ED Recovery Stories 6

ED Recovery Stories 6

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 6 është pjesë e një serie 8-faqesh që përmban llogari më të shkurtër.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rebooting Llogaritë Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

—————————————————————————————————————————————

Muajin e 1 në reboot PIED!

Përshëndetje djema, unë quhem Travis. Unë së pari mësova për rreziqet e pornografisë me shpejtësi të lartë në internet pak më shumë se një muaj më parë pasi nuk munda të mbaja një mbledhje ndërsa isha në shtrat me një vajzë ... flas për një situatë të vështirë lol. Kur isha rreth 14 vjeç fillova të masturboja por fillova menjëherë me një formë stimuluesi (zakonisht YouTube). Unë do të masturbohem rreth 1 herë në ditë për 5 vitet e ardhshme të jetës sime. Asnjëherë nuk kam shikuar ndonjë pornografi që do të konsiderohej "ekstreme".

Gjithsesi, që nga ajo kohë unë i jam përkushtuar vetes për të qëndruar larg çdo forme të pornografisë, madje edhe duke përfshirë fotot në Instagram dhe Facebook, ndërsa gjithashtu abstenoj nga MO'ing. Tani ka rreth një muaj dhe po shoh progres. Vija ime e sheshtë goditi rreth një javë pasi filloi këtë proces, por unë mendoj se unë kam filluar të shoh "dritën në fund të vijës së sheshtë". Dy javët e para të vijës së sheshtë, kari im ishte i butë 24/7, përveç kur u zgjova në mëngjes (kam pasur dru në mëngjes për aq kohë sa më kujtohet).

Sidoqoftë, kohët e fundit kam vërejtur një rritje të lehtë të epshit. Unë do të kem momente ku ndihem bukur me brirë dhe madje mund të marr një mbledhje vetëm duke prekur pak karin tim. Jam në gjendje të mirë dhe kam shkuar rregullisht në palestër për 4 muajt e fundit. Unë filloj kolegjin fjalë për fjalë 1 javë në Michigan State dhe jam nervoz se si do ta trajtoj situatën time ndërsa jam atje. E di që vajzat do të interesohen për mua dhe me të vërtetë dua të bëhem rrëmujë, por kam frikë se akoma nuk jam gati. Ndonjë sugjerim? A do të dëmtonte të provoje dhe të futesh në shtrat me një vajzë? Kam rindezur vetëm rreth një muaj, kështu që ndihem sikur mund të më duhen të paktën edhe 1-2 muaj.


25m që vuan nga PIED

Kishte seks të tmerrshëm (por lol të shpejtë) sonte pas rreth 24 ditë duke bërë modalitetin standard NoFap.

Nuk kam qenë në gjendje të mbaj një E të mirë për një kohë të gjatë .. Sonte, pa asnjë problem, u ndjeva i fortë si edhe unë. Mos harxhoni një E të mirë në një ekran, ruajeni këtë për dikë që doni.

Dua këtë komunitet. Qëndroni vëllezër të thatë.


Suksesi në ditë 47 ditë

Kam pasur seks me gruan time vetëm këtë të premte të kaluar dhe ishte në gjendje të orgazmës gjatë seksit. Kjo ka qenë diçka që unë nuk kam qenë në gjendje të bëj për disa vite. Unë kam vonuar ejakulimin nga zakonet e mia pornografike dhe që nga e premtja, unë kam qenë në gjendje të arrij në dhomën e gjumit. U ndjeva shumë e ulët atë ditë dhe madje edhe gjatë seksit. Kam biseduar me gruan time për ankthet e mia gjatë kohës që kaluam së bashku dhe përfundoi duke punuar. Të kesh një partner të kuptueshëm është çelësi.


Dëshmi të VARDRTET që Lënia e Porno Vras ED

'Provat e mia të forta' qëndrojnë mes këmbëve të mia.

Vazhdoni punën e mirë, djema


2 javë ishte me sa duket e mjaftueshme për të hequr qafe ED tim

Natyrisht që pornografia e lirë për të trajtuar ED do të ketë rezultate të ndryshme për të gjithë, por javët e 2 ishin mjaft për mua.

Takimi im i parë seksual me partnerin tim të ri ishte javën e kaluar dhe unë nuk mund të bëja aspak vështirësi. Dje ishte e kundërta polare: nuk ndalet vështirë gjatë gjithë kohës.

Ajo ndoshta nuk do të më shohë më, por kjo është sepse unë u qiva në mënyra të tjera XD, jo për shkak të dhuruesit tim.


Hej djema, muaj 3

Unë jam disa javë para jush dhe ndjeva të njëjtën mënyrë si po ndiheni kur isha në 50 ose 60 ditë! Ekziston një ndjenjë e zbrazëtisë dhe ju mendoni se "Shumë mirë, unë kam ardhur deri këtu. Ç'pritet më tej?"

Për mua ishte afër javëve 12 për të vërejtur më shumë ndryshime. Kjo nuk nënkupton që ju do të rikuperoheni plotësisht në të njëjtën kohë, por mund t'ju japë një ide se kur mund të ndodhë një pikë tjetër kthese. Këshilla ime më e mirë është të qëndroni jashtë pornografisë dhe të filloni të kaloni kohë me gratë. Mos u përqendroni në gjetjen e një partneri, përkundrazi vlerësoni thjesht bashkëveprimin miqësor. Nëse e ekspozoni veten mjaftueshëm, duhet të ketë shumë gra që do t'ju japin sinjale. Falë të qenit stimulues 2D, ju jeni në gjendje t'i lexoni këto shenja tani.

Të mirë e fat!


Unë isha PIED për rreth dyzet ditë. Unë kam qenë një përdorues i rregullt për gjashtëmbëdhjetë vjet në kompjuter, dhe revista para kësaj, duke u kthyer në adoleshencën time. Nuk munda të bëj mbledhje me gruan time, por tani mundem. Më duhet të them megjithëse alkooli luajti një rol: E kuptova që nuk mund të ulja më gjysmë shishe verë të kuqe dhe të prisja një mbledhje në moshën time - 51! Lidhje me komentin.


Ajo bëhet më mirë dudes e mia

Kështu që dje fjeta me këtë grua mahnitëse të mrekullueshme për të cilën kam luftuar Në të kaluarën për shkak të ED-së jam më shumë sesa krenar për veten time që shkoi aq mirë, më besoni djemtë e mi që bëhet më mirë. Nëse unë mund të rekomandojë ndonjë gjë vetëm të fillojë të punoj jashtë drejtuar çdo ditë dhe bëj pesha si 4 ditë në javë është kaq e vlefshme edhe pse nuk kam parë një ndryshim të dukshëm në trupin tim ndihem më mirë dhe është shumë mirë të ndihmoj me varësinë time nga pornografia. Qëndroni të fortë


45 ditë - ED penisi im po shërohet!

Fitova 0.4 inç në perimetër (në pikat e mia më të trasha dhe më të hollë) dhe 0.1 inç në gjatësi. Së fundi mund të jem e vështirë me stimulim të vogël. Gjithashtu epshi i mi është i ngritur në qiell, edhe pse e përdor finasteroid. (duke e prerë atë sot) vazhdoni të shkoni djema! Ne kurrë nuk do të kthehemi përsëri.


Shit i Shenjtë, Kjo Punon.

Si, Fapstronautët!

Vetëm pak ditë më parë, unë postova në / R / seksit në lidhje me përjetimin e simptomave të butë të mosfunksionimit erektil. Kur e shkruaja këtë post, unë nuk isha i lirë nga e diela; kjo nuk ishte sipas zgjedhjes. Unë kam qenë thjesht shumë i zënë me punë dhe gjëra të tjera për ta bërë atë të ndodhë.

Unë dola jashtë shtetit për punë deri atë të Premte. Kjo më la PMO të lirë për një total prej 5 ditësh para se të kthehesha në Teksas. Kam planifikuar një mbrëmje me të dashurën time të mrekullueshme dhe shkova në vendin e saj pak pasi e ktheva në shtëpi. Në kthim, i përmenda asaj se nuk kisha zbritur prej 5 ditësh dhe për shkak të kësaj, do të isha dukshëm më me brirë se ajo që ajo është mësuar. Asaj i pëlqente ideja dhe mezi priste të më ndihmonte në gjetjen e lirimit.

Në temën time mbi r / seksin, përmend që shpesh kam probleme me mirëmbajtjen, si dhe arritjen e një mbledhjeje të plotë 100%. Atë natë me vajzën time, ato simptoma munguan pothuajse plotësisht për herë të parë në muaj. Në momentin e dytë kur pata ndonjë lloj prekje sensuale atë mbrëmje, isha fort i fortë. Nuk u zvogëlua aspak. Fellatio u ndje dy herë më mirë. Ky nuk është një post seksi, kështu që unë nuk do të hyj në detaje, por unë shkova mashkull alfa i plotë asaj natën për të paktën një orë. Asaj me siguri i pëlqente. Një orë më vonë, unë ende kisha energji për mua për një raund 2 para gjumit.

Para këtyre seancave, unë do të zgjasja një orë ose më shumë, por jo sepse doja. Penisi im duhet të jetë mësuar me vepër e dorës time, dhe kështu kërkoi shumë më shumë stimulim kur merr pjesë në PiV. Ky nuk ishte absolutisht rasti. Ajo orë ishte me zgjedhjen time këtë herë. Ndjeva se mund të kisha shpërthyer në çdo moment, por isha në gjendje të mbaja qetësinë. Unë jam i lumtur të di se kegels të vërtetë punojnë shumë! 😛

Unë kam qenë gjithashtu në gjendje të orgazmë nga gojë vetëm për herë të parë në jetën time. Dhe në një kohë kaq të shkurtër! Një mëngjes pas mbrëmjes së përmendur më parë, unë u trajtova në një blowjob të shpejtë në mëngjes para se vajza ime të nisej për të punuar. Ajo më mori në atë që duhej të ishte më pak se 3 minuta (dhe unë kam ardhur akoma kova!) Kjo nuk ka ndodhur kurrë pa ndërhyrjen time drejt fundit, dhe ESPECIALLY jo aq shpejt.

Pas shikimit / R / NoFap përmendur diku tjetër dhe duke bërë një lexim të shpejtë, unë ndjehem sikur kjo e lartë e papritur seksuale është për shkak të përmbajtjes nga PMO. Unë jam duke shkuar për të dhënë këtë një e shtënë dhe të shoh se çfarë unë mund të arrij!


wow - Ereksion i madh sot vetëm nga ulja dhe mendimi i vajzave bikini, nuk e kanë pasur këtë për vite me rradhë!


E Premte 4th tetor. Ditën kur shërova ED dhe PIED

Dita 79 natën e kaluar unë isha në gjendje të ejakuloja gjatë marrëdhënies për herë të parë në tërë jetën time. Qij mua. Jam kaq e lumtur.

Kjo në të vërtetë funksionon. Kam pasur aq shumë dyshime. Unë thjesht ndalova së shikuari pornografi dhe duke u masturbuar. Më në fund mbarova brenda të dashurës. Në krye të botës!!!!


Dikush që është shëruar PIED me noFap?

Punon per mua. Mori rreth 14 ditë. Ende kanë një rrugë për të shkuar, por mund të kryejnë pa asnjë ndihmë. Për mua duket se është pornografi por unë jam i sigurtë që të drejtoj gjithë energjinë time seksuale në bashkëshortin tim është gjithashtu një faktor i madh. Distanca juaj e kilometrave mund të ndryshojë dhe mund të zgjasë më shumë në varësi të shumë faktorëve. Mbaje në të, ia vlen.


Të bëhet më e lehtë

Po humbas gjurmët për sa kohë kam shmangur pornografinë - është të paktën 4 javë dhe mbase 5 tani. Duke punuar nga shtëpia sot, e cila mund të ketë qenë një ditë e mundshme, unë do të rikthehesha, por e bëra atë 2 pasdite dhe asgjë - gjithashtu kam bërë një marrëdhënie seksuale të shkëlqyeshme me gruan time dhe gjatë javëve të fundit ai përjetoi përsëri dru në mëngjes, ngritje sporadike gjatë ditës dhe më me brirë se Unë kam qenë në mosha

Po punon


Më në fund kishte marrëdhënie seksuale pas ditëve 10

Jam shume e lumtur me veten time. Unë jam në fillim të të 20-ave. Do të bëja çdo ditë për gati dekadën e kaluar. Unë në të vërtetë kam pasur mundësinë për seks me 4 gra dhe e kam qirë çdo herë sepse nuk mund të bëhesha aq e vështirë sa të depërtoja (PIED). Sinqerisht, çdo herë që ka ndodhur më ka vrarë vetëbesimin. Unë e zbulova nofap-in ndoshta vitin e kaluar, por kurrë nuk e mora seriozisht. Pas vetëm 10 ditësh, vërej një ndryshim të madh. Ndihem kaq agresive dhe e sigurt. Unë tashmë i vërej gratë që më shikojnë ndryshe, madje njëra më kërkoi numrin ditën tjetër.

Sidoqoftë, ajo që ndodhi ishte që unë takova një vajzë jashtë mode. Unë kam qenë duke takuar shumë vajza, por asnjëherë nuk kam arritur të kthej ndonjë gjë ose të kem marrëdhënie më të forta me to. Unë e solla atë përsëri në shtëpinë time, kjo ishte në të vërtetë hera e 3-të që ajo erdhi. Doja të flija me të, por prita derisa të ndjeva se mund të isha mjaft e vështirë. Unë nuk i thashë asaj këtë, unë vetëm prisja të bëja lëvizjen kur u ndjeva mirë për këtë.

Pas 10 ditësh, ndjehesha vërtet me brirë dhe kari im ishte në të vërtetë 90% aq i vështirë sa mund të ishte. Mjaft e mirë me siguri. Një gjë çon në një tjetër dhe gjëja tjetër e di që unë në të vërtetë po e qij këtë vajzë të bukur dhe ajo po çmendet. Ne u ndoqëm gjithë pasditen dhe natën. Nuk mund ta besoj se më në fund ka ndodhur por ndihem si një njeri i ri. Ajo do të vijë përsëri përsëri së shpejti dhe unë jam aq i ngazëllyer. Faleminderit nofap, unë kam ende një rrugë shumë të gjatë për të shëruar plotësisht PIED dhe për të rregulluar trurin tim, por wow rezultatet kanë qenë kaq të shpejta për mua. Vërtetë i lumtur.

Them se vërtet e kam humbur virgjërinë? Nuk jam i sigurt nëse të gjithë të tjerët llogariten sepse nëse depërtoja para se të jetonte shumë pak.

by TwoandaHalfXans


ED me vajza të vërteta - a bëhet më mirë?

Pajtohem me "intern_idiot". Ju duhet shumë më shumë kohë. Duhet të jeni të duruar dhe ta merrni me shumë seriozitet këtë dëmtim të trurit tuaj. Gary Wilson na ka paralajmëruar për këtë. Ai tha se disa prej djemve më të rinj u duhen deri në 9 muaj për t'u rikuperuar. Unë vetë kam bërë 7 muaj tani, dhe mendoj se "rindezja" kërkon shumë kohë. Por tani ndonjëherë jam në gjendje të bëj seks. 207 ditë më parë unë kisha plotësisht ED ashtu si ju përshkruani. Unë mund të përdor 3 orë çdo ditë për të kërkuar lojërat më të mira në internet.

Ndryshimet filluan pas ditës 180. Dallimi në jetën time është si kjo:

Tani jam në gjendje të përqendrohem në punën time. Tani nuk ndalem së punuari çdo orë për të kërkuar pornografi. Unë mund të kaloj ditën e vrimave pa menduar për seksin. Por kur papritmas shoh një gomar të bukur, atëherë menjëherë pothuajse çmendem për këtë. Pastaj e gjej veten time - duke hapur gojën dhe sytë hapur dhe shikoj si i tërbuar nga ajo. Siç e shihni - unë mendoj shumë më pak për seksin, por kur e bëj papritmas, atëherë kjo ndodh sepse shoh një grua të vërtetë dhe ndjenjat janë papritmas të forta. Më pëlqen shumë më tepër kjo jetë e re.


Kjo është ajo që shkroi në fillim të Nofap për mua:

“Në moshën 20 vjeç shkova te një mjek i cili më dha Viagra dhe disa ED-Meds të tjerë që nuk funksionuan për mua. Një tjetër doktor më dha viagra pluhur dhe ixense (bazuar në apomorfinë-antagonist dopamine) të cilat çojnë të paktën në një shkallë të ereksionit. Por një tjetër provë, terapia automatike e injeksionit të trupit kavernoz, dështoi Diagnostikimi: rrjedhja venoze. Doktori më tregoi për Protezën e Penisit. Pas kësaj diagnoze unë vuaja nga ndjenja shumë, shumë të këqija, vetëvlerësimi im nuk ekzistonte më, sot mendoj, ishte hera e parë, depresioni më godet. "

Që nga dita e 24 unë u zgjova në 3 Ditë me dru të këndshëm në mëngjes! Unë nuk e përjetova këtë për shumë vite! Shenjta Shit… Nofap po punon !!!

Dje po lëpija të dashurën time dhe gjatë këtij procesi erdha pa stimulim ... Ndihem si 13 dhe jo si 31 !!!

Thjesht desha ta ndaja këtë me ju. Qëndroni të gjithë të fortë, mos e lini kurrë PMO të shkatërrojë jetën tuaj! Unë kurrë nuk do të fap kurrë! http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1hhlfm/nofap_is_curing_my_ed/


O ZOT!!!!!

Kështu që sapo e kam prekur penisin tim dhe ia kam dalë të vështirë !!!!!!!!!!! OH MY BOD IM SO HAPPY !!!! IT ËSHTË LIKE 95% HARD dhe që është duke thënë diçka për shkak se ajo ka qenë FUCKING vdekur për aq kohë sa IMG OMG omg OMG OMG OMG OMG !!!!!!!

WOOOOOOOO !!!!!!!!!!!!

Po ka ende si 5% të tjera për të shkuar, por dreq jepni atë 2 javë dhe unë jam i sigurt që ima të jetë i mirë))))


Përditësimi i ditës 52-PIED u shërua disi, virgjërinë e humbur.

Epo djema më në fund ndodhi. Duke parë një vajzë dhe natën e kaluar kemi bërë seks. Provova 2 javë më parë dhe nuk mund ta ngrija. Natën e kaluar kam marrë bj tim të parë, dhe nuk kam pasur probleme për të marrë atë in. Rock fort për një 10-15 min të mirë dhe edhe pse unë nuk sperma, ajo ndjehet e mahnitshme.

E di që nuk jam shëruar plotësisht, por ndarja e diçkaje me një vajzë është ndjenja më e mirë ndonjëherë dhe dëshiroj që djemtë të vazhdoni të shtyheni dhe të qëndroni të fortë. Ka dritë në fund të tunelit.


Një muaj - ndjesia e orgazmës është dyfishuar
Nuk e prisja këtë, por gradualisht fillova të vëreja orgazmat e mia duke u bërë gjithnjë e më të fuqishme dhe e fundit ishte vetëm fryrje mendsh - kurrë nuk mund të arrija atë nivel të jorealitetit duke u falur. Megjithëse kishte disa ED në rrugë, por tashmë po shuhet dhe unë ndiej që besimi rritet përsëri nga rënia që u shkaktua nga ED-të e fundit pas lënies së Fapping.

Ndërsa nuk kam takuar asnjë prej jush - kolegë fapstronautë - unë ndiej një lidhje të çuditshme midis BURRAVE që janë në të njëjtin mision. Kjo ndihmon.


Unë shkova një javë të tërë pornografi falas dhe PIED ime u largua! Vetëm më shumë motivim për të vazhduar të mos shkoj falas pornografi.

Thjesht doja të tregoja se e kam parë këtë vajzë për disa muaj dhe dy herë që kemi lidhur, nuk munda ta ngre. Ishte e qartë për mua se varësia ime ndaj pornografisë ishte problemi i vërtetë dhe këtë javë të kaluar unë jam përballur me të duke kaluar një javë të fortë pa të. Sot u takuam lart dhe seksi ishte i shkëlqyeshëm - nuk kisha asnjë problem për ta ngritur atë (ose për ta mbajtur atë lart) dhe mungesa e pornografisë më ndihmoi të lidhesha me trupin tim dhe të vlerësoja qenien e bukur fizike që ishte para meje, të cilën pornografia e ka deformuar.

Ndjeva nevojën për të ndarë, sepse unë jo vetëm që jam shumë krenare për veten time, por e lumtur me rezultatin dhe nuk kam dëshirë ta lë atë! Qëndroni të fortë të gjithë dhe besoni në veten tuaj.

Mos harroni fam, nuk ka të bëjë me shmangien e pornografisë për x ditë, ka të bëjë me pranimin e varësisë tuaj nga stimulimi i tepërt që ofron pornografia. Shtë një ilaç manipulues që ju jep një ndjenjë false të 'kënaqësisë' por vetëm ju lë të zhgënjyer me veten dhe seksi duhet të shijojë.


Ditët e 60 RAPORTI! dhe një ëndërr të lagur për ta festuar atë!

shpresoj se nuk është bërë mirë për të gjithë.

arrita 60 ditët e mia në noFAP, dhe është shumë e vështirë! nxitjet e forta janë kthyer ... dhe më vjen keq për periudhën time të rrafshët! dje, pashë një ëndërr të çuditshme të lagur! e kuptova ndërsa ëndërroja, se isha duke parë një ëndërr të lagur dhe isha si: woooow të paktën!

Unë duhet të rrëfej se kam dalë dje, por vetëm pa ndonjë Porno, dhe ishte si WOW! nuk dua ta parashikoj, por mendoj që ED-ja ime është shëruar week javën e kaluar isha me një djalë dhe nuk mund ta fshehja një mbledhje që zgjati gati një orë ... isha e vështirë si dreq, por nuk shkova më tej vetëm sepse dua të arrij sfidën time dhe të arrij qëllimin tim: 90 ditë

Unë mendoj se reboot po shkon si duhet… ndiej që libidoja ime është në majën e saj sa herë që shoh një djalë të nxehtë në rrugë ose gjatë punës

Jam i neveritur nga çdo pornografi që miqtë e mi përpiqen të më bëjnë të shoh, kështu që jam krenar për sjelljen time të re kundër saj.

pagjumësia pothuajse është zhdukur gjithashtu… Unë jam më produktiv në punë

por problemi, është nxitja e FORT! mund të vendos ujë të ftohtë në akullin tim D! nuk funksionon ne cdo kohe! por përpiqem të rezistoj sa më shumë që mundem.

nga ana shoqërore, unë jam më i hapur për të dalë, të pi pije me miqtë, duket sikur jam një njeri i ri ... marrëzia e them këtë, por është ndjesia që kam! disa miq mendojnë se mbase unë bëj seks çdo natë dhe kjo është arsyeja pse unë po bëhem më joshëse dhe më tërheqëse! (nëse ata vetëm e dinin !!) në fakt, kur ju ndaloni së godituri, dhe shpëtoni nga vija e rrafshët, ankthi dhe lëndët që ndodhin në fillim të brezit, bëheni më të hapur, më qesharak, aq më tërheqës për disa njerëz! eshte perfundimi im!

me uro fat per muajin tjeter! dhe përgatituni për të ardhur në mbrëmje me mua! (një fluturim për në Marok! EJME OJON! të gjithë janë të ftuar!)


Çfarë ka djema, që do të shkojnë në shtrat dhe do të kursejnë për ta postuar këtë për një kohë tjetër - por kuptova se do ta nxirrja këtu here. mbase do të ndihmojë dikë sonte.

Nuk e di nëse kam dhënë ndonjëherë ndonjë informacion në lidhje me veten dhe tërë këtë gjë të "komunitetit", por unë në thelb u gjenda me këto gjëra diku gjatë vitit të dytë të kolegjit. U futa pak në gjërat e David DeAngelo, ca mut të tjerë që as që mund t'i kujtoj emrin e tyre. E cila ishte e mrekullueshme - me të vërtetë nuk hyri në "rutina" të çuditshme ose pallua apo diçka të tillë. Ndoshta pak "kokëfortë / qesharak", por unë nuk bëra shumë keq me këtë, dhe pastaj u bëra e pathyeshme kur ishte e para nisur.

Gjithsesi, u tërhoq për pak, duke u kthyer në pikë - fillova të bëhem më mirë pas vitit të dytë në verë, fillova t'i afrohem më shumë vajzave, duke marrë përgjigje më të mira, etj. - besimi u rrit, shtyu më shumë mure, shtyu veten madje më tej .. vit i ri - duke u bërë edhe më i mirë, vit i moshuar, me të vërtetë duke filluar të gozhdoj atë, dhe pastaj këtu unë jam sot jashtë kolegjit për pak, duke bërë mirë për veten time, të dashurën e tmerrshme, etj dhe duke kërkuar përsëri në të- Dua të them se, përveç vështirësisë në afrimin, fitimit të besimit, krijimit të miqve të rinj, fillimit të qarqeve shoqërore, shtyrjes shoqërore të shoqërisë, ngjitjes tek gratë e mrekullueshme dhe "afrimit të ftohtë", largimit nga koka dhe argëtimit, pjesa më e vështirë të gjithë këtij udhëtimi .. ishte kur në të vërtetë fillova të marr rezultate.

Kur fillova të marr rezultate, kur vajzat në të vërtetë ishin gati të vinin në shtëpi me mua, ishte më e vështira për mua sepse truri im ishte FRIED nga pornografia në Internet. Pse Epo sepse kisha qasje 24/7 në stimulim të pakufizuar gjatë trurit tim vitet më të lakueshme. Gjatë viteve të mia të adoleshencës, dhe rreth fillimit të të 20-ave, unë shikoja dhe përdora si burim stimulimi, qindra e qindra (ndoshta mijëra) orë pornografi në internet për të më larguar në mënyra që nuk po i merrja në jetën reale .

Kur fillova të lidhem .. truri im nuk dinte si të reagonte. Ndonjëherë do të bëja mirë, por kurrë nuk do të doja të mund të dilja kur fillova të shikoja pornografi .. kështu që unë mund ta fajësoja atë tek uiski apo çfarëdo tjetër .. por edhe kur nuk e kuptova do të kisha probleme si të mos jesh në gjendje të orgazmosh, të shkosh butë në të, etj.

Unë mund t'ju them se pas viteve të përmirësimit të besimit tim, duke mësuar këto gjëra, duke u afruar dhe duke pasur të gjitha në të vërtetë punë për të bërë që një vajzë të kthehej me mua - pjesa më e vështirë ishte që të gjitha ato të punonin, duke qenë aq afër me atë që dëshiroja dhe e imagjinoja veten duke pasur, dhe pastaj duke qenë lakuriq në shtrat me një vajzë të mrekullueshme dhe duke e parë atë duke më lënduar dhe duke thënë "nuk më shihni tërheqëse" (ndodhi më shumë se një herë)

Tani më kërkoi LARTË DHE TË ULËT të kërkoj pothuajse një vit përse kjo po ndodhte me mua. Kam provuar një TON të gjëra të ndryshme për t'u përpjekur për të ndihmuar, disa prej të cilave ndihmuan, disa prej të cilave maskuan problemin, por asgjë nuk më goditi vërtet deri sa e lexova këtë faqe interneti dhe unë mund të lidhem shumë me çdo artikull që lexova.

Mos e humbni kohën tuaj në shtesa, barëra, duke kontrolluar nivelet e testosteronit tuaj. Diçka e tillë derisa të lexoni këtë faqe në internet dhe të kuptoni se sa dëm mund të shkaktojë varësia nga pornografia për ju dhe marrëdhëniet tuaja (të mundshme). Nëse ndonjë nga këto vlen për ju-

 • probleme me marrjen e saj me një femër, por nuk ka problem me pornografinë në internet
 • vështirësi në arritjen e orgazmës
 • keni nevojë për stimulim manual ose oral për të bërë "gjithë rrugën e vështirë"
 • shkoni butë ndërsa brenda një gruaje
 •  është duke kërkuar pornografi me shpejtësi të lartë në internet për vite dhe vite
 • duke parë pornografinë pothuajse çdo ditë
 • nën moshën 25 vjeç (ju jeni rreth moshës sime dhe supozoj se me lehtësinë e qasjes që kemi pasur gjatë viteve të adoleshencës, edhe ju keni rënë lehtë në këtë grackë)
 • ju sapo keni filluar këtë dhe nuk keni qenë me një vajzë (ose shumë) vajza dhe përdorni pornografinë si një ndihmë për të zbritur
 • ju shikoni shumë pornografi në përgjithësi

Më bëni një nder dhe hidhni një sy në këtë faqe. Unë kam qenë pa pornografi për pak më shumë se 5 muaj tani dhe nuk mund të filloj të shpjegoj se sa e dobishme ka qenë për mua ... Uebfaqja më poshtë shpjegon gjithçka në më shumë detaje dhe ka një mori provash interesante evolucionare dhe shkencore për ta mbështetur këtë. Lajmi i mirë është, ekziston një mënyrë (edhe pse nuk është e lehtë) të shërohesh nga problemet dhe varësitë e shkaktuara nga pornografia. lexoni artikullin më poshtë për një përmbledhje të gjithçkaje në detaje të përgjithshme

Filloni këtu: Evolucioni nuk e ka përgatitur trurin tuaj për pornografinë e sotme

dhe pastaj zhyten thellë në artikuj për të marrë më shumë mbështetje dhe shpjegim:

Artikuj të YBOP mbi varësinë nga porno dhe problemet e shkaktuara nga porno

Shpresoj shumë që kjo të ndihmojë dikë. Kam parë disa tema këtu në lidhje me këtë lloj gjëje dhe mendoj se edhe vetë mund ta kisha filluar një kohë më parë. Unë sinqerisht mendoj se është një problem i madh brezi im (dhe ata pas) po rriten dhe duhet të përballen. Ne jemi të parët me këtë lloj lehtësie të hyrjes në këtë lloj materiali kaq herët, dhe është një problem që duhet të fitojë ekspozim dhe të adresohet. Mos humbni kohë, lini varësinë tuaj nga pornografia dhe filloni të bëni një jetë shumë më të mirë. Shpresoj që kjo të ndihmojë.


Përsëritet në ditën 13. Duhet të kremtonte 2 javë sot. ED ishte përmirësuar shumë, efekti i ndjekësit pasi seksi më bëri të sl

Kështu që të Premten në mbrëmje unë bëra seks me gruan time dhe, për habinë time, ED m’u duk se ishte zhdukur. Nëse kjo ishte e përhershme apo jo nuk jam i sigurt. Por ishte një befasi e madhe. Kishte një mbledhje vërtet të mirë që zgjati. U ndjeva mirë që po punoja përsëri kështu. Ishte paksa e çuditshme sepse po dyshoja në vetvete gjatë gjithë kohës por nuk dështoi kurrë.

fatkeqësisht përjetova një efekt të fortë ndjekës dhe u riktheva në mëngjesin vijues. Unë duhet të kisha qëndruar i fortë por i dështuar. Gruaja më la në shtrat dhe kaq. Problemi mendoj se ishte dëshira dërrmuese për të fantazuar për kamaren time të preferuar ndërsa isha shtrirë në shtrat zgjuar herët në mëngjes. E kënaqa fantazinë për disa minuta. Unë arrita të ndalem. Por mendoj se kjo më nisi në rrugën e gabuar. Dhe mendoj se në mënyrë të pavetëdijshme unë pastaj u futa në mendimin e "mirë që ju keni fryrë atë tani kështu që vetëm të shkojnë të gjithë jashtë". Budalla.

ajo që mund të them pse është se 12 ditë më parë kur thashë se kurrë nuk do të masturboja, duke i dhënë atij rregullin e zotimit 100%, më ndihmoi shumë. Dhe unë mendoj se mund të arrija abstenimin e përhershëm prej saj. Kjo ka qenë një praktikë e drejtuar për të më bërë më të vetëdijshëm se si gjërat do të shpalosen. Por unë jam i sigurt se mund ta bëj.

kështu që sot, pas pjesës më të mirë të 24 orëve të kaluara në binging, unë jam duke u zotuar përsëri që të mos masturbohem kurrë më. Thjesht ashtu. Nonshtë e panegociueshme. Një rregull të thjeshtë do ta jetoj jetën time.

Faleminderit që dëgjuat. Vetëm e nevojshme për të marrë këtë jashtë gjoksit tim. Ndjenjë, por edhe ndjenja e gatshme për të punuar më shumë në angazhimin këtë herë.


LAJME TE MIRA! Leximi i këtij materiali me të vërtetë më ndihmoi. Unë jam një mashkull 25y, M-ing shumë nga 13 dhe ndoshta M / P-ing nga 14. Po e bëja atë nga zakoni.

Pastaj pas shumë kohe, u desh më shumë për të më ndezur: fantazira më të mëdha ose P më e vështirë, dhe unë ndalova të bëhem e vështirë pa prekur. Gjatë seksit do të luftoja për të marrë një mbledhje ose për ta mbajtur atë, veçanërisht për marrëdhënie seksuale. Për mua kjo ndikoi në marrëdhëniet e mia që nga fillimi, duke mos më penguar plotësisht të performoja, por duke nën-performuar dhe duke shkaktuar shumë ankth. Gjatë 7 viteve të fundit nuk kam mbajtur një marrëdhënie, dhe arsyeja kryesore për mua ka qenë ky problem, dhe i gjithë tensioni që shkakton.

Tani lajmi i mirë: Kur e kuptova kauzën, unë menjëherë hoqa dorë P. Gjatë javëve të fundit të 6, unë zgjata M-ing aq sa munda. (Rekordi im më i mirë ishte 9 ditë!) Gjithashtu bëra shumë stërvitje dhe kegele.

Në thelb, gjithçka dha rezultat. Sapo u largova me një vajzë për fundjavë dhe ishte më e mira ndonjëherë. Nuk mendoj se jam ende larg pyjeve. Ende shqetësohem mjaft nga të gjitha përvojat e këqija gjatë viteve. Por unë thjesht doja t'ju them të gjitha ato mund të funksionojnë, dhe ia vlen edhe!


Orgazma ime është shumë më e mirë pasi që unë kam ndaluar pornografinë

Për të vërtetë, unë kam shikuar pornografi dhe buzë për orë të tëra, vetëm për të marrë orgazmën më të mirë që mundem. Kanë kaluar rreth 2 javë që kur kam ndaluar plotësisht pornografinë dhe orgazma ime është fjalë për fjalë 10 herë më e mirë. Me të vërtetë i lumtur që e ndalova atë mut.


Unë vetëm duhet të ndalem nga këtu dhe të falënderoj Gary dhe këtë faqe.

Nuk e di nëse jam përsëri në 100%, por nëse nuk është 100% atëherë është diku në përqindjen 90%. Djemtë jini të durueshëm dhe të fortë, reboot punon !!! E premtja do të jetë 8 javë për mua. Nuk e di nëse kjo është ajo që do të jetë për të gjithë, por unë kalova tërë periudhën e kar të vdekur dhe gjithçka. Gjatë procesit kam bërë seks rreth 3 herë. Herën e parë pas javës së 1-të. Mos e mbaj fjalën time por nuk besoj se marrëdhënia seksuale ngadalëson procesin pas një pike të caktuar. Ditët e ardhshme pas seksit nganjëherë kari im ndjehej sikur ishte bërë edhe më mirë. Edhe një herë që vetëm unë nuk mund të flas për të tjerët.

Unë shkova tërë 8 javë pa PMO. JO ripërsëritje. Orgazmat e mia të vetme ishin nga seksi. Siç thashë nuk e di nëse jam mjaft 100% akoma, por kjo mut është E MADHE !!!! Në fakt jam i kënaqur që e kalova këtë edhe pse ishte e vështirë. Më çliroi nga pornografia dhe tani kam një vlerësim edhe më të lartë për penisin dhe ereksionin tim. Unë e dua penisin tim si të ishte një person, ndoshta më shumë lol !!!! Edhe një herë faleminderit Gary !!!! Unë kisha për ta postuar këtë për t'i dhënë djemve që kalojnë nëpër të disa shpresë !!!


Një shije e suksesit

Sfondi:

- PMO që kur ... sa herë që isha unë u bëra i vetëdijshëm seksualisht. Kudo nga 1 deri në 3 herë në ditë. Tani 26.

- Kishte përpjekje të shumta për të bërë dashuri. Fillova ta shmangim atë plotësisht vetëm për të shpëtuar vetveten sikletin.

- Zbulova këtë vend rreth një vit më parë dhe e injorova atë për një kohë të gjatë.

- Rreth 5 muaj më parë provova një reboot të fortë për një trill. Bëra shumë mirë për 5 javë derisa një punë e re shumë stresuese më bëri të rikthehem.

- Ra në rutinën time të vjetër PMO për një kohë të mirë.

Rreth 2 javë më parë unë vetëm u ngopa nga të qenit vetëm, kështu që unë goditi një faqe takimesh. Në të njëjtën kohë, përsëri fillova të abstenoj nga PMO (me 2 dështime). Unë do të të kursej detajet, por më në fund arrita të flas me një zonjë shumë të bukur, dhe kjo kthehet në një takim. Dhe pastaj një takim të dytë. Dhe në fund të asaj date, ne u kthyem në vendin e saj ku gjërat u nxehën. Në fillim kisha disa vështirësi, por nuk e lashë të më tërhiqte. E luaja mirë dhe u përqëndrova në bërjen e mrekullueshme të parathënies. Përfundimisht pasi e çova atë në kulm disa herë, unë isha relaksuar aq sa të mundohesha mirë. Kështu që ne shkuam në të si kafshë, me fuqinë time të qëndrimit në dukje të pafund.

Ky ishte një bekim i përzier sepse nuk mund të ndjehesha shumë, ose për shkak të prezervativit ose akoma më shumë nevojë për kohë shërimi. Ose të dyja. Por mua nuk më interesonte kjo; thjesht të kisha dru dhe të isha në gjendje të kënaqja takimin tim ishin fitore të mëdha. Ne patëm dy periudha të suksesshme të fshehjes së sallamit - dhe mendoj se në një moment ajo po fliste në gjuhë. E ardhmja është premtuese.

Do ta pranoj, situata ime ndoshta nuk ishte aq e keqe sa disa nga njerëzit në këtë bord - dhe unë mendoj se ndoshta 80% e problemit tim ishte ankthi / nervozizmi (por jeta e PMO sigurisht nuk po ndihmonte). Por nëse mund të kem sukses me përpjekjen minimale që kam bërë, jam i sigurt se kushdo me përkushtim mund të bëhet edhe më i mirë.


herën e parë që ka seks gjatë reboot! Sukses????

E dashura ime kishte mbaruar dhe ne po bënim budalla. Zakonisht ajo thjesht masazhon penisin tim ose e thith atë pa u përplasur për të më ndihmuar të rilidhem. Natën e kaluar, ajo vuri re se ishte më e vështirë se zakonisht (ajo di për PIED tim) kështu që ajo tha le ta provojmë. Pajtova dhe punoi… për rreth 5 sekonda dhe pastaj erdha. A do të thotë kjo se po i afrohem fundit të rindezjes sime ose po kem ndonjë sukses, sepse një ditë më vonë nuk po marr më shumë ereksione sa isha. A më shtyu orgazma gjatë seksit në rindezjen time? A është normale që djemtë të spermojnë kaq shpejt pasi kanë kryer marrëdhënie seksuale për herë të parë gjatë rindezjes së bashku (8 muaj)?


Dayshtë dita 87 hormonet e mia janë nëpër çati tani… Unë rrotullohem shumë i fortë. Unë kisha për të shkruar diçka para se të çmendem. Ereksionet po shfaqen nga aty ku… nuk ka për qëllim asnjë lojë fjalësh. Përveçse ndihem si kafshë, ndihem shkëlqyeshëm. Dita 90 është afër cepit! Kështu që fundjava e kaluar takoi një zeshkane të bukur, ajo në fakt më afroi ndërsa isha duke luajtur pishinë me disa miq. E kuptova #, dhe natën tjetër mori numrin e kësaj bjonde gjoksmadhe. Unë kam një datë të renditur këtë fundjavë të cilën një vajzë më pyet! Kjo nuk më ndodh kurrë ... gjëra të çmendura.

Për ju djema atje ende duke luftuar ... qëndroni me të. Vlen të përpiqesh dhe ju djema mund ta bëni. Periudha e dhimbjes është më e vështira nga të gjitha ... por sapo të plugoni do të arrini një nivel tjetër. Sidoqoftë, një grup i ri sfidash ... por hej nëse e kaloni, gjithçka tjetër duket e arritshme. Unë jam përpjekur disa herë të lë PMO para se ta gjej këtë komunitet. Tani jam gati të godas 90 ditë ... dhe sinqerisht pa këtë komunitet nuk do të kisha qenë në gjendje ta bëja këtë. Kjo i ka hapur dyer të reja jetës dhe përmirësimit të vetvetes. Ky është vetëm një hap për një udhëtim më të madh. Çan më!


Momenti më i turpshëm i jetës sime. Faleminderit
Unë kam qenë duke kërkuar në këto borde dhe faqen e YBOP, për gati gjysmë viti tani ndërsa kam luftuar për të hequr këtë zakon. Jam rreth 60-70 ditë dhe jam patjetër në formë më të mirë se sa isha me ED në moshën 20 vjeç. Pasi dëshirova një partner të vërtetë rreth mesit të muajit të dytë, më në fund gjeta një nga vajzat me pamjen më të mirë që kam parë ndonjëherë në vendin tim për t'u shoqëruar. Gjithçka po shkonte shkëlqyeshëm, duke filluar të bëhej për rreth dhjetë minuta kur një dhimbje e ndjerë e çuditshme, por e shurdhër në testikuj dhe kishte një mbledhje më të vështirë se sa kam pasur ndonjëherë.

Eshtë e panevojshme të them se isha jashtëzakonisht e lumtur për herë të parë në muaj që mendoja se do të ndodhte. Kur i hoqa pantallonat nga penisi, u futa në brezin tim me kokën që dilte me mua mbi të. Ajo më tërhoqi këmishën dhe u qesh kur e pa dhe filloi të ma fërkonte për pak grumbullimin në pantallona të shkurtra. BAM ndodhi. Sasia më e trashë, më e bardhë dhe më e bollshme e spermës që kam parë ndonjëherë, dhe dikur isha një i varur në pornografi hardcore, ju kujtoj.

Ton në këmishën e saj, një glob i madh në qafë dhe ajo bëri një zhurmë të çuditshme që unë kurrë nuk e kam ditur se një njeri mund të bëjë dhe u largua menjëherë. Po përpiqem të jem me humor sa më shumë që të mundem por vëllai im i vogël (18) e pa atë duke zbritur shkallët me të në këmishën e saj. Të dy ai dhe babai im kanë cacking si hiena gjatë gjithë ditës sot, kur unë jam rreth. Mos mendoni se do ta jetoj këtë për ca kohë dhe kjo nuk është mënyra se si prisja që familja ime të mësonte për shërimin tim (nuk planifikoja t'ua tregoja atyre gjithsesi). Përveç këtij incidenti, unë jam ndjerë si një kampion i përqendruar është fjala më e mirë, nuk do ta shoh kurrë më P dhe nuk dua.

Kjo faqe më ndihmoi të kaloja këtë problem që shkatërroi jetën time seksuale dhe unë kurrë nuk e kisha planifikuar të postoja, thjesht shikoja forumin kur kisha dëshira të këqija në muajin 1. Por, leximi i llogarive të rindezjes më ndihmoi vërtet dhe ndjeva se duhej të jepja copa ime Sa i turpëruar jam, nuk jam i shqetësuar pasi do të kthehem së shpejti në Fort Jackson dhe me të vërtetë nuk më intereson kush di të kthehet në shtetin tim të lindjes.

Gëzuar sikur ndonjëherë edhe pse unë nutted premtuar nutted gjithë këtë vajzë. Ende më mirë se ku isha.

Djema të mirë.


Pershendetje te gjitheve! Ky është postimi im i parë, kështu që shpresoj shumë që të mos e kem postuar në vendin e gabuar.

Unë kam qenë duke vizituar këtë forum për një muaj tani, dhe u habita seriozisht se sa injorante isha kur mendoja se pornografia nuk mund të kishte efekte anësore të këqija. Çfarë keqkuptimi katastrofik që ishte! Sidoqoftë, unë do të ndaj me ju disa nga përvojat e mia:

Unë jam 26 vjeç dhe kam PMO nga adoleshenca ime e hershme, por tepër për 8 vitet e fundit. Në fillim ishte thjesht imagjinatë dhe fantazi dhe më vonë, unë kam prezantuar edhe disa pornografi. Gjatë dekadës së fundit kam pasur disa shoqe të dashura, dhe vërtet kam vërejtur se në disa raste të veçanta interesimi im për ta ishte mjaft i ulët kur bëhej fjalë për të bërë seks. Në disa raste do të theksoja edhe performancën time të keqe, por asnjëherë nuk e kuptova se ishte porno për të fajësuar për pjesën më të madhe të saj.

Me të vërtetë duket sikur truri juaj ka një pritje krejtësisht të ndryshme në lidhje me seksin kur shkaktohet kaq shumë pornografi. Problemi im në përgjithësi ishte se unë mund të kaloja me lehtësi disa orë duke parë pornografi (me lehtësi për M dhe O) dhe pastaj të kisha disa vështirësi reale për tu nxitur nga një vajzë e vërtetë. Në disa raste, edhe nëse mund të arrija mbledhjen e plotë, mezi e mbaja atë gjatë gjithë marrëdhënies seksuale. Ishte sikur i gjithë truri im dhe i gjithë trupi im të bëheshin shumë Përtac kur erdhi në të vërtetë për të kënaqur ndonjë nga nevojat seksuale të mia dhe të dashurës sime. Ishte sikur pritej që dikush tjetër të hidhej dhe të bënte të gjithë punën për mua. Unë madje kam përdorur fjalën "punë" ... nuk duhet të jetë kurrë një vepër, por një kënaqësi serioze.

Kur shikoni shumë pornografi, truri juaj mpitet aq shumë, pa e kuptuar në të vërtetë. Dëshira juaj seksuale bie shpejt dhe nuk mund të merrni më një eksitim të duhur nga vajza e vërtetë real pa marrë parasysh sa nxehtë mund të duket. E gjithë kjo gjë vjen nga stimujt vizualë 2D në vend të përvojës së plotë. Përfundimi është se pas një kohe, ju as nuk e shijoni fare… thjesht ndjeni nevojën për ta shikuar atë… si një ilaç i vërtetë!

Tani kam një të dashur të mrekullueshme, dhe me të vërtetë dua që kjo të funksionoj. Që nga koha kur kam rënë nga përdorimi i pornit gjatë një muaji më parë, ndjeva pothuajse menjëherë (pas disa ditësh) se dëshira ime dhe interesi im në të u hodhën. Pra, unë jam në ditën time 33rd që nga fillimi i rikuperimit tim. Unë kam prerë të gjitha pornot. Unë ende ndjej një kërkesë të fortë për të fantazuar dhe e bëj atë ndonjëherë. Gjatë kësaj periudhe kam ndërprerë vetëvrasjet dhe orgazmat.

Kisha disa O me të dashurën time, kur ajo po më kënaqte me gojë. Unë ende nuk dua të shkoj për marrëdhënie të plota, por unë mund t'ju them këtë tashmë: niveli im i zgjimit, kënaqësia dhe gjendja e përgjithshme shpirtërore janë përmirësuar me shpejtësi gjatë muajit të kaluar. Prandaj, plani im është ky: asnjë pornografi për jetën, asnjë vetë-masturbim në të ardhmen e afërt dhe orgazma vetëm me të dashurën time. Shpresoj me të vërtetë që do të bëjë atë që duhet për një shërim të denjë!

Fat i mirë të gjithë!


Ka qenë një kohë që unë kam postuar në këtë forum. Unë kam qenë në këtë udhëtim për disa muaj; Kam zbuluar piratin tuaj në mes të korrikut. Nuk ka qenë rruga më e lehtë në botë, por ndoshta një nga më të përmbushurit. Ndonjëherë unë mendoj se sa larg kam ardhur, dhe jam i habitur me të vërtetë. Unë qesh me kujtimet e vetes time të varur. Me të vërtetë kam nevojë për pornografi çdo ditë dhe kam shikuar pornografinë në disa vende komprometuese. U rrëzua shumë gra të mrekullueshme. Kjo ju bën në një humbës të vërtetë: gjithmonë duke u përpjekur të jesh vetëm dhe të mos kujdesesh për bashkëveprimin. Ndoshta gjëja më e keqe në mendjen time është se nuk isha mëshirëplotë. Unë isha shumë i zënë me kryeministrin për të ndihmuar njerëzit e tjerë madje edhe anëtarët e familjes.

Gjithsesi azhurnimi i vërtetë në këtë post është se kam bërë seks rreth një javë më parë. Unë kam pasur ED, por vërtet mund të them se jam shëruar. Unë po putha një vajzë, të cilën e kam pasur në dhomën time në shumë raste, por ende nuk kisha bërë një veprim të vërtetë. Unë nuk e bëra në të kaluarën sepse nuk mendoja se kemi një potencial afatgjatë. Por, nëse keni një vajzë në shtratin tuaj në shumë raste me dritat e fikura, diçka do të ndodhë. Pra, ne ishim duke u puthur, dhe rrobat fillojnë të vijnë. Ngritja ime ishte e vështirë gjithë kohën pa çështje.

Itsshtë qesharake sepse mbaj mend të mendoj gjatë këtij momenti, Do të shkojë e butë si një pikë. Sidoqoftë, ngritja ime ishte aty sa herë që shikoja poshtë; Po kontrolloja çdo herë kaq shpesh. Seksi është i mirë, dhe jo stresues kur mbledhja juaj është e mirë. Derdhja ime ishte e çmendur gjithashtu; ajo tha se ishte më e rëndësishmja që ajo i kishte parë çdo herë.

Në tërësi, procesi funksionon. Është e vlefshme. Vlen të prisni. PMOing është një humbje e jetës. Shpresojmë që të gjithë të tjerët të shkojnë në pikën time dhe më gjerë. Paç fat.


Sot është 35 ditë pa PMO. Ndihem sikur e kam këtë nga bishti dhe nuk do të largohem!

Isha në gjendje të shijoja të shtunën në mbrëmje me gruan time dhe të shihja që gjithçka po funksiononte siç duhet. Mpirja, derdhja e vonuar ose inekzistente ... të gjitha të ndrequra! A nuk keni përjetuar një efekt të madh ndjekës deri më tani.

Ajo që PMO heq nga një person është kështu nuk ia vlen. Faji, paaftësia për të patur një marrëdhënie të ngushtë me bashkëshortin tënd etj, është shumë më e lartë se çmimi për të paguar në thelb asgjë. Informacioni në YBOP është një vlerësim i pafundësisht i zgjuar që thirret në realitet!

Këtu është një lidhje e shkurtër në një post të dobishëm nga Zenhabits. Tema nuk është PMO por me të vërtetë vlen për mua.

http://zenhabits.net/watch/#more-9036

Postimi i shkruar nga Leo Babauta.

Kam mësuar shumë për ndryshimin e zakoneve gjatë viteve dhe kam mësuar mijëra njerëz se si ta bëjnë këtë.

Zakonet më të vështira për t'u ndryshuar, deri tani, janë ato që njerëzit nuk mund të duken të kontrollojnë. Ata duan të ndryshojnë, por nuk mund të duket të gjejnë "vullnetin" (një term që nuk besoj).

Për mua, disa nga gjërat që dukeshin jashtë kontrollit tim: pirja e duhanit, ngrënia e ushqimit junk, overeating gjatë raste sociale, zvarritje, zemërim, durim, mendime negative.

Mësova një sekret të vogël që më lejoi të ndryshoja të gjitha: Kur je në dijeni, mund ta ndryshosh.

OK, mos i rrokni sytë dhe mos e lexoni ende. Ky sekret mund të duket i dukshëm për disa, ose shumë të thjeshta. Pra, le të shkojmë pak më thellë.

Kur kemi nxitje për të ngrënë diçka që dimë është e keqe për ne, ne shpesh japim. Por a është kaq e thjeshtë? E vërteta është se mendja jonë është në fakt racionalizuar pse ne duhet vetëm të hamë atë tortë, pse është shumë e vështirë për të mos hani atë, pse nuk është aq e keqe për të ngrënë atë. Ai pyet pse po i japim vetes dhimbje, pse nuk mund ta lëmë veten të jetojmë dhe nuk e meritojmë atë trajtim?

E gjithë kjo ndodh pa tonë vërejtje, zakonisht. Është e qetë, në sfondin e vetëdijes tonë, por është atje. Dhe është jashtëzakonisht i fuqishëm. Është edhe më e fuqishme kur nuk jemi të vetëdijshëm se po ndodh.

Ajo rreh ne gjithë kohën - jo vetëm me ngrënie, por me çdo gjë që ne përpiqemi të bëjmë dhe përfundojmë duke u larguar, duke e bërë atë, pavarësisht nga përpjekjet tona më të mira.

Si mund ta mposhtim këtë forcë të fuqishme - mendjen tonë?

Ndërgjegjësimi është çelësi. Është fillimi.

 1. Filloni duke u bërë i vetëdijshëm. Bëhuni vëzhgues. Filloni të dëgjoni vetë flasin tuaj, vëreni se çfarë mendoni. Kushtoj vëmendje. Po ndodh gjatë gjithë kohës. Meditimi ndihmon me këtë. Kam mësuar gjithashtu duke vrapuar - duke mos marrë me vete një iPod, shkoj në heshtje dhe nuk kam asgjë për të bërë, por të shikoj natyrën dhe të dëgjoj mendjen.
 2. Mos vepro. Mendja juaj do t'ju kërkojë të hani atë tortë ("Vetëm një pickim") ose të pini duhan ose cigare ose të ndaloni të vraponi ose të zvarritni. Dëgjoni atë që po mendon mendja juaj, por mos veproni sipas këtyre udhëzimeve. Vetëm uluni (mentalisht) dhe shikoni dhe dëgjoni.
 3. Le të kalojë. Kërkesa për të pirë duhan, për të ngrënë, për të zvarritur, ose për të lënë drejtimin ... do të kalojë. Është e përkohshme. Zakonisht zgjat vetëm një ose dy minuta. Frymë, dhe le të kalojë.
 4. Mundo racionalizimet. Ju mund të diskutoni në mënyrë aktive me mendjen tuaj. Kur thuhet: "Një pickim i vogël nuk do të dëmtojë!", Duhet të tregoni fytyrën tuaj dhe të thoni: "Po, kjo është ajo që ju thashë të gjitha ato herë të tjera, dhe tani unë jam yndyrë!" Kur thuhet: "Pse a po e vendosni vetën në këtë dhimbje? ", duhet të thoni," Është e dhimbshme të jesh i sëmurë dhe është e dhimbshme të shmangësh tortën nëse e sheh atë si një sakrificë. Përkundrazi, mund të jetë një gëzim për të përqafuar të shëndetshme dhe të shijshme ushqime, dhe palestër! "

Ka shumë herë kur "vullneti" na dështon. Këto janë kohët kur duhet të bëhemi të vetëdijshëm për mendjet tona.

Kur jemi të vetëdijshëm, mund ta ndryshojmë. Ky është një sekret i vogël, por ndryshon jeta. Ajo ndryshoi jetën time, sepse tani mund të ndryshoj diçka. Unë shikoj, dhe unë pres, dhe unë mundi atë. Ju gjithashtu mund.

Faleminderit perseri


Para së gjithash unë jam shumë i lumtur që kam ardhur në këtë web. Gjithmonë kam menduar se jam i vetmi djalë që ka pasur këtë problem.

unë jam 27 vjeç, duke masturbuar që kur isha 16 vjeç dhe nga 7 vitet e fundit fillova të përdorja pornografinë për të masturuaruar, shumë kategori të ndryshme pornografike… Unë pothuajse i di emrat e më shumë se 20 yjeve të pornografisë femra.lol.

Për të arritur në çështjen .. Unë u martova në vitin 2008 edhe pse ishte një martesë në distancë .. dhe ajo më vizitonte mua në prill 2008 ajo erdhi të më vizitonte, nuk e dija që kisha çështje ED .. dhe më lër kujtoj që nga 2005 nuk kam pasur marrëdhënie seksuale me një grua thjesht duke masturbuar .. Unë gjithmonë preferoja kënaqësinë që mund t'i dhuroja vetes .. kështu që në vitin 2008 kur u martova dhe kuptova se kisha probleme ED, po bëhesha e vështirë vetëm kur ajo më jep kokën .. dhe kur unë jam në krye të saj, unë e bëja atë shpejt në mënyrë që të mos merrja mbledhje të butë ose të lirshme që çon në derdhje, por kur ajo është në kontroll i pëlqen ta bëjë atë ngadalë gjë që e bën shkoj i çalë, dhe ajo më shikon mua kur unë shkoj e butë, dhe ajo është si ajo që dreqin njeri .. çfarë është e gabuar? ..

Unë jam një fanatik i fitnesit kështu që i dhashë justifikimin se kam përdorur STERIODS .. gjë që nuk e kam bërë kurrë .. thjesht për të mbuluar turpin tim .. Unë kam marrë Viagra fshehurazi .. ndonjëherë vinte në mënyrë të përsosur dhe nganjëherë përfundoja në një epikë dështoj .. (dua të them si kur zgjohemi dhe ajo ka nevojë për seks .. si kur kthehemi nga shoqërimi .. kishte ndonjëherë që nuk e bëra gati armën time sekrete, dua të them që nuk e mora viagra .. përfundon me dështim)

Histori e gjatë, kemi pasur një luftë të madhe (lidhur me problemet familjare)… u shëmtua, dhe unë i dhashë asaj një divorc .. në 2009 .. Unë isha idiot dhe e lëndova emocionalisht .. por njeriu po ju tregoj. nëse një grua e di pikën tënde të dobët .. ajo do të të godasë po aty .. ajo filloi të më dërgonte me email dhe të fliste për problemet e mia të ereksionit .. si të na lejoni të shohim se çfarë thotë familja juaj kur u them atyre që nuk mund të kryeni seksualisht .se nuk mund të më kënaqësh

Dhe ajo bënte shaka me të para se të ziheshim dhe të divorcoheshim ... si ndonjëherë kur unë filloj ta puth dhe t'i prek gjoksin e saj .. ajo më shikon në maskim (vetëm ajo vështrim në sytë e saj, përdoret për të më vrarë thellë ) dhe në një mënyrë shaka thuhej .. Hej, mos fillo diçka që nuk mund ta mbarosh .. dhe kjo më vret thellë .. por unë u tërbova me veten time .. sepse e dija se e bëra këtë me vete. .

Betohem në zot, madje kam menduar të bëj një tatuazh në Balsamin tim .. shkruar në një kinezisht si një mesazh përkujtues si MOS B DNI TI, BI NJE NJERI, .. në mënyrë që të shoh dhe të ndaloj veten kur jam duke dalë nga pista .. Jo nuk jam nga Kina.

Sidoqoftë .. para se të vija në këtë ueb .. Unë e dija se pornografia dhe masturbimi ishte i vetmi problem që shkaktoi ED tim. .. kështu që vendosa vetë, dhe fillova të ndaloj së shikuari pornografi / masturbim .. Pas një muaji nuk mund të vazhdoja .. Unë masturbohem në një video SASHA GRAY .. tani .. më 19 dhjetor do të jetë 2 muaj .. .. Dhe po ndihem shumë më mirë .. i sigurt / i lumtur /. por unë nuk mund të ndaloj së shikuari gruan .. edhe pse i shikoj ndryshe tani .. (para se të ndaloja pornografinë / masturbimin, isha si .. o burrë, ky ***** duket seksi, uroj nëse mundem vendos majën time të kërpudhave thellë brenda mureve të saj dhe *** në të gjithë fytyrën e saj ..) E gjithë mentaliteti i shthurur i pornografisë .. Por tani .. Unë e shijoj bukurinë e tyre në një mënyrë krejt tjetër.

Kështu që, djemtë ... ju mund të mos keni një grua kurvë si ish-i im në jetën tuaj ... krejtësisht jo-mbështetëse .. por unë po ju them .. kjo lloj gruaje mund të bëjë që ju të urreni jetën, dhe urreni veten tuaj ..

nëse një grua e di vendin tënd të dobët .. ajo do të të godasë thellë atje, sa herë që ke pasur një luftë me të .. ose thoni diçka për të.

Dhe më beso asgjë nuk është më e keqe se ajo për një burrë… kështu që të lutem për hir të paqes dhe lumturisë tënde të brendshme .. dhe besimin e madh të Burrërisë ke kur e di se gjithçka është në rregull .. Lini Porn / masturbimin.

Nga rruga .. Unë kurrë nuk kam menduar unë do të ndajnë këtë problem me askënd .. Por unë jam i kënaqur që kam ardhur përmes këtij komuniteti. Unë do të vazhdoj të postoj progresin tim .. Të gjithë të mirat më të mira.

PS Unë takova një vajzë shumë seksi indiane tani ... ne nuk jemi ende në seks .. por unë do të vazhdoj të postoj.


Përshëndetni shokët e udhëtarëve, ka qenë javë 6 që kur kam shikuar ndonjë pornografi. Dhe 5 javë pasi kam Masturbuar dhe 4 ditë pasi prekja penisin tim. Mbrëmë kalova një natë shumë të keqe. Nuk mund te flija. Mendimet rreth skenave pornografike vazhdojnë të më zvarriten në kokë ndërsa hidhja, kthehesha dhe përpiqesha të binte në gjumë. Dora ime do të prekte instinktivisht veten time. Ishte një betejë e vërtetë për ta mbajtur premtimin tim për të mos e prekur derisa të ndjehesha e shëruar. Unë mendoj se truri im po përpiqej të më kthente në rutinën e vjetër (PMO). Lajmi i mirë është se unë u tregova i vendosur dhe nuk u kënaqa.

Unë shpresoj se kjo është një shenjë e mirë se shërimi po përparon. Kam besim në këtë proces. Po filloj gjithashtu të kuptoj se si pornografia ka ndikuar në marrëdhënien time me gratë.

Këshilla për djemtë e tjerë të rinj si unë, lexoni të gjithë materialin në dispozicion këtu. Ka shumë për të mësuar se si u fikët. Do të doja të kisha zbuluar problemin shumë kohë më parë. Gjithmonë kam dëgjuar dhe lexoj se masturbimi është i mirë për ju. Pra, mendoj se është OK në një bazë të kufizuar, por jo me pornografi. Truri juaj i pëlqen pornografi, por bëhet i mërzitur lehtë dhe kërkon nivele më të larta dhe gjëra më të çuditshme ose të çuditshme për të mbajtur ndeshjen. E urrej që kjo po merr kaq shumë kohë.

Qëndro i fortë dhe mos u dorëzo në një dëshirë të trurit në lojë.


Kam pasur ED ndonjëherë të pashpjegueshme. Së pari, me GF-të e mia do të kompensoja duke u bërë mirë duke i ulur poshtë dhe duke i kënaqur ata dhe mua duke bërë seks oral. Por sigurisht që nuk e zëvendëson marrëdhënien seksuale dhe përfundimisht do ta humbja vajzën. Këtë e kalova kryesisht kur takova për herë të parë një vajzë që përfundova të martohesha. Unë ende kam ED tani dhe pastaj pa ndonjë arsye të veçantë, por këtu është ajo që më ndihmoi: Përfundimi është të kuptoj se "Unë" nuk kisha asnjë kontroll mbi penisin tim. Do të bënte atë që bëri. E kuptova që me të vërtetë dhe me të vërtetë nëse mbaja ndonjëherë një mbledhje tjetër në tërë jetën time nuk ishte diçka që "Unë" mund t'ia diktoja penisit tim.

Dhe unë do të shikoj dhe do të shoh se çfarë ndodhi. Ankthi im u shpërnda shumë nga kjo dhe çoi në humbjen e ankthit tim dhe duke rezultuar ED shumicën e kohës.

Kjo realizim çoi në një lehtësi që me të vërtetë ndihmon në reduktimin e ankthit në lidhje me marrjen e vështira ose jo, në përgjithësi. Unë vetëm shikoj dhe shikoj se çfarë ndodh me penisin tim dhe ia jap jetën. Nëse ajo dëshiron të jetë e drejtë apo jo, është biznesi i saj më shumë se imi. Duket e çuditshme, por me të vërtetë punon në këtë mënyrë.

Gjithashtu unë ju rekomandoj që të lexoni hyrje e butë karezza pasi kjo zvogëloi ankthin tim dhe hapi një botë të re që është shumë më e mirë se seksi i rregullt. Dhe kjo e gjitha de-presionon situatën, sepse edhe nëse nuk mund të performosh në fillim, shpesh përfundon të jesh në gjendje të performosh duke hyrë në GF ndërsa je akoma i butë dhe më pas duke parë se çfarë ndodh. Reallyshtë vërtet e mrekullueshme.


Dr: ED ime është shëruar pas vetëm 8 ditë të PMO, të paktën sigurisht që duket si ai!

Seriozisht? TRE VJET e ereksioneve të dobëta, duke shkuar butë brenda, duke pasur probleme në mbarim, aftësi të zvogëluar për ta kënaqur atë, duke u zbutur pa shërim nëse ndodhi goditja më e vogël GJASHT M MUAJT më të fundit të mos qenë në gjendje ta ngrinte atë në të gjitha pa marrë parasysh çfarë fantazie ajo ishte e gatshme të vepronte për mua

Dhe gjithçka që duhej të bëja ishte nofap (pa PMO në të vërtetë) për 7 ditë (që nga nata e kaluar) dhe problemi është zgjidhur? Dua të them se isha aq i fortë sa një tub çeliku, e kënaqa atë sikurse nuk kam qenë në gjendje për vite me radhë dhe mund të kisha vazhduar shumë më gjatë nëse ishte e nevojshme.

Nuk mund të besoj se e la (plotësoj bosh) tub.com të vjedhë tre vjet burrëri.

Në asnjë mënyrë nuk jam duke u kthyer përsëri në atë!

Ditët 8 që nga sot! ED kuruar! Jo P. Jo M. Por një bashkim i madh, O, me gruan që dua.

Faleminderit NoFap !!!!

Shënim nga YBOP - e pyeta këtë njeri nëse ishte rreth 50 vjeç. Ai konfirmoi se ishte lidhur me marrëveshjen e vërtetë për vite përpara se të përdorte pornografinë në internet. ED e tij mund të ketë qenë kryesisht psikologjike, sesa fizike. Përgjigja e tij:

Ju jeni saktësisht i saktë. Unë jam 50 vjeç. Unë kam qenë në një lidhje shumë afatgjatë me një grua që e dua shumë. Ne kemi pasur shumë vite seks të shkëlqyeshëm.

Para kësaj unë kisha shumë vite masturbim për pornografinë e modës së vjetër si revista Penthouse dhe Hustler.

Po supozoj se kam rrugë shumë të thella drejt kënaqësisë normale. Unë mendoj se sapo e pashë të gjithë me pornografinë në Internet që u bë e disponueshme gjatë 3 deri në 5 viteve të fundit.

Ju kërkoj falje për çdo gabim shtypi. Po përdor fjalimin për të shkruar në telefonin tim. Unë jam gati të shkoj të takoj një grua shumë të lumtur dhe seksualisht të kënaqur për drekë!


MedHelp - Edrummond

Fellas fellas fellas !!!! Rrini në këtë plan !!!Personalisht ndjeva se askush nuk dëshironte të shërohej më shumë se unë. Unë ndoqa planin dhe mora mundësinë time të parë për të parë nëse funksionoi. Sinqerisht besoj se kisha rastin më të keq të stilolapsit në botë 10 deri në 40 sekonda. Ereksionet e mia janë përmirësuar në rreth 85%. Unë jam dëshmi e gjallë që këto gjëra funksionojnë, por duhet të jesh i fortë dhe të përmbahesh nga të gjitha aktivitetet e ZKM-së. Unë pata një rikthim në 90 ditë, por pata mundësinë të shoh nëse funksionoi me një vajzë të re. qëndrueshmëria ishte kthyer si kurrë më parë. Nuk mund ta besoja !!! Duhej të ktheja ushqimin tim, shpresoj se frymëzon dikë… bëhu i fortë dhe do të shpërblehesh.

Tani marrja e ereksioneve dhe zgjimit të fortë vetëm nga fantazitë e pavullnetshme të grave të vërteta që unë njoh! Herën e fundit që ndodhi ishte kur isha adoleshente. Dikur mendoja se më linte qetësi në moshë dhe nuk kishte asnjë mënyrë për t'i kthyer përsëri ato "ditë të mrekullueshme" dhe se ishte "normale" që ai lloj sendi të më linte. Tani e di që kam gabuar. Nuk ka shkëmbinj PMO! (Unë jam rreth të tridhjetave, njerëz!)


Unë jam bërë! Gëzuar! Mirupafshim YBR! dhe Si të ketë sukses!

U ktheva për të shkruar shpjegim të plotë. Hulumtimi është më poshtë.

Citoj

Sa kohë pa pmo?

A keni ED? A është shëruar në çdo mënyrë të vetme?

Ndërsa ushqimi i shëndetshëm konsiderohet universalisht si i rëndësishëm, kjo është hera e parë që dikush ka pohuar se kjo është e mjaftueshme për të kuruar varëshin. A mund të jetë kaq e thjeshtë?

1. Lexo timer tim.

2. Po.

3. Po nëse hahet ushqime me vitamina të tretshme në yndyrë. Unë do të shpjegoj më poshtë.

Çfarë ju thotë që më në fund keni arritur?

1. Nuk kam nevojë për stimulim ose ushtrim të jashtëm për të ngritur neurotransmetuesit e mi. Ato janë të ekuilibruara për shkak të marrjes time të vazhdueshme të vitaminave të tretshme në yndyrë.

2. Ndihem sikur unë kam një shufër të vjedh në shpinë çdo ditë të vetme. Ashtu si një gorilla.

3. Fitoj ereksione nga feromonet e grave në nxehtësi në autobus.

4. Racionaliteti.

Unë jam ndoshta ende rewiring megjithatë kam arritur në pikën ku nuk kam nevojë për asgjë tjetër përveç ushqimeve të plota, zarzavate me gjethe dhe shtojcës Vitamina D për të më mbajtur të lumtur!

Për ata që kuptojnë shkencën ..

Vitamina D është pjesë e një skeme molekulare komplekse antike. Nuk funksionon vetëm. Në të vërtetë, vitaminat A, D, K dhe E punojnë së bashku, dhe hulumtimet më të fundit tregojnë se këto molekula me bazë lipidi janë të gjithë përbërës të fuqishëm antioksidues që janë të lidhur ngushtë përmes receptorëve të përbashkët. Ata balancojnë dhe rrisin njëri-tjetrin dhe, si një grup, ndikojnë thellësisht gjenet, imunitetin, inflamacionin dhe bilancin e shëndetshëm të lipideve në trupin tonë.

Retinoidet (Retinol, Retinal, Acid Retinoik) janë format aktive të Vitaminës A, të cilat ne jemi në gjendje t’i prodhojmë vetë nga karotenet (beta-karoten / alfa karotinë) kur nivelet e Vitaminës D janë të mjaftueshme. Vitamina D stimulon biosintezën e hormoneve tiroide (T3 / T4 / TSH) dhe T4 (tiroksina) është hormoni tiroide që stimulon enzimat e nevojshme për shndërrimin e karoteneve në Retinoide. Ne nuk kemi nevojë për suplemente të Vitaminës A siç sugjerohet me hulumtimin më poshtë; ne kemi nevojë për të ngrënë zarzavate me gjethe dhe për të marrë diell.

- Për më tepër, në qelizat neuronale RA (Acidi Retinoik) rregullon shprehjen dhe aktivitetin e hidroksilazës së tirosinës dhe hidroksilazës së dopaminës b (enzimat që sintetizojnë dopaminën) dhe receptorit të dopaminës D2.

- Në minjtë e nokautit të receptorëve retinoid, është i dukshëm një deficit lokomotor që shoqërohet me ulje të shprehjes së receptorit të dopaminës D2.

Roli i sinjalizimit retinoid në trurin e të rriturve - https://web.archive.org/web/20170810021830/http://www.roaccutaneaction.com/Studies/2005.Lane.pdf

Aktivizimi i Retinoid X Receptor rrit mbijetesën e qelizave dopamine në modelet për sëmundjen e Parkinsonit

http://www.biomedcentral.com/1471-2202/10/146

Vitamina A / D nuk shpreh vetëm receptorët e dopaminës. Serotonina dhe receptorët e tjerë neurotransmetues shprehen nga Vitamina A.

13-cis-Retinoic acid ndryshon serotonin intracellular, rrit receptorin 5-HT1A dhe nivelet e transportuesit serotonin reuptake in vitro.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17895527

Mangësia e shëndoshë e shëndoshë e shëndoshë është aq epidemike në nënat që foshnjat janë të lindur me mangësi të këtyre vitaminave, sidomos vitamina K. Foshnjat duhet t'u jepen të shtëna Vitamina K në lindje me ligj!

Unë nuk rekomandoj suplemente sepse atyre u mungojnë mineralet, të cilat i duhen trurit dhe pjesës tjetër të qelizave.

Ka shumë hulumtime në internet, duke përdorur fjalë kyçe të thjeshta në google, ka shumë informacion në lidhje me shprehjen e receptorëve të neurotransmetuesit nga vitaminat e tretshëm në yndyrë.


Soooo kënaqur !!

Po rindizni tani për 60 ditë. Natën e kaluar unë dola, u takova me një vajzë që njoh dhe ndërsa gjërat u nxehën dhe u rënduan pak - dhe e gjeta veten duke u vështirësuar! Ishte ndoshta rreth 50 ose 60% e vështirë.

Para se të rindizja, unë takova të njëjtën vajzë dhe bëra të njëjtat gjëra me të, por nuk ndjeva asnjë reagim fare poshtë. Kështu që unë tani kam provuar përmirësimin që çon rindezja. Ajo për të cilën duhet të sigurohem tani, është që ta lë edhe 60 ditë para se të bëj seks… sepse mund të them se shërimi im nuk është i plotë dhe orgazma ndoshta do ta vonojë përfundimin e saj.

Rinisja ime po përparon shpejt, gjë që do të sugjeronte që PIED im nuk ishte kurrë aq i rëndë. Unë thjesht PMO'd një herë në natë për vite me rradhë, por kurrë nuk kam pasur binges. Megjithatë të shpejtë ose të ngadalshëm reboot juaj përparon, ul receptorin e telefonit në atje dhe vazhdojnë të shkojnë. Ajo punon. Ndoshta nuk mund ta besoni se tani… mbase mendoni se jeni i vetmi për të cilin nuk do të funksionojë… Mendova si mut të çmendur ashtu por DO të funksionojë.

Unë besoj se përmirësimi im i shpejtë vjen deri në këtë: pa përsëritje, dhe duke e mbajtur veten të zënë me aktivitete jo-seksuale çdo ditë. Ashtu siç thashë unë jam shëruar vetëm pjesërisht, por thjesht mendova të them se do të siguroj pak frymëzim


Këtu jemi. Ditët e 90.

Unë godita 90 ditë këtë mëngjes. Aktualisht është ora 9:12, unë tashmë kam larë, ngrënë, kam bërë drekën time dhe kam bërë të gjitha përgatitjet që më duhen për ditën që fillon në 10 të mëngjesit.

Unë jam kthyer vetëm në Universitet rreth një muaj apo më shumë dhe tashmë jam pafundësisht më produktiv se sa isha vitin e kaluar.

Dështova një herë në NoFap pas rreth 22 ditësh. Kjo është përpjekja ime e dytë dhe në këtë pikë unë me të vërtetë nuk e shoh kurrë veten duke u përplasur përsëri.

Becomeshtë bërë e çuditshme.

Unë ende kam nxitje, e fundit e madhe që mbaj mend ishte në ditën 84, ku isha i dëshpëruar për një formë lirimi, por gjëja më e mirë për të bërë në atë situatë është të ngrihem dhe të largohem nga kompjuteri juaj. Shkoni dhe flisni me dikë, vendoseni në një situatë ku nuk mund të arrini derisa të mos ju ikë dëshira. Shko për një shëtitje. Pavarësisht. Unë jam shumë më i sigurt në përgjithësi. Nuk e kam problem që njerëzit të më ofendojnë ose të më refuzojnë për ndonjë arsye (konkretisht vajzat) Unë kam mësuar të jem komod në lëkurën time dhe t'i besoj gjykimit tim, por të mirëpres gabimet.

Para se të filloja NoFap isha në një periudhë një vjeçare të thatë. Meqenëse isha shkëputur me të dashurën time kisha pasur vetëm një takim seksual, ku e pata, po ju e vendosët atë: ED. ED në moshën 19 vjeçare ?! Kjo është e panatyrshme. Në atë kohë padyshim që ia fajësova asaj në mendjen time, gjë që nuk ishte aspak e vërtetë, ajo është e bukur dhe seksi, dhe e shoh tani. Sido që të jetë, Unë kam pasur më shumë takime seksuale në muajt e fundit 3 se në vitin para tij. ED nuk është më problem.

Them se ajo që po them është se NoFap nuk ju ndryshon si person. Por kjo ju rrit. Ju bëheni një formë më e sigurt, karizmatike, energjike e vetvetes. Somethingshtë diçka që unë do t'ua rekomandoja të gjithëve dhe falënderoj shumë komunitetin këtu.


LINK - Suksese.

Për vitet 3, nuk isha në gjendje të bëj me marrëdhënien time të gjatë me gf. Ajo më do aq shumë sa nuk do të interesohej dhe jeta jonë seksuale ishte e mirë por me atë të metë madhore. 2 javë më parë e gjeta këtë subreddit, 12 ditë (gati 13) vendosa të filloj këtë sfidë 3 muaj. Java e parë ishte një makth i plotë: ëndrrat e këqija, bordurat, nxitjet, zhgënjimi, zemërimi .. duke luftuar me veten time çdo natë të vetme. Javën e 1-të kam qenë në gjendje ta kontrolloj atë falë disa këshillave nga ju djema: stërvitje, vrap, duke e mbajtur veten të zënë, etj.

Sot, dita e 12-të bëra seks me gf tim dhe isha në gjendje të performoja në mënyrë perfekte. Kur arrij kulmin dhe erdha qava, më në fund prova se kjo po funksionon. Ndihem më e fortë se kurrë dhe nuk kam aspak dëshirë të shaj. Unë e di se do të ketë ditë kur të lind përsëri kërkesa por këtë herë e di që të bërit nuk është më shumë sesa ia vlen. Qëndroni Fapstronautë të fortë, e di që tingëlloj si çdo post tjetër, por thellë nga zemra ime mund t'ju siguroj djema, kjo funksionon.


Asnjë PMO që nga shtatori 29th  (postuar: 1 / 10 / 13)

Unë shkova në një seri 90 NoFap. (Para se të fshija reddit, emri im ishte CaptainClearDay, reddit po harxhonte shumë kohë) Sidoqoftë, unë bëra "rikthim" pas 90 ditësh. Gjëja ime më e madhe me NoFap ishte pornografia, dhe varësia ime ndaj saj. Kam shikuar dhe kam shikuar pornografi të paktën çdo ditë, dhe absolutisht çdo natë të vetme para se të shkoja të flija.

"Rikthimin" tim e them me thonjëza sepse zgjodha të bëj FAP pa ndonjë stimulim, ndihmë në pornografi ose ndonjë gjë tjetër. Gjatë procesit, unë as që kam menduar për gratë I. Unë e di, e çuditshme.

Me sa u tha, pas gati 4 muajsh pa u dashur të shikoja pornografi, unë në të vërtetë kërkova pornografi për të provuar veten. Kur pashë një foto të një gruaje back .prapë në ditë, do të më dilte një nxitje e pabesueshme FAP. Me këtë duke thënë: Të shohësh një grua tërheqëse në ekranin e kompjuterit do të stimulojë gjithmonë mendjen tënde, thjesht do të ndryshojë reagimin tënd pas NoFap. [duke mos hyrë në detaje për gruan sepse nuk dua të shkaktoj shkas.]

Kur shoh të njëjtën foto sot. Kam këtë dëshirë të jashtëzakonshme për të dalë dhe takuar një grua. Ju dëshironi ta ndiqni atë, doni të bëni gjithçka .... përveç FAP.

Dallimi është i thjeshtë. Dhe Btw, Porn-i im i Induced ED është zhdukur. Jo-ekzistente.


U ktheva burrërinë time

Impossibleshtë e pamundur për mua të përshkruaj sa i lumtur jam që mësova për NoFap. Natën e kaluar më në fund bëra atë që duhej dhe rifitova burrërinë time.

Rreth katër javë më parë u ndava me të dashurën time të gjatë. Ne ishim së bashku për rreth 6-7 vjet, dhe mbani në mend im 23 vjeç. Gjatë gjithë asaj kohe unë jam mësuar me PMO por kurrë nuk kam provuar probleme me performancën seksuale me të. Ajo që ishte shqetësuese për mua ishte se, në një marrëdhënie kaq të gjatë, ne u ndamë disa herë, dhe në atë kohë unë gjithmonë kam pasur disa takime të rastësishme - të cilat pothuajse të gjitha do të përfundonin në dështimin tim seksual. Mendoj se unë u kthye tek ajo nga sasia e konfuzionit dhe trishtimit për veten time (ndër të tjera, një pjesë e tyre ishin ndjenja dashurie). Kjo do të më mbledhë topin duke kontrolluar nëse e kisha përsëri mojon tim çdo mundësi që doja. PMO shkatërroi marrëdhëniet tona.

Disa javë më parë ajo vendosi që nuk mund të më besonte më dhe u nda nga unë. Këtë herë mund ta ndiej se nuk është vetëm e përkohshme. Duke pasur parasysh sasinë e fakteve që e di se i kam fshehur asaj, nuk e fajësoj atë për vendimin. Çdokush ndoshta do të bënte të njëjtën gjë me atë sasi pasigurish, dhe duke ia hedhur fajin veprimeve të mia PMO (për të cilën ajo nuk e dinte kurrë, unë isha shumë e turpëruar ta ndaja) është thjesht budallallëk, sepse nuk i bën veprimet e mia më të mira.

Në përgjithësi, pasi u ndava me të, unë u shtypa dhe kisha frikë se nuk do të jem në gjendje të interpretoj seksualisht me ndonjë vajzë tjetër (truri im ishte i fiksuar tek ish-i im, ashtu si ishte i fiksuar në pornografi). Ç'është më e keqja, ashtu si të gjithë, me kalimin e kohës unë do të kaloja në pornografi më ekstreme deri në atë pikë sa që po masturboja në pornografi homoseksuale. Kjo më bëri të mendoj se mund të jem homoseksual, edhe pse gjithmonë e doja formën femërore dhe do të neveritesha nga mendimi për të prekur një burrë tjetër. Kjo ishte pika më e ulët e jetës sime, afër niveleve të rënda të depresionit dhe mendimeve vetëvrasëse.

Vendosa që është koha për të ndaluar PMO një herë dhe për të gjithë. Nuk kam pasur asgjë për të humbur, ose funksionon ose nuk bën. Dhe hamendësoni çfarë, unë jam vetëm në 22 ditët e brezit tim dhe natën e kaluar kam bërë seks me këtë vajzë që më pëlqente për disa kohë. Ajo ishte në vendin tim vetëm disa ditë pas gf dhe unë u ndava (rreth ditës 4-5 të vijës aktuale), dhe në atë kohë nuk munda të performoja. Ajo ishte shumë mirëkuptuese atëherë, nuk u dekurajua dhe dje u kthye në vendin tim. Këtë herë gjithçka funksionoi, madje edhe ne e bëmë atë pa një prezervativ sepse kisha frikë se nuk do të shkoja sheshtë. Herën e dytë që e bëmë atë në mëngjes, ndjeva se ndoshta mund të shkoja me një çamçakëz, përsëri kisha frikë. Sot ndihem burrë. Përsëri

Djema, qij këtë mut, mos PMO. Në postimin tim u përqëndrova në problemin tonë më të frikësuar për t'ju dhënë motivimin, por ka shumë gjëra për të cilat ndihem më mirë që nga ndalimi i PMO. Ju e dini këtë, takime shoqërore, duke plotësuar ditën tuaj me detyra, etj. E gjitha shton në besimin tuaj dhe, përfundimisht, në performancën tuaj. PMO heq gëzimin nga jeta juaj, dhe në disa raste serioze, mund të të marrë edhe jetën. Mos e lejo.

Do të vazhdoj të shkoj në këtë rrugë dhe me shpresë të shkoj në të gjithë rrugën. Urgjencat ende vijnë, por krahasimi i ndjenjës së dhembshurisë për veten time pas ZKM-së dhe ndjenja e zgjimit pranë një vajze të kënaqur dhe të qeshur është thjesht përtej nevojës për të reflektuar.

tl; dr nuk mund të performonte seksualisht me gra të ndryshme, u hodha nga e vetmja me të cilën isha rehat, u trondit në fillim përfundimisht u tërhoqa dhe së bashku dhe vetëm në 22 ditë ishte në gjendje të bëja një marrëdhënie të rregullt.


Uau! 50 ditë në! Mendova se isha në ditën 30! Ja se si i qëndrova planit tim.

Përshëndetje Fapstronautë! Unë jam kryesisht një person i fshehur, duke lexuar njohuritë e njerëzve dhe përparon. Këshilla dhe recidivë.

Para se të filloja, u përpoqa të lë një herë në fillim të vitit të kaluar. Unë isha me një zonjë dhe nuk mund të arrija një mbledhje (ajo ishte një vajzë e bukur që kishte ndjenja të forta për mua). Atëherë vendosa të ndalem. Përfundimisht e gjithë situata përfundoi (pa lidhje me mbledhjen e dështuar.) Por unë isha ndaluar për rreth një muaj e gjysmë atë kohë. Pas kësaj pike, unë thjesht mendova "ech. cfaredo"

Mos mendoni se kurrë!

Sidoqoftë, për momentin, takova një zonjë të re në fund të tetorit. Ishte një datë e verbër e ngritur nga një mik i përbashkët pasi e kisha pyetur nëse ajo e njihte cilindo për mua. Pas datës së parë e dija se do të kishte më shumë se një datë të dytë. Ndërsa ecim përpara, përparimi seksual filloi të përshpejtojë. Me dorën e saj në pantallonat e mia unë mund të arrij në lidhje me ngritjen 75%. Mendova se isha në rregull për të shkuar. Ka ardhur koha për të vënë një prezervativ. WOMP WOMP. Plotësisht i butë.

Isha në siklet. Herën tjetër kur e provuam këtë, të dy ishim të dehur në një mbrëmje miqsh, kështu që unë vetëm e fajësova atë, por unë e dija çështjen e vërtetë dhe kjo ishte kur vendosa se ishte koha për PornFree dhe NoFap.

Herën tjetër që u mblodhëm së bashku bëra një nga gjërat më të vështira që më është dashur të bëj. Unë i tregova asaj për problemin tim. Unë i thashë asaj që kisha bërë, çfarë po bëja për ta përmirësuar dhe çfarë të pres në një të ardhme të afërt dhe të largët. Ajo ishte jashtëzakonisht e kuptueshme, dhe unë nuk mendoj se ajo me të vërtetë mendonte shumë sepse ajo kishte pasur vetëm një herë seks para kësaj dhe nuk u kujdes për të dhe "duart e mia magjike" po bënin një punë të mirë gjithsesi.

Me kalimin e kohës, performanca ime filloi të përmirësohej. Pas 3 javësh unë isha në gjendje të mbaja një mbledhje me një prezervativ mjaft kohë për depërtim. Nuk ishte aspak e shkëlqyeshme, por ishte një hap. Ishte një shenjë se procesi i shërimit po funksionon.

Shpejt përpara për këtë fundjavë (Sapo kalon shënimin e 45 ditëve). Dhe ne mund të bëjmë seks shumicën e rasteve kur e dëshirojmë atë. Ndonjëherë ajo ende çalon, por këtë fundjavë diçka e veçantë ka ndodhur. Bëmë seks katër herë këtë fundjavë (tri herë të Shtunën!) Çift herët e fundit ajo kishte nevojë për të më "masazhuar" pak pasi kisha prezervativin, por unë isha në gjendje të ringjallesha vetëm nga prekja e butë e gishtave duke e masazhuar kokën time. Seksi gjithashtu po bëhet SHUMCH më i mirë (kjo është për shkak të burrërisë time gjithmonë shëruese, si dhe që ne bëhemi më rehat seksualisht me njëri-tjetrin).

Në fund të fundit, marrja në pronësi e plotë e problemit tuaj gjithashtu përfshin të qenit i hapur për të. Kur ua tregoni problemin tuaj me zë të lartë njerëzve të tjerë, kjo ju bën të kuptoni se sa budalla është. Sa është një lloj "jo problemi" në të vërtetë. Sigurisht që është e lehtë për mua të them “VETUSTM MOS FAP DUH” sepse unë kam një të dashur. Por ju patjetër keni disa miq. Unë kam biseduar në lidhje me të shpejtë me një nga miqtë e mi më të mirë, dhe ai filloi të flasë për mënyrën se si ndonjëherë nuk është i kënaqur me mënyrën se si funksionon burrëria e tij. Unë i thashë atij "thjesht mos fap njeri, të paktën ndalo së shikuari pornografi".

Kjo është për një kohë të gjatë dhe pa drejtim, por në fund, besoj se hapja ndaj të tjerëve që ju intereson për problemin tuaj është një ndihmë e madhe dhe një hap i madh që kurrë nuk do të rikthehet.


Pra… ED dhe DE me sa duket janë zhdukur

Bëra seksin tim të parë PIV natën e kaluar në rreth 230 ~ ditë. Unë kisha luftuar me ED dhe DE përpara aventurës sime fapstronaut, me sa duket tani jam… kuruar?

Padyshim që nuk do të kthehet më në rregull, ishte një takim seksual më i mirë, më i thellë, më i afërt, intensiv se më parë (vajzë e ndryshme, por unë ende e fajësoj atë në nofap = D). Fatkeqësisht e bëra vetëm 50 sekonda, por mendoj se kjo është ajo që ndodh pas gati një viti pa lëshim përveç ëndrrave të lagura.

Kështu që ... kujdes për këtë; disa të parat pas një sesioni të gjatë nofap do të jenë sprinte.


30+ ditë pa No Fap, Historia ime

Përshëndetje shokë Fapstronautë !!! Jam këtu për të bërë check-in 30 ditë dhe për të treguar historinë time se si kam qenë i suksesshëm. Unë e fillova udhëtimin tim NoFap një natë pasi i kalova dhe u hapa për rreth 6 orë rresht. Sapo isha zbritur me grip dhe nuk mund të flija sepse kollitja tërë natën. Kur u zgjova nga presja e mbushur, nuk më pëlqente vërtet se si ndihesha. Ndihesha si një humbës i plotë. Veprimet e mia nuk përputheshin me atë që di se mund të jem. Unë jam e gjatë, me pamje mjaft të mirë, atletike dhe kam një të dashur mjaft të nxehtë. Sidoqoftë, argëtimi im i preferuar që kur isha 12 vjeç ishte të bëja.

Unë kam pasur çështje ED për 5 vitet e fundit dhe gjithmonë kam menduar se kishte të bënte me pornografi dhe masturbim. Unë kam marrë viagra / cialis 4 vitet e fundit (në momente që as nuk funksiononin) dhe me të vërtetë mendoja se ishte e çuditshme që isha i ri duke marrë pilula ED. (në atë kohë isha 32 vjeç) Kthehu tek ajo që më bëri të dëshiroj të ndaloj hapjen. Pas asaj që ndjeva se ishte një ndjenjë e thellë, mendova për jetën time dhe të gjitha gjërat e mira që kisha ndodhur dhe kush PMO ndërhyri me të gjitha në një farë mënyre apo në një tjetër.

Në atë kohë vendosa që këtë herë do të heq dorë nga pornografia për të mirë. Gogla "si të heq dorë nga pornografia" dhe gjeta YBOP. Pas shumë leximit dhe shikimit të videove, pata një "Ahh Haa !!!" moment dhe kjo bëri shumë kuptim për atë që ka ndodhur me mua vitet e fundit. Pasi pashë bisedën e TEDx, pashë këtë grup dhe më uli këtu. Këtu është një verë e shkurtër e muajit të fundit.

Ditët 1-7: Unë u ndjeva në krye në botë edhe pse ende po shëroja nga gripi. Unë kam qenë në gjendje për të marrë të gjitha pushimet shumë të nevojshme dhe përqendruar vëmendjen time për të marrë mirë.

Ditët 7-14: Ende ndihesha mjaft mirë. Fillova të kem ëndrra të gjalla seksuale dhe u ktheva në palestër sikur të mos më mungonte asnjë sëmundje. Për të ndaluar shkaktarët e mundshëm kam pezulluar llogaritë e mia në Face Book, Twitter dhe Instagram. Mendova se do të ishte e vështirë sepse Facebook është vesi im tjetër përveç pornografisë, por nuk më mungon as. Unë gjithashtu fillova të drejtohem drejt.

Ditët 14-21: gjërat në jetën time po thoshin se dukeshin normale. Për disa arsye, unë kisha këtë dëshirë për të pastruar shumë gjëra të vjetra që nuk i kisha përdorur më në jetën time si rrobat e vjetra, këpucët, librat, etj. Gjatë kësaj jave unë pata një vështrim lart dhe pashë disa pornografi në këtu (Reddit). Isha në zonë për rreth 2 orë. Unë nuk e bëra buzë ose fap, megjithatë e kuptova se sa ndryshe ndjehej truri im në krahasim me mungesën e tij për 2 javë. Kam marrë shënim se si ndjeva të instaluar BRE dhe thjesht lëviza përpara pa gjykuar vetveten.

Ditët 21-28: Kjo ishte një javë e vështirë. Fillova të ndiej simptoma të tërheqjes. Unë nuk fjeta mirë, ndjehesha vazhdimisht i lodhur, oreksi im ishte larg, dhe kisha një stuhi emocionesh që varionin nga të lumtur, të zemëruar, të trishtuar, të hutuar dhe nervoz. Unë gjithashtu kisha një fshikëz tepër aktive. Po merrja një pshurr si çdo 30 minuta për disa ditë, dhe kjo me të vërtetë thithi. Unë shkova te mjeku (urolog) dhe ai tha që nuk ishte keq, por ishte pak infeksion në lëngun e prostatës, kështu që ai më vuri në antibiotikë. Ende duke parë ëndrra të çmendura erotike dhe madje kishte një të tillë ku unë PMO'd.

Ditët 28-30: ende disa të njëjta si javën e parë, por duke marrë pak më mirë.

Dita 31: KISHT SEKS !!! dhe ishte më e vështira që kam ardhur për një kohë të gjatë. Kam marrë një të katërtën e dozës time të zakonshme të Viagra, por të them të drejtën, me të vërtetë nuk mendoj se e kisha të nevojshme, duke parë prapa. Unë gjithashtu kisha një pushim netësh të qetë. Ishte nje dite e bukur.

Çfarë ndihmoi: Të shpëtohesh nga mediat sociale. (Përveç NoFap dhe Pornfree) Kontrolli në NoFap dhe Pornfree lexuar histori suksesi dhe pengesa. Meditim. Rest (Unë e di shumë njerëz thonë stërvitje, por unë tashmë e bëjnë atë intensivisht, kështu që unë vetëm e bëri të kundërtën) Duke luajtur me qentë e mi. Leximi Jo më shumë Zotëri i bukur dhe Shërimi i turpit që ju lidh. (Shumë e rekomanduar) Dhe të mësuarit sa më shumë që munda për të gjithë këtë.

Kjo është historia ime dhe shpresoj që të kem një histori edhe më të mirë në ditët e 60. Ne mund ta bëjmë këtë së bashku !!!

TLDR I kapur për rreth 25 vjet u lodhur nga ajo, gjetur YBOP, NoFap, dhe Porn Free, Kishte disa ulje dhe ulje gjatë kësaj periudhe të ditës 30, por mbizotëronte ende. Më tregoi se çfarë më ndihmoi dhe ne të gjithë mund ta bëjmë këtë së bashku.


PIED im është duke u bërë më mirë

Dikur kisha një formë të tmerrshme të PIED ku nuk mund të qëndroja e vështirë për më shumë se disa sekonda ndonjëherë dhe do të shkoja midis të qenit e fortë dhe e butë gjatë gjithë kohës. Tani kanë kaluar 56 ditë në NoPorn (disa shkelje të vogla për të cilat nuk jam i kënaqur, por nuk kam shikuar pornografi gjatë kësaj kohe) dhe 61 ditë të NoFap. Kohët e fundit kam vërejtur se ereksionet e mia janë relativisht të vështira dhe qëndrojnë të vështira për një kohë më të gjatë për sa kohë që vazhdoj të mendoj për diçka që më ndez. Mendimet e mia pornografike nuk janë aq të vështira tani, por janë ende aty deri diku.

Problemi im më i madh është se unë kam çështje që arrijnë gjatësinë e plotë të ngrerë. Unë normalisht marr vetëm gjysmën ose 2/3 e gjatësisë time të plotë. Nuk di si ta korrigjoj atë, por shpresoj se kjo do të ndryshojë së shpejti.

Në përgjithësi, jam shumë i lumtur që jam në gjendje të bëj një mbledhje për momentin. Ende nuk ka asnjë shenjë të vërtetë të një linje të sheshtë, por unë kam pasur disa çështje që më bënë të mendoj se mund të jem në një vijë të sheshtë në një moment, por nuk kaloi shumë kohë para se të provoja të gabuar.

Unë do të doja të bëja një pyetje këtu: A ka provuar dikush kegels? A ndihmojnë ata në cilësinë e ereksionit? Jam përpjekur t'i bëj disa herë (30 sekonda x 10) por nuk jam i sigurt nëse më ndihmojnë apo jo. Nëse kam pasur një mbledhje ndërsa i bëj, atëherë normalisht thjesht shkoj e butë ..


Shpresoj se historia ime frymëzon / ndihmon disa prej jush

25 vjeç Ka qenë PMO që kur isha 11. Rreth tre herë në ditë që kur kam filluar. Kanë pasur një varësi shumë të fortë që nga lypja, menduan se ishte normale. Meqenëse kam qenë seksualisht aktive, kam luftuar me PE dhe ED, i cili është një cikël viskoz i vetë-ushqyerjes. Më bëri që të shmangin lidhjet seksuale dhe emocionale me shumë gra të mëdha që kam takuar gjatë gjithë jetës sime. Unë do të qaja rreth grave dhe do ta dija që nëse shkoja në shtëpi gjithmonë mund të mbështetesha në palmalën e vjetër për të kryer punën. Gjithmonë e dija që ishte e çuditshme që mendoja në atë mënyrë, por në të vërtetë nuk dhashë një mut sepse ajo funksionoi për mua.

Shpejt përpara për disa muaj më parë. Një vajzë me të cilën kam njohur dhe kam qenë shoqe e mirë për rreth 9 muaj ndahet me bf e saj. Ne fillojmë të rrimë jashtë dhe të fillojmë të zhvillojmë disa ndjenja reale për njëri-tjetrin. Pas disa javësh të qenit së bashku çdo ditë ajo dëshiron që gjërat të bëhen më intime. Unë e di që unë kam këtë problem PE / ED dhe shpresoj që të mos ndodhë me të, por natyrisht truri i poshtër nuk do të ketë asgjë nga ato. Shtoji kësaj, se ajo është shumë më me përvojë se unë seksualisht dhe e di se çfarë dëshiron. Nuk dua ta qij këtë. Për rreth një muaj ne vazhdojmë të bëjmë seks dhe nuk mund të mbaj ereksion për më shumë se 20 sekonda. Siklet, turp, konfuzion, zhgënjim, të gjitha këto gjëra po ndodhin me të dy ne.

Pasi kërkova në forume të pafundme rreth PE dhe pse nuk mund ta kapërcej këtë, unë bie në bisedën TED. SHENJT SHENJT !!! !!!! Ky mund të jetë problemi im. Kam qenë duke pirë dhe duke tundur gurkin tim në koma. Dhe ka një nënreditim të dedikuar për të. UNE JAM NE!!!

Orët dhe orët e kërkimit në internet më vonë. Unë i tregoj vajzës për planin tim të NoFap. Ajo është skeptike, por e di që nuk mund të dëmtojë. Kalojnë 2 javë dhe unë rikthehem 3 herë, ende nuk kam marrëdhënie seksuale me vajza për shkak të ED. Vajza është e zhgënjyer dhe mendon se mbase duhet të jemi vetëm shoqe (ajo mendon se unë jam e pa tërhequr nga ajo nënndërgjegjeshëm dhe po fillon të vlerësoj më shumë për veten).

OK thats it. Koha për të MAN FUCK UP. Jo më shumë relapsing marrë kontrollin e jetës tuaj. Unë e siguroj atë që nëse ajo e zbaton këtë, do të funksionojë (unë shpresoj). Unë i them asaj se jam relapsed dhe nuk do të ndodhë përsëri. 6 ditët e PMO soberness dhe më në fund kjo ndodh !!! Ndihej sikur engjëjt ndezën dhe e bekuan ushtarin e vjetër.

Kanë kaluar 10 ditë nga ajo ditë dhe ne kemi bërë seks pothuajse çdo ditë. Ndjej se sa herë që bëjmë seks po fitoj më shumë besim tek vetja. ED ndonjëherë ndodh, nuk do të them që jam kuruar 100% por nga ku e fillova është 1000x më mirë.

Çdo ditë që kalon pa u goditur është një ditë e mirë. Jam 16 ditë brenda dhe mezi pres të shoh se si ndihem në moshën 90 vjeç.

Nga zemra deklarata emocionale: NoFap nuk mund t'ju them se sa do të thotë ky komunitet për mua. Ju të gjithë vërtet ndihmoni në ndryshimin e jetës së njerëzve. Seksi dikur ishte një frikë e imja që më trembi dhe më bëri të ndihem i huaj nga gratë dhe noFap ka ndihmuar në ndryshimin e tij në një aktivitet argëtues dhe lidhës argëtues me një vajzë për të cilën me të vërtetë më intereson.

Tregimet tuaja dhe mbështetja për njerëzit e tjerë më kanë ndihmuar mua, shpresoj se minat do të ndihmojnë njëri prej jush.


Asnjë Porno për më shumë se 5 muaj. Natën e kaluar dhe këtë mëngjes - seks me prezervativ!

Unë reset counter tim vetëm sepse tani unë jam duke u përpjekur për të shkuar pa fapping në të gjitha. Para se ajo ishte vetëm duke pësuar pornografi.

Kam mbaruar me gome mbrëmë dhe këtë mëngjes për herë të parë mendoj ndonjëherë.

MAKING STRIDES !!!!


Re: Pse nuk konsiderohet kjo një sëmundje kombëtare?

Rikthimi është interesant. Unë kam bërë seks tre herë që kur rindezja ime e suksesshme përfundoi rreth një muaj më parë, por gjithashtu kam rikthyer dy herë. Më tremb dreqin sepse nuk dua të kthehem te PIED. Por varësia është e fortë. E thashë më parë, por është një varësi për një arsye. NUK ikën pasi kari juaj fillon të punojë përsëri. Dhe edhe kur kari juaj punon, mund të mos funksionojë 100 për qind ose në krye të lojës. Duhet kohë për tu shëruar dhe kohë për të mposhtur varësinë.

Unë mendoj se është një gjë e përjetshme, në mos një gjë shumë vjeçare. Thjesht nuk mund të kthehem në binging. Relapsa një ose dy herë është mirë b .por është e vështirë.
Stresi, një luftë me një GF ose gjëra të tjera mund të shkaktojnë rikthim. Gjëra të tmerrshme.


Kaq i lumtur

Duket sikur libidoja ime është rikthyer, pas plot 4+ muajsh mbushje si sh ** t. Unë kam MO 7 ditë mbrapa dhe nuk mbaj mend që të kem një mbledhje kaq të fortë… është ndjesi e bukur kur mbledhja juaj është "mbyllur". Unë gjithashtu kurrë nuk kam dru kaq të fortë në mëngjes. Unë nuk mund të besoj se isha kaq memece për të mos dyshuar pornografi për ereksionet e mia të dobëta. : :)

Djema të mirë!


Përmirësim i Madh, i Madh duke rindezur, por….

Do të tregoj më shumë për historinë time. Së pari, më falni për anglishten time të keqe, unë jam francez dhe ju falënderoj për mbështetjen.

Derisa isha 23 vjeç, pashë disa herë pornografi, kështu që normalisht. Unë isha me GF tim të parë, dhe kur ajo më dha një blowjob, erections e mia ishin të mira.

Në 25, fillova pornografinë e zbuluar në internet. Dhe fillova të kisha fantazi pornografike. Me kalimin e kohës, pornografia ishte më e rëndësishme në jetën time. Dhe fillova të kisha një çrregullim. Jo për blowjob dhe fërkim e saj, por për të depërtuar atë. Dhe disa herë edhe për të fshirë atë, ishte e vështirë. Por në mendjen time nuk ka problem.

_Në 27 kur ndryshova GF për një tjetër, nuk kisha ngritur kur ishim zhveshur, për të fërkuar pidhin e saj me karin tim. Por unë nuk doja ta shihja përsëri, ajo nuk ishte e bukur. Kështu që për mua, nuk ka problem.

Në 28, takova një vajzë. Vajzë e bukur. Por unë masturbated veten shumë, çdo ditë, dhe kam përdorur pornografi shumë shpesh.
Pra, kur unë dhe ajo ishin për herë të parë në një shtrat, unë kisha një mbledhje në fillim (puthja, cuddling), por kur ishim të zhveshur, asgjë në të gjitha.
Edhe me një blowjob, pa mbledhje.

Unë u përpoqa të kuptoj, dhe gjeta një faqe në internet franceze në lidhje me pornografinë, por jo si YBOP ose YBR… Ata vetëm thanë që ne duhej të shmangnim pornografinë dhe masturbimin, por asnjë lidhje me dopaminën, me shmangien e fantazive etj

Me kalimin e kohës (9 muaj) u përpoqa të depërtoj me të, me dështime dhe me sukses, dhe PE. Pra, më pak pornografi (vetëm disa për të provuar veten), më pak masturbim (vetëm për të provuar për të kontrolluar ejakulimin tim), dhe orgasms me të (me disa pilula në fillim). Pra, jo një reboot vërtetë.

Por pas 9 muajsh të një "ristartimi të lehtë", mund të më besoni, unë u rindez plotësisht.

Jo PIED, Pa PE, por një ngritje e fortë shkëmbi! Si një dru, shumë i fortë në çdo kohë, ndonjëherë disa herë në ditë. Unë isha një dashnor shumë i mirë për të në shtrat (deri në 45 minuta në të)


Pas ditëve 185 më në fund ka ndodhur!

Thjesht duhet të ndaj, tani jam në një lumturi! Unë kam pasur probleme reale me epshin tim, deri më sot! Papritmas nga askund unë thjesht ngrita një shuplakë të madhe dhe u bëra aq me brirë në vend saqë pothuajse ejakulova pa prekur as veten time. Ndjenja ishte aq e fortë sa duhej të kafshoja gishtin dhe të mbyllja sytë vetëm që të mos arrija më poshtë! Unë mendoj se ED im u zhduk! O ZOT I MADH! NUK MUND TA BESOJ! Ishte ndjenja M B E MIR që kam pasur ndonjëherë! Kaq emocion i fortë! Kjo mut funksionon vërtet!


Drurët e mëngjesit janë të fortë sa kurrë më parë!

Unë jam 15 dhe kam hequr dorë nga pornografia për të detoksuar dhe shëruar trurin tim. Kjo është si java ime e 4 pa pornografi e cila është e mirë. Besimi im ka qenë në top Listat dhe pyjet e mëngjesit janë të forta pavarësisht se unë fle vonë. Kjo është e mrekullueshme dhe unë do të vazhdoj për këtë. Thx për mbështetjen.


Na vjen keq djem që ky post është pas postës time si paniku i urgjencës që më parë thjesht doja të prezantohesha me ju djema. Unë jam duke vuajtur nga varësia nga Porno për një kohë të gjatë ndoshta shikova për herë të parë në pornografi kur isha 19 aksident i plotë u ndesha me të ndërsa shikoja TV. Gjithsesi unë nuk e lëshova që pornografia po më shkaktonte ED, unë e dija gjithmonë se ishte keq, thjesht nuk e dija se çfarë po më bënte.

U përpoqa ta kufizoja disa herë, por kurrë nuk kam qenë në gjendje të mbajë një brez, unë do të shkoj një muaj këtu ose atje dhe pastaj do të qaja. Pastaj e takova këtë vajzë të mrekullueshme, dhe i vendosa që unë me të vërtetë do ta mundja këtë. Shkova ditët e 68 dhe shëroja ED tim të ndjerë awesome, më i mirë ndonjëherë i keni!

Por tani po ndihem mjaft e tmerrshme, kisha një brez 68 ditor të gjatë duke bërë seks të shkëlqyeshëm me shoqen time vajzë, kur atëherë u bëra i dehur dhe u riktheva, jam përsëri me ED që mendova se isha shëruar. Kështu që po, unë ndihem si super mut dhe mendova se do t'i drejtohem këtij komuniteti për ndihmën tuaj pasi ndihem vërtet i dëshpëruar.


Porno lidhur me ED

për të dashuruarit (sekret) të pornografisë. shumë pornografi kurrë nuk është gjë e mirë : Lol: , jo seriozisht :|. Unë u detyrova ta bëja këtë post pasi lexova tema nga Profectus. në vitin 2007, kam përjetuar simptoma të ngjashme, por jo si të rënda. Në fund të fundit, duke u përgjëruar në video vazhdimisht përkeqëson stimujt në përvojat / takimet seksuale të vërteta. Lidhja e mëposhtme jep më shumë informacion mbi temën.

----

Prodigy, çfarë ka shoku?

Nuk i kam lexuar ende lidhjet që keni postuar, por doja t'ju njoftoja se edhe unë e kam përjetuar këtë edhe disa vite më parë. Zgjidhja për mua nuk ishte të ndaloja veten time për ta shikuar atë plotësisht, por të kufizohesha vetëm të imagjinoja gra të vërteta të gjalla që i kam parë personalisht (edhe nëse vetëm në qendër tregtare, në rrugë, etj.) Ndërsa rrahja. Megjithatë, kjo jam vetëm unë; të gjithë kemi çështje të ndryshme, etj.

Interesante, kam gjetur se në qoftë se unë mundi, ndërsa imagjinuar grua të jetë në një gjendje të tillë të ekstazi që të jetë pothuajse në agoni, unë mund të orgazmë dy herë, ndoshta tri herë.

Tani vetëm disa skena të rralla poroze me të vërtetë më ngjallin, por tani më ngjallin më shumë se gjërat që më pëlqente më parë.

---

Unë mund të lidhem me këtë - kisha të njëjtat probleme dy vjet më parë. Unë bëra pikërisht atë që bëtë ju dhe gjithçka u kthye në normalitet. Unë mendoj se pornografia ju ndalon të përdorni imagjinatën tuaj.


Unë sinqerisht nuk e kisha aq shumë problemin me ereksionin, por ajo që vura re ishte se isha me këtë zonjë për më shumë se 8 muaj ... unë nuk masturbohem kur isha me atë zonjë pasi ishte takimi im i parë seksual dhe humba interesin në pornografi ndërsa pata gjënë e vërtetë për të luajtur… edhe pse nuk e dhashë atë plotësisht… por ajo që vura re ishte ndërsa muaji përparonte ereksionet e mia u bënë gjithnjë e më të vështira me zonjën… e cila fillimisht më befasoi… arriti në një pikë ku ajo vetë do të komentonte se po ndjehej si një shkëmb ... jo se nuk ishte mjaft e vështirë në fillimin e çështjes ... ishte më se e mjaftueshme për të kënaqur ndonjë vajzë… .po kjo nuk është pika the sa më shumë ditë shkoj pa pornografi aq më shumë që rizbuloj aftësinë time seksuale për të thënë

kjo është ajo që më dha shtytjen e vërtetë ... kjo është kur kuptova që thjesht shkaku që unë mund të hap një mbledhje nuk do të thotë që isha i paprekur ... kjo ishte kur llamba filloi të zjarrtë në kokën time ... mendova me vete unë mund të isha kaq shumë më mirë në shtrat nëse vetëm do të hiqja dorë nga kjo pornografi për mirë dhe kjo është ajo që më motivon thellë brenda… dhe deri më sot ajo zonjë po përpiqet të më kthejë… por këtë herë po mendoj qartë me kokën time jo me karin tim ... kjo është një përfitim shumë më i rëndësishëm që reboot ju fuqizon me .... ju bën të kuptoni vërtet vlerën tuaj ... meritoni më shumë ... ju jeni mbreti ... nuk mund të bliheni nga ndonjë zonjë e pasur ... nuk do ta shisni veten lirë.

http://desiproject.com/showthread.php?t=1333793&page=26


Tani jam shumë i lumtur

hej djema, kështu që më lejoni t'ju tregoj një histori të vogël pse u bashkova pa fap. Jam 20. Kam ardhur në Amerikë nga Nepali rreth klasës së 8-të. Isha 13 vjeç rreth asaj kohe dhe atëherë filloi gjithçka. Unë fillova të masturboj pa pornografi për disa herë. pastaj pashë video muzikore seksi dhe u hodha jashtë. atëherë po shikoja pornografi. filloi nga masturbimi dhe më pas i drejtë dhe më në fund lezbike. Unë bëra hov një herë në ditë. Kështu që asnjë nga këto nuk ishte problem dhe unë humba virgjërinë kur isha 17 vjeç dhe nuk kisha probleme. E ngrita dhe ejakulova brenda saj edhe pse ishte pak shpejt. Unë gjithashtu kisha një të dashur një semestër më parë dhe nuk e kisha problem ta ngritja as me të. Unë do të isha fort, sa herë që ajo hynte në dhomë.

problemi ngrihej kur unë dhe shoku im shkuam në sallon masazhi për të bërë seks kur ishim të dehur. vajza që kam zgjedhur për masazh ishte shumë e nxehtë dhe isha e vështirë kur ajo ishte e zhveshur. por kur unë futja brenda saj, penisi im ishte i butë. Nuk mund të isha shumë e vështirë për jetën time. ajo ishte e turpshme dhe pasi u ktheva në shtëpi unë hulumtoj se çfarë kishte ndodhur dhe pastaj unë stumbled upon këtë reddit.

Unë fillova të mos ketë hendek 20 ditë më parë dhe nuk ka qenë aq e vështirë për mua. kështu që sot mendova se duhet të përpiqesha nëse do të mundohem vetëm me dorën time duke prekur penisin tim që nuk mund ta bëja kurrë më parë pa pornografi lezbike. në befasi time, penisi im u rrënua rëndë kur e godita dy herë. Isha kaq i lumtur. Unë vetëm mendova se do të ndajnë këtë në mënyrë që njerëzit e tjerë mund të shohin se në qoftë se u vuajnë nga pied nuk fap punon 100% në kohë të shkurtër kohe.


Përparimi i rëndë i piedë

Unë jam 24 vjeç dhe kam pasur atë që mendoja se ishte ED që në një adoleshencë. Pas shumë përpjekjesh të dështuara, unë nuk kam shikuar pornografi që nga korriku. MO dy herë këtë muaj. Dje bëra seks të suksesshëm. Ndërsa unë nuk isha 100% i ngritur. Kam qenë shumë afër disa herë dhe rreth 85%. Nuk kam pasur asnjë shqetësim për ta humbur atë dhe më ka pëlqyer seksi. Isha gjithashtu jashtëzakonisht i dehur. Përparimi që kam bërë është joreal. Duhet të vazhdojmë deri në shtator tani. Kjo tregon që ju mund të MO gjatë reboot (të paktën unë mund).


Sapo kaloi shenjën 50 ditore! Përvoja ime deri më tani… (përdorues pornografie 31 vjeç, 19 ~ vjeç me PIED)

Hi Të gjithë, unë jam krenar të them se sapo kalova shenjën e ditës 50 dhe e përfundova muajin tim të parë të plotë në një kohë shumë të gjatë. Unë kam qenë në dhe jashtë e nofap për disa vite dhe disa muaj prapa zbuluar pornfree dhe komuniteti këtu është me të vërtetë e madhe, kështu që ju falënderoj të gjithëve. Gjithsesi, doja të mbuloja se si kam ardhur këtu për të motivuar veten për të ardhmen dhe ndoshta për t'i dhënë një perspektivë të tjerëve.

Paralajmërim: Unë përdor përshkrime relativisht të zbutura të "marrëdhënieve" veçanërisht kur diskutoj PIED, kështu që nëse kjo është shkas për ju, mbase mos e lexoni këtë

Historia:

 • 31 vjeç, mashkull
 • Filloi të shikonte pornografinë rreth moshës 12 dhe më pas të shtonte MO vazhdimisht nga rreth 14 më
 • fituar internet me shpejtësi të lartë rreth 17 (varësia e përgjithshme e internetit dhe ciklet e varfër të gjumit gjithashtu një çështje)
 • kishte një numër marrëdhëniesh mjaft të suksesshme dhe takime përmes dhe menjëherë pas kolegjit.
 • Përdorimi i pornografisë rregullisht (~ 1 / day single, pak më pak në marrëdhënie)
 • E vetmja për ndoshta pak më shumë se një vit, takoni një vajzë të madhe, data për ~ muaj 3. Ajo lloj i venitur, por unë kisha çështjet e mia të para (tani) të qarta me PIED. Kam fajësuar atë në një mungesë të tërheqjes në atë kohë, sepse ajo kishte fituar një peshë të vogël, por kam pasur çështje nga hera e parë tonë dhe çdo çështje tërheqëse ishte gjithashtu i lidhur ngushtë me imazhin tim ideal grua si rezultat i pornografisë
 • Shkurajuar nga ajo e kombinuar me një papunësi të gjatë dhe me depresion të përsëritur (i cili ka ardhur dhe shkuar gjithë jetën time të rritur) unë shkova në vitet e kaluara 4ish të qenit të vetme
 • I thashë vetes se kisha nevojë të isha beqare një kohë, atëherë ishte thjesht më e thjeshtë derisa u bëra bashkë, atëherë nuk do të isha i mirë për askënd derisa ta bëja, atëherë thjesht pranova që do të isha beqar përgjithmonë. Kishte një paqe të zymtë për ta pranuar atë. Unë gjithashtu nuk jam me të vërtetë një person i qëndrueshëm në një natë, kështu që nuk kisha bërë seks gjatë gjithë kohës.
 • Duke punuar në asnjë ZKM me pak sukses për rreth 3 vite.
 • Për fat të mirë unë kam disa miq shumë të ngushtë dhe familje mbështetëse që më ndihmuan ta përballoj këtë të gjithë, por unë nuk mund t'i ndaja të gjitha këto me ta, në mënyrë akoma të vetmuar.

Kohët e fundit:

 • Fituar lartë në fund të sistemit VR dhe u hodh larg në atë se si imponues VR porn është. Lloji i frikësuar mua në mënyrë të vërtetë e ndaloi duke përdorur atë para se të ndalohet pornografi të rregullt
 • Filloi të pranonte gjithnjë e më shumë sa serioze ishte varësia ime e pornografisë dhe pas një nate me pothuajse pa gjumë dhe që duhej të shkoj në punë, isha e neveritur (përsëri) me zgjedhjen e pornografisë (gjëra që ishin shumë më ekstreme sesa kurrë më interesoheshin jeta e vërtetë) dhe jeta ime në përgjithësi.
 • Unë kam pasur disa momente serioze të kthjellëta dhe zgjidhje për të lënë më parë, dhe ky ishte padyshim në anën më të fortë.
 • Vendosa njësoj si përpjekjet e kohëve të fundit, kryesisht dëshiroja të lë pornografinë, por së pari do të shmangja OT-në, në mënyrë që të shpejtoj shërimin dhe të zvogëloj tundimin.
 • Rreth një javë e gjysmë PMO falas takoj një vajzë vërtet të mahnitshme (tani gf). Isha i shqetësuar se në fillim e mbivlerësoja atë sepse kisha kohë beqare, por ajo është marrëveshja e vërtetë.
 • Përsëri nga bat, ky ishte një motivues i madh për mua që ta bëja këtë numërim të kohës. Unë gjithashtu kisha një ngjarje të rëndësishme negative të njëkohshme në jetën time që në fakt më ndihmoi të përqendrohesha më shumë në përmirësimin e vetes dhe forcimin e lidhjes sime me të.

Ajo që kam vërejtur gjatë 50 ditëve të fundit:

 • Unë padyshim që po i shikoj gjërat më pozitivisht dhe me besim, por ndoshta për shkak të marrëdhënies më shumë sesa pa pornografi.
 • Asnjë superfuqi (akoma). Kurrë nuk prisja ndonjë, por unë e di që koncepti del shumë në nofap. Ende nuk e kuptojnë me të vërtetë konceptin.
 • Bazuar në javën e parë dhe gjysmën, dhe vija të mëparshme, unë do të thoja që interesi im për grua reale kërcen fuqimisht brenda një jave. Besimi dhe motivimi im përgjithësisht mbetet prapa, edhe pse këtë herë u rrit nga marrëdhënia e papritur.
 • Aspekte të tjera të jetës sime janë mjaft normale, por vërehet një përmirësim i ngadaltë në rritje, ku duke bërë një ndryshim të madh në një fushë vazhdimisht më ndihmon të provoj pak më shumë në të tjerët që kanë nevojë për përmirësim.
 • Nuk kam pasur ndonjë nxitje mbizotëruese për të përdorur pornografi këtë herë që mendoj se është kryesisht për shkak të të pasurit një gf dhe shmangies me kujdes të gjithçkaje tjetër.
 • Unë me të vërtetë nuk kisha asnjë koncept se sa kohë do të më duhej PIED për t'u rikuperuar, por shkoi më mirë sesa prisja. Përvojat e para të marrjes së dobët thjesht e bëra veten më bujare pasi kisha frikë se çfarë do të ndodhte. Herën e parë duke bërë seks ne të dy ishim mjaft të rraskapitur nga dita dhe ndërsa unë isha në gjendje të bëhesha disi e vështirë nuk mund të qëndroja ashtu dhe nuk isha afër orgazmës. Rreth një javë më vonë ajo u përpoq të më jepte me gojë, por përsëri nuk isha në gjendje të qëndroja ose O. Unë tashmë e kisha vendosur që të flisja me të për këtë
 • I shpjegova asaj gjithçka rreth vendit ku isha në atë pikë (~ dita 40 pa PMO) dhe se mund të duheshin javë apo edhe muaj përpara se unë vërtet të isha në gjendje të performoja normalisht dhe se nuk kishte asnjë lidhje me të. Ajo ishte me të vërtetë e kuptueshme dhe kjo na solli edhe më afër të qenit në gjendje të ishim aq të sinqertë dhe të hapur për gjithçka. Unë / ne vendosëm që do të përpiqeshim nëse do të dilte momenti, por nuk do të prisnim një rezultat tjetër shumë shpejt. Gabim Vetëm 4 ditë pas kësaj hera e parë që bëmë seks përsëri isha në gjendje të zgjasja dhe orgazmën. Do të thosha se kam ende një rrugë të gjatë për shërim të plotë, sepse nuk isha plotësisht e vështirë pasi do të kisha qenë me pornografi, por çfarë lehtësimi të ndihesha normal dhe intim me dikë që më intereson.
 • Unë ende plan për të shmangur të gjitha MO për të paktën disa muaj, ndoshta më të gjatë.

Këshilla ime bazohet në përvojat e mia:

 • Pranoni që thjesht nuk mund të përdorni pornografi. Unë mendoj se kjo është më e rëndësishmja në përgjithësi. Përpjekjet e mëparshme ishin mbi mentalitetin e "Po, unë thjesht do të ndalem", por unë kurrë me të vërtetë nuk shikoja thellë në pafundësi. Këtë herë unë bëra një pikë për të njohur që unë nuk mund të kisha as një ide se ishte në rregull të bëja edhe disa vjet më poshtë. Thjesht kurrë më. Kjo ishte koha kur unë vërtet u shqetësova për të fshirë të gjitha grumbujt e mi të vjetër, të cilët megjithëse ndoshta nuk i kisha përdorur ato me vite, thjesht ishin ulur në disqet e vjetra të forta si një monument për jo-angazhimin tim. Këtë herë unë isha më serioz dhe në fakt mendoja se çfarë do të thoshte të largohesha me synimin që të mos rifilloja më kurrë.
 • Filloni me qëllim, dhe kujtoj veten e tij. E kam bërë atë një pikë për të kujtuar sa i neveritur ndjeva në ditën e fundit. Edhe pse unë e kisha ndjerë këtë mënyrë shumë herë më parë, e kam djegur atë në kokën time dhe mendoj për këtë herë pas here. Kjo ende më bën të ndihem keq, gjë që më ndihmon që të mos kthehem atje.
 • Asnjë peeking. Ky ishte i madh për mua. Pothuajse të gjitha vijat e mia më parë kishin përfunduar duke u bërë "kurioz" dhe duke googling diçka madje as softcore (pantallona të ngushta, etj.), Dhe pasi shfletova disa fotografi, ajo mbaroi. Unë gjithmonë shkallëzoja nga atje. Kam qenë gjithmonë i vetëdijshëm për këtë. Këtë herë u angazhova për të mos e bërë atë.
 • Standarde të hidhura. Për të ndihmuar në parandalimin e peeking, unë u përpoqa të shmang gjërat që më çojnë atje. Gjërat normale si zvogëlimi i shfletimit pa qëllim të internetit (ende një problem, por më mirë), por edhe disa budallaqe por efektive. Unë fillova të shikoj larg edhe gjatë skenave paksa seksi (madje vetëm një vajzë që bën yoga ose vrapon) në filma, shfaqje dhe video në youtube, dhe do të klikoja ose mbuloja imazhe të ngjashme në faqe dhe revista ndryshe të pafajshme. Unë e kam relaksuar atë pak, dhe mos u shqetëso për këtë kur jam me gf-në time, por gjithsesi e marr shumë seriozisht.
 • Shmangni kompjuterin. Unë jam përpjekur të shmang hyrjen në kompjuterin tim pa një qëllim të caktuar (punë, shkollë, lojëra, etj) dhe pastaj të hiqen sa më shpejt që të bëhet ai qëllim. Unë kam qenë mjaft i suksesshëm me të edhe pse koha e netflix është rritur.
 • Nëse keni PIED dhe jeni me fat që të takoni dikë që ju intereson, JENI TË FAMILJES! Nuk mund të theksoj sa i rëndësishëm mendoj se ishte. Një hap i madh në rimëkëmbjen time. Në vend që (ndoshta) ta bëj një vajzë të ndihet keq që nuk më kënaq si në lidhjen time të mëparshme, kjo situatë e tmerrshme bëhet pozitive duke na bërë më afër. Më e rëndësishmja, më duhej një sasi e madhe presioni për të performuar, dhe unë thjesht mund të përqendrohesha në kënaqësinë time. PIED nga ajo që kam lexuar është plotësisht psikologjike. Marrja e përmirësimeve mund të ndihmojë përkohësisht për disa, por nuk duhet të mbështetemi në të edhe nëse funksionon. E vetmja kurë e vërtetë është të pastroni trurin tuaj me kohë dhe të zvogëloni shqetësimin tuaj për këtë çështje. Mund t’ju ​​marrë shumë më tepër kohë sesa mua (unë me të vërtetë e konsideroj veten shumë me fat), por nëse përfundoni të takoni dikë që dëshironi ta mbani pranë, thjesht jini të hapur për të mirën e të gjithëve. Ju do të arrini atje.

TL; DR: Afër 2 dekada pornografi. PIED duke dëmtuar veten dhe marrëdhëniet. Më në fund u bë serioz për heqjen dorë nga varësia ime. Kam një rrugë të gjatë për të bërë, por kam bërë një përparim të jashtëzakonshëm dhe jam me siguri të sigurt se kjo është koha ime.