ED Recovery Stories 1

Tregimet e rimëkëmbjes ED 1 përmbajnë llogari më të shkurtra. Shtë e para nga 8 faqet në yourbrainonporn.com.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rikthimi i llogarive Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads


ED Recovery Stories 1Raport tre mujor. Mosha në fillim të të njëzetave. "Ndjeshmëria ime në penis ka rritur ngarkesat, dhe për herë të parë në të gjithë jetën time, më duket sikur kam humbur virgjërinë time."

Siç mund ta dini ose nuk mund të jeni të vetëdijshëm, unë kam qenë pa pornografi për të paktën 3 muaj, por kam orgazmë disa herë me ndihmën e partnerit tim (mendoj se mund të kem M një herë ose dy herë më të mi në fillim fazat), krejtësisht pornografi falas gjithsesi.

Ne nuk kishim bërë seks për rreth një javë, dhe ajo përmendi më herët natën e kaluar se e donte atë. Edhe pse e dëshiroja pak, nuk e prisja me padurim, pasi dua të jem O i lirë për aq kohë sa të jetë e mundur. Gjithsesi, ajo filloi të luante me mua dhe unë fillova të shtrihem me të në shtrat, dhe ishte vërtet e këndshme. Aq shumë sa nuk kaloi shumë dhe unë isha në prag të O, lol.

Gjithsesi, unë e futa atë tek ajo ndërsa ishte e bukur dhe e vështirë, dhe unë nuk mund të besoj se sa e mrekullueshme ndjehej brenda saj.

Më kujtohet duke i thënë asaj gjatë ditëve të mia më të këqija të varësisë nga P dhe impotencës se nuk më dukej sikur kisha bërë seks akoma. Ajo nuk e kuptonte vërtet dhe unë nuk mund ta shpjegoja vetveten. Por natën e kaluar, OMG u ndje shumë mirë. Unë mund të ndieja gjithçka, dhe ishte shumë mirë. Sidoqoftë, për shkak të kësaj zgjata më pak se një minutë. Haha Më dukej sikur vërtet po bëja seks për një herë. (Ne kemi pasur shumë marrëdhënie seksuale, por unë kurrë nuk do të isha aq i vështirë / i ndezur sa të mund ta shijonim atë.)

Shkalla ime e suksesit po bëhet shumë e mirë kur bëhet fjalë për seksin, në fakt unë jam duke u shqetësuar më shumë për të përfunduar shpejt pastaj për të marrë një mbledhje në radhë të parë. Ndjeshmëria ime në penis ka rritur ngarkesat dhe për herë të parë në të gjithë jetën time, më duket sikur kam humbur virgjërinë. Ndihem një hap më afër për ta mposhtur këtë.

Një gjë e fundit, ndërsa unë vetë nuk jam M, gjatë parathënies g / f luan me mua, kështu që teknikisht është akoma duke u dobësuar. Prandaj nuk prisja ta kisha përsëri ndjenjën. Por uau! Po unë kam, kështu që kjo duhet të jetë thjesht nga prerja e P. Prandaj, për mendimin tim kjo sigurisht që po funksionon, dhe kështu që, ia vlen.

Unë jam pak në siklet për kulminacionin kaq shpejt dhe mos dua të shkosh shumë larg në anën tjetër… por në dreq me këtë, kjo mund të mos jetë në gjendje të bëhet aspak e vështirë, kështu që unë do të shqetësohem me derdhjet e parakohshme më vonë.

: D.

[5 muaj] Tani me siguri mund të them se jam shëruar. Seksi është i shkëlqyeshëm, më i miri ndonjëherë. Mund porno. Nëse një djalë me një top mund ta mposhtë këtë [ai kishte bërë një operacion për kancerin e testikujve më herët], të gjithë mundeni. Megjithatë nuk do të ndodhë brenda natës. Përsëri,

seksi është i madh

Unë nuk shikoj pornografi

Unë nuk dëshiroj pornografi

Dhe i shoh gratë tërheqëse

Unë jam më i sigurt

Ndihem mirë

Faleminderit shume.


NOFAP është e vërtetë

Kam zbuluar një muaj prapa se kisha PIED. Unë shkova për NOFAP për 25 ditë ... Tani unë jam në gjendje të bëj seks normal me gruan time tani. Punon…


Kjo S *** punon

Unë kam qenë Pornfree, pa asnjë batutë për rreth 3 dhe 1/2 javë tani nuk ka qenë e lehtë dhe e vetmja herë kur jam normalisht është e vështirë në mëngjes por thjesht bëra seks sonte dhe ndihem sinqerisht i shkëlqyeshëm. Tani në fillim u desh një sekondë për hedhjen time të mbeturinave, por kur ndodhi, unë e pashë duke ulëritur! Mos hiqni dorë pa marrë parasysh se nëse bie poshtë, thjesht ngrihuni nga pluhuri dhe vazhdoni të ecni. Unë nuk kam në plan të ndaloj këtë prirje dhe nuk duhet asnjëri prej jush.


Këto janë vërejtjet e një burri që ishte i varur nga pornografia për njëzet vjet:

Kjo është e turpshme për të shtypur, por unë mendoj se kam nevojë për të. Unë kisha kaluar vite me ereksionet e mia duke u dobësuar dhe më të dobët. Vetëm jo e vështirë dhe shumë herë thjesht mezi kështu, por unë vazhdova të shkoj në varësinë time. Unë mendoj se sa më keq të jetë problemi im, aq më shumë do të fundosem në të.

Epo, për ata që nuk mund të kenë provuar të ndalojnë këtë varësi ose po fillojnë vetëm dhe kanë ose mendojnë se kanë probleme me ereksion. Nuk kam më probleme me forcën e ereksionit!

Kjo është pjesa e turpshme. Unë mendoj se sonte është mbledhja më e fortë që kam pasur në vite dhe vite. Nuk jam i sigurt se si disa mund të kenë qenë së fundi gjatë gjumit. Nga ato që unë kam qenë në dijeni, kjo është sikur, do ta them vetëm, duke qenë një fatkeqësi përsëri. Unë duhet të them edhe Unë nuk e pëlqejnë atë. Sa keq si dëshirat janë tani unë jam i lumtur për forcën e trupit tim.

Unë ndonjëherë buzëqesha për të ndonjëherë. Unë mendoj se unë jam vetëm i lumtur që trupi im mund të shërohet nga të gjitha abuzimet që bëra me të gjatë viteve. Tani me gjithçka që tha, unë me të vërtetë nevojë për të qetësuar. Unë do të thotë dëshirat dhe nxitjet janë shumë të larta. Sonte, ende nuk kam mundur të fle. Oh mirë unë do të marrë të mirën me keq unë mendoj.


Në 51, shkova tek mjeku duke kërkuar përgjigje për ED tim.  Ai më tha të njëjtën gjë, "Gjithçka është në kokën tënde", pasi më bëri disa pyetje në lidhje me jetën time seksuale (megjithatë asgjë për përdorimin e pornografisë). Oh, unë kisha bërë punën e gjakut disa muaj para kësaj dhe testosteroni im dhe hormonet e tjera ishin të gjitha në intervalin normal.

Ai më dha disa shembuj të Viagra-s për të "kthyer besimin tim". Por tha që ai nuk e ndiente që duhej të isha në të si një ilaç i rregullt. Kjo ishte gjashtë muaj më parë dhe gjetja ime ka qenë se nuk është vetëm psikologjike. Ajo që kam mësuar nga të tjerët në këtë forum, plus artikuj të tjerë mbi unazat ED të shkaktuara nga pornografia janë të vërteta. Unë jam disa ditë larg shënimit të 90 ditëve (abstinenca e pornografisë) dhe po shoh një përparim të jashtëzakonshëm. Thjesht vallëzimi i ngadaltë me bashkëshortin tim më nxehet dhe shqetësohet tani. Dhe ushtari im përshëndet!


Pasi e gjeta këtë forum më herët këtë vit, dhe lexova mesazhet për njerëzit që shëronin PIED-in me nofap, i dhashë një provë. Unë kam qenë fapping gjithë jetën time të pron. Pothuajse çdo ditë. Kishte probleme me ta mbajtur atë dhe duke e mbajtur të vështirë. Oral ishte e arsyeshme, por kur vendosja e kondomeve / seksit nuk do të shkonte shumë mirë dhe shpesh do të humbiste ereksionin. Mendova se ishte presioni i gjakut, rrjedhjet e venave, koha e vakteve, mangësitë e vitaminave, stresi, lodhja, testosteroni i ulët, etj. Pretty much under under the sun. Unë edhe dabbled me cialis dhe sende, por ndonjëherë nuk do të bëjë punë, e cila tregoi se ajo nuk ishte me të vërtetë një çështje fizike. Tani, ndihet sikur një peshë është hequr nga unë dhe njohja e kësaj beteje është pas meje është e mahnitshme.


Zhvillimi pozitiv i PIED - a e kam shëruar?

Unë jam në ditën 82 tani dhe për ditët e fundit kam provuar të ngrihem përmes stimulimit të butë pa P dhe pa F. Unë fjalë për fjalë e bëj atë në sensacion vetëm pa mendime seksuale fare. Sa herë që kam provuar, kam arritur të ngrihem në ngurtësi prej 85-100%, edhe kur anëtari im u ul atje i dredhur dhe relativisht i pajetë (jo i rrafshët pa jetë). Për më tepër, ereksioni qëndron për më shumë se një minutë para se të zbehet - kjo pa vazhduar ta prekësh atë.

Tani, kurrë nuk mund ta kisha bërë këtë më parë. Nëse do të provoja në kulmin e karrierës time PMO, do të kisha luftuar madje edhe për fantazi dhe ndoshta do të isha një 20-30%, maksimumi. A është kjo atëherë një shenjë që po i afrohem fundit të PIED?

Unë jam duke u etur për ta provuar me SO shpejt, për të parë nëse mund të trajtoj ankthin e mundshëm të performancës që kam dhe të kryej për herë të parë në jetën time pa ilaçe ED! Do të ishte monumentale. Jam i gatshëm të pres deri pas 90, por ndihem më pozitiv për Nofap sesa kam për një kohë.

Unë do ta konsideroja veten të rebootuar plotësisht kur marr ereksione vetëm përmes mendimit ose kur shoh një grua të bukur në mish. Ju lutem më tregoni nëse kjo është normale për shumicën e djemve apo nëse po ushtroj shumë presion mbi veten time përmes pritjeve kaq të mëdha.


Marrëdhënia ime e fundit që kisha ishte me një vajzë shumë të mrekullueshme. Ajo kishte fjalë për fjalë një trup ëndërr. Dhe nuk mund ta ngreja vazhdimisht. Dhe tani (pas 45 ditësh NoFap) është krejt e kundërta. Fjalë për fjalë nuk mund ta mbante poshtë. NoFAP me të vërtetë punon për ED.

Pyes veten se sa burra nuk kanë bërë lidhje me jetën e tyre pornografike dhe ED e tyre. http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2bk0i2/on_day_45/cj657zd


Unë ende mbetem i habitur se si disa njerëz mbrojnë pornografinë dhe masturbimin.

Djemtë postojnë në / R / Seks gjatë gjithë kohës që ata çalojnë kështu që unë u them atyre "Hej kjo mund të jetë pornografia, sepse unë kisha PIED dhe asnjë PMO nuk e shëroi atë".

Ajo kurrë nuk dështon edhe pse disa njerëz duhet të shkruajnë disa gjëra për Porn dhe masturbim të shëndetshëm dhe se nuk ka prova shkencore se nuk masturbating ose shikuar pornografi mund të shkaktojë ED.

Unë nuk e kuptoj atë, unë kam përvojë të dorës së parë në këtë, unë personalisht shërova ED tim sepse abstenova nga PMO dhe këta 'njerëz janë kaq të fiksuar për ta mbrojtur atë.

Prettyshtë goxha patetike të jem i sinqertë, shpresoj që djemtë që po përpiqem të ndihmojnë të marrin këshillën time, sepse e di dorën e parë se sa thith çalimi me një vajzë dhe sa mirë ndihet të mos shqetësohesh për të.


Këto janë vërejtjet e një djalisti të ri (fillim 20s) pas ditëve 10 pa pornografi:

Historia:Unë rrallë kam probleme ED, por pamundësia e shpeshtë e orgazmës gjatë seksit është një nga simptomat që më solli këtu. Çështja tjetër është turpi i sjellë nga pornografia fetish që unë përparova në (transexual) dhe frika e avancimit më tej. Unë gjithashtu kurrë nuk kam pasur dru në mëngjes. Unë kurrë nuk kam menduar shumë për këtë, por me sa duket ky është një efekt tjetër anësor i shumë PMO.

Kam bërë seks përsëri disa ditë më parë dhe u ndjeva më e eksituar se sa mbaj mend që kam ndjerë gjatë seksit. Ereksioni im ishte më i fortë se kurrë më parë dhe kam bërë orgazëm me një prezervativ… mbase edhe pak para kohe, gjë që është e padëgjuar për mua. Unë jam i sigurt që ju lodheni duke dëgjuar për ereksionet e rastësishme të djemve, por u ndjeva mirë të vini re një përmirësim kaq shpejt pavarësisht nga dyshimet e mia.

Ndërsa fantazitë e pornografisë ende më futen në kokë, ato po bëhen më pak zgjuese dhe paksa të papëlqyeshme. Unë dija të shikoja për rikthimin pas orgazmës, por ende ka qenë e vështirë. Unë kam qenë më i tunduar se kurrë për të masturbuar.


Këto janë vërejtjet e një të riu i cili ishte i varur nga pornografia HOCD, dhe ka luftuar me të vërtetë për të lënë prapa pornografinë:

Kam arritur të shkoj edhe 3 javë PMO falas, por i dhashë fund time-time duke bërë seks me të dashurën time. Më pëlqeu, por akoma dua të bëj abstinim të ngushtë 6-8 javë për të rindezur siç duhet. Këtë herë vura re se gjithçka po funksiononte mirë dhe seksi përfundoi shumë më shpejt sesa do të doja, por për mua kjo është një shenjë e mirë që gjërat të rregullohen!

Unë ende kam rikthime pornografike në kokën time ndërsa bëj seks megjithëse dhe nuk më pëlqen shumë sepse do të bëj seks me të dashurën time dhe po marr imazhe të të gjithë këtyre yjeve pornografikë. Sidoqoftë, përpiqem t'i injoroj sa më mirë.

Gjatë vitit të fundit kam vërejtur një rritje të reagimit tim seksual. Dy vjet më parë u përpoqa të merrja një mbledhje gjatë një qëndrimi një nate ndërsa isha shumë e varur nga pornografia. Tani, me të dashurën time, kam mbledhje nga thjesht puthja e saj! Padyshim që ka qenë një rikuperim gradual. Jam përpjekur ta lë vetëm pornografinë sa më mirë që të mundem dhe duhet të them, është shumë më e lehtë t'i rezistosh tani që kam krijuar një lloj mbrojtjeje ndaj saj.


Ky djalë (epoka 34) u gjet, madje edhe gjatë përdorimit të ganjës, pas një variacioni të rëndë pornografik.

Unë garantoj pa marrë parasysh se kush e lexon këtë që shanset janë seriozisht në favorin tim për varësinë e kujt ishte më e keqe (jo krenar për këtë - thjesht një fakt). Bazuar në qindra postime që kam lexuar, unë do të thoja që problemi im ishte ndoshta në 5% më të keqen. Unë rrallë kam lexuar për dikë aq keq sa unë, dhe kjo ishte pjesë e arsyes pse e gjithë kjo ishte zemërmbytëse dhe thjesht një mjerim i pastër për mua. I pashpresë. … Mos gabo - kjo nuk ishte e lehtë. Në fakt, është vërtet e vështirë të bësh.

Unë kam luftuar disa varësi në jetën time - nga nikotina te alkooli dhe substancat e tjera. Unë i kam kapërcyer të gjithë, dhe kjo ishte larg më e vështira. Urgjencat, mendimet e çmendura, pagjumësia, ndjenjat e pashpresës, dëshpërimi, pavlefshmëria dhe shumë gjëra më negative ishin të gjitha pjesë e asaj që kalova me këtë gjë p dhe m. Thingshtë një gjë e ligë e tmerrshme me të cilën nuk do të duhet të merrem kurrë më kurrë në jetën time - kurrë.

Kam bërë seks ditën tjetër për herë të parë pasi isha mjaft i sigurt për ta konsideruar veten të kuruar. Dhe pa u përpjekur të jem dramatike ose të zbukuroj diçka, sinqerisht mund të them se ishin disa nga më të mirat që mund të kujtoj. … Unë nuk pajtohem me gjithë zemër me ata që mendojnë se ka një lidhje midis ganja dhe ED. … Unë isha sinqerisht i lartë si një qift, dhe gjithçka që bëri ishte të më bënte më me brirë. Ajo më dërgoi një mesazh më pas duke thënë se ajo do të ishte poshtë për një përsëritje të asaj nate në një rrahje zemre! (Unë nuk e kam dëgjuar atë për një kohë.) Dhe po, kam përdorur një prezervativ çdo herë. Unë kam pasur probleme me prezervativët në të kaluarën. Gjithmonë mendoja se ishte ankthi i performancës - por si çdo gjë tjetër që mendoja për këtë, me të vërtetë nuk ishte e vërtetë!

Lexoni më shumë përvojën e tij


Unë mund të trondis botën e gruas sime përsëri

Rreth 7 vite më parë gruaja ime humbi interesin për seks me mua. Ajo fajësoi veten. Unë kam qenë i zemëruar dhe i zemëruar, por e dija se arsyeja e vërtetë që humbi interesin ishte ED-ja ime. E dija se duhej të ndryshoja ose jeta do të vazhdonte të ishte e padurueshme. Kështu që nisa të filloja. Pas 7 ditëve, gruaja ime dhe unë ishim intime dhe ajo në të vërtetë u ngjit. Ajo mori interesin e saj. Në ditën 14 ne ishim përsëri intime dhe ajo kishte shumë orgazma. Ajo thotë se ndihet e interesuar përsëri, ashtu si trupi i saj është i interesuar përsëri. lol për herë të parë në vite ed ishte vetëm një problem minimal dhe ndërsa kjo është e mrekullueshme për mua, ajo po e bën gruan time të gjejë një interes të ri në seks. Unë kam qenë tunduar për të fap, por duke e ditur se unë mund të rock botën e saj përsëri ndihet shumë e mirë për të sakrifikuar për një moment kënaqësi vetë kënaqës.

Nofap po e bën gruan time më të lumtur


Këto janë vërejtjet e një burri që i përgjigjet pyetjes së një posteri tjetër. Pyetja ishte - “A funksionon vërtet abstinimi për ED të shkaktuar nga pornografia? Kam lënë dhe libidoja ime ka rënë. ”

Kjo është një çështje e njohur kur fillimisht abstenoni nga pornografia dhe masturbimi. Për mua zgjati për 2-3 javë. Për disa është më e gjatë. Të gjithë do të kërkojnë një qasje të ndryshme për t'i qëndruar asaj. Pjesa e rëndësishme është të mos dorëzohesh para kohe.

Efektet e rebooting janë awesome. Unë e kam përjetuar periudhën e flatline menjëherë pas largimit, por tani unë duket të ecin me një ulçer gjatë gjithë ditës dhe të ndjehem si një kafshë që unë duhet të zbutet kur rreth grave. Nuk është çudi që unë nuk kam vështirësi në arritjen dhe mbajtjen e një ngritje të fortë gjatë seksit. Kjo është e kundërta për të ulur para kompjuterit që godet një penis gjysmë të ngritur në pornografi të ashpër si unë kam qenë 1-2 muaj më parë.

Squats të rënda, deadlift, dhe ashensorë të tjerë të përbërë janë shumë të dobishme në rritjen e epshit, gjithashtu. Plotësimi i zinkut dhe Tribulus së bashku me përdorimin minimal të alkoolit / drogës janë gjithashtu të dobishëm. Por, mendoj se durimi dhe këmbëngulja me atë që po bëni aktualisht do të çojnë në përmirësime të mëdha.


Këto janë vërejtjet e një burri që kërkohet të përshkruajë udhëtimin e tij larg pornografisë në internet (jo nga forumi ynë)

Epo Arsyeja që vendosa të filloja këtë udhëtim ishte për shkak të pasigurive të caktuara. Unë u bashkova në këtë sit menjëherë pas ndarjes sime. Ajo marrëdhënie në të cilën isha zgjati 3 vjet. Ishte e para ime .. dhe e fundit. E megjithatë isha akoma e virgjër. Dua të them që padyshim nuk më shqetësoi kur isha në lidhje sepse kisha një vajzë dhe nuk kishte asgjë për t’u shqetësuar. Por pasi mbaroi, disi më kapi paniku dhe pyesja veten pse isha akoma e virgjër në moshën 20-vjeçare pasi isha në një lidhje për kaq shumë kohë. E kuptova që sa herë që përpiqeshim të bënim seks (provuam ndoshta 3 ose 4 herë), nuk do të bëhesha mjaft e vështirë.

Unë do të prisja shumë më shumë nga ajo dhe thjesht nuk po merrja nivelin e eksitimit që doja. Dhe unë në të vërtetë e doja këtë vajzë. Askush në botë nuk më ktheu si ajo. Por kur erdhi koha për seks, thjesht nuk isha gati. patjetër që kishte shumë ankth në performancë atje, por pornografia patjetër që luajti një rol. Dhe sa herë që dështoja, ankthi përkeqësohej. Shtë një cikël i trashë që jam shumë i sigurt se çoi në ED psikologjike. Pastaj fillova të lexoja artikuj këtu dhe isha i bindur që isha plotësisht i desensibilizuar falë pornografisë.

Unë u lëndova me të vërtetë pas prishjes dhe isha i gatshëm të bëja asgjë për ta bërë veten të ndjehem më mirë. Kështu që vendosa të kaloj shumicën e kohës duke u përpjekur të përmirësohem. Braktisja e pornos ishte një pjesë e madhe e saj. Porno ishte arsyeja e vetme që do të bëhesha e vështirë përveç drurit të rastit në mëngjes / natë dhe doja të ndjehesha sikur mund të bëhesha e vështirë pa pornografi. Javët e para pas pushimit, unë rrallëherë kam marrë ereksione.

Kjo ishte paksa zhgënjyese sepse doja të dija nëse kari im punonte si duhet apo jo dhe nuk mund ta tregoja pa ereksion. Por pas disa javësh, imagjinata ime mori kontrollin e makinës time seksuale. Mendimi për vajzat e vërteta që i dija në jetën reale do të më bënte të vështirë. Kjo më bëri shumë të lumtur. Lënia e pornografisë padyshim që po ndikonte pozitivisht tek unë. Pas rreth 4 muajsh pa pornografi jam akoma më mirë dhe ndihem mirë.

Ishte padyshim e vështirë në fillim, por unë isha një njeri me një plan (haha më vjen keq që u detyrova). Sa herë që ndieja dëshirën për të parë pornografi, thjesht kaloja kohën duke lexuar artikuj dhe duke hulumtuar gjëra rreth PE në këtë faqe. Përfundimisht dëshira filloi të ulej dhe tani mezi e ndiej nevojën për të parë pornografi. Unë ende i kam ato shtysa edhe pse kur jam vërtet i zhgënjyer me jetën dhe çfarë jo ose Nëse thjesht dua të bëhem me brirë edhe pse nuk jam. Por unë mund të merrem me ato nxitje thjesht duke e tërhequr vëmendjen time në diçka tjetër si sportet ose videolojërat. Por unë jam vërtet i lumtur me suksesin tim deri më tani. Unë e di që do të duhet më shumë se 4 muaj për të kthyer dëmin e bërë gjatë 6 viteve. Por unë jam gati për sfidën.

Padyshim që ia vlen të heqësh dorë. Dhe unë i rekomandoj të gjithëve që ta bëjnë këtë. Ato janë të afta. Suksese njerez!


Një burrë që sugjeron të shmangë të gjitha fantazitë, madje edhe duke i parë gratë, ndërsa ju rifilloni. Duket se ai pretendon fillimin 3 javë, por në fakt kishte nevojë për dy periudha të veçanta 21 ditore. (jo nga forumi ynë)

Na vjen keq për postin e gjatë që më parë, por besoj se kam diçka që mund të ndihmojë. Mënyra më efektive për të mundur këtë gjë që kam gjetur është kjo. Ju duhet të ndaloni fantazionin për një kohë, kur them se ndaloni fantazionin, dua të ndaloj të shikoni gjithçka që ka të bëjë me seksin. Mos kërkoni gratë nëse keni nevojë. Pse mund të pyesni? Unë do të shpjegoj.

Të jesh i varur nga pornografia truri juaj është lloj i të qenit i varur nga droga, ose alkooli ose pirja e duhanit, diçka në atë masë. Siç mund të jenë të vetëdijshëm disa nga ju, kur jeni të varur nga diçka që dopamina e trurit tuaj del jashtë kontrollit, kjo është ajo që shkakton problemet në radhë të parë.

Pra, çfarë ndodh, ne vendosim të heqim dorë nga pornografia dhe MB dhe ky është një fillim i shkëlqyeshëm. Sidoqoftë ajo që kam gjetur është kur vazhdoj të shikoj gratë, kur vazhdoj t'i shikoj dhe fantazoj që ngadalëson procesin jashtëzakonisht shumë. Nëse lexoni literaturë do të zbuloni se sasi të vogla dopamine lëshohen vetëm duke parashikuar një stimul (dmth. Dëshironi një copë tortë me çokollatë, ose në këtë rast pornografi ose seks). Kjo nga ana tjetër mund të ngadalësojë progresin. E thënë në këtë mënyrë, nëse e lini pirjen e duhanit ose alkoolit do ta kalonit gjithë ditën duke parë kontejnerët e tyre? Ndoshta jo sepse krijon tundim, krijon po atë vrull në trurin tonë. Ju shikoni pasi të keni lënë p dhe mb nëse shikoni akoma gra të rregullta dhe i imagjinoni ato në skena pornografike, kjo nuk është në të vërtetë largimi nga mendimi im.

Atëherë çfarë po marr? Rreth një vit më parë lexova në një post të ngjashëm në titujt e medhelp “shumë pornografi = humbje totale e epshit” (akoma këtu me 28 përgjigje). Një çift përdoruesish kishin problemin tonë dhe strategjia e tyre ishte të abstenojnë plotësisht për dy javë, të abstenojnë nga fantazia, të shikojnë ndonjë fotografi të grave, thjesht abstenim të plotë dhe për ta funksionoi brenda 2-3 javësh.

Atëherë e provova vetë dhe për lumturinë time më dha efekt. Sidoqoftë unë u ktheva përsëri në shkak të pornografisë mendova se isha "shëruar" dhe ishte në rregull që unë të shikoja përsëri. Tani po kthehem te kjo strategji. Çfarë bëra?

Për të paktën 14-21 ditë nuk shikova asgjë, as fantazi, as fotografi të grave, u përpoqa të mos shihja as edhe gratë e vërteta. E bëra këtë sepse dëshiroja të më jepte mendjen një shans për të shëruar pa ndonjë stimul të jashtëm. Është e vështirë? Absolutisht! Shumë e vështirë për t'u abstenuar plotësisht për disa javë, por ia vlen. Ndjeva se më ndihmoi të shërohesha, mendova se lejoi që mendimet e pornografisë të zhdukeshin nga koka ime.

Vetëm lënia e p dhe mb për mua nuk ishte thjesht lënia 100 për qind. Ishin fantazitë që e mbajtën gjallë. Si e dini kur gjithçka është kthyer në normalitet? Të dy herë kur e bëra këtë metodë, u duk sikur libidoja ime ishte zhdukur për një kohë, dhe pastaj papritmas ajo rivendoset vetë. Nga askund. Ndihet shkëlqyeshëm.

A do të funksionojë kjo për të gjithë të tjerët. Unë vërtet nuk e di. Thjesht po sugjeroj diçka që kam lexuar në një fije tjetër dhe e provova vetë. Do të shtoj gjithashtu gjatë kohës që kam marrë një multivitaminë për shëndetin e përgjithshëm.


Mosha 22, pesë javë pa PMO (gjithsej). Rareshtë e rrallë të shërohesh brenda 5 javësh nga ED i shkaktuar nga pornografia.

Postimi i parë - Që kur isha rreth 1 vjeç, unë kam PMO në dhe jashtë tre ose katër herë në ditë I. Kam kaluar dy grupe serioze dhe kam parë ndonjëherë vuaj nga ED .. por kryesisht kur është një vajzë e rastësishme .. Unë po shkruaj për të gjetur një afat kohor. Unë jam në 17 ditë pa PMO, por nuk kam asnjë dëshirë seksuale ndonjëherë. Dua të them javën e parë të pushimit, pata një dëshirë të madhe seksuale. Por tani është sikur asgjë nuk është atje. Kohë pas kohe patjetër që vërej se kam dru në mëngjes, por jo gjithmonë.

A e ka provuar dikush këtë? Dua të them për dy javë ka qenë sikur asgjë nuk ka there .seksualisht. Ju lutem ndihmë. A do të kthehet kjo së shpejti ??

12 ditë më vonë - (32 ditë pa PMO) Lajm i Madh !!! Soo, unë kam qenë në lidhje me këtë vajzë dhe natën e kaluar ishte hera e parë që ne u puthëm. Ishte e mahnitshme. Kjo vajzë është e mahnitshme. Ndjenja ishte e mahnitshme. Unë isha super i ngritur shumicën e kohës gjatë orëve të puthjes dhe përqafimit. Disa herë ajo u shua pak.

Sot mendimi i pornografisë është gjithçka përveç tërheqës dhe një mendim i largët. Mezi pres të shoh të ardhmen !!

Ditën tjetër -Edhe bëhet më mirë! Po, të gjitha rregulluar. Natën e kaluar bënë seks. Rock-hard dhe madje kishte një ëndërr në lidhje me seksin me një grua të vërtetë. Faleminderit për të gjithë mbështetjen. Padyshim që ia vlen të ndalosh pornografinë. Fat i mirë për të gjithë !!


Katër postet e tjera janë të vetmet që ai ka dhënë. Anglishtja nuk është gjuha e tij e parë. Postimet e tij pasqyrojnë natyrën jo lineare të rimëkëmbjes. Ai duket se është shëruar për katër javë, gjë që është e pazakontë. Zakonisht zgjat më shumë.

(Post 1) Më vjen keq por jam e dëshpëruar. Penisi im është i vdekur dhe epshi im është i vdekur pas javëve 3. A është kjo normale? Jam duke u depresionuar.

Unë mendoj se jam më keq sesa para se të ndaloja PMO. Nuk po them që dua ta lë. Thjesht jam e dëshpëruar dhe kam frikë të humbas marrëdhënien time 8 vjeçare. Unë e menaxhova jetën time seksuale me shumë stimulime pornografike, por me kohën më shkaktoi ED. Unë jam duke e bërë këtë sepse unë me të vërtetë e dua të dashurën time dhe ajo është forca ime për të vazhduar ta bëj këtë.

(Post 2) OK, edhe unë jam në ditën 24 pa PMO.

Uau! Diçka ka ndodhur sot. Në një numër 1 në 10, ndjej një 5 në epshin tim, por, kjo është AMAZING, pse? Sepse kam pasur më shumë se 1 vit me 0 të dëshirës seksuale, dhe dua të them 0.00000000000000000. Kjo është kaq e çuditshme, sepse dje u ndjeva aq depresive, e trishtuar dhe e frustruar.

Nuk e di se çfarë ka ndodhur, por kjo 5 në epsh është diçka që më jep fuqi të vazhdoj dhe të jetoj përsëri jetën time. Kam harruar se si ndihet, dhe është e mrekullueshme. Likeshtë sikur të paktën një pjesë e forcës sime njerëzore po kthehet.

Faleminderit për ndihmën në këtë forum.

(Post 3) Hi. Unë jam në ditën 28 pa PMO. E pra 4 ditë më parë unë me të vërtetë ndjeva epshin tim pak dhe unë isha kaq i lumtur, por ditët e kaluara, unë jam në epshin 0.0000 përsëri. Unë jam në depresion përsëri për shkak të kësaj, por, mirë, është diçka që duhet të kaloj, dhe vazhdoj të mendoj.

Ndihem kaq poshtë sepse pashë një vajzë të bukur, të bukur të çmuar dhe mirë, nuk ndjeva asgjë. Asnjë shkëndijë e vetme e epshit tim dhe kjo ishte kaq depresive për mua sot, sepse ajo ishte pikërisht lloji im - gjinj të mëdhenj, të dobët, fytyrë të bukur, flokë të zinj, lëkurë të bardhë, spektakolare. Por asgjë, madje edhe pak, vetëm zero. Shpresoj që jeta ime të jetë më e mirë në të ardhmen.

(Post 4) Epshi im është kthyer, ditët 29 pa PMO, kam bërë seks me vajzën time natën e kaluar, pa Viagra ose Cialis, ose shtesa. Ishte seksi mahnitës. Ajo thjesht dukej aq e natyrshme, pa fantazitë, thjesht dëshirë seksuale të pastër dhe një penis të ndjeshëm.

Për një rifillim të së kaluarës sime, unë pashë pornografi nga rreth 11 vjeç në moshën 29 vjeç. Për 5 vitet e fundit, kam jetuar një ferr, me ED, ankth, sulme paniku, depresion, Viagra, Cialis, libido zero - dhe tani unë jam kthyer Thjesht kaq natyrale, si hera e parë që humba virgjërinë. U ndjeva e mahnitshme.

Vetëm ditë 29 pa PMO. Unë garantoj këtë metodë.


Një përditësim pas katër javësh pa pornografi dhe tre javë pa masturbim. Siç mund ta shihni, ai ka bërë përparim, por ende ka mënyra për të shkuar (jo nga forumi ynë)

Doja të përditësohesha për përparimin tim që kur gjeta këtë faqe. Më shumë sepse kur isha në nivelin më të ulët, duke lexuar tregimet pozitive të të tjerëve dhe sukseset e tyre më ndihmuan më shumë sesa mund t'jua them. Ashtu si shumë prej jush atje unë mendova se kurrë nuk do të jetë në gjendje të ketë seks përsëri që e frikësuar ferr nga mua.

Sot janë 4 javë që nga asnjë P, 19 ditë që nga asnjë M dhe 1 ditë që nga asnjë O. Të jesh pa P ka qenë fantastike. Vështirë se e dëshiroj aspak dhe e dua sfidën për të shkuar pa të. Ereksionet e mia kanë qenë fenomenale që kur u largova dhe më ka bërë të ndihem përsëri adoleshente. Ata pothuajse lënduar ata janë aq të mëdha. Përqendrimi im është shumë më i mirë dhe puna është përmirësuar si rezultat. Unë nuk jam duke fjetur si dhe e cila nuk është si unë, por unë nuk jam i lodhur kështu që është një efekt anësor i lehtë për të marrë.

Unë kam qenë duke parë dikë për disa muaj dhe i kam shpjeguar situatën asaj dhe ajo ishte me të vërtetë e kuptueshme megjithatë natën tjetër unë po shkoja poshtë saj dhe ne vetëm u mor pak larg dhe provuar seks. Hera e parë nuk zgjati shumë, por unë qëndrova e vështirë gjatë gjithë kohës. Më pas më duhej mjaft kohë para se të mund të bëhesha përsëri i vështirë (d.m.th. rreth 30 minuta) jo i sigurt nëse kjo është e gjatë apo jo si asgjë për ta krahasuar sesa sa kohë është dashur në të kaluarën. Kur IM në P në të kaluarën do ta bëja pothuajse gjithmonë vetëm një herë pasi përfundova të ndjehesha në siklet, kështu që mendoj se unë kam gati-ri-tel trurin tim për të kërkuar atë vetëm një herë në një kohë kështu që duke u përpjekur për të ri-tel përsëri.

Gjithsesi ... pas 30 minutash u bëra përsëri i vështirë dhe pastaj bëmë seks për 45 minuta apo më shumë. Ne provuam çdo pozicion dhe ishte e pabesueshme. Unë e bëra atë dy herë dhe nuk e kam parë kurrë kaq të lumtur. Ndihesha plotësisht i rregulluar derisa kuptova se nuk mund të ***. Ne përfunduam duke ndaluar dhe pastaj ajo më dha një ** por as kjo nuk do ta bënte.

Unë mendoj se M ka dëmtuar ndjenjën në Johnson tim, kështu që ishte e vështirë të *** por duke shpresuar se 19 ditët dhe numërimi i asnjë M do të ndihmojë që edhe pse gf-ja ime më dha një shumë të fuqishme ** dhe hj të cilat mbase nuk ndihmuan . Sido që të jetë ishte një përmirësim MASIV dhe më la kaq shumë me brirë gjatë gjithë kohës dhe shumë më tepër sesa para se të filloja këtë që është një ndjenjë e shkëlqyeshme dhe pjesë e problemit që kisha paraprakisht në atë që bëhesha me brirë thjesht jo aq shpesh. Unë jam me brirë gjatë gjithë kohës tani.

Kushdo që kërkon të fillojë këtë, ju lutem lexoni këtë dhe merrni zemër se jemi vetëm si kompjuterë organikë. Ne mund të rindezim dhe historia fshihet kështu që ne mund të fillojmë përsëri. Ashtu si kompjutera, gjithmonë do të ketë diçka të lënë pas, por jo të mjaftueshme për t'ju ndaluar të gjithë duke shijuar një jetë normale.

Fat i mirë për të gjithë dhe do të rifreskohet përsëri në 4 më shumë javë.


Një tjetër shembull i jo mjaft përmes procesit të rihapjes. Ky njeri po eksperimenton me seksin e rastit jo-orgazmatik me të dashurën e tij.

Do të shkruaj diçka pozitive për gjithë përvojën këtu. Edhe rishfaqja ime e shkurtër disi e dobët kishte efekte të mëdha në problemin e mëparshëm ED. Veçanërisht ditët e fundit.

Në fillim ose para se të filloja kjo ishte shumë e vështirë të mbaja një mbledhje gjatë seksit dhe ishte një betejë e vërtetë brenda meje, e cila nuk e bënte seksin shumë zbavitës.

Ndërsa ditët pa pornografi vazhduan u bë më e lehtë për të marrë dhe mbajtur një mbledhje, megjithëse akoma jo në 100% ishte dukshëm më mirë dhe nuk isha vetëm unë që vura re.

Javën e kaluar kisha ereksione në mëngjes dhe gjatë natës disa herë dhe kisha disa seksi të madh me ngritje në 100%, edhe pse atëherë po përpiqesha të mos shkoj pranë orgazmës kështu që ndodhi një betejë tjetër

Unë e dija këtë me gf javën e kaluar dhe ajo tha se ndryshimi është shumë i dukshëm, jo ​​vetëm fizikisht, por edhe dashuria është më e relaksuar dhe më pak e shtyrë nga presioni që trupi im po reagon më shumë ashtu si duhet, në vend që ta detyrojë atë të ndodhë.

Ngjit me këta njerëz, është padyshim e vlefshme dhe definitivisht pornografia shkakton problemin në shumicën e rasteve. Më vjen keq për shumë njerëz që nuk e kanë zbuluar këtë lidhje.


Dy përgjigjet e mëposhtme janë tek një burrë tjetër që dyshon se pornografia e ka shkaktuar ED-in e tij, por ka dendur vetëm në procesin e rindezjes.

(Përgjigja 1st) E njëjta gjë e saktë me mua, saktësisht i njëjti proces mendimi (rrjedhje). E saktë - do të ishte gjysmë e vështirë deri sa të kaloni në orgazëm. Bro, nuk është rrjedhje. Shikoni videon e Gary. Ne lëvizim trurin tonë duke rënë në shumë pornografi. Ndaloni të gjitha. GJITHA PMO. Unë jam në ditën 60 diçka pa PMO. E keqja është duke përmirësuar ëndrrat e lagura shumë shpesh kohët e fundit (nuk kishte pasur një në vite). Libido që kthehet t. Duhet kohë por qarku ynë u ngatërrua. Gjithashtu testet e mbledhjes së natës në Google. Ekziston një me pulla për të parë nëse trupi juaj fillon ereksionin kur fle (thjesht pes. Ju nuk zgjoheni me dru në mëngjes nuk do të thotë që ju nuk merrni ereksion natën). Ju nuk jeni vetëm.

Në ndërkohë, hiqni dorë nga të gjitha pornografitë, të gjitha femrat të veshura me rroba, të gjitha masturbimi. Nëse keni nevojë të bangoni vajzën tuaj… ka disa shtesa 'bimore' në rrjet (ato në të vërtetë përmbajnë sintetikë kimikë të tre ilaçeve të mëdha erektive). Porositni ata nëse nuk mund të merrni recetë, pas disa herë edhe vetë besimi do të rritet. BC është një cikël vicioz.

Do të jeni në rregull vetëm ristartoni.

(Përgjigja 2nd) Unë pothuajse mund të garantoj se nuk ka asgjë të keqe fizikisht me penisin tuaj. Rasti juaj tingëllon shumë si imi 9 muaj më parë. Unë seriozisht mendova se kishte diçka që nuk shkonte në mënyrë të pakthyeshme me mua. Mund të eksitohesha ndërsa shikoja pornografi (nëse nuk kam PMO disa herë me radhë) por kur bëhej fjalë për marrëdhënie reale Në shumicën e kohës do të shkoja butë sapo të hyja ose pasi të kisha ndërruar pozicione në grua më dukej shumë tërheqëse. Ishte sikur nuk mund të ngrihesha në ndjesinë e një vagjine (sidomos në prezervativ), sepse truri im ishte mësuar me ndjenjën e një dore.

Pastaj fillova të mendoj ... mirë mbase ishin vitet e duhanit dhe cigareve të duhanit. Unë jam i sigurt që ata luajtën një pjesë në ED-në time të lidhur me pornografinë, por vetëm kur shkova 35+ ditë JO PM ose O në të gjitha që isha në gjendje të ngreja përsëri ereksione. Jo vetëm ereksione, por ereksione spontane, dru në mëngjes etj, duke qëndruar plotësisht të ngritur gjatë marrëdhënieve seksuale. Unë madje "testova" veten time si ju you i cili ishte një gabim i madh për mua shkaku që përfundova duke pasur një efekt ndjekës pas orgazmës e cila më çoi përsëri në varësinë time për PMO.

Gjithashtu përmendët që keni pasur ndonjëherë ankth në performancë. Edhe unë e kisha atë, por sapo të kaloni 30+ ditë në një reboot të plotë pa PMO do të jeni SOOOO HORNY mendja juaj do të jetë aq e preokupuar me arritjen përfundimisht të orgazmës, madje as nuk do të mendoni "a do të bëhem i vështirë dhe do të qëndroj i vështirë?" Ti E DI do të jesh i vështirë. Bëni një njeri të plotë reboot. Jo një gjysmë gomar një pornografi e vogël këtu dhe atje rindizni shkakun nga ajo që kam lexuar në blogun tuaj që keni postuar 2 javë të "lehtë" p "të lehtë". Duhet të shkosh gjithë njeri. Abstenoni për të paktën 1-2 muaj dhe unë mund të vë bast se do të arrini ereksione të vështira në moshën tuaj. Me se miri fat!


Ka për të bërë një reboot dytë:

U bëra mirë për pak kohë pa pasur ndonjë problem me ED. Besimi im ishte kthyer sesa bëra atë që më shumë të varur nga unë u ktheva në pornografi dhe masturbim. Unë kam qenë ende në gjendje të arrijë një mbledhje deri kohët e fundit.

Tani unë duhet të ristartoni trurin tim përsëri. Është e mundur të ristartoni në trurin tuaj. Ajo ka punuar për mua, por problemi i vërtetë është të jesh në gjendje të qëndrosh larg pornografisë.

Tale e resensitizing

Pra, së shpejti - unë kam qenë pmo falas për 50 ditë. Duke thënë këtë, fillova javën e kaluar të provoja progresin tim.

Asnjë pornografi - prekje shumë e butë - frymëmarrje / relaksim i thellë - krem ​​sensibilizues. Vetëm në dritën e fleshit .. Dhe rezultatet ishin të Mrekullueshme! Ereksionet më të mira që kam pasur në vite.

Epo një javë nga ardhja sekonda larg O, vendosa që sot ishte dita për të parë nëse reboot "po funksiononte vërtet".

E tëra që mund të them është se ishin ndjesitë më të mira që kam ndjerë seks të mençur në VITE !!! Isha i ndjeshëm si një 14 vjeçar. Në gjendje të qëndrojë fort pa asnjë stimulim. Cilësia e tabelave. Dhe kur iu afrua O qytetit ... Unë shkova për të.

Orgazma më e mirë beqare që kam pasur ndonjëherë. Në fakt orgazma të shumëfishta (gjë që nuk ka ndodhur kurrë më parë).

Tani kam shumë shoqe të zonja të gatshme të më ndihmojnë të "rikualifikoj" dhe e di që kjo është metoda e preferuar ... Por para se të bëj seks përsëri, duhet të rizbuloj / ringjall energjinë time seksuale. Dhe ndërsa unë nuk do t'i lejoj vetes një O nga M për 50 ditët e ardhshme apo më shumë --- Unë nuk mund ta kuptoj duke parë këtë si një pengesë, përkundrazi një hap të madh përpara në udhëtimin tim të rivendosjes së identitetit tim seksual / shoqërimit të kënaqësisë me seksin dhe jo frikës .

Kështu që po ... Unë nuk duhet ta kisha O'd por jam i entuziazmuar. Ndjeva një "ngarkesë" seksuale që rrjedh nga vetë qenia ime. Për sa kohë që praktikoj ta shfrytëzoj këtë / duke u bërë rehat me kënaqësi, me të vërtetë mendoj se jam në një rrugë të mirë.

Nuk ka më pornografi, nuk ka më kontroll të vdekjes, nuk ka më masturbim të detyrueshëm. Mos rivendosja e numrit tim Ose ... Nëse diçka kjo "rikthim" më ka bërë pafundësisht më të ngazëllyer / i sigurt se shërimi i plotë pret rreth qosheve.


Nga Reddit NoFap: (Ai ende ka vonuar ejakulimin)

Rimëkëmbja nga ED, gjeti një të dashur dhe energji të re falë pa fap

Kështu që unë jam në ditën 48, dhe djalë o djalë jeta ime ka ndryshuar. Më lejoni të ju jap të drejtuar poshtë se si unë isha para jo FAP. Unë jam një student i vështirë që punon, që studion ligjin dhe tregtinë. Unë kisha shumë miq dhe shumë miq të cilët ishin vajza, megjithatë unë kurrë nuk dukej për të marrë kudo me chicks. Kur isha i ri, them 16 ose kështu, do të doja të marr sa më shumë chicks sa mundesha. Unë u bë mjaft i mirë në të, por asnjëherë nuk e kalova bazën e dytë. Shkoi unë filloi të vjetëruar, dhe duke hyrë në një cikël të tmerrshëm PMO, drive time për të gjetur vajzat dhe marr ato pothuajse ndalur. Kur unë arrita të di disa se si të marr chicks, i kishte çështjet ED i cili ishte turp për mua dhe të saj.

Le të agjërojmë përpara në ditën 48 të asnjë fap. Sapo kam bërë më shumë seks në 2 ditët e fundit, atëherë kam pasur në të gjithë jetën time. Kam takuar një vajzë të mahnitshme që më tërheq vërtet. ED im është zhdukur, dhe unë do të thotë u zhduk, kam bërë seks për rreth 3 orë herën e parë dhe ishte e vështirë për të gjithë atë. (për ndonjë arsye unë nuk kam sperma akoma, a ka dikush tjetër të njëjtën çështje?). Ndihem përsëri si një burrë, me më shumë besim, lëkurë më të mirë dhe më shumë tërheqje për gratë në përgjithësi.

Ejani djemtë, ditët e saj 48 (për mua, mund të jenë më të gjatë për të tjerët), njeriu qij dhe bëj, ndryshoi jetën time.


PanaJohn

Prill 02, 2013, Për: Të gjithë

Jam në ditën 76 të ikjes nga pornografia. 14 ditë larg nëntëdhjetë. Disa ditë mbrapa u zgjova me dru në mëngjes, nuk e kam pasur atë në VITE!


20 ditë në… ED duke u zhdukur, jeta duke u përmirësuar.

28yo Mashkull. Ishte rreptësisht PMO për rreth 10 vjet + deri në 20 ditë më parë. Me përvojë ED dhe kurrë nuk mendonin se ishte PMO. Kanë pasur VI herë 4 në javën e kaluar, të dyja rastet që nuk kanë nevojë për ilaçe ED për të cilat unë kam qenë i varur pa dashje para se të mësoja rreth NoFap dhe YBOP. Edhe në këtë fazë të hershme, seksi ka qenë më i mirë se ç'ka bërë ndonjëherë me medinat e ED. Po bëj më shumë punë. Ndjeheni më mirë për veten time. Më shumë kohë për të bërë gjëra produktive dhe të dobishme. Faleminderit YBOP dhe komunitetin NoFap.


(32 vjeç) —- 27 ditë pa pornografi dhe duke parë përfitime

Tashmë ka kaq shumë përmbajtje të shkëlqyeshme në këtë faqe, prandaj do ta provoj dhe e mbaj këtë të shkurtër dhe të thjeshtë. Këtu janë disa këshilla që kam dhe disa përfitime që kam parë deri më tani (pas 27 ditësh pa pornografi):

(1) Unë jam përpjekur të ndaloj varësinë time të pornografisë më parë, por gjithmonë do të rikthehesha përfundimisht. Pavarësisht nëse ishte një ditë stresuese, ankthi, apo thjesht lejoja që hormonet / dëshirat e mia seksuale të më bënin më mirë, unë do ta gjeja veten përsëri duke parë pornografi. Nuk mund të bëja një pushim të përhershëm. Këshillat dhe këshillat që lexova në yourbrainonporn.com e kanë ndryshuar atë. Këshilla më e dobishme që kam lexuar deri më tani është të mendoni për pushimin tuaj nga pornografia si të përhershme, dhe jo si të përkohshme ose të hapur. Kjo më ka ndihmuar jashtëzakonisht shumë. Unë nuk e shoh pornografinë si një opsion.

Unë e injoroj atë plotësisht dhe përpiqem më të mirën time për të shmangur ndonjë faqe interneti potencialisht të mundimshme që mund të më çojë në një faqe pornografike. Unë kam pranuar që duhet të harroj pornografinë përgjithmonë. Nuk ka më kontrollime për azhurnime të reja në faqet e mia të preferuara dhe jo më kërkim të vajzës më të re / më të nxehtë. Thjesht nuk është më një mundësi. Porno tashmë më ka lënduar mjaftueshëm. ED e shkaktuar nga pornografia ishte motivimi kryesor që më bëri të dëshiroj t'i jap fund varësisë, por humbja e kohës, miqësive, marrëdhënieve, etj ishte e rëndësishme gjithashtu.

(2) Mos shikimi i pornografisë më ka dhënë fjalë për fjalë një shtesë prej 30 minutash deri në gjashtë deri në shtatë orë të çdo dite. Pa dyshim, disa ditë nuk bëj shumë me kohën shtesë (thjesht shikoj TV), por ditët e tjera e përdor atë për të ushtruar, për të bërë punë, ose për t'u shoqëruar me miqtë. Marrëdhëniet e mia me miqtë dhe familjen janë shumë më të mira tashmë sepse unë jam i pranishëm kur jam me ta, në vend që të mendoj për pornografinë dhe të dua të shkoj në shtëpi në kompjuterin tim. Gjithashtu, madje kam përfunduar disa projekte të nevojshme shtëpiake ose detyra të tjera, si p.sh. të sigurohem që të gjitha llogaritë e mia të pagesave të faturave në internet janë në rregull. Në përgjithësi, mos shikimi i pornografisë po më lejon të arrij më shumë çdo ditë.

(3) Tani, në përfitimin më të mirë deri më tani. Porno e mia e nxitur nga pornografia ka filluar të zhduket! ED po më shkaktonte kaq shumë ankth dhe depresion. Po filloja të ndjehesha e pavlefshme.

Për fat të mirë për mua gjatë kësaj kohe shërimi, unë kam një të dashur për të më ndihmuar në këto kohë provash dhe gjithashtu për të "provuar" rezultatet. Pas 14 ditëve të para pa pornografi, nuk pashë shumë në rezultatin e ndihmës për të ndaluar ED-në time të shkaktuar nga pornografia. Por gjithçka filloi të ndryshonte rreth 21 ditë (3 javë). Ne ishim duke e kuptuar dhe unë mund ta ndieja ngritjen time që po më vinte, ashtu si unë kur isha plotësisht funksionale dhe e shëndetshme para ditëve të mia të varësisë nga pornografia. Ne kemi bërë seks të shkëlqyeshëm dhe kam pasur një mbledhje solide gjatë gjithë kohës. Dhe ne bëmë seks përsëri natën tjetër dhe edhe një herë ereksioni im ishte i fortë gjatë gjithë kohës.

(4) Tani kam filluar të ristartoj dhe të ndizem nga (gazmoj!) Gratë aktuale. Kur jam me të dashurën time, e vlerësoj dhe më ndez trupi dhe rrobat e saj. Marrëdhënia ime e fundit ishte kaq e dobët dhe zhgënjyese. Unë isha i varur nga pornografia dhe pornografia ime e nxitur nga pornografia shkaktoi probleme të mëdha që çuan në prishjen tonë. Mbaj mend një natë ish e dashura ime ishte shtrirë pranë meje në shtrat dhe dëshironte të mashtronte. Por unë e injorova atë, sepse unë kisha parë orë të tëra pornografie atë ditë dhe kam masturbuar dy herë. Unë nuk kisha asnjë seks seksi. Ajo ndihej kaq e refuzuar. Tani mund t’i kuptoj plotësisht ndjenjat e saj.

Unë tashmë kam shkruar shumë më tepër nga sa kam menduar se do të bëja, kështu që më mirë të përfundoj tani. Por unë vetëm dua të them se edhe ti mund ta bësh atë. Porno është aq shkatërruese për jetën tuaj, sa duhet braktisur. Unë e di që çdo ditë është një luftë dhe unë ndonjëherë kam momente dobësie kur dua të identifikohem në faqet e mia të preferuara të pornografisë, por unë fuqizoj dhe e di që nuk mund të kthehem në mënyrat e mia të vjetra. Unë dua të jem një njeri plotësisht funksional, i shëndetshëm që ka mbledhje të rregullta dhe solide dhe mund të bëjë seks të shkëlqyeshëm me të dashurën time ose ndoshta edhe me gruan një ditë.

PS - gjëja e fundit, diçka që më ka ndihmuar vërtet për të arritur 27 ditë është ideja që çdo ditë pa shikuar pornografi është një "fitore". Kështu që edhe nëse kam një ditë të keqe, ose thjesht një ditë krejtësisht joproduktive, nuk e lë të më heqë. Unë them me vete, “mirë, është një fitore për atë ditë sepse nuk shikoja pornografi. Çdo ditë që shkoj pa pornografi, aq më mirë do të jetë rindezja ime dhe aq më afër do të arrij të jem plotësisht funksional dhe i shëndetshëm përsëri (në gjendje të marr ereksione normale dhe solide).

Edhe unë luftoj, pornografia ka qenë një pjesë e madhe e jetës time (për fat të keq) dhe është e vështirë të them lamtumirë dhe të bëj ndryshimet e nevojshme. Por ja vlen aq shumë. Po ndjehem shumë më mirë tashmë dhe jeta ime seksuale ka filluar të kthehet atje ku duhet të jetë. Çdo ditë është një fitore. Qëndro i fortë një ditë në një kohë. Paç fat.


Bërë atë ditë 90

Unë kam përfunduar rindezjen time 90. Unë kam mbledhje të rregullt dhe e kam jetën mbrapa. Kam takuar një grua të mrekullueshme dhe jam në gjendje ta kënaq rregullisht. Unë vetëm e shikoj dhe e trajtoj mirë. Jo më PMO.

Unë do të shkruaj më vonë. Vetëm të kërkuar për të dhënë shpresë për të gjithë atje që po shkon reboot. Mund t'ju them se funksionon dhe ia vlen përpjekja.

Qëndro i fortë.


Ç'kuptim ka të vazhdosh 150 ditët e kaluara?

Unë kurrë nuk, kurrë më duan të shikojnë pornografi përsëri.

Unë e kuptoj efektet neurologjike të dëmshme të ciklit të ZKM.

ED im është shëruar dhe unë jam duke u bërë më i sigurt, komod dhe i vetëdijshëm kur bëhet fjalë për seksualitetin tim.

Por a mund dikush të më tregojë një arsye të mirë për të vazhduar të mos masturboj pas ditës 150?

E di që masturbimi zvogëlon rrezikun e kancerit të prostatës dhe ju ndihmon të zgjasni më gjatë në thes.

Ndiheni shumë të konfliktuar, mos doni ta fryni pasi keni ardhur deri tani, ju lutem ndihmoni !!!!!


adamharro - 27 Prill 2013

Dita 145 nuk Porn / Dita 48 nuk ka Masturbim / Dita 41 asnjë Orgazmë

- Ende nuk ka dëshirë seksuale / seksuale të vërtetë nëse mund ta përshkruaj do të ishte 5-10%
- Ende nuk ka dru në mëngjes. Ndodhi dy herë në 145 ditët e fundit.
- Ankthi social DSHT ZBATUAR në mënyrë dramatike, do të thosha 80-90% të kuruar
- Mund të bëhet 100% i vështirë vetëm nga goditja e butë pas ndoshta 1 minutë apo më shumë
- Mund të marrë 90% të vështirë nga goja, mjaft e mirë për seks, por jo e shkëlqyeshme
- Ende nuk merrni ereksione gjatë ditës, Ndoshta 3-5 ristartoni tërë.

Pra, mendoj problemi im ende është që unë nuk merrni erections vetëm nga puthjeve, duke prekur, bluarje etj kam nevojë për stimulim për të marrë dhe për të ruajtur një mbledhje. Para se të rinovohej, unë isha i lodhur gjatë gjithë kohës me një vajzë kështu që përmirësimi i saj i mirë, por ende nuk më jep besim të filloj të godas vajzat dhe të përpiqem të bëhem seks ose të filloj një marrëdhënie.

Qëndrimi im është më i mirë, kam filluar të mësoj frëngjisht dhe kam gjetur veten duke aplikuar më shumë përpjekje në punë. Në përgjithësi ndihem mirë, nuk zhytem në keqardhje për veten dhe nuk ëndërroj asnjë ditë me orë të tëra. Ndoshta 5-10 minuta kur zgjohem nga gjumi dhe zakonisht më jep një mbledhje 90-100% duke menduar për një vajzë me të cilën do të doja të bëja seks (jo fantazi pornografike). Nuk jam i sigurt nëse duhet ta shkurtoj këtë apo jo.

Unë gjithashtu thyen pllajën time forcë në palestër dhe më në fund mori këmishën e shtypit 220lb dhe tani po bëj reps 265lb x 2 të cilat jam shumë i lumtur me të, u mbërtheva atje në 220lb për një vit.

Ende merrni shumë të lodhur dhe letargjik dhe zakonisht kanë nevojë për një gjumë 20 minutë rreth 4-5pm në pasdite. Thjesht ndiheni shumë drenazhuar dhe jo shumë energji. Do të doja të merrja prapa shpinën time dhe energjinë për jetën, Trurin dhe mendjen time di vajzat që janë sexy dhe unë gjej tërheqëse, por nuk kam përgjigje fizike si ndjenjat në stomak, garë zemre, etj.

Gjithsesi kjo është vetëm një azhurnim i shkurtër, Duket si një reboot i gjatë përpara pasi fillova pornografinë në internet rreth 15-16 vjeç pa përvojë seksuale dhe tani jam 23 vjeç.

Jeta është më mirë pa pornografi asnjë mënyrë.


Ditët e 60 dhe mini-raporti i numërimit.

Mirëmbrëma të gjithëve Një raport mini për ata që janë në pjesën 2 / 3 të udhëtimit. Dallimet midis ditëve 45 dhe 60 kanë qenë mjaft të ulëta, por kam lajme të mira. Lejon të marrë të drejtë deri në atë.

Penisi Kjo është një gjë që unë kam qenë vigjilente në monitorimin e javëve të fundit dhe mund të raportoj gjëra të mira.

  1. Ndjeshmëria ime po kthehet. GF im më jep handjobs më sensual dhe unë tani mund të vlerësojmë me të vërtetë se çfarë mund të bëjë shumë stroking të mirë (për mua të paktën)
  2. Ereksionet. Unë kam pasur shumë pak ereksione të vështira në jetën time. Kur fillova këtë sfidë nuk prisja të isha në gjendje të vija peshqirët e lagur në ereksionet e mia. Por mund të them se kam pasur disa kohët e fundit dhe frekuenca e tyre duket se po rritet.
  3. Orgazmat. Dalëngadalë duke u forcuar, akoma jo si ishin disa vjet më parë. Gjithashtu lirimi pas derdhjes është i jashtëzakonshëm. Ashtu si unë ndihem kaq energjik dhe mirë më pas dhe kjo zgjat si disa orë. Kur isha duke masturbuar apo edhe me GF-në time të mëparshme do të kisha orgazëm dhe do të ndjehesha mirë për disa minuta, atëherë thjesht zhytem përsëri në funk. Me pagimin e orgazmës PMO në thelb nuk ishte asgjë.
  4. Testiset. Ata janë shumë më të plotë dhe rrjedha e përgjithshme e gjakut në penisin tim është shumë më e mirë. Unë e kam thënë këtë në postimet e mëparshme dhe njerëzit më pyesin se si vëzhgoj. Thjesht penisi im duket ndoshta si duhet të duket. Disa muaj më parë gjatë epokës së PMO penisi im ishte i butë, i bardhë i zbehtë dhe i ndjerë i gomuar. Tani është më e rëndë, më e plotë, më e kuqe (ngjyra është kthyer). Shëndeti i përgjithshëm Ankthi im është zvogëluar, djersitja e përgjithshme është zvogëluar, lëkura ime është pastruar (të gjitha, edhe pse unë ende e kam çuditshmërinë e çuditshme), flokët e mi janë zbehur dhe errësuar pak dhe ndihem mirë pothuajse çdo ditë. Besimi im është kthyer dhe ndihem mirë.

Dobësitë Luhatje humori. Kishte humor të tmerrshëm. Nuk jam i sigurt se çfarë është saktësisht, por ka ditë kur ndjehem shumë i trishtuar, jo i dëshpëruar, por i trishtuar. Mendoj se mund të jetë për shkak të gjithë kërkimit të shpirtit që kam bërë që kur fillova këtë udhëtim.

Marramendje. Zotërinj, kjo është e vështirë t'i atribuohet nofap. Disa në këtë subreddit e kanë vënë në dukje këtë, por unë kam pasur mjaft keq për një kohë dhe kjo ishte veçanërisht gjatë epokës time të sheshtë.

Përfundimi tl; dr Shëndeti im seksual është përmirësuar si ka shëndetin tim të përgjithshëm.


sentry303

Unë kam pornografi induktuar ed dhe kurrë nuk mund të sperma me një vajzë edhe kur isha 15 (unë pashë shumë pornografi atëherë)

atëherë unë e bëra të gjithë pa porn asnjë orgazmë gjë për tre muaj (kam mashtruar një herë duke bërë seks) dhe vajza tjetër unë banged kam pasur një boner dhe shkatërruar një arrë.

Tyler më së shumti thotë gjëra të zgjuara, por ai thotë edhe disa gjëra të heshtura.


ED është jashtë derës

 by justgotlypo1

Unë gjeta NoFap për shkak të fjalimit TED dhe mendova se ishte një koncept shumë interesant për të cilin nuk kisha menduar kurrë më parë. Unë mendoj se gjithmonë mendoja se isha i varur por kush kujdeset nëse je i varur nga diçka që nuk është e keqe? POR atëherë e mendova dhe gjithnjë kam pasur probleme të vogla ED. Shumicën e kohës mund të ngrihem, por edhe kur e bëj më duhet një kohë e gjatë për të përfunduar (mirë për të, por thith për mua). Dhe shumë herë as nuk e mbaroj (nuk e bëra kur humba virgjërinë).

Unë e kisha fajësuar gjithmonë atë që nuk e gjeta vajzën e duhur për mua por gjithmonë mendoja se ishte pak e çuditshme që në shumicën e rasteve që bëra seks më mirë do të shikoja pornografi (një herë, gjysmë në rrugë seksi, kam gënjyer të thoja që kisha të shkoj në banjë, por përkundrazi shkova në dhomën tjetër, nxora kompjuterin tim dhe rihja energjinë, nëse e dini se çfarë dua të them LOL). Sidoqoftë, pasi bëra pak surfing në NoFap vendosa që porno mund të ishte arsyeja. Tani, kurrë nuk kam qenë më shumë se disa herë në javë një djalë i mirë, por kam filluar që herët në jetën time në mënyrë që të mund të kishte shumë lidhje me të.

Kështu që vendosa kur të kthehesha nga kolegji në shtëpi do ta bëja. Dhe vendosa të filloj edhe P90X; lloj krijimi i një qëllimi të vogël 90 ditor për të punuar dhe NoFapping aka shpërthim testosteroni. Filloi motivimi dhe nuk pata probleme për ditët e para. Pastaj goditja e ditës 4… Dita 4 ishte e vështirë, unë po kërkoja video dhe lexoja postime në NoFap për të mos më dorëzuar. Isha vërtet afër thjesht duke thënë ta dreqis, pjesa më e keqe për të filluar në verë është KUFIZIMI.

Tani unë sapo kam punuar dhe jam ulur në surfing reddit dhe nuk kam asgjë për të bërë gjatë gjithë ditës përveç lutjes për një postim të NSFW që të dalë në faqen e parë vetëm për të marrë një shije ose për të menduar për hapjen e një skedoje të fshehtë. Por unë kurrë nuk e kam bërë. Pas ditës 4 është akoma e vështirë por mendoj se po bëj shumë mirë tani. Qëndrueshmëria e sfidës është emocionuese.

Tani për arsyetimin e titullit tim. Unë jam vetëm rreth dy javë në, por kam bërë seks dje për herë të parë që nga fillimi i NoFap… Dhe ishte seksi M B I MIR had që kam pasur ndonjëherë! Ishte joreale, isha ngritur më shpejt se Michael Jackson në një shesh lojrash dhe më e vështirë se trigonometria. Pjesa më e mirë ishte normalisht që ajo SHKON para se ta bëja, por vetëm pas disa minutash e kuptova që tani kisha kontrollin për të shkuar kur të doja, kështu që ashtu si ajo po arrinte kulmin ashtu edhe unë. Ishte një përvojë e re së bashku

Deri më tani nuk kam vërejtur ndonjë efekt tjetër të rëndësishëm, por kanë kaluar vetëm 12 ditë, kështu që duke marrë parasysh që unë kam parë tashmë përmirësime në atë gjë për të cilën kam filluar, jam në pritje të gjatë të miqve të mi.


NoFap - funksionoi !! (ED ka kaluar pas tre javësh, historia më poshtë)

by lekoizebsDitë 23

Për kontekstin, unë (m, 25) e provova NoFap disa herë vitin e kaluar, u dërgova në 18 ditë, por pastaj disi u largova, sepse kam humbur perspektivën dhe kam harruar arsyen pse ta bëj këtë në radhë të parë. Unë gjithmonë e konsideroj veten të ketë disa probleme me pornografinë varësisë dhe pmo që unë tani e di për një fakt, ishin shkaku i problemet e mia ED

Çdo herë që më parë bëra intime me një vajzë, unë përjetova ED për herë të parë. Edhe pse unë përfundimisht u bëra mjaft e rehatshme me gruan me të cilën isha për të marrë atë, kjo paaftësi për të kryer me të vërtetë mori një taksë për vetë nderimin tim dhe dëshirën time për të ndjekur vajzat.

Në fillim të këtij viti unë u takova me këtë vajzë dhe një natë pas një feste shkuam në shtëpi në vendin e saj. Unë vetë e gjeta atë butë tërheqëse, por ajo ishte me të vërtetë në mua dhe filloi fillimin e seksit. Unë megjithatë u përballa me problemin e vjetër të ED. Vetëm mendimi për mundësinë që unë të kem ED në fakt e bëri atë të ndodhë. Nuk mund të bëhesha e vështirë, e fajësova atë pije alkoolike dhe ne sapo shkuam të flinim.

Kjo është kur vendosa të filloj nofap përsëri, këtë herë për të vërtetë. Ishte me të vërtetë e vështirë në fillim, por unë fillova të vërej shtysën e shtuar të seksit, përqendrimin në rritje dhe një rritje të energjisë së përgjithshme e cila më motivoi të vazhdoja.

Tri javë më vonë (fundjava e kaluar), i njëjti skenar: pas një feste, unë dhe e njëjta vajzë kthehemi në vendin e saj, por këtë herë është ndryshe. Në të vërtetë ndihem si një zot i seksit, i dërguar në tokë për të bërë seks me këtë grua. Tre javë nofap më kanë kthyer në një njeri të mbushur me epsh dhe e kanë bërë mendimin e thjeshtë të ED-së idenë më qesharake ndonjëherë. Si mund të marr ED nëse jam kaq i eksituar (dhe i vështirë) ?! Ndihem vërtet rehat dhe shijoj çdo minutë të parathënies. Gjëja tjetër që di, ne jemi duke bërë seks. për 10 sekonda, thjesht nuk mund ta kontrolloj veten, tërhiqem dhe thjesht bëj sperma mbi të. Ishte e lavdishme dhe as që u ndjeva në siklet. Unë vetëm qesha dhe thashë diçka si "uau, ky duhet të jetë një rekord apo jo?". Unë mendoj se ajo ishte shumë e befasuar për të qenë edhe e çmendur ose e zhgënjyer. 😉

Fakti që nuk e kam mbushur trurin tim me imazhe dhe mendime të ndyrë të grave joreale në skenarë jorealë dhe qesharakë për tre javë, të gjitha duke mos u lodhur, më kanë kthyer qëndrueshmërinë time dhe më kanë dhënë besimin të jem i qetë me një person real Ky mesazh është mënyra ime për të inkurajuar të gjithë që t'i japin këtij qëllimi të vërtetë. Vetë historia ime e suksesit më dha patjetër motivimin për të mos u kthyer më kurrë. Unë kam parë spiralen e rënies në të cilën pornografia ju tërheq dhe padyshim që nuk po shkoj përsëri në atë rrugë përsëri.

Tani që kam jetuar efektet dramatike të nofap personalisht dhe kam parë ndryshimin që bën, do të doja t'ju tregoja ju personalisht se nëse luftoni me pornografi ose gra etj: NoFap është mënyra për të dalë nga gropa. Çfarë keni për të humbur? Disa tronditje patetike të ndjekura nga urrejtja e vetvetes? Nga ana tjetër: besimi dhe brirësia që ju nevojiten për të dalë atje dhe për të takuar gra të vërteta. Shpresoj se kjo frymëzoi disa nga ju që përpiqen t'i japin asaj një goditje të vërtetë! paqen


ED shërohet, faleminderit Nofap

Unë do të doja të ndaja me ju sukseset e mia të Nofap. Kryesisht sepse historitë e suksesit të të tjerëve ishin një motiv për mua për të vazhduar nofap. Para se të hapja të paktën 2 në ditë.

Megjithëse counteri im thotë vetëm 5 ditë, kam pasur shumë vija të tjera, nga javët 1 / 2, rreth ditëve 30, madje edhe ditëve 60. Në total unë kam qenë në Nofap për rreth 9 muaj. Dhe kjo ishte një përvojë e mrekullueshme.

Ku në të kaluarën kisha disa raste të ED kur përpiqesha të kisha lidhje me vajzat. Tani për tani kam të kundërtën e plotë. Pas dhënies së një houseparty, unë shkova në dhomën time me një vajzë të bukur.

Ajo më dha dorën dhe erdha pothuajse menjëherë. Mëngjesin pasi erdha vetëm duke u puthur me të. Nuk është diçka për të qenë shumë krenare, por më mirë sesa të brengosësh nëse mund të marrësh një mbledhje. E bëri atë të ndihet e dashur! Por duhet të punojmë në qëndrueshmërinë tani.

Kindshtë një lloj klishe por nofap më dha më shumë besim. Atje ku gjithmonë i kthehesha pornografisë, nëse kisha një ndjenjë të keqe ose thjesht isha i mërzitur, tani i përballoj këto momente duke gjetur hobi / shoqërim të ri etj.

Faleminderit Nofap, për të qenë një vend kaq i madh frymëzimi.

Nofappin2013Ditë 164

Pikërisht për këtë shpresoj !! Nuk më intereson as për cumming herët / shpesh. Unë thjesht dua të jem absolutisht 100% i sigurt që mund ta marr herën tjetër, pasi që kam pasur ED të shkaktuar nga pornografia për vite me radhë.

Historia juaj padyshim që më frymëzon se ka ende shpresë për mua!

[-]DanymiteDitë 52

Unë jam në të njëjtën vëlla varkë, kam ED për vite me radhë. NoFap shëroi ED time në të kaluarën, por unë ngadalë e lashë P të rikthehej përsëri në jetën time thjesht për shkak të moskujdesit. Kjo histori dëshmon se NoFap funksionon. Ne mund ta bëjmë këtë!

OP: Mbani në NDRYSHIM për ju lutem. Tregime si tuajat më japin shpresë. 🙂 Faleminderit për ndarjen!

[-]Nofappin2013Ditë 164

Njeri dreqi !! Ju e kuruat atë dhe më pas e lini të kthehet përsëri ?! Nëse ndonjëherë zbuloj se është shëruar, para së gjithash, unë ndoshta do të qaj lot gëzimi, atëherë do të zotohem që kurrë më nuk do të shikoj pornografi ED ED e induktuar nga porno është më e keqja.

[-]DanymiteDitë 52

Haha po e kuptoj. Epo, u bë më mirë, por përsëri nuk u kthye në 100%. Filloi NoFap, bëri seks disi të denjë në ditën 14 (vetëm një herë) dhe më pas MO në ditën 45. Pastaj qëndroi në një "orar fap" (pa pornografi) që më lejoi të bëj një herë në javë të cilën e arrita për 2 muaj, nuk kam kryer marrëdhënie seksuale në atë periudhë, kështu që nuk ka asnjë të dhënë se si ishte ED ime gjatë asaj periudhe.

Pastaj, u transferova në Tajlandë, vendin e turizmit seksual. Të jetosh në Koh Samui dhe të mos jesh i gatshëm të paguaj për seks (pasi nuk dua të bëj seks me dikë që nuk e shijon vërtet atë) është e vështirë. Takimi me "vajza të mira" është edhe më i vështirë këtu, anglisht i keq, familje konservatore, etj. Unë isha i irrituar dhe atje ishte. E gjeta veten përsëri duke u përplasur te P. Pastaj, u përpoqa të bëja seks me një vajzë të bukur dhe ED ishte përsëri, jo aq keq sa më parë, unë disi arrita të bëja seks të lëngshëm, por aq sa të më tundte dhe të kujtoja pse NoFap është i rëndësishëm ..

Shpresoj që të arrish të heqësh qafe njeriun PI-ED! Theshtë më e keqja.

[-]Nofappin2013Ditë 164

Që ka kuptim. Edhe unë mund të kisha rënë në të njëjtën gjë, duke pasur parasysh situatën. Ferr, unë do të vendosja edhe për seks të lëngshëm në këtë pikë !! Duket sikur jeni përsëri në rrugën e duhur tani, kështu që është mirë. Ju uroj fatin më të mirë !!


8 javë në iction varësi të fuqishme.

Unë hvnt pmod për 8 javë dhe as kam mo ose m… gjithë kohën. Ndihem shumë mirë për këtë, por jam tunduar shumë herë. Para se të isha në 90% më të mirët e pasdites. Problemi im ED po më vriste. Porno ishte jeta ime. Seksi me një grua nuk ishte në diskutim. Çfarë lloj jete është ajo. ED na heq burrërinë dhe na e zvogëlon vetëvlerësimin. Unë kam rritur një urrejtje për pornografinë për sa e abuzova atë dhe sa nga jeta ime është hequr larg. Ky forum është një gjë e mrekullueshme dhe frymëzuese për mua. Lajm i mirë është se kam pasur seks të suksesshëm, të fuqishëm me gruan time. Orgazëm nga perënditë. Efekti i ndjekësit ishte i çmendur, por unë luftova përmes. Si çdo varësi, pornografia është ende pjesë e jetës time pa e parë atë. Lufta e përditshme akoma… qëndro i fortë miqtë e mi… .Fjala


Re: Unë jam i frikësuar, duke u përzënë çdo ditë me këtë budallallëk!

Më mori rreth 100 ditë pa pornografi (Ende kam marrëdhënie seksuale me Viagra) që të jem në gjendje të fitoj 100 të forta me veten time pa pornografi apo fantazi. Kam marrë një tjetër 60 ditë që nuk shkova me orgazmë, pornografi ose masturbim për të qenë në gjendje të bëja seks pa drogë. Por pas fillimit të marrjes së tij i humbur atë pas 5 minuta apo më shumë të seksit, por unë isha tepër nervoz dhe gjithashtu nuk ishte edhe lol pak tërheqës.

Unë kam qenë vetëm duke marrë ndoshta 70% e vështirë për pornografi dhjetorin e kaluar kur fillova të ristartoni dhe isha virgjëreshë. Unë jam edhe 23 por ende mendoj se im vetëm në gjysmë të rrugës së tyre, unë kam nevojë të jem intime rregullisht me një vajzë që të shëroj me të vërtetë.


Seksi e vërtetë është aq e vlefshme.

Fillova të dilja me një ish-gf pasi fillova noFap. Ajo më tha kohët e fundit se, ndërsa seksi ishte i mirë kur ishim bashkë shumë kohë më parë, se ajo që kemi bërë çdo natë për disa javë tani është seksi më i pasionuar dhe i mahnitshëm që ka bërë ndonjëherë. Kjo është domethënëse, veçanërisht pasi unë do të pyesja shumë muajt e fundit nëse do të kisha ndonjëherë mundësi të bëja edhe seks më. Në vitin e fundit ose dy do të kisha pasur vetëm një çift të dobët dhe përfundimisht të dështuar në takime seksuale. Faleminderit NoFap. Bota është përsëri e re.


Mori përsëri mojo por u ktheva përsëri në pornografi

Unë mendoj se ishte shumë e lehtë të qëndroja larg pornografisë kur u bë reboot. Viagra të përdorura dalin nga rrafshina. Pas kësaj unë kam qenë në gjendje të ketë marrëdhënie seksuale me të dashurën time për pak kohë pa Viagra. Ne jetojmë në mënyrë të ndarë kështu që unë rënë përsëri në pornografi kur unë ndjeva zgjuar gjatë gjithë kohës. Çdokush me këshilla se si të merret me qëndrimin larg pornografisë pasi të dalësh nga një linjë e zakonshme pasi të keni marrëdhënie seksuale.

PS - përdorimi i Viagra për mua ishte shumë efektiv! Nuk e përdori atë shumë, vetëm herët e para dhe më pas u ndal.


Ditët e 11. PIED është zhdukur. wow 🙂

Hi guys.

Ditë 11 në / nofap. Unë kam GF të re që nga 2 javë, dhe kam vendosur të heq dorë tërësisht nga kryeministri (O shkon me të).

Pas një jave kemi marrë intime, dhe kar e mia ngrihet çdo herë që puthim dhe përqafim dhe ndërsa ajo më jep një dore. Edhe kur bëjmë atë ditë 3 me radhë. Për habinë time më të madhe, ajo rritet përsëri pas O, nëse presim pak kohë.

Unë jam akoma shumë i shqetësuar për marrëdhëniet (PE po më ndjek), por shpresoj se gjithçka do të shkojë mirë.

Pra, po, funksionon

Btw Kam gjetur shumë më të lehtë për të harruar për pornografi kur kam GF normale që unë mund të përqëndroj dëshirat e mia seksuale në.


LInk -

Hej njeri unë isha në të njëjtën situatë të saktë të tu 12 vjet më parë. Unë kisha PMOd gjithë jetën time dhe nuk mund ta ngrija kur fillova të bëja seks për herë të parë. Në fillim munda por nuk munda kurrë të mbaroj (dhe nuk ndjeva pothuajse asgjë), dhe më vonë u kthye në mos ngritje në pjesën më të madhe të kohës. Kam humbur disa vajza të bukura për shkak të kësaj. Zhgënjimi im ishte jashtë kësaj bote. Në atë kohë nuk kishte shumë informacion në internet në lidhje me NOFAP, por kuptova se kishte të bënte me këtë. Kështu që u ndala për muaj të tërë.

Përfundimisht, unë isha në gjendje të rifitoja jetën time seksuale natyrshëm dhe gradualisht, deri në atë pikë sa të bëja seks qesharakisht të mirë dhe t'i bëja partnerët e mi orgazëm pothuajse çdo herë (duke zgjatur një kohë të gjatë, duke e shijuar atë, etj.). Tani unë jam në të 30-at e mia, e martuar dhe pres fëmijën tonë të parë me gruan që më në fund u bë gruaja ime

Mos u dorëzo. NOFAP është padyshim çelësi. Ishte për mua. Sapo të arrini atje, ju mund të PMO një ose dy herë këtu dhe atje dhe do të jeni mirë; por në fillim duhet të bëhet gjel deti i ftohtë dhe për një kohë të gjatë. Brohoritje.


Qëllimi im është më afër

Dje kam pasur një sesion shumë të kënaqshëm seksi ashtu siç ishte shumë vite më parë. Dhe kështu unë ndaj me ju përvojën.

Së pari do t'ju tregoj pak si arrij këtu. Unë jam 34 vjeç Unë fillova të masturboj kur isha 11 vjeç dhe nuk pashë pornografi në internet deri në moshën 22 vjeç. Për pjesën më të madhe të jetës time unë qëndroj larg grave. Unë isha e re, kisha gjithë kohën në botë, dëshiroja të përmirësohesha para se të isha me gratë. Dhe e kuptova që nuk po kaloja vitet. Dhe çdo herë që pengesa midis meje dhe grave ishte më e lartë. Jo frikë të hidhen në barrierë, por kishin frikë të hidhen dhe nuk bien si duhet.

Një vit më parë mendova se kishte shkuar shumë larg ... Unë kisha humbur shumë gjëra në jetë për shkak të frikës që krijohej rreth grave. Unë jam e shoqërueshme dhe dukem mirë, por besimi im ndaj qasjeve nga natyra seksuale ishte inekzistent.

Kështu që fillova të përballem me barrierat e mia mendore ... Ishte e vështirë në fillim. Por pas kërcimit dhe kapërcimit të pengesës, u duk e lehtë. E kisha të vështirë të mos isha me gratë dhe t'i çoja në një fushë seksuale. Cila ishte befasia ime kur pashë që penisi im nuk po funksiononte. Unë as që isha i ngazëllyer që kisha gra të bukura para meje. Nuk e dija se çfarë po ndodhte, sepse gjithmonë isha ngritur më parë në situata të tilla.

Natyrisht që isha e irrituar, nuk dija çfarë po ndodhte. Fillova të shkoj në internet derisa gjeta YBOP. Fillova të mendoj se problemi im ishte duke masturbuar me pornografi në internet. Tani nuk mendoj se çështja ime është një varësi, por mendoj se truri im ishte përdorur për të emocionuar vetëm me pornografi. Truri im kishte lënë pas dore gratë.

Vetëm në Mars 2013 vendosa të ndaloja seriozisht të masturboja ndërsa shikoja pornografi. E provova disa herë, por mezi kalova 10 ditë me një kashtë të papërfunduar. Për mua pornografia nuk ishte problem pasi nuk ndieja ndonjë nxitje për këtë. Në katër muajt e fundit kam parë vetëm një herë pornografi.

Momenti kur vendosa që duhej të isha më i disiplinuar nëse doja të kapërceja problemin tim ishte pas një takimi seksual me një grua që unë e doja. Në të gjitha kohët që isha në shtrat me të, nuk mund ta qija atë në asnjë moment ... Erdhi një ditë kur kalova lotë deri në zhgënjimin që po ndieja.

Kjo ndodhi më 15 qershor 2013. Që atëherë unë mbaja pornografi dhe rashë në mënyrë drastike shkallën e masturbimit. Që nga ajo kohë unë kam masturbuar rreth 10 herë. Dhe nëse ndonjëherë nuk mund t'i rezistoja dëshirës është sepse një grua më ka ngrohur gjatë bisedës. Kështu që, një nga sugjerimet e mia është që të mos keni biseda erotike ndërsa jeni duke bërë rindezjen.

Dje mund të qij një grua! Ndihesha i qetë, i qetë dhe i sigurt. Veryshtë shumë e rëndësishme të ndihesh kështu që të kesh një performancë të mirë. Kam mbajtur një mbledhje më shumë se 90 minuta derisa kam kaluar një orgazëm, ndërsa ajo më dha një felacion. Nëse vazhdoj kështu ... Një ditë do të mund të kisha një orgazmë ndërsa depërtoja te gruaja që dua.
Nuk jam shëruar akoma. Por tani e di që nëse vazhdoj të punoj për të hequr këtë zakon të çuditshëm, ku e vendos veten për shumë vite, do të kem sukses.

Fuqi dhe nder!!!


Suksesi 'gjysmë'

Kështu që duke pasur PMO për 15 vjet, mesatarisht më shumë se 2 në ditë, dhe tani në mesin e të 30-ave, vuaj me ED dhe ankth të performancës. Unë mendoj se me gjithë sinqeritet ankthi është çështja ime më e madhe, së bashku me mungesën e ndjeshmërisë për shkak të kapjes së vdekjes.

Tani jam me një grua të mrekullueshme dhe ndërsa ne e kemi njohur njëri-tjetrin për mosha, ne kemi qenë së bashku vetëm për dy muajt e fundit. Ajo di gjithçka për asnjë fap dhe çështjet e mia dhe nuk më ushtron asnjë presion kurrë më shumë. Kështu që herën e parë që bëmë ndonjë gjë seksuale, siç parashikohet nuk kishte asnjë shenjë jete në katin e poshtëm. M'u deshën mosha të tronditja për të arritur madje në një nivel fortësie ku mund të depërtoja tek ajo. Nëse do të isha duke marrë gojë ose një punë dore, do të çaloja në asnjë kohë fare, edhe pse ndihej mirë.

Shpejt përpara 5 javë apo më shumë dhe ka përmirësime. Tani, për këtë kohë unë kam qenë pa pornografi për midis 4 dhe 5 javë. Unë kam DO disa herë, duke përfshirë një qejf një herë, 3 ditë me radhë, javën e kaluar. Kjo gjithashtu përfshin që ne të heqim sytë nga ajo / në gojën e saj, etj, e cila si mendim prapa, nuk ka ndihmuar. Deathgripping një kar i çalë deri në derdhje nuk është duke bërë asgjë për shërimin tim, por është e vështirë kur të kapur në moment.

Gjithsesi, shpejt përpara kësaj fundjave, dhe megjithëse akoma jo idealja, arrita ta depërtoj tek ajo, ndërsa mbaja prezervativ. Ky është një përparim për mua. Unë u zgjova fort, dhe qëndrova i vështirë për mosha. E zgjova, akoma fort. Rrëshqiti në prezervativ, ende i vështirë. Fillova të puthja dhe bluaja dhe unë mund ta ndieja që po shkonte. Për hir të dreqit. Sidoqoftë, ne u futëm në pozicion për t'u dukur dhe ajo ishte zhdukur. Keni marrë rreth 5 minuta ledhatim të butë, vetëm sa të bëheni aq të vështirë sa të filloni të bëni seks. Kur isha brenda, unë qëndrova e vështirë gjatë gjithë kohës. Mos më keqkupto, nuk isha 100% i vështirë, por gjithsesi mjaft i fortë. Unë në të vërtetë erdha, e para për mua e veshur me prezervativ.

E di që kjo mund të mos ketë shumë kuptim për shumë, por padyshim që është një shenjë përparimi për mua. Kam akoma një udhëtim të gjatë përpara. Unë e humbas bonerin tim shumë lehtë akoma. Sidomos kur merrni me gojë për shembull. E di që edhe sikur të më hidhnin në erë për 2 orë, nuk do të kisha mundësi të sperma. Por kjo është në rregull. E kuptoj se do të duhet kohë.

Duke parë përpara, dua të shmang prekjen e karit tim në ndonjë mënyrë seksuale, edhe kur jam me të dashurën time. Jam i sigurt që kjo është mënyra më e shpejtë për rikuperim. Sidoqoftë, është më lehtë të thuhet sesa të bëhet. Nëse e humbas bonerin tim, e kam pothuajse të pamundur të mos filloj ta ledhatoj derisa të jetë përsëri e vështirë të bësh seks. Unë jam në rregull me të ngadalësuar shërimin tim tani. Unë mendoj se është më e dobishme për pjesën e ankthit të performancës.

Ky post është pjesërisht vetëm për të shkruar diçka për veten time. Por gjithashtu shpresoj se do të shërbejë si provë se kjo funksionon. Vetëm jepi kohë.


Dita 130: Me funksionin normal që kthehet ngadalë, del një problem.

Nofap mori një kthesë të çmendur mbrëmë. Kohët e fundit, kam vërejtur se kam qenë në gjendje të zgjoj veten time vetëm me mendim (Kjo nuk është e mrekullueshme, nuk do të gënjej, sidomos pas një faze të gjatë të karit të vdekur). Problemi është se unë bëhem kaq i eksituar, sa është e vështirë të luftosh. Kurrë nuk kam menduar se do të ishte problem. Nga ana tjetër, soshtë kaq e mrekullueshme të shohësh rezultate si kjo !!!!!!!

Shumë i kënaqur me udhëtimin tim deri më tani. Qëndro i fortë!


Rruga për Rimëkëmbjen. Porn Sucks !!

Njeri .. Do të doja të kisha zbuluar rreth pornografisë vite më parë .. falënderoj shumë Gary Wilson dhe të gjithë njerëzit që po ndihmon!

Tani nuk kam bërë reboot klasike .. kam qenë duke bërë seks me dhe pa cialis. Nuk doja të shkoja në të gjithë rrugën e drogës, por gf kinda ime nuk më la asnjë zgjedhje .. ajo është një vajzë shumë konservatore .. por unë doja të rikuperoja disa nga përparimet e mia deri tani që kur dhashë dorë nga PMO ..

1. Kthehu në mars 2013 Unë zakonisht e nevojshme 20-30 mg cialis me foreplay me gojë vetëm për të marrë të ngritur .. zakonisht mund të ketë vetëm seks 2 herë në javë

2. Sot .. në dhe jashtë cialis 5-7 mg .. dhe mund të ketë marrëdhënie seksuale deri në 10 herë në javë ..

3. Mars 2013 .. nuk do të mund të bëhej ereksioni nga puthja apo shkelja e një vajze .. edhe kur isha me brirë

4. Sot .. edhe pa u eksituar fare (pa drogë .. seks 3 herë këtë fundjavë dhe masturbim dy herë sot) (e di që duhet të qëndroja larg masturbimit) .. Unë isha ende në gjendje të merrja një mbledhje nga ngrënia jashtë të dashurës .. dhe nëse jam me brirë mund të marr mbledhje nga puthja ..

5. Mars 2013 .. ishte gjithmonë në ankth për të bërë seks .. kinda një crapshoot nëse ajo do të punojnë jashtë

6. Sot .. gjithmonë punon jashtë .. në qoftë se unë shkoj i butë që ndodh shumë kur përpiqem të bëj seks pa qenë me brirë .. Unë mund të masturboj veten në një mbledhje dhe provo përsëri .. Në të vërtetë punon!

Pra, nga përvoja ime, ky proces po punon edhe me mua. Oing shumë! .. kinda më bën të besoj se pornografia ishte gjithmonë problem në jetën time. Im ende ngurrojnë të heqin dorë duke marrë cialis herë pas here .. PIED me të vërtetë messes deri besimin tuaj dhe epsh .. por unë jam konik atë jashtë mjekim dhe jo duke e përdorur atë ndonjëherë ..

kështu që nga të gjithë veteranët .. sa më gjatë mendoni se kjo do të marrë para se të shërohem? .. Unë e di O nganjëherë ngadalëson procesin ..


pothuajse raport 50 DAYS!

këtu jam pas pothuajse 50days e nofap, pa porn!

URGUAN: akoma kam nxitje çdo natë dhe sa herë që shoh një djalë të nxehtë në rrugë, kështu që mendoj se niveli im i testosteronit është mjaft i ekuilibruar, por nuk kam asnjë dëshirë për PMO, duket sikur truri im refuzon tani dhe unë ' jam mjaft i lumtur për këtë.

INSOMNIA: ende kam disa vështirësi për të fjetur 7 ose 8 orë pa ndërprerë, zgjohem çdo 2 ose 3 orë ... por mendoj se është për shkak të pirjes së duhanit ... kështu që mbase duhet të mendoj të ndaloj pirjen e duhanit, por kjo është një histori tjetër!

FLATLINE: Unë kisha një linjë tjetër, ajo zgjati si një javë, por që kur e kisha një herë, nuk kisha fare frikë dhe menaxhova kohën time duke u fokusuar në punën dhe leximin.

ANKSTI: nuk ka më ankth, ajo që mund të përshkruaj është mbase një hiper emocionalitet (unë mund të jem i lumtur për gjëra të tilla të vogla, dhe mund të kem lot për çdo emocion të vogël ... Unë jam më i vetëdijshëm për gjërat përreth meje)

ED: kjo është pjesa më e mirë !!! në fakt dje, pashë atë djalë të nxehtë që u përpoq të më joshte një natë. ai erdhi dje në shtëpinë time, ne filluam të flasim, të ftohnim dhe gjërat që çuan në një intimitet, së shpejti të dy ishim pothuajse lakuriq! dhe me mend se çfarë, unë kisha një boner që nga fillimi dhe zgjati si 1 orë the por çështja është: nuk doja ... le ta themi: sperma! kështu që u përpoqa më të mirën time për t'i rezistuar dhe ajo funksionoi ... Unë nuk jam i sigurt që ED është shëruar sepse nuk kam përdorur prezervativë pasi Gjëja nuk ka ndodhur dhe ne nuk kemi nevojë për të ... kështu që mbase pas 90 ditëve të mia, unë do të shko më tej dhe provo ereksionin tim ndërsa kam veshur prezervativ.

kështu që këtu është, unë jam ende në rrugën time për të arritur 60DAYS pastaj 90 DIT ... më uroni fat dhe kurajo!

dhe sigurisht fat i mirë për të gjithë!


Muaji i parë ndonjëherë pa porn në mbi 15 vite. PIED gati i shëruar gati (virgjër i vjetër 29)

ka shpresë, edhe për dikë të vdekur ole mendoj.

Zoti i shpejton miqtë, le të vazhdojmë të rrokullisemi.

DDM


Kaq i lumtur

Duket sikur libidoja ime është rikthyer, pas plot 4+ muajsh mbushje si sh ** t. Unë kam MO 7 ditë mbrapa dhe nuk mbaj mend që të kem një mbledhje kaq të fortë… është ndjesi e bukur kur mbledhja juaj është "mbyllur". Unë gjithashtu kurrë nuk kam dru kaq të fortë në mëngjes, kështu që nuk mund të besoj se isha kaq memece për të mos dyshuar pornografi për ereksionet e mia të dobëta. : :)

Djema të mirë!


19yo - shërohet shumë në ditën 77

një vajzë erdhi dje në vendin tim dhe ne fjetëm së bashku. kemi bërë seks 3 herë. Duhet të them që kari im nuk ishte 100% i vështirë gjatë gjithë kohës, ishte 100% gjatë paralojës, por kur vura prezervativin u bë më i butë si zakonisht. Me disa masturbime u bë 80% -90% e vështirë dhe unë isha në gjendje ta qija atë. ndoshta u bë 100% e vështirë kur isha brenda saj në një kohë të marrëdhënies ... Gjithsesi, unë jam në gjendje të bëj seks në ditën 77. Ndoshta jo seksi më i mirë që mund të bëj, por patjetër që jam në gjendje të kënaq veten dhe partnerin tim dhe jam i lumtur për se Kurdoherë që kam një mbledhje vërtet të fortë për seks të përsosur Unë do të postoj këtu. Por kështu dukej rindezja ime gjatë 77 ditëve deri më tani:

Së pari, unë kam masturbuar në pornografi që kur isha 12 në një mesatare prej 1-2 herë në ditë. Niveli im ED nuk ishte aq i keq kur mësova për lakuar. Unë isha në këmbë për të arritur 100% të vështirë nga PMO dhe MO. Dikur bëhesha 80% e vështirë duke puthur vajza, por sa herë që shkallëzonim seksin bëhesha më e butë. Abstenoi nga O për 35 ditë. Kishte si 10 orgazma me një vajzë dhe 10 orgazma nga MO pas kësaj. Nuk keni provuar vijë të sheshtë deri më tani.

Kam humbur virgjërinë time gjatë reboot (diku rreth ditës 50) por kari im ishte rreth 60-70 i vështirë. Jam shoqëruar me këtë zoçkë që kur kam filluar rindezjen dhe besoj se më ka ndihmuar të rilindem. Megjithëse, unë mendoj se është e mundur të shërohet pa rimbushur. Dua të them, ju mund të tërhiqeni më shumë nga vajzat e vërteta thjesht duke fikur pornografinë… mbase ristartimi pa rimbushje zgjat më shumë… por mendoj se duhet të funksionojë.


ndonjë këshillë për trajtimin e ankthit të performancës post-ED?

që nga fillimi i nofap, shoku im i vogël po kthehet ngadalë por me siguri në sjelljet normale dhe më në fund po i rikthehem ereksionet e mia. Por tani po zbuloj se kur bëj një lëvizje për të bërë seks me vajzën time, zemra ime fillon të më tronditet dhe unë filloj "po nëse akoma nuk mund të performoj?" mentaliteti, i cili shpesh çon në humbjen e tij. pra, a ka ndonjë strategji që ju djema keni gjetur për të ndihmuar në këtë përveç "thjesht relaksohuni djalosh"? Unë kam qenë duke u përpjekur të riformuloj veten time për t'u përqëndruar më shumë në kënaqësinë time, por është më lehtë të thuhet sesa të bëhet.


Çështjet ED u zhdukën në ditët e 17

Unë jam divorcuar së fundmi dhe pa hyrë në detaje, PMO ishte një faktor pasi kontribuoi në mungesën time të performancës. Isha i shqetësuar se isha thjesht i moshuar (40s) dhe kisha nevojë për ilaçe për ED. Gruaja ime ishte e bindur që unë thjesht nuk isha më në të. Sidoqoftë, që nga divorci im kam pasur disa mundësi me takime për të parë nëse kisha akoma probleme. Unë e bëra. 100% të kohës. Gratë e bukura ishin të gatshme dhe të gatshme dhe nuk mund t'i mbaja. Kjo ishte shkatërruese dhe çoi drejt humbjes në vrimën e lepurit PMO.

Unë aksidentalisht e gjeta këtë reddit dhe ishte në kohën e duhur. Unë jam në 21 ditë tani dhe fundjavën e kaluar një grua ishte mbi që unë kam qenë duke parë. Herën e parë që ajo kaloi natën (2 javë më parë) ishte një katastrofë. Fundjavën e kaluar diçka "klikoi" në kokën time gjithçka sapo filloi të punonte përsëri. Ishte sikur isha përsëri adoleshente. Nuk dua të futem në detaje, por do të them se ishte përvoja më e mirë intime e jetës sime.

A ishin superfuqitë në 17 ditë? Une nuk e di. Tani nuk besoj domosdoshmërisht në mitin e super-fuqive, por sigurisht që isha më shumë në të dhe më shumë në këtë moment dhe duke mos u përpjekur të "merrja humor" duke menduar për mutat hardcore që kisha surfuar një natë më parë. Isha në të për shkak të kujt isha, jo për shkak të fantazive qesharake. Isha i shqetësuar se NoFap do të thoshte se do të isha shumë i shpejtë edhe nëse pajisjet do të funksiononin siç duhet. Nuk ishte kështu. Isha më i kontrolluar se sa kam qenë ndonjëherë.

Mendova ta ndaja këtë për ju që jeni këtu për shkak të problemeve të performancës. Unë kam pasur probleme me pajisjet për VITE tani dhe në 17 ditë pas kësaj sfide të gjitha u larguan dhe unë isha më i fortë dhe më i mirë se kurrë. Nuk mund të them nëse e gjitha është për shkak të NoFap, por sigurisht që kontribuoi. Kështu që, kalimi i problemeve të ED është përveç të pasurit më shumë kohë për të qenë produktiv dhe më shumë besim në veten time dhe në përgjithësi të ndjehem më mirë për atë që jam. Super-fuqi apo jo ... ia vlen.


Faleminderit djema! Çështjet e ankthit të performancës janë copëtuar.

Unë kam qenë në Kore për rreth 1 vit e 6 muaj. Në një moment, u takova me një vajzë. . dhe për të më ndihmuar të kapërcej disa probleme të vonuara të ejakulimit që kisha përjetuar në të kaluarën, fillova noFap. Eshtë e panevojshme të thuhet, ajo funksionoi për mrekulli - unë po vija pa asnjë problem pas 40 ditësh.

E pra, kjo vajzë dhe unë kishim disa vështirësi dhe u shkatërruam. Unë me turpshme pranoj se kam filluar PMO përsëri, të paktën një herë në ditë. Pra, kur takova një vajzë të re, unë tashmë kisha vendosur veten për disa çështje.

Çështje? Mund ta bëja mjaft lehtë, por kur koha për seks ishte në dorë, shoku im i vogël u shpërnda si vesë në një pasdite të ngrohtë. Ajo ishte mirëkuptuese, por unë isha e zënë ngushtë ... e dija se çfarë kisha për të bërë.

Që nga dje, unë jam në 35 ditë me noFap. Asgjë e mahnitshme, e sigurt, por ishte mjaft e mjaftueshme për të rivendosur besimin tim te vetja. Ne kemi bërë seks tre herë natën e kaluar, dhe unë kam marrë oral dy herë. E ngrita dhe erdha me sukses PES times herë gjithsej! Isha në ekstazë.

Pjesa me e mire? Periudha ime e fortë nuk ishte praktikisht inekzistente. Pasi të vija, do të hyja për ta puthur dhe menjëherë do të bëhesha e vështirë. Eshtë e panevojshme të thuhet, ajo ishte e lumtur për entuziazmin tim.

Kështu që, thjesht doja t'ju falënderoj djema! Unë i kam thënë asaj për sfidën, kështu që unë do të përpiqem dhe ruaj për aq kohë sa mundem. Tani për tani, është e lehtë - shpërblimet janë atje, dhe unë ndiej një motivim të madh. Por unë e di se si funksionojnë trurin dhe e di që tundimi do të kthehet me kohë .. Unë do të jem gati!


Po 3 takimet e fundit seksuale që kam pasur para NoFap ishin të gjitha gjysmë të vështira që më kërkonin të përdorja dorën time si një karin dhe të mos vija. Pasi provova të zvogëloja PMO-në time një marrëveshje të madhe, si dhe të fshija të gjitha pornografitë e mia, gjeta një grua për të cilën isha e interesuar. Ndalova PMO plotësisht pasi e takova për herë të parë dhe pas disa javësh u përpoqëm të bëjmë seks, arritëm të bëhemi mjaft të vështirë 3 herë. Koha e parë ishte pak më e mirë se gjysma e vështirë, por arriti të tërhiqej dhe të përfundoja para se të shkoja e butë (për fat të mirë ajo e donte atë mut). Herën e dytë unë kam për të jackhammer në çast për të mos marrë të butë në mënyrë që kishte mbaruar në si 1 minuta. Herën e tretë thjesht u bëra më e butë dhe e butë dhe ishte me të vërtetë e turpshme dhe thithur plotësisht. Të vish shumë shpejt është shumë më mirë.

Vendosëm të bënim një pushim në seks pas kësaj kështu që unë mund të qëndroja i vështirë për një kohë, por pastaj ndërsa ajo filloi të më besonte vërtet kuptova që ajo kishte çështje më të mëdha sesa unë, kështu që i thashë të zgjidhte problemet e saj. Ajo u detyrua të kthehej në shtëpi tek prindërit e saj në gjysmën e rrugës në të gjithë vendin për kaq që përfundoi. Akoma, unë bëra seks për herë të parë pas 3+ vjetësh, përjetova intimitet dhe dashuri të vërtetë dhe mësova se NoFap do të shërojë PIED-in tim! Bërja e kegels tani kështu që unë do të kem kontroll më të mirë dhe ndoshta do të kem përsëri orgazmat e shumëfishta.

By Myschly - http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1wsvhz/first_sex_experience_after_nofap/cf55hvu?context=3


Përvoja e seksit të parë pas NoFap

Do të jem i shkurtër, ishte e mrekullueshme, dua të them, shumë më mirë sesa para se të merrja pjesë në këtë sfidë. 0% ED, isha i qetë dhe i sigurt dhe nuk kisha qenë kurrë kaq i eksituar, megjithëse mbase ishte më shpejt sesa do të doja, por mendoj se është normale pas gjithë kësaj kohe pa seks.

Jam vërtet i lumtur që e mora këtë vendim, ia vlen!


PIED ka shkuar, ende ka çështje ndjeshmërie

Streak ime e parë ishte 114 ditë, vija e re është 83 ditë sipas counter.

Shkoi në modalitetin e vështirë për pothuajse të gjitha ato, kohët e fundit kam një të dashur serioze, gjërat tani janë në rregull. Para se të mos mund të ejakuloj gjatë seksit, atëherë nuk mund ta ngritja fare. Tani mund ta ngre, dhe ejakuloj, por ende kam vështirësi të ngrihem plotësisht me stimulim oral dhe vagjinal. Unë kam më shumë ndjesi sesa më parë (më parë pasi depërtova, unë thjesht duhej të kisha besim se isha brenda. Nuk mund të ndieja një gjë të mallkuar), por unë ndjej sikur ka ende një shurdhim atje.

A e ka provuar dikush këtë më parë? Ndonje keshille? Nuk jam i sigurt nëse gjithçka thjesht ka nevojë për më shumë kohë, nëse ka gjëra që duhet të bëj për të përshpejtuar rezensibilizimin tim, etj.


 Sikur të kisha marrëdhënie seksuale dje, dhe kam harruar plotësisht se sa e madhe është pa PMO.

Kur PMO nuk mund të humbas veten në seks, dhe kam ED dhe një larmi çështjesh të tjera.

Isha aq afër humbjes së tij paraprakisht. Unë isha aq i mallkuar me brirë një natë më parë se gati PMO'd, por unë nuk e bëri.

Tani, i ndyrë pas një abstinence të gjatë, kar ime ishte e fortë dhe unë e gjeta shumë më lehtë të shkoj me rrjedhën.

Edhe vendosja e prezervativit nuk ishte problem. Nuk do të rrotullohej poshtë boshtit, kështu që ne u zhytëm me të për 5 minuta të mira. Në asnjë moment gjatë kësaj kari im nuk u bë i çalë, gjë që padyshim e përdorte për ditë.

Prezervativi ishte i mbushur me copa. Unë kurrë nuk kam parë kaq shumë. Jo me të vërtetë befasuese duke marrë parasysh se në cilën ditë jam unë mendoj.

Unë kam ndezur / fikur nofap për 2 vjet tani. Isha në këtë nënreditim kur pothuajse nuk kishte pajtimtarë. Rekordi im deri më tani është 28 ditë. Unë me të vërtetë shpresoj se mund të arrij në 90 e më tej këtë herë.


Raporte shumë të shpejta 100 ditë për ju djema! ED / PA CURED!

Unë fillova noFap për shkak të disa çështjeve që kisha me Ankthin e Performancës dhe Ejakulimin e Vonuar. Unë nuk kam pasur ndonjë problem për më shumë se dy muaj - e dashura ime dhe unë shpesh bëjmë seks 5-6 herë kur takohemi, dhe unë mund të derdh dhe të bëhem përsëri e vështirë brenda një minute. Fuckshtë e ndyrë e tmerrshme! Gjithashtu, e dashura ime e di për këtë dhe është shumë e vlerësuar - ajo kurrë nuk ka dalë me një djalë që ndaloi pornografinë dhe masturbimin për të përmirësuar marrëdhëniet fizike / emocionale dhe ajo mendon se është e mrekullueshme.


Me degjo! Disa motivime për ju djema që luftoni me këtë.

Ckemi djema,

Për fat të keq, kjo nuk është një histori e plotë suksesi - në fakt, unë ende kam mjaft mënyra për të bërë. Sidoqoftë, do të doja të ndaja me ju të gjithë suksesin e fundit që kam pasur, i cili shpresoj t'ju japë djem që luftojnë me këtë disa motivime.

Unë jam ndoshta një nga rastet më të rënda në këtë faqe në internet. Unë kam filluar të porno që nga 11, dhe filloi të zhvillojë disa probleme mjaft të rëndësishme ED rreth 16 vjeç. Vite më parë, unë shkova te mjeku për të bërë analiza, vetëm për t'u kthyer me një faturë të pastër shëndetësore. Kjo më zhgënjeu dhe më trembi, pasi jam i sigurt që ju bëri të gjithë ju, dhe fillova të kërkoja furishëm për përgjigje vit pas viti pse një mashkull i ri dhe i shëndetshëm do të vuante probleme të mëdha seksuale. Vetëm disa muaj më parë zbulova YBOP dhe të gjitha pikat shpejt filluan të lidheshin.

Tani, mbi suksesin. Unë kam qenë në shoqëri me një vajzë vërtet të bukur, të mahnitshme për dhjetë muaj tani. Ne kemi provuar të bëjmë seks më parë, por dështuam keq çdo herë. Nuk mund të bëhesha e vështirë për të shpëtuar jetën time. Më në fund zbulova se YBOP i tha asaj për problemet e mia. Në atë kohë unë isha një mbytje emocionale, por fatmirësisht ajo mbeti pranë meje dhe më siguroi se mund ta kalonim këtë. Kështu që, unë kam rindezur për më shumë se një muaj tani, dhe unë tashmë jam duke vërejtur përmirësime të mëdha.

Shëndeti im mendor po përmirësohet (mjegulla e trurit po pastrohet, derealizimi po zbehet, ankthi dhe depresioni po pakësohen dhe jeta thjesht duket më e mirë në përgjithësi), dhe * PARALAJMRIME POTENCIALE P TRR SHKAK * fundjavën e kaluar kemi pasur një hotel dhe kemi bërë seks SHTAT herë në dy ditë (Unë do të tre nga ato shtatë herë). Tani, mbani në mend, asaj iu desh të më jepte një BJ për ta ngritur, por unë isha i tronditur nga fakti se sa vazhdimisht qëndrova i vështirë (dhe sa kohë munda të qëndroja).

Natën e kaluar, kemi bërë seks edhe tre herë, dhe ishte e pabesueshme. Përsëri, ajo duhej të më jepte kokën që të bëhesha e vështirë, por unë padyshim që e konsideroj këtë progres të jashtëzakonshëm. Kemi zgjatur rreth dy orë dhe unë e bëra orgazmën e saj dymbëdhjetë herë (ajo madje shuplaka dhe tha se ato ishin disa nga orgazmat më të mira që ka pasur ndonjëherë).

E di që kjo nuk është një histori totale suksesi, por unë jam i tronditur se sa larg kam arritur tashmë. Më parë, ajo më bënte seks oral dhe unë ende nuk do të bëhesha e vështirë. Fjalë për fjalë u desh ta përfundoja veten time çdo herë. Tani, ajo më jep një BJ dhe unë hidhem në erë si një tullumbace. * FUNDI I SHKURTUESVE *

Kështu që më besoni, djema, këto gjëra vërtet funksionojnë. Unë kam masturbuar dhe kam dëshirë një herë gjatë periudhës time të reboot-it, dhe jam përpjekur të riluaj shumë nga dita e parë. Muaj më parë, seksi ishte fjalë për fjalë i padëgjuar për mua; tani, mund të zgjas shumë gjatë me një stimulim të vogël nga ana e saj.

Vetëm për të rikuperuar, këtu është ajo që unë kam vënë re tashmë për të miratuar:

-Mjegulla e trurit vjen dhe shkon, por askund nuk është aq keq sa dikur. Mund të përqendrohem më mirë, mendja ime duket më e qartë dhe jeta në përgjithësi thjesht duket më e mirë.
-Depresioni dhe ankthi nuk janë gati aq të këqija sa më parë.
-Ereksionet e natës (do të zgjohem dhe vërej se penisi im është i vështirë, gjë që nuk ka ndodhur me vite)
- Seksi i suksesshëm (megjithatë, edhe një herë, kërkoj stimulim nga ana e saj, por seksi në përgjithësi ishte i pamundur para se të caktohej PMO)

Përsëri, e di që kjo nuk është një histori e madhe suksesi, por shpresoj se i jep një motivim cilido prej jush djem që po luftoni me këtë proces.


ED shërohet pas vetëm 12 ditë!

Hej djema, thjesht desha të jap një azhurnim / histori motivuese për të gjithë ju. Kam filluar nofap rreth 2 javë më parë sepse nuk mund të bëja seks me wiener time floppy. post origjinal këtu - http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/2jnl6i/when_will_ed_subside/

Por natën e kaluar unë isha me brirë dhe thashë qij do ta bëj një tjetër goditje, kështu që unë shkova në vendin e saj DHE PIKA ime PUNOI! Kështu që pompohet! Kam zgjatur të gjitha 8 sekonda… por nuk më intereson, ndihem sikur kam kapërcyer diçka. Disa këshilla për të tjerët që vuajnë nga ED, sigurohuni që të merrni shumë stimulim gjatë paralojës, dhe ndihmon vërtet nëse partneri juaj vendos prezervativin për ju, e mban humorin.

Qëndroni fapstronautë të fortë! Ky mut është shumë i vlefshëm!


90 ditë historike edhe pak kohë e mbetur akoma

Unë kam shkuar 90 ditë pa masturbim, pa pornografi, asgjë dhe kam vërejtur disa ndryshime të dukshme.

Vajzat duken shumë më të nxehta; më të etura për të parë një gomar të asaj gomari xD, besimi shoqëror po rritet, mendimet seksuale që nuk më pëlqejnë mua po zbehen, depresioni po pastrohet dhe ankthi pothuajse është zhdukur plotësisht. E di që 3 muaj janë vetëm fillimi, por më në fund po filloj të shoh kuptimin e gjithë kësaj.

Ende kam një dukuri të çuditshme në lidhje me ED që unë mund të marr dhe ngritjen e vajzave shumë lehtë dhe ato duken 100 herë më seksi sesa dukeshin kur fillova për herë të parë, por unë në thelb bëj xhez vetveten dhe më pas Boom kar të vdekur për pjesën tjetër të ditë Kjo ndodhi një herë në një spital (unë dogji syrin në kolazh xD mos pyet) dhe ishte goxha e turpshme lol akoma një pritje 3 orëshe në dhimbje të forta duke shikuar një vajza të nxehta ia vlejti plotësisht xD.


II me të vërtetë besoj se në qoftë se ju prerë pornografi dhe të ndaluar duke luajtur me penisit tuaj ose kontrolluar atë për të parë nëse e vështirë e juaj ju merr përsëri për të pasur erections. Unë me të vërtetë besoj se. Kam punuar trupin tim dhe nuk e kam shikuar pornografinë dhe nuk më pëlqen me karin tim dhe më çoi në thyerjen e vajzave në asnjë kohë. Për mua atleast

https://web.archive.org/web/20160324005545/https://www.pegym.com/forums/erectile-dysfunction-forum/7533-dont-rely-porn-erection-41.html


Hera e parë që mund të masturbohet pa pornografi;

Unë nuk kam qenë në gjendje të masturbohem pa pornografi, aq më pak të bëhem e vështirë pa të, pasi që unë fillova ta shikoj atë, unë padyshim ndjehem sikur po kryej gjëra këtu!


Fillimet e Reja [mjaft grafike]

Strangeshtë e çuditshme të flasësh për këtë, pasi unë prirem të jem një person mjaft privat. Por unë ndjehem sikur do të ndihmonte për ta nxjerrë këtë me fjalë dhe ndoshta për të gjetur pak mbështetje / inkurajim të nevojshëm për të më ndihmuar në këtë çështje.

Si një sfond pak i madh, unë jam një mashkull i trashë, i cili kohët e fundit ka humbur një sasi të madhe të peshës (90 bs). Gjashtë muaj më parë, unë i dhashë fund një lidhjeje (on-and-off-përsëri) 9 vjet. Marrëdhënia nuk kishte arritur të shndërrohej kurrë në asgjë më shumë sesa të dashuruar, dhe ndërsa më dhembi ta zgjidhja, unë e dija se kisha nevojë nëse do të gjeja dikë që ishte i duhuri për mua dhe të përmbushja ëndrrën time për të krijuar një familje.

Epo, në atë moment e kuptova se duhej të bëja disa ndryshime në jetën time. Asgjë fisnike dhe e guximshme, thjesht duke u kujdesur më mirë për veten time dhe duke e shtyrë veten më shumë drejt qëllimeve të mia. Siç thashë, unë kam humbur mjaft peshë dhe më dukej sikur seksi im po kalonte nëpër çati.

Gjithmonë kisha hov shumë. Ashtu si 3-5 herë në ditë, dhe nëse asgjë tjetër nuk do të ndodhte atë ditë, nuk ishte e padëgjuar për mua të kisha seanca që zgjasnin nga 4-8 orë. Eshtë e panevojshme të thuhet, ky ishte mjaft angazhim. Unë gjithashtu tentoja të përdorja një kapje jashtëzakonisht të fortë, dhe orgazma ishte zakonisht më shumë një çlirim i dhimbshëm sesa një përvojë e gëzueshme.

Gjithashtu zbulova se po dëshiroja gjithnjë e më shumë pornografi ekstreme. Nëse nuk kishte ndonjë element dhimbjeje apo tabu, zakonisht nuk më bënte shumë. Gjithmonë më ka pëlqyer seksi më i ashpër në dhomën e gjumit, por jo me intensitetin që doja ta shihja në pornografi.

Kështu që pas disa muajsh masturbimi intensiv dhe marrjes përsipër të ish-it tim, vendosa të filloja përsëri takimin. Unë dola me disa djem, me të cilët nuk isha vërtet në të vërtetë, dhe përfundimisht në një nga ato takime, përfundova duke u ndeshur me dikë me të cilin takohesha në kolegj (gjatë një prej periudhave "off-again") i cili mendova se ishte plotësisht jashtë jetës sime. Rezulton se të dy kishim një gjë vërtet të fortë për njëri-tjetrin. Lamtumirë djalë tjetër. Përshëndetje për marrëdhënien që kurrë më parë nuk ka pasur mundësinë të zhvillohet.

Pra, kalon një kohë dhe shkojmë në disa data. Gjërat bëhen të nxehtë dhe të rënda, dhe më lejoni të them, nuk kam qenë kurrë aq i ndezur nga dikush në jetën time si ky djalë. Ai godet të gjithë butonat e duhur. Lloji i fortë dhe i heshtur, i sjellshëm, i ndershëm, i përshtatshëm (ish Detare), i mrekullueshëm, i përkëdhelur, i çuditshëm, i zgjuar. Shqetësimi im i vetëm është se sa e vështirë mund të jetë për të që të tregojë emocione, por mund të them me veprimet e tij dhe me zgjedhjet e tij se ai është një njeri i mirë që kujdeset për mua.

Atëherë, çfarë mund të jetë gabim? Epo, gjëja e tmerrshme është që unë vazhdoj të humbas mbledhjen time me të. Pa stimulim të vazhdueshëm dhe intensiv, thjesht çaloj në një moment. Edhe punimet e tij të dorës nuk ishin të mjaftueshme dhe si me pothuajse të gjithë ish-ët e mi, zakonisht kërkon që unë të bëj hileqare veten time për të mbajtur të vështirë dhe sperma.

Pas disa herë bashkë, ai më shikoi në sy dhe më tha “Ju vazhdoni të çaloni. Ndihem sikur po bëj diçka keq ”. Zemra ime u thye në atë çast. Unë mund të shihja sytë e tij që kishin disa lot në sy, dhe vështrimi i tij i shqetësimit më goditi mua si një anë të tij që nuk e kisha parë kurrë. Ky nuk ishte vetëm një shqetësim seksual për të. Ai fajësoi veten. Ai ishte si një qenush i qortuar që nuk dinte çfarë bënte gabim.

E tërhoqa dhe e putha, duke i thënë se sa më ktheu, por që kur piva, e kisha shumë kohë duke u larguar (jo i pavërtetë, por as e vërteta e plotë). E detyrova veten të iki me të atë natë. Në të vërtetë, unë lëndova në të vërtetë nga intensiteti që kisha përdorur, por ai ishte i lumtur që pa se më kishte një orgazmë.

Fjalët e tij më ndjekin akoma disa javë larg. "Ndihem sikur po bëj diçka keq". Nuk më është dashur shumë kohë për të kërkuar informacion mbi kapjen e vdekjes dhe varësinë nga pornografia. Ishte gjithashtu në të njëjtën natë kur fshiva për një terabajt të pornografisë. E vetmja gjë që po mbaj është sendet personale që më janë dërguar nga miqtë dhe ish të dashurit. Dhe kjo është e mbyllur me një mik derisa të ndjej se mund të përdor me siguri pornografinë si një trajtim të rrallë në vend të mënyrës sime të lehtësimit të stresit. Nëse ndonjëherë arrij në atë pikë.

Epo, unë thith që jam i prekshëm. Ashtu, me të vërtetë, me të vërtetë thith atë. Por vendosa që nuk doja t’i fshehja këtë gjë. Herën tjetër kur ishim shtrirë në shtrat (një javë më vonë), unë ndava të vërtetën e kësaj çështje me të. Unë shpjegova se kam lexuar pas disa javësh pa asnjë masturbim, shumica e djemve kthehen në ndjeshmëri të plotë dhe truri ndalon që të kërkojë një stimulim kaq të fortë për t'u larguar. Ai, nga ana e tij, ishte tepër i durueshëm dhe pretendoi se ishte më se në rregull me këtë. Pyetja e tij e vetme është "Ju po bëni atë asnjë javë masturbimi tani, apo jo?". Unë me qetësi u përgjigja: "Po, por kjo nuk do të thotë që nuk do të kujdesem për ty."

Jam krenar të them se vetëm pas një jave, qëndrova i vështirë gjatë gjithë kohës. Ai po luante me mua, por unë i thashë që të mos ofendohej nëse nuk do të zbrisja pasi isha ende mjaft e de-sensibilizuar. Megjithëse u ndje mirë. Histori e shkurtër: ai erdhi, unë jo, por të dy ishim të lumtur.

Kështu që tani jam përballur me disa nga blloqet mendore që kisha lidhur me këtë. Kam zakon të supozoj gjëra të tilla si "Kjo është sepse unë me të vërtetë e dashur ish tim dhe kjo është e re dhe e pasigurt, kështu që unë jam vetëm nervoz." ose "Kisha shumë për të pirë". ose ndonjë numër tjetër i arsyeve. Pas mendimit, thjesht duket e qartë se po kërkoja mënyra për të shmangur përballjen me të se isha një i varur nga masturbimi me një problem pornografi.

tl; dr Gjeta dikë të mahnitshëm pas një ndarjeje të vonuar. Porno dhe masturbim po ndërhynin. Unë jam duke e rregulluar problemin, por kam nevojë për një vend për të shfryrë një pjesë të këtij stresi / zhgënjimi.

Faleminderit djema. Na vjen keq për postin e gjatë.


17 ditë brenda, dhe ndodhi! Bëni seks me SO për herë të parë Mbi një vit - dhe funksionoi !!

Kam pasur një rast të keq të PIED (në fakt unë jam ende duke u rikuperuar), por për këdo në një situatë të ngjashme, mos e lë! Ju nuk jeni të prishur, ju duhet vetëm kohë larg PMO.


Dita 9 - PIED po zhduket

Unë do të doja të filloja postin tim duke thënë se PIED nuk zgjedh asnjë viktimë. Dhe nëse mendoni se ED juaj është shkaktuar vetëm nga ankthi i përsosur ose problemet shëndetësore, ky post mund t'ju ndihmojë të kuptoni se mund të jeni gabim.

Unë jam 18 vjeç dhe kam filluar PMO kur jam në moshën 12 vjeç. Unë kam pasur shumë vija (sepse isha dikur fetar), shumica e tyre ishin një ose dy javë të gjatë, por unë kisha një 7 muaj kur isha 13. Kur bëra 14 vjeç, fillova PMOing 4x a javë, dhe kjo u bë një zakon. Sidoqoftë, kurrë nuk kam menduar se mund të jetë problem.

Unë jam gjithashtu notar, dikur isha kapiten për ekipin tim të shkollës së mesme, 16 të parët në kampionatin tim të fundit shtetëror në 3 ngjarje (njëra prej tyre ishte 8 më të mirët) dhe jam aq i shëndetshëm sa mund të ishte një burrë; qarkullim i madh i gjakut, qëndrueshmëri befasuese… të gjitha gjërat që i duhet një notari elitar. Unë kam qenë gjithmonë mirë me vajzat gjithashtu, trupi i notarit i tërheq ato dhe unë jam një djalë me të vërtetë i sigurt; noti më mësoi se si të trajtoj ankthin dhe nervat e mia, kështu që kurrë nuk kam pasur problem me ato gjëra. Në përgjithësi, unë duhet të isha një djalë që kishte zero mosfunksionime seksuale apo jo? GABUAR!

Unë e kisha të dashurën time të parë serioze kur isha 16 vjeç, takuam një vit derisa filluam të bënim më shumë sesa të putheshim. Kështu që në kohën kur do të merrja BJ-në time të parë isha 17 (4 vjet në PMO), dhe nuk munda ta ngrija atë. Kam marrë një 60% gjatë puthjes, por do të binte sa më shpejt që ajo të binte. Kjo ishte kur fillova serinë time të parë serioze (atëherë nuk e njihja NoFap, thjesht mendova se pushimi nga PMO do të më ndihmonte të kthej "qëndrueshmërinë time seksuale"). Pas tre ditësh unë isha në gjendje ta ngreja atë (të paktën 80%), por ishte e pamundur të O vetëm nga një blowjob.

Kjo marrëdhënie mori fund, dhe kjo ishte kur zakoni im PMO u bë edhe më i keq. Nga 5 herë në javë, bëhej çdo ditë. Vazhdoi kështu për gati një vit (9 muaj) derisa takova këtë vajzë tjetër. Në atë kohë mendova se isha shëruar nga ED, pasi kisha qenë me rreth 5 vajza të tjera (vetëm duke puthur nëpër festa, madje edhe unë po merrja vetëm 60% ereksione, vendosa ta injoroj në atë kohë). Një ditë, vendosëm të bënim seks, por PIED më goditi përsëri; dhe atje isha, para një vajze të mrekullueshme, me një mbledhje 40% që nuk do të më merrte asgjë.

Vendosa të shkoj në një seri tjetër (ende duke mos ditur për NoFap), dhe gjërat shkuan në rregull; Dua të them, do të bëhesha i vështirë sa të mund të bënim seks (pa prezervativ), dhe do të bëja vetëm gjysmën e kohës. Një ditë (ndoshta pas 2 javësh abstenimi, nuk e di saktësisht sepse nuk po numëroja) ne madje bëmë seks 3 herë në një periudhë prej 12 orësh (unë u dhashë vetëm 2 syresh). Por gjërat nuk ishin ende perfekte, pasi që nuk mund të vendosja prezervativ, përsëri do të dështoja ndonjëherë dhe DE ishte akoma atje.

Për shkak të faktorëve të tjerë që nuk ishin të lidhur me PIED, ajo marrëdhënie mori fund 2 muaj më parë, dhe unë u ktheva në PMO. Pas një muaji në PMO të përditshme, fillova të dilja përsëri dhe u lidha me 4 vajza, por situata ishte e keqe, unë mund të merrja një maksimum 60% ndërsa puthja.

Situata u bë e padurueshme kur u lidha me një vajzë që kisha një zemër të fortë që nga klasa e 10-të dhe ajo nuk mund të më jepte një BJ sepse kari im nuk ishte i vështirë. Ditën tjetër ishte kur gjeta YBOP dhe pashë që problemi im ishte PIED.

Jam në 9 ditë tani, dhe dje u takova përsëri me atë vajzë, nuk arrita ta ngre në provën e parë (vetëm 50%), por në të dytën mund të bëja një mbledhje 100% dhe unë O ' ed nga një BJ për herë të parë ndonjëherë! Ajo më tha se me të vërtetë dëshiron të bëjë seks me mua, por ne do të jemi në gjendje të shihemi vetëm brenda një muaji pasi që unë do të vizitoj disa të afërm.

Tani që pashë përparimin e madh për atë pak kohë që planifikoja të bëja e vështirë derisa ta shoh përsëri. Jam më e motivuar se kurrë. Isha në një linjë të sheshtë që nga dita e 3-të, por funksionoi mirë në ditën e 8-të, dhe tani ndihem sikur vija e sheshtë po zhduket. Ndihem si stili im i shëndetshëm i jetës dhe vijat e mia të mëparshme po më ndihmojnë të rikuperoj më shpejt. Qëllimet e mia janë të eliminoj plotësisht pornografinë nga jeta ime dhe të bëj seks me prezervativ. Unë me të vërtetë shpresoj se mund të kthehem këtu brenda 81 ditësh për të ndarë historinë time të suksesshme të rindezjes me ju djema, por nëse i duhet më shumë kohë, kështu qoftë! PIED është e tmerrshme dhe unë do të shkoja në hardcore për vite me radhë nëse kjo është ajo që duhet për ta hequr qafe atë!


Suksesi Story

Unë me të vërtetë duhet të bëjë një hedhje larg, por dreq atë nuk më intereson. Kështu që jam pak më shumë se 2 javë, pa pornografi, pa hequr dorë. Kam ngatërruar me këtë vajzë për rreth 2 javë. Ajo është 22 vjeç, së shpejti do të shkojë në shkollë dhe do të ndihet bukur. Ajo gjithashtu dashuron të qij Fatkeqësisht për gomarin tim patetik, unë jam një i varur nga pornografia / fap dhe vuaj nga raste të ndyra të ED të shkaktuara nga pornografia. Kur jam vetë, nuk mund të gjej asnjë problem, menjëherë, por kur jam me marrëveshjen e vërtetë, për shkak të viteve të pornografisë me cilësi të lartë, kari im vendos të mos punojë.

Paj zotërinj, mbrëmë e qiva këtë vajzë sikur të mos kishte nesër. 15 ditë brenda, kari im duket se po funksionon përsëri normalisht. Unë me të vërtetë po shqetësohesha për sa kohë do të duhej që kimia ime e trurit të kthehej në normale, pasi sa u ndoq nga 10 vjet pornografi. Sidoqoftë, mbani kokën djemtë. Ka dritë në fund të atij tuneli të gomarit të errët.

Zap Brannigan: "Kif, unë e kam bërë me një grua… informoji burrat."


Çfarë përmirësimesh keni parë duke hequr dorë nga pornografia? (Motivimi i nevojshëm)

mightaswellgetstoned

Unë mendoj se më ka lejuar të përqendrohem më shumë në marrjen e vendimeve në jetën time që i shmangja dhe kthehesha në pornografi. Fillova të kisha probleme me kapjen e vdekjes dhe kjo më motivoi të ndaloj përdorimin e pornografisë. Unë jam në gjendje të qëndroj në detyrë me gjëra të tjera në jetën time. Unë fjalë për fjalë kam një listë për të bërë që ka mut mbi të nga 3 vjet më parë që më në fund po trajtoj.

dekrizs

Duart poshtë për mua… Seksi i vërtetë është vërtet i kënaqshëm tani. Para se ta shmangja, ose më keq do të kaloja nëpër mocione dhe mezi prisja që ajo të mbaronte, kështu që unë pastaj të shkoja i hovshëm ndaj asaj që mendoja se vërtet dëshiroja.

Mohamedah78

Mirëmëngjes vëlla. Edhe unë u shkatërrova nga pornografia në çdo aspekt (e lodhur, duke mos bërë dashuri me gruan time të bukur, e zemëruar, e mërzitur, e hidhur, zvarritje, vetëvlerësim i ulët, jo i përqendruar sa duhet, durim i shkurtër pas fëmijëve të mi dhe kështu me radhë). Unë buzëqesh shumë kur kam lehtësuar pornografinë dhe të gjithë janë të lumtur përreth meje. Gruaja ime ende pyes veten se çfarë ka ndodhur me mua, por unë kurrë nuk do t'i tregoj asaj varësinë time ndaj pornografisë. Ky nuk është një lajm për të ndarë me dikë që e doni, edhe pse unë po ndaj ndjenjën time të rikuperuar të entuziazmit dhe gëzimit dhe lumturisë. Në një farë mënyre tani jam e varur nga "mos u varur nga pornografia". Dhe kur ndihem i dëshpëruar dhe i tunduar si tani, kthehem në shtëpi këtu në "pa grup fap" për të lehtësuar tundimet e mia. Itsshtë një betejë e gjatë e vështirë, por unë shpresoj. Vazhdo vëlla. Çfarë është e lehtë këto ditë?

tabascoKatz

Ulja e ankthit, rritja e vetëbesimit, duke u bërë shumë më tepër, seksualiteti në të vërtetë shpërblen. Problemet e ereksionit janë zhdukur, kur je pa pornografi.


seksi me gruan dy javë në nofap krahasuar me dy javë para nofap

Para: Slow për të marrë të vështirë, ndonjëherë në gjendje për të marrë të vështirë ose vetëm në gjendje për të marrë gjysmë-vështirë

Tani: drurë të ngurta

Para: Ndonjëherë në gjendje për të arritur orgazmën ose për të mbajtur ereksion pas depërtimit

Tani: gejzer

Unë jam aq i ndyrë kur kam gjetur këtë vend!


Rock hard!

Unë jam 19 dhe që kur isha 13 kam vuajtur rëndë nga pornografia dhe masturbimi. Pasi u përpoqa të dilja për më shumë se 5 vite, këtë vit fillova ta merrja më seriozisht. Por unë kurrë nuk e kam bërë atë dy javë të fundit. Këtë herë mendoj se kam mashtrim. Unë vetëm ndalova të shikoj por, por unë ende masturbohem një herë ose dy herë në javë. Natën e kaluar kam pasur seks të madh edhe pse të vërtetë të dehur. Isha e vështirë si një shkëmb gjithë kohën. ED jo më shumë !! Dhe nuk ka pornografi për më shumë se 40days !!


Përditësimi një mujor: Kthimi i Mojo

Thjesht mendova se do të dilja pranë dhe do të bëja një azhurnim të shpejtë se si kanë shkuar gjërat. Kjo është përpjekja ime e dytë serioze, hera e parë që kam pasur shumë vetëbesim dhe u ktheva në zakone të këqija. Këtë herë dëshirat dhe ndryshimet e humorit kanë qenë më pak të rënda, unë jam shumë më pak me brirë të pakontrolluar gjatë ditës, por shumë më e interesuar në seks me gf-në time, si herën e kaluar.

Ne kemi qenë duke bërë seks pothuajse çdo ditë të tjera, gjë që është e rehatshme për ne, unë arrij një ngarkesë të plotë midis atyre kohërave dhe sepse jam shumë orgazma, prirem të shpenzoj gjithçka që kam kur jemi intime. Seksi është me të vërtetë i mirë, shumë i afërt, sensual dhe me shumë ndjesi fizike të shkëlqyera. Natën e kaluar ne të dy u zgjuam në mes të natës dhe filluam të bëjmë rastësisht, të cilat çojnë në një ndyrë gjysmë të vetëdijshme disi të çuditshme, por plotësisht të kënaqshme.

Unë mund të them se ajo ndihet më e lumtur dhe më e sigurt, ajo është jashtëzakonisht e përgjegjshme dhe nuk më ka refuzuar kur unë filloj, megjithëse edhe ajo ka filluar me poshtërim. Unë mendoj se ajo është vërtet e kënaqur që është përsëri në qendër të vëmendjes, dhe sa më shumë që futem në të, aq më pak më mungon të tundem dhe aq më shumë pres të bëj seks me të.

Në përgjithësi, përparim i shkëlqyeshëm, faleminderit për të gjithë ata që kanë dhënë mbështetjen e tyre, mendoj se kjo është padyshim mënyra e duhur për mua që të jem në një marrëdhënie, dhe më në fund ndihem sikur pjesët e fundit në një enigmë vërtet të shkëlqyeshme po hyjnë në vend.


Ngritja ime është kthyer

Unë jam një mashkull 29 vjeç, kam filluar të shikoj pornografi dhe të masturboj pothuajse sa më shpejt që të godas pubertetin, dhe gradualisht, kam pasur një problem të madh për të marrë një mbledhje, madje edhe duke parë pornografi ose duke bërë seks të vërtetë, dhe ka qenë zhgënjyese për unë dhe partnerët e mi të seksit, vajza që mbushin gjëra personale. POR, sot kam ngritjen time të parë të pavullnetshme në vite. Duket budalla, por unë jam kaq i lumtur.