A mund të besoni Johnson juaj? (2011)

YBOP KOMENT: Kjo faqe përmban vetë-raportime të shumta nga njerëzit (disa prej të cilëve janë politikisht më korrekt se të tjerët), të cilët arritën në përfundimin se shijet e tyre të pornografisë ndikuan në shijet e tyre seksuale pasi u larguan nga pornografia dhe vunë re shijet e tyre duke u kthyer. Këto vetë-raportime janë marrë nga forume të rikuperimit të pornografisë. YBOP i ekstrakton ato mjaft siç janë, dhe pikëpamjet / dobësimet e autorëve të tyre nuk pasqyrojnë domosdoshmërisht ato të kësaj faqe në internet. Nëse ndieni se interesi juaj seksual dhe romantik ndaj personave transgjinorë është i shëndetshëm, se jeni të kënaqur me shijet tuaja seksuale, ose se shijet tuaja seksuale janë të caktuara, mos lexoni më larg. Kjo faqe është për njerëzit që besojnë se përshkallëzimi i tyre i drejtuar nga pornografia në zhanre të reja mund të jetë duke errësuar shijet e tyre të hershme ose të lindura seksuale.

Shikoni seksionin e komenteve më poshtë për postimet nga përdoruesit pornarë që përshkruajnë përshkallëzimin në zhanret që nuk përputhen me shijet origjinale ose orientimin. Gjithashtu shih:


NENI: A është pornografi në internet që të bëhet seksualiteti mashkullor më plastike?

guys shikuar pornografi

Njëherë e një kohë, burrat mund t'i besonin penisit të tyre për t'u treguar atyre gjithçka që duhej të dinin për shijet e tyre seksuale ose orientimin. Edhe kohët e fundit, neuroscientist i sjelljes Paul Vasey me bindje se,

"Orientimi seksual është ajo për të cilën mendoni kur masturboni."

Really? Po sikur pornografia të cilën ju dikur keni kapur për fat të mirë nuk ka më punë? A mund të jetë kjo pse shikuesit të cilët kurrë nuk do të dëmtojnë të tjerët po shohin pornografi të dhunshme? Pse shikuesit homoseksualë ndjehen të habitur nga shijet e tyre për pornografi të drejtpërdrejtë ose pornografi lezbike? Pse njerëzit e drejtë janë të hutuar nga shijet e tyre për pornografi transeksual apo homoseksual?

Shpjegoi psikiatri Norman Doidge Truri që ndryshon vetveten:

Përmbajtja e asaj që [pacientët] u zbulua emocionuese ndryshoi kur ueb-faqet prezantuan tema dhe skripte që ndryshuan trurin e tyre pa vetëdijen e tyre. Për shkak se plasticiteti është konkurrues, hartat e trurit për imazhe të reja dhe emocionuese rriten në kurriz të atyre që më parë i tërhoqën ato. (P.109)

Shfaqin shijet më të fundit të shikuesve të pornografisë së një shikuesi "nxitjet e tij më të thella dhe mendimet më të papërmbajtura", si Ogas dhe Gaddam kerkese? A ndryshon orientimi i tij seksual së bashku me atë që ai shikon? Apo prodhon shije sipërfaqësore, ndonjëherë pa lidhje me orientimin seksual? Më shumë gjasa, kjo e fundit.

Porno ka ndryshuar ... shumë

Fjalët, fotografitë, audio dhe video nuk janë asgjë e re. Pse atëherë njerëzit ankohen se janë "të varur" nga interneti, emaili, Facebook, lojërat me video, i-Phones ose pornografia në internet? Për shkak se versionet e sotme superstimuluese të këtyre aktiviteteve janë, në fakt, potencialisht të varura. Surfing-u në internet, posaçërisht për pornografinë, përfshin të gjitha aktivitetet që ngjisin dopaminën dhe mbajnë gumëzhitjen e qarkut të shpërblimit: kërkimi dhe kërkimi, material seksi, pritje ndërsa ngarkohet çdo faqe, risi në kërkesë dhe pamje befasuese dhe tronditëse.

Natyrisht, një herë në muaj Pleiboj, ose një kasetë VHS 80 nuk mund të krahasohet për të përdorur dy ekrane me definicion të lartë, me 6 dritare të hapura, për të kërkuar derisa të gjeni pikën e duhur për t'ju çuar në shtëpi. Pas një marrje fryme mund të kërkoni përmes Google për diçka që nuk keni parë kurrë, kështu që të mund të prishni edhe një herë. Ndryshe nga pornografia statike e së kaluarës, pornografia e sotme në internet është aq stimuluese saqë, në disa truri, ajo mund të bëhet gradualisht prodhojnë ndryshime të lidhura me varësinë.

Nuk është çudi që truri i një djali mund të mpiejë dhe të ndalet së përgjigjuri ndaj shenjave konvencionale seksuale. Sapo pornografia me vanilje nuk po e bën më për të, shijet e tij seksuale mund të jenë çuditërisht të lëngshme. Kur zhanri i tij aktual i pornografisë nuk e zgjon, a mendon ai, "Oh, kjo është një shenjë që trurit tim i duhet një kohë-pushim për t'u kthyer në ndjeshmërinë normale, kështu që pse nuk e heq pornografinë?"

Jo. Ai pa mend bën diçka që asnjë prej paraardhësve të tij nuk kishte mundësi të bënte (por do të kishte bërë shumë). Jashtë me të vjetrën dhe me të rejat, sepse risi shkakton valën e dopaminës ai duhet të zgjohet. Ai klikon rreth Web derisa ai godet diçka që e fut në kokë penisin e tij. Një roman pornografi mund të jetë i mjaftueshëm, por ndoshta pas sesionit të tij të katërt të ditës, ai ka nevojë për një goditje të shtuar të tronditjes ose ankthit patë dopamin e tij dhe ndezi një zjarr nën qarkun e ngadaltë të shpërblimit të trurit të tij.

Unë jam kthyer përsëri në pornografinë lezbike tani, Kam gjetur [pornografi transgender] me të vërtetë të vërtetë të ngjallur në fillim, por jo me të vërtetë kupën time të çajit më. Sapo ndaluja të kisha frikë nga ajo që njerëzit do të mendonin, ajo humbi atë nxitoj që më dha dhe u bë mërzitshëm.

Kur gjeta për herë të parë pornografinë [transgjinore] ishte e re dhe emocionuese, por tani preferoj një grua. Frika është ajo që e shtyu tërheqjen time te [interpretuesit transgjinorë], por sapo frika u zhduk tërheqja u zhduk. Nuk duket më mirë duke parë një grua me një kar. Nuk është e neveritshme por thjesht jo e drejtë.

Gjysma e përdoruesve të sotëm të pornografisë raportojnë përshkallëzuar në material që dikur ishte jointeresant. Në disa përdorues pornografi, ky refleks i pafajshëm mund të ketë një ose të dy efektet e mëposhtme të padëshiruara:

1.     rewiring: Përdoruesi padashur gdhend rrugë të reja zgjimi në sistemin e tij limbik. Siç thekson studiuesi Jim Pfaus, “la truri mating është oportunist" Nuk është e lidhur në mënyrë rigoroze nga instalimet e brendshme, por përkundrazi i përshtatet shenjave premtuese seksuale. Kjo është veçanërisht e vërtetë gjatë adoleshencës, kur truri është primed për instalimin e cues seksual.

Falë evolucionit, fekondimi është përparësia kryesore e trurit, kështu që - edhe nëse një përdorues i pornografisë do të preferonte të harronte atë që sapo pa - truri i tij lidh me kujdes të gjitha shoqatat që çuan në orgazmën e tij. Dëshiron që ai të jetë në gjendje të "fekondojë" përsëri këtë synim në të ardhmen. Me përdorim entuziast, një rrugë e re e trurit mund të bëhet një 'rrugë e zgjedhur', pavarësisht nga prirjet themelore. Me pak fjalë, qelizat nervore që shkrepin së bashku lidhen - veçanërisht nëse prodhojnë një orgazmë 'më të madhe' më të mirë.

2.     desensitization: “Dy orë në pornografi? Për këtë është Google. ” “Dy derdhje që nga darka? Më lejoni të ndez laptopin tim të vjetër që të mund të shikoj më shumë dritare në një ekran shtesë. ” Ndryshe nga gjitarët e tjerë, një djalë mund të tejkalojë kufijtë e tij natyrorë duke përdorur gjithnjë pornografi.

Me kalimin e kohës, truri i një përdoruesi mund të ndryshojë fizikisht. Shenjat e ndryshimet themelore të trurit (në kontrast me zakonet afatshkurtra) mund të përfshijë: kontrollin e dobësuar kronik të impulsit, pikat e dëshirës në përgjigje të shenjave që ai shoqëron me përdorimin e pornografisë dhe uljen e përgjegjësisë seksuale. Ai nuk po regjistron më kënaqësi normalisht; truri i tij i desensibilizuar është të dëshpëruar për dopaminën godet nga stimulimi. Për kulmin, ai Nevojat për të parë më gjatë ose për të kaluar në zhanre të reja të pornografisë.

Kjo nuk është thjesht teorike. Hulumtimi i fundit i kafshëve zbulon se nivelet e larta të dopaminës (të paraqitura nëpërmjet një droge agoniste dopamine D2) munden ndryshojnë preferencat seksuale në meshkuj. Përdoruesit e porno të desensibilizuar kërkojnë gjithçka që do të shkatërrojë dopaminën e tyre të mbetur. Sapo ta gjejnë, dopamina fluturon dhe ka filluar procesi i ri-kondicionimit të përgjigjes së tyre seksuale. Nëse ata vazhdojnë të masturbohen në zhanrin e ri, dopamina rivendos qarqet e tyre seksuale, duke çuar në një ndryshim të pavullnetshëm dhe shpesh alarmues, në shijet e pornografisë që e bën të vështirë, ose edhe të pamundur, të arrihet në kulmet e shijeve të mëparshme. Çudi e vogël që, ndërsa përdoruesit rrëshqasin përgjatë spektrit të pornografisë në kërkim të "O" -s tjetër të madh, ata mund të përfundojnë në kulminacionin e pamjeve që janë nervoze - ose madje edhe të paligjshme.

Anthony: Kam filluar të shikoj pornografi, rregullisht, rreth pesë vjet më parë. Së pari ishin gratë e bukura, pastaj pornografia hardcore, pastaj futjet e çuditshme, pastaj [interpretuesit transgjinorë], pastaj kriteret, pastaj hermafroditet, pastaj porno adoleshente, pastaj modelet më të reja dhe tani burgu (së shpejti për të shkuar). Ndërsa vitet kaluan, unë u bëra gjithnjë e më pak i interesuar për të masturbuar dhe gjithnjë e më shumë i interesuar për kërkimin "risi". Duke parë prapa, thjesht nuk e shoh se si nuk arrita të njoh që kisha një problem.

Një tjetër njeri në një porn-forum shërim:

Nuk e di nëse kontrolloni rregullisht reddit, 'dollap bosh' etj… faqet e internetit në lidhje me konfuzionin / orientimin e pornografisë, por ka vetëm mijëra fije me njerëz që freaking out rreth pse ata duan të thith karin apo shikuar gjëra të çuditshme pas përdorimit të pornografisë.

Edhe forumi i "dollapit të zbrazët" është plot me njerëz, homoseksualë / bi / të cilët janë krejtësisht të humbur dhe të hutuar për orientimin e tyre, dhe të GJITHA ata përmendën përdorimin e tyre të pornografisë.

Duket sikur gjenerata me shpejtësi të lartë e përdoruesve të pornografisë tani po shkon në internet dhe kërkon përgjigje. Në forume franceze, është e njëjta gjë. Kështu që shumë nuk e dinë pse ata krijuan varësi ndaj fetisit të penisit ose varësisë nga femdom ... ka fjalë për fjalë mijëra njerëz që lexojnë postimet dhe faktori i përbashkët i të gjithë atyre njerëzve është përdorimi i internetit (pornografi, biseda, faqe takimesh).

Orientimi seksual kundrejt shijeve sintetike seksuale

Natyrisht, një përdorues që ngjitet në trenin pornografik të internetit mund të përfundojë duke u larguar nga ndalimet që dikur ishin të papërfytyrueshme. Ndoshta më bewildering është, “Ndihmë! Penisi im po i përgjigjet vetëm erotikës që shoqëroj me dikë tjeter orientimi seksual. ”

Ryan: Mendova seriozisht se po bëhesha homoseksual. Mendimet e mia obsesive në lidhje me këtë çështje ishin aq të forta sa po mendoja të bëja një zhytje në një pallat të lartë më të afërt. Ndihesha aq i dëshpëruar. E dija që i doja vajzat dhe nuk mund të dashuroja një tip tjetër, por pse kisha ED? Pse tani më duheshin gjëra transgjinore / homoseksuale për të zbritur? Likeshtë sikur kam bërë një gabim që nuk mund ta korrigjoj më. Dua të kthehem në ditët e mia të vjetra kur vetëm trupi femëror më ndizi.

Modeli transeksual KarisNjë tjetër djalë që e përshkruan veten si bi:

Si adoleshent, unë konsumoja shumë rrallë porn homoseksual ose pornografi, ku një burrë ishte në qendër të vëmendjes, sepse kisha frikë se do të isha larg nga historia ime e internetit dhe më pas do të mohohej nga familja. Ende nuk jam mësuar ta shpreh atë pjesë të seksualitetit tim. Nuk mund të orgazmoja herën e parë që bëra seks (e cila ishte me një djalë). Edhe tërheqja ime seksuale ndaj burrave bazohet në atë se sa femërore paraqiten ata sepse mua më kanë mësuar që femra është e barabartë me seksuale. Koka ime është kaq e ngatërruar. E gjithë kjo është ngatërruar.

Djaloshi Gay: (Gay) Duke u larguar nga pornografia ka renditur shijet e mia seksuale

Një tjetër djalë homoseksual:

Një djalë i ri këtu, 26 nga MB dhe kohët e fundit kuptoi se po vuaj me ED të shkaktuar nga pornografia pas një ose dy vitesh të mirë duke luftuar për ta mbajtur atë me partnerët.

Unë gjithashtu kam parë shijet e mia pornografike që ndryshojnë nga identiteti im seksual - Unë jam një djalë homoseksual dhe romantikisht i tërhequr nga meshkujt, por unë nuk mund të duket për të ndaluar shikuar pornografi brinar dhe duke u aktivizuar jashtëzakonisht nga e gjithë gjëja deri në pikën ku është lloji i vetëm i pornografisë që mund të shikoj. Unë nuk kam ndërmend të qij një grua, të shoh një grua lakuriq ose madje t'i afrohem një pidhi në jetën reale, por nuk mund të mos jem më e tërhequr nga ky lloj pornografie.

Unë mendoj se pornografi me seriozisht më ka rrëmujë, unë mund të heq disa herë 5 në ditë me pornografi dhe unë mund të bëj një mbledhje të plotë me viagra por megjithatë unë jam krejtësisht i paaftë për të marrë shumë dhe për të qëndruar shumë për një partner seksual të jetës reale.

Shpresoj të ketë dritë në fund të tunelit, por kjo do të jetë dita 1 për mua. Do të ishte mirë të dëgjoja nga njerëzit që kanë një përvojë të ngjashme me mua në këtë moment deri në atë masë kur pornografia nuk më ka prishur vetëm aftësinë për të performuar, por gjithashtu ka ndryshuar mendjen time në lidhje me gjërat që kam përfunduar duke parë! Unë me të vërtetë mendova se mund të isha çmendur duke parë pornografi që nuk përputhej me ndonjë nga dëshirat e mia. Porn e induktuar ED dhe ndryshimi në dëshirat seksuale

Trurit të dëshpëruar për ndjesi mund të gjejnë sidomos në prodhimin e anksiozitetit. Emocione të tilla lironin dopamin shtesë (dhe norepinefrinë) në tru. Në thelb, ato janë a përgjigje ndaj marrjes së rrezikut.

Disa nga përdoruesit e sotëm të pornografisë kibernetike krijojnë modele obsesive-kompulsive rreth pornografisë tronditëse. Për shembull, një përdorues mund të vazhdojë të testojë për të parë nëse një zhanër i veçantë pornografik po zgjon - sepse ai ndodh që e konsideron atë perspektivë të tmerrshme (dhe emocionuese). Pastaj ai masturbon për të lehtësuar ankthin e prodhuar. Ai është si një person që nuk mund të ndalet së kontrolluari për të parë nëse soba është e fikur. Interesante, varësia dhe OCD prodhojnë anomali të ngjashme në qarkun e shpërblimit të trurit. Kënaqësia bëhet më e pakapshme, duke drejtuar aktivitetin e vazhdueshëm të padëshiruar.

Tha një 21-vjeçar me një të dashur, ankthi i së cilës filloi tre muaj më parë kur ai mori një mbledhje nga shikimi i penisit të një burri në një video:

Tani, vazhdimisht ndiej nevojën për të vazhduar kontrollimin duke përdorur pornografi për të provuar se jam akoma i drejtë. Unë përdor çdo moment në dispozicion për PMO për gratë, ndonjëherë edhe në të njëjtën dhomë me të dashurën time ndërsa ajo fle! Kjo sjellje më shqetëson vërtet, por konstatoj se nuk mund ta ndihmoj. Ajo ofron rehati për rreth 10 minuta para se dyshimi të fillojë përsëri.

Prodhuesit e porno-ve e dinë se sa tërheqës mund të jetë ky orientim-ankth dhe e konsiderojnë pornografinë transgjinore si një "specialitet të drejtpërdrejtë pornografi". Kur intervistoi, tha operatori i disa vendeve të pornografisë transgjinore, "Publiku im kryesor, dhe audienca për shumicën e pornografisë [transgjinore], janë tipa të drejtë. Kështu ka qenë gjithmonë. Unë do ta them atë të gjithë vizitorët në vendet transeksuale janë të drejta" (theksimi i shtuar)

"Kush jam unë?"

Nëse një shikues homoseksual fillon kulmin në pornografi të drejtpërdrejtë, ose anasjelltas, a po zbulon "orientimin e tij të vërtetë seksual?" Me siguri jo. Por truri është plastik dhe, përdoruesit mund të krijojnë padashje stimuj të rinj në ereksionin e tyre, ashtu si qentë e Pavlov mësuan të pështyjnë në zile. Në të dy situatat, aktivizimi i dopaminës (parashikimi) nxit efekte autonome në rrjedhën e poshtme. Qarqet primitive të shpërblimit të trurit nuk janë të vetëdijshme se zilja nuk është ushqim, ose se pornografia "e re" nuk është pornografia "ime". Aksioma e saj është thjesht: "Dopamine mirë".

Për fat të mirë Ryan mund, me durim dhe vetë-disiplinë, edhe një herë unteli shoqatat e tij të padëshiruara. Ndërkohë, ai duhet të ketë kujdes nga njerëzit me mirëkuptim që përpiqen t'i tregojnë atij se shijet e tij ndryshojnë zbulojnë të dhëna të varrosura për orientimin e tij të vërtetë seksual. Ndoshta ata bëjnë; ndoshta ata janë aq të pavetëdijshëm sa edhe karikaturat e pamundura që ai e shihte si fëmijë. Tha një 22-vjeçar:

Gjatë shkollës së mesme dhe shkollës së mesme pashë pornografi për orë të tëra. Pas shkollës së mesme u takova me një vajzë që më pëlqente shumë, por nuk ndjeva aq ngacmim rreth saj sa ndjeva kur shikoja pornografi. Në kolegj u hutova për seksualitetin tim sepse nuk po ndieja aq tërheqje seksuale sa njerëzit e tjerë. Unë gjithashtu u ndez nga pornografia homoseksuale dhe mendova se ndoshta kisha homoseksualitet të fshehtë. Vitin tim të lartë unë shkova në këshillimin e seksualitetit dhe një grup mbështetjeje për një të katërtën. Asnjëra nuk më afroi për të kuptuar orientimin apo tërheqjen seksuale. Po, unë u ndez nga disa porn homoseksual, por unë nuk ndjeva tërheqje, ose fantazoja për djemtë. Djemtë homoseksualë që takova dukeshin shumë më të sigurt për orientimin e tyre. Pas një kohe nuk isha i sigurt se isha atje. Unë kam filluar të ndiej më shumë tërheqje seksuale rreth grave tani që kam shkurtuar pornografinë dhe masturbimin.

Ose e konsideroni Ryan përsëri. Kur filloi të përdorte pornografi, gjithçka që mendonte ishte vajzat. Ai shikonte pornografi lezbike sepse nuk donte të shikonte meshkuj duke bërë seks. Vetëm pas viteve të përshkallëzimit të vazhdueshëm të pornografisë, ai filloi të dyshonte në orientimin e tij. Shërimi i përdoruesve të pornografisë shpesh në forumin tonë raportoni zhvillimin dhe hedhjen poshtë të "shijeve" të shumëfishta ndërsa varësitë e tyre përkeqësohen. Evidentshtë e qartë se këto shije kalimtare përjashtuese, nuk mund të pasqyrojnë të gjitha të dhëna të varrosura të orientimit seksual - nëse vërtet Ndonjë e tyre bëjnë.

Për shembull, si mund të reflektojë shija për "pornografi transgjinore" a seksual orientim? Tërheqja e dashuruarve transeksualë do të ishte një zhvillim evolucionar, kështu që evolucioni nuk mund të zgjidhte për të. A mundet që kjo pamundësi evolucionare të jetë tërheqëse si një bërshurë e cues seksuale bindëse (zemra, penisi i ngritur, aktet arousuese), të ndezur me dopamine shtesë për shikuesin që e gjen atë ekzotik apo prodhimin e ankthit?

Një ndryshim rrënjësor në shijet e pornografisë ka të ngjarë të jetë pak më shumë sesa një shenjë e desensibilizimit progresiv të trurit. Me fjalë të tjera, Ryan nuk mund të jetë i sigurt për shumë derisa të ndalojë kulminimin e stimujve të padëshiruar dhe të kthejë trurin e tij në ndjeshmërinë normale. Kjo mund të zgjasë me muaj.

Shijet seksuale mund të kushtëzohen

Një varësi e tërbuar e pornografisë në internet duket se funksionon në mënyrë të pavarur nga orientimi seksual. Sidoqoftë, miti se "orientimi im seksual përcaktohet nga ajo për të cilën unë masturbohem" është aq i fuqishëm sa shumë prej përdoruesve të pornografisë së sotme nuk e kuptojnë se shijet e tyre të rastësishme janë një funksion i stimulimit të tepërt që çon në tolerancë, dhe për këtë arsye të kthyeshme. Përsëri, hulumtimi tani ka filluar ta konfirmojë atë përdoruesit e sotëm të pornografisë po përshkallëzohen për materialin që dikur nuk kishte asnjë interes.

Rastësisht, shkencëtarët mund ta kushtëzojnë një mi mashkull preferojnë një partner të të njëjtit seks duke ngacmuar dopaminën e tij. Dhe nuk zgjat shumë. Studiuesit injektoi një mi mashkull me një agonist dopamine (një ilaç që imiton dopaminën), dhe pastaj e vendosën atë në një kafaz me një mashkull tjetër. Të dy minjtë sapo rrinin bashkë për një ditë. (Agonisti i dopaminës është jashtë sistemit për rreth një ditë.) Studiuesit e përsëritën këtë edhe 2 herë të tjera, 4 ditë me diferencë.

Disa ditë më vonë, meshkujt e rikondruar u vunë në provë. Me asnjë agonist dopamine në sistemin e tij, ai u vendos në një kafaz me shokun e tij mashkull dhe femrën seksualisht të hapur (mos harroni se dopamina ishte jashtë sistemit të tij). Mendoni se cili rat e bëri atë më së shumti? Ai tregoi shumë më tepër përgjigje ndaj meshkujve: më shumë ereza, më shumë hetime gjenitale, madje edhe kërkesa për femra - në krahasim me sjelljen normale në rritje të meshkujve.

Mësim? Nivelet e larta të dopaminës mund të lidhin fuqishëm trurin dhe të ndryshojnë shijet seksuale. Studiuesit theksuan se miu mashkull nuk ishte homoseksual, pasi ai nuk u përpoq të montonte miun tjetër. Megjithatë ai patjetër që kishte ndryshuar. Në mënyrë të ngjashme, përdorimi i vazhdueshëm i pornografisë nuk mund të ndryshojë orientimin tuaj seksual, por mund të ndryshojë llojin e pornografisë që ju entuziazmon. Përdoruesit e porno të desensibilizuar (receptorë të ulët D2) kërkojnë gjithçka që do të rrisë dopaminën e tyre të mbetur.

Shkencëtarët po mësojnë gjithashtu se parashikimi i orientimit themelor seksual nuk është aq i thjeshtë sa supozonin dikur. Si Lëngshmëria seksuale autori Lisa Diamond thotë, “Ngjallja seksuale… është vetëm një element të orientimit seksual dhe identitetit. ” Një koment shumë i qartë nga një producent televiziv nën këtë rishikim i dokumentarit në Mbretërinë e Bashkuar Porno në tru:

Tre vjet më parë isha pjesë e një ekipi hulumtuesish televizivë që shikonin në shumë prej çështjeve rreth pornografisë në internet për një program që nuk u transmetua kurrë. Prodhuesi kryesor ndjeu se provat shkencore të përfshira (që duhej të ishin kockat e prapme të programit) nuk ishin mjaft të forta.

Gjatë hulumtimit fola me një numër njerëzish me probleme pornografike, lexova fjalë për fjalë mijëra komente nga burrat në faqet e pornografisë dhe folën me neuroshkencën. Pjesa më e madhe e kërkimit shkencor është ende në fillimet e tij, por nuk ka dyshim në mendjen time se shikimi i zgjatur i pornografisë mund të ketë një efekt serioz negativ në disa të rritur dhe fëmijë.

Gjëja më shqetësuese që kam hasur ishin meshkuj të rritur dhe adoleshentë të cilët filluan të shikonin pornografi standarde (nëse ekziston diçka e tillë) rregullisht dhe gjatë disa viteve filluan të lëviznin në imazhe gjithnjë e më ekstreme pasi u desensibilizuan në pornografinë standarde dhe kërkoi për 'rregullimin' më të ri.

Njerëzit të cilët në sipërfaqe dukeshin qenie të përkryera normale njerëzore ishin të shqetësuar se ata mund të merrnin vetëm një ngritje në pornografi, nuk ndjenin më dëshirën për të formuar një marrëdhënie të duhur me një grua, pasi pornografia ishte bërë një zëvendësuese, burra heteroseksualë, të cilët ishin bërë aq të dëshpruar pornografi heteroseksualë ata e gjetën veten duke parë pornografinë homoseksuale, burra që ishin të shqetësuar për ndjenjat e tyre për fëmijët, sepse linja midis asaj që ata gjetën bukur apo bukur dhe asaj që gjetën sexy filloi të turbullonte.

99% e këtyre njerëzve ishin të rritur dhe kishin pasur kohë për të formuar një seksualitet të duhur dhe marrëdhënie para çështjeve të tyre. Kjo do të thoshte se si një neuroscientist sugjeroi, me ndihmën e duhur që truri i tyre mund të kthehej në identitetin e tyre të mëparshëm seksual, edhe nëse pamjet që kishin parë nuk mund të harrohen plotësisht.

Për një djalë të moshës 10-14 vjeç, pa përvojë të mëparshme seksuale, nuk ka një buton rivendosjeje. Ne mund të kemi gjenerata të ardhshme të burrave të rinj që objektivizojnë gratë dhe kanë ide krejtësisht joreale të seksit dhe në disa raste burra që do të kenë trurin e tyre të bashkuar me imazhe ekstreme në masën që ata mund të jenë një rrezik për gratë dhe fëmijët përreth tyre . Ne nuk duhet të fusim kokën në rërë dhe të presim disa prova të vërteta shkencore. Ne duhet të bëjmë diçka tani.

A është ky një test më i mirë (sesa erecionet) për orientimin seksual?

Pra, nëse 'pamjet + ngritja' mund të mashtrojnë, si e njihni orientimin tuaj seksual? Padyshim, çfarëdo që të keni arritur kulmin kur keni filluar të masturboni për herë të parë është një e dhënë e dobishme (duke supozuar) ngjarjet e hershme të fëmijërisë nuk e kanë shtrembëruar atë.)

Kthimi në bilancin e trurit do t'ju tregojë më shumë për orientimin tuaj të vërtetë, por ndërkohë, disa njerëz e gjejnë këtë një test të dobishëm të tërheqjes seksuale (ose mosbesimit): Me kë doni të bëni kissing të thellë?

Tërheqja dhe neveri shfaqen më fuqishëm në tërheqjen e (ose neveritjes ndaj) përfshirjes në aktivitete intime seksuale që përfshijnë prekje, gryka trupi dhe lëngje trupore si pështymë, lëngje të vaginës ose ejakulim. Meshkujt zakonisht janë "më të ndezur" nga aromat, grykat dhe lëngjet e një seksi sesa tjetra.

Në fakt, një ekspert që intervistuam vuri në dukje se burrat mund të kenë neveri të thellë ndaj këtyre karakteristikave të gjinisë tjetër - madje deri në nauze dhe të vjella (ndoshta pasi tronditja e "të ndaluarve" ose efektet e alkoolit kanë kaluar). Tha Ryan,

GJITHMON nuk dua të puth një djalë. Për disa arsye, pështyma e një djali do të dukej kaq e keqe, dhe e një vajze është kaq e përsosur. Për mua, mendimi për pështymën e një djali është… i neveritshëm, pothuajse duket i mbushur me mikrobe. Pështyma e një gal duket pothuajse e ëmbël për mua.

Kujdes, megjithatë. Nëse OCD ka rrëmbyer tërësisht trurin tuaj, ai mund të gjejë një mënyrë për t'u kthyer Ndonjë testoni në një burim ankthi të ri, po aq të pakuptimtë:

Vazhdoj të mendoj për provën e puthjes dhe vazhdoj të mendoj rreth tij 24/7. Më parë, unë isha krejt i neveritur nga mendimi për të puthur një burrë, por duke u çuditur dhe duke pyetur veten vazhdimisht, gradualisht nuk u neverita dhe nuk u eksitova. Tani, në të vërtetë jam eksituar duke menduar të puth një burrë. Unë nuk jam më aq i eksituar nga seksi homoseksual, sepse vërtet e kam bllokuar atë nga truri im, por pse po më zgjon tani puthja me një burrë? Nuk dua ta bëj në jetën reale. Sepse në jetën reale nuk do të ishte eksituese. Në jetën reale unë thjesht dua të puth vajza, por kur e mendoj në mendjen time, është zgjuar. Nuk ka kuptim. Nuk është sikur më tërheq. Psherëtimë

Ndërrimi i ndryshimeve plastike

Ndërsa përparon varësia e një përdoruesi pornografie, zakonet e masturbimit mund t'i tregojnë atij shumë pak për orientimin e tij aktual. Sidoqoftë, djemtë në forumin tonë kanë zbuluar se nëse ata (1) i japin trurit të tyre pushim nga pornografia, fantazia e pornografisë (dhe idealisht masturbimi dhe orgazma) dhe (2) zëvendësojnë zakonet e tyre të mëparshme me shoqërimin, ushtrimet, meditimin dhe aktivitete të tjera ngushëlluese , ata mund të fillojnë të shohin ndryshime në shijet e tyre seksuale çuditërisht shpejt. Ja raporti i Ryan vetëm pas një muaji:

Kam kaluar vitin e fundit të shkollës së mesme duke u larguar në internet pornografi në mënyrë të detyrueshme, dhe u përshkallëzova në porn homoseksual disa muaj më parë. Kam gjetur shqetësuese për të parë; ajo ushqeu OCD dhe depresionin e mëvonshëm.

Tani po ndihem pothuajse si një person i ri. Kam kaluar gati 4 javë ferr, dhe më është dashur të rregulloj ilaqet kundër depresionit. Unë kam qenë duke përdorur biçikletë çdo ditë dhe duke bashkëvepruar me të tjerët në kolegj. Por unë nuk eksitohem më në pornografinë homoseksuale. Likeshtë sikur i kam hequr qafe ato qarqe. Mendimi i pornografisë lezbike edhe një herë po zgjon. Unë gjithashtu ngadalë po filloj ta kthej epshin tim. Nuk ka mbaruar akoma, por unë kam pushtuar një pjesë të saj.

Ndryshimet e truritUnë kam qenë fjalë për fjalë në forume me mijëra faqe postimesh nga njerëz që merreshin me desensibilizim dhe përshkallëzim në gjëra të çuditshme. Unë jam vërtet i pakënaqur kur njerëzit u tregojnë të tjerëve se ajo për të cilën ata masturbohen është "ajo që janë". Ndoshta kjo ishte e vërtetë 20-30 vjet më parë, por nuk është më.

A është truri i tij tashmë i palëkundur ose është përmirësimi i sinjalizimit të dopaminës (kthimi i desensitizimit) ose të dyja? Duket se si përdoruesit i rezistojnë kulmimit të një lloji të veçantë pornografish, duke fantazuar rreth saj, duke menduar për këtë shqetësuese për këtë, rrugët e lidhura me trurin fizikisht dobësohen nga mos përdorimi. Si neuroscientists thonë, kur qelizat nervore zjarri larg telave nisen.

Ndërsa rruga e braktisur ndalon prodhimin e një fitoreje dopamine, truri - gjithnjë i etur për të shkuar nëpër mocionet e riprodhimit - pluhurat dhe zjarrit e qarqeve më të hershme të trurit. Sigurisht, nëse një varësi ka përparuar deri në atë pikë ku dikush nuk mund të arrijë kulmin pa porn ekstrem, ikja nuk do të jetë e lehtë. Ai do të ketë nevojë për shumë mbështetje. i rëndë simptoma të tërheqjes janë të zakonshme, por ia vlen për shumë përdorues:

Mike: Relapsed në ditën 23. Tashmë unë mund të shoh se nëse e lë këtë varësi, unë do të jem plotësisht në gjendje të bëj seks të shëndetshëm me gratë. Së bashku me qejfin tim erdhi një rreshtim argjendi: Ato disa herët e para kur masturbimi ishin shumë emocionuese, dhe ishte për pornografinë shumë të butë. Shijet e mia seksuale kishin filluar të normalizoheshin. Shumë qetësues. Kjo lëndë vanilje nuk do të kishte qenë as një bllokim në radarin tim katër javë më parë, por tani më tërhoqi. Sigurisht, ndërsa qejfi vazhdonte, unë përparova në material më ekstrem, duke e bërë përsëri shumë të qartë se si varësia vidhon me shijet e mia. Unë kisha për të përshkallëzuar në materiale më ekstreme për të marrë të njëjtën nxitim.

Shawn: hardshtë e vështirë të besosh se një vit më parë, gjëja kryesore që më tërhoqi ishte pornografia [transgjinore]. Ngjallja për gratë e [cis] është rritur në një nivel që e kisha harruar gjatë viteve të shikimit të pornografisë. Tani po shoh sa e ndjeshme jam pa masturbim ndaj pornografisë. Ereksionet e mia janë të vështira dhe ato ndihen mirë. Më pëlqen që edhe prekja më e lehtë nga e dashura ime më bën të përgjigjem si e çmendur!

Ne njerëzit mund të dëshirojmë të jemi më largpamës dhe më selektivë në lidhje me shenjat seksuale në të cilat lidhim orgazmat tona. Me sa duket një pjesë primitive, nënndërgjegjeshëm dhe shumë bindëse, një pjesë e trurit tonë nuk i intereson shumë.184 mendime për “A mund të besoni Johnson juaj? (2011)"

 1. Koment postuar nga njeriu homoseksual në Psikologji Sot
  Tema: Unë mund të lidhen

  Ky artikull përshkruan saktësisht atë që kam përjetuar. Edhe pse është e kundërt për veten time. Unë jam një mashkull homoseksual, besoj se kam lindur homoseksual, fantazitë e mia të para kanë qenë për burrat dhe burrat që më kanë ngjallur gjithmonë, ndërsa gratë më kanë ngjallur shumë pak. Kishte momente të rastësishme gjatë pubertetit, kur gjeta femra që ngjallnin seksualisht, por ata ishin të shkurtër dhe nuk kishin përmbajtje. Ngjashëm me atë se si një njeri i ngushtë mund të marrë ngritjen e çuditshme në klasën e palestrës ose të ketë një ëndërr apo fantazi të homoseksualëve gjatë pubertetit. Është një kohë e çuditshme për të gjithë ne.

  Unë u bë i mvarur nga pornografi në internet në adoleshencë time të vonë, seksi homoseksual për mua është shumë normale dhe natyrore dhe si artikulli juaj përshkruar kam humbur interes në të me kalimin e kohës. U bëra e interesuar për pornografinë e ngushtë dhe gjeta gjithnjë e më shumë humbje në interesin e anatomisë mashkullore dhe zhvillimin e një fetish për gjenitalet femërore.

  Disa burra homoseksualë janë kritikë për gjenitalet femërore, duke pretenduar se është e neveritshme. Unë kurrë nuk kam gjetur atë pështirë dhe sinqerisht unë nuk mendoj se shumë homoseksualë bëjnë me të vërtetë, unë thjesht nuk kishte tërheqje për atë para se shikimi im pornografi u bë e tepruar. Zhanret e reja zëvendësuar gradualisht ato të vjetra në apelin seksual. Për shokun tim fillova të mendoj se unë potencialisht mund të bëhesha biseksual, kështu që organizova një takim me një përcjellje femër për të provuar këtë mundësi, megjithatë nuk provova shumë ngazëllim dhe situata ndihej e gabuar për mua. Ishte krejtësisht ndryshe nga pornografia.

  Kam vendosur të mos shikoj pornografi dhe pasi jam pornografi falas për një kohë të gjatë unë mund të them për fat të mirë që fetishi im për femrat ka shkuar. Seksi homoseksual është kthyer në normë për mua.

  Unë mund të shtoj gjithashtu se gjatë eskalimit tim pornografik, pornoja transexual kurrë nuk u bë arousing për mua në më të vogël, pavarësisht fakti transwomen para operative të ketë një penis. Do të ishte sikur të kërkoja një njeri të ngushtë nëse do të kishte marrëdhënie seksuale me një burrë që kishte një vaginë, të cilën duhet ta shtoj është diçka që më ka apeluar në një kohë, megjithatë nuk isha në të.

  Për më tepër, unë njoh disa transwomen para operative dhe partnerët e tyre seksual kanë qenë të gjithë kryesisht meshkuj të ngushtë që kanë marrëdhënie seksuale me ta dhe pastaj kurrë nuk i thërrasin përsëri ose i trajtojnë keq. Unë besoj se kjo është sjellë nga rritja e pornografisë transexual dhe është absolutisht e tmerrshme që ata të trajtohen në këtë mënyrë, këto gra janë duke u përdorur si kukulla seksi për këta lloj burra dhe duhet të ndalet. Shpresojmë se ky artikull dhe çdo artikull i ardhshëm që mund të shkruani për këtë çështje do të hedhin dritë mbi këtë temë.

 2. Një vizitë lezbike e ka postuar këtë në Reuniting:

  Së pari, unë jam një lezbike 20 vjeçare. M'u desh përgjithmonë ta pranoja këtë me vete që kur u rrita në një familje "Gays to hell". Unë kam një të dashurën me të cilën jam dashuruar, emocionalisht, fizikisht dhe seksualisht. Ne kemi qenë së bashku gati 2 vjet.

  6-8 muajt e kaluar nga mërzia, fillova të shikoja pornografi. Unë gjithmonë kam shikuar herë pas here pornografi, por do të thoja në 6-8 muajt e fundit është aty ku ka qenë rreth 5 herë në javë. Deri në pikën e qëndrimit deri në porn duke kërkuar për orë të tëra, duke kërkuar për një pornografi të mirë. Siç kanë thënë të tjerët, unë fillova të kërkoj më shumë për gjëra ekstreme (incesti, përdhunimi, banda) të gjitha këto janë KUNDRTARE të asaj që unë e shoh të nxehtë në jetën reale, dhe i shoh ato të neveritshme në jetën reale. Unë gjithashtu masturbohem ndërsa shikoj pornografi. Nga rruga, unë jam / ishte plotësisht e kënaqur nga vajza ime. Por kur isha në shtëpi (ne nuk jetojmë së bashku) do të shikoja pornografi për argëtim ose nga mërzia.

  Nëse nuk mund të studioja, do të shikoja pornografi për të "rijetuar" stresin tim dhe për ta nxjerrë atë nga sistemi im. Kur u mërzita, do ta shihja. Askush në shtëpi, unë do ta shikoja.

  Them se nuk e kuptova që në të vërtetë po vija në lëvizje. Unë shikoj pornografi të drejtpërdrejtë, sepse pornografia lezbike më mërzit sepse urrej të shoh vajza që veprojnë si lesbike që janë vërtet të drejta, provojnë dhe mashtrojnë aktet e tyre lezbike. Prandaj, unë e dua pornografinë drejt dhe duke e paraqitur veten si një djalë në pornografi edhe pse jam një lezbike femër. Asnjëherë nuk e kam paraqitur veten si vajza në pornografi.

  Sidoqoftë, brenda 2 javëve të fundit, i thashë të dashurës time se doja të hiqja dorë nga shikimi i pornografisë. Sapo e kuptova që nuk doja të shoqërohesha me ndonjë nga gjërat e keqe (dhe më hardcore) që kisha filluar të shikoja. Kështu që unë u largova, turqi i ftohtë. Ditët e ardhshme, kuptova se po shikoja djem seksualisht.
  Unë do të thotë çdo djalë, si në djalin më të shëmtuar repulsing ju mund të imagjinoni dhe ende duke menduar për atë seksualisht.

  Më trembi që megjithëse mund të gjej një djalë "të nxehtë", unë kurrë nuk dua të jem me të në atë mënyrë. Por ky ishte një mendim krejt i ri për mua.

  Dhe jo, kjo nuk është "e pandërgjegjshme" e imja që më thotë diçka, duke parë se si kalova 20 vjet duke u përpjekur ta "bëja" veten të drejtë dhe kohët e fundit u pajtova me faktin se i dua gratë si marrëdhënie, dhe djemtë si miq.

  Sapo vura re se këto mendime "të drejta" lulëzuan pasi ndaluan pornografinë.
  Ajo që mendoj është se mendja ime shihte meshkuj të zhveshur gjithmonë duke bërë seks duke shikuar pornografi, kështu që tani që truri im nuk po e sheh atë / duke marrë kënaqësinë që merr nga masturbimi gjatë shikimit të pornografisë, automatikisht po shoqëron çdo djalë që shoh me pornografi që do të thotë seks.

  A ka kuptim kjo për këdo tjetër?

  Kam frikë sepse kjo më ka bërë që së fundmi të jem pa emocione për gjithçka.
  Domethënë të dashurën time, shkollën, jetën, etj.

  Likeshtë sikur unë kam simptoma tërheqjeje të një varësie të vërtetë siç është varësia nga droga.
  Asnjëherë nuk mendova se varësia nga pornografia kishte simptoma të tilla, por përsëri, kurrë nuk mendova se isha "e varur", por tani kam mendime të ndryshme.

  Kam përjetuar: mendime të drejta, ulje dhe ngritje, nervozizëm, pa emocione, etj. Që kur kam ndaluar të shikoj pornografi / masturbim.

  A mendoni se sapo më në fund të kapërcej trupin tim duke mos u ekspozuar ndaj pornografisë që këto mendime do të ndalojnë së shoqëruari çdo djalë me seks kur e di që nuk është ajo që dua / si jam i lidhur?

  Nga rruga, kur mendoj për djemtë kur i shoh, është thjesht seksualisht dhe është kryesisht penisi i tyre.
  Ashtu si në pornografi.

  Kjo është kaq e bezdisshme.
  A mendoni se ndalimi i pornografisë do ta ndihmojë këtë të zhduket për mirë? Ka qenë rreth një javë e gjysmë apo më shumë.

  1. Pjesë e përgjigjes së anëtarit të forumit:

   Porno kinda ngatërron me preferencat e dikujt pa marrë parasysh kush ishe para se të fiksoheshe. Prek njerëz të të gjitha moshave, racave, gjinisë, feve dhe prejardhjeve socio-ekonomike. Ka gjëra nga të cilat më kanë zmbrapsur që unë ende i dukem shumë nxitëse dhe erotike, për të cilat nuk e lë mendjen të përqendrohet. Kur ndaheni për herë të parë nga pornografia nuk mund të mos mendoni për to sepse ata kanë qenë pjesë e ritualit tuaj të masturbimit për kaq shumë kohë që janë si sfondi seksual i jetës sonë. Plotësoni vendet bosh të cilësdo video tuaj të preferuar dhe kjo është ajo që dua të them.

   Unë e di ndjesinë kur thjesht dëshiron që ajo të zhduket dhe kjo nuk ndodh dhe kjo mund të jetë e frikshme dhe zhgënjyese. Megjithatë, ju mund dhe do të shëroheni nëse bëni një plan dhe ndiqni me të. Po, mendoj se po përjetoni një pjesë të kompleksit të emocioneve dhe efektit fiziologjik të tërheqjes së pornografisë. Intenseshtë intensiv, por nëse qëndroni me të do të kaloni në një vend që është diçka si ai që ishit para se të fillonit të përdorni pornografi dhe në rastin tuaj kjo do të thotë që ju nuk do të vini në dyshim të jeni lezbike dhe të jeni plotësisht të kënaqur me seksualitetin tuaj dhe kush je ne te vertete brenda.

   Unë jam një mashkull heteroseksual, por me kalimin e viteve të përpjekjeve për të lënë dua të filloja të shikoja padashur djemtë e tjerë. Ishte sikur papritmas kuptova që të gjithë këta burra kishin penis si imi dhe kuptova se ishte e mundur t'i shikoja në të njëjtën mënyrë si të shikoja një grua. Unë kurrë nuk e vura në dyshim seksualitetin tim, por më bëri disi e çuditshme. Do të mendoja me vete "Çfarë dreqin po bëj - nuk më pëlqejnë djemtë?" Unë kisha këtë mësues kitare, i cili gjithmonë vishte këto pantallona të ngushta dhe pashmangshmërisht gjatë orës së mësimit sytë e mi nuk mund të mos shikonin në drejtim të bigëzimit të tij dhe ai vuri re se e bëra një herë. Sa pabesueshëm e vështirë! Kjo është një ngjarje shumë më e rrallë sot, unë ju siguroj dhe më pak shqetësuese.

   Sidoqoftë, ju nuk jeni vetëm dhe ka një bandë të tërë hulumtimesh në këtë sit që thekson ndryshimet plastike në tru që vijnë nga varësia nga pornografia dhe gjërat që ndodhin gjatë tërheqjes.

  2. Një tjetër përgjigje e saj nga forumi:

   HOCD fillon pasi të keni lënë porno sepse është një simptomë tërheqjeje, ashtu si disa njerëz marrin ankth kur përpiqen të marrin një ilaç (ose pornografi). Në rastin tonë, ajo thjesht shfaqet si shqetësim për orientimin seksual, sepse sinqerisht kjo lidhet me përdorimin tonë të pornografisë. (Material që nuk përputhej me orientimin tonë seksual)

    Derisa lexova se "Cilido që dëshironi të puthni përcakton orientimin tuaj seksual" Unë kurrë nuk i kam paraqitur djemtë në atë kuptim. Pastaj papritmas fillova të mendoj për ATA. Kjo është HOCD me pak fjalë, në thelb, çdo situatë do të shtrembërohet dhe të deformohet për të qenë "homoseksual" ose "i drejtë".

    HOCD luan hile, krijon situata në mendjen tuaj dhe ju mashtron duke besuar gjëra, unë u zgjova një mëngjes pas 30 + ditësh pa pornografi, dhe për gjysmë dite isha i bindur se do të kisha bërë 100% homoseksual brenda natës. Isha e tmerruar, mendimi se kurrë nuk isha në gjendje të dua një grua përsëri më çoi në depresion, derisa u takova me të dashurën time atë ditë, pas së cilës ajo u zhduk plotësisht. 

    Çështja është se çfarëdo "ndjenje" që ju merrni ndërsa vuani nga HOCD nuk mund të besohet. Kam lexuar në një forum HOCD një vit apo më shumë më parë se një djalë kishte HOCD aq keq sa në të vërtetë doli te familja dhe miqtë e tij, por ishte akoma i drejtë!

    E imja u zhduk pas rreth 2-3 muajsh pa shikuar pornografi transexuale, nuk mund të them saktësisht se sa kohë sepse sinqerisht thjesht ndalova të numëroj dhe të mendoj për të. Ju me të vërtetë duhet të ndryshoni menjëherë mendimet tuaja kur shfaqet një mendim. Sa më gjatë të shkoni pa pornografi dhe të vazhdoni të injoroni ato mendime obsesive, aq më lehtë dhe më lehtë do të bëhet përfundimisht!

 3. Një anëtar homoseksual në Reuniting ndau këtë:

  Oh, një gjë interesante ndodhi - ju e dini se si njerëzit e drejtë futen në gjëra tranny? Epo, disa javë më parë, e gjeta veten duke u futur në pornografi të drejtë. Për disa arsye, gjeta seksin midis një burri dhe një gruaje të nxehtë (kush do të kishte menduar ndonjëherë?) - në të njëjtën kohë, isha i vetëdijshëm se ndihesha vërtet gabim për këtë - prandaj, ishte stimulues, supozoj. Unë lidhesha plotësisht me mënyrën sesi burrat e drejtë që hynë në pornografi tranny shpjeguan përvojën e tyre.

 4. Shkallëzimi në pornografi shemale

  Gjatë adoleshencës sime, shikimi i një fotografie të një gruaje me një fund të ngushtë ishte mjaft pornografi për mua… atëherë ishin vetëm orgjitë që më entuziazmuan… pastaj vetëm lesbiket… dhe për vitet e fundit, vetëm shemales. Gjatë 2009-2010, një shoqe shumë e imët vajze indoneziane, dhe afër fundit të marrëdhënies sonë, e vetmja mënyrë që mund të vija ndërsa bëja seks me të ishte mbyllja e syve dhe mendimi se ishte një shemale (si ato që shikoj në internet ), e cila ishte goxha e frikshme sepse pornografia që po shikoja disi po transferohej në jetën reale. Dhe tani po kërkoj pornografi trans-seksuale ku "vajzat" duken si vajza indoneziane që përmenda.

 5. Ky koment u shfaq në Psikologji Sot
  nën versionin PT të këtij neni:

  Thjesht doja të bëja një shënim që ky artikull po lë anash këto efekte te femrat. Motra ime dhe unë (femra) të dy kemi një varësi të lehtë për pornografi, e cila ka desensitizuar secilën prej aftësive tona për të arritur kulmin. Ne të dy kohët e fundit zbuluam se, pa e ditur për ne, ne shikojmë të njëjtën pornografi të çuditshme, të tipit S & M në mënyrë që të zbresim tani. Ne gjithashtu filluam të shikonim pornografi që në moshë shumë të re, së bashku - thjesht duke qenë budallenj dhe duke kërkuar fjalë dhe imazhe kur ishim rreth dhjetë e dymbëdhjetë. Kërkimi për pornografi më stimuluese më ka bërë që (jo motra ime) të shqetësohem për seksualitetin tim. Unë aktualisht e identifikoj si të drejtë, por kryesisht pornografia dhe fantazitë e mia më bëjnë të pyes, vazhdimisht, për seksualitetin tim.

  Do të ishte interesante të trajtoheshin të njëjtat çështje nga ky artikull, por në raport me të dyja gjinitë. Ditur se motra ime po kalon probleme të ngjashme është shumë ngushëlluese. Mendoj se gratë e tjera do të donin të dinin të njëjtën gjë.

 6. Një koment tjetër nga "Psikologjia Sot"

   Unë jam biseksual sepse më pëlqen që gratë e mia të jenë gra dhe burrat e mi të jenë burra, mendoj se nëse preferoni ndonjë gjë femërore [përfshirë transeksualët] dhe nuk ju pëlqen mashkullorësia nuk mund ta quani veten me të vërtetë asgjë tjetër përveç "kryesisht të drejtë".

  Sidoqoftë, unë pajtohem që pornografia mund të shtrembërojë shijet seksuale, përvojat e mia personale më kanë treguar këtë. Disa nga burrat dhe gratë me të cilët kam fjetur gjatë disa viteve të fundit kanë qenë të ndryshëm nga burrat dhe gratë me të cilët kam fjetur vetëm dhjetë vjet më parë, thjesht për faktin se gjërat që ata bëjnë janë më shumë në përputhje me aktet pornografike sesa të kenë seksi Një grua me të cilën fjeta kohët e fundit më pyeti nëse doja të bëja seks anal mbi të, nuk e kam shijuar kurrë atë (me burra apo gra) kështu që nuk pranova dhe ajo gati u duk e lehtësuar, sikur të ishte diçka e zakonshme për ta bërë atë pritet nga gratë. Gjithashtu, duhet shumë për shumë njerëz që të kulmojnë në ditët e sotme, në fakt i dashuri im i fundit vuajti nga kjo derdhje e vonuar dhe ai ishte një përdorues shumë i rëndë i pornografisë, unë nuk e bëra lidhjen atëherë.

  Leximi i këtyre postimeve në lidhje me njerëzit me HOCD nuk bën asgjë tjetër veçse më tregon se ata vuajnë nga një sëmundje e tmerrshme mendore, jam i sigurt se të tjerët biseksualë dhe homoseksualë do të pajtoheshin. Biseksualiteti im nuk më shkaktoi ankth dhe dhimbje në lidhje me gjetjen e burrave të tjerë tërheqës, unë nuk e pyeta veten 24/7 për vite me radhë nëse shihja një djalë në rrugë që ishte i nxehtë, e vetmja gjë që më bëri pak e shqetësuar ishte se si njerëzit do të reagonin për të zbuluar se unë i pëlqente djemtë si dhe vajzat.

  Unë gjej artikujt tuaj shumë informues, Gary. Ju lutemi na mbani të postuar.

 7. Po pyes nëse kam qenë ndonjëherë biseksual
  Gjithmonë më kanë pëlqyer vajzat që nga fillimi kur isha fëmijë, madje në moshë të re kam kuptuar se mënyrat e masturbimit ishin para se të dija qartë se çfarë ishte apo seksi. E vetmja herë që mendova se isha e interesuar për burrat ishte përmes një ekrani. Që nga ajo kohë unë kam masturbuar para një kompjuteri… ndonjëherë do të ishte një herë në ditë, të tjerët më shumë se një herë dhe tani pothuajse 5-10 herë në ditë. Ndërsa jam rritur, mendoj se jam zhvilluar ngjashëm me atë që një tjetër përdorues homoseksual ka postuar për të pasur një 'fetish' për vajzat. Para kësaj, unë do të kisha një fantazi të rrallë të së njëjtës seks, asgjë që nuk e kisha menduar ndonjëherë të veproja. Por tani, këto fantazi dhe shikimi im i pornografisë janë shumë më të shpeshta gjithmonë i kanë një kthesë ato. Nuk e di nëse do ta klasifikonit këtë si një ekstremitet, por për ndonjë arsye, unë e kam fituar këtë tërheqje për fetishin e peshës së trupit mashkullor (AKA), Arinjtë. Mendimi seksual i çdo lloji tjetër të trupit i neveritur, por për disa arsye unë jam i vërtetë i kthyer nga kjo. Mendimi për të qenë i dominuar dhe mundësisht i përdhunuar (megjithëse nuk kam parë kurrë ndonjë porno si të përdhunimit) është zgjues. Nuk e di nëse kjo është arsyeja e interesit tim të zvogëluar për vajzat, por kam frikë se e kam kthyer homoseksualin, mendoj se kam simptoma të HOCD dhe OCD për shkak të dopaminës sime të ulët pasi që vazhdimisht debatoj me veten time në koka ime duke u përpjekur të bëjë të heshtur. Nëse përqendrohesha, isha i qetë dhe nuk e pranoja frikën time për të mos e ngritur atë, unë u zgjova nga mendimet seksuale të grave. Por, sa herë që jam në ankth ose shqetësim, ajo eksitim nuk do të ndodhte. Kam vërejtur nga eksperimenti i matur 12-ditor i PMO-së, se më ngacmonin më lehtë vajzat. Por kjo ka vazhduar për kaq shumë kohë dhe unë jam aq i kulluar dhe i dobët sa nuk e di se çfarë është në të vërtetë ajo që më

  1. E vetmja mënyrë për të zbuluar seksualitetin
   do të heq dorë nga pornografia për ca kohë. Shumë burra që lidhen me pornografi që nuk përputhet me orientimin e tyre seksual, shijet e tyre kthehen në ditët e pornografisë para-Internet. Asgje per te humbur.

   Paç fat

 8. Këshilla në forum
  Një djalë në tjetrin:

  Ju do të habiteni se sa pornografi mund të shtrembërojë seksualitetin tuaj. Shumë njerëz, përfshirë edhe veten time, përparuan në pornografi të çuditshme dhe u futën në gjëra që normalisht nuk do të na tërhiqnin. Kjo patjetër që mund të shkaktojë konfuzion dhe t'ju bëjë të dyshoni se kush jeni. Kjo është vetëm natyra e varësisë nga pornografia. Vazhdoni të ristartoni dhe vë bast për 90 ditë që do të zbuloni se do të keni një kuptim të qartë të asaj që ju tërheq.

 9. Koment
  nga përdoruesi i forumit:

  “Kur fapa gjithë kohën natyrshëm shkoja tek materiali gjithnjë e më ekstrem sa kalonte koha. Materiali im ekstrem ishte vajzat e reja. Nga 10 deri në 16 vjeç - hentai, modele, CP; nuk kishte rendesi, e doja.

  Shpesh kapja veten duke shikuar vajzat e reja kur ata do të ndodhnin kudo që të jem. Por kurrë nuk do të ëndërroja të bëja ndonjë gjë me ta. Megjithatë unë gjithmonë e gjeta veten të jetë e vështirë përreth tyre (si mbesa ime për shembull), sepse unë kisha kaq shumë probleme me ndarjen e tyre nga mendimet seksuale të vajzave të vogla në mendjen time.

  Sot vura re diçka në vetvete. Kohët e fundit shija ime tek gratë ka qenë shumë më e pjekur dhe e zhvilluar. Kam parë të shikoja gratë me gjinj të mëdhenj - si D dhe më lart - dhe të mendoja 'Meh, shumë e madhe', por kohët e fundit thjesht kam menduar 'Ooh… Boobies' kur ndeshem me të njëjtat gjinj. Kanë kaluar javë që kur nuk shikoj një vajzë të re dhe e mendoj si tërheqëse seksualisht. Ndihem mirë për shkak të saj. Për shkak të këtij ndryshimi në mendjen time, unë kam filluar të ndiej se mosha ime mendore është në të vërtetë më e afërt me moshën time fizike. (Ata janë rreth 3 vjet larg se 5 ose 6)

  TL; DR: Unë mendoj se prerja e PMO mund të më ketë ndihmuar të rregulloj ephebofilinë / pedofilinë time. ”

 10. Nga një anëtar i forumit femër
  Ajo ka shkruajtur:

  Frekuenca e masturbimit tim vazhdoi dhe fillova të shikoj pornografi më shpesh se zakonisht. Unë do të rrija zgjuar natën shumë vonë për ta bërë atë kështu që do të kisha vetëm kohë private për të. Më në fund fillova të shikoja gjëra të caktuara fetish që më intriguan për një kohë, por kurrë nuk shkova shumë përpara nëse nuk u përplasa. PMO u bë një rutinë e natës dhe e përditshme. Unë do ta përshtatja atë sa më shumë që të jetë e mundur. Nuk e di kur filloi, por diku përgjatë vijës fillova të shikoj një material pak ekstrem. Unë jam një nga ato vajzat geeky që i pëlqen anime dhe sigurisht që më bëri të shikoj hentai më shpesh. Tani nëse ndonjëri prej jush këtu ka parë ndonjëherë hentai, ju dini disa nga gjërat e ngatërruara që mund të jenë në të: tentakulat (një gjë totale "WTF"), përdhunimet, inçestet, monstrat, bandat e futanarit (meshkujve) etj. e di se disa nga këto janë edhe në pornografinë e rregullt. Unë i kam parë të gjitha deri tani dhe në një moment apo në një tjetër më kanë pëlqyer këto gjëra. Kindshtë një lloj alarmante sepse vite më parë unë do të kisha qeshur ose do të largohesha nga këto lloj gjërash. Unë pashë pornografinë normale për një kohë me dy qenie njerëzore jo të tërhequra dhe ajo u bë pak më ekstreme. Kjo është ajo ku bëhet e turpshme dhe më çoroditet ... Përfundimisht, ishin vetëm hentai ose karaktere të animuar dixhitalisht që mund të më ndeznin më. Nuk kishte asnjë përsosmëri në to. Asgjë për tu fikur. Përfundimisht unë nuk tërhiqesha më nga meshkujt në shfaqje shumë shpesh, e gjeta veten duke menduar nëse isha "duke u bërë bi-seksual apo lezbike" për shkak të vajzave të bukura të mëdha hentai të shkatërruara nga të cilat po kthehesha. E gjeta veten duke kërkuar gjinj me madhësi jorealiste ose ndonjë lloj sende të tjera të lidhura me fetish dhe shumica e netëve ishte e vetmja gjë që mund të dilja. Do të kaloja orë të tëra duke kërkuar klipet e duhura dhe pastaj do të merrja një orë deri në tre për të zbritur. Pastaj më në fund kur shtypa diçka përgjatë linjave të "lesbikeve të mëdha me gji të dickgirl" ose "vajzave hentai lezbike duke bërë seks" në një shirit kërkimi ose diçka të ngjashme me atë e dija që nuk mund ta bëja më këtë. Gjithmonë më kanë tërhequr veçanërisht gjokse të mëdhenj ose gjinj: kush nuk i sheh tërheqëse? Por unë kurrë nuk kam dashur të kem një të dashur apo të bëhem seksuale, të puthem, ose të eksperimentoj me një vajzë tjetër, kështu që kërkimi i këtyre gjërave më huton plotësisht. E dija që isha një femër e drejtë vite më parë. Ende e bëj, por do të dëshiroja shumë këto imazhe për të më ndihmuar të zbres… këto imazhe të vizatuara false (ndonjëherë të vërteta nëse gjinjtë ose dicks ose animacionet janë mjaft të mëdha ose dramatike). Unë ende do ta gjeja veten të tërhequr nga djemtë për pornografi disa natë, por kur eksitimi fillestar u shua, unë do të përfundoja duke u kthyer në gjëra të tjera të lidhura me fetish që ata mund të bënin. (Unë preferoj të mos e shkruaj atë fetish të caktuar që tani)

  Une tani: Kjo ishte shumë më e vështirë për të shtypur se sa prisja. Kështu që ja ku jam, në fillim të viteve 20-të, akoma e virgjër dhe kam humbur "epshin tim të vërtetë" në fillim të jetës. Unë i përgjigjem prekjes fizike ndonjëherë, por nuk lagem shumë nëse nuk jam afër orgazmës. Nuk kam shumë ditë që ndjehem me brirë pothuajse gjatë gjithë ditës si dikur. Vjen në periudha shumë të vogla. Zgjimi im është kthyer më shumë në një nevojë për orgazmë sesa në një nevojë apo dëshirë për seks aktual.

 11. Fetish këmbë i nxitur nga porno & ED: Shëruar
  LINK - thomaslewisMund 20, 2012

  Hej është e lehtë. Ndaloni së rrahuri aq shumë dhe **** juaj do të kthehet te shoku normal.

  Ju po flisni me shembullin e frymëmarrjes së gjallë të kësaj. Përdorej për të qenë i varur nga pornografia fetish në këmbë dhe nuk mund ta nxirrte atë për seks aktual. Ju nuk keni ide se sa e turpshme është kjo. Pastaj hyra në një situatë ku nuk mund të shikoja pornografi për një muaj e gjysmë, dhe as nuk munda të mposht. Unë e shfrytëzova atë si një mundësi dhe rrallë rrija jashtë. Mendoj se e bëra si 3 herë në një muaj e gjysmë. HOLYYY SHOOTTT, po zgjonte ereksione të forta shkëmbore. Ishte përsëri si ditët e vjetra !! Unë do të duhet të përqendroj të gjithë energjinë time për ta bërë atë të kthehet poshtë, sepse do të dëmtojë !! NJERIU !! MENDOJ SE JETA MUA U SHTYRUA !!! Pastaj unë ndalova së rrahuri dhe shikuar pornografinë në internet

  Ata thonë se masturbimi është në rregull, dhe mjekët madje e inkurajojnë atë. E vërteta është, masturbimi NUK është në rregull. Duhet të konsiderohet si një opsion i RESORTIT T FUNDIT. Kur rrihni, ju e zbrazni energjinë tuaj seksuale dhe kjo rrjedh në shumë aspekte të jetës tuaj. Ashtu siç thotë babai i mikut në byrekun amerikan: "nuk është lojë"

 12. nga yourbrainrebalanced.com

  Jam dakord Kam provuar të rindizem për 50 ditët e fundit plus, por jam rikthyer 3 herë. Dhe kalova një periudhë ku arrita 43 ditë. Kur u ktheva në pornografi u habita që nuk kisha interes për MO të bëja pornografi trans-seksuale dhe homoseksuale paraprake, unë isha më i interesuar për trupin femëror.

  Gjëja është që një pjesë e imja në të vërtetë është e trishtuar që nuk jam zgjuar aq shumë nga mendimi i grave transnomë sa dikur, sepse nuk kam problem me të qenit pansexual. Por është një çmim që ia vlen të paguhet. LINK

 13. kishte filluar të vendoset si vajza në video më shumë dhe

  Porno janë njerëzit e tjerë që bëjnë seks dhe ju po shikoni. Kjo krijon të gjitha llojet e rrëmujave

  Mendoni për këtë. Sa e shëndetshme mund të jetë të shikosh njerëzit e tjerë të argëtohen, gjithmonë veten duke qenë jo pjesëmarrës?

  Sinqerisht nuk mund të jetë aq mirë. IDK për ju, por unë po filloja të ngatërrohesha disi në pikëpamjen time të seksualitetit.

  Ndihet e frikshme ta pranosh, dhe ndoshta do ta fshij këtë koment, por unë kisha filluar të vendosesha gjithnjë e më shumë si vajza në video. Ju mund të mendoni se unë jam homoseksual, ose bi, por e vërteta e sinqertë është se unë kurrë nuk vë re djem apo burra në jetën reale, vetëm vajza. As i ndezur nga pornografia homoseksuale. Po çfarë dreqin? Pse fillova të ndizem duke menduar se jam duke bërë seks me djem? Unë nuk jam e virgjër, kam një vajzë dhe kurrë nuk kam pasur probleme ngrerë, thjesht humbje interesi.

  Sinqerisht besoj se ishte për shkak të pornografisë. Ajo përforcoi për shumë vite pozicionin tim të vetë-vendosur beta të një vrojtuesi dhe jo-pjesëmarrësi, dhe kështu u bë që unë fillova të mendoj për veten time si dikush që kurrë nuk do të jetë në gjendje ta bëjë atë me vajzat, dhe në vend të kësaj të bëhet vajza edhe në mendimet e mia. Lloj i çuditshëm sublimimi, varrosja e dëshirës aktive në marrjen pasive të të dy imazheve dhe skenave dhe xhizzave imagjinare, ndoshta sepse është më lehtë të imagjinohet të jesh pjesëmarrës në atë mënyrë. Vajzat gjithmonë shkojnë për djem të tjerë në pornografi, kurrë ju. Të gjitha vajzat e nxehta shkojnë për djem të tjerë. Ndoshta duhet të shkoj edhe te këta djem… Kjo është ngatërruar, dhe mund të jetë që unë jam gabim që nuk jam as bi, por nuk mendoj kështu. Unë thjesht e di se nëse shkoj edhe disa javë pa pornografi, pa parë peniset e tjera që prekin vajzat e nxehta, kjo ndjenjë e çuditshme zbutet gjithnjë e më shumë, dhe drejtësia ime rishfaqet

  GUY 2)

  Nuk je vetem. Kam parë pas bingeve të pornografisë që do të fantazoja të isha vajza, apo edhe të vishesha. Nuk më tërheqin fare djemtë, por seksualitetin e grave e konsideroj të lakmueshëm. Në një farë mënyre mendoj se doja të isha në qendër të vëmendjes seksuale në të njëjtën mënyrë siç janë vajzat porno.

  Që nga dieta ime pornografike kam pasur mendime gjithnjë e më pak përgjatë këtyre linjave.

  GUY 3)

  Unë e kam gjetur veten duke menduar dhe duke u sjellë në mënyrë të ngjashme. Likeshtë sikur unë nuk di si të marr pjesë në situata sociale ose seksuale - thjesht ngrihem. Unë nuk di çfarë të them, nuk di çfarë të bëj, ndjehem sikur pjesëmarrja ime në diskutim ose çfarëdo situate që do të ishte do të ishte e panatyrshme, se pjesa ime në jetë është ajo e Vëzhguesit. Tani e kuptoj që varësia nga PMO, nëse nuk ka mbjellë farën e kësaj tendence, e përkeqësoi atë dhe më bëri të besoj se ka diçka që nuk shkon me mua. Sigurisht, në një farë mënyre, atje is diçka nuk shkon me mua: Jam i varur nga shikimi i njerëzve të tjerë duke bërë seks dhe e kam të vështirë edhe të imagjinoj veten në të njëjtën situatë. Të gjitha fantazitë e mia janë vizuale. Asnjë nuk është i prekshëm, asnjë nuk më përfshin në të vërtetë të bëj seks. Që kur zbulova nofap dhe arrita të kuptoja se ekziston një sërë arsyesh të sjelljes dhe neurologjike pse ndiej këtë ndjenjë shqetësimi, këtë ankth të vazhdueshëm dhe këto varje të gjymtuara për gratë, dashurinë dhe seksin, unë jam ndjerë shumë më mirë për veten time. Tani e di që mund ta ndryshoj dhe ta marr përsipër këtë problem. Ndihet mirë. Më mirë sesa fapping, kjo është e sigurt.

  GUY 4)

  Shkumës atë deri në desensitized nga shumë porn. Nuk është e pazakontë që burrat të kërkojnë pornografi më të çuditshme kur pornografia e rregullt nuk e bën më për ta. Kjo është gjithashtu ndoshta pika ku ED mund të bëhet një çështje. Nuk ka asnjë arsye për të vënë në dyshim seksualitetin tuaj. Zbritni pornografinë dhe do të bëheni të ri-sensibilizuar ndaj grave dhe jo pornografisë. E kuptoj që ju jeni ende duke shikuar pornografi të drejtpërdrejtë, por ndërrimi i roleve në mendjen tuaj duket se është hapi i parë drejt desensibilizimit.

  GUY 5)

  Shumë pika të mira bëhen këtu.

  Më kujtohet së pari duke e kuptuar këtë herë të parë dhe duke menduar se sa e çuditshme është të imagjinoja këto gjëra. Fillova duke e detyruar veten të mendoj nga perspektiva e meshkujve sepse më shqetësonte aq shumë.

  GUY 6)

  Wow kjo godet afër shtëpisë. Unë kurrë nuk kam qenë i madh në pornografi, por hyj në faza ku e bëj për disa muaj nga një herë. Por arsyeja që komentova ishte sepse unë kam zhvilluar një teknikë të pazakontë masturbimi ndër vite. Ndërsa masturbohem (kryesisht pa porno kur bëj këtë metodë) shpesh më imagjinoj mua si vajzë. Për disa arsye, gjithnjë më bënte "të bëhesha humor" dhe të kaloja më shpejt. Dhe njësoj këtu, unë nuk jam homoseksual as më së paku. Por unë kuptova se kjo nuk ishte e shëndetshme, kështu që ngadalë po përpiqem të lë

  GUY 7)

  Sinqerisht kam përjetuar gjithçka që ka bërë ky djalë në këtë postim. Me mua unë do të isha vajzë, është me të vërtetë mërzitur në retrospektivë. pornografia po bëhet e papëlqyeshme për mua !!!

  GUY 8)

  Vlerësimi juaj është mjaft i saktë, mendoj. Do të vija bast që shpërthimi i pornografisë ka çuar në një rritje të fantazisë "brinjë" ose "grua-vëzhguese". Asnjë burim për këtë, por vetëm një ndjenjë - ju shikoni kaq shumë pornografi, dëshironi që ajo të jetë jetë e vërtetë, kështu që përpiqeni të bindni gruan tuaj të bangojë djem të tjerë… në mënyrë që të mund të shikoni… ashtu si me pornografinë. Megjithatë, një arsye tjetër për të qëndruar larg pornografisë dhe thjesht të përpiqemi të bashkëveprojmë me njerëz të vërtetë sa më shumë që të jetë e mundur.

  GUY 9)

  Po - varësia nga pornografia ju ngacmon gjërat. Kah fundi po kthehesha anembanë. Emocionet tuaja tërhiqen aq shumë, në thelb ju po dëmtoni dhe po përpiqeni ta plotësoni atë me goditjen më të madhe që mund të gjeni, kjo kënaqësi maksimizohet duke shkuar më larg se më parë, dhe për ironi të fatit, kjo e bën dëmtimin edhe më keq.

  Quit përgjithmonë dhe ju do të rizbuloni vetë tuaj të vërtetë në kohë.

  GUY 10)

  Dikur shikoja pornografi ekskluzivisht lezbike, sepse më lehtësonte disi ndërgjegjen. Ndërsa pornografia burrë mbi vajzë më bënte të dërrmohem sepse e dija që vajza nuk po e shijonte atë gjysmë aq sa pretendonte se ishte dhe sepse nuk doja të bëhesha ngadalë një mako-kafshë grabitqare që kërkon seks mbi të gjitha përndryshe, unë supozova (gabimisht) se seksi lezbike ishte zona e sigurt gri.

  Arsyetimi im shkoi kështu: lesbiket ndoshta po shijojnë vërtet (gjë që nuk ishin) dhe pornografia lezbike më mban të mos bëhem i varur nga pornografia, i cili nuk merr parasysh gratë (gjë që nuk e bëri).

  Kështu që kalova shumë kohë duke parë pornografi lezbike dhe duke menduar se nuk po më jepte të gjitha efektet e këqija. Në jetën reale, unë fillova të mos i përfillja gratë, sepse çdo formë e pornografisë ju krijon trurin për të vlerësuar orgazmën tuaj për çdo gjë tjetër. Ju hyni në një cikël ku bëheni shërbëtor i penisit tuaj dhe kjo është e rrezikshme, pa marrë parasysh se çfarë lloj / forme pornografie jeni të varur.

  Ngarkesa e mutit.

  GUY 11)

  Ky është një nga postimet më të mira që kam lexuar në nofap. Faleminderit për ndershmërinë dhe depërtimin tuaj.

  Unë mund të lidhen me këtë, në të vërtetë. Roli i jo pjesëmarrësit / kujdestarit kurrë nuk ka bërë aq kuptim sa pas leximit të postit tuaj.

  Uau. Kjo shpjegon aq shumë nga ajo që ka ndodhur në jetën time

  GUY 12)

  Hej, unë kisha diçka të ngjashme. Kur do të shikoja pornografi, duhet të sigurohesha që djalosh Unë jam duke parë ishte tërheqëse. Sigurisht, edhe vajza do të ishte, por unë do të përqendrohesha te djali dhe do të mendoja: “Burrë, ky djalë është me fat. Ai ka një trup të shkëlqyeshëm, jetë të jashtëzakonshme seksuale - do të doja të isha ai. ”

  Por tani, unë jam duke punuar për të përmirësuar veten time, në vend që të rri ulur pashpresë dhe ziliqarisht fapping.

  GUY 13)

  Njeri, mos e djersit. Mendja është një gjë komplekse. Ekziston një ndryshim i madh midis fantazisë dhe realitetit. Falas porno me sensin tonë të realitetit dhe kush jemi. Nga pornografia, edhe unë, filloj të besoj në kokën time se nuk jam i mirë në seksin real, kështu që duhet të fantazoj përmes aktorëve pornografikë se po ia bëj dreqin dikujt tjetër. Fucks me kokën time. Kjo është arsyeja pse unë jam duke zbritur nga PMOing. Duhet kohë. Mos harroni, pornografia po ju bën të keni mendime dhe fantazi që me siguri nuk do t’i kishit ndryshe. Dhe vetëm sepse keni fantazi që përfshijnë të njëjtën seks, kjo nuk do të thotë se jeni homoseksual. Ashtu si një mashkull homoseksual mund të fantazojë për seksin e drejtë, kjo nuk do të thotë që ai është i drejtë. Varet ashpër.

   

 14. porn crossdresser është një pornografi shemale pornografi që ka përshkallëzuar

  LINK

  Unë mendoj se porno crossdresser është një varësi e pornografisë shemale që është përshkallëzuar. Ata janë kombinimi i shumë pornografive dhe fetishëve që kam. Për shembull, më pëlqen porno me gra me takë të lartë, çorape, të brendshme femrash etj. Më pëlqen më shumë porn amator sesa pornografi profesionale. Më pëlqen pornografia shemale. Dhe më pëlqen pornografia me gratë që duken të reja. Pra, nëse më pyesni, është shumë më e lehtë të gjesh një video të një ndër-fustanesh të re amatore me çorape dhe këmbë, sesa një shemale në të njëjtat kushte. Edhe në youtube është më lehtë të gjesh një crossdresser të ri me thembra se sa një shemale.

  Nuk më interesonte asgjë nga këto para se të filloja të shikoja pornografi në internet. Thjesht vajza të vërteta të moshës sime. Tani më pëlqen BBB, BBW, Milf, Tranny, Crossdresser, Yndyrë, I dobët, Adoleshent, madje pashë gjyshe pornografi një herë për të parë nëse isha në të. Shiko? Unë ti ishe SEKSUALITETI im. Unë kurrë nuk kam menduar se në fakt e zhvillova atë duke parë pornografi.

  Nëse i kisha dhënë një gjyshe pornografisë një shans, do ta doja edhe tani. Pasi pashë disa sekonda të një video biseksuale (një grua, dy djem) dhe fillova të ndiej atë ndjenjë "tabu", por nuk i dhashë një shans, nuk masturbohem në të dhe ndryshova videon. Kështu që, unë nuk shikoj video biseksuale dhe nuk kam dëshirë për këtë. Kjo sepse nuk i dhashë një mundësi. Por unë i dhashë një shans çdo lloji tjetër pornografi, në të cilin po kaloj tani.

  Më kujtohet, për shembull, kur isha 17 vjeç, një shoku im më tregoi për ndonjë zoçkë të yndyrshme që po ndyrë. Unë e njihja atë dhe nuk më tërhiqte. Nuk më pëlqyen vajzat e majme dhe nuk e kuptoja pse i pëlqente. Kështu që kur u ktheva në shtëpi fillova të kërkoja pornografi me vajza të majme për të parë nëse isha në të, nuk isha… derisa fillova të masturbohem për të. Pastaj përsëri të nesërmen. Dhe përsëri dhe përsëri. Tani i dua zoçkat e majme. Dhe filloi në 'botën virtuale'. Nuk më tërhiqnin vajzat e majme para asaj dite. Por meqenëse nuk dija për varësinë nga pornografia në internet, mendova se seksualiteti im ishte diçka konkrete dhe se po zbuloja shijet, jo duke i krijuar ato. Tani e di dëmin që kam bërë për shkak të mungesës së njohurive për këtë varësi. Kam eksperimentuar shumë pornografi për të kuptuar seksualitetin tim pa e ditur që po e shformoja! Nuk më shqetëson gjëra bbw, milf, bbb, fatkeqësi, të dobëta. Ajo që më bën të zemërohem është të pëlqej pornografinë shemale dhe pornografinë e veshur me fustane. Dhe unë zhvillova HOCD për shkak të tij.

  Një nga gjërat që e bëjnë të vështirë rindezjen është se sa përpiqesh të shmangësh mendimin për pornografinë që dëshiron të heqësh qafe. Unë jam duke luftuar duke menduar për porno shemale dhe crossdressing, dhe kam dëshira etj, sepse urrej të pëlqen atë lloj porno. Si kur i thoni dikujt NUK mendon për një elefant të verdhë. Kisha kohë që isha duke parë video me gra dhe kuaj, por në të vërtetë nuk mendoja se ishte tabu. Kështu që një ditë vendosa që ishte e gabuar dhe bruto, dhe mbylla llogaritë e mia në ato lloj faqesh. Nuk u zemërova, nuk ndjeva turp. Thjesht mendova se ishte më mirë të mos e shikoja. Sot nuk kam dëshirë për këtë, nuk ndiej se kam nevojë ta shoh edhe atë. E DI që nëse e shikoj, mbase do të më pëlqen. Por nuk është diçka që unë dua të bëj, nuk më bën gabime.

  Por unë nuk përballem me pornografinë crossdresser dhe pornografinë shemale në të njëjtën mënyrë. Nuk dua ta shikoj sepse e urrej kur e bëj. E urrej ta pëlqej. Dhe kjo është mënyra se si i bën gjërat më të vështira. Ju nuk mund të mendoni se nuk doni ta shikoni sepse do të urreni nëse e bëni. Nëse do të ristartohesha për shkak të varësisë sime ndaj pornografisë së vajzave të trasha, duke menduar se nuk doja t'i shikoja më, të gjitha dëshirat e mia do të ishin për vajzat e majme. Kur rindizni, duhet të jeni të butë me veten tuaj, duhet të PRANONI që ndoshta pornografia që dëshironi të ndaloni së pëlqyeri do të jetë gjithmonë emocionuese për ju. Nuk mund të mendoni se dëshironi të NDALONI pëlqimin e atyre videove. Duhet të pranoni se mbase gjithmonë do t'ju pëlqejnë gjërat nga të cilat keni frikë, sepse të menduarit në këtë mënyrë do t'ju ndihmojë në rindezjen tuaj. Gjithashtu, mendoj se meditimi i vëmendjes është gjëja më e mirë për ata që përpiqen të rindizen.

  Nëse lexoni postimet e mia të tjera do të shihni se po shkoja në një qasje të gabuar të rindezjes. Unë isha i zemëruar me varësinë time ndaj pornografisë. Kjo është e keqe.

  ps: me fal anglishten time (lol), anglishtja nuk eshte gjuha ime e pare

   

 15. HOCD - Duhet të blog reboot time

  Pershendetje te gjitheve,

  Kjo do të jetë një post mjaft i gjatë në mënyrë që të mbajnë me mua.

  Sfondi -

  Unë së pari fillova të MO'ing rreth 13/14 - së pari ishte për fotot e grave me bikini dhe sytjena. Pastaj në 15/16 ndërtova një koleksion të klipeve të lil gjëra shumë të drejta përpara vanilje. Unë kurrë nuk kam bërë seks, por kam pasur të dashura - puthje / punë dore etj. Por jo seks të plotë. Eshtë e panevojshme të thuhet që unë gjithmonë kam pasur besim të ulët dhe kjo më ka penguar të ndjek vajzat. Sidoqoftë pornografia ishte një vend për të shpëtuar kështu që nga mosha 21 vjeç kam shkarkuar skena. Unë kam kaluar nëpër një varg zhanresh në mjaft hardcore, por gjithmonë fokusi kryesor ishin gratë.

  I pranishëm -

  Tani jam 24. Që nga marsi / prilli i këtij viti, përdorimi im i pornografisë është përshkallëzuar në pornografi Tran / Gay. Tani gjëja qesharake është përdorimi im i pornografisë ishte ende 80% drejt 20% tjetër. Tani ka një vajzë në punë që kam shumë dëshirë për fluturat në stomak dhe ajo duket mjaft e interesuar - por sepse unë nuk kam pasur marrëdhënie seksuale më parë dhe gjithmonë kam pasur ankth të performancës, kështu që unë jam larguar nga çdo shoqëri (e di që përsëritet cikli). Kështu që në mënyrë që të bëhem më mirë vendosa të shkoj pa pornografi për një javë. Tani kjo është kur mbërriti për herë të parë HOCD. Ndërsa isha ende duke shikuar pornografi kryesisht të drejtpërdrejtë kur unë e përdorja PMO për të dhe dhe tran / homoseksual unë ende ndjehesha e drejtë e çuditshme isha mirë - ishte thjesht që gjërat tran / homoseksuale ishin të ndaluara - unë ndjeva faj pas, por nxitimi ishte mirë Pothuajse si kur zbulova për herë të parë pornografinë. Por gjatë kësaj jave të parë të rindezjes HOCD doli keq.

  Tani kam bërë hulumtimet e mia këtu dhe ju falënderoj të gjithëve - kështu që e dija që nxitimi i dopaminës ishte më i larti nga gjërat Tran / homoseksual pasi kjo ishte gjëja më e fundit që më dha një goditje. Ky HOCD më bën të ndjehem si mut - Unë kam humbur anëtarët e ngushtë të familjes dhe jam ndier i trishtuar, por kjo ishte diçka tjetër. Unë nuk do të shkoj aq sa të them vetëvrasje, por unë ndjeva se jeta ime kishte mbaruar. HOCD më bëri të mendoja për shumë gjëra që nuk i kisha menduar kurrë më parë. Unë gjithmonë i fantazoja vajzat, por HOCD më bën të mendoj se kam qenë gjithmonë homoseksual, prandaj nuk kam pasur kurrë sukses me to.

  Unë jam tani 4 javë në një reboot dhe ka pasur progres, por HOCD gjithashtu ka ndryshuar. Më lejoni t'ju jap një përshkrim;

  Java 1 -

  Prapambetjet e Tran / Gay gjatë gjithë kohës nuk mund të hanin, Ankthi i përzier, atëherë nxitimi i nxitimit të Dopaminës gjatë gjithë kohës. Shkuarja për të punuar në industrinë financiare (e dominuar nga meshkujt) ishte ferr. Testimi i vazhdueshëm - Tërheqja ime ndaj grave ishte e pavlefshme në këtë pikë. Kohë shumë të këqija. Kam fshirë të gjitha pornografitë dhe faqeshënuesit e mi. një ëndërr për PMO në fantazinë homoseksuale. Ende nuk ka PMO

  Java 2 -

  Ndihesha i mërzitur më mirë - po bëja ngurtësime për gratë, por këto ishin "pornografike" të vështira jo origjinale të forta (e di që djemtë do ta dini se çfarë dua të them). Kam lexuar një artikull në gazetë nga një burrë homoseksual - unë me majë ndalova së ngrëni përsëri në javën e parë. një ëndërr për PMO në fantazinë homoseksuale. Ende nuk ka PMO

  Java 3 -

  Ende duke parë burra dhe duke marrë rikthime të pornografisë - Koha më e keqe për këtë është natën para se të shkoj në shtrat. Disa Përmirësime pasi asnjë PMO e kuptoj sa kohë të lirë kam dhe kam shumë kohë të lirë - Tani jam mërzitur vërtet. Me të vërtetë më bëri të shikoj se si jeta ime. Dikur kërkoja për një risi të vazhdueshme - Gjithmonë në facebook duke parë vajza / ebay duke parë rroba etj. Tani më pëlqen shumë të dal nga shtëpia edhe nëse do të shoh miq. Disa përmirësime shoqërore ankthi shoqëror nga më parë po zhduket - dikur flisja vërtet ulët - tani ka më shumë bazë në zërin tim që më pëlqen të bisedoj. Unë e kam vërejtur këtë në punë ndihem shumë më shoqërore. E vetmja gjë në të cilën dua të kthehem është palestra, por ende jam shumë e frikësuar se mund të marr ankthin pastaj zgjimin. Ende nuk ka PMO

  Java 4 -

  Prapambetjet e pornografisë po zhduken. HOCD po ndryshon tani mendimin që është e mirë dhe e keqe. Itsshtë e çuditshme Itsshtë pothuajse sikur më pëlqen HOCD sepse do ta sjell vetveten (tingëllon e çuditshme që di). Kam pasur disa ditë të mira, kur ato gjithmonë përfundojnë keq, sepse gjithmonë e provoj pothuajse sikur fshehurazi dua të kem HOCD. Unë jam duke filluar të tërheq një tërheqje përsëri tek gruaja - thjesht fantazi e përgjithshme si puthja dhe fërkimi po marr disa ereksione. Po marr edhe dru në mëngjes tani. Por epshi im i përgjithshëm ndaj gruas është kaq i ulët, ende nuk ka dëshirë. HOCD është ndryshe tani. Goneshtë larguar nga vizualet e seksit të vështirë në mendjen time, tani tregon se do të dëshiroja më shumë një marrëdhënie me një burrë sesa me një grua. Gjatë gjithë kësaj jave ajo është bashkangjitur me secilin nga kolegët e mi, por unë e qesh sepse do të shkojë dhe do të jem mirë përreth tyre. Tani i është bashkangjitur dikujt nga shkolla ime e mesme e çuditshme, është si ajo që shtrëngohet në kashtë.

  Unë kam bërë një ndryshim të rëndësishëm në jetën time në shtëpi. Bërë disa feng shui - pastruara nga dhoma ime dua një fillim të ri. Unë kam blerë një Macbook Air dhe do të shpëtoj nga desktopi, i cili prej vitesh ka qenë aleati im në PMO. Do ta zëvendësoj tryezën me një kavalen për vizatim dhe pikturim.

  Dhe do të kthehet në vizatim. Gjithashtu dua të kthehem në palestër, besoj se kjo do të ndihmojë besimin tim

  Java 5 (sapo filloi këtë javë) -

  Unë jam duke pasur paralajmërime të më shumë pornografi vanilje dhe kam thirrje për PMO përsëri. Kjo ndodh shumë më tepër kur jam në shtëpi dhe jam i mërzitur. Por ana tjetër është jashtë dhe po teston gjatë gjithë kohës. Kjo është çështja ime kryesore, testimi dhe mendimet 24 orë për këtë temë. Unë shikoj vajzën nga puna që më pëlqen dhe duket tërheqëse, por prapë nuk ndiej asgjë pa dëshirë seksuale. Tani mendoj se vajzat marrin një mbledhje më të mirë, thonë 45% dhe pastaj një fytyrë burri do të më vijë në tru. Në përgjithësi gjërat ngadalë po përmirësohen, por gjërat me HOCD janë nevoja e vazhdueshme për të ditur se janë zhdukur, kështu që unë vazhdimisht mendoj se do të jem kështu për pjesën tjetër të jetës sime edhe pse jam vetëm 5 javë brenda. Unë mendoj se do të duhet të paktën 5 -6 muaj pushim, por nevoja e saj e vazhdueshme për kënaqësi të menjëhershme tashmë ka mbaruar. Unë kam humbur peshë gjatë këtij muaji të kaluar dhe për shkak të HOCD më ka ndaluar të pyes këtë zonjë - dua, por ende jam shumë e frikësuar se gjërat do të shkojnë keq dhe kjo do të çojë në një goditje të madhe dhe do të më kthejë prapa. Kështu që tani për tani jam duke marrë çdo ditë siç vjen dhe duke u përpjekur të merrem me mërzinë. dhe akoma asnjë PMO - jam i prerë në asnjë PMO - jam tunduar të shoh vetëm pornografi për të parë nëse më tërheqin gratë, por mendoj se do të pengojë përparimin.

  Kisha shumë për të zbritur nga gjoksi im -

  Tks All

 16. I varur nga pornografi shemale dhe derdhje e vonuar

  Çfarë më çoi në Nofap?

  Unë mund të qëndroj më gjatë se katër orë duke mbajtur prezervativ. Pas vitesh PMO zbulova se seksi me prezervativ më bëri të mos ndihesha absolutisht asgjë, madje ED ndodhi një herë (ishte një punë shumë e madhe për mua). Mund ta ndieja seksin pa prezervativ, por nuk ishte e njëjtë me atë të mëparshme (kur isha 18 vjeç). Nuk e ndjeva kënaqësinë e madhe sikur mund të hidhja në erë ndonjë sekondë, thjesht ndjeva një gjë të vogël. E dija që diçka nuk ishte në rregull, dhe disi e dija se kishte të bënte me PMO-në e përditshme. U përpoqa të ndaloja por nuk isha i sigurt nëse do të ndihmonte, kështu që nuk e ndihmova. Vetëm derisa zbulova Gary Wilson rastësisht.

  Çfarë më ktheu para në krahasim me tani? (mirë të jetë i kujdesshëm gjatë leximit, kaloni atë në qoftë se ju bën buzë)

  Porno e rregullt nuk e bënte më, unë shikoja të gjitha llojet e grave të ndryshme, pozicione të ndryshme, vrima të ndryshme, thjesht nuk mjaftonte më. Dikush më trokiti duke dërguar një video pornografike shemale, dhe kjo e bëri atë. Një grua që në të vërtetë nuk ishte një grua, ideja më ktheu. Ky fetish më ngjiti për shumë vite (mbase pesë ose gjashtë). Nuk mbeti bajat sepse pata kënaqësi në gjueti për shemales që dukeshin tamam si vajza, me ose pa organe gjenitale mashkullore. E dija që po dëmtonte seksualitetin tim, por thjesht vazhdova. Mendoja nëse isha homoseksual apo jo, por thjesht nuk ndihesha i tërhequr nga burrat ashtu si gratë. Gratë janë gjëja më e bukur në tokë dhe unë e zhdukja. Pas tre muajsh nofap, nëse një vajzë aq sa shikon drejtimin tim të përgjithshëm, ajo më ndez. Jo vetëm kaq, ata ndihen si magnet për mua. Më tërheqin jashtëzakonisht shumë gratë dhe dua të bashkëveproj dhe t'i prek ato. Kur shihja gra para nofap, do të ecja duke menduar, "Nuk më intereson për ty, lamtumirë". Sot është krejtësisht e kundërt, më tërheqin shumicën e grave në një mënyrë primitive. Unë absolutisht e dua atë. Porno nuk ekziston më për mua.

  Cilat ndryshime të tjera e keni vënë re?

  Nuk do të them se jam pa ankth. Por u zvogëlua si 80% nga sa ishte. Me këtë ritëm do të jem pa ankth shumë shpejt. Prandaj, më lejoni të bëj një listë të vogël për ta bërë këtë më të lehtë në sy.

  • Shumë pak ankth
  • Boner në çdo kohë
  • Besim
  • Dëshira për të takuar njerëz dhe për të dalë (unë nuk isha aq SAP si disa prej jush, por nëse jeni jashtëzakonisht SAP dhe tre muaj nuk e shkurtoni, rrini aty)
  • 100% rritet në ndjeshmëri
  • Radari i zbulimit të grave (çdo vajzë brenda një rreze prej tridhjetë oborre do të vërehet menjëherë)
  • 100% rritet në fokus (nuk ka më ADHD si simptoma, tani unë mund të përfundoj gjërat që unë filloj)

  Gjatë kësaj kohe hyra dhe u largova nga një marrëdhënie, bëra miq të rinj, shkoja nëpër përvoja të reja dhe kam jetuar shumë më tepër sesa do ta kisha bërë më parë.

  Çfarë ndodhi kur kam kapur?

  Kur hapja çdo ditë (disa herë në ditë), nëse dikush më thërriste për të dalë, unë menjëherë e hiqja atë. Edhe pse mendoja se gratë ishin jashtëzakonisht tërheqëse, ndjeva zero dëshirë të provoja diçka me to, sepse gjithmonë isha 'e kënaqur' seksualisht. Si adoleshent kam kaluar një periudhë ku kam goditur rreth dhjetë herë në ditë (dhe kjo nuk është ndonjë ekzagjerim, ndonjëherë do të jetë më shumë se kaq), ndërsa unë u rrita, ajo arriti në një qëndrueshmëri tre deri në katër herë në ditë, çdo ditë Kam pasur sulme paniku për një kohë, pastaj sulme ankthi, pastaj simptoma ekstreme të ADHD (ku nuk mund të përqendrohesha në asgjë, braktisa gjithçka që fillova). Ndihesha fajtor pas çdo seance të PMO-së. Njerëzit thanë që unë nuk duhet të ndihesha fajtor, dhe se gjithçka që lidhet me pornografinë është normale, por ndjeva një ndjenjë të fortë turpi që nuk mund ta ndihmoja.

  Bottom line

  Ndryshoi jetën time nga koka te këmbët (unë fjalë për fjalë, pasi fillova të shkoj në palestër gjithashtu). Unë nuk kam marrë super fuqi siç pretendon dikush nga ju, por unë patjetër fitova një dashuri të sapo gjetur (ose të ri-gjetur) për gratë, veçanërisht ato delikate, më bën të dëshiroj t'i përqafoj dhe t'i mbroj ato. Djema, dreq ja vlen, mos u dorëzoni. Ndryshimet mund të duken shumë të ngadalta dhe pothuajse jo-ekzistenciale në fillim, por nëse krahasoheni me atë që keni qenë para se të fillonit, do të vini re shumë ndryshime pas tre muajsh.

  LINK - Ditët e raportimit në 90 (Brutally honest)

 17. Sa prej jush janë të varur nga pornografi shemale / transeksuale?

  Sa prej jush janë të varur nga pornografi shemale / transeksuale? A e keni gjetur më të vështirë të dilni nga pornografia e rregullt?

  Hedhje për arsye të dukshme. Varësia ime pornografike u përshkallëzua në lartësitë ku seksi vanilje ndërsa erotike nuk ishte më emocionuese, kjo më çoi në pornografi shemale. Gjithsesi, pyetja ime është tek ata që shikojnë pornografinë shemale, a po e gjeni shumë më të vështirë ta lini?

 18. HOCD filloi femër Unë kuptova pornografi preferuar për të dashurën time

  Ajo që është interesante është që unë mendoj se HOCD filloi për mua jo sepse shikoja pornografi homoseksuale ose trans, sepse isha i sigurt në "heteroseksualitetin" tim për të mos hyrë në këtë. Ishte kur nuk ndjeja pasion për të dashurën time siç dëshiroja gjithmonë (madje që nga takimi i parë, megjithëse e dija që ajo ishte perfekte për mua dhe ishte e lezetshme si një buton), dhe pastaj kuptova që preferoja pornografinë ndaj saj. 

  Fakti që më në fund u njoha me vajzën që gjithmonë dëshiroja (vajza e ëndrrave të mia) dhe nuk e ndjeva me të më bëri të pyes veten nëse isha homoseksual. 

  Por tani që jam jashtë PMO për 16 ditë, unë kam filluar të shoh me të vërtetë atë që kam parë vërtet në të. Unë shoh dashuri për të, dhe dashurinë për gratë që kisha. Po kujtoj momentet e bukura që gjithmonë ëndërroja t’i kaloja me një dashuri dhe filloj t’i përjetoj më në fund. HOCD është akoma atje tani, por është shumë më e tolerueshme, duke e ditur që unë e dua atë vërtet, dhe jo ato gra 2-D.

  LINK për fije

 19. Rrahje HOCD

  Unë do të tregoj historinë time këtu. Vitet e fundit fillova gradualisht të kisha mendime homoseksuale - ato janë shumë të rralla. Një herë, duke u kthyer nga një parti, mendova "po sikur të bëja seks me një djalë?". Dhe po, unë kisha varësi nga pornografia, gjithmonë masturboja dhe mendoja për fantazi të çmendura (përfshirë homoseksualët). Por kjo kurrë nuk ndërhyri në orientimin tim seksual. Kështu që, pasi pata ED me një grua të moshuar, ajo më pyeti "a je homoseksual?". Atëherë mendja më mori flakë. Sepse mendoja me vete "çfarë kuptimi kanë mendimet homoseksuale që kisha më parë?". Po sikur të kem një anë gay / bi? HOCD im është Spektri, kur nuk mund të ndalosh së dyshuari nëse ke një "anë tjetër".

  Kështu që unë kam OCD. Në fillim ishte e vështirë, unë u vetëvrava, shkatërrova jetën time dhe të gjitha gjërat që jeni mësuar.

  Kështu që, pas 1 viti, unë munda vërtet OCD, përdori metodën Schwartz dhe të tjerët. Zbulova YBOP dhe e di që bëra lidhjen. Pse fiksimet e mia janë gjithmonë SEKSUALE dhe kurrë nuk ecin dorë për dore me një djalë? Padyshim që atë të fundit që mund ta hiqja menjëherë si diçka që neveritem dhe nuk do ta bëj kurrë. Kështu që fillova të mendoj se varësia e eksitimit mund të ketë vërtetuar në trurin tim se seksi homoseksual ishte shpërblyes dhe më pas u ndje me jetën time - sepse nuk jam homoseksual, kurrë nuk kam qenë, nuk do të jem kurrë.

  A është me të vërtetë e mundur që varësia ndaj zgjimit shkakton HOCD?

  LINK për fije

 20. Njeriu im burrëror i pëlqen të shohë pornografinë mashkullore! A është kjo një fetish i përbashkët
  Burrit tim burrë i pëlqen të shohë pornografi mashkullore! A është ky një fetish i zakonshëm për burrat? - THREAD

  Burri im prej pesë vitesh po shikon shemales. Ai gjithmonë ka pasur një oreks të shëndetshëm seksual. Sidoqoftë, ai ka qenë më pak i interesuar për mua kohët e fundit dhe ka vepruar i dyshimtë, kështu që unë fillova të monitoroj kompjuterin e tij. Ai shikon listën e Craig çdo ditë, në zonën tonë, nën shërbime erotike nga t4m (transvestite për burra).

  Burri im është burrë burri, kështu që unë isha shumë me dysheme kur e zbulova këtë. Ai nuk i pëlqen të vishet me rrobat e grave, për të cilën unë di, kështu që nuk mendoj se kjo është sepse ai është vetë një transvestit. Jam konfuz. Unë kam lexuar të gjitha llojet e forumeve dhe disa njerëz thonë se nuk ka asnjë mënyrë që ai të jetë homoseksual sepse burrat homoseksualë nuk tërhiqen nga feminiteti. Të tjerët thonë se burrat e drejtë nuk do të ndizen kurrë nga dikush me penis. Sidoqoftë, çfarë nëse ai është homoseksual, por ka turp etj. Dhe mendon se kërkimi i një gruaje me penis është një kompromis i përshtatshëm për momentin? Kjo mund të jetë shumë personale, por unë mendoj se është e rëndësishme, ai ka një gjë për seks anal (të cilin do ta detyroj herë pas here) dhe i pëlqen vetëm të bëjë seks "stil bubi". Unë kurrë nuk kam menduar këto detaje të çuditshme deri tani.

  Unë thjesht kam nevojë për disa mendime nëse burrat e drejtë (jo bi ose homoseksualë) mund të ndizen nga transvestitët aq sa t'i shikojnë çdo ditë. Po, unë do ta pyes atë vetë, por për ta ditur, unë me të vërtetë nuk supozohet se e kam zbuluar këtë informacion (kam përdorur një keylogger sepse ai fshin të gjithë historinë e tij sa herë që është në kompjuter ... pra 1 veprim i dyshimtë). Unë me të vërtetë nuk dua të shkaktoj një problem në marrëdhëniet tona me këtë fakt nëse ky është vetëm një fetish i zakonshëm që shumica e njerëzve nuk do ta bindnin kurrë fizikisht.

 21. Djaloshi 1) Duket se kemi

  GUY 1)  Duket se ne të gjithë kemi shkuar në të njëjtin drejtim. Pornografia e fëmijëve më sëmur dhe gjithmonë ka. Por unë kam parë zakonet e mia porn dhe preferencat ndryshojnë në mënyrë dramatike gjatë viteve që çdo gjë është e mundur nëse duhet të vazhdojë në këtë rrugë.

  GUY 2) Pikërisht. Rruga prapa në ditë ishte fotot bikini, pastaj çiftet që kishin marrëdhënie seksuale. Pastaj revista ku ishin çiftet ose threesomes; herë pas here grupe të vogla. Pastaj pornografi në internet erdhi së bashku dhe ishte MMF gjithë kohës, pastaj grupet, grupet më të mëdha.

  Pastaj në 5 vitet e fundit do të kaloja te pornografia aliene, monsters që ndanin zogjtë, pornografia e tentakulës, mysogynia e dhunshme, seksi i detyruar, përdhunimi, gangrape, përdhunimi në fytyrë, përdhunimi anal. Pastaj mbytje, shuplakë, lëkundje, mbytje dhe mbytje. Pastaj nuhatje në grupe, më pas thikë, pushkatim, nekrofili dhe ngastër toke necrophilia ngjyhet.

  M'u deshën rreth 15 vjet që të shkoj këtu dhe 15 vjet më parë mundem kurrë, kurrë, ndoshta e keni imagjinuar se një dekadë e gjysmë më vonë do të isha në foto / video (të organizuar!) të dhomës së pulave që u qëlluan për vdekje dhe shkelën post mortem.

  Pakonceptueshme. Megjithatë, ne jemi këtu. (LINK për fije)

 22. kjo temë është shumë realiste

  kjo temë është shumë realiste dhe do të thosha, shqetësuese ... pika ime më e ulët ishte e ngjashme, vajza në shtrat, dhe unë duke parë pr0n në përpjekje të dëshpëruar për të marrë një mbledhje ... pasi që unë ndalova së takuari dhe takimin e ndonjë vajze në thelb sepse jam kam frikë se do të ndodhë përsëri… e di që ndoshta do të kem çështje të performancës herën tjetër por jam i vendosur për sukses në rindezjen dhe do të mendoj për performancën më vonë

  në perspektivën pr0n, unë kam arritur nivelin ku edhe pr0n e zakonshme që gjithmonë më pëlqente dhe e përdorja, e cila tashmë ishte e çuditshme, nuk ishte as aq afër sa për një mbledhje ... gjërat që më duhen nuk lidhen aspak me asnjë lloj seksi dhe më vjen turp për gjërat që shikoj dhe fantazoj

  (LINK për fije)

 23. Pika më e ulët? Tre në të vërtetë

  Pika më e ulët? Tre në të vërtetë dhe nuk janë skena mjaft të forta shkaktojnë siç e kam parë njerëzit të përmendin se duhet të ketë një mohim:

  1. Shtrirë në një shtrat, duke e thithur karin tim nga një djalë dhe duke mos e ngritur atë. dhe e dini cila është gjëja më e keqe? Unë isha duke parë pornografi në telefonin e tij dhe duke u thithur në të njëjtën kohë dhe nuk mund ta ngrija atë. Kam lënë djem dhe "homoseksualët" e mi atje dhe pastaj dhe kurrë nuk kam shikuar prapa. Lënë pornografinë për disa kohë gjithashtu, por u kthye tek ajo pas disa kohësh.
  2. Shikuar një zogth të hahet mut dhe duke u pissed në të njëjtën kohë. Çfarë dreqin isha duke menduar? Rinis edhe për disa kohë para se të kthehesh në të.
  3. Humbja e diplomës time të farmacisë dhe humbja e të dashurës time në të njëjtën ditë për shkak të pornografisë dhe zvarritjes.

  Kjo është kur unë shkova bam! Kam nevojë për një fillim të ri dhe këtu jam, ditën 2

  (LINK për fije)

 24. Nuk mund të kalojë orgazëm nëse nuk shikon pornografi të çuditshme

  Nuk mund të kalojë orgazëm nëse nuk shikon pornografi të çuditshme

  Unë jam një grua që nuk kam pasur orgazëm gjatë seksit (depërtues ose oral) më parë. Bazuar në përgjigjet e mëparshme, unë mendoj se kjo është diçka që mund të ndryshojë me kohën dhe praktikën, por problemi është se unë jam në gjendje të vij vetëm kur masturboj në pornografi të çuditshme (kryesisht gangbang). SO ime nuk është përfundimisht në këtë dhe jam i shqetësuar se seksi i rregullt nuk do të më ndezë kurrë aq sa të më bëjë të vij. A duhet të shqetësohem ?? Si mund ta heq veten nga kjo?

 25. Porno MUND të ndryshojë shijet seksuale të një personi.

  Merre me mend se do të jem thjesht një bote dixhitale këtu, por dua të pajtohem me kaq shumë pika

  -Porn mund të të bëjë të ndihesh i pa seks. Nuk kam ndjerë asgjë të zbrazët seksuale shumicën e kohës në vitet e fundit rreth vajzave. Ata mund ta ndjenin atë nga unë, dhe është gjithmonë ka qenë e vështirë të jem pranë ndonjë gruaje pranë përshtatshmërisë seksuale për mua për çdo periudhë kohe. Kjo ka vazhduar që në shkollën e mesme të vonë për rastin tim. Janë 9 vjet që nga dje.

  -Porno MUND të ndryshojë shijet seksuale të një personi. Kjo ndodhi për rastin tim rrufe shpejt. Unë do të duhet ta përshkruaj këtë në detaje të mëtejshme në blogun tim kur ta shkruaj, sepse nuk mund të bëhem kaq grafik këtu, sa të shpjegoj në mënyrë adekuate se sa keq pornografia më nxori nga normat seksuale.

  Dhe tani jam në një fazë turpi të rimëkëmbjes sime, pa asnjë profesionist në zonën time që ka njohuri të mjaftueshme të temës për të më ngushëlluar në mjerimin tim që urren vetveten. Unë kisha pyetur disa profesionistë gjatë rrugës në lidhje me "A është pornografia e sigurt?" Dhe "A mund të ndryshojë pornografia shijet tuaja"? Dhe sapo kam vetëm një "nah, ti je thjesht i çuditshëm shoqja ime. Kjo është normale. Goodshtë mirë për ty! ”.

  Tani më e mira që marr është ngushëllimi se varësia ime dhe qarku i risisë janë përgjegjëse për shijet e mia të evoluara me shpejtësi, dhe jo imoralitetin nga ana ime. DO T be Mjaftojë, por hardshtë e vështirë të përballesh vetëm me këto ndjenja. Do të doja të kisha fatin të kisha lindjen time / cikli im i varësisë shtyhej 7 vjet përpara në kohë nga tani, kur mbështetja do të jetë në dispozicion në të ardhmen në mënyrë të pashmangshme.

  Sido që të jetë, unë jam një djalë i fortë mendërisht dhe mund ta marr, veçanërisht duke qenë dy herë më i fortë nga heqja dorë nga PMO / fillimi i ushtrimeve / dietës / një mënyrë jetese e shëndetshme. Unë tashmë jam një njeri i ri. (Mund të thuhet nëse pjesa e fundit e këtij paragrafi ishte e tepruar btw).

 26. Unë jam duke ardhur në në 6 javë pa PMO, (HOCD)

  Unë jam duke ardhur në 6 javë pa PMO, dhe mendova se do të merrja një moment për të bërë një inventar të vogël se si po shkojnë gjërat.

  Lënia e PMO ka qenë fantastike për mua. Unë ende orgazmë disa herë në javë gjatë seksit me të dashurën time, dhe tani për tani nuk kam ndonjë plan për ta ndryshuar atë. Unë i dërgova asaj një artikull nga kjo faqe në lidhje me Karezza dhe ajo duket e interesuar, dhe është diçka që mund ta provojmë në të ardhmen. Por ne të dy me të vërtetë e shijojmë orgazmën së bashku. Tani për tani, ne do të vazhdojmë ta bëjmë atë.

  Javët e para të PMO-së sime unë ende masturboja, edhe pse më pak. Unë jam pothuajse në 3 javë pa MO dhe ndihem mirë për të vazhduar me këtë.

  Unë dhe e dashura ime të dy na pëlqen fakti që e gjithë shprehja dhe përvoja ime seksuale është tani me të. Wonderfulshtë e mrekullueshme ta ndash atë me dikë. Ajo e ka bërë seksin tonë më të thellë, më të afërt, më të kënaqshëm. Dëshira ime për të, veçanërisht kur shkoj një javë apo më shumë pa ndonjë orgazmë, është e fortë. Unë jam shumë e përgjegjshme dhe kënaqësia që provoj me të është jashtë kësaj bote.

  Kam vërejtur disa përfitime të tjera, shumë prej të cilave janë kronikuar në këtë faqe nga të tjerët:

  - Humor i përmirësuar. Unë jam më i qetë dhe i durueshëm, trajtoj stresin shumë më mirë, jam përgjithësisht më optimist dhe miqësor.

  - Më shumë energji. Nuk ndihem i rrënuar aq shumë sa dikur.

  - Gjumë më i mirë. Gjumi im luhatet, por tani po fle mirë.

  - Unë i vë re dhe i vlerësoj më shumë gratë. Vetëm duke ecur në rrugë do të shoh dikë që tërheq vërtet vëmendjen time.

  - Unë thjesht kam një ndjenjë më të mirë të mirëqenies. Unë nuk biem në depresion të butë si dikur.

  - Kjo ka qenë më ngadalë për të ardhur, por unë kam filluar të ndiej sikur po e kthej "mojo" tim, duke u ndjerë më agresive dhe e sigurt dhe duke marrë disa nga "swagger" tim mbrapa. Unë shpresoj për më shumë përmirësime në këtë fushë.

  Unë mendoj se e gjitha kontribuoi në një ulje të ndjeshme të simptomave të mia HOCD. Para se ta filloja këtë do të thosha, në një shkallë prej 1-10 mbi sa më shqetësoi HOCD dhe sa kohë kalova duke u mbështjellur në të, do të thosha 7. Tani, do të thoja 3. Unë ende kam mendime dhe majë herë pas here, por unë jam në gjendje t'i pastroj shumë më lehtë dhe të vazhdoj me gjithçka që po bëj. Truri im nuk bëhet "i kyçur" në këtë ankth të veçantë ose dyshim ose shqetësim sa më parë. Mendimet ndërhyrëse gjatë kohërave intime janë më pak.

  Faleminderit për mbështetjen e të gjithëve, kjo faqe ka qenë një zbulim i shkëlqyeshëm për mua. Bleva librin e Marinës, të cilin planifikoj ta lexoj në udhëtimin tim të ardhshëm jashtë qytetit.

  ATL - lidhje për të postuar

 27. LINK - / r / nofap çfarë është ti

  I thashë nënës time për YBOP dhe varësinë time ndaj pornografisë disa javë më parë pas një rikthimi të keq. Unë kisha nevojë të dëgjoja zërin tim që thoshte gjërat që mendja ime kishte ndjerë dhe njohur për një kohë të gjatë. Në fillim, reagimi i saj ishte "po tallesh?, Pornografia është krejtësisht e mirë!". Unë i thashë asaj se nuk do të flisja me të për këtë derisa të shihte videon e TedX. Pasi e pa ... ajo e kuptoi. Ajo ishte në gjendje t'i bashkonte pjesët, për të kuptuar sesa një ndryshim drastik ishte ky në jetën time. Dhe pastaj ajo më tha se isha jashtëzakonisht mirë për të bërë diçka të tillë ... dhe se isha në rrugën e duhur.
  Pastaj vazhdojmë të flasim për këtë edhe për rreth një orë. Unë i tregova asaj për ED, HOCD, se si u përshkallëzova në llojet më ekstreme të pornografisë… çfarë po bënte për shëndetin tim mendor… etj. Unë i tregova asaj për përfitimet mahnitëse të nofap / noporn. Si e kisha shëruar ankthin tim shoqëror, si nuk kisha më sulme paniku, si ndihesha më e sigurt dhe kisha shumë energji / vullnet për të dalë vërtet atje dhe për të marrë jetën me brirë.
  Ishte një përvojë mjaft e mrekullueshme, mendoj. Ajo ende nuk e kupton luftën, se kjo është një varësi. Por fakti që ajo është mbështetëse është gjithçka që ka rëndësi për mua.
 28. I përshtatur për pornografi Shemale. Kushdo që ka sukses afatgjatë me NoF

  I përshtatur për pornografi Shemale. Çdokush ka sukses afatgjatë me NoFap dhe Fetish?

  Unë kam qenë i varur nga pornografia shemale për shumë vite. Unë fillova me pornografi softcore femërore dhe përparova nga atje. Unë kam qenë në udhëtimin NoFap për më shumë se një vit tani.

  Unë e kam bërë atë 30-40 ditë në shumë raste, por unë gjithmonë rikthehem te pornografia shemale. Unë përpiqem të heq mendimet, por zakonisht heq dorë pas 5-6 javësh luftimi dhe e bind veten se nuk do të zhduket kurrë.

  Sa herë që rikthehem, i them vetes se thjesht do ta pranoj dhe nuk do të fajësoj më tërheqjen pornografinë. Unë madje jam takuar me disa shemales në përsëritjet e mëparshme me këtë mendim. Përkundër përpjekjes për të qëndruar me mendje të hapur, unë përfundoj të ndjehem i mjeruar dhe i dëshpëruar pas disa ditësh duke u mbyllur brenda dhe duke parë pornografi shemale vazhdimisht ose duke kaluar kohë duke u përpjekur të gjej një shemale për t'u takuar me të.

  Unë u riktheva disa ditë më parë pas 40 ditësh pa pornografi. Menjëherë pas orgazmës, ndjehem i sëmurë për këtë dhe betohem në vetvete se do të filloj përsëri NoFap. Por, disa orë më vonë, e bind veten se një përpjekje tjetër është e kotë. Thjesht po humbas shpresën se 40 ditë luftë dhe HOCD do të më çojë diku tjetër përveçse të kthehem në të njëjtin vend. Jam në pikën ku do të isha mirë me tërheqjen shemale nëse thjesht mund ta pranoja dhe të jetoja me të pa ndjenjat e turpit dhe fajit çdo herë. Ndihet shumë më e natyrshme të jem me një femër, por nuk mund t'i largoj nga mendja mendimet seksuale të shemales.

  GUY 2)

  Jam kurioz edhe për këtë. Shpresoj që dikush me njohuri shkencore aktuale të vijë në këtë fije për të na ndriçuar. A mundet që truri juaj ta humbasë plotësisht dëshirën për fetish të vjetër?

  Kam pasur vërtet vështirësi të ngjashme. Unë kam marrë me të vërtetë në pornografi shemale gjatë vitit të fundit të fapping tim. Me të vërtetë më bëri të ndihem i huaj, pasi nuk më tërheqin burrat dhe do të tmerrohesha nëse do të kisha ndonjë kontakt seksual me një tranny - madje edhe një person shumë të efektshëm - në jetën reale. Kjo ishte kur vendosa që duhej të ndaloja hapjen. Ky ishte dhjetori i vitit 2010. Në fillim unë ngadalë shkova ngadalë, nga pornografia shumë e ashpër, ekstreme e të gjitha llojeve, deri te videot më beninje, pastaj përfundimisht vetëm imazhet e buta. Më në fund gjeta nofap rreth një vit më parë, dhe përkundër një numri të rivendosjeve, unë kam shkuar 90 ditë një herë dhe 30+ disa herë, dhe nuk kam më dëshirë të shikoj pornografi tranny. Unë do të them se çdo herë në ide më vjen ideja dhe më duket tërheqëse, por nuk zgjat kurrë për shumë kohë.

  Nga ana tjetër, pornografia shemale nuk ishte saktësisht fetishi im i zgjedhur. Minave ishte një rajon i veçantë i trupit që duhet të përdoret vetëm si një dalje. Jo vetëm seks me të, por gjithçka që ka të bëjë me të (përveç poo, me kënaqësi). Pavarësisht nga fakti që unë kam qenë kryesisht jashtë pornografisë hardcore për më shumë se një vit, unë ende e gjej veten duke fantazuar për format ekstreme të sjelljes seksuale që përfshijnë atë fetish mjaft shpesh. Mërzia dhe përtacia çojnë në bordurë, fantazim dhe përfundimisht në rikthim.

  GUY 3)

  Hmm jam mjaft kurioz për këtë. Unë kam zhvilluar fetish seksuale gjatë 7 viteve të fundit - asgjë super ekstreme. Por gjërat me të cilat 8/10 gra do të ishin të pakëndshme.

  Shpresoja vërtet që NoFap do të më ndihmonte 'të kuruar' nga këto fetish. Sepse dua të shijoj seks intim, vanilje-ish me një bashkëshort të dashur… dhe jo vetëm të shijoj seks fetar të çuditshëm në kokën time ose në një ekran kompjuteri.

  A mund dikush të thotë nëse NoFap ka ndihmuar në zvogëlimin e fetishes së tyre?

  Gjithashtu, OP, a ju pëlqen shemales në jetën reale, apo vetëm në pornografi? Jini të sinqertë! Sepse nëse kjo është gjëja juaj në jetën reale, nuk është asgjë për tu turpëruar. Disa prej nesh pëlqejnë akulloret me çokollatë, disa prej tyre si luleshtrydhet.

  GUY 4)

  Po, unë jam zgjuar nga ata në jetën reale nëse janë shumë femërore. Është shumë më e vështirë pasi shumica e shemales që vijnë në jetën reale janë mashkullore ose kanë tipare të dukshme mashkullore (zë të thellë, pa hips, supë të gjera) që më largojnë.

  Shtë e vështirë të thuash nëse do ta kisha apo jo këtë fetish pa pornografi.

  GUY 5)

  Hej djalosh, unë jam në një varkë të ngjashme me ty. Unë kam qenë me disa shoqërues shemale në jetën reale dhe padyshim isha i lidhur me pornografinë shemale. Pasi isha me shoqëruesit u ndjeva bukur meh më pas, jo me të vërtetë i turpëruar por apatik. Kjo mund të jetë sepse është një shoqëruese edhe pse, unë kam qenë me shoqëruese femra dhe kam një ndjenjë të ngjashme më pas gjithashtu. Unë jam gati deri në 90 ditë (nëse e kam filluar banakun tim në kohën e duhur, nuk mund ta mbaj mend) dhe akoma ndizem kur mendoj për ato përvoja, jo aq për pornografinë. Unë kam një nënfetish brenda zhanrit shemale, i cili nuk është vetëm ekskluziv për shemales, i cili ende më bën të vështirë kur e mendoj. Kam akoma më shumë kohë për të abstenuar (disa muaj më shumë) kështu që do ta di me siguri rreth asaj kohe nëse ndoshta jam ndezur vërtet nga ata / ky fetish. Unë vërtet nuk shqetësohem nëse kam prirje 'biseksuale' dhe si ju nuk i shoh burrat tërheqës pak. Për shembull, në Brazil, kam dëgjuar se është e zakonshme që disa burra të kenë marrëdhënie me 'travestis'. Gjëja është, unë thjesht dua të di me siguri nëse po pornografia më shtrembëron trurin (keq) ose nëse është vërtet dëshirë e mirëfilltë, e cila është në rregull. Gjithsesi, mendoj se duhet të ushtrosh njeriun, dëshirat bëhen më pak me kalimin e kohës.

  GUY 6)

  Nuk mendoj se lidhja juaj do të ndihmojë shumë, sepse shemales nuk janë një orientim seksual por një fetishizëm. Thjesht pyesni disa homoseksualë nëse i shohin tërheqëse shemales. Përgjigja do të jetë një JO e madhe. Sepse përveç penisit të tyre, shemales ngjajnë shumë me gratë, dhe është një fakt i njohur që homoseksualët nuk tërhiqen nga gratë, por nga burrat. Shumë studime e kanë provuar atë, konsumatori numër një i pornografisë shemale janë burrat e drejtpërdrejtë

  GUY 7)

  Nuk mund të them se ndaj fetishin tuaj të veçantë, por mund të ndaj përvojën time.

  Unë nuk mendoj se shumica e fetishit janë domosdoshmërisht të lidhura me goditjen. Shumë prej tyre janë në gjumë, dhe shkaktarë të caktuar do t'i aktivizojnë ato, ose do t'ju bëjnë të vetëdijshëm për to. Disa fetish që kam, unë mund të kujtoj raste të të gjitha mënyrave nga fëmijëria e hershme, rreth moshës 5 ose 6. Kjo ishte padyshim mënyra para se masturbimi ose pornografia të ishte pjesë e fotos.

  Unë mund të them se disa gjëra që unë kam shkelur, ndërsa duke përdorur pornografi, unë isha i lodhur gjithashtu. Por kjo ishte në fund, pasi një dekadë e pornografisë po e bënte më të vështirë dhe më të vështirë të dilte.

  Tha, kam filluar vetëm NoFap, dhe jam vetëm në Ditën 5, por çdo fetish që kisha parë ende duket mjaft tërheqës. Koha do të tregojë nëse ndryshon.

  GUY 8)

  E kuptoj që po ndiheni të dëshpëruar për përsëritjen, por mënyra për të vazhduar duke e bërë atë 30+ ditë kaq shumë herë.

  Dy ditët e fundit truri im poshtër me sa duket është zgjuar dhe është përpjekur më shumë për të më çuar në pmo. Për 6 ditët e para, çdo mendim seksual që do të kisha do të ishte për vajzat që kisha njohur në jetën reale. Sidoqoftë, gjatë dy ditëve të kaluara, pasi kisha këto lloj mendimesh seksuale për disa minuta, mendja ime papritur zhvendos ingranazhe dhe më vërshon syrin e mendjes me imazhe të fetiseve të ndryshme në të cilat kam qenë. Ndihet sikur truri im po dëshpërohet që të dorëzohem ndaj varësisë, kështu që duhet të rritet ante sa herë që rezistoj.

  Padyshim që i bën gjërat më sfiduese dhe po fitoj gjithnjë e më shumë respekt për shokët e mi fapstronautë. Unë po e marr vetëm atë si një shenjë përparimi, duhet të them me dëshirë jo dhe të refuzoj tundimet nëse ndonjëherë do t'i heq ato.

  GUY 9)

  Ndoshta po. Nuk jam i sigurt se çfarë e shkakton fajin dhe ndjenjën e pakëndshme. E di që nuk më tërheqin burrat. Kur qëndroj larg pornografisë, shtytja ime seksuale për gratë është shumë e fortë dhe nuk ndiej tërheqje për burrat.

  GUY 10)

  Më besoni, unë e di nga po vini. Teoria është që truri juaj e di se pornografia fetish ju jep një goditje si asgjë tjetër, kështu që ju vazhdoni ta dëshironi atë. Por, fat i mirë duke bindur veten për këtë në mes të të gjithave.

  Unë me të vërtetë u përpoqa në përpjekjen time të fundit. Asnjë kompjuter, ditar ditor, dhe më shumë. Por, prapë arriti të më kapte me rojen time të ulur. Për një kohë rreth 30 ditësh, në të vërtetë mendova se do të kisha sukses. Ndihesha pozitivisht dhe mendimet fetish të pornografisë po zvogëloheshin. Por ndodhën disa ngjarje dhe unë përfundova në masturbim pa pornografi. Ishte tatëpjetë nga atje pasi nuk mund të hiqja pornografi nga mendja.

   

   

 29. A është normale për "ne shumë"

  A është normale që "ne shumë" të ndiejnë nevojën për të masturbuar shumë herë në ditë pa qenë vërtet kaq brirë? Sapo kam kuptuar se mund të kem mbledhje shumë më të lehtë për pornografinë ekstreme se sa normale. Nuk mund të shikoj më shumë gjëra të rregullta, nuk është mirë. Si e ndaloni djemtë tuaj që të mos keni një zhgënjim?

  Nuk mund të ngrihej
 30. Unë fillova me pornografi "normale" dhe më vonë u futa në gjëra të tilla

  Porno nuk është realiste, ajo promovon mizogjininë dhe idenë se paratë mund t'ju blejnë gjithçka. Kjo ju jep një ndjenjë të rreme të plotësimit. Pajtohem me njerëzit kur ata thonë se masturbimi është i natyrshëm dhe i shëndetshëm, pajtohem plotësisht, por pornografia? Jo nuk eshte. Trueshtë e vërtetë që jo të gjithë përfundojnë të varur, por për mendimin tim nuk ka dozë "të duhur" për pornografi. Seksi është një pjesë e rëndësishme e jetës dhe nuk duhet të jetohet përmes një ekrani.

  Ashtu si disa fapstronautë të tjerë, unë fillova me pornografi "normale" dhe më vonë u futa në gjëra të tilla si pornografia "e lumtur me shuplaka", BDSM dhe pirja e pshurr, gjëra që unë mendoj se janë tërheqëse në jetën reale. Për fat të mirë, unë u largova shpejt pasi kuptova se çfarë po bëja, edhe pse uroj të kisha gjetur nofap më parë. Më duket për t'u habitur që edhe pse mendoja se pornografia më kishte bashkuar trurin dhe më kishte ndryshuar shijen,

  Mund të them se jam kthyer në "normale", ose duhet të them ndoshta se jam normale për herë të parë që kur kam parë pornografi për kaq shumë vite. Unë nuk do ta duroja më shikimin e grave që poshtëroheshin, për të cilat bëhet fjalë për 99% të pornografisë. NoFap ju bën të kuptoni se sa e ngatërruar është shoqëria jonë, jo vetëm pornografia. Seksi është vërtet emëruesi më i ulët i përbashkët dhe mendoj se është e turpshme që diçka kaq intime është bërë në mjetin # 1 të kontrollit të mendjes.

  LINK TO THREAD

 31. A përfundon NoFap përfundimisht fetishes?
  A përfundon NoFap përfundimisht fetishes?

  Duke qenë afër javës 2, më në fund po filloj të fitoj një farë qartësie dhe të kapërcej nevojën për kënaqësi të menjëhershme nga pornografia. Duke qenë larg tij për pak tani, kam kuptuar që nuk po përdorja vetëm pornografi vanilje për të zbritur, por më tepër duke kërkuar për risi më të reja dhe më shumë gjëra me ngjyra për të përmbushur kërkesat e mia. Duke e parë atë, unë jam pak i neveritur nga ajo, por gjithashtu e kuptoj që ajo akoma më ndez, edhe pse nuk e dua. E marr me mend pyetjen time për ata që kanë qenë në këtë kohë më shumë se unë, a keni parë ndonjë përmirësim me fetish të çuditshëm? Një pjesë e imja nuk dëshiron të heqë dorë prej tyre, pasi i shijoj, por në të njëjtën kohë e kuptoj që ndoshta nuk janë normale

  GUY 2)

  Që kur kam hequr dorë nga pornografia në fillim të shtatorit, gjërat e çuditshme të fetishit në pornografi që më pëlqenin nuk më kanë shkuar as në mendje. Nëse ndonjëherë mendoj për seksin, është vanilje. Po filloj të mendoj se kurrë nuk më kanë pëlqyer vërtet ato gjëra. Thjesht po e rrahja vazhdimisht në trurin tim që fillova të mendoja se më pëlqente.

  GUY 3)

  Po njerëzit nuk shërohen nga të paturit e fetishes ata janë të pakëndshme me megjithëse ajo mund të marrë një 90-150 ditë të plotë reboot

  GUY 4)

  Në asnjë mënyrë nuk jam i kualifikuar për ta komentuar si duhet këtë, por ajo që do të thosha është se dyshoj nëse është një fetish i vërtetë që NoFap do ta heqë atë. Unë kam varësinë nga pornografia, por për mua e gjithë gjëja pornografike 'gjithnjë e më ekstreme' erdhi në formën e skenarëve si gjëra të tipit sportiv, shkollor, afere 'të Amerikës Naughty: Unë nuk i shijoja gjërat më të vështira në të vërtetë dhe BDSM ose çfarë jo Unë mendoj se varet se çfarë lloj fetish është? Do të isha i interesuar të dëgjoja se çfarë ndodh gjithashtu!

  GUY 4)

  Unë do të thosha jo. Ata kurrë nuk zhduken plotësisht (të paktën kjo ka qenë përvoja ime). Por ajo që përfundon të ndodhë është që ju do të bëheni shumë më të ndjeshëm dhe do të ndizeni lehtësisht, saqë vetëm prekja e një gruaje ose një puthje do t'ju bëjë shumë të eksituar (dreqin, madje edhe duke parë një vajzë të bukur tani mund të më entuziazmojë). Megjithatë mund të lidhem plotësisht me fjalinë tënde të fundit. Ende i shijoj fetiset e mia edhe pse nuk do të doja kurrë që dikush të dinte për to. Unë nuk ndihem i turpëruar për ta, sepse nuk mendoj se janë moralisht të dënueshëm, por jam i vetëdijshëm se disa prej tyre janë larg normës.

  GUY 5)

  Me pak fjalë, po.

  GUY 6)

  Ndërsa jeni më të ndjeshëm, ju tashmë jeni duke u lodhur nga gjëra të vogla në mënyrë që të mos keni nevojë për "gjëra të forta" për t'ju bërë të ndizni.

  GUY 7)

  Shumica e fetishëve të mi janë ende të paprekura. Vetëm ato më ekstreme (ato që unë aktivisht po kërkoja kur isha në dietën time 5x / ditë) janë zhdukur plotësisht tani. Unë vetëm mund të mendoj: "o zot pse?" kur mendoj për këto. Madje, nuk shqetësohem më nga këto. Unë thjesht shikoj jashtë dritares time dhe qaj në heshtje për të gjithë shpirtrat e varfër që ende arrijnë deri në këtë.

  GUY 8)

  Mendoj se është pjesë e desensibilizimit. Mendoni se kur keni filluar për herë të parë dhe çfarë ju bëri të shkoni atëherë (hapi im i parë nga revistat e veshjeve ishin ditaret e këpucëve të kuqe në TV) dhe ku ishit kur vendosët që ishte e mjaftueshme. Sigurisht, është pjesë e shijes, por unë mendoj se ka diçka më shumë dhe abstenimi patjetër që luan një rol në përsëritjen e ndjeshmërisë.

  GUY 9)

  Nuk do ta mendoja shumë, thjesht vëzhgoja se çfarë ndodh. Të gjithë kemi shijet tona. Videot YBOP më bënë të mendoj për këtë, teoria është që ju të kaloni pikën ku imazhet erotike ju ndez, kështu që keni nevojë për diçka tronditëse për të marrë rritje të dopaminës.

  GUY 10)

  Kjo në të vërtetë do të ishte interesante të dëgjohej. Kam… mirë, disa gjëra të çuditshme që më ndez edhe mua, të cilat unë me të vërtetë mund t’i bëja pa

 32. Fund shkëmbi. Nuk e di kush jam më. HOCD

  Fund shkëmbi. Nuk e di kush jam më. (nsfw e mundshme, shkas, etj) [celular]

  Kjo mund të jetë e gjatë, por unë duhet ta heq këtë nga gjoksi im. Unë nuk jam më i njëjti person. Unë fillova PMO kur isha 12 vjeç në pornografinë në Internet. I bëra shumë mut çuditshëm vetes time seksuale vetëm për të përjetuar atë ndjenjë. Unë gjithmonë kam pasur një fetish gjithë jetën time, por shpejt e gjeta veten duke u përshkallëzuar në të gjitha llojet e fetishëve, atëherë pornografinë e nënshtruar. Pastaj disi u përplasa me pornografinë shemale. Unë do t'ju tregoj djema sa e ndyrë është e çmendur, unë fjalë për fjalë i pashë ato gjëra me neveri rreth 5 vjet më parë, tani ajo më heq dhe ndjehem sikur kam mutuar mutated. Mbaj mend ditët që pornografia lezbike / e rregullt më largoi, kujtoj kur pata gf-në time të parë që vërtet e doja (pavarësisht se ajo ishte një person jo aq i mirë në fund) dhe orgazmat ishin jashtë kësaj bote. Isha aq i lumtur atëherë.

  Tani kam jetuar në këtë botë HOCD për gati një vit. Kjo ka qenë fjalë për fjalë koha më e keqe në jetën time, unë kam ngecur këtu për aq kohë sa nuk e di kush jam më. Mbaj mend që po shikoja një djalë duke u lidhur me këtë zog të zi, dhe pastaj u ndala dhe thashë, "çfarë dreqin po shikoj?" kjo ishte kur filluan të ndodhin mendimet, unë u shqetësova dhe i doja ato nga koka ime, tani ato janë më të fortat që kanë qenë ndonjëherë.

  Sa herë që shoqërohem me dikë që është një mashkull, truri im pa dyshim do të thotë, "oh ai është kaq i nxehtë, buzët dem, trupi Dat". pjesa qesharake e ndyrë është, të gjithë djemtë më duken njësoj. Mund të jetë tipi më i moshuar në botë, një budalla i ndyrë dhe kjo ndodh. Unë jam përpjekur të kërkoj për tërheqjen por nuk ekziston. Nuk mund të them nëse e kam bërë këtë kaq shumë kohë sa është zakon apo jo. Kjo mut madje më ka ndodhur me kushëririn tim. Nuk e kuptoj Unë dua që jeta ime e ndyrë të kthehet, e kam dashur jetën time para këtij budallai. Nuk mund të bëhem më e vështirë të mendoj më për gratë. Nuk ka kuptim.

  E gjeta YBOP 7 muaj më parë dhe akoma nuk kam provuar nofap. E pranoj që jam disfatist. Kam lexuar diçka që është në kundërshtim me shkencën e nofap dhe menjëherë mendoj, Welp mendoj se jam i ndyrë për jetën me këtë mut. Unë nuk mendoj se këto lloje të mendimeve janë normale, kryesisht sepse unë kurrë nuk jam ndjerë kështu në jetën time në lidhje me burrat, atëherë kam bërë gabim të lexoj fjalë për fjalë çdo dokument psikologjik në internet dhe në thelb besoj se nuk ka asnjë mënyrë të mundshme për një njeri për të ndryshuar, dhe të gjitha gjërat që lexova filluan të më ndodhin. Unë u vara rreth disa miqve homoseksual natën e kaluar dhe isha si, po e di që nuk e dua atë, por pastaj menjëherë truri im mendon të kundërtën.

  Kam kaluar shumë psikologjikisht me gra, jam hedhur fshehurazi pa e ditur unë, ajo u sigurua që të postonte një foto të saj dhe ish-it të saj për të më njoftuar, atëherë takova një vajzë tjetër që ishte e nxehtë si dreq, dhe ajo më hodhi mua ndërsa unë puked mbi një tualet ndërsa vazhdoi të shkoj lart dhe qij ish e saj. Pastaj takova këtë vajzë me të cilën isha dashuruar çmendurisht, ndjenjat ishin të ndërsjella dhe ishte hera e parë që pata përvojë të lumturisë me një vajzë, që së shpejti shkoi në mut pas 3 muajsh dhe unë qëndrova në të për një vit derisa ajo e prishi. Unë isha i shkatërruar, por u lidha me shumë vajza në këtë kohë dhe besimi im ishte nga çatia, atëherë hyra në një marrëdhënie me dikë që më kishin ngacmuar në fillim, atëherë thjesht nuk po funksiononte. Unë nuk isha vërtet e dashur si më parë. Unë gjithsesi qëndrova në të dhe u ndamë pas një viti. Tani truri im është i ndyrë.

  Unë dua që jeta ime të kthehet, dua që tërheqja ime ndaj grave të kthehet, është e çmendur, edhe nëse e njëjta gjë po ndodhte me vajzat, nuk do të më pëlqente. Truri im është si TO B SNI Dicka që ju nuk dëshironi të bëni rresht! Sikur do të hidhem nga lëkura ime. Ndihem sikur nuk mund të jem në publik. Unë nuk kam provuar asgjë bi ose w / e sepse e di që nuk është ai që jam. Nuk do ta detyroj veten të bëj diçka që nuk dua ta bëj, madje truri im po më thotë të bëj të kundërtën. Ndihet sikur truri im po keqpërdor.

  Mbaj mend vetëm dhe gjithmonë mendoj për këtë, sepse unë mund të vlerësoj më shumë se kurrë, kur isha 20 kam pasur ëndrrën më të mirë që kam pasur ndonjëherë në jetën time. U martova me shkollën e mesme dhe mbaj mend që kishim një vajzë të vjetër 5. Ata ishin fjalë për fjalë në atë pikë dhe kohë njerëzit më të bukur që kisha parë ndonjëherë në jetën time. Edhe sikur ta shkruaj këtë, unë gris, sepse gruaja dhe vajza ime ishin aq të bukur, dhe pamja në sytë e tyre kur ata të dy më panë ishte pamja më e lumtur. Mua më mungojnë këto ditë të ndyra kaq shumë. Unë e kuptoj se pse po ndodh kjo, po vë theksin shumë në përpjekjen për të gjetur një grua që nuk kam pasur kohë të përqendrohem në vetvete, por me të vërtetë mendova se ishte qëllimi i të gjithë njerëzve, homoseksual dhe i drejtë, të gjithë po përpiqeshin të gjenin dikush që e do në këtë vrimë me mëngë të quajtur jetë.

  Unë nuk e di më, por ajo që di është se është koha ta provoni këtë dhe ndoshta të merrni një terapi. Unë kam pasur mjaft! Itsshtë koha për të marrë jetën time mbrapa. Kam lexuar diku që ju duhet të kaloni nëpër ferr për t'u afruar ndonjëherë në parajsë. Epo unë do të ngjitem prapa nga kjo vrimë e mutit. Ne të gjithë kemi aftësinë për të ndryshuar apo jo? Edhe tani truri im po më thotë se kurrë nuk do të jem aq i lumtur sa isha, është me të vërtetë qesharake.

 33. Unë isha duke mbajtur gjysmën e vështirë e mia në një rrokje për 2 orë për disa

  pra, çfarë të shtyu mbi buzë dhe të bëri të thuash "jo më"?

  Unë jam në ditën time të 22-të, unë përgjoj shumë në nofap vetëm për të qëndruar i motivuar. Për mua ishte një mbrëmje e shtune, unë po mbaja karin tim gjysmë të fortë në një kontroll për 2 orë në ndonjë porn tranzit të vonuar (unë jam i drejtë, por seksi hetero nuk bëri shumë për mua më). Kari im as nuk do të vështirësohej dhe unë po e shtrydhja aq fort sa më dhembte për një kohë të gjatë.

  Më në fund kam mbaruar hedhjen e disa pika të spermës dhe pastaj më ka goditur. Sa nga jeta e ulët e ndyrë jam bërë? Të bësh të njëjtën gjë çdo ditë për VETËT tani, mos shoqërohesh me askënd, pa interes për asgjë, pa ndonjë kontakt me vajzat për gati 5 vjet. Të gjitha që unë isha i interesuar ishte të shkoj në shtëpi, të hap zmadhimin dhe të zmbrapses deri sa të ishte koha për të shkuar në shtrat. Unë pothuajse qaja kur unë shikoja veten dhe kjo ishte ajo, qëndroi në depresion për një kohë të gjatë, kam fjetur ndoshta 2hrs atë natë. Jo më.

  Cila ishte pika juaj e thyerjes?

   

   

 34. Kam shikuar pornografi aq shumë sa fillova të shikoj pornografinë transeksuale

  Unë kam mbaruar me pornografinë!

  Unë u bëra i varur nga pornografia. Unë pashë kaq shumë pornografi sa që përfundimisht fillova të shikoja pornografi transeksuale sepse ishte e vetmja gjë që mund të dilja gjithashtu. Kam përjetuar shumë nga efektet negative të masturbimit kronik, dhe tani nuk dua të heq më shumë pornografi. Nuk dua ta heq periudhën. Unë jam duke shkuar për të ndjekur një marrëdhënie të shëndetshme me një vajzë, por së pari unë duhet të ndalet duke u shembur si një fanatik dreqi.

  GUY 2)

  Edhe unë kam mbaruar me pornografinë. Dhe më besoni që nuk ndalet me pornografinë transeksuale, përfundimisht mendja dhe pikëpamja juaj për marrëdhënie seksuale shtrembërohet aq shumë saqë filloni të kënaqeni duke parë dhe duke u nisur për gjëra të tilla si dy vajza një filxhan (shpërndarje), prego, gyno dhe të gjitha llojet e mut i semure

  Çdokush që e bën këtë. Ju lutem kuptoni që kjo nuk është vetja juaj e vërtetë. Truri juaj është përdorur vetëm në perversion që ajo u përdorur për të dopamine dhe në mënyrë që të arrijnë nivele të mjaftueshme të mjaftueshme që ju duhet për të marrë në gjëra të sëmurë devijante. Largohuni prej saj, shërojnë veten tuaj dhe mendjen tuaj.

   -----

  Mbaj mend kur pashë soft-core për herë të parë. Isha njëmbëdhjetë vjeç. Ishte një e shtunë (netët kulmore në Cinemax). Dua të them me bërthamë të vërtetë. Dopamina ime u tërbua. Si kurrë më. Sepse kjo është mënyra se si funksionojnë kimikatet. Birra juaj e parë mund t'ju çojë në një nivel të vrullshëm në të cilin dëshironi të jeni. Por herën e dytë ju duhen tre. Atëherë ju rritni tolerancën tuaj për më shumë. Pas kësaj ju filloni të ndjeheni të ndyrë me moshatarët dhe madje të deheni. Por është një përvojë normale, megjithëse mund të dalë jashtë kontrollit dhe për këtë arsye keni alkoolistë. Njerëzit që pinë vetëm dhe dehen në baza ditore.

  Theshtë e njëjta gjë me pornografinë. Unë ju siguroj se Nëse nuk do të kisha parë kurrë pornografi përsëri pas asaj nate në njëmbëdhjetë vjeç, do të mund të shikoja të njëjtin film me bërthama të buta sot dhe të isha i çmendur pas dopaminës. Por nuk u ndal këtu, pasi soft-core erdhi fort-core pas hard-core, erdhi fetish dhe brenda atyre u bë deviante. Derisa e kuptova se ishte një gjë e sëmurë. Shtë një ilaç i prodhuar nga gjëndra e vetë-lëshuar. Interneti është një tregtar pothuajse i pafund i lirë i tij. Merrni atë?

  Për t'iu përgjigjur pyetjes suaj. Nëse ndaloni të pini alkool sot dhe pini alkool në një vit. Më besoni, se alkooli do të ketë shumë më tepër efekt mbi ju se sa do t'ju prekte sot. Pra, nuk ka nivele dopamine tuaj që nuk janë domosdoshmërisht për të ndryshuar, por ndjeshmëria juaj ndaj dopamines do të jetë më e lartë. Me fjalë të tjera ju nuk do të duhet porn sepse nivelet më të ulëta të dopaminës do të kenë një efekt më të fortë tek ju.

 35. Unë pyeta nëse isha me të vërtetë i drejtë,

  Kështu që unë vazhdova të masturboja sepse të paktën isha në gjendje të merrja një mbledhje. Kjo është ajo ku bëhet e çuditshme. Një ditë po shiqoja video, duke u përpjekur të gjeja një skenë të mirë për të më bërë të vështirë. Unë klikoj në atë që dukej të ishte një video vajzë në vajzë, por shpejt zbulova se ishte në të vërtetë pornografi tranny. Unë isha gati për të dalë nga ajo, sepse unë jam i drejtë dhe kjo fitoi mua dreqin jashtë. Gjëja është, unë u bëra e vështirë. Kjo më hutoi aq shumë, sepse mendimi për tranny më bëri të shkoja e butë. Tani papritmas po shkoj fort? Unë me të vërtetë fillova të tërhiqem sepse pyeta nëse isha vërtet i drejtë dhe nëse arsyeja pse nuk po bëhem më e vështirë është sepse nuk më tërheqin gratë. Pasi e kisha shikuar këtë për rreth 2 orë, zbulova se shumë burra të drejtë gjoja shikojnë dhe masturbohen deri në pornografi tranny. Ata gjithashtu thanë se kjo gjë u ndodhi atyre nga bluja. Kjo më bëri të ndihem pak më mirë.

  Pra, çfarë kam filluar duke bërë ishte kam përdorur porn tranny për të marrë më të vështirë në mënyrë që unë mund të lëvizin për në porn heteroseksual ku unë do të përfundojë. Pa e kuptuar, unë kam qenë së shpejti edhe shikuar një bandë e tabu të tjera ose porn më ekstreme që unë kurrë nuk do të kishte konsideruar edhe shikuar disa vjet më parë. Unë fillova të ndihem i neveritshëm pasi bëra masturbim, sepse nuk mund të besoja që e lashë veten deri në këtë pikë. Unë thjesht nuk mund ta ndaloj veten time.

  Unë kam nevojë për të lënë pornografi. Gazeta e Çikagos [Dita 12]
 36. Më shumë pornografi që shikoj, aq më shumë jam bi-kurioz dhe në penis.

  Më shumë pornografi që shikoj, aq më shumë jam bi-kurioz dhe në penis. Sa më shpejt që unë të marrë një pushim nga pornografi për pak unë jam kthyer për të tërhiqen plotësisht për gratë dhe disinterested në biseksualitetin. Çdokush tjetër e përjeton këtë?

  Së pari, unë nuk jam këtu duke pyetur "A jam homoseksual?" sepse kjo është budallallëk sepse seksualiteti është më shumë sesa një ndërprerës i dritës pasi jam i sigurt që të gjithë e dini. Padyshim që një pjesë e imja tërhiqet nga peniset, kështu që unë jam pak homoseksual, të cilit gjithsesi i intereson dreqin. Për rekord, unë identifikohem si e drejtë dhe kam një të dashur, nëse kjo do të thotë ndonjë gjë.

  Unë kam vënë re megjithatë, kur unë jam në fazat e shikuar pornografi unë jam më tërhequr për penises. Unë them penise, sepse nuk më tërheqin vërtet meshkujt. Unë zakonisht hyj në një shumë të pornografisë transexual më pornografi unë shikojnë. Kohët e fundit kam shikuar shumë prej tij dhe kam arritur në një pikë ku kam filluar të shikoj pornografinë homoseksuale me meshkuj femëror (vetëm një ose dy herë).

  Unë e kam kaluar këtë cikël disa herë. Unë do të vendos që kam korruptuar mendjen time dhe nuk them më pornografi. Zakonisht ndihem shumë më i shëndetshëm dhe më i mirë dhe përfundimisht kam fantazi 100% heteroseksuale. Jeta ime seksuale me të dashurën time bëhet shumë më e mirë, etj. Kur vendos pas një kohe që një pornografi e vogël nuk do të dëmtojë, pornografia themelore e butë vetëm e grave më bën të vështirë si një shkëmb.

  Përfundimisht, unë filloj të shikoj më shumë deri në pikën kur kjo nuk bën asgjë për mua dhe i gjithë procesi i topit të dëborës ndodh përsëri derisa të kuptoj se është katër në mëngjes dhe unë kam qenë duke u larguar për gjysmë ore për pornografi transexuale dhe duke fantazuar për lidhjen lart me këto gra.

  Padyshim që e di që duhet të ndaloj së shikuari pornografi. Unë jam shumë më e lumtur dhe truri im është më "natyral" kur përmbahem nga pornografia. Shtë, megjithatë mjaft e vështirë të mos kur fle me një kompjuter portativ.

  Gjithsesi, a mendoni ndonjë popull tjetër si kjo?


  EDIT: Ndihem sikur e gjithë kjo gjë është e folur kështu që unë do të përpiqem ta bëj të qartë.

  No Porno: Mendime thjesht heteroseksuale. Lehtësisht ndezur nga gruaja e nxehtë e veshur plotësisht.

  Filloni Porno: Wow një vajzë boob unë jam hard rock. Pornografi i dobët i butë shkon ose fantazitë e mia të grave janë të mjaftueshme.

  Porn i mesëm: Filloni të shikoni pornografinë transexual. Gratë janë shumë femërore, por ende pa dyshim jam i interesuar në penis, edhe pse unë ende do të jem me brirë me pornografi të drejtë. Unë vetëm gjej këtë kinkier.

  Porno të rënda: Vetëm pornografi transexual mund të më kthejë. Gjithashtu ndoshta pornografi homoseksual femëror (nuk ka njerëz muskujsh apo diçka të tillë). Edhe fantazitë për të shkuar në një vrimë lavdie për të dhënë orën.

  Lini pornografinë: Brenda pak ditësh unë ende ndihem i tërhequr nga transeksualët, por më pak sa kalon koha. Unë ndoshta jam kthyer në "normale" për 10 ditë apo më shumë.

  Dhe cikli përsërit.

 37. Lezbike me "HOCD drejt"

  Ok ... Kështu që po përpiqem të sigurohem se e kam këtë të saktë ...

  Unë jam femër 24 vjeç, e cila gjithashtu ndodh të jetë një lezbike me HOCD… Unë kam shikuar pornografi që kur isha 12. Unë e dija se isha lezbike që kur isha 6. Kam pasur një fantazi seksuale dhe në një farë mënyre apo në një tjetër një mashkull fytyrat u shfaqën në fantazi dhe ai ishte mbi mua. Që atëherë unë kam pasur HOCD deri në pikën që nuk mund të funksionoj dhe të bëj gjëra normale që kam përdorur para HOCD.

  Unë shikoj pornografi çdo ditë dhe gjithmonë kam. Jeta ime seksuale me të gjithë partnerët e mi fillon shumë intensive për rreth 1 ose 2 muaj dhe më pas libidoja ime zvogëlohet ndjeshëm. Kur shikoj pornografi, më duket se zgjohem nga pothuajse gjithçka që shkakton një sinjal seksual për mua. Arrin deri në pikën ku unë nuk fantazoj më për femrën me të cilën jam, sepse toka e fantazisë ndihet shumë më mirë.

  Kindshtë disi sikur mërzitem me personin me të cilin jam brenda këtyre dy muajve që i kthehem fantazisë sepse mund të imagjinoj gjithçka që dua. Gjithashtu unë mund të jem larg partnerit tim dhe të fantazoj për të, por kur jam pranë saj është sikur nuk dua më të bëj seks ose të jem më e zgjuar ..

  Pyetja ime është…. Nëse ndaloj së shikuari pornografi, a do të zhduket një sasi e madhe e HOCD-së tim? Dhe a do të fitoj përsëri një sasi të madhe eksitimi për të siç bëra që nga fillimi?

 38. Biseksual, i varur nga pornografia? Keni nevojë për këshilla?

  Biseksual, i varur nga pornografia? Keni nevojë për këshilla?Mirë kështu që unë jam 17 (mashkull) dhe kam një tufë gjërash për të cilat duhet të flas. Do të përmend dy tema: së pari pornografinë, pastaj seksualitetin. Na vjen keq për muret e tekstit, dhe ju ndoshta duhet të përgatiteni për disa fantazi grafike seksuale afër fundit. Unë thjesht duhet t'i heq të gjitha këto nga gjoksi im dhe të marr mendimet e njerëzve të tjerë.

  E di që kam një varësi nga pornografia. Kur isha rreth moshës 10 vjeç, kushëriri im i vjetër më pyeti nëse kisha parë ndonjëherë pornografi - kjo ishte gjithçka që ai kërkoi, ai nuk ma shpjegoi ose më tregoi atë. Unë gjithmonë kam qenë mjaft i zgjuar dhe i vëmendshëm, dhe ende mund të kujtoj që kam kërkuar dhe gjetur pornografi për herë të parë (vetëm sepse e kisha dëgjuar fjalën dhe doja të dija se çfarë donte të thoshte kushëriri im). Meqenëse kjo është rreth 7 vjet më parë, kujtesa ime nuk është më e mira, por mbaj mend që pashë BDSM (në veçanti një zeshkane seksi në një skenë skllavërie ..). Tani për tani, më ngacmojnë: pornografia e drejtpërdrejtë, homoseksuale / lezbike dhe transeksuale / shemale / veshje e tërthortë, T ALL GJITHA format e BDSM, nënshtrimi / dominimi, skenarët e përafërt / përdhunimit, shumë fetish për t’u numëruar. Ka patjetër më shumë që thjesht nuk mund t'i mendoj tani.

  Kur isha 10 vjeç, pashë BDSM dhe pornografi tjetër hardcore dhe padyshim u befasova, trondita dhe u tërbova nga ajo. Kështu që nga një moshë e re unë vetëm shikoja dhe masturbohesha drejt pornografisë. Por ndërsa u rrita, unë masturboja më shpesh dhe përmbajtja gradualisht bëhej më ekstreme. Toshtë deri në pikën kur unë jam ndezur nga të gjitha sa më sipër, dhe masturbohem çdo ditë, ndonjëherë nëse jam me brirë 2 ose 3 herë në ditë. Ky nuk ka qenë kurrë një problem, dhe unë thjesht kam marrë mentalitetin se "të gjithë djemtë adoleshentë dridhen shumë" (miqtë e mi e bëjnë po aq shumë, nëse jo më shumë se unë). Por po më merr shumë kohë dhe unë kam filluar të përdor pornografinë si një shpërqendrim për të shmangur kryerjen e detyrave të shtëpisë, studimit dhe gjërave të tjera.

  Unë dua të bëhem avokat, dhe notat janë shumë të rëndësishme për mua. Kështu që kur është vonë gjatë natës, unë thjesht jam tronditur për herë të dytë dhe kam shmangur të bëj ndonjë studim, tërbohem nga vetja. Kam marrë mbi 35 GB pornografi të shkarkuar, dhe disa muaj më parë (gjatë provimeve) kam menduar vetëm ta fshij të gjitha, duke menduar se do të ishte më mirë për mua në planin afatgjatë. Por unë kam një internet masiv dhe do të ishte tepër e lehtë për t'i kthyer përsëri të gjitha. Plus, një pjesë e imja është mirë me pornografinë - edhe pse jam ndezur nga disa lloje të ngatërruara të pornografisë, unë e di se nuk do të veproja kurrë në ndonjë gjë që ishte e gabuar. Unë jam i arsimuar, etik - Kam mësuar rreth përdhunimit, dhunës në familje, etj në studimet juridike në shkollë (në përgatitje të diplomës juridike), ajo shkatërron jetë dhe është sëmundje dhe unë kurrë nuk do të merrja pjesë në diçka të ngjashme me të. Dhe ekziston një ndryshim i madh midis të ngacmuarit nga pornografia / fantazitë dhe të bërit akt në vetvete.

  Unë e di që unë jam një person i mirë, kështu që pornografia në vetvete nuk është ajo që më shqetëson - është koha që unë humbas duke e parë atë. Unë duhet të studioj, të ushtroj, të përmirësoj veten time si një individ - por përkundrazi thjesht shikoj pornografi çdo natë dhe nuk arrij asgjë. Tani pjesa që më shqetëson më shumë. Porno më e larmishme dhe ekstreme padyshim që më ka bërë të vë në dyshim orientimin tim seksual.

  Unë kam qenë gjithmonë i drejtë - por që nga mosha 15 vjeç kam shikuar pornografi transeksuale / shemale, duke pasur fantazi homoseksuale, etj. Nuk më pëlqejnë shumë videot pornografike homoseksuale (djemtë nuk janë me të vërtetë tërheqës në dukje për të qenë të sinqertë ), por unë kam lexuar histori homoseksuale erotike dhe kam marrë atë.

  Për sa i përket fantazive, ka dy anë të saj. Me vajzat unë jam dominuese dhe kam fantazi të vajzave të nënshtruara (këtu hyn BDSM, pornografi direkte nën / dom). Porno normale e drejtpërdrejtë është gjithashtu e mrekullueshme, po kështu është pornografia lezbike, dhe kështu është edhe dominatrix edhe pse unë nuk jam në të vërtetë në të - në thelb, vajzat janë thjesht gjërat më seksi në këtë tokë LOL. Por me fantazitë homoseksuale, unë jam ai i nënshtruari në rolin femëror. Mund të thuash gjithashtu që unë jam më tepër mazokiste seksuale - për shembull, unë u përplasa në histori të përdhunimit në burg muaj më parë dhe kuptova që më ktheu të imagjinoja veten si personin që përdhunohej / lëndohej.

  Unë kam fantazuar që të shantazhohem nga të huajt (ndonjëherë edhe miq) për t'i dhënë atyre marrjenë, dhe pastaj duke përfituar nga dhe duke u gangbanuar nga grupe djemsh. Kjo nuk është normale, dhe është krejt e kundërta e fantazive të mia të tjera që kam me vajzat. Unë kam pasur disa nga orgazmat më intensive duke anuar me gisht / rrahje fantazive homoseksuale, kështu që nuk mund të jem i drejtë. Unë duhet të jem biseksual (ose bi-kurioz, pasi në fakt nuk kam pasur ndonjë përvojë seksuale me djemtë).

  Por çështja është, mua më tërheqin vetëm djemtë në një mënyrë seksuale / epshore. Më tërheqin vajzat në mënyrë romantike (domethënë do të dilja, martohesha, bëja fëmijë dhe kaloja jetën time me to), dhe seksualisht (dua të bëj seks me ta gjithë kohën :D) Me djemtë, nuk ka pjesë romantike. Ideja e të dashurit, takimit dhe të qenit në një marrëdhënie me një djalë është thjesht .. e çuditshme për mua, nuk do të isha në gjendje ta bëja atë. Thjesht më ngacmon ideja për të bërë seks me ta.

  Për më tepër, unë kam fantazi të ndër-veshjes gjithashtu. Por meqenëse kurrë nuk kam marrë duart në rrobat e vajzave, nuk i kam provuar. Por ditën tjetër pashë një film të quajtur "Lëkura në të cilën jetoj". Histori e gjatë, një djalë rrëmbehet nga një kirurg plastik i cili kryen një ndryshim seksi mbi të, e mbyll atë dhe e përdhunon atë (kur ajo dëshiron). (Tingëllon e tmerrshme dhe e sëmurë, në të vërtetë ka shumë më tepër në film dhe në të vërtetë është shumë mirë). Por e gjithë kjo ide më ktheu. Gjithmonë kam menduar se si do të ishte të ishe vajzë (ndonjëherë e dëshiruar, madje). Nëse do të isha vajzë për një ditë, do të isha thjesht një lavire e plotë (dhe një xD lezbike).

  Megjithatë, nga e gjithë kjo, në jetën reale jam mjaft mashkullor dhe dominues. Unë jam gjatësi mesatare, kam një trup të fortë sportiv, ngre pesha, kontrollo vajzat, flas për vajzat me miqtë e mi etj. Unë i shoh miqtë e mi si vëllezër - i kam njohur që kur ishim fëmijë. Nuk ka mendime romantike ndaj asnjë djali, dhe unë nuk fantazoj për miqtë e ngushtë sepse është si të fantazosh për vëllezërit dhe është thjesht e çuditshme. Por unë patjetër që kam një anë femërore / të nënshtruar dhe patjetër që kam fantazi seksuale të djemve edhe pse nuk do të dilja me ta.  

  Na vjen keq për muret e tekstit. Mbani mend, unë kam pasur një fëmijëri të mahnitshme dhe kurrë nuk kam qenë e abuzuar seksualisht fare. Pra, pse unë kam pasur fantazi homoseksuale që përfshijnë seks të përafërt / mesatar / të dominuar është krejtësisht përtej meje, dhe ndoshta ka të bëjë me sasinë e pornografisë që kam parë që nga mosha 10 vjeç. Apo jam thjesht i çuditshëm si dreq. Në thelb ajo që dua të di është - a mendoni se jam padyshim biseksuale? A mendoni se unë kam një varësi nga pornografia që duhet të kufizohet / ndalet? A mendoni se jam zgjuar / ndezur një sasi e pazakontë veprimesh seksuale (a ka ndonjë fjalë për këtë?) Faleminderit për cilindo që është munduar të lexojë deri tani dhe t'u përgjigjet pyetjeve të mia dhe të më japë mendimin e tyre. Me të vërtetë do të thotë shumë, unë kurrë nuk kam përmendur ndonjë nga këto për askënd në jetën time.

  Mirë kështu që unë jam 17 (mashkull) dhe kam një tufë gjërash për të cilat duhet të flas. Do të përmend dy tema: së pari pornografinë, pastaj seksualitetin. Na vjen keq për muret e tekstit, dhe ju ndoshta duhet të përgatiteni për disa fantazi grafike seksuale afër fundit. Unë thjesht duhet t'i heq të gjitha këto nga gjoksi im dhe të marr mendimet e njerëzve të tjerë.

 39. Ndihem që fetishët e mi të vjetër po vdesin
  Ndihem që fetishët e mi të vjetër po vdesin

  Dikush tjetër ndihet pjesë e trurit të tij si duke u prishur? Ashtu si pjesa me të gjitha ato fetish dhe sende që po zhduken? I përdorur për të menduar se unë isha bi me një fetish këmbë në një moment ……. Tani kjo më neverit (unë jam i drejtë dhe si vajzat jo këmbët, asnjë ofendim për këdo që ka ndonjë preferon tjetër)

  GUY 2)

  Arratisja ime ishte të hyja në dhomën time, të bllokoja derën dhe të masturbohesha sepse ndihej mirë. Jam lodhur duke dëgjuar, "ju pëlqen ajo që ju pëlqen" nga njerëzit këtu. Shumë nga gjërat që unë shikoj nuk më pëlqejnë, thjesht nuk mund të arrij në gjërat normale më si dikur. Edhe pornografia e fetishit në këmbë është e vështirë. Unë sugjeroj terapi për të qenë i sinqertë, e di që kur gjithçka thuhet dhe bëhet, do të jem më mirë mendërisht. Shpresa ime për nofap është që të ndizet më shumë nga gjërat delikate që bën një vajzë dhe të heqë pornografinë të gjithë së bashku. Nëse nuk mendon se të tërheq, nuk e ke parë aq shumë sa unë apo disa nga të tjerët këtu. Siç e thashë edhe pse, unë kam pasur vetëm një fetish këmbë dhe me kënaqësi do të kthehem vetëm në atë.

  Tl; dr- Shpresa ime për asnjë fap është që të marrë të gjitha mut wierd nga jeta ime. Unë shpresoj OP është e drejtë dhe ka të tjerë që mund ta konfirmojnë këtë.

  GUY 3)

  mirëpritur në botën reale.

  GUY 4)

  Dreamndrra ime e parë e lagur ishte rreth fetishit tim, dhe ngadalë kam filluar ta harroj atë. Si në, unë as nuk mendoj për pornografi më. Niceshtë mirë të kesh një mendje më të qartë dhe aftësi për t'u përqëndruar në gjëra të tjera.

  GUY 5)

  Ju thjesht keni marrë ato fetishes nga shikuar pornografi, tani kur ju jeni duke humbur ato, unë premtoj ju do të keni një jetë më të mirë seksuale që ju nuk keni këto pritjet fetish!

  GUY 6)

  Për mua, vjen e shkon në faza. Unë kam qenë në martesat femërore, skllavërinë, poshtërimin, enf mut që nga viti i dytë i shkollës së mesme, shkatërroi disa marrëdhënie për shkak të saj. Ka javë ku as më hyn në mendje, se papritur më godet më shumë se gjithçka që kam ndjerë ndonjëherë në jetën time. Fetishi im është një nga arsyet që fillova No Fap. Unë e kam bërë këtë që nga rreth maji apo më shumë me disa vija dhe përsëritje të mira në mes. Kjo është më e largëta që kam shkuar (duke bërë NoFap Tetor) dhe unë kam vërejtur fetish-et e mia që më në fund kanë filluar të bien në mua.

  GUY 7)

  Unë nuk jam me të vërtetë i sigurt nëse kisha një fetish në radhë të parë. Shikova mut të çuditshëm të çuditshëm kur isha në fapmode, mut që po ndjehesha i neveritur pasi e pashë. Unë nuk do t'i quaja gjërat që ne i bëjmë një fetish, një fetish është diçka që ne jemi të zgjuar në jetën reale. Dhe mund t'ju them, nëse diçka si ato gjëra që shikoja do të ndodhnin para meje, unë do të dilja nga dhoma. E kuptova që ato gjëra që pashë ishin vetëm një efekt anësor i varësisë sime ndaj pornografisë. Truri gjithmonë shkon më ekstrem për të zbritur. Unë nuk do të kthehem në pornografi kurrë, sepse pas përpjekjes time të fundit që zgjati 38 ditë dhe pas asaj që mund të fitoja një o duke parë "pornografi normale", duheshin vetëm 2 javë pornografi për të qenë në nivelin e pornografisë që isha para fillimit të nofap.

  GUY 8)

  Shoku im, unë mendoj se ju keni goditur në arsyen pse unë kam pasur kaq shumë probleme me përsëritje. Siç thotë Tony Robbins, një nga shtytjet më të forta njerëzore është përpjekja për të qëndruar në përputhje me identitetin e tij. Kam shumë frikë se disa gjëra ndryshojnë si rezultat i eliminimit të PMO. Unë jam në një marrëdhënie e cila i ka përqafuar plotësisht fetishet e mia, kështu që tani ata janë një pjesë e marrëdhënies. Me kalimin e viteve e kam parë veten si biseksual, dhe gjithashtu jashtëzakonisht të interesuar për brinjë. Së bashku me rutinën time të rregullt të PMO 4x Daily, unë do të pija duhan dhe kjo do të përmirësonte shumë përvojën time. Ai gjithashtu rriti shumë të gjitha aspektet negative të PMO, të tilla si ED dhe PE. Unë kurrë nuk e kisha lidhur ED / PE me goditje ose barëra të këqija, dhe thjesht mendoja se kjo ishte një pjesë e asaj që unë jam, në mënyrë që më forcoi më tej interesin tim për brinjët. Mendova se "nëse nuk mund ta kënaq plotësisht gruan time, atëherë ajo meriton që një burrë tjetër ta kënaqë atë, dhe më pëlqen të shikoj gratë duke u ndyrë, kështu që unë thjesht mund ta shikoj atë dhe të dashurin e saj."… .. Pastaj e lashë pirjen e duhanit saktësisht 90 ditë më parë sot sepse kam zhvilluar një alergji të madhe ndaj saj. Pasi e lashë pirjen e duhanit, menjëherë vërejta se kari im punonte më mirë, kisha një seks më të fortë, isha më i përqendruar dhe i pranishëm me gruan time, dhe interesi im seksual për burrat dhe pidhi u zhduk.

  Ato fetish janë rishfaqur, por ato ndryshuan në një mënyrë që është e vështirë të përshkruhet. Por çdo herë që kam përsëritur në nofap ato fetish janë kthyer me forcë të plotë. Kam menduar që rikthimet e mia ishin pjesërisht / kryesisht për të rikthyer familjaritetin dhe për të qëndruar në përputhje me identitetin tim dhe identitetin e marrëdhënies. Gruaja ime ka një të dashur anësor, me të cilin i pëlqen shumë të bëjë seks. Kam frikë se papritmas mund të bëhem kaq e fikur nga ajo që do të dëshiroj që ajo të ndalet dhe nuk dua ta pyes atë që të ndalojë së bëri diçka që i pëlqen.

  GUY 9)

  Të gjithë janë burra të ndryshëm, por unë nuk duhet të pajtohem. Unë e di se çfarë mendoja se ishte e nxehtë 4 vjet më parë vs tani. Unë kurrë nuk kam menduar se do të shkoj tek vajzat duke pishur me njëri-tjetrin, etj. Unë e urrej mutin dhe të vjellat me një pasion, por madje e kam shikuar atë. Btw madje diçka e tillë nuk e bën më për mua. Unë besoj se si njerëz ne mund të seksualizojmë gjithçka, por kjo ka të bëjë shumë me të kaluarën. Unë besoj se adresimi i këtyre çështjeve me dikë dhe marrja e ndihmës, dobëson disa gjëra. Kur jemi më të rinj, të gjithë ne kemi fetish në një farë mase, dhe ata ndoshta do të qëndrojnë me ne për gjithë jetën, jo ato sintetike. Unë kam parë ish shurrë e mia më parë dhe kjo nuk ishte një kthesë në të gjitha lol. Seksualiteti është i ndërlikuar dhe unë mendoj se kemi filluar të shohim vetëm efektet që pornografia në Internet ka mbi qeniet njerëzore. Të gjithë ne jemi subjekte prove dhe nga ato që kam lexuar vazhdimisht, njerëzit po vërejnë ndryshime. Problemi duket se qëndron brenda pornografisë, më shumë sesa masturbimit. Sidoqoftë, mos goditja mund të ndihmojë në dobësimin e asaj që mendoni se truri është shpërblyes.

 40. Pedofili - shikoni uljen e nxitjeve dhe ndryshime të tjera

  Fetish i çuditshëm

  Unë jam i ri këtu dhe sapo bëra një llogari të re (për arsye që së shpejti do të kuptohen). Më lejoni të filloj me një fakt të thjeshtë. Jam pedofil.

  Tani që kam hequr barrën e njerëzve që gjykojnë mbi një fakt të vetëm, më lejoni ta shpjegoj. Unë nuk jam abuzues i fëmijëve. Unë nuk i ngacmoj fëmijët. Unë kurrë nuk, ndonjëherë duan të. Kjo nuk është diçka për të cilën unë jam krenar ose diçka për të cilën reklamoj lirshëm. Unë nuk dua të predikoj për ty ose të përpiqem të ndryshoj pikëpamjet e tua për këtë çështje, unë thjesht dua ndihmë.

  I janë përpjekur të ndalojnë goditjen për disa arsye dhe kanë zbuluar se si rezultat 'nxitjet' e mia ndaj fetishit tim (për mungesë të një fjale më të mirë) janë bërë më pak. Marrëdhëniet e mia me të tjerët janë bërë më të theksuara dhe aftësia ime për të komunikuar dhe identifikuar me njerëz 'normalë' është rritur aq shumë dhe sapo kam filluar. Tmund të jetë gjëja më e mirë për mua.

  Kjo më sjell në pyetjen time. A ka ndokush ndonjë këshillë të shpejtë për dikë me një përshtatje të pazakontë? A ka pasur dikush këtu një tërheqje për njerëzit e zakonshëm dhe kështu e ka të vështirë të shmangë tundimin? Ju lutem, dikush, përgjigjuni pasi kjo është bërë një varësi serioze që po ha në kohën time të lirë dhe që më pengon të formoj ndonjë marrëdhënie të qëndrueshme. Ju lutem.

  GUY 2)

  Nuk do të them se jam pedofil, por jam i sigurt se isha në burg burg 15+ të tipit bikini - për fat të mirë nuk dija si të hyja në gjërat më të ndyra, por pasi që jam 20 vjeç mendoj se duhet të jetë e pranueshme (ose mbase unë vetëm e shkatërrova reputacionin tim nofap 🙂, gjithsesi unë po i dilja vetëm dhe mendoj se kur e keni këtë problem dhe ndaloni së shikuari pornografi ju me të vërtetë e keni hequr qafe pasi keni thënë që kurrë nuk doni të "ngacmoni" askënd, dhe kjo do të thotë burimi juaj i vetëm është zhdukur nga jeta juaj. theshtë e njëjta gjë me pornografinë, dyshoj se do të shihni gra lakuriq në rrugë

  GUY 3)

  Së pari, a jeni i sigurt që jeni pedofil? Shumë njerëz priren të supozojnë se pedofili do të thotë të tërhiqesh nga dikush nën moshë. Në të vërtetë po tërhiqet fëmijët para lindjes. Ka gjithashtu Hebephilia për moshat 11 në 14 dhe Ephebophilia. Bie në kategorinë e fundit.

  Dhe së dyti, kur të jeni të varur nga goditja [ose ndonjë gjë tjetër], ju do të bëni gjëra që normalisht nuk do t'i bënit për të arritur nivelin më të lartë. Nëse është një i varur nga droga duke vjedhur para nga prindërit e tij, një alkoolist që drejton të dehur në mënyrë që ajo të shkojë në një lokal tjetër, ose një fapstronaut që shikon pornografinë e fëmijëve për të zbritur. Më besoni, unë kam shikuar pornografi [mohim: JO pornografi për fëmijë. Unë nuk po e avokoj atë.] Që në të vërtetë nuk do të eksitohem në një situatë normale. Tabuja është e fuqishme. Dhe e bën më të mirë nivelin e zbritjes.

  Unë jam ende një kohë e vështirë për të mos u kthyer në zakonet e mia të vjetra pornografike. Nuk mendoj se ishte normale dhe dua të ndalem. Por unë jam duke menduar për atë më pak. Edhe kur bëj gabim dhe hap fap, shikoj pornografi "normale". Pra, kjo është edhe një përmirësim.

  GUY 4)

  Ne qëndrojmë së bashku në NoFap. Ne e dimë që mund ta rrahni atë EricNigma, ju keni ardhur në vendin e duhur. Unë flas nga përvoja, përvoja që nuk janë shumë ndryshe nga tuajat.

  Fillova të shikoj pornografi kur isha rreth 11 vjeç, kur mora kompjuterin tim të parë, në dhomën time ishte pak, e dija pak se çfarë burimi traumash të mëdha do të bëhej ky kompjuter.

  U deshën dy vjet që unë të përfshihesha në pornografi, sapo isha i rrjedhshëm në internet dhe hormonet e mia filluan të qarkullonin në atë qepje tani të pashmangshme. Shpejt po kërkoja nga vajzat në moshën time me pak sukses, shumica e tyre ishin gra shumë të reja së bashku me 'pornografinë normale'. Tronditja e shikimit të diçkaje të paligjshme dhe gjithashtu në një mënyrë më të njohur (të qenit i ri gjithashtu) për mua solli një goditje vdekjeprurëse të dopaminës në trurin tim, duke formuar rrugë jashtëzakonisht të forta kënaqësie.

  Përzierja e moshës time, masturbimi i tepruar, pornografi i ri, pornografi i rregullt, duke qenë shumë i kompjuterizuar dhe duke shikuar kolegët e mi kanë më shumë sukses se unë me vajzat që nuk e kam fajësuar veten për atë që kërkova, besoj se shumica e njerëzve në pozicionin tim do të kishte bërë të njëjtën gjë.

  Tani jam i lirë nga devijimi im i mëparshëm seksual, unë falënderoj Nofap kryesisht, gjithashtu duke u kapur një herë dhe më pas jeta ime u copëtua ndoshta luajti një pjesë, dhe duke i dhënë policëve të qartë skanimin e kompjuterëve të mi oh dhe praktikisht të gjithë e morën vesh njerëz që unë i njihja dhe i dashuroja askush nuk më fliste për këtë, ata të gjithë krijuan mendjen e tyre pa më përfshirë përveç një personi, unë do ta mbaj atë person me vëmendjen më të lartë për pjesën tjetër të jetës sime, ai mendoi i pavarur, bëri vendimet e tij, ai e dinte që në zemrën time të zemrave nuk isha pedofil dhe disi isha viktimë e rrethanave, ai kishte të drejtë.

  Ky me të vërtetë e meriton vetë postimin e tij, edhe unë po tundem pak! Çështja që unë doja të theksoja se nga ajo që ju po thoni, Eric, ju nuk jeni një Pedofil në kuptimin tradicional, sapo keni kërkuar një lartësi më të fortë dhe kjo mund të ketë qenë duke rrjedhur në jetën tuaj të përditshme. NoFap është një vend i shkëlqyeshëm për ju, ju keni pasur sukses deri më tani dhe kjo përforcon besimin tim tek ju, mos ngurroni të më kryeministri nëse dëshironi të flisni më tej.

  Për të gjithë ju që keni lexuar postimin e Eric dhe duke e parë poshtë tij, mos harroni, po të kishit vazhduar në rrugën e pornografisë, duke kërkuar nivele më të forta dhe më të forta të dopaminës ku do të ishte ndalur, çka nëse rrethanat tuaja do ta bënin më të lehtë për ju, po sikur jeta juaj të ishte e dhimbshme dhe të duhej pak çlirim. E konsideroj veten me fat, ajo periudhë e jetesës sime ka mbaruar tani, e shkuar përgjithmonë.

  Thjesht për ta sqaruar, tani jam plotësisht e drejtë. Unë u përqëndrova kryesisht në karremin e burgut në vitet e mia të mëvonshme dhe tani i kam dhënë pothuajse të gjitha pornografitë plotësisht dhe nuk kam më asnjë preferencë seksuale jo të zakonshme, nuk kam nevojë për një psikiatër, megjithëse për shumë vite në jetën time kam bërë vërtet , e gjithë kjo gjë mund të ishte ngritur shumë më shpejt.

  Na vjen keq që nuk e provova prapa TL; DR Unë isha një, tani nuk jam dhe 100% pa të, Eric ka nevojë për ndihmë dhe mbështetje.

  GUY 5)

  Unë jam / isha edhe pedofil dhe leximi i postimit tuaj më kujtoi shumë se si isha. Kam përdorur për të shpenzuar të gjithë kohën time të lirë duke shkarkuar dhe fapping për gjithçka, nga modelet e adoleshentëve në hardcore CP. Për t’i bërë gjërat edhe më keq, unë jetoj vetëm në apartamentin tim dhe kisha jastëkët e trupit anime të vajzave të mitura të zhveshura, brekë vajzash të të gjitha madhësive që mbaja në shtratin tim, dhe çarçafët e vajzave të vogla të cilat më detyronin të mendoja mendime seksuale për vajzat e vogla çdo natën edhe sikur të mos isha me brirë. Në rastin më të keq të saj, unë madje ndihesha sikur të telefonoja një terapist ose të thërrisja nënën time dhe të pranoja gjithçka, me koston e mundshme që të mohohej.

  Unë kam bërë nofap për disa muaj tani dhe rreshti im më i gjatë ka qenë 56 ditë, dhe dua të të them se gjërat bëhen më mirë.

  Fillimisht i hoqa vetëm rastet e jastëkëve, fletët e krevatit dhe brekë, shkëputën grupin tim RAID me terabytes të pornografisë dhe fillova të mendoj se do të ishte një provë e vetëkontrollit që mund të provoja për një ose dy javë dhe pastaj kthehu në atë se si isha më parë. Pas javëve të 2 dua të shkoj një muaj. Dhe pastaj pas kësaj unë doja të shkoj të plotë 90 ditë. Pas 40 ditëve fitoi fortësinë për të fshirë të gjithë pornografinë time, dhe pak pas kësaj hodha jashtë rastet e jastëkave, çarçafët e vajzave dhe brekët 40 +.

  Nuk mendoj se nofap më "shëroi" nga pedofilia, por rrallë kam mendime seksuale për vajzat e vogla. Në vend të kësaj unë mendoj më shumë për atë që mund të bëj për të përmirësuar veten për të tërhequr vajza të moshës sime dhe përfundimisht të kem një të dashur, dhe kjo ka rezultuar në shumë ndryshime pozitive fizikisht (humbje peshe nga dieta e shëndetshme dhe ushtrime të rregullta), shoqërore (më shumë besim, më shumë miq, më lehtë për të takuar njerëz të rinj), dhe psikologjikisht (jo më neveri për veten, përkundrazi tani kam paqe të brendshme, lumturi më të lartë fillestare dhe natyrisht vetë-respekt).

  Kjo Padyshim largim - postimi im i parë në reddit, gjithashtu interneti im i parë në këtë temë (kam qenë në internet për më shumë se 15 vjet). E kam humbur përsëri këtë temë në reddit dhe jam vonë për audiencë të gjerë, por shpresoj që OP ta vlerësoj. (Jam saktësisht në të njëjtën varkë.) Na vjen keq për anglishten time, djema.

  Për ata që mendojnë se "kjo" ka të bëjë gjithmonë me orientimin - kjo thjesht nuk është e vërtetë. Termi "fetish" e përshkruaj atë shumë, shumë më mirë. Në fakt, ekskluziviteti këtu është shumë i pazakontë. Gjithashtu, ndihma profesionale është absolutisht jashtë rastësisë. Për shkak të një tabuje të fortë dhe gjuetisë shumë brutale të shtrigave, nuk ka asnjë mundësi të flas për të hapur në publik edhe me miqtë e mi më të ngushtë. Unë më tepër do të diskutoj hapur për koprofilinë ose ndyrë të kuajve (ose të dyja të kombinuara). 99% e literaturës është nga "profesionistë" të cilët në fakt nuk janë të lidhur në asnjë mënyrë dhe ju gjithmonë përfundoni të kategorizuar si qese me mish (pjesa më e keqe është pedo, më besoni) - plus psiko-analizuar në mënyrë frojdiane, e cila është budallallëk pseudoshkencor kjo vetëm dhemb dhe përsëri - nuk ju ndihmon në asnjë mënyrë. Jam fort i bindur se ky është një fetish, i cili u nxit dhe u mbështet disi nga sjellja ime e kaluar.

  Për ata që mendojnë se kjo nuk është për të / R / nofap - oh burra, është! Unë u pengova / R / nofap dhe ajo në fakt më zgjon nga ëndrra shumë e keqe dhe e trishtuar që isha në shumë vite. Ka shumë të panjohur të rinj që mendojnë se nofap në një farë mënyre do t'ju ndihmojë të humbni virgjërinë ose çfarëdo, por kjo është e keqe, më vjen keq. Për të qenë i sinqertë, mjaft përmbajtje / R / nofap këto ditë po i mungon çështja dhe ndonjëherë është mjaft qesharake. Masturbimi ndaj pornografisë ka pasoja shumë komplekse dhe mund të ndikojë te njeriu i rritur praktikisht në çdo aspekt të jetës së përditshme të njeriut. Nuk ka asnjë lidhje me pushimin, djema. Bëhet fjalë për rivendosjen e trurit tuaj.

  Unë isha duke praktikuar nofap dhe përsërita shumë herë (disa javë ishin maksimumi), por unë mund ta kujtoj shumë qartë realizimin, kur isha në javët e para dhe gjithashtu në barërat e këqija. Weed është në kombinim me pjesën e dytë të nofap për të realizuar në mënyrë drastike gjendjen time shpirtërore, por kjo është një histori tjetër dhe pjesërisht (ndonjëherë barërat e këqija ju bëjnë shumë me brirë). Disi nxiti atë që nuk e kam hasur në më shumë se njëzet vjet - atë ndjesi brirë "fluture" në stomakun tuaj. Ti më kupton se ku e kam fjalën? Kjo më çoi drejt kuptimit të menjëhershëm se në fakt unë dua të qij gratë e rritura në mënyrën e vjetër të kafshëve. Qirje klasike e kafshëve me më shumë shqisa njerëzore (erë, shije, prekje, djersitje). Gëzim i ndjekjes së gruas, bisedës dhe joshjes.

  Nofap në të vërtetë shkaktoi sjelljet e mia të vjetra të kafshëve dhe fetishi im pedo është disi e shtypur si OP po vë në dukje. Jo plotësisht, sepse kurrë nuk kam arritur më shumë se disa javë. Unë ndoshta kurrë nuk do ta "kuroj" veten krejtësisht (si çdo varësi tjetër atje). Por unë jam i bindur se për shkak të masturbimit të pornografisë kam humbur pothuajse dy dekada vetë.

  Nuk është përmendur si një shpirt i paracaktuar. Disa "re" që fluturojnë brenda jush. Ju jeni të formuar nga "ushqim" që ushqeni trurin tuaj. Truri është një gjë fenomenale e cila mund të hacked dhe shfrytëzuar në shumë mënyra. Nëse ushqeni trurin tuaj me pornografi, nuk jeni praktikisht askush.

 41. Sot, shumë vite më vonë, devijimi im seksual di pak kufij.

  Kjo është historia e jetës sime.

  Unë isha fëmijë para se interneti të ishte në përdorim të gjerë. I përdorur për të përdorur BBSes dhe unë do të shkarkoni të gjitha llojet e gjërave. Kështu e mora shareware Doom kur doli për herë të parë. Dhe para kësaj, Wolfenstein 3D.

  Unë u miqësova me një nga sysops lokale BBS në zonën time. Dhe pak kohë pasi e bëri këtë, ai "aksidentalisht" më dha hyrjen në zonat e dosjeve për të rritur. Ende mund ta kujtoj atë imazh të parë. Një zeshkane me flokë kaçurrela dhe një kaçubë gjigante, e ulur në një stol, duke i dhënë vështrimin "eja këtu". Kjo ishte kilometra larg shikimit të pjesës së brendshme të katalogut Sears të mamasë time. Isha i tëri.

  Gjatë viteve të ardhshme, unë shkarkova gjithnjë e më shumë imazhe. Ngadalë, por me siguri, fillova të shijoja imazhe të veprimeve seksuale sesa vetëm gra nudo. Dhe shumë shpejt, unë nuk mund të bëhesha më e vështirë nëse nuk shihja një grua që binte në kangjella ose ndonjë tip që mbyste në fytyrë. E gjithë kjo para se të isha larg shkollës së mesme.

  Unë kam qenë një nga njerëzit e parë në qytetin tonë që kam marrë qasje në internet me dial-up. Në atë kohë, shfletuesit ishin të dobët dhe rrëzoheshin shpesh. Dhe përdorimi i tyre në një lidhje 14.4k dial up ishte e dhimbshme në rastin më të mirë. Por kjo hapi një botë të tërë pornografike për mua. Do të shkarkoja imazhe nga të gjitha llojet e pikave nga Usenet. Dhe, edhe një herë, "u rrafshova". Nuk mund të bëhesha i vështirë nëse nuk shihja ndonjë zog që bëhej bandë dhe madje edhe goditjet solo duhej të kishin natyrë gjinekologjike para se të më interesonin edhe më të voglat.

  Shkova në kolegj. Internet me shpejtësi të lartë do të thoshte se nuk fjeta natën. Po shkarkon pornografi. Tani, mund të shikoja video dhe të vendosja veprim dhe zëra të vërtetë për objektet e dëshirës sime.

  Dhe në këtë pikë, interesat e mia morën një kthesë deviante. Nuk mund të zbrisja nëse nuk shihja një vajzë që poshtërohej. Dhe unë u bëra i fiksuar duke parë gratë duke u bërë ****. Seksi anal tani ishte fiksimi im.

  Dhe çfarë kamare ishte. Hendeku. Futje të mëdha. Kremrat anale. Dhe sa herë që shihja ndonjë vajzë duke e marrë atë në gomar, gjithmonë do të shikoja për atë pamje të dhimbshme në fytyrën e saj. Nuk më intereson sa aktore e mirë është një starlet pornografike - nëse dhemb, ajo do ta tregojë, të paktën me hollësi. Dhe këto momente të vogla më larguan më shumë se gjithçka që kisha parë ndonjëherë.

  Ishte në këtë kohë që vendosa që fiksimi im po bëhej jo i shëndetshëm. Dola më shumë. Madje mori një të dashur. Por devijimi im seksual do të thoshte se doja të gjitha llojet e gjërave që një vajzë fillestare kolegji as nuk i dinte se ekzistonin. Megjithatë, unë pata kënaqësi të madhe që e "korruptova" këtë pafajësi.

  A e kam gabim që ta bëjë atë të më lejoni të shikoj mut e saj? Të marrësh kokën në tualet? Urinuar mbi të në dush? **** mbret gomar e saj dhe duke e bërë atë thith mua më pas? Unë mendoj se shumica e njerëzve do të thonë po.

  Unë mendoj se kashta e fundit për të ishte kur e vendosa në një vaskë të mbushur me ujë dhe e bëra të më jepte kokën. Unë do ta shtyja atë poshtë dhe **** gojën e saj derisa ajo të fillojë panik. Dhe thjesht do të prisja disa sekonda më shumë. Unë zbrita, por ajo më la.

  Sot, shumë vite më vonë, devijimi im seksual njeh pak kufij. Skat. Skllavëri e vështirë. Porno tortura. I ashtuquajturi "i dhimbshëm".

  Dhe mendoj se gjëja që më frikëson më shumë është se unë kam filluar të shijoj gore. Seksualisht.

  http://www.reddit.com/r/funny/comments/1241bg/when_youre_watching_really_kinky_porn/

 42. përfundojnë duke hyrë në disa gjëra qesharake të çuditshme

  Ky është problemi me pornografinë, ju mund të përfundoni duke marrë disa gjëra qesharake të çuditshme për të cilat as nuk do të kishit menduar nëse nuk do të kishit parë kurrë pornografi, mund të kthehet në një mani dhe siç thatë që disa djem nuk mund ta marrin atë me një fotografi të rregullt të një zogu nudo që mund të ketë pasoja mjaft të këqija në takimet e tyre reale seksuale.

  http://www.reddit.com/r/funny/comments/1241bg/when_youre_watching_really_kinky_porn/

 43. Si e prish 'lidhjen' me lloje të caktuara të pornografisë?

  Si e prish 'lidhjen' me lloje të caktuara të pornografisë?

  Do të doja ta filloja këtë me një Përgjegjësi: Unë nuk jam ndonjë shtëpi e çoroditur e bodrumit, ose disa gra që urrejnë psiko; Unë kam një numër të madh të miqve femra shumë të mira, jam në një lidhje dhe kënaqem duke i bërë vajzat të lumtura.

  Sidoqoftë, unë ndonjëherë ndonjëherë shikoj pornografi shumë grafike dhe të përgjakshme në internet - të tilla si histori dhe vizatime / komike që përshkruajnë gratë që përdhunohen ose vriten - dhe shpesh kam një nxitim titullar nga shikimi i saj. Pas fjalëve ndjej një mur të fortë faji dhe turpi, të cilin e urrej. Unë e urrej edhe më shumë faktin që këto imazhe më futen në kokë, gjë që mund ta bëjë bisedën me një vajzë / të dashurën një përvojë vërtet të pakëndshme.

  Pyetja që kam është se si ta ndërpres këtë lidhje me këtë pornografi më të dhunshme? Unë e di që përgjigjja e qartë është thjesht të shkoj gjeldeti i ftohtë, por më shpesh sesa jo, fakti që po jetoj vetë dhe në një shkollë me stres të lartë më çon përsëri në pornografinë që kam përmendur duke kërkuar atë 'nxitim' . Duhet të gjej një mënyrë për të ndryshuar mentalitetin tim, por nuk jam i sigurt se si të shkoj atje. Çdo ndihmë do të vlerësohej shumë.

  PËRGJIGJE:

  Unë mendoj se mund të lidhen në një farë mënyre. Dua të them që isha pak më ndryshe, nuk shikoja atë lloj pornografie, por kur e përdorja pornografinë shumë (unë përsëri rikthehem, por shumë më rrallë) u bëra jashtëzakonisht e desensibilizuar ndaj dhunës. Kam frekuentuar vende si / r / gore ose / r / morbidrealitet dhe nuk kam larë qepallën. Unë mendoj se për shkak se pashë pornografi aq shumë, humba një ndjenjë të faktorit risi. Përdorimi i rëndë i pornografisë madje ndryshoi atë që porno më pëlqente me kalimin e kohës për gjëra që unë i shoh tani si të sëmura. Cila kinda më kujton një komik të tërbuar që pashë disa javë më parë këtu

  Tani që nuk shikoj pornografi gati aq shumë, nuk duroj të shikoj diçka të tillë. Dhe unë mendoj se ju mund të keni të njëjtën gjë që unë bëra. Mungesa e faktorit risi. Ajo që unë ju sugjeroj të bëni është të qëndroni larg kompjuterit tuaj për një kohë. Hardshtë e vështirë e di. Unë personalisht u përpoqa të studioja në bibliotekën publike ose të shkollës në vend se në shtëpi. Soshtë kaq e lehtë le të mendojë dhe të shikojë pornografi në internet ndërsa studion. Gjithashtu provoni dhe qëndroni rreth me njerëz të tjerë sa më shumë që të jetë e mundur. Mund të jetë e vështirë kur përpiqeni të studioni, por sinqerisht zbulova se nëse kaloja më shumë kohë me miqtë dhe familjen dhe më pak kohë duke studiuar me pornografi, unë shtyja shumë më pak dhe e bëja punën shumë më shpejt. Sapo të largoheni nga ajo larg nga gjërat që shikoni për një kohë, mendja juaj rivendoset paksa dhe nëse riktheheni pornografia shumë më e thjeshtë bëhet përsëri më e ndërprerë. Paç fat

 44. 12 vite të ZKM përshkallëzuar në pornografinë ekstreme / fetish

  29 y / o me 17 vite MO (për softcore dhe imagjinatë) dhe 12 vite të PMO shkallëzuar në porn ekstreme / fetish. Fillova të humbasim interesin për seksin real. Ndjeva se ndërtimi dhe çlirimi nga pornografia ishte gjithnjë më e fortë se ajo që ishte nga seksi. Pornoja ofron shumëllojshmëri të pakufizuar, unë mund të zgjedh atë që dua të shoh në atë minutë.

  Derdhja ime e vonuar u bë e keqe dhe nganjëherë nuk mund të orgazmoja fare. Kjo më vrau dëshirat e fundit për të bërë seks.

  Përfundimisht varësia ime ndaj pornografisë ishte aq e keqe saqë doja të ndaloja. Unë kisha shikuar disa orë pornografi, orgazmë disa herë dhe akoma ndjeva se kam nevojë për më shumë. E dija që kisha problem dhe shkruaja "varësi nga pornografia" në google dhe lexoja histori dhe doja të filloja abstenimin e PMO. Kam përsëritur shumë herë por po funksiononte.

  Në ditën e 70 (pa pornografi, bordurë, masturbim ose seks) të kësaj radhe NoFap ndjeva se isha shëruar fizikisht dhe e di që mund të bëja seks tani me sukses të mirë. Unë besoj se lufta ime me dëshirat për të parë pornografi do të vazhdojë, sepse unë kam një histori të gjatë të përdorimit të pornografisë, por unë jam i vendosur ta mbaj veten larg pornografisë.

  Truri juaj rishkron veten për të rritur lëshimet e dopaminës. Orientimi seksual është përcaktuar si ajo që truri kërkon dhe përgjigjet. Fappers varur janë autoseksualë dhe jo heteroseksualët / homoseksualët. Diskutoni.

 45. Lloji i zhvendosjes së frikshme në atraksione ... a është e zakonshme kjo?

  Lloji i zhvendosjes së frikshme në atraksione ... a është e zakonshme kjo? 

  Rrugëzimi sepse njerëzit e dinë llogarinë time kryesore. Jam në ditën 11, pasi nuk kam pasur shumë vështirësi që nga dita 4 apo më shumë.

  Gjëja e frikshme është se unë kam qenë duke parë gratë si tërheqëse të çmendura, dhe burrat ose idenë e burrave goxha joseksualë. Si një homoseksual, i cili ka ekskluzivisht shumë marrëdhënie me burra të tjerë që nga shkolla e mesme, kjo është diçka e çuditshme. Efekti duket se ka filluar në ditën 8 dhe është rritur që nga ajo kohë. Gjithmonë e kam parë atraktivitetin tek femrat vërtet tërheqëse, por tani kur shoh edhe zonja "të shëmtuara" që ecin në rrugë, nuk mund të ndihmoj por të përfytyroj se si do të ishte të bësh seks të çmendur me to ashtu atje

  Po mendoj se kjo është diçka lloj hormonale. A është e zakonshme? A do të ndalet? A është e kthyeshme?

 46. Por unë nuk u përfshinë jashtë, unë në fakt i pëlqente atë disi

  60 ditë - Dritë në fund të një tuneli të madh të errët. (self.NoFap)

  Merrni një fëmijë; një djalë normal, i shëndetshëm, sportiv, i dashur në moshën 10 ose 11, dhe t'i jepte një Kompjuteri me internetin e shpejtë. Edhe më mirë, tregoni se kec një lojë të quajtur Counter-Strike, dhe të shikojnë se si jeta e tij shoqërore kthehet në një grumbull gërmimi të zjarrit brenda vetëm disa muajsh.

  Dhe tani, këtu jam, gjatë 7500 Counter-Strike InGame-Hours dhe 9 vite më vonë, ulur para PC tim dhe duke shkruar një histori për të huajt në një forum rreth temës së masturbimit.

  "Por RisingPotential, si përfunduat këtu?" Mire

  Kur hyra në klasën e 5-të, isha aq i zbehtë dhe i dobët (dhe 1.90 cm i gjatë), mund të thuash shumë se isha i çuditshëm i klasës, megjithëse u bëra miq me "lojtarin" dhe "ngacmuesit" në të (I e di mirë, wtf?). Por gjithmonë ata meshkuj, femra me të cilët nuk do të flisja madje. Ata më bezdisën dreqin, nuk më pëlqyen mua, unë nuk i pëlqeva. E thjeshtë Me përdorimin e përditshëm të internetit / lojërave në internet, ishte vetëm çështje kohe derisa zbulova pornografinë. Kam lexuar disa artikuj të Dr.Sommer në disa revista adoleshente për dashurinë / vaginat dhe çfarëdo tjetër, por kurrë nuk e kam parë me të vërtetë si një punë të madhe. Megjithëse edhe atëherë kam masturbuar si kampion. Por kur mësova për tokat e mrekullive magjike prapa "Kazaa" dhe "eMulE" dhe programeve të tjerë p2p që kishin më parë, gjërat filluan të përshkallëzohen shumë shpejt. Shkova nga fotografi të vajzave të rastësishme, në fotografi të vajzave të zhveshura rastësisht, te Videot e mia të para të mëdha 5-10 MB. Siç e dini, programet P2P ndonjëherë kanë ngarkuar material që nuk quhet me emrin e asaj që përmban. Ndonjëherë, mbase kam marrë një video "fytyra të vdekjes" ose ndonjë tjetër - të paktën atëherë - thjesht mut të paparë që nuk kisha ndërmend të shihja.

  Por unë nuk u përfshinë jashtë, unë në fakt i pëlqente atë disi.

  Pra, pak më vonë, unë kërkova në mënyrë specifike për mut të çuditshëm në vend të kësaj duke u futur në të në aksident. Së pari ishte jo-seksuale e çuditshme, por kur gjeta çuditjen seksuale, me të vërtetë unë shkova me të. Vajzat që Ive e kishin parë çdo ditë në klasë ishin thjesht të retarduara në sytë e mi dhe më pak tërheqje që ndoshta kam pasur për ndonjë prej tyre; E humba.

  Kjo ishte vërtet pjesa më e vështirë për mua. Kur fola me miqtë e mi meshkuj - mbase në moshën 13 ose 14 vjeç - ata GJITHMON folën për vajzat dhe sa seksi duken dhe çfarëdo traseti që një adoleshent pubescent mund të pështyjë nga goja e tij. Dhe thjesht më është dashur të them "Po sigurisht, Id gjithashtu dua ta qij vajzën X dhe Y", kur në të vërtetë, nuk ndjeva ASGJSISHT asgjë. Kam vrarë çdo zgjim seksual ndaj një qenie njerëzore normale të seksit të kundërt për shkak të pornografisë së çuditshme që po shikoja në shtëpi. Kështu që kisha shumë gjëra që po ndodhnin në mendjen time - kryesisht duke pyetur veten nëse isha disi homoseksual ose aseksual ose çfarëdo tjetër. Por nuk kishte kuptim, sepse unë pashë pornografi me vajza në të (edhe nëse ishte kryesisht mut i çuditshëm) dhe unë kurrë nuk kam pasur një mendim homoseksual fare.

  Shpejt përpara 1 ose 2 vjet më vonë, unë në një farë mënyre arrita të bëj të paktën disa nga mutet e mia së bashku (fillova të haja më shumë, të nxihesha pak, të bëja ushtrime ndonjëherë) dhe më në fund mora një të dashur. Unë me të vërtetë nuk e di se si përfunduam së bashku, e putha atë në një ditëlindje dhe ditën tjetër, ajo tha se ishte e dashuruar. Cfaredo. Kështu që unë kisha një të dashur - mirë apo jo? Epo, unë me të vërtetë e kisha atë vetëm për shkak të pranimit shoqëror që po merrja pasi kisha më në fund një të tillë. Unë me të vërtetë vura re se sa të lehtësuar ishin prindërit e mi, edhe nëse ata kurrë nuk e thanë direkt. Problemi ishte, unë ende nuk ndieja asgjë për vajzat. Kështu që kur kaloi koha dhe përfundimisht përfunduam në shtrat, nuk mund të bëja një mbledhje. Sigurisht, kisha justifikimet tipike në mendjen time si "është hera jote e parë, thjesht nervoze, etj. Nuk do të ndodhë përsëri", por thellë - kuptoj që e di - e dija që diçka nuk shkonte me mua. Kështu që unë shpejt i dhashë fund marrëdhënies para një herë të dytë - dhe një dështim i dytë - në shtrat mund të ndodhte.

  Midis mendimeve dëshpëruese të "të mos jesh burrë / jo mjaft burrëror" dhe duke e ditur që jam shumë i paaftë të lidhem me njerëzit në një nivel më të thellë, unë thjesht u ktheva në shenjtëroren time të dashur - lojëra në internet / pornografi dhe internet.

  E dashura e dytë erdhi, ED ishte akoma atje, zhgënjimi dhe depresioni u rritën -> cikli vazhdon

  Dhe pastaj kam gjetur ju djema:) Unë nuk e di se si me të vërtetë, por Im i lumtur që kam bërë. Im afër 60 ditëve tani, unë u rilampa shumë herë më parë (gjithmonë pas ~ 30days), por tani Im duke filluar të shoh një ndryshim.

  Unë do t'ia kaloj 90 ditëve këtë herë, ose sidoqoftë do të zgjasë shumë për të "shëruar" mua, dhe pastaj Ill raportoj saktësisht se si u ndjeva / si u zhvilluan ndjenjat e mia dhe si ndihem tani në lidhje me NoFap.

 47. se shijet e mia në P ndryshuan gjithnjë e më shpesh.

  Kur u ktheva në internet në adoleshencën time të vonë, gjeta shumë youtube si faqet P që kategorizonin përmbajtjen e tij sipas fetishit. Në fillim shijet e mia në P ishin ato të një djali normal adoleshent, por duke parë nga afër me kalimin e viteve vura re që shijet e mia në P ishin zhvendosur në përmbajtje më agresive. Temat e dhunshme ndaj grave të jenë më specifike, veçanërisht ato video anime H me skenarë që ishin shumë të poshtër për t'u portretizuar në jetën reale. Përfundimisht edhe pse u mërzita nga ato gjëra dhe kur hyra në të 20-tat e mia dhe gjeta një send të ri, por ajo që është interesante është se shijet e mia në P ndryshuan gjithnjë e më shpesh. Kështu që brenda një viti kisha fituar kaq shumë fetish të reja, secili duke ndryshuar në një hark kohor më të shkurtër se ai para tij. Deri tani po bëj 90 ditët sepse shijet e mia tani po më bëjnë me të vërtetë të pakëndshme b / c që bie ndesh me seksualitetin tim.

  Sa kohë derisa shijet e mia të kthehen në normale?
 48. Sa prej jush që identifikoni si të drejtë, të zhytur në të

  Sa prej jush që identifikoni si të drejtë, të zhytur në pornografi biseksuale / lojë?

  GUY 1)

  Unë kurrë nuk u futa në biseksual, por ndjeva se do të kisha shkuar atje nëse nuk do të ndaloja pornografinë shumë shpejt. Sidoqoftë, unë u futa në gjëra lezbike dhe disa fetish të çuditshëm. Hyrja në ato gjëra ishte një udhërrëfyes i madh për mua që tha në thelb Kthehu tani! Unë me siguri besoj se varësia pornografike mund (dhe zakonisht, nëse jo universalisht), të çojë në konfuzion serioz seksual.

  GUY 2)

  Unë nuk e bëra këtë, por unë u shkallëzova në zona të ndryshme për të cilat nuk jam krenar apo madje nuk më tërheqin

  GUY 3)

  Unë shkurtimisht e argëtova idenë përmes disa fantazive të tentuara. Për shkak të mendimeve ndërhyrëse, unë kuptova se kënaqja kuriozitetin nëse do të doja të mendoja për atë lloj gjëje që do ta bënte atë të zhdukej. Në fund të fundit nuk më pëlqente aspak. Ajo e vrau bonerin tim edhe duke menduar për një anëtar tjetër. Por deri atëherë ishte tepër vonë. Mendja ime ishte çimentuar në “djema -> masturbim -> orgazëm -> mirë!”Pavarësisht nga fakti se vetë mendimet ishin të pakëndshme dhe çuan në një episod të HOCD. Unë jam kryesisht mbi të, falë Zotit. E bënte çdo ditë Ferrin.

  GUY 4)

  Gjithmonë më bëri të mendoj edhe pse, edhe para se të shihja YBOP, fillova me pornografi të bukur me vanilje. Një gomar apo cipë nudo për vajzat do të më bënte të vështirë si ferr, por përshkallëzimi. ishte e pashmangshme.

  GUY 5)

  Mate, i mbërtheu shkopinj bejsbolli deri gomar e mia rregullisht për vite !!!

  Unë isha aq i ndyrë në kokë. Ashtu si stoptheporno, fillova me gjëra vanilje dhe vetëm disa gjinj do të më bënin të shkoja përpara. U përshkallëzua. Shkallëzuar dhe pastaj përshkallëzuar edhe më shumë. Unë kurrë nuk kam shikuar gjëra homoseksuale - vetëm disa herë për të eksperimentuar dhe më dukej shumë e pakënaqshme. Unë gjithmonë i qëndroja pornografisë ekstreme të drejtë dhe do të kaloja 60% të kohës duke e vendosur veten në vend të femrës.

  E gjithë kjo dhe megjithatë jo një herë në jetën time do të shihja një djalë në rrugë, në punë, ose në TV dhe të mendoja për ndonjë gjë seksuale. Gratë nga ana tjetër? Do të shihja shumë prej tyre çdo ditë. Amazingshtë e mahnitshme që kam kaluar vite të masturbimit solo anal dhe isha akoma 100% i sigurt që isha i drejtë. Ishte vetëm kur fillova të kisha disa mundësi seksuale me gratë dhe ED filloi. Kjo ishte kur hyri HOCD dhe për herë të parë në jetën time unë kisha vërtet probleme me atë që po ndodhte në kokën time. Filloi të ketë një ankth të keq dhe pagjumësi të çmendur. Në përgjithësi filloja të luftoja. Ishin vetëm disa javë derisa gjeta YBOP dhe për fat të mirë unë jam përsëri në një gjendje mendore krejt normale dhe kam qenë që kur kam filluar rindezjen.

  GUY 6)

  Po aty isha i hutuar, pasi isha duke parë pornografi shemale / homoseksuale, por nuk më tërhoqën kurrë djemtë në jetën reale.

  GUY 7)

  Kur fillova P në klasën 8, unë lehtë u konsumova me të gjithë pornografinë rreth meje. Ajo eskaluar kaq shpejt, njeri. Kam marrë disa gjëra mjaft të liga për të cilat nuk jam krenar. Gjithmonë më pëlqente vajzat, por për ndonjë arsye isha duke shikuar gjëra të rënda si Trans.

  ohu

  GUY 8)

  Unë e bëra. Unë e konsideroj veten kryesisht të drejtë, por kur me brirë / bordurë, unë shkova për disa gjëra jashtë-binarët.

  [Nxjerr në pah!] Porno lezbike ka humbur më shumë është tërheqja për mua. Nevojitet të paktën një karin e përfshirë. Porno trans (vajzat me penis) ishte shpesh e këndshme - video e vërtetë dhe imazhe të vizatuara. Herë pas here unë shkoja për ndonjë porn homoseksual drejtpërdrejt. Por kur e shikova, thjesht nuk ishte eksituese. Kam humbur gjysmën e bonerit tim, kjo nuk po funksionon. Kështu që unë u ktheva në pornografi të drejtpërdrejtë. Por unë e kisha dhe u kënaqa me këtë nxitje më shumë se një herë. Unë kam bërë cam2cam me tipa, jo aq argëtues sa pornografia, por një përvojë të re interesante: ekspozicionizëm i lehtë. Unë u bashkova me një faqe homoseksualësh, por kurrë nuk takova askënd.

  Nuk e konsideroj aspak problem. Ndoshta një ditë do të bëj seks me një djalë, mund të jetë kënaqësi.

 49. gratë mesatare reale janë bumped deri disa numra në atraktiv

  Unë duhet t'ju them nga po vij. Unë jam 21 nëse jeni kurioz. Shumicën e ditëve të javës do të bëja PMO, dhe gjatë disa muajve në të kaluarën time isha një përdorues shumë herë në ditë. Përmes timen ahem karrierë, e gjeta veten duke parë pornografi të çuditshme dhe jo karakteristike që nuk përputhej me seksualitetin tim. Çdo gjë tronditëse aq sa të rritet më lart.

  Gjërat që nuk më mungojnë: Porno bizare, Fshehja e PMO, Pastrimi, Pastrimi i historisë time të internetit, Të kesh pornografi në hard diskun tim (FALAS!), Shikimi objektiv i grave

  Eshte e vertete. Asshtë sikur gratë mesatare reale të përplasen disa numra në shkallën tërheqëse, dhe gratë e bëra prej plastike duken ashtu. Ky është një faktor pozitiv serioz

 50. Gjë është, kam marrë shumë. Kjo më ka ngatërruar aq shumë, sepse

  Mosha 21 - ED dhe pornografia transexuale, e nevojshme për të masturbohur në ditën 50

  Herë pas here, do të jepja një pushim ditor 2-4 sepse ereksionet e mia filluan të dobësoheshin. Mendova se kjo ishte për shkak se e mbingarkoja atë. Pas pushimit, ereksionet e mia ishin të forta dhe vazhdova.

  Kur u ktheva 20. Nuk e dija se çfarë po ndodhte më. Pyeta nëse isha i varur nga pornografia. Fillova të masturboj 10-14 herë në javë, 99% e kohës në pornografi. Sesionet e mia të masturbimit zgjatën rreth 2-4 HOURS në këtë pikë. Nëse unë u përpoqa të masturboj pa të, do të më merrte 20 minuta për të marrë edhe një mbledhje. Unë madje fillova të kisha probleme në marrjen e ereksioneve në pornografi. Unë do të merrja 2-4 ditë pushim, do të kthehesha dhe do të kisha vështirësi në marrjen e saj. Unë fillova të freaking jashtë duke menduar unë ED dhe kam filluar googling një bandë e gjëra dhe nuk mund të gjeni shumë.

   Kështu që unë vazhdova të masturboja sepse të paktën isha në gjendje të bëja një mbledhje. Kjo është ajo ku bëhet e çuditshme. Një ditë po shiqoja video, duke u përpjekur të gjeja një skenë të mirë për të më bërë të vështirë. Unë klikoj në atë që dukej të ishte një video vajzë në vajzë, por shpejt zbulova se ishte në të vërtetë pornografi tranny. Unë isha gati për të dalë nga ajo, sepse unë jam i drejtë dhe kjo fitoi mua dreqin jashtë. Gjëja është, unë u bëra e vështirë. Kjo më hutoi aq shumë, sepse mendimi për tranny më bëri të shkoja e butë. Tani papritmas po shkoj shumë?

  Unë me të vërtetë fillova të freaking jashtë, sepse kam pyetur nëse unë isha vërtetë drejt, dhe nëse arsyeja pse unë nuk jam duke u vështirë më është për shkak se unë nuk jam tërhequr për gratë. Pasi e kam bërë këtë për rreth 2 orë, kam gjetur se shumë njerëz të drejtë duket të shikojnë dhe të masturbojnë për porn tranny. Ata gjithashtu thanë se kjo u ndodhi atyre nga blu. Kjo më bëri të ndihesha pak më mirë.

  Pra, çfarë kam filluar duke bërë ishte kam përdorur porn tranny për të marrë më të vështirë në mënyrë që unë mund të lëvizin për në porn heteroseksual ku unë do të përfundojë. Pa e kuptuar, unë kam qenë së shpejti edhe shikuar një bandë e tabu të tjera ose porn më ekstreme që unë kurrë nuk do të kishte konsideruar edhe shikuar disa vjet më parë. Unë fillova të ndihem i neveritshëm pasi bëra masturbim, sepse nuk mund të besoja që e lashë veten deri në këtë pikë. Unë thjesht nuk mund ta ndaloj veten time.

 51. E dashura ime shkoi nëpër një fazë të ngjashme një kohë prapa

  Përditëso luftën time të gjatë - Lajme të mira

  Ajo ka qenë kaq e mahnitshme dhe unë kurrë nuk do ta kisha kaluar këtë pa të. Dhe po aq njësoj - edhe ky forum YOBP.com ishte katalizatori që më bëri ta zgjidh këtë.

  Disa shënime të këshillave

  1. Bisedoni me partnerin tuaj. Është ndihma më e madhe.

  2. Merrni kohën tuaj dhe shkoni me një ritëm me të cilin jeni të kënaqur.

  3. Shtesat nuk kishin asnjë efekt aq-kaq-ndonjëherë.

  4. Mos bini në grackën e shikimit të pornografisë edhe nëse nuk planifikoni të binte në qejf.

  Gëzueshëm mjaft, dhe disa prej jush mund ta gjejnë këtë interesante. E dashura ime kaloi nëpër një fazë të ngjashme për një kohë të gjatë duke parë shumë pornografi dhe duke përfunduar duke gjetur se vetëm veprimi i vajzës me vajzën do ta bënte atë të lagur (mendoj se djemtë përshkallëzohen në pornografinë e homoseksualëve) edhe pse ajo nuk është aspak lezbike. Kështu që ajo gjithashtu duhej të heqë dorë nga pornografia. Unë mendoj se kjo në një farë mënyre ishte e mirë për mua, sepse ajo e kuptoi plotësisht atë që po kalonte.

 52. Unë jam një vajzë që shikoj pornografi të çuditshme

  by grungevalue

  Unë jam një vajzë që shikoj pornografi të çuditshme. Unë nuk mendoj se mund të vij me të dashurin tim tani sepse unë jam një pervers i madh dhe seksi me vanilje nuk e bën më për mua 🙁 ku është studimi im? LINK

 53. E vetmja gjë është se unë kam nevojë për pornografi më të çmendur tani dhe që i mërzit

  fukdallas

  Çuditërisht e dua pornografinë dhe hudhrat çdo ditë, ndonjëherë deri në 3 apo më shumë herë në ditë. Kam hardon të rastësishëm nëse diçka më prek karin. E vetmja gjë që gruaja ime duhet të bëjë është ta prekë atë dhe unë jam gati të shkoj dhe zakonisht zgjas sa të dojë ajo. E vetmja gjë është që kam nevojë për pornografi më të çmendur tani dhe kjo më bezdis. Unë kam provuar të shkoj një javë pa asnjë më parë, por bëhet një fiksim

  http://www.reddit.com/r/todayilearned/comments/154jxl/til_there_is_a_growing_number_of_healthy_men_who/

 54. Kam gjetur veten duke kërkuar më shumë fetish / pornografi specifike për të ngjallur mua

  asiones

  Unë mund të pajtohem me këtë… (nuk e lexova artikullin vetëm titullin në reddit) sepse e gjej veten duke parë më shumë fetish / pornografi specifike për të më zgjuar atëherë gjërat e zakonshme
 55. ED si rezultat i rritjes së pornografisë?

  ED si rezultat i rritjes së pornografisë?

  Do ta mbaj shkurt: Fillova të shikoja pornografi kur isha 12 - 13 (jam 19 tani) dhe përfundimisht u përshkallëzua në pornografi shemale. Kjo tashmë është qeshur, por ajo që është edhe më e ngopur është fakti që unë kam pasur rastin tim të parë të ED ditën e fundit. Tashmë shkova te Doktori, ai tha se jam mirë ... Jam i shqetësuar se mos u ndez më nga gratë. Të paktën jo si dikur.

  Pra - a ka përjetuar ndokush këtu edhe ED të shkaktuar nga pornografia? Dhe nëse po, a ju ka ndihmuar NoFap ta kapërceni atë? Sa kohë u desh? Mos vallë dikush ndoshta u përshkallëzua në gjëra të tjera të çuditshme dhe arriti të largohej nga ai fetish me nofap?

  Përgjigjet e vlerësuan

  GUY 1)

  Po mendoj se ED-ja ime ishte induktuar nga pornografia sepse pas 3-4 muajsh tani jam shëruar. Shërimi i ED ishte motivi im më i fortë për të qëndruar pa PMO, dhe unë jam i sigurt se nëse jeni serioz në lidhje me këtë, atëherë duhet të bëni mirë. Gjatë atyre muajve unë kurrë nuk kam parë ndonjë video pornografike, por kam parë foto lakuriq dhe seks skena në shfaqje televizive një herë në një kohë. Asnjë fetish i çuditshëm apo i çmendur. Ju mund të lexoni një paraqitje të shkurtër të historisë time këtu http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/15az4r/ed_gone_nsfw_language/

  GUY 2)

  Unë mendoj se të gjithë ata që kanë parë pornografi për diku joshen në shikimin e përmbajtjeve më të çuditshme, më të çmendur, të ngrirë, kufitarë ose të paligjshëm. It'sshtë mënyra e trurit tuaj për të rregulluar dopaminën. Unë kam përjetuar ED nga përdorimi i pornografisë dhe nuk ka asgjë më poshtëruese sesa të shtrihesh në shtrat me një grua të bukur dhe të mos jesh në gjendje të performosh. Për mua, është një kujtim që nuk do ta harroj kurrë dhe ishte i dobishëm në mua duke filluar betejën time me këtë varësi.

  Urime për pranimin e keni një problem dhe marrjen e hapave për ta korrigjuar atë. Ka shumë histori suksesi në këtë subreddit. Secili person është i ndryshëm, dmth. Nuk ka një afat kohor të caktuar që duhet të përmbajë nga PMO për ta shëruar veten. Personalisht, unë mendoj se kjo varësi do të jetë një betejë e gjatë që unë duhet të luftoj çdo ditë. Sigurisht disa ditë do të jetë më e lehtë se të tjerët, por duke pasur parasysh botën në të cilën jetojmë, tundimi do të jetë gjithmonë një klik larg. Qëndro vëlla i fortë.

  GUY 3)

  Situatë shumë e ngjashme, unë nuk bëra asnjë hap për rreth një muaj këtë verë dhe kjo më ndihmoi, mos u kthe përsëri në zakone të këqija, unë jam duke filluar përsëri përsëri tani. Fat i mirë, të thith por nëse e mban veten të zënë nuk do të kesh shumë telashe për sa kohë që je i qëndrueshëm

  GUY 4)

  Përgjigja është: po. Ashtu si ju, unë kam filluar të shikoj pornografi që kur isha 11 vjeç. Duke filluar nga 20 vjet më parë, unë kisha probleme me Vonesën e Ejakulimit dhe gjatë dy viteve të fundit kam zhvilluar edhe ED. Unë kam bërë shumë lexime dhe ndajmë të njëjtën çështje.

  Ajo ka të bëjë me mënyrën se si prifti ynë primitiv ndjek pas risi. Ju mund të gjeni detajet në yourbrainonporn.com.

  Por fundja është: e drejta juaj. Ka diçka që nuk shkon me ju dhe është shkaktuar nga përrenjtë e pornografisë që keni parë.

  Lajm i mirë është se truri juaj është fleksibël dhe do të shërohet. Shumë njerëz rimëkëmben në pak ditë 90.

  Seksualiteti juaj nuk ka ndryshuar. Nëse keni qenë i drejtë kur keni filluar të shikoni pornografi, jeni akoma i drejtë. Fetishi dhe pornografia tranny është rezultat i neuroneve të lodhura brenda kokës tuaj që kanë nevojë për goditje gjithnjë e më të reja për të vazhduar të xhindoheni.

  Jam rreth 13 ditë në shërimin tim dhe tashmë po ndihem më mirë. 

 56. Unë e konsideroj veten drejt - pornografia dhe fapping po më shkatërrojnë

  Epo, unë jam mjaft i ri në reddit dhe sapo zbulova për këtë nënreditim. Jam 16 në pak ditë, mashkull dhe kam nevojë për ndihmë për të ndaluar masturbimin. Ndihem shumë i turpëruar për veten time, por ja ku shkon. Nuk e di pse por kur shikoj pornografi ndonjëherë më pëlqen të shikoj djem. Unë e konsideroj veten drejt dhe kam pasur disa të dashura. Unë mendoj se pornografia dhe fapping po më shkatërrojnë. Unë kaloj orë gjatë orëve të natës duke parë pornografi kur jam me brirë ose i mërzitur.

  Kur po vazhdonte shkolla (në pushim tani) do të bëja vetëm 1-2 herë në javë. Unë kurrë nuk kam gabuar më shumë se një herë në ditë, por gjithmonë ndjehem gabimisht moralisht dhe i them vetes që mos ta bëj përsëri, por pasi ta bëj një ditë, filloj ta bëj çdo ditë, por pastaj filloj të ngadalësohem. Ju lutem ndihmë. Ndihem në siklet ndërsa ndiej se kjo po ndikon në seksualitetin tim dhe mënyrën se si flas apo shikoj njerëzit.

  Miqtë e mi flasin gjithmonë për mënyrën se si njëri prej tyre pushoi së prishuri dhe shoku tjetër zbrazet 5-10 herë në ditë. 97% e meshkujve masturbohen dhe njerëzit thonë se është normale, por nuk më pëlqen më duhen këshilla për të ndaluar goditjen. Btw kjo ka vazhduar për rreth një vit.

  POST - 15 pothuajse 16 duhet të ndihmojë për të ndaluar

 57. Fjalë për fjalë po vdes nga sikleti
  Në 16 gusht, unë rashë poshtë vrimës së lepurit. Unë isha duke kërkuar etiketa të ndryshme në xvideos.com. Mendova se kisha parë gjithçka në sit kështu që nuk kisha frikë. Vendosa të shikoj etiketat solo. Kam dëgjuar për videon Octomons të kontrolluar për të parë se çfarë kishte atje. Pastaj u bëra kurioz. Vendosa të shikoj etiketën soloboy për të parë se çfarë po bënin djemtë e tjerë. Unë jam drejt por isha kurioz të shihja se çfarë kishte atje. Nuk mendoja se çfarë po bëja sepse isha i dehur. Nuk kisha ide se kisha OCD. Gjithsesi, unë goditi kërkimin. Ajo që nxora unë më dukej e paligjshme. Unë fanatik. Kam mbyllur shfletuesin, por OCD im hyri në mbingarkesë. "A ishte e paligjshme, a mund të shohin perënditë e internetit atë që kërkova, çfarë do të mendonin njerëzit, çfarë kam bërë?" Ishte kaq bruto dhe doja ta shihja. Sidoqoftë, unë shkatërrova kompjuterin tim. Të nesërmen fillova t'u tregoja miqve se çfarë kisha bërë. Kisha frikë se do të arrestohesha. Pse kam reaguar kështu, nuk e di por kam vepruar. Unë thirra një mik në një shtet tjetër për ta tërhequr për të parë nëse ishte i paligjshëm. Ai konfirmoi se nuk ishte i paligjshëm dhe tha të qetësohej. E pyeta nëse isha homoseksual sepse e kërkoja. Ai qeshi dhe tha se çdo djalë ka kërkuar diçka homoseksual. Ai tha mbase mund të kishit mësuar disa lëvizje të reja! Isha kurioz të shihja se çfarë po vendosnin djemtë e tjerë në internet. Unë jam kundër që njerëzit madje të bëjnë fotografinë time dhe nuk mund ta imagjinoj guximin që njerëzit kanë për ta treguar veten të zhveshur në internet. Gjithsesi, pasi pata një kontroll shoku, kisha një tjetër vetëm për t'u siguruar. Ai ishte si, Oh my – soloboy! Nuk mund ta ndihmoja. Ishte si një përvojë OCD jashtë trupit. Që nga ajo kohë unë u kam treguar të gjithëve atë që kam bërë në këtë periudhë kohore 5 të dytë nga mendimi në kërkim. Ndihem kaq e çuditshme dhe kam frikë nga ajo që të tjerët duhet të mendojnë për mua. Fillova të shoh një terapist dhe ai më tha se ishte OCD. Ai nuk mendon se është HOCD sepse nuk është sikur pashë një video ose ndonjë gjë tjetër dhe ai tha që çdo djalë ka klikuar në diçka ndërsa kërkon. Unë vullnetarisht kërkova etiketën sepse doja të shihja. Dëgjoj se rrëfimi është pjesë e OCD gjithashtu. Duke kërkuar për të tjerët që mund të kenë bërë të njëjtën gjë më parë. E di që duhet të harroj, por kam nevojë për mbështetje, ndërsa këtu poshtë, në vrimën e lepurit. dëshpërimisht duke u përpjekur të ngjitem përsëri atje ku isha. Me ndihmo! Unë kam parë vetëm pornografi të drejtpërdrejtë më parë, përveç nëse kishte një fotografi të vogël të përzier me të tjerët. Unë mendoj se kështu ju desensibilizojnë ndaj asaj që shihni. Unë kurrë nuk do të dilja dhe të blija diçka të tillë, por pasi ishte falas dhe në internet kuptova se do të kërkoja. Historitë qesharake vlerësohen sepse përvoja ime po më vret.

 58. Nga një seksion tjetër i YBOP

  Si arrita ketu? Epo, unë gjithmonë kam qenë një qen briri dhe gjithmonë e kam lënë kokën time të vogël të mendojë për kokën time të madhe. Përmes shkollës së mesme, kolegjit dhe ditëve të mia të vetme kam pasur partnerë të shumtë. Performanca për mua në ato ditë ishte larg problemit! Para se të martohesha do të kisha disa marrëdhënie serioze, por në fund të fundit u "mërzita" dhe doja të shkoja te vajza (t) tjetër.

  Kur më në fund u martova rreth 10 vjet më parë, seksi me gruan time ishte i shkëlqyeshëm për vitet e para. Gjatë kësaj kohe "koha ime e pornografisë në internet" kaloi nëpër çati dhe shpejt humba interesin e plotë për seks me gruan time. Por unë mendoj se kurrë nuk e kam pranuar me të vërtetë se çfarë problemi të madh ishte ky ... dhe se po dilte gjithnjë e më shumë nga dora. Të them të drejtën, kam kaluar pothuajse çdo orë zgjimi gjatë 8 viteve të fundit duke fantazuar, si dhe duke interpretuar skena të çuditshme seksuale. Ajo që filloi si një varësi ndaj pornografisë së drejtpërdrejtë, u shndërrua në transeksualë dhe më pas ndaj pornografisë homoseksuale. Më lejoni të sqaroj se nuk jam edhe homoseksual. Vetëm se fillova të kisha nevojë për fantazi edhe më të egër ose të ndaluar për të më hequr. Një nga turpet më të mëdha për mua është se unë e kam marrë atë përtej fantazisë dhe kam vepruar aq shumë.

 59. Unë dua të rifitoj mendjen time, të ndalem duke iu nënshtruar materialit të çmendur

  Luftoj kundër përbindëshit që kisha bërë (LONG POST) 

   by ThrowawayMonsterNo1

  Unë e di që disa prej jush janë kundër që zotimi i NoFap të bëhet një Rezolutë e Vitit të Ri, por unë vendosa ta bëj gjithsesi në ditët e fundit të Dhjetorit - atëherë unë zbulova këtë nënreditim.

  Tani kam shumë nevojë për të hequr diçka nga gjoksi im.

  Ja historia ime: Unë jam duke masturbuar për rreth 14 vjet. Kënaqësia e menjëhershme në formën e një orgazme ishte shumë e mirë për mua për ta kaluar. Më kujtohen kohët e arritjes së "skenave të të rriturve" në disa filma erotikë në VHS dhe në TV, i pashë me jpegs me ngarkesë të gjatë në modemin tim 56k.

  Ndërsa lidhja e internetit bëhej më e shpejtë, mënyrat për të shkuar te pornografia u shumëfishuan dhe u bënë gjithnjë e më të shkurtra. Shumëllojshmëria e materialit fapmaterial ishte befasuese. Kam investuar shumë kohë në gjetjen e pjesës së duhur për t’u përqendruar. Fillimisht, unë zgjodha kryesisht fotografitë softcore të grave të vërteta, por më pas zbulova hentai (dhe lojërat hentai) dhe përfundimisht - pornografinë e fortë. Aftësitë e mia në gjetjen e llojit të duhur të pornografisë u rritën, unë zbulova disa fetish që kisha dhe luaja me veten që atëherë, rekordi im ishte 11 herë në ditë

  Vitet kaluan. Të dashurat erdhën dhe shkuan, por pornografia mbeti anash pa marrë parasysh statusin e marrëdhënies sime.

  Për momentin, unë jam me një vajzë që nuk dëshiron që unë të shikoj pornografi. Unë e gënjeva atë në shumë raste, kisha shumë argumente për këtë. Më në fund, i thashë asaj se isha bërë me pornografi. Fatkeqësisht, kjo nuk ishte e vërtetë. Fillova të grumbulloj dhe fsheh çdo material të lidhur me pornografinë, duke përdorur mënyrën e fshehtë në Chrome, etj. Unë e kam gënjyer atë për të gjithë marrëdhënien tonë (kjo do të ishte tre vjet tani). Ajo nuk arriti të më bindte të mos shikoja pornografi. Dhe kurrë nuk do të vendosja ta bëja atë, nëse nuk do të ishte për zbulimet e mia më të reja në shtresat e pafund të pornografisë në internet.

  Ja ku po vjen…

  Një vit e gjysmë më parë, zbulova 4chan.

  Para se të vazhdojmë më tej, më lër të marr diçka drejt. Kam arritur pothuajse gjithçka, kryesisht për qëllime kurioziteti (Sigurisht që duket budallallëk kur e shoh të shkruar këtu), përfshirë shumë gjëra të neveritshme nga të cilat qeniet njerëzore normale qëndrojnë larg. Gjithmonë kam dashur të shoh më shumë, të zbuloj më shumë, të pushtoj (?) Më shumë. Doja shumëllojshmëri dhe larmi që mora. Por gjithmonë kishte K wasT ONE GJ I nga e cila qëndrova larg. /

  Nga 4chan, unë kam mësuar rreth TOR dhe qëllimet për të cilat është përdorur. Kam zbuluar se kush e përdor atë dhe pse.

  Unë u intrigova. Dikush në 4chan përmendi diçka në lidhje me CandyDolls. Unë e kërkova atë në reddit dhe gjeta një subreddit kushtuar tij. Unë u neverita nga modelet e mitur në bikini dhe latex, duke supozuar poza seksuale.

  Por unë isha i neveritur vetëm fillimisht. Kurioziteti i lartpërmendur mori përsipër. Neveri (kësaj here neveri nga vetja) u kthye me një hakmarrje pasi kisha mbaruar… Dhe kështu duket se unë duhej të ndjehesha i neveritur edhe një tufë më shumë para se të vendosja të bëja diçka me të dhe më në fund ta zbuloja këtë nënreditim. Kam parë bisedat e njohura të TED për masturbimin dhe kam dëgjuar se "ndjekja e materialit të freskët" mund të çojë në vende të çuditshme. Pastaj vendosa të bashkohem me NoFap.

  Dua që ajo të përfundojë. Unë dua të rifitoj mendjen time, të ndaloj duke iu nënshtruar materialit të çmendur, të ndaloj shpenzimet orë të kohës duke shikuar gjërat që askush nuk duhet të shikojë. Dua të mos më gënjej me partnerin tim. Dua që jeta ime të kthehet!

  Kjo është historia ime. Faleminderit per leximin.

  TLDR: Në kërkimin tim për përvoja të reja fapping unë u përplasa me gjëra që janë, por nuk duhet të jenë, të ligjshme. Nuk mund të ndihmoja veten, por të veproja sipas saj. Më vjen turp sa herë që e bëj me këtë material. Unë dua ta ndryshoj atë dhe të kthehem te e dashura ime e dashur.

 60. Në dominimin femëror dhe që u përshkallëzua në porn tranny.

  Beteja ime personale filloi kur unë duhet të kisha qenë vitet e 12 apo më shumë. Ashtu si të gjithë të tjerët kam zbuluar fotografi pista. Për shumë njerëz kjo mund të ketë qenë e padëmshme, por mbaj mend rrahjen e saj 5 herë në ditë ndonjëherë, madje edhe në ditët e mia të hershme të pornografisë. Problemi i vërtetë ndoshta filloi kur kam marrë një kompjuter desktop në dhomën time dhe emrin e lirë + fjalëkalimin në një faqe porno në moshën 16-17. U kënaqa plotësisht në të. Megjithatë, gjendja ime ishte e menaxhueshme. Shkarkimi i kohës së kostos dhe ka pasur vetëm shumë video interesante. Por gjërat u përkeqësuan kur zbulova faqet e lira streaming.

  Në moshën 20-vjeçare u largova vetë. Në vitet para se të kisha zhvilluar shijet në pornografi. Oreksi im i parë i veçantë, që unë mund të kujtoj, ishte për anal. Atëherë ndoshta kam pasur edhe disa çifte të tjera. Në një moment unë u përplasa me fytyrën, që kaloi në dominimin e femrave dhe që u përshkallëzua në pornografi tranny. Diçka që kisha ngecur disa vite më parë dhe më entuziazmoi në një farë mënyre të përdredhur, por edhe e neveritur. Neveritja dhe turpi ishte më i madh se eksitimi në atë kohë. Tani ishte gjithçka që do të shikoja.

  Kjo çoi në një ankth të madh social, ndjeva si një qij i ndyrë dhe i përdredhur. Ajo gjithashtu çon në pasiguri rreth orientimit tim seksual, fillova të pyesja nëse isha homoseksual. Isha thellësisht i pakënaqur.

  LIDHJE P JOR REVIST - http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=1138.msg15286#msg15286

 61. Pas pak kohë më ndaloi të ngjallja, dhe u gjeta tërhequr

  Llogari hidhni këtu, por duhet të bëj disa përgjigje.

  Ky HOCD po më vras. Martuar këtu. I dhashë ZKM-së kur u martova, por u ktheva përsëri në të. Tani duke pasur disa çështje ED dhe mori NoFap.

  Porno filloi bukur vanilje. Pas pak, ajo ndaloi të më ngjallte dhe e gjeta veten të tërhequr nga pornografia homoseksuale, por unë e urrej urrejtjen që më tërheq. Mendoj se në fillim isha thjesht kurioz të shihja nëse më tërhiqte - gjithnjë jam ndjerë e pasigurt për burrërinë time. Përfundimisht u bë pjesa më e madhe e asaj që pashë. Ndihet sikur më konsumon jetën, dhe madje kam ndjerë dëshirë të shkoj dhe të lidhem me një mik, megjithëse nuk e kam bërë. Këto dëshira janë kaq të ndyra ... Unë as nuk mund të besoj se po e shkruaj atë, dhe e urrej që më tërheq.

  Nëse bëj Nofap, a do ta kthej mendjen time str8? Unë kurrë nuk do të doja një marrëdhënie me një tip tjetër, por duhet ta pranoj se seksualisht, pasi që e gjithë kjo pornografi, kam menduar shumë për të marrë një djalë tjetër.

  Çfarë dreqin është problemi im? Si mund të tërhiqesha si kjo?

  Ndihmë!

  Ju lutem ndihmë. Çdo këshillë vlerësohet, por mos më thuaj që jam homoseksual - kjo nuk është një mundësi për mua. Unë kurrë nuk do ta përqafoja atë dhe më tërheq shumë vajza ime, kështu që kurrë nuk do ta ndiqja këtë, pavarësisht nga ndjenjat e mia mund të thonë. Unë nuk e dua atë.

 62. U ktheva burrërinë time

  U ktheva burrërinë time

  nga maybelunaroxDitë 22

  Impossibleshtë e pamundur për mua të përshkruaj sa i lumtur jam që mësova për NoFap. Natën e kaluar më në fund bëra atë që duhej dhe rifitova burrërinë time.

  Rreth katër javë më parë u ndava me të dashurën time të gjatë. Ne ishim së bashku për rreth 6-7 vjet, dhe mbani në mend im 23 vjeç. Gjatë gjithë asaj kohe unë jam mësuar me PMO por kurrë nuk kam provuar probleme me performancën seksuale me të. Ajo që ishte shqetësuese për mua ishte se, në një marrëdhënie kaq të gjatë, ne u ndamë disa herë, dhe në atë kohë unë gjithmonë kam pasur disa takime të rastësishme - të cilat pothuajse të gjitha do të përfundonin në dështimin tim seksual. Mendoj se unë u kthye tek ajo nga sasia e konfuzionit dhe trishtimit për veten time (ndër të tjera, një pjesë e tyre ishin ndjenja dashurie). Kjo do të më mbledhë topin duke kontrolluar nëse e kisha përsëri mojon tim çdo mundësi që doja. PMO shkatërroi marrëdhëniet tona.

  Disa javë më parë ajo vendosi që nuk mund të më besonte më dhe u nda nga unë. Këtë herë mund ta ndiej se nuk është vetëm e përkohshme. Duke pasur parasysh sasinë e fakteve që unë e di se i kam fshehur asaj, nuk e fajësoj atë për vendimin. Çdokush ndoshta do të bënte të njëjtën gjë me atë sasi pasigurish, dhe duke ia hedhur fajin veprimeve të mia PMO (për të cilën ajo nuk e dinte kurrë, unë isha shumë e turpëruar ta ndaja) është thjesht budallallëk, sepse nuk i bën veprimet e mia më të mira.

  Në përgjithësi, pasi u ndava me të, unë u shtypa dhe kisha frikë se nuk do të jem në gjendje të interpretoj seksualisht me ndonjë vajzë tjetër (truri im ishte i fiksuar tek ish-i im, ashtu si ishte i fiksuar në pornografi). Ç'është më e keqja, ashtu si të gjithë, me kalimin e kohës unë do të kaloja në pornografi më ekstreme deri në atë pikë sa që po masturboja në pornografi homoseksuale. Kjo më bëri të mendoj se mund të jem homoseksual, edhe pse gjithmonë e doja formën femërore dhe do të neveritesha nga mendimi për të prekur një burrë tjetër. Kjo ishte pika më e ulët e jetës sime, afër niveleve të rënda të depresionit dhe mendimeve vetëvrasëse.

  Vendosa që është koha për të ndaluar PMO një herë dhe për të gjithë. Nuk kam pasur asgjë për të humbur, ose funksionon ose nuk bën. Dhe hamendësoni çfarë, unë jam vetëm në 22 ditët e brezit tim dhe natën e kaluar kam bërë seks me këtë vajzë që më pëlqente për disa kohë. Ajo ishte në vendin tim vetëm disa ditë pas gf dhe unë u ndava (rreth ditës 4-5 të vijës aktuale), dhe në atë kohë nuk munda të performoja. Ajo ishte shumë mirëkuptuese asokohe, nuk u dekurajua dhe dje u kthye në vendin tim. Këtë herë gjithçka funksionoi, madje edhe ne e bëmë atë pa një prezervativ sepse kisha frikë se do të shkoj sheshtë. Herën e dytë që e bëmë atë në mëngjes, ndjeva se ndoshta mund të shkoja me një çamçakëz, përsëri kisha frikë. Sot ndihem burrë. Përsëri

  Djema, qij këtë mut, mos PMO. Në postimin tim u përqëndrova në problemin tonë më të frikësuar për t'ju dhënë motivimin, por ka shumë gjëra për të cilat ndihem më mirë që nga ndalimi i PMO. Ju e dini këtë, takime shoqërore, duke plotësuar ditën tuaj me detyra, etj. E gjitha shton në besimin tuaj dhe, përfundimisht, në performancën tuaj. PMO heq gëzimin nga jeta juaj, dhe në disa raste serioze, mund të të marrë edhe jetën. Mos e lejo.

  Unë do të vazhdoj të ndjek këtë rrugë dhe shpresoj të shkoj deri në fund. Kërkesat ende vijnë, por krahasimi i ndjenjës së keqardhjes për veten time pas PMO dhe ndjenja e zgjimit pranë një vajze të kënaqur dhe të qeshur është përtej çdo nevoje për të reflektuar.

  tl; dr nuk mund të performoja seksualisht me gra të ndryshme, u hodha nga e vetmja me të cilën isha mirë, u trondita në fillim u tërhoqa së bashku dhe vetëm në 22 ditë munda të bëja një marrëdhënie të rregullt.

  fnordsnordDitë 3 

  Mos u shqetësoni shumë për përpjekjet tuaja për pornografi homoseksuale. Shumë djem raportojnë të njëjtën simptomë. yourbrainonporn.com ka disa artikuj të shkëlqyeshëm që shpjegojnë pse kjo ndodh me djemtë e drejtë. (Zakonisht ne zbulojmë përmes pornografisë tranny dhe në pornografi homoseksuale, por disa prej nesh shkojnë 'drejt' atje. Në fakt, tipa homoseksualë raportojnë se ata mund të mos reagojnë ndaj pornografisë homoseksuale dhe të përfundojnë në pornografi të drejtpërdrejtë.

  Rezulton se është përgjigjja e trurit tuaj ndaj pornografisë "mundësi çiftëzimi" të pafund që ju jep. Ju me të vërtetë duhet të lexoni të gjithë, por përmbledhja është: truri juaj dëshiron më shumë risi dhe larmi, dhe shkon i mpirë në pornografi të drejtpërdrejtë, kështu që ju kërkoni gjëra "më të kota" për t'ju dhënë tronditjen e dopaminës që ju nevojitet për ato të larta.

  Fetishet që vijnë nga porno zakonisht zhduken kur prish ciklin PMO. Shumica e djemve që bëjnë rivendosjen 90 ditore zbulojnë se humbin interesin për materialin fetish dhe ED zhduket gjithashtu. Unë ende fap çdo disa ditë (por kjo është nga 2 - 3 herë në ditë sa herë që mund të marr privatësinë), por unë jam pa pornografi për më shumë se një muaj tani. Dhe ED im është shumë më mirë.

  Kini parasysh, unë jam 50 vjeç, dhe nuk është si në rininë time. (Ju mungon të jesh në gjendje të ngasësh një shul 6 through përmes një dërrasë lisi 2 when kur të plakesh.) Por unë tani mund të performoj me besueshmëri me një partner tërheqës, të vëmendshëm.

  Dhe sipas çdo gjëje që kam lexuar, ajo do të vazhdojë të përmirësohet, aq më shumë do të qëndroj jashtë pornografisë dhe aq më pak do të jem.

  Kështu që rri aty. A nuk është NUTHIN më keq që të kesh një partner tërheqës, të vëmendshëm dhe të kesh Big Jim dhe Binjakët nuk paraqiten në punë.

  ColyerDitë 1

  Mendoj se e kam bindur veten të provoj. Megjithëse në të vërtetë nuk kam ndonjë çështje të performancës seksuale (nëse nuk përfshini ndikimin në frekuencën e performancës), unë ndjehem sikur pornografia po heq idenë time për gjërat.

  Unë jam tepër kritike ndaj vajzave me pamje të mirë objektive nëse ato nuk janë pikërisht ato që më pëlqejnë (jo se i quaj ato të shëmtuara ose ndonjë gjë tjetër, thjesht në kokën time). Jam bërë e papërkulur nga e dashura ime, e cila mendoj se ka qenë arsyeja kryesore që marrëdhënia jonë është në gjendjen më pak se yjore, pothuajse mbi të cilën ndodhet tani. Nuk jam i sigurt nëse prerja e masturbimit është ajo që duhet të bëj, por e di me siguri që Porno duhet të vazhdojë.

  Unë me të vërtetë lidhen me pikën tuaj të pornografisë. Unë nuk kam shkuar aq larg sa të shikoj rregullisht Gay Porn (megjithëse kam shikuar një klip ose dy). Por gjithsesi më bën, në reflektim, të mendoj se e shoh shumë të mërzitshme pornografinë atje. Pse e shikoj seksin të mërzitshëm? Kështu që marr një video përpilimi, bëj gjykime të menjëhershme dhe pastroj përpara nëse nuk më pëlqen menjëherë ajo që shoh (e cila zakonisht është). Ka më shumë lumturi që mund të gjendet në një kuptim më të gjerë të bukurisë sesa një më të ngushtë, prandaj pse po e le veten të bëhet kaq i zgjedhur.

  trungpa Pikë 4

  Unë patjetër mund të lidhen, madje edhe me masturbim për pornografi homoseksual (që në të vërtetë ishte rreth kohës kuptova se ndoshta po bëhem me të vërtetë i varur). Faleminderit për dëshminë tuaj dhe për sigurimin e motivimit që të përpiqesha të mos bëhesha skllav i kërkesave të mia.

   

 63. Nxitoni të veproni në HOCD

  Nxitoni të veproni në HOCD

  Nuk jam i sigurt që kam HOCD saktësisht por besoj se kam fantazi homoseksuale si rezultat i pornografisë. Më e afërta që kam ardhur është një përvojë me një prostitutë transeksuale, por kurrë një njeri aktual. Por këto dy ditët e fundit kam marrë disa nxitje të forta. Unë madje kam kontaktuar një djalë në Craigslist. Nxitimi është i çmendur dhe ngazëllimi po bën që zemra ime të pompojë deri në pikën ku duhet të marr frymë thellë për tu qetësuar. Unë jam duke e shikuar këtë ndërsa truri im duke u përpjekur të kërcej më fillon në një tepricë dopamine, por unë jam ende i vendosur të lë PMO kështu që realiteti është gjëja tjetër. A do të shkaktojë kjo dëm vetëm në përpjekjet e mia për rindezje apo është mirë pasi nuk do të bëj PMOing. Unë tashmë e di përgjigjen, por Jesus Chrisy jam gati duke hiperventiluar.
  « Përgjigju #1

  Unë e di se si ndihet, kam pasur të njëjtat nxitje (drejt transeksualëve) kohët e fundit dhe kam shkuar nga fantazimi, përmes prekjes së vetes ndërsa mendoja për një në të vërtetë duke kërkuar një shoqërim të tillë në qytetin tim. Mendova se nuk ishte PMO kështu që në të vërtetë nuk ishte një gjë kaq e keqe por përfundoi me një rikthim të plotë të PMO.

  Mos bëni të njëjtin gabim. Truri është një bastard kur privohet për shumë kohë nga dopamina. Mos ndiqni nxitjet. ÇDO lloj nxitjeje. Mbani në mendjen tuaj, madje bashkëngjitni një post-it në monitorin tuaj, që këto nxitje vijnë nga një tru i varur dhe nuk janë me të vërtetë gjëra dhe veprime që ju nevojiten. Ata janë bosh. Ata do të kalojnë.

  Edhe nëse tani duket sikur ata nuk do dhe mund të të vrasin. Zemrën e kisha duke u pompuar aq fort sa mendova se do të pësoja një goditje në tru. Ishte e frikshme. Por unë jam këtu, duke u ndjerë mirë, nuk kam pasur ndonjë takim homoseksual / transeksual dhe nuk po dëshiroj aspak. Do. Kaloj

  « Përgjigju #2

   Ekziston një dallim i madh midis fantazisë homoseksuale PI dhe homoseksualitetit të vërtetë. Unë besoj që nëse jeni tërhequr nga vajzat për një periudhë të gjatë kohore, atëherë pas viteve të pornografisë futeni në porn homoseksual, kjo mund të jetë truri që dëshiron më shumë dopaminë. Fillova të shikoj moshën pornografike në moshën 12 vjeç, kur isha 14 vjeç, u tërhoqa pas çdo ditë që kaloja nëpër ato që i quaja "faza", për shembull, kalova periudha lezbike, të zeza, shiringë, lodra seksi etj. Dhe kur pata në moshën 20 vjeç, një i ngadaltë u bë më i interesuar për porn homoseksual dhe më pak për të drejtën e cila më mahniti sepse kisha shkuar mbi 8 vjet duke dashur vajza. Fillova të kisha ëndrra fantastike homoseksuale duke parë pornografi homoseksuale dhe do të zgjohesha me ereksionin duke u ndier i shqetësuar.

  Kohët e fundit nuk kam filluar asnjë PMO, MO dhe ato fantazi dhe ndjenja po dobësohen. Unë do të doja të pohoja që iv kurrë nuk ka dashur të puth një djalë ose të jetë intim me një, thjesht ndihet krejt i çuditshëm për mua. Porno në tru është një gjë e re dhe do të jetë e interesuar të shohë se si ndryshojnë dhe zhvillohen gjërat me mirëkuptimin ose pornografinë në tru në dekadën e ardhshme. Unë mendoj se shkenca do të ketë një ndikim të fortë për efektet negative dhe ndryshuese që ka në tru. rri aty.

   « Përgjigju #3

  • Cituar. Do. Pass.

  Po, do të ndodhë. Unë kam qenë në një vend të ngjashëm në të kaluarën dhe shpesh u dërgoja vajzave t në një bord të buletinit në internet dhe kur kjo nuk funksiononte, unë do t'u dërgoja djemve. Unë përfundova duke pasur dy takime, një me një vajzë t dhe një me një djalë. Ata të dy ishin përvoja të çalë, të zbrazët dhe ato ngadalësuan përpjekjet e mia për të kapërcyer pornografinë. Sigurisht, nëse vërtet ju tërheqin vajzat / djemtë t, atëherë pa dyshim shkoni përpara, por tingëllon sikur ky është thjesht HOCD që përpiqet të mashtrojë trurin tuaj.

  Përparimi për mua ishte çaktivizimi i internetit në shtëpi për rreth 20 ditë ndërsa fillova rindezjen time. Nëse është e mundur, unë do të rekomandoja të bënit të njëjtën gjë. Pavarësisht, nëse jeni angazhuar, këto nxitje do të shpërndahen me kalimin e kohës ndërsa bëni përparim me rindezjen tuaj.

 64. Nën artikullin - "A më shtrembëroi pornografia përgjithmonë?"

  Kjo është hera e parë që lexoj se cila është, në thelb, historia ime. Unë kam hequr dorë nga pornografia shumë herë, vetëm për të ndjerë "tërheqjen" dhe për t'u rikthyer në të.

  Isshtë problematike për mua, dhe ashtu si një ilaç, unë ndonjëherë përjetoj një tërheqje, edhe nëse është një psikologjike. Kam zbuluar që pornografia bëhet “e mërzitshme” pas një kohe dhe filloj të kërkoj gjëra gjithnjë e më të çuditshme: gjëra që normalisht as nuk më pëlqejnë.

  Kur shikoj shumë pornografi, vërej se gjatë ditëve të ardhshme unë jam nervoz dhe mendja ime i kujton imazhet gjatë gjithë ditës.

  Zbuloj se pornografia më bën “zgjedhëse”, pasi më duket se po krahasoj “njerëzit e vërtetë” me imazhet që më tërheqin.

  Kështu që, unë mora një vendim për të ndaluar, gjelin e ftohtë. Megjithëse mund të jetë zhgënjyese, unë ndihem shumë më “e pastër” dhe ndihem më e dashur. Po, po, e kuptoj që kjo është përvoja ime dhe (ndoshta) e askujt tjetër, por është e vështirë të imagjinohet se unë jam kaq unike në këtë.

  E kuptoj që nuk reagoj mirë ndaj pornografisë dhe pavarësisht qëndrimit lejues të kulturës sonë ndaj saj, mendoj se është më së miri ta shmangni atë.

  http://www.salon.com/2013/01/13/did_porn_warp_me_forever/#comments

 65. po shikoj pornografi për 10 vite, iv shikuar shumë gjëra

  Përshëndetje të gjithëve, më duhet të them se kjo është aktualisht pika më e ulët e jetës sime deri më tani. Unë kam qenë duke parë pornografi për 10 vjet tani, iv shikuar shumë gjëra nga lezbike, porn catroon, pornografi masazh, pornografi squit, porn tranny, pornografi makineri, dhe së fundmi aq sa urrej urrejtjen për ta thënë atë ... gay porno

  në fillim pornografi homoseksual me të vërtetë më vuri jashtë, unë pashë atë dhe vetëm nuk ndjeu asgjë, por me kalimin e kohës i u kthye nga ajo i cant të vërtetë të shpjegojë pse. Ajo dukej të ishte një lloj fetish penisi, sepse atë që unë do të shohim kryesisht. Unë kurrë nuk e shikuar me të vërtetë seksi anal seksi se kjo nuk bën asgjë për mua, por diçka për dicks 2 dhe asnjë vajzë nuk u kthye më me kohë, sepse ajo dukej e çuditshme dhe forbbiden.

  Gjithsesi nuk kam menduar asgjë për të në fillim sepse iv gjithmonë e dija që jam drejt. Iv gjithmonë i donte vajzat dhe më pëlqen prekja e tyre e butë, aroma, flokët, pështyma, zëri i femrave etj.… Unë kurrë nuk kam ndjerë tërheqje ndaj një djali në jetën reale dhe nuk mund ta imagjinoj të bëj asgjë me një

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=6110.0

 66. Disa komente nën “A më ka shtrembëruar pornografia përgjithmonë? (Salon.com) ”

  A më sillte pornografi përgjithmonë? (Salon.com)

  Një koment tipik nga një boomer injorant i foshnjës:

  Uau. Kjo i jep një kuptim krejt të ri "mbingarkesës". Po e mendon shumë, fëmijë.

  Akoma, si një bebe, është mirë të shohësh një brez tjetër që zhvillon një nivel kaq toksik të përfshirjes në vetvete.

  Një përgjigje ndaj tij:

  Uau, disa nga komentet nga gjeneratat e vjetra këtu nuk janë në shenjë. Nuk ka asgjë qesharake ose vetë që përfshin mosfunksionimin seksual të shkaktuar nga truri i adoleshentëve hiper-fokusuar. Në vitet 90-të kishte vetëm ngritje të dyfishtë dhe disa imazhe të palëvizshme… Nga vitet 2000 ato ndryshuan plotësisht në video streaming të pakufizuar të çdo lloji dhe të gjitha.

  Truri definitivisht mund të kushtëzohet ose të mbërthyer në disa modele, veçanërisht në atë moshë. Pornoja duhet të jetë një shoqërim paraprak i zgjimit seksual, jo stimul kryesor për performancën.

  Përgjigje më inteligjente për "oh kjo është normale" e zakonshme

  Problemi nuk është se çfarë seksi dëshiron ai. Thatshtë se ai nuk mund të ketë marrëdhënie të kënaqshme seksuale me gratë me të cilat shoqërohet. Nëse ai mund të zbresë vetëm me gratë njëzet vjet më i madh se ai, por ai dëshiron të ketë një marrëdhënie jetësore me një grua të moshës së tij, ai ka një problem që nuk do të zgjidhet nga ai duke kërkuar një MILF të gatshëm, pavarësisht nga këshillat e Dan Savage për të gjetur vetëm dikush me të njëjtën ngërç.


  Unë nuk mendoj se, duke qenë nga një brez i vjetër nga autori, ju me të vërtetë mund të gjykoni se çfarë ka kaluar ai. Vitet tuaja seksuale formuese nuk ishin kaluar me qasje të lehtë në faqet e pasme dot com.


  Pikërisht. Qasja e lehtë, e bollshme dhe e shpejtë në një shumëllojshmëri të tillë të stimujve është një fenomen relativisht i ri dhe unë nuk jam i sigurt se ata prej nesh, vitet e tyre formuese kanë ndodhur para se interneti të mund të lidhet tërësisht.

  Personalisht, mendoj se pornografia mund të menaxhohet në një mënyrë shumë të shëndetshme, duke ofruar një alternativë të rastësishme për intimitetin e vërtetë ose duke shtuar një aromë të vogël në jetën seksuale të një çifti, por unë jam gjithashtu shumë e ndjeshme ndaj faktit se të tjerët e shohin atë si problematikë. Kam dëgjuar që të rinj të rinj thonë: "Ky është një problem i vërtetë për mua", që po fillon të ndryshojë pikëpamjet e mia për pornografinë në Internet, duke qenë krejtësisht i padëmshëm, veçanërisht kur merret parasysh sa serioze duhet ta marrim kur djali im i vogël merr një moshë ku ai ka të ngjarë të fillojë të eksperimentojë me këtë lloj gjëje.

  Babai i tij dhe unë ishim të rinj të zakonshëm, kurioz, të cilët snuck peeks në çdo gjë që ne mund të marrë në duart tona në adoleshencë tonë të hershme, dhe unë nuk ndjehen si ajo me të vërtetë kishte ndonjë efekt negativ. Burri im mësoi të vlerësonte sensualitetin e trupave të grave përmes reklamave të brendshme dhe të tilla, duke çuar ngadalë në vjedhjen e magjive të buta të butë të babait të tij dhe përfundimisht, duke eksperimentuar me videot e rastësishme që përshkruanin seks më shumë grafik. Ky progres i ngadalshëm po ndodhte, sigurisht, në të njëjtën kohë ai po mësonte ngadalë se si të kishte marrëdhënie me gratë e vërteta.

  Kjo duket shumë ndryshe se sa të keni qasje të plotë në pothuajse çdo gjë që mund të imagjinoni në një moshë shumë të re dhe mund të shoh se sa lehtë mund të shtrembërojë përvojën tuaj


  Artikull magjepsës. Nuk më duket aspak e habitshme. Unë shpesh kam menduar se si disponueshmëria e lehtë dhe përhapja e çdo lloji pornografie në Internet ka ndikuar në zhvillimin seksual dhe madje edhe moral të brezave që nuk kanë ditur asgjë tjetër dhe që janë të ekspozuar ndaj çdo lloj perversiteti që në moshë të hershme.

  Kur po rritesha, pornografia e vetme në dispozicion ishin revistat për burra në farmaci. Playboy dhe Penthouse ishin zakonisht aq të papërpunuara sa bëheshin (edhe pse disa revista të tjera herë pas here qarkullonin nëpër to). Sot, praktikisht nuk ka kufij. Ka kuptim që kjo ngopje do të kishte një ndikim të rëndësishëm në mënyrën se si të rinjtë e imagjinojnë seksualitetin.


  Unë mendoj se kushdo që ka kaluar orë të tëra duke traluar dhe klikuar përmes pornografisë në Internet, mund të identifikohet me shumë pika të artikullit - çfarë tjetër? Çfarë është më e fortë? Çfarë është më e çuditshme?

  Në shumë mënyra, simptomat janë si varësia, por nuk është një analogji për të cilën pajtohem. Megjithëse jam shumë më i vjetër se shkrimtari, unë shpesh kam menduar në lidhje me ndikimin tek të rinjtë e pijes së pornografisë që ka prodhuar interneti. Unë jam rritur në një vend ku pornografia ishte e paligjshme dhe e vështirë për t’u arritur (lojëra fjalësh të pamundura për tu shmangur), isha 18 vjeç para se të shihja porno tim të parë - natyrisht i zbutur nga standardet e sotme.

  Edhe me revolucionin e VCR të viteve '80, pornografia ishte ende diçka e rastit - zakonisht përfshinte të pasurit shtëpi për vete dhe një udhëtim të turpshëm në dyqanin e videove. Ishte normale të kaloje muaj, madje një vit ose më shumë pa pornografi - atëherë papritmas, brenda një hapësire të shkurtër kohe kishte terabajt për të kaluar në internet, shkarkim i pafund i më shumë pornografisë se sa mund të shikohej ndonjëherë në një kohë të arsyeshme .

  Mbidozimi im i pornografisë më ka sjellë rrethin e plotë - në vend që të klikoj vajtje-ardhje përmes videoklipeve, e kam më të kënaqshme të ulem dhe të shikoj një orë të gjatë filmin John Holmes dhe të kujtoj epokën e artë të pornografisë. Nëse ndonjëherë ka pasur një rast të sëmurë nga shumë fruta të ndaluara, pornografia në internet është ajo.

  Brezi i sotëm vendos rekordin drejt:

  Kjo është hera e parë që lexoj se cila është, në thelb, historia ime. Unë kam hequr dorë nga pornografia shumë herë, vetëm për të ndjerë "tërheqjen" dhe për t'u rikthyer në të.

  Isshtë problematike për mua, dhe ashtu si një ilaç, unë ndonjëherë përjetoj një tërheqje, edhe nëse është një psikologjike. Kam zbuluar që pornografia bëhet “e mërzitshme” pas një kohe dhe filloj të kërkoj gjëra gjithnjë e më të çuditshme: gjëra që normalisht as nuk më pëlqejnë.

  Kur shikoj shumë pornografi, vërej se gjatë ditëve të ardhshme unë jam nervoz dhe mendja ime i kujton imazhet gjatë gjithë ditës.

  Zbuloj se pornografia më bën “zgjedhëse”, pasi më duket se po krahasoj “njerëzit e vërtetë” me imazhet që më tërheqin.

  Kështu që, unë mora një vendim për të ndaluar, gjelin e ftohtë. Megjithëse mund të jetë zhgënjyese, unë ndihem shumë më “e pastër” dhe ndihem më e dashur. Po, po, e kuptoj që kjo është përvoja ime dhe (ndoshta) e askujt tjetër, por është e vështirë të imagjinohet se unë jam kaq unike në këtë.

  E kuptoj që nuk reagoj mirë ndaj pornografisë dhe pavarësisht qëndrimit lejues të kulturës sonë ndaj saj, mendoj se është më së miri ta shmangni atë.


  Ajo që përshkroi autori më ndodhi dhe unë vetëm kohët e fundit e kapërceva këtë çështje. Me pak fjalë, unë fillova të shikoj pornografi në internet rreth moshës 12 vjeç në fund të viteve 90, dhe nuk e kisha përvojën time të parë seksuale deri në këtë vit (po unë jam një lulëzuese e vonë).

  Për muajin e parë të marrëdhënies time me të dashurën time, e kisha të vështirë të qëndroja e vështirë dhe e eksituar. Gjërat u përmirësuan ngadalë, por çështja nuk u zbardh derisa vizitova një klinikë dhe kërkova një pako prove të një ilaçi të zakonshëm eksitimi. Pas marrjes së tyre për disa javë, çështja kryesisht u zhduk, por përsëri, pozicione të caktuara seksuale mund të vrasin ndjenjat e mira për mua mjaft shpejt. Ndonjëherë është më lehtë të largohem më vonë atë natë sesa të provoj dhe ta marr anëtarin tim në 'komandë të plotë'.

  Unë jam i mendimit se unë kam kushtëzuar trupin tim, pa qëllim, të zgjohem më shumë për prekjen time, dhe për fantazitë ose videot e mia, sesa për prekjen dhe shikimin e të dashurës sime. Kështu që jam dakord me autorin. Dhe në një shkallë të përgjithshme, nëse 5% e popullsisë mashkullore ka ndjenja faji të thella për zakonet e tyre pornografike dhe mosbesimin ndaj aftësive të tyre në shtrat, ata do të jenë më pak të sigurt edhe në pjesë të tjera të jetës së tyre.

 67. pornografia mund t’ju ​​fusë në gjëra që nuk përputhen me seksualitetin tuaj real

  Hi all, pasi disa prej jush e dinë se kush lexon postimet e mia të vjetra fillova të shikoj pornografi çdo ditë 8 vite më parë dhe im tani 22 dhe një 1 / 2. Gjithmonë kam shikuar pornografinë e drejtpërdrejtë dhe gjithmonë kam qenë në vajzat që formojnë fillimin e pubertetit.

  Unë kam pasur shumë pak kontakte femra - megjithatë kam pasur një GF nga 15-18 dhe kurrë nuk kam pasur ndonjë problem me marrjen e ereksioneve që unë mund të kujtoj. Pasi u ndamë, bleva një kukull seksi femër dhe gjithashtu nuk kisha probleme për ta vidhosur atë (trishtuar e di). Gjithsesi kur isha 20 vjeç shikoja pornografi homoseksuale dhe nuk bënte asgjë për mua, megjithatë, me kalimin e kohës filloi të më ndizte dhe e shikoja gjithnjë e më shumë. Unë kurrë nuk e kam përdorur O mbi të, pasi unë gjithmonë do të kaloj drejt sepse do të fikeshesha nga pornografia homoseksuale pas një kohe gjatë masturbimit.

  Paniku filloi kur unë do të bëhesha shumë më e vështirë për pornografinë homoseksuale, atë drejtpërdrejtë që nuk mund ta kuptoja sepse iv kurrë nuk pëlqente një djalë ose nuk tërhiqej nga një në jetën time.

  Unë tani kam një GF dhe jeta jonë seksuale ka qenë tronditëse, erections lazer, pothuajse asnjë marrëdhënie për shkak të erections lerosur, kam nevojë për stimulim të vështirë manual për të arritur O.

  Gjithsesi vendosa të heq dorë nga pornografia sepse nuk isha i sigurt nëse isha bërë homoseksual apo isha zhvilluar dhe tërhequr nga pornografia sepse ishte tabu dhe ndryshe.

  Kam vënë re se unë u bë shumë shumë e ndezur me pornografi të drejtë përsëri pas 12 ditë në asnjë pmo kur i relapsed (i filluar në homoseksual, por pas disa minutave dukej i mërzitshëm), e cila nuk kishte ndodhur për moshat.

  Unë isha me GF tim natën tjetër dhe ishte e mahnitshme, prekja e trupit të saj të butë femëror që prekte timen ishte thjesht e mrekullueshme dhe kisha një mbledhje mjaft të mirë gjatë gjithë kohës. Pas disa kohësh prekjeje sensuale, ne ishim në gjendje të kryenim marrëdhënie seksuale - të gjitha qofshin shumë të shkurtra, sepse e humba mbledhjen, të cilën e urrej aq shumë, por të gjithë e dini se si është.

  Kam vërejtur që pasi kalova në pornografi të drejtpërdrejtë për ca kohë atë ditë që penisi im ndjeu përsëri i vdekur, dhe pornografia ishte më pak e ndezur pasi shikoja shumë gra të ndryshme të nxehta. Në thelb e gjithë kjo përvojë më ka mësuar se pornografia mund t'ju fusë në gjëra që nuk përputhen me shijet tuaja reale seksuale dhe nevojat emocionale. Gjithashtu pornografia mund të bëjë që ju të keni fantazi mbi ato gjëra në mënyrë që t'ju bëjë të shikoni pornografi dhe të merrni një hit dopamine, heqja e pornografisë është gjëja më e mirë që kam bërë ndonjëherë para se të rikthehesha.

  Të gjithë ju fat i mirë me çështjet tuaja vetanake kjo ka qenë dëshmi për mua vetëm sa pornografi çmendur mund të jetë në tru.

  Paqe

  Dëshmi në Porno
 68. Kjo na lejon të nxitim fetish të çuditshëm shumë shpejt

  U futa në pornografi shemale, e cila më prishi vetë-pamjen për seksualitetin tim dhe më çoi në këtë sit. Kam pasur HOCD të butë. Nëse do isha përreth qytetit dhe syri im do të kapte një tip që nuk ishte i shëmtuar, unë menjëherë do të pyesja nëse më tërhiqte seksualisht dhe do të shikoja përreth për t'i krahasuar vajzat. Ishte e çuditshme. Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë nxitje për të qenë me një djalë, por unë mund të shoh se si është përfundimi logjik i një cikli të tillë mendimi. Megjithatë, unë fantazoja për shemales.

  E gjithë kjo është zhdukur tani. Kam filluar rindezjen time të parë në verën e kaluar. Prej disa kohësh nuk kam pasur asgjë që i ngjan "hocd". Unë mendoj për ta shumë më pak sesa dikur, por mendoj se akoma kam diçka për shemales. Por vajza t 'fantazisë' është një gjë e rrallë në botën reale, shumica e tyre duken duken si tipa. Fantazia sigurisht që nuk më mbingarkon më. Ndoshta do të venitet në asgjë me më shumë kohë, por është në një nivel me të cilin mund të jetoj. Kam shumë fantazi të tjera që ka shumë të ngjarë të mos shpalosen ndonjëherë. As unë nuk po bëj dashuri me asnjë skuadër bikini në çdo kohë së shpejti. 

  Unë mendoj se shumë nga problemet me pornografinë na tregojnë se nuk duhet të jemi në rregull me ato që kemi në dispozicion seksualisht. Kjo na lejon të nxisim fetish të çuditshëm shumë shpejt, në të cilat mund të mos futemi nëse nuk i rastisemi kurrë. Unë mund të jem futur në shemales nëse takohem me një të bukur bukuroshe diku dhe u eksitova, por ndoshta jo. Unë ndoshta nuk do ta kisha menduar ndonjëherë shumë. Une nuk e di. Por me pornografinë, seksi me vanilje me një partner bëhet i papërshtatshëm pothuajse brenda natës 

  Për mua, shumë nga rindezja ka të bëjë me kthimin te bazat e seksualitetit tim. Nuk e kam problem ta eksploroj në disa përfundime të çuditshme me partnerin tim të zgjedhur (unë jam i martuar), por do të duhet të jetë një gjë e ngadalshme në zhvillim dhe e natyrshme. 

  Një lloj i erës së gjatë, por unë jam i lumtur që ju u ndal për tani në gjumë me një tip. Unë nuk mendoj se kjo do të ndihmonte krizën tuaj të identitetit seksual. Reboot duhet ta pastrojë atë për ju, në një mënyrë ose në tjetrën. Mund të zgjasë pak, por do të ndodhë.

 69. Me pak fjalë, pornografia është një iluzion. Të gjitha të gjitha dëngla.

  Kam lexuar shumë postime në këtë faqe dhe SHUMY flasim për mënyrën se si ata u zhvendosën përtej pornografisë në përvoja të jetës reale dhe pothuajse të gjitha, ato që kam lexuar gjithsesi, të gjithë thonë se si ishin ato përvoja të këqija, ku ata bënë atë që bënë dhe nuk zbriti gjatë saj ose nuk ishin të vështirë gjatë saj ... kështu që më duket se imazhet vizuale të pornografisë, ndërsa stimulonin trurin, nuk përktheheshin në përvojën e botës reale.

  Me pak fjalë, pornografia është e gjitha një iluzion. E gjithë kjo budallallëk.

 70. Fapstronautët afatgjatë, u larguan fetishat tuaja?

  Fapstronautët afatgjatë, u larguan fetishat tuaja? 

   nga homo_nofaptusDitë 7

  Ne të gjithë e dimë se truri krijon fetish të reja, pasi kërkon risi dhe rushes ekstreme të dopamës. Pyetja ime është, pasi të jesh në NoFap, a nuk u interesojnë ato fetishë? Nëse po, sa kohë zgjati?

  PËRGJIGJE 1

  Unë kam bërë disa vija ~ 20-ditore të NoFap dhe aktualisht jam në ditën 74 të PornFree. Dikur isha në gjërat më të çmendura. Sot, kur e mendoj përsëri, mund të qesh me të dhe e shoh veten time të kaluar plotësisht budalla dhe të turpëroj. Me pak fjalë, nuk ka më asnjë dëshirë për të fantazuar, dhe asnjë dëshirë për të parë ndonjë gjë të keqe. Unë jam rivendosur, përsëri në normale, dhe kur bëj fap, kjo është për gjërat normale. Kur kam ëndrra të lagura, ato kanë të bëjnë me seksin normal, romantik dhe jo me material fetish, që do të ishin në fillim.

  Me tha kjo, ditën tjetër unë u përplasa në një nga setet e mia të vjetra të fotove në hard diskun tim dhe e klikova, për të parë se sa larg kam arritur dhe për të treguar veten se nuk më prek më. Epo, gabova. Unë isha plotësisht i neveritur nga ajo që pashë, dhe në të njëjtën kohë mora një boner në sekonda. Ato rrugët neurotransmetuese marrin një kohë të gjatë mallkuar Të largohesh.

  Kështu që duket se e kam mposhtur varësinë në jetën time të përditshme, por akoma po përgjon qoshe. Jam i sigurt nëse do të kthehesha në pornografi, do të ishte çështje ditësh derisa të kthehesha drejt në pjesët më të këqija të internetit.

  PËRGJIGJE 2

  Unë jam 20 ditë NoFap dhe 150 ditë pa pornografi I .. Unë shikoj fetishët e mi të vjetër dhe ata më heqin dhe / ose më pështirosin. I shoh zhgënjyese.

  PËRGJIGJE 3

  Të miat kanë qëndruar mjaft dhe kam vërejtur se më tërheq shumë lloji "vajza fqinje" - dmth. Nuk po kërkoj më modele por më tërheqin njerëz me pamje të mirë me një personalitet të mirë. Një shënim shtesë është se disi u bëra më e dashur për gjinj.

  PËRGJIGJE 4

  Unë kam shkuar më shumë se 12 ditë tani dhe dëshirat e mia fetish janë zvogëluar shumë ... dhe të them të drejtën, nuk mendoj se do të kisha nevojë për ta që të martohesha ndonjëherë.

  Për vitet e fundit 21, fetishët e mi kanë qenë në qendër të mendimit tim. Por tani, pas vetëm 12 ditëve, duket se po i shoh ato në pasqyrën e pasme-pamje.

  Në të vërtetë, nëse nuk gaboj, përkufizimi i një fetish nënkupton që ju keni shumë nevojë për të që të dilni. Nuk e ndiej që më duhen timin, edhe pse kanë kaluar vetëm 12 ditë. Të shquar, a? 🙂

  PËRGJIGJE 5

  Të gjitha fetish-et e mia të pornos janë zhdukur. E vetmja gjë që më mbetet ende të varur është Skllavëria e lehtë. Pra, me të vërtetë "kuron" gjërat tuaja të çuditshme të fetishit, gjë që është mirë në librin tim

  PËRGJIGJE 6

  Dikur kam qenë e fiksuar pas analit. Unë nuk jam më. Kjo mund të jetë sepse pata një përvojë vërtet të tmerrshme herën e fundit që e bëra (mos pyet). Por unë mendoj se lënia e të gjithë pornografisë anal, në të cilën është mbajtur si një shenjë e shenjtë e përvojës seksuale, gjithashtu ka pasur një rol të madh për të luajtur. Greatshtë shumë mirë sepse nuk jam gjithmonë duke menduar se si do ta bind vajzën të më lërë të bëj diçka që ajo ndoshta nuk dëshiron.

  Gjithashtu, unë isha mjaft i fiksuar me pornografinë 'e lejueshme' tabu - motra, njerka, kujdestarja e fëmijëve, etj. Dhe madje as që kam menduar për ato gjëra për javë të tëra.

  Kështu që po - vëllimi në fetish është padyshim i ulur, edhe pse mendoj se veprimet e zakonshme seksuale janë më zgjuese.

  PËRGJIGJE 7

  Kjo ishte një nga pyetjet e mia që shkoja edhe në NOFAP

  Shumica dërrmuese e fetishëve të mi të shkaktuar nga pornografia janë zhdukur (ndoshta nga mos pasur imagjinatë për të menduar të reja, dhe me kalimin e kohës thjesht duke harruar ato që kisha parë). Duke thënë këtë, disa prej tyre, unë kam gjetur, që i përshtaten vërtet personalitetit tim dhe ato kanë mbërthyer. Ata janë vetëm një pjesë e imja.

  Unë do të thoja mos u shqetëso aq shumë për fetish-et apo fantazitë e tua të kaluara dhe vetëm përqendrohu tek e ardhmja. Gjeni gjërat dhe njerëzit që ju bëjnë të lumtur dhe plotësoni jetën tuaj me to. Në të vërtetë është kaq e thjeshtë.

 71. donte të pyeste nëse dikush tjetër i kishte ndryshuar shijet e tyre

  I ri këtu, donte të pyeste nëse dikush tjetër ka pasur shijen e tyre të ndryshojë

  Kështu që, unë do ta parathënë këtë duke thënë se jam krejt i ri në gjithë këtë gjë. Unë kam shikuar TEDx dhe YBOP dhe kam fshehur këtu për rreth një javë.

  Pra, ajo që më bëri të filloj të mendoja vërtet për të hequr dorë nga pornografia ishte të kuptoja se, unë nuk mendoj se jam në të vërtetë në atë që mendoj se jam. Gjithmonë e kam menduar veten si një "ndjekës topolak". Kur fillova të shikoja pornografi (14? 15? Nuk e mbaj mend), kjo ishte ajo që pashë për herë të parë. Dhe që atëherë, kjo është ajo që unë kam shikuar, në thelb ekskluzivisht. I dashur gratë më të mëdha (jo të mëdha / bbw). Kur filloja të dilja në kolegj, gjithmonë dilja me vajza topolake. Dhe, fillova ta kuptoj ... Unë nuk mendoj se në të vërtetë i preferoj ato.

  Kam menduar shumë për këtë. Dhe, kjo mund të jetë kujtime krejtësisht të rreme ose çfarëdo tjetër, por unë pothuajse mund të kujtoj një herë të parë duke kërkuar për pornografi, dhe duke menduar "Unë duhet të gjej njerëz të tjerë të trashë".

  Sidoqoftë, kohët e fundit, unë jam ndjerë disi larg kur shikoj atë vajzë të lezetshme të shëndoshë në klasë, ose vajza në gonewildplus. Unë ende mendoj se ato janë të lezetshme, por ai zgjim i çuditshëm, drithërues që kam pasur më parë është zhdukur. Kështu që, në gjuhën e videove, po pyes veten nëse i kam hapur vetes një zhurmë, duke lidhur zgjimin dhe seksin me llojin tim të veçantë dhe, për ndonjë arsye, mbase po shkon larg. Pra, duke qenë një shkencëtar, dua të hetoj! Prandaj: NoFap!

  PËRGJIGJE)

  Unë mendoj se ju duhet të merrni udhëtimin tuaj dhe ta përjetoni atë për vete.

  Një nga shqetësimet e mia, është se ekziston ky mesazh themelor në postimin tuaj se ka diçka që nuk shkon nëse tërhiqet nga një lloj tjetër trupi. Unë nuk e besoj atë.

  Ka diçka që nuk shkon me tërheqjen nga imazhet në internet, dhe kjo ndikon në dëshirën tuaj për gra të vërteta, por kjo nuk është ajo që po përshkruani këtu.

  Duke iu përgjigjur)

  Unë nuk po thoja aq shumë se kam një problem me tërheqjen nga një lloj i caktuar, pasi po thoja se mendoj se shijet e mia mund të ishin ndikuar herët në një mënyrë jo të shëndetshme (një përgjigje ndaj ngacmimit / ngacmimit), të cilat ishin atëherë çimentuar në mendjen time nga pornografia. Unë jam duke u përpjekur të ndalem për një bollëk arsyesh përtej kësaj, por ky lloj i veçohet si një eksperiment interesant. Disa nga arsyet e mia të tjera janë:

  -E kam vërejtur se kam filluar të shikoj gjëra që janë mjaft të mërzitshme për mua

  -Unë jam tërhequr nga dhomat e bisedave seksuale në internet, e cila është më mërzitëse dhe me të vërtetë shumë e turpshme dhe poshtëruese dhe… po… thjesht e keqe. Unë jam gjithashtu si, 99% i sigurt se kualifikohet si mashtrim në SO tim

  -Tshtë arritur në pikën ku kam kaluar 3 ose 4 orë në seancë, 2 ose 3 herë në ditë, gjë që e bën të vështirë vazhdimin e punës.

  Por ato janë më pak interesante, dhe më pak të rehatshme për mua për të pranuar ose për të folur, kështu që unë mbërthyer në tezën ndryshon shijet.

   

 72. Nëpërmjet karrierës time të shikimit të pornografisë, unë u bëra i pandjeshëm ndaj tij.

  Përmes karrierës time të shikimit të pornografisë, unë jam bërë e pandjeshme ndaj saj. Unë së pari fillova të shikoj pornografi të drejtpërdrejtë vetëm me depërtim të vaginës (çdo gjë "e çmendur" më grossed. Anale, gjëra të skllavërisë, banda, etj). Tani vite më vonë unë shikoj ndonjë dhe të gjitha ato (duke mos thënë se e shoh një ton mut) nga ato që përmenda më parë te topolak / bbw, lezbike, porno trans (transgjinore, transeksuale, ndër-veshje), porn homoseksual, etj. Asgjë në të vërtetë nuk ka fitime mua jashtë dhe unë kam parë pornografi që nuk më bën të shkoj shumë shumë - pissing dhe scat, xhuxh, bukkake, etj

  http://www.reddit.com/r/AskReddit/comments/18n3y7/how_has_porn_shaped_your_correct_or_incorrect/

 73. Keni nevojë për këshilla nga ju, i lidhur me pornografinë transeksuale dhe homoseksuale

  Historia Ime. Keni nevojë për këshilla nga ju, i lidhur me pornografinë transeksuale dhe homoseksuale 

  Përshëndetje njerëz!

  Unë kam nevojë për ndihmë nga ju, e kam kthyer trurin tim duke shikuar shumë pornografi tani që kam nevojë për të rihapur trurin tim.

  (Nëse nuk doni të lexoni historinë time, ju lutemi kaloni tek Pasi takova #nofap)

  Pra, këtu është historia ime.

  Kam gjetur rreth #nofap pikërisht 20 ditë më parë, kur godita në pjesën e poshtme të gurit, masturboj të paktën 2 herë të përditshme, 50% të kohës në të drejtën dhe 50% në pornografinë homoseksuale apo transeksuale. Kështu që këtu është se si unë besoj se e kam kthyer trurin tim duke shikuar pornografinë.

  Periudha kohore - nën 19 vjeç

  E gjitha filloi kur shkova në kolegj 3 vite më parë. Para se unë isha djalë normal, masturbim i shëndoshë në disa vajza të nxehta në TV, u shtrydha vajzat dhe fluturat në barkun tim dhe nuk isha kureshtar për pornografinë homoseksuale apo transeksuale. Pra, deri në 19 unë isha krejtësisht e drejtë dhe më kujtohet ditët kur askush nuk është në shtëpi dhe unë kam marrë me të vërtetë me brirë disa vajza dhe gjaku që po nxiton.

  Periudha kohore - 19-20 vjeç

  Tani kur shkova në kolegj, bëhesha me të vërtetë asociale, vetëm me miqtë e mi gjatë fundjavave, sepse mora shumë gjëra për të mësuar. Fillova të shikoj pornografinë e milf dhe isha me të vërtetë me brirë për këtë. Pastaj papritmas kam harruar rreth pornografisë së vajzave dhe kam filluar të shikoj pornografinë e milfeve gjatë gjithë kohës, sepse ajo po më bënte mua të kem orgazmë më të mirë.

  Atëherë gjithçka shkoi keq kur papritur pashë qetësi në disa kamera të drejtpërdrejta, dhe u bëra kurioz. Pastaj i kërkova një tranti të më tregonte "diçka" në kamera dhe ndjeva nxitim të papritur të dopaminës dhe u bëra vërtet me brirë. Unë me të vërtetë doja të shihja ca tranny (por jo anasjelltas) por ende nuk u tërhoqa nga pornografi milf ose kamerat. Në këtë moment të kohës unë u çaktivizova me të vërtetë nga tranny që kryesonin djem apo tranny në pornografi tranny apo edhe homoseksuale. Nuk më pëlqente pornografia homoseksuale.

  Periudha kohore - 21 vjeç deri tani

  Pas dy vjetësh masturbimi në pornografi të drejtpërdrejtë dhe të qetë, unë rrit lojën time duke gjetur papritmas një faqe chat për të rritur për të biseduar me vajza. Kam pasur orgazëm vërtet të fortë duke luajtur role me një vajzë rreth moshës sime; Une vertet e pelqej ate. Por atëherë gjërat u gabuan vërtet. Vajzat ishin me të vërtetë të rralla në këtë faqe bisede për të rritur, kështu që në të njëjtën faqe morëm shumë biseda për të rritur homoseksualë dhe unë u bëra kurioze. Unë do të bisedoja (lojë me role) me ndonjë djalë, por vetëm me djem nga fundi sepse më pëlqente të isha në majë. Unë isha vazhdimisht duke u tërhequr gjithnjë e më e vogël për pornografi të drejtpërdrejtë dhe milf kur isha me të vërtetë me brirë (për shembull. Jo i masturbuar për 3 ditë), por pas çdo masturbimi në pornografi tranny unë do të ndihesha fajtor dhe me brirë për vajzat. Kështu që unë masturbohem mbi vajzat pas çdo masturbimi në pornografi tranny ose bisedë për të rritur homoseksualë.

  Vini re, unë isha duke shikuar pornografi homoseksual, por jo intensivisht, sepse isha e lodhur duke parë djemtë që puthnin ose preknin dhe unë ende jam. Pra, nëse kam shikuar pornografi homoseksual, nuk ishte fytyra.

  Pastaj madje fillova të mos ndihesha mjaft i kënaqur me gjithë këtë mut, dhe fillova të më pëlqente të isha në fund. Unë isha i ndyrë duke biseduar me djem homoseksualë (sepse kishte shumë prej tyre dhe isha me brirë lol) por kur dilja me miqtë e mi ose jashtë shtëpisë unë kurrë në jetën time nuk kam ndjerë tërheqje fizike ndaj djemve, unë kam vetëm shtrydhje mbi vajzat dhe rreth një javë më parë unë u përplasa me një vajzë, por kam frikë se mund të mos e ngurtësoj atë.

  Pra, e gjithë kjo kar i bërë mua emocionalisht bashkangjitur me vajzat, por seksualisht bashkangjitur me djemtë (madje pornografi homoseksual bërë të ndihem hornier se porn i drejtë). Kam rigjykuar trurin tim, një ndjenjë të tmerrshme për të qenë e drejtë, por e mbërthyer në pornografinë homoseksuale.

 74. Vura re se shijet e mia seksuale ndryshonin.

  Këtu është përvoja ime me përdorimin e tepruar të pornografisë. Dikush tjetër ka ndonjë përvojë të ngjashme? 

  Na vjen keq për romanin. Unë kam një histori mjaft të mirë me pornografinë dhe kjo ka shkaktuar ndryshime të mëdha në shijet e mia seksuale. Do të ishte mirë të dihet se nuk jam vetëm me atë se sa pornografi më ka ndryshuar.

  U njoha me pornografinë në moshën dhjetë vjeçare. Miku im më i mirë në rritje ishte pak përpara kohës së tij dhe ai ishte ai që më tregoi litarë.

  Që nga ajo kohë, unë kam shikuar pornografi pothuajse çdo ditë për dhjetë vitet e fundit, ndonjëherë shumë herë në ditë. Pas vetëm disa vitesh pornografi, vura re se shijet e mia seksuale po ndryshonin. Fillova të më pëlqejnë gjërat më ekstreme siç bëjnë shumë njerëz. Epo, nuk u shqetësova për këtë pasi kam mbetur beqare dhe isha e virgjër deri në nëntëmbëdhjetë. Deri në humbjen e virgjërisë sime, dëshira ime për të bërë seks me gra të vërteta ishte shumë e ulët. Nuk është se ndalova të tërhiqesha prej tyre, sepse padyshim që isha, por interesohesha vetëm në një nivel emocional, vërtet.

  Diku midis fillimit dhe tani, shijet e mia seksuale ishin shtrembëruar aq shumë sa që përfundova duke parë pornografi homoseksuale. Kjo më çoi në një krizë identiteti. Nuk e kisha problem të pranoja që mund të isha biseksual, por në të vërtetë, nuk më tërheqin burrat, vetëm në pornografi. Unë kam lidhje emocionale zero me burrat, gjithashtu; kurrë nuk ka pasur as një mendim kalimtar për të pasur një marrëdhënie të njëjtë seksi.

  Këtë vit që lamë pas, përfundova duke bërë seks të qëndrueshëm me një grua për rreth një muaj. Gjithçka shkoi mirë. Nuk e kisha problem të rrija fort dhe të performoja, dhe e doja çdo sekondë të tij. Jo vetëm që nuk kisha dëshirë të shikoja pornografi, por shikimi i grave në jetën reale tani më ktheu. Kam marrë përsëri boner të rastësishëm, gjë që nuk kishte ndodhur për gati një dekadë.

  Kur vajza dhe unë e shkëputëm atë me njëra-tjetrën dhe seksi u ndal, unë gjeta se normaliteti (siç përcaktohet nga një kthim në seksualitetin natyror pa pornografi) zgjati rreth një muaj tjetër. Sidoqoftë, pas atij muaji, u ktheva në pornografi. Filloi përsëri me gratë, pastaj gjëra ekstreme me gratë, pastaj një përzierje e pornografisë homoseksuale dhe hetero BSDM dhe mutacioneve / kafshëve të rastit, pastaj u bë që porn homoseksual ishte për gjithçka që mund të dilja dhe madje edhe atëherë përfundova në rruga për të parë pornografinë homoseksuale të BSDM. Atëherë e kuptova se duhej të ndalem.

  Kështu që, këtu jam aktualisht, dita e tretë në kërkimin tim për të lënë pornografinë dhe për t'u kthyer në atë periudhë të shkurtër disa muaj më parë, ku u ndjeva sikur kisha gjetur përsëri seksualitetin tim natyral. Mungesa e seksit me një grua të vërtetë i bën gjërat të vështira. Unë jam i irrituar seksualisht nga të dyja mënyrat, por edhe më shumë pa porno / çdo ditë masturbim.

  Unë gjithashtu përpiqem dhe përpiqem për gratë. Unë nuk jam jo tërheqës. Më kanë thënë që jam mbi mesataren mjaftueshëm deri ku, edhe pse kam vetëvlerësim të ulët, e di që të paktën dukem mirë. Unë jam i drejtpërdrejtë duke kërkuar gratë, por nuk kam pasur fat. Kur marr një refuzim (ose më shumë se një refuzim pasiv, ku ata më thonë po kur u kërkoj drejtpërdrejt fytyrave të tyre, por dalin me ndonjë justifikim për të më hedhur në erë, ose injorojnë përpjekjet e mia për kontakt (unë telefonoj një herë dy ditë pasi pyes, dhe nëse nuk marr përgjigje, përsëri telefonoj në fund të javës, duke lënë mesazhe të dy herë. Pas kësaj, mbarova). Kjo më frustron përtej besimit, gjë që më ka bërë të pyes pse edhe duke shqetësuar heqjen dorë nga pornografia, sepse pa më dhënë atë apati thjesht ndjehem i vetmuar dhe i frustruar seksualisht.

 75. se si im rrahje hocd dhe pornografi varësisë

  se si im rrahje hocd dhe pornografi varësisë
  Hocd po më vret vjen dhe shkon çelësi për ta mposhtur vetë është zbulimi i shkakut themelor dhe pornografisë së saj! Zgjohu mos e lejo mendimin që të shqetëson, thjesht ta lakosh thuaj vetes tënde vërtet që unë jam homoseksual që do të martohet me një grua ... thjesht dua të përballem me frikën tuaj nuk jam jashtë saj por unë thjesht besoj në veten time që nuk jam dhe Shkaku kryesor i kësaj është pm në ditën e 13 të asnjë pornografie dhe pmo Unë ndjej improvizime dhe të gatshëm për ta marrë këtë përsëri dhe për të marrë jetën time përsëri dhe hej ju do të merrni flatline ju gjithmonë keni qenë i interesuar për vajzat ju gjithmonë do të jeni të gjitha mendore Unë do të jem i lumtur t'ju tregoj nëse. Unë kisha një zgjedhje për të cilën do të këmbeja pornografi. Çdo gjë që e urrej tani, mos u dorëzo beso tek vetja jote kërkon kohë, e di se po, kështu që çohu, përballe frikën tënde dil nga shtëpia bëhu socail dhe bëje këtë hocd kurvën tënde me fatin më të mirë i thashë vetes time kur unë ndjehen të rimëkëmbur Unë do të postoj këtu kohë pas kohe për të ndihmuar njerëzit të shkaktojë Unë e di që e përdori këtë për ndihmë.
 76. Guy djalë nga një tjetër forum

  Tani këtu është historia personale befasuese. Gjatë fazave të fundit të shikimit të pornografisë, para se të ndaloja domethënë, unë isha duke parë pornografi të drejtpërdrejtë dhe po ndiqesha nga gratë, po gratë! Ishte vërtet çuditëse sepse gjithmonë e kam konsideruar veten homoseksual dhe kur shoh një vajzë nuk i shoh vërtet në asnjë mënyrë seksuale apo të tërhequr nga ta (të paktën jo akoma). Dhe e di që kam qenë homoseksual që kur isha 10 vjeç POR Unë kurrë nuk kam eksploruar të qenit me një grua - kurrë nuk kam pasur një gf, kurrë nuk kam bërë seks me ta, kurrë nuk kam parë një të zhveshur për të vërtetë. Pra, duke shikuar prapa ishte vetëm një ANIDE E Pashkelur e seksualitetit tim, thjesht gratë nuk më kthyen më në atë kohë. Kohët e fundit unë u futa shumë në pornografi, me të vërtetë mendova ta provoja, me shumë agresion gjithashtu (si në seksin agresiv). http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=5575.msg100547#msg100547

 77. "Fetish" duke dalë nga kontrolli

  "Fetish" duke dalë nga kontrolli 

   by juststopthisshitDitë 1

  Hej, shokët e fapstronautëve.

  Sapo fshiva çdo film pornografik në laptopin tim dhe do të përpiqem më të mirën time që tani e tutje të ndaloj së shikuari pornografi. Ah, prit Gabim Unë do të ndaloj së shikuari pornografi nga tani e tutje Dhe hej, ndërsa jam duke bërë kështu që edhe unë mund të ndaloj së masturbuari. Ja pse:

  "Fetishet" e mia u bënë shumë të diskutueshme. Pse thonjëzat? Sepse jam plotësisht i sigurt se ato nuk janë fetish të vërteta, vetëm një shenjë që truri im po bëhet gjithnjë e më i ngrirë dhe dëshiron për materiale më ekstreme.

  Ajo filloi vite më parë me gjëra relativisht të zbutura, kryesisht një shumë anal dhe gangbangs. Pastaj erdhi bukkake, pornografi homoseksual dhe shemales.

  Shënim: NUK jam homofob. Jam shumë mirë me njerëzit e tjerë që shijojnë një material të tillë. Çështja është që unë gjithnjë ndihesha i neveritur pasi të ishte bërë vepra, sikur dikush tjetër përveç meje të ishte në kontroll ndërsa goditej. Fillova të vë në dyshim seksualitetin tim. Nuk mund ta imagjinoj (dhe akoma nuk mundem) të puth / përkëdhel burra, është thjesht një mendim shumë i pakëndshëm. Unë kurrë nuk kam gjetur burra të tjerë tërheqës, dhe akoma, ndërsa fapping, truri im më tha se shikimi i pornografisë gangbang hardcore gay mund të jetë një ide e mirë.

  Kështu që, këto gjëra më shqetësuan pak, por nuk ishin të këqija apo të pamoralshme.

  Pastaj erdhi kafshëria, pornografia e përdhunimit dhe - herë pas here pornografia e fëmijëve.

  Dhe kjo ishte pika që kuptova se diçka ishte shumë, shumë e gabuar. Jo vetëm që ndjeva neveri pasi u përplasa, tani kishte edhe faj. Çfarë dreqi kisha bërë? Dhe paranojë. Po sikur ta zbulojë dikush? Po policët janë tashmë në rrugën e tyre? Çfarë do të thoshin prindërit e mi? Qij, së shpejti do të jem xhaxha.

  Kjo nuk jam une. Do të fshij këtë person tjetër të përdredhur që banon në trupin tim. Unë jam një person i mirë. Unë jam inteligjente, qesharake dhe njerëz si mua. Unë nuk do të lejoj që kjo varësi budalla të shkatërrojë jetën time.

  Po përjetoj gjithashtu shumë probleme të tjera të zakonshme, kryesisht probleme që përqendrohen në të mësuarit për universitetin dhe një paaftësi për t'iu afruar grave. Sa herë që shoh një vajzë të bukur truri po më thotë: Nah, thjesht refuzohesh, nuk ia vlen të bësh sherr, thjesht qëndro në zonën tënde të rehatisë. Vidhos, truri.

  Unë masturbohem disa orë më parë, ndërsa shikoja pornografi të pakëndshme dhe kisha një përvojë fjalë për fjalë të ndyrë me një send në prapanicën time. Asnjëherë nuk jam ndjerë më e mjerueshme në jetën time.

  Kjo duhet të ndryshojë dhe do. Më duhet forcë.

 78. Fetishmat e mia në thelb përfshinin çdo gjë që është degraduese.

  GUY 1)

  Fetishmat e mia në thelb përfshinin çdo gjë që është degraduese. Përdhunimi i pornografisë, gangbangs dhe kafshimit të rastit. Masturbimi ju çon në një rrugë të degradimit të moralit dhe desensitizimit të trurit tuaj në pornografi më të vështirë dhe më të neveritshme. Ndërveprimi i jetës reale me seksin e kundërt bëhet më i largët çdo sekondë që konsumoni me pornografinë fetish.

  GUY 2)

  Uau. Kjo është disi e ngjashme me rrugën time drejt varësisë. Vazhdoja të kërkoja diçka gjithnjë e më ekstreme. Unë madje fillova të kontaktoja njerëz të panjohur në listën e craigs, fetlife ose okcupid që kërkonin seks të rastësishëm dhe ndoshta të pasigurt. Asnjëherë nuk jam takuar me askënd nga frika, por më vjen turp që edhe e kam konsideruar një gjë të tillë. Unë mendoj se varësia ime ka bërë që seksi “normal” të duket i mërzitshëm për mua. Prandaj nuk e shijoj aq shumë me të dashurën time. Unë shpresoj të vendos anën time tjetër në të kaluarën dhe të kthehem përsëri tek unë e vërteta. I shëndetshëm unë. Comfortshtë ngushëlluese të dish që dikush po kalon të njëjtën gjë si unë. Ne mund ta bëjmë këtë.

  GUY 3)

  Duke folur si një përdorues i rikuperuar i CP, unë mund t'ju siguroj se është shumë lehtë të gjesh nëse dini se çfarë po kërkoni. Limewire dikur kthente qindra kthime kërkimi për fjalë kyçe specifike si "pornografia e parakohshme", shumica e të cilave ishin gjëja e vërtetë.

  Paralajmërim i fortë për këmbëzën më poshtë. Mos thuaj që nuk të kam paralajmëruar.

  Në fakt, deri shumë vonë, mund të gjesh vajza adoleshente prezente dhe të hershme adoleshente me tanga dhe gjëra të tjera të zbuluara dhe të papërshtatshme, duke pozuar si yjet pornografikë në internet plotësisht legalisht dhe në ambiente të hapura nën pretekstin e "modelimit para-adoleshencës jo-nudo". Për fat të mirë, ligjet u ndryshuan dhe shumë prej atyre faqeve tani janë mbyllur, por shumica e tyre kanë ruajtur skedarët e tyre dhe hedhur në gjëra të tilla si The Pirate Bay për shkarkim aktiv edhe sot. Bëni një nder vetes dhe mos e shikoni lart. Ekzistojnë gjëra të caktuara që nuk mund të jenë kurrë të padukshme dhe kanë tendencë të heqin psikikën në mënyra që nuk shërohen kurrë. 

  GUY 4)

  Ditët e limewire dhe kazaa ishin në të vërtetë ditët e një perëndimi të egër si interneti. Ju mund të shihni gjëra që do të dëmtojnë trurin tuaj përgjithmonë.

  GUY 5)

  Hej, syth. Ne nuk jemi këtu për të gjykuar. Thjesht na bëj një nder dhe të mos kthehemi kurrë në CP, edhe nëse rikthehesh. Unë kurrë nuk kam parë ndonjë nga ato gjëra, por nga ato që kam dëgjuar, janë goxha të tmerrshme, dhe unë besoj fuqimisht se kushdo që i shikon ato gjëra edhe herë pas here është një poshtër dhe kanceroz për shoqërinë. Unë kam qenë vullnetar për qindra orë në qendrat rinore për fëmijë të pa privilegjuar dhe nuk mund të filloj as të kuptoj që ata të kryejnë veprime kaq të papëlqyeshme.

  "Fetish" duke dalë nga kontrolli

 79. NoFap për të çliruar HOCD tim

  NoFap për të çliruar HOCD tim 

  by imonyounot

  Një javë më parë do të kisha qeshur me idenë e NoFap dhe idenë e HOCD; tani, unë jam duke vuajtur plotësisht nga HOCD.

  Pas hulumtimit tim, kuptova se e kushtëva veten të bëj fjalë për gjëra që janë jashtë orientimit tim seksual.

  Duke shikuar mbrapa kuptova se kjo u gjenerua nga përdorimi im EXTREME i pornografisë heteroseksuale, që daton më shumë se një dekadë.

  Për të gjithë ata që kalojnë HOCD, ju jeni në mendimet e mia, mashkull apo femër. Dikur, ankthi im më lehtësohet, dhe pastaj kthehet menjëherë pa ndonjë arsye. Unë jam i neveritur nga veprimet e mia që kanë kaluar orientimin tim seksual, dhe unë ende besoj se jam i drejtë, por kam demonë.

  Si përfundim, unë që shikoj pornografi duhet të jetë përsëri e veçantë, hapja 3-4 herë në ditë nuk ishte e shëndetshme. Shpresoj se kjo do të më kthejë tek ai që isha vetëm një javë më parë .. Unë jam rreth 36 orë tani .. Nuk jam i sigurt se si ndihem, unë vetëm dua që ankthi të zhduket dhe nuk dua që këta demonë mendime homoseksuale (asnjë ofendim për këdo që është homoseksual, por pas gjurmëve dhe gabimeve E DI se nuk është për mua)… Unë thjesht kam nevojë që zgjimi i kushtëzuar të hiqet, përgjithmonë.

  Më pëlqejnë bastet e fatit, dhe zonjat që kanë penguar këtë. Çdo kontribut pozitiv do të vlerësohej thellësisht.

 80. Kam pasur një të keqe të vërtetë tronditëse

  Kam pasur një eksperiencë të keqe shumë të tronditur disa ditë më parë.

  Unë jam 20 vjeç dhe kurrë nuk kam menduar të kem kontakte seksuale me një mashkull, asnjëherë në jetën time dhe nuk kam parë që trupi dhe fytyra mashkullore të jenë tërësisht të zgjuara në jetën reale. Për fat të keq, unë pata një rikthim para disa ditësh dhe u përplasa me pornografinë homoseksuale. zakonisht, thjesht e mbyllja sa më shpejt dhe ndihesha i neveritur, por kësaj here isha kurioz.

  Epo, fundi i trishtuar i historisë është se unë vazhdova të jem e vështirë dhe shumë e eksituar ndërsa shikoja pornografi homoseksuale për rreth 10 minuta dhe kjo lloj shqetësimi mua. A nuk ishte ndryshe një ndjenjë nga pornografia e drejtë.

  Duhet ta dini që shijet e mia seksuale u keqësuan vërtet për shkak të përdorimit të pornografisë, por të paktën ekzistonte iluzioni se më parë nuk kisha probleme me identitetin tim seksual. Nga ana tjetër, tranny, inçest, gangbang, etj, nuk është edhe ajo e shëndetshme.

  Epo, megjithëse jam një goditje shumë e rëndë për vetëdijen time, unë e shoh këtë si një arsye shumë të fortë për të ndaluar më në fund këtë pornografi tmerri dhe të kthehem në normalitet. me të vërtetë duke shpresuar se këto gjëra homoseksuale nuk do të më shqetësojnë pas një rikthimi të plotë. Unë nuk ndiej asnjë lidhje emocionale në lidhje me dashurinë për djemtë, nuk e kam bërë kurrë.

  cilat janë përvojat tuaja në lidhje me këtë temë?

 81. duke masturbuar aq shumë sa që u mërzita nga gjërat e zakonshme

  Mirë. Kështu që, kjo është hera ime e parë këtu dhe kjo është diçka që më ka brejtur për disa muaj. Unë do t'i derdh të gjitha këtu.

  -Unë jam i varur nga pornografia
  -Unë kam masturbuar në gjëra të çuditshme dhe të gabuara
  -Unë kam masturbuar shumë në pornografi
  -Më vjen turp dhe i neveritur nga vetja ime
  -Mendimet e mia janë të shtrembëruar tani

  Ju ndoshta po mendoni "oh ky djalë ndoshta u hodh keq për disa gjëra të çuditshme"
  Jo. Unë kam qenë duke masturbuar shumë deri në atë pikë sa që shikimi i një ylli pornografik të gjashtë djemve më mërzit. Orgji ?. I mërzitshëm. Korse lëkure dhe kamxhikë kalërimi? Cfaredo.
  Në thelb kam filluar të masturboj aq shumë saqë jam mërzitur nga gjërat e zakonshme. Pastaj vazhdova të bëj gjëra thjesht të çuditshme. Mund të kaloja një kohë duke renditur sasinë e gjërave të tmerrshme, por më besoni, është e çuditshme.

  Në fillim sapo kalova me të, i ngrita supet, por tani është bërë keq. Shume keq. Nuk mund të ndalem, kam mendime të tmerrshme, nuk mund të përqendrohem kurrë, jam e parehatshme për njerëz të caktuar.

  Këtu është pjesa me të vërtetë e keqe. Unë kam rritur një tërheqje për pornografi me vajza që janë… të reja. E di, i mërzitur dhe i neveritshëm, por nuk do të postoja këtu nëse nuk do të ishte keq.

  Mendja ime ende më thotë se është gabimisht moralisht. Thjesht penisi im thotë ndryshe.
  Më lejoni të jem i qartë [b] Unë nuk kam vepruar sipas këtyre mendimeve [/ b]. Por tani nuk mund të shikoj një fëmijë pa menduar për disa nga pornografitë për të cilat kam bërë masturbim.

  Lessshtë më pak tërheqje dhe më shumë kuriozitet. Jam mërzitur nga gjërat e zakonshme dhe kam kaluar në gjëra të tjera. Theshtë tabu që unë mendoj.

  http://www.uncommonforum.com/viewtopic.php?t=80616

 82. pornografi shikuar gjatë viteve ka evoluar në

  A sillen fetishes? 

  by ididnotfaptodayDitë 1

  Kështu që, unë jam kurioz për Nofappers atje që kanë përfunduar sfidën 90 ditore dhe më tej, a zhduken fetishet 'e çuditshme'? Unë kam vërejtur se pornografia ime duke parë gjatë viteve ka evoluar në disa fetish mjaft të centralizuara, por ato ndodhin vetëm kur unë eksitohem jashtëzakonisht. A zhduken këto me kalimin e kohës? Për mua, gjithmonë ishte "një klip / video më shumë" ose "ky ishte i mirë, por unë e pashë tjetrin në faqen kryesore që duhet të shoh". Unë e di që nuk ka diçka të tillë si 'pornografia perfekte' dhe thjesht po kërkoj një kënaqësi të pakënaqshme. Por, me kalimin e kohës, dëshira / dëshira për të parë atë fetish specifik zvogëlohet? (Unë mund ta kem formuluar këtë pyetje gabim, por unë mendoj se njerëzit këtu mund të lidhen me atë që dua të them)

  PËRGJIGJET E GUY:

  VivereIntrepidusDitë 43

  Kjo është një pyetje e mirë. Me pak fjalë, unë mendoj se po. Unë mendoj se NoFap zgjeron llojet e gjërave që ju tërheqin. Kështu që do të aktivizohesh nga më shumë. Për të zbritur, gjërat nuk do të duhet të jenë aq çuditërisht specifike. Dhe nëse ndonjë gjë juaja si unë, ky është një lajm shumë i mirë.

  Likeshtë si thonë ata: para NoFap, i aktivizuar vetëm nga pornstars. Pas NoFap, çdo vajzë është vajza më e bukur në botë.

   

 83. vitet e fundit 3 apo më shumë, lloji i pornografisë që kam shikuar janë

  Më lejoni t'ju tregoj për veten time. Unë jam 19 vjeç. Unë kam qenë duke parë pornografi që kur isha 13. Por gjatë viteve të fundit 3, lloji i pornografisë që kam shikuar është shumë e keqe dhe e ndyrë si diçka e sëmurë. Unë kurrë nuk kam menduar se do të ketë një efekt mbi mua! Por disa javë më parë kam marrë një vajzë të zhveshur për të bërë seks me të për herë të parë ndonjëherë në jetën time.

  Por unë thjesht nuk mund të bëja një mbledhje. As edhe një ngritje gjysmë e vështirë. Ishte plotësisht i zbehtë! Nuk e dija se cila ishte arsyeja deri sa e pashë këtë uebfaqe dje. Më lejoni t'ju tregoj për ereksionet e mia.

  Unë nuk kam pasur një mbledhje solide 100% për një vit apo më shumë. Edhe kur jam duke shikuar pornografi, nëse lloji i saj normal është i pornografisë, unë nuk do të bëj mbledhje, madje edhe me stimulim manual. Por nëse po shikoj pornografinë hardcore jashtëzakonisht të ndyrë, do të marr një mbledhje gjysmë të vështirë (rreth 40 ose 50% e vështirë). Por edhe kjo nuk do të mbajë nëse nuk e stimuloj vazhdimisht manualisht. Nëse ndaloj së pashuari edhe për 10 sekonda, e humba mbledhjen.

 84. Porn ka shkatërruar jetën time, emocionet e mia dhe seksualiteti janë të hutuar.

  Porn ka shkatërruar jetën time, emocionet e mia dhe seksualiteti janë të hutuar. Unë jam jashtë kontaktit dhe nuk ndihem më njerëzor. 

   by arousaladdiction

  Duhet ta shkruaj këtë, sapo të shkoj në gjoks, një herë e përgjithmonë.

  Unë jam një mashkull i drejtë 25 vjeçar.

  Unë jam duke u përpjekur të shpëtoj veten nga kjo varësi për më shumë se një vit tani. Ndihem sikur mund ta shoh dritën në fund të tunelit, por psikika ime ndihet aq e rrahur saqë as nuk e di se çfarë jam apo dua më.

  Fillova si shumica; në 13 duke përdorur internetin e aktivizuar në televizor për të shfletuar fotot e zonjës së zhveshur, unë do të fap rregullisht. Më kujtohet ndjenja e ndjesisë së orgazmës për herë të parë dhe pyetja se sa e mirë ishte .. si është kjo? Unë bëra masturbim shumë të përditshme nga atëherë.

  Gjërat u çuditën. Fillova të ndiej nevojën për të masturbuar në mënyrë impulsive dhe mund të isha kudo. Shkova në një shkollë për të gjithë djemtë dhe unë do të masturboja në klasë ndërsa fërkoja veten nëpër pantallona. Nuk e di pse e bëra. Thjesht doja të sperma. (Unë ndoshta e bëra këtë më pak se disa herë, por përsëri e bëra më shumë se një herë)

  Rreth kësaj kohe fillova të shikoj të gjitha llojet e përmbajtjeve nga faqet si steakandcheese dhe littlemidgets të gore dhe të ngjashme. Unë mendoj se në këtë pikë unë filloi të diversifikuar në përmbajtjen unë do të konsumojnë ndërsa fapping.

  Rreth 16 kam humbur virgjërinë. Mbaj mend që ishte mjaft e vështirë për ta ngritur atë ... ndoshta vetëm nerva përfundova duke u ngacmuar në shkollë shumë shpejt pas kësaj .. shtoj se për të qenë në një shkollë për të gjithë djemtë dhe isha goxha i izoluar nga çdo ndërveprim i vërtetë i shëndetshëm me vajzat

  Atëherë mendoj se slogani i gjatë i PMO çdo ditë sapo më shkoi. Kam kaluar çdo fetish. Kur isha i ri ishte takë e lartë, pastaj milfs, gilfs, treshe, gangbangs .. pak BDSM .. pastaj gjërat më hardcore. atehere efuckt .. ndonje gje e ngacmuar? Porno xhuxh? çdo gjë, BBW's. Atëherë gjithçka që doja të shihja ishte karin e madh që griste piskata të vogla .. pastaj papritmas e gjeta veten në pornografi tranny .. porn homoseksual .. kjo është kur u bëra vërtet e ulët .. Unë zhvillova HOCD.

  Unë isha duke u mjeshtëruar me fotot normale dhe nuk mund të eksitohesha mjaftueshëm, kështu që do të neveritesha veten me këto gjëra për të zbritur .. Unë do ta bëja këtë rregullisht ... ndërtoja veten me vajza dhe pastaj "përfundoja" veten time me diçka të neveritshme.

  Unë kam pasur ED me ÇDO partner .. çdo qëndrim në natë ka qenë shumë e vështirë të marrësh apo edhe të qëndrosh fort (edhe kur kam pasur marrëdhënie seksuale pas 70 ditësh pa PMO)

  Shkova në Amsterdam dhe u përpoqa të fle me një prostitutë, nuk mund ta ngreja. Unë u përpoqa përsëri, unë nuk mund të merrni atë deri. Herën e dytë që shkova në Amsterdam u përpoqa përsëri .. pa fat.

  Unë përfundova duke u ngjallur në hotelin tim duke menduar për trannies dhe përfundova duke shkuar në një prostitutë transeksuale dhe e pyeta për të qij mua.

  E dija se do të më qante me të vërtetë keq .. dhe kjo më çoi jashtë ..

  Kohët e fundit, varësia ka lëvizur mbi pornografi që me të vërtetë më frikëson sepse e ndjej që po e shtrembëron trurin tim që të mos shijojë idenë e të pasurit seksual

  Jam 100% drejt por seksualiteti im ndihet i humbur, emocionet e mia ndihen të humbur. Nuk e di se çfarë është reale, si të ndiejmë, çfarë të ndiejmë, çfarë ndiejnë njerëzit. Unë nuk ndiej asgjë përveç një zemre të zbrazët të vetmuar. Unë jam duke shkuar për të pushtuar këtë sëmundje, por unë jam ende i varur.

  Ju keni lexuar në lidhje me pornografinë me të vërtetë duke ndyrë njerëzit. Unë jam një nga ata djem.

  Kjo është diçka që më ndjek çdo ditë. (Dita 5 pa PMO - përpjekja e 5-të (bërë 90 herë më parë + 30 ditë herët e tjera) Unë jam një djalë inteligjent .. nuk jam budalla .. dhe unë me të vërtetë kam zgjidhur jetën time 3 vitet e fundit por kjo re ende varet mbi kokën time. Unë kam qenë shtrirë e zhveshur pranë një 10/10 i cili dëshiron të më qij dhe penisi im është i dobët. Unë dua ta qij atë, por nuk mundem, është ngopur. Unë mund të shikoj këtë varësi duke më vrarë shpirtin, por është aq i fortë sa më merr përsëritur. Unë nuk dua ta lejoj të ndodhë përsëri dhe për atë arsye unë kisha nevojë të ndaj historinë time sot,

  faleminderit per leximin

 85. Një përpjekje për t'u përballur me varësinë e pornografisë duke kryer fantasitë (Ajo

  Një përpjekje për t'u përballur me varësinë e pornografisë duke kryer fantasitë (Shemale)

  Unë kam qenë i lidhur me pornografinë shemale për më shumë se një dekadë. Unë pashë pornografi normale për disa vjet, përparova në fetish më të vështira dhe pastaj fillova me pornografinë shemale. Kam bërë përpjekje të shumta për të ndaluar shikimin e pornografisë dhe pata sukses. Pasi kalova disa javë larg, tërheqja ime për femrat ishte më e fortë se kurrë, idea e shemales u bë më pak tërheqëse dhe unë u ndjeva më mirë në përgjithësi. Por, gjithmonë përfundoja duke u rikthyer. Pas disa javësh larg saj, pornografia shemale ndonjëherë as nuk më ndezi dhe unë përfundoja duke parë pornografi femërore normale. Por, për ndonjë arsye, u ndjeva sikur duhej të vazhdoja të kontrolloja pornografinë shemale. Përfundimisht, do të kthehesha në të më i fortë se kurrë.

  Ky cikël i rikthimit dhe keqardhjes ka qenë ferri gjatë disa viteve të fundit. Meqë duket se ka shumë djem që janë të lidhur me pornografi shemale dhe asnjë nuk ia kanë dalë mbanë për të kaluar atë për një kohë të gjatë duke u përpjekur të shtypë kërkesat, kam vendosur të kryej fantazinë në jetën reale për të parë nëse unë me të vërtetë do të kënaqem duke qenë me një afat të gjatë.

  Takova një vajzë transgjinore që veproi, dukej si tingëllim dhe dukej si një femër shumë tërheqëse. Ne shkuam në kinema dhe unë u zgjova nga mendimi se ajo kishte një penis për të cilin askush tjetër nuk dinte. Ne përfunduam duke bërë seks dhe ishte pak më tërheqëse. Unë ende mund të zgjohesha, por nuk më ktheu në të njëjtën mënyrë si pornografia. Nuk u ndjeva mirë më pas, siç bëj pasi kam bërë seks me një femër tërheqëse. Unë u largova me ndjenja të përziera, por vendosa ta takoja përsëri me të në një rast të veçantë. Risia e saj kësaj here mungonte krahasuar me më parë. Gjatë seksit, u ndjeva disi i fikur nga organet gjenitale mashkullore dhe fillova të fantazoja për të bërë seks me një femër normale dhe sa më tërheqëse është anatomia femërore.

  Kështu që, mendoj se është e qartë se pornografia krijon një fantazi që nuk është e arritshme ose mund të mos jetë edhe tërheqëse në realitet. Nuk jam i sigurt nëse kjo takim do të më ndihmojë të kuptoj mënyrën se si pornografia ka shndërruar interesat e mia ose nëse thjesht do të shtojë konfuzionin tim.

 86. ED, HOCD dhe Ankthi

  ED, HOCD dhe Ankthi 

  by BRNoFapper 

  Hi there,

  Unë jam duke luftuar me disa çështje dhe do të doja ta ndaja atë me ju të gjithë dhe të merrni disa mendime. Na vjen keq për postin e gjatë.

  Disa muaj më parë, unë zhvillova HOCD dhe kjo më bëri të çmendem. Nuk e dija se çfarë po ndodhte dhe menjëherë kërkova ndihmë. Fillova të vizitoj një terapist. Kisha mendime vetëvrasjeje dhe mut .. Terapia më ka ndihmuar pak por nuk e kam zgjidhur ende këtë çështje. Unë mund të jetoj me të tani, por ende nuk jam mirë me të. Unë mendoj se HOCD tashmë po ndodhte, por unë nuk e vura re, erdhi shumë ngadalë dhe do të thoja që u deshën 1 ose 2 vjet për të pasur një majë që do të më shqetësonte.

  Unë gjithashtu kisha probleme me ED që kur u ndava me një të dashur të dashur 4 vjet më parë. Asnjëherë nuk e kam shqetësuar aq shumë këtë, pasi jeta ime seksuale nuk ishte shumë aktive dhe gjithmonë mund të përdorja një pilulë blu kur bëja seks. Tani është një histori tjetër, unë dua të jem vetja në një marrëdhënie dhe i kam ato pilula blu. Kur bëni seks me ta, seksi nuk ndihet aq mirë sa duhet dhe vazhdoj të mendoj se personi që bën seks nuk ishte vetvetja për shkak të pilulës. Vazhdimisht mendoj se jam e varur nga ajo pilulë dhe nuk do të mund të bëj seks pa të përsëri dhe kjo më shqetëson pak.

  Kur HOCD filloi, unë shoqërova shumë mut dhe ED ishte një prej tyre. Mendova se isha homoseksual sepse nuk mund të ngacmohesha nga gratë në jetën reale, kisha fantazi në pornografi shemale dhe mendoj se ju e dini historinë nga këtu. HOCD ISSHT A BITCH !!

  Tani, kam ditë të mira dhe ditë të këqija. Ende po përpiqem ta kuptoj këtë mall, por besoj se do të largohet së shpejti. Unë kam qenë gjithmonë i turpshëm ndaj grave, por kam vënë re se në vitet e kaluara 4 ankthi që ndjeva përreth tyre ishte shumë i madh. Më pengoi të kisha diçka me shumë vajza. Kam pasur marrëdhënie seksuale me vetëm gratë 4 ose 5 në vitet 4 e cila nuk është shumë për një djalë të vetëm në moshën time. (Unë nuk jam i shqetësuar për sasinë, por mbi lidhjen që kam me gratë).

  Unë fillova të shikoj pornografi në moshën 12 vjeç dhe nuk u ndala kurrë. Kurrë nuk e mendova se ishte një çështje derisa HOCD të niste dhe unë e lashë atë, por mbajta MO (vetëm ndaj grave). Unë jam P falas për 3 javë mendoj, mos fantazoni për këtë dhe mos e humbisni. Unë jam 8 ditë MO i lirë dhe menaxhues. Kam disa ditë të mira hocd (ku mund të mendoj për diçka tjetër) dhe ditë të tmerrshme që mund të mendoj vetëm për të.

  Pika ime këtu është, a ka ndonjë prej jush një çështje të ngjashme dhe arriti të kapërcejë atë me një reboot?

 87. Do të duket Fetishes / Kinks unë duket të ketë zhvilluar të shkojnë larg?

  Do të duket Fetishes / Kinks unë duket të ketë zhvilluar të shkojnë larg?

   by ThrowAwayForHonesty

  Unë kam parë dikë që e përmend atë më parë, por unë dua të di përvojat e të tjerëve për këtë.

  Unë kam zhvilluar dëshirën për të mbytur / tërhequr flokët / dorezën e burrit / të jesh me të vërtetë dom / BDSM etj.

  Këto gjëra përdoreshin për të gjëra dhe për të më çuditur.

  Tani e dua dhe gjej veten duke dashur të bëj gjëra të tilla si për gratë.

  Edhe duke bërë marrëdhënie seksuale me GF të reja, unë dua ta mbyt atë pak. (Ex dashur atë për fat të mirë për mua).

  A do të zhduken këto? Unë dua që ata, ndjehem sikur ata do të më pengojnë seriozisht që të jem ndonjëherë i kënaqur, pasi që ndihem sikur nuk mundem O ose të ngazëllehem mjaftueshëm nëse nuk mundem.

  Por në jetën reale unë nuk kam një kockë mesatare në trupin tim, dhe jam shumë e shqetësuar / shoqërisht e vështirë / e qetë / jo e dhunshme / jo agresive.

 88. A mund të shkaktojë pornografi Ed-i të bëjë që ju të mendoni homoseksualin tuaj?

  A mund të shkaktojë pornografi Ed-i të bëjë që ju të mendoni homoseksualin tuaj?

  Për ndonjë arsye të çuditshme, që kur nuk mund të bëhesha e vështirë me femra të vërteta dhe madje edhe probleme duke u bërë plotësisht e vështirë me pornografinë, nuk mund të ndaloj së menduari se jam homoseksual. Dhe e di që nuk jam sepse jam 20 vjeç dhe gjithnjë më tërheqin femrat tërë jetën time. Unë kam bërë seks me 5 vajza të ndryshme. Duket sikur nuk ka më magji apo shkëndijë që ato më japin. Shpresoj se gjithçka është në kokën time. Çdokush mund të tregojë ose të ketë ndonjë përgjigje? Unë madje e kam drejtuar tërë jetën time, por që kur e kuptova se kam nxitur pornografi Ed nuk mund të ndaloj së menduari, po sikur të jem homoseksual?

  GUY 2

  Kam kaluar këtë gjë të saktë të njëjtë kur nuk e dija që isha i varur nga pornografia, por nuk mund ta vazhdoja atë. Ishte e çuditshme sepse isha duke u hedhur poshtë imazheve të grave të zhveshura të paktën një herë në ditë dhe shpesh shumë herë në ditë, por vazhdoja të mendoja se sepse nuk mund t'ia dilja grave të vërteta, unë duhet të isha homoseksual. E gjitha është paranojë. Akoma, nuk ndihmon që fetish-et tuaja janë përmbushur aq shumë nga pornografia, saqë nuk ju tërheq as një vajzë e vërtetë, nëse ajo nuk është 10. Unë kam akoma 50 ditë për të bërë në rindezjen time dhe jam aq i butë sa një lagësht petë në këtë pikë, por unë jam duke menduar se në fund të saj unë do të jem në gjendje të rilidhem siç duhet.

  GUY 2

  Unë mund ta kuptoj dikë që mendon se ata janë homoseksualë sepse nuk mund ta marrin atë për një grua para tyre. Unë mendoj se arsyeja që dikush do të mendonte se është sepse ata janë duke kërkuar ekstremin tjetër që mendimi i tyre është mësuar të kërkojë. Seksi me gratë mund të jetë bërë i mërzitshëm. Pra, çfarë tjetër ka atje që më entuziazmon?

  Kur fillimisht shikoja P, fillova me gjërat e buta. Dhe pastaj unë përparova në materiale më të vështira sepse truri im po ndërtonte disi një tolerancë ndaj tij. Si fillim, homoseksuali P ishte absolutisht i neveritshëm për mua. E njëjta gjë me sendet shemale. Shpejt përpara disa vjet ... dhe nuk ishte aq keq për mua. Unë madje zbrita disa herë tek ajo.

  Pika është, ju duhet të fshij listën tuaj të pastër. Çdo gjë do të bjerë përsëri në vend në kohë. Mos u shqeteso.

 89. Jeta ime përpara dhe pas No Fap: PI-ED, mungesa totale e Libido, Es

  Jeta ime para dhe pas asnjë hap: PI-ED, mungesa totale e libidos, përshkallëzimi në zhanrin ekstrem dhe HOCD 

   nga thetor66

  PARA DISKRIMIN E JO FAP Për të filluar historinë time, unë do të doja të vendosja një afat kohor për përdorimin e pornografisë gjatë viteve. Mbaj mend herët si 10 vjeç (para se të mund të bëja edhe një orgazmë), do të shihja të gjitha llojet e pornografisë. Pa marrë parasysh se çfarë porn unë pashë ajo kurrë nuk dukej për të kënaqur (JO SHTI ISHTE 10 VJEÇ I VJET DHE NUK DUHET TEN FAP). Kur isha 13 më në fund pata O-në time të parë (për pornografi). Ndihej e pabesueshme! Ndjeva sikur isha bërë burrë (ose kështu mendoja ..). Kjo është një kohë e mirë për të vërejtur se unë kam një gjendje të quajtur phimosis. Për ata prej jush që nuk e dinë se çfarë është kjo, në thelb ka një lafshë që është e ngushtë në majë duke lënë gjëndrat të mbuluara gjatë gjithë kohës. Unë kurrë nuk kam parë gjëndrat e d timck kështu që të flasin. Kjo do të thotë që kam një predispozicion të kem një penis të pandjeshëm.

  Kështu që tani që kisha mësuar se si të masturboja, do të shikoja video në celularin dhe kompjuterin tim sa herë që mundja dhe PMO. Në këtë kohë unë u ndez nga "porn vanilje". Në këtë kohë tashmë duhej një sasi e konsiderueshme e shpejtësisë dhe presionit për të pasur një O.

  Shpejt përpara në klasën e 10-të seksi: Mbaj mend duke parë një video që tregohej për një djalë i cili ishte 18 vjeç. Në video, ky djalë përshkroi se si zakonet e tij të pornografisë dhe masturbimit kishin evoluar në një varësi të plotë. Ai përmendi se si ditët dhe netët e tij kalonin PMO dhe perceptimi i tij ndaj grave të vërteta ishte shtrembëruar në mënyrë drastike. Më kujtohet qartë se mendimet e mia për videon ishin si më poshtë: “Çfarë lloji i një humbësi rri para një ekrani gjithë ditën dhe hapa të shpejtë? Kjo është vetëm disa BS të krishterë (nuk jam më injorante për fetë e të tjerëve, por mbetem agnostike) që përpiqen të na mbajnë neve fëmijëve që të shijojnë mrekullitë e pornografisë. Pasi e mendova këtë, kisha një ndjenjë të vështirë, ishte sikur isha plotësisht i vetëdijshëm për efektet e të gjitha gjërave, por fshihesha pas një muri të kënaqësisë së çastit dhe injorancës

  Asnjëherë në një milion vjet nuk do ta besoja. Kjo do të ishte një ditë.

  Në moshën 16 unë tashmë ishte duke u kënaqur në PMO 5-10 herë në javë për gati 3 vjet. Në maj të klasës 11 më në fund kisha GF-në e parë. Ajo ishte pirja e duhanit nxehtë për mua në atë kohë. Pas një muaji kam humbur virgjërinë time me të, por këtu është kapur. Nuk mund ta përfundoja. Kur kam futur me një prezervativ unë isha i tronditur për të gjetur se nuk ndihej aq mirë sa kisha shpresuar. Kursi im u hidhërua pas rreth 10 minutave dhe kondomi u thye. Kjo ishte një lehtësim në atë kohë, sepse isha e tmerruar që nuk munda të përfundoja. Ajo përfundoi duke lënë për një muaj me pushime dhe kur ajo u kthye filluam të bëheshim seks gjatë gjithë kohës. Ndjeva më shumë se jeta! Ende më rrallë përfundova (kur bëra ishte awesome) dhe ajo zakonisht do të përfundojë duke përfunduar me një të dobishëm dhe kjo ishte mirë me mua derisa ajo filloi të ndjehet keq. Ajo mendonte se diçka ishte e gabuar me të. Mendova se diçka ishte e gabuar me të. Nuk e gjeta aq tërheqëse sa më parë. Kam përfunduar duke u ndarë me të (ajo ishte lloj i keq në retrospektivë) dhe unë nuk kishte respekt për të. Unë isha në keqardhje të plotë dhe fillova të kisha mendime si ishte kjo epsh apo dashuri?

  Kur isha 17 kam filluar duhanpirjen shumë më shumë çdo ditë. Weed dhe Porn ishin kombinimi përfundimtar për kënaqësi. Do të dilja jashtë, do të pija pak tas, do të kthehesha në shtëpi dhe PMO. 5 muaj më vonë më kujtohet duke shkuar në një udhëtim kampe me një vajzë të bukur që kisha sytë e mi për kohë të gjatë. Mbaj mend duke menduar se sa e nxehtë ajo ishte dhe kur miku im më ka lidhur me numrin e saj unë isha një fushues i lumtur. Në këtë udhëtim një gjë çoi në një tjetër dhe ajo po më jepte kokën në çadër. U ndjen AMAZING! Koka më e mirë që kam marrë ndonjëherë, por për fat të keq më mori përherë për të përfunduar dhe deri atëherë unë kam qenë vetëm rreth 50% ngritur.

  Duhet të theksoj se kurrë nuk kam pasur ndonjë problem për ta marrë atë. Problemi ishte mbajtja e saj. Pas kësaj ishte fillimi i magjisë së thatë që jam aktualisht në këtë ditë. Mbaj mend gjatë gjithë verës dhe deri në mars, kur kam zbuluar YBOP unë do të PMO deri në 2-3 herë në ditë. Gjatë kësaj kohe isha në vitin tim të parë të uni. Unë do të shikoj në pasqyrë dhe pyes veten pse një djalë i mirë në kërkim si unë nuk mund të marrë gratë. Dëshiroja me dëshpërim të shkoj përreth dhe të bashkohesha me chicks të rastit dhe kisha shkruar shumë larg idenë e një marrëdhënieje.

  Më në fund u përplasa me pornografi të qetë pas një kohe dhe pornografinë homoseksuale në disa raste. Ishte kaq bruto por më bëri më të ashpër se çdo prej zhanreve të tjerë që i kisha ekspozuar vetes për orë të tëra. Kjo ishte gjysma e shkaktarit tim për HOCD. E them këtë sepse kurrë nuk e vura në dyshim heteroseksualitetin tim në atë moment. Po filloja të futem në zhanër për pak kohë dhe do të kaloja midis zhanreve të ndryshëm në varësi të humorit tim. Momenti i vërtetë që gjeta HOCD-në time të shkaktuar ishte kur shoqja ime më pyeti nëse e gjeta një vajzë tërheqëse. Unë thashë që ajo kishte një trup të këndshëm, por nuk ishte aq tërheqëse (shumë djem do të ishin me mua në këtë). Ajo që tha më pas përfshiu një valë ankthi mbi mua. Ai tha “Adam, a je homoseksual? Okshtë në rregull nëse jeni, mund të na thoni ”. Isha në siklet dhe u trondita nga serioziteti në zërin e tij. Ndërsa shikoja mikun tim tjetër në makinë ai ishte aq serioz sa ai që më pyeti. Dy personat në makinë ishin miqtë e mi më të mirë gjatë gjithë shkollës së mesme. Unë u thashë atyre se nuk isha homoseksual, por kur u ktheva në shtëpi mendimi ende po vazhdonte në kokën time. Fillova të shikoj përsëri në të kaluarën time dhe në momentet e ED dhe u kapa nga paniku. Unë kurrë nuk i kisha gjetur tërheqës burrat, por megjithatë u ndjeva i konsumuar me dëshirën për të përcaktuar seksualitetin tim. Do të shkoja në forume në internet LGBT dhe do të shikoja përkufizimet e homoseksualitetit dhe gjithçka që shikoja vetëm më keqësonte ankthet. Menjëherë pas kësaj ishte koha kur zbulova YBOP.

  Pas Zbulimit të Jo Fap Kur fillova të lexoja artikujt mbi YBOP dhe asnjë fap gjithçka kishte kuptim dhe unë kisha konfirmuar një besim se isha në mohim për shumë vitet e fundit: Porno është helm për seksin e vërtetë. Nuk e mbaj mend ditën e saktë kur fillova jo, por ishte fillimi i muajit prill (muaji i finaleve të universitetit FML!) Në këtë kohë unë e dija se kisha HOCD, por nuk e dija për përgjigjen e rëndë që erdhi së bashku me të . Kjo më shtynë të mendoj se isha aktualisht homoseksual dhe u bëra fiksuar me terapinë reparative për t'u përpjekur të hiqja qafe të njëjtat sjellje të seksit që mendova se kisha. Çdokush me një kuptim të HOCD-së e di se obsesioni mbi çështjen vetëm sa intensifikon ankthin.

  Këshilla ime për këdo që vuan me HOCD është kjo. Këto janë vetëm copat 3 të sigurimit që ju nevojitet: A i gjeni mendimet tuaja mendimet homoseksuale janë të pakëndshme dhe prodhojnë ankth? A mendoni se kurrë nuk jeni në gjendje ta doni një grua ndonjëherë që t'ju shqetësojë? A nuk mund ta shihni veten duke investuar emocionalisht veten në një njeri (dmth: Kissing, cuddling, ju merrni pikë)?

  Nëse i përgjigjeni po të gjitha këtyre pyetjeve, atëherë keni HOCD. Çdo kërkim për përgjigje, kontrollimi i përgjigjeve të barkut dhe testimi i heteroseksualitetit tuaj ndaj pornografisë vetëm do të përkeqësojë gjendjen. Këshilla ime është që të filloni 90 ditë pa asnjë PMO ASAP. E kisha lexuar thënien vijuese shumë herë përpara se ta kuptoja se ishte çelësi i rimëkëmbjes: nuk mund të kesh frikë të dalësh homoseksual. Arsyeja pse i luftojmë mendimet është sepse i kemi frikë. kur ndodhin këto mendime dhe ne nuk u kushtojmë vëmendje, ne fillojmë të mendojmë "Oh jo, unë duhet të pranoj që jam homoseksual!". Unë e mendoj në këtë mënyrë. Nëse vërtet do të jem homoseksual, (gjë që nuk besoj se jam), mënyra që mendoj aktualisht do të jetë e dëmshme emocionalisht për veten time. Nëse jam drejt si mendoj se po vazhdoj, kjo sjellje nuk do të ndihmojë. Unë do të vendosja një paralajmërim spike për këtë seksion, por ky është sinqerisht i gjithë informacioni që njerëzit me HOCD duhet të dinë sa më shpejt të jetë e mundur. Nëse do të hulumtoni ndonjë gjë, atëherë hulumtoni CBT. HOCD është një gjendje reale (që ndihet e vërtetë) dhe ndodh në shumë shikues të pornografisë homoseksuale dhe lezbike. Ata përjetojnë të gjitha simptomat e njëjta që ne bëjmë.

  Tani për lajmin e mirë!

  Qysh kur fillova të mos kisha vërejtur se gratë janë bërë pak më tërheqëse! Unë madje e pyeta një vajzë nga puna dhe e kam shoqëruar atë për disa javë. Koha që kalojmë duke mbajtur duart përqafuar dhe puthur ka qenë shumë shëruese dhe ereksionet që përdorja vetëm për të marrë nga humping e thatë ose stimulim dora tani vijnë vetëm nga cuddling! E shoh këtë si përparim, por kam ende njëfarë dyshimi (OCD jeton në dyshim). Unë kam një lidhje emocionale me të, e cila është padyshim një shenjë e mirë që mund ta dua një ditë. Unë nuk do të kërkojë të marrë HOCD në një milion vjet, por kjo është një gjë që më në fund detyruar mua që të bëhet i përkushtuar për asnjë fap. Unë vetëm fillova duke i dhënë një përpjekje serioze 2 javë më parë (unë ende masturbohem pa pornografi) dhe unë kam qenë absolutisht i lirë nga PMO. Kam planifikuar të mos kthehem prapa, sepse pa marrë parasysh se çfarë ndodh në të ardhmen time, e kuptoj se nuk ia vlen.

  Duhet të përmend edhe se ka gjëra të tjera që ushqejnë ankthet e mia të HOCD-së, por mendoj se janë të nevojshme për të ndarë këtu. Unë nuk e di nëse është efekti placebo apo çfarë, por unë kam qenë vënë re shumë gra duke marrë goo goo sy kur shikuar në mua. Betohem sikur ata po mëndin tek unë! Edhe zogjtë e nxehtë unë do të duhet të luajnë lojëra për të marrë vëmendjen e. Unë nuk e marr më ankthin e HOCD kur unë rri me bros tim si i keq dhe unë ndjehen si ata më respektojnë më shumë. Unë tashmë ndihem sikur po bëhem një person tjetër dhe mezi pres fitimin e përfitimeve nga një jetë pa pornografi! Na vjen keq që mori kaq shumë kohë që sapo kisha shumë për të thënë!

 90. A mendoni se qeveria po përpiqet të na bëjë Gay?

  A mendoni se qeveria po përpiqet të na bëjë Gay? 

  by thelegitchip Ditë 69

  Dua të them se seksualiteti im po zvogëlohej ngadalë dhe isha i lidhur me fetish që vetëm përshkallëzoheshin. Po arrija në një pikë ku asgjë nuk po më kthente më… Porno po më desensibilizonte ngadalë .. dhe unë po pyesja nëse isha homoseksual apo jo .. kjo është një komplot natyrisht, por kthimi i burrave homoseksual do të ishte forma më e mirë e popullsisë kontroll… Dua të them sa burra dëshirojnë të bëjnë seks anal tani për shkak të pornografisë? nuk do ta kisha menduar kurrë nëse nuk do ta kisha parë.

  murphderp

  Që prej fillimit të NoFap unë kam shkuar nga bi në hetero. Porno mund të programojë trurin tuaj, të kthehet në gjendjen e tij të fundit të qëndrueshme.

  Për të shpjeguar më tej në atë që mund të ndieni: pornografia bëhet e mërzitshme pas një kohe. Meqenëse kemi kaq shumë zhanre në majë të gishtave, ne eksplorojmë ose "gjurmojmë për diçka të re dhe të freskët. Kjo është diçka që të gjithë këtu që kanë luftë me varësinë nga pornografia mund ta dëshmojnë.

  Edhe pse jemi të drejtë, do të shkojmë drejt pornografisë shemale, bi, ose homoseksualëve, thjesht duke kërkuar diçka ndryshe. Mund të na largojë sepse nuk e kemi parë më parë, ose ndoshta sepse e preferojmë.

  Kjo është rruga normale për ata që janë të varur nga pornografia. Unë njoh lesbike që ishin aq të varura nga pornografia, saqë mund të merrnin pornografi homoseksuale mashkullore thjesht sepse ishte fantazi e pastër, diçka që kurrë nuk mund të merrte pjesë. Ashtu si meshkujt e drejtë dhe pornografia lezbike.

  Kjo nuk kthehet është homoseksual. Nëse mendoni se kjo është një komplot i qeverisë, atëherë ju lutemi shikoni postimet e mia të mëparshme për marrjen e ndihmës së shëndetit mendor.

   

 91. Unë vetëm masturbated për diçka të keqe.

  Unë vetëm masturbated për diçka të keqe. 

   by ThrowawayforMikeYeah

  Më mirë të mos them të jem i sinqertë dhe gjithsesi nuk është i rëndësishëm. Por jam i traumatizuar prej tij. Në të njëjtën mënyrë unë isha kur e bëra atë për pornografi me kuaj dhe histori të incestit.

  Pse nuk mund të filloj të marr pornografi normale të paktën ???

  Gjithsesi ... Kam nevojë për këshilla. Si mund ta heq këtë nga koka ime? Si mund ta harroj thjesht dhe të vazhdoj përpara. Kam një ankth kaq të rëndë brenda meje tani për shkak të kësaj.

 92. Një djalë i adoleshuar, i cili vetëm goditi ndoshta pikat e tij më të ulta

  Një djalë i adoleshent, i cili vetëm goditi ndoshta pikat e tij më të ulëta, duke filluar përsëri nga NoFap (Paralajmërim: gjuha NSFW dhe shkaktarët e mundshëm)

  by NoFapTeenagerDitë 1

  Përshëndetje të gjithë.

  Fillova të masturboj fillimisht kur isha rreth 11 vjeç. Fillova së pari të shikoj pornografinë rreth 2 vite më vonë. Tani jam 16.

  Unë kam detyra të ndryshme për nesër në shkollë. Duhet të kisha kaluar këtë pasdite dhe këtë mbrëmje duke punuar në to. Në vend të kësaj, çfarë bëra unë?

  Unë fapa. Jo vetëm për ndonjë pornografi të vjetër. Për herë të parë, dhe shpresojmë të fundit, në jetën time, unë u futa në pornografi "shemale" (më falni, nuk e di termin e saktë). Unë nuk dua të them ndonjë shkelje për njerëzit transgjinorë, por kjo është ngatërruar. Jam heteroseksual. E di që jam. Por kohët e fundit, unë kam qenë duke u kthyer në gjithnjë e më shumë atje pornografi për të marrë jashtë. Kohët e fundit, unë kalova një copë toke shumë të keqe të pornografisë inc .. incest. Ata tronditje janë ndoshta momentet më të turpshme të jetës sime.

  Porno po ndikon në jetën time. Edhe pas vetëm disa orësh madje as video, por gif dhe fotografi, të shemales, unë kam filluar të pikturoj gratë që shoh në TV me organe gjenitale mashkullore. Kjo është e qeshur.

  Unë kurrë nuk kam pasur një të dashur dhe kurrë nuk jam afruar me një vajzë. Por kjo nuk do të ndodhë kurrë nëse harxhoj kohën time duke humbur pornografinë gjithnjë e më të ndyrë. Dhe edhe notat e shkollës sime do të bien.

  Unë kam provuar NoFap më parë. Këtë herë, unë jam duke shkuar për të bërë atë për 90 ditë. Dhe, unë do të lë Reddit, me përjashtim të kësaj nën dhe / R / askhistorians. Pothuajse çdo herë që kam përsëritur, kjo është për shkak se unë kam qenë thithur vrima lepuri porn Reddit - një lidhje çon në një tjetër.

  Më vjen keq nëse kjo është një rrëmujë e shfrenuar, jokoherente. Unë madje nuk kam filluar të shpjegoj se si pornografia e ka ngatërruar jetën time. Por .... Ndihem i sigurt. Une mund ta bej kete.

 93. Realiteti i shtrembëruar
  Besoj se pornografia ka shtrembëruar realitetin tim. Më ka bërë të "pëlqej" gjërat që nuk më pëlqyen kurrë para se të lidhesha. Veçanërisht dy kategori: tranti dhe bbws. Para pornografisë, unë isha në statusin e grave super-modele pa dicks ose shumë yndyrë. Unë kurrë nuk kam pasur një problem me pak trashësi dhe unë jam një tifoz i cica.

  Sidoqoftë, unë dua të ndaj se si unë besoj se pornografia ka shtrembëruar realitetin tim, dhe kjo ka të bëjë me bbws. Siç e përmenda më parë, gjithmonë më kanë pëlqyer cicat e mëdha dhe pak trashësi (lakuese), por jo të majme. Sidoqoftë, fillova të shikoja porno bbw sepse shumë nga ato vajza kishin cica të mëdha. Para se ta dini, isha i tëri! Pas vitesh shikimi të pornografisë bbw, fillova të dilja me disa vajza të mëdha që i takova në internet. Pasi u takova me ta, realiteti më përplasi në fytyrë. Ata ishin shumë të mëdhenj për mua dhe ishte jo tërheqëse! Funnyshtë qesharake sepse kam parë gra shumë më të mëdha se ato që kam takuar në pornografi dhe më ndez, por pastaj në jetën reale, bën krejt të kundërtën! Kjo është vërtet sa e rrezikshme është kjo mut! Unë kurrë nuk u përpoqa të takohem me një tranny, as nuk dua. Por testi bbw ishte i mjaftueshëm që unë të di se pornografia shtrembëron realitetin tuaj dhe mund të jetë shumë e frikshme. Tani jam në rindezjen time të dytë. Unë u "shërova" një herë, por e gjeta veten duke u rrëshqitur përsëri dhe jashtë gjatë vitit të fundit. Shpresojmë që kësaj radhe të shërohem plotësisht dhe të kthehem në shijet e mia natyrale te gratë.

  Për njerëzit që kanë "zbuluar" shije të reja ndërsa shikojnë pornografi, mos i besoni. Ndaloni së shikuari pornografi dhe rivendosni shijet tuaja natyrore.

 94. Unë kam humbur pothuajse të gjithë interesin për fetish-et e mia dhe mos u përpiqni të bëni

  Re: A është e mundur të heqësh qafe fetish nga pornografia?

  Kur përdor P, përqendrohem më së shumti në fotografi / video që lidhen me fetish-et e mia. Bëhem i fiksuar pas tyre dhe përpiqem ta detyroj gruan time të bëjë gjëra që nuk dëshiron vërtet t'i bëjë.

  Unë nuk kam PMOd në më shumë se 100 ditë tani, dhe gjatë asaj kohe, unë kam humbur pothuajse të gjithë interesin për fetish e mia dhe mos u përpiqni të merrni gruan time për të humor ata fare. Dhe në një farë mase, unë madje nuk mund të shoh se çfarë ishte kaq emocionuese për fetish-et e mia në radhë të parë.

 95. Cikli i desensitizimit të PMO dhe depresioni që sjell

  Cikli i desensitizimit të PMO dhe depresioni që sjell 

  by FapMonster55

  Ndonjëherë jeta thjesht duket e butë, sikur asgjë nuk është stimuluese e mjaftueshme për të prodhuar lumturi apo edhe trishtim brenda jush. Në pamundësi për të lokalizuar ato ndjenja natyrore që njihni dhe doni, ju mendoni për ndjenjën më të veçantë që mund të arrini menjëherë dhe falas për të kujtuar veten se jeni akoma gjallë: Falja. Stimshtë stimuluese dhe për gjithnjë ju kujton ndjenjat e lavdishme që ekzistojnë ende për ju në një botë kaq të mërzitshme, kaq monotone.

  Por, ndërsa filloni të angazhoheni në PMO gjithnjë e më shumë, ju e kuptoni se pjesa më stimuluese e jetës tuaj të përditshme është sesioni juaj fap. Si rezultat, ju mësoni të varet nga ajo gjithnjë e më shumë për t'i dhënë jetës suaj disa ngazëllime. Shumë shpejt, është pika kryesore e ditës tuaj, dhe gjithçka në jetën tuaj të përditshme përveç pushimeve të rastit ose natës së egër duket krejtësisht e mërzitshme. Edhe pornografia e rregullt me ​​vanilje që ju ka filluar nuk është më aq e mrekullueshme. Zakonet tuaja PMO jo vetëm që ju kanë desensibilizuar në jetën e përditshme, por tani ata po nxjerrin zhanret tuaja të preferuara të vjetra, duke i zëvendësuar vazhdimisht me fetish më të egër dhe më të neveritshëm derisa e vetmja gjë që ju largon është diçka që 99% e njerëzimit kurrë nuk e ka madje edhe të menduar.

  Para se ta dini, ju jeni duke u rrotulluar poshtë në një gropë depresioni me kokë, duke u futur në një koleksion gjithnjë e më të vogël të zhanreve pornografike për të kujtuar veten se këto ndjenja në skajin ekstrem të shkallës janë ende atje, akoma të arritshme.

  Por ju jeni duke i bërë të gjitha gabim, fapstronaut… fapping nuk është mënyra jashtë depresionit, fapping ishte mënyra në.

  Për të gjithë shokët e mi fapstronaut atje që vuajnë nga depresioni, unë shpresoj se kjo ndihmon.

  TL; DR PMO mund të jetë një shkaktar kryesor i depresionit.

 96. Gay guy i cili ekskluzivisht shikuar pornografi drejt

  Unë jam një djalë homoseksual që shikoja ekskluzivisht pornografi - pornografia homoseksuale nuk bëri asgjë për mua. Dhe vendosja e vetes në rolin e grave nuk ishte gjëja ime sepse gratë kryesisht nënçmohen në pornografi të drejtpërdrejtë. Sidoqoftë, unë shpesh argëtova duke bërë seks me gra me yjet e mi të drejtpërdrejtë pornografikë meshkuj në skenë. Pra, e shihni - përdredhur vjen në varietete të majit.

  http://www.reddit.com/r/NoFap/comments/1h664m/straight_men_gay_fantasies/car8nt6

 97. Porno ime po bëhet gjithnjë e më e çuditshme dhe fetishët e mi jo

  Kohët e fundit as nuk jam shoqëruar dhe në të kaluarën kam qenë një djalë shumë shoqëror. Isha duke ngritur pesha 5 ditë në javë para Krishtlindjes dhe për 4 muajt e fundit sapo isha ulur në një kompjuter duke qëndruar zgjuar vonë në faqet e çuditshme. Dikur ngrihesha në 6 të mëngjesit për një vrapim në mëngjes dhe tani fle deri në 10/11 e mëngjesit. Porno ime po bëhet gjithnjë e më e çuditshme dhe fetishët e mi nuk kanë as kuptim, duke kërkuar pornografi homoseksuale pavarësisht se janë të drejtpërdrejtë dhe madje edhe kohët e fundit shpërndaj / sportet e ujit që në të vërtetë nuk jam unë fare. Nga leximi i disa gjërave në këtë sit me të vërtetë tingëllon si ajo që kam kaluar kohët e fundit dhe më në fund më është mjaftuar.

  Sjelljet e mia të kohëve të fundit më sëmuren dhe dua të veçoj veten para se të harxhoj pjesën tjetër të rinisë sime.

  Besoni se mundeni dhe jeni në gjysmë të rrugës (Johnnyfive Day 73 No PMO)
 98. Kaluan muajin 18 dhe HOCD im është ende atje, por depresioni im është

  Mendoj se do të ishte mirë ta përplasja këtë temë vetëm për të parë se çfarë duan të thonë të tjerët. Ja historia ime:

  Unë vetë u përshkallëzova një herë në pornografi homoseksuale në moshën 14 vjeç (pas 2-3 vjet përdorimi të pornografisë - lezbike, e drejtë, përdhunim dhe kështu me radhë). Por shpejt vura re se thjesht "nuk jam unë" dhe nuk përputhet me dëshirat e mia seksuale. Unë u ndala dhe gjithçka dukej se ishte në rregull, mirë së paku për 7 vitet e ardhshme. Në moshën 20 vjeç, pas një përpjekje të dështuar për të humbur virgjërinë time, unë u kalova në biseda seksi omegle. Ndihesha si mut, i urreja gratë dhe mendoja se ishin vetëm lodra seksi. Kaloi 1 vit në biseda seksi, me vajza të çuditshme, milfs dhe kështu me radhë, si biseda seksi video ashtu edhe biseda seksi të thjeshta.

  Pas një viti apo më shumë, unë kam lexuar fjalë për fjalë gjithçka. Shkarkimet e djemve homoseksualë donin të më godisnin, por unë gjithmonë shkëputesha sa më shpejt që ata thoshin se ishin meshkuj. Sidoqoftë, një ditë, pas orëve të kaluara në përpjekje për të gjetur një zog të mirë për të biseduar me të, një djalë homoseksual filloi të më godiste me omegle dhe unë isha si "çfarë dreqin, le ta provojmë. Nuk mund të më dëmtojë ”. Unë isha gabim, fillova të çuditem, risia ishte e shkëlqyeshme, por mendimi për mundësinë që të bëhesha homoseksual ishte i frikshëm. Kam kaluar muaj me radhë për të kontrolluar ritualet dhe kështu me radhë ... gjithçka është në qumështoren time.

  Kaluan 18 muaj dhe HOCD ime është akoma atje, por depresioni im është shumë më i dobët. Makina ime seksuale nuk është aq e fortë sa dikur, dhe unë kam nevojë për të luftuar ritualet e mia, por unë jam në gjendje të bëj një seks të shëndetshëm me të dashurën time. Ajo që po përpiqem të them është: Mos u shqetësoni djema. Nuk është fundi i botës. Thjesht lini pornografinë për mirë dhe prisni. Evrythings do të jetë në rregull atëherë.

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=2914.0

   

 99. Pornografi më e çuditshme (self.pornfree)
  Pornografi më e zhurmshme dhe më e çuditshme

  nga semperpee

  A vuan dikush tjetër nga kjo? Jo vetëm që pornografia dëmton performancën / ngritjen time, por gjithashtu ka zhvendosur dëshirat e mia seksuale. Sa më shumë pornografi të shikoja, aq më shumë u fetishizua deri më tani unë madje po shikoj pornografi që me të vërtetë nuk përputhet as me preferencën time seksuale. Kjo më shqetëson dhe shpresoj të mos jem vetëm.

  HjerterEss

  Mënyra se si funksionon është që pornografia të detyrojë të shikosh imazhe / filma të "ndaluar" në kërkim të lëshimit më të lartë të dopaminës. Porno normale thjesht nuk e prerë atë, ashtu si narkomanët fillojnë me gjëra të dobëta dhe më vonë e gjejnë veten pothuajse duke marrë mbidozë në gjëra të rrezikshme dhe vërtet të forta.

  Pra, vetëm qendra e saj e dobishme në trurin tuaj duke marrë përsipër ndjenjën tuaj të përbashkët në kërkim të më shumë kësaj dopamine të shijshme

  jtallday

  Pretty shpejt asgjë nuk do të bëjë, por shikuar një njeri i zi zhveshur buttfucking një qen. Tani kjo është një biznes serioz.

  elpis1

  Ajo ka qenë e njëjtë me mua. Unë fillova duke shikuar pics lingerie në një katalog, pastaj pornografi drejt drejt, porn porno porn, lezbike, peeing, biseksual, homoseksual dhe më në fund shemale e cila është kinda ku unë u vendosën si ajo dukej të vetëm të dhënë trurin tim dopamine goditje e nevojshme. Më vjen turp të them se kam kaluar nëpër një periudhë disa vite më parë (para pornografisë shemale) ku kam shikuar ngarkesat e pornografisë / scat / vomit porn. Më vjen keq të mendoj se sa i zgjuar kam marrë nga kjo, pasi ishte diçka që nuk do të bëja kurrë në jetën reale.

  A jam vetëm këtu pasi varësia ime ndaj pornografisë u përshkallëzua në një masë të tillë që në të vërtetë takova shumë transeksualë në jetën reale për të provuar dhe jetuar fantazinë e pornografisë? Unë uroj që kjo të mos ndodhë kurrë pasi çoi vetëm në konfuzion të seksualitetit kur isha i sigurt se isha i drejtë. Porno është kaq e keqe!

  Misterml

  Unë jam një homoseksual dhe e gjeta veten duke parë pornografi të drejtpërdrejtë, duke përfshirë shumë gjëra më të çuditshme që mund të gjendeshin. Unë mendoj se truri im po kërkonte për risi dhe sa më tronditëse aq më mirë. Ishte gjuetia që më mbajti vërtet e tëri. Ju nuk jeni vetëm.

  SewerCow

  Për të mos turpëruar askënd, por unë gjithmonë kam menduar se kush i shikon filmat në kategoritë me të vërtetë të ndyrë në çdo faqe tubi. Vajzat dhe gjyshet dhe gratë që hedhin topa të shumtë të bowlingut deri në vaginat dhe mutet e tyre. Njerëzit janë të këqija për shpirtin tuaj.

  çelës-goblin

  Ju nuk jeni i vetmi që keni kaluar në shikimin e pornografisë që nuk përputhet me preferencën tuaj seksuale. Unë jam një njeri i drejtë dhe kam përshkallëzuar për të parë pornografi shemale pothuajse ekskluzivisht dhe është diçka që me të vërtetë mund të shkelë nivelet e dopaminës time kur e shoh, por gjatë brezit tim më të gjatë prej mbi 2 muajsh pa pornografi / pa fap fillova të kuptoj se si shumica e atyre gjërave nuk më tërhiqnin më dhe isha mjaft i tronditur që ato gjëra kishin në të vërtetë atë efekt mbi mua, sepse isha bërë krejtësisht e painteresuar për ato gjëra, por pastaj u rrëmova dhe u hapa dhe u ktheva përsëri duke parë ato gjëra. Kështu që ju mund të largoheni nga këto fetish, por ato janë aq të ngulitura në rrugët tuaja nervore sa që duhet shumë kohë për t'u shkëputur prej tyre dhe është e lehtë të biesh përsëri në to nëse ngatërrohesh. Prandaj ki kujdes.

  probablyhrenrai

  Njësoj; kanë kaluar dy javë që kur kam parë ndonjë mut hentai; pas dy javësh, vendosa një rregull "pa regresion". Nuk do ta lë veten të shkoj përsëri aq larg.

  les13

  kisha të njëjtën përvojë të saktë. dhe të jem i sinqertë, id të jesh i lartë (nga barërat e këqija) dhe zakonisht shikoj pornografi dhe mendoj se me të vërtetë më ngriu trurin… madje pa e kuptuar se çfarë po shikoja me të vërtetë, fillova të shikoj biseksual, pastaj drejt pornografinë homoseksuale dhe unë jam një mashkull i drejtë. kështu që ishte një përvojë vërtet e çuditshme. zemra ime do të rrihte dhe unë ndjeva atë që unë mendoj se tani ishte ankthi për të gjithë gjënë kur isha duke kërkuar nëpër video ... e cila ndoshta ka të bëjë me makinë dopamine ... kështu që po nuk jeni vetëm

  samueltanders

  Nëse do të më kishit thënë dy vjet më parë që do të dilja nga llojet e pornografisë që përfundova duke parë dhe duke shijuar më shumë, do të të kisha thënë se ishe e çmendur. Unë mendoj se pornbrain ju shtyn në ekstreme në mënyrë që faktori turp të vazhdojë të rritet. Në atë mënyrë, truri i pornografisë ju bën të ruani sekretin dhe të mos i tregoni askujt. Nga rruga, unë jam një djalë homoseksual i cili përfundoi ekskluzivisht duke parë pornografi drejtpërdrejt - kështu që ja ku shkoni.

   

   

 100. A dëshironi ose duhet të lini pornografi?

  Personalisht, nuk e lashë pornografinë sepse doja ta bëja, sepse e ndjeva të nevojshme. Depresioni, koha e humbur, mungesa e motivimit po më godisnin në fytyrë, por deri sa kuptova se sa ekstreme ishin marrë shijet e mia për shkak të gjithë përdorimit të pornografisë. Doja të interpretoja pornografinë që pashë me vajzat që më pëlqyen, por ato nuk ishin padyshim në këtë, unë nuk isha askund afër ekstremit pasi disa nga njerëzit e tjerë që shoh postim këtu por ekstrem në sytë e mi megjithatë… është çmenduri se si fillon me fotografi kur je i ri, pastaj video, atëherë thjesht bëhet gjithnjë e më ekstrem derisa të mbarosh një seancë fara maratonë dhe të kuptosh se çfarë po shikoje ... atëherë shko WTF! Unë do të kisha dashur sinqerisht të vazhdoja të shikoja pornografi pa ndonjë efekt anësor; D. Sidoqoftë siç e dimë të gjithë, kjo nuk është e mundur. : '(

  A dëshironi ose duhet të lini pornografi?
 101. Përvoja e një djali homoseksual me formimin e shijeve seksuale

  Unë vetë kisha HOCD, në kuptimin që kisha frikë se unë në fakt isha
  heteroseksual, pasi unë eventualisht u eksluzivisht u drejtua me drejtësi
  dhe porno "lezbike". Po, "kisha frikë", sepse i gjithë identiteti im shoqëror ishte
  si një homoseksual dhe unë jam martuar me një burrë. Nëse do të shkoja "përsëri në të drejtë"
  - një lëvizje që askush nuk do ta besonte kurrë dhe është më tabu në ditët e sotme
  sesa të dilja si homoseksual - Unë do të isha një i dëbuar shoqëror. Por unë mora një të madhe
  hap drejt tejkalimit të kësaj kur kuptova se kisha erotizuar
  frika nga vetja.

  http://www.yourbrainrebalanced.com/index.php?topic=8419.msg213389#msg213389

 102. Porti është duke u përkeqësuar dhe kështu ka shijet e mia seksuale

   

  Fillova nofap pak kohë më parë dhe isha mesatarisht dhjetë deri në njëmbëdhjetë ditë midis rikthimeve. Po ndihesha shkëlqyeshëm, duke kontrolluar jetën time, superfuqitë në bollëk, por këtë javë të fundit e kam bërë çdo ditë. Porno po përkeqësohet dhe po ashtu edhe shijet e mia seksuale (gjëra për të cilat nuk do të kisha menduar kurrë se do të isha). Unë jam me të vërtetë i shqetësuar i sëmurë kurrë nuk mund këtë varësi. Unë mendoj se ndjenja ime e depresionuar këtë javë më ka çuar në goditje më shumë. Thjesht jam neveritur me veten time. Nuk di çfarë të bëj më. Nuk e dua këtë në jetën time, por prapë e gjej veten duke e bërë. Psherëtimë

  Varësia ime po përkeqësohet. Kam nevojë për ndihmë

  by ninjastrength86

 103. I përdorur për të dashur pornografinë përdhunim, që janë krejt e kundërta e femdom

  Unë mendoj se keni të drejtë. edhe në qoftë se unë kam menduar të ndryshme femdom në adoleshencë time, i përdorur për të dashur pornografinë përdhunim, që janë krejt e kundërta e femdom një lol
  Femdom më pas zëvendësoi pornografinë e përdhunimit dhe nuk më pëlqen më.
  do të doja të them se kur nuk jam i ngazëllyer, unë isha plotësisht i neveritur për ta.

  nga kjo fije - A ka arritur dikush për të eliminuar plotësisht FEMDOM fetishes ??

   

   

 104. Kur fillova të reboot, mashkullorësia ime filloi të dilte
  nga kjo fije - A ka arritur dikush për të eliminuar plotësisht FEMDOM fetishes ??

  GUY 1

  Mos e dëgjoni posterin e mësipërm i cili thjesht ju dha mundimet e tij në vend që t'ju japë motivimin që ju nevojitet. Po mund ta heqësh qafe, por kërkon punë. Gjëja që pashë në jetën time se pse më pëlqente kjo lloj gjëje është se jam rritur nga femrat, kështu që kam zhvilluar një lloj personaliteti të ndjeshëm, të nënshtruar. Sendet shemale luanin drejtpërdrejt në ato "gra" që mund të më mbizotëronin dhe të merrnin kontrollin. 

  Kur fillova të rindizem dhe të rindërtoja, mashkullorësia ime filloi të vinte dhe shijet e mia u kthyen përsëri te gratë në realitet. Rreth ditës 20 në rindezjen time unë mendoj se truri im filloi të kalojë, dhe javën e kaluar unë pashë dhe gati të vjella sepse truri im ishte në REALITY. Dam, ata janë plotësisht të mashtruar tipa të shtrembëruar që kimikisht e ngatërrojnë veten e tyre për tu dukur si gra dhe qij djem e vajza. 

  Unë jam akoma në epsh të rrafshët, por po filloj të vërej kur flas me gra vë re buzëqeshje, flokë që rrjedhin, forma të bukura, etj. Jo gënjeshtër Unë fillova një mut të herë në pornografi shemale në fillim, sepse është e tillë një goditje e lartë dopamine, por më besoni bota reale është 1,000 herë më e mirë.

  Paç fat.


  GUY 2

  Unë kam edhe femdom. Më bën të sëmurë dhe nuk e pranoj.

  Unë kam pasur dy reboot që kanë zgjatur më shumë se një javë (gati të kem të tretën time) dhe çdo herë, gjërat femdom janë zëvendësuar nga fantazitë ku unë jam agresori dominues. Ndodh pikërisht rreth ditës 7 kulmin e testosteronit.

  Njerëzit thonë që sa më gjatë të shkoni, aq më shumë truri juaj rilidhet me atë mentalitet dhe unë e besoj atë, edhe nëse përvoja ime është e kufizuar. Mirëpo, një rikthim është i mjaftueshëm për ta rikthyer, kryesisht sepse nuk kam shkuar aq sa duhet në rindezje që ri-tela të vendoset me të vërtetë. Do të jetë gjithmonë aty, por besojini kur të thonë se ndryshon për mirë.


  GUY 3

  pas 42 ditëve kam disa flashbacks të fortë këtu dhe atje, por në përgjithësi unë rrallë mendoj për këtë, në fakt unë e kuptoj sa më gjatë të shkoj pa pornografi personalitetin tim më agresive tregon veten. Unë mendoj femdom do të shkojë larg në përgjithësi 99% por si heroinë ose ato droga ju gjithmonë do të jetë i kujtoi atë në qoftë se ju riktheni përsëri në pornografi

 105. Si e shkatërrova seksualitetin tim… dhe si planifikoj ta rikthej atë.

  Si e shkatërrova seksualitetin tim… dhe si planifikoj ta rikthej atë. Fetishist ekstrem këtu.

  nga Just_call_me_ME

  Unë jam i marrë deri. Kjo është gjëja e parë që duhet të dini për mua. Unë jam fucked deri ndoshta pa riparim. Le të hidhemi.

  Kur isha 8 vjeç zbulova se si të masturboja. Gjërat normale më ndezën. Tani, në këtë pikë mendoj se kisha një afinitet për çorape seksi dhe latex, dhe ndoshta gjithmonë do ta kem. Unë jam në rregull me këtë.

  Pastaj, zbulova një lojë pornografike të bazuar në flash. Rezulton, hentai dhe seksi i animuar ishin shumë më të kënaqshme për mua, kështu që unë kalova në pornografi vizatimore. Poshtë rrugës pashë një imazh të një shemali dhe më pëlqeu. Deri tani jam në rregull si me pussies ashtu edhe me dicks. Me ndiqni mua

  Përfundimisht fillova të imagjinoja për krijesa të mëdha, muskulore dhe të egra (meshkujt) që më përdhunonin dhe përfitonin nga unë. E kam gjetur atë kaq të nxehtë. Jo vetëm që isha në furries tani, por unë gjithashtu indulged në fantazi të sëmurë, agresive, dhe nganjëherë i tmerrshëm masochistic. Në këtë pikë në jetën time, isha në adoleshencë.

  Por seksualiteti im vazhdoi të bëhej i huaj kur zbulova lojën e roleve në internet. Unë kurrë nuk e kam identifikuar si të mbuluar me qime, por kam bërë masturgji ndaj tyre dhe duke luajtur role me ta. Fillova të frekuentoja dhomat e bisedave me gëzof, bordet e mesazheve, faqet e imazheve dhe listën f. Unë kurrë nuk do të kthehem në f-list përsëri. Gjatë kësaj faze, seksualiteti im u ndje keq. Mjafton të them, unë u zgjova nga gjëra që do t'i bënin njerëzit e neveritur… dhe unë e doja çdo minutë të saj.

  Kështu që, nga fëmijëria e vonë në adoleshencën time të vonë, unë pashë shumë material erotik. Kur u mërzita me një gjë, fillova të masturboj në diçka edhe më ekstreme. Unë kam qenë "në" shumë gjëra: tentakula, tredhje, goo, femboys, rrethprerja, poshtërimi, degradimi, skllavëria, monsters crossdressing, gëzof muskulor, BDSM, latex, dhe ato janë rreth më ekstreme. Sidoqoftë, kam vendosur të mos kënaqem më me këto fantazi, sepse nuk jam më i zgjuar nga njerëzit; nga qeniet njerëzore. Kam frikë për seksualitetin tim dhe shpresoj se një ditë do të zgjohem përsëri nga gjërat normale. Prandaj jam këtu.

 106. Pyetje për përshkallëzim të pornografisë shemale

  Pyetje për përshkallëzim të pornografisë shemale

  Shtator 23, 2013

  Frye

  Kur isha rreth 16 vjeç, unë pashë fjalën "shemale" tani dhe pastaj kur kërkoja pornografi në kompjuterin e prindërve të mi. Isha kurioz dhe shkarkova një skedar. Shemale kishte një fytyrë shumë mashkullore, zë të ulët, vijë flokësh burrërore… Dukej si ato femrat ndërtuese të trupit, por me një penis. Unë isha i neveritur dhe nuk dëshiroja të shihja më asnjë video shemale.

  Kur isha 20-21 Unë fillova shumë me Zyrën e Kryeministrit, para se ajo ishte zakonisht MO në revista apo fantazi. Në një moment unë kisha probleme me O në femër P. Kam vendosur të shikoj një video shemale vetëm një herë, vetëm për të parë se ishte me të vërtetë e neveritshme. Kam kuptuar se ata gjithashtu mund të duken shumë femërore dhe një fetish i ri ka lindur.

  Në fillim ishte 50-50 femra / çift, por më vonë u bë e vetmja gjë që mund të më zgjonte. Unë e ndryshova atë tani dhe pastaj me fetish të tjerë, por mbajta një gjë për shemales, megjithëse janë vetëm ato femërore. Nuk e di nëse do të zhduket, tani po bëj rindezjen time të parë. Por unë nuk ndihem i turpëruar për këtë si isha nja dy vjet më parë. Dhe në fund të fundit, e gjitha është thjesht një fantazi.

  AlexP11

  Kam zbuluar pornografinë shemale rastësisht dhe ishte në shikim të parë më emocionuese sesa pornografia e rregullt. Kështu bëri edhe ndonjë porn transeksual dhe homoseksual, por jo të gjitha. Gjatë ditëve të mia të fundit të shikimit të pornografisë rregullisht po shikoja pornografi të rregullt + homoseksualë + shemale + transexualë + orgji. Pastaj ereksioni im u tha plotësisht

  sidney1990

  po jam thellë në shemales ... ata janë një kokëçarje dhe vazhdoj të rikthehem sa herë që jam i mërzitur dhe nuk kam ndonjë gjë tjetër

  Aristoteli

  Unë për herë të parë u futa në pornografinë shemale kur isha mërzitur me kamera të rregullta dhe pashë pjesën e shemaleve. Kështu që e kontrolloj dhe kjo më intrigoi. Dhe për disa arsye duke parë camgirls shemale më ndezi kur u mërzita me camgirls rregullta. Dhe pastaj fillova të shikoj pornografi shemale dhe kjo më ktheu edhe mua kur u mërzita me pornografi të rregullt. Por unë përsëri do të shikoja pornografi të rregullt shumicën e kohës, dhe vetëm herë pas here do të shikoja pornografi shemale. Unë nuk e di se çfarë është ajo që unë shoh nxitje në pornografi shemale, është thjesht e ndryshme nga pornografia e zakonshme, unë mendoj se kjo është arsyeja pse unë e shikoj atë.

  mxsurfer

  Do të doja të dija se sa u kthyen në "normal" pasi e mundën këtë "përshkallëzim". Unë vetë kam rënë në këtë nivel për vite me radhë. Ashtu si disa të tjerë këtu nuk jam i sigurt që është krejtësisht vetëm përshkallëzim më.

  Unë u ndal duke postuar këtu pasi që unë mendova se isha mbi të dhe mund të rrahur por edhe veten time dhe duke ardhur këtu ajo ende tregoi se unë jam duke u kontrolluar nga ajo. Eshtë e panevojshme të thuhet se nuk zgjati. Unë përdor për të postuar nën maxsurfer jo se kam paraqitur ndonjë gjë të dobishme.

  Shkova aq larg sa të takohesh me një shemale, një tmerr të madh makthi, nuk do ta bësh më kurrë, por vazhdoj të shikoj pornografinë. Aktualisht unë vetëm shikoj brinar dhe pornografi shemale dhe asnjë pornografi të rregullt në të gjitha.

  crazydude

  Unë jam kthyer përsëri në porno lezbike tani, unë pashë porn shemale me të vërtetë me të vërtetë ngjallur në fillim, por jo me të vërtetë filxhan çajin tim më një herë kam ndaluar duke u frikësuar nga ajo që njerëzit do të mendojnë se humbi atë nxitim ajo dha mua dhe u bë i mërzitshëm.

  Kur gjeta për herë të parë pornografinë shemale ishte e re dhe emocionuese, por tani më tepër unë isha një grua me një pidh për të qenë e sinqertë ose një grua me një rrip në të që e njëjta gjë, por është një grua e vërtetë. Frika është ajo që e shtyu tërheqjen time për shemales por sapo frika u zhduk tërheqja u zhduk. Nuk duket mirë duke parë një grua me një kar jo më të neveritshme, por thjesht jo të drejtë. Unë mendoj se një pjesë e imja është akoma kurioze për idenë e saj sepse seksi i tij në thelb homoseksual me një grua nuk ka asnjë mënyrë tjetër për ta shpjeguar atë.

   
 107. Djalë i drejtë, 24 yo virgjër, 33 ditë në, por ende dëshirojnë gay në
  Djalosh i drejtë, 24 yo virgjër, 33 ditë në, por ende dëshirojnë marrëdhënie homoseksuale

  Vëmendje: Nuk e di vërtet nëse duhet ta shënoj këtë postim si NSFW, nëse mendoni se jeni i dobët tani ndoshta është më mirë të mos lexoni.

  Hej atje miq, siç thotë titulli, unë jam një virgjëreshë 24 vjeçare (familje e krishterë), megjithëse tashmë vendosa të humbas virgjërinë në rastin e parë.

  Gjithmonë më tërhiqnin shumë vajza dhe gra të bukura, ato me të vërtetë më ndezin, prandaj jam 100% i sigurt që jam një djalë i drejtë. Unë fillova me PMO në orën 12, dhe me sa më kujtohet, pas shumë pornografisë anale fillova me të vërtetë të dëshiroja të isha në vendin e gruas së nënshtruar në video, veçanërisht për tu dominuar. Por, unë kurrë nuk u ndjeva i tërhequr nga burrat në jetën reale, dhe jo i tërhequr nga burrat në video.

  Gratë e nxehta në videot gjithmonë më tërhoqën shumë, por me të vërtetë dëshiroja të shihja se ishin të nënshtruar dhe imagjinonin veten në vendin e tyre, veçanërisht në videot e grupeve.

  Ndërsa dëshira ime rritej, unë gjithashtu fillova të dëshiroja veshjen si grua dhe t'i përjetoja të gjitha ato video në vendin e tyre. Në të njëjtën kohë, unë gjithashtu dëshiroja shumë që të bëja seks të drejtpërdrejtë me grua, dhe ndërsa fap, shpesh mund të fantazoja të isha në rolin e gruas, por pastaj të filloja të fantazoja të isha burri në marrëdhënie. Kur ndodh ky ndryshim "fantazues", vërej se nuk mund të mendoj për të dy gjërat në të njëjtën kohë, unë humbas epshin dhe duhet të përqendrohem vetëm në një fantazi.

  Një fakt tjetër i çuditshëm, video seksi homoseksuale nuk më ndez, përveç nëse ato me "shemales", por edhe ata që ndjehem i neveritur dhe preferoj ato të drejtpërdrejta.

  Kështu që në moshën 14 vjeç fillova të regjistrohem për faqet e takimeve homoseksuale dhe në 15 vjeç e pashë veten në dhomën e një djali shumë më të vjetër. Në momentin që kam ecur në dhomë, kam humbur të gjithë epshin tim dhe nuk më pëlqente aspak përvoja, duke i premtuar vetes që të mos mendoja kurrë më për seksin homoseksual.

  Megjithëse nuk ndalova të fantazoj të jem në rolin e gruas, në moshën 20 vjeç kisha të dashurën time të parë, gjithashtu puthjen time të parë të vërtetë me një grua (fatkeqësisht e kisha puthur atë djalë në 15-të). Pasi e putha për herë të parë, unë sorta gjeta një fuqi brenda meje dhe nuk bëra PMO për 3 javë, derisa të filloja përsëri. Disa muaj më vonë u prishëm dhe pas pak unë kisha një tjetër të dashur. Gjatë atyre marrëdhënieve isha vërtet e lumtur, por fantazitë e mia "homoseksuale" nuk u ndalën gjithashtu. Pas gati një viti, ne u ndamë, dhe në 22 pashë veten përsëri në dhomën e një burri tjetër, dhe mendova se kësaj here do ta shijoja. Epo, përsëri, pa epsh fare, pa ngritje, e urreva atë përvojë.

  Më vonë fillova lidhjen time të fundit dhe më të gjatë me një grua. Përsëri, në fillim e humba çdo dëshirë për seks homoseksual, por pas ca kohe dëshira më kthehet. Kjo marrëdhënie zgjati më shumë se një vit, dhe unë me të vërtetë e doja atë dhe më pëlqente të "përkulem" me të (siç ndodhi me ish-të dashurat e mia). Tani jam përsëri beqar për disa muaj.

  Historia e shkurtër, 34 ditë më parë takova një vajzë në autobus dhe të nesërmen e çova në një motel, duke menduar se do të ishte e mrekullueshme dhe si përvoja ime e parë do të kisha një mbledhje të madhe. Por unë nuk kisha ereksion fare, ashtu si gjatë atyre përvojave me burra. Pastaj unë me të vërtetë u ndal PMO, duke menduar se ky ishte burimi i problemit tim. Pra, një javë më vonë mora një vajzë tjetër në një motel, një mik më seksual dhe më të ri. Kemi qëndruar në dhomë për orët 10, kanë fjetur së bashku, por as nuk mund të filloja as një mbledhje. Pas kësaj e gjeta këtë komunitet dhe të porsalindur, me të vërtetë duke filluar udhëtimin tim.

  Kështu që, edhe 33 ditë më vonë, truri im ende përpiqet të më dërgojë "video" të të dyve në rolin e djalit në një marrëdhënie të drejtë me një vajzë që njoh, dhe mua në rolin e gruas së një marrëdhënie anale të diçkaje që pashë, dhe të dy më ndezin. Gjithashtu, duket sikur tek ata që jam në rolin e gruas që më ngacmojnë më shpejt. Kjo është shumë zhgënjyese! Përsëri, nuk kam aspak tërheqje për burrat, dhe pothuajse të gjitha gratë e dobëta në rrugë më tërheqin shumë.

  A është truri im akoma shumë i prishur? A ka ndonjë nga ju përjetuar diçka të ngjashme?

  dying_to_be_vain

  Kam pasur një përvojë shumë të ngjashme me pornografinë. Unë jam, dhe kam qenë gjithnjë i drejtë, por kam pasur fantazitë më të forta nënshtruese, homoseksuale, dhe kam përjetuar edhe ED me gratë më pas.

  Nëse qëndroni me NoFap, dhe me të vërtetë angazhoheni në mënyrën e vështirë, ajo largohet plotësisht. Ajo që ndjeheni është 100% për shkak të pornografisë.

  Unë gjithashtu përjetova fantazitë duke shkuar larg për një kohë, kur kam marrë një gf të re, vetëm që ata të kthehen pas një kohe. Filloi kështu me të dashurën time të fundit, dhe pasi u bëra serioze me NoFap, ajo u largua.

  Qëndroni të fortë, dhe ndjehuni të lirë të pm mua nëse keni ndonjë pyetje.

  wankwillnotownmeDitë 64

  Bro, së pari nuk pyesin seksualitetin tuaj ju jeni 100 për qind i drejtë unë ju siguroj HOCD saj (Homoseksual Opsessive çrregullim i pandreqshëm) keni atje i kishte edhe atë për dy vjet që duan të vrasin veten këtu janë faqet ku ju mund të ndihmoni veten

  https://www.yourbrainonporn.com/ybop-articles-on-porn-addiction-porn-induced-problems/effects-of-porn-on-the-user/exposure-therapy-for-hocd-2012/

  http://www.brainphysics.com/hocd.php

  qëndroni të fortë, do të jetë një rrëmujë e parë disa ditë, por më vonë ajo do të bjerë

  BowDown2Bale

  Si përdorues të pornografisë, gati të gjithë ne kemi vënë në dyshim seksualitetin tonë. Unë mendoj se është një arsye e madhe që njerëzit vijnë këtu! Unë jam duke u ndeshur me timen sa herë që shikoj pornografi, e cila përfshin kryesisht trans për femra. Nuk kam dëshirë të jem ose të fle me një transnomen, por më është larë truri duke e parë atë si seksi kur prek veten. Nuk është e drejtë.

  HunterOfHunters

  Ju mund të jeni pak biseksualë dhe unë rekomandoj që të qëndroni larg nga pornografia për një
  kohë të gjatë, duke shikuar se rrit tolerancat në mendjet tona dhe të çon në
  mërzitje, duke shikuar djemtë që bëjnë vetëm u tërhoqën vëmendjen nga e gjithë
  skena sepse nuk jeni ngazëllyer nga asgjë tjetër më kujtohet
  që kam përdorur për të parë porno bazë, atëherë ajo mori feistier dhe weirder, unë të gjithë
  një e papritur kam kërkuar për të provoni djemtë dhe mori në porn latex dhe të tjera
  dhe pas një mendimi të thellë për seksualitetin tim, kuptova
  se nuk isha vërtet bi ose homoseksual dhe se kur bëra një pushim të gjatë, fillova
  për t'u kthyer tek vetja ime e vjetër!

  silentSmooth

  Ju jeni i ri, kështu që duhet më shumë kohë që truri juaj të rilidhet - Havng të gjitha ato pornografi kur ishe në një moshë të ndjeshme, kur personaliteti yt po devoloponte, duket se krijon probleme më të thella. Vazhdoni të paktën 90 ditë. Ajo që duhet të gjeni është që intensiteti i fantazive të zvogëlohet.

  Personalisht mendoj se fantazitë homoseksuale (jo realiteti) gjithmonë do të jenë një rrugë që truri juaj mund të marrë për të zbritur, por më shumë e injoroni aq më pak do të ketë.

  Si një shënim anësor, gjeta meditimin e ndërgjegjshëm një mënyrë e shkëlqyeshme për të kontrolluar mendimet e mia. Unë ende nuk jam perfekt, por do të doja ta kisha provuar dhe pa ndonjë hap në moshën tënde.

   

 108. Nuk pranoi një vajzë të vërtetë dhe zgjodhi pornografinë… ..

  Nuk pranoi një vajzë të vërtetë dhe zgjodhi pornografinë… ..

  nga shadymademe

  ju e dini se është e keqe kur zgjodha pornografinë mbi të vërtetën. Unë jam 23 vjeç dhe kam luftuar me këtë varësi që nga mosha 12 vjeç. Tani lloji i pornografisë që unë shikoj është shndërruar në gjëra për të cilat kam turp të flas edhe për…. Unë e di që nuk jam unë e vërteta ... Unë jam i drejtë .. E di që mund të ndryshoj me këmbën time më të mirë përpara dhe me ndihmën e të gjithëve këtu ... qëllimi është 90 ditë ... këtu unë shkoj nga 1 tetori në 29 dhjetor Dec nuk mund ta bëj vetëm… të gjithë kemi nevojë për njëri-tjetrin . Unë i vlerësoj të gjitha ato që bëni ju djema.

 109. Tani unë e di se çfarë jeni të gjithë duke menduar; ai është homoseksual i drejtë?

  Dita 3- Bazat e ekzistencës njerëzore që pornografi ka hequr nga jeta ime.

  Kam përmendur dje se unë tashmë kishte probleme me masturbim nga koha kur isha 14.

  Ju i dini ato flutura që merrni kur shihni një vajzë që ju pëlqen? Kur një vajzë e nxehtë merr frymën tuaj ndërsa shkon në dhomë? Kjo dëshirë e zjarrtë trupore që ju merrni në fund të një nate kur jeni gati të merrni me fat?

  Un nuk. Fjalë për fjalë e vetmja përvojë që kam nga ajo ishte shtypja ime e parë pak para se të fillonte ky zakon. Unë duhet të kem qenë rreth 14 vjeç; & vajza hyri në dhomë & thjesht u ul në një mësim matematikash në të gjitha vendet. Unë e qiva të gjithë punën atë orë dhe u ula atje me një tërbim të fortë për të gjithë mësimin që u hodh poshtë nga sa dëshiroja të isha me të. Kjo ishte ndoshta hera e parë dhe e vetmja që unë 'fantazoja' siç duhet një vajzë të jetës reale.

  Tani e di se çfarë po mendoni të gjithë; ai është homoseksual apo jo? Epo, pas dy vjetësh askush të dashuruar për asnjë seks në shkollën time, logjika më bëri të mendoj se mund të jem. Për mua nuk kishte kuptim që kisha energji seksuale gati të pakufishme për gratë në internet, por nuk interesohesha nga larg për vajzat qesharake të këndshme dhe miqësore me të cilat kaloja gjithë ditën në shkollë me të cilat ndonjëherë edhe tregonin interes. Çfarë dreqin më bëri ta bëj nuk e di; & ndërsa unë jam të gjithë për të drejtat e homoseksualëve & Neil Patrick Harris, pornografia homoseksuale më mësoi pa mëdyshje se unë jam padyshim i drejtë

  Rezulton se ajo që varësia nga pornografia bën përfundimisht është të heqë plotësisht dëshirën tuaj për gratë e vërteta. Tani ndërsa sigurisht që nuk jam shikues, kam studiuar jashtë vendit dhe kam shkuar në universitet, dhe në të dy skenarët seksi herë pas here thjesht bie në prehrin tënd kur nuk po e kërkon. Po pse t’i shfrytëzosh këto mundësi? Ju e dini mirë që vajza nuk ju ka dhënë një boner kur e keni puthur, dhe përveç asgjëje tjetër, kur ju doni të dini se sapo të jeni të vështirë ju zgjat vetëm disa minuta para kulmit në rastin më të mirë; momente në rastin më të keq. Kënaqësia e orgazmës është zbehur aq shumë nga kjo fazë saqë do ta bësh vetëm për të; kështu që pse të përfshiheni kur e dini që luftoni për t'u bërë të vështirë, dhe me një shans të largët ju e mposhtni për mrekulli atë; derdhje e parakohshme për të zhgënjyer atë

  Nuk mund t'i shpëtosh seksit në kulturën perëndimore. Çdo program televiziv, çdo këngë, çdo libër, gjithmonë ka seks në të. Klubet e zogjve ekzistojnë si supermarkete praktike për seksin.

  Por harroni humbjen e rinisë sime seksuale, atyre flings me studentët e këmbimit, ato fluturat kur ju dashuroj një vajzë, qij gjithë këtë. Për sa kohë që unë e vazhdoj këtë zakon unë nuk kam një shans në ferr për të gjetur kurrë dashuri. Kjo ndjenjë e madhe dhe e pabesueshme që është 'gjëja më e mirë ndonjëherë'; të ndërthurura në komplotin e çdo filmi, ndërveprimi që shihni çdo ditë në rrugë, një përbërës themelor i pëlhurës së ekzistencës njerëzore. Gjithçka sillet rreth gjetjes së kësaj ndjenje të veçantë, që një person që ju ndjeheni plotësisht në një me të, dhe nuk kam asnjë ide të ndyrë se çfarë ndjehet. Nuk mund të filloj ta imagjinoj dot.

  Vite nga tani shpresoj të shërohem mjaftueshëm nga kjo për të pasur një marrëdhënie normale dhe ndoshta edhe fëmijë. Shpresoj se fakti që e kam kaluar këtë do të më bëjë t'i vlerësoj edhe më shumë. Por tani për tani; Unë thjesht do të kaloj ditën 3… Shihemi të gjithë nesër.
   

 110. Më vjen keq për mua, por më pëlqen të gjej disa arsye.

  Ndihem sikur arrij te lloji më i keq i pornografisë i bërë ndonjëherë, pornografi inçest. Nuk e di pse ... Unë e di që nuk është reale ose nuk dua të besoj në realitetin e saj. Më neverit, por më pëlqen për ndonjë arsye të ndyrë. Gjithmonë më tërheq. Thjesht dua të ndihem normal. Shpresa ime është që duke mos parë ndonjë pornografi të jem e lirë nga kjo. Nëse ndonjëri nga miqtë ose familja ime do ta dinte që isha në gjëra të tilla, unë kurrë nuk do të isha në gjendje të flas me ta përsëri. Unë nuk jam një çoroditës. Unë nuk dua të jem një i çoroditur. Por kam frikë. Po sikur të kem një familje? A do të ketë akoma kërkesa? Kam frikë të hyj në më shumë detaje për të gjitha gjërat në të cilat unë jam, por vërtet dua ta heq nga gjoksi im. Ndihem sikur të gjithë ata që janë atje jashtë janë normale dhe jam një fanatik sepse kam arritur në pornografinë e inçestit. Pse

  Dua të jem normal.

 111. Duke luftuar me 'fetish' dhe po ndikon negativisht në jetën time:
  Duke luftuar me 'fetish' dhe kjo po ndikon negativisht në jetën time: A ka dikush përvojë të ngjashme?

  Spiralja në rënie filloi me gjëra thelbësore, gradualisht duke zbritur në gjithnjë e më shumë ekstreme deri tani, ku është në një pikë shumë të çuditshme. Më janë dashur disa vjet që të arrij në këtë pikë, unë jam gati tetëmbëdhjetë vjeç dhe kjo më ka shqetësuar vitin e kaluar, por akoma nuk kam arritur ta shkelm.

  Një pikë e ulët përfundimisht përfundoi me mua duke shfletuar listën e craigs. Fatkeqësisht kam arritur nivelin më të ulët të shikimit të pornografisë 'motër' ose videos 'hypno'. Këto për mua duken sikur janë krijuar për të krijuar varësi, në fakt e gjithë baza e apelit për këto video është se varësia dhe transformimi është tërheqja.

  Unë e shoh popullaritetin e këtij 'fetish' tepër shqetësues. Supozoj se linja e apelit është zbavitje masokiste, për të cilën kam lexuar në një postim tjetër në reddit.

  Në këtë pikë, kjo ka pasur një ndikim të madh negativ në jetën time: Unë jam angazhuar në marrëdhënie seksuale të rrezikshme me meshkujt në listën e craigslist, ul ndjeshmërinë time dhe është plotësisht në konflikt me natyrën time mashkullore dhe pamjen e jashtme, të cilat në të vërtetë unë me të vërtetë dua të mbaj dhe nëse diçka ushqehet në seksualitetin tim.

  Kjo ka bërë që unë të kem probleme për të ndjekur vajza të jetës reale që unë i njoh dhe i kaloj mirë si njerëz, sepse nëse gjërat bëhen ndonjëherë seksuale, unë ndjehem sikur jam shumë i ngatërruar për të funksionuar si duhet.

  Unë kam provuar NoFap, por unë sa herë që kaloj rreth 7 ose 8 ditë, filloj të përgjigjem duke bërë reklama në listën e reklamave pasi që nuk mund të marr asnjë lëshim vetë. Kjo e bën gjithçka më keq. Unë madje nuk kam qenë i sigurt për seksualitetin tim për një vit, megjithatë e di se para se të filloja të shikoja pornografi isha i drejtë. Unë kurrë nuk kam përjetuar përmbysjen e NoFap, unë mendoj sepse përveç kësaj çështje unë jam një person mjaft i lumtur dhe i sigurt.

  Kështu që po pyesja nëse dikush mund të tregonte apo ka përvojë të ngjashme, dhe nëse po, a bëhet më mirë? A do të jem në gjendje të kthehem në një 'normë' dhe të jem në gjendje të ndjek mundësitë e marrëdhënieve që ekzistojnë realisht për mua në jetën time?

  MrChingChingDitë 315

  Hej njeri, unë njoh të gjitha llojet e fetishëve atje dhe u përshkallëzova shumë shpejt duke shfletuar disa gjëra të paligjshme hardcore (Jo fëmijë, por dua të them, ka gjëra të vështira atje që është 'illega' në vendet e tjera, por legale në disa) gjithsesi, unë e di mund të ndihet shumë keq dhe me të vërtetë është e dëmshme për seksualitetin tuaj.

  Por vetëm sepse seksualiteti juaj është dëmtuar nuk do të thotë se nuk mund të shërohet. E imja ka qenë duke u shëruar më shumë çdo ditë dhe sinqerisht më ka ndihmuar mua më shumë sesa ilaçet, miqtë, familjen, madje edhe 10 vjet me vlerë të terapisë, qëndrimi jashtë pornografisë me të vërtetë bën një ndryshim! Ju mund të mendoni se është e pamundur, dhe unë mendova se ishte e pamundur të linte pornografinë deri në mendimin e kastrimit dhe vetëvrasjes, por është e mundur, dhe nëse depresioni juaj ka qenë si imi ose më keq, ka ende shpresë dhe mos harroni të mos harroni se.

        Unë madje nuk kam qenë i sigurt për seksualitetin tim

  Këtu është një gjë që unë në të vërtetë nuk e dija që më ndihmoi pak atje: Njerëzit që shikojnë pornografi 'transexuale' e bëjnë për shkak të gjithë stimulimit dhe madje edhe prodhuesit e pranojnë që kryesisht është audienca e drejtpërdrejtë për atë lloj fetish, mendova Unë mund të kem qenë bi / homoseksual por kjo është më shumë një iluzion optik / psikologjik.

  BlackhawkU9Ditë 13

  Po, mirë shoku i saj .. Kjo është arsyeja pse unë jam duke hequr dorë nga kjo gjë në radhë të parë. Unë fillova të shikoj pornografi kur isha 10 vjeç dhe zhanret e përshkallëzuara brenda muajve ashtu si kjo. Unë fillova normalisht për lezbike në muajt e parë pastaj të drejtë në anal deri sa isha 14 vjeç fillova fetish këmbë e cila u përshkallëzua në një lloj femish fetish këmbë deri në janar të 2012 kur gjeta yourbrainonporn.com. Kjo ishte e tmerrshme sepse unë veprova në fetish dy herë në jetën reale dhe kisha kaq shumë nxitje për të vepruar sipas tyre.

  Para se ta gjeja faqen, po pyesja veten pse po ndezem nga këto gjëra të çuditshme. Pse po ndodh kjo dhe ku është kjo zgjidhje? Unë nuk mund të gjeja një zgjidhje kështu që unë isha jashtëzakonisht i dëshpëruar dhe isha i humbur.

  Unë nuk mund t'ju përshkruaj se sa e fortë më drodhi kjo drogë mbi njeriun. Në disa ditë, unë masturbohem deri në 6 herë në ditë ndaj këtyre zhanreve. Më solli probleme ekstreme zemërimi. Nuk do të kisha asnjë motivim për të bërë asgjë. Mezi e dija se çfarë ishte të shikoja një vajzë të bukur dhe ta vlerësoja atë.

  Unë me të vërtetë jam mirënjohës tani, sepse kam qenë në gjendje ta pushtoj këtë varësi, megjithëse kam rikthyer herë të panumërta gjatë këtyre 2 viteve dhe ishte sikur të isha në ferr. Por stuhia kaloi dhe tani është ndryshe.

  Po, ju mund ta pushtoni këtë dhe të shëroheni vetë. Kjo po vjen nga dikush që i ka parë këto zhanre për 8 VITE që nga 10 vjeç. Unë ende nuk jam shëruar ende, mendoj se problemi im është që unë duhet të bëhem shoqëror dhe të kem një të dashur në një farë mënyre që të mund të shërohem.

  Fat i mirë dhe qëndroni të fortë në këtë udhëtim, pa marrë parasysh se ku ju merr.

  Done_With_This_Crap

  Possibleshtë e mundur të shërohet, por zgjat më shumë se 7-8 ditë. Hapi i parë është të kuptosh se nuk ke nevojë për lirim pas 8 ditësh. Kështu që nuk ka asnjë arsye që të përdorësh PMO ose Craigslist ose të fapping pas një jave. Çdo dëshirë për ta bërë këtë nëse vjen nga 'truri juaj pornografik'.

  Në fakt, trupi i njeriut është një makinë ekuilibri. Do të mësohet me një ekuilibër të ri dhe gjërat ngadalë do të bëhen më të lehta, por për të arritur atje do të duhet të shmangni pornografinë për më shumë se një javë.

  Përveç kësaj, nëse ju mund të angazhoheni në faping duke bërë pornfree varet. Për mua, dhe supozimi im është shumë të tjerë gjithashtu, fapping vetëm do të çojë përsëri në të plotë në PMO.

  knewlife

  Jeta juaj e fantazisë ka kaluar në realitet duke u takuar me burra. Jini shumë të kujdesshëm. Unë gjithmonë kam qenë kokë e këmbë për gratë - jam akoma. Sidoqoftë, pas disa vitesh pornografi të rëndë në internet,

  Kam filluar të shikoj videot BDSM (duke treguar gratë që përdoren nga burrat dhe gratë). Vendosa që isha gati të takoja një grua me një kamxhik në jetën reale. Kam marrë një ndjenjë të çuditshme për të gjithë dhe e kam mbështetur në minutën e fundit. Një kohë më vonë vendosa një reklamë që kërkonte një dominatrix por nuk mori asnjë përgjigje. I postuar përsëri dhe ri-postuar. Pastaj një djalë u përgjigj. Të gjitha që ai ishte i interesuar ishte administrimi i një kamxhiku. Kjo dukej mirë kështu që unë me ngurrim u takova me të.

  Gjithçka po shkonte mirë për herë të parë dhe vendosa të takoja përsëri disa muaj më vonë. Ndërsa isha e lidhur dhe e përkulur mbi një pushim këmbë, ai më sodomonte. Plotësisht i pambrojtur. Unë nuk e kam protestuar kështu që nuk ka pasur kurrë rezistencë nga ana ime. Por unë nuk e shijova përvojën. Unë u mbeta pyesin se si në ferr kam marrë në atë situatë.

  Nëse pornografia është sekreti im, ky është një i madh. Nuk mund të besoj se edhe po e shkruaj këtë. Çështja është: okshtë në rregull të eksperimentosh, por thjesht të jesh i sigurt. Unë kam hequr dorë nga pornografia plotësisht (një muaj deri më tani) dhe me të vërtetë nuk e humbas atë. Më ka marrë malli për masturbimin dhe nuk e kam hequr dorë atë. Nëse mund të shkoni një muaj ose më gjatë pa u eksituar në internet, do të jeni mirë. Fati juaj me gratë do të përmirësohet dhe ju do të rivendosni veten për një periudhë afatgjatë. Bëhet më mirë ... thjesht bëj një përpjekje të mirë

  completely_anon

  Dude i mori në të njëjtat lloje të fetishes dhe filloi të vënë në pikëpyetje edhe seksualitetin tim, fati im me gratë ka qenë e tmerrshme për disa vjet dhe im duke shpresuar të saj për shkak të paktën pjesërisht për këtë. por unë e bëj atë një javë dhe pastaj i merrni punuar dhe lirshme atë gjithashtu, por ky është përparim i madh për mua dhe unë duhet të kujtoj që të mos rrah veten me shkakun që vetëm të çon në më shumë rikthim. duhet të kthehem në këtë faqe interneti dhe të bëj pikërisht këtë qëndrim të lidhur me njerëzit që shkojnë në të njëjtën luftë. e cila është ajo që im duke bërë tani me një ditë, faleminderit nga kjo post pikërisht ajo që unë e nevojshme për të parë vijnë në dhe thanks for përgjigjet guys më ndihmoi një shumë të gjithë sot

  ItsJustNate

  Unë kam një problem të pornografisë së skllavërisë dhe mund të lidhem me pothuajse gjithçka që thatë. Mos e lini të ju heqë, ka një numër çuditërisht të madh njerëzish që luftojnë me gjëra të ngjashme.

  Nëse e lini turpin t'ju ndajë nga të tjerët, ju do të vazhdoni t'i ktheheni pornografisë. Thjesht dije se nuk je kush je por mënyra sesi të kanë ndodhur gjërat. Ju jeni një person normal mahnitës, dhe kjo nuk ju përcakton.

  Tani zbris pornografi! Fap javore pa pornografi nëse kjo ndihmon, me të vërtetë më ndihmon !! Thjesht mendoni se sa pak ju doni stuff, dhe sa më pak është në krahasim me dashurinë e vërtetë.

  Ti mund ta besh. Ndjehuni të lirë për mua, unë jam 23 dhe ndihem shumë e ngjashme me situatën tuaj

  stangamla

  Fatmirësisht e keni kuptuar që keni një problem në adoleshencën tuaj - unë jam në fund të të 40-ave dhe kam luftuar me këto çështje pjesën më të madhe të jetës sime dhe ju nuk doni ta ngatërroni jetën tuaj ashtu si unë e kam ngatërruar timen .

  Përvoja juaj me porn homoseksual dhe marrëdhëniet homoseksuale padyshim që godet një akord - Unë do të thosha që edhe unë isha i drejtë, por e di që mund të marr një "gumëzhitje" nga këto pasi e kam bërë veten të mpirë në aktivitete të drejta. Mendoj se është si të lëvizësh në heroinë kur bari nuk e bën atë për ty më.

  Asnjë këshillë për ju vërtet - Unë jam duke ndjekur të njëjtën rrugë dhe jam vetëm në Ditën 11 - thjesht doja që ju të dini se nuk ishit vetëm.

  kmprove

  Unë mund të identifikohen plotësisht. Fetishi / fantazitë tona nxitëse nuk janë saktësisht të njëjta, por kanë aspekte të ngjashme. Të miat janë të gjitha fantazitë brinare / mashtruese për vajzat (përfshirë gruan time) gjithmonë duke dashur djem që janë shumë më të mëdhenj dhe gjithmonë të prekshëm të mashtrojnë me ta. Pra, është e ngjashme në atë që nuk shkakton vetëm dëshira seksuale, por edhe një farë niveli të nënshtrimit, dhe inferioritetit dhe poshtërimit (të paktën nga ana ime).

  Ndihem sikur për sa kohë që mund të qëndroj larg atyre mendimeve dhe imazheve mund të kem një jetë fantazie më 'normale' që nuk ndikon aq shumë në jetën time reale dhe nuk është problem në mënyrën se si është bërë fantazia tjetër. Por nuk jam ende i sigurt pasi më në fund po bëj përpjekjen time të parë të bashkërenduar për të shkëputur veten nga fantazia. Shpresoj se është rasti për të dy ne

   

 112. nuk jam i varur nga pornografia 'e rregullt'. Unë jam i varur nga i sëmuri dhe dis

  nuk jam i varur nga pornografia 'e rregullt'. jam i varur nga gjëra të sëmura dhe shqetësuese

  (në anglisht më të mirë)

  ndihem si një humbës total, dy vitet e fundit u përpoqa të bëja seks por çdo herë kisha probleme serioze me ED. bëra një reboot prej 110 ditësh më parë dhe më në fund pata sukses me 3 vajza dhe isha shumë i lumtur! por për shkak të vetëkontrollit të keq unë rikthehem për 6 javë rresht ... jo për pornografi, por për gjëra vizuale të sëmura si porno shemale, vajza pordhë, seks pshurrje, seks i rrahur të ashpër dhe sende të tjera shqetësuese.

  Tani jam në rindezjen time të dytë dhe ED-ja ime po fillon të përmirësohet përsëri, mendoj se do të duhet shumë kohë për të hequr qafe këto fetish madje nuk më pëlqen !! ndjehem si një humbës total për ta parë / pëlqyer atë por është çmenduri kur shikoj atë lloj sendi dopamina dhe libiboja ime kalojnë nëpër çati dhe më vijnë bonera të furishme. pornografia normale nuk ma bën atë.

  Shpresoj që shija ime të ndryshojë në një shije më normale dhe unë kurrë nuk do të shikoj pornografi më shumë, sepse më bën gjithçka.
  përshëndet.

   

 113. Unë kam parë të gjitha pornografitë në internet në thelb, kështu që unë mund të

  Dhe koleksioni im i pornografisë ndryshoi. Unë fillova ta alfabetizoja kur kisha rreth 100 video apo më shumë. Daphne Rosen 1. Daphne Rosen 2. Dashuria Isis 10, Dashuria Isis 11, etj. Në fillim ishin vetëm yje pornografie, dhe një numër për skenën. Por ndërsa vitet rrëshqisnin dhe koleksioni rritej, unë fillova ta kategorizoja gjithashtu, sepse gonzo thjesht nuk do ta bënte më. Së pari shtova një koleksion për bërthamën e butë. Tawnee Stone, Jordan Capri, etj. Vajzat që më pëlqyen kur isha 18-19 vjeç ishin përsëri interesante. Dhe atëherë ata nuk ishin. Kështu që shtova një koleksion për bërthamën e re të butë. Pastaj Hentai. Pastaj Valltarët. Pastaj KINK / BDMS. Pastaj përplasje / copëtim. Pastaj Futa / Shemales. Më në fund së fundmi kohët e fundit, edhe pse kurrë nuk shtova një koleksion për të, unë në të vërtetë shikoja pornografi homoseksuale. Jo sepse e gjeta duke zgjuar; Un nuk. Nuk më tërheqin burrat. E shikova sepse isha mërzitur. Ishte sikur, këtu unë jam, 28, dhe unë kam parë të gjitha pornografitë në internet në thelb, kështu që unë gjithashtu mund të shikoj në porn homoseksual.

  Unë mendoj se ishte momenti kur fara u mboll në trurin tim që më tha 'kjo është e ndyrë seriozisht, ju duhet ta ndaloni këtë'. Sigurisht që nuk e bëra atëherë, por e bëra sonte. Pse Une nuk e di.

  Sapo fshire gjithë koleksionin tim pornografik 500 GB.

 114. përfundimisht escalted në pornografi ekstreme fetish

  Për herë të parë kuptova se kisha një problem me pornografinë dhe masturbimin detyrues rreth dy vjet më parë (mosha 19 vjeç), kur kuptova që nuk mund të performoja seksualisht me vajzën me të cilën po dilja në atë kohë. Edhe pse ajo ishte tërheqëse, unë duhej të fantazoja për pornografinë, por edhe kjo nuk ishte një garanci. Rreth kësaj kohe, përdorimi im i pornografisë tentonte të tërhiqej drejt llojeve gjithnjë e më ekstreme të pornografisë, duke kaluar nga pornografia 'e rregullt' në pornografinë BDSM dhe së fundmi në pornografinë homoseksuale / transeksuale.

  Për dy vitet e fundit kam masturbuar pothuajse ekskluzivisht me pornografinë ekstreme, madje edhe me pornografinë homoseksuale. Kam masturbuar në mënyrë të detyrueshme, nga një minimum prej 2 herë në ditë deri në 5 ose 6 herë në ditë. Historia e gjatë e shkurtër, kisha një problem vërtet të madh.

  Unë e gjeta veten të tërhequr nga gratë mendërisht, por fizikisht trupi im nuk u përgjigj në atë që kisha gjetur më të zgjuar gjithë jetën time. Kjo përfundoi duke qenë një burim konfuzioni dhe inati ekstrem për mua - a isha unë në të vërtetë homoseksual? Pse më tërhiqnin mendërisht gratë, por nuk isha në gjendje t’i përgjigjesha asgjëje përveç pornografisë transeksuale dhe homoseksuale?

  Ndihesha i kulluar vazhdimisht dhe nuk kisha interes të shoqërohesha ose të rrija me miqtë. Kam pasur vështirësi të mbaja kontakt me sytë me njerëzit gjatë gjithë jetës sime të përditshme dhe kam përjetuar një ndjenjë të thellë turpi që nuk mund ta shpjegoja. Thellë brenda vetes e dija se diçka kishte ndryshuar në vitet e fundit të jetës sime, por nuk e dija se çfarë (aluzion: Po bëj tani). Ishte sikur forca e jetës ishte thithur nga unë.

  Nga kureshtja vendosa të provoj nofap gjatë Verës. Nuk isha plotësisht i bindur se do të funksiononte, por kuptova që duke pasur parasysh anekdotat pozitive, ia vlente të qëlloja dhe nuk do të humbja shumë nëse nuk do të bënte asgjë. Së pari bëra 3 ditë, pastaj 7, pastaj 14, pastaj 30 dhe në fund 60, dhe më lër të të tregoj - çfarë ndryshimi të madh ka bërë nofap në jetën time. Tani, në këtë pikë duhet të sqaroj: Unë nuk mendoj se jam gjatë gjithë procesit të rindezjes, dhe mund të jem shumë larg nga një ristartimi "i plotë". Por unë jam duke përjetuar disa ndryshime të mëdha në jetën time.

  Jam më i sigurt në situatat shoqërore. Unë nuk përjetoj më një turp të pashpjegueshëm kur ndërveproj me njerëzit. Unë mbaj kontakt me sy dhe flas (shumicën e kohës) me besim. Unë i besoj vetes dhe e di që unë jam një qenie me vlerë dhe vlerë dhe forcë, dhe njerëzit e tjerë gjithashtu e shohin atë. Më shumë gra bëjnë kontakte me sytë e mi, dhe një numër i paprecedent i tyre shpesh më buzëqeshin ndërsa kaloj pranë.

  Unë kam më shumë vëmendje, kujtesa ime është më e mirë dhe po përjetoj edhe emocione më të forta. Megjithatë, unë duket se po përjetoj jostabilitet më të madh në kuptimin e humorit tim. Gjërat janë zakonisht mjaft të mira, por ndonjëherë i kaloj ciklet ku jam letargjik, i depresuar dhe i drenazhuar për disa ditë dhe pastaj kthehem në normalitet. Por unë gjithmonë kthehem nga këto cikle ndjenjë më të mirë se më parë.

  Akoma, megjithëse tani jam duke përjetuar dru të rregullt të mëngjesit dhe rrallë herë pas here rastësie, unë ende nuk mund të shikoj thjesht një grua tërheqëse dhe të arrij atë nivel të eksitimit. Por po shkoj atje. Njerëzit që do t'i kisha parë tërheqës vetëm "objektivisht" tani janë dukshëm tërheqës dhe unë po vlerësoj dhe vë re gjëra të ndryshme tek gratë. Për më tepër, unë nuk i shoh gratë si një copë mishi ose një objekt seksi (ndoshta një nga përfitimet më të mëdha në librin tim).

  Gjashtëdhjetë ditë bën një ndryshim të madh.

  by blehhhhhh_hh

 115. Çdokush ka përvojë me nofap pasi ka hyrë në shqetësime
  Çdokush ka përvojë me nofap pasi ka hyrë në fetish shqetësuese?

  Unë kam filluar të shikoj pornografi me qime dhe hentai që kur isha rreth 15 (12 vjet më parë), dhe nëse dini ndonjë gjë për ato zona të internetit, të dyja ato janë gropa ekstremisht përshkallëzuese të fetishit (ata gjithmonë po shtyjnë kufijtë e asaj që mund të të jetë erotik). Aq e çuditshme sa ta tundësh atë tek një mace hermafroditike [spoiler] me 18 cica dhe një penis me madhësinë e këmbës sime [/ spoiler], unë me të vërtetë nuk shoh ndonjë problem me të, përveçse ndoshta ndërhyn në aftësinë time për të pasur një marrëdhënia me një person real. Kjo është, derisa u futa në vore.

  Për ata që nuk e dinë, vore është një fetish ku njerëzit hanë njëri-tjetrin, zakonisht në një mënyrë shumë të gabuar (bllokoj tërë personin tërë fytin e tyre, për fat të mirë unë kurrë nuk jam diplomuar në vore të vështirë, e cila përshkruan gjak dhe gore gjatë procesit të ngrënies ), në skaje të ndryshme (zakonisht tretjen / thithjen e tyre dhe dhjamosjen). Moreshtë pak a shumë duke u futur në një fantazi vrasjeje, dhe fakti që kjo më largon është jashtëzakonisht shqetësues për mua, dhe është arsyeja kryesore pse po filloj nofap.

  imredjohn

  Para se ta filloja këtë, unë isha në mut i devijuar gjithashtu, duke mërzitur, cumswap, përdhunim të rremë, shemale. Unë u ndjeva mjaft fajtor pasi u përplas. Tani mendoj se gjithçka është e neveritshme dhe nuk mund të besoj se isha në atë lloj gjërash.

  WinRommel

  Unë isha në të njëjtin lloj mut (ende jam ndoshta), por unë kam qenë pa pornografi për mbi 70 ditë dhe imazhet rrallë dalin në kokë më. Mendoj se do të duhet pak kohë para se ato të zhduken plotësisht.

  fnordsnord

  Si shumë njerëz, unë kam zhvilluar fetish që janë në kundërshtim me orientimin tim normal. Unë fillova me porno lezbike dhe u diplomova në pamje gjithnjë e më devijante, duke përfshirë pornografinë shemale dhe homoseksuale. (Supozoj se duhet të hedh poshtë mohimin se homoseksualiteti është devijant për Mua, unë e kam identifikuar veten si të drejtë gjatë gjithë jetës sime. YMMV dhe nuk kam asgjë kundër homoseksualëve atje që po përpiqen të bëjnë nofap.)

  Veshja e kryqëzuar dhe pornografi i zogjtë filluan të shfaqen. Unë vetëm vazhdova të shkoj më larg dhe më larg duke kërkuar risi.

  Steelcrate

  Fatmirësisht për mua, të tjerat efektet e pornografisë më bëri të ndalem shumë para se të arrinin gjëra të tilla të neveritshme.

  Por unë prapë arrita në pikën që po bëhej degraduese të shijoja videot / fotografitë, dhe filloi të bëhej gjithnjë e më etike e diskutueshme (nëse do të kisha vazhduar, do ta kisha kaluar kufirin).

  Mbani në mend se pavarësisht nga ajo që njerëzit thonë, fakti që ju "shijuat" ato video të vrasjes nuk është kështu sepse keni një predispozitë ose ndonjë gjë tjetër. Simplyshtë thjesht një përshkallëzim i procesit të varësisë. Ju duhet gjithnjë e më shumë gjë stimuluese për të marrë të njëjtën ngacmim si dikur kur shikonit pornografi më të butë.

  Edhe unë kisha disa fetish, por tani jam neveritur nga shumica e gjërave, të paktën me vetëdije. Gjëja është, unë nuk jam i sigurt nëse të gjithë ata fetish të nxitur nga pornografia janë konsumuar.

  Por arrita në atë pikë që të isha i varur nga pornografia për një arsye. Dhe kështu, unë kam gjetur arsyen pse, dhe tani po bëj gjëra për të më ndihmuar të kapërcej këtë arsye.

  Një varësi nga pornografia mund t’ju ​​japë simptoma, por të jesh i varur nga pornografia në fakt është simptomë e diçkaje tjetër. Unë dikur isha vërtet e varur nga miratimi i grave, dhe kjo është një nga gjërat që mund ta ketë shkaktuar këtë.

  Unë nuk mund t'ju them me siguri se sa kohë duhet për të zhdukur interesin, por unë jam duke synuar për 1 vit NoFap për t'u siguruar që unë ndërsa reboot plotësisht. Unë përfundimisht mund të bëhem në të ardhmen, por NUK do të përdor më kurrë pornografi (as fantazi). Këto mut po shkatërrojnë ngadalë të gjithë.

  AerialFreedom

  Më në fund u bëra e fiksuar pas sendeve shemale, atëherë nga askund nuk më shkoi mendja se mund të vishja rroba grash. Pastaj filloi fantazia për të qenë një shemale, e vështirë. Filloi kryqëzimi dhe të tilla. Udhëtimi për të biseduar me vajzat ra plotësisht. U bë aq keq sa u kthye në "nëse nuk mund të kem një vajzë që më pëlqen, do të jem një vajzë që më pëlqen". Pastaj ka të gjitha këto komunitete që ju tregojnë se është mirë të vishesh mirë dhe të duash të jesh femër, kështu që gati sa nuk iu dhashë asaj. Dëshiroj të them se nuk ka asgjë të keqe me këto komunitete ose dikush që i mbështet ata, vetëm se e dija që nuk isha unë. Por me PMO çdo ditë po rrëzoja depresionin dhe u bë shumë keq. Staring NoFap e ka hedhur poshtë depresionin plotësisht, dëshira ime për të qenë me vajza është rritur qesharake dhe kur nuk jam "e ngazëllyer" ndihem si një burrë dhe ndihem mirë dhe i mrekullueshëm, duke kryer biseda me vajza, duke flirtuar me ta kurrë ka qenë kaq e lehtë. Pastaj kur ndizem, dua të bëj përsëri veshjen dhe të fantazoj të jem femër. Gotshtë bërë mënyra më e lehtë me kalimin e kohës, por shpresoj që NoFap dhe rindezja të më ndihmojë të heq qafe këto dëshira për mirë.

  Pyes veten nëse dikush tjetër ka të njëjtën situatë?

  BeastSlayer

  155 ditë dhe pornografia e vetme për të cilën mendoj është hentai. (Sigurisht që përpiqem të mos e mendoj, por kur demonët përpiqen të kthehen, është gjithmonë hentai) Hentai është më i keqi, ata ahegaos po më ndjekin deri më sot. Getshtë më mirë, nuk mendoj më për ato fetish hardcore, por ato fytyra janë akoma atje.

  Ak_Float_Flyer

  Shumica prej nesh, do të vija bast. Vetë, përfshirë. Për mua ishin gjëra që nuk pajtohen me orientimin apo temperamentin tim seksual në jetën reale.

  Unë kam hyrë në praktikën e të menduarit se sa e neveritshme është çdo fantazi problematike ndërsa lind. Praktikimi i 'neveritjes'. Me të vërtetë ndihmon. Meqenëse krijesat tuaja nuk ekzistojnë, provoni t'i vrisni ato mendërisht. Çajeni atë taur mace në gjysmë me një fjalëkalim mendor herën tjetër kur të shfaqet. Vrisni demonët tuaj në mendjen tuaj, atje ku ata jetojnë!

  lifeisscam

   shkova nga vëzhgimi i adoleshentëve / lezbikeve të reja te gjyshet, incesti, shemales, homoseksualët dhe kafshët si stacioni im i fundit vajza ***** qentë **** në fund bëri mrekulli pas rreth një jave tani edhe kur i rikthehem femrave të reja me gjinj të mëdhenj ose milfs të rinj

  Ponfarrfap

  Unë jam 43 dhe gjithmonë i kam pasur fantazitë femdom deri në një farë mase. Ajo që nuk i kisha gjithmonë ishin fantazitë e detyruara motër brinjë derisa e pashë në internet. Unë kam qenë duke bërë mirë për këtë, por kam rikthyer natën e kaluar. Jo për pornografi, fatmirësisht, ka kaluar mbi tre javë, por unë thjesht po përpiqesha të MO me ndjesi dhe nuk mund të bëhesha e vështirë. U përpoq të mendoja për seksin e rregullt me ​​një zog të vërtetë të nxehtë dhe nuk mund të bëhesha i vështirë. Kështu që mendova për motër dhe bingo të detyruar, ngritje dhe MO. Kjo me të vërtetë, me të vërtetë thith.

  MuhNugga

   Kam zhvilluar disa fetish shqetësuese kur isha duke masturbuar. Disa janë Scat (vajzat që bëjnë mut dhe përtypen), fetish përdhunimi, fetish brinari (të cilat unë i gjej… justshtë thjesht e tmerrshme. Vetëm. E tmerrshme.), Dhe unë masturbohem dy herë, duke veshur të brendshme motrat e mia. Alwaysshtë gjithmonë në pjesën e pasme të kokës, ulur, duke pritur që unë të bie përsëri në të. Sigurisht që WSHT më e shtypur tani që përpiqem të abstenoj plotësisht nga pornografia.

  McLauritsen

  Ndiej dhimbjen tënde. Për shkak të disa përvojave adoleshente dhe çfarë jo (lexoni disa nga postimet e mia në qoftë se dëshironi të njihni më shumë) unë kam një fetish grindavec. Unë shoh shumë komentues të tjerë gjithashtu duke qenë në hypno sissy dhe si. Në thelb ajo ishte duke më copëtuar se mendimi për të parë cheating tim të veçantë dikush ishte me marrjen off.

  Të Premten e kaluar unë u riktheva 4 herë në pornografi brinar përsëri, por tani, 7 ditë më vonë, nuk ndiej më ndonjë prirje të veçantë ndaj saj.

  Pra, po, ajo zhduket. Vetëm i jepni trurit tuaj pak kohë për tu shëruar. Mos vini në zgjebe.

  Inspired_Buddha

  Njeri, shpresoj të mos futesh në modele 'të pashëndetshme' të pornografisë edhe më shqetësuese. Kam vërejtur veten duke lëvizur nga BDSM në fund të fundit shemales dhe pornografi motër. Dhe më beso, është vërtet e ngrënë. Kjo ju tërheq besimin dhe identitetin tuaj gjinor. Ai luan kërdi jo vetëm me mirëqenien tuaj shoqërore por ju demotivon plotësisht nga arritja e diçkaje në shkollë / karrierë. Unë kam qenë në nofap për 10 ditë, dhe ende po përpiqem të frenoj dëshirat e mia. Unë besoj se edhe nëse të shëron, nuk do të të kurojë kurrë 100 për qind. Thjesht mos filloni të shikoni pornografi më shqetësuese. Periudha

  Docderp

  Votuar dhe komentuar për shikueshmëri. Në rastin më të keq, unë do të fap për pornografi detyruar transgenderal dhe i ngathët animuar dhe Hentai ngjashme ekstreme.

  Bëra nofap për 2 muaj dhe ristartova, por pastaj u riktheva shumë vështirë. Gjë është, unë nuk u ktheva në TG animuar. Unë hyra në pornografi të drejtpërdrejtë dhe pastaj titra porno motër me imazhe të vërteta.

  Unë dyshoj se meqë nuk u ktheva instinktivisht në fetish të vjetër, kjo do të thotë që truri im ishte shëruar vërtet. Por unë thjesht e qiva përsëri.

 116. Sa i përket shemales, është e vërtetë se vetëm meshkujt e drejtë apo të dy

  Re: Arsye neurologjike pse me te vertete jane ngjallur nga penise te ngritur

  Video e mirë, thjesht konfirmon shumë nga ato që kam provuar me reagimin e burrave të tjerë rreth peniseve, veçanërisht kur është në ngritje.

  Personalisht i kam gjetur gjithmonë një ndezje, por kurrë nuk kam takuar një djalë të cilin do të doja ta puthja, kështu që unë kam qenë gjithmonë mirë me të si një fetish dhe kurrë nuk jam shqetësuar vërtet për të qenë homoseksual.

  Sa i përket shemales, është e vërtetë se vetëm burra të drejtë apo të dy shkojnë për ta dhe shumë zakonisht gjejnë se fantazia është më e mirë se realiteti, sepse ata kurrë nuk presin që këto gra të bukura të ndihen në kontakt (trupi i fortë dhe i fortë) dhe ata do të ketë erë si një njeri.

 117. Shija ime në pornografi po çmendet… (diskutimi i Srs)

  LINK - Shija ime në pornografi po çmendet… (diskutimi i Srs)

  Unë nuk besoj në No Fap. Mosmarrëveshja më ka ndihmuar goxha të shmang disa situata me gratë. Nuk mund të them se sa herë GJITHMON kam goditur një vajzë duke ditur momentin kur erdha do të urreja të isha i pranishëm.

  Me atë që u tha kam vënë re shijen time në pron është duke u çuditshëm. Përdorur të ketë një sërë disa video të thjeshta të Lisa Ann që do të merrni mua. Tani më pëlqen të shikoj gangbangs, gjërat e shantazhit edhe pse e di fake e saj. Mua më pëlqen shaming, ferr Unë edhe shikuar një grimë të anime **** dhe kjo nuk ishte ttoo keq

  Më duhet shumë kohë për të spërkatur tani, dua të tërhiqem për 3-4 minuta të mira .. A duhet të shqetësohem? Më pëlqente një bandë Ava Devine… Ajo në furgon.

  A e dini se ndiheni?

  rjw99

  ju po desensitizoni veten në pornografi kështu që për të marrë atë 'rregullim' duhet të jetë gjithnjë e më tronditëse ose politikisht e pasaktë.

  mund të jetë me vlerë të tërhiqeni nga pornografia për pak brah, ose së shpejti do të shikoni se si një vajzë goditet nga një gomar ndërsa jep një bj.

  kiwiburger93

  o ligji, kjo fije më goditi në ndjenjat. fml të paktën im jo shumë e një devijante, i di disa ppl që kanë shikuar tranny pronz

  JokerbraH

  që ndjejnë shijen time në pornografi si të çmendur dhe të çmendur gjatë viteve të fundit, aktualisht në një fazë bdsm. Unë mendoj se unë do të fillojë të mos pornografi pse **** s nuk është e mirë

  Brahsohard

  Isha në pornografi për disa javë. Jo dy mamatë, por për shembull një transmetues që hoqi dorë nga një grua e vogël që ishte një i rritur.

  rocketsfanumad

  lol e di se ndjehen op. Unë vetëm shkoj jashtë në bukkake dhe chit i çuditshëm japonez tani, porno e thjeshtë thjesht nuk e pret atë për mua më nawmean

  Sullivan0930

  Mund të ndodhë vetëm në skena që përfshijnë shkollën. _____.com dhi

  p0werlifter

  Unë duhet të shikoj disa gjëra të bukura për të fituar edhe më shumë.

  Kurnuk

  Vë bast se kjo do të çojë në shumë probleme në pak vite. Pra, shumë prej brezit tonë janë duke u dehur tani nga pornografia.

  curtstyle24

  Unë e di se këto ndjehen op. **** s gettin çmendur atje. qëndroni të sigurt

  RoryFan

  Kam parë një video të BDSM-së dje me një grua të lidhur në mes të një rruge të lartë publike të zënë, të zhveshur lakuriq, me shuplakë, e bërë për të pirë ujë nga një tas qeni, pastaj nga një grup njerëzish të rastit në një park derisa të vinin në fytyrë, atëherë ajo u parakalua nëpër dyqanet lokale të gjysmë të zhveshura me sperma në fytyrën e saj.

  mrcarlpedal

  Unë e di atë që ju jeni duke folur, jo aq keq sa tuajat tho.

  Unë u përpoqa asnjë fap për një kohë, pas 2 javë unë mund të jack off me vetëm fuqi mendje. Pas kësaj unë mund të përdor vetëm piktura bikiini. Do të bëja një prishje nëse një vajzë do të përkulet për të marrë një stilolaps në shkollë. Isha një kafshë, srs.

  SlappahoTribe

  Unë kaloj nëpër faza çdo disa javë. Ndonjëherë do të shkoj te FFM pr0n
  Ndonjëherë është vetëm HJ. Ndonjëherë ATM, herë euro
  ASNJEHERE dhe them ASNJEHERE *** ose BBW, ose BB ASGJE !!! Kjo e prish atë për mua. Likeshtë si të përpiqesh të tërheqësh një shirit gome vs një shufër hekuri!

  SIAA

  A ka dikush që ka kapur pornografi homoseksuale pa ndërprerje për një muaj për t'u siguruar që nuk i pëlqente?

  Thjesht për tu siguruar që nuk keni qenë homoseksual dhe se nuk e keni shijuar.

  Vendosa të shikoj porn homoseksual për rreth një muaj. Çdo ditë të paktën 2 herë, dhe unë do ta detyroja veten të arrija atë. Pas derdhjes, unë i bëja vetes një seri pyetjesh nëse më pëlqente apo jo dhe analizoja ndjenjat e mia më pas. Ishte një pikë ku pothuajse më pëlqente, por në fund të fundit mendoj se ishte thjesht sepse djali dukej vërtet femëror. Pas atij muaji fillova të shikoja pornografi të rregullt dhe pornografi lezbike por nuk u prek shumë nga kjo në shpirtin tim. Kam studiuar disa tabela dhe diagrame dhe bëra disa pyetje në përgjigjet e yahoo-s duke kërkuar përgjigjen për të kënaqur nevojat e mia. Tani unë gazelat i bangoj rregullisht.

  CheesasarusFlex

  orgji porn 5ever

  RimmyJustlerr

  Unë kam qenë në një goditje _____ dhe kjo vajzë është një SluttT absolut, gjithashtu ata fytin ekstrem brutal **** dhe duke goditur një kurvë përreth, ndonjëherë ndihem fajtor edhe për këtë. Gjithashtu ato banda dhe *** në zuskë të vogla të adoleshencës së bardhë..hnnng

  paolo234

  gjeta veten duke kërkuar deri Xhumad, dhe turp publike për të marrë veten jashtë. nuk ka pornografi për muajin 3, por ende ka kapur

  ekuilibri u rivendos përsëri në univers.

  BeansnToast

  Kjo është lënda që çon në zhvillimin e HOCD. Seriozisht, do të ndalem me pornografinë.

  brent89

  Ky është një problem që të gjithë kanë. Ju një fëmijë që shikoni reklamat e sytjenave në letër, sesa zhvendoset në zogj të zhveshur në internet, sesa ata bëhen të përplasur, sesa më të çmendur dhe më të çmendur. Përfundimisht kjo do t'ju çojë të bëheni pedofil ose një lloj fanatiku të sëmurë. Kjo është arsyeja pse ju duhet të krisni një zogth aktual. Jam shumë i sigurt nëse mashtruesit do të ishin të ligjshëm kudo, kjo do të ndalonte kaq shumë krime seksuale.

  Hardcore_D00d

  im pretty much desensitized për pornografi të rregullt. Duhet të shikoj disa gjëra të çmendura për të marrë të vështirë tani

  rugbybosher

  LOL OP shijen tuaj është ende e zbutur, derisa ju jeni duke shikuar pornografi chit duke marrë për të dhunës aktuale (jo _____ etj, dhuna e vërtetë) dhe prones homoseksual dhe chit tjera, ju nuk keni kaluar linjë.
  Linja ime është _______, Nëse filloj të cumming gratë abuzuar atëherë unë e di unë kam një problem, deri atëherë e saj funny për të shikuar morons kalojnë nëpër të gjitha fazat e keqardhje në kamera.

  johnkg178

  Kam parë video shemale, video gjyshe, video gay ... Unë madje kërkoja video të lolita në rrjet të thellë, por ishte thjesht shumë e sëmurë

  BetaBetch

  Unë të ndjehen ju op, unë isha i çuditshëm freaky too .. i u përpoq asnjë fap, ajo ishte shumë mirë, por nuk pornografi do të vërtetë të ju ndihmojë
  ndonjëherë është thjesht bukur edhe pse sheh fantazi të çuditshme pronash

  Fsharpasharp

  lol i bërë përpjekje të qëllimshme për të fap up pornografi në të kaluarën

  srs emri ndonjë të pazakontë **** ive fapped për të

  shiit? yep
  pshurr? yep
  të vjella lesbiket? yep
  sy dhe hundë shuplaka lezbike? yep

  mendoj i fapped për vetëm për çdo gjë kështu që tani i vetëm fap për të vallëzuar vajzë lollll srs

  iLiketoLift898

  Fjala OP. Unë vetëm mund të arrij të incest shpërndaj pornografi tani dhe kjo po e bën jetën time të mjerueshme, më e keqja është kur ajo kapërcen në jetën reale, si kur nuk mund t'i rezistoj goditjes nën tingujt e nënës sime në kanaçe ndërsa ajo vuan nga diarreja pasi të hahet ca pulë të keqe… Nuk dua të hap, madje e urrej veten për këtë, por tingujt dhe aromat më çmendin, më konsumon

  Tweedurr

  Unë e vura atë për të pjekur creampie gjyshe dhe porno fisting ditë të tjera. Unë zakonisht thjesht shikoj pornografi të çuditshme që nuk do ta shihni kurrë sepse jam një ari kurioz i tillë.

  Shumëllojshmëria është erëz e jetës. <3

  Adimi24

  I njëjti op, jam paksa i frikësuar, unë kam qenë duke shkuar në shumë prons 'fetish' me skllavëri dhe fërshëllima të tjera të çuditshme, por është e vetmja gjë që më bën të shkoj tani. Asnjë pron nuk mund të jetë një ide e mirë

  gharlow

  Nuk mund të futem në gjëra të çuditshme.

  Duke qenë se nuk ka ligj për 15 vite, kurrë nuk ka plakur.

  johnkg178

  Dua të them, unë jam shumë i sigurt në heteroseksualitetin tim, kështu që mund të shikoj video pornografike homoseksuale dhe shemale sepse e di që nuk do të bëj ndonjë tip në jetën reale. Por mendoj se kufiri im është kur bëhet i paligjshëm. Unë kam parë një video të një vajze të vogël duke thithur një djalë dhe po e zë gomarin, dhe është me të vërtetë mërzitëse dhe shqetësuese,

  aKnowledge

  Përdorej për të menduar se PD ishte e neveritshme

  Tani është e vetmja gjë që shikoj

  dhimaan997

  akoma të kthehet në by____ edhe pse më merr më shumë për të ngacmuar dhe për të ardhur

  KingChiefKeef

  ndihem u
  I përdorur për të si pornografi normë
  tani kam nevojë për të parë gangbangs interracial

  TellitAgain

  Më pëlqen pee

  DJake

  Po, duhet të them se do të shkoj te __ dhe të zgjedh disa kategori mjaft të çmendura për t'i parë. Ju e dini që nuk është normale kur duhet të pastroni historikun e shfletuesit tuaj për tu fshehur nga vetja.

  .hatches.

  Ejani dhe flisni me mua kur ajo çon në pornografi shemale

  TurdMuffin

  Unë kurrë nuk kam qenë në gjëra aq larg. banda, skllavëri, feces / urinë ... jo faleminderit jeffe që më bën të humbas bonarin tim

  Flexish

  Kjo fije më trishton, por ka shumë të vërtetë për efektet e pornografisë në tru, seksualitetin dhe madje edhe marrëdhëniet dhe pritjet reale ... bëj një hap prapa nga ajo.

  AlexisRay

  Dje isha duke kërkuar një sit në kërkim të disa videove BJ, atëherë doli një pop-up usually .. zakonisht i mbyll ato në 2 sekonda, por dikush merr kureshtjen time ... Unë klikova në lidhjen ...

  Ishte e gjitha porno me vajza të vogla, duke lëvizur poshtë ju mund të shihni fotografitë, vajzat 8 vjeç ose edhe më pak duke u **** ed / gangbangs / anal / BJ / çdo çuk i mundshëm

  Isha vërtet në shok kur e dija që ka me të vërtetë video të tilla, vajza të vogla të vërteta, madje as me cica, sepse ato janë kaq të reja dhe janë akoma fëmijë

  Pas kësaj unë mbylla gjithçka, fjalë për fjalë gjithçka, pasi dje nuk prek asnjë faqe pornografike sepse mendja ime është plot me hile tani dhe nuk mund ta besoj atë që pashë… ..

  Sapporo

  Vetëm kapur për tranny porn për ekuipazhin e fundit 3 javë.

  doughnutking

  Op është parashikim im që ju do të jetë në tranny gangbangs dhe trannys bërë vajzat adoleshente të ha chit nga verën e ardhshme. Me? E pra unë jam shumë e kaluar se chit, unë jam aktualisht në fazën meksikane mollë e pornografi shikuar. Një mizikë meksikane që po pështyhet nga të paktën dy transmetues dhe pastaj goditet nga një makinë me një dildo më të trashë se parakrahi im është ku unë jam, të paktën.

  Vetëm javën e kaluar unë shkova në një luftë mes një zezak dhe një mollë të bardhë, seksi për luftë mesatare të luftës. Kush do të fitojë bishën e zezë apo të bardhë të bardhë? Loser merr rripin në.

  Unë vazhdoj të mendoj se nëse marr një të dashurën e xhuxhës atëherë jeta do të ishte e plotë për mua. Ju e dini të gjithë djemtë flasin për dëshirë që ata kishin një transmetues për të bërë vajzat vajzat, por të gjitha që ju duhet është një 7 incher dhe një gjiri të mirë në kërkim Latina.

  perrierAX

  Kam dëgjuar pak kohë që njerëzit që janë kapur duke parë pornografi fëmijësh nuk ishin gjithmonë në atë lloj gjëje, shumë prej tyre u tërhoqën disi në të. Siç është thënë në këtë temë, djemtë përfundojnë në nevojë për gjëra më ekstreme për të gjeneruar të njëjtën sasi të eksitimit. Shtë një pjerrësi e rrëshqitshme, kurrë nuk e dini se ku mund të çojë. Unë mendoj se çdokush me sens mund të qëndrojë prapa dhe ta kuptojë atë. Disa njerëz nuk janë aq të qëndrueshëm sa të tjerët, shumë e lehtë për disa njerëz që të rrëmbehen.

  PepperedAngus

  fjalë për fjalë asgjë nuk shoh dy njerëz të zhveshur që më trondisin mua.

   

 118. A do ta humbas interesin për pornografinë 'ekstreme'?
  A do ta humbas interesin për pornografinë 'ekstreme'?

  Për shkak të varësisë sime, me kalimin e kohës fillova të shikoja gjithnjë e më ekstreme / më të çuditshme pornografike në mënyrë që t'i jepja trurit tim një nxitje më të madhe dopamine, e cila më ka çuar përfundimisht në një pikë ku po shikoja pornografi / e ndezur nga pornografia që nuk e bëja " nuk dua të ndizet nga unë, nuk dua të kem këto fantazi të përdredhura, dua thjesht fantazi dhe dëshira të rregullta.

  Unë thjesht jam disi i shqetësuar se jam i lidhur me këtë për jetën http://www.yourbrainonporn.com/node/1605/editnow, Unë shpresoj se është vetëm një fazë dhe pas disa muajsh pa e shikuar atë nuk do të interesohem më për atë lloj pornografie.

  Por kur unë rikthehem unë shkoj drejt prapa në atë porn messed up fetish.

  Pra, për djemtë që kanë qenë pornografi dhe fap falas për disa muaj, a e gjeni ende veten të eksituar / intriguar / fiksuar me pornografinë e çuditshme të fetishit që keni përdorur? apo tani dëshironi / dëshironi / fantazoni për gjëra 'të rregullta' seksuale?

  dying_to_be_vain

  Përgjigja (në përvojën time) është po, dhe jo. Kam pasur disa vija të mira gjatë muajve të fundit dhe patjetër që kam pasur më pak fantazi për shijet e mia ekstreme, dhe disa herë që kam parë pornografi, kam vërejtur se jam de-përshkallëzuar përsëri në pornografi që kam përdorur vite më parë . Sidoqoftë, unë kam qenë duke luftuar kohët e fundit, dhe disa prej atyre fantazive dhe nxitjeve janë kthyer. Kështu që, me sa mund të them, unë dhe ju tashmë kemi farkëtuar rrugët në trurin tonë që dëshirojnë ekstremin, dhe ne me siguri do t'i kemi gjithmonë, por për sa kohë që jemi vigjilentë dhe nuk vazhdojmë t'i ushqejmë ato rrugë, ato duhet të vijnë gjithnjë e më të dobëta me kohën.

  TL; DR: Po, nëse mund të ndaloni së përdoruri pornografinë "ekstreme" për mirë.

  Ka-Kui

  Nuk e di nëse mund t'ju ndihmoj, por jam pa pornografi për 120+ ditë. Dhe ka diçka që unë kam parë për të parë (lidhur me femdom) që unë as nuk mbaj mend, si unë nuk kam edhe ato rikthime pornografike që ndonjëherë na shfaqen në mendjet, e dini? Këto gjëra të veçanta nuk bëjnë asgjë për mua tani. Por e di që duhet të qëndroj larg pornografisë me çdo kusht. Mos e ruaj rojen time.

  Unë mendoj se e njëjta gjë do të ndodhë me ju. Nuk e di nëse përdorni një bllokues të pornografisë, kjo është e dobishme për mua. Ndoshta mund ta provoni.

  Qëndro i fortë!

  Sheehan7

  Unë e kisha këtë problem të saktë, por pas rreth javës 3 ajo ka ndaluar për mua (trokitje në dru ... nuk ka për qëllim lojë fjalësh)

  ivanstan

  Njësoj këtu, unë isha i fiksuar me dominimin lezbike, seksin me strapon dhe gjëra të tjera fetish që bëjnë pamje joreale të përmbushjes seksuale. Përfundimisht ato fetish u reduktuan në atë tim primar që është këmbët dhe unë jam në rregull me këtë. Unë ju rekomandoj që të provoni këtë hipnozë: http://www.hypnosisdownloads.com/sexual-problems/sexual-fetish

  Dita e 5-të e noFap ishte një "ditë rikthimi" për mua, por kjo mund të ndryshojë. Ju uroj fat.

  frozenegineer

  Unë ngadalë kam filluar të harroj emrat e yjeve pornografikë që më pëlqyen. Unë i kërkoja emrat e tyre çdo ditë, por tani nuk i dua, dua të flas me vajza të vërteta.

  Pra, po, por e ngadaltë.

  blehhhhhh_hh

  Ashtu si njerëzit e tjerë, përgjigja për mua është po dhe jo. Dikur isha në gjëra shumë ekstreme. Për rreth 2 vjet unë masturbohem ekskluzivisht në pornografi tranny / shemale dhe pothuajse asgjë tjetër. Ndërsa libidoja ime natyrore, ndjeshmëria (fizike dhe emocionale) dhe shëndeti emocional po kthehen me shpejtësi në këtë pikë, rrugët të cilat ishin ngazëllyer nga pornografia ekstreme që pashë ende ekzistojnë. Tani unë i shoh gratë normale, të rregullta që janë shumë emocionuese dhe stimuluese, por në të njëjtën kohë unë ende kam rikthime të pornografisë që kam parë dhe një nxitim të dopaminës. Unë nuk dua të bëj seks me një tranny ose të shikoj pornografinë, por rrugët e dopaminës ende ekzistojnë. Unë bëj atë që mundem për ta kontrolluar atë, dhe po bëhem shumë i mirë në pastrimin e mendjes sime / përqendrohem pas një prej këtyre rikthimeve, por ato ende ndodhin herë pas here. Justshtë vetëm një pjesë e rimëkëmbjes. Mendoni për një të varur nga koksi i rikuperuar: ata nuk duan të bëjnë koks, por truri i tyre ndoshta ende ndriçon kur shohin kokainë. E njëjta lloj marrëveshje këtu. Mos u tregoni shumë të ashpër me veten tuaj, veçanërisht pasi jeni në 30 ditë (për mua, ndryshimet më të mëdha vijnë midis 60-90 ditësh).

  Gjithashtu: Unë besoj fuqimisht se për njerëz të tillë si vetja, mënyra e vështirë për ditët e 90 është e vetmja mënyrë për të mundur këtë. Asnjë pornografi, asnjë seksi, asgjë. Më beso.

  Thump69

  Me kusht që të vazhdoni punën e mirë, përfundimisht do të humbni interesin për çdo lloj pornografie.

  hithrhowareyou

  Kam pasur periudha të gjata nofap dhe mund t'ju them se nëse vazhdoni të mos shikoni atëherë do të "rivendosni" trurin tuaj dhe nuk do të keni më të njëjtat interesa. Por nëse filloni të ktheheni në zakone të këqija, atëherë do të bini përsëri në atë gjë në të cilën keni ngecur.

  Gjëja numër një për të bërë është të shkosh në modë, të qëndrosh me gjëra reale. Qëndroni larg kompjuterit nëse nuk mund të qëndroni larg pornografisë. Dhe përpiquni të jeni pranë njerëzve të tjerë, kjo me të vërtetë ndihmon.

  Kektklik

  vijë deri tani: ditët e 13.

  Asnjëherë nuk kam shikuar me të vërtetë pornografi, por kam parë disa hentai-manga të fuqishme të çuditshme. Interesi im ndaj tij është zhdukur kryesisht .. herët këtë mëngjes, thjesht kam pasur dëshirë të parë të rastit për një nga "të çuditshmit" e parë që kam lexuar, por ndihem sikur të shikoja, atëherë do të isha i fikur.

  gjinjtë e mëdhenj (gota D dhe më të mëdha) nuk më interesojnë më. A, B, dhe disa C akoma bëjnë… Gjë që është shumë më e saktë se si isha dikur kur isha vetëm përdorues “një herë në javë”.

  eahcimyrrah

  Kam parë për të parë të gjitha llojet e hentai të çuditshme, mut ekstreme, tranny ... edhe dy vajza një filxhan nuk më faza. asnjë nga videot tronditëse nuk krijoi një reagim tek unë. Isha i desensibilizuar.

  Mos u shqetëso hundët. Pasi kam qenë në NoFap që nga janari i kaluar, me dy vija 100+ ditore, një brez 51 ditë dhe një tjetër 46 ditë, unë jam i neveritur nga ajo që kam parë për të parë. Edhe sikur të rikthehesha, nuk do ta konsideroja kurrë kthimin në ato gjëra ekstreme. Ju do të rensibilizoni. Thjesht duhet kohë ... jini të durueshëm dhe qëndroni të pastër pa marrë parasysh se çfarë djali

  Shiranaru

  Për mua, shumica e bizzave janë zbehur, por mendoj se disa prej tyre janë të lindura.

  the_lonely_monk

  Unë nuk kam menduar ose fantazuar spontanisht për ndonjë nga ato gjëra për një kohë. Por unë kohët e fundit kam hasur në një material shkaktues në aksident (vetëm përshkrime verbale) dhe mund ta ndieja bishën duke ngritur kokën e përgjumur dhe duke parë përreth pak. Por në të vërtetë nuk u ngrit në këmbë.

  Mendoj se gjithmonë do të keni potencialin që të bllokoheni përsëri në të. Për fat të keq, nuk mund të shihni ato që janë parë. Sidoqoftë, patjetër që mund të arrini në pikën ku nuk e dëshironi aktivisht, dhe madje deri në atë pikë ku rastësisht ta shihni nuk do t'ju tërheqë përsëri. Por do të ishte gjithmonë e mundur në një moment të pamatur që ju të hidhni peshqir dhe lëre veten të zhyten plotësisht në të përsëri.

  SolitaryPath

  Kam lexuar për një djalë në janar / shkurt i cili pretendonte se ai nuk ka më mendime pedofile dhe ishte mjaft i fiksuar me të.

  Do jesh mire. Së shpejti do të keni ato fantazi dhe dëshira të rregullta

  F92

  Me kalimin e kohës do të zhduket, por mos prisni që ajo të zhduket gjatë natës

  MyPetPickle

  Nga sa kam lexuar, duket se mund të duhet shumë kohë që ato rrugë nervore të shërohen plotësisht. Më shumë se sfida 90 ditore, të qenit një sistem i tillë ekstrem shpërblimi dopamine në thelb do të thotë se krijoi një ndarje shumë më ekstreme në trurin tuaj. Duket sikur ndodh me kalimin e kohës. Divo që keni krijuar sapo ka filluar procesin e rregullimit, si një lopatë e mbushur me pisllëk në një kanion. Gjëja e rëndësishme është që ju të keni marrë lopatën, dhe e keni kuptuar se ky është një kanion që DUHET ta mbushni për të kaluar, nuk ka rrugëdalje dhe as urë mjaft të fortë. Përfundimisht do të përdorni buldozerë për ta plotësuar.

  imstartingover

  Po, mendoj se humbja e interesit për pornografinë ekstreme mund të jetë pjesërisht rezultat i mos goditjes. Por mendoj se është gjithashtu një rezultat i bashkëveprimit dhe bisedës me vajzat çdo ditë dhe ju kuptoni se ata janë njerëz jo vetëm copa mishi. Atëherë ju eksitoheni më shumë nga "vajzat e vërteta" të citimit dhe mos vlerësoni hijeshinë individuale të vajzave të ndryshme.

  Jam shumë i sigurt se neuroplasticiteti i trurit është një fakt psikologjik / shkencor. Ashtu si ju nuk keni lindur me këtë varësi, por e keni zhvilluar atë. Po kështu ju mund ta heqni qafe atë, thjesht duhet punë e përkushtim.

  donefapping20

  Do të zhduket. Merre veten një vajzë, bëj seks dhe as nuk do të mendosh për atë mut. Sinqerisht nëse keni marrëdhënie seksuale nuk do të dëshironi as të masturboheni ose të shikoni pornografi. Të paktën nuk e bëj. Unë jam në muly më të gjatë pa vija m / m ndonjëherë dhe vetëm 15 ditët e saj. Nuk ka më fetish për mua. Por mendoj se disa njerëz janë thjesht më të thellë. Edhe pse kisha shumë fantazi ekstreme që përfshijnë fetish, sa herë që shikoja një video ekstreme, gjithmonë do ta shuaja para se ta përfundoja. Isha shume e neveritur nga vetja ime

  fapstronaut0

  Unë jam këtu që nga korriku 2012. Herën e parë që jam kthyer nga fetish që nuk janë në përputhje me orientimin tim seksual ka qenë në prill 2012 (këto ishin ___________________ me udhëzime, mos i kërkoni). Edhe sot e kësaj dite unë ende luftoj me këto fetish.

  Gjatë vitit tim të parë, kam vërejtur një gjë: sa më gjatë të mos bëj hap, aq më shumë mendoj për këtë porn homoseksual. Ju tashmë mund ta keni jetuar këtë: Rikthimi juaj i fundit ishte tre ditë më parë, ju jeni goxha i qartë me veten tuaj, mbase pak të zgjuar aty-këtu; tani rikthimi juaj i fundit ishte 4 javë më parë, dhe ju vazhdimisht mendoni për pornografinë më të çuditshme që ju ka zgjuar ndonjëherë.

  Unë kam ndryshuar mënyrën time të nofap për dy muajt e fundit. Tani, kur kap veten duke menduar për porn homoseksual, porn shemale, futanari ose çdo gjë të çuditshme që mund të imagjinohet, përpiqem të më heq sa më shpejt të jetë e mundur me atë që e konsideroj pornografi të shëndetshme (gjatë tetorit ishte lezbike, tani është thjesht gonewild).

  Tani le të përqendrohemi në natën time të djeshme. Po mendoja: "Epo, kurrë nuk kam parë pornografi gangbang homoseksual ndërracor, si duket?". Normalisht do ta kisha hequr dorë menjëherë. Por gjendja shpirtërore e epshit në të cilën ndodhesha më bëri të shkoj të shoh atë lloj pornografie. Pastaj, gjatë zhurmës sime të natës së djeshme, unë gradualisht jam kthyer në pornografi shemale, _____________, dhe përfundimisht kthehem në / d /, fetishin tim më të errët.

  Besoni apo jo, por në gjendjen time të epshit të fundit të mbrëmjes së djeshme, unë kam gjetur nga askund që këto pornografi të çuditshme që po më ngjallnin vetëm sekonda më parë, nuk më zgjuan më si disa muaj më parë. Unë kam mbyllur kompjuterin tim dhe kam shkuar direkt në banjë për të evakuuar epshin tim duke u futur në gonewild, të cilën unë e konsideroj pornografi të shëndetshme. Dhe madje menjëherë pas orgazmës, unë jam ndjerë fitimtar.

  Përfundim: Mos shkoni turqi i ftohtë, është shumë e vështirë për askënd. Kur mendoni të shikoni pornografi të çuditshme, PMO në pornografi të shëndetshme.

  Steelcrate

  Sigurohuni që të ndaloni fantazitë e GJITHA për një kohë të gjatë (ndalimi i tyre përgjithmonë është ajo që unë do të rekomandoj).

  Unë ju rekomandoj që të gjeni atë që po përpiqeni të mjekoni duke përdorur pornografi, të kujdeseni për të dhe të vini re se si ndiheni para se të riktheheni, pastaj shmangni ndjenjën e tillë ose shtyni veten të dilni jashtë për të vrapuar, për të bërë diçka tjetër

  Ju gjithashtu mund të provoni dushe të ftohta.

  Sigurohuni që e keni kuptuar plotësisht problemin e vërtetë me PMO: Truri juaj është i kushtëzuar dhe ndalimi i plotë për 90 ditë është hapi i parë drejt rimëkëmbjes. Sigurohuni që të mos tundoheni, ndaj ndaloni së shikuari filma, seriale me skena seksi, skena erotike ose aludime për ato që ju bëjnë të riktheheni.

  Unë kam ndaluar për një kohë tani, por nuk jam i sigurt nëse kam humbur vërtet fetishin dhe llojet e tjera të mutit që kam zhvilluar. Kur mendoj për disa prej tyre, unë jam i neveritur, por nuk jam i sigurt nëse jam i neveritur edhe në mënyrë të pavetëdijshme. Dua të them, mund të jem duke trilluar ndjenjën e neveritjes, por nuk jam i sigurt. Unë jam duke ndaluar për një vit të tërë, atëherë unë do të rivendos MB të thjeshtë për arsye specifike dhe pastaj do ta përfundoj atë përgjithmonë.

  Ne do të shohim se çfarë funksionon.

  thewied

  Nga përvoja ime, pornografia gradualisht do të humbasë efektin e saj erotik. për shembull: Unë isha duke shikuar përsëri Game of Thrones javën e kaluar, dhe ka shumë skena që shfaqin gra të zhveshura. Gjatë atyre skenave, unë kurrë nuk isha ndezur dhe kurrë nuk ndjeva nevojën të bëhesha. Gjithë sa kam menduar ishte historia u ndërpre papritmas nga një grua e zhveshur. Dëshira për të kapur është si një frikë e kushtëzuar: sapo të mësoni të kontrolloni emocionet tuaja në lidhje me të, ajo nuk mund t'ju kontrollojë më.

 119. Mendimet e mia për pornografinë dhe orientimin seksual

  Pyesja pse nga fillimi i shikimit të pornografisë kam prirur të bëhem gjithnjë e më shumë bi, në fundin homoseksual të spektrit. Dhe sot ndodhi diçka për mua.

  Tani, gjithmonë kam pasur bi tendenca; Unë besoj në çdo person seksualiteti është në të vërtetë i rrjedhshëm, unë e di që nuk është PC për të thënë kështu, por unë mendoj se homoseksualët nuk kanë lindur homoseksualë, heteros nuk lindin hetero dhe të gjithë kanë lindur bi.

  Unë nuk mund të jetë ajo në njerëz. Porn (me zgjuarsi ose pa dashje) ka qenë reklamimi i organeve gjenitale të meshkujve për mua. Mendoni për këtë, në industrinë e marketingut është e zakonshme që të shoqëroheni një vajzë të bukur me atë që dëshironi të shisni.

  Sidoqoftë, besoj se pornografia po shtyn (NUK kthehet) meshkujt drejt anës homoseksuale.

  Mendime?

  Mendimet e mia për pornografinë dhe orientimin seksual. (self.pornfree)

  by mister_zd

 120. Isha masivisht në pornografi tranny, por nuk mund të them se kam menduar ndonjëherë

  Isha masivisht në pornografi tranny, por nuk mund të them se kam menduar ndonjëherë për HOCD, madje nuk jam i sigurt se çfarë është të jesh i sinqertë. Supozoj se është kur keni frikë të jeni homoseksual sepse ju tërheq josh tranny?

  Unë mund të pranoj që kam shikuar pornografinë homoseksuale në kohën e çuditshme kur ajo ishte shpërndarë në galeritë e tranny, por kurrë nuk kam gjetur atë për të bërë ndonjë gjë për mua në kuptimin që të bëhem i varur nga ajo ose të kesh mendime irracionale për të, edhe pse kishte një skenë pashë që në fakt më mori shumë dhe unë bëra MO për të. Unë kurrë nuk kam menduar asgjë nga ajo më pas pse, vetëm vazhdoi në kërkim në tranny porn!

  Nuk kam frikë se mund të jem homoseksual, nuk jam, thjesht mendoj se çfarë dreqin po bëja ?!

  Re: HOCD (ose ndonjë OCD tjetër): cila është historia juaj? ndajnë..hap etj.
 121. Shija në gratë ndryshoi pas viteve të përdorimit pornografik

  A ka përjetuar dikush tjetër efekte të përhershme të pornografisë? Për mua e kam kuptuar që pornografia ishte e lidhur drejtpërdrejt me garën e grave që më dukej tërheqëse. Kur isha shumë i ri më pëlqyen gratë e të gjitha racave dhe kjo tregonte në përdorimin tim të pornografisë, rreth klasës 7 unë fillova të gjeja me të vërtetë tërheqëse gratë dhe për rreth 8-10 vjet unë dilja me vajza rreptësisht të zeza dhe shikoja pornografi që përfshinte vetëm gra të zeza. Thjesht nuk gjeta më asnjë garë tjetër fizikisht tërheqëse, e çuditshme e di apo jo?

  3 vjet më parë, shijet e mia ndryshuan përsëri në gra aziatike dhe gjithashtu u reflektua përsëri në përdorimin tim të pornografisë, tani unë takohem vetëm me gratë aziatike. Çështja që unë jam duke u përpjekur të them është se unë besoj për shkak të tepruar my dhe dua të them përdorimin e tepruar të pornografisë lol trurit tim i duhej një risi e re dhe në vend që të bëhej më ekstreme, ajo thjesht ndryshoi racat. Kam provuar rindezje të shumëfishta dhe zakonisht arrij në 60-80 ditë dhe shijet e mia nuk kthehen në ditët e mia më të reja. Çfarë mendoni, a është ky një ndryshim i përhershëm apo është vetëm personaliteti im dhe në asnjë mënyrë nuk lidhet me pornografinë?

  Shija në gratë ndryshoi pas viteve të përdorimit pornografik
 122. PMO e riforcioi trurin tim dhe i shndërroi dëshirat e mia seksuale

  PMO e riforcioi trurin tim dhe i shndërroi dëshirat e mia seksuale

  Unë jam një burrë 22 vjeç. Unë kam qenë PMO çdo ditë për rreth 12 vjet. Unë fillova rreth moshës 11 vjeç, me zbulimin e internetit, duke parë video të vajzave me gomarë të mëdhenj. Kjo është gjithçka që mund të mbaj mend me të vërtetë dhe nuk e di se kur gjërat filluan të ndryshonin. Porno që pashë ndryshoi gradualisht dhe fillova të shikoja video të grave më të mëdha. Rreth moshës 18 vjeç kishte arritur atje ku unë po shikoja video të grave shumë të trasha, mbi 300 l. Unë kisha disa të dashura në shkollën e mesme, dhe të gjitha ishin mjaft të holla, por megjithatë unë vazhdoja të shikoja këtë lloj pornografie pothuajse çdo ditë.

  Unë vetëm kohët e fundit jam bërë i vetëdijshëm se sa ekstreme ishte bërë përmbajtja që po shikoja. Për dy vitet e fundit kam shikuar përmbajtje të vajzave që hanë ushqim, dhe po fitojnë sasi të mëdha të peshës dhe bëjnë seks. (Ekziston një nën-kulturë masive për këtë lloj sendi në internet) Ka arritur deri në pikën ku kjo është e vetmja gjë që mund të më heqë. Unë jam në vitin e dytë të kolegjit, jam në të vërtetë në formë të mirë fizike dhe vajzat do të flasin me mua çdo ditë, por unë gjithmonë sabotoj marrëdhëniet ku ata përpiqen të afrohen. Ndjej se po i shkatërroj këto marrëdhënie para se të fillojnë, sepse unë jam bërë aq i varur dhe i fiksuar në këtë pornografi, saqë gjithçka tjetër thjesht nuk do të bëjë, kjo është ajo në të cilën është shndërruar perspektiva ime e seksit. Kjo varësi po ngatërron seriozisht takimin dhe jetën time seksuale. Kohët kur marr një vajzë në shtëpi, madje nuk mund të bëj një mbledhje, sepse jam bërë aq e kushtëzuar ndaj këtij lloji të pornografisë.

  Unë kam provuar NoFap 4 muaj më parë, dhe e bëra atë një muaj të qëllimit tim tremujor. Unë nuk do ta lejoj këtë varësi të shkatërrojë pjesën tjetër të jetës sime dhe të vazhdoj të shkatërroj seksualitetin tim dhe aftësia ime deri më sot të jetë e frikësuar me gratë. Herën e fundit kur kam provuar këtë udhëtim nuk e kam postuar në këtë forum, por e di që kësaj here duhet të jetë ndryshe. Unë kam nevojë të shpreh atë që kam mbajtur të fshehur gjatë gjithë kësaj kohe, diçka që nuk e kam bërë kurrë. Faleminderit nëse gjetët kohë për ta lexuar këtë, dhe uroj më të mirën edhe në rrugëtimin tuaj.

 123. PMO e riforcioi trurin tim dhe i shndërroi dëshirat e mia seksuale

  PMO e riforcioi trurin tim dhe i shndërroi dëshirat e mia seksuale

  Unë jam një burrë 22 vjeç. Unë kam qenë PMO çdo ditë për rreth 12 vjet. Unë fillova rreth moshës 11 vjeç, me zbulimin e internetit, duke parë video të vajzave me gomarë të mëdhenj. Kjo është gjithçka që mund të mbaj mend me të vërtetë dhe nuk e di se kur gjërat filluan të ndryshonin. Porno që pashë ndryshoi gradualisht dhe fillova të shikoja video të grave më të mëdha. Rreth moshës 18 vjeç kishte arritur atje ku unë po shikoja video të grave shumë të trasha, mbi 300 l. Unë kisha disa të dashura në shkollën e mesme, dhe të gjitha ishin mjaft të holla, por megjithatë unë vazhdoja të shikoja këtë lloj pornografie pothuajse çdo ditë.

  Unë vetëm kohët e fundit jam bërë i vetëdijshëm se sa ekstreme ishte bërë përmbajtja që po shikoja. Për dy vitet e fundit kam shikuar përmbajtje të vajzave që hanë ushqim, dhe po fitojnë sasi të mëdha të peshës dhe bëjnë seks. (Ekziston një nën-kulturë masive për këtë lloj sendi në internet) Ka arritur deri në pikën ku kjo është e vetmja gjë që mund të më heqë. Unë jam në vitin e dytë të kolegjit, jam në të vërtetë në formë të mirë fizike dhe vajzat do të flasin me mua çdo ditë, por unë gjithmonë sabotoj marrëdhëniet ku ata përpiqen të afrohen. Ndjej se po i shkatërroj këto marrëdhënie para se të fillojnë, sepse unë jam bërë aq i varur dhe i fiksuar në këtë pornografi, saqë gjithçka tjetër thjesht nuk do të bëjë, kjo është ajo në të cilën është shndërruar perspektiva ime e seksit. Kjo varësi po ngatërron seriozisht takimin dhe jetën time seksuale. Kohët kur marr një vajzë në shtëpi, madje nuk mund të bëj një mbledhje, sepse jam bërë aq e kushtëzuar ndaj këtij lloji të pornografisë.

  Unë kam provuar NoFap 4 muaj më parë, dhe e bëra atë një muaj të qëllimit tim tremujor. Unë nuk do ta lejoj këtë varësi të shkatërrojë pjesën tjetër të jetës sime dhe të vazhdoj të shkatërroj seksualitetin tim dhe aftësia ime deri më sot të jetë e frikësuar me gratë. Herën e fundit kur kam provuar këtë udhëtim nuk e kam postuar në këtë forum, por e di që kësaj here duhet të jetë ndryshe. Unë kam nevojë të shpreh atë që kam mbajtur të fshehur gjatë gjithë kësaj kohe, diçka që nuk e kam bërë kurrë. Faleminderit nëse gjetët kohë për ta lexuar këtë, dhe uroj më të mirën edhe në rrugëtimin tuaj.

 124. Gjetur TS Porn në moshën 18

  Epo, unë do të doja të tregoja historinë time të trishtuar. Unë jam një djalë i bukur 25 vjeç, i cili kurrë nuk ka bërë seks me një vajzë.

  Kur isha 18 vjeçe isha përqendruar vërtet në sporte dhe studime, dhe më pëlqente porno, TV playboy, Lesbike dhe çfarë më shumë, në mendjen time isha vetëm duke pritur të shkoja në kolegj dhe të filloja të merrja vajza të vërteta. Por, ndërsa isha në kolegj, kisha vajza, por nuk isha mjaft e sigurt për të arritur tek ato ose do të bëja gabimet që një fëmijë bën kur mëson se si të marrë vajza, por as nuk më interesonte, kisha pornografi. Dëshirat e mia u përshkallëzuan dhe gjeta pornografi në internet, unë do të konsumoja pornografi lezbike si një i varur, do të hapja mijëra faqe në kompjuterin tim dhe do të masturbohesha, duke vonuar pikën e vesës sa më shumë që të mundja, thjesht duke menduar se do të gjeja diçka edhe më të mirë, dhe pas orë të tëra atje duke bërë masturbim për këto vajza që puthen me njëra-tjetrën, bum, shpërblimi im. Unë do ta bëja atë shumë. Si gjithë natën.

  Një ditë pashë diçka ndryshe një vajzë me një penis, gjinj të pabesueshëm, trup mahnitës, kjo më nxiti, ishte tërheqëse. Fillova ta shikoj atë, gjithnjë e më shumë, dhe po më çmendte, nuk më interesonte nëse ishte një burrë në një formë vajze, në mendjen time ishte një vajzë.
  Po, gjeta pornografi transeksuale. Ngadalë fillova të harroja lezbiket, dhe edhe pse isha e interesuar për disa vajza kisha frikë nga refuzimi, kështu që nuk do të provoja mut, sepse kisha pornografi TS. Në mendjen time ditën që pata një të dashur do të harroja pornografinë TS, por jo.

  Kur isha 20 vjeç u njoha me vajzën time të parë, zhvillova lojën më të mahnitshme për ta marrë atë, dhe për herë të parë funksionoi. Ajo ishte perfekte, e nxehtë, e bukur dhe donte seks me mua aq keq, si lloji i vajzës që të gjithë burrat duan. Unë kurrë nuk kam për të bërë seks me të, unë do të puth atë të marrë të vështirë, por frikë e saj duke e ditur unë isha e virgjër kështu që unë nuk do të shkoj më tej, unë u zhduk nga jeta e saj, unë nuk mund të duroj presionin e saj duke dashur seks me mua, dhe unë nuk jam në gjendje t'i bëj gjërat siç duhet, unë do të shkoj në pornografi. Ajo filloi madje të mendonte se isha homoseksual, por kurrë nuk i pëlqente burrat në tërë jetën time.

  Pas kësaj unë fillova të merrem gjithnjë e më shumë me pornografinë "shemale", unë do të masturbohem 4 herë në natë, dhe pastaj duhet të bëj diçka për këtë. Një ditë unë shkova pas një shoqërimi Transeksual, duhet të them se ajo kishte një trup të nxehtë, gjinj, ashtu si në video. Ne filluam të bëjmë, kur ajo nxori brekët, ishte e çuditshme duke parë një penis, nuk më ndezi, dhe atë natë nuk mund të bëja seks, nuk u bëra aspak e vështirë, kështu që e lëshova .

  Kam provuar shoqërime pa pushim, në mendjen time kjo ishte lloji i gjërave që më pëlqente, TS, nuk më interesonte nëse ishte gabim, pornografia e tyre më ndezi, kështu që unë duhet të shkoj, dhe kjo është ajo që bëra . Por kurrë nuk mund të bëja seks, nuk do të bëhesha e vështirë, ishte diçka në mendjen time, por jo në penisin tim.
  Atëherë, për herë të parë mund të bëja seks të plotë me një TS, por kjo ishte ndryshe, ajo ishte super femërore, e lakuar, e shkurtër, bjonde, penisi i saj ishte zvogëluar, madje nuk mund të kishte dhe ngritje, ajo ishte e para person me të cilin kam bërë seks. Ndërkohë do të dilja me vajzat në ahengje, bëhesha e vështirë, por gjithmonë e frikësuar se bëja seks me to. Pra, pornografi, pornografi, pornografi, pornografi TS. Lezbike, e drejtë, nuk ishte tërheqëse më.

  Unë kisha një të dashur tjetër, bëhesha e vështirë ndërsa puthesha, por kur përpiqesha të depërtoja, ajo binte. Unë gjithashtu u pakënaqa. Nga ajo kohë, nuk dija çfarë të bëja, përveç shikimit të më shumë pornografisë TS. Deri në një ditë shkova në porno crossdresser, dhe dy herë pashë porn homoseksual, edhe pse e dija që nuk isha fare homoseksual, por më tërhiqte mënyra femërore që djemtë vepronin në pornografi, dominimi, çfarëdo që të ishte, dhe pastaj Unë u ktheva përsëri në pornografi shemale, aty ishin paratë e mia. Fillova të çuditem, duke menduar se jam homoseksual, njerëzit përreth meje që mendojnë njësoj sepse nuk më shohin duke marrë vajza.

  Unë u zhvendosa në këtë shtëpi pa internet dhe nuk ishte asgjë tjetër përveç periudhave më të mira të jetës sime, ishte një ndjenjë që gradualisht u përshkallëzua. Në fillim ishte aq keq që të mos kisha qasje në pornografi, unë fillova të masturboj ndërsa imagjinoja gjëra. Pastaj fillova të bëhem njeriu që i do gratë më së miri. Jezu Krisht, nuk mund ta shpjegoj ndjenjën, do të shkoja në shkollë, dhe një vajzë e thjeshtë me pak lëkurë do të më bënte të vështirë, si barku i saj duke treguar ndërsa ecën, duart, lustri i thonjve, bukuroshja e saj fytyra duke më buzëqeshur, po bëhesha kaq i eksituar dhe i vështirë, çdo herë, çdo minutë. Kam kaluar 1 muaj ashtu, nuk kam marrë asnjë vajzë, ka qenë një kohë e keqe e jetës sime, duke kapërcyer ftohje dhe gjëra të tjera. Nuk e dija pse ndodhi, falë teje e di tani

  Pastaj kisha përsëri internet dhe gjithçka filloi përsëri, makthi u shfaq. Dhe vazhdon ende deri më sot, pornografia shemale për gjashtë vjet, më çoi deri në pikën ku unë ndalova të bëj më të vështira për një vajzë, edhe nëse jam duke u puthur, duke u turpëruar sepse tani këto ditë, vajzat duket se më duan dhe ata duan të shkoj mirë me mua, por unë thjesht bëj të gjitha historitë dhe shuhem. Unë i dua ata, por e di në gjendjen time të tanishme që nuk jam në gjendje t'i gjej, ata mendojnë se unë jam një playa, sepse të gjitha vajzat më duan, dhe unë veproj sikur jam mbi Zotin, por ky është vetëm mekanizmi im mbrojtës për të shmangni intimitetin.
  Ju gjeta djem të martën, dhe falënderoj Zotin për këtë, sot është e diela 8.15 në mëngjes, nuk keni fjetur, nuk keni dalë, nuk keni pirë, kam qëndruar në internet duke parë filma, nuk kam parë asnjë pornografi , në fakt unë nuk kam shikuar pornografi që nga e marta. Faleminderit njerez.

  Unë jam një 25 burrë që nuk kam bërë kurrë seks me një grua, dhe gjithmonë kam dashur, kurrë nuk kam lidhje me askënd, kurrë nuk kam biseduar me jastëk, kurrë nuk kam pasur një vajzë duke më thënë se sa e mirë jam në shtrat dhe gjithmonë i kam zili të gjithë miqtë e mi të cilët kanë atë Për ta unë jam playa dhe nuk jam kurrë e vetmuar. Ideja që unë jam homoseksual u zhduk plotësisht nga mendja ime, nuk më pëlqejnë burrat. Mendoja se shemali ishte gjëja ime, por e kam ndjerë sa i dua gratë.

  Reboot ime është vetëm fillimi, dhe ju do të dëgjoni për mua në asnjë kohë. Me informacion më të mirë.

 125. Unë mendoj se Porn ka ndryshuar orientimin tim. (Për momentin të paktën)
  Unë mendoj se Porn ka ndryshuar orientimin tim. (Për momentin të paktën)

  A i ka ndodhur dikujt kjo? Unë jam një 18 vjeçar Mashkull i Drejtë, dhe për 17 vitet e para të jetës sime kurrë nuk e vura në dyshim seksualitetin tim, e dija që isha i drejtë. Sidoqoftë, unë fillova të shikoj pornografi në moshën 13 vjeç. Pikërisht tani është koha kur fillova të ndiej efektet, mendoj se mund të thuash që mendja ime ishte rrëmbyer nga pornografia se nuk i gjej më gratë e rregullta që zgjojnë, edhe pse e di që më tërheqin ato thjesht nuk i bëj 'ndjeje. Këto mendime janë zëvendësuar kryesisht mendime për djem të tjerë, dhe për dy muajt e fundit që kur filloi ajo kam vënë në dyshim seksualitetin tim. E shihni, unë besoj se të jesh homoseksual ose i drejtë vendoset qoftë në lindje, ose pas një kohe të shkurtër. Gjithmonë kam pasur dëshirë të kem një të dashur (nuk kam pasur kurrë më parë, madje as deri më tani.) Unë gjithashtu kam një dëshirë të thellë të kem një grua dhe të krijoj një familje me të, Pavarësisht nga të gjitha këto mendime që ishin (dhe nganjëherë edhe e bëjnë) Duke kaluar nëpër mendjen time, unë me të vërtetë nuk mendoj ose besoj se jam homoseksual. Thellë thellë në zemrën time ndjej që e di 100% se kam dëshirë të plakem me një femër pranë meje, dhe derisa erdhi porno dhe ma ngacmoi mendjen. Unë kam qenë mirë Edhe tani, nuk i shoh interesante apo argëtuese situatat seksuale me djem (jashtë pornografisë që kam parë për të parë, por pornografia është krijuar në thelb për t'ju ndezur, apo jo?) Unë mund të jem pak kurioz, por tjetër se e di që nuk jam as biseksual dhe as homoseksual. Unë e di se cilat janë ndjenjat e mia, nuk mund ta imagjinoj kurrë një burrë që merr një rol si partneri im i jetës, e di që unë dua që ajo të jetë një femër.

  Tani që kam shpjeguar arsyetimin tim për të shkuar pa fije, a ka ndodhur kjo apo diçka e ngjashme me këdo tjetër? A ka Porn Addiction të bëhet një problem i tillë për këdo tjetër që ata fillojnë duke u ngjallur nga penise (Vetëm atë pjesë në trupin e meshkujve, dua të them. Asnjë pjesë të tjera nuk më kthejnë) A ka ndokënd tjetër të ndjerë të lodhur pas ndoshta ejaculating ndaj mendimeve të tilla ? A ka pornografi deformuar dhe rewired trurin tuaj mënyrën se si ajo e imja? A ka ndodhur kjo me dikë tjetër?

  Kjo herë pas here më shkakton ankth dhe siklet.

  130210

  Kjo më ndodh por anasjelltas. Unë jam homoseksual por pornografia mund të më bëjë të interesuar seksualisht për gratë, të paktën në një farë mase. Epo ... jo gjinjtë, por pjesët e tjera femërore bëhen eksituese. Porno është një atmosferë erotike tepër e ngarkuar, të gjitha frenimet janë në rënie, dëshira për seks bëhet dominuese. Unshtë jo e shëndetshme.

  evrydamnday

  Unë ju ndjej, është e gjithë ajo gjë që ju bën të dëshironi diçka të re. Unë kurrë nuk do të mendoja për djem të tillë që unë i njoh, por në pornografi ju kurrë nuk i dini për mua ... Megjithatë, unë jam i drejtë. Unë e di se për një fakt.

  AndTheSonsofDisaster

  Porno është njëlloj si ilaçet në atë që zakonisht përfundoni duke kërkuar një lartësi më të mirë. Gjërat që dikur ju emocionuan nuk ju entuziazmojnë më.

  flaming_douchebag

  Dhe gjërat që ju do të keni gjetur të papëlqyeshëm janë papritmas. . . ndoshta jo mjaft offputting kështu. Ndoshta edhe i durueshëm. Ndoshta edhe emocionuese.

  AndTheSonsofDisaster

  Unë mendoj se ne kemi zbuluar se si njerëzit përfundojnë duke u zgjuar nga gjëra të tilla si 2girls1cup… por pornografia është "krejt e natyrshme".

  failorade

  Djali homoseksual këtu, dhe në fakt më bëri të pyes veten në anën tjetër. Më besoni kur them se me të vërtetë ngatërrohet me ju dhe ka disa fije të tjera që përshkruajnë të njëjtin fenomen. Ju nuk jeni vetëm dhe jeni duke bërë gjënë e duhur duke qenë pa pornografi. Paç fat!

  AndTheSonsofDisaster

  Porno është njëlloj si ilaçet në atë që zakonisht përfundoni duke kërkuar një lartësi më të mirë. Gjërat që dikur ju emocionuan nuk ju entuziazmojnë më.

  ThisEndsNow1

  Për mua, kisha disa fiksime në penis, veçanërisht derdhje. Kisha mendime të thella nëse dëshiroja apo jo një përvojë me një djalë tjetër dhe në fund të fundit, nuk e dua. Unë mendoj se dëshira e vogël për të eksperimentuar dhe fiksimi im buroi nga dëshpërimi im për të bërë seks me gra. Unë mendoj se nënndërgjegjeshëm kam menduar se nëse mund t'i bëj një penisi tjetër atë që dua t'i bëj minierës, mund të ndiej njëfarë kënaqësie. Ishte thjesht një fiksim për të kënaqur vetveten që disi u bëra tërheqëse për penisin tim.

  Duke shtypur këtë e kuptoj që kjo akoma nuk ka ndryshuar aq shumë. Por nëse e kanalizoni dhe keni një partner që është i vendosur të ju japë kënaqësinë që dëshironi, duke e ditur se do t’ia përgjigjeni, ndoshta mund të shihet si një lloj fetishi. Jam i interesuar të shoh se çfarë kanë të tjerët për të thënë në lidhje me këtë.

  Element-A

  Ju nuk jeni vetëm njeri, unë patjetër që mund të lidhen me postin tuaj. Porno ka warped dhe rewired trurin tim. Unë nuk kam pasur ndonjë mendim të çuditshëm të padëshiruar (homoseksual) për një kohë, por unë e di kur kam qenë në pornografi shumë, dhe së pari duke filluar pornografinë falas, i kam pasur ato mendime. Ashtu si vetja, unë jam një mashkull i drejtë dhe gjithmonë kam qenë i interesuar dhe tërhequr nga gratë.

  Nëse këto mendime ndodhin në kokën time, kjo do të bëjë që unë të jem e shqetësuar dhe e parehatshme.

  Hawkeye5

  Shkallëzimi ndaj pornografisë që nuk përputhet me "orientimin" tonë origjinal është një efekt anësor shumë i zakonshëm, i dokumentuar mirë i pornografisë. Më ka ndodhur mua, ty, të tjerëve të panumërt. Unë thjesht do të doja që ky informacion të ishte i disponueshëm 27 vjet më parë kur unë për herë të parë po rrëzohesha në këtë vrimë. Do të më kishte ndryshuar rininë. Vetëm le të motivojë edhe më shumë të heqësh dorë nga ky helm.

  laidbackbrother

  Djalosh unë të ndjej plotësisht. Unë jam 27 dhe "kisha" shikuar pornografi për më shumë se një dekadë tani, filloi në 13. Unë kam qenë në dhe jashtë dhe deri më tani jam 22 ditë falas. Jo shumë kohë më parë, e gjeta veten duke parë pornografi të qetë dhe duke zhvilluar disa fiksime të çuditshme në peniset në pornografi. Dhe gjithashtu e gjeta veten duke vepruar / duke kërkuar të gjithë të çuditshëm dhe djem. Edhe më keq, nuk mund të isha vetvetja ose të mbaj biseda të forta me kontakt të mirë me sy me djem që janë "me pamje të mirë". Me sa u tha, unë jam 100% drejt, dhe kjo sjellje erdhi vetëm pas një jave të tepruar. Porno është një varësi e fuqishme e keqe që mund të shtrembërojë nënndjenjën tuaj dhe rezultatet fillojnë të shfaqen në jetën tuaj të përditshme. Lajmi i mirë është, 24 ditë PMO falas, unë kam rifilluar sjelljen time normale alfa mashkullore, pa ndjenja të çuditshme / shikime ndaj djemve dhe të kesh kimi dhe komunikim të shkëlqyeshëm me zonjat. Unë jam madje duke gjetur vajza që nuk do t’i kisha parë dy herë aq tërheqëse dhe nuk kam frikë të filloj bisedë me vajza të nxehta kudo në çdo kohë. Kështu që ti nuk je vetëm vëlla, këshilla ime është, ndalo tani para se ta gjesh veten duke thithur disa djem kar dhe duke menduar se si dreqin erdhi ndonjëherë tek kjo, unë jam i lumtur që ndalova kur ende mundesha. Ndaluni për të mirën tuaj. Ne jemi me ty.

 126. KUJDESI ME TË GJITHË ME HOCD ose ANXIETY SEXUAL!

  Vetëm bëra një zbulim të madh personal për mua dhe mendoj se mund të zbatohet për shumë njerëz me HOCD ose ankth seksual.

  Efekti afatgjatë i përdorimit të pornografisë konstante për ne ka bërë që ne t'i shoqërojmë peniset me kënaqësi.

  Ne shohim një vajzë në pornografi duke bërë seks me një "penis të madh" dhe e shoqërojmë atë me kënaqësi.

  Ata me përdorim të gjatë të pornografisë HOCD kanë kushtëzuar trurin tuaj që të shoqërojë penisin si një objekt të pëlqyeshëm. Ju nuk i shihni burrat seksualisht tërheqës në jetën reale, por mendoni për një penis dhe truri juaj di vetëm ta shoqërojë atë me kënaqësinë. Prandaj mos u shqetëso, nuk je homoseksual, pornografia thjesht të ka ngacmuar. Heshtë e shërueshme. 🙂

  Ata me ankth seksual - Ju keni shoqëruar një grua që kënaqet me një penis të madh dhe trup të tonifikuar. Penisi jashtëzakonisht i madh (dhe i rremë) në pornografi i ka thënë trurit tuaj nënndërgjegjeshëm se sa më e madhe junk juaj, aq më shumë kënaqësi merr gruaja, e cila nuk është e vërtetë. Ka shumë gjëra që ju mund të bëni që do ta kthejnë gruan tuaj, njëra prej të cilave është krijimi i një lidhje të mirëfilltë midis jush. Mos lejoni që pornografia t'ju japë ankth! Eshte fallco! Mos harroni, koha shëron të gjitha plagët.

  Unë shpresoj se realizimet e mia kanë ndihmuar djemtë. 🙂 Paqe!

  KUJDESI ME TË GJITHË ME HOCD ose ANXIETY SEXUAL!

 127. “Unë jam heteroseksuale, Pastaj porno erdhi përreth dhe ngatërroi gjithçka

  Betohem sikur nuk mund të mendoj më drejt. Shumica e kohës diçka seksuale do të ndodhë në mendjen time. Unë besoj se pornografia mund ta shtyjë një person të drejtë drejt homoseksualitetit. Tani mbani në mend se kjo nuk do ta kthejë një person homoseksual apo edhe bi, në të vërtetë do të shqetësohet vazhdimisht për këtë temë (saktësisht atë që po kaloj tani)

  Unë besoj se këto probleme dhe e gjithë kjo shqetësuese është arsyeja që unë planifikoj të ndaloj shikimin e pornografisë.

  Shpresoj se do të ketë një kohë përsëri ku unë mund të kthehem në normalitet, të kem këto mendime intime ndërhyrëse homoseksuale nga koka ime, të jem pa pornografi, dhe gjithçka tjetër, atëherë, me shpresë, unë mund të kthehem në mënyrën që isha më parë, Shpresoj që tërheqja ime ndaj grave të kthehet, shpresoj të mos dal nga kjo si homoseksuale ose bi. A nuk është ironike se sa pornografi mund të ngacmojë trurin, ndjenjat dhe epshin tuaj po aq sa bëri me mua? Shpresoj që përfundimisht të kthehem atje ku mund të vlerësoj përsëri gratë e 2D dhe të jetës reale në mënyrë të barabartë. Unë do t'ju them se kjo është ajo që unë dua, sepse para pornografisë më tërhiqnin personazhet 2D ashtu si do të dëshiroja një person të rregullt, po. Unë jam duke folur për vajzat anime, unë nuk mendoj se ato do të ndikojnë në rindezjen time për sa kohë që unë nuk i arrij ato. Por ajo histori është për një kohë tjetër. Gjithsesi, pornografia më ka ngrirë trurin dhe mezi pres ditën kur mund të jem plotësisht heteroseksuale përsëri pa të gjitha këto shqetësime biseksuale dhe homoseksuale që më mundojnë trurin. Unë me të vërtetë besoj se jam i drejtë, njerëz.

  "Ndonjëherë më të fortë në mesin tonë janë ata që buzëqeshin përmes dhimbjes së heshtur, qajnë pas dyerve të mbyllura dhe bëjnë beteja për askënd." - Autor i panjohur

  "Unë jam heteroseksuale, Atëherë pornografia erdhi përreth dhe rrëmuu gjithçka."

 128. Ishte pornografi që më bëri të kërkoj kinkier

  [-]ihatep0rn

  Ok ju frymëzuar mua për të ripërcaktuar historinë time. Votuar, sepse merr disa topa serioze për të shtypur atë që sapo e keni bërë.

  Ashtu si shumë, fillova karrierën time të pambrojtur me pornografi të drejtë vanilje në dialup. Pastaj, kur u bë e mundur interneti me shpejtësi të lartë, kisha një ditë në terren: shkarkimin e videove nga Kazaa dhe bittorrent menjëherë pas. Shpejt kam zbuluar 4chan, hentai, dhe kurthe. Pas pak, desha të eksperimentoj për të marrë më tej nxitjen dopamine. Menjëherë pas kësaj, unë u hipnozë në hypno dhe video pornografike.

  Unë madje kam jetuar si vajzë për një vit të tërë. Epo në privat, gjithsesi. Unë zhvillova një ndjekës të vogël dhe mora një mjeshtër / dashnore në internet. Kam hequr kaq shumë para në këtë mut. Të paktën $ 500 dhe unë kam pastruar 3 herë tani.

  Nuk po gjykoj askënd por e di që këto gjëra janë të këqija për mua sepse:

  • Ndryshe nga njerëzit e ligjshëm trans, unë nuk kam lindur në këtë mënyrë. Unë nuk e "dija gjithmonë".
  • Ishte pornografi që më bëri të kërkoj kinkier (jeta shkatërruese në afat të gjatë).
  • Kanë humbur midis 500 - 700 dollarë për mbeturina dhe përbërje të mbiçmuara.
  • SHKËNTON 3 lë nga mungesat nga UNI
  • 2.6 GPA
  • Java e 2-të në semestrin tim të fundit në universitet dhe unë jam me fat të keq në punën time;

  FAPPING RUINED MY LIFE

  Arritën një të ulët të ri. Ky është një varësi e fuqishme. Asnjë gjë e tillë si një reboot 90 ditë.

   

 129. Arritën një të ulët të ri. Ky është një varësi e fuqishme. Asnjë gjë të tillë

  Gjërat kanë dalë nga kontrolli. Nuk mund të besoj se kam bërë gjërat që kam bërë. Po rivendosem sot dhe do të doja të tregoja historinë time për ta hequr nga gjoksi im. Paralajmërim .. shkaktarë të mundshëm.

  Unë kurrë nuk e kuptova shkallën dhe fuqinë e varësisë sime. Në disa mënyra, nofap përshkallëzoi obsesionet dhe detyrimet e mia deri në lartësi të reja pasi që ka sjellë shumë nga çështjet e mia në sipërfaqe. Unë shoh tani që një rivendosje e plotë, veçanërisht për dikë si unë, do të marrë më shumë se 90 ditë. Unë e shoh atë si një proces 12 hap të dikujt që lufton varësisë. Ata kurrë nuk do të jenë të lirë nga ajo, por duhet të vazhdojnë të jenë të vetëdijshëm për fuqinë e saj mbi ta dhe ta marrin atë një ditë në një kohë. Në këtë mënyrë, unë mund të mbetem nën kontrollin e jetës sime.

  Historia Ime. Shijet e mia të pornografisë u përshkallëzuan në transeksual dhe pornografi homoseksual si shumë të tjerë. Përveç kësaj, unë shpesh masturbated anally dhe do të kalojnë veshje me rastin. Këto sjellje kurrë nuk ndërhynin me jetën time (kështu mendova), por shpesh kam pasur vështirësi të bëj seksualisht me gratë. PIED yay.

  Unë fillova nofap muaj më parë për të ndihmuar në shërimin e PIED. Unë për mrekulli i bëra 75 ditë! (30 ditë modalitet i vështirë dhe 45 ditë orgazëm me një partner). Në një farë mënyre u përsërita .. në ditën 75, e cila tregon se nuk mund ta lësh kurrë rojen tënde, edhe pas 75 ditësh!

  Kjo rikthim çoi në një muaj të masturbimit kronik (stimulim anal dhe masturbim i rregullt). Fillova të ndihem i largët nga partneri im dhe jam i sigurt që sjellja ime mo patjetër që kontribuoi në zvogëlimin e jetës sonë seksuale.

  Vendosa ta provoj përsëri nofap dhe e bëra atë 8 ditë, por ja ku u ngatërrova. Gjatë këtij raundi, unë vazhdova të shikoja pornografi (jo video por duke shfletuar listën e reklamave). Po, e shoh tani që craigslist është 100% një formë e stimulimit mendor dhe pornografisë. Ky gabim më ka çuar në sjelljet më të këqija obsesive dhe të varësisë që kam parë ndonjëherë në vetvete. Unë do të thoja që është më keq të shikosh pornografi pa orgazëm, sepse nxit mendime obsesive që do të rriten dhe rriten pa asnjë lëshim.

  E shihni, pas rikthimit tim të parë, unë fillova të vë në dyshim seksualitetin tim (për shkak të faktit se dëshira ime seksuale u zvogëlua për të dashurën time dhe fillova të kisha dëshira të forta për një penis të vërtetë (pasi kam qenë duke masturbuar anally dhe gjithmonë në pornografi transgjinore) Në 1 ditët gjatë kësaj përpjekjeje të 8-të nofap, unë fillova të kërkoja listën e craigs për një djalë apo grua trans për të eksperimentuar. Nuk u duk e tërhequr nga ndonjë djalë, dhe gratë trans (me të cilat unë pothuajse u takova) nuk u dukën për të më dhënë "rregullimin" tim. Kjo është kur kam arritur një të ulët të ulët.

  Kam zbuluar shumë komo të kryqëzuara në listën e craigs që mbizotërohen nga burra "të drejtë". Kjo ide më ktheu përtej besimit. Fillova të veshja kryq dhe të postoja foto të tua në CL. Pothuajse u takova me disa djem të moshuar për t'i lënë të më mbizotëronin, dhe çuditërisht dhe me mirënjohje u pula në sekondën e fundit. Tani, këto mendime kanë konsumuar plotësisht jetën time në javën e fundit. Soshtë kaq e fuqishme sa 2-ta filloj të fantazoj për të, nëse prek vetveten unë orgazmoj në si 15 sekonda. Kjo është një e ulët e re. Kjo është e turpshme dhe e trishtueshme. Nuk mund të besoj se e lashë këtë të dalë nga kontrolli.

  Sot unë do të jap këtë gjë gjithçka që kam. Gjërat janë keqësuar, por ato mund të përshkallëzohen edhe më keq. Unë kurrë në të vërtetë nuk jam takuar me ndonjë në listën e craigs për një lidhje të çuditshme, dhe shpresoj se nuk do ta takoj kurrë. Nuk më tërheqin burrat dhe kam nevojë për një rivendosje shumë të madhe. Kjo ka të ngjarë të jetë diçka që unë do të duhet ta luftoj tërë jetën time, por nëse marr masa tani, unë mund t'i vendos frenat gjërave para se të përfundoj duke dëmtuar më shumë sesa vetëm veten time (pasi unë mund të shoh se si kjo lloj sjellje ka potencialin të jetë shkatërrues për marrëdhëniet).

  Unë kam hequr të gjitha fotot e mia cd nudo nga kompjuteri im, dhe kam lëvizur të gjitha lodrat e mia seksuale dhe rrobat e kryqëzuara (me vlerë 100 dollarë) në garazh. Unë nuk jam gati t’i hedh sot, por ky është një hap i madh për mua. Gjatë raundit tim të parë pa hap, nuk e kuptova shkallën dhe fuqinë e varësisë sime, as nuk pashë dëm në stimulimin anal ose veshjen kryq, por shoh tani që aktualisht është një shkas i madh për mua. Në të ardhmen, mbase mund të ri-prezantoj disa stimulime anale me një partner, por me të vërtetë duhet të qëndroj larg tij tani për tani. Asnjë pornografi (e çdo lloji, duke përfshirë listën e craigs), asnjë veshje kryq, asnjë masturbim anal, dhe abstenoni nga masturbimi i rregullt për aq kohë sa mundem. Nuk mund të besoj se sa të çmendura kanë qenë mendimet e mia javën e fundit. Më neverit.

  Pra, shumë njerëz në internet thonë se nuk ka asgjë të keqe me veshjen e kryqëzuar. Jeta e gjallë dhe argëtohu ata thonë! Për shumë njerëz, mund të jetë mirë. Por për mua personalisht, ajo në njëfarë mënyre ka përshkallëzuar në një cikël të ngushtë të llojit pmo që më ka çuar në një rrugë të turpshme, të penduar dhe konfuzion. Ajo po mashtron trurin tim për të gjetur kënaqësi në një mënyrë që është shumë në kundërshtim me dëshirat e mia natyrore dhe të vërteta.

  Unë jam tërhequr nga gratë. Nuk ka asgjë të keqe me të qenit homoseksual, por e di që nuk jam. Unë dua të kem një marrëdhënie të shëndoshë me një grua të cilën unë tërhiqem plotësisht. Kjo do të vihet në rrezik nëse vazhdoj të jap ndryshimin e varësisë.

  Nuk i kam të gjitha përgjigjet. Kjo pengesë më e ashpër ka qenë e dhimbshme, por më ka treguar ngjyrat e vërteta të varësisë sime. Unë kam nevojë të jem vazhdimisht i vetëdijshëm për fuqinë e tij mbi mua. Unë kam nevojë të jem i fortë. Unë kam nevojë të jem i vetëdijshëm. Unë kam nevojë për ta luftuar atë me gjithçka që kam për të marrë përsëri kontrollin e jetës sime.

  Faleminderit për leximin dhe faleminderit për ndihmën tuaj fapstonauts

  Arritën një të ulët të ri. Ky është një varësi e fuqishme. Asnjë gjë e tillë si një reboot 90 ditë.

  by FapperMC

   

 130. Shkuarja në një udhëtim pa pornografi pas arrestimit

  Unë në fakt postuar këtë në nofap fillimisht, por lexuar postimet këtu unë mendoj se kjo është një përshtatje më të mirë, unë jam duke shkuar pa fap për një kohë, por si pjesë e marrjes pornografi falas

  Unë kam qenë një përdorues i pornografisë në internet për rreth 15 vite nga pika që kam marrë qasje të lehtë në rrjet. Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë marrëdhënie të vërtetë, por më shumë pornografi dhe masturbimi u bë shuarja ime e vetme seksuale. Në vitet e fundit ajo mori në pikën që unë do të shpenzojnë orë me orë të tëra vetëm duke klikuar dhe klikuar. Shpesh do të dilja disa herë në ditë, ditë pas dite derisa të dëmtohesha.

  Ajo filloi të humbasë emocion përfundimisht dhe pastaj u zhvendos në pornografi më ekstreme, chat dhoma dhe webcams. I thashë vetes se do të ndaloja por kurrë nuk doja. Kam prerë plumbin jashtë Webcam vetëm për të dalë dhe për të blerë një ditë disa ditë më vonë.

  Gjërat filluan të përkeqësoheshin, unë e urreva veten për përdorimin e një pornografie shumë të madhe, por nuk mund të kontrolloja veten aq sa të ndaloja ndërsa. Sa më keq që ndihesha aq më shumë shikoja pornografi, por me kthim në rënie. Kjo ishte kur fillova të kaloj në nivelin tjetër dhe në fakt fillova të ekspozohem në botën reale. Kjo çon në arrestimin dhe dënimin tim si një shkelës seksi.

  Ajo ishte vetëm pasi u dëbua në një makinë policie, të ulur në një qeli, duke u përballur me një gjykatës, duke u veshur me dorë, duke folur për veprat e mia seksuale me prindërit dhe miqtë, duke u pezulluar nga puna që kuptova problemet e mia. Përpara kësaj kam arritur gjithmonë të racionalizoj sjelljen time. E çuditshme për të thënë arrestimit ka përfunduar duke qenë në të mirë gjërat që ka ndodhur ndonjëherë për mua. Ajo më ka çuar në ndryshime të mëdha në jetën time që nga kjo, megjithëse pasojat ligjore që do të përballen do të jenë të gjata.

  Unë kam arritur të qëndroj larg pornografisë për rreth 3 muaj, por tani kam ende fantasizing dhe masturbating për kujtimet e saj, gjithashtu lejuar veten për të gjetur imazhe seksuale këtu në reddit dhe faqet si craigslist. Duke u përpjekur për të bërë një pushim më të rëndësishëm me një pornografi të duhur të asnjë lloji dhe pa farsim ndaj fantazive pornografike

  Faleminderit për leximin nëse keni arritur deri tani. Kryesisht e kam shkruar këtë pasi e shoh mirë që të kem një dalje për atë që po mendoj në një vend ku njerëzit shpresojnë se e kuptojnë dhe nuk ka gjasa të më gjykojnë shumë ashpër.

  Shkuarja në një udhëtim pa pornografi pas arrestimit

 131. Nuk kam pasur asnjë interes për asnjë njeri apo person transgjinor derisa të filloj

  Nuk kisha interes për asnjë burrë apo person transgjinor derisa fillova shumë rëndë në PMO. Kam pasur mendimin tim të parë "homoseksual" rreth 18-19 dhe deri atëherë kam qenë 7 vjet në varësinë time. Pastaj mendova se isha aseksual pastaj biseksual dhe madje 100% homoseksual për disa javë, dreq, mendova se ishte akoma i zgjuar deri para dy muajsh! HOCD është i vërtetë dhe e gjithë kjo mut PMO ngatërron me kiminë tuaj të trurit. Luftoje. Mund të duhen muaj ose vite që të shërohemi, por do ia vlejë.

  Biseksual ose thjesht HOCD (përvoja dhe këshillat e mia për HOCDers)


   

 132. Fetish H-OCD Dëshirat. Im Drejt, por trupi im dëshiron ru ruajtur

  Kështu që gjeta rrugën time në këtë faqe në internet dhe YBOP sepse isha në një faqe të Dominimit të Femrave ku mund të takoni gra dhe MOING. Kam hasur në një imazh të mbizotërimit të karikaturave Mashkull / Mashkull .. Për disa arsye, unë pata një nxitim euforik të sëmurë, i cili gjithashtu shoqërohej me ankthin që shkaktoi. dëshira ime për gjëra femërore normale është aq e desensibilizuar nga pornografia, saqë kjo mut i ri shkaktoi një goditje në mua dhe trupi im tani dëshiron më shumë… diçka që unë kurrë nuk do ta kisha eksploruar ..

  Tani kam mendime dhe dëshira të plota të H-OCD-së ... të krijuara gjatë natës nga pic 1 .. dhe më shqetësuan për më shumë se një muaj! Nga një i drejtë Porn Fetish varësisë për Fetish materiale Gay .. ajo vrarë mua brenda!

  Mendimet dhe dëshira për të vepruar kanë qenë vazhdimisht në kokën time. (Përsëri unë kurrë nuk do ta bëj këtë në të vërtetë, por mendimi më dërgon një dëshirë të fortë)… Kam bërë shumë mendime dhe e di që nuk jam homoseksual (nuk kam dëshirë për një emocion ose lidhja e marrëdhënies dhe nuk më tërheqin as ata fizikisht). Unë jam 33 vjeç dhe kam pasur vetëm marrëdhënie të lumtura të dashura femërore dhe takime seksuale gjatë gjithë jetës sime që vërtet më pëlqeu.

  Ndonjëherë më duket sikur dorëzohem për një kohë ata do të ndalojnë së ndjekuri mua ... Unë e humbas çdo ndjenjë kontrolli kur mendimet më ndezin dhe materiali vetëm përkeqësohet. Unë dua që ata të ndalen dhe të vdesin dhe të mos kenë asnjë efekt tek unë. Sapo të shkoj në mendime, dëshira zhduket dhe unë kthehem në vete dhe kuptoj se sa e sëmurë dhe e dërrmuar jam nga kjo .. kështu e di se kjo është një varësi e rreptë seksuale

  Unë dua të ndaloj TANI, por jam aq i dobët dhe vazhdoj të rikthehem në gjëra për shkak të dëshirave euforike, duke e bërë vetëm më keq.

  Fetish H-OCD Dëshirat. Im Straight, por trupi im dëshiron nxitojnë të sëmurët! Pra, i varur
 133. gjërat që unë kisha bërë kanë dalë në kokën time dhe në vend që të ngacmuar

  Penisi im ka vdekur, por truri im po kthehet në normalitet

  Unë kam qenë në linjë të sheshtë që ditën e parë. Seriozisht, ereksione zero, pa dru në mëngjes, pa asgjë. As një dëshirë, as asgjë. Unë i kam ndryshuar gjërat shumë duke plotësuar aktivitete të tjera për të mbajtur mendjen dhe trupin tim të zënë, dhe gjithashtu kam qenë i zënë me një lëvizje dhe ndryshimin e vendeve të punës. Por ekziston një pjesë e imja që mendon se sa keq e kam futur trurin / penisin lart.

  Shenja ime e parë e përmirësimit erdhi dje, megjithatë. Unë jam një djalë i drejtë, por kur përshkallëzova pornografinë u futa në gjëra transgjinore. Mendoj kryesisht sepse ankthi dhe stresi i tij më çuan jashtë dhe e bënë përvojën e shikimit më intensive. Kjo përfundimisht u përshkallëzua në të paturit e disa takimeve në botën reale dhe unë në fakt u takova me një vajzë ts për ca kohë që dukej shumë si një yll porn.

  Dje, një kujtim i disa gjërave që kisha bërë më lindi në kokë dhe në vend që të më zgjonte, gati sa nuk më bënte të lodhja. Isha i tronditur. Unë u tërhoqa me të vërtetë nga ideja. Ndërsa kjo mund të tingëllojë e dëmshme për ata në komunitetin GLBT, unë e shoh atë si shenjën e parë të kthimit të trurit tim në normalitet. Unë nuk jam bi dhe nuk më tërheq organet gjenitale. Kthimi në paracaktim dhe ndjenja e këtij reagimi ishte jashtëzakonisht inkurajuese.

  Kështu që, unë dua të inkurajoj djemtë me forma të ndryshme të sjelljeve HOCD, ju lutem qëndroni me të dhe t'i jepni trurit tuaj një shans të kthehet në vijën fillestare, në mënyrë që të provoni dëshirat tuaja të vërteta. Nëse mbaroni 90 ditë dhe keni rivendosur dhe ju pëlqen akoma ajo që keni bërë kur keni filluar, E MADHE. Por jepi vetes një shans për ta zbuluar.

  Dhe po kërkoj gjithashtu një inkurajim që penisi im një ditë do të kthehet lart, lol.

 134. Autobigrafia ime: Efektet afatgjata të varësisë nga porno në mendje &

  Përshëndetje të gjithë, unë jam i pasur, unë jam 18 vjeç dhe kam qenë i varur nga pornografia dhe masturbimi për më shumë se tetë vjet tani ... dhe kjo është mënyra se si unë imagjinoj prezantimi im do të tingëllojë nëse do të isha në një grup të vërtetë mbështetës (ya e di, me prezantuesin dhe njerëzit në karrige me një histori të thellë?). Sidoqoftë, nëse dikush do të pyeste, "si do të funksiononte për ty?" Thjesht do të thoja që më vidhi jetën pa asnjë pendim. Nuk jam i sigurt se si filloi gjithçka për pjesën tjetër, dhe këtë e di me siguri pasi dreqin duket klishe-por hera ime e parë që pashë një grua gjysmë të veshur ishte në një kasetë VHS. Më morën në erë, por i thashë mamasë time dhe ajo e preu. Imazhi i gruas mbeti në mendjen time pse.

  Mendoj se mund të thuash që kur u bëra kurioz seksualisht për vajzat për moshën që isha. Unë do të zbuloja këto seri të mahnitshme në HBO, Cinemax dhe Showtime që shfaqnin gra nudo, Pornografi Soft-core. Një ditë po shikoja kanalet dhe pashë seksionin e pornografisë aksidentalisht. Unë u tundova shumë për të blerë kanalin dhe pas një mendimi të gjatë unë vetëm shkova përpara dhe shtypa "blej" me telekomandën. Aty ishte, një vajzë bionde e veshur me latex (e cila mendoj se është arsyeja pse më pëlqejnë vajzat latex tani krejt papritur, +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ a *, -, për specifikat specifike) duke lënë një burrë të kryejë seks oral mbi të. Nuk e mbaj mend fare saktësisht se çfarë ndodhi më pas, por së shpejti nëna ime i thirri dhe u hoq, unë gënjeva dhe thashë se ishte rastësisht.

  Përveç hobit tim të ri të natës së vonë, unë do të kërkoja DVD në dhomën e ndenjes që dukej sikur kishte përmbajtje sugjestionuese dhe masturbohem për të. Unë kujtoj kur sapo rashë në dashuri me gratë e viteve 70, një herë pashë ++++++++++++ (origjinal) dhe vajzat kryesore, plus skenën flash të gjirit (unë do të masturbohem gjithë natën në atë skenë). Unë isha rreth 10 ose 11 gjatë asaj kohe, e cila është kur pornografia Hardcore ishte e re për mua sapo kisha një tryezë pune. Loja patjetër ndryshoi atëherë, ju kishit pamjen e plotë të të dy yjeve, goditjet, goditjet e parave, të cilat të gjitha nuk ishin të pranishme në Soft-core. Shpejt fillova të mbledh yje Porno që më pëlqyen dhe shumë prej emrave të tyre shpejt u vulosën në trurin tim. Përveç pornografisë, unë ende kisha një jetë pak në rregull. Rreth asaj kohe gjeta se kisha një vëlla që u largua dhe nuk u kthye më kur isha fëmijë, shumica e miqve të mi të mirë u zhvendosën, por unë përsëri kisha X-Box.

  Unë kam pasur një marrëdhënie në klasën e 6-të dhe do të shpjegoja se si filloi sepse është vërtet e lezetshme dhe e paharrueshme por kjo është shumë. Emri i saj ishte Stephanie, ajo ishte një vajzë normale urbane që ishte qesharake, e qetë dhe e bukur. Për t'i dhënë fund rreshtit të kujtesës, u tërhoqa duke u interesuar për një vajzë tjetër në shkollën tonë, e cila së shpejti nuk më pëlqente as mua, e gjitha sepse i prera flokët (as tani nuk më pëlqen flokët e shkurtër, shko figura). Përdorimi im i pornografisë gjatë asaj kohe është mjaft i zbrazët, kështu që nuk mund të them se çfarë kam bërë ndërsa shkon pornografia. Kam marrë një shpërthim në atë kohë i cili mund të jetë ose nuk mund të jetë shtrirë gjatë atyre viteve në atë që duket të jetë një gjendje e përhershme e lëkurës për mua (asnjë nga recetat e mia nuk e ndihmoi atë, dhe nëse e bëri, ishte shumë e kushtueshme për të vazhdoni të merrni më shumë) Kjo është kur besoj se pasiguria ime ndezi një flakë të vogël.

  Rreth klasës së 7-të dhe të 8-të, mora një celular, një mytouch për të qenë të saktë, 4g. Gjëja e parë që bëra? kap disa numra, gjej vajzat vendase nga facebook në tekst. Sigurisht, seksi ishte pothuajse në të gjitha mendjet tona për të thënë, nuk mund ta bënte kështu që sexting ishte nënkampion. Dhe njeri, kjo ishte një periudhë lavdie për mua, sinqerisht do të kthehesha përsëri në atë. Ishte e mahnitshme, çfarë më shumë mund të kërkojë një djalë i ri sesa vajzat që duan të flasin të ndyra me të dhe të dërgojnë nudo dhe nudo afër? (kur ai nuk e ka idenë për të mirat e tjera të jetës që janë) sidomos pasi ka shkuar netëve duke masturbuar vetëm në mendimet e fytyrës së tyre, duke qenë nudo, duke u puthur me njëri-tjetrin, etj.

  Dhe pse ndërsa kjo vazhdonte, unë fillova të dyshoja në vetvete. Doja organe gjenitale më të mëdha, si djemtë në pornografi. Unë pashë se si gratë më të bukura po kryenin marrëdhënie seksuale me djem që ishin shumë të vegjël, kuptova nëse kishte një vullnet, do të kishte një mënyrë që të bëhesha më e madhe. Asgjë nuk ishte në rregull me mua, ishte ndikimi i pornografisë që më bëri të ndihesha e tillë, sepse asnjë vajzë nuk më ngacmonte për madhësinë time ose për asgjë, ishte vetëm mënyra se si njerëzit mund të kenë para, por thjesht duan më shumë. Kështu që unë shkova në google, dhe bëra kërkime të shumta në "zgjerimin e penisit" dhe pata artikuj, udhëzime të bazuara në përshkrim (Tekst / video) dhe zbatimin e asaj që unë gjeta e sigurt, në banjën time. Thenshtë atëherë kur besoj se kam fituar njëkohësisht një lloj stimulimi nga shikimi i organeve gjenitale të mëdha. Unë shpejt kisha ED, nuk mund të ngrihesha më nga videot, fotografitë dhe nuk e dija se çfarë po ndodhte. Unë ende i pëlqente femrat, por sa i përket zgjimit, asgjë nuk ndodhi.

  Unë mendoj se fiksimi i plotë me zgjerimin e organeve gjenitale (dhe përdorimin tim të përgjithshëm të rritur të pornografisë) më vendosi në një ballpark krejt tjetër që kurrë nuk kam dashur ose nuk dua të luaj një të tillë. Nuk mund ta shpjegoj se si lindi kjo, kështu që unë thjesht them të gjitha ato që ndodhën. Fillova të lirohem në zhanret e tjera të pornografisë. Me sa dija, zhanri i vetëm ishte pornografia e drejtpërdrejtë, pjesa tjetër si anal, zezak, milfs dhe të tilla ishin vetëm nën zhanre. Po e dija që kishte njerëz homoseksualë, por unë kurrë nuk e dija ose vura re se kishte pornografi homoseksuale. Por unë hasa në pornografi transeksuale, mos më pyet pse dhe mëso me këtë deklaratë sepse do të dalë përsëri. Kjo vazhdoi për një periudhë të shkurtër, të gjitha dukeshin si gra, kjo është më e pakta që mund të them për këtë. Pastaj u futa në pornografinë e djalit solo, duke parë video të djemve që masturbonin. Kjo, në mënyrë të qartë kishte një lidhje të drejtpërdrejtë me faktin se unë isha një masturbator kronik. Thoni se keni një hobi të caktuar, pirjen e duhanit, lojërat, etj. Shumicën e kohës, doni të njihni të tjerët që bëjnë të njëjtën gjë si ju. Disa si, gjeta stimulim në shikimin e kësaj, së bashku me pornografinë homoseksuale (përsëri mos më pyet pse) e cila gjithashtu zgjati për një kohë të shkurtër. Ajo që mund të konfirmoja është se e gjitha ishte nga fakti se ishte seksuale, e cila është ajo që më tërhoqi, në asnjë mënyrë nuk e gjeta atë "të nxehtë" ose desha ta bëja atë ose të gjitha c ** p tjera që shihni në komentet e një video të zakonshme homoseksuale. Ishin vetëm shumë gjëra të pazakonta në të cilat po futesha, të cilat kurrë nuk i kisha menduar.

  Së shpejti kjo mbaroi, kishte një të dashur afatgjatë e cila ishte dashuria e jetës sime, por unë nuk po hyj në të gjitha ato sepse jam duke u lodhur. Shkolla e Mesme filloi dhe nuk ishte asgjë spektakolare (e urrente dhe e urrej akoma). Nuk jam i sigurt se çfarë të prek për këtë periudhë, mirë jo, unë u bëra më i qetë dhe antisocial. Të qenit i vendosur në dhomën tuaj për kaq shumë kohë, me të vërtetë askush nuk ju largon nga shtëpia më shumë sesa keni qenë në shtëpi, bën dëm të madh, të paktën për mua po. Kështu që sigurisht që isha afër të panjohur pavarësisht se sa ftohtë jam në të vërtetë, kisha një rreth të vogël miqsh. Por kurrë nuk mund të shkoja te vajza që do të më dukej tërheqëse dhe thjesht të thosha diçka, besimi im ishte në fund të një ajsbergu (akoma është), nuk e dija se çfarë po ndodhte. Unë kisha çështje zemërimi, shkova te nëna ime, por ajo nuk bëri asgjë, thjesht u bë e huaj nga prindërit e mi me të vërtetë. Përdorimi im i pornografisë ishte më shumë i mundshëm i ulët, edhe pse rreth asaj kohe. Por ajo u ngrit sapo fillova të humbas njerëzit me të cilët po lidhesha ose ishin shumë frymëzuese për mua (kryesisht mësuesit) që të gjithë panë diçka tek unë. Cila është ajo që më largoi nga një shkëmb, sepse prindërit e mi më shohin si një kornizë negative, ata kurrë nuk kanë vërtet diçka të mirë për mua; por akoma dhe akoma, mësuesit dhe studentët që nuk i njoh më shumë se një minutë deri në një muaj mund të shohin diçka të jashtëzakonshme tek unë. Nëse do të kisha një dollar për çdo herë kur dikush do të thosha se do të isha profesor, një stilist, do të kisha komplimentuar përulësinë, apo njohurinë time, unë me siguri do të kem mbi 50 dollarë (kjo është shumë duke marrë parasysh rrethanat). Ta vendos atë kundër prindërve të mi? le të themi se Linkolni nuk u zgjodh kurrë në këtë rast. Unë mund të shkruaj, lexoj, bëj muzikë (përjashto të luaj kitarë për të cilën nuk kam asnjë klasë), të kuptoj njerëzit dhe kam një mendje dhe këndvështrim kaq të gjerë, duke marrë parasysh moshën time, dhe ata nuk do ta vinin re nëse do t'i godiste fytyra. Dhe gjëja më e keqe për këtë është se ata përfundimisht dinin për përdorimin e pornografisë time disa vjet më parë, por nuk arritën të më devijonin nga ajo, unë fjalë për fjalë vodha një DVD pornografike që rastësisht gjeta në arkën e pornografisë së babait tim, të varrosur në sirtarin e tij, nëse ishte gjetur nga foshnja motër dhe nuk më tha asgjë all fare, sikur të mos ishte asgjë. Kështu që unë mendoj se ata luajnë një rol në arsyen pse jam ashtu siç jam. Thjesht po pres të largohem, kur të jem gati.

  Që nga viti i kaluar, një ish mësuese e minierave më tha se ajo vuri re një ndryshim në mua në krahasim me djalin që ajo takoi në klasën e 9 para se të dilte në pension pas vitit shkollor (Kompjuter / Web Design ishte rruga ime e cila ishte një kurs 3 vjeçar nga fillestare deri në ndërmjetësim, ajo ishte mësuesja ime për ato dy vjet) ajo më pa në sy dhe më tha atë. Kjo ishte kur kuptova se kisha një problem, që gjërat nuk ishin si duhej të ishin, e kuptova që isha e varur nga pornografia. Dhe deri më sot, unë u bëra më i keq në rrugë, gjeta rrugën time përsëri në pornografi edhe pse mësova se çfarë më është bërë (ishte pak shumë vonë për të ndaluar). Kjo përfshinte pornografi transeksuale pas gjithë këtyre viteve me atë që quhet HOCD. Shtatëmbëdhjetë vjeç dhe po pyes nëse jam homoseksual kur kam humbur virgjërinë nga e dashura ime e atëhershme që kam lënë për shkak të saj w **** si mënyra (të cilat do t'i lë jashtë), fjalët e "çfarë- the-f ** k ”erdhi në ngritje sepse nuk kishte kuptim. Filloi të ngrihej nga shikimi i organeve gjenitale të djalit në pornografi, nëse do të ishte një madhësi e drejtë. Nuk e dija pse, thjesht ndodhi, sigurisht që ferri nuk ishte i kënaqur me të pavarësisht se unë isha ngritur në ironi. Ndjeva se seksualiteti im po luhej dhe frika ime më e madhe nga të gjitha ishte të mos isha në gjendje të merrja një vajzë përsëri, veçanërisht duke bërë seks me ta për atë çështje. Unë ende kam disa ereksione nga shikimi i grave në internet, por thjesht nuk ishte e njëjta gjë. Vendosa të provoj veten për porn homoseksual. Kjo ishte c ** p më e keqe që kam bërë ndonjëherë.

  Koha që u desh vetëm për të gjetur një video për të parë (sepse për habinë time, unë nuk isha i interesuar ose apeluar ndaj saj siç mendoja se do të isha) ishte e çmendur. Unë do të shkruaja fjalë që kryesisht përbëheshin nga "i madh" "penis" dhe "Gay" të gjitha në të njëjtën fjali, në të njëjtën renditje (kujto se si isha kaq i fiksuar për të marrë organet gjenitale më të mëdha kur isha më i ri). Përfundimisht, unë thjesht do të zgjedh diçka, do të anashkaloj si dreq kur u erdhi puna kur ata preknin ose putheshin dhe jepnin seks oral. Do të isha butësisht i ngritur, diku sipër, asgjë që nuk më entuziazmoi. Qëllimi i testeve ishte për të parë nëse do të kisha një mbledhje masive dhe më në fund do të ndieja atë që ndjeva vite më parë kur shikoja gratë.

  E vërteta është, unë nuk e bëra, asgjë nuk mund të mbushte këpucët e një gruaje me mua, pavarësisht çuditshmërisë së asaj që mund të më ngrinte. Gjithmonë kërkoj fotografi të grave, video, etj., Më pëlqejnë si gjithmonë. Vura re se si kaloi nga pornografia e drejtpërdrejtë, vajza solo, ose thjesht një fotografi e grave, pastaj në pornografi transeksuale ose porn homoseksual. Deri tani, unë nuk shikoj as kam dëshirë. Sa për pornografinë? herë pas here, unë jam më shumë në fotografi sesa video tani, jo vetëm fotografi seksuale por fotografi. Jam plotësisht në vajzë kur bëhet fjalë për pornografi, por prapë se prapë ngrihem duke parë organet gjenitale të djalit dhe ende nuk jam i kënaqur me të, sepse dua një shpjegim për të, përveç teorive të mia, një shtjellim ose shtesë të një lloji.

  Shpresoj të jem një i moshuar tani, duke parë që nuk e vura mendjen për mungesën e punës në shkollë këtë vit, nuk bëra asnjë F për notat e mia të fundit, por, askush nuk duket se mendon vërtet se kalova (nga mamaja ime vërtet , unë dhe babai im nuk flasim as nëse ai dëshiron ndihmën time në ndonjë lojë video, gjithçka që bën është të luajë lojëra ose të flejë pasi është në pension), nëna ime nuk u duk shumë e ngazëllyer që unë jam në AP në gjuhën angleze tjetër vit, kështu që… Unë sinqerisht të gjithë shumica nuk japin kujdes. Pra, këtu është historia ime, për aq sa shkon e ardhmja ime? çfarë dua: Të shkoj në kolegj, të marr diplomat e mia në Drejtësi Penale / Kriminologji, Psikologji (thjesht për të përmendur disa), të punoj në forcën e policisë, të gjej një grua të mirë, të krijoj një familje, diku në një vend të mirë ku ata ' jam i sigurt nga linja ime e punës. atë që pres: që asgjë nga ato të mos ndodhë, dhe unë në vend që të jetoj sipas asaj që të gjithë në kalimin tim kanë parë tek unë, do të jetoj sipas asaj që prindërit e mi shohin tek unë… një dështim i plotë, kokë e nxehtë që ka nevojë për "këshillim" në të cilin është më shumë në linjën e s * ajo flet sesa në të vërtetë kuptoj se kam nevojë për ndihmë për jetën time.

  Po, i thashë mamasë time se kisha një problem me pornografinë, madje i shkrova faqes në "trurin tënd në pornografi" që ajo të shkonte dhe të mësonte për të gjitha, po unë i thashë asaj se kisha çështje zemërimi vite më parë dhe i kërkova ndihmë . Dhe po, asgjë nuk është bërë në lidhje me të. Unë kurrë nuk e kërkova këtë, kush dinte diçka që dukej aq e padëmshme, diçka që dukej vetëm e këndshme dhe argëtuese, mund të kthehej të ishte një tmerr i vërtetë në jetën e dikujt?

  http://www.reuniting.info/blogs/rich96/my-autobigraphy-long-term-porn-addiction-effects-mind-sexuality-young-male

 135. më bëri të kem një lidhje empatike me yjet pornografikë meshkuj

  Nuk isha i sigurt se ku të shkoja ose kujt të shkoja për këtë, por thjesht doja ta ndaja këtë, sepse ndihem sikur jam vërtet në diçka.

  Vite më parë unë u bëra një e varur nga pornografia dhe përfundova duke u ngritur kur shihja penis në një video porno. Unë isha i hutuar për mjaft kohë derisa fillova në mënyrë misterioze të bashkoja copat. Duke qenë një masturbuese, isha në një mendje me penisin tim në moshë të re, në thelb është mënyra se si kërkoja kënaqësinë e fundit. Unë u bëra i ndikuar nga pornografia, duke menduar se kisha nevojë për një penis më të madh, në mënyrë që të bëja më shumë përshtypje për vajzat me të cilat kam biseduar rreth moshës 14-15 vjeç, në mënyrë të ndikuar që të kërkoja artikuj, teknika etj., Pothuajse në një mënyrë obsesive. Ishte atëherë kur gjërat filluan të marrin një kthesë konfuze (reagimi i ndryshëm seksual).

  Më në fund kisha ngritje pak më të dobët që më hutoi, por një ditë vura re se isha në këmbë por jo vetëm për shkak të vajzës në video, por ishte për shkak të penisit të yllit porn porn. Për disa kohë më hutoi derisa jeta sorta mori një rrugë tjetër dhe pornografia mungoi në jetën time të përditshme. Por më pas u ngrit përsëri vite më vonë me një ndikim më të fortë, kjo më bëri të futem në pornografinë TS, të përpiqesha të shikoja pornografi homoseksuale si një mjet për të testuar veten etj. Unë kisha vërtet frikë të shikoja një skenë M / F sepse e dija që do të ngrihesha sapo të shihja penisin e tij kur e dija që nuk më pëlqente kurrë në pjesën në të cilën më pëlqejnë pjesët e trupit të femrave.

  Fillova të vendos në të pjesë, duke i bashkangjitur si enigma, sepse kjo ishte ajo që ishte, një enigmë e komplikuar. Për shkak të masturbimit dhe përdorimit të pornografisë sime të përditshme, unë përfundimisht u bëra i pasigurt për penisin tim, sepse femrat në video ishin gjithmonë me djem që kishin penise të mëdha. Bëra fotografi të minierave për vajzat që i njihja ndërsa ata fotografi të tyre nudo për mua, kështu që penisi im ishte një punë e madhe për mua. Ndërsa hyri pasiguria ime, kjo më bëri të dëshiroj të di si të gjej një penis më të madh, duke u fiksuar në të njëkohësisht. Dhe kjo çoi në mua që të kisha një lidhje empatike me yjet porn porn, duke e ditur që nuk mund të isha në madhësinë e tyre, ata disi u bënë një medium për mua që të ngrihesha sepse unë automatikisht do të vendos veten në pozicionin / trupin e tyre sepse janë ata Doja të bëja seks me ato gra, është penisi i tyre që doja të kisha. Pra, duke i parë ata të ngritur automatikisht do të më bënte të ngrihesha, duke pasur nevojë për një pamje tjetër të një penisi më të madh të ngritur për të më dhënë një mbledhje. Qoftë vetëm vetëm me pamjen e një vajze apo vajzash, ereksioni do të jetë shumë më i dobët sepse nuk do ta kisha atë medium, motivin për të më ngritur sepse jam e pasigurt nga vetja ime.

  Dhe kjo është mënyra më e thjeshtë për ta shpjeguar, do të doja të kishte një shpjegim shkencor dhe më të detajuar, por nuk mjafton që kjo të ndodhë që të studiohet, por unë e di që kam të drejtë, pavarësisht nga provat shkencore. Kindshtë disi si një binjak të mos jetë në gjendje të bëjë asgjë pa binjakun e tij / saj me ta, ata duhet të jenë së bashku në mënyrë që të jenë të sigurt dhe të bëjnë ndonjë gjë për shkak të një lidhjeje që ua ndërpret aftësinë e funksionimit pa gjysmën tjetër. Unë kam nevojë për të parë vajzën me një djalë i cili ka një mbledhje të madhe në mënyrë që të ketë një mbledhje më të mirë vetë. Problemi i vetëm është se e kuptova pse reagimi im seksual është i tillë, unë kam idenë më të vogël se si ta kthej atë në të kaluarën, kur mjaftonte vetëm të shikoja një vajzë të bukur për të më ndezur, pa pasur nevojë për asnjë medium në në mënyrë që të arrihet një mbledhje.

  Në përgjithësi nuk kam askënd për të folur për këto gjëra, kështu që vërtet jam vetëm me të gjitha këto. Por mbase dikush mund ta përdorë këtë, nëse po kalon të njëjtën gjë, duke menduar nëse kanë një seksualitet tjetër. Çdo reagim do të vlerësohej.

  * Vetëm për rekord: Dhe jo, unë nuk jam aty ku jam i vogël, është fakti që penisët e djalit në pornografi dukeshin si punë perfekte prej mermeri grek, duke më bërë të ndihem sikur ishin më të mira se unë dhe kjo është ajo që pëlqejnë vajzat si pornstar.

  Gjetur problemin tim, por a mund të jetë fikse?
 136. Dikush eskaloi në një fetish rreth "Të jesh vajza" në pornografi?

  Veryshtë shumë zhgënjyese .. gjëja është që unë nuk e di nëse pornografia e saj është shkaktuar apo jo, por gjithçka që di është se nuk e kisha atë para moshës 21 vjeç .. para kësaj kishte të bënte me pornografi vanilje dhe disa porn homoseksualë .. unë kam gjithmonë e konsideroja veten si një mashkull i drejtpërdrejtë, por e urrej se si kjo më bën të dyshoj .. por "të jesh vajzë" më largon më shpejt kur jam në pornografi sesa seksi me vanilje. Unë kam edhe OCD homoseksual dhe transeksual për këtë. .

  Kam pasur një rindezje 2-3javëshe në maj dhe pas kësaj, për 1-3 muaj nuk kam pasur pothuajse asnjë nga këto fantazi të çuditshme - kam menduar vetëm për të qenë me gra dhe për të bërë seks me to .. por sapo fillova të mbështesja pornografinë u desh ngadalë kur u përshkallëzua nga një zhanër në një tjetër dhe ja ku jam përsëri ..

  A duhet të provoj përsëri? Unë thjesht kam frikë se po i mohoj dëshirat e mia të vërteta nëse nuk i bie pornografisë? Dikush tjetër e kishte këtë fantazi të ngjashme për të qenë vajza?

  Dikush eskaloi në një fetish rreth "Të jesh vajza" në pornografi?

   

   

 137. në streak tim të fundit noPMO fetish edhe nuk ngjall mua

  Unë ende nuk mund ta besoj atë? Duket se kam një ngërç të "të qenit grua" në pornografi, por sa më gjatë që abstenoj nga pornografia, aq më pak shfaqet gjatë MOing dhe akoma më pak në jetën reale ... a është kjo vërtet e mundur? Unë do të thotë që unë kam qenë duke lëvizur për gjëra të drejta dhe ndoshta mund të jetë ende MO për fetish, por gjërat e ngjashme me vaniljen bëhen gjithnjë e më tërheqëse sa më shumë që ndaloj PMOing… në vijën time të fundit të noPMO fetish madje nuk më zgjoi ose ndjeu aspak tërheqës për të zbritur në.

  Pse mendoni se është kështu? Dikush mund të argumentojë se fetidi është i lidhur, por pse nuk ndjehet tërheqës vetëm kur PMOing dhe jo kur thjesht fantasizing?

  Seriozisht ?? A mundet MO dhe PMO realms të vërtetë që realms ndryshme në aspektin e asaj që ju ngjall? (Ndjenja me shpresë)

   

 138. Kam goditur pornografinë në fund të fundit më bëri të mendoj se isha biseksuale. une nuk jam

  Unë kam arritur fundin tani mendoj - pornografia më bëri të mendoj se isha biseksual… nuk jam!

  Historiku i shkurtër:

  32 vjeç - Beqar - Kam humbur GF 2 muaj më parë për shkak të PIED tim - Keni depresion dhe në listën e pritjes për të parë një terapist.

  Pra, nga sa kam lexuar në YBOP, pornografia ju detyron të kërkoni gradualisht pornografi më ekstreme në mënyrë që të vazhdoni të merrni dopaminën tuaj të lartë.

  Kjo është shumë e vërtetë. Nuk mund të shikoj më një çift duke bërë seks në pornografi pasi nuk bën asgjë për mua. Më duhet të shikoj gjithashtu seks në grup, banda, orgji, pornografi fetish dhe tip tabu.

  Kohët e fundit unë kam qenë duke parë Bi Porn ku djemtë janë bi dhe ata bëjnë një bandë gjëra homoseksuale së bashku.

  Nuk mund të shikoj pornografi thjesht homoseksuale, duhet të ketë të paktën një vajzë në klip, por bi pornografia po më largonte ndonjëherë.

  U bashkua me një faqe swingers dhe regjistrova profilin tim si BI dhe se unë isha duke kërkuar për çifte BI për ta provuar këtë. Pas disa mesazheve mbrapa dhe përpara me një çift pak më të vjetër se unë, ne rregulluam të takohemi për një pije të enjten e kaluar.

  Unë në fakt shkova dhe u takova me ta, por gjatë gjithë kohës që po shikoja djalin dhe po mendoja se nuk ka asnjë mënyrë se do të doja ta prekja atë në dorë, pa marrë parasysh intimitetin me të, pavarësisht nëse gruaja e tij po bashkohej me ne . Nuk është se jam homofobe, thjesht nuk jam homoseksual, nuk jam bi dhe nuk kam ndjenja të vërteta ndaj burrave përveç fantazisë që erdhi me shikimin e këtij lloji të pornografisë.

  I bëra arsyetimet e mia dhe u largova dhe më pas e fshiva profilin tim në këtë faqe interneti.

  Unë me të vërtetë duhet të kthehem në normalitet. Unë kam provuar që kur zbulova këtë lëvizje pa fap në maj, por kam arritur të kaloj vetëm dhjetë ditë dy herë.

  Unë me të vërtetë do të doja të filloja takime përsëri. Të hidhesh nga vajza që dashuron për shkak të PIED është gjëja më dëshpëruese që mund t’i ndodhë një djali. Isha aq i poshtëruar dhe poshtë, saqë mendova se do të isha më mirë i vdekur. Jo se do ta vrisja veten qëllimisht vetëm se nëse një makinë do të kalonte para meje shpejt do të mendoja se do të ishte me të vërtetë mirë nëse do të humbiste kontrollin dhe do të plugohej në mua dhe t'i jepte fund jetës time, atë lloj gjëje.

  Por po unë do të doja të filloja takime përsëri pasi jeta ime është shumë më e mirë kur jam në një lidhje por nuk do ta lejoj veten ta bëj këtë derisa të bëj modalitetin e nëntëdhjetë ditëve të vështira sepse ajo që është pikë në duke shkuar rreth një rrethi të pafund të poshtërimit sa herë që nuk arrij të mbledh një mbledhje me një vajzë që më pëlqen. Gjithashtu nuk është e drejtë as për vajzat.

  Dita e katërt në këtë moment. Shpresoj se mund ta bëj këtë.

   

 139. Ja pse më pëlqen porn homoseksual:

  Ja pse më pëlqen porn homoseksual:
  1. shtë tabu. Taboo më ndez. Djemtë nuk duhet të thithin karin. Obshtë e turpshme - në një mënyrë të mirë
  2. Shumica e grave në pornografi po veprojnë. Me burrat, nuk ka dyshim që hardoni i fryrë, pulsues, sperma që lëshon është i vërtetë! Më pëlqen të shoh njerëzit vërtet zbresin. Me burrat, është e qartë.
  3. Kam shumë seksi të madhe me gruan time të nxehtë kineze. Jacking në porn homoseksual është diçka krejtësisht e ndryshme dhe shumë erotike për mua për arsyet e mësipërme.

  http://www.jackinchat.com/viewthread.php?tID=46874

 140. Më tërheqin gratë, por shikimi i pornografisë më ka shtrembëruar.

  Epo të paktën ju nuk keni rregulluar një bj me një transeksual që ndjek të njëjtën shkollë si ju. Tani jam i tmerruar sepse mund të përplasem kudo… bibliotekë klinikën shëndetësore. Duke folur për klinikën shëndetësore, unë jam aq paranojak sa mund të kem kapur diçka që do të shkoj atje për një fizik të plotë së shpejti.

  Më tërheqin gratë, por shikimi i pornografisë e ka shtrembëruar kuptimin tim të realitetit deri në pikën që pornografia tranny ka hyrë në idenë time të çoroditur të argëtimit. Për të mos përmendur që pasi tranti më dha blowjob, unë PMOed dhe shkatërroi një vijë 146-ditore.

  Tani duhet të shkruaj një letër dhe mendja ime është kthyer brenda. Plus para gjithë kësaj unë isha 3 lartë në të gjitha klasat e mia. Tani mund të përqendrohem mezi të mjaftueshme për të shkruar emrin tim.

  A ka nën-ndarje "No-Fap / No-solic prostituta në listën e Craig & backpage" për burrat, dëshirat e të cilëve janë shtrembëruar përtej njohjes b / c të pornografisë?

 141. Unë jam 17 vjeç dhe pornografia më ktheu te një pedofil.

  Tani titulli është paksa mashtrues, pasi një pedofili është një orientim seksual në të cilin tërheqja kryesore seksuale është tek një fëmijë, dhe unë personalisht jam i drejtë. Sidoqoftë unë kam filluar të gjej fëmijë nga mosha 6-12 vjeç fizikisht tërheqës deri në ngritje. Këto mendime kanë filluar të shfaqen vetëm në 2 muajt e fundit, dhe para kësaj unë mbajta një qëndrim SHUM të fortë anti-pedofil. Por tani, pasi i kam provuar këto mendime pa aftësinë për t'i kontrolluar ato, unë jam bërë më i kuptueshëm.

  Unë kam përdorur pornografi që nga mosha 10 vjeç në baza ditore, me përvojën time të parë pornografike që ishte jashtëzakonisht grafike në moshën 8 vjeçare në të cilën shoku im më tregoi një video të shpërndarë për të cilën ai mendoi se ishte tronditëse, por unë dukem çuditërisht interesante (në këtë pikë nuk e kisha goditur pubertetin). Unë kam shikuar kategoritë më ekstreme ligjore të pornografisë për më shumë se një vit tani, kështu që mendoj se fëmijët ishin vetëm hapi tjetër në desensibilizimin, por unë po e luftoj atë. Lënia e pornografisë dhe vizita te psikologu. Unë kam lexuar shumë artikuj duke shpresuar të shoh nëse dikush ka përjetuar ndjenja të ngjashme siç kam në lidhje me varësinë nga pornografia dhe unë ende nuk e kam parë një të tillë, kështu që ndihem sikur është e nevojshme që ky artikull të bëhet për të njoftuar njerëzit që ndërsa mund të jetë jashtëzakonisht e pazakontë, mendimet pedofilike mund të ndodhin si rezultat i desensibilizimit të pornografisë.

  Unë jam 17 vjeç dhe pornografia më ktheu te një pedofil.

 142. Kam filluar të shikoj më shumë pornografi të vështirë deri në atë pikë

  Filloi si pornografi rastësore, dhe unë u ekspozova herët ndaj pornografisë hardcore në moshën 7 vjeç (gjeta magjistarët pornografikë të xhaxhait tim në punë dhe i çova në shtëpi me mua). Ndërsa vitet kalonin, unë fillova të shikoja gjithnjë e më shumë pornografi të vështirë deri në pikën ku do të shikoja shemales dhe tani ekskluzivisht pornografi homoseksuale.

  Këtu është shkelmuesi, për mua është vetëm një fantazi dhe unë kurrë nuk do ta vendosja atë në të vërtetë. Në fakt, unë pothuajse pata rastin të eksperimentoja me një burrë tjetër dhe kur ai nxori penisin, unë u tërhoqa prapa. Ashtu siç seriozisht as nuk doja ta prekja. Nuk ishte nga faji apo frika, ishte nga mosinteresimi i plotë. Unë përfundova duke kërkuar falje dhe madje edhe ai mund të thoshte se "(nuk jam) homoseksual ose biçikletë".

  A ka ndokush në një situatë të ngjashme? Më pëlqen SO, por mendoj se zakonet e mia të këqija mund të ndikojnë në jetën tonë seksuale.

  Unë e identifikoj si të drejtë, kam qenë në një lidhje për 6 vjet, duke bërë mirë në jetë. Me përjashtim të… Unë nuk mund të ndaloj së masturbuari për porn homoseksual.

 143. Sa pornografi më vrau pothuajse

  Fillova të shikoj pornografi kur isha rreth 14 vjeç, kujtoj se shkruaja seks në napster dhe fillova të shkarkoja gjithçka që mund të gjeja. Të gjithë miqtë e mi po bënin të njëjtën gjë kështu që nuk mendoja se po bëja ndonjë gjë të dëmshme. Ndërsa u rrita paksa, prindërit e mi më blenë një kompjuter për dhomën time, isha rreth 16 vjeç, në të njëjtën kohë fillova të pi duhan. Zbulova se kombinimi i gurëzimit gjatë shikimit të pornografisë ishte një gjë jashtëzakonisht argëtuese për të bërë. Tani jam 28 dhe ende e gjej veten në të njëjtën situatë pak a shumë në të cilën isha kur fillova për herë të parë duke parë pornografi. Gjithmonë e ndieja sikur ishte një zakon i ndyrë, por mendoj se duke ditur që shumica e burrave në shoqërinë tonë po shikonin pornografi më mundësuan të injoroja frikën time dhe të vazhdoja.

  Kam zbuluar që nëse do të shikoja pornografi më shumë se zakonisht, për shembull nëse do të kisha një ditë pushim, do të vija re se lloji i pornografisë do të ndryshonte, unë do ta gjeja veten duke parë pornografi më ekstreme. Kjo është pjesa e historisë time që mendoj se më ka ndikuar më shumë. Unë u rrita në një familje të dashur, u mësova se si t'i trajtoja gratë me respekt, kështu që ajo që e pata shumë të vështirë të merrem me të është pse isha në gjendje të shikoja pornografi ku gratë do të keqtrajtoheshin. Unë kurrë nuk do të trajtoja një grua të tillë në 'jetën reale', prandaj pse e lejova veten të shikoja këto video. Do të mërzitesha nga pornografia normale, mendoj sepse kisha shikuar aq shumë, por edhe pse kjo është një arsye logjike pse do të përfundoja duke parë pornografi ekstreme nuk më bëri të ndihem më mirë për ta bërë atë dhe pasi pashë një ekstrem porno do të ndihesha e sëmurë dhe vërtet e neveritur nga vetja. Do të zbuloja gjithashtu që nëse nuk do të shikoja pornografi për disa ditë, atëherë shija ime do të kthehej në pornografinë 'normale', por efektet e shikimit të pornografisë ekstreme do të ishin akoma në jetën time reale.

  Që kur isha rreth 18 vjeç, e kam pasur të vështirë të krijoj kontakt me sy me njerëzit, kam vuajtur nga vetëvlerësimi i ulët dhe nga ana tjetër një paaftësi për t'u lidhur me njerëz, budallallëkisht unë nuk i lidha pikat midis pornografisë dhe shoqërisë time deri sa kohët e fundit dhe një nga shtysat e mia kryesore për të lënë pornografinë është të rilidhem me shoqërinë.

  Rreth 1 vit më parë u përpoqa të merrja jetën time, kisha shikuar disa gjëra që nuk mund t'i fshija nga mendja dhe faji po më hante i gjallë. Fatmirësisht isha i pasuksesshëm, por edhe pse u përpoqa të vrisja veten për shkak të efekteve të pornografisë vetëm disa muaj më vonë e gjeta veten duke rënë përsëri në zakonin tim të gurëzimit dhe shikimit të pornografisë ndërsa injoroja botën reale. Duhet të ndryshoj, nuk mund të vazhdoj më gjatë kjo është hera e parë që e vë përvojën time të varësisë nga pornografia, ndihet mirë që e heq atë nga gjoksi im dhe falënderoj të gjithë njerëzit që po tregojnë historitë e tyre rreth varësisë nga pornografia. Kjo është dita ime e parë e pjesës tjetër të jetës time, qëllimi im nuk ka pornografi kurrë më! Mbështetja ime shkon për të gjithë të ndikuar negativisht nga pornografia.

  Davidi juaj sinqerisht

  Sa pornografi më vrau pothuajse

 144. Unë ndjek stimulimin edhe nëse kërcënon gjithçka

  I marr poligrafat sepse pranova të shihja pornografinë e fëmiut në ish tim (mbi tre vjet më parë) dhe e ndërtova në vendimin tim të divorcit për të mbrojtur aksesin tim tek vajza ime. Po, e zgjodha këtë. Çdo vit, provoj se nuk kam përdorur pornografi duke u bashkuar me një makinë.

  Dhe çdo vit, unë e kaloj testin - pavarësisht nga fakti se çdo vit, unë kam rrëshqitur dhe në të vërtetë kam parë pornografi të paktën disa herë ... Unë e kaloj testimin duke përdorur teknika të ndërgjegjësimit, relaksim dhe dijeninë se nuk jam rrezik për të fëmija im dhe kurrë nuk mund të jetë - jo në një milion vjet.

  Unë nuk jam duke mbrojtur pornografinë e fëmijëve ose përdorimin tim të saj - kjo është sa ulët u fundosa ndërsa isha në varësinë më të keqe të varësisë sime - mbi 5 vjet më parë tani. Unë vetëm herë pas here shikoja pornografi për fëmijë dhe u tmerrova kryesisht prej saj - por kjo është ajo që ndodh kur ushqeni gjueti dopamine gjatë më shumë se një dekade. Ju shtyn të kërkoni gjëra që do të stimulojnë një tru që është mpirë deri në "pothuajse të vdekur". Dhe ju do të ndiqni stimulimin edhe nëse ai stimulim gjysmë repulsues dhe gjysmë intrigash.

  Tani e di që do të ndjek stimulimin edhe nëse kërcënon gjithçka që më pëlqen shumë.

  Kryesisht, "fetish" e mia përfshinin akte të tjera ligjore pornografike, në të cilat nuk do të hyj për të shmangur shkaktimin e njerëzve. Këto janë ende probleme për mua. Por pornografia për fëmijë u bë një pjesë e vogël, megjithëse e caktuar e koktejit, kur e bëja çdo ditë.

  E gjithë kjo është gjëja që kam menduar se kurrë nuk do të më ndodhte. Unë jam i tronditur dhe i frikësuar të pranoj edhe këtu. Por unë duhet të flas për këtë.

  Nuk e di çfarë do të më thuash. Disa prej jush mund të nxitojnë për gjykim. Por unë e njoh zemrën time dhe e di që nuk jam pedofil apo rrezik për askënd. Njerëzit që më duan dhe njohin historinë time gjithashtu e dinë se kjo është e vërtetë.

  Unë jam dikush që e shtyva veten për të kërkuar forma gjithnjë e më ekstreme të stimulimit, sepse isha dhe jam veçanërisht i ndjeshëm ndaj pornografisë. Addshtë varësia ime, dhe unë gjithmonë do të jem e ndjeshme ndaj saj, e di që tani. Duke mos thënë që kam lindur në atë mënyrë, nuk jam i sigurt, por është mënyra se si jam tani. Ndoshta do të ndryshojë, por unë nuk jam duke mbajtur frymë ose mashtruar veten.

  Natën e kaluar unë përsëri rrëshqita dhe pashë pornografi ... Ajo u kthye në një gjueti për pornografi adoleshente. Dhe gjatë kërkimit tim, unë u përplasa në pornografinë e fëmijëve. Unë u zmbrapsa - më shumë se kurrë më parë. As afër tundimit. Unë kam qenë shumë i traumatizuar nga ajo për ta shikuar ndonjëherë me qëllim përsëri, unë e di atë. Ndjeva sikur po shikoja vajzën time, të shkatërruar dhe të poshtëruar. Pothuajse ma theu zemrën dhe më mbush sytë me lot ndërsa shkruaj këtë.

  Unë kam bërë terapi - më ndihmoi të përballem me shumë demonë. Por kjo varësi është gjë e vet dhe unë e di që nuk kam nevojë për më shumë terapi tani. Unë kam bërë 12 hapa. Nuk e ndieja që i përkisja atje - kultura nuk më shkonte për shtat.

  Kështu që sapo vendosa të vija këtu dhe të filloja një sfidë Jo Fap për ditët e 90. Duhet të ndryshoj. Unë kam nevojë për integritetin dhe vetëbesimin tim.

  Jam këtu për mbështetje dhe ndjeshmëri. Dua të ndiej që nuk jam vetëm.

  Nuk kërkon këshilla. Nuk kërkon "ndihmë". Unë nuk jam i ri në këto qarqe. Unë i di teknikat. Unë e di se çfarë të bëj, dhe e di se çfarë kam nevojë.

  Unë thjesht dua të qëndroj përkrah të gjithë juve, pasi ju kam pranuar të gjithëve atë që kam bërë dhe të mos më ziejnë një gjykim ose një etiketë: Dua të më njohin dhe të shohin se kush jam. Jo vetëm një i varur nga pornografia. Jo vetëm një kriminel i mundshëm ose një "ndoshta keqtrajtues i fëmijëve". Jo vetëm një përbindësh apo një shenjtor. Unë nuk dua ta vesh varësinë time si një simbol nderi, apo turpi. Nuk janë të gjithë ata që jam, edhe pse është një pjesë e atyre që jam.

  Unë thjesht dua të shihem - të dëgjohem. Dhe të pranohem siç jam. Unë thjesht dua të jem njeri me të gjithë për pak kohë. Të shkosh përtej etiketave dhe gjykimeve dhe thjesht të jesh - por të mos jesh vetëm. Kjo është ajo që më duhet.

  A mund të kuptoni se çfarë dua të them?

  Unë marr poligrafi çdo vit për të siguruar që nuk kam përdorur pornografi - dhe kaloj, edhe pse ndonjëherë rrëshqas.

 145. Rezulton se jam shumë homoseksual

  Dikur pyesja se në ç'masë pornografia që pashë ndikoi në orientimin tim seksual. Unë isha biseksual aq sa mund të dalloja nga shijet e mia në pornografi. Unë kam pasur shumë më shumë kënaqësi duke bërë seks me burra, por kam menduar kur kam filluar nofap nëse rritja e testosteronit do të ringjall interesin tim për gratë.

  Jo! Shenjta mut jo. Unë mendoj se unë kurrë nuk kam qenë aq e tërhequr nga burrat në jetën time, dhe kurrë nuk kam qenë aq e gatshme t'i angazhoj ata dhe të flirtoj pak / lë të kuptohet se jam në ta. Unë kurrë më parë nuk kisha guximin ose zjarrin për ta bërë atë.

  Unë jam duke u lutur çdo natë që forca të mos shoh prapa. Unë patjetër që ndihem më i gjallë se kurrë kur kam goditur. Fat të mirë miq, vazhdoni.

  Rezulton se jam shumë homoseksual

 146. NoFap + Sex = shkatërron fetish fetare të çuditshme

  KUJDES: Postimi mund të përmbajë shkas. Nuk censuroja fjalë të veçanta sepse i gjithë postimi është në thelb një shkas i mundshëm

  Kur isha 16 tre vjet më parë isha në kulmin e varësisë sime të pornografisë. Porno yndyrë, tranny pornografi, femdom porn, madje edhe weirdder shit, etj

  Unë fillova luftën verën e vitit tim të lartë të HS, menjëherë para kolegjit. Kam përsëritur shumë herë, por kam bërë hapa të mëdhenj. Unë jam ende duke punuar në të, por kam pasur vija të shumta goxha të gjata (nga 3 deri në 5 muaj secila).

  Gjatë asaj kohe dëshira për fetish që besoj fort se krijoj pornografi (asgjë kundër fetish natyrore, vetëm ato të krijuara artificialisht) u ul.

  Sidoqoftë, në rastin tim, më në fund i vendosa të pushojnë derisa fillova të pushohem rregullisht me vajza të ndryshme. Për herë të parë në jetën time, unë me të vërtetë shkatërrova ato fetish artificialë. Për disa arsye, diçka thjesht klikoi kur fillova të bëja më shumë seks (dhe sigurisht abstenim nga PMO) dhe fetishët e vjetër u zhdukën.

  Diçka rreth seksit të vërtetë që e bën fantazitë e çuditshme të drejtpërdrejta të neveritshme. Të gjitha unë e di është se ishte kashtë e fundit që më në fund vrau fetish time tranny.

  Pra, nëse ende po luftoni me fetish, mund të jetë me vlerë të përqendroheni në më shumë seks, veçanërisht nga një shumëllojshmëri grash (e di, më lehtë të thuash sesa të bëhesh lol). Gjithë çka di është se më ndihmoi kur u duk sikur disa nga fetishët e mi nuk do të më zhdukeshin kurrë.

  Më në fund, duke u hequr qafe disa nga shenjat që pornografia më la në mendje, u ndje (dhe ende ndihet) e pabesueshme. E di që ky postim nuk është saktësisht revolucionar, por kuptova se do ta ndaja - po, ju mund të heqni qafe këto fetish neveritëse edhe nëse mendoni se është e pamundur.

  NoFap + Sex = shkatërron fetish fetare të çuditshme

 147. [30 days nofap] ED i rëndë që nga 17 dhe i hutuar për seksin tim

  Duhet të them që nuk është e lehtë të thyesh ndonjë zakon, ditët e kaluara të 30 kanë qenë shumë sfiduese, por gjithashtu shumë të dobishme!

  Unë kam përdorur pornografi në internet që kur isha 14 vjeç. Kam masturbuar çdo ditë dhe disa herë edhe 2-3 herë në ditë derisa tre vjet më vonë pak pasi kam mbushur 17. Një ditë kur kam derdhur pasi kam masturbuar në pornografi në internet, u ndjeva jashtëzakonisht i rraskapitur, sikur diçka të merrej nga trupi im, dhe që nga ajo kohë nuk mund të merrja më një mbledhje të duhur edhe me përdorimin e pornografisë.

  Unë kisha frikë për vdekje kur ndodhi, dhe kisha shumë frikë të flisja me prindërit e mi për këtë. Në muajt në vijim u ndjeva shumë i dobët dhe i prekshëm, ndjehesha i përgjumur dhe nuk mund të përqendrohesha, dhe notat e mia ranë si zhytje në qiell. Më pas kam parë disa mjekë, por asnjëri prej tyre nuk ishte i dobishëm.

  Disa muaj më vonë gjërat bëheshin më mirë, dukej sikur kisha shëruar nga dobësia, por penisi nuk po funksiononte siç përdorte, nuk kishte pyje në mëngjes, as ereksione spontane, as çfarëdo! Imagjinoni sa e dhimbshme është për një djalë 17 vjeçar që të ketë ED të rënda!

  Dy vjet më vonë shkova në kolegj. Pavarësisht nga të gjitha problemet me të cilat po përballesha, unë nuk mund të ndaloja së shikuari pornografi dhe masturbimin, është si një kancer që rritet brenda mendjes tuaj dhe nuk mund ta heqni qafe atë!

  Pas shumë vitesh pornografi ekstreme, pornografia normale nuk mund të më plotësojë nevojën time, ashtu si Gary Wilson theksoi në fjalimin e tij në TED "ata do të shkonin për pornografi që nuk përputhet me orientimin e tyre seksual", përfundimisht unë shkarkova disa porn homoseksualë dhe oh ime ... është si një botë krejt e re! Në fillim, do të ndihesha shumë e pakëndshme kur shihja skena puthjeje homoseksuale, kjo më bëri të dua të mashtroj, kështu që do të kaloja te skenat e seksit oral / anal. Pas disa klipeve të tjerë, u mësova të puthja skena, dhe dreq, pas një kohe mund të shikoja edhe një pornografi të tërë homoseksuale pa u kapërcyer!

  Deri në atë pikë, unë tashmë e kam prishur orientimin tim seksual. Ende më pëlqen vajzat, por unë mund të ndjeja dëshirën për të vërshëllyer në dicka djemsh në tualete publike, por asnjë ndjenjë emocionale në atë kohë. Me kalimin e kohës unë duket se kam zhvilluar ndjenja edhe ndaj njerëzve. Tani në moshën 26, unë jam tërhequr për të dy djemtë dhe vajzat! (Më vjen keq, nëse kam ofenduar ndonjë person, nuk mendoj se ka ndonjë gjë të keqe me LGBT, unë jam shumë i hutuar për orientimin tim seksual.)

  Kam pasur marrëdhënie seksuale me të dy djemtë dhe vajzat, por për fat të keq asnjëri prej tyre nuk ishte i suksesshëm, nuk munda të bëja një mbledhje të duhur për penetrim, nuk mund të ruaj një mbledhje kur marrja e seksit oral. Përfundimisht kam hequr dorë dhe kam humbur interesin për seksin real.

  Unë kam parë mjaft mjekë gjatë viteve, por asnjëri prej tyre nuk zgjodhi problemet e mia. Unë kam parë më shumë se mjekët 10 vetëm këtë vit dhe humbur mijëra dollarë! Kam provuar Viagra, Cialis, Mesazh, Mjekësia Tradicionale kineze, Akupunktura pothuajse gjithçka që unë mund të provoj, por jo, asnjë prej tyre nuk ka punuar! I pyeta të gjithë mjekët të njëjtën pyetje se nëse ED im është shkaktuar nga masturbime të tepruar, çuditërisht pothuajse të gjithë mjekët më sigurojnë se masturbimi nuk do të shkaktojë ED! Dhe se ED im është psikologjike jo organike.

  Unë isha aq i dëshpëruar për përgjigjet, kështu që u ktheva te Google për të parë nëse ka një lidhje mes masturbimit dhe ED dhe kështu gjeta faqen e internetit të Gary Wilson YourBrainOnPorn.com, OMG Unë ndihesha i lehtësuar për të gjetur se unë nuk jam vetëm dhe se ka një mënyrë për të kuruar veten. Papritmas gjeta përgjigje për të gjitha problemet e mia!

  Kështu që fillova sfidën Time Nofap më 1st Dhjetor, tani në 30 ditë, ndihem shumë më mirë !! Duke filluar nga java 3 fillova të kisha ereksione në mëngjes, të cilat ishin mjaft të forta për të më zgjuar. Tani unë gjithashtu mund të bëj një ngritje të fortë duke stimuluar penisin tim, edhe pse do të zgjasë vetëm disa sekonda, nëse nuk vazhdoj të stimuloj. Pothuajse kam pasur një ëndërr të lagur këtë mëngjes, por unë u ndal përsëri në kërkimin që të nxirrja momentin kur u zgjova nga ëndrra. Në përgjithësi ndihem më i sigurt, më energjik dhe më social!

  Unë e kuptoj se do të duhet më shumë kohë për djemtë më të vegjël për të rimarrë trurin e tyre dhe për të rihapur, por unë jam për sfidën, qofshin ato 6 muaj apo vit 1, unë jam i vendosur të kuroj veten dhe të jetoj një jetë më të mirë! Gëzuar vitin e ri të gjithë! Unë shpresoj se të gjithë do t'i kuptojmë qëllimet që kemi vendosur për 2015!

  [30 days nofap] ED i rëndë që nga 17 dhe i hutuar për orbitën time seksuale

 148. Kini kujdes se çfarë keni masturbuar për (mjekra)

  Fillova udhëtimin tim fap si një 13-14yr i vjetër duke shikuar shfaqjen e vjetër të Grizzly Adams. Çdo gjë nëse jeni mjaft e vjetër e di se një bari i madh Dan Haggerty luajti rolin. Unë isha duke fërkuar vetveten, madje as duke e ditur se çfarë po bëja derisa orgazma goditi dhe bota ime ndryshoi.

  Prej asaj dite përpara, isha i lidhur me masturbimin e përditshëm. Kam përdorur fotot e njerëzve me mjekër për të masturbuar me të. Megjithëse nuk kisha dëshirë të jem me këta burra, isha i hipnotizuar nga mjekra.

  Isha një e vetmuar gjatë shkollës së mesme shumë e ndrojtur për të qenë me vajza, dhe shumë naive. Unë isha krejtësisht i kënaqur në botën time të fapping. Kjo është shumë më përpara se interneti. Pra ishin fotot e revistave të burrave me mjekër, madje as nudo, pasi nuk më interesonte aspak nudoja. Kam ëndërruar të jem ai njeri me mjekër, jo me të.

  Sapo mbërriti interneti dhe hynë dhomat e bisedave, fillova të flas me burra homoseksualë për mjekrat e tyre pasi djemtë më të drejtë ishin të fikur nga pyetjet e mia. Dhe kjo është kur hyra në botën homoseksuale. Zbulova se kishte një nëngrup të tërë burrash homoseksualë në flokët e fytyrës.

  Deri në këtë kohë isha i martuar me një grua të mrekullueshme që kish marrë vesh për fetishin tim. Menduam se do të ishte e kontrollueshme. Pak e dija se sa masturbim shkatërrues do të ishte për mua dhe për martesën time.

  Unë vazhdova masturbimin e përditshëm të paktën një herë, nëse jo herë të shumëfishta, në të vërtetë anëtari. Isha kaq mirë në skaje që unë mund ta sillja veten në buzë për orë të tëra dhe të kem orgazma pa ardhur. Sidoqoftë kur erdhi koha për seks me gruan time, unë u shpenzova. Ajo u bë e lodhur për të provuar dhe për të mbajtur mendimet e fetish mjekrës në mendjen time, ndërsa duke pasur marrëdhënie seksuale me të. Megjithëse e desha, truri im u stërviti për të vështruar vështrimin në një mjekër dhe jo në trupin e saj.

  Kjo vazhdoi deri në 2012 kur ajo kishte pasur mjaft dhe u divorcua pas 20 vjet martese! Unë u shkatërrua! Megjithëse unë kisha provuar të bardha dhe të ndalem në të kaluarën, nuk isha kurrë i suksesshëm. Kur ajo kërkoi divorc në tetor të 2012, thashë se mjaft ishte e mjaftueshme.

  Kam kërkuar një terapist që merrej me terapinë riparuese për djemtë që vuanin nga tërheqja e të njëjtit seks. Kjo dhe marrëdhënia ime me Jezusin, unë ndalova masturbimin në tetor 26, 2012. Dhe në dhjetor 28 2012 u lirua nga tërheqja e të njëjtit seks.

  Kjo më çon në këtë postim. Ende më duken mjekrat magjepsëse, megjithëse nuk janë seksuale dhe nuk kam absolutisht asnjë dëshirë të shikoj. Sidoqoftë, çdo herë në një farë kohe, nëse shoh një mjekër të përsosur, bëhem e vështirë. Nuk kam pse të mendoj të mos bie pasi nuk ka dëshirë, por ngritja akoma më tërheq. Unë shpresoj për një pajtim me gruan time. Dhe e kam gjetur veten duke ëndërruar për trupin e saj dhe duke u zgjuar fort! Gjë që nuk ka ndodhur kurrë në të kaluarën.

  Por pyetja ime për ata prej jush me fetish të pjesëve të trupit. Unë shoh mjekra çdo ditë. Unë nuk marr më një fotografi në mendjen time dhe e mbaj me vete. Por çfarë ka me ereksionet? Na vjen keq për postimin e gjatë. Shpresoj të ndihmojë dikë.

  Fap falas 2yrs 2months! Kurioz për fetish të lirë

   

 149. Kjo është sa e keqe mund të arrihet: rrëfime të varfëra të një të varur

  Imagjinoj historia ime është e ngjashme me atë të shumë të tjerëve këtu, por unë kam nevojë ta tregoj të njëjtën gjë. Nuk e di nëse do të ishte qetësuese apo dëshpëruese të dija që të tjerët kanë shkuar aq larg sa unë

  Unë për herë të parë gjeta pornografi në formën e Penthouse të babait të mikut tim më të mirë kur isha 11. Unë nuk e kuptova ende, por e dija që më pëlqente të shikoja gratë lakuriq. Kjo më bëri të ndihem qesharak. Zbulova masturbimin kur isha 13 vjeç, dhe lidhja e të dyve ndoqi pothuajse menjëherë pas kësaj kur kuptova se kjo gjë e internetit e sapofanguar kishte më shumë fotografi të grave të zhveshura sesa kisha ëndërruar të jetë e mundur.

  Por ishin akoma vitet 90-ta, dhe shkarkimi i fotove individuale fshehurazi - pa prindërit e mi duke vërejtur se për çfarë po përdorja kompjuterin e familjes - kufizoi shumë atë që isha në gjendje të shihja dhe sa shpesh mund ta shihja atë. Më vonë, në shkollën e mesme, do të kaloja fundjavat në shtëpinë e një shoku tjetër, ku shpesh e kishim vendin për veten tonë, ndërsa prindërit e tij ishin jashtë në vilë. Unë do të rrija zgjuar deri në orën 5 ose 6 të mëngjesit duke masturbuar ndërsa ai flinte dhe ngulët duke shkarkuar çdo gjë dhe gjithçka që mund të gjeja. Këto ishin ditët e Kazaa dhe Limewire, kështu që disponueshmëria e papritur e videove filloi të intensifikonte varësinë time, si dhe zbulimin e ngërçeve dhe fetiseve që kurrë nuk do t'i kisha imagjinuar pa internetin për t'i sugjeruar ato për mua.

  Kur mendoj përsëri në atë epokë, kujtoj intensitetin e të gjithave. Masturbim për orë të tëra deri në fund, derisa të fërkoja fjalë për fjalë penisin tim dhe të përfundoja me një orgazëm që nuk i dha fund shpërthimit që prisja. Pastaj zbulova se e dyta ose e treta mund të ishte edhe më e madhe, nëse do të kaloja vetëm periudhën zjarrduruese të mbushur me turp pa anuluar çfarëdo që po shkarkoja kur të vija. Deri në orgazmën e katërt ose të pestë gjërat do të fillonin të bëheshin më të dhimbshme sesa të pëlqyeshme, dhe kështu unë do të digjesha thesarin tim të shkarkuar në një CD dhe do të vjedhja për të fjetur për disa orë.

  Thellimi tjetër i varësisë sime ndodhi kur unë shkova në universitet dhe pata internet me shpejtësi të lartë për herë të parë, si dhe kompjuterin tim. Fillova të masturboja për pornografi pothuajse çdo ditë, shpesh shumë herë në ditë, dhe zakonisht për një orë ose më shumë në të njëjtën kohë. Safeshtë e sigurt të thuhet se që nga mosha 19 vjeç e këtej, pothuajse çdo herë që kam masturbuar, përfshihej pornografi. Kam humbur orët e mësimit sepse isha shumë i zënë me hov. Dhe gjërat u përkeqësuan vetëm kur zbulova se tenxhere pirja e duhanit do të intensifikonte përvojën. Dhe kështu që u bë modeli: Unë ngrihesha mbrëmjet dhe shikoja pornografi për orë të tëra. Do të përdorja arsyen për të mos dalë me miqtë; posa ndeza atë nyje, ishte Me Time, dhe çfarë ka më mirë se një orgazëm kur je lart? Të dy shkuan së bashku bukur dhe unë bëra vetëm një rezistencë simbolike.

  Shpejt përpara dy vjet dhe unë jetoja vetë pas diplomimit pas një ndarje të tmerrshme me të dashurën e vetme serioze që kam pasur ndonjëherë. (Në retrospektivë marrëdhënia jonë dështoi pjesërisht për shkak të varësisë sime ndaj pornografisë, megjithëse do të kalonin vite para se ta kuptoja atë.) Isha në depresion për shkak të punës time me pagë minimale dhe detyrimit të huazimit të parave nga prindërit e mi për të paguar qiranë. Porno ishte pak a shumë jeta ime jashtë punës. Unë nuk bëra shumë gjëra të tjera në mbrëmje përveç të ngrihesha lart dhe të lëvizja në internet duke kërkuar mut më të çuditshëm dhe më të çuditshëm për të më hequr që të më shpërqendronte nga sa e urreja jetën time. Kam kaluar pothuajse çdo fetish që mund të imagjinoni, secili më i neveritshëm dhe i çoroditur se i fundit. Me përjashtim të dhunës dhe BDSM, e cila kurrë nuk bëri asgjë për mua, ndoshta atje nuk ka një fetish që nuk e kam masturboi në ndonjë moment të jetës sime.

  Dhe pastaj godita pjesën e poshtme të gurit për herë të parë.

  Falë një fatkeqësie të shkurtër një natë në botën e 4chan - një gropë ferri interneti nëse ka pasur ndonjëherë - zbulova një postim të vetëm atje që më tha se çfarë të bëja në Google për të gjetur se ku fshihet e gjithë pornografia e fëmijëve. Sa do të doja të kthehesha në kohë dhe ta gjeja. Me urinë e njohur në gropën e barkut tim që shoqëroi zbulimin e ndonjë fetishi të ri, të amplifikuar rreth një milion herë nga tabu-ja e plotë e asaj që po bëja, isha i pafuqishëm: pëllumbi.

  Zgavra ime e parë zgjati vetëm një orgazmë të vetme para se të kisha një panik të një periudhe zjarrduruese në mendimin e asaj që po bëja dhe në pasojat e një veprimi kaq të tmerrshëm budalla. Për një kohë u përpoqa më të mirën time të harroja atë që kisha parë dhe u betova lart e poshtë kurrë nuk do ta shikoja më, por joshja e fetishit më të ndyrë, më të çuditshëm, më të tmerrshëm të internetit ishte shumë e fortë për t'i rezistuar. Unë binged përsëri, dhe këtë herë ajo zgjati për disa ditë para se të përsëris panik / fshini / pendohen procesin.

  Sa herë që ndodhte një qejf, unë agonizoja më pas nëse isha pedofil. Do të qaja vetë për të fjetur mbi të, duke u ndjerë si llumi i Tokës, sikur të isha një mashtrues dhe gënjeshtar, i paaftë për të parë miqtë në sy dhe duke menduar tërë kohën, "Sikur ta dinit…"

  Megjithatë, ajo që kuptova përfundimisht ishte se nuk kisha ndonjë interes seksual për fëmijët jashtë linje. Ishte pornografia që më ndezi, pornografinë e sëmurë dhe të përdredhur, jo fëmijët! (Faleminderit qij !!) Për fat të mirë, kjo gjithashtu do të thoshte që me kalimin e kohës ajo u bë e mërzitshme, si çdo tjetër nga qindra fetish që kisha kaluar gjatë viteve, dhe dëshira për ta parë atë u zbeh derisa vullneti nuk ishte as i nevojshëm . Kanë kaluar gati dy vjet që nga hera e fundit.

  Në fund të fundit, kjo ishte thirrja ime e zgjimit dhe fillimi i kuptimit që kisha një varësi ndaj pornografisë që do të shkatërronte tërë jetën time nëse nuk do të arrija ta kontrolloja atë.

  Një tjetër ide ishte paaftësia ime në rritje për të pasur seksin aktual, me një grua të vërtetë. Gjatë pesë viteve të fundit ereksionet e mia ishin bërë vazhdimisht më pak mbresëlënëse dhe madje edhe më pak të besueshme, gjë që çoi në rritjen e ankthit të performancës, dhe kështu në seks më shumë pornografi dhe më pak real.

  Kam thënë për ca kohë që duhet të heq dorë nga pornografia, dhe tani më në fund po i përkushtohem kësaj. Unë u shpëtova nga shkas i parë i madh tre muaj më parë duke hequr dorë nga tenxhere plotësisht (ajo kishte humbur tërheqjen e saj ndërsa unë u plak gjithsesi) dhe duke hapur rrugën për të hequr dorë nga pornografia. Tani kanë kaluar më shumë se dy javë nga PMO-ja ime e fundit, dhe unë planifikoj ta zgjas atë brez në pjesën tjetër të jetës sime. (Unë jam gjithashtu duke bërë një sfidë të vogël nofap në të njëjtën kohë për të kuruar një kontroll të keq të vdekjes.)

  Kam pasur një përvojë të frikshme sonte, sidoqoftë, gjë që më bëri të ulem këtu dhe të shkruaj këtë histori. Unë e kam shtëpinë për vete tani - unë jetoj me shokë dhome - dhe në të kaluarën kjo do të kishte qenë shkas më vete. Do të kishte qenë një justifikim për disa Me Time, për të ndezur një nyje dhe hov gjithë natën. Dhe ndërsa dëgjova derën të mbyllej dhe kuptova se isha vetëm, mund të ndjeja atë dëshirë të vjetër që rritej në gropën e stomakut tim. Forca e saj më shqetësoi.

  Unë u ula këtu dhe imagjinova se çfarë po ndodhte në trurin tim: receptorët e dopaminës që bërtisnin për rregullimin e tyre, të cilin ata do të merrnin nga pornografia dhe tenxhere. Disi vendosja e tij në ato terma ndihmoi. Ai vendosi distancë midis meje - egos, neokorteksit - dhe sistemit të shpërblimit të kënaqësisë zvarranikësh, duke më dhënë një pamje të zogjve të proceseve tradhtare brenda kokës sime.

  Dhe tani pothuajse duket qesharake. Nuk jam unë që dua pornografi, është sistemi im i keqfunksionuar i dopaminës dhe e vetmja mënyrë për të hequr qafe ato nxitje është të rindizni dhe të filloni nga e para.

  Kështu që unë do të kthehem, të rivendosem në parazgjedhjet e fabrikës dhe t'i jap vetes shansin të kem atë që nuk kam marrë kurrë kur isha i ri: seks i thellë, intim, i pasionuar. Gëzimi i lidhjes me një person tjetër që më ishte vjedhur nga prezantimi im i hershëm në pornografinë në internet.

  Disi do të gjej një mënyrë për të bërë paqe me të gjitha mutet e tmerrshme, të ndyra që pashë në të 20-at. Sa për më të keqen e saj: Kam filluar të bëj dhurime mujore në një spital për fëmijë vitin e kaluar si një mënyrë për të bërë disa të mira për të kompensuar të keqen në të cilën kam marrë pjesë. Sa herë që tarifa shfaqet në deklaratën e kartës time të kreditit, unë reflektoj për një moment dhe i them vetes: Kurrë, kurrë më.

  tl; dr - Varësia nga porno më bëri të shoh gjëra që nuk mund të jenë kurrë të padukshme dhe të shkoj askënd

  Kjo është sa e keqe mund të arrihet: rrëfime të varfëra të një të varur

 150. Kam menduar se jam biseksual për ca kohë,

  Unë e di se çfarë po ndodh, e kam vetë, është e çuditshme! Unë jam drejt gjatë gjithë jetës sime, e dua trupin femëror, dhe megjithatë e gjeta veten time duke parë kurthe, dhe ngadalë duke parë pornografi homoseksuale, gjithashtu kisha një zgjim shqetësues shqetësues për këtë, strangeshtë e çuditshme sepse shikimi i djemve duke puthur nuk e bën atë për mua Mendova se jam BI për ca kohë, shkova te / R / biseksual për të folur me njerëzit dhe për të parë se çfarë ata mendojnë ... disa arrijnë të qëndrojnë drejt dhe disa nuk e bëjnë atë që ndodh ndonjëherë pranojnë veten tuaj edhe nëse ju pëlqen kar, seriozisht e tyre asgjë të keqe në lidhje me të, më shumë se gjysma e planetit e do kar! ju mund të shkoni atje dhe ndoshta të eksperimentoni ...

  Por nga përvoja ime, sa më shumë që jam duke rindezur aq më shumë dëshiroja të përjetoja seks homoseksual dhe sa më e pranueshme të isha për seksualitetin tim, atëherë pas 2 muajsh diçka ndryshoi fillova të shoh dicks në kokën time më rrallë dhe nuk më pëlqente të dëshiroja për të përjetuar më gjëra homoseksuale, duket sikur pornografia nxiti një lloj shoqate për dicks që mendonin skena seksi oral dhe anal që po shikoja ekskluzivisht

  Nga ajo që unë mbledh së shpejti për të qenë 90 ditë, kjo mund të shkojë në një nga dy mënyrat, ose bëhesh një bi-seksual i vërtetë ose qëndron drejt pa menduar për kar, edhe nëse përpiqesh të bësh eksperiencë gjëra homoseksuale, është në rregull, jo dikush interesohet nëse nuk ju ka pëlqyer, askush nuk ka nevojë ta dijë dhe jo juaj homoseksual apo diçka kaq e ftohtë, shumë njerëz shqetësojnë me seksualitetin e tyre, të gjithë kanë frikë të jenë diçka që është si "e gabuar", rindizni dhe le të shohim çfarë do të ndodhë -

  Lidhje me koment

 151. Unë mendoj se NoFap po më bën të kuptoj se jam homoseksual dhe kjo më frikëson.

  Unë kam pasur disa vija të gjata në NoFap dhe mendoj se po më hap kuptimin se mund të jem homoseksual. Por sinqerisht jam shumë i frikësuar për të provuar ndonjë gjë dhe në të vërtetë kam një të dashur tani. Unë me të vërtetë nuk di çfarë të bëj fare. A ka qenë dikush në këtë situatë unike që mund të ofrojë ndihmë? Ose ndonjë pikëpamje do të ndihmonte.

  Unë mendoj se NoFap po më bën të kuptoj se jam homoseksual dhe kjo më frikëson.

 152. Për shkak të varësisë nga pornografia ime, seksualiteti im u shtrembërua plotësisht

  LINK

  Tip! Kjo është saktësisht ajo që më ndodhi. Unë jam 16 vjeç dhe kam zbuluar PMO kur isha 12/13. Përdorimi im i gjerë i pornografisë më çon në përdorimin e pornografisë homoseksuale për të më ndihmuar të heq qafe, pasi isha plotësisht i sensibilizuar ndaj pornografisë së drejtpërdrejtë me vanilje, dhe pastaj fillova të mendoja nëse isha bi apo edhe homoseksual. Pak e dija, unë lidhja ndjenjën vizuale të pornografisë me jetën reale, dhe për shkak të varësisë sime ndaj pornografisë, seksualiteti im ishte plotësisht
  shtrembëruar.

  Duke parë 2 javë nofap tani, vija ime më e lartë është 21 ditë, unë fjalë për fjalë mund të heq dorë nga gomari i zhveshur i një vajze, (padyshim që nuk do ta bëj), dhe ky mendim i vetëm më lejon të di se truri im po rilon .. Sepse e dija që në fillim se isha gjithmonë i drejtë .. justshtë vetëm pornografia, mendimet homoseksuale nuk do të thonë asgjë nëse lidhet me pornografinë, ti dhe unë me vetëdije e kuptojmë atë .. si / U / nofapsolute tha, nuk është një ide e mirë për të diagnostikuar seksualitetin tuaj bazuar në Porno, më besoni.

  EDIT: ky skenar i tërë i shtrembërimit seksual për shkak të përdorimit të pornografisë ka një term të caktuar në nofap, quhet HOCD, ju mund ta kërkoni atë. Shumë prej nesh janë në të njëjtën varkë

 153. Njeriu homoseksual apo biseksual duke bërë NoFap?

  Përshëndetje. Për të bërë një histori të gjatë, unë jam një biseksual i mbyllur dhe jashtëzakonisht i pasigurt në lidhje me të. Askush në këtë planet nuk e di dhe kjo llogari po përdoret për qëllimin e vetëm të NoFap. Unë u pyeta nëse ka pasur ndonjë tjetër Gay / Bi Nofappers sepse të gjitha postimet që shoh në nën e bëjnë të duket kjo është një komunitet kryesisht heteroseksual.

  Unë thjesht do të doja të tregoja se si NoFap më ka ndihmuar deri më tani për të kuptuar seksualitetin tim.

  Unë fillova PMO në moshën 13 vjeç dhe tani jam 19. Kur e fillova mendova se isha 100% drejt, por me kalimin e viteve fillova të kuptoja se disa burra më bënë të ndihesha njësoj si gratë. Unë gradualisht fillova të shikoja gjithnjë e më shumë pornografi, disa drejt, disa homoseksualë, gati për të 'provuar' nëse isha me të vërtetë homoseksual apo bi. Unë arrita në përfundimin kur isha 17 vjeç se isha bi, dhe të jem plotësisht i sinqertë isha i frikësuar pa mut. Unë kurrë nuk kam ndjekur asgjë me një burrë dhe as nuk kam ëndërruar të dal. Për fat të keq, ishte e vështirë për mua ta hiqja këtë zakon të përdorimit të tepruar të pornografisë, dhe nuk gjeta sukses të vogël as me gratë. Unë jam akoma e virgjër dhe kam puthur dy gra në jetën time. Për një kohë, u ndjeva fajtor që isha bi sepse mendoja se arsyeja e vetme që isha bi ishte se isha thjesht ATA me brirë. Pas fillimit të NoFap (gjatë dy muajve të fundit kam pasur 3 vija prej 2 javësh) jam ndjerë shumë më e sigurt në seksualitetin tim. Ende nuk e shoh veten duke ndjekur diçka me një burrë për një kohë të gjatë, por besimi im rreth grave dhe perceptimi për veten time është përmirësuar në mënyrë drastike.

  Kjo është në lidhje me të. Nëse keni qëndruar rreth kësaj falënderimi të gjatë për të dëgjuar historinë time. Unë e vlerësoj atë më shumë sesa mund të kuptoni.

  Njeriu homoseksual apo biseksual duke bërë NoFap?

 154. shoku im i dhomës "homoseksual" provoi NoFap dhe ai tani është i drejtë.

  LINK

  Unë mendoj se njerëz si ju ishin me mendje të ngushtë ... Derisa shoku im i dhomës "homoseksual" (i cili ishte homoseksual për dy vjet) provoi NoFap dhe ai tani është i drejtë. Ndoshta ai është një rast i veçantë, por ju mund të jeni në diçka.

 155. Mendova se isha bi por nofap më ka mësuar që me të vërtetë e gjej

  Po, mendoj se kjo është ajo që bën një varësi e tepruar. FYI, unë kam qenë në disa vija që variojnë nga 3-7 ditë (fillova 2 javë më parë) dhe unë tashmë mund t'i ndiej shijet e mia kryesisht te gratë, do të thosha si 95%>.

  Mund të them se gjatë dy muajve, mendoja se isha bi, por nofap më ka mësuar se unë vërtet e shoh gruan tërheqëse dhe me meshkujt është më shumë një admirim sesa tërheqja seksuale, nëse kjo ka kuptim.

  Ashtu si më parë nofap, unë do të shikoja një mashkull tërheqës dhe duke mohuar veten duke menduar për të në ndonjë mënyrë seksuale, por që nga fillimi i Nofap, unë mund të vlerësoj që një mashkull është tërheqës dhe nuk e mendoj fare seksualisht. IMO, nuk ka asgjë të keqe me këtë; gjithmonë do të ketë djem më të mirë se ju (nëse nuk jeni një lloj supermodele mashkull).

  DR, DREJTIMI / HEAVILY uljen e pornografisë / tejkalimit të tepërt do t'ju tregojë dritën ndaj seksualitetit tuaj të vërtetë. gl man

  LINK

 156. Pas streak-it tim të parë, tërheqja ime ndaj burrave ishte më e fortë

  Jam bi. Kur për herë të parë pranova atë fakt, mendova se varësia ime ndaj pornografisë mund të kishte të bënte me të, por pas radhës time të parë kuptova se tërheqja ime ndaj burrave po bëhej vetëm më e fortë.

  Gjithsesi më lejoni t'ju tregoj historinë time me shpresë se nuk do t'i përsërisni gabimet e mia. Unë kisha një edukim shumë fetar, kështu që kur për herë të parë e gjeta veten të tërhequr nga djemtë u tmerrova. Kam kaluar një periudhë të neveritshme nga vetja dhe nuk i thashë askujt. Unë madje u përpoqa të bindja një mik homoseksual se ai duhet të ishte i drejtë sepse në mendimin tim të përdredhur në atë kohë mendoja nëse HD ishte i drejtë edhe unë mund të isha.

  Gjithsesi më duhej deri në moshën 32 vjeç që të pranoja veten ashtu siç jam dhe tre vjet të tjera për t'i treguar kujtdo. Gjatë rrugës unë humba atë që mendoj se mund të ketë qenë një marrëdhënie e bukur me një djalë absolutisht të mrekullueshëm. (Po, unë jam martuar me një grua, për fat të mirë, dhe ende mbaj një pishtar për një djalë). Unë gjithashtu kam arritur të besoj se përpjekja për të qenë i drejtë dhe fshehja e turpit të fshehtë të të qenit bi ka kontribuar në luftimet e mia të përsëritura me depresionin gjatë viteve.

  Mos u mundoni t’i fshiheni vetes ose të bëni sikur jeni diçka që nuk jeni. Nuk funksionon dhe çon në probleme.

  LINK

 157. gjatë një stili 120 + unë tërhiqem kryesisht te gratë

  Kam pasur disa pyetje identiteti, sidomos kur isha duke përdorur pornografi shumë rreth kolegjit. Unë isha më tërheqëse për gratë, por pyesja veten nëse isha bi.

  Unë kam ardhur për të kuptuar se shumica e që ishte nga vetëm risi e pornografisë, dhe gjatë një seri 120 + që unë me të vërtetë jam tërhequr kryesisht nga gratë. Unë ende mund të vlerësoj djemtë dhe madje edhe të tërhequr për ta herë pas here, por unë jam i kënaqur me seksualitetin tim në këtë pikë.

  LINK

 158. A ndihmon nofap me ankth, okd, etj?
  A ndihmon nofap me ankth, okd, etj?

  Histori e shkurtër e shkurtër: Të varur nga PMO, disa muaj më parë filluan të kishin mendime ndërhyrëse (homoseksual, pedofil, mendime të dhunshme, etj.), Megjithëse kryesisht kishin natyrë seksuale. Këto mendime më japin ankth vërtet të keq dhe shkaktojnë mendime të tmerrshme obsesionale (OCD, ose më saktësisht Pure-O). A e ka përdorur dikush nofap si një mënyrë që këto mendime të thahen? Ata janë me të vërtetë të bezdisshëm sepse thellë në vetvete e di që janë krejtësisht absurde, por vazhdimisht ka një pjesë të trurit tim që më thotë se jam gabim. Ju lutem ndihmë.

  zenmike

  OCD im është përmirësuar në mënyrë dramatike

  Klodion

  NoFap duket se më ndihmon me ankthin shoqëror, por nuk ka pasur ndonjë efekt të dukshëm në sjelljet e mia detyruese. Duhet të them gjithsesi që është e vështirë të mos mendosh pozitivisht kur po lëkund një brez të bukur NoFap dhe pozitiviteti shpesh herë është një mjet i mrekullueshëm për shkatërrimin e mendimeve negative.

  Pse të mos i jepni NoFap një shtënë dhe të zbuloni për veten tuaj? Ju keni asgjë për të humbur dhe gjithçka për të fituar.

  mrmacfarlane

  Në rreshtin tim të mëparshëm të 90 ditëve, unë në fakt e shërova okd-in më mirë sesa çfarë mjekimi po bënte për mua. Kishte oqean të rëndë dhe të pastër, duke kërkuar siguri nga të tjerët dhe po shkatërronte jetën time. Vëllai, pas një muaji të hardfunksionit dhe një vullnet të fortë për të mos i dhënë mendimeve pa marrë parasysh se sa të ndjeshme dhe të frikshme, ngadalë si çdo ditë kaluan, mendimet dhe frika irracionale filluan të veniten. PMO ishte mekanizmi im mbrojtës pas kaq vitesh të përdorimit të tij për të shtypur të gjithë stresin dhe frikën e jetës së kombinuar me kiminë e trurit të një mendjeje të keqe, Por nofap bëri diçka të PMO që nuk do të bëja, pa marrë parasysh çfarë. Kjo më bëri të kaloj nëpër fazat e rënda të stresit dhe dhimbjes në javët e para, sepse nuk kisha tjetër zgjedhje, por për t'u përballur me okd-in time me të menduarit dhe vullnetin tim racional. Kam bërë një pikë për të shkuar nëpër ankth dhe për të përqafuar atë. Dhe, ajo ngadalë vdiq. Unë gjithashtu besoj se oqeja jonë është rezultat i nesh duke i larguar problemet për kaq gjatë dhe gjithashtu kam lexuar disa artikuj këtu se si dëmton trurin dhe përgjigjen e ankthit, duke na bërë të theksojmë për gjërat që nuk ekzistojnë.

  Unë nuk marr më mjekim. Ndërsa besoj me të vërtetë se nofap dhe një vullnet i fortë për të kaluar nëpër dhimbjen e oqeanit është mënyra më e mirë për ta kuruar atë për mirë. Rrini në atë për një muaj më herët dhe unë ju siguroj, do të largohet. Ajo do të jetë me të vërtetë me të vërtetë e vështirë në javët e para, por asgjë me vlerë nuk vjen lehtë.

   

 159. Komenti i blogut

  “Unë jam një anëtar i Anëtarëve të Varur nga Seksi Anonim. Kur ndalova së shikuari porn homoseksual dhe duke mashtruar me detyrim, dëshira ime për burrat pothuajse u zhduk.

  Seksi me gruan time prej 25 vjetësh është më i mirë se kurrë, dhe unë jam duke mësuar ta vendosi seksin në një këndvështrim më të shëndetshëm, një rrugë e këndshme fizike për intimitet emocional brenda një marrëdhënieje monogame, të dashur.

  Tërheqja ime e seksit të njëjtë nuk është zhdukur. Ka humbur fuqinë e saj për të dominuar mendimet e mia. Thjesht nuk e mendoj ”.

 160. Si duket shikimi i penisit të burrave të tjerë në video porno që godet gi

  Po ashtu ka. Mendoni për këtë, paraardhësit tanë dhe mënyra sesi evoluoi truri ynë nuk kishin për qëllim të shihnin peniset e burrave të tjerë duke bërë seks me gra ose duke qenë pinjoll nga një femër tjetër. Si nuk mundet që vitet e shikimit dhe të qenit vojer i penisit të një burri tjetër nuk zgjojnë tela në penis? Unë mendoj se kjo është arsyeja pse kaq shumë njerëz fillojnë të dyshojnë në seksualitetin e tyre për shkak të pornografisë dhe zhvillojnë mani të tilla si HOCD, ndërsa gjithashtu ndjenjat e zhgënjyera dhe të krijojnë ankth.

  E di që ka për mua. Që kur isha fëmijë i vogël, gjithçka që mund të kujtoja se më tërhiqnin ishin gratë. Asnjëherë nuk kam menduar dy herë për orientimin tim seksual derisa arrita 19 vjeç. Në atë moment unë kisha tashmë 8 vjet që shikoja djem të tjerë duke qeshur vajza nën rripin tim nga pornografia. Fillova të eksitohesha më pak nga gratë dhe e gjeta veten duke pasur mendime si "po sikur të pëlqen penisi?" Kjo më tregoi sepse fillova të besoja në të vërtetë. Tani kam HOCD dhe jam bombarduar çdo ditë me mendime për mua duke u depërtuar, ashtu si të gjitha gratë që kam parë nga shikimi i 8 viteve të pornografisë. A është me të vërtetë e mundur që truri im mund ta lidhë ngacmimin seksual si kjo? Po filloj të besoj se po bëhem homoseksual edhe pse kam menduar se kam bërë seks me 15 vajza, kam qenë në një lidhje prej 2 vitesh, janë eksituar dhe puthur vetëm vetëm me gra, por kam shikuar ndonjëherë pornografi të drejtpërdrejtë. Megjithatë mendja ime po përpiqet të më thotë se jam homoseksual. Unë nuk kam asgjë të keqe me njerëzit homoseksualë. Unë i mbështes ata dhe besoj se ata kanë të drejtën e tyre për të dashur këdo. Thjesht ndjehem sikur mashkullorësia ime dhe orientimi im seksual është kaq i deformuar, i shtrembëruar dhe po fillon të ndryshoj sa po më shkon jashtë.

  A ndokush bie dakord që shikimi i njerëzve të tjerë të bëjnë sex në pornografi vit pas viti ka nënvlerësuar më bëri të zhvilloj HOCD dhe mendimet e të qenit homoseksual që po?

  Si nuk ka ndikim psikologjik shikimi i penisit të burrave të tjerë në video porno që rrahin vajzat?

   

 161. Jam homoseksual, por kam shikuar video të drejtpërdrejta.
  Jam homoseksual, por kam shikuar video të drejtpërdrejta.

  Çfarë ka me këtë?

  Crusty_Dick [lidhja nuk është më aktive]

  Unë jam drejt, por do ta kapja veten ndonjëherë duke parë video homoseksuale gjithashtu. Kjo është kur e dija se sa pornografi më ka sjellë në ujërat e thella. Sikur të shikoja video të djemve që e tundnin atë dhe të fantazoja se si do të ishte sikur të isha vajzë dhe t'i thithja ato. Someshtë ndonjë njeri i ndyrë i mutit.

  bigballsomar

  Mos u mundoni të gjeni logjikë ose arsye në pornografi. Ka mjaft pornografi "të drejtpërdrejtë" të përqendruar në seksin anal - një djalë që bën një vajzë në stilin e qenit - por gjysmën e kohës që kamera përqendrohet në topat e djemve që lëkunden, dhe në faqet e gomarëve dhe djemtë e djemve. Kurrë nuk e kuptova atë

  stalematewins

  Unë jam drejt, por kam shikuar homoseksualë, xhuxh tranny dhe të gjitha llojet e pornografisë. Kështu e dini se keni shkallëzuar se keni desensibilizuar dhe keni nevojë për gjëra të cilat u duken tronditëse për t'i ndezur.

   

 162. Varësia nga porno dhe homoseksualiteti
  Varësia nga porno dhe homoseksualiteti

  Para se të vazhdoj me përvojat e mia personale në këtë temë të diskutueshme. Unë personalisht do të doja të pohoja se unë besoj plotësisht se homoseksualiteti në tërësi nuk shkaktohet nga varësia ndaj pornografisë. Unë besoj fort se burrat ekzistojnë dhe lindin me një preferencë ndaj burrave, dhe nuk kam asnjë shqetësim për orientimin seksual të një personi.

  Tani, unë kam qenë gjithmonë tërhequr për gratë gjithë jetën time. Gjatë rinisë sime gjithnjë kisha përplasje për gratë, asnjë herë nuk ndjeva një lidhje emocionale me një burrë tjetër; megjithatë, gjatë gjithë progresit tim në zakonet e shikimit tim pornografik si një adoleshent, natyrisht që kisha nevojë për materiale të reja për të mbajtur të njëjtën nxitim. Kam gjetur veten duke parë përmbajtje shumë të diskutueshme për të mbajtur të njëjtën nxitojnë. Pastaj erdhi takimet personale në craigslist, sepse kam dashur të reenact atë që unë vazhdimisht shikuar në internet. Unë ngadalë e gjeta veten duke fantazuar për seks me një burrë për të kërkuar nxitimin që kërkova. Kam fjetur me burra në më shumë se një rast për shkak të një fetish të zhvilluar për spermë që kërkova të shuaj. Gjithnjë e më shumë kam kërkuar takime ose 1 në 1 me një mashkull apo më mirë një çift me një mashkull bi kështu që unë mund të marrë pjesë me të dyja.

  Pyetja që po përpiqem të paraqes është thjesht kjo:

  A beson ky komunitet se pornografia mund të jetë në gjendje të ndikojë në konfuzionin në orientimin seksual të dikujt? A mundet që pornografia të ketë fuqinë për të bindur dikë që mund të lëkundet në anën tjetër vetëm sepse është një nxitim dhe ndryshe?

  Unë nuk kam frikë të jem homoseksual, dhe me të vërtetë nuk besoj se jam. Ndërsa isha shumë i dashuruar me idenë e organeve gjenitale të një burri dhe derdhjen që pasoi, unë kurrë nuk e gjeta veten duke u dashuruar në shikim të parë me një burrë. Unë kurrë nuk kam zhvilluar një shtrydhje apo dashuri. Këto ndjenja erdhën vetëm nga gratë. Pas 30 ditësh duke qenë e lirë, nuk më ka tërhequr kurrë më gruaja me të cilën jam aktualisht tani, dhe prirjet e mia homoseksuale kanë filluar të shpërndahen. Në fakt vetë mendimi për t'u angazhuar seksualisht me një burrë është bërë një mendim mjaft i neveritshëm.

  Kush ka pasur përvoja të ngjashme?

  mrnatoo

  Po unë besoj fuqimisht se mundet siç thoni ju nevoja për të gjetur mënyra më të guximshme dhe intensive për të zbritur dhe për një djalë shpesh do të përfundojë sepse nga njëra anë do të shkojë kundër gjithçkaje që ai mësohet dhe natyrshëm ndjen dhe si i tillë paraqet ndjenjën më ekstreme për të kompletuar nevojën për një rregullim në trurin e tij dhe nuk është aq e pazakontë sa mund të mendoni, por shumica nuk do ta çojnë atë në përfundimin e vërtetë, por do të ndjehen shumë të pasigurt dhe do të vënë në dyshim seksualitetin dhe ndjenjat e tyre për seksin e kundërt sidomos kur vuajnë PIED.

  MNK925

  PIED ishte patjetër një çështje që A. filloi të krijonte përshtypjen time personale se isha homoseksual dhe B. më bindën të heqja dorë nga pornografia për të vërtetuar me të vërtetë se çfarë ishte orientimi im seksual.

  GolanSnyder

  Unë patjetër që mendoj kështu, të paktën përkohësisht. Nuk besoj se mund të arrini më shumë se një dekadë, të ekspozoheni ndaj dhjetëra mijëra peniseve të ngritura dhe të dilni të padëmtuar. Rastësisht, fundjava para se të vendosja të bashkohesha me NoFap ishte hera e parë që shfletova ndonjëherë një seksion homoseksualësh në një faqe në internet. Kur kuptova se çfarë po bëja, e kuptova se kam shkuar shumë larg. Të them të drejtën, sidoqoftë, isha duke u kapur në kurthe si 5+ vjet më parë, kështu që nga standardet e dikujt tjetër mund të kem qenë shumë larg horizontit, lol.

  fappersam

  Së pari, unë jam homoseksual, e di që kam qenë homoseksual që më parë nuk e dija se çfarë ishte fjala. Së dyti, unë besoj se pornografia ndikon dhe vendos ide në kokën tonë dhe na bën të bëjmë gjëra që përndryshe nuk do t'i bënim (për mua ishin poppers dhe shfaqje të kamerës). Ironshtë ironike që jeni drejt dhe shikoni burra; Unë jam homoseksual dhe më pëlqente porno direkte, sepse më pëlqente të shikoja edhe burrat! Ju pergezoj per progresin tuaj.

  FreedomManOfGlory

  Pra, atje ju keni atë. Ju tashmë po përjetoni përmbysjen e ndryshimeve të shkaktuara nga pornografia. Po, është pothuajse kryesisht ose shkaktuar vetëm nga pornografia. Thjesht mendoni për disa nga gjërat e tjera hardcore, të ngatërruara vërtet që keni parë. A mendoni se do të ishit në atë gjë nëse nuk do të kishit parë kurrë pornografi?

  Truri ynë vazhdimisht kërkon risi dhe meqenëse gjithçka bëhet e mërzitshme me kalimin e kohës, gjithmonë kërkon gjëra të reja, më intensive. Prandaj, pse njerëzit fillojnë të shikojnë gjithnjë e më shumë gjëra ekstreme me kalimin e kohës, gjëra nga të cilat ndjehen të zmbrapsur pasi të jenë marrë me të. Ky neveritje është reagimi juaj natyror, por natyrisht nëse vazhdoni të shikoni ato gjëra me kalimin e kohës, ato bëhen normale, në mënyrë që ndjenja të zhduket.

  randomdewd99

  Unë mendoj se është e rëndësishme të kuptohet se seksualiteti nuk është bardh e zi. Mbaj mend që kam lexuar për diçka që e shpjegoi këtë, në atë që të gjithë, shumica dërrmuese janë bi-seksualë. Edhe nëse është vetëm pak kurioz për të njëjtin seks, ose seks të kundërt për njerëzit që identifikohen si homoseksualë. Më kujtohet gjithashtu që dëgjova një hile 'psikikë' kur përdornin lexime. Itsshtë një deklaratë që është 'ju keni përdorur për të vënë në dyshim seksualitetin tuaj ndërsa jeni rritur'. Kjo është diçka që me të vërtetë i bind njerëzit sepse pothuajse të gjithë e kalojnë atë, por kanë frikë të flasin për të.

  Unë ju duartrokas, dhe të tjerët që po trajtojnë këtë pikë. Unë vetë kam qenë shumë i hutuar për seksualitetin tim (tërhequr nga femrat tërë jetën time, por i ngjallur nga llojet e tjera të pornografisë) dhe vetëm kohët e fundit po zbuloj se kjo është shumë normale.

  Traumtropfen

  Pornja padyshim më ka çuar në fantashkencë për gjëra që më nuk më interesonin më parë dhe se kam humbur interesin gjatë stivave të NoFap.

  GamerWithin

  Unë besoj se pornografia mund të ndryshojë personalitetin seksual të dikujt. Ky është vetëm një nga problemet që sjell varësia nga pornografia.

  gab_astr95 [ky përdorues fshiu llogarinë e tij në qershor 2021]

  Po, unë jam 20 vjeç dhe kam dëgjuar / shikuar shumë "hipno erotike / motër-hipno" për ca kohë (mbase 2 vjet - P "normal" nuk ishte më e mjaftueshme) it Dhe në fakt kishte një efekt: I vazhdoja të fantazoja shumë për organet gjenitale të mashkullit (por më shumë të lidhur me "vajzat": /), edhe pse unë as që kisha menduar ta bëja atë për tërheqje reale ... Vërtetë 0 tërheqje për djemtë! Tani kam qenë në nofap për rreth 2-3 muaj dhe ende kam disa nxitje (dhe nganjëherë i rikthehem D :) kësaj lloj përmbajtjeje / imazhi / ndjesi… Sidoqoftë mbase kam qenë gjithmonë pak kurioz për llojin tjetër të stimulimet, ndonjëherë ish-gf-ja ime përdorte për të stimuluar prostatën time, dhe ndihej vërtet mirë. Përpjekjet por po bëhen gjithnjë e më të mira 🙂

  archer3199

  Mund të kujtoj një tip homoseksual këtu në NoFap (i cili ka qenë homoseksual gjatë gjithë jetës së tij). Ai tha se pornografia e bëri atë të shikonte seks të drejtpërdrejtë, i cili ishte diçka fetish për të.

  tryinghardagain

  Së pari, unë e dua mënyrën se si e keni trajtuar me kujdes një temë të ndjeshme. Kam gjetur përvoja të ngjashme në këtë fushë, por ishte e kufizuar në fantazim dhe pornografi vetëm, unë nuk kisha ndërmarrë ndonjë veprim të vërtetë. Unë gjithashtu pajtohem që seksualiteti duket të jetë një spektër dhe pornografia ju bën të lëkundeni egër përgjatë spektrit ndërsa ndiqni gjithnjë e më shumë risi. Urime për progresin tuaj.

  Tesla4sure

  Po. Unë kam parë këta të afërm të cilët kanë të gjitha llojet e shqetësimeve në marrëdhëniet e tyre heteroseksuale. Në mënyrë të pabarabartë ata pretendojnë të jenë të varur nga seksi, hyperseksualë, biseksualë, të hutuar, shpirtra të lirë, eksperimentale, si dhe një varg përshkrime dhe justifikime të tjera për të konsumuar sa më shumë pornografi, duke pasur sa më shumë seks që të jetë e mundur. Deri sa të gjithë të shkatërrohen.

  Ashtu si një narkoman, ata bëjnë gjithçka që munden për të mbrojtur pozicionin e tyre, edhe kur është e qartë se po i shkaktojnë dëm vetes dhe të tjerëve.

  Kusiemsk

  Për mua, vitet e varësisë nga pornografia më kanë dhënë mendime të rënda ndërhyrëse dhe kanë përkeqësuar OCD-në time fetare. Kam dëgjuar anekdota të tjera në këtë nën për PMO të rregullta që gjenerojnë ose përkeqësojnë mendime ndërhyrëse. Shumë prej atyre mendimeve ndërhyrëse ishin mendime homoseksuale dhe nëse do të doja ta dija se do të kisha ndjekur fantazi të thella për këtë dhe do t'i shijoja ato. Kështu që unë mendoj se është mjaft e mundur që varësia ndaj pornografisë mund të çojë në ndjenja ose tërheqje homoseksuale të cilat nga ana tjetër mund të çojnë në akte homoseksuale, dhe këto ndjenja ose veprime mund të krijojnë në vetvete një lak reagimesh pozitive, duke ju çuar më thellë në to.

  atifhere

  Gjatë fëmijërisë unë isha shumë afër për t'u përdhunuar nga një pedofil, megjithëse ai bëri disa prekëse

  Pas këtij incidenti isha thjesht e neveritur nga mendimet e një burri që kishte marrëdhënie seksuale me mua. Unë kurrë nuk kam menduar për mundësinë e seksit me një mashkull, tani pedofili ka futur mendime të tilla.

  Pas disa ditësh mendja ime nuk mund ta duronte më neveritjen dhe për ta përballuar atë fillova të fantazoja të bëja seks me atë pedofil ose me një person tjetër. Pas disa kohësh pashë aksidentalisht një video pornografike homoseksuale, përsëri isha i zbrapsur nga seksi homoseksual, por në atë video aktorët po portretizonin një skenë përdhunimi. Unë papritmas zhvillova fetish në atë video dhe do ta rishikoja dhe pashë atë video shumë herë në ditë. Kanë kaluar shumë vite, dhe akoma pas rikthimit e shikoj atë video. Sidoqoftë, gjatë një vargu të gjatë të noFap zhduken fantazitë e përdhunimit dhe kjo ide më neveritet ndoshta në të njëjtën mënyrë siç do të ndihej çdo njeri i drejtë për të. Vetëm nëse nuk do të kishte noFap në atë kohë ose të paktën dikush të më këshillonte, unë do të isha ballafaquar me realitetin në vend që të përpiqesha t'i shpëtoja asaj përmes pornografisë

  KeepGoingSon

  Ju duhet të lexoni postimin që sapo bëra: D ... është i gjatë por adreson këtë.

  Udhëtimi im si një mashkull 21 vjeçar. Pushtimi i varësisë pornografike dhe ndryshimi i jetës sime.

   

 163. Unë jam një lezbike që mendova se ishte biseksuale

  Epo, thjesht përpiquni të shmangni PMO dhe të shihni se si shkon. Thjesht dijeni, nuk ka turp të jesh biseksual apo homoseksual nëse kjo është ajo që në të vërtetë je. Sidoqoftë, nga sa kam lexuar, ju duket se jeni të drejtë.

  Sidoqoftë, fetish (veçanërisht ata që përfshihen në rutinën tuaj të pornografisë) jo gjithmonë pasqyrojnë dëshirat tuaja aktuale seksuale. Unë jam një lezbike që mendova se ishte biseksuale sepse më pëlqen djali në pornografinë e djalit. Rezulton, nuk mendoj se do të më pëlqente vërtet të isha me një djalë në jetën reale. Unë gjithashtu e shoh veten më pak të tërhequr nga ideja e dy burrave së bashku sa kohë kalon. Porno shtrembëron atë që mendoni se është e nxehtë. Sa më ekstreme të jetë pornografia, shpërblimi më i madh që merrni përmes dopaminës. Ju mund të jeni një mashkull heteroseksual vanilje, por nëse lejoni që pornografia t'ju kontrollojë mjaftueshëm, do të shikoni pornografi klloun transexualë në pak kohë.

  Nëse ideja për të qenë homoseksual po ju shkakton seriozisht ndonjë ankth mendor, ju mund të dëshironi të shikoni mundësinë e të pasurit HOCD, i cili është OCD me fiksime që rrotullohen rreth idesë që ju mund të jeni homoseksual. Pothuajse askush që vuan me këtë nuk është në të vërtetë homoseksual. Zakonisht janë meshkujt e drejtë që i frikësohen aq shumë sa fillojnë të besojnë. Unë do të rekomandoja të shihni një terapist që specializohet në OCD nëse mendoni se kjo mund të jetë pjesë e çështjes tuaj.

  lidhje për të komentuar

   

 164. Hit rockbottom, kishte marrëdhënie seksuale me një prostitutë

  Ish im dhe unë u thye 2 muaj më parë dhe brezi im nofap thyen dhe unë shkova drejt përsëri në pornografi, unë kurrë nuk filloi me atë, por unë kam nevojë për më shumë gjëra më ekstreme për të marrë jashtë, një kombinim i trurit tim në pornografi dhe vetmia më mori për të vizituar një prostitutë të tillë dhe më vjen keq aq shumë dhe më e keqja është se ajo më bëri presion në barebacking saj kështu që unë mund të ketë ndihma tani dhe duhet të merrni një test SOA / HIV, unë tashmë hodhën në rrugën e prapa dhe unë Unë vetëm mendoj ta përfundoj atë tani. Kjo do të më ndjekë përgjithmonë dhe nuk mund ta zgjidh. Unë nuk mund ta bëj këtë më, pornografia e ka qëlluar trurin tim dhe kam nevojë për ndihmë keq.

  Edit: Faleminderit për të gjithë djemtë mbështetës.

  Hit rockbottom, kishte marrëdhënie seksuale me një prostitutë

 165. Porno më bëri të mendoj se isha homoseksual

  Pershendetje te gjitheve. Më lejoni të filloj duke thënë se unë kam masturbuar në pornografi për 8 vjet. Ose ka qenë një herë në ditë, dy herë në ditë, ose më shumë. Unë kam qenë një nga ata njerëz që kam përshkallëzuar gjithnjë e më shumë gjëra ekstreme. Kam masturbuar me gjëra homoseksuale brenda disa viteve të fundit, dhe vetëm derisa dy muaj më parë mendja ime pyeste veten, "A jam homoseksual?" Kjo bëri që shumë ankth dhe OCD të ndodhte. E kam akoma këtë, por jo në shkallën që e kisha dikur.

  Nëse dikush po përjeton diçka të tillë, këshilla ime më e mirë do të ishte të linte pornografinë. Unë e kam luftuar ankthin duke bërë gjënë që më bëri më të shqetësuarin; duke i thënë vetes se isha homoseksual. Unë e detyrova veten të ulesha dhe të mendoja për mendimet seksuale homoseksuale. Dhe po, ata më zgjuan shumë gjatë javës së parë. Por, në këto 3 javë të fundit, kam vërejtur se këto mendime janë bërë një NGJIM më pak. Ende mund të zgjohem prej tyre, por kërkon përpjekje. Nëse jeni të hutuar për atë që jeni, duhet të pyesni veten: "A i kam pasur ndonjëherë këto ndjenja para se të shikoja pornografi?" Ndërsa ulem këtu duke shtypur këtë, një ankth i vogël po më godet. Por disa javë më parë ishte tepër e keqe.

  Unë do të këshilloja cilindo që po kalon diçka të ngjashme të meditojë, të heqë dorë nga pornografia dhe të shpërqendrojë veten me një aktivitet. Gjithashtu, mos luftoni me mendimet. Seriozisht, mos

  Porno më bëri të mendoj se isha homoseksual

 166. Sa më gjatë të bëj NoFap, aq më i drejtë bëhem…?

  Hey të gjithë,

  Kështu që unë kam postuar këtu më parë rreth luftës sime dhe tani gjërat janë pak më ndryshe.

  Në vargun tim të fundit, vura re se u tërhoqa përsëri visceralisht nga gratë, ashtu si kujtova se isha kur isha një fëmijë i ri para se të zbuloja pornografinë dhe pornografinë homoseksuale në 12. Erdhi rreth ditës 60 kur pata përmbytjen time tërheqje hetero përsëri dhe është sikur të tërhiqesha VETM nga gratë, madje as biseksuale became u bë e vështirë të mos biesh në imazhe dhe video me gra të nxehta

  Natyrisht, mendova se ishte shumë mirë për të qenë e vërtetë dhe HOCD u kthye zvarrë dhe unë vazhdoja të shikoja histori dhe gjëra të dyfishta dhe të kontrolloja dhe siguroja që isha vërtet i drejtë dhe u shqetësova përsëri, duke më bërë të mendoj "oh por Unë jam akoma bi… ”megjithëse tërheqjet e mia për gratë u kthyen PA investime në shikimin e pornografisë me gra, etj.

  E pra unë në fakt relapsed në ditën e 91 sepse unë kam mbajtur mbajtur këtë fantazi për gratë që ishin dërrmuese për mua dhe kam dashur që tërheqja u kthye kështu që unë shkova përpara dhe stroked deri derdhje ..

  Sigurisht që kjo la një ndjekës dhe unë isha pranë kompjuterit tim dhe u ndjeva sikur kërkoja pornografi homoseksuale vetëm për të provuar veten përsëri dhe histori të gjatë, kjo më zgjoi pasi kërkova për një kohë dhe u riktheva përsëri) dhe tani kam përmbytjen e HOCD përsëri dhe ndjenja e tërhequr nga djemtë dhe eksitim përsëri që nuk ishte atje

  Unë e di që përgjigja duket e thjeshtë - ndalo shikimin e pornografisë, ndalo PMO-në, por unë thjesht urrej se sa duhet vetëm një pikë e vogël për të shkatërruar progresin tim dhe kthimin e asaj që unë mendoj se janë dëshirat e mia natyrore ... ndonjë mendim?

  Sa më gjatë të bëj NoFap, aq më i drejtë bëhem…?

  Pisces21

 167. Varësia ime e tmerrshme e pornografisë ka shkaktuar një ndryshim në seksualitetin

  Unë fillova në pornografi në internet e re e re. Përveçse dilja me disa vajza, unë kurrë nuk kam bërë seks. Jam 20 dhe dy muaj më parë më në fund u shtriva por nuk isha plotësisht i ngritur. Kam gjetur trurin tuaj në pornografi dhe kuptova se vuaja nga PIED. Varësia ime ishte aq e keqe saqë shikoja sasi të çmendura të saj dhe fatkeqësisht sipërmarrje të pornografisë homoseksuale. Unë kurrë nuk jam tërhequr nga burrat në jetën time, akti aktual më neveritet. Por me porn homoseksual ishte kjo nxitim i ri i eksitimit.

  Tani vuaj nga HOCD, duke u kapur nga paniku se mund të jem biseksual. Përsëri, unë kam pasur vetëm keqtrajtime vajzash dhe kontrolluar vajza. Djemtë nuk më kanë kaluar kurrë në mendje derisa u lidha me pornografinë kaq keq, dhe madje edhe atëherë, pasi mbarova u ndjeva i neveritur me të.

  Porno ka prishur dëshirën time seksuale dhe orientimin seksual. Unë jam 37 ditë në dhe vetëm mund të shpresoj se gjërat do të ndryshojnë.

  Varësia ime e tmerrshme e pornografisë ka shkaktuar një ndryshim në seksualitetin

 168. A e ka pyetur dikush orientimin seksual pas shikimit
  A e ka pyetur dikush orientimin e tyre seksual pas shikimit të shumë pornografisë? Nëse po, a keni përfunduar kalimi i orientimit tuaj ose a keni përfunduar duke mbetur orientimi i njëjtë pas ndaljes?

  Po e bëj këtë pyetje pasi mendoj se pornografia më ka bërë të vë në dyshim seksualitetin tim. Unë kam qenë një mashkull 100% i drejtë, megjithatë, pasi kam pasur një keqtrajtim të pornografisë gjatë muajve të fundit, (lexoni postimin tim të mëparshëm për më shumë detaje) Unë kam filluar të vë në dyshim seksualitetin tim.

  Kam lexuar që kjo zakonisht ndodh me shumë të varur nga pornografia, kështu që po pyes nëse dikush tjetër është ndjerë kështu, dhe a përfundove duke ndërruar orientimin tuaj seksual apo a përfundove të mbetesh i njëjti orientim që ishe më parë pas lënies porno Nëse përfunduat të mbeteni i njëjti orientim, sa kohë ju desh derisa të pushoni së pyeturi?

  Faleminderit paraprakisht! Përgjigja e çdo përgjigje është shumë e çmuar!

  TheFlacidM

  Bera kinda. Kam shikuar pornografi për afër 20 vjet dhe përfundimisht fillova të eksperimentoj. Takova gra, djem të tjerë dhe transeksualë dhe u lidha me to. E dija që nuk isha unë sepse kurrë nuk mund ta shihja veten duke u takuar ose duke qenë në një lidhje me një burrë tjetër; ishte e gjitha seksuale dhe ishte në faza. Ndonjëherë unë vetëm doja pornografi të drejtë, ndonjëherë të tjerët. Pas 2 frikave të HIV nuk më ngadalësoi shumë. Më duhet të them se isha me fat pas disa gjërave që bëra. Kam një STD dhe Hepatit të plotë dhe u tregova i pastër dhe i thashë vetes se po e mbaj në pantallona derisa të martohem. Unë i jam qëndruar kësaj, por përsëri vazhdoja të shikoja pornografinë. Tani po punoj edhe për ta lënë atë.

  nofapkelany

  Po, HOCD. Anxietyshtë ankth. Nuk ka logjikë apo racionalitet gjatë një sulmi ankthi, ndonjëherë unë çuditem për mutet më të çuditshme më budallaqe.

  Unë kurrë nuk jam tërhequr nga burrat dhe kurrë nuk kam dashur të bëj seks me një burrë. Por ndonjëherë kam sulme paniku se mund të jem homoseksual. Është e pazakontë. Por është një formë e vërtetë ankthi dhe si të gjitha sulmet e ankthit, përfundimisht shuhet fatmirësisht

  fredtheuser

  Ka shumë njerëz që kanë shkuar në këtë rrugë, në kërkimin tonë për "të reja" ne përfundojmë në disa rrugë mjaft të çuditshme.

  Dennis Prager shkruan në librin e tij "Lumturia është një Problem Serioz" se ne meshkujt kemi një dëshirë të pashuar të shpërndajmë farën tonë në sa më shumë gra të jetë e mundur. Evolucionistët dhe biologët e shpjegojnë këtë si nevojën tonë të lindur për të mbajtur gjallë speciet. Populli fetar fajëson natyrën tonë të rënë. Çelësi për secilin argument është të kuptosh se është i PATURUESH !!M !! Ju nuk mund ta plotësoni atë nevojë.

  Në vend të kësaj, ne duhet ta përqendrojmë atë energji në hobi apo në karrierë apo në familje. Ky motor është ajo që çon çdo qytetërim që e kupton atë.

  The_One_in_the_Bunk

  Nuk ndryshoi, por u lëkund. Fillova të anoj drejt zonjushave, ka shumë të ngjarë për shkak të risisë. Gjithashtu, ishte një kohë kur isha me të vërtetë i vetmuar dhe i pjekur që një djalë i lezetshëm ta merrte. Por po ... akoma drejt (ish). 😀

  Prismagraphist

  Nëse jeni disi i njohur me kushtëzimin (qeni i Pavlov), mund të shihni pse seksualiteti juaj mund të ndryshojë.

  (Por më lejoni të jem i qartë, besoj se njerëzit lindin homoseksualë. Por nuk mendoj se "të provosh diçka" është njësoj si të jesh homoseksual / bi.)

  Thuaj që do të spërkasësh një aromë në ajër ndërsa ishe duke masturbuar. Pas një periudhe kohe kur e nuhasni atë aromë vetëm, do të ndizeni.

  Epo… Nëse jeni duke masturbuar vazhdimisht ndaj llojeve të caktuara të trupit, do të jeni më të përgjegjshëm seksualisht ndaj këtij lloji, mendoj se të gjithë mund të pajtohemi me këtë.

  Pra, nëse jeni duke konsumuar një sasi të konsiderueshme pornografie, atëherë mund të filloni të shoqëroni GJITHÇKA që po shihni me zgjimin seksual, duke përfshirë llojin e trupit të tipit ose pamjen e karit. Nuk me beson? A keni ndërruar një video sepse kishte një tip të shëmtuar? Unë dua të them duke tërhequr pornografi, por duke e ndryshuar atë sepse djali ishte jo tërheqës, ose diçka posaçërisht për shkak të pamjes së djalit. Unë do të ndërmarrja nëse nuk do të ishe 0% në djem, pamja e tij nuk do të kishte rëndësi.

  Possibleshtë e mundur që një dekadë plus rrahja e mishit tuaj me djem disi tërheqës me donga përbindësh të pranishëm në video ju ka kushtëzuar që të jeni DIKUJT tërhequr seksualisht prej tyre. Shtoni gjithashtu se shumica e njerëzve mërziten nga lloji i tyre i rregullt i zhanrit dhe eksplorojnë të tjerët, ju do të filloni të bëheni në rregull me gjithnjë e më shumë.

  Unë nuk jam duke thënë të gjithë djemtë që shikojnë pornografi do të duan të thithin një kar ose të montohen. Thjesht po them që efektet anësore të përdorimit të pornografisë janë reale.

  healingslowly1

  Është një pyetje shumë e mirë shoku im. Nga rruga im i ri kjo nën, im drejt mashkull, por pas viteve të pornografi i filluar shikuar tgirls doin vajzat pornografi dhe se shoku im dëshmi se ajo mund të rrëmujë trurin tuaj lart. Im drejt dhe i luftuar varësisë time.

  01xdollar

  Kjo ka ndodhur me mua dhe shumë njerëz të tjerë që njoh.

  Truri dëshiron risi për të marrë të njëjtin nivel kënaqësie nga pornografia. Punë jashtë orarit, ju duhet të merreni me zhanre në lloje që nuk do t'i kishit menduar vetëm për të marrë të njëjtën pagesë. Disonanca konjitive që mund të krijojë i bën njerëzit të vënë në dyshim vetveten. Unë e bëra.

  Studimet shkencore sugjerojnë që, duke pasur kohë të mjaftueshme larg pornografisë, interesat tuaja kthehen në gjendjen e tyre natyrore. Sidoqoftë, ato dëshira ende varen deri në një farë mase - ato bashkohen.

  Nëse e ushqeni, qëndron dhe kërkon më shumë. Nëse e urren atë, ajo do të jetë aty ku.

  fckprawns

  Kam menduar nëse tërheqja ime e seksit të njëjtë do të zhdukej pas ndalimit të pornografisë, deri më tani është saktësisht e njëjta gjë. Somethingshtë diçka me të cilën jam mirë, e di që do të dal vetëm me gratë, por lidhja me djemtë mund të jetë kënaqësi.

  seatint

  Po, unë patjetër që jam lodhur në territorin tgirl / shemale. Kam vërejtur se në mendjen time i identifikoja akoma si femra. Unë mendoj se ajo që ndodh është shpërblimi i dopaminës që merrni nga pornografia juaj e rregullt fillon të hiqet dhe të mos ndihet aq emocionuese. Pra, si rezultat, truri juaj fillon të kërkojë më shumë lloje tabu ose "më të vështira" të pornografisë për të marrë të njëjtën tronditje. Prandaj pornografia shemale / bi / homoseksuale. Në fund të ditës nuk do të doja të isha në një lidhje me askënd tjetër përveç një femre e cila më dha qetësi mbi seksualitetin tim. A jam% 100 drejt? Jo, nuk mendoj se dikush është me të vërtetë. Por pornografia përfundimisht çon në disa raste të çuditshme vetëm që kam kaluar.

  TristanJeremiah

  Mendova se isha biseksual për disa muaj dhe kjo më hutonte shumë. Unë mendoj se kisha HOCD dhe më dhanë sulme ankthi. Për disa arsye, unë u mohova rreth qenies drejt. Ishte shumë shqetësuese.

  jete e vertete

  Unë jam një mashkull i drejtë. Unë jam bërë kurioz disa herë për të parë pornografi, e cila më bëri të pyesja pse dreqin po shikoja llojin e pornografisë që po shikoja.

  Unë mendoj se ishte me të vërtetë nga një kureshtje, edhe pse.

  Pas disa herë duke parë atë mut edhe pse, unë mendoj se kam kuptuar edhe më shumë se unë nuk isha asgjë tjetër përveç një mashkulli i drejtë. Easyshtë e lehtë të fillosh të vë në dyshim seksualitetin kur kam marrë pjesë në pornografi përveç pornografisë djem / vajzë, por duke shikuar prapa ishte me të vërtetë thjesht kuriozitet.

  Porno mund të na bëjë të bëjmë mut të çuditshëm dhe të mendojmë gjëra të çuditshme, por unë mendoj se në fund të ditës është vetëm pornografi dhe jo në të vërtetë ata që ne jemi në të vërtetë.

  Unë e di pa dyshim që jam 100% i drejtë, dhe thjesht ndjehem keq kur mendoj se çfarë dreqin po bëja duke parë pornografi homoseksuale, por përdorimi i pornografisë mund të fillojë të përshkallëzohet në sjellje të çuditshme për mua. Cila është më shumë arsye pse unë duhet të jem pa pornografi - të qëndroj besnike ndaj vetes dhe asaj që besoj.

 169. Ndryshimi i seksualitetit

  Provoi NoFap, por realizuar pornografi është problemi i vërtetë. Ndaloi shikimin e saj dhe ka qenë javë 4. Më të gjatë deri më tani në vitet e fundit 14 të shikimit të pornografisë së shpeshtë. Kam shikuar gjithmonë pornografi homoseksual, por unë filloj të kuptoj se truri im vetëm i pëlqente kinkiness e të gjitha. Tani ndihem paksa pa emocion, por me siguri ndiej se jam në gra në jetën reale.

  Pjesa më e vështirë e gjithë kësaj? Unë kurrë nuk u takova me askënd, me asnjë grua dhe me burra dhe nuk u përpoqa të impresionoj askënd. Tani më duket shumë e vështirë të bësh përshtypje për një grua sepse unë kurrë nuk kam investuar në atë pjesë të vetes dhe ndihem e ndyrë e shëmtuar. Sidoqoftë, duke u përpjekur ta ndryshoj atë.

  Ndryshimi i seksualitetit

 170. Pornshtë pornografi. Unë jam solid homoseksual.

  Pornshtë pornografi. Unë jam plotësisht homoseksual, dhe siç vuri në dukje një komentues këtu, unë gjithmonë e dija. Kur të gjithë djemtë e tjerë filluan të flasin për vajzat, unë isha i panjohur për to dhe vetëm i vija re miqtë e mi të djemve në mënyra të ndryshme. Wshtë e lidhur me tela, të paktën për mua.

  Por këtu është ish i çmendur. Vite dhe vite me shumë PMO dhe unë lloj lloj fillova të interesohesha për të parë pornografi të drejtpërdrejtë. Frikësuar mutin e dashur ndonjëherë nga unë (hahah). Ishte "tabu" dhe "e panatyrshme" për mua të interesohesha, dhe për këtë arsye, ishte jashtëzakonisht stimuluese në një nivel neurologjik.

  Relaksohuni. Ju nuk jeni homoseksual. Dhe nuk jam drejt, PHEW. Ju pëlqen thjesht risia, si çdo qenie tjetër njerëzore (dhe çdo i varur, veçanërisht).

  Jam 1 vit e 5 ditë nga përdorimi i fundit i pornografisë dhe jam krenar të them që nuk kam menduar për seks me një grua që nga LMAO.

  LINK TO KOMENT

 171. Dikur më ndizte ideja që ta godisja gomarin. Jo më dhe nuk jam kundër homoseksualëve ose nuk kam frikë se mos jam homoseksual. Kam një familje me të vërtetë përparimtare, miq dhe kushëriri im është homoseksual dhe disa nga miqtë e mi gjithashtu.

  Atëherë, si u zhduk? Epo unë ju them pse ishte atje në radhë të parë. Unë kam një kar të vogël, më bëri të ndihem më pak si burrë, më pak mashkullor, më pak dominant. Anasjelltas i kësaj po ndihet më i nënshtruar. Papritmas nuk doja të isha njeriu që pin një vajzë, por doja të isha bukuroshja e bukur që më merrte gomarin nga një burrë dominues.

  Sapo e kuptova se madhësia e karit tim nuk duhet të më vleftojë si burrë. Mendimet homoseksuale u zhdukën.

  Link për të postuar

 172. Terapisti im beson se varësia ime nga pornografia kishte një ndikim të rëndësishëm në zhvillimin tim të OCD.

  Kështu që unë jam marrë me varësinë nga pornografia që kur isha rreth 18 vjeç. U bë vërtet problematike gjatë 18 muajve të fundit. Fillova të përjetoja mendime të çuditshme ndërhyrëse pasi të bëja masturbim dhe do të kisha mjegull në tru për ca kohë më pas. Madje kjo më bëri të masturbohem në gjëra që ishin në kundërshtim me moralin tim (asgjë e paligjshme) të cilën unë isha pak a shumë në gjendje të ndaloja vetë gjatë varësisë sime.

  Sidoqoftë, përfundimisht fillova të masturboja për 2-3 orë në të njëjtën kohë dhe madje edhe kur u vendosa në një vend të ri me të dashurën time nuk mund ta ndihmoja, duke pritur që ajo të shkonte në punë në mënyrë që të bëhesha me gurë dhe të masturboja për orë të tëra në fund. Përfundimisht, gjithçka erdhi në kokë kur truri im u thye fjalë për fjalë. Të gjitha mutet që kisha ndaluar së masturbuari për të cilat nuk isha dakord po më kumbonin në kokë duke kërkuar fajin tim.

  Më në fund mora disi një konfirmim nga terapisti im. Unë kurrë nuk kam besuar se kisha një varësi, por pasi kam përsëritur disa herë dhe kam përjetuar sa më keq që i bëri mendimet, megjithatë unë përsëri u riktheva në trendin e përshkallëzimit të shijeve të mia, më në fund pranova se nuk isha vetëm unë një djalosh që i pëlqente porno dhe që meritonte të ishte në gjendje të bënte gjëra që i pëlqen në jetë. Gjatë rikthimit tim të fundit m'u deshën tre ditë për të shkuar nga shikimi i pornografisë me vanilje, për t'u bashkuar me një nga ato gjërat e çuditshme të bisedës së përçarjes ku ju masturboheni me njerëz të tjerë, dhe unë po masturboja me njerëz të tjerë në trans porn. Një gjini që kurrë nuk do ta kisha konsideruar në mënyrë të paqartë si pjesë e orientimit tim seksual 3 ditë më parë.

  M’u desh të rrëzohesha në këtë thellësi për të kuptuar sesa më kishte dëmtuar varësia. Them se arsyeja që po e shkruaj këtë është për këdo tjetër që përjeton mendime të vogla ndërhyrje dhe pyes veten nëse është një punë e madhe apo jo. Mos bëj të njëjtin gabim që bëra. Pranoni problemin sa më shpejt që të keni mundësi.

 173. Mund pornoja t'ju japë ndjenja homoseksuale? - nga throwaway09856893929

  Unë jam i varur nga PMO, por kush nuk është këtu? Unë shikoj të gjitha llojet e pornografisë në varësi të humorit tim. Fillova që vanilja shkoi gjithnjë e më thellë dhe përfundova në pornografi gay. Unë nuk jam tërhequr nga burrat jashtë pornos, thjesht po pyes veten nëse kam fshehur ndonjë lloj biseksualiteti apo nëse thjesht kam rënë aq thellë në vrimën e lepujve, sa asgjë tjetër nuk do ta bëjë atë për mua më. Kam një të dashur që është e bukur dhe e mahnitshme dhe me të vërtetë mbështetëse për mua. Unë kurrë nuk kam në plan ta lë atë dhe as nuk mendoj ndonjëherë për djem jashtë pornos. Pra, tani jam i hutuar a ka dikush ndonjë përvojë me këtë?

  Mithan1 [llogaria nuk është më e disponueshme]

  Jo, ju nuk jeni homoseksual sepse keni përfunduar në pornografi homoseksuale. Ajo që ndodh është që ju desensibilizoheni dhe duhet të stimuloheni me imazhe të reja për të marrë të njëjtën ndjenjë të vjetër. Mendja juaj në thelb krijon një tolerancë ndaj "së njëjtës gjë të vjetër". Ju madje mund ta gjeni veten duke parë njerëzit duke vidhur dhi për të hequr ngarkesën tuaj, kjo nuk do të thotë që ju doni të vidhni dhi, kjo thjesht do të thotë se ka më shumë stimul për trurin tuaj.

  Benfelz

  A mund të jetë e kundërta e kundërta? Gjatë gjithë jetës sime kam qenë 100% e tërhequr nga femrat por pasi kam bredhur shumë është ndoshta ED por kam frikë se jam duke u kthyer ngadalë nga drejt në gay. A është e mundur kjo

  MbizotëruesRev1211__

  Exactlyshtë pikërisht ajo që thotë përgjigja e mësipërme. Unë kam qenë në të gjitha llojet e fetishve dhe gjërave të tmerrshme që unë isha i neveritur nga një pikë, dhe pastaj më vonë nuk mund të ngacmohesha nga asgjë tjetër përveç kësaj. Atëherë kjo ishte e mërzitshme dhe unë isha kryekëput në diçka tjetër. Kjo nuk do të thotë që jeni duke u bërë homoseksual, truri juaj thjesht ka nevojë për një të lartë të panjohur për t'u prekur për shkak të përmbytjes me pornografi normale që keni qenë. Likeshtë si një pije alkoolike birrë gjatë gjithë ditës deri në atë pikë sa nuk ndikon tek ata, atëherë është pije alkoolike e fortë, atëherë është SHUMOT pije alkoolike e fortë. Pastaj një ditë duke i dhënë vetes një klizmë alkooli në anën tjetër. Fetishet e ndryshme janë vetëm mënyra jonë e ndërrimit të alkooleve.

  super_mendshme

  Po pornoja mund të prishë mendjen tuaj në atë mënyrë. vazhdimisht keni nevojë për stimulim gjithnjë e më shumë i cili përfshin shikimin e fetishëve të rinj dhe ndezjen në mënyra të ndryshme sepse atëherë ju jeni të stimuluar më shumë. trans porn është rritur shumë e njohur për këtë arsye. shumë më e lehtë për të mashtruar trurin tuaj kur djali është i nënshtruar dhe ka cica dhe kozmetikë. nuk je homoseksual, thjesht bëhu i durueshëm dhe mos vazhdo më kot. Lëshoni fajin dhe turpin gjithashtu, nuk do të ndihmojë.

  Rando4412

  Kërkimi për më shumë dopaminë ju çon në vende që nuk do t’i mendonit kurrë.

  Nuk je ti

  Ju duhej vetëm diçka më e fortë për të kënaqur çfarëdo nxitjeje për të cilën po vidhët në atë moment.

  Për shembull; Unë imagjinoj marrëveshje porn homoseksual me gjëra Dom / Sub. Një tip është qartësisht i sipërmi dhe tjetri është fundi. Pra, nëse Dom / Sub pornografia është filxhani juaj i çajit, atëherë mund të keni marrë vetëm atë pjesë të tij. Jo pjesa që është njeriu mbi njeriun.

  Por truri juaj gjithmonë ka një paragjykim negativiteti, kështu që ka të ngjarë të jeni duke u bërë paranojak që keni parë dhe shijuar pornografi homoseksuale. Ka të ngjarë që mendja juaj të shkëlqejë për faktin se ju mund ta keni shijuar atë për ngërç (në këtë shembull Dom / Nën) dhe thjesht ju bërtet "SE TA TJET GR TANI TANI!"

  Nuk mendoj se kam nevojë ta them këtë por do ta them. Nuk ka asgjë të keqe të jesh homoseksual. OP sapo tha se ai kurrë nuk kishte mendime homoseksuale në jetën e tij, prandaj po ia shpjegoj atij kështu.

  Jam i sigurt nëse do të ishe homoseksual do të kishe një ndjenjë deri tani.

  LuftimiAddict2018

  Po, unë e di se për çfarë po flisni. Mund të ngatërrohet me ju. Një pjesë e saj mund të jetë që të qenit në pornografi të mjaftueshme ju bën që të keni brirë duke parë gjëra seksuale në përgjithësi. Ashtu si një person i drejtë mund të ndizet duke parë një foto të dikujt të të njëjtit gjini të zhveshur jo sepse ata janë tërhequr për atë person por sepse e njohin mungesën e veshjeve si një gjë seksuale. Unë thjesht mund të jesh duke e provuar, por a duket sikur përshkruan përvojat e tua?

  i vjellshëm

  Seksualiteti juaj ka shumë pak lidhje me këtë.

  Ju thjesht ndjeheni sikur dëshironi dopaminën. Ndjenja sikur ajo që ju po bëni është e gabuar do ta lehtësojë atë.

  Alsoshtë gjithashtu e mundur që ju pëlqen të argëtoni idenë. Do të ishte një jetë shumë e ndryshme dhe që gjithmonë mund të ndihet joshëse kur mendoni se jeni të pakënaqur ose të ulët.

  Spiun pa fytyrë

  Ndoshta jo, është rezultat i përshkallëzimit që ju duhet më shumë sende të reja për t'ju dhënë të njëjtën lartësi. Ju duhet të gjendeni për sa kohë që abstenoni nga PMM

  tvercetti1980

  Po, hiqni dorë nga pornografia ASAP dhe do të ndjeni veten tuaj normale "të drejtë"

  Markimonius

  Këtu është një koment që lashë në një postim të ngjashëm të një përdoruesi tjetër pak kohë më parë. Unë vetë e kam provuar këtë më parë.

  Së pari, ju në të vërtetë mund të jeni homoseksual dhe kjo është krejtësisht e mirë dhe do të duhet ta zbuloni vetë dhe të pranoni atë që jeni.

  Quhet çrregullim obsesiv-kompulsiv homoseksual (HOCD) ose OCD me orientim seksual (SOCD).

  Kjo ndodh sepse njerëzit përfundimisht kanë nevojë për gjëra të reja dhe emocionuese për të parë dhe kërkuar pornografi homoseksuale ose pornografi transgjinore, etj. Për të kënaqur risinë e kërkuar nga truri. Ajo sende vanilje thjesht nuk e pret më. Kjo e bën personin të vërë në dyshim orientimin e tij seksual për shkak të asaj që po shikon, duke menduar se e preferon atë për shkak të orientimit të tij (të rremë) seksual.

  Lajmi i mirë është, ju jeni në vendin e duhur për tu rikuperuar. Lini pornografinë për mirë dhe shikoni rezultatet vetë.

  liria nga frika7

  Porno mund t'ju bëjë të tërhiqeni nga shumë gjëra me kalimin e kohës ndërsa përshkallëzoheni në forma më intensive të stimujve vizualë. Për fat të mirë thuhet që me rindezjen ato tërheqje gjithashtu duhet të vdesin. Nëse do ta merrja me mend, atëherë do të thosha që nuk jeni homoseksual, nëse do të ishit atëherë do të tërhiqeshit nga djemtë para se të fillonit të shikonit pornografi, gjithashtu kam luftuar me çështje të ngjashme.

  të rinjtë

  Mund ta imagjinoni veten duke puthur një burrë? Jo një burrë trans apo shumë femëror, por si një model mashkullor në kërkim të mirë?

  Nëse jo, atëherë do të betoja se është padyshim thjesht një pornografi / risi që kërkon diçka.

  Nëse po, atëherë me siguri jeni biseksual.

  Nëse e doni të dashurën tuaj dhe dëshironi atë seksualisht, nuk jeni homoseksual. Në qoftë se nuk mendoni se ju shtypni ndjenjat tuaja të vërteta. Por mos lejoni që dikush t'ju bindë se si ndiheni vërtet. Kjo është diçka që ju duhet të gërmoni për veten tuaj.

  Aq sa mendoj se e gjithë gjëja LGBT ka dalë tërësisht nga shinat, ata kanë të drejtë në atë që ju nuk mund të kontrolloni me të vërtetë se kush ju tërheq. Shtë në rregull nëse një person i shëndetshëm tërhiqet nga një person i shëndetshëm i të njëjtit seks. Unë mendoj se ka më shumë arratisje / shpërndarje seksuale / impulsive të lidhura në një tërheqje shumë homoseksuale sesa dëshiron të pranojë turma LGBT, por kjo nuk do të thotë se nuk ka diçka të tillë si ndjenja të shëndetshme homoseksuale.

  Abstenoni për një kohë dhe le të vijnë çdo ndjenjë. Ju nuk keni nevojë të veproni ndaj tyre nëse nuk dëshironi nëse vazhdojnë, por nuk duhet të ndjeheni turp për ata. Por përfundimisht mos hidheni në ndonjë përfundim derisa të lejoni që risitë të kërkojnë / efekte overstimuluese të përshkallëzimit të pornos. Nëse këto janë ndjenja të reja për ju, unë jam guessing se keni pasur një pubescence normale / u emocionua shumë nga gjërat e vajzave mjaft të ndyra. Në qoftë se nuk jeni në moshën e mesme (ndoshta edhe atëherë, Idk), shumë nga e njëjta përvojë do të rritet përsëri nëse abstenoni mjaftueshëm.

  muajin e egër

  Porno mund të korruptojë atë që besoni në lidhje me seksualitetin tuaj. Jo për të shtypur asnjë buton, por kam miq që besojnë me këmbëngulje (dhe ndaja dyshimin) se rritja e pornos është ajo që e ka shkaktuar seksualitetin dhe veçanërisht të qenit transgjinor të jetë një çështje kaq e madhe.

  Redaktimi: Unë kam miq të cilët janë homoseksualë që pretendojnë veten se pornoja është ajo që i ndikoi ata, veçanërisht që kur filluan të rinjtë, nuk është thjesht një inat jo i bazuar.

  shëtitje

  Unë mendoj se mund t’ju ​​bëjë të ndjeshëm ndaj seksit të drejtë dhe të shikoni gjëra më të neveritshme për të marrë rregullimin tuaj

  Zombi me avull

  Gay dhe bi janë thjesht fjalë. Mund t'i përdorni për të përshkruar se si ndiheni ose për të kuptuar veten, por ato janë kategori mjaft të gjera. Orientimi seksual është pak më i nuancuar sesa homoseksuali, straight, bi dhe ace. Ashtu si në lidhje me heteroseksualët e tërhequr? Po në lidhje me dallimin midis 50/50 bi dhe 95/5 bi?

  Nëse po kërkoni një etiketë për të përshkruar veten, mund të përdorni biçikletë ose heterofleksibël nëse mendoni se ato zbatohen. Ose thjesht rrinë drejt nëse mendoni se njerëzit e drejtë mund të kenë pak porn homoseksual, si një kënaqësi.

  Sa për titullin, po, pornografia mund t'ju japë ngërçe të reja në kërkimin tuaj për stimuj të rinj. Përfshini gjëra që nuk do të donit të kishit ose të gjenit neveritëse kur qartësia e postës arrin. Truri juaj i majmunit pëlqen risi, veçanërisht kur përmbyhet me dopaminë.

  Nëse nuk doni të dilni nga vrima e lepurit për të zhvilluar një ngërç, mos u kënaq. Nëse e bëni, rrezikoni ta rritni.

  deep_muff_diver_ [Kjo llogari nuk është më e disponueshme]

  brenda brigadës LGBTQ: mund të ndodhë edhe në anën tjetër, ku jeni gay dhe të zhvilloni shije heteroseksuale në ekskluzivisht pornografi.

  Bruhta

  Po!!! Më parë u ndez nga pornografia homoseksuale, por jam 4 ditë në nofap dhe tashmë kam parë që pornografia homoseksuale të jetë mjaft e neveritshme.

  mendjeiprime

  po lmao u hutova me seksualitetin tim kur varrosa veten në pornografi, por kur fillova të filloja gjithçka

  Shpërndaj

  Kam provuar saktësisht të njëjtën gjë, pornoja po na prish mendjen, unë jam në ditën e 4 dhe ky post më kujtoj pse po e bëj këtë. Paç fat

   

Lini një Përgjigju