Porn Pastaj dhe Tani: Mirësevini në Trajnimin e Trurit (2011)

Në Porno Atëherë dhe Tani: Mirë se vini në Trajnimin e Trurit Unë shikoj se si dhe pse pornoja nga interneti është kaq bindëse, aq e vështirë për të ndaluar shikimin.

Shihni komentet e shumta më poshtë.

"A jemi ne gjenerata e parë që masturbohemi me dorën e majtë?"

Një poster Reddit pyetur kohët e fundit, "A jemi ne brezi i parë që masturbohemi me dorën e majtë sepse duart tona të djathta po shikojnë pornografi?" Po, një brez i tërë po bëhet "ambi-wackstrous" siç e tha një wag.

Njëherë e një kohë, masturbimi kërkonte shumë imagjinatë. Ishte prova për të vërtetën: "Së pari do ta bëj këtë ... dhe pastaj ..." Jo me gjate.

“Unë jam pjesë e gjeneratës së fundit që filloj të masturboj para se të kishin internet. Nuk mund ta kuptoj që kam qasje në paraqitje vizuale të çdo shije të mundshme seksuale para se të ndiej dëshirën biologjike për ta prishur atë. Kur isha fëmijë, të gjithë ishim të dëshpëruar për të parë gjinj, por mundësia erdhi vetëm nga një ose dy herë të lavdishme në vit [përmes katalogut]. Sinqerisht pyes veten se si ciklet në tap ndikojnë në gjeneratat e mëvonshme. ”

Çfarë do të thotë kjo ndryshim? Përdorimi pornografik në internet më ngushtë paralel video-lojës sesa seksit real. Ai kombinon përparësinë nr. 1 të gjeneve tuaja - dhe shpërblimin më të madh natyror (seksi) - me konPorno Pastaj dhe Tani - ngërçi i Wanker-itDorëzimi i vazhdueshëm, gjithnjë roman-dhe-befasues i botimit të "World of Warcraft". Dora juaj e majtë po ushtron më shumë presion dhe shpejtësi sesa marrëdhënia seksuale. Dora juaj e djathtë po klikon larg në "modalitetin e kërkimit", ndërsa sytë tuaj shigjetojnë nga një ekran në tjetrin dhe ankesa ju mbush veshët. Asnjë orkestrim imagjinar nuk është i nevojshëm.

Porno, dhe mënyra se si i dorëzohet trurit tonë, ka ndryshuar. Mjerisht, truri ynë nuk është përshtatur akoma dhe kjo mund të krijojë probleme të papritura:

“Unë kam përdorur pornografi për vite me rradhë. Më pëlqen thjesht të shikoj njerëzit duke bërë seks. Problemi im u përshkallëzua rreth 18 muaj më parë kur pata internet me shpejtësi të lartë. Krejt papritur, unë kalova nga thjesht shikimi i fotove në internet, tek shikimi i videove dhe filmave në internet menjëherë. Unë kurrë nuk e kam menduar me të vërtetë shumë, por pas shikimit pothuajse të përditshëm - nganjëherë edhe duke u lidhur me orë të tëra duke shikuar video porno - me të vërtetë fillova të vërej një ndryshim në jetën time personale seksuale me gruan time. Unë kurrë në të vërtetë nuk kisha pasur fare probleme ED. Por tani, sa herë që unë dhe gruaja ime fillojmë të bëjmë seks, nuk mund të bëj mbledhje. Ndonjëherë marr një, por pastaj shpejt fillon të bëhet e butë. Seksi ka qenë pothuajse inekzistent për ne. ”

Ahh, ditët e mira:

Në ditët e mia të shkollës, do të ishit me fat të shihnit pornografi në videot VHS një herë në një dhe ata kishin tendencë të ishin me cilësi të mutit. Sapo u mërzitët shpejt nga kjo, ishte përsëri fantazia për vajzën më të vjetër në vendin fqinj. Fëmijët kanë nevojë për mbrojtje nga kjo mut interneti.

Një tjetër djalë:

“Ka një ndryshim midis pornografisë së sotme në internet dhe asaj të vetëm disa dekadave më parë. Tani, ju mund të shkoni në një larmi faqesh në internet dhe të gjeni më shumë pornografi falas sesa mund të shikonit nëse hiqni dorë nga puna dhe i kushtoni jetën tuaj - e gjitha me ngjyra të gjalla. Ju madje mund të zgjidhni fetishin tuaj të preferuar, çfarëdo që ju duket më i forti, dhe thjesht shikoni video pas videos së tij. Nëse intensiteti bie për disa sekonda, ose ju mërzitni duke parë të njëjtat trupa për dy minuta drejt, mund të hidheni në një set të ri duke bërë gjëra të reja. Ai ka potencialin të jetë shumë më shkatërrues për vlerësimin tuaj për gjënë e vërtetë se kurrë më parë. ”

Pikërisht. Internet porn shfrytëzon më shumë sesa thjesht dëshirë seksuale. Shkon përdoruesit përtej libidoja e tyre natyrale: Përdoruesit mund të shikojnë pornografi në shumë dritare, të kërkojnë pa fund, të shohin risi të vazhdueshme, të kalojnë shpejt në pjesët që i gjejnë më të nxehta, të kalojnë në bisedë seksuale të drejtpërdrejtë, të ndezin neuronet e tyre të pasqyrës me veprim video ose cam-2-cam ose përshkallëzohen në zhanre ekstreme dhe materiale që prodhojnë ankth. Allshtë e gjitha falas, e lehtë për t'u përdorur, e disponueshme brenda sekondave, 24 orë në ditë, 7 ditë në javë dhe mund të shikohet në telefona në çdo moshë. Shumë shpejt, do të përmirësohet me lodra seksi që simulojnë kontaktin fizik.

Zmadhoni në tru

Çfarë e shtyn këtë furi të panatyrshme "çiftëzimi"? dopamine. Neurshtë neurokimikja kryesore prapa sjelljes që kërkon shpërblimin. Nivelet e dopaminës janë barometri me të cilin ne vendosim (dhe kujtojmë) vlerën e çdo përvoje. Nuk është për t'u habitur, stimujt seksualë rrisin dopaminën shumë më tepër sesa shpërblimet e tjera natyrore.

Shumica e njerëzve mendojnë për dopaminën si "gumëzhitje", "niveli i lartë i sheqerit", ose drejtimi drejt orgazmës. Në të vërtetë, ai rritet në përgjigje të stimujve të lidhur me nevojat e mbijetesës. Shtë Motivimi. Na tregon se çfarë të qasemi apo të shmangim dhe ku ta vëmë vëmendjen tonë. Më tej, na tregon çfarë të mbani mend, duke ndihmuar për të rikrijuar trurin tonë.

Internet porn vetëm ndodh për të nxjerrë spikes e dopamine për të të gjithë të stimujve "të spikatur" për të cilët kemi evoluar që të jemi në vëzhgim:

 • Emocione të forta: papritur, frikë, neveri, ankth
 • Risi: burime të reja ushqimore, grabitqarë të rinj, bashkëshorte të reja
 • Duke kërkuar dhe kërkimi: eksplorimin e territoreve, ushqimeve ose mundësive të çiftëzimit
 • Diçka që shkel pritshmëritë: bonanzave të papritura ose Rreziqet

Fjalët erotike, foto dhe video kanë qenë rreth një kohë të gjatë. Kështu që ka nxitojnë neurokiminë nga shokët e rinj. Megjithatë, risi e një herë-një-mujore Pleiboj zhduket sa më shpejt që të ktheni faqet. Do të thërrasë dikush Pleiboj ose video softcore "tronditëse" ose "duke prodhuar ankth?" A do të shkelte pritjet e një djali të njohur me kompjuter mbi moshën 12 vjeç? Asnjëra nuk mund të krahasohet me "kërkimin dhe kërkimin" e një zanoreje me shumë skeda të Google. Kërkimet konfirmojnë Parashikimi i shpërblimit dhe risi rriten me njëri-tjetrin për të rritur eksitimin dhe për të rikrijuar trurin limbik. (shih këtë thread Reddit: Kam shpenzuar më shumë kohë duke kërkuar për të drejtën porno video atëherë unë në fakt shpenzojnë fapping).

Porn Dhe Dhe Tani Grafiku

Fraza "Varieteti është erëza e jetës" vjen nga një poezi e William Cowper (1785) për një djalë që kërkonte një vajzë tjetër çdo javë. Por interneti bën të mundur një rrjedhë të pafund të salcës Tabasco në formën e dopamine spikes. Kërkimi im në Google për "pornografi" sapo është marrë rreth 1.3 miliardë faqet (me "Porno për të Verbrët" në dhjetë vendet e mia të para). Stimulimi i vazhdueshëm mund të ndërhyjë në mënyrën se si mendojmë, madje edhe pa imazhe erotike. Në fakt, studimet kanë treguar që përdorimi i detyrueshëm i Internetit (videogaming) shkakton ndryshimet e trurit të varësisë.

“Po bëhej shumë keq. Unë do të merrja një zog në shtëpi dhe nganjëherë madje nuk do të isha në gjendje të ngrija dkk-në time, sepse pornografia më kishte rindërtuar trurin dhe më kishte kushtuar 5-6 vajza në të njëjtën kohë. Një vajzë, edhe pse ishte atje personalisht, nuk po bënte hile. "

Pse stimulimi konstant i dopaminës është aq i varur? Si neuroscientist David Linden shpjegon, pirja e duhanit lidh një përqindje shumë më të madhe të përdoruesve sesa heroina, edhe pse heroina prodhon një shpërthim më të madh neurokimik. Pse It'sshtë një çështje e trajnimit të trurit. Çdo fryrje e secilës prej atyre 20 cigareve në paketë po trajnon duhanpirësin se cigaret janë shpërblyese. Në të kundërt, sa shpesh dikush mund të qëllojë? Në varësinë bazë është “të mësuarit patologjik".

Në rastin e pornografisë në internet, mendoni për risi konstante, vizatime tronditëse ose ankthi, dhe klikimet në kërkim të shtënave të përsosur si puffs dhe orgazmë si diçka më të fortë. Të dy treni i trurit. Sidoqoftë, dëgjojmë nga djemtë gjatë gjithë kohës me ED-në e pornografisë, të cilët do të heqin dorë nga masturbimi për t'u shëruar në vend që të heqin dorë nga pornografia në Internet. Ata instinktivisht e dinë se ku është pikimi i dopamës:

"Unë kam tendencë të mendoj se është pornografia që është hiper-stimuli që rezulton në mosfunksionim erektil, jo masturbim. Gjëja e çuditshme që po gjej në lidhje me eksperimentin tim personal është se pa pornografi në internet, nuk më vjen mirë të masturboj. Edhe kur përpiqem, nuk jam i eksituar aq sa të masturbohem. Mendja ime nuk fantazon më, si dikur kur isha fëmijë në ditët para-internetit. ”

Përdorimi i sotëm i pornografisë ka të bëjë më shumë me goditjet e dopaminës sesa me kulmin

Dopamine nxit të gjitha zgjim, por një rrjedhë e qëndrueshme e stimulimit erotik gjithnjë në ndryshim është një përvojë shumë më e fuqishme e trajnimit të mendjes se masturbimi i rastësishëm në orgazmë. Kjo është arsyeja pse erotika online mund të krijojë varëshme të fuqishme në disa trurin.

Mjerisht, bollëku i dopaminës nuk është i njëjtë me kënaqësinë. Mesazhi i saj është gjithmonë: “Kënaqësia qëndron afër cepit, kështu që vazhdo të shkosh! ” Hulumtimi i varësisë në sjellje mbi ushqimin, lojërat e fatit dhe videogaming në internet tregon se shumë dopaminë numbs reagimin kënaqësi të trurit. Kjo tregon se proceset e varësisë po zvarriten. Një tru i mpirë çon në dëshira për më shumë; edhe qëllimi perfekt nuk do të kënaqë. Porno e sotme nuk plotëson vetëm nevojat tuaja; i shtrembëron ata.

Për mua, varësia ime për të kërkuar Imazhet e pornografisë në internet duken si një varësi e lojërave të fatit. Shumica dërrmuese e imazheve në internet më duket e mërzitshme ose e neveritshme. Vetëm një përqindje shumë e vogël më ndez, por ka imazhe "jackpot" që më shtyjnë të gjithë butonat dhe bëjnë që "të paguajnë" orët e kërkimit. Kështu që çdo herë që shkoj në internet, po luaj bixhoz se do të gjej diçka që të ngjall dhe thjesht godas çmimin e parë sa për të më kërkuar, edhe pse e di që shtëpia po fiton dhe po humbas shumë kohë.

Shikimi i një muzg, petting një mace, dhe shikuar ekipin tuaj të preferuar nuk janë të njëjta si kënaqësitë më intensive. Me kënaqësi normale, ju merrni sinjale dopamine dhe pastaj truri juaj kthehet në homeostazën. Në të kundërt, disa aktivitete kanë potencial të mos rregullojnë dopamin afatgjatë.

Me të vërtetë mjekët e Shoqërisë Amerikane të Mjekësisë të Varësisë së fundmi lëshoi ​​një deklaratë duke përmendur seksin, ushqimin dhe lojërat e fatit si aktivitete potencialisht të varësisë. Ata nuk lënë asnjë dyshim se të gjitha varësitë - qoftë alkooli, heroina apo seksi - janë në thelb të njëjtat. Psikologu Philip Zimbardo, gjithashtu, ka treguar rreziqet e "varësisë nga zgjimi". (Biseda TED Rrëzimi i djemve?)

Edhe të rinjtë po paralajmërojnë njëri-tjetrin për pornografinë në Internet. Fije Bodybuilding: “Fije JO FAP për t'i dhënë fund të gjitha fijeve pa fap " ; Fije Reddit: “Pyetni një djalë që ka lënë pornografi për muajin 2 tani asgjë" Ata gjithashtu po kuptojnë se pornografia shkakton përshkallëzim dhe krijon shijet seksuale fals:

“Binjakët e pornove për 4-6 orë ditët e fundit të çiftit. Nga ana pozitive, u bë e qartë se pornografia transexuale nuk ka lidhje me seksualitetin tim. Pasi panë për 30+ orë gjatë 5 ditëve të fundit, pornografia transexuale filloi të bëhej e mërzitshme! Fillova të kërkoj gjëra të tjera, më të neveritshme dhe tronditëse. ”

Cilësitë e pornografisë në Internet ndikojnë në trurin në mënyra unike. Përveç stimulimit të vazhdueshëm, nuk ka asnjë kufizim të qenësishëm të konsumit - ndryshe nga ngrënia ose ilaçet. Shkallëzimi është gjithmonë i mundur sepse mekanizmat natyrorë të ngopjes së trurit nuk fillojnë nëse nuk arrihet kulmi - gjë që mund të mos jetë për orë të tëra. Edhe atëherë, përdoruesit mund të klikojnë në diçka më tronditëse për t'u ngjallur përsëri. As pornografia në Internet nuk do të aktivizojë përfundimisht sistemin e neveritjes natyrore të trurit ("Unë nuk mund të toleroj një tjetër pickim / pije / gërhitje!"). Kush nuk duron të shikojë një imazh tjetër erotik? Riprodhimi është përparësia kryesore e gjeneve tona.

UPDATE: Virtual Reality pornografi

Një përdorues raporton:

Gjeta se [pornografia e realitetit virtual] ishte më e varur dhe më vuri në skaj, më bëri të kuptoj se realiteti virtual thjesht do të bëhet gjithnjë e më i mirë dhe studiot e Porno do të bëhen gjithnjë e më të mira në prodhimin e pornografisë VR kështu që ishte ka të ngjarë më mirë të dal tani.

Unë isha një adoptues relativ i hershëm i VR (Oculus DK2 përsëri në Verën 2014) kështu që kisha pothuajse 1 vjet e gjysmë përdorim të pornografisë VR nën rripin tim dhe gjatë vitit 2015 më shumë studiot u futën në bord dhe gjërat filluan të ngriheshin me të vërtetë, por ashtu edhe varësia ime si rezultat. Dhe e gjeta veten që do të paguaja faqet për herë të parë në të gjithë jetën time dhe në të vërtetë paguaja për pornografi në vend që thjesht ta torrente! Sepse nuk doja të prisja që torrentët të bëhen të disponueshëm!

Bëhuni të vetëdijshëm për simptomat e tepërt

Besimi se "përdorimi i pornografisë nuk mund të shkaktojë dëm" lindi në epokën e çdo muaji Pleiboj. Dëshironi apo jo, pornografia në internet është po aq e ndryshme nga erotika e kaluar sa "Super Mario" është nga tic-tac-toe. hulumtim dhe vetëraportimet e bëjnë këtë të dukshme. Në vend që të jetë "vetëm pornografi", pornografia në internet është një fenomen i ri, për të cilin evolucioni nuk ka përgatitur shumë tru. (Djemtë që përdorën pornografi në internet gjatë adoleshencës së tyre kanë nevojë për më shumë kohë për të rifituar shëndetin e tyre ngrerë, shih - Përdoruesit e rinj të pornos kanë nevojë më të gjatë për të rikthyer Mojo. Një histori e kushtëzimit seksual përmes pornografisë në Internet: Një bisedë TEDx në Shtator 2015 nga një i ri që ka nevojë për kohë shtesë dhe ri-mësim / ri-instalim për të kapërcyer ED dhe anorgasminë e shkaktuar nga pornografia -

Paraardhësit tuaj nuk kishin internet ose memorie memorie të fantazisë së bazuar në pornografi. Nëse ata masturboheshin, libidoja normale dhe imagjinata e tyre e kryen punën. Nëse përgjegjësia juaj seksuale po zvogëlohet, ose keni nevojë për pornografi për të arritur kulmin, atëherë, në fakt, duke tejkaluar mekanizmat e oreksit natyror të trurit tuaj, dhe duke rrezikuar varësinë. Prisni derisa truri juaj të kthehet ndjeshmëri normale. Tërheqja mund të jetë e vështirë, por këshilla dhe mbështetje janë në dispozicion.

Truri juaj nuk evoluoi për të trajtuar erotikën e sotme me një klikim. Nuk shikon vetëm video; percepton mundësi të fertilizimit të pafund, dhe do të përdorë "kamxhikun" e saj të dopaminës për t'u siguruar që ju të fekondoni sa më shumë - pavarësisht nga kostoja që keni për ju. Në vend që të largohen dhe të vazhdojnë jetën, shikuesit e sotëm shpesh vazhdojnë për aq kohë sa mund të qëndrojnë zgjuar - të pavetëdijshëm se mund të rrezikohen nga varësia ose Probleme të performancës. Siç shkroi dikur Eliezer Yudkowsky,

"Nëse njerëzit kanë të drejtë të tundohen - dhe kjo është ajo që ka të bëjë me vullnetin e lirë - tregu do të përgjigjet duke furnizuar me aq tundim sa mund të shitet. Nxitjet e tregut vazhdojnë përtej pikës ku një super-stimul fillon të shkaktojë dëm kolateral ndaj konsumatorit. ”

Mësoni sinjale që tregojnë përdorimin e tepërt të pornografisë. (Lexoni vetë-raportimet e të tjerëve.) Ju nuk mund të shkoni sipas asaj që po bëjnë miqtë tuaj, apo edhe nga këshillat e seksologëve ose mjekëve. Shko nga çfarë ju njoftimi.

“Kthehu në ditën e thirrjes, unë isha në gjendje të shkarkoja vetëm një foto të rastit (shumë e butë-pornografike) për shkak të internetit të dobët / të ngadaltë dhe duke mos ditur se ku t'i gjeja të gjitha mashtrimet. Por tani me shpejtësi të lartë, madje edhe për celularët, kjo më ka bërë që vazhdimisht të shikoj gjithnjë e më shumë dhe me rezolucion më të lartë. Ndonjëherë bëhet një çështje e tërë dite duke kërkuar një të përsosur për të përfunduar. Ajo kurrë, kurrë nuk kënaq. "Keni nevojë për më shumë" truri gjithmonë thotë ... një gënjeshtër e tillë. "


Posto në r / NoFap - Evolucioni i Porno

Shfaqja e seksit ishte e pranishme para se të ishte edhe video e kapur nga libri i shekullit të tretë të Kama Sutrës në skulpturat në qytetin e Pompeit.

Por ajo ka qenë vetëm në gjashtëdhjetë vitet e fundit ose në mënyrë që pornografi ka filluar të përhapet si zjarri. E para ishte revista Playboy që filloi të përshkruante gratë joshëse nëpërmjet imazheve të mbetura prapa në vitin e 1953. Mbani në mend se në atë kohë ishte një vepër penale edhe botimi i një materiali të tillë siç është rasti i të dënuarit Samuel Roth.

Vetëm kur Lasse Braun dhe partneri i tij i biznesit, Reuben Sturman filluan shfaqje me sythe filmi që filluan telashet e vërteta. Sturman filloi të krijonte më shumë se 60,000 shfaqje të shikuara që ishin vendosur me kabina të vetme që shfaqnin pornografi dhe kishin kutitë e indeve. Ata ishin të njohur si kabina "paguaj dhe spërkat". Por videot nuk kishin arritur ende në rrjedhën kryesore për shkak të vendimit të gjykatës dhe pamundësisë për ta parë atë privatisht.

Kjo ndryshoi kur VHS u sollën së bashku me vendimin e gjykatës Miller. Rezultati ishte i habitshëm, rreth 75% e kasetave VHC të shitura në SHBA në 1978 ishin pornografike.

Shpejt përpara në 1991 dhe ueb-faqja e gjerë u prezantua. Imazhet e tanishme tani mund të sillen në ekranin tuaj në një çast pa shkuar jashtë në një nga ato shfaqje peep. Nja dy vjet më vonë dhe interneti vazhdoi të përhapet dhe të rritet në shpejtësinë e saj. Kjo çon në rritjen e shpejtë të pornografisë, si dhe zgjerimin në të gjitha zhanret. Papritmas, ajo ishte e arritshme, private dhe nuk kishte shpenzime për përdoruesit.

Të gjitha kriteret e varësisë përfundimtare u përmbushën. Por kjo nuk ishte gjithçka që solli rritja e shpejtë e pornografisë, ajo gjithashtu ndikoi në media dhe anoi perspektivën e njerëzve për atë që konsiderohet si porn.

Kthehu në vitet 1960, një grua topless ose duke treguar një lëkurë konsiderohej si pornografi e butë. Shikoni përreth jush dhe posaçërisht rrethin tuaj të mediave sociale. Ushqimi juaj në facebook nga miqtë në reklama është bërë thjesht pornografia e butë e viteve 1960. Kushtet do të vazhdojnë të përhapen dhe herët a vonë pornografia mund të bëhet normë për brezat e ardhshëm. Një aspekt tjetër për t’u marrë në konsideratë janë modelet e sotme të roleve nga kim kardashian te miley cyrus.

Edhe një video muzikore sot nuk mund të jetë e famshme nëse nuk ka hedhje lëkure ose nëse gratë me veshje zbuluese veprojnë në mënyra të pahijshme. Lajmëtari juaj ndonjëherë bombardohet me tekste për të blerë imazhe pornografike nga gratë e reja. Njerëzit duhet të zgjohen nga kjo sprovë e tmerrshme dhe të marrin masa. Nëse vazhdojmë në këtë rrugë evolucionare, bisha vetëm do të vazhdojë të rritet dhe unë padyshim që nuk e bëj këtë për brezat tanë të ardhshëm.

Disa fakte që duhet të shqyrtohen në lidhje me pornografinë:

Nga 2012, Xvideos ishte shndërruar në faqen më të madhe pornografike në internet me pamje 4.4 miliard faqe në muaj. Xvideos ishte trefishi i madhësisë së CNN ose ESPN, dhe dyfishi i madhësisë së Reddit. Pornhub xhuxh faqet e rregullta dhe ulet pranë google në drejtim të përdorimit të magazinimit. Sot, Xvideos është faqja 43rd më popullore në botë.

Pra, për ta përmbledhur atë, pornografia po rritet dhe evoluon bashkë me valët teknologjike (p.sh. Virtual Reality), megjithatë teknologjia mund të përdoret për të rritur vetëdijen tonë dhe për të na motivuar që të heqim dorë nga zakone të tilla problematike.


Posto në r / NoFap - Crazyshtë e çmendur se si përdorimi i pornografisë nuk është aspak në radarin e shumicës së prindërve tanë

Unë kam qenë një masturbues kronik që në adoleshencën time. Unë nuk pashë shumë dreq pornografike në shkollën e mesme për shkak të përdorimit të kompjuterit të familjes, por pashë pjesën time të drejtë, duke qenë i poshtër dhe duke u përplasur më vonë për imazhet e djegura në trurin tim. Por sapo dola nga shkolla e mesme dhe kisha laptopin tim, bëra arra. Orët dhe orët e pornografisë çdo ditë dhe zakoni im dy herë në ditë i masturbimit shpërtheu në pesë herë në ditë. Zgjodha të jetoj vetë dhe të masturbohem dhe të pi duhan sa më shumë që të jetë e mundur. Padyshim që shëndeti im mendor u përkeqësua jashtëzakonisht shumë.

Më vonë u ktheva në shtëpinë e prindërve të mi por nuk e lashë atë të më ndalonte të isha në laptopin tim për pornografi sa më shumë që të ishte e mundur. Prindërit e mi ishin në çështjen time gjatë gjithë kohës për të qenë joproduktiv. Por ata fjalë për fjalë menduan se thjesht isha shtrirë në shtratin tim duke parë video në YouTube dhe të tilla. Porno nuk ishte fare në radarin e tyre.

Që kur zbulova nofap, unë kam hequr dorë nga masturbimi dhe pornografia dhe ndihem shumë më mirë saqë u kam thënë pothuajse të gjithëve që njoh për përdorimin tim kronik dhe përdorimin e pornografisë dhe mënyrën se si e kam përfunduar atë. Përfshirë prindërit e mi. Gjithmonë supozoja se ata e dinin se isha i varur nga pornografia dhe thjesht nuk donin ta pranonin atë. Por rezulton se ata me të vërtetë nuk kishin ide! Likeshtë sikur ata nuk e kuptojnë një zakon pornografi sepse ata u rritën në thelb pa pornografi. Ata kurrë nuk i lidhën pikat dhe fjalë për fjalë vetëm menduan se isha dembel. Unë nuk isha dembel, isha i varur dhe truri im ishte i butë nga masturbimi i vazhdueshëm.

Meqenëse kam lënë pornografinë dhe MO, kam zero dëshirë të rri shtrirë si dikur. Unë kurrë nuk do ta kisha bërë atë nëse nuk do të kishte qenë për pornografi. Nëna ime po fliste për një djalë të një shoku i cili është 29 vjeç dhe nuk ka bërë asgjë me jetën e tij, ende jeton në shtëpi dhe kalon gjithë natën në kompjuter. Përsëri, prindërit e tij nuk kanë bërë asnjë lidhje me përdorimin e pornografisë, ata thjesht mendojnë se ai është dembel dhe i lidhur me kompjuterin. Isha si “përshëndetje ?! Pornshtë pornografi !!!! ” dhe nëna ime ishte si "me të vërtetë? Ju mendoni? "

Me pak fjalë, shumica e brezit të vjetër nuk ka asnjë koncept të zakoneve / varësive të pornografisë. Fëmijët e tyre janë të varur nga ajo dhe prindërit nuk e kanë idenë sepse ata thjesht nuk mund ta mbështjellin kokën rreth kësaj gjëje pornografike. Ata nuk janë në mohim, ata fjalë për fjalë thjesht kurrë nuk e mendojnë atë. Të vetmit që kuptojnë janë ata me përvojë në përdorimin e pornografisë dhe kjo është e rrallë me brezin e vjetër. Ata mund të kenë blerë magjinë e çuditshme të lëkurës brenda ditës, por kjo nuk është asgjë në krahasim me galaktikën e pornografisë që fëmijët e tyre po shohin, ndoshta çdo ditë. Sadshtë e trishtueshme sepse atje ka shumë prindër të zhgënjyer të cilët thjesht janë të hutuar nga djemtë e tyre joproduktivë. Nëse ata do ta kuptonin anatominë e një zakoni pornografik, kjo me të vërtetë do të shpëtonte shumë familje shumë hidhërim.

Post i shkëlqyeshëm - Rënia kryesore e pornografisë në prishje (ose pse po lë të ruaj mendjen time psikologjike dhe edhe ju duhet të bëni)

(Duke përdorur një llogari për shaka për arsye personale, gjithashtu kërkoi falje kjo është një lexim i gjatë)

CW: diskutimi i ZKM, përdhunimi, incesti, seksualizimi i fëmijëve, fetish të ndryshëm

Dikush tjetër e vuri re këtë? Unë kam qenë i varur nga PMO për shumë vite, mjaftueshëm për të qenë më i njohur me pornografinë sesa jam mirë. Përkundër kësaj, unë kam parë vetëm relativisht të drejtpërdrejtë, vanilje, burrë / grua pornografi dhe kam shmangur gjërat vërtet të ndyrë. Fatmirësisht nuk kam zhvilluar ndonjë fetish të tmerrshëm ose të çuditshëm dhe vazhdimisht e kam parë veten të ndjerë thellësisht të neveritur në çdo kohë që kam qenë madje paksa e ekspozuar ndaj ndonjë gjëje jonormale. Unë gjithashtu vuaj nga mendime ndërhyrëse dhe kam bërë një përpjekje aktive për të shmangur gjithçka që mund të ushqejë këto mendime përndjekëse.

Pornhub ka qenë faqja ime e internetit e internetit për një kohë të gjatë tani, dhe ngadalë kam vërejtur një kthesë të mprehtë drejt përmbajtjes shumë më të errët në shumë nga videot e prodhuara nga ndërmarrjet kryesore dhe videot e postuara në FrontPage (posaçërisht në "më të popullarizuarat") seksioni).

Kam shikuar në krye të faqes së parë të pornhub mjaft herë dhe për një periudhë kaq të gjatë kohore sa e kam parë të ndodhë në dorën e parë: ku kishte dikur video burra / gra vanilje, relativisht të drejtpërdrejta, video me shqetësim të thellë konceptet fetishitike dhe tabutë e tilla si incesti, dominimi apo edhe pseudo-përdhunimi janë ndër videot më të njohura dhe të promovuara që zënë vendin e tyre në pjesën e përparme të faqes në internet. Shmangia e këtij lloji të përmbajtjes është bërë një detyrë e vështirë, madje edhe fotografitë duket se i kushtojnë rëndësi amplifikimit të natyrës së privuar të këtyre videove.

Reklamat në faqen e internetit janë edhe më keq shpesh duke shfaqur fetishizëm këmbë dhe fotografi të seksualizuara të personazheve vizatimorë dhe përsëri është shpesh e pamundur të shmangni ekspozimin ndaj kësaj për shkak të reklamave që luhen automatikisht në krah të videove dhe shfaqen sa herë që pauzoni videon. (Në fakt, në shumë mënyra, reklamat janë aspekti më i keq, i krijuar për të shfaqur këto fetish tabu në një mënyrë tepër të guximshme dhe tërheqëse të vëmendjes, në mënyrë që të tërheqë interesin e përdoruesve të interesuar dhe të zgjojë fetish latente për të cilat përdoruesi mund të mos ketë qenë në dijeni deri në këtë pikë).

Unë gjithashtu kam vërejtur një trend shqetësues në mesin e shumë kompanive më të njohura të pornografisë, ku yjet e rinj pornografikë duket se po bëhen gjithnjë e më të rinj. tani, kjo mund të jetë rezultat i plakjes sime (unë fillova PMO kur isha një adoleshent i hershëm dhe e kam vazhduar atë në mesin e të 20-ave), por me të vërtetë besoj se ka një përpjekje nga ana e kompanive pornografike për të synuar më të ri- duke kërkuar, gratë më të imta në mënyrë që të tërheqin fetishin tabu të ephebophilia dhe nëse ata e kuptojnë atë apo jo, unë besoj se kjo do të çojë shumë në rrugën e errët dhe të pa shlyeshme të seksualizimit të fëmijëve të mirëfilltë / adoleshentëve, dmth. pedofilisë / hebephilia.

Pasi u lodha nga pornhub (ose ndonjë faqe tjetër pornografike e përdorur gjerësisht) mendova se do të kthehesha në reddit gif. reddit dukej një mjedis më i kontrolluar, por nuk mund ta numëroj numrin e herëve që kam klikuar në një gif të përmbajtjes seksuale në dukje të vaniljes, vetëm për të nxituar menjëherë për butonin e kthimit pasi kam parë ujëra për një nga këto kompani që specializohet në kjo lloj përmbajtje tabu dhe kuptimi që sapo pashë një klip nga një prej atyre videove të incestit ose dominimit. Ose edhe më keq, gif-i fillon normalisht por shumë shpejt zbulon burimin e tij si një video dominuese dhe tregon një grua që brutalizohet në një mënyrë të tmerrshme.

Tani, sigurisht, nuk besoj se arsyeja për këtë është një lloj komploti i gjerë i krijuar për të shtrembëruar identitetin seksual të një brezi të tërë burrash (ose ndoshta është, kush e di?) Por është e rëndësishme të mbani mend këto kompani pornografike janë biznese dhe biznesi i tyre i veçantë është tabu. Në mënyrë që të mbajnë klikimet, anëtarësimet dhe paratë që vijnë, ata duhet të rindërtojnë vazhdimisht veten e tyre dhe t'i mbajnë përdoruesit e pornografisë të varur nga përmbajtja e tyre. për ta kjo përfshin një zbritje në tabutë më të errëta, ndërsa në të njëjtën kohë ecën në vijën e hollë të pranueshmërisë shoqërore (në shumë mënyra pasqyron zbritjen që shumë përdorues të PMO ndërmarrin për të kënaqur epshin e tyre të pakontrollueshëm, një zbritje në fetish gjithnjë e më të privuar) .

e shoh këtë thellësisht shqetësuese. Dukej se kjo lloj përmbajtje dikur ishte zhvendosur në cepat më të errët të internetit dhe rrjetit të thellë dhe tani ajo ngadalë po tërheq tërheqje në faqet e internetit të zakonshme, të përdorura gjerësisht. Porno që unë kam qenë i ekspozuar si një adoleshent i hershëm duket i çuditshëm në krahasim me atë që adoleshentët në pubertetit të hershëm janë të ekspozuar tani. Kur marr parasysh efektin jashtëzakonisht negativ që ka pasur pornografia në jetën time, shqetësohem për efektin psikologjik që do të ketë te shumë të rinj, burra në zhvillim (dhe gratë gjithashtu). madje lexova një artikull pak kohë më parë për një fëmijë të ri i cili përdhunoi motrën e tij pas ekspozimit të vazhdueshëm ndaj pornografisë së njerkut / motrës dhe u tmerrova përtej besimit, për mua ky është një rezultat i mundshëm që mund të lindë nga seksualiteti i shtrembëruar që krijon kjo përmbajtje në njerez te rinj.

Për shkak të varësisë sime (dhe ISSHT an një varësi) dhe faktit që vuaj nga mendime ndërhyrëse, jam përpjekur në mënyrë të përsëritur të krijoj metoda të reja dhe gjithnjë e më të shpikura për të shmangur ekspozimin ndaj kësaj përmbajtje jonormale, por gjithnjë duket se krimbi kalon nëpër në psikikën time dhe unë do të kuptoj që vlerat e mia morale nuk përputhen me ato të pornografisë (dhe kjo është një gjë e mirë mendoj).

Për shumë vite kam qenë në gjendje të justifikoj përdorimin tim të pornografisë me veten time kryesisht sepse ajo që po shikoja nuk ishte "shumë e keqe", ose duke bindur veten se "të gjithë të tjerët në moshën time po e shikojnë atë, kështu që pse të mos e bëj unë?" por tani e kuptoj që pornografia vepron në një mënyrë të ngjashme me një "drogë hyrëse", vetëm pornografia është një portë drejt shthurjes dhe degjenerimit të mendjes dhe shpirtit.

Kur shikoni pornografi, gjithçka humbet pafajësinë e saj, gjithçka reduktohet në hiper-seksualizim dhe kjo hap një rrugë drejt një boshllëku të pafund shthurjeje dhe mjerimi. Të gjitha ato karikatura që keni dashur si fëmijë dhe keni marrë vlerë dhe kuptim tani konsumohen si karburant për zgjimin tuaj bosh. Çdo grua që takoni ose kaloni në rrugë është një prostitutë e mundshme. Edhe të dashurit tuaj mund të bëhen asgjë më shumë sesa objektet seksuale të nxitura nga një tabu e ndaluar. Unë nuk mund të shikoj në këmbët e dikujt tani pa ndjerë një ndjenjë të neveritjes, vetë-persekutimit dhe një paranojë gjymtuese që unë mund të ngacmohet disi prej tyre, që unë të mund të jem aq larg sa kam rënë në këtë boshllëk të plotë shthurje.

Sa herë që jam e ekspozuar ndaj diçkaje të tillë tani, për shkak të mendimeve ndërhyrëse, ndjehem sikur jam dhunuar psikologjikisht në një farë mënyre (dhe e di që është tepër mosrespektuese dhe ndoshta nuk është një krahasim i drejtë, kështu që kërkoj ndjesë të madhe nëse dikush është i ofenduar, por nuk mund të mendoja për një term që përshkruan zbrazëtinë dhe vetë-urrejtjen në mënyrë adekuate) Unë jam i sëmurë të ndjehen si protagonist i një histori të shkurtër Lovecraft sa herë që mbaroj masturbim, sikur unë kam qenë i ekspozuar ndaj një të pashpjegueshme tmerr (dhe shumica e tij është e pashpjegueshme, si do t'ia shpjegonit ndonjë prej kësaj përmbajtjeje komplekse, ultra-seksuale një prindi apo psikologu që nuk ka përvojë të internetit, për shembull?)

Fatmirësisht, unë i kam rezistuar shumë ekspozimit tim ndaj kësaj përmbajtje të neveritshme, por e di që ka ndoshta nga ata që nuk e kanë bërë. Dua t'ju bëj të ditur se nuk është vonë. pranimi i tij si problem është hapi i parë dhe prej andej mund të punoni në riparimin e dëmit psikologjik që ka shkaktuar dhe duke bërë lëvizje drejt një jete më të kënaqshme dhe të lumtur.

Mendoj se shumica e njerëzve që bëhen shfrytëzues të PMO dëshirojnë dashurinë e vërtetë dhe të shëndetshme të ngrohtësisë dhe dhembshurisë, por rrethanat e ndryshme na çojnë që ne të privohen nga kjo, duke lënë një zbrazëti dhe ne përpiqemi të mbushim me pornografi ose gjëra të ndryshme që mendojmë se do të punojnë. Ajo nuk bën, por nuk jemi përtej ndihmës, ka një rrugëdalje.

Tbh, desha vetëm të dilja në një çështje që më ka dëmtuar shumë dhe kjo, besoj se po dëmton shumë të tjerë.

nëse i keni lexuar të gjitha këto, atëherë faleminderit, shpresoj se keni marrë diçka me vlerë prej saj.

Unë besoj se pornografi po shkon poshtë një rrugë të errët të shthurjes dhe zvarritet shumë të tjerë me të.


Porno Pastaj dhe Tani


Artikujt përkatës

Materiali relevant i YBOP

 1. Porn / varësia e seksit? Kjo faqe liston 40 studime të bazuara në neurozë (MRI, fMRI, EEG, neuropsikologjike, hormonale). Ata ofrojnë mbështetje të fuqishme për modelin e varësisë, pasi gjetjet e tyre pasqyrojnë gjetjet neurologjike të raportuara në studimet e varësisë në substancë.
 2. Mendimet e ekspertëve të vërtetë mbi pornografinë / varësinë e seksit? Kjo listë përmban 18 rishikime dhe komente të kohëve të fundit të literaturës nga disa neuroscientistë të lartë në botë. Të gjithë mbështesin modelin e varësisë.
 3. Shenjat e varësisë dhe përshkallëzimit të materialit më ekstrem? Mbi 30 studime që raportojnë gjetje në përputhje me përshkallëzimin e përdorimit të pornografisë (tolerancën), zakonet ndaj pornografisë dhe madje edhe simptomat e tërheqjes (të gjitha shenjat dhe simptomat që lidhen me varësinë).
 4. Një diagnozë zyrtare? Manuali mjekësor më i përdorur gjerësisht në botë, Klasifikimi Ndërkombëtar i Sëmundjeve (ICD-11), përmban një diagnozë të re i përshtatshëm për varësinë e pornografisë: "Çrregullimi Sjelljes Sjelljes Kompulsive".
 5. Duke debatuar për pikëpamjen e pambështetur që "dëshira e lartë seksuale" shpjegon pornografinë ose varësinë e seksit: Të paktën 25 studime falsifikojnë pretendimin se të varurit nga seksi dhe pornografia “thjesht kanë dëshirë të lartë seksuale”
 6. Porno dhe probleme seksuale? Kjo listë përmban studime 27 që lidhin përdorimin e pornografisë / varësisë pornografike me problemet seksuale dhe nxitje më të ulët ndaj stimujve seksualë. Fdemonstratat e parë të 5 në listë shkakut, pasi pjesëmarrësit eliminuan përdorimin e pornografisë dhe shëruan disfunksionet kronike seksuale.
 7. Efektet e pornografisë në marrëdhëniet? Pothuajse 60 studimet e lidhin pornografinë me pak kënaqësi seksuale dhe marrëdhënie. (Për aq sa dimë të gjithë studimet që përfshijnë meshkujt kanë raportuar më shumë përdorim pornografik lidhur me të varfër kënaqësi seksuale ose marrëdhënie.)
 8. Përdorimi i pornografisë që ndikon në shëndetin emocional dhe mendor? Mbi 55 studime lidhin përdorimin e pornografisë me shëndetin më të dobët mendor-emocional dhe rezultate më të dobëta njohëse.
 9. Përdorimi i pornografisë që ndikon në bindjet, qëndrimet dhe sjelljet? Kontrolloni studimet individuale - mbi studimet e 25 e lidhin pornografinë me "qëndrime jo-barazuese" ndaj grave dhe pikëpamjeve seksiste - ose përmbledhje nga kjo meta-analiza 2016: Media dhe Seksualizimi: Gjendja e Hulumtimit Empirik, 1995-2015. fragment:

Qëllimi i këtij rishikimi ishte sintetizimi i hetimeve empirike që testojnë efektet e seksualizimit të medias. Fokusi u fokusua në hulumtimin e botuar në revistat e rishikuara në gjuhë angleze ndërmjet 1995 dhe 2015. Një përmbledhje e publikimeve të 109 që përmbanin studime 135 u shqyrtuan. Gjetjet dhanë dëshmi të qëndrueshme që ekspozimi i laboratorit dhe ekspozimi i rregullt dhe i përditshëm në këtë përmbajtje lidhen drejtpërdrejt me një varg pasojash, duke përfshirë nivele më të larta të pakënaqësisë së trupit, vetë-objektivizim më të madh, mbështetje më të madhe të besimeve seksiste dhe besimeve seksuale kundërshtare dhe tolerancë më e madhe e dhunës seksuale ndaj grave. Për më tepër, ekspozimi eksperimental në këtë përmbajtje çon që gratë dhe burrat të kenë një pikëpamje të zvogëluar të kompetencës së grave, moralit dhe njerëzimit.

 1. Po në lidhje me agresionin seksual dhe përdorimin e pornografisë? Një tjetër meta-analiza: Një Meta-Analiza e Konsumit të Pornografisë dhe Akteve Aktuale të Agresionit Seksual në Studimet e Përgjithshme të Popullsisë (2015). fragment:

Analizat e 22 nga vendet e ndryshme të 7 janë analizuar. Konsumi u shoqërua me agresion seksual në Shtetet e Bashkuara dhe ndërkombëtarisht, në mesin e meshkujve dhe femrave, dhe në studimet kryq seksionale dhe gjatësore. Shoqatat ishin më të forta se agresioni seksual fizik, edhe pse të dyja ishin të rëndësishme. Modeli i përgjithshëm i rezultateve sugjeroi që përmbajtja e dhunshme mund të jetë një faktor përkeqësues.

 1. Po në lidhje me përdorimin e pornografisë dhe adoleshentët? Shikoni këtë listë të mbi studimet adoleshente 200, ose ky shqyrtim 2012 i hulumtimit - Ndikimi i pornografisë në internet në adoleshentët: Një përmbledhje e hulumtimit (2012). Nga përfundimi:

Qasja e rritur në internet nga adoleshentët ka krijuar mundësi të paparë për edukim seksual, mësim dhe rritje. Në të kundërt, rreziku i dëmtimit që është i dukshëm në literaturë ka bërë që studiuesit të hetojnë ekspozimin e adoleshentëve ndaj pornografisë në internet në përpjekje për të sqaruar këto marrëdhënie. Në mënyrë kolektive, këto studime sugjerojnë që të rinjtë që konsumojnë pornografi mund të zhvillojnë vlera dhe besime seksuale joreale. Ndër gjetjet, nivelet më të larta të qëndrimeve seksuale lejuese, preokupimi seksual dhe eksperimentimi i hershëm seksual kanë lidhje me konsumimin më të shpeshtë të pornografisë…. Sidoqoftë, gjetje të vazhdueshme janë shfaqur që lidhin përdorimin e adoleshentëve të pornografisë që përshkruan dhunën me shkallë të rritur të sjelljes agresive seksuale.

Literatura tregon disa korrelacion midis përdorimit të adoleshentëve të pornografisë dhe vetë-konceptit. Vajzat raportojnë se ndihen fizikisht inferiorë ndaj grave që shohin në material pornografik, ndërsa djemtë kanë frikë se mund të mos jenë aq të virgjër ose të aftë të performojnë si burrat në këto media. Adoleshentët gjithashtu raportojnë se përdorimi i tyre i pornografisë u zvogëlua ndërsa rritet vetëbesimi i tyre dhe zhvillimi shoqëror. Për më tepër, studimi sugjeron që adoleshentët që përdorin pornografi, veçanërisht ato që gjenden në internet, kanë shkallë më të ulët të integrimit shoqëror, rritje të problemeve të sjelljes, nivele më të larta të sjelljes delikuente, incidencë më të lartë të simptomave depresive dhe ulje të lidhjes emocionale me kujdestarët.

122 mendime për “Porn Pastaj dhe Tani: Mirësevini në Trajnimin e Trurit (2011)"

 1. Si një djalë tha:

  Si të lirohem nga ty harem? Thjesht merrni kompjuterin tuaj dhe shikoni në ekran nga njëra anë. Cfare shikon? Një anë e një ekrani .. nuk ka asgjë atje, asgjë prapa saj. Kjo është aq afër sa do të afrohesh me ato gra në ekran. Kur ta kuptosh këtë, dhe dua të kuptoj me të vërtetë se çfarë dua të them, do të dilni nga ajo dëshirë për haremin tuaj.

 2. Një tjetër djalë tha:

  Ndoshta është me të vërtetë masturbimi në kombinim me pornografinë në internet që e shkakton këtë varësi të jetë kaq i fuqishëm. Disa njerëz e referojnë atë si kokainë vizuale, unë në të vërtetë e quaj atë metodë vizuale: p sepse ende e gjeta disi një nënvlerësim. Besoj se kjo varësi ndaj IP-së është klasi kryesor. Ndonjëherë tërheqja mund të jetë aq e mahnitshme e fortë, dhe limbiku juaj thjesht mund të dominojë mbi ju. E kam provuar këtë dorë të parë shumë herë.

 3. Postim nga MedHelp duke krahasuar pornografinë në internet me "pornografinë e vjetër"
  Marrë nga ky fije në ED dhe Internet Porn.


  Ok, kështu që unë kam pasur probleme me marrjen e një ereksioni ose duke qëndruar i ngritur duke shkuar prapa në fillim të 2004. Tani jam 37 vjeç. Para 2004 do të isha ngritur për seks pa asnjë problem, të kisha një mbledhje dhe të isha gati për të shkuar kurrë nuk ishte një çështje. Këto ditë, unë shikoj pornografi dhe masturbohem për të ose për fotografi në profilet në faqet e internetit swinger) ndoshta 4-5 ditë në javë. Por unë rri atje për një orë në një kohë, 2-3 orë në një kohë, në mes të marrë pushimet, por pastaj duke shkuar prapa në të. Shpikja e kanaleve të pornografisë nuk ka ndihmuar aspak.

  Por këtu është gjëja, para vitit 2004 kur fillova të kisha këtë problem, unë isha 30, dhe kam qenë duke masturpuar gjithë kohën për 15 vjet pa ndonjë çështje ereksioni (fillova të bëja seks në moshën 20 vjeç) ……… Por ja çfarë E kuptova. DHE GENZENTMAN JU LUTEM PAGUAN KUJDES KT Në fillim të vitit 2004 unë instalova internetin boradband në shtëpinë time. Brenda disa javësh isha para monitorit duke u përpjekur të gjeja sa më shumë pornografi që mundesha dhe duke u masturbuar në të, duke gjetur fotografi në internet dhe duke u masturbuar për ta. Kjo ishte një formë e re e masturbimit për mua. Para kësaj, masturbimi im ishte i rregulluar për të parë një vajzë të nxehtë në televizion, ose për një skenë të avulluar në një film kabllor dhe për të masturbuar. Vrapimi në banjë dhe masturbimi. Ose pikërisht këtu në dhomën e ndenjes, një kënaqësi e shpejtë 2 minutëshe ... Por interneti me bandë të gjerë më prezantoi në një formë të re të masturbimit…. Pjesët e gjata të masturbimit. Klikimi nga një video në tjetrën derisa njëra më ktheu përfundimisht në pikën e ejakulimit ... Disa herë 4-5 herë në ditë, 4-5 ditë në javë. Duke kaluar nëpër faqet e internetit të swinger, duke kaluar fotografi në profile, derisa më bëri të derdh j .. Djema, 7 vitet e kaluara të këtij lloji të masturbimit më kanë RUINUAR jetën time seksuale

  Unë jam një djalë tërheqës, trup i mirë, punoj gjatë gjithë kohës I. Nuk mund ta numëroj numrin e grave me pamje të shkëlqyeshme që kam takuar 7 vitet e fundit me të cilat nuk kam qenë në gjendje të interpretoj. E fundit që ishte e mërkura e kaluar (10/26/11)…. Unë takova këtë vajzë të mrekullueshme aziatike, ajo erdhi. Qëndrova fort për pak, por u zhduk brenda 5 minutash. Dhe siç bëj zakonisht kur kjo gjë ndodh, unë bëj ashpër që të bëhem e vështirë, por kjo zgjat disa minuta, dhe pastaj kur hyra përsëri tek ajo, nuk zgjati 2 minuta. Gjilpëra për të thënë, ajo ishte e mirë për këtë. Por unë i kam dërguar mesazhe asaj që nga ajo ditë, dhe marr përgjigje shumë të shkurtra jopersonale ... Ajo ishte padyshim e zhgënjyer… ..

  Që nga vonë, unë u jam besuar miqve për masturbimin, dhe ata të gjithë e bëjnë atë, dhe disa thonë se e bëjnë atë gjatë gjithë kohës. Por ata nuk e kanë problem të marrin ereksione kur bëhet fjalë për seksin. Në mënyrë të pahijshme më ka shkuar në mendje që masturbimi para monitorit për pornografi, fotografi, është ajo që po ndikon në jetën time seksuale dhe paaftësinë për të marrë ereksione

  Jam i sigurt që masturbimi normal, mbase një herë në ditë, mbase dy herë në ditë, për një minutë ose dy me kalimin e kohës nuk do të kishte ndikuar aspak në jetën time seksuale dhe ereksionin. Por masturbimi në pornografi dhe fotografi në internet me të vërtetë ju shkakton dëm të madh

  Më kujtohet qershorin e kaluar. Unë isha duke shkuar në Dallas për një shëtitje të një kompanie. Njoha një vajzë shitjeje nga një degë tjetër. Ne shkëmbyem e-mail të dobët dhe mesazhe me tekst. Kështu që unë nuk masturbohem për 3 ditë. Bëra të mërkurën pasdite, pastaj nuk bëra asgjë derisa ta shihja. Të shtunën në mbrëmje shkova në hotelin e saj. Ne ishim zhveshur brenda 20 minutash, dhe ja gjërat. Ajo më shpërtheu dhe u bë disi e vështirë, por unë tundova veten për t'u bërë e vështirë. Dhe kur hyra tek ajo, thjesht mund ta ndieja këtë ndjenjë të pabesueshme që nuk e kisha ndjerë në vite djem, vite. Po qëndroja fort dhe po e manovroja në të gjithë vendin. Ishte e pabesueshme. E vetmja gjë që nuk mund ta kontrolloja ishte sa më shpejt që ajo më vuri mbi mua, unë erdha pothuajse menjëherë ... Por kjo ishte kur kuptova se si masturbimi i internetit në pornografi me të vërtetë ***** ju kalon shumë kohë.

  Hala për të thënë, deri më sot unë jam ende masturbating për pornografi, kam bërë atë natën e fundit për gati 2 orë. Unë jam duke kërkuar në marrjen e ndihmës profesionale. Por djemtë, ju do të lexoni gjëra të ndryshme që masturbimi nuk është i lidhur drejtpërdrejt me mosfunksionim ngrerë, dhe kjo mund të mos jetë e vërtetë. Por nuk përcakton llojet e ndryshme të shprehive masturbuese që njerëzit kanë. Kjo është diçka që nuk është studiuar.

  Unë jam 37 vjeç dhe kam qenë i varur nga masturbimi ndaj pornografisë në internet që nga viti 2004 kur pata për herë të parë internetin me Broadband, dhe kjo ishte kur filloi mosfunksionimi im erektil. Dhe nuk besoj që mosfunksionimi të vijë nga një bllok psikologjik; Truri im i thotë penisit tim se nuk mund të jetë kurrë aq i mirë sa pornografia kur jam në shtrat me një vajzë, kështu që nuk ka kuptim të bëhem e vështirë. Problemi im dhe i shumë të tjerëve është tërheqja e tepërt dhe tendosja e penisit, pothuajse thjesht i heq funksionet tuaja ………… ..

 4. Broadband çoi në varësinë e pornografisë
  Nga një tjetër forum:

  Unë jam 37 vjeç. Unë fillova të masturbohem në moshën 14 vjeç në 1988. Unë masturbohem shumë përmes adoleshencës sime, në fund të viteve 20-të. Kam mbajtur një jetë të rregullt seksuale. Jo një burrë zonja ku unë isha në shtratin e grave gjatë gjithë kohës. Një çift i GF-ve, një çift i një nate qëndron një çift i shoqëruesve.

  Unë kurrë nuk kishte një problem, duke marrë një mbledhje. Me raste unë do të marr me qira filma pornografie në një dyqan librash të rritur, masturbohem tek ata. Asnjëherë nuk kishte ndonjë problem të merrej me një mbledhje. Në 2004 kam instaluar internetin me brez të gjerë në shtëpinë time (ishte 30 në atë kohë). Unë së shpejti kam qenë masturbohem për të gjitha llojet e pornografisë. Faqet e internetit të Swinger me fotografi të çifteve lëkundëse. Këto shpesh do të ishin 45minute-1hr-2hr, 3-4 orë sesionesh. Marrja e pushimeve, dhe pastaj kthimi në të. Qysh kur kam pasur internetin në internet dhe qasjen e shpejtë në pornografi.

  Jeta ime seksuale ka qenë një katastrofë e plotë. Veryshtë shumë e rrallë që kam një takim seksual të përmbushur. Unë nuk e kuptova se masturbimi për pornografi ishte problemi derisa një zotëri që e postova me email përmes një faqe në internet të swingers më dha disa këshilla.

 5. Koment i anëtarit të forumit:

  Mbaj mend që me gjysmë zemre po përpiqesha të hiqja dorë nga pornografia disa herë në të kaluarën para se ta gjeja këtë faqe, dhe e gjeta veten përsëri në rrugën drejt saj falë tundimit në çdo media të njohur për njeriun. Të mendosh se si i ri më duhej të bëja një përpjekje të vetëdijshme për të gjetur fotografi të grave të veshura me pak ... tani është e vështirë të MOS i gjej ato.

 6. Një koment tjetër mbi evolucionin e pornografisë

  Unë mendoj se kam të njëjtën histori si qindra njerëz.

  Filloi duke lexuar pornografi me miqtë e mi në moshën 12-13, pastaj filloi të blinte video disa muaj më vonë. Kishte një TV në dhomën time dhe përdoret për të qëndruar gjatë natës duke parë pornografinë në kabllo. Prindërit e mi nuk dinin asgjë. Në të njëjtën kohë fantazitë e mia rreth vajzave filluan të shkonin larg nga takimet seksuale romantike. Kur isha 15-16 ndodhi shpërthimi i internetit dhe ne të gjithë e dimë se çfarë do të thoshte kjo. Së pari ne sapo kishim dial-up dhe prindërit e mi vëzhguan përdorimin tim pasi qe ishte e shtrenjtë. Ende arriti të shkarkojë qindra fotografi që mbaheshin në disqe floppy. Dhe atje shkojmë, broadband, P2P, Torrents, streaming etj etj

 7. Dërguar diku tjetër në këtë faqe

  Doja të përmendja se përvoja ime personale me pornografinë në internet konfirmon teoritë tuaja 100%.

  Unë për herë të parë u lidha me pornografinë në internet vetëm rreth një vit më parë përmes një forme të re të pornografisë të quajtur video "hypno". Këto video janë më të fuqishmet nga stimujt e fuqishëm të seksit. Ato janë klipe të qindra skenave më intensive nga videot porno, të vendosura në një kolonë zanore të muzikës teknike pulsuese, tingujve seksualë (etj. Ankesave), bisedave të ndyra dhe fjalëve të shtypura (zakonisht fjalë tronditëse - fjalë që nxisin fajin ose turpin) në ekran.

  Këto skena seksi, fjalë tronditëse, tinguj seksi dhe biseda të ndyra ndryshojnë vazhdimisht, shpesh me një shpejtësi vërtet të lartë deri në 2-3 imazhe të DYT! Ju mund të imagjinoni hitet e dopaminës që vijnë nga kjo lloj risie! Likeshtë si 300 vagina në një minutë!

  Kur pashë për herë të parë këtë formë veçanërisht të dëmshme të pornografisë, unë isha aq i fiksuar sa që kalova gjithë fundjavën duke masturbuar, derisa të isha e lodhur. Imagjinoni që ai mi të shtypte shiritin - kjo isha unë! Asnjë ushqim, asnjë higjenë personale, pak gjumë .... patetik!

  Kjo më trembi mjaft, dhe me të gjetur YBOP kuptova saktësisht pse këto video hipno janë kaq të fuqishme - ato janë krijuar për të përfituar plotësisht nga kimia / instalimet elektrike / sjellja e trurit. Thay janë me të vërtetë kokaina plasëse e pornografisë.

 8. Koment nga Reddit

  Unë kam qenë një droguar pornografi e ashpërsisë në rritje për të paktën 15 vite, ndoshta më shumë si 20. Efektet e këqija të saj janë të tmerrshme. Së pari ajo ishte revistat porn softcore, atëherë ishte hardcore ato, si dhe hardcore video kaseta. Paralele me atë që kishte vite duke shkarkuar imazhe të buta dhe hardcore jashtë internetit. Me ardhjen e aplikacioneve P2P, unë kam qenë në gjendje për të marrë video hardcore jashtë internetit. E para ishte aplikacione më të vogla p2p, pastaj Bittorrent. Pas kësaj, faqet e drejtpërdrejta të shkarkimit dhe bloget / faqet që lidhen me to. Një herë kam paguar për një muaj qasje premium në një vend DDL dhe binged në pornografi si kurrë nuk kam pasur më parë.

  Dy gjëra e bënë varësinë time ndaj pornografisë shumë më keq në vitin 2008. Për herë të parë mora një laptop dhe zbulova faqet e tubave pornografikë. Së pari ishte [Site 1], pastaj [Site 2], pastaj [Site 3], [Site 4], [Site 5], [Site 6] dhe në fund [Site 7] dhe [Site 8]. Ka ndoshta disa të tjerë që kam harruar. Faqet e tubave të porno, veçanërisht ato të mëdha si [Site 8] janë kokaina plasëse e pornografisë në internet. Ka kaq shumë, dhe kaq shumë përmbajtje të re çdo ditë, çdo orë, çdo minutë 10 që unë kam qenë në gjendje të gjej stimulim të vazhdueshëm të ri.

  Laptopi i bëri gjërat më keq, sepse ai qëndron afër krevatit tim. Alwaysshtë gjithmonë aty. Më nuk duhet të zbres shkallët ose të shmang shokët e shtëpisë. Nuk mund te flija? Ndizni disa pornografi; fap Zgjoheni me dhimbje koke? Njësoj Zgjohu pa një dhimbje koke? Pse nuk fap për pornografi gjithsesi

 9. Koment nga Psikologjia Sot
  YankieWankie ka komentuar në: "Qielli nuk po bie"

  Tema: Shkallëzimi dhe desensitizimi

  Për qëllimet e këtij komenti, unë do të diskutoj me vetëm një nga tezat e Dr. Ley: "Nëse dikush shikon pornografi duke treguar diçka që i duket e papëlqyeshme, nuk ka asnjë ndikim në sjelljen ose dëshirat e tij". Ndihem mjaft i sigurt kur pohoj se shumica e burrave që kanë parë pornografi gjatë viteve ose dekadave kanë parë shijet (dëshirat) e tyre të përshkallëzohen nga e zakonshme në e neveritshme pasi ato janë bërë të zakonshme në nivele më të larta të stimujve. Unë vetë shkova nga vështrimi i qendrave në fillim të viteve nëntëdhjetë, në revista hardcore, në VHS hardcore, dhe më pas erdha në internet dhe u ktheva në imazhe të palëvizshme për ca kohë, pastaj video të shkarkueshme, pastaj video me shpejtësi të lartë. Ndërsa përparoja nga imazhet aktive në video, imazhet akoma thjesht nuk "funksiononin" në epshin tim. Në një farë mase, pasi kam hequr dorë plotësisht nga pornografia, imazhet ende janë disi joefektive për të më zgjuar - dhe besoj se është për të ardhur keq. Unë dua të kthehem nga "pafajësia" që dhashë në mënyrë që të shikoja materiale tronditëse.

  Për sa i përket përmbajtjes së asaj që pashë, erdhi një kohë kur e gjeta veten duke parë seksin ekstrem në grup (50 burra, një grua), një temë që në fillim të përvojës time me pornografinë do të më kishte zmbrapsur. Megjithatë, në fund, unë duhej ta ndieja atë neveri në mënyrë që të zgjohesha. Unë besoj se do të ishte përkeqësuar vetëm nëse nuk do të kisha kufizuar përdorimin tim të pornografisë plotësisht.

 10. Komentoni për nevojën për risi

  Gjëja interesante është se unë hap disa dritare në shfletuesin tim, secili me shumë, shumë skeda. Gjëja kryesore që më zgjon është risia. Fytyra të reja, trupa të rinj, "zgjedhje" të reja. Unë shumë rrallë shikoj një skenë të tërë pornografike dhe nuk mbaj mend kur pashë të gjithë filmin. Tooshtë shumë e mërzitshme. Unë gjithmonë dua gjëra të reja.

 11. postuar nga reddit.com NoFap
  LINK

  Mendjet tona janë evoluar për mijëra vjet. Ardhja e pornografisë me bazë në internet është një teknologji që mendjet tona nuk evoluojnë për tu trajtuar. Meshkujt u evoluan për t'u tërhequr nga rinia, bukuria dhe shenjat delikate të pjellorisë. Para se qytetet e mëdha të shfaqen në kohët e fundit dhe krijimi i mediave masive; televizionit, tabelave, revistave, internetit, njerëzit do të shihnin vetëm një sasi të kufizuar njerëzish. Një njeri mund të shohë vetëm disa 7-8 / 10s në jetën e tij të përditshme.

  Truri nuk evoluar për të përpunuar skemat 30 të grave të bukura me gjinjtë e përsosur të cilët përpiqen të duken të shëndetshëm dhe të rinjë të cilët janë të zhveshur dhe të paraqitur për ju, ose duke u fucked. Brain evoluar për të gjetur gratë mesatare seksualisht arousing. Porno merr gjithçka që truri juaj tashmë gjen, ngjall atë me 100%, atëherë ju shkoni dhe hapni skedat 30 të saj pa e kuptuar se duke bërë këtë ka pasoja serioze.

  Pra, po, duke gjetur Playboy tërheqëse duhet të vijë goxha natyrisht. Dhe komploti i vetëm në lojë këtu është se truri ynë nuk evoluon për t'u marrë me pornografinë. Stimuli i tij shumë i madh.

  Gjetja e grave mesatare tërheqëse: Mirë.

  30 tabs e grave tepër të nxehtë duke u banged: Bad.

  Tregjet që furnizojnë kërkesën: Pritet.

 12. pornografia ka të bëjë me gjuetinë - e postuar në një faqe tjetër

  Varësia nga porno nuk ka të bëjë me çlirimin e energjisë seksuale, të paktën për mua. Ishte për gjueti. Dhe sigurisht që shoqëria e ndrydhur shton fajin dhe kjo i shton më shumë një "të larte", për mungesën e një termi më të mirë, një të varuri nga pornografia. Kishte raste në jetën time kur unë do të kaloja 4 orë duke ledhatuar karin tim, duke kërkuar një imazh perfekt duke filluar me gjëra artsy si x-art ose foto të artit met për të përfunduar me kafshëri ose video shemale, pastaj sperma, bëj një sy gjumë dhe përsëritni procesin.

  Ju nuk mund ta kuptoni atë, dhe është e mrekullueshme që keni një marrëdhënie të mirë me pornografinë, por mos supozoni se të gjithë janë si ju. Ashtu siç nuk duhet të supozojmë se i kuptojmë njerëzit që bëhen aq të trashë, saqë shartohen në kolltukët e tyre. Porno është helmi im, moderimi nuk më ka funksionuar akoma, kështu që është abstinim për mua për disa muaj, atëherë do të përpiqem të masturbohem pa pornografi vetëm për të shkëputur të dy, atëherë ndoshta moderimi mund të jetë mënyra për të shkuar.

   

 13. koment nga një forum

  Në moshën 45 vjeç, jam i kënaqur që nuk po e bëj këtë në moshën 21 vjeç. Unë nuk e kisha programuar në moshë të re pornografinë në Internet, e cila është kategorikisht e ndryshme nga pornografia e shkollës së vjetër për shkak të risisë së pafund në dispozicion.

  Gjatë përvojave të mia të para seksuale (masturbim) isha shpesh duke fantazuar për vajzat që në fakt e njihja, pa shikuar video të qarta të skenave pornografike gjithnjë e më intensive.

   Unë mendoj se reboot tim nga 7 vjet varësisë porno është më e lehtë për mua se sa është për një vit 21 i cili po rebooting nga 7 vjet të pornografisë varësisë plus hardwiring që ndodhi ndërsa truri i tij ishte ende formimin. Unë kam një kujtim të veçantë të një kohe kur truri im nuk mendonte seks = pornografi. Truri im ka një vend për t'u kthyer.

  Më vjen keq që kam humbur vite 7 të jetës sime për varësinë nga pornografi dhe depresionin. Por unë e di se disa njerëz kanë një rrugë shumë më të ashpër nga gropa pornografike sesa unë.

 14. Temë në skeda

  GUY A:
  A dikush tjetër këtu masturbohet me dritare të shumta të shfletuesit? Unë zakonisht hap diku nga 2-4 me video ose imazhe të ndryshme. Ndonjëherë thjesht nuk mund të vendos se me kë dua të përfundoj…

  GUY B:
  Po, unë jam saktësisht i njëjti. Gjithmonë duke menduar se do të gjej një video më të mirë për të përfunduar.

  GUY C:
  Same here !!!
  Unë gjithmonë dua të marr edhe më mirë foto ose vids për të përfunduar madh

 15. Informata të rëndësishme çdo

  Informacion i rëndësishëm për të cilin duhet të ketë parasysh çdo NF'er - ndryshim i madh midis fryrjes së ngarkesës dhe shikimit të pornografisë.

  Unë kisha një binge të madhe pornografie 2 ditë më parë, e cila zgjati gati 4 orë ... duke shkuar në të gjitha faqet e mia të vjetra të preferuara. Gjë e mirë ishte që nuk pata hap, kështu që e mbajta energjinë time, por duke e bërë atë gjithnjë e më të theksuar se si nxitimi i dopaminës ndikon në sistemin tuaj. Duke parë pornografinë, unë mund ta ndieja atë si një rrjedhje e lëngut të ngrohtë që lirohej nga maja e trurit tim. Më bëri të lartë si ilaç. Të nesërmen u ndjeva shumë saktësisht se si ndihet pas një nate përdorimi të rëndë të drogës. (E, koks) dmth duke dashur të mbyllem larg botës. Më beso e di.

  Itsshtë e çmendur sesi na ndikon manipulimi i papërgjegjshëm i niveleve të dopaminës në tru. Nuk e kisha idenë për këtë derisa lexova YBOP. Unë jam shumë mirënjohës dhe përjetova drejtpërdrejt ndjenjën. Shumica e djemve janë krejtësisht të pavetëdijshëm për këtë.

  Të nesërmen pas zhurmës time të pornografisë isha gati vetëvrasëse… tani dopamina ime është rivendosur, ndihem përsëri e lumtur.

  Sa shumë abuzues kronikë të ZKM-së gabimisht e lidhin depresionin me faktorët e jashtëm në jetën e tyre? Ndërsa besojnë se fap e tyre të përditshme ndihmon relaksohuni tyre?

  Si Porno ashtu edhe Masturbimi kanë efektet e tyre unike negative që çdo NF'er duhet t'i dallojë qartë. Në fakt janë dy lojëra të ndara me top. Goditja pa porno ju lë të varfëruar nga energjia dhe motivimi për një ditë, Porno pa fapping ju lë të dëshpëruar për stimulim / risi më të lartë. Padyshim që duke kombinuar të dy merrni një dozë të dyfishtë thithjeje.

 16. hentai

  A ka dikush këtu probleme me hentai (porn anime) së bashku me / në vend të pornografisë? Nëse po, le të bëjmë një marrëveshje. Unë do të tregoj historinë time dhe ju më tregoni tuajin.

  Zoti e bekoftë Hayao Miyazaki që më njohu me anime. Por Zoti e mallkoftë Fakkun që më prezantoi me hentai. Unë jam 15 vjeç dhe do të jem i ri në shkollën e mesme. Në shkollën e mesme, isha i varur nga lojërat me video, gjë që më bëri të isha shoqërisht e vështirë. Unë fillova të përplasem rreth orës 13 ose 14, kur zbulova se shikoja video të vajzave anime seksi në YouTube. Duke qenë një adoleshent me brirë duke kaluar pubertetin, së shpejti doja më shumë. Unë fillova të shikoj lart "fus emrin e zogut anime këtu lakuriq ”dhe gjëra të tjera si kjo. Përfundimisht, kjo më çoi në këtë faqe interneti (megjithëse nuk e dija në atë kohë) e quajtur Fakku. Kjo më dha ekspozimin tim të parë ndaj çdo lloj pornografie.

  Në fillim, mendova se ishte gjithçka mirë. Hentai më bëri të ndihem mirë, "vajzat" atje më bënin të ndihesha më pak e vetmuar (doja një të dashur për atë kohë), dhe prindërit e mi nuk kishin pse të dinin asgjë për këtë. Problemi ishte, ai u përshkallëzua. Dhe u përshkallëzua pothuajse në të njëjtën kohë kur mora të dashurën time të parë. Ajo ishte (dhe është akoma) me të vërtetë e këndshme, dhe ajo (më pëlqen ta pukoj duke e thënë këtë tani sepse nuk e kuptova kurrë derisa marrëdhënia të mbaronte) pothuajse kishte pamjen e shumë vajzave në hentai që lexova; ajo thjesht nuk e tregoi aq shume. Kështu që ne vazhduam disa takime. Në këtë kohë, unë kisha një reputacion të ngathët dhe duke reaguar shumë. Por ajo u takua me mua gjithsesi, ndoshta sepse ishte në marrëdhënien e saj të parë gjithashtu dhe nuk e kuptoi me të vërtetë se çfarë isha (por as unë).

  GUY A:

  Hentai ka qenë gjithmonë një pikë e butë për mua sepse theu kufijtë e ekstremeve që pornografia normale mund të ofrojë në drejtim të torturave. pranë hentai vetëm historitë mund të vazhdonin aq larg pa u bërë thjesht një vrasje e thjeshtë, e cila për mendimin tim nuk është në asnjë lloj seksuale edhe nëse vdekja është rezultat i bdsm. por pa vdekje, tortura e pakufishme dhe joreale ishte një nga gjërat e pakta që mund të më çonte në nivele të larta të zgjimit ku do të humbisja veten plotësisht për aq kohë sa isha në gjendje të kaloja në të.

  kohë të këqija, të këqija ...

  GUY B:

  Kam një shok që është fiksuar me hentai. Ai ka një koleksion 5000+ imazhesh. Sickshtë sëmundje. Ai flet për këtë në publikun e ndyrë dhe me gratë me të cilat ai po përpiqet të "flirtojë". Ai thotë se për shkak të hentai, ai ka një ideal joreal të grave. Ai është në gjithçka, madje edhe në gjërat më rrënqethëse.

  GUY C:

  Hentai më bëri shumë dhimbje kur isha i ri.

  Ne dikur "tregtonim" filma (kryesisht jo porno) me miq, sepse madhësia ishte thjesht shumë e madhe për të shkarkuar nga interneti me cilësi të denjë. Sidoqoftë Askush në të vërtetë askush nuk e mori hentai, kështu që unë u detyrova pa dëshirë t'i shkarkoja nga interneti vetë! Omg thithi aq fort, 550 MB dhimbje të pafund në dial-up.

  GUY D:

   Do të doja të mund të ndihmoja më shumë, por kam të njëjtin problem (hentai) dhe mund të them vetëm se nëse vërtet ju pëlqen anime, hentai është gjëja më e keqe e mundshme për të prishur mënyrën se si ndjehen personazhet dhe historitë ndaj jush. Nëse jeni në faqet e hentai për histori të reja, e dini që është vetëm një problem i mërzisë, të cilin komuniteti mund t'ju ndihmojë të pushtoni. (Puna dhe largimi nga kompjuteri ndihmon shumë.)

  GUY E:

  Uau kjo tingëllon e njohur. Shota ishte se si zbrita disa vjet më parë. Herën e parë që pashë hentai ishte në klasën e 5-të, dhe pasi të kthehesha nga shkolla unë thjesht hyja në dhomën time dhe e shikoja. Nuk dija si të bëja diçka si të masturbohej, por gjithçka që dija ishte se më pëlqente të shikoja këto gjëra. Shit qij me kokën time. Gjatë gjithë atij viti, unë vazhdoja të shikoja gjithnjë e më shumë mut të ndyrë, dhe do të bëja pushime nga shikimi i tij për një muaj kur pashë diçka shumë të keqe. Me të vërtetë fuckson me mendjen e një fëmije për të parë Raven nga Teen Titans duke luftuar me pllaka të Shtunën në mëngjes dhe më pas duke parë atë të përdhunuar nga ai 4 orë më vonë. Kjo, dhe unë fillova të futem në atë mut skllavërie. Përdhunimi përbindësh dhe gjilpërat në vende të errëta më bënë vërtet një përbindësh të çoroditur gjatë gjithë shkollës së mesme. Unë kurrë nuk e dhashë atë deri në 3 ose 4 muaj më parë kur fillova nofap për herë të parë. I përdorur për të vetëm të shkojnë në stumbleupon dhe cikël nëpër çdo foto fapping. Për herë të parë kuptova se kisha një problem goditjeje kur vura re se po futesha në futanari. Kjo ishte shijet e mia pornografike duke u bërë më qesharake dhe ishte shenja ime e parë e një varësie.

  Por kjo është gjëja më e mirë që më ka ndodhur për një kohë të gjatë. Më pëlqen të jem i matur nga përplasja. Mos harroni vëlla, kjo nuk është një vrapim i shpejtë që ju vraponi vetëm. Ashtë një maratonë me të gjithë ne, përkrah jush që ju brohorisni. Fat i mirë, dhe mos u bë një skllav i impulsit.

 17. Nga një forum tjetër - mosha 38 vjeç

  Unë jam ndoshta më i vjetër se shumica këtu (38).

  Unë ndoshta isha në situatën ideale / më të keqe kur pornografia po kalonte në kasetë video në fillim të viteve '80. Videoja lëvizëse ka qenë shumë e vështirë për t'u kapur. Babai i shokut tim më të mirë ishte djali i lagjes që shpërndante pornografi para se të ishte në dispozicion për tu marrë me qira në dyqanet lokale të mamave dhe videove që ndodheshin përpara Block Buster dhe të gjitha zinxhirëve të videove të drejtuara nga korporatat.

  Isha nëntë vjeç kur më treguan vizionin tim të parë pornografik. Plus, miku im dhe unë kishim akses në sasi. Ishte e barabartë me të paturit e aksesit në pornografi në internet gjatë ditës pa asnjë prind për t'ju ndaluar.

  Unë kisha parë magjistarë pornografikë para kësaj moshe midis moshës pesë - shtatë vjeç.

  30 vjet më vonë, në thelb, unë nuk mendoj se është diçka e mirë të kemi qasjen që kemi në pornografi atëherë ose tani. Probablyshtë ndoshta më keq tani, sepse nëse keni fëmijë është shumë e vështirë t'i strehoni prej tyre. Ju mund të bëni atë që mundeni në shtëpinë tuaj, por kjo nuk do të ndalojë asgjë.

  Unë mendoj se fantazitë duhet të lënë pas dyerve të mbyllura dhe në kokën tuaj; njerëzit duhet të shohin se gjërat vepruan jashtë. Ndoshta nuk është e shëndetshme për ta parë atë.

  Edhe për marrëdhëniet e mia, unë mendoj se të gjitha këto gjëra të mbjella në kokën time nuk ka qenë diçka e mirë. Unë kurrë nuk kam qenë i martuar (megjithëse mund të kisha bërë një herë) dhe në mënyrë të pavetëdijshme - apo edhe me vetëdije - jam gjithmonë në kërkim të një vajze që është më e mirë se e fundit në dhomën e gjumit. Gjithashtu, shikimi i këtyre gjërave gjatë viteve, nuk ju bën saktësisht të dëshironi të vendoseni. Pothuajse do të ishte sikur të shikonit një zoçkë pornografike dhe të mos ju lejohej të shikonit ndonjë zog tjetër. Ndoshta kjo është pjesë e të qenit një djalë, por personalisht, nuk kam nevojë për ndihmën e industrisë së pornografisë për të interpretuar këto gjëra që ata kanë mbjellë në kokën time.

  Shumica e njerëzve do ta lavdëronin monogaminë, por duke parë këto gjëra ju lan trurin për të mos qenë të tillë. It'sshtë një rast majmuni, shih majmun.

 18. Ndikon në kolegj

  Pasoja serioze nga Porno

  Përveç problemeve në marrëdhënie, një sasi e madhe kohe e humbur dhe të gjitha problemet e tjera të zakonshme të varësisë, a ka pasur dikush ndonjë problem shumë serioz në karrierën e tij ose në Universitet / Kolegj? Po pyes sepse do të jem një braktisje e kolegjit këtë vit dhe pornografia ka luajtur një rol të madh në të… Unë nuk kam studiuar sa duhet (mungesa e motivimit, depresioni, kaq shumë kohë e humbur në shfletimin e kotë të internetit) që tjetër vit nuk do të më lejohet të regjistrohem përsëri në kolegj ... kjo është shumë serioze dhe një ndërruese e jetës për arsyen më të keqe. Ndjenjat më të dëshpëruara janë në postim dhe kur mbërrijnë ... Unë nuk di çfarë të bëj!

 19. Sa shpesh keni bërë para se të filloni?

  Sa shpesh keni bërë para se të filloni?

  Të paktën një herë në ditë. Në varësi të ditës, sa herë 3 ose 4. Një ose dy herë ishte normale.

  Problemi është, unë bëra seanca maratonë. ishte një lojë për mua, për të parë se sa kohë mund të shkoja. Do ta mbaja veten në skaj për më shumë se një orë, duke ndërruar faqe pornografike dhe zhanre, duke lexuar trillime erotike, video të gjata, etj.

  Duhet të ketë qenë e qartë se unë u desensitizing veten. Oh mirë. Ditët e 3 dhe numërimi.

 20. Prindërit e mi e dinin, por kurrë nuk flisnin për zakonet e mia

  Prindërit e mi e dinin, por kurrë nuk flisnin për zakonet e mia

  GUY 1) Prindërit e mi u kapën disa herë dhe besojnë se pornografia dhe gjithçka që është e gabuar. Në vend që të flasin për këtë apo të bëjnë diçka, ata me lehtësi më lejoni të di se ata e dinin.

  Kjo më mësoi se unë thjesht duhej të bëhesha sneakier me të.

   Uroj që ata të ishin ulur poshtë, ose të shtriheshin kur isha duke u plakur. Unë kam mbajtur aq shumë nga ajo në errësirë ​​sepse ishte më e lehtë në atë mënyrë. Unë jam i sëmurë prej tij.

  GUY 2 PËRGJIGJET: Prindërit mund të mendojnë se pornografia është e gabuar, por do të isha i befasuar nëse do ta dinin se pornografia në internet me shpejtësi të lartë mund të krijojë varësi të zgjimit dhe se varësia mund të shkaktojë shumë simptoma shkatërruese.

  Efektet e përdorimit të rëndomtë të pornografisë në internet me shpejtësi të lartë po fillojnë të vijnë vetëm në ballë pasi që interneti me shpejtësi të lartë banimi ka qenë mbizotërues vetëm për vitet e fundit 10-12 apo më shumë.

  Do të mendoja që shumë prindër e shikojnë pornografinë në internet si thjesht një version dixhital të Playboy. Ata mund të dëshirojnë që ju ta shmangni atë, por kuptoj që është thjesht një fazë natyrore që do të kalojë një i ri.

  Kështu që unë nuk i fajësoj prindërit që nuk na mësojnë (megjithëse respektoj që rrethanat tuaja specifike mund të jenë të ndryshme). Me siguri nuk di asgjë për këtë çështje.

 21. Bastard i çoroditur, me brirë, i varur nga porno, dita 3 dhe numërimi Count

  Bastard i çoroditur, me brirë, i varur nga porno, dita 3 dhe numërimi Count

  Unë kurrë nuk e kuptova se kisha një problem derisa u përplasa në yourbrainonporn.com. Përjetimi i të gjitha simptomave klasike: desensibilizim, shije progresive të çuditshme, ereksione të buta (a është ky oksymoron?), Dëshirë e dëshirë seksuale, etj. Kam qenë në ndjekje të një pate të egër për të zgjidhur çështje seksuale për vite me radhë duke provuar të gjitha llojet e ilaçeve, terapi, vetë -ndihmë, akupunkturë, etj. por kurrë nuk ia atribuoi atë pornografisë. ATM, PD, FF ... çuditshëm, aq më mirë. Në fakt, pornografia e rregullt është bërë e shurdhër. Pas betejës që kam luftuar, duke u larguar nga pornografia dhe pa u përplasur pothuajse duket si shumë e thjeshtë për një zgjidhje. Por e gjithë kjo jehonë krejtësisht me mua. Kam një rrugë të gjatë dhe po luftoj dëshirat. Qesharake, nuk di çfarë të bëj me kompjuterin tim? Gjithsesi, jam i kënaqur që jam këtu tani.

 22. Nga reddit - NoFap

  LINK

  Unë mendoj se është rezultat i lëkundjes së lavjerrësit shumë larg në drejtimin tjetër. Për një kohë të gjatë në këtë vend, seksi para martese, dhe çdo lloj seksi jo-krijues, konsiderohej mëkatare dhe e keqe. Pastaj së bashku vjen "revolucioni seksual", dhe liria seksuale bëhet një mënyrë për t'u rebeluar kundër rrjedhës së zakonshme.

  Flash për tridhjetë vjet dhe ata hipitë që bien në baltë në Woodstock janë prindër, pronarë biznesesh, politikanë, etj. Liria seksuale bëhet rrjedhë dhe asgjë nuk konsiderohet tabu. Pastaj përfundimisht fëmijët e tyre, Xhoni i vogël dhe Lisa fillojnë të jenë seksualisht aktivë në moshën 12 vjeç, dhe digjet kur Johnny shurret dhe Lisa ka lythat në rajonet e saj të poshtme. (drejt / normal) Njerëzit fillojnë të çuditen për SIDA-n. Masturbimi fillon të promovohet si një alternativë e sigurt për seksin. "Pornografia" në këtë kohë është pak më shumë sesa Playboy, mbase disa gjëra softcore për aksesin kabllovik, por për shumicën e djemve mënyra e vetme për të marrë atë eksitim është të ndaloni VCR-në tuaj në VETM KOHN E DREJT ((mos harroni se ?? mut i Shenjtë !! Thjesht e mendova ndërsa shkruaja këtë).

  Pornografia - pas një vendimi shumë të rëndësishëm të Gjykatës së Lartë - është e mbrojtur plotësisht nga Amendamenti i Parë, përveç nëse përdhunimi i saj ose pornografia e kiddie ose diçka tjetër. Tani keni njerëz që e urrejnë pornografinë, por marrin mendimin "Nuk më pëlqen ajo që thua, por unë do të mbroj deri në vdekje të drejtën tënde për ta thënë", duke parë çdo përpjekje për të shkelur pornografinë si "Jo-Amerikane" / regresive / shtypëse / reaksionare. Ferr, edhe feministët kanë filluar të thonë se pornografia mund të jetë fuqizuese për gratë (dhe madje edhe pornstars).

  Sidoqoftë, askush nuk mendon para mesit të fundit të viteve 2000, kur Johnny dhe Lisa mund të hyjnë në çdo fetish të neveritshëm dhe -filinë në High Definition në një nanosekond me qasje në internet me shpejtësi të lartë (Oh njeri Oh mos harroni të prisni si 5 minuta për një Fotografi të vetme për të shkarkuar në fund të viteve '90 ??? dreq, të shkruash këtë po më kthen prapa!). Ferr, sot shumica e SHKOLLAVE T MIDDLE MESME mund të përdorin çdo fetish të shtrembëruar të sëmurë që ka ekzistuar ndonjëherë në sekonda me një pajisje që ata të mund të përshtaten në xhepin e tyre të ndyrë.

  Shumë qëllime "të mira" shkuan keq. Parimet që ekzistojnë në një vakum nuk kanë gjithmonë kuptim në botën reale, dhe teknologjia i ndryshon gjërat. Njerëzit fillojnë të besojnë gjëra në një tufë dhe kushdo që vë në dyshim mençurinë konvencionale shahet. Mjekët urrejnë të pranojnë se janë të gabuar dhe i rezistojnë provave kontradiktore derisa të tërhiqen zvarrë dhe të ulëriten drejt së vërtetës. Për të mos përmendur pornografinë është një nga eksportet më të mëdha të Amerikës dhe është një industri me shumë miliardë dollarë në vit (më trondit mendjen se çdokush paguan për pornografi, por secilit të vetën).

  Dhe aty e keni atë. Më vjen keq që jam lodhur kaq shumë, por postimi yt më ka menduar!

 23. Është e mahnitshme se si pornografia na ka desensitizuar

  GUY 1) Është e mahnitshme se si pornografia na ka desensitizuar. Varësia ime ekstreme e pornografisë filloi rreth 19. Por në mes të moshave të 14-19, unë përdor për të marrë erections pothuajse nga të gjitha llojet e grave, i dobët, busty, mesatare. Dreq, sapo mësuesi im në shkollë kur isha 17 tregova disa copëzime dhe kisha një mbledhje për orët 2 dhe madje gratë e moshuara ndonjëherë më ktheheshin. Unë nuk kam qenë i ngazëllyer nga një grua në jetën reale që nga 19 dhe unë jam tani 23. Unë shpresoj se mund ta përsëris atë ndjenjë, LINK

  GUY 2) Same këtu. Saj qeshur gjërat që unë përdoret për të marrë të ndezur nga. Për shembull, gratë mesatare 40 vjeçare me nipples duke treguar me këmishën e tyre, për shembull.
  Tani, unë mund të kem llojin tim të preferuar të vajzës me të cilin lakuriq lakuriq duke më prekur dhe të mos kthehem.
  E saj kaq absurde të gjitha që ju mund të bëni është të qeshni

  GUY 3) Kjo. Asnjë porn nuk i ul standardet, por mënyra e kundërt. Watching (shumë) pornografi rrit standardin tuaj me si rezultat se asnjë grua normale nuk është e mirë sa për ju për të bërë një lëvizje.

  GUY 4) Para se të rindizni, një grua mund të jetë e nxehtë, por një tipar i papërsosur do të jetë e mjaftueshme që ju ta shkarkoni atë si "jo të nxehtë". Gjatë reboot, unë jam duke gjetur se një grua mund të ketë një tipar të papërsosur, por një gomar / trup / raft / buzëqeshje / fytyrë / personalitet / etj. është e mjaftueshme për të zhdukur papërsosmërinë.

  Definitelyshtë padyshim pjesa ime e preferuar e rindezjes për të dalë jashtë dhe për të kuptuar që gratë janë më tërheqëse se më parë. Qesharake sesi mos zbrazja e topave tuaj vendos një shtresë të një lloji të panjohur të përbërjes në fytyrën e grave që i shkakton ato të shkëlqejnë.

  GUY 5) Mos shikimi i pornografisë ju sjell përsëri në realitet.

  Asnjeri prej nesh nuk është i përsosur dhe të gjithë ne kemi të meta fizike. Shkuarja pa pornografi na bën më shumë pranimin e të gjitha këtyre papërsosmërive dhe më shumë përmbajtje si njerëz sesa në përpjekje për të ndjekur përsosmërinë që nuk ekziston në botën reale.

  GUY 6) Kështu që ... ka qenë përvoja ime që sa më gjatë të shkoj pa pornografi, aq më shumë e shoh veten duke vërejtur gra që nuk do t’i kisha menduar më parë.

  GUY 7) Unë mendoj se pornografi dhe madje edhe pics japin perceptime joreale për gratë. Ata mund të heqin qafe yndyrën shtesë këtu dhe atje dhe kudo dhe vajza përfundon duke u parë si një model bonafid. Gratë reale janë shumë më të mira!

   

 24. Porno dhe hiperrealitet

  LIDHJA - Porno dhe hiperrealiteti

  Thjesht mendova se do të ndaja disa mendime se pse P dhe M mund të jenë kaq të dëmshme psikologjikisht për një kohë të gjatë dhe pse mendoj se përdoruesit e shumtë përjetojnë një ankth të tillë në përvojat e vërteta seksuale.

  Nga të gjitha arsyet e mundshme për mua që të filloj NoFap, një nga më të rëndësishmet ka të bëjë me mënyrën se si pornografia kthen perceptimin tim (dhe ndoshta tuajin) dhe pritjet e realitetit. Zbulova që jo vetëm që trupi im ishte i kushtëzuar që të zgjohej nga imazhet dhe video sesa nga kontakti i vërtetë i prekshëm i një partneri, por që, psikologjikisht, pritjet e mia në lidhje me seksin ishin aq të shtrembëra sa u zhgënjeva seriozisht në gjënë reale. Porno paraqet një përvojë seksuale artificiale dhe të distiluar dhe na inkurajon të identifikohemi me subjektet e saj, dhe me kalimin e kohës ky identifikim komandon epshin tonë. Gjatë një varësie afatgjatë, përdorimi i pornografisë krijon një ndjenjë depersonalizimi në lidhje me përvojën seksuale, e cila zvogëlon dëshirën për partnerë të vërtetë që nuk i ngjajnë atyre që gjenden në pornografi dhe krijon zhgënjim kur përvoja jonë nuk krahasohet me atë që gjendet në porno Kjo ndodh në mënyrë të pavetëdijshme, dhe nëse jeni i varur, shanset janë që ju të mos jeni as të vetëdijshëm për këtë. Porno është një zëvendësim për realitetin, por është një efektiv: çdo detaj është krijuar për të zgjuar, i bërë për ju për të ushqyer qarqet tuaja të lidhura me seksin dopamine.

  Për më tepër, pornografia është pa ankth. Nuk ka asnjë rrezik të përfshirë në hapjen e disa imazheve ose videove. Asnjë shans për refuzim, asnjë kërkesë nga ana juaj për të thënë ose bërë gjënë e duhur. Unë mendoj se kjo është arsyeja pse kaq shumë përdorues të rëndë të pornografisë ndiejnë një ankth të tillë kur flasin me gra, ose kur janë në një përvojë të vërtetë seksuale - ne jemi mësuar të marrim thjesht shpërblime të tilla me pak ose pa punë, dhe për këtë arsye nuk kemi ndërtuar asnjë tolerancën ndaj rrezikut dhe ankthit që vijnë natyrshëm me të. P dhe M janë të lehta dhe të pakërkueshme, dhe na ofrojnë kënaqësi shpejt dhe me efikasitet.

  Ky është rreziku i tyre i vërtetë - aftësia e tyre për të shtrembëruar perceptimet tona për realitetin dhe për të na bërë të papërshtatshëm për partnerë të vërtetë. Vetëm duke lënë prapa pornografinë dhe masturbimin, ne mund të rimarrim libidot tona për botën reale dhe të zbulojmë përfitimet e mundësive përreth nesh.

  GUY 2)

  Një shembull tjetër i hiper realitetit është të qenit në gjendje të anashkaloni. Aftësia për të kërcyer bëri që seksi aktual të ishte shumë i njëjtë. Një moment i shkurtër këtu një moment i shkurtër atje, dhe unë jam duke folur me një partner. Krejtësisht seksi e bën të ndihet si një punë e përditshme. Pastaj në vend që të isha në moment, në kokën time do të "tërhiqesha nga trupi im" dhe do të shikoja veten. Përkundrazi, kam imazhe të pornografisë që kalojnë nëpër kokën time se si dukej ajo pozicion në të gjitha ato herë të panumërta që e kisha shikuar. Pra, porn fks me realitetin.

  GUY 3)

  Porno ka ndryshuar saktësisht realitetin tim. Mendoj se jam me fat që nuk e kam tepruar, megjithëse qëndrova rregullisht me të. Disi, unë mendoj se kam një rast të njërit, i cili në një farë mënyre më ka mbajtur të arsyeshëm dhe disi të interesuar për të gjetur një partner ... Por është një problem serioz të cilin po e trajtoj tani për ta rregulluar për mirë.

   GUY 4)

  Më kujtohet duke lexuar një artikull që diskutonte se si ata që ishin të ekspozuar ndaj pornografisë si përvoja e tyre e parë seksuale janë shumë më keq se ata që kishin përvoja të vërteta seksuale kur ishin të rinj. Edhe pse pornografia mund të jetë e dëmshme për të gjithë, është më keq për ata që u futën për herë të parë në seks përmes videove pornografike.

   GUY 5)

  pajtua. mendoj se studiuesit dhe terapistët duhet të fillojnë me seriozitetin e varësisë pornografike në një kontekst më të madh shoqëror. norma e kthimit vetëm për aktoren duhet të ketë nxitur debat, por ne të gjithë e dimë që të dy aktoret dhe audienca po vuajnë nga probleme neurologjike të shkaktuara nga pornografia që shtrembërojnë realitetin dhe dëmtojnë jetën.

   GUY 6)

  Porno e bën seksin e vërtetë më pak joshës, JO sepse vajzat në video janë teorikisht të 10-ta dhe partneri juaj është një teorik 6. Ka të bëjë më shumë me sasinë e madhe të përmbajtjes që mund të sigurojë interneti me bandë të gjerë.

  Ne mund të lejojmë që të jemi pafundësi dhe vetëm të shohim skenat më emocionuese duke lënë mënjanë dhe duke kërkuar zhanre shumë specifike.

  A jeni me të vërtetë mendoni se edhe në qoftë se një pornografi pornografi ka pasur mundësi të ketë marrëdhënie seksuale me një yll pornografie, që përvoja të jetë JUST si arousing si pornografi në internet? Natyrisht jo. Në këtë skenar, nuk do të jeni në gjendje të klikoni tek ylli tjetër i pornografisë kur të jeni mërzitur prej saj.

 25. Një përrallë paralajmëruese nga dikush për ta kthyer 30

  LINK-Një përrallë paralajmëruese nga dikush për ta kthyer 30

  Hi,

  Unë zbulova NoFap vetëm disa ditë më parë, pasi u pengova në bisedën TedX. Kushdo që mund të jetë i pasigurt në lidhje me NoFap: Kujdes tregimin tim paralajmërues.

  Pas disa muajsh do të bëj 30 vjeç. Jam i varur nga PMO për rreth 10 vjet. Çdo vit varësia ime nga PMO përkeqësohej, jeta ime u bë më e ëmbël.

  Që në moshë të re unë u përplasa. Kam përplasur edhe para se të kuptoja vërtet se çfarë po bëja. Por sepse jam plakur (ish) nuk kam pasur lidhje interneti me shpejtësi të lartë si adoleshente. Unë kisha thirrur telefonin deri në moshën 20 vjeç. Edhe kur lidhjet e hershme me shpejtësi të madhe erdhën, nuk kishte sasi të mëdha të pornografisë ekstreme falas, që janë në dispozicion sot.

  Por unë digress

  Në një klasë të 7-të mbarova me A-të e drejta në shkollë dhe u bëra duxhi i shkollës sime.

  Deri në kohën kur shkolla e mesme përfundoi, kisha dështuar disa lëndë dhe mezi kalova pjesën tjetër.

  Kur mendoj përsëri në jetën time në moshën 20 ~, kisha një besim kurioz për mua. Përkundër faktit që isha shumë i dobët, belbëzoja, isha paksa e shkurtër dhe kurrë nuk kisha një dollar në emrin tim - kisha të paktën gjysmë duzinë të dashurash midis moshës 19 - 23 vjeç. Unë kisha një farë 'të lumtur -qendrim me fat '. Doja gra inteligjente, krijuese, të këndshme. Nuk më interesonte shumë për madhësinë e kupës.

  Sigurisht që atëherë, varësia e ZKM-së sapo ishte duke filluar.

  Në moshën 20 vjeç kam shkruar një roman (të jesh shkrimtar është ëndrra e jetës sime) - ishte mut, por hej unë shkrova një roman. Kam vizatuar gjithashtu, kam shkruar këngë, kam luajtur në grupe

  Por gjërat u përkeqësuan. PMO ime u rrit (megjithëse nuk e kuptova që kisha një varësi nga PMO, ose që një gjë e tillë ekzistonte). Asnjë nga ato marrëdhëniet nuk u zhvillua. Seksi ishte zakonisht i tmerrshëm në fillim për shkak të ED, pastaj ata morën rregull për një muaj, dhe pastaj ata gjithnjë u lagën pas kësaj.

  Por pa dyshim që po ndieni një model rënieje këtu.

  Deri në kohën kur isha 23 unë kisha braktisur nga uni. Dy herë. Nuk kisha asnjë të dashur, asnjë diplomë, një punë me kohë të pjesshme që i urrej, dhe unë isha ndoshta një alkool i vijës kufitare.

  Gjatë 7 apo viteve të ardhshme gjërat vetëm u përkeqësuan. Unë shkova tre vjet pa aq shumë sa një puthje. Tre vjet, madje as një puthje nga një vajzë. Unë kurrë nuk u ktheva në uni. Unë kurrë nuk gjeta një punë të mirë. E urreja të dilja jashtë. Unë do të shikoja vajzat me një lloj zemërimi dhe urrejtje të çuditshme. Më lëndoi që nuk mund t’i kisha të gjitha, sa herë që doja.

  Unë dëshiroja më pak intimitet, por më shumë seksin ekstrem. Doja një bimbo bionde me titull të rremë që do të më linte ... mirë, nuk do të hyj në detaje.

  Kam filluar të kapem në pornografi më ekstreme. Gjërat u përkeqësuan. Unë u bëra çuditshëm dhe tërheqës. Stuttering ime u përkeqësua. Jeta ime ishte një rrëmujë absolute. Isha kaq i vetmuar, por asnjëherë nuk kam bërë përpjekje për të takuar ndonjë të ri. Çdo mundësi e vogël që erdhi me një vajzë (shumë të rrallë) shpërtheva për shkak të ankthit të rëndë shoqëror.

  Gjatë gjithë kësaj kohe unë fajësoja gjithçka që munda - pirjen e madhe të alkoolit, qytetin në të cilin jetoja, grupin tim miqësor. Fat i keq. Por gjatë gjithë asaj kohe, duke kaluar në sfond, duke u përkeqësuar dhe më keq, ishte varësia ime nga PMO.

  Më në fund gjërat u keqësuan, prandaj duhej të dilja prej andej. Kështu që në moshën 26 vjeçe unë bëra çanta shpine nëpër Evropë për 4 muaj, me një buxhet më të vogël. Unë çantova në Evropë për 4 muaj pa aq shumë sa një puthje nga një vajzë. Jashtë kësaj ishte një përvojë e shkëlqyeshme: por unë gjithmonë ndihesha si e çuditshme e vetmuar që nuk i përkiste. Vajzat sikur më trajtonin me një sens të kujdesit. Sikur diçka nuk ishte shumë e drejtë për mua. Ndoshta paranojak. Apo ndoshta aty vërtet kishte diçka.

  Pas disa vitesh zemërimi, vetmie, çanta shpine dhe PMOing derisa të më dhembte krahu - takova një vajzë. Ne kishim një marrëdhënie të tmerrshme 18 muajshe ndërsa unë jetoja jashtë shtetit. Ne praktikisht nuk kemi bërë kurrë seks. U deshën disa përpjekje përpara se të kryenim marrëdhënie me sukses. Unë fajësoja çështjet me ankth. Gjë që ishte pjesërisht e vërtetë. Por duke shikuar prapa .. po, e keni menduar atë: pornografia nxiti ED.

  Ndoshta ajo nuk ishte shoqja ime e shpirtit, por mund të ketë qenë të paktën një marrëdhënie në rregull. Ose diçka. Në vend të kësaj, unë përplasem vazhdimisht dhe kurrë nuk kam bërë seks me një vajzë që ishte atje, e gatshme dhe e gatshme. Në thelb unë i bëra të mjerueshme të dy jetët tona.

  Tani unë jam 29. Unë u ri-regjistrova në uni vitin e kaluar, dhe dështua rreth 50% të lëndëve të mia. Pasi bëra gjashtë muaj pushim, i luta që të më linin përsëri. Unë isha me anti-depresivë për rreth dy vjet, por së fundmi i dhashë ato në favor të mjeteve juridike natyrore. Fillova të ushtrohesha, duke përdorur terapi me dritë, duke marrë Omega 3 dhe një tufë sendesh të tjera - të gjitha këto ndihmuan.

  Por kishte diçka që mungonte.

  Unë nuk kam asnjë dyshim se shumica e historisë sime të pikëlluar të rënies është lidhen drejtpërdrejt ndaj varësisë nga PMO. Në moshën 29 vjeç, unë jam në një pozitë më të keqe sesa kur isha 20 vjeç. Unë jam ende budalla i dobët, unë ende belbëzoj, unë jam ende duke shkulur arsimin e lartë dhe ende nuk kam një dollar në emrin tim. Por për të shtuar fyerjen e lëndimit, unë jam gjithashtu i moshuar.

  Siç rezulton në rreth 90 ditë unë do të kthehet 30. Vetëm në kohë për rindërtimin e ditës 90.

  Dhe unë jam në ditën 5!

  TL; DR - Jam tre muaj larg nga mbushja 30 vjeç. Unë e kam shpëtuar jetën time. Unë nuk kam asgjë: asnjë diplomë, pa para, pa të dashur, praktikisht pa lumturi.

  Mos u bë si unëMos u bë si unë

 26. Çift i komenteve.

  Çift i komenteve.

  Unë jam në fillim të viteve '40, kështu që fillova të masturboj në shkollën e mesme para se pornografia dixhitale të ishte në dispozicion. Unë dhe miqtë e mi do të ngazëlleheshim për të kapur vetëm një revistë Playboy ose Hustler. Ne ndamë video porno dhe revista jonë e ndyrë fsheh me njëri-tjetrin. Por ne nuk u bëmë të varur nga pornografia për të masturbuar.

  Meqenëse jeni në shkollë të mesme, seksi është relativisht një gjë e re, natyrisht që ka të ngjarë të jeni duke u përplasur shumë. Ajo që bëhet e rrezikshme është PMO dhe duke u bërë i varur nga pornografia dixhitale, veçanërisht kur ajo zëvendëson marrëdhëniet e vërteta fizike. Unë nuk mund të them nga postimi juaj nëse pornografia është çështje apo thjesht goditje e rëndë.

  Pika ime nga postimi juaj është se ju jeni duke u përpjekur për të liruar stresin v. Brirë pastër. Sigurisht, shkolla e mesme është stresuese. Kolegji është stresues, Një punë / karrierë është stresuese. Të kesh një familje është stresuese. Stresi nuk mbaron, sidomos në këtë epokë dixhitale. Por fapping / PMO nuk duhet të bëhet një zakon për çlirimin ose ikjen e stresit. Unë, personalisht, u bëra i varur nga PMO jo vetëm si çlirim i stresit, por edhe kur mërzitem. Sapo u bë një zakon - dhe marrëdhëniet e mia personale kanë vuajtur. Çdo gjë ka një kosto oportune.

  Sa më shumë kohë të kaloni duke rënë / PMOing, aq më pak kohë, dëshirë, etj keni për marrëdhënie seksuale njerëzore. Këshilla ime, fap kur je me brirë. Mos përdorni pornografi. Përqendrohuni në marrëdhëniet e vërteta seksuale me vajzat dhe mos u bëni të sigurt se do të zini vendin e vajzave. Gjithçka në moderim. Nëse jeni duke u rrahur 4-5 herë në ditë, kjo do të harxhojë shumë kohë dhe energji. Pyesni veten nëse jeni vërtet me brirë dhe keni nevojë të bëni… apo thjesht jeni të mërzitur ose të stresuar.

 27. A po nënkupton se
  A po nënkupton se njerëzit që thanë se ishin në pornografi të fëmijëve?

  Unë dyshoj se ai po nënkupton këtë, por edhe nëse është, ju po humbni pikën kryesore të postit të tij. Cila është në thelb kjo: Duke pasur parasysh ekspozimin e mjaftueshëm ndaj pornografisë në kombinim me kohën mekanizmi ynë i kërkimit të risive do të bëjë edhe hov heteroseksual më vanilje në mutin më të egër, më të prishur i papërfytyrueshëm.

  Në rastin tim gratë po mbyten. Tani, unë jam 60 ditë në reboot me mbi 20 ditë që nga rikthimi im i fundit (3 në total) dhe akoma unë akoma e dua atë dreq. Nga ana intelektuale e di që është ngatërruar, por sistemi im i ngatërruar limbik nuk jep një dreq fluturues. Ajo e di se çfarë i pëlqen dhe çfarë i pëlqen është të shikosh zogjtë duke luftuar ndërsa mbyten për vdekje. Ideale kur përdhunohen njëkohësisht. Shpresoj me zjarr që me kalimin e kohës përgjigja ime seksuale ndaj stimujve të tillë të sëmurë të zbehet. Tani për tani unë ende e dua atë.

  Apo zogjtë japonezë që njollosin mut me veten e tyre? Jo për shijet e mia personale, por ju pengoheni nëpër atë… ah… mut gjithë kohën. Shtë e qartë se komuniteti i jashtëqitjes njerëzore i ndyrë, ndërsa është i mbuluar me jashtëqitje është një komunitet i madh.

  Apo të vjella?

  Apo vajzat anorexic?

  Apo fëmijët?

  Ose foshnje të ndezur?

  Kjo është arsyeja pse po jepet alarmi. Rruga nga normalja seksuale (dmth. Seksi konsensual midis individëve ose grupeve të individëve) në anormale seksuale (ku njerëzit lëndohen ose poshtrohen jo me konsensualitet) është e gjatë dhe deri vonë - me përjashtim të rrallë të mbretërve ose perandorëve famëkeq - është marrë përgjithësisht një jetë të shthurur për të arritur atje; me përmbytjen e pafund të pornografisë në internet të disponueshme tani megjithatë, tani mund të duhen disa vjet, ndoshta muaj të thjeshtë në disa raste ekstreme.

  Kështu po thotë ai.

  Plus, le të jemi të hapur, është shumë të ngjarë se disa nga posterat këtu janë të lidhur me materiale të paligjshme. Gjithçka që kam për të thënë për këtë është edhe e ndyrë për të gjetur rrugën tuaj këtu dhe punoni gomarin tuaj për të kapërcyer varësinë tuaj. Mjaft këtu janë të gëzuar për ty.

  LINK të thread: pika juaj më e ulët? (ROCK-BOTTOM) [TRIGGER WARNING]

 28.  Dashuria ime nuk përmendi

   I dashuri im përmendi jo shumë kohë më parë se ai "ndihet keq" nëse bëjmë stil bubi ose ndonjë pozicion tjetër që unë nuk jam duke u përballur me të shumë. Ai ndjehet sikur po më objektivizon. Ne kemi shumë seks në dush (është i preferuari ynë) kështu që kemi provuar të fillojmë në dhomën e gjumit ose dhomën e ndenjes dhe të përfundojmë në dush në mënyrë që të mund të përdorim një larmi pozicionesh. Unë do të thoja se ai ka mësuar shumë nga seksi përmes pornografisë, por nuk do të thotë se ai më "objektivizon" kur bëjmë seks. Problemi me të dhe pornografinë është, ai tani ka një grimë seksi "SHTO" ku nuk mund të bëjë një pozicion për shumë kohë sepse do të mërzitet; një rezultat i shikimit të ekraneve multiplie të pornografisë në kompjuter.

  LINK për fije

 29. Porno është Hyper-Realitet

  Porno është Hyper-Realitet

  Poster origjinal:

  Hiper-realiteti, gjendja e evolucionit shoqëror kur imazhi i jetës ka më shumë rëndësi sesa vetë jeta. e keni parë kudo - nga realiteti TV dhe raportimi i vazhdueshëm i mediave të lajmeve mbi TV realitetin duke turbulluar linjat e sjelljes shoqërore, deri në facebook të cilin jemi të detyruar të bashkëveprojmë EVEN jashtë facebook me të njëjtat imazhe të pasakta të profilit të jetës sonë dhe jetës së mikut, familjes dhe kolegëve tanë.

  Por shembulli më i madh i hiper-realitetit deri tani është pornografia. është seksualiteti, një nga veprimet më intime dhe shqisore që përfshin jetën, duke u zvogëluar pafundësisht në një përvojë virtuale pa asnjë sens përtej shikimit dhe zërit. në pornografi, ju nuk jeni duke bërë seks me një partner ose yll porn, dhe ju nuk jeni duke bërë seks me veten tuaj; ju jeni duke drejtuar një simulim të kushtëzuar nga shoqëria të një ideali të seksit, një objekt dëshire i vetëdijshëm i paarritshëm që ju virtualisht i bashkoheni derisa të jeni të kënaqur, pas së cilës ju do të thitheni përsëri në realitetin "e pakënaqshëm" të të qenit lakuriq në një dhomë, vetëm

  Këtu është një kurs përplasjeje në hiperrealizëm, sjellë për ju nga rick Roderick dhe Jean Baudrillard, nëse dikush është i interesuar. http://www.youtube.com/watch?v=2U9WMftV40c shpresoj se kjo ndihmon njerëzit që janë kthyer në të (pun qëllim). fat të mirë të gjithë.

  GUY 2)

  Porno ishte shumë nga përvojat tona të para seksuale, dhe kështu që ne i kemi bazuar pritjet tona seksuale në ato standarde. por pornografia është një imazh, një zëvendësim për gjënë e vërtetë. kështu që kur erdhi koha të ishim intime me një person real, pritjet tona seksuale ishin të bazuara në një simbol i cili ishte fantastik dhe i shkëputur nga realiteti. shpesh kjo është pika e pornografisë; dmth arritja e orgazmave të shumëfishta çdo herë, partnerë femra hiper-seksualizuar, organe seksi me madhësi vizatimore, lodra të çuditshme, etj. Ky "virtualitet" i pornografisë ju lejon të qëndroni të shkëputur emocionalisht përmes disa shkallëve të ndarjes simbolike.

  Gjëja e vërtetë është shumë më e komplikuar dhe është një përvojë sociale shumë më e ndjeshme. Ky realitet shkakton konfuzion dhe vetë-ndërgjegjësim ekstrem që buron nga tronditja e ballafaqimit me një realitet që papritmas kupton se nuk ke informacion të besueshëm, pavarësisht se "studion" simbolet. Kur paraqitet me gjënë e vërtetë, dyshemeja bie poshtë simulacrumit, dhe ju ngelet me një rast ED dhe një mungesë të thellë besimi. Qeni thith njeriun.

  Vështroi leksionin e TEDx javën e kaluar dhe vendosi se mjaftonte. Jam lodhur duke ushqyer vetveten simbole të budallait sepse është më lehtë. Jam lodhur duke u ndarë nga seksualiteti im nga shtresat e simboleve false dhe varësia e vërtetë fizike nga dopamina (kjo më frikëson në mënyrë të ligjshme). Thjesht jam lodhur duke qenë ai person.

  GUY 3)

  Unë kam qenë duke menduar këtë kohët e fundit, gjithashtu. Në klubet e natës shpesh kam vërejtur që njerëzit shpenzojnë më shumë kohë duke marrë fotografitë e tyre dhe të miqve të tyre sesa që marrin pjesë në këtë përvojë. Ata fshehin në mënyrë të uritur këto imazhe trofe si mallra ekzistenciale për t'u shkëmbyer në mediat sociale. Realiteti bëhet ndërmjetës përmes prizmit të përvojës së prodhuar. Sende interesante.

  GUY 4)

  Po, unë mendoj se në ditët e sotme të gjitha ndërveprimet tona janë "të filtruara" përmes TV dhe medias kështu që pritjet tona janë shumë të ndryshme nga realiteti. Keni qenë ndonjëherë në një parti që ka qenë si ato në TV? Por, sa do të preferonit të ishit në një nga ata sesa ato të ndyta, në të cilat përfundoni më së shumti?

  Por megjithatë ka ndoshta shumë njerëz realë interesantë atje. Ekziston edhe diçka si një 'fetishizim' i stilit të jetës dhe kënaqësisë, kështu që ne jemi të detyruar të presim që jeta jonë 'duhet' të ketë të bëjë me kënaqësinë, dhe se rruga drejt kësaj është të kultivojmë shijet tona dhe atë që bëjmë pafund - gjithçka duhet të të planifikohet me kujdes për të siguruar një kënaqësi maksimale, e cila natyrisht nuk më duket aq kënaqësi nëse është kaq e mbingarkuar.

  GUY 5)

  Unë mendoj se cilësia që e bën atë pornografi është se ajo është soditësja e saj. Ju nuk po merrni pjesë në akt, por akoma po zbërtheni në të. Ju merrni pamjet dhe tingujt, por nuk merrni erërat ose prekjet (dora juaj nuk llogaritet). Totalshtë krejtësisht jopersonale.

  Somethingshtë diçka që ju dëshironi, dhe është një zëvendësim për një tabu ose diçka që mendoni se nuk mund ta merrni me lehtësi, qoftë ai një partner më tërheqës, një ngërç i veçantë, apo thjesht seks në përgjithësi. Porno bëhet një simbol i zhgënjimit ose pakënaqësisë seksuale, dhe për sa kohë që i përmbaheni asaj si një burim kënaqësie seksuale, nuk jeni duke qenë i shëndetshëm.

  Idk, ndoshta është si cigare dhe disa njerëz mund të trajtojnë vetëm disa, por mendoj se shumica e njerëzve zbulojnë se vetëm disa çojnë në një varësi përfundimisht. Mendja juaj krijon lidhje midis atyre gjërave. Truri juaj thjesht interpreton kodin, dhe kur keni kënaqësi, merr shënim se si të arrini përsëri atje. Ai sheh modelin e pakënaqësisë-dorëheqjes-kënaqësisë-turpit dhe mendon se ky është modeli tipik pas përsëritjeve të mjaftueshme. Ju e sillni atë në dhomën e gjumit me një partner dhe nuk përfundon mirë.

  Nuk ka rëndësi nëse partneri juaj është i mirë apo jo, ka të bëjë me mënyrën se si truri juaj rritet në modele mendimi vetëshpëtuese.

 30. Çdokush e vuri re se si ndryshoi drastikisht bota në dekadat e fundit

  Çdokush e vuri re se si ndryshoi drastikisht bota në dekadat e fundit?

  Po pyes veten, sa të varur nga PMO ishin atje, para revolucionit seksual. Para revistave të para. Sa sëmundje të zemrës para modifikimeve të ushqimit. Sa depresione para heqjes prekni ajrin 100% të natyrës së egër. Dhe dielli. Sa kancere të mushkërive para cigareve.

  Gjë është të kuptojmë se bota po ndryshon shumë shpejt. Në vitet e fundit 100 kemi ndryshuar ndoshta shumë më tepër, sesa në vitet e fundit 1000 +. Dhe këtu është skema:

  1) Është emocionuese, por e keqe në sjelljen afatgjatë për para, ose vetëm për të keqen

  2) Njerëzit kapen

  3) Hulumtimi i saktë, i mbështetur shkencërisht, mori dekada të tëra

  4) Njerëzit e bashkuar fillojnë të edukohen

  5) Eliminimi i sjelljes fillestare

  Problemi është se ky cikël i tërë për të dëmtuar. Cigonat ishin (gjerësisht) të hershme të shekullit 20th. Mund të duhen disa dekada për të ndaluar plotësisht. Tani e dimë, se disa lloje të ushqimeve janë të dëmshme. Megjithatë, në këtë rast ne jemi ende në fazën 2-3. Mendoni se ku jemi me pornografi? Shumë hulumtime shkencore janë vetëm disa vjet të vjetra.

  Gjë është, në të ardhmen ne do të shikojmë në pornografi si ne të bëjmë me cigare - kaq mirë afatshkurtër (1 minutë). Sa keq për një kohë të gjatë (80 vjet, ose çfarëdo që të jetë jetëgjatësia juaj). Prandaj, bëhu birësues i hershëm. Bëni diçka, që të gjithë do ta bëjnë në ndoshta 80 ose 100 vjet tani. Filloni të abstenoni - tani.

  te uroj fat te mbare

  PS: Për ndjekësit e pidhit - pasi që ndoshta është më mirë se PMO, para kontracepsionit (= ajo që jemi mësuar) dhe revolucionit seksual të vitit 1960, në shoqërinë e përparuar / perëndimore seksi ishte i lidhur kryesisht me çifte të martuara (pikëpamja shoqërore për fëmijët jashtë martese ishte e mirë motivim të mjaftueshëm për të mos përmbushur dëshirën me seks). Pra, seksi ishte gjithashtu më i rrallë (dhe për këtë arsye i çmuar, dhe për këtë arsye më i mirë) sesa sot. Për më tepër, shumë seks mund të jetë rezultat i reklamave botërore dhe qasjes së mediave sot

  TL; DR - Një ditë, ne do të ndalojmë pornografinë njësoj si do të ndalojmë cigare dhe ushqime junk (ndalimi i cigareve është i vërtetë në të ardhmen - shih Skandinavinë, Australinë,… Pak vende (të paktën në BE) kanë taksë për ushqime të hedhura, etj.)

  GUY 2)

  Unë kam qenë gjithmonë kinda në në kompjuter. Jam i sigurt që shumica prej nesh në nofap jemi, kështu që unë dija si të gjeja pornografi në internet dhe u bëra i varur para facebook, YouTube, media sociale, kamera në internet, etj. Më kanë marrë 10+ vjet ankth shoqëror, ED dhe çështje të tjera shëndetësore për të parë të vërtetën. Interneti në dy vitet e fundit ka shpërthyer dhe kam frikë se do të ketë / do të ketë miliona të varur nga të rinjtë. Më depresivë dhe mjekësorë sepse nuk e dinë pse.

 31. nga reddit nofap -

  Gjëja në lidhje me pornografinë është se ju nuk keni nevojë as të jeni me brirë, thjesht duhet të jeni të mërzitur. Porno do t'ju bëjë me brirë.

  Prandaj mos e lër veten të mërzitesh! A nuk ka diçka që preferoni të bëni sesa ta bëni veten të ndiheni keq gjithsesi?

 32. ereksioni si barometër nga reddit

  Mendoni përsëri në ditët tuaja të PMO: nëse po shfletonit pornografi dhe për çfarëdo arsye ereksioni juaj fillon të vdesë, cili është mendimi juaj i parë? “Nuk kam orgazmuar akoma! Duhet ta kthejmë përsëri !! " E cila nga ana e tij çon në pornografi më të ashpër dhe fërkim / ngatërrim më të vështirë. Pse Sepse fokusi është tek ereksioni. Mendja juaj është e turbullt nga mendimet për ngritjen dhe orgazmën tuaj. Me kalimin e kohës, ne ndiejmë edhe një 'siklet' që të mos jemi në gjendje të shkojmë në pornografi të butë, kështu që ne gërmojmë gjithnjë e më thellë për hardcore. Në përmbledhje: shkëlqimi i momentit varet vetëm nga ngritja juaj - nëse mbledhja shkon larg, kështu varet edhe ndjenja burrërore.

 33. realizuar tani vetëm se sa media dhe pornografi kanë prekur

  • Unë e kam kuptuar tani se sa media dhe pornografia kanë ndikuar në imazhet e njerëzve për veten e tyre. Prettyshtë shumë qesharake të shohësh djem që ankohen në internet se si ata mendojnë se dicks e tyre 7 inç thjesht nuk do ta kryejnë punën e kryer. Ose për mënyrën se si gjithçka mendon se duhet të jetë një copë e çikë stil porno për të marrë zogj. Si në vend që të bëjnë hobi interesant që u pëlqejnë, njerëzit përpiqen të tërhiqen për t'u bërë përshtypje njerëzve të tjerë. (Shënim anësor: nëse ju pëlqen të shkoni në palestër vazhdoni ta bëni, patjetër që do t'ju ndihmojë pak me zogjtë, por kujt i intereson ndonjë djalë i shqyer që nuk është interesant? Për sa kohë që jeni në formë të duhur në të vërtetë nuk duhet të ketë shumë rëndësi) Prandaj, hiqni internetin. Qëndroni larg mediave.
  • Mendoni për një sekondë për sa njerëz në këto ditë janë duke luajtur video lojëra dhe vazhdimisht lëkunden në vend që të flasin me gratë. Të gjithë këta njerëz që në gjeneratat e mëparshme nuk do të kishin pasur probleme, pa ankth shoqëror, asgjë. Ata thjesht do ta bënin atë. Por përkundrazi, arratisja ka ardhur në pikën ku askush nuk duhet të kujdeset më për të. Dhe një numër i çmendur qesharak i njerëzve duket se e kanë gjithashtu këtë problem. Dikur kam qenë ky lloj personi. Por e kuptoj që biseda me gratë nuk është shkencë rakete. Meantshtë menduar të jesh spontan, i vështirë, çfarëdo qoftë. Ka për qëllim të ketë dështim në disa raste. Kështu është jeta. Vetëm Bëje.
  • Duke folur për sa më sipër, kujtoj përsëri tek një prej shokëve të mi të dhomës. Ai luajti video lojëra (dhe me gjasë PMO'd) pothuajse sa herë që nuk ishte në klasë dhe e mbaj mend që gjithmonë pyeste shokun tim të dhomës, "A më gjete akoma një të dashur të lezetshme?" Tani me të vërtetë, çfarë lloj qëndrimi është ai?

  LINK TO THREAD

 34. Porno nuk është e natyrshme

  Porno nuk është e natyrshme

  Unë gjithmonë zhgënjehem disi kur skeptikët e nofap-it, ose mbështetësve të pornografisë, do ta lavdërojnë pornografinë si pjesë të një jete të shëndetshme seksuale. Unë kam gjithashtu që këta njerëz të më thonë, "monogamia nuk është e natyrshme" Si dikush që mbështet monogaminë, duke u rritur rreth marrëdhënieve të suksesshme monogame, më dhemb kur e dëgjoj atë. Megjithatë, unë nuk jam këtu për të predikuar rreth monogamisë, ose për t'ju thënë se si të jetoni, por më tepër për të diskutuar se si pornografi nuk është e natyrshme

  Të thuash pornografi është e natyrshme është sikur të thuash se McDonalds është e shëndetshme për trupin tonë. Në fakt, unë mendoj se ushqimi i shpejtë është një shembull i përkryer që lidhet me pornografinë. Dy nga dëshirat më të mëdha të trupit tonë janë dashuria dhe ushqimi, të dyja të cilat janë shfrytëzuar për fitim në shoqërinë e korruptuar të sotme; Një shoqëri në të cilën ne vazhdimisht po bombardohemi me stimuj të ndryshëm dhe materiale të varur. Junk / fast food është bërë për një qëllim, për shije të mirë. Kur hani një ushqim të kripur, yndyror, të mbushur me kalori, ju dëshironi më shumë, edhe pse kjo ju lë ndjenjë të tmerrshme pas konsumit.

  Porno bën të njëjtën gjë. Ne bëhemi viktima të korporatave që ushqejnë shqisat tona të shfrytëzuara më shumë ushqim junk dhe na mbajnë të kthehemi. Nuk është e natyrshme të ulesh në një karrige, duke parë një ekran të ndritshëm që shfaq qindra e qindra femra në fantazi dhe rrethana të ndryshme. Nuk është e natyrshme të shikosh një video të gruas që paguhet dhe t'i thuhet se çfarë të bëjë nga producentët pasi ajo është e detyruar të jetë "seksi" para një aparati me një djalë të çuditshëm, i bërë për të mbajtur vazhdimisht veten të vështirë, për të filmuar kënde perfekte dhe redaktoni pjesët e këqija.

  Unë shoh pornografinë time, dhe materiale të tjera shumë erotike, varësisë në të njëjtën mënyrë që një person i dhjamosur e sheh veten pas vazhdimisht duke u kënaqur me ushqimin e shpejtë, mallrat e pjekur, dhe ushqimin junk. Unë nuk mund të mbipeshë fizikisht, por mendërisht, unë jam seksualisht i trashë. Disa njerëz janë në gjendje të hanë këto ushqime, ose të shohin këtë material, në një mënyrë jo konsistente. Ata menaxhojnë një kënaqësi jo natyrale, por të këndshme me moderim. Kjo, për mua, është sikur të luash me zjarr. Një ngjarje stresuese mund të zhvishë indulgjencat tuaja jashtë kontrollit; Kjo ndodh gjatë gjithë kohës me alkool, drogë, etj.

  Opsioni më i shëndetshëm do të jetë gjithmonë më i vështiri dhe nëse ka një gjë që nuk është e zakonshme në shoqërinë e sotme, është heqja dorë nga kënaqësia afatshkurtër për një kohë të gjatë. Ngrënia e frutave dhe perimeve, zgjimi herët dhe vrapimi disa milje, dhe ngritja e peshës nuk është shumë argëtuese në fillim. Pasi të bëhet i zakonshëm, megjithatë, ju bëheni një person më i fortë, më i shëndetshëm; I lirë nga varësia dhe posedimi i më shumë vetëkontrollit sesa shumica përreth jush. Njerëzit që shoh se marrin kohë për të takuar personin e duhur, duke iu përkushtuar me të vërtetë atyre, duke hequr dorë nga dëshirat egoiste për intimitet dhe duke punuar vazhdimisht në përmirësimin e marrëdhënies së tyre, priren të jenë më të lumturit në planin afatgjatë.

  Ka shumë gjëra që ne bëjmë që nuk janë "natyrore" në shoqërinë tonë aktuale, por si çdo gjë, disa prej tyre janë mundësi të shëndetshme, dhe të tjerët jo. Gjëra të tilla si ngasja e makinës, veshja e këpucëve dhe energjia elektrike nuk janë të natyrshme, por na sjellin dobi më shumë sesa na dëmtojnë. Unë nuk mendoj se pornografia do të ishte në anën e shëndetshme.

  TLDR: Porno nuk është e natyrshme. Të qëndrosh ulur në një karrige, të shikosh një ekran të ndritshëm, të shikosh qindra e qindra gra të 'redaktuara', të ushqyera për pëlqimin tënd, nuk është e natyrshme. Theshtë ekuivalenti i ushqimit junk dhe do t'ju bëjë të trashë mendërisht nëse vazhdoni ta konsumoni atë në sasi në masë.

 35. cumming brenda një gruaje, tani konsiderohet një fetish të veçantë

  Për mua ka të bëjë më pak me pamjen e grave në pornografi, por më shumë me vetë aktet seksuale. Njerëzit më të rinj se unë që morën edukimin e tyre seksual nga pornografia mund të mendojnë se disa nga këto gjëra janë të natyrshme. Ferr, edhe pse e di që nuk duhet t’i dua gjatë gjithë kohës, e gjej veten duke menduar të bëj këto veprime. A nuk është e çuditshme që akti më i natyrshëm i të gjithëve, që bie brenda një gruaje, tani konsiderohet një fetish i veçantë i saj ?.

 36. Bashkëpunëtori JASHT zbuloi pornografinë në moshën 37 vjeçare ... jeta e tij po shkatërrohet
  Bashkëpunëtori JASHT zbuloi pornografinë në moshën 37 vjeçare ... jeta e tij po shkatërrohet para tij. Masturbim në makinën e kompanisë gjatë ngasjes.

  Dorëzuar nga confinement84 ″ më Fri, 2012-08-31 

  Ya. Mendova se titulli do të marrë vëmendjen tuaj. Një bashkëpunëtor im është punëtori tipik i ndërtimit. Ai kishte shumë pak njohuri ose njohuri në lidhje me kompjuterët, kështu që shikimi i pornografisë ishte jashtë diskutimit pa shkuar në një dyqan pornografie të vjetër. Disa muaj më parë kompania shpërndau telefona të mençur për Navigacion për punonjësit që nuk e kishin atë. Ishte vetëm një çështje kohe para se të zbulonte botën magjike të pornografisë. Ditën tjetër ai ishte duke vozitur poshtë rrugës në një makinë kompanisë dhe masturbating në autostradë Me një tjetër bashkëpunëtor në makinë. Kjo është kur ju e dini që keni probleme.

  Jeta e pornografisë tashmë po shkatërron marrëdhëniet e tij me gruan e tij. Ai ishte në një ndeshje ulëritës me gruan e tij përmes telefonit në vendin e punës duke folur për ta dëbuar atë nga shtëpia e tyre. Një bashkëpunëtore u përplas me hundë dhe tha "shko në shtëpi bëje make up me të dhe rrinë në prapanicë e saj" (më vjen keq për formulimin grafik.) Bashkëpunëtori im përgjigjet me… "Unë as nuk dua të. Jam mërzitur prej saj. Unë preferoj të shkoj në shtëpi dhe të bëj pornografi. " LOL

  Ai ishte 100% serioz kur e bëri atë deklaratë, ju mund ta shihni atë në fytyrën e tij. Kur ai tha se unë menjëherë po mendoja se varësia e tij ndaj pornografisë po vriste marrëdhënien e tij. Sikur ta dinte ai. Unë nuk do të guxoja t'i predikoja atij rreth pornografisë ose ribashkimit.info pasi ai ndoshta do të qeshte në fytyrën time. Them se disa njerëz duhet të mësojnë në mënyrën e vështirë, apo jo? Nëse fare.

 37. Shumë prej nesh merren me këtë

  Shumë prej nesh merren me këtë varësi. Tershtë një harxhim i madh i kohës, dhe po ... si alkooli. Disa njerëz mund të përdorin një përdorim normal të pornografisë ... janë 15-20 minuta, zbresin dhe shkojnë në shtrat. Të tjerët duhet ta presin plotësisht. 15 minutat shpejt shndërrohen në 4 orë ashtu si pija "e vetme" pashmangshmërisht shndërrohet në një qejf. Gjeni se ku jeni dhe veproni në përputhje me rrethanat.

  (Lidhjen)

 38. Unë do të thosha se pornografia është "më e keqe" sesa të hapesh

  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

  Unë do të thosha se pornografia është "më e keqe" sesa të hapesh. Goditja është e keqe edhe në shumë rrethana, por jo pothuajse ekskluzivisht si porno. Porno ju bën të mos punoni për gjëra në jetën reale, ose ju bën të punoni për gjëra të trazuara si goditje të reja të vazhdueshme seksuale. Porno mund t'ju bëjë të ndiheni si një shikues pasiv i seksit sesa një pjesëmarrës aktiv. Porno ju bën të harroni bukurinë e trupave normalë të femrave. Porno bën që çdo fushë seksuale të ndihet "e kryer" dhe të çon në mërzi seksuale, etj.

 39. Miku im masturbon si 10-15 herë në ditë.
  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

  Shoku im masturbon si 10-15 herë në ditë. As duke e ekzagjeruar. Ai seriozisht ka një varësi, por ai mendon se është normale. Ai gjithashtu nuk ka qasje në internet, kështu që ai kurrë nuk ka për të shikuar pornografi ose. Dhe ai kurrë nuk e ka pasur problem ta mbajë atë në shtrat. Nga ana tjetër, nuk e mbaj mend herën e fundit kur kam masturbuar pa shikuar pornografi. Por unë mund të masturbohem vetëm 4-5 herë në javë mesatarisht. Dhe unë kam çështje të jashtëzakonshme duke qëndruar vështirë. Në fillim mendova se ishin nerva, por pasi u bëra më e admiruar me seksin, në fakt e pashë seksin të lodhshme dhe të mërzitshme. Në qoftë se vajza nuk po më thellonte dhe po më thoshte ta mbyste, unë në të vërtetë nuk gjej që seksi të jetë kaq mirë. Jam shumë e desensibilizuar ndaj anatomisë femërore.

  Pra, e njoh anekdotën e saj, por këto dy dallime të pagabueshme të jetës sonë seksuale më bëjnë të mendoj se pornografia është më e dëmshme se masturbimi vetë. Unë u përpoqa të mos pajtohem për 10 ditë më parë dhe që tashmë bëri një ndryshim të madh në atë se si i kam parë gratë, prandaj ende mendoj se vetë masturbimi duhet të minimizohet. Por ndoshta pornografi vetëm me të vërtetë mbyllet pjesën psikologjike të epshit tuaj.

 40. Unë kurrë nuk kishte një problem deri sa kam marrë lidhjen time të parë të lartë në internet

  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

  Unë me të vërtetë mund të flas vetëm për mua personalisht, por problemi im është pornografi. Ose, për të qenë më specifik, pornografia në internet është problemi im. Unë bëj 32 vjeç këtë vit dhe kam shkelur që kur isha 12 ose 13. Unë kurrë nuk kam pasur një problem derisa kam jetuar vetëm dhe kam marrë lidhjen time të parë me internet me shpejtësi të lartë rreth kohës kur isha 22 vjeç. Po interneti ishte rreth në fillim dhe mes të viteve 90, por jo shumë njerëz që njoh e kishin. Përdorimi i porno ishte vetë-kufizuese. Duhej të shpresonit që babai ose vëllai i madh i dikujt të linin jashtë një revistë ose film. Kur shkova në kolegj, konviktet kishin një linjë T3, por ata që jetonin në apartamente kishin dial-up. Fat i mirë për të shkarkuar një videoklip për këtë. Ju mund të shkoni në një dyqan për të rritur dhe të blini një, por edhe nëse mund të kapërceni faktin që dikush mund t'ju shohë atje, ato kaseta ishin të shtrenjta.

  Pra, përdorimi im i pornografisë ishte i kufizuar nga paraja, koha dhe turpi im. Por kur unë kam broadband, unë mund të marrë sasi të pafund të pornografi të reja çdo ditë, në mënyrë anonime, falas. Dhe kjo ishte ajo.

  Unë kurrë nuk kam ndërmend të shikoj pornografi përsëri. Mund të fap përsëri një ditë në qoftë se unë mund të shkëputur pornografi dhe fapping. Nëse kam kapur tani, unë e di që do të vrapoj vetëm nëpër skenarë pornografikë në kokën time.

 41. Janë lidhjet e gabuara

  Janë lidhjet dhe shoqatat e gabuara që janë problemi, në një kuptim. Ajo që bën dopamina është të japë një sens të arritjes dhe përmbushjes. Ky nuk është një problem në vetvete, por ajo që ndodh është se kjo ndjenjë gjithashtu heq dëshirën, dhe më e rëndësishmja, nxitjen për të përmirësuar situatën tuaj.

  Porno zvogëlon dëshirën tuaj dhe nxit për të parë partnerët seksual të zhveshur dhe të angazhohen në akte erotike, ndërsa masturbimi zvogëlon dëshirën për orgazmë. Problemi lind sepse truri juaj e bën shoqatën në mes të ZKM-së dhe kënaqësinë e këtyre dëshirave, në vend që të shoqërojë realizimin e gjërave të prekshme dhe gjetjen e partnerëve seksual me ndjenjën e kënaqësisë. Problemi është të bjerë në një model mbajtës në vend që të kërkojë kënaqësi në botën e jashtme.

  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

 42. Kam provuar të dyja dhe kam ardhur

  Kam provuar të dyja dhe kam ardhur në përfundimin se pornografia ishte problemi për mua. Unë ende fap të paktën një herë në javë, vetëm kurrë me pornografi. Kam gjetur rezultatet e mia janë të njëjta, dhe im i lumtur me ta. Asnjëherë, ende me brirë gjatë gjithë kohës, zëri im është i ndryshëm, më pak i shqetësuar rreth bashkëshortëve të mundshëm, më të sigurt, etj

  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

 43. Porno është më keq dhe mendoj

  Porno është më e keqe, dhe unë mendoj se fapping është e mirë përveç kur përfshihet pornografi. Ajo që unë jam duke thënë është paraardhësit tanë të prishur, pa dyshim, por ata ndoshta e bënë atë shumë më pak sesa ne tani me pornografi. Me pornografinë mund të dukesh si e çmendur çdo ditë nëse dëshiron! Pa të, shumica e djemve kapin një kufi.

  Pra, ajo që unë jam duke thënë është 100 vjet më parë, fapping ishte ndoshta mirë. Tani, për shkak të pornografisë, ajo gjithashtu bëhet problem.

  A është vërtet fegimi i problemit apo është pornografia?

 44. Hej djema, anëtar i ri në
  Hej djema, anëtar i ri në forume këtu. 

  Kohët e fundit kam filluar rindezjen time (dita 20!) Dhe kam në plan të bëj një revistë së shpejti, por po pyes se cilat janë mendimet e njerëzve për shkallën e problemeve të shkaktuara nga PMO. Për shembull, unë e di për mua se ka shkaktuar çështje reale (ED, PE, humbja e kohës duke bërë gjëra më të mira, etj) por mesatarisht sa të këqija mendoni se janë ndikimet e PMO? 

  Unë jam në mesin e të 20-ave dhe e di me siguri që pothuajse çdo mik i vetëm që kam është një PMOer .. këto gjëra thjesht dalin në biseda djemsh ndonjëherë dhe do të thoja e çuditshme të dëgjoja dikë që nuk i pëlqen pornografia. Pra, për "jo-varësin" të themi, a mendoni se edhe ata po përjetojnë probleme? Apo nëse jo, a janë ata "të destinuar" të përballen me probleme një ditë?

  GUY 2)

  Me të vërtetë është shumë herët për të treguar shkallën e plotë të këtij problemi. Lindja e internetit me shpejtësi të lartë po e bën këtë problem më të përhapur që do të kishte qenë ndonjëherë i mundur në të kaluarën. Unë vetë jam 21 vjeç dhe nuk kisha internet me shpejtësi të lartë derisa isha rreth 15-16 vjeç. Fëmijët sot do ta kenë atë nga dita 1 dhe shpejt do të bëhen më të njohur me teknologjinë sesa prindërit e tyre (kam në plan të fsheh pornografi nga fëmijët e mi me të njëjtin forcë që unë tregoja kur kërkoja për pornografinë time ... Unë do të thoja që këto ndryshime vetëm sapo kanë filluar të kenë një ndikim të vërtetë dhe do të kalojnë vite derisa të dimë shkallën e dëmit - ose së paku të kemi një ide më të mirë për të.

  Pika tjetër domethënëse është se shumë njerëz janë të varur pa pasur ndonjë ide se kanë një problem. Do ta përdor përsëri veten si shembull - Unë isha i varur nga pornografia për vite me radhë pa e ditur që kisha një problem. Unë pastaj kalova rreth 6 muaj duke ditur se kisha një problem, por duke mos ditur fare se çfarë ishte. Pastaj zbulova YBOP dhe gjithçka klikoi. Kjo duket të jetë një temë e ngjashme në mesin e anëtarëve dhe do të sugjeronte që mund të ketë një numër të patreguar të të sëmurëve që as nuk e dinë akoma.

  Mund të jetë që ne jemi pak të veçantë. Mund të jetë që problemi është shumë i vogël dhe vetëm një përqindje shumë e vogël e përdoruesve vuan nga problemet që kemi përjetuar. Sipas mendimit tim, ka shumë më shumë gjasa që ky problem është i përhapur dhe po rritet me shpejtësi. Mungesa e njohurive dhe hulumtimeve, aftësia për të fshehur varësinë jo vetëm nga njerëzit që ju njohin, por edhe nga vetja, dhe lindja relativisht e re e internetit me shpejtësi të lartë më sugjeron se ky është një problem që do të rritet deri në pikën ku publiku në përgjithësi bëhet i vetëdijshëm për varësinë e ZKM. Vetëm atëherë do të fillojmë të kemi një ide për një pamje më të madhe.

  OP)

  Po pyes nëse dikush tjetër ka vërejtur simptoma të mundshme te miqtë e tyre pasi ka mësuar për YBOP? Unë nuk jam duke e thënë këtë si në spekulimet e stilit të gjuetisë së shtrigave, por unë mund të mendoj për gjërat që miqtë e mi kanë përmendur që tani bërtasin e varësisë së mundshme nga PMO. Disa i kam vërejtur (dhe kur them miq nuk jam vetëm duke koduar për veten time, megjithëse mund ta përfshij veten në disa prej tyre me siguri!):

  1) Unë kam shokë që mburren për sa zgjasin. Unë mund të mendoj për të paktën një çift miqtë e mi shumë të mirë që thonë se nuk mund të orgazmojnë fare gjatë marrëdhënieve seksuale. ata qeshin për këtë dhe sugjerojnë që gratë ta duan atë sepse mund të shkojnë kaq gjatë ... por ato nuk po zbresin fare .. më duket si seks mjaft i ndyrë ..

  2) Unë e di që kam qenë fajtor për PE disa herë dhe ndërsa nuk do ta pranoja kurrë tek miqtë e mi, të gjithë kemi bërë shaka për këtë dhe duket se shumë djem mund të lidhen me këtë problem kur qeshin.

  3) Unë njoh disa djem që nuk mund të përdorin tezga publike ... WTF ?? Duke mos thënë që kjo është nga PMO në asnjë mënyrë, por unë kam parë njerëz në këtë forum dhe të ngjashëm që flasin për këtë .. e çuditshme nëse më pyetni.

  4) Dhe për mua NUMRI NJ ONE GJ:: Jo duke u përpjekur shumë për të kërkuar vajza! Kthehu në shkollën e mesme dhe në fillim të kolegjit, duket se çdo natë ishte e përkushtuar për të kuptuar se ku do të ishin vajzat dhe të punonte për të biseduar me ta, duke u lidhur me ta, etj. Unë nuk mund t'ju them se sa e vetëkënaqur shumë miq të mi janë bërë me jo duke shkuar pas vajzave. Edhe unë jam jashtëzakonisht fajtor për këtë. Unë dhe miqtë e mi jemi në përgjithësi djem mjaft të kualifikuar (të arsimuar, punë, formë e mirë…) por duket se shumë prej tyre kanë hequr dorë nga emocionet e kërkimit të zogjve. Unë kam shumë miq që nuk kanë bërë aq shumë sa kanë bërë një vajzë gjatë një apo dy viteve të fundit.

  Unë e di se ekziston një rrezik real në spekulimet shumë mbi vëzhgimet rastësore. Unë nuk jam duke thënë ndonjë nga gjërat që përmenda janë për shkak të PMO, por kjo padyshim më ka pyetur nëse të tjerët kanë vërejtur ndonjë nga këto lloj sjelljesh tek njerëzit që ata i njohin mirë.

  GUY 3)

  Ne nuk mund ta dimë nëse një grup i rastësishëm i mostrës nuk është i gatshëm të tregojë detajet e tyre intime. Mendoj se është e qartë që shumë burra shikojnë pornografi, por sa shpesh shikojnë pornografi? A teprojnë? A përdorin ata fantazinë në vend? A thjesht ata masturbojnë për të prekur vetëm? Mbase ata ende mund të bëjnë seks relativisht të mirë, por nuk është aq i mirë sa mund të jetë?

  Brenda grupit tim të miqve do të thosha që shumë nga bisedat seksuale janë thjesht ato… biseda. Ata që nuk kanë të dashura nuk duket se bëjnë seks shumë shpesh - ndonjëherë me muaj dhe muaj me diferencë.

  Sipas mendimit tim, ata që kishin një të dashur dhe kishin marrëdhënie seksuale në moshë të re, ndoshta janë më mirë. Nëse ata ishin në gjendje të bënin seks para se të fillonte ndonjë varësi atëherë ata ndoshta kanë zvogëluar, apo edhe ndaluar, duke parë pornografi sepse ata mund të jenë të kënaqur me seks të vërtetë. Por me çdo brez të ri vjen një rrezik i ri. Meqenëse interneti është kaq i shpejtë dhe i lirë këto ditë, ka shumë më shumë të ngjarë që fëmijët të bëhen të varur shumë kohë para se të hyjnë në një marrëdhënie seksuale.

  GUY 4)

  Nga njëra anë, ndihem sikur duhet të jetë tepër e përhapur. Arsyeja për të qenë pornografi në internet është kudo dhe është mjaft e varur.

  Nga ana tjetër, unë kam qenë në forume të ndryshme ose kam pasur diskutime të jetës reale midis miqve dhe konsensusi duket se përdorimi i tyre i pornografisë kontrollohet dhe ata kanë një jetë të shëndetshme seksuale. Sigurisht, unë e di që shumica nuk do të pranonin përdorimin e tepruar të pornografisë. Por meqenëse shumica e miqve të mi legjitimisht bëjnë seks rregullisht, mbase kërkesat nuk janë aq të forta.

  Dhe ndoshta është e përhapur me grupe të caktuara dhe jo me të tjerët. Unë dyshoj se është i shfrenuar në mesin e meshkujve nën moshën 20 vjeç, ose individëve që janë seksualisht të papërvojë / përherë të vetme (dmth. Unë vetë). Ironworld e përmendi këtë në postimin e mësipërm dhe besoj se ai e gozhdoi atë.

  Prandaj, për t'iu përgjigjur pyetjes së OP: realisht ndoshta bie diku në mes. Varësia nga porno është atje dhe shumë po bien viktimë e tij POR ka edhe një pjesë të mirë të popullsisë që ose nuk e sheh tërheqëse ose është e zënë me gjetjen e gjërave të vërteta.

 45. Rreziku ka gjasa këtu

  Rreziku që ka të ngjarë këtu është që pornografia të bëhet më emocionuese sesa e dashura juaj. Ajo është njerëzore dhe ka respekt për veten në fund të fundit. Pikselët pornografikë nuk kanë asnjë nga këto kufizime. Ju përfundimisht do të zgjeroni shijet tuaja pornografike pasi që seksi juaj do të bazohet në pornografi, dhe jo tek ajo. Nëse bazohet në pornografi, ajo do t'i nënshtrohet një risie neverende, gjithmonë. Kështu që e dashura juaj do të ngopet me ju duke i kërkuar asaj të bëjë gjëra me të cilat nuk është mirë, pasi pikselët e mallkuar të abuzuar do ta bëjnë atë për ju, por ajo nuk do ta bëjë këtë. Ju duhet të gjeni kënaqësi me të dashurën tuaj, të shijoni çdo aspekt të saj, ta doni atë, të kërkoni mënyra për të punuar me të dhe të lini pornografi jashtë saj

 46. ky është brezi i parë në të cilin fillimi i internetit

   Në të vërtetë, burrat (ose njerëzit, në vend) kanë luftuar dhe kanë luftuar kundër konfliktit të brendshëm të perversionit seksual (përcaktohet si një shtrembërim i asaj që është e shëndetshme) për mijëvjeçarë.

  Megjithatë, kjo është brezi i parë në të cilin fillimi i Internetit ka nxitur prodhimin dhe shpërndarjen e pornografisë në një shkallë që kurrë më parë nuk ka përjetuar në historinë e njeriut. Më keq akoma është se një material i tillë është në dispozicion për fëmijët dhe adoleshentët të cilët ende nuk kanë hyrë ose përfundojnë pubertetin dhe zbulojnë seksualitetin siç duhet. Mendjet tona janë formuar nga kjo ekspozim i hershëm, dhe masturbimi krijon rrugë të forta kimike dhe neurologjike në tru që na bëjnë të gravitojmë drejt pornografisë në vend të marrëdhënieve.

  Ajo që me të vërtetë e bën komunitetin NoFap kaq unik nuk është se ne jemi duke qëndruar kundër varësisë ndaj pornografisë dhe masturbimit, por që po e mbajmë këtë qëndrim për veten. Askush nuk na detyron ta bëjmë këtë; Jo familja jonë, jo kishat tona, jo qeveria jonë. We po zgjedhin ta bëjnë këtë ndryshim. Ne po e bëjmë atë për të dashurit tanë, për komunitetet tona, për brezin e ardhshëm.

  Ne po kthehemi kundër përmbytjes së përmbushjes së seksualitetit. Ne po rindezim flakët e pasionit dhe dëshirës për partnerët tanë. Ne po kthehemi në stilin e jetesës të denjë për burra dhe gra që jetojnë pa keqardhje.

  Forcë për ju, shokët e pionierëve! - LIDHENI ME THREAD

 47. Unë do të filloj duke thënë se unë

  Unë do të filloj duke thënë se unë jam 20 vjeç, në kolegj, dhe duke e shkruar këtë në 5:30 të mëngjesit pasi kam qëndruar zgjuar pjesën më të madhe të natës duke vendosur që t'i jap fund kësaj varësie. Këtu kam disa prejardhje nga unë: Gjatë shkollës së mesme, kur fillova pubertetin, isha një nga fëmijët më të njohur në shkollë. Isha e gjatë, atletike, ndoshta djali më i zgjuar në klasën time, dhe me pamje të mirë. Isha shumë e sigurt rreth vajzave më të bukura në klasën time, duke flirtuar në mënyrë rutinore me ta dhe duke kapur gomarë në korridor. Unë madje isha në gjendje të rrija me vajzat në klasën mbi mua jashtë shkollës. Unë kurrë nuk kam bërë seks me ndonjë prej tyre, por isha krejtësisht e gatshme. Unë takova kapitenin e brohoritjeve të shkollës së mesme për pak në klasën e 8-të. E vetmja pornografi që kisha qenë e ekspozuar në atë kohë ishte me miqtë që shikonin HBO, revista ose ndonjë Pagim për Pamje, të gjitha këto nuk kisha qasje në shtëpinë time. Unë masturbohem në baza mjaft të rregullta nga ato që kujtoj, ndoshta jo më shumë se një herë në ditë ose një herë në dy ose tre ditë, duke filluar rreth klasës së 5-të ose të 6-të. Unë masturbohem me video muzikore në televizion gjatë ditës dhe BET i paprerë nëse qëndroj zgjuar mjaft vonë gjatë fundjavave. Unë shpesh do të përdorja revistën time Sports Illustrated Swimsuit, një Victoria's Secret, ose imagjinatën time gjithashtu. Gjatë gjithë kësaj, sjellja dhe performanca ime shoqërore qëndroi në një nivel të dëshirueshëm.

  Në shkollën e mesme si fillestar, luaja futboll dhe mbeti popullor, pavarësisht se isha vetëm në klasën e 9-të. Unë kisha GPA-në më të lartë në klasën time dhe isha në gjendje të bëja gjëra të tilla si të ndiqja një vallëzim ku vetëm anëtarët femra të një klubi të vendit lejoheshin të ftonin takime. Unë u pyeta nga një prej vajzave më të nxehta në klasën time, unë bëja tifozët bjonde me cica të mëdha, dhe nuk kujtoj të kisha ndonjë ankth në asnjë moment gjatë ngjarjes. Kjo vajzë padyshim që më pëlqente mua dhe dëshironte të ishte e dashura ime, por unë nuk isha e interesuar të kisha një të dashur në atë kohë. Çështja është, unë kisha mundësi. Më pëlqente të isha beqare dhe isha e hapur për seks në çdo kohë me vajza. Unë u largova nga futbolli pas klasës së 9-të, por mbeti i popullarizuar në klasën e 10-të, duke kërkuar vajzën më të nxehtë me konsensus në klasën time për vallëzimin e kthimit në shtëpi. Miqtë e mi me të cilët kam ndejtur pas shkollës dhe gjatë fundjavave ishin fëmijët më të njohur në shkollë. Unë do të shkoja në ahengje, por kurrë nuk do të pija dhe ishte ndonjëherë e vështirë, dhe unë isha akoma e virgjër. Ferr, unë nuk kisha puthur një vajzë që nga klasa e 8-të.

  Në klasën e 11-të, fillova të ndryshoj ndjenjat e mia ndaj njerëzve me të cilët kam dëshirë të madhe. Shoku im më i mirë (i cili ishte gjithashtu i virgjër) dhe unë ishim në gjendje të kuptonim se grupi me të cilin rrinim ishte i shurdhër dhe interesohej vetëm për të bërë gjëra stereotipike të njohura për fëmijë. Ne gradualisht pushuam së shoqëruari me grupin e studentëve të njohur dhe gjetëm një grup të ri miqsh. Shoku im më i mirë gjeti një shoqe vajzë që e mbajti gjatë gjithë shkollës së mesme. Ai nuk ishte më i virgjër. Asnjëherë nuk më interesonte vërtet të isha e virgjër. Nëse dikush do të më pyeste, unë thjesht gënjeva dhe isha gati për seks në çdo moment. Ishte në këtë kohë që fillova të masturboja për pornografi në internet në kompjuterin e familjes kur askush nuk ishte në shtëpi. Rreth gjysmës së 2-të të klasës së 11-të që fillova të hidhërohem për grupin tim të vjetër të miqve. I lejova vetes të gjeja rrugën për t'u mërzitur kur ishin rreth tyre. Unë do t'i shqyrtoja me kujdes shpatullat në sallat e shkollës, duke shpresuar të nxisja një luftë (gjithmonë kam qenë i sigurt në aftësinë time luftarake). Unë mendoj se kjo ushqehej nga xhelozia dhe zhgënjimi se ata po merrnin status më të lartë shoqëror se unë duke bërë diçka që unë lehtë mund ta bëja, por zgjodha të mos e bëja. Megjithëse nuk rrija më me fëmijët e njohur, unë prapë shikohesha si një student i popullarizuar dhe tërheqës për vajzat, megjithëse besimi dhe aftësitë e të folurit me vajzat kishin filluar të bien. Ende u kërkoja vajzave më të reja vallëzime dhe gjëra në shkollë, por nuk isha aq e sigurt sa dikur.

  Në klasën 12th, mora një laptop si një dhuratë nga gjyshërit e mi. Kjo do të thoshte PMO çdo natë. Aftësitë e mia shoqërore me vajzat ranë më shumë, dhe kisha ankth shumë të keq shoqëror. Kam mbetur ende popullore dhe tërheqëse, por nuk kam pasur asnjë lloj qëndrimi agresiv ndaj femrave. Fundjavat e vitit të vjetër të shkollës së mesme përbëheshin nga varja me grupin tim të ri të miqve (të gjithë djemtë). Sidoqoftë, unë u kënaqa me këtë, pasi unë ende nuk jam i shqetësuar me gjendjen time shoqërore. Kam rënë pak akademikisht, dhe nuk mbarova klasën time, por ende në 10 të lartë. Kam marrë një bursë për një universitet të mirë 4.

  Ndërsa isha në universitet, unë vazhdoja në PMO çdo natë. Takova një vajzë javën e parë që isha atje dhe u dashurova marrëzisht. Unë shkova në një takim me të, por shqetësimi im shoqëror i përkeqësuar më sakatoi nga marrja e ndonjë hapi tjetër për të çuar më tej marrëdhënien tonë. Unë ndalova së ndjekuri klasën në të cilën ajo ishte dhe ne ndaluam së foluri me njëri-tjetrin. Unë mbeta i dashuruar me të për pjesën e mbetur të vitit shkollor. Rreth gjysmës së 2-të të vitit tim të parë në kolegj, shijet e mia të pornografisë në internet morën një kthesë drejt videove me udhëzime të masturbimit. Kjo çoi në një fetish të përgjithshëm femdom. Unë do të PMO për këtë lloj mut për pjesën tjetër të vitit. Ky fetish filloi të më dridhej me mendjen, duke ngritur dyshime për gjëra të tilla si madhësia e penisit tim. Madhësia e penisit tim do të konsiderohej e madhe nga shumica e njerëzve me mbi 7 inç dhe mesatare deri në mesataren e mesme. Ende më shqetëson tani. Fillova ushtrime jelqing, të cilat nuk jam plotësisht kundër, por po e bëja me një qëndrim të vetëdijshëm. Unë isha akoma e virgjër dhe nuk kisha puthur një vajzë që nga klasa e 8-të. Po fillonte të më dilte. Kam mbajtur mbi një 3.0 GPA për vitin, por performanca ime akademike kishte rënë.

  Si student i dytë në kolegj, vazhdoja PMO çdo natë. Shijet e mia pornografike kishin evoluar në zhanre si femdom, poshtërim, mut mut, dhe mut si larje truri motër (unë nga disa vjet më parë do të neveritet). Isha lodhur duke qenë e virgjër. Unë thirra një shoqërues që gjeta në internet një natë dhe humba virgjërinë. Unë kisha probleme për ta ngritur atë, por isha në gjendje të dukem. Unë thirra një shoqërues tjetër disa javë më vonë dhe pata një performancë më të mirë. Ajo pyeti se çfarë po bënte një shoqëri e lezetshme kolegji si unë. Nuk mund t'i tregoja asaj se ankthi që kisha penguar të afrohesha me ndonjë vajzë që më dukej tërheqëse. Në fund të vitit të dytë, notat e mia kishin rënë dhe vendosa të transferohesha në një universitet tjetër 4 vjeçar. Zakonet e mia pornografike u bënë më të shpeshta dhe më të ngopura.

  Dhe thats ishin unë jam sot. Një muaj në këtë universitet të ri me një major të ri. Unë duhet të shkoj në klasë këtë mëngjes, por kam qëndruar gjithë natën duke e shkruar këtë. Thats se unë jam tani. Kam gjetur yourbrainonporn.com disa muaj më parë, dhe ka qenë inkurajuese. Unë kam dështuar në disa reboots gjysmë-assed. Kam instaluar softuerin e mbrojtjes së internetit K9, por që është e lehtë për të marrë rreth. Disa ditë më parë unë u rilidh pas shkuarjes së ditëve 7 pa shikuar pornografi ose masturbim. Ndjehesha mirë në ditën 7, dhe ereksioni im ishte më i fuqishmi që kisha parë ndonjëherë. Kam ndërmend të bëj përpjekjen e reboot tjetër tepër seriozisht, duke filluar tani. Unë mendova se kam nevojë për të gjitha mjetet që mund të më ndihmojnë, pasi kjo është një kurvë e varësisë. Unë e di se ka kohë të vështira përpara. Unë kam nevojë për ju për të mbajtur mua mbajtur accoutable. Më uro fat.

 48. Jam atje? Jo, është vetëm fillimi.

  Jam atje? Jo, është vetëm fillimi.

  Para së gjithash, varësia ime. Kam filluar të shikoj pornografi kur isha i ri, shumë i ri. Ishte një gabim i madh dhe ia fajësoj shoqërisë dhe presionit që u bën të rinjve që nuk kanë përvojë në lidhje me seksin. Kur jeni adoleshent (apo edhe fëmijë këto ditë), nëse nuk shikoni pornografi nuk jeni i mirë, një person i jashtëm. Porno është lehtësisht e arritshme dhe në të vërtetë nuk ka kufizime në atë përmbajtje që mund të shihet. Do të doja të kisha luajtur më shumë lojëra si fëmijë, në vend që ta humbja kohën me pornografi. Tani jam shumë e moshuar, e lodhur dhe e lodhur për tu argëtuar, gjërat janë vështirësuar. Do të doja të kisha përsëri fëmijërinë time, ndjehem sikur jam keqtrajtuar në një farë mënyre. Porno më ka marrë gjithçka - unë kam pak kujtim për adoleshencën time, gjithçka që mbaj mend të bëja ishte shikimi i pornografisë.

  Porno nuk është realiste, ajo promovon mizogjininë dhe idenë se paratë mund t'ju blejnë gjithçka. Kjo ju jep një ndjenjë të rreme të plotësimit. Pajtohem me njerëzit kur ata thonë se masturbimi është i natyrshëm dhe i shëndetshëm, pajtohem plotësisht, por pornografia? Jo nuk eshte. Trueshtë e vërtetë që jo të gjithë përfundojnë të varur, por për mendimin tim nuk ka dozë "të duhur" për pornografi. Seksi është një pjesë e rëndësishme e jetës dhe nuk duhet të jetohet përmes një ekrani.

 49. Pornfree shumë më e vështirë se nofap

  Pornfree shumë më e vështirë se nofap

  Unë kam qenë duke bërë mjaft mirë në nofap, por unë kam shikuar në pornografi ndoshta një herë në javë në brezin tim 70-ditor të nofap. Nuk e di se çfarë është në lidhje me pornografinë që më tërheq mbrapa. Unë dua të vazhdoj të shikoj vajzat e mia të preferuara dhe të eksploroj orët e pafundme të pornografisë që janë atje. Kur mendoj të heq dorë nga pornografia për jetën, duhet të luftoj kundër ndjenjës sikur më ka humbur diçka në jetën time. Unë jam duke u përpjekur për të ri-përkushtuar veten në luftën kundër pornografisë.

  Më uro fat…

  GUY 2)

  Unë mund ta vërtetoj atë. Bërja e nofap-it më solli këtu. Pas një vargu 38 ditor, unë dështova, me dëshirë, pa pornografi. Por kjo vuri në lëvizje disa zakone të vjetra. 4 ditë më vonë, unë dola. Tani jam 6 ditë nofap, vetëm 1 noporn dhe jam duke luftuar nxitjet më intensive. Noporn është padyshim më e vështirë.

  GUY 3)

  NoFap është një meze në krahasim me PornFree!

  Unë ende nuk jam i sigurt nëse pornografi është me të vërtetë të gjithë të këqija në qoftë se ju nuk jeni fapping për atë, sidomos nëse ajo vetëm vanilje pornografi?

  GUY 4)

  Të gjitha unë e di me siguri është se për mua, tani, çdo lloj pornografi është i sëmurë dhe shkakton disa pornografi serioze ED

  GUY 5)

  Varkë e njëjtë këtu. Pothuajse një muaj në nofap dhe disi më pak në pornografi.

  Megjithatë, është ende një përmirësim i madh për të bërë të dy pothuajse çdo ditë, kështu që unë të përqëndrohet në atë.

  GUY 6)

  Jam dakord Kanë kaluar 14 muaj që kur kam shkelur, por vetëm 2 muaj që kur kam parë pornografi. Për mua konstatoj se 90% e shtysave të mia të pornografisë vijnë ndërsa jam në kompjuterin tim të shtëpisë, kështu që kohët e fundit kam zgjedhur ta mbaj jashtë për pjesën më të madhe të ditës për të ndaluar veten të ulem rastësisht dhe të pjerdh në internet. Edhe nëse nuk jam me brirë, 20 vjet kërkimi i zakonshëm për përmbajtje interesante seksuale nuk zhduken shumë shpejt.

  Në vend të kësaj, unë kam kaluar kohën time të lirë me familjen / miqtë e mi dhe duke lexuar më shumë, veçanërisht libra që më sfidojnë të jem një person më i mirë.

  GUY 7)

  Nuk mund të pajtohem më shumë. Kam 11 ditë nofap, por gjithsesi tërheq një fotografi pornografike çdo ditë ose më shumë. Nuk e di pse, p.sh. thjesht më zhgënjen. Unë nuk kam shikuar ndonjë videon që nga fillimi i nofap, dhe kam kaluar vetëm një total prej rreth 3 minutash duke parë fotografi. Ashtë një përmirësim kolosal mbi bingesat e mia para-nofap, por unë e di që thjesht do të rrëshqas gjithnjë e më shumë nëse jam i vetëkënaqur. Pornfree është e domosdoshme. Thjesht nuk ka asnjë mënyrë tjetër për mua.

 50. në të vërtetë nuk mund të shikojë më shumë se 30 sekonda të klipit të askujt

  Biseda TED më hapi vërtet mendjen. Shikimi i pornografisë është bërë një zakon. Në të vërtetë nuk mund të shikoj më shumë se 30 sekonda të kujtdo klip, gjithmonë kërkoja tronditjen tjetër. Energjia ime është ndjerë e ulët kohët e fundit dhe kam simptoma të përshkruara në fjalimin TED.

  Bëhuni zakon, këtu nga biseda e TED

 51. Sa vagina keni parë?

  Sa vagina keni parë?

  Seriozisht Le të bëjmë disa matematika.

  Unë fillova NoFap kur isha 22. Para kësaj, që nga mosha afërsisht 14 ose 15 vjeç, po shikoja pornografi të paktën një herë në ditë. Çdo seancë pornografike do të rezultojë në mua që ndoshta do të shikoja 4 ose 5 video mesatarisht (unë po bëj ballkone këtu pasi që në ditët e para më duhej më pak të dilja, dhe në ditët e mëvonshme seancat e mia u bënë më të gjata dhe më të larmishme). Kam pasur pushime dhe gjëra, por le të them vetëm sasia mesatare që kam shikuar në mënyrë aktive (le të mos provoj edhe të punoj se sa kam parë nga proxy kur kam kërkuar për atë skenë perfekte) në ditë ishte 2.

  Le të them se kam filluar në 15. Kjo është 7 vjet me 2 në ditë

  Kjo është 5110. (të paktën). Ky numër më bën të ndihem pak i sëmurë.

  Nuk është një çudi se si pornografi mund të vidhos mendjen tuaj.

  (oh dhe, kjo do të thotë se kam parë gjithashtu mbi 5000 burra që sperma). Kindshtë një lloj trishtimi.

  Pra, çfarë është numri yt magjik?

 52. Si e shkatërroi një jetë 16 vjeçare të jetës shoqërore

  Si e shkatërroi një jetë 16 vjeçare të jetës shoqërore

  Më kujtohet më shumë se një vit më parë, para se vëllai im të largohej nuk kisha probleme me masturbimin. Mund të kaloja ditë pa pornografi dhe akoma nuk e ndieja dëshirën. Pavarësisht se kisha një ankth shoqëror, unë konsiderohesha fëmija më qesharak në klasë, unë isha ai që dashuroja të bëja fjalime pa ndjerë asnjë copë nervozizmi dhe gjërat shkuan mirë me vajzën që unë dashuroja. Zoti im ajo ishte e bukur

  Por sapo vëllai im u largua nga shtëpia ishte i lirë për veten time (nëna ime punon me ndërrime të vona çdo dy javë) dhe vetëm nga vetmia unë fillova të hapem. Kam shkarkuar një video porno në HD të plotë verën e kaluar dhe u hodha nga qartësia që kishte video ... Dhe kjo ishte kur gjërat u përshkallëzuan. Pothuajse çdo ditë për një vit deri në këtë pikë unë hodha poshtë.

  Sot, ankthi im shoqëror është përkeqësuar. Unë jam në shkollën e mesme tani dhe kam humbur kontaktin me vajzën që dua, sepse kam filluar të kem këto tundje të çuditshme kur kam biseduar me të, apo dikush për një fakt. Unë mezi mund të bëj një dënim pa stuttering para njerëzve. Ndihem sikur vdes çdo ditë në klasë, sepse jam gjithmonë kaq nervoz dhe i tronditur.

  Unë jam në pikën më të lartë të varësisë: Got ED, nuk mund të mbajë një bisedë pa sulme paniku dhe të ketë frikën në penisin tim për të hidhëruar atë shumë.

  Megjithatë unë ende gëzojnë disa gjëra: Duke ecur, duke eksploruar natyrën dhe duke punuar në palestër (kam një trup të mrekullueshëm). Por unë po i bëj të gjitha këto gjëra me vetvete, të gjitha vetëm.

  Për dy muajt e fundit unë u përpoqa të lë. Dhe rekordi im po e mban atë për një javë. Por sot jam i paturpshëm dhe përsëri jam ulur këtu vetëm duke u ndjerë i ndyrë.

  Ju lutem më jepni mbështetjen që kam nevojë. Kjo po e shkatërron jetën time.

 53. Kam lexuar postin për të pasur plagë në kar dhe në të vërtetë chu

  Nëse keni një koleksion të madh pornografik në disqet tuaja të ngurta nga vitet e fundit që ndiheni të lidhur emocionalisht me ju… mund të keni një problem.
   
  GUY 2)

  Nëse gjëja që ndien më të pasionuar është pornografia.

  GUY 3)
   
  Kur kar juaj ishte fjalë për fjalë lënduar nga shumë M dhe rrokje vdekje.

  GUY 4)
   
  Nëse ju keni qenë të fapping për 20 vjet, të jetojnë vetëm dhe janë ende një virgjëreshë në 38.

  Nëse jeni duke menduar për marrjen e njërës prej atyre jetës së vërtetë duke kërkuar kukulla seksi kështu që ju nuk ndjeheni aq i vetëm sa ju të largoni jetën tuaj larg

  Nëse të gjithë miqtë tuaj janë tashmë të martuar dhe kanë fëmijë dhe ju jeni ende i vetëm, sepse jeni shumë antisocial dhe preferoni të mos bëni pornografi në vend që të takoni gratë e vërteta

  GUY 5)

  Nëse merr pushime gjatë punës ose shkollës, kështu që mund të shkosh në banjë me qëllim që të përqendrohesh.

  Nëse keni dhimbje koke kur përpiqeni të abstenoni, filloni të dridheni, ndjeni depresion të fortë dhe ndiheni sikur keni humbur plotësisht pa pornografi dhe masturbim. Atëherë patjetër që keni një problem.

  GUY 6)

  Nëse shkatërrimi i jetës tuaj për shkak të PMO nuk ju bën të ndryshoni zakonet tuaja, mund të keni një problem.

  GUY 7)

  • Nëse ka plagë në kar tuaj nga masturbating nuk është duke ju mbajtur nga masturbating.
  • Nëse ju doni të sperma aq e keqe, që as edhe cumming ndihmon relive tensionin.
  • Nëse anulloni një takim me miqtë ose familjen, kështu që ju mund të uleni dhe të kaloni një ditë të tërë për të porn përbindësh vajzë në vend.
  • Nëse ju keni thënë jo për seks, sepse ju keni ED dhe sinqerisht preferoni pornografi mbi gratë e vërteta.
  • Nëse PMO'ing nuk është më diçka që ju dëshironi, por është bërë diçka që ju duhet të funksiononi.
  • Nëse merr pushime gjatë punës ose shkollës, kështu që mund të shkosh në banjë me qëllim që të përqendrohesh.
  • Nëse keni dhimbje koke kur përpiqeni të abstenoni, filloni të dridheni, ndjeni depresion të fortë dhe ndiheni sikur keni humbur plotësisht pa pornografi dhe masturbim. Atëherë patjetër që keni një problem.

  GUY 8)

  Nëse kaloni bordurë më shumë dhe më gjatë ndërsa përgatiteni për momentin perfekt të sperma… mund të keni një problem.

  GUY 9)

  Kam lexuar postimin në lidhje me plagë në kar tuaj dhe në të vërtetë chuckled - qenë atje, bërë atë. Shpresoj që historitë e mëposhtme të vërteta mund të ofrojnë një tallje, por gjithashtu tregojnë se si mund të bëhet varësia patetike e PMO. Unë nuk jam krenar për asnjërën nga këto, por rripa në cos kjo ndoshta do të dalë nga dora… (pa fjalë shkrimi)

  • Nëse jeni hovuar për të bërë pornografi në telefonin tuaj të parë me ekran me ngjyra ndërsa SO juaj është në gjumë në dhomën tjetër (dhoma juaj e gjumit me kompjuterin tuaj), mund të keni një problem.
  • Nëse e keni bllokuar telefonin tuaj në boshllëkun në timonin tuaj, në mënyrë që të mund të shikoni pornografi dhe ta fusni gjatë ngasjes, mund të keni një problem.
  • Nëse jeni përpjekur të hidheni në një tualet në një stacion benzine por nuk keni arritur të bëni ndonjë pornografi, mund të keni një problem.
  • Nëse jeni tundur në shtëpinë e vëllait tuaj ndërsa ai po merrte pazar për ushqime, mund të keni një problem.
  • Nëse keni bërë të gjitha bankat tuaja në internet ditën e parë të muajit, pasi e dini që banda juaj do të zhduket ditën e dytë, mund të keni një problem.
  • Nëse, pas viteve 2 të kësaj, atëherë punoni që ju mund të përmirësoni online limitin e shkarkimeve gjatë muajit dhe pastaj vazhdoni të bëni një herë, por dy herë, derisa të keni trefishuar koston tuaj origjinale dhe kufirin maksimal të shkarkimit për se ISP, ju mund të keni një problem.
  • Nëse atëherë e keni tejkaluar atë limit të gjerësisë së brezit para fundit të muajit, patjetër që keni një problem.
  • Nëse keni gjetur një starlet të ri dhe jeni regjistruar në shumë site sepse nuk ju pëlqen ta tundni atë për të parë klipe dhe përrenjtë thjesht po vonoheshin shumë, mund të keni një problem.
  • Nëse vëllai juaj kërkon që ju t’i kopjoni disa pornografi dhe ju i jepni rreth 100 GB të para të koleksionit tuaj, por gjithçka fillon me shkronjën “A”, ju mund të keni një problem.
  • Nëse jeni i dehur dhe po qëndroni në një shtëpi të bashkëshortëve dhe keni hyrë në pornografi në kompjuterin e familjes në dhomën e rri kot, ndërsa bashkëshorti juaj kalon i dehur në divan, ju mund të keni një problem.
  • Nëse atëherë e keni babanë e shoqit tuaj të ecë me ju dhe nuk bust ju për shkak të tigër tuaj si reflekset e alt + tab, ju mund të keni një problem.
  • Nëse keni pritur që ai të largohet dhe pastaj të kthehet në jacking atë, ju patjetër keni një problem.
  • Nëse e keni nisur duke u tronditur kur jeni dehur, kaloi dhe pastaj zgjoheni mëngjesin e ardhshëm, me dorën tuaj që është ende në kasetën tuaj të pornografisë dhe kasetë të varur nga videorekorderi, mund të keni një problem.
  • Nëse vëreni se dikush e ka vënë larjen tënde në fund të shtratit tuaj derisa ju jeni larguar, mund të keni një problem.
  • Nëse e shtyni shiritin përsëri në gjithsesi dhe kthehuni në jerking it, nëse mendoni se natën e kaluar nuk keni rëndësi nëse nuk sperma, patjetër që keni një problem.

  Unë do të rifreskojë këtë si më shumë të vijnë në mendjen time. Siç mund ta shikoni, nofap është shumë vonë në rastin tim.

 54. Kush tjetër ndjen emocione më pak për shkak të pornografisë?

  Kush tjetër ndjen emocione më pak për shkak të pornografisë?

  Madje nuk janë vetëm gjërat e mira, ndonjëherë edhe nuk ndjen dhimbje kur duhet, e cila në të vërtetë thith. Kam parë disa njerëz që e përmendin këtë, por jo aq shumë dhe për mua kjo është një nga gjërat më të këqija që unë kam dashur të kaloj dhe thjesht po pyes veten se sa njerëz të tjerë e kanë përjetuar atë apo nëse është thjesht një gjë ekstreme?

  GUY 2)

  Ndjeva një emocion shumë më tepër kur kisha Dialup krahasuar me broadbandin.

  GUY 3)

  Jo, është e zakonshme. Efekti mpirës i pornografisë dhe masturbimit është i vërtetë, dhe kjo është arsyeja pse shumë kalojnë disa ndryshime humori emocionale mjaft të papritura dhe ekstreme gjatë rindezjes së NoFap. Ju papritmas nuk po përdorni goditje për të përballuar dhe shpëtuar nga ndjenjat, kështu që duhet të përballeni me realitetin kokë më kokë.

  GUY 4)

  Likeshtë si, dhimbja që jeta mund të sjellë mbi ju nuk është aq e keqe sa të mos jeni në gjendje ta ndjeni atë. Ju duhet të ndjeni diçka më shumë sesa asgjë, edhe nëse ndonjëherë ju dhemb.

  GUY 5)

  Rruga e gjatë për të qenë e Njeriut.

 55. pornografia e ka bërë atë në mënyrë që seksi të jetë më shumë për teatrinën

  Mendoni për këtë - pornografia, e cila dikur ishte një gjë e mirë - një ndihmës martesor - tani është një industri më e madhe se NFL (dhe ka qenë për disa kohë).

  It'sshtë futur në shtëpitë tona.

  Dhe për të qëndruar konkurrues dhe fitimprurës, ai shtyn kufijtë gjatë gjithë kohës.

  Por bëj një udhëtim në një makinë kohe - le të shkojmë 1992.

  Sondazhi 1000 të rritur. Pyete ata 'Çfarë është fytyra?'

  Një shumicë e madhe e tyre do t'i referohet praktikës së bukurisë.

  Shpejt përpara për sot. Çfarë do të ndodhë kur të bëni të njëjtën pyetje?

  Shoku im nga India ishte në Amerikë për rreth një muaj kur kaluam në një sallon ku shkruhej "Facials". Ai më hodhi një vështrim dhe më tha "Nuk mund të besoj se mund ta bësh atë këtu!" Unë kuptova atë që ai donte të thoshte me të vërtetë të shpejtë dhe qeshi.

  Ai e kishte parë shumë pornografinë në Indi, dhe kuptimi i një fjale është zhvendosur kaq shumë.


  Ne nuk përqendrohemi në pjesët shpirtërore të seksit aq shumë sa bëjmë pjesët fizike tani. Çdo. Vajze. Unë kam qenë me të ka pasur një ngarkesë me spermë të qëlluar në fytyrën ose gjoksin e saj nga unë. Pse Sepse duket sikur duhet ta bësh. Pse më lejojnë mua? Sepse më duket sikur duhet ta bëj.

  Cumming në vaginë (me prezervativ) ose në gojën e saj do të ishte e mjaftueshme - madje ndihet më mirë - por pornografia na ka dhënë etjen për teatri - të gjitha jo të shëndetshme. Në fakt, teatrot janë më të mëdha se përvoja tani! Sperma në gojën e saj? Ajo më mirë ta gëlltisë, sepse është nxehtë! (pse ajo nuk mund të pështyjë në mënyrë diskrete?)

  Seksi anal - Unë kurrë nuk do ta kisha eksploruar nëse një vajzë nuk ishte në kontakt me trupin e saj sa për ta kërkuar sepse i pëlqente. Unë u kam dhënë vajzave anal për shkak të teatrove, edhe pse nuk ishte e këndshme për ASNJ ofN prej nesh.


 56. seksi i vërtetë nuk i ka përmbushur përvojat e mia si djalë në pornografi

  Gjëja që vura re kur shikoja pornografi ishte se isha shoqëruar me djalin në skenë dhe kur seksi i vërtetë nuk i plotësonte përvojat e mia si djaloshi në pornografi u ndjeva i zhgënjyer dhe i inatosur. Sikur nuk po merrja atë që më takonte mua dhe këtë djalë tjetër (ylli i pornografisë). Kështu që seksi u bë i dobët sepse 'djemtë e tjerë' po merrnin gjithë këtë mut të çmendur nga gratë e bukura që po e shijonin atë dhe unë po bëja (dhe jepja) seks të çalë me gruan time nëse isha me fat që të bindesha të bëja seks me mua në vend të shikimit të TV.

  Unë në fakt e kisha bindur veten se nuk kisha zgjedhje tjetër veçse të shikoja pornografi dhe më shumë sepse kurrë nuk do të kisha seksin argëtues që kishin të gjithë djemtë e tjerë (yjet e pornografisë). Unë meritoja diçka, apo jo? Nuk ishte e drejtë që nuk do t'i përjetoja ato gjëra. LINK

   

 57. NoFap më bën të mendoj se sa e trishtuar është të jetosh në kohën tonë.

  LIDHJA - Problemi

  NoFap më bën të mendoj se sa trishtuese është të jetosh në kohën tonë. Ne jetojmë në një kohë kur qëndrimi brenda i doppuar nga SSRI-të, vetëm, duke parë sasi të pandërprera TV të vetmuar, dhe të kesh ton seks zanash imagjinar me shkathtësinë tënde të parët është e pranueshme. Njerëzit thjesht i etiketojnë këta njerëz "të ndrojtur" ose "introvertë", por unë mendoj se kemi një epidemi. Sadshtë e trishtueshme që, për të shmangur efektet e kimikateve të paekuilibruara në tru, ne duhet të ushtrojmë kaq shumë energji fizike dhe mendore. Ndërsa dieta bëhet një punë e përditshme e tillë për të vazhduar, njerëzit përmbytin veten me puseta me vlera shoqërore anti-reale duke shtyrë format njerëzore të njëri-tjetrit në një lojë me tekst të interpretimit të gabuar dhe duke gjetur ndjeshmëri në teknologji në vend të "Atij" ose "Ajo ”, Dhe stërvitja duke mos parë një aspekt të rëndësishëm në jetën tonë të përditshme. Kjo nuk duhet të bëhet normal.

  Dhe NoFap është bërë tabu! Të gjithë kanë filluar të pranojnë që masturbimi i problemeve tuaja larg është vetëm evolucion ose ndonjë mut. Unë njoh disa njerëz që mendojnë se jam budalla për të bërë NoFap, por këta janë gjithashtu të njëjtët njerëz që ulen në shtëpi duke luajtur orë e orë të League of Legends duke qarë se si kanë nevojë për një të dashur, ose që vijnë nga puna dhe nuk bëjnë asgjë por u shtri në divan duke parë TV dhe duke u kënaqur me një shije të lezetshme të shijshme dhe sakarine duke menduar "pse është jeta ime mut?" dhe duke iu përgjigjur me një grusht të plotë anti-depresivë. Unë do të urreja ta shihja këtë duke u bërë normë, por ndihem sikur aty drejtohet e gjitha nëse nuk bëjmë diçka për këtë.

  Pra, për aq sa dua të shtyhem për më vonë, të qëndroj në shtëpi dhe të bëj aktivitetet e mia të vetmuara, unë do ta luftoj këtë. Ne jemi lloji i njerëzve që do të përfundojnë në krye në jetë, ata që marrin aspiratat tona dhe i kthejnë ato në një realitet të ëmbël, të ëmbël, të prekshëm. Ato që kanë një shans të shohin pamjen nga maja e një mali sesa nga një aparat fotografik nga një aeroplan në një ekran sintetik. Ato që do të shijojnë diçka shumë më të kënaqshme sesa një Big Mac dhe të skuqura ose të ndyrë të dashurën tuaj të rreme në internet përmes Pornhub. Ne do të shijojmë, prekim, nuhasim, shohim, dëgjojmë dhe ndiejmë jetën që rrjedh nëpër venat tona.

  “E dini çfarë kam vërejtur? Askush nuk panik kur gjërat shkojnë "sipas planit". Edhe nëse plani është i tmerrshëm! Nëse, nesër, i them shtypit se, si, burrat kalojnë orë të tëra në faqet e pornografisë në vend që të jenë produktivë, ose gjithnjë e më shumë burra përjetojnë ED, askush nuk panik, sepse e gjitha është "pjesë e planit". Por kur them se një komunitet i vogël fillon NoFap, atëherë atëherë të gjithë humbin mendjen! ”

  Hawkeye5

  Asnjëherë nuk kam dëgjuar për internetin deri në vitin e dytë të kolegjit, dhe këtu jam në moshën time duke e kapërcyer këtë varësi. Unë jam me të vërtetë simpatizues për të rinjtë që kanë qenë të ekspozuar ndaj kësaj karre nga koha e pubertetit të parë.

  petef92

  e vetmja arsye që vendosa të ndërmarr masa dhe të ndaloj është sepse u tërhoqa nga faqet e kamerave që akuzojnë shuma zhvatëse parash, aspekti 'turp' i kësaj ishte shumë i varur.

  Kjo më bën të pyes veten se sa njerëz shohin pornografi çdo ditë dhe nuk mendojnë asgjë për të, vazhdimisht të zemëruar për mënyrën se si ata janë të vështirë nga shoqëria, etj. Betohem se i vë këta njerëz ndonjëherë; sytë e ulur, duke mos ditur çfarë të bëjnë me duart e tyre ose ku të qëndrojnë.

  ForesterNL

  Siç thoni, një epidemi e njerëzve me barriera mendore.

  Ka një kohë dhe vend për shumicën e gjërave dhe kurrë më tepër (zakonisht është fjalia). Unë besoj se zakonet bëhen të vendosura kur jeni i ri (dieta, tendencat, etj). Edhe pse jam vetëm 28, mbaj mend vetëm të jem brenda kur koha ishte e tmerrshme. Brezat e tanishëm priren të mos jenë aq aktive, gjë që më bën të besoj se disa prej tyre mund të kenë nevojë të punojnë më pak në jetën e tyre.

  kikstartkid

  Jam dakord Crazyshtë çmenduri kur kupton se teknologjia moderne ka përparuar dukshëm civilizimin tonë dhe ka dëmtuar ndjeshëm mendjet e njerëzve. Por, ne jemi akoma kaq herët në 'epokën e internetit'. Njohuritë e dëshmuara në mënyrë empirike në lidhje me mendjet / trupat tanë dhe ndikimin që ka interneti / teknologjia në të vetëm po rritet dhe po shpërndahet më gjerësisht. Ky komunitet është dëshmi e asaj rritjeje.

   

 58. Arritur një jetë të mrekullueshme dhe

  Arritja e një jete të mrekullueshme dhe pornografia po fillon ta shkatërrojë atë. Ju lutem ndihmë? (repost nga r / pornfree) 


  Kështu që kjo është disi e vështirë për t’u shkruar - por unë mendova se do ta provoja. Nuk kam ku të drejtohem tjetër me këtë pasi kjo është një pjesë kaq e turpshme e jetës sime. Isshtë një post mjaft i gjatë, falje, por kam nevojë për ndihmë nga ata që kanë kaluar probleme të ngjashme.

  Unë jam një djalë i ri në mes të të njëzetave, që jetoj në Londër, jo me origjinë nga Britania e Madhe. Unë u transferova këtu gati dy vjet më parë për punën time në ëndërr - duke punuar në ekonominë e zhvillimit. Ambienti dhe shtëpia ime e punës është e pasur me frymë (duhet të ndaloj çdo herë dhe t'i marr të gjitha) - jo duke u përpjekur të tregoj, thjesht kam pasur shumë fat! Unë duhet të bashkëveproj me politikanë, akademikë, gazetarë nga e gjithë bota - dhe pak a shumë bëhem një budalla politik dhe ekonomik gjatë gjithë ditës, paguhem për të, dhe në fakt rrethohem nga disa nga idhujt e mi intelektualë.

  Unë kam një jetë të mrekullueshme shoqërore, vrapoj për një klub garësh konkurrues, kështu që kam një hobi, dhe madje jam duke mësuar një gjuhë të re. Unë jam i ri dhe i shëndetshëm. Në zyrë unë konsiderohem si djali vërtet i mirë, i cili është një zotëri, i sjellshëm dhe përgjithësisht më pëlqen të gjithë. Unë jam vazhdimisht i kënaqur me komplimente për hijeshinë dhe pamjen time, madje të thënë nga CEO im në takime, "që unë dal drejtpërdrejt nga reklama Tommy Hilfiger" (megjithëse ju garantoj se nuk kam ego, dhe në të vërtetë kam mjaft të ulët vetëvlerësim).

  Duke folur objektivisht, jeta ime është jashtëzakonisht e mrekullueshme - dhe megjithatë nuk po e shijoj atë siç duhet, sepse e kuptoj tani që jam tmerrësisht e varur nga pornografia.

  Pjesërisht kjo rrjedh nga një marrëdhënie që lashë gati një vit më parë. Ishte një marrëdhënie pa seks. Ajo ishte e virgjër, natyrshëm i respektova dëshirat e saj për të mbajtur seksin derisa të ishte e rehatshme dhe e gatshme për të. Unë u dashurova marrëzisht me këtë vajzë, ishte e mrekullueshme, deri ditën kur mësova se ajo kishte një të dashur tjetër (i cili mendoja se ishte ish i dashuri i saj, doli që ajo nuk u nda kurrë me të). Ajo kishte gënjyer dhe manipuluar me mua për më shumë se gjysmë viti - ishte tmerrësisht shkatërruese, deri në pikën që unë dua të hyja në një depresion të vetmuar për dy muaj (klinceri - ne gjithashtu punojmë në të njëjtin vend, gjë që e bën jetën të tmerrshme në herë).

  Unë nuk jam duke thënë se kjo marrëdhënie e dështuar më çon në përdorimin e tepruar të pornografisë. E di që e kisha kaluar atë pikë vite më herët. Isha duke u shikuar për pornografi çdo ditë. Një ditë e mirë ishte kur fapa vetëm një herë. Në shumicën e ditëve do të ishte së paku 3-5 herë. Unë gjithashtu fillova të shikoj pornografi gjithnjë e më të çoroditur - qartë nevojën për të gjetur diçka të re dhe stimuluese. Unë madje përfundova duke lexuar komike incest hentai doujin (nuk keni një motër, por prapë, mut të sëmurë si kjo filluan të më ndezin). Unë do të kërkoja prodhuesit kryesorë të pornografisë, për të parë nëse kishin vajza të reja - vazhdimisht kishin nevojë për të gjetur stimulim të ri. E kuptova që po bëhej keq, kur do të bëhesha gati për punë, dhe thjesht do të shikoja disa pornografi - po përplasesha, ulur me kostumin tim në shtëpi, në kohën e saktë që duhet të kisha hyrë në zyrë. Unë ende e bëra të gjithë punën time të bërë, dhe me një kalibër të lartë - por fakti që po bëja pornografi një përparësi filloi të më bëjë vërtet të ndjehem i sëmurë (në fakt unë jam i sëmurë në stomak vetëm duke e shkruar këtë tani). Më në fund u prisha - kur po kërkoja për pornografi që i ngjante ish-it tim (me të cilin nuk kam bërë kurrë seks) si nevojë për të gjetur një zëvendësues virtual. Nuk mund t'ju them se sa e trishtuar dhe e vetmuar ndihem në ato momente.

  Që nga fundi i marrëdhënies time shkatërruese, unë gjithashtu vura re se aftësia ime për të bashkëvepruar seksualisht me vajzat nuk ishte… ideale. Nuk mund të flirtoja me vajza, edhe pse ishte e qartë që ato ishin të interesuara për mua, më dukeshin qesharake dhe të këndshme të isha pranë. Ndjeva sikur nuk po e jetoja jetën time siç duhej, sepse kisha shumë turp për personin që jam privatisht. Në pjesën e jashtme është ky i ri në dukje i këndshëm, simpatik dhe i pashëm - por që mezi mban kontakte me sy me një vajzë (kërkon tërë forcën time për të mbajtur kontaktin me sy dhe për të mos u shmangur kur një vajzë e lezetshme më shikon). Si rezultat, unë nuk e shoh veten si burrë, por si këtë djalë të vogël - i cili ende po përplaset si të ishte trembëdhjetë vjeç.

  Kam pasur një takim seksual me një vajzë të bukur disa muaj më parë. Ajo ishte absolutisht mahnitëse. Isha mirë dhe i ngritur gjatë puthjeve dhe prekjeve. Edhe gjatë fellacionit isha në këmbë - por ndjesia që kisha ishte në pjesën më të madhe të mpirjes pasi ajo ishte atje poshtë. E vetmja ndjesi që mund të ndieja ishte presioni - asnjë nga gjërat e tjera të mrekullueshme që vijnë me të. Kur filluam të bënim seks - isha i mpirë përtej besimit - nuk mund të ndieja asgjë dhe përfundimisht u bë kaq e vështirë sa u bëra e dobët. Ishte një moment dëshpërimisht i tmerrshëm për mua.

  E kuptoj që pornografia po më merr jetën. Unë kurrë nuk kam menduar se do të arrij në këtë pikë - se do të jem i varur nga diçka e tillë. Gjëja është, unë nuk dua të "shërohem" vetëm në mënyrë që të mund të bëj seks të egër me sa më shumë vajza të jetë e mundur. Unë thjesht dua që vetëvlerësimi im të kthehet në një nivel më të lartë, dua të gjej një vajzë të bukur dhe të kem mundësi të kaloj momente intime me të ndërsa zhvillohemi së bashku. Mund të tingëllojë djathë, por unë jam romantik në zemër - dhe dua të jem në gjendje ta ndiej këtë, dhe jo të zhgënjej dikë për shkak të një varësie.

  Unë vërtet besoj se pornografia po më çon në një jetë ku nuk do të jem në gjendje të kem një marrëdhënie të shëndetshme me askënd. Për më tepër, më vjen shumë turp për personin që jam bërë. Familja ime, miqtë dhe bashkëpunëtorët e mi kanë këtë imazh të një djali të mirë të shëndetshëm dhe unë thjesht nuk mund ta duroj errësirën në të cilën unë dukem. E drejtë… kështu që e di që kam shkruar shumë. KAM NEVOJE PER NDIHME!. Nuk di çfarë të bëj për këtë. Unë kam shtuar një "bllokues pornografie" në Firefox, i cili funksionon mirë - unë e kam fshirë Internet Explorer (jo sikur e përdor ndonjëherë). Por unë në radhë të parë përdor Chrome dhe më duket se gjithmonë jam në gjendje të çaktivizoj shtesat bllokuese pornografike që instaloj (ndonjë ndihmë për këtë?).

  Por, për të gjithë ata që kanë kaluar nëpër nevojën për të krejtësisht të prerë pornografinë nga jeta juaj. Çfarë hapash keni ndërmarrë? Cfare duhet te bej? Kam nevojë për ndihmë dhe nuk kam asnjë ide se si të ec përpara.

  Kam një jetë të mrekullueshme, dhe unë jam kaq shumë i dëshpëruar saqë nuk e shijoj plotësisht atë për shkak të disa faqeve të pornografisë stupid.

 59. I lë porn 2 javë më parë dhe ndihem mirë.

  I lë porn 2 javë më parë dhe ndihem mirë.

  Unë kam qenë i varur nga pornografia për rreth 6 vjet. Gjithmonë mendoja se nuk ishte një varësi. Gjithmonë isha duke dashur të nxitoja për të gjitha. Bangbros është vendi ku filloi gjithçka. Duke menduar mbrapa, Sikur ta dija sa e çuditshme dhe e varur ishte kjo, nuk do ta kisha bërë kurrë. Unë gjithmonë flisja me miqtë e mi në klasën time dhe mendoja se ishte normale të kërkoja pornografi çdo ditë. Pastaj u bë dy herë në ditë. Atëherë unë do të filloja ta bëja TRE herë në ditë. Gjëja e çuditshme është, unë nuk kam as kompjuterin tim. Por, gjithsesi. Deri sa pata një të dashur, nuk e kuptova kurrë se sa e varur isha vërtet. Pasi i thashë asaj se gjithmonë shikoja pornografi, fillova vërtet t'i bëj një dëm asaj. Në këtë pikë, unë me të vërtetë nuk e vura re se si fillimi i pornografisë do të dëmtonte dikë tjetër. 2 javë më parë, ajo më tha se sa dhimbje kishte nga unë duke u përpjekur të fitoja kënaqësi diku tjetër. Atëherë më goditi vërtet. Unë jam përpjekur të lë gjithë verën. Do të rikthehesha kaq shpejt. Teknikisht nuk do ta quaja as lënien e duhanit. Por, Porno është padyshim si një ilaç. Softcore është porta hyrëse. Atëherë keni nevojë për gjëra pak më të forta, pastaj më të forta. E vetmja gjë e vështirë është dëshira super e fortë, por jam krenar të them se kam mbaruar me pornografi.

 60. Raporti i Ditës së 75: Varësia nga Pornimi im

  Sfondi: 29 vjeç, beqar, jo fetar, i varur nga pornografia ekstreme, PMO-të 2-3 herë në shumicën e ditëve me disa orë pornografi. Tani po bën NoFap në modalitetin e vështirë.

  Raporti: Kanë kaluar 75 ditë nga masturbimi i fundit. E vetmja gjë që mund të them se pas 60 ditësh nxitjet kanë shpërthyer në rekordin e ri. Gjë vërtet pozitive është se tani jam me brirë për herë të parë në jetën time. Kur isha në PMO nuk isha kurrë me brirë pa stimulim. Gjithmonë pyesja veten se si ndihet kur djemtë u thanë se janë me brirë dhe duhet të shtrihen .. tani e di se si ndihet. Ka qenë vërtet e vështirë të marr ndonjë gjumë kur unë jam ky me brirë.

  Unë prisja dhe shpresoja se do të ndodhte eksitimi, por nuk e dija që do të duheshin mbi 70 ditë.

  Përndryshe ka qenë një udhëtim i qëndrueshëm.

  Për ata që janë të interesuar ende nuk ka ëndrra të lagura nga NoFap.

  Rreth varësisë time nga pornografia: Doja të shkruaja për varësinë time të pornografisë. Shumica e njerëzve në NoFap e dinë se çfarë do të thotë të jesh pornografi por unë dua të ndaj një farë drite në këtë temë. Unë mendoj se njerëzit rrallë shkruajnë se çfarë do të thotë varësia e pornografisë për ta.

  Mund të ketë shkaktarë nëse jeni në një gjendje shpirtërore të ndjeshme.

  Unë besoj se shumë njerëz jo të varur do të mendojnë se varësia nga pornografia do të thotë që unë jam i fiksuar duke parë çdo lloj pornografi. Kjo nuk është aspak e vërtetë. Jam i sigurt që njerëzit mendojnë se për shkak se jam i varur nga pornografia do të thotë se kam parë shumë "filma të famshëm pornografi me para të mëdha". Kjo përsëri nuk është aspak e vërtetë. Unë kam parë ndoshta vetëm 15 filma të tillë.

  Unë do të thoja që ka dy pjesë në varësinë time ndaj pornografisë: Kërkimi dhe shikimi. Në të vërtetë unë jam më i varur nga kërkimi i pornografisë sesa ta shikoj atë. Unë jam bërë jashtëzakonisht selektiv në lidhje me pornografinë që shikoj dhe kërkoj. Kur kërkoni diçka që është shumë e vështirë për ta gjetur fillon të zgjasë shumë. Vlerësoj se kërkimi kërkon 80-90% të kohës dhe shikimi 10-20%. Kur gjej diçka që është e vështirë për ta gjetur, unë kam më shumë kënaqësi.

  Kur njerëzit flasin për përshkallëzimin e pornografisë, për mua kjo do të thotë kjo: Së pari isha i lumtur të shihja disa fotografi jo nudo ose shumë të buta, pastaj më duhej më shumë pornografi hardcore, pastaj diçka e re dhe më tronditëse. Isha kurioz të shikoja më shumë dhe diçka të re. Në të njëjtën kohë unë doja të shihja lloje më specifike të grave, pozicione specifike, kënde të kamerës, akte ... Sasia e materialit që ishte në rregull për mua po binte shumë. Shumë herë thjesht nuk mund të gjeja asgjë të re dhe të mirë, kështu që kisha nevojë për më shumë zhanre të pornografisë. Edhe më tronditëse se më parë. Kur bëra këtë kërkim, unë gjithmonë ngrihesha në të njëjtën kohë.

  Kishte momente kur u përpoqa të mos përdorja pornografi ekstreme, por nuk kisha kontroll për përdorimin tim dhe u rilampa edhe më thellë se ku isha.

  Kam përdorur shumë skeda njëkohësisht dhe kur gjeta diçka të mirë, e hapa në një skedar tjetër për të pritur. Kur kisha mjaft material të mirë, unë zgjodha skenën më të mirë dhe masturbohem deri në derdhje. Materiali që gjeta gjatë procesit të kërkimit ishte vlera zero pas derdhjes. Unë nuk shikoj të njëjtën video për dy herë, gjithmonë më duhet diçka e re për të parë dhe kërkuar.

  Për mua ky proces i kërkimit dhe shikimit u bë diçka që asgjë tjetër nuk e krahason. Ndërtimi dhe çlirimi nga kjo është diçka që as seksi normal nuk e krahason. Mbaj mend që vite më parë po mendoja se seksi nuk është aq i mirë sa pornografia dhe është e vërtetë. Gratë e vërteta nuk mund të konkurrojnë me pornografinë të paktën kur jeni të varur nga pornografia.

  Unë besoj se në të njëjtën kohë kur shikimi i pornografisë ndihej i madh, gjëra të tjera filluan të ndjehen. Asgjë. Kam preferuar pornografi mbi shumë gjëra të tjera në jetë. Porno kishte efekte negative në jetën time dhe ndoshta më shumë se di.

  I përdorur porn për të shpëtuar nga stresi, pagjumësia, ndjenjat negative, problemet e marrëdhënieve, probleme të tjera, kur isha i vetmuar apo i mërzitur. Përdorimi i pornografisë ishte fort i rrënjosur në jetën time të përditshme. Unë shpresoj se mund të jetoj një ditë pa të menduarit e përditshëm të pornografisë.

  E ardhmja e pornografisë? Doja ta sjellja këtë sepse kur fillova të përdorë pornografi në internet rreth 12-13 vjet më parë. Ishte e vështirë të gjesh ndonjë fotografi ekstreme. Jam i sigurt që materiali ishte aty, por ishte më i fshehtë dhe shumë i vështirë për tu gjetur. Tani është e lehtë të gjesh video të plota të të njëjtit lloj porno. Unë mendoj se në një pamje të madhe, njerëzit që përdorin pornografi po bëhen më të desensibilizuar për atë që shikojnë dhe ekstreme konsiderohet më normale. Nuk po them që pornografia duhet të ndalohet, por është diçka që e kam vërejtur.

  Faleminderit për leximin!

  LINK - Ditët e 75 raportojnë dhe për varësinë time të pornografisë

 61. Unë kam qenë duke menduar në lidhje me këtë temë (përparim teknologjik

  Kam menduar për këtë temë (përparimin teknologjik të pornografisë) gjatë viteve dhe për mendimin tim, ajo vetëm do të përkeqësohet, jo më mirë.

  Nga Venusi i Willendorf, te shtypshkronja, te videot në shtëpi, në internet, pornografia ka qenë gjithmonë adoptuese e hershme e teknologjisë komunikuese. Sapo të shpiket diçka e ngjashme me holo-kuvertën e Star Trek, industria e pornografisë do të jetë e shpejtë për të bërë holo-porn ku mund të flesh yjet e tu të preferuar të pornografisë natë pas nate, qoftë ajo njerëzore, e huaj, apo thjesht një rrëmujë e thithkave fizikisht , tentakulat dhe vrimat.

  Sigurisht, atëherë ka robotë të së ardhmes, gjithashtu të bëra të duken si gal ëndrrash. Ne e kemi këtë tani, çfarë me Real Dolls & të ngjashme. Por kukullat e vërteta janë jashtëzakonisht të shtrenjta dhe ato nuk lëvizin ose flasin. Por jam i sigurt që teknologjia do të përparojë më tej, se do të kemi paraardhësit e Asimo me lëkurë silikoni. Ajo do të jetë në gjendje të flasë e ndyrë me një zë të thatë robotik me përplasje të keqe të buzëve. Seksi

  Ne tashmë po shohim shenja të një të ardhmeje të dominuar nga pornografia në Japoni. Të rinjtë atje janë të përmbytur me shumë e shumë imazhe hiper-seksuale, në sajë të marketingut agresiv të idhujve anime 100% imagjinare "moe". Hastune Miku, një program zëri për të kënduar i krijuar nga chip (AKA a Vocaloid) është një këngëtar që bie në skenë me albume hit, koncerte dhe lojëra. Por ajo nuk ekziston në botën reale. Kjo nuk e ndalon otakusin që të rrëmbejë "imazhin" e saj të supozuar dhe të blejë ndonjë gjë me fytyrën e saj imagjinare. Ndërkohë, shumë vajza dhe djem të vërtetë, të talentuar në Japoni dhe në të gjithë botën po përpiqen të depërtojnë në industrinë e muzikës. Shkalla e lindjeve në Japoni është në të gjitha kohërat e ulëta, dhe një popullsi e madhe e burrave 15 ~ 40 po kthehen në "barngrënës", të cilët shmangin botën e jashtme dhe preferojnë vajzat e tyre "2D" sesa vajzat "3D".

  Pra, po, nëse pornografia vazhdon me këtë ritëm, njerëzimi shkelet. Ne do të vdesim me një sharje kur mashkulli i fundit të shembet nga një sulm në zemër mbi robotin e tij waifu që ai sapo u dha pa kockë.

  http://www.reddit.com/r/pornfree/comments/12801i/how_porn_rewires_your_brain_in_mens_health/

 62. Pronari i 'kartelit pornografik' ka përdorur pornografi që nga mosha 10 vjeç. 19 vjeç

  Pronari i 'kartelit pornografik' ka përdorur pornografi që nga mosha 10 vjeç. Tani 19 vjeç dhe unë dua ta lë.

  Përshëndetje. Dje ishte dita ime e parë në frontin e kompjuterit tim ku unë nuk e kam përdorur pornografinë.

  Unë kam përdorur pornografi përpara se interneti të bëhej rrjedhë - Unë vidhja DVD të të rriturve nga shtëpia e mikut tim dhe i digja në kompjuterin e familjes (natyrisht duke kriptuar skedarët) dhe pastaj bëra kopje për t'ia shitur miqve në shkollën time fillore. Ishte krijuesi im i parë i parave të vërteta; Unë duhet të kisha bërë> 30 £ në javën time të parë vetëm nga shitja e këtyre DVD-ve fëmijëve të moshës tetë vjeç kur isha dhjetë vjeç. 30 £ ishte një grumbull parash me dhjetë vjeç dhe unë nuk kisha ide se çfarë të bëja me të, kështu që unë mbaja shesin tim në një kuti këpucësh nën shtratin tim dhe kurrë nuk prekja një shënim prej 5 £.

  Nxitimi i adrenalinës për të sjellë diçka si dhjetë DVD porno hardcore në shkollë çdo ditë për të shitur në shesh lojërash ishte pothuajse aq i mirë sa vetë përmbajtja. Unë kisha klientët e mi të rregullt, kryesisht njëmbëdhjetë vjeç, të cilët ishin gjithmonë të parët që blinin DVD dhe si rezultat u bëra shumë i popullarizuar. Ishte e shkëlqyer duke e ditur që unë isha ai që ishte në qendër të gjithë kësaj. Se unë isha organizatori i 'kartelit' tim të vogël. Ishte një kartel. Unë përfundova me njerëz që punonin për mua duke shitur 'produktin' tim.

  Unë mendoj se kam fituar një mesatare të mirë prej £ 10-15 në javë nga kjo gjatë rreth gjashtë muajve (para se të kapesha…)

  Para se të zbuloj se si u kapa unë së pari duhet t'ju tregoj se çfarë çoi në atë ngjarje të mjerueshme. Unë kam dy shkolla në qytetin ku jetoj - një shkollë fillore dhe një shkollë të mesme. Në kohën kur isha në shkollë fillore, kushëriri im i madh ishte në shkollën e mesme. Unë i tregova për mini 'kartelin' tim dhe ai ishte i interesuar, shumë i interesuar. Duke qenë 13 vjeçar natyrshëm kureshtar seksualisht (me të gjithë miqtë e tij dhe miqtë e tyre) ai vendosi që do të "shtrijë" biznesin tim në tregun shumë më të madh të adoleshentëve me brirë.

  Ishte e mahnitshme. Javën e parë duhet të kem shitur rreth tridhjetë DVD me 3 £ secila. Kjo është 90 £. Kushëriri im dhe unë kemi punuar nën një ndarje 50:50. Ishte si një rritje eksponenciale. Kushëriri im 'punësoi' miqtë e tij për të shitur DVD në shkollat ​​e qytetit fqinj dhe 'tregu' shpërtheu. Unë duhet të kisha fituar një mesatare prej 30 £ në javë dhe ishte e shkëlqyeshme deri në momentin kur dyqani i kompjuterave që po blija filloi të bëj pyetje.

  Duke parë atë, ishte shumë e dyshimtë që një dhjetë vjeçar po blinte një paketë me 50 DVD në javë me para letre rregullisht, por nuk ishte ajo që më zuri. Pronari i dyqanit të kompjuterëve kapi djalin e tij me një nga DVD-të e mia pornografike dhe tani unë, dhe kushdo që ishte në "moshë të dyshimtë" u ndalua të blinte media optike nga dyqani i vetëm.

  Kjo është ajo ku 'karteli' filloi të shkatërrohej. Meqenëse babai i kushëririt tim zotëronte një kompjuter (me një bllokues të pornografisë) ai ishte në gjendje të shkonte në internet dhe të blinte DVD me shumicë me ato që nuk më tha se ishte karta e kreditit e vjedhur e babait të tij. Kjo ishte fantastike; ne i morëm DVD-të më lirë sesa në dyqane dhe në vëllime më të mëdha! Ishte fantastike derisa babai i kushëririt tim vuri re tërheqjet e çuditshme të parave dhe ajo që e bëri atë edhe më keq ishte fakti që kushëriri im u përball me babanë e tij me rreth 100 £ për të paguar për DVD-të, në të cilën pikë kushëriri im u pyet "Ku dreq e mori atë lloj të parave nga !? ”.

  Dhoma e tij u kontrollua dhe rreth 50 porno DVD u gjetën atje, së bashku me rreth £ 200. Ne u shkatërruam.

  Kam marrë një telefonatë të dëshpëruar nga kushëriri im i cili ishte në lot. Në sfond ishte ulurima dhe fajësia e të dy prindërve nga njëri-tjetri. Ai më tha "Babai im i gjeti DVD-të dhe paratë dhe ata do të telefonojnë prindërit e tu" para se të vinte papritur në telefon. Isha në një tronditje të plotë dhe u rrudha në një top dhe fillova të qaja. Kisha kursyer 400 saved nga 'karteli DVD' dhe para të tjera të fituara në atë kuti këpucësh dhe e dija që prindërit e mi do t'i gjenin, krahas DVD-ve.

  Une zbrita ne katin e poshtem dhe gjeta nje qese dustbin dhe aq shpejt sa une mund te dergova te gjitha DVD atje. Pastaj i varrota në kopsht nën një pemë të Krishtlindjes.

  Sigurisht që dhoma ime u bastis dhe DVD-të nuk u gjetën kurrë, por unë isha i bazuar për rreth katër muaj dhe paratë e mia u konfiskuan dhe u vunë në një llogari bankare të kursyer 18+ fëmijë nga prindërit e mi. Ata kontaktuan shkollat ​​në zonë dhe pyetën nëse dikush ishte kapur me material 'të rritur' kohët e fundit dhe prindërve të mi u ishte thënë se njerëzit kishin qenë. Prindërit e mi shikuan DVD-të e mia në mënyrë të neveritshme nga kushëriri im (gjë që e bëri nënën time të qajë) dhe ato të konfiskuara nga shkolla dhe ishin qartë identike. Prindërit e mi nuk më kanë parë kurrë në të njëjtën mënyrë që nga ajo kohë.

  Pra, çfarë më bëri të sjellë gjithë këtë? Mbaj mend se thes i DVD-ve i varrosur. Pema e Krishtlindjes ishte larguar prej kopshtit për një kohë të gjatë, kështu që gjeta një lopatë nga garazhi dhe fillova të gërmoj nëpër trungun e pemës. Ndjeva sikur po hapja një kufomë të gjatë të vrarë nga e kaluara ime. Kam vazhduar të gërmoj deri përtyp, E kisha goditur qesen me DVD.

  Kam numëruar 46 DVD atje dhe kam gjetur një të tillë që ka punuar. Isha e tronditur se sa e vështirë ishte përmbajtja dhe ndjeva një turp të thellë duke e ditur se unë e shtyja këtë lloj të sendeve në tetëvjeçarë.

  Kjo turp është ajo që më bën të dua të lë pornografinë tërësisht dhe prandaj prerë poshtë në masturbim.

  Sa për paratë, unë do të përpiqem ta marr atë për të blerë vetën time biçikletën time të parë.

 63. Pornoja me shpejtësi të lartë është më stimuluese sesa seksi

  Si dikush që donte të linte 6 vjet më parë, pastaj u bë ambivalent për vitet e fundit, atëherë që nga ky vit i vendosur për të lënë, unë ndjehem më shumë se i kualifikuar për t'iu përgjigjur pyetjes: "pse të ndalem?"

  Përgjigja e thjeshtë është se negativët tejkalojnë shumë “pozitivet”.

  Kur isha duke kaluar nëpër pubertet, kam dashur seksin aq keq. Doja të argëtohesha seksi i gjallë intime. Doja të kisha një të dashur ose të martohesha (isha gjithashtu shumë fetare kështu që unë besoja në abstinencë deri në martesë, që më përplasi më shumë për fat të keq).

  Kur unë masturbated, ajo ishte awesome. Unë kam qenë zakonisht me brirë të parë, pastaj masturbated duke përdorur fantazi të thjeshta ose imazhe nga vajzat e vërtetë të jetës kam parë gjatë gjithë ditës, copëtim, sandale me një gisht, sende të thjeshta. Unë do të filloj për rreth 15 minuta të ketë një orgazmë të madhe dhe për të shkuar përpara. Implantet e mia ishin gjithmonë fantastike dhe më pëlqente shumë trupin tim.

  Pastaj erdhi pornografi, duke filluar me imazhe ende. Unë do të vjedhës disa peeks në kompjuter familjes në një kohë dhe pastaj masturbohem në banjo ose në dhomën time.

  Ishte disi addicting sepse unë vazhdoj të kthehem, por unë nuk kam përjetuar simptoma të tjera, përveç fajit dhe frustrimit.

  Pastaj erdhi streaming videos. Kam gjetur çmim i parë i ndyrë. Gërmoj nëpër faqe pas faqe të videos, duke hapur ato që i pëlqente në skeda të reja, pastaj duke shkuar një nga një, duke e shikuar secilin derisa nuk ndjeva se nuk kishte asgjë emocionuese, pastaj shpejt duke lëvizur në tjetrën. Njeri, kjo ishte kënaqësi. Asgjë në jetë nuk ishte emocionuese, si kjo, video games, filma, muzikë, ushqim, çfarëdo. Unë ende mund të kujtoj eksitim për të gjetur një clip që tickled trurin tim në vendin e duhur.

  Ajo që ndodhi ishte nëse një klip ishte aq i ndyrë, e dija se duhej të ishte një tjetër vetëm disa faqe larg. Kështu që nuk do të nxisja asnjëherë në videon e parë, do të buzëqesha dhe do të përdorja kutitë për të ruajtur një mbledhje ndërsa kapja e më shumë videos.

  Unë kurrë nuk mund të vendosja kur të orgazmoja, sepse gjithmonë kishte diçka më të mirë atje. Kam zhvilluar një sjellje ekstreme të ngjashme me ADD kur kërkoja pornografi. Unë besoj se kjo sjellje e shtuar në jetën time të përditshme sepse nuk mund t'u kushtoja vëmendje filmave ose videolojërave shumë mirë, sjellje shumë më pak normale si bisedat ose detyrat e përditshme.

  Pas seancave të tepruara shpesh vendosa të mos shikoj kurrë pornografi përsëri, por thellë brenda vetes ende ndjehem ambivalente. Unë do të pastroja historinë time, do të filloja të shënoja ditët në një kalendar, vetëm për të djegur një javë më vonë. Përfundimisht duke dyshuar nëse vërtet dëshiroja të lë, e ndërpreva përpjekjen për ta lënë. Nuk dija për ndonjë provë për simptomat e përshkruara në YBOP, megjithëse fillova të dyshoja se po prekte makinën time seksuale, sepse e kuptova që nuk mund të fantazoja siç duhet, dhe as gjërat normale për gratë nuk më ndezën , si vështrime dekolteje ose tanguj, ata mund të kishin qenë një tip për të gjithë trurin tim të interesuar.

  Unë kurrë nuk kam erections para porno, unë kam për të masturbuar veten për të marrë stimuluar. Masturbating u bë një mjet për pornografi, në vend të pornografisë që ishte një mjet për masturbim.

  Kur u zhvendosja për vete, fillova të përpiqesha të isha psyched të kisha seks të vërtetë. Por pothuajse çdo ditë do të përfundonte me mua duke parë pornografinë. Do të zgjidhë për të mos shikuar, fshirë historinë, pije përsëritje çdo javë.

  Kur e detyrova veten të shkoja në situata shoqërore si ahengje apo bare, përfundova duke u futur në situata të make-up, por kurrë nuk u ndjeva mjaft mirë dhe nuk e kam stimulimin që imagjinoja.

  Kur vendosa të filloja në të vërtetë një takim seksual me dikë që më pëlqente, nuk ndjeva absolutisht asgjë në karin tim kur ajo hoqi majën e saj - ALERT TRIGGER - dhe ajo ishte një aziatike e bukur me lëkurë të butë, e cila kishte qirur cica tepër të mëdha. Kjo përvojë më thithi pasi nuk ndieja asnjë lidhje me karin tim, dhe madje shqetësohesha nëse ajo mund të mendonte se jam homoseksual.

  Pas kësaj, unë kërkova gjëra testosteroni dhe u testova, shikova shumë gjëra të tjera, por vetëm kur fola me një mik që kishte ED dhe gjeta YBOP vendosa më në fund t'i jap fund ambivalencës sime.

  Tani nuk mund të flas për arsyet e askujt tjetër, por të kesh një kar të dobët dhe libido jofunksionale (të duash seks mendërisht por jo fizikisht) është më shumë se arsye e mjaftueshme për të lënë. Përveç çështjeve të zvarritjes dhe simptomave të mundshme të ADD.

  Sa i përket kësaj "orgazme më të lartë" që keni përjetuar, kjo mund të ndodhë edhe nga seksi i vërtetë, në fakt ka më shumë të ngjarë të ndodhë unë imagjinoj.

  Ajo që TheUnderdog thotë është plotësisht e vërtetë: Porno streaming me shpejtësi të lartë është më stimuluese se seksi dhe ky është problemi!

  Shumë njerëz janë ambivalentë për të lënë porno sepse realiteti është, ne po lëmë diçka që është aktiviteti më i pëlqyeshëm në botë! Soshtë kaq e këndshme sa gjithçka tjetër zbehet në krahasim. Sidoqoftë, vetja jonë më racionale nuk dëshiron të kalojë jetën tonë pa treguar asgjë tjetër përveç sasive të mëdha të indeve të përdorura, kështu që duhet të heqim dorë nga aktiviteti më i këndshëm për të qenë në gjendje të bëjmë gjëra më të kënaqshme me jetën tonë.

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=3427.25

 64. PORN: Si e heq atë dorë ka ndryshuar jetën time (Blog)

  PORN: Si e ka dhënë dorëheqjen ka ndryshuar jetën time

  Më kujtohet hera e parë që shkruaja fjalën 'seks' në një motor kërkimi si një djalë i ri - prapa ditëve të Windows 95, Ask Jeeves, dhe atë kakofoni të çrregullt të një modemi dial-up. Më kujtohet etja ime ndërsa rrija aty duke pritur, për orë të tëra ndonjëherë, vetëm për shansin për të parë një klip me cilësi të ulët tre minutëshe të panjohurve të zhveshur që shkelnin njëri-tjetrin për kamera. Unë pashë shiritin e shkarkimit si një marramendës heroine që digje lugën e tij. Sa i lig dhe i mrekullueshëm.

  Që nga dita e derdhjes sime të parë, pornografia në internet ishte gjithnjë e pranishme në jetën time seksuale. Ishte harku i shigjetës sime.

  Ne jemi Gjenerimi XXX. E vërteta e befasishme është se mesatarja e djalit 15-vjeçar sot ka parë më shumë gra të zhveshura sesa të gjithë paraardhësit e tij të kombinuara. Ne jetojmë në një epokë ku shikimi i pornografisë në internet konsiderohet si normale sikurse marrja e një pshurre, me 99.9% të djemve në moshën time rregullisht marrin rregullimin e tyre të piksuar ******. Hej, nëse të gjithë të tjerët po e bëjnë atë, çfarë dëmi ka, apo jo?

  POSTIMI VAZHDON.

 65. kërkesa ime për të masturbuar është shumë më e fortë se kërkesa ime për të parë por

  Ajo që është më e habitshme gjatë gjithë kësaj sprove të tërë është se nuk kam ndonjë nxitje për të parë pornografi. Tundimi i videove të reja porno ka qenë gjithmonë shkaku im më i madh i rikthimit, por me të vërtetë nuk më intereson më pornografia (shpresoj se kjo është e përhershme). Unë mendoj se sa më gjatë të shkoni pa pornografi aq më pak do të ketë një kontroll mbi ju. Siç thashë në titull, dëshira ime për të masturbuar është shumë më e fortë sesa dëshira ime për të parë pornografi për herë të parë që nga zbulimi im i pornografisë në internet, e cila mund të jetë vetëm një shenjë e përparimit

  ED Progres: Natën e kaluar ishte hera e parë në vitet që dëshira ime për të Masturbuar ishte më e madhe se ajo e shikimit të Porno (potencialisht gjuha NSFW)

 66. Kam gjetur masturbim nga vetja jashtëzakonisht të mërzitshme.

  Masturbimi në vetvete më duket jashtëzakonisht i mërzitshëm. Arritja në pikën e orgazmës kërkon shumë përpjekje. Porno zvogëlon jashtëzakonisht përpjekjen (e perceptuar). Mendoj se për mua është e ngjashme me shikimin e televizorit ndërsa jam në një biçikletë stërvitjeje.

  Kështu që për mua, pornografia nuk ndihmon vërtet. Nëse jam duke masturbuar dua një orgazëm. Unë do të mërzitem në gjysmën e rrugës dhe ose do të heq dorë ose do të kthehem në pornografi. Asnjëra prej tyre nuk më bën të ndihem veçanërisht e mahnitshme, kështu që unë preferoj që as të filloj.

  nuk pajtohemi me asnjë ZKM

 67. Porn Desensitizes & Vidh perceptimin tuaj të "normale"

  Porn Desensitizes & Vidh perceptimin tuaj të "normale" 

  Seriozisht, unë evolova orët shtesë nga pornografia normale në pornografi vërtet të keqe, hardcore. Sende që as nuk do t’i përmend.

  Kur isha në takim, unë objektivizova të dashurën time dhe seksi pushoi së paturi atë magji të veçantë. Nuk e kuptova këtë atëherë por tani po e kuptoj. Do të doja të kisha dhënë më shumë nga unë. Unë e pranoj që të qenit i lidhur me PMO ishte fajtori sepse dikur abstenova nga ajo dhe ishte shumë më e këndshme për të dy ne. Të qenit egoist në fund të fundit na çoi në ndarjen. Diçka për të cilën tani pendohem vërtet sepse ende kam ndjenja për të, por ajo u transferua në kolegj dhe takoi njerëz të rinj.

  Porno ju Desensitizon dhe prish marrëdhëniet. Le të dihet! Nëse jeni duke dalë, ose jeni martuar, ju lutemi përfitoni nga kjo këshillë.

  Dashuria është vërtet e veçantë. Mos e humb për një gënjeshtër!

 68. Duke u kthyer në botën moderne disa vite më parë ishte një tronditje

  Nofap fillon në moshën 52

  Unë kam masturbuar që nga mosha e 13. Por, në 1973 nuk kishte internet as porn në dispozicion. Ndonjëherë një çështje e vjetër Playboy, por edhe femrat në katalogë (ose edhe menduar prej tyre) më bëri me brirë. Ndonjëherë unë u përpoqa të heq qafe faping, por kurrë nuk kam pasur sukses.

  Me 30 vjet, ende duke qenë e virgjër, u martova me gruan time të vetme. Kemi pesë fëmijë. Ende bëja masturbim, ndonjëherë me letërsi pornografike ose erotike. Edhe gruaja ime e skuq atë ndonjëherë për eksitim. Pastaj u transferuam në një zonë shumë të largët në këtë botë, pa internet ose TV ose fotografi erotike. Unë masturbohem për reklama të revistave normale nga shtëpia (me disa gra të mira ose seksi në të, por asgjë me të vërtetë e zhveshur). Edhe gratë në atë vend ishin të mbuluara me rroba kryesisht kudo, dhe duke parë një "moderne" me pantallona më bëri me brirë.

  Kthimi në botën moderne disa vite më parë ishte si një tronditje për mua. Gjithçka ishte seksi dhe joshëse. Jo shumë kohë pasi zbulova së pari imazhe seksi dhe më pas filma pornografikë në internet. Unë nuk u përpoqa të mashtroja gruan time dhe kurrë nuk bëra seks me ato imazhe në internet. Thjesht pashë atje për tu zgjuar dhe pastaj orgazma për t'u relaksuar. Herën e parë ishte e pabesueshme dhe vërtet eksituese, por më pas më duhej më shumë kohë për të marrë O. Dhe gjatë marrëdhënies me gruan time nuk mora O fare. Edhe korrigjimi që më mungonte. Edhe gjatë shikimit të pornografisë kam pasur orgazma të dobëta me pak spermatozoide.

  Duke kërkuar për arsyen e ED tim kam gjetur yourbrainonporn.com dhe ajo shpjegoi gjithçka. Duke qenë në spital disa herë për disa javë (me pak mundësi për të kapur) kam përjetuar më shumë zgjim dhe spermë, por pas tre ditësh ajo ishte e ulët si zakonisht.

  Kështu që unë vendosa të heq dorë nga 8 ditë më parë, dhe unë kam qenë në gjendje të jetoj pa të deri më tani. Ndihem më shumë i sigurt, jam në gjendje t'i shoh gratë dhe të shikoj me buzëqeshje në fytyrën e tyre. Unë kisha një marrëdhënie të bukur dhe të gjatë karezza (pa O) me gruan time, mua shumë shpejt dhe për një kohë të gjatë dhe gruaja ime duke marrë një orgazmë të vështirë, siç nuk e kujtoj kurrë më parë.

  Kështu që shpresoj të mos shkoj shumë larg duke provuar. Dhe shpresoj të vazhdoj me nofap për të përjetuar të gjitha përparësitë e tij. Ende nuk kam biseduar me gruan time, por më pëlqen, sepse kam nevojë ta kuptoj atë procesin e shërimit tim.

  Përshëndetje dhe fuqi për të gjithë njerëzit!

 69. Perspektiva e re në porn

  Perspektiva e re në pornografi (Edging Story)

  Kam pritur sonte, por kurrë nuk kam ardhur fare pranë thyerjes, do të doja të ndaja pse dhe të shoh nëse ju / vajzat kanë kaluar nëpër diçka të ngjashme. (Megjithëse simbol im thotë 7, përsa i përket mos shikimit të pornografisë, unë shtrihem mbrapa më shumë se një muaj apo më shumë. Recetat e mëparshme kanë qenë poshtë imagjinatës, apo edhe vetëm një pamje e bukur e një modeli të veshur.)

  Kështu, sonte kam përfunduar në një faqe pornografike për herë të parë për një kohë të gjatë. Ndërsa në këtë pikë unë pothuajse iu nënshtrova faktit se kjo do të ishte një rikthim tjetër, ndjenjat që unë pata këtë herë shikuar pornografi ishin krejtësisht të ndryshme nga para se të filloja jo-fap. Intensiteti i dukshëm i brendshëm i sendeve është tronditës, unë mendoj se e udhëheq një jetë pa pornografi, nervat e desensituar fillojnë të kthehen në një nivel standard, prandaj pothuajse mund të ndieja një lloj reaksioni fizik në mendjen time sapo të kthehesha papritmas në të.

  Për më tepër, unë u ndjeva bruto për të shikuar të tilla të tmerrshme, poshtë-e-fuçi, depërtimin degradues të grave dhe seksit. Megjithëse e kam ndjerë këtë edhe në të kaluarën, në thelb ka qenë gjithmonë pas kryerjes së veprimit të ZKM-së. Këtë herë, megjithatë, kjo ndërgjegje ishte aty që nga fillimi.

 70. Rritja e Ndërgjegjësimit Publik

  Rritja e Ndërgjegjësimit Publik

  Që nga fillimi i NoFap (kanë kaluar disa muaj, kam përsëritur kohët e fundit) kam identifikuar një minimum prej 3 të tjerëve që patjetër kanë një problem me PMO. Unë dyshoj se shumë djem të tjerë që unë e di se kanë një problem. Megjithëse, është një temë e vështirë të sjellësh me ta, pak a shumë si dalja jashtë vetes. Më e mira që mund të gjej është: "Cila është koha më e gjatë që keni kaluar pa masturbuar?" Pastaj u them atyre se kam bërë 170 ditë dhe ishte një kohë që ndryshoi jetën. Dy i jam referuar YBOP. A keni hasur ndonjë nga ju në jetën tuaj të përditshme me të tjerët që mund të përdorin ndonjë NoFap dhe vetë-ndërgjegjësim / vetë-disiplinë? Si e keni trajtuar situatën?

 71. shumica nëse jo të gjitha përsëritjet e mia filluan me një lloj të tillë “kërkimi

  Mund të them se shumica nëse jo të gjitha përsëritjet e mia fillojnë me një lloj të tillë "kërkimi", shpesh herë gjatë ditëve ose javëve duke filluar me imazhe që zakonisht nuk do të konsideroheshin pornografi, por gjithmonë do të çonin në të. Helpfulshtë e dobishme të zbulosh se si një shkas i madh në vetvete.

 72. Unë as nuk mendoja se isha i detyruar porno-përdorues

  Unë as nuk mendoja se isha i detyruar porno-përdorues 

  PhakePhakerson

  Pas 5 ditësh, fillova të dëshiroja pornografi. Unë mendoj se efektet e pornografisë në trurin tim ishin të rëndësishme edhe pse nuk e shikoja shumë. Unë do të rekomandoja këdo që di të qëndrojë larg pornografisë tani duke parë që potenciali i saj i varësisë psikologjike është shumë i lartë, të paktën në rastin tim. Ashtë gjë e mirë që e lë herët.

   

 73. Surfing facebook për vite ka bërë disa gjëra të çuditshme

  Më vjen keq që raportoj se nuk do ta azhurnoj më këtë temë. Unë kam pasur një ndryshim të zemrës sot dhe vendosa se është koha të bëj disa hapa prapa nga majët e titsve dhe të gjitha faqet e tjera të lidhura me pornografinë në internet.

  Dikur isha në gjendje të shikoja një film të thjeshtë porno, ose thjesht një fotosesion model. Dashuria ime për vojerizmin më ka sjellë në nivelin ku unë mund të shijoj femra të bukura vetëm kur fotografia është postuar në faqen e profilit të tyre personal. Timeshtë koha të kthehemi te rrënjët. Asnjë faj për një kohë, asnjë pornografi në internet, asnjë shfletim më i pafund në facebook duke kërkuar për fotot e vajzave.

  Më vjen keq për këdo që mund të shijojë faqe interneti si kjo rastësisht, por për mua ka ardhur në një pikë ku nuk jam më mirë me sjelljen time.

  Gëzoni titsintops, të gjithë, unë e di që kam.

  PS Nëse dikush dëshiron të dijë se çfarë të më sjellë në këtë vendim, shikoni këtë seri video:

  http://yourbrainonporn.com/your-brain-on-porn-series

  Mjaft një hapës syresh /

 74. Nuk e dija që kisha një problem derisa u përpoqa të ndaloja.

  Nuk e dija që kisha një problem derisa u përpoqa të ndaloja.

  Asnjëherë nuk e pashë pmo tim si problem. Pastaj dëgjova fjalimin e Tedit. Gjeta nofap dhe tani po luftoj. Megjithëse do të ishte e lehtë. E bëra atë 19 ditë pa problem ... Por pas asaj rikthimi unë nuk mund të mbledh së bashku një javë. Kam bllokuar të gjitha faqet e pornografisë në kompjuterin tim dhe kam fshirë disa video që kisha. Problemi u zgjidh apo jo? Jo. Tani e gjej veten duke përdorur fqinjët e mi wifi për të bërë pornografi I. Unë jam gati në lot pas kësaj rikthimi…. Unë dua të ndalem, por kjo po provon të jetë një nga gjërat më të vështira të jetës sime. Shpresoj që kjo ngecje të më hapë edhe pak sytë.

 75. katër nga vajzat pranuan se shumica e përvojave të tyre seksuale

  Porno dhe fapping është një epidemi!

  Shkova për pije me një grup vajzash dhe jemi shumë të hapur dhe shpesh diskutojmë gjëra personale dhe gjëra si seksi.

  Të paktën katër nga vajzat pranuan se shumica e përvojave të tyre seksuale me djemtë përfshinin djemtë që nuk mund të bëheshin orgazmë, nuk mund të merrnin një mbledhje dhe përgjithësisht shumë egoiste dhe të pa interesuara në dhomë gjumi.

  Shumica e këtyre vajzave janë në rregull me pornografinë dhe nuk do ta kishin mendjen nëse SO e tyre do ta shikonte sepse ata kanë mendje të hapur. Sidoqoftë unë mendoj se ata janë tepër tolerantë, nuk po them që ju duhet të ndaheni ose t'i bërtisni partnerit tuaj, por ju keni të gjithë të drejtën të mërziteni dhe të diskutoni çështjen.

  Shumë nga këto vajza u dhanë shumë mundësi SO-ve të tyre dhe djemtë do të gënjejnë për zakonet e tyre.

  Fakti që djemtë apo vajzat janë në këtë subreddit sugjeron që ju të pranoni problemin dhe të mos talleni me veten se është në rregull.

  Në 5-10 vite kohë unë mund të garantoj se nëse njerëzit vazhdojnë të konsumojnë pornografi, do të kemi shpërthim masiv të marrëdhënieve, takimet do të bëhen jo-ekzistente dhe do të ketë konflikt masiv gjinor.

  Merrni një hap dhe bëhuni një nga popullsitë e vogla që do të kenë marrëdhënie të shëndetshme duke përfshirë seksin në vitet 5-10.

  Çdo hap larg largimit është një hap përpara, edhe nëse vija e sheshtë ndihet e vështirë ose e pamundur!

  Word.

 76. mendoni në 5-10 vite njerëzit do të fillojnë të njohin se ha pornografi

  Thevents

  Personalisht mendoj se në 5-10 vjet njerëzit do të fillojnë të kuptojnë se pornografia ka efekte. Itsshtë në të vërtetë shumë e krahasueshme me pirjen e duhanit - për një kohë të gjatë komuniteti mjekësor do të rekomandonte që njerëzit të pinë duhan duke thënë se ishte i shëndetshëm (tingëllon i njohur?), Atëherë ata pranuan se kishte efekte shëndetësore, por këmbëngulën se nuk krijonte varësi. Atëherë të gjithë ranë dakord se ishte problematike. Më në fund ata kuptuan se kjo veprimtari që bënë pothuajse të gjithë ishte një nga gjërat më të këqija që mund të bësh.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/14jktw/porn_and_fapping_is_an_epidemic/

 77. Mosha 50 vjeç, femër - e tëri pasi u prezantua në Internet Porn

  Unë jam një e ve, me fat të martuar për shumë vite nga mosha e 17. Burri im dhe unë kishim një jetë të mrekullueshme dhe e humba atë në kancer pas një beteje të guximshme. Unë kurrë nuk e dinte porti ekzistonte ... Unë e di se ai kishte Playboy etj, por ne kurrë nuk diskutoi atë. 2 vjet më vonë kam zbuluar pornografi në internet.

  BF-ja ime e re nuk mund të besonte se nuk e kisha parë kurrë (as nuk kam luajtur kurrë video lojë, nuk kam shikuar televizor ... shumë të strehuar) dhe më tregoi mua-jam menjëherë i joshur - deri në pikën që e bëri bf tim të pakëndshme (që e gëzon vetë )

  me të vërtetë i përkulur-dailey-duan të lënë - kam mësuar aq shumë - kurrë nuk kam dëgjuar për dp, facials tho my hubby dhe i bëri gjëra të tjera se vanilje-backdoor për shembull - unë nuk e dija këtë botë ekzistuar dhe tani unë nuk mund të ndalet Dhe kjo ka rritur dëshirën time 1,000% Unë po ju them këtë nga pikëpamja e një gruaje 50 y / od pa fëmijë (nuk mundeshin) që u njohën me këtë në moshën 50 dhe tani ka një problem real.

  Unë jam i aftë (madhësia 4) dhe shikoj 15 vite më të rinj (gjenet), por tani kam frikë nga ajo që unë mund të jetë e aftë për të qenë i mbrojtur kaq gjatë ... Unë do të përpiqem terapi për të ndaluar-ajo po ndërhyn në jetën time dhe Unë duhet ta fsheh atë tani që bf-ja ime ndjen se më pëlqen shumë -

  kështu që po, nga perspektiva ime është e rrezikshme dhe addicting, unë mendoj unë jam venting, sepse unë nuk e di ku të kthehet dhe askush nuk e di do të besojnë ndonjëherë në qoftë se ata e dinin - adoleshentët e varfër - unë nuk mund ta imagjinoj duke u ngritur me këtë ....

  https://web.archive.org/web/20211016024215/http://www.datingloveandsextips.com/the-relationship-between-the-brain-and-porn/

 78. (Porno Tani) Unë përdor faqe që kanë zgjedhje të mëdha të videos… ..

  Unë përdor faqe që kanë zgjedhje të mëdha të videove. Shfletoj kategoritë dhe hap çdo video, fotografia dhe përshkrimi i së cilës më intrigon më shumë. Videoja është e hapur në një skedë të re, dhe unë filloj videon, pastroj çdo pop-up (çfarëdo që mungon nga adblock - goddamnitlivejasmin) dhe vendos pauzën e videos për ta lënë në tampon. Unë e përsëris procesin për një përzgjedhje prej rreth dy duzinë video. Unë filloj t'i shikoj në të njëjtën renditje që i hapa (sepse e para gjithmonë mbaron duke u ngarkuar deri në momentin që unë filloj të vendos skedarin e fundit). Pastaj kaloj pak nëse ritmi është pak i ngadaltë. Filloj të mbyll skeda që nuk janë aq të mira sa mendoja. Pastaj filloj të mbyll skedat që nuk janë aq të mira sa skedat e tjera të hapura. Një nga një, skedat bëjnë betejë për kohën time të vëmendjes së penisit, deri në 3 ose më pak ose majtas. Pastaj shikoj pjesët më të mira të secilës prej tyre, duke kaluar te njëra prej tyre më e preferuar për të përfunduar.

  http://www.reddit.com/r/AdviceAnimals/comments/14mis7/our_biggest_problem_as_men/

  GUY 2)

  Kur zbuloj se kjo po bëhet problem, bëj një pushim të pornografisë. Interneti e ka bërë shumë të lehtë për të gjetur gjëra shumë specifike, dhe kjo lloj gjëje ju bën të krijoni një tolerancë, e cila çon në një nevojë për pornografi gjithnjë e më të turpshme (për mua, gjithsesi.) Pasi kjo të ndodhë, unë "rivendos" me një pornografi shpejt, atëherë unë jam përsëri në gjendje të arrij çdo gjë.

   

 79. Nuk ka dëshirë për të kapur pa pornografi.

  Nuk ka dëshirë për të kapur pa pornografi.(self.NoFap)

   nga nullhypo

  Thjesht doja të ndaja përvojën time. Pa pornografi (22 ditë tani) fjalë për fjalë nuk kam dëshirë të masturbohem. Unë shpesh jam me brirë. Kur jam me brirë dua të shikoj pornografi. Meqenëse jam duke regjistruar nofapping, unë nuk do të shikoj pornografi, por nuk më shkon kurrë në mendje të rrah pa pornografi. As nuk e di nëse mundem!

  Ndonjëherë kur shkoj në shtrat do të vështirësohem nga ndonjë fantazi mendore, por nuk kam dëshirë të masturbohem. Unë thjesht do të jem i vështirë dhe do të fantazoj. Weshtë e çuditshme, edhe kur kam parë të shikoja pornografi nuk e kam parë dua për të masturbuar, masturbimi ishte krejtësisht dytësor, unë thjesht doja të vazhdoja të shikoja pornografi për aq kohë sa munda. Zakonisht po përpiqesha të evitoja orgazmën vetëm sepse e dija që një herë ndodhi turpi dhe unë do të ndaloja së shikuari pornografi. Kjo do të vazhdonte me orë të tëra me mua "duke ushqyer" një zhurmë, duke u përpjekur ta stimuloja atë sa për të qëndruar i interesuar, por jo aq sa të sperma, kështu që unë thjesht mund të vazhdoja të shikoja gjithë ditën / gjithë natën.

  Kjo është ajo që duket si varësia ndaj pornografisë dhe është e çmendur. Të mos masturbosh është pjesa e lehtë, të mos dorëzohesh dhe të shikosh pornografi është pjesa vërtet e vështirë.

  FalarkDitë 60

  Ishte e ngjashme për mua. Pastaj, pas 30 ditëve të mia të para isha kaq i eksituar, në të vërtetë bëra një fije që do ta hap përsëri (saktësisht 30 ditë më parë, shqetësoje atë) dhe nuk arrita as të hapja një faqe pornografike, unë thjesht u hova pas imazhit mendor të nje shoqe e imja

  Kështu që në një moment do të jeni në gjendje përsëri, herët a vonë.

  Nga rruga, për referencë: Unë bëra 30 ditë modaliteti të vështirë nga e para dhe nuk e rivendosa distinktivin tim sepse nuk shikoja pornografi - thjesht e mora presionin. Që atëherë ka qenë përsëri modaliteti i vështirë.

  morning_woods

  Ajo që kam mësuar gjatë dy muajve të fundit për tërë këtë gjë nofap / noporn është kjo:

  1) Në fillim nuk mund të shkoja pa asnjërën. 1 ditë ndihet si një vit. Lëre më 3, të cilat ndiheshin si një jetë.

  2) Pastaj unë mund të shkoj pa u tronditur të gjithë kohën, por unë do të marrë këto dëshirat / dëshirat intensive për të shikuar porn Një LOT

  3) Të dyja qetësohen dhe tani mund të shkoj pa as për një periudhë të zgjatur kohe, thoni 4-7 ditë

  4) Porno bëhet më e lehtë për të lënë kur bëj fap. Jo se nuk kam dëshirë ta shikoj në disa mënyra, por jam në gjendje të FANTASIZOJ (!!!! për herë të parë në të njëjtat vite pa të)

  5) Tani jam në ditën 12 të asnjë / fap pa pornografi. (As seks). Kjo është më e gjata që e kam bërë në disa muajt e fundit. Ka qenë një herë, 2 apo më shumë muaj më parë e bëra atë dy javë në M, por me seks, dhe pornografi. Më duket mjaft qesharake se si isha ende duke parë pornografi edhe pse nuk po e tundja dhe po bëja seks.

  tl; dr - Rezultatet e gjithsecilit janë të ndryshme, dhe mënyra se si i përjetojmë varësitë është e ndryshme. Unë do të thoja që rikuperimi juaj mund të duket ose nuk mund të duket si shërimi im, por, kështu përparova dhe më mirë të supozoj se të tjerët mund të ndjekin një trend të ngjashëm.

 80. krahasimi i partnerit mesatar me yjet pornografik është si

  Gjëja është pornografia dhe masturbimi bën për seks më të mirë sesa me një partner. Masturbimi është demonstruar për të prodhuar orgazma më të mira që kur Masters dhe Johnson lidhën njerëzit për herë të parë dhe matën përgjigjet e tyre në vitet '50. Kjo është për burrat dhe gratë. Dhe krahasimi i partnerit mesatar me yjet e pornografisë është si krahasimi i Lindsey Vonn me një skiator të ndërmjetëm të Serena Williams me një tenist amator.

  Për më tepër, gratë kanë qenë më mirë me vibratorët që kur u bënë të disponueshëm dhe duke përdorur mashtrimin për t'u bërë indiferentë ndaj burrave të tyre. Vetëm kohët e fundit pornografia është bërë aq e kudogjendur sa rivalizon gratë e vërteta.

  http://www.reddit.com/r/todayilearned/comments/154jxl/til_there_is_a_growing_number_of_healthy_men_who/

 81. Unë kurrë nuk kam thënë askujt se çfarë jam duke ju thënë. Ju lutem hel

  Unë kurrë nuk kam thënë askujt se çfarë jam duke ju thënë. Ju lutem ndihmë.

   nga nofap09

  Është Dhjetor 25, 2012. Unë po shkruaj këtë, dhe ta mbaj këtë për veten time - një kujtesë, nëse do, për referencë të ardhshme .. në lidhje me atë se si ndihem kur kam masturbuar.

  Historia ime

  Ja ku jam. Është dita e Krishtlindjeve, 2012. Unë nuk ndjehem shumë, aspak. 24 vjeç. Unë nuk jam e virgjër, kam pasur shumë. Unë vetëm masturbated. Është 3pm pasdite. Ndihem si mut i plotë. Jo faj, apo diçka të tillë - ndihem krejtësisht i pamotivuar. Ndjej se jeta është larguar nga unë. Kjo është se si ndihem çdo herë që post-masturbim. Ndihem si një copë mut.

  Statusi im aktual i jetës

  Masturbimi ka marrë jetën time. Shkoj në punë, të vij në shtëpi, të bëj darkë dhe pastaj të masturboj deri në kohën e shtratit, e cila zakonisht është mesnatë. Kjo është 6 orë në ditë të masturbimit. Në fundjavë, shpenzoj më afër 10 orë në ditë duke masturbuar. Ajo bëhet më keq.

  Unë kurrë nuk kam pranuar këta në vijim për këdo në jetën time, kjo është jashtëzakonisht e vështirë për mua që të bëj vetëm në internet. Unë nuk mund të imagjinoj se sa e vështirë do ta pranonte atë për dikë në jetën reale.

  Ish imja ime më ka kapur në aktin e bërjes së saj - ndaluja për pak kohë, por, që nga ajo kohë u kthye ..

  Meqë pornografia normale nuk e bën më për mua, unë në fakt kam video bisedë me gratë me të cilat flas me POF.com, i marr në një kamerë me mua, dhe pas dhjetë minutash apo më shumë, masturboj dhe lësho në cam në mënyrë që ata shikoje.

  Kjo sjellje është jashtëzakonisht anormale dhe e neveritshme. Unë jam i neveritur me veten time. Unë jam një përbindësh, dhe në rrugë personalisht, ju kurrë nuk do të mendoj kështu. Pornoja më heq, unë zgjedh vetëm këtë rrugë për t'u larguar. Mbaj mend leximin e "faktorit të shokut" në YBOP. Po, ajo trondit gratë, dhe për disa arsye unë në fakt zbres në atë.

  Kjo është fucked. Unë kam qenë duke bërë këtë për 3 vite tani. Vetja ime më e re dhe e ardhmja ime e ardhshme do të dhe do të duken mbrapa dhe do të zhgënjehen me personin që jam tani. Unë kam marrë atë në një nivel të neveritshëm, repulsive. Unë jam në të vërtetë tmerruar dhe paranojak gjatë gjithë kohës që njëra prej këtyre grave do të më njoftojë në polici dhe unë do të dërgohet në burg.

  Lëvizja në ..

  Unë nuk kam shkuar në palestër. Unë zakonisht shkoj për katër herë në javë. Unë kam qenë duke marrë masturbim mbi video chat me gra të rastit, të pafajshëm gjatë varur me miqtë. Kur unë shkoj jashtë bar me miqtë, unë bëhem një pidhi. Unë nuk flas me gratë. Nëse bëj, është sikur nuk di ç'të them. Para këtyre zakoneve masturbuese qesharake dhe të neveritshme, do të kisha probleme zero.

  Tani për tani, unë kam marrëdhënie seksuale me gratë 4 vazhdimisht. Ne qij, largohem. Shkoj, kjo është e gjitha që ka rëndësi. Është egoiste, e di.

  Çfarë dua të bëhem:

  Qëllimet e mia për këtë ditë përpara dhe 2013 janë si më poshtë:

  • Pritini pornografinë e ndyrë dhe masturboni. Unë do ta bëja një herë në muaj apo më shumë, por, derisa unë të filloj këtë zakon përbuzës / mërzitur të herking jashtë për gratë unsuspecting mbi webcam, seksi i vërtetë është (kjo është ku ne duam të jemi, gjithsesi). Ose, All-llahu ndaloni, gjeni një grua, lidhuni me të dhe datoni atë në mënyrë monogame.
  • Meditoni çdo ditë. Unë kam praktikuar më parë dhe ka ndihmuar patjetër.
  • Goditi palestrën çdo ditë. Unë kam vënë në peshë, plus unë kam qenë slacking.
  • Shikoni atë që ha. Asgjë super e rreptë, por, eja. Ji i shendetdhem.
  • Shkoni në shtrat në një kohë të mirë. Unë zakonisht goditi shtratin rreth 12: 30 dhe duhet të ngrihem në 7: 30. Nuk mjafton, për mua.
  • Video lojëra. Pritini në shuma minimale.
  • Dil nga dhoma ime. Unë shkoj fjalë për fjalë në punë, dhe është në dhomën time për pjesën tjetër të natës. Jam i varur nga interneti. Unë mund të dëgjoj zërin në kokën time. Get.A.Fucking.Jeta.
  • Filloni të luani sërish koncerte. Unë luaj kitarë dhe këndoj, dhe përdor për të luajtur koncerte gjithë kohën. Nuk më intereson më. Kjo shpresë do të ndryshojë.

  Unë kërkoj falje nëse ky post ishte ofendues për këdo, me sjelljet që kam bërë - vetëm më duhej t'i tregoja dikujt. Unë jam i frikësuar sepse nuk dua që masturbimi ose pornografia të më konsumojnë. Unë jam i frikësuar sepse zakonet e mia të masturbimit dhe përdorimi i pornografisë janë përshkallëzuar në një nivel të tillë që kjo sjellje është e neveritshme dhe unë dua ta ndaloj atë. Reputacioni im do të shkatërrohej krejtësisht nëse dikush do të kuptonte se e bëra këtë. Unë jam fjalë për fjalë vrullshëm duke shtypur këtë.

  Pra, këtu është në të. Unë do të luftoj me nxitjet dhe do të bëhem i plotë.

  Ja për të përmirësuar jetën time.

 82. nëse varësia juaj e pornografisë po bëhet kaq ekstreme

  Bëhet fjalë për eksitim seksual. Pas varësisë së zgjatur ndaj pornografisë, truri i një burri vazhdimisht është i mbushur me dopaminë, e cila prodhon një kimikat tjetër (u përmend në video, por emri është shumë i gjatë për ta rrëfyer tani), që përfundimisht shkakton desensibilizim. Burrat në thelb bëhen zakon të seksit "normal" dhe nuk shkakton më eksitim, sepse eksitimi është i bllokuar. Prandaj, të varurit nga pornografia kërkojnë forma më të çuditshme dhe ekstreme të pornografisë thjesht entuziazmohen, por ka gjithmonë një pikë ku edhe format më ekstreme të çoroditjes seksuale humbasin fuqinë e tyre, dhe të varurit nga pornografia madje bëhen të desensibilizuar ndaj TI.

  Prandaj, ata fillojnë të vuajnë nga ED sepse seksi normal me një vajzë nuk e entuziazmon të varurin nga pornografia.

  Për një kohë kur isha më i ri, isha kurioz për pornografinë, kështu që unë vizitoja këtë faqe pornografike të quajtur "pornhub". Ishte e poshtër, disa prej gjërave të paraqitura atje. Sinqerisht, unë kam qenë në gjendje të ngazëllehem për ndoshta 10% të videove seksi të paraqitura atje, por pjesa tjetër ishte absolutisht groteske.

  Vajzat depërtojnë dyfish në gomarët e tyre, vajzat marrin sperma në gojën e tyre dhe pastaj e pështyjnë në gojën e një vajze tjetër, dhe mos më filloni për hentai të tmerrshme të paraqitur, ku shumë nga videot më të njohura shfaqnin linja historie ku vajzat të jenë 13 ose 14 vjeç përdhunohen nga baballarët ose vëllezërit e tyre.

  Ndalova pasi e hasa atë. Sipas mendimit tim, nëse varësia juaj nga pornografia po bëhet aq ekstreme saqë ju jeni të desensibilizuar dhe jo interesuar për të gjitha format e seksit normal deri në pikën ku duhet të shikoni përdhunim të pandërprerë ligjor në mënyrë që të merrni një boner, atëherë duhet të shtroheni në spital.

 83. vazhdo disa orë para se të gjeja videon e përsosur për të

  Mbaj mend që isha i ngazëllyer nga disa klipe. Unë do të shkoja në ato site tubash dhe do të kthehesha pas faqesh për të gjetur atë skenë specifike që më ktheu. Jo domosdoshmërisht një video jashtëzakonisht grafike, por gjithmonë gratë me një lloj trupi specifik, ton të lëkurës dhe ngjyrë të flokëve. Kjo do të vazhdojë për disa orë para se të gjeja klipin e përsosur për t'u parë. Gjatë gjithë bordurës.

 84. Do të kërkoja dhe kërkoja dhe kërkoja çdo herë për të gjetur

  Unë gjithmonë do të filloja me ndonjë kërkim në google që nuk kisha nevojë të bëja që do të më bënte të shihja ndonjë zog të nxehtë dhe të gjithë e dinë se ku shkon kjo. Kështu që ngadalë do të përparoja nga fotografitë në video. Dhe e njëjta gjë ndodhte gjithmonë. Do të kërkoja, do të kërkoja dhe do të kërkoja çdo herë për të gjetur videon që ishte perfekte.

  Si kam përdorur për të shikuar Porno

 85. jeta ime fapping është shumë e shumë historia e pornografisë.

  Oh, jeta ime e papritur është pothuajse historia e pornografisë. Unë po bëj 50 vjeç këtë vit dhe e kam filluar para pubertetit. Më kujtohet qartë mamaja ime duke më pyetur pse katalogu i Sears ishte në kutinë time të lodrave. Po shikoja vajzat në moshën time në pjesën e mbathjeve. Nuk e dija pse, por më pëlqente ndjesia që më jepte në stomak dhe në pantallona.

  Disa vjet më vonë gjeta pornografinë e babait tim. Më kujtohen orgazmat e mia të para, në shtratin tim kur mezi kisha një flokë, të rrethuar nga revista e hapur playboy dhe penthouse. Unë gjithashtu rrita disa filma me erë të shkollës së vjetër nga stacioni i kamionit i xhaxhait tim të madh. Shikime të zezë dhe të bardhë të heshtur 8 mm.

  Kur u mërzita me babanë tim dhe ajo u largua nga shtëpia, fillova të vidhja dyqanet e mia. (Unë në atë kohë isha ende e mitur dhe ata nuk do të më shisnin.) Unë u kapa një herë, por pronari i dyqanit vetëm më ndaloi; Unë nuk u arrestova.

  Ishte rreth kësaj kohe që krijuam ID-in time të rreme. Për të shkuar në dyqanet pornografike dhe fap në kabinat. Në ato ditë, ata kishin filma me ngjyra që vazhduan vazhdimisht në sythe. Unë kurrë nuk u mbyt për të ulur në një teatër dhe fapping, edhe pse unë pashë atë të ndodhë.

  Menjëherë pas kësaj ishte "epoka e artë" e pornografisë. Porno erdhi në qytetin tonë në makina, kështu që unë mund të hyja brenda, të parkoja, të shikoja filmin, të shkoja në intimitet, dhe pastaj të largohesha larg.

  Pastaj fillova kolegjin. Bleva një VCR shumë të shtrenjtë në mënyrë që të mund të shkoja në dyqanin e videove dhe të merrja me qira pornografi për t'u dashur, në mënyrë që të mos kisha nevojë të shkoja më në dyqanet e porno të pasigurta. Rreth kësaj kohe ishte edhe lindja e internetit. Por me shpejtësi kaq të ngadaltë sa u deshën 15 minuta për të shkarkuar një foto të mirë.

  Pra, fansat e pornografisë si unë mësuan të automatizojnë këtë proces dhe të shkarkojnë fotot tona gjatë natës. Dhe kishte një ton të tregimeve pornografike atje për të lexuar, të gjitha për të lira. Video, megjithatë, mori HOURS për të shkarkuar, dhe ishte kokrra dhe madhësia e një pullë postare.

  Në fund të karrierës time kolegj, videoja e drejtpërdrejtë filloi të transmetohej përmes internetit, si dhe u regjistrua. Kam kaluar një kohë të habitshme duke shikuar ushqimet në tryezën time në punë, natën vonë. Ishte vërtet patetik. Mund të isha hedhur jashtë shkollës ose të pushoja nëse isha i kapur, por në ato ditë askush nuk vëzhgoi sesi përdoret bandwidth.

  Menjëherë pasi ISDN u bë i disponueshëm. Unë ende po grisja video jashtë grupeve të binarëve në usenet. Isha vetëm disa vjet më parë që kam zbuluar faqet e tubave, dhe ato janë më të këqijat, mendoj, për kthimin e trurit tuaj.

  Në fund të fundit, unë nuk kam përdorur pornografi në internet gjatë adoleshencës sime, por vetëm sepse nuk ekzistonte me të vërtetë siç e mendoni sot. Por unë kam përdorur çdo lloj sistemi të shpërndarjes së pornografisë që mund ta imagjinoni, dhe është bërë vetëm më pak realist dhe më pjellor ndërsa koha ka kaluar.

  Këtu është marrëveshja - Unë kam pasur Derdhje të Vonuar që kur u bëra seksualisht aktive. Unë e humba virgjërinë 34 vjet më parë dhe hyra brenda saj. Kjo ishte një nga gjashtë herë në jetën time që kam hyrë brenda një gruaje. Plus dy herë nga marrja në erë.

  Kam bërë shumë seks. Por unë vetëm sperma vetveten. Kur isha më i ri, shumë djem ankoheshin për derdhje të parakohshme - duke qenë shumë i shpejtë në barazim. Mendova se kisha kontroll të madh. (Dhe unë do të pranoj, DE është shumë më pak zhgënjyese për partnerin tuaj sesa PE.)

  U deshën një çerek shekulli për të kuptuar se ajo që mendoja ishte një pasuri ishte një PROBLEM. VJETET 25-VJET e seksit më pak se-madh. Pornoja me të vërtetë shkatërron trurin tuaj.

  ED filloi vetëm sapo fillova të përdorja faqet e tubave. Disponueshmëria e vazhdueshme e filmit të ri, me lëvizje të plotë ose të ngjeshur me një këngë audio të vërtetë të prishur me ndjenjën time të zgjimit.

  Unë kurrë nuk do ta harroj një partner tërheqës, të vëmendshëm, të gatshëm të më thotë "nuk e dëshiron këtë".

  Ferr nuk e kam bërë. Unë kam qenë duke ndjekur atë përvojë të veçantë për dy vjet, dhe pastaj Big Jim dhe Binjakët vendosën të mos vijnë në punë. Unë shkova te mjeku menjëherë pas kësaj, por ai deklaroi se nuk kisha problem, sepse mund të bëhesha shpejt. Nëse gjithçka funksionon mirë kur jeni vetë, nuk keni një problem hidraulik. Problemi është midis veshëve tuaj.

  Ai më dha viagra. por nuk ndihmoi. Thotë drejtë në kutinë: NUK prodhon një boner automatik. Zgjimi seksual duhet të ekzistojë tashmë. (Parafrazoj.)

  Ishte truri juaj në pornografi, të cilën e gjeta, për ironi, ndërsa po kërkoj më shumë pornografi, që më vinte në këtë udhë. Unë u lirua pornografi si një eksperiment 31 ditë më parë.

  Nuk do të them që ED-ja ime është zhdukur, por është përmirësuar shumë. Gjatë dy javëve të kaluara, me dy partnerë të ndryshëm unë isha në gjendje të arrija dhe mbështesja ereksionet funksionale. (Dikur isha në gjendje të godisja një gozhdë gjashtë inç përmes një dërrasë lisi prej dy inçësh - ATA Niveli i virgjërisë NUK është kthyer. Unë dyshoj sepse jam akoma i rremë 3 - 4 herë në javë.

 86. qeshi në trurin tim natën e kaluar pasi më dha një arsye absurde për të

  qeshi në trurin tim natën e kaluar, pasi më dha një arsye absurde për të parë pornografinë.

  Jam 28 ditë në udhëtimin tim. Natën e kaluar, unë isha duke parë sezonin e 7-të të humbësit më të madh të Australisë me gruan time. (Në mënyrë të konsiderueshme më mirë se versioni amerikan, dhe unë jam një amerikan, që jeton në Amerikë), kur një nga trajnerët del në ekran. Në çast, truri im kalon në një gjendje paniku në pamjen e saj. Unë do të ju kursej të gjithë përshkrimin, vetëm supozoni të nxehtë.

  Kështu që, menjëherë mendimet e mia zhvendosen ingranazhet, dhe kjo më luan në kokë, "mut i shenjtë ajo është e nxehtë. Qij po e dëshironi. Burrë, ti as nuk e di se si duken më gjokset e zhveshura. Ju duhet të shkoni të shikoni porno DREJTA TANI sepse keni harruar se si duken gjinjtë e zhveshur, dhe ky është një problem serioz. " Zemra ime po më rridhte dhe unë doja të hidhesha lart dhe të vrapoja shpejt në zyrën time, vetëm që të kujtoj veten se si duket një vajzë e zhveshur e rastit.

  Kështu që, në vend të kësaj unë u ula atje dhe u qetësova, pastaj i tregova gruas sime gjithçka. Ajo qeshi dhe tha, “mirë, nëse vazhdon jetën duke mos ditur se si duken vajzat e zhveshura të rastit, a do të të vrasë?”. Atëherë më goditi sa qesharake po më bëhej truri. JO nuk kam nevoje. Fuck ju. Jam mirë. Unë nuk po vrapoj në zyrën time për të shikuar 100+ zogj brenda 30 minutash, JO.

  Ky ishte "paniku" im i parë i madh deri më tani, 28 ditë brenda. Shpresoj që ata të mos godasin shumë shpesh!

 87. Pyetje për njerëzit që kaloi nga NoFap në Porn Free

  Pyetje për njerëzit që kaloi nga NoFap në Porn Free

  Sapo kam kaluar nga nofap, gjërat u vështirësuan më shumë, por larg më shpërblyese. Të hiqja dorë nga fapping ishte e pakuptimtë, sepse nuk bëhem pa pornografi, kurrë. Ardhja këtu dhe vendosja me të vërtetë të hiqja dorë nga pornografia ishte shumë, shumë më e vështirë, por kur e bëra, orët e ditës sime u hapën dhe besimi im u rrit shumë. Unë kam filluar të masturboj disa herë pa pornografi, por në të vërtetë nuk kam marrë shumë prej saj. Kjo që vjen nga një djalë 18 vjeç i cili me të vërtetë nuk ka qenë kurrë në një marrëdhënie është diçka e çuditshme, por unë nuk jam i shqetësuar me përdorimin e pornografisë për të përmirësuar marrëdhënien time me të tjerët (besoj se do të shërohet vetë), unë jam duke e bërë atë për të mirë veten time. Pra, po, pornografia është një përvojë më e mirë për mua, por jo, unë personalisht nuk kam gjetur një nivel MO që më përshtatet, dhe ndoshta nuk do të për sa kohë që unë refuzoj të përdor pornografi.

  GUY 2)

  Përgjigje e shkurtër: Po.

  Unë besoj se shumica e efekteve pozitive që po merrja nga nofap ishin më shumë për të hequr pornografinë dhe jo për të rënë. Unë nuk kam një gf ose fwb për momentin, kështu që mos fapping do të thoshte pa lëshim fare. Sapo të godisja ditën 7 ose 8, topat e mi fjalë për fjalë do të dhembnin në mënyrë të padurueshme derisa të goditesha. Tani kam kaluar në pornfree dhe kam vazhduar të përfitoj. Unë hap kur kam nevojë, jo kur dua, e cila përfundon duke qenë një herë në 9 ose 10 ditë. Unë e bëj atë pa pornografi dhe thjesht e kuptoj atë. Sipas mendimit tim, nëse nuk keni gf / fwb atëherë mosfapi nuk është thjesht një qëllim i shëndetshëm. Të gjithë janë ndryshe, ka djem në nofap që janë mbi 150 ditë dhe ata nuk kanë një gf, por për mua thjesht nuk do të ndodhte.

 88. Unë sinqerisht mendoj se PMO është një prej varësive më të rënda

  Unë sinqerisht mendoj se PMO është një prej varësive më të rënda

  nga skeerDitë 10

  Mosmarrja dhe pornografia është / ishte një zakon kaq i rrënjosur thellë brenda vetes sepse pranohet. Ne e kemi bërë atë për një kohë të gjatë pa e menduar fare. Ne pa e ditur lejojmë të krijojmë një varësi të ashpër.

  Kam provuar disa barna mjaft të varur nga dy vitet e fundit. Unë mund ta trajtojë atë dhe kurrë nuk kam rrezikuar në të vërtetë të varësisë. Tani nuk kam përdorur asgjë për një muaj, përfshirë barërat e këqija, e cila ishte më problematike për mua. Dhe më lejoni t'ju them se ka qenë shumë më e lehtë se NoFap. Mos përdorni asnjë ilaç për 3 muaj? 6 muaj? Mire nga une. Tani 3 muaj NoFap? Kjo është vërtet e vështirë. Ne ishim aq të përmbytur me dopaminë, sa është e tmerrshme kur e mendon.

  Respekt i madh për të gjithë ju. Mos mendoni se kjo luftë është diçka për të qeshur, mos mendoni më pak për veten tuaj; eshte vertet e veshtire. Dhe të gjithë njerëzit që ende pa e ditur PMO po bëjnë shumë dhe bëjnë shaka për të do të kishin të njëjtën kohë të vështirë si ju.

  Anglishtja nuk është gjuha ime amtare, prandaj shpresoj që ju të kuptoni gjithçka. Forcë për të gjithë fapstronautët atje!

 89. Çdo gjë që unë e urrejte për t'iu përgjigjur pornografisë

  Çdo gjë që unë e urrejte për të kapur

  nga DapperNofapperDitë 6

  Kur mendoj për PMO, zakonisht do të mendoj për anën e pëlqyeshme të saj dhe për të ndihmuar veten të ndalem do të mendoj për efektet e këqija që kishte në jetën time në përgjithësi. Sot doja ta ndryshoja atë. Vendosa të mendoj përsëri dhe të kujtoj vetë pjesët me të vërtetë të pakëndshme të aktit. Kjo është ajo që po e vura veten çdo ditë. Nuk është çudi që ajo kishte një efekt mbi mua!

  • Shumë i lartë. Shumë e qetë. Çfarë vëllimi mund të largohem? Pse ka një ndryshim kaq të madh midis 0 dhe 1?
  • Si mund ta heq këtë pa tërhequr vëmendjen? Erë e keqe kur e fus në kosh. Njerëzit do të pyesin se çfarë po bëj nëse hyj gjithmonë në banjë nga kompjuteri im dhe menjëherë skuqem.
  • Oh nuk kam bërë një rrëmujë rastësisht kjo është e rëndë. Unë shpresoj se askush nuk ecën tani.
  • Kjo pak post leakage që bën një vend të neveritshëm / të ftohtë në këmbën tuaj.
  • GIRLFRIEND ËSHTË SHTËPI PAS HAPUR TEK TË TË GJITHA TABSË KU ËSHTË ËSHTË VESHJA E RI I RI
  • Të gjithë thithin pse nuk mund të gjej një të nxehtë? Fine Unë do të vendos për këto mbeturina.
  • Duket sikur kemi mbërritur peshqir letre përsëri.
  • A vëren fqinjët kur i mbyll blindët e mia në mes të ditës?
  • Mirë, e dashura ime është zhdukur. Më pëlqen shumë këto netë.
  • Çfarë ndodh nëse dikush ecën dhe shfletuesi im mbyllet kur përpiqem ta mbyll tabin pornografik?
  • Nuk mund të përqendrohem në punë, por nëse arrij do ta pastroj kokën ... Unë thjesht u përpoqa dhe tani nuk më intereson shumë për punën.
  • Ou, kari im është pak i papërpunuar, a nuk është kjo batuta shakash me të cilat qesha? Tani nuk më duket aq e çuditshme dhe kjo më frikëson.

  Gjithashtu do të shtoj përvojën më të keqe absolute që kam pasur ndonjëherë dhe kjo është diçka që unë kam turp ta pranoj edhe në mënyrë anonime. Isha duke përdorur një ilaç jokonvencional për të përmirësuar sesionin tim PMO dhe unë u ndava nga jeta. Unë jetoja me të dashurën time dhe kjo ishte në mes të ditës, kështu që nëse ajo do të kthehej në shtëpi, kjo do të kishte qenë vërtet e tmerrshme për të dy ne. Nuk ka ide se për sa kohë isha jashtë, por u zgjova me pantallonat gjysmë poshtë, dorën në kar, pornografinë ende duke luajtur dhe duke u ulur përpara pjesës së këmishës. Ishte një realizim i tmerrshëm, i kthjellët dhe mendimi i "Po sikur të vdes në këtë mënyrë?" më kaloi patjetër në mendje. Fatkeqësisht e bëra përsëri dhe kjo ndodhi rreth 3 ose 4 herë para se të ndaloja më në fund me ilaçin. Gjithashtu për fat të keq kjo ndodhi 4 vjet më parë dhe unë nuk e mora vendimin për të ndaluar goditjen para 5 muajsh. Unë mund të merrem me faktin se ka ndodhur, unë thjesht urrej që kam injoruar një flamur të kuq të ndritshëm që kam pasur një problem.

  Do të më pëlqente të dëgjoja më shumë gjëra si kjo. Falimi nuk është në të vërtetë argëtues nëse nuk e detyrojmë veten të injorojmë të gjitha këto gjëra, dhe unë thjesht dua të jem i sinqertë me veten time.

  Më shumë nga Komentet

  • (Duke u thirrur për darkë) "Qij, pse nuk do të më linin vetëm?"
  • (Edged shumë në mbrëmje dhe natë, zgjohet në mëngjes për të gjetur një enë gjaku që shpërthen nën lëkurë dhe është e gjitha vjollcë përreth saj për shkak të derdhjeve të gjakut. Pas disa hulumtimesh të shqetësuara, zbulon se nuk është një punë e madhe dhe do shërohet për një javë apo më shumë) Në çast: “Mirë, kjo do të më mbajë të mos biem për ca kohë. Unë kurrë nuk kam menduar se do të isha aq i lumtur që do të kisha një mbresë të tillë ”. Dhjetë orë më vonë: "Epo, unë vetëm duhet të fërkoj kokën pak butësisht këtu e tutje."
  • Njollat ​​e moluskut: soshtë kaq e turpshme kur i vëreni më vonë vetëm sepse njerëzit e tjerë i shikonin ato.
  • Transportuesi i postës, përse gjithmonë duhet të vini në atë kohë që unë kam qenë në të gjithë vendin?
  • Marrja e ndërprerë gjatë gjithë kohës në mes të sesionit tim fap.
  • të ndalesh kur dikush merr hua telefonin tënd të zgjuar sepse është plot lidhje pornografike ose pornografike dhe pastaj ndihesh si një dush sepse nuk mund të lejosh që dikush të prek pafajësisht telefonin
  • Do të hap dhe pastaj do të bëj gjëra krijuese. Dhe së fundmi, kam kaluar 2 orë duke parë pornografi dhe është koha për të shkuar në shtrat.
  • o zot o zot o zot prindërit / vëllai / shoku im po përdor internetin në kompjuterin tim ... pse nuk e pastrova historinë / plotësimin automatik?
 90. Kjo është ajo që më shqetëson për njerëzit që shikojnë gjëra si Henta

  Kjo është ajo që më shqetëson për njerëzit që shikojnë gjëra të tilla si Hentai ai me siguri pasi personazhi kryesor ka mbirë gjashtë tentakula dhe ka goditur një autobus të plotë plot cheerleaders japoneze me ta, si mund të përputhet seksi 'normal'?

  Në një shënim serioz, urime për të hequr zakonin dhe jam i lumtur që gjithçka ka punuar.

 91. Skedarë 17 të pornografisë në shfletuesin tim.

  Skedarë 17 të pornografisë në shfletuesin tim. 

   alienscapeDitë 1

  Kjo është bërë tema e zakonshme. Çfarë dreqin jam madje duke u tundur më. Duket të jetë se unë jam duke u përqëndruar jo në vetë përmbajtjen, por thjesht në Bollëkun e përmbajtjes. Kjo është thjesht e çmendur. Nuk mund të vazhdohet ose do të duhet të thërras vetveten. Duke filluar nga sot, unë do të bëj një përpjekje më të përkushtuar për të arritur 90 ditë. Unë e kam bërë atë 3 javë një herë. Por unë zakonisht dështoj pas rreth një jave. Koha për të bërë gjë dreq.

 92. Unë kurrë nuk do të kisha mbijetuar duke u rritur me broadband / google / fac

  Unë kurrë nuk do të kisha mbijetuar duke u rritur me broadband / google / facebook. 

  by effiebiesDitë 50

  Unë jam 46 YO, dhe do të doja të shprehja admirimin tim për të gjithë ju djem të rinj që po vini këtu për t'u marrë me këtë sfidë. Kur isha duke u rritur, pornografia ishte në revista, e fshehur dobët në bodrumin tonë. U desh pak kohë për të gjetur foto "të mira". Më vonë, kisha një modem dial-up dhe ndonjëherë duheshin disa minuta për të shkarkuar imazhe me kokrra. Dhe motorët e kërkimit atëherë thithnin vërtet. Them se isha me fat.

  Nëse do të kisha pasur një modem të shpejtë me bandë të gjerë, me kërkim në google dhe facebook, ndoshta do të isha mbidozuar diku në një hendek. Unë sigurisht që nuk do të isha këtu, duke u përpjekur të pastrohem. Unë ndoshta do të isha i çuditshëm në pornografi me fytyrë poshtë në një ulluk diku.

  Kështu që doja t'ju tregoja djemve se sa e admironi gatishmërinë tuaj për ta luftuar këtë. Nuk mund të jetë e lehtë, por përsëri, asgjë që ia vlen të kesh nuk vjen lehtë.

 93. Unë dua të bëj është pyetje në lidhje me format video të tilla si FullHD

  Ajo që dua të bëj është pyetja në lidhje me formatin e tillë të videos si FullHD - cilësi shumë e lartë e videos. Personalisht, mendoj se bëhem i varur nga ajo nëse jo fiziologjikisht, atëherë psikologjikisht. Unë kujtoj në një nga artikujt që keni deklaruar diçka sikur nuk ka të bëjë me kohëzgjatjen e përvojës por me intensitetin. Pra, këto video me përkufizim shumë të lartë ishin aq të tërhequra për mua, saqë edhe video të thjeshta HD, standarde dhe të tjera nuk më interesonin aq mirë trurin; edhe faqet e tubave që kam ndaluar për të vizituar kaq shpesh. Pra, a mund të thuash ndonjë mendim në lidhje me këtë super stimulim, padyshim që më duket shumë më mirë sesa edhe marrëveshja reale, ndoshta si ndikoi në rrugët nervore etj?

 94. Për të gjithë anëtarët e rinj nga një djalë i vjetër

  Për të gjithë anëtarët e rinj nga një djalë i vjetër

   by spurspack Ditë 68

  Kam lexuar shumë postime nga djemtë e rinj këtu dhe dua të them diçka. Unë kam qenë në kërkim në pornografi dhe jerkin atë për 25 vjet të ngurta. Çfarë humbjeje. Më duket e vështirë të besoj se varësia ime ka shkuar kaq gjatë. Pornoja ishte gjithnjë diçka që sapo e kam bërë dhe nuk e kam parë kurrë si negativ. Unë po përgatitesha vetëm për seksin? Gabuar. Pas një kohe unë kuptova se nuk isha duke bërë seks në të gjitha dhe unë ws vetëm duke mposhtur çdo ditë. Kjo ws me mags dhe kaseta. Tregu me shpejtësi të lartë është i çmendur! Porno në kërkesë. Merre i shenjtë Unë nuk e zili u dudes të rinj që filluan me pornografi me shpejtësi të lartë. Ajo e shtyu shtimin tim në pmo me lartësi të pashembullt. Unë kam pasur çështje ekstreme të ED që nga ajo kohë.

  Unë jam 68 ditë për të nofap pa pornografi dhe pa fapping .. Unë jam i martuar dhe kam qenë në gjendje të bëj seks të shkëlqyeshëm me gruan, kështu që jam me fat. Ndihem sikur Diku dhe truri im janë në rehabilitim dhe rezultati duket i ndritshëm. Fellas… ndalo ciklin. Porno e tepërt do t'ju shkatërrojë. Ju lutem mos jini ai tip që është me një grua të bukur lakuriq dhe Diku juaj nuk gjendet askund. Thith më keq se gjithçka jashtë një vdekje tragjike.

  Ju dudes keni fuqinë për të eliminuar këtë mundësi tani. Jo nesër, tani. Thuaj lamtumirë të gjithë atyre chicks porno të varfër për të mirë. Në të gjithë realitetin, ata janë sorta bruto dhe mjaft e keqe. Ata nuk ju duan dhe ju mbajnë vetëm mbrapa nga gjetja e dashurisë së vërtetë me një vajzë apo një grua. Unë po sfidoj ju të rinj me këtë. Ju mund ta bëni këtë me ndihmën këtu. Vetëm cent e mia 2, por unë seriozisht nuk dua që ju të vuani me këto probleme pornografike gjatë kohës më të madhe të jetës suaj. Nofap për tani do të të fillojë së paku në drejtimin e duhur për të pasur sukses. Largoj pornografinë dhe jetojeni miqtë e mi.


  Hooked në internet me shpejtësi të madhe sucks. Këtë e bëra, kështu që mundeni. Isha një droguar ekstreme 68 ditë më parë dhe në fakt kam frikë të bëhem seks me gruan time. Sot unë mund të them sinqerisht se im një njeri më të mirë. Fuck atë që unë mund të bëj në dhomë gjumi, që do të vijë natyrshëm. Jam shumë e lumtur për mënyrën se si ka ndryshuar pamja ime në jetën time. Bukurinë e qethjes së natyrës së nënës apo pamjen e vërtetë të ushqimit të mirë .. kohët e cilësisë së mirë me fëmijët dhe gruan time. Çlirimi është bërë fjala ime e preferuar.

 95. Komenti i djaloshit në një forum

  Unë jam më i ri se ti, dhe
  ndoshta edhe OP. Unë jam ende aq i vjetër sa të kem filluar PMO me të
  revista softcore dhe pastaj revista VHS dhe hardcore. Po aq keq sa ato
  ishin (dhe ata ishin të tmerrshëm), asgjë nuk më përgatiti për plas
  kokainë të internetit pa tel, një laptop dhe faqet e tubit pornografik. i menjëhershëm
  qasja në një shumëllojshmëri efektive të pafund të pornografisë nuk është e mirë ndokush por është veçanërisht e keqe për njerëzit që tashmë kanë një varësi nga pornografia / një personalitet i varur në përgjithësi.

  Kam laptopin e parë në lidhje me 6 vite më parë. Vendet e tubave të pornografisë ishin të reja
  atëherë prapa. Unë kam qenë duke u porn off P2P për vite (që nga 1999
  ose kështu, përdorimi i parë i çdo teknologjie të re është pornografia). Përsëri, aq keq sa ajo
  ishte, ajo ishte ende patate të vogla në krahasim me faqet e tub pornografi. torrents
  të marrë kohë për të shkarkuar, dhe dosjet janë të mëdha. Çastit
  kënaqësi dhe risi e pafundme e vendeve të tubave pornografikë kanë dëmtuar më shumë
  seksualiteti im në 5-6 vite se gjithë pornografia kishte bërë në
  e mëparshme 20.

  Unë kam luftuar me varësinë time nga pornografia për vite me rradhë. Unë lë gjelin e ftohtë
  në fillim të 2012 dhe fshihet 400 + GB e pornografisë. I hodha një grumbull të madh
  CD dhe DVD të djegur. Shkova me 90 + ditë pa PMO, por përfundimisht ra
  jashtë kamionçinë.

  Unë kam bërë disa përpjekje për t'u bërë "i pastër" përsëri, por unë kam dështuar një
  ose një tjetër çdo herë. Në mënyrë të pandryshueshme, i kthehem mbrapa PMO-së të paktën një herë
  ditë, zakonisht para shtratit (por shpesh herë të tjera gjithashtu).

  Kjo kohë më e fundit ka qenë e ndryshme. Së pari, unë jam duke bërë shumë
  mënyrën Isshtë shumë më e ashpër, moment në moment. Çuditërisht, është më lehtë
  në përgjithësi. Kam disa impulse të forta për të parë pornografinë dhe / ose
  masturbohem, të cilat janë më intensive se çdo gjë si ato që unë kam
  ndjehet në të kaluarën. Gjithsesi, procesi ka qenë mirë jo
  më lehtë, por kam ndjerë një sens më të fortë drejtimi. Unë kam kaq shumë
  ndërtuar tensioni seksual, unë kanë për ta drejtuar atë diku
  tjeter Kam filluar të ushtroj përsëri. Kjo është e mirë për një bandë e
  arsye. Unë kam marrë mjaft mbipeshë në vitet e mia të mëvonshme, por edhe
  Ushtrimi i endorfineve jep ndihmë për të neutralizuar nevojën për ZKM.

  Ka qenë një post më këtu një muaj apo më shumë, duke thënë se No Fap nuk është
  të gjitha përgjigjet përfundimtare-të gjitha, dhe që me të vërtetë goditi një kurriz me mua.
  Zhdukja e ZKM-së është hapi i parë në ndreqjen e një numri problemesh. Shiko atë si
  duke u kthyer në një katror, ​​por nga atje mund të filloni më në fund
  Ec perpara.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1k0x7y/to_all_the_younger_members_from_an_older_dude/cbkgwq6

   

 96. “Zona e makinës: Këtu shkoni kur thjesht nuk mund të ndaleni

  Nëse Facebook dhe aplikacione të tjera janë kjo varëse, imagjinoni sa larg mund t'ju sjellë pornografia në internet e Zonës së Makinës.

  Zona e makinës: Kjo është ajo ku ju shkoni kur thjesht nuk mund të ndaloni së shikuari fotografi në Facebook - Atlantic Mobile

  “Njerëzit e duan Facebook-un. Ata me të vërtetë e duan atë, ” Biz Stone shkroi më parë këtë muaj. "Vjehrra ime duket e hipnotizuar kur vendos të vendosë ca kohë në Facebook."

  Ajo nuk është e vetmja. Vlerësimet e ComScore Facebook hanë deri në 11 për qind
  e të gjithë kohës së shpenzuar në internet në Shtetet e Bashkuara. Përdoruesit e tij kanë qenë
  njohur për të shpenzuar një mesatare prej 400 minuta në muaj në vend.

  Unë e di hipnozën, siç jam i sigurt që edhe ju e dini. Ju filloni të klikoni përmes
  fotot e miqve tuaj të miqve dhe gjë tjetër që dini një orë ka
  iku Odshtë çuditërisht qetësuese, por e pakënaqshme. Pasi magji është
  i thyer, ndjehem sikur thjesht kam humbur një tufë kohe. Por ndërsa është
  po ndodh, jam kapur brenda makinës, një GIF e animuar njerëzore: I. Vetëm.
  nuk mund. Stop.

  Apo ndoshta do të vijë kur të kaloj nëpër tweets gjatë natës më parë
  shtrat Unë madje nuk jam duke klikuar në lidhjet ose duke iu përgjigjur njerëzve. jam thjesht
  shkulje poshtë, ose më keq, duke tërhequr poshtë me gishtin tim, reloading,
  reloading.

  Ose ndonjëherë, unë kapem në melankolinë e rrotullës së pafund të Tumblr.

  A janë këto përvoja, siç do ta kishte Stone, dashuria? Bota e teknologjisë
  në përgjithësi mat sa ju pëlqen një shërbim nga sa kohë ju
  kalojnë në të. Pra, shumë kohë është e barabartë me dashurinë. 

  Intuita ime personale është se kjo nuk është dashuri. Somethingshtë diçka shumë më specifike teknologjikisht që antropologu i MIT Natasha Schüll thirrjet "zonën e makinës".

  "Nuk ka të bëjë me fitimin, ka të bëjë me hyrjen në zonë"

  Schüll kaloi më shumë se një dekadë duke shkuar në Las Vegas dhe duke folur me të
  gamblers dhe operatorët kazino në lidhje me makinat e lojërave të fatit, të cilat kanë shpërthyer
  në rentabilitetin gjatë epokës dixhitale, pasi dizajnerët e lojës kanë optimizuar
  t'i mbajnë njerëzit të luajnë.

  Ajo që zbuloi ajo është shumica
  njerëzit që luajnë makinat nuk janë atje për të fituar para. Ata e dinë
  ata nuk do të godasin çmimin e parë dhe të shkojnë në shtëpi. Siç e shprehu Roman Mars
  in një episod i fundit i podcastit të tij të tmerrshëm, 99% e padukshme, për hulumtimin e Schüll: “Nuk ka të bëjë me fitoren; ka të bëjë me hyrjen në zonë. ”

  Çfarë
  është zona e makinës? Shtë një ritëm. Ashtë një përgjigje ndaj një rregullimi të hollësishëm
  lak feedback. Shtë një shtrembërim i fuqishëm hapësirë-kohë. Ju goditni një buton.
  Diçka ndodh. Ju e goditni përsëri. Diçka e ngjashme, por jo saktësisht
  e njëjta gjë ndodh. Ndoshta fiton, mbase nuk bën. Përsëriteni. Përsëriteni.
  Përsëriteni. Përsëriteni. Përsëriteni. Theshtë kënaqësia e përsëritjes, siguria e
  loop.

  "Çdo gjë tjetër bie", thotë Schüll për Marsin. “Një ndjenjë monetare
  vlera, koha, hapësira, madje edhe një ndjenjë e vetes është asgjësuar në ekstrem
  formën e kësaj zone që ju hyni. "

  Në librin e Schüll, Varësia nga Dizajn, një bixhozxhi me emrin Lola i thotë: «Unë jam gati i hipnotizuar të qenë atë makinë. Likeshtë si të luash kundër vetvetes: Ti je makineria; makineria je ti. ”

  Ka përsëri atë fjalë: hipnotizuar, si gjyshja e Stone. Shumë
  bixhozistët përdorën variacione në frazë. "Për ta shprehur zonën me fjalë",
  Schüll shkruan, "bixhozistët me të cilët fola plotësuan një ekzotik,
  terminologjia e shekullit të nëntëmbëdhjetë të hipnozës dhe magnetizmit me
  referencat e shekullit të njëzetë në shikimin e televizionit, kompjuter
  përpunimi dhe drejtimi i automjetit. ”

  Ata thanë gjëra të tilla si, “Ju jeni në një ekstazë, ju jeni në autopilot. Zona është
  si një magnet, thjesht të tërheq dhe të mban atje ".

  Pse këto fjalë, këto metafora? Ne nuk e kuptojmë në mënyrë kognitive
  gjendjen në të cilën biem - ne vetëm ndiejmë kapjen e tij ndaj nesh - mënyrën si kemi
  bashkohen qarqet me të pajetë. Ju jeni makina; makina është ti.
  Dhe ndihet… fjalët dështojnë. Në fakt, ndihet sikur fjalët dështojnë
  sepse ajo është në buzë të përvojës njerëzore, gjakderdhje në një
  fushë kibernetike më së miri e shprehur në të dhëna dhe kod.

  Zona e makinës është ana e errët e “rrjedhë, "
  një gjendje psikologjike e propozuar nga Mihály Csíkszentmihályi. Në një rrjedhë
  shtetit, ka një qëllim, rregulla për arritjen e qëllimit dhe reagimet
  si po shkon. E rëndësishmja, detyra duhet të përputhet me aftësitë tuaja, kështu që
  ekziston një ndjenjë e "kontrollit dhe sfidës së njëkohshme".

  Në një intervistë 1996 Wired,
  Csíkszentmihályi e përshkroi shtetin kështu: “Të qenit plotësisht
  të përfshirë në një aktivitet për hir të vet. Ego bie larg. kohë
  fluturon. Çdo veprim, lëvizje dhe mendim vjen në mënyrë të pashmangshme nga
  i mëparshmi, si të luash xhaz ”.

  Schüll sheh një kthesë për këtë
  fenomen para makinave të reja të Vegasit, të cilat përfshijnë
  squirts vogël e kontrollit në dukje për të amplifikuar sythe e tyre feedback. por
  në vend të vetë-përmbushjes dhe lumturi që Csíkszentmihályi
  përshkruan, shumë lojtarë të ndjehen të deflated dhe të trishtuar në lidhje me kohën e tyre në
  lojëra elektronike.

  Lojërat shfrytëzojnë dëshirën njerëzore për rrjedhjen, por pa
  kuptimi ose mjeshtëria e bashkangjitur shtetit. Zona e makinës është vendi ku
  mendja shkon ndërsa trupi e humb veten në detyrë. “Mund ta fshish
  të gjitha në makineri ”, i thotë një lojtar bixhozi Schüll. “Ju madje mund të fshini
  vetveten. "

  Ju mund të largoheni nga të gjitha në zonën e makinës, por vetëm për aq kohë sa të qëndroni atje.

  Zona e Facebook

  Kur të përfundojmë në një detyrë të përsëritur në kompjuterët tanë, mendoj ne
  mund të hyjë në një version më të butë të zonës së makinës. Padyshim, nëse
  ju jeni e angazhuar në shaka me miqtë ose duke dërguar mesazhe nëna juaj në Facebook,
  nuk je ne ate zone. Nëse jeni duke lexuar në mënyrë aktive dhe duke shkruar poezi
  në Twitter, ju nuk jeni në atë zonë. Nëse jeni duke bërë art në Tumblr,
  nuk je ne ate zone. Zona e makinës është anti-shoqërore, dhe është
  karakterizuar nga mungesa e lidhjes njerëzore. Mund të shikosh
  njerëzit kur shikoni nëpër foto, por ndërveprimet tuaja me të
  Prezencat digjitale janë mekanike, përsëritëse dhe të përforcuara nga
  reagime të kompjuterizuara. 

  Nuk po pretendoj që njerëzit janë "të varur" nga Facebook. Disa nga
  bixhozistët e cituar në studimin e Schüll në fakt kanë probleme serioze.
  Por unë po i përdor historitë e tyre siç bëri Schüll - si burime të ekspertizës
  zona, për të mos thënë përvojën e tyre me makinat e lojërave të fatit është saktësisht
  si koha e përdoruesit tuaj mesatar në Facebook.

  E them këtë sepse ekziston një tendencë për të hedhur rreth ideja
  varësia ndaj teknologjive të ndryshme sikur nuk është ndonjë çështje e madhe. Por eshte.

  E gjithë kjo për të thënë: Unë nuk jam duke bërë një argument në lidhje me tërësinë e
  shërbime si Facebook. Kjo është një kritikë ndaj sferave specifike të sjelljes
  që mund të lindin brenda tyre.

  Shembulli më i pastër i një onramp në zonën e makinës është klikimi
  përmes albumeve fotografike në Facebook. Nuk ka asgjë veçanërisht të dobishme
  ose interesante për këtë. E megjithatë, më trego përdoruesin e Facebook që nuk e ka bërë
  kaloi orë dhe orë duke bërë vetëm atë. Pse? Ju mund ta gjeni zonën.
  Kliko. Foto. Kliko. Foto. Kliko. Foto. Dhe ndoshta, diku në
  atje, ju gjeni diçka të lezetshme ("Shoku im e njeh kushëririn tim.") ose bukur
  ("Kotele."). Madhe Jackpot! Klikoni Foto. Klikoni Foto. Klikoni Foto.

  Facebook është shërbimi më i madh i ndarjes së fotografive në botë. Në 2008, kur faqja kishte 10 miliardë fotografi të arkivuara, përdoruesit u tërhoqën 15 miliardë imazhe në ditë. Procesi po ndodhte me 300,000 për sekondë. Kliko. Foto. Kliko.

  Në 2010, Facebook kishte ngarkuar 65 miliardë imazhe, dhe ata ishin shërbyer në një normë kulmore prej 1 milion për sekondë. Deri në vitin 2012, përdoruesit e Facebook po ngarkonin 300 milion foto në ditë. Dhe në fillim të këtij viti, Facebook njoftoi se përdoruesit i kishin besuar 240 miliardë foto.

  Nëse supozojmë se raporti i fotove të ngarkuara me fotot e shikuara nuk ka rënë ndjeshëm, përdoruesit ndoshta po tërheqin miliarda fotot në Facebook në ditë në një masë prej miliona për sekondë. Kliko. Foto. Kliko.

  Gjithçka shton deri në një shumë kohë të kaluar në lak. Sipas a
  Raporti i 2011 ComScore, përdoruesit shpenzojnë 17 për qind të kohës së tyre në vend
  ekskluzivisht duke shfletuar fotot (të cilat si Në shënimet e Facebook-ut, nuk përfshin "kohën e kaluar duke lexuar histori të lajmeve dhe njoftime të krijuara nga ngarkimet e fotove").

  Për t'i vendosur këto numra në perspektivë, Fokusi Dixhital i 2013 i ComScore
  raporti zbuloi se Facebook mori 83 për qind të kohës së shpenzuar për * all *
  rrjeteve sociale në internet. Kjo do të thotë se e gjithë koha e kaluar
  rrjetet sociale, 14 për qind e saj ndodh brenda kësaj sjelljeje
  lak Kjo është më shumë se e gjithë koha e kaluar në Tumblr, Pinterest, Twitter,
  dhe LinkedIn kombinuar!

  timeonsocialnetworks.jpg

  If
  të gjitha artefaktet teknologjike përmbajnë "receta" të caktuara brenda
  ata, nëse projektuesit mund të shkruajnë qëllimet në gjërat që ata ndërtojnë, si në teorinë e sociologut Bruno Latour, atëherë mund të themi se disa mekanizma të angazhimit janë më përshkrues se të tjerët. 

  Çfarë
  Facebook dhe makinat e lojërave të fatit janë aftësia për të siguruar shpejt
  reagime ndaj veprimeve të thjeshta; ata japin shpërblime të vogla në një mënyrë të papërsosur
  orari i parashikueshëm i "pagimit". Këto janë sythe shtrënguese, shtrembëruese
  cilado qoftë qëllimi origjinal i përdoruesit. Ajo që filloi si “Shih a
  foto e personit X "bëhet" vazhdoni të shihni më shumë fotografi ". Mekanizmi
  vetë bëhet pikë.

  Dizajnuesit e lojërave të lojërave, nga ana e tyre, kanë pasur për të ballafaqohen me
  çështjet etike të ngritura duke shfrytëzuar zonën e makinës. Dhe kjo ballafaqohet
  nuk ka qenë e bukur.

  Schüll flet për një projektues, Randy Adams. Në fillim, ai i thotë asaj
  se ai është "moralisht" kundër të qenit makina që mundësojnë detyrim
  sjellje, e cila është një pranim që është e mundur të bëhet kështu. “Por
  në këtë pikë Adams nuk ishte i qëndrueshëm, ”shkruan ajo. “[Adams] filloi nga
  gjetja e varësisë brenda personit, duke thënë se 'disa njerëz nuk munden
  kontrolloni pjesën që e kthen atë nga argëtimi në varësi. ' Kur shtypet për të
  specifikoni 'pjesën që e kthen atë nga argëtimi në varësi', ai u përgjigj:
  'Theshtë dizajni i lojës, "dhe më pas shtoi se kjo karakteristikë
  i dizajnit "nuk ishte i qëllimshëm nga ana jonë, ashtu si ndodhi
  evoluojnë. '"

  Çfarë do të thotë për projektin e mediave sociale nëse kuptojmë
  ajo të nxisë shtete të ngjashme psikologjike për lojërat me bazë në makinë?
  A do punonjësit e Silicon Valley të luftojnë me produktin e tyre rrugën
  krijuesit e makinave të fatit bëjnë? Unë njoh shumë kodues dhe njerëz që kanë bërë
  punoi për kompani të ndryshme shoqërore; ata sigurisht nuk e shohin veten e tyre
  si të qenit në biznesin e njëjtë si një kazino. Shumica e tyre mendojnë
  ata janë "duke bërë mirë duke bërë mirë".

  Si një eksperiment mendimi, imagjinoni se ka prova të pakundërshtueshme
  se dizajne të caktuara të shërbimit të internetit i shkaktojnë njerëzit të hyjnë në makinë
  zonë, katërfishuar kohën në vend për një mesin e përdoruesve. Do designers
  nxjerr jashtë përdorimit përdorimin e tyre ose do të vendosnin të gjitha truket për të
  startups? 

  Gjërat mund të jenë të ndryshme. Një faqe mund të inkurajojë një
  etika të ndryshme të konsumit. Për të qenë pak absurde: Pse të mos postoni një
  shenjë pasi dikush ka shikuar 100 fotografi që thotë: “Pse jo
  shkruaj një shok ose anëtar të familjes një shënim në vend të kësaj? "

  A nuk duhet që këto gjëra të jenë pjesë e asaj që kompanitë e internetit mendojnë për? Jo
  vetëm duke inkurajuar përdoruesit të konsumojnë gjithnjë e më shumë, por duke i ndihmuar ata të ndalen.

  Problemi i "T'u japësh njerëzve atë që duan"

  Ju mund të argumentoni se projektuesit janë thjesht duke u dhënë njerëzve atë që ata duan. Të dhënat thonë se njerëzit shpenzojnë shumë kohë duke parë fotot; kështu, Facebook i shërben fotografive. Thjeshtë si kjo.

  Angazhimi është zakonisht monedha e fushës së rrjetit shoqëror. që nga
  është shumë më e vështirë të matet nëse dikush në të vërtetë po shijon një
  përvoja se sa për të matur numrin e minutave që dikush shpenzon
  duke e bërë atë, angazhimi zakonisht matet me kohën. Dhe kështu, silic
  Lugina e ka bërë rastin në vetvete (dhe tek përdoruesit e softuerit të saj)
  se ne jemi duke votuar me klikimet tona.

  Por ka një problem. Një përkufizim i "asaj që njerëzit duan" u kontrabandua
  në me të dhënat. Përkufizimi fillon logjikisht: Njerëzit shkojnë në faqe
  ata pelqejne. Por pastaj ajo bëhet më e dobët. Ata thonë se më shumë kohë ju
  shpenzoni në një vend apo pjesë të një vendi, aq më shumë ju pëlqen. Sigurisht, kjo
  largon plotësisht rolin që vetë kompania luan në formësimin e përdoruesit
  sjellje për të rritur konsumin. Dhe injoron që njerëzit nganjëherë
  (shpesh?) bëjnë gjëra me vete që nuk u pëlqejnë. Kush "pëlqen"
  duke kaluar orë të tëra duke hedhur kanale - dhe megjithatë ka qenë një pjesë thelbësore e
  Amerikane për dekada të tëra.

  Po në qoftë se 400 minuta një muaj njerëzit shpenzojnë në Facebook është më së shumti
  (ose pjesërisht) të shpenzuar në zonën e makinës, hipnotizuar, akumuluar ad
  përshtypjet për kompaninë?

  Ja pohimi im: Të mendoj për të
  zona e makinës dhe sythat shtrënguese që e iniciojnë atë, ka madhështi
  fuqia shpjeguese. Ai shpjegon ndjenjën e "kohës së humbur" që kam pasur
  rrjete të ndryshme sociale dhe për të cilat kam dëgjuar njerëz të tjerë të flasin. Ajo
  shpjegon se sa më shumë Facebook ka akorduar shërbimet e saj, sa më shumë njerëz
  duket se nuk i pëlqejnë përvojat që kanë, edhe pse nuk i braktisin
  ato. Kjo ndihmon të shpjegojë pse njerëzit vazhdojnë të kthehen në shërbimet që thithin
  ata brenda, edhe kur ata thonë se nuk duan.

  Më ndihmon të kuptoj pse media sociale, e cila filloi me të mirën
  qëllimi i lidhjes së njerëzve, është bërë një subjekt i tillë i mbushur. ndër
  tru i teknologjisë, shihet si një akt trimërie të thuash, "I love Facebook". 

  sepse
  projektuesit dhe zhvilluesit interpretojnë maksimalisht "kohën në vend",
  "Ngjitja", "fejesa", duke u dhënë njerëzve atë që dëshironin, ata
  ndërtoi një sistem që nxjerr përgjigje të detyruara nga njerëzit që ata
  më vonë pendoheni. 

  Më së paku, fenomeni i zonës së makinës duhet të bëhet një
  pjesë e mënyrës se si flasim për kënaqësitë e internetit. ndoshta,
  në planin afatgjatë, këto probleme do të vetë-korrigjohen. Nuk jam aq i sigurt,
  megjithatë: Forcat ekonomike në zemër të rrjeteve sociale të përkrahura nga ad
  në thelb kërkojnë maksimizimin sa kohë shpenzojnë njerëzit në një vend,
  duke krijuar përshtypje ad. 

  Vetëm kështu ndodh që përdoruesi
  modelet e sjelljes që janë më fitimprurëse për Facebook dhe të tjera
  rrjetet sociale janë pikërisht modelet që ata i kanë interpretuar
  do të thotë që njerëzit i duan ata. Almostshtë pothuajse sikur ata të përcaktonin se çfarë do të vendosnin
  të jetë më fitimprurës dhe pastaj të kuptoj se si ta justifikojmë atë si të shërbejmë
  nevojave të përdoruesit. 

  Por unë në të vërtetë nuk e besoj atë. Mund të thuash shumë
  gjëra rreth sipërmarrësve, dizajnerëve dhe koduesve që krijojnë shoqëri
  ndërmarrjet e rrjeteve, por ata besojnë në atë që bëjnë. Ata janë më shumë
  ka të ngjarë të jetë ideologji se sa triangulators financiare craven. Dhe ata
  kalojnë gjithë ditën në Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr dhe Pinterest,
  gjithashtu Vë bast se ata e njohin edhe zonën e makinës. Dhe kjo është arsyeja pse kam shpresë
  ata në fakt mund të ndalojnë hartimin e kurtheve. 

  Në çdo rast, duke luftuar
  nullness i madh në zemër të këtyre sythe detyruese duhet të jetë një nga
  qëllimet e dizajnimit, përdorimit dhe kritikës së teknologjisë. 

  Në traditën e madhe të Luginës, ne do të bëjmë një bluzë: Thjesht Thuaj Jo Zonës së Makinerisë.

 97. Re: dëmtimi i llojeve të ndryshme të pornografisë?

  Re: dëmtimi i llojeve të ndryshme të pornografisë?
  Unë do të mendoj kështu, unë përshkallëzuar nga imazhet e vogla në imazhe të plotë HD në filma të plotë HD pastaj përfundimisht pornografi komik / fantazi në res lartë. Pikëpamja ime për gratë ishte / është kaq e deformuar, por rebooting po ndihmon jashtëzakonisht. Për herë të parë në jetën time kam mendime më të pastra por me brirë për gratë.

   

 98. diçka që unë dua të them në lidhje me pornografinë

  diçka që unë dua të them në lidhje me pornografinë

  nga T0nyk1llaz

  Ajo i tërheq burrat. Mendoj përsëri tek brezat që jetuan jetën e tyre pa të. Djemtë që luftuan përmes Depresionit të Madh, 2 luftërat botërore, djemtë që punuan gomarët tërë ditën dhe derdhën energjinë e tyre në familjen e tyre. Ata e përqendruan tërë vëmendjen e tyre në atë njësi familjare. Thoni çfarë të doni për seksizmin e asaj dite, por nuk mund ta mohoni se burrat në atë kohë ishin burra 100% të vërtetë që ishin ndoshta shumë më të kënaqur me veten e tyre në krahasim me mënyrën se si ndihemi shumë prej nesh sot. Unë mendoj për citatet që kam lexuar në "Fight Club" ku thelb tha se sot ne si një brez i tërë nuk kemi Luftë të Madhe, asnjë moment përcaktues. Ne kemi një luftë shpirtërore që po ndodh brenda, ndihemi të humbur. Kur shikoj veten, shoh disa nga dëmet që pornografia i ka shkaktuar moralit tim. Ndihem sikur kam mungesë krenarie dhe ndihem i humbur ndonjëherë. Shikoj edhe mutat që media u vë në kokë femrave. Unë shoh Miley Cyrus, e cila duket se kujdeset më pak për ndikimin që ajo ka mbi të gjitha ato vajza të vogla që e shikonin në Disney Channel. Vajzave u thuhet se duhet të përmbushni këtë imazh për t'u përmbushur. Ndërsa e gjithë kjo po ndodh, djemtë e rinj po marrin ED. Po humbasim besimin në aftësinë tonë dhe gjithashtu po largohemi nga femrat. Shijet tona po ndryshojnë në gjëra për të cilat kemi turp. Dhe ne ndiejmë turp për këtë. Po na vret vërtet. Pra urime secilit prej jush për marrjen e kontrollit. Në një moment, ju do të jeni të lirë dhe do të jeni një nga ata që kanë qenë atje më parë, por mbijetuan dhe dolën pa asnjë plagë. Paç fat.

   

 99. Nxënës ekstrem. Kam nevojë për ndihmë.

  Ckemi djema

  Unë jam 22 vjeç dhe kam qenë e ekspozuar ndaj pornografisë që kur isha 8 vjeç besoj. Filloi me fotografi të padëmshme të grave në reklama në revista. Ai përparoi në shikimin e pornografisë (softcore) me një mik i cili i gjeti ata në dhomën e gjumit të prindërve të tij. Ne filluam të shfletonim internetin për pornografi nga kurioziteti dhe sepse ishte qesharake për ne si fëmijë (nuk e kuptonim atë).

  Babai im vuri re se çfarë bëmë në internet dhe kishim instaluar një filtër pornografik për disa vite derisa të isha ndoshta rreth 14 apo diçka. Kështu shkova te fotot e grave në revista dhe vajza të imagjinuara nga shkolla dhe të tilla.

  Unë u bëra më i vjetër dhe filtri ishte zhdukur, interneti ishte goxha i hapur për mua. Filloi i padëmshëm me fotografi të pornstareve lakuriq (14-15) por dëshira ime u rrit dhe pornografia ishte aq tërheqëse. Unë shkoja te youporn çdo ditë nga mosha 16 vjeç dhe fillova të shkarkoja filma të plotë porno sepse klipet e youporn filluan të bëhen të mërzitshëm.

  Deri më sot po shfletoj uebin për orë të tëra çdo ditë, mbase 2 orë mesatarisht çdo ditë për të përmirësuar koleksionin tim të pornografisë dhe për tu rikthyer në skaj për të mbajtur këtë ndjenjë. Shijet e mia po bëhen ekstreme dhe ekstreme kur ndonjëherë shikoj gjëra të inçestit apo edhe kafshë femra të ndyrë, dickgirls / futanari… Për shkak se bëhet më e vështirë të më entuziazmosh, unë kam parë pothuajse gjithçka që mund të shohësh one.

  Kështu që një muaj më parë vura re këtë faqe yourbrainonporn.com + NoFap dhe kuptova se në çfarë mut të thellë kam hyrë. Kjo varësi po më shkatërron jetën: më harxhon shumë kohën (mesatarisht 2 orë në ditë!) Interesi im për gratë e vërteta është i dobët pasi mund t’i kem gjithmonë në ekranin tim. Më bën të lodhur, të dëshpëruar, apatike, joaktive, të shqetësuar nga shoqëria dhe akoma nuk kam një qime të plotë në fytyrë (kjo mund të ketë diçka të tepruar me goditje) => Ndihem si një djalë sesa si burrë. Unë kam një marrëdhënie emocionale me koleksionin tim të pornografisë. Nuk mund ta fshij (ishte shumë punë duke mbledhur të gjitha (rreth 200 GB))

  Kështu që fillova me hapa të vegjël në rindezjen time. Unë u përpoqa të mos ejakuloja për kohën më të gjatë të mundshme. Dhe 3 ditë ishte maksimumi im, por nuk mund t'i rezistoja dot dhe të shikoja pornografi. Sot ishte dita ime e dytë në një tjetër vrapim dhe unë u përsërita keq. Unë pashë pornografi për rreth 8 orë ... Dhe ejakulova dy herë. Pas një dite abstinimi unë filloj të ndiej presion në prostatën time dhe sidomos kur duhet të shurroj bëhem me të vërtetë me brirë dhe pastaj më lind dëshira për të shkarkuar këtë presion. Bëhet e padurueshme. Unë nuk mund të bëj asgjë produktive në atë kohë. Edhe nëse i rezistoj kësaj dite do të bëhet një ditë e padobishme kur nuk bëj asgjë tjetër për t'i rezistuar dëshirës time. Dhe që kur jam duke studiuar, DUHET të arrij të jem disi produktive.

  Unë nuk jam një djalë i shëmtuar ose diçka që kisha shumë shanse për të marrë një vajzë, por pornografia shkatërroi interesin tim për ta dhe unë gjithmonë refuzoja të hyja në një marrëdhënie dhe tani jam në këtë cikël të trashë dhe nuk mund të dal.

  Të paktën e kam kuptuar që kam një problem.

  A duhet të marr ndihmë profesionale? Çfarë thoni? Çdo shpresë?

  Nxënës ekstrem. Kam nevojë për ndihmë.

   

 100. Pornoja nuk është arti.

  Pornoja nuk është arti.

  Sa herë që kam përdorur për të parë një video porno, unë gjithmonë do të kaloni në rreth një të tretën e rrugës, duke kërkuar për të bërë një gjykim të menjëhershëm mbi të para se të kaloni në një tjetër.

  Kohët e fundit kam kuptuar se kam filluar ta bëj këtë me gjithçka: duke lënë pas një minutë në një këngë dhe duke e lënë atë të luajë për disa sekonda para se të vendosë nëse unë e pëlqeja apo jo; vetëm duke parë minutat e para të një programi televiziv para se të mërzitesh; madje edhe duke lexuar artikuj në internet, duke u thënë veten se kisha lexuar mjaftueshëm për të marrë thelbin e saj vetëm disa rreshta.

  Unë mendoj se ka dy pika kryesore që kam marrë nga kjo:

  • Pornoja nuk është arti. Qëllimi i tij është të sigurojë kënaqësi të menjëhershme, jo efekt të qëndrueshëm dhe të kuptueshëm.
  • Porno më ndaloi të vlerësoja gjithçka tjetër. Tani që kam ndalur shikimin e pornografisë, i vlerësoj gjërat në tërësinë e tyre. Muzika, filmat, librat, të gjithë duket më mirë tani që unë jam duke kërkuar në mënyrë aktive këtë efekt kuptimplotë, dhe jo thjesht kënaqësi të menjëhershme.
 101. Në temën e desensitizimit. (pak nga tema)

  Në temën e desensitizimit. (pak nga tema)

  by asschapDitë 83Pra, që nga fillimi i nofap-it e kam kuptuar se sa i desensibilizuar isha treguar për imazhe dhe materiale të qarta seksuale. Por gjithashtu më bëri të mendoj për gjërat e tjera të çuditshme, të cilave u ekspozohem në internet / reddit. Unë shpesh shfletoj / r / wtf dhe shikoj video dhe foto të disa gore ekstreme dhe gjëra të tjera të ndyrë atje.

  Unë madje nuk bëj as një sy në disa gjëra vërtet të çrregullta.

  A është kjo diçka që unë duhet të mbaj një sy?

  Mund të më duket e çuditshme sesa të shohësh gore ekstreme as nuk më bën të mendoj dy herë. Kur erdhi puna për pornografi, unë mund të shikoja në ton dhe në të vërtetë të mos ngazëllehesha shumë, por pas vijës time gjërat e vogla mund të më ndikojnë vërtet.

  Pra, im lloj kurioz, është duke parë këtë stuff të tjera të çuditshme të internetit edhe e keqe për trurin tim në një mënyrë të ngjashme porn është? Vetëm diçka që vura re dhe mendova se mund të diskutonim. Ju lutemi përgjigjuni me mendimet tuaja!

 102. pornografia ju shtrembëron mendjen. E di sepse jam atje. Ndihem e izoluar

  Unë dua të besoj se ka ndihmë. Në një farë mënyre mendja ime mund të kthehet në gjendjen që ishte dikur para se të shikoja me pornografi. Unë dua që "ekspertët" të mos më thonë se është e shëndetshme. Unë dua që njerëzit të ndiejnë atë që unë ndiej në mënyrë që ata të mund të kuptojnë se si është.

  Ndihem sikur seksualiteti im është rrëmbyer dhe e dini çfarë? Gjithë faji im është. Dua ndihme. Unë thjesht dua që dikush të konfirmojë se është e mundur të rimarr veten dhe të lësh këtë mut të shëmtuar. Unë do të jepja gjithçka që të kthehesha 3 vjet më parë, të shkatërroja laptopin tim dhe t'i thoja vetes se pornografia do të të ndryshojë.

  Ju djem duhet të më kishit parë. Unë e mbrova pornografinë deri në vdekje! Unë besoja çdo gjë pozitive që tha një ekspert dhe kur njerëzit thoshin se kishin varësi nga pornografia, unë me të vërtetë nuk e besoja. Nuk besoja se mund të të desensibilizojë, të shkaktojë ED ose ndonjë gjë tjetër.

  Megjithatë më shiko tani. Kështu e di se kjo mut ju tërheq. Disa njerëz mund të mos kenë efekt, por për mua, vura re ndryshime të lehta që ndodhën me kalimin e kohës dhe ato nuk ishin të mira. Seksi në ëndrrat e mia kaloi nga i tmerrshëm dhe i mahnitshëm në mut gjatë këtyre 3 viteve. Unë i urrej shumicën e ëndrrave të mia seksuale dhe ndonjëherë ato nuk kanë kuptim. Nëse ka dikush atje që mund të ndihmojë ose që ka sukses pa asnjë hap, unë do të doja ta dëgjoja.

  Ndihem sikur bota, në anën e së cilës isha dikur, është kundër meje tani. Psikologët as nuk e njohin atë në DSM, kështu që në thelb eliminon terapinë. Kam parë çdo lloj pornografie që mund të mendoni (minus gjëra të paligjshme) dhe më duket sikur i them një terapisti që do të më thonë se jam bi apo diçka, ose natyrisht paradoksi magjik-thriller se kam qenë kështu gjatë gjithë kohës dhe nuk e dija atë.

  Unë e di se kush jam, e cila është diçka që njerëzit duan për të kuptuar, dhe kjo nuk jam unë. Mua më mungon ëndrra kur kuptova, më mungon gjithçka se kush isha para se të bëhesha e rëndë në këtë. Më tregoni në drejtimin e duhur të fapstronautëve. Më tregoni se ka ndonjë shpresë të vërtetë për këtë.

  pornografia ju shtrembëron mendjen. E di sepse jam atje. Ndihem e izoluar dhe e vetme. (self.NoFap)

  by sos_call

 103. seksologu ynë kryesor që u tregon të gjithë adoleshentëve të rinj

  Hmm, lexuar interesante dhe padyshim e vërtetë. Ky problem është me të vërtetë serioz dhe shumë i thellë. Për shembull unë, unë jam nga Republika Çeke dhe disa vjet pas ndryshimit të regjimit patëm këtë emision radiofonik "veshët e kuq" nga një nga seksologët tanë kryesor duke u thënë të gjithë brezit të ri adoleshent se pornografia dhe masturbimi është i shëndetshëm dhe nuk ka asgjë për të shqetësohem për Tani, 15 vjet më vonë ai po fiton para nga pilulat stimuluese të ereksionit. Por përsëri, të gjithë e duan atë.

  Viktimat e epokës së informacionit

 104. Zbehet ED, unë tashmë e di që nuk do të kthehem më kurrë

  Mendime për 20 ditë check-in, ED venitje, unë tashmë e di se unë kurrë nuk jam duke u kthyer

  Të shtunën e kaluar natën, takova një vajzë me të cilën kam dërguar mesazhe në OKcupid - nuk kisha PMO për më shumë se dy javë dhe tashmë ndieja ndryshime, por imagjinoni habinë time kur po dilnim në makinën e saj dhe më vonë në timen shtrat - pa seks, por nuk kisha probleme për të arritur një mbledhje - jo domosdoshmërisht 100%, por sigurisht mjaftueshëm sa duhet. Ne nuk kemi bërë seks (duke shpresuar ta shohim atë këtë javë) por të kesh një penis funksional përsëri në prani të një gruaje të bukur të jetës reale ishte sigurisht një arsye për festë.

  Jam shumë në siklet sa duhet të shkruaj këto gjëra, por kjo thjesht tregon se sa tinëzare dhe e ngulitur thellë mund të jetë një zakon pornografi. Për vite me radhë, ishte vetëm një pjesë e rutinës sime të rregullt, si larja e dhëmbëve në mëngjes. PMOing ishte si të haje një copë karamele, përveç në vend të urisë, po kënaqesha në çdo kohë që ndjehesha e shqetësuar ose e mërzitur ose e vetmuar ose kisha dhjetë minuta për të vrarë, sepse derdhja ndihet më mirë sesa të mos ejakulosh.

  Emocionet e mia po kthehen dhe më në fund po filloj të ndjehem i kënaqur dhe i kënaqur me atë që jam si person tani që nuk e kam këtë mjegull turpi të krijuar nga fshehtësia. Kur shoh zonja të bukura në bar, nuk kam pse të mendoj më se si do të reagonin nëse do të shihnin se si kalova kaq shumë orë të jetës sime, të ulur para një kompjuteri me sy të zhurmshëm, duke masturbuar në filma të grave të cilët as nuk e dinë (ose nuk kujdesen) që unë ekzistoj.

  Unë jam 32, kështu që unë jam ende i ri, por nuk mund ta imagjinoj sa më shumë do të kisha dashur jetën time para kësaj nëse nuk do të isha zhytur në pornografi dhe mendje toksike, vetë-shkatërruese, që thith jetën që vjen me të. Me të vërtetë është një cikël turpi - ju ndiheni keq, të paktën në një nivel nënndërgjegjeshëm, sepse ju e dini që njerëzit jashtë shtëpisë tuaj po shijojnë seksin dhe marrëdhëniet ndërsa jeni duke u fshehur larg të gjithëve, duke ndyrë grushtin tuaj dhe duke mos u ndjerë mirë me të me pas

  Trueshtë e vërtetë - ju duhet të DUA të hiqni dorë. Ju duhet ta kuptoni vetë se ky zakon nuk bën asgjë pozitive për ju përveç disa momenteve të arratisjes dhe kënaqësisë në këmbim të respektit për veten, vetëvlerësimit dhe vetëvlerësimit tuaj. Imagjinoni të jeni në gjendje të shëtisni me dijeninë që nuk keni nevojë të kaloni orë e orë të tëra duke parë fotografi dhe filma të grave 2-D. It'sshtë si mundje profesionale - askush në mendjen e tij të duhur nuk beson se jeta e vërtetë është diçka e tillë, kështu që pse njerëzit do të mendonin se pornografia ka paralele me seksin e vërtetë?

  Një tjetër gjë që duhet të kuptojmë është se ne jemi gjenerata e parë që është dashur ta zgjidhim këtë problem për veten tonë. Asnjë popullsi tjetër në histori nuk ka pasur qasje të pakufizuar në këtë pornografi, dhe prodhohet më shumë çdo ditë. Asnjë gjeneratë e mëparshme nuk është larë dhe programuar në mënyrë të drejtpërdrejtë me këtë sasi të pornografisë - edhe perversit më të këqij të së kaluarës u desh të linin librarinë e të rriturve dhe të shikonin pas mbylljes së kohës.

  Për ta përfunduar këtë me një shënim pozitiv, më në fund jam në gjendje të parashikoj veten time në një marrëdhënie afatgjatë, duke u martuar dhe duke bërë gjëra "çift" si festimi i përvjetorëve, marrja e udhëtimeve, mbajtja e duarve në publik dhe të gjitha ato gjëra të bukura që unë Gjithmonë kam dashur, por kurrë nuk kam mundur ta parashikoj në mënyrë të ligjshme për veten time kur isha thellë në xhunglën e pornografisë. Me çdo vit që kalonte kur ndihesha i hutuar dhe i dëshpëruar, unë ende isha duke parë pornografi, akoma duke hyrë në gratë e zgjeruara kirurgjikale që merrnin pjesë në skenarë vizatimor që ata nuk do të bënin kurrë nëse nuk do të paguheshin. Soshtë kaq qesharake - si një person i zgjuar, si e humba kaq shumë jetën time për këtë? Dikur tallesha me djem që kaluan katër vjet të jetës së tyre duke luajtur WoW, por përdorimi i pornografisë është shumë më keq dhe nuk kam vend për të folur.

  Ja një vit i ri, një i ri unë, dhe çdo ditë të re nuk e kaloj i shpërqendruar nga fantazia dhe dëshira për zgjidhjen time të radhës.
   

 105. Ky vend do të jetë më i madh se ju

  Jam rreth të 40-ve. kur isha fëmijë, duhej shumë gjueti dhe shumë fat nëse do të shënoja një apartament nën çati ose revistë playboy. Dhe edhe atëherë, ato vajza duhej t'ju zgjasnin një muaj të tërë, mbase edhe më gjatë.

  Edhe me prezantimin e kasetave VHS, pornografia ende kërkoi shumë përpjekje. Stresi i hyrjes në një dyqan për të rritur. Duke rënë 20 dollarë për kasetë. Ishte i kushtueshëm dhe duhej të gjesh kohë për të shkuar në pjesët e vështira të qytetit për privatësi. DVD-të nuk e ndryshuan atë model.

  Ndikimi i qasjes në internet me shpejtësi të lartë ishte i thellë. Më shumë vajza në minuta 5 të surfimit sesa do të përfshiheshin në 24 muajt e playboy. Videot nuk kanë foto.

  Ajo që askush nuk mund të studionte ishte efekti afatgjatë. Një pjesë e mirë e shoqërisë mashkullore shkëputet gjithnjë e më shumë nga bota reale dhe gratë reale rreth tyre.

  Nja dy dekada, dhe këta meshkuj po zgjuan pasojat. Zvogëlimi i dëshirës seksuale, ED, depresioni.

  Unë mendoj se do të ketë një vendbanim të njerëzve që vijnë këtu për qetësim, shërim dhe ndihmë. 

  Ky vend do të jetë më i madh se ju

   

   

 106. këtu ka një ndryshim thelbësor midis pornografisë së shtypur

  45 vjeç këtu. Bazuar në përvojën time, unë do të thoja se ka një ndryshim thelbësor midis pornografisë së shtypur të 25 viteve të para të jetës sime dhe asaj që është në dispozicion tani.

  frekuencë

  Kur isha fëmijë, kisha i rastit qasje në gjëra të tilla si Playboy, Penthouse dhe Hustler. Fëmijët nuk mund të blinin revistat, kështu që na u desh të shikonim majat nga të afërmit meshkuj. Nëse në të vërtetë kishim duart në një revistë, duhet të kuptonim se ku ta fshihnim. Zakonisht kjo do të thoshte diku jashtë, ku fëmijët e tjerë mund ta gjenin atë ose mund të shkatërrohej nga elementët. Më vonë, edhe nëse familja juaj kishte një VCR (e imja nuk kishte), ju duhej të gjeni kohë vetëm për të parë videon. Krahasoni njërën nga ato me mundësinë për të parë mijëra imazhe dhe shumë video në një ditë të vetme. Dhe siç vuri në dukje sane-ish, edhe kur isha më i vjetër kishte një faktor turpi që lidhej me blerjen e tij.

  Intensiteti

  Nuk mund ta theksoj këtë mjaftueshëm - ka video muzikore dhe reklama sot që janë më erotike sesa gjërat që ishin në dispozicion gjatë ditës. Dhe gjërat që janë në dispozicion falas në internet sot ishin i papërfytyrueshëm për mua edhe në të njëzetat. Dhe unë nuk jam veçanërisht i mbrojtur apo i frenuar - krejt e kundërta. Për hidhërimin dhe turpin tim, ka gjëra që kam gjetur të neveritshme edhe në të tridhjetat e mia, që unë ende do të dëshiroja të shihja më shumë nga sot - së pari i pështirë, pastaj emocionuese, pastaj thjesht arousing.

  Nëse do të kisha qasje në internet dhe pornografi në internet si një i ri në moshën tuaj, nuk e di nëse do të kisha mbaruar shkollën e mesme dhe pothuajse me siguri nuk do të kisha mbaruar kolegjin. Nuk e di nëse do kisha një grua, një familje apo një jetë që ia vlen të jetosh. Zemra ime po drejtohet për ju djema- ju keni një dragoin të egër për të vrarë.


   

  Unë jam 48 vjeç. Në rend kronologjik, unë isha i varur nga 1) revista thelbësore të buta si Playboy 2) revista më të ngurta si High Society dhe Hustler 3) revista të forta dhe kabinat e videove në libraritë e të rriturve 4) shfaqje peep 5) klube striptizmi 6) VHS porn 7) thirrje telefonike Porno në internet 8) Porno interneti me bandë të gjerë.

  Kështu që po, njerëzit u krijuan të varur para se të vinte interneti me shpejtësi të lartë. Por me internetin me shpejtësi të lartë, ka zero pengesë për hyrje (edhe pengesë negative për hyrjen - shfaqet kur nuk e dëshiron), është plotësisht falas si në birrë, është e pranueshme nga shoqëria dhe ka kaq shumë atë, mund ta konsumoni gjatë gjithë ditës çdo ditë, pa parë të njëjtën gjë dy herë. Kjo e bën atë mënyrë, mënyrë më të varur. Jam shumë i lumtur që nuk ishte në dispozicion kur isha i ri - do të kisha shkatërruar jetën time me të.

  Një e treta (33%) e meshkujve midis moshave të 18 dhe 30 ose mendojnë se janë të varur ose nuk janë të sigurt nëse janë të varur nga pornografia

 107. Ndryshimi i madh në shikimin pornografik nga 1980es për të paraqitur epokën.

  Unë u godita dje nga virgjinat duke folur për përdorimin e tyre pornografik. Më bëri të mendoj për fëmijërinë time. Në atë kohë, pornografia ishte diçka që njerëzit i shihnin dhe konsumonin, por erdhi me një stigmë të madhe.

  Pak burra të mirë familjarë apo edhe burra të virgjër do të ecnin në një video me qira dhe me qira pornografi. Ata mund të vijnë në posedim të një mag ose porn pornografi. Por edhe kjo ishte diçka që njerëzit u turpëruan.

  Tani pornografia festohet hapur. Reklama në hapësira publike. Është në dispozicion në çdo pajisje.

  Ka pasur shumë biseda se si kjo ka qenë një gjë e mrekullueshme. Se ne jemi çliruar nga qëndrimet e vjetra të shtrënguara.

  Por tani që njerëzit fillojnë të kenë probleme për shkak të përdorimit të pornografisë, më bën të pyes veten nëse kjo çlirim ka qenë e mirë apo e keqe.

  Degradimi i ngadaltë i "shtyllës kurrizore" që askush nuk duket se e ka më. Duke me përfshirë mua. Të cilën po përpiqem ta ndërtoj përsëri.

  Sepse unë vuaj për shkak të përdorimit të pornografisë. Sepse nuk është e mirë për mua.

  Dhe tani me studimet që dalin. Rreth ndryshimeve në tru. Pra, shumica e sjelljes sime thjesht ka kuptim.

  Unë e di që zemra ime kalon një rrahje në vetëm disa pixels në një reklamë të rrezikshme, në një mënyrë që disa pixels nuk duhet.

  Mbaj mend që kompjuteri është duke luajtur. Të punës. Por disi ky ekran u bë një portal për seks. Une kam nje grua. Ne mezi kemi marrëdhënie seksuale. Ne kemi pasur shumë probleme për shkak të pornografisë.

  Dhe ende në 113 ditë jashtë. Unë po shoh në këtë ekran. Plotësisht i vetëdijshëm se truri im është ende i mbërthyer në mendimin se seksi qëndron prapa këtij ekrani. Sasi të pafundme të seksit. Dhe kur unë nuk e lejoj veten ta bëjë këtë.

  Unë jam në depresion ..

  Do të doja të isha rritur në 1980. Duke besuar se pornografia është e keqe për mua.

  Ndihem keq për ju fëmijët që u thuhet se pornografia nuk është e keqe.

  Si mund ta kundërshtonit atë. Me qëndrimin e tanishëm. .

  Ndryshimi i madh në shikimin pornografik nga 1980es për të paraqitur epokën.

 108. kishte marrëdhënie seksuale me një yll pornografi dhe nuk mund ta mbante atë

  Kjo është sa e keqe është PMO

  kjo ishte pak kohë më parë, por shkurtin e kaluar unë pashë pornstar (ajo ishte prostitutë e kushtueshme) dhe mezi e mbaja dot me të… të njëjtën vajzë që pata në pornografi.

  MUND TË PUNOJMË NJË PORNSTAR FUCKING, POR MIRË NDAJ FAMILJEVE NË PERSON

  kjo është sa pornografia ma ngacmoi jetën.

  Unë kam qenë duke luftuar me nofap, por kam besim se e bëj atë një mënyrë jetese afatgjatë. asnjë fap nuk ndihmon shumë. do te funksionoje. unë do të kapërcej

  vetëm që kanë nevojë për një inkurajim të vogël. faleminderit djema

  kishte marrëdhënie seksuale me një yll pornografi dhe nuk mund ta mbante atë

   

 109. Unë nuk dua edhe të masterbate, unë vetëm dua tabs hapur,

  Sa herë që kam të bëj me një dëshirë, i them vetes se është mirë të bëj masterbate pa pornografi, dhe se mund ta bëj nëse vërtet ndihem sikur kam nevojë të liroj tensionin, dhe menjëherë ndiej se nuk kam absolutisht asnjë dëshirë ta bëj atë Unë dua të futem në laptopin tim dhe të kaloj 20 minutat e ardhshme duke gjetur atë fotografi perfekte, pastaj të kaloj nga ajo në video, atëherë MO thjesht vjen me të. Itsshtë ndjekja që më merr. Sa më shumë të qëndroj larg ndjekjes, aq më mirë bëhet gjithçka tjetër. Mendoj se duhet ta shkatërroj telefonin dhe kompjuterin tim me një tullë.

  Unë nuk dua edhe të masterbate, unë vetëm dua tabs hapur, kërkimin, përmbajtjen e re, eksitim.

 110. Më shumë se tre dekada të të ushqyerit me trurin tim.

  Këto janë fazat që unë kam kaluar gjatë viteve të fundit 30 +. (Prill, 2015)

  FAZA 1 - Kryesisht Fantazitë

  Rikthehu tek 1981. E gjitha filloi shumë e thjeshtë. Gjetur disa foto arousing këtu dhe atje, kur unë isha rreth moshës së 11. Kur isha në shtëpi vetëm kjo ishte e mjaftueshme për të shijuar veten, kështu që të flisja. Shikova disa skena nude çdo herë në një kohë në televizion, kujtime të mjaftueshme për të shkuar për disa kohë

  FAZA 2 - Revistat

  Në atë kohë kur ju konsiderohet një pidhi nëse nuk keni vetem të paktën dy revista Playboy. Unë madje kam vënë disa qendra në murin tim dhe babai im miratoi, duke më parë si një djalë të shëndetshëm të ri 🙂

  Ende pyes veten se si këto magz u bënë kaq: krokante: - lol

  Faza 3 - Kanalet erotike dhe video

  Tani përpara në 1985. Herën e parë që u prezantova me filmat pornografikë ishte në epokën e famshme holandeze FilmNet Night Club. Nga 23: 00 deri në fillim të mëngjesit kjo ishte vendi ku do të donit të shihnit veprimet e rënda. Kemi pasur një abonim për të gjitha kanalet. Për një djalë 15 vjeçar, kjo ishte shumë e mirë për të qenë e vërtetë. Shumë netë pa gjumë dhe shumë peshqirë me lagështirë 🙂 U bë edhe më mirë kur mora regjistruesin tim të parë të videokamerave. Kjo më lejoi të regjistroja yjet e mia të preferuara dhe ta luaja atë gjatë ditës kur isha vetëm në shtëpi. Unë mendoj se 50% e të gjitha kasetave të mia ishte P në atë kohë. I fshehur me kujdes në një kuti ose të etiketuar "Universi" dhe sende 🙂

  Faza 4 - Interneti dhe DVD

  Pastaj 10 vite me vone. 1995. Jeta ishte e mirë, e dashura e mrekullueshme, shumë e shumë seksi. Por gjatë marrëdhënies që kam zbuluar Online porn. Filloi me imazhe statike. Kur ajo ishte në punë dhe epshi im përsëri u kthye në qiell, unë do të shkoj në internet (ju keni për të thirrur në pastaj :)) dhe shkarkuar disa materiale të freskëta. Filma ku ende shumë të mëdha për shkarkime të shpejta, kështu që fillimisht kam mbajtur në imazhe statike. Marrja e disa sendeve erotike me të dashurën çdo herë në një kohë, por nuk më ktheu në lidhje me gjërat që kam shkarkuar nga grupet e lajmeve.

  FAZA 5 - Interneti me Shpejtësi të Lartë

  Përpara në 2005. Martesë. Libido filloi të dilte nga sync me gruan. Lindja e vendeve P në internet. Filloi të shkarkonte filma tani. Damn, kaq shumë gra të nxehta, aq pak kohë. Filloi të mbledhë të preferuarat, mori me të vërtetë krijuese në marrjen e ejac përsosur, sëmurë 🙂

  FAZA 6 - Më shumë, më e reja, risi, rehati, botë fantazie

  2010shtë viti XNUMX. Divorci. Mbërthyer në botën time të vogël, miq të rënë, përforcuan marrjen e P 🙂 Gigabajt dhe Gigabajt të HQ, të organizuara mjeshtërisht nga "aktorja", PMO pothuajse çdo ditë, aktivitete sociale në minimum. Duke shkuar nga njeriu i gomarëve në burra dhe të kthehemi përsëri. Edhe truri im nuk e di më se cila është preferenca ime e vërtetë. Nëse kthehesha në një shtëpi të zbrazët, alkooli dhe PMO më bënin të relaksohesha. Ditën tjetër, gjithçka përsëri.

  FAZA 7 - Shumë nga gjithçka nuk është e mirë për ju

  Tani është 2014. Edhe vajzat më të nxehta në video nuk më kthejnë automatikisht më. Ata duhet të jenë në një pozicion të caktuar, të kenë përmasa të caktuara dhe pamje të caktuara për të nxitur zgjimin. Të gjitha "materialet" e tjera janë vetëm për të zënë hapësirë ​​në rrjetin tim (rritur në përmasa epike).

  FAZA 8 - Pse? Ndaloni këtë spirale në rënie!

  Jan 2015. Unë jam edhe një herë në një ulje të PMO. Tri herë për dy ditë. Trupi dhe truri im janë të lodhur. Në vend që të dilja dhe të ndiqja gratë, po kaloj nëpër koleksionin tim të tanishëm për të gjetur ndonjë gjë që mund të shërojë dhimbjen time të brendshme. Kur unë ejaculate për i-dont-know-të cilat-1000th kohë, diçka thyen. Pse? Pse ??

  Dhe pastaj gjatë kërkimit të njerëzve me probleme të ngjashme, gjej NoFap. Lexoni tregimet. Ndjeni dhimbjen dhe luftën që të gjithë po kalojnë. Lurk për disa javë dhe pastaj unë krijoj një llogari, post disa. Drop atë përsëri coz Unë ndihem i turpëruar. Krijo një tjetër. Hidhe.

  Dhe pastaj provimi im i parë i vërtetë. Badge dhe të gjitha. Dy javë. Dhe pastaj dy javë të tjera. Dhe pastaj një javë tjetër. Aktualisht në përpjekjen 4th, por duke fituar vrull. Në fund të fundit, 3 MO në rreth 6 javë është mjaft i këndshëm për një fillestar NoFap.

  Pra, për ta bërë këtë histori shumë të gjatë të shkurtër. Do të përkeqësohet vetëm me kalimin e kohës dhe është koha për të lënë njëherë e përgjithmonë.

  TL; DR: Unë kam qenë shkallëzuar P në 30 vitet e fundit, di pothuajse çdo yll / aktore, por tani unë jam bërë me këtë mut 😀

  LINK - Më shumë se tre dekada të të ushqyerit me trurin tim me P. Pothuajse parahistorik, prandaj më quani Fapster Erectus 🙂

  nga -h2o-

   

 111. 10 Orari i pushimeve të mia është zhdukur për shkak të pornografisë.

  "Thjesht do të kaloj disa minuta në internet ..." Kjo është ajo që thashë me vete në 10:00 të mbrëmjes së kaluar.

  Une jam me pushime. Jam thyer, kështu që nuk kam asgjë tjetër për të bërë, ku të shkoj. Pra, përgjigjja ishte pornografi. Pavarësisht se kishte raft pas rafti të DVD-ve, librave, dhe për të mos përmendur një rezervuar të plotë të gazit dhe motit të bukur.

  10 e mbrëmjes së kaluar unë u ula dhe fillova poshtë vrimës së lepurit të pornografisë. Unë madje i bëra vërejtje vetes time se nuk u ndeza në të vërtetë nga asnjë nga imazhet ose videot që pashë ... Unë thjesht po kaloja kohën. Pastaj dhëmbët e tij u zhytën në mua ... dhe më thellë në vrimën e lepurit që shkova. Nuk kishte të bënte më me erotizëm, apo 'zbritje' ... por më shumë kishte të bënte me gjetjen e një situate apo imazhi më tronditës ose roman. E gjeta veten duke kërkuar dhe kërkuar gjëra specifike shumë të çuditshme që do të më jepnin një goditje adrenaline.

  Përkundër të ulurit në të njëjtin pozicion, trupi im duke bërtitur që unë të ngrihesha dhe të lëvizja, që të merrja diçka për të ngrënë, të mbyllja sytë dhe të flija, unë lejova që të mbahesha në këtë kontroll jashtëzakonisht të fuqishëm … E kuptova që po rrëzohesha gjithnjë e më shumë poshtë vrimës së lepurit… hasa në imazhe që kisha parë më parë… duke menduar me vete “Oh, e pashë këtë ditën tjetër… apo ishte vetëm disa orë më parë?” E gjeta veten duke racionalizuar: “Kam kaluar 4 orë në internet duke parë pornografi kështu që, jam me pushime. Nuk kam ku të duhet të jem nesër… ”4 orë u bënë 6… 6 u bënë 8… 8 orë! 8 orë që mund të kem qenë duke fjetur… ose të paktën, duke lexuar një libër, ose AN diçka, ASNJING gjë tjetër… TET H OR H!

  Unë i thashë vetes JU LARTD “mut i shenjtë! Sapo keni humbur 8 orë freakin! " Unë nuk ula një herë once jo një herë… dhe e kuptoj se kjo ndoshta është shumë informacion, dhe unë kërkoj falje, por fizikisht nuk isha i prirur për për ta bërë këtë. TET H OR! Ky është një orar i tërë gjumi, orar pune ... kjo është tetë orë që mund të kisha bërë diçka konstruktive… Jam akoma e habitur! Por unë ende nuk kam mbaruar. Ishte ora 6 e mëngjesit, dhe unë nuk isha lëvizur nga vendi ku isha ulur në orën 10 të natës më parë.

  Edhe pasi e ndëshkova veten dhe e thirra veten me zë të lartë, për humbjen e 8 orëve në kompjuterin tim… Unë nuk lëviza… Unë nuk e fik kompjuterin tim dhe u largova… Dielli u ngrit body trupi më lëndoi… po vdisja nga uria… dehidruar (jo pse do të mendonit)… akoma… e falsifikova… në 8 të mëngjesit gjeta videon e vetme që kisha kërkuar… ose atë që mendoja se doja të gjeja… diçka me një grup shumë specifik të rrethanave… unë e gjeta atë… dhe unë madje nuk e pashë atë erotik ose interesant nga distanca ... ishte thjesht fakti që e gjeta atë që më çoi përfundimisht në mua duke psherëtirë me një lloj lehtësimi dhe urrejtjeje nga vetja ... Unë e mbylli kompjuterin tim ... u ngrita up këmbët dhe shpina u lëkundën. M'u desh të kaloja disa çaste për të qëndruar i qëndrueshëm dhe për të marrë gjakun që qarkullonte përsëri në trupin tim… Unë eca poshtë… përshëndeti peizazhinjtë ndërsa u rrotulluan për të bërë punën e tyre për atë ditë… ndez një cigare… duke e qelbur që të mos bëja dush … Trupi i ngushtë (dhe i ngacmuar, përsëri, më vjen keq, TMI)… ishte koha të zgjohesha… por gjithçka që mund të mendoja ishte të flija… U ktheva lart për të parë se kotela ime e ëmbël ishte tani zgjuar dhe doja të luaja … Unë e injorova atë dhe u rrotullova në shtrat dhe më zuri gjumi.

  Kam 3.5 ditë pushimesh të mbetura.

  10 Orari i pushimeve të mia është zhdukur për shkak të pornografisë.

 112. Kjo është arsyeja pse stimulimi artificial f *** s truri juaj deri !!!

  Ok këtu është një histori e shkurtër që më ka ndodhur dhe kam kuptuar në një mënyrë tjetër se si përdorimi kronik katastrofik i pornografisë ka qenë në trurin tim:

  Isha në pushime me të dashurën time dhe isha ende pjesërisht duke vuajtur nga PIED dhe ende i varur nga pornografia. Ne ishim në kuvertë të një anijeje dhe ajo kishte veshur disa pantallona të shkurtra që zbulonin shumicën e këmbëve të saj. Kam vendosur të marr disa fotografi të detit dhe të saj. Kur e drejtoja telefonin në drejtim të saj për të marrë një fotografi të uljes së saj, e pashë në ekranin tim. Pamja e saj dhe e këmbëve të saj në ekranin tim të fshehtë të vendosur ME OFF dhe WOKE INSTINCTS im seksual UP, ndërsa pamja e vërtetë e saj ishte totalisht indiferent për mua në të njëjtën kohë!

  Unë mendoj se truri im ka mësuar të lidhë dëshirën seksuale dhe eksitimin me pamjen e një ekrani më shumë sesa me pamjen e një gruaje aktuale

  Sa e trishtueshme.

  Mos u bëj si ky djema ..!

  Kjo është arsyeja pse stimulimi artificial f *** s truri juaj deri !!! EKSPERIENCA

   

 113. Unë nuk e kuptova se sa kohë kam qenë i ndikuar nga porno

  Unë sapo shikova kohët e fundit një video në YouTube duke folur për mënyrën se si "faqet e tubave" të Porno u zhvilluan me të vërtetë rreth vitit 2006. Kjo më bëri të mendoj se si hera e parë që unë u tregova pornografi ishte rreth vitit 2008. Edhe pse në të vërtetë nuk fillova ta kërkoja atë deri në 2009, e kuptoj se si kisha asnjë ide se çfarë efekti do të kishte tek unë. Unë u njoha me të në kohën "perfekte", sapo isha duke hyrë në adoleshencën time dhe nuk kisha pasur ende ndonjë kontakt seksual me një femër, megjithëse hormonet e mia sapo kishin filluar të aktivizoheshin. Edhe pse kam marrë ereksione nga vajzat e jetës reale si të çmendur, mendoj se me kalimin e kohës truri im thjesht u ambientua me ekranin dhe trupi im ndaloi të reagonte ndaj gjërave si aroma dhe prekjet dikur vitin e kaluar. Kjo ishte kur u frikësova vërtet se nuk isha në gjendje të performoja me një grua të vërtetë, kështu që unë lashë gjelin e ftohtë në gusht 2015. Ende bëj seks dhe MO por që nga ajo kohë nuk kam asnjë pornografi.

  Çështja që unë po përpiqem të them është se arsimi është thelbësor. Nëse do ta kisha ditur që masturbimi i përsëritur ndaj gjërave që janë idealizuar dhe ekstreme do të më bënte të zhvilloja probleme shëndetësore në të ardhmen, besoj se vetja ime e re do të ishte ndalur menjëherë. Ekziston një numër masiv i fëmijëve të rinj që do të rriten me qasje të menjëhershme dhe të pakufizuar në pornografi në çdo kohë dhe kudo. Sinqerisht mendoj se ne si shoqëri duhet të bëjmë një punë më të mirë me edukimin e të rinjve mbi efektet e mundshme negative të pornografisë në planin afatgjatë, përpara se të ketë një problem masiv të çështjeve të mosfunksionimit seksual.

  Unë mendoj se ky do të jetë një problem relativisht i madh relativisht i ri, sepse brezi i mëparshëm nuk arriti kulmin / u rrit me pornografi menjëherë të arritshme ashtu si (imja) gjenerata e re. Truri i tyre nuk u "ndryshua" në mënyrën sesi është yni. Problemi që shumë do të fillojnë të kenë nuk do të jetë nën rripin e tij - ai do të lidhet direkt me trurin, siç është PIED dhe ED i shkaktuar nga ankthi. Këto janë probleme të cilat nuk trajtohen aq lehtë nga pilulat.

  Tl; dr Ne duhet të bëjmë një punë më të mirë për edukimin e fëmijëve për efektet negative të pornografisë.

  Unë nuk e kuptova se sa kohë kam qenë i ndikuar nga porno

 114. Fatkeqësia e zemërimit.

  Gruaja ime dhe unë jemi martuar për 2 vite muajin e kaluar. Për një kohë tani unë kam qenë në idenë e pirgjeve. Unë pashë pornografi me brirë për muaj dhe ishte (dhe ende është) jashtëzakonisht arousing për mua. Kam biseduar me disa njerëz në internet për këtë. Më në fund bëra guximin të pyesja gruan time për ta bërë këtë përpara përvjetorit tonë. Ajo ishte e gatshme për shkak se ajo mendonte se do të përfundonte keq, por unë vazhdoja të shtyja sepse e dija se më pëlqente dhe përfundimisht ajo pranoi.

  Gjetëm disa djem në internet dhe pasi gjetëm të duhurin, kaluam javën e kaluar. Ai ishte një djalë shumë tërheqës - 6 ′ i gjatë, muskuloz, kar i madh - gjithçka që çdo djalë dëshiron të ketë. Kur ai erdhi, unë hapa derën dhe biseduam pak dhe pastaj prezantova gruan time. Shkuam në dhomën e gjumit dhe unë u ula në divan ndërsa ai filloi ta puthte qafën dhe ta zhveshja. Ai e shtyu atë në shtrat, i hoqi brekët dhe filloi ta hante jashtë. Të dy e donin dhe po ashtu edhe unë. Pastaj ai hoqi pantallonat dhe u hodh mbi të dhe pasi e puthi për pak ndërsa ai ia nguli duart mbi kokë dhe e depërtoi; ajo ankohej thellë. Ishte në këtë moment që barku më ra; të nxehtë në të ftohtë në një milisekondë. Shumë shpejt kuptova se kur isha duke parë pornografi brinar, nuk po hiqja qenien, por po bëhesha dem. Ndihesha e sëmurë, por nuk dija çfarë të bëja; ata ishin tashmë të ndyrë. Unë u ula atje, duke mos thënë asgjë. Për fat të mirë, pas disa minutash, ai mbaroi. Pasi u bë gjithçka, unë e nxura me nxitim jashtë, i thashë që të pastrohej dhe unë shkova të marr disa ushqime kineze. Unë u ula në makinën time duke qarë për 20 minuta derisa ajo ishte gati dhe pastaj shkova në shtëpi dhe bëra sikur asgjë nuk ishte në rregull.

  Gjatë javës së kaluar kam bërë çmos për të shtrënguar dhëmbët dhe për t'u përpjekur ta harroj, por nuk mundem. Mënyra si ankohej, si e kapte, si e shikonte. Nuk mund ta heq nga koka ime. Duke e ditur që unë në të vërtetë lë një burrë tjetër, e lëre më një djalë që është shumë më mashkullor dhe tërheqës se unë, gruaja ime më bën të sëmurë në stomak .. Unë sinqerisht dua të vras ​​veten dhe më duket si zgjidhja më e mirë tani. Unë me të vërtetë nuk mund ta shoh veten në pasqyrë pa u ndjerë e neveritur. Pjesa më e keqe është se është krejtësisht faji im. Unë nuk di çfarë të bëj. Une vertet vërtet duhen disa keshilla. Unë kurrë nuk e kam ndjerë këtë të pashpresë më parë.

  Fatkeqësi.

 115. Kultura jonë ka ndryshim DRASTICALLY kur është fjala për pornografi

  Amazingshtë e mahnitshme se si kultura ndryshon, dhe nga Zoti a ndryshoi atë DREJTSISHT kur bëhet fjalë për pornografi.

  Jo shumë kohë më parë, brenda disa prej jetës sonë, pornografia ishte tabu. Ajo u përshkrua me çdo moniker negativ në libër, dhe po kështu edhe ata që e konsumonin atë.

  Sidoqoftë, kjo bëri gati 180. Tani, gjëja që është tabu, veçanërisht midis të rinjve rreth moshës sime (19), po tregon dëmet e pornografisë. Të thuash gjëra nënçmuese në lidhje me pornografinë, duke thënë se pornografia nuk duhet të shikohet, shkakton reagime shpërthyese te njerëzit. Edhe të përmendësh që po shkon pa pornografi do të bëjë që njerëzit të bëhen mbrojtës.

  Pse është ky rast, dhe pse tani? Përgjigja është e thjeshtë - (gati) të gjithë moshat tona e konsumojnë atë. Me ardhjen e internetit, njerëzit kanë qasje në një rezervë kaq të madhe, të pakapërcyeshme të pornografisë, dhe nëse nuk keni një bllokues të pornografisë, pornografia është më së shumti 5 klikime larg çdo kohë të dhënë. Pajtojeni këtë me faktin se ne jemi vazhdimisht të rrethuar nga kompjutera, telefona, çfarë-keni-ju, pornografi pa fund është 15 sekonda larg prej jush për tërë jetën.

  Anshtë një epidemi - pothuajse të gjithë e bëjnë atë. Mosmarrëveshja njohëse është stresi që përjeton kur ata kanë një besim që bie në kundërshtim me veprimin e tyre - Teoria e disonancës njohëse sugjeron që mënyra më e lehtë për të zgjidhur këtë kontradiktë dhe prandaj ajo që njerëzit përfundojnë të bëjnë është të ndryshojnë besimet e tyre. Kur dikush është i varur nga pornografia, ata me shumë gjasa do të ndryshojnë bindjet e tyre në lidhje me të. Ata do të insistojnë tek vetja dhe shoqëria se është në rregull, por kjo bindje është VETEM atje për shkak të veprimit që ata nuk mund ta lënë.

  Kjo është arsyeja pse njerëzit bëhen shpërthyes kur vëren në dyshim pornografinë. Ata e konsiderojnë atë si një sulm ndaj vetvetes - "Si guxoni të vini në dyshim veset e mia!". Kur ju sulmoni pornografinë, ju ekspozoni bindjen e lehtë që ata arritën nga adhurimi i dëshirave të tyre. Kjo i bën ata mbrojtës. Të pranosh se pornografia është e keqe do të nënkuptojë se ata janë kthyer në përvojën e disonancës njohëse - kjo është SHUM e varur nga të gjitha veset këmbëngulin se ajo që po bëjnë nuk është e keqe.

  Ju merrni reagime shpërthyese kur sulmoni alkoolin para një alkoolike, ose cigare para një duhanpirës, ​​ose edhe më shumë kohët e fundit, varësinë e lojërave video para një lojtari. Kjo, sigurisht, është ajo që shohim me pornografi. Mundohuni të sulmoni pornografinë në reddit (ndryshe nga subs si kjo ofc), dhe ju do të merrni downvoted në ferr.

  Kur të krijohet kjo klimë e "pornografisë", njerëzit me të vërtetë do të binden për shkak të zeitgeistit se është në rregull. Të gjithë të tjerët po e bëjnë këtë, të gjithë thonë se është normale, kështu që nuk ka dëm, apo jo? Kjo është kur njerëzit marrin një varësi që nuk ndiejnë nevojë për të hequr dorë, derisa të fillojnë të shohin katastrofën e saj për veten e tyre.

  Tabu kundër shkuarjes pa pornografi; Pse njerëzit aq të shqetësuar kur flisni për të këqijat e pornografisë dhe epidemia kjo po shkakton

   

 116. Më në fund e humba virgjërinë time, dhe gjatë asaj unë po përfytyroja pornografinë

  Fillova të hidhesh në 15.

  Kam filluar të shikoj pornografinë në 16.

  Unë kam qenë duke shikuar atë dhe jerking off atë pak a shumë në mënyrë të vazhdueshme që nga ajo kohë, për 7 vitet e fundit.

  Disa vjet më parë u përpoqa / R / nofap shumë obsesivisht, atëherë gjeta / R / pornfree dhe e kuptoi se kjo ishte çështja më e rëndësishme; pas kësaj, unë u bëra shumë anti-porn, ndërsa ende nuk isha në gjendje ta lëkundja këtë zakon - megjithë një shtrirje të pastër prej 6 muajsh, gjithmonë, në mënyrë të pashmangshme, përfundoja të kthehesha.

  Për një kohë të gjatë, deri më tani në jetën time të rritur, unë identifikuan si një / R / foreveralone, dhe pothuajse një / r / incel, edhe pse jo për ato ekstreme. Një kombinim i ankthit shoqëror, depresionit dhe vetë-imazhit të rëndë dhe çështjeve të vetëvlerësimit arritën kulmin në mua, duke qenë një person shumë i vetmuar, i frikësuar, vetë-zemërues, i pakënaqur, ziliqar dhe herë-herë i ri që vetë-dëmton.

  Kjo ishte jeta ime, ky ishte identiteti im dhe kjo ishte ajo që unë do të isha deri në ditën e vdekjes, me gjasë brenda pesë apo pesë viteve të ardhshme kur më në fund do të punoja guximin për të vrarë veten me tërheqjen e shpejtë të një shkaku, në vend të procesit të ngadaltë të pijes dhe të vetë-sabotimit dhe duke refuzuar të kujdeset për veten time.

  Pastaj tre muaj më parë, nga askund, kjo vajzë u shfaq në jetën time që ndryshoi gjithçka.

  Tani jam në terapi dy herë në javë, po mësoj ta dua dhe ta pranoj veten, kam një jetë shoqërore dhe jam shumë e sigurt që jam e dashuruar me këtë grua. Ajo është 12 vjet më e vjetër se unë, por nuk duket se është. Ajo vepron më e re, duket më e re. Dhe ajo më ka thënë që dukem dhe veproj më e vjetër se shumica e djemve në moshën time. Ne u bëmë miq menjëherë dhe shumë shpejt u bëmë partnerë me një lidhje shumë të thellë emocionale. Të dy kemi kaluar ca mut dhe të dy kemi mësuar të merremi me të në mënyra të ndryshme. Ajo më tregoi se unë e kam bërë jetën gabim dhe se të jetosh MUND të jetë një përvojë e thellë plot eksitim, çudi, konfuzion, gëzim dhe dhimbje dhe vuajtje të herëpashershme, por të pashmangshme. Nuk dua më të vdes. Unë dua të jetoj dhe dua ta përjetoj jetën me të.

  Por ai identitet i vjetër që ndërtova për veten time me kalimin e viteve ... nuk është zhdukur. Stillshtë akoma atje dhe po më ha. Unë nuk kam nevojë t'ju shpjegoj djemve se si pornografia më ngacmoi trurin, pasi u privua nga intimiteti dhe kontakti fizik për 23 vitet e para të jetës sime, sepse të gjithë e dini se si funksionon. E dija, thellë thellë, se po ngatërrohej me perceptimin tim, duke e shtrembëruar atë dhe duke e shtrembëruar rreth e rrotull në forma të panjohura, por u desh më në fund duke humbur virgjërinë time, këtij personi që më intereson thellësisht dhe jam tërhequr jo vetëm fizikisht, por emocionalisht, për të kuptuar plotësisht se sa e dëmtuar ndërgjegja ime është nga vitet e pornografisë në internet.

  Shqetësimi im më i madh për humbjen e kartës v ishte që të mbaroja shumë shpejt. E kundërta ishte e vërtetë. Nuk mund ta mbaroja fare. Unë duhej ta bëja vetë. Ajo ishte plotësisht e ftohtë me të dhe e kuptonte, sepse ajo e dinte që solo ishte ajo që unë isha mësuar, por ajo nuk e di sa thellë shkon. Më tërheq normalisht, kur është e veshur, por sapo të bien rrobat, diçka ndryshon në kokën time. Papritmas e kuptoj që ajo nuk është ndonjë nga ato mijëra vajza në pornografi me trupa pamundur të përsosur, ajo është një person i vërtetë. Dhe une e dua ate. Unë e dua personalitetin e saj, e dua buzëqeshjen e saj dhe e dua shpirtin e saj. Ajo kujdeset kaq thellë për mua dhe gjithmonë thotë se sa e dashuruar me mua është, dhe unë jam gjithashtu, përveç pjesës tërheqëse fizike. Fjalë për fjalë nuk mund të qëndroja i eksituar gjatë seksit. Qëndrova fort pa shumë telashe, por thjesht nuk isha në të. Nuk ndjeva asgjë. Jo gjatë marrëdhënieve seksuale, jo gjatë punës me dorë, jo gjatë gojës, por gjatë dhe VETM gjatë masturbimit. Duhej të isha unë, dhe dora ime, dhe ç'është më e keqja, imagjinata ime duke bërë gjithë punën. Pavarësisht se çfarë bëri ose tha, sado që e shikoja dhe përpiqesha të arsyetoja me veten time, nuk mund të ndieja asgjë. Thjesht po kaloja nëpër lëvizje, pa asnjë ndjenjë.

  Unë përfundova duke përfunduar, dy herë, dhe të dyja herët ishin nga vetë-stimulimi, dhe të dy herë nuk isha me të mendërisht, isha larg diku tjetër, duke kaluar midis skedave të hapura nga kujtimet e shënuara, imazhet dhe sekuencat dhe tingujt nga një tmerrësisht një bazë e madhe e të dhënave me pikselë të djegur në trurin tim. Kështu zbrita. Unë kisha për të parë pornografi në kokën time.

  Kjo është e ndyrë.

  Shtë kjo grua mahnitëse që do të thotë më shumë për mua se kushdo ose ndonjë gjë tjetër në këtë botë, e cila më shpëtoi jetën duke u bërë pjesë e saj, të cilën e dua në një nivel të thellë, gati kozmik, kjo është sa e fuqishme është. Ajo është shoqja ime më e mirë dhe unë e dua atë dhe më mungon çdo sekondë që nuk jam me të. Por këtu është kjo pjesë mbizotëruese shqetësuese e kokës time që më mirë do të qij 100 vajza të tjera mbi të, vajza më të reja dhe më tërheqëse, vajza që nuk kujdesen për mua, vajza që nuk më interesojnë. Ndoshta kjo është për shkak se unë ende nuk kam patur shansin për të qenë me dikë tjetër, ose për të përjetuar ndonjë nga këto, por unë dëshiroj atë. Kjo është një gjë që më bën të pasigurt për të qenë me të, për t'iu përkushtuar asaj dhe vetëm asaj. Unë ende ndihem si një adoleshente me brirë me hormone të tërbuara që pështyjnë mbi çdo femër të nxehtë që sheh dhe dëshiron t'u bëjë të gjitha këto gjëra atyre, gjëra të çuditshme dhe nganjëherë degraduese bazuar në ato që kam parë - parë, që nuk ndjeva - në vite dhe vite shikimi të pornografisë. E gjitha është vizuale. Të gjitha këto gjëra që më ndezin dhe më nxisin, këto interesa specifike dhe nxitje që më bëjnë të vështirë dhe më heqin, të gjitha këto janë stimuj vizualë. Nuk ka asnjë ndjenjë të përfshirë, asnjë prekje, pa erë, pa shije, pa emocione. Thjesht pamje dhe tinguj, por kryesisht vizuale. Dhe kjo është mënyra se si truri im është lidhur vetë tani. Nuk është aspak si e imagjinoja, kur në të vërtetë jam në moment, duke e përjetuar atë realisht, nuk ka kënaqësi, nuk ka eksitim, eksitim, thjesht… zbrazëti, zbrazëti atje ku duhet të ketë diçka të veçantë. Ndihem e shkëputur dhe e turpëruar me veten time tani që po përdor më në fund trupin tim për të marrë atë që kam kërkuar për vite me rradhë, dhe mënyra e vetme që mund të kënaq dëshirat e mia, siç kam qenë për 8 vitet e fundit, për ta bërë atë veten time Dhe kur jam larg saj dhe filloj ta dua, di ku të shkoj. Gjithë sa duhet të bëj është të hap laptopin tim, një dashnor që ka qenë gjithmonë aty për mua.

  Edhe kur nuk ka ekran para meje, imazhet janë akoma atje. Unë mund t'i thërrasë ata dhe t'i vë në mendje sipas dëshirës dhe t'i përdor për të bërë veten time sperma, ndërsa unë jam duke parë të dashurën time në sy, ndërsa ajo është vetëm me mua në atë moment, dhe unë jam jashtë në ndonjë dhomë gjumi të hotelit të panjohur ose kuzhinë ose banjo me një grua tjetër që nuk do ta takoj kurrë. Ndihet e sëmurë për mua. Fjalë për fjalë ndjehet si mashtrim. Unë pashë pornografi vetëm 30 minuta më parë dhe u hodha jashtë dhe orgazëm dhe u ndjeva e mahnitshme dhe zbrazëse dhe emocionale duke u lodhur si gjithmonë, dhe e dashura ime është jashtë qytetit për ditët e ardhshme, dhe unë betohem zotit, unë ndjehem Unë kam qenë i pabesë me të. Unë e dua atë me gjithë zemrën time, por truri im ka sy për të gjithë të tjerët. Unë jam një copë mut njeriu.

  Më në fund humba virgjërinë time, dhe gjatë asaj unë isha duke parë pornografinë në kokën time

 117. Mendoni, nëse do të ishit me brirë në vitet 90, do të duhej të shkonit në dyqane dhe të blini një revistë playboy ose një kasetë VCR, ose thjesht do të futeshit në modele në katalogë.

  Por tani, me ardhjen e internetit, ju mund të shikoni fjalë për fjalë 1000-të e vajzave të ndryshme të zhveshura dhe 100-të e akteve seksuale nëpër 100-të e zhanreve në një seancë të vetme. JASHTME LEHT ANDSISHT DHE PRIVATELISHT

  Në jetën time, unë kam, nuk ekzagjeroj, pa miliona vajza të zhveshura dhe dhjetëra mijëra video seksi.

  Më vjen turp për veten time për këtë sjellje të çoroditur. Unë kam mashtruar trurin tim duke menduar se kam bërë seks me një milion gra. Dhe tani truri im po më thotë "pse të bëjmë seks këtë vajzë të vërtetë, kur ne mund të bëjmë seks me 100 vajza të gjitha në të njëjtën kohë në internet".

  Arsyeja pse pornografia është e këndshme është sepse truri juaj po ju shpërblen për përhapjen e gjeneve tuaja. Po përpiqeni të mbarsni një mori pikselësh. Truri juaj nuk mund të tregojë dallimin midis grave të vërteta dhe pikselëve në një ekran, sepse ne nuk u evoluuam si majmunë me internetin.

  Porno gjatë viteve të fundit është bërë shumë, shumë më i fuqishëm, invaziv dhe addicting.

 118. Unë kam qenë duke pasur një pornografi të mirë drejtuar falas duke bërë seks dhe duke mos u përpjekur të numëroj ditë. Tani për tani po mendoja se si do të ishte e kënaqshme të shkoja të shikoja disa. Unë e di se është thjesht një kënaqësi, kështu që të kesh një farë vetëkontrolli po ndihmon. Unë kam filluar këtë zvogëlim të pornografisë rreth 8 muaj më parë. Brenda asaj kohe dhe me partnerë seksualë po mësoj të vlerësoj trupin dhe ndjenjat. Unë ndonjëherë mund të jem egoist dhe të përpiqem të jem si një pornstar, duke ndyrë shumë dhe çfarë jo, por shoh që shumica e vajzave nuk e pëlqejnë këtë. Niceshtë bukur të jesh në gjendje të jesh intime dhe jo të gjithë të vetëdijshëm se si po performoj? A është kari im mjaft i madh? A i pëlqen ajo gjëra të çuditshme? Stuff jam i shqetësuar vetëm për shkak të pornografisë. Qesharak vërtet. Unë po e shkruaj këtë kryesisht për mua që të shoh përsëri. Më shumë hyrje në ditar me të vërtetë.

  https://www.reddit.com/r/pornfree/comments/9oabha/sex_helps/

 119. Një kohë e lexuar, por unë ju inkurajoj që të merrni pak kohë për të lexuar se çfarë pornografi po bën për TRASHËGIMIN TUAJ.

  Mesatarja më e re që pornografia është duke u parë është 10 vjeç. Imagjinoni të jesh një virgjëreshë, dhe të mësosh të gjitha për seksin nga pornografia, duke krijuar fantazitë e rrejshme se çfarë do të jetë si ajo. Porno është një mësues i fuqishëm dhe shkakton një zhvendosje mendore që i bën konsumatorët më të pranuar dhe më të gatshëm të provojnë se cilat janë veprat ekstreme që shohin. Këtu janë mënyrat e 6 që pornografi po ndryshon mënyrën se si mendoni për seksin.

  1. Seksi ka të bëjë vetëm me një orgazmë.

  Jo e vërtetë, seksi ka të bëjë me marrëdhëniet si dhe mirëqenien fizike, mendore dhe sociale. Njerëzit janë të lidhur për lidhje. Jo vetëm ndonjë lidhje. Lidhja me njerëz të tjerë. Dhe natyra jonë seksuale është pjesë e kësaj. Truri ynë është programuar për të marrë më shumë kënaqësi nga lidhja relacionale që komunikimi, marrëdhëniet dhe dashuria sigurojnë. Pornoja i lë konsumatorët të vetmuar dhe të pakënaqur, por dashuria mund t'i ndihmojë ata të lulëzojnë. Mos u vendosni për seksin dixhital sintetik.

  1. Tërheqja është rreth pamjes fizike, dhe kjo është ajo.

  Sa e cekët dhe e dëmshme do të ishte nëse dikush donte të ishte vetëm me ty, sepse ata mendonin se dukej e mirë dhe kjo ishte ajo? Ka shumë cilësi të ndryshme që njerëzit mund të kërkojnë në një partner, duke përfshirë nëse janë miqësor, të ndershëm, të mirë, të kuptuar, social, etj. Pornografi mëson konsumatorët se trupat e njerëzve të tjerë janë më të rëndësishëm se mendimet, ndjenjat, emocionet dhe besimet. Dashuria dhe tërheqja e vërtetë thonë ndryshe.

  1. Sjelljet nuk kanë pasoja.

  Mendoni për këtë në këtë mënyrë: pse është ajo që zhanret më të njohura pornografike janë disa nga aktet më shqetësuese në jetën reale? Është e lehtë të shihet kur mendoni për atë në lidhje me atë se çfarë do të ndodhte më pas nëse e beni këtë me dikë që ju interesonte me të vërtetë, ose se si do t'i bënte ata të ndiheshin. Pornoja nuk tregon se njerëzit ndiqen penalisht për krime të rënda si përdhunimi ose sulme seksuale, ose lëndimet fizike që jetojnë yjet pornografikë për shkak të asaj që bëjnë ata në grup.

  1. Çdo përvojë seksuale është tërësisht e kënaqshme. Seksi në jetën reale nuk është gjithmonë i përsosur dhe i përsosur për ata që janë përfshirë. Dhe kjo është në rregull për sa kohë që ka pëlqim, komunikim dhe intimitet të plotë. Shumë përvoja seksuale ndihen mirë, por ka edhe shumë mënyra për të lënduar partnerin tuaj fizikisht ose emocionalisht.
  2. Njerëzit janë të zhdërvjellët, të disponueshëm dhe shpenzues.

  Pornoja nuk ka të bëjë me njerëzimin e njerëzve në ekran, është për performancën e tyre të ekzagjeruar. Dashuria ka të bëjë me një partner që kujdeset për ju ashtu siç jeni, si një pjesë e pazëvendësueshme dhe unike e jetës së tyre, personaliteti dhe tiparet tuaja janë ato që ata duan. Pornoja nuk tregon ndonjë prej kësaj. Ajo heq njerëzimin nga njerëzit dhe i paraqet ato si objekte që do të përdoren.

  1. "Jo" mund të kthehet në "po"

  Vetëm në botën e pornografisë është një mungesë pëlqimi e konsideruar "sexy". Pornoja shet idenë se abuzimi mund të jetë sexy dhe pëlqimi është thjesht opsional në një takim seksual. Pornografia e sotme shet idenë se kënaqësia juaj është më e rëndësishme sesa dhimbja ose abuzimi i dikujt tjetër.

  Këto janë vetëm disa nga arsyet se pornografia është e cekët, jorealiste, e sëmurë dhe ndryshon pikëpamjen tuaj për seksin. Nëse keni kujdes për atë që ndodh me trurin tuaj, dhe mënyrën se si trajtoni partnerin tuaj, ju do të prerë pornografi dhe tela veten të jetë normale përsëri. CUT PORN DHE MASTURBATION PËR TË MIRA.

  6 shkaktoi ide për seksin që pornografizon normalizimin

 120. Bëni asnjë gabim në lidhje me atë pornografi ka marrë më keq gjatë kohës

  Ditën tjetër kam ardhur nëpër një pjesë të 80s pornografi në një faqe torrent torrent të përgjithshëm (shumë për habinë time)

  E shkarkova atë dhe fillova ta shikoj atë për të kuptuar se jo vetëm që kishte një komplot (të pranuar hollësisht) për atë, por edhe atë ditë mbrapa një blowjob të pacipë dhe sensual nën tryezë konsiderohej mjaft e nxehtë.

  Pastaj dje u takova (mirë, e pranoj që e kërkoja me gjysmë çmendje) një klip nga pornografia aktuale, ishte një "blowjob"… jo vetëm që nuk kishte komplot, por ishte drejtpërdrejt në fytyrën tënde (për lojë fjalësh) gjëra . Çdo ndjenjë e sensualitetit dhe kontekstit ishte zhdukur

  Tani ju keni djem (dhe vajza, mbani mend vajzën me çantën e kolostomisë sepse donte të rindërtonte një bandë anale?) Po kopjojnë pornografinë e fundit si "edukim seksual"

  Si një vit i vjetër 39, mund t'ju them se jeta ime seksuale e vërtetë deri tani ka qenë më afër ngjarjeve në pornografinë 80s se sa në pornografinë moderne.
  Por tani është një vlerë e pastër shoku; është si holandezi, të gjitha bllokimet, asnjë substancë.

  Diçka për të mbajtur në mend.

Lini një Përgjigju