Seksuele functie in 16 - voor 21-jarigen in Groot-Brittannië (2016)

YBOP COMMENTS:

Deze studie rapporteerde de volgende percentages van problemen met seksueel functioneren bij 16-21 eenjarige mannetjes (gegevens van 2010-2012):

  • Gebrek aan interesse in seks: 10.5%
  • Moeilijkheid tot hoogtepunt bereiken: 8.3%
  • Moeite met het bereiken of behouden van een erectie: 7.8%

De bovenstaande tarieven zijn aanzienlijk hoger dan die gerapporteerd voorafgaand aan de komst van de internet. De percentages erectiestoornissen voor mannen onder de 40 werden bijvoorbeeld consequent gerapporteerd als 2% in studies die vóór het jaar 2000 zijn gedaan. In de 1940s, de Kinsey-rapport gesloten dat de prevalentie van ED was minder dan 1% bij mannen jonger dan 30 jaar. De ED-tarieven voor heren 21 is waarschijnlijk dichter bij 1%. Als deze jaargetallen van 6-8 precies kloppen zou een stijging van 400% -800% in ED-snelheden voor mannenleeftijd 16-21 aangeven! Dat gezegd hebbende, de tarieven van deze studie zijn aanzienlijk lager dan die van verschillende andere recente studies over jonge mannen (vooral ED-tarieven). Zie deze recensie voor veel meer details en onderzoeken: Veroorzaakt internetporno seks seksuele disfuncties? Een overzicht met klinische rapporten (2016).

Een paar factoren kunnen een verklaring zijn voor onderrapportage van mannelijke seksuele problemen:

1) Hoe gegevens werden verzameld:

"Deelnemers werden thuis geïnterviewd door een getrainde interviewer, met behulp van een combinatie van computerondersteunde face-to-face en computerondersteunde zelfinterviews (CASI) voor de meer gevoelige vragen"

Het is heel goed mogelijk dat adolescenten minder dan volledig bereid zouden zijn in een persoonlijk thuisinterview. Recente onderzoeken die hogere percentages seksuele problemen bij jonge mensen aantroffen, waren anonieme online-enquêtes. Dit bijvoorbeeld 2014-onderzoek bij Canadese adolescenten meldde dat 53.5% van de mannen van 16-21 symptomen vertoonden die wijzen op een seksueel probleem. Erectiestoornissen waren de meest voorkomende (27%), gevolgd door een laag seksueel verlangen (24%) en problemen met het orgasme (11%).

2) De studie verzamelde zijn gegevens tussen augustus 2010 en september 2012. Dat is 6-8 jaar geleden. Studies die een aanzienlijke toename in jeugdige ED rapporteren, verschenen voor het eerst in 2011.

3) Veel van de andere studies gebruikten de IIEF-5 of IIEF-6, die seksuele problemen op een schaal beoordelen, in tegenstelling tot de simpele ja or geen (in het verleden 3 maanden) gebruikt in het huidige artikel.


Journal of Adolescent Health

Online beschikbaar 3 augustus 2016

Kirstin R. Mitchell, Ph.D.a, b,, ,Rebecca Geary, Ph.D.c, Cynthia Graham, Ph.D.d, Soazig Cliftonc, Catherine H. Mercer, Ph.D.c, Ruth Lewis, Ph.D.a, e, Wendy Macdowall, M.Sc.a, Jessica Datta, M.Sc.a, Anne M. Johnson, MDc, Kaye Wellings, FRCOGa

doi: 10.1016 / j.jadohealth.2016.05.017

Abstract

Doel

Bezorgdheid over de seksualiteit van jongeren is gericht op de noodzaak om schadelijke gevolgen zoals seksueel overdraagbare aandoeningen en ongeplande zwangerschap te voorkomen. Hoewel het voordeel van een breder perspectief wordt erkend, zijn gegevens over andere aspecten van seksualiteit, met name het seksuele functioneren, schaars. We probeerden deze kloof te dichten door de prevalentie van seksuele functieproblemen in de bevolking, hulp bij het zoeken en vermijden van seks bij jongeren te meten.

Methoden

Een cross-sectionele gestratificeerde kanssteekproefenquête (Natsal-3) van 15,162-vrouwen en -mannen in Groot-Brittannië (responspercentage: 57.7%), met behulp van computergestuurde zelf-interviews. De gegevens zijn afkomstig van 1875 (71.9%) seksueel actief en 517 seksueel inactief (18.7%), deelnemers hebben 16-21 jaren oud. Maatregelen waren afzonderlijke items van een gevalideerde maat voor de seksuele functie (de Natsal-SF).

Resultaten

Onder seksueel actieve 16- tot 21-jarige deelnemers meldde 9.1% van de mannen en 13.4% van de vrouwen het afgelopen jaar een schrijnend seksueel probleem dat 3 maanden of langer duurde. Het meest voorkomend bij mannen was het te snel bereiken van een climax (4.5%), en bij vrouwen was het moeilijk om een ​​climax te bereiken (6.3%). Iets meer dan een derde (35.5%) van de mannen en 42.3% van de vrouwen die een probleem meldden, had hulp gezocht, maar zelden via professionele bronnen. Onder degenen die het afgelopen jaar geen seks hadden gehad, zei slechts> 10% van de jonge mannen en vrouwen dat ze seks hadden vermeden vanwege seksuele problemen.

Conclusies

Lastige seksuele functieproblemen worden gemeld door een aanzienlijke minderheid van seksueel actieve jongeren. Er is onderwijs nodig en er moet counseling beschikbaar zijn om te voorkomen dat kennis, angst en schaamte zich ontwikkelen tot levenslange seksuele problemen.

trefwoorden

  • Jonge mensen;
  • Vroege volwassenheid;
  • Seksuele functieproblemen;
  • Seksuele disfunctie;
  • Seksueel welzijn;
  • Help zoeken;
  • Vermijden van seks;
  • prevalentie;
  • Bevolkingsonderzoek

Implicaties en bijdrage

Deze landelijk representatieve gegevens uit Groot-Brittannië laten zien dat verontrustende seksuele functieproblemen niet ongebruikelijk zijn bij jongeren (in de leeftijd van 16-21 jaar). Op het gebied van seksuele voorlichting en seksuele gezondheidszorg moeten professionals het belang van seksueel welzijn onderkennen en jongeren de mogelijkheid bieden om hun zorgen te uiten en te bespreken.

Professionele interesse in seksueel gedrag van jongeren wordt meestal gedreven door bezorgdheid om de schade van seks te voorkomen, voornamelijk ongeplande zwangerschap en overdracht van seksueel overdraagbare aandoeningen (SOA) [1], [2] en [3] en, in toenemende mate, niet-bewuste seks. Kwalitatief werk suggereert dat jongeren zelf evenveel zorgen hebben over problemen die hun seksuele welzijn beïnvloeden. Ze kunnen angstig zijn over hun seksuele geaardheid of identiteit [4], voel sociale druk om toestemming te geven voor activiteiten die ze niet leuk vinden of die pijnlijk zijn [5], of strijden tegen normen die het moeilijk maken toe te geven aan ervaringen die niet ideaal zijn [6] en [7].

Hoewel kwesties rond wilskracht, seksuele identiteit en seksuele reputatie vrij goed zijn gedocumenteerd, is er minder bekend over problemen die jonge mensen zouden kunnen hebben met seksuele respons en seksuele functie. Dit komt mede doordat wordt aangenomen dat seksuele functieproblemen relevanter zijn voor oudere volwassenen. Seksuele functie wordt gedefinieerd als het vermogen van een persoon om seksueel te reageren of seksueel genot te ervaren [8] en seksuele functieproblemen zijn die problemen die deze verstoren. Populatieprevalentieonderzoeken naar problemen met seksuele functie omvatten doorgaans deelnemers vanaf 16 of 18 jaar, maar gebruiken vaak brede leeftijdscategorieën, tot 29 jaar [9] en geven zelden specifieke details over jongeren onder 24-jaren [10], [11] en [12]. Weinig studies hebben zich specifiek gericht op vroege volwassenheid, en deze hebben over het algemeen geen gebruik gemaakt van nationale representatieve gegevens [13] en [14].

Er is een toenemende erkenning dat seksuele gezondheid breed moet worden beschouwd [15] en [16]en de holistische definitie onderschreven door de WHO - "een staat van fysiek, emotioneel, mentaal en sociaal welzijn in relatie tot seksualiteit" [17]- wint gestaag. Bij jongeren omvat seksuele gezondheid "positieve ontwikkelingsbijdragen van seksualiteit, evenals de verwerving van vaardigheden die relevant zijn om nadelige seksuele uitkomsten te voorkomen" [18]. Er zijn aanwijzingen dat doelen met betrekking tot seksuele bevrediging en plezier zowel het nemen van risico's als het verminderen van risico's vormen [16] en [19]. Er is bijvoorbeeld aangetoond dat angst voor erectiestoornissen bij jonge mannen bijdraagt ​​aan de weerstand tegen condoomgebruik [20] en voor inconsistent gebruik [21]. Goede seksuele gezondheid bij adolescenten wordt geassocieerd met risicoverminderingsgedrag, zoals condoomgebruik en seksuele onthouding [18]en de seksuele functie bij volwassenen is omgekeerd geassocieerd met risicogedrag [22]. Interventies die plezier beschermen, kunnen daarom effectiever zijn dan die welke dit aspect negeren [16] en [23]. Het huidige gebrek aan gegevens over seksuele functie bij jongeren beperkt de inspanningen om holebi seksuele gezondheid aan te pakken en versterkt het geloof dat seksuele functie en welzijn minder relevant zijn voor preventieve interventies gericht op jonge mensen [1] en [24].

We hebben eerder gerapporteerd over de prevalentie van seksuele functieproblemen bij volwassenen van 16-74 jaar met behulp van gegevens uit de derde nationale enquête naar seksuele attitudes en leefstijlen (Natsal-3) [22]. Hier gebruiken we dezelfde dataset om de kloof in empirische gegevens over problemen met seksueel functioneren (inclusief problemen die leed veroorzaken), hulp bij het zoeken naar iemands seksleven en het vermijden van seks vanwege problemen bij jongeren van 16-21 jaar te dichten. in Groot-Britannië.

Methoden

Deelnemers en procedure

We presenteren gegevens van 16- tot 21-jarige deelnemers aan Natsal-3, een gestratificeerde kanssteekproef onder 15,162 mannen en vrouwen van 16-74 jaar in Groot-Brittannië, geïnterviewd tussen september 2010 en augustus 2012. We richten ons op de vroege volwassenheid periode en de vroege stadia van seksuele carrières voordat jongeren zich 'vestigen' in partnerschappen en seksuele gewoonten op langere termijn. We gebruikten een meertraps, geclusterd en gestratificeerd waarschijnlijkheidssteekproefontwerp, met het Britse postcode-adresbestand als het steekproefkader en postcodesectoren (n = 1,727) geselecteerd als een primaire steekproefeenheid. Binnen elke primaire steekproefeenheid werden willekeurig 30 of 36 adressen geselecteerd en binnen elk huishouden werd een geschikte volwassene geselecteerd met behulp van een Kish-raster. Na weging om te corrigeren voor ongelijke selectiekansen, was de Natsal-3-steekproef in grote lijnen representatief voor de Britse bevolking, zoals beschreven in Census-cijfers van 2011 [25].

Deelnemers werden thuis geïnterviewd door een getrainde interviewer, met behulp van een combinatie van computergestuurde face-to-face en computer-assisted self-interview (CASI) voor de meer gevoelige vragen. De interviewer was aanwezig en beschikbaar om te helpen terwijl de deelnemers de CASI voltooiden maar geen antwoorden zagen. Aan het einde van de CASI-secties werden antwoorden "opgesloten" in de computer en ontoegankelijk voor de interviewer. Het interview duurde ongeveer een uur en de deelnemers ontvingen £ 15 als blijk van waardering. Het onderzoeksinstrument onderging uitgebreide cognitieve tests en proefprojecten [26].

Het totale responspercentage was 57.7% van alle geschikte adressen (64.8% bij deelnemers van 16-44 jaar). Het samenwerkingspercentage (percentage van de respondenten op geschikte adressen waar contact werd gemaakt om mee te doen aan de enquête) was 65.8%. Details van de enquêtemethodiek worden elders gepubliceerd [25] en [27]. Natsal-3 is goedgekeurd door de Oxfordshire Research Ethics Committee A. Deelnemers hebben mondeling toestemming gegeven voor interviews.

uitkomstmaten

Deelnemers die het afgelopen jaar vaginale, orale of anale seks met een of meer partners rapporteerden, werden geclassificeerd als 'seksueel actief' en vroegen of ze in het verleden een van de acht problemen hadden ondervonden met hun seksleven dat 3 maanden of langer duurde jaar. Deze hadden geen interesse in seks, hadden geen plezier in seks, voelden zich angstig tijdens seks, voelden lichamelijke pijn als gevolg van seks, voelden geen opwinding of opwinding tijdens seks, bereikten geen climax (ervaren een orgasme) of duurden lang om een ​​climax te bereiken ondanks opgewonden of opgewonden te zijn, bereikte een climax (ervaarde een orgasme) sneller dan u zou willen, had een onaangenaam droge vagina (alleen gevraagd aan vrouwen), en had moeite om een ​​erectie te krijgen of te behouden (alleen aan mannen gevraagd) . Voor elk item onderschreven ze (antwoordden ja), werd de deelnemers vervolgens gevraagd wat ze van het probleem vonden (antwoordopties: helemaal niet verontrust; een beetje verontrust; redelijk verontrust; zeer bedroefd). We vroegen ook hoe lang ze de moeilijkheid hadden ervaren en hoe vaak symptomen optraden (gegevens die niet in dit artikel worden gepresenteerd).

Alle seksueel ervaren deelnemers (degenen die ooit een seksuele ervaring hadden gehad), ongeacht hun seksuele activiteit in het afgelopen jaar, werd gevraagd om hun seksleven in het algemeen te beoordelen, inclusief of ze seks hadden vermeden vanwege seksuele problemen die zijzelf of hun partner hadden ervaren (Helemaal mee eens, mee eens, noch mee eens, noch oneens, mee oneens, zeer mee oneens). Deelnemers die het er sterk mee eens of eens waren, kregen vervolgens dezelfde lijst met problemen voorgelegd en gevraagd om aan te geven waardoor ze seks hadden vermeden. Aanvullende antwoordopties waren als volgt: "mijn partner had een (of meer) seksuele moeilijkheden" en "geen van deze dingen zorgde ervoor dat ik seks vermeed." Meerdere reacties waren toegestaan. Deelnemers werd ook gevraagd of ze zich verdrietig of bezorgd voelden over hun seksleven met behulp van een vijfpunts Likert-schaal. Ten slotte werd de deelnemers gevraagd of ze het afgelopen jaar hulp of advies hadden gezocht met betrekking tot hun seksleven uit een lijst met bronnen, en zo ja, om alle van toepassing zijnde bronnen te selecteren. Deze opties werden vervolgens gegroepeerd als familielid / vriend, media / zelfhulp (inclusief informatie- en ondersteuningssites op internet; zelfhulpboeken / informatiefolders; zelfhulpgroepen; hulplijn) en professionele (inclusief huisarts / familie arts; seksuele gezondheid / urogenitale geneeskunde / soa-kliniek; psychiater of psycholoog; relatieadviseur; ander type kliniek of arts), of geen hulp hebben gezocht. Deze items zijn afkomstig van de Natsal-SF; een maatstaf voor seksuele functie die specifiek is ontworpen en gevalideerd voor gebruik in deze en andere populatieprevalentieonderzoeken. De Natsal-SF-maat met 17 items heeft een goede pasvorm (vergelijkende fit-index = .963; Tucker Lewis-index = .951; wortel gemiddelde kwadratenfout van benadering = .064), kan onderscheid maken tussen klinische en algemene bevolkingsgroepen, en heeft een goede test -Retest betrouwbaarheid (r = .72) [22] en [28].

statistische analyse

Alle analyses zijn uitgevoerd met behulp van de complexe onderzoeksfuncties van Stata (versie 12; StataCorp LP, College Station, TX) om rekening te houden met de weging, clustering en stratificatie van de gegevens. De analyse was beperkt tot alle seksueel ervaren mannen en vrouwen in de leeftijd van 16-21 jaar. De item-non-respons in Natsal-3 was laag (bijna altijd <5%, en vaak 1% –3%), dus patiënten met ontbrekende gegevens werden uitgesloten van analyse. Onder seksueel actieve deelnemers (degenen die ten minste één seksuele partner hebben gemeld in het jaar voorafgaand aan het interview), presenteren we beschrijvende statistieken voor het rapporteren van problemen met seksuele functie (die het afgelopen jaar 3 of meer maanden hebben geduurd), en het aandeel dat door hun probleem van streek is. We rapporteren ook het aandeel dat hulp zoekt uit een reeks bronnen, gestratificeerd door het rapporteren van een of meer seksuele functieproblemen. Voor deelnemers die het afgelopen jaar niet seksueel actief waren, rapporteren we beschrijvende statistieken voor drie uitkomsten: seksuele bevrediging, angst over het seksleven en het vermijden van seks vanwege een seksuele moeilijkheid.

Resultaten

De meeste mannen en vrouwen (72%) met een leeftijd van 16-21 jaar meldden het hebben van één of meer seksuele partner in het afgelopen jaar en werden daarom gecategoriseerd als seksueel actief (854 mannen en 1,021-vrouwen). tafel 1 toont het percentage van deze mannen dat elk van de acht problemen met de seksuele functie van drie maanden of langer in het afgelopen jaar meldde. Een derde van deze mannen (3%) had een of meer seksuele functieproblemen (eerste kolom van tafel 1), en 9.1% rapporteerde een of meer verontrustende seksuele functieproblemen (tweede kolom); Dit impliceert dat van de mannen die een of meer problemen melden, iets meer dan een kwart (26.9%) zich van streek voelde (derde kolom).

Tafel 1.

Ervaring met seksuele functieproblemen en angst over deze problemen bij seksueel actieve jonge mannen in de leeftijd van 16-21 jaar

% Elk seksueel functieprobleem melden


% Rapportage van elk probleem en problemen hierover


Van degenen die elk seksueel functieprobleem melden, is er% redelijk of zeer verontrust over


noemersa

854, 610


854, 610


281, 204


procent

95% CI

procent

95% CI

procent

95% CI

Gebrek aan interesse in seks hebben10.508.1-13.51.40.8-2.513.207.2-22.8
Gebrek aan genot in seks5.404.0-7.3.90.4-1.716.208.1-29.8
Voelde angstig tijdens seks4.803.5-6.61.50.8-2.730.4017.9-46.6
Voelde lichamelijke pijn als gevolg van seks1.901.1-3.4.20.1-.911.302.5-39.1
Geen opwinding of opwinding tijdens seks3.202.1-4.8.80.4-2.025.9011.5-48.4
Moeilijkheden bij het bereiken van een climax8.306.4-10.81.60.8-3.019.2010.5-32.4
Bereikte een climax te snel13.2011.0-15.74.503.2-6.334.2025.5-44.1
Moeilijkheid om een ​​erectie te krijgen / behouden7.806.0-10.23.302.2-4.942.1029.1-56.4
Ervaren een of meer van deze33.8030.2-37.79.107.2-11.426.9021.5-33.0
Gezocht hulp of advies voor seksleven26.0022.9-29.5

BI = betrouwbaarheidsinterval.

a

Noemer varieert voor elk individueel probleem met seksuele functies in deze kolom. De vermelde ongewogen en gewogen noemer is voor degenen die een of meer van deze problemen hebben ondervonden.

Tabel opties

Bij mannen was het te snel bereiken van een climax het meest voorkomende probleem (13.2%). Iets meer dan een derde van de mannen met dit probleem (34.2%) voelde zich er verontrust over, waardoor het het meest voorkomende schrijnende probleem is onder seksueel actieve mannen van 16 tot 21 jaar (4.5%). Moeilijkheden om een ​​erectie te krijgen en te houden werden minder vaak gemeld (7.8%), maar veroorzaakten vaker leed (bij 42.1%) en was daarmee het tweede meest voorkomende verontrustende probleem (door 3.3% van de mannen in de leeftijdsgroep). Hoewel gebrek aan interesse in seks het op een na meest gemelde probleem was (ervaren door 10.5%), was slechts 13.2% van de mannen die dit probleem meldden erdoor van streek, en over het algemeen ervoer 1.4% het als een schrijnend probleem. Drie verontrustende problemen werden gemeld door <1% van de seksueel actieve jonge mannen: pijn, gebrek aan opwinding / opwinding en gebrek aan plezier.

tafel 2 toont het percentage jonge seksueel actieve vrouwen dat elk probleem met de seksuele functie meldt, en van degenen die het probleem ondervinden, het percentage dat erover verontrust is. Iets minder dan de helft (44.4%) van deze vrouwen had het afgelopen jaar een of meer problemen met seksuele functie die 3 maanden of langer duurden, en 13.4% meldde een schrijnend probleem; wat impliceert dat van degenen die een of meer problemen rapporteerden, iets minder dan een derde (30.2%) bedroefd was.

Tafel 2.

Ervaring met seksuele functieproblemen en angst over deze problemen bij seksueel actieve jonge vrouwen in de leeftijd van 16-21 jaar

% Elk seksueel functieprobleem melden


% Rapportage van elk probleem en problemen hierover


Van degenen die elk seksueel functieprobleem melden, is er% redelijk of zeer verontrust over


noemersa

1,021, 553


1,021, 553


449, 242


procent

95% CI

procent

95% CI

procent

95% CI

Gebrek aan interesse in seks hebben22.0019.3-25.05.304.0-7.024.0018.4-30.6
Gebrek aan genot in seks9.807.9-12.12.801.9-4.128.4019.8-39.0
Voelde angstig tijdens seks8.006.3-10.22.801.9-4.134.7024.2-47.0
Voelde lichamelijke pijn als gevolg van seks9.007.3-11.03.202.3-4.535.9026.7-46.2
Geen opwinding of opwinding tijdens seks8.006.2-10.12.501.6-3.931.6021.2-44.3
Moeilijkheden bij het bereiken van een climax21.3018.6-24.36.304.9-8.229.7023.4-36.9
Bereikte een climax te snel3.902.7-5.5.40.2-1.110.804.0-26.3
Onaangenaam droge vagina8.506.7-10.62.201.5-3.426.2017.5-37.2
Ervaren een of meer van deze44.4041.1-47.813.4011.3-15.930.2025.7-35.1
Gezocht hulp of advies voor seksleven36.3033.1-39.7

BI = betrouwbaarheidsinterval.

a

Noemer varieert voor elk individueel probleem met seksuele functies in deze kolom. De vermelde ongewogen en gewogen noemer is voor degenen die een of meer van deze problemen hebben ondervonden.

Tabel opties

De meest voorkomende problemen bij vrouwen waren gebrek aan interesse in seks (22.0%) en het moeilijk hebben om een ​​climax te bereiken (21.3%), en dit waren ook de meest voorkomende schrijnende problemen (respectievelijk 5.3% en 6.3%). De problemen die het meest werden geassocieerd met angst waren angstig voelen tijdens seks (34.7%), fysieke pijn voelen als gevolg van seks (35.9%) en gebrek aan opwinding of opwinding (31.6%), maar deze problemen werden minder vaak gemeld, wat resulteerde in algemene prevalentieschattingen voor verontrustende problemen op respectievelijk 2.8%, 3.2% en 2.5%. Het te snel bereiken van een climax werd het minst vaak gemeld (3.9%) en werd als verontrustend ervaren door slechts 10.8% van de vrouwen die het rapporteerden, wat resulteerde in een algemene prevalentie van een verontrustende vroege climax van <1%.

Onder de jongeren die het afgelopen jaar seksueel actief waren, zei 6.3% van de mannen en 6.8% van de vrouwen dat ze seks hadden vermeden vanwege een seksuele moeilijkheid. Onder jonge mannen (Figuur 1), de meest voorkomende redenen om te vermijden waren problemen om een ​​erectie te krijgen of te houden, een climax te snel te bereiken en gebrek aan interesse (gerapporteerd door respectievelijk 26.1%, 24.4% en 25.1% van alle jonge mannen die zeiden dat ze vermeden hadden seks). Onder jonge vrouwen (Figuur 1), de meest voorkomende redenen om te vermijden waren gebrek aan interesse (gerapporteerd door 45.5% van vrouwen die seks hadden vermeden), gevolgd door gebrek aan plezier, angst en pijn (gerapporteerd door respectievelijk 21.2%, 25.3% en 23.7%, van vrouwen die seks hadden vermeden).

Redenen om seks te vermijden onder seksueel actieve jongeren die aangaven ...

Figuur 1.

Redenen om seks tussen seksueel actieve jongeren te vermijden die aangaven seksueel te vermijden vanwege een seksuele moeilijkheid.

Figuur opties

Hulp of advies zoeken bij seksueel actieve deelnemers

Over het geheel genomen hadden 26% (22.9-29.5) van seksueel actieve mannen en 36.3% (33.1-39.7) van seksueel actieve vrouwen hulp gezocht over hun seksleven in het afgelopen jaar (laatste rij, Tabellen 1 en 2). Figuur 2 toont de verhoudingen die de verschillende bronnen raadplegen, gestratificeerd door ervaring met seksueel functieprobleem. Degenen die één of meer problemen rapporteren, hebben vaker hulp gezocht in vergelijking met degenen die geen problemen melden (35.5% versus 21% voor mannen; p <.001 en 42.3% vs. 31.1%; p = .001). Waar jongeren hulp zochten, waren familieleden en vrienden de meest voorkomende bron gevolgd door de media / zelfhulp. Professionele hulp werd het minst vaak gezocht. Onder jongeren die een of meer seksuele functieproblemen melden, hadden 3.6% (1.9-6.8) van mannen en 7.9% (5.8-10.6) van vrouwen in het afgelopen jaar professionals over hun seksleven geraadpleegd.

Percentage jongeren dat hulp of advies vroeg over hun seksleven door ...

Figuur 2.

Percentage jongeren dat hulp of advies vroeg over hun seksleven door ervaring met seksueel functieprobleem en geslacht. SF = seksuele functie.

Figuur opties

Nood en vermijding bij jongeren die het afgelopen jaar geen seks hebben gehad

In totaal werden 262-mannen en 255-vrouwen seksueel ervaren (hadden ooit een seksuele ervaring gehad), maar rapporteerden niet dat ze seks hadden gehad in het jaar vóór het interview (tafel 3). Iets meer dan één op de zes van deze mannen (17.4%) en ongeveer één op de acht van deze vrouwen (12%) gaf aan verontrust te zijn over hun seksleven, en ongeveer één in 10 (10%) van mannen en vrouwen zei dat ze seks hadden vermeden vanwege seksuele moeilijkheden die zij of hun partner hebben ervaren. Er was geen verschil tussen mannen en vrouwen in het melden van leed of vermijding.

Tafel 3.

Aandeel seksueel niet-actueel 16- tot 21-jarigen melden ongerief over seksleven, tevredenheid over seksleven en vermijden van seks

Heren


Dames


noemers

262, 165


255, 138


procent

95% CI

procent

95% CI

Verontrust of bezorgd over het seksleven17.4012.8-23.412.008.3-17.2
Vermeden seks vanwege seksuele problemen van jezelf of de partner10.105.5-17.910.705.4-20.1
Tevreden over het seksleven34.6028.5-41.332.2026.2-38.7

BI = betrouwbaarheidsinterval.

Tabel opties

Discussie

Deze landelijk representatieve gegevens laten zien dat ongeveer één op 10 seksueel actieve jonge mannen en één op de acht seksueel actieve jonge vrouwen een verontrustend seksueel probleem meldt dat 3 maanden of langer in het afgelopen jaar heeft doorstaan. Het meest voorkomende pijnprobleem bij alle seksueel actieve mannen was te snel een climax bereiken (4.5%), en bij jonge vrouwen was het moeilijk om een ​​climax te bereiken (6.3%). Meer dan een derde van de mannen en meer dan vier van de 10-vrouwen die melding maakten van een of meer seksuele functieproblemen hadden hulp gezocht, maar zelden van professionele bronnen. Onder degenen die in het jaar voor het interview geen seks hadden gehad, zei een op 10 jonge mannen en vrouwen dat ze seks hadden vermeden vanwege seksuele problemen.

De sterke punten van dit onderzoek zijn dat het gebaseerd is op een grote populatie-gebaseerde kanssteekproef en een belangrijke lacune in het empirische bewijs over seksuele functieproblemen bij jongeren signaleert. Hoewel de respons van de algehele enquête (57.7%) een potentiële bron van vertekening is, was het responspercentage bij 16- naar 44-jarigen hoger, bij 64.8%. We hebben eerder gewezen op de recente algemene daling van de responspercentages van enquêtes, gekoppeld aan strengere methoden om ze te berekenen, en hebben ook vastgesteld dat onze responspercentages in lijn zijn met andere belangrijke sociale enquêtes in het Verenigd Koninkrijk [25] en [27]. Niettemin is systematische vertekening in overeenstemming met deelname mogelijk, en we gebruikten enquêtegewichten om deze bias te verminderen (zie Methoden). Items met betrekking tot seksuele problemen zijn gevoelig en zelfgerapporteerde gegevens kunnen onderhevig zijn aan terugroepingvertekening en zijn vatbaar voor onderrapportage. We hebben geprobeerd de rapportagevoorspelling te minimaliseren door seksuele functieproblemen te beschrijven als 'veelvoorkomende problemen' [22], door cognitief pretesteren van items [28]en door gebruik te maken van computergestuurde zelfinterviews [25].

Onze gegevens laten zien dat seksuele functieproblemen niet ongewoon zijn in deze leeftijdsgroep. Schattingen van het aantal seksueel actieve 16- tot 21-jarige mannen en vrouwen die melding maken van seksuele functieproblemen zijn niet veel lager dan voor de gehele Natsal-3-populatie, 41.6% voor mannen en 51.2% voor vrouwen [22]. Verschillende populatie-gebaseerde studies hebben opgenomen en gerapporteerd over jongere leeftijdsgroepen [10], [11], [12] en [29] hoewel de vergelijking beperkt is door variatie in onderzoeksmethodologie en categorisatie van zowel seksuele problemen als de ernst ervan. Een recente Canadese studie [13], bijvoorbeeld, ontdekte dat 50% van seksueel actieve 16- tot 21-jarige mannen en vrouwen een seksueel probleem rapporteerden, van wie de helft de geassocieerde distress meldde, hoewel de kleine, niet-willekeurige steekproef en de verschillen in definitie wijzen op de noodzaak van voorzichtigheid in interpretatie. Bij jonge mannen ligt onze prevalentieschatting voor erectiestoornissen (7.8%) halverwege tussen het 4.3% dat wordt gevonden in een Australisch onderzoek naar seksueel actieve 16- naar 19-jarigen [10] en 11% onder seksueel actieve 16- naar 24-jarigen in een onderzoek in Portugal [12]. Onze schatting van 13.2% voor vroege ejaculatie is iets lager dan de Australische studie (15.3%) en veel lager dan de Portugese studie (40%). Onder jonge vrouwen zijn onze prevalentieschattingen voor gebrek aan interesse (22%) en moeilijkheid om een ​​orgasme te bereiken (21.3%) iets lager dan die in de Australische studie (36.7% en 29%, respectievelijk) en vergelijkbaar met percentages van ongeveer 20% en 27% in een Zweeds onderzoek onder 18-24-jaren van vrouwen [11].

Er is gesuggereerd dat een deel van de problemen bij jongeren voortkomt uit een "praktijkeffect" en dat ze na verloop van tijd verdwijnen naarmate jongeren zelfvertrouwen en ervaring opdoen. Ter ondersteuning hiervan, O'Sullivan et al. [13] ontdekte dat bij jonge mannen een langere periode van seksuele ervaring geassocieerd was met een beter erectiel functioneren en grotere tevredenheid met geslachtsgemeenschap. Aan de andere kant meldt een deel van de volwassenen met seksuele functieproblemen levenslange symptomen, met andere woorden, symptomen die optraden op of vóór het moment van hun seksuele debuut en niet zijn verdwenen [8] en [30]. Een aantal factoren die bijdragen aan seksuele problemen, wordt typisch gevormd tijdens de kindertijd en adolescentie. Deze omvatten onvoldoende seksuele voorlichting, moeilijkheden bij het communiceren over seks, bezorgdheid over iemands lichaam of seksualiteit en verwarring of schaamte over iemands seksuele geaardheid of verlangens. [31]. Seksuele problemen weerspiegelen mogelijk ook de strijd om positieve seksualiteit te bereiken binnen de grenzen van restrictieve en gendergerelateerde sociale normen, bijvoorbeeld een acceptatie dat vrouwen pijn mogen verwachten en verdragen. [5]. De seksuele dubbele standaard waarbij vrouwen worden gecensureerd en mannen die worden beloond voor hun seksuele begeerte lijken bijzonder resistent tegen culturele verandering [32], hoewel recent onderzoek een variatie suggereert in de mate waarin jongeren deze culturele scripts verwerken in hun eigen relaties [33].

Meer dan 25 jaar sinds het essay van Fine en McClelland [34] op het ontbrekende discours van verlangen in seksuele voorlichting, blijven jongeren een kloof in hun kennis met betrekking tot psychosociale aspecten van seks waarnemen en rapporteren vaak dat ze zich slecht uitgerust voelen om seksuele intimiteit te beheersen. Natsal-3-gegevens suggereren dat 42% mannen en 47% vrouwen wilden dat ze meer hadden geweten over psychoseksuele onderwerpen op het moment dat ze zich voor het eerst klaar voelden voor seks, waaronder bijna 20% mannen en 15% vrouwen die wensten dat ze hadden geweten hoe je seks bevredigender kunt maken [35]. Evenzo, in een mixed-methodestudie uit Nieuw-Zeeland, kwamen leerlingen van 16-19 jaar als gerangschikt "hoe seksuele activiteit aangenamer te maken voor beide partners" en "emoties in relaties" tot de top vijf van onderwerpen die zij meer wensten te weten over op school seks opleiding [24]. Terwijl jongeren zeggen dat ze willen praten over plezier, niet-penetrerende alternatieven voor geslachtsgemeenschap, en machtsverhoudingen in seksuele relaties, neigt school seksuele voorlichting deze onderwerpen te negeren, de inhoud weerspiegelt in plaats daarvan de protectionistische zorgen van volwassenen in autoriteit [36].

Oproepen om plezier in seksuele voorlichting op te nemen zijn niet nieuw [37]. De stilte over seksueel welzijn uit educatieve bronnen wordt opgevuld door andere bronnen, zoals vrienden en media; en volgens Natsal-3 haalt bijna een kwart van de jonge mannen pornografie als een van hun bronnen van informatie over seks [35]. Hoewel sommige gebruikers een positief effect op hun seksleven ervaren [38], pornografie kan leiden tot onrealistische en schadelijke verwachtingen van seks onder jonge mannen [39], mogelijk seksueel-functionele problemen verergerend. Sekseducatie kan veel doen om mythen te ontmaskeren, plezier te bespreken, gelijkwaardige relaties tussen mannen en vrouwen te bevorderen en de sleutelrol van communicatie en respect binnen relaties te benadrukken om seksuele problemen te voorkomen.

Het lage percentage jongeren met schrijnende problemen die hulp of advies zoeken, is misschien niet verrassend. Hulp zoeken is ongebruikelijk, zelfs bij volwassenen met seksuele functieproblemen [40]. Seksuele voorlichting kan veel doen om problemen aan te pakken, (1) door kennislacunes te dichten; (2) door jonge mensen gerust te stellen dat problemen gewoon en legitiem zijn; en (3) door de banden met jeugdvriendelijke diensten te versterken. Aanbieders moeten er op hun beurt van op de hoogte zijn dat jonge mensen die andere seksuele gezondheidsbehoeften bijwonen (zoals anticonceptie en SOA-tests) mogelijk worstelen met zorgen met betrekking tot hun seksuele functie. Gezien de prevalentie van deze zorgen, kan het passend zijn voor aanbieders om discussie op gang te brengen door te vragen naar seksuele functie binnen een standaard patiëntgeschiedenis, en in toekomstige studies zou het nut van deze benadering kunnen worden beoordeeld.

Zonder betrouwbare gegevens over de seksuele functie en het welzijn van jongeren kan de vraag om aandacht voor dit aspect van hun seksuele gezondheid alleen maar speculatief zijn. Er is dringend behoefte aan verder op jongeren gericht onderzoek naar de omvang van de problemen, hun etiologie en vertakkingen. Er is met name behoefte aan valide meetinstrumenten die specifiek zijn toegesneden op de problemen van jongeren.

Concluderend, als we het seksuele welzijn van de bevolking willen verbeteren, moeten we individuen en koppels bereiken terwijl ze aan hun seksuele carrière beginnen, om te voorkomen dat gebrek aan kennis, angst en schaamte veranderen in levenslange seksuele problemen. Onze gegevens vormen een sterke empirische aanzet om deze preventieve actie te ondernemen.

Dankwoord

Natsal-3 is een samenwerking tussen University College London (Londen, VK), de London School of Hygiene and Tropical Medicine (Londen, VK), NatCen Social Research, Public Health England (voorheen de Health Protection Agency) en de University of Manchester (Manchester, Verenigd Koninkrijk). De financiers hadden geen rol bij de opzet en uitvoering van het onderzoek; verzameling, beheer, analyse en interpretatie van de gegevens; en voorbereiding, herziening of goedkeuring van het artikel; en besluit om het artikel voor publicatie in te dienen. De auteurs bedanken de deelnemers aan de studie, het team van interviewers van NatCen Social Research, operaties en computerpersoneel van NatCen Social Research.

Financieringsbronnen

De studie werd ondersteund door subsidies van de Medical Research Council (G0701757) en de Wellcome Trust (084840), met bijdragen van de Economische en Sociale Onderzoeksraad en het Ministerie van Volksgezondheid. Sinds september 2015 wordt KRM in de kern gefinancierd door de UK Medical Research Council (MRC); MRC / CSO Social & Public Health Sciences Unit, University of Glasgow (MC_UU_12017-11).

Referenties

    • [1]
    • R. Ingham
    • 'Dat hebben we op school niet besproken': onderwijs tegen plezier of onderwijs voor plezier?
    • Sekseducatie, 5 (2005), pp. 375-388
    • [SD-008]
    • [2]
    • CT Halpern
    • Hersenteeronderzoek naar adolescente seksualiteit: gezonde seksuele ontwikkeling als onderdeel van de levensloop
    • Perspect Sex Reprod Health, 42 (2010), pp. 6-7
    • [SD-008]
    • [3]
    • DL Tolman, SI McClelland
    • Normatieve seksualiteitsontwikkeling in de adolescentie: een decennium in review, 2000-2009
    • J Res Adolescence, 21 (2011), pp. 242–255
    • [SD-008]
    • [4]
    • L. Hillier, L. Harrison
    • Homofobie en de productie van schaamte: jonge mensen en sekse-aantrekkingskracht
    • Cult Health Sex, 6 (2004), pp. 79-94
    • [SD-008]
    • [5]
    • C. Marston, R. Lewis
    • Anale heterosex bij jongeren en implicaties voor gezondheidsbevordering: een kwalitatief onderzoek in het VK
    • BMJ Open, 4 (2014), p. e004996
    • [SD-008]
    • [6]
    • D. Richardson
    • Jeugd-masculiniteit: dwingende mannelijke heteroseksualiteit
    • Br J Sociol, 61 (2010), pp. 737-756
    • [SD-008]
    • [7]
    • E. McGeeney
    • Een focus op plezier? Verlangen en walging in groepswerk met jonge mannen
    • Cult Gezondheid Sex, 17 (Suppl. 2) (2015), pp. S223-S375
    • [SD-008]
    • [8]
    • American Psychiatric Association
    • Diagnostische en statistische handleiding voor geestelijke aandoeningen
    • (5e editie) Auteur, Arlington, VA (2013)
    • [SD-008]
    • [9]
    • B. Træen, H. Stigum
    • Seksuele problemen bij 18-67-jarige Noren
    • Scand J Public Health, 38 (2010), pp. 445-456
    • [SD-008]
    • [10]
    • J. Richters, AE Grulich, RO de Visser, et al.
    • Sex in Australië: seksuele problemen bij een representatieve steekproef van volwassenen
    • Aust New Zealand J Public Health, 27 (2003), pagina's 164-170
    • [SD-008]
    • [11]
    • K. Oberg, AR Fugl-Meyer, KS Fugl-Meyer
    • Over categorisatie en kwantificering van seksuele disfuncties van vrouwen: een epidemiologische benadering
    • Int J Impotentie Res, 16 (2004), pp. 261-269
    • [SD-008]
    • [12]
    • AL Quinta Gomes, PJ Nobre
    • Prevalentie van seksuele problemen in Portugal: resultaten van een bevolkingsonderzoek met een gestratificeerde steekproef van mannen van 18 tot 70 jaar
    • De J Sex Res, 51 (2013), pp. 13-21
    • [SD-008]
    • [13]
    • LF O'Sullivan, LA Brotto, ES Byers, et al.
    • Prevalentie en kenmerken van seksueel functioneren bij seksueel ervaren midden tot late adolescenten
    • J Sex Med, 11 (2014), blz. 630-641
    • [SD-008]
    • [14]
    • N. Escajadillo-Vargas, E. Mezones-Holguín, J. Castro-Castro, et al.
    • Risico op seksuele disfunctie en daarmee samenhangende factoren bij jonge Peruaanse universiteitsvrouwen
    • De J Sex Med, 8 (2011), pp. 1701-1709
    • [SD-008]
    • [15]
    • A. Philpott, W. Knerr, D. Maher
    • Bevordering van bescherming en plezier: Vergroting van de effectiviteit van barrières tegen seksueel overdraagbare aandoeningen en zwangerschap
    • The Lancet, 368 (2006), pagina 2028-2031
    • [SD-008]
    • [16]
    • JA Higgins, JS Hirsch
    • Het genoegenstekort: het opnieuw bekijken van de "seksualiteitsverbinding" in reproductieve gezondheid
    • Perspect Sex Reprod Health, 39 (2007), pp. 240-247
    • [SD-008]
    • [17]
    • Organisatie WH
    • Definiëren van seksuele gezondheid: rapport van een technisch consult over seksuele gezondheid, 28-31 januari 2002
    • Wereldgezondheidsorganisatie, Genève (2006)
    • [SD-008]
    • [18]
    • DJ Hensel, JD Fortenberry
    • Een multidimensionaal model van seksuele gezondheid en seksueel en preventiegedrag bij adolescente vrouwen
    • J Adolesc Health, 52 (2013), pp. 219-227
    • [SD-008]
    • [19]
    • K. Wellings, AM Johnson
    • Onderzoek naar seksuele gezondheid: een breder perspectief kiezen
    • Lancet, 382 (2013), pp. 1759-1762
    • [SD-008]
    • [20]
    • L. Measor
    • Condoomgebruik: een weerstandscultuur
    • Sekseducatie, 6 (2006), pp. 393-402
    • [SD-008]
    • [21]
    • CA Graham, R. Crosby, WL Yarber, et al.
    • Erectie verlies in verband met condoomgebruik bij jonge mannen die een openbare SOA-kliniek bezoeken: Potentiële correlaten en implicaties voor risicogedrag
    • Geslacht Gezondheid, 3 (2006), pp. 255-260
    • [SD-008]
    • [22]
    • KR Mitchell, CH Mercer, GB Ploubidis, et al.
    • Seksuele functie in Groot-Brittannië: bevindingen van het derde nationale onderzoek naar seksuele attitudes en levensstijlen (Natsal-3)
    • Lancet, 382 (2013), pp. 1817-1829
    • [SD-008]
    • [23]
    • LA Scott-Sheldon, BT Johnson
    • Erotiseren zorgt voor veiligere seks: een onderzoekssynthese
    • J Prim Prev, 27 (2006), blz. 619-640
    • [SD-008]
    • [24]
    • L. Allen
    • 'Ze vinden dat je sowieso geen seks moet hebben': suggesties van jongeren om de inhoud van seksuele voorlichting te verbeteren
    • Seksualiteiten, 11 (2008), pp. 573-594
    • [SD-008]
    • [25]
    • B. Erens, A. Phelps, S. Clifton, et al.
    • Methodologie van het derde Britse nationale onderzoek naar seksuele attitudes en levensstijlen (Natsal-3)
    • Sex Transm Infect, 90 (2014), pp. 84-89
    • [SD-008]
    • [26]
    • M. Gray, S. Nicholson
    • Nationaal onderzoek naar seksuele attitudes en levensstijl 2010: bevindingen en aanbevelingen van testen van cognitieve vragen; 2009
    • Sex Transm Infect, 90 (2014), pp. 84-89
    • [SD-008]
    • [27]
    • CH Mercer, C. Tanton, P. Prah, et al.
    • Veranderingen in seksuele attitudes en leefstijlen in Groot-Brittannië doorheen de levensloop en in de loop van de tijd: bevindingen van de nationale onderzoeken naar seksuele attitudes en leefstijlen (Natsal)
    • Lancet, 382 (2013), pp. 1781-1794
    • [SD-008]
    • [28]
    • KR Mitchell, GB Ploubidis, J. Datta, et al.
    • De Natsal-SF: een gevalideerde maat voor seksuele functie voor gebruik in enquêtes onder de bevolking
    • Eur J Epidemiol, 27 (2012), pp. 409-418
    • [SD-008]
    • [29]
    • BS Christensen, M. Gronbaek, M. Osler, et al.
    • Seksuele disfuncties en problemen in Denemarken: prevalentie en geassocieerde sociodemografische factoren
    • Arch Sex Behav, 40 (2011), pp. 121-132
    • [SD-008]
    • [30]
    • A. Burri, T. Spector
    • Recente en levenslange seksuele disfunctie in een vrouwelijke steekproef van de Britse bevolking: Prevalentie en risicofactoren
    • J Sex Med, 8 (2011), blz. 2420-2430
    • [SD-008]
    • [31]
    • E. Kaschak, L. Tiefer
    • Een nieuwe kijk op seksuele problemen van vrouwen
    • Routledge, New York (2014)
    • [SD-008]
    • [32]
    • GS Bordini, TM Sperb
    • Seksuele dubbele standaard: een overzicht van de literatuur tussen 2001 en 2010
    • Sex Cult, 17 (2013), pp. 686-704
    • [SD-008]
    • [33]
    • NT Masters, E. Casey, EA Wells, et al.
    • Seksuele scripts bij jonge heteroseksueel actieve mannen en vrouwen: continuïteit en verandering
    • J Sex Res, 50 (2013), blz. 409-420
    • [SD-008]
    • [34]
    • M. Fine, S. McClelland
    • Seksuele opvoeding en begeerte: nog steeds vermist na al die jaren
    • Harv Educ Rev, 76 (2006), pp. 297-338
    • [SD-008]
    • [35]
    • C. Tanton, KG Jones, W. Macdowall, et al.
    • Patronen en trends in bronnen van informatie over seks tussen jongeren in Groot-Brittannië: aanwijzingen uit drie nationale enquêtes over seksuele attitudes en levensstijlen
    • BMJ Open, 5 (2015), p. e007834
    • [SD-008]
    • [36]
    • P. Alldred
    • Word echt over seks: de politiek en de praktijk van seksuele voorlichting
    • McGraw-Hill Education (UK), Maidenhead (2007)
    • [SD-008]
    • [37]
    • L. Allen, M. Carmody
    • 'Plezier heeft geen paspoort': het potentieel van plezier in seksuele voorlichting herlezen
    • Sekseducatie, 12 (2012), pp. 455-468
    • [SD-008]
    • [38]
    • GM Hald, NM Malamuth
    • Zelf waargenomen effecten van pornografische consumptie
    • Arch Sex Behav, 37 (2008), pp. 614-625
    • [SD-008]
    • [39]
    • E. McGeeney
    • Wat is goede seks ?: Jongeren, seksueel genot en seksuele gezondheidsdiensten [Ph.D. scriptie]
    • Open University (2013)
    • [SD-008]
    • [40]
    • KR Mitchell, KG Jones, K. Wellings, et al.
    • Het schatten van de prevalentie van seksuele functieproblemen: de impact van morbiditeitscriteria
    • J Sex Res (2015), pp. 1-13 [Epub voorafgaand aan druk.]
    • [SD-008]

Belangenconflicten: AMJ is een gouverneur van de Wellcome Trust. Alle andere auteurs verklaren dat ze geen belangenconflicten hebben.

Adres correspondentie naar: Kirstin R. Mitchell, Ph.D., MRC / CSO Sociale en volksgezondheidswetenschappen, Instituut voor gezondheid en welzijn, Universiteit van Glasgow, 200 Renfield Street, Glasgow, Schotland G2 3QB, Verenigd Koninkrijk.

© 2016 Society for Adolescent Health and Medicine. Gepubliceerd door Elsevier Inc.

Opmerking voor gebruikers:
Gecorrigeerde proefdrukken zijn artikelen in de pers die de correcties van de auteurs bevatten. De definitieve citatiegegevens, zoals jaargang en / of nummer van uitgave, jaar van publicatie en paginanummers, moeten nog worden toegevoegd en de tekst kan vóór de definitieve publicatie veranderen.

Hoewel gecorrigeerde bewijzen nog niet alle bibliografische gegevens beschikbaar hebben, kunnen ze al geciteerd worden aan de hand van het jaar van online publicatie en de DOI, als volgt: auteur (s), titel van het artikel, Publicatie (jaar), DOI. Raadpleeg de referentiestijl van het tijdschrift voor de exacte weergave van deze elementen, de afkorting van tijdschriftnamen en het gebruik van interpunctie.

Wanneer het laatste artikel is toegewezen aan volumes / uitgaven van de publicatie, wordt de artikel in persversie verwijderd en verschijnt de definitieve versie in de bijbehorende gepubliceerde volumes / uitgaven van de publicatie. De datum waarop het artikel voor het eerst online beschikbaar werd gesteld, wordt overgedragen.