ED Recovery Stories 2

ED Recovery Stories 2

Tregimet e Rimëkëmbjes ED 2 është pjesë e një serie 8 faqesh që përmban llogari më të shkurtra.

Për më të gjatë, llogaritë më të hollësishme ED shihni Rikthimi i llogarive Rebootimi i Jashtëm Blogs & Threads

-------------------------

Beje. Gjëja në pantallonat e mia nuk do të ulet nga të kapurit dorë me të dashurën time. Lidhje me blogun e tij

~~~

Lidhja midis pornografisë dhe ED nuk mund të isha më e qartë për mua. Unë do të ndiqja këtë cikël: Ndaloni së shijuari seksin dhe madje duke masturbuar në pornografi (por bëjeni gjithsesi) -> hiqni dorë nga pornografia -> merrni ereksione më të mira dhe më shumë kënaqësi nga masturbimi dhe seksi -> mendoni se jam kuruar -> kthehuni në pornografi -> shko në hapin 1 Gjatë kohërave të këqija, edhe kur arrita ta bëj atë për një grua të vërtetë, kjo ndjesi thjesht nuk ishte aty. Nuk po e shijoja, por thjesht e bëja sepse edhe pse do të më ndihmonte të më kthente në rrugën e duhur. Tani mund të shoh se duhet e kundërta: heq dorë nga çdo orgazmë për një kohë, ri-ekuilibro dhe heq presionin psikologjik nga vetja.


Re: Pyesin për ashpërsinë nga të tjerët përvojat e PIED

Unë mendoj se nuk është aq serioze. Unë sugjeroj një reboot mode të vështirë, por varet nga ju. Para se të filloja, nuk mund të arrija gjëra të vështira në jetën reale, por tani jam dy muaj dhe bëhem shumë e vështirë shumë shpejt.

Good luck!


Dita 17: PIED kuruar

Unë duket të jem një njeri plotësisht funksional i cili është në gjendje të ketë marrëdhënie me njerëzit e tjerë.

Faleminderit, NoFap.


Unë jam mirënjohës për ereksionet e mia

Jam mirënjohëse që marr ereksione kaq shpesh tani. Më kujtohet një vit më parë kur masturboja çdo ditë, pothuajse kurrë nuk do të kisha dru në mëngjes dhe shumë ditë ishte e vështirë të bëhesha mbledhje edhe kur shihja një vajzë të nxehtë.

Në ditët e sotme, çdo ditë e bëj dreqin e druve të mëngjesit. Kam ereksione kur shoh një vajzë të nxehtë. Nuk janë problemet e ereksioneve. Janë mendimet që vijnë në mendjen tuaj. Mendimet janë ato që ju çojnë në rrugën e gabuar.


Unë personalisht kam të njëjtat çështje të "rilindjes" së trurit tim në rrethanat e "gruas së vërtetë". Nëse do ta dija që po desensibilizoja trurin tim nuk do ta kisha filluar këtë sjellje pornografike / masturbimi. Kur u përpoqa të bëja seks me një grua të vërtetë, pata ED. Asnjë përgjigje, vetëm zhgënjim. Gjëja më e turpshme ishte se ajo ishte agresive dhe tërheqëse, të cilën unë kërkoj në imazhet pornografike. Unë kam filluar procesin e "reboot" me sukses. Së pari, përfundoni pornografinë edhe programet seksuale të situatës në TV. Tjetra, ushtrohuni fuqishëm për të pompuar gjak në të gjithë sistemin tuaj. Nëse ju duhet të masturboheni, përdorni një grua të vërtetë për të zgjuar veten, jo pornografi. Ngadalë, ereksionet do të kthehen. Kjo ka punuar me mua.


Marrëdhënie të suksesshme me një të dashurën e re

Në rregull, kështu që kjo është e mrekullueshme. E dashura ime flinte e… kemi kryer marrëdhënie të suksesshme. Edhe pse ereksioni im nuk ishte aq i fortë sa duhej / mund të ishte, ishte i kënaqshëm. Çuditërisht nuk zgjata aq shumë, por arrita për herë të dytë. Edhe ajo i pëlqente, edhe pse unë ende mund të bëj shumë më mirë.

Ndjenja e lehtësimit është e pamasë. Vitin e kaluar kam pasur kaq shumë momente të vështira dhe ndjenja depresive. Por unë kam gjetur kaq shumë inkurajim këtu. Dhe sapo fillova të përmirësoja dhe të hiqja zakonin, u ndjeva më optimist. Pra, kjo është ajo. Gjithçka për të cilën kam luftuar. Mendimi për PMO'ing tani thjesht duket si një shaka e madhe. Jam kurioz të shoh se si shikimi i P fare, për një periudhë të zgjatur kohe, do të ndikojë më tej në jetën time seksuale.


Ju mund të shihni përmirësime të shpejta në ED por DE mund të zgjat

Hi guys,

Jam vërtet i emocionuar për udhëtimin tim deri tani. Tani kam parë një përmirësim të vërtetë në aftësinë time për ta ngritur atë dhe për ta mbajtur atë që nga heqja dorë nga pornografia.

E kuptova që heqja dorë nga seksi "i rremë" (pornografi) ia vlen aq shumë kur vërtet mund të kënaqja gf-në time. Ki parasysh këtë, djema, kur tundoheni.

Sidoqoftë, DE nuk është zhdukur dhe unë e di që ajo ndihet e pasigurt në pamjaftueshmërinë e saj të perceptuar për të mos më çuar në orgazmë. Ndihem keq që ajo ndihet e pasigurt / e keqe për këtë. Kështu që e sigurova që nuk është ajo dhe i thashë se ndihem e pasigurt edhe për këtë dhe se "do të shkojmë atje". thirrje e ashpër.


Unë me të vërtetë mendoj se ky është një problem shumë më i madh nga sa mendojnë njerëzit. Gjithnjë e më shumë të rinj po shkojnë te mjekët e tyre rreth ED, dhe unë jam varësia pothuajse pozitive e pornografisë është arsyeja. Unë kurrë nuk kam parë kaq shumë reklama dhe reklama të ndryshme për produktet e përmirësimit të meshkujve siç shoh tani, kështu që padyshim që diçka po ndodh dhe askush nuk dëshiron të flasë për këtë, sepse është një problem i turpshëm, veçanërisht për burrat e rinj. Kjo patjetër që duhet të studiohet më shumë nga shkenca. Unë e urrej pornografinë dhe atë që më ka bërë!


Falënderoj zotin që jam në fillim të viteve '30 dhe pornografia për mua është një gjë mjaft e re. Unë nuk kisha një problem varësie duke u rritur dhe në shkollë të mesme në fillim të viteve '90 sepse nuk kisha qasje të rregullt në internet.

Nuk e di se si mund të përballen fëmijët sot. Ata po goditen kaq herët. Djem të rinj të varfër të stimuluar shumë! Unë do të thoja që problemi im i vogël është mbase një vit e gjysmë i vjetër. Para atëherë ishte vetëm shikimi i rastit i pornografisë i përzier në mënyrë sporadike me seksin e vërtetë. Asnjëherë nuk u bëra shumë ekstreme në shikimin e pornografisë - vetëm gjërat normale thelbësore, por kurrë mut të çuditshëm. Ishte më shumë një zakon / diçka për të bërë pas një shkëputjeje të vështirë me një ish g / f. Sikur të dija pasojat (ED) të shikimit të tillë të shpeshtë të pornografisë, nuk do ta kisha bërë kurrë në radhë të parë. Në fund të fundit, çfarë është më e rëndësishme për një njeri sesa egoja / burrëria e tij? Unë nuk do të lejoj asgjë për ta vënë atë në rrezik. Tani që i di pasojat, unë kam ndaluar plotësisht pa hezituar të kthehem.


Fillova nofap për sindromën e kapjes së hekurit. Pas 75 ditësh, ai dha shpagim. Unë jam gati në 90, por kam ndërmend të shkoj një vit. Më bëni ndonjë pyetje që keni

Unë kam pasur probleme me sensacionin midis të dashurës sime dhe unë për më mirë për 5 vjet. Kur godisja, unë do të arrija kulmin dhe ende do të vazhdoja deri në nofap mjaft shpejt (5-20) minuta. Unë isha me knucking bardhë pse. Kjo çoi në mua që të mos arrija kurrë kulmin nga një xhibber, blowjay, apo edhe ajo duke bërë lëvizje gjatë kohës seksi. Pavarësisht se çfarë bëra, thjesht nuk mund ta bëja. Dukej se u largua larg meje me kalimin e kohës për shkak të ankthit të performancës. Sidoqoftë, 75 ditë në nofap, të qenit larg pornografisë më lejoi të vlerësoja më shumë të dashurën time. Nuk kisha nevojë të shihja këto skena të lezetshme për të më stimuluar. Unë kisha nevojë që e dashura ime të ishte vetëm pranë meje.

Më vjen turp ta them, por është sikur pornografia më bëri më pak të tërhequr fizikisht nga e dashura ime. E dashura ime është shumë tërheqëse, por kur isha duke u përplasur, aty ishin këto gra dhe burra që ndërvepronin së bashku. Kur je vetëm ti dhe e dashura jote, nuk mund të shohësh shumë nëse nuk vë në dukje. Pas nofap dhe noporn, unë jam ndezur nga ajo thjesht duke qenë me mua. Një tjetër gjë që unë ndiej se çoi në humbjen e ndjesisë sime është kur kulmoj, unë thjesht do të kapja penisin tim shumë fort. Derdhja do të qëndronte në uretrën time. Ndonjëherë pyesja për shqetësimet shëndetësore duke e bërë këtë, por mendoj se pasi ta kisha bërë për pjesën më të mirë të 10 viteve, mendoj se do të kisha parë diçka deri tani (budalla, e di.)

Gjithsesi pas 75 ditësh, unë kam qenë në gjendje të kulmoj me vullnetin e të dashurës. Ashtë një nxitje e madhe e egos për të dhe për veten time. Brohoritje dhe faleminderit!

TL; DR Nuk mund të arrija kulmin nga stimulimi oral ose manual nga GF. nofap më mësoi ta vlerësoja dhe të arrija qëllimin tim.


Ju as nuk e kuptoni se është një problem derisa ED i përkohshëm t'ju godasë fjalë për fjalë nga askund. Kjo është arsyeja pse fjala duhet të dalë. Tani jam mirë në rrugën e rimëkëmbjes - tashmë ndihem më mirë pas disa javësh të shkurtra. Kam në plan të kthehem përsëri në rrugët e mia me studime shumë shpejt. Dietë, stërvitje dhe fuqia do të fitojë ditën.


M’u deshën rreth 3 javë që të kthehesha në pushtetin e plotë. Çfarë lehtësimi! Në të vërtetë mendoj se tani jam shumë më mirë sesa më parë. Unë zgjas më shumë dhe jam shumë më i interesuar për parathënien dhe gjërat e tjera. Ndoshta kjo vjen me moshën kush e di. Unë e konsideroj veten me fat. Sidoqoftë unë jam kurioz të shoh nëse ka një ndryshim midis dikujt në fillim të mesit të të 30-ave si unë që shikonte pornografi shumë për një vit apo më shumë kundrejt dikujt që filloi shumë më i ri.


Dita 68- Përgatitjet po përmirësohen

Hi all,

Dita 68 dhe përmirësimet që kam parë deri më tani janë:

 • Ereksione kur flisni me një vajzë dhe kur prekni
 • Druri i mëngjesit shumica e mëngjeseve
 • besim se asnjë gabim nuk po funksionon
 • Penisi im ka një rrjedhë të shëndetshme të gjakut

Mezi presim fazën tjetër të kësaj. Një nga vendimet më të mira që kam marrë në jetën time. Mezi presim për të ardhmen! Mos harroni 90 ditë është vetëm fillimi i një udhëtimi gjatë gjithë jetës!


Kjo sigurisht është një nga arsyet kryesore pse fillova. Ndërsa kam vazhduar, kam parë që aspektet mendore dhe emocionale janë po aq të rëndësishme.

Gjithashtu, edhe pse kanë kaluar vetëm njëzet ditë, unë jam i kënaqur me rimëkëmbjen ED që kam bërë deri më tani. Ereksionet e mia janë dukshëm më të forta në këtë pikë. Jo mjaft 'i shëruar plotësisht', por shumë më mirë. lidhje


Isha disi i befasuar kur lexova së fundmi një temë forumi (në të vërtetë mjaft), ku djemtë diskutonin për betejat e tyre me këtë (pornografi / ED), thjesht nga një perspektivë praktike. Kryesisht djem të rinj, rreth të 20-ave, nuk mund ta ngrenë më me një vajzë të vërtetë dhe të gjithë kanë lidhje me një zakon serioz të pornografisë / masturbimit. Djemtë kurrë nuk do ta diskutojnë hapur këtë me miqtë, bashkëpunëtorët, nga frika se mos qeshin jashtë qytetit. Por kur dikush tregon historinë e tij në një forum shëndetësor dhe ka 50, 100 përgjigje nga djem të tjerë që luftojnë me të njëjtën gjë…. Kjo është me të vërtetë.


 Natën tjetër isha duke parë një program në lidhje me prostitutat; Unë njoha disa nga vajzat nga filmat pornografikë. Por sidoqoftë, ata po flisnin në një moment se ata mund të tregonin se kush ishin masturbuesit kronikë të pornografisë, sepse asgjë që mund të bënin nuk mund ta "frymëzonte" burrin për ta ngritur atë. Mendoni për këtë, edhe vajzat e trajnuara profesionalisht në përmbushjen e fantazisë seksuale mashkullore nuk janë në gjendje të përputhen me stimulimin e pornografisë, duke përfshirë disa vajza që aktualisht janë në pornografi. Gratë "normale" që thjesht duan afeksionet tona nuk kanë një shans.


Unë në të vërtetë nuk kam shkruar aq shumë sa shkruaja këtu në kohën time të dëshpërimit. Thjesht po shkruaj për të dhënë një azhurnim të shkurtër, për të gëzuar njerëzit dhe për të thënë që nuk e kam harruar vërtet këtë komunitet të ngrohtë. Gjërat kanë qenë të shkëlqyera dhe vajza ime dhe unë jemi ndjerë të lumtur. Seksi ka qenë i rregullt, i mirë dhe shumë, kështu që ndihem e lumtur. Unë jam shumë seksuale, prandaj marrja me këtë çështje ishte jashtëzakonisht e rëndësishme për mua. Unë thjesht doja të them se të gjithë këtu duhet të qëndrojnë në planin [rebooting] sepse ia vlen plotësisht dhe është absolutisht e mundur të rikuperohet.

Seksi është në gjenet tona dhe, nëse kujdesemi për veten mirë, besoj se duhet të funksionojë mirë. Të kujdesemi për veten fillon me lënien e pornografisë, zvogëlimin e masturbimit dhe përqendrimin në gjërat domethënëse në jetë - si gjetja e dikujt për të bërë të lumtur dhe për të qenë të lumtur me të. Jam i sigurt që përfshin gjithashtu të ushqehesh mirë, të stërvitesh, të përqendrohesh në diçka që e konsiderojmë të denjë dhe përgjithësisht të jesh shumë pozitiv për jetën tonë.

Disa kohë më parë kisha filluar të mendoja se seksi ishte një gjë që më ishte hequr për ndonjë arsye - kështu isha e dëshpëruar. Sot duket kaq e natyrshme dhe normale. Të gjithë këtu nuk duhet të kenë dyshime në aftësinë për të pasur një mbledhje. Fokusi i vërtetë duhet të jetë në dhënien e maksimumit tonë për ta bërë dikë të lumtur; do të vijnë ereksionet.

Unë nuk kam parë ndonjë pornografi në më shumë se 6 muaj tani dhe nuk kam asnjë dëshirë për ta parë. Në këtë pikë, ideja që unë shikoj njerëz të tjerë që grumbullohen në një ekran ndërsa më ledhatoni penisin thjesht duket për të qeshur. Thereshtë një grua e vërtetë atje për mua - pasi jam i sigurt se ka një partner për të gjithë - që kërkon vëmendje. Mos shiko pornografi, por kushtoji vëmendje dikujt që dëshiron të të dojë. Kur nuk shikoni pornografi, penisi do të ndihet më i gjallë, natyral dhe eksitues - kështu që do të jeni në gjendje ta jepni atë vëmendje.

Unë e di që shumë atje janë të shqetësuar nëse peniset e tyre funksionojnë. Të paktën për mua gjërat nuk filluan nga penisi. Ereksionet spontane mund të jenë një shenjë, por nuk jam i sigurt nëse janë një shenjë e vërtetë. Ju nuk duhet të ecni me një boner në mënyrë që të ndjeni se gjërat do të funksionojnë. Javën e kaluar, për shembull, nuk e kisha parë të dashurën time për dy ditë. Gjatë asaj kohe nuk kam pasur ereksione spontane. Duke pasur parasysh problemet e mia të vjetra, madje u shqetësova pak ... A po e humba përsëri? Por kur e pashë gjithçka ishte në rregull.

Prekja dhe aroma e saj më ndezën plotësisht dhe penisi punoi. Kështu që gjërat do të funksionojnë, kur të vijë koha e duhur, edhe nëse nuk keni një boner të vazhdueshëm (ereksione spontane). Por që gjërat të funksionojnë, mendja duhet të jetë e qartë dhe kimia e trurit duhet të jetë e ekuilibruar. Cila është arsyeja pse ndalimi i pornografisë dhe stimulimi i vetë-nxitur është thelbësor, besoj. Fat i mirë për të gjithë dhe qëndro i fortë! Më shumë llogari rebooting, përpara këtë post


[10 ditë pas ndarjes së pornografisë] Kam marrë shumë kohë gjatë lojës, vetëm përqafimi dhe puthja, e cila u ndje shumë e natyrshme. Kjo nuk ndodhi kurrë para se të largohesha duke kërkuar pornografi. Rezultati. Unë gjithashtu nuk kishte asnjë vështirësi mbajtjen e një mbledhje gjatë seksit oral, e cila ishte një problem me këtë partner para se të prerë nga pornografi. Me pak fjalë, nuk ka çështje të ereksionit për të folur. U bëra pak më e butë në kohë, por ishte mjaft e lehtë për të marrë ereksionin prapa.


Ditë 25 - ED ime u keqësua shumë nga pornografia kur isha me vajza, mënyra e vetme që mund ta ngrija vërtet ishte të mendoja për filma pornografikë. Tani, kam vërejtur se druri im i mëngjesit është jashtëzakonisht i vështirë për një kohë të gjatë, gjë që është e bukur dhe ka raste kur epshi im rritet. Unë jam duke planifikuar të mos shoh kurrë pornografi përsëri.


Ditë 32 - Mosha 22. Aktualisht kam ngritjet më të mira të natës që kam pasur ndonjëherë, megjithëse nëse zgjohem dhe kam nevojë të shkoj në banjë, unë jam sikur të pres 15 minuta të pres që të ulet. Shpresoj që historia ime të ndihmojë njerëzit e tjerë atje.


Java 12 - Në të vërtetë jam plotësisht i impresionuar se sa e madhe bëhem. Ka qenë disi e vështirë të injorohet. Dua të them, ereksionet e mia janë ROCK HARD dhe ENORMOUS. Mbaj mend që pyeta djem të tjerë këtu që shkuan para meje kur vunë re kthimin e ereksioneve të tyre të plota - mirë, unë mendoj se unë u ktheva timen.


Gjërat filluan kur gjeta YourBrainonPorn rreth 6-7 javë më parë. Kam lexuar shumë gjëra që tingëllonin të njohura dhe më në fund arrita në përfundimin se kisha një problem. Kam filluar të shikoj pornografi kur isha 11 vjeç. Tani jam 26 vjeç. Filloi pafajësisht, por unë u bëra i fiksuar dhe i përparuar në fetish ekstreme (trans pornografia më shkakton shqetësimin më të madh pasi e identifikoj si të drejtë). Për më shumë se një dekadë, pornografia ishte burimi im i vetëm i kënaqësisë seksuale. Nuk kisha dëshirë të takoja gra ose të bëja seks aktual.

Kur fillova të bëj seks në fillim të viteve 20, i nxitur ta bëja këtë nga vetë-sikleti më shumë se gjithçka, ishte zhgënjyese. Më duhej të fantazoja për pornografinë për tu ngjallur. Në fakt unë isha aq i mësuar të masturboja me një dore të ngurtë sa penisi im ishte i mpirë nga ndjenja e një vagine. Unë nuk kam qenë në gjendje të arrij orgazmën dhe kam humbur ereksionin lehtë. Gjatë viteve të ardhshme, unë fillova të kuptoj se unë mund të kenë nevojë për të shkurtuar në masturbim dhe porno në qoftë se unë do të doja të gëzojnë seks, por unë isha ende në dyshim nëse ishte apo jo një problem dhe kurrë nuk qëndrova larg tij vazhdimisht.

Kur gjeta YourBrainonPorn, vendosa të mos shikoj pornografinë. Unë vazhdova të masturboj derisa kuptova se nuk mund të mbaj fantazitë pornografike fetish nga kokën time gjatë masturbimit. Kuptova se kjo po pengonte rimëkëmbjen, kështu që ndalova masturbimin edhe pas gati 3 javë pa pornografi. Një javë më vonë, unë pata marrëdhënie seksuale me një vajzë dhe u ndjeva më e zgjuar se kurrë më parë. Ngritja ime ishte shumë e fortë dhe erdha shumë shpejt. U ndjeva e mrekullueshme.

Kam zgjatur edhe 5 ditë të tjera derisa e lashë rojen time poshtë dhe kuptova që masturbimi pa fantazi nuk duhet të ishte problem. Kështu që unë kalova me të dhe nuk u ndjeva shumë fajtor. Ditën tjetër, unë u përplasa në disa fotografi të grave në të brendshme. Kam kërkuar për më shumë dhe përfundova duke rënë në një porno 5 ditë. Gjatë atyre 5 ditëve unë ndoshta kalova 40 orë duke parë pornografi. Jam ndjerë e tmerrshme gjatë gjithë kohës, por nuk mund të ndalem. Unë madje u përpoqa ta vendosja modemin jashtë. Por unë përfundova duke e rikuperuar dhe rilidhur për të parë më shumë pornografi. Unë isha plotësisht i tronditur.

Para rikthimit, unë me të vërtetë mendoja se isha bërë me pornografi. Dukej shumë e lehtë. Unë madje dyshoja se kisha ndonjë lloj varësie. Përfundimisht, unë shpërtheva nga kjo qejf. Dita e parë ishte tepër e vështirë, por edhe një herë është bërë më e lehtë dhe më e lehtë. Unë jam në dy javë sot. Kam bërë seks disa ditë më parë me një vajzë me të cilën nuk kam bërë kurrë më parë. Unë masturbohem paraprakisht sepse isha paranojak për derdhjen e parakohshme. Pastaj bëra seks me të disa orë më pas dhe ende përfundova duke arritur orgazmën brenda 1-5 minutash.

Ndërsa unë do të doja të jetë në gjendje të zgjasë më gjatë, ende ndjehet mirë që të ngjall, i ngritur dhe i aftë të performojë normalisht në dhomën e gjumit. Dhe, unë gjithashtu vura re se periudha ime e fortë ishte më e shkurtër se sa kujtoja ndonjëherë se ishte. Unë isha i ngritur përsëri në më pak se 10 minuta në krahasim me orët kur kam masturbuar në pornografi një ose dy herë në ditë.

Unë mendoj se të gjitha këto efekte tregojnë qartë përfitimet për ata prej jush me probleme serioze ED. Pas takimit seksual, qëndrova në gishtat e mi për të shmangur një rikthim për shkak të efektit të këmbëzkut pas orgazmës.


[Pas një ristartoni rreth muajve 4] Sapo kalova një natë tjetër me kënaqësi dhe intensitet të madh. Djema, ia vlen gjithçka. E gjithë ajo pritje dhe vetëpërmbajtje, mësimi i zakoneve të reja pozitive. E gjitha ia vlen. Disa muaj më parë po çmendesha dhe isha jashtëzakonisht i frikësuar. Jo më. Ereksionet gjatë gjithë kohës tani. Ju as nuk duhet të mendoni mendime seksi! Kur truri juaj të rikuperohet, ai thjesht do të komandojë penisin tuaj në drejtimin e duhur: lart. Djema, pasi të keni bërë seks, do të harroni se keni pasur ndonjëherë këtë çështje. Për të bërë seks përpiquni të ndaloni pornografinë dhe masturbimin. Kjo është mënyra e duhur për shërim.


[Mosha 53] Kështu që sot isha i gatshëm të postoj dhe t'ju them se jam 30 ditë pa PMO. Por unë dështova. Unë jam 30 ditë pa PM. A jeni gati për këtë? Po ulesh Sepse natën e kaluar kam bërë seks me gruan time për herë të parë që nga fillimi i këtij programi të asnjë PMO. Nuk ishte planifikuar. Ajo e inicioi atë. Dhe merrni këtë roll daulle, ju lutem… nuk ka probleme ED !!!

Nëse do të ishte koha e Krishtlindjes do të thosha se ishte një "mrekulli e Krishtlindjes!" Në fillim nuk kam marrë një mbledhje. Por pasi lexova të gjitha ato që kisha lexuar karezza, Mendova me vete: “Nëse ndodh, ndodh. Nëse jo, nuk bën. ” Vendosa të gjej kohën time, të shijoj përqafimet, puthjet e bashkëshortes time, etj. U përpoqa të mbaj mend sa më shumë për Karezza dhe mendoj se më ndihmoi. Por unë bëra orgazëm. Kështu bëri edhe ajo. Dhe ngritja ime nuk kaloi fare e çalë. Qëndroi e fortë dhe e vështirë. Gjatë vitit të kaluar, kjo nuk ka ndodhur kurrë.

Edhe lajmi i mirë: Në vend të 10 minutave të "Wham and Bam"… sesioni ynë i dashurisë zgjat rreth 45-50 minuta. Ky ishte deri tani seksi më i mirë që kam bërë në 12 muajt e fundit. Në fund, gruaja ime më pyeti: "Çfarë ju hyri?" Kjo është kur i thashë asaj për seksin në kareza. Ajo dëshiron të lexojë për veten e saj. Po !!

Për mua personalisht, unë mund të shoh qartë se si pornografia në internet ka shtrembëruar pikëpamjen time për seksin e vërtetë, të dhënë nga Zoti, dhe dashurinë midis një burri dhe një gruaje. Edhe para netëve të fundit seks i shkëlqyeshëm me bashkëshortin tim, edhe sikur të mos kishim bërë seks, me të vërtetë po filloja të ndjehesha shumë më mirë për veten time si person. Kam bërë më shumë punë. Kam kaluar më shumë kohë me gruan time, duke bërë gjëra me të nëpër shtëpi - duke mos dashur ose duke pritur kur mund të shkoj në kompjuter dhe të shikoj pornografi. Të heqësh pornografinë nga jeta jote është kaq çliruese !!! Këto 30 ditët e kaluara kanë qenë sfiduese, por gjithashtu shumë edukative dhe shumë të lira.


[Pas një ristartoni dy muaj] Histori: Unë kurrë nuk kam pëlqyer përdorimin e prezervativëve - shpesh nuk kam marrë marrëdhënie seksuale, sepse unë do të humbas mbledhjen edhe duke menduar për të marrë një jashtë dhe t'i përdorin ato. Ereksioni i humbur shpesh duke vendosur prezervativin. Ereksioni i humbur shpesh herë brenda. Natën e kaluar: I ngurtë 🙂 Qëndroi i ngurtë ndërsa nxirrte prezervativ, vendosi prezervativ, ndërsa fillonte seksin dhe zbulonte se kishim nevojë për vajosje, përmes marrjes së vajosjes, vendosjes së vajosjes, seksit. Të gjitha me ngurtësi shembullore

Ereksioni im ishte thjesht aq i natyrshëm, dhe lidhej me ndezjen, dhe ndjehesha aq i drejtë, saqë disi e dija se do të qëndronte me mua përmes shenaniganëve të kondomit. Dhe seksi ndihej aq i mirë sa seksi i përdorur pa prezervativ. … Vetë orgazma shumë e fortë dhe e këndshme. Asnjë nga gjërat për të cilat u shqetësova nuk ndodhi: Unë isha në gjendje të mbaja të mos vija për një kohë të përsosur të pranueshme - në fakt, madje as që e mendoja me të vërtetë, thjesht dukej si një ndërveprim seksual normal dhe i shëndetshëm. Kur erdha, koka ime nuk shpërtheu dhe nuk shpërtheva asnjë enë gjaku askund, dhe nuk bëra më poshtë '8 JAVA TU FUCKUARA !!' në veshin e saj siç mendoja se mund të isha. Në fakt, ishte thjesht seks i bukur, intim, shumë i këndshëm


Sot është shënimi i javës së katërt pa PM dhe dy O. Dje kam bërë seks me të dashurën time për herë të dytë gjatë këtij procesi. Përmirësimet u shënuan. Asnjë stimulim manual nuk ishte i nevojshëm dhe unë kisha fuqinë time të vjetër që të qëndroja gjithashtu. Orë e mirë e intimitetit. Ndjehej mjaft i ndezur dhe ishte mirë i vendosur poshtë, por mund të ishte më mirë. Ende përparon. Çdokush atje me dyshime thjesht qëndron në shteg.


[Dita 90+ pa PM: Ky burrë nuk kishte bërë seks në mosha dhe mendoi se ishte "i thyer". Pas një rebooti të gjatë, ai dhe gruaja e tij shkuan me pushime.] Unë nuk kisha asnjë problem për të marrë një mbledhje me gruan time për 4 netë me radhë. Sa herë që e ndjeja atë, ishte koha e ngritjes. Unë do të them natën e 2-të (dita 93), isha në tremujorin e katërt, por kjo shpejt ndryshoi, dhe unë në fakt zgjata vetëm 30 sekonda, që ishte një befasi. Takimi i këtij mëngjesi ishte pasi erdhi në shtëpi nga pushimet. Unë piva mjaft pak natën e kaluar dhe nuk mund të besoja se isha në gjendje, por pa probleme. Pra, pasi kam pasur 4 netë të suksesshme, besoj se jam shëruar. Unë mendoj se problemi im ishte një përzierje e ankthit të performancës dhe varësisë nga masturbimi ose modeleve të masturbimit.

Në thelb përqendrimi te gruaja ime është një aktivizim [në vend që të mendoj për fantazinë]. Ajo në fakt raporton se nuk kishte ndonjë shqetësim gjatë këtyre 4 netëve, gjë që është një përmirësim. Meqenëse kjo ishte diçka në mendjen time gjatë rimëkëmbjes, dhe shumë njerëz kanë shqetësim për këtë më lejoni të raportoj sa më poshtë në lidhje me epshin: Unë në të vërtetë ndjeva zero jetë atje atje natën para se të bëja marrëdhëniet e para. Vetëm kur fillova të përqafohem me gruan time, lindi jeta. Pra, nëse ndiheni sikur nuk ka libido ose jetë atje poshtë, me të vërtetë mund të lindë nga askund.


[Dita 65] Po, ereksionet e mia janë të mëdha. Kam ereksione të plota gjatë drurit të mëngjesit ose nëse kam një fantazi. Para se të largohesh nga pornografia, kurrë nuk kam qenë kjo e vështirë apo e plotë, definitivisht jo. Pra, ka pasur patjetër një rritje pozitive në madhësinë e mbledhjes dhe plotësinë. (mosha 24)


 [Dita 34] Ashtu si çdo njeri, historia e të cilit kam lexuar këtu, kam dyshime të mëdha se unë do të shëroj ndonjëherë ose do të jem në gjendje të funksionoj seksualisht. Më duhet të them se erecionet e mëngjesit kohët e fundit kanë qenë mjaft të forta, më të vështira se sa unë mund t'i kujtoj ata, të ngritur në një kënd 45 lart në krahasim me trupin tim, shkëmbin e ngurtë. Pra, ky është një lajm i mirë.


Shoku im ka një të dashur dhe ka luftuar për të fituar besimin për tu angazhuar seksualisht me të, kështu që mendova t'i jepja disa këshilla. Disa nga miqtë e mi janë të vetëdijshëm për abstinimin tim nga pornografia dhe masturbimi pasi unë jam një djalë i hapur dhe nuk kam asnjë çështje që u tregon atyre për çështje personale. Unë padyshim që nuk kam hyrë në detaje rreth arsyetimit që qëndron pas tij, por ata janë të vetëdijshëm që unë kam pak njohuri mbi këtë temë.

Sidoqoftë, ky mik i imi padyshim që nuk ishte i ndërthurur me pornografinë dhe masturbimin si unë, megjithatë ai ishte një përdorues i rregullt dhe po përjetonte vështirësi në ereksion me të dashurën e tij. Unë i thashë të hiqte pornografinë dhe masturbimin për një javë dhe e drejtova te video e Gary që tregon efektet e pornografisë dhe masturbimit në tru. Mendoj se kjo i dha atij një telefonatë të vërtetë zgjimi. Ai abstenoi për 9 ditë dhe bëri seks me të dashurën pas kësaj periudhe. Tani, ai nuk ka probleme me ereksionin me të dashurën e tij dhe më ka thënë se ndihet shumë më i sigurt në lidhje me kontaktin seksual. Unë megjithëse do ta ndaja këtë histori pasi tregoi një rimëkëmbje pozitive. Edhe pse ishte në një shkallë shumë më të vogël për shumë prej nesh këtu, megjithatë është një rimëkëmbje.


[Mund, ose jo, të ketë lidhje me pornografinë, por postimi i kësaj gruaje është frymëzues.] Marrëdhënia jonë seksuale ka ndryshuar që nga fillimi deri tani. Kur takuam së pari (ai ishte 51 dhe unë isha 49), kishte qenë rreth 11 muaj pasi ai kishte qenë me dikë seksualisht. Si ai më tha, ai kishte marrë të njohë veten me të vërtetë mirë gjatë atyre muajve, lol.

Përvojat tona të para së bashku ishin pak shqetësuese për të, jam i sigurt, sepse ngritja e tij nuk ishte gjithmonë për t'u vlerësuar. Ai madje shkoi aq larg sa të kontrollojë nivelet e testosteronit, vetëm për të qenë i sigurt. Kur gjithçka bëhej mirë, ai thjesht thoshte: "Mos harroni, unë jam plak" ha! Dhe unë supozova se kjo ishte ajo që ishte seksi në vitet e tua të mëvonshme dhe unë thjesht do të duhet të merrem me të, jo ta marr personalisht, etj.

Por shpejt filluam të mësonim karezza dhe tantra dhe tani burri është si një adoleshent (por shumë më mirë, sepse ai ka qëndruar në pushtet - unë jam ulur këtu duke shtypur këtë pasi kam kaluar 5 nga 20 orët e fundit të angazhuara në dashuri me kareza - kush e dinte se mund të ishte ndonjëherë kaq mirë? ?). Hardshtë e vështirë të imagjinohet përsëri në ato ditë të hershme, sepse ato tani më duken kaq të huaja


Ju keni DE (Delayed Ejaculation) dhe unë kam të njëjtin problem si. Pamundësia për të arritur orgazmën gjatë seksit ishte një nga disa arsye pse unë përfundova duke kërkuar Google dhe duke zbuluar YBOP dhe NoFap. (LINK për fije)

Unë shkova rreth 90 ditë pa bërë ndonjë PMO atëherë unë takova një vajzë. Ne kishim seks disa herë, por unë ende kishte probleme, por pastaj në ditën 98 kam arritur të sperma. Që atëherë unë mund të arrijë orgazmë në lidhje me një herë ndonjëherë 4 që kam marrëdhënie seksuale dhe herë të tjera 3 që shkoj të butë gjatë seksit. Kam kaluar mjaft kohë para se të shkoj i butë edhe pse dhe ajo është shumë e lumtur me të gjithë gjë. Kohët kur unë bëj të butë unë mund të merrni vështirë përsëri 15 minuta më vonë dhe të ketë seks përsëri.

Ky është një ndryshim masiv në mënyrën se si isha 118 ditë më parë, ku ndonjëherë nuk mund të bëja as ereksion dhe nëse e bëja kurrë nuk do të sperma gjatë seksit. Ishte shumë zhgënjyese. Zhgënjimi është një nënvlerësim; Ishte mërzitëse.

Unë kam qenë duke menduar nëse kam filluar të bëj seks shumë shpejt në ciklin tim të rindezjes sepse unë nuk jam shëruar plotësisht (dhe as ti) por unë në të vërtetë jam mjaft i lumtur kështu që do të vazhdoj dhe do të shoh se ku shkojnë gjërat nga këtu 🙂


IAmAnon-Ditë 50

Unë nuk marr superfuqi apo diçka të tillë.

Ajo që bën për mua është garantimi se do të qëndroj i vështirë edhe nëse seksi është mesatar. Dhe unë jam më mirë në të keq.


Arritja e hapur: kënaqja e takimeve seksuale pa ED ose DE

 nga GoldFingaaah

Mbrëmë kalova shumë mirë me një vajzë që pashë për herë të fundit disa vjet më parë. Për hir të shkathtësisë nuk do të hyj në detaje, por mjafton të them se gjithçka shkoi shumë mirë!

Para kësaj unë kisha dalë me një vajzë tjetër për disa javë. Ajo ka qenë shumë e shkëlqyer dhe e kuptueshme, por unë thjesht kisha një tmerrshme, duke e humbur ED me të. Herët e fundit isha në gjendje ta mbaja më mirë por asnjëri prej nesh nuk erdhi. Gjithashtu ndiheshim disi të freskët ndaj njëri-tjetrit, sikur të mos ishim të sigurt se na pëlqente shumë njëri-tjetri.

Natën e kaluar ishte kaq e ndryshme, dhe unë pyes veten se sa prej saj ishte për shkak të lidhjes shumë më të madhe emocionale që ndjeva me këtë vajzë tjetër. Padyshim që nofap meriton pjesën më të madhe të kredisë.

Historia e Nofap: një varg 67-ditor në fillim të kësaj vere kur nuk isha në takim, atëherë një varg 10-ditor menjëherë paraprirjes së tanishme.

Vetëm e bëri këtë post për të lejuar djemtë që vuajnë nga ED e di: ajo ka marrë më të mirë !!


Efektet më të mira tashmë (~ 25 ditë)

dorëzuar 13 orëago nga NostawSDitë 27

Kjo është mjaft e lezetshme, ereksionet e mia janë shumë më të plota dhe më të forta dhe mund të qëndrojnë fort pa e 'detyruar' të jetë e vështirë, nëse kuptoni atë që dua të them. Zakonisht më duhet të tensionoj penisin tim në mënyrë që të ruaj ereksionin dhe të ruaj rrjedhën e gjakut, edhe pse ereksioni ndoshta do të ishte i vështirë vetëm rreth 75%.

Tani mund të bëhem i vështirë dhe qëndron i vështirë vetvetiu, është e mundur ta goditësh atë edhe pse është 'i relaksuar' dhe muskujt e mi nuk janë të tensionuar.

Shumë bukur, edhe pse disa ditë nuk është aq e mirë (ndonjëherë është si dikur), por është qartë përparim dhe më motivon të vazhdoj. Unë jam 21 vjeç nëse kjo është fare e rëndësishme.


Seksi i pabesueshëm pas vetëm një jave të NoFap! Lajm i mirë për ata me ED.

Kështu që unë jam 46 dhe i martuar– jo saktësisht në atë që unë mendoj se është shumica e djemve këtu që është ende 18-24 vjeç dhe në "kryeministrin e tij seksual". Unë kam qenë duke punuar shumë shumë gjatë 3 viteve të fundit dhe kam arritur të marr 7 ditë pushim prej tij, falë mbështetjes që kam marrë nga ky komunitet. Gjatë asaj kohe, unë kam parë aftësinë time seksuale që zvogëlohet ndjeshëm, dhe çështjet e ED ishin pothuajse standarde. Unë mund të bëja seks, por sinqerisht ajo thithi, dhe kari im ishte vetëm 3/4 i vështirë, larg nga druri i fortë që kisha kur isha i ri.

Në ditën e 7-të (dje) unë u riktheva, kështu që u ktheva në distinktivin tim dhe përsëri jam dita e parë. Sidoqoftë, natën e kaluar ishte Viti i Ri dhe vajza ime e dëshironte atë.

NUK MUND TA BESIM DIFERENCN, PAS VET EVM VETEM NJ A JAV.

Sinqerisht u ndjeva përsëri "normale", me një boner të egër sapo ajo më puthi. Kari im nuk shfryu sa më shpejt që ajo pushoi së prekuri atë, ose sa më shpejt që unë ndalova së futuri, nuk kisha pse të shqetësohesha fare për të. Ishte një moment kur ne u futëm në një pozitë të pakëndshme, ku ajo ra vetëm pak për një sekondë, por u kthye përsëri brenda në të dhe u kthye përsëri përsëri në të dhe u trondit përsëri fort.

DHE JAM VETYM NJ ONE JAV IN - DHE U çeshtova dje.

Nëse do të isha më parë, tani jam edhe më shumë. Kjo funksionon. Kari im po shërohet tashmë. Pikërisht atë që shpresoja.

TL / DR: Takimin tim të parë seksual e kisha një javë pasi fillova NOFAP dhe ishte e mrekullueshme! Edhe pse u riktheva dje në Ditën 7, çështjet e mia të ED nuk gjendeshin askund, dhe unë kisha një boner të fortë gjatë gjithë rrugës. Dreq yah!


Unë kam një varësi të re.

Seks me gruan time. Pas 30 ditësh u ndje shumë mirë, më mirë sesa një javë abstenim. Ndjeshmëria që humba, mendova nga mosha, ishte kthyer. Më është dashur të ndërroj shumë pozicione ose do ta kisha mbaruar shumë shpejt. Unë madje vendos një prezervativ drejt fundit, i cili zakonisht është një ngjarje që shfryn. Edhe ajo kaloi shumë mirë. Isha më e vështirë se zakonisht. Isha pak blu pa asnjë fap, por pasi pashë këto rezultate jam gjallëruar.


Seksi i parë që nga lënia - 50 ditë

Përafërsisht ditë 50, kishte seks për herë të parë që nga fillimi i ditës së mbrëmshme. Qëndroi i ngritur, ishte i interesuar me ligj dhe zgjati shumë më gjatë. Ende kam një rrugë për të shkuar, por unë jam goxha psyched deri tani.


Për mua, shikimi i pornografisë kaq shpesh, marrja ekstreme me kalimin e kohës dhe masturbimi çdo ditë më bëri që të mos isha në gjendje të bëhesha e vështirë kur pata të dashurën time të parë të vërtetë dhe fillova të bëja seks. Sidoqoftë, tani që kam qenë me të për ca kohë, ne bëjmë seks gjithë kohën dhe është fantastike. Unë kurrë nuk shikoj pornografi ose fap sepse nuk kam nevojë për të. Pasi të keni kapërcyer joshjen e pornografisë, shihni se sa fantastik mund të jetë seksi i vërtetë.

Seriozisht, është shumë mirë. Lini pornografinë dhe gjeni një të dashur / të dashur (nëse mundeni). http://www.reddit.com/r/explainlikeimfive/comments/1956bs/eli5_why_porn_is_bad_for_me/


Ky nofap funksionon! Seriozisht 2 javë jam shëruar!

Falë kësaj faqe dhe yourbrainonporn.com unë jam përsëri, dhe e dua atë. Unë jam duke shkuar në botë tani në thelb ungjillëzimin nofapping

Historia:

 • Djalë nga mesi i të dyzetave, duke përdorur pornografi për dekada, por mund të jetë një nga ata djem 'me fat' që filluan me revistën sepse interneti nuk ekzistonte asokohe. Leximi i materialit këtu dhe gjetkë kjo duket se bën një ndryshim në kohën e kërkuar për një reboot
 • Pse provova të rindizem? Epo, sinqerisht, unë u trondita kur kërkova ndihmë. Fillimi i papritur i ED dhe DE. Nuk e kuptova sa keq ishte sepse u divorcova dhe nuk pashë asnjë grua për disa vite pas (depresionit). Kur më në fund gjeta një zonjë të bukur për të ndarë shtratin tim, unë thjesht nuk mund të bëja ... asgjë, nada. Po! Ajo ishte mjaft e mërzitur dhe nuk mund ta kuptonte se cili ishte problemi. … As unë nuk mund të
 • Para se të hutohesha në këtë faqe dhe në yourbrainonporn.com shkova direkt tek mjeku për çështjet ED. Doli nga atje i lumtur me një recetë për viagra. Provoi menjëherë, duke përdorur pornografinë (!!!) dhe ishte e lumtur me rezultatin. Mundësia e ardhshme me një zonjë të bukur, unë isha në ankth, por me shpresë. Po, viagra works, ndjehet mirë. Por më vonë kuptova se edhe unë kisha DE. Për perënditë! Një tjetër grua e zhgënjyer seriozisht dhe e zhgënjyer.
 • Goditi faqet e internetit dhe një seri me të vërtetë të dobishme në Youtube. Treguesit ishin të gjithë atje. Doc ime tha se unë isha i shëndetshëm, fizikisht, dhe e dija se makineritë punonin sepse me të gjitha pornografitë e thella gjithçka ishte në rregull. Bing! Globi i lehta vazhdon kur filloj të lexoj faqet.
 • Diçka duhej të ndryshonte. Pra, pushime me një shoqe time zonjë në 3 javë në kohën kur fillova rindezjen time. Isha mjaft e shqetësuar pasi 3 javë thjesht nuk dukeshin mjaft kohë duke pasur parasysh ato që ishin shkruar. Akoma, më mirë për të filluar.
 • Nuk e kuptova se sa zakoni im i pornografisë kishte dalë jashtë kontrollit derisa fillova me rindezjen e parë ndonjëherë 2 javë më parë. Java e parë ishte e padurueshme. Përderisa nuk po shëtisja me një drunjë (ED) isha me brirë të padurueshme. Dëshira për të masturbuar ishte pothuajse e pakontrollueshme. Në fakt, nuk do të kisha qenë në gjendje ta kontrolloja, ishte aq e fortë, por kisha lexuar këtu që nëse arrin deri në këtë pikë, atëherë përdor dorën tënde 'tjetër' (nëse dikush duhet - më mirë të mos e thuash fare). Kështu që, i vendosur për të mos përdorur ose shikuar pornografi, u përpoqa për një lehtësim manual, me të vërtetë po synoja të hiqja. E provova seriozisht dy herë në dy javë - bordura është fjala, edhe unë kisha DE kështu që nuk mund të orgazmoja (pa pornografi) dhe thjesht nuk do të përdorja pornografi pa marrë parasysh çfarë. Unë do të fshija të gjitha shkarkimet e mia dhe nuk do të shkoja atje. Nuk i ndihmova ndjenjat, por unë duhej të provoja diçka. Unë do të rekomandoja që njerëzit nuk e bëjnë këtë nëse janë në ndonjë mënyrë të aftë të kontrollojnë veten e tyre.
 • Gjatë fillimit të javës së dytë, unë dukej se po lëshoja spermë nga penisi im. Një sensacion vërtet i çuditshëm në të vërtetë. Nuk ishte urinë, ishte padyshim para-sperma. Kjo qëndroi me mua deri në fund të javës së dytë dhe ndoshta mbaroi vetëm për arsye që do t'i shkruaj në një moment
 • Në fillim të javës së dytë po vura re zonja kudo. Kjo do të tingëllojë e çuditshme për këdo që nuk vuan këtë problem pornografik, por ju nuk i vini re vajzat pas një kohe - unë mendoj se truri juaj po merr gjithçka që dëshiron dhe ka nevojë diku tjetër. Gjithsesi, filloi vërtet duke vërejtur vajzat dhe duke u interesuar mjaft për të gjetur mënyra krijuese për të qenë me to 🙂 Interesante, kjo dëshirë për të takuar dhe përshëndetur vajzat gjithashtu më nxiti në një goditje në palestër që më duhej shumë prej vitesh, por kurrë nuk kisha energji ose prirje për të bërë. Në vetëm dy javë unë kam hedhur gati 20 bs dhe kam filluar të marr përkufizimin e muskujve. Kjo nuk ka rëndësi që dyshoj për gjënë nofap, por është një tregues për mua se goditja thjesht mund të heq burrërinë tuaj nga ju.
 • Pra, dy javë dhe 2 ditë pasi filloi rindezja ime, lind një mundësi me një zonjë të bukur. Jam goxha i mallkuar sinqerisht i shqetësuar, siç mund ta imagjinoni fare mirë - si me ED ashtu edhe me DE unë po kërkoja veten për një dështim tjetër. Mori disa viagra, megjithëse vetëm 25mg (doza normale e nivelit të lartë është 100mg) vetëm për të më ndihmuar. Epo, viagra u kujdes për ED për pjesën më të madhe ... kishte disa çështje, ndoshta për shkak të ankthit nervor dërrmues, por në fund të fundit ok. Atëherë modeli i njohur .. DE ... po! Kështu që u zhgënjye… por jo ndonjë marrëzi dhe një zonjë shumë e dashur më vonë dhe, në fund të fundit, suksesi. Unë isha i ngazëllyer, dhe kështu ishte edhe ajo!
 • Disa ditë pas kësaj historie suksesi një mundësi tjetër për të provuar fitimet e bëra. Ende në ankth, për shkak të disa vështirësive herën e parë. Por tani mund të raportoj, përsëri në funksion të plotë. Ndjeshmëria është rikthyer dhe e shkëlqyera është, Zoti e di se si nuk e vura re këtë rënie më parë. Nëse ndonjë gjë, unë tani kam një rast të PE hehehe hahaha, por unë do të marrë atë çdo ditë mbi DE.
 • Supozimi im është që shumë shpejt do të kem besim për të hequr plotësisht viagra.

Pra, kjo është njerëz. Një tjetër i konvertuar. Unë kurrë nuk do të shikoj pornografi përsëri në asnjë rrethanë. Thjesht nuk ia vlen. Ka mjaft pornografi të butë atje në media gjithsesi, gjërat thelbësore thjesht nuk i bëjnë trurit tim asnjë favor.

Është kaq e mrekullueshme të jesh në gjendje të gëzosh sërish seks me gratë.


Dita 125 nuk Porn / Dita 28 nuk ka Masturbim / Dita 21 asnjë Orgazmë

Pra, akoma në një vijë masive të sheshtë dhe ende ka ED të keq. Mund të vështirësohet nga goditja e butë ose nga goja, por mos merrni një mbledhje akoma kur dilni me vajza ose thjesht duke pritur seksin, qëllimi im është që të jem në gjendje të bëj një mbledhje vetëm nga prekja e butë, puthja, përqafimi etj. Në thelb të jesh i vështirë para seksit dhe qëndroni fort gjatë gjithë parathënies / seksit

Pra, kjo është shumë e shumë që unë jam pas muajit 4 pa pornografi. Lloj i dekurajimit për njerëzit e rinj që e lexojnë atë, por është një realitet i ashpër që disa prej nesh duhet të përballen, Ju mund të keni nevojë më shumë se 90 ditë nëse i riu juaj + ED.

Më pozitivisht 4 muaj më parë unë vetëm mund të marrë një ngritje 80% kur shikuar pornografi, tani i merrni 100% vështirë pa pornografi nga stimulimi kështu që e saj duke marrë atje.

Ka gjasa që do të ketë nevojë për një muaj tjetër 4-6 që mendoj për përzgjedhjen time seksuale dhe zgjimin me gratë që të kthehen.

Reboot & Rewire.


Sebs9500 

Ok kështu që fillova të shikoj pornografi kur isha rreth 12-13 vjeç por nuk u bë keq derisa bëra 15 vjeç mendoj. Kam filluar të hap çdo ditë 2 ose 3 herë me pornografi. Kam humbur virgjërinë kur isha 16 vjeç. Ishte e tmerrshme .. U bëra i vështirë për rreth 2 minuta dhe më pas penisi im vdiq mbi mua. M’u deshën rreth 5 vajza të tjera për të kuptuar që kisha një problem. Deri tani unë jam 18 dhe unë jam 35 ditë pa fap! Jam me këtë vajzë tashmë 3 muaj. Natën e kaluar shkojmë shumë fizikisht. Ne nuk kemi bërë seks, ishte më shumë për të bërë dhe bluarje. Isha i befasuar se si isha në gjendje të qëndroja e vështirë për kaq gjatë.

Ishte joreale, ndjeva sikur po ëndërroja !! Pra, deri më sot asnjë fap nuk e ka ndryshuar seriozisht jetën time në një mënyrë të mirë. Dhe unë jam vërtet i lumtur për këtë! Unë jam duke e bërë këtë një mënyrë jetese, dreqin e lindur dhe gjithë atë budallallëk. Ndihem më mirë në tërësi! Kështu që vërtet shpresoj që po kaloj një reboot të mirë, po planifikoj të bëj ditën 90+ dhe pastaj vazhdoj ta bëj por nuk do të jem duke ndjekur gjurmët.


Unë fillova NoFap 34 ditë më parë me një problem serioz ED - ereksione shumë të dobëta, paaftësi për orgazmë. Unë shkova në modë të vështirë të turqisë së ftohtë - pa pornografi, pa bordurë, pa seks. Dhe unë kam qenë i fiksuar për rreth 3 javë - absolutisht asnjë shenjë e mbledhjeje gjatë kësaj periudhe.

Dje kam papritur një mundësi për të bërë marrëdhënie seksuale me një ish të dashurën. Isha pak i shqetësuar, por në fakt shkoi mirë. Kam kaluar më shumë se një orë, me një çift pauzash të shkurtra dhe ngritja ishte mjaft e vështirë për mua që të kem një orgazmë shumë të fortë në mënyrë të natyrshme. Definitivisht nuk 100% shërim, por mënyra më e mirë se çdo kohë në vitet e kaluara 3.

Varësisht se si në fillim të jetës keni filluar me pornografi, reboot mund të marrë diku nga 2-8 muaj, por do të rregullojë problemin. Thjesht jini të durueshëm dhe jini shumë të rreptë në lidhje me pornografinë dhe edging. Fat i mirë dhe qëndro i fortë.


Rewired, Reborn, Rebooted-Çfarëdo që doni ta quani, dielli shkëlqen përsëri !!

E mahnitshme të mendosh se pas vetëm dy javësh pa PMO dhe 23 vjet "Pastërti" kam bërë seks disa herë këtë fundjavë me një ngritje të fortë. Pasi u ndjeva sikur penisi im ishte thyer fjalë për fjalë për disa vitet e fundit, u ndjeva se mund të duheshin vite për ta rikthyer në kontroll. Jo vetëm pak kohë larg nga PMO. Unë duhet të them megjithatë se unë kam qenë duke luftuar me varësinë për rreth dy vjet tani dhe kam qenë duke e prerë gradualisht përdorimin tim. Herën e fundit unë PMO's rreth dy javë më parë. Por unë kurrë nuk kam në plan të kthehem sepse kjo mut thith krahasuar me seksin. Dëshironi të dini sekretin e vërtetë? Unë po ju them por do t'ju kushtojë. Do t'ju duhet të hiqni dorë nga koha juaj në kompjuter dhe të ndërprisni marrëdhënien tuaj me dorën tuaj dhe me vullnetin tuaj dhe të jetoni jetën.

Gjëja e parë, Fillo një ditar dhe shkruaj në të çdo ditë në fillim do të jetë e vështirë, por së shpejti do të kënaqesh.

Së dyti, mësoni atë që doni (me të vërtetë unë dua të them); muzikë, filma, lexim, shkrim, blading rul, golf, basketboll, udhëtime, biking mountain, etj dhe shkoni bëni atë.

Së treti, harroni shtesat shtesë të libidos, ose që suplementet për atë çështje nuk ju duhen, (nëse jeni nën 40 vjeç pa kushte para-ekzistuese mjekësore) dhe së fundmi blini prezervativë të mjaftueshëm për të gjithë seksin që bëni, duhej të dilnin në pesë të mëngjesit për të blerë prezervativë në CVS. Lloj gënjeshtari.

Kjo është djemtë e saj, Mos u shqetësoni për një gjë që do të mësojë se si do të këndojë. Bro23 duke firmosur dhe regjistruar. Fat i mirë atje djema dhe shihemi në bare! PS Jo vetëm që nuk angazhohet në PMO rregullon me dëshirë, por gjithashtu ju bën të bëni seks në sy me çdo vajzë të nxehtë që shihni.

Energjia rritet, vitaliteti rritet dhe dashuria e përgjithshme për jetën rritet. E gjithë kjo gjë e PMO-së nuk duhet të jetë e vështirë! BTW- Harrojeni për ditët që nuk kryejnë, mund të jetë e vështirë të merren, por pata një ndjenjë se nuk ka rëndësi nëse ka qenë një javë apo dy vjet që do ta dini kur mbrapa. "Suksesi duket të jetë kryesisht çështje e varjes pasi të tjerët të kenë lënë të shkojnë." - William Feather


60 dita e ditës, suksesi i pjesshëm

Natën e kaluar kam bërë seks, me një prezervativ, me një mbledhje 100% të vështirë për ato që ndjeheshin si 7-10 minuta. (Me qëllim nuk kam bërë orgazëm, jam duke qëndruar pranë asnjë O derisa të ndihem i ristartuar) Unë jam 27 vjeç, dhe kjo është hera e parë që e bëj atë. Në të kaluarën, ose nuk kam qenë i vështirë, ose kam ardhur brenda seconds 30 sekondave të hyrjes, ose të dyja. Kjo ndjehej e mahnitshme. Kam filluar një vit më parë. 60 ditë ishte breza ime më e gjatë. Pastaj stresi dhe zënia më bënë të kthehem në MO'ing, dhe të bëhem seks me shoqëruesit. Të dy ishin ide të këqija dhe unë nuk i rekomandoj.

Që atëherë jam bindur se një vijë e gjatë O falas është e nevojshme për djemtë në pozicionin tim. Kam filluar pornografinë kur isha në klasën 9. Fillova ta përdor më shumë në universitetin e vitit të tretë (mosha 3 vjeç), kur mora dhomën time. Atëherë fillova të vërej probleme me ereksionin. Së pari bënë seks në moshën 20 vjeç dhe kishin ED.

Nuk jam shëruar akoma. Ndërsa puthesha dhe përqafohesha, nuk kisha asnjë mbledhje. Shtrirë pranë saj, e preka veten pak dhe ndjeva se gjërat fillojnë të lëvizin. Unë i tregova asaj, dhe ajo më preku dhe më bëri shumë të shpejtë 100%.

Por idealisht, konteksti seksual duhet të më kishte bërë të vështirë. Unë do ta konsideroj veten të shëruar kur mund të marr një mbledhje 100% pa bërë asgjë vetë.

Ky është progres edhe pse. Progres i madh, i madh. Seksi i gjatë, ereksioni i plotë dhe pa PE. Shume i lumtur. Vetëm rrini me dikë.

ps Këtu është ditari im. Si ta shtojmë këtë në nënshkrimet tona?

http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=5989


NoFap shëroi ED tim

Thjesht për të shtuar provat anekdotale: Unë kam qenë duke luftuar me ED dy vitet e fundit. Në të shumtën e rasteve që bëja seks isha nën ndikim, prandaj ia atribuova alkoolit. Nuk e kuptova që ishte një problem derisa përfundova në shtrat me një vajzë për të cilën isha vërtet e interesuar, e matur dhe nuk mund ta ngreja. Unë u ndjeva si më e lirshme. Ishte atëherë që fillova të kuptoj dhe pranoj se ky ishte një problem. Histori e shkurtër, unë përfundimisht provova NoFap dhe që kur kam marrë llojin e ereksioneve që mbaj mend nga vite më parë. Do të thotë bota për mua. Kështu që këtu është për ju!


Kam lexuar historinë tënde.

Atë fjalë "Omegle", më duhej vërtet ta google.

Nga kjo ditë do të shpresoj të mësoni të njihni të dashurën tuaj dhe të filloni ta doni atë thellësisht dhe se do të dashuroheni me të për shumë vite. "Ndjenja e dashurisë" mund të zgjasë për shumë vite dhe gjyshi im i madh i tha se ai ishte i dashuruar me gjyshen time gjyshe gjatë gjithë 70 viteve të martesës së tyre. Kjo ndoshta është edhe arsyeja pse ata jetuan një jetë të gjatë, ndërsa DASHURIA është me të vërtetë sendi që jep një jetë të mirë.

Për mua (më shumë se 30 vjet më i vjetër se ti) është mirë të lexosh që një 18-vjeçar gjithashtu mund të marrë ED. 92 ditë më parë po mendoja që ED ishte diçka që unë duhej ta pranoja në moshën time. Por tani, pas 91 ditësh nofap / noporn (dhe pothuajse hundë), unë jam mjaft optimist. Këtë mëngjes kisha një ngritje druri të zgjatur në mëngjes për rreth një orë, ndërsa isha shtrirë në shtrat dhe thjesht e shijoja atë. Dhe kur u ngrita në këmbë, mora një mbledhje pikërisht kur topat e mi prekën tryezën e kuzhinës e cila ka një lartësi të përsosur për "bordurë". Ai Ai, unë kisha pak frikë se gruaja ime duhet ta vinte re se ndërsa unë isha i veshur me pantallona sportive.

Personal: Unë kam qenë i martuar për shumë vite dhe ne kemi rritur fëmijë. Por unë kam qenë masturbating që nga mosha 12 dhe në më 10 herë në ditë. Vitet e fundit kam bërë pmo për orë të tëra çdo ditë. Unë jam i arsimuar mirë dhe kam marrë gjithmonë pjesë në sport dhe shëndeti është i mirë. Por vitin e kaluar unë kam për të kuptuar se unë kam marrë ED 100%. Fillova pafundësisht kur zbulova www.yourbrainonporn.com website 91 ditë më parë.

Dëshironi të lexoni një histori përfundimtare të suksesit? Kjo është historia e fundit e suksesit.


nfngnj

Unë mendoj se kjo varet nga ajo që ju thotë me reboot.

PIED im më së shumti u pastrua dy javë më parë pas rreth 50 ditësh (30 prej tyre modaliteti i vështirë r / nofap). Unë ende nuk jam plotësisht mirë, por jam duke u bërë më mirë çdo ditë.

Unë e mendoj atë si "rebooting", pasi në trurin tim ishte copëtuar, unë e ktheva atë "off" dhe 40 ditë më vonë filloi të rindezet. Procesi i rindezjes ka vazhduar për rreth 3-4 javë tani.


Sukses

Seks i shkëlqyeshëm natën e kaluar, i pari që nga fillimi i rindezjes sime 48 ditë më parë. Asnjë relaps. Për më tepër kjo është më e gjata që kam kaluar pa lëshimin e MO që nga puberteti - 30 vjet më parë.

Çfarë vendi i çuditshëm është ky. Problemi im ishte në përfundimin gjithashtu, derdhje e parakohshme, jo në qëndrimin e interesuar seksualisht. Vështirë se i bëra 30 sekonda dhe pothuajse humba çdo aftësi për ta kontrolluar atë edhe me truket e nderuara për kohën. Edhe pasi e 'mbarova' qëndrova aq fort sa duhet ta përfundoja. Kjo nuk do të kishte ndodhur kurrë dy muaj më parë. Likeshtë sikur po mësoj seks përsëri. Kontrolli dhe marifetet dhe të gjitha ato. Kjo është gjëja më e mirë që kam për veten time në dekada.

Kam hedhur një vështrim në disa pornografi dhe imazhe gjatë javëve të fundit që do të kishin shkaktuar një eksitim paraprak dhe kërkon përqendrim dhe përpjekje për tu zgjuar nga ajo në pjesën më të madhe. Megjithatë ka pak hezitim të eksitimit me një grua të vërtetë. Dëshmi të forta që tregojnë se kam bërë shumë rimbushje.

Nuk e di nëse kjo do të thotë që unë kam rimarrë plotësisht, por do të isha i lumtur nëse kjo është aq e mirë sa merr. Unë do të përfundoj 90 ditë gjithë abstinencën e P, M dhe O, por tani ndihem sikur e ndjek atë drejt në nofap. Nëse mund ta marr këtë nga gruaja ime edhe 3-4 herë në muaj nuk kam nevojë fare për këtë mut në jetën time dhe në veçanti, mos e dua.

Faleminderit të veçantë për Gary Wilson për kampionimin e këtij materiali dhe vendosjen time atje për ta gjetur. Unë të kam borxh të madh.


Raporti i Ditës së 88

Unë kam qenë në trenin pmo për një kohë të gjatë - 12 vjet me pornografi në internet, por vetë abuzim për vite më parë. Kalova nëpër disa vija të sheshta dhe në fakt jam në një tani me sa di unë. Unë nuk jam plotësisht fiks, por kam bërë progres të prekshëm.

Akti ndodhi sot. Orali kishte ndjenjë, pothuajse shumë. Piv kishte njëfarë ndjenje edhe pse nuk punonte me plot forcë. Do të isha nën 8 minuta, por nuk po e arrija kohën. Ndërsa ngritja e parë brenda 10 ditësh dhe nuk kërkonte asnjë përpjekje dhe unë u përpoqa të hiqja mendërisht kohët e fundit pa rezultat. Isha pak nervoz paraprakisht për shkak të kësaj, por yjet rreshtoheshin kur duhej. Natyrisht

Gjërat po shikojnë lart. Ndjeshmëria po kthehet, por ndoshta vetëm gjysma atje. Koha e rikuperimit mund të jetë më e mirë (një herë në 24 orë). Truri ende nuk është në shpejtësi nga eksitimi, por ngjarja e sotme tregon se jam në rregull.

Unë nuk jam një hamshor 18 vjeçar por nuk mund të ankohem, duke ardhur nga tërësi e errët ku isha më parë. Pres progresin tim në 88 ditë të tjera.


Pyeta veten këtë.

Dashurin tim mbi dy vjet kishte mosfunksionim erektil kur e takova. Kam zbuluar se në zenitin e tij ai do të masturbonte me pornografi rreth 9 herë në ditë.

Pas disa diskutimesh - dhe duke rrezikuar që unë të dukesha si një e dashur xheloze - e binda atë që ta paketonte brenda. Pas disa muajsh ai ishte në gjendje të merrte ereksion për marrëdhënie seksuale. Sidoqoftë ai përsëri herë pas here i drejtohet pornografisë dhe ai mundet vetëm shumë, shumë herë pas here (rreth 4 herë në marrëdhënien tonë) të orgazmojë gjatë marrëdhënies seksuale. Për të orgazmuar ai ka nevojë të masturbohet me një imazh në distancë.

Ky diskutim i Ted ilustron këtë problem.

Padyshim që ky nuk është domosdoshmërisht problemi i shkrimtarit, por duke marrë parasysh marrëveshjen e diskutimeve që lidhen aktualisht me lidhjen midis përdorimit të rregullt të pornografisë në internet dhe mosfunksionimeve erektive / seksuale më duket e çuditshme që Pamela nuk e përmend atë si një mundësi.

Ndoshta, siç e keni konkluduar në komentin tuaj, njerëzit kanë shumë frikë të vijnë të gjithë si viktimë e viktimave nëse kritikojnë ose madje e vënë në dyshim pornografinë.

http://discussion.theguardian.com/comment-permalink/31507859


Vetëm dua të ndaj perspektivën time në nofap dhe këtë nën të vërtetë të shpejtë

Unë dua të shtoj këtë,

Nëse nuk merrni asgjë tjetër nga kjo nën, ju lutemi ndaloni së shikuari pornografi. Unë u ndalova mbi 2 vjet më parë pasi pashë një bisedë TED për mënyrën se si burrat stimulohen shumë nga pornografia dhe nuk mund të eksitohen plotësisht me një grua aktuale kur ata kanë mundësi. Në të vërtetë nuk mund të bëhesha plotësisht e vështirë gjatë seksit dhe gjithmonë përpiqesha të imagjinoja pornografinë kur isha me një vajzë. Unë u shqetësova seriozisht se çfarë dreqin po shkonte me mua, sepse isha në të njëzetat e mia të para kur të gjitha mutat tuaja supozohej se po funksiononin siç duhet. Unë ndalova së shikuari pornografi dhe ai problem u zgjidh menjëherë.


Re: Ri-fillimi i suksesshëm ka rezultuar në PE

Pershendetje te gjitheve!

Unë me sukses rebooted (kam pasur PIED) dhe tani erections tim janë të mëdha, por unë kam PE: S
A mund të na tregoni pjesën tjetër të përvojës suaj pasi keni shkruar këtë post?

Faleminderit


Azhurnimi PIED: SO: "Unë mendoj se më në fund keni qenë në gjendje të relaksoheni, dhe ishte me të vërtetë… bukur :)"

Sfondi: Unë kam luftuar në dhe jashtë ED nga që unë filloi të jetë seksualisht aktive si 10 vjet më parë. Gjithmonë i atribuoja atë kondomëve, nervave, ankthit të performancës apo çfarëdo, por vazhdova PMO ditore. ajo ka vënë tendosje në marrëdhënie të ndryshme dhe përgjithësisht thithur për të dyja veten dhe SO tim.

Gjithsesi, unë kam vërejtur disa rezultate të mira fizikisht që nga fillimi i NoFap, por natën e kaluar pas një serie solide 80 ditore unë pata një reagim të mirë të mirë me të duke thënë ato fjalë. Që kur kam hequr dorë nga PMO, unë jam në gjendje të jem i pranishëm dhe në këtë moment më shumë, dhe të mos shqetësohem për atë që po shkon mirë ose gabim, por thjesht ndiej dhe përjetoj prekjen, ngrohtësinë dhe ndjenjën e një qenie tjetër njerëzore. Jo më shumë duke kërkuar në kujtesën time për "lëvizje" dhe sekuenca të ndryshme që kam parë në pornhub dhe duke menduar nëse është koha të shkojmë nga një pozicion në tjetrin. Në vend të disa shfaqjeve ku unë luaj rolin e disa personazheve në një porno, unë thjesht mund të jem vetvetja dhe të kënaqem me personin pranë meje.

Mbajeni atë shokët e tjerë të fapstronautëve. Kam filluar këtë për të marrë ndryshime fizike me ED, por unë jam duke kuptuar një ndryshim në mentalitetin tim, i cili ka qenë edhe më i shpërblyer. Çfarëdo qoftë ajo që po luftoni, do të ndodhë ndryshimi nëse vazhdoni të punoni në të.


Porno shkaktoi ED, a e rregulluat atë?

Keepem

Po unë kam! Mendoja se mund të isha homoseksual për shkak të impotencës me gratë. Ajo ishte gjithmonë një turp i madh, sepse pornografi më bën të besoj se burrat duhet të jenë të vështirë dhe të shpejtë në çdo kohë. Kam marrë këshilla këtu që unë duhet të marrë gjërat ngadalshëm në dhomën e krevatit dhe të ndaluar përdorimin porn asap (4hr / ditë varësisë)

Nuk u kthye menjëherë dhe unë dështova shumë herë. Por ngadalë fillova të ngrihesha më shumë gjatë seksit. Pas një viti ndalimi, vura re se mund të mbaja një mbledhje dhe ajo u ndje përsëri e natyrshme. Nuk duhej të mendoja me dëshpërim për skena pornografike për t'u bërë më e vështirë. Tani ndihem rehat nëse jam në këmbë apo jo, nuk ka të bëjë me goditjen si në pornografi, por vetëm një përvojë intime të përbashkët dhe kjo është më e mira nga të gjitha

shortyafter

Unë mendoj se jam rreth ditës 20. Ajo bëhet gradualisht më mirë çdo ditë. Së pari vura re se nuk duhej të lodhja, ose përkulja, muskujt e mi për të mbajtur një mbledhje të plotë. Gjatë ditëve të fundit, unë gjithashtu kam vërejtur se nuk më duhen si 30 minuta për të derdhur. Unë mund të derdh në 5 minuta seks të shkëlqyeshëm. Unë marr ereksione në më shumë gjëra të lojës tani. Tani kam ngritje më të shpeshta. Mbaj mend çdo ëndërr të vetme. Ndihem shumë më mirë. Pra, po bëhet më mirë çdo ditë. Thjesht mos u dorëzo!

shortyafter

Po largimi nga pornografia më ka ndihmuar. Mendoj se po i bën shumë presion vetes, kush thotë se ekziston një mënyrë se si "supozohet" të shkojë seksi? Dhe ka mënyra të tjera për të pasur fëmijë, e dini, nëse më e keqja vjen më keq. Unë jam duke punuar për t'u çlodhur dhe thjesht duke shijuar përvojën dhe kjo gjithashtu më ka ndihmuar.

seatint

Po. Pas një muaji ED-ja ime filloi të përmirësohej. Unë nuk kisha tamam ED, por do të ishte sikur të mos isha plotësisht i lidhur me gruan time, më shumë se 75%, dhe nuk do të derdhja kurrë.

Tani, edhe nëse masturboj, seksi me gruan time është thjesht fantastike, ashtu siç duhet, dhe unë jam shumë më intim me të. Sepse unë nuk kam më mendime shqetësuese dhe shqetësime në sfond mbi ta.