ED Recovery Stories 3

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 3 është pjesë e një serie 8 faqesh që përmban llogari më të shkurtra.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rikthimi i llogarive Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

———————————————————————————————————————————–

Ndjehet si dhënia e një update

Hej të gjithë, thjesht mendova se do të futesha për të dhënë një azhurnim. Epo, po i afroheshin muajve 4 të asnjë PMO për mua, dhe posedimi i mendjes ekstreme logjike kam ndier sikur me të vërtetë duhej t'i nënshtrohesha disa testimeve për të parë sa kam ndryshuar gjatë kësaj periudhe të asnjë PMO. Kështu që, natën e fundit vendosa të masturboj drejt para se të flija. Caveat e rëndësishme këtu është se unë nuk e përdorur pornografi (padyshim) as ndonjë lloj fantazi. Vetëm dora ime, dhe strokes shumë të lehta në atë. Asnjë nga ato anakonda që mbërthejnë aq shumë njerëz që përdorin masturbim.

Qëllimi i këtij testi ishte të shihja nëse mund të bëhesha i vështirë pa asnjë lloj stimuli të jashtëm përveç ndjenjës. Një kohë prapa kur fillova në këtë udhëtim, lexova disa raporte ku një tregues i mirë i një rimëkëmbjeje ishte aftësia për të masturbuar thjesht duke provuar ndjesinë e dorës tuaj. Epo, unë kam qenë shumë i befasuar duke provuar këtë. Isha e vështirë pas rreth 2 sekondash, dhe dua të them me të vërtetë e vështirë. Nuk zgjata shumë gjatë kësaj seance. Unë shpresoja vetëm për ndonjë përgjigje fare pa asnjë pornografi apo fantazi, dhe uaa mendoj se përgjigjja ishte shumë.

Sidoqoftë, nuk isha i bindur sepse nuk kam bërë masturbim për gati 4 muaj. Mbase nuk zgjata shumë sepse nuk e kam bërë për ca kohë. Vendosa të provoj përsëri sot, kësaj here me prezervativ. Para se të shkoj në rezultate, duhet të them se nuk kishte efekte "ndjekës" nga nata e kaluar. Asnjë dëshirë për të parë porno apo për të fantazuar pornografi sot. Epo, seanca e sotme ishte po aq e shpejtë sa dje. Vendosa prezervativ pa probleme, isha jashtëzakonisht i vështirë para dhe pas, dhe nuk kisha probleme të mbaroja me prezervativin. Ushtrimet kegel patjetër që paguajnë gjithashtu. Kam vërejtur një mbledhje jashtëzakonisht të vështirë pikërisht në lakuriq të natës, dhe ishte dukshëm më e lehtë të ndaloja veten në pikën e orgazmës sesa nga ato që mbaj mend në të kaluarën. Kjo duhet t'i bëjë të lumtura vajzat e ardhshme

Unë me të vërtetë doja një lloj treguesi të besimit që isha duke u bërë më mirë para se të hyja në shtrat me një zonjë përsëri, dhe mendoj se kjo padyshim që ma dha atë. Unë e konsideroj këtë si një sukses dhe preferohet gjithmonë që kujtesa juaj më e re të jetë e suksesshme sesa e pasuksesshme. As unë nuk do të bie në masturbim përsëri, në fakt unë planifikoj të ndaloj përsëri për një kohë (ndoshta një muaj). Do të shikoj me kujdes veten gjatë ditëve të ardhshme për ndonjë efekt të ndjekësit, si një dëshirë e fortë për të parë pornografi. Deri më tani nuk kam ndonjë që është shumë mirë.

Ndoshta truri im është shëruar vetë, por nuk do ta di me siguri deri në shoqen time të ardhshme. Unë jam duke lëvizur në një muaj kështu që nuk jam duke kërkuar për takime në këtë moment si unë jam mbi të gjithë gjë e rastit seksi (kjo është një temë tjetër) dhe unë nuk dua të filloj një marrëdhënie dhe pastaj të braktis atë duke lënë shtet. Unë jam duke biseduar me një vajzë që jeton afër vendit ku unë do të jetoj, kështu që shpresoj se do të jem në gjendje të filloj testin përfundimtar së shpejti. Unë kam këtë për të thënë, frika ime është zhvendosur nga të qenit në gjendje të bëj një mbledhje për të mos zgjatur shumë mjaft.


Unë do të thoja që unë u shërova kryesisht tani. Shkoi 30 ditë pa P&M (rikthimi kur - shih postimet e mëparshme) por tani M rregullisht, mbase një herë në javë, por mos shiko pornografi. Porno është vrasësi i vërtetë këtu IMHO. Gjithashtu, nëse prezervativët po ju vrasin ereksionet, sigurohuni që të keni ato me madhësinë e duhur! Të miat ishin shumë të ngushta dhe ndërprisnin furnizimin me gjak, kështu që unë bëra ato më të mëdha. Nëse ndihet i ngushtë, ndoshta është!

Unë mendoj se 6 javë nuk janë P&M dhe më pas M një herë në javë duhet të zgjidhë shumë mirë burrat!


Shenjat e përmirësimit nga PIED?

Hej djema, kështu që unë kam qenë duke luftuar me PIED për një kohë të gjatë tani. Vajza e fundit me të cilën isha mund ta ngrita vetëm kur ajo më fryu, por në momentin që po vura prezervativin thjesht do të çalonte. Unë jam 22 vjeç dhe kam shikuar pornografi me shpejtësi të lartë në internet që kur isha rreth 13. Aktualisht në ditën 56 të modës së ngurtë tani, edhe pse unë bëra një vështrim të fotove nudo disa herë në këtë udhëtim. Kohët e fundit kam marrë disa nga shpërblimet më të vështira që kam pasur që nga ditët e para të shkollës së mesme. A mund të më thotë dikush nëse kjo është një shenjë që PIED im po shërohet ngadalë? Do të dëshiroja të dëgjoja për historitë dhe përvojën tënde.


Shëruar! Por çështja e re

E drejtë kështu që unë jam shëruar dhe duke bërë seks rregullisht, por çështja ime e re është derdhja e parakohshme, unë zgjas rreth 2-3 minuta dhe ndoshta edhe pak më shumë nëse bëj seks përsëri si gjysmë ore më vonë, thjesht po pyesja nëse kjo do të shkonte apo unë duhet të bëj diçka?


LINK -130 Raport Ditor

Më humbi kontrolli në 120, mendova se do ta kaloja deri në 150, por diçka e dukshme ndodhi kohët e fundit. Sfondi: Unë jam 40 vjeç dhe po bëj nofap për të kuruar ED. Unë isha një tip përgjithmonë i vetëm me pak përvojë seksuale. Unë kam pasur një SO për një kohë dhe ne gjithmonë përdorim medikamente ED për të bërë seks. Pas 90 ditësh nuk e mora reboot-in kështu që e mbajta të vazhdueshme.

Ende kam ED por SO ime ishte në gjendje të më largonte me lehtësi ditën tjetër. Kjo nuk kishte ndodhur kurrë më parë, një vajzë që më largonte manualisht, kështu që unë e quaj këtë përparim. Unë gjithashtu kam filluar të marr disa gjysmë ereksione spontane, megjithatë ende pa ereksione të plota.

Gjithsesi, uluni në vëllezër, ai bëhet më i lehtë kur shkoni, por ne duhet të jemi gjithmonë vigjilentë!


Dita 10: Monumenti i Uashingtonit

Me të vërtetë i lumtur me rezultatet, unë kurrë nuk kam parë njeriun tim të vogël kaq të fortë dhe të shëndetshëm. Qëndro i fortë vetëm sa bëhet më mirë!


Shtatë javë në ditët e sotme pa mb ose p. Pesë javë për të shkuar, Unë jam kaq shumë, qesharakisht i irrituar seksualisht kjo më çmend. Po shoh rezultate vrasësish. Ky proces funksionon vërtet. E tëra çfarë duhet të bëj është të mendoj për një akt seksual dhe bëhet më e vështirë… më shumë sesa ishte më parë… dhe kjo ishte me stimulim fizik. Rezultatet janë shumë të mira, dhe unë e di që do ta bëj fundin dhe nuk do të rikthehem, por është kaq bezdisëse të mos jesh në gjendje të orgazmosh. Sinqerisht, ky proces bëhet më i vështirë pasi kalon më shumë kohë, ju shihni më mirë rezultate më të mira çdo javë. Dhe nëse po kam këto rezultate të shkëlqyera tani imagjinoni se si do të jetë kur të përfundoj tërë sprintin 3 mujor, por zhgënjimi ndërton dhe ndërton dhe ndërtohet. Pjesa e vështirë nuk është të qëndrosh larg nga pornografia, por nuk është mbingarkesë. E di që ky postim ka një bazë negative, por unë thjesht doja diku ku mund të postoja zhgënjimet e mia - haha. Mbani djem të fortë, do të shihemi në anën tjetër.


Masturbimi nuk është e gjithë historia, apo edhe pjesa më e madhe e historisë. Unë do të isha i gatshëm të vë bast se paratë që shumica e burrave masturbojnë në pornografi, në vend se pa to. Hiqni frekuencën e pornografisë dhe masturbimit ulet. Une kam gjithashtu vijnë në përfundimin se masturbimi pa pornografi është shumë e padëmshme për të përzënë seks. Pornshtë pornografi plus masturbim që është vrasësi i epshit.


(Mosha 20) 17-20 ka më së shumti. Edhe pse ka pasur vetëm treqind vota diçka nga ato që mund të jenë tetëdhjetë mijë plus. Edhe sikur të kishte vetëm dy vota. Do të isha akoma në tronditje të plotë.

Që kur isha 15 vjeç deri 3 muaj më parë (kur zbulova nofap) mendoja se personi i vetëm që përjetonte këto probleme ishte vetvetja. Unë e di që nuk është e nevojshme ta lejoj veten ta besoj atë, por një fëmijë adoleshent që ka një mosfunksionim erektil është disi i padëgjuar. Unë jam aq i lumtur dhe mirënjohës që zbulova nofap sepse isha në gjendje të shpëtoj veten nga pornografia e shkaktuar nga vuaja për 5 vjet të gjata. Ashtë një gjë e bukur të kesh gjithë këtë mbështetje këtu.


Si dikush që mbulon hendekun midis epokës pornografike para Internetit dhe epokës së pornografisë me shpejtësi të lartë, mund t'ju them se nuk kam pasur probleme duke përfshirë seksin dhe masturbimin në rutinat e mia në fillim të viteve nëntëdhjetë. Kur fillova të futem në videot pornografike në Internet në fund të viteve nëntëdhjetë dhe në ato që duheshin, atëherë u zhvillua mosfunksionimi im. Derdhja e vonuar ishte një problem i madh: Unë nuk mund të kaloja më orgazëm nga seksi oral dhe ndonjëherë kisha vështirësi me orgazmën në një vaginë. E gjeta veten që duhej të masturboja pas seksit me gruan time, sepse nuk mund të dilja në ndonjë mënyrë tjetër, dhe nganjëherë edhe masturbimi nuk funksiononte aq mirë. Në epokën para-internetit, kur kisha vetëm fantazitë e mendjes time, masturbimi ishte diçka që bëja shpesh, por pornografia me shpejtësi të lartë ndryshoi gjithçka - unë po e bëja atë më shumë se një herë në ditë. Nëse nuk më pëlqente të masturboja, por doja të lehtësoja stresin ose të flija, pornografia më ndihmoi të zgjohesha. Unë madje e gjeta veten duke parë pornografi para seksit me gruan time, në mënyrë që të eksitohesha sepse ajo thjesht nuk mund ta bënte atë për mua, më. Sapo eleminova pornografinë nga ekuacioni (i cili nuk ka qenë i lehtë), frekuenca ime e masturbimit ra dhe jeta ime seksuale u përmirësua.


Unë mund të them pa dyshim që shëroi ED-në time të shkaktuar nga pornografia. Kam pasur disa vija 90 ditore dhe kam kaluar mbi 100 mjaft kohët e fundit. Unë mund të bëj seks me gruan time më shumë se një herë në mbrëmje dhe nuk e kam problem të bëj mbledhje. Unë kisha vite me probleme ED para se të gjeja faqen e YBOP. Unë kam qenë gjithashtu në këtë për më shumë se 2 vjet tani. Viti im i parë ishte një luftë e vërtetë, dhe nuk u shërova plotësisht nga ED deri këtë vit të fundit.

Unë në fakt kisha një recetë për Cialis disa vjet më parë dhe e urreja ta përdorja atë. Edhe shkimi në takimin e mjekut më bëri shumë turp, sepse thellë brenda meje mendoj se e dija që PMO po shkaktonte problemin, dhe kjo ishte para se të hasja në yourbrainonporn.com.

Link për të postuar


Hi everyone,

Do të doja të bëja një përditësim të gjendjes sime, pasi mendoj se mund të jetë inkurajuese për disa prej jush. Unë do të përpiqem ta mbaj atë sa më të shkurtër dhe të lehtë për t'u lexuar sa të jetë e mundur.

Këtë fije e zbulova në 3 Janar - data e postimit tim të parë - dhe atë ditë vendosa që të shkoja për të paktën 2 muaj pa ndonjë pornografi apo masturbim. Dhe kështu veprova; 2 muaj e gjysmë për të qenë të saktë.

Gjatë kësaj periudhe libidoja ime ishte jashtëzakonisht e ndryshueshme. Shumicën e kohës ishte inekzistente, por më pas, çdo 3 javë apo më shumë, do të ngrihej në nivele të papara dhe unë do të ndjehesha tepër i eksituar (thjesht akti i të bërit lakuriq për të bërë dush do të më bënte shumë të vështirë). Kjo do të zgjaste për 3-4 ditë, pastaj libidoja përsëri në zero. Më kujtohet se isha i trishtuar për këtë. "Ç'kuptim ka abstenimi, nëse epshi im bie si 90% të kohës?"

Pas kësaj periudhe u ktheva në shtëpi (po punoja jashtë vendit), që do të thoshte të kthehesha te e dashura ime. Dhe gjëra të tjera që kthehen me të - ndjesia e kapuçit tim që vihet në provë, ankthi dhe madje edhe mendimet vetëvrasëse para se ta takoj, etj.

Shenja e parë e ndryshimit ishte epshi. Nga të qenit në një të lartë çdo javë 3, ajo filloi të jetë në një të lartë çdo javë.

Pastaj, më 2 Prill, domethënë 2 javë më parë, ndodhi gjëja më e mrekullueshme. Përkundër pritjeve të mia dhe duke ndjekur një mbrëmje dyshimesh dhe mendimesh negative edhe kur isha me të), unë dhe e dashura ime bëmë… seks! Dua të them depërtimin. Pasi bëra budalla në shtrat penisi im ishte gjysmë i vështirë. Ajo përsëri arriti ta fuste pak, por sapo e bëri atë dhe filloi të lëvizte lart e poshtë, ishte e pabesueshme - unë ejakulova në 15 sekonda. Për të gjithë ju që ende nuk e keni provuar, unë ju them se goditja e një vagjine mund të jetë diçka kaq e mirë. Likeshtë sikur është ndërtuar për të bërë një ejakulim të penisit.

Pas kësaj, epshi im vazhdoi të jetë i lartë për periudha të gjata. Ajo po dilte gjatë javës së kaluar dhe të premten e takova të dashurën time, dhe përsëri arritëm të kemi një marrëdhënie shumë të kënaqshme. Ejaculated dy herë, për herë të dytë si rezultat i depërtimit. Të nesërmen në mëngjes kisha një nga pyjet më të mëdha që kam pasur ndonjëherë. Epshi i fuqishëm dhe pyjet shumë të forta kanë vazhduar gjatë gjithë fundjavës dhe gjatë ditës së sotme.

Kjo është historia e deritanishme. Këtu janë pikat kryesore të mia:

1) Një periudhë 2-mujore pa pornografi dhe asnjë masturbim duket të jetë thelbësor për shërim. Ndonjëherë ishte shumë e vështirë, por unë mund të mësoja veten për ta bërë këtë. Isha e zënë me gjëra të tjera në atë kohë, gjë që më ndihmoi të qëndroj larg mendimeve.

2) Gjatë kësaj periudhe, libidoja shfaqi vlera ekstreme, nga goditjet e qiellit te ato jo-ekzistente. Besoj se kjo është normale dhe është thjesht një reagim i trupit ndaj mungesës së papritur të stimulit të P&M.

3) Pas periudhës 2-mujore, libidoja duket se kthehet në normale, që është relativisht e lartë, apo edhe shumë e lartë në shumicën e kohës. Një ndryshim i madh që vura re është se, falë politikës pa pornografi, kaq shumë vajza në rrugë duken tërheqëse dhe thjesht më bënë të dëshiroj të bëj seks me to. Kjo nuk ndodhi aq shumë sa kur pashë pornografinë. Dhe ndihem më e gatshme të pranoj dhe të shijoj trupin e një vajze "normale", dhe jam edhe më mirë me trupin tim.

4) Pas periudhës 2-mujore, unë u riktheva në pornografi vetëm një herë, dhe tani kam ndërmend të vazhdoj për një kohë më të gjatë pa të. Sa i përket masturbimit, unë e kam bërë atë afërsisht një herë në javë. Unë mendoj se kjo nuk është e dëmshme, madje mund të jetë e dobishme të "mbash makinerinë në punë"; megjithëse mbase mund të vazhdoja një cikël më të gjatë, të themi çdo 2 ose 3 javë. Kur masturbohem, përdor një kapje shumë të lehtë në mënyrë që të mos desensibilizoj penisin.

5) Të kesh një të dashur mbështetëse ishte vendimtare; është shumë e dobishme nëse dikush do të ketë sukses dhe nëse simptomat e ankthit janë të pranishme, siç ishte rasti im, besoj se është thelbësore. Ajo e bëri të qartë se do të qëndronte pranë meje dhe nuk më bënte asnjë presion. Plus, ajo jeton vetëm (prindërit e saj janë larg shumicës së kohës), që do të thotë se ne mund ta përdorim vendin e saj për udhëtimet tona të natës të zbulimit në seksualitetin e njëri-tjetrit, pa sherr.

Cila është çështja ime?

Fjala ime është se është e mundur, djema. Unë nuk mendoj se jam plotësisht jashtë pyjeve akoma, por ndihem jashtëzakonisht më mirë. Receta është gjetja e një vajze, ndalimi i masturbimit për 2 muaj, duke e bërë atë herë pas here (frekuenca do të varet nga personi; qëllimi është të mbash epshin të lartë), dhe të qëndrosh larg pornografisë, nëse është e mundur përgjithmonë. Përgjithmonë. E vetmja gjë që bën është dëm.

TI MUND TA BESH.


Jam në ditën 70. Nëse e shikoj veten me sinqeritet, duhet të pranoj se kur fillova këtë proces ndoshta isha më i interesuar të isha në gjendje të "performoja" përsëri. Doja që libidoja ime e tërbuar të kthehej dhe doja të isha gati për veprim.

Por sot, mbi dy muaj më vonë, kuptoj që libidoja ime nuk është e tërbuar.

Ndjehem pak i trishtuar për këtë, sepse ekziston ajo pjesë e fëmijërisë që me të vërtetë gëzonte vazhdimisht duke fantazuar për çdo grua që takova, dhe duke u kthyer kështu në llojin e veçantë të pornografisë që më pëlqeu, si unë isha shkrirë, sepse isha kaq e brishtë.

E shoh tani - e gjithë kjo ishte foshnjore. Infshtë infantile të jesh kaq i preokupuar me lirimin seksual të vetvetes. Më pas, të gjitha fantazitë zhduken, dhe nëse nuk e doni personin me të cilin jeni, menjëherë vëreni pluhurin në sytë e tyre, sepse pluhuri i engjëllit që u spërkat gjithçka nga miliona vjet evolucion shkon…. POOF dhe ju po vështroni jetën reale, e cila nuk është gjithmonë e bukur dhe e këndshme.

Për ju whippersnappers të rinj, "pluhuri i engjëjve" është një ilaç, dhe unë mendoj se është një ide e mirë të mendosh për zgjimin si një ilaç. Sepse shtrembëron realitetin. Dhe ne ristartuesit të gjithë u varëm nga ajo. Dhe pastaj e habituoi atë. Dhe pastaj disa funksione themelore të trupit u acaruan dhe kjo është arsyeja pse ne të gjithë jemi këtu duke biseduar në këtë sit.

Por çështja është, unë mendoj se nivelet e mia janë në mbrëmje për herë të parë në jetën time, dhe marrëdhënia ime me natyrën time seksuale po ndryshon për mirë. “Hej, seksi nuk duhej të gëlltiste tërë personalitetin tim! Justshtë thjesht një pjesë e jetës! ”

Mos u shqetëso, horndogs. Makineritë kthehen edhe nëse jeni një çmendur si unë. Këto ditë, nganjëherë më duhet të qëndroj në makinë për një ose dy minuta kur të arrij diku sepse, mirë, unë jam paksa gati për veprim. Kjo lloj gjëje nuk ka ndodhur për një kohë të gjatë. Gjëra të tjera ndodhin edhe tani, por unë nuk do të shkruaj për të gjitha këto, sepse nuk është gjëja më e rëndësishme në botë.

Rri aty dhe do të arrish atje. Jini vigjilent për këtë. Shpresoj se do të gjeni edhe një ekuilibër të ri, sepse do të ndiheni më të fortë, dhe më të qetë me veten, dhe më shumë në kontroll të vetvetes, dhe, burrë, kjo është me të vërtetë seksi.

[Shtuar] Unë jam i mendimit se periudha e gjatë e abstinencës totale është mënyra më e mirë për të shkuar. Unë lloj i padashur bëri gjë rishfaqje me ndërprerje. Unë do të bëja PMO ose MO për disa ditë, pastaj të shkoj një ose dy javë pa. Kthehu dhe mbrapa për një vit apo më shumë. Nuk pashë asnjë përmirësim fare. Unë mendoj se ai në fakt mori paksa më keq.

Nuk fillova të ndieja sikur gjërat po shëroheshin derisa ndalova plotësisht PMO dhe kalova një periudhë të rrafshët. Pas një muaji apo më shumë fillova të vërej disa ndryshime pozitive. Tani jam dy muaj bashkë dhe kam pasur më shumë përmirësime.


(Dita 44) Çdo ditë, ereksionet e mia në mëngjes bëhen gjithnjë e më të forta. Kur zgjohem, unë në thelb jam i dehur nga hoodiness. Kjo është një ndjenjë krejtësisht e re për mua; Asnjëherë nuk jam ndjerë kështu. Kur zgjohem, duart e mia janë në thelb në autopilot, por unë në një farë mënyre kontrolloj veten dhe shmang masturbimin. Në ditën e 40 unë kisha mbledhjen më të fortë që mund të mbaj mend që kam pasur në jetën time. Ishte e Lavdishme !!! Fatkeqësisht, nuk mund t’i rezistoja dëshirës time për të bërë masturbim dhe shkova në orgazëm (pa pornografi sigurisht). Pjesën tjetër të ditës, dhe unë gjithashtu ndjeva hormonet e mia duke luajtur kërdi me emocionet e mia, gjithashtu. Isha disi poshtë dhe i ndrojtur në ditën 41, pothuajse pak në depresion. Kjo është një gjendje mendore në të cilën nuk kam qenë që kur fillova këtë sfidë, por tani që shikoj prapa në jetën time kur isha PMOing isha shumë në të. Humori im u rrit në ditën 42 dhe unë mendoj se koha thjesht kaloi që nga ajo kohë, sepse me sa duket sot është dita 44. Unë u zgjova me një mbledhje përsëri sot dhe thjesht nuk mund të mos qesha me të madhe. Ndihem kaq djallëzor, jeta nuk duhet të jetë kaq e lehtë, por me të vërtetë është dhe zgjidhja ishte e drejtë para meje gjatë gjithë kohës !!! DOH =)

[Më shumë detaje] Mendoj se jam akoma në periudhën time të rrafshët, megjithëse kam filluar të shoh dritën në fund të tunelit. Unë jam 1000% e angazhuar për të mos përdorur pornografi. Sinqerisht, unë thjesht nuk mund ta bëja atë me veten time tani, pasi kisha parë ndryshimet pozitive që solli lënia e duhanit. Kur u zgjova me mbledhjen, thjesht duhej të gjeja një çlirim. Nuk mund të kujtoja të kisha ndonjëherë një mbledhje kaq të fortë dhe nuk dija çfarë të bëja me të. Ndërsa vazhdoj këtë rrugë, mendoj se do të mësoj se si t'i përballoj ato. Unë jam 22, dhe kam shikuar pornografi që nga 15, kështu që në thelb për sa kohë që kam qenë seksualisht aktive. Crazyshtë e çmendur që ereksionet e mia janë më të forta tani se sa në shkollën e mesme, por unë me të vërtetë besoj se pornografia bëri një numër në neurokiminë time ndërsa u rrit.

E di që jam akoma në vijën time të rrafshët, sepse kjo është ajo që po intuitoj nga trupi im. Kur të jem gati, do ta di. Vija ime e sheshtë ishte e ashpër për penisin tim. Unë nuk mendoj se kam pasur ereksione deri në ditën e 30 apo më shumë, dhe pastaj edhe vetëm në mëngjes. 2-3 javët e para ajo u tkurr, por unë nuk i kushtova shumë vëmendje. Nëse ju kujtohet, unë u përpoqa të lë porno dy herë para kësaj përpjekjeje, kështu që unë kujtova fazat fillestare, të cilat ishin identike. Me kalimin e kohës sidoqoftë, fillova të marr ereksione përsëri, vetëm në kohë të rastësishme, jo të shkaktuara nga asgjë. Dhe penisi im ra përsëri dhe u rikthye në bark. Ereksionet u forcuan dhe më të mprehta. Dita 40 u zgjova dhe mund të kisha goditur dikë me këtë gjë. Dhe kjo thjesht nuk ishte në konceptin tim të realitetit deri më tani.

Që nga dita e 40-të, humori im u tërhoq shumë shpejt dhe unë e dyfishova angazhimin tim - pa prekur tepruar të penisit për disa ditë, periudhë. Mendoj se ushtrimi po ndihmon vërtet në këtë drejtim. Sidoqoftë, ereksionet e mia nuk janë kthyer në të njëjtën forcë, e cila është zhgënjyese, por unë jam duke pritur. Unë gjithashtu kam qenë duke pirë buzë pishinës gjatë gjithë ditës çdo ditë këtë javë, kështu që mund të burojë nga kjo. Unë nuk jam shumë pijanec. Do të jem në gjendje të ul pijen javën e ardhshme kështu që do të shohim se çfarë do të ndodhë atëherë.

Unë do të kontrolloj qarkullimi i energjisë udhëzimet për masturbim jashtë, por unë jam ndoshta do të jetë duart-off për pak më shumë. Kur e fillova këtë mendova se nuk do të kishte mundësi të godisja edhe 30 ditë, por tani do të doja t'i jepja pak dashuri trupit tim dhe t'i jepja sa më shumë kohë që të ishte e nevojshme. Nga ana shoqërore dhe emocionale, unë e kam vrarë atë, kështu që nuk jam në asnjë nxitim.


[Marsh] Fillova të masturboja kur isha rreth 12-13 vjeç. Familja ime u shkatërrua në të njëjtën kohë dhe ndoshta përdorja masturbimin si një mënyrë për t'i shpëtuar realitetit. Unë kam qenë gjithmonë i trembur me zonjat, por me sa duket ka qenë mjaft popullore. Disi mendoj se kjo varësi ka një lidhje me frikën time të intimitetit të vërtetë.

E dashura ime e fundit ishte me të vërtetë e lënduar kur mësoi se kisha një koleksion pornografik. Unë mbrojta veten time dhe thashë se kjo ishte normale, por më pas ajo u mërzit kur zbuloi një projekt-ligj për seksin e telefonit. Marrëdhënia përfundoi pas viteve 5 dhe varësia ime u përkeqësua pas kësaj. Unë tani jam 31 vjeç dhe përjetoj ED dhe ankth kur përpiqem të bëj seks. Ndaloi gjeldeti i ftohtë 2 javë më parë pas një dështimi tjetër në shtrat me një vajzë vërtet të bukur.

Unë gjithashtu ndërpreva përdorimin e nikotinës 2 javë më parë kështu që po përjetoj simptoma të dyfishta të tërheqjes: këmbët e paepur, gjumi i keq, zemërimi, depresioni dhe vetmia. Në anën pozitive jam: trajnimi më shumë, më herët në shtrat, më shumë fokus dhe më shumë energji. Duket sikur ndjenjat e mia janë të dyja përmes kulmit dhe poshtë nëpër dysheme.

[Mund] Ky është përpjekja ime e dytë e vërtetë në rindezjen, dhe unë zgjata rreth javëve 4 herën e parë. Gjatë reboot tim kam marrë kujdes më të mirë për veten time si fizike dhe psikologjike. Mund të tingëllojë pa kuptim, por diku në atë periudhë kohe fillova ta respektoj veten time përsëri. Njerëzit e kanë vënë re këtë dhe kam pasur reagime mjaft të mira nga miqtë, familja dhe vajzat. Këtë herë unë do të lë alkool tërësisht gjatë rinisjes. Unë nuk po marr ndonjë shans këtë herë duke bërë zgjedhje budalla kur të dehur.

[Fundi i korrikut] Tani kam qenë PMO falas që nga 2 korriku, po gati një muaj. Funnyshtë qesharake se si funksionon kjo, por unë kam pasur shumë më shumë tërheqje që po ndodh me vajzat. Kam takuar një vajzë të bukur të lezetshme XNUMX javë më parë dhe kemi përfunduar një marrëdhënie seksuale të shkëlqyeshme pa orgazmë. Problemet e mia ED ishin thjesht i harxhuar dhe kjo ndodhi natyrisht.

U takuam dhe u ulëm së bashku në një plazh disa ditë më vonë. M'u desh të qëndroja vetëm në ujë të ftohtë, pasi u puthëm për rreth 5 minuta, para se të shkoj në plazh të mbushur me njerëz. Ajo ishte duke qeshur dhe duke shijuar skenarin plotësisht të vetëdijshëm për mua duke u përpjekur të humbasë ereksionin tim. 😉

Ky reboot ka qenë shumë më i lehtë se i pari, dhe unë po i afrohem rekordit të vjetër prej 4 javësh PMO falas. Kam pasur një ndjenjë të çuditshme lëvizjeje në testikuj disa ditë pas marrëdhënies pa O, por kjo tani është zhdukur.

Një nga kolegjet e mia tha që unë dukej se kisha një nivel më të ulët zhgënjimi (natyrisht ajo nuk di për këtë proces) por që i pëlqen edhe kjo anë e imja. Mbase kjo gjë e PMO-së më paralizoi mua duke qenë një pussycat e këndshme dhe e dëshpëruar? Këtë vjeshtë po kthehem në shkollë për të mbaruar masterin. 🙂Rrini me të! Afatgjatë të rënda ED, por isha i suksesshëm mbrëmë (vetë.NoFap)

LINK: paraqitur nga xstarxstar 18 ditë

Unë jam mes të dyzetave dhe kam ED për rreth 10 vjet, të rënda (do të thotë medikamente ED vetëm mesatarisht efektive… shpesh jo efektive) për 5 vitet e fundit.

Fillimisht, unë mendova se do të shkoja 30 ditë pa asnjë përpjekje seksuale dhe pa O (dhe pa PMO për aq kohë sa duhet për të eleminuar ED), por një gjë çoi në një tjetër natën e kaluar kur shkova për t'i dhënë SO një orgazmë ( e para e saj që kur nuk kam filluar asnjë PMO ajo ka qenë SHUM mbështetëse dhe vendosi të abstenojë me mua, por unë e dija që ajo do të ndjente nevojën tani, kështu që unë u ofrova dhe isha këmbëngulëse).

Disa mbi ndarjen që mund të jenë të dobishme, por ju mund ta anashkaloni këtë paragraf nëse ju shqetëson: Unë nuk do ta lejoja që ajo të prekte organet gjenitale të mia pasi nuk doja të zëvendësoja dorën time me të sajën ... Doja të kisha vetëm stimulimin duke ngutur kundër saj dhe, përfundimisht, PIV nëse do të isha ngritur mjaftueshëm. Unë ndryshoja nga 80-100% në këmbë gjatë gjithë lojës dhe isha rreth 80-90% shumicën e kohës PIV… me disa periudha prej 100%.

Përfundimi: Unë nuk kam qenë në gjendje ta bëj atë për të paktën 7 vjet! Dhe ishte e pabesueshme. O ishte shumë më e mirë se orgazma ime e fundit (e asistuar nga droga) PIV ... dhe pafundësisht më e mirë se PMO-ja ime e fundit. Lëvizjet e mia ishin më të ngadalta. Isha më i ndjeshëm. Gjithçka u ndje më mirë. Përkundër frikës / ankthit tim se do të shkoja e butë në çdo moment, unë isha në gjendje të qëndroja "në moment" dhe të përqendrohesha tek ajo.

Jam i habitur me ndryshimet që kam parë në 17 ditë. Jam me fat që ndryshimet duket se po vijnë shpejt. Nëse keni dyshime, mendoni për qëllimet tuaja dhe DINI se mund t'i arrini ato ... qëndroni në plan…. Mos bëni justifikime ... merrni atë që dëshironi, jo atë që truri juaj po ju thotë se ju duhet në një moment të shkurtër të dobësi.

Unë jam në fillim të një rruge të gjatë për të hequr ED nga jeta ime. Niceshtë bukur të shoh progres, por unë do të qëndroj me këtë. Asnjë P nuk është një ndryshim i përhershëm. Asnjë fap për aq kohë sa zgjat .... dhe shumë pak fap pas kësaj.

Ndërsa dikush tjetër ka postuar, bëj një nder djalit tjetër dhe tregoji mjekut tënd rreth YBOP dhe kësaj faqe. Kam parë mjekë të shumtë dhe kam harxhuar mijëra në vizita në zyra, barna dhe analiza. Edukimi mund të fillojë me ju.

TLDR: Mediumet e para të suksesshme për PIV në 7 vjet… pas vetëm 17 ditësh. Qëndroni në planin tuaj… kjo funksionon


Më kërkoi rreth javëve 3 për t'u kthyer në pushtet të plotë. Çfarë lehtësimi! Në të vërtetë unë mendoj se tani jam shumë më mirë sesa më parë. Unë zgjas më shumë dhe jam shumë më i interesuar për parathënien dhe gjërat e tjera. Ndoshta kjo vjen me moshën. Kush e di? Unë e konsideroj veten me fat. Sidoqoftë unë jam kurioz të shoh nëse ka një ndryshim midis dikujt në fillim të mesit të të 30-ave si unë, i cili shikonte pornografi shumë për një vit apo më shumë, përkundrejt dikujt që filloi në një moshë të re budalla si 13 vjeç.

Po pyes veten nëse meshkujt që filluan atë përdorim të ri dhe vazhduan përdorimin e rëndë për 10 vjet apo më shumë do të jenë ndonjëherë të ndjeshëm ndaj gjërave reale. A mund të rregullohen? Bazuar në komentet që kam lexuar nga faqet e tjera supozimi im është 'jo'.


Suksesi!

Përshëndetje të gjithëve. Unë kam qenë PM falas për rreth 2 muaj tani më shumë ose më pak. Pashë g / f ditën tjetër dhe isha në gjendje për të mbajtur lart mbledhjen time të gjithë kohën me të dhe kishte marrë mbi ankthet e mia të performancës si edhe! Kam arritur të kem seks të suksesshëm edhe pse pa prezervativ, por kjo ishte një triumf pas shumë dështimeve të kaluara. Asnjëherë mos shikoni pornografi përsëri. Fat i mirë për të gjithë të tjerët!


Përmirësimet me ED

Seria ime e mëparshme para kësaj ishte më e gjata në 19 ditë. Edhe pse u rikthye, ndihem sikur jam duke bërë një përparim të madh. Në ditën e 7-të të këtij brezi aktual, 2 ditë më parë, u lidha me këtë vajzë. Më poshtë mund të jetë NSFW për sa i përket shkaktimit të një rikthimi, por unë do të përpiqem të jem i prerë dhe jo shumë përshkrues .. lol .. (Lidhjen)

Goditja për vite dhe vite para kësaj e ka bërë të vështirë për mua të mbaj një mbledhje gjatë seksit, veçanërisht me një prezervativ. Sidoqoftë, kur isha me këtë vajzë, isha në gjendje të mbaja një mbledhje për aq kohë sa doja. Ne kaluam në 4 pozicione të ndryshme dhe unë isha në gjendje të qëndroja fort edhe kur tërhiqesha dhe merrja kohën tonë duke lëvizur në një pozicion tjetër. Gjithashtu, unë isha shumë e vështirë brenda saj edhe me prezervativin të vendosur dhe e bëra orgazmën e saj 4 herë në ato 4 pozicione të ndryshme, kryesisht vetëm me depërtimin dhe ngurtësinë time. Çuditërisht, as unë nuk erdha para kohe. Isha në gjendje të përmbahesha dhe të përqendrohesha në kënaqësinë e saj, dhe e lashë veten të vija kur ndjeva se ajo kishte tashmë disa O të këndshme. Ndjeshmëria edhe me prezervativin e ndezur ishte e mahnitshme dhe duhej përpjekje e vetëdijshme për të mos ardhur kaq shpejt.

Pasi morëm një pushim, unë kam qenë në gjendje për të marrë një tjetër ereksion shumë shpejt nga vetëm e saj prekje lehtë mua atje dhe kissing dhe cuddling. Duke u ngjitur aq shpejt pas një orgazmë si kjo nuk ka ndodhur për mua në një kohë të gjatë. Ne ishim në gjendje për të shkuar përsëri në një raund me një prezervativ dhe ishte po aq e mahnitshme me asnjë çështje ED dhe një orgazmë mendje-defekt për mua që unë ndjeva të gjithë gjatë gjithë trupin tim.

Gjatë gjithë kohës gjithashtu unë isha i ndezur nga pasioni im për të dhe lidhja me të, jo vetëm stimuli vizual i bukurisë së saj. Ishte një seancë e ngadaltë dashurie, jo e ndyrë, dhe unë u dhashë plotësisht vetes ndjesive fizike të të qenit një me të. Nuk po përpiqesha të largohesha, po bëja një lidhje të thellë me të.

Kjo përvojë më ka marrë të gjithë të ngazëllyer dhe ndjehem sikur po punon procesi i shërimit. Unë jam 34 yrs old, dhe unë kisha dyshimet e mia më parë në lidhje me nëse ED tim do të bëhej gjithnjë e më mirë, por gjithçka që mund të them është besimi në proces, do të sjellë rezultate përfundimisht. Mbani luftën kundër luftës së mirë, shokët e fapstronautëve!


LINK - Historia e prapme është se unë kam qenë në disa marrëdhënie seksuale të gjata në jetën time, por gjithmonë kam pasur disa telashe: domethënë ishte shumë e vështirë për mua të vija pa stimulim manual. Gjatë marrëdhënies vagjinale unë kisha ardhur një herë në majë dhe disa herë ndërsa jam prapa. Zakonisht filloja të shkoja në gjymtyrë përpara se të isha në gjendje të vija. Gjithmonë e imagjinoja këtë për shkak të lodhjes fizike

Kështu që pasi fillova nofap kam hyrë në një marrëdhënie. Bëjmë seks mbase një herë, dy herë në javë dhe jam befasuar sa më e madhe dhe më e vështirë ndihem dhe sa më shumë ndihem me anëtarin tim. Unë gjithashtu kam qenë në gjendje të vij disa herë në krye. Dje më duhej të luftoja shumë kundër ardhjes, vetëm që të jem në gjendje t'i jap asaj ndonjë kënaqësi. Eshtë e panevojshme të thuhet se ky ka qenë një shpërblim i madh për mua, por kjo më jep gjëra të reja për të luftuar dhe për të mësuar.

Por ende i marr ato kërkesa të tmerrshme, sidomos për të parë pornografi, ndonjëherë i hedh një vështrim në nsfw-subreddit, por shpejt e mbyll. Kërkesat më të vështira ndodhin gjatë fundjavës kur ju keni ato orë dembel me asgjë të frytshme për të bërë. Fiksova biçikletën time të rrugës sot, kështu që ndoshta herën tjetër mund të shkoj për një udhëtim, ose të godas Alpet për ecje! Qëndro i fortë, qëndro i vërtetë.


nofap për 4 muaj (koha 1 në 5 muaj) ED shkuar.

Kliko emrin tim, dhe lexoni postin tim të tjera për histori të plotë.

ED është zhdukur tani dhe unë jam me brirë 24 / 7 dhe mund ta bëj pa asnjë problem. Dhe madje ndizem në situata të përditshme, është e vështirë të shpjegohet. por ndihem i gjallë. Unë kurrë nuk u shërova plotësisht pas vijës sime të rrafshët. ku mund ta ngrija ndonjëherë, por kari im nuk ishte i vështirë. dhe ndjeva pak epsh. por ishte horni. kinda vështirë për tu shpjeguar. tani gjithçka është mirë. kështu që ka shpresë për më të keqin prej nesh njeriu ..

Bëni ndihmën e ftohtë.


29 y / o me 17 vite MO (për softcore dhe imagjinatë) dhe 12 vite të PMO shkallëzuar në porn ekstreme / fetish. Fillova të humbasim interesin për seksin real. Ndjeva se ndërtimi dhe çlirimi nga pornografia ishte gjithnjë më e fortë se ajo që ishte nga seksi. Pornoja ofron shumëllojshmëri të pakufizuar, unë mund të zgjedh atë që dua të shoh në atë minutë.

Derdhja ime e vonuar u bë e keqe dhe nganjëherë nuk mund të orgazmoja fare. Kjo më vrau dëshirat e fundit për të bërë seks.

Përfundimisht varësia ime ndaj pornografisë ishte aq e keqe saqë doja të ndaloja. Unë kisha shikuar disa orë pornografi, orgazmë disa herë dhe akoma ndjeva se kam nevojë për më shumë. E dija që kisha problem dhe shkruaja "varësi nga pornografia" në google dhe lexoja histori dhe doja të filloja abstenimin e PMO. Kam përsëritur shumë herë por po funksiononte.

Në ditën e 70 (pa pornografi, bordurë, masturbim ose seks) të kësaj radhe NoFap ndjeva se isha shëruar fizikisht dhe e di që mund të bëja seks tani me sukses të mirë. Unë besoj se lufta ime me dëshirat për të parë pornografi do të vazhdojë, sepse unë kam një histori të gjatë të përdorimit të pornografisë, por unë jam i vendosur ta mbaj veten larg pornografisë.

Truri juaj rishkron veten për të rritur lëshimet e dopaminës. Orientimi seksual është përcaktuar si ajo që truri kërkon dhe përgjigjet. Fappers varur janë autoseksualë dhe jo heteroseksualët / homoseksualët. Diskutoni.

SISTEMI I NJËJTË:

Unë e identifikova si autoseksual për disa vjet. Unë thashë të njëjtat gjëra, seksi me vajza të vërteta nuk bënte nëse për mua pas 15 vitesh pasdite. Në një kohë në jetën time unë mund të bëja seks me vajza, atëherë ED u vendos në kombinim me ankthin e performancës. Unë megjithëse nuk do të kisha kurrë më seks me një person tjetër. Depresionuese si qij.

Pastaj ndodhën disa gjëra dhe unë u zgjova një ditë dhe thashë, jo unë dua një partner dhe të kem fëmijë të mi me një grua që dua. Kjo ishte kur fillova nofap, dhe shkova dhe mora një skenar për mjekët ED. Unë ende nuk jam atje, ende përdor medikamente, por unë kam një SO (një tjetër i rëndësishëm) dhe jeta ime është 1,000 herë më e mirë se sa ishte 2 vjet më parë.

Gjithashtu vini re se unë jam plakur, 40. Unë mendoj se është shumë më e lehtë për djemtë e rinj të rindizni. Ju e shihni këtu gjatë gjithë kohës. Paç fat!

 


Porn e nxitur ED është zhdukur në thelb

Vetëm dua të ndaj me ju djema një histori jashtëzakonisht të suksesshme.

Unë kam ndjekur cilësinë e ereksionit tim me prostituta për më shumë se një vit tani.

Unë kam një spreadsheet me çdo mbledhje të vetme, të vlerësuar nga 1 në 10.

Unë dikur kisha ngrehje që varionin nga 3 në 7. Ndonjëherë nuk mund ta ngrija fare dhe herë të tjera nuk mund ta bëja sepse binte gjatë pozicioneve të caktuara.

Tani unë gjithmonë merrni atë. Efektet e mia janë vazhdimisht 7s, 8s dhe 9s. Në ditën 20 të përpjekjes sime të fundit për rindezje nuk munda ta duroja më dhe vizitova një prostitutë. Ngritja ishte një 10. Ndjeva se kari im do të shpërthente.

Periudha e fortë është gjithashtu më e shkurtër. Kam arritur të bëj seks 3 herë në 3 orë, diçka që ishte fiziologjikisht i pamundur një vit më parë.

Nuk kam nevojë për karin tim që të thithet që të bëhet më e vështirë. Bëhet e vështirë sapo të fillojmë të heqim rrobat dhe të prekim njëri-tjetrin. As unë nuk kam nevojë për një prostitutë që shikon pornstar (si dikur). Mund ta ngre me ato të lezetshmet, ato të dobëta, ato topolake, të dobëta, etj.

Po e shijoj seksin shumë më tepër sesa më parë. Tani jam në një pikë ku preferoj seksin sesa pornografinë (ishte e kundërta jo shumë kohë më parë).

Gjithashtu po vërej se është mënyra më e lehtë për të bërë biseda me vajza. Nuk ndjej asnjë ankth. Dje iu afrova një vajze në një lokal dhe bëmë një bisedë shumë të bukur. Nuk isha nervoz dhe mund të kishim biseduar me orë të tëra nëse doja.

Nuk mendoj se do të shikoj pornografi kurrë më në jetën time. Unë e di që nëse e bëj atëherë ED do të kthehet.


89 ditë (mjaft afër 90). ED tejkaloj. Historia Ime.

E kuptova se është afër 90 ditë, kështu që mund të raportoj gjithashtu.

Sfondi: 31, mashkull, i martuar, ishte me SO për 6 plus vite. Vuajtur nga ED për rreth 6 muaj përpara se të fillonte nofap. Posta dhe hyrja ime fillestare:

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/xvs9j/18_days_in_and_an_intro/

Zbulova se është e mundur të rrafshohet shumë herë. Kam goditur 3 linja të rrafshëta para se të rikuperoj përgjithmonë. Linja e parë e sheshtë ishte nga ditët 0-28, e dyta ishte nga ditët 31-38, e treta ishte nga ditët 47-52.

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/yi9ly/day_28_suffered_from_ed_progress/

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/yq7ed/day_32_another_flatline_after_overcoming_ed_has/

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/z2ss0/day_39_recovering_from_second_flatline_ed_issues/

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/zm5go/49_days_i_thought_i_had_recovered_but_another/

Që nga vija e rrafshët e fundit libidoja ime po rritet gjithnjë e më shumë. Unë dhe gruaja ime e bëmë atë katër herë javën e kaluar. Kjo do të ishte krejtësisht e pashembullt gjashtë muaj më parë. Ndihem sikur jam në shkollë të mesme përsëri për sa i përket epshit dhe bonerëve të rastësishëm.

Ndonjë sekret? Asnjë në të vërtetë. Përtej abstenimit nga goditja, kam bërë sa vijon:

  • Marrja e multivitamina (vitamina C dhe vaji i peshkut)
  • Ushtrimi i 2-3x në javë (nganjëherë unë e humbas këtë, por përpiqem të marr aktivitetin fizik kudo që mundem, duke përfshirë edhe në shtrat Haha).
  • Ka nga ata që thonë se nuk mund të shikoni ndonjë fotografi ngjallëse ose të lexoni ndonjë gjë që mund të jetë shkas. Sipas fjalëve të një figure të shquar politike "Malarky!". Kam kaluar shumë kohë në gjëra për të mësuar r / seks që kur kam filluar nofap dhe ndërsa kam marrë shumë ereksione nga sende që kam parë atje, nuk e lë dorën të zbresë atje poshtë. I ruaj për gruan time. Gjithçka ka të bëjë me vetëkontrollin, dhe pasi ta keni, mund të shikoni çdo shkas që dëshironi.

Për ata që vuajnë nga ED, jepni një provë. Ajo e bëri jetën time të seksit më mirë se kurrë që imagjinova se mund të ishte.


xstarxstar LINK

Historia ime: Unë fillova këtë maj të kaluar për të rregulluar DE dhe ED. Unë nuk jam shëruar plotësisht, por gjërat janë shumë më mirë dhe vazhdojnë të (ngadalë) të bëhen më mirë.

Unë nuk kam qenë perfekte. Kam kaluar 2.5-3 javët e para pa asnjë PMO ose seks. Pastaj fillova të bëja marrëdhënie seksuale me gruan time (përfshirë O) dhe zbulova që DE-ja ime ishte zhdukur plotësisht dhe ishte zhdukur. Po! Çfarë dhimbje që kishte qenë. Do të ishte bërë shumë e rëndë. Dhe ED im ishte përmirësuar shumë. Pra, përmirësime të mëdha në një periudhë të shkurtër.

Në atë moment, unë vazhdova pa kryeministër, por bëra seks rregullisht me gruan time (përfshirë O). Ndonjëherë kam marrë ilaçe për ED (ndoshta 1x në javë kur doja të isha shumë e vështirë ... në krahasim me ereksionin e ndryshueshëm 20-80% që kryesisht kisha pa ilaçe… .BTW, para se të mos kishte PMO, unë duhej të përdorja një unazë karin plus 40mg Cialis (doza maksimale e rekomanduar 2x) dhe unë ende kisha probleme me PIV. Kombinuar me DE, kjo shpesh e bën seksin zhgënjyese).

ED im vazhdoi të bëhej më mirë për një ose dy muaj, por jo afër perfektit. Mjafton që ishte e menaxhueshme me ilaçe dhe PIV ishte e mundur pa ilaçe. Në të vërtetë unë nuk kisha PIV pa ilaçe pas disa pijeve disa herë. Unë nuk kam qenë në gjendje ta bëj këtë për 5-7 vjet edhe me ilaçe.

Pastaj gjërat ngecën pak. Unë kisha disa relapsa që kufizojnë dhe shikojnë pornografi me bërthama të buta (fotografi topless ... asgjë thelbësore dhe pa video). Unë gjithmonë rivendos simbolin tim dhe shkoj përpara. Kur kam përsëritur, fotografitë / pornografia e butë kanë luajtur një rol relativisht të vogël pasi kam qenë në gjendje t'i rezistoj pornografisë / fotove shumë më lehtë sesa kam qenë në gjendje t'i rezistoj skajimit të fantazisë. Asnjë nga këto nuk ka ndodhur një sasi e madhe, por ka ndodhur dhe jam i sigurt se më ka kthyer mbrapa kur e kam bërë.

Bazuar në ato që di për sistemet e shpërblimeve në përgjithësi (përsa i përket administrimit të njerëzve), shpërblimet me ndërprerje shpesh ofrojnë përforcim shumë më të fortë se shpërblimet e qëndrueshme. Tani po pyes veten nëse "orari" im i ndërprerë / i çrregullt / i rrallë kishte një ndikim të fuqishëm në trurin tim që e bëri atë më të vështirë për mua sesa mund të mendoja duke pasur parasysh relativisht pak relapsa që kisha.

Sidoqoftë, disa javë më parë pasi u kisha rikthyer fotove topless, vendosa që duhej të shkoja pak më thelbësore…. Kështu që u angazhova për mos orgazmë as me seks PIV. Që atëherë, pa orgazëm, pa PMO, por unë jam duke bërë seks PIV me gruan time rreth 1-2x / javë (ishte 2-4x / javë gjatë verës). Ndaloj para orgazmës.

Herën e parë ose dy, e solla veten pranë orgazmës, por kam vendosur të mos e bëj më atë that kështu që thjesht po e shijoj për një kohë, duke u përqëndruar në ndjesitë, dhe pastaj duke ndaluar (… sigurohem të jap asaj një O në mënyra të tjera). Difficultshtë e vështirë sepse tani është shumë e lehtë për mua të orgazmoj dhe kam (përgjithësisht) kontroll të mirë kur orgazmoj. Duke qenë se unë dikur isha në gjendje të sprovoja (fjalë për fjalë) në komandë gjatë PIV, por më pas e humba atë aftësi në një mënyrë serioze, rezistenca ndaj tundimit për orgazmë kërkon një forcë vullneti serioz.

Tooshtë shumë shpejt për të thënë nëse plani im "pa orgazmë" po ndihmon. Kam pasur një ftohje të keqe për rreth një javë kështu që nuk kemi bërë asgjë… por PIV-në e fundit, unë kam pasur një mbledhje më të fortë se javët e fundit para se të vendosja të eleminoja të gjitha orgazmat. Nëse nuk shoh përmirësim nga statusi im aktual deri në fund të vitit, atëherë do të kaloj në abstenim të plotë.

Gjithashtu, unë instalova K9 për të më ndihmuar të shmangte shikimin "e pafajshëm" të fotografive të butë. Unë me të vërtetë nuk kam dëshirë të shikoj më thelbësore (as video), por fotot e grave të bukura janë akoma tërheqëse (topless ose jo). Hardshtë e vështirë të përshkruhet dhe duket budallallëk duke e shkruar, por është ajo që është.

Unë kam fjalëkalimin për instalimin tim K9, por duhet të fusësh fjalëkalimin është e mjaftueshme për të ndaluar ciklin (të paktën deri më tani - dhe unë mendoj se lëviz përpara. Shkaku im ishte vetëm duke parë një foto të një vajze të lezetshme dhe pastaj duke surfuar lehtë / shpejt në njërën nga redditet me bërthamë të butë). Pra, ka qenë një gjë e vlefshme edhe pse mund ta anashkaloj nëse dua.

Nëse po shkon më ngadalë se sa dëshironi, vërtet shqyrtoni se sa "perfekt" keni qenë në kërkimin tuaj pa PMO. Unë jam duke menduar se rikthimi i rastit dhe i përhershëm është shumë më i dëmshëm sesa shumica e njerëzve e kuptojnë. Dhe, nëse e keni lejuar orgazmën me seks të vërtetë (ose seks të vërtetë), unë do të sugjeroja ta eleminoni atë ose të prisni rrugën e kthimit. Të gjithë do të reagojnë ndryshe dhe ju duhet të gjeni atë që ju përshtatet. Ndonjëherë është një proces i eliminimit ... fjalë për fjalë.

Paç fat.


Morgankane

nuk kam postuar në këtë forum para, por sot është 90 ditë për mua, dhe unë vetëm doja t'ju informoj se kjo funksionon krejtësisht! Gjetja e këtij forumi është një nga gjërat më të mira që më ka ndodhur ndonjëherë. Qëndro larg nga ZKM dhe do të jesh në rregull. Unë nuk mund të besoj se sa njerëz atje duhet të kenë të njëjtin problem, P është kudo këto ditë. Kur lexova për herë të parë postimet këtu, kuptova menjëherë se kjo ishte shkaku i problemeve të mia dhe e ka shmangur atë që nga ajo kohë. Nuk po kthehem. Dëshiroj t'ju falënderoj për ndarjen e tregimeve tuaja, ka qenë një motivim i madh për mua.


Reboot, unboot dhe reboot përsëri! Seksi i dytë pa ED! (U ktheva)

SUKSESI - Seksi i dytë pa ED

Kjo është ajo djema. Ashtu si herën e fundit që kam bërë seks për herë të dytë në jetën time pa ED. Kam 100% të vështirë 100% kohë, vetëm nga fillimi. Tani mund të bëj më shumë pozicion, jo standardin misionar, por nga ana tjetër, ato të tjera. Lëndë që për mua ishte e pamundur më parë.

E dija që duhet të shkoja për të, sepse në ditët e fundit unë ristartova përsëri. Si mund ta di që rindez? Unë mund të marr ereksione gjatë ditës, duke menduar vetëm dhe dru në mëngjes. Nuk ka nevojë të ketë një mijë ereksione gjatë ditës - megjithatë, në ditët e para më pëlqen ta detyroj mbledhjen vetëm për ta parë atë përsëri duke punuar! Pas reboot, vetëm disa ereksione në ditë janë një shenjë e mrekullueshme. Shumë ndryshe nga vija e rrafshët ku nuk keni fare ereksion.

Seksi me ED: humbni ereksionin, dificult

Seksi pa ED: pa mundim

Shume e rendesishme. Shkaku i Porn Induced ED Unë gjithashtu zhvilluar Ankthi Performance. Pra, tani përdor teknikat e vëmendjes për t'u marrë me këtë. Unë kisha 2 seks të madh dhe 4 vjet ED, unë besoj se do të marrë një kohë në mendjen time të merrni plotësisht besim përsëri. Por edhe me disa ankth tani, unë ende e kam 100% vështirë.

ED më bën shumë të shqetësuar, të dëshpëruar dhe të hutuar në vitet e fundit 4. Pornu mori disa nga jeta ime larg.


Punët punon, mbajeni në të

i çmendur i humba vitet e mia të para sepse varësia nga pornografia (nga korriku 2002 deri në gusht 2012, 23 deri në 33) dhe nuk kisha ide se pornografia ishte arsyeja për derdhjen e vonuar të ED & SEVERE (nuk mund të orgazmoja gjatë seksit për 10 vjet. po 10 vjet, një dekadë të plotë 0 orgazma gjatë seksit, dhe ereksione të dobëta gjatë seksit. një dekadë seksi i keq. një makth ta them sa më butë që të jetë e mundur. vetëm unë mund të largohem me dorën time) tani mund të shijoj seksin & kulmi përsëri si dikur në ditët e mia të reja, falë NPMO, dhe natyrisht yourbrainonporn.com, nga e kam idenë. është e çmendur, me të vërtetë më deshën vetëm 3 javë për një përparim masiv (misionari i orgazmës me një kukull fryrje. pastaj më në fund disa muaj më vonë me një vajzë të vërtetë), por disa do të marrin më shumë kohë kështu që mbajeni në të. është një luftë e vazhdueshme, por bëhet më e lehtë dhe më e lehtë për të shmangur pornografinë. dhe siç thotë qeni fantazmë, pornografia = helm. eshte e vdekur serioze

i postuar si "quarintine" më parë

http://www.medhelp.org/posts/Mens-Health/Too-much-porn-masturbation-cause-ED/show/183203?camp=watch_list


Nëse keni fituar PE ose ED nga goditja, mos prisni derisa të jeni 29 vjeç për të adresuar problemin tuaj siç bëra unë. Në thelb më është dashur të mësoj th

përgjigja e shpejtë e orgazmës që ia kam mësuar vetes gjatë një dekade e gjysmë duke e fërkuar një në banjë.

Asnjë fap nuk ishte hapi i parë. Mjetet e mia të tjera kanë qenë rezervatusi coitus, kegels, dhe duke i kushtuar vëmendje tensionit / frymëmarrjes time muskulore. Unë mendoj se monitorimi i tensionit / frymëmarrjes së muskujve ishte ajo që çoi me të vërtetë në pushimin tim gjatë javës së fundit. Kam zbuluar që orgazmat shkaktohen nga tensioni i muskujve. Unë kam qenë në gjendje të zgjas progresivisht më gjatë duke qenë i relaksuar dhe nuk duke mbajtur frymën time. Kegels mund të kenë ndihmuar pak… Unë nuk jam vërtet i sigurt. Unë kam qenë plotësisht i pasuksesshëm në "kegel-ing" një orgazmë.

Dhe megjithëse kam qenë në gjendje të vazhdoj edhe pas një orgazmash ose dy falë kegeling, nuk më ka rritur vërtet durimin. Sot zgjata një gjysmë ore solide nga futja dhe ndihem sikur më në fund po e mposht këtë problem të turpshëm. Kjo nuk ishte një orë e gjysmë rrahjeje pidhi drejt: kishte shumë futje dhe bluarje të plota, kegeling brenda saj, etj.

Por është një hap i madh kuantik për sa i përket asaj që unë kam qenë në gjendje të ofroj në të kaluarën. Në të kaluarën kam provuar të praktikoj seanca më të gjata. Nuk jam i sigurt pse, por nuk ka kryqëzim; nuk më ndihmoi aspak të qëndroj më gjatë në shtrat. Fat i mirë për këdo tjetër atje duke kaluar të njëjtin problem!


Unë nuk kam FAP për më shumë se 100 ditë. Çfarë mësova.

Para së gjithash, Unë jam 30 vjeç dhe fillova të kapem në rreth 12 vjeç. Fillova të futesh rregullisht në pornografi hardcore në rreth 22 vjet dhe mbajta atë deri në moshën 29.

Në ose në afërsinë e ditëlindjes sime 29th, fillova të përjetoja çështje ED me gratë. Disa nga këto gra ishin jashtëzakonisht tërheqëse, dhe përkundër faktit që ndjeva shumë të zgjuar dhe në përvojën, penisi im do të ishte i vogël, i tharë dhe në atë moment, në thelb i padobishëm.

Fillova NOFAP dhe e bëra qëllimin tim 90 ditë. Përfundova duke e arritur 100-të. Mund të them se nuk është e lehtë ta kalosh deri në 90 ditë. Duhet një angazhim i plotë. Nëse po shkoni edhe në 90 për qind të përkushtuar, ju ndoshta duhet të kurseni kohën tuaj të ndyrë. NO FAP 90 nuk është e lehtë të realizohet - por mund të bëhet. Mund të them se përvoja tentonte të bëhej gjithnjë e më e lehtë me kalimin e kohës.

Afro 30 ditët e para ishin shumë të vështira. Pas kësaj, ka pasur ndoshta 30 ose 40 ditë kur as nuk kam menduar për seks. Unë jam heteroseksuale, por gjatë kësaj kohe, isha aseksuale. Ndërsa kjo mund të tingëllojë si një gjë e keqe, me të vërtetë e bëri JO FAP 90 shumë më të lehtë për tu arritur sesa kisha parashikuar. Dhe më beso, dëshira jote për gratë do të kthehet te ti - dhe do ta bëjë këtë si një grusht në fytyrën tënde.

Një ditë do të jesh thjesht si "dreqi më duhet të qij". Pas rreth dy muajsh, fillova të përjetoja dru mjaft të qëndrueshëm në mëngjes. E dija, pra, se isha në rrugën e duhur. Më në fund i kalova 100 ditët e kaluara, por isha në gjendje të përmbahesha prej tij në pjesën më të madhe gjatë muajit tjetër. Gjatë muajit pas 100 ditësh që nuk pashë, unë bëra seks me tre gra të ndryshme dhe gjithashtu mora një punë dore, blowjob dhe striptizë (për të cilën unë masturbohem) nga një grua e 4-të. Mund të them se, për pjesën më të madhe, kam pasur mbledhje pothuajse të menjëhershme me këto gra.

Ishte e pabesueshme. Unë fjalë për fjalë nuk duhet të mendoja për ngritjen time - ajo ishte vetëm atje. Ndihej aq e thjeshtë dhe e natyrshme sa gjaku që rrjedh nëpër venat e mia, rrahjet e zemrës sime; mëlçia dhe veshkat e mia duke bërë punët e tyre. Truri im ishte rivendosur me sukses– dhe ndihej mirë.

Edhe kur i puthja këto gra, kisha ereza të menjëhershme dhe të pabesueshme. Unë dua të lejoj ata prej jush të dini që do të fillojnë këtë udhëtim që NOFAP 90 është legit. Më shpëtoi. Është një shërim i lirë dhe i arritshëm për një sëmundje serioze.

Numri 90, në vetvete, është arbitrar - është një mjet i llojeve. Disa mund të shërohen pas 30; me të tjerët, mund të duhen 200. Unë mendoj se varet nga sa kohë ka parë një pornografi, sa shpesh ai shikon pornografi gjatë asaj periudhe kohore dhe sa i vështirë / i parregullt ishte lloji i pornografisë së shikuar. Sido që të jetë rasti, kjo është shërimi. Beje. Ia vlen.


LIDHJA - sayno2porn Pas 86 ditësh pa PMO më në fund jam shëruar plotësisht.

Kam bërë seks sot dhe ishte përvojë e jashtëzakonshme. Reagimi ishte shumë i fortë, unë ejakuloj pas 10 minutash nuk mund ta përshkruaj se sa e qetë jam duke u ndjerë. Më në fund e humba virgjërinë… lol Vitin e kaluar provova seks (por atë kohë isha i varur nga pornografia) ishte kaq e turpshme bcoz që nuk mund ta mbaja mbledhjen dhe nuk mund të derdhja, nuk kishte ndjenjë seksuale me vajzë të vërtetë. gati e kisha humbur shpresën. Nuk ishte e lehtë të përmbahesh nga masturbimi dhe pornografia për gati 3 muaj. por qëllimi im ishte seksi i vërtetë dhe unë e kam përfunduar atë.

Tani jam krejt ndryshe, më parë pornografia ishte shumë interesante për mua tani më duket si mut. më duket sikur çfarë djali ****** up isha që humbi 10 vjet të jetës së tij për masturbim dhe pornografi., Ajo që po bëja ishte vërtet e çmendur. Yourbrainonporn.com dhe kjo temë ndryshoi jetën time. Ata që janë në të njëjtin udhëtim thjesht nuk e humbin shpresën. ju patjetër do të shëroheni.

Përgjigjet një djalë tjetër - Po unë kam qenë plotësisht jashtë PMO për 86 ditë. Unë mendoj se ju duhet të ndaloni M nëse doni të shëroheni së shpejti. Qëllimi im nuk ishte 3 muaj Qëllimi im ishte seksi i vërtetë ku unë mund të bëja seks si një Mashkull i vërtetë dhe E B DNI atë. Unë nuk do të kthehem përsëri në P&M sepse nuk jam më një humbës, tani jam ndryshuar plotësisht. nuk jam më nervoz para vajzave. Nëse keni vërtet ndjenjë të fortë për tu rikuperuar, nuk është aq e vështirë të abstenoni.

Kur jeni në internet dhe aksidentalisht shikoni pornografi, atëherë duhet të bëni vetëm ta mbyllni atë skedë ... kjo është .. aq e thjeshtë. Por unë e di që nganjëherë dëshira është aq e fortë saqë është vërtet e vështirë të rezistosh, por sa herë që je duke bërë M dhe shikon P thjesht mendo se po sikur të ishe jashtë trupit dhe të shikoje veten duke bërë M&P, si ndihesh atëherë? vë bast se do të duket budalla. Unë kuptova se shikimi i pornografisë është në të vërtetë një gjë budallallëk .. çfarë kuptimi ka të shikosh të tjerët duke bërë seks apo disa gjëra të çuditshme? ..cfare eshte ajo?. është sjellje e papjekur. kur ta kuptoni këtë atëherë nuk do të jetë e vështirë të kontrolloni veten .. më besoni.

Na vjen keq për anglishten time nëse bëra një gabim sepse nuk ishte gjuha ime e parë.


Kthehem: 10-02-12

Pra, pasi kam përfunduar reboot tim dhe çdo gjë ishte duke punuar mirë përsëri. Asnjë ED dhe ejaculation e rrallë e vonuar, Seksi i suksesshëm në lidhje me 95% të kohës me erecionet spontane.

Pastaj fillova të MO'ing përsëri.

Në fillim 1 ose 2 herë në javë pastaj çdo 3 ditë derisa më në fund u kthye në të përditshmen. Simptomat e vonuara të ejakulimit u kthyen (seks i suksesshëm 80% zbret në rreth 60%), por jo ED.

Pasi isha duke lëvizur çdo ditë, u bë më e vështirë për O, kështu që fillova të shikoj pornografi. Jo sendet hardcore vetëm imazhe. Unë i thashë vetes kjo ishte në rregull. Seksi i suksesshëm tani ishte në 50%. Unë i thashë vetes sepse është duke përdorur dorën time, kështu që blej një dritë mishi. Unë e përdorja të kufizuar me dritën e mishit në çdo 3 ditë dhe pa duar. Seksi i suksesshëm tani kthehet në 80%. Unë kam qenë një kohë e vështirë për të punuar me dritën e mishit, kështu që unë fillova të shikoj një pornografi më të vështirë.

Seksi i suksesshëm fillon të bjerë në rreth 60%. Sapo po shikoja pornografi më të vështirë, vura re se unë mund të bëja me lehtësi çdo ditë me të.

Seksi i suksesshëm zbret në 50% dhe ED fillon të zvarritet. Do të thosha se mori vetëm rreth 2 muaj për të desensitizoj plotësisht veten dhe të heqë shkallën e suksesit të 40% dhe të prezantoj ED në kohë të përzierjes dhe të harrojmë për ngritjen spontane.

Varësia është gjithmonë atje. Mund të fshihet për ca kohë, por është atje gati për të përfituar nga një moment i dobët dhe për të justifikuar ekzistencën e tij.

Tani jam 30 ditë në një reboot të ri. Shumë më lehtë këtë herë dhe më shpejt. Unë kam qenë në gjendje të mbaja një marrëdhënie seksuale shëndetësore me gruan time këtë herë ndërsa isha në procesin e rindezjes. E gjithë pornografia ime është shkatërruar. Unë jam provë se kjo është e vërtetë. Shkalla ime e suksesit gjatë 2 javëve të fundit është 100%. Sapo kam filluar të marr përsëri ereksione spontane vetëm në mendimin e marrëdhënies seksuale me gruan time. Pa duar ose dritë të mishit.

Unë kurrë nuk i thashë gruas time në lidhje me rikthimin, megjithatë, në disa muaj me rënie të niveleve të suksesit dhe faking O-të. Ajo donte gjithnjë e më pak seks. Që do të thoshte se unë po bëja PMO gjithnjë e më shumë. Shtë një rreth vicioz. Shpresoj se këtë herë do ta thyej rrethin. Unë do të doja të them se drita e mishit është mjaft e mrekullueshme nëse përdoret në moderim pa pornografi. Me të vërtetë përmirëson ndjeshmërinë.


LINK - Ditët 90 dhe nuk reboot, duke e mbajtur atë duke shkuar (self.NoFap) Mur i tekstit vijon (sorry duke u përpjekur për të dhënë sa më shumë të dhëna të jetë e mundur për të tjerët):

Më në fund më në fund, unë kam arritur shenjën mitike 90 ditore. Arsyet e mia personale për të bërë nofap ishin të shëroja ED time afatgjatë me një reboot. Kam filluar nofap rreth 18 muaj më parë, rivendos shumë herë, shkova 30-45 ditë disa herë. Gjatë asaj kohe nuk dija për YBOP dhe ED të shkaktuara nga pornografia. Unë thjesht e dija që isha vazhdimisht në depresion dhe bëja shumë pasdite.

Pastaj zbulova këtë nënreditim, ybop dhe fillova një distinktiv duke shpresuar që pas 90 ditësh ereksionet e mia të ktheheshin. Këtu janë informacionet e mia: 40 vjeç, mosha afatgjatë (që nga 15 apo më shumë). Jo marrëdhënie afatgjata ose partnerë të qëndrueshëm seksualë, shumë pak partnerë seksualë. Unë isha një tip përgjithmonë i vetëm që kurrë nuk bëja shumë seks. Unë mendoj se kjo ka ndikuar në ED time, pasi unë kurrë nuk u mësova me të vërtetë të bëja seks. Kur bëra seks nuk mund ta mbaroja.

Tani nuk kam probleme të mbaroj, por ED mbetet. Tani kam një SO në një marrëdhënie afatgjatë, ne kemi marrëdhënie seksuale me mjekë ED zakonisht çdo javë. 55 ditët e para të kësaj përpjekjeje për nofap nuk ishin seks, që atëherë kemi bërë seks.

Përfitime të tjera të nofap kam parë; gjendjet e mia shpirtërore janë përmirësuar, nuk jam në depresion gjithë kohën si isha, jam më pak e vështirë nga shoqëria. Fizikisht, ndihem një milion herë më mirë; ulur mbyllur në një pozicion të ngurtë duke u përplasur para kompjuterit për orë të tëra çdo javë më shkatërroi shpinën dhe nyjet, kështu që vetëm nga perspektiva unë jam shumë më mirë. Plus duke punuar jashtë, unë jam përsëri në peshën time kolegj. Dhe unë kam një SO tani në një marrëdhënie afatgjatë, e para, dhe është Mahnitëse!

Gjërat që unë kam bërë: Asnjë shfletim pornografi ose foto sugjeruese, Asnjë bordurë dhe asnjë prekëse. Të gjitha këto i bëra në përpjekjet e mia të mëparshme, dhe dështova dështova dështuar. Këshilla ime për këdo që ka probleme është të heqë të gjitha sa më sipër. Unë kisha prerë shumë porno në përpjekjet e mia të mëparshme. Kështu që pornografia nuk ishte aq shumë problem për mua këtë herë.

Mos kini frikë nga dështimi / rivendosja. Unë rivendosja shumë herë dhe mësova SHUMOT prej tyre. Kjo reddit ka qenë e mrekullueshme që kam mësuar shumë nga ju djema. Një nga gjërat më të thella për mua ka qenë kuptimi se në një marrëdhënie me një grua, ju jeni plotësisht i varur nga ky person tjetër për lirimin seksual. Kur nuk mund ta bësh vetë, duhet të kesh një partner. Kjo ishte shumë e thellë për mua. Kam në plan të vazhdoj nofap për 120, 150, sidoqoftë shumë ditë. Unë kurrë nuk kam në plan të fillojnë fapping përsëri. Suksese te gjitheve!

TL DR: duke bërë nofap për të kuruar PMo induced ED, nuk reboot ende. Suksesi për shkak të shfletimit, bezdisjes apo prekjes. Përfitimet e nofap janë reale.


LINK - Dita 50. Kuptimi i vërtetë i seksit Këtu jemi.

Unë jam duke synuar për të 100 (është 90-ta e re?) dhe kjo duket si një kohë e përshtatshme për t'ju azhurnuar ju djem dhe vajza të guximshme. Unë e kam takuar këtë vajzë një muaj më parë, dhe ne jemi lidhur aq mirë në atë kohë. Unë kam pasur ED me të dhe i kam shpjeguar nofap, dhe ajo ishte shumë e kuptueshme. Sidoqoftë night Natën e kaluar kemi bërë seks, dhe ishte thjesht elektrik!

I gjithë trupi im u ndie i ngrohtë dhe i mpiksur. Unë kurrë nuk jam ndjerë e tillë pas 5 vitesh seks të vazhdueshëm (ndërsa PMO'ing ofc). Ne vështronim sytë e njëri-tjetrit, buzëqeshnim, qeshnim, rënkonim. Nuk isha i mbrojtur kështu që nuk do ta lejoja veten të qëlloja. Por kjo ndihej edhe më elektrike. Ajo ka aluduar se ka ish-a më të mëdhenj, por pranon se ky është karin e saj të preferuar.

Unë mendoj se shkaku i saj ne lidhim aq mirë, mendoj se mund të jemi në dashuri. Më lejoni të ju tregoj miq, kjo është e vërtetë. Pornoja shkatërron pritjet tuaja për seksin. SEXI E VËRTETË NUK ËSHTË NJË PERFORMANCË. Mos u shqetësoni, mos u shqetësoni. Ju nuk po performoni për të. Ju jeni duke u ofruar veten dhe duke u lidhur me atë person. A ka ndokush tjetër këtë përvojë?

tl: dr: seksi i vërtetë është 'duke bërë dashuri' me shkrim. Nofap më ndihmoi ta arrij këtë.


Asnjë recetë në NoFap, por PornFree është shumë më e vështirë

Jeta është qesharake në atë mënyrë. Unë kam rënë nga banda nofap (megjithëse jam duke zbritur. Një herë në ditë, jo më shumë se 3 ditë ose më shumë në javë, në vend të shumë herë në ditë, sa herë që mund të kisha mjaft privatësi). Unë me të vërtetë duket se kam nevojë për atë lëshim.

Por unë jam pa pornografi për 26 ditë tani. (Unë shoh nudo statike të rastit dhe nuk rivendoset. Zakoni im ishte shumëfish i përditshëm i videove në internet me shpejtësi të lartë. Unë kam qenë në një tubesite (ose burim tjetër video) për 26 ditë.

Gjëja është - ajo pjesë ka qenë e lehtë. Duket se jam me fat që pavarësisht se jam përdorues i pornografisë që nga puberteti, nuk ndihem i detyruar të kërkoj pornografi.

Lajmi i madh për mua është se unë kam shtruar prag të vitit të ri dhe përsëri ditën e vitit të ri - pa asnjë problem me ED.

Do të vë bast nëse kthehem te nofap, edhe DE-ja ime do të zhduket.


Ndryshimi i Jetës

nga Brandon79Ditë 34

Unë jam duke bërë NoFap që nga 16 dhjetori dhe ndihem më mirë sesa jam ndjerë në çdo kohë gjatë jetës sime të rritur. Unë zakonisht vuaj nga ankthi dhe depresioni që mund të shkaktohet nga sasi minimale e stresit. Tani për tani ndjehem sikur nuk mund të rrëzohem nga mali. Javën e kaluar kam bërë seks me gruan time 5 herë dhe kam qenë në gjendje të arrij kulmin me një prezervativ çdo herë. Kur kemi bërë seks, një herë në 5 apo më shumë muaj (pa gënjeshtër) ne do ta quanim "provoni" të bëni seks. Unë do të fajësoja paaftësinë time për të kryer stresin ose depresionin ose mjekimin tim. Tani ndihem shumë mirë. Kjo është diçka që çdo njeri mund ta bëjë. Nuk ka asnjë hile për të, vetëm disiplinë. Të qenit në një marrëdhënie ndihmon. Unë do të urreja ta bëja këtë si një njeri i vetëm. Po e shijoj shumë këtë dhe shpresoj që kjo të vazhdojë. Unë mund ta ndiej besimin tim duke u rritur në të gjitha aspektet e jetës sime. Në punë, ambiente shoqërore, me familjen time.


Mosha 30. Funksionon. Kjo është gjithçka që duhet të dini vërtet. Fillo tani!

Kur mosfunksionimi ngrerë dhe goditja më goditi në gjysmën e dytë të 2012, nuk e dija se çfarë po ndodhte. Siç e dini shumë prej jush, trupi juaj, mënyra juaj e lidhjes me pjesën tjetër të botës, identiteti juaj vjen nën dyshime të mëdha. Kjo faqe ka ndryshuar jetën time. Gary Wilson është një djalë i madh. Unë shpresoj se ky post mund të shtojë, madje në një farë mënyre të vogël, peshën e provave të informacioneve të tjera në këtë faqe.
Nëse e gjetët këtë faqe përmes problemeve tuaja, hiqni dorë nga pornografia tani. Do të duhet shumë kohë, do të jetë një luftë. Por kjo është ajo që duhet të bësh që të jesh më mirë.
E di se ky post është mjaft i shkurtër në krahasim me tregimet e tjera të rimëkëmbjes, por ndjej që disa tregime të tjera kanë mbuluar tashmë shumë aspekte të ndryshme të gjërave dhe unë vetëm dëshiroja të shtoja një tjetër histori pozitive për të ndihmuar në motivimin e njerëzve. Nëse, megjithatë, dikush ka ndonjë pyetje atëherë thjesht kërkoni :)

35 ditë në të - ED ka shkuar, DE është zhdukur

Po shoh GF-në time të re vetëm gjatë fundjavave, ndonjëherë nuk e shoh për 3 javë. Hera e parë që shkova në shtëpi me të ishte 2 muaj para se të filloja në NoFap. Kari im nuk bëri një lëvizje të vetme kur u zhveshëm dhe bluajmë, nuk u bëra i vështirë fare. Unë i kam njohur ED dhe DE që kur isha 19 vjeç, por ajo ishte bërë një çështje serioze gjatë 12 muajve të fundit - impotenca totale me gratë, madje edhe ndërsa shikonin pornografi duke marrë dhe qëndruar fort kërkonte gjithnjë e më shumë përpjekje.

Kështu që unë piva pilulën blu disa herë me GF, punoi për ED, por nuk kishte asnjë mënyrë që të mundja O, madje fantazitë më të egra nuk më ndihmuan.

Fundjavën e kaluar (Java e 4-të në NoFap) nuk kam marrë ndonjë ndihmës. Thjesht nuk doja, nuk është e shëndetshme dhe marrja e Via9ra është disi dëshpëruese. Por për herë të parë me të kisha një mbledhje të mirë natyrale, të ngurtë në dhe jashtë për rreth një orë, dhe unë isha shumë më i zgjuar nga trupi i saj i zhveshur. Akoma, nuk munda O.

Këtë herë, në ditën time të 35-të, ndodhi magjia: puthja dhe prekja e gruas më ndezën si kurrë më parë, isha fort i fortë dhe qëndroja i fortë edhe me prezervativ. Tani këtu është gjëja: Unë mund të kisha orgazmuar në çdo kohë, dhe më në fund e bëra, të pakontrollueshme, intensive si ferr, pa fantazi dhe asnjë stimulim shtesë i nevojshëm - me një prezervativ! As nuk më kujtohet kur ka ndodhur kjo herën e fundit, o me gome mes meje dhe vajzës.

Jam shumë mirënjohës, shokë fapstronautë. Duhet të ketë qenë të paktën 10 herë kur do të kisha rikthyer pa ty.

Dr. NoFap punon për pornografinë induktuar ED dhe DE. Mund të duhet një kohë, por edhe raste të rënda të ED do të shërohen. Ki besim!


lancedmedxx - (MedHelp)

Prill 06, 2013

Unë jam 39 vjeç, kam qenë një MB kronike që nga klasa e 8-të. Përmes shkollës së mesme, kolegjit, të gjitha 20-të e mia unë MB. Unë MB për pornografi kam marrë me qira, revista, duke u aktivizuar nga gratë në TV, histori të miqve duke u hedhur. Kam humbur virgjërinë në 21 vjeç, kam bërë seks me GF të rastësishëm, një qëndrim 1 natë çdo herë në kohë. Kur kisha para, kisha shoqërues. E bëri atë në bordellot në Amsterdam dhe Meksikë. Unë kurrë nuk kam pasur një problem me ereksionet. Në fakt unë jam mjaft mirë i pajisur. Unë duhet të kishte 5 gra në fillim të 20-të e mia më thoni, wow tuaj të mëdha. Dhe kur përcjellësit ju tregojnë mirë të pajisur, tuaj janë të mirë të pajisur. ASNJEHERE NUK KAM PROBLEM P GR T MIR NDARJEN. Pastaj erdhi 2004.

Në vitin 2004 fitova vendin tim pas vitesh shokësh dhomë. Kam instaluar internet me bandë të gjerë. Duhet të ketë qenë një ose dy javë pasi fillova MB për pornografi që mund ta gjeja në internet. Kjo ishte pranvera e vitit 2004 dhe pornografia e disponueshme në internet ishte mbase 15-20% e asaj që është në dispozicion tani. Atë pranverë unë gjithashtu u bashkova me një sit swingers (është një gjë e madhe këtu në zonën e Dallasit). Unë dërgova me email një çift me një grua shumë të bukur. U takuam për pije, biseduam shkuam në një hotel. Unë u bëra gjysmë e vështirë, dhe pastaj asgjë. Nuk do të hyj në detaje për natën, por nuk shkoi mirë. Unë ia fajësova nervat, sepse burri më tha se isha nervoz. Për dy vitet e ardhshme, e njëjta gjë do të ndodhte pa pushim, gjysmë ereksione, ndonjëherë ereksione ok që nuk do të zgjasnin 5-10 minuta. Përsëri, unë fajësova nervat. Fillimi i takimit me një vajzë në verën e vitit 2005, GF i parë në 2 vjet. Seksi ishte në rregull, pasi unë mund të qëndroja disi i vështirë, por e dija që nuk ishte ngritja e 2-5 viteve më parë. Unë vetëm kuptova se ishte një kombinim i nervave / ankthit.

Kjo vazhdoi për vite me radhë. Në vitin 2008 filloi të dilte me një vajzë tjetër, fanatike seksuale me pamje të bukur. Ne do të shkonim në parti / klube swingers, kishim rreth 3 shtëpi. Ereksionet e mia ishin mesatare deri në inekzistente. Shumë herë unë bëja hov veten për të marrë një mbledhje, të bëja seks për 5 minuta, pastaj duhet të ndaloja. Unë duhet të kem qenë me 40 gra me pamje të mrekullueshme në vitet 2008-2011. Nuk mbaj mend që ndonjë prej atyre episodeve të ishte i shkëlqyeshëm, thjesht ok. shkaktoj mungesën time të ereksionit.

Unë nuk e kujtoj saktësisht se si, por unë hasa një artikull që përmendte MB për pornografi vazhdimisht do të shkaktojë një formë të dështimit të ngrerë. BINGO. Unë nuk kisha asnjë ide nga koha kur fillova MB për pornografi në internet në fillim të vitit 2004, ajo do të ishte dhe kishte qenë shkaku i ED tim.
Varësia ime ishte e tmerrshme. Po aq keq sa çdo anëtar në këtë forum. Nga 1 orë në ditë gjatë ditëve të punës deri në 8 orë binge gjatë fundjavave. Kjo vazhdoi nga 2004 në 2012. Kur kisha GF në 2008, ne do të bënim plane për të shkuar në një parti swingers të Shtunën në mbrëmje, ku e dija se do të bëja seks me një numër grash me pamje shumë të mirë; Por unë përsëri do të bëja pornografi në vendin tim derisa të më duhej të largohesha për të marrë GF për të shkuar në mbrëmje. Ishte varësi. Unë mund ta lidh atë vetëm me historitë e trishtuara të heroinës dhe të varurve të tjerë nga abuzimi i substancave, jeta e të cilëve konsumohet dhe shkatërrohet nga droga. Shpesh i thoja vetes se nëse MB për pornografinë në internet do të ishte një ilaç, do të kisha vdekur shumë kohë më parë.

Më lejoni t'ju tregoj një histori të shpejtë se si MB në pornografinë në internet është një dinamikë mendore. Në vitin 2011 po dilja me një vajzë, vajzë të ëmbël. Shkoi në Vegas, etj. Vendosni shumë në marrëdhënie. Unë u largova nga marrëdhënia me një vajzë tjetër. Unë dhe vajza tjetër u takuam në një hotel. Ajo e ftoi shoqen e saj për 3 gjëra. Ne jemi në dhomë duke pirë dhe unë e thirra GF-në time për t'i thënë asaj shihemi nesër. E vura telefonin tim në banak pranë telefonit të vajzës me të cilën po tradhtoja. Telefoni ra dhe vajza më mori telefonin duke menduar se ishte telefoni i saj. Vajza tjetër që vinte për 3-të ishte në parking dhe do të telefononte për numrin e dhomës. Kështu që vajza përgjigjet gabimisht në telefonin tim dhe më thotë "ne jemi në dhomën 209, hajde po pimë tashmë". Ajo e kuptoi shpejt se çfarë ndodhi, ashtu si edhe unë. Unë nuk do të hyj në detaje se çfarë ndodhi në orën tjetër të bisedës me GF tim. Lessshtë e pakuptimtë. Por pas një ore ulur në makinën time dhe duke biseduar me atë që ishte GF-ja ime, vajza tjetër më dërgoi sms duke thënë se do të kthehesh përsëri, ne jemi këtu duke pirë. Unë i thashë F-IT, unë jam tashmë këtu, gf-ja ime ka të ngjarë të shkëputet me mua, më lër të shkoj të argëtohem. Çfarë duhet të humbas tani.

Kështu që unë shkoj atje lart dhe brenda minutave 20 ne të gjithë jemi duke shkuar në të zhveshur.
Njëra prej vajzave filloi të më hidhëronte, zbriti mbi mua, ZGJEDHJA E PLOTË! Unë nuk kam pasur një mbledhje të plotë si kjo në vitet 7, ishte thjesht e mahnitshme. Tani mbani në mend, MB e mia të porn zakonit javën e kaluar ishte e njëjtë si ajo ishte vitet e kaluara 7. MB për pornografi çdo ditë. Unë depërtuar lehtë dy vajzat, nuk ka problem. Ata të dy morën në krye, pa problem (për ndonjë arsye kur unë do të hidhja veten për të marrë të vështirë gjatë seksit, nëse një grua më hipi, unë nuk do të qëndroja shumë). Kam pasur seks si një yll pornografie. Shkoi aty për 2 orë. POR PSE?

E pra, vështirësitë emocionale të mashtrimit në GF tim dhe gjithë drama që vazhdoi për atë orë pasi ajo zbuloi, krijoi një bllok mendor
se për një arsye apo një tjetër, e bëri mendjen time të harrojmë se unë kam pornografi induktuar ED. PERSHKRUESHMERI QOJNË GJATË EVER.

Unë u largova nga hoteli atë natë duke menduar, ku erdhën këto ereksione. Kjo është kur unë beagn për të bërë hulumtime që çuan mua për të gjetur se MB në internet pornografi shkaktojnë ED.

Në një vit e gjysmë të kaluar unë jam përpjekur të lë MB për pornografi. Unë dështova çdo herë. 8 ditë ishte më e gjata pa MB. Më e gjata për MB në pornografi ishte 30 ditë. Varësia ime ishte aq e keqe sa më la vërtet me 2 mundësi. E para ishte të merrnim ndihmë në spital. Unë fola me një specialist në telefon. Ata kishin një strukturë të vendosur për mua për t'u kontrolluar. Ata do të kujdeseshin për të gjitha gjërat e mia të punës, për sa i përket thirrjes së burimeve njerëzore dhe sigurimit që sigurimi im i mbulonte ato. Ishte një hap shumë i madh. Do të më duhej të zhdukej nga puna, familja dhe miqtë, për 7-30 ditë, në varësi të asaj që mendoi Psikiatri se ishte trajtimi më i mirë për mua. Unë u thashë atyre, unë kam edhe një gjë që do të doja ta provoja vetë, nëse nuk funksionon, të nesërmen do të regjistrohem në objekt nëse nuk funksionon.

Në janar të 1st, 2013, unë bëra një angazhim për veten time për të lënë MB në pornografi, fotografi në vend të goditjes, etj. Por unë nuk e ndalova MB. Doja të përpiqesha vetëm të lë MB për të gjitha imazhet pornografike. Por e dija që unë do të kisha ende dëshirën për MB. Kjo ishte vetëm përpjekja ime për të mposhtur varësinë.

Dy javët e para ishin qesharake. MB ndonjëherë 8 herë në ditë. Por pas 2 javësh ndodhi diçka. Mendjes sime i mbaroi benzina MB për çdo gjë që më dilte në kokë. Nuk kishte asgjë për të motivuar mendjen time për MB, por trupi im ende e donte atë. Ishte shumë e çuditshme. Pas 30 ditësh, nuk kisha dëshirë seksuale, por prapëseprapë MB do ta dija se kisha nevojë për kënaqësinë e MB edhe pse nuk ishte në gjendje shumë e mirë. 6thshtë 2013 Prill 90. Unë nuk kam shikuar pornografi këtë vit, imazhe, etj. Nuk shkoj ta kërkoj. Si çdo i varur, ose si çdo gjë tjetër në jetë asgjë nuk është e sigurt. Por kanë kaluar XNUMX ditë pa pornografi ose ndonjë gjë tjetër në lidhje me pornografinë.

Fillova të merrja drurin në mëngjes pas rreth 20 ditëve. Dhe merrni disa herë në javë. Kam pasur marrëdhënie seksuale me rezultate të mira, por unë mund të shoh përmirësimet e mia. Dhe ata janë 60-70% më mirë se ata ishin gjatë MB tim në ditë prn. Unë ende MB, në dush, në shtratin tim gjatë natës. Ashtu si një djalosh i rregullt.


Ditët e 80 në Shqipëri vetëm kishin marrëdhënie seksuale. shkoi 4 herë. vajza ishte e mahnitur nga shfaqja ime e durimit. ndjehet njeri i mirë.

vetë. shpjegues. Edit: Pjesa më e mirë ishte, unë zakonisht vuaj nga ankthi i performancës drejtë si unë të marrë pantallona tim off. Këtë herë, megjithëse zemra ime po garonte, nuk pata nga ED-ja ime e zakonshme.


SUKSES!! E gjitha ia vlen të presësh!… Por pyetje

Kështu që unë jam përsëri pas një pauze të vogël. Unë kisha kaluar 65 ditë pa PMO dhe vendosa që 25 ditët e mia të fundit do të ishin pa YBR, kështu që të kthehem të mendoj pozitivisht për penisin tim dhe të përpiqem të kthehem në mënyrën e jetës normale seksuale.

Le të fillojmë duke thënë se unë në të vërtetë kisha një rikthim në ditën 72, që më pa duke parë porno. Unë nuk e bëra M, por interesant kam bërë ejakulim pa u vështirësuar ose prekur vetveten! Unë madje dua të mendoj dy herë më vonë të njëjtën ditë, por nuk mund të ngrihem plotësisht! Ishte e frikshme dhe e dëshpëruar dhe mendova se e kisha vendosur veten javë ose muaj. Ditën tjetër isha me ereksione të vështira në mëngjes ashtu si më parë. Ata vazhduan për një javë tjetër… pa asnjë kthim prapa. Më në fund erdhi dita për të provuar seks të vërtetë me një grua që e kupton çështjen time.

Kam marrë rreth një të tretën e pilulës Viagra, sepse e dija që ankthi i performancës do të ishte një problem. Ishte, por Viagra ndihmoi jashtëzakonisht shumë. Isha në gjendje të bëja seks ashtu si më parë në stilin misionar për një kohë mjaft të gjatë. Ne e provuam atë lart, por kjo ishte pak më e ashpër për mua. Unë kam vërejtur disa DE pse. Pothuajse dukej e vështirë për të derdhur. Dakord, për mua ky nuk ishte fundi i botës sepse të paktën kari im ishte i vështirë! Edhe ajo i pëlqeu seancës së gjatë, duke parë se sa priste para se të bëhesha mjaft e vështirë për të. Më e mira ishte kjo ishte vetëm dy ditë pasi u mashtruam dhe ajo më dha me gojë, në të cilën unë gjithashtu kisha DE. Por kjo është larg nga ereksioni JO edhe me më shumë Viagra që kisha rreth 5 muaj më parë!

Pyetja ime është për sa kohë duhet të pres që DE të zgjasë? Padyshim që tani më duhet Viagra, por sa kohë duhet të jetë e nevojshme? Unë tashmë do të filloj të përdor gjithnjë e më pak çdo herë. Më në fund, unë jam akoma 7 ditë larg 90-shit dhe kam pasur një rikthim, por kam qenë në gjendje të bëj seks të suksesshëm me një grua të shkëlqyer. E di që nuk jam plotësisht i rimarrë, por çfarë duhet të pres tani? Sa kohë derisa të them me siguri se do të rindizem? Sa kohë pa asnjë Viagra?

Sidoqoftë, është E MADHE të bësh përsëri seks të vërtetë. Rikthimi im i vogël, NUK më ktheu prapa. Sidoqoftë, kjo më provoi se nuk ka kthim prapa në pornografi kurrë, unë thjesht nuk mund ta bëj të vështirë. Po, mund të derdh, por orgazëm për një arsye tjetër. Në atë nuk është normale dhe e lidhur me dopaminën në tru.

Vazhdoni punën e vështirë djema, mund të ndodhë! Unë nuk jam shëruar, por të paktën tani shoh dritën në fund të tunelit!

Faleminderit të gjithëve këtu dhe yourbrainrebalanced.com!


Link për të postuar

Po, kategorikisht, po. Possibleshtë e mundur që kjo të jetë një çështje mjekësore, por nëse jeni një djalë i shëndetshëm që u lidh me PMO dhe tani ka ED, ka shumë të ngjarë që PMO është fajtori. pas rreth 60 ditësh (dhe unë isha një përdorues i rëndë), unë u çmenda ereksionin vetëm nga vendosja pranë gruas time, dhe ata nuk u zhdukën për një kohë të gjatë. rifitoi ndjeshmërinë e plotë. libidoja është rritur dukshëm, e cila në fakt mund të jetë një shqetësim disa herë, por një shqetësim i mirëpritur. dhe merrni këtë, unë jam në të 40-at e mia.


124 ditë më vonë unë jam shëruar.

124 ditë më parë isha ulur para kompjuterit tim, duke u ndjerë si një dështim total. Sot unë jam në dashuri me një vajzë të bukur, për herë të parë në gjashtë vjet, dhe seksi kurrë nuk ka ndjerë këtë të mirë. Mbani shokët e tjerë të ardhshëm, shpërblimi në fund të udhëtimit tuaj është mahnitës, dhe mbi të gjitha; brenda mundësive.


Re: Mos u dorëzo

Unë kam lexuar postimet tuaja për një kohë shumë të gjatë, dua t'ju jap disa këshilla dhe u regjistrova vetëm për ta bërë këtë.

NDALONI SHPENZIMIN, nuk mund ta theksoj aq sa duhet. Duke lexuar përmes postimeve tuaja, ju duket se jeni duke menduar gjëra, seksi nuk ka të bëjë me të menduarit, ju nuk mund të mendoni se rruga juaj për një mbledhje duhet të jetë e natyrshme. Duhet të jeni të qetë dhe mendoj se do ta ktheni brazdën tuaj pasi të keni një gf të qëndrueshëm dhe do të shikoni prapa në të gjitha kohët që keni harxhuar kohën tuaj duke theksuar pasi e gjitha është e parëndësishme dhe nuk ia vlen të stresoheni. Një ditë gjithçka funksionon dhe ju do të merrni përsëri besimin tuaj, mendoj se kjo është ajo që po ju mungon. Thjesht vazhdoni jetën tuaj dhe ndaloni së menduari për gjithçka në lidhje me seksin. Shpresoj që kjo të ndihmojë.ps. PIED është i vërtetë dhe unë kam qenë duke bërë PMOing që kur isha 14 vjeç në pornografi hardcore dhe ndonjëherë mendoja se isha dëmtuar për të mirë, jo. Kam gabuar dhe gjithçka po bie në vend. Thjesht duhet të jesh, thjesht të jesh. Kur të vijë koha do të funksionojë.

mori një të dashurën, humbi virgjërinë. mosha 23.

 by towonderlandDitë 63

Nuk më pëlqen të shkruaj shumë tani, por do të doja të falënderoja për trurin tuaj dhe këtë reddit.

pasi isha një njeri i përhershëm për vite me radhë, dy muaj më parë unë (më në fund) pata një takim disi intim me një vajzë vërtet të bukur. Nuk mund ta ngrija fare dhe shumë e pashë. marrëdhënia me atë vajzë nuk funksionoi vërtet për disa arsye.

Kam menduar se dështimi seksual ishte kryesisht masturbimi im / zakonet pornografike. Unë shkova googled stuff dhe përfundoi këtu dhe në yourbrainonporn.com. Unë mendoj se YBOP më bëri të bëj një përpjekje pa pagesë.

dy muaj më vonë dhe unë disi kam arritur të marr një të dashur dhe këtë fundjavë kemi pasur seks të suksesshëm disa herë. Isha në gjendje ta ngrija plotësisht, të depërtoja dhe të vija.

Unë kam mbaruar me pornografinë përgjithmonë dhe do të vazhdoj të abstenoj nga masturbimi për të ardhmen e parashikueshme. gjithsesi kjo është e gjitha. Unë dyshoj se do të postoj përsëri këtu, kështu që kjo është lamtumira ime. Faleminderit nofap


Marka 60-ditore - ED, DE dhe më shumë

Howdy Reddit. Unë kurrë nuk kam postuar në këtë nën (më parë nëse e shikoni historinë e komenteve të mia, kjo në të vërtetë ishte llogaria ime e pornografisë) por unë së pari vendosa të adoptoj filozofinë tuaj 60 ditë më parë sot, kështu që kuptova se ishte koha kur thashë disa fjale. Ndoshta ata do të jenë motivues ose ndoshta nuk do të jenë. Le ta zbulojmë së bashku!

Më lejoni ta parathënë këtë duke thënë se e nisa këtë rrugë thjesht për arsye fizike. Unë nuk po masturbohesha shpesh, tre ose nganjëherë katër herë në javë mbase, por vite të kësaj praktike të zakonshme, një kontroll aq i ngushtë sa dita është e gjatë dhe një mungesë e plotë e vajosjes më në fund kishte filluar të bënte kërdi në mikun tim të vogël. Seksi po bëhej problematik; e dashura ime, megjithëse ishte tërheqëse e mendjes dhe një demon në thes, ishte shpesh e zhgënjyer me përzierjet e mia në katin e poshtëm. Me pak fjalë, ereksionet po bëheshin gjithnjë e më të vështira, dhe unë do të zgjasja shumë gjatë në seks dhe do të ndihesha asgjë.

ED i frikësuar dhe DE whammy dyfishtë. Seksi përfundimisht do të bëhet i lodhshëm dhe i mërzitshëm.

Shpejt përpara gjashtëdhjetë ditë më vonë. Unë nuk kam qenë plotësisht abstenues në këtë kohë ... ose fare, me të vërtetë. Seksi i shpeshtë ka me bollëk. Vetëm tani, është mirë. Shume mire. Unë mund t'i ndiej të gjitha dhe zgjas një kohë që është e mirë për të dy. DE është zhdukur dhe ED është reduktuar në mënyrë drastike. Asnjëra nuk është zhdukur plotësisht, por unë mendoj se kjo është më shumë një çështje psikologjike në këtë pikë, ndoshta thjesht duke u kapur shumë nga supozimet e mia që unë do të dështoj dhe penisi im nuk dëshiron të ulë pritjet e trurit tim. Ose diçka. Nuk e di, nuk jam psikiatër.

Sidoqoftë, kjo po bëhet më shumë nga sa prisja, kështu që supozoj se do ta përfundoj së shpejti. Pres me padurim të shënoj 90 ditë, e cila jam e sigurt që do të jetë po aq e mirë. Pas kësaj ... mirë, me siguri do të kthehem në masturbim me raste, për të qenë i sinqertë. Vetëm më rrallë, më butë dhe me shumë vajosje.


Ajo në të vërtetë ka punuar!

Ajo = penisi im. Unë shkova në mbrëmje duke pirë dhe duke pirë një natë tjetër dhe kam dashur me sukses një anëtare të specieve femërore. Ne kthehemi në dhomën time për të grisur rrobat tona nga njëri-tjetri. Normalisht, nga fillimi do të kisha shumë frikë nga ED që prish natën në veçanti me alkool në përzierje, ajo gjithmonë më bëri të mendoj gjithçka. Por kjo kohë ishte kaq e ndryshme. Këtë herë e dija që do të funksiononte dhe po! Unë të gjithë isha si "YEAH!" dhe ajo ishte e gjitha si "YEAH!".

Unë e di që banaku im është në 12 ditë, por kjo është për shkak të një rikthimi që kam pasur pas 28 ditësh, kështu që këtë sukses ia atribuoj efekteve të mbetura nga brezi im i mëparshëm.


për djemtë që po rebooting për herë të dytë

i bëri një reboot për 110 ditë, dhe në ditën 95 ed ime ishte zhdukur krejtësisht dhe kishte seks të madh. por .. për fat të keq i relapsed dhe binged në pornografi për 6 javë .. (pmo (2 nganjëherë 3 herë në javë) dhe unë kam qenë kurioz, unë jam në reboot tim të dytë për 2 javë tani dhe unë jam flatline të mëdha përsëri.

kështu që pyetja ime është: SI ËSHTË / ËSHTË REBOOT TUAJ DYTË? DUHET TË PËRDOREN SIPAS DREJTIMIT TË PARË (NGA ED?)


Përfitimet nga braktisja e pornografisë

Kjo është shumë personale (dhe ndoshta TMI gjë për të ndarë), por këtu shkon ... Gruaja ime është gjashtë muaj shtatzënë, kështu që seksi mund të jetë pak logjistikisht e vështirë. Tre javë më parë, kur isha ende e thellë në grykën e varësisë sime të pornografisë, do të kisha vështirësi ta ruante gjatë gjimnastikës që kërkohej për të gjetur një pozicion që ishte e rehatshme për të dy ne. Por natën e kaluar, pas pak më shumë se një jave pa pornografi (dhe pa fapping), nuk ishte problem të qëndroja fort dhe intimiteti (dhe orgazmi) ishin dy më të larta se ato që kanë qenë në një kohë të gjatë dhe të gjatë. Shkuarja dhjetë ditë pa pornografi nuk ka qenë e lehtë, por natën e kaluar e bëri atë plotësisht të vlefshëm.


Seksi PIV! Dita 31

5shtë ora 00:XNUMX e mëngjesit dhe sapo kthehem në shtëpi duke u ndjerë si kampion! Shkrimet e mia mund të jenë paksa të shpërndara, pse jam i lodhur, por më ndiq mua.

Unë kam bërë seks sonte për herë të parë në vite pasi ED të shumta të dështuara nga P. Kjo mund të duket si diçka e rëndomtë për shumicën e njerëzve, por për mua ky është një moment historik kaq i madh që sapo e kam tejkaluar. Tani e dhuruar atë në ditën e 31, unë në të vërtetë jam përpjekur të mposht PMO për rreth 3 vjet tani dhe më në fund ndihem si në rrugën e duhur. Unë nuk do të thoja që jam shëruar akoma, por kam qenë në gjendje të depërtoj me sukses dhe të qëndroj 75% në këmbë. Ishte shumë mirë të bëhesha pidhi i saj. Unë kurrë në jetën time nuk e kam bërë atë! Zakonisht ishin punë këmbësh, punë dore dhe unë bëja shaka në të gjithë ata. Nëse do të përpiqesha të depërtoja, do ta humbja mbledhjen brenda sekondave si një copë toke! Porno me tërhoqi vërtet. Ndihem sikur po fillon një kapitull i ri në jetën time. Jam lodhur të gjithë. Unë do të jap një azhurnim më të detajuar të udhëtimit tim nesër.


Dita 26, unë kam qenë në gjendje të ketë seks, ED zvogëluar në masë të madhe!

(35, M) Fillova të shoh një grua që është perfekte për mua, hera jonë e parë së bashku kam pasur ED të rëndë - si përgjigje 0%. Unë bëra google për ca ndihmë pasi më në fund pranova se kisha një problem. Kur kisha dëgjuar se reddit kishte disa burime të ligjshme, isha si, "Reddit? Vendi me këshillat qesharake për kafshët?

Faleminderit zotit që gjeta këtë vend dhe ndihmën tuaj. Unë kam qenë PMO falas për 27 ditë tani, dhe kam qenë në gjendje të bëja seks me zonjën time të re natën e kaluar. Unë nuk jam kthyer në 100% akoma, por unë do të thoja që isha në mbledhje 80% që është një përmirësim gjigant krahasuar me atë të disa javëve më parë.

Shënim anësor: Unë kam shumë më shumë energji dhe përqendrim sesa kam pasur në epokën e fap. Jam zgjuar herët për të shkuar në palestër para punës në ditë të ngarkuara, gjë që do të kishte qenë e paimagjinueshme një muaj më parë. Plani im është ta bëj të përhershëm këtë biznes pa pmo!

Faleminderit përsëri fapstronautët!


Mendime për 20 ditë check-in, ED venitje, unë tashmë e di se unë kurrë nuk jam duke u kthyer

Të shtunën e kaluar natën, takova një vajzë me të cilën kam dërguar mesazhe në OKcupid - nuk kisha PMO për më shumë se dy javë dhe tashmë ndieja ndryshime, por imagjinoni habinë time kur po dilnim në makinën e saj dhe më vonë në timen shtrat - pa seks, por nuk kisha probleme për të arritur një mbledhje - jo domosdoshmërisht 100%, por sigurisht mjaftueshëm sa duhet. Ne nuk kemi bërë seks (duke shpresuar ta shohim atë këtë javë) por të kesh një penis funksional përsëri në prani të një gruaje të bukur të jetës reale ishte sigurisht një arsye për festë.

Jam shumë në siklet sa duhet të shkruaj këto gjëra, por kjo thjesht tregon se sa tinëzare dhe e ngulitur thellë mund të jetë një zakon pornografi. Për vite me radhë, ishte vetëm një pjesë e rutinës sime të rregullt, si larja e dhëmbëve në mëngjes. PMOing ishte si të haje një copë karamele, përveç në vend të urisë, po kënaqesha në çdo kohë që ndjehesha e shqetësuar ose e mërzitur ose e vetmuar ose kisha dhjetë minuta për të vrarë, sepse derdhja ndihet më mirë sesa të mos ejakulosh.

Emocionet e mia po kthehen dhe më në fund po filloj të ndjehem i kënaqur dhe i kënaqur me atë që jam si person tani që nuk e kam këtë mjegull turpi të krijuar nga fshehtësia. Kur shoh zonja të bukura në bar, nuk kam pse të mendoj më se si do të reagonin nëse do të shihnin se si kalova kaq shumë orë të jetës sime, të ulur para një kompjuteri me sy të zhurmshëm, duke masturbuar në filma të grave të cilët as nuk e dinë (ose nuk kujdesen) që unë ekzistoj.

Unë jam 32, kështu që unë jam ende i ri, por nuk mund ta imagjinoj sa më shumë do të kisha dashur jetën time para kësaj nëse nuk do të isha zhytur në pornografi dhe mendje toksike, vetë-shkatërruese, që thith jetën që vjen me të. Me të vërtetë është një cikël turpi - ju ndiheni keq, të paktën në një nivel nënndërgjegjeshëm, sepse ju e dini që njerëzit jashtë shtëpisë tuaj po shijojnë seksin dhe marrëdhëniet ndërsa jeni duke u fshehur larg të gjithëve, duke ndyrë grushtin tuaj dhe duke mos u ndjerë mirë me të me pas

Trueshtë e vërtetë - ju duhet të DUA të hiqni dorë. Ju duhet ta kuptoni vetë se ky zakon nuk bën asgjë pozitive për ju përveç disa momenteve të arratisjes dhe kënaqësisë në këmbim të respektit për veten, vetëvlerësimit dhe vetëvlerësimit tuaj. Imagjinoni të jeni në gjendje të shëtisni me dijeninë që nuk keni nevojë të kaloni orë e orë të tëra duke parë fotografi dhe filma të grave 2-D. It'sshtë si mundje profesionale - askush në mendjen e tij të duhur nuk beson se jeta e vërtetë është diçka e tillë, kështu që pse njerëzit do të mendonin se pornografia ka paralele me seksin e vërtetë?

Një tjetër gjë që duhet të kuptojmë është se ne jemi gjenerata e parë që është dashur ta zgjidhim këtë problem për veten tonë. Asnjë popullsi tjetër në histori nuk ka pasur qasje të pakufizuar në këtë pornografi, dhe prodhohet më shumë çdo ditë. Asnjë gjeneratë e mëparshme nuk është larë dhe programuar në mënyrë të drejtpërdrejtë me këtë sasi të pornografisë - edhe perversit më të këqij të së kaluarës u desh të linin librarinë e të rriturve dhe të shikonin pas mbylljes së kohës.

Për ta përfunduar këtë me një shënim pozitiv, më në fund jam në gjendje të parashikoj veten time në një marrëdhënie afatgjatë, duke u martuar dhe duke bërë gjëra "çift" si festimi i përvjetorëve, marrja e udhëtimeve, mbajtja e duarve në publik dhe të gjitha ato gjëra të bukura që unë Gjithmonë kam dashur, por kurrë nuk kam mundur ta parashikoj në mënyrë të ligjshme për veten time kur isha thellë në xhunglën e pornografisë. Me çdo vit që kalonte kur ndihesha i hutuar dhe i dëshpëruar, unë ende isha duke parë pornografi, akoma duke hyrë në gratë e zgjeruara kirurgjikale që merrnin pjesë në skenarë vizatimor që ata nuk do të bënin kurrë nëse nuk do të paguheshin. Soshtë kaq qesharake - si një person i zgjuar, si e humba kaq shumë jetën time për këtë? Dikur tallesha me djem që kaluan katër vjet të jetës së tyre duke luajtur WoW, por përdorimi i pornografisë është shumë më keq dhe nuk kam vend për të folur.

Ja një vit i ri, një i ri unë, dhe çdo ditë të re nuk e kaloj i shpërqendruar nga fantazia dhe dëshira për zgjidhjen time të radhës.


Link për të postuar

Për një kohë të gjatë unë sapo e kuptova se kjo ishte ajo që ishte për të marrë të vjetër, ju lirshme ngurtësinë dhe madhësinë. Por pastaj e ndalova PMO dhe të gjitha u kthyen, ereksione hard rock dhe fuqia ime që po qëndron po kthehet. Unë kisha trishtuar trajnuar veten për të marrë off shpejt kështu që unë nuk do të kapin dhe shpesh u larguan para se unë isha edhe plotësisht e vështirë. Nuk është tamam një gjë e mirë për të trajnuar penisin tuaj nëse doni seks të mirë. Po bëhet më mirë çdo herë që jam me gruan time. Unë ende kam një parakohshëm pak, por që po bëhet edhe më mirë. Nuk është arsyeja pse unë po e bëj këtë, por është një efekt i madh anësor.


ëndrra e parë e lagur !!!

Që nga dita e parë e reboot time unë kam ato mendimet seksuale dhe kujtimet nga takimi im i fundit seksual të vërtetë sidomos gjatë natës që gjatë ditës unë jam mbajtur veten shumë të zënë! Ka ditë që unë mund ta kontrolloj më mirë dhe ka të tjera kur janë shumë të forta dhe ka qenë ditë 19 në reboot tim dhe unë nuk kisha një flatline dhe natën e fundit kjo ndodhi, ëndrra ime e parë e martesës! nga njëra anë është e mirë për të parë se unë mund të bëj një mbledhje vetëm me një kujtim të një puthje apo një ëndërr (diçka që nuk ndodhi më parë pa pornografi dhe me një partner seksual të vërtetë do të duhej përgjithmonë për mua të derdhja) dhe Unë ndihem më mirë, jeta ime është shumë më produktive, penisi im duket edhe më i madh, por nga ana tjetër ngaqë nuk kisha një linjë të caktuar dhe linjat e shenjta konsideroheshin si një shenjë e vërtetë përmirësimi unë nuk mund të ndihmoj, por ndjenja që unë mund të bëhej më mirë !!!


Inshtë në trurin tuaj

Dua të ndaj një histori të hershme suksesi që kam pasur deri më tani dhe disa vëzhgime. Së pari një kontekst i vogël 4 Nga 2 takimet e mia më të fundit seksuale, XNUMX kanë përfshirë disa variacione të ED, kryesisht duke humbur ose duke mos mbajtur një boner kur do të bëjnë seks / do të vendosin prezervativin. Në atë kohë, mendoja se kjo ishte për shkak të nervave ose mungesës së pasionit, ose thjesht diçka që nuk shkonte me mua. Asnjë nga ato marrëdhënie nuk zgjati dhe unë përfundova duke u ndjerë bukur vetëm dhe thjesht përfundova PMO shumë.

Shpejt përpara tek unë duke takuar një vajzë të mrekullueshme dhe të mahnitshme. Të dy kemi pasur përvoja të këqija dhe vendosim ta marrim disi të ngadaltë. Tani, fillova NoFap 22 ditë më parë, sepse ishim gati të bënim seks, të dy shprehën dëshirë dhe dëshirë dhe unë hasa në të njëjtin problem që kisha më parë, humba mbledhjen ndërsa isha gati të vija prezervativin. Isha shumë në siklet, nervoz, i tmerruar… Çdo emocion negativ. Për fat të mirë ajo është një person i pabesueshëm dhe unë fillova të kërkoj pse po më ndodhte kjo.

Kjo ishte kur kuptova që PMOing im ishte një shkak i drejtpërdrejtë i këtij problemi. Ose të paktën kishte shumë kuptim. Kështu që kur vendosa ta lë. Doja të fitoja përsëri fuqinë mbi seksualitetin tim dhe të mësoja se si të krijoja një lidhje emocionale dhe fizike me dikë që më tërheq tepër.

Epo, natën e kaluar kemi provuar të bëjmë seks përsëri. Dhe ne e bëmë atë! Jo vetëm kaq ... Jam shumë i sigurt se ishte një nga takimet më të mira që kam pasur. Mendoj se pjesërisht ajo që po përpiqem të them është se kjo funksionon. Ju duhet të përqendroheni në mendjen dhe trurin tuaj që shërimi të fillojë. Mundohuni të mos shqetësoheni për asgjë tjetër dhe merrni një ditë në të njëjtën kohë. Përfundimisht do të arrini diku ose diçka që do t'i bëjë të gjitha të vlefshme.

Oh dhe FYI… Edhe pse kjo është një histori suksesi për mua dhe si po rimarr kontrollin. Unë ende nuk jam mirë ... Unë ende nuk jam në 100%. Ndërsa po e shkruaj këtë, ndiej dëshirën dhe dëshirën për PMO. Por unë e di për çfarë po luftoj. Ajo përvojë natën e kaluar. Afërsia dhe realiteti për të qenë me dikë në një mënyrë që PMO nuk mund ta kënaqë kurrë. Nuk do të dorëzohem dhe nuk do të lejoj që varësia ime të shkatërrojë jetën time.

As nuk mundesh. Të gjithë mund ta bëjmë këtë!