësisht ndryshe për seksin. Isha shumë më i apasionuar. Ndihej më mirë; dhe unë isha më i ndezur dhe i shqetësuar më pak për performancën, e cila ishte gjithmonë një shqetësim i madh. Thjesht po kënaqesha. Normalisht, kur shkoj të vë prezervativ, unë çuditem dhe shkoj i çalë, por kjo nuk ishte çështje kësaj here.


Shiko Jeta e seksit është më e mirë.

[I martuar, 42] Të mos jesh në gjendje t’i besosh trupit tënd për të të mbështetur kur dëshiron t’i shprehesh fizikisht shokut tënd është shkatërruese mendërisht. Të ndiesh edhe një herë trupin tënd si të përgjigjet pa përpjekje eliminon vetë-bisedën dhe dyshimin dhe të çliron të përqendrohesh tek ai që do. Për mua kjo lidhje kuptimplotë e bën seksin me një partner të kapërcejë thjesht masturbimin. Lëkura ime po më ushqen shumë më shumë nga prekja e gruas sime se sa ka për një kohë të gjatë. Orgazmat janë gjithashtu shumë më të forta. Ata ndihen më mirë. Seksi po riprogramon rrugën e kënaqësisë së shëndetshme, normale dhe natyrore që më humbi gjatë viteve të mia të pornografisë. Sa më shumë që arrij dhe mbaj një mbledhje vetëm duke e përkëdhelur dhe mbajtur gruan time, aq më i zbehtë zëri i dyshimit për performancën seksuale, dhe përgjigja e trupit tim është më e menjëhershme dhe mbresëlënëse.


[Burri, 37] Shpërblimi për 4 muaj pa pornografi ka qenë një jetë seksuale e përmirësuar me gruan time, dhe pas gati pesëmbëdhjetë vitesh qëndrimi së bashku, ky është një shpërblim i konsiderueshëm. Urra për seksin "vanilje". Duket se ndjehem më shumë sesa dikur. Përjetoj më shumë ndjesi fizike nga të qenit në vagjinën e saj ose në gojën e saj. Më parë, rrallë vija nga një BJ. Ejakulimi i vonuar nuk është më problem. Dhe derdhja e parakohshme nuk e ka zëvendësuar atë, fatmirësisht. Unë në të vërtetë ndihem më shumë në kontroll të eksitimit dhe orgazmës sime tani, sesa unë kur vuaja me epsh të ulët dhe mosfunksionime të tjera seksuale. Ankthi i vjetër ka filluar të zbutet nga dashuria e shpeshtë dhe e suksesshme me gruan time.


Kur bëj gjatë gjithë kohës është vetëm një lëshim sepse orgazmat thithin. Orgazmat që pata [ndërsa nuk masturboja dhe ndërsa bëja] seks të vërtetë ishin të pabesueshme. E kisha harruar se sa mirë mund të ndihej seksi i vërtetë.


(Dita 125) Unë jam në një marrëdhënie afatgjatë, dhe mund të garantoj faktin se dalja nga puna ndihmoi jetën tonë seksuale. Shumë. Ne bëmë nuk kanë ED ose PE ose ndonjë lloj tjetër problemesh të lidhura me seksin për të filluar, por në krahasim me atë që kemi tani, jeta jonë seksuale ndërsa unë isha duke u falur ishte. e shurdhër. Tani është gjithçka veç e shurdhër, dhe si unë ashtu edhe gf-ja ime kemi libido më të forta tani se më parë. Nuk jam saktësisht i sigurt se si - ose nëse - ndikoi në heqjen dorë nga lënia e duhanit të saj libido, por ajo e sigurt është shumë më e interesuar në seks tani :).


[Mosha 50] Me kalimin e viteve, unë i sugjerova gruas sime aktivitete të ndryshme drejtpërdrejt nga historitë pornografike. Ajo ishte në rregull me disa prej tyre, por asnjëherë nuk u kënaq. Megjithëse kishim një jetë të mirë seksuale në krahasim me shumicën e njerëzve në moshën tonë, unë gjithmonë krahasoja skenarët e pornografisë me jetën time reale dhe gruan e vërtetë dhe ndihesha e pakënaqur. Tani, gjërat po zhvendosen. Gjatë marrëdhënies natën e kaluar, u ndjeva papritmas shumë intime, pothuajse çuditërisht intime, kontakte të thella që nuk i kam provuar kurrë më parë. Ndihej disi tronditëse për mua. Ishte e mrekullueshme në një mënyrë që nuk mund ta përshkruaj, por jam me një lloj frike ndaj saj. Ndihet e frikshme-e mrekullueshme.


Gjithashtu, ata që nuk janë partnerë njoftojnë përfitime:

[Mosha 20-vjeçare] - Unë jam qëndrojrting të ketë përsëri ndjenja të vërteta të dëshirës dhe interesit për gratë. Për një kohë disi vura në dyshim seksualitetin tim. Jo se interesohesha për burrat, por thjesht nuk kisha interes për gratë. Po vë re gjithnjë e më shumë tiparet tërheqëse të grave. Madje kam pasur dëshirë t’i puth. Kjo është shumë e re për mua. Unë nuk e kam ndjerë atë prej vitesh. Po flisja shkurtimisht me një studente tjetër dhe vura re se ajo kishte sy absolutisht të mrekullueshëm. Unë kurrë nuk i kam vërejtur ato gjëra gjatë përdorimit të pornografisë. Gjithashtu, unë nuk fantazoj më për skenarë pornografikë që "interpretojnë" bashkëshorte potenciale ose gra që njoh. Mundohem të mos fantazoj, por kur dikush hyn brenda, tani është e gjitha në vetën e parë, një në një, dhe asgjë e çuditshme ose e çuditshme. Freskuese.


[Mosha 19 vjeç, homoseksual] Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, unë nuk "më pëlqejnë" njerëzit shpesh, dhe ka shumë pak njerëz që mund të mbajnë interesin tim përtej 3 javësh, maksimumi. Kjo mund të duket e çuditshme, por edhe pse pashë pornografi… kurrë nuk kam qenë vërtet një që të doja seks. Sidoqoftë, janë DY djem që kanë arritur të më tërheqin interesin dhe ta mbajnë atë. Sidoqoftë, unë mendoj se pornografia / masturbimi po më shtypnin dëshirën për të qenë me secilin prej tyre. Natën e kaluar, papritmas pata këtë kuptim intensiv se më pëlqejnë shumë ata të dy, dhe mund ta shihja veten plotësisht të lumtur në një marrëdhënie të përkushtuar me njërën ose tjetrën. Papritmas u duk sikur ... zemra ime po zgjatej për ta. Idk, ishte e çuditshme. Në vend të ëndërrimit, trupi im ishte si: "Le të shkojmë ta bëjmë këtë në jetën reale". Nuk e kuptoj vërtet, por jam shumë i sigurt se është diçka e mirë. Unë thjesht e di se krejt papritur ndjeva këtë valë të stërmadhe të një energjie të çuditshme të tipit tërheqës që më vërshoi. [Ai së shpejti filloi një marrëdhënie me njërin prej tyre.]


[Mosha 20, dita 67 pa pornografi] Unë kam qenë gjithmonë tip tipi që dëshiroja një vajzë herë pas here, por kurrë nuk e kisha të nevojshme vërtet një të tillë. Por për çfarëdo arsye sot ndihem ndryshe. Nuk jam i sigurt nëse mund të qëndroj vërtet i përkushtuar ndaj një femre plotësisht, por nuk mund të mos ndiej nevojën të lidhem me një… Edhe nëse nuk do të thotë në të vërtetë të dilni me një vajzë, por të paktën të bëheni intim me të … Luaj, puth, bëj shaka, buzëqesh, shikon thellë në sytë e saj, pëshpërit në veshët e saj, luan me qafën e saj, etj............... Unë kurrë nuk kam menduar se pornografia mund të më desensibilizojë deri në një pikë ku nuk dëshiroja më për ato ndjenja të intimitetit deri tani.


(Dita 31) Unë kurrë nuk jam ndjerë më e tërhequr nga gruaja ime dhe jo vetëm seksualisht por emocionalisht. Thjesht nuk mund të ngopem të jem pranë saj, më mungon kur nuk është këtu - një ndryshim i madh nga shijimi i mungesave të saj sepse do të thoshte që unë mund të liroja PMO - dhe në të njëjtën kohë nuk ndiej nevojën për Miratimi i saj më: është e vështirë ta shpjegoj këtë, por në thelb unë kurrë nuk jam ndjerë vërtet sikur mund të marr vendimet e mia dhe kurrë nuk jam ndjerë vërtet sikur mund të bëj gjëra për veten time, gjithmonë do të mendoja 'Unë do ta bëj këtë sepse zonja NMRN dëshiron është bërë 'ose' Unë nuk do ta bëj këtë sepse ajo do ta zbulojë. ' Tani bëj gjëra për veten time. Unë jam më e pavarur dhe këmbëngulëse, të cilën, megjithëse ajo nuk e ka përmendur, mund të them që asaj i pëlqen sepse ne shkojmë shumë më mirë.


(Mosha 17) Unë fillova të masturboj kur isha 13 vjeç dhe kurrë nuk pashë prapa. Unë do të thoja që kam goditur të paktën një herë në ditë gjatë 4 viteve të fundit. Më ka grabitur ndjenjën e dashurisë, durimit, lumturisë dhe një mori emocionesh. Tani mund të flas me vajza me lehtësi dhe jam e fiksuar pas femrave në përgjithësi. Më në fund ka kuptim se si funksionon e gjithë gjëja e marrëdhënies duke qenë se unë kurrë më parë nuk kam pasur dëshirë të kem një SO.


Thjesht duhet të them, asnjë PMO nuk bën mrekulli për një marrëdhënie. Unë në thelb kam hequr qafe çdo ditë që kur gf-ja ime dhe unë kemi qenë së bashku (rreth 1.5 vjet) dhe që kur kam filluar nofap, lidhja jonë emocionale nuk ka qenë kurrë më e mirë. Unë e kuptoj atë si kurrë më parë dhe kam shumë më shumë besim. Ajo është më shumë tek unë dhe ka qenë mënyra më e dashur në çdo ditë. Në përgjithësi, thjesht ndjehem sikur ajo është shumë më e tërhequr nga unë, sepse kam më shumë vetëvlerësim, vetëdije dhe më shumë burrëri. Nofap me një të dashur të nxehtë (Day 50)


[Mosha 30] Reboot me të vërtetë ka shtyrë në shtëpi për mua se ne njerëzit janë qenie shoqërore. Por mund t'ju mashtrojë duke besuar se mund të jeni të kënaqur me vetminë e përhershme, por është një iluzion. Kur pornografia është jashtë fotografisë, sidomos nëse shkoni aq larg sa nuk ka fantazi, ju do të shtyeni çmendurisht për të bërë lidhje me gratë e vërteta.


Historia ime: Porn-love, Secrets dhe Self hatred

Unë ende dua të bëj seks me vajza ashtu si më parë para se të filloja nofap - më shumë se kaq, madje. Por në të njëjtën kohë, kjo dëshirë është bërë një pjesë e vogël e vogël e të gjitha gjërave që dua nga një marrëdhënie. Mënyra sesi e shoh tani, për të parë vajzat si objekte seksi në të vërtetë do të thotë që ju dëshironi shumë pak. Larg se të kërkoni shumë prej tyre duke përmbushur fantazitë tuaja, ju kërkoni shumë pak. Jeta është shumë më e madhe se seksi, dhe vajzat mund të të japin shumë më shumë nga vetvetja sesa vagina e tyre. Vetëm të dëshirosh seks duket sikur po mashtron veten nga përvojat më të mëdha që jeta mund të ofrojë.

Kështu që mbrëmë shkrova një post natën vonë për tundimin duke folur me mua. Sidoqoftë unë shkova të fle pa u dorëzuar. Për të mos hyrë në detaje shumë, por në mes të natës gruaja ime përkulet dhe fillon të më puth… Kjo çon në një përvojë mahnitëse intime dhe të veçantë. Kam ndjerë aq shumë dashuri për të sa nuk kam ndjerë më parë… Unë e kam dashur atë, jo ndonjë ide se si është seksi, vetëm ajo. Pas, në vend që të ndjehesha e vështirë ose sikur të më duhej të pastroja (zakon fap), ne vetëm u shtruam atje dhe biseduam. Gjithmonë ka qenë e vështirë për gruan time të flasë hapur pas seksit ose vërtet ndonjëherë. Por mbrëmë u njoha me të pak më shumë se sa kam njohur ndonjëherë. Jo nuk ishte ndonjë F * fest i çmendur me shumë pozicione, me orë të tëra, ishte pa faj dhe i kënaqshëm! Pra, për ju djem dhe vajza të martuara: gjërat do të përmirësohen, kështu që vazhdoni. Për beqarët ose takimet, mbase bëni një piedestal dhe vlera e tij mund të rritet në mendjen dhe trupin tuaj. Më në fund për të gjithë: fuqia e një sekreti është sekreti; sapo të ekspozohet nuk ka më fuqi. ka vdekur. Mund të dëmtojë, por ju i jepni një goditje vdekjeprurëse sulmit të armikut tuaj. Ju të gjithë jeni njerëz të bukur edhe nëse nuk mund ta shihni atë fakt. Gjinia më e mirë e martesës sime

Mosha 30+ vjeç aktualisht në një marrëdhënie. Në të kaluarën, seksi nuk ishte emocional, në një farë niveli dukej sikur nuk kishte askush tjetër atje sepse ti ishe në kokën tënde tërë kohën për një arsye apo një tjetër (fantazimi, çështjet e DE, etj ...). Shoqet e dashura gjatë mesit tim 20 dhe fillimit të viteve '30 thjesht nuk zgjuan diku afër asaj që ofronte pornografia me shpejtësi të lartë, pa marrë parasysh sa mirë dukeshin. Unë natyrisht nuk i njoha këto gjëra, por që nga fillimi i këtij udhëtimi falë YBOP, në 4 muajt e fundit, sinqerisht mund të them se jam i tronditur se sa seksi i mirë mund të jetë me të dashurën tuaj kur eleminoni konstantin, model i qëndrueshëm i PMO. Nuk kaloi shumë dhe unë bëra modelin për të ndryshuar gjithçka. Unë nuk jam në kokën time ndërsa bëj seks, në të vërtetë mund të përqendrohem tek e dashura ime dhe gjithçka që e bën atë tërheqëse and dhe djali çfarë ndryshimi! Po e postoj këtë është për djemtë e rinj atje .... Nëse do të kisha dobi ta dija këtë kur isha rreth të 20-ave, kush e di se çfarë mund të jetë ndryshe tani?


32 ditë - Ju nuk mund të shikoni në sytë e një gruaje nëse kaloni orë të tëra çdo ditë duke vizualizuar mizogjininë.

Nuk kam më ndërgjegje të qetë. Nuk ka asgjë që duhet të fsheh më dhe kjo ndihet mjaft mirë. Ndihem më rehat, kur po kaloj kohë me të dashurën time. Në fakt marr përsëri një boner ndërsa e puth. Kjo është e mahnitshme, sepse kjo nuk ka ndodhur që kur u bëmë bashkë dy vjet më parë. Kam ndjenjën, se më në fund mund ta dua atë ashtu siç e ka merituar të dashurohet.

(200 ditë) Tani kam një dëshirë seksuale të pamohueshme. Unë dua gruan time më shumë se kurrë. Nëse kalon një kohë e gjatë pa seks, unë e ndiej këtë gjë të quajtur 'tension seksual' e cila me sa duket është një gjë e vërtetë!

Në përvojën time me nofap, më në fund kam arritur një muaj (për herë të dytë) dhe jam përballur me sfida. Kam bërë seks të vërtetë, me një grua të vërtetë (dhe shumë të bukur) vetëm këtë javë. Kjo zgjoi shumë dëshirë seksuale brenda meje, dhe unë fillova të shikoj pornografi përsëri; pa goditje, por pornografi. Ajo që më goditi për herë të parë ishte nxitimi, ndjenja e epshit të fortë dhe dëshirës fizike. Po goditesha përsëri me ilaçin. Unë nuk u hap. Mbylli kompjuterin dhe shkova në shtrat. Unë u zgjova këtë mëngjes dhe e bëra përsëri. Ja çfarë ndodhi: ndërsa natën e kaluar, kur ndjeva nxitimin dhe u eksitova shumë fizikisht, unë isha më pak i zgjuar këtë mëngjes. Dhe ndërsa e fikja, dhe vazhdoja rutinën time të mëngjesit, vura re diçka: u ndjeva përsëri pak i vdekur brenda. Duke ecur gjatë ditës sime, ndieja shumë tërheqje për gratë përreth meje (ka qenë shumë nxehtë kohët e fundit dhe vajzat kanë veshur funde, tanke dhe fustane), POR unë gjithashtu kam vërejtur një cilësi shumë të çuditshme dhe jopersonale për të atë ndjenjë tërheqjeje. Pastaj më goditi, këtu është ndryshimi: kur kam fjetur me një grua të vërtetë, pas 29 ditësh që nuk kam parë pornografi ose kam goditur, unë jam eksituar vërtet, dhe nga SAJ. Tani, pasi u futa në zjarrin e pornografisë, unë thjesht u eksitova, dhe këto gra ndodhën të ishin rreth meje. Të djegura nga dopamina, ndjenjat normale të lidhjes që do të dilnin në sipërfaqe kur shikoja në sytë e një gruaje, kur ajo më shikonte përsëri ishin zhdukur. Gjëja ime është se gratë mund ta ndiejnë këtë, dhe unë mendoj se kjo është cilësia "me të vërtetë mërzitur" për të cilën gratë flasin ndonjëherë se ndjehen nga një djalë, madje edhe ata që ai duket si një djalë krejtësisht i mirë. Diçka është jashtë, dhe ata nuk mund ta vënë gishtin në të (megjithëse jam i sigurt se disa munden). Dhe ka shkëputje. Kur dy njerëz që po ndiejnë dëshirë ose interes për njëri-tjetrin normalisht përjetojnë një shkrepje të ngjashme të hormoneve, të shkaktuar nga parashikimi dhe gjithashtu shkrepja e neuroneve pasqyrë, tani mos qëlloni në një person. Ndoshta është hamendje e verbër, por nganjëherë pyes veten se sa herë po shikoj një grua që në të vërtetë mund të përjetojë një ndjenjë tërheqjeje për mua, por që ndjen diçka të papajtueshme që kthehet nga unë, jo vetëm e papajtueshme, por shumë e papërcaktuar dhe potencialisht agresive . Unë nuk mund të imagjinoj ndonjë gjë mërzitur se kjo. Post origjinal


Dje shkova në një takim të parë me këtë vajzë me të cilën kam biseduar në internet. Kishim shumë gjëra të përbashkëta, qeshnim një ton, i tregonim histori qesharake njëri-tjetrit dhe unë e humba plotësisht kohën. Ne përfunduam duke marrë disa pije dhe më pas ecëm në një park për të parë perëndimin e diellit në një stol. Pa hezitim, unë vura krahun rreth saj ndërsa ishim duke biseduar dhe ajo u përqafua kundër meje. Disa minuta më vonë pashë në sytë e saj, buzëqeshi dhe i dha asaj një puthje. Një vrull i madh dopamine më goditi mu në zorrë që ndjehej i shëndetshëm dhe shoku im në pantallona gjithashtu u zgjua nga gjumi i tij 23 ditor. Pasi e lëshova, kuptova që mezi po pres ta shoh përsëri, sepse u kënaqa shumë duke kaluar kohë me të.

Duke ecur në shtëpi e kuptova se për shkak të NoFap unë me të vërtetë dëshiroj ta njoh atë më mirë dhe vetëm të kaloj kohë me të pa ndonjë pritje të seksit apo orgazmës në fundin tim.

Unë do të imagjinoj se trupi im është desensitized të dopamine që unë fillova fapping në shkollë të mesme dhe kjo është arsyeja pse kurrë nuk kam ndjerë këtë mënyrë para për dikë. Ajo lloj rrahje mendjen time se kjo është një ndjenjë normale që kaq shumë njerëz kanë përjetuar më parë, por kurrë nuk kam bërë. Jo më! Ky realizim për veten më bën të ndihem si kjo.


(1 vit përpjekje - Dita 90)

Unë kam qenë në një marrëdhënie të qëndrueshme gjatë gjithë kohës dhe kam parë një transformim të madh në mënyrën se si i afrohem kohës intime. Atë kohë, për mua, ishim në lidhje me një gjë: thjesht duke marrë shkëmbinjtë e mi. Natyrisht që ishte e kënaqshme, por nuk kishte dallim se si do të ishte ndier sikur isha me të ose nëse po bëja vetë. Ajo ishte vetëm për ndjenjë kimike që vjen me lirimin. Tani, sepse ajo është prija e vetme për aktivitetin seksual, ai ka ndryshuar gjithçka. Angazhimi në atë përvojë është bërë më shumë rreth saj dhe unë kaloj kohë së bashku. Të bësh diçka që vetëm ajo dhe unë mund të bëjmë. Ajo është bërë shumë më sensuale, shumë më intensive, dhe shumë më shumë argëtim.

(Dita 90) Bukuria në femra - Gjërat e para që vura re kur fillova sfidën time nofap, ishte se zakoni im i keq për të parë vetëm bukurinë tek gratë zhvendoset automatikisht në mënyrë që të jetë shumë pranuese dhe mendjehapur ndaj pothuajse çdo gruaje që kam takuar. Tani për tani dua të shkoj atje dhe të GJET një shok për mua. Dëshira ime seksuale nuk ka qenë kurrë më e lartë, dhe unë kam filluar të bëhem më e vëmendshme ndaj grave që mund të bëhen të dashura të mira dhe përfundimisht nëna të mira. Nuk ka të bëjë më plotësisht me bukurinë e tyre.

Unë gjithmonë e kam dashur gruan time por kam PMO gjatë gjithë 8 viteve të qëndrimit bashkë. Marrëdhënia jonë është shumë e fortë, mjaft e fortë për t'i mbijetuar kësaj, por tani gjërat janë thjesht shumë të mahnitshme mes nesh. Çdo gjë është në steroid. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2e7u17/you_know_whats_nice_about_abstaining_from_pmo/cjwvs5b

Lënia e duhanit ju bën të "kuptoni se jo gjithçka në jetë është e lehtë". Në fakt, gjërat më të rëndësishme në jetë janë vërtet shumë të vështira, por nëse keni vetë-disiplinën për këtë, mund të keni besim se mund të zgjidhni edhe gjërat e tjera.


Para se të kuptoja që pornografia ishte problemi, unë dikur mendoja se duhej të merrja fantazi më të shëndetshme. Tani, pothuajse 8 muaj pasi kam lënë pornografinë, po zbuloj që fantazitë që kam pasur nuk më tërheqin më ... fare. Në të vërtetë e gjej veten duke u ndrojtur nga ideja e tyre. Rezulton, nuk kisha nevojë për fantazi më të shëndetshme, kisha nevojë të hiqja dorë nga pornografia. Ne jetojmë në një kulturë që na inkurajon të kemi fantazi, t'i ndajmë me SO tonë dhe madje t'i interpretojmë së bashku. Por ajo që gjeta është se gruaja ime dhe unë të dy e shijojmë seksin shumë më tepër kur nuk ka ndonjë fantazi të përfshirë; vetëm ne të dy në moment. Tani jam në gjendje të bëj dashuri me të pa çështje ngrerë, ballë për ballë me kontakt me sy. Ajo më thotë se kënaqësia e saj ndaj seksit me mua është shumë më e mirë se kurrë më parë; sigurisht që ne jemi duke mësuar të jemi së bashku në "Rrugën Karezza", dhe kjo gjithashtu ndihmon shumë. Kjo ishte diçka që mendova se mund të mos e arrija kurrë, por e arrita. Mjaftoi vetëm t'i jepja trurit tim një pushim nga i gjithë ai stimulim shtesë; për ta mbrojtur atë ... duke kursyer përgjigjen time të zgjimit vetëm për gruan time. Është e vlefshme.


Ajo ishte e bukur

Unë shkova dje në një takim me zonjën që po takohem, kur e pashë atë nuk kisha mendim tjetër përveç ”WOW! Kjo grua është gjëja më e bukur që kam parë ndonjëherë ”Më tërhiqte vërtet, madje ajo nuk kishte veshur rroba të pakta ose duke treguar ndonjë dekolte, por ishte akoma kaq e bukur.

Ajo nuk duket si gratë që shihni në revista apo faqe pornografike, 12 muaj më parë nuk mendoj se do ta kisha gjetur atë si tërheqëse. Abstinimi dhe pastërtia ju ndryshojnë dhe ju lejojnë të shihni tërheqjen e vërtetë tek të gjitha gratë


Një bonus përveç të gjitha përfitimeve që shihni këtu rregullisht është se vajzat që shihni rregullisht janë shumë më tërheqëse dhe të bukura. Ndërsa shikoja pornografi, vajza mesatare që pashë (përfshirë fotografi / video / dhe jetën reale) ishte shumë më e nxehtë sesa shumica e vajzave që do të shihja gjatë ditës. Kështu që vlerësimi im për atë 1-10 ishte shumë i ashpër në krahasim me atë që është tani. Nuk po i mbaj më vajzat në standarde që as yjet pornografikë nuk i kanë arritur. Tani kam standarde më realiste. Gjetja e vajzave të rregullta më tërheqëse ka bërë që numri i vajzave të bukura me të cilat bashkëveproj çdo ditë të rritet. Kjo më ka dhënë më shumë besim gjithashtu. Ju jeni gjithashtu në gjendje të zhvilloni një pamje më të gjerë dhe reale të asaj që ju duket e bukur tek vajzat. Ndërsa shikoni pornografi, ju jeni në gjendje të merrni pikërisht atë që kërkoni kur shtypni diçka në shiritin e kërkimit. Por kjo shpesh është e njëjta gjë pa pushim sepse kjo është ajo që mendoni se ju pëlqen. Kjo përforcon një gamë shumë të ngushtë të shijeve tek gratë. Unë kam filluar të gjej shumë gjëra të ndryshme në lidhje me një grua të bukur, përveç gomarëve të mëdhenj dhe cica. Lëkura e butë, figura e imët, kaq shumë gjëra. TL; DR: Gratë e vërteta bëhen më të bukura.

(30 ditë) Gjetja shumë më tërheqëse e grave dhe kalimi i më pak kohë duke u përqëndruar mendërisht në pjesët e trupit të tyre. Në vend të kësaj, unë jam duke e gjetur veten duke menduar se cila është historia e tyre ... çfarë u pëlqen / nuk i pëlqejnë ... dhe dëshiroj t'i njoh ata. Mos objektivizimi i tyre nga shkopi dhe vendosja e marrëdhënies seksuale në shpinë. Në të kaluarën unë do t'i konsideroja shumicën e grave nën-nën dhe do të përqendrohesha në të metat e tyre, por këto ditë e kuptoj se kam të meta, po ashtu edhe ato dhe jam në gjendje të shoh përmes tyre.

Kam arritur ditën 7 të nofap, më e gjata që kam bërë ndonjëherë, me brirë si pshurr dhe një nga miqtë e mi të ish-qij ka mbaruar. Ne fillojmë të bëjmë seks dhe unë thjesht. Thjesht nuk doja. Nuk e di kush jam si person apo çfarë dua, por po mësoj atë që nuk dua dhe kush nuk jam. Shtë një fillim.


Djali i martuar ketu. Sapo përfundoi 30 ditë - dhe DASHURI i rezultateve

Së pari, disa sfonde. Unë kam qenë një fapper sa kohë që unë mund të kujtoj. Kur u martova katër vjet më parë, shpresoja që nevoja ime për pornografi të mos ishte më e pranishme. Por shpejt. Ishte. I thashë vetes se pornografia nuk po dëmtonte martesën time. Por me kalimin e kohës unë ndalova të bëja sa më shumë përparime seksuale me gruan time. Dhe herë të rralla që bëra, ajo dukej e painteresuar. Prandaj, për vitin e kaluar, do të thosha mesatarisht që po bëheshim seks vetëm një herë çdo javë 2. Dhe unë isha në rregull me këtë. Pornoja më kishte mbuluar. Pas pengesave në r / nofap, duke shikuar videot e youtube, dhe duke lexuar shumë dhe shumë nga tregimet tuaja, vendosa ta jap këtë të shkuar dhe të shoh se çfarë ndodhi.


Tani, si mendoj për vajzat, është Krejtësisht ndryshe. Dhe pasi që unë mendoj për vajzat 180 ndryshe dhe në një mënyrë të shëndetshme dhe të dashur tani, pornografia është thjesht ndryshe tani. Porno me të vërtetë nuk e bën atë për mua më. Porno është thjesht e çuditshme tani. Sepse tani nuk mendoj për seks në atë mënyrë. Se si fantazoj dhe mendoj për vajzat tani është një ton më ndryshe se sa në atë kohë. Dhe mendoj se kjo ka ndihmuar në mënyrë dramatike varësinë time ndaj pornografisë. Thjesht shikimi i seksualitetit në një mënyrë krejt tjetër.


Rezultatet deri më tani kanë pritur të gjitha pritjet e mia. Rreth ditës 7, vura re disa ndryshime të mëdha.

 • Nivelet e mia të horniness për gruan time shkuan përmes kulmit.
 • Lëkura ime u bë më e qartë se kurrë. Pothuajse rrezatues. Deri në pikën ku miqtë më kanë përshëndetur në lëkurën time (që dukej e çuditshme për mua)
 • Fillova të kisha më shumë energji dhe të mos ndihem si i ngadaltë gjatë ditës.
 • Kam vërejtur një rritje të produktivitetit në punë
 • Trajnimet e mia ndjehen më mirë dhe fillova të ndihem sikur po bëja përparime të mëdha fizikisht.

Edhe sikur këto përfitime të vazhdonin, në mes të ditëve 20-28, fillova të ndjeja një dëshirë të fortë për të parë përsëri pornografinë. Fillova të ndjehesha sikur ndoshta kisha "marrë mbi të" kështu që do të ishte mirë të shihje përsëri. Damn trurit. E vetmja gjë që më mbajti që të mos rikthehesha ishte shpresa për të arritur Ditën 30 dhe për të postuar në këtë komunitet. Dhe djali jam i lumtur që kam bërë.

Këtu janë vetëm disa nga pikat kryesore të arritjes së Ditës 30:

 • Natën e kaluar, kam pasur seksin më të fortë me gruan time që kam pasur ndonjëherë. Nuk mund t'i mbaj duart e saj tani. Unë u ktheva në shtëpi nga puna dhe e gjeta atë fjalë për fjalë dhe e hodha në shtratin tonë dhe kisha seks të çmendur, të shëndoshë. Agresiviteti im seksual i ri e gjen atë si të çmendur!
 • Gjithashtu, ajo vazhdon të thotë se sa mahnitëse dhe sexy trupi im duket tani. Në katër vjet martese, ajo kurrë më nuk e ka thënë këtë me mua më parë. Edhe pse unë kam qenë duke bërë të njëjtën rutinë që kam qenë më parë, që kur fillova r / nofap, unë kam qenë duke derdhur yndyrë dhe ndërtimin e muskujve si një makinë. Ky është më i miri që trupi im ka ndjerë në gjithë jetën time.
 • Jam më e rehatshme me veten time dhe shumë ankth shoqëror që kam përdorur ka shkuar. Ndihem sikur po projektoj një atmosferë besimi dhe transparence tani. Dhe ndihet mirë.

Pra, atje ju keni atë! E di që nuk do të jetë e lehtë për të vazhduar këtë streak dhe se tundimi për të rikthyer do të jetë i pranishëm, por deri më tani unë jam me të vërtetë i hodhëm nga ajo që ka bërë një ndikim pozitiv HUPH në jetën time dhe unë jam i ngazëllyer për të vazhduar! Faleminderit të gjithëve në këtë komunitet, dhe shpresoj se ky post ndihmon të frymëzojë fapstronautët e tjerë të martuar atje !!!

TL / DR: Të martuar por ende PMO'ing. Ditët e kompletuara 30 nga nofap. Seksi me gruan tani po mendon.


Paralajmërim - Prerja e pornografisë mund të jetë një rrugë me një drejtim, siç gjeti ky njeri kur eksperimentoi përsëri me pornografi:

Zgjebja nuk ishte aq e këndshme sa prisja. Për herë të parë, duke qenë në perspektivën e soditës u ndjeva gabim dhe një lloj sëmundjeje më sëmuri. Ajo gjithmonë ishte ndjerë normale për mua pasi që unë jam një përdorues i vjetër. Këtë herë, masturbimi pa asnjë kontekst / lidhje u ndje i çuditshëm dhe i çoroditur. Tani nuk mund ta imagjinoj ta bëj atë në jetën reale, thjesht duke pasur një grua të ulur atje pa emocione duke hapur vrimat e saj para meje. Gjatë reboot-it u ndjeva më e tërhequr nga gratë në tërësi. Tani, unë mund ta imagjinoj veten time duke parë në sy një gruaje në orgazmë sesa të përqendrohem në vrimat e saj të shtrira në një mënyrë të shkëputur.

Rivendosja e harmonisë së marrëdhënieve      

Unë besoj se gjatë pornografisë, është në thelb e pamundur të lidhet romantikisht. Ajo thjesht zaps atë pjesë të ju dhe e djeg atë. unë jam në javën e gjashtë të rindezjes sime, dhe për herë të parë pas 5 ose 6 vitesh më duket se ndihem vërtet sikur të lidhem me një femër kur po flas me të personalisht. Unë i vë re të gjitha gjërat që kam vërejtur kur isha më e re, dhe brenda ndjej këtë dëshirë tani të panjohur për t'iu afruar asaj, për të parë thellë në sytë e saj, për të buzëqeshur etj. Unë nuk kam qenë në gjendje të shoh një grua në sy si se për një kohë të gjatë, mos u shqetëso të buzëqeshësh! Eshte e mrekullueshme

Mënyra se si e përdorim dëshirën tonë seksuale duket se ka një ndikim të fuqishëm në sa me zë të lartë dëgjojmë programimin tonë të lidhjes së çifteve. Ndryshe nga ne, paraardhësit tanë nuk u nxitën nga pamje të pafund, erotike erotike për të arritur kulmin përtej ngopjes normale. Ata kishin më shumë të ngjarë të lejonin trurin dhe trupin e tyre të pushonin dhe të rinovoheshin.

Kthimi i trurit në homeostazë ndërmjet periudhave të pasionit mund të dalë shumë i shëndetshëm për ata që duan marrëdhënie. Sa më e madhe të jetë ndjeshmëria e trurit ndaj kënaqësisë, aq më shpërblyese ne perceptojmë marrëdhëniet tona intime.

Unë e ngrita sytë tek ajo dhe sytë tanë ishin të mbyllur, dhe pastaj ajo buzëqeshi shumë ngrohtësisht, dhe * BOOM *, unë fjalë për fjalë e mora këtë valë të bukurisë kimike deri në shtyllën kurrizore dhe në pjesën e pasme të kokës. Unë buzëqeshi mbrapa, natyrisht. Ndjenja ishte aq fizike, aq e prekshme, saqë më befasoi vërtet. Në çast më bëri të ndihem jashtëzakonisht e lumtur dhe optimiste. Nuk më kujtohet kurrë të jem prekur kaq shumë nga një buzëqeshje apo shikim. Justshtë thjesht befasuese. Të shkoj nga të qenit kaq i mpirë, ku vetëm imazhet seksuale më të ndyra dhe tronditëse shkaktonin një përgjigje tek unë, te marrja e një ndjesie kaq pozitive nga një buzëqeshje e thjeshtë dhe takimi i syve ... kjo është ajo që e bën gjithë këtë proces të vlefshëm. Kurimi i ED ose probleme të tjera të tilla është vetëm një bonus i shtuar. Të ndjehesh përsëri i gjallë është aty ku është vërtet!

Nëse është shumë e shpeshtë orgazma ndryshon ndjeshmërinë e trurit përkohësisht (dhe duket se e bën këtë në disa truri), atëherë ka kuptim të përsosur që kur ta teprojmë, bashkëshorti ynë nuk duket aq i nxehtë - derisa truri ynë të kthehet në homeostazë. Problemi është, falë hipsit të sotëm që "më shumë është më mirë", përdoruesi i dyshimtë i pornografisë së rëndë nuk ka gjasa të kuptojë se çfarë po ndodh derisa të godasë një mur. Kjo mund të çojë në grindje të kotë në marrëdhëniet intime.

Ndërsa burrat e cituar më lart ndaluan stimulimin intensiv të pornografisë në Internet, kënaqësitë e afërsisë gradualisht u rritën më të prekshme dhe të kënaqshme. Për ta, "seksi pozitiv" tani ka një kuptim krejt të ri dhe ka çuar në një reflektim të zgjuar. Njëri prej tyre postoi fragmentin vijues nga Viktor Frankl "Kërkimi i njeriut për kuptimin":

Sa më shumë që një njeri përpiqet të tregojë fuqinë e tij seksuale ose një grua aftësinë e saj për të provuar orgazmën, aq më pak ata janë në gjendje të kenë sukses. Kënaqësia është, dhe duhet të mbetet, një efekt anësor ose nënprodukt, dhe është shkatërruar dhe prishur deri në shkallën në të cilën ajo është bërë një qëllim në vetvete.

A mund të ketë të drejtë Frankl? A mund të na e prishë kënaqësinë përdorimi i çmendur i ndihmave seksuale? Nëse është kështu, po në lidhje me ripërcaktimin e "seksit pozitiv" në kuptim të kënaqësi dhe ndjeshmëri sesa thjesht sasi?


Një kundërpeshë:

Loja ka ndryshuar, dhe ajo lloj sucks tani.

nga wisguyhobbes

Warning: ky post është goxha i tërbuar, por ja ku jam jashtë. Unë shpresoj se pakënaqësia ime dhe arsyetimi im do të jehojnë dhe frymëzojnë ndryshime në një shkallë më të gjerë.

Unë mendoj se është një kombinim i gjërave, por kultura jonë ka ndryshuar patjetër në lidhje me seksualitetin, takimet dhe çfarë është e mundur për të marrë një djalë. Nëse nuk e keni vërejtur, shumica e seksit ndodh jashtë kontekstit të marrëdhënieve; eshte rastesore Kjo do të thotë që vajzat kanë djem që dëshirojnë seks jo-komitar me ta, gjatë gjithë kohës. Muchshtë shumë më e vështirë për të mbajtur një vajzë poshtë, dhe për ta bërë atë, ju duhet të bëni përpjekje të mëdha në konkurrencën me alfat e tjera që duan të jenë. Edhe nëse jeni një djalë cilësor, i cili kërkon shumë për të, është e lehtë të mashtroheni dhe mund të kuptoni që vajzat thjesht nuk janë të përkushtuara. Një mënyrë tjetër për ta thënë është se djemtë nuk janë më siç kërkohen. Ata duhet të kthehen në makineri të errëta konkurence në mënyrë që të kënaqin fare një vajzë. Ata duan të mashtrohen, dhe në të vërtetë nuk japin ndonjë mut për ty nëse nuk je, në këtë moment, duke e ofruar atë. (shpresojmë të zbulojmë pse në një minutë)

Unë jam një djalë shumë i mirë - i nivelit të lartë, madje. Kam dëshirë për ditët kur një djalë inteligjent dhe me pamje të bukur mund të ketë një punë të denjë, një rrjet social dhe një të dashur të cilësisë, ku ka intimitet dhe romancë. Lojë takimesh dhe qenie me të vërtetë shoqërore ka mbaruar; gjithçka që ka më është ndjekja e bishtit dhe shthurja antisociale. Likeshtë sikur ne e poshtërojmë veten me pornografinë tonë dhe prishjen tonë deri në pikën që të jemi vetëm të egër.

Do të ishim më mirë të përvetësonim vlera kulturore më afër asaj që ekziston në vendet e romancës si Italia, etj. Ata bëjnë seks të nxehtë, por nuk është kafshëror. Sensshtë sensuale dhe intime. Në fakt mund të flasësh vajza që dëshironi të bëni seks me të, dhe ajo e do atë! Edhe pse e vërteta është se ata mund të ndryshojnë për t'u amerikanizuar më.

Gjithashtu e kuptoj që shumë njerëz bien jashtë këtyre normave. Reddit ka një sasi mbi mesatare të alfave jo të errëta. Por reddit shpesh është i privuar nga seksi (përveç Gone Wild, por ato vajza kryesisht nuk do ta qanin redditorin mesatar gjithsesi).

Ndoshta fakti që vajzat po kërkojnë një qij është problemi në radhë të parë. Porno është ajo që e lëshoi ​​këtë bishë, nëse më pyet, dhe nuk do të jetë e lehtë ta fusësh përsëri në qese, nëse kurrë. Si e bëri pornografia këtë? Ju i shihni vajzat të vlerësohen nga seksualiteti i tyre. Burrat fitojnë vlerësim nga ndjenja e tyre e vetvetes. Ne fitojmë besim përmes seksualitetit, por jo vlerësimit. Vini re ndonjëherë se monogamia ishte gjithmonë një institucion i sanksionuar nga njeriu? Meshkujt e detyruan monogaminë, sepse ata e vlerësonin veten e tyre të mjaftueshëm për të mos u ndezur çdo lavire dhe duke hedhur vlerat e vërteta mashkullore, dhe kështu fuqinë dhe ndjenjën e tyre si burra.

Pra, a duhet të kthehemi në një shoqëri monogame patriarkale? Qij nr. Por IMO bota do të ishte shumë më mirë nëse gjithkush lë pornografi, dhe u kujdes për diçka më shumë se ndyrë. Djemtë janë ata që duhet ta udhëheqin këtë, dhe ata që kanë diçka për të fituar duke bërë kështu.

TL; DR : shumica e vajzave kryesisht kërkojnë vetëm të mashtrohen. Ndërsa seksi është argëtues (pra joshja e pornografisë) djemtë vlerësojnë më shumë se seksi, dhe kanë diçka për të fituar nga kultivimi i vlerave dhe një sens shoqëror i vetvetes, përtej ndjekjes së një dreqi. Prishqeria ngre vlerën femërore, monogaminë, vlerën mashkullore. E keni vërejtur ndonjëherë që burrat ishin mbrojtësit e atij institucioni? Ne nuk kemi nevojë të rivendosim monogaminë e rreptë, por diçka më afër saj do të ishte mirë për ne meshkujt.REPORET NUMERR T VETM:

206 mendime për “Guys Who Dore Porno: Në Sex dhe Romance (2012)"

 1. Këtu është një post në forum që është i rëndësishëm këtu:

  E kam vërejtur që me gratë më parë, do të kisha frikë se mos i afrohesha shumë. Nuk e di pse. Unë kisha ide të paramenduara për atë se si duhet të dukej vajza, etj. Dhe në zemër të saj, unë kisha frikë prej saj. Por tani, nuk ndihem kështu. Kjo vajzë nuk është vajza më tërheqëse me të cilën kam qenë, por ndihem shumë e tërhequr nga ajo. Më pëlqen ndjenja. Kjo mund të mos zgjasë edhe shumë gjatë, por mua më pëlqen të ndihem në këtë mënyrë. Ashtu si ditën tjetër, unë e pashë atë dhe ajo nuk ishte e veshur me grim. Megjithatë akoma u ndjeva e tërhequr nga ajo. Ndihem sikur ndonjëherë nuk është e nevojshme. Ajo nuk kishte veshur ndonjë gjë të nxehtë apo të ngushtë, por unë ndjehesha vërtet e ndezur ndërsa isha pranë saj - kur ajo buzëqeshi ose qeshi, etj. Përsëri, kjo është një vajzë që kam parë që kur kam filluar këtë reboot - dhe ju mund të lexoni se si ka përparuar kjo. Në fillim isha në të për seks. Por, meqë tashmë e dija që nuk mund ta mbaja për ta bërë atë (dhe ajo ishte e prishur për këtë), e shtyva. Por tani, unë dua të jem pranë saj (dhe po, edhe unë të bëj seks). Gjithmonë kisha frikë se mos gjykohesha se nuk isha me një vajzë të nxehtë (po, kjo ishte e cekët), por tani thjesht nuk më intereson. Vazhdoj të mendoj "mirë, ky është ai që më pëlqen tani, çfarë nuk shkon me këtë?"

  Kam vërejtur se mund të mbaj kontakte me sy shumë më mirë - dhe se jam më i vëmendshëm ndaj të tjerëve përreth meje. Për shembull, unë bëra vullnetarisht për të ndihmuar familjen time me gatimin e të gjithë ushqimit për një festë ditëlindjeje. Kjo është diçka që normalisht nuk do ta bëja kurrë. Të gjithë komentuan se si ishin të tronditur që unë po e bëja këtë. Dhe doja ta bëja! Unë nuk ndihem 100% ende duke folur në shoqëri, por kam filluar të ndiej përmirësime reale.

  Unë sot isha me vëllain tim, dhe ai komentoi se nuk është normale për mua të tregoj se sa vajza janë të nxehta përreth meje. Unë isha duke ecur në dyqan, dhe pashë vajza të lezetshme këtu dhe atje - ishte bukur. Përsëri, nuk më pëlqen të hidhem mbi ta dhe të flas, por ndihem më i tërhequr nga ata tani.

  Këtë mëngjes kisha pak dru - mendoj se është rreth 75%. Dhe thjesht mendoj për vajzën që po shoh - si do të ndihej të bëja seks me të. Por fantazia nuk kishte të bënte me shtytjen - unë vazhdoja të mendoja për prekjen dhe ndjenjën.

  Sidoqoftë, gjërat nuk janë ende 100%, por padyshim që po arrijnë atje. E çuditshme, por vetëm dy ditë pasi po kaloja gjëra të vështira - dhe madje dyshoja se kjo vajzë do të donte të ishte me mua. Por tani ndjej se mund të jem i sinqertë me veten time emocionalisht. Dhe gjithashtu e kam kuptuar që nuk dija ta bëja më parë. Në të vërtetë po mësoj se çfarë do të thotë kjo tani! Dhe unë kam filluar të ndjehem i lirë.

  Unë gjithashtu kam vërejtur se gëzohem / lumturohem kur shoh mbesat e mia - normalisht, thjesht i injoroj, por tani ndihem i lumtur që janë atje - si buzëqeshjet dhe gjërat e tyre të çmuara. Unë gjithashtu shkova në kafe këtë pasdite me nënën dhe vëllain tim - nuk kam bërë kurrë më parë. Unë kam qenë madje i varur! Por më pëlqente të isha atje me ta!

   

 2. Një bloger shkroi këtë

  Në vitet e para të martesës, kam shikuar rregullisht Pr0n [porn] disa herë në javë. I fsheha deklaratat e kartës së kreditit që tregova informacionin e kompanisë për faturim. E konsumova në fshehtësi. Ishte një emocion i ndaluar.

  Pastaj një ditë, unë isha duke ripërtypur ndërsa isha shtrirë në shtrat, në një mjegull pas post-koitale pasi kisha konsumuar marrëdhëniet martesore me të, dhe kuptova diçka: Teh pr0n po shkatërronte kënaqësinë time për të vërtetën. Ishte duke e korruptuar martesën time. Unë kisha filluar të ndjehesha si pa marrë parasysh çfarë veprimi seksual apo risie kemi provuar, nuk ishte e mjaftueshme… më shumë… Më shumë…. MORE SHUM.

  Tani, kur pata një shikim në magjitë girly ose shikova videokaseta, kurrë nuk kam pasur ndonjë problem apo ndjenjë të pakënaqësisë me përvojat e mia të vërteta të jetës së vërtetë në të gjitha. Kam pasur një pasqyrë të thellë.

  Teh Pr0n ishte tinëzare. Fuckin 'e keqja.

  Shpejt pas kësaj, unë u largova nga Turqia e ftohtë. Kam anuluar abonimin tim dhe nuk e kam vizituar vendet e sapo dalë pa pagesë. Brenda një jave apo më shumë, qëndrimi im dhe kënaqësia me marrëdhëniet martesore janë përmirësuar në mënyrë dramatike.

  Lexo gjithë copë

 3. Një post tjetër me interes

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/v6hkf/being_not_in_the_moment_and_my_mistake_to_chase/

   Në këtë pikë, mos fapping është mjaft e lehtë dhe zakon tim i keq për të shkuar në faqet pornografi dhe fap është e huaj për mua tani.

  Pas mjaft sukseseve në arritjen e ereksionit të plotë dhe në të vërtetë ruajtjen e ngurtësisë (po !!! për kohën) gjatë seksit, unë kisha shumë besim jo vetëm në takimin me gratë, por në ndonjë pjesë tjetër të jetës time në përgjithësi isha i sigurt dhe më shumë pohuese. Deri në natën e fundit

  Natën e kaluar kuptova një vrimë të madhe në praktikën time nofap - dhe kjo ishte lidhja njerëzore. Isha vetëm aq e lumtur kur mendoja për asnjë ED, sa ç'kisha dëshirë ishte seksi (pothuajse përsëri në vetveten time të errët). Dje takova një vajzë dhe ndërsa bëja veprën, isha jashtëzakonisht e ngazëllyer. Doja të bëja seks me të në atë moment, por ajo vazhdonte të rezistonte gjithë natën. Jo një çiflig. dhe unë isha duke u përgatitur për të fjetur për të fjetur. Por më vonë atë natë ajo donte të bënte seks dhe deri atëherë për disa arsye nuk munda ta riktheja për jetën time. Unë u ndjeva disi i shkatërruar që ED-ja ime u kthye.

  Nuk doja t'i tregoja kësaj vajze për turpin tim në ED / e shkaktuar nga hendeku, kështu që vendosa të flas. Ndërsa shikoja në sytë e saj ndërsa ishim duke biseduar vura re gjëra që ishin të lezetshme për të, dhe sinqerisht gjëra që unë duhet të kisha vërejtur më parë si ngjyra e syve të saj. Ndërsa kemi bërë më shumë lidhje çuditërisht djali im lil ishte gati të luante përsëri. Isha shumë i hutuar, por kuptova diçka të madhe. Nuk po e shijoja momentin. Po ndiqja seksin dhe po bëhesha vetja ime e vjetër.

  Djema, kam lexuar shumë këtu se njerëzit që kanë qenë në këtë proces të pastrimit të nofap kanë vënë re rritjen e tyre të konsiderueshme në lidhje me SO e tyre ose njerëzit në përgjithësi. KJO ËSHTË QËLLIMI I VËRTETË I NOFAP. Shërimi i ED ndodh të jetë një efekt bonus që vjen me të.

  Unë e di tani. Ndihem sikur e di gabimin dhe i gjithë ky udhëtim më ka mësuar aq shumë. faleminderit shumë

 4. Zhvendosja e perceptimit
  raportuar nga një tjetër djalë:

  Mendimet kur afrohen 90 ditë…. Unë do ta vazhdoj sepse kam një të dashur dhe për këtë arsye duhet të përballoj vetëm periudhat 1-2 javore kur jemi larg për shkak të punës ose duke shkuar për të parë familjen. Dua ta vazhdoj, sepse po ka një ndikim kaq pozitiv në jetën time. Kur fillova të rindizja libidon time për seks në jetën reale ishte praktikisht inekzistente. Unë dhe GF nuk kishim bërë seks për 2-3 muaj. Marrëdhënia ishte afër vdekjes. Gjërat nuk ishin të lehta, kishte një periudhë fillestare të interesit të ri seksual nga ana ime, por pastaj ndoqi periudhën e vijës së rrafshët, e cila ishte mjaft e zgjatur për mua. Tani e kam kaluar, dhe jeta seksuale me GF është shumë më e shëndetshme dhe përmirësohet gjatë gjithë kohës.

  Thingshtë një gjë e dëmshme, pornografi, dhe tani e shoh atë, duke u çliruar prej saj për herë të parë që kur isha 9 vjeç.

  Tani po kaloj një fazë të re, një shumë e papritur: Unë po shoh botën nga këndvështrimi i një gruaje. Porno po ushqente një mizogjini tek unë që vetëm tani kam filluar ta njoh. Me konsumin e përhapur të pornografisë hardcore, pyes veten se sa po nxit armiqësinë në internet ndaj grave, e cila është shumë e dukshme për mua tani. Pyes veten nëse ka të bëjë me zhgënjimin që burrat mund të ndiejnë në mungesën e kontrollit mbi gratë. Ata mund të thërrasin gratë sipas dëshirës për të bërë seks degradues me komandë në internet, por të gjitha gratë e jetës reale janë të ndryshme, ato duket se kanë idenë e tyre për atë që duan të bëjnë

 5. Një tjetër djalë
  rizbulon seksin me të dashurën e tij:

  Sapo u ktheva nga një konferencë pune 5-ditore. Normalisht që do të kisha goditur tërë kohën, por me një javë nën rripin tim isha i përkushtuar në asnjë PMO ndërsa isha larg. Një histori pak mbrapa: Unë kam qenë në një lidhje për 5 vjet që nga e diela e kaluar, dhe së fundmi kam filluar të pyes veten nëse kimia po venitet. Por kjo ishte para rindezjes. Kur u ktheva nga konferenca dje isha i rraskapitur fizikisht dhe mendërisht. Në të kaluarën kjo do të thoshte që unë të tërhiqesha nga seksi, duke besuar plotësisht se lodhja ishte problemi. Por kësaj here zbulova një rezervuar të brendshëm energjie që nuk prisja kurrë ta gjeja. Seksi ishte i pabesueshëm, i pasionuar dhe i pabesueshëm. Unë u ndjeva sikur isha 20 vjeç përsëri. Pas 5 vitesh duke qenë "shumë e lodhur" për të bërë seks në kohë si këto, tani e di se problemi nuk është në zbehjen e kimisë, por në humbjen e energjisë time seksuale duke u rënë gjithë kohës.

 6. Nga reddit - NoFap - 90 ditë

 7. Nga reddit - NoFap
  Mirë djem të rinj, kjo është ajo që duhet: dëgjoni lart, ngrihuni dhe lëreni të tërhiqeni

  Kjo është e drejtë - mos hiqni dorë nga e gjithë puna e vështirë që keni bërë deri më tani.

  Do të ndihesh njeri i zbrazët. Pra bosh. Kaq e tretur.

  Më lejoni t'ju inkurajoj të keni një pamje të madhe: për mendimin tim, 30 ditët e para janë më të vështirat dhe - madje edhe më saktësisht - 15 ditët e para. Nëse thjesht mund të mbani kursin për një javë tjetër, do të keni bërë një hap të parë të madh në mposhtjen e këtij vesi.

  Mbaro pa fap pa! Ju mund të përfundoni sot me njohurinë që keni fituar përsëri.

  Ajo bie poshtë për këtë: a jeni vërtet doni kar tuaj të sundojë mbi ju? A jeni vërtet doni që 5.2 inç (gjatësia ndryshon) e lëkurës dhe muskujve të dobët të SUNDOJ mbi ju? Për të vendosur se çfarë është dhe nuk është e rëndësishme?

  Më lejoni t'ju jap një motivim: është një frymëmarrje e tillë kur - në fund të çdo dite pa fap - mund të thuash: truri im kontrollonte karin tim dhe jo anasjelltas!

  Mendoni për këtë: mashkulli stereotip që urrehet nga zonjat - cili është problemi i tij? “Gjithçka që ai mendon është seksi! Ai nuk flet me mua! Ai nuk perqafohet! Thjesht bëj seks dhe pastaj fle ”. Sigurisht që ky stereotip është i paqartë, por ka një të vërtetë prapa tij. Burrat që shërbejnë peniset e tyre do të jenë të dobët në marrëdhënie. Ata nuk do të mendojnë për nevojat e saj, ndjenjat e saj, dëshirat e saj ... E gjitha ka të bëjë me Z. Penis.

  Më lejoni të jem i qartë: Unë e dua seksin. Unë e dua atë më shpesh sesa e kuptoj. Por të qenit pa pornografi dhe masturbim më ka dhënë mundësinë e freskimit për të përdorur trurin tim në marrëdhëniet e mia. Unë dua seks ashtu si djali tjetër - por nuk drejtohem më nga penisi im. Unë kam për të vendosur kur orgazmë. Madeshtë bërë marrëdhënia ime me SO tim aq shumë më domethënëse. Kur ajo është e lodhur, unë e kuptoj. Kur ajo është e stresuar, unë mund të merrem me të. Ne flasim. Përqafohemi.

  Unë e shoh atë si një person tani. Ajo meriton po aq respekt sa unë.

  Ashtë një realitet i trishtuar, por brezi im u rrit me pornografi. Dhe provoni siç mundemi (dhe shumë prej nesh bëjnë një përpjekje të guximshme për këtë) ne jemi kufizuar në marrëdhëniet me gratë. Ne i shohim ato si gjinj, prapanica dhe vagjina, të cilët ndodh të flasin shumë. Dhe ndërsa ne jemi të gatshëm të shpenzojmë kohë dhe para në marrëdhëniet tona, na pëlqen apo jo, ne e bëjmë këtë sepse duam diçka (dmth lirimin seksual) nga marrëdhënia, dhe më shpesh është më mirë!

  Më pëlqen SO, dhe shprehja ime më e madhe e kësaj dashurie nuk po kërkonte që ajo të martohej me mua, as lule që dërgova çdo muaj, as përqafime, puthje dhe qesh. Dëshmi më e madhe e dashurisë sime është kur unë u ndal duke menduar me karin tim dhe fillova të mendoj me zemrën time.

  Ashtu si ju, unë kam milje për të bërë akoma. Unë kam shumë për t'u rritur. 90 ditët nuk të bëjnë me magji të gjitha kujtimet dhe impulset e tua të zhduken. Pra, ne jemi në këtë së bashku. Duhet të rritemi, burrë. Ne duhet të mësojmë t'i vlerësojmë njerëzit sepse ata janë lëkurë dhe kocka, qenie njerëzore, me mendime, etj. Mënyra më e mirë për të bërë një hap në këtë drejtim është largimi nga zëvendës i ZKM.

  Dhe ju po e bëni atë. Jam krenar per ty. Mos u ndal.

 8. Çiftet terapi vs NoFap? Asnjë konkurs! Më lejoni të shpjegoj.
  YRON: Marrëdhënia juaj në NoFap

  Edhe pse unë prita shumë që pornografia dhe masturbimi po dëmtonin marrëdhënien time, deri tani nuk kisha asnjë ide se sa e vërtetë ishte kjo. Me ditët 27 tani nën rripin tim, unë mund të them objektivisht për herë të parë në marrëdhënien time pesëvjeçare që P dhe M ishin në rrënjën e 95% të problemeve të marrëdhënies sime, ndoshta edhe më shumë!

  Duke u drejtuar në këtë eksperiment, mendova se marrëdhënia ime ishte në rrëshqitje: tërheqja po rrëshqiste, ngasja seksuale ishte e ulët, etj. Sikletshme, unë prisja me padurim raste kur thjesht mund ta fërkoja një nga të vetmit tim të vetëm, sepse seksi ndjehej si një punë e përditshme herë Fantazitë e porno ishin gjithashtu një problem. Me pak fjalë, një nga kënaqësitë më të mëdha të jetës do ta kisha kthyer në një detyrë të detyrueshme për të mbajtur marrëdhënien time.

  Shpejt përpara 3.5 javë dhe gjërat nuk mund të jenë më ndryshe. Çdo ankth që ndjeja për seksin është zhdukur. Unë kam ndaluar së menduari apo fantazuari gjatë seksit pothuajse tërësisht dhe jam plotësisht në të. Nuk mendoj se kam thënë një herë "jam shumë i lodhur" ose "Jo sonte, zemër" që nga fillimi i NoFap, edhe pse ndonjëherë kam qenë i rraskapitur absolutisht. Sapo të zgjohem jam si një kafshë pas preve të saj!

  Për të nisur, kam filluar të kujdesem për pamjen time fizike përsëri pas 6 muajsh jashtë palestrës. Kjo po sjell disa efekte anësore pozitive edhe për marrëdhënien time, por ndoshta sepse ndihem më e sigurt.

  Unë kam kaluar periudha seksualisht emocionuese në marrëdhënien time, veçanërisht në dy vitet e para dhe në pushime në vende ekzotike. Por kjo është më mirë sepse nuk bazohet në risi ose në stimuj të jashtëm. Kjo përvojë ka ringjallur plotësisht jetën time seksuale dhe besimin tim në vetvete që unë mund të mbaj seksualisht një marrëdhënie afatgjatë, diçka që do të kisha filluar të dyshoja vitet e fundit.

  Faleminderit të gjithëve për mbështetjen tuaj dhe postimet tuaja!

  Do të doja të dëgjoja nga të tjerët në marrëdhëniet rreth përvojës me sfidën e NoFap. Çdokush tjetër që ka një përvojë të ngjashme?

 9. Koment nga një anëtar i forumit

  LINK

  Unë gjithashtu duhet të them se unë duket të mos ketë ndonjë mjegull të trurit pas [seksit të vërtetë me të dashurën], edhe nëse unë kam atë një herë në 2 ose 3 ditë të njëpasnjëshme gjatë një fundjave. Ishte shumë ndryshe me masturbimin.

  Me seks nuk e ndjej atë letargji ekstreme. Në vend të kësaj, unë pothuajse ndjehem i energjizuar. Dhe sikur seksi është gjëja e fundit për të cilën dua të mendoj. Një tjetër gjë për t'u theksuar është se unë orgazmë vetëm një herë në seancë (tingëllon i papërpunuar duke e quajtur atë një seancë që di). Sapo të kem orgazmuar, dëshira për t'i bërë gjithçka përsëri është zero, për të paktën 12 orë dhe disa herë në javë.

 10. Unë jam disa vjet më i vjetër dhe i rralluar ... një herë në javë

  LIDHJE - icarusfalls

  Unë jam disa vjet më i vjetër dhe i rralluar ... një herë në javë. Unë kurrë nuk kam pasur një problem me ED ose makinë të ulët seksuale.

  Nuk është se kam shkelur / shikuar pornografi shumë shpesh sipas dikujt tjetër, por është ai që isha që e urreja. Unë i shikoja gratë si objekte seksuale dhe e trajtoja gruan time ((e vetmja fjalë që mund të mendoj) dobët, ndërsa dëshiroja që ajo të ishte diçka / dikush tjetër.

  Pas 50 ditësh my këtu e di se jam një njeri tjetër. Qëndrimi im ndaj gruas sime dhe grave të tjera ka ndryshuar. Nuk ndihem më sikur kam nevojë për pornografi / kënaqësi vetjake për t'u marrë me stresin ose mërzinë.

  Unë do të ju inkurajoj ta provoni. Dua të them, nëse është vetëm çdo ditë tjetër tani provo dhe kalo 7 ditë pa pornografi ose fapping dhe shiko nëse ka ndonjë ndryshim. Ashtu si unë / shumë të tjerë këtu, ju mund të zbuloni se ju pëlqen kush jeni pa pasur nevojë për PMO në jetën tuaj.

 11. Një përfitim tjetër: fantazitë më të pastra

  Një përfitim tjetër: fantazitë më të pastra

  Kam vërejtur kohët e fundit që të gjitha fantazitë e mia seksuale kanë të bëjnë me seksin me gruan time. Dikur ndjehesha fajtor se fantazoja më shumë se kaq. Unë do të përdorja skena nga pornografia ose skenarët e vetë-hartuar, të gjitha me pozicione dhe situata më të çmendura dhe më të çmendura.

  Gjithçka me të cilën jam fiksuar tani është të bëj dashuri të ëmbël me gruan time. Eshte mire. Më bën të ndihem shumë më e pastër.

  (Btw, fantazitë e mia kanë tendencë të ndodhin kur unë jam duke fjetur në gjumë. Ata nuk janë saktësisht të vetëdijshëm dhe kjo më tundon të anoj ose të kapem, por fatmirësisht asnjëri nuk ka ndodhur.)

 12. Reddit - raporti i ditës së 27-të

  Raport 27 ditor… duke pasur vështirësi

  Hi guys.

  27 ditë më parë, unë stumbled në këtë subreddit, picked nofullën time nga dyshemeja dhe filloi të realizuar të gjitha efektet e pornografi ka pasur në jetën time.

  I thashë gruas time atë që e kisha realizuar dhe e ndërmendja këtë udhëtim.

  Epo nuk ka qenë e gjitha e mirë, as e gjitha e keqe.

  E mira, unë jam duke u lidhur me shumë nga ato që djemtë e tjerë kanë thënë. Gruaja ime po më pëlqen absolutisht të riun. Po ndjehem shumë më mirë për veten time. Po ec me kokën lart. Ditët e tjera një fëmijë i varfër (në fillim të viteve 20) postoi një histori të trishtuar për t’u mbledhur më në fund me këtë vajzë që i pëlqente për një kohë të gjatë dhe për të pasur ED kur erdhi koha për të bërë veprën. E pyeta nëse ai shikonte pornografi dhe vendosja një lidhje me këtë nën, ja dhe ja ai kishte një realizim të madh dhe u zotua të bashkohej me lëvizjen tonë të vogël. Unë u ndjeva shumë krenar dhe shpresoj se kjo do të sjellë një ndryshim në jetën e këtij fëmije, ai e mësoi për këtë dhjetë vjet më shpejt se unë.

  Tani e keqja. Epo nuk ka shumë, unë ende nuk kam pasur një mur të madh (rrafshim i rrafshët). Ishte me të vërtetë e lehtë t'i rezistoja nxitjeve të zakonshme në fillim, sepse kjo kishte shumë kuptim për mua, sepse thellë brenda kuptova se pornografia nuk më kënaqte aspak, dhe sepse po kaloja më shumë kohë me cilësinë me gruan time.

  Asnjë telefonatë nga afër dhe unë kam qëndruar larg nga të gjitha burimet e zakonshme të shkimit me lehtësi relativisht, por pas 27 ditësh po bëhet gjithnjë e më e vështirë. Unë u përplasa me disa materiale të NSFW disa herë kohët e fundit, dhe çdo herë ishte gjithnjë e më e vështirë të mbyllja dritaren dhe të pastroja mendimet nga mendja ime.

  Unë e di se disa redditor mendojnë se kjo nën është BS dhe se të gjithë jemi duke bërë shaka me veten, por sinqerisht nuk mendoj se do të isha në gjendje të vazhdoja pa e ditur që ekziston ky komunitet. Bën një botë ndryshimi duke e ditur që po e bëj këtë për një arsye dhe se kjo përmbajtje dhe sakrificë ka rëndësi dhe do të paguajë dhe do të vazhdojë të paguajë.

 13. Komenti i djaloshit në një forum

  Dita 60, pa PMO) Më në fund po shikoj epshin tim. Unë jam një qen i madh briri. Ka një cilësi të ndryshme nga ajo. Unë mund ta kontrolloj atë në krahasim me vjedhjen në banjë me telefonin tim android për të parë disa pornografi sa herë që bëhem me brirë. Ky është libido normale 24-vjeçare. Dallimi i madh. Ndihet mirë. Më parë ishte e çuditshme dhe e turpshme. Tani ndihem si një njeri shpellë. Soshtë shumë bukur. Kontrolloj çdo zog tani. Unë dua të fle praktikisht me secilin ... por jo vetëm të fle me ta. Bej dashuri. Dallimi i qartë. Unë dua të shtrihem në plazh dhe t'i ushqej me rrush.

  https://web.archive.org/web/20210419100053/http://www.reuniting.info/blogs/alpha777/day-60-whew

 14. [Dita 30 NoFap / Dita 300 NoPorn] - Raporti i Progresit

  [Dita 30 NoFap / Dita 300 NoPorn] - Raporti i Progresit

  Unë premtova të rikthehem pasi të arrij 30 ditë NoFap dhe ajo kohë më në fund ka ardhur, së bashku me yllin tim të parë NoFap ndonjëherë. Unë nuk jam me të vërtetë i sigurt se cilat fjalë inkurajuese mund të shtoja në malin e mençurisë ekzistuese të përcjellë tashmë në këtë nënreditim, kështu që unë thjesht do të ndaj disa mendime gjatë 4+ javëve të fundit.

  Së pari, e pranoj plotësisht se ndoshta nuk mund të kisha arritur këtë moment historik pa motivin shtesë të dhënë nga e dashura ime e mrekullueshme. Të qenit me të më ka lejuar të filloj ta lë të kaluarën time të trishtuar dhe patetike dhe të pres me padurim një të ardhme në të cilën unë mund të ndjehem mirë me veten dhe me veprat e mia. Unë fillova të vrapoja çdo ditë sepse çdo herë që ajo përmendte përvojat e saj të vrapimit (ajo përdoret për të vrapuar në pistë) Unë do të ndihesha si një copë dembel e mutit, dhe sot shënon ditën e 12-të të një vargu të pandërprerë vrapimi ditor. Nuk kam asnjë iluzion se ky është vetëm një hap i vogël në drejtimin e duhur - unë vrapoj vetëm rreth 2.5 milje në ditë, në dy segmente të barabarta të ndara me një pushim 10 minutash.

  Së dyti, një pjesë e madhe e pse më në fund fillova të bëja NoFap përsëri pasi u kapërcyen në një model të çrregullt të fapping është për shkak se unë doja të jetë në gjendje të ofrojë një përvojë të kënaqshme për të kur ne më në fund filloi të ketë marrëdhënie (që ndodhi shumë më shpejt se unë do të kishte pritur apo shpresuar edhe për). Për shkak të mungesës së eksperiencës time, hera e parë ishte nënçmuese, por ajo që kishte më shumë rëndësi për mua sesa akti aktual ishte ajo që simbolizonte: se marrëdhënia jonë po bëhej më e fortë dhe e mirëpërcaktuar. Dje shënoi për herë të dytë së bashku në shtrat, dhe duhet të them se ishte një përvojë jashtëzakonisht më e kënaqshme. Përsëri, intimiteti që përshkonte takimin ishte shumë më i rëndësishëm për mua sesa vetë akti. Sidoqoftë, ajo që e bëri dje të veçantë ishte përfundimi i shkëmbimit të "Të dua", një moment kryesor në çdo marrëdhënie.

  Në lidhje me NoFap vetë, ishte jashtëzakonisht e lehtë pasi, siç e thashë më lart, unë kam pasur motivim më pozitiv se kurrë më parë. Pothuajse kam patur zero kërkesa dhe nuk e shoh këtë të ndryshojë së shpejti. E kuptoj që kjo ndoshta nuk është veçanërisht e dobishme për ata prej jush pa të tjerë të rëndësishëm (vetë pozicioni ku isha para 5 javësh), dhe më vjen keq që nuk mund të jap ndonjë këshillë të dobishme / motivuese. E vetmja gjë që unë me të vërtetë mund të them është "merrni një të dashur / të dashur nëse mundeni", gjë që mund të jetë mjaft e vështirë (dhe përvoja ime e veçantë ishte se ajo më dërgoi mesazhe të çuditshme dhe ne shkuam nga atje).

  Fat i mirë për të gjithë në përpjekjet tuaja NoFap! 🙂

 15. Anët e dobëta të fapping përfshijnë mosinteresimin për të dashurën time

  LINK - Isha duke kërkuar një vend për të postuar këtë, përvoja ime personale dhe kjo nën-reddit është e përsosur.

  Kur nuk kam bërë një javë ose më shumë, me të vërtetë ndihem shumë më mirë për veten time. Ndihem shumë më i sigurt kur flas me njerëz, jam shumë më pak introvert. Unë bëhem shumë më këmbëngulës në aktivitetet e përditshme, kjo përfshin mentalitetin për të mbajtur një orar të qëndrueshëm të punës, ngritjen dhe për të punuar në kohë dhe motivimin e përgjithshëm për të bërë punë të plota.

  Aftësitë e mia për t'u përqëndruar në aktivitetet jashtëshkollore siç janë mësimi i gjuhëve të reja, zhvillimi i aftësive të mia në Photoshop dhe duke luajtur në piano rriten me hapa të mëdhenj.

  Anët e dobëta të fapping përfshijnë mosinteresimin për të dashurën time… Unë dua të them se dikur thjesht do të bëja seks me të për ta bërë atë të lumtur, gjatë gjithë kohës duke menduar se kur mund të shikoj më shumë pornografi. Këtë herë do të përpiqem t'i përmbahem. me 22,492 prej jush!

 16. Efektet në trurin e masturbimit (sidomos me pornografinë)
  Një djalë i përshkroi eksperimentet e tij:

  Përfundimisht u riktheva. Nuk do të të mërzis me detajet, por ishte goxha tipike. Unë e lashë rojen time dhe pastaj vazhdua te PMO tre ose katër herë gjatë rreth një dite. Gjëja e çmendur për mua ishte se sa thelbësisht ndryshonte efekti nga goditja se sa nga seksi. Kur kisha bërë seks, ndihesha e kënaqur më pas dhe e lumtur, por oreksi im seksual u kthye shumë shpejt. Unë ende kisha "zjarrin". Pas PMO-së u ndjeva i kënaqur dhe i lumtur gjithashtu (thjesht duke thënë të vërtetën), por oreksi im seksual nuk u kthye. Unë kisha një dëshirë për më shumë PMO, por zjarri ishte zhdukur - unë kisha më pak energji, epsh më të ulët, më pak tërheqje për gratë, më pak energji, etj.

  Tani ka kaluar gati një javë dhe fatmirësisht gjërat kanë filluar të kthehen atje ku ishin më parë. Në një farë mënyre, jam i kënaqur që u riktheva, sepse vërtet përjetova ndryshimin drastik midis PMO dhe seksit real. E dija që PMO më kishte mbajtur, por derisa të ndodhte kjo, unë ende e mbaja këtë ndjenjë në pjesën e pasme të mendjes time që përfitimet që po merrja erdhën thjesht nga zvogëlimi i numrit të orgazmave, duke mos zvogëluar në të vërtetë sasinë e pornografisë dhe masturbim. Rezulton se kam gabuar.

  Për më shumë mbi përfitimet e marrëdhënieve seksuale mbi masturbimin, shikoni këtë letrën e ditarit, e cila diskuton shumë hulumtime.

 17. Dashuria ime është në Ditën 2 të JO PMO. Kjo është e gjitha e re për mua, për ne

  Dashuria ime është në Ditën 2 të JO PMO. Kjo është e gjitha e re për mua, për ne dhe unë dua të ndihmoj atë të marrë nëpërmjet kësaj. Çdo këshillë për mua?

  Përshëndetje Fapstronautë! I dashuri im dhe unë (domethënë dje) mësuam se PMO ishte shkaku i shtytjes së tij të ulët seksuale, ankthit dhe fatkeqësisht, ED. Më dhemb ta shohësh kështu, të irrituar dhe të zënë ngushtë. Por unë jam aq krenar për të që dëshiroi të mësoj / bëj diçka për atë që po kalon.

  Ne kemi qenë së bashku për 4 vjet dhe nuk jemi tipi tipik lepur i mjaltit i çifteve. Ne nuk festojmë përvjetorë, dhurata ose asnjë dhuratë nuk është në rregull dhe më e rëndësishmja jemi shoku më i mirë i njëri-tjetrit. Ai është 29 vjeç dhe unë jam 23. Gjatë 3 viteve të para të marrëdhënies sonë, ne kalojmë kohë vetëm gjatë fundjavave dhe çdo herë ishte mahnitëse. Kryesisht sepse rrallëherë e shohim njëri-tjetrin gjatë ditëve të javës për shkak të punës dhe kjo strukturë funksionoi për ne. Kur vendosëm të punonim jashtë shtetit në mes të vitit 2011, nuk u zhvendosëm së bashku deri para 5 muajsh. Duke parë njëri-tjetrin çdo ditë na i bëri gjërat të komplikuara. Javët e para ishin të shkëlqyera sepse më në fund kemi një apartament për veten tonë dhe mund të bëhemi intim kur të duam. Por pas një kohe ajo u bë e zakonshme - ishte një lloj ndjenje "le ta marrim". Ai u bë poshtërues, pesimist dhe i paaftë për punën e tij dhe jetën e tij në përgjithësi, të cilat tani e kuptuam se ishin shkaktarë të rrafshët. (ju lutem më korrigjoni nëse gaboj) Gjatë momenteve intime, ai më ndalonte dhe më thoshte se nuk ishte në humor dhe se nuk mund të përqendrohej. Sigurisht, u ndjeva i hutuar dhe i lënduar. Kjo më bëri të vë në dyshim shumë gjëra si statusi ynë si çift dhe nëse ajo që kemi tani ka një datë skadence. Unë madje vura në dyshim veprimet e mia, njohuritë e mia në seks dhe intimitet ose nëse ndryshimi ynë i moshës ka filluar të jetë një problem. Kemi arritur në një pikë ku ai nënkuptonte se ai nuk është TI tërheqës për mua më dhe ka vetëm për shumë vajza të tjera të bukura ku jetojmë tani. Oh! Por ai tha se nuk kam asgjë për t'u shqetësuar sepse ai nuk po tradhton dhe nuk do të ndjekë vajzat e tjera. (fut djalin në rregull këtu)

  Ne të dy duam t'i bëjmë gjërat të funksionojnë dhe ne vazhdojmë të bëjmë kompromise. Unë ofrova të shikoja pornografi me të, por ai tha se mund të ishte shumë për mua. Jam i lumtur që ai nuk po kërkonte ose asgjë. Më pas ramë dakord të shikonim këtë shfaqje televizive për të rritur (përtej zonës time të rehatisë) me të, por përsëri ai nuk mund të përqendrohej. Ne përfunduam duke grindur dhe thjesht lënduar njëri-tjetrin me fjalë për të cilat pendohemi që i kemi thënë më pas. Ne madje provuam Karezza e cila ishte e shkëlqyeshme por përsëri, dështuam. Pra, zhgënjyese! :( Deri 2 netë më parë pas një përpjekje të dështuar për të bërë seks, ai rrëfeu se ai filloi PMO përsëri ndërsa unë isha në një udhëtim biznesi një javë më parë dhe madje të shtunën e kaluar kur shkova për takimin e mjekut tim. Unë u trondita dhe i shqetësuar. Si mund ta bëjë këtë me mua kur tha se ndaloi së shikuari pornografi tashmë? Duke lexuar postime të tjera, ne tani e quajmë rikthim. Ndihem pak i tradhtuar, por në të njëjtën kohë jam i shqetësuar për të. Unë vendosa të mos flasim për atë që ndodhi derisa unë të jem në gjendje të kuptoj rrëfimin e tij. Atë natë, ai fshiu të gjithë koleksionin e tij të pornografisë për 6 vjet (mendoj) me vullnetin e tij dhe unë jam krenar për të për ta bërë atë. Ai ka qenë një kohë e gjatë redditor dhe pajtimtar i NoFap por nuk e merrte seriozisht më parë. Tani, ai është në Ditën 2 dhe më thoshte vazhdimisht të mos hiqja dorë prej tij dhe ta ndihmoja. Mund të them me gjithë sinqeritet se nuk do të heq dorë nga ai , mbi ne, por si mund ta ndihmoj atë? Çfarë mund të bëjmë dhe çfarë nuk mund të bëjmë? Tani që e dimë problemin, jam lehtësuar që ai do të vjedhë p duke bërë justifikime për mungesën e entuziazmit të tij dhe do të ndalet së qari një herë e përgjithmonë. Ai është një djalë i shkëlqyeshëm dhe unë e dua atë. Unë e mbështes atë 100%.

  Shpresoj se nuk të kam mërzitur me këtë post-ese. Kjo më mori shumë guxim për të shkruar. Faleminderit të gjithëve paraprakisht dhe të gjithë jeni të pabesueshëm!

  PS Te dashurin tim te dashur, faleminderit qe me prezantove ne Reddit. E di se do ta kuptoni që jam unë ha .haha përshëndetje! Unë dua t'ju siguroj se jam i përkushtuar në këtë sa më shumë që jeni ju. Unë do të pres në pritje. Sytë në çmim! :)

 18. Komentet e Forumit

  LINK Djali 1 - Vetëm duke parë një grua të heqë sytjena para jush ndihet si një rrufe kënaqësie që kalon nëpër kafazin tuaj të kraharorit. Nuk mund të përdorja kurrë prezervativë sepse ato më shkruanin ED të çastit çdo herë. Tani, ato janë thelbësore.

  Djali 2 - Edhe të shikosh thjesht një sy të bukur vajzash tani është një tronditje. Enoughshtë e mjaftueshme për të mos më kthyer kurrë.

 19. Pse po lë pornografinë dhe si po e përmirëson marrëdhënien time.

  Pse po lë pornografinë dhe si po e përmirëson marrëdhënien time.

  Hej të gjithë sapo zbulova për këtë nënreditim. Duket si një lloj i ngadaltë këtu, kështu që do të mendoja se do të ndaja mendimet / historinë time, do të përpiqem të mos muroj me tekst.

  Unë kam qenë i martuar për rreth 4 vjet megjithëse jam vetëm 23. Unë kam qenë duke masturbuar për të bërë pornografi rregullisht që kur isha rreth 14 vjeç, për të zhgënjyer gruan time. Kam kaluar pothuajse të gjitha vitet e mia të adoleshencës me mendimin se pornografia nuk mund të ishte e dëmshme dhe se gjithçka ishte e mirë dhe problemet e vetme ishin në kokën e gruas time.

  Për ta thënë një histori të gjatë, pas shumë vitesh luftimi dhe vetë-reflektimi, unë kam arritur të rishikoj pikëpamjen time për pornografinë. E para dhe më e rëndësishmja, pavarësisht nga ajo që unë mendoj (ose dikur mendoja), është e qartë që përdorimi i pornografisë dëmton gruan time. Kjo e bën atë të ndihet më pak tërheqëse dhe ul vetëvlerësimin e saj. Kam kuptuar që pornografia thjesht nuk ia vlen të humbas gruan time. Pavarësisht se sa përpiqem ta justifikoj atë.

  Së dyti, ekziston një dallim i dukshëm kur shikoj pornografi çdo ditë dhe kur mund të abstenoj, madje edhe për një javë. Kam më shumë ndjeshmëri dhe seksi me gruan time bëhet më mirë dhe më mirë sa më gjatë të shkoj pa. Unë mund të ndjehen më të lidhur me të, dhe për shkak se ndihem më pak fajtor, unë jam më pak i ngjashëm sa të isha larg ose në depresion.

  Së fundi, gruaja ime është e bukur, si ajo fjalë për fjalë ajo mund të jetë një model. Ajo është pak vite më e re se unë dhe pothuajse kudo që shkojmë ajo mund të kthejë kokat. Ajo gjithashtu ka një lëvizje seksuale shumë të lartë, dhe pothuajse nuk më ka kthyer kurrë poshtë. Pra, çfarë qëllimi mund të shërbejë pornografi?

  Ndihem sikur ky postim është tashmë më i gjatë se sa doja të ishte, por ky duket si një vend mbështetës dhe është mirë që ekziston një nën-reddit që nuk është gjithmonë i shtyrë "Të gjithë shikojnë pornografi është kaq normale, asgjë nuk është e keqe fare ”. mentaliteti që lulëzon në reddit. (shih paraqitjen në faqen e parë "A shikojnë të gjithë burrat pornografi?" për një shembull të pacenuar).

  * redakto: Uau, nuk e kisha kuptuar që kanë kaluar tre javë tashmë! asnjë rikthim deri më tani! Seksi me gruan kohët e fundit ka qenë shqetësues. Patjetër që keni pasur nxitje, por keni qenë në gjendje t'i kaloni ato deri më tani.

 20. A ndjeni më shumë ndjenja "dashurie" ndaj SO tuaj kur e keni

  LIDHJA - A ndjeni më shumë ndjenja "dashurie" ndaj SO tuaj kur keni qenë të pasigurt për një kohë të konsiderueshme?

  Hi everyone,

  Unë kam shkuar në disa vija të gjata (më e gjata ishte 30 ditë) dhe ajo që vura re ishte kthimi i mallit dhe ndjenjave të dashurisë për SO tim. Puthjet do të ishin shpërthyese madje. Thjesht po pyes veten nëse jam vetëm unë apo është diçka e zakonshme. A e zvogëlon PMO dhe stimulimin hiperseksual aftësinë tonë për të ndjerë ndjenjat e dashurisë me një partner me të cilin kemi qenë për një kohë? Nëse kjo është e vërtetë, atëherë do të kishte ndikim afatgjatë edhe në martesa, jo?

   GUY 2)

  Për të vërtetë PËRGJIGJE PYETJA, po, unë ndihem më i dashur ndaj OS-së tim.

  Dhe po, duhet të pranoj që "fapstinent" është padyshim fjala e javës.

   GUY 3)

  Këtu është një AMA bëri një djalë që nuk u hap për një vit. Ai flet për ndjenjën më të afërt me të fejuarin e tij, mendoj se i përgjigjet pyetjes tuaj.

   GUY 4)

  Unë ende nuk kam parë një RRITJE të dukshme në ndjenjat e dashurisë. Por unë gjithmonë kam ndjerë shumë dashuri ndaj gruas sime prej 7 vitesh. Gjithashtu, kjo është përpjekja ime e parë për fustinancë të plotë, ndoshta gjatë gjithë kohës që kemi qenë së bashku, e cila është 12 vjet. Ajo që kam vërejtur pas vijës time aktuale 17 ditore është se seksi ynë ishte fenomenal këtë fundjavë.

   GUY 5)

  Për t'iu përgjigjur pyetjes suaj, pa dyshim! Unë jam më shumë në dashuri me gruan time prej më shumë se dhjetë vjetësh, atëherë unë kam qenë tre muaj më parë dhe asnjë fap / porn pa pagesë meriton të gjitha kreditë.

   GUY 6)

  E bën atë ashtu siç supozohet të jetë! ne u krijuam për ato ndjenja dhe që ato të jenë të shëndetshme. ....

  .. përveç kur filloj të fantazoj për një ish të dashurën që u hoqa qafe për një arsye ... dhe filloj seriozisht ta konsideroj thirrjen e saj.

   GUY 7)

  Gjatë ditëve të mia të përplasura gjithmonë kam pasur luftë me të fejuarin tim dhe pothuajse kam humbur të gjitha ndjenjat ndaj saj, por tani vetëm pas 14 ditësh i dërgoj mesazhe çdo mëngjes dhe kënaqem duke folur me të dhe ndihem si një magnet pranë këtij shtylla metalike me shkëlqim. Trueshtë e vërtetë vëlla!

   GUY 8)

  Epo, kur kaloni kohë duke fantazuar për gra të tjera, duke i parë ato duke bërë seks, duke dëshiruar që të bëjmë seks me to, ne së paku po kryejmë tradhtinë emocionale. Kur harxhojmë kaq shumë energji duke dëshiruar gra të tjera, si mund të mendojë ndokush që nuk do të ndikojë në marrëdhënien tonë me SO tonë. Pasi pashë gruan time duke vuajtur nga varësia ime mund të them me siguri absolute që pmo po e tradhton gruan tënde.

   GUY 9)

  Sigurisht! Ndoshta nuk është thjesht mosfaj, por një kombinim i kalimit të më shumë kohë me SO tuaj, ata janë mbështetës, më shumë seks, etj.

   GUY 10)

  Patjetër. Shtë një nga gjërat e para që gf-ja ime vuri re së bashku me gjendjen time shpirtërore më të mirë. Unë gjithashtu ndjehem më i kontrolluar gjithashtu.

  GUY 11)

  Ndihem disi më i dashur ndaj të gjithëve, me njerëz që më pëlqejnë, kjo rritje e ndjenjave është më e fortë ... janë gjëra të mira

  GUY 12)

  Unë ndihem më i dashur për OS-në time. Unë dëshiroj përzemërsinë në cuddling, përqafim dhe puthje të ëmbla.

  Pasi e kuptova se fegimi ishte problemi për mua, unë tani shoh se çfarë do të thotë GF ime disa vjet mbrapa kur ajo tha se unë e objektivizova atë. Jo më. Që nga NoFap, ndihem sikur e dua më shumë. Unë e dua atë jo më shumë për atributet e saj femërore, por për personin që ajo është; Unë e dua atë për gjithçka.

  DR: DR Të jesh i pandjeshëm më bën më shumë dashuri.

 21. Dita 90: raport

  Dita 90: raport

  Kam harruar që unë shënova ditën 90, kështu që po postoj një raport të zakonshëm.

  Sfondi im: Unë jam në fund të të 30-ve, fillova të ndalem kur isha 10 ose 11 vjeç mendoj. Gjatë ditës, nuk kishte internet me shpejtësi të lartë, kështu që unë po përdorja kryesisht VHS dhe revista. por kur pata internetin me shpejtësi të lartë, u përkeqësova, përfundova duke u përplasur pothuajse çdo ditë, ndonjëherë më shumë se një herë në ditë. Unë u bëra i varur nga vizitat e "zonjave të kënaqësisë" gjithashtu. Pastaj takova një faqe që përmendi noFap rastësisht, dhe vazhdova të lexoj, dhe kjo më solli në noFap. Fillimisht, e provova për një javë, pastaj u ngjita më pak nga pak. Në fund të fundit, unë ndihesha gati e neveritur nga vetja për faktin se ç'doja vërtet të bëja seks me dikë të veçantë.

  Kam kaluar kryesisht në 2 faza gjatë noFap që dua vërtet t’i theksoj. Muajin e parë, nuk isha me GF-në time, kështu që tani seksi, noFap, jo asgjë. Ishte e çmendur fort! Kudo të mëdha për ata që po e bëjnë këtë pa partner! Sapo fillova të bëja seks rregullisht, ajo u bë shumë e lehtë, kështu që vendosa të qëndroj në këtë të paktën për sa kohë që jam me GF tim.

  Brenda 7 ose 8 ditëve të para, vura re një rritje të mprehtësisë. Unë mendoj se ky është testosteroni në rritje. Gjithmonë shikoja në sy kur flisja apo edhe thjesht kaloja pranë dikujt, gjë që nuk do ta kisha bërë më parë! Vazhdimisht u jepja buzëqeshje vajzave të rastit. Ndjeva se isha plot me këtë energji pozitive. Krahasuar me atë se si isha, u bëra krejtësisht një person i ri! Përfundova duke flirtuar SHUMOT me një nga vajzat në takimin ku shkoj zakonisht. Më në fund ajo më pyeti! Por për rrethana të paparashikuara, unë e kalova atë. Niveli im i besimit ishte aq i lartë!

  Pastaj u transferova në një qytet ku jeton GF im aktual. Ne filluam të bëjmë seks, POR e përjetova ED, megjithëse rrallë. Më kujtoi plotësisht që të qëndroj në noFap derisa të shërohem. Po bëhet më mirë me sa mund ta them. Por është një progres i ngadaltë. Unë kam një dru në mëngjes çdo ditë, kështu që e di që është më psikologjike se gjithçka tjetër. Performanca ime është gjithnjë e më e mirë. Vetëm se ED ndodh në mënyrë të parregullt. Ajo që më mungon është energjia e pompuar nga orgazma për një kohë të gjatë! Por megjithatë ka kuptim. Kur isha vetëm pa perspektivë seksi, isha më këmbëngulëse dhe plot energji për të tërhequr vajzat. Tani që kam një GF, nevoja për të kërkuar një vajzë është zhdukur, prandaj rënia e energjisë dhe sjellja më introverte.

  Ju mund të pyesni veten se si e takova GF-në time, oh mirë, kjo nuk ishte për shkak të fuqisë super të shkaktuar nga noFap. Ne ishim një lloj takimi në të kaluarën dhe u rindezëm në një farë mënyre.

  Do të doja të flisja për superfuqinë e noFap, por gjithçka që kam vërejtur është energjia e përgjithshme pozitive e shoqëruar me rritjen e mprehtësisë. Ajo që bën me të bën ndryshimin! Nuk do t'ju sjellë një GF të ri! Ju ende duhet të dilni dhe të ndërveproni me vajzat!

  Ajo që kam mësuar është se të paktën për mua, orgazma është e rezervuar të arrihet vetëm me një partner. Pse të harxhoni energjinë që rritet ndërsa mbani spermatozoidët! Seksi u bë më shumë se një mesatare për të lëshuar spermatozoide dhe për të pasur një orgazmë, tani është një ritual i bukur. Dhe unë mësova të shijoj intimitetin fizik pa menduar gjatë gjithë kohës për seksin. Me një vetëdije të shtuar për energjinë, më pëlqen ndjenja e përqafimit të saj lakuriq, e cila nuk është domosdoshmërisht parathënie e seksit. Isshtë lidhja me një ndjeshmëri shtesë. I gjithë ndërveprimi intim po bëhet më shpirtëror.

  Gjithsesi, tani e kuptoj përfitimin e mos humbjes së orgazmës sime duke kaluar. Vendosa të isha në noFap për jetën.

 22. Gratë e vërteta po kërkojnë më shumë

  Gratë e vërteta po kërkojnë më shumë

  Pas 14 ditësh abstinimi të plotë, unë jam duke marrë shenja të hipnozës pornografike që fillojnë të konsumohen. Standardet e mia të larta qesharake të bukurisë femërore ngadalë po kthehen në një nivel normal. Sot në qytet, i dhashë një numri grave (të cilat zakonisht do t'i injoroja) një vështrim të dytë, duke menduar hej, ajo duket mjaft e nxehtë, unë mund ta takoja. Mendoj se brenda një ose dy muajsh mund të rrethohem nga bukuritë - të njëjtat gra që mendoja se nuk ishin mjaft tërheqëse. Porno shtrembëron vërtet mendjen!

  GUY 2)

  Kjo është kaq e vërtetë. E kundërta është gjithashtu: Unë dikur shihja vajza dhe mendoja thjesht të bëja seks me to, por tani vëzhgoj sjelljen e tyre të neveritshme dhe personalitetet jo tërheqëse dhe mendoj me vete "çfarë kam parë ndonjëherë tek ajo?"

  GUY 3)

  Me të vërtetë. Gratë e vërteta janë i bukur… Dhe ata janë kudo :) I lumtur që dëgjoj se po ktheheni përsëri në tokë ... këtu ka shumë për të parë! Urime për progresin tuaj!

  GUY 4)

  Unë kisha vërejtur diçka të tillë, por me vajzat që më pëlqyen më parë, ato duken më të nxehta tani, më simpatike Unë nuk dua t'i qij, por thjesht t'i prek, t'i shikoj dhe t'i bëj të qeshin.

  Tërheqja është disi e ndryshme dhe mendoj se është një shenjë mjaft e mirë për ta parë këtë kaq herët gjatë PMO

  redakto: sry for my english

   

 23. komente femra - pornografia tenton të më desensibilizojë

  Unë kam hequr dorë nga pornografia dhe masturbimi, kështu që seksi me të dashurin tim është më intensiv. Nuk është se seksi është i keq - është vërtet pasionant dhe i mrekullueshëm. Vetëm se pornografia tenton të më desensibilizojë. Qëllimi im është që të jem në gjendje të përfundoj orgazëm me të. LINK

 24. Unë kam qenë shumë më shumë një asshole pashpirt ndaj vajzave më parë

  Ndjenja e emocioneve? WTF? !!

  Nuk mund të filloj të përshkruaj sa jam mirënjohës që gjeta NoFap. Pse Ekziston një përfitim i fshehur që nuk e kisha vërejtur deri më sot - ndoshta përfitimi më i mirë nga të gjithë. Unë kam filluar të kem vërtet ndjenja të forta për vajzën me të cilën po shoqërohem! Shumica e njerëzve atje ndoshta po mendojnë "duh ... pse nuk do të kishit ndjenja për një vajzë me të cilën keni hyrë në një marrëdhënie?"

  Paj shoku fapstronaut, unë kurrë nuk kam pasur ndjenja për vajzat me të cilat jam shoqëruar më parë. Thjesht thjesht i shikoja si një mjet për seks (i cili zakonisht nuk shkonte shumë mirë gjithsesi ... ishte gjithmonë shumë më e këndshme të bëhesha). Nuk më interesonte të isha pranë tyre sepse mund të bëja gjëra të tjera, më të këndshme për veten time. Tani që e mendoj, kjo tingëllon jashtëzakonisht e ngatërruar.

  Dita e sotme ishte e mrekullueshme. Kohët e fundit fillova të takohem me një vajzë të re (mbase kur isha rreth 40 ditë) dhe diçka e mrekullueshme ka ndodhur. Unë në të vërtetë kam ndjenja për këtë vajzë. Nuk është vetëm dëshira për të bërë seks me të apo diçka të tillë. Unë thjesht dua të jem me të, sepse thjesht ndiej një lidhje me të. Kjo nuk më ka ndodhur kurrë më parë. Soshtë kaq e çuditshme, por kaq e mrekullueshme.

  TL; DR Unë kam qenë shumë më shumë një asshole pashpirt ndaj vajzave para NoFap, por tani unë në fakt kanë emocione. Qëndroni shokë të fortë të fapstronautëve! Unë me të vërtetë besoj se NoFap ju bën një person më të mirë!

  GUY 2)

  Këtë gjë fillova ta ndiej edhe me një grua me të cilën kam dalë së fundmi. Ishte e çuditshme se sa i fortë ishte emocioni. Thjesht gjërat që ajo bëri, një vështrim, një buzëqeshje, valë në flokët e saj. Të gjitha këto gjëra kanë filluar të marrin kuptim të ri për mua. Eshte e mrekullueshme. Unë jam rreth 69 ditë pa PMO, dhe rreth 21 ditë pa MO, FYI. U desh afro kjo kohë që të ndodhte kjo. Një surprizë e këndshme duhet ta pranoj.

  GUY 3)

  Kjo pak a shumë përshkruan një përbërës që më ka munguar në tërheqjet e mia për vajzat. Gjithmonë e ndieja se ishte një dimension që lihej jashtë.

  GUY 4)

  Gjëja më e mirë në lidhje me të paturit e një lidhje të fortë me dikë është që heq lirë e seksit. Seksi do të thotë shumë më tepër për të dy palët nëse kujdesen për njëri-tjetrin. Goditja është gjëja më e lirë nga të gjitha, thjesht të bën të ndihesh më keq, dhe është e pakuptimtë.

  GUY 5)

  Gozhdë në kokë. Në fakt prisja që gf-ja ime të flinte që të mund të bëhesha gati. Kjo është e qeshur.

  Unë kam qenë duke luftuar për 3 vitet e fundit për të mbajtur një marrëdhënie. Gjithmonë zgjidhja duke u ndarë me zogjtë sepse nuk ndieja asgjë për ta dhe do të mërzitesha, dhe ndjehesha si një gomar i madh për të. Aktualisht beqar, dhe jo shumë larg përpjekjes time nofap, por shpresoj shumë të rikuperoj disa emocione për galin tjetër.

  GUY 6)

  Kam filluar të marr disa emocione që vijnë nga brezi i gjatë i javës së fundit. Me të vërtetë më befasoi, gjithmonë kisha menduar vetëm se ndjenjat dukeshin më pak intensive sa ju mosha.

  Leximi i gjithë kësaj që mund të bëj është të mendoj për mënyrat se si kjo ka ndikuar në marrëdhëniet e mia të fundit 2. Si u ndjeva me të vërtetë për ta? Duhej të ishte e tmerrshme të përjetohej një ambivalence e tillë nga njeriu që ata donin.

 25. I përdorur për të bjerë në dashuri si një kafshë memec

  Vëllezër! Kjo është pikërisht arsyeja që u tërhoqa nga NoFap. Dikur dashurohesha si një kafshë memece në fund të adoleshencës dhe në fillim të të 20-ave. Por kanë qenë brenda dhe jashtë marrëdhënieve që më kanë shkaktuar zhgënjim të pafund (sepse nuk mund të isha ajo që personi tjetër kishte nevojë për mua), dhe dhimbje të tmerrshme për tjetrin. Fillova të mendoja se diçka kishte seriozisht me mua. Që prej fillimit të noFap 3 javë më parë (vërtet po!), Unë ende nuk po e ndiej dashurinë ende ... shumë zemërim ... më dukej sikur qaja pas stërvitjes time këtë mëngjes. Duhet të rrinë me të vetëm për të parë se çfarë vjen më pas hej.

 26. Tani jam i varur nga burrëria

  Tani jam i varur nga burrëria

  Sot kuptova se, edhe pse dikur fap për vite për të ndjerë jo-brirësinë, tani më pëlqen të jem me brirë sepse kjo më bën të ndihem e fuqishme DHE në këtë mënyrë unë jam relativisht më e interesuar për gratë! Ndonjëherë nuk të pëlqen të pyesësh një vajzë, sepse tashmë je rikthyer dhe kjo i shkatërron të gjitha!

 27. Në ditët e sotme, unë jam më shumë i eksituar nga jeta reale sesa pornografia

  pyetje rreth efekteve MO

  Jam në ditën 59 në serinë time aktuale dhe kam arritur mbi 90 ditë në 4 muajt e fundit. Unë fillova PMOing në 15 dhe kam qenë një përdorues i zakonshëm që nga ajo kohë. Amazingshtë e mahnitshme se sa lënia e pornografisë ka ndryshuar mënyrën se si unë i perceptoj gratë.

  Ditën tjetër, kuptova gjërat 2 për mënyrën se si nuk ishte e kalibruar seksualiteti im.

  1) E kisha shoqëruar atë në një pamje 3rd të personit. Unë kurrë nuk fantasize rreth vetë me një grua, vetëm se si ta shohë atë.

  2) Unë u zgjova nga ndjenjat e kontrollit. Tani mendoj se është pjesë e identitetit mashkullor të jetë dominues, por kjo ishte ndryshe. Ka një dallim midis fuqisë dhe forcës. Doja të isha në marrëdhënie seksuale, dhe unë u përqendrova me kujdes në nevojat e mia, në vend që të vlerësoja nevojat e grave me të cilat isha. Unë mendoj se kjo dëmtoi aftësinë time për të dashur, me ndershmëri.

  Në ditët e sotme, unë jam më shumë i eksituar nga jeta reale sesa pornografia. Unë nuk e shoh veten duke u kthyer përsëri në të. Jam duke sheruar.

  Unë kam filluar përsëri në FMO. Kur unë FMO, përpiqem ta bëj atë një fantazi të dashur dhe ta shoh botën nga perspektiva ime, si jeta reale. Ose mendoj për gratë nga jeta ime. Unë jam duke u përpjekur për të trajnuar veten vetëm në MO, dmth orgazmë duke përdorur vetëm ndjesi fizike (pa fantazi). Nëse dikush ka këshilla ose komente ju lutemi postoni. A po e dëmtoj shërimin tim?

 28. NoFap, ti je heroi im.

  NoFap, ti je heroi im.

  Unë jam në një marrëdhënie me dikë që masturbon vetëm disa herë në vit, është një lehtësim i tillë! Ai ka pritje realiste në lidhje me seksin dhe e dëshiron atë shumë më tepër. Më pëlqen që ai nuk është i varur nga pornografia në internet. Të heqësh dorë nga jeta ime seksuale në të kaluarën dhe të luftoj me pornografi në marrëdhëniet e së kaluarës ka qenë brutale, dhe gjithmonë është menduar si normale. Faleminderit të gjithë ju djema. Ju jeni burra burra, seksi. Jam shumë krenar për të gjithë ju!

 29. Ditë 150
  Nga një tjetër forum

  30 ditët e fundit kanë qenë shumë më ndryshe sesa periudha prej 90 deri në 120. Duket se kam një nivel mjaft konstante të brirësisë gjatë shumicës së ditëve të mia. Jam bërë mjaft i mirë në kanalizimin e energjisë në punë dhe përpjekje të tjera pozitive. Unë supozoj se kjo është për shkak të marrjes së vitaminave / suplementeve të ndryshme dhe punës pak më intensivisht. Një gjë që gjithashtu më lë në një pozitë të irrituar është se unë nuk mund të dal thjesht dhe të takoj dikë që do të ishte DTF; Nuk jam divorcuar akoma. Procesi ligjor kërkon kohë. E tëra çfarë mund të bëj tani është të jem i durueshëm dhe të përqendrohem në punë dhe qëllime të tjera. Unë lehtë mund të them se nëse do të isha ende duke shikuar pornografi në baza ditore, do të isha një shkatërrim i plotë tani.

  Hardshtë e vështirë për mua të them me të vërtetë se çfarë duhet të pres për dikë që nuk ka arritur ende në këtë pikë. Në thelb jam në gjendje të vështirë, pasi nuk kam bërë seks për rreth një vit. Ka ditë kur bëhet vërtet e vështirë të mos mendosh për seks, dhe t'i rezistosh dëshirës për të hapur një dritare të shpejtë të fshehtë është e vështirë. Por këto ditë nuk kam interes të shikoj as ndonjë send të lidhur me pornografinë sepse thjesht më bën të zemërohem. As nuk dua të shqetësohem, thjesht preferoj të lidhem ngushtë me një qenie njerëzore të vërtetë. Disa ditë më bën të më dhemb zemra kur mendoj për këtë. Vënia kaq shumë e peshës në dëshirën e diçkaje është një model i keq i sjelljes që po punoj ta rregulloj.

  Kjo është një gjë tjetër, ju jo vetëm që ndieni eksitim në zonën tuaj të krotchal, por filloni ta ndjeni atë edhe në zemrën tuaj (të paktën unë e bëj). Lloj si një skenë e shfrenuar në një telenovelë italiane. Unë po i thoja një shokut tim se herën tjetër kur do të bëja seks ndoshta do të kisha një sulm në zemër dhe do të krijoja Oktamomin tjetër njëkohësisht.

  Kjo sfidë është e ndryshme për të gjithë. Por me një shënim më pak ezoterik dhe më praktik, unë nuk po bëj asgjë ndryshe nga shumë anëtarë të tjerë të kësaj nën. Dieta ime nuk konsiston në ushqim të dobët me sheqer, unë ushtroj një bazë të moderuar në të shpeshtë, shmang pirjen e duhanit (përfshirë THC), marr shtesa, dal në botë dhe bashkëveproj me njerëzit dhe kam një qëllim jetësor që mund të shtyni drejt çdo ditë (punë… shumë orë punë). Por më e rëndësishmja, thjesht merrni atë një ditë në një kohë. Vullneti, vetë-disiplina, drejtimi.

  DR: Lëvizni lart dhe lexoni atë.

 30. Nga një tjetër forum
  Një djalë raporton:

  Në thelb, unë nuk dua të mendoj për gratë si objekte ... madje as për ato që qëllimisht paraqiten si të tilla. Kjo do të tingëllojë sociopatike (dhe unë mendoj se në të vërtetë është) por unë e kisha të vështirë të veproja dhe të mendoja për gratë si ... ti i njeh ... persona. Porno dhe fantazitë e mia shkatërruan aftësinë time për t'i kapur ato si qenie me ndjenja, me nevojë për dashuri të sinqertë, me një dinjitet që kërkon respekt maksimal (si me çdo qenie njerëzore) ... për më tepër, unë mendoj se, lidhur me këtë, fantazitë e mia ishin më e dëmshme se pornografia pasi unë kurrë nuk kam qenë një përdorues i rregullt i pornografisë.

  Unë kam qenë duke u përpjekur të lë fapping për të paktën dhjetë vjet ... Unë u bashkua me r / nofap disa muaj më parë dhe kjo po më ndihmon shumë.

 31. Nga një forum tjetër - Ish-autoseksuali shkruan:
  Ish-autoseksual shkruan:

  Unë e identifikova si autoseksual për disa vjet. Mendova se ashtu isha. Seksi me vajza të vërteta nuk e bëri atë për mua pas 15 vitesh PMO. Në një kohë në jetën time unë mund kane seks me vajzat. Pastaj ED vendosur në kombinuar me ankth të performancës. Mendova se kurrë nuk do të bëja marrëdhënie seksuale me një person tjetër. Depresioni si qij.

  Pastaj ndodhën disa gjëra dhe unë u zgjova një ditë dhe thashë: "Jo, unë dua një partner dhe të kem fëmijë të mi me një grua që dua." Kjo ishte kur fillova nofap dhe shkova dhe mora një skenar për medikamentet ED. Unë ende nuk jam atje, ende përdor medikamente, por unë kam një SO (një tjetër i rëndësishëm) dhe jeta ime është 1,000 herë më e mirë se sa ishte 2 vjet më parë. Gjithashtu vini re se jam plakur, 40 vjeç.

 32. Nga një tjetër forum
  Tregon ndryshimin e perceptimit si ribalancim të trurit:

  Sonte kam përfunduar në një faqe pornografike për herë të parë në një kohë të gjatë. Ndërsa në këtë pikë unë pothuajse iu nënshtrova faktit se kjo do të ishte një rikthim tjetër, ndjenjat që unë pata këtë herë shikuar pornografi ishin krejtësisht të ndryshme nga para se të filloja jo-fap. Intensiteti i dukshëm i brendshëm i sendeve është tronditës, unë mendoj se e udhëheq një jetë pa pornografi, nervat e desensituar fillojnë të kthehen në një nivel standard, prandaj pothuajse mund të ndieja një lloj reaksioni fizik në mendjen time sapo të kthehesha papritmas në të. Për më tepër, unë u ndjeva bruto për të shikuar të tilla të tmerrshme, poshtë-e-fuçi, depërtimin degradues të grave dhe seksit. Megjithëse e kam ndjerë këtë edhe në të kaluarën, në thelb ka qenë gjithmonë pas kryerjes së veprimit të ZKM-së. Këtë herë, megjithatë, kjo ndërgjegje ishte aty që nga fillimi.

 33. Një burim raporton
  e tij përfundime në Ditën 91:

  Sapo kam goditur 91 ditë. kjo ishte 91 ditë pa goditje dhe pa pornografi. qëllimi im nuk është arritur ende, por qëllimi im është të mos masturbohem kurrë ose të shikoj pornografi përsëri. nuk ndihem sikur jam rivendosur akoma por kjo nuk me intereson mua. marrëdhënia ime me gruan time është shumë më e mirë se sa ka qenë në dy vitet e fundit. më mirë si në nivelin fizik ashtu edhe në atë emocional. dhurata ime e detyrueshme e mençurisë në përfundimin tim 90 ditë është kjo:

  Kuptoni se nga vijnë superfuqitë.

  Së pari, ata nuk janë aspak super fuqi. thjesht je një version më i mirë i vetvetes. së dyti, kuptoni që këto super fuqi nuk vijnë nga nofap. ulur në shtratin tuaj duke mos prekur penisin tuaj nuk do të bëjë shumë për të ndryshuar jetën tuaj. ajo që bën nofap është se na lejon të marrim gjithë kohën dhe energjinë që kemi humbur në pornografi dhe masturbim dhe ta përdorim atë për të përmirësuar veten. marrim kohën dhe energjinë që marrim nga abstenimi nga PMO dhe e përdorim atë për të ushtruar. stërvitja na mëson disiplinën dhe përmirëson shëndetin dhe imazhin e trupit duke rritur vetëvlerësimin tonë dhe duke na bërë më tërheqës.

  Ndërsa vazhdojmë me nofap mësojmë se ne mund të caktojmë dhe përmbushim qëllimet që më tej nxisin vetëvlerësimin tonë dhe ndihemi sikur ne mund të fitojmë disa kontroll mbi jetën tonë. duke pasur kontroll në një aspekt të jetës sonë na jep dëshirën për të marrë kontrollin në aspekte të tjera, qofshin ato me punë, shkollë apo marrëdhënie, kuptojmë se kemi fuqinë për të ndryshuar jetën tonë për më mirë.

  Ndërsa vazhdojmë më tej me mënyrën sesi ne u japim grave dhe seksi fillon të kthehet te gratë 'normale' nuk janë më gjinj të thjeshtë dhe një vaginë për përdorimin tonë, por bëhen njerëz të plotë të vërtetë të denjë për miqësi dhe respekt. nëse e lejojmë veten të evoluojmë përtej të qenit çanta totale të dushit, ne fillojmë të ndryshojmë dëshirën tonë për seks të rastësishëm të pakuptimtë në atë të dëshirës për një marrëdhënie më të thellë me një shok aktual. dikujt që mund të besojmë dhe të lidhemi me të në një nivel më të thellë, atëherë e kemi arritur ndonjëherë më parë.

  Ne marrim të gjithë kohën tonë të re, energjinë dhe disiplinën dhe fillojmë të kultivojmë interesa të tjera në jetën tonë. ne marrim hobi si, duke luajtur kitarë, ose duke punuar me dru, apo programim kompjuterik. këto aktivitete të reja na bëjnë më interesante, dikush që në fakt ka diçka për të shtuar në një bisedë dhe të cilin seksi tjetër e gjen tërheqës. seksi i kundërt gjithashtu na gjen më shumë besim dhe më pak të ndjeshëm, duke shikuar në sytë e tyre në vend që të ndezim zemrat e tyre. ata pëlqejnë këtë dhe dëshirojnë të na njohin më shumë. ne bëhemi qenie njerëzore plotësisht të aktualizuara, jo më skllave për instinktet tona më të thella, por zotërit e vetvetes.

   

 34. Nëse bëj fap, patjetër që po përcaktoj disa udhëzime

  E kam bërë atë. Ditë 365 pa masturbim.

  Dhe pothuajse tërësisht e harrova. Heh.

  Nëse bëj fap, patjetër që po përcaktoj disa udhëzime. Shumë prej jush ndoshta nuk do të pajtohen me mua për këto, por është mirë. Këto janë vetëm mendimet e mia personale:

  1. Vetëm fap natën / fund të ditës. Orgazma gjatë mëngjesit / ditës shpesh ju bën të ndiheni letargjik për pjesën tjetër të ditës dhe ju bën të pamotivuar / dembel. Falja para gjumit pasi të keni hequr gjithçka nga rruga dhe mund të relaksoheni, për mua ka shumë më shumë kuptim.
  2. Zvogëloni sasinë e kohës që keni. 2-3 herë në krye të javës. Shumë herë në ditë është vendi ku bëhet problematik dhe jo i shëndetshëm.
  3. Kufizo pornografinë. Kjo është e vështirë. Truri i meshkujve nuk do asgjë më shumë sesa të shikojë një vajzë absolutisht të mrekullueshme duke u ndyrë - Unë do të jem i pari që do ta pranoj atë. Kam shkelur më parë pa të, siç kemi të gjithë, por siç e dimë është shumë më e mërzitshme të mos kesh atë stimulim vizual. Ne jemi djem dhe jemi krijesa shumë vizuale. Nëse nuk e prerë atë, të paktën duke zvogëluar shpjegimin e tij. Shtë e vështirë dhe duhet të jesh shumë i kujdesshëm pasi mund të të çojë përsëri në vrimën e lepurit nga ku kalove kaq gjatë duke u ngjitur.
  4. Ndryshimi i mendimit tuaj ndërsa shikoni pornografi. Nëse jeni në një marrëdhënie (si unë) mund të jetë shumë e lehtë të zhvilloni pritje negative për atë se si duhet të jetë seksi ose si duhet të veprojë ose të duket e dashura / i dashuri juaj. Vajzat në pornografi zgjidhen pothuajse gjithmonë bazuar në pamjen e tyre, shumë prej tyre janë plotësisht të mrekullueshme. Mund të jetë shumë e lehtë të jesh i pakënaqur me tjetrin tënd të rëndësishëm, qoftë pamja apo performanca bazuar në atë që sheh në pornografi. Mos harroni pornografia është thjesht një 'fantazi' si e tillë, ata paguhen për të bërë seks dhe paguhen që të duken bukur. Nuk është vetëm në pornografi, por është kudo; reklama, filma, tv, internet, reddit. Kënaquni me pornografinë për atë që është, por mos harroni kurrë nga bukuria e SO-së tuaj ose çfarë ju bëri që të bini në dashuri me ta në radhë të parë. Mbani kokën në botën reale.
  5. Bëhuni multi-orgazmikë ose mësoni të orgazmoni pa ejakulim. Po është e mundur - kinezët e lashtë bazuan shumë teori / praktikat e tyre seksuale duke e bërë mashkullin të përqendrohet në abstenimin nga derdhja. Hapi 1: më shumë kegels!
  6. Asnjëherë mos e vendosni masturbimin para seksit. Nëse e dini që do të pushoheni për një ose dy ditë, atëherë mos u bëni gati për ato ditë. Do të jeni shumë më të bezdisshëm nëse prisni dhe ka më shumë të ngjarë të eksitoni personin tjetër / të bëni seks më të pasionuar për shkak të tij. Do të jetë gjithashtu shumë më e dobishme për ju!
 35. Nofap dhe noporn ndryshuan mënyrën se si kisha marrëdhënie seksuale.

  Nofap dhe noporn ndryshuan mënyrën se si kisha marrëdhënie seksuale. 

  Kam pasur 3 herë seksi në shtrirjen time 65 ditore, dhe nga dje në 10 të ardhshëm do të bëj seks çdo ditë. Dje u ndjeva pothuajse si një ndjenjë e virgjër në seksin e tij të parë ishte kaq pasionante që nuk e kisha pasur gjatë 1 viteve të jetës sime seksuale dhe ejakulova që nuk kisha pasur kurrë në tërë jetën time ishte ekstazi i pastër dhe ndjehesha i ndriçuar për një moment

  Para se të kisha marrëdhënie seksuale sikur të isha një mish me të cilin duhej të shpoja, mungonte ndjenja e dashurisë dhe e pasionit.

  Tl; dr : - Pasioni dhe zhvillimi emocional gjatë marrëdhënies seksuale, më shumë dhembshuri që derdhen për GF-në time më të lidhur me të.

 36. Dita 78. Propozuar për të dashurën time.

  Dita 78. Propozuar për të dashurën time. Lopë e shenjtë! Ajo tha po! (self.NoFap)

  paraqitur nga fokerpace2000Ditë 79

  78 ditë më parë, unë isha një djalë i ndrojtur. Isha në një marrëdhënie të dështuar. Nuk dija çfarë të bëja. Fillova nofap për të marrë përsëri jetën time së bashku. Tani ndihem shkëlqyeshëm! Unë nuk ndihem bruto gjatë gjithë kohës, apo dembel. Gjithsesi, e dashura ime më dha një shans dhe ja ku jam tani! Ajo tha po! Faleminderit nofap që më dhatë të ardhmen time!

  -Më vjen keq, nuk kam shumë për të thënë. :)

 37. Nga një tjetër forum
  Një djalë shkroi:

  Ndërsa do të merrja pallton time, ishte një vajzë në rrugën time, kështu që natyrshëm thashë: "Më falni", dhe vura dorën në shpinë për ta pastruar mënjanë. Flokët e saj ndodheshin të gjata, kështu që unë aksidentalisht hapa pak flokët e saj gjatë gjestit tim.

  Wow.

  Thjesht më goditi. Flokët e saj ishin aq të butë. Më kërcëlliti gishtat me kapje të butë si duart e pafajshme të një të porsalinduri. Unë nuk kam qenë i mërzitur ashtu nga një prekje për një kohë të gjatë, ose mund të kem qenë kurrë deri atëherë.

  Mendimi është propozuar: eksitimi mund të mos jetë thjesht duke parë dekolte ose një gomar të ngushtë ose thjesht duke menduar për të goditur. Nxitja ka aq më shumë thellësi në atë kohë se. Intimiteti i thjesht njohjes me trupin e një personi tjetër shkon shumë më larg se të zakonshmet.

  Tani, unë jam duke parë fotografi të grave në internet (jo nudo) dhe duke menduar: “Nëse do ta shihja të zhveshur, nuk do të kisha atë ndjenjën e freskisë së këndshme që do të më jepte prania dhe prekja e një gruaje të vërtetë. ” Ndihem sikur kur të marr lidhjen time të ardhshme romantike, do ta përjetoj në një dritë krejt të re për shkak të lënies së duhanit.

   

 38. Pjesa që harrojmë

  Pjesa që harrojmë 

  nga David_CoronDitë 80

  Mbrëmë, shkova në një aheng. Shoku im u hodh nga pirja e tepërt, kështu që unë fillova ta rrumbullakosja atë dhe shokun tim për t'u larguar. Ndërsa po shkoja të merrja pallton, në rrugën time ishte një vajzë, kështu që natyrshëm thashë: "Më falni", dhe vura dorën në shpinë për ta pastruar mënjanë. Flokët e saj ndodheshin të gjata, kështu që unë aksidentalisht hapa pak flokët e saj gjatë gjestit tim.

  Wow.

  Thjesht më goditi. Flokët e saj ishin aq të butë. Më kërcëlliti gishtat me kapje të butë si duart e pafajshme të një të porsalinduri. Unë nuk kam qenë i mërzitur ashtu nga një prekje për një kohë të gjatë, ose mund të kem qenë kurrë deri atëherë.

  Mendimi është propozuar: eksitimi mund të mos jetë thjesht duke parë dekolte ose një gomar të ngushtë ose thjesht duke menduar për të goditur. Nxitja ka aq më shumë thellësi në atë kohë se. Intimiteti i thjesht njohjes me trupin e një personi tjetër shkon shumë më larg se të zakonshmet.

  Tani, unë jam duke parë fotografi të grave në internet (jo nudo) dhe duke menduar: “Nëse do ta shihja të zhveshur, nuk do të kisha atë ndjenjën e freskisë së këndshme që do të më jepte prania dhe prekja e një gruaje të vërtetë. ” Ndihem sikur kur të marr lidhjen time të ardhshme romantike, do ta përjetoj në një dritë krejt të re për shkak të lënies së duhanit.

 39. Gjithmonë mendova se kisha makinë të seksit të ulët deri sa të filloja pa punë

  Gjithmonë mendova se kisha makinë të seksit të ulët deri sa të filloja pa punë

  Arsyeja pse nuk kërkoja në mënyrë aktive partnerë seksualë nuk ishte sepse kisha dëshirë të ulët seksuale, mendoj se thjesht kisha motivim të ulët për të kërkuar partnerë seksualë. Nëse me të vërtetë do të kisha dëshirë të ulët seksuale, atëherë nuk do të kisha goditur çdo ditë.

  Jam vetëm 7 ditë dhe e gjej veten duke dërguar mesazhe tek vajzat dhe në të vërtetë po përpiqem të lidhem, gjëja qesharake është se është kaq e lehtë, duke mos u përpjekur të mburrem, të infaktoj nëse diçka e kundërt, unë në fakt jam në rregull, mbi mesataren, ndërtim atletik, nëse u thoja miqve të mi se isha e virgjër garantoj se nuk do të më besojnë, kështu që shumë pak nuk kam asnjë justifikim për të qenë e virgjër përveçse jam shumë dembel dhe e pamotivuar të përpiqem ta humbas atë, gjithashtu shumë i ndrojtur dhe besim jo i mjaftueshëm.

  Fjala ime është që unë tashmë kam pasur vajza që ofrojnë të takohen me mua për seks, por për shkak të rrethanave të caktuara nuk do të shkoj, ose nuk ka gjasa të shkoj me vajzat që janë të gatshme. Një vajzë dëshiron që unë të bëj një distancë të drejtë, të cilën nuk jam e gatshme ta bëj thjesht për seks, dhe me një distancë të drejtë dua të them si një orë në tren.

  Të qenit me brirë ka tendencë të më përulë, nëse do të bëja çdo ditë këto vajza me të cilat po flisja nuk do të ishin me interes për mua, edhe nëse ato do të jetonin afër cepit të shtëpisë sime.

 40. Ditët e 40, dhe numërimi ..

  Ditët e 40, dhe numërimi ..

  Postimi i parë në NoFap. Kjo është rreshti më i gjatë që kam bërë në disa vite. Ka qenë e ashpër, do ta pranoj, sidomos javët e para. Ndonjëherë do të kaloj shumë kohë në Reddit dhe do të përfundoj duke shfletuar / wtf, duke parë të gjitha llojet e gjërave NSFW, dhe herë pas here grevat e nxitjes. Por unë nuk e bëj atë. Pse Që kur fillova, 40 ditë më parë, në kohën që do të kisha humbur duke u përpjekur të shikoja pornografi, unë kam takuar si gjashtë ose shtatë zonja të mrekullueshme që mund ta bëjnë të panevojshme të shkoj fare. Pikëpamja ime ka ndryshuar dhe unë kam punuar për të qenë shoqëror dhe simpatik sesa, le ta pranojmë, antisocial dhe ngjitës. Pra, faleminderit / nofap. Ti njeri.

 41. seksualisht aktive për vitet 6, por kurrë nuk kam bërë dashuri deri tani.

  Një muaj në një sukses të cilin nuk e kam dëgjuar të përmendet akoma

  by StolenCamaroDitë 26

  Epo, teknikisht janë vetëm 26 ditë, por unë kisha disa ditë kur fillova kur zbulova këtë sit ... kështu që është një muaj. ÇDOGJ

  Unë kam qenë duke bërë rutinën e PMO që kur familja ime për herë të parë mori një kompjuter kur isha 14 vjeç, dhe kam bërë seks pa ndërprerje që kur isha 18 vjeç. Kjo tha, unë kurrë nuk kam pasur një marrëdhënie të shëndetshme seksuale. Ato që kisha përfshinin një lidhje të ngushtë dhe ndjenja të forta gjithnjë dukej se kishin mungesë të seksit vërtet pasionant. Sidoqoftë, me vajzat që nuk më interesonin, mund të kisha seks më të mirë - pa ankth, pa ED, madje do të performoja më mirë. Unë mendoj se gjithmonë ishte në prapavijë të mendjes, por vetëm gjatë vitit të fundit apo më shumë unë vërtet e pranova vetveten se seksi dhe intimiteti ishin gjëra që përjashtonin reciprokisht për mua. Nuk mund të bëja dashuri me vajza që i doja, dhe kjo zakonisht rezultoi në përfundime të çrregullta në ato që ishin marrëdhënie domethënëse. Ai arriti në pikën kur unë vërtet doja një marrëdhënie që nuk kërkonte seks - kjo ishte gjithmonë rënia ime.

  Pikërisht në kohën kur fillova të bëja nofap, fillova të shoh një vajzë të re - llojin e ëmbël, të kujdesshëm për të cilin do të binte kokë e këmbë. Ne i kemi marrë gjërat shumë ngadalë, por gjërat seksuale kanë filluar të ndodhin, dhe unë tashmë kam vërejtur një ndryshim të madh. Kur ka seks, nuk është vetëm një pornografi që luan për mua në jetën reale, është një përpjekje e pasionuar që P FRFUNDIMT m bashkon gjithë dashurinë time me një lidhje fizike. Ndihet krejtësisht ndryshe nga çdo lloj seksi që kam pasur para kësaj, dhe jam absolutisht e habitur nga efektet që porno ka pasur tek unë. Kam ende një rrugë të gjatë për të bërë me shumë çështje të tjera, por ky hap i madh ka mbajtur një kuptim të jashtëzakonshëm për mua, dhe shpresoj që kushdo tjetër që ka bërë një dyzim të dashurisë dhe seksit do ta lexojë këtë dhe do të ketë shpresë.

  TL; DR- Unë kam qenë seksualisht aktive për 6 vjet, por kurrë nuk kam bërë dashuri deri tani. Duket se vjen më shpejt sesa shumë nga përfitimet e tjera të nofap, dhe kjo më bën me të vërtetë optimist për atë që do të vijë.

  Faleminderit për këdo që poston këtu, kjo me të vërtetë ka qenë një gjë që ndryshon jetën për mua, me shpresë se funksionon dhe bën të njëjtën gjë për të gjithë ata që marrin pjesë.

  [-]LactoseGalaxyDitë 121 

  Po, kjo ishte edhe përvoja ime. Unë mendoj se isha edhe në 30 ditë, kur kam postuar në lidhje me të.

  NoFap ju shtyn të mendoni për ndonjë gjë / gjithçka tjetër përveç atyre disa sekondave të derdhjes. Fokusi nuk është më derdhja - po përjeton diçka të bukur me një qenie tjetër njerëzore, është ndarja e ndjenjave intime dhe plotësimi i zbrazëtisë në jetën e dikujt tjetër.

  [-]zoolionsobersupDitë 5

  E di që kjo nuk është rasti për të gjithë ... disa njerëz mund të gjejnë një larmi seksuale "rastësore". por unë thjesht doja të futem brenda dhe të vlerësoj dhe zgjeroj përvojën tuaj.

  Ke te drejte. Seksi është SOOOOOO shumë më i mirë (për mua) kur jam vërtet 100 përqind i lidhur me partnerin tim në të gjitha nivelet. Dhe ju e dini se çfarë? Ky është rasti edhe në një marrëdhënie seksuale që tani zgjat 15 vjet deri më tani. Unë mund të konfirmoj se nuk është vetëm "risia" e një partneri të ri që po rrit përvojën tuaj. Passionshtë pasion, është intimitet, është lidhje e vërtetë dhe jo vetëm "pornografia e veprimit të cekët" të cekët që unë jam kaq fajtor për përfshirjen e mëparshme.

  Më e mira për ju dhe për vajzën tuaj të re për seks më shumë kënaqës për të ardhur!

   

 42. Nga një fije tjetër
  Një nga gjërat më të çmendura që mësova për shkak të nofap ishte se, deri vonë, unë isha një mizogjinizëm. Unë gjykova në mënyrë efektive gils bazuar në faktin nëse unë mendoja se ishin tërheqëse. Sinqerisht, unë kam turp për veten time për shkak të kësaj. Ishte në pikën ku unë në thelb po shpërfillja dikë që u përpoq të ishte një mik shumë i mirë për mua për një kohë shumë të gjatë thjesht sepse nuk më tërhiqte ajo. Mos më keqkupto, isha i sjellshëm, por nuk po i jepja kohën ose respektin që meritonte. Ky ka qenë një ndryshim mjaft i rëndësishëm në jetën time. Tani, unë i trajtoj gratë si njerëz sesa mundësi të mundshme seksuale. Edhe nëse nuk jeni i qartë, mendoj se ata e dinë këtë. Një gjë masive për mua.

 43. Arritje e hapur.

  Eksperimenti i Madh Porno * Versioni Zyrtar 2 *

  Arritja e hapur, nga spaghettilegs 

  Kur isha një djalë i ri, kisha probleme të tmerrshme për të marrë vajzat, kështu që u gabova, shumë. Në një moment u bë një varësi, aq sa marrëdhëniet e mia të para të vërteta nuk ishin aq të kënaqshme sa mund të ishin dhe po të mos e kisha marrë këtë vendim, unë kurrë nuk mund ta kisha ditur se sa i madh ishte problemi në të vërtetë.

  Kur e takova gruan time, gjinia ishte më e mirë ndonjëherë. Nuk ka dyshim në mendjen time.

  Menjëherë pasi u takuam, kishim një pushim njëmujor së bashku dhe seksi ishte i furishëm dhe i shpeshtë dhe nuk do të besoja kurrë se mund të ishte më mirë se kaq.

  Por unë kam arritur një moment historik jo-fap.

  Tre ditët e fundit seksi me vlerë kanë qenë jashtë kësaj bote të ndyrë. Më mirë se pushimet tona të para deri tani. Dhe nuk jam i sigurt se si funksionon, por ajo ndjehet njësoj. Ne thjesht po ndiejmë gjithçka në një nivel më të lartë dhe është përtej pritjeve të mia të çmendura se si do të shkonte kjo.

  Unë nuk jam duke thënë se jam i imunizuar ndaj nxitjeve ose se jam gjithnjë më mirë.

  Unë kam qenë një fapbeast për një kohë të gjatë, por tani që kam arritur këtë moment historik, rezultati nga vendimi im deri më tani është motivim i mjaftueshëm për të vazhduar.

  Likeshtë sikur mjegulla e shpejtë është ngritur dhe unë mund të marr frymë përsëri në ajër të lirë.

  Nëse gjërat vazhdojnë të përmirësohen, unë mund të vdes vetëm nga kënaqësia.

  Shpresoj se të gjithë mund të përjetojnë sukses të ngjashëm. Mendova se do të ndaja mundësinë që mund të frymëzojë.

  Qëndroni vëllezër të fortë.

 44. Instinkte të marra; Shkyçur një Tenderness Unkown
  Instinkte të marra; Shkyçur një Tenderness Unkown

   by YamochaoDitë 14

  Kursi i golfit i mbuluar me borë Wisconsin në 2 AM. Ne snuck jashtë prapa kasolle caddy, dhe u ul në një pemë. Ajo nxori rripin e saj dhe shkuam me flluska.

  Ne kemi qenë miq që nga gjimnazi; katër vjet apo më shumë tani. Ajo dilte me miqtë e mi, por unë isha gjithmonë shumë beta për të provuar dhe tërhequr ndonjë gjë.

  Do të deheshim, do të flinim në të njëjtën shtrat, do të tregonim sekrete, asgjë më shumë. Gjithmonë i pëlqente shumë. Gjithmonë mendoja për të, duke parë vështrimin në tavan, duke gërmuar vazat e mia.

  Mund t'i them asaj për ndonjë gjë. Rreth librave që mendova për të shkruar, por kurrë nuk u ula. I thashë asaj për NoFap. Për frikën time. Rreth marrjes me thikë. Për ardhjet e mia të shkurtra, për ndjenjën e zbrazur.

  Sidoqoftë, unë kurrë nuk i thashë asaj se si ndihesha për të. Unë akoma nuk e kam. Natën e kaluar, megjithatë, unë i tregova asaj.

  Tava ishte mbaruar. Ajo u ngrit dhe u ngrita. Dhe ndodhi diçka që nuk më kishte ndodhur më parë: kam komunikuar jo-verbalisht.

  Unë as që e dija se po e bëja, por ajo ma ktheu vështrimin me një vështrim që nuk i kam parë kurrë më parë. Buzëqeshja e saj budallaqe ra në tronditje. Ajo dukej sikur isha gati ta sulmoja. Unë lloj isha.

  E kam shikuar atë për tridhjetë sekonda ndoshta. Ajo dukej si tridhjetë minuta. Jo një mendim në kokën time.

  Pastaj unë zgjata dorën dhe i ledhatova fytyrën aq natyrshëm që ishte si një drejtim skenik. Rrjedha e goditjes lëvizi pa probleme në pjesën e pasme të qafës së saj sikur të mos isha unë që e bëja atë. I kapa një grusht flokësh dhe e tërhoqa brenda.

  Pas mbase njëzet minutash lumturie, ne ecëm rreth fushës së golfit, u strukëm, puthëm edhe ca. Ajo tha që unë kisha ndryshuar disi. E dija që kisha. Ne shikonim se si dielli lind dhe u puthëm me lamtumirën e një bote në zgjim.

  Unë kam pasur pjesën time të grepave bosh në kolegj tani. E detyruar, e pakënaqshme, e përqendruar rreth orgazmës. Kjo lloj butësie është plotësisht e huaj për mua, dhe megjithatë ajo u ndje e palëvizshme; një pjesë e natyrshme e vetvetes, të cilën nuk do ta eksploroja kurrë.

  Faleminderit NoFap. Ky ka qenë një dy javë i vështirë, por është aq, aq i vlefshëm.

 45. Porno nuk më ndez më.

  Porno nuk më ndez më. 

   by ParaIlaxDitë 130

  Kanë kaluar plot 130 ditë (Modaliteti i Vështirë [Epo, modaliteti tepër i vështirë disi. Unë jam 17, në pritje të martesës.]) Kam vërejtur diçka kohët e fundit. Rreth reddit, unë ende prirem të klikoj në postimet e NSFW. Edhe kur është pornografi, edhe kur e shikoj për ca kohë, nuk më ndez më. Thjesht është e neveritshme tani. Unë kam të dashurën e parë të jetës sime (pak më shumë se 2 muaj tani) dhe pornografia thjesht nuk krahasohet me të qenit me të. Edhe nëse nuk po bëjmë asgjë tepër seksuale, pornografia thjesht nuk mund të ketë një shans.

  Për ata që janë ende të ulëta në simbol, bëhet më e lehtë. Më beso. Qëndroni të fortë, vëllezër.

 46. A janë fotografitë e gruas tuaj si pornografi?

  A janë fotografitë e gruas tuaj si pornografi? 

  by NotsofapDitë 28

  Përshëndetni shokët e Fapstronautëve!

  Janë 22 ditë që kur lashë PMO. Unë jam duke e gjetur atë më të vështirë për të thyer një dekadë zakon i vjetër për të shikuar pornografi. Deri më tani rezultatet janë fantastike. E vlerësoj shumë më tepër gruan time tani. Seksi është shumë më i kënaqshëm dhe i qëndrueshëm.

  Por i kam këto dëshira të mahnitshme për të parë pornografinë. Që atëherë unë kam fshirë mbledhjen time dhe nuk kam vizituar faqet e internetit.

 47. Nga një tjetër forum
  Një vit ndalesash dhe nisjesh - përjetuan ende shumë përfitime

  Ndihem ndryshe për gratë - kjo mund të jetë sepse nuk po kënaqem më me degradimin e femrave, por rreth 1 javë, nëse rrezikoj të rikthehem duke fantazuar, më shumë ka të bëjë me situata romantike dhe jo me gjëra të këqija më. Unë dua të ndiej një lidhje shpirtërore njerëzore më shumë dhe dua të përplas kokën e vajzave në bigëzën time më pak ... dhe pasi nuk jam psikopat, ky është një ndryshim i madh.

 48. Fuqia e parë arriti

  Fuqia e parë arriti 

  Sot është dita e 3-të. Një O nga seksi i vërtetë 3 ditë më parë, por në realitet unë jam në të njëjtën ditë 10 duke e përjashtuar atë. Po filloj të ndiej energji. Energji e thellë, jo tipi i rremë redbull, më shumë si dem i vërtetë si në një lopë mashkull me topat e tij të bashkangjitur. Po ndihesha mjaft e ngathët sepse isha jashtëzakonisht e ngazëllyer duke parë gruan time 15 vjeçare në gjoksin dhe sytjen e saj. Mora këtë energji dhe u shndërrova në një dëshirë për të shkuar në lojë në dëborë me fëmijët e mi dhe ne bëmë një rritje epike të borës në terrenin e thyer. Diten e mire. E kreditoj nofap.

 49. Nga një tjetër forum

  GUY 1) Është e mahnitshme se si pornografia na ka desensitizuar. Varësia ime ekstreme e pornografisë filloi rreth 19. Por në mes të moshave të 14-19, unë përdor për të marrë erections pothuajse nga të gjitha llojet e grave, i dobët, busty, mesatare. Dreq, sapo mësuesi im në shkollë kur isha 17 tregova disa copëzime dhe kisha një mbledhje për orët 2 dhe madje gratë e moshuara ndonjëherë më ktheheshin. Unë nuk kam qenë i ngazëllyer nga një grua në jetën reale që nga 19 dhe unë jam tani 23. Unë shpresoj se mund ta përsëris atë ndjenjë, LINK

  GUY 2) Same këtu. Saj qeshur gjërat që unë përdoret për të marrë të ndezur nga. Për shembull, gratë mesatare 40 vjeçare me nipples duke treguar me këmishën e tyre, për shembull.

  Tani, unë mund të kem llojin tim të preferuar të vajzave që zhveshen prapa dhe të mos më ndezin. Soshtë kaq absurde gjithçka që mund të bësh është të qeshësh.

  GUY 3) Kjo. Asnjë porn nuk i ul standardet, por mënyra e kundërt. Watching (shumë) pornografi rrit standardin tuaj me si rezultat se asnjë grua normale nuk është e mirë sa për ju për të bërë një lëvizje.

  GUY 4) Para se të rindizni, një grua mund të jetë e nxehtë, por një tipar i papërsosur do të jetë e mjaftueshme që ju ta shkarkoni atë si "jo të nxehtë". Gjatë reboot, unë jam duke gjetur se një grua mund të ketë një tipar të papërsosur, por një gomar / trup / raft / buzëqeshje / fytyrë / personalitet / etj. është e mjaftueshme për të zhdukur papërsosmërinë.

  Definitelyshtë padyshim pjesa ime e preferuar e rindezjes për të dalë jashtë dhe për të kuptuar që gratë janë më tërheqëse se më parë. Qesharake sesi mos zbrazja e topave tuaj vendos një shtresë të një lloji të panjohur të përbërjes në fytyrën e grave që i shkakton ato të shkëlqejnë.

  GUY 5) Mos shikimi i pornografisë ju sjell përsëri në realitet. Asnjeri prej nesh nuk është i përsosur dhe të gjithë ne kemi të meta fizike. Shkuarja pa pornografi na bën më shumë pranimin e të gjitha këtyre papërsosmërive dhe më shumë përmbajtje si njerëz sesa në përpjekje për të ndjekur përsosmërinë që nuk ekziston në botën reale.

  GUY 6) Kështu që ... ka qenë përvoja ime që sa më gjatë të shkoj pa pornografi, aq më shumë e shoh veten duke vërejtur gra që nuk do t’i kisha menduar më parë.

 50. Nga një tjetër forum
  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/15tg0z/ed_gone_after_12_days_girlfriend_is_real_again/

  Gjithmonë isha rehat me gratë, kinda sociale dhe një person mjaft i lumtur, por historia ime e dashurisë me pornografinë ishte shumë e vjetër dhe shumë e fortë për të më lënë të isha një person 'normal'. Masturbim i përditshëm, nganjëherë deri në 5 herë, skeda të shumëfishta, duke zgjatur për orë të tëra derisa kari im të ndihej jo ekzistues dhe truri im të digjej si i çmendur.

  Isha beqare? Jo! E dashura gjithmonë kërkonte seks, por unë falsifikoja orgazma vetëm për të marrë “nxitimin” e vërtetë me pornografinë kur ajo të ishte zhdukur. Një herë kisha një O me të, isha plotësisht e kënaqur, por nuk mund t'i rezistoja PMO pasi ajo u largua nga shtëpia si një orë më pas. Pastaj ndodhi: e dashura ime ishte si duke u zhdukur, në shtrat ajo do të dukej si mjegull, truri im ishte plot me imazhe të tjera, unë do të mendoja për imazhe pornografike ndërsa ndyrë, ndjehem i mjegullt, i përgjumur, mungon, sikur vajza ime të ishte dhjetë milje nga unë, kaq natyrshëm, ED goditi.

  Mohimi, nuk donte të ndalonte historinë time tjetër të dashurisë, lidhjen time më të gjatë! Kështu që unë vazhdoja të fantazoja ndërsa isha duke u përpjekur ta bëja më të vështirë dhe e dashura ime bukuroshe u bë mezi një tjetër mjet masturbimi. U bëra i trishtuar, depresion, nervoz dhe ndjeva se po jetoja në një lloj flluske. ED u përkeqësua, madje edhe fantazitë nuk ishin të mjaftueshme, kështu që unë kërkova një zgjidhje në internet dhe gjeta YBOP!

  Vendosi të fillojë udhëtimin. Ndjehesha me brirë për 2 ditë sesa vija e rrafshët e madhe, unë po flija gjithë ditën, kar i vdekur, etj. Por unë fola me vajzën time të qëllimit. Pas një jave, e dashura ime filloi të dukej përsëri e vërtetë, ajo më bëri masazhe të cilat ndihmojnë në rigjenerimin. Mendova se më duheshin më shumë ditë, javë, madje muaj. Por dje ishim në shtrat duke parë një film, dhe ajo filloi të më puthte, unë isha i vështirë dhe e dija që ishte një mbledhje ndryshe, një mbledhje e vjetër, një e zgjuar e shëndetshme dhe me mend çfarë? Ne bëmë dashuri, pa ndonjë ED, pa asnjë fantazi dhe u ndjeva sikur ajo ishte një person i ri që po zbuloja, madje unë u ndjeva si një person i ri. Seksi nuk ishte më i mjegullt, dhe edhe pasi O nuk ndjeu ndonjë trishtim por kënaqësi të shëndoshë.

 51. Nga një tjetër forum

  Kur fillova të evitoja PMO më në fund arrita të ndiej emocione të cilat nuk isha në gjendje t'i ndieja më parë dhe u lidha shumë më shumë mendërisht me seksin e vërtetë për shkak të kësaj. Quajeni atë 'rimodelim', nuk e di, por çështja është që në rastin tim nuk kisha lidhur asnjëherë më parë dhe tani që jam e di që mund të masturbohem 3 herë në ditë për një javë dhe akoma të jem në gjendje të bëj seks ( definitivisht nuk këshillohet).

  Pra, për ata prej jush që janë të rinj dhe kurrë nuk kanë përjetuar seks të vërtetë të pëlqyeshëm më parë (pra jo virgjëresha domosdoshmërisht, unë nuk kam qenë), relaksohuni dhe mos filloni të jeni paranojak për statusin e penisit tuaj gjatë rindezjes tuaj. Jini të sigurt dhe mos PMO, nëse arrini të mposhtni PIED (ED-të e nxitura nga pornografia) të paktën një herë (dhe kjo do të ndodhë) atëherë ju do të çmoni emocione dhe ndjesi të cilat do të qëndrojnë në kujtesën tuaj dhe do të shërbejnë si një armë e madhe kundër PIED

  Kjo është arsyeja pse disa nga miqtë tuaj PMO dhe problemet e tyre nuk janë aq të këqija sa tuajat, ata janë të lidhur me seksin e vërtetë; ti nuk je.

  Tani nganjëherë përpiqem të kujtoj atë që ndjeva kur nuk mund të kisha një mbledhje, sepse thjesht do të dukej kaq e çuditshme dhe e panatyrshme tani që gjithmonë bëhem me brirë me gf-në time. E njëjta gjë do të ndodhë me ju, do ta shihni.

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=2743.msg42141#msg42141

 52. Stërvitje ushtarake = Gjatësia ime më e gjatë e NoFap… Pse?

  Stërvitje ushtarake = Gjatësia ime më e gjatë e NoFap… Pse? 

   nga KingAmongPawnsDitë 4

  Unë nuk mendoj se ka ndonjë gjë magjike në lidhje me ushtrinë, por ai eliminoi plotësisht dy faktorët që unë besoj se janë stuhia perfekte për rikthimin në PMO, ose thjesht MO.

  1) Koha e lirë 2) Privatësia

  Gjatë trajnimit tim, i cili ishte i ngjashëm me kampin e nisjes, unë kurrë nuk u hodha keq, madje as nuk e mendova. Pse Sepse kurrë nuk kam pasur ndonjë kohë të lirë dhe nuk kam qenë kurrë vetëm. Kjo mund të tingëllojë e tmerrshme në një farë mënyre, por unë në të vërtetë e doja trajnimin. Ishte e vështirë, por unë kurrë nuk jam ndjerë më produktive në tërë jetën time gjatë atyre 31 ditëve. Kur jeni produktiv dhe arrini shumë, dhe mos e humbni kohën tuaj, vetëvlerësimi juaj është me të vërtetë përmes kulmit. Ndihesha si mbinjeri gjatë gjithë stërvitjes. Dhe edhe pse kurrë nuk ndjeva me të vërtetë nxitje për të hudhur jashtë, unë kisha një tërheqje shumë të çuditshme ndaj femrave përreth meje. Mbaj mend që mendoja se disa nga ato vajza ishin absolutisht të Mrekullueshme, edhe pse i kisha parë ndonjëherë në një uniformë ushtarake që i përshtatej si një qese plehrash dhe i mbulonte plotësisht nga qafa e poshtë. Unë mendoj se mund të më ketë parë një dore të mirë një herë ... dhe po flas pa grim, duke u zgjuar me mut në 4.30 të mëngjesit, dhe flokët në atë simite ushtarake bibliotekare të gomarisë së ngushtë ass. dhe ata po më jepnin palpitations zemrës. Asnjë shaka. E kam dashur. Kaq energji u ndërtua pranë meje, saqë nuk po liroja veten dhe desktopin tim ... po shfrytëzohej për gjëra të tjera, dhe unë u ndjeva shumë më i gjallë.

  Morali i historisë ... shumica prej nesh thjesht nuk mund të regjistrohemi dhe të dërgojmë në ushtri, por bëj më të mirën për të eleminuar dy elementët më të rrezikshëm: kohën e lirë dhe të qenit i vetëm. Plotësoni ditën tuaj me gjëra për të bërë. Planifikoni gjëra me njerëzit e tjerë gjatë gjithë ditës, dhe ASNJEHERE mos e refuzoni një mundësi sociale spontane, edhe pse mendoni se keni shumë "studim" ose "punë" për të bërë. Ju e dini që do të hidhni një tufë kohe sapo të uleni në kompjuterin tuaj gjithsesi. Mos u bëj vetë.

  TL; DR Eliminimi i kohës së lirë dhe privatësisë = Guaranteed NoFap, gjithashtu, edhe gratë ushtarake do të duken sexy si ferr!

 53. Wow, përfitimet përfitime përfitimet

  Wow, përfitimet përfitime përfitimet 

  by yrojDitë 6

  Ok kështu që unë jam aktualisht në ditën time 7th e Nofap. Sidoqoftë, kaq shumë vajza kanë biseduar me mua, dhe ulur përreth meje. Unë kam një besim të ri që më lejon të flas përsëri për ata që ndjehen të madhe. Kam vënë re që vajzat më shohin shumë më tepër.

  Para se të filloja Nofap-in, nuk kam qenë i vetëdijshëm për këtë dhe mendova se nuk ishin të interesuar për mua tani ndihem shumë më tepër se të gjithë janë!

  Kam shumë më shumë energji. Para se të ndihesha letargjike 24 / 7. Kam provime që vijnë javën e ardhshme dhe unë kam studiuar për ta rreth 4 orë në ditë. Para Nofap unë do t'i kisha dhënë 20 minuta në ditë, duke humbur përqendrimin dhe duke u hequr.

  Çdo gjë ndihet shumë më mirë. Në të vërtetë nuk kam menduar të masturboj që nga fillimi dhe sinqerisht nuk dua pasi çdo gjë duket se po shkon kaq mirë. Unë thjesht doja të ndaja përvojën time me të gjithë ju që të përpiqemi dhe t'ju jap një grimë motivimi. Rrini me të! 🙂

 54. Jo fap për 6 muaj dhe është bomba

  Jo fap për 6 muaj dhe është bomba 

   by josh_jd

  Nuk kam goditur për 6 muaj. Dhe është më e mira, më e fortë dhe sipas dashurisë së jetës sime është bërë më e madhe. Shpresoj se kjo do t'i frymëzojë njerëzit të ndalojnë rrahjen. Jeta juaj seksuale do të përmirësohet me kalimin e kohës.

  Nuk ndodh gjatë natës njerëz. Por kjo ndodh. Kisha kohë kur mendoja se do të kisha një hap, por qëndrova i fortë dhe nuk e bëra. Eja njerëz. Muaj ndërkombëtar pa fap. Lol

 55. Kanë nevojë për këshilla nga Fapstronautët me bashkëshortët.

  Kanë nevojë për këshilla nga Fapstronautët me bashkëshortët.

  Pas vetëm një jave Pornfree dhe NoFap, gruaja ime dhe unë kishim dy periudha të seksit të mahnitshëm. Kjo ishte pas muajsh dhe muajsh ED. Gruaja e di për sfidën time NofAp dhe Pornfree, dhe ajo e di se e kam ndërmend ta përmirësoj jetën tonë seksuale.

  Jam i zhgënjyer dhe i zhgënjyer për natën e kaluar dhe jam i shqetësuar se mund ta shish këtë në një mënyrë negative. A duhet të shkoj përpara dhe të bëj, megjithëse pa pornografi? Vazhdimi i NoFap do të më sjellë në një lloj Valhalla seksuale? Të lypësh bashkëshorten për një xhuxh duket patetike, apo do ta vlerësojë? Pamja dhe fytyra e saj natën e kaluar duket se sugjerojnë "Epo, ai është kthyer tek djali me brirë në të gjitha kohërat, dhe unë jam përsëri portieri seksual përsëri".

 56. Kam pasur disa rezultate të papritura (të mira).

  Vendosa të eksperimentoj me / pornfree, dhe unë kam pasur disa rezultate të papritura (të mira).

  by CounterKittenDitë 10

  Duket se qëllimi im fillestar për të përgjuar është shkatërruar, pasi unë do të doja të ndaja eksperimentin tim personal me heqjen dorë nga pornografia.

  Ajo mund të jetë një TL e vogël, DR, por këtu janë disa nga gjërat që kam përjetuar në kohën e shkurtër që kam marrë pjesë.

  Së pari, kam lexuar shumë rreth simptomave të ndryshme të tërheqjes së pornografisë nga ndalja e tyre dhe duket se janë mjaft të gjera. Çuditërisht, unë nuk kam ndjerë asnjë nga këto efekte pavarësisht nga përdorimi i pornografisë në internet çdo ditë të tjera për vitet 9 (unë jam 24 tani, ju bëni matematikën). Ka të ngjarë që disa arsye për këtë, një që i atribuoj të jem më i madh është se unë kam vendosur të mos ndihem fajtor për zakonin tim. Unë pranoj se ishte një vendim i gabuar dhe shkatërrues për ta përdorur atë, por ndjenja e fajit për këtë do ta bëjë më të vështirë. Pjesa e dytë që unë besoj se ka ndihmuar me të vërtetë është se jam seksualisht aktive dhe kjo zonë ka pasur një sërë efektesh.

  Detajet e veprimtarisë sime seksuale janë një histori për një kohë tjetër dhe subreddit, por për hir të temës unë do të ndajnë atë që unë jam aktualisht seksualisht aktive me disa gra. Në takimet e mia në një kohë të shkurtër që kur kam ndalur pornografi kam vënë re disa dallime. Së pari dhe më kryesorja është ndërveprimi im me partnerin me të cilin jam.

  Madje vetëm duke qenë në të njëjtën dhomë si unë, ndihem më e angazhuar emocionalisht me ta. Kur gjërat fillojnë për të marrë intime epshin tim për ta është në një nivel krejtësisht të ndryshëm nga më parë. Ndërsa gjërat përparojnë, pa marrë shumë detaje, unë mund të them thjesht ndihem ato me mire. Ka qenë një përvojë shumë më e këndshme. E keqja është se unë kam vërejtur një rënie të ndjeshme në kohën që zgjas (më parë kam zgjatur përgjithmonë), por unë jam duke menduar se kjo do të bëhet më mirë pasi nuk është një tronditje e tillë për sistemin.

  Kam vënë re edhe disa përfitime të menjëhershme jashtë seksit. Për një kohë të gjatë unë kam qenë duke u marrë me disa çështje, duke përfshirë një mungesë të madhe të energjisë, mungesa e vëmendjes span, dhe atë që nganjëherë quhet si mjegull e trurit. Unë kam qenë ilaç për këtë për një kohë dhe ilaçe me të vërtetë ka ndihmuar mua që të jetë në një nivel normal. Pas braktisjes së pornografisë ishte e njëjtë si zakonisht për rreth një javë, pastaj pas kësaj fillova të ndieja një sasi eufore të energjisë. Ndihej sikur isha papritur në lëvizje. Që atëherë nivelet e mia të energjisë kanë qenë shumë më të larta, fokusi im është pak më i mirë, dhe më dalluese gjendja ime është shumë më mirë. Kam vërejtur gjithashtu një ndryshim në mënyrën sesi reagojnë të huaj të plotë për mua. Unë kam qenë gjithmonë i përdorur për një vëmendje si unë jam një student mjaft i gjatë dhe atletike kolegj, por këtë javë të kaluar unë kam qenë dukshëm duke marrë njerëz shumë më të rastit duke i dhënë shikim. Një ditë ishte e mjaftueshme që një nga shokët e mi femra të komentonte mbi të. Unë nuk kam asgjë tjetër për ta atribuuar këtë në tjetrën, përveç asaj që kam hequr pornografinë në mendjen time, sepse në jetën time nuk kam ndryshuar asgjë tjetër.

  Na vjen keq për postimin e madh, thjesht ndjeva se do të ndaja përvojën time deri më tani. TL; DR Nuk ndjeva shumë efekte anësore, jeta ime seksuale është më e mirë dhe më ndihmon me disa çështje mjekësore. Në këtë pikë nuk kam dëshirë t'i kthehem pornografisë.

 57. A jeni në një marrëdhënie dhe a ka ndikuar NoFap?
  A jeni në një lidhje dhe a ka ndikuar NoFap në të? Një botim i madh kombëtar do të donte të intervistonte për një histori që ata po bëjnë në NoFap. Të intervistuarit mund të jenë anonimë.

  kk87

  Po, ka. Sikur të mos isha i përfshirë në PMO, unë ndoshta do ta kisha kryer 3x më mirë në shtrat, dhe ndoshta do t'i kisha dhënë marrëdhënieve të mia pak më shumë kohë për të kaluar. Eshtë e panevojshme të thuash, nuk do të isha aq e çuditshme dhe e shqetësuar. Unë mund të them se cuz edhe në stilin tim më të gjatë e cila ishte vetëm 1 javë, unë tashmë mund të ndjejnë se kam filluar të ndjehen si një person tjetër. PS. Çfarë lloj informacioni kontaktues ju nevojitet? 
  the-fapstronaut

  Po ka. Pasi vuajta nga një periudhë ED e nxitur nga pornografia, NoFap & YBoP kanë shpëtuar në mënyrë dramatike marrëdhënien time. Nuk ka asgjë më të dëmshme për një marrëdhënie sesa një i ri që vuan nga ED me ankthe masive dhe pasiguri nga të dy palët. Ashtë një katalizator për luftime të tmerrshme dhe askush nuk dëshiron të jetë në një marrëdhënie pa seks.

  NoFap shpejt e kthen epshin dhe virilitetin tim. Duhen vetëm rreth 7 ditë për të vërejtur me të vërtetë ndryshimin.

  utahlake

  Kështu që unë kam deklaruar shumë herë "ka diçka ndryshe tek ju" dhe "ju dukeni më të pranishëm". Nuk i kam thënë. Më pëlqen më shumë shoqëria e saj dhe e shoh më tërheqëse. Itsshtë një ndryshim i bukur. Do të doja ta kisha bërë këtë shumë kohë më parë, por nuk e dija.

  neilapan
  NoFap ka pasur një ndikim pozitiv në marrëdhënien time me SO tim. Para nofap, nuk isha aq i ëmbël sa mund të isha, as aq i kujdesshëm sa doja të isha. Fokusi im më i madh gjatë gjithë ditës është në kryerjen e gjërave, të cilat ajo i kupton akoma. Por pas prerjes së pornografisë dhe masturbimit, e shoh veten duke e mbushur boshllëkun me diçka më kuptimplote. 20 minutat e pornografisë ishin vetëm një pushim i përkohshëm nga produktiviteti, por e dashura ime është paqja ime e mendjes. Ajo gradualisht po bëhet shpëtimtari im nga stresi, puna dhe jeta në përgjithësi. E shoh veten duke menduar për të gjatë gjithë ditës, dhe kur të kthehem në shtëpi dua thjesht ta gatuaj darkën e saj dhe t'i bëj një masazh. Unë jam më me brirë, sigurisht, por jam edhe më e ndjeshme ndaj mirëqenies së saj.
  SlapYourFap
  Shenjta mut, po. Ju mund të kaloni nëpër historinë time të komenteve për të lexuar më shumë rreth përvojave të mia. Në thelb, NoFap më ka shpëtuar nga takimet e panumërta me vajzat ku nuk isha në gjendje ta ngrija ose përfundova shumë shpejt. Ne jemi qenie që jemi shumë viktima të rutinës, nëse shumë shpejt trupi juaj do të supozojë se kur bëhet fjalë për seks, kështu duhet të reagojë. Plotësisht i gatshëm për të bërë një intervistë telefonike ose gjithçka që mund t'ju duhet, NoFap është një gjë e mrekullueshme.   
  mostly_idiot
  Varësia ime nga pornografia ndikoi në marrëdhënien time deri në atë pikë ku përfundoi muajin e kaluar. Unë me të vërtetë do të doja të kisha njohur rreth nofap 4 vjet më parë.
  Thevik

  Kjo është gjëja më e mirë që ka ndodhur me jetën time, deputet.

  Goblin_Guts

  Pas heqjes dorë nga përplasja, aftësia ime, besimi, notat, pikëpamja për jetën dhe suksesin me gratë u rrit pothuajse menjëherë. Unë kurrë nuk kam shikuar prapa. Tani jam në një lidhje me një grua të mahnitshme dhe jeta nuk ka qenë kurrë më mirë. Unë përgjoja NoFap për një kohë të gjatë përpara se të bashkohesha, por ndjehem sikur suksesi im mund të ndahet me të gjithë këtu, sepse nuk do të kisha ndërmarrë disa nga veprimet që kam bërë vitin e kaluar nëse nuk do të ishe ti djema dhe postimet tuaja zgjuarsi.

  ThePrankster

  Unë kam qenë i përfshirë me nofap për ditët 77. Llogaridhënia, komuniteti dhe burimet më kanë ndihmuar të lë më gjatë se kurrë.

  Marrëdhënia ime me gruan time është përmirësuar ndjeshëm. Nuk më ndihet fajtor dhe me të vërtetë ndihesha i lirë nga zinxhirët e turpit tim dhe të kaluarës sime.

  Kur bëjmë dashuri unë tërhiqem shumë më shumë për gruan time. Është më e kënaqshme. Unë jam në gjendje ta dua dhe ta dua atë që po bëjmë, në krahasim me të qenit brenda kokës sime. Unë jam në gjendje që në fakt të përqëndrohet në atë në krahasim me atë që unë dua që ajo të jetë në kokën time dhe unë absolutisht dashur atë dhe të saj.

  ERRYDAYIMSTRUGGLING

  Po! Unë kam bërë një rrugë të gjatë në marrëdhënien time që nga fillimi i NoFap. Besimi i krijuar duke mbajtur duart larg vetes ishte nxitja e fundit që më bëri të kërkoja të dashurën time. Stillshtë ende një luftë, por unë ndiej që kam hedhur hapa përmes NoFap për të kërkuar burrërinë time dhe t'i tregoj asaj se çfarë do të thotë për mua.

  etcomro

  NoFap e ka përmirësuar marrëdhënien time jashtëzakonisht shumë. E vlerësoj më shumë, nuk ndalem kurrë ta gjej seksi dhe kam gjetur tek ajo cilësitë që vërtet i admiroj. Para NoFap, do të kisha shumë seks me të dhe do të përqendrohesha në atë aspekt të marrëdhënies. Në të kaluarën, kjo vrau shumë nga marrëdhëniet e mia, por kjo është deri tani marrëdhënia më e fortë që kam pasur në 27 vitet e mia të reja dhe mendoj se kam NoFap për të falënderuar. Jam më pak i çuditshëm kur abstenoj nga orgazma e panevojshme, e cila ka kuruar shumë nga problemet tona në vetvete. Për më tepër, kjo e ka rritur produktivitetin tim deri në atë pikë sa ndihem sikur mund të jem vetja ime më e mirë dhe të siguroj SO tim në mënyrën që ajo meriton.

  rindërtimi i vetvetes {kjo llogari nuk është më e disponueshme]

  NoFap më ndihmoi ta shtyj veten për të hyrë në marrëdhënien time aktuale me SO-në tim. Ajo ka një epsh të lartë dhe tani që unë jam i lirë nga PMO libidoja ime përputhet me të saj. Nëse unë isha ende duke masturbuar për pornografi, ka shumë të ngjarë të mos isha aq i interesuar për seks dhe do ta zhgënjeja seksualisht pasi skena e risive të muajit të mjaltit u shua.

  cwanda

  Po, NoFap dhe NoPorn janë plus i madh në marrëdhënie. Niveli im i lumturisë është më i lartë, ndihet më i shëndetshëm dhe është më lehtë të kaloj në intimitet. Ashtu si marrja e tumave dhe aspirina çdo 2 orë - zvogëlon fërkimet. Irrituesit largohen ose dikush gjen një "punë-rreth" për të arritur në intimitet.

  Është pak si heqja e kafeinës. Truri merr më pak mpirë. Kur ndodh intimiteti aktual, ai ka një ndikim më të thellë (të paharrueshëm).

  Mbajtja në një regjim NoF dhe NoP ndihet si një akt mirësie ndaj OS.

  Është vullnetare, kështu që një arritje, e njohur nga unë në MyFitnessPal (jepja një kalori ekstra 10 për të luajtur).

  Është më lehtë të jesh i shoqërueshëm dhe i largët për të njohurit e rastësishëm kur të marrësh një qasje NoF dhe NoP. Mendja / ndjenjat / ndjenjat janë më të angazhuara dhe të gatshme për të ndërmarrë hapin e parë për të hapur dialogun / ndërveprimin miqësor. E lehtë të mos jetë e freskët dhe argëtuese dhe të mos jetë (ose të duket) e mërzitur.

  Isshtë pak si të ushtrosh - kërkon disiplinë dhe kur dita ka ardhur dhe shkuar dhe dikush ka arritur ta bëjë atë një ditë NoF dhe NoP, kjo është po aq e rëndësishme (nga perspektiva ime) sesa të hipësh në punë rutine atë ditë për 6 milje apo afro.

   

  buckdawg

  Kjo është shumë provokuese për mua, sepse ka shumë faktorë se si jam në lidhjen time aktuale, në krahasim me atë që isha në të kaluarën.

  Unë jam një divorcuar 40 vjeç, i cili ishte një lloj trap për ish-gruan time. Unë isha shumë egoist në martesën time. Kur ajo u largua, unë bëra një hap prapa dhe vlerësova se në cilat fusha mund të bëja më mirë (kishte shumë lol). Disa gjëra me të vërtetë mbetën jashtë.

  Së pari, supozohet se jeni me personin që e doni me gjithë zemrën tuaj. Asnjëherë nuk është mirë të thuash ose të bësh gjëra që lëndohen me dashje dhe që kurrë nuk mund të marrësh përsëri. Rrallë bëjnë që plagët të largohen nga gjëra të tilla. Ata grumbullohen me kalimin e kohës dhe përfundimisht do të jenë shkatërrimi juaj.

  Së dyti, kujtoni SO tuaj çdo ditë të goditur, herë të shumta, që i doni ata dhe tregoni atyre arsyet pse. Duhet të jetë e lehtë për të bërë të drejtë?

  Pra, ekziston ajo anë e ekuacionit, si i trajtojmë marrëdhëniet tona intime emocionale. Tani për anën fizike të gjërave.

  Unë u bashkova me NoFap për shkak të ED. Unë jam një mashkull i rritur përndryshe i shëndetshëm, kështu që paaftësia ime në dhomën e gjumit ishte shumë shqetësuese. Pas 81 ditësh mund të them se ka disa përmirësime, por jo lloje sendesh që përshkojnë-mure-alfa-mashkull-hulk. Vetëm se performanca ime e dhomës së gjumit ka qenë duke u përmirësuar. Unë ende kam çështje të mirëmbajtjes, por është rreth 50/50 tani në krahasim me 5/95. Për fat të mirë GF ime është shumë e duruar me mua.

  Ajo që ndryshon është se unë ndjehem sikur jam më shumë i tipit pikëzues. I lustroj thonjtë, i bëj masazhe, i kushtoj vëmendje gjërave të vogla që thotë dhe thjesht përpiqem t'ia bëj jetën më të lehtë. Ajo që i bën këto gjëra të vlefshme është se ajo është shumë mirënjohëse dhe unë ndjehem sikur kemi një marrëdhënie të shëndetshme.

  Sa prej kësaj i detyrohet NoFap dhe sa më detyrohet mua që përpiqem të mos jem një gomar i tillë? Nuk mund ta them me siguri por ndoshta është pak nga të dyja.

  Marrja ime më e madhe nga përvoja ime e NoFap është sinqerisht, nuk kam nevojë për të në jetën time. Unë nuk dëshiroj shumë për të, nuk përpiqem të kallëzoj një seancë, nuk ka më asnjë fuqi për mua. Unë nuk mbaj një qëndrim moral ndaj pornografisë, por ndiej që jeta ime është më e mirë pa të.

  TL, DR Përdorur të jetë një asshole, tani ndoshta jo aq shumë. NoFap mund të ketë ndihmuar.

   

  RiseAboveIt

  Ndihem sikur NoFap ishte një nga faktorët kryesorë që unë vërtet fitoja gratë me të cilat jam aktualisht. Energjia shtesë dhe pozitiviteti u bashkuan në pjesën tjetër të jetës time dhe e shfrytëzova atë.

  m0rl3y 

  po dhe po, për të mirën. madje arriti deri në pikën e ardhjes së pastër për të gjitha skeletet në dollap.

  peppyyy

  100% po. Me pak fjalë, luftova me PMO për 2/3 vjet, nuk kishte pasur një të dashur apo ndonjë gjë të afërt, për një vit e gjysmë. Gjatë periudhës së fundit të Krishtlindjeve, në drejtimin tim më të gjatë deri më tani (16 Ditë) më në fund mori besimin për të kërkuar këtë vajzë me të cilën më në fund u lidha, dhe pjesa tjetër siç thonë ata është histori. Kam rikthyer që atëherë, por tani jam më e fortë se kurrë (1 muaj !? Jeez) ... përveç kësaj, nuk është thjesht se kam zëvendësuar masturbimin me seks pasi është një marrëdhënie në distancë dhe nuk e kam parë atë prej disa javësh. Faleminderit për mbështetjen e të gjithëve këtu

  spawngbawb 

  Tani jam në një marrëdhënie (lloj) në distancë të gjatë dhe NoFap e ka bërë më të lehtë trajtimin e saj 10 herë. Kur u larguam për herë të parë nga njëri-tjetri, unë do të bëja shumë herë në ditë, pasi kisha nevojë për atë goditje që jeta ime seksuale mund të më jepte më parë. Kjo e bëri të qenit pa të saj më agonues sesa duhej, dhe pasi gjeta këtë nën, kuptova se ishte burimi i problemeve të mia. Pothuajse një muaj më vonë dhe jam duke bërë mirë

  lord_jimmie 

  Po. Unë kurrë nuk e kisha gëzuar kurrë seksin, ajo ndjeu sikur isha duke e nxjerrë nga rruga. Tani, çdo herë që gjërat fillojnë të ngrohen, unë kthehem në një përbindësh të çmendur seksi. NoFap është më e mira

   amalehuman  

  Të dy efektet pozitive dhe negative.

  Pozitivi: Ndërsa pornografia në vetvete nuk më zgjon më, e dashura ime më ndez më shumë se më parë. Ajo gjithashtu më dukej më e këndshme herën e fundit që e pashë (rreth 9 ditë brenda). E pyeta për këtë, dhe ndoshta është një rastësi.

  Negativ: Unë e shoh të dashurën time vetëm një herë në javë, kështu që duhet të kontrolloj mendimet e mia. Të menduarit për të më shpesh nuk e ndihmon produktivitetin tim kur ajo është e zënë me punën e saj dhe nuk mendon për mua

   ustintsn

  NoFap ishte një arsye e madhe për mënyrën se si arrita ta tërheqja të dashurën time. E gjithë kjo energji më shkaktoi që të thoja vetveten time jo shoqërore dhe të shkoj tek të tjerët. Ishte atje ku gjeta një vajzë të mahnitshme dhe e mora të ishte e dashura ime.

  Në fillim marrëdhënia kishte shumë energji dhe shkëndijë. Por ndërsa muajt kaluan nga unë dhe duke u rikthyer shumë herë, vërej një rënie të madhe të energjisë. Ne jemi akoma në takim dhe kemi një kohë të mrekullueshme, por të qenit jashtë dhe jashtë NoFap ka pasur një ndikim të madh në marrëdhënien time.

  thewildwildwill

  E di që ky post do të jetë i gjatë dhe më vjen keq. Unë kam qenë në një marrëdhënie që përfundoi pas vetëm nën katër vjet për shkak të arsyeve të ndryshme.

  Isha beqar për më shumë se një vit. Fillova NoFap b / c Doja diçka që mund ta kontrolloja në jetën time pasi isha i varur nga PMO për gati 7 vjet, kjo është ajo që vendosa të ndryshoj. Nuk e kuptova me të vërtetë deri vonë, por për shkak të NoFap isha në gjendje të kisha një marrëdhënie të lumtur për disa muaj pa menduar aspak shumë për ish-in tim.

  Treguar nga kundër tim, unë kam relapsed, por NoFap 2013 dhe të fortë. Pra, edhe pse nuk isha në një marrëdhënie në kohën e NoFap unë mendoj se kjo patjetër ndihmoi në jo vetëm duke marrë mbi ish tim, por edhe për të fituar besimin për të dalë dhe të vërtetë të përpiqet të hyjë në marrëdhënie të reja. NoFap ka ndihmuar në çdo aspekt të jetës sime.

  Në të vërtetë do të kthehem mbrapa në arsyen që kam filluar NoFap për një moment. Unë gjeta Reddit dhe ngeci në NoFap. Mendova se ishte një ide e mirë kështu që unë u bashkova. Siç thashë, unë isha i varur [akoma në proces- Unë e them këtë sepse çdo ditë është një betejë, PMO është ashtu si çdo varësi tjetër edhe nëse njerëzit jashtë NoFap zgjedhin të mos e pranojnë atë] për PMO për rreth 7 vjet.

  Vura re se kishte filluar të ndikonte vërtet në përqendrimin, dëshirën, energjinë dhe punën time shkollore - aktualisht në universitet, pothuajse jashtë! B / c nga kjo, më duhej një ndryshim jete, siç thashë. Kam lexuar shumë raporte 90 ditore, dhe me gjithë sinqeritet, ato janë mjaft të mira, por një shumë njerëz mendoj se gabimi për një placebo është "energjia" që njerëzit thonë se kanë pasi të fillojnë NoFap. Marrja pjesë në NoFap nuk ju jep në mënyrë magjike më shumë energji, dëshirë, çfarëdo qoftë brenda disa ditësh - kjo është më shumë si javë deri në muaj kur vërtet filloni të shihni përfitimet e NoFap!

  Por, pasi të keni provuar këto përfitime, ju kurrë nuk dëshironi të ktheheni prapa; për mua kjo është një nga sekretet më të mëdha të varurit nga PMO duhet të kuptojnë! Jeta juaj është më e mirë pa Faling dhe nuk është tip "gjëja më e mirë"! Ti ndihem më mirë-në këtë unë do të thotë çdo aspekt të jetës suaj ndihet më nën kontroll dhe gjithçka vetëm fillon të përmirësohet.

  Dhe kjo është nëse i vëreni ndryshimet nga NoFap - nuk janë një ose dy ditë që fillojnë shërimin tuaj, janë javë dhe muaj ku përfitimet e vërteta të NoFap shkëlqejnë në jetën tuaj dhe Fapstronautët duhet ta kuptojnë këtë!

  Pra, nëse jeni në gardh për NoFap ose jeni duke përsëritur, ju lutem, ju lutemi, përpiquni të angazhoheni për të kaluar, të keni miq me të cilët mund të bisedoni për t'ju ndihmuar dhe mbështetur, shkoni në forumin e NoFap dhe lexoni, merrni një hobi, por ju lutem provoni dhe fitoni bindjen për të provuar NoFap. Nëse provoni NoFap dhe i bëni 30 ditë pa ndonjë rritje pozitive në jetën tuaj, Kryeministri dhe unë do t'ju marr personalisht përmes tij!

  TL; DR: JO, lexoni këtë. Unë shpresoj se mund t'ju frymëzoj që të arrini dhe të ecni përpara nga PMO! Edit për gramatikën [ka ndoshta më shumë]

 58. Pak humor
  Realizim i papritur gjatë shikimit të pornografisë (self.NoFap)

  Natën e kaluar pashë pornografi në telefonin tim si një mënyrë për të gjetur mbrojtjen time të internetit k9 këtu në laptopin tim, kështu që unë do të heq qafe smartphone për një kohë. Gjithsesi unë thjesht doja të tregoja se ishte më tepër një përvojë e çuditshme të shikoja pornografi pas 14 ditësh pa të. Unë pothuajse u ndjeva i trishtuar dhe patetik sesa të ndizet.

  Unë isha duke parë një skenë dhe më papritmas ajo më goditi “Unë jam ulur këtu, duke pritur për një burrë që nuk di të derdh një grua që nuk do ta takoj kurrë, vetëm sepse kjo është mënyra e vetme që mund të ndizet më ”

  Djali ishte vetëm gjysmë i ngritur dhe po merrte moshat për të përshëndetur.

  E gjithë ajo që kaloi nëpër kokën time është "dreqi që ai ka nevojë për nofap. Duket sikur ai ka ED ”.

 59. postimet nga shokët tanë meshkuj kanë thënë se i shohin gratë si njerëz

  Për ju shokë të fortë. Si ka ndikuar ndjeshëm mendimi juaj mbi seksin?

  nga ANGRYjoojDitë 6

  Pra, në thelb për të shmangur rikthimin dhe varësinë që ju duhet ta përqendroni vëmendjen tuaj larg nga pornografi, imazhe seksuale apo ndonjë gjë për të bërë që të shkoni. Pothuajse të gjitha postimet nga shokët tanë meshkuj kanë thënë se shohin gratë si njerëz tani në krahasim me lodra seksi ata mendonin vajzat ishin para se ata filluan nofap.

  Tani kjo më bën të pyes veten. Nëse i shikon si njerëz si një lodër seksuale, a mendon akoma që dëshiron të hidhesh nga gruaja në grua (para se të gjesh një të vërtetë apo jo) ose ndjehesh sikur dëshiron të gjesh atë të veçantë?

  Unë kurrë nuk kam qenë dëshmitar i një nofapper femër që i sheh burrat si lodra seksi, por do të më pëlqente edhe mendimi i tyre.

  tl; RD. Krahasimi i ditës që keni filluar me nofap dhe sot, cila është pikëpamja juaj për seksin? A preferoni partnerë të shumtë (jo menjëherë) ose për të gjetur dashurinë tuaj të vërtetë?

  GUY 1)

  Miremengjes! Duke ardhur në 4 javë tani. Unë kam bërë seks një herë gjatë kësaj periudhe dhe ishte e këndshme. Unë mendoj se pas fillimit të noFap pritjet tuaja për seks bëhen shumë më realiste. Nuk ka të bëjë me gjetjen e disa bimbo me pjesë të proporcionuara të trupit që bërtasin egër ose çfarëdo që preferoni. Bie fjala për të gjetur dikë që keni shumë gjëra të përbashkëta me të cilin e shijon seksin po aq sa ju. Por pika kryesore është se ato ndajnë shumë gjëra të përbashkëta. Ju nuk po kërkoni më dikë që VETEM duket tërheqës fizikisht, por personaliteti hyn seriozisht në lojë dhe gratë VEJN notice faktin që ju po i vlerësoni ato si të tilla.

  GUY 2)

  doggystyle shkon poshtë në vlerë, LOT poshtë .. kontakt më të lëkurës duke shkuar lart, mënyrë lart.

  GUY 3)

  Mund të tregoj disa përvoja të lojës së vonë që kam pasur. Mund të them se dëshira ime për të arritur shpesh është avulluar plotësisht, megjithëse ngazëllimi për të parë një vajzë me bikini është e fortë, më shumë se më parë. Mendoj se ende i objektivizoj gratë si refleks, në një farë mase. Ndoshta kjo është vetëm pjesë e të qenit një mashkull me gjak të nxehtë. Të qenit pranë gruas sime gjithashtu e bën zemrën time të më trazojë, dhe seksi është më i mirë se sa ka qenë ndonjëherë tërë jetën time, me një diferencë të madhe.

  Kështu që një përgjigje e shkurtër për pyetjen tuaj do të ishte: Unë jam shumë i kënaqur me një partner me të cilin jam dashuruar dhe nuk mund të mos i vë re vajzat e tjera. Nuk ka asnjë impuls për të mashtruar.

  Mund të tregoj disa përvoja të lojës së vonë që kam pasur. Mund të them se dëshira ime për të arritur shpesh është avulluar plotësisht, megjithëse ngazëllimi për të parë një vajzë me bikini është e fortë, më shumë se më parë. Mendoj se ende i objektivizoj gratë si refleks, në një farë mase. Ndoshta kjo është vetëm pjesë e të qenit një mashkull me gjak të nxehtë. Të qenit pranë gruas sime gjithashtu e bën zemrën time të më trazojë, dhe seksi është më i mirë se sa ka qenë ndonjëherë tërë jetën time, me një diferencë të madhe.

  Kështu që një përgjigje e shkurtër për pyetjen tuaj do të ishte: Unë jam shumë i kënaqur me një partner me të cilin jam dashuruar dhe nuk mund të mos i vë re vajzat e tjera. Nuk ka asnjë impuls për të mashtruar.

  GUY 4)

  Pikëpamja ime për seksin sinqerisht nuk ka ndryshuar shumë në mënyrë dramatike, në atë që unë (personalisht) ende e shoh seksin si diçka që nuk do ta kem së shpejti.

  Sidoqoftë, e gjej veten duke dashur të bashkëveproj me gratë në një mënyrë më pak të hiper-seksualizuar. Unë kam pasur biseda me vajza që më kanë dhënë më shumë kënaqësi sesa të ulem para kompjuterit tim, duke parë piksele që përplasen të shëmtuara dhe duke urryer veten.

   
 60. Buzëqesh më shpesh dhe jam më e bukur se zakonisht

  Duke u kthyer në një wuss për shkak të nofap? 

  by abjtxbaDitë 46

  Hi Guys,

  Unë në ditën 46. Unë jam duke vërejtur disa ndryshime të mëdha të sjelljes tek unë. Po kthehem te seksi dhe ereksioni po forcohen. Sidoqoftë, gjithashtu vura re shumë më pak agresive dhe më pak mashkullore. Kjo më shqetëson të jem i sinqertë, sepse psikologjikisht po ndihem si një djalë adoleshent (jam 29 vjeç!) Now Tani i shikoj gratë me një lloj interesi, por jo epsh agresiv si zakonisht, më shumë në një romantik dhe të mirë nga rruga, unë buzëqesh më shpesh dhe jam më e bukur se zakonisht than Nuk mund ta përmend këtë mirë, por diçka ndryshon dhe nuk më pëlqen aq shumë pjesa e saj

  Për më tepër, unë fillova të takohem me këtë zonjë vërtet të bukur dhe të zgjuar. merremi vesh mjaft mirë… të paktën kur shkëmbejmë mesazhe me tekst, kur takohemi jam ende e frikësuar, por ajo duket se nuk e shqetëson kaq shumë kjo:)… por kam frikë se sapo të bëjmë seks (duke folur me optimizëm!) Hormonet e mia do të ndryshojnë sjelljen time përsëri Unë do të bëhesha më nervoz, i vrazhdë dhe agresiv dhe i vështirë për tu duruar në përgjithësi ... Nga njëra anë do të preferoja bein më i ashpër (si dikur!), nga ana tjetër nuk dua të ngatërroj gjërat me të

  Pra, pyetja për longtimers a merrni edhe atë? Çfarë mendoni ju në lidhje me të?

  Unë punoj çdo ditë për rreth 15minutes. (pushups, heqjen e shtangë dore). Në teori kjo duhet të ndihmojë në rritjen e niveleve të testosteronit në shkallën e kërkuar.

 61. nxitimi që kam marrë nga pornografia nuk është më.

  Kanë kaluar rreth 50 ditë që kur kam qenë për herë të fundit këtu. Asgjë nuk ndryshon jetën, por unë ende kam diçka për të thënë 

  by Cygnus_X1Ditë 53

  Dikur bëhesha gati çdo ditë. Zbuloi nofap dhe arriti ta ulte përfundimisht atë në një ose dy javë. Tani jam mbi një muaj dhe duhet ta pranoj, nuk më ka ndryshuar vetëbesimin. Unë kurrë nuk kam pasur çështje besimi, por kurrë nuk kam qenë në gjendje të eci si një mashkull alfa (por as nuk kam probleme të flas me askënd).

  Ka vetëm një gjë që ka ndryshuar: pritjet. Kur jam në shtrat me të dashurin tim, nevoja për të marrë nxitimin që pata nga pornografia nuk është më atje. Unë e kam kuptuar që e gjitha është një akt, më i rremë se një Rolex i bërë në Hong Kong. Kam një ndjenjë krejt tjetër dhe është shumë më mirë. Në vend që seksi të jetë një punë drejt kulmit është bërë një shfaqje afeksioni dhe me të vërtetë ndihet sikur jam me asaj Eshte e mrekullueshme Jam shumë i lumtur që gjeta këtë nënreditim. Që atëherë nuk kam pasur dëshirë (megjithëse e kam atë si një rrugëdalje ... dhe ajo ka mjaft oreks).

  Mos harroni: ajo që funksionon për disa mund të mos funksionojë për të tjerët. Unë kisha 6 muaj duke rivendosur banakun për të më hequr qafe. Vetëm për shkak se është e lehtë për dikë të shkojë gjeldeti i ftohtë nuk do të thotë se do të funksionojë për ju. Vendosni qëllime dhe punoni drejt tyre. Ju do ta merrni përfundimisht.

 62. Përparime; Zgjimi dhe vërejtja e grave.

  Përparime; Zgjimi dhe vërejtja e grave.

  Fjalë për fjalë ditët e fundit, truri im ka vendosur papritmas të më lejojë të vërej gra të bukura / seksi. Unë kam shkuar nga të qenit jo i diskutuar dhe i pavetëdijshëm për të pëlqyer RADAR KRYESOR dhe thjesht vlerësues i plotë i elementeve të ndryshëm që e bëjnë një grua seksi dhe tërheqëse, ndihem pak e fiksuar (por në një mënyrë të mirë) dhe po e shijoj atë.

  Gjithashtu sot po flirtoja shumë me një vajzë në një dyqan dhe posaçërisht kur bëmë kontakte të qëndrueshme me sy në pika të caktuara, po merrja gjysmë-rastësi të rastësishme kështu që po bëja përparim me të vërtetë të mirë dhe më e rëndësishmja po bëhet e matshme. Unë mendoj se ne djemtë nxirren jashtë kur edhe pas një periudhe të gjatë abstenimi nuk ka pika referimi për të treguar për përpjekjet tona. Çështja është që ju duhet ta tregoni atë për një kohë të gjatë për të përfituar nga rezultatet pozitive, të cilat (nga përvoja ime e fundit në noPMO, e cila zgjati rreth 12 javë) fillojnë të bien në dëborë pasi të filloni të vini re ereksionet përmirësohen, përmirësohen dhe përmirësohen.

  Kushdo përvoja të ngjashme, duke vërejtur shumë më tepër femra?

  përgjigjen

  Rruga më e zakonshme që njerëzit duket se kanë është Hyper-Ngjallja -> Flatline -> Ngjallja Natyrore, ku fundi përfundimtar është një tërheqje / drejtim natyral, i shëndetshëm drejt grave që nuk ekzistonte në fillim. Tani ka mjaft ndryshime në këtë, por përgëzime për daljen nga vija e sheshtë.

 63. Një tjetër djalë

  Kur isha kryeministër, unë isha një person i tillë i ftohtë, sidomos kur erdhi për të treguar të tjerët dashuri dhe kthim të dashamirësisë. Kam pasur zakon të shtyj njerëzit që ishin afër meje dhe të mbajnë të gjithë, madje miqtë e mi më të ngushtë, në një gjatësi të armëve.

   Tani që jam në një rrugë tjetër, kam vërejtur se sa më gjatë të shkoj pa pornografi aq më shumë po filloj të dëshiroj dashuri dhe intimitet. Thjesht nuk mund të besoj se e kam lënë veten të jetoj në këtë realitet të ftohtë dhe të vetmuar për gati 10 vjet

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=6517.msg100868#msg100868

 64. 11 Ditë, seksi i madh me

  11 Ditë, seksi i madh me gruan 

  nga JoshgeneralDitë 12

  Kështu që, natën e kaluar unë dhe gruaja ime po shikonim disa Parqe dhe Rekreacion në Netflix, dhe po kalonim kohë në kontakt me njëri-tjetrin. Ajo më la të kuptoj se sa bukur ishte për mua të kisha vendosur krahun në këmbën e saj. Një gjë çoi në një tjetër

  Kështu që më vonë ishim në dhomën e gjumit, dhe unë nuk po bëja një boner menjëherë. Në fakt, kur ndodhi, nuk ishte më mbresëlënësja, ose më e ndjeshmja, POR unë zgjata shumë.

  Si rezultat i qëndrueshmërisë sime, e kam ngadalësuar dhe gruaja ime me të vërtetë e ka gëzuar atë. Ajo më tha. Unë kam qenë më pak të shqetësuar për të marrë jashtë dhe më të shqetësuar me të shijuar veten dhe të saj duke shijuar veten. Kjo mund të duket si një gjë e vogël, por kjo ishte një shenjë vërtet e bukur për mua.

  Unë nuk mendoj se kam shkuar aq gjatë sa të kem ndryshimet e rëndësishme fizike për të cilat flasin njerëzit, dmth. Shpifës të egër, etj. Sidoqoftë, natën e kaluar ka pasur disa përmirësime të caktuara në intimitetin e kohës sonë. Faleminderit NoFap.

 65. më e qartë në kokën time dhe më shumë dashuri ndaj OS-së tim.

  90 ditë… Dhe unë e ndiej, pse të ndalem këtu? 

  by mik4elDitë 90

  Thx r / NoFap për të qenë këtu për të mbështetur udhëtimin tim. Unë mendoj se çdo mashkull i brezit tonë ka nevojë për një perspektivë të asaj që pornografia i bën trurit tuaj. Për ta fituar atë perspektivë ka qenë syri. Ndjehem më e qartë në kokën time dhe më shumë dashuri ndaj SO tim. Unë nuk shoh asnjë arsye për të ndaluar në 90 ditë. Sidoqoftë nuk mund të them se i kam ndjerë "superfuqitë" e përshkruara në historitë e tjera të fapstronautëve vetëm se rritën vëmendjen, më shumë dashuri për SO-në time dhe lumturinë në përgjithësi. Vetëm kjo është e mjaftueshme për mua që të motivoj një jetë pa ose me pak pornografi.

 66. Faleminderit, NoFap - Sinqerisht, e dashura e kënaqur

  Faleminderit, NoFap -Sincerely, të dashurën e kënaqur 

   by theothergirlonreddit

  Si femër, nuk kam kurrë pëlqente ideja e të dashurit tim duke parë pornografi, por kuptova se është thjesht diçka që duhet ta pranoj. Ai në të vërtetë nuk e shikoi aq shumë sa burrat e tjerë, dhe deri në një farë mase, mund ta them, por ai prapë e bëri në baza gjysmë të rregullta.

  Rreth katër javë më parë, ai më tha për këtë nënreditim dhe se ai nuk do të shikonte më pornografi ose të masturbohej. Unë i thashë se është e mrekullueshme, por nëse nuk mundesh apo jo, mos u ndje keq (unë jam akoma këtu për ty!).

  Epo, kanë kaluar 21 ditë dhe më lër të të tregoj, seksi është Mahnitës. Ai është rritur shumë i sigurt dhe seksi. Unë e quaj atë sekretin tim Alpha Alpha. Më parë, unë do të thosha se kisha një seks më të lartë se ai. Tani, ai është si një kafshë. Parathënia është e mahnitshme. Ai bëri mbrëmë lojën time të preferuar të roleve. Ai ndizet dhe i pëlqen të më ndezë. Unë kurrë nuk kam pasur kaq shumë vëmendje! Ai madje ka marrë pak më shumë largim.

  Ne kemi bërë seks pothuajse çdo natë dhe ai është bërë shumë më krijues me të. Ky ishte vendimi i tij - unë nuk e bëra presion për të. Gjë është ... Unë vë re më shumë vajza që e kontrollojnë atë! Thjesht më bën krenar që jam me të. Ai më kushton më shumë vëmendje. Ai më ka mbajtur të azhurnuar me dëshirë sepse duket mjaft krenar për arritjen e tij.

  Pra, faleminderit Fapstronaunts për seksin më të mirë të jetës sime.

 67. Porno është uria seksuale

  Porno është uria seksuale që ju nuk mund të merrni të plotë nga (Update Status)

  Fappy ka të drejtë. Porno dhe seksi nuk kanë asnjë lidhje me njëri-tjetrin biologjikisht ose psikologjikisht. Sidoqoftë, ato sjellin dhe shumë djem raportojnë se sjellin fantazi fantastike në dhomën e gjumit, ku gjërat rrallë shkojnë siç janë planifikuar. Gratë nuk presin që burrat të jenë në gjendje të kalojnë nëpër minierat e tokës, duke grumbulluar njerëz të këqij si druri i kordonit, por burrat duket se duan që gratë e tyre të jenë si videoja e shkruar, karikaturë në kompjuter.
   
  Siç e theksoni, natyrisht, ne me të vërtetë nuk e bëjmë. Po e bëj këtë për shumë arsye, por kryesorja është që gruaja ime meriton më mirë. Unë kurrë nuk kam provuar të sjell fantazi pornografike në dhomën e gjumit, por unë zbuloj se dëshira ime për gruan time - jo, më shumë se kaq, vlerësimi im se sa seksi është dhe sa tërheqëse është për mua, është ngritur në qiell që kur unë kam marrë serioze për ta bërë atë objektin e vetëm të vëmendjes sime. A nuk e meriton ajo atë? Ajo bën vërtet, por edhe unë. Wonderfulshtë e mrekullueshme.
 68. Në ditën 39, së pari "Super Power"

  Në ditën 39, së pari "Super Power" 

  by audiomodderDitë 40

  Hej guys dhe gals,

  Unë jam duke shkuar pa kryeministër për 40 ditë tani (i martuar, kështu që orgazma është ende në ...). Mendova se do ta ndaja atë të Premte mbrëma kisha atë që mendoj se ju djema mund ta konsideroni një super fuqi. Unë gjithashtu mendova se do të ndaja edhe pak histori.

  Kështu që për fillestarët, unë fillova me PMO të rregullt rreth moshës 12 vjeç, por ekspozimi im i parë ishte rreth moshës 10 vjeç. Kjo është një histori për një birrë, personalisht, kështu që unë nuk do të merrem me këtë. Gjithsesi, unë fillova të futesha thellë në të, dhe nga 15 apo më shumë ishte çdo ditë, nga 18 ishte shumë herë në ditë. Shpejt përpara, unë jam 31 vjeç tani, dhe më në fund vendosa që mbarova me të. Unë kam parë gjëra që asnjë njeri nuk duhet të shohë, dhe gjëra me përvojë që janë ngatërruar më shumë seksualisht sesa çdo person duhet të përjetojë. Nuk ishte aq keq sa kishte qenë në të kaluarën, por unë kuptova se sa herë që shikoja pornografi ndjehesha sikur po tradhtoja gruan time. Në atë moment, vendosa që mbarova. Unë e bëra të njohur gruan time se çfarë po ndodhte (ajo e di që ajo u martua me mallra të dëmtuara, ajo ka qenë vërtet mbështetëse gjatë gjithë gjërave). Ajo ka qenë pas meje që nga dita e parë.

  Kështu të Premten, gruaja ime dhe unë bëmë dashuri dhe unë për herë të parë patëm një orgazmë "OH ZOTI IM". Nuk do të hyj në detaje, por unë kurrë nuk kam pasur një orgazmë që ishte intensive deri në ulërimë dhe frymë të cekët ... deri të Premten. Nëse kjo është ajo që sjell nofap, mut i shenjtë ia vlen! Unë jam shitur, duke mos e lënë nofap deri ditën që vdes.

  Shpresoj se kjo është inkurajuese për ju djema. IT. IS. IA VLEN.

 69. efekte pozitive nëpërmjet dashurisë më intensive me gruan time.

  Raporti ditor i 30 (self.pornfree)

  nga EB7237Ditë 31

  Kështu që ishte 30 ditë më parë që unë pashë për herë të fundit porno. Unë kam qenë duke shkuar nofap për 27 ditë. Kjo pjesë e jetës është përmirësuar. Por ka pasur sfida. Padyshim që ia vlen.

  Unë jam 38M, e martuar 10 vjet. Falim për 24 vjet, me të vërtetë në pornografinë në internet që nga viti 1997. Jam përpjekur shumë herë të lë, por kurrë nuk kam pasur një rresht kaq të gjatë.

  Unë po vë re efektet pozitive përmes dashurisë më intensive me gruan time. Dhe unë patjetër që ndjehem më shumë testosteron, kështu që ndihem më i sigurt dhe duket se kam më shumë vëmendje dhe pamje nga gratë (në ngjarje sportive, kamariere në restorante, etj.) Por unë po përpiqem të "pastrohem" duke mos parë me epsh gra të tjera përveç gruas sime. Pra, kjo është një sfidë!

  Kënaqësia më e madhe është të mos humbasësh sa më shumë kohë të shfletoje për pornografi dhe të jerking. Unë e kam marrë Kaligrafinë si një hobi (mos qesh - është shumë qetësuese!) Dhe kaloj më shumë kohë duke lexuar, etj.

  Pra, nëse jeni i ri në / R / pornfree ose / r / nofap, dhe po pyesin nëse do të ketë rezultate pozitive - dijeni që do të ketë. Ju do të ndiheni më mirë për veten tuaj vetëm për të pasur një farë vetë-zotërimi. Fat i mirë, vëllezër!

 70. nuk është për shkak se vajzat nuk janë mjaft të bukura. .Shtë çështja ime

  WOW, unë nuk kisha asnjë ide për efektet që unë do të merrja, vetëm 22 ditë me nofap! (self.NoFap)

   by Kazum0

  Unë nuk kam qenë në takim për një vit e gjysmë. Kur e mendoj, ajo datë ishte pas një pushimi pa pornografi për disa javë. Kështu që, unë kam shikuar pornografi si çdo ditë që kur isha 14 vjeç. Jam shoqëruar me shumë vajza të ndryshme ku kam humbur interesin. Por vetëm tani kuptova që nuk është për shkak se vajzat nuk janë mjaft të bukura. Issueshtë çështja ime, nga e cila më në fund po shpëtoj.

  Dje, kisha këtë vajzë të bukur në shtëpinë time. E kam takuar të Shtunën dhe zakonisht, siç kam bërë vitet e fundit, thjesht kam humbur interesin për vajzën të nesërmen pasi ta takoj. Por tani u ndjeva e tërhequr nga ajo dhe doja ta pyesja jashtë. Jo vetëm kaq, por thjesht ndihem i qetë dhe i sigurt për veten time duke e bërë atë. Deri më tani, vetëm 22 ditë dhe i kam marrë këto rezultate ..

  Unë jo vetëm që ndiej se besimi im ka ardhur duke u përmirësuar, por thjesht ndihem më i lumtur për veten time në një farë mënyre. Unë në të vërtetë po qesha me veten time kur po shkoja në shtëpi nga dyqani sot, vetëm sepse i kuptova ndryshimet, dhe në fakt pse kam pasur probleme me vajzat për gjithë këto vite.

 71. Unë dua gruan time më shumë se kurrë. Tani kam një driv të pamohueshëm seksual

  200 ditë që vijnë

  by BetterdadDitë 199

  Unë tani kam një makinë të pamohueshme seksuale.

  Unë dua gruan time më shumë se kurrë. Nëse kalon një kohë e gjatë pa seks, unë e ndiej këtë gjë të quajtur 'tension seksual' e cila me sa duket është një gjë e vërtetë!

  Për ju djem beqarë ... Nëse ia dilni deri tani, patjetër që do të fitoni besim për të bashkëvepruar me gratë. Do të vini re gjëra që nuk i keni vërejtur kurrë më parë. Hedhja e flokëve, shikimet e shpejta, modelet e frymëmarrjes, gjuha e trupit is ashtë një botë tjetër dhe më lër të të tregoj… Kur të arrish në këtë pikë, me të vërtetë nuk do të kujdesesh për çfarëdo fetish porno super specifike që ke menduar se ishin e vetmja gjë që mund të mundje largohu, sepse vetëm fjala GRUA (ose burrë apo çfarëdo tjetër) do të të bëjë të ndihesh i nxitur.

  Në një farë mënyre, kjo ka qenë si të jesh adoleshent stereotip për herë të parë. Gruaja ime ka komentuar se sa ngushtë e kam goditur atë. Dhe unë e kam goditur atë shumë. Dhe ka qenë vërtet, me të vërtetë mirë kur funksionon… Si orgazma, duke bërtitur, në të gjithë trupin. 6, 8, 10 derdhje të fuqishme me konvulsione të të gjithë trupit. Ju kurrë nuk do ta merrni atë nga Rosy Palms. Më së shumti që kam marrë ndonjëherë me pmo ishte mbase një hov i mesëm dhe pastaj disa driblime pothuajse të dhimbshme. Ka shumë për të thënë për të mos qenë ai që bën stimulimin, pasi truri juaj disi shkon keq kur ju vini. Të kesh stimuluar dikë tjetër… Ose të largohesh nga marrëdhëniet seksuale ow Uau, është kaq shumë ndryshe dhe me të vërtetë, duhet të abstenoni nga ZKM për të arritur në atë pikë.

  Jeta eshte e mire.

  GUY 2

  thekefentseDitë 62

  Kjo është vetëm për të gjitha provat që më duhen për të vazhduar. Kanë kaluar vetëm 62 ditë për mua dhe unë gjithashtu kam filluar të vërej ** shumë gjëra ** të tilla si shikimet, hedhja e flokëve dhe gjuha e trupit. Vazhdoni dhe mbajeni tek ajo.

  GUY 3

  abjtxbaDitë 34

  Unë mendoj se fakti që një njeri ende po godet gruan e tij është një shenjë e marrëdhënieve shumë të mira midis dyve dhe për këtë arsye vetëm vlen të mos bëj ndonjë gjë për burrat dhe gratë në marrëdhënie. E tyre nuk është gjë më e keqe në marrëdhënie sesa indiferenca dhe marrja e gjërave për të dhënë.

  Unë mendoj se në marrëdhëniet e mia të mëparshme e kuptova gabim (bëra shumë shpejt). Isha mësuar aq shumë të bëja seks, saqë kur gruaja ime nuk e donte atë, unë u zemërova dhe ofendova. Tani për tani po e përqafoj këtë ndjenjë dhe madje ta pres pasi më bën të trajtoj gf-në time të re në një mënyrë shumë të veçantë.

  GUY 4

  Amen për këtë, vëlla!

  Më në fund jam edhe unë atje. Lidhur vetëm me partnerë të vërtetë seksualë. Ndihet vërtet e kënaqshme. Jo ndryshe nga një adoleshencë e dytë, siç përmendni ju. PMO është një zëvendësues aq i dobët për gjërat reale!

 72. Fitoret e saj pak

  Fitoret e saj pak
  Kështu që unë kam rindezur që nga janari. Unë kam të dashurën që nuk di asgjë nga lufta ime. Unë përdor cialas për të bërë seks dhe zgjohem me dru të përhershëm në mëngjes. Qenë brenda dhe jashtë linjës së sheshtë disa herë. Dy përmirësimet më të mëdha që kam vërejtur deri më tani është:
   
  #1 Unë kam shumë më shumë energji dhe qartësi të mendimit.
   
  #2 dhe ndoshta më e rëndësishmja, orgazmat e mia po bëhen më të forta dhe më të forta.
   
  Dikur thuajse duhet të falsifikoja se ata ndiheshin mirë, sepse me të vërtetë, kishte pak shpërblim. Por që kur fillova nofap dhe nuk po vë vazhdimisht kontrollin e vdekjes në hedhurinat e mia, koka ime është bërë shumë më e ndjeshme. Unë nuk kam pse ta "falsifikoj" atë më shumë, unë në të vërtetë, sinqerisht them "o zot" kur jam duke bërë gati tani. Ndihet shkëlqyeshëm !! Vini re burra, ka një dritë në fund të tunelit.

 73. "Unë kam qenë një njeri lavire"

  Në të kaluarën, unë kisha mendjen tipike të burrit tuaj të hershëm të seksit. Çdo mundësi që të hapet, unë do të hidhem mbi të. Pas një të dashure prej një viti, dhe pastaj një shkëputjeje (rreth 20 muaj më parë), unë jam çmendur. 2 ditë më parë, gjeta këtë nënreditim. Kush do ta dinte se do të isha i motivuar ta bëja këtë vetëm nga një faqe në internet ?!

  Epo gjithsesi, unë do ta bëj këtë shpejt. Një vajzë erdhi natën e së Premtes dhe u mbyll duke kaluar natën sepse ajo kishte punë në 5 të mëngjesit dhe unë jetoja shumë më afër punës së saj. U përqafuam, dhe flirtuam. Ajo në fakt u përpoq të bënte një lëvizje dhe ishte pothuajse e PAMUNDUR ta ndalonte. Sidoqoftë, në kokën time, mendova, "prisni, ju nuk jeni duke u takuar me këtë vajzë ... ju nuk jeni edhe aq i interesuar ... mos e bëni atë ..." kështu që unë duhej të gjeja një mënyrë për t'i qetësuar të dy ne. Ju mund të mendoni se kjo ishte një ide memece (sepse më besoni, unë jam duke kaluar nëpër ferr tani me NoFap).

  Por kam kuptuar se dua të provoj ndjenjën me një vajzë për të cilën kam një ndjenjë dhe ajo më bën mua. Kisha një milion mendime në kokën time atë natë duke qëlluar para dhe prapa duke bërtitur vetveten, por duke qenë krenar.

  Të nesërmen në mëngjes, u zgjuam dhe ajo më shikoi dhe më tha: "Faleminderit shumë për natën e kaluar." Ajo po më falenderonte që na ndaloi. Ajo tha se nëse do të kishim vazhduar, ajo do të ishte disi e mërzitur me veten për të njëjtën arsye (a).

  Pra, falë NoFap, sa e çuditshme sa tingëllon kjo. Unë jam në gjendje që të ndaloj veten time nga marrëdhëniet seksuale të panevojshme. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1eouvh/i_used_to_be_a_man_whore/

 74. Të shohësh gratë si individë

  Gjëja e parë që kam bërë ishte të shkoj në një moratorium takimesh. Asnjë datë, as flirtim, as dëshirë e vërtetë për të parë gratë në një mënyrë seksuale.

  Bëri botën e mirë. Megjithëse gjithmonë kam qenë e mirë me vajzat, suksesi im tani po kalonte nëpër çati. Unë mendoj se ishte një kombinim i mos përpjekjes sime në të vërtetë vijnë si më të mirëfilltë dhe të relaksuar. Po merrja takime, por më e rëndësishmja, po shijoja më shumë bashkëveprimet, duke u njohur me njerëzit si individë, jo vetëm me njerëzit me të cilët dëshiroja të flija. Asnjë prej tyre nuk u kthye në intimitet, por unë po e përfundoja me vajza që nuk më pëlqenin dhe humba varësinë nga rezultati.

  Pastaj, të shtunën e kaluar, isha intim me një vajzë për herë të parë që nga 8 muaj më parë. Ishte e pabesueshme. Mora dru pa mundim dhe isha në gjendje të shijoja dhe të zhytesha në ndjesitë fizike sesa të kisha për të vizualizuar. Isha krejtësisht në situatë, më dukej sikur duhej të bëhej dhe kur të dilja, mendova se kisha shkuar në parajsë. Unë preferoj të kem 1 prej tyre sesa 100 PMO.

  Mosha 27 ED, muaj 8

 75. Gratë nuk janë më objekte seksuale - seksi i relaksuar

  Unë gjithmonë kam pasur probleme me shikimin e grave si objekte thjesht seksuale, dhe kjo është ndihmuar jashtëzakonisht shumë. Muchshtë shumë më e lehtë të merresh me gjininë që të tërheq kur nuk përpiqesh të heqësh mënjanë mendimet seksuale për to kur merresh me ta. Ato mendime nuk janë zhdukur, por ato padyshim janë më pak këmbëngulëse dhe më lehtë hiqen.

  Ekziston edhe një lloj gjëje delikate që pornografia ju bën në mendje që e kisha dëgjuar, por kurrë "nuk e dija" derisa të bëja nofap. Unë, nënndërgjegjeshëm, po e përcaktoja veten si një burrë nga sa mirë e "kënaqa" gruan time. Ajo e zhvendosi seksin nga një shprehje e bukur, e ndërsjellë e dashurisë në një detyrë që vendosi statusin tim si burrë. Largimi nga kjo ka qenë një përvojë e Mrekullueshme.

  90 ditë - i martuar

 76. Porno do të të grabisë seksualitetin tuaj.

  Porno do të të grabisë seksualitetin tuaj. 

   by Winslowa12Ditë 153

  Para se të filloja nofap kisha disa të dashura. Ato ishin të gjitha gratë për të cilat unë isha vërtet e interesuar, por unë kisha një problem të pazakontë. Unë kurrë nuk kam dashur të bëj seks me ta. Unë në atë kohë isha e virgjër dhe të gjithë miqtë e mi më thoshin se duhej ta zgjidhja, por thjesht nuk doja. Unë madje hodha një nga të dashurat e mia sepse ajo donte të bënte seks me mua. Në sytë e mi kjo ishte një shenjë se ajo ishte investuar më shumë në marrëdhënie sesa unë.

  Unë me të vërtetë nuk kisha ndonjë nga këto në mendje kur fillova nofap, por prapavështrimi ekziston një lidhje e caktuar. Disa muaj në vijën time të parë (rreth 90 ditë në të vërtetë) fillova të lidhem me një vajzë të re. Që nga hera e parë që u puthëm mund të them se isha mjaft e tërhequr nga ajo për të shkuar deri në fund. Unë kurrë më parë nuk e kisha ndjerë veten ashtu. Ishte e pabesueshme. Ky nivel i ri tërheqës ende nuk po zbehet.

  Theoryshtë teoria ime që pornografia programoi trurin tim të tërhiqej nga pornstars 2D sesa gratë e vërteta. Seksualiteti dhe romanca ishin koncepte krejtësisht të palidhura në mendjen time. Unë kurrë nuk mund të isha romantike me një yll porn dhe kurrë nuk mund të isha seksuale me një grua të vërtetë. Kishte kuptim në atë kohë.

  Tani që kam bërë nofap për afër një vit, pikëpamja ime ka ndryshuar mjaft. Unë nuk kam ndjenja romantike ose seksuale në lidhje me yjet e pornografisë dhe i kam të dyja romantike ndjenjat seksuale për të dashurën time.

  Trulyshtë vërtet një ndjenjë e mahnitshme dhe unë jam mirënjohës për të çdo ditë. Nëse ndonjëherë po pyesni nëse nofap-i ia vlen apo jo, më besoni, ia vlen.

 77. Porno do të të grabisë seksualitetin tuaj.

  “Para se të filloja nofap kisha disa të dashura. Ato ishin të gjitha gratë për të cilat unë isha vërtet e interesuar, por unë kisha një problem të pazakontë. Unë kurrë nuk kam dashur të bëj seks me ta. Unë në atë kohë isha e virgjër dhe të gjithë miqtë e mi më thoshin se duhej ta zgjidhja, por thjesht nuk doja. Unë madje hodha një nga të dashurat e mia sepse ajo donte të bënte seks me mua. Në sytë e mi kjo ishte një shenjë se ajo ishte investuar më shumë në marrëdhënie sesa unë.

  Unë me të vërtetë nuk kisha ndonjë nga këto në mendje kur fillova nofap, por prapavështrimi ekziston një lidhje e caktuar. Disa muaj në vijën time të parë (rreth 90 ditë në të vërtetë) fillova të lidhem me një vajzë të re. Që nga hera e parë që u puthëm mund të them se isha mjaft e tërhequr nga ajo për të shkuar deri në fund. Unë kurrë më parë nuk e kisha ndjerë veten ashtu. Ishte e pabesueshme. Ky nivel i ri tërheqës ende nuk po zbehet.

  Theoryshtë teoria ime që pornografia programoi trurin tim të tërhiqej nga pornstars 2D sesa gratë e vërteta. Seksualiteti dhe romanca ishin koncepte krejtësisht të palidhura në mendjen time. Unë kurrë nuk mund të isha romantike me një yll porn dhe kurrë nuk mund të isha seksuale me një grua të vërtetë. Kishte kuptim në atë kohë.

  Tani që kam bërë nofap për afër një vit, pikëpamja ime ka ndryshuar mjaft. Unë nuk kam ndjenja romantike ose seksuale në lidhje me yjet e pornografisë dhe i kam të dyja romantike ndjenjat seksuale për të dashurën time.

  Trulyshtë vërtet një ndjenjë e mahnitshme dhe unë jam mirënjohës për të çdo ditë. Nëse ndonjëherë po vini në pyetje nëse nofap-i ia vlen apo jo, më besoni, ia vlen ”.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1gor2k/porn_will_rob_you_of_your_sexuality/

 78. Entuziazëm pafund për jetën

  entuziazmi: Unë besoj se nivelet e mia të energjisë lidhen me një pikëpamje të përgjithshme pozitive mbi jetën. Unë nuk jam më në depresion kronik, i shqetësuar, apo i lodhur. Jam vërtet i interesuar për të gjithë përreth meje. Ky entuziazëm mund të jetë ngjitës, pasi kurrë nuk i kam parë prindërit aq të etur për të kërkuar ndihmën time me bizneset e tyre. Vlerësimi im për gratë po ndryshon / po rritet. Jo vetëm që po gjej një shumëllojshmëri më të madhe të grave më tërheqëse, por unë i kategorizoj seksualisht shumë më pak dhe gjej veten duke dashur të mësoj për gratë që takoj. 

  VIBE: Ky është paksa i vështirë për tu artikuluar por le të themi vetëm, ndihem shumë më simpatik dhe ndoshta edhe seksual. Mendjemprehtësitë e mia janë më të shpejta, gratë janë duke buzëqeshur / duke folur më shumë, dhe unë kam pasur 2 përpjekje. Sidoqoftë, unë dua ta bëj këtë siç duhet, dhe një muaj nuk është pothuajse i mjaftueshëm për t'u rikuperuar nga 18 vjet PMO. Sa më i gjatë dhe më intensiv shërimi / rivendosja ime, aq më mirë.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1go20q/endless_enthusiasm_for_life_bizarre_dreams_the/

 79. Trajtimi i grave në mënyra të ndryshme

  Për mua, unë kam qenë gjithmonë një djalë miqësor, dhe kjo sfidë thjesht më bënte më të shoqërueshme, qesharake dhe flirtuese nëse ndieja vibe. Në përgjithësi, gjithsesi, e kupton më shumë që ti fillon t'i trajtosh gratë si njerëz, t'i dëgjosh ato dhe të përgjigjesh jo si një djalë për diçka, por si një person që është vërtet i interesuar për to dhe çfarë ata kanë për të thënë. Prandaj, ki parasysh, po është mirë të duash të lidhesh me një grua, por duhet të përqendrohesh vetëm në zhvillimin e vetes si person dhe mënyrën se si i ke marrëdhëniet me të gjithë rreth teje. Atëherë do të zbuloni se të gjithë, si burrat dhe gratë, do të tërhiqen nga ju dhe gjërat do të bien në vend. Për mua, nuk po kërkoja asgjë gjatë kësaj kohe (modaliteti hardcore), por kuptova që gratë tërhiqeshin shumë nga unë, dhe në fund ajo modë hardcore u prish nga takimet e shpeshta seksuale me një mik të ngushtë duke filluar rreth ditës 75

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1gp5oj/88_day_report/

 80. Nuk mund të ngopem me gruan time
  .. kjo është ajo që kam vënë re deri më tani:

  1) Gruaja ime e varfër. Nuk mund të ngopem me të! Gruaja ime do të fillonte seksin dhe unë do ta refuzoja atë duke kërkuar ndonjë justifikim budalla për të përfunduar më vonë. Që nga NoFap, vetë mendimi për t'u rrokullisur në çarçafë me të më ka bërë gati të shkoj në sekonda. Këtë mëngjes, ajo në fakt më ktheu poshtë sepse ishte e lodhur. Zakonisht nuk është diçka e mirë që refuzohesh për seks, por, në këtë rast, është diçka për tu mburrur.

  2) Gjoks anësor është vetëm anësor dhe është oh-kaq e bukur! Dikur ishte atëherë kur unë do të vija re një zoçkë të nxehtë të rastit në rrugë, unë menjëherë do ta zhvishja atë në kokën time dhe do ta vendosja në një skenë pornografike të rastit duke bërë mut të keq. Tani, unë rri duarkryq dhe thjesht admiroj gomarin anësor për atë që është. Një gomar i bukur është thjesht një gomar i bukur. Një raft i shkëlqyeshëm është vetëm një raft i shkëlqyeshëm. Vajzat e rastësishme në rrugë nuk janë më yjet e mia imagjinare 30 sekondëshe të pornografisë.

  3) Betohem se një erë e thjeshtë më merr më shumë tani. I përdorur për të duhet të shfletoni koncerte dhe koncerte të pornografisë madje edhe për të marrë atë për të lëvizur. Tani, mendimi i thjeshtë i boobit anë (shih numrin 2) është gjithçka që duhet për të marrë ushtarin tim të qëndrojë në vëmendje.

  4) Unë pres përsëri seksin përsëri. Mos harroni të keni qenë 18 vjeç dhe mezi prisni të arrinit në shtëpinë e gf-së tuaj para se prindërit e saj të shkonin në shtëpi? Unë pa dyshim që harxhova mijëra dollarë në udhëtime me taksi derisa mora makinën time, sepse pritja për një autobus të ndyrë thjesht nuk do të bënte. Epo përsëri është kështu për mua. Mezi pres të mbaroj punën vetëm për të arritur në shtëpi dhe për të shkulur rrobat e gruas sime. Unë kurrë nuk kam përdorur për të shpejtuar. Nuk mund të qëndroj më poshtë 100Km / H, ekonomia ime e karburantit po bie poshtë grilave sepse pres që të vendosem përsëri!

  Faleminderit NoFap. Ju keni shpëtuar mua nga recetat Viagra të ardhshme dhe pa dyshim kanë shpëtuar martesën time në afat të gjatë.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1gpp1j/success_story_after_nearly_40_days_of_nofap/

 81. Raporti i muajit 4

  Nesër do të godas katër muaj. Këtu janë ndryshimet e reja që kam parë në veten time kohët e fundit.

  1. Likeshtë sikur kam shqisa të reja. Në vend që të shoh një zvogëlim seksual të botës, është sikur unë të shoh të vërtetën për herë të parë. Ndërveprimi im me gratë ka ndryshuar më së shumti. Unë shoh nivele të reja në personalitetet e tyre.
  2. Unë mund të flas me këdo. Seriozisht, nuk mund të besoj se kam jetuar një jetë me një farë ankthi shoqëror. Mund, dhe bëj, të filloj biseda me këdo.
  3. Gruaja ime është shfaqur në ëndrrat e mia! Kam përdorur ëndrra për gratë e tjera, yjet pornografikë etj. Dhe zgjohesha duke u ndier shumë keq për veten time. Tani gruaja ime është në ëndrrat e mia ekskluzivisht dhe ne shkojmë në të gjitha këto aventura të ëmbla. Pretty awesome, duhet të them. Ajo është fjalë për fjalë ëndrra ime.

  Nofap… thjesht funksionon. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1h6lu5/4_months_3_new_developments/

 82. Dhe ajo tha se ishte seksi më i mirë që kishim pasur ndonjëherë.

  Pasi bëra noFap në modalitetin "e vështirë" për tre javë, unë dua të kaloja një fundjavë me të dashurën time. 

   by killforjoy Ditë 21

  Dhe ajo tha se ishte seksi më i mirë që kemi pasur ndonjëherë. Sipas saj, “kishte një pasion që kishte humbur për një kohë. Ju u përpoqët të zëvendësonit me të agresionin, duke menduar se ishte e njëjta por nuk është kështu. ” NoFap ka qenë një udhëtim mjaft i mirë dhe megjithëse jam larg nga mbarimi, jam i lumtur që ky komunitet ekziston për të ndarë histori frymëzuese dhe ndonjëherë tronditëse.

  Gjithashtu, ajo pretendon se unë ndjeja erë të ndryshme. Po pyes nëse kjo është ndoshta pheremones? Unë kisha lexuar disa postime këtu rreth mënyrës se si të mos krijosh forme që janë më tërheqëse për gratë dhe do t'i bëjnë ato më pranuese ndaj ftesave seksuale, ndërsa fapping do të krijojë një aromë që i bën të ditur se nuk jeni të interesuar dhe i largon ato larg . Nuk e di..ndoshta jam vetëm unë. Por gjithsesi, kaq i lumtur që e fillova këtë! Mbajeni shokët e klasit Fapstranauts!

 83. NoFap i bën gratë më të bukura!
  NoFap i bën gratë më të bukura! Por. . . 

  … E bukur në një kuptim shumë më të thellë. E shoh më qartë se cilat janë gratë. Ato janë shumë më të bukura nëse i mendoni më shumë sesa diçka me të cilën dëshironi të bëni seks. Shikoni fytyrat e tyre dhe mënyrën e mrekullueshme që ata komunikojnë me ju në kaq shumë mënyra joverbale. Gratë ndriçojnë të gjitha shqisat e mia. Ata janë ekspertë të komunikimit që më kanë munguar aq shumë në jetën time të ndrojtur dhe të shqetësuar. Porno shtrembëron shumë më tepër për sa të mrekullueshme dhe të bukura janë gratë.

  Shikoni gratë e bukura, bisedoni dhe qeshni me to, kuptoni kush janë ato. Kur ta dini sa të bukura janë, do të gjeni një pa të cilin nuk mund të jetoni. Kur të kesh një, martohu me të dhe mos e lësh kurrë të shkojë. Tregoji asaj sa e do çdo ditë.

  Unë kam një timen dhe kemi bërë tre vajza të bukura që shpresoj të gjejnë burra që i duan për ata që janë. Gratë janë më të bukura këto ditë për mua, por gruaja ime gratë më të mrekullueshme që kam parë ndonjëherë. Ajo ndriçon jetën time në shumë mënyra dhe mezi po pres të shkoj në shtëpi për ta parë. Porno vetëm zhgënjen, ndërsa gruaja ime vazhdon të zgjerojë dëshirat e mia në nivele që unë nuk e dija se kisha një muaj më parë. Jo vetëm seksualisht, por dëshirat në mënyra të tjera nuk mund t'i përshkruaj me fjalë.

 84. Unë jam INSANELY PROUD e burrit tim!

  Unë jam INSANELY PROUD e burrit tim!

  nga kellzbellz555

  Dhe të gjithë ju për të bërë këtë !!

  Ka qenë një udhëtim mahnitës (gati 50 ditë !!) i mbushur me zbulime, ndershmëri brutale, lot, dhimbje, gëzim dhe lehtësim. Ne jemi më të fortë se kurrë, tani që jemi vetëm 2 nga ne në shtratin tonë!

  Thjesht doja të them, ROCK ON Fapstronauts! Ju jeni një prerje mbi turmën. Ju jeni në një nivel tjetër të burrërisë! Ju jeni e ardhmja e maskulinitetit dhe shpresoj shumë që filozofia e No Fap të përhapet në të gjitha cepat e botës në mënyrë që marrëdhëniet të mund të shërohen, burrat mund të jenë përsëri burra dhe gratë mund të marrin vëmendjen, dashurinë dhe dëshirën seksuale të pandotur të tyre burrat / të dashurit.

  (oops, dont duan të harrojnë femronautët Rock në vajzat !!)

  ditë chrispy_bacon26

  Si do të thonit se gjërat janë përmirësuar për ju dhe burrin tuaj?

  [-] kellzbellz555 [S]

  Së pari, ai është më i lumtur! Kurrë nuk e dija pse ishte kaq shpesh një gomar kaq gromësirë! Ai po tregohet i hapur dhe i sinqertë në lidhje me problemin e pornografisë dhe fap FINALISHT. Ai është pashpjegueshëm më tërheqës për mua. Ai po kujdeset më mirë për pamjen e tij tani, e cila është e këndshme! Ai rruhet çdo ditë të tjera sepse KUJDESI është se si shfaqet jo vetëm për mua, por për të tjerët. Ai është krenar për veten e tij të cilën unë e dua.

  Seksi është shumë më i mirë dhe unë nuk e shoh më si vetëm një punë e përditshme, një pjesë tjetër që dikush duhet të marrë nga unë, është diçka që unë dua të angazhohem sa herë që kemi mundësi, ku si më parë isha thjesht si "Meh ... ok." Thjesht nuk më pëlqente ta bëja atë ... Unë kurrë nuk e refuzova atë, isha krejtësisht i pa frymëzuar për të bërë dashuri. Tani ai më ndjek dhe unë e ndjek, ai është i gjallë dhe argëtues, ai është i sinqertë dhe unë thjesht e admiroj atë që po shkon përmes jo vetëm për të shpëtuar martesën tonë, por për të përmirësuar veten e tij! Është e nxehtë!

  Ne jemi më afër, kjo është fundi. Ne kemi qenë duke u marrë me luftimet dhe murin që unë vendosa midis nesh (për shkak të pornografisë) për 12 vjet solide. Kapjen e tij, javë heshtjeje të ftohtë të ndërthurur me argumente, premtimet (së shpejti për t'u thyer), sesa më në fund për një falje të lëkundshme, të pasigurt, dhe më pas për të pretenduar se nuk po ndodhte vetëm për të qëndruar i shëndoshë (disonancë njohëse dikush?) Është me të vërtetë JO M WNYR të kalosh përmes jetës dhe JO MAYNYR të kesh një martesë të lumtur.

  Ndihem më mirë duke e ditur se ai e ka marrë tërë këtë gjë në një nivel intelektual dhe emocional PINRFUNDIMT and dhe po filloj ta besoj përsëri. Kryesisht, ai thjesht ndihet më mirë për të gjitha arsyet e dukshme (pa përfitime fap!). Ne jemi thjesht… M… MIR! lol

  E di që beteja nuk ka mbaruar por ndryshimi kësaj here është se ai në të vërtetë po më lë të luftoj me të. Unë jam pjesë e shërimit të tij dhe po kështu jeni të gjithë JU! FALEMINDERIT JO FAP !!

  [-] kellzbellz555 [S]

  Doja të shtoja, kishim një datë natë mbrëmë. Nëna e tij erdhi, shikonte fëmijët dhe shkuam në shtëpinë e saj (shtëpia e tij e vjetër) dhe e bëmë dashuri shumë herë në lol e tij të vjetër të dhomës së gjumit, biseduam dhe qeshim dhe patëm disa pije dhe kjo ishte si marrëdhënia jonë kur ishte krejt e re lol. Ishte e çuditshme. 😀 Ishte një trajtim i madh për të pasur një dhomë dhe një shtrat për veten, pa ndërprerë fëmijët dhe kohë për të qenë çift!

 85. Bërtitën gruan time

  Bërtitën gruan time

  nga eliazar007

  Kam kaluar një ditë të mrekullueshme! Bëra dashuri me gruan time dhe pasi lagjet i thanë asaj se nuk kam masturbuar për gati një muaj. Ajo ishte e lumtur. Shkoi në pazar dhe mendoj se energjia seksuale / ndjekësi ishte në fuqi të plotë ... unë kurrë nuk kam parë kaq shumë gra të bukura. U ktheva në shtëpi dhe unë duhej të bëja diçka me energji, kështu që shkova në palestër, e dua palestrën edhe më shumë që nga nofap. Unë mund t'i shikoj njerëzit në sy dhe kur punoj ndjehem si Bisha.

  Shkova në shtëpi dhe bëra pak salmon dhe ndërsa isha duke pritur që ajo të ftohet, mendova se doja të bëja diçka të mirë për gruan time. Kështu që mora vajin e foshnjës dhe i dhashë asaj një masazh këmbësh. Ajo filloi të qajë por unë mendoj se ata ishin lotë të lumtur. Nëse është fiziologjike apo psikologjike nuk ka rëndësi për mua. Nofap po ndryshon jetën time dhe unë po e dua atë. Ndihet mirë të ndiheni si një burrë i vërtetë… nuk e mbaj mend të ndihem ndonjëherë në këtë mënyrë para k .kewl

 86. Porno ka shkatërruar vlerësimin tim për bukurinë e rregullt femërore - por

  Porno ka shkatërruar vlerësimin tim për bukurinë e rregullt femërore. Ashtë një turp me të vërtetë. Tani që jam në këtë vajzat duken gjithnjë e më bukur çdo ditë! Dëshira juaj për të parë vetëm cica dhe ** do të zhduket (jo plotësisht ne JEMI djema haha!) Por ju do të vlerësoni gjithçka tjetër që pornografia nuk ka madhësi super 1000% më shumë. Ju gjithashtu do të dëshironi të shikoni vajzat atje ku ka rëndësi - sytë ndërsa i kërkoni ato!

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=11413.0

   

 87. Standardet më racionale -
   Për hir të përulësisë, thjesht do të them se jam një djalë me pamje mbi mesataren. Para YBOP, standardet e mia ishin të egër. Unë do të refuzoja 2-3 gra të gatshme dhe tërheqëse në javë sepse ato nuk përputheshin me kriteret e mia të pornstar. Përfundimisht, të vetmet gra me të cilat po flija ishin valltare, striptiste dhe nimfo me cica të mëdha, gomarë dhe çështje babi. Edhe atëherë do të më duhen pilula për të mbajtur ereksionin. Tani, unë zhvilloj marrëdhënie aktuale me gratë që nuk do ta kisha mendjen t'i sillja nënë dhe baba.

  Mosha 25 - ED shërohet. Nuk ka më depresion, ankth, letargji. Më shumë fokus dhe vozitje

 88. Dëshira ime tani është për gratë REAL dhe seksi REAL.

  1. Ju duhet të gjeni diçka për të bërë Unë nuk mund ta theksoj këtë mjaftueshëm, ju duhet të pushtoni mendjen tuaj. Mësoni një gjuhë të re, lexoni libra, luani video lojëra, filloni të shkoni në palestër, merrni një instrument për të gjetur diçka për të bërë. Për mua po kthehesha në shkollë për të përfunduar diplomën. Kjo ishte një mënyrë e shkëlqyeshme për mua për ta mbajtur veten të përqendruar. 

  2. Tani për tani kam dëshira për ZERO. Dëshira ime tani është për gratë REAL dhe seksin REAL.

  3. Për ta thënë thjesht seks tani është AMAZING !!
  Ndjenja është shumë herë më e fortë se sa ishte para reboot tim kur isha duke luftuar për të marrë një mbledhje. Kur orgazmoj tani ndjesia është shumë më e fortë dhe nxitimi i dopaminës ndihet grrrrrrrreeeeeeeeatat !!!

  Mënyra më e mirë për të thënë është, kjo është si të shkelësh një zakon të drogës. Mendja juaj do të luajë hile që ju pëlqen.

  Unë thjesht do të shikoj një fotografi, thjesht do të shikoj 5 minuta pornografi në ditë, thjesht do të heq buzë dhe jo orgazëm, thjesht do të shikoj pornografi dhe jo të masturbohem etj ………

  Skena e fundit e pornografisë që pashë dhe masturbohem para se të thosha mjaft më është djegur në mendjen time. Mendova se nuk do të zhdukej kurrë sa herë që më hynte në mendje, gjeta diçka për të bërë për ta shpërqendruar veten. Me kalimin e kohës ajo u shua në vetëm një turbullirë.

  http://www.medhelp.org/posts/Mens-Health/Too-much-porn-masturbation-cause-ED/show/183203?camp=watch_list

 89. Seksi i vërtetë vs pornografi
  Kështu që një vajzë franceze ka jetuar me familjen time në SH.B.A., dhe gjatë kësaj kohe ne u njohëm vërtet mirë. Kemi fjetur së bashku gjatë netëve të kaluara gjë që më ka bërë të kuptoj diçka. Ka shumë arsye që pornografia deformon seksin për ne, por ndryshimi më i madh është intimiteti. Nuk ka shumë intimitet në pornografi, por me seksin e vërtetë, të ndershëm ndaj mirësisë, ka shumë më tepër sesa të vendosni penisin tuaj në vaginën e një vajze dhe të vini. Këtë e kuptova pasi isha shtrirë në shtrat me të gjithë natën, e zhveshur, jo duke folur, por vetëm duke e mbajtur njëri-tjetrin. Kjo është ajo që unë nuk kam arritur ta kuptoj gjatë gjithë këtyre viteve.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1j2xde/real_sex_vs_porn/

 90. NoFap është një përqafim i seksualitetit njerëzor

  NoFap është një përqafim i seksualitetit njerëzor (self.NoFap)

  nga BonaResDitë 8

  Kjo thjesht më goditi këtë mëngjes. Isha i shqetësuar se, gati çdo natë kur shkoj në shtrat, kam mendime shumë të forta seksuale. Unë shpesh i kënaq ato, por nuk masturbohem edhe pse zakonisht marr një mbledhje. Unë nuk kam shikuar pornografi që kur kam filluar NoFap, kështu që këto mendime janë nga koka ime; megjithatë, kam vërejtur se disa ndikime nga pornografia që kam parë të shikoja në mendimet e mia.

  Por, ekziston një ndryshim midis mendimeve të mia dhe pornografisë. Së pari, unë jam djali në fantazi; Unë nuk jam duke parë ndonjë tip tjetër që zbret, por unë jam duke zbritur. Së dyti, vajza nuk është pothuajse kurrë një yll porn, por një ish-e dashur ose thjesht një vajzë që unë njoh (e cila mund të jetë ose jo vetë e shëndetshme, por është një hap i madh larg pornografisë).

  Duke menduar për këtë, ajo më goditi: NoFap përqafon seksualitetin tonë. Unë mendoj se disa njerëz e shohin këtë si një mohim të seksualitetit, veçanërisht ata që kundërshtojnë NoFap. Ata nuk mund të gabojnë më shumë! NoFap, edhe pas vetëm një jave apo më shumë, tashmë më ka bërë një qenie shumë më seksuale, të orientuar drejt qëllimit. Sometimesshtë zhgënjyese ndonjëherë, por e pabesueshme shumicën e kohës.

  Unë e di që të tjerët e kanë vërejtur këtë, por vetëm me të vërtetë kam pasur kuptim për mua sot.

  Le të përqafojmë veten tonë seksuale, fapstronautët! Ne nuk kemi asgjë për të humbur, por varësia ndaj ZKM-së, dhe çdo gjë (seksualisht dhe ndryshe) për të fituar!

  TL; DR - NoFap, në vend që të mohojë seksualitetin, e përqafon atë. Kjo na zhvendos nga shikimi i të tjerëve që bëjnë seks dhe përmbushjes së qëllimeve për të rritur dëshirën seksuale dhe të përgjithshme.
   

 91. Përvoja e dorës së parë e natyrës helmuese të pornografisë

  Përvoja e dorës së parë e natyrës helmuese të pornografisë

   by Innyouty

  Pak histori: gjatë viteve të fundit e kam konsideruar veten të kem çështje angazhimi. Unë kam qenë me disa vajza të shkëlqyera, por gjithmonë kam qenë i shqetësuar se do të takoja dikë më të mirë apo më të ngushtë, dhe do të përfundoja duke e lënduar vajzën ose më keq, duke mashtruar. E kuptova që ky është një qëndrim shumë i poshtër, dhe e urreja atë, dhe përfundova duke shtyrë vajzat larg para se të bëhej ndonjë dëm.

  Kohët e fundit, fillova të shoh një vajzë që është mbresëlënëse. Ajo është gazmore dhe e lezetshme dhe interesohet vërtet për mua. Por çështjet e angazhimit tim po fillonin përsëri dhe nuk dija çfarë të bëja. Pas një mendimi të gjatë, vendosa që pornografia mund të ishte shkaku i kësaj, duke krijuar aspirata joreale për mua.

  Kështu që fillova pornografinë dhe Nofap. Në fillim ishte e vështirë, por arrita ta kaloj një javë (një punë e madhe për mua). Ndërsa rri me vajzën që po shoh, fillova të vërej se sa e bukur është dhe duke menduar se sa e mirë është për mua. Unë u ndjeva me të vërtetë e lumtur vetëm duke qenë me të.

  Pastaj, në një moment dobësie, u ktheva te vesi im i vjetër dhe pashë disa video. Unë nuk kam masturbuar, por pothuajse menjëherë mendimi im i vjetër u kthye. Fillova të mendoj nëse duhet ta përfundoj për të parandaluar dëmtimin e saj dhe për mënyrën se si mund të gjej një vajzë më të nxehtë, të hollë dhe më të ndyrë në shtrat. Mendimet më shqetësuan dhe mjeruan.

  Ka qenë mjaft befasuese për të parë që pornografia jo vetëm që nuk më lejon të jem e lumtur, por sjell vërtet disa aspekte të shëmtuara dhe të neveritshme të personalitetit tim dhe më kthen në llojin e djalit që e urrej. Unë mendoj se kjo përvojë e dorës së parë është vetëm goditja e gomaricës që më duhej për të lënë këtë zakon të keqe për të mirë.

  A ka dikush tjetër histori të ngjashme? Shpresoj që kjo të jetë frymëzuese për dikë
   

 92. Seksi real e bëri 3x më mirë. Faleminderit nofap

  Pas disa relapseve dhe rinisje kam gjetur veten gatim steaks për një bjonde të bukur në shtëpinë time. Kur zbritëm në biznes, gjeta veten me një energji seksuale që nuk e kisha parë që nga 20-et e hershme. Raundi i parë shkoi shpejt. Sidoqoftë unë isha ale për të mbledhur për xNUMX më shumë raunde të mendjes defekt seks para mbrëmjes ishte e gjatë.
  Sikur të kisha qenë vetja ime e vjetër. Unë me shumë gjasa do të kisha bërë të paktën 2-3 lidhje më herët atë ditë. Lënia asgjë në rezervuar për një partner meritor. Kështu që jam shtrirë në shtrat këtë mëngjes duke ndjerë se kam ende energji nga vrulli, por gjithsesi me kënaqësinë e lirimit.

  Ashtë një ndjenjë e mirë. Faleminderit të gjithë juve faspstaunots për të gjithë mbështetjen dhe udhëzimet tuaja.

  Seksi real e bëri 3x më mirë. Faleminderit nofap. (self.NoFap)

   by jaspersurfer

 93. Jeta seksuale është përmirësuar me të vërtetë që nga fillimi i nofap. Po shkruaj t

  Jeta seksuale është përmirësuar me të vërtetë që nga fillimi i nofap. Po e shkruaj këtë si një inkurajim për këdo që ka nevojë për të.

  nga NonremovableDitë 31

  Unë fillova nofap 31 ditë më parë. Ishte përpjekja ime e parë dhe kam arritur t'i përmbahem deri më tani.

  Shihni, unë jam një burrë i martuar dhe ajo që unë kuptova ishte se PMO po dëmtonte seriozisht martesën time. Unë nuk kisha dëshirë për seks me gruan time, sepse ishte shumë e vështirë (zakonisht ka dhimbje për të dhe kërkon shumë punë për të lubrifikuar etj.) Dhe isha duke qenë dembel dembel sepse i plotësoja kërkesat e mia me pornografi.

  Unë e shikoja seksin me gruan time si bamirësi. Do të mendoja me vete, "mirë, më mirë të bëj seks me të në mënyrë që ajo të jetë e lumtur", duke mos kuptuar që po braktisja intimitetin e vërtetë që është e mundur në martesë. Unë jam martuar për gjashtë vjet, dhe seksi gjithmonë ka qenë kështu.

  Për rreth ditët e para të 25-it të nofap-it, unë isha i sheshtë. Nuk ishte problem që të mos hynte për shkak se nuk kisha asnjë nxitje të çfarëdo lloji. U ndjeva i vdekur në atë zonë. Pastaj në ditën 27 ajo ishte si një ndërprerës i dritave u flicked në, dhe makinë ime seksi erdhi zhurmshëm përsëri me një hakmarrje.

  Ishte aq keq natën tjetër, saqë nuk mund të flija fare. Gjithë sa mund të mendoja ishte seksi. Por unë refuzova M sepse jam serioz në lidhje me nofap. Të nesërmen në mëngjes ishte kaq keq që përfunduam duke e bërë atë në dyshemenë e banjës në shtëpinë e prindërve të saj ndërsa foshnja ishte duke fjetur në dhomën tjetër (ne ishim me pushime). Ishte seksi më i mahnitshëm që kisha bërë në muaj, vite të mundshme. Dhe nuk bëri asgjë për të më kënaqur. Natën tjetër, unë isha aq urgjent saqë përfunduam ta bënim atë në 1:30 të mëngjesit (ora normale e gjumit është 9:XNUMX për ne). Ishte e çmendur. Pastaj përsëri natën e kaluar.

  Më në fund, pas tre netëve të drejta, jam drenazhuar. Eshte e mrekullueshme. Thjesht dua që ju burra që jeni si unë të dini se seksi i jashtëzakonshëm i gruas është i mundur, nëse ndërpriteni.

  Por përtej pjesës seksuale, më duhet të them se marrëdhënia ime me gruan time është përmirësuar në mënyrë dramatike në ditët e fundit 31. Ajo do të lexojë këtë post më vonë, dhe unë mund t'ju premtoj se ajo do të pajtohet me mua. Nofap ka ndryshuar jetën time dhe tani ndihem sikur kam fuqinë dhe besimin për të ndryshuar fushat e tjera të jetës sime.

  Kështu që unë shpresoj se ky post ndihmon dikë.
   

 94. Komentoni postin e forumit

  Jam mirënjohës për të zbuluar që interesi im [ndërsa përparon rindezja] po del se janë gra të arritshme për moshën time, në vend të disa prej atyre interesave të rremë të frymëzuar nga pornografia dhe standardeve të pamundura që po më shqetësonin.

 95. Shkëmbim interesant
  Unë nuk kisha parë ndonjë pornografi për një farë kohe. Pastaj ndërsa e dashura ime ishte larg, unë e bëra. Unë nuk duhet të kisha, por e bëra. Kur ajo u kthye, vura re një rënie të dukshme të ndjenjave të mia për të. Ishte shqetësuese dhe shqetësuese. Unë kuptoj se është pornografi, siç ka ndodhur më parë ashtu. Gjërat do të kthehen pas disa ditësh nga përdorimi i pornografisë.

  Sa i çmendur se si ndikon perceptimet e mia kështu.

  https://web.archive.org/web/20210419085231/http://www.reuniting.info/comment/90429

  __

  Përgjigja e një anëtari tjetër të forumit:

  Ndjenjat tuaja të para do të kthehen. Por efektet e këqija mund të zgjasin shumë kohë. Unë mendoj sidomos sepse ato nxisin kujtime në trurin tënd dhe këto kujtime janë thellësisht të etched si grooves thellë në një rrugë ku të gjithë ecën në mes dhe rruga merr vesh thellë vetëm në mes.

  Greatshtë mirë që mund ta vëzhgoni dhe vëreni këtë sepse kjo është pjesa e rëndësishme - atëherë mund ta shmangni atë.

  Ky nuk është rasti kur po shihni vajza të bukura nëpër qytet ose në plazh. Nuk është aspak e njëjta gjë. Unë mund të pi në bukurinë e një gjëje të re me bikini dhe ende ndiej një eksitim të pabesueshëm për gruan time.

  Kjo është arsyeja pse unë them se janë pornografia ose shkaktarët erotikë që është më e mira për të shmangur, sesa të shmangni shikimin e vajzave të bukura (reale).

   

 96. E martuar NoFap, raport 1 viti
  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1mi916/married_nofap_1_year_report_a_few_days_early/

  Jam shumë i lumtur që r / nofap ekziston dhe që e gjeta një vit më parë. Unë kam qenë duke masturbuar në pornografi në internet për mbi trembëdhjetë vjet dhe jam martuar për dy vjet në këtë kohë vitin e kaluar. Asnjëherë nuk isha shumë i lumtur për nevojën time për tu arritur si një beqar, por e urreja atë si i martuar. Jam i bindur që ndikoi në marrëdhënien tonë, pasi unë tashmë mund të ndieja një rënie të intimitetit edhe pse ishim ende të sapomartuar. Ndonjëherë do të prisja që gruaja ime të binte në gjumë ose të shkoja në dyqan në mënyrë që të mund të masturbohesha, dhe do të isha i irrituar me të ndërsa ajo ishte ende rreth. Çdo herë që kam dashur seks dhe nuk e kam marrë atë, unë do ta trajtoja si një çek të bardhë për të shërbyer vetveten. Shtë një mënyrë e tmerrshme për të trajtuar dikë, por është gjithashtu një mënyrë vërtet e sëmurë për t'iu afruar dëshirës tuaj seksuale. Ultshtë një ultimatum i pathënë: ose ti po kujdesesh për këtë boner ose unë jam. Zvogëlon aspektin intim, fizik të marrëdhënies tuaj në nivelin e një ndryshimi të vajit. Pavarësisht nëse e fus në dyqan ose e bëj në rrugën time, rezultati është i njëjtë (më pëlqen shumë të shtrij një metaforë për gjithë vlerën e saj).

  Pika e kthesës erdhi kur unë isha duke udhëtuar vetëm për disa javë, dhe - me sa parashikohet - duke masturbuar shumë gjatë natës. Unë isha i mërzitur dhe i pakënaqur dhe ndoshta kërkoja disa pornografi në reddit kur vrapova në këtë vend dhe fillova të hulumtoja. Pasi pashë disa video dhe (më e rëndësishmja) duke lexuar përvojat e njerëzve, unë u pushova nga puna dhe vendosa të bashkohem. Ja çfarë kam vërejtur vitin e kaluar:

  -Gjërat u lehtësuan shumë kur i thashë gruas time. Muajin e parë apo më shumë isha vetë dhe ishte shumë e vështirë. Nuk doja t’i tregoja derisa të isha i sigurt se mund të vazhdoja, sepse nuk doja t’i tregoja për një rikthim. Por mendoj se hapja ndaj saj në fillim do ta kishte bërë shumë më të lehtë. Ajo ishte shumë mbështetëse dhe herë pas here më pyeste se si po shkonte dhe shprehte se sa ishte e impresionuar.

  - Me gruan time në bord kam pasur një armë shumë të fuqishme anti-rikthim: do të imagjinoja të nesërmen pas masturbimit: zgjohesha duke e ditur se unë dështova, rivendosja simbolin tim, duke e pranuar atë. Kjo do t'ju bëjë të mbyllni këto skeda në shfletuesin tuaj shumë shpejt. Ju gjithashtu mund të provoni nëse keni OS. Imazhi veten në dritën e matur të ditës tjetër, duke shkruar rikthimin tuaj deri në postim në nofap.

  -Sa i përket ndryshimeve fizike / mendore / personalitetit: Unë mendoj se shumë nga ato që njerëzit i atribuojnë nofap janë me të vërtetë efekti placebo, por unë kam vërejtur disa gjëra që nuk mund t’i shpjegoj. Unë jam me brirë gjatë gjithë kohës, por jo në një mënyrë të pakëndshme. Mendja ime ishte e kushtëzuar të prisja lirimin çdo herë që do të dëshironte, por gradualisht kam arritur në pikën ku mund të jem (relativisht) i qetë me zgjimin që nuk është i përkryer. Me të vërtetë ju jep energji që mund të zbatohet në aspekte të tjera të jetës suaj (si shkolla, aktualisht).

  -Seksi është më i shpeshtë, më i gjatë dhe më i mirë. Në fillim mendoj se gruaja ime bëri një përpjekje të ndërgjegjshme për të bërë më shumë seks me mua si një lloj mekanizmi mbështetës (një përfitim tjetër i tregimit të partnerit tuaj për nofap), por gjithashtu mendoj se të dy tani jemi më të tërhequr nga njëri-tjetri. Ka diçka tek gratë që i përgjigjet të qenit e dëshiruar ashpër. Në vend të kërkesave përçmuese për një "ndërrim vaji" që ajo merrte më parë, ajo tani ka një burrë me epsh të vazhdueshëm të një djali adoleshent drejtuar vetëm tek ajo, jo në "zbritjen" me çfarëdo mënyre të nevojshme. Likeshtë sikur unë jam bërë më mashkullore dhe ajo është bërë edhe më femërore, me rezultatin që të dy jemi gjithnjë e më tërheqës për tjetrin.

  -Kuptoj që gjithçka që kam shkruar deri më tani ka qenë shumë pozitive, por kam pasur edhe disa përsëritje të afërta në 3 muajt e fundit. Ndonjëherë do të has në një foto në internet, ose një skenë në një shfaqje televizive (kam vendosur të mos shikoj Game of Thrones për këtë arsye) ose madje thjesht të kaloj një vajzë me pantallona yoga dhe është si presioni im i gjakut të rritet rreth 40 pikë. Nofap bën shumë gjëra, por sigurisht që nuk ju bën të mërziteni nga tundimi. Unë mendoj se shumë njerëz të vetëm bëjnë nofap pikërisht për këtë efekt, por është shumë e ashpër në monogam.

  Fat i mirë, vëllezër dhe motra.

   

 97. ka ndryshuar në mënyrë drastike pikëpamjen time për mënyrën se si unë i shoh gratë.

  Ndryshimet janë më delikate se sa mendoni

   by DistantIdentity Ditë 29

  Shoqet vajza. Jo të dashura, shoqe vajzash. Unë kurrë nuk kam menduar se do t'i kisha, por tani i kam, dhe është e tmerrshme.

  Sigurisht, kur truri juaj po rivendoset, gjithçka me gjoks dhe një vaginë bëhet një magnet për sytë dhe epshin tuaj. Kjo do të kalojë, dhe pasi të kuptoni se ka më shumë marrëdhënie sesa të dëshironi të gërmoni gjithçka me një puls, vetëm atëherë do të jeni të lirë.

  Unë kam qenë në këtë për një muaj, dhe kjo ka ndryshuar në mënyrë drastike pikëpamjen time për mënyrën se si unë i shoh gratë. Tani mund të flas me ta në një mënyrë miqësore pa e soditur vazhdimisht mundësinë e seksit, dhe çka është edhe më mirë, është që pas një pike të caktuar, të bëhesh mjaft mirë me vajzat, ku mund të flasësh hapur me ta për seksin dhe dashurinë. Muchshtë shumë më intime sesa biseda, por të çliron në shumë mënyra. Duke ditur që një shoqe vajzë platonike ju beson me problemet e saj të marrëdhënieve, thjesht ju çliron në një mënyrë të mahnitshme. Kjo ju bën të ndiheni sikur fjalët dhe mendimet tuaja kanë rëndësi.

  Unë u zgjova sot duke u ndjerë jashtëzakonisht e sigurt dhe mund të mos i lë vajzat si mizat, por të flasësh me ta nuk është vetëm më e lehtë, por M WNYR less më pak e vështirë. Gjithashtu, vajzat që ju bëjnë intriga kanë karakteristika krejtësisht të reja që më ndikojnë më shumë se çdo aspekt fizik. Këtë javë të kaluar, zbulova se nuk jam i vetëshpalluri "burrë gomar" që mendoja se isha. Unë jam një djalë me sy. Po Nuk ka asgjë më të mirë për mua tani sesa të shikoj në sytë e vajzave dhe thjesht të humbas në to. Porno nuk mund ta bëjë atë me ju (të paktën, jo me atë që kam parë për të parë: P).

  Jepi kohe. Transformimi nuk është i lehtë, as nuk është i shpejtë, por është atje, pavarësisht nëse mendoni kështu apo jo.

 98. Sa më gjatë të shkoni, aq më shumë e kupton sa është memec.

  Truri i mpirë i pornografisë përpiqet të bindë që ju keni nevojë për të, ju nuk mund të jetoni pa atë, por gjëja qesharake është: Sa më gjatë të shkoni, aq më shumë e kuptoni se sa memec është. Kur po shikoni në sytë e një vajze të lezetshme të lezetshme dhe ajo përkulet ngrohtësisht përpara dhe bën një ankimim të ngazëllyer ju jep një puthje në buzë që ju dërgon një drithërimë në shpinë, ju do të kuptoni në atë moment pornografia është gjëja më budallaqe e ndyrë në ekzistencë; vetëm do të pendohesh që u largove më shpejt.

  Nxënës ekstrem. Kam nevojë për ndihmë.

 99. Perspektiva ime e re për seksin dhe vajzat

  Perspektiva ime e re për seksin dhe vajzat

  by Nofaphawaii

  Hej shokët e NoFappers! Sot është dita ime 59th, dhe unë aktualisht nuk kam dëshirë të Fap, ose të shikoj pornografi. Por unë dua të prerë në ndjekje dhe të ju kursejnë dhimbjen e leximit të një dokumentari të tërë.

  Unë nuk vendosa të bëja modalitetin e vështirë, thjesht ndodhi që të kaloja 55 ditët e para pa bërë seks, kryesisht për shkak të sapo lëvizur në një shtet të ri, duke mos njohur askënd dhe duke kaluar uljet dhe ngritjet e fazave fillestare të NoFap Sidoqoftë, gjërat filluan të ndryshojnë pas një muaji apo më shumë.

  Thisshtë kjo vajzë në punë me të cilën jam shoqëruar rregullisht në rrethin tim të ri të miqve. Ajo është shumë e lezetshme, mund të shoqërohet me djemtë dhe është bukuroshe. Asnjëherë nuk ka qenë kaq e lehtë të shoqërohesh vetëm me një vajzë dhe të mos mendosh të bësh seks me të gjatë gjithë kohës. Kjo është një ndjenjë e jashtëzakonshme. Sidoqoftë, mendoj se sepse nuk isha aq i përqendruar në përpjekjen për të bërë kiminë seksuale, kjo ndodhi natyrshëm.

  Natën 56, ne shfrytëzuam tërheqjen tonë të ndërsjellë dhe ajo e bëri të qartë se seksi ishte një opsion. Për ta mbajtur atë SFW dhe pa ndërhyrje, thjesht them se kemi bërë seks dhe lëmë jashtë detajet. Ne kishim marrëdhënie seksuale, dhe sigurisht që ishte e kënaqshme, por diçka ishte kaq, kaq ndryshe për këtë.

  E dija që nuk kisha ndjenja për të, dhe akoma nuk kam. Unë kurrë nuk kam pasur ndjenja për shumicën e vajzave me të cilat kam bërë seks në të kaluarën. Kjo nuk më preku deri tani. Porno kishte kthyer çdo grua që shihja në një objekt seksi. Duke parë prapa të kaluarën time, unë nuk kam pasur një të dashur që kur kam filluar të shikoj pornografi, ose kam parë vajza me mundësi miqësie. Nuk kam ndërmend të bëj seks me të përsëri, dhe kam në plan të pres një vajzë me të cilën dua të jem në të vërtetë.

  Unë nuk dua të të mërzis me mendimin tim të gjatë, por këtu janë gjërat kryesore që dua të ndaj me ty që kam mësuar!

  1. Porno na jep qëllime të gabuara me gratë dhe ne bëjmë gjëra që i bëjnë ato të mendojnë se i duam, thjesht për t'i përdorur ato. (Jo të gjithë ne, por unë patjetër që e bëra këtë dhe tani po bëhem i vetëdijshëm për të.) Le të mos i thyejmë zemrat vajzave!
  2. Vajzat mund të jenë shoqe, jo vetëm të dashura. Gratë kanë një këndvështrim krejtësisht të ndryshëm dhe koncepti i thjeshtë i një bisede të mirë që dikur dukej e pamundur është zakonisht një nga pjesët më të këndshme të ditës time. Muchshtë shumë më lehtë të lini kiminë natyrore të miqësisë kur nuk jeni të përqendruar në atë që vajza me të cilën po flisni duket e zhveshur.
  3. Ju jeni një person më i mirë se sa mendoni se jeni. Nëse jeni të vetëdijshëm për varësinë tuaj nga pornografia, ose mënyrën e trajtimit të vajzave, trajtojeni veten, çfarëdo qoftë. Nuk je ti! Somethingshtë diçka përtej jush që mund të rregullohet!
  4. NoFap ia vlen dhe bëhet më e lehtë. MOS U DORËZO.
  5. Gratë i përgjigjen shumë më mirë një burri që nuk ka shkruar "Më lër të bëj seks me ty" në ballë.

  Unë do të pres të gjithë ju të shihni 90 ditë!

  Shumë dashuri dhe unë do të jem më shumë se i lumtur t'u përgjigjem pyetjeve në lidhje me udhëtimin tim nëse keni ndonjë

  Xhirimet, Ryan

 100. Në ditën 30 si një kureshtar jo-i varur - kjo bën një ndryshim

  Në ditën 30 si një kuriozë jo-varur

  by batwingsuit Ditë 29

  Si dikush që erdhi në këtë me pornografinë dhe masturbimin e tij nën kontroll, unë jam i lumtur të raportoj se edhe unë shoh dhe ndjehem përmirësim i dukshëm!

  Që nga përvoja ime e parë seksuale në moshën 15 vjeçare, kam pasur probleme me ruajtjen e ereksionit në situata të ndryshme. Sidomos kur përfshihen prezervativët. Në thelb nuk kam qenë në gjendje të bëj seks ndërsa kam veshur prezervativ - deri më tani!

  Jam në një marrëdhënie të shkëlqyeshme për gati 4 vjet tani. Për shumicën e asaj kohe e dashura ime ishte në kontrollin e lindjeve, por mori vendimin për të ndaluar marrjen e saj disa muaj më parë. Unë nuk mund ta fajësoj atë - nuk jam i sigurt se do të doja të mashtroja trupin tim për të menduar ose shtatzënë përherë

  Sidoqoftë, unë e bëra atë të vetëdijshme për problemin tim me prezervativët herët dhe ajo ishte e ftohtë dhe mirëkuptuese për të. Unë nuk u tërhoqa tamam në ide, por dua të jem mbështetëse e saj dhe të marr përsipër përgjegjësinë për një kohë, kështu që thashë se do të provoja më të mirën.

  Pak më vonë fillova NoFap, dhe ka qenë shumë mirë! Kjo fundjavë e kaluar ishte absa-e ndyrë-me shumë lutje mahnitëse. Unë erdha nga blowjobu më i mirë që kam marrë ndonjëherë, erdha nga një punë dore e pabesueshme dhe kisha një shumë të ngurtë ndërsa vishja prezervativ dhe e ndjeja ngadalë dhe "butësisht" - Unë kurrë nuk do të isha në gjendje të bëja ndonjë nga këto gjërat më parë. Me motivacion si ky thjesht bëhet më e lehtë dhe më e lehtë për të mos u dridhur, dhe pornografia është një gjë e ndyrë.

  Pra, faleminderit NoFap për motivimin dhe mbështetjen! Unë shpresoj se ata prej jush duke filluar në një situatë të tmerrshme do të rrinë në të dhe të kthehet jeta juaj rreth. Unë vetë po pres me padurim atë që pjesa tjetër e kësaj sfide do të sjellë!

   

 101. Përvoja mahnitëse dhe magjike me gruan time

  Përvoja mahnitëse dhe magjike me gruan time

  by dcprime

  Kështu që unë jam duke shkuar në 4 javë pornografi / fap falas (megjithëse nuk mund ta shoh distinktivin tim në internet - dikush e di pse është kështu?) Sidoqoftë, dy netë më parë gruaja ime dhe unë filluam të mashtroheshim në shtrat për herë të parë që kur unë filloi NoFap (dhe për herë të parë pas disa javësh para kësaj) dhe unë duhej të ndaja diçka për përvojën me këtë komunitet.

  Së pari, nuk mund të kujtoj një kohë në martesën time 7 1/2 vjeçare kur gruaja ime dhe unë u intimezuam kur nuk po sillja mendime rreth pornografisë ose grave të tjera në shtrat me mua. Ndihesha e tmerrshme për këtë, por ishte e rëndësishme për mua të arrija kulmin, si për ta mbajtur gruan time të bindur se nuk kishte asgjë me të, dhe gjithashtu sepse po përpiqeshim të bënim fëmijë dhe shtatzënia nuk ndodh pa burrin që mbjellë farë, të thuash.

  Gjithsesi, dy netë më parë kur gruaja ime dhe unë u acaruam, unë bëra përpjekjen time të parë, reale, të vërtetë për t'u përqëndruar vetëm tek SAJ dhe të mos lejoja asnjë gra / imazhe të tjera të hynin në mendjen time. Unë gjithashtu u sigurova të mbaja kontakt me sytë e saj gjatë gjithë kohës (më parë gjithmonë i kisha mbyllur sytë që nga ajo kohë - dhe kjo tingëllon vërtet e përdredhur e di - duke parë gruan time ishte një tërheqje nga përpjekja për të riprodhuar fantazitë e pornografisë në mendjen time gjatë seksit) .

  Rezultati i shikimit në sy të gruas time gjatë gjithë kohës dhe i një përpjekjeje të vërtetë për tu lidhur emocionalisht me të ishte një nga përvojat seksuale më të mahnitshme që kemi pasur ndonjëherë! Për herë të parë në jetën time u ndjeva e lidhur emocionalisht me të gjatë seksit (hera e parë që e kam ndjerë këtë me ndonjë grua ndërsa jam intime). Gjatë atyre momenteve, në të vërtetë u ndjeva sikur po e shikoja në të njëjtën mënyrë si unë kur fillova të takoheshim - si dikush i bukur dhe i përtejshëm dhe transhendent dhe jashtë ligës sime që po më lejonte të hyja në hapësirën e saj private, krijuar vetëm për ne të dy.

  Për më tepër, në të vërtetë u ndjeva FIZIKISHT ndryshe nga çdo përvojë tjetër që kisha pasur në të kaluarën (qoftë vetëm ose me një partner). Unë nuk e di se sa ndjesi ishte për shkak të mosfapitjes time për gati 4 javë ose ndoshta ishte një mashtrim apo diçka, por ndjesia aktuale ishte më e fortë dhe e nxehtë - si, nga temperatura e nxehtë fizikisht.

  Unë mendoj se do të duhet ta provojmë përsëri për të ditur nëse kjo ndjesi ishte një mashtrim apo jo, por gjithsesi ne po i ngadalësojmë gjërat pasi shërimi im është gjëja e rëndësishme dhe pasi gjërat të rivendosen siç duhet, ne kemi gjithë kohën në bota për të kompensuar intimitetin e humbur nga heret në martesën tonë.

  E gjithë kjo për të thënë, përfitimet e NoFap janë REALE dhe ndonjëherë ndihen magjike (figurativisht dhe fjalë për fjalë). Dhe nëse ka ndonjë çift tjetër që shërohet atje, do të doja të dija nëse keni pasur ndonjë përvojë të ngjashme me ato të mia.

 102. Komentoni në forum

  Për atë që duket si përgjithmonë, unë i kam parë gratë si një arratisje - nga puna, stresi, etj. Ky mentalitet më ka lënduar, sepse ndërsa kjo mund të bëjë që një fazë e parë emocionuese e një marrëdhënieje, kur ajo të piqet dhe të jesh me ky person në një kuptim tjetër, është e lehtë të mërzitesh, zhgënjehesh, çfarëdo qoftë.

  Unë bezdisem që ajo dëshiron të jetë më serioze në lidhje dhe unë thjesht dua të argëtohem sikur sapo jemi njohur. Atëherë unë humbas dashurinë e thellë dhe të zjarrtë të një marrëdhënieje të gjatë. Kam pasur të dashura për 1-2 vjet në të njëjtën kohë, por secila ka përfunduar me zhgënjim, zakonisht që nuk mund t’iu përkushtohesha.

  Dhe tani mendoj se ky mentalitet i të parit të një gruaje si një arratisje nga jeta, në vend të një partneri në jetë, është një shkak themelor i këtij problemi. Lidhja midis këtij mentaliteti dhe PMO është mjaft e qartë, apo jo? Kjo mund të mos jetë ndonjë zbulesë që ndryshon jetën për askënd, por vetëm një pjesë tjetër e enigmës që vlen të reflektohet.

  Kuptimi i gabuar i femrave të realizuara nga Fap (34M) (self.NoFap)

  dorëzuar 9 orë më parë nga VërtitemDitë 19

 103. Femër: Një përrallë e dy burrave

  Postimi në vijim është nga pornfree / reddit

  Një fjalë e inkurajimit nga një femër, plus kërkimin e këshillave të marrëdhënieve.

  Hi ju djema,

  Kërkova përsëri "a shikojnë të gjithë burrat pornografi" dhe gjeta këtë nën. E vërteta është se unë tashmë e dija përgjigjen e kësaj pyetje por shpresoja të gjeja një vend si ky, sepse ndihem sikur nuk kam askënd në jetën time me të cilën mund të flas tani për këtë.

  Arsyeja pse unë tashmë e dija përgjigjen e kësaj pyetjeje është sepse unë më parë dilja me një djalë që nuk shikonte pornografi. Epo, ai shikonte pornografi super rrallë, ndoshta disa herë në vit. (Kur unë e tregoj këtë histori, zakonisht njerëzit më thonë se ai po gënjeu, por ne (praktikisht) jetonim së bashku, duke shpenzuar 98% të ditëve dhe netëve në një nga vendet tona, për vitet 3.

  Para se të dilja me të, unë vetë shikoja pornografi. Isha 'brirë ’goxha shpesh. Kam dëshirë të lirë. Por ky djalë pa pornografi kishte këtë mënyrë krejtësisht të ndryshme për të bërë dashuri… nganjëherë ai ndalonte në mes dhe e quante atë një natë sepse ai mund të thoshte që koka ime ishte 'diku tjetër' - dhe ai kishte të drejtë. Por mendoja se fantazitë e ndyra nuk ishin vetëm normale, por njëlloj mënyra e vetme që dija si të futesha në të. Kështu ishte trajnuar truri im.

  Para se të dilja me të, nuk e kuptova që të bërit dashuri - dhe me të vërtetë dua të them të bësh dashuri, të mos bësh seks - mund të ishte kaq i ngushtë dhe kështu pranishëm. Dua të them me të vërtetë.

  Që atëherë e kalova pornografinë, natyrshëm. Pasi pashë këtë mënyrë tjetër të të qenit, këtë lloj marrëdhënie tjetër që mund të kisha me epshin tim dhe me një të dashur, thjesht ... u fikem prej saj. Për vite me radhë do të më duhej ende të mendoja për skenarët e mi të preferuar 'të këqij' për t'u larguar, dhe të jem i sinqertë nganjëherë ende i bëj. Por është bërë gjithnjë e më e rrallë. Unë jap vetëm disa herë në vit tani, si ish-i im i dashur. Dhe kur ta bëj, thjesht ndihem oss bruto. Unë nuk jam as fetar apo asgjë. Thjesht duke e ditur në anën tjetër zgjimi mund të jetë, unë ndjehem sikur po mashtroj veten time kur bie përsëri në atë vrimë.

  Por këtu është gjëja: Unë jam një grua dhe shumica prej jush nuk janë, kështu që unë imagjinoj historitë tona të shkojnë ndryshe. (Megjithëse ai seri interesante 'truri në pornografi' në shiritin anësor këtu pretendon se hulumtimi i fundit ka hedhur poshtë se burrat janë më të pasjellshëm se gratë.) Por fjala ime është, nuk po përpiqem të them, "Hej kjo është ajo që duhet të bësh".

  Ajo që unë jam duke u përpjekur të them është, kjo është përvoja ime si një grua, dhe unë me të vërtetë mund të ndiej ndryshimin midis këtyre dy llojeve të seksit ... kështu që për ata prej jush që janë të shqetësuar për 'performancën', ja ku shkoni. (Megjithëse, hezitoj ta përdor atë fjalë sepse mendoj se ai stil i veçantë dhe intim i të bërit dashuri nuk i përshtatet asaj vibe - ka të bëjë me pranimin.)

  Shpresoj që kjo histori e zhurmshme të inkurajojë dikë! Fat i mirë ju djema! Në fund të fundit ia vlen.

  -

  (kollitja) Tani, nëse dikush kujdeset të ofrojë disa këshilla, nuk do ta kisha mendjen… Unë e di që ka nënkëshilla të këshillave për marrëdhënie, por unë i besoj këtij grupi të veçantë të njerëzve… por ju lutem mos u ndje i detyruar të lexoni murin e mëposhtëm të tekstit, pika e postimit tim është ajo që ishte sipër.

  Arsyeja pse kërkova "a shikojnë të gjithë burrat pornografi" është sepse tani, për ironi të fatit, unë jam duke dalë me një djalë me një varësi të moderuar të pornografisë. Unë gjithashtu me të vërtetë, me të vërtetë, e dua atë. Si, për herë të parë, po mendoj seriozisht fjalën m.

  Jam shqyer mbi këtë djalë. Në çdo zonë përveç seksit, ai është ky i dashuri i përsosur për fotografi, dhe gjithashtu miku im më i mirë. Jashtë dhomës së gjumit kemi një intimitet të pabesueshëm.

  Por në thes ... zakonisht ndjehem sikur ai po përpiqet të zbresë. Zakonisht unë ndjehem sikur ai, siç shprehet ish im, 'diku tjetër'. Ai gjithashtu është me të vërtetë në fetishin e tij ... dhe unë jam duke u përpjekur për 3 vjet, por unë thjesht nuk mund të hyj në kostumet dhe linjat dhe ndërhyrjen e një dorëshkrim në kohë sexy, të cilën unë tani e konsideroj si lloj i shenjtë.

  Pra, ajo që ndodhi me kalimin e kohës ... duket kaq e parashikueshme në retrospektivë ... libidoja ime ra. Dëshira është shumë e rrallë tani. Që natyrisht dëmton e tij ndjenja. Dhe tani ai thotë se ai ka për t'u angazhuar në pornografi në mënyrë që të largohem, sepse ai mezi mundet me mua.

  ….kështu që…. çfarë mendoni ju për situatën? Oh, sigurisht që kam biseduar me të për të gjitha këto. Siç thashë, ne jemi goxha afër. Por nuk jam i sigurt nëse po bëhet më mirë. Ndoshta është. Natën e kaluar ai e justifikoi veten nga koha jonë e ftohtë për të shkuar të shikonte pornografi dhe ta hidhte atë. Por ai më parë, sikur të më qetësonte, tha se nuk e kishte bërë atë si një javë. E cila mendoj se është një punë e madhe për të. E cila mendoj se do të thotë se ai po përpiqet për mua.

  Unë mendoj.

  (Gjëja është ... mbase nuk dua që ai ta bëjë atë për mua. Ndoshta thjesht do të doja ta shihte në të njëjtën mënyrë siç e shoh unë tani. Si lloj bruto. Nëse ai abstenon për mua, kjo është shumë e ëmbël , dhe ai është një i dashur shumë i mirë, dhe unë e vlerësoj atë ... Unë mendoj. Por kjo nuk e zgjidh problemin tim rrënjësor.)

  Por akoma, kur u mbyll në banjë, unë thjesht .. Nuk munda. U prisha dhe qava. Ashtu si po qaj tani, sepse e vërteta është se edhe pse jemi të zënë dhe të stresuar dhe të shtypur për kohë dhe të lodhur, unë do ta kisha qirë atë natën e kaluar ose ndonjë natë tjetër nëse vetëm ai do të merrte kohë të më joshte një mënyrë e tanishme. Thjesht më bën të ndihem sikur nuk ia vlen.

  Çfarë mendoni ju?

  (Mohim i detyrueshëm: shumë herë njerëzit postojnë përgjigje se si 'duhet të flasësh me të' dhe umm ... Unë thjesht po përpiqem të mos i harxhoj kohën askujt course sigurisht që unë flas me të për të gjitha këto. Nuk ka asgjë që ai nuk bën nuk e di. Unë jam duke kërkuar mendimin tuaj për situatën, i huaj në internet, jo këshilla se sa i rëndësishëm është komunikimi për një marrëdhënie. 😉)

 104. Ndiej emocionin dhe nxitimin që ndjeva për të aq shumë vite më parë

  Ajo është lakuriq, punë e madhe

  by toiletseeder

  Ajo është e zhveshur, punë e madhe që unë nuk po zgjohem. Kështu thoshin truri dhe penisi im kur gruaja ime do të hiqte rrobat. Ishte shkak i tmerrshëm që ajo është një grua shumë e bukur dhe unë doja të isha i ngazëllyer, i eksituar dhe shumë i gatshëm për të. Por truri im thjesht nuk do t'i përgjigjej asaj, dreq nuk do t'i përgjigjej më pornografisë.

  Unë isha duke parë pornografi shemale në atë kohë që më dha një nxitim të madh në fillim, por pas disa javësh ajo u bë e vjetër gjithashtu, unë isha duke u dështuar me një penis të shfryrë duke mësuar trurin tim se nuk kishte nevojë të harxhoja energji për të ngrihu në mënyrë që të orgazmë.

  Pas një vargu prej 42 ditësh plus vargut që jam duke pasur vetëm një herë fap në mes dhe pa asnjë pornografi, unë po dal nga vendi i errët i vetmuar ku isha.

  Tani nëse mendoj se nëse gruaja ime bëhet e vështirë, e shoh atë dhe e prek atë ndjej eksitim dhe nxitim që ndjeva për të shumë vite më parë, ajo vë re ndryshimin kur e shoh, ne jemi duke bërë mode të vështirë, por ne akoma puthemi ne shtrat dhe perkedhelim njeri tjetrin pa depërtim dhe njeri çfarë ndryshimi.

  Tani ED-ja ime është zhdukur, ajo nuk është inatosur me mua dhe nuk dëshiron të divorcohet më, ajo po më inkurajon të qëndroj në modalitetin e vështirë deri në 90 ditët, është akoma një luftë dhe unë shkova në linjë për rreth 3 javë. Unë i inkurajoj të gjithë të qëndrojnë larg pornografisë, të marrin përsëri kontrollin e jetës tuaj,

  Unë jam 38, dëshiroj të mos kisha filluar kurrë PMO, nuk e di pse gruaja ime qëndroi me mua blej unë aq shumë e dua atë shumë më shumë tani për këtë.

   

 105. Porno më bëri të shoh vajzat në një mënyrë ku vetëm mendova se ishte e përsosur

  Porno më bëri të shihja vajzat në një mënyrë ku unë mendova vetëm një dhjetë të përsosur sikur yjet e yjeve superstar ishin të nxehtë në jetën reale. Para se të relapsed herën e fundit unë fillova të shoh se shumë shumë vajza të tjera janë shumë tërheqëse dhe unë isha aq i pikëlluar për të qenë të shqetësuar kur ka shumë më tepër për një grua pastaj duke kërkuar si ajo që mendoja se duhet të dukeshin të jenë të nxehtë.

  Jam i kënaqur që jam hequr qafe kjo sepse tani mund të shijoj të gjitha llojet e grave dhe nuk dua të them vetëm në një mënyrë seksuale. Unë e kuptoj atë që ju mendoni gjithashtu sepse shumë herë tani do të ketë një vajzë që shumica dhe madje unë nuk do ta konsideroja shumë të nxehtë, por atje ka një tërheqje seksuale që është e fortë. Në të vërtetë nuk është një gjë vizuale, por më shumë si një ndjenjë dhe tërheqje e fortë dhe si ju ka tendencë të jetë vajza që nuk janë supermodele / pornstar tipike në kërkim, por është e vështirë të përshkruhet. Ashtu si ata janë ata ndaj të cilëve kam më shumë ndjenja dhe mund të kaloj kohë me ta dhe thjesht të shijoj shoqërinë e tyre krahasuar me të thënë një grua trofe që është thjesht atje për t'u dukur mirë dhe për t'i parë si një objekt seksual.

  Për të mos thënë që një zog i nxehtë qesharak nuk mund të provokojë të njëjtat emocione dashurie të kujdesshme, sepse padyshim që po ashtu, por është një arsye qesharake, unë padyshim e di se çfarë kuptoni. Do të jetë aq mirë të kesh një mendje jo të deformuar nga pornografia dhe të shohësh jetën përmes një perspektive të qartë natyrore. Fat i mirë njeri.

  Re: Preferencat seksuale
 106. Surprizë në atë që qëndron prapa velit të epshit

  Surprizë në atë që qëndron prapa velit të epshit

  nga the_lonely_monk

  Një nga llojet e mia të preferuara për të lexuar këtu janë ato në të cilat posteri shpreh ngatërresën në ndjenjën e diçka tjetër përveç epshit ndaj grave. si

  • "Unë kurrë nuk kam vërejtur kurrë se sa tërheqëse mund të jetë një vajzë e zakonshme, pa ajër!"
  • "Unë nuk dua vetëm të merrem me fytyrën e saj më!"
  • "Unë me të vërtetë dua të flas dhe ta njoh, dhe jo vetëm ta qij atë!"

  Prettyshtë mjaft e mrekullueshme të shohësh këto ndryshime, por është pothuajse disi e trishtueshme të shohësh se sa të papërgatitur janë shumë nga këta njerëz për t'u marrë me të. Thjesht ata madje as nuk e kuptojnë se çfarë po kalojnë.

  Por sigurisht, jo të gjithë e kalojnë këtë. Në mënyrë të pashmangshme ka disa komente apo poste që theksojnë:

  • "Unë nuk jam këtu për të mësuar se si t'i" respektoj "gratë, por thjesht po e kontrolloj zakonin tim."
  • "Kaq i sëmurë nga moralizimi në nofap. Nëse thjesht dua të pushohem, atëherë çfarë? "
  • “Ndaloni përpjekjet për t’i bërë njerëzit të turpëruar nga seksualiteti i tyre. Nëse një djalë dëshiron (fut këtu çfarëdo praktike poshtëruese seksuale), kush je ti që thuhet se është e gabuar? "

  Unë jam pak i magjepsur nga ndryshimi. Më duhet të pyes veten nëse në fund të saj, ka vetëm dy lloje burrash krejtësisht të ndryshëm.

  Nga njëra anë, ka nga ata që mund të shohin se ekziston një realitet pas epshit. Disa e dinin këtë gjatë gjithë kohës dhe filluan të mos e dinin se aty dëshironin të shkonin. Por shumë duket sikur ata nuk e dinin atë derisa filluan udhëtimin e tyre nofap. Ata janë të befasuar me atë që gjejnë.

  Por atëherë ka nga ata, për çfarëdo arsye, që e mohojnë këtë realitet. A janë thjesht të ndryshëm? Apo është ai realitet tjetër i varrosur aq thellë në to, saqë edhe bërja e nofap nuk është e mjaftueshme që ata ta arrijnë atë?

  Unë ndoshta do të shahem nga disa prej këtyre njerëzve për "gjykimin" e tyre, por sido që të jetë. Kështu bëjnë ata, unë jam mësuar. Unë gjithashtu duhet të pyes veten nëse mbrojtja e tyre ka të bëjë me faktin se, thellë-thellë, ata e dinë që realiteti ekziston. Dhe po i thërret. Por ata nuk dëshirojnë ose nuk janë në gjendje ta dëgjojnë thirrjen akoma, kështu që zemërohen me këdo që i kujton atë.
   

 107. Realizimet e marrëdhënieve
  Realizimet e marrëdhënieve

  by kipp1117

  E kuptova që nofap është si praktikë për marrëdhëniet. Ju duhet ta bëni atë ngadalë për të zhvilluar një marrëdhënie të shëndetshme besimi. Seksi vjen më vonë. Unë mendoj se shumë prej nesh vijnë shumë të fortë për vajzat, sepse ne mendojmë sa më shpejt që të keni një të dashur, ju do të bëni seks. Përkundër asaj që transmetohet në TV dhe në filma, shumë njerëz nuk duan të bëjnë seks me dikë që sapo kanë takuar. Duhet të jeni në gjendje ta prisni, le ta duan atë më shumë se ju, dhe kjo është kur bëhet e lehtë.

  Nofap ka të bëjë me disiplinën. Si e përdorni këtë disiplinë ju takon.

  Mailanka

  Unë kam ardhur ngadalë për të kuptuar diçka tjetër në lidhje me goditjen dhe marrëdhëniet: Falpping na mëson të jemi egoist. Pika e gabimit, natyrisht, është vetë-kënaqësia. Gettingshtë duke arritur në shpërblim në fund. Mësohuni me këtë dhe ne fillojmë ta shohim seksin në të njëjtën mënyrë: Bëhet fjalë për arritjen e këtij qëllimi të kënaqësisë. Por seksi mund të jetë shumë më tepër sesa kaq. Mund të bëhet fjalë për ndërtimin e intimitetit midis dy personave, për krijimin e lidhjeve. Kjo mund të jetë për ta kënaqur atë sa për të kënaqur veten, dhe për ta lënë atë të mësojë t'ju kënaqë ashtu siç mësoni ta kënaqni atë.

  Falpping nuk mund t'ju mësojë këtë. Madje të kushtëzon larg kësaj. Nëse të duhej një arsye tjetër për të lënë.
   

   

 108. U zgjova këtë mëngjes për të gjetur një letër nga gruaja ime
  Gruaja ime nuk di asgjë për varësinë time. Kryesisht sepse ajo ka një histori të përafërt seksuale dhe nuk dua t'i jap më shumë stres mbi këtë temë, por në të vërtetë nuk i kam thënë sepse jam i fajësuar dhe turpërohem. Unë jam në ditën e 10 të misionit tim për të çrrënjosur PMO. Unë kurrë nuk kam shkuar më shumë se 2 ditë në të kaluarën dhe kam qenë i varur fort për 12 vjet. Gjatë ditëve të kaluara kam pasur kthim prapa në kujtimet e PMO, kam pasur nxitje tepër të forta dhe kam pasur valë depresioni. Unë kam dashur të lë në çdo fazë.

  U zgjova në një letër të madhe të shkruar me dorë në rastin tim të violinës nga gruaja ime. Në të ajo tregon sa mahnitur ajo ishte se sa unë kam qenë duke ndihmuar rreth shtëpisë, por më e rëndësishmja se sa përkrahës i saj kam qenë këtë javë. (Mos harroni se ajo nuk e di unë po e bëj këtë) Ajo filloi të hënën dhe shkroi në mënyrë specifike për çdo ditë të veçantë se si ndihej e dashur nga veprimet e mia. Ajo përmendi se për herë të parë për një kohë të gjatë ajo ndihej vërtet e mbështetur nga burri i saj.

  Unë e kam dashur gjithmonë gruan time dhe kam dashur ta bëj këtë për të siguruar që çdo minutë që kaloj me të është mirë e jetuar. Nëse kam nevojë për prova se nofap ishte përtej efektivitetit, kjo letër ishte ajo. Përsëri ajo nuk ka asnjë ide se po e bëj këtë. Komuniteti nofap është i pabesueshëm. Për shkak të JU ndjej që po ndryshoj në një version më të mirë të vetes sime.

  Nëse keni dyshime se efektet janë të papërfillshme atëherë më dëgjoni mua kur them që ju nuk mund t'i shihni ato, përveç atyre që ju rrethojnë.

  Kam borxh ty djema një birrë.

  dorëzuar 15 orë më parë nga wildviolinistDitë 10

 109. Edhe vajzat që nuk do të konsideroheshin 'të nxehta' i shikoj dhe i shoh b

  Ndihem sikur jam përsëri 16 vjeç:]

  Bota papritur është plot me të gjitha këto gra të bukura me buzëqeshje, sy dhe qesh.

  Edhe vajzat që nuk do të konsideroheshin 'të nxehta', unë shikoj dhe shoh NJERZ të bukur.

  Një vajzë që kam njohur (shoqe klase - jo afër, por do të bashkëvepronim një herë në një kohë) vazhdon të më tërheqë vëmendjen! Si rrokulliset përpara në këmbë kur qesh. Buzëqeshja e saj dhe historitë budallaqe ajo tregon.

  Zoti e mallkoftë ndihet mirë që sërish shtypja e palogjikshme rrotullohen rreth kokës sime. Jam 21 vjeç dhe nuk jam ndjerë kështu në VITE.

  KJO ËSHTË JETA 😀

 110. Gjëja më e çmendur ka ndodhur në martesën time

  Që prej fillimit të kësaj gjëje gati 2 javë më parë frekuenca ime e ndërveprimit seksual me gruan time është ngritur në qiell. Ne po bënim dashuri rreth një ose dy herë në muaj. Pas dy ditëve të para ajo filloi të bëhej më e interesuar për seks. Që atëherë kemi pasur marrëdhënie seksuale çdo ditë. Kjo është e pabesueshme.

  Unë jam më e kënaqur seksualisht se sa kam qenë ndonjëherë në martesën time, sepse nuk vendosa më shumë për mua. Dhe për ta mbyllur atë po marr intimitetin me dashurinë e jetës sime që gjithmonë e dëshiroja.

  Ajo nuk kishte ide për PMO-në time dhe akoma nuk di për nofap. Ajo po i përgjigjet paditurisht një ndryshimi në mua që nuk mund ta shpjegojë. Ndihem më e sigurt dhe seksi dhe po ndikon shumë tek ajo.

  Easiershtë më lehtë të përqendrohem tani pasi gëzimi për të jetuar më është kthyer për herë të parë pas rreth 5 vjetësh. Po e adhuroj.

  Gjëja më e çmendur ka ndodhur në martesën time (self.NoFap)

  by mans-man

 111. NoFap ka pasur një ndikim të thellë psikologjik në mua
  Pornografia e shtrembërojnë mënyrën si e shihni seksin, dashurinë dhe gratë. Kjo gjithashtu ju bën një shakullimë.

  KOMENTE NË PAS

  -]TMA-3

  NoFap ka pasur një ndikim të thellë psikologjik tek unë, i ngjashëm me atë që keni përshkruar. Mënyra se si unë i shikoj gratë ka ndryshuar plotësisht. Unë nuk i shoh më si objekte seksi, por si njerëz normalë - dhe tani ata janë edhe më tërheqës në sytë e mi. Unë kurrë nuk kam menduar se do të përvetësoja një mendim anti-porn duke marrë parasysh faktin se një vit më parë do ta shikoja gjatë gjithë kohës, por seriozisht - ndjehem i trishtuar për të gjithë djemtë e tjerë të moshës sime që bëjnë hov pornografi çdo ditë sepse është "e shëndetshme "Dhe" normale ". Qij atë mut. Askush nuk ka kohë për këtë.

  trying_to_quit

  Faleminderit, perspektivë interesante. Unë me të vërtetë e shoh këtë mendim të ndryshuar në veten time dhe ndonjëherë ndihem i padenjë, çfarë do të donte një grua me dikë si unë. Kjo është me të vërtetë budalla, por me atë mendim llojin e vet të përmbushjes.

  fancyPantsOne

  Uau, goxha e gozhdove. Përveçse kam marrë shumë mojo seksuale gjatë kërkimit tim për nofap, unë kam qenë vërtet e habitur se sa ndryshe shikoj gruan time tani. Unë në të vërtetë jam në të si një person më shumë sesa kam qenë ndoshta që kur jemi martuar.

  sfumato1002

  E tëra që mund të them është se ky postim është i vërtetë. Unë flas nga përvoja… pornografia do të të bëjë një njeri mut, një javë dhe version pa vlerë të vetes. Ju lutemi qëndroni larg pornografisë… nëse me të vërtetë me të vërtetë me të vërtetë… 4 reale .. dëshiroj të jem burrë… qëndroni larg pornografisë dhe hapni life jeta ime është e ndyrë por tani po zgjohem dreqin. Qëndroni të fortë Fapstronauts, kjo është sfida më e mirë në jetë.

  Donotdoit13

  Vërtetë. Sa më shumë që ju PMO, aq më shumë femra (në thelb) ju bëhet. Kur jeni vazhdimisht duke derdhur farën tuaj, burrëria juaj zvogëlohet.

  Keni menduar ndonjëherë pse vajzat duket se ju shikojnë ndryshe kur abstenoni? Ndërsa, kur po shikonit pornografi, ata madje nuk dukej se ju vunë re? Likeshtë si të thuash natyra, ”Hmmm. Ky djalë duket se nuk kujdeset për të tjerët, ai kujdeset vetëm për kënaqësinë e tij. Unë do ta tërheq vëmendjen e femrës prej tij. Ai nuk do të ketë një familje në të ardhmen sepse është egoist. Ai nuk është i denjë të prokrejojë. ”

  DWinsRespect

  Pesë yje dhe kontribut të madh në forum.

  Edhe unë jam dakord me ty dhe e kuptoj rëndësinë e të qenit vetvetja dhe të mos kesh një kujdes të vetëm në botë për atë që mendohet për ty ose interesat e tua. Kjo është me të vërtetë ajo që është një NJERI. Kjo është me të vërtetë ajo që GJITHA gratë kanë dashur, dëshirojnë tani, ose do të dëshirojnë në të ardhmen pasi ajo tashmë ka nxjerrë dy fëmijë nga njeriu-maço-që-zotëron-një-kamion-që-kushton-400-dollarë-për- mbush-up-mutblimp-scumbag-porn-duke-shikuar-dush.

  Unë nuk takoj gra në bare apo klube. Ato janë llojet që e duan atë djalë të keq tani, por do të pendohen në të ardhmen. Takoj gra të arsimuara, të respektuara mirë, të vlerësuara moralisht në kafenetë, vrapimet argëtuese, ngjarjet vullnetare dhe ngjarjet sportive rekreative që dinë se çfarë duan JETA JET andS dhe jo vetëm JETA E DREJT TANI.

   

 112. Pornografia e shtrembërojnë mënyrën si e shihni seksin, dashurinë dhe gratë. ajo

  Unë jam një mashkull nëntëmbëdhjetë vjeç nga Shtetet e Bashkuara dhe po bëj më të mirën time për të qëndruar i pastër duke mos u falur dhe as duke parë pornografi. Vetëm disa çaste më parë, pata një epifani të madhe: Pornografia do të shtrembërojë mënyrën sesi ju shikoni seksin, dashurinë dhe gratë. Si mund ta di? Epo, e bëri atë punë për mua dhe e bëri atë edhe shumë mirë…

  Mbrapa gjatë kohës së fëmijërisë sime, unë mund të kujtoj simpatitë e vajzave jo vetëm për shkak se ishin të bukur, por për shkak se ata ishin njerëz të mrekullueshëm. Tani përpara përpara në fund të fundit të 2013, e vetmja arsye pse më pëlqen të jem rreth grave është për shkak të mundësisë që ne të kemi marrëdhënie seksuale.

  Jo vetëm kaq, por kur shikoni pornografi dhe tërhiqeni më shumë sesa në të vërtetë ndërveproni me njerëz të tjerë, kjo shtrembëron mënyrën se si i shihni marrëdhëniet. Për shembull, për shkak të pornografisë, tani besoj se në mënyrë që të konsiderohesh tërheqës, duhet të jesh një dush pa drejtim tjetër në jetë përveç festave dhe "lojës së pështymës". Epo ne burrat na kanë gënjyer. Nëse shikoni çifte në rrugë, burri nuk është ai që përshkrova më lart (megjithëse ka 1% që e shijon atë), dhe ai në të vërtetë është mjaft i suksesshëm dhe i respektueshëm. Nëse hapni një revistë të modës për femra, do të shihni se në mënyrë që një vajzë të jetë tërheqëse, ajo duhet të duket anoreksike, të ketë një çantë të caktuar, të ketë një model të caktuar flokësh, të ketë taka të larta dhe të gjitha këto budallallëqe të tjera që ne burrat nuk kujdesen për 98% të kohës dhe janë me të vërtetë vetëm tek ajo dhe thelbi i saj femëror. Epo, e njëjta gjë vlen për ne; vazhdimisht na thuhet se ju duhet të jeni një dush që të keni ndonjë shans për të kaluar gjenet tuaja. Prandaj, ju shihni një bandë djemsh që ndjehen si mut të plotë për veten e tyre, sepse nuk i përshtaten imazhit plastik të një burri. Në realitet, gratë tërhiqen nga burra të fortë dhe të sigurt që mund të drejtojnë me një thelb të vërtetë mashkullor. Kjo është ajo. Lëreni këtë daulle në kokën tuaj dhe lëreni të qëndrojë atje përgjithmonë. Harrojeni tërë atë njeri-macho-që-zotëron-një-kamion-që-kushton-400-dollarë-për-mbushur-shit-glimp-scumbag-porno-shikuar-dush imazhin.

  Kur shikoni pornografi, kjo është ajo që ju ndodh: ju, përsëri, ndiheni si mut sepse nuk përshtateni me imazhin ideal me të cilin media vazhdimisht ju bombardon, ju humbni thelbin tuaj mashkullor dhe keni frikë të rrezikoni.

  TL; DR: Qëndro larg Ferrit nga pornografia dhe mos e prek anëtarin tënd nëse nuk lahesh ose po përdor banjën. Ju do ta ktheni thelbin e vërtetë mashkullor.

  Pornografia e shtrembërojnë mënyrën si e shihni seksin, dashurinë dhe gratë. Kjo gjithashtu ju bën një shakullimë.

 113. Këtë mëngjes, gruaja ime më tha: “ka qenë të paktën një e mirë

  Kam filluar nofap në fund të vitit 2012. Zakonisht rikthehem pas 5-10 ditësh ose 25 ditësh dhe aktualisht jam në vijën time më të gjatë që nga fillimi i vitit.

  Fillova nofap për të përmirësuar jetën time seksuale dhe sipas gruas time, funksionoi (megjithatë ajo nuk di për nofap)! Unë e di se ka edhe arsye të tjera, por nofap është padyshim një pjesë e saj!

  Shpresoj se do t'u japë shpresë fapstronautëve të tjerë që e bëjnë atë për të përmirësuar jetën e tyre seksuale!

  ki besim!

  Këtë mëngjes, gruaja ime më tha: "ka qenë të paktën një gjë e mirë këtë vit: jeta jonë seksuale!" Faleminderit NoFap!

  by nfstabilo Ditë 52

   

 114. Më pëlqen që unë dëshiroj gruan time, dhe ajo gjithashtu.

  Më në fund e kam bërë! Fillova rreth një vit më parë duke u sunduar nga dëshirat e mia, duke preferuar MO më shumë se gruan time dhe duke u ndjerë me brirë shumicën e kohës. Ishte si një kruar që nuk shkoi kurrë. Pastaj gruaja ime dhe unë shikuar Brain Your Porn Videos dhe pashë se mund të jetë e mundur që të mos duhet të jetoni si kjo, atje mund të jetë një mënyrë tjetër. Gruaja ime ka qenë shumë mbështetëse dhe kjo ka ndihmuar shumë.

  Në fillim do ta bëja vetëm disa ditë, pastaj një javë, pastaj disa javë, pastaj një muaj, pastaj 40 ditë, pastaj 60 dhe tani 90! Sa herë që mundja vijën time të mëparshme më ngacmonin. Nuk e lashë të më shqetësonte kur u riktheva sepse qëllimi im nuk ishte vërtet një numër, qëllimi im ishte të shijoja gruan time dhe e dija që çdo hap që bëja ishte një hap në drejtimin e duhur.

  Përfitimet e deritanishme: Jo gjithmonë kam atë kruarje, por kur e bëj, e përdor atë energji për mirë derisa të jem përsëri me gruan time. Unë e përdor atë dhe e përqendroj ndërsa e dëshiroj atë. Unë e dua atë që unë dëshiroj gruan time, dhe ajo gjithashtu. Seksi gjithashtu fizikisht dhe mendërisht ndihet më mirë sesa më parë. Ndihet mirë, është e kënaqshme dhe heq kruarjen për një kohë shumë më të gjatë. Unë gjithashtu nuk kam "nevojë" O çdo mëngjes si dikur, kjo ishte thjesht një dhimbje dhe më bënte vonë për punë ndonjëherë.

  Ky është një komunitet mahnitës! Unë jam kaq krenar që jam pjesë e një grupi njerëzish të tillë pozitiv, inkurajues dhe të dobishëm! Unë ende nuk mund të besoj se një grup i tillë ekziston në internet. Faleminderit për fjalët e përditshme të inkurajimit, shpresoj që posti im ndihmon dikë edhe atje!

  Raporti ditor i 90 (self.NoFap)

  by nsoniat

   

   

 115. Ka lloje 3 të SEX.

  Hey Guys,

  Unë dua të ju them diçka. Teoria ime pas më shumë se 1.5 viti i rebooting mbi këtë temë të tërë.

  Epo, nuk do t'ju tregoj gjithë historinë time, ju mund ta lexoni atë në ditarin tim nëse doni, por unë kam qenë PIED, shumë shumë.
  Pra, ajo që kuptova në 1,5 fundit vit rebooting dhe rewiring është:

  Ka lloje 3 të SEX.

  1. Seksi me veten
  2. Seksi me brirë
  3. Seksi intime

  1.Për të vërtetë, të gjithë këtu e dinë saktësisht se çfarë është Seksi me veten.
  Ne masturbohemi me pornografi (ose fantazi) ka foto që na bëjnë të brishtë dhe ne e dimë saktësisht se si ta bëjmë atë për të marrë një orgazmë

  2.Horny Sex e di edhe shumica e djemve këtu, e quaj atë seks pornografi, edhe pse nuk ka asgjë të keqe për këtë, por për njerëzit që kanë SIGURIME me PIED mund të jetë e rrezikshme, sepse i njëjti mekanizëm është i përfshirë.

  Fantazia
  Edhe kur kemi marrëdhënie seksuale me partnerin tonë ne jemi në kokën tonë, duke imagjinuar .. duke parë fotografi etj. Është shumë për sendet fizike, si tits e mëdha, gomar i madh etj.
  Siç thashë normalisht, nuk ka asgjë të keqe për këtë, por mund të jetë një kurth. Unë do të tregoj më vonë për këtë.

  3.Dhe më në fund, Seksi intime.
  Dhe kjo është diçka, ajo që shumica e djemve nuk e dinë këtu. Sadshtë e trishtueshme por e vërtetë.
  Kam gjetur se çfarë seksi intime është kur isha 32 Vitet e vjetra. Gjatë reboot tim.
  Është shumë ndryshe nga seksi me brirë. Bëhet fjalë për INTIMACION, për ta lënë veten të lidhet me personin tjetër, për të qenë në të tashmen dhe jo në kokë, apo në fantazi.
  Është një lidhje shumë e fortë dhe shumë e kënaqshme.

  Pra këtu vjen teoria ime.

  Pas gjithë këtyre viteve të të pasurit ose seks me veten, ose / dhe seks me brirë. ju harroni ose ndoshta nuk keni mësuar si të keni seks intime.
  Pastaj ju lë PORN plotësisht dhe bie në një vijë të rrafshët të madhe, dhe pas javësh apo edhe muajsh ju gjë "dreq, nuk kam libido, nuk mund ta ngre me gra të vërteta etj."

  Por mendimi i gabuar i saj. Sepse ju ende kërkoni seksin me brirë, por tani, pas rihapjes ju duhet të filloni të mësoni të keni SEX intime.
  E saj krejtësisht e ndryshme, por më besoni, nuk do të keni më PIED më. Ju do të jeni në gjendje të keni SEX të madh. Por ju duhet të lidheni me veten dhe me personin tjetër.

  Unë me të vërtetë shpresoj se keni kuptuar atë që shkruaj, anglishtja ime nuk mund të jetë më e mira, por nëse keni pyetje unë do të përpiqem t'u përgjigjem sa më mirë që mundem.

  Unë mund ta shkruaj historinë time në forumin e suksesit, sepse kalova nga PIED në një marrëdhënie seksuale të shkëlqyeshme me GF-në time. Por unë nuk kërkoj më seks seksi, jo në radhë të parë. Tani jam në gjendje ta përziej, sepse kam rimarrë! Unë bëj seks intim dhe mund t’i shtoj kësaj seksi me brirë, dhe është edhe më intensiv. Por ju duhet të mësoni të bëni seks intime në radhë të parë.

  Mos kërkoni seksin me brirë, qëndron një natë etj. Do të zhgënjeheni.
  Por kur mëson të kesh seks intime do të jetë përvoja e madhe në jetën tënde, nuk do të ketë PIED më.

  Paç fat

  një teori pak tjetër
 116. Komentet në forum
  Unë dhe e dashura ime po studionim së bashku, duke bërë pak pushime për t'u përqafuar nga afër dhe për t'u çlodhur çdo orë e ca. Gjatë një prej atyre pushimeve, ajo pyeti se si po shkonte udhëtimi im NoFap. Unë i kisha thënë asaj për t'i bërë 90 ditët e kaluara dhe për t'u dehur 16 ditë më parë, kështu që ajo tashmë e dinte se çfarë po ndodhte. Unë përfundova duke i thënë asaj që gjithçka po shkonte mirë dhe se vetëm gjatësia e kohës që unë isha në një zakon të fapping më kishte dhënë një nga përfitimet më të mëdha nga të gjithë: tani është pothuajse e pamundur për mua të fantazoj për seksin ose ndonjë gjë tjetër të asaj natyre. Ajo e vuri fytyrën poshtë në gjoksin tim për disa minuta dhe kur ngriti sytë, ajo kishte lot në sytë e saj. E pyeta se çfarë nuk shkonte, dhe ajo vetëm më tha: “Jam shumë e lumtur që je në gjendje të duash thjesht përsëri”.

  Djema, përfitimet nga kjo sfidë janë të panumërta. Ju jeni në gjendje të merrni plotësisht kontrollin e jetës tuaj, dhe me kalimin e kohës trupi juaj përgjigjet në një mënyrë të tillë që pothuajse ju dëshiron. Kur filloni të hidhni lidhjet e kësaj mënyre jetese të PMO-së konstante, të zakonshme, filloni të kuptoni se sa i verbër ishit në të vërtetë. Dhe, siç mund ta kuptoni nga lart, vajzat priren të preferojnë djem që duan t'i duan ata në vend të epshit për pjesët e tyre të zonjës.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1xw9fa/her_reaction/

  • Unë dhe e dashura ime kemi marrëdhënie seksuale shumë më shpesh. Nëse e kalojmë ditën së bashku, të paktën 3 herë. Çift kjo me faktin që seksi ynë është shumë më i kënaqshëm do të thosha se nuk më ka bërë që të dua seks më pak kështu që më ka bërë të dua ta dua më shumë. Dhe të dy ndihemi të dashur dhe të dëshiruar gjatë seksit. Ka qenë një pozitive për të gjitha akuzat që kur fillova në janar. Dhe ajo di për nofap-in tim.
  • Unë kurrë nuk kam qenë më në dashuri me të dashurën time. E gjithë energjia që përdorja për t'u mpirë, po valëvitet brenda meje duke më dëshiruar shokun tim më të mirë që ndodh të jetë e dashura ime. Unë me të vërtetë dua ta trajtoj atë si një perëndeshë, para se të isha i lodhur dhe gri. Tani jam energjik dhe i gjallë!

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1xwhap/a_girl_who_stumbled_upon_this/

 117. Fapping më bëri të shikoj gruan si një copë mishi

  Unë dëgjoj një pjesë të njerëzve duke thënë se pas ditëve 90 ata vërejnë më shumë femra që i shikojnë ato. Kjo është për shkak se ju keni fituar besimin që të shikoni mbrapa tek ata dhe madje edhe buzëqeshje. Para se të largohem dhe vetëm të shikoj në dysheme, shuma e vajzave Më kanë thirrur mua tërheqës dhe bukur, por unë kam qenë gjithmonë i përdorur për t'u turpshëm dhe të shikoj larg.

  Falpping më bëri të shikoj gruan si një copë mishi, por tani nuk e dija që e kisha këtë në të vërtetë për t'iu afruar një grupi vajzash të lezetshme, po unë jam refuzuar disa herë, por kam marrë më shumë numra sesa refuzime. Unë nuk jam lojtar dhe nuk luaj vajza dhe bëj seks me shumë numra gjatë javës. Unë kam më shumë respekt për gruan tani, madje miqtë e mi thonë "si burrë" si mund të kërkoni thjesht numra kaq lehtë? ". Easyshtë e lehtë Priti gjithë atë dem shtri mënjanë cilat janë shanset për të parë përsëri të njëjtën vajzë, nëse nuk e bën atë në vend. E kam më të lehtë të relaksohem dhe të bëj një bisedë të qetë kur flas me grua edhe nëse është rastësisht. Dikur e urreja ndjenjën kur kapa një vajzë që më buzëqeshte në tren dhe thjesht shikoja larg dhe shkoja në shtëpi dhe mendoja “dam po më buzëqeshte ajo? digë Sapo duhet t’i isha afruar asaj ”.

  Tani kam gjetur një të veçantë në jetën time për të ndarë dhe ndërvepruar me ndjenjat. Po, përgjimi ka mbaruar dhe dashuria është shumë më e mirë sesa përgjimi. Unë zgjas më gjatë në shtrat me vajzën time, pastaj me dorën time të djathtë, duke u larguar.

  Në përgjithësi, braktisja e duhanit ka ndryshuar jetën time, unë bëra zgjedhje për t'i kthyer gjërat në një fund më të mirë dhe për ata që e kishin të vështirë të linin. E gjitha ka të bëjë me mendjen pasi të mund ta kontrolloni, do të jeni të lirë. Si një zog që është mbajtur larg dhe më në fund duhet të hapë krahët e tij. Fat i mirë fapsttonauts

  Besim

  by KeepOnThePath

 118. Sa pornografi më ka prekur si një femër 19-vjeçare.

  Përgjegjësia: Unë nuk e përdor / shikoj pornografinë fare. Kurrë në të vërtetë nuk kam. Kjo është një lloj historie tjetër.

  Së pari, ky nën është fenomenal! Më pëlqen leximi i këtyre tregimeve dhe si kaq shumë prej jush kanë filluar të shohin ndikimet e vërteta të pornografisë. Më mahnit se sa prej jush janë atje. 🙂

  Gjithsesi, unë jam 19-vjeçari juaj mesatar, viti i parë i kolegjit, dashuri për lojë. Unë jam 5'9 ″ dhe 140 bs. (përkatëse, premtim!) Unë nuk jam aspak i shëndoshë / topolak / mbipeshë. Shumë e hollë, do të mendoja.

  Epo, unë fillova të takohem me një djalë rreth një vit më parë, në fund të shkollës së mesme, e godita atë gjatë gjithë vitit. Ai ishte në lojë, e donte leximin, filozof, shkrimtar i madh ... ai dukej absolutisht i përsosur.

  E keqja: Edhe pse ai nuk masturboi ose konsumoi pornografi aq shumë, ajo prapë kishte një ndikim tepër të keq në mënyrën se si ai më shikonte mua. Kur filluam të dilnim për herë të parë, ai shpesh më tregonte se si më pëlqente më shumë sesa ai, ose më plotësonte marrëdhëniet e tij me gratë e tjera (kurrë nuk kam pyetur, dhe këto gjëra përfshinin sa e shkëlqyer ishte marrëdhënia e tyre, sa shpesh kishin seksi…). Ai ma ngulte shtresën e hollë të dhjamit në stomak dhe më thoshte se “nuk i pëlqente kjo”. Ai do të tregonte se si ndonjëherë lëkura nga shiritat e sytjenës sime nxirrte jashtë. Ai do të më tregonte se sa dëshironte që unë të punoja dhe sa e lezetshme do të isha sikur të isha pak më e vogël. Ai kishte problem të mbaronte.

  Kam ndalur të hahet.

  Kam humbur dhjetë paund. Tani jam "tërheqëse". Por me të vërtetë, vështirë se ka ndonjë ndryshim. Unë tashmë isha i dobët dhe kjo nuk ndikoi aspak në trupin tim.

  Për hir të shkurtësisë, kur ai ndaloi së përdorurii pornografisë krejt, e gjithë kjo ndryshoi. (Edhe ata që nuk e përdorin pornografinë "shpesh" i nënshtrohen kësaj.) Ai u bë "i varur nga të tjerët", si të thuash, nga fantazitë e huaja të pornografisë dhe u tërhoq nga unë. Respekti i tij i përgjithshëm për mua si person është rritur. Ai ndalon së trajtuari mua sikur të jem "naiv" dhe kam nevojë për udhëzimin e tij.

  Unë jam një nga të paktët që e kam ngecur atë, dhe kjo ia dha. Megjithëse e ndiej të nevojshme të them se ky ndryshim ndodhi gjatë një viti, ai nuk ka qenë i shpejtë në asnjë mënyrë dhe kjo më provon se ky ndryshim është për të mirë.

  Pra, faleminderit, / R / pornfree, ka rezultate të vërteta për të lënë pornografinë (dhe shtrihet vetëm duke përmirësuar jetën tuaj). 🙂

  Sa pornografi më ka prekur si një femër 19-vjeçare.

  by Ch4rm

   

 119. Sa pornografi më ka prekur si një femër 19-vjeçare

  Përgjegjësia: Unë nuk e përdor / shikoj pornografinë fare. Kurrë në të vërtetë nuk kam. Kjo është një lloj historie tjetër.

  Së pari, ky nën është fenomenal! Më pëlqen leximi i këtyre tregimeve dhe si kaq shumë prej jush kanë filluar të shohin ndikimet e vërteta të pornografisë. Më mahnit se sa prej jush janë atje. 🙂

  Gjithsesi, unë jam 19-vjeçari juaj mesatar, viti i parë i kolegjit, dashuri për lojë. Unë jam 5'9 ″ dhe 140 bs. (përkatëse, premtim!) Unë nuk jam aspak i shëndoshë / topolak / mbipeshë. Shumë e hollë, do të mendoja.

  Epo, unë fillova të takohem me një djalë rreth një vit më parë, në fund të shkollës së mesme, e godita atë gjatë gjithë vitit. Ai ishte në lojë, e donte leximin, filozof, shkrimtar i madh ... ai dukej absolutisht i përsosur.

  E keqja: Edhe pse ai nuk masturboi ose konsumoi pornografi aq shumë, ajo prapë kishte një ndikim tepër të keq në mënyrën se si ai më shikonte mua. Kur filluam të dilnim për herë të parë, ai shpesh më tregonte se si më pëlqente më shumë sesa ai, ose më plotësonte marrëdhëniet e tij me gratë e tjera (kurrë nuk kam pyetur, dhe këto gjëra përfshinin sa e shkëlqyer ishte marrëdhënia e tyre, sa shpesh kishin seksi…). Ai ma ngulte shtresën e hollë të dhjamit në stomak dhe më thoshte se “nuk i pëlqente kjo”. Ai do të tregonte se si ndonjëherë lëkura nga shiritat e sytjenës sime nxirrte jashtë. Ai do të më tregonte se sa dëshironte që unë të punoja dhe sa e lezetshme do të isha sikur të isha pak më e vogël. Ai kishte problem të mbaronte.

  Kam ndalur të hahet.

  Kam humbur dhjetë paund. Tani jam "tërheqëse". Por me të vërtetë, vështirë se ka ndonjë ndryshim. Unë tashmë isha i dobët dhe kjo nuk ndikoi aspak në trupin tim.

  Për hir të shkurtësisë, kur ai ndaloi së përdorurii pornografisë krejt, e gjithë kjo ndryshoi. (Edhe ata që nuk e përdorin pornografinë "shpesh" i nënshtrohen kësaj.) Ai u bë "i varur nga të tjerët", si të thuash, nga fantazitë e huaja të pornografisë dhe u tërhoq nga unë. Respekti i tij i përgjithshëm për mua si person është rritur. Ai ndalon së trajtuari mua sikur të jem "naiv" dhe kam nevojë për udhëzimin e tij.

  Unë jam një nga të paktët që e kam ngecur atë, dhe kjo ia dha. Megjithëse e ndiej të nevojshme të them se ky ndryshim ndodhi gjatë një viti, ai nuk ka qenë i shpejtë në asnjë mënyrë dhe kjo më provon se ky ndryshim është për të mirë.

  Pra, faleminderit, / R / pornfree, ka rezultate të vërteta për të lënë pornografinë (dhe shtrihet vetëm duke përmirësuar jetën tuaj). 🙂

  http://www.reddit.com/r/pornfree/comments/1zhlts/how_porn_has_affected_me_as_a_19yearold_female/

 120. kam bërë seks me gruan time - pa ndonjë humbje në ereksionin

  Ndiheni të lehtësuar. Vetëm rreth dy javë në detox tim. Kërkesat për të parë pornografi janë ulur. Unë kam qenë deri në këtë kohë bordurë (dhe do të kishte qenë orë në të). Javën e parë të detoksit, kisha një ankth të tillë. Kjo javë e kaluar ka qenë çmendurisht e zënë në punë - duke lënë herët, duke qëndruar vonë late nuk ka kohë as të mendoj për këtë. U zgjova këtë të shtunë në mëngjes dhe nuk kërkova të shikoj pornografi. Ndihet mjaft çliruese. E di që nuk mund të më lejojë të ruhem. Gjithë sa i duhet është një sekondë për t'u futur përsëri atje.

  Gjithashtu - dhe padyshim më emocionuese / inkurajuese - bënë seks me gruan time - pa ndonjë humbje në ereksionin - rreth dhjetë ditë në detox. Ishte sikur ta shikoja për herë të parë përsëri. Ajo ishte aq e bukur. Në fakt thashë 'uau' ndërsa zhvishja gruan time. Duke parë pornografinë gjatë gjithë kohës, e bëra shumë të zakonshme shikimin e grave nudo. Duke mos parë asnjë lëkurë për një javë e gjysmë, ajo ishte gjithçka që më duhej.

  Me të vërtetë i inkurajuar dhe shpresëdhënës. Ngjitja e kursit. Nisja e këtij zakoni!

  Faleminderit djema!

  Feel it working
 121. Rizbuloni SEX-in me Nofap (deri tani nuk besoja te superfuqitë

  A e kam marrë vëmendjen tuaj me seksin, ju bastardë me brirë? Vetëm shaka 🙂

  Kam shkruar një postim më herët për disa seks mahnitës - histori e shkurtër, kam pasur rreth 7 seanca të veçanta seksi që variojnë nga rreth 10 min në 40 min. Ishte e papërpunuar, e vërtetë dhe jeta ndryshonte. Ai shkatërroi plotësisht nocionin e mëparshëm të vetvetes time të dobët seksuale. U bë më pak për orgazmën time dhe më shumë për kënaqësinë e saj dhe lidhjen tonë. Nuk mendoja aq shumë, ku më parë do të mbivlerësoja gjërat - kësaj here gjithçka erdhi natyrshëm. Ishte një përvojë krejtësisht e ndryshme nga çdo seks që kam pasur më parë. Duket dramatike, por ishte pothuajse si të rilindja. Që kur ndodhi, unë kam ndjerë një valë emocionesh dhe energjie (pas një gjumi epik) siç nuk e kam ndjerë prej vitesh. Unë kam qenë më produktiv me qëllimet e mia sot sesa kam qenë me muaj.

  Unë jam duke u bërë një besimtar i patundur se "modaliteti i vështirë" (pa seks) duhet të shmanget (por mos e hiqni gojën). Seksi i mirë dhe i shëndetshëm në një marrëdhënie të përkushtuar ka qenë një katalizator i madh për arratisjen time nga PMO. Edhe kur nuk po marr ndonjë, PMO është aq larg nga mendja ime. Likeshtë sikur nuk është më një mundësi, thjesht jo pjesë e jetës sime. Ashtu si nuk do të merrja një cigare, nuk do të shkoj në një faqe pornografike. Para se kjo të kthehet në një gjëmim, unë do të përfundoj duke thënë se nëse nuk jeni në një marrëdhënie, provoni të godisni vajzat dhe të merrni masa - kjo do të përshpejtojë ristartimin tuaj, do ta bëjë jetën më interesante dhe do t'ju shpërblejë në shumë nivele.

  Përgjegjësia - mos u përpiq vetëm të lirohesh, shko për një lidhje të vërtetë dhe ngadalësoje, përndryshe varësia juaj nga PMO lehtë mund të shndërrohet në varësi nga seksi.

  Rizbuloni SEX-in me Nofap (nuk besoja te superfuqitë deri në këtë fundjavë)

   

 122. Përfitimi im më i madh nga NoFap: Vajzat janë shumë më të bukura

  Unë jam një i ri në shkollën e mesme dhe nuk kam bërë asnjë hap për në për muajt e fundit tani (me të vërtetë duke synuar për 100+ ditë këtë herë) Unë kurrë nuk kam qenë në të vërtetë shumë e varur nga ajo, unë e bëri atë një herë çdo ditë të tjera. Kur bëra NoFap ndihem pak më shumë seksi dhe nxitje shoqërore, por asgjë drastike. Sidoqoftë, një gjë që kam vërejtur dhe pse shpresoj të mos kthehem kurrë më në mosmarrëveshje është se unë i shoh vajzat shumë më tërheqëse.

  Kur shikoj pornografi kindshtë pak si thjesht të imagjinoj një lloj vajze perfekte, gati plastike. Nuk ka qime në fytyrë, lëkurë të përsosur, prapanicë të madhe, gjinj të mëdhenj. Asnjë vajzë në jetën reale nuk përputhej me pritjet idealiste në kokën time. Alsoshtë gjithashtu vetëm një tërheqje vizuale 2 dimensionale e një grupi pikselësh në krahasim me një grua të vërtetë.

  Në NoFap, më tërheq femra me të gjitha shqisat e mia. Ndjej energjinë e tyre femërore. Sot, unë isha thjesht duke u shoqëruar me grupin tim të miqve gjatë drekës dje, dhe pashë një vajzë (të cilën unë do të shkoj në një takim me këtë të Premte) dhe thjesht më goditi që ajo ishte aq e mrekullueshme. M'u desh gjithçka në mua që të ndaloja thjesht të hyja dhe ta puthja. Shifra e saj e jetës reale sapo më bëri shumë më të bukur se çdo imazh dy-dimensional që do të shihja ndonjëherë.

  Gratë janë si krijesa magjike tani, Ata thjesht duket se kanë një energji të tillë femërore që mbush ajrin me pozitivitet.

  Përfitimi im më i madh nga NoFap: Vajzat tani janë shumë më të bukura.

 123. Mosha 50-të - ED kuruar: është si ditët e vjetra me gruan time
  Para nofap kisha PIED - kjo ishte një arsye e madhe që fillova nofap më 15 dhjetor dhe që atëherë kam qenë kryesisht në modalitet i vështirë. Rreth 60 ditë unë dhe gruaja ime bëmë seks disa herë (Dita e Shën Valentinit dhe të gjitha ato)

  <--break-/>” src=”/sites/all/modules/wysiwyg/plugins/break/images/spacer.gif” title=”<--break-->“></p><p>and my performance was improved, but I wasn’t where I wanted to be mentally and physically, so I went back to hard mode. For me, 60 days hard mode wasn’t enough.</p><p>I am glad I was patient about this (and that my wife also was patient and supportive). Last night we had the house to ourselves, showered, went to bed early, and just had the best sex we’ve had in years. No PIED — I was able to get hard and stay hard in her, no PE, I was able to relax and <em>enjoy her</em>. She had a great time as well, I don’t need to go into the details, but we were really connected. It was like the old days, and we’ve been married over 25 years.</p><p><strong>What was really cool is that I wasn’t using any mental tricks to stay hard, such as fantasizing about a porn actress or another woman</strong> while we were fucking. I didn’t have to. I was connected to <em>her</em>. And she didn’t have to tart herself up with makeup and special clothing to excite me. It was just her (don’t get me wrong, I have nothing against my wife making herself ever hotter by wearing something sexy, but before nofap that was <em>necessary</em> in order for me to get excited).</p><p>This opens up a whole new world of fun and intimacy (which I think had withered during our marriage in large part due to porn), and we are both so happy and pumped about it!</p><p><strong>TL;DR:</strong> If you have PIED, be patient, let your brain re-wire out of the old PMO patterns. Maybe it will take 30 days, maybe 90, maybe 150. Who knows? But if 90 days without PMO works for a 50+ old guy who has been looking at porn for decades, it could work for you too!</p><p><strong><a href=Përfitim i madh 92 ditor - seks i shkëlqyeshëm dhe pa PIED!

  by nofap490

 124. Mosha 22 - likeshtë si një nivel krejt i ri i seksit
  … Kur shikoj prapa se si isha, është si të shikoj prapa një personi tjetër. Dikur bëhesha nervoz kur bëja seks me të dashurën time, sepse kisha kërcënimin e vazhdueshëm të ED që më afrohej. Unë i rezistoja përparimeve të saj dhe bëja justifikime se pse nuk mund të bënim seks sepse unë atë ditë ose kisha masturbuar tashmë dhe nuk isha në humor, ose sepse isha i tmerruar që mos isha në gjendje të performoja dhe duhej të vuaja turp, siklet dhe indinjatë e ED.

  E gjithë kjo ka ndryshuar. Ndihem sikur një i ri duhet përsëri; Unë kam rifituar dashurinë time për seksin dhe mendimi për ED potencial as që më kalon në mendje më. Para se ta lë, do të shqetësohesha për ED sa herë që bënim seks. Tani, asgjë. Isshtë një lehtësim i tillë duke pasur atë peshë nga mendja ime. Ndihem si një njeri i ri.

  Alsoshtë gjithashtu si të gjesh papritmas një nivel krejt të ri të seksit. Ashtu si ti, unë kisha shikuar pornografi dhe i thoja vetes që thjesht po më bën me brirë dhe dua të bëj seks me të dashurën time më shumë. Por sapo të hiqni dorë plotësisht nga pornografia dhe të përqendroheni vetëm tek ai person për kënaqësinë seksuale, e kuptoni se sa po humbni.

  Për mua seksi u bë shumë më intensiv. Unë thjesht nuk po bëja seks sepse isha me brirë dhe po kërkoja të merrja fundin tim, isha duke bërë seks për shkak të marrëdhënies midis meje dhe këtij personi specifik dhe se si ata më kishin zgjuar dhe si më kishin bërë të ndihesha.

  Nuk di si ta shpjegoj. Likeshtë sikur të keni shikuar Man vs Food ose ndonjë shfaqje gatimi në TV dhe të shihni vaktin më të mirë që keni parë ndonjëherë. Ju pështymë mbi të dhe ëndërroni ta hani atë, dhe më pas përfundoni duke ngrënë gati nga frigoriferi. Po, ju jeni marrë me urinë tuaj, por nuk është krejt e njëjta gjë.

  Lënia e pornografisë tërësisht, është si të jeni duke përgatitur vaktin tuaj. Ju blini përbërësit, i përgatitni, i prekni dhe merrni një ndjesi për ta. Workshtë punë më e vështirë me siguri, por ju merrni kënaqësinë e gatimit. Ju merrni kënaqësinë e nuhatjes së atyre përbërësve, shikimin e tyre së bashku, dhe në fund keni një pjatë të bukur që keni krijuar. Nuk është ndonjë vakt që e keni parë diku dhe nuk do ta hani realisht së shpejti. Dishshtë pjata juaj, në kuzhinën tuaj, që keni bërë. Justshtë thjesht kaq e kënaqshme.

  Mosha 22 - Shërohet ED: Ndihem sikur një i ri duhet përsëri

 125. Ndryshimi në jetën time seksuale.

  Kam përdorur marrëdhënie seksuale ndoshta një herë ose dy herë në javë. Grupet e rastësishme të lidhjeve ishin gjithnjë duke u freakier dhe freakier.

  Në fillim në nofap, u takua me një vajzë të mahnitshme. Jam duke u takuar me të tani, seksi është i shpeshtë. Një ose dy herë në ditë (varet nga orari) dhe gjithashtu është ndryshe. Unë kam vepruar si pornografi tregoi mua. Tani është "vanilje" dhe "e mërzitshme", por nga perspektiva ime dhe e saj është e mahnitshme, emocionuese dhe seksi më i mirë i jetës sonë. Më bëri të kuptoj se sa më mungonte seksi si një lidhje emocionale, si dhe një lidhje fizike e trupave të dy personave. Në vend se vetëm fizik si ju shihni në pornografi.

  Kjo më bëri të vlerësoj atë që kalojmë të gjithë për të gjetur veten. Kam gjetur një copë timen përmes nofap dhe jam mirënjohës për këtë. Shpresojmë se mund të mësoj shumë më tepër gjëra për veten time.

  Vetëm mendimet e mia për ditën, piktorët e lumtur të lumtur !!

  Ndryshimi në jetën time seksuale.

   

 126. Nga mosha 20 vjeç - nuk isha
  nga Mosha 20 - Nuk isha i sigurt, më mungonin aftësitë shoqërore, me të vërtetë i vetëdijshëm. E gjithë kjo ka ndryshuar.

  Së pari, unë do të diskutoj se çfarë ka bërë kjo përpjekje për ndjeshmërinë time të penisit, prirjen seksuale dhe modelet e zgjimit.

  • Ndjeshmëria e penisit - Pas vitesh duke shkelur 5-12 herë në javë për pornografi, penisi im ishte konsumuar. Dopamina ndihej mirë, por orgazmat kishin humbur risinë e tyre. Do të më duhej të kapja vdekjen për të shfrytëzuar ndjesinë dhe ndonjëherë do të shkoja me të me tërbim. Pas disa muajsh kur fillova të takoja gra dhe të bëja seks përsëri, nuk mund të bëja prezervativ dhe mezi ndieja edhe blowjobs. Padyshim që kjo ishte e turpshme. Jo vetëm që nuk kishte fërkime të mjaftueshme por ndihej si lloji i "gabuar" i stimulimit. Gjashtë muaj më vonë nuk kam asnjë çështje të performancës të çfarëdo lloji. Seksi tani është 20 herë më i kënaqshëm se masturbimi. Unë qesh me veten time kur bie rastësisht dhe mbetem disi i zhgënjyer.
  • Drive seksi - Mosmarrëveshjet 5-12x në javë padyshim që nxitën drejtimin tim seksual jashtë kontrollit. Mendova se ishte normale, por e vërteta është se unë isha një marramendës dopamine. Do të largohesha për të parë në punë, në shkollë, duke vizituar me familjen, ndonjëherë edhe gjatë kohës me miqtë. Ishte patetike dhe shumë e trishtueshme. Pas muajsh të weening veten time, unë dëshiroj vetëm orgazma 1-3x në javë. Dakord, jam e lumtur që bëj seks disa herë më shumë sesa nëse gjërat përshkallëzohen kur unë jam pranë një vajze. Duhet parathënie që unë të arrij pikën e ngacmimit tani dhe partnerët e mi e duan atë absolutisht.
  • Modele Arousal - Siç e di çdo marramendës pornografie, sa më shumë pornografi të shikoni, aq më shumë keni nevojë dhe më shumë pornografi hardcore ju duhet të ndiheni plotësisht të eksituar. Në rastin tim më të keq unë isha duke u zhytur në kafshëri të rastit, skena të shpeshta të inçestit, ose përndryshe gjithmonë një lloj tjetër hardcore i pornografisë. Unë pendohem për mendimin e shumicës dërrmuese të atyre hedhurinave tani. Seksi aktual vaginal kurrë nuk ishte shumë zgjues për mua. Orale ose lloje të tjera të seksit jo-vaginal ishin mënyrë më tërheqës. Ata e bënin gruan thjesht një objekt kënaqësie. Pas muajsh "detoksifikimi mendor", nëse doni, dhe partnerë të shumtë të jetës reale, unë kam humbur fiksimin tim ndaj llojeve alternative të seksit. Në të vërtetë tani më tërheqin vaginat. Duket qesharake, apo jo? Ende më pëlqejnë llojet e tjera të seksit me raste, por intimiteti i të qenit brenda një gruaje është i pakalueshëm. Seriozisht, është mënyra, mënyra më seksi tani. Kjo është padyshim një fitore fitore në jetën reale.
 127. Unë jam i njohur si djali "jorealist-me standarde të larta-mbi-chicks"

  Unë jam i njohur si djali "jorealist-me standarde të larta-mbi-chicks" mes miqve të mi, megjithatë unë mezi shënoj

  Pas 40 ditësh, unë po i afrohem më shumë vajzave se kurrë, jo vetëm për pamjen e tyre, por mënyrën se si janë dhe për çfarë flasin.

  Më parë, vajzat nuk ishin të veçanta, ato ishin "thjesht ok", truri im donte kurva joreale, dhe tani vetëm kam kuptuar se sa vite kam humbur duke ndjekur marrëdhënie fantazie në vend që të jem e lumtur me atë që po më jepte jeta (e cila , në prapavijë, ishin disa nga vajzat më të mira që kam takuar, megjithatë unë kalova për të vazhduar kërkimin e padobishëm ...)

  Mos u tregoni budallenj, ndaloni së godituri dhe njihuni me botën reale

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/23jlbf/for_those_skeptical_ones_read_this/cgxocv2
   

 128. Koment nga një forum tjetër
  Ajo që gruaja ime dhe unë kemi zbuluar vitin e kaluar është se gjatë dashurisë ne ndihemi sikur bëhemi njëri-tjetri zot / perëndeshë seksi! Kjo tingëllon pa kuptim duke folur për të, por për momentin ajo që ne ndjehemi dhe ne i tregojmë njëri-tjetrit të tillë.

  Unë kam qenë i joshur në pornografi për vitet 35 dhe me përvojë orgasms ndërsa shikuar dhe fantasizing rreth mijëra gra të përsosur model. Me siguri e bëri atë që unë e perceptova bukurinë e gruas sime, sepse është e natyrshme të krahasosh. Që nga zbulimi i konceptit të Karezza, Kam zbuluar se kam humbur pjesën më të madhe të interesit tim për pornografi. (Them shumica sepse një pjesë e imja është akoma kurioze për këtë, por jo aq sa për ta ndjekur në të vërtetë). Tani kur po bëj dashuri me gruan time e gjej veten të magjepsur nga çdo inç katror i 43 vjeçares së saj, nënë e 3 trupit! Të ashtuquajturat papërsosmëri bëhen shenja karakteri, dhe çdo njollë dhe rrudhë është një kënaqësi dhe kjo pranim i sinqertë i trupit të saj thjesht ushqehet me energjinë e mrekullueshme në të cilën ne jemi mbështjellë.

  Mos lejimi i orgazmës së shpeshtë për të sabotuar magjepsjen time me të ka lejuar trurin tim të ripërcaktojë atë që është një trup i përsosur. Përkufizimi im i përsosur është ato gjëra që janë unike për të, duke përfshirë të gjitha të ashtuquajturat "defekte" të saj. Këto gjëra janë gjëra të mira! Këtu keni një citim nga filmi Good Will Hunting:

  quote:

  "Sean: Gruaja ime përdorej kur ajo ishte nervoze. Ajo kishte të gjitha llojet e idiosyncrasies mrekullueshme pak. Ajo flinte në gjumin e saj. Mendova se do ta ndaja këtë me ju. Një natë ishte aq e zëshme sa e zgjoi qenin lart. Ajo u zgjua dhe shkoi 'ah ishte se ti?' Dhe unë nuk kisha zemrën t'i tregoja asaj. Oh!
  Do: Ajo u zgjua veten lart?
  Sean: Ah…! Por Will, ajo ka vdekur për 2 vjet, dhe kjo është mut që mbaj mend: gjëra të mrekullueshme që dini? Gjëra të vogla si kjo. Këto janë gjërat që më mungojnë më shumë. Idiosinkrazitë e vogla për të cilat di vetëm unë: kjo është ajo që e bëri atë gruan time. Oh ajo i kishte mallrat edhe tek unë, ajo i dinte të gjitha petkat e mia të vogla. Njerëzit i quajnë këto gjëra papërsosmëri, por nuk janë ashtu. Ah, këto janë gjërat e mira.

  Fakti që i dashuri juaj nuk i përshtatet formulës stereotip të Hollivudit për atë bukuri është e parëndësishme kur jeni i dashuruar.

 129. 180 ditë - varësia ime ende më ndjek mua dhe jetën time seksuale

  Më në fund gjeti një mes të qëndrueshëm pa pornografi dhe me një SO të mrekullueshme. Ne jo gjithmonë bëjmë seks 20 herë në ditë siç jam mësuar, dhe kështu pa stimulim, unë jam si një demon shpejtësie në thes. Unë zgjas ndoshta një minutë, përveç nëse është # 3-4 atë ditë. Çfarë bummer.

  Unë kujdesem së pari për të, kështu që nuk është shumë e tmerrshme, por thjesht akoma nuk jam mësuar të heq asnjë nga skajet e mia seksuale. Gjithashtu, e gjej veten duke u zhytur në pornografi-mendoj që nga momenti kur ndizem derisa të bëjmë seks në të vërtetë. Frshtë zhgënjyese, por unë jam ende aq e programuar që të mendoj për gratë si "gjithmonë lojë" saqë nuk mund ta kaloj dot pritjen që thjesht mund të zbres, kurdo që të them, pa e futur në punë.

  Kështu që 160 ditë nga shikimi im i fundit, dhe zakonet e mia të vjetra ende e zotërojnë mendjen time. Përmirësimet janë të mahnitshme dhe unë jam shumë më i shëndetshëm dhe kam shumë më tepër për të bërë. Vazhdoni të mbështesni njëri-tjetrin atje. Ki durim me veten tënde. Kjo është një rrugë e gjatë. Jam krenar që po e eci me ty.

  Shkuarja atje drejt 180, dhe akoma, varësia ime ende më përçmon mua dhe jetën time seksuale. Largohuni nga ajo miq. Rimëkëmbja është një rrugë e gjatë.

 130. "Unë madje nuk kam frikë nga ideja për t'u bërë ekskluzive me dikë"
  Të heqësh qafe plotësisht O (besoj se është e vështirë) nuk ishte një opsion i vlefshëm, unë takoj shumë vajza si në punën time ashtu edhe në rrethin shoqëror, megjithatë që kur kam lënë P, për herë të parë pas absolutisht vitesh po tregoj një interes për këto vajza përtej trupit të tyre, në fakt unë madje nuk kam frikë nga ideja për t'u bërë ekskluzive me dikë. Tani nuk kërkoj më vajzën më të bukur në dhomë, por më interesanten, më intriguesen, ngadalë po më nxirr nga guaska ime e cekët.

  http://www.yourbrainonporn.com/age-22-proactive-social-energetic-confident-all-my-friends-co-workers-have-noticed

 131. Shikon vajzat ndryshe
  Kohët e fundit kam një të dashur dhe më parë kisha qenë skeptik ndaj të gjitha superfuqive, dusheve të ftohta, meditimit, "fuqive me gra", fjalimeve të PUA dhe elementëve të tjerë të këtij nën-redditi që nuk më pëlqyen aq shumë. Mendova se po bëhej shumë mburrje e hollë dhe me të vërtetë nuk u futa në nofap me çështjen e të dashurës në mendje. Nuk jam i sigurt nëse do ta karakterizoja ndryshimin si rritje të besimit apo ndonjë gjë tjetër, por perceptimi im ndryshoi nga seksualizimi i marrëdhënieve të mia me gratë në shikimin e tyre më shumë si marrëdhënie autentike (shih më lart). Kjo mund të tingëllojë e çalë dhe Dr. Phil-esque, por është mahnitëse kur të pëlqen një vajzë për shkak të asaj se si ndihesh kur je pranë saj sesa për atë që mendon se do të dukej pa rroba të veshura. It'sshtë një ndryshim delikat, por është më mirë se çdo "superfuqi" që vjen me rritjen e besimit për mendimin tim.

  ...

  Ndihem shumë më pak i shqetësuar tani - një pjesë e saj mund të jetë sepse shkolla është bërë, por gjithashtu nuk ndjehem aq shpesh sa kam përshkruar më lart. Më parë do të ndihesha e vetmuar dhe do të doja të humbisja diçka, por tani natyra e kënaqësisë sime ka ndryshuar. PMO gjithmonë ju ka ndjekur atë hov më të madh - një vajzë më të bukur, një skenë më të mirë, diçka ndryshe nga ajo që keni parë më parë. Jeta ime nuk është perfekte tani, por nuk më duket sikur po kap diçka që nuk mund ta arrij më. Hardshtë e vështirë për të shpjeguar, por unë ndjehem sikur PMO nuk ka një kufizim në atë që ju po ndiqni. Tani ndjehem sikur jam ende duke ndjekur qëllimet e mia, por jam i lumtur nëse mund të bëj më të mirën që mundem për t'i arritur sa më afër tyre. Unë ende mund të mos jem në gjendje t'i arrij ata, por ndjehem sikur ka diçka vërtet të kënaqshme në aktin e arritjes që nuk ka qenë më parë.

  Ditët e 90! Shumë pika

 132. Përmirësim drastik në jetën seksuale pas ndarjes së pornografisë
  [Ekspertët që pretendojnë pornografinë nuk mund të shkaktojnë probleme] janë zhgënjyese sidomos për ata prej nesh që kanë pasur PIED dhe ne e kemi përmbysur atë thjesht duke ndaluar PMO. Megjithatë, me sa duket supozohet të presim për ndonjë studim zyrtar shkencor para se të na lejohet të përdorim arsyen e shëndoshë dhe të njohim që pornografia shkaktoi problemet tona të ereksionit.

  Përvoja ime gjithashtu konfirmon se heqja dorë nga një problem pornografik mund të ndihmojë plotësisht martesën tuaj. Unë dhe gruaja ime kemi seksin më të mirë që kemi pasur ndonjëherë që kur kam ndaluar PMO. Shtë një ndryshim drastik dhe nuk më duhej këshilla e psikologut, madje as të flisja aq shumë për problemin. Thjesht duhej të hiqja dorë nga varësia ime budallaqe ndaj pornografisë.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/29tqz5/i_got_to_talk_about_my_porn_induced_ed_on_tv_then/cioumc7

 133. Rindërtimi rrit dëshirën për t'u lidhur
  "Një nga ato kimikate që unë ndiej se ndikohen nga e gjithë kjo nuk është thjesht dopaminë ose serotonin, por oksitocina duket se vjen edhe në normale .. pasi e shoh veten të lidhur me njerëzit përreth meje, lehtësisht dhe ideja e DASHURIS duket se është më e pranishme se kurrë .. ose që kur isha shumë më e re. ”

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2h8dfq/152_days_hardmode/

 134. Përdorur të duhet të mendojnë për pornografi në mënyrë që të orgazmës me gruan
  Unë kam bërë seks të rregullt gjatë gjithë martesës sime (6 vjet tani), por gjithmonë kam zbuluar se nëse seksi nuk është veçanërisht i mirë, unë duhet të mendoja për P në mënyrë që të isha në gruan time, dhe zbulova se rreth 5% të kohës që Nuk mund ta mbaroja fare. Tani megjithëse nuk e mendoj fare këtë, thjesht shijojeni kohën me të. Almostshtë pothuajse si të fillosh nga e para dhe të mësosh seks përsëri, mund të jetë kaq ndryshe me një mendje të pastër jo të turbullt nga P.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2j4ih6/first_post_here_but_long_time_benefactor_of_this/

 135. Unë nuk dua të f *** e saj

  Përkundrazi, dua ta DUA.

  NoFap ndryshoi mënyrën se si i shikoj vajzat që njoh IRL. Kjo më bën të dëshiroj të lidhem me ta emocionalisht, t'i njoh më mirë, të ndiej atë që ata ndiejnë, t'i them atë që unë ndiej. Nuk ka të bëjë më me "Damn, unë do t'i jepja gjithçka f *** saj" më. Wayshtë mënyrë më shumë se kaq. Ndihem kaq i qetë kur ndërveproj me këto vajza të caktuara tani, në krahasim me para NoFap, madje as nuk do ta krahasoj atë. Unë mendoj se gjithçka ka të bëjë me ndryshimin e perceptimit tuaj për gratë.

  Unë nuk dua të f *** e saj

   

 136. Ndihem më e tërhequr nga trupat e vërtetë të grave.

  Parashtë paradoksale ajo që po ndodh me mua. Ndihem më e tërhequr nga trupat e vërtetë të grave. Papërsosmëritë nuk kanë më shumë rëndësi. Unë gjej shumë më shumë bukuri tek gratë sesa më parë. Por unë gjithashtu kam topa të shtuar dhe vetëkontroll për të vepruar me gratë si njerëz. Jo më shumë duke u shmangur nga inferioriteti i qetë. Jam më i tërhequr, por kam edhe më shumë vetëkontroll. Ashtë një paradoks i bukur. Me pelqen.

  Tërheqja seksuale po ndryshon

   

 137. Një muaj nuk ka pornografi

  Parashtë paradoksale ajo që po ndodh me mua. Ndihem më e tërhequr nga trupat e vërtetë të grave. Papërsosmëritë nuk kanë më shumë rëndësi. Unë gjej shumë më shumë bukuri tek gratë sesa më parë. Por unë gjithashtu kam topa të shtuar dhe vetëkontroll për të vepruar me gratë si njerëz. Jo më shumë duke u shmangur nga inferioriteti i qetë. Jam më i tërhequr, por kam edhe më shumë vetëkontroll. Ashtë një paradoks i bukur. Me pelqen.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2kr4pa/sexual_attraction_is_changing/

 138. 26days = disa nga sekset më të mira ndonjëherë!

  26days = disa nga sekset më të mira ndonjëherë!

  Epo unë kam shkuar ditë 26 tani pasi kam kaluar vetëm një javë në një kohë për moshat, kam bërë një seks të mahnitshëm me gf muajt 8, jo të mahnitshme në një mënyrë të stilit porno, por shumë të dashur shumë emocionues dhe të ndjehem mirë. Ne do të bënim seks 4 herë këtë javë, 2 prej tyre ishin të mahnitshme, 2 ishin më shumë normale thjesht u ndjeva mirë. Dukej se nuk vinte nga askund seksi i mahnitshëm. Por në të vërtetë ishte mungesa e pornos jam e sigurt. Unë pyesja veten vetëm mendova se ishte shumë ndryshe dhe jo, por jo, por gjithashtu ishte shumë e ndryshme dhe e mahnitshme, gjë që e bën atë më mirë. Prandaj vazhdoni të bëni porno pornografike në njerëzit me arra!

 139. Getting tërhequr për v ** ina për herë të parë në jetën time!
  Unë jam 26 vjeç dhe isha aq thellë i zhytur në ato fetish të çuditshëm që prej një kohe të gjatë saqë kurrë nuk mund ta shihja av * gina si diçka tërheqëse. Nuk mund ta bëja veten të lëpija ata kurrë, madje as të prekja, përveç nëse isha shumë i dehur ose diçka tjetër. Natyrisht, unë kurrë nuk kam bërë seks të mirë, ose të ndizem me gjëra thjesht të vaniljes. Imagjinoni si do të ishte ndjerë partneri im kur bëhesh intim.

  Shpejt përpara tani. Unë pashë një fotografi të V – Gina disi, dhe thjesht e gjeta atë kaq të bukur dhe tërheqëse. Nuk mund ta mbaja veten të mos shikoja më shumë fotografi. Nuk mund ta besoj akoma që ka ndodhur, dhe SO f * cking i lumtur tani.

  Wow, ato gjëra të vogla janë të bukura! Thjesht e bukur! Ku kisha qenë të gjitha këto vite? lotët e lumturisë

  http://www.yourbrainonporn.com/age-26-porn-induced-ed-healed-i-did-not-need-any-fantasies-or-imagination-keep-it

 140. Ju mund të ktheheni përsëri (të divorcuar për shkak të pornografisë)

  Kështu që, unë kam pasur një problem të madh me pornografinë gjithë jetën time. Shoku im më i mirë më prezantoi atë në shkollën e mesme dhe unë isha një fëmijë i ngathët, i bezdisshëm, kështu që mbaj mend që kam kaluar orë të tëra duke provuar të shkarkoj GIF nga modemi im 1200 baud dhe e kam fshehur atë nga babai im (shënim anësor: prindërit e mi afrohen vetëm për të më thënë) është e keqe, pa shpjeguar kurrë pse nuk punon. Ju gjithashtu duhet të supozoni se fëmijët tuaj janë më të zgjuar se ju - nëse ata duan të bëjnë diçka që ju nuk e miratoni, ata do ta bëjnë atë).

  Marrëdhënia ime me pornografinë i paraprinte çdo marrëdhënie të vërtetë që kisha me gratë. Në të vërtetë nuk ndikoi në mënyrën se si i trajtoja gratë, por trajtoi se si trajtova SEX. Dhe fundja është që unë preferoj seksin pa gjykim dhe sipas kërkesës sesa ngritjet dhe ngritjet e seksit të vërtetë.

  Kështu që ndërsa nuk kisha asnjë rezervë për të bërë 'seks' para martesës, kujtoj se sa e varfër ishte dhe si pothuajse menjëherë u ktheva në pornografi. Nuk kam bërë seks në natën e dasmës, dhe pastaj për katërmbëdhjetë vjet do të kisha frikë natën time javore të seksit me gruan time (tani ish), duke justifikuar për ta shmangur atë, dhe pastaj në vend që të dëshiroja të shkoja në dhomën tjetër dhe të gjeja disa pornografi për t'u hequr.

  Ndërsa ky nuk ishte problemi i vetëm në marrëdhënien time, pas mendimit, ai ishte një pjesë e madhe e saj - ndoshta 90%. Dhe madje nuk ishte mungesa e seksit, por në të vërtetë ishte mungesa e intimitetit. Dhe ndërsa në atë kohë unë isha në dysheme kur gruaja ime (tani ish) kërkoi një divorc, tani do të mendoj pse dreqin e priti kaq gjatë, pse e lejova?

  Kështu që gjatë procedurave të divorcit pashë një këshilltar martese që diagnostikoi saktë çështjet e mia me pornografi. Por unë akoma e shpërfilla atë, veçanërisht pasi isha rishtas beqare për herë të parë në njëzet vjet, dhe pornografia ishte gjëja komode që kam njohur gjithë jetën time.

  Dhe pastaj takova një vajzë perfekte dhe bëmë seks. Dhe ishte kaq zhgënjyese. Përsëri shkoi keq. Por këtë herë, unë nuk do të supozoja vetëm "kështu është mënyra". Unë kisha nevojë të kuptoja se çfarë ishte e gabuar, sepse kisha supozuar me ish-gruan time se 'seksi nuk ishte i nevojshëm nëse ke dashuri' ose ndonjë budallallëk të tillë. Tani e dija që një jetë seksuale e lumtur dhe e përmbushur ishte një kërkesë për një marrëdhënie afatgjatë.

  Kjo është kur hasa në forume nofap dhe pa pornografi dhe lexova disa histori për njerëz ashtu si unë. Dhe ka qenë një rrugë e gjatë me rikthime në mes, por unë po përpiqem të heq dorë nga pornografia dhe fap për gati një vit. E dashura aktuale e di për problemin tim dhe ka qenë mbështetëse.

  Meqenëse jam përpjekur të heq dorë nga të dyja, kam bërë seks shumë më të mirë (jo perfekt në asnjë mënyrë) dhe kam qenë në gjendje të orgazmoj me të (nuk kam bërë kurrë me ish-gruan time). Dhe e gjatë dhe e shkurtër e saj është që unë jam i fejuar përsëri, me këtë herë një jetë të shëndetshme seksuale pa pornografi dhe fap si pjesë e planit.

  tl; dr Marrëdhënia e parë për gati njëzet vjet u kalb nga brenda për shkak të varësisë nga PMO dhe çoi në divorc. Ishte në gjendje ta kthente atë dhe të ndërtonte një marrëdhënie të re (** Jam i Angazhuar **) pasi të heq dorë nga PMO.

  Pra, për ata që ndihen sikur jeni në një pikë të ulët, shumë prej nesh kanë qenë atje. Ju mund ta ktheni atë, pa marrë parasysh se ku jeni.

  - Ju mund të ktheheni përsëri (të divorcuar për shkak të pornografisë)

 141. Pamja ime e grave

  … Unë kam lënë ndoshta pikën më domethënëse deri në të kaluarën.

  Së pari, me të gjitha vajzat e seksualizuara tepër nga mendja, më në fund po shoh qartë për herë të parë. Kam filluar t'i gjej vajzat tërheqëse, të cilat zakonisht kurrë nuk do të mendoja t'i marr për shkak të mënyrës së veprimit dhe personaliteteve të tyre, pavarësisht nga pamja e tyre.

  Kur flasim për këtë me një mik disa javë më parë, ai më pyeti se çfarë unë do të thosha me këtë, kështu që unë u përgjigj diçka përgjatë vijave të kësaj;

  Nëse do të ishin dy vajza që qëndronin pranë njëra-tjetrës, të cilat do të konsideroheshin nga shumë si një dhjetë dhe një shtatë, nëse dhjetë ishin rrudhosur, dhe shtatë ishte e qeshur, unë do të isha më i prirur të flisja dhe të ndërveproja me shtatë, pavarësisht se sa tërheqëse ishte dhjetë.

  Reallyshtë vërtet mjaft e çmendur sepse i kushtoj pak vëmendje figurës aktuale të një vajze dhe më shumë vëmendje gjesteve dhe qëndrimit të tyre.

  Po ashtu ka qenë shumë më e lehtë të flasësh me vajza, nuk e kisha shumë problem më parë, por ditët e sotme mund të filloj një bisedë me një zog për absolutisht asgjë, pa u shqetësuar se çfarë mendon ajo për mua. E gjithë stigmatizimi për seksin sapo është zbehur dhe unë i shoh vajzat thjesht si një person tjetër për të folur për ndonjë gjë, në vend të dikujt që duhet të bëj përshtypje.

  Disa do të thonë se besimi im është rritur, por unë në fakt mendoj se është egoja ime që është prishur dhe riprogramuar, së bashku me interpretimin tim për gjithçka që ka të bëjë me vajzat; eshte e mrekullueshme. ...

  https://www.yourbrainonporn.com/porn-induced-sexual-dysfunctions/what-experts-tell-guys-suffering-from-pied-the-good-the-bad/

 142. Komentoni në forum

  Që kur fillova NoFap, intensiteti i O-ve të mia është shumëfishuar. Dua te them wow. Ka qenë më shumë intimitet dhe argëtim në shtrat se kurrë më parë. Unë jam akoma i tunduar çdo ditë për të hapur kompjuterin dhe për të bërë veprën. Nuk ia vlen. Cilësia ime e re e gjetur e O-ve ia vlen aq sa të mos PMO.

  Vetëm gjë është, që unë nuk mund të zgjasë për aq kohë sa unë përdoret për të, por e saj nuk është një problem me GF tim anyway. Ajo ende merr hers dhe unë të marrë minave. Ajo në të vërtetë mund të preferonte atë.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2pxadn/day_31_my_benefits_and_experiences/

 143. Azhurnimi PIED: SO: "Unë mendoj se më në fund keni qenë në gjendje të relaksoheni"

  Unë kam luftuar në dhe jashtë ED që unë filloi të parë të jetë seksualisht aktive si 10 vjet më parë. Gjithmonë i atribuoja atë kondomëve, nervave, ankthit të performancës apo çfarëdo, por vazhdova PMO ditore. ajo ka vënë tendosje në marrëdhënie të ndryshme dhe përgjithësisht thithur për të dyja veten dhe SO tim.

  Gjithsesi, unë kam vërejtur disa rezultate të mira fizikisht që nga fillimi i NoFap, por natën e kaluar pas një serie solide 80 ditore unë pata një reagim të mirë të mirë me të duke thënë ato fjalë. Që kur kam hequr dorë nga PMO, unë jam në gjendje të jem i pranishëm dhe në këtë moment më shumë, dhe të mos shqetësohem për atë që po shkon mirë ose gabim, por thjesht ndiej dhe përjetoj prekjen, ngrohtësinë dhe ndjenjën e një qenie tjetër njerëzore. Jo më shumë duke kërkuar në kujtesën time për "lëvizje" dhe sekuenca të ndryshme që kam parë në pornhub dhe duke menduar nëse është koha të shkojmë nga një pozicion në tjetrin. Në vend të disa shfaqjeve ku unë luaj rolin e disa personazheve në një porno, unë thjesht mund të jem vetvetja dhe të kënaqem me personin pranë meje.

  Mbajeni atë shokët e tjerë të fapstronautëve. Kam filluar këtë për të marrë ndryshime fizike me ED, por unë jam duke kuptuar një ndryshim në mentalitetin tim, i cili ka qenë edhe më i shpërblyer. Çfarëdo qoftë ajo që po luftoni, do të ndodhë ndryshimi nëse vazhdoni të punoni në të.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2q3o6r/pied_update_so_i_think_you_were_finally_able_to/

 144. Kolegji i dytë

  Unë gjithashtu i shikoj gratë pak më ndryshe tani. Më parë mendoja se secila grua që shihja ishte një objekt fantazie për kokën time, por tani i shikoj gratë si njerëz dhe si dikë me të cilin do të doja të njihesha dhe të kaloja mirë. Kur përpiqem të krijoj shoqe të reja femra, tani mendoj të jem një shoqe e mirë për ta në vend që të përpiqem të futem ndonjë ditë në pantallona ose të zbuloj diçka të çoroditur për ta në mënyrë që të marr hov më vonë.

  Zoti e mallkoftë që ishte sjellje e neveritshme dhe unë jam i lumtur që jam mbi atë. Unë gjithashtu nuk jam duke menduar në të vërtetë për seksin më. Si student i dytë i kolegjit, kam gjëra më të mira për të menduar sesa seksin gjatë gjithë kohës.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2tmlwn/havent_fapped_in_over_a_month_now_heres_what_ive/

 145. Dita 130 dhe ende po bën përparim

  Pas muajve 3 të nofap unë ende nuk ishte në gjendje të sperma nga një blowjob, vetëm nga marrëdhëniet seksuale. Well Përfundim Unë kam qenë në gjendje të sperma nga një blowjob, por vetëm nëse unë isha duke bërë futje. Unë nuk mund të rrija përsëri dhe të bëja një blowjob në përfundim. Epo 4 + muaj në udhëtimin tim unë mund t'ju them se unë ende po bëj përparim si Tani unë mund të sperma nga një blowjob pa mua të bëj asgjë.

  Unë kam qenë duke orgazmuar me partnerin tim me mjete të ndryshme rreth një ose dy herë në javë për 4 muajt e fundit. Në jetën time të vjetër do të bëja PMO çdo ditë. Do të kisha 120 orgazma që të gjitha ndiheshin të dobëta.

  Tani, unë jam me partnerin tim dhe 1 orgazmë ndihet më mirë sesa 120 orgazma PMO së bashku; Kam kaluar 1 ose 2 nga këto orgazma në javë për 4 muajt e fundit!

  Dita 130 dhe ende po bën përparim.

 146. Së fundi një rrugë prapa për të qenë një njeri

  Pra, rreth një javë para se vajza ime të kthehej në shtëpi, gjeta këtë faqe dhe fillova. Kam marrë vetëm një gjysmë cialis këtë fundjavë (nuk ka surpriza kam qenë chomping atë mut për vite) dhe pothuajse veshur atë jashtë shagging. Ndjeva krejtësisht ndryshe, në fakt mund të ndihesha se ishte atje. Vetëm ditët 10 dhe dëshira ime për të është rritur tepër.

  Ex tranny gjen lirinë nga fetishi

 147. Si mund një vajzë të mos tregojë shenja të tërheqjes seksuale për vitet 2

  Unë kam pasur ndjenja të forta për mikun tim më të mirë / housemate për dy vjet dhe ishte 99% sigurt ajo nuk ishte tërhequr seksualisht për mua, ajo ka thënë në të vërtetë

  "Unë nuk jam tërhequr seksualisht nga ju" në ato fjalë.]

  Edhe pse kemi një miqësi seriozisht të fortë, njerëzit thuajse mendojnë se jemi çift.

  Ne ishim në një natë për disa ditë dhe shoku im më tha se ajo sapo kishte thënë se ajo më pëlqente mua, prandaj bëra një lëvizje dhe përfunduam duke bërë gjithçka, përveç seksit. Ajo erdhi në dhomën time disa ditë më vonë dhe u përpoq të fle me mua (ajo ishte shumë e dehur)

  Gjithsesi, gjëja e çmendur në bisedat tona të nesërmen pyeta se sa kohë po mendonte për mua, 2 javë ishte përgjigja e saj. Unë nuk kam filluar asnjë javë 3 para këtij momenti, ky mut duhet të lidhet.

  Si mundet një vajzë të mos tregojë shenja të tërheqjes seksuale për vitet 2 dhe pastaj papritmas të kërkojë çdo gjë një javë pasi nuk fillon dot? Ka një shkencë serioze pas kësaj lëvizjeje, është sinqerisht pothuajse magjike!

  Do të jetë e vështirë për ne dy, duke pasur parasysh që jetojmë së bashku, por e di që atje ka diçka të veçantë

  Diçka e çmendur por magjike ka ndodhur!

 148. "NoFap nuk është vetëm për mua"

  NoFap më mësoi të vlerësoj gratë, më hapi sytë për sa e keqe ishte marrëdhënia ime me gjininë dhe seksin e kundërt dhe se si kjo është e përhapur përgjatë shumë shoqërisë sonë.

  Unë nuk mendoj se e dashura ime e parë do të kishte ndodhur nëse premtimi i seksit nuk do të përfshihej. Ndihem e tmerrshme për ta thënë këtë dhe nuk supozon plotësisht çështjet që kishte marrëdhënia jonë, megjithatë qëllimi im për të humbur virgjërinë dhe për t'u "shtruar" çoi në një marrëdhënie ku gjatë kohës sonë të lirë gjithçka që do të mendoja është të bëja seks ose si për ta futur atë në dëshirën për të bërë seks. Kjo ishte e gjitha nën premisën e arritjes së fuqisë punëtore të jashtëzakonshme / plugimit të orgazmës që më mësoi pornografia ishte se si keni "seks të shkëlqyeshëm". Deri më sot më vjen keq që e trajtova në atë mënyrë. Për t'i bërë gjërat edhe më keq, unë e bëra këtë nën premisën që unë isha djali i mirë = unë duke marrë vajzën / duke marrë seks.

  Që atëherë unë kam bërë një rrugë të gjatë. Unë kam qenë me disa njerëz të tjerë në mënyrë romantike, si me dhe pa seks dhe kam pasur mundësinë për të mësuar më shumë nga personalitetet e tyre dhe nga përvojat e mëvonshme.

  Unë kam qenë me një vajzë e cila, ndërsa dëshironte të kishte një goditje rastësore kur ishte e dehur, ishte tepër nervoze dhe e nxituar. Unë e ndalova dhe biseduam përmes saj, ngadalësuam pak. Nga përvoja dhe përgjigjet e saj unë mendoj se një kombinim i perceptimeve të djemve të tjerë dhe ndoshta disa biseda rastësore mbi seksin e kombinuar me mungesën e shumë partnerëve të mëparshëm e çuan atë të shikonte seksin si një listë të shpejtë të kontrollit për të mos zhgënjyer. Pas bisedës ajo më falënderoi dhe unë mund të shihja se ishte lehtësuar - çfarë ndodhi më pas ishte…! Le të themi thjesht se njerëzit e qetë, të rehatshëm bëjnë seks më të mirë.

  Një person tjetër me të cilin kam qenë jo seksual ndihet i humbur për shkak të mënyrës se si burrat e trajtojnë atë. Ajo është tepër inteligjente, e zgjuar dhe ka shumë gëzim në jetë - megjithatë është gjithashtu e bukur. Ndërsa djem të tillë synojnë ta fusin në shtrat, vajzat bëjnë thashetheme sa herë që ajo është miqësore me djemtë dhe e kanë tradhtuar besimin e saj.

  Shtë e vërtetë, vajzat mund të jenë miqësore për hir të miqësisë - sepse ato janë nxitim njerëzor. Por ata gjithashtu mund të jenë flirtues, të pacipë dhe të duken të mrekullueshëm. Kjo nuk do të thotë se ata duan të bëjnë seks, ose që ata madje po e bëjnë atë për këdo tjetër. Po mësoj të vlerësoj momentin ashtu siç po ndodh, pa para-zbrazur ose parashikuar seksin.

  Kjo ishte pak e një rant / ndenja e përvojës sime, por ajo që kam mësuar deri më tani:

  • nuk ka të bëjë me seksin, edhe nëse bëhet flirtues
  • Komunikimi dhe respekti janë të parëndësishme, transparente dhe të hapura ndërsa kujtohen për të trajtuar gratë si qenie që kanë dëshirat, frikën, nevojat dhe shpresat e tyre
  • ne duhet t'i trajtojmë gratë në jetën tonë dhe ato që do të vijnë më mirë në jetën tonë
 149. "Unë i urreja gratë dhe e dashur porno"

  I urrej femrat.

  Unë besoja se gratë ishin lojëra - dhe jo shumë të mira. Nuk krahasohet me pornografinë.

  Kam lexuar të gjitha blogjet e lojërave - sa më ekstreme të jenë komentet, aq më shumë më pëlqente… Do të hidhja ca në vetvete.

  E dija që po zhvilloja një problem. Sendet normale nuk po e bënin më. Kam lëvizur në pornografi më të ashpër. Sa më degraduese - aq më mirë.

  "Të gjitha gratë janë lavire dhe e merituan atë," thashë me vete.

  Duhej të bindesha se ajo që mendova për gratë ishte e vërtetë. Se kisha të drejtë t'i urrej.

  "Ata janë të gjithë lavire - shikoni se çfarë po bën ajo vajzë!"

  Unë kisha nevojë t'i shihja në nivelin më të ulët - më të ulët se kafshët.

  Më duhej ta shihja.

  Më duhej ta shihja atë me të vërtetë t'i urrej.

  Porno ishte bileta. Me pornografi, mund të gjeja provën që më duhej.

  Shumë herë do të përforcoja bindjet e mia më të neveritshme. Ushqe mendimet e mia toksike.

  Mbi dhe mbi.

  Më thellë dhe më thellë në mjegull.

  Pastaj e zbulova këtë subreddit. E dija se ke të drejtë. Unë kam qenë i varur. Isha i sëmurë. I lashë pornografi dhe masturbim të ftohtë.

  Brenda tre javëve, mjegulla u pastrua.

  Më goditi. Unë kisha qenë budalla. E kisha mbushur mendjen me mendime helmuese: "gratë nuk janë të vlefshme", "kurrë mos u marto", "pompoji dhe derdhi", dhe më keq. Kisha jetuar shumë gjatë nën mjegull. Unë isha një psiko. Unë kisha shkuar shumë larg… Shumë larg

  Një natë, qava me hidhërim.

  Por kjo ishte çliruese.

  Disa javë pasi që godita në fund, e pyeta një vajzë dhe filluam të takonim.

  Unë e dua atë.

  ... megjithatë, unë jam akoma e neveritur nga vetja. E shihni, unë e njoha atë kur isha nën mjegull. Unë nuk e pyeta atë atëherë. Ishte edhe pse mendja ime refuzoi të besonte se ajo ishte edhe e vërtetë.

  Ajo nuk i përshtatej rrëfimit. Ajo ishte e mirë dhe e zgjuar dhe dëshironte të krijonte një familje.

  Kjo nuk është ajo që doja të besoja se gratë mund të ishin.

  Të gjitha vajzat janë plehra që adhurojnë njerëz të famshëm dhe iPhone-in e fundit. Pompojini dhe hidhini ato. Mos u marto, thjesht do të përfundojë në divorc. Gratë flenë me këdo - thjesht shikoni pornografinë!

  …Unë isha i humbur.

  Humbur në mjegull.

  Burra të tjerë - ta dini këtë. Ju mund të shkatërroni shanset tuaja për lumturi. Zakonet tuaja të varësisë dhe hidhërimi do të jenë helmi juaj.

  Unë ende mbaj një dozë bujare të realizmit për gratë, por jam bekuar pa urrejtje. Tani e kuptoj. Mjegulla është pastruar.

  Mjegulla është pastruar.

  Ajo që jeni duke bërë këtu po ndryshon jetën

  Ndryshoi imja. I urrej femrat dhe i pëlqeja pornografia

   

 150. Sikur të kishte marrëdhënie seksuale për herë të parë pasi ishte në NoFap dhe në ferr ajo ishte awesome!

  26 yo mashkull. Ishte fapping për vitet 11. Deri pak para diteve 30 nga tani, unë stumbled on NoFap. Shkoi përmes timosjes time më të gjatë NoFap (23 ditë) duke filluar nga e njëjta ditë. I rikthyer në pornografi. Megjithatë, nuk ka zhurmë. Ndjehet keq. Jo si mut pse. Kam pasur ditë 23 në kartelën time të raportit 🙂

  Sot pas 7 ditëve të radhëve të mia të dytë NoFap, kam pasur marrëdhënie seksuale dhe nuk kam dashur të mendoj për asnjë femër ndërsa e bëj atë. Ndjeva lidhjen duke e bërë atë. Butësia e prekjes së saj është e pashembullt ndaj ndjenjës së të qenit të ngjallur duke parë piksele të fotografuara në internet.

  Ndjenja e dukshme ishte aq e qetësuese. Uau! Mund të pres që 90 ditë ose më shumë të ketë një gjini të tillë.

  Është e pabesueshme ajo që NoFap mund të bëjë për ju.

  Unë kam një pyetje për ju djema, si po ka real seksi kaq i ndryshëm nga fapping? U ndjeva i lodhur pas seksit, por ishte lodhje e vërtetë e llojit. Asgjë si ndjenja që kam pas masturbim!

  Ju uroj të gjithë fapstronautët, shumë më të mirë në përpjekjet tuaja!

  Sikur të kishte marrëdhënie seksuale për herë të parë pasi ishte në NoFap dhe në ferr ishte awesome !!!

   

 151. Një burri i rikuperuar flet

  Derisa u kapa unë nuk e pranoja veten se pornografia ishte problemi dhe kurrë nuk e lidha jetën time seksuale me kohën që po humbisja në internet. E lëndova rëndë gruan time dhe dhimbja që pashë se si po kalonte më shqetëson tani më shumë sesa më parë dhe uroj që të mund të kthehem dhe të rregulloj gjithçka. Unë luftova me ndjeshmërinë gjatë shërimit dhe tani luftoj me faljen e egoizmit tim. Unë jam më i sigurt tani sesa isha gjatë përdorimit tim të pornografisë dhe sinqerisht mendoj se gruaja ime është gruaja më e bukur që kam parë ndonjëherë, përfshirë yjet pornografikë. Difficultshtë e vështirë të shpjegosh se si ose kur ndryshoi ai mendim, por kjo më bëri të lumtur.

  Unë jam gruaja e një ish-të varur nga pornografia. Ai pretendoi se ED ishte një "gjendje mjekësore". Kjo është historia ime, AMA

 152. Hej guys, I gëzuar seksi për herë të parë dje!

  Unë jam një javë e gjysmë pa fap dhe pornografi dhe më pëlqeu dje seksi! Unë normalisht zgjas 5 minuta dhe më pëlqen të përfundoj. Por dje ishte hera e parë që kam zgjatur 30 minuta gjatë gjithë kohës duke shijuar tërë kohën! Ishte më shumë një lidhje përvojash seksuale e dashur vs, një kënaqësi egoiste fajtore. Jam në të për një periudhë afatgjatë, nuk ndiej nevojë të kthehem. Vazhdoni punën e mirë djema! ia vlen dhe unë mund ta tregoj tashmë!

  Hej guys, I gëzuar seksi për herë të parë dje!

 153. Fantazitë ndryshojnë ton

  Hej djema, dy javë të pastra këtu. Ndihem më shumë i sigurt në vetvete, dhe kam më shumë dëshirë për të bërë gjërat.

  Megjithatë, unë ende fantasize për gratë e bukur unë përdorur për të fap për sa herë që mendja ime endet në punë. Për dallim nga më parë, kur unë fantazova për seksin e egër me ta, këtë herë vura re se fantazitë e mia më së shumti shkonin deri në një datë romantike ose thjesht putheshin.

  Unë mendoj se kjo është për shkak se unë nuk jam aq i desensibilizuar ndaj grave më, me nofap unë në të vërtetë dëshiroj të takoj gra të vërteta që më jep një motivim për të përmirësuar veten dhe për të dalë atje.

  Unë nuk mund t'ju falënderoj mjaft djema për rritjen e ndërgjegjësimit për rreziqet e të qenit një skllav i fapping.

  Fantasitë janë marrë më të butë dhe romantike

   

 154. Burri kursen ditën

  Kemi pasur fëmijën tonë të parë 8 muaj më parë. Në 12 muajt e fundit dhe gruaja ime kemi bërë seks një ose dy herë. Kindshtë një lloj dhimbjeje për të, unë shpesh nuk mund të bëj mbledhje dhe gjithashtu kam dhimbje për shkak të një çështje mjekësore. Pas shkrimit të këtij postimi, unë do të bëj çmos për të zgjidhur çështjen mjekësore, sepse dhimbja e saj do të zhduket pasi të jemi përsëri pak më të rregullt. Të dy jemi shpesh të lodhur pasi fëmija ynë na mban zgjuar shumë (duke hequr dhëmbë) dhe nuk ka gjumë shumë të gjatë (mund të zgjoheni në çdo moment).

  Arsyet e mësipërme e bëjnë të vështirë fillimin e seksit pasi ne mund të mashtrohemi dhe unë thjesht nuk mund ta ngre atë. Atëherë ne jemi si… ok .. ne u përpoqëm dhe kaq. Pastaj më vonë në pistë do ta harroj atë ndjenjë dhe do të kem një mundësi për të parë pornografi dhe thjesht e bëj atë pa menduar. Pastaj herën tjetër kur mendoj se mund të provojmë për seks dyshoj në aftësinë time për ta ngritur atë edhe më shumë. Herët e fundit ED-ja ime nuk ishte aty dhe ishte mirë, por që atëherë kam pasur disa rishikime të trurit dhe mund të kem hedhur larg muajve të rimbushjes.

  Unë PMOd sot. Unë humbas çdo disa javë / muaj. Fatmirësisht nuk kam ngrënë keq sot (2 ose 3 herë), vetëm një herë dhe më pas googled se si të lë pornografinë. Sa herë që e bëj këtë, e kam të vështirë të puth gruan time ose t'i them asaj e dua, sepse unë ndjehem sikur (dhe jam) në thelb duke e tradhtuar atë me imazhe në internet. Porno pëlqen të luajë në ndërgjegjen time fajtor dhe t'i premtojë asaj një arratisje, por thjesht e shtyn pykën më tej në jetën time.

  Duhet ta prish ciklin dhe të kthehem përsëri në një jetë seksuale me gruan time. E di që kjo nuk i rregullon dëshirat për pornografi (mbaj mend në të kaluarën duke bërë seks me gruan time natën dhe më pas duke parë pornografi ditën tjetër) por është një shprehje e mirë e unitetit tim me gruan time dhe do të na ndihmojë të jetë një njësi e mirë. Jam shumë i etur të rikthehem atë intimitet që kemi pasur dhe intimitetin që i detyrohem asaj si burri i saj. Ajo nuk duhet të jetojë me dikë që ndihet larg saj, ajo u martua me mua si shprehja përfundimtare e intimitetit.

  Nëse dikush ka mendime apo ide, do të doja t'i dëgjoja. Faleminderit


  KËSHILLA në forum:

  Shiko kete: http://yourbrainonporn.com/erectile-dysfunction-and-porn

  Dashuria e përditshme do të jetë shumë e dobishme: http://www.yourbrainonporn.com/the-lazy-way-to-stay-in-love

  frymëzimi: http://yourbrainonporn.com/guys-who-gave-porn-sex-and-romance


  [8 ditë më vonë] Aww yiss. Jo P ose M për një javë.

  Gjumë me gruan dy herë në javën e fundit (e cila para se të ishte dy herë në një vit që kur kishim një fëmijë). Asnjërit prej nesh nuk e përjetoi dhimbjen siç ishim më parë. Keni vështirësi të vështira të dyja herë, herën e dytë e pyeta për diçka dhe filloi të venitet, por më pas u ktheva përsëri në biznes dhe isha mirë.

  Gruaja është në bord me të gjitha nofap dhe duke marrë gjëra intime. Ka qenë duke bërë më shumë përqafime / puthje gjatë gjithë ditës krahasuar me normalen që është vërtet interesante për mua. 'Gjuha ime e dashurisë' është prekja krejtësisht fizike, kështu që ndjehem shumë më mirë.

  Faleminderit për disa njerëz që kanë bërë komente të dobishme një javë më parë.

   

 155. Shumica e vajzave duken disi goxha

  E përjetoni edhe ju? Pak ditë pa PMO, MO etj. Dhe shumica e vajzave janë disi të bukura dhe më interesante dhe nuk ka rëndësi se si duken në të vërtetë ??? disi jam në përpjekjen time të 5-të Nofap gjatë dy muajve të fundit dhe tani me të vërtetë nuk dua të humbas ndjenjën si kjo.

  the_goldenpony

  Tani jam në ditën 20 dhe padyshim që kam vërejtur që shumë gra po duken më tërheqëse për mua. Mitet e rreme pornografike po largohen ngadalë nga sistemi im, duke më lejuar të shoh bukurinë e vërtetë.

  Turlast

  Po. Vajzat që shpesh nuk do të isha në të filluan të duken më tërheqëse për mua. Unshtë e pabesueshme.

  LellowJack

  17 ditë brenda dhe e ndiej që janë më të bukura, edhe para se t’i thosha vetes që vetëm vajzat e bukura i kam përçmuar, por e kuptova që jam një djalë i ri i pashëm dhe vajzat e bukura janë në mua

  cloudyzack

  Patjetër. Fantasticshtë fantastike kur del në tërheqje, kudo është si të jesh në Skandinavi!

  Shumica e vajzave duken disi goxha

 156. Përfitim i ri i tmerrshëm !!

  ju mund të keni parë shumë nga fapstronautët të flasin për mënyrën se si po marrin
  më shumë vëmendje nga gruaja rreth ditës së tyre 7th zakonisht. Tani kam qenë
  duke shkuar në palestër për 2 dhe një gjysmë vjet dhe kanë marrë një goxha
  trupi imazhit tani dhe unë mendoj se i duken më mirë se djalë adverage për të
  i sigurt dhe i përqëndrohet në punën e energjisë dhe duke u bazuar kështu që unë kam gjithmonë
  gotten stares nga vajzat apo ata kontrolluar mua jashtë. Megjithatë, gjithnjë
  e vështirë për t'u afruar dhe nëse i bëri unë do të projektojë një vibe të pazakontë shumica e
  kohë dhe unë mund të shoh humbjen në tërheqje.
  megjithatë im vajzat duke u afruar mua tani, duke folur për mua nga jo
  ku, vajzat që unë do të shoh në punë gjatë gjithë kohës që wouldnt thonë
  çdo gjë dhe tani ata janë duke thënë lartë dhe vetëm duke treguar një vibe të ndryshme
  dhe awesome saj.

  Unë gjithashtu eksperiencoj qëndrimin "duke mos dhënë një dreq"
  që të gjithë flasin. ive gjithmonë kam qenë kështu, por tani i vetëm
  ndjehen si im nuk filtrim veten dhe çdo gjë që unë them i vetëm vet atë. unë
  kurrë nuk ndihet i çuditshëm për të thënë diçka dhe është aq çliruese!
  oh btw kjo është dita ime e 8th deri më tani dhe im dashur çdo ditë. zgjohen me
  më shumë energji, nuk ka nevojë për sa më shumë gjumë, super foucsed e saj të mahnitshme. shpresoj
  ky mesazh shërben si një motivim shtesë, shok i mirë fat
  fapstronautët 🙂

  Përfitim i ri i tmerrshëm !!

 157. Shumë veprime pornografike në të vërtetë nuk janë të pëlqyeshme në jetën reale.

  Një nga gjërat që kam kuptuar që kur kam hequr dorë nga pornografia është se sa e papëlqyeshme disa nga aktet që shohim në pornografi janë IRL. Dhe që qëllimi i vetëm i atyre akteve është të trondisë shikuesin. Gjatë seksit të fundit, ku provova disa nga gjërat që kam parë në pornografi nga zakoni, më në fund kuptova se sa të papëlqyeshme ishin për të dy palët. Dikur mendoja se shikimi i pornografisë më bënte një dashnor më të mirë sepse e dija se çfarë lloj gjërash mund të bëja për të "bërë përshtypje". Por tani unë kam filluar të zbuloj se si duhet të jetë seksi i vërtetë dhe unë kam për të thënë se është shumë më e këndshme kur nuk është aq "e çoroditur" sa mendoja se duhej të ishte. Në të vërtetë ka të bëjë me zbulimin e njëri-tjetrit.

  Shumë akte pornografike në të vërtetë nuk janë të këndshme në jetën reale. Përpjekja për të fshirë ndikimin e pornografisë në seksin e vërtetë.

 158. A ka ndonjë tjetër që vërehet se vajzat e ALL-it bëhen më të nxehta

  Si dikush që kapërceu me sukses nxitjet për kënaqësi sensuale, unë kam shumë pak dëshirë seksuale gjatë NoFap. Sidoqoftë kam vërejtur që GJITHA vajzat janë bërë më tërheqëse në tërësi, do të thoja që të gjitha janë rritur me 3 pikë në shkallën x / 10 të atraktivitetit fizik. Vajzat që më parë i konsideroja të shëmtuara tani janë të paktën të tolerueshme.

  Një vëzhgim tjetër: Kur isha thellë në varësinë time ndaj PMO, vajzat të veshura me rroba zbuluese (këmishë të ngushtë ose pantallona të shkurtra pre) as nuk më hidhnin, por tani nuk mund të ndaloj së shikuari. Ashtu si sistemi im seksual dopamine u bë më i ndjeshëm.

  A ka dikush tjetër që të gjitha vajzat bëhen më të nxehta / më tërheqës gjatë NoFap-it?

 159. Unë e kuptoj romancën tani.

  Gjë qesharake po ndodh gjatë rindezjes time. Kam parë një ëndërr natën e kaluar ku isha në kasollen e Earnest Shackleton në Detin Weddel në Antarktidë. Unë dhe kjo vajzë e bukur me flokë kafe po mbanin duart. Një qiri i lopës së spërkatur hodhi hijet tona të tronditura nëpër mur pas nesh. Papritmas ajo mbështetet tek unë dhe e mbështet kokën në shpatullën time. Një ndjenjë elektrike kalon nëpër trupin tim, dhe ne thjesht ulemi duke u përqafuar. Ishte më mirë se seksi. ishte romancë

  Thendrra më bëri të mendoj. Kam lexuar Jane Austen, Jayne Eyre, shikuar anime të panumërta romantike, por nuk i kam kuptuar kurrë. Unë kurrë nuk e kuptova se si një shikim i vjedhur, një furçë gishtash, mund të ishte kaq joshëse. Kurrë nuk e kuptova vlerën e të kapurit duar, ose të shkoja në takime. Unë kurrë nuk e kuptova pse personazhet do të krijonin ëndrra të hollësishme për të ardhmen e tyre me personin që ata e donin. Unë kurrë nuk e kuptova shpresën, ndrojtjen dobësuese, ndjenjën dërrmuese të dëshirës për të kaluar pjesën tjetër të jetës me dikë.

  Unë mendoj se kurrë nuk i kam ndjerë këto gjëra, sepse për pjesën më të madhe marrëdhëniet kanë qenë gjithmonë rreth seksit. Hugging, kissing, duke mbajtur duart së bashku dhe se lloj i stuff ishin lloj i mërzitshëm në krahasim me shpërblimin përfundimtar: seks. Pra, për pjesën më të madhe kam interpretuar gjithmonë histori romantike si dy njerëz duke u përpjekur të kuptoj se si të mirë për të marrë personin tjetër në shtrat. Por kjo nuk është shuma e plotë e marrëdhënieve fare.

  Dashuria ka të bëjë me intimitetin. Bëhet fjalë për takimin me njëri-tjetrin në nivelin më të prekshëm. Do të thotë hapja e plotë e dikujt në mënyrë që ata të mund të shohin për atë që jeni me të vërtetë dhe që ende ju duan. Bëhet fjalë për dy shpirtra që vijnë së bashku dhe bashkohen në një, duke shkëlqyer shumë më të ndritshme për bashkimin e tyre. Dashuria bën kërkesa për të dashurin dhe të dashurin. Ëndrrat, gëzimet dhe dhimbjet e tua të dashura bëhen të tuat dhe të tuat.

  Duket shumë e thjeshtë, por me të vërtetë është shkatërrimi i tokës. është një ndjenjë e tillë e ndryshme për të kuptuar se si mund të doni dikë për më shumë sesa seks. Si mund ta doni krejtësisht dikë? Si mund të duash që dikush të mbajë dorën kur merr frymën tuaj të fundit, dikush që të kënaqet me aventurat e jetës, ndërsa ju ende keni kohë.

  Pra, po, kjo është pak a shumë gjithçka që kisha për të thënë. Se nuk e kuptova letërsinë e romancës derisa fillova të rindizem. Gjë qesharake se si reboot-i im po ndikon në interpretimin tim të letërsisë klasike. Sshtë kthjelluese të mendosh se diçka që paraardhësit tanë do ta kishin kuptuar lehtë me të cilën luftojmë sepse PMO na ka mësuar që marrëdhëniet kanë të bëjnë me objektivizimin e ndërsjellë.

  Unë e kuptoj romancën tani.

 160. Më në fund më pëlqen seksi aktual më shumë se unë si pornografi ..

  Kjo nuk ka ndodhur kurrë më parë. Kam pasur marrëdhënie seksuale me të dashurën time dhe pastaj me Zyrën e Kryeministrit, pasi ajo u largua për të kënaqur me të vërtetë. Unë thjesht kam pasur marrëdhënie seksuale me të dashurën time dhe kjo ishte një eksperiencë më e mirë atëherë unë kam parë ndonjëherë pornografi. Ishte si duhet të ishte. Uau.

  Më në fund më pëlqen seksi aktual më shumë se unë si pornografi ..

 161. Një grua e re shpjegon efektet e përdorimit të pornografisë së të dashurit të saj

  Personalisht, unë nuk luftoj me varësinë nga pornografia. Unë jam një vajzë 17 vjeçare me një epsh goxha të ulët, por kam luftuar me drogë dhe vetëdëmtim në të kaluarën, kështu që mund të kuptoj mënyrën e të menduarit. Në fakt, unë jam prekur indirekt nga varësia e pornografisë vetë.

  Kur isha 13-14 vjeç, një djalë me të cilin isha shoqëruar (i cili ishte 14-15 vjeç në atë kohë) vendosi që ai të donte të luante disa "fantazi pornografike" me mua. Unë kurrë nuk kisha shikuar pornografi dhe nuk e dija se çfarë donte të thoshte ai, pasi nuk kisha shkuar kurrë më larg sesa të puthja. Eshtë e panevojshme të thuhet, unë isha pak i tronditur dhe plotësisht në humbje se pse ai do të dëshironte të ishte kaq / i dhunshëm / ndaj meje. Unë u përpoqa t'i thosha se ishte në rregull nëse bënim gjëra të prekshme, por ai po i merrte shumë larg. Fatkeqësisht, ai vazhdoi.

  Ai do të vazhdonte të shkelte kufijtë e mi me çdo incident, gjithashtu; është sikur të kërkonte më shumë nga sa mund t’i jepja, kështu që ai do të më bënte një pornstar të improvizuar në mënyrë që ai të mund të zbriste.

  Ajo më preu vetëvlerësimin deri në rrënjët e saj dhe unë zhvillova pak zakonin e vetëndëmtimit. Pjesa më e keqe ishte se unë u poshtërova shumë për të treguar askënd për këtë. Herën e parë që ai më lidhi pornografinë për të parë se ndjehesha e sëmurë në stomak; nuk kishte asgjë "seksi" në lidhje me një vajzë të lidhur qartë që goditej nga një kar i çrregullt. Unë u trondita kur zbulova se shumë njerëz ishin në këtë lloj gjëraje.

  Kështu që, pasi më në fund i shkëputa gjërat këtij djali, unë qëndrova larg seksit të kundërt. Në fakt, unë do të kisha krijuar një farë frike nga djemtë adoleshentë dhe burrat më të rinj. Unë u përpoqa të shmangja çdo gjë që përfshinte seksin, pasi supozoja se gjithmonë do të përfshinte këtë poshtërim të stilit porn. Kurrë nuk e dija nëse djaloshi që më shikonte nga përtej dhomës ishte një kërcënim apo jo - mendimi i një të huaji që fantazonte për mua ishte alarmues. Të them të drejtën, unë patjetër që kisha një kompleks "të gjithë njerëzit janë derra".

  Megjithatë, gjetja e këtij sub ka ndjerë si një ngarkesë të stërmadh nga shpatullat e mia (nuk ka qëllim për qëllim). Unë jam shumë i lumtur të shoh se ka njerëz atje që nuk e pranojnë rastësisht fantazinë e pornografisë si realitet. Motivimi që disa prej jush kanë për vetë-përmirësim dhe një cilësi më të mirë të jetës është frymëzuese. Unë ju uroj fat në udhëtimet tuaja dhe shpresoj se ju trajton mirë 🙂 vajzat do të jenë me fat që të keni ju!

  LINK - faleminderit!

  by Quartzen


  KOMENTE nga anëtarë të tjerë të forumit nën postin e saj:

  Unë jam i lumtur që ju pëlqente komunitetin tonë. Këtë nën e gjeta përmes YouTube dhe më ka ndryshuar. Nga rruga jam kurioz se çfarë po ndodh me këtë brez, veçanërisht mijëvjeçarët. Përmbajtja për të rritur është ajo që është - "përmbajtje për të rritur". Diçka që supozohet se e konsumojnë vetëm të rriturit. Fatkeqësisht fëmijët e vegjël po bëhen viktima të varësisë nga pornografia. Fajësoni mundësinë e arritjes. Më vjen keq që dëgjoj se çfarë të bëri i dashuri yt. Dhe unë jam edhe më i trishtuar kur dëgjoj se keni pasur abuzim të drogës dhe çështje të vetë-dëmtimit më parë. Kjo është shumë shqetësuese pasi që jeni vetëm 17. Ky lloj ngrit shumë flamuj të kuq në lidhje me drejtimin në të cilin lëvizin fëmijët e vegjël. Sipas mendimit tim, të paktën fëmijët duhet të presin derisa të jenë në moshën e makinës para se të fillojnë të eksplorojnë seksualitetin. Anyshtë një nivel i pjekurisë mendore që kërkohet në çdo akt. Gjithsesi mirë që jeni jashtë çështjeve që ju shqetësuan në të kaluarën. permalink


  Aw Ti je më i miri. Faleminderit që i thatë të gjitha këto.

  Unë mendoj se ju historia është jashtëzakonisht e trishtuar, por vë bast se është më e zakonshme sesa kuptojmë. Porno i kthen burrat në monstra. Edhe gratë. Disa nga gratë në këtë nën raportojnë të zhvlerësojnë edhe partnerët e tyre. Awshtë e tmerrshme

  Por ju mund të liroheni nga ajo. Ju mund të ndryshoni. Jam shumë ndryshe nga sa isha. Sa herë që e mendoj dhe sa larg kam filluar të qaj, jam shumë mirënjohëse. Faleminderit për postimin tuaj, ju meritoni një djalë të shkëlqyeshëm! permalink


  "Gjetja e kësaj nën është ndjerë si një ngarkesë e madhe nga shpatullat e mia (pa fjalë shkrimi)." e konsideroj veten shumë me fat që e gjeta edhe këtë nën dhe të jesh pjesë e tij është një bekim. duhet të kuptosh që njerëzit (burrat) nuk janë njësoj si ne jemi të respektueshëm në çdo mënyrë, shpresoj (dhe uroj) të gjesh dikë që do t'ju trajtojë ashtu si e meritoni të trajtoheni, ai që lufton këtë varësi, shkaku i pornografisë ju jep disa mendime budallallëqe fantazie, dhe ju mund ta kuptoni vetëm se kur ndaloni duke u dridhur për rreth 10 ditë ose më shumë, pasi mjegulla të jetë ngritur. permalink


  Strangeshtë e çuditshme… Unë ndihem sikur isha një nga djemtë që përshkruat në postim në një moment… Sidoqoftë, ndihem vërtet e rikuperuar falë NoFap!

  Shpresa ime e vetme është që nuk është vonë në shoqërinë e sotme për të gjetur një vajzë të pafajshme dhe të kujdesshme, sepse kaq shumë vajza në ditët e sotme kanë qenë me një djalë (si ai që isha dikur) më parë dhe janë shkatërruar disi nga ato në një farë mënyre. permalink


  Kjo është gjëja më e mirë që kam dëgjuar për një kohë, dhe një nga motivet më të mëdha për të vazhduar. Gratë janë nuk objektet dhe ajo që u kemi bërë atyre është e pafalshme. Jam krenar që jam pjesë e këtyre djemve dhe u jap mundësinë grave të mrekullueshme si ju të takojnë një djalë që do t'ju trajtojë si duhet. permalink

 162. NoFap ndryshoi perspektivën time të grave

  Unë jam që nga janari i parë një njeri i lirë i ZKM-së. Ndryshimi më i madh që po vërej deri më tani është se shikimi im në zonja është shumë ndryshe. Unë i shikoj ata në sy në vend të syrit-banging atje tits dhe gomarët. Përveç kësaj, disa fetisha kisha zhdukur. Më pëlqen vërtet gratë tani, jo për seksin, por për të folur ose për të dashur. Zoti e bekoftë

  NoFap ndryshoi perspektivën time të grave

 163. Ndonjë prej jush që ju bën thirrje, ndryshon qëndrimin tuaj ndaj seksit të rastësishëm
  Çdokush prej jush që ndryshon qëndrimin tuaj ndaj seksit të rastësishëm, pasi ka shkuar në një brez të gjatë?

  Sa më shumë që ju fap, unë mendoj se më shumë gjasa që ju doni të doni seksin tuaj real të jetë rastësor. Në një mënyrë, PMO është si forma përfundimtare e seksit rastësor. Me këtë dua të them se seksi rastësor ka shumë të përbashkët me PMO.

  -cmimet e tij sasi më shumë se cilësia -shumë gjasa të luajnë rol-ka të ngjarë të përfshijnë shumë femra -partnerët zakonisht shkarkohen shpejt në ndjekje të partnerëve më "të çuditshëm" të cilët do të shkojnë atje ku nuk do të tjerët - partnerët janë të objektivizuar dhe kanë pak ekzistencë personit jashtë aktit seksual

  Gjithsesi, unë po ndryshoj tërë ekzistencën time me nofap. Po ndryshon perspektivën time për të gjitha gjërat. Kur isha duke u përplasur gjatë gjithë kohës, i shikoja fjalë për fjalë të gjitha gratë me pak fëmijë, të moshuar dhe të trashë si partnerë të mundshëm seksi. Unë pothuajse nuk u vendosa kurrë sepse isha i varur nga goditja dhe nuk mund të funksionoja mjaft mirë rreth njerëzve për ta tërhequr atë. Por në thelb çdo grua me të cilën kam pasur një takim të shkurtër do të përfundonte në bankën time, dhe unë do të kisha bërë akte seksuale me ta nëse do të më jepej mundësia.

  Tani që jam në nofap, nuk i kuptoj më gratë si partnere të mundshme seksi. Mendja ime as nuk shkon më atje dhe unë jam më i interesuar të krijoj një bisedë stimuluese me ta. Nuk po mendoj të fus karin tim në gomarë si dikur. Dhe mendoj se edhe sikur të shkoja në një takim me një grua, sinqerisht mendoj se do të mbaja seksin edhe sikur ajo të më hidhte veten. Jam bërë si gratë për të cilat urreja dikur që nuk kanë aprovuar menjëherë seksin me mua. Më në fund e kuptoj pse shumica e grave janë të prirura të mbajnë seksin deri shumë më vonë në marrëdhënie. Unë do ta shikoja seksin e rastësishëm si prishjen e vijës sime të nofap, do ta shihja atë pothuajse në të njëjtin nivel me PMO. Në vend të kësaj unë ndoshta do të doja vetëm të përqafohesha dhe të flisja.

  Sidoqoftë, kjo është postimi im për këtë ditë. Çdokush tjetër ndjehet si kjo falë nofap-it?

  blueeyedbandito

  Unë identifikohem me këtë 100%. Kjo është vija e parë ku kam qenë, ku një nga ndryshimet më të mëdha ishte pikëpamja ime për gratë. Në vija të kaluara kam përfituar nga përfitimet e mullirit. Kjo rreze aktuale po më formon shumë më tepër. Jam shumë më pak e dëshpëruar për vëmendjen e femrave. Mund ta marr ose ta lë. Natyrisht që unë e kërkoj atë, dhe jam shumë më i interesuar në një marrëdhënie intime sesa një qëndrim një natë. Kjo nuk do të thotë që unë jam duke kërkuar për një lidhje ose ndonjë gjë, por ka më shumë të ngjarë të kaloj seks rastësor. Standardet e mia janë më të larta. Standardet e mia janë gjithashtu më të ngushta. Seksi është në prapavijë tani. Unë jam duke folur me një vajzë që kam pasur një shtrëngim për një kohë. Ne kemi arritur vetëm deri më tani. Dhe ajo ka fjetur. Kultura moderne do të thoshte se jam një budalla sepse nuk e kam goditur në takimin e parë, por sido që të jetë - unë kam peshq më të mëdhenj për të skuqur, pastaj një qij pa kuptim ose 30 minuta argëtim.

  jake13122

  Njësoj edhe këtu. Seksi i rastësishëm nuk është aspak tërheqës për mua. Unë nuk kam shkuar në takime fare këtë vit (duke u përqëndruar në investimin në veten time në 2016 para se të kthehem në treg) dhe më shumë do të takoja dikë për një lidhje të shëndetshme afatgjatë. Kjo është një zhvendosje për shkak të nofap.

   

   

 164. Gruaja ime është kaq e bukur

  Unë isha ulur dje me gruan time, ajo po thante flokët pas dushit dhe unë po e shikoja dhe isha shumë e habitur për sa e bukur është ajo. Dhe nuk e kam fjalën për bukurinë e saj fizike, dua të them këtë shkëlqim të mirësisë, pafajësisë dhe lumturisë. Unë i thashë asaj 'vogëlushe, ti je aq e bukur' dhe ajo ishte si 'prisni një sekondë, unë nuk shoh ndonjë stuhi jashtë, kështu që si është e mundur që ju u godit nga një rrufe?' :)) Po pyes veten se sa më mirë do të ishte bota, nëse pornografia nuk do të ekzistonte fare. Sa divorc mund të shmangen? Sa të lumtur do të ishim ne, si shoqëri. Ne kurrë nuk mund ta zbulojmë, por atë që unë mund t'ju siguroj, të paktën mund ta gjeni vetë. Vazhdoni të luftoni, ia vlen.

  Gruaja ime është kaq e bukur

 165. Gruaja ime është kaq e bukur
  Unë isha ulur dje me gruan time, ajo po thante flokët pas dushit dhe unë po e shikoja dhe isha shumë e habitur për sa e bukur është ajo. Dhe nuk dua të them bukurinë e saj fizike, dua të them këtë shkëlqim të mirësisë, pafajësisë dhe lumturisë. Unë i thashë asaj 'vogëlushe, ti je aq e bukur' dhe ajo ishte si 'prit një sekondë, unë nuk shoh ndonjë stuhi jashtë, kështu që si është e mundur që ju u godit nga një rrufe?' :))

  Po pyes veten se sa më mirë do të ishte bota, nëse pornografia nuk do të ekzistonte fare. Sa divorc mund të shmangen? Sa të lumtur do të ishim ne, si shoqëri.

  Ne nuk mund ta gjejmë kurrë atë, por atë që unë mund t'ju siguroj, ju mund ta gjeni të paktën për veten tuaj. Mbani luftën, ia vlen. Gruaja ime është kaq e bukur

 166. Kjo NUK do të ishte

  Kjo NUK do të ishte e mundur nëse nuk do të isha 24 ditë i kthjellët dhe duke bërë PMO.

  Fatmirësisht kishim një fundjavë të mrekullueshme. E kisha energjinë time. Ne kemi qenë të martuar me vite 9 dhe shpresojmë se do të dëshirojmë shumë për shumë.

  Kam lexuar që PMO është një faktor në 56% të të gjitha divorceve - kjo është thjesht qesharake.

  Më mirë do të kisha një fundjavë të mrekullueshme për të ecur, për të ngrënë, për të ngrënë dhe për të shijuar bashkëshortin tim (që sapo e kam bërë) në vend që të shikoj në një ekran dhe PMO si një klloun.

  Faleminderit të gjithëve për këtë komunitet të jashtëzakonshëm mbështetës! Vazhdoni kështu fapstronauts - ju MUND ta pushtoni këtë!

  Vjetari i përvjetorit me gruan time: Tre herë në orët 24

 167. Sot e kam kuptuar të vërtetën e thjeshtë se gratë janë njerëz
  Isha në palestër sot dhe vendosa të luaj një listë dëgjimi shumë të vjetër të këngëve që kisha vite më parë. Disa këngë të fuqishme erdhën në mes grupeve të mia dhe ndërsa po rrija aty duke qëndruar, duke filluar nga dritarja fillova të ndihem e çuditshme. Fillova të mendoj për një mik të ngushtë që mori jetën e tij më parë këtë vit dhe një ish të dashurën që më ngushëlloi për këtë. Fillova të qaj në mes të palestrës së mallkuar. Kam qarë jo vetëm për mikun tim të fundit, por edhe për atë se si kujdesi im ishte për mua në kohën time të nevojës.

  I njëjti Ex që unë e urrej për kaq gjatë në një situatë që kam krijuar.

  I njëjti Ex që, herë pas here, pashë si një objekt për të bërë seks me të plotësuar dëshirat e mia të sëmura dhe të përdredhur.

  I njëjti Ex që kam urryer për të parë njerëz të tjerë pasi mbarova.

  I njëjti Ex unë u përpoq të kthehem së bashku me kur unë isha duke kërkuar për kullë e mia të ardhshëm spermës.

  Sot kuptova të vërtetën e thjeshtë se gratë janë njerëz me të njëjtat ëndrra, bindje dhe emocione si ne. Ata ndiejnë dhimbje. Ata ndiejnë zemërthyerje. Ata ndiejnë keqardhje. Ata janë duke ndyrë njerëzore.

  Mendoj se kam hedhur hapin tim të parë në zgjidhjen e mendjes time të sëmurë dhe të përdredhur. Kjo mënyrë jetese pa PMO po më bën të ndjehem në të vërtetë. Mund të them me bindjen më të madhe se nuk dëshiroj asgjë përveç të ardhmes më të mirë për ish-të dashurën time, pavarësisht nëse ajo e ardhme më përfshin apo jo. Diçka ndodhi në palestër sot

 168. Gratë janë kaq të bukura

  Një nga gjërat më të këqija që bën pornografia është që të desensibilizojë ndaj bukurisë femërore. Kur isha PMOing dhjetë herë në javë do të vija re disa vajza të lezetshme, por kurrë nuk do të mund ta vlerësoja vërtet "gruan" e tyre. (Ky nuk është një eufemizëm.) Kthesat e tyre, sytë e tyre, mënyra se si bien flokët përgjatë konturit të butë të fytyrave të tyre - është e mahnitshme. Kur fillova NoFap në janar, mendova se rezistenca do të bëhej më e vështirë me kalimin e ditëve. Doli që sa më shumë ditë të shkoj, aq më lehtë bëhet. Unë kam filluar të dyshoj seriozisht nëse do të bëhem përsëri MO. Fotografitë dhe fantazitë thjesht nuk mund të krahasohen.

  Gratë janë kaq të bukura

 169. Si e ndryshoi sytë seksin tim

  Unë jam në kolegj dhe kam menduar se asgjë nuk ishte në rregull me masturbaiting. Unë gjithnjë e pranoja se pornografia ishte e ndyrë, por nuk e lashë të më dilte. Fillova në shkollën e mesme dhe kurrë nuk i thashë vetes se kisha një varësi. Dua të përmend se dija për këtë nënreditim por mendova se nuk ishte për mua.

  Pastaj kam humbur virgjërinë time 4 netë më parë.

  Kam kuptuar që seksi është shumë i veçantë për ta imituar vrazhdë në baza ditore. Më kujtova gjithashtu se dëgjoja që masturbimi i shpeshtë mund të pengojë përvojën tuaj seksuale. Që atëherë unë ndiej se jam zgjuar me negativët e PMO dhe kam vendosur që do të provoj dhe mposht varësinë time. Mezi pres të jem në gjendje të them "Nuk më duhet më kjo!" Jam tepër mirënjohës që ky komunitet ekziston dhe jam i kënaqur që po bashkohem me të!

  Si e ndryshoi sytë seksin tim

 170. Koment nga r / Nofap në make-up
  Kushdo tjetër duke filluar me të vërtetë të shohë bukurinë në vajzat pa përbërjen? Ndihem sikur sjell më shumë nga vetja e tyre e vërtetë dhe ka një vërtetësi dhe vërtetësi për ta, megjithëse ju filloni të kërkoni gjithnjë e më shumë në këtë udhëtim, jo ​​vetëm tek vajzat, por në jetën e përgjithshme.
  Kushdo tjetër duke filluar me të vërtetë të shohë bukurinë në vajzat pa përbërjen?

 171. Duke kërkuar në sytë e saj.

  Çdo vajzë e vetme që do të takoni ndonjëherë ka sytë më të bukur. Mund të ketë 6s 7s 8s dhe 9s, por sytë e çdo gruaje janë një 10 e drejtë kur shikoni vërtet në to. Duke parë sytë e saj sesa trupin e saj, ju filloni të shihni çdo grua si të barabartë, Po e bukur dhe frikësuese në fillim, por nën atë që do të filloni të shihni ndjenjat e saj dhe të filloni t'i kuptoni ato, ju i njihni si ndjenja njerëzore. Ju i njihni, sepse ju i përjetoni ato në trupin tuaj, në vend që të ndjeni absurditetin e ankthit që truri juaj i uritur pornografi po përpiqet t'ju korruptojë.

  Ju filloni të mësoni rreth dialogut nën-ndërgjegjësues me të cilin ajo po ju angazhon dhe zhvilloni gjuhën tuaj nën-ndërgjegjësuese për të komunikuar jo vetëm interesin tuaj për të, por t'i komunikoni asaj se kush jeni, nga çfarë bëni dhe çfarë po shkoni për të bërë jetën tënde. Ju do të shihni se vizioni juaj rritet kur përqendroheni në sytë e saj, buzëqeshja e saj vjen në fokus së pari, buzët i lidhen anash dhe ju merrni flutura në stomakun tuaj që ju bëjnë të ndiheni kaq të ndyrë njerëzore. Pastaj ju shihni gjërat e vogla që ajo bën me trupin e saj për t'ju thënë se është e interesuar, ju i kuptoni këto mesazhe instiktivisht. Trupi i saj, i Gjallë dhe me frymë dhe aq kompleks sa çdo organizëm në këtë tokë. I fortë I zhdërvjellët I këndshëm si një Leopard dhe sa i ashpër. Ju do të vini re kurbën e gjoksit të saj dhe lëkundjen në ijet e saj, por ju nuk jeni duke luajtur në to si një zvarritje dhe ajo e do atë, ajo po ju thotë se e do atë me sytë e saj.

  Ju mund ta ndjeni energjinë e saj, forcën e saj të jetës aq të fuqishme sa çdo gjallesë. Ajo i është dashur fluturimit sepse buzët e tua po bëjnë të njëjtën gjë në anët dhe betohesh se mund ta ndjesh fluturimin e fluturës së saj me tuajën, duke e bërë atë më intensiv. Ju jeni ende duke parë në sytë e saj dhe ju ndjeheni si e barabartë sepse ajo po shikon përsëri në tuajat. Ndiheni aq i gjallë sa çdokush që ka ecur ndonjëherë në tokë, të gjithë në një shikim të shpejtë.

  Ose mund të shikosh pornografinë.

  Duke kërkuar në sytë e saj.

 172. Ndjej se ndalimi i faperjes me të vërtetë rrit marrëdhënien tonë

  Nëse keni një të dashur ju sugjeroj që të ndërprisni plotësisht zakonin tuaj. Kam vënë re, se angazhimi im ndaj saj në lidhje me jo vetëm seksin është shumë më i madh. Unë kisha frikë, se papritmas nuk mund të zgjasja sa duhet, sa më shpejt që të pushoj së masturbuari, por disi është e gjithë # e kundërta

  Nuk e di nëse po e ekzagjeroj këtu, por ndiej që ndalimi i fapping vërtet rrit marrëdhënien tonë me të paktën 25% dhe ne tashmë ishim çifti më i lumtur në tokë që nga dita e parë! Kjo me të vërtetë më bën shumë të lumtur, unë kisha për të ndarë me ju. Nëse keni një person në jetën tuaj, i cili meriton gjithë vëmendjen tuaj, bëjeni atë për të!

  Shumë më mirë Seksi me gf

 173. Porno nuk më ndez më

  Interesante, pornografia nuk më kthen në asnjë çast. Dridhem nga eksitimi por nuk kam asnjë përgjigje tjetër. Unë mendoj se e dashura ime është e vetmja që mund ta bëjë këtë tani dhe unë jam shumë e lumtur për këtë. Unë dyshoj se truri im ka ndryshuar pak dhe për të mirë!

  Porno nuk më ndez më

   

 174. Ndrysho nga organet e pëlqyera për të pëlqyer njerëzit?

  Vura re që më godasin më shumë gals, tani më pëlqen të shoh vajza të nxehta përreth, përpiqem të ndaloj së kërkuari dhe objektivizuari. Por ndryshimi që vura re është se më pëlqen personaliteti më shumë, bëhem paksa e dobët nga zonja sepse ajo është bukuroshe. Para se ta merrja këtë më pak, a do të dilnin njerëzit sepse unë dëshiroja një gf për të më mbajtur të arsyeshëm në një mënyrë të çuditshme. Dikush për të ndarë probleme me etj, tani unë kam një rrjet më të mirë të mbështetjes sociale, kështu që kam nevojë që më pak të mos ndiej se do të çmendem përsëri.

  Ndrysho nga organet e pëlqyera për të pëlqyer njerëzit?

 175. Organi im i parë pornografik!

  Kështu që arsyeja që po bëj këtë është se kohët e fundit kuptova se nuk mund të dilja pa pornografi dhe me të vërtetë dua të sperma për të dashurën time. Unë do të provoja të masturboja disa herë pa stimul vizual dhe kurrë nuk i afrohesha buzës. Por 30 minuta më parë, vetëm dy ditë e gjysmë në një brez, unë isha në gjendje të dilja pa ndonjë stimulim vizual të çfarëdo lloji! Rruga drejt shërimit të anorgasmisë time të shkaktuar nga pornografia po duket shumë më e shkurtër se sa pritej. Unë jam aq i pompuar, djemtë e mi!

  Organi im i parë pornografik!

 176. Ditët e 42 NOFAP
  Unë jam duke parë pornografi që nga mosha ime adoleshente kur isha 17 dhe tani unë jam 26 kam ndaluar duke parë pornografi dhe masturbim, Ndihet vërtet e mahnitshme, unë jam beqare dhe e dua ndjenjën e drurit të mëngjesit, kam ndërmend të mos shikoj dhe shikoj pornografi për një vit të tërë dua të martohem, mendoj se po vuaj ED pyeta një mjek dhe mjeku tha që duhet të abstenoj pornografinë dhe masturbimin derisa të kthehem në normalitet. Porno FUFCk që shkatërroi jetën tonë. .. koha jonë e çmuar dashuria jonë edukimi ynë respekti për veten tonë etj ... thjesht lutuni për mua vëlla .. Unë duhet ta ndaloj atë për 2 vjet

 177. Kam pasur marrëdhënie seksuale me gruan time (një histori suksesi)

  Gruaja ime dhe unë kemi qenë së bashku për gati 10 vite, të martuar për 3 dhe ne jemi të dy në pajtim që jeta jonë seksuale ka qenë shumë më poshtë mesatares për një kohë tani.

  Që kur zbulova se varësia ndaj pornografisë është një gjë dhe gjithashtu kam kuptuar që varësia ime ka qenë një faktor i madh në problemet tona.

  Ne shumë rrallë bëjmë seks, derisa natën tjetër kishte kaluar mbi një vit nga përpjekja jonë e fundit, unë e quaj atë një përpjekje sepse me të vërtetë nuk ishte një sukses, të dy mbetëm të pakënaqur dhe kjo nuk ishte hera e parë. Sa herë që përpiqemi (me shkallë të ndryshme të suksesit) të dy largohemi nga seksi për të shmangur një situatë tjetër të vështirë, deri në pikën që të dy do të jemi të shtrirë në shtrat duke u ndier i eksituar, por shumë të frikësuar për të bërë asgjë në lidhje me të.

  Megjithatë disa netë më parë planetët u rreshtuan për ne dhe ne ishim të dy gati për t'u përpjekur përsëri, këtë herë unë jam i lumtur të raportoj se ishte një sukses.

  (paralajmërim për shkas, unë do të shkoj në një pjesë të hollësive tani që)

  Kjo kohë ishte kaq e ndryshme. Ishte sikur gjërat të ishin kur u takuam së pari, ndjeva të lidhur dhe të relaksuar, ndjeva sikur të donte të isha intime me të, ndjeheshim së bashku.

  Unë thjesht nuk u largova duke shpresuar se do të bëja sperma para se të lodheshim ose mërziteshim ose të bëhej e vështirë (gjithmonë kam qenë i ngadaltë në zjarr për shkak të PMOing çdo ditë) këtë herë isha vetëm unë dhe ajo dhe ndihesha e mahnitshme.

  Pjesa më e mirë është pasi të kemi mbaruar gjërat ishin akoma Mirë, ditën tjetër kemi ardhur në shtëpi nga puna dhe kemi pasur një bisedë të madhe dhe kemi ndjerë shumë më tepër të lidhur.

  Na vjen keq për shumë gjëra, por unë jam shumë i kënaqur me këtë dhe thjesht doja të përhapja një lajm të mirë mes këtij komuniteti.

  Unë kam qenë i varur nga pornografia për 15 vjet dhe tani jam mbi një muaj i pastër dhe ndihet mirë.

  TLDR Kam pasur marrëdhënie seksuale me gruan time dhe kjo ishte e mirë

  Kam pasur marrëdhënie seksuale me gruan time (një histori suksesi)

 178. Perspektiva Femra mbi Pornografinë

  TL; DR Miqtë femra më kanë hapur se si pornografia ka shkatërruar perspektivat dhe marrëdhëniet e takimeve. Masturbimi dhe pornografia ndikojnë negativisht te gratë po aq, nëse jo më shumë se burrat.

  Kam postuar në historinë time Snapchat disa frymëzim në lidhje me udhëtimin NoFAP që isha në dhe një nga shokët e mi të mirë femër u përgjigj:

  "Po pornografia është e tmerrshme, ajo gati shkatërroi marrëdhënien time me njeriun që dua."

  Meqenëse jemi afër, i kërkova asaj të sqarojë, kështu që mund ta ndaja me burra të tjerë që kanë rënë në grackë.

  Ajo më tregoi anën femërore përmes një historie:

  I dashuri i saj ishte shumë i lodhur. Ajo donte të bënte seks, por thjesht nuk ishte mjaft energjik.

  Ajo ishte në rregull me këtë, dhe ata vendosën të shkojnë për të fjetur. 30 minuta më vonë, ai kthehet dhe fillon ta puthë.

  Loja filloj.

  Ata fillojnë procesin e sex-cuddling, kissing, goofing rreth, por kishte një problem:

  Ai nuk mund të qëndronte shumë!

  Ky është një njeri i përkryer i shëndoshë. Ajo nuk është e çuditshme, kështu që i besoj asaj kur ajo thotë se ata me të vërtetë e duan njëri-tjetrin.

  Ata fillojnë të shkojnë në të, por nga lodhja ai lë. I zhgënjyer, ajo kthehet përsëri në gjumë.

  Ajo zgjohet herët për ndërrimin e saj në mëngjes dhe anulon alarmin në telefonin e tij. Natyrisht hapet dhe

  Në ekran është një foto e një femre sexy në Instagram që është shumë zbuluese.

  Ajo u ndje i grimcuar. Ajo e kuptoi papritur se burri i saj kishte një varësi pornografie - dhe nëpërmjet meje dhe historive të mia ajo e dinte për tmerret që mund t'i bënte një njeriu.

  Ajo shkoi në punë të shkatërruar dhe e shkroi atë duke e detyruar atë të mos ndiqte të gjitha fotot tërheqëse dhe të largohej nga pornografia.

  U deshën muaj që ky çift i bukur dhe i përsosur të kthehej në normalitet. Për ta, ishte dashuria në shikim të parë.

  Ata kishin qenë së bashku për muaj të tërë. Ata planifikuan gjithë jetën e tyre së bashku.

  Dhe pastaj ndodhi pornografia

  Djema, unë kam qenë duke folur hapur për këtë udhëtim me miqtë e mi femra tani për shumë kohë.

  Nëse nuk mund ta ruani veten, bëjeni atë për gratë e ndyrë në jetën tonë!

  Masturbimi dhe pornografia nuk na bëjnë qirje - ajo zhyt gratë, ndoshta edhe më shumë.

  Ajo ndjehej si një vrimë. Ajo ndjehej sikur nuk ishte e dashur vërtet. Ajo ndihej e padëshiruar dhe e paaftë për ta ndezur burrin e saj!

  Për shkak të pornografisë ata nuk mund të gëzonin kënaqësinë më të madhe në jetë: i pastër lidhjes seksuale njerëzore

  Kur të merrni një të dashurën - do të jeni në këtë udhëtim, jepni kohë - duhet të jeni gati për të.

  Ju duhet të jeni të hapur për të shijuar energjinë seksuale dhe bond. Seksi nuk ka të bëjë vetëm me lirimin seksual- Tani kam mësuar se ka të bëjë me lidhjen, dhe shprehjen e dashurisë.

  Ju duhet të jeni gati të trondisni botën e saj dhe nuk mund ta bëni nëse nuk mund të performoni. Do të jeni shumë të shqetësuar dhe të ndyrë për të bërë dashuri me të vërtetë nga instikti.

  Nëse nuk mund ta bëni për vete, bëjeni atë për zonjat. Ata vuajnë në heshtje & vetëm ..

  Perspektiva Femra mbi Pornografinë

   

   

 179. Fuqia ime është të shohësh gruan për atë se kush janë ata

  Pasi të vendosni që jeni gati të hiqni dorë nga kënaqësia vetjake për fillimin e vonuar të kënaqësisë, diçka e bukur ndodh --->

  Ju merrni për të parë se çfarë atraksion të vërtetë ndjehet si.

  Ju merrni tërhequr nga praninë e njerëzve të tjerë shumë më tepër ose larguar nga Ai, nëse ata janë toksike.

  Një gjë është me siguri absolute - të gjitha gratë bëhen të bukura për atë që janë dhe jo për ato që duken. Dhe kjo është një gjë e bukur ... dhe kjo është më shumë një super fuqi sesa çdonjëri nga ju 4 ditë duke thënë se si ju dukej ajo chiiika e nxehtë në sy. Dua të them, hajde - djemtë para së gjithash kanë nevojë për një përqafim.

  Unë mendoj se të gjithë janë të ndryshëm, por kjo është ajo që unë kam përjetuar deri më tani - unë isha gjithmonë mjaft i vendosur dhe përqendrohesha përpara qëllimit, por dobësia ime ishte të mendoja për një formë dhe pamje të caktuar ishte gjithçka që më bëri disa zonja në një stol më të lartë pedale sesa të tjerët . Unë jam shumë i plotë për të ardhur për të parë një depërtim dhe ndriçim mbi këtë temë

  Fuqia ime është të shohësh gruan për atë se kush janë ata

 180. Unë e dua se si mospërdorimi ju lejon të vlerësoni bukurinë e zakonshme

  Më konkretisht, ju dëshironi trupat e atyre që doni, sepse ju i doni ata dhe sepse janë ato, jo sepse pornografia ka futur një dëshirë të çoroditur në zemrën tuaj.

  Dhe unë duhet ta heq këtë gjë të çuditshme nga gjoksi im: Isha me atë që e dua shumë dhe ajo nuk ishte shumë e veshur, por rrobat e saj ishin mjaft të ngushta saqë tregonte një marrëzi të lehtë. Dëshira seksuale filloi dhe nuk kishte asnjë lidhje me tërheqjen nga një trup "mesatar" në mënyrën se si tërhiqet nga trupat në pornografi. Ishte sepse ishte ajo, dhe unë nuk po i përpunoja stimujt aspak siç do të bëja stimujt artificialë të pornografisë.

  Unë e dua se si mospërdorimi ju lejon të vlerësoni bukurinë e zakonshme dhe dëshironi njerëzit, jo trupa. I çuditshëm nga tregimi im i gjoksit.

 181. Ndryshimi më dominues që kam vënë re është qëndrimi im ndaj
  90 ditë, ku nga këtu ?? Të ndjehen të lirë për AMA

  Epo, ia dola, 90 ditë !! (në modalitetin "e vështirë" - nuk ka asnjë mënyrë të lehtë për sa më përket mua). Kjo ka qenë sfida më e vështirë që kam ndërmarrë ndonjëherë në jetën time deri më sot.

  Ndryshimet: edhe për sa i përket superfuqive, unë jam ende një djalë mjaft normal, por e kam atë besim që vjen nga brenda kur nuk jeni duke u përplasur për ta bërë veten të ndiheni mirë ose të vetë-mjekoni me dopaminë në mënyrë që të ndiheni mirë. Jam i kënaqur me atë që jam dhe që kam qenë në gjendje të hedh hapin e parë dhe më të rëndësishëm në thyerjen e kësaj varësie.

  Ndryshimi më mbizotërues që kam vënë re është qëndrimi im ndaj grave, hedhja e objektivitetit nga dritarja dhe të qenit i vetëdijshëm se gratë janë edhe njerëz, estetikisht i gjej gratë tërheqëse, por kjo vjen së dyti në dijeninë se ata nuk janë atje për mua që të fitoj kënaqësi egoiste nga.

 182. Marrëdhënia midis gruas sime dhe unë është përmirësuar në mënyrë drastike.

  Marrëdhënia midis gruas sime dhe unë është përmirësuar në mënyrë drastike. Dhe, kam vënë re diçka të rëndësishme: mundem ndihem më fort se sa më parë. Ndihem shumë më tepër dashuri dhe dashuri për gruan, fëmijët dhe familjen time se sa kam ndonjëherë. Unë mendoj se kjo vjen nga ndjenja e lirisë që kam arritur, dhe duke e ditur se pornografi nuk ka më kontroll mbi mua më, dhe ajo kurrë nuk do të përsëri.

  Edhe unë jam shumë më shpirtëror se më parë (unë isha një lloj agnostik), por mendoj se është mirë që unë të kem besim në një fuqi më të lartë, dhe me të vërtetë, lutjet dhe koha ime në kishë / adhurim kanë qenë më kuptimplote sesa mbaj mend ata janë në shumë, shumë vite. Unë jam gjithashtu shumë më e qetë, më pak e zemëruar dhe shumë më pak e ndjeshme për gjërat e vogla në jetë

 183. Thx për bërjen e kësaj djema .. <3 Vajzat kundër pornografisë
  Thx për bërjen e kësaj djema .. <3 Vajzat kundër pornografisë

  Një mik i imi më tregoi për këtë gjë NoFap dhe unë ndihem kaq i lumtur që shoh counter ulur në 31,133 fapstronauts! 🙂 Besimi në njerëzimin u rivendos!

  Marrëdhënia ime e fundit ishte me një djalë i cili ishte seriozisht i varur nga pornografia. Kjo shkaktoi kaq shumë çështje në marrëdhëniet tona dhe jetën seksuale dhe kjo më tërhoqi seriozisht personalisht. Ishte kaq e dhimbshme ta shihje atë duke luftuar me varësinë e tij. Doja të besoja se ai mund të ndryshonte, por ai më mashtroi aq shumë sa nuk munda ta duroja më dhimbjen e zemrës. Pas 2 vitesh një marrëdhënie ndryshe të mahnitshme, unë duhej t'i jepja fund. Tani unë ende kam frikë të filloj një marrëdhënie përsëri.

  Gjithsesi, unë e di që ju djema ndoshta po e bëni këtë për mirëqenien dhe gjërat tuaja, por unë thjesht doja t'ju falënderoja në emër të vajzave që janë lënduar nga varësitë e pornografisë së djemve. Ne i vlerësojmë përpjekjet tuaja për ta thyer këtë varësi. Vazhdoni dhe mos u dorëzoni! 🙂

 184. Paaftësia për të bjerë në LOVE për shkak të viteve të PMO! Shpresoj NoFap ai
  Paaftësia për të bjerë në LOVE për shkak të viteve të PMO! Shpresoj NoFap ndihmon!

  Ndihet sikur kisha një mallkim të keq, që unë, një person shumë emocional dhe romantik, nuk kam qenë në gjendje të bie në dashuri me një vajzë për vitet e fundit 9-10. Unë jam romantike në atë pikë që unë nuk mund të qëndroj një natë apo seks pa ndjenja, dhe edhe pse kam provuar të duash dhe të kem marrëdhënie të thella dhe të rëndësishme me vajzat gjatë gjithë kësaj kohe, kurrë nuk ka dalë mirë, as edhe një herë! Kjo është e gjitha për shkak të asgjëje, përveç PMO. Unë, që është shumë emocional për të bërë seks një natë qëndron në jetën reale, kanë në sfond një varësi të shëmtuar P ku unë jam i varur nga skena që përjashtojnë edhe shenjën më të vogël të ndonjë emocioni! A do ta shikoni kontradiktën?

  Ky fatkeqësi ka fatkeqësi të keqe bënë përdorimin efektiv të të gjitha mjeteve të tij për të vrarë çdo mjet në mua, me anë të të cilit mund të ndjej dhe shpreh ndjenjat e romancës dhe emocioneve reale kundër një personi të vërtetë. Unë mendoj se kjo është e gjitha që ka për të thënë dhe kjo është shumë e pikëlluar për mua tani, sepse ajo mori mua disa vite të gjata për të kuptuar plotësisht atë.

  Unë besoj se shumë prej jush djema dhe gals kanë përjetuar këtë mallkim të njëjtë mbi veten e tyre. Shpresoj që së shpejti mund ta kemi zgjidhur këtë problem përmes NoFap, por pasi ky problem mund të ketë pasur ndikime më të thella në nënvetëdijen tonë (si perceptimi ynë i rrënjosur thellë, i pavetëdijshëm i grave si objekte seksuale), shpresoj të përdor të gjitha mjetet me të cilat për ta shpërndarë këtë mallkim. Do të doja të përdorja në mënyrë efektive të gjitha mjetet e mia për të vrarë çdo mjet të kësaj varësie me të cilën më ka ndaluar të kem atë ndjenjën e mrekullueshme të fluturave në stomakun tim, të cilin dikur e kisha kur isha i ri dhe i dashuruar ! Oh sa më mungojnë aq shumë ato ditë dhe zemra e re, e pastër, e pastër që kisha dikur, është një barrë e tillë për mua!

  Folks, any feedbacks, kontributet dhe / ose këshilla mbi këtë temë, mbi dashurinë dhe se si PMO na mban larg nga dashuria dhe se si ne mund të fitojmë dashurinë mbrapa, do të vlerësohet aq mirë! Urimet më të mira për të gjithë ju!

  GUY 2)

  Po, e di atë ndjesi. Kam jetuar i lumtur për 10 vjet të mira vetë. Unë kam ardhur në një shumë të realizimeve në lidhje me këtë gjithashtu kohët e fundit gjithashtu. Ju kurrë nuk mund të ktheheni dhe të ndryshoni të kaluarën, thjesht duhet të mësoni prej saj dhe të bëni më të mirën e marrëdhënieve në të ardhmen.

  GUY 3)

  Unë e di saktësisht se çfarë e keni fjalën. Nuk mund t'ju them herën e fundit kur ndjeva 'fluturat në barkun tim dashuri' për dikë. Unë jam 30. Nuk e mbaj mend herën e fundit që pashë një grua si diçka tjetër përveç një objekt seksi. Unë me të vërtetë dua ta ndryshoj këtë, sepse një herë e një herë më tërhiqnin vërtet gratë inteligjente, krijuese, të vetëdijshme për kulturën.

  Tani thjesht shikoj gratë dhe uroj që t'i mund t'i them, dhe pastaj të ndjehem disi i zemëruar dhe i inatosur që nuk mundem. Unë i shikoj gratë si objekte seksi, por kam një vetëvlerësim kaq të ulët dhe një shqetësim kaq të keq shoqëror që kurrë nuk kam pasur qëndrim një natë ose ndonjë mundësi për të trajtuar dikë si një objekt seksi.

  Në fakt, gratë duken disi të zmbrapsura nga unë. Dhe të them të drejtën nuk i fajësoj ata.

  Mos më keqkupto, thellë në vetvete nuk mendoj se edhe një qëndrim një natë është diçka për të aspiruar. Por fjala ime është, unë jam i sëmurë me gjak duke parë gratë në këtë mënyrë. Unë e urrej veten për këtë. Unë dua t'i shoh gratë si njerëz përsëri, jo vetëm objekte. Unë dua të ndiej dashuri dhe të përjetoj një lidhje të vërtetë. Unë dua të dëshiroj intimitet, sesa seks fetishist. Unë dua të bëj dashuri dhe të dua personin me të cilin po bëj dashuri.

  Unë me të vërtetë shpresoj që kjo të ndodhë së shpejti.

 185. Nuk dua të mendoj më për gratë si objekte

  Në thelb, unë nuk dua të mendoj për gratë si objekte ... madje as për ato që qëllimisht paraqiten si të tilla. Kjo do të tingëllojë sociopatike (dhe mendoj se në të vërtetë është) por unë e kisha të vështirë të veproja dhe të mendoja për gratë si… ju i dini… persona. Porno dhe fantazitë e mia shkatërruan aftësinë time për t'i kapur ato si qenie me ndjenja, me nevojë për dashuri të sinqertë, me një dinjitet që kërkon respekt maksimal (si me çdo qenie njerëzore)

  Mjaft për OP-të dhe historitë e tyre. Komuniteti i NoFap, cila është historia juaj?

 186. Kam ardhur në terma se ZKM është Garbage Complete.

  Të tjerë Fapstronaunts,

  I mori intime me tim të dashurën kohë të gjatë dhe nuk mund të besoja atë që po ndodhte. Ishte aq shumë Real. Unë nuk mund të besoj se kam qenë një i varur nga ZKM pothuajse duke arritur në arrestimin e zemrës Mbytja tub tim çdo ditë në një gjë shumë të rreme si pornografi ndërsa diçka të tillë ekzistonte. Pas kësaj përvoje magjike Kam ardhur në terma se ZKM është Garbage Complete.

  Për më tepër, Ka qenë shumë e gjatë që kur kam lënë PMO. Gjërat janë ndryshuar në mënyrë sporadike gjatë viteve. Pmo është një varësi vdekjeprurëse. Besoj se kam fituar. Shpresoj se kjo do të jetë një mesazh shprese për të gjithë ata që po luftojnë me ZKM-në.

  Unë lutem që Ju të gjithë do të jetoni gjatë dhe do të përparoni.

  Përshëndetje nga Afrika.

  Got intime me të dashurën time kohë të gjatë. Ky është raporti im.

   

 187. A e ndryshon NoFap pikëpamjen tuaj për vajzat dhe marrëdhëniet?
  A e ndryshon NoFap pikëpamjen tuaj për vajzat dhe marrëdhëniet?

  Dua të them ... Më kujtohet se sa pak interes tregoja për vajzat (për dhjetë vitet e fundit) sepse ndjeva se nuk kishte asgjë për të fituar [seksualisht]. Nëse nuk do të shkoja në shtrat me të, pse të shqetësohesha?

  Epo, në punë dje, pak a shumë nuk kisha zgjidhje tjetër veçse të flisja me një vajzë që e njihja. Ndihej tmerrësisht e vështirë dhe unë u ndjeva e tmerrshme. Pas punës, pata një shans për të menduar për gjërat dhe kuptova se sa mirë ishte të flisja me një vajzë dhe pavarësisht nga jazz, ngathtësia. Ndihesha më “burrëror” për të biseduar me të.

  Kam rilindur një ditë më parë BTW. Fillimisht, unë isha duke shkuar në PMO pas punës përsëri. Pas kësaj, nuk zgjodha.

  Unë kam filluar të kuptoj tani që nuk kam pse të kem një shans në shtrat çdo grua që njoh të kem një lidhje të ligjshme me ta. Ndihem më mirë dhe shumë më pak presion duke e ditur këtë. Sikur ta dija që vite më parë, nuk do të kisha humbur lidhjet me kaq shumë gra të shkëlqyera sa kam njohur.

  Mjaft duke parë të kaluarën, unë do të kujdesem për këtë kur të vijë koha; Sidoqoftë nuk pendohem. Tani, qëllimi im është të krijoj lidhje më të forta me vajzat që shoh sot, platonike ose ndryshe.

  Sidoqoftë, a ka ndonjë njeri që ka parë ndryshime në gjendjen e mendjes ndaj vajzave dhe / ose marrëdhënieve?

  fapfree03

  100%. Jo duke iu nënshtruar fotografive të vajzave në internet që e njihja, por nuk kisha asnjë interes për takimin ishte një problem i madh. Mendoni se kjo ishte vajza në facebook, dhe vajzat që njihja, jo randos. Unë do të fantasize për ta, por kurrë nuk do të kurrë, datën ata ose duan të jenë me em në jetën reale, duke mos parë edhe se sa miqtë e mi në atë kohë do të thotë për mua. Unë kam qenë shumë më i interesuar në botën time të fantazisë sesa në jetën time, edhe kur ajo që kisha në jetën time ishte 100000x më mirë se njerëzit për të cilët mendova.

  Ashtë pak fjalë, më fal nëse është konfuze.

  TL: DR- Po, 100%. Vajzat janë njerëz, jo ushqim seksi (Bruce nga zëri i Nemo)

  stoenr

  Po. E kuptova që pornografia është një botë imagjinare, diçka që nuk ekziston, ashtu si karikaturat ose ëndrrat tona. Dhe që njerëzit që luajnë në këto filma ose pozojnë për fotot nuk janë të kënaqur me këtë. Seriozisht, kush do të ishte i lumtur që bota të shihte të zhveshur apo të bësh seks?

  Unë gjithashtu mendoj se vajzat janë tamam si djemtë - të hutuar, nuk dinë çfarë të bëjnë. Ne të gjithë jemi një grup, jo djem dhe vajza. Ne të dy nuk dimë çfarë të bëjmë kur bëhet fjalë për gjëra seksuale si joshja apo diçka e tillë.

  Unë gjithashtu i perceptoj gratë ashtu si gratë, jo si perënditë apo disa krijesa të çuditshme me të cilat nuk mund të flas. Ata janë atje, dhe unë jam këtu, ata janë njerëz, edhe unë jam njeri.

  Marrëdhëniet në të vërtetë janë qesharake për mua. Sigurisht, është kënaqësi të jesh me dikë, por nuk e shoh kuptimin kur dikush thotë 'është përgjithmonë, unë e dua atë / atë përgjithmonë, ne do të jemi së bashku'. Seriozisht, njerëzit si kjo duhet të mbledhin mutin e tyre dhe të mendojnë realisht. Kur ndalova së përplasuri, kuptova se nuk kam nevojë për askënd, apo ndonjë marrëdhënie. Sigurisht, është një mënyrë argëtuese për të kaluar kohë me dikë, por nuk është e nevojshme në jetën tuaj. Ka shumë më shumë gjëra për të bërë sesa të jesh në një marrëdhënie.

  LP83

  Përvoja ime është se komunikimi me gratë është bërë më i relaksuar. Kam vërejtur se gratë kanë tendencë të ndihen më pak të pakëndshme rreth meje gjatë muajit të gjysmë të fundit. Dhe mendimet e pista janë nënshtruar të cilat unë gjej një përfitim të madh në çdo bisedë me një grua !!!

  stoenr

  Po, edhe unë e vura re atë. Mendimet e mia të ndyra janë zhdukur dhe tani unë vetëm flas me gratë si flas me vëllezërit e mi.

  Kam zbuluar që unë mund t'i shikoj gratë si njerëz jo si një koleksion copëzash që mund të arrij.

  Personalisht nuk kam pasur kurrë një "problem" kur flas me gra, por kam vërejtur se në të vërtetë mund t'i shikoj gratë në sy kur flas me to. It'sshtë më pak për atë që bën shikimi i grave për mua tani - duke pasur për ta mbajtur atë në kontroll në mënyrë që të mos fap etj.

  -]jasze

  7 ditë më parë isha e çoroditur dhe më bëri të vështirë të flisja për shkak të mutisë që po më thoshte për imagjinimin e tyre, tani pak më mirë për mua që të komunikoj me vajzat. Të bëhet më mirë çdo ditë.

   Zeta_Metroid

  Yeah, nofap definitivisht duket për të bërë mendimet tuaja në përgjithësi, por sidomos ndaj grave, më pak hedoniste. Veçanërisht nëse ndaloni P në PMO

  Louis_DM1

  NoFap definitivisht më mësoi se pornografia në internet nuk është gjithçka që duhet të hapet. Muchshtë shumë më mirë (dhe psikologjikisht më e shëndetshme) të krijosh lidhje farefisnore dhe një lidhje të shëndetshme me një grua të vërtetë sesa një grua me pikselacion në një ekran me të cilin nuk do të takosh kurrë ose nuk do të bësh një bisedë.

  nofetebutwhatwemake

  Yep. Të gjitha gratë u zhdukën! Dhe në të njëjtën kohë kuptova se bota ishte plot me të gjithë këta njerëz që ishin tamam si unë (përveç femrës)!

 188. Nuk dua t’i mërzit të gjithë me një histori shumë të gjatë. Unë isha i varur nga pornografia kur isha vetëm 9, dhe tani në fund të të 20-ave. Ajo rrugë e pornografisë më çon në atë që mendoja se ishte vajza e ëndrrave dhe 'stili i jetës'. Pas shumë reflektimesh gjatë dy muajve të fundit, pornografia ka pasur një ndikim të drejtpërdrejtë në mënyrën se si unë i trajtoja gratë dhe i shihja ato.

  Unë kam qenë PMO falas për vetëm 30 ditë, dhe as nuk llogaris më. Unë i shoh gratë në një dritë krejt tjetër, ato janë njerëz që meritojnë shumë më tepër sesa ato që ne i kemi lidhur vetes përmes pornografisë. E dashura ime e fundit ishte gjithçka që lidhej me pornografinë, që nga shtrati te ngjarjet shoqërore. Ishte kënaqësi në këtë moment, por unë po shkoja nga një seancë shtrati në tjetrën me ndjenja zero të zemrës.

  Nëse dikush dëshiron një histori të plotë të detajuar të jetës sime të mëparshme, mundem në një subreddit tjetër ose të krijoj një blog. Për këdo që lexon
  kjo, nëse jeni në shtrat ngrihuni dhe dilni jashtë tani; vendosni telefonin tuaj në modalitetin e aeroplanit dhe jetoni këtu dhe tani. Ditët e para të asnjë PMO është jashtëzakonisht e vështirë, ju jeni në një model. Shkoni në shtëpi, shtrihuni në shtrat, kontrolloni mediat sociale dhe para se ta dini se jeni në një faqe pornografike.

  Pornoi më ka mësuar shumë se si shpirti dhe mendja juaj mund të lidhen me njëri-tjetrin dhe të jenë në atë vrimë / qoshe. Pushoni modelin tuaj të ditës në ditë.

  Namaste

  NoFap Ndryshimi jetën time

 189. I postuar këtë në r / nofap, por mendova se duhet të shkojë edhe këtu.
  Kështu që e humba virgjërinë time disa ditë më parë, dhe kuptova se sa pornografi është e rreme.
  Porno është e gjitha për kënaqësinë personale - nuk ka asnjë komunikim, nuk ka asnjë lidhje, është fjalë për fjalë vetëm duke parë njerëzit e tjerë që paguhen për të shkuar në të ndërsa ju jeni duke tundur kar tuaj rreth. Kur bëra seks, thjesht u ndjeva mirë, më dukej e vërtetë. Unë kurrë nuk e kam pasur atë ndjenjë nga pornografia. Porno i merr gratë dhe i kthen ato në objekte, por seksi ka të bëjë me njohjen e dikujt në një nivel krejt të ri. Sigurisht që ju merrni kënaqësi nga ajo, por ka të bëjë edhe me personin tjetër.
  Mbi të gjitha, kuptova se sa e trishtuar është pornografia. Ju jeni ulur në errësirë, vetëm, me sytë tuaj të ngjitur në një ekran të pajetë të kompjuterit, thjesht duke shkuar për atë arrë tjetër. Nuk ka progres në një marrëdhënie, nuk ka lumturi dhe as nuk ju pëlqen, nuk i dini dhe nuk ju interesojnë njerëzit që po shikoni. Nuk ka asnjë lidhje. Seriouslyshtë seriozisht dëshpëruese të mendosh.
  I kam dëgjuar të gjitha këto gjëra më parë, por kur kam bërë seks të gjitha klikuan. Porno nuk është e vërtetë, dhe pornografia nuk është dashuri. Për shkak të gjithë kësaj, unë kurrë nuk jam duke parë pornografi përsëri.

  Çfarë seksi më bëri të kuptoj për pornografinë

 190. Është e çuditshme se si përdorimi i pornografisë ndikon në seksin tuaj.

  Para se ta tregojë dikush, po… Unë e di që disa njerëz kanë natyrë të lartë seksi dhe disa njerëz kanë një natyrë të ulët. Por marrëdhënia ime me pornografinë në të vërtetë më manipuloi për të bërë konkluzione në lidhje me dëshirën time seksuale.

  Shumëllojshmëria e pafund dhe elementi i një risie të dukshme që ofron pornografia falas në internet dikur ishte e papërmbajtshme për mua. Kam përdorur masturbim për pornografi pothuajse çdo ditë të vetme dhe nganjëherë shumë herë gjatë së njëjtës ditë. Meqenëse po e bëja çdo ditë, fillova të justifikoj përdorimin tim obsesiv duke i thënë vetes se ndoshta, unë kam një shtysë seksi shumë të lartë. Ky vet justifikim vetëm përkeqësoi gjërat dhe çoi në përdorim më të shtuar. Ekipi im sportiv humbi? - le të shohim disa pornografi, provimet e mia akademike nuk shkuan aq mirë sa do të më pëlqente? - le të shohim pornografi, diçka më zemëroi? - le të shikojmë pornografi. Pra, edhe pse marrëdhënia filloi për shkak të kureshtjes time për seksin dhe larmisë së ofruar nga pornografia, ajo përfundoi duke u bërë asgjë tjetër përveç një mekanizmi përballues për zhgënjimet dhe zhgënjimet e mia të jetës reale (kjo është arsyeja pse unë kam një problem me njerëzit që barazojnë pornografinë me seksualitet sepse seksualiteti duhet të ketë lidhje me pozitivitetin ndërsa shumë shikues të pornografisë e përdorin atë për t'u marrë me negativitetin), por unë nuk e kuptova atë në atë kohë pasi mendoja se kjo ishte për shkak të shtysës time të lartë seksuale.

  Tani që kam kaluar rreth 5 muaj (nuk mbaj një shënim për numrin e saktë të ditëve) pa pornografi (u rikthye fort dy herë brenda 2 javësh në dy përpjekje të mëparshme për të shkuar pa pornografi), kam kuptuar se kjo ideja që kisha rreth meje që kisha një seks të lartë ishte thjesht mbeturina. Kjo ishte ajo që përdori pornografinë time më bëri të mendoj. 2-3 javët e para janë të vështira, por sapo të kaloni një ose dy muaj pa pornografi, ato nxitje të furishme fillojnë të ekuilibrohen dhe normalizohen (të paktën kjo është përvoja ime). Unë nuk mendoj më vazhdimisht për orgazmën tjetër që do të kem ose videon tjetër pornare që do të shikoj. Edhe nëse ndeshem me një fotografi diku ose diçka tjetër që mund të ketë qenë më parë shkas, me të vërtetë nuk ka ndonjë efekt tek unë. Tani nuk jam bërë aseksuale. Unë ende masturbohem (pa pornografi sigurisht) herë pas here (një herë në javë ose një herë në 2 javë) dhe si një burrë i drejtë, akoma mund ta pranoj kur e gjej veten të tërhequr seksualisht nga një grua, por nuk kam më mentalitetin që kam të shuaj gjithmonë menjëherë dëshirën time seksuale sa herë që ndiej një të tillë duke përdorur pornografi siç bëja dikur duke përdorur idenë e një seksi të lartë si një justifikim.

  Pra, së bashku me shumë negativa të tilla si PIED, fetishë destruktive, humbje astronomike të kohës së çmuar, shikimin e grave si objekte seksuale, etj., Një tjetër efekt negativ që pornografia mund të ketë mbi ju është të ju jap një ide të deformuar të makinës tuaj seksuale.

 191. Bëra seks Natën e fundit - Pjesa II

  Kjo është një vazhdim i kësaj post. Lopë e shenjtë, djema. Natën e kaluar kemi bërë përsëri seks. Dhe gruaja ime madje e inicioi atë. Dhe ishte tashmë mesnatë. Kjo është seksi dy herë në tre ditë. Të dy ishin netët e javës. E cila nuk është gjëja jonë. Ne nuk jemi komunikues të shkëlqyeshëm për ndjenjat / dëshirat tona dhe kemi kompani që qëndron me ne nga jashtë qytetit, kështu që në të vërtetë nuk kemi pasur kohë të flasim për atë që po ndodh, por unë po e dua atë. Më pëlqente të zgjohesha dhe ende e ndjeja atë në dorën time dhe të isha në gjendje të zgjatja dorën time në prapanicën e saj të zhveshur. Të flesh lakuriq nuk është gjëja jonë përveç nëse është pas seksit. Qenë një javë argëtuese dhe jashtë askund. Dhe unë po ia atribuoj shumë prej kësaj mungesës së pornografisë / masturbimit. Faleminderit për dëgjimin dhe fat të mbarë për të gjithë ju që hiqni dorë nga kjo sëmundje!

 192. Post -  Burri im ka një pornografi / varësi të seksit dhe unë nuk e di se si ta ndihmoj atë. Ndihem i humbur në këtë dhe të pashpresë.

  Nuk jam i sigurt nëse ky është vendi për të postuar dhe burri im mund të jetë diku në këtë grup, por nuk e di ku tjetër ta pyes. Bërtitur ndërsa shkruaj këtë. Ai ka pasur një varësi nga pornografia që kur ishte adoleshent dhe ishte i hapur për të, kur takuam së pari dhe çfarë po bënte për të. Por, isha naive dhe nuk e kuptoja se si ndikoi në kimi e trurit të tij ose në marrëdhëniet tona. Ne ishim të dy teknikisht virgjëresha kur u martuam, por shpejt kuptova se kishte shumë pritshmëri që ai kishte që nuk u pëlqente. Fast forward 8 vjet martese dhe ajo ka filluar të agojë mbi mua se kjo çështje ka qenë gjithmonë atje dhe është elefant i madh rozë në dhomë që unë nuk e di edhe se si të afrohemi. Dhemb shume. Ndihem sikur pornografia po e grabit burin tim me çdo lloj elasticiteti emocional, sepse në vend që të punojë me ndjenjat e tij, ai përdor pornografinë dhe masturbimin si një drogë. Çfarë duket sikur të ketë seksualitet të shëndetshëm në martesën tonë? Kur ai kishte shkuar pornografi falas për disa muaj, ndjeva sikur bëhesha objekt i obsesionit të tij dhe vetëm një mjet për t'i dhënë fund. A ka një nën reddit vetëm për partnerët e pornografëve pornografikë ?? Çfarë duhet të bëj për të sjellë liri në marrëdhënien tonë? Ndihem kaq i humbur. Faleminderit për këshillën tënde. një grua e dashur

  Përgjigje nga  Clonethefragile

  LINK TO KOMENT

  Si një burrë që ka trajtuar varësinë nga seksi / varësia nga pornografia ndjehem sikur unë mund të jap opinionin tim më shumë sesa këshilla që truri i të gjithëve të punojë ndryshe kështu që çfarë ka punuar për mua mund të punojë për të.

  Durimi dhe komunikimi është kyç, pornografia ka një mënyrë për të vendosur pritjet joreale nga seksi, shikimi, fizikisht dhe madje edhe ekspozimi i skenarit. Një univers alternativ i zgjimit që çdo fetish mund të shihet. Çdo gjë aq awesome as it mund të jetë mund të bëhet i njëjtë i vjetër i njëjtë i vjetër dhe kjo shkon për pornografi atë që dikur gjaku juaj duke vluar në epsh mund të bëhet i mërzitshëm dhe jointeresant kështu që ju të shkojnë thellë dhe më thellë derisa ju as nuk e di se çfarë ju merr më.

  Unë u bë desensitized të seksit normal për të dashur për të bërë dashuri me gruan time të bukur, pse nuk ishte jeta ime si videot ku kam ardhur në shtëpi në një festë seksi të egra? Më udhëhiqte për të pirë shumë, humbja e dashurisë fizike, duke kërkuar vëmendje nga gratë e tjera Unë isha një rrëmujë e plotë, nuk ndjeva ta shihja gruan time si partnerin tim dhe në vend të një objekti seksual dhe unë do të mendoja se mjerë unë jam jeta ime seksuale sepse unë Unë nuk po kthehem në shtëpi në një burg të seksit, pritje të plota joreale dhe kapje ndaj realitetit.

  Sa herë që kishim marrëdhënie seksuale unë mezi mund të mbaja një mbledhje, koka ime nuk ishte në të vërtetë "si mund të jem një kurorë si në pornografi" ishte përqendrimi im, kënaqësia e saj qëllimi im dhe jo i sinqertë humbur në momentin e pasionit, por në vend të kësaj disa synime narcisiste për kënaqësi.

  Gruaja ime ishte e vetëdijshme për situatën time dhe kur e ndalova këtë zakon negativ gjërat filluan të ndryshojnë në mënyrë dramatike në fillim për të keqen por më pas për të mirë. Objekti për fazën e fiksimit më erdhi dhe fatmirësisht ajo nuk kishte asgjë, unë ia ktheva asaj nevojën time të plotë të eksitimit, më duhej ajo epsh ndjenja e përkohshme e një të larti në jetë ... si një qen në nxehtësi isha mbi të askush nuk ndalet, u trondit dhe u trazua, por së shpejti e gjitha u zhduk.

  Nuk ka më pas pasiguri apo shpresa, nuk më intereson se çfarë po bëjnë njerëzit e tjerë me organet gjenitale, nuk e krahasoj jetën time seksuale me asgjë, nuk e krahasoj burrërinë time me aktorët. Kur të gjeni një pasion të vërtetë të sinqertë, të gjithë ju mendoni rreth asaj personi në këtë moment dhe duke i bërë ata të ndihen mirë pa kujdes në botë.

  Duhet shumë vetëkontroll nëse burri juaj dëshiron ta bëjë këtë ndryshim që duhet të bëjë për veten e tij, durimi, komunikimi dhe dashuria është çelësi, mos bëhuni ekran i kompjuterit të tij, sepse vetëm i jep atij atë që ai mendon se ai ka nevojë derisa të mos punojë dhe ai duhet të lëvizë në diçka tjetër.

  Flirtimi me të vërtetë më ndihmoi personalisht, është e vështirë të kujtohesh në disa herë se çfarë na ka kapur në fillim, por arrita në një vend ku isha i kënaqur me rimëkëmbjen / marrëdhënien time në mënyrë flirtim me të vërtetë lojë me entuziazëm përsëri në marrëdhënien time (asgjë e papërpunuar për të shkaktuar fetish pornografi) sugjeroi pics nude ose komplimente nga seksi para natës etj me të vërtetë e bëri kohën tonë në punë të kënaqshme dhe të vijnë në shtëpi pak emocionuese me një pasion natyror ndaj gruas sime.

  Në fund të ditës zgjedhja është e tij, ai ka fuqinë ta kthejë jetën e tij për mirë, nuk do të arrijë një të ardhme më të mirë dhe marrëdhënie nëse ai pretendon të ndalet, por duke u larguar në dush më shumë se zakonisht, ai duhet të jetë i hapur dhe i sinqertë se si ndihet ai dhe duhet të jeni i sinqertë se si ju bën të ndiheni.

  Pro personale për të ndalohet pirja e duhanit:

  Eksitim i natyrshëm përmes dashurisë së lehtë fizike edhe puthja në krahasim me seksin oral, për të provuar mbajtjen e një mbledhjeje për seksin. (Unë jam si një adoleshent përsëri në 30) ai do të arrijë erections më të mirë (shëndetësor lejon) dhe orgazmë më të mirë.

  Unë e respektoj, e dua dhe e dëshiroj gruan time në tërësi, ajo nuk është një objekt seksual për të përmbushur fantazitë e mia të çoroditura të lidhura nga pornografia dhe kënaqësia e saj më sjell gëzim në krahasim me sa mund ta ushqej egon time.

  Unë kam filluar të vlerësoj veten unë nuk ndjehen më të pasigurt se unë nuk jam lugging rreth një 14 inch wiener, unë nuk kam abs e çelikut ose qëndrueshmëri e një kalë garash, unë nuk krahasohen veten me një standard joreal duke vepruar, mos e mendoni më shumë se vetëm të shijoni momentin.

  Kam gjetur frymëzim të fshehur me kohën time… pozitive, energjike, me testosteron, mendje artistike, unë përgjithësisht në tërësi ndjehem si një burrë dhe burrë më i mirë.

  Në përfundim të lëkundjeve të mia, ju uroj fat, unë ju lavdëroj që të mos i dorëzoheni atij, por me ndershmëri sapo ai e filloi zakonin, jeta e tij do të ndryshojë për mirë, për sa kohë që gratë e tjera janë duke marrë vëmendjen nga ju dhe jeta e tij gjithmonë do të ketë diçka mes lumturisë së përbashkët së bashku.

  Seksi mund të jetë në mendje defekt midis njerëzve 2 që janë atje, ju vetëm duhet të jeni atje mendërisht dhe fizikisht.

 193. Ndryshimi i besimeve tuaja rreth seksit mund të ndihmojë shërimin tuaj.

  Unë kam qenë i varur nga pornografia për të paktën 20 vjet. Unë kam bërë disa përpjekje për të lënë duhanin për vitin e fundit apo më shumë. Kjo rreze që jam tani ndihet ndryshe, ndihet pak më e lehtë dhe besoj se është se kam pasur disa besime të rreme rreth seksit që kam filluar të ndryshoj. Këtu ata janë:

  1. Seks do të thotë të shijosh pjesët e trupit të një personi tjetër. Nuk ka asnjë lidhje me lidhjen me një person tjetër.
  2. Kjo është potencialisht gjë absolute më e madhe në botë, asgjë nuk mund të jetë më mirë se të veprosh nga një fantazi e veçantë me dikë të cilin me të vërtetë më tërhiqte dhe kush ishte në të.
  3. Unshtë për të ardhur keq që rrethanat e mia në jetë nuk më lejojnë të jetoj jetën imagjinare të personazheve në pornografi.
  4. Unë nuk kam shumë kontroll mbi nxitjet e mia (nuk ka asnjë njeri).
  5. Gratë janë mallra luksoze. Një burrë që shtrihet shumë ose ka një vajzë shumë tërheqëse është më i mirë se ata që nuk e bëjnë.
  6. Marrëdhëniet monogame janë kufizuese. Likeshtë si të jesh në gjendje të hash vetëm në një restorant për pjesën tjetër të jetës tënde.

  Problemi me këto bindje është se ato bëjnë që unë të lartësoj seksin përtej asaj që është. Edhe ata e kanë bërë të vështirë heqjen dorë nga pornografia. Në të kaluarën do të abstenoja nga pornografia për disa ditë, por do të fantazoja, dhe fantazitë e mia do të ishin tamam si skena pornografike. Në to po përdor pjesë të trupit të dikujt tjetër për kënaqësinë time. Nuk do të vononte shumë dhe fantazitë ishin të mërzitshme, dhe unë do të kthehesha të shikoja pornografi.

  Këtë herë, unë jam duke punuar në ripërcaktimin e asaj që është seksi. Tani unë e përkufizoj seksin si një pjesë të një marrëdhënieje të përkushtuar. Marrëdhënia seksuale jashtë është bastarduar në rastin më të mirë dhe patologjike ose kriminale në mbrëmje në rastin më të keq.

  Deri tani seksi është diçka që unë bëj me gruan time. Unë nuk shikoj pornografi, nuk fantazoj për gra të tjera, nuk ndjek modele të Instagram-it, nuk i lë sytë të zgjaten mbi gratë tërheqëse që shoh në jetën reale, madje as nuk kam bërë masturbim . Sepse asgjë nga ato nuk është seksi. Seks do të thotë të jem me gruan time.

  Ky ndryshim në mendësi ka qenë vërtet i dobishëm. Unë dhe gruaja ime pothuajse e kemi ndalur seksin, kryesisht sepse nuk e kam iniciuar kurrë. Kur ta bënim, do të ishte një katastrofë. Do të mbyllja sytë dhe do të imagjinoja se ajo ishte dikush tjetër dhe ne ishim në një porno. Mund të bëj një mbledhje, por përfundimisht do të shkojë butë dhe nuk do të mund të orgazmoj. Gruaja ime do të mërzitej dhe unë do të ndjehesha keq dhe në siklet.

  Ne kemi pasur më shumë seks tashmë në 2019, atëherë në të gjithë 2018. Unë nuk mund t'i mbaj duart larg saj. Ajo e do sa vëmendje po i kushtoj dhe e di se po e bën atë të ndihet seksi dhe e dëshiruar. Gjithashtu kur jemi duke bërë seks, nuk po mendoj për asgjë. Unë jam vetëm në momentin duke shijuar atë. Mbarimi nuk është më problem. Në fakt, mua më është dashur të ngadalësoj disa herë. Dhe orgazmat kanë qenë më intensive se çdo PMO që kam pasur ndonjëherë. Unë gjithashtu ndihem e plotësuar dhe shumë e kënaqur.

  Unë nuk jam as një muaj brenda, kështu që nuk do ta mashtroj veten duke menduar se jam shëruar, por ndryshimi i bindjeve të mia për seksin i ka bërë gjërat më lehtë sesa përpjekjet e mëparshme. Unë do të rekomandoja me forcë të ekzaminoni bindjet tuaja në lidhje me seksin dhe të shihni nëse ndryshimi i ndonjë prej tyre mund të ndihmojë.

  tl; dr - Kam mbajtur disa besime të pashëndetshme në lidhje me seksin që kanë penguar përpjekjet e mëparshme të rimëkëmbjes. Ridërcaktimi i asaj që do të thotë seksi më ka ndihmuar të përmbahem nga pornografia dhe ka ndihmuar martesën time.

   

 194. monogami

  Dikur mendoja se pornografia ishte e nevojshme për monogaminë, që unë ta bëja me besnikëri gjithsesi. Nuk mund ta imagjinoja se si nuk do të mërzitesha. Por më pas, unë e lashë pornografinë pasi kuptova se ndoshta ekspozimi i vazhdueshëm ndaj vetes ndaj kësaj "larmie" të grave dhe veprimeve seksuale ishte ndoshta krijimi i dëshirave për variacione që nuk do të kisha, nëse nuk do të isha mësuar të shikoja kaq shumë pornografi. Ndoshta nëse do të ndalem do të isha në të vërtetë i kënaqur me atë që kam.

  Kështu që, kanë kaluar rreth 6 muaj, dhe mendoj se sigurisht që është kështu. Pa pornografi, shumëllojshmëria, siç ishte, është zhdukur. Në thelb po bëj të njëjtën seks të vjetër me të dashurën që kemi gjithmonë, por po e shijoj shumë më tepër. Mendova se do të mërzitesha prej saj, por në fakt më tërheq më shumë se kurrë sepse ajo është… imja, papërsosmëritë dhe mërzitjet dhe gjithçka. Ne me të vërtetë nuk po bëjmë asgjë ndryshe, unë jam thjesht më shumë në të dhe atë. Ndërsa me pornografinë kisha shumë më shumë larmi, por ishte jashtëzakonisht sipërfaqësore - në realitet po kisha vetëm një lloj përvoje seksuale me pornografinë, atë të masturbimit, varieteti ishte një iluzion. Këtu, unë kam një përvojë që është sipërfaqësisht e ngushtë, por është shumë më e thellë. Unë jam më i pranishëm kur qij, unë në fakt mendoj për ne duke ndyrë më vonë nëse masturbohem.

  E saj mjaft e vlefshme si një tregti, rezultatet disi e habitshme.

  by polynomials

 195. Përmirësimi i intimitetit fizik me bashkëshortin tim të shëruar pas vetëm një javë pa pagesë

  Mendova se mund të ishte inkurajuese për shumë prej jush që të dëgjonin vërejtjet e gruas së burrit të saj në fillim me rimëkëmbjen e tij në varësinë e pornografisë. Ju djema që janë të pamartuar ose të pamartuar, kjo do të jetë informacion i mirë për ju gjithashtu! Nëse mendja juaj është duke u përpjekur të ju tregojë gënjeshtra të tilla si ju nuk mund të ndalet, ose që një herë më shumë nuk do të dëmtojë, ose çfarë është pika, ju lutem lexoni këtë dhe kanë shpresë!

  Për t'ju dhënë një këndvështrim, burri im pranoi vetëm një javë më parë sot se ai ka një varësi nga pornografia. Megjithëse kjo na shkaktoi shumë dhimbje fillimisht kur ai u pajtua me problemin e tij, kjo na dha një pikënisje në përpjekjen për ta ndihmuar atë të fillojë shërimin e tij. Ashtu si me shumë histori të varësisë nga pornografia, ka pasur disa gjëra shumë të trishtueshme që kanë ndodhur në martesën tonë si rezultat i varësisë së tij ndaj pornografisë, për të cilën unë jam bërë vetëm i njohur kohët e fundit. Por sot, unë dua të përqendrohem në pozitiven, dhe ndoshta diçka që të gjithë keni menduar për veten tuaj results rezultatet aktuale fizike në dhomën e gjumit. Ka vetëm një javë, djema. Truri dhe trupat tuaj kanë një aftësi të mahnitshme për të shëruar vetë. Mos u dorëzo.

  Burri im dhe unë kemi marrë vendimin personal për të marrë vetëm nevojat tona seksuale të takuar nga njëri-tjetri, dhe edhe pse nuk jam i varur nga kapërcimi apo pornografia, unë e mbështes atë duke mos u kënaqur me këto gjëra së bashku me të. Ditën e parë ai u bë anëtar i këtij fije. Faleminderit që e mbështetët. Ai fitoi disa besim dhe u ngushëllua duke ditur se ai nuk është vetëm. Dita e dytë kemi bërë dashuri. Në muajt e fundit para se të dija se po luftonte me një varësi, do të merrja atë që ndjehej përgjithmonë për ta ngjallur atë, dhe nganjëherë do të heqja dorë pasi dukej se nuk mund ta nxisja. Megjithatë, në këtë ditë, edhe pas një dite të nofap, ai filloi të ngazëllehej pas rreth pesë minutash. Ne të dy patëm një kohë të mrekullueshme! Unë mendoj se kemi pasur marrëdhënie seksuale katër nga shtatë ditët këtë javë, dhe nuk mund ta mbaj mend edhe herën e fundit që e bëmë aq shumë! Ndoshta kurrë! Çdo herë, unë nuk po ekzagjeroj, ai është ngjallur më shpejt, dhe me një ngritje më të fortë. Është e mahnitshme sa shpejt mendja dhe trupi i tij po fillon të shërohet! Dhe marrëdhënia jonë po bëhet më e fortë! Unë vazhdoj të mendoj se ai do të sëmuret për të bërë atë me mua, por shpejt! Është më mirë dhe më mirë çdo herë. Ajo ka qenë kaq shumë argëtuese për ta bërë këtë një ritual pothuajse të përditshëm, dhe ai thotë se e ka ndihmuar atë që të rezistojë çdo kërkese të keqe. Ndihmon të na kujtojë se sa shumë na pëlqen të bëjmë seks me njëri-tjetrin. Shërimi fizik ka qenë i madh, dhe po lidhim edhe më mirë në një nivel emocional. Në vend që të fshihet pornografia nga unë dhe varësia e tij, ardhja e pastër ka hapur këtë nivel të ri të komunikimit mes nesh, ku ne duket sikur jemi në gjendje të diskutojmë tema të pakëndshme, madje edhe ato që nuk kanë lidhje me nofap, me më shumë dashuri, durim, dhe mirëkuptimi për njëri-tjetrin.

  Jo një gjë e vetme e keqe ka ndodhur këtë javë nga ai nuk fapping / shikuar pornografi. Ka qenë një javë e mrekullueshme, dhe një nga javët tona më të mira për një kohë të gjatë. Mos u dorëzoni.

  Djemtë e vetme nuk do të jenë të vetme përgjithmonë, prandaj vetëm mbani në mend këtë të ardhme. Ka një thënie: "Gruaja e lumtur, Jeta e lumtur", dhe është e vërtetë! Ne duam të jemi bota juaj, dhe të jesh intime dhe seksuale vetëm me ne është shumë romantik! Nëse po filloni të punoni në rimëkëmbjen tuaj tani para se të merrni një marrëdhënie, ajo do t'ju vërë përpara në lojë të beqarëve të drejtë! Partneri juaj do të duan të jenë qendra e vëmendjes suaj dhe do të ndihen të vlerësuar. Bëni atë për ju të parë dhe më kryesorja, por e dini se ka disa përfitime të mrekullueshme për dashuritë në jetën tuaj edhe për shkak të përpjekjeve tuaja. Çdo gjë do të jetë në rregull në fund, dhe nëse nuk është në rregull, nuk është ende fundi. Ju keni këtë! Mos u dorëzoni!

 196. NoFap me të vërtetë po më bën të afërt afërsinë e femrës

  Jam 2 javë në NF tim të parë

  Para kësaj unë do të bëja çdo ditë, 1-3 herë.

  E dija që doja një të dashur dhe dikë me të cilin isha afër. Por unë do të përdorja aplikacione takimesh dhe do të shpërfillja ndeshjet për arsye vërtet budallaqe. Unë kisha standarde vërtet të larta, edhe pse ishte totalisht e pafituar. Vajza perfekte interesante që unë kurrë nuk do t'i dërgoja kurrë për shkak të ndonjë të mete të vogël fizike, unë duhet t'i kem krahasuar ato me yjet pornografike. Kështu që në fund do të shkoja rrallë në takime sepse "nuk gjeta askënd që më pëlqente mjaft"

  Tani 2 javë në NF kam një dëshirë të madhe që të kem afërsi, shoqëri dhe një jetë të shëndetshme seksuale me një grua. Unë nuk kam qenë duke përdorur në mënyrë aktive aplikacione takimesh siç kam menduar në këtë fazë të hershme mund të përfundoj duke përdorur fotografitë për t’u rikthyer. Por mora një mesazh nga një vajzë dhe kështu u përgjigja, ajo ka një profil vërtet interesant dhe unë ndihem I. Unë nuk e di nëse dëshpërimi është fjala, por kaq shumë dëshirë për tu lidhur, takuar dhe biseduar. Unë madje pashë një ëndërr për disa gra mbrëmë, dunno kush është ajo, por gjithçka që bëmë ishte të përqafoheshim dhe të shikonim një film. Çuditërisht si normalisht unë do të ëndërroja të ndyrë

  Edhe pse është e dhimbshme të ndihesh papritmas mjaft e vetme, jam disi e lumtur që po ndiej ndjenja normale. Jo "nuk ka rëndësi nëse jeta ime romantike është mut, unë kam pornografi", dëshirat aktuale

  Nuk është e tepërt pasi kam marrë përsipër gjëra të tjera si vrapimi dhe meditimi, kështu që jam i lumtur brenda vetes dhe jo vetëm i varur nga mënyra se si jam duke bërë me gratë, por kjo dëshirë që ekziston duhet të më shtyjë në jetën më reale bashkëveprimet

Lini një Përgjigju