ED Recovery Stories 8

ED Recovery Stories 8

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 8 është pjesë e një serie 8-faqesh që përmban llogari më të shkurtër.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rikthimi i llogarive Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

——————————————————————————————————————–

Unë e di gjendjen time për rreth 8 muaj tani. Fillova nofap për shkak të PIED dhe po përpiqem ta heq qafe atë. Me kënaqësi, vëllai im binjak kishte edhe PIED, për të cilin nuk kemi folur kurrë në të vërtetë. Ne qeshëm se si sikur ta përmendnim atë me njëri-tjetrin do të mund ta kishim filluar këtë shumë më shpejt. Epo 8 muaj më vonë ai mori një qasje më proaktive dhe tani është shëruar, ai tani bën seks si 4 herë në javë.

Unë vetë kam duruar rikthime të shumta dhe ende po shtyj. Unë jam zyrtarisht në 30 ditë edhe pse banaku im nuk e thotë atë. Tridhjetë ditët kanë qenë disi sfiduese pasi nuk kam parë ndonjë ëndërr të lagur ose asgjë të tillë. Unë do të them se besimi im është përmirësuar. Dje unë DM'ed një vajzë në Twitter vetëm rastësisht mbajti një convo dhe disa dritë flirtim më vonë kam marrë numrin e saj dhe do të takohet me të deri këtë fundjavë.

Unë do të provoj për seks dhe të shoh se çfarë do të ndodhë. Nëse marr një kar të vdekur, unë thjesht e di se duhet të shkoj më gjatë. Sido që të jetë, unë e kam vëllain tim si provë që kjo mut funksionon. Nuk do të dështoj këtë herë. LINK


Unë përfundimisht u orgazua gjatë seksit

Më në fund e bëra.

Për gjithë marrëdhënien tonë (vitet 5), unë kurrë nuk kam orgazmuar brenda të dashurës sime. Në ditën time 7th të NoFap, isha kaq e ndjeshme dhe kaq e brishtë sa që ndodhi.

Nëse e doni atë dhe ju rrini në të. Do te ndodhe.

Unë nuk mund të presim për të parë se çfarë ka mbetur nga NoFap për mua 🙂 Faleminderit të gjithëve për të mbështetur mua dhe njëri-tjetrin. Ne e bëjmë këtë së bashku.


I shërova ED me 40 ditë pa pornografi

Më vjen keq për anglishten time. Unë jam 18 dhe sonte kam pasur marrëdhënie seksuale me një vajzë për herë të parë, vitin e kaluar kam dështuar se cila do të jetë hera e parë që kam marrëdhënie seksuale, pasi kam pasur gjithmonë frikë të provoj diçka përsëri, por sonte pas 40 ditë pa shikuar pornografi (dhe masturbated herë 4) gjithçka u ndjeu natyrshëm dhe unë më në fund e bëri atë. Ishte e mahnitshme, ajo nuk zgjati aq gjatë, minuta 3 / 4 por unë jam super i lumtur dhe mendoj se pornografia mund të jetë me të vërtetë e rrezikshme në moshë të re.

Thx guys


Mund të mos duket shumë, por është e madhe për mua, sepse më parë nuk mund të bëhesha shumë e vështirë pa pornografi. Hapa të vegjël

Unë arrita kulmin për herë të parë pa pornografi


60 ditë dhe më në fund po shoh dru në mëngjes

Si dikush me SHKOLLV TV RREGULLT kjo është shumë inkurajuese. E vetmja herë që kam parë ndonjë lloj aktiviteti të penisit në mëngjes është kur kam PMO një natë më parë ose kur kam qenë në vija të mjaftueshme NoFap. Ndoshta edhe 120 ditë të tjera për tu shëruar PIED-i im?


27-vjeçar - 45 ditë - Libido përmes çatisë - Përmirësime dhe keqardhje

Përshëndetje. Nuk jam i sigurt nëse unë jam duke postuar në seksionin e duhur, pasi që unë e konsideroj historinë e suksesit të vërtetë është kur keni marrëdhënie seksuale me një femër, e cila është diçka që unë kam ende të heq kurajon për t'u përpjekur përsëri. Gjithsesi, mendova se duhet ta nxjerr historinë time në të hapur dhe gjithashtu të flas për ditët e mia 45 të asnjë PMO. Çdo koment, reagim, marrëveshje dhe mosmarrëveshje janë vërtet të mirëseardhura dhe të vlerësuara.

Më lejoni të filloj duke thënë se sa mirënjohës jam për këtë komunitet dhe këtë faqe interneti. Me të vërtetë mendova se isha e humbur dhe e vetmja dhe se problemi im do të qëndronte përgjithmonë me mua. Sidoqoftë, faqja më ka dhënë informacion dhe shpjegime jetike, dhe leximi i tregimeve të suksesit ka motivuar mua pa fund për të hequr qafe këtë sëmundje.

Unë jam 27. PIED ka vërshuar me dinakëri në jetën time katër vjet më parë (pas rreth dy vitesh internet me shpejtësi të lartë). Unë kam qenë një pije e rëndë dhe kam kaluar edhe disa periudha të vështira katër vjet më parë, kështu që kam përshkruar dështimin tim për të kryer tre ose katër herë për ato gjëra, pasi kurrë nuk kam pasur ndonjë ankth të performancës. Kam pasur një marrëdhënie të suksesshme disa herë (kryesisht me pilula), por u ndjeva thellë brenda kishte një çështje pasi dëshira ime ishte mjaft e ulët dhe thuajse ndjehej artificiale pasi vërtet do të zgjohej vetëm kur shikoja gjëra të reja të sëmura në internet.

Mendova se gjërat po përmirësoheshin rreth një vit më parë kur isha në gjendje të performoja dhe u ndjeva vërtet mirë me ereksionet e mia për disa javë. Sidoqoftë, në fund të Nëntorit të vitit të kaluar, unë përfundova në vendin e ndonjë vajze dhe përsëri nuk arrita. Tani, unë piva rreth 0.4 litra vodka dhe piva disa barëra të këqija dhe mund t'ua hidhja fajin atyre dhe kaloi që kur vajza ishte me mua gjatë gjithë kohës dhe pa marrjet e mia për vete, por thellë brenda, unë thjesht e dija se problemi është atje dhe eshte e vertete. Kështu që, posa gjeta këtë faqe në internet, e dija menjëherë: Kjo është gjithçka, kjo është çështja.

Për mua ka qenë gjithmonë e lehtë të marr vajza. Kjo nuk duhet të mburremi, por të theksojë se sa FRUSTRATING është të bësh që ata të ofrojnë për të të kthyer një shtëpi, të vijnë të 'gatuajnë për ty' ose 'të të tregojnë të brendshmet e tyre të reja' dhe duhet ose t'i mohosh ato gjëra sepse e dini që nuk ka gjasa të jeni në gjendje të performoni. Unë po ju them, është një makth absolut. Për gjithçka që kemi arritur në jetë, nëse thithim lojën e dashurisë dhe seksit, ne nuk jemi asgjë si burra (nëse nuk jeni një Ajnshtajn, një Hawking apo një Gandi, etj.). Gjithsesi, vendosa të nisë këtë rrugë dhe të shpresoj për më të mirën.

Ja se si shkoi.

Ditët 1 në 7: Ndjeva nxitje, por rezistuar lehtë. E dija se do të ndihesha si një humbës nëse doja të dorëzoja kaq herët. Kishte disa ereksione në mëngjes. Asgjë gjatë ditës.

Ditët 7-28: Flatline. Gjëja qesharake në lidhje me këtë vijë të sheshtë është: Unë e kuptova se kisha qenë në vijë të sheshtë për katër vjet. Ndihej gati 100% e njëjtë. Vetëm se në të kaluarën unë do të shikoja 10 pornografi njëherësh dhe do të mendoja: Uau, unë jam kaq me brirë! Unë lëkundem! Unë pashë një ëndërr të lagur (Dita 25)

Ditët 28-45: Libido u kthye më i fortë se kurrë. Libido e vërtetë e shëndetshme burrërore, një dëshirë e lindur pothuajse parahistorike për të depërtuar te një femër. E vetmja epsh natyral drejtuar vetëm në kontaktin njerëzor. Nuk mund të filloj të përshkruaj sa mirë ndihet të kthehem përsëri. Unë nuk do të shtjelloj shumë se sa e lehtësuar dhe e fuqishme ndihem, sepse e di që kjo është një gjë e përjetshme, unë jam vetëm në ditën e 45 dhe ende nuk e kam vënë këtë në praktikë me një vajzë. Dreamndërr e lagur - Dita 40.

Keqardhje: Ky lloj libido ndonjëherë mund të jetë një luftë. Pasi të prekja pak veten (jo me bordurë ose M, thjesht duke prekur vetveten për disa sekonda në të njëjtën kohë), nuk mund ta duroja më dhe unë MO në ditët 37 dhe 44. Herën e parë nuk përdora dorën time të djathtë fare, sepse mendoj, ndërsa PMO është fajtori i vërtetë për problemet tona, sensibilizimi i vetvetes vetëm tek dora juaj është gjithashtu një çështje. Herën e dytë përdori dorën time të djathtë dhe ndihem fajtore për këtë. Por, ereksionet e mëngjesit janë atje, unë ndihem mirë, i aftë dhe i kontrolluar dhe mendoj se do ta vë veten në provë për disa javë me ndonjë vajzë.

Gjithsesi, për ta përmbledhur atë:

Mirë:

Ditët e 45 JO PMO (jo një pamje e vetme e filmit më kapi sytë apo edhe mendja ime)

Ereksione të rregullta në mëngjes (që ndonjëherë zgjasin deri në minuta 20 në qëndrueshmëri pothuajse të pandryshueshme)

Një burrëri gjithnjë e më prekëse (unë modifikoi postin tim për të përfshirë këtë që kur ndodhi momente më parë, ndërsa unë urinova dhe besoj se është një tregues i fortë i përmirësimit)

Nëpërmjet çrregullimit të epshit

Tërheqje dhe imagjinatë e vajzave të rregullta

Dietë që rrit libidon: Çdo ditë: Vaj ulliri. Vaj peshku. 10 copa arra, kikirikë dhe bajame. Pika natyrale të rritjes së qarkullimit me bazë hithrën. L-Arginine (disa njerëz thonë se nuk bën asgjë, por edhe nëse ka efekt placebo, është mjaft i mirë për mua në këtë fazë). ZMA (disa njerëz thonë se nuk bën asgjë, por edhe nëse ka efekt placebo, është mjaft i mirë për mua në këtë fazë). Unë cikloj dy të fundit, në mënyrë që të mos krijoj një rezistencë ndaj efektit të tyre të mundshëm. Unë do të rekomandoja përfshirjen e rritësve të libidos në dietën tuaj. Në nivelin mendor, do të ndiheni më të kontrolluar dhe sikur po shënoni gjëra më të dobishme gjatë ditës. Në një nivel fizik ... mirë, ato po e rrisin epshin tuaj dhe funksionojnë shkëlqyeshëm pa PMO.

Bad:

2 MOs
Lexoni shqyrtimet e përcjelljes për disa ditë (kjo është e hekurosur në sajë të K9 blocker)

Aty e keni atë, kjo ishte rrëfimi im i shkurtër (aq i shkurtër sa mund ta tregoja, me të vërtetë, ka shumë detaje të tjera në lidhje me përpjekjet e mia, por ndoshta disa kohë të tjera, kur kjo është e gjitha me siguri). Siç thashë, do të vlerësoja komente, reagime dhe KËSHILLA dhe gjithashtu nëse dikush mund të më tregojë nëse dy MM dhe disa orë në total që kam kaluar duke lexuar rishikimet e përcjelljes mund të vënë një dëmtues të rëndësishëm në rrugën time për të përfunduar shërimin.

Të gjitha të mirat. Qëndro i fortë, kjo gjë funksionon!


Jam shëruar nga PIED por ende kam DE. Ka qenë një vit pa pornografi dhe duke filluar nofap javën e kaluar. Asnjë pornografi nuk funksionon patjetër dhe shpresoj që nofap të bëjë ca më të fundit për mua dhe të më lejojë të kem orgazma nga seksi. Sido që të jetë seksi është përsëri i kënaqshëm dhe unë jam shumë e lumtur me atë që kam arritur. Dhe unë jam në fillim të të 20-ave shumë btw.  LINK


Benefitsfarë përfitimesh keni parë që nga heqja dorë nga pornografia?

Unë kisha PIED, dhe ky nuk është më problem. Gjithashtu, ndihem sikur kam fituar një kohë masive në jetën time që përndryshe do të harxhohej për pornografi. Më pëlqen shumë stili im i jetës pa pornografi, dhe ky ishte një hap më tej për t'u bërë një person për të cilin jam krenar.


sapo erdha pa pornografi dhe qava

Unë mendoj se dua që kjo të jetë një mesazh shprese për të tjerët. Zbulova se kisha një varësi nga pornografia kur kuptova që nuk mund të sperkoja pa të dhe thjesht u bë zakon për atë që ndjehej çdo natë. qysh atëherë ishte qëllimi im për të thyer varësinë.

pra po. Unë sapo erdha pa pornografi dhe qava. Unë mendoj se jam duke u ndjerë emocionuese por jam sinqerisht krenar për veten time. Unë në fakt mund të përdor imagjinatën time dhe nuk përpiqem që në moshë ta bëj veten sperma. Unë në fakt veproj kur ndjehem i brirë dhe jo vetëm kur dua ndjenjën e një orgazme para se të fle.

te lutem mos u dorezo me siguri ka pasur momente madje deri tani ku dua ta shikoj. vetëm një herë. por kjo është ajo që shkatërron një moment si ky. Jam krenar për të gjithë ju që jeni këtu !!!


Jam në Ditën 141 pa PM.

Kam bërë seks të suksesshëm fundjavën e kaluar dhe ishte një përvojë pozitive. Unë kurrë në të vërtetë nuk kam pasur probleme ED, por kam pasur probleme të derdhjes së vonuar, ereksione më të dobëta dhe të gjitha besimet e ulëta / mungesa e gjërave të fokusit. Ndihem sikur akoma duhet të rishkruhem (po mendoj se ndoshta do të kem nevojë për një partner të qëndrueshëm) por ndihem kryesisht i shëruar. Seksi erdhi natën shumë vonë dhe pas një dite të gjatë pirje dhe vura re se mbledhja ime nuk ishte aq e vështirë sa do të doja të ishte. Kjo ishte e kuptueshme, unë isha ende jashtëzakonisht i ndjeshëm, koha ime e rimëkëmbjes ishte e mirë dhe ishte një përvojë e mirë për të dy palët. Tani për tani, ndihem 85-90% edhe pas afër 5 muajsh.


Zvogëlimi i PIED

Po afrohem ditën 30, dhe po shoh se sa larg kam filluar. Unë nuk e dija që unë pata nga PIED, por rezulton se ka qenë kaq e gjatë sa që nuk e kuptoja se çfarë performansi normale dukej.

Natën e kaluar, bashkëshortja ime dhe unë ishim intime, dhe gjithçka ishte thjesht më e lehtë. Zgjimi erdhi me lehtësi dhe nuk kisha asnjë çështje që t'i mbante gjërat. Unë ndershmëria u befasova, sepse prisja ashpërsinë fillestare që të largohem shpejt dhe të mbetem duke u përpjekur të vazhdoj. Ky nuk ishte rasti, dhe unë e di se ka të bëjë me udhëtimin tim pa pornografi.

Më parë kisha nevojë shumë stimulim për të filluar. Kam arritur në një pikë ku blowjobs ishin mënyra e vetme e sigurt për të më bërë të shkoj, gjë që definitivisht nuk është e preferuar e gruas sime. Tani më kujtohet se çfarë është të jesh në gjendje të bëj me të vërtetë dashurinë dhe të kesh përvojë të kënaqshme për të dy ne. Asnjë ankth, dhe pa probleme.

Për të gjithë burrat e martuar që luftojnë me varësinë e pornografisë, varet atje për hir të martesës suaj. Unë jam ende e re për këtë, por mbrëmë më dha një kujtesë solide se pse kjo pjesë e jetës sime duhet të shfaroset.


Unë shkova nga të qenit i paaftë për të arritur një ngritje, qoftë edhe me pornografi, për të orgazmuar në 30 sekonda në seksin e vërtetë. hallkë


Trust me njeri. Dëgjoni atë që kam për të thënë dhe ju duhet të kontrolloni seriozisht dëshirën për të parë pornografi.

Unë kam shikuar pornografi për më shumë se një dekadë. Fillova të kisha probleme për ta mbajtur atë, humba ngritjet e mëngjesit, kari im u ndje më i butë dhe "i vdekur". Gjatë seksit mund ta mbaja vetëm për pak kohë, dhe pastaj do të shkonte butë. Edhe masturbimi, nuk mund të isha plotësisht i vështirë.

I hoqa pornografinë dhe u bë pak më e keqe për shkak të rrotullimit të trurit tim, u ndjeva si mut, dhe mendova se heqja dorë nga pornografi nuk bëri asgjë, por e keqësoi atë (Flatline).

Tani, më në fund, rreth 3 javë më vonë, ereksionet po kthehen. Gjithnjë e më shumë, dhe unë jam duke u ndjerë si unë kur isha 18 vjeç. Ju duhet të jeni aktiv gjatë kësaj kohe të të qenit pa pornografi. Mendja juaj do të jetë në të, por ju duhet të dilni nga facebook, të dilni nga instagrami dhe të bëni gjëra produktive.

I GARANTON Efektet tuaja do të kthehen në fuqi të plotë pas ditëve 30 të mos shikimit të pornografisë. E pra, ndoshta ditë 60 nëse e keqja e saj është e vërtetë. Por PIED time zgjati për rreth një vit dhe ishte vetëm duke u përkeqësuar derisa më në fund i thashë jo pornografisë.

Unë jam ulur në rreth 5 javë tani, dhe të gjitha këto i arrita ndërsa isha ende duke bërë seks me të dashurën time. Unë do të këshilloja të mos bëj as një çast, por nëse duhet të siguroheni që është pa pornografi, dhe NUK më shumë se një ose dy herë në javë.

EDIT: Seksi ishte i vështirë për të menaxhuar dy javët e para, kisha humbje të dëshirës seksuale, dhe probleme me ereksione ende. Dy javët e para nuk shkova krejtësisht me asnjë ZKM dhe seksi ndoshta një herë gjatë atyre javëve 2. LINK


Punon

Ckemi djema. Kisha dalë nga pornografia për rreth një vit para se të kuptoja se çfarë po ndodhte me pornografinë. Unë fjalë për fjalë mund të kisha një grua në një shtrat, gati për të shkuar dhe nuk mund ta ngrija. Viagra funksionoi në mënyrë perfekte, por unë e urreva ta përdorja atë. Gjetur ybop dhe ndaloi pornografinë. Nje muaj me pare. Midis javëve 3 dhe 4, epshi im filloi të kthehej, së bashku me veshjet e vështira të mëngjesit dhe me gra të vërteta. Ata nuk janë ende 100%, por janë në rrugë të mbarë.

Gëzohem që gjeta këtë faqe


lidhje

Unë do të jem i sinqertë me ju; nja dy vjet më parë, pasi kam rindezur për një kohë, bleva një lodër seksi pikërisht për shkak të një racionalizimi të tillë. Shpejt u bë e qartë se unë po bëhem i varur nga ajo dhe se po e përdor po aq sa kam përdorur pornografi më parë. Kjo është arsyeja pse kur takova një vajzë që më pëlqente e shkatërrova dhe e hodha larg.

Gjithashtu, kur më në fund pata mundësinë për të bërë seks, vagjina e gruas së vërtetë ende ndihej shumë e huaj, edhe pse e përdorja lodrën për pak kohë para se të provoja seksin e vërtetë. Nuk mund të them se nuk ndihmoi aspak (mbase do të bëja edhe më keq nëse nuk do ta kisha përdorur), por nëse do të ndihmonte rezultatet nuk do të ishin shumë të dukshme dhe për më tepër është një pjerrësi shumë e rrëshqitshme - me këtë lloj mentaliteti ju mund të filloni të racionalizoni shkuarjen te prostitutat për shkak të një axhende të ngjashme rigjeneruese.

Ju mund të kuptoni se unë jam duke diskutuar kundër lodrave seksuale dhe prostitutave, por jo për arsye morale, përkundrazi për faktin se këto gjëra janë shumë si pornografi në kuptimin që ato janë super-stimulues të së vërtetës ( lodrat seksuale zakonisht ofrojnë një ndjesi më të fortë me shumë më shumë kontroll sesa në rastin e seksit të vërtetë, dhe prostitutat ofrojnë një shkallë të lartë lehtësisht të arritshme risie) dhe kjo mund të bëhet mjaft e varur në një mënyrë shumë të ngjashme si pornografia.

Unë mendoj se nëse po shkon pa pornografi sepse ke PIED, atëherë edhe Gary Wilson thotë se ndoshta është më mirë të kufizosh ashpër (ose të abstenosh nga) masturbimin për një kohë të kufizuar. Nëse e bëni këtë ndërsa qëndroni larg pornografisë për disa muaj, një mbledhje nuk duhet të jetë me të vërtetë një problem, por PE ndoshta do të jetë.

Gjëja e mirë është që PE shkon pas dy herëve të para që bëni seks, në të cilën kohë truri juaj ka një ngulitje mjaft të mirë se si supozohet të ndihet vagjina e një gruaje REALE. Në atë moment, arti juaj dhe seksi ndihen shkëlqyeshëm.


Jam i tronditur kur them që sinqerisht e kam arritur deri tani. 40 ditë më vonë unë ndjehem patjetër si një njeri i ri dhe jeta ime është rregulluar ndjeshëm. Unë kam qenë i rrafshët për një kohë tani ndjehem sikur po kthehem në herën e parë që prekja gobën e gf-së time dhe pata një gafë në klasë. Pas PIED nuk mund të performoja me një femër krejtësisht të zhveshur. Disiplina ka qenë torturë e tmerrshme. Nëse mund ta arrij deri më tani edhe ju. Rruga për një jetë të shëndetshme dhe të plotë është pothuajse në arritjen e armëve. Le të jetë forca me shokët e mi fapstronautë. Dita 40! :) LINK


ED shërohet?

Kam marrë një dush të ftohtë pas kandidimit tim dhe u ndjeva i madh. Pasi kam dalë nga dush kam menduar për një vajzë që unë kam një dërrmues dhe pothuajse menjëherë mori një mbledhje. Mendoj se mund të shërohem. Mënyra e vështirë e ditëve 78?


Po e kam pasur këtë si një adoleshent. Pasi mësova se ishte fajtori vite më parë fillova shërimin tim të ngadalshëm. Pas rreth vitesh 2 përfundimisht duke u plotësisht pa pornografi unë kam qenë në gjendje të provoj me një partner të ri dhe ajo ka punuar jashtë.

Lidhje me komentin.


Kjo funksionon! Dhe unë mund t'ju them, unë u rikthye kaq shumë herë, kurrë nuk kam arritur të zgjas një muaj pa mbasdite. Ende nuk jam aty ku duhet të jem, por patjetër që ndiej një ndryshim të madh. Kur fillova, nuk mund të bëhesha i vështirë për pornografi. Kështu isha i varur nga pornografia dhe se masturbimi dhe shikimi i pornografisë ishin bërë një zakon i përditshëm për mua, jo diçka që bëra sepse isha me brirë.

Unë gjithashtu ndihem përgjithësisht më i sigurt. Dua të flirtoj me vajza. Dua të jem më tërheqëse. Unë dua të jem një basketbollist më i mirë. Unë dua të dal dhe të argëtohem dhe të festoj shumë. Reallyshtë me të vërtetë diçka që do të ndryshojë jetën tuaj. Vetëm jini i sigurt, i durueshëm, mos harroni kurrë faktin që jeni një i varur, se nuk do të keni një jetë normale seksuale nëse nuk e bëni këtë, por kur të hidhni, do të jeni një person më i mirë.

Për të eksperimentuar pak, u përpoqa të prek veten dje dhe pata një ereksion, pa probleme, nuk ishte në 100% por ishte në 90%. Vendosa të masturbohem. Asnjë pornografi, asnjë imagjinatë, asgjë. Ishte e mrekullueshme. Nuk mund të kujtoj kur ishte hera e fundit që më pëlqente shumë masturbimi dhe orgazma. Unë nuk kam asnjë efekt ndjekës sot e kësaj dite dhe unë jam akoma duke marrë ereksione spontane kur jam duke flirtuar me vajzën që supozohet të dal. Unë i thashë asaj dje pasi masturboja se po mendoja për të, dhe ajo më tha se ishte skuqur.

U bëra i vështirë menjëherë në atë moment. Somethingshtë diçka që nuk më ka ndodhur për një kohë të gjatë. Ndihem i lumtur, i sigurt dhe mendoj se udhëtimi im pa PMO më në fund po merr fund. Më duhet ta pranoj, është një nga gjërat më të vështira që kam bërë në jetën time, veçanërisht pasi ky forum ishte mbështetja e vetme që kisha gjatë gjithë këtyre 6 muajve të abstenimit, përsëritjes, abstenimit, përsëritjes dhe kështu me radhë. Unë mendoj se historia ime duhet të jetë një shembull - nuk ka rëndësi nëse riktheheni, e vetmja gjë që ka rëndësi është të vazhdoni dhe të jeni këmbëngulës.

Kjo gjë mund të shërohet. Unë kam qenë i pashpresë kur fillova, i varur rëndë dhe i rrënuar nga problemet ED. Tani gjithçka ndryshohet. Ndihem si një person më i mirë pas kësaj vuajtjeje.


Sukses!!!!!

Bënë seks të suksesshëm për herë të parë sot. Unë kam rindezur vetëm që nga 12 maj pasi u përpoqa të humbas virgjërinë dhe dështova. Epo sot nuk jam më e virgjër! Ende kishte pak probleme për të mos u bërë plotësisht e vështirë, por me më shumë kohë duhet të përmirësohej. Ju nuk keni ide se pesha që më hiqet mbi supe.


Ereksioni gjatë provimit tim fizik

Unë jam 33 vjeç me PIED që jam anëtar i nofap për gati 2 muaj. Unë isha në gjendje të konkurroja 25 ditë hardnode në përpjekjen time të parë. Dita 26 unë pata një marrje veshje dhe përfundova përsëritjen me një teprim të PMO 24 orë. Tani jam në ditën 6 të përpjekjes së dytë.

Kam pasur një takim mjekësh këtë mëngjes për fizikun tim vjetor. Unë isha duke ndenjur në dhomë, udhëzova të zhvishem në pantallonat e mia të boksierit dhe të prisja që të mbërrin mjeku. Mjeku hyn, bën disa pyetje, më pas ai vazhdon të fillojë ekzaminimin. Veshët, fyti, gjoksi, më në fund të fundit, kontrolloni topat e trembur. Më thanë të hidhja pantallonat e shkurtra dhe ai shkoi në punë. Kontrollimi i topave të mi dhe më ka kthyer kokën dhe kollë. Atëherë në mënyrë të pakontrollueshme kam filluar një ereksion. Sa e sikletshme ishte kjo, ajo gjithashtu dha prova që Nofap në të vërtetë po punon për mua! Penisi im është super i ndjeshëm tani! (Ne nje rruge te mire!)


Jo fapping / No Porno

Edhe unë e zbulova këtë faqe rreth një muaj më parë. Pas asnjë pornografie për një muaj, e gjeta veten në gjendje të mbaj ereksione shumë më të mira në shtrat dhe më pëlqente shumë më shumë seksi. Unë nuk mund ta lë fapping por kam tendencë ta bëj atë vetëm një ose dy herë në javë tani, pas një ndërtimi prej 5 ditësh ose kështu që ndihem si një grabitqar seksual. Për fat të keq unë kam rikthyer kohët e fundit përsëri në pornografi për javën e fundit, kështu që përsëri në ditën 1 tani.


Unë në fakt e mbaj mend që këtë diskutim në klasën time shëndetësore të kolegjit 10 vite më parë, dhe pajtohem me argumentin se pornografia mund të shkaktojë desensitizëm gjatë intimitetit aktual. Por unë kam qenë 18 në atë kohë dhe kar e mia do të merrni vështirë nëse era fryu rrugën e gabuar. Pra, natyrisht unë mendova se nuk kisha asgjë për t'u shqetësuar. Kam filluar të shikoj pornografi kur isha 10 vjeç. Babai im gjithmonë kishte kaseta rreth shtëpisë dhe miqtë e mi më të mirë baba praktikisht kishin një bibliotekë pornografike. Ishte shumë e arritshme. Pastaj interneti erdhi së bashku dhe përforcoi këtë aksesueshmëri.

Tani unë jam 28, dhe e shikoj atë pothuajse çdo mëngjes. Praktikisht është rituali im i mëngjesit që të zgjohem dhe të heq vëmendjen për pornografi. Dhe ashtu si 1 djalë tha në komentet e tij, është pothuajse e pamundur për mua të heq dorë nga pornografia. Kur isha i ri thjesht mund të përdorja imagjinatën time, por kjo nuk bën asgjë për mua më. Për rreth 2 vitet e fundit kam vërejtur se gjatë intimitetit kam një tendencë për të humbur jetën time nëse nuk jam duke ndryshuar vazhdimisht pozicione, ose duke u përfshirë në diçka ndryshe nga ajo që ne thjesht po bënim. Në fillim mendova se duhet të jetë prezervativi që po më desensibilizon, kështu që unë shkova fjalë për fjalë për të gjetur prezervativin e përsosur.


Hej banda, emra nick.

Thjesht duke u prezantuar pasi jam i ri në këtë forum. Kam zbuluar ybop një muaj apo më shumë më parë dhe u lehtësova shumë! Mendova se kishte diçka që nuk shkonte seriozisht me mua dhe duke zbuluar se ka djem të tjerë si unë atje më bën të ndihem më mirë. Unë jam 23 dhe kam pasur periudhën time të parë të mosfunksionimit ngrerë disa vjet më parë dhe kam shkatërruar besimin që atëherë! Unë do të bëja takime me urologë, isha shumë i frikësuar dhe as nuk dija çfarë të bëja. Sepse pa karin tim, nuk dua të jetoj !!! Lol unë rashë në një depresion para se edi im të fillonte nga një ndarje afatgjatë.

Kam filluar të shikoj pornografi çdo natë dhe ta shaj atë shumë. Arriti në pikën kur edhe kur isha me një zog të nxehtë duhani, nuk mund të rrija fort. Ajo u përkeqësua kohët e fundit, por kanë mbërritur për të paktën 8 vjet. Faleminderit zotit që gjeta ybop sepse u bëra i INFORMUAR. Unë mendoj se duhet të ketë një ndërgjegjësim serioz në lidhje me këto gjëra tek të rinjtë. Unë tashmë po ndjehem më mirë atje poshtë dhe në të vërtetë jam ndyrë si kampion ditën tjetër! Lol Faleminderit përsëri djema dhe shihemi përreth.


(Mosha 50) Unë kam qenë kryesisht një përdorues erotik i pornografisë. Unë u ndala tre muaj më parë, turqi i ftohtë. Makineria ime aktuale funksionon shumë mirë këto ditë. Ereksionet ndodhin shpejt dhe zgjasin shumë, krahasuar me ditët e vjetra të pornografisë. Jam shumë gati gjithmonë.

Jam në Ditën 141 pa PM. Kam bërë seks të suksesshëm fundjavën e kaluar dhe ishte një përvojë pozitive. Unë kurrë në të vërtetë nuk kam pasur probleme ED, por kam pasur probleme të derdhjes së vonuar, ereksione më të dobëta dhe të gjitha besimet e ulëta / mungesa e gjërave të fokusit. Ndihem sikur akoma duhet të rishkruhem (po mendoj se ndoshta do të kem nevojë për një partner të qëndrueshëm) por ndihem kryesisht i shëruar. Seksi erdhi natën shumë vonë dhe pas një dite të gjatë pirje dhe vura re se mbledhja ime nuk ishte aq e vështirë sa do të doja të ishte. Kjo ishte e kuptueshme, unë isha ende jashtëzakonisht i ndjeshëm, koha ime e rimëkëmbjes ishte e mirë dhe ishte një përvojë e mirë për të dy palët. Tani për tani, ndihem 85-90% edhe pas afër 5 muajsh.


Procesi i reboot-it punon si hijeshi progresi im është përmirësuar me shpejtësi.

Uroj ta shpjegoj më mirë. Filloi janarin e rikthyer pas 1 muaji (eksperimentimi i rikthimit me PMO) dhe rezultati ishte i qartë që më ktheu përsëri. Pastaj pas 1 muaji shtesë u rikthye në vetëm MO, dhe kjo nuk më ktheu përsëri siç bëri PMO. Tani 1 muaj dhe disa ditë shtesë (3 muaj plus në total) Unë jam duke u ngritur në mënyrë spontane të paktën jo 90% dikur ishte 80% javën e kaluar apo më shumë. Dhe kur shikoj një romancë të butë ose puthje në një skenë filmi ngritje të menjëhershme (kjo nuk ishte e mundur b4 edhe me pornografi të rregullt; duhej të ishte e vështirë që unë të entuziazohesha atëherë.

Tani për tani besoja se jam shëruar por dyshoj sepse jam duke u përmirësuar çdo javë. Sidoqoftë, qëllimi im është të godas 6 muaj. Kam në plan të abstenoj 100%. Unë kam ndërtuar tolerancën për të shmangur rikthimin dhe ajo ishte me parandalim. Përdorni vetëm telefonin tim për të kontrolluar postën elektronike dhe për të përdorur PC për punë në mënyrë rigoroze në shtëpi dhe shikimin espn3 etj.

Unë jam në një plan të shkëlqyer diete, kështu që unë bast që ndihmon shumë. Unë pothuajse morra shtesa, por u largova pas një javë apo më shumë në mënyrë që të jem i sigurt se përparimi im është i paprekur. Druri i mëngjesit po ndodh më shpesh. Kjo gjë funksionon për aq sa shqetësohet. Për disa njerëz me ankth ju duhet të relaksoheni plotësisht - mos bëni shumë stres në seksin vetjak b4.

Bëni sikur jeni duke u përpjekur t'i pëlqeni zogut ose diçkaje dhe jo vetë, kjo do të ndihmojë në uljen e ankthit. E di që është e vështirë por problemi im i hershëm ishte gjysmë ereksioni gjatë seksit apo edhe b4 sepse gjendja ime tani është 50% më e mirë se atëherë. Kështu që ankthi nuk ishte një problem dhe unë nuk do ta lejoja të më merrte më shumë se në të vërtetë mund të bëhet problem. Gjithashtu disa njerëz kanë frikë se mos mbeten shtatzënë një zogth dhe kur duan të kryejnë frikën e tyre patjetër që do t'i arrijnë ata. Ju duhet të mendoni pozitivisht. Unë do të azhurnoj javën e ardhshme.


Punon Nofap!

Një hedhje e qartë, ndjeva nevojën për të ndarë suksesin tim me nofap. Unë jam duke u rikuperuar nga PIED, dhe deri vonë nuk kisha orgazëm me një grua për rreth 6 vjet. Ju disi vazhdoni të gërmoni veten në një vrimë me PMO. Epo unë u zhvendosa në një qytet të ri dhe vendosa ta kthej këtë varg grevash. Pas një lëvizjeje të vogël në tinder, unë takova disa vajza dhe fillova të bëja seks, por duhej ta falsifikoja atë deri në rreth një muaj dhe një javë pa PMO, unë isha në gjendje të kaloja orgazëm (pasi bëra seks për ndoshta 30 minuta). Shërimi im po vazhdon dhe po shoh më shumë përmirësime. Doja të ndaja suksesin tim për t'ju ndihmuar të motivoj të gjithë. Nëse je në pozicionin tim qëndro me të!


Përditësimi i përditësimeve 90

Përshëndetje të gjithëve, dua t'ju jap një azhurnim të udhëtimit tim të deritanishëm. Jam 90 ditë në procesin e rindezjes tani pa pornografi, pa masturbim dhe disa orgazma nga marrëdhëniet seksuale.

Tani gjithçka po bëhet më mirë. Ditët e para isha me brirë ekstreme pa mundësinë e një mbledhjeje, por pastaj e gjitha u zbeh dhe unë u futa në vijën e sheshtë.

Pastaj erections natën gradualisht u kthyen dhe unë kuptova një ëndërr të vetme lagësht.

Dy ditë më parë bëra seks të mrekullueshëm pa asnjë presion, duhet ta pranoj se përdora Levitra por jam shumë e sigurt që nuk kam nevojë për të. Por kjo më jep një farë besimi që do të më duhej për momentin.

Unë nuk kisha një boner të plotë kur kisha parathënie, por ishte e lehtë të gjesh një me pak ndihmë dhe lubrifikë, dhe pastaj ishte shumë e vështirë dhe e gjatë, gjithashtu kisha ndjenja shumë të mira dhe absolutisht pa presion. Unë nuk kam bërë seks për dy javë para kësaj dhe mendova se nuk do të mund të zgjasja gjatë për shkak të kësaj, por zgjata me të vërtetë shumë dhe ishte shumë e kënaqshme për të dy ne.

Mendoj se rebootimi i vërtetë filloi më vonë sepse kisha mendime rreth pornografisë që ishin të vështira për tu luftuar, nuk i kam më këto mendime apo fantazi tani.

Ereksionet e natës janë pak më të dobëta tani dhe nuk shfaqen çdo natë, por mendoj se kjo është për shkak se unë pi shumë cigare përsëri që prej tre javësh - Unë do të ndaloj këtë fundjavë.

Shkruaj këtë gjë dhe u jap atyre besimin e interesuar për udhëtimin e tyre të rindërtimit. Unë besoj se kjo është e mundur dhe shumë gjëra tashmë janë më të mira.


Reddit NoFap - Pak më shumë se 5 muaj që kur kam ndalur shikimin e pornografisë

U ktheva në këtë subreddit për të kontrolluar dhe parë se si po shkonin gjërat. Gëzuar për të parë numrin e madh të fapstronautëve, dhe edhe më të lumtur të shohësh se ka një bisedë TED që diskuton efektet e abuzimeve të PMO të rënda.

Në bisedën TED, ata përmendin për djemtë e rinj se mund të duhen deri në 5 muaj për të rindezur plotësisht, në krahasim me gjeneratën e vjetër që nuk filluan pornografi në internet në vitet formuese të trurit të tyre.

Isha i zhgënjyer, por më pas u futa dhe kontrollova banakun tim. Jam mbi 5 muaj. Kjo më dha një besim të madh. Kam shmangur bisedat me vajzat që më pëlqejnë kryesisht sepse kisha frikë se nuk do të mund t'i kënaqja ato kur të vinte koha. Pas 90 ditëve të mia, unë fillova të M çdo herë pas here, por nuk kam parë një video të vetme të pornografisë në internet që nga Dita 1.

Unë nuk kam më frikë t'i qasem grave që unë jam i interesuar, nga frika e keqpërdorimit. Ky është një hap i madh për mua dhe më ka marrë mjaft kohë për të arritur këtu.

Ju uroj fillestar dhe mid-rebooters më të mirën. Bari me të vërtetë është më i gjelbër në këtë anë të varësisë, dhe unë ndihem më mirë për mua tani se sa kam në vitet e kaluara 5.


Reddit NoFap -E dashura më pyeti nëse pata Viagra - Post Porn ED

by rebirth232

Thjesht doja të ndaja pasi më bëri të ndihem shumë e mrekullueshme dhe do t'u jap të tjerëve një frymëzim me shpresë. Pasi kalova shumicën e përpjekjeve për të kryer marrëdhënie seksuale në 7+ vitet e fundit duke mos qenë në gjendje për ta ngritur atë për shkak të ED të shkaktuar nga pornografia, më në fund ndihem normale.

Unë jam duke shijuar të bëj seks të mirë me të dashurën time të re (dhe të parë serioze) në moshën 21 vjeç. Kam qenë duke bërë seks me të disa herë tani dhe kohët e fundit po bëja seks dhe po përqendrohesha në mos bërjen. Sa herë që isha gati për të, unë do të ndryshoja pozicione ose do të ngadalësoja, por vazhdoja të përqendrohesha në mos akumulimin. Ndihem sikur shkova për 40+ minuta dhe ndoshta edhe më shumë, duke i dhënë asaj orgazma të shumëfishta derisa ajo nuk mund të zgjaste më shumë (duhet ta pranoja, ishte e vështirë ta mbash në mua).

Pasi mbaruam ajo më pyeti nëse kisha marrë viagra apo diçka të tillë, gjë që ishte një gjë mjaft e mrekullueshme për të dëgjuar pasi u përpoqa me ED për tërë jetën time. Unë i thashë asaj se po përpiqem të mos bëj sperma për shkak të efektit kullues që shkakton dhe më mirë do të përpiqesha të mos vija kur ishte e mundur, gjë që gjithashtu më mban me brirë shtesë dhe të gatshëm të shkoj për të.

Në fund të fundit, kjo nuk zgjati shumë pasi bëmë seks në mëngjes dhe unë erdha, por megjithatë, unë jam i kënaqur me vendin ku jam tani dhe ajo është plotësisht mirë me mua duke u përpjekur të mos bëj sperma për arsyet e mia.

Në fund, unë do të doja të them se kushdo që po lufton me pornografi nxiti ED për ta mbajtur atë dhe mos u dorëzua. Ka një dritë në fund të tunelit. Gjithashtu, mos e rrahni veten nëse rivendoseni këtu ose atje, thjesht pranojeni dhe kthehuni në rrugën e të qenit personi që dëshironi të jeni.

SimpleRy

Kam pasur një përvojë të ngjashme. Pas fillimit të nofap, vajza ime komentoi sa më e vështirë është bërë kari im, dhe në këtë pikë unë jam në gjendje të bëj shumë herë në natë, gjë që nuk mund ta bëja kurrë më parë. Për të mos përmendur që kam ardhur nga një bj për herë të parë ndonjëherë, e cila ishte një pozitiv i madh dhe e bëri atë të ndihej mirë.

Unë mendoj se është e mrekullueshme të bësh nofap, por unë jam shumë i sigurt kur nuk dua të bëj sperma gjatë seksit. Të jesh në gjendje të kesh një jetë të shëndetshme seksuale është një lloj çështje e tërë për mua. Pavarësisht, punë e mirë.

rebirth232

Plus, me seks të vërtetë ju sperma dhe ju mund të dëshironi të relaksoheni dhe të shtriheni atje me vajzën pasi me pornografi ju jeni përsëri në atë disa minuta më vonë (e cila për mua mund të çojë në kumbim shumë herë në ditë, ndoshta kishte ditë me më shumë se 10 herë, e cila definitivisht nuk mund të jetë e mirë)

SimpleRy

Jam dakord Gjëja është që orgazmimi gjatë seksit është normal dhe i shëndetshëm, prandaj nuk ndiheni i kulluar ose i dëshpëruar më pas. Falimi është i vetmuar, jo fizikisht aktiv dhe zakonisht ju bën të dëshironi për gjëra që nuk janë reale, duke ju lënë të ndiheni të papërshtatshëm dhe të pakënaqur.


Jam në javën time të 4-të të rindezjes. Në moshën 60 vjeç, unë isha përdorues i pornografisë për një kohë të gjatë, madje tre herë në ditë. Gruaja ime ndihej e pasigurt dhe unë ndjehesha e urryer nga vetja. Unë kam qenë një udhëtim shprese për të zbuluar që gruaja ime ndihmonte në varësinë time. Javën e kaluar unë u zgjova spontanisht me parathënie në një drurë të fortë dhe unë të dy shijova kohën e fuqishme që na dha, dhe njohuritë për mrekullitë e ardhshme.


 Një natë e parë qëndron pa ED

Së pari duhet të them se kam bërë 90 ditë tashmë. Unë jam një mashkull 23 vjeç dhe në të kaluarën kam pasur shumë mundësi për të bërë seks me gra shumë tërheqëse dhe gjithmonë nuk kam arritur të bëj një mbledhje. Duket se gjërat kanë ndryshuar. Jo vetëm që bëra seks me sukses pa asnjë problem, por edhe isha plotësisht i dehur. Unë gjithmonë kam pasur probleme duke u bërë i vështirë kur jam i dehur, madje edhe me SO.


lidhje

Unë kisha ED në marrëdhëniet e mia të para 3/4 të cilat vërtet më ulën besimin. Unë kam qenë duke u përplasur me dhe pa pornografi që kur isha 12 vjeç dhe gjatë takimit tim të parë seksual në 19 unë thjesht nuk mund ta përfundoja. Shpejt përpara në 25 dhe unë ende kisha të njëjtat probleme, por nuk e kuptova pse. Gjithsesi unë e bëra Nofap jo Pornfree në dhe jashtë për 2 vjet, breza ime më e gjatë ishte 150ish ditë dhe gjatë asaj brezi pata një të dashur dhe mirë, funksionoi!


 Ankthi social dhe mendimi negativ ---> jashtë me plehra. Si meson te jesh me emocionues, lol ??

Ndjeshmëria dhe motivimi ngrihen si dielli pa rënë si hëna. Ereksioni me vajza-.-Masiv- Mund edhe të vetë-nxisë ndërsa mendon për vajzat me veshje dimërore. Motivimi për të punuar, për të dalë, aftësia për t'u kujdesur për pastrimin e konviktit, të qeshurit, buzëqeshja, pozitiviteti një rezultat i trajnimit përveç abstinimit, nr. Aftësia për të fjetur si foshnjë dhe për të zgjuar gatishmëri pa stimulim të kafeinës (megjithëse kënaqem me kafe për shkak të shijes së dobishme të fituar).

Është e vështirë të injorohet korrelacioni midis të gjitha këtyre përfitimeve harmonike dhe mospërfilljes së rreptë të ZKM-së.


36 vjeçar mashkull i divorcuar së fundmi. Kur gruaja ime më la, nuk isha gati për të dhe më mungonte tmerrësisht. Kisha nxitje që doja të zhdukej, si të dëshiroja të bëja akoma seks me të. Kështu që iu drejtova PMO-së. Epo unë hovi veten në harresë. Vuan nga të gjitha simptomat. Tabletat ED madje ndaluan së funksionuari. Jeta ime thithi. Isha në depresion, por kurrë nuk mund ta vura gishtin te problemi. Vizituan psikiatër dhe urologë. Askush nuk e kishte përgjigjen. Kështu që kur pashë të tjerët në të njëjtën varkë me mua, ajo më goditi si një tullë. E dija menjëherë që isha i varur.

Shpejt përpara sot. Sot është dita 38 e asnjë PMO. Miqtë e mi, ky proces është e vërteta. Jeta ime ka ndryshuar në çdo mënyrë e imagjinueshme. Mjegulla është ngritur dhe unë jam aq i përqendruar, është qesharake. Nuk ka më depresion, nuk ka më ankth, muzika tingëllon më mirë, unë jam edhe më i fortë në palestër. Ndihem i prirur t'ju them të gjitha këto sepse nuk është rrugë e lehtë por rezultati përfundimtar është i mahnitshëm. Nuk kanë kaluar as 60 ditë akoma, i cili është qëllimi im. Qëndro i fortë. Motivimi për të pasur një jetë më të mirë nuk më lejon të rikthehem. Asgjë që ia vlen të kesh nuk është e lehtë dhe ky nuk është përjashtim. Besoni në proces dhe do të jeni shumë të lumtur që bëtë. Premtoj.


(Komente - Djalë i moshuar me shumë përvojë seksuale i cili u rikuperua më shpejt se normalisht)

LINK - Reboot vështirë, 3 javë në sukses në shumicën e fronteve

Hi everyone,

30 vjeç këtu, po shkruaj me një histori suksesi dhe shpresoj të frymëzoj të tjerët. Unë nuk do t'ju mërzis me historinë time, sepse të gjithë ndjekim pothuajse të njëjtën rrugë. Përditshmëria M, dhe P e shikimit, probleme në shtrat, nga qëndrimi i vështirë, madje edhe ngritja e tij te Os-të e vonuar. Unë i kam pasur këto probleme në pjesën më të madhe të jetës sime, përveç rasteve kur kam pasur një të dashur të qëndrueshme dhe nuk kam parë aq shumë P.

Tani po takohem me dy vajza, kështu që kjo po rindizet me partnerë. Seksi ishte një herë në javë me secilën vajzë, kështu që natyrisht në mes të kohës do të kisha PMO çdo ditë. 3 javë më parë pata një kohë kaq të vështirë për të qëndruar vështirë sa e dija që isha në telashe. Më në fund më goditi. Kërkoi faqen e internetit të YBOP dhe vendosi të abstenojë menjëherë.

Java e parë ishte e mirë, përveç fantazimit të rastit, i cili është po aq i rrezikshëm sa shikimi i vërtetë i P. Pas një jave, unë bëra seks me një nga partnerët e mi dhe qëllimi im ishte të mos kisha fare O. Epo, unë isha aq i vështirë, dhe gati ejakulova vaginalisht, gjë që nuk më ka ndodhur për vite me radhë, sa që më në fund Oed. Vetëm një herë.

Pak ditë më vonë isha me partnerin tim të tjerë dhe u ktheva të njëjtat probleme. E dija se duhet të abstenoj për aq kohë sa mundem. Fundi i javës së dytë, i relapsuar me M, por jo P apo fantazi, të cilën unë mendoj se ka ndihmuar. Pas javëve të 3 ndjehem e mrekullueshme, drita e mëngjesit po fillon të kthehet, jam në të vërtetë nga ana e seksit real dhe grave të vërteta dhe mund të rri shumë kohë që të mbaroj një grua disa herë (mendoj 45-60 minuta). Ndihem mirë në përgjithësi.

Disa gjëra që mund ose nuk mund të kenë ndihmuar. Kam filluar plotësimin me xhensen, multi-vitamina, vaj peshku dhe proteina shtrëngon me aminoacidet. Kam lexuar se ata ndihmojnë në rigjenerimin e aminoacideve të rëndësishme dhe të tilla. Unë gjithashtu do të godas me moisturizer në kokë dhe bosht për të zbutur lëkurën dhe për të sjellë përsëri ndjeshmëri. Mendoj se e gjithë kjo mund të më ndihmojë të shërohem më shpejt. Sidomos ndjeshmëria që u kthye në kar e mia ka qenë e mahnitshme. Unë në fakt mund të lëshoj kur kam seksin vaginal, në vend që të duhet të masturboj pas depërtimit.

Nëse keni ndonjë pyetje, më lejoni të di, do të përpiqem dhe do të ndihmoj sa më shumë që të jetë e mundur.


LINK - thomaslewis Maj 20, 2012

Hej është e lehtë. Ndaloni së rrahuri aq shumë dhe **** juaj do të kthehet te shoku normal.

Ju po flisni me shembullin e frymëmarrjes së gjallë të kësaj. Përdorej për të qenë i varur nga pornografia fetish në këmbë dhe nuk mund ta nxirrte atë për seks aktual. Ju nuk keni ide se sa e turpshme është kjo. Pastaj hyra në një situatë ku nuk mund të shikoja pornografi për një muaj e gjysmë, dhe as nuk munda të mposht. Unë e shfrytëzova atë si një mundësi dhe rrallë rrija jashtë. Mendoj se e bëra si 3 herë në një muaj e gjysmë. HOLYYY SHOOTTT, po zgjonte ereksione të forta shkëmbore. Ishte përsëri si ditët e vjetra !! Unë do të duhet të përqendroj të gjithë energjinë time për ta bërë atë të kthehet poshtë, sepse do të dëmtojë !! NJERIU !! MENDOJ SE JETA MUA U SHTYRUA !!! Pastaj unë ndalova së rrahuri dhe shikuar pornografinë në internet

Ata thonë se masturbimi është në rregull, dhe mjekët madje e inkurajojnë atë. E vërteta është, masturbimi NUK është në rregull. Duhet të konsiderohet si një opsion i RESORTIT T FUNDIT. Kur rrihni, ju e zbrazni energjinë tuaj seksuale dhe kjo rrjedh në shumë aspekte të jetës tuaj. Ashtu siç thotë babai i mikut në byrekun amerikan: "nuk është lojë"


Nga një forum:

Jam 45 vjec Unë fillova turqinë e ftohtë PMO rreth dhjetorit të vitit të kaluar.

Ju thatë, “Ndryshimi në jetën time seksuale ka qenë dramatik dhe për herë të parë në 12 vjet apo më shumë po marr ereksione të qëndrueshme pa prekur. Ndihem përsëri 16 vjeç! ”

Ndihem pak a shumë në të njëjtën mënyrë jo 16, por ndoshta 21 apo më shumë lol. Unë nuk jam përsëritur por do ta pranoj se kam pasur disa prova mjaft të forta të fuqisë sime të vullnetit. Unë ende përjetoj periudha kur unë vij e rrafshët ndihem plotësisht e vdekur atje poshtë. Herë të tjera ndihem sikur ndjeva rreth të 20-ave time duke u përpjekur të mos zgjatem më shumë për të mos i dhënë vetes time një kompleks për këtë.

Unë i premtova vetes se do ta ruaj për gratë. Unë nuk kam një GF të qëndrueshëm në atë kohë, kështu që është vërtet goditja dhe humbi. Por kur unë bie mbi ndonjë veprim nuk jam harxhuar duke u shqetësuar nëse mund ta ngre flamurin. I vetmi më mban në rrugën e duhur.

Unë nuk kam masturbuar ose shikuar pornografi që kur kam filluar procesin tim të rindezjes. Jam shumë i lumtur me mua të ri.


Ka qenë muaj 3

Mendova se e gjithë kjo nuk ishte gjë e keqe, fillova rreth 3 muaj më parë, sepse unë përdor për të pasur kohë kur unë nuk do të merrni vështirë lehtë. Tani kam ereksione më të vështira që kam përjetuar ndonjëherë. Kursi im ndihet i madh dhe ndihem mirë duke ndaluar varësinë time të pornografisë. Ende e fortë, ky është vetëm fillimi!


Dita e raportit 27 ED

Epo, kjo është më e largëta që kam bërë ndonjëherë. Në muajin e kaluar unë kam filluar të shoh një të dashur të ri të nxehtë. Unë nuk mendoj se kjo ka të bëjë me nofap, por unë kam parë përmirësime me ED tim.

Nuk jam plotësisht i kënaqur me mënyrën si po shkon, por duhet të jem realist këtu. Kisha të bëja me vështirësi për t'u vështirësuar aspak për vajzat në të kaluarën. Tani jam në gjendje të bëhem e vështirë kur bëj seks dhe kjo është një lehtësim kaq i madh për mua.

Nuk është vendi ku unë po bëhem i fortë rastësisht gjatë gjithë kohës, por gjithçka që më intereson është kur bëhet fjalë për të bërë seks.

Unë jam duke u marrë me PE paksa ndoshta sepse nuk po gaboj, por jo çdo herë që bëj seks. Këtë mëngjes kam bërë seks dhe PE ishte goxha keq. Kam zgjatur vetëm disa minuta. Sidoqoftë seksi ndihet i pabesueshëm. Kaq shumë ndjesi të tjera që isha mësuar kur goditesha gjithë kohën. Unë gjithashtu kam vërejtur se kam ngarkesa të mëdha qesharake!

Unë mendoj se gjëja më e madhe për mua është se unë jam në gjendje të bëj e vështirë për të. Isha aq i shqetësuar për këtë. Unë do ta merrja atë si të mirëqenë dhe do të përqendrohesha në PE që ndonjëherë e përjetoj, por duhet të ndalem dhe të kujtoj veten se para se të filloja nofap shpesh nuk do të isha në gjendje të bëhesha e vështirë për seks.

Padyshim që është gjithë inkurajimi që më duhet të qëndroj në këtë drejtim dhe të shoh se ku shkon. Shpresojmë që ajo të përmirësohet dhe kurrë më nuk do të duhet të merrem me ED duke shkatërruar jetën time seksuale


Asnjë pornografi dhe një rast i rastit

Përshëndetje djema, thjesht desha të paraqitesha dhe të ndaja përvojat e mia me diçka që jo shumë njerëz po bëjnë. Së pari disa prejardhje: Unë jam 27 dhe kam pasur vetëm një GF, por shumë partnerë seksualë të rastësishëm, nuk jam i madh në pjesën e angazhimit. Unë kisha ED disa vite më parë, por arrita ta shkundja disi. Problemi im në seks gjithmonë ka qenë të mos jem në gjendje të orgazmoj me partnerin tim. erdhi vetëm disa herë brenda një vajze (dhe asnjëherë me prezervativ, të cilin unë e konsideroja të pamundur), pjesa tjetër ishte "manual". Një problem tjetër për të cilin nuk isha i vetëdijshëm në atë kohë ishte se nuk qëndrova 100% e vështirë gjatë gjithë seksit, por në atë kohë mendoja se ishte normale.

Mendova se zgjidhja qëndron brenda gjetjes së një partneri të rregullt seksi (aka e dashur) dhe më pas një mik i mirë më tregoi / nofap rreth 2 muaj më parë. Unë kurrë nuk kam qenë një djalë i madh pornografik, kështu që heqja dorë prej saj ka qenë e lehtë për mua, 2 muaj i pastër tani ... Sidoqoftë, unë provova rrugën NoFap, por nuk munda ta trajtojë atë gjatë 7-10 ditëve. Mjegulla e trurit që kam në atë pikë ku unë dua të futem në çdo vajzë që ecën ishte shumë, deri në pikën që po ndikonte në aftësinë time për të punuar. Nëse do të kisha seks të rregullt, jam i sigurt se do të ishte më e lehtë, por pasi që nuk është rasti unë kam qenë duke qëndruar në një, maksimum dy hapa në javë, dhe kurrë në pornografi.

Kështu që sapo përfundova një maratonë të 3-it me një nga vajzat e mia (seksi i parë që nga fillimi i gjithë kësaj) dhe rezultatet janë në:

1) Unë bëhem shumë i shpejtë dhe qëndroj plotësisht i fuqishëm derisa të bëhet vepra. Unë nuk e kisha idenë se çfarë kisha humbur apo sa vështirë mund të arrija!

2) Tani jam në gjendje të orgazmoj brenda dhe së bashku me partnerin tim, në çdo pozicion ... dhe po, edhe me prezervativ.

3) Shërohem shumë më shpejt pas seksit dhe jam gati të shkoj përsëri si mendërisht ashtu edhe fizikisht. Para se të ndodhte që të kisha një periudhë të shkurtër të urrejtjes fjalë për fjalë të personit me të cilin sapo bëra seks derisa gjërat të ktheheshin normalisht në kokën time. Shumë e çuditshme, por e lumtur që nuk e kam më këtë.

Kështu që ju shkoni. Unë nuk jam këtu për të bërë konkluzione, por mendova se do të ishte e dobishme të ndaja përvojat e mia dhe shpresoj të ndihmoj dikë të arrijë të njëjtat qëllime si unë.

Sa për mua, qëllimi i ardhshëm është gjetja e një vajze të këndshme për të shijuar seks të rregullt me ​​dhe për të mbajtur prerje poshtë tyre faps.


Yay unë mendoj ED tim është shëruar

NoFap është mënyra. Unë kam qenë duke bërë NoFap në modalitet të vështirë, dhe arsyeja kryesore ishte problemet me ED (megjithëse e shoh tani se si pornografia më ngacmoi jetën). Jam përpjekur të bëj seks tri herë gjatë një viti e gjysmë, vetëm me një sukses të moderuar të fortë.

Dje kisha marrëdhënie seksuale me një vajzë dhe nuk e kisha problem ta ngrija, isha pak i shqetësuar se do të shpërthente prezervativi kur të vija, por as kjo nuk ndodhi për fat të mirë :) Unë kisha disa probleme DE në vrapimin e dytë, por mendoj se është në rregull.

Thjesht donte të ndaja historinë e vogël të suksesit me ju djema. Qëndro i fortë dhe me brirë


Epo, ka ndodhur shumë. Ka qenë pothuajse tre muaj që nga hyrja ime e fundit në blog.

Së pari duhet t'i them Marnias dhe të gjithë anëtarëve të tjerë: Thanx, mbështetja juaj do të thotë shumë për mua, dhe së dyti: REBOOT WORKS GUYS!

E tëra që ju nevojitet është dashurimi i partnerit, besimi dhe durimi. Unë dhe GF-ja e ndaluam varësinë nga PMO së bashku, lamë seksin në telefon dhe filluam të bëjmë seks të mirë dhe të pasionuar. Rezultati? Foshnja është në rrugën e duhur, dhe ne do të martohemi pas dy muajsh.

Problemet? Epo, rinisja e djemve është në proces e sipër dhe duhet kohë për të fituar besim. Një javë më parë shkova në faqen e pornografisë dhe fillova të mendoj: "Çfarë është kjo mut, nuk është një seks i vërtetë, për çfarë më duhet kjo gjithsesi?" Dhe unë shkova në sit, dhe instalova bllokuesin e pornografisë (MetaCert), sepse njeriu është i dobët dhe ka nevojë për ndihmë për të shmangur një situatë "vetëm një shikimi", për të fituar një varësi. Mbaj mend një ditë, një ditë të tërë seksi, mendoj se kam orgazmuar 13 herë. Ndonjëherë, mendime të tilla si: "A do të ngrihet?" dalin në sipërfaqe, por ato avullojnë në seksin pasionant.

Pak ditë më parë, unë kam pasur seks të mrekullueshëm në mëngjes dhe në natën unë couldnt marrë atë. Ndoshta unë isha i lodhur nga seksi të shumëfishta çdo ditë, ndoshta koka ime ishte plot me presion për përgatitjet e dasmave, ndoshta ndjeva se seksi ishte diçka që unë duhet të bëj, një detyrë që duhet të kryej, gjë që nuk e bëra.

Seksi ka të bëjë me relaksimin dhe kënaqësinë, jo një detyrë dhe rindezja është një proces që kërkon kohë dhe ka ulje dhe ngritje, por gjëja kryesore është: RINDERI PUNT.


Ditët e ditëve 27 të NOFAP

Hej djema, mendova se do të kontribuoja në komunitetin kërkimor shkencor gjithnjë në rritje të NOFAP, lol. U futa në këtë sepse isha duke përjetuar ED me vajza ndërsa bëja seks, dhe gjithashtu derdhje të rëndë të vonuar. Do të mund të bëja gati vetëm sperma nëse do të ngrihesha me një kapje të fortë vdekjeje; të dilja brenda një vajze ishte pothuajse e pamundur për mua.

Pika ime e parë për të marrë një të trajtojë në këtë ishte kur isha me këtë vajzë me të vërtetë e bukur japoneze; Unë kurrë nuk kisha pasur një të tillë më parë, kështu që isha i ngazëllyer për ta qirë atë, por thjesht nuk mund të bëhesha i vështirë. Unë kisha për të menduar për pornografi, dhe edhe kur ajo po më hipte, unë thjesht u ndjeva e butë në rastin më të mirë. Isha si duke bërtitur në penis brenda mendjes - wtf po ndodh ??? Por yah, është e panevojshme të thuhet - ajo ishte shumë e zhgënjyer dhe pothuajse shumë i rezistoi çdo përparimi të ardhshëm për seks përsëri (edhe pse ne ende rrinim jashtë një herë në një kohë).

Pas kësaj, fillova të lexoja për të parë nëse dikush tjetër kishte të njëjtat probleme si unë, gjeta YBOP dhe më pas këtë komunitet. Vendosa të bashkohem me lëvizjen dhe kanë kaluar 27 ditë deri më tani. Unë fshiva koleksionin tim të pornografisë, hodha të gjitha lodrat e mia dhe e mbaj veten të zënë me palestër dhe punë për të hequr mendjen nga seksi.

Këtu janë disa nga gjërat që kam vënë re gjatë javëve të fundit të 4-it:

Java 1: - Ditët e para, në të vërtetë nuk e mendoni shumë - dita e 4-5-të - dëshironi pornografi - por është paksa e butë që të mund ta luftoni

Java 2: - Depresioni fillon të godasë - sikur të mendoni se si jeni vetëm dhe nuk jeni akoma atje ku dëshironi të jeni në jetë - Ju filloni vërtet të dëshironi të shikoni pornografinë tuaj - si gjysma e ditëve të mia ishin konsumuar me mua duke dashur të PMO por në të vërtetë luftoj veten time për t'i rezistuar dhe lexuar NOFAP për motivim. Kam lexuar shumë histori të djemve tuaj - të cilat ishin disi të ngjashme me ato të miat, kështu që u ndjeva i inkurajuar të qëndroja larg - Unë çimentoja gjithçka duke fshirë pornografinë time, deri në ditën e 12-të apo më shumë (ky ishte një hap i madh - është zhdukur - dhe ju nuk mund të ktheheni prapa) - Për të anashkaluar depresionin tim, unë bëra qëllime për veten time dhe riorganizova orarin tim në mënyrë që t'i arrija më mirë ato

Java 3: - Vazhdova të ndihesha goxha i dëshpëruar, por e mbaja veten të zënë me shkuarjen në palestër dhe duke u përqëndruar në punë (si të mësoja gjëra të tjera, të bëja punën time në vend që të humbja kohë - duke u përpjekur të isha një arritës më i mirë). - Unë gjithashtu dola më shumë, duke përdorur Meetup.com dhe duke gjetur festa në Facebook për të shkuar, për të takuar njerëz të rinj. - Unë gjithashtu kam punuar në Starbucks më shumë (në vend të shtëpisë, unë i pavarur) kështu që mund të jem rreth njerëzve dhe të mos ndihem i vetmuar / i izoluar - fillova të godas gratë në internet më seriozisht (para se të hiqja dorë vetëm nga refuzimet e para) - sikur loja ime të ishte më e mirë, edhe pse po hidhesha shumë në erë, nuk i lashë refuzimet të më faza, dhe përfundimisht mora 2-3 numra nga vajzat gjysmë të lezetshme.

Java 4: - Po zgjohem çdo ditë me pajisje masive. Ndihem i tunduar për MO, por jo (është jashtëzakonisht e vështirë të rezistosh vetëm duke prekur - por e mbaj veten të mos e kthej atë në buzë të plotë. Nëse ndonjë gjë, unë jam thjesht më admiruese se sa bukur duket, lol) - Kam disa takime të renditura për fundjavën - por unë jam nevojtar si qij, dhe ndjehem sikur mund t'i tremb vajzat e mia duke qenë shumë në nevojë për seks - Unë me të vërtetë, dua shumë seks - është e çuditshme, sepse më parë me pornografi , Nuk do të më interesonte vërtet nëse do të pushohesha apo jo.

Tani është si një BRON serioz, kur do të gjesh një gjë që më shqetëson sa herë që jam vetëm ose pa ndonjë punë për të bërë. Flisni për MODE TARD VARDRTET. - Si rezultat, sidoqoftë, unë kam qenë shumë këmbëngulës në faqet e takimeve në internet, duke bërë presion për më shumë takime - të paktën një në natë. Deri më tani kam pasur vetëm një takim, por vajza nuk ishte aq tërheqëse në RL, plus logjistika e thithur. Fat të mirë herën tjetër? lol .. - Unë gjithashtu po i afrohem vajzave më shumë gjatë ditës - hapa vajza në Starbucks, pastaj në një qendër tregtare - deri më tani kam marrë një numër me këtë gjermanisht HB, por ajo më vonë bëri flak kështu që unë akoma po përpiqem ta punoj it

Pro për ta bërë këtë: - Unë jam duke u bërë më këmbëngulës. Unë mendoj se kjo është një gjë e mirë, sepse zakonisht nuk më interesonte më parë ose isha goxha e pamotivuar në jetë. - Edhe pse gratë më japin shumë budallallëk, unë ndjehem sikur mund të heq barërat e atyre që thithin më shpejt dhe të mos e harxhojnë kohën time - kjo në fakt është një gjë e mirë, sepse po gjej të ftohtë shumë më shpejt.

- Kjo më bën të mos bëhem një nga ata llojet cinizëm misogjinist - i njeh ata që kalojnë tërë ditën në internet duke urrejtur gratë dhe gjithçka tjetër?

- Ndjehem sikur në të vërtetë po vendos qëllime një herë dhe po i përmbush ato.

Kundërshtimet për ta bërë këtë: - Bëhesh nevojtar si dreq - gjë që i frikëson gratë. Sidoqoftë, ju mund ta kapërceni këtë dhe ta bëni lojën tuaj edhe më të mirë se më parë. (Unë gjithashtu mendoj se edhe ju bëheni më të sinqertë me qëllimet tuaja - si qëllimi juaj është i qartë që nga fillimi, kështu që edhe ajo e ndjen atë) - Ju mund të kaloni fjalë për fjalë një ditë të tërë në depresion - jini të gatshëm të "hidhni" shumë ditë - Unë NUK do ta rekomandoja NOFAP për këdo që është në mes të një projekti serioz në punë ose shkollë; stresi ndoshta do të shkatërrojë notat ose karrierën tuaj. Ju duhet shumë kohë për t'i kushtuar kësaj dhe vetëm për të kaluar të gjithë emocionin.

- E kuptova këtë sepse jam në gjendje të sqaroj tërë orarin tim dhe të përqendrohem vetëm në 3 gjëra në jetën time: 1) Punë e pavarur 2) Palestër dhe 3) Zonja. Nëse keni më shumë se kaq në vazhdim - mund të jetë e vështirë.

TL: DR - NOFAP është E VSHTIR. Do të qani shumë dhe do të vini në dyshim seriozisht jetën tuaj. Por në fund të fundit, nëse je dikush që dëshiron të ketë sukses në jetë - do të gjesh një mënyrë për të mbijetuar dhe për të dalë më i fortë.


Statistikat: 24 yo, Single, por kanë pasur seks 4 herë që nga fillimi

Filloi 42 ditë më parë w / 1 restart

Filloi rrahjen e në 10 yo, porn ~ 11, mallkuar HBO

Lidhja me NoFap me / R / seduction/ R / Keto/ R / fitness/ R / motivimi/ R / malefashionadvice/ R / meditim / R / yoga

Qëllimi: Bërja e NoFap për të ri stabilizuar epshin tim dhe për të kuruar dy çështjet më të mëdha për besimin tim me gratë, PE dhe ED

—— Në rregull, tani që e kam hequr atë nga rruga ——-

Unë kam qenë duke riformuar jetën time për dy muajt e fundit dhe No Fap është lidhur me Seduction për pjesën më të rëndësishme të tij. Unë gjithmonë kam luftuar me ED dhe PE. Unë kurrë nuk kam qenë në gjendje të përdor një prezervativ për shkak të ndjesisë "mbytëse" të mungesës së eksitimit. Atëherë penisi im i dobët do të driblohej dhe do të bing, bang, pop, vajza është kaq e hutuar dhe unë jam demoralizuar.

Paj fapstronautë, mund të them që nga dy javët e kaluara që është zhdukur! Unë kam pasur marrëdhënie seksuale me 4 vajza të ndryshme gjatë 2.5 javëve të fundit, dhe kam qenë në një gjendje të tërbuar çdo herë! Nuk mund ta falënderoj mjaftueshëm këtë komunitet, ai sinqerisht ka ndryshuar gjithçka. Gjithashtu, koha ime e kthesës është përmirësuar ndjeshëm. Natën e kaluar 2 orë dhe unë isha gati të shkoja përsëri. Ishte e pabesueshme pasi libidoja ime zakonisht ulej për një ditë ose një ditë e gjysmë më parë.

Gjithashtu, vetëkontrolli im (pe) është përmirësuar në mënyrë drastike. Nuk mund ta shpjegoj shumë mirë ndryshimin, por kur bëj seks mund ta shijoj vërtet dhe mund t'i rezistoj tundimit për të sperma / qetësuar veten pak kur ndodh që të zgjasë më shumë.

Sa i përket "superfuqive", unë e di që tani kam më shumë besim, mbaj një shkop të madh në bare dhe përdor teknikat e PUA pa pushim, por nuk jam aty ku dua të jem. Sidoqoftë jo.

Përsëri faleminderit komunitetit, unë jam duke planifikuar të shkruaj një listë të të gjitha fitimeve - pro / kundër për 60 ditë. vazhdo vazhdo

oh dhe për të interesuarit, këtu kam qenë pas javës së parë. Një ndryshim mjaft i rëndësishëm nëse më pyet mua!

http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/z4uhg/i_hit_rock_bottom_last_night/


pornografia është më e dëmshme se çdokush mendon

Pas asnjë përdorimi të pmo ose m unë po filloj të shoh efekte pozitive pak nga pak. Një muaj më parë penisi im do të ishte plotësisht i vdekur, madje edhe kur isha prekur nga vajzat. Pasi e pashë këtë efekt që kisha trupin tim, kuptova se diçka nuk ishte e gabuar me edin tim. Unë shkova në internet dhe gjeta këtë faqe si ybop. Më në fund e ngrita problemin tim. Para përdorimit të rëndë të pmo për një vit të tërë, unë kam një gf të cilën unë kurrë nuk pmo ose m dhe çdo gjë ishte duke punuar të përkryer me mua. Tani, pas një muaji pa pmo ose m ndjehem shumë më mirë dhe penisi im është duke reaguar nga ana ime thjesht duke menduar për takimet seksuale. Ndihet mirë. Natën e kaluar ndërsa në kinema, thjesht duke prekur mikun tim, mora një mbledhje, por jo 100%.

Çështja është, unë rekomandoj dikush që vuan nga ed që të ketë një angazhim të fortë për veten e tyre dhe jo pmo ose m, ndërsa në reboot e tyre. Është 100% me vlerë në afat të gjatë. Ndjenja që kam tani është pothuajse jeta duke ndryshuar duke e ditur se penisi im tani punon siç duhet.

Qëndroni të fortë djem dhe mos u dorëzoni. Mendoni për gjëra të tjera gjatë procesit dhe jini të zënë dhe LARG nga një kompjuter, përdorni vetëm atë për gjëra të rëndësishme dhe të nevojshme. Para se të rindizja do ta shihja veten në pornografi ndërsa bëja gjëra në internet. Kështu që jini shumë të kujdesshëm.


Ditët e 90 janë përfunduar.

Më në fund e kam bërë! 90 ditë pa goditje ose pornografi, në Hardcore Mode.

Fillimisht fillova për një arsye kryesore: ED. Dhe tani me kënaqësi mund të them se kjo duket se është shëruar më në fund. Unë ende nuk kam fjetur me një vajzë që nga fillimi, por tani po bëj ereksione shumë më të lehta dhe shumë më të forta! Kështu që shpresoj se kjo do të mbetet ashtu kur përfundimisht të jem me fat.

Do të doja të mund të raportoja për një vetë-transformim magjik në një person të sigurt, të lehtë, të qetë, pozitiv, të përqendruar etj si raportet e tjera që kam lexuar gjatë gjithë udhëtimit tim, por fatkeqësisht nuk mbetem asnjë nga sa më sipër!

Përpos ED (ose mungesa e tij), ndihem shumë më i eksituar nga gjërat që nuk do t'i kisha 90 ditë më parë. Them se e desensibilizova trurin tim me risinë e vazhdueshme dhe pornografinë ekstreme gjithnjë e në rritje, kështu që duhet të them se ndihem përsëri si 15 vjeç, duke marrë një mbledhje nga pak thithka!

Tani do të synoj për 100 ditë si objektivi im i radhës!

Fat i mirë për të gjithë të tjerët. Si Nike shkëlqyeshëm thonë; vetëm Bëje.


90 ditë pas

Po e bëra.

Unë jam 28. Për rreth 3-4 vjet kam pasur ED. Unë jam duke marrë medikamente ED (si viagra) për rreth 1,5 vit. Ndonjëherë ishte më mirë, herë më keq, por ndjeva se më duhen këto ilaçe për të marrë ereksion. Edhe e dashura ime po ndihej keq. Ajo mendoi se është faji i saj dhe nuk është aq e nxehtë sa për mua.

90 ditë më parë pashë videon TEDx "Your Brain On Porn" dhe kjo më ndryshoi jetën. E dija që pornografia dhe fapping kanë ndikim të keq tek unë, por thjesht nuk kisha asnjë motivim për ta ndryshuar. Videoja e bëri atë. Thjesht doja të bëja seks me gf-në time pa ndonjë problem.

2 javët e para ishin vërtet të vështira, por unë arrita ta bëja. Më vonë unë drejtova për një kohë (nuk e mbaj mend se sa kohë). Rreth 3 javë të fundit ishin më të mirat. Ne kemi seks vërtet të shkëlqyeshëm shumë shpesh dhe ndihem vërtet rehat çdo herë (nuk mendoj më për ngritjen time ndërsa bëj seks).

Tani e di, që nuk dua më pornografi dhe fap. Jam e lumtur pa te.

Në këto 3 muaj fillova të vrapoja rregullisht. Unë ndaloj zvarritjen dhe fillova biznesin tim tani. Nuk mendoj se magjia noFap më ndihmoi të bëja këto gjëra, por jam i sigurt që noFap ishte pika fillestare për ta bërë jetën time më të mirë.

Nëse keni ndonjë pyetje ose dëshironi ndonjë këshillë - do të përpiqem t'ju përgjigjem


Sot është diku rreth 2 muaj që nuk kam PMOd. Unë nuk mbaj shënim të ditëve më, sepse disi rikthehem me mendjen time duke menduar se "meritoj" një vështrim të vogël pasi kam bërë aq mirë. Truri është një gjë e ndërlikuar. Tani përpiqem ta shikoj si një person që nuk shikon pornografi dhe nuk masturbohet. Jo nëse, dhe nëse, ose po. Gjithsesi, kështu që është rreth dy muaj tani dhe po marr ngrehje shumë të mira çdo mëngjes. Ka kaluar një vit.


Le ta quajmë atë një histori suksesi

Sidoqoftë, është postuar këtu për 6 muaj. Kam marrë disa faqe të 10 në ditarin tim për ta provuar.

Javën e kaluar u mashtrova me një zog dhe erdha nga një BJ për herë të parë në vite. Në të vërtetë, erdhi nga të qenit me një grua për herë të parë në vite. Vitet e fundit kurrë nuk mund të sperma kur bëja seks ose bëja një BJ. Ferr, dy vitet e fundit kam pasur një ED të rëndë, një kar shumë i vdekur. Sidoqoftë, Shit punoi javën e kaluar. Më në fund Nuk mendoj se isha aq i vështirë sa dua të jem por padyshim mjaft i fortë.

Unë mendoj se nuk jam askund aty ku dëshiroj të jem. Unë ndoshta presin shumë, unë jam 36 në fund të fundit. Por kjo do të jetë vetëm një histori e suksesshme kur të kem marrëdhënie seksuale me një zogth. Dhe jo vetëm një herë. Por më pëlqen ku kjo është drejtuar. Unë mund ta shoh progresin, unë mund të shoh ndryshimet. Është lart e poshtë (nuk ka qëllim punimi), por gjërat po përmirësohen.

Ndoshta do të më duhen 9-12 muaj për të arritur atje. Jo saktësisht 3-5 muaj që keni lexuar këtu. Por unë nuk jap asnjë mut. Unë dua të shkoj atje. Dhe unë do të shkoj atje. Periudha


Kushdo tjetër vuan nga pornografi induktuar ED?

Kam vuajtur nga ED-ja e nxitur nga pornografia dhe isha në një situatë të ngjashme dy muaj më parë. Mund të ngrihesha mjaftueshëm për të punuar rreth gjysmën e kohës në fillim. Pastaj zbulova NoFap gjatë pushimeve të dimrit dhe nuk pashë të dashurën time për rreth 2 javë. Kur u kthyem në kolegj, bëmë seks 9 nga 10 ditët e para pa ndonjë ED serioz (alkooli ende paraqiste një problem). Më prishi ndryshimi.

Natyrisht të gjithë dhe çdo situatë është e ndryshme. Por unë ndihem sikur ju duhet të jeni optimist për këtë. IMO, qëndrimi mendor është një komponent tjetër i rëndësishëm për këtë. Unë e di se kam pasur disa ankth të performancës nga ED. Por çdo herë, unë u përpoqa të tregoja veten se ishte një fillim i ri dhe përqendrohej në ndjesitë dhe të bllokonte çdo mendim të ED-së së kaluar. Dhe relaksohuni. Jo si një gjumë-relaksuar, por një i sigurt-I-know-gjërat-do-gonna-punë-relaksuar.

Gjithashtu, mos e gjykoni tërë natën një dështim nëse nuk mund ta ngrini atë. Zbrisni atë me gishta ose me gojë para se të provoni PIV. Atëherë, nëse e ngre apo jo, ti e di që ajo është argëtuar. Dhe përsëri, pavarësisht nëse e ngrini apo jo, më pas, përqafohuni dhe flisni me të për NoFap. Ajo ndoshta nuk do të dojë të gjitha detajet, por të paktën shpjego se je në një proces të provuar shërimi. Edhe nëse nuk i shihni rezultatet brenda një jave, ju jeni duke u shëruar.


ED Gone por derdhje e parakohshme një çështje tani. Të ndihmojë?

Tani kam bërë nofap për një kohë të gjatë dhe ndjej se problemet e mia me ED janë 99% shkuar, problemi është kur përpiqem të masturboj (pa pornografi natyrisht) unë mund të ndjej orgazmë që vjen në një minutë dhe im duke përdorur gripin më të lehtë të jetë e mundur. A ka gjetur dikush një zgjidhje për këtë? TË TJERA NGA KEGELS. Unë pothuajse dëshiroj që unë të kisha DE në këtë pikë, shumë më pak e turpshme. Faleminderit


Do të përpiqem ta bëj këtë të shkurtër dhe thelbësore. (link)

Përsëritja e rebooting: Ishte një nga gjërat më të vështira që kam bërë në jetën time. Kam përdorur neveritjen time në performancën time të dobët seksuale si karburantin tim për motivim. Kam humbur kaq shumë vite të jetës time duke luftuar me probleme të ereksionit.
Ashtu si vetja, vallëzimi i nxehtë në prehër, mendja ime ishte e ngazëllyer, por nuk do të kishte asnjë veprim në pantallonat e mia. Seksi ishte një bixhoz pa ndonjë lloj pilule ED për të mbajtur dhe mbajtur ereksionin.

Si ndihem tani: E MADHE !!!! Unë mund të marr mbledhje vetëm duke biseduar me një grua në telefon ose duke menduar për një grua. Nuk kam asnjë problem të marr ereksionet tani edhe pse në mendjen time ndonjëherë dyshoj në vetvete. Por kjo është nga botimet e mia të mëparshme të ED dhe që do të kalojnë me kalimin e kohës. Tani 98% të kohës jam në ngritje pa ndonjë përpjekje kur vjen koha për seks.

E ndërpres krejt masturbimin, kështu që do të shoh një ëndërr të lagur herë pas here. Kështu që nëse jam duke shkuar në orgazëm më mirë të gjej një grua me të cilën të jem. Unë bëra zgjedhjen pa masturbim sepse nuk dua që trupi im të mësohet ose të rrezikoj të bie përsëri në PMO. Unë mund të shikoj disa fotografi të grave që një mik mund të dërgojë herë pas here, por unë nuk merrem me shikimin e filmave pornografikë, sepse kjo bën që truri juaj të dalë jashtë ekuilibrit.

Unë nuk jam një djalë i ri Unë jam 46 vjeç dhe ndihem sikur jam ndjerë në të 20-at.


90-diçka raport ditor

Vëzhgimet në 90-diçka ditë pa pagesë:

  • Porti i pjesshëm i pornografisë / Fap-së është zhdukur. Merr shumë vështirësi shumë lehtë. G / F është sjellë në orgazmë PIV shumë më shpesh këto ditë.
  • vazhdimisht seksualisht të frustruar, vazhdimisht me brirë, standarde të larta (ndoshta që vijnë nga përfitimet e punës jashtë), shpesh të frustruar me G / F për frekuencë të pamjaftueshme seksuale. Shumë kohë kalojnë fantazimin / planifikimin e takimeve seksuale me gratë e tjera (edhe pse asnjë nuk ka ndodhur).

Bashkë-ndodhitë:

  • Work out (ashensor, drejtuar, biçikletë) 5 e 7 ditë në javë (kjo ka vazhduar për vite edhe pse).

Megjithëse ka futur disa zhgënjime dhe - deri diku - Vuajtje, Unë nuk kam ndërmend të kthehem në fapping / PMO. Mbi të gjitha, besimin që pseudo-ED im është jo më një çështje çka është më e madhe e përfitimeve. Trazirat e brendshme për mungesën e frekuencës seksuale mund të kanalizohen në ndjekje të tjera. Përveç kësaj, një herë përmbajtur nga ZKM / MO bëhet një zakon, nuk është shumë e vështirë për tu mbajtur. E njëjta gjë me vajtjen në palestër: nëse e bëni zakon të përditshëm, nuk është më punë e madhe ta vazhdoni atë.

Shënim i ndryshëm: Unë jam tepër dyshues ndaj njerëzve që shkruajnë se NoFap u ka dhënë atyre "superfuqi" - Unë i shoh ata ose jo inteligjentë (të paaftë për të parë një efekt të mundshëm të placebo) ose duke jetuar në një tokë lala ku vëzhgimet e tyre nuk përputhen me realitetin. NoFap ka ndihmuar në zgjidhjen shumë specifik problemi, përkatësisht pornografia / fap i nxitur nga fap, si dhe përmirësuan përvojën, performancën dhe besimin tim "në dhomën e gjumit"


Jam e mbushur me energji të shëndetshme seksuale dhe nuk do ta harxhoj atë për ndonjë aktore pornografike e cila kurrë nuk do ta dijë se ekzistoj.

Isha vetëm ulur në shtratin tim duke shikuar një film dhe duke e shoqëruar të dashurën time, dhe papritmas u bëra vështirë. Jo sepse kam qenë me brirë për pornografi, por për shkak të një gruaje të vërtetë që ndjen të njëjtën mënyrë për mua.

Vëllezër (dhe motra), KJO është arsyeja pse ne e bëjmë këtë. Ne e bëjmë atë për të jetuar një jetë me emocione normale për njerëz të vërtetë, për të marrë përsëri kontrollin e vetes. Kjo është mënyra se si ndihet seksualiteti normal dhe unë kurrë nuk do të kisha mundur vetëm në këtë pikë. Faleminderit NoFap.


Kegel + Nofap = Jo ED?

Unë nuk di shumë për kegals, por kam dëgjuar që ato janë një gjë e mirë për të bërë për të forcuar zonën. Për sa i përket bashkimit me nofap për të kuruar PIED… nuk mund të dëmtojë. Ajo që di është se kam pasur periudha të përhershme me PIED për shumë vite. Brotha e saj e pornografisë ... gjithmonë ka qenë dhe do të jetë. Dëshironi të kuroni PIED-in tuaj? Ashtë e thjeshtë, duke e hequr veten plotësisht nga pornografia. Nëse një Dick i butë me zogj të vërtetë nuk është motiv i mjaftueshëm për ju që të hiqni dorë nga pornografia, unë nuk e di se çfarë është. Ky është një motivues aq i fuqishëm për një njeri me PIED që mund të mendoj. E pata brotha. Nuk e kam me.

Unë pashë pornografi dhe fapa për 25+ vjet dhe sasia e konsumit çoi në sukses në dhomën e gjumit ose në dështim të plotë. Mendoni për potencialin e të pasurit një petë të butë kur jeni me vajzën e ëndrrave tuaja dhe ajo është zhveshur praktikisht duke ju lutur ta qij atë kur keni urgjencë për të parë pornografi. Përdorni atë motivim / frikë për të pushtuar pornografinë që ka. Ju dëshironi të jeni një dashnor i mirë sa herë që është koha e duhur. Ju nuk doni të mendoni së dyti aftësinë tuaj për të kryer çdo herë. Fat i mirë bro nëse doni të kuroni PIED tuaj… hiqni dorë duke parë pornografi për mirë ose dështoni me një grua të vërtetë pothuajse çdo herë. Tingëllon e ashpër, por është e vërteta.


Ku të filloj? Familja jonë telefonoi në internet rreth vitit 1998 ose 1999. Unë kisha dëgjuar për masturbimin nga shokët e shkollës dhe madje babai im më tha për këtë (ai kurrë nuk e imagjinonte një element pornografi sinster). Rreth vitit 2000 isha hornball tipik i shëndetshëm adoleshent me ngritje spontane çdo minutë tjetër. Mbaj mend që gjeta uebfaqen për faqen 3 të gazetës tabloidike "The Sun" (poza topless) dhe kështu filloi udhëtimi im i mastubimit sapo kisha mbushur 12. Ishte mjaft e lehtë të shmangesh zbulimin e prindërve kur dija më shumë për rrjetin sesa ata.

Foward shpejtë në moshën 14-17 dhe zakonin tim pornografi kishte përshkallëzuar në mënyrë dramatike. Unë u përpoqa të shfletoj pornografi pothuajse çdo ditë, kur të kthehesha në shtëpi nga shkolla dhe babi im pyeti veten pse fatura jonë e telefonit ishte kaq e lartë (në ditët e dial up). Në pushimet verore duhej të shpenzoja një mesatare prej 2-3 orë në ditë në pornografi. Ajo kishte përshkallëzuar edhe në përmbajtje, në zhanret që unë kam shumë turp për të ndarë. Nga mosha 16 / 17 Unë nuk po merrja të njëjtën përgjigje seksuale që çdo adoleshent do të priste për të marrë; edhe pse disi në mohim dyshova se ishte pornografia.

I shpejtë deri në moshën 17/18; Nëna ime ishte një e krishterë e përkushtuar dhe mendoi se do të ishte një ide e mirë të ndiqja klasat e konfirmimit në kishën time lokale. Përmes adoleshencës time, për ironi / hipokrizi unë kisha mbajtur një interes për krishterimin dhe u luta herë pas here për të hequr qafe veten time nga varësia e pornografisë. E urreja atë që isha bërë; Unë isha një këmbësor në shkollë, nuk u ngrita për veten time dhe u bëra një derë. Rreth 17 e gjysmë, me përjashtim të disa rikthimeve në pornografinë më të butë "vanilje", unë hoqa dorë për të mirë, shumë të ftohtë të Turqisë. (Pornografia jo masturbim). Unë isha i vendosur të jetoja jetën time në privatësi siç duhej të ishte në publik para se të bëja një premtim publik të konfirmimit.

Kam vazhduar si një i krishterë përmes pjesës së hershme të uni deri në moshën e 21 / 22 me shumë pak relapsa. Në një fazë unë u ndal edhe masturbim për disa muaj. Sidoqoftë, rreth moshës 22 fillova të pyesja besimin tim dhe qiramarrësit bazë / vlefshmërinë e shkrimeve të shenjta. Ngadalë por me siguri besimi im filloi të zbulohej. Mendoj se kultura seksuale negative e krishterimit ka ndihmuar dhe mbështetur një luftë kundër masturbimit dhe pornografisë. Por unë fillova të shoqërohesha më shumë me jo të krishterët dhe u pëlqente të dilja në barka etj.

Shpejt përpara në moshën 23 vjeç deri në ditën e sotme. Unë u diplomova në moshën 23 vjeç Uni dhe isha jashtëzakonisht fat që gjeta një punë të mirë në një qytet të shkëlqyeshëm pothuajse në mënyrë të drejtë. Sidoqoftë kishte një pengesë kryesore për vetëbesimin tim; Unë isha ende e virgjër. Në mënyrë private, përdorimi im i pornos kishte filluar të përshkallëzohej përsëri megjithatë nuk ishte askund afër niveleve të adoleshentëve; duke mos provuar kurrë ta justifikosh, por mbase 2 ose 3 orë ose më shumë në javë me fapping. Unë bëra miq mjaft shpejt në qytetin tim të ri megjithatë diçka akoma mungonte; besimi im me gratë.

Unë pata disa mundësi të shkëlqyera me vajzat kur u zhvendosa për herë të parë, por nuk e vulosa marrëveshjen (vura në dyshim atraktivitetin e tyre në kokën time, pothuajse me siguri si rezultat i pornografisë). Ata të dy ishin vajza të shkëlqyera që do të kishin qenë të ftohta me zhvlerësimin e një virgjëreshe. Zakonti im i pornografisë vazhdoi me të njëjtin ritëm prej 1-2 herë në javë, mesatarisht 1-3 orë në javë.

Në 25 vjeç u transferova në një qytet aty pranë; shumë nga rrethi im shoqëror ekzistues i miqve u larguan. Unë isha e dëshpëruar të takoja ppl dhe fillova të bisedoja me një vajzë nga vendlindja ime në punë. Kam punuar në një departament tjetër për të, por pyeta nëse ajo dinte ndonjë shoqëri sociale që po ndodh së shpejti. Ajo më ftoi jashtë me disa miq atë të Premte; u bëmë mjaft flirt, atëherë kur të gjithë të tjerët kishin shkuar. Para se ta dija ne po shkonim drejt saj; Result !?

Megjithatë në departamentin e pantallonave, asgjë nuk po funksiononte. Të vdekur Këtë ia atribuova nervave dhe alkoolit. Të nesërmen në mëngjes u përpoqëm dhe unë me sukses e humba virgjërinë, megjithatë isha ndoshta vetëm 70% e vështirë dhe humba mbledhjen 2 minuta brenda. (I shpjegova asaj moshën 25 vjeçare të virgjërisë - një shok shumë për të, por ajo ishte me të vërtetë e kuptueshme). Isha i zhytur në gulçim se hera ime e parë pësova dështim të pajisjeve.

Prisja të isha e vështirë si shkëmb. Përsëri dyshova për pornografi dhe gjeta këtë faqe në internet. Menjëherë vendosa të braktisja pornografinë dhe të minimizoja shkrepjet, të paktën vetëm për imagjinatën. Qëndrova pornografi falas për një muaj; gjatë kësaj kohe unë vazhdova të shikoja kolegun tim të punës (tani një mik me përfitime) dhe seksi u bë shumë më i suksesshëm. 10 ditë pas dështimit fillestar kemi kryer marrëdhënie seksuale me sukses dy herë, çdo herë rreth 90% të vështira. Ndihesha sikur po ktheja një qoshe. Në fund të shtatorit seksi ishte fantastik për të dy (pavarësisht se nuk zgjati aq sa do të doja). Besimi im në fushat e tjera gjithashtu u përmirësua dhe u ndjeva sikur kisha më shumë prezencë në punë dhe shoqërore, dhe nuk kisha frikë të argumentoja çështjen time.

Shpejt përpara përpara fillimit të tetorit; Unë kam relapsed me porn 5 herë në 5 ditë, edhe pse shkurtimisht. Megjithatë nuk ka fapping. Por është pornografi që urrej më shumë se çdo gjë, kjo është ajo që ka efektin gërryes mbi besimin, marrëdhëniet dhe virility. Unë jam i vendosur për të bërë tetor 9th nga e fundit asnjë ditë reset pornografi. Unë kam filluar një ditar për të kronikuar ndjenjat e mia dhe partneri im ka qenë mbështetës në të gjithë, gjë që ndihmon aq shumë.

Ende nuk jam plotësisht i bindur në lidhje me konceptin no fap; Unë mendoj se duke u thënë djemve adoleshentë e gabuar, kjo mund të çojë në sasi të panevojshme faji dhe urrejtje ndaj vetes, etj. Inshtë në shumë mënyra një gjë e natyrshme për të bërë; thjesht jo me pornografi ASNJEHERE. Ju duhet të përdorni vetëm imagjinatën tuaj, si në ditët e shkuara, nëse mendoni për partnerin tuaj edhe më mirë. Dhe fapja nuk duhet të jetë e përditshme ose të shkosh në aktivitet kur je i mërzitur ose i trishtuar; duhet të jetë vetëm kur jeni tepër me brirë.


(32M) 179 ditë pa pornografi shkatërrojnë ED !!! dhe ngacmimi kthehen pak për marrëveshjen e vërtetë; )

Bëj dashuri me një vajze sot, herën e fundit që janë dy ditë; ) Ngacmimi im ishte shumë pak, por kar e mia ka punuar dhe i cum.little ndjesi në kar. Unë m 179 ditë pa pornografi dhe kjo është hera e gjashtë që kam seks të mirë këtë muaj, herë të gjashtë të jetës sime të kënaqem me seksin !!!! Unë mendoj im vetëm në mes të reboot tim, sepse kënaqësia ime është deri tani kënaqësi që kam pasur me pornografi, kjo është kënaqësi shumë e ndryshme, unë duhet të përmirësojë shumë ndjesi dhe të ndjehen me vajzat. Ndoshta kam pasur shumë orgazmë me vajzat për momentin? Mendja ime është më e qartë dhe shumë e ftohtë nuk ka ankth me vajzat; ) Jam i sigurt për të ardhmen!


Rewireing është gjëja më e rëndësishme!

Unë tashmë kam shkruar një artikull, në të cilin më vjen keq që kam kaluar 30 ditë pa PMO. E vërteta e trishtueshme është, se unë rikthehem pas 33-34 ditësh. (Nuk më kujtohet) Fill pas asaj dite takova të dashurën time aktuale. Të dy ishim të dehur dhe bënim seks. Unë nuk isha 100% e vështirë por prapë e bëra të sperma, kështu që ishte një sukses për mua. E marr me mend, sepse isha i dehur nuk mendoja se çfarë do të ndodhte nëse nuk funksiononte dhe gjëra të tilla kështu që prandaj ndodhi në atë mënyrë.

Pas kësaj u përpoqëm të bënim seks dy herë, por nuk mundëm për shkak të meje. Nuk funksionoi. Unë me të vërtetë kisha frikë se mos do të funksiononte, dhe çfarë do të ndodhte. Por diçka ndodhi me mua, atë që nuk mund ta shpjegoj. Nga ajo pikë seksi po shkon më mirë dhe më mirë çdo herë. Unë akoma nuk jam 100% por lehtë mund të bëj seks 2-3 herë në natë. Kjo ishte e pamundur për mua përpara dhe pa rivendosur përsëri do të ishte e pamundur.

Kështu që, mendoj se ju djemtë duhet të gjeni një vajzë, me të cilën mund të rilidhni, sepse kjo është pjesa kryesore e ristartimit tuaj. Dhe meqenëse bëj seks pothuajse çdo ditë, nuk mendoj më për pornografi apo masturbim. Nuk është më një mundësi.


38 ditë, ED duke u përmirësuar, DE "shëruar", dhe… përsëritur

Hi mates!

Vetëm një raport i vogël për ata që janë duke luftuar me ED dhe / ose DE.

Kështu që unë jam me këtë vajzë, kemi provuar seks disa herë, por nuk munda ta ngre. Unë i thashë asaj se ishte "e rrafshët" e NoFap, nuk i thashë se kam një ED të fortë (30% të marrëdhënieve të suksesshme) që nga fillimi i jetës sime seksuale (8 vjet më parë, unë jam 28). Unë i thashë asaj që kam DE (kam ardhur vetëm 3 herë nga disa qindra ndërsa bëja seks ose oral).

Kështu që nata e kaluar ishte nata, unë pata një rezultat negativ të testit STD kështu që nuk duhej të përdor një prezervativ (i cili ul shanset për ta ngritur atë). Kam marrë 50mg Viagra sepse doja të kisha më shumë shanse. Viagra ndihmon, por nuk bën gjithçka, mendoj se ndihmon për ankthin, por jo për aspektin e shkaktuar nga pornografia.

Kështu që shkoi mirë në anën time, por ajo ishte shumë nervoze, dhe ishte shumë e ngushtë për të bërë seks. Isha mjaft i lumtur, pasi një herë nuk është "faji im" 🙂

Pastaj ajo filloi një blowjob, dhe zgjati për ca kohë ... Unë me të vërtetë doja të përfundoja, kështu që fillova të mendoj për skena pornografike ... IDE E KEQE dhe pas disa minutash erdha!

Kështu që po, nuk është mirë që kam menduar për pornografi, por edhe kur e bëja këtë para NoFap, nuk do të funksiononte. Pra, ka një përmirësim. ED është gjithashtu duke u përmirësuar, pasi nuk ka punuar me Viagra më parë.

Në mëngjes, fillova të ndiej "efektin e ndjekësit" dhe… u riktheva. Unë mendoj se kjo është gjithashtu sepse kam menduar për pornografi ndërsa marr bj. Mendoj se do të kishte qenë më mirë të mos vija dhe të prisja derisa të shërohem 100% për këtë, por e doja keq ... Pra, po thith, por unë jam i kënaqur me progresin dhe jam gati të shkoj më tej.

Unë jam duke shkuar për të marrë përsëri në rrugën e duhur, Unë shpresoj se brez nuk do të prishet, kjo ishte awesome!

Ishte ylli im i parë pas disa muajsh luftë nga rruga, kështu që mos e humb shpresën. Të besosh se mund ta bësh është këshilla më e mirë që mund të të jap. Kjo mendësi ndryshoi vërtet mënyrën sesi e bëra këtë brez.

Qëndroni të forta miqtë e mi, mund të duhet kohë, por me të vërtetë duket se funksionon.

Paç fat.


Nga kjo fije - Anxiety Sex ose Pornofunksion ngrerë Related Porno?

catalystfire

Unë kam vuajtur nga ky problem vetë, dhe mënyra e vetme për ta rregulluar atë është të heq krejtësisht pornografinë dhe të le trurin të rikuperohet.

Burimet në internet (nuk mund t'i kërkoj google për ju sepse jam në telefonin tim) shpjegojnë se kjo është një varësi e llojeve, në lidhje me mënyrën se si truri interpreton dëshirën seksuale.

Hiqni dorë nga pornografia dhe mësoni sërish të zbresni pa të. Personalisht, nuk mund ta ngrija pa stimulim vizual, tani mund t'i jap disa tërheqje dhe të jem gati për të shkuar. YMMV por tingëllon sikur të jesh në një situatë të ngjashme me atë në të cilën isha.

LC4LYF

https://www.yourbrainonporn.com/

Vë bast se kjo faqe është referuar. Edhe mua më ndihmoi shumë. Për mua nuk u desh gati sa kohë që ato që deklaruan në atë faqe për të parë efekte pozitive. Thjesht provojeni.

Më parë, nuk mund të dilja pa marrë parasysh se çfarë bënte personi tjetër, ose sa i tërhequr isha prej tyre. Në vend që të shijoja atë që po ndodhte, unë isha në kokën time, duke u përpjekur të mendoja për ndonjë fantazi pornografike, duke u përpjekur gjithnjë e më shumë të imagjinoja diçka për të më hequr derisa të ndjehesha i trullosur.

Dy javë pasi kam ndalur shikimin e pornografisë dhe prerë masturbimin, kam marrë orgazën time të parë nga një dore. Një ndjenjë e tillë e pabesueshme. Papritmas mund ta leva vetë të shkoj. Nuk është një mendim në mendjen time.

Duhet të rrëfej se ende nuk kam bërë seks me depërtim. E provoi tre herë me partnerë të ndryshëm. Atëherë unë ndalova së shikuari pornografi dhe e preva masturbimin në minimum. Takova dikë me të cilin ndihem vërtet i sigurt dhe kur mendoj të bëj seks me të jam shumë më i sigurt. Unë mezi po e pres. Unë mendoj se kam shumë nevojë për intimitet dhe besim ose thjesht nuk do të funksionojë. Mund të jetë ankthi social duke luajtur në të.

catalystfire

Kjo nuk ishte ajo, por faleminderit për lidhjen, duket mjaft interesante. Unë mendoj se gjërat që gjeta ishin te Psikologjia Sot, por nuk mund t'i gjej faqet për jetën time.

Isha në të njëjtën varkë si ti, duke mos qenë në gjendje të zbrisja aspak me askënd tjetër dhe me të vërtetë ndjehesha si mut mbi të. Unë mendoj se shumë prej tyre ishin mendore, unë do të shkoja në një takim seksual duke menduar "çka nëse kari im nuk punon" dhe çfarë jo, gjë që e bën atë edhe më keq. Por siç e keni provuar, kur gjërat filluan të funksionojnë përsëri, besimi u kthye dhe ishte e lehtë të humbje në moment.

Sa i përket seksit depërtues, unë do të sugjeroja të hiqja dorë nga masturbimi për një kohë. Ndihmon të kesh dikë me të cilin ndihesh i sigurt dhe i sigurt ndërsa "hipni përsëri në kal", kam një djalë që po shoh orgazëm mjaft rregullisht dhe me përvojë nga ta ndiej për herë të parë që kur isha rreth 17 vjeç (I jam 24) Padyshim që funksionon, pavarësisht nëse është psikosomatik, është përveç pikës kur rezultatet flasin vetë.


Raporti PIED dhe suksesi i SEX

(para nofap) Unë në një farë mënyre kam një vajzë shumë më të vjetër / më të gjatë që ive kishte një përplasje për gati një vit. Mendova se ajo ishte jashtë kampionatit tim që ndjeva aq me fat. Por kur ishte koha që penisi im të funksiononte dhe t'i tregonte se sa dëshiroja ta kënaqesha. Më dështoi.

Ndihem si mall e mallkuar. Mendova se ishte e gjatë, unë shkatërrova mundësitë e mia. Ishte në depresion. Kështu që unë pashë më shumë pornografi dhe masturbuar që të ndihesha më mirë. e cila doli të jetë vetëm një rregullim i përkohshëm që më la shumë në depresion.

Nuk doja të hiqja dorë dhe mësova rreth nofap. Unë kam vazhduar këtu çdo ditë për 7 ditë rresht. Duke lexuar të paktën 3 orë material çdo ditë. Gjatë vijës time 1 javore, më në fund isha në gjendje të merrja një mbledhje të fortë dhe ne bëmë seks dy herë brenda 2 orësh. Ndihej e mahnitshme dhe unë isha e lumtur sepse ajo dukej vërtet e lumtur. Superfuqitë? Qij il besojeni. Unë patjetër që do ta lë pornografinë për mirë dhe nuk do të masturbohem për sa kohë që mundem.


Erections jo aq i fuqishëm në Porno.

Vërej se kur ndaloj së shikuari pornografi për ca kohë më vijnë ngritje shumë të forta. Ju i njihni ata ku thjesht ndihet mirë të jesh kaq e vështirë. Kur i marr, harroj se kështu është një ereksion i vërtetë. Por kur shikoj pornografi rregullisht nuk e ngacmoj kurrë atë. Marr dhe ngritje por është thjesht e vështirë. Unë ende po luftoj me këtë varësi, por kjo do të më motivojë edhe më shumë tani. A e përjeton dikush tjetër këtë? Gjithashtu Kur kam marrëdhënie seksuale me një grua, vërej se kur kam ato mbledhje më të mira ata nuk mund ta tregojnë dhe e duan atë. Dhe ata gjithashtu mund të tregojnë kur nuk jeni aq i vështirë sa mund të jetë. Mbaj mend që kjo vajzë më tha të hiqja prezervativin Por unë nuk kisha një të tillë. Jam shumë i sigurt se është sepse ajo mendonte se nuk isha mjaft e vështirë.


Një problem u shërua, filloi një problem tjetër

Kështu që unë nuk kam më PIED por tani nuk mund ta zgjas dot një dreq. Kisha rreth 50 ditë para se të Dëshiroja dhe pastaj të kisha një rresht të ri, por mezi duroj gjatë seksit. E ka provuar dikush tjetër këtë? A ka ndonjë mjet shërimi?

Unë dua të vazhdoj me këtë linjë nofap (cilësi më të mirë të jetës)


Suksesi i parë "gjysmë" 80 ditë

Para së gjithash më lejoni t'ju them se unë nuk kam rastin më të keq të lakuar. Tjetra më lejoni t'ju them se në unë nuk jam shëruar ende. Por tani mund të shoh një të ardhme të suksesshme.

(Anglishtja nuk është gjuha ime natyrore)

Unë jam 25 vjeç me pak eksperiencë seksuale (kurrë nuk sperma gjatë marrëdhënieve seksuale)

3 muaj më parë takova një vajzë të bukur dhe shumë shpejt kemi hyrë në marrëdhënie.
Kur shkova në shtëpinë e saj me mend se çfarë ndodhi… (jam me fat sepse jetojmë në qytete të ndryshme)
Shkova te një urolog dhe ai më tha që jam mirë fizikisht

Tani më lejoni t'ju tregoj për të kaluarën time pmo.
Jam me fat sepse u lidha me pornografinë në internet në moshë të hershme .. rreth 3-4 vjet më parë. dhe vetëm zgjas 1.5-2 vjet bëhem i varur.
Asnjëherë nuk jam përfshirë në zhanre ekstreme.
Vetëm pornografi softcore dhe gjëra me lajme të zhveshura.
Jam shumë me fat sepse gjeta menjëherë YBOP (falënderoj zotin për këtë)
Rreth një muaj më parë e takova përsëri dhe i tregova gjithçka në lidhje me problemin tim dhe i kërkova asaj të ndalonte marrëdhënien tonë nëse nuk mund ta përballonte atë.
Ajo refuzoi (thanks thanks thanks) ..
Tani Rreth një javë më parë ajo hyri në shtëpinë time (pas 80 ditë pa PMO)
Kam vënë re gjysmë ereksione duke e puthur atë dhe erections rreth 80% ngurtësinë ndërsa ajo prekte mua dhe ndërsa ajo më jep seks oral.
Ditët e para 3 dështova të hyja brenda saj. Por 4rth ditë (me ndihmën e 2-3 gota vodka) unë kam qenë në gjendje të !!!
Ne kemi marrëdhënie seksuale për rreth 5-6 minuta derisa humbasim ereksionin tim përsëri.
Nuk u zhgënjeva sepse pashë një përmirësim dhe tani mund ta imagjinoj se si do të jem në ditën 120 ose ditën 200 ..
Unë tashmë kam filluar të edukoj urologun tim për PIED dhe ai tashmë ka filluar të japë informacione publike për këtë ..
Unë nuk jam shëruar por tani jam i lumtur sepse e di që do të jem ..
Para se të përfundoj këtë temë dua t'ju them se ju duhet të qëndroni të fortë.
Jini durim dhe suksesi do të vijë .. Unë ju premtoj se.
Edhe ditët më të këqija të cilat jeni në rrezik rikthimi duhet të pyesni veten nëse jeni të lumtur kur jeni duke parë pornografi. JO TI NUK JE.
Djema pornografi nuk është një opsion për mua më.
Jini durim për aq kohë sa truri juaj ka nevojë. Është gjëja më e mirë që mund të bëni.
Një e fundit dëshiroj t'ju tregoj. Nëse keni ED dhe keni një gf të jepni gjatë gjithë ditës seks oral.
Mos ndaloni lëpirjen clit të saj. Vajzat e duan shumë këtë. Mina gf më tha se edhe unë rifitoj shëndetin tim erektil që të mos pushoj kurrë duke i bërë asaj asaj.
Fat i mirë miqtë e mi.
Unë do t'ju azhurnoj situatën time në ditën 120 ..


Sa kohë ka marrë për të pushtuar PIED?

Unë kam pasur mosfunksionim ngrerë të shkaktuar nga pornografia gjatë një viti. Ende mund të vështirësohem për një kohë të shkurtër, por jo llojin e ereksioneve shkatërruese si më parë. Do të doja të dëgjoja nga ata që kanë pasur PIED, sa kohë e kishin atë dhe çfarë funksionoi për ju? Faleminderit red .shpuar nga dështimi!

FateShift

Pothuajse një muaj, e dashura ime ishte shumë e durueshme dhe mësova të jem i kujdesshëm që ndihmoi një ton, vetëm kur shkoj të butë tani është kur kemi shumë seks. Unë kam qenë një pornografi avid shikuar qen bri masturbues për më shumë se 10 vite të jetës sime.

nopornnomo

Unë kisha PIED për rreth gjashtë muaj. U deshën rreth 5-6 muaj për ta kapërcyer plotësisht atë, por unë mendoj se pas rreth 2 muajsh, u bë më shumë një çështje ankthi për të mos u bërë e vështirë që mori përsipër, sepse do të kisha mbledhje të vështira në raste të tjera. Do kisha ditë të mira dhe ditë jo aq të mira. Nëse ndonjë gjë do të ndodhte gjatë seksit që më tërhiqte vëmendjen ose nëse filloja ta lija, do të filloja të shqetësohesha. Por tani ajo është zhdukur. Thjesht duhet kohë larg PMO dhe do të ktheheni në normalitet.


Hej njeri A keni pasur ndonjëherë PIED? Po përpiqem të kapërcej ED në moshën 20 vjeç. : /

lidhje - Unë kisha ED po, nuk mund ta ngrija herën time të parë. Në këtë vijë kam bërë seks një herë dhe nuk kam pasur probleme për tu ngritur. Por unë gjithashtu isha shumë afër me vajzën me të cilën bëra seks.


PIED Bye Bye

Unë fillova NoFap për shkak të PIED dhe DE tim. 27 vjet zbuluan internetin P dhe M në adoleshencat e mia. Ishte PMOing paktën një herë në ditë për gjatë viteve të kaluara 15 apo më shumë.

Nuk e di nëse jam me fat apo çfarë, por nuk kam pasur shumë nga gjërat e përshkruara. Të tilla si introvert ose depresion, etj. Kam qenë me shumë vajza, gjithmonë i shikoj njerëzit në sy, të suksesshëm, të aftë të flas me këdo etj. Unë kam pasur gjithmonë një shans 50-50 ndoshta më shumë si 80- 20 mundësi për të marrë një mbledhje. Unë kam pasur vajza që thonë "çfarë jeni homoseksual?" Gjëra të tilla.

Kështu që sot është teknikisht dita e 21 por unë kam lajme. Në ditën e 19 unë përfundova duke marrë një HJ dhe isha gati për të përfunduar në si 5 minuta. Ndjeshmëria është deri në rritje. Disa orë më parë bëra seks dhe do të bëja një mbledhje gjatë gjithë kohës. Nuk e mbarova. Tani nuk ishte 100% por do të thosha se ishte një 85% e mirë. Në ditën e 19 unë do të thoja se ishte rreth 70%.

Tani unë ende do të vazhdoj të paktën një kërkim 90 ditor, por nuk kam përdorur P ose M në këto 21 ditë. As unë nuk kam dëshirë ta bëj. Zgjohem me nxitje vërtet të forta për të mos përdorur P dhe M por vetëm për t'u lidhur.

Sido që të jetë, po e vendos këtë në librin tim si një sukses i madh. Të jesh në gjendje për të marrë një mbledhje, mbajeni atë, madje edhe kur më duhet të shkoj të marr prezervativ, dhe gjithë kohën është e mrekullueshme.

Mendoj se ndihmon duke ua shpjeguar atyre se çfarë po ndodh kështu që unë të mos i bëj aq shumë presion vetes për t'i performuar dhe zhgënjyer nëse nuk ndodh.


Ditët e 63 shkuan jashtë masturbimit

Kam arritur të shkoj 63 ditë pa masturbim i cili është një rekord personal për mua, më parë më i gjatë që kisha shkuar ishte rreth 14 ditë. Kam masturbuar në procesverbalin e mbylljes të tetorit 31 dhe menaxhova gjatë gjithë nëntorit dhe dhjetorit 2016 me jashtë masturbimin para se të gjeja veten të shtrirë në shtrat, duke e rënduar dyshekun pas shikimit të dy videove. Streak im filloi në nëntor 1, 2016 dhe përfundoi në janar 3, 2017.

Unë kam qenë pak e stresuar kohët e fundit dhe sinqerisht kjo u ndje mirë dhe ajo mori buzë, por ndërsa unë jam ulur këtu duke zbritur nga orgazma, unë kam një sasi ekstreme të qartësisë (si dhe një dhimbje koke goditëse)…. Së pari, 63 ditët që kalova pa masturbuar kishin të bënin më shumë me durimin në vend që të hiqja dorë nga pornografia, në ato 63 ditë unë ende shikoja fotografi të grave të zhveshura dhe ende vëzhgonte video çdo ditë, pavarësisht se nuk masturboja, kështu që unë isha i sigurt që të dështoja I. Unë mendoj se tregoi një durim të madh, por nuk bëri ndonjë përparim të vërtetë.

Nga ana pozitive, unë vura re efektet e mjegullës së trurit të reduktuar në masë të madhe, erections më të forta dhe duke qenë në gjendje të merrni më shumë nga gjërat normale, realiste dhe gra normale reale, në vend të ndonjë gjëje që lidhet me fantazinë e pornografisë. Që unë mendoj se është një gjë e mirë.

Akoma, jam disi krenar për 63 ditët e mia, edhe sikur të ishte më shumë durim sesa përparim larg pornografisë, por dua të bëj hapin tjetër dhe dua ta heq me të vërtetë pornografinë, sepse besoj plotësisht se nëse do të kishte pa porno. Unë ndoshta do të shtyhesha drejt ditës 64 tani.

Kështu që unë do të filloj një varg tjetër dhe kësaj radhe përpiqem të mbaj duart e mia në vendin e tyre dhe shfletuesin tim në diçka PG.


LEXOJE KETE!! Udhëtimi im (Super-i suksesshëm)

Përshëndetje fapstronauts, unë sapo u bashkova me këtë nën dhe unë lashë Turqinë e ftohtë PMO që nga 14 Mars kështu që ka qenë një periudhë më e gjatë se një muaj, ndoshta 36 ditë ish dhe unë do të bëj një përmbledhje të shkurtër të historisë time deri më tani. Ju në fakt mund të kaloni nëpër postimet e mia të mëparshme gjithashtu për të ndjekur udhëtimin tim në më shumë detaje, të gjitha shqetësimet dhe pyetjet e mia që nga Dita 1.

Kështu që në këtë hapësirë ​​kujtoj se dyshoja se kisha PIED dhe një varësi të lehtë sepse pornografia ishte një gjë e zakonshme për mua dhe sinqerisht do të shikoja vetëm b / c nuk mund të mendoja për ndonjë gjë më të mirë për të bërë. Gabim i madh. Unë ndalova së shikuari në 14 mars / b, po shikoja pornografi dhe kisha një ngritje shkëmbi, por nuk ejakuloja; minuta më vonë mora një telefonatë nga një ish-fwb dhe nuk munda të performoja. Unë isha i zhgënjyer dhe ajo më bëri të ndjehem e tmerrshme si shtesë e kësaj. Kështu që nga ai incident unë u betova në PMO.

Sidoqoftë në fillim edhe pse ndalova së shikuari PI ende shikoja përmbajtje ngjallëse në IG dhe faqet e internetit si WSHH dhe të tilla. Dhe megjithëse nuk po shikoja pornografi, unë përsëri pata një ndjesi të lehtë të njëjtë ndjesie kur do të shikoja P-në jo vetëm aq të fortë dhe e kuptova se kjo nuk ishte e dobishme edhe pse nuk ishte përmbajtje xxx, ajo ishte ende shumë e mallkuar dhe imituese .

Gjërat që unë vura re ndryshuar, flatline im ndodhur shumë ditë më pas kam vendosur për të ndaluar dhe unë ndihem si ajo vazhdoi për 2.5 javë. Kjo periudhë ishte zhgënjyese, sepse nuk keni shumë epsh apo dëshirë për të bërë asgjë. Gjatë kësaj kohe bëra më të mirën që të dilja nga dhoma ime dhe vetëm të ndërveproja jashtë dhe të shijoja diellin pasi që unë jam me fat që të kem mot të mirë. Me të vërtetë bëri një ndryshim të madh. Po bëja edhe ushtrime kegel dhe ushtrime të rregullta jo çdo ditë, por të paktën 3 herë jashtë javës. Unë gjithashtu ndjehem sikur procesi dhe mendja ime ishin më të qarta.

Gjëja e parë që kuptova se ishte ndryshe dhe ishte aq mahnitëse ishte se fillova të kisha ëndrra të gjalla që ndonjëherë ishin ëndrra të lagura gjëja më e mirë ndonjëherë! E kuptova që po privoja veten nga gjumi me zakonin tim PMO dhe gjumi është dhe procesi thelbësor të paktën synoj për 7 orë natën. Unë e di se këto janë gjëra që ju ndoshta jeni këtu gjatë gjithë kohës, por në rastin tim unë i kam parë këto përfitime në një progresion dhe unë nuk jam përsëritur akoma, por ka pasur një telefonatë të ngushtë.

Kështu që dje ishte ditëlindja ime e 21, dhe unë festova ashtu si duhet në 21 tuaj duke pirë. Por jo vetëm që vajza me të cilën po flas tani erdhi dhe kemi pasur marrëdhënie seksuale të mahnitshme edhe pse kohët e fundit kemi luftuar në shumë raste, sepse unë ose po kisha PIED, Ankth të Performancës, ose Stresuar si dreq nga kolegji; Ndoshta ishte një kombinim i të treve. Dhe pas disa përpjekjeve të dështuara për seks nga ana ime, unë madje i thashë asaj se P mund të ishte një arsye që unë nuk po ngrihem në këmbë dhe ajo ishte vërtet e mërzitur por çuditërisht e kuptuar. Pra, nëse keni një vajzë po është e turpshme por është shumë më mirë pasi ta heqësh nga gjoksi dhe tani je në udhëtim për ty dhe për të.

Dhe unë nuk besoj se alkooli ishte plotësisht arsyeja, unë pata një mbledhje të plotë ndërsa ajo po bluante mbi mua dhe kur shkova për të kapur prezervativin dhe e vura atë qëndroi i vendosur nuk vdiq aspak. Ne kishim marrëdhënie seksuale dhe unë erdha atëherë thjesht po shtriheshim kur ajo filloi të më ngacmonte përsëri në një pozicion seksi, por ajo nuk kishte pse të më prekte dhe ajo ishte e veshur vetëm nga imagjinata ime dhe ngazëllimi im i pastër isha ngritur përsëri dhe gati të shkoni në 10 minuta ose më pak! Dhe ky ishte qëllimi i plotë për mua që të jem në gjendje të ngrihem natyrshëm me stimulim minimal fizik si duhet të jetë.

Unë zgjohem më shumë vetëm duke menduar dhe kjo është ndjenja më e mirë qij porn! Nuk është aq e ngopur sa të mendosh wow ajo është e lezetshme dhe kari yt i përgjigjet një femre në realitet jo në ekran. Por kjo është vetëm përvoja ime dhe unë planifikoj të shkoj përpara vetëm këtu dhe isha një ZKM i rregullt.

Na vjen keq që ky post ishte kaq i gjatë, por unë thjesht dua të frymëzoj dikë b / c Unë vazhdoj të shoh këto histori në lidhje me rikthimet dhe e kuptoj që është e vështirë, por ju djem duhet ta bëni atë hap për të shmangur me egërsi PMO-në. Kjo është në përvojën time, kur thjesht ndiheni si një person krejt i ri dhe jo një hije apo një guaskë e vetvetes. Kjo ishte përpjekja ime e parë kështu që ju mund ta bëni një rikthim nuk ia vlen të rimarrni kontrollin e mendjes, karit dhe jetës suaj. FATI I MIR f fellas!


Dita 38 dhe jeta ime është krejtësisht e ndryshuar.

Përshëndetje, unë jam nga vendi me shumicë muslimane ku marrja e seksit është diçka me të vërtetë me të vërtetë e vështirë. Gjithsesi ktheheni në temë dhe i bëni gjërat të shkurtra. Unë kam qenë masturbating nga vitet e kaluara 10. Tani jam 22. Unë kam qenë përballur me të gjitha këqijat që pornografi mund t'i japë ndonjëherë kujtdo. Nuk ka ëndrra të lagura, asnjë dru në mëngjes, nuk ka miq (madje as meshkuj), asnjë vajzë që as të flasë as në fb. Unë isha në ED të rënda. Provoi të bëja marrëdhënie seksuale me dy prostitutat në të kaluarën ende nuk kishte mbledhje në krevat dhe kjo më bëri edhe më shumë një hov duke besuar faktin se unë nuk jam më një njeri në botë.

Kam filluar NoFap 38 ditë mbrapa me përkushtimin tim të plotë dhe më besoni se çfarë do të thosha ndonjëherë do të jetë e vërtetë.

Kam disa miq të mrekullueshëm, të shkëlqyeshëm që do të vdisnin për mua. Kam 3 gf zyrtare. Një kam marrë nga fb, një është një mik i mikut tim, dhe një është nga një takim i rastësishëm. Takimin e kisha në këtë periudhë pas një kohe të madhe. Edhe unë po kisha shumë ankth, përsëri merrja puthjet dhe përqafimet e mia. Një takim tjetër me të njëjtën vajzë dhe unë patëm mbledhje të forta dhe ajo më masturboi. Herën e tretë që u takuam në shtrat ishte e mrekullueshme; ne u puthëm dhe u përqafuam për më shumë se një orë dhe ajo më dha blowjobs dhe më masturboi megjithatë ajo nuk mund të më lëshonte ma, unë isha i vështirë gjatë gjithë kohës dhe ajo tha a keni marrë ndonjë ilaç? I thashë nah… Unë nuk e qiva sepse ajo ishte në periudha.

Një përfitim tjetër është se tani filloj të dashuroj vetë, kam filluar me palestër dhe hahet pastër (kryesisht perime, pa sheqer dhe vaj). Tani e shoh veten bukur, dhe jo fanatikën e shëmtuar të padobishme. Jeta ime është krejtësisht e ndryshuar.

Ndoshta unë jam ende në linjë të sheshtë, pasi ereksionet e mia nuk janë të forta dhe nxitjet janë vetëm të durueshëm. Por me mend se çfarë sot kisha ëndrrën time të parë të lagësht të jetës sime. Unë jam vetëm aq i lumtur duke menduar për t'u martuar në vitet e ardhshme 5.

Unë të dua NoFap dhe të gjithë këtu që më kanë mbështetur.


24M, PIED i rëndë për 3 + vite. E humba virgjërinë time natën e kaluar në dashurinë e jetës sime. Nxitje e madhe e besimit. Vetëm të kërkuar për të ndarë, të ndjehen të lirë për AMA.

Unë kam qenë në këtë gjë nofap për 3 vjet pas shumë përpjekjeve të dështuara për të bërë seks. Unë mund të mos kem grumbulluar kurrë një brez të madh, (mendoj se 87 ditë ishin maksimumi im) dhe kam akoma një rrugë të gjatë për të bërë, por kjo sëmundje mund të shërohet. Mos harroni pse keni filluar.


Dita 32 Recap Shërimi nga PIED

Unë fillova NoFap sepse isha duke u bërë i varur nga pornografia për të plotësuar nevojat e mia seksuale epshore. Kur kisha marrëdhënie seksuale me të dashurën time, unë nuk isha i ndezur fare, nuk isha duke u ngjallur si mënyra sesi u zgjova me pornografi dhe nuk mund të kuptoja se çfarë ishte e gabuar me mua.

Tani që unë shikoj prapa, isha duke shikuar një pornografi tepër të çuditshme, për të marrë nxitjen e dopamës.

Pashë këtë video dhe u frymëzova. https://www.youtube.com/watch?v=mhqx7yctQVk

Ditët 1 -DAY 10 Unë isha në linjë të plotë, kam bot ndjej ndonjë gjë seksuale në të gjitha; Ndjeva që penisi im ishte plotësisht i vdekur. Ndjeva nevojën për të parë pornografinë vetëm kështu që e dija se isha në gjendje të arrija një mbledhje.

Dita 6 Girlfriend provuar të ketë marrëdhënie seksuale me mua, unë kam qenë në fund të një flatline dhe në depresion, unë nuk mund të ndjehen ndonjë gjë seksuale çfarëdo.

Dita 12 Përjetoni një ëndërr të lagur. Unë nuk mund ta mbaj mend ëndrrën saktësisht, por unë isha duke bërë marrëdhënie seksuale me një vajzë dhe unë ejaculated while having sex with her.

Dita 16 Fillova të kisha ereksione të errëta në mëngjes, ndoshta nga 50 në 60%, ende brenda dhe jashtë planit dhe duke u ndjerë në depresion, isha poshtë vetes, por fillova të ndjeja se isha në gjendje të shihja dritën në fund të tunelit.

Dita 19 Përjetoi një ngritje 60-70 në mëngjes, më vonë atë ditë puthi me të dashurën dhe ndjeu që ereksioni im erdhi në jetë duke puthur me të. Nuk kishte seks.

Dita 20 Filloi të nxiste PMO (pornografi masturbonte orgazmën), e përdori atë energji në palestër.

Dita 21 Vuri re se ereksionet e mia ku më të forta në mëngjes. Vërehen përparime të rëndësishme nga dita 17 në ditën 21.

Dita 23 Ndjeva si unë ra në një linjë të sheshtë dhe u ndjeva pak në depresion dhe poshtë mbi veten time përsëri.

Dita 24- Day 32 Feel erections tim bëhet më e vështirë dhe më e vështirë pa nevojën e shikuar pornografi. Qëndruar me shoqëri të zënë me shokët dhe duke shijuar gjërat e vogla në jetë, si një dragua që fluturon fluturuar nga dritarja ime çdo mëngjes. Kam parë përparim të dukshëm në ditët e fundit, ndihem mirë për veten dhe fillimin e rifitimit të besimit.

Unë do të vazhdoj të bëj përparim, NoFap më ka ndihmuar me të vërtetë dhe nuk mendoj se do të kisha gjetur një zgjidhje pa NoFap.